PDA

Versiunea completa : Restaurant Hotel Nord

dany_nro
26.04.2009, 16:50:06
Buna,
am fost astazi si am vizitat si restaurantul hotelui Nord meniul pt anul acesta este de 160 lei(4 feluri de mancare, restul aduci tu de acasa) .Capacitatea este de 130-140 pers max. mie mi-a placut ce-i drept si sunt fost interesata sa aflu si alte amanunte ....daca cineva a facut nunta acolo sau urmeaza poate imi poate da si mie cateva ponturi.
:*

olgutza26
26.04.2009, 18:38:58
restaurantul hotelului nord nu e acelasi cu cetate nord?!?/:)

dany_nro
26.04.2009, 19:06:28
restaurantul hotelului nord nu e acelasi cu cetate nord?!?/:)
cetate nord este langa mc donald's iar hotel nord este pe soseaua vestului aproape de baliv...

monikuta23
30.06.2009, 15:45:21
Buna,
am fost astazi si am vizitat si restaurantul hotelui Nord meniul pt anul acesta este de 160 lei(4 feluri de mancare, restul aduci tu de acasa) .Capacitatea este de 130-140 pers max. mie mi-a placut ce-i drept si sunt fost interesata sa aflu si alte amanunte ....daca cineva a facut nunta acolo sau urmeaza poate imi poate da si mie cateva ponturi.

bunaaaaa
eu sunt o "proaspata" miresicaaaaa de iunie 2009, si am facut nunta la H Nord. pot spune ca am fost f impresionata, placut. vb pe PM sa iti dau mai multe detalii.

strumf08
01.07.2009, 09:17:15
bunaaaaa
eu sunt o "proaspata" miresicaaaaa de iunie 2009, si am facut nunta la H Nord. pot spune ca am fost f impresionata, placut. vb pe PM sa iti dau mai multe detalii.

CASA DE PIATRA, SANATATE SI FERICIRE!!!SA AVETI PARTE DE O VIATA MINUNATA!:* :* :* :* :*

monikuta23
06.07.2009, 11:36:52
CASA DE PIATRA, SANATATE SI FERICIRE!!!SA AVETI PARTE DE O VIATA MINUNATA!:* :* :* :* :*

ms multtt!
acelasi lucru doresc si eu tuturor viitoarelor miresici, si proaspetilor insuratei. inclusiv tie! :)

va pup pe toate si spor la miresit fetelorrrr!

IuliaAlexandra
14.09.2009, 13:32:16
ms multtt!
acelasi lucru doresc si eu tuturor viitoarelor miresici, si proaspetilor insuratei. inclusiv tie! :)

va pup pe toate si spor la miresit fetelorrrr!
Buna , casa de piatra!! Poti sa-mi spui si mie cateva detalii despre cum a fost? Care e capacitatea restaurantului? Poti posta eventual niste poze?
Multumesc anticipat!

Katy2010
14.09.2009, 19:18:19
BUNA! Are cineva mai multe detali despre restaurantul Hotel Nord. Eu nu sunt momentan in tara si as avea f multa nevoie de sfaturile voastre. Va multumesc!

Katy2010
29.09.2009, 10:58:18
Buna , casa de piatra!! Poti sa-mi spui si mie cateva detalii despre cum a fost? Care e capacitatea restaurantului? Poti posta eventual niste poze?
Multumesc anticipat!

Buna Iulia. Nici eu nu sunt in ploiesti pt a vedea restaurantele pt 2010 dar am trimis-o pe mama sa vada si sa intrebe. Noi am platit deja avansul la hotel Nord si am inteles ca sala este destul de mare, nu stiu exact capacitate maxima doar ca ei nu te obliga sa ai un numar anumit de persoane, poti avea 80 sau 150. sper sa-ti fie de folos.

catalinagogu
10.10.2009, 16:52:05
bunaaaaa
Buna Monikuta,
Casa de piatra si sa fiti fericiti si sanatosi...am o mare rugaminte la tine despre restauranul hotelului nord. eu o sa am anul viitor nunta acolo si m-ar interesa foarte mult sa stiu mai multe detalii...daca mancarea a fost ok, servirea buna stii tu...te intreb pt ca eu nu sunt in tara de moment dar tatal meu mi-a spus ca e foarte frumos restaurantul..
multumesc mult

catalinagogu
10.10.2009, 16:56:13
BUNA! Are cineva mai multe detali despre restaurantul Hotel Nord. Eu nu sunt momentan in tara si as avea f multa nevoie de sfaturile voastre. Va multumesc!
Buna Katy, si eu am aceeasi problema ca si tine nu sunt in tara si la anul am nunta la restaurantul hotelului nord.Din cate am intels de la tatal meu este foarte frumos si elegant si este mare..dar mai multe nu stiu nici eu asa ca te rog daca tu intre timp ai mai aflat ceva sa imi dai si mie ceva detalii.multulmesc

Katy2010
14.10.2009, 10:46:25
Buna Katy, si eu am aceeasi problema ca si tine nu sunt in tara si la anul am nunta la restaurantul hotelului nord.Din cate am intels de la tatal meu este foarte frumos si elegant si este mare..dar mai multe nu stiu nici eu asa ca te rog daca tu intre timp ai mai aflat ceva sa imi dai si mie ceva detalii.multulmesc

Buna! si eu tot catalina ma numesc.
Aceiasi parere are si mama mea despre restaurant,mai multe nici eu nu stiu, se pare ca nu mai face nimeni nunta la hotel nord. Eu in decembrie o sa merg in tara si atunci iti pot da mai multe detali.

cristiana_loredana
24.10.2009, 22:32:17
Buna fetelor .
Si eu voi avea nunta la anul la restaurant Hotel Nord.In general am auzit numai parerei de bine despre acest restaurant .Capacitate maxima 150 persoana nu stiu cum o sa fie cu ringul de dans daca o sa fie suficient asta e cea mai mare grija a mea.

Katy2010
26.10.2009, 10:38:39
Buna fetelor .
Si eu voi avea nunta la anul la restaurant Hotel Nord.In general am auzit numai parerei de bine despre acest restaurant .Capacitate maxima 150 persoana nu stiu cum o sa fie cu ringul de dans daca o sa fie suficient asta e cea mai mare grija a mea.

Bine ai venit printre noi Cristina. Tu cum stai cu pregatirile? Cu cine vei lucra la decoratii, muzica si restul?

catalinagogu
06.11.2009, 22:51:35
Buna! si eu tot catalina ma numesc.
Aceiasi parere are si mama mea despre restaurant,mai multe nici eu nu stiu, se pare ca nu mai face nimeni nunta la hotel nord. Eu in decembrie o sa merg in tara si atunci iti pot da mai multe detali.
buna, imi pare rau ca nu am mai intrat dar nu prea am avut timp.eu mi-am schimbat optiunea in privinta restaurantului noroc ca nu a apucat sa platesca.chestia e ca eu nu am multi invitati in jur de 70..si imi baga pe gat toti chelnerii trebuia platit 10% din pretul meniurilor iar meniul este undeva pe la 1 mil 600.in sfarsit ..am gasit la un pret bun la paulesti un restaurant o sole mio ceva de genu..si zice ca si acolo e super..astept sa mai vb..multa bafta

coco_andreea
19.11.2009, 12:06:45
Buna miresicilor
Si eu as dori sa fac nunta la hotel nord si as vrea sa stui cat atia dat avans daca se poate.
Merci

cristiana_loredana
19.11.2009, 14:46:14
<:-P Buna Coco

Avansul este de 20 milioane .Meniul este 1.600.000 iar pe langa meniu se mai plateste 10% pt ospatari.(din valoarea totala).
In ce luna vreti sa faceti nunta?

coco_andreea
19.11.2009, 20:52:54
Avansul este de 20 milioane .Meniul este 1.600.000 iar pe langa meniu se mai plateste 10% pt ospatari.(din valoarea totala).
In ce luna vreti sa faceti nunta?

Multumesc
In iulie august dar din cate imi dau seama nu mai sunt locuri libere.Sper totusi sa gasesc ceva pana la sfarsitul anului ca daca nu trebuie sa aman pentru anul urmator si nu as vrea.

cristiana_loredana
20.11.2009, 15:39:54
Buna fetelor

O rugaminte....Are careva dintre voi poze cu restaurantul ?As fi foarte recunoscatoare.Am ajuns la partea cu aranjamentele si ma gandesc ce s-ar potrivi cel mai bine acolo.Am intrat pe site-ul lor dar pozele nu sunt atat de concludente.
Apropo voi fetelor care faceti nunta acolo ce aranjamente veti alege? <:-P <:-P
<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

cristiana_loredana
20.11.2009, 15:42:22
Bine ai venit printre noi Cristina. Tu cum stai cu pregatirile? Cu cine vei lucra la decoratii, muzica si restul?

Buna Catalina

Am niste emotiiiiii .Abia astept sa vina ziua respectiva.Cu pregatirile pana in acest moment : restaurantul , biserica, nasii si muzica (lautari).
Ce fel de aranjamente vei alege pt restaurant si cu ce firma lucrezi?

cristiana_loredana
04.01.2010, 15:46:20
Buna fetelor

Chiar nu mai face nimeni nunta la Hotel Nord?Am ramas singura miresica care va face nunta aici?:( :(
Vroiam si eu sa mai vb cu voi despre restaurant.
Oricum eu va astept.

gabitzzaa
05.01.2010, 00:33:47
imi poti da si mie mai multe amanunte...cam ce ofera...ce anume cer?

coco_andreea
04.02.2010, 22:18:31
A aflat cineva preturile pentru 2011?
Am inteles ca 10% din pretul meniului este pentru ospatari,dar avansul se scade la sfarsit?

alexandru05
15.06.2010, 14:32:06
am fost ieri la hotel nord sa ma interesez meniu cu 4 feluri de mancare 150 lei pentru 2011 avans 1000 de lei si in dimineata de dupa nunta 2000 lei pentru ospatari si inchiriatul salii nu iti ofera nimic dar nici nu itiimpune nimic foarte frumoasa sala in rest nu stiu ce sa va mai spun

alexandru05
15.06.2010, 14:33:03
cei 1000 lei se scad la sfarsit

brutaruciprian
15.06.2010, 16:17:12
ce putin costa meniul :) te referi la hotelul nord cel de pe soseaua vestului pana in balif cum te duci spre vest?

alexandru05
16.06.2010, 10:35:26
da---------------------------------------

Niclac
07.09.2010, 16:48:03
da---------------------------------------
Buna si pe mine ma intereseaza sa fac nunta la Restaurant Hotel nord..am vb cu directorul hotelului numai pe mail, si mi-a zis de meniu ca este 150 de ron 4 feluri de mancare- nu mi-a zis nimic de chelneri..ca trebuie sa ii platesc separat...daca a mai facut cineva nunta aici si ne poate ajuta...

multumesc

lulu2907
06.09.2011, 17:49:15
Buna si pe mine ma intereseaza sa fac nunta la Restaurant Hotel nord..am vb cu directorul hotelului numai pe mail, si mi-a zis de meniu ca este 150 de ron 4 feluri de mancare- nu mi-a zis nimic de chelneri..ca trebuie sa ii platesc separat...daca a mai facut cineva nunta aici si ne poate ajuta...

multumesc

Buna, am vorbit acum 2 sapt cu directorul de la Hotel Nord iar chelnerii,barmanul si bucatarii se v-or plati cu cate 100 de lei de persoana.Iti opreste din avans sau ii platesti tu dimineata. Te astept cu pareri dupa nunta :*

coco_andreea
12.10.2011, 13:07:41
Buna,
Botezul a facut cineva aici? Cam cat este meniul?
Multumesc