PDA

Versiunea completa : Miresici din Arges

Pagini : [1] 2 3 4

anonymous
12.09.2005, 23:00:00
Face cineva nunta in Pitesti....sau are vr-o idee despre restaurante......unde pot sa imi fac parul....PONTURI PLEASE !!!8)

aall1na
12.09.2005, 23:00:00
Are cineva ceva informatii despre o nunta facuta in Pitesti??? Ce restaurant credeti ca e dragut si nu foarte scump ??? Unde ma pot aranja la par??? Vreau Ponturi?? Nunta mea o sa fie la sfarsitul lunii iulie 2006 dar vreau sa incep sa imi adun ce imi trebuie!!!

lili
15.09.2005, 23:00:00
Nu sunt din Pitesti dar in legatura cu coafura pot sa te sfatuiesc sa
te duci la un salon la voi si sa faci o proba. E foarte important
pentru a mai putea face ceva daca nut-i place!

anonymous
17.09.2005, 23:00:00
merci mult ! asa o sa fac......ca ma cunosc bine....si dc nu o sa-mi convina ....o sa stau botoasa toata ziua !!

aall1na
17.09.2005, 23:00:00
merci ! asa o sa fac! imi imaginez ca dc nu o sa imi placa o sa imi stric toata ziua !

rocsi6666
26.07.2006, 09:34:09
buna, eu am nunta pe 20 august....spune-mi si mie te rog la ce coafor ai mers....eu vreau sa-mi fac programare la Visage...
Casa de piatra!

razadesoare
26.07.2006, 10:02:04
ACe restaurant credeti ca e dragut si nu foarte scump ??? Nunta mea o sa fie la sfarsitul lunii iulie 2006 dar vreau sa incep sa imi adun ce imi trebuie!!!
adik mai ai 3 sapt pana la nunta si NU ai restaurant??????? sau ai gresit anul si e 2007???

rocsi6666
26.07.2006, 12:27:43
eu ma programez la Visage, cu o sapt inainte ma vopsesc...si in ziua nuntii imi dac un coc....sau fac si o proba inainte...uite cocul...tot aici l-am gasit

rocsi6666
30.07.2006, 10:56:55
Nu stiu cum sa gasesc un dj bun in Pitesti....unde sa caut? in cluburi, la radio? Despre existenta unor firme specializate nu am auzit....Si...se face un contract, ceva? nu stiu cum se procedeaza...vorbisem cu cineva..care s-a dovedit a fi total neserios...localul are toata aparatura, si eu am pc si muzica adecvata...nu vreau mixere sau orgi de lumini...

annyie
01.08.2006, 10:31:37
buna, eu am nunta pe 20 august....spune-mi si mie te rog la ce coafor ai mers....eu vreau sa-mi fac programare la Visage...
Casa de piatra!
habar n-am cum se numeste coaforul unde imi voi face parul. Merg pe mana prietenei mele. Ma duce ea la pe undeva prin centru, dar daca nu ma insel chiar Visage ii zice

Adelinutza
02.08.2006, 13:40:10
Ce coafura iti faci? Coc obisnuit, tepi, il lasi liber...
Sunt tot din Pitesti, dar fac nunta la tara intr-un super local.

rocsi6666
02.08.2006, 17:08:55
o sa imi fac un un coc te tipul "neglijent"....dar o neglijenta studiata...

Adelinutza
03.08.2006, 08:42:28
Bine gandit:coc neglijent. dar unde il faci? Ma anunti si pe mine

annyie
03.08.2006, 09:19:56
eu o sa incerc atunci pe loc ceva. Sunt in criza de bani si nu pot ajunge la coafor sa incerc ceva inainte. Dar pentru ca fac "doua nunti" o sa am si doua coafuri. Ma gandeam intr-o parte sa il ondulez si sa-l las pe spate, iar in cealalta sa-l fac coc. Depinde ce-mi trasneste atunci pe loc.

rocsi6666
03.08.2006, 10:27:07
Bine gandit:coc neglijent. dar unde il faci? Ma anunti si pe mine
mi-am facut programare le visage....au preturi mai mari un pic, dar merita.....la cununie am fost undeva, la un coafor de cartier, sa zic asa...si rezultatul a fost zero....ca dupa ce am venit de la coafor...am stricat ce imi facuse individa si mi-am facut eu coc...haha...a iesit mult mai bine....

rocsi6666
03.08.2006, 10:30:04
eu o sa incerc atunci pe loc ceva. Sunt in criza de bani si nu pot ajunge la coafor sa incerc ceva inainte. Dar pentru ca fac "doua nunti" o sa am si doua coafuri. Ma gandeam intr-o parte sa il ondulez si sa-l las pe spate, iar in cealalta sa-l fac coc. Depinde ce-mi trasneste atunci pe loc.
nu cred ca e o idee prea buna sa nu stii ce vrei cand ajungi la coafor...decat daca e un coafor bun...si iti dau ei idei...nici eu nu incerc dinainte...mi se par bani aruncati de pomana...stiu ca im o sta bine cu coc...iar daca...Doamne fereste! imi face ceva ce nu imi place ii spun atunci si trebuie sa se remedieze problema...dar nu cred ca e cazul...

victoria81
03.08.2006, 11:14:53
Eu abea astazi m-am inscris aici si sper sa-mi fac multe prietene,ma bucur ca am gasit un forum despre mirese.
As vrea sa va rog sa ma sfatuiti si pe mine cu meniu,ce se mai pune la masa ce bauturi se cumpara, prajituri si ce se pune pe masa acasa la mireasa cand vine mirele sa o ia?
Va rog din suflet sa ma sfatuiti, eu am nunta pe 09.sept si o voi face la curte la viitorul meu unchi unde are o sala mare, o piscina, o casuta de lemn si un loc mare de dans.
Astept raspunsul vostru.Va multumesc

razadesoare
03.08.2006, 12:04:43
Eu abea astazi m-am inscris aici si sper sa-mi fac multe prietene,ma bucur ca am gasit un forum despre mirese.
As vrea sa va rog sa ma sfatuiti si pe mine cu meniu,ce se mai pune la masa ce bauturi se cumpara, prajituri si ce se pune pe masa acasa la mireasa cand vine mirele sa o ia?
Va rog din suflet sa ma sfatuiti, eu am nunta pe 09.sept si o voi face la curte la viitorul meu unchi unde are o sala mare, o piscina, o casuta de lemn si un loc mare de dans.
Astept raspunsul vostru.Va multumesc
Cauta si vei gasi subiecte speciale pt intrebarile tale.

Adelinutza
03.08.2006, 14:21:49
De obicei ma aranjez la o coafeza 'de cartier" care se pricepe.Dar ultima data ma dezamagit rau de tot. Nu stiu ce sa fac?
Fac nunta in 2 zile si-mi trebuie 2 coafuri. sa incerc dinainte sau nu ?
Si totusi ma gandesc ca am timp daca nu reuseste din prima sa-mi fac altceva. Imi fac programare de dimineata; oricum si casatoria si cununia vor fi dupa amiaza.

gabriela_olteanu2000
12.08.2006, 10:50:54
buna miresicilor.Astazi m-am inscris si sper sa gasesc aici sfaturile de care am nevoie.Va pup

Adelinutza
21.08.2006, 11:55:45
As vrea sa stiu daca mai sunt miresici din Pitesti pe site, care inca nu s-au casatorit...sa discutam de coafor , machiaj...se apropie nunta si nu am inca o programare

ayana2010
30.08.2006, 20:06:18
eu sunt din pitesti...

ayana2010
30.08.2006, 21:13:59
incercati castelul...am auzit ca e cel mai tare din pitesti

rocsi6666
31.08.2006, 11:39:07
eu ti-am spus....du-te la visage....dar sa iti faci programare din timp....pe mine m-a coafat Dan excelent, si stii ca am parul de lungime medie....iar la machiaj jos palaria! a tinut pana dimineata, nu a curs, nu s-a sters nimic....a rezistat la soarele din 20 august, la pupaturi, la ce vrei tu!

Adelinutza
31.08.2006, 12:57:47
eu ti-am spus....du-te la visage....dar sa iti faci programare din timp....pe mine m-a coafat Dan excelent, si stii ca am parul de lungime medie....iar la machiaj jos palaria! a tinut pana dimineata, nu a curs, nu s-a sters nimic....a rezistat la soarele din 20 august, la pupaturi, la ce vrei tu!
Nu stiu pe unde este poate ma ajuti...
Multumesc...Am vorbit cu Claudia si zicea ca ai avut o nunta de vis.
Ma bucur mult pentru tine...CAsa de piatra!

rocsi6666
01.09.2006, 12:59:01
visage e pe strada Smardan, cum urci treptele spre Piata de la gara, prima straduta pe dreapta, mai mergi 3-4 sute de metri si undeva, pe stanga, intr-o vila e salonul. 0248251467 e nr. lor.
intr-adevar, a fost super nunta mea,asa iti doresc si tie, si nu lasa pe nimeni sa-ti umbreasca fericirea! (so:[email protected] cra)
pupicei!>:D<

Adelinutza
01.09.2006, 13:01:09
visage e pe strada Smardan, cum urci treptele spre Piata de la gara, prima straduta pe dreapta, mai mergi 3-4 sute de metri si undeva, pe stanga, intr-o vila e salonul. 0248251467 e nr. lor.
intr-adevar, a fost super nunta mea,asa iti doresc si tie, si nu lasa pe nimeni sa-ti umbreasca fericirea! (so:[email protected] cra)
pupicei!>:D<
merci...Am aflat intre timp ca este pe langa mine...Cat te-a costat coafura ?As vrea sa ma duc maine, daca gasesc libera vroe ora sa fac o incercare ca tot am o nunta?

gabriela_olteanu2000
01.09.2006, 15:56:42
Nu stiu ce sa zic de club castel. O cunostinta a fost la o nunta la castel si mancarea a fost de toata jena.Se pare ca parerile sunt impartite. Inca nu ne-am hotarat, mai cautam.

ancaavr
06.09.2006, 15:59:28
Buna fetelor!
Si eu am nunta in Pitesti, pe 28 octombrie.Va urmaresc de ceva timp, dar pana cum nu prea am avut timp sa va scriu.....:-p

ayana2010
10.09.2006, 11:31:40
Nu stiu ce sa zic de club castel. O cunostinta a fost la o nunta la castel si mancarea a fost de toata jena.Se pare ca parerile sunt impartite. Inca nu ne-am hotarat, mai cautam.

presupun ca depinde de meniul pe care il aleg mirii.. la una dintre nunti meniul a fost peste 3 milioane, triplu fata de un meniu la un restaurant obisnuit. bineinteles ca mancarea a fost de nota 10....

gabriela_olteanu2000
14.09.2006, 17:04:36
buna miresicilor din pitesti. Eu voi face nunta in topoloveni-arges, si de aceea am intrat si pe pitesti.
Spor la pregatiri. Daca vreti vreun sfat, sunt aici. Multe din pregatiri le voi face in pitesti.Coafeza mea este din pitesti.
Pupici!

gabriela_olteanu2000
14.09.2006, 19:37:13
nu mai sunt miresici din pitesti?
Miresici 2007 ? Chiar sunt singura in zona?:-w

ancaavr
15.09.2006, 12:57:27
buna miresicilor din pitesti. Eu voi face nunta in topoloveni-arges, si de aceea am intrat si pe pitesti.
Spor la pregatiri. Daca vreti vreun sfat, sunt aici. Multe din pregatiri le voi face in pitesti.Coafeza mea este din pitesti.
Pupici!
Buna si bine ai venit!
Da-mi si mie detalii despre coafeza ta. Inca nu m-am hotarat unde o sa ma duc....:)

Geanina
17.09.2006, 18:44:08
buna gabriela,stai linistita ce credeai ca esti sg,ei bine nu,suntem 2:* ,nu prea am mult timp acum dar cu siguranta mai intru si vb,sa ne mai sfatuim.Chiar acum m-am inscris si citeam mes voastre si cind vad atitea emotii pe fete ma iau si pe mine,#-o

gabriela_olteanu2000
18.09.2006, 08:07:30
buna gabriela,stai linistita ce credeai ca esti sg,ei bine nu,suntem 2:* ,nu prea am mult timp acum dar cu siguranta mai intru si vb,sa ne mai sfatuim.Chiar acum m-am inscris si citeam mes voastre si cind vad atitea emotii pe fete ma iau si pe mine,#-o
Buna geanina. Ma bucur sa vad ca nu sunt singura. Spor la pregatiri, ca eu...nu stiu de unde sa ma apuc.:*

ayana2010
19.09.2006, 16:39:44
suntem 3...si se pare ca dintre toate eu o sa imi schimb numele cel mai repede..asta daca nu ati facut deja casatoria civila....

gabriela_olteanu2000
19.09.2006, 19:36:14
suntem 3...si se pare ca dintre toate eu o sa imi schimb numele cel mai repede..asta daca nu ati facut deja casatoria civila.... buna arina. Unde vei face nunta?
Ce restaurant v-ati ales? Pupici

ayana2010
19.09.2006, 19:49:12
buna arina. Unde vei face nunta?
Ce restaurant v-ati ales? Pupici
buna,buna... fac doar cununia civila in 2007, iar pe cea religioasa in 2009.. asteptam sa terminam facultatile.. eu sunt mai micuta, am doar 20 de ani si m-am gandit ca pana la 23 o sa ma mai coc...asa am timp sa-mi fac o nunta "ca la carte"(sper) ;-) . apropo, orice sfat venit de la fetele cu experienta imi prinde bine.
voi aveti cununia civila in aceeasi zi cu nunta?
cu localul inca nu ne-am hotarat 100%.. imi trebuie ceva pentru 100 de persoane.. am timp sa ma hotarasc, pentru ca in mai nu prea se fac nunti si localurile sunt destul de libere. am inteles ca au si oferte speciale pentru luna mai..

gabriela_olteanu2000
19.09.2006, 19:58:25
buna,buna... fac doar cununia civila in 2007, iar pe cea religioasa in 2009.. asteptam sa terminam facultatile.. eu sunt mai micuta, am doar 20 de ani si m-am gandit ca pana la 23 o sa ma mai coc...asa am timp sa-mi fac o nunta "ca la carte"(sper) ;-) . apropo, orice sfat venit de la fetele cu experienta imi prinde bine.
voi aveti cununia civila in aceeasi zi cu nunta?
cu localul inca nu ne-am hotarat 100%.. imi trebuie ceva pentru 100 de persoane.. am timp sa ma hotarasc, pentru ca in mai nu prea se fac nunti si localurile sunt destul de libere. am inteles ca au si oferte speciale pentru luna mai.. noi o sa facem cununia civila in aceeasi zi cu nunta. Dar va fi o mica problema. Eu sunt din olt si dupa cununia civila voi pleca la olt, pentru ca ma va lua mireasa de acolo, de-acasa.In fine, sper sa iasa bine. Nunta o vom face in topoloveni, la un restaurant f frumos.Deja imi fac planuri cu viitoarea soacra cum sa aranjam localul.Pentru sfaturi, suntem aici.Pupici.

gabriela_olteanu2000
19.09.2006, 20:05:23
Buna si bine ai venit!
Da-mi si mie detalii despre coafeza ta. Inca nu m-am hotarat unde o sa ma duc....:)Buna. Coafeza mea lucreaza pe str exercitiu,salon Lady, langa statia de autobuz. O cheama mirela si e super finutza. Pupici si spor la pregatiri.

ayana2010
19.09.2006, 20:10:18
oh...mai lipseste sa fie nasii din brasov ca sa se duca sa ii ia si pe ei de acolo :)
e bine daca te consulti cu soacra, dar sa ramana la stadiul asta. sa nu se apuce sa comande ca si cum ar fi nunta ei ;)) . eu cred ca o sa am probleme de genul asta cu nasa, pentru ca e cam bagareata, dar o s-o aduc pe linia de plutire pana atunci!!
spor la treabaaa :*

gabriela_olteanu2000
19.09.2006, 21:11:46
oh...mai lipseste sa fie nasii din brasov ca sa se duca sa ii ia si pe ei de acolo :)
e bine daca te consulti cu soacra, dar sa ramana la stadiul asta. sa nu se apuce sa comande ca si cum ar fi nunta ei ;)) . eu cred ca o sa am probleme de genul asta cu nasa, pentru ca e cam bagareata, dar o s-o aduc pe linia de plutire pana atunci!!
spor la treabaaa :*viitoarea soacra da semne sa fie buna cu mine, dar nu se stie niciodata. Insa ea nu stie care este planul nostru. Dar va afla. Sper sa nu faca crize, ca oricum nu ma intereseaza.
Sa cante muzica:rocking:

ayana2010
20.09.2006, 19:34:10
viitoarea soacra da semne sa fie buna cu mine, dar nu se stie niciodata. Insa ea nu stie care este planul nostru. Dar va afla. Sper sa nu faca crize, ca oricum nu ma intereseaza.
Sa cante muzica:rocking:

sper sa iasa bine, oricare ar fi planurile voastre!!

Geanina
21.09.2006, 12:47:50
suntem 3...si se pare ca dintre toate eu o sa imi schimb numele cel mai repede..asta daca nu ati facut deja casatoria civila....
asa e arina se pare ca tu ne predai stafeta,si eu gabrielei ca am cununia civila pe 28 iulie,ca din cite stiu gaby face totul in aceeasi zi sau daca nu corecteaza-ma gaby,spor in continuare la pregatirii,ca eu o iau mai incet:*

Geanina
21.09.2006, 12:56:11
viitoarea soacra da semne sa fie buna cu mine, dar nu se stie niciodata. Insa ea nu stie care este planul nostru. Dar va afla. Sper sa nu faca crize, ca oricum nu ma intereseaza.
Sa cante muzica
foarte bine!!!!!!!!!!!!!!!!!! nici nu trebuie sa te intereseze,si eu am soacra buna dar acum cu nunta mai da si ea sfaturi dar care nu ma incalzesc cu nimic(dupa cum stiti nu sunt de aici si ea vrea sa facem totul ca aici,iar eu am zis:MA IMBRAC LA MAMA SI FAC CA LA EA,ORICUM NU SUNTETI ACOLO SI NU STITI CE FAC EU,vreau sa vina sa ma ia de la targoviste doar pe mine ma are fata si e normal sa ma imbrac acolo mireasa ),asa ca e nunta voastra faceti cum vreti,acum nu stiu eu am noroc ca viitorul meu sotior(oooooooooooooo cum suna:"> )e cu mine si numai cu mine nici nu-l intereseaza ce mai zice soacra daca eu am zis asa,deci e nunta noastra asa ca partyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy\:D/ \:D/ <:-P <:-P :rocking:

Geanina
21.09.2006, 13:29:38
ai dreptate bunica viitorului meu sot a fost chiar saptamina trecuta si a zis ca servirea a fost buna dar friptura a fost rece si mincarea, asa si asa ,da stiu ce o sa ziceti acum ca meniul il faci cum vrei tu ,da sunt de acord dar sa stiti ca eu cred ca conteaza foarte mult gustul si dupa aspectul(ca aspect oricum au ca la asta se pricepe orcine),oricum parerile sunt impartite,asa ca spor in continuare si sa gasiti restaurantul pe care-l doriti voi:bye_03: :*

gabriela_olteanu2000
21.09.2006, 18:00:51
ai dreptate bunica viitorului meu sot a fost chiar saptamina trecuta si a zis ca servirea a fost buna dar friptura a fost rece si mincarea, asa si asa ,da stiu ce o sa ziceti acum ca meniul il faci cum vrei tu ,da sunt de acord dar sa stiti ca eu cred ca conteaza foarte mult gustul si dupa aspectul(ca aspect oricum au ca la asta se pricepe orcine),oricum parerile sunt impartite,asa ca spor in continuare si sa gasiti restaurantul pe care-l doriti voi:bye_03: :* buna geanina. Vad ca mai sunt miresici in aceeasi situatie cu mine, adica cu luatul de acasa. Sa nu ne lasam.Doar e nunta noastra, nu? Peste o sapt mergem la socrii acasa si le aducem la cunostinta. Te tin la curent. Pupici.

ayana2010
25.09.2006, 13:03:27
bv, fetelor!!! imi place d voi :)) !!sa nu va lasati sun nicio forma!!
yo-s din pitesti, deci n-am c sa impun!
cu soacra si yo ma inteleg bine...k doar locuieste in italia si ne vedem doar d paste si d craciun =))

Dianutza
26.09.2006, 10:46:09
Salutari la toate miresicile de pe site, din Pitesti!
Eu sunt din Pitesti dar locuiesc in Bucuresti de mult timp. Nunta urmeaza sa o fac la Pitesti dar nu mai stiu nimic despre localuri, coafor.....nunta va fi anul viitor, asadar am timp, dar nu stiu de unde sa incep...
Ma poate ajuta cineva?
Multumesc!

MariaS
26.09.2006, 13:40:54
Salutare, miresici!

Eu voi avea nunta in Campulung, anul viitor, dar cum orasul este prea mic vom merge in Pitesti/Bucuresti pentru a face aprovizionarea,programarile, etc.
Ma bucur sa aflu ca exista un site de acest gen si mai ales sa descopar cat de folositor este. Va multumesc pentru toate informatiile voastre si..spor la pregatiri ( eu inca n-am inceput).
Pupici, Maria

diavolita
03.10.2006, 23:02:50
Vreau sa spun "Buna " la toata lumea!! sunt fericita ca am gasit forumul acesta .....si abia astept sa imi fac prieteni noi

diavolita
03.10.2006, 23:13:33
Salutari la toate miresicile de pe site, din Pitesti!
Eu sunt din Pitesti dar locuiesc in Bucuresti de mult timp. Nunta urmeaza sa o fac la Pitesti dar nu mai stiu nimic despre localuri, coafor.....nunta va fi anul viitor, asadar am timp, dar nu stiu de unde sa incep...
Ma poate ajuta cineva?
Multumesc!
buna ...si eu de fel sunt din pitesti ...asa am zis si eu daca am nunta la anul nu ar trebui sa ma grabesc dar nu a fost chiar asa... cand am fost sa caut restaurant am gasit abia in luna lui oct 2007 ...locarurile sunt foarte multe dar depinde ceea ce vrei cate persoane o sa ai la nunta bla bla bla...eu zic sa incepi cu restaurantul ...grabestete ...apoi mergi la biserica ...si fotograf etc poti lasa pt la anul ...dar grabestete pt locatie ...eu una am fost socata ca nu am putut sa imi gasesc un restaurant in vara anului viitor ...si toate sunt scumpe ..si gandestete ca muzica care face totul la o nunta.... trebuie aranjata din timp ...
succes in toate si astept sa imi impartasesti parerile tale

AdrianaLory
05.10.2006, 15:05:11
Buna viitoare miresici,eu sunt din Pitesti si urmeaza sa ma casatoresc in 2007.Asta-seara ma voi hotara asupra localului.Daca stie cineva,ceva despre REGAT si ALCADIBO astept mesajele voastre!!

diavolita
06.10.2006, 18:10:36
am auzit ca regat este mai bun ca alcadibo dar sincera sa fiu nu am vazut nici unul dintre ele( doar ce am auzit...) ideea este sa iti placa tie ...nu toate avem acelasi gusturi ...poate deja ai vazut si ai o idee ...iti urez succes si sa iei o decizie cat mai buna

Diane
13.10.2006, 21:04:05
Draga Rocsi, si eu am acum aceeasi dilema cu care te-ai confruntat tu acum ceva timp...dj. Ti-ai gasit pana la urma unul bun? Poti sa-mi recomanzi pe cineva? si eu fac nunta in pitesti si de fapt nu m-ar deranja sa platesc transportul unui dj indiferent de unde din tara, numai sa aiba habar de muzica. Cum a iesit nunta ta? sper sa te mai loghezi, chiar daca ai trecut de hop. :)>-

AdrianaLory
14.10.2006, 08:05:53
Si eu fac nunta la anul pe 1iul 2007 si a-si vrea sa te intreb cat este meniul la Star ,ce cuprinde,ce capacitate are?Astept raspunsul tau!

ayana2010
23.10.2006, 23:23:37
ce ati patit fetelor, sunteti prea ocupate cu nunta de nu mai dati niciun semn... intru aici in fiecare zi si nu vad nimic schimbat... suntem prea putine, sau c? cum stati cu pregatirile???pupz

AdrianaLory
24.10.2006, 08:01:50
Si eu am intrat in fiecare zi,dar daca am vazut ca nimeni nu scrie m-am lasat pagubasa.
Tu cum stai cu pregatirile??
:* :* :*

ayana2010
24.10.2006, 11:57:14
bine makr ca am luat initiativa...
cu pregatirile nu sunt intr-un stadiu prea avansat pt ca anul viitor eu am decat cununia civila si logodna... cununia religioasa in 2009! u cum stai???

AdrianaLory
24.10.2006, 16:23:24
Eu am platit arvuna la restaurant ,am vorbit si cu formatia si acum ,asteptam raspuns de la nasi ,daca vor sau nu ,sa ne cunune si cam atat,aa... si am mai multe variante de invitatii personalizate si chiar stiu ce text vreau pe ele,dar...mai astept, pt ca nu stiu nasii,orele de la civila ,religioasa.
Tu ce-ai rezolvat??:gen_17:

ayana2010
25.10.2006, 10:31:46
la restaurant n-am vb pt k in mai sunt km toate libere si nu m-am grabit.. apropo, dak u ai vazut mai multe ai sa-mi dai si mie vreo sugestie? vreau un restaurant km de 100 de locuri.. invitatii nu fac pt cununia civila.. cu nasii am vb..
u ai lautari? pt k yo as fi vrut lautari, dar m-am gandit k acum, la cun civila majoritatea vor fi persoane in jur de 20 - 24 de ani si cred ca ar prinde mai bine un dj... u c zici?

AdrianaLory
25.10.2006, 17:34:09
Eu am formatie care ia 1200E ,nu vreau sa exajerez ,dar, sunt cei mai buni la ora actuala in PIT.In privinta rest mie personal mi-a placut crama de la REST CARMEN,care este cam de 100pers,REST REGAT si bineinteles ALCADIBO,unde fac eu.
Am pus o poza cu rest

ayana2010
25.10.2006, 20:54:16
am fost si yo la o nunta in carmen, dar nu in crama... poza de unde e??? k e dragut....

ayana2010
27.10.2006, 11:32:57
kiar dragut!! si kte locuri are???
u ai idee cum sa contactezun dj? ca pe la toate nuntile la care am participat erau lautari, dar ti-am zis cum o sa fie la cununia civila si de ce vreau dj...pupz

gabriela_olteanu2000
28.10.2006, 11:16:11
buna miresicilor din pitesti.Mai suntem pe aici si noi,cei de pe langa pitesti. Cum stati cu pregatirile? La noi urmeaza verighetele si restul...la anul, pana atunci..la strans de bani.Va pup. :*

ayana2010
29.10.2006, 00:13:03
buna miresicilor din pitesti.Mai suntem pe aici si noi,cei de pe langa pitesti. Cum stati cu pregatirile? La noi urmeaza verighetele si restul...la anul, pana atunci..la strans de bani.Va pup. :*
buna! noi am spus mai sus cum stam cu pregatirile, dar tu, in ce stare t afli?? pupz

blondy
29.10.2006, 16:34:32
Buna!

Si eu sunt tot din Pitesti si abia acum am inceput cu pregatirile pt nunta,weekend-ul asta m-am agitat de restaurant abia am mai gasit unul sambata si cu locuri mai putine.

O rog pe adriana sa imi spuna datele despre formatia aceia buna , daca mai intra pe aici.

In rest continui cautarile voi in ce stadiu sunteti?

Multumesc,

blondy

ayana2010
29.10.2006, 18:42:16
Buna!

Si eu sunt tot din Pitesti si abia acum am inceput cu pregatirile pt nunta,weekend-ul asta m-am agitat de restaurant abia am mai gasit unul sambata si cu locuri mai putine.

O rog pe adriana sa imi spuna datele despre formatia aceia buna , daca mai intra pe aici.

In rest continui cautarile voi in ce stadiu sunteti?

Multumesc,

blondy

zi-mi si mie t rog c restaurant ai gasit cu locuri mai putine... si cam kte locuri??

blondy
29.10.2006, 19:08:17
Sunt cateva optiuni, de ex Victoria mi s-a parut cel mai interesant si are capacitate de 110 locuri si inca mai au disponibilitate, mai este si Carmen are 2 sali una pana intr-o suta si alta peste,dar nu prea mai au locuri;alta optiune ar mai fi Regat-ul are capacitate de 180,dar accepta si mai putine locuri insa e plin iunie si iulie. Eu am gasit Yaki si sper ca sa ma opresc la asta, are capacitate 120 de locuri.
Acum trebuie sa gasesc formatie, stii vreuna buna?

ayana2010
30.10.2006, 10:58:19
pei mie in mai imi trebuie..nu cred k s-au ocupat! merci pt informatii
despre formatie c sa zic? am fost la carmen la o nunta si au o formatie buna..adik au si o cantareata d muzica populara, 2 de usoara, ink doi care canta si populara si usoara(ei sunt la orga si chitara).. nu e nicio pauza pt ca sunt multi si imbina destul de bine stilurile.. iar pretul 25mil in iulie anul asta! cred ca pot canta si in alte localuri din momentul in care cei din carmen nu impun sa iei la nunta formatia lor...

blondy
30.10.2006, 19:25:48
Multumesc pentru mesaj Arina, ai cumva un numar de telefon al formatiei?

ayana2010
30.10.2006, 19:58:14
nu il stiu, dar t poti duce intr-o seara sa-i asculti.. noi am fost cu cei care s-au casatorit, daca nu ma insel intr-o vineri si i-am ascultat(bine, s knta doar muzica usoara, dar iti poti face o parere) in sala de jos. intrebi un kelner cum se poate lua legatura cu cel care conduce formatia si o sa-l keme sa vb(e un barbat la vreo 40 d ani, cu mustata.. e cel de la orga)!!

gabriela_olteanu2000
30.10.2006, 20:37:15
buna miresicilor. Noi am lasat-o mai usor cu pregatirile in ultimul timp. Locuim in bucuresti si am fost cam ocupati. Am stabilit localul, am vorbit cu formatia , si credeam ca si nasii i-am gasit.Dar nu a fost asa. Ne-au anuntat ca nu pot pt ca vor pleca din tara in acea perioada. Inca o problema acum.Asta e.Dar pana la urma toti ne gasim "nasul".:D Vrem acum sa ne ocupam de verighete. Si cam atat pt anul asta. Imi fac o idee despre invitatii si rochie de mireasa.Va urez spor la pregatiri si sa iasa tot asa cum ati visat.:* :* :*

blondy
30.10.2006, 20:42:55
Multumesc,Arina o sa ma duc sa ii ascult.

ayana2010
30.10.2006, 23:20:34
hai gabriela k mai e timp.. nu tre sa t ingrijorezi pt nasi! si noi tot la buc stam, iar in weekendul asta o sa n ducem sa cautam un local.. o sa va anunt ce-am gasit! as vrea si un dj..aveti vreo sugestie?
va pup si spor la pregatiri

AdrianaLory
31.10.2006, 11:10:44
Scuze pentru intarziere,dar,mai bine mai tarziu ,decat niciodata,nu?:)
Eu m-am orientat la 2 formatii,una se cheama Kantus(1200E) iar ceilalti Viciu(1400E).Daca te intereseaza, i-ti pot da numerele lor de tel pe privat.
Fara nici un pic de lauda ,sunt chiar buni,stiu sa faca atmosfera.Canta toate genurile.

AdrianaLory
31.10.2006, 11:43:54
Ti-am trimis mai multe informatii pe privat,BLONDY.
Scuze ca nu am fost promta.
:bye_01:

blondy
31.10.2006, 20:10:26
Buna,

eu sunt tot din Pitesti si abia am inceput sa intru in febra pregatirilor.
Restaurantul mi l-am ales astazi seara, acum urmeaza formatia...
Dupa acest pas sper sa ma linistesc pana la anul.
Ma bucur foarte mult ca am gasit acest forum , e foarte interesant si mai ales util.

AdrianaLory
01.11.2006, 15:58:09
Eu am ales formatia KANTUS.

ayana2010
02.11.2006, 14:20:53
spuneti-mi si mie cum sunt slujbele de casatorie de la bisericile pe care vi le-ati ales... mie cel mai mult imi place la sf vineri.. corul de acolo canta frumos.. voi c stiti?

Sylvester
16.11.2006, 12:17:58
Parerea mea este ca in zilele noastre trebuie sa iti cauti mai intai restaurant pentru nunta si apoi mirele!

=))=)) Hai ca faza asta m-a distrat! Eu zic sa mergem si mai departe si la nasterea copilului sa ne ducem noi ca parinti sa-i alegem restaurantul pentru peste 20-30 ani cand s-o casatori! =))=))

Aura_Mariana
16.11.2006, 12:50:10
=))=)) Hai ca faza asta m-a distrat! Eu zic sa mergem si mai departe si la nasterea copilului sa ne ducem noi ca parinti sa-i alegem restaurantul pentru peste 20-30 ani cand s-o casatori! =))=))
Da... nu am nimic impotriva :)) ne luam amandoua de manutza si mergem sa le gasim copiilor local. Sau poate tu vei avea un baietel...eu o fetita ... sau invers... si ne incuscrim!
Se mai inscrie cineva sa mearga cu noi sa cautam restaurante pentru copii????;-)
Pe curand!!!

AdrianaLory
17.11.2006, 08:16:14
Am fost socata cand am fost sa caut rest, adica la inceputul lui oct si am gasit in iul, duminica.
ASA CA MA INSCRIU SI EU.

ayana2010
17.11.2006, 12:25:54
yo am fost relaxata cand m-am dus acum 2 sapt sa vad restaurante.. si surpriza..erau toate libere pt mai.. asa ca nu m-am hotarat unde sa fac ink..

ayana2010
17.11.2006, 12:26:40
asa k programati-va sarcina astfe incat faceti botezul in mai..k sa gasiti repede rest :D

Fluturas
17.11.2006, 12:47:24
Buna ziua viitoare miresici din Pitesti.Ma primiti si pe mine?Tot o viitoare miresica din Pitesti...:)
Eu mi-am programat nunta in 08.07.2007 si vom face la Rehoma Shopping Center unde mi-a placut foarte mult cum arata restaurantul.
La biserica inca nu am fost,vrem sa facem in gavana 3(spre rusinea mea nu stiu cum se numeste biserica)..dar e mare si foarte frumoasa si noi stam pe acolo,tocmai ne construim casuta care speram sa fie gata pana la craciun.

ayana2010
17.11.2006, 22:20:15
Buna ziua viitoare miresici din Pitesti.Ma primiti si pe mine?Tot o viitoare miresica din Pitesti...:)
Eu mi-am programat nunta in 08.07.2007 si vom face la Rehoma Shopping Center unde mi-a placut foarte mult cum arata restaurantul.
La biserica inca nu am fost,vrem sa facem in gavana 3(spre rusinea mea nu stiu cum se numeste biserica)..dar e mare si foarte frumoasa si noi stam pe acolo,tocmai ne construim casuta care speram sa fie gata pana la craciun.

la care dintre rest? m-am gandit si yo sa fac in sala d la etj 1, park.. e dragut acolo!!

AdrianaLory
18.11.2006, 17:06:02
Fetelor pe cine luati pt foto si filmat?

ayana2010
18.11.2006, 21:22:52
Fetelor pe cine luati pt foto si filmat?

mi-au placut mult pozele si filmele d la o nunta..si m-am decis sa apelez la ac fotograf.. nu stiu sa-ti zic numele firmei, dar am nr lui..dak il vrei, spune-mi!

blondy
19.11.2006, 11:29:31
Buna fetelor!

Si eu am ajuns in faza cautarii unui fotograf.As avea vreo 2 variante la care m-am gandit,dar inca nu am discutat cu nimeni.Stiti cumva cati fotografi este bine sa ai si mai ales cu cat timp inainte de nunta trebuie sa discuti cu ei?Este ca pentru restaurant aproape cu un an inainte?

ayana2010
19.11.2006, 20:54:08
Buna fetelor!

Si eu am ajuns in faza cautarii unui fotograf.As avea vreo 2 variante la care m-am gandit,dar inca nu am discutat cu nimeni.Stiti cumva cati fotografi este bine sa ai si mai ales cu cat timp inainte de nunta trebuie sa discuti cu ei?Este ca pentru restaurant aproape cu un an inainte?

cred ca e bine sa vb cu o juma d an inainte.. nici kiar un an!! ai d unde alege, zic yo!
in leg cu nr, depinde kt d mare e nunta.. 1,2 sunt suficienti!

blondy
19.11.2006, 21:24:50
Buna Arina,

tu ti-ai ales?Cati invitati ai si cati fotografi?Eu am circa 100 de invitati.Ai vorbit si cu un cameraman?

Pupici,

blondy.

ayana2010
20.11.2006, 13:08:23
Buna Arina,

tu ti-ai ales?Cati invitati ai si cati fotografi?Eu am circa 100 de invitati.Ai vorbit si cu un cameraman?

Pupici,

blondy.

da...mi-am ales! acum yo fac decat cununia civila si o sa am in jur de vreo 100 de invitati! si un sg fotograf... dar pentru cun religioasa m-am gandit la vreo 2-3 fotografi si 2 kmeramani :*

ayana2010
20.11.2006, 13:10:20
Eu fac la Rehoma Shopping Center,este vis-a-vis de Rehoma, la ultimul etaj.Sala se numeste orange si e foarte frumoasa.Este orange si scaunele sunt imbracate in alb cu fundita orange.Arata foarte bine.Problema e ca eu am fost acum o luna si nu mai aveau liber nici o sambata :(
De aceea am ales sa fac duminica pe 08.07 desi as fi vrut sambata pe 07.07.

cum nicio sambata??? yo am fost acum 2 sapt si pt 05.05 aveau liber!!!!sau o vrei neaparat vara????

ayana2010
20.11.2006, 13:12:39
a...sa va intreb ceva... knd ati fost sa vb de restaurant ati vb si de meniuri,nu? voiam sa stiu dak voua v-au pus si o taxa pt alte cheltuieli.. la mine asa au facut au pus 10 ron la fiecare meniu...asa din senin! nu la toate rest

blondy
20.11.2006, 21:36:08
a...sa va intreb ceva... knd ati fost sa vb de restaurant ati vb si de meniuri,nu? voiam sa stiu dak voua v-au pus si o taxa pt alte cheltuieli.. la mine asa au facut au pus 10 ron la fiecare meniu...asa din senin! nu la toate rest

Buna Arina,

La restaurantul unde fac eu nunta cand am dat avansul am vorbit si despre meniu, in mare, dar nu a amintit nimeni de nici-o taxa pentru alte cheltuieli... insa pana in iulie se pot intampla multe...:(

La Rehoma iti aranjeaza ei sala sau ai gasit o firma specializata?Stii cumva vreuna?

Blondy.

Fluturas
21.11.2006, 08:28:17
Arina draga mea,intr-adevar in mai aveau sambete libere insa nu vreau sa fac nunta in mai dintr-o superstitie...am vazut ca tu ai nunta in mai...asa ca nu spun mai multe :))

ayana2010
21.11.2006, 08:48:50
Arina draga mea,intr-adevar in mai aveau sambete libere insa nu vreau sa fac nunta in mai dintr-o superstitie...am vazut ca tu ai nunta in mai...asa ca nu spun mai multe :))

stai linistita, l stiu p toate..am citit de m-am crucit, nu stiu dak mai e vreuna nestiuta!! pei nici yo nu fac toata nunta in mai... cik superstitia e legata de cununia religioasa, yo o s-o fac in august(alta superstitie si atunci... pe 15 august 2009 knd e ziua amandurora k al doilea nume al nostru e maria, respectiv marian si bineinteles k nu trebuie sa ne casatorim de ziua noastra)! asa k dak ma iau dupa superstitii, casatoria mea e din start ratata!!!!!:*

ayana2010
21.11.2006, 09:15:03
Buna Arina,

La restaurantul unde fac eu nunta cand am dat avansul am vorbit si despre meniu, in mare, dar nu a amintit nimeni de nici-o taxa pentru alte cheltuieli... insa pana in iulie se pot intampla multe...:(

La Rehoma iti aranjeaza ei sala sau ai gasit o firma specializata?Stii cumva vreuna?

Blondy.

yo m-am gandit ca vreau la rehoma, dar nu m-am hotarat! de obicei, orice restaurant dispune de toate aranjamentele necesare.. se practica sa t duci inainte de alta nunta(adik p la pranz..knd nu sunt nuntasii acolo) k sa vezi cum e aranjata sala..dak iti place l spui sa-ti aranjeze la fel..dak nu poti apela la o firma... stiu una, dar preturile sunt cam piperate(dupa parerea mea), dar iti ofera orice iti trece si nu iti trece prin cap!!!

Fluturas
21.11.2006, 16:14:20
Pai dragutza mea,in cazul asta nu e nici o problema.Serios vorbind,am tinut neaparat ca nunta sa o facem in iulie asa ca am ales duminica..:)

blondy
21.11.2006, 21:13:45
yo m-am gandit ca vreau la rehoma, dar nu m-am hotarat! de obicei, orice restaurant dispune de toate aranjamentele necesare.. se practica sa t duci inainte de alta nunta(adik p la pranz..knd nu sunt nuntasii acolo) k sa vezi cum e aranjata sala..dak iti place l spui sa-ti aranjeze la fel..dak nu poti apela la o firma... stiu una, dar preturile sunt cam piperate(dupa parerea mea), dar iti ofera orice iti trece si nu iti trece prin cap!!!

Buna din nou,

Problema este ca eu cand am ales restaurantul eram intr-o criza putin mai mare si abia l-am gasit si pe asta ca sa fie asa cum vreau eu, iar cei de la restaurant ne-au spus de la inceput ca nu se ocupa de aranjatul salii mai mult decat sa faca baloanele.Cea mai mare problema a lor este ca nu au niste scaune prea ok si nu sunt nici imbracate, asa ca asta ar fi motivul pentru care eu mi-as dori sa apelez la o firma ca sa imi imbrace scaunele(in primul rand), alte cerinte pot sa apara sau nu....

ayana2010
22.11.2006, 09:07:27
Buna din nou,

Problema este ca eu cand am ales restaurantul eram intr-o criza putin mai mare si abia l-am gasit si pe asta ca sa fie asa cum vreau eu, iar cei de la restaurant ne-au spus de la inceput ca nu se ocupa de aranjatul salii mai mult decat sa faca baloanele.Cea mai mare problema a lor este ca nu au niste scaune prea ok si nu sunt nici imbracate, asa ca asta ar fi motivul pentru care eu mi-as dori sa apelez la o firma ca sa imi imbrace scaunele(in primul rand), alte cerinte pot sa apara sau nu....

a..da! asta e o problema.. ai vreo poza cu sala s-o vad si eu??:D dak imi amintesc bine, cei despre care ti-am vb ai pretul de 3 euro/husa! pupici

blondy
22.11.2006, 21:20:48
a..da! asta e o problema.. ai vreo poza cu sala s-o vad si eu??:D dak imi amintesc bine, cei despre care ti-am vb ai pretul de 3 euro/husa! pupici

Buna,

sigur ca am o poza cu sala te poti duce pe site-ul lor, adica www.yaky.ro (http://www.yaky.ro). Totusi scaunele nu mi se pare ca se vad prea bine.

Pupici.

ayana2010
23.11.2006, 19:09:40
Buna,

sigur ca am o poza cu sala te poti duce pe site-ul lor, adica www.yaky.ro (http://www.yaky.ro). Totusi scaunele nu mi se pare ca se vad prea bine.

Pupici.

m-am uitat p site..e dragut ;;) ! kte locuri are??

blondy
23.11.2006, 21:29:09
m-am uitat p site..e dragut ;;) ! kte locuri are??

120 de locuri.

blondy
24.11.2006, 22:07:21
Buna Diavolita,
Noi o sa avem Dj . E super ok tipu' si e recomandat. Acuma ma streseaza mai multe chestii:
1. In sala mica fac astia club si nu stiu cum o sa fie, daca se mai pot tine nunti.. azi dau tel sa vad ce si cum.(sper sa fie ok ca eu acolo vreau sa ma marit)
2. stie careva un fotograf si un cameraman din pitesti?
Pana acum am dat avans la biserica(Sf. Treime) si am gasit dj-ul, dar cautam oto+cameraman.
Tot in sala mica ai nunta? La rochie m-am gandit mai putin ca mai e timp si vreau neaparat sa slabesc pana atunci.
Va pup pe toate si bafta la pregatiri!

Buna fetelor,

si eu am nunta in 2007,dar in luna iulie, insa nu la Castel.

Draga Diavolita si eu am ales DJ la nunta,dar il aduc din Bucuresti.Tu de unde ai gasit DJ-ul?
De fotograf si eu as fi interesata,dar si de cameraman, tu te-ai gandit sa iti iei unul?

Pupici.

Aura_Mariana
27.11.2006, 12:40:42
Buna fetelor,

si eu am nunta in 2007,dar in luna iulie, insa nu la Castel.

De fotograf si eu as fi interesata,dar si de cameraman, tu te-ai gandit sa iti iei unul?

Pupici.
Buna fetelor!
Apropo de cameraman si fotograf...
Chiar aseara am fost in vizita la un bun prieten de-al viitorului meu sot care se ocupa cu asa ceva...vreau sa va spun ca stau linistita din punctul asta de vedere ... tipul e profesionist (dupa 14 ani de filmari cred si eu) ... are aparatura moderna ...
Bineinteles ca ne-a aratat secvente din filmarile lui dar si fotografii ... ies lucruri minunate din mana lui ...
Nu are rost sa va spun mai multe...daca apucati sa vedeti albumul lui de prezentare ... va convingeti singure...
Daca sunteti interesate vorbim pe privat...pana atunci promit sa imi scriu numerele de telefon la care puteti sa il contactati...
Va pupick!!!

mares
27.11.2006, 14:21:50
Va rog sa ma treceti si pe mine in lista viitoarelor mirese!!!!
Si ca orice viitoare sotie, am o graza de intrebari si probleme la care nu le cunosc raspunsul.....cum ar fi: de une iau lautari buni??dintr-aia care sa manance doar inainte si sa ridice sala in picioare(sau sa nu ii lase sa stea jos) =))

si daca tot stiti lautari....ce-ati zice sa-mi recomandati si un cameraman bun si fotograf pe masura???habar n-am de unde sa incep cautarea si cui s ama adresez,dar am certitudinea ca aici se va gasi cineva care sa stiu ceva pe palacul meu...
Va pup si va urez pregatiri cat mai putin stresante!!

ayana2010
28.11.2006, 08:35:53
Va rog sa ma treceti si pe mine in lista viitoarelor mirese!!!!
Si ca orice viitoare sotie, am o graza de intrebari si probleme la care nu le cunosc raspunsul.....cum ar fi: de une iau lautari buni??dintr-aia care sa manance doar inainte si sa ridice sala in picioare(sau sa nu ii lase sa stea jos) =))

si daca tot stiti lautari....ce-ati zice sa-mi recomandati si un cameraman bun si fotograf pe masura???habar n-am de unde sa incep cautarea si cui s ama adresez,dar am certitudinea ca aici se va gasi cineva care sa stiu ceva pe palacul meu...
Va pup si va urez pregatiri cat mai putin stresante!!

buna!!!si bine ai venit...
kuta pe la subiectu' asta k s-a vb despre lautari.. o sa t ajute fetele.. unde faci nunta, la mioveni sau pitesti??
iti dau yo un pm cu nr unui fotograf!
knd ai nunta?? k vad k nu ai setat-o!:*

AdrianaLory
11.12.2006, 16:07:08
Miresici din Pitesti, v-ati lasat pe tanjeala,sau nu mai vreti sa scrieti la PITESTI???
Mie mi se pare mult mai comod ,sa ma uit ce-au mai scris fetele din Pitesti,decat sa iau fiecare subiect, sa ma uit care mai este din Pit,asa ca,astept sa scrieti aici!
Pupici dulci ,fetelor!
:*

ayana2010
11.12.2006, 20:22:53
Miresici din Pitesti, v-ati lasat pe tanjeala,sau nu mai vreti sa scrieti la PITESTI???
Mie mi se pare mult mai comod ,sa ma uit ce-au mai scris fetele din Pitesti,decat sa iau fiecare subiect, sa ma uit care mai este din Pit,asa ca,astept sa scrieti aici!
Pupici dulci ,fetelor!

ai dreptate... da' dak ma uit bine p aici mai mult am scris yo.. si sa vb singura nu e bine.. si yo intru in fiekre zi sa vad dak a mai aparut ceva nou , dak a mai scris cineva..si nik!!:-s

AdrianaLory
12.12.2006, 17:34:24
Arina,am citit povestea inelusului tau,pot spune ca ai trait o adevarata aventura in ziua aia,dar a meritat cu varf si indesat.Am si eu o intrebare, poate nu am fost eu atenta, dar cand ai primit inelusul?
Tu cum stai cu pregatirile?

ayana2010
12.12.2006, 18:56:49
Arina,am citit povestea inelusului tau,pot spune ca ai trait o adevarata aventura in ziua aia,dar a meritat cu varf si indesat.Am si eu o intrebare, poate nu am fost eu atenta, dar cand ai primit inelusul?
Tu cum stai cu pregatirile?

asa zic si yo.. k a meritat p deplin!!
l-am primit weekendul trecut.. sambata, p 9 dec!
pei cred yo k stau destul d bine.. adik am gasit restaurant, fotograf, cameraman... tu??
pupz

AdrianaLory
13.12.2006, 08:47:36
asa zic si yo.. k a meritat p deplin!!
l-am primit weekendul trecut.. sambata, p 9 dec!
pei cred yo k stau destul d bine.. adik am gasit restaurant, fotograf, cameraman... tu??
pupz
Eu am rezolvat restaurantul ,formatia,iar la biserica am vrut sa ne ducem dar am aflat ca ne intreaba numele nasilor si noi inca nu stim sigur cine va fi,iar la filmat si foto trebui sa ne ducem sa vb.
Tu sti ceva de firma de pe Eroilor cu aranjamente,fotografii si filmat?Sunt cam singura varianta la care ne-am gandit ,daca mai sti pe cineva, astept sa-mi [email protected]};-

ayana2010
13.12.2006, 09:16:48
Eu am rezolvat restaurantul ,formatia,iar la biserica am vrut sa ne ducem dar am aflat ca ne intreaba numele nasilor si noi inca nu stim sigur cine va fi,iar la filmat si foto trebui sa ne ducem sa vb.
Tu sti ceva de firma de pe Eroilor cu aranjamente,fotografii si filmat?Sunt cam singura varianta la care ne-am gandit ,daca mai sti pe cineva, astept sa-mi [email protected]};-

stiu o firma kre are fotograf, kmeraman, dj, arabjamente florale si probabil mai multe , da ' nu stiu unde are sediu'. stiu nr de telefon. dak t intereseaza imi zici si iti dau un pm. pupici

MeMyself
13.12.2006, 11:23:09
Buna fetelor!
M-am luat cu treaba si n-am mai scris cam demult. S-a rezolvat si cu restaurantul. Cei de la Castel fac club doar iarna(cat sunt posturi) si apoi revin la nunti. M-am linistit. Cat despre foto si film, inca nu am dat telefoane, dar nu stiu cat de mult or sa-mi placa(filmeaza si pozeaza in acelasi timp, aduk e un sg om). Din cate am vazut cam asa e prin Pitesti. Mie una nu-mi prea convine, ca vreau sa iasa super. O sa caut pana gasesc ceva bun.
Cat despre rochie, vreau sa ma duc prin magazine sa vad modele si preturi. Nu vreau sa dau o gramada de bani pe o rochie pe care o voi purta o sg data, doar ca e "de firma". Oricum nu scrie nicaieri ce marca e. In fine, am vazut la un magazin fata-n-fata cu Zinca (dupa Academie) niste modele dragutze si sunt si ieftine(pornesc cam de la 4 milioane). Sper sa gasesc ceva frumos, unic si ieftin. Vreau imposibilul, nu?:>
Cat depre invitatii, am vazut unele frumoase si deosebite la un magazin langa Matteo. Sunt modele pe care le-am vazut pe net si sunt chiar mai ieftine.
Astept sa scrieti si voi cam ce ati mai facut sau ce ati mai vazut.
Va pup si va astept cu idei.

AdrianaLory
13.12.2006, 17:15:53
A-si vrea sa te intreb, andraduska tu cand ai vorbit la biserica La SF Treime te-a intrebat si de numele nasilor?Chiar sunt curioasa!

ayana2010
19.12.2006, 09:43:03
am gasit fotograf si cameraman..adik e acelasi om,dar le face p amandoua si mi-a cerut 100 euro pt kte poze incap pe un cd, fara sa scoata niciuna..deci imi da doar cdul si 140 euro pt 3 ore de filmat... cum vi s pare?? k e singurul pe cae il stiu si nu pot face o comparatie..

bianca17
25.12.2006, 20:41:44
Eu fac nunta in Curtea de Arges si caut o firma in Pitesti pentru decorarea resaturantului si flori. Sper ca subiectul asta e vazut de miresicile din Pitesti si ma puteti ajuta cu nume de firme. Mai visez eu si la un tort de ciocolata alba, dar la fel, nu stiu unde sa-l fac. Multumesc!^:)^

pui83oana
26.12.2006, 19:56:18
aaaaaa.....
o alta intrebare pt miresicile din Pitesti: ce florarii fac aranjamente florale (pt mese, scaune, arcade, stalpi pt biserica etc.) ????

blondy
29.12.2006, 17:14:26
sper k nu te-ai suparat p me..
pei d restaurant, fotogr si kmeraman, primarie ( am reusit sa punem cununia civila pe la 5 dupa-amiaza, d fapt putem si la 7;)) ), nasi.. si c mai era, nu l mai stiu... mai lipsesc biserica si verighetele pt logodna..
u? kisses

nu, sigur ca nu m-am suparat.
Si eu m-am ocupat de restaurant, fotograf si cameraman,nu.Cat iti cer fotograful si cameramanul?
Cum?Ai vorbit deja la primarie?Eu stiam ca programarile se fac cu o luna inainte...
Nasi am si eu...; la biserica si eu vorbesc la anu', de verighete am inceput sa ma uit asa putin,testez piata, voi de unde le luati?
kisses

ayana2010
29.12.2006, 18:37:15
nu, sigur ca nu m-am suparat.
Si eu m-am ocupat de restaurant, fotograf si cameraman,nu.Cat iti cer fotograful si cameramanul?
Cum?Ai vorbit deja la primarie?Eu stiam ca programarile se fac cu o luna inainte...
Nasi am si eu...; la biserica si eu vorbesc la anu', de verighete am inceput sa ma uit asa putin,testez piata, voi de unde le luati?
kisses

am luat un paket de dj, cameraman si fotograf = 380 euro. fotografiile puse doar pe cd, niciuna scoasa, 3 ore de filmat p dvd iar dj cu nush kte mii de melodii, microfoane pt karaoke.
da, am vb la primarie pt ca d obicei ksatoriile s fac dimineata, iar noi pt k nu facem si cununia religioasa, doar logodna voiam sa fie mai tarziu si neaparat in primarie, nu la casa casatoriilor. noroc ca avem o ruda acolo kre ne va si cununa la orice ora vrem noi... deci nu ne-am programat, dar am vb k putem s-o facem oricand..
verighetele cre k o sa l luam d la bucuresti...nu prea avem timp sa cautam p aici, acum am venit pt ca suntem in vacanta, dar noi suntem studenti la buc...

blondy
30.12.2006, 17:42:50
am luat un paket de dj, cameraman si fotograf = 380 euro. fotografiile puse doar pe cd, niciuna scoasa, 3 ore de filmat p dvd iar dj cu nush kte mii de melodii, microfoane pt karaoke.
da, am vb la primarie pt ca d obicei ksatoriile s fac dimineata, iar noi pt k nu facem si cununia religioasa, doar logodna voiam sa fie mai tarziu si neaparat in primarie, nu la casa casatoriilor. noroc ca avem o ruda acolo kre ne va si cununa la orice ora vrem noi... deci nu ne-am programat, dar am vb k putem s-o facem oricand..
verighetele cre k o sa l luam d la bucuresti...nu prea avem timp sa cautam p aici, acum am venit pt ca suntem in vacanta, dar noi suntem studenti la buc...

De unde ai luat acest pachet?De la o agentie?

Da, e ok la primarie,dar nu au marsul nuntial...insa poate ruda voastra va ajuta si cu asta.
Da, m-am uitat la verighete prin Bucuresti sunt o gramada de modele.

ayana2010
30.12.2006, 19:52:47
De unde ai luat acest pachet?De la o agentie?

Da, e ok la primarie,dar nu au marsul nuntial...insa poate ruda voastra va ajuta si cu asta.
Da, m-am uitat la verighete prin Bucuresti sunt o gramada de modele.

am nr fotografului d la verisoara mea.. am fost f incantata de pozele si dvdurile p kre i le-a fct ei si l-am luat tot p el..:*

idutza
05.01.2007, 20:43:03
costa 25 si canta toate genurile, poti sa mergi sa le asculti de luni pana joi dupa ora 20. nu stiu ce preferi tu, dar este bine sa mergi pana acolo

MIOROI
07.01.2007, 10:49:13
Buna miresicilor din Pitesti

Ma aflu si eu pintre voi o viitore miresica in 2007 si caut disperata un restaurant frumos si mai ieftin. Imi place Cornul Vanatorului ce spuneti de el?
Eu locuesc momentan in Bucuresti dar viitorul sot este din Pitesti.
Astept un raspuns de la voi.
va pupicesc:* :*

georgya
07.01.2007, 14:06:04

Ma aflu si eu pintre voi o viitore miresica in 2007 si caut disperata un restaurant frumos si mai ieftin. Imi place Cornul Vanatorului ce spuneti de el?

E foarte frumos la Cornul Vanatorului, am fost si eu la cateva nunti acolo (mai de mult) dar cred ca nu e chiar atat de ieftin (depinde ce intelegi tu prin ieftin). Si cred ca ar trebui sa te grabesti cu restaurantul ca se apropie momentul .>:D< >:D<

ayana2010
07.01.2007, 15:01:38

buna!!!d kte locuri sa fie?

blondy
07.01.2007, 19:13:47

Buna!

Si eu am nunta in 2007 ,dar m-am ocupat de anul trecut de restaurant,cam prin toamna si chiar si atunci abia am mai gasit.Cred ca trebuie sa te grabesti si sa te orientezi cat mai repede daca vrei sa mai prinzi ceva.
Ce capacitate sa aiba restaurantul?

Pupici.

MIOROI
08.01.2007, 07:30:46
pupicei fetelor
Da stiu ca este cam tarziu dar din pacate am avut si un deces in familie si am fost cu altele .Ca pacitatea cred ca in jur de 150 persoane.>:D<

pui83oana
08.01.2007, 07:57:24
pupicei fetelor
Da stiu ca este cam tarziu dar din pacate am avut si un deces in familie si am fost cu altele .Ca pacitatea cred ca in jur de 150 persoane.>:D<

O sa fie cam greu de gasit. Noi ne-am interesat de restaurant prin septembrie anu trecut. E adevarat ca io sunt din Buc sinu prea stiu prin Pitesti restaurante dar stiu cat de greu ne-a fost noua sa gasim. Oricum bafta:)>-

pui83oana
08.01.2007, 08:05:23
Pentru toate miresicile din Pitesti:
am gasit un site pt aranjamente ale salii http://www.getmarried.ro/
am trimis mail......daca imi trimit raspuns va spun ce preturi au sau ce oferte au <:-P
Pupicei la toata lumea!!!!!!!!!!

MIOROI
08.01.2007, 11:34:46
ai putea sa faci p la rehoma..p la carmen... p aici meniul este in jur d un mil(poate kiar sub); meniu=mancare!
Buna
Un milion meniul de persoana ar fii perfect sunt foarte curioasa sa vad ce scoruri o sa-mi recomande cei de la Cornul Vanatorului.Nu stiu de ce dar ce am vazut pe net despre el este ceva de vis.:love:

MariaS
08.01.2007, 12:28:03
Buna fetelor,

Nu am mai scris de ceva timp, in schimb am reusit sa-migasesc localul si muzica pt nunta. Am o multime de intrebari pt viitoarele miresici din Pitesti. Sper ca ma puteti ajuta. Eu voi avea nunta in Schitu-Golesti, langa Campulung, dar de 2.5 ani locuiesc in Londra si ma dispera faptul ca nu pot gasi pe internet nimic care sa ma ajute sa participt si eu la organizarea nuntii. Nu gasesc site-uri, firme...mai nimic.
As vrea sa intreb daca stie cineva de unde pot inchiria huse pt scaune in Pitesti sau Campulung.
Asta este doar una dintre intrebari sar vor mai veni muuulte;;)
Va pupic!

MIOROI
08.01.2007, 16:32:24
cornu ' e d vis? dak e asa, yo iti recomand kstelu' (kre e mai d vis) si magicu....

Crezi ca pot sa citesc ceva pe net despre acest restaurant Castelul?:-\

blondy
08.01.2007, 17:53:30
Buna fetelor,

Nu am mai scris de ceva timp, in schimb am reusit sa-migasesc localul si muzica pt nunta. Am o multime de intrebari pt viitoarele miresici din Pitesti. Sper ca ma puteti ajuta. Eu voi avea nunta in Schitu-Golesti, langa Campulung, dar de 2.5 ani locuiesc in Londra si ma dispera faptul ca nu pot gasi pe internet nimic care sa ma ajute sa participt si eu la organizarea nuntii. Nu gasesc site-uri, firme...mai nimic.
As vrea sa intreb daca stie cineva de unde pot inchiria huse pt scaune in Pitesti sau Campulung.
Asta este doar una dintre intrebari sar vor mai veni muuulte;;)
Va pupic!

Buna,

cam lunga distanta dintre Campulng si Londra o sa iti fie cam greu,dar cred ca ai si pe cineva in Romania care te ajuta.
Uite doua site-uri , primul chiar cu sediul in Pitesti (nu stiu daca merg si in Campulung,dar poti intreba):www.getmarried.ro si www.husefestive.ro (http://www.husefestive.ro)

Succes!

blondy
08.01.2007, 18:08:45
Crezi ca pot sa citesc ceva pe net despre acest restaurant Castelul?:-\

Buna,

nu stiu daca poti gasi ceva despre Castelul pe net,dar eu zic sa nu iti mai consumi energia pentru ca atunci cand eu am fost mai aveau liber ceva prin noiembrie 2007,dar a mai trecut cateva luni de atunci... Si in plus capacitatea lor e de vreo 400 de locuri.
Am vazut ca ti-a fost recomandat Magicul, acolo e posibil sa mai gasesti ceva locuri (tinand cont ca atunci cand am fost eu nu aveau nci-o programare),dar fii foarte atenta ca sunt 2 : unul cu capacitatea in jur de 100 de locuri (este in Centru langa Colegiul I.C.Bratianu) si unul putin mai incolo de Castel,dar are in jur de 700 de locuri.

Succesc la cautari!!!

ayana2010
08.01.2007, 19:20:06
Buna,

nu stiu daca poti gasi ceva despre Castelul pe net,dar eu zic sa nu iti mai consumi energia pentru ca atunci cand eu am fost mai aveau liber ceva prin noiembrie 2007,dar a mai trecut cateva luni de atunci... Si in plus capacitatea lor e de vreo 400 de locuri.
Am vazut ca ti-a fost recomandat Magicul, acolo e posibil sa mai gasesti ceva locuri (tinand cont ca atunci cand am fost eu nu aveau nci-o programare),dar fii foarte atenta ca sunt 2 : unul cu capacitatea in jur de 100 de locuri (este in Centru langa Colegiul I.C.Bratianu) si unul putin mai incolo de Castel,dar are in jur de 700 de locuri.

Succesc la cautari!!!

[-Xmagicu' din trivale nu are 2 sali?
k yo stiu k sunt 2 si in total sunt 700 d locuri...

AdrianaLory
08.01.2007, 19:25:19
ARINA nu te supara ca te intreb dar unde este rest LUK?M-ai facut curioasa.

ayana2010
08.01.2007, 19:29:38
ARINA nu te supara ca te intreb dar unde este rest LUK?M-ai facut curioasa.

este rest lukoil d la intrare in pit podul viilor!!

georgya
10.01.2007, 20:23:46
Ti-as sugera sa mergi sa ii ascultu pe cei de la Cornul Vanatorului ... mie mi-au placut...si nu sunt nici f scumpi... cam 850E...
Bafta!!!

mersi pt sfat dar mi-am gasit si eu formatie, de fapt o stiu de la nunta unei verisoare dar nu eram prea hotarata.;-) ;-)

AdrianaLory
11.01.2007, 07:12:30
Buna,cu muzica am vorbit cu cei de la Kantus care acum se cheama alt-cumva din octombrie,rochita a-si vrea sa o iau prin aprilie-mai ,dupa ce probez cateva modele si vad care ma avantajeaza si dupa ce vad toate ofertele de la targurile de nunti,iar cu pozele si filmatul am o singura varianta si tot aman sa vorbesc ,poate se va mai ivi ceva.Cam asta ar fi pt moment.
TU???

georgya
11.01.2007, 19:28:32
Buna,cu muzica am vorbit cu cei de la Kantus care acum se cheama alt-cumva din octombrie,rochita a-si vrea sa o iau prin aprilie-mai ,dupa ce probez cateva modele si vad care ma avantajeaza si dupa ce vad toate ofertele de la targurile de nunti,iar cu pozele si filmatul am o singura varianta si tot aman sa vorbesc ,poate se va mai ivi ceva.Cam asta ar fi pt moment.
TU???

si eu am rezolvat cu formatia si zilele astea o sa vorbesc si cu fotograful(cameramanul).eu prin mai o sa incep cu restul pregatirilor cu toate ca mor de nerabdare sa-mi iau rochia.sper sa-mi ajunga 2 luni sa pun totul la punct;-)

ayana2010
12.01.2007, 15:29:15
hello
ati facut vreun contract, precontract cu restaurantul... sa nu skimbe pretul meniului?sau knd ati dat avansul vi s-a dat vreo kitanta, ceva?

georgya
12.01.2007, 18:17:28
hello
ati facu vreun contract, precontract cu restaurantul...gen sa nu-si skimbe pretul meniului?sau knd ati adat avansul vi s-a dat vreo kitanta, ceva?

buna arina
sa stii ca eu am facut contract , nu mai stiu exact ce a scris in el dar l-am pus sa scrie si cat costa meniul( la mine e 700 mii -mancare, cafea, apa minerala).acum sper sa ramana asa si mi-a dat si chitanta
tu nu ai facut contract?:-?

ayana2010
12.01.2007, 19:03:35
buna arina
sa stii ca eu am facut contract , nu mai stiu exact ce a scris in el dar l-am pus sa scrie si cat costa meniul( la mine e 700 mii -mancare, cafea, apa minerala).acum sper sa ramana asa si mi-a dat si chitanta
tu nu ai facut contract?:-?

nu...noi ne-am dus, am vaz..ne-a placut apoi am trimis-o pe mama sa platesk avansul pt k noi trebuia sa venim la buc la facultate.
si mamei i s-a parut f d treaba aia si i-a dat banii asa... a zis k nu s apuk ea s-o puna p femeie sa-i dea kitanta..a scris-o in agenda si atat! i-am zis k s-ar putea sa facem petrecerea in kpu ei dak asta nu s tine de cuvant... dar in februarie avem vacanta si o sa n ducem sa n dea o kitanta, ceva.
apropo, in contract ai specificat si ce o sa contina meniul de banii astia?

idutza
14.01.2007, 20:15:00
Buna fetelor

Eu am dat avans doar 5 mil pana acum, urmeaza sa merg si sa dau inca 10 mil, in pret mi-a zis ca intra si o camera la hotel in seara respectiva. Voua va spus acelas lucru? V-ar deranja daca atunci cand merg sa dau diferenta o sa ii spun ca sunt nunti inaintea mea care au pretul mai mic si ca acesta a fost scris in contract? Asta numai cu permisiunea voastra. Poate reusesc sa mai negociez. Mie nu mi-a zis de inghetata. O sa va spun mai multe dupa ce merg sa mai discutam. Sa aveti spor la cumparaturi. Dupa nunta voastra sper sa imi dati si mie mai multe detalii. :*

pui83oana
15.01.2007, 08:40:33
Buna!!!!
Intrebare pt toate miresicile din Pitesti: cam cat costa "muzica"? Io m-am interesat prin Buc si sunt niste preturi de te doare capu, iar o cunostinta care are in Pitesti mi-a zis ca el a dat numai pt orchestra 30 mil + 10 mil dupa nunta. Ma asteptam la o suma, io stiu, de 50 mil orchestra+1 cantaret

ayana2010
15.01.2007, 16:23:42
Buna!!!!
Intrebare pt toate miresicile din Pitesti: cam cat costa "muzica"? Io m-am interesat prin Buc si sunt niste preturi de te doare capu, iar o cunostinta care are in Pitesti mi-a zis ca el a dat numai pt orchestra 30 mil + 10 mil dupa nunta. Ma asteptam la o suma, io stiu, de 50 mil orchestra+1 cantaret

cre k pt 50 mil o sa ai orkestra si vreo 3-4 kntareti!
park zicea cineva k cei mai scumpi din pit sunt 1200 euro!

idutza
16.01.2007, 22:00:55
Adriana de ce ai dat 20 mil? Asa ai vrut tu sau atat ti-a cerut avans. Cred ca o sa ajung si eu pana la sfarsitul saptamanii si o sa va spun mai multe. In final cu inghetata cum a ramas este sau nu inclusa in menu? Ziceti-mi si mie daca ati mentionat pretul menu-ului in contract?

georgya
17.01.2007, 15:45:41
Adriana de ce ai dat 20 mil? Asa ai vrut tu sau atat ti-a cerut avans. Cred ca o sa ajung si eu pana la sfarsitul saptamanii si o sa va spun mai multe. In final cu inghetata cum a ramas este sau nu inclusa in menu? Ziceti-mi si mie daca ati mentionat pretul menu-ului in contract?

buna!
pai tu cat ai dat avans? eu am dat 15 miloane(toti odata) in iulie cand am si semnat contractul.in contract l-am pus sa treaca ca meniul o sa ramana 700 de mii si eu nu am inghetata.:)

AdrianaLory
22.01.2007, 16:22:04
Buna fetelor,m-ati intrebat de avans de ce am dat 20 mil ,am dat ,pentru ca atat este avansul la sala galbena ,nu pt ca am vrut eu,ce credeti ca nu aveam ce face cu banii,le gaseam eu loc si de dat nu-i dadeam.

anna_stan
24.01.2007, 14:06:29
Buna fetelor, si eu o sa am nunta tot in Pitesti...Mai e cineva pe aici?

blondy
24.01.2007, 19:17:19
Buna fetelor, si eu o sa am nunta tot in Pitesti...Mai e cineva pe aici?

Buna.

Da, mai este.Tu cand ai nunta si la ce restaurant?Cum stai cu pregatirile?

Blondy.

anna_stan
28.01.2007, 13:38:50
A,am vrut si eu initial la Victoria,dar apoi m-am razgandit pentru ca mi s-a parut cam mica sala.Sa inteleg ca ai pana in 100 de persoane.
Si eu sunt in stadiu de invitatie, rochie etc. Verighete presupun ca aveti din 2004...
Unde iti faci rochia?
Dar invitatiile?
Buna miresici de Pitesti!!
Blondy asa e, verighetele le avem de cand am facut cununia. Si mie mi se pare cam mica sala, dar eu o sa am pana in 100 invitati si sper sa ne descurcam.
Rochii am probat vreo 3. Una de la La Sposa, care mi-a placut foarte mult, doar ca era culoarea sampaniei si eu avem in cap una alba. Urmeaza sa mai probez si sa ma hotarasc.
Invitatiile cred ca o sa le comand de pe net, dar din pacate pe siturile din ro nu am vazut ceva care sa-mi placa foarte mult.:-SS
we placut va dresc si spor la pregatiri!!!

adipink2000
29.01.2007, 08:44:38
Buna tuturor!
Eu inca nu stiu ce sa fac cu rochia, daca sa o cumpar sau sa o fac la croitoreasa dupa un model de pe internet. Multi zic ca nu iese la fel daca mi-o fac la croitorie, poate decat daca gasesc o croitoreasa f buna. Voi ce ma sfatuiti?
Si eu am stabilit restaurantul, muzica si biserica. Oare ar trebui sa ma ocup tot de pe-acum si de cameraman, avand in vedere ca nunta va fi pe 27 octombrie?
Pupici!

blondy
29.01.2007, 12:45:06
Buna tuturor!
Eu inca nu stiu ce sa fac cu rochia, daca sa o cumpar sau sa o fac la croitoreasa dupa un model de pe internet. Multi zic ca nu iese la fel daca mi-o fac la croitorie, poate decat daca gasesc o croitoreasa f buna. Voi ce ma sfatuiti?
Si eu am stabilit restaurantul, muzica si biserica. Oare ar trebui sa ma ocup tot de pe-acum si de cameraman, avand in vedere ca nunta va fi pe 27 octombrie?
Pupici!

Buna!

Si eu zic ca nu iti va iesi rochia la fel cum ai vazut pe internet decat daca stii o croitoreasa foarte buna,insa in Pitesti mai greu...
Cred ca e putin cam devreme pentru cameraman,dar peste o luna sau doua ai putea sa te interesezi.
Muzica ai gasit?

Pupici,

Blondy.

pui83oana
29.01.2007, 12:55:09
Salutare miresicilor din Pitesti!!!!
Eeiii....a fost un weekend plin. Am fost la targu de nunti de la Romexpo.....si am probat si io rochite de mireasa.Nu stiu la care sa ma opresc.....imi plac toate :D.
Ca preturi ce sa va zic....intre 7 mil si 3000 euro (sincera sa fiu alea la 3000 euro mi s-au parut nashpa....fara pic de gust).
Fotografi care incecau si ei sa-si faca clienti (da cu 250 euro doar sa-ti puna pozele pe CD mi se pare mult).
De toate pt toti.......si preturi pe masura :D........dar exista si pt buzunare mai putin darnice.

blondy
29.01.2007, 16:46:35
Salutare miresicilor din Pitesti!!!!
Eeiii....a fost un weekend plin. Am fost la targu de nunti de la Romexpo.....si am probat si io rochite de mireasa.Nu stiu la care sa ma opresc.....imi plac toate :D.
Ca preturi ce sa va zic....intre 7 mil si 3000 euro (sincera sa fiu alea la 3000 euro mi s-au parut nashpa....fara pic de gust).
Fotografi care incecau si ei sa-si faca clienti (da cu 250 euro doar sa-ti puna pozele pe CD mi se pare mult).
De toate pt toti.......si preturi pe masura :D........dar exista si pt buzunare mai putin darnice.

Buna!

Si eu am fost la targ, mi s-a parut foarte aglomerat.Ma mir ca ai reusit sa probezi trebuie sa fii avut multa rabdare ca sa astepti rand la cabina.
Eu din pacate nu am reusit sa probez decat o singura rochita,dar nu e nimic mai e timp.

Pupicei.

adipink2000
29.01.2007, 20:57:08
Buna!

Si eu zic ca nu iti va iesi rochia la fel cum ai vazut pe internet decat daca stii o croitoreasa foarte buna,insa in Pitesti mai greu...
Cred ca e putin cam devreme pentru cameraman,dar peste o luna sau doua ai putea sa te interesezi.
Muzica ai gasit?

Pupici,

Blondy.

Da, am gasit o formatie printr-o recomandare, 25 milioane. Tu?

blondy
29.01.2007, 22:24:58
Da, am gasit o formatie printr-o recomandare, 25 milioane. Tu?

Eu am gasit un DJ din Bucuresti tot printr-o recomandare.Sper sa iasa bine.

claudica78
31.01.2007, 14:09:45
Bonjour!

Mai aveti printre voi o miresica in 2007:* ! Bucuresteanca, dar cu viitor sot din Pitesti:love: Atunci in Pitesti ne vom distra :grouphug: !

georgya
31.01.2007, 15:45:19
Bonjour!

Mai aveti printre voi o miresica in 2007:* ! Bucuresteanca, dar cu viitor sot din Pitesti:love: Atunci in Pitesti ne vom distra :grouphug: !

bine ai venit in randul miresicilor din pitesti:*

claudica78
01.02.2007, 12:17:39
Multumesc, dar trebuie sa ma arat si vrednica, nu?o:-)
In WE asta vin in Pitesti sa caut Biserica, Foto&cameraman, poate peusesc sa trec si pe la una din cofetariile mentionate de voi. Imi sunteti de mare ajutor>:D< . Va multumesc[-o<

ayana2010
01.02.2007, 17:19:51
Multumesc, dar trebuie sa ma arat si vrednica, nu?o:-)
In WE asta vin in Pitesti sa caut Biserica, Foto&cameraman, poate peusesc sa trec si pe la una din cofetariile mentionate de voi. Imi sunteti de mare ajutor>:D< . Va multumesc[-o<

sa n spui c ai gasit si sa n zici dak iti mai tre vreo info...bine ai venit!:*

blondy
01.02.2007, 21:05:52
Buna Claudica si bine ia venit!

La mine situatia este putin altfel, noi amandoi suntem din Pitesti, insa el lucreaza la Bucuresti asa ca de organizare ma ocup mai mult eu.
Noi avem nunta la o saptamana dupa voi.
Am fost si eu si am vizitat Carmen si mi-a placut foarte mult sala de jos ,tu in ce sala ai nunta?

Spor in toate!

Blondy!

claudica78
02.02.2007, 10:37:32
Carmen - sala de la parter. Impresii despre ea:)>- ?

ayana2010
02.02.2007, 11:55:58
Va salut si eu pitestencelor si bine ai venit Claudica, nici eu nu sunt din Pitesti, dar al meu sot e si vom avea nunta la Pitesti.

LA noi nici o noutate...si cand va citesc pe voi si vad ca sunteti aproape gata cu pregatirile ma apuca groaza:((

Blondy La Sposa e marca unor rochite, habar nu am daca e in romanica, eu am incercat-o in Spania.:-?

Fetelor un fostograf/cameraman unde gasesc? Ceva recomandari?
Pupici si spor la pregatiri>:D<

iti pot da eu un nr d fotogr si cameraman... cel p kre l-am luat yo.. spune-mi si iti dau un pm cu nr lui si mai multe detalii

pui83oana
05.02.2007, 07:20:34
Mdaa..stiu ca sunt cam puturoasa dar am fost in sesiune asha ca ma iertati, nu?
am fost sambata si la Marriott si la Palatul Parlamentului la tg de nunti. De toate pt toti. Oferte peste oferte. Unele mai scumpe decat altele. Dupa ei ar trebui sa dam pt aranjemente cel putin 4000 euro. Zic io cam mult totusi. De fapt foarte mult. Mai punem la socoteala si restaurantul si rochia si costumul si foto si video si accesorii si alte cheltuieli neprevazute si uite cum ajungem la fabuloasa suma de 11000 euro.

Si sa punem la socoteala ca invitatiile, cardurile de masa, meniurile, marturiile le fac io.

:(( :(( trb sa mai caut poate gasesc mai ieftin macar husele si fustele pt mese.
orice informatie e bine venita [-o<
daca va pot ajuta eu cu ceva intrebati. Am toate ofertele cam de la toate agentiile de catering.

pui83oana
05.02.2007, 07:26:12
Blondy am vazut ca ai ales biserica Sf. Ion. Spune-mi si mie te rog cum e acolo. As vrea si eu tot acolo sa fac. Am fost acu vreo 2-3 ani la o nunta acolo da nu-mi mai aduc aminte. In WE ma duc la Pitesti sa vb de biserica. Si as vrea sa stiu la ce sa ma astpet.
Multumesc anticipat!!!>:D<

claudica78
05.02.2007, 09:45:24
In WE asta am fost in Pitesti si am trecut pe la restaurant si am recapitulat niste detalii (in ansamblu - stiti voi, the big picture!!) si mi-a zis ca nu are rost sa vorbim acum ca e timp destul. Noi, nelocuind in Pitesti, nu prea avem cunostinta despre cei care pot furniza servicii pt nunti dar mi-e ca daca ma las numai pe mana lui cu aranjatul salii (huse, flori, detalii de aspect) o sa-mi prezinte o nota de plata de tre' sa fac imprumut la banca =P~ .
Daca aveti idee care sunt preturile aferente aranjatului salii, adica huse pt scaune, fuste mese, aranjamente florale, io stiu alte chestii si daca cunoasteti furnizori, spuneti-mi si mie.:)>-

ayana2010
05.02.2007, 10:04:03
In WE asta am fost in Pitesti si am trecut pe la restaurant si am recapitulat niste detalii (in ansamblu - stiti voi, the big picture!!) si mi-a zis ca nu are rost sa vorbim acum ca e timp destul. Noi, nelocuind in Pitesti, nu prea avem cunostinta despre cei care pot furniza servicii pt nunti dar mi-e ca daca ma las numai pe mana lui cu aranjatul salii (huse, flori, detalii de aspect) o sa-mi prezinte o nota de plata de tre' sa fac imprumut la banca =P~ .
Daca aveti idee care sunt preturile aferente aranjatului salii, adica huse pt scaune, fuste mese, aranjamente florale, io stiu alte chestii si daca cunoasteti furnizori, spuneti-mi si mie.:)>-

nu ai intrebat la restaurant? k au si ei aranj pt sala, fac si aranj florare.. din kte stiu yo... si dak nu-ti plac cela d la ei poti vb tot cu ei pt k sunt in legatura cu mai multe filme oraganizatoare d nunti si iti pot recomanda

claudica78
05.02.2007, 15:14:37
nu ai intrebat la restaurant? k au si ei aranj pt sala, fac si aranj florare.. din kte stiu yo... si dak nu-ti plac cela d la ei poti vb tot cu ei pt k sunt in legatura cu mai multe filme oraganizatoare d nunti si iti pot recomanda

Am vorbit cu managerul sambata seara, dar ori nu stia preturi ori vrea sa le discutam in ajunul nuntii, cu 2-3 saptamani cand mergem sa stabilim detaliile, discutie care zicea el ca o sa ne ia aprox. 2 ore
A zis doar ca nu exista solicitare de-a noastra pe care sa n-o poata onora; dar cum ti-am zis nu vreau nici o nota de plata ......:O
Asa ca intreb si io poate aranjez in alte parti, cu toate ca e devreme, intradevar:-"
Mie mi-a recomandat un tip care lucreaza la televiziunea locala, care ia 350 euro pe pozat si filmat, stat toata ziua si noaptea dupa noi
oare nu-i cam mult, am vazut ca tu, Arina, ai ceva cu 240 euro?

Voi, miresici de 2007 din Pitesti la ce preturi ati gasit foto&filmare??<:-P

ayana2010
05.02.2007, 18:27:13
Am vorbit cu managerul sambata seara, dar ori nu stia preturi ori vrea sa le discutam in ajunul nuntii, cu 2-3 saptamani cand mergem sa stabilim detaliile, discutie care zicea el ca o sa ne ia aprox. 2 ore
A zis doar ca nu exista solicitare de-a noastra pe care sa n-o poata onora; dar cum ti-am zis nu vreau nici o nota de plata ......:O
Asa ca intreb si io poate aranjez in alte parti, cu toate ca e devreme, intradevar:-"
Mie mi-a recomandat un tip care lucreaza la televiziunea locala, care ia 350 euro pe pozat si filmat, stat toata ziua si noaptea dupa noi
oare nu-i cam mult, am vazut ca tu, Arina, ai ceva cu 240 euro?

Voi, miresici de 2007 din Pitesti la ce preturi ati gasit foto&filmare??<:-P

yo am cu 380 euro! 100 pt poze, nescoase..doar puse p cd, kte inkp, 150 3 ore d filmat si 130 dj

ayana2010
05.02.2007, 18:58:27
rectific!!! 100 pt poze, 100 pt 3-4 ore d filmat si 180 pt dj!!!

blondy
05.02.2007, 21:24:29
Blondy am vazut ca ai ales biserica Sf. Ion. Spune-mi si mie te rog cum e acolo. As vrea si eu tot acolo sa fac. Am fost acu vreo 2-3 ani la o nunta acolo da nu-mi mai aduc aminte. In WE ma duc la Pitesti sa vb de biserica. Si as vrea sa stiu la ce sa ma astpet.

Buna,

ce sa iti spun despre biserica? Sunt 3 preoti si au si cor, ceea ce mie imi place ca e mai frumoasa slujba cu cor (sunt niste studenti de la Teologie - daca am inteles bine). Bineinteles corul trebuie platit separat si aici depinde de cum te intelegi cu nasi, nasica mea chiar s-a oferit sa luam si cor.Eu am facut rezervare , am vorbit cu o femeie de acolo si m-a notat in agenda si am dat si avansul (500.000). Cam asta e tot ce stiu.

Bafta!

blondy
05.02.2007, 21:45:10

Buna Claudica78,

Eu am fost sambata la o firma care se ocupa de nunti si uite cateva preturi:

huse scaune 35.000
aranjamente florale intre 200.000 si 1.000.000
fusta + capac 400.000
marturii 35.000
aranjament prezidiu(floral) 1.250.000
artificii tort 100.000
stalpi arcada
(tot cu flori, se pun la
intrarea in restaurant) 1.000.000 buc

Cam asta este ce am aflat eu , sper sa te ajute cu ceva.
Bafta!

Dianutza
06.02.2007, 15:37:36

Buna,
Sunt Diana si daca imi permiti ti-as spune sa mergi sa vezi si biserica SF. Vineri din Pitesti (langa piata mare). Eu acolo o sa am casatoria religioasa pe 23 sept 07. Este frumoasa slujba, au si cor, iar curtea e ff frumos amenajata...totul cu flori, mini fantani arteziene, au broscute testoase si o caleasca decorata cu flori. Pt poze e super. Mie mi-a placut mult.
Bafta!

AdrianaLory
06.02.2007, 17:46:57
CLAUDICA eu azi am vorbit si de fota si de filmat.Pt foto am vorbit cu un tip si fotografia este 4ron/buc si scoate in jur de 130 pe format jumate de coala A4 si cd cu celelalte fotografii,iar pt filmat am vb cu altcineva si ia 130ron/ora si se filmeaza cam 4 ore.MI-a dat si un DVD cu o nunta filmata de el si este ok.Daca vrei i-ti dau nr lor pe privat

AdrianaLory
06.02.2007, 20:08:18
Blondy unde ai fost tu sa intrebi de toate cele pt nunta ,are sediu in Pitesti,daca da ,unde?

blondy
06.02.2007, 22:18:57
Blondy unde ai fost tu sa intrebi de toate cele pt nunta ,are sediu in Pitesti,daca da ,unde?

Buna,

daca te referi la agentie, este in Targul din Vale cam vizavi de barul ala studentesc, este pe un colt si deasupra scrie vanzari auto, mai jos e firma pusa GetMarried(pe geam mi se pare ca scrie).

Succes!

Blondy.

pui83oana
07.02.2007, 09:35:01
Buna Claudica78,

Eu am fost sambata la o firma care se ocupa de nunti si uite cateva preturi:

huse scaune 35.000
fusta + capac 400.000
marturii 35.000
artificii tort 100.000
stalpi arcada
(tot cu flori, se pun la

Cam asta este ce am aflat eu , sper sa te ajute cu ceva.
Bafta!

preturile sunt acceptabile zic io.
Io i-am sunat dar au zis ca imi dau oferta doar daca ma duc la ei :d
Husele in general sunt intre 1,2 -1,5 euro din satin si 1,5-3 euro din organza. Fustele de masa sunt 30 ron
Aranjamentele florale cred ca depind in functie de flori si de sezon; oricum sunt de la 30-100 ron. Aranj preziduu este 100-200 ron.
100 baloane heliu 300 ron
100 baloane aer 100 ron
arcada de baloane se da la metru liniar
2 inimi cu verigheta 250 ron
arcada din flori, tul si fier forjat trece de 500 ron lejer
stalpi din tul si flori peste 40 ron/bucata in funtie de flori si inaltimea stalpului
Acestea sunt preturi pe care le-am vazut mai peste tot.
Bineinteles cu un +/-
Sambata sper sa ajung si la ei sa vad ce imi zic ei.

pui83oana
07.02.2007, 09:40:50
Buna,
Sunt Diana si daca imi permiti ti-as spune sa mergi sa vezi si biserica SF. Vineri din Pitesti (langa piata mare). Eu acolo o sa am casatoria religioasa pe 23 sept 07. Este frumoasa slujba, au si cor, iar curtea e ff frumos amenajata...totul cu flori, mini fantani arteziene, au broscute testoase si o caleasca decorata cu flori. Pt poze e super. Mie mi-a placut mult.
Bafta!

Multumesc foarte mult pentru sfat.
Eu eram indecisa la alegera bisericii. Nefind din Pitesti nu prea cunsoc biserici, restaurnate si altele. Tot ce am gasit din Pitesti pana acum, care sa-mi placa evident, a fost cu ajutorul celor de pe forum si unii prieteni. Din ce zici u o sa ajung mai intai la Sf Vineri si dupa aceea daca nu-mi place (ceea ce nu prea cred) ma duc la Sf Ioan.

pui83oana
07.02.2007, 09:46:21
Am uitat sa zic de foto si video.
Pt foto cel mai ieftin cu 100 de poze 13/18 printate +CD-urile 600 RON, iar pt video 900 RON 4 ore miniDVD

blondy
07.02.2007, 12:28:53
Multumesc foarte mult pentru sfat.
Eu eram indecisa la alegera bisericii. Nefind din Pitesti nu prea cunsoc biserici, restaurnate si altele. Tot ce am gasit din Pitesti pana acum, care sa-mi placa evident, a fost cu ajutorul celor de pe forum si unii prieteni. Din ce zici u o sa ajung mai intai la Sf Vineri si dupa aceea daca nu-mi place (ceea ce nu prea cred) ma duc la Sf Ioan.

Buna,

Intr-adevar biserica Sf.Vineri este frumoasa si curtea este foarte frumoasa , dar trebuie sa ai grija la un anumit aspect: fac nunti cam pe banda si dau si rasol si sunt si scumpi, asa ca daca vrei o slujba frumoasa eu zic sa incerci alte biserici. Eu stiu niste prieteni de ai mei care atunci cand s-au dus la Sfanta Vineri mai aveau loc la slujba pentru ora 21 si le-a zis ca pot sa mearga intai la restaurant si apoi isi iau nasii si vin sa se cunune.Cam ciudat, nu? Am mai auzit si din alte surse ca fac nunti pana la 12 noaptea, mie personal mi se pare cam exagerat.

blondy
07.02.2007, 12:30:48
preturile sunt acceptabile zic io.
Io i-am sunat dar au zis ca imi dau oferta doar daca ma duc la ei :d
Husele in general sunt intre 1,2 -1,5 euro din satin si 1,5-3 euro din organza. Fustele de masa sunt 30 ron
Aranjamentele florale cred ca depind in functie de flori si de sezon; oricum sunt de la 30-100 ron. Aranj preziduu este 100-200 ron.
100 baloane heliu 300 ron
100 baloane aer 100 ron
arcada de baloane se da la metru liniar
2 inimi cu verigheta 250 ron
arcada din flori, tul si fier forjat trece de 500 ron lejer
stalpi din tul si flori peste 40 ron/bucata in funtie de flori si inaltimea stalpului
Acestea sunt preturi pe care le-am vazut mai peste tot.
Bineinteles cu un +/-
Sambata sper sa ajung si la ei sa vad ce imi zic ei.

Da, eu i-am sunat si am stabilit o intalnire.

georgya
07.02.2007, 15:54:23
CLAUDICA eu azi am vorbit si de fota si de filmat.Pt foto am vorbit cu un tip si fotografia este 4ron/buc si scoate in jur de 130 pe format jumate de coala A4 si cd cu celelalte fotografii,iar pt filmat am vb cu altcineva si ia 130ron/ora si se filmeaza cam 4 ore.MI-a dat si un DVD cu o nunta filmata de el si este ok.Daca vrei i-ti dau nr lor pe privat

buna!
4 ore de filmat pe dvd sau 4 ore iti sta la nunta sa filmeze?(:| scuza dar nu am inteles:*

AdrianaLory
07.02.2007, 20:27:46
Scuze daca nu am fost mai explicita,4-5 ore pe dvd.I-ti dai seama ca nu ma incurcam cu filmat 4 ore la nunta, ca ,este un lucru care nu se repeta "in cele mai bune cazuri" NU?

georgya
07.02.2007, 21:56:38
Scuze daca nu am fost mai explicita,4-5 ore pe dvd.I-ti dai seama ca nu ma incurcam cu filmat 4 ore la nunta, ca ,este un lucru care nu se repeta "in cele mai bune cazuri" NU?

ma miram si eu sa filmezi numai 4 ore.si poze ai vazut facute de respectivul fotograf?eu inca nu m-am decis in legatura cu fotograful si cameramanul si de asta te intreb.:*

AdrianaLory
08.02.2007, 19:35:16
Am vazut si poze si la firma la ei ,si am doua prietene care au facut poze cu el ,asa ca eu zic ca este meserias.

claudica78
12.02.2007, 10:35:17
Dianutza, sper sa ai dreptate
sper sa fie cum zici tu si sa terminam devreme la Casa Casatoriilor
eu una inecerc sa nu ma impacintez dar spre exemplu, dupa calculele mele numai la biserica unde am eu cununia sunt a 12 pe lista la sapte juma' seara si la inca una unde am fost sunt cel putin vreo 10 daca tine slujba 1h.
oare cati suntem la Casa Casatoriilor in aceessi zi??:-?
aveti idee cum se stabilesc orele la cununia civila??:[email protected]
ca si la biserica?? e vreo lista in care vezi orele libere?? si din care alegi??

pui83oana
12.02.2007, 10:56:08
Salutare miresici!
Am fost Sambata la agentia ......... din Pitesti. Am fost impresionata de preturi. Super mici fata de ce am vazut in Bucuresti. Asha ca o sa apelez la ei. Am uitat lista akasa asha ca nu prea pot sa va dau preturi acum.
Pentru servicii mai multe au discounturi sau bonusuri.

ayana2010
12.02.2007, 14:31:02
Dianutza, sper sa ai dreptate
sper sa fie cum zici tu si sa terminam devreme la Casa Casatoriilor
eu una inecerc sa nu ma impacintez dar spre exemplu, dupa calculele mele numai la biserica unde am eu cununia sunt a 12 pe lista la sapte juma' seara si la inca una unde am fost sunt cel putin vreo 10 daca tine slujba 1h.
oare cati suntem la Casa Casatoriilor in aceessi zi??:-?
aveti idee cum se stabilesc orele la cununia civila??:[email protected]
ca si la biserica?? e vreo lista in care vezi orele libere?? si din care alegi??

inainte s platea o taxa d 50 ron kre reprezenta o rezervare pt zi si ora. acum s-a scos taxa asta.. cel mai bine e sa mergi acolo sa t interesezi.. oricum, cu o atentie data devreme celei kre s ocupa cu asta cre k iti poti aranja ora!!!
noi avem la 5 juma seara..

sorbug
12.02.2007, 17:17:14
Buna!Sunt din Bucuresti dar nunta o vom face in Pitesti.Am citit cam tot ceea ce este scris pe forum dar nu am gasit suficiente detalii referitoare la agentii care se ocupa de aranjamentul salii.Va rog frumos daca aveti informatii(adrese, nr de telefon pt agentii din pitesti)!Sunt cam agitata caci nunta este pe 30.06.2007 si sala nu-i chiar aspectoasa.Va multumesc!^:)^

sorbug
12.02.2007, 17:19:49
Am uitat sa spun ca nu ma intereseaza pretul ci calitatea serviciilor oferite(as vrea perdele de lumini, boluri cu lumanarele, etc)

blondy
12.02.2007, 21:57:52
Buna!Sunt din Bucuresti dar nunta o vom face in Pitesti.Am citit cam tot ceea ce este scris pe forum dar nu am gasit suficiente detalii referitoare la agentii care se ocupa de aranjamentul salii.Va rog frumos daca aveti informatii(adrese, nr de telefon pt agentii din pitesti)!Sunt cam agitata caci nunta este pe 30.06.2007 si sala nu-i chiar aspectoasa.Va multumesc!^:)^

Buna ,

Uite o firma care se ocupa de nunti si uite cateva preturi:

huse scaune 35.000
fusta + capac 400.000
marturii 35.000
artificii tort 100.000
stalpi arcada
(tot cu flori, se pun la

Cam asta este ce am aflat eu , sper sa te ajute cu ceva. Agentia se cheama GetMarried si are sediul in Targul din Vale , vizavi de rectorat.
Bafta!

claudica78
13.02.2007, 12:51:12
Draga, Arina, cu o "atentie" se rezolva tot am observat!
de atatia ani nu am depasit faza asta!>:P
Serios, ai la 5 juma seara cununia civila?? sper ca tu ai ales ora asta ca sa legi evenimentul de masa de la restaurant, nu ca asa s-a nimerit :-s

claudica78
13.02.2007, 13:43:47
mie mi-a spus ca sta toata ziua dupa mine si probabil ca prinde momentele cele mai importante intr-un montaj de 3-4 ore

multumesc din suflet >:D< celor care au postat informatiile obtinute de la cei care aranjeaza salile, ma ajutati sa-mi fac o idee cu posibilele cheltuieli ca aranjatul salii #-o
iar despre foto si filmat vad ca preturile se invart intre 1.000 si 1.500 ron functie de cate poze se scot si ce format
eu nu am dat un raspuns fotografului meu pentru ca trebuie sa vad cate ceva din ce face el cand mai vin pe la Pitesti; voi ati cerut sa vedeti "opere" de-ale fotografului? si ati dat arvuna cand ati batut palma, ca la restaurant sau ca la biserica??:-?

sorbug
13.02.2007, 16:39:47
multumesc frumos pt raspuns, Blondy!Casa de piatra tuturor!;-)

ayana2010
13.02.2007, 21:55:13
Draga, Arina, cu o "atentie" se rezolva tot am observat!
de atatia ani nu am depasit faza asta!>:P
Serios, ai la 5 juma seara cununia civila?? sper ca tu ai ales ora asta ca sa legi evenimentul de masa de la restaurant, nu ca asa s-a nimerit :-s

da, noi am ales... k d obicei cununiile s fac dimineata... dar yo cum o fac doar p asta am ales mai tarziu k sa mergem ori la logodna si apoi la restaurant, ori direct la restaurant....

ayana2010
13.02.2007, 21:57:01
mie mi-a spus ca sta toata ziua dupa mine si probabil ca prinde momentele cele mai importante intr-un montaj de 3-4 ore

multumesc din suflet >:D< celor care au postat informatiile obtinute de la cei care aranjeaza salile, ma ajutati sa-mi fac o idee cu posibilele cheltuieli ca aranjatul salii #-o
iar despre foto si filmat vad ca preturile se invart intre 1.000 si 1.500 ron functie de cate poze se scot si ce format
eu nu am dat un raspuns fotografului meu pentru ca trebuie sa vad cate ceva din ce face el cand mai vin pe la Pitesti; voi ati cerut sa vedeti "opere" de-ale fotografului? si ati dat arvuna cand ati batut palma, ca la restaurant sau ca la biserica??:-?

yo am vazut operele fotografului, kmer si dj! i-am dat un avans... restul dupa >:D<

alias
16.02.2007, 16:59:54
Buna! Ati fost la firme care se ocupa cu aranjamente? La intrare baloane sau flori? Ce parere aveti?

Aura_Mariana
20.02.2007, 09:04:43
Buna! Ati fost la firme care se ocupa cu aranjamente? La intrare baloane sau flori? Ce parere aveti?
Buna...
Raspunsul meu e...da...am fost la firme care se ocupa de arnjamente...M-am interesat si de preturi...eu voi alege baloanele pentru ca sunt mai putin pretentioase si... de ce sa nu o spun...si mai convenabile ca pret...
Un lucru foarte important pentru a te decide ce sa alegi este ca cel care iti va face aranjamentele sa vada sala, am avut surpriza de a sta de vorba cu cineva care a mai amenajat sala mea de nunta si mi-a spus ca la masa nasului nu are cum sa imi faca inimioare prinse cu inel pentru ca nu au au loc si nu are de ce sa le prinda ... mi-a recomandat o arcada din baloane. Acelasi lucru mi l-a recomandat si la intrare deoarece sala are o arhitectura mai aparte ...
Spor la pregatiri...pupici!

alias
21.02.2007, 19:47:02
Buna,

daca te referi la agentie, este in Targul din Vale cam vizavi de barul ala studentesc, este pe un colt si deasupra scrie vanzari auto, mai jos e firma pusa GetMarried(pe geam mi se pare ca scrie).

Succes!

Blondy.
Eu am apelat la o florarie de cartier care are preturi mult mai mici (buchetele pt masa la 70.000lei iar prezidential maxim 500.000lei).

georgya
23.02.2007, 19:18:20
ati auzit de formatia scorpion?

AdrianaLory
24.02.2007, 08:55:12
Chiar n-am auzit nimic de aceasta formatie.Banuiesc ca tu stii ceva de ea, din moment ce ne intrebi,nu?!Unde canta?

pui83oana
26.02.2007, 09:36:59
Buna viitoare miresici!
Am incheiat contractul si cu cei de la agentia de catering. Per total 72 mil + bonusuri. Am dat avans 25 mil si sper sa iasa totu ok. Mai am o problema pe care nu stiu cum o voi rezolva. Nu gasesc formatie. Mai peste tot pe unde am intrebat erau ocupati. Pls help. Nu stiu unde sa mai caut.
Mai am un singur telefon de dat....si daca nici aici nu gasesc nu mai stiu unde sa mai sun.
Multam anticipat pentru orice raspuns!:*

IRA1
26.02.2007, 13:57:35
buna fetelor!
Este pentru prima data cand intru pe acest forum si mi se pare foarte interesant.
Eu am nunta in iulie, si deocamdata , am arvunit localul, biserica, si am vb cu baiatul care se va ocupa de aranjamentul baloanelor in sala. Eu am nunta la Cornu (nu am mai fost acolo de mult) eu sper sa iasa bine :D
M-am uitat de rochite prin oras, dar nu am vazut inca ceva frumos. Am fost si ALB SI NEGRU, inca nu adusese noua colectie, dar mi-a arat catalogul,sunt super.
Voi de unde va luati rochiile?:-\

alias
26.02.2007, 18:01:16
buna fetelor!
Este pentru prima data cand intru pe acest forum si mi se pare foarte interesant.
Eu am nunta in iulie, si deocamdata , am arvunit localul, biserica, si am vb cu baiatul care se va ocupa de aranjamentul baloanelor in sala. Eu am nunta la Cornu (nu am mai fost acolo de mult) eu sper sa iasa bine :D
M-am uitat de rochite prin oras, dar nu am vazut inca ceva frumos. Am fost si ALB SI NEGRU, inca nu adusese noua colectie, dar mi-a arat catalogul,sunt super.

Buna!
Si eu sunt noua pe acest site dar aici afli foarte multe lucruri interesante. Eu abia azi mi-am comanda rochia, o fac pe comanda la un magazin pe calea Bucuresti (ultimul cand cobori pe dreapta). Au niste modele super si sunt chiar accesibile. Am cautat in tot orasul si nu mi-a placut nimic, am fost si la Bucuresti (acum 3 zile) pe renumita strada Lipsacani unde sunt o gramada de magazine dar nu mi-a placut nimic. Preturile sunt acceptabile acolo intre 600 si 1.000 RON dar sunt materiale urate. La marile case de moda ale creatorilor nu am indraznit, pentru ca preturile pleaca acolo de la 1000 EURO.
Pentru detalii iti dau adresa de mail [email protected]
Multa bafta in continuare!

alias
26.02.2007, 18:02:58
buna fetelor!

Buna! Tot eu! Vreau si eu pretul la baloane, ma intereseaza cele cu heliu, eu nu prea am gasit :(

georgya
26.02.2007, 18:11:54
:* :*
Buna viitoare miresici!
Am incheiat contractul si cu cei de la agentia de catering. Per total 72 mil + bonusuri. Am dat avans 25 mil si sper sa iasa totu ok. Mai am o problema pe care nu stiu cum o voi rezolva. Nu gasesc formatie. Mai peste tot pe unde am intrebat erau ocupati. Pls help. Nu stiu unde sa mai caut.
Mai am un singur telefon de dat....si daca nici aici nu gasesc nu mai stiu unde sa mai sun.
Multam anticipat pentru orice raspuns!:*

buna!
depinde ce fel de formatie vrei tu, eu sunt deja la a doua formatie arvunita(primii au cam incercat sa ma pacaleasca cu niste chestii, cu toate ca ii cunosteam), iar acum urmeaza sa arvunesc a doua formatie.Tariful este de 25 milioane, canta tot ce vrei tu.Eu iti sugerez sa intre pe site-ul lor www.formatiascorpion.********.ro (http://www.formatiascorpion.********.ro). Acolo gasesti si nr de contact.Daca te hotarasti sa-i alegi pe ei sa-mi dai si mie un mesaj.:*

ayana2010
26.02.2007, 20:27:20
Eu am apelat la o florarie de cartier care are preturi mult mai mici (buchetele pt masa la 70.000lei iar prezidential maxim 500.000lei).

c krtier?:D

kiss_tyna
27.02.2007, 08:01:20
Pentru fetele care vor sa-si cumpere rochita de mireasa din Pitesti si nu stiu unde sunt magazinele:eu stiu 11 magazine (din cate am numarat),daca vreti va spun pe unde sunt,daca vreti vin cu voi...:D

matrix
27.02.2007, 12:46:43
Buna!
Mersi Georgya pentru tot.Ideea e ca eu fac in salonul galben si totusi nimik.
Si pentru Alias meniul este de 900.000.
Ceea ce nu stiu este daca in ziua nuntii se mai serveste masa acolo.eu vreau sa aduc o agentie de nunti sa-mi aranjeze restaurantul.pentru huse kiar nu le mai dau nici un ban astora de la restaurant prefer sa platesc pe unii care se ocupa cum trebuie si-mi respecta dorintele.
Pupici

blondy
27.02.2007, 14:38:16
Pentru fetele care vor sa-si cumpere rochita de mireasa din Pitesti si nu stiu unde sunt magazinele:eu stiu 11 magazine (din cate am numarat),daca vreti va spun pe unde sunt,daca vreti vin cu voi...:D

Buna!

Ar fi interesant sa ne spui pe unde sunt (macar cateva mai bune) si ceva preturi daca stii.

Multmumim.

Fluturas
27.02.2007, 18:38:31

Sigur ca vrem sa ne spui unde ce si cum! Eu mai intai de toate as vrea sa ma duc la casa liz, am vazut cateva rocghite in vitrina si mi s-au parut mai dragutze.

Fluturas
27.02.2007, 18:39:56
Buna!
Si eu sunt noua pe acest site dar aici afli foarte multe lucruri interesante. Eu abia azi mi-am comanda rochia, o fac pe comanda la un magazin pe calea Bucuresti (ultimul cand cobori pe dreapta). Au niste modele super si sunt chiar accesibile. Am cautat in tot orasul si nu mi-a placut nimic, am fost si la Bucuresti (acum 3 zile) pe renumita strada Lipsacani unde sunt o gramada de magazine dar nu mi-a placut nimic. Preturile sunt acceptabile acolo intre 600 si 1.000 RON dar sunt materiale urate. La marile case de moda ale creatorilor nu am indraznit, pentru ca preturile pleaca acolo de la 1000 EURO.
Pentru detalii iti dau adresa de mail [email protected]
Multa bafta in continuare!

unde mai exact pe calea bucuresti?cat dureaza comanda?

kiss_tyna
27.02.2007, 18:54:52
O sa fac o lista a magazinelor...sper sa nimeriti (pt ca nu prea stiu sa va explic):
1.Pe stradutza de langa liceul Zinca;
2.Langa Piata Mare(langa izvor) sunt 3 magazine;
3.Pe Calea Bucuresti mai sunt 2 magazine unul este la iesirea din Piata Mare cum ar veni si al doilea putin mai incolo(inspre centru dar tot pe Calea Bucuresti);
4.Casa de moda Liz care este vis-a-vis de liceul economic(langa Banc-Post)
5.Mai este un magazin,de la pasajul de la Trivale mergi inspre Liceul acela care pe vremuri se numea textila dar nu ajungi pana acolo(magazinul este pe colt la un bloc la parter)
6.Alt magazin este vis-a-vis de Germanos la etajul 3
7.Am mai vazut o rochita de mireasa in blocul de langa BCR,la etaj deasupra unui salon de coafura pt copii
8.In Fortuna cam pe la mijloc este un raion cu rochite de mireasa
Daca imi mai amintesc va mai spun:*

kiss_tyna
27.02.2007, 18:58:38
Intr-adevar pe Calea Bucuresti am fost si eu la magazinul acela si au preturi accesibile....rochita ti-o fac intr-o luna si jumatate (asa mi-a spus vanzatoarea) si daca vrei poti modifica si culoarea si poti de exemplu sa combini corsetul care iti place de la o rochita cu fusta de la alta rochita....Sunt de treaba.Dar daca te duci sa probezi nu te lasa decat daca esti hotarata sa cumperi de la ei.

Fluturas
27.02.2007, 18:59:10
e bine si-atat,multumim

blondy
27.02.2007, 20:18:58
O sa fac o lista a magazinelor...sper sa nimeriti (pt ca nu prea stiu sa va explic):
1.Pe stradutza de langa liceul Zinca;
2.Langa Piata Mare(langa izvor) sunt 3 magazine;
3.Pe Calea Bucuresti mai sunt 2 magazine unul este la iesirea din Piata Mare cum ar veni si al doilea putin mai incolo(inspre centru dar tot pe Calea Bucuresti);
4.Casa de moda Liz care este vis-a-vis de liceul economic(langa Banc-Post)
5.Mai este un magazin,de la pasajul de la Trivale mergi inspre Liceul acela care pe vremuri se numea textila dar nu ajungi pana acolo(magazinul este pe colt la un bloc la parter)
6.Alt magazin este vis-a-vis de Germanos la etajul 3
7.Am mai vazut o rochita de mireasa in blocul de langa BCR,la etaj deasupra unui salon de coafura pt copii
8.In Fortuna cam pe la mijloc este un raion cu rochite de mireasa
Daca imi mai amintesc va mai spun:*

Buna fetelor,

dar cu rochia pentru cununia civila ce faceti?Ati gasit cate ceva?

Blondy.

georgya
28.02.2007, 09:06:59
Buna!
Mersi Georgya pentru tot.Ideea e ca eu fac in salonul galben si totusi nimik.
Si pentru Alias meniul este de 900.000.
Ceea ce nu stiu este daca in ziua nuntii se mai serveste masa acolo.eu vreau sa aduc o agentie de nunti sa-mi aranjeze restaurantul.pentru huse kiar nu le mai dau nici un ban astora de la restaurant prefer sa platesc pe unii care se ocupa cum trebuie si-mi respecta dorintele.
Pupici

eu fac in salonul asbastru si de-asta am huse<:-P , stiu ca in salonul galben scaunele arata bine si fara huse, cel putin asa erau acum 2 ani la nunta unei verisoare.

Fluturas
28.02.2007, 09:08:40
Pai dragutza Blondy...eu n-am cautat.Astept sa intre in magazine hainutze de vara si-apoi sigur voi gasi ceva.Daca nu,cumpar material si-mi fac.

georgya
28.02.2007, 09:10:25
eu nu am gasit nimik sa-mi placa pt cununia civila:-<

ayana2010
28.02.2007, 18:12:29
Buna fetelor,

dar cu rochia pentru cununia civila ce faceti?Ati gasit cate ceva?

Blondy.

yo o fac la casa d moda....(ups nu mai stiu cum s num)... langa bonita! deja mi-am dat comanda...

alias
01.03.2007, 13:57:06
unde mai exact pe calea bucuresti?cat dureaza comanda?

Buna! Chiar am fost ieri la magazin sa-mi dau comanda si pe 12 am prima proba. Dureaza intre o luna o luna si jumatate. Au si in vitrina unele f frumoase acum. Cand cobori pe cale abucuresti este ultimul magazin pe dreapta, chiar inainte de straduta care duce in piata. Intrarea este din acea straduta, are vedere pe 2 parti. Poti sa combini rochiile intre ele sau sa faci cum vrei tu. Ma costa 11 mil din organza grofata, saten si tafta la corset. Nu e mult zic eu.
Multa bafta! pentru detalii id-ul meu este alimatei

arinutza
05.03.2007, 08:27:52
Buna! Chiar am fost ieri la magazin sa-mi dau comanda si pe 12 am prima proba. Dureaza intre o luna o luna si jumatate. Au si in vitrina unele f frumoase acum. Cand cobori pe cale abucuresti este ultimul magazin pe dreapta, chiar inainte de straduta care duce in piata. Intrarea este din acea straduta, are vedere pe 2 parti. Poti sa combini rochiile intre ele sau sa faci cum vrei tu. Ma costa 11 mil din organza grofata, saten si tafta la corset. Nu e mult zic eu.
Multa bafta! pentru detalii id-ul meu este alimatei

Alias, vezi ca arinutza este chiar nasa ta ...=))

24danyela
07.03.2007, 19:38:40
buna Arina! Te rog spune-mi si mie unde este restaurantul luk.Ma intereseaza cat mai multe restaurante din Pitesti.

ayana2010
08.03.2007, 00:06:55
buna Arina! Te rog spune-mi si mie unde este restaurantul luk.Ma intereseaza cat mai multe restaurante din Pitesti.

am mai spus, e restaurantul celor de la lukoil, la iesire din pit pe la podul viilor. are capacitate de 85 persoane, in cateva zile se apuca de renovat si marit. se extinde si pe terasa. o sa ajunga la capacitate de 125 persoane, din cate am inteles!

24danyela
14.03.2007, 11:51:13
Acum stiu unde e! Chiar am fost la o nunta acolo,dar nu stiam ca se numeste asa. Merci frumos!

ayana2010
14.03.2007, 20:52:04
Acum stiu unde e! Chiar am fost la o nunta acolo,dar nu stiam ca se numeste asa. Merci frumos!

heh... de cand voiam sa gasesc pe cineva care a fost la o nunta acolo!
cum a fost, ati fost multumiti de ospatari? ce nu era in ordine?? plssss... spune-mi ca sa vad ce mai pot remedia, pt ca eu vreau sa fie totul perfect

lorellay
17.03.2007, 08:10:26
Buna fetelor..am nevoie de ajutor...vrem sa ne casatorim in octombrie anul acesta adica 2007..dar nu stiu de unde sa incep! parca nici nu pot sa gandesc...incotro sa ma duc...Ma uit doar aiurea pe net...spuneti-mi...icotro...oare am sanse sa gasesc o sala pentru luna octombrie?Nu sunt din pitesti..dar aici stau de ceva timp..si nunta va fi aici in Pitesti...Dati-mi si mie ceva sfaturi...multumesc...
Pupici multi...
Sorana

Fluturas
17.03.2007, 09:35:49
Buna Sorana,bine-ai venit in randul miresicilor din Pitesti. Mai intai de toate spune ce anume te intereseaza?Da mai multe detalii..

blondy
17.03.2007, 10:11:11
Buna fetelor..am nevoie de ajutor...vrem sa ne casatorim in octombrie anul acesta adica 2007..dar nu stiu de unde sa incep! parca nici nu pot sa gandesc...incotro sa ma duc...Ma uit doar aiurea pe net...spuneti-mi...icotro...oare am sanse sa gasesc o sala pentru luna octombrie?Nu sunt din pitesti..dar aici stau de ceva timp..si nunta va fi aici in Pitesti...Dati-mi si mie ceva sfaturi...multumesc...
Pupici multi...
Sorana

Buna,

in primul si in primul rand ar trebui sa iti cauti un restaurant, asta e primul pas pe care trebuie sa il faci dar cred ca este putin cam tarziu si tare imi este ca toate restaurantele sunt arvunite pana la sfarsitul anului.Noi cand am cautat restaurant ne-am dus personal pe la fiecare restaurant in parte si am vazut cum erau capacitatea lor si daca sunt disponibile.Deci cat mai urgent mergeti sa va uitati , iti sugerez cateva restaurante pe care le stiu eu poate ai noroc: Alcadibo e in parcarea din spate de la Fortuna,Regat e langa politia circulatie,Yaki (unde fac eu) e pe Fratii Golesti pana in Rompetrol,Carmen e pe bulevard vizavi de Muntenia,Muntenia si restaurantul si Crama,Magic(vezi ca sunt 2 unul e pe Rahovei langa colegiul Bratianu si unu e in trivale dupa Castel - asta are capacitate foarte mare),Castelul, de asemenea, dar aici cred ca sunt slabe sanse se mai gasesti ceva fiind foarte solicitat,Victoria este vizavi de colegiul Zinca, insa are capacitate mica in jur de 100 de persoane.Cam pe astea le stiu eu.Daca rezolvi problema asta urmatoarea ar fi sa iti gasesti o formatie sau un DJ, iar apoi sa vorbesti la biserica!

Bafta si cat mai repede treceti la treaba!

lorellay
17.03.2007, 15:42:53
Nu stie nimeni nici o nunta care nu mai este anul asta si au arvunit deja restaurantul?

24danyela
19.03.2007, 11:23:44
heh... de cand voiam sa gasesc pe cineva care a fost la o nunta acolo!
cum a fost, ati fost multumiti de ospatari? ce nu era in ordine?? plssss... spune-mi ca sa vad ce mai pot remedia, pt ca eu vreau sa fie totul perfect
Sa stii ca mie personal mi-a placut acolo. Mi se pare o ambianta mai intima si intr-adevar la mancare nu aveai ce sa reprosezi. Doar ca, chelnerii erau mai nesimtiti. Unde am stat eu la masa (si am stat cu rudele miresei) chiar a fost un incident cu un chelner. A venit unul cu un tupeu fantastic si pur si simplu a luat sticla de garrone plina de pe masa si se ducea cu ea spre bucatarie. Iubi meu a fost pe faza si i-a spus imediat mirelui. Acesta din urma i-a cerut socoteala si ospatarul drept raspuns ii spune mirelui a luat-o de pe masa ca a vazut ca nu se bea si ca vroia sa o puna la alta masa.
Oricum, pe total a fost frumos...

ayana2010
19.03.2007, 11:29:38
Sa stii ca mie personal mi-a placut acolo. Mi se pare o ambianta mai intima si intr-adevar la mancare nu aveai ce sa reprosezi. Doar ca, chelnerii erau mai nesimtiti. Unde am stat eu la masa (si am stat cu rudele miresei) chiar a fost un incident cu un chelner. A venit unul cu un tupeu fantastic si pur si simplu a luat sticla de garrone plina de pe masa si se ducea cu ea spre bucatarie. Iubi meu a fost pe faza si i-a spus imediat mirelui. Acesta din urma i-a cerut socoteala si ospatarul drept raspuns ii spune mirelui a luat-o de pe masa ca a vazut ca nu se bea si ca vroia sa o puna la alta masa.
Oricum, pe total a fost frumos...

ups.... noi o sa punem doar vin si tuica pe masa... restul bauturilor la bar! deci nu va mai fi nevoie sa vina s-o ia de pe masa...trece pe la bar si o baga in geanta=)) =)) ! sper sa iasa bine!
merci<:-P

lorellay
19.03.2007, 12:58:22
Multumesc pentru raspunsuri....
Am gasit sala azi...LA cornul Vanatorului....E ok..sunt multumita

rocsi6666
19.03.2007, 13:40:41
SUPERRRRRRRRRRRR! ma bucur ptr. tine, sa stii ca ai destul timp, poate doar daca vrei o anumita formatiemai cautata sa intampini probleme...eu am avut DJ, deci am scapat de problema asta...sa faci un antecontract cu cei de la cornu, sa stabiliti pretul ptr. meniuri, sa nu cumva sa il mareasca pana in oct.

ayana2010
20.03.2007, 09:09:09
off topic, foarte off topic!!!
daca stiti de vreo garsoniera de inchiriat sa ma anuntati si pe mine, va rog! vin soacra-mea si cumnata-mea din italia si trebuie sa le gasim o gars pentru 2 luni... oferta este foarte mica in perioada asta, de 2 sapt nu gasim nimic!!!
scuze pt off topic, dar nu aveam unde sa pun!!!

lorellay
21.03.2007, 11:32:37
Nu as putea sa merg la primarie in rochia de mireasa?Trebuie neaparat altceva?Si dupa aia ma duc acasa si ma schimb?Sau cum se face?La mine...adica in ardeal...te poti duce la primarie in rochia de mireasa si de acolo direct la biserica....

ayana2010
21.03.2007, 11:34:44
Nu as putea sa merg la primarie in rochia de mireasa?Trebuie neaparat altceva?Si dupa aia ma duc acasa si ma schimb?Sau cum se face?La mine...adica in ardeal...te poti duce la primarie in rochia de mireasa si de acolo direct la biserica....

am citit si eu pe forum ca poti merge la primarie in rochia de mireasa.. la noi nu se practica asa... cel putin asa stiu eu!!!

ayana2010
21.03.2007, 13:16:59
miresicilor, care dintre noi, pitestencele se marita prima????

rocsi6666
21.03.2007, 15:01:10
nu vad de ce nu te-ai duce, chiar daca pe aici nu prea se obisnuieste...Eu am fixat cununia civila cu o luna inainte, dar planul initial erau ambele in aceeasi zi si nu aveam de gand sa ma fatai pe drumuri sa ma schimb...trebuie sa ai grija cum le programezi doar..

arinutza
22.03.2007, 13:25:22
>:D< felicitari, si sper sa ai o nunta superba, ca toate cele de pe forum...si sa dea Domnul sa va descurcati bine cu toate pregatirile....

ayana2010
22.03.2007, 17:40:08
daca vreti sa participati si voi s-a deschis un subiect " sa aducem o bucurie micutilor neajutorati" , maine se va deschide un cont si de paste sa le cumparam ceva micutilor din orfelinate! thanks

Fluturas
25.03.2007, 19:34:46
Chiar nu e nimeni care sa imi spuna si mie cate ceva despre Alcadibo? Daca ati fost la vreo nunta pe acolo...

Sorry...nu te pot ajuta ptr ca nu am fost acolo niciodata.Am sa ma interesez pentru ca am o colega care are nunta acolo in iulie.
Vin maine cu detalii.Citesti si tu ce-au spus fetele pe aici ,sigur gasesti si despre alcadibo .

24danyela
26.03.2007, 08:50:50
[quote=AlexandraGiorgiana;156839]Sorry...nu te pot ajuta ptr ca nu am fost acolo niciodata.Am sa ma interesez pentru ca am o colega care are nunta acolo in iulie.
Vin maine cu detalii.Citesti si tu ce-au spus fetele pe aici ,sigur gasesti si despre alcadibo .[/quote
Multumesc AlexandraGiorgiana...Am mai citit si ce s-a scris despre Alcadibo...Astept noutati...:*

24danyela
26.03.2007, 09:00:37
iar in legatura cu pretul, niciun restaurant nu cred ca poate garanta ca nu va creste pretul la meniu cu 5-10 ron de la un an la altul! adica asa mi-au zis mie cand am fost sa caut.. ca pretul poate creste pana in 10ron!
Noi am facut contract si l-am pus sa specifice ca pretul acesta va ramane pt la anul. Nu cred ca ne va spune alt pret din moment ce a scris in contract...

Fluturas
26.03.2007, 09:23:14
[quote=AlexandraGiorgiana;156839]Sorry...nu te pot ajuta ptr ca nu am fost acolo niciodata.Am sa ma interesez pentru ca am o colega care are nunta acolo in iulie.
Vin maine cu detalii.Citesti si tu ce-au spus fetele pe aici ,sigur gasesti si despre alcadibo .[/quote
Multumesc AlexandraGiorgiana...Am mai citit si ce s-a scris despre Alcadibo...Astept noutati...:*

Ok,am sa-ti scriu mai tarziu ce si cum.