PDA

Versiunea completa : Strelitia

si_mony_ca
29.04.2009, 01:10:57
E undeva pe str. maramuresului.....am inteles ca meniul e 70 lei...
E nou deschisa si mai au locuri....pt cele care sunttei f hotarate^:)^

noha
29.04.2009, 21:01:49

Fac si nunti de noapte?

si_mony_ca
30.04.2009, 21:20:27
Asta nu stiu sa-ti zic...tot ce e posibil....Vineri noaptea cu siguranta ar face pentru ca nu incurca cu nimik dc au nunta sambata....
ma gandesc ca daca nu au nimik programat pe sambata nu vad de ce nu ar accepta sa faca sambata noaptea....
Poti incerca
Au 4 feluri de meniu...toate sunt la 70-75 lei si contin 4 feluri de mancare...

xerendipiti
30.04.2009, 21:55:21

Mai era pe aceasi strada ceva cantina ,,Mady si nu mai stiu cum...." e vorba despre aceasi locatie dar cu alt nume?

loredanacoirte
30.04.2009, 22:05:21
da.E acelasi restaurant. Nu cred ca fac nunti de noapte ca sunt case in jur.

just_elenah
03.05.2009, 16:06:39
da.E acelasi restaurant. Nu cred ca fac nunti de noapte ca sunt case in jur.

ce capacitate are restaurantul?
Si nu vi se pare cam putin pretul meniul.... asta in sensul raport calitate-pret? cand peste tot meniurile incep de la 135 ron :-B

xerendipiti
03.05.2009, 18:17:48
ce capacitate are restaurantul?
Si nu vi se pare cam putin pretul meniul.... asta in sensul raport calitate-pret? cand peste tot meniurile incep de la 135 ron :-B

Cred ca aspectul acesta l-ar putea aprecia doar cineva care a fost la o nunta acolo si care ar putea face o comparatie....Pretul meniului este intradevar ,,enervant" de mic comparativ cu alte locatii #-o, banuiesc ca nu e batut in cuie si depinde si de ce comanzi, ca peste tot.
Pana la urma e restaurant sau cantina? ....si cum arata? .... insa, daca cumva locatia arata bine, pretul e atat de bun...eu ma numesc o fraiera care plateste dublu pentru aceleasi servicii...:-\

tati_sew
03.05.2009, 20:23:33
Cred ca aspectul acesta l-ar putea aprecia doar cineva care a fost la o nunta acolo si care ar putea face o comparatie....Pretul meniului este intradevar ,,enervant" de mic comparativ cu alte locatii #-o, banuiesc ca nu e batut in cuie si depinde si de ce comanzi, ca peste tot.
Pana la urma e restaurant sau cantina? ....si cum arata? .... insa, daca cumva locatia arata bine, pretul e atat de bun...eu ma numesc o fraiera care plateste dublu pentru aceleasi servicii...:-\
si sala de la transporturi tot sala de cantina e,iar dupa ultimele renovari arata super....

xerendipiti
03.05.2009, 20:28:15
si sala de la trsnsporturi tot sala de cantina e,iar dupa ultimele renovari arata super....

Eu nu am prejudecati, sunt convinsa ca asa e....eu ma miram de pretul meniului atat...:)

tati_sew
03.05.2009, 20:33:17
Eu nu am prejudecati, sunt convinsa ca asa e....eu ma miram de pretul meniului atat...:)
pai cine stie ce intra si in aia 75 ron.sigur numai mancarea.si pe noi la mercur ne-a costat 95 de lei doar mancarea 4 feluri.la care binenteles s-a adaugat bautura pe care a trebuit sa o luam de la ei si am ajuns undeva la 110

loredanacoirte
03.05.2009, 21:22:09
Sala e ok in interior, in exterior e o fosta hala si se vede. Eu stiu ca pretul e intre 75 si 85 lei, au preturi asa mici pt ca sunt la inceput si vor sa atraga clienti.Fiica uneia dintre patroane imi este prietena asa ca stiu destul de bine sala.Sunt 2 sali una la parter si una la etaj.capacitate aprox 200 pers pt fiecare.

xerendipiti
03.05.2009, 21:49:35
Sala e ok in interior, in exterior e o fosta hala si se vede. Eu stiu ca pretul e intre 75 si 85 lei, au preturi asa mici pt ca sunt la inceput si vor sa atraga clienti.Fiica uneia dintre patroane imi este prietena asa ca stiu destul de bine sala.Sunt 2 sali una la parter si una la etaj.capacitate aprox 200 pers pt fiecare.

Mda, inteleg, e bine de stiut mai ales pentru viitoarele mirese...pentru mine capitolul ,,rezervare sala" e incheiat de mult #:-S.

si_mony_ca
04.05.2009, 23:42:21
Am eu noutati .....
A fost o cunostinta care si-a rezervat deja sala.....
Sunt 2 sali.Una de 250 pers, una de 120.
Are de ales intre 4 meniuri.....Fiecare meniu cuprinde 4 feluri de mancare si costa 78 lei oricare dintre ele.Daca iti alegi sarmale la ultimul fel e cu 2 lei in plus.
Rezervarea costa 10 mil.In banii astia intra aranjamentele si vazele de pe mese.( ar fi o vaza si o strelitia cu verdeata).Husele costa 3 lei buc, iar masa mirilor nu costa nimik.( dar nu cred ca au perdea de lumini).
Cladirea pe dinafara am inteles ca nu e renovata.In interior e renovat tot.

Adevarul e ca meniule f ieftin....nu stiu care e raportul calitate/pret si nici cantitatea inclusa in meniu.

Tatunitza
05.05.2009, 14:43:59
o prietena a fost acolo la un botez. mancare multa si buna.:)

dely
12.05.2009, 12:10:07
si de cate persoane e?poti sa imi raspunzi te rog.

xerendipiti
12.05.2009, 12:14:39
si de cate persoane e?poti sa imi raspunzi te rog.

Uite aici, a spus deja: http://www.miresici.ro/showthread.php?p=1844368#post1844368 :)

just_elenah
30.06.2009, 19:14:15
imi poate trimite cineva pe privat un numar de telefon de la sala respectiva va rog !

Multumesc mult :*

si_mony_ca
01.07.2009, 19:45:48
Am vazut eu variantele de meniu....sunt 4 variante ...toate la 78 lei mai exact.Daca la ultimul fel alegi sarmale se mai adauga pana in 5 lei/ pers. ( nu mai stiu exact).
Nu te obliga sa iei bautura de la ei.....si nici nu cred ca au.In timpul saptamanii nu functioneaza ca si restaurant.
La inceput se da un avans de 2000, avans care nu se returneaza.Iti asigura ei husele, florile de pe mese, servetelele, lumanarile, masa-prezidiu( dar aici nu stiu daca cu ploaie de becuri).

si_mony_ca
01.07.2009, 19:48:53
O sa iti las eu numarul pe privat, dar inainte tre sa dau de prietena mea....Numai sa fii atenta pentru ca din cate am inteles de la prietena mea care si-a rezervat sala nu te asigura ca pretul meniului va fi acelasi si anul viitor....

just_elenah
01.07.2009, 20:13:05
mersi oricum,

astept numarul pe privat cand il obtii !

mersik>:D<

ramo26
13.09.2009, 23:37:36
Am fost si eu aici la nunta si a fost ff ok in interior(si jocuri de lumini,parca te simteai intr-un club:D ) si mancarea a fost buna si multa.e o varianta buna pt miresicile ci buget mai redus si nu numai.

rodi_86
27.10.2009, 15:07:34
buna miresicilor!!

este prima data cand va scriu, si as vrea sa va intreb daca vreuna dintre voi are sau a avut nunta la strelitia, pe maramuresului?am rezervat sala acolo pt 2010 si as vrea sa aud cateva pareri despre local.

va muiltumesc si spor la pregatiri

tati_sew
27.10.2009, 17:44:48
buna miresicilor!!

este prima data cand va scriu, si as vrea sa va intreb daca vreuna dintre voi are sau a avut nunta la strelitia, pe maramuresului?am rezervat sala acolo pt 2010 si as vrea sa aud cateva pareri despre local.

va muiltumesc si spor la pregatiri
incearca aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=20197 ;-)

rodi_86
09.11.2009, 13:28:10
salut fetelor
nu aveti nici una dintre voi poze cu sala de jos amenajata de cei de acolo?
nu sunteti nici una care ati inchiriat acolo, eram curioasa pana la urma sala de jos de cate persoane ii , pt ca mie mi sa spus ca e de aproximativ 180, aici vad ba 120 ba 200. oare cum ii pana la urma?:-\

ms si spor la pregatiri

si_mony_ca
23.11.2009, 23:52:53
salut fetelor
nu aveti nici una dintre voi poze cu sala de jos amenajata de cei de acolo?
nu sunteti nici una care ati inchiriat acolo, eram curioasa pana la urma sala de jos de cate persoane ii , pt ca mie mi sa spus ca e de aproximativ 180, aici vad ba 120 ba 200. oare cum ii pana la urma?:-\

ms si spor la pregatiri

Salut!
Cumnata mea face la anul nunta acolo.Sala de jos e intr-adevar de aprox. 180 de pers, iar cea de sus maxim 250 pers.
Am vazut o filmare de la o nunta din sala de jos si era Ok.

Spor la pregatiri!:*

rodi_86
24.11.2009, 08:35:38
mersi mult pt raspuns, sper sa fie ok si sa numi para rau ^:)^

SRenata
27.11.2009, 14:53:36
Buna fetelor
eu am vb cu unul dintre patroni si mi-a zis cu exactitate faptul ca cea mica e de 160 170 e maxim , iar cea mmare de 200 pentru a nu fi inghesuita lumea

rodi_86
27.11.2009, 15:10:44
Buna fetelor
eu am vb cu unul dintre patroni si mi-a zis cu exactitate faptul ca cea mica e de 160 170 e maxim , iar cea mmare de 200 pentru a nu fi inghesuita lumea

salut
acuma depinde noua tot unu dintre paroni nea zis ca jos intra max 180 si sus max 240 fara sa micsoreze ringul d dans. D aranjamente ati vorbit c parere ai ? leai vazut?

ms si spor la pregatiri

bebezola
27.11.2009, 19:29:57
bune fetele. cat costa aprox un meniu la strelitia? are si all inclusive? de noaptea nu stiti se face?

rodi_86
28.11.2009, 08:50:38
bune fetele. cat costa aprox un meniu la strelitia? are si all inclusive? de noaptea nu stiti se face?

salut
meniul la strelitia anul asta a fost 82 ron cu 4 feluri de mancare si 2 cafele, pe anul viitor sar putea modifica in functie de scumpiri iar cafeaua va fi "nelimitata" ca sa zic asa, cel putin asa este stipulat in contract, acuma eu sper sa nu treaca de 100. Nunta de noapte nu cred ca fac pt ca sunt case in jur.Iar pt faza cu all inclusive nam intrebat da nu vad d c nu s-ar putea, doar ca pretul meniului va fi ceva mai mare evident.cred c se poate negocia treaba asta .
sper ca tiam fost de ajutor
papa si spor fetelor

bebezola
30.11.2009, 10:35:13
multumesc mult rodi_86. sper sa am timp sa merg pana acolo. pupici

rodi_86
07.12.2009, 16:57:12
multumesc mult rodi_86. sper sa am timp sa merg pana acolo. pupici

bebezola ai fost la strelitia? eram curioasa ce tio zis domnu, daca sa schimbat ceva din ce mia spus mie sau daca sunt lucruri imi pls pe care leai aflat. ms mult

spor la pregatiri

bebezola
08.12.2009, 10:00:14
rodi nu am fost inca pt ca la mine acasa am fost in renovare acuma am terminat si tre sa fac curat si merge mai incept pt ca sunt si graviduta in 6 luni si nu mai prea pot ca sunt destul de mare....... dar din 21 intru in concediu de odihna si poate am timp sa merg sa vad. pupici

rodi_86
12.01.2010, 10:54:51
Salut!
Cumnata mea face la anul nunta acolo.Sala de jos e intr-adevar de aprox. 180 de pers, iar cea de sus maxim 250 pers.
Am vazut o filmare de la o nunta din sala de jos si era Ok.

Spor la pregatiri!:*

salut

acuma ma gandeam sa te intreb cand are cumnata ta nunta , ziceai ca face la strelitia nu? poate face inaintea mea si imi spui si mie ceva impresii despre sala servit aranjamente (daca lea facut cu ei sau cu alta firma )etc.

sper sa ma poi ajuta mersi mult :*

lavinia_mihai
16.01.2010, 00:39:57
cine poate sa imi deo o adresa la cantina strelitia?

rodi_86
16.01.2010, 11:47:51
cine poate sa imi deo o adresa la cantina strelitia?

maramuresului nr 88
daca vrei si nr de tel. da un pm

lavinia_mihai
16.01.2010, 14:34:02
maramuresului nr 88
daca vrei si nr de tel. da un pm
as vrea numarul de telefon. multumesc mult

laurici_brunetzik
19.01.2010, 12:32:40
va spun eu mai multedespre Strelitzia am fost eiri pe akolo si poateva ajuta meniul estede 85 delei , seplateste o taxa de 1000 lei pt ospatari,bucatari,etc si husele pe scaun 3 lei/scaun in pretul asat intra si aranjatul sali in rest

rodi_86
19.01.2010, 13:19:41
va spun eu mai multedespre Strelitzia am fost eiri pe akolo si poateva ajuta meniul estede 85 delei , seplateste o taxa de 1000 lei pt ospatari,bucatari,etc si husele pe scaun 3 lei/scaun in pretul asat intra si aranjatul sali in rest

asa neo zis si noua doar ca pretul la meniu era 82 si se putea modifica putin in caz ca se scupeau produsele etc asta era in august-sept cand am rezervat noi sala

laurici_brunetzik
19.01.2010, 13:24:10
eu cum ma cunun la bis in zorilor imi era un pik departe akuam lunile astea ma hotarasc dar mie chair mi a plakut akolo

rodi_86
19.01.2010, 13:32:15
eu cum ma cunun la bis in zorilor imi era un pik departe akuam lunile astea ma hotarasc dar mie chair mi a plakut akolo

ei acuma nici pt noi nui aproape, din manastur pana acolo nu e destul da io cred ca merita. imi pare rau doar ca nu am vazut si eu mai multe poze cu sala aranjata da nui tarziu nici acum, o sa cer cateva in curand

care sala tia placut cea de jos sau cea de sus? amandoua is ok

laurici_brunetzik
20.01.2010, 11:54:08
eu am fost savad sala luni, si era aranjata pt ca cu 2 zile ininte a avut un botez. si mie chair mia plakut aranjatul sala mica am vazuto eu, dar dak doresti ceva mai special pt decorare sala trebuie sa alegi alta firma ca ei iti dau ceva mai simplu

rodi_86
20.01.2010, 12:36:10
eu am fost savad sala luni, si era aranjata pt ca cu 2 zile ininte a avut un botez. si mie chair mia plakut aranjatul sala mica am vazuto eu, dar dak doresti ceva mai special pt decorare sala trebuie sa alegi alta firma ca ei iti dau ceva mai simplu

pe ce cloare era decorata sala?
ei ii iti dau ceva ai simplu , dar daca te gandesti la diferenta de pret cel putin la huse pt scaune , naproane etc ii destul de mare, in plus pare ok, eventual mai poti completa eventual cu niste detalii care sa le puna altfel in valoare. oricum mare diferenta nu este intre decorul lor si al altor firme. pare ok cel purin din cate am vazut eu cand am fost pe acolo.

laurici_brunetzik
20.01.2010, 12:39:53
pe portocaliu era decorata sala eu zic ca vazele poti sale pui u altele dak vb cu o fima specializata eu ink nu mama hotarat undefac mai am un pik dardak as alege akolo sigur as schimba vazele

rodi_86
20.01.2010, 12:44:31
pe portocaliu era decorata sala eu zic ca vazele poti sale pui u altele dak vb cu o fima specializata eu ink nu mama hotarat undefac mai am un pik dardak as alege akolo sigur as schimba vazele

nu leam observat, acuma nui nu stiu ce cheltuiala , asta ii altceva, orcum urmeaza in curand sa merg sa ma uit f atent, si sa vad de ce o sa am nevoie.
eu sala am vazuto pe verde, arata bine din moment de peretii sunt verzi, oricum vreau sa vad cat mai multe poze cu decor in fiecare culoare sa ma pot hotari pe ce nuanta mergem

laurici_brunetzik
20.01.2010, 12:47:36
in sala de jos sunt albi pereti mergea ff bine si cu portocaliu, orikum domnu deacolo ne a spus ca a nul trecut toata lumea a vrut portocaliu si verde. si mie mia plakut foarte mult si este una dintre varintele pe care trebuioe sa le aleg

rodi_86
20.01.2010, 13:06:51
in sala de jos sunt albi pereti mergea ff bine si cu portocaliu, orikum domnu deacolo ne a spus ca a nul trecut toata lumea a vrut portocaliu si verde. si mie mia plakut foarte mult si este una dintre varintele pe care trebuioe sa le aleg

eu asa stiu ca is verzi peretii, nu vreau sa ma contrazic cu tine .poate stiu u gresit desi am gasit niste poze si tot verde il vad . nu stiu

file:///C:/Documents%20and%20Settings/Blonda/Desktop/..._032_small.jpg
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Blonda/Desktop/..._032_small.jpgfile:///C:/DOCUME%7E1/Blonda/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.png

laurici_brunetzik
20.01.2010, 13:11:18
astea is din sala de jos. eu numai aceea de jos am vazuto

rodi_86
20.01.2010, 13:13:45
astea is din sala de jos. eu numai aceea de jos am vazuto

da pozele is din sala de jos, si ziceai ca peretii is albi. cea de sus io stiu ca ii visiniu cualb sau ceva de genu.

laurici_brunetzik
20.01.2010, 13:17:42
eu nush eu numai pe aia de jos am vazut o , dar era foarte dragutza... si varu la o colega de a mea a facut nunta nul trecut akolo si a iesit foarte bine

MadalinaCh
20.01.2010, 13:37:47
Am dansat si eu la 2-3 nunti la Strelitia. Salile sunt ok, pacat de curtea aia de acces, e un pic dezolanta dar pana la urma cheful e in sala, ce mai conteaza !

rodi_86
20.01.2010, 13:41:02
Am dansat si eu la 2-3 nunti la Strelitia. Salile sunt ok, pacat de curtea aia de acces, e un pic dezolanta dar pana la urma cheful e in sala, ce mai conteaza !

asta ii singurul lucru ce numi place, inca si noi mergem pe ideea asta, adica ca omul vine la nunta sa manance si sa se distreze si nu sa stea afara, pana la urma nunta ii inauntru nu?
suntem constienti ca o sa mai iasa si afara, dar totsi speram sa stea mai mult in sala :D

rodi_86
20.01.2010, 13:42:25

daca tot ai fost acolo, spunemi te rog ce parere ai despre mancare servire, bai si sala desigur

pupici

bebezola
21.01.2010, 09:24:46
buna fetelor nu am mai intrat de mult si inca nu am fost sa vad nici o sala si eu vreau nunta in sept:(( :-SS am vazut ca a-ti scris ca e in jur de 82de lei un meniu. asta include si bautura sau cu bautura cum e?????? numa de zi se fac acolo??? pupici
a si sa va mai spun ca deja avem 7 luni burtik creste e o fetita micuta pe care o so cheme rada beatrice>:D< >:D< :x va poop

rodi_86
21.01.2010, 09:26:32
buna fetelor nu am mai intrat de mult si inca nu am fost sa vad nici o sala si eu vreau nunta in sept:(( :-SS am vazut ca a-ti scris ca e in jur de 82de lei un meniu. asta include si bautura sau cu bautura cum e?????? numa de zi se fac acolo??? pupici
a si sa va mai spun ca deja avem 7 luni burtik creste e o fetita micuta pe care o so cheme rada beatrice>:D< >:D< :x va poop

sa fiti sanatoase
meniul acuma cica o crescut la 85 fara bautura, doar cafea cata vrei
bautura o duci tu
pupici

bebezola
21.01.2010, 09:33:16
multumesc mult sper sa ajung si eu ;-)

laurici_brunetzik
21.01.2010, 11:00:21
daca vrei cu bautura, soc, prajituri si totutl de acolo domnul a spus ce pretul este de 135 lei/ pers dar a zis ca nu prea are cereri deoarece la multa lume i se pare prea scump si de aceea te lasa sa aduci u totul......... spor la cautat........

alina_bianca
21.02.2010, 19:39:48
buna fetelor sunt Alina si am rezervat si noi sala de la strelitia din Cluj si in mare parte sunt multumita de ce am auzit despre ea,nu aveti niste poze ceva ca ieu nu pot sa merg sa o vad ca sunt plecata din tara si va-s fi recunoscatoare daca miati pute-a trimite ceva poze >:D< [-o< ;-);-)

rodi_86
21.02.2010, 19:44:45
buna fetelor sunt Alina si am rezervat si noi sala de la strelitia din Cluj si in mare parte sunt multumita de ce am auzit despre ea,nu aveti niste poze ceva ca ieu nu pot sa merg sa o vad ca sunt plecata din tara si va-s fi recunoscatoare daca miati pute-a trimite ceva poze >:D< [-o< ;-);-)

salut si bine ai venit

care sala ai inchiriat-o? (sunt 2 la strelitia)
poze sunt vreo 3 puse, insa calitatea lasa de dorit. urmeaza sa merg si eu sa cer cateva poze de la administrator , cand o sa le am o sa le pun

alina_bianca
21.02.2010, 20:03:17
sala mica am inchiriato,ieu am specificat ca nu am vazut sunt la 3000 de km nu pot merge sa o vad inca, sala a vazut-o alcineva din familia mea,de aceea am ceryt ceva poze daca aveti cumva>:D<

rodi_86
21.02.2010, 20:13:11
sala mica am inchiriato,ieu am specificat ca nu am vazut sunt la 3000 de km nu pot merge sa o vad inca, sala a vazut-o alcineva din familia mea,de aceea am ceryt ceva poze daca aveti cumva>:D<

si eu tot sala de jos (cea mica) am inchiriato si sincer imi place .
la faza cu pozele
http://www.miresici.ro/misc.php?do=showattachments&t=20197

vezi poate merge sunt doar 3 si sunt f mici, leam luat de pe net poate le gasesti si u

alina_bianca
21.02.2010, 20:19:57
mersi >:D< sper sa primesc ceva poze saptamana viitoare din tara de la cantina si o sa le postez,am inteles ca au si ceva laborator de prajituri in curte,si in legatura cu aranjatul salii au tot felu de culori cel putin cumnata mea era foarte incantata de ce a vazut in poze, nu stiu ce sa zic pana nu vad ceva mai mult ,si ieste un singur meniu cu 4 feluri de mancare asa le-a zis administratorul de acolo:-?

rodi_86
22.02.2010, 07:47:17
mersi >:D< sper sa primesc ceva poze saptamana viitoare din tara de la cantina si o sa le postez,am inteles ca au si ceva laborator de prajituri in curte,si in legatura cu aranjatul salii au tot felu de culori cel putin cumnata mea era foarte incantata de ce a vazut in poze, nu stiu ce sa zic pana nu vad ceva mai mult ,si ieste un singur meniu cu 4 feluri de mancare asa le-a zis administratorul de acolo:-?

meniuri sunt 3 variante cu 4 feluri de mancare, cel putin mie 3 mi-a dat, se pot si modifica insa felul principal respectiv friptura nu se schimba.
la aranjamente stiu eu ca au pe rosu, visiniu , portocaliu, verde , albastru, mov si poate si galben
este laborator de praji chiar la intrare in curte

alina_bianca
22.02.2010, 14:03:18
nu stiu ce sa zic la cumnata i-a dat un singur meniu cu 4 feluri de mancare a zis administratorul ca doar un singur meniu au si in legatura cu culorile pt sala asa le-au spus si lor acuma o sa mearga si saptamana asta sa vada mai sigur cum stau treburile,da ieste laborator de prajituri in curte si fac si torturi

Am o intrebare pana la urma ce ie cantina sau restaurant?:-?

rodi_86
22.02.2010, 18:34:33
nu stiu ce sa zic la cumnata i-a dat un singur meniu cu 4 feluri de mancare a zis administratorul ca doar un singur meniu au si in legatura cu culorile pt sala asa le-au spus si lor acuma o sa mearga si saptamana asta sa vada mai sigur cum stau treburile,da ieste laborator de prajituri in curte si fac si torturi

Am o intrebare pana la urma ce ie cantina sau restaurant?:-?

cantina, nu fuctioneaza decat pentru nunti
noi cand am semnat contractul am primit cele 3 variante de meniu existente, nu cred ca sa schimbat ceva la faza asta . daca o sa ajung pe acolo o sa intreb si eu pt ca sunt cam nedumerita
cofetaria din curte are si site sa vb putin putin si pe forum

alina_bianca
22.02.2010, 19:29:37
nu stiu daca are site cofetaria dar i-au aratat niste poze la cumnata mea cu torturi de la laboratorul respectiv, de aceea te-am intrebat in legatura cu meniurile pt ca la cumnata mea i-a dat un singur meniu cu 4 feluri de mancare si i-a zis ca atata au acuma nu stiu ca si ieu sunt foarte nedumerita in caz ca afli ceva mai concret anuntama si pe mine mersi mult >:D<

alina_bianca
22.02.2010, 20:40:52
http://www.infopagina.ro/sala-fitness/cluj-napoca/medy-davy-comimpex#asta ieste site de la cantina strelitia si pozele cu imbracamintea visiniu sunt de la sala mare si cele cu portocaliu sunt de la sala mica

rodi_86
22.02.2010, 22:54:42
laboratorul piticilor este cofetaria sper sa nu fie considerat reclama faptul ca am zis numele
daca este rog sa mi se stearga mesajul si scuze :">

eu pozele le-am vazut deja cele de pe site cel putin
oricum daca afluceva te anunt>:D<

alina_bianca
23.02.2010, 12:28:18
ieu numai ieri am vazut pozele de pe site,mie mi se pare ok aranjatul salii tu ce paprere ai?de cel pe portocaliu zic mai ales daca au tot ce era in poze mie mi se pare suficient acuma fiecare um isi doreste mersi mult rodi >:D<

rodi_86
23.02.2010, 20:47:33
ieu numai ieri am vazut pozele de pe site,mie mi se pare ok aranjatul salii tu ce paprere ai?de cel pe portocaliu zic mai ales daca au tot ce era in poze mie mi se pare suficient acuma fiecare um isi doreste mersi mult rodi >:D<

mie imi plac aranjamentele, tocmai de aceea si mergem cu ei si la partea asta, mai aleg ca ii si foarte foarte ieftin. pr mine ma atrage culoare mov, abia astept sa vad niste poze sa vad cum arata. oricum dupa post o sa ma abonez si o sa incerc sa merg sa vad sala aranjata in sambatele cand sunt nunti :-SS
abia astept
daca primesc cumva poze o sa le pun pe site
spor la pregatiri >:D<

alina_bianca
23.02.2010, 21:06:02
Mersi,si ieu as vrea pe mov cum arata sala,cumnata a zis ca a vazut niste poze si pe mov cu sala si arata fosrte bine,dar la sotu ii place pe portocaliu.Sa vedem da de ajungem la un numitor comun.Tu cu cat ai inchiriat sala si ce intra in bani aia,poti sa imi spui daca nu e superi? Am vazut si niste poze cu torturi de la cofetaria respectiva da nu pre-a mau incantat,erau putine poze pe site poate daca mergi la iei iti aratapoze mai multe. Spor la pregatiri si tie :D

rodi_86
23.02.2010, 21:13:44
Mersi,si ieu as vrea pe mov cum arata sala,cumnata a zis ca a vazut niste poze si pe mov cu sala si arata fosrte bine,dar la sotu ii place pe portocaliu.Sa vedem da de ajungem la un numitor comun.Tu cu cat ai inchiriat sala si ce intra in bani aia,poti sa imi spui daca nu e superi? Am vazut si niste poze cu torturi de la cofetaria respectiva da nu pre-a mau incantat,erau putine poze pe site poate daca mergi la iei iti aratapoze mai multe. Spor la pregatiri si tie :D

salut
inchiriatul ne-a costat 1000 (10 mil),asta ii avansul pentru sala si nu nil scade la final din total.
in rest meniul va fi intre 82-90 cred, cam asa ma gandesc pentru ca noua nea zis ca se poate mari putin pretul , oricum nu cred ca trece de 100 lei
in asta intra 4 feluri de mancare + cafea (cafeaua cata se cere, nu 2 cum ii in alte parti), ospatarii nu trebuie platiti separat intra in meniu si plata lor.
altceva nu mai stiu , daca vrei sa ma intrebi altceva, acuma numi mai vine nimic
a
aranjametul daca il luam de la ei va fi 3 lei/ scaun atat in asta intra tot c tine de aranjatul salii

alina_bianca
23.02.2010, 21:28:34
salut
inchiriatul ne-a costat 1000 (10 mil),asta ii avansul pentru sala si nu nil scade la final din total.
in rest meniul va fi intre 82-90 cred, cam asa ma gandesc pentru ca noua nea zis ca se poate mari putin pretul , oricum nu cred ca trece de 100 lei
in asta intra 4 feluri de mancare + cafea (cafeaua cata se cere, nu 2 cum ii in alte parti), ospatarii nu trebuie platiti separat intra in meniu si plata lor.
altceva nu mai stiu , daca vrei sa ma intrebi altceva, acuma numi mai vine nimic
a
aranjametul daca il luam de la ei va fi 3 lei/ scaun atat in asta intra tot c tine de aranjatul salii
La cumnata ia zis ca in aia 10 mil intra aranjatul sali,chiria,si meiul ie platit separat.asa ti-au zis si tie?

rodi_86
23.02.2010, 21:31:28
La cumnata ia zis ca in aia 10 mil intra aranjatul sali,chiria,si meiul ie platit separat.asa ti-au zis si tie?

nuuuuuuuuu
10 milioane avans iam dat si dusi au fost, se poate spune ca ii chiria
meniu, aranjat sala, platim separat noua asa nea zis. deci aia 10 mil is doar inchirierea si atat
ar fi bine sa fie inclus si aranjatu in banii aia da nu cred [-o<

alina_bianca
23.02.2010, 21:46:11
nuuuuuuuuu
meniu, aranjat sala, platim separat noua asa nea zis. deci aia 10 mil is doar inchirierea si atat
Acuma sa vad ca la sf.saptamanaii merg sa incheie contractu cu iei si o sa ii spun la cumnata sa ii zica la administratoru respectiv sa o informeze corect de toate,acuma sincer nu mai stiu ce sa zic sunt derutata complect desi si mie mi se parea foarte ieftin sa intre si aranjatul salii in alea 10 mil.Doamne da sa fie asa ca atunci iesim super ieftin.[-o< [-o< [-o<

nunta_mea
24.02.2010, 15:51:38
buna. intrebari pentru cele care fac nunta la strelitia:
1. gasesc pe cineva acolo daca vreau sa vad sala ?
2. ce capacitate au salile?
3. cat ati platit avans?
mersi de raspunsuri!!!

alina_bianca
24.02.2010, 17:50:18
3. cat ati platit avans?
mersi de raspunsuri!!!
Buna ieste cineva acolo de luni pana vineri,sala mica am inteles ca ie de 150de pers in caz de orice poate sa o faca pana la 170 de pers,
sala mare 200 de pers,se plateste 10 mil avans.Eu am postat si un site unde gasesti si poze cu aranjamentul sali.

rodi_86
24.02.2010, 19:20:05
3. cat ati platit avans?
mersi de raspunsuri!!!

nu cred daca gasesti pe cineva acolo tot timpul, ideal ar fi sa suni inainte
salile eu stiu ca sunt de 180 si 220 maxim

rodi_86
24.02.2010, 19:22:06
Acuma sa vad ca la sf.saptamanaii merg sa incheie contractu cu iei si o sa ii spun la cumnata sa ii zica la administratoru respectiv sa o informeze corect de toate,acuma sincer nu mai stiu ce sa zic sunt derutata complect desi si mie mi se parea foarte ieftin sa intre si aranjatul salii in alea 10 mil.Doamne da sa fie asa ca atunci iesim super ieftin.[-o< [-o< [-o<

oricum ii f ieftin si daca platesti separat aranjamentul , daca stai sa calculezi 3*150 (de persoane sa zicem)=450 nui mult daca te gandesti ca la altii ii 3000

nunta_mea
25.02.2010, 11:59:46
Buna ieste cineva acolo de luni pana vineri,sala mica am inteles ca ie de 150de pers in caz de orice poate sa o faca pana la 170 de pers,
sala mare 200 de pers,se plateste 10 mil avans.Eu am postat si un site unde gasesti si poze cu aranjamentul sali.

Mersi mult de raspuns. Am sa sun poate chiar azi sa vad ce e pe acolo. Imi convine si capacitatea salii ptr. ca vom fi in jur de 150. acuma ramane sa vedem daca gasim libera data pe care eu mi-o doresc....:)
spor la pregatiri fetelor !!!

si_mony_ca
25.02.2010, 23:25:26
nuuuuuuuuu

Eu am inteles de la cumnata mea care a fost de curand acolo ca nu mai asigura ei si aranajamentele florale de pe mese cum era vorba, dar in schimb asigura husele pt scaune(nu o sa mai plateasca 3 lei).
Probabil voi nu ati fost de curand...

rodi_86
27.02.2010, 08:06:11
Eu am inteles de la cumnata mea care a fost de curand acolo ca nu mai asigura ei si aranajamentele florale de pe mese cum era vorba, dar in schimb asigura husele pt scaune(nu o sa mai plateasca 3 lei).
Probabil voi nu ati fost de curand...

ii adevarat, n-am ajuns inca pe acolo, sper sa mergem curand , daca nu ma gandesc sa il sun pe domnul de acolo sa vad c se intampla pt ca deja sunt cam prea multe schimbari
si ce inseamna ca nu o sa mai plateasca 3 lei?

ms mult

laurici_brunetzik
28.02.2010, 17:49:33
eu am fost cred ca de vreo o luna si ceva si era 10 mil chiria salaii, si 3 lei se plateau husele de pe scaune dar in pretul asta intrau si fetele de masa si flori si vaze simple, adica un fir sau 2 de lalele sau altceva si un fir de strelitzia

si_mony_ca
28.02.2010, 22:27:45
eu am fost cred ca de vreo o luna si ceva si era 10 mil chiria salaii, si 3 lei se plateau husele de pe scaune dar in pretul asta intrau si fetele de masa si flori si vaze simple, adica un fir sau 2 de lalele sau altceva si un fir de strelitzia

Cumnata mea a fost de vreo 2 sapt.....
Husele de pe scaune le asigura ei...in schimb trebuie sa-si rezolve mirii aranjamentele de pe mese....ma refer numai la flori pentru ca vazele le ofera restaurantul.
Cel putin asa i-a zis ei....

rodi_86
02.03.2010, 18:54:47
Cumnata mea a fost de vreo 2 sapt.....
Husele de pe scaune le asigura ei...in schimb trebuie sa-si rezolve mirii aranjamentele de pe mese....ma refer numai la flori pentru ca vazele le ofera restaurantul.
Cel putin asa i-a zis ei....

aveti dreptate fetelor, am sunat si eu sa vad ce sa mai schimbat
ms mult^:)^

laurici_brunetzik
02.03.2010, 18:59:09
sa iti fie de folos..........
spor in continuare

bmelinda
25.05.2010, 17:54:25
salut fetelor,

noi cautam sala pentru anul 2011, poate cineva sa-mi dea un numar de telefon de la Cantina Strelitia, pentru ca mi-a placut ce ati scris despre ea

mersi

pietricel
27.05.2010, 19:15:53
Buna!
Caut sala pt anul 2011, stie cineva sa imi zica daca la Cantina Strelitia au loc de parcare? Daca are cineva ceva poze de sala as dori si eu sa le vad.

alina_bianca
28.05.2010, 20:11:43
Buna!
Caut sala pt anul 2011, stie cineva sa imi zica daca la Cantina Strelitia au loc de parcare? Daca are cineva ceva poze de sala as dori si eu sa le vad.
poze sunt puse la acest subiect au 2 sali si ieste pus un site unde gasesti poze cu amandoua sali si cu aranjamentele cat despre parcare nu stiu exact ce sa iti spun au o mica curte :|

alina_bianca
28.05.2010, 20:14:35
Buna!
pe paginile anterioare ieste saitul despre care am mentionat in mesajul anterior

Lalukina
02.06.2010, 10:03:37
"Ieste" ?...
Despre servicii, numai de bine. La nunta la care am fost anul trecut, patronul a fost atent la servire.
Atata doar ca la locatie ca a fost ceva intreprindere si pana ajungi in sala treci pe langa utilaje etc, feeling-ul nu e unul f inaltator:). Locuri de parcare sunt, si daca ai noroc sa nu se organize si la cealalata sala nunta, s-ar putea sa incapa toate masinile invitatilor. Daca nu, se poate parca si pe str Maramuresului...

rodi_86
02.06.2010, 11:58:02
fetelor am fost si eu ca si invitat la o nunta aici, si vreau sa spun ca nu regret ca am ales aceasta sala. din cate am vazut si am fost destul de atenta nu am nimic de comentat
super mancare si super servire si curatenie

alina_bianca
04.06.2010, 17:08:55
fetelor am fost si eu ca si invitat la o nunta aici, si vreau sa spun ca nu regret ca am ales aceasta sala. din cate am vazut si am fost destul de atenta nu am nimic de comentat
ma bucur sa aud ca ie ok ca eram asa de nesigura de sala asta dar daca zici ca ie totul ok ma bucur mersi ca ne-ai impartasit si noua parerea ta :*

alina_bianca
04.06.2010, 17:13:57
apropo cum merg pregatirile pt nunta sper ca nu sunt prea bagacioasa,pana la urma ti-ai ales culoarea sali? apropo am auzit ca sunt foarte bune prajiturile si torturile facute la laboratorul din curte.

rodi_86
04.06.2010, 23:19:24
apropo cum merg pregatirile pt nunta sper ca nu sunt prea bagacioasa,pana la urma ti-ai ales culoarea sali? apropo am auzit ca sunt foarte bune prajiturile si torturile facute la laboratorul din curte.

la nunta la care am fost tortul si praji pt acasa erau tot de acolo si pot sa zic ca o fost bun si prospat
pregatirile merg bine mersi de intrebare , sala o voi face pe mov sper sa arata bine;)) tu cum stai ? ai ales ceva pana acum?

te pup

alina_bianca
05.06.2010, 09:55:27
la nunta la care am fost tortul si praji pt acasa erau tot de acolo si pot sa zic ca o fost bun si prospat
pregatirile merg bine mersi de intrebare , sala o voi face pe mov sper sa arata bine;)) tu cum stai ? ai ales ceva pana acum?

te pup
am ales si noi sala,biserica,formatia fotografu cam atat ieu m-am gandit sa facem sala pe portocaliu cu galben sper sa fie frumos oricum mai ie mult pana la anu, doar atat ca distanta asta ie umpic problema dar incet incet vom reusi, oricum daca mai afli cate ceva si ma poti anunta ti-asi fi foarte recunoscatoare, succes cu pregatirile pupici

alina_bianca
27.06.2010, 20:02:53

te pup
Buna vreau sa iti spun ca am intrat azi pe site de la restaurant si au pus poze cu sala aranjata pe culoarea mov arata foarte bine intra si tu si vezi .Astept parerea ta.;-)

rodi_86
27.06.2010, 20:09:11
Buna vreau sa iti spun ca am intrat azi pe site de la restaurant si au pus poze cu sala aranjata pe culoarea mov arata foarte bine intra si tu si vezi .Astept parerea ta.;-)

am vazut saptamana trecuta cred si sunt foarte incantata
imi place de mor. la mine ii clar va fi pe mov \:D/
mersi mult

alina_bianca
27.06.2010, 20:15:19
am vazut saptamana trecuta cred si sunt foarte incantata
imi place de mor. la mine ii clar va fi pe mov \:D/
mersi mult
Si mie imi place la nebunie dar la sotul ii place mai mult pe portocaliu cu galben (pe mov i se pare prea intunecoasa sala)dar ieu sunt foarte incantata ca arata foarte bine si ie ceeva mai deosebit ms. ca mi-ai raspuns pt ca ma simt asa de singura ca nimeni nu imi da niste indicatii ceva deoarece au pretextul ca mai ieste mult timp pana atunci .

rodi_86
27.06.2010, 20:22:52
Si mie imi place la nebunie dar la sotul ii place mai mult pe portocaliu cu galben (pe mov i se pare prea intunecoasa sala)dar ieu sunt foarte incantata ca arata foarte bine si ie ceeva mai deosebit ms. ca mi-ai raspuns pt ca ma simt asa de singura ca nimeni nu imi da niste indicatii ceva deoarece au pretextul ca mai ieste mult timp pana atunci .

mie pe mov mi se pare cel mai tare. d c? pt ca la orice nunta am fost paa acuma cele mai folosite culori au fost verde si portocaliu si sincer vreau altceva.
pe rosu iarasi arata bine insa pe rosu intradevar este mai intunecoasa sala, pe mov nu stiu mie nu mi se pare deloc intunecos mai ales ca movul nui chiar asa inchis la nuanta
nu ma bag . va intelegeti voi
noi ne-am hotarat si sincer nu-mi pare rau
ce mai vreau sa iti zic, este ca servirea este super sunt foarte perfectionisti chiar daca nui cel mai select local
pana acum jos palaria , merita

alina_bianca
27.06.2010, 20:48:10
mie pe mov mi se pare cel mai tare. D c? Pt ca la orice nunta am fost paa acuma cele mai folosite culori au fost verde si portocaliu si sincer vreau altceva.
Pe rosu iarasi arata bine insa pe rosu intradevar este mai intunecoasa sala, pe mov nu stiu mie nu mi se pare deloc intunecos mai ales ca movul nui chiar asa inchis la nuanta
nu ma bag . Va intelegeti voi
noi ne-am hotarat si sincer nu-mi pare rau
ce mai vreau sa iti zic, este ca servirea este super sunt foarte perfectionisti chiar daca nui cel mai select local
pana acum jos palaria , merita
pai tocmai asta ziceam si ieu la sotu ca la majoritatea nuntilor la care am fost sala iera aranjata ori pe portocaliu ori pe visiniu si ieu vrau alceva mai deosebit dar a lasat la alegerea mea pana la urma.ma bucur sa aud numai de bine de local ieram foarte nehotarata in sensu ca nu auzisem nimic de acest local dar acum ca aud numai pareri bune sunt mai linistit mersi si as fi recunoscatoare cu toate informatiile car mi le poti oferi mersi mult;-)

lore_edana
27.06.2010, 22:42:00
un nr de contact daca va rog pe pm :D

lore_edana
28.06.2010, 21:07:43
cat e un meniu la strelitia?

pe anul viitor,clar :)

alina_bianca
29.06.2010, 11:56:59
pe anul viitor,clar :)
meniul se stabileste inainte cu doua sapt.inainte-a nuntii pretul ie in functie de scumpiri asta nu pot sa iti spun si noua ne-a zis ca numa atunci o sa stim,dar acuma am auzit ca meniul ie in jur de 100 ron pana in 150cu tot cu bautura dar mai sigur o sa iti spuna cei de acolo de la sala.

corinutza_dc
06.09.2010, 16:34:24
E foarte frumoasa sala ,anul acesta am fost acolo la o nunta in sala mica , 120 pers ring de dans suficient.
Mancarea foarte gustoasa,mi-a placut ffff mult,mai ales friptura,f gustoasa.Toata lumea a laudat mancarea.
Pretul e fff bun , raport calitate-pret ff bun. Aperitiv , aperitiv cald si friptura + 2cafele =110 lei /pers
Ospatarii f de treaba,servire promta ,tot timpul zambeau si f amabili . Baile curate nu lipsea nimik de acolo.
Aranjatul salii f frumos,alb-mov asta a intrat in pretul meniului .
Cine a ales aceasta sala bine a facut!Nu are ce sa regrete.

rodi_86
01.10.2010, 18:03:15
fetelor care va intereseaza sala, la noi asa a aratat prezidiul facut de cei de la sala exceptand penele care le-am inchiriat de altundeva, sper sa va placa

Alinuta_B
02.10.2010, 22:51:45
Buna ,
Am fost si eu la o nunta de curand aici. Sa incep cu ce nu mi-a placut : ospatarii au fost prea putini , nu gaseai unul cand aveai nevoie de ceva , tacamurile invechite , farfuriile , paharele cam toate erau ciobite. Parerea mea ca mov nu e o culoare eleganta .
Ce mi-a placut e mancarea , a fost fooooooarte buna; am mancat ca o sparta;)) , la nici o nunta nu mi-a placut mancarea asa de mult.
Daca meniul e asa ieftin pe cat am vazut in mesajele anterioare atunci faceti o afacere buna , deci nu va faceti griji.

rodi_86
03.10.2010, 09:44:31
Buna ,
Am fost si eu la o nunta de curand aici. Sa incep cu ce nu mi-a placut : ospatarii au fost prea putini , nu gaseai unul cand aveai nevoie de ceva , tacamurile invechite , farfuriile , paharele cam toate erau ciobite. Parerea mea ca mov nu e o culoare eleganta .
Ce mi-a placut e mancarea , a fost fooooooarte buna; am mancat ca o sparta;)) , la nici o nunta nu mi-a placut mancarea asa de mult.
Daca meniul e asa ieftin pe cat am vazut in mesajele anterioare atunci faceti o afacere buna , deci nu va faceti griji.

oaspatari noi am avut 6 la 150 de persoane, cred ca e rezonabil, mai ales ca la nevoie au cobarat cei de la nunta cealalta, pt ca acolo nu era nevoie de toti pt ca nu au avut invitati cati se asteptau.
la faza cu paharele si tacamurile eu nam observat sa fie ceva in neregula. sau ai impresia ca la alte sali de nunti se cumpara alte pahare si alte tacamuri ca sa fie noi la fiecare nunta, sa fim seriosi.
si sincer la cat sunt de atenti m-as mira sa fie asa.
da sunt curioasa de ceva, ai verificat toate farfuriile si toate paharele de la fiecare invitat ,asa ma gandesc ca ai procedat din moment ce esti asa vehementa.
noi nu am avut genu asta de probleme, este adevarat nu erau farfuriile din cel mai scump portelan si nici tacamurile din argint dar pentru oamenii de rand cred ca a fost bine
oricum bine macar ca macarea a fost buna si restu naspa. nasol

a si inca ceva, daca culoarea mov este sau nu eleganta nu cred ca e vina salii, noi am ales culoarea pt ca asa am vrut si asa ne-a placut.deci probabil nu suntem pe acelasi gust ghinion, tu sala ti-o faci ce culoare vrei tu si care iti place tie sau iti alegi culoara alte criterii in fine, nu stiu cum se face ca foarte multe miresici au ales culoarea mov, inseamna ca noi toate avem o problema in ceea ce priveste decoratiunile.
sunt sigura ca la tine nimeni nu va avea nimic de comentat.
sa fi iubita

bia4you2
12.04.2011, 16:50:41
ai putea sa-mi spui de unde ai inchiriat penele si cu ce pret..:)...ms mult

rodi_86
12.04.2011, 22:54:10
ai putea sa-mi spui de unde ai inchiriat penele si cu ce pret..:)...ms mult

ti-am trimis pm
3 pene au fost 12 lei + vreo 2 lei chiria pe pietricelele din vaza

rbd
03.06.2011, 20:08:01
Salut,
eu nu ma insor, eram doar curios cum arata sala de la Strelitia. Dar ca sa pot vedea pozele, a trebuit sa-mi fac cont.

Pot sa spun ca e cel mai enervant formular de inscriere pe care l-am vazut vreodata in viata mea.
Nu tine minte datele completate in caz de eroare. Sunt o multime de date obligatorii pe care eu nu le posed (nu ma insor, deci nu stiu ora la care ma voi duce la biserica. :gen_07: )
Ma scuzati ca am fost putin offtopic, dar sunt inca in stare de soc.

P.S. daca tot sunt aici, penele mi s-au parut obositoare si chicioase.

blueoana
03.06.2011, 20:27:44
oaspatari noi am avut 6 la 150 de persoane, cred ca e rezonabil, mai ales ca la nevoie au cobarat cei de la nunta cealalta, pt ca acolo nu era nevoie de toti pt ca nu au avut invitati cati se asteptau.
la faza cu paharele si tacamurile eu nam observat sa fie ceva in neregula. sau ai impresia ca la alte sali de nunti se cumpara alte pahare si alte tacamuri ca sa fie noi la fiecare nunta, sa fim seriosi.
si sincer la cat sunt de atenti m-as mira sa fie asa.
da sunt curioasa de ceva, ai verificat toate farfuriile si toate paharele de la fiecare invitat ,asa ma gandesc ca ai procedat din moment ce esti asa vehementa.
noi nu am avut genu asta de probleme, este adevarat nu erau farfuriile din cel mai scump portelan si nici tacamurile din argint dar pentru oamenii de rand cred ca a fost bine
oricum bine macar ca macarea a fost buna si restu naspa. nasol

a si inca ceva, daca culoarea mov este sau nu eleganta nu cred ca e vina salii, noi am ales culoarea pt ca asa am vrut si asa ne-a placut.deci probabil nu suntem pe acelasi gust ghinion, tu sala ti-o faci ce culoare vrei tu si care iti place tie sau iti alegi culoara alte criterii in fine, nu stiu cum se face ca foarte multe miresici au ales culoarea mov, inseamna ca noi toate avem o problema in ceea ce priveste decoratiunile.
sunt sigura ca la tine nimeni nu va avea nimic de comentat.
sa fi iubita
f frumos ati aranjat, si eu vroiam ceva combinatie cu mov dar la iubi meu nu-i place culoarea din pacate

ATH
10.06.2011, 13:49:02
M-am ratacit pe stradutele din spatele ICPIAF-ului si am dat de Strelitia. Am vrut sa vad ce inseamna un restaurant pentru oameni obisnuiti. N-am prea reusit. Doar laboratorul de cofetarie vuia de munca. Nu-mi spuneti voi care le sunt conditiile financiare si ce oferte proaspete au? Ms!

rodi_86
11.06.2011, 09:45:29
M-am ratacit pe stradutele din spatele ICPIAF-ului si am dat de Strelitia. Am vrut sa vad ce inseamna un restaurant pentru oameni obisnuiti. N-am prea reusit. Doar laboratorul de cofetarie vuia de munca. Nu-mi spuneti voi care le sunt conditiile financiare si ce oferte proaspete au? Ms!

sincer, suna foarte urat restaurant pentru oameni obisnuiti. toti suntem la fel , fitele din noi ne fac sa credem ca suntem mai presus.
multi au ales restaurante f pretentioase si au regretat. nu tot ce ii scump ii si de calitate in fine.
poate noi oamenii obisnuiti , adica mai modesti , suntel altfel decat ceilalti.

o zi buna sa ai,
si imi pare rau daca te-am deranjat dar mi sa parut total aiurea exprimarea ta

ATH
13.06.2011, 12:26:47
sincer, suna foarte urat restaurant pentru oameni obisnuiti. toti suntem la fel , fitele din noi ne fac sa credem ca suntem mai presus.
multi au ales restaurante f pretentioase si au regretat. nu tot ce ii scump ii si de calitate in fine.
poate noi oamenii obisnuiti , adica mai modesti , suntel altfel decat ceilalti.

o zi buna sa ai,
si imi pare rau daca te-am deranjat dar mi sa parut total aiurea exprimarea ta

"dar pentru oamenii de rand cred ca a fost bine"... oare nu sunt chiar cuvintele tale? mesaj din octombrie...
...nu trebuie sa-ti para rau, Doamne-fereste!

rodi_86
13.06.2011, 19:38:05
"dar pentru oamenii de rand cred ca a fost bine"... oare nu sunt chiar cuvintele tale? mesaj din octombrie...
...nu trebuie sa-ti para rau, Doamne-fereste!

nu stiu de ce dar , am impresia ca este cu putin subinteles expresia ta, de fapt sunt convinsa

in fine, fiecare intelege ce vrea din expresia ta si din a mea tot asa

cristie
18.06.2011, 17:20:23
Fetelor,
eu voi avea nunta la Strelitia in 25 septembrie anul acesta.Am citit toate informatiile care le-am putut gasi despre aceasta sala si am cautat poze.Eu voi avea nunta in sala mica si momentan ma gandesc la culoarea mov,dar mi-e frica sa nu fie prea stridenta sau obositoare(mie personal imi place mult culoarea mov!).
Miresicilor care ati avut deja nunta pe mov imi puteti trimite cateva poze va rog?

rodi_86
19.06.2011, 22:35:17
Fetelor,
eu voi avea nunta la Strelitia in 25 septembrie anul acesta.Am citit toate informatiile care le-am putut gasi despre aceasta sala si am cautat poze.Eu voi avea nunta in sala mica si momentan ma gandesc la culoarea mov,dar mi-e frica sa nu fie prea stridenta sau obositoare(mie personal imi place mult culoarea mov!).
Miresicilor care ati avut deja nunta pe mov imi puteti trimite cateva poze va rog?

tot in sala mica am avut si noi si tot pe mov si culmea tot pe 25 septembrie.noua ne-a plcut si nu ni sa parut nici stident nici chicios

cristie
26.08.2011, 23:24:38
tot in sala mica am avut si noi si tot pe mov si culmea tot pe 25 septembrie.noua ne-a plcut si nu ni sa parut nici stident nici chicios
Multumesc frumos ca mi-ai raspuns la mesaj.Sala a aratat super din cat se vede(in pozele astea micute:D).Vroiam sa te intreb cine s-a ocupat de aranjatul salii pentru nunta ta?patronul?Ca am nunta in curand si nu stiu daca sa mai platesc decorator pentru aranjarea salii sau sa-i las pe cei de la sala sa se ocupe de decoratiuni?

rodi_86
27.08.2011, 11:50:58
Multumesc frumos ca mi-ai raspuns la mesaj.Sala a aratat super din cat se vede(in pozele astea micute:D).Vroiam sa te intreb cine s-a ocupat de aranjatul salii pentru nunta ta?patronul?Ca am nunta in curand si nu stiu daca sa mai platesc decorator pentru aranjarea salii sau sa-i las pe cei de la sala sa se ocupe de decoratiuni?

da sala mi-au aranjat-o ei, eu nu am dus decat penele si pietricelele din vaze.
eu am fost multumita de ce au facut.
sper ca te-am putut ajuta.