PDA

Versiunea completa : Accesorii mireasa in Suceava (verighete, bijuterii, diademe, voal etc.)

irinaririna
28.04.2009, 12:20:28
Am inceput sa ma uit la verighete, sa imi formez o idee! Initial imi placuse un model de la Coriolan dar cand l-am probat ma deranaja foarte tare. Momentan m-am orientat catre un alt model tot de al lor!

De unde v-ati luat verighetele? Cat este gramul de aur (daca se calculeaza la gram)?

Cat sunteti dispusi sa dati pe verighete? Sunt mai ieftine in alte tari?

Ati avut probleme cu inelul de logodna? (Prietenei mele dupa 1-2 saptamani i-a sarit o piatra!)

De care firme sa ne ferim?

AnnyyAnnyy
28.04.2009, 12:36:16
Sa o iau pe rand:
Mie tot un model de la Coriolan mi-a luat privirea;;) deci l-am comandat.E modelul V408 din colectia Fantezie. Verighetele le-am comandat in Sv la o reprezentanta a Coriolanului si pe atunci(asta se intampla in decembrie-ianuarie) gramul de aur pt verighetele din colectia Fantezie(are preturi diferite per gram datorita manoperei laborioase) era 160Roni.Per total cu tot cu pietre verighetele ne-au ajuns la vremea aceea 5400 Roni(nu retin exact cat era euro atunci:(). Mie mi-au placut enorm deci in cazul meu nu se punea problema sa caut altceva pt ca nu m-ar fi lasat inima=((
Inelul de logodna nu l-am luat eu, insa stiu de la prieteni ca e facut pe comanda in It. si ca pierderea pietrei n-ar fi catusi de putin indicata pe criza asta:D;)).Am auzit si eu cazuri in care piatra inelului de logodna cade sau se sparge.in cazul meu nu se pune pb de spart ca-i diamant, iar de cazut slava Domnului n-a cazut desi-l port (inelul) de aproape 3 ani.
De firmele din Romania nu-ti pot spune mare lucru. Cum am zis mai sus verighetele le am de la Coriolan pt ca modelul lor mi-a placut, nu m-am orientat dupa firma. Personal mai am bijuterii de aur de la Folli Follie si ma declar incantata de calitatea lor; am spre exemplu o bratara pe care n-am dat-o jos de la mana de la admiterea in liceu(sunt vreo 8-9 ani de atunci) si nici nu s-a zgariat excesiv, nici nu si-a schimbat culoarea(aurul),nici nu i-a sarit pietricica atasata, e in perfecta stare. In rest nu ma prea pricep pt ca nu-s mare amatoare de bijuterii de aur

emi9mar1
28.04.2009, 12:40:44
Am inceput sa ma uit la verighete, sa imi formez o idee! Initial imi placuse un model de la Coriolan dar cand l-am probat ma deranaja foarte tare. Momentan m-am orientat catre un alt model tot de al lor!

De unde v-ati luat verighetele? Cat este gramul de aur (daca se calculeaza la gram)?

Cat sunteti dispusi sa dati pe verighete? Sunt mai ieftine in alte tari?

Ati avut probleme cu inelul de logodna? (Prietenei mele dupa 1-2 saptamani i-a sarit o piatra!)

De care firme sa ne ferim?
buna eu miam luat verighetele de anul trecut de la sabion sunt foarte incantata de ele si gramul este de 69 de lei e cu aur galben si alb,si inelul de logodna nu lam luat eu da sunt mandra de el este din aur alb si cu piatra ,il port de 2 ani si nu sa zgariat nimic ,dar nu stiu sati spun firma findca este din spania,

irinaririna
28.04.2009, 14:16:28
Any am pus-o si eu pe mama sa cerceteze preturi in Italia (ca acolo munceste) si din primele discutii am tras concluzia ca e mai ieftin acolo! Mama acu vine acasa si imi aduce cataloage (si 1-2 verighete care crede ea ca ar fi pe gustul meu deoarece are o prietena acolo care are bijuterie). Tot din afara intentionez si eu sa le achizitionez.

Emi ajung si in Spania vara aceasta asa ca... poate iti amintesti numele firmei. Oricum am sa vizitez mai multe :).

BBjulie
28.04.2009, 17:51:47
Zilele acestea am dat comanda de verighete la Coriolan ..vor fi gata pe la mijlocul lunii mai [aprox. 3 sapt va dura]...iar gramul ne-a ajuns 91 ron. La final..ne vor ajunge pana in 2000 ron. Sunt foarte multe modele...pentru toate gusturile..pt toate buzunarele...si ai de unde alege.

Cu inelul de logodna..si eu am patit un mic incident...m-am lovit de ceva si o pietricica de pe un piciorutz care sustine piatra mare a cazut..dar nu a fost nicio problema..iar acum e la fel de dulcic.:x

lorena_sv
01.05.2009, 21:52:10
Ce bijuterii sau ce accesorii o sa purtati in ziua nuntii, ce v-ati cumparat sau ce vreti sa va cumparati? eu ma gandeam la niste perlute finute la gat si cercei, tot perlute. insa as vrea si o diadema(caci numai o data pot fi printesa). rochita mea e cu corset, deci nu are bretelute deloc. si parul as vrea sa-l fac bucle...oare e prea mult? am observat ca multe mirese nu mai poarta nimic la gat...e un pic ciudat...dar decat sa fii prea incarcata, mai bine asa...voi ce parere aveti??

AnnyyAnnyy
02.05.2009, 16:28:50
Ce bijuterii sau ce accesorii o sa purtati in ziua nuntii, ce v-ati cumparat sau ce vreti sa va cumparati? eu ma gandeam la niste perlute finute la gat si cercei, tot perlute. insa as vrea si o diadema(caci numai o data pot fi printesa). rochita mea e cu corset, deci nu are bretelute deloc. si parul as vrea sa-l fac bucle...oare e prea mult? am observat ca multe mirese nu mai poarta nimic la gat...e un pic ciudat...dar decat sa fii prea incarcata, mai bine asa...voi ce parere aveti??
depinde de miresica si de gusturile ei. Eu de ex mi-am dorit o rochita finuta, nu prea incarcata, fara strasuri si swaroavsche:D, si la fel mi-as dori si accesoriile: finute si discrete.Inca sunt in cautari pt ca mai tot ce gasesc e fie grosolan lucrat fie extrem de tipic pt o mireasa...si eu vreau altceva, nici eu nu cred ca stiu prea bine ce:)):-$Probabil o sa-mi dau seama cand o sa gasesc ceva care sa mi se potriveasca(sper;)))

lorena_sv
10.05.2009, 13:02:11
Fetelor v-ati cumparat bijuterii pt rochita de mireasa??Daca da, ce anume si de unde? Ce parere aveti de perlute?

mihaela_a_84
11.05.2009, 13:02:11
Fetelor v-ati cumparat bijuterii pt rochita de mireasa??Daca da, ce anume si de unde? Ce parere aveti de perlute?
Sal eu mi-am cumparat set de colier+diadema de la alb si negru si le vand deoarece sunt aurii si mi-e frica sa nu se inchida la culoare si e pacat, poate mai vrea cineva care nu are asa posibilitate si ...pt poze contactati-ma la id de mes care e mihaela_a_84.

lorena_sv
30.06.2009, 14:41:55
depinde de miresica si de gusturile ei. Eu de ex mi-am dorit o rochita finuta, nu prea incarcata, fara strasuri si swaroavsche:D, si la fel mi-as dori si accesoriile: finute si discrete.Inca sunt in cautari pt ca mai tot ce gasesc e fie grosolan lucrat fie extrem de tipic pt o mireasa...si eu vreau altceva, nici eu nu cred ca stiu prea bine ce:)):-$Probabil o sa-mi dau seama cand o sa gasesc ceva care sa mi se potriveasca(sper;)))

Ai gasit pana la urma accesorile?

siana
30.06.2009, 14:54:45
in ceea ce priveste rochia si accesoriile am mers pe deviza ”less is more”
am avut doar o floare in par si niste cercei foarte finuti

lorena_sv
30.06.2009, 22:49:11

wow!foarte frumusica!

happydent
30.06.2009, 23:54:30

Foarte frumoasa ai fost, felicitari!

ancutza1010
30.07.2009, 15:23:16
Cum toate v-ati casatorit intre timp si cum eu abia acum ma familiarizez cu forumul v-as ruga sa mai intrati odata in acest subiect(cu bijuteriile) si sa imi spuneti pana la urma ce bijuterii ati purtat la nunta si ce schimbari ati face ( daca e cazul) ....

elenaliliana
02.02.2010, 14:50:42
bijuterii...hmmm...nu stiu din ceea ce am vazut eu cred ca in ziua nuntii bijuteriile ar trebui sa fie simple..delicate si nu ff multe...ma refer aici la faptul ca sunt suficienti o pereche de cercei draguti..ceva din pietre sa luceasca...mie de exemplu nu imi colierele...lanturile...si cred ca cerceii sunt suficienti...eu pentru nunta mea asta mi-am propus..cercei doar si imi voi face singura un accesoriu de par cu cristale... deoarece de ceva timp mesteresc bijuterii :">

sarraghiulfiz
04.02.2010, 15:00:59
Buna, eu personal nu sunt adepta bijuteriilor la nunta, adik nu trebuie sa iesi in evidenta printr un lant fff gros sau mai stiu eu ce cred ca cel mai bine te faci remarcata prin simplitate, oricum rochia te face unica si cred ca e cel mai de pret accesoriu pt o miresica, eu una voi opta pentru o voaleta si niste cercei ff finuti;))

cactus
11.03.2010, 00:31:09
miresici si-a luat cineva verighete de la fabrica de bijuterii?...realitatea e la fel ca modelele di pagina de prezentare?

agness
11.03.2010, 11:32:53
miresici si-a luat cineva verighete de la fabrica de bijuterii?...realitatea e la fel ca modelele di pagina de prezentare?
si unde e fabrica asta? sau ce e? e un brand?nu am auzit:(

cactus
11.03.2010, 13:31:36
..atcom se numeste ...sper sa nu fiu banata pt reclama...mi-e imi plac ...doar ca nu am auzit de ei ..i-am gasit in cautarile mele pe net ...si nu stiu cat sunt de seriosi .

andreutzaa
02.04.2010, 22:48:42
buna fetelor am intrat si eu sa va citesc dupa o pauza destul de lunga.mi`am gasit verighetele in mall la magazinul de langa quartz.nu mai retin dak erau de la coriolan, insa se fac pe comanda au si mai multe modele, le alegi tu cum iti place mai lucios, mat critalizat sau cate grame sa fie..eu le vreau simple, latutze si mate.sper sa le achizitionez dupa Pasti si o sa pun si niste foto. :*:*:*

SWEET_ANNA
04.04.2010, 21:13:32
Eu tot din mall le-am luat,750 ron amandoua..inscriptionate

agness
08.04.2010, 15:37:13
Eu tot din mall le-am luat,750 ron amandoua..inscriptionate
foarte frumos modelul..sunt coriolan?
de la atlantis gold le`ai luat? si cate grame au amandoua? mi se pare super pretz!
sa le purtati sanatoshi!

andreeasmiley
15.05.2010, 23:24:10
Am dat si noi comanda de verighetute. Cica dureaza 2-3 saptamani, abia astept!

Porumbita
16.05.2010, 12:43:08
foarte frumos modelul..sunt coriolan?
de la atlantis gold le`ai luat? si cate grame au amandoua? mi se pare super pretz!
sa le purtati sanatoshi!

aceasta firma o gasiti si in zimbru si de acolo le luati ceva mai ieftin ;-)
noi vazusem in mol si nu aveau marimea sotului de aceea ne-au trimis in zimbru de unde le-am luat cu 50sau70 lei mai putin si i-am spus sotului ca avem cu ce sa le udam=))=))=))
inscriptionarea este gratis cel putin la noi asa a fost anul trecut

agness
18.05.2010, 15:40:11
Am dat si noi comanda de verighetute. Cica dureaza 2-3 saptamani, abia astept!
andreea unde v-ati dat comanda de verighete? si cam la ce pret o sa ajunga?
si noi ne doream verighetele acum dar a mai aparut o nunta pt 29 mai si iar am amanat momentul:)

andreeasmiley
18.05.2010, 16:04:24
De la Coriolan le-am comandat, dar ca reprezentata Perla Neagra din statie de la Orizont. Gramul este (adica era sambata) 93, iar modele noastre si marimile noastre vor ajunge la cam 10 grame. Atasez modelul. Ah, am ales sa le facem galbene, iar eu mi-o fac mai ingusta decat a lui, adica el 7 mm eu de 5 mm. Tare s-a mirat dna vanzatoare. Voua nu vi se pare normala o astfel de modificare? Ma rog, macar acceptabila...

irina_s86
18.05.2010, 16:19:59
De la Coriolan le-am comandat, dar ca reprezentata Perla Neagra din statie de la Orizont. Gramul este (adica era sambata) 93, iar modele noastre si marimile noastre vor ajunge la cam 10 grame. Atasez modelul. Ah, am ales sa le facem galbene, iar eu mi-o fac mai ingusta decat a lui, adica el 7 mm eu de 5 mm. Tare s-a mirat dna vanzatoare. Voua nu vi se pare normala o astfel de modificare? Ma rog, macar acceptabila...
Tot de la Perla Neagra le-am luat si noi...din centrul comercial zimbru si parca gramul era 85 lei

agness
18.05.2010, 19:58:14
Tot de la Perla Neagra le-am luat si noi...din centrul comercial zimbru si parca gramul era 85 lei
din pacate peste tot s-a scumpit gramul..vazusem cu 89lei si acu e 95lei8-|

andreeasmiley
18.05.2010, 20:01:09
din pacate peste tot s-a scumpit gramul..vazusem cu 89lei si acu e 95lei8-|

La Sabrini e 110 ron :)....

agness
18.05.2010, 20:01:56

e f frumos modelul..sa le purtati sanatoshi!..
si noi tot de la coriolan o sa le luam..si al meu ma innebuneste ca le vrea albe iar mie nu-mi plac8-|
cred k o sa ne oprim la modelul asta k l-am si probat la perla neagra si vine bine..acum e alegerea ta dak o vrei mai ingusta..nu inteleg de ce a ramas mirat domnisoara:))

agness
18.05.2010, 20:04:45
mda:D..sabrini tot sabrini:))

helena84
18.05.2010, 20:33:06

La Sabrini pentru verighetele de 14 k simple pretul e de 114 lei pe gram iar cele lucrate manual sau cu pietre 140 ron 0gram, iar la cele de 18 k pt cele simple pretul e de 145 ron/gram iar celelalte lucrate manula 175 ron/gram...am fost noi duminica si ne-am interesat..plus ca au si pe site, functie de colectie, preturi

irina_s86
19.05.2010, 15:57:51
e f frumos modelul..sa le purtati sanatoshi!..
si noi tot de la coriolan o sa le luam..si al meu ma innebuneste ca le vrea albe iar mie nu-mi plac8-|
cred k o sa ne oprim la modelul asta k l-am si probat la perla neagra si vine bine..acum e alegerea ta dak o vrei mai ingusta..nu inteleg de ce a ramas mirat domnisoara:))
foarte frumoase verighetele...lasand la o parte modelul pe care l-am luat noi asta ar fi urmatorul in topul preferintelor mele...va doresc sa le purtati multi multi ani fericiti.

agness
19.05.2010, 17:01:45
foarte frumoase verighetele...lasand la o parte modelul pe care l-am luat noi asta ar fi urmatorul in topul preferintelor mele...va doresc sa le purtati multi multi ani fericiti.
mc..sa dea Dumnezeu >:D<

nyurka
11.06.2010, 22:33:16
Fetelor ce parere aveti de acest model :-?

andreutzaa
11.06.2010, 23:41:18
Fetelor ce parere aveti de acest model :-?

sunt tare frumoase..de fapt cred ca toate sunt frumoase prin ce simbolizeaza.depinde si cum se aseaza pe deget.nu toate modelele ne avantajeaza:) si noi am dat comanda la perla neagra in zimbru iar in ziua respectiva era 99 gramul.am facut o combinatie intre 3 modele si la grosime am ales 7 mm.cum le primesc postez sa le vedeti si voi.sper sa iasa ceva frumos.

andreeasmiley
12.06.2010, 00:26:59
sunt tare frumoase..de fapt cred ca toate sunt frumoase prin ce simbolizeaza.depinde si cum se aseaza pe deget.nu toate modelele ne avantajeaza:) si noi am dat comanda la perla neagra in zimbru iar in ziua respectiva era 99 gramul.am facut o combinatie intre 3 modele si la grosime am ales 7 mm.cum le primesc postez sa le vedeti si voi.sper sa iasa ceva frumos.

Cat dureaza pana ajung? Noi tot la Perla Neagra am dat comanda, dar in Bdj. Au zis ca dureasa intre 2 si 3 saptamani. Maine se fac 4 :| si cica luni "sigur" sunt ajunse. M-a cam deranjat situatia. Si acolo s-a scumpit aurul intre timp, eu sper sa ramana la valoarea la care era cand am dat comanda...

agness
12.06.2010, 08:38:04
Cat dureaza pana ajung? Noi tot la Perla Neagra am dat comanda, dar in Bdj. Au zis ca dureasa intre 2 si 3 saptamani. Maine se fac 4 :| si cica luni "sigur" sunt ajunse. M-a cam deranjat situatia. Si acolo s-a scumpit aurul intre timp, eu sper sa ramana la valoarea la care era cand am dat comanda...
andreea cat era gramul in bdj cand ati dat voi comanda?noi numai nu reusim sa ajungem pana acolo..au un program asa de aiurea..
la atlantis gold modelul p care il vrem noi e 105 lei gramul si vreau sa compar cu perla neagra..deshi fiind tot coriolan ma gandesc k tre sa fie acelashi pretz:-?

andreeasmiley
12.06.2010, 13:47:08
andreea cat era gramul in bdj cand ati dat voi comanda?noi numai nu reusim sa ajungem pana acolo..au un program asa de aiurea..
la atlantis gold modelul p care il vrem noi e 105 lei gramul si vreau sa compar cu perla neagra..deshi fiind tot coriolan ma gandesc k tre sa fie acelashi pretz:-?

Acum e 99, dar daca modelul e mai complicat se mai adauga cativa leuti, 2-3-4 nu chiar mult. Era 93 cand am comandat, iar acum vreo 3 luni era 89 :). Ar trebui sa fie acelasi pret peste tot la coriolan, nu stiu ce sa zic...

agness
12.06.2010, 15:12:29
Acum e 99, dar daca modelul e mai complicat se mai adauga cativa leuti, 2-3-4 nu chiar mult. Era 93 cand am comandat, iar acum vreo 3 luni era 89 :). Ar trebui sa fie acelasi pret peste tot la coriolan, nu stiu ce sa zic...
mc:*
am fost astazi la perla in sfarsit:)..modelul p care il vrem noi e 104 lei gramul..ar ajunge cam 1400 lei..(a mea are si 3 pietricele a 25 ron fiecare)..
ink nu ne`am hotarat.vrem sa mergem si pe la sabrini..si-a luat cineva de acolo?>:D<

andreutzaa
13.06.2010, 15:36:38

tipa aia mi`a zis ca 2 saptamani, acum sa vedem daca se tind e cuvant.Si mi`a zis ca daca dau avans de 300 lei pretul ramane cel din ziua in care fac comanda,daca dadeam mai putin avans trebuia sa platim cat erau in ziua in care le primeam.dak tu zici k dureaza mult la tine probabil ca asa va fi si la mine doar e aceeasi firma:))

andreeasmiley
14.06.2010, 16:26:52
tipa aia mi`a zis ca 2 saptamani, acum sa vedem daca se tind e cuvant.Si mi`a zis ca daca dau avans de 300 lei pretul ramane cel din ziua in care fac comanda,daca dadeam mai putin avans trebuia sa platim cat erau in ziua in care le primeam.dak tu zici k dureaza mult la tine probabil ca asa va fi si la mine doar e aceeasi firma:))

Dupa o luna au venit si verighete noastre, dar albe, in conditiile in care comandasem galbene. Va dati seama ce nervi am, le-am trimis inapoi sa le schimbe. Desteptul de patron mai voia sa mi le dea la pretul de azi nu la cel de luna trecuta. Cica imi face o reducere, ca el ar trebui sa vanda cu 120 dar mi le da cu 99. I-am zis "nu, mi le dati cu 93 ca atat era gramul cand am dat eu comanda". Impertinentul a inceput sa-mi insire cat pierde el ca nu le vinde cu 120. I-am spus ca nu ma intereseaza ofurile lui, ca le am pe ale mele cauzate tot de el. Vai ce m-am enervat! Mentionez ca vanzatoarea nu are nicio vina, a patronului e vina. Ca sa stie si alte fete care ar fi fost interesate de Perla Neagra...

andreutzaa
15.06.2010, 08:17:41
Dupa o luna au venit si verighete noastre, dar albe, in conditiile in care comandasem galbene. Va dati seama ce nervi am, le-am trimis inapoi sa le schimbe. Desteptul de patron mai voia sa mi le dea la pretul de azi nu la cel de luna trecuta. Cica imi face o reducere, ca el ar trebui sa vanda cu 120 dar mi le da cu 99. I-am zis "nu, mi le dati cu 93 ca atat era gramul cand am dat eu comanda". Impertinentul a inceput sa-mi insire cat pierde el ca nu le vinde cu 120. I-am spus ca nu ma intereseaza ofurile lui, ca le am pe ale mele cauzate tot de el. Vai ce m-am enervat! Mentionez ca vanzatoarea nu are nicio vina, a patronului e vina. Ca sa stie si alte fete care ar fi fost interesate de Perla Neagra...

doamne...dupa ce ca astepti atata timp mai vin si aiurea si la alt pret.Pai am vb ceva cu vanzatoarea ne`a zis sa dam si un avans sa ne ramana pretul respectiv si acum se plang ca pierd..de ce le mai pun pe vanzatoare sa ne ia avans asa ar fi pretul din ziua in care vin..dar se poate ca aurul sa scada intre timp atunci ce mai face?

agness
15.06.2010, 11:12:13

ce urat..imi pare rau andreea..bine k ne`ai spus..ne putem astepta la orice, nu mai exista cuvant in ziua de azi!
pana la urma cred k o sa ne dam comanda la atlantis..e acelasi pret ca si la perla.
dar ai dat vre-un avans ceva?..corect ar fi k atunci cand dai un avans sa si semnezi un contract care sa aiba drept clauza cum ca pretzul ridicarii verighetelor va fi acelasi cu cel din ziua comenzii:-\

andreeasmiley
15.06.2010, 11:48:49
ce urat..imi pare rau andreea..bine k ne`ai spus..ne putem astepta la orice, nu mai exista cuvant in ziua de azi!
pana la urma cred k o sa ne dam comanda la atlantis..e acelasi pret ca si la perla.
dar ai dat vre-un avans ceva?..corect ar fi k atunci cand dai un avans sa si semnezi un contract care sa aiba drept clauza cum ca pretzul ridicarii verighetelor va fi acelasi cu cel din ziua comenzii:-\

Am dat avans de 200, dar nu am facut contract. Vanzatoarea e de partea mea, le vom primi la 93, doar magarul de patron cand mi le-a adus, dupa ce ca mi le-a adus albe a zis:
" va fac un pret special, ca eu trebuia sa le vand la 120 gr, dvs vi le dau la pretul zilei, la 99"
M-a luat de proasta! I-am spus ca nu, mi le da la 93 cat era gramul cand am dat comanda, pt ca daca ei o aduceau la timp, adica dupa 2 saptamani, tot 93 era gramul. Desteptul a avut curajul sa-mi spuna ca a intarziat pentru ca are comenzi putine si nu poate sa mearga pt fiecare comanda. I-am explicat ca nu ma intereseaza ce are sa-mi spuna si ca , citez "mai bine v-ati abtine de la comentarii pt ca daca aveti comenzi putine ar trebui sa nu fie prea dificil sa retineti o culoare". O tot dadea cu "bine ca nu aveti nunta curand", incerca intr-un mod jenant sa se scoata, in loc sa recunoasca greseala, sa ofere un discount (mi se parea normal, voua nu?) si sa incerce sa rezolve situatia cat mai repede. Cica vin galbene in alte 2 saptamani :)).

bianca24sv
15.06.2010, 14:50:48
Eu am facut comanda de verighete la Coriolan in Iasi acum 3 luni ..au fost gata in 2 sapt, si am mers abia acu 1 sapt dupa ele iar gramul a ramas la pretul de atunci. Sunt cele de la avatar

roxutza88
15.06.2010, 14:58:24
eu am facut comanda la atlantis si avansul min este de 200 lei.noi am dat 600 dar sa nu crezi ca nu am avut si noi probleme:-w am mers cu toata familia cred,pe rand..sa vada toti modelul ales de noi.cand o intrebam pe donsoara de acolo ,imi zicea de fiecare data ca verighetele ne ajung 22 de mil.buuun.a strans mama saraca bani...sa-mi dea de verighete.mergem noi amandoi sa facem comanda si ne zice aia "a da pietrele de pe verigheta pt femei se calculeaza separat si costa 30 de lei una :gen_07:"de ce nu a zis de la inceput????am zis bine..pun doar 6 pietricele (in total erau 12),ca doar odata iau verghete.lasa sa fie acolo si pietricelele.totu bine si frumos,numai ca dupa o sapt ,ma suna tipa si-mi zice"stiti , nu se poate pune pe verigheta doar 6 pietricele...ori le pune-ti pe toate 12 ,ori nu pune-ti deloc ":talk_04::gen_02: am zis ca le pun pe toate si acum pretul vergetelor ma ajunge la 25 de mil :-w si nu spun ce cearta mi-a tras miresicul meu ca cica m-a luat aia de fraiera...adica cum nu se pot pune doar 6 da se pot pune 12???offf/:)

agness
16.06.2010, 16:04:22
buna fetelor!..in sfarsit ne-am dat si noi ieri comanda de verighete#:-S..pana la urma de la sabrini.
ne ajung aprox 1200 lei, gramul fiind 125 lei..sunt tare frumusele si vin f frumos pe deget.
va atasez o imagine cu ele.
am fi vrut de la corioloan dar din pacate gramul e 120 lei iar ele sunt f grele..numai verigheta mea ar fi avut vreo 8 grame(iar degetul meu e f subtire..eu purtand marimea 9:)))..si toate modelele care ne placeau erau peste 2000 lei.
oricum noua ne plac f mult acestea si abia asteptam sa vina;))

nyurka
16.06.2010, 16:25:42
Foarte frumoase agness, sa le purtati cu placere, eu sunt nehotarata si mie imi plac unele de la sabrini, dar ar avea tot asa cam 8 g una, iar eu am marimea 16 nu 9 ca tine:D, norocoaso, noroc de puiu ca e slab poate se mai compenseaza de la el:D. Mie imi plac si alea de la coriolan pe care le vroiai tu cu 3 pietricele.:-p Am timp sa ma hotarasc/:)

agness
18.06.2010, 10:23:31
Foarte frumoase agness, sa le purtati cu placere, eu sunt nehotarata si mie imi plac unele de la sabrini, dar ar avea tot asa cam 8 g una, iar eu am marimea 16 nu 9 ca tine:D, norocoaso, noroc de puiu ca e slab poate se mai compenseaza de la el:D. Mie imi plac si alea de la coriolan pe care le vroiai tu cu 3 pietricele.:-p Am timp sa ma hotarasc/:)

sigur k da..timp este destul;)..:))nu sunt chiar asa norocoasa..iubi al meu poarta marimea 29:)))deci se compenseaza.
sincer pana nu probezi sa o vezi pe deget si sa vezi cum te simti cu ea nu iti dai seama ce iti place mai mult..
dak nu am fi avut atatea nunti anul asta poate am fi ales si noi pe cele de la coriolan..
pana la urma asa a fost sa fie si acu abia asteptam sa vina:x:x:x:x:x

agness
19.06.2010, 09:55:57
eu am facut comanda la atlantis si avansul min este de 200 lei.noi am dat 600 dar sa nu crezi ca nu am avut si noi probleme:-w am mers cu toata familia cred,pe rand..sa vada toti modelul ales de noi.cand o intrebam pe donsoara de acolo ,imi zicea de fiecare data ca verighetele ne ajung 22 de mil.buuun.a strans mama saraca bani...sa-mi dea de verighete.mergem noi amandoi sa facem comanda si ne zice aia "a da pietrele de pe verigheta pt femei se calculeaza separat si costa 30 de lei una :gen_07:"de ce nu a zis de la inceput????am zis bine..pun doar 6 pietricele (in total erau 12),ca doar odata iau verghete.lasa sa fie acolo si pietricelele.totu bine si frumos,numai ca dupa o sapt ,ma suna tipa si-mi zice"stiti , nu se poate pune pe verigheta doar 6 pietricele...ori le pune-ti pe toate 12 ,ori nu pune-ti deloc ":talk_04::gen_02: am zis ca le pun pe toate si acum pretul vergetelor ma ajunge la 25 de mil :-w si nu spun ce cearta mi-a tras miresicul meu ca cica m-a luat aia de fraiera...adica cum nu se pot pune doar 6 da se pot pune 12???offf/:)

mda..mi se pare exagerat faptul k tre sa platesti atatia bani p niste pietricele care practic nu prea au valoare..iar cele in forma patrata cik costa 40 lei bucata:)))
eh, pana la urma nu trebuie sa ne para rau de banii datzi pe verighete pt k sunt o investitie pt toata viatza:x:x:x

roxutza88
19.06.2010, 17:11:53
mda..mi se pare exagerat faptul k tre sa platesti atatia bani p niste pietricele care practic nu prea au valoare..iar cele in forma patrata cik costa 40 lei bucata:)))
eh, pana la urma nu trebuie sa ne para rau de banii datzi pe verighete pt k sunt o investitie pt toata viatza:x:x:x
asta am zis si eu.nu-mi pare rau de nimic din ce am facut pt nunta cu toate ca pe unele chestii am dat muuult mai multi bani decat credeam.dar..o data o fac(sper eu :D) si nu-mi pare rau deloc.chiar inainte ...cand i-am zis sa-mi puna doar 6 pietricele..tot stateam si ma gandeam daca nu cumva o sa-mi para rau ca nu le-am pus pe toate.doar nu-mi cumpar in fiecare zi verighete.tot il bateam la cap pe iuby cu problema asta si sincer m-am bucurat cand m-a sunat fata sa-mi zica daca vreau sa le puna pe toate cu toate ca stiam ca e o smecherie la mijloc.asta e.noi sa fim multumite :D

andreeasmiley
27.06.2010, 23:38:51
Mi-au ajuns verighetele! Mult mai devreme decat le asteptam, adica lunea trecuta, insa cum am fost plecata 6 zile nu am putut sa intru sa va povestesc. Le ador:X. Va doresc sa va bucurati de ele cat mai curand si voi!

roxutza88
02.07.2010, 22:13:38
ne-au ajuns si noua in sfarsit verighetele.am mai avut cateva probleme ca doar nu se putea altfel...:-w dar important e ca le-am luat si sunt tare fericita :D.mi-s tare dragi.abea astept s-o pot purta.nu se poarta inainte de nunta nu?:madlaugh::-".vi le arat si voua ca nu ma pot abtine!!

carmenmariaconstantinescu
02.07.2010, 23:56:38
ne-au ajuns si noua in sfarsit verighetele.am mai avut cateva probleme ca doar nu se putea altfel...:-w dar important e ca le-am luat si sunt tare fericita :D.mi-s tare dragi.abea astept s-o pot purta.nu se poarta inainte de nunta nu?:madlaugh::-".vi le arat si voua ca nu ma pot abtine!!
Foarte frumoase! Sa le purtati sanatosi!
Noi purtam verighetele, desi nu am facut inca cununia religioasa. Soacra mea a vorbit cu un preot care i-a spus ca verighetele nu reprezinta decat simboluri acceptate de biserica, care pot fi sfintite indiferent daca au fost sau nu purtate.
Noi le-am pus chiar in masina, dupa ce am iesit din magazin, atat ne erau de dragi (si ne sunt). Mi s-a parut cel mai romantic moment, iesit din tipare total ( nu dau detalii;))).
Asa ca sfatul meu e sa faceti cum vrea inimioara voastra, oricum or sa va poarte noroc!

agness
03.07.2010, 08:17:11
superbe! f frumos vin pe deget!
sa le purtati sanatosi si sa va bucurati de ele!;)
sapt viitoare ar trebui sa vina si ale mele..abia astept;))

roxutza88
03.07.2010, 11:49:03
multumesc fetele.si noua ne plac f mult ,dar totusi o sa asteptam pana la nunta sa le purtam.nu mai este mult oricum :-s.stau si ma uit la ele incontinuu ;)).verighetele sunt simbolul casatoriei,a dragostei,si a intelegerii.cum imi doresc sa fie si in casa mea.si a voastra,a tuturor miresicilor.

Iulia_
03.08.2010, 22:49:04
Foarte frumoase, Roxutza :) chiar imi plac... sunt tare finute!

Iulia_
03.08.2010, 22:50:51
Cam 20 de milioane au costat verightele tuturor mireselor de aici? Pana acum cam asa am citit
Nu de alta, dar sa stiu cati bani sa puna iubi deopate special pentru asta :D

Iulia_
03.08.2010, 22:54:41
buna fetelor!..in sfarsit ne-am dat si noi ieri comanda de verighete#:-S..pana la urma de la sabrini.
ne ajung aprox 1200 lei, gramul fiind 125 lei..sunt tare frumusele si vin f frumos pe deget.
va atasez o imagine cu ele.
am fi vrut de la corioloan dar din pacate gramul e 120 lei iar ele sunt f grele..numai verigheta mea ar fi avut vreo 8 grame(iar degetul meu e f subtire..eu purtand marimea 9:)))..si toate modelele care ne placeau erau peste 2000 lei.
oricum noua ne plac f mult acestea si abia asteptam sa vina;))
Uite si mai ieftine :) noi avem degetele subtirele amandoi, nu cred ca o sa avem probleme ;))
Nici nu stiam ca asa se face cu verighetele... trebuie sa dam comanda? Eu credeam ca le cumparam pe loc in magazin !

roxutza88
03.08.2010, 23:07:45
Uite si mai ieftine :) noi avem degetele subtirele amandoi, nu cred ca o sa avem probleme ;))
Nici nu stiam ca asa se face cu verighetele... trebuie sa dam comanda? Eu credeam ca le cumparam pe loc in magazin !
pai depinde de marime.daca va gasiti exact marimea voastra,va luati pe loc.miresoiului meu nu-i venea nici una din magazin :)) .eu am facut prostia si mi-am luat marimea fixa.atunci cand au venit,mi s-a parut mie cam mica/fixa pe deget,dar m-a convins vanzatoarea ca cica se subtiaza degetul de la ea.nu aveam cum s-o maresc ca are pietricele.si acum de cand sunt insarcinata hop ca aproape nu-mi mai vine verigheta!!!:((/:) mi-e o ciuda de mor!!!mai ales ca aveam de gand sa nu o dau jos de pe deget deloc.da nici nu ma las si o indes pana se subtiaza degetu :)):gen_07:

andreeasmiley
03.08.2010, 23:56:51

Noi am dat 1 800 pe amandoua si au aproximativ 11.5 grame. Eu marimea 11 (51) el 29 parca (69).

Iulia_
04.08.2010, 09:03:57
pai depinde de marime.daca va gasiti exact marimea voastra,va luati pe loc.miresoiului meu nu-i venea nici una din magazin :)) .eu am facut prostia si mi-am luat marimea fixa.atunci cand au venit,mi s-a parut mie cam mica/fixa pe deget,dar m-a convins vanzatoarea ca cica se subtiaza degetul de la ea.nu aveam cum s-o maresc ca are pietricele.si acum de cand sunt insarcinata hop ca aproape nu-mi mai vine verigheta!!!:((/:) mi-e o ciuda de mor!!!mai ales ca aveam de gand sa nu o dau jos de pe deget deloc.da nici nu ma las si o indes pana se subtiaza degetu :)):gen_07:
Hihi :) Eu am patit inversul cu inelul de logodna. Imi venea fix si acum e cam largut, ca am slabit.
Felicitari pentru bebe :x abia astept sa pot da si eu vestea cea mare, desi nu cred ca va fi curand... =((

roxutza88
04.08.2010, 12:09:56
Hihi :) Eu am patit inversul cu inelul de logodna. Imi venea fix si acum e cam largut, ca am slabit.
Felicitari pentru bebe :x abia astept sa pot da si eu vestea cea mare, desi nu cred ca va fi curand... =((
multumesc!:x de ce nu o sa fie curand?nu va doriti asa de repede?

agness
04.08.2010, 13:24:42
iulia noi am asteptat aproape o luna pt verighetele noastre..eu zic sa va grabitzi:d
depinde si de unde vi le cumparati..dar dak vreti verighete coriolan sau sabrini nu prea cred k o sa gasiti marimi..ei au doar cate un model de prezentare in magazine;)
succes!

Iulia_
04.08.2010, 15:34:09
multumesc!:x de ce nu o sa fie curand?nu va doriti asa de repede?
Eu mi-as dori si maine sa raman ;))
Iubi ar vrea sa mai asteptam 2-3 ani, sa vedem cum e viata in doi singurei :)
Ai mei ar vrea un nepot chiar si la anu' :))
Faza e ca acum incep masterul si mi-e ca o sa imi fie greu cu bebe :)

Iulia_
04.08.2010, 15:39:48
iulia noi am asteptat aproape o luna pt verighetele noastre..eu zic sa va grabitzi:d
depinde si de unde vi le cumparati..dar dak vreti verighete coriolan sau sabrini nu prea cred k o sa gasiti marimi..ei au doar cate un model de prezentare in magazine;)
succes!
M-ai speriat... ;))
O sa merg sa vorbesc la magazinul respectiv... sa vad cat dureaza o comanda. Iubi vine cu aproape o luna inainte in orasul meu, sper sa fie suficient.
Am atasat setul meu de bijuterii de mireasa ;;)

roxutza88
04.08.2010, 18:38:55
Eu mi-as dori si maine sa raman ;))
Iubi ar vrea sa mai asteptam 2-3 ani, sa vedem cum e viata in doi singurei :)
Ai mei ar vrea un nepot chiar si la anu' :))
Faza e ca acum incep masterul si mi-e ca o sa imi fie greu cu bebe :)
sa stii ca miresoiul meu se plange la toata lumea ca ii pare rau ca nu l-am facut mai repede....asa ca sunt sigura ca o sa fie si el la fel de bucuros ca si tine.si ce daca incepi masterul?la master se merge f rar...asa ca ai timp si de bebe...dar fiecare face cum vrea si cand crede ca este momentu.oricum bebe nu vine cand vreti voi :D>:D<

roxutza88
04.08.2010, 18:40:53
M-ai speriat... ;))
O sa merg sa vorbesc la magazinul respectiv... sa vad cat dureaza o comanda. Iubi vine cu aproape o luna inainte in orasul meu, sper sa fie suficient.
sa stii ca la magazine o sa-ti spuna ca o comanda vine cam in 2 sapt,dar nu e niciodata asa.si la mine a durat destul de mult.grabiti-va.mergeti si colindati magazinele si hotarati-va la model si gata.nu mai amanati momentu ca va treziti Doamne fereste cu verighete de tinichea(de rezerva)la nunta :-SS

agness
05.08.2010, 09:09:27
M-ai speriat... ;))

e superb! ceva de genul asta o sa-mi iau si eu ;))
sa-l portzi cu placere!

agness
05.08.2010, 09:10:11
sa stii ca la magazine o sa-ti spuna ca o comanda vine cam in 2 sapt,dar nu e niciodata asa.si la mine a durat destul de mult.grabiti-va.mergeti si colindati magazinele si hotarati-va la model si gata.nu mai amanati momentu ca va treziti Doamne fereste cu verighete de tinichea(de rezerva)la nunta :-SS
are dreptate roxutza..si mie mi-au zis k vin in 20 de zile si au venit in 30:))..

Iulia_
07.09.2010, 23:06:21
are dreptate roxutza..si mie mi-au zis k vin in 20 de zile si au venit in 30:))..
Voi ati avut mirii langa voi la pregatiri :P
Al meu vine abia poimaine :x
Sper sa gasim, altfel ne luam verighete de imprumut :)) wouldn't want to do that..

Iulia_
21.09.2010, 15:00:16
Voi ati avut mirii langa voi la pregatiri :P
Al meu vine abia poimaine :x
Sper sa gasim, altfel ne luam verighete de imprumut :)) wouldn't want to do that..
Verighetele (http://picasaweb.google.com/100486459165337031559/PregatireNunta?authkey=Gv1sRgCNiVgrv-vLmJJw#5519334876464362194) noastre :) mijlocul se roteste, sunt verighete anti-stres.
N-am dat comanda, le-am luat pe loc. 1060 lei au costat

Anca1711
23.09.2010, 09:31:50
Verighetele (http://picasaweb.google.com/100486459165337031559/PregatireNunta?authkey=Gv1sRgCNiVgrv-vLmJJw#5519334876464362194) noastre :) mijlocul se roteste, sunt verighete anti-stres.
N-am dat comanda, le-am luat pe loc. 1060 lei au costat
foarte frumoase iulia... sa le purtati cu placere

astea sunt verighetele noastre, nici noi nu am dat comanda si au costat 1100 lei.

Iulia_
09.10.2010, 22:08:50
foarte frumoase iulia... sa le purtati cu placere

astea sunt verighetele noastre, nici noi nu am dat comanda si au costat 1100 lei.
Foarte frumoase si ale voastre :) si noi ne-am uitat la ceva asemanator.
Felicitari ! Sa le purtati fericiti :)

Anca1711
10.10.2010, 10:33:23
Foarte frumoase si ale voastre :) si noi ne-am uitat la ceva asemanator.
Felicitari ! Sa le purtati fericiti :)
multumim la fel Iulia! :*

catya89
07.12.2010, 21:13:33
miresici unde sunt mai ieftine verighetele in suceava ca la mine la Gura Humorului nu au prea multe modele

roxutza88
07.12.2010, 22:03:42
miresici unde sunt mai ieftine verighetele in suceava ca la mine la Gura Humorului nu au prea multe modele
depinde de magazine ,de firme si de ce iti doresti.eu am dat 22 de mil pe ele,insa sunt modele mult mai ieftine.trebuie sa cauti.sunt destule magazine cu verighete.

lorena_sv
07.12.2010, 22:59:00

Noi le-am luat din Iasi.le-am facut la comanda pt marimea noastra si am dat in jur de 12 mil.
dar sunt multe magazine in Sv si gasesti si mai ieftine, depinde de model si de cate grame au...
ale noastre sunt cam late....mi-a fost greu pana m-am obinuit...nu am mai putut purta inelul de logodna pe acelasi deget cu verigheta..asa ca am renuntat sa il port si.....l-am ratacit(dar asta e o alta poveste)
spor la pregatiri!

catya89
08.12.2010, 13:59:21
Noi le-am luat din Iasi.le-am facut la comanda pt marimea noastra si am dat in jur de 12 mil.
dar sunt multe magazine in Sv si gasesti si mai ieftine, depinde de model si de cate grame au...
ale noastre sunt cam late....mi-a fost greu pana m-am obinuit...nu am mai putut purta inelul de logodna pe acelasi deget cu verigheta..asa ca am renuntat sa il port si.....l-am ratacit(dar asta e o alta poveste)
spor la pregatiri!
dar in iasi de unde anume ca avem masina si poate tragem o fuga :)eu le vreau asa medii adica nici prea subtiri nici prea groase :).

anna84
08.12.2010, 14:11:35
dar in iasi de unde anume ca avem masina si poate tragem o fuga :)eu le vreau asa medii adica nici prea subtiri nici prea groase :).
Verighete poti gasi in Zimbru sunt 2 magazine de acolo le-am cumparat si eu am dat 1000ron dar am cumparat cu 89gramu acuma e 120 parca,sunt in centu vreo 3 magazine si magazinu Sabrini,in Mall e Sabrini si inca unu care este si in Zimbru,pe Marasesti.Poti incerca poate gaseti ceva pe gustu tau,in Kaufland mai este un magazin...mai sunt dar nu imi aduc aminte

catya89
08.12.2010, 21:41:11
oky, merci :)

lorena_sv
08.12.2010, 21:41:48

sunt ffffffff multe magazine cu bijuterii...si mai ales cu rochii de miresica si ale chestii pt nunta...
noi ne-am plimbat pe jos prin tot Iasul intr-o primavara

in ceea ce priveste verighetele, le-am luat de la un magazin din Mall, Bijou, stiu ca il cautasem si in Suceava si nu il gasisem, ci altceva Bijoux si inca ceva de genul asta...
noi am fost pe 8 martie la un film 3D cu niste prieteni si ne-am uitat si prin magazine si atunci am gasit verighetele de care ne-am indragostit si apoi am fost prin mai sa le comandam, initial erau si cu aur alb, dar noi le-am comandat doar cu aur galben, pt ca ne-au spus ca la un moment dat aurul alb va deveni galben, cica asa se intampla in general. acum imi pare rau ca nu are si aur alb , ca as mai asorta si cate ceva din argint mai usor ca am atatea chestii(lantisoare, inele etc)...
verighetele noastre au niste punctulete pe mijloc, care par niste pietricele...
acum depinde..fiecare cu gusturile lui...
e bine sa vezi cat mai multe modele si sa fiti ff hotarati cand le luati, sa va placa din tot sufletul!:x

lorena_sv
08.12.2010, 21:43:52
Verighete poti gasi in Zimbru sunt 2 magazine de acolo le-am cumparat si eu am dat 1000ron dar am cumparat cu 89gramu acuma e 120 parca,sunt in centu vreo 3 magazine si magazinu Sabrini,in Mall e Sabrini si inca unu care este si in Zimbru,pe Marasesti.Poti incerca poate gaseti ceva pe gustu tau,in Kaufland mai este un magazin...mai sunt dar nu imi aduc aminte

intr-adevar sunt multe magazine si e bine sa treca pe la cat mai multe...

catya89
12.12.2010, 22:38:11
poze nu ai cu verighetele

Iulia_
13.12.2010, 21:12:28
intr-adevar sunt multe magazine si e bine sa treca pe la cat mai multe...
In centru mai e Astoria, vizavi de fostul Leonardo.
Mai e unul vizavi de viitoarea parcare subterana, si acolo erau modele frumoase.
Bafta la ales !

lorena_sv
13.12.2010, 21:17:27
poze nu ai cu verighetele

nu se vede atat de clar pe cat ar trebui, dar ca sa-ti faci o idee, uite

Anca1711
14.12.2010, 12:51:06
nu se vede atat de clar pe cat ar trebui, dar ca sa-ti faci o idee, uite
sunt din aur galben mat sau lucios? sau si, si? sunt rezistente la zgarieturi? modelul asta l`am vazut si eu...sau cel putin asemanator si acum sunt curioasa, sa vad daca imi pare rau... :P

adriben
22.03.2011, 19:18:36
Am inceput sa cautam si noi verighetele...insa as vrea sa stiu cum sunt preturile si in Romania...cine stie..poate e mai ieftin. Asa ca am intrat pe site-ul celor de la Sabrini. Am vazut destule modele frumoase, insa am doua intrebari...vi se pare scump 190 lei gramul de aur de 18k fata de alte magazine? Este intr-adevar diferenta intre cel de 14 si cel de 18k?

Cine si-a cumparat verighetele la Sabrini? Sunt seriosi?

Anca1711
22.03.2011, 19:23:27
nu este diferenta mare, doar ca aurul de 18 k e mai sensibil... se zgarie mai repede. De obicei, pt verighete se recomanda aurul de 14 k.

adriben
22.03.2011, 19:31:08
nu este diferenta mare, doar ca aurul de 18 k e mai sensibil... se zgarie mai repede. De obicei, pt verighete se recomanda aurul de 14 k.

Serios? Nu as fi crezut...Se supune ca ala de 18 ...daca e mai scump e pentru ca e mai bun, nu? Diferenta de pret e considerabila...190lei cel de 18k si 155lei cel de 14k... Adevarul e ca sunt putin ca pierduta in spatiu la capitolul asta...

siminai
23.03.2011, 11:19:58
aurul de 18k e mai scump pt ca nu este amestecat cu alte metale(e mai pur), pe cand cel de 14 este amestecat de asta e mai ieftin dar si mai rezistent

Danillea
23.03.2011, 17:46:41
Buna! asa am auzit si eu ca aurul de 18 k e mult mai sensibil desi e mai scumputz. Eu mi-am cumparat verighetele de la Eclipse si m-a costat gramul de aur 115 lei. Bafta!

adriben
23.03.2011, 19:27:14
Merci mult de informatii!! Am impresia ca aici in Spania nu se mai lucreaza cu aur de 14k...motiv pentru care banuiesc ca si preturile care le-am vazut pe aici sunt destul de mari...Faza e ca nici prea pot sa compar preturile , pentru ca aici nu iti spune cat e gramu, ci pur si simplu fiecare verigheta are alt pret depinzand de gramaj...dar si de design, fabricant, etc...

In concluzie...nu stiu cum sa fac sa nu cheltui 700 euro pe verighete (cam atat ne-ar costa aici...) pentru ca nu stiu daca as avea incredere sa le cer pe internet (cei de la Sabrini ofera posibilitatea asta) ...daca in realitate nu sunt asa cum arata pe site? Voi ce credeti? Sa ma risc?

Danillea
23.03.2011, 20:11:07
Merci mult de informatii!! Am impresia ca aici in Spania nu se mai lucreaza cu aur de 14k...motiv pentru care banuiesc ca si preturile care le-am vazut pe aici sunt destul de mari...Faza e ca nici prea pot sa compar preturile , pentru ca aici nu iti spune cat e gramu, ci pur si simplu fiecare verigheta are alt pret depinzand de gramaj...dar si de design, fabricant, etc...

In concluzie...nu stiu cum sa fac sa nu cheltui 700 euro pe verighete (cam atat ne-ar costa aici...) pentru ca nu stiu daca as avea incredere sa le cer pe internet (cei de la Sabrini ofera posibilitatea asta) ...daca in realitate nu sunt asa cum arata pe site? Voi ce credeti? Sa ma risc?
Parerea mea e ca ar trebui sa probezi modelul inainte de a da comanda si sa va luati masurile corecte ;-) Cred ca sunt seriosi, au mai multe magazine :)

Iulia_
24.03.2011, 10:33:26

Cand vii acasa, ti le poti cumpara pe loc :) sunt multe bijuterii care au modele pe toate marimile.
Noi ne-am ales verighetele in 15 minute si am vizitat doar 2 bijuterii din centru.

adriben
24.03.2011, 14:08:54
Cand vii acasa, ti le poti cumpara pe loc :) sunt multe bijuterii care au modele pe toate marimile.
Noi ne-am ales verighetele in 15 minute si am vizitat doar 2 bijuterii din centru.

Da...la asta m-am gandit si eu...insa noi avem cununia civila aici si mi-ar place sa le am pentru cununie. Nush..ma mai gandesc la posibilitatea de a le cumpara pe internet...sau daca nu...sa mai caut aici...poate gasesc si mai ieftine...:(

helena84
24.03.2011, 14:15:25

Noi am cumparat verighetele de la Sabrini ...modelul pe care l-am ales noi nu era unul din cele pe care le aveau in magazin...asa ca ni s-au luat masur si le-am facut pe comanda dupa dimensiunile noastre..au iesit asemeni celor de pe net si sunt multumita de rezultat singura diferenta a fost culoarea aurului...in catalog pe net erau aur alb iar noi am vrut modelul din aur galben:suuuper:

adriben
24.03.2011, 14:22:41
Noi am cumparat verighetele de la Sabrini ...modelul pe care l-am ales noi nu era unul din cele pe care le aveau in magazin...asa ca ni s-au luat masur si le-am facut pe comanda dupa dimensiunile noastre..au iesit asemeni celor de pe net si sunt multumita de rezultat singura diferenta a fost culoarea aurului...in catalog pe net erau aur alb iar noi am vrut modelul din aur galben:suuuper:

Poti sa-mi spui care model ati cumparat voi? Sau sa pui o poza? Din ce fel de aur ati luat? de 14 sau de 18k?

Anca1711
25.03.2011, 10:23:59
aurul de 18k e mai scump pt ca nu este amestecat cu alte metale(e mai pur), pe cand cel de 14 este amestecat de asta e mai ieftin dar si mai rezistent

exact. Si nefiind amestecat prea mult cu alte metale, evident este mai moale si se zgarie mai usor.

adriben
25.03.2011, 13:20:38
exact. Si nefiind amestecat prea mult cu alte metale, evident este mai moale si se zgarie mai usor.

Deci toata lumea recomanda aurul de 14k, nu?

siminai
25.03.2011, 23:07:40
da, mai ales ca verigheta o porti in fiecare zi

raudia
01.04.2011, 10:07:04
Da...la asta m-am gandit si eu...insa noi avem cununia civila aici si mi-ar place sa le am pentru cununie. Nush..ma mai gandesc la posibilitatea de a le cumpara pe internet...sau daca nu...sa mai caut aici...poate gasesc si mai ieftine...:(
Pai eu stiam ca verighete se poarta doar dupa cununia religioasa... Adica dupa ce sunt sfintite... sau ceva de genu' asta.
Am prieteni care au avut cununia civila cu vreo 4-5 ani inante de cea religioasa si verighetele si le-au luat pentru cununia religioasa. Dac-o fi altfel in alte parti... nu stiu; dar personal cred ca doar in urma cununiei la Biserica poti purta verighetele.

siminai
04.04.2011, 08:59:33
Pai eu stiam ca verighete se poarta doar dupa cununia religioasa... Adica dupa ce sunt sfintite... sau ceva de genu' asta.
Am prieteni care au avut cununia civila cu vreo 4-5 ani inante de cea religioasa si verighetele si le-au luat pentru cununia religioasa. Dac-o fi altfel in alte parti... nu stiu; dar personal cred ca doar in urma cununiei la Biserica poti purta verighetele.
Eu stiu ca se pot purta, daca te logodesti la biserica, dar se poarta pe dreapta

Anca1711
05.04.2011, 12:33:31
si noi le purtam pe ale noastre. mi se pare ciudat sa fii casatorit si sa nu porti verigheta. am auzit de la un preot ca nu are importanta, nu e pacat si nu aduce nici ghinion.
sunt persoane care nu se casatoresc niciodata religios... si totusi poarta.

raudia
06.04.2011, 12:06:48
Cam care este pretul aurului in Suceava?
Eu as vrea (dar nu ma pot hotari :(( ) modelul clasic, simplu. Si-a luat cineva de curand? Cat ar ajunge?

Danillea
06.04.2011, 13:08:52
Eu as vrea (dar nu ma pot hotari :(( ) modelul clasic, simplu. Si-a luat cineva de curand? Cat ar ajunge?

eu mi-am luat verighetele de la eclipse in ianuarie si am dat 115 lei/gram ;-)

raudia
06.04.2011, 13:43:06
eu mi-am luat verighetele de la eclipse in ianuarie si am dat 115 lei/gram ;-)
Si e un model complicat?
Eu am vazut in Bucuresti cel mai ieftin cu 103 gramul (nu erau cine stie ce modele, da' daca ma hotarasc pentru alea clasice, nici nu-i nevoie), da' ginerica are impresia ca in Constanta gasim mai ieftin :-< Are si el piticii lui... N-am ce-i face! :d

Danillea
06.04.2011, 14:19:08
Si e un model complicat?
Eu am vazut in Bucuresti cel mai ieftin cu 103 gramul (nu erau cine stie ce modele, da' daca ma hotarasc pentru alea clasice, nici nu-i nevoie), da' ginerica are impresia ca in Constanta gasim mai ieftin :-< Are si el piticii lui... N-am ce-i face! :d

nu e clasic, astea's verighetele noastre :)

Danillea
06.04.2011, 14:21:41
Apropo, este prin centru o bijuterie care are si amanet si ne-a spus ca pretul aurului la verighete incepe de la 80-90 lei gramul (nu am vazut modelele pentru ca eram in trecere si ne grabeam)

kya
07.04.2011, 13:31:55
buna fetele eu am dat comanda de verighetele mele si dureaza cam 5 saptamani ,de ales viitorul mire le-a ales eu am tinut sa ne mai uitam a tinut cont de parearea mea chit ca imi placeau si mie dar nah asa suntem noi pana nu le vedem pe toate nu ne decidem :)) si am batut tot orasul ca pana la sf sa le iau tot pe primele adik cele care le-a ochit el :D comanda am facuto la eclipse in mall pe mijloc in fata la auchan ma ajung undeva la 2200 lei aveti atasa poza :D458694sper ca va plac si voua ,pe mine ma ajunge putin mai mult pt ca el poarta marime mai mare avantajul e ca magazinul primeste si aur la schimb :D

raudia
07.04.2011, 13:59:56
nu e clasic, astea's verighetele noastre :)
Foarte finute! Sa le purtati fericiti si sanatosi!
Si eu am vrut cu pietricele, insa am renuntat pt ca mi-e teama sa nu cada (avand in vedere ca le port o viata).

raudia
07.04.2011, 14:01:48
buna fetele eu am dat comanda de verighetele mele si dureaza cam 5 saptamani ,de ales viitorul mire le-a ales eu am tinut sa ne mai uitam a tinut cont de parearea mea chit ca imi placeau si mie dar nah asa suntem noi pana nu le vedem pe toate nu ne decidem :)) si am batut tot orasul ca pana la sf sa le iau tot pe primele adik cele care le-a ochit el :D comanda am facuto la eclipse in mall pe mijloc in fata la auchan ma ajung undeva la 2200 lei aveti atasa poza :D458694sper ca va plac si voua ,pe mine ma ajunge putin mai mult pt ca el poarta marime mai mare avantajul e ca magazinul primeste si aur la schimb :D
Sa le purtati 100 de ani!
Se apropie de ce ne dorim si noi :) Numai ca 2200 depaseste bugetul stabilit :D Nu neaparat ca nu ni le-am permite, ci pentru ca in sine mi se pare mult 2200 pentru o pereche de verighete.

siminai
07.04.2011, 14:21:48
Si eu am vrut cu pietricele, insa am renuntat pt ca mi-e teama sa nu cada (avand in vedere ca le port o viata).
Foarte frumoase. Sunt de acord cu Raudia dar fiecare cumpara ce ii place.Noi pana la urma am ales verighete simple, si gravate pe interior, deocamdata sunt la facut

raudia
07.04.2011, 14:25:57
Foarte frumoase. Sunt de acord cu Raudia dar fiecare cumpara ce ii place.Noi pana la urma am ales verighete simple, si gravate pe interior, deocamdata sunt la facut
Pai de unde le-ati luat si cat v-au costat?

Danillea
07.04.2011, 14:37:28

nici eu nu am vrut cu pietricele, dar mi-au placut asa de mult, incat am zis ca o voi cruta si voi avea mare grija sa nu-mi cada pietricelele, desi nu cred ca o sa reziste mult, dar zirconiu gasim, nu e mare problema :D mai rau era daca avea pietre pretioase ;)) acum intr-o zi ma gandeam cum o sa o modific cand o sa mi se ingroase degetele? :-?

Multumesc pt urari! :)

siminai
07.04.2011, 14:50:23
Pai de unde le-ati luat si cat v-au costat?
Noi am primit verighetele parintilor mirelui, si le-am dat la bijutier la modificat si ne costa 200 de lei

raudia
07.04.2011, 14:56:50
Noi am primit verighetele parintilor mirelui, si le-am dat la bijutier la modificat si ne costa 200 de lei
Ce frumos... :x
Da' totusi.... de ce-au renuntat la ele? Eu nu cred ca as putea renunta vreodata...

siminai
07.04.2011, 15:07:05
Ce frumos... :x
Da' totusi.... de ce-au renuntat la ele? Eu nu cred ca as putea renunta vreodata...
Pai nu le mai purtau:sad:

kya
07.04.2011, 15:10:31
Sa le purtati 100 de ani!
Se apropie de ce ne dorim si noi :) Numai ca 2200 depaseste bugetul stabilit :D Nu neaparat ca nu ni le-am permite, ci pentru ca in sine mi se pare mult 2200 pentru o pereche de verighete.
ideea e ca m-am zgarcit si targuit cu mult din alte parti(de ex ornatul ma ajunge 1000 lei:)) ) si am zis ca pe astea merita sa bag banii ca ele o sa fie la vedere tot timpul si o sa le purtam toata viata ....mai ales ca sunt sfintite odata cu cununia noastra

Anca1711
07.04.2011, 23:48:32
bine ar fi sa aveti dreptate fetelor... dar eu am devenit foarte sceptica in privinta aurului din zilele noastre. parca nu mai este de calitate... verighetele noastre arata destul de ok... sunt multumita, nu spun. dar ma uit in jur, la verighetele prietenilor si arata jalnic la numai cateva luni de la purtare si credeti`ma ca unii au dat bani multi pe ele si sunt si "de firma". nu stiu sigur daca o sa ajungem la batranete cu aceleasi verighete... practic... vazand cum se fac dupa cateva luni... mi`e frica de cum o sa arate peste 10 ani... dar sa speram ca o sa fie ok.

Sorina2000
20.04.2011, 20:40:08
461828
Si eu mi le-am comandat acum 2 saptamani...trebuie sa soseasca, am dat 119 lei/gram.
Atasaz si foto cu ele.

helena84
21.04.2011, 10:16:45
Poti sa-mi spui care model ati cumparat voi? Sau sa pui o poza? Din ce fel de aur ati luat? de 14 sau de 18k?

Scuze ca raspund cu intarziere ,dar suntem pe ultima suta de metri si ne mai ocupam de detalii...
Verighetele noastre sunt din aur de 18k, desi stiu ca multi nu indica folosirea lui deoarece se zgarie mai usor, noi am vrut sa fie de 18 si asa am dat comanda. Modelul 6804 din colectia Jasmine, iar verighetele noastre arata astfel: :)

siminai
21.04.2011, 12:10:15
Scuze ca raspund cu intarziere ,dar suntem pe ultima suta de metri si ne mai ocupam de detalii...
Verighetele noastre sunt din aur de 18k, desi stiu ca multi nu indica folosirea lui deoarece se zgarie mai usor, noi am vrut sa fie de 18 si asa am dat comanda. Modelul 6804 din colectia Jasmine, iar verighetele noastre arata astfel: :)
Foarte frumoase. Voi ce mai aveti de facut pt pregatiri?

adriben
22.04.2011, 00:13:18
461828
Si eu mi le-am comandat acum 2 saptamani...trebuie sa soseasca, am dat 119 lei/gram.
Atasaz si foto cu ele.

foarte frumoase verighetele!! De unde le-ati luat? E aur de 14 sau de 18k?

adriben
22.04.2011, 00:17:06

foarte dragutze!! Mie mi-ar fi placut ceva asemanator, numai ca la a mea i-as fi pus un diamant. Crezi ca ar putea sa imi puna unul daca l-as cere? Am vazut ca pe site scrie 170 lei gramul, atat ai dat si tu?

helena84
22.04.2011, 08:17:12
foarte dragutze!! Mie mi-ar fi placut ceva asemanator, numai ca la a mea i-as fi pus un diamant. Crezi ca ar putea sa imi puna unul daca l-as cere? Am vazut ca pe site scrie 170 lei gramul, atat ai dat si tu?

Nu stiu daca accepta modificarea modelului... doar daca vrei aur galben in loc de alb si invers, dar cu siguranta au si model simple cu diamant, trebuie doar sa cauti prin cele doua colectii si sa vezi daca gasesti ceva care iti place, iar daca nu gasesti nu te costa nimic sa mergi si sa intrebi daca ar putea pune o pietricica unui model mai simplut care iti place :)
Cand am facut noi comanda era o promotie si am avut o reducere de 10 lei/gram - deci a fost 160 ron/gram/18k.

Sorina2000
22.04.2011, 21:19:50
foarte frumoase verighetele!! De unde le-ati luat? E aur de 14 sau de 18k?

E de 14k, dar poti sa-ti comanzi de care aur vrei...accepta tot felul de modificari. Coriolan.ro, in suceava au in zimbru, mall si pe marasesti..gasesti pe site-ul lor mai multe detalii. Azi am sunat sa intreb daca sunt gata si mi-au zis ca au venit fara pietre si trb sa le trimita inapoi la Iasi :((

raudia
28.04.2011, 12:00:13
Intrebare intrebatoare :)
Cam ce preturi au voalurile in bazar?
Mie-mi trebuie unul simplu, dar de bun gust. Stie cineva eva referitor la pret? Si daca gasesc vreo/ vreun ceva cu care sa-l pot prinde in par? (ma refer la agrafele alea speciale... nu stiu cum se numesc).

siminai
28.04.2011, 12:05:23
Intrebare intrebatoare :)
Cam ce preturi au voalurile in bazar?
Mie-mi trebuie unul simplu, dar de bun gust. Stie cineva eva referitor la pret? Si daca gasesc vreo/ vreun ceva cu care sa-l pot prinde in par? (ma refer la agrafele alea speciale... nu stiu cum se numesc).
Si pe mine ma intereseaza preturi

carmenmariaconstantinescu
28.04.2011, 19:13:37
Preturile nu sunt foarte piparate...cele dantelate si brodate sunt mai scumpe. Al meu a fost 250 de lei, insa cele simple sunt ieftine. Puteti gasi si tot felul de accesorii de par cu care puteti prinde voalul. Eu nu am vrut coronita de printesa intrucat am avut un voal mai incarcat, asa ca l-am prins de un pieptene transparent ( cusut de mine acasa). Pieptenele a intrat foarte bine in par si voalul a aratat perfect fara clame, clamite si alte chestii sclipicioase. Iar la dezgatit ne-a fost foarte simplu pentru ca nasa nu a avut de scos o mie de agrafe din par si din voal.

siminai
29.04.2011, 08:44:34
Preturile nu sunt foarte piparate...cele dantelate si brodate sunt mai scumpe. Al meu a fost 250 de lei, insa cele simple sunt ieftine. Puteti gasi si tot felul de accesorii de par cu care puteti prinde voalul. Eu nu am vrut coronita de printesa intrucat am avut un voal mai incarcat, asa ca l-am prins de un pieptene transparent ( cusut de mine acasa). Pieptenele a intrat foarte bine in par si voalul a aratat perfect fara clame, clamite si alte chestii sclipicioase. Iar la dezgatit ne-a fost foarte simplu pentru ca nasa nu a avut de scos o mie de agrafe din par si din voal.
250?!:O Mi se pare mult avand in vedere calitatea,am inteles ca al tau a fost mai incarcat dar e mult

helena84
29.04.2011, 11:47:32

Voalul meu a costat 200 lei.
E un voal mediu, a fost facut asemeni rochitei la comanda si are o bordura destul de lata din dantela ce se regaseste pe rochita.

raudia
29.04.2011, 12:32:39
Voalul meu a costat 200 lei.
E un voal mediu, a fost facut asemeni rochitei la comanda si are o bordura destul de lata din dantela ce se regaseste pe rochita.
Din bazar l-ai luat?
Cat timp a durat sa ti-l faca la comanda?

helena84
29.04.2011, 14:36:24
Din bazar l-ai luat?
Cat timp a durat sa ti-l faca la comanda?

Nu a durat mai mult de o saptamana...deoarece stiam ce vreau, iar doamna a dat comanda din timp de dantela necesara.
Doamna la care mi-am cusut eu rochita are si ea stand in bazar doar ca nu pot sa iti spun care din ele e...deoarece eu am fost direct la ea acasa cu modelul dorit, la recomandarea unei foste miresici.

raudia
29.04.2011, 15:35:15
Nu a durat mai mult de o saptamana...deoarece stiam ce vreau, iar doamna a dat comanda din timp de dantela necesara.
Doamna la care mi-am cusut eu rochita are si ea stand in bazar doar ca nu pot sa iti spun care din ele e...deoarece eu am fost direct la ea acasa cu modelul dorit, la recomandarea unei foste miresici.
Eu o sa am rochita in iunie, dar nu prea mi-as lua voalul de unde mi-am facut-o pentru ca e cam scumpicel; n-am intrebat, dar presupun, avand in vedere celelalte preturi.
In principiu as vrea sa trec prin bazar imediat ce ajung acasa (cu vreo 10 zile inainte de nunta) si sper sa gasesc ceva potrivit (nu am mai pretentii la capoitoulul asta). Tu zici ca se gasesc mai mutle modele la preturi acceptabile, nu?

siminai
30.04.2011, 16:15:52
verighetele noastre

ciuliana
30.04.2011, 19:15:05

Clar, aur de 14K. E mult mai rezistent. Nu se merita de 18k.

helena84
02.05.2011, 12:48:04
Eu o sa am rochita in iunie, dar nu prea mi-as lua voalul de unde mi-am facut-o pentru ca e cam scumpicel; n-am intrebat, dar presupun, avand in vedere celelalte preturi.
In principiu as vrea sa trec prin bazar imediat ce ajung acasa (cu vreo 10 zile inainte de nunta) si sper sa gasesc ceva potrivit (nu am mai pretentii la capoitoulul asta). Tu zici ca se gasesc mai mutle modele la preturi acceptabile, nu?

Daca nu iti doresti intr-adevar, asa cum mi-am dorit eu, sa fie asemeni rochitei...cu siguranta vei gasi in bazar suficiente modele, de unde sa algei, la preturi accesibile ;-)

raudia
02.05.2011, 14:03:53
Daca nu iti doresti intr-adevar, asa cum mi-am dorit eu, sa fie asemeni rochitei...cu siguranta vei gasi in bazar suficiente modele, de unde sa algei, la preturi accesibile ;-)
Ba trebuie sa fie asemanator... Ca doar daca am rochita alb perlat nu-mi pot lua voal crem... Sau daca eu am perlute pe cordonul rochitei sa-mi iau voal cu broderie...
Trebuie sa fie asemenator, dar ziceam ca nu sunt pretensioasa la modul ca trebuie sa aiba fix "n" cm lungime, nu stiu ce volum, sau ce mai stiu eu ce alte detalii. :)

helena84
03.05.2011, 14:15:25
Ba trebuie sa fie asemanator... Ca doar daca am rochita alb perlat nu-mi pot lua voal crem... Sau daca eu am perlute pe cordonul rochitei sa-mi iau voal cu broderie...
Trebuie sa fie asemenator, dar ziceam ca nu sunt pretensioasa la modul ca trebuie sa aiba fix "n" cm lungime, nu stiu ce volum, sau ce mai stiu eu ce alte detalii. :)

Bineinteles ca o sa tii cont de detalii privind culoarea, materialul, detalii, finisajele: alb cu alb, crem cu crem, dantele cu dantela, organza cu organza, etc ... insa tu cunosti cel mai bine problema si pana la urma totul trebuie sa fie din aceeasi poveste, sa aiba continuitate... sa fie un echilibru...
Cred ca solutia e sa treci tu prin bazar in momentul in care ajungi... doar sa nu fie prea tarziu daca nu iti gasesti ceea ce iti doresti...sunt variante de unde poti alege si sper sa si gasesti:)

Anca1711
03.05.2011, 19:24:16
asa sunt si ale noastre... doar ca dungulitele sunt din aur alb.

adriben
17.05.2011, 19:57:10
fetelor, ce parere aveti de verighetele cu un mic diamant incrustat? Eu eram ferm convinsa sa ii pun doar la a mea un mic diamant...insa m-a zapacit vanzatorul spunandu-mi ca e foarte posibil sa imi cada la un moment dat...Eu una port un inel cu o mica pietricica incrustata de acum 8 ani zi de zi...si inca nu a cazut...dar nush ce sa zic...voi ce credeti?

Iulia_
18.05.2011, 08:52:16
fetelor, ce parere aveti de verighetele cu un mic diamant incrustat? Eu eram ferm convinsa sa ii pun doar la a mea un mic diamant...insa m-a zapacit vanzatorul spunandu-mi ca e foarte posibil sa imi cada la un moment dat...Eu una port un inel cu o mica pietricica incrustata de acum 8 ani zi de zi...si inca nu a cazut...dar nush ce sa zic...voi ce credeti?
Depinde cum e lucrata verigheta... daca diamantul e "ingropat" sau prins cu "gherutze", nu vad de ce ar cadea.
Dar nici nu cred ca ti-ar prinde bine sa pierzi un diamant, cat ar fi el de mic... #-o

oana4c
18.05.2011, 14:30:19
Eu am verigheta cu un diamant incrustat si nu am avut probleme pana acum. O am din iulie 2009 deci cam 2 anisori. Nu cred ca e o problema si daca nu lucrezi intr-un mediu in care s-ar putea zgaria, nu vad care-i problema. Alege verigheta pe placul tau si nu te "lasa" ajutata de vanzatori. Pupici!

adriben
18.05.2011, 14:54:46
Eu am verigheta cu un diamant incrustat si nu am avut probleme pana acum. O am din iulie 2009 deci cam 2 anisori. Nu cred ca e o problema si daca nu lucrezi intr-un mediu in care s-ar putea zgaria, nu vad care-i problema. Alege verigheta pe placul tau si nu te "lasa" ajutata de vanzatori. Pupici!

Multumesc de sfaturi!!! Asa am facut!! Pana la urma va fi cu diamant!!!! Sa stiti ca nu e chiar asa de scump diamantul...fiind mic, l-am convins pe vanzator sa mi-l includa in pret (600 euro amandoua)

adriben
03.06.2011, 14:33:15
In sfarsit ne-au ajuns verighetele!!!! :D Sunt asa de bucuroasa si abia astept sa le putem purta!!!!

raudia
22.06.2011, 19:22:46
Si daca tot m-am apucat de pus poze, postez si verighetele noastre... :)
473795

andreeasmiley
22.06.2011, 19:43:25
473795

Clasice si elegante. Sa va aduca fericire! :*

siminai
23.06.2011, 08:36:43
473795
FFF frumoase

raudia
23.06.2011, 09:36:59
FFF frumoase
Multumim, Nico!
Am avut de ales din vreo 600 de modele, si tot la cele clasice ne-am oprit ;)) Am zis ca sunt cele mai "purtabile" si se potriveau cel mai bine pe degetele nostre. Practic ele ne-au ales... :)

siminai
23.06.2011, 10:03:17
Multumim, Nico!
Am avut de ales din vreo 600 de modele, si tot la cele clasice ne-am oprit ;)) Am zis ca sunt cele mai "purtabile" si se potriveau cel mai bine pe degetele nostre. Practic ele ne-au ales... :)
SUnt super, si eu am cam acelasi model si pe astea se vad imediat zgarieturile asta ar fi partea urata.Desi port verigheta de o luna, si acum imi place sa ma uit la ea, sa o lustruiesc:x

raudia
23.06.2011, 10:13:47
SUnt super, si eu am cam acelasi model si pe astea se vad imediat zgarieturile asta ar fi partea urata.Desi port verigheta de o luna, si acum imi place sa ma uit la ea, sa o lustruiesc:x
Da... si eu de fiecare data cand le probez le tot lustruiesc ;))
Partea buna este ca noi avem garantie pe viata la ele... Orice se intampla: zgarietura, sarit de pietricica, nevoie ajustare, remedierile sunt gratuite. \:D/

siminai
23.06.2011, 10:24:22
Da... si eu de fiecare data cand le probez le tot lustruiesc ;))
Partea buna este ca noi avem garantie pe viata la ele... Orice se intampla: zgarietura, sarit de pietricica, nevoie ajustare, remedierile sunt gratuite. \:D/
Si eu la fel dar parca nici nu ma pot desparti de ea sa ol las la ei si +ma gandesc ca se pierde din greutate cand o aranjeaza iar si apoi iar o zgarii

AnaKarenina86
06.08.2011, 23:47:11
Cei de la Sabrini sunt prost aprovizionati iar bijuteriile nu sunt de calitate. Piatra de la inelul meu de logodna se misca si zangane cand se loveste de bucatile de aur cu care este prinsa, desi o am doar de 4 luni. Inelul pe care mi l-a luat mirele meu era prea mare si am mers sa-l schimbam dar am avut o surpriza neplacuta sa constat ca nu aduceau si pe comanda inele de logonda. Din acest motiv am gasit foarte greu un inel care sa imi placa si care sa imi vina....desi nu perfect. Pentru verighete vom opta in mod sigur pentru Coriolan.

kristalina4u
17.12.2011, 20:18:43
Cei de la Sabrini sunt prost aprovizionati iar bijuteriile nu sunt de calitate. Piatra de la inelul meu de logodna se misca si zangane cand se loveste de bucatile de aur cu care este prinsa, desi o am doar de 4 luni. Inelul pe care mi l-a luat mirele meu era prea mare si am mers sa-l schimbam dar am avut o surpriza neplacuta sa constat ca nu aduceau si pe comanda inele de logonda. Din acest motiv am gasit foarte greu un inel care sa imi placa si care sa imi vina....desi nu perfect. Pentru verighete vom opta in mod sigur pentru Coriolan.
Adevarat cu sabrini astia...au niste produse foarte prost confectionate iar materialele in special pietrele sunt niste facaturi de cea mai joasa calitate,mi-a luat iubitul meu inelul de logodna de la ei ales de mn...cu o piatra rotunda iar pe margini cu pieticele mici..surpriza cea mare e ca dupa mai putin de o luna mi-a picat o pietricik mika,si cel mai nasol este ca aceste pietricele sunt niste facaturi de tot rasul,din 12 pietricele daca am 2 pietricele care stralucesc cu adevarat ca celelalte sunt lipite in asa fel incat ai avea pietricele de la chiloti pe inel,nu are pik de stralucire,zc ca e ceva lipit cu super glue,aiurea se vad pietricelele...sunt f dezamagita...

Anca1711
05.01.2012, 09:03:57
Adevarul este ca Sabrini lasa de dorit in ultima perioada, calitate mai putin buna si preturi mult prea mari.
Noi avem verighetele de la Coriolan... suntem super multumiti... desi au trecut indata 5 luni de la nunta nu am zgarieturi pe verigheta (si modelul este mai complicat, dar se prezinta foarte bine).

malina90
21.03.2012, 10:51:44
modele frumoase de verighete gasiti la cei de la coriolan

AnaKarenina86
21.04.2012, 21:08:34
Fetelor, verighete superbe si f multe modele gasiti la Atcom. Sunt din Bucuresti. Aveti garantie pe viata, piatra din zirconiu inclusa in pret, gravarea gratuira, cutie pt veighete gratuita. In plus, va puteti face la comanda orice model pe care l-ati vazut in alta parte. Eu am ales o combinatie intre un model al lor si unul de la Coriolan. Pe 22 mai o sa fie gata verighetele. Nu va limitati la Coriolan. ATENTIE: La verighetele sub 15 grame de la Coriolan care au in combinatie aur alb cu aur galben, aurul alb va fi doar suflat cu aur galben. Verighetele nasilor mei de cununie luate de la Coriolan s-au facut urate pentru ca pelicula de aur suflat a inceput sa se duca. Eu am ales Atcom din alte considerente pentru ca verighetele noastre oricum au peste 15 grame.

kristalina4u
03.05.2012, 19:39:23
este magazin cu verighete de la coriolan in suceava??ce pret are in momentul de fata gramul de aur la ei???

Mihaela87_sv
03.05.2012, 20:05:26
este magazin cu verighete de la coriolan in suceava??ce pret are in momentul de fata gramul de aur la ei???

la atlantis gold din mall si in zimbru ( cred ca perla negra nu stiu exact )sunt verighete de la coriolan. din mall am luat eu. pretul variaza de la 159 lei la 189 parca pe gr, aur de 14 k. pretul e in functie de model.

anca90
04.05.2012, 15:49:43

Iti recomand ,,Perla neagra,, din Zimbru.De acolo mi-am cumparat si eu verighete Coriolan .Doamna de acolo a fost amabila cu noi.In raportul calitate pret cred ca sunt cei mai buni(asta o spun dupa ce am colindat toate magazinele de bijuterii).Pe noi cred ca ne-a costat 164 lei/gramul (sunt lucrate manual .celelalte cred ca erau 159lei/gramul).

kristalina4u
17.09.2012, 22:19:38
La coriolan in zimbru faza este ca dc nu au modelul pe care ti-l doresti in stoc sau ca si marime dureaza mai mult de o luna pana iti vn comanda...la sabrini dureaza si pana la 2 luni aproape...depinde...si noi a trebuit sa cautam pana la urma pe cineva care le face in 2 sapt cel tarziu si am fost la Astoria Gold care mi le-a fc intr-o sapt comanda...si mi le-am ales dintr-un catalog cu care lucreaza mai multi comercianti cu el Jasmine se numeste,il au si cei de la sabrini,iar gr de aur e cel mai ieftin la ei zic eu.Astea sunt verighetele noastre:)

Mirabele
01.02.2013, 11:08:41
473795

Buna. Imi poti spune, te rog, de unde v-ati luat verighetele si cat v-au costat?