PDA

Versiunea completa : Comici la nunta??

GABRIYELLA
28.04.2009, 18:34:23
Dicutand cu iubi al meu,ne-a venit o idee.Ce ar fi sa chemam 2 comici la nunta? E o idee minunata zice el,ca a fost odata la o nunta si acolo au fost prezenti 2 comici si i-au placut tare mult.Bunn ,dar unde gasesc eu asa ceva ??Aveti idee?

radovits_mirela
29.04.2009, 17:05:22
incearca la agentiile care se ocupa cu divertisment pe la diverse evenimente,la un chef de craciun de la lucru am avut piratii si un magician mi sa parut putin cam copilaresc ar merge mai degraba la zile onomastice pt copii acum depinde si de comedienii ce program ar putea avea,:-?

Anastacia2009
11.08.2009, 16:47:41
Poati chiar la taetru de comedie sa gasesti...mie una imi place Jean Paler

Mica_galati
24.09.2009, 04:26:37
Stiu eu unul... Mos Scarlatache.
A fost la mine la nunta, am ras cu lacrimi. E super misto, daca vine pe la 3 dimineata cand deja lumea este un pic obosita. Iti trezeste toti invitatii la viata :)) A venit imbracat in costum popular si cu opinci <:-P

Eu l-am gasit prin cei de la Nazdravanii. Adica, cand am vorbit cu ei pentru nunta, m-au intrebat daca il vreau si pe Mos Scarlatache. Si l-am luat si pe el. Si mi-am luat si dansatori tot prin ei.

Ia numarul de telefon de pe site si suna-i. Nu cred ca strica o intrebare, sigur iti da un numar de telefon. Cu mine au fost foarte draguti si m-au ajutat cu tot ce am vrut.

cristal_cristalin
18.02.2010, 02:38:08
Ma intereseaza si pe mine subiectul ... a mai avut cineva asa eveniment la nunta? Astept si alte propuneri ....

anderutza
14.05.2010, 09:38:58
A fost la mine la nunta, am ras cu lacrimi. E super misto, daca vine pe la 3 dimineata cand deja lumea este un pic obosita. Iti trezeste toti invitatii la viata :)) A venit imbracat in costum popular si cu opinci <:-P

Eu l-am gasit prin cei de la Nazdravanii. Adica, cand am vorbit cu ei pentru nunta, m-au intrebat daca il vreau si pe Mos Scarlatache. Si l-am luat si pe el. Si mi-am luat si dansatori tot prin ei.

Ia numarul de telefon de pe site si suna-i. Nu cred ca strica o intrebare, sigur iti da un numar de telefon. Cu mine au fost foarte draguti si m-au ajutat cu tot ce am vrut.

Poti sa-mi spui si mie cat ai platit pt ei?

dianacol
26.05.2010, 18:46:30
Noi la nunta o sa avem "comici" si 2 dansatoare, la inceput cand am auzit de dansatoare am zis nu, ca miresica trebuie sa fie in centrul atentiei, dar asa era alcatuita formatia care o sa ne cante la nunta si pana la urma m-au lamurit ca dansatoarele apar doar cand intra si cei 2 sau 3 comici, in concluzie am zis ok. Cum va fi o sa vedem...oricum acum se poarta sa fie si un moment artistic.

CONT-INCHIS-048
14.10.2010, 23:30:49
buna
ce ziceti fetelor de ideea mea? i-am spus si viitorului meu sot si nu i se pare tocmai ok, dar mie mi se pare o idee buna. nu cred ca e foarte costisitoare (ma gandeam la o ora cu un actor). bineinteles spectacolul trebuie sa fie decent ca sa placa tuturor. deci, voua cum vi se pare?

corinac
15.10.2010, 01:14:29
buna
ce ziceti fetelor de ideea mea? i-am spus si viitorului meu sot si nu i se pare tocmai ok, dar mie mi se pare o idee buna. nu cred ca e foarte costisitoare (ma gandeam la o ora cu un actor). bineinteles spectacolul trebuie sa fie decent ca sa placa tuturor. deci, voua cum vi se pare?

Este prea mult o ora,parerea mea,lumea poate sa se plictiseasca si sa iasa afara sau chiar sa plece...eu am fost la o nunta,au fost doi actorii dar nu a fost tocmai ok si a fost in 2 reprize a cate 15 minute dar lumea nu a fost f incantata si au iesit afara...acum daca tu vrei si ai un plan atunci urmeaza-l...poate chiar sa prinda,nu toti oamenii suntem la fel...

plush
15.10.2010, 14:49:10
super ideee !!!
am avut si noi ideea asta dar din pacate ne-a venit prea tarziu , in saptamana nuntii .
un stand up comedy cu glume despre casnicie , soacre etc.
un moment de 30 de min ar fi suficient iar ca si sfat pt ca am anut nunta ar fi ideal in momentul in care mireasa e furata .

CONT-INCHIS-048
15.10.2010, 22:01:41
super ideee !!!
am avut si noi ideea asta dar din pacate ne-a venit prea tarziu , in saptamana nuntii .
un stand up comedy cu glume despre casnicie , soacre etc.
un moment de 30 de min ar fi suficient iar ca si sfat pt ca am anut nunta ar fi ideal in momentul in care mireasa e furata .

asa ma gandeam si eu... tot genul asta de glume, si bineinteles cu actori testati. noi am fost la spectacole si mai bune si mai rele. si daca ziceti voi ca 30 de min sunt suficiente, atunci asa sa fie :) ms

Flori28
01.11.2010, 22:30:21

Asa e , chiar stie sa faca atmosfera. Si eu l-am vazut la o nunta unde era impreuna cu cei de la Nazdravanii.

ManciniA
14.11.2010, 06:30:14
La nunta noastra au fost doi comici, dar am avut senzatia ca nu-i asculta nimeni. Toata lumea vorbea cu toata lumea, iar ei erau cam singuri.

Flaviun
10.01.2011, 12:29:16
Inseamna ca nu erau buni. Se pot chema 1-2 stand-up comedians, de genul celor din localurile de profil, dar sa fie ok, si iti pot face niste momente extra. Cate subiecte pot gasi baietii printre nuntasi! Si ii lasi sa participe la nunta, vreo 3 ore numai sa vada cum merge treaba si apoi sa faca glume personalizate la specificul nuntii / zonei / invitatilor respectivi .Marfa.

MariaMunteanu
26.01.2011, 11:04:09
asa ma gandeam si eu... tot genul asta de glume, si bineinteles cu actori testati. noi am fost la spectacole si mai bune si mai rele. si daca ziceti voi ca 30 de min sunt suficiente, atunci asa sa fie :) ms
Si noi ne gandim sa avem ca si moment de 30 minute...stand up comedy. Ai gasit pe cineva talentat?

mia09
08.02.2011, 22:32:49
Ori e nunta ori e circ, nu mi se pare o idee prea buna!

issa89
09.02.2011, 10:10:35
buna
Exceptional,nu mi-a trecut prin cap asa ceva.O sa incerc sa aduc si eu la nunta

csillat
21.02.2011, 21:07:41
Cred ca e o idee super :) nici nu m-am gandit la asa ceva :) o sa ii propun si eu la Cristi sa vedem ce zice...o sa va zic si voua ;)

coco10
26.05.2011, 18:15:24
Ideea cu comicii mi se pare foarte buna, mai ales pentru a revigora atmosfera intr-un moment bine ales, cand lumea se cam plictiseste eventual.

Cat costa cei de la Nazdravanii?

Alte idei mai aveti?

lummy
30.07.2011, 18:18:44
Ori e nunta ori e circ, nu mi se pare o idee prea buna!

CORECT!!!

Nu se potrivesc deloc in peisaj...

Tvictorita
06.12.2011, 08:46:49
Cred ca e o idee buna ! Am vazut la o nunta doi actori de comedie foarte cunoscuti care au realizat un program umoristic grozav . :x

ioana_stoian
08.02.2012, 00:22:43
Si pe mine m-ar bate gandul sa aduc niste comici,cred ca e o idee foarte buna:)Daca stiti pe cineva bun,astept sugestii.

georgiana_vernescu
10.02.2012, 20:03:46
Nu stiu daca o sa aiba rabdare invitatii sa le asculte glumele.Nu stiu ce sa zic,depinde de oamenii care ii ai la nunta,la mine majoritatea vor sa danseze.

georgiana_vernescu
10.02.2012, 20:06:13
Laa fel cred si eu.

olgutza26
11.02.2012, 12:15:28
mie nu mi se pare asa funny. nu vad rostul unui astfel de moment. Poate la un botez, nu la o nunta in care mirele si mireasa trebuie sa fie in prim - plan.

crina_dumitru
17.02.2012, 16:22:35
E o idee foarte buna.Cred ca o sa ma interesez si eu sa aduc niste comici la nunta.daca aveti recomandari sa imi spuneti:)

andra_badila
18.02.2012, 13:07:05
Depinde si de invitati.Poate unilor chiar le place asa ceva la nunta,oricum eu una cred ca nu e k.

marincristina1989
22.02.2012, 07:33:23
CORECT!!!

Nu se potrivesc deloc in peisaj...
La noi au fost cei de la vacanta mica.A prins momentul lor de umor

r_a_ralu
22.02.2012, 10:53:26
Buna miresicilor,

Eu ma gandeam sa iau la nunta 2 mimi (imbracati frumos si pictati pe fata) care sa intampine doamnele cu cate o floare la venirea la local. :)
Aveti idee unde as putea gasi asa ceva? Am cautat eu putin pe net dar nu am gasit nimic concret.

Multumesc anticipat.

nicoletadima1986
23.02.2012, 22:59:22
buna

eu cred ca este super ok

silvia_matei
03.03.2012, 14:42:45
E o idee foarte buna!Cred ca o sa aduc si eu niste comici la nunta!:)

luminitadraganfane
05.03.2012, 19:31:45
Mie nu prea mi se pare interesant! Poate gresesc!

lara2012
07.03.2012, 23:28:07
Stand-up-ul nu este pentru toata lumea. Depinde mult de invitati si de gusturile lor...Eu una sunt innebunita dupa spectacolele astea si chiar saptamana viitoare ma duc la unul cu Costel, insa e riscant. De obicei glumele se bazeaza pe defectele umane si uneori acestea dor...

sabina_nastase
01.02.2013, 02:20:39
Nu cred ca e o idee buna sa ai comici la nunt.lumea e dornica sa danseze nu sa stea la mese si sa asculte niste glume

blackyez
26.02.2013, 20:12:26
Trebuie sa ai si public care sa guste asa ceva...

BBG
11.03.2013, 20:50:50
Nu stiu ce sa spun despre ideea asta! Eu l-as chema pe Costel, e genial! Eventual cand lumea mananca si cameramanul sa ii spurprinda pe meseni razand cu gura plina. Mi s-ar parea de vis! :laugh: dar nu stiu daca ar veni si cat ar lua. O sa ma interesez si va spun daca aflu ceva interesant!

Utilizator10
19.09.2013, 15:38:45
Noi am avut o trupa de improvizatie, au facut niste joculete haioase si am avut feedbak foarte bun de la invitati.

TiuDaiana
19.09.2013, 16:59:47
Buna,
Si eu am in plan o trupa de improvizatie artistica ( imi doresc mult o sceneta de teatru comic, pentru ca pasiunea pentru teatru am descoperit-o alaturi de viitorul meu sot !), si sunt chiar curioasa cum va da prin randurile invitatilor!