PDA

Versiunea completa : Tortul miresei

deeadea
30.04.2009, 12:17:05
s-a gandit cineva la tort?la ce cofetarie mergeti?

Alina17
03.05.2009, 13:43:57
Eu am avut cununia civila dupa Paste si am facut un tort micut (o combinatie de blat,crema de ciocolata si crema-tiramisu) la firma de vis-a-vis de Petrodava (sa nu se considere reclama... Prisi). Toata lumea a fost incantata. Eu sunt o impatimita a ciocolatei, asa ca mi-a placut la nebunie. Totusi pentru nunta, va trebui sa mai gust cateva tipuri, dar ca idee, cred ca voi merge tot aici.

florentina1
04.05.2009, 16:26:16
eu recomand cu caldura cofetaria magic cake.au niste prajituri...am mancat tort facut acolo la o petrecere; delicios, si arata si bine

ioana1506
12.09.2009, 13:56:32
Eu am avut cununia civila dupa Paste si am facut un tort micut (o combinatie de blat,crema de ciocolata si crema-tiramisu) la firma de vis-a-vis de Petrodava (sa nu se considere reclama... Prisi). Toata lumea a fost incantata. Eu sunt o impatimita a ciocolatei, asa ca mi-a placut la nebunie. Totusi pentru nunta, va trebui sa mai gust cateva tipuri, dar ca idee, cred ca voi merge tot aici.

buna
pana la urma ai fost multumita de tort
de unde ai luat pana la urma si cum a fost

irina_maria_mitrofan
12.09.2009, 16:42:54
buna
pana la urma ai fost multumita de tort
de unde ai luat pana la urma si cum a fost

Se pare ca a luat de la prisi prod.<:-P

ioana1506
13.09.2009, 21:40:12
Se pare ca a luat de la prisi prod.<:-P

si cum a fost?
:-\

alina_neamt
16.09.2009, 19:15:50
la o nunta si aveau tort de la prisi....era cu capuccino...sincer era f f bun...nici ff dulce...era mancabil....:D

ali81
16.09.2009, 21:37:44
la o nunta si aveau tort de la prisi....era cu capuccino...sincer era f f bun...nici ff dulce...era mancabil....:D
mancabil sau foarte bun... :-\

alina_neamt
20.09.2009, 09:16:02
mancabil sau foarte bun... :-\

si una si alta!! si foarte bun si mancabil...tuturor le-a placut!!

ioana1506
23.11.2009, 17:48:54
si una si alta!! si foarte bun si mancabil...tuturor le-a placut!!

am gasit mai multe poze despre TORTURI de mireasa

irina_maria_mitrofan
30.11.2009, 21:20:51
am gasit mai multe poze despre TORTURI de mireasa http://prisiprod.ro/flash/gallery/tort-mireasa/

Este ca arata divin?
Prima data cand am descoperit site-ul nu imi mai venea sa il inchid :))
Acu, se pare ca mai au si altii "probleme" de genul asta.Eu una, sunt o impatimita a dulciurilor si nu ma pot opri sa ne le admir, deocamdata.
Ma gandesc insa foarte serios care va fi compozitia tortului meu de nunta....Sunt negocieri "aprinse" intre mine si miresel cu privire la asta.
Voi la ce compozitie va ganditi?Sau v-ati hotarat deja?:">

lady_in_white
15.02.2010, 13:57:30
Fetelor,

La ce cofetarii din Tg Neamt/Piatra Neamt se fac torturi cu blat de cacao, crema de ciocolata cu fructe de padure si frisca pe deasupra?

Dar nu blat din ala gelatinos sau crema cu multa margarina, ca nu-mi place.

Multumesc:*

irina_maria_mitrofan
16.02.2010, 11:11:09
Fetelor,

La ce cofetarii din Tg Neamt/Piatra Neamt se fac torturi cu blat de cacao, crema de ciocolata cu fructe de padure si frisca pe deasupra?

Dar nu blat din ala gelatinos sau crema cu multa margarina, ca nu-mi place.

Multumesc:*

Mai, imi place ca stii ce vrei.Habar n-am sa iti raspund.Cred ca cea mai buna si dulce solutie este sa incerci mai multe dulciuri de la diferite cofetarii si sa vezi.:">

alinush19_85
20.02.2010, 14:17:22
buna fetelor,
aveti idee cam cat e kg de tort la prisi?

irina_maria_mitrofan
21.02.2010, 12:11:29
buna fetelor,
aveti idee cam cat e kg de tort la prisi?

In jur de 40 ron/kg. Acum depinde si de care tort e vb.Cel mai scump cred ca este cel de ciocolata. Oricum, preturile pe care le-am vazut eu la cofataria lor cam asa sunt 25-40 ron/kg.;-)

onitzuky
15.05.2010, 01:29:28
In jur de 40 ron/kg. Acum depinde si de care tort e vb.Cel mai scump cred ca este cel de ciocolata. Oricum, preturile pe care le-am vazut eu la cofataria lor cam asa sunt 25-40 ron/kg.;-)

Ca tot vb de preturi..aveti idee cat e kg de tort la Magic Cake? Si-a cumparat vreo miresica de acolo, sa ne spuna cum e la gust si dpdv estetic;-)? Mersi.

myalina
19.06.2010, 08:31:31
Este ca arata divin?
Prima data cand am descoperit site-ul nu imi mai venea sa il inchid :))
Acu, se pare ca mai au si altii "probleme" de genul asta.Eu una, sunt o impatimita a dulciurilor si nu ma pot opri sa ne le admir, deocamdata.
Ma gandesc insa foarte serios care va fi compozitia tortului meu de nunta....Sunt negocieri "aprinse" intre mine si miresel cu privire la asta.
Voi la ce compozitie va ganditi?Sau v-ati hotarat deja?:">
Buna miresico!Cunosc pe cineva care a luat tot de la prisiprod tortul de nunta capucino si invelit in martipan.
Si eu vreau sa merg la ei k arata super tare torturile!succes la pregatiri.

RalucaAndreea
12.07.2010, 10:40:47
doamnelor, stiti pe cineva care si-a facut tortul la cofetaria Hotel Roman?

michellenne
12.08.2010, 10:58:37
Buna Fetelor, eu am trecut prin emotia nuntii:) prin febra organizarii si prin problema alegerii Tortului.....eu sunt in Iasi a..am cauta ceva in iais mi-a plact ce-i drept o cofetarie ce are produse f bune si aspectoase insa nunta mea a avut loc la Borca Neamt si imi lua pe transport inca odata tortul si asa am zis pas..ei si am ajuns casa si din discutie in discutie am aflat de Magic Cake ..initial am fost reticenta insa apoia ma zis daca imi face ce vreau eu e ok ..si asa zis si facut ...am vb cu o doaman care aduce prajituri de acolo de la Magic cake ..i-am explicat ce vreau i-am dat o fotografie cu tortul foto ce o atasez si aici si la 2 zile am fost sunata si mi s-a zis ca se poate face cea ce imi doresc...continutul a fost din ciocolat iar exterior cu frisca superr combinatoia mai ales ca frisca a fost naturala era extraordinar de buna de altfel si tortul a fost ff bun am avut 12 kg si mi-a mai ramas cam 2 feliute :).. Ei si daca am vazut ca imi fac ce vreau am zis sa iifac o surpriza si miresoiului ...si i-am dat comanda de un tort peste ... doaman respectiva la care am dat comanda a fost la Piatra a vb cu cofetarul mi l-a dat la tel i-am explicat ..de data asta nu am fost pregatita cu o fotogrfie ca sa aiba dupa ce se inspira ..insa rezultatul a fost fantastic de toata lumea a ramas impresionata ce peste superb au putut sa faca. Eu le multumesc si pe aceasat cale de surpriza care mi-au facut-o ...si ii recomand cu caldura.

michellenne
12.08.2010, 11:05:03
am atasata abia acum una dintre fotografii ..pe cealalta tre sa o redimensionz

apascaru
12.08.2010, 12:52:42
am atasata abia acum una dintre fotografii ..pe cealalta tre sa o redimensionz

Hehe, ce frumos! Si mie imi plac torturile de acolo insa imi par putin mai scumpute. Cat ai dat pe kg?

michellenne
17.08.2010, 14:11:39
Hehe, ce frumos! Si mie imi plac torturile de acolo insa imi par putin mai scumpute. Cat ai dat pe kg?
cel cu martipan a fost 49lei/kg si cer simlu cu 31,5 lei pe kg ...interiorul a ost la feldin ciocolata.. eu asa am dat la pretul de zona ..banuiesc ca asta e pretul pus de ce ce mi l-a adus. In Iasi e la fel ba chiar mai scump.

coraeu1
11.03.2011, 16:32:13
Avand nunta la Central, am fost nevoiti sa facem tortul tot la ei, dar a iesit foarte bun si gustos si estetic. Ne-am dus cu un model scos de pe internet si a iesit intocmai.

ali81
13.04.2011, 18:57:42
Si eu am facut tortul tot la central . La fel si prajiturile si piscoturile pentru sampanie . Eu am fost f multumita . :D

brun3tzik
24.07.2011, 18:13:01
Si eu am facut tortul tot la central . La fel si prajiturile si piscoturile pentru sampanie . Eu am fost f multumita . :D

arata superb tortul ^:)^

vlad18
05.06.2012, 19:29:27
Ce pret mai are kg de tort la central?

lavinia85
03.10.2012, 14:34:38
In Piatra sunt 2 firme mari de incredere : Magic Cake si Prisi prod. Eu o sa aleg in functie de pretul/kg.

Anna2013
14.04.2013, 21:08:44
Fetelor, a comandat cineva tortul miresei de la Tosca? Stie cineva cam cat costa un kg de tort?Sau daca a facut vreuna din voi nunta la "Bradul", ati avut incllus in meniu tortul?A fost bun?Mersic ;;)