PDA

Versiunea completa : Restaurant Hotel Prahova

pisu_bun
05.05.2009, 11:59:25
Buna fetelor. Am vazut multe restaurante pe aici insa Prahova...nimic.
Iata de ce eu zic ca avand nunta aici, voi fi in asentimentul multor miresici.
Eu voi incepe discutia printr-o intrebare....daca ma poate ajuta cineva cu ceva pareri despre Ana Maria Design. firma pe care o recomanda cei de la aces local.
Multumesc si va astept :)

dany_nro
15.05.2009, 10:59:47
hello! ne poti spune mai multe detalii despre acest restaurant?
[-o<

strumf08
15.05.2009, 13:14:50
Eu voi incepe discutia printr-o intrebare....daca ma poate ajuta cineva cu ceva pareri despre Ana Maria Design. firma pe care o recomanda cei de la aces local.

cu riscul de ma repeta (cred ti-am mai raspuns la aceasta intrebare pe furnizori de servicii), tipa e ok si pozele pe care le-am vazut, dar preturile sunt un pic cam mari fata de ce am mai vazut eu (am mai discutat cu vreo 5-6 firme).

pisu_bun
18.05.2009, 10:33:26
ffff adevarat. tipa e destul de ok insa preturile sunt mari....
si pe langa asta....nu are nici variante...nu e deloc flexibila...sau poate trebuie sa stii cum sa o iei...
imi cer scuze daca cumva nu am vazut raspunsul tau la furnizorii de servicii insa iti multumesc ca mi-ai mai raspuns o data :)

pisu_bun
18.05.2009, 10:34:31
cu riscul de ma repeta (cred ti-am mai raspuns la aceasta intrebare pe furnizori de servicii), tipa e ok si pozele pe care le-am vazut, dar preturile sunt un pic cam mari fata de ce am mai vazut eu (am mai discutat cu vreo 5-6 firme).
iti pot da mai multe detalii insa momentan mai sunt unele lucruri pe care trebuie sa le pun la punct ca sa iti pot spune exact cum stau lucrurile...
cam ce te intereseaza in mod special?! poate te pot ajuta cu vreo info.

strumf08
20.05.2009, 21:02:20
ffff adevarat. tipa e destul de ok insa preturile sunt mari....
si pe langa asta....nu are nici variante...nu e deloc flexibila...sau poate trebuie sa stii cum sa o iei...
imi cer scuze daca cumva nu am vazut raspunsul tau la furnizorii de servicii insa iti multumesc ca mi-ai mai raspuns o data :)

si mie mi s-a parut ca nu e flexibila deloc.pai pentru masa mirilor aranjametul e de la 350 in sus...adica oau!!!! si daca vrei altceva (de exemplu eu pun pe masa noastra aceleasi arajamente ca si pe mesele invitatilor) nu se poate..

pisu_bun
21.05.2009, 12:29:42
si mie mi s-a parut ca nu e flexibila deloc.pai pentru masa mirilor aranjametul e de la 350 in sus...adica oau!!!! si daca vrei altceva (de exemplu eu pun pe masa noastra aceleasi arajamente ca si pe mesele invitatilor) nu se poate..

mai cautam...sper sa gasim ceva ok....
cu Ploiestiul sincer mi se pare asa greu....cam lipsit de varinate....
Si help!!! nu stiu cum sa ma mai abonez la un subiect si cum sa ma dezabonez de la altul...
offtopic dar nu pot sta cu ferestrele deschise tot timpul....:P

strumf08
21.05.2009, 13:00:41
Si help!!! nu stiu cum sa ma mai abonez la un subiect si cum sa ma dezabonez de la altul...

nu stiu de ce zici ca nu sunt variante.sunt destule firme si in ploiesti..bine nu ca in bucuresti, dar nici nu se compara ca si suprafata si numar de locuitori...

mila
23.05.2009, 22:27:43
Draga pisu, nu vreau sa fac reclama nimanui.Dar atata timp cat eu sunt multumita de cineva, nu vad de ce sa nu recomand si altor persoane . Eu am contract cu Dalavini si am ramas foarte surprinsa de ceea ce s-a spus , cum ca are preturi mari. Nu-i adevarat.Foarte multi dintre cei inregistrati aici am impresia ca sunt firme care incearca sa faca reclama proasta altora in loc sa-si faca reclama buna prin ceea ce ofera. Eu mi-am ales de exemplu un aranjament de prezidiu la 200 lei numai cu orhidee imperiala si crede-ma este f.mare ceea ce am ales eu pentru ca Lavinia lucreaza numai pe poze ca sa nu aiba nici un client nimic de obiectat dupa. Avea si la 150 lei din trandafiri, orhidee normala si miniroze-superb.Husele din tafta creponata- 5,5 lei iar cele din brocart -6 lei si are f. multe tipuri de materiale. Dupa cum am mai spus eu am luat oferte de la mai multe agentii inainte sa ma hotarasc. Ce am observat este ca multe agentii scad preturile la huse de exemplu si le ridica la alte servicii care cred ei ca sunt indispensabile si de multe ori le ia ochii mirilor.Ti-am dat cateva exemple. Sfatul meu este sa mergi si la aceasta agentie si sa te convingi.E vorba de banii si nunta ta.Bafta

pisu_bun
04.06.2009, 18:03:55
Fetelor va multumesc din suflet pt raspunsuri.
intr-adevar in Ploiesti sunt multe firme insa ofera cam toate aceleasi produse....nu ceea ce cautam eu...
intr-adevar Dalavini mi se pare scumpicel dar am aflat k este a doua firma cuc are colaboreaza acest restaurant :)
inca nu am luat legatura cu fata insa am gasit si o alternativa mai scazuta ca pret...oameni foarte flexibili....si ff draguti...sunt dispusi sa-ti ofere variante pe gustul tau.
revin cu informatii dupa intalniri :P (pe care sper sa nu le ratez).
din nou spun ca stiu ca sunt mofturoasa dar poate asta o sa fie de folos cuiva care cauta altceva.....sau are ideile proprii :D
cine stie poate voi gasi si eu ceva pe gustul meu; sau de ce nu?! sa se faca?! inca nu am explorat toate varinatele
va pup si spor!!

misonik
09.06.2009, 15:30:51
Buna, pisu
Si eu ca si tine sunt in cautarea unei firme care sa se plieze pe cerintele noastre. Da-mi un semn cand ai ceva informatii, si poate facem schimb.
Merci!

strumf08
19.06.2009, 08:03:10
fetelor, cat e meniul anul acesta la Hptel Prahova?multumesc :* :* :*

alexa_razv
19.06.2009, 12:38:39
Buna ziua,
Am un mare dezavantaj ca sunt din Timisoara iar nunta mea va fi in Ploiesti. Nu stiu nimic despre nimic. Astept orice sfat din partea Dvs. si savurez cu placere orice vad pe acest site. Deci...m-ar interesa si daca cedeaza cineva vreun restaurant pt septembrie 2009. Va multumesc anticipat.

Elena83
25.06.2009, 18:54:34
buna!
eu am o prietena care a facut aranjamentele salii cu o firma foarte deschisa si in plus de asta i-au facut si aranjamentele cu florile de la cununie(asa a vrut ea),si nu a costat-o nici foarte mult.A iesit foarte dragut...din pacate nu am poze sa pun (momentan)
Pupici.

noir
25.06.2009, 23:06:20
Fetelor va multumesc din suflet pt raspunsuri.
intr-adevar in Ploiesti sunt multe firme insa ofera cam toate aceleasi produse....nu ceea ce cautam eu...
intr-adevar Dalavini mi se pare scumpicel dar am aflat k este a doua firma cuc are colaboreaza acest restaurant :)
inca nu am luat legatura cu fata insa am gasit si o alternativa mai scazuta ca pret...oameni foarte flexibili....si ff draguti...sunt dispusi sa-ti ofere variante pe gustul tau.
revin cu informatii dupa intalniri :P (pe care sper sa nu le ratez).
din nou spun ca stiu ca sunt mofturoasa dar poate asta o sa fie de folos cuiva care cauta altceva.....sau are ideile proprii :D
cine stie poate voi gasi si eu ceva pe gustul meu; sau de ce nu?! sa se faca?! inca nu am explorat toate varinatele
va pup si spor!!

Nu ai mai scris nimik; ai gasit pana la urma cea ce -ti doreai? ai ramas datoare cu info.:-p

strumf08
17.07.2009, 11:56:43
v-am povestit ca am fost pe 11.07 la o nunta la prahova.am aflat si cat a fost meniul:97 euro fara bautura.

EveningStar
19.07.2009, 23:00:02
v-am povestit ca am fost pe 11.07 la o nunta la prahova.am aflat si cat a fost meniul:97 euro fara bautura.
si cam ce a intrat in pretul acesta?merg si eu la o nunta acolo in curand.doar mancarea sau si decoratiunile?

raluca_popeasca
24.07.2009, 10:20:50
depiunde f mult de meniu. noi de exemplu am fost nasi acolo acum o saptamana iar meniul a fost 50 eur.
oricum 97 mi se pare f mult:O . mi-e greu sa cred ca si-au acoperit cheltuielile

strumf08
24.07.2009, 12:27:24
si cam ce a intrat in pretul acesta?merg si eu la o nunta acolo in curand.doar mancarea sau si decoratiunile?

cred ca totusi am inteles eu gresit 97 pt 2 persoane, pt ca nasa mea a fost la nunta in aceeasi zi, am comparat meniurile si nu era f mare diferenta :-$ , iar ea stia sigur ca meniul e 50 de euro.....SCUZE PT DEZINFORMARE :-s :-s :-s :-s

raluca_popeasca
24.07.2009, 13:09:03
cred ca totusi am inteles eu gresit 97 pt 2 persoane, pt ca nasa mea a fost la nunta in aceeasi zi, am comparat meniurile si nu era f mare diferenta :-$ , iar ea stia sigur ca meniul e 50 de euro.....SCUZE PT DEZINFORMARE :-s :-s :-s :-s

asa da, e mult mai bine.eu una nu mi-as fi permis sa ma duc la o nunta unde meniul e 400 ron/pers

strumf08
24.07.2009, 18:59:38
asa da, e mult mai bine.eu una nu mi-as fi permis sa ma duc la o nunta unde meniul e 400 ron/pers

pai nici eu...dar nu au spus cat e meniul....am fost la niste cunostinte care si-au permis sa faca nunta cu banii lor....eu am luat-o ca o invitatie la restaurant |(nu intelegeti ca nu le-am dat dar), totul a fost deosebit.nici macar plicuri de bani nu au avut

CONT-INCHIS-047
31.07.2009, 17:03:11
Cu siguranta meniul a fost pentru 2 persoane caci eu am avut acolo anul trecut si nu avea cum sa se dubleze meniul.Oricum sunt foarte de treaba cei de acolo incepand de la director, la sef de sala, ospatari, etc

anamaxim85
04.10.2009, 21:22:16
e firma cu preturi mari.

roxana87
08.10.2009, 17:03:54
buna,
cei de la prahova accepta si alta firma de aranjamente?
Multumesc,
Roxana

CONT-INCHIS-047
01.12.2009, 14:33:38
buna,
cei de la prahova accepta si alta firma de aranjamente?
Multumesc,
Roxana
Da, accepta.

gabitzzaa
18.12.2009, 17:09:51
dar avansul cam cat costa?sala chiar asa de frumoasa este k din afara nu stiu ce sa zic:(

rbaciuro
20.01.2010, 09:17:39
Buna miresici,

Sunt noua pe acest forum , sunt din Ploiesti si doresc sa fac nunta la Hotel Prahova. Poate sa-mi spuna cineva cum sunt restaurantele acestui hotel, cum e servirea, ..... A fost cineva la nunta acolo?

Ioana_krys84
22.01.2010, 14:15:41
Buna miresici,

Sunt noua pe acest forum , sunt din Ploiesti si doresc sa fac nunta la Hotel Prahova. Poate sa-mi spuna cineva cum sunt restaurantele acestui hotel, cum e servirea, ..... A fost cineva la nunta acolo?

Buna!

Hotel Prahova are restautante elegante, foarte frumoase iar servirea este impecabila. singurul inconvenient este ca trebuie sa faci nunta de 200 persoane cel putin intru-cat salile sunt foarte mari.

pisu_bun
22.01.2010, 14:52:50
Buna fetelor.
Am revenit si eu cu info.
Intr-adevar aici am avut nunta si a iesit fff frumos. Mancarea foarte buna si aspectoasa, meniul ca pret undeva intre 50-60 euro nu mai tin minte exact fara bauturi, si servirea impecabila.
Sali au si de capacitate mare si mica astfel:
sunt 3 sali:
1 de parca pana intr-o suta de persoane (cea cu terasa) este sala din mijloc
1 la intrare (cea in care am facut eu) - Salon National de cam maxin 175 - cu posibilitate de extindere la bar pana pe la 200 pers.
1 sala mare cam de 300 de pers.
Cu aranjamentele este mai complicat pentru ca ei colaboreaza cu doar 2 firme care au preturi mari. Eu va recomand Dalavini si nu Ana Maria Design pentru ca au preturi asemanatoare insa Lavinia este mult mai deschisa si draguta si se implica mai mult in realizarea dorintelor voastre pe cand Ana Maria din pacate nu. Ea face doar ceea ce are sa va prezinte nu va da solutii pt ce vreti voi.
In caz ca se poate veni cu alta firma eu va recomand Cochet, pentru ca au preturi bune si au mai lucrat acolo ff bine.
Ringul in sala de 175 este frumos, iar si mai bine....hotelul il gasiti cu poze ale restaurantului...pe internet

Am avut in schimb si o problema. Pentru ca ei nu pot oferi tortul, a trebuit sa il iau de la o alta cofetarie, iar cand a ajuns, era perfect. Ei insa nu cred ca l-au bagat la frigider, s-a topit si s-a lasat intr-o parte. Nu stiu unde l-au tinut si ce s-a intamplat...insa bine ca nu a fost ff vizibil...s-au descurcat ok.

Aveti posibilitatea organizarii de spectacole pt nunta...si este fff elegant daca este aranjat destul de simplu, pentru ca el in sine este destul de incarcat cu elemente decorative.
Nu prea mai stiu ce sa va mai spun insa daca mai aveti intrebari...sau imi mai amintesc ceva...va scriu cu cea mai mare placere!
Pup!!

VERA
23.01.2010, 21:28:36
Noi am avut nunta in salon National si am avut 85 de persoane , spatiul a fost umplut ff bine si nu a dat senzatia de lume raspandita in salon, au fost mese rotunde si a dat ff bine

ioanagabiro
24.01.2010, 11:27:55
la sala de 300 de persoane a avut cineva????si asteptam poze de la miresicile care au facut deja nunta.....si de asemenea impresii.multumim celor care au facut-o deja:)

rbaciuro
25.01.2010, 09:07:04
Draga miresici,

Parerile voastre mi-au fost de ajutor. Am decis sa facem nunta la Hotel Prahova- restaurant National. Mi-a placut tare mult sala. Sper sa fie o alege buna.Saptamana aceasta mergem sa incheiem contractul. Stiti cumva daca aplica taxa de dop pentru bauturile aduse din afara? Am inteles ca unele restaurante aplica aceasta taxa in cazul in care nu alegi bauturile de la ei.

Pupici.

pisu_bun
25.01.2010, 09:58:29
Noi am avut nunta in salon National si am avut 85 de persoane , spatiul a fost umplut ff bine si nu a dat senzatia de lume raspandita in salon, au fost mese rotunde si a dat ff bine
Buna.
Am citit raspunsul si nu-mi vine sa cred ca ti-au dat sala pentru 85 de persoane. Pe mine ma "obligau" indiferent de nr de persoane care veneau sa platesc pentru cel putin 150 cam asa ceva :)
intr-adevar cred k 85 de persoane e super salonul acesta si cu mese rotunde. Acelea sunt ff frumoase :) mai ales daca nu sunt prea mari ca lumea sa se poata intelege.
Felicitari si pt bebe acum !! :D

VERA
25.01.2010, 13:17:59
Buna.
Am citit raspunsul si nu-mi vine sa cred ca ti-au dat sala pentru 85 de persoane. Pe mine ma "obligau" indiferent de nr de persoane care veneau sa platesc pentru cel putin 150 cam asa ceva :)
intr-adevar cred k 85 de persoane e super salonul acesta si cu mese rotunde. Acelea sunt ff frumoase :) mai ales daca nu sunt prea mari ca lumea sa se poata intelege.
Felicitari si pt bebe acum !! :D

Chiar nu am avut nici un fel de impediment contractul a fost semnat pe un minim de 80 pers.
Mersi pentru urare si te steptam in sectiunea "Bebe " :*

r_1212
26.01.2010, 18:25:13
Noi am fost astazi la Prahova si am cerut informatii despre salonul mare, cel de 300 persoane - BLUE SALON - si am obtinut un tarif de 220-240Ron/meniu, pentru luna iulie 2011. In acest pret intra 4 feluri de mancare, painea, salatele si 2 cafele de persoana. Restul aduci tu: tortul si bauturile. Nu stiu insa daca se percepe vreo taxa de inchiriere a salii, pentru ca am uitat sa intrebam... asa ca poate ne puteti ajuta cu acest detaliu destul de important. Chelnerul ne-a recomandat pentru amenajarea salii pe Ana Maria, insa probabil ca o sa alegem pe Dalavin, dupa ce am citit un post anterior. Daca va mai pot ajuta cu ceva, scrieti aici. Sper si eu la un raspuns pentru problemuta mea!

pisu_bun
26.01.2010, 19:32:52
Sa stii k avansul asta este in functie de persoana sa zic asa adica cel putin eu asa cred. La unii am auzit ca au dat avans si l-au scazut din pretul final....noua ne-au zis ca ne iau taxa de inchiriere a salii...deci cel mai bine este sa intrebi. Depinde si cum te intelegi cu Dl Bogdan sau cu cine tratezi cred....
Ei pe Ana Maria o recomanda nu am idee de ce (ei stiu ce intelegere au) insa sa stii ca din punctul meu de vedere nu strica sa te vezi cu ambele firme, poate intre timp s-au mai schimbat....ca preturi...oferte....eu am vazut cam in perioada nuntii mele ca Ana Maria deja avea o oferta mai bogata decat mi-a prezentat mie....
Siiii nu strica sa intrebi daca nu cumva accepta sa vii cu alta firma (gen Cochet Design care stiu ca a mai facut acolo si a iesit minunat, si ca preturi nici nu se compara cu cele doua ale lor) sau orice alta firma gasesti si iti place (dar daca tot nu accepta ca regula generala......poate macar una care a mai aranjat acolo accepta).
Bafta si cu ce va mai putem ajuta, spuneti :)

ioanagabiro
27.01.2010, 13:17:37
Noi am fost astazi la Prahova si am cerut informatii despre salonul mare, cel de 300 persoane - BLUE SALON - si am obtinut un tarif de 220-240Ron/meniu, pentru luna iulie 2011. In acest pret intra 4 feluri de mancare, painea, salatele si 2 cafele de persoana. Restul aduci tu: tortul si bauturile. Nu stiu insa daca se percepe vreo taxa de inchiriere a salii, pentru ca am uitat sa intrebam... asa ca poate ne puteti ajuta cu acest detaliu destul de important. Chelnerul ne-a recomandat pentru amenajarea salii pe Ana Maria, insa probabil ca o sa alegem pe Dalavin, dupa ce am citit un post anterior. Daca va mai pot ajuta cu ceva, scrieti aici. Sper si eu la un raspuns pentru problemuta mea!

o sa merg si eu sa vad sala Blue Salon la sfarsit de saptamana sau saptamana viitoare.......daca vrei o sa intreb eu atunci. nu este cam mult meniul?(:| .cum ti s-a parut ringul de dans?este loc suficient? si o problema ar mai fi aerul conditionat(sper sa faca fata la un numar asa mare de persoane)......aveau rezervari luate in iunie 2011:D?

rbaciuro
27.01.2010, 16:00:37
o sa merg si eu sa vad sala Blue Salon la sfarsit de saptamana sau saptamana viitoare.......daca vrei o sa intreb eu atunci. nu este cam mult meniul?(:| .cum ti s-a parut ringul de dans?este loc suficient? si o problema ar mai fi aerul conditionat(sper sa faca fata la un numar asa mare de persoane)......aveau rezervari luate in iunie 2011:D?

Eu am avut o petrecere acum 2 ani in Salon Blue si a fost ok. Am fost 300 persoane si nu ne-am sufocat desi am dansat mult.
Si mie mi-ar fi placut sa fac nunta in acest salon insa nu o sa am atatea persoane invitate la nunta fapt pentru care am ales Nationalul.

pisu_bun
28.01.2010, 08:59:29
Din punctul meu de vedere restaurantul chiar este foarte elegant si frumos. Plus ca iti ofera destule posibilitati de aranjare destul de simpla fiind si el bogat in elemente decorative.
Va doresc sa aveti o nunta de vis!!

r_1212
28.01.2010, 10:33:23
Multumesc miresici!
Astazi o sa mergem sa mai vedem o data sala, sa discutam despre firma de aranjamente sala, sa intrebam si sa negociem eventuala chirie pentru spatiu si sa stabilim avansul pe care trebuie sa-l achitam.
Revin dupa-amiaza cu detalii.

r_1212
28.01.2010, 10:41:44

Buna!
Noua ni s-a parut acceptabil pentru Hotel Prahova, tinand cont ca la Tiara e 230 si la Regina Noptii Paulesti este 220.
Ringul de dans este imens, loc este suficient, chiar aerisit pentru 25-28 mese a cate 10 persoane, insa un incovenient este acela ca ringul este foarte lung iar de la masa de prezidiu pana la mesele de dupa ring este o distanta foarte mare (dar o sa vezi la fata locului).
Aerul conditionat nu parea o problema, insa iluminatul ni s-a parut cam slabut.
Pentru 2011 nu aveau nicio rezervare.

ioanagabiro
28.01.2010, 12:05:00
Buna!
Noua ni s-a parut acceptabil pentru Hotel Prahova, tinand cont ca la Tiara e 230 si la Regina Noptii Paulesti este 220.
Ringul de dans este imens, loc este suficient, chiar aerisit pentru 25-28 mese a cate 10 persoane, insa un incovenient este acela ca ringul este foarte lung iar de la masa de prezidiu pana la mesele de dupa ring este o distanta foarte mare (dar o sa vezi la fata locului).

inseamna ca acesta va fi pretul meniului in 2011 :)......nu eram la curent :D

ioanagabiro
31.01.2010, 11:12:38
buna miresici! mai am o intrebare......am inteles ca in contractul de la prahova este stipulat ceva de genul " alte comisioane"......si ca inseamna comision pt parcare,pt inchiriat sala......voi ati avut probleme cu asa ceva? >:D<

pisu_bun
01.02.2010, 09:15:54
inseamna ca acesta va fi pretul meniului in 2011 :)......nu eram la curent :D

Fetelor va vand un pont daca nu e prea tarziu pt voi. Am cunostinte care fac nunta la Regina Noptii la Paulesti sau unde este locatia si au meniul la 18 lei pt sfarsitul lunii mai. Am niste prieteni care mi-au spus ca acum meniurile pot fi negociate la sange si se pot obtine muuult sub aceste preturi!! Sunt persoane in cunostinta de cauza deci puteti incerca!! Bafta multa!!

pisu_bun
01.02.2010, 09:17:23
buna miresici! mai am o intrebare......am inteles ca in contractul de la prahova este stipulat ceva de genul " alte comisioane"......si ca inseamna comision pt parcare,pt inchiriat sala......voi ati avut probleme cu asa ceva? >:D<

Acest lucru trebuie clar stabilit de la inceput cand vezi contractul sau cand stai de vorba inainte de a-l semna cu dl director sau cine este responsabil.
Eu una nu am avut probleme cu costuri suplimentare fata de ceea ce am stabilit de la inceput.

ioanagabiro
01.02.2010, 19:46:48
Acest lucru trebuie clar stabilit de la inceput cand vezi contractul sau cand stai de vorba inainte de a-l semna cu dl director sau cine este responsabil.
Eu una nu am avut probleme cu costuri suplimentare fata de ceea ce am stabilit de la inceput.

multumesc pt raspuns.....:)

r_1212
01.02.2010, 19:54:03

Ce ai stabilit de la inceput?
Care au fost costurile incluse in contract si ce s-a adaugat (daca s-a adaugat) suplimentar contractului?

Multumesc! :-s

pisu_bun
02.02.2010, 09:26:38
Ce ai stabilit de la inceput?
Care au fost costurile incluse in contract si ce s-a adaugat (daca s-a adaugat) suplimentar contractului?

Multumesc! :-s

Deci: eu am dat doar avans, nu am dat nimic pentru inchirierea salii, si costurile au fost doar cele pentru meniuri. Atat a fost prevazut in contract ca si costuri, numai meniul * nr de persoane.
Bineinteles ca apoi se mai plateste consumatia de la bar (daca este cazul), insa la mine nu a fost...nu a comandat nimeni nimic in plus fata de ceea ce a fost inclus in meniu :)
Am putut aduce fructe, bauturi si snacks (alune...covrigei...)
:-* spor! Daca va mai pot ajuta cu ceva ce imi amintesc :P cu mare placere :)

r_1212
02.02.2010, 14:05:54
Am intrebat de eventualele alte costuri pentru ca la Tiara, in procentul cerut de domnul Tilimpea - conform contract, erau incluse mai multe plati suplimentare: "atentia" pentru ospatari, ceva ce denumeste dansul ca fiind "sparturi", fantana de ciocolata, cafele fara numar...si altele. De aceea am vrut sa stiu in ce consta contractul si daca pe langa cele stipulate in acesta ti se mai cer alti bani. Acum, bineinteles ca eu voi "cinsti" chelnerii si voi plati pentru ce se va sparge din vina mea/invitatilor, dar asta DOAR in cazul in care va fi nevoie. Cat despre fantana de ciocolata, mie una nu imi place ideea si nu o sa am asa ceva, iar despre cafele, stiu ca la PH ti se dau prin contract doua randuri, asa ca probabil il voi plati si pe al treilea (si pe al patrulea, daca eu consider necesar).

Multumesc din nou pentru raspunsurile prompte!

Ps: azi am sunat-o pe Lavinia de la "Dalavini" si m-a rugat sa revin dupa 14 februarie pentru o programare in vederea unei discutii de principiu... pana la urma mai am un an pana la nunta!

;))

pisu_bun
02.02.2010, 14:11:23
Am intrebat de eventualele alte costuri pentru ca la Tiara, in procentul cerut de domnul Tilimpea - conform contract, erau incluse mai multe plati suplimentare: "atentia" pentru ospatari, ceva ce denumeste dansul ca fiind "sparturi", fantana de ciocolata, cafele fara numar...si altele. De aceea am vrut sa stiu in ce consta contractul si daca pe langa cele stipulate in acesta ti se mai cer alti bani. Acum, bineinteles ca eu voi "cinsti" chelnerii si voi plati pentru ce se va sparge din vina mea/invitatilor, dar asta DOAR in cazul in care va fi nevoie. Cat despre fantana de ciocolata, mie una nu imi place ideea si nu o sa am asa ceva, iar despre cafele, stiu ca la PH ti se dau prin contract doua randuri, asa ca probabil il voi plati si pe al treilea (si pe al patrulea, daca eu consider necesar).

Multumesc din nou pentru raspunsurile prompte!

Ps: azi am sunat-o pe Lavinia de la "Dalavini" si m-a rugat sa revin dupa 14 februarie pentru o programare in vederea unei discutii de principiu... pana la urma mai am un an pana la nunta!

;))

OHO chiar mai ai :)
Cu placere! Si multa bafta!! Ne mai anunti tu ce si cum :)
Nu mai stiu exaaact contractul insa nu am avut neplaceri... :-*

meradaria
02.02.2010, 21:34:27
Eu voi avea nunta la Hotel Central. Tot cei de la Dalavini se vor ocupa de aranjarea salii, de la huse, aranjamente florale, lumanari, servete, buchete, lumanari, si ce mai trebuie.
Nu am niciun motiv sa le fac reclama, dar doamna care se ocua de toate este extraordinara. Nu incearca sa iti bage nimic pe gat, nu incearca sa te fraiereasca asa cum fac multi altii, este genul de om cu care poti planui totul foarte bine, pentru ca stie sa comunice.

r_1212
03.02.2010, 20:05:21
Fetelor, nu mai stiu ce sa cred...

Azi am vorbit cu cineva care a fost la o nunta in octombrie 2009, la Hotel Prahova si a fost foarte dezamagita de servire si meniu. Mancare putina si rece, mult prea "sofisticata" ( si aici nu a fost pretentia mirilor! ) si farfuriile se intorceau aproape pline. Nu pot sa cred ca bucataria de la PH sa faca o asemenea figura, mai ales ca nunta a fost a unui procuror/judecator, destul de important. Mai mult decat atat, faptul ca lumea nu s-a simtit bine, a atras si "scaderea darului" care, in medie, s-a anuntat ca ar fi fost doar 600 RON. Nu vreau sa fac o afacere din nunta mea, dar nici sa nu imi pot achita cheltuielile nu vreau. Si ma gandesc acum, daca mi s-a comunicat un pret pe meniu de 220 - 240 RON, eu la ce dar sa ma mai astept? Prefer sa nu imi ramana nimic, dar sa am datoriile date SI SA SE SIMTA LUMEA BINE! Vreau o amintire placuta si de aceea sunt intrigata: CREDETI CA RESTAURANTUL HOTELULUI PRAHOVA S-AR PRETA LA O ASTFEL DE "RECLAMA PROASTA"?

Help...! :-s

pisu_bun
03.02.2010, 20:52:44
Este regretabil ceea ce s-a intamplat......eu am amintiri minuate...asta pot sa spun...
Intr-adevar cu mancarea este discutabil...este oarecum pretentioasa insa alimentele la noi au fost asa cum trebuie de reci sau calde....gustoase si servire impecabila. Nah...acum ce sa zic?! Asta stiu eu despre nunta mea...:) Nu tuturor le-a placut mancarea asta aranjata...
Iar ca dar....noi cam ceea ce am cheltuit am si scos....insa nu stii la ce sa te astepti...
Parerea mea e k omul vine oricum cu banii pregatiti de acasa....
Este foarte bine insa sa incerci sa iti faci socotelile cat de bine poti...insa mereu apar si cheltuieli mai putin prevazute...:)
Am inteles ca sunt multe restaurante ok in Ploiesti din toate punctele de vedere si am auzit ca Regina Noptii de ex cel de la Paulesti este fff frumos, extrem de mare, cu terasa si cascada...si poti negocia bine de tot meniul...
Depinde mult de tine si ce iti doresti! Bafta multa!

CONT-INCHIS-047
03.02.2010, 22:34:58
Este regretabil ceea ce s-a intamplat......eu am amintiri minuate...asta pot sa spun...
Intr-adevar cu mancarea este discutabil...este oarecum pretentioasa insa alimentele la noi au fost asa cum trebuie de reci sau calde....gustoase si servire impecabila. Nah...acum ce sa zic?! Asta stiu eu despre nunta mea...:) Nu tuturor le-a placut mancarea asta aranjata...
Iar ca dar....noi cam ceea ce am cheltuit am si scos....insa nu stii la ce sa te astepti...
Parerea mea e k omul vine oricum cu banii pregatiti de acasa....
Este foarte bine insa sa incerci sa iti faci socotelile cat de bine poti...insa mereu apar si cheltuieli mai putin prevazute...:)
Am inteles ca sunt multe restaurante ok in Ploiesti din toate punctele de vedere si am auzit ca Regina Noptii de ex cel de la Paulesti este fff frumos, extrem de mare, cu terasa si cascada...si poti negocia bine de tot meniul...
Depinde mult de tine si ce iti doresti! Bafta multa!
SI noi am fost mai mult decat multumiti.Mancarea excelenta, oamenii s-au simtit extraordinar .A fost o nunta ca-n povesti:D Servirea impecabila.Noi mergeam frecvent acolo sa vb cu seful de sala si cu ospatarii...saracutii...i-am cam stresat :D

CONT-INCHIS-047
03.02.2010, 22:39:25
In contractul nostru nu scria de asa ceva.L-am incheiat in 2007 ce-i drept...La un momentdat pierdusem contractul si s-a dus sotul sa ii ceara o copie si i-a dat Domnul Bogdan celalalt exemplar care ramasese la el.Foarte dragut omul.In legatura cu meniul noua ne-a dat acasa o lista cu toate mancarurile si preturile lor.Singura chestie era ca la aperitiv sa avem cel putin 12 articole sau 13 nu mai stiu

r_1212
04.02.2010, 09:15:01
...Regina Noptii cel de la Paulesti... Bafta multa!

Am lasat o rezervare (fara avans!) pentru data de 2 iulie 2011 la Regina Noptii Paulesti, insa la una dintre cele 3 noi sali pe care urmeaza sa le dea in folosinta pana pe 24 aprilie 2010, cand au prima nunta. Acordul comun a fost ca rezervarea sa fie valabila pana in data de 24 aprilie, cand noi ar trebui sa mergem sa vedem sala aranjata pentru prima nunta (nunta unei miresici de pe aici, nu mai stiu care ;-) ). Astfel, dupa ce mergem sa vedem sala terminata si amenajata, dam avansul si ramanem cu rezervarea sau fie ca nu ajungem, fie ca nu ne place, rezervarea se anuleaza automat. Totusi, nu stiu daca pot astepta pana la prima nunta de la RN, fara sa dau avans la PH, mi-e teama ca nu voi mai gasi loc, in data pe care o doresc.

Legat de acest lucru, vreau sa va mai intreb cat ati platit avans la PH? Mie Domnul Bogdan mi-a spus ca trebuie sa achit 5000 RON, bani care se vor scadea la finalul nuntii, deci nu va exista chirie sau alte cheltuieli.

Ce spuneti de aceasta suma?
Si ce ma sfatuiti sa fac, sa astept pana in aprilie si sa nu dau avans la PH, pana nu vad si sala de la RN, sau sa ma asigur cu cei 5000 RON pentru salonul de la PH si sa nu mai iau in considerare RN?

Bafta sa fie, multumesc fetelor!

PS: o sa va tot stresez cu tot felul de intrebari, pentru ca vreau sa iasa totul PERFECT si sper sa nu va suparati pe mine... am emotii inca de acum! ;))

rbaciuro
04.02.2010, 14:05:40
Am lasat o rezervare (fara avans!) pentru data de 2 iulie 2011 la Regina Noptii Paulesti, insa la una dintre cele 3 noi sali pe care urmeaza sa le dea in folosinta pana pe 24 aprilie 2010, cand au prima nunta. Acordul comun a fost ca rezervarea sa fie valabila pana in data de 24 aprilie, cand noi ar trebui sa mergem sa vedem sala aranjata pentru prima nunta (nunta unei miresici de pe aici, nu mai stiu care ;-) ). Astfel, dupa ce mergem sa vedem sala terminata si amenajata, dam avansul si ramanem cu rezervarea sau fie ca nu ajungem, fie ca nu ne place, rezervarea se anuleaza automat. Totusi, nu stiu daca pot astepta pana la prima nunta de la RN, fara sa dau avans la PH, mi-e teama ca nu voi mai gasi loc, in data pe care o doresc.

Legat de acest lucru, vreau sa va mai intreb cat ati platit avans la PH? Mie Domnul Bogdan mi-a spus ca trebuie sa achit 5000 RON, bani care se vor scadea la finalul nuntii, deci nu va exista chirie sau alte cheltuieli.

Si ce ma sfatuiti sa fac, sa astept pana in aprilie si sa nu dau avans la PH, pana nu vad si sala de la RN, sau sa ma asigur cu cei 5000 RON pentru salonul de la PH si sa nu mai iau in considerare RN?

PS: o sa va tot stresez cu tot felul de intrebari, pentru ca vreau sa iasa totul PERFECT si sper sa nu va suparati pe mine... am emotii inca de acum! ;))

Si eu tot atat am dat avans dar nu cred ca e o problema atata timp cat se scade din meniu la final. Directorul este tare amabil si nu cred ca vor fi probleme nici cu meniul nici cu alte cheltuieli suplimentare.
Am fost la cateva evenimente la Prahova iar mancarea si servirea au fost ireprosabile.
Indiferent de ce restaurant alegi acesta poate fi perfect pentru tine si imperfect pentru alte persoane si invers.
Dragi miresici, sa fim realiste, perfect nu are cum sa iasa totul. Insa o atitudine pozitiva e cea mai indicata in ziua respectiva si nu numai.Sa nu uitam totusi esenta acestui eveniment.

Madalina_Miu
07.02.2010, 12:49:54
Si noi avem nunta pe 17 iulie anul acesta tot acolo, fratele meu a facut nunta acolo de vreo 2 ori ce e drept plus cununia civila si nu au fost probleme....acum o sa vedem!

rbaciuro
08.02.2010, 09:39:32
Si noi avem nunta pe 17 iulie anul acesta tot acolo, fratele meu a facut nunta acolo de vreo 2 ori ce e drept plus cununia civila si nu au fost probleme....acum o sa vedem!

Pentru ca ai nunta inaintea mea astept dupa eveniment sa-mi povestesti toate detaliile. ;;)
Succes la pregatiri.

mlv
15.02.2010, 13:00:21
dar avansul cam cat costa?sala chiar asa de frumoasa este k din afara nu stiu ce sa zic:(

buna..uite noi am rezervat sala ptr 18 iunie 2011 si am dat avans 5000 lei...cred k se deduce din cheltuileli apoi ...ca nu am intrebat.voi ce stiti? ce meniu aveti?

mlv
15.02.2010, 13:01:45

si fratele meu a avut acum doi ani acolo...dar acum difera mult restaurantul.voi cum aranjati sala?ce culoare?

r_1212
20.02.2010, 12:15:46
Am tot intrebat diverse persoane care au avut nunta la PH, cam intre ce valori se situeaza meniul si nu prea imi vine sa cred ca anul asta este doar 200 ron... cum scriam in postul precedent, pentru 2011, cand am eu nunta, se preconizeaza un tarif intre 220-240ron si as vrea sa stiu daca are cineva informatii mai de actualitate si cat mai exacte.

Ps: aranjamentul salii cu cele doua firme agreate de PH, pentru 250-270 persoane, la cat se ridica? Ma intereseaza un pret estimativ, intrucat la Tiara, pentru 250 persoane, aranjamente mese si scaune, masa prejidiu, flori, arcada flori, covor rosu... ma duce cam la la 6000ron.

Apropo: eu as alege aranjamentele din sala numai pe alb, albastrul aprins din interior nu prea se asorteaza cu nicio alta culoare, asa ca albul simplu e si elegant si da bine amestecat cu nuanta din salon..., cat despre flori... trandafiri si cale albe cu cat mai mult verde(frunze) intre ele... parerea mea.

Voi ce spuneti? o:-)

Madalina_Miu
13.04.2010, 07:23:46
si fratele meu a avut acum doi ani acolo...dar acum difera mult restaurantul.voi cum aranjati sala?ce culoare?
Pai o sa merg saptamana viitoare la o nunta acolo si o sa ma orientez eu cumva, cat despre preturile decoratiunilor ce sa zic, e destul de mare la firma agreata de prahova

rbaciuro
13.04.2010, 13:40:01
Pai o sa merg saptamana viitoare la o nunta acolo si o sa ma orientez eu cumva, cat despre preturile decoratiunilor ce sa zic, e destul de mare la firma agreata de prahova

Asteptam impresii :)

brutaruciprian
13.04.2010, 23:32:17
buna .... si eu fac nunta la hotel prahova anul acesta pe 28 august .... cele 3 sali sunt foarte frumoase , sala din mijloc cu terasa este de 150 de persoane , mai este una de 300 iar cea mica nu stiu dar cred ca pana intr-o 100 .... mie cea din mijloc mi-a placut cel mai mult ... noi o sa lucram cu dalavini

rbaciuro
14.04.2010, 15:36:48
buna .... si eu fac nunta la hotel prahova anul acesta pe 28 august .... cele 3 sali sunt foarte frumoase , sala din mijloc cu terasa este de 150 de persoane , mai este una de 300 iar cea mica nu stiu dar cred ca pana intr-o 100 .... mie cea din mijloc mi-a placut cel mai mult ... noi o sa lucram cu dalavini

Eu fac nunta in Salonul National ,"cel mic" :) , care are o capacitate de 170 persoane. Am oscilat intre cea din mijloc si National care desi are o terasa superba parerea mea mi pare mai putin utila mai ales daca vremea nu e chiar favorabila. Oricum toate salile sunt deosebite.
Te rog spune-mi daca ati ales deja meniul. M-ar interesa ce ofera si la ce pret. Noi am rezervat doar sala.

brutaruciprian
15.04.2010, 00:08:14
nu am ales inca meniul .... este prea devreme mai avem timp:) .... daca nu o sa fie vremea frumoasa asta este:) .... eu sper sa fie :P cu ce firma o sa colaborezi?

rbaciuro
16.04.2010, 09:50:28
nu am ales inca meniul .... este prea devreme mai avem timp:) .... daca nu o sa fie vremea frumoasa asta este:) .... eu sper sa fie :P cu ce firma o sa colaborezi?

Cu EVENT DECOR.

brutaruciprian
16.04.2010, 10:36:56
ai sunat la firma sa vb?ce preturi sunt ai idee?

brutaruciprian
17.04.2010, 00:22:26
nu pot sa iti trimit meg privat :) .... dar as vrea sa imi dai tu un pm cu detalii daca poti te rog frumos ..... eu am inteles ca prahova colaboreaza cu 2 firme .... dalavini are preturi mari?sa stiu la ce sa ma astept:) care este diferenta dintre dalavini si firma cu care colaborezi ?poti sa imi dai te rog si preturi ?cate persoane o sa ai ?de meniu este prea devreme :) mersi>:D<

brutaruciprian
18.04.2010, 23:53:24
buna .... nu am inteles ceva ... eu stiu ca prahova colaboreaza cu 3 firme .... una este dalavini una ana maria desing si mai este una .... firma de care imi spui tu face parte din firmele cu care colaboreaza prahova?nu pot sa dau pm scuze

rbaciuro
19.04.2010, 15:05:50
buna .... nu am inteles ceva ... eu stiu ca prahova colaboreaza cu 3 firme .... una este dalavini una ana maria desing si mai este una .... firma de care imi spui tu face parte din firmele cu care colaboreaza prahova?nu pot sa dau pm scuze

Nu colaboreaza , insa nu e neaparat nevoie sa alegi o firma care colaboreaza cu restaurantul. Ei doar iti sugereaza cu cine lucreza insa poti alege ce firma doresti pana la urma, doar sunt optiunile si banii tai.

brutaruciprian
19.04.2010, 16:16:32
putem vb te rog prin e-mail?ti-am trimis aseara unul mersi ... noua ne-a zis ca ei coleaboreaza cu 3 firme si nu accepta altii pentru ca au avut probleme cu diverse firme care le-a ''stricat'' investita ...

ADRIANA_NEDELCU
06.05.2010, 15:33:34

Salutare,

Si noi avem nunta tot pe 17-iulie 2010 - salonul national -- sper ca tu nu ai tot in acelasi salon:)). As vrea sa stiu daca tu ai fixat deja menul si ce pret are de persoana (fara bauturile aduse de tine). a si inca ceva de unde iei tortul??

pisu_bun
06.05.2010, 16:13:21
putem vb te rog prin e-mail?ti-am trimis aseara unul mersi ... noua ne-a zis ca ei coleaboreaza cu 3 firme si nu accepta altii pentru ca au avut probleme cu diverse firme care le-a ''stricat'' investita ...

asa stiu si eu de firme. ati putea sa imi spuneti si mie pana la urma cum merge acolo? eu am avut mari greutati sa fac cu cine am vrut eu. am insistat f mult. care e a treia firma?
merci!

mireasamika5
10.05.2010, 18:47:34
Eu nu cred ca este vorba de o firma care " le-a stricat investitia"...cred ca totul se rezuma la comisionul care -l primeste seful de sala de la firma de organizari ......

brutaruciprian
10.05.2010, 19:16:38
buna ... .. eu am fost deja la firma de amenajari .... colaboram cu dalavini si este totul ok .... normal ca isi ia comision de la cele 3 firme cu care colaboreaza:) ... sunt putin mai pretentiosi pentru ca este mai luxos si va dati seama cati bani intra acolo

misonik
12.05.2010, 11:01:38
Buna!
Si noi am avut nunta la H Prahova, in sala albastra. Lucrurile au fost deosebite. M-am simtit extraordinar si eu si invitatii nostri. Mancarea a fost grozava, servirea impecabila, salonul deosebit, aer cond a functionat perfect.
La orice nunta se gaseste cineva sa comenteze, din punctul asta de vedere sa va fie clar!
Daca nunta respectivului judecator nu a fost reusita, nu inseamna ca a fost din vina personalului sau a localului.
Eu stiu ca toata noaptea am dansat, am vorbit cu invitatii, m-am simtit excelent, programul pe care l-am pregatit a fost antrenant pentru invitati si acestia au apreciat.

Noi ne declaram multumiti de serviciile primite. Nu au fost costuri ascunse, avansul s-a scazut din factura. Ne-au inapoiat toata bautura ramasa.
Din punctul meu de vedere, salile de la Prahova sunt elegante si de bun gust.

misonik
12.05.2010, 11:03:40
Buna!
Si noi am avut nunta la H Prahova, in sala albastra. Lucrurile au fost deosebite. M-am simtit extraordinar si eu si invitatii nostri. Mancarea a fost grozava, servirea impecabila, salonul deosebit, aer cond a functionat perfect.
La orice nunta se gaseste cineva sa comenteze, din punctul asta de vedere sa va fie clar!
Daca nunta respectivului judecator nu a fost reusita, nu inseamna ca a fost din vina personalului sau a localului.
Eu stiu ca toata noaptea am dansat, am vorbit cu invitatii, m-am simtit excelent, programul pe care l-am pregatit a fost antrenant pentru invitati si acestia au apreciat.

Noi ne declaram multumiti de serviciile primite. Nu au fost costuri ascunse, avansul s-a scazut din factura. Ne-au inapoiat toata bautura ramasa.

Si tortul l-am comandat la Doelpan. A venit pe la ora 11-12 si a fost perfect.
Pentru ca lumea s-a simtit bine si totul a fost frumos, tortul l-am dat la 5 dimineata, pe cand in celelalte 2 sali tortul se daduse deja la ora 1 - 2.

brutaruciprian
12.05.2010, 23:49:14
da eu sunt de accord cu tine .... chiar daca preturile sunt un pic mai mari este un restaurant deosebit:)

rbaciuro
13.05.2010, 10:35:08
da eu sunt de accord cu tine .... chiar daca preturile sunt un pic mai mari este un restaurant deosebit:)

De acord cu voi :). Sunt convinsa ca serviciile sunt deosebite iar nunta va fi pe masura :)

gabzabest
30.05.2010, 15:08:27
Buna!

Salut,

Si eu am avut nunta pe 17 aprilie 2010. A fost o nunta de vis cu servire impecabila. Daca seful de sala e de meserie atunci si nunta e garantata.

Mancarea a fost foarte buna, si, foarte important, a fost calda.
Ne-a placut atat de mult incat a doua zi am fost tot in aceeasi sala la ciorba de potroace.

Pacat ca timpul trece atat de repede si ramai doar cu amintirea unei seri minuate.

gabzabest
30.05.2010, 15:12:56
Am tot intrebat diverse persoane care au avut nunta la PH, cam intre ce valori se situeaza meniul si nu prea imi vine sa cred ca anul asta este doar 200 ron... cum scriam in postul precedent, pentru 2011, cand am eu nunta, se preconizeaza un tarif intre 220-240ron si as vrea sa stiu daca are cineva informatii mai de actualitate si cat mai exacte.

Ps: aranjamentul salii cu cele doua firme agreate de PH, pentru 250-270 persoane, la cat se ridica? Ma intereseaza un pret estimativ, intrucat la Tiara, pentru 250 persoane, aranjamente mese si scaune, masa prejidiu, flori, arcada flori, covor rosu... ma duce cam la la 6000ron.

Apropo: eu as alege aranjamentele din sala numai pe alb, albastrul aprins din interior nu prea se asorteaza cu nicio alta culoare, asa ca albul simplu e si elegant si da bine amestecat cu nuanta din salon..., cat despre flori... trandafiri si cale albe cu cat mai mult verde(frunze) intre ele... parerea mea.

Voi ce spuneti? o:-)

Noi am avut o nunta cu 320 de persoane si am platit pe meniu anul acesta in aprilie 200 RON.
Meniul a fost foarte laudat si apreciat de invitati.

Aranjamentele din sala le-am facut cu dalavini si sala a fost impecabila. Am optat pentru albastru inchis cu alb si flori de culori pale. Recomand cu mare caldura soarele impodobit cu garoafe albe pe peretele din spatele prezidiului. Prezidiu l-am aranjat la intrare si a fost mai mult decat perfect.

gabzabest
30.05.2010, 15:19:37
Si tortul l-am comandat la Doelpan. A venit pe la ora 11-12 si a fost perfect.
Pentru ca lumea s-a simtit bine si totul a fost frumos, tortul l-am dat la 5 dimineata, pe cand in celelalte 2 sali tortul se daduse deja la ora 1 - 2.

Noi tortul l-am avut de la cofetaria din Omnia. Se numeste Belcolade si il recomand cu toata increderea.

rbaciuro
27.07.2010, 08:42:17
Salutare,

Si noi avem nunta tot pe 17-iulie 2010 - salonul national -- sper ca tu nu ai tot in acelasi salon:)). As vrea sa stiu daca tu ai fixat deja menul si ce pret are de persoana (fara bauturile aduse de tine). a si inca ceva de unde iei tortul??

Adriana, sper ca nunta a fost asa cum ai visat-o. Asteptam impresii :)

Madalina_Miu
29.07.2010, 20:09:35
Dap....eu am avut nunta pe 17 la salonul albastru, si a fost totul super si nu am platit nici meniuri in plus si nici nimic altceva din tot ce se discuta aici, noi am fost foarte multumiti mai ales de servire si mancare de restul nici nu mai vorbesc! Daca as mai avea un eveniment si as avea un numar mare de invitati tot aici l-as face! Iar restul sunt numai vorbe...Despre firma de aranjamente nu vreau sa vorbesc pentru ca nu are rost! Urez celor care urmeaza sa aiba nunti acolo sa petreaca o noapte minunata pentru ca li se ofera toate conditiile!!!!

Madalina_Miu
29.07.2010, 20:11:40
Noi tortul l-am avut de la cofetaria din Omnia. Se numeste Belcolade si il recomand cu toata increderea.

Eu pot confirma ce spui tu pentru ca am fost la nunta voastra....Casa de piatra inca o data!

Madalina_Miu
29.07.2010, 20:13:20

Pentru salonul albastru nu te lasa decat cu dalavini

Madalina_Miu
29.07.2010, 20:21:11

eu am fost recent la o nunta la regina noptii la paulesti si-ti spun sincer ca nu se merita eu am avut nunta la prahova si diferenta per meniu este intre 15-25 de lei dar crede-ma ca se merita....la paulesti lumea trebuie sa vina cu masina pt ca taxiul iti ia destul de mult, de regula conduc barbatii si deci nici nu consuma niciun fel de bautura alcoolica drept urmare va sta la masa daca el va sta la masa va sta si sortia/prietena si uite asa se duce naibi nunta pentru ca nu se distreaza nimeni....ma rog asta e parerea mea! si eu avusesem rezervare acolo si crede-ma ca nu regret vreun moment faptul ca am renuntat ci dimpotriva.....

Madalina_Miu
29.07.2010, 20:23:52
Eu voi avea nunta la Hotel Central. Tot cei de la Dalavini se vor ocupa de aranjarea salii, de la huse, aranjamente florale, lumanari, servete, buchete, lumanari, si ce mai trebuie.
Nu am niciun motiv sa le fac reclama, dar doamna care se ocua de toate este extraordinara. Nu incearca sa iti bage nimic pe gat, nu incearca sa te fraiereasca asa cum fac multi altii, este genul de om cu care poti planui totul foarte bine, pentru ca stie sa comunice.
Diferenta e ca dalavini are alte preturi pentru cei care fac nunta la prahova!!!!

Madalina_Miu
29.07.2010, 20:26:04
Buna!
iluminatul nu este slabut, asa am zis si eu si atunci mi s-a dat drept explicatie cum ca ar fi lumina afara si au avut dreptate lumina este suficienta, crede-ma

r_1212
30.07.2010, 20:06:36
Pentru salonul albastru nu te lasa decat cu dalavini

Intradevar, pentru salonul Blue, ti se impune (NU recomanda!) Dalavini.

Legat de lumina din interior... nici eu nu eram multumita de intensitatea acesteia, dar la fel mi-au spus: ca seara se vede mult mai bine si e lumina suficienta. Oricum MULTUMESC pentru confirmare!

Ps: pentru cine are cum/timp/chef/etc. maine este organizata o nunta de 200 persoane in salonul Blue, bineinteles amenajat de Dalavinii. Eu, in jur de ora 17.00, o sa fiu acolo sa vad cum arata sala.

Madalina_Miu
01.08.2010, 23:38:16
Intradevar, pentru salonul Blue, ti se impune (NU recomanda!) Dalavini.

Legat de lumina din interior... nici eu nu eram multumita de intensitatea acesteia, dar la fel mi-au spus: ca seara se vede mult mai bine si e lumina suficienta. Oricum MULTUMESC pentru confirmare!

Ps: pentru cine are cum/timp/chef/etc. maine este organizata o nunta de 200 persoane in salonul Blue, bineinteles amenajat de Dalavinii. Eu, in jur de ora 17.00, o sa fiu acolo sa vad cum arata sala.
Scuze dar nu pot trimite mesaj privat
Pai ce trebuie sa contina fiecare fel de mancare am hotarat noi cu vreo saptamana inainte! Probabil ca cei la care ai fost tu la nunta au optat pentru meniul cu doua tipuri de peste care ai dreptate arata mititel, noi am avut salau pane cu legume sote si toata lumea a fost super multumita!

rbaciuro
02.08.2010, 08:51:24
Am citit toate topicurile voastre si vad ca toti spuneti acelasi lucru vizavi de aranjamentul salii si anume ca nu accepta decat cu anumite firme agreate de hotel. Noua cand am incheiat contractul in ianuarie nu ne-a precizat nimic despre "impunerile" lor in acest sens fapt pentru care am incheiat contract pentru aranjarea salii cu o alta firma ce nu face parte din "topul celor 3".Acum deja ma trece un fior cand vad ca "nu accepta" decat cu cine au ei intelegeri.
Sunt singura cu probleme asta?

Madalina_Miu
02.08.2010, 11:16:37
Am citit toate topicurile voastre si vad ca toti spuneti acelasi lucru vizavi de aranjamentul salii si anume ca nu accepta decat cu anumite firme agreate de hotel. Noua cand am incheiat contractul in ianuarie nu ne-a precizat nimic despre "impunerile" lor in acest sens fapt pentru care am incheiat contract pentru aranjarea salii cu o alta firma ce nu face parte din "topul celor 3".Acum deja ma trece un fior cand vad ca "nu accepta" decat cu cine au ei intelegeri.

Ar fi bine sa mergi sa vorbesti la restaurant mai intai

r_1212
02.08.2010, 13:29:16

Noi vorbim de impunerea celor 3 firme, in special pentru salonul Blue.
Pentru celelalte doua probabil ca poti aduce si pe altcineva... dar cu insistente, iar in cazul tau, ii poti prezenta contractul deja incheiat cu alt organizator... repet, asta daca nu vorbim de salonul mare (Blue).

rbaciuro
03.08.2010, 12:03:34
Noi vorbim de impunerea celor 3 firme, in special pentru salonul Blue.
Pentru celelalte doua probabil ca poti aduce si pe altcineva... dar cu insistente, iar in cazul tau, ii poti prezenta contractul deja incheiat cu alt organizator... repet, asta daca nu vorbim de salonul mare (Blue).

Noia avem nunta in salonul National, sper sa fie ok pentru ca deja am incheiat contractul cu firma de decoratiuni si daca nu ne-a precizat nimic initial directorul hotelului nu am avut de unde sa stim "pretentiile". O sa merg oricum sa intreb la hotel.
Probabil daca nu intram pe acest forum nu aflam de acest lucru.

CONT-INCHIS-047
09.08.2010, 15:15:30
Noia avem nunta in salonul National, sper sa fie ok pentru ca deja am incheiat contractul cu firma de decoratiuni si daca nu ne-a precizat nimic initial directorul hotelului nu am avut de unde sa stim "pretentiile". O sa merg oricum sa intreb la hotel.
Probabil daca nu intram pe acest forum nu aflam de acest lucru.
La salonul Turist am facut aranjamentele cu alta firma

alinuka26
10.08.2010, 22:40:20
salutare,

si noi avem nunta tot pe 17-iulie 2010 - salonul national -- sper ca tu nu ai tot in acelasi salon:)). As vrea sa stiu daca tu ai fixat deja menul si ce pret are de persoana (fara bauturile aduse de tine). A si inca ceva de unde iei tortul??
buna,
poti sa pui si tu cateva poze cu sala aranjata te rog frumos pentru ca ma intereseaza.si noi facem nunta tot la salonul national.
Mersic

rbaciuro
14.08.2010, 11:43:05
La salonul Turist am facut aranjamentele cu alta firma

Cand ati avut nunta? Anul acesta?

CONT-INCHIS-047
23.08.2010, 09:24:27
Cand ati avut nunta? Anul acesta?
In 2008 am avut

anaises
20.09.2010, 11:50:39
Buna fetelor,

Am avut si noi nunta la Prahova la inceput de septembrie in salon Turist si vreau sa spun ca nu ma asteptam sa fie totul asa de bine cum a fost.
Nu am ce sa comentez in nici o privinta.
Nota 10, s-au prezentat exact cum a promis administratorul, adica impecabil.
Mancare excelenta, servicii de calitate, atentie maxima la detalii, totul fara repros.
Daca aveti dubii sau emotii legat de restaurant puteti sa stati linistite pentru ca nu aveti de ce sa va faceti griji.
Mai greu a fost sa gasesc o firma de decoratiuni care sa ne satisfaca pe deplin gusturile dar s-a rezolvat
cu bine si treaba asta si totul a iesit cum ne doream noi.
Recomand sincer acest hotel pentru ca, citez administratorul cu care am discutat "produsele si serviciile sunt la nivelul celor mai mari hoteluri din Bucuresti"

Daca vreti detalii sau aveti nelamuriri eu va pot ajuta cu placere, in masura in care pot.

brutaruciprian
20.09.2010, 19:55:41
sunt de accord cu tine eu am avut nunta pe 28 august anul acesta si totul a fost minunat nici un repros asa cum ai zis si tu :)

rbaciuro
21.09.2010, 21:16:28
sunt de accord cu tine eu am avut nunta pe 28 august anul acesta si totul a fost minunat nici un repros asa cum ai zis si tu :)

Multumim pentru incurajari :) Mai am 4 zile pana la nunta si deja ma coplesesc grijile, emotiile........
Sper sa iasa totul frumos.

anka80
17.01.2011, 13:57:05

Buna!
Eu voi avea nunta pe 24.09.2011 si am ales Salonul Turist de la Hotel Prahova, deoarece are capacitatea ceva mai mica, pana la 130-150 persoane. Prima data cand am mers sa discut cu managerul hotelului mi s-a cerut suma de 3.000-4.000 Ron ptr rezervarea salii. Eu mi-am dorit foarte mult sa fac nunta la aceasta sala si tocmai de aceea am fixat o intalnire cu managerul caruia i-am spus ca nu dispun decat de 2.000 Ron, suma care a fost si acceptata de catre acesta. Am incheiat contractul pe avansul de 2000 Ron, deci cel mai bine este sa mergi si sa discuti personal, nu sa asculti parerile persoanelor care nu au nicio legatura cu restaurantul.
Pastram legatura!

alinuka26
18.01.2011, 09:17:27
buna!
Eu voi avea nunta pe 24.09.2011 si am ales salonul turist de la hotel prahova, deoarece are capacitatea ceva mai mica, pana la 130-150 persoane. Prima data cand am mers sa discut cu managerul hotelului mi s-a cerut suma de 3.000-4.000 ron ptr rezervarea salii. Eu mi-am dorit foarte mult sa fac nunta la aceasta sala si tocmai de aceea am fixat o intalnire cu managerul caruia i-am spus ca nu dispun decat de 2.000 ron, suma care a fost si acceptata de catre acesta. Am incheiat contractul pe avansul de 2000 ron, deci cel mai bine este sa mergi si sa discuti personal, nu sa asculti parerile persoanelor care nu au nicio legatura cu restaurantul.
Pastram legatura!

buna,
in legatura cu decoratiunile ce ai vorbit cu bogdan? Eu am incheiat contract cu o firma de decoratiuni si sa aflu intr-un tarziu ca iti impune sa faci cu firma lor.:(

kty13
28.01.2011, 17:12:11
Buna!
Eu voi avea nunta pe 24.09.2011 si am ales Salonul Turist de la Hotel Prahova, deoarece are capacitatea ceva mai mica, pana la 130-150 persoane. Prima data cand am mers sa discut cu managerul hotelului mi s-a cerut suma de 3.000-4.000 Ron ptr rezervarea salii. Eu mi-am dorit foarte mult sa fac nunta la aceasta sala si tocmai de aceea am fixat o intalnire cu managerul caruia i-am spus ca nu dispun decat de 2.000 Ron, suma care a fost si acceptata de catre acesta. Am incheiat contractul pe avansul de 2000 Ron, deci cel mai bine este sa mergi si sa discuti personal, nu sa asculti parerile persoanelor care nu au nicio legatura cu restaurantul.
Pastram legatura!

Buna,

Si eu o sa am nunta anul acesta in august, pe 27, tot la Salonul Turist. Cred ca tu ai facut rezervare imediat dupa mine pentru ca in momentul in care am fost eu am avut de ales intre 27 august si 24 septembrie....deci ai fost norocoasa ca nu am ales data ta. In ceea ce priveste nr de pers eu am facut contractul pe un nr de 100 persoane (totusi sper sa am mai multe) si pentru un pret de 200 lei pe meniu (cu toate ca Bogdan a spus ca e posibil sa fie mai ieftin meniul)...tu?
Pentru aranjamente si restul detaliilor am vb cu Lavinia de la Dalavini si este totul ok.
Ceea ce imi pune oarecum probleme este un acordeonist pentru ca la nunta am ales DJ si pentru imbracatul mirelui si a miresei am nevoie totusi de acordeonist....deci astept sugestii.

O zi buna tuturor si astept raspunsuri!

anka80
03.02.2011, 11:25:33
buna,
in legatura cu decoratiunile ce ai vorbit cu bogdan? Eu am incheiat contract cu o firma de decoratiuni si sa aflu intr-un tarziu ca iti impune sa faci cu firma lor.:(

Am discutat foarte putin in legatura cu aranjamentul salii, insa mi-a recomandat o firma cu care ei colaboreaza, Dalavini se numeste. Sper sa nu avem surprize neplacute, la momentul discutiei doar mi-a recomandat-o, nu mi-a spus cum ca ar fi obligatoriu sa si colaborez cu ei. Voi lua legatura oricum cu firma aceasta pentru a vedea cam ce preturi au, am auzit ca sunt buni.

anka80
03.02.2011, 11:35:24
Buna,

Si eu o sa am nunta anul acesta in august, pe 27, tot la Salonul Turist. Cred ca tu ai facut rezervare imediat dupa mine pentru ca in momentul in care am fost eu am avut de ales intre 27 august si 24 septembrie....deci ai fost norocoasa ca nu am ales data ta. In ceea ce priveste nr de pers eu am facut contractul pe un nr de 100 persoane (totusi sper sa am mai multe) si pentru un pret de 200 lei pe meniu (cu toate ca Bogdan a spus ca e posibil sa fie mai ieftin meniul)...tu?
Pentru aranjamente si restul detaliilor am vb cu Lavinia de la Dalavini si este totul ok.
Ceea ce imi pune oarecum probleme este un acordeonist pentru ca la nunta am ales DJ si pentru imbracatul mirelui si a miresei am nevoie totusi de acordeonist....deci astept sugestii.

O zi buna tuturor si astept raspunsuri!

Foarte tare!! Eu as fi vrut data de 27 august insa am ajuns prea tarziu, dar stai linistita, nu iti port pica ;-). Eu am incheiat contractul pentru 120 de persoane, cu toate ca nu sunt prea sigura ca le voi si avea. Pretul tacamului a fost fixat la 200 lei, patru feluri de mancare, parca 2 cafele si cam atat. Si eu sper sa mai discut cu el si sa mai scada putin, e destul de mare pretul. Pentru aranjamente urmeaza sa vorbesc si eu cu Lavinia. Tu deja ai discutat cu ea? Daca da, cum ti s-a parut? Ce preturi ti-a dat? In legatura cu muzica am vorbit deja cu cineva, e vorba de Adela Dumitrache daca ai auzit de ea. Si cu acordeonistul, cred ca avem nevoie, eu sincer as sari peste momentele acelea de acasa, dar ne iubim parintii si nu le putem face asa ceva, ei tin la traditii.

anka80
09.02.2011, 09:52:03
Buna fetelor,

Am avut si noi nunta la Prahova la inceput de septembrie in salon Turist si vreau sa spun ca nu ma asteptam sa fie totul asa de bine cum a fost.
Mancare excelenta, servicii de calitate, atentie maxima la detalii, totul fara repros.
Daca aveti dubii sau emotii legat de restaurant puteti sa stati linistite pentru ca nu aveti de ce sa va faceti griji.
Mai greu a fost sa gasesc o firma de decoratiuni care sa ne satisfaca pe deplin gusturile dar s-a rezolvat
Recomand sincer acest hotel pentru ca, citez administratorul cu care am discutat "produsele si serviciile sunt la nivelul celor mai mari hoteluri din Bucuresti"

Daca vreti detalii sau aveti nelamuriri eu va pot ajuta cu placere, in masura in care pot.

Buna,

Nu ne arati si noua niste poze pentru a ne face o idee in legaura cu aranjatul salonului Turist?
Pastram legatura!

meagainst2u
06.03.2011, 11:53:43
Buna fetelor,

imi poti spune te rog cate persoane ai avut la turist?

brutaruciprian
07.03.2011, 10:48:42
si eu am avut nunta la hotel prahova salon turist am avut 110 persoane , am contat pe mai multe dar in ultima saptamana se suces multi ..... si eu va spun ca nu aveti de ce sa va faceti probleme , nota 10 si din partea mea , pentru aranjamente noi am ales dalavini , desi sunt putin cam scumpi nota 10 si pentru ei (de fapt pretul creste in functie de ceea ce alegeti voi ) eu am ales ceva mai scump dar a meritat

elenush1986
17.03.2011, 22:08:32
si eu am avut nunta la hotel prahova salon turist am avut 110 persoane , am contat pe mai multe dar in ultima saptamana se suces multi ..... si eu va spun ca nu aveti de ce sa va faceti probleme , nota 10 si din partea mea , pentru aranjamente noi am ales dalavini , desi sunt putin cam scumpi nota 10 si pentru ei (de fapt pretul creste in functie de ceea ce alegeti voi ) eu am ales ceva mai scump dar a meritat

cand ai facut u nunta?si cat a costat meniul , daca poti sa-mi spui.

RamonaSR
06.04.2011, 11:06:31
Buna,

Casa de piatra iti urez.
Aveam cateva intrebari si din pacate nu pot da pm.
1. Cu ce firma de decoratiuni ai ales sa lucrezi? Eu as vrea cu EventDecor, dar nu stiu daca vor cei de la PH.
2. Cate persoane ai avut? E posibil si sub 100?
3 Meniul a fost traditional? Am auzit zvonuri ca mancarea ar fi foarte sofisticata...eu as vrea un meniu traditional...
4. Meniul a costat peste 200 ron /persoana?
In speranta ca o sa imi raspunzi..sala pe care ai ales-o e exact ce visez..dar nu stiu daca imi permit financiar :(

buna,
si eu am nunta pe 3.09 la ph, dar la salon national<:-p

strumf08
06.04.2011, 11:26:16
Buna,

Casa de piatra iti urez.
Aveam cateva intrebari si din pacate nu pot da pm.
1. Cu ce firma de decoratiuni ai ales sa lucrezi? Eu as vrea cu EventDecor, dar nu stiu daca vor cei de la PH.
2. Cate persoane ai avut? E posibil si sub 100?
3 Meniul a fost traditional? Am auzit zvonuri ca mancarea ar fi foarte sofisticata...eu as vrea un meniu traditional...
4. Meniul a costat peste 200 ron /persoana?
In speranta ca o sa imi raspunzi..sala pe care ai ales-o e exact ce visez..dar nu stiu daca imi permit financiar :(

Cel mai bine te duci si vorbesti direct la Prahova.

RamonaSR
06.04.2011, 13:30:59
astept si raspunsul fetei catre care erau directionate intrebarile..Mersi de raspuns.

Cel mai bine te duci si vorbesti direct la Prahova.

kty13
26.04.2011, 15:43:13
Foarte tare!! Eu as fi vrut data de 27 august insa am ajuns prea tarziu, dar stai linistita, nu iti port pica ;-). Eu am incheiat contractul pentru 120 de persoane, cu toate ca nu sunt prea sigura ca le voi si avea. Pretul tacamului a fost fixat la 200 lei, patru feluri de mancare, parca 2 cafele si cam atat. Si eu sper sa mai discut cu el si sa mai scada putin, e destul de mare pretul. Pentru aranjamente urmeaza sa vorbesc si eu cu Lavinia. Tu deja ai discutat cu ea? Daca da, cum ti s-a parut? Ce preturi ti-a dat? In legatura cu muzica am vorbit deja cu cineva, e vorba de Adela Dumitrache daca ai auzit de ea. Si cu acordeonistul, cred ca avem nevoie, eu sincer as sari peste momentele acelea de acasa, dar ne iubim parintii si nu le putem face asa ceva, ei tin la traditii.

Buna,

Lavinia este super de treaba, ca de altfel si Ioana, tot de la Dalavini. Deja am stabilit cu ele toate detaliile. Pentru preturi nu stiu ce sa spun pentru ca nu am vorbit si cu alte firme. Eu am ajuns la stadiul cu impartitul invitatiilor...desi e devreme trebuie sa le dau pentru ca apoi plec in afara si revin doar pe 29 iulie...e mare bataie de cap! Cu acordeonistul e problematic pentru ca Lavinia nu a avut pe cine sa imi recomande si nici eu nu am avut timp sa caut...nu stiu ce o sa fac! In rest e totul ok...de maine ma ocup de cununia civila pe care as vrea sa o fac direct la biserica inaintea celei religioase.

Bafta multa!

asdirc
14.06.2011, 17:37:45
Buna!
Eu am nunta pe 15 octombrie,facusem contract cu restaurantul Astoria, care s-a inchis de curand. Acum sunt pe dinafara. Am mai gasit doar 3 sali libere pentru acea data, Hotel Nord, President 2 si Salon National PH. Sunt deja in stare de alerta, nu stiu ce sa aleg. Ma preseaza timpul, este deja cam tarziu. Ma poate ajuta cineva cu informatii care sa imi faca alegerea locatiei mai usoara? Voi avea in jur de 120 de invitati. Daca ati fi in locul meu, ce ati alege (Doamne fereste! nu doresc asta nimanui!).

asdirc
14.06.2011, 17:40:13
Si poate sa-mi trimita cineva poze cu salonul National aranjat pentru nunta? Nu am gasit pe nicaieri. Multumesc!

albinutzagalbena
15.06.2011, 14:56:45
Buna!
Eu am nunta pe 15 octombrie,facusem contract cu restaurantul Astoria, care s-a inchis de curand. Acum sunt pe dinafara. Am mai gasit doar 3 sali libere pentru acea data, Hotel Nord, President 2 si Salon National PH. Sunt deja in stare de alerta, nu stiu ce sa aleg. Ma preseaza timpul, este deja cam tarziu. Ma poate ajuta cineva cu informatii care sa imi faca alegerea locatiei mai usoara? Voi avea in jur de 120 de invitati. Daca ati fi in locul meu, ce ati alege (Doamne fereste! nu doresc asta nimanui!).

Am intrat acum pe ultima suta de metri sa vad dc ar mai fi ceva de facut pentru nunta, si am dat de mesajul tau. O varianta mai usoara si mai putin costisitoare ar fi sa alegi President 2( sala este deja aranjata si te scuteste de un ban in plus, tu poti veni eventual doar cu aranjamentele florale)
Asta este parerea mea. Bafta in alegerea pe care o vei face.

asdirc
15.06.2011, 21:09:45
Am intrat acum pe ultima suta de metri sa vad dc ar mai fi ceva de facut pentru nunta, si am dat de mesajul tau. O varianta mai usoara si mai putin costisitoare ar fi sa alegi President 2( sala este deja aranjata si te scuteste de un ban in plus, tu poti veni eventual doar cu aranjamentele florale)
Asta este parerea mea. Bafta in alegerea pe care o vei face.

Da. Ar fi fost o varianta... Asta daca nu aveam deja contractul cu firma de decoratiuni facut, si cu avansul (destul de marisor) platit.:(

asdirc
16.06.2011, 15:52:32
Pentru cine a facut nunta acolo, sau cine a participat la o nunta in salonul National: pana la urma este intunecata sala sau nu? Am citit ce s-a discutat inainte, ca ziua pare mai intunecat. Cum este de fapt?

strumf08
16.06.2011, 16:47:34
Pentru cine a facut nunta acolo, sau cine a participat la o nunta in salonul National: pana la urma este intunecata sala sau nu? Am citit ce s-a discutat inainte, ca ziua pare mai intunecat. Cum este de fapt?

Care este salonul National? Cum intri in hotel cel din stanga? Daca da, din pacate asa este. Am fost acum 2 ani la o nunta la hotel Prahova, la salonul din fata (cred ca Turist...?). Intamplarea a facut ca, nasii mei sa fie la o nunta la salonul din stanga si acesta a fost primul lucru pe care l-am remarcat si anume faptul ca este cam intunecat...Oricum cred ca poti rezolva problema cu plasa de lumini.

asdirc
16.06.2011, 16:49:14
Da, cel din stanga este.. Multumesc pentru raspuns!

emaflo
12.08.2013, 20:20:45
Buna fetelor,

Am avut nunta la H Prahova, anul acesta si am fost foarte multumita de servicii (servire, mancare, aer conditionat). Nu am ce sa la reprosez, numai cuvinte de lauda. Au contribuit ca evenimetul nostru sa fie cum ni l-am imaginat. Sper sa continue tot asa!
Toate cele bune,
Ema

annynutza
20.09.2013, 11:52:36
Buna, miresici! cine a facut recent nunta la hotel prahova si mi poate da ceva detalii? am fost sa vorbesc cu managerul,insa nu prea mi a dat detalii si as vrea sa stiu cum e cu alegerea meniului si daca a facut cineva in sala Turist cred ii zice,cea cu terasa-gradina alaturi.
:*
Multumesc!

emaflo
18.04.2014, 19:02:10
Buna,
noi am avut nunta in salonul Turist, anul trecut. Din pacate noi nu ne-am bucurat de terasa pentru ca desi nunta a fost pe 8 iunie, a plouat. Meniul exact se stabileste atunci aproape de nunta, Iei variantele de meniu de la Bogdan Lungu in prealabil, le studiezi si apoi ii comunicice vrei. Noi am fost si la degustare in saptamana dinaintea nuntii. Am cmparat noi bautura, apa si cafeaua parca. Spune-mi ce ai mai vrea sa stii si iti raspund cu drag.

krissa24
08.08.2014, 15:13:04
Buna fetelor. Nu sunt din Ploiesti si am nevoie de putin ajutor. Hotel Prahova este acelasi cu Hotel Prahova Plaza? Ca si sali gasesc Club National, Il piccolo giardino si Grand Ballroom. Nu regasesc Sala Turist. Au redenumit-o sau e alt hotel?

marcie82
11.09.2014, 11:40:25
Buna fetelor. Nu sunt din Ploiesti si am nevoie de putin ajutor. Hotel Prahova este acelasi cu Hotel Prahova Plaza? Ca si sali gasesc Club National, Il piccolo giardino si Grand Ballroom. Nu regasesc Sala Turist. Au redenumit-o sau e alt hotel?

Buna, eu am fost de curand sa caut sala (am vizitat cam toate restaurantele din Ploiesti :D ) si te pot lamuri. Cred ca au fost redenumite. Turist se numeste acum Il Piccolo Giardino, pentru ca are si terasa. National se numeste National Club, iar sala mare se numeste Grand Ballroom.
Gasesti la ei pe site toate aceste detalii si poze cu locatiile http://www.hotelprahova.ro/Oferta-nunti-2014-ro/

Stiu ca am fost acu 2 ani parca la o nunta acolo la o verisoara de-a mea. Ea a facut in Il Piccolo Giardino si a fost foarte frumos! Nunta a fost vara. Au fost mese si pe terasa, afara a fost bine.... ce sa mai, a iesit super atunci. Din toate restaurantele din Ploiesti, eu as alege Grand Ballroom. Imi place pentru ca in mijloc ai ditamai ringul de dans si nu ai nicio coloana care sa te incurce. Singura problema e numarul de persoane... care tb sa fie destul de mare ca sa umple cat de cat ditamai sala... Iar la pret e super ok, am stabilit un meniu de pana in 200 de lei cu tot ce am vrut inclus.
Bafta!

anachriss
12.09.2014, 17:49:20
Buna, si eu voi avea nunta pe 22.08.2015 la Hotel Prahova. Tu te-ai hotarat la restaurant? Eu nu am vazut multe restaurante inainte de a ma decide, m-am indragostit de terasa Il Picolo Giardino. Sper sa fie vreme frumoasa si sa ne putem bucura de ea:)