PDA

Versiunea completa : ani de liceu....bucuresti

ALEX21A
15.11.2006, 15:35:51
asta pt ca,catalina a creat un subiect de acest gen pt timisoara si fetele din bucuresti vroiau sa povesteasca si ele despre anii de liceu,m am gandit sa povestim si noi aici despre anii de liceu........

sa incep eu>am terminat liceul "alexandru ioan cuza",fostul MF3-"fabrica de robotei";)) (asa ne spuneau)....asta se intampla acu 7 ani....de abia astept intalnirea de 10 ani....sper sa se tina.....;-) ....diriginti,vreo 3 la nr....(:| .........ghinionul clasei noastre;;)

ryanaro
15.11.2006, 16:05:08
Eu am terminat tudor vladimirescu acum 4 ani. Era aproape de casa... hehehe. Mai sunt in contact cu fosti colegi.\:D/

DanaS
15.11.2006, 16:13:37
Si eu am fost la Eugen Lovinescu (si la mine aproape de casa hihihihihihihi ) pina in '94 dar am plecat din tara in clasa aXIa si n-am terminat cu colegii mei :-s
Dar tin legatura cu multi dintre ei de parcanu ne-am vazut de o saptamina ;)).
Am avut niste colegi super si cite timpenii am facut impreuna.....:-? nici acum nu-mi vine sa cred. Anii de liceu au fost unii din cei mai frumosi ani din viata mea.....parca vb din "liceenii" =))=))=))

irina
15.11.2006, 16:18:01
Eu am terminat Spiru Haret, in 1997... Ce ani...:-<

syyylviuta
16.11.2006, 14:09:47
Pentru mine liceul va avea toata viata un loc special in inima mea. Am terminat Sf Sava in 2000, tin legatura cu o parte dintre colegi, de fapt suntem cei mai buni prieteni. La nunta, nasii, domnisoarele si cavalerii de onoare, toti mi-au fost colegi de clasa! Si, bineinteles... sotul meu! Cu care am facut cele mai mari nebunii! El ma ajuta sa cuceresc diversi baieti de care eram indragostita! Si asa ne-am dat noi seama ca ne potrivim, chiar foarte bine!;)) Asa ca pentru mine liceul reprezinta cea mai frumoasa perioada din viata mea!<:-P

monis
16.11.2006, 14:13:53
Pentru mine liceul va avea toata viata un loc special in inima mea. Am terminat Sf Sava in 2000, tin legatura cu o parte dintre colegi, de fapt suntem cei mai buni prieteni. La nunta, nasii, domnisoarele si cavalerii de onoare, toti mi-au fost colegi de clasa! Si, bineinteles... sotul meu! Cu care am facut cele mai mari nebunii! El ma ajuta sa cuceresc diversi baieti de care eram indragostita! Si asa ne-am dat noi seama ca ne potrivim, chiar foarte bine!;)) Asa ca pentru mine liceul reprezinta cea mai frumoasa perioada din viata mea!<:-P

:) ca in filme...mai intai e prietenul tau cel mai buna si te ajuta sa cuceresti baieti, iar apoi va indragostiti....ce romantic;;) =D>

anaela
16.11.2006, 14:32:38
Si eu am facut liceul tot aproape de casa mai precis in Dimitrie Bolintineanu, am terminat in 2004, din pacate diriginti am avut mai multi dar aste e oricum am avut niste ani de liceu foarte frumosi.Si inca mai pastrez legatura cu unii dintre colegi.

Buze
17.11.2006, 00:02:28
Eu am facut liceul la Scoala Centrala. Au fost cei mai frumosi ani si am ramas cu o sumedenie de amintiri frumoase. Am pus si cateva poze cu mine si fetele, sa vedem dak ma recunoasteti.:D In ultima poza (cea cu panoul din curtea liceului) apare colega mea de banca hranind cu pufuleti victimele inundatiilor.=))

tizabela
17.11.2006, 11:19:47
Am terminat liceul catolic "Sf Iosif" promotia 1997-2001,iar ca diriginta am avut-o pe profesoara de franceza Luca Lucia!!!Am ramas in legatura stransa cu cei 4 baieti pe care i-am avut in clasa si cu colega de banca care intamplator e si ea in Italia!!!

ALEX21A
17.11.2006, 11:44:52
Am terminat liceul catolic "Sf Iosif" promotia 1997-2001,iar ca diriginta am avut-o pe profesoara de franceza Luca Lucia!!!Am ramas in legatura stransa cu cei 4 baieti pe care i-am avut in clasa si cu colega de banca care intamplator e si ea in Italia!!!
presupun ca liceul din roman;;)........nu stiu ca in bucuresti sa existe liceul asta........dc e ,inseamna ca am aflat ceva nou;;)

tizabela
17.11.2006, 12:46:38
presupun ca liceul din roman;;)........nu stiu ca in bucuresti sa existe liceul asta........dc e ,inseamna ca am aflat ceva nou;;)
M-am nascut in 83 februarie si pt 19 ani pana sa vin in Italia am stat numai in Bucuresti!!! Deci ai aflat ceva nou pe ziua de azi;-) ,iar nunta am facut-o in Roman pt ca bunicile mele cred ca trebuie pasaport ca sa mergi in Bucuresti si cum eu tin tare mult la ele si la orasul respectiv am facut-o acolo!!!

ALEX21A
17.11.2006, 13:03:39
M-am nascut in 83 februarie si pt 19 ani pana sa vin in Italia am stat numai in Bucuresti!!! Deci ai aflat ceva nou pe ziua de azi;-) ,iar nunta am facut-o in Roman pt ca bunicile mele cred ca trebuie pasaport ca sa mergi in Bucuresti si cum eu tin tare mult la ele si la orasul respectiv am facut-o acolo!!!
liceul catolic?!..........chiar ca am aflat un lucru nou,azi...nu vazusem in pliantele pt admitere la liceul un liceu catolic....e un liceu teoretic?......................sau ce profil??.....tb sa fi neaparat catolic??........tuai fost din totdeauna catolica??(la nunta stiu ca ai avut cununia relig la catolici...f frumoasa,de altfel)...........scuze...:"> ...dar sunt chiar curioasa.....

tizabela
17.11.2006, 13:30:36
liceul catolic?!..........chiar ca am aflat un lucru nou,azi...nu vazusem in pliantele pt admitere la liceul un liceu catolic....e un liceu teoretic?......................sau ce profil??.....tb sa fi neaparat catolic??........tuai fost din totdeauna catolica??(la nunta stiu ca ai avut cununia relig la catolici...f frumoasa,de altfel)...........scuze...:"> ...dar sunt chiar curioasa.....

Da sunt prin botez de cand eram bebe romano-catolica si da este un liceu teoretic si nu nu trebuie sa fi catolic ca sa-l faci (eu am facut uman,dar exista si real si teologic).Cununia religioasa am facut-o la catolici (ca doar ambi eram cu religia asta) si e imposibil sa nu fie in depliante in conditiile in care exista prin anii 40!!!

tasha
17.11.2006, 14:47:33
Dupa cum ma grabisem deja sa scriu pe tpoic-ul de Timisoara (am fost atit de entuziasmata sa imi aduc aminte de anii de liceu ca nici nu am observat ca nu e si pt noi, bucurestencele. Sry, Timisoara ^:)^ ca m-am bagat peste voi), eu am terminat in '95 Liceul de Informatica (actual Tudor Vianu - ce a avut respectivul cu informatica nu am descoperit, dar treaca de la mine). Au fost niste ani extraordinari de care imi aduc aminte cu foarte mare placere si inca mai tin legatura cu o parte dintre colegi (chiar ieri una dintre fostele mele colege a nascut un baietel frumos si sanatos <:-P, sa-i traiasca)

BDiana
17.11.2006, 14:54:12
Si eu tot Tudor Vianu... Info, ma rog :). Si am trecut intr-a noua prin Spiru. Cred ca l-au botezat asa (prin 96-97, nu?) din cauza ca in anul ala era ceva comemorare a respectivului... Nu-s sigura, dar parca asa-mi aduc aminte :). Diriga a fost Balalau :D. Foarte tare tipa

tasha
17.11.2006, 15:07:07
Eu am avut-o pe Mioara Gheorghe (alba neagra poreclita) si la mate l-am avut pe Bosneag. Offff ce batrina ma simt #:-S

BDiana
17.11.2006, 15:10:29
Eu am avut-o pe Mioara Gheorghe (alba neagra poreclita) si la mate l-am avut pe Bosneag. Offff ce batrina ma simt #:-S
:)) Siii euuu =)) . Mai ales ca frate-meu, care are 17 ani, face acum acelasi liceu! Din povestirile lui, pare sa se fi schimbat destul de mult... Cu noul directorat :) si noile politici... Si nu pare a fi mai bine... :-?
N-o stiu pe Mioara Gheorghe. Iar pe Bosneag doar din auzite. Eu am terminat in '98. Am facut mate cu Vernescu >:P...

tasha
17.11.2006, 15:28:00
A fost acum vreo doua-trei sapatmini in Catavencu suplimentul ala scris de liceeni, Academia de Gashca, scris exact de actualii liceeni de la Vianu. M-am simtit destul de straina de ce povesteau ei acolo, parca mi se parea altceva. In afara de laboratoarele de info si mesele de ping pong, nu mai recunosteam nimic. Ei, si intre noi fie vorba, se cam vedea ca e scris de "robotzei" de la Info, nu prea le aveau cu scrisul =)) Da' eu sint totusi mindra de liceul facut, recunosc ca imi da un sentiment mishto cind vad ca inca e in topul celor mai bune si mai cautate licee din tara!<:-P

luiza
17.11.2006, 18:44:38
Eu am terminat in 1997 Spiru Haret si inca mi se strange inima cand trec pe langa el. As vrea macar o saptamana sa ma retraiesc clipele acelea.

fifiri
27.01.2007, 03:16:23
eu am terminat "sf.sava" in '98. a fost minunat din muulte puncte de vedere (in primul rand asa mi-am cunoscut sotul), dar si neplacut din alte puncte de vedere. o diriga sarita rau, pe care n-o suporta nimeni in clasa, o profa de chimie si mai si (pe care o suporta 1 persoana in clasa :) ). dar am avut parte si de profesori minunati. cu exceptia celor 2 scorpii, prietene intre ele de altfel, toti profii au fost misto si au facut ca viata mea liceala sa fie demna de amintit!

anul viitor ar trebui sa fie reuniune, dar nu cred ca fi-va. vai de capu' meu, ce baba am ajuns!:((

olga_ioana
27.01.2007, 09:08:42
eu am terminat in 2002 economic 5 (acum i-au schimbat numele), si nici dupa 5 ani nu am mai ajuns sa-mi iau si eu atestatul...:)
am fost la clasa de turism si imi aduc aminte ca primii 2 ani in fiecare week-end plecam la munte...cand intamplatort mai ramaneam in bucuresti tata ma intreba: si acum ne onorezi cu prezenta ta? pt cat timp? si eu: pana saptamana viitoare
ce vremuri...

esperance
06.02.2007, 22:31:31
Eu am terminat '' Ion Barbu '' in 2000 si acum tot intr-un liceu lucrez.Pe acest forum , mi-am reintalnit o colega draga mie, pe mam.>:D<

valen
06.02.2007, 22:49:58
Eu am terminat '' Ion Barbu '' in 2000 si acum tot intr-un liceu lucrez.Pe acest forum , mi-am reintalnit o colega draga mie, pe mam.>:D<
si eu tot ion barbu am terminat dar in 2001.. la fel si valentinaungureanu :)

esperance
06.02.2007, 23:15:57
si eu tot ion barbu am terminat dar in 2001.. la fel si valentinaungureanu :)
Cu cine ai facut franceza?

valen
06.02.2007, 23:21:26
Cu cine ai facut franceza?
kristina caltun.. parca

esperance
06.02.2007, 23:58:42
kristina caltun.. parca

Ma gandeam k poate ai facut cu diriga noastra, Marinescu Afrodita.

val.u
07.02.2007, 06:47:35
Ma gandeam k poate ai facut cu diriga noastra, Marinescu Afrodita.

ce misto, tu ai fost colega cu mam? asa cum zicea valen si eu am fost....colega cu ea.....de generatia, am terminat amandoua in 2001 dar la clase diferite......chiar mi-e dor de liceu, mai ales ca anii de liceu au fost primii ani de iubire cu sotul meu. hai ca ma faceti melancolica........pupici

esperance
07.02.2007, 09:29:49
ce misto, tu ai fost colega cu mam? asa cum zicea valen si eu am fost....colega cu ea.....de generatia, am terminat amandoua in 2001 dar la clase diferite......chiar mi-e dor de liceu, mai ales ca anii de liceu au fost primii ani de iubire cu sotul meu. hai ca ma faceti melancolica........pupici

Da, am fost colega cu mam, chiar faceam parte din aceeasi bisericuta.;)) Din pacate, dupa terminarea licelui, fiecare a luat-o pe drumul sau si am pierdut legatura.Va dati seama ce mare a fost socul sa o vad, dupa aproape 7 ani, mireasa...Si mam s-a casatorit cu fratele unei alte colege de-ale noastre.Ce mica e lumea! Si mie mi-e dor de liceu si ma gandeam ca daca voi avea vreodata posibilitatea sa ma intorc acolo ca profa , o voi face-o!Mai ales ca eu am invatat in Barbu din clasa a 4a.>:D<

valen
07.02.2007, 12:20:35
Da, am fost colega cu mam, chiar faceam parte din aceeasi bisericuta.;)) Din pacate, dupa terminarea licelui, fiecare a luat-o pe drumul sau si am pierdut legatura.Va dati seama ce mare a fost socul sa o vad, dupa aproape 7 ani, mireasa...Si mam s-a casatorit cu fratele unei alte colege de-ale noastre.Ce mica e lumea! Si mie mi-e dor de liceu si ma gandeam ca daca voi avea vreodata posibilitatea sa ma intorc acolo ca profa , o voi face-o!Mai ales ca eu am invatat in Barbu din clasa a 4a.>:D<
vad ca ai fost asa melancolica dupa licei incat ai decis sa faci nunta in calise unde se faceau balurile bobocilor :) asta e chiar dragut

esperance
07.02.2007, 13:44:27
vad ca ai fost asa melancolica dupa licei incat ai decis sa faci nunta in calise unde se faceau balurile bobocilor :) asta e chiar dragut

In 1996, cand am avut noi balul, s-a organizat in Preoteasa.Au cantat cei de la T-short, Ro-mania, MB & C, Double D....Ce vremuri!:-<

Bobocelu
14.02.2007, 18:36:58
asta pt ca,catalina a creat un subiect de acest gen pt timisoara si fetele din bucuresti vroiau sa povesteasca si ele despre anii de liceu,m am gandit sa povestim si noi aici despre anii de liceu........

sa incep eu>am terminat liceul "alexandru ioan cuza",fostul MF3-"fabrica de robotei";)) (asa ne spuneau)....asta se intampla acu 7 ani....de abia astept intalnirea de 10 ani....sper sa se tina.....;-) ....diriginti,vreo 3 la nr....(:| .........ghinionul clasei noastre;;)

si eu am terminat tot Cuza,dar mai devreme un pic,in 97...nici nu pot sa cred ca anul asta o sa fie intalnirea de 10 ani...cat de repede trece timpul..:(((

pupici....

911
15.02.2007, 09:40:57
Nu e nimeni din liceul Ion Creanga??? :(( Speram sa reintalnesc si eu vechi colege pe-aici... :D

PS: Apropos...am terminat acum 7 ani...

roxyana18s
15.02.2007, 15:14:10
eu inca nu am terminat liceul mai am un semestru.sunt foarte frumosi anii de liceu.mai ales clasa a9a si a10a in cazul meu
dar maa asteapta o facultate .:-w

miss
16.02.2007, 18:59:44
buna eu am terminat arhitectura in 2003 vad ca nu e nimeni pe aici din fostul liceu 22
ce sa mai ani de liceu nu-i vom uita niciodata

gabriela84
16.02.2007, 19:05:22
Buna. Eu am terminat acum 4 ani liceul economic "Viilor". Din pacate noi nu am stabilit petrecere de reintalnire dupa 10 ani.:-s

esperance
25.03.2007, 11:53:52
Buna. Eu am terminat acum 4 ani liceul economic "Viilor". Din pacate noi nu am stabilit petrecere de reintalnire dupa 10 ani.:-s

Nici noi nu am stabilit petrecerea de reintalnire, dar mai avem inca 3 ani si totul e posibil.Cu atat mai mult cu cat mi-am reintalnit pe forum o colega draga...:*

blu3eyes
25.03.2007, 13:26:18
am tot citit cu gandul ca poate e cineva care a terminat Ion Neculce dar vad ca deocamdata sunt singura , am terminat in 2005 tot mate-info bleah ...deh parintii astia aveau impresia ca informatica inseamna "ca cand" te invata sa deschizi calculatorul:)) glumesc adevarul e ca ei s-au gandit ca voi avea mai multe optiuni dupa ce il termin...insa tot pe partea de uman am ramas,am plecat apoi spre jurnalism un an...dupa care a venit neasteptatul,m-am casatorit atat de repede ca nici nu am stiut ce m-a lovit si hop m-am trezit dupa un an direct aici in capatul lumii...8-}...oricum anii de liceu sunt cei mai frumosi!!!cate nazbatii am facut doamne doamne!!!eram cea mai tampita clasa,fugea directoarea dupa noi prin liceu sa nu apucam sa iesim din cladire sa chiulim:))si noi de jos din curte ii faceam cu mana,"sar'na doamna directoare!!":)))
cu colegele am fost 6 fete si un baiat capul rautatilor noi eram...baiatul s-a mutat in state...UCLA california, a fost la cununia mea civila , a crezut ca imi bat joc de el cand l-am chemat la cununia mea,la primarie nu ma felicita imi spunea"ba tu esti tampita???!!!!:)))
fetele tin legatura cu toate dar in special cu 3 dintre ele cu care am ramas si voi ramane mereu prietena cea mai buna...

Ancuta_Weiser
25.03.2007, 15:14:25
am tot citit cu gandul ca poate e cineva care a terminat Ion Neculce dar vad ca deocamdata sunt singura , am terminat in 2005 tot mate-info bleah ...deh parintii astia aveau impresia ca informatica inseamna "ca cand" te invata sa deschizi calculatorul:)) glumesc adevarul e ca ei s-au gandit ca voi avea mai multe optiuni dupa ce il termin...insa tot pe partea de uman am ramas,am plecat apoi spre jurnalism un an...dupa care a venit neasteptatul,m-am casatorit atat de repede ca nici nu am stiut ce m-a lovit si hop m-am trezit dupa un an direct aici in capatul lumii...8-}...oricum anii de liceu sunt cei mai frumosi!!!cate nazbatii am facut doamne doamne!!!eram cea mai tampita clasa,fugea directoarea dupa noi prin liceu sa nu apucam sa iesim din cladire sa chiulim:))si noi de jos din curte ii faceam cu mana,"sar'na doamna directoare!!":)))
cu colegele am fost 6 fete si un baiat capul rautatilor noi eram...baiatul s-a mutat in state...UCLA california, a fost la cununia mea civila , a crezut ca imi bat joc de el cand l-am chemat la cununia mea,la primarie nu ma felicita imi spunea"ba tu esti tampita???!!!!:)))
fetele tin legatura cu toate dar in special cu 3 dintre ele cu care am ramas si voi ramane mereu prietena cea mai buna...

Ce frumosiiiii!!!! eu am terminat acum ... aoleu, Doamne, acu' se implinesc 9 ani! imi vine rau!:O

blu3eyes
25.03.2007, 15:22:27
Ce frumosiiiii!!!! eu am terminat acum ... aoleu, Doamne, acu' se implinesc 9 ani! imi vine rau!:O
ete eu am terminat acum 2 ani si mi se pare ca a trecut o vesnicie de atunci!!!:))asa ca nu te mai gandi...;;)
la mine cea mai tare chestie a fost ca liceul meu era chiar in spatele primariei sectorului 1 si in fiecare pauza mergeam ne cumparam merdenele:))doamne ce bune erau...mmm...asa si stateam pe gardul primariei si ne uitam cum ieseau mirii asa de frumos era...si stateam si ma gandeam asta e cea mai frumoasa primarie aici as vrea sa ma casatoresc..si nah ca acolo m-am casatorit la 2 ani dupa ce am terminat liceul!!:) mi-am mai indeplinit un vis...asta trebuia sa o spun la topic.."visuri implinite":))lol

mam
25.03.2007, 17:13:17

hei, ma barfiti pe la spate :P.... glumesc :) asha e, am fost la Barbu si m-am casat cu fratele unei foste colege de liceu :D si mie mi-a placut la Barbu, mai naspa ca ma stiau toti profii, ca eu am fost la Barbu din clasa 1-a!!!!!!!!!!!!!! nu puteam sa fac un pas ca ma stiau toti :(! dar peste tot a fost frumos :P, shi ma bucur mult ca ne-am regasit :P de fapt ca m-ai regasit :)

higgs
25.03.2007, 18:44:06
Eu am terminat tudor vladimirescu acum 4 ani. Era aproape de casa... hehehe. Mai sunt in contact cu fosti colegi.\:D/

Salut! si eu am terminat TV-ul :) Am decis sa fac acolo ca era super aproape de casa. Insa am terminat in 1996, deci mai mult de zece ani..Pfu..Sunt batrana acum :)
M.

issa
25.03.2007, 19:21:18
Eu am terminat liceul ec 2 - A.D.Xenopol in 2001<:-P Cineva......:-\

Ginuta
25.03.2007, 20:06:44
Am terminat liceul pedagogic, acum Colegiul National "Elena Cuza" in 2001, specializarea invatator-educatoare. Tin sa mentionez ca eu am facut 5 ani - LA ZI! Tin minte momentele in care imi cumparam abonament de la ghiseu si d-nele ma intrebau daca nu cumva sunt la seral. ;))

ALEX21A
26.03.2007, 11:31:41
si eu am terminat tot Cuza,dar mai devreme un pic,in 97...nici nu pot sa cred ca anul asta o sa fie intalnirea de 10 ani...cat de repede trece timpul..:(((

pupici....

in sfarsit <:-P .una de a mea=D>

dj
26.03.2007, 11:46:34
Cred ca sunt unicat... la dublu.

Am terminat Iulia Hasdeu in 1993. Mai e cineva?;;)

Piticutz
27.03.2007, 12:55:34
Heeeeei .... la intalnirea miresicilor am descopertit k Andradap a fost colega mea de generatie. La clase diferite dar o stiam f bine din vedere. Hihihi...ce dragutz<:-P <:-P <:-P <:-P
Am terminat Creanga in 2000

omidutza
27.03.2007, 16:26:08
eu am terminat Cantemir in 1997 :)

pitzupetro
28.03.2007, 08:59:29
Eu am terminat Col.Nat. Gheorghe Lazar! Promotia 1999. A fost singurul an in care nu s-a dat Bac-ul la sport, iar eu(sportiva) a tb sa dau logica! Ce urat.....
Acum rad cd imi aduc aminte, dar atunci...tare suparata am mai fost!

Piticutz
29.03.2007, 07:54:17
Eu am terminat Col.Nat. Gheorghe Lazar! Promotia 1999. A fost singurul an in care nu s-a dat Bac-ul la sport, iar eu(sportiva) a tb sa dau logica! Ce urat.....

Ce nasooool. Eu am terminat in 2000 liceul si am dat bacul la sport. :D :D si radeam de colegii mei care in ultima zi stateau cu nasul in carzti si eu eram in sort si tricou :D :D
Si ma mai amuzam pe seama celor care au preferat sa dea la sport si au lesinat p'acolo...mai ales la rezistenta :))

esperance
29.03.2007, 08:02:44
Ce nasooool. Eu am terminat in 2000 liceul si am dat bacul la sport. :D :D si radeam de colegii mei care in ultima zi stateau cu nasul in carzti si eu eram in sort si tricou :D :D
Si ma mai amuzam pe seama celor care au preferat sa dea la sport si au lesinat p'acolo...mai ales la rezistenta :))

Si eu am dat bacul in 2000, dar nu la sport.Imi amintesc ca la noi i-a chemat pe la 6-7 dimineata ca era canicula...

mada
29.03.2007, 08:45:23
Eu am terminat liceul in 2000 la Benjamin Franklin. Cineva...........?

blu3eyes
29.03.2007, 14:19:27
si eu am dat la sport:))=)) foarte tare mi s-a parut cea mai amuzanta proba pentru ca aproape ca am facut-o cu ochii inchisi:)) profu' de sport a avut grija sa ne omoare bine in cei 4 ani:))cred ca puteam sa fac si performanta la ce antrenamente faceam:))..eh ce amintiri!!!8-}

Piticutz
30.03.2007, 07:15:07
Si eu am dat bacul in 2000, dar nu la sport.Imi amintesc ca la noi i-a chemat pe la 6-7 dimineata ca era canicula...

Da...exact...parca la 6. Si am dat rezistenta prima k sa nu se faca f cald. Oricum stiam ca ma descurc,,,,si cand am trecut de rezistenta totul a fost floare la ureche :)

ladybird
30.03.2007, 08:03:05
a facut cineva eminescu? sau doar eu si cu tata care l-a terminat prin '68=))

klaudia
30.03.2007, 08:23:44
a facut cineva eminescu? sau doar eu si cu tata care l-a terminat prin '68=))
yyyyuuuupppppyyyyyyyyy si eu am terminat Eminescu in 2000 :)) Tu cand ai terminat si la ce clasa ai fost, poate chiar ne cunoastem :)) Ar fii super!!!! Pupici si sa ai o nunta ca-n povesti

klaudia
30.03.2007, 08:25:30
yyyyuuuupppppyyyyyyyyy si eu am terminat Eminescu in 2000 :)) Tu cand ai terminat si la ce clasa ai fost, poate chiar ne cunoastem :)) Ar fii super!!!! Pupici si sa ai o nunta ca-n povesti
Acum am vazut ca tu ai 22 de ani, deci cred ca nu am terminat in acelasi timp:(( Eu am 25 de ani. Oricum ma bucur mult ca am facut acelasi liceu. Eu am fost la uman - lb. franceza si l-am avut dirig pe profu de franceza Rusu.

irinacostea
30.03.2007, 11:38:44

Buna!
si eu am terminat Lazar in 2001. Si am dat bacul la Sport. A fost super usor, fata de ceilalti care au dat alte probe...:)

esperance
30.03.2007, 12:37:02
Acum am vazut ca tu ai 22 de ani, deci cred ca nu am terminat in acelasi timp:(( Eu am 25 de ani. Oricum ma bucur mult ca am facut acelasi liceu. Eu am fost la uman - lb. franceza si l-am avut dirig pe profu de franceza Rusu.

Eu am facut practica in Eminescu, la doamna profesoara Cosma...Deosebita persoana!!!:x

syyylviuta
30.03.2007, 13:39:43
Buna!
si eu am terminat Lazar in 2001. Si am dat bacul la Sport. A fost super usor, fata de ceilalti care au dat alte probe...:)

Eu n-am dat la sport!!!:(( Noi nu ne-am omorat cu sportul in liceu, si n-am avut curaj...
Dar nu ma plang. I-a terminat pe aia cu sportul si cea mai mare nota a fost 9... Eu am dat la geografia mediului si ... am copiat...:-"

mariuca
30.03.2007, 13:47:52
eu am terminat la Dante Alighieri, liceu cu predare in italiana, in 97.... doamne ce repede au trecut 10 ani..... #-o

poate mai apare cineva din Dante, ca momentan nu am vazut pe nimeni http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif

irinacostea
30.03.2007, 15:10:08
Eu am facut practica in Eminescu, la doamna profesoara Cosma...Deosebita persoana!!!:x

Eu am avut-o pe D-na Cosma profa la meditatii la franceza. Super tipa!!!

irinacostea
30.03.2007, 15:12:12
Eu n-am dat la sport!!!:(( Noi nu ne-am omorat cu sportul in liceu, si n-am avut curaj...
Dar nu ma plang. I-a terminat pe aia cu sportul si cea mai mare nota a fost 9... Eu am dat la geografia mediului si ... am copiat...:-"

E, sa stii ca nici eu nu eram fidela orelor de sport...Chiuleam des, dar am avut noroc de comisie una la bac..<:-PSi nici noi nu am copiat "deloc"o:-)=))

esperance
30.03.2007, 17:07:36
Eu am avut-o pe D-na Cosma profa la meditatii la franceza. Super tipa!!!

Si mie mi-a placut in mod deosebit! Ce mica e lumea! Sora celui mai bun prieten al viitorului sot e colega cu d-na Cosma...(preda tot franceza)

irinacostea
02.04.2007, 10:50:20
Si mie mi-a placut in mod deosebit! Ce mica e lumea! Sora celui mai bun prieten al viitorului sot e colega cu d-na Cosma...(preda tot franceza)

Marfa! Chiar ca e mica de tot lumea!!;-)

juliejolie
03.04.2007, 15:50:21
Eu am facut liceul la Scoala Centrala. Au fost cei mai frumosi ani si am ramas cu o sumedenie de amintiri frumoase. Am pus si cateva poze cu mine si fetele, sa vedem dak ma recunoasteti.:D In ultima poza (cea cu panoul din curtea liceului) apare colega mea de banca hranind cu pufuleti victimele inundatiilor.=))

Daa, si eu am terminat Scoala Centrala!! Promotia 2001...atunci cand venerabilul nostru liceu implinea 150 de anisori... (la C - diriga de franceza - Bacali)
Mey, mi se pare ca te stiu dintr-una din pozele alea...Ce generatie ai fost?!
Poops :*

dianablue
03.04.2007, 17:43:29
Recunosc ca nu am citit toate paginile la subiectul asta, dar vin si eu cu o intrebare - a terminat cineva Liceul H. Oberth ?(actual Goethe..)

ayana2010
03.04.2007, 18:08:31
sunt geloasa pe voi cand vad subiectul "ani de liceu" pt ca eu am facut liceul la pitesti si vreau si eu sa vb cum vorbiti voi aici... ca mie mi-e chiar dor de anii de liceu.....

dianablue
03.04.2007, 21:54:25
:) mie mi-e mai dor de anii de facultate! la noi a fost super fatza de liceu...

cinezee
27.04.2007, 20:35:17
DJ se pare ca tot noi 2 suntem mai avansate deocamdata la ani in bucuresti

in fine yo am facut 10 clase pna in 1986 la liceul industrial 16 ,numit si liceul pogirafic si de cinematografie

iar in 1999 am teminat la acelasi liceul 12 clase ,re-denumit acum COLEGIUL MEDIA

NU e nimeni credcare a facut acest liceu pe aici :)

Ritzi
27.04.2007, 21:49:23
Recunosc ca nu am citit toate paginile la subiectul asta, dar vin si eu cu o intrebare - a terminat cineva Liceul H. Oberth ?(actual Goethe..)

eu......................;-)

crista2482
07.05.2007, 15:11:28
eu am terminat in 2002 economic 5 (acum i-au schimbat numele), si nici dupa 5 ani nu am mai ajuns sa-mi iau si eu atestatul...:)
am fost la clasa de turism si imi aduc aminte ca primii 2 ani in fiecare week-end plecam la munte...cand intamplatort mai ramaneam in bucuresti tata ma intreba: si acum ne onorezi cu prezenta ta? pt cat timp? si eu: pana saptamana viitoare
ce vremuri...

Eu am terminat Economic 5 in 2001...am luat atestatul, care nu stiu pe unde e:-\...aaa...am fost la finante-conta

Ruby_Tuesday
07.05.2007, 15:36:59
eu am terminat "sf.sava" in '98. a fost minunat din muulte puncte de vedere (in primul rand asa mi-am cunoscut sotul), dar si neplacut din alte puncte de vedere. o diriga sarita rau, pe care n-o suporta nimeni in clasa, o profa de chimie si mai si (pe care o suporta 1 persoana in clasa :) ). dar am avut parte si de profesori minunati. cu exceptia celor 2 scorpii, prietene intre ele de altfel, toti profii au fost misto si au facut ca viata mea liceala sa fie demna de amintit!

anul viitor ar trebui sa fie reuniune, dar nu cred ca fi-va. vai de capu' meu, ce baba am ajuns!:((
Si eu am terminat tot Sava, dar in 96. Vaaaiii ce batraioara mai sunt. Anul trecut am avut intalnirea de 10 ani...
Banuiesc ca profa de chimie este Greceanu;))?

fifiri
07.05.2007, 17:07:23
Si eu am terminat tot Sava, dar in 96. Vaaaiii ce batraioara mai sunt. Anul trecut am avut intalnirea de 10 ani...

hehe, in sfarsit o savista!

cine v-a fost diriga/dirig? si cum a fost la intalnire? cine s-a ocupat de organizare?

profa de chimie era grecescu. inca mai am cosmaruri in care apare zgripturoaica :-&

Fluturas
07.05.2007, 18:25:49

nu esti unicat, eu tot in '93 am terminat, lic Dante Aligheri

Ruby_Tuesday
08.05.2007, 08:47:09
hehe, in sfarsit o savista!

cine v-a fost diriga/dirig? si cum a fost la intalnire? cine s-a ocupat de organizare?

profa de chimie era grecescu. inca mai am cosmaruri in care apare zgripturoaica :-&
Asa asa, Grecescu :D. Dirig l-am avut pe Costache, un super om si un super profesor! De intalnire ne-am ocupat noi (doar clasa noastra). Cei care am mai pastrat legatura ne-am strans si am facut plan de bataie pt identificarea celor "pierduti in misiune". In orice caz, multi sunt deja plecati din tara. Din pacate, eu nu am putut sa ajung decat la intalnirea "neoficiala", dar si atunci a fost foarte emotionant.>:D<

dididoll
08.05.2007, 17:03:57
eu am terminat Mihai Viteazu, in 2000.
altcineva?

iuli_nicol
10.05.2007, 16:15:08
eu am terminat Kogalniceanu in 2003 ...dar e un liceu din Snagov...nu puteam sa fac topic doar ptr mine...dar asa cine stie poate mai gasesc si eu vreun ratacit ca mine din Snagov

cinezee
10.05.2007, 16:18:53

hai ca esti tareee tu batraioara..atunci yo ce naiba oi fi =))=))=))

Ruby_Tuesday
12.05.2007, 00:05:27
hai ca esti tareee tu batraioara..atunci yo ce naiba oi fi =))=))=))
:"> :x :">

cinezee
12.05.2007, 02:02:43
:"> :x :">

pa bune daca mi se pare ca ai fi cumva ...sa nu imi spui ca esti mai mare decat mine ...ca ma faci sa rad =)):-p

Ruby_Tuesday
15.05.2007, 16:07:31
pa bune daca mi se pare ca ai fi cumva ...sa nu imi spui ca esti mai mare decat mine ...ca ma faci sa rad =)):-p
Cine stie ... hai poate te fac sa razi. Duminica asta fac 30 de anisori ...:):):). Deci ...
Pupici!>:D<

ryanaro
15.05.2007, 19:23:18
Cine stie ... hai poate te fac sa razi. Duminica asta fac 30 de anisori ...:):):). Deci ...

cinezee are 35 parca. :D

cinezee
15.05.2007, 22:57:29

chiar si asa draga mea ....tot nu esti..insemna ca yo la 36 de abia facuti ce as fi daca tu esti "batraioara" :-j

Ruby_Tuesday
16.05.2007, 08:30:13
chiar si asa draga mea ....tot nu esti..insemna ca yo la 36 de abia facuti ce as fi daca tu esti "batraioara" :-j
Cinezee, sa fii fericita si iti doresc din tot sufletul sa ramai asa frumoasa si tanara toata viata! Wow, din poze eu iti dadeam maxim 26-28 de anishori. Sa fii iubita si fericita!
Si ca sa nu fiu total off-topic, doar doua Saviste suntem pe site? Nu prea pot sa cred. Haidetzi fetelor, ca frumosi au fost anii de liceu, poate mai depanam amintiri.

cinezee
16.05.2007, 18:13:18
Cinezee, sa fii fericita si iti doresc din tot sufletul sa ramai asa frumoasa si tanara toata viata! Wow, din poze eu iti dadeam maxim 26-28 de anishori. Sa fii iubita si fericita!
Si ca sa nu fiu total off-topic, doar doua Saviste suntem pe site? Nu prea pot sa cred. Haidetzi fetelor, ca frumosi au fost anii de liceu, poate mai depanam amintiri.

sa nu te mai aud sub nici o forma ca esti asa ....L-)

sio tie la fel si numai de bine la am2 >:D< :)>-

syyylviuta
17.05.2007, 10:49:43

Si eu tot Sava am terminat! Acum suntem 3!!!:-p
Cred ca eu am postat pe prima pagina la acest subiect, adica acum mult timp... si pe atunci nu era nimeni de la Sava...
Am terminat in 2000, si am avut 2 dirigi, una de biologie Paraschiv si alta de mate, Stan. Ce frumosi ani...

ana_maria
05.08.2007, 10:35:52
Nu e nimeni din liceul Ion Creanga??? :(( Speram sa reintalnesc si eu vechi colege pe-aici... :D

PS: Apropos...am terminat acum 7 ani...

Ba da, sunt eu din Creanga :) am terminat in 2003

cinezee
05.08.2007, 11:05:52

offtopic .....long time no see dear ...ce mai faci .....nu te am mai vazut de un car de ani pe forum :*:*:*

ana_maria
06.08.2007, 15:01:47
offtopic .....long time no see dear ...ce mai faci .....nu te am mai vazut de un car de ani pe forum :*:*:*

:*:*:* bineeee, fac rochite, ce sa fac :) eu va citesc mereu dar nu prea am timp sa intervin

tasha
06.08.2007, 16:19:52
Si totusi nu e pe aici nici o miresica din Info (actualul Tudor Vianu)? Hmmm, ma simt cam "tocilara" in cazul asta :-B

BDiana
06.08.2007, 16:21:12
Si totusi nu e pe aici nici o miresica din Info (actualul Tudor Vianu)? Hmmm, ma simt cam "tocilara" in cazul asta :-B
Ba da mai Tasha, e :) Eu :))
Am terminat in '98, la Balalau in clasa...

tasha
06.08.2007, 16:26:34
Ahaaa, deci esti tinerica rau. Eu am terminat in '95, la Mioara Gheorghe (alias Miorita alias Alba Neagra). Iar la mate l-am avut pe Bosneag si la chimie pe Cherciu.....

BDiana
06.08.2007, 17:24:09
Ahaaa, deci esti tinerica rau. Eu am terminat in '95, la Mioara Gheorghe (alias Miorita alias Alba Neagra). Iar la mate l-am avut pe Bosneag si la chimie pe Cherciu.....
Pe Miorita n-o stiu, iar de Bosneag am auzit, dar nu am facut ore cu el... Eheee, ce vremuri! Esti sigura ca ai facur chimie cu Cherciu? Ca si eu am facut cu ea, dar bazele informaticii :)). Chimie am facut cu Dna. Calafeteanu, si tremuram cu totii de frica in fata dansei :))
La mate l-am avut pe Vernescu

andreeaflorinai
20.08.2007, 18:22:26
Si eu am terminat Sava in 2001, la E (clasa de engleza bilingv). I-am avut diriginti pe doamna Speranta Tomescu, pana in clasa a zecea si apoi pe domnul Cazacu. Si eu imi amintesc cu placere de perioada liceului, de colegi (ma rog, mai mult colege ca eram 21 de fete si 3 baieti :) ) si de profi (chiar si de profa de chimie, dar eu nu am facut cu Grecescu, am facut cu David, si mie imi si placea chimia ). :)

fifiri
20.08.2007, 20:19:09
Si eu am terminat Sava in 2001, la E (clasa de engleza bilingv). I-am avut diriginti pe doamna Speranta Tomescu, pana in clasa a zecea si apoi pe domnul Cazacu. Si eu imi amintesc cu placere de perioada liceului, de colegi (ma rog, mai mult colege ca eram 21 de fete si 3 baieti :) ) si de profi (chiar si de profa de chimie, dar eu nu am facut cu Grecescu, am facut cu David, si mie imi si placea chimia ). :)

bine-ai venit savista draga! cred ca ai avut noroc de lipsa greceascai o:-)

andreeaflorinai
21.08.2007, 15:52:01
bine-ai venit savista draga! cred ca ai avut noroc de lipsa greceascai o:-)
Bine v-am gasit! Si eu zic ca am avut noroc. A facut fratele meu cu ea, asa ca stiu cum era. :)

lyanna
21.08.2007, 20:29:18
Pe Miorita n-o stiu, iar de Bosneag am auzit, dar nu am facut ore cu el... Eheee, ce vremuri! Esti sigura ca ai facur chimie cu Cherciu? Ca si eu am facut cu ea, dar bazele informaticii :)). Chimie am facut cu Dna. Calafeteanu, si tremuram cu totii de frica in fata dansei :))
La mate l-am avut pe Vernescu

Si io tot Vianu!!! :) promotia 2001. Vernescu la mate. La romana si diriginta Doina Popescu... etc etc. Bun gasit! Francu la info... de la el chiar am prins drag de programat: cine termina ce dadea el de facut in clasa juca Starcraft pana la sfarsitul celor 4 ore de laborator :)) na' cine-i mai nerd ca mine? :P Cherciu era de info. Acu e directoare adjuncta or stg... sau era inca acu vro 2 ani cand am facut practica pedagogica pe-acolo. Chimie ... era Moraru care a devenit directoare cand s-a pensionat Iliutza (cred ca voi la-ti prins director mai mult) si mai era o tanti grasutza bine... si mai trasnita..nu mai stiu cum o chema. Se imbraca muult in verde.... Husen parca. Ani de liceu....

lyanna
21.08.2007, 21:16:26

Haha! Ce mica e lumea!! :) Ne stim! Eram prietena cu mihaela de la voi din clasa si mai veneam pe la voi... si dupa tu ai facut calculatoare nu? Eu automatizari si tot asa mai aterizam pe la CA pe la fosti colegi de liceu :) Imi zisese odata mihaela parca ceva ca ca te mariti la anu'... sa fie intr-un ceas bun si casa de piatra!

mami_de_pisi
22.08.2007, 07:40:18
am terminat in 98 Victor Babes (fostul sanitar)
chimie - biologie

cezara25
22.08.2007, 08:41:32
Daa, si eu am terminat Scoala Centrala!! Promotia 2001...atunci cand venerabilul nostru liceu implinea 150 de anisori... (la C - diriga de franceza - Bacali)
Mey, mi se pare ca te stiu dintr-una din pozele alea...Ce generatie ai fost?!
Poops :*

si eu am terminat tot scoala centrala promotia 2000 uman bilingv C

pup

BARBIE_24
14.10.2007, 13:47:23
Eu am terminat "Ion Barbu" in 2002, chimie biologie, frumosi ani... mai ales ca eu am fost din clasa I acolo, ma stiau toti profesorii. De abia cand privesti in urma realizezi cat a trecut timpul...:((

fly77
14.10.2007, 15:58:07
nu mai stiu daca am scris aici....am terminat C-tin Brincoveanu...mate- fizica...in 1995. A fost frumos in liceu, iar la sf clasei a 12 a am luat premiul pt cea mai buna frecventa...nu am avut nici o absenta....:-B

elizarcu
14.10.2007, 20:59:32
eu am terminat liceul "hermes" sau economic 6,promotia 2005! :)) un liceu de 2 m pe 2 m,in care erau trasate sageti,sa nu cumva sa ne ratacim1 :))si mie mi-e tare dor de liceu si de colegi,cu care mai incerc sa tin legatura...!in liceu l-am cunoscut p viitorul meu sot,asta prin clasa a 9-a cand venea in fiecare zi sa ma ia de la liceu!:)) 4 ani a fost nelipsit de la poarta liceului meu :))! in schimb...mereu lipsa de la liceul lui :-$ ,fiind cu un an mai mare ! :D au fost ani frumosi,cu bucurii (imi era impartasita iubirea...uneori :D ,ptr noi,la varsta aia era cel mai important lucru)si tristeti,cand plangeam ca ne pune profa de mate si profa de chimie cate un mare 2 in catalog,desi culmea,profa de chimie imi era matusa :)) intr-adevar cei mai frumosi ani,care s-0au dus :(( cand o sa mai avem noi o asa viata lipsita de griji ca aia p care o duceam atunci...:(

elizarcu
14.10.2007, 21:00:31
mama cate fetisoare de ras am pus ...:)...scuzati daca va deranjeaza,nu mi-am dat seama! :D

Hanu
14.10.2007, 21:13:09
Eu am terminat liceul George Cosbuc. Mai e cineva...?!
Promotia 2000....:))

esperance
16.10.2007, 18:59:42
Eu am terminat "Ion Barbu" in 2002, chimie biologie, frumosi ani... mai ales ca eu am fost din clasa I acolo, ma stiau toti profesorii. De abia cand privesti in urma realizezi cat a trecut timpul...:((

Si eu tot in Barbu am terminat, in 2000.Am invatat acolo din clasa a 4a...Vorbeam saptamana trecuta cu o colega care a predat acolo anul trecut si imi spunea ca multi profesori s-au pensionat....=((

BARBIE_24
19.10.2007, 10:57:26
Si eu tot in Barbu am terminat, in 2000.Am invatat acolo din clasa a 4a...Vorbeam saptamana trecuta cu o colega care a predat acolo anul trecut si imi spunea ca multi profesori s-au pensionat....=((
Stiu sora mea tot acolo a terminat, trei ani mai tarziu si de pe vremea ei incepusera sa plece din profesorii vechi. Imi e tare dor de vremurile ale o sa astept reuniunea de clasa sa imi mai aduc aminte de copilariile din liceu.:(

Pysycuta
03.11.2007, 14:06:31
Cand eram la liceu abia asteptam sa ajung la facultate..si acum sunt la facultate si as mai vrea sa fiu la liceu.Funny no?

esperance
07.11.2007, 08:57:09
Cand eram la liceu abia asteptam sa ajung la facultate..si acum sunt la facultate si as mai vrea sa fiu la liceu.Funny no?

Si eu la fel si visul meu s-a implinit...:D Am ajuns de la facultate la liceu...\:D/

Pysycuta
07.11.2007, 16:31:36
Si eu la fel si visul meu s-a implinit...:D Am ajuns de la facultate la liceu...\:D/

si al meu ;))

anita78
07.11.2007, 19:37:43
am terminat acum 10 ani (1997) liceul Eugen Lovinescu! Frumoasa perioada! :-p

Eleny
09.11.2007, 00:51:15
Eu am terminat in anul 1993 Liceul industrial nr.15 acum Dumitru Motoc. Frumosi ani

RUCKSI
10.11.2007, 19:20:58
eu am terminat in 1997...si avem reintalnirea de 10 ani...<:-P acum in noiembrie...
de abia astept sa revad unii colegi /e...pe altii asa si asa....
sa depanam amintiri....

clipsy
12.11.2007, 10:09:57
Eu am terminat Caragiale promotia 1996
Dar vad ca nu mai este nimeni care sa fi terminat acest liceu. Oricum va salut pe toate si va doresc nunti de vis si casnicii asa cum v-ati dorit.

Alessiacorinna
02.12.2007, 15:36:10
Eu am terminat Cervantes-ul in 2000!! A trecut foarte repede...dar tot apoape cu sufletul de liceu am ramas...parca sunt inca liceana..si mai tin legatura cu colegii si in special cu colega mea de banca!! Cu unii dintre colegi ma cunosc din clasa a III-a!! Doamne, ce mai chiuleam prin Cismigiu si pe bulevardul Kogalnciceanu pana la Universitate...ziceam : hai sa plecam toti in Cispa si daca vine profa ii spunem ca am inteles toti ca nu se face ora...

Alessiacorinna
02.12.2007, 15:50:57
In 1996, cand am avut noi balul, s-a organizat in Preoteasa.Au cantat cei de la T-short, Ro-mania, MB & C, Double D....Ce vremuri!:-<

Mamaaaaaaa...m-ai tineti minte T-short...cu melodia aia : Prima noapte a fost de vis.....????????????!!!!!!!!!!!!!>:D<:))ce bine se potriveste acum cu nuntile noastre...erau formatii misto atunci...imi placeau mult!!!!!!

irina
02.12.2007, 19:24:27
Mamaaaaaaa...m-ai tineti minte T-short...cu melodia aia : Prima noapte a fost de vis.....????????????!!!!!!!!!!!!!>:D<:))ce bine se potriveste acum cu nuntile noastre...erau formatii misto atunci...imi placeau mult!!!!!!

He, he... cum sa nu mai tinem minte?? :) Unul dintre membri era cu noi in clasa si am avut capul prashtie cu melodia asta... :)):)) Chiar il intrebam pe sotul meu zilele trecute daca isi mai aduce aminte de ea, si a zis ca nu... Nu-mi venea sa cred ca nu mai tine minte asa ceva... :)

zippy
02.12.2007, 20:04:29
Eu am terminat Creanga, promotia 1991.

MachuPicchu
03.12.2007, 11:06:43
Eu am terminat Caragiale promotia 1996
Dar vad ca nu mai este nimeni care sa fi terminat acest liceu. Oricum va salut pe toate si va doresc nunti de vis si casnicii asa cum v-ati dorit.

Eu sunt, doar ca promotia 2002.
Eu nu pot sa spun ca duc dorul acelor ani :D

Alessiacorinna
03.12.2007, 21:05:03
He, he... cum sa nu mai tinem minte?? :) Unul dintre membri era cu noi in clasa si am avut capul prashtie cu melodia asta... :)):)) Chiar il intrebam pe sotul meu zilele trecute daca isi mai aduce aminte de ea, si a zis ca nu... Nu-mi venea sa cred ca nu mai tine minte asa ceva... :)

Eram innebunita...o ascultam la walkman seara la culcare...mama, mama ce o mai fredonam!!!!

911
07.12.2007, 21:12:34
Eu am terminat Creanga, promotia 1991.
Idem...doar ca promotia 2000 :D

zippy
07.12.2007, 21:35:32
Idem...doar ca promotia 2000 :D

eeeee ....pe vremea mea....
(sa-mi zici tanti :D )

bushi
08.12.2007, 11:37:29
Am terminat Sava in 2001. Mi-au ramas la inima profesorii, colegii de la toate clasele si muuuuuuuuulte nazbatii . Cu toate experientele placute si neplacute pot spune ca a fost cea mai frumoasa perioada si as mai face de cateva ori liceul asta dar cu mintea de acum :D
Pup savistele>:D<

annie_banks
13.12.2007, 13:55:24
Monnet? :-" Nimeni? :(
Ce vremuri... :grouphug:

enjoythesilence
29.12.2007, 22:51:14
io am terminat scoala centrala...nu m-am distrat...bine ca am terminat :) fac si rime...:)

ryanaro
29.12.2007, 23:00:19
io am terminat scoala centrala...nu m-am distrat...bine ca am terminat :) fac si rime...:)

wow!!! tare posh!!! :D

enjoythesilence
30.12.2007, 00:38:04
wow!!! tare posh!!! :D

dap...snobish like posh :">

arekichan
09.01.2008, 22:17:14
la grigore moisil, in drumul taberii n-a fost nimeni?? eu l-am ales ca era aproape de casa. am terminat in 1999. sunt baba :(( :((

cezara25
10.01.2008, 09:41:59
dap...snobish like posh :">

si eu tot scoala centrala!!! promotia 2000

Anc
10.01.2008, 09:47:32
spiru haret a terminat cineva in afara de mine? ;)) din cate am apucat eu sa citesc pe aici nu am vazut pe nimeni.

dana33
10.01.2008, 09:52:43
Eu am terminat IOR promotia 1993.Nu regret anii de liceu.In schimb pe cei din generala,da!

MachuPicchu
10.01.2008, 10:05:55
Eu am terminat IOR promotia 1993.Nu regret anii de liceu.In schimb pe cei din generala,da!
La mine e invers ... regret anii de generala si pe cei din liceu incep sa-i uit (urata perioada) ... Eu am terminat I.L. Caragiale in 2002

p.s. acum am obs ca am mai scris odata mai demult :))

annie_banks
10.01.2008, 14:08:58
spiru haret a terminat cineva in afara de mine? ;)) din cate am apucat eu sa citesc pe aici nu am vazut pe nimeni.
irina 1997
BDiana a trecuta printr-a 9-a (gen. 1998 as zice dupa DN...)
luiza 1997
:D

bebel
10.01.2008, 14:44:49
si mie imi este foarte dor de anii de liceu....mi-e dor de colegi, profesor, de orele in care lipseam.....si sase cuvinte mi-e dor de anii de liceu

Anc
10.01.2008, 16:06:42
irina 1997
luiza 1997

si eu tot 1997. probabil ca ma stiu cu ele din vedere. ;;)

enjoythesilence
11.01.2008, 20:20:34
si eu tot scoala centrala!!! promotia 2000

sper ca tie ti-a fost mai bine decat mi-a fost mie! ai facut cumva romana cu rogalski? dorina palade mi-a fost diriga...tu?

irina
11.01.2008, 22:00:40
irina 1997
luiza 1997

Maaamaaa, ce inventar de spiriste pe aici! :D
De cand asteptam sa se mai iveasca pe aici miresici care sa fi terminat Spiru... :) Si Rallu a terminat tot liceul asta, dar parca prin 2000... :-?

irina
11.01.2008, 22:05:57
si eu tot 1997. probabil ca ma stiu cu ele din vedere. ;;)

Probabil...:) La ce clasa ai fost? Noi am fost la filologie ;;), la M...

PS- Am avut intalnirea de 10 ani anul asta... parca nu ne vine sa credem ca au trecut atatia ani... (pt. mine anul asta e inca 2007, sa zic anul trecut inseamna ca sunt si mai batrana :(( )

Anc
12.01.2008, 12:19:31
Probabil...:) La ce clasa ai fost? Noi am fost la filologie ;;), la M...

PS- Am avut intalnirea de 10 ani anul asta... parca nu ne vine sa credem ca au trecut atatia ani... (pt. mine anul asta e inca 2007, sa zic anul trecut inseamna ca sunt si mai batrana :(( )

eu am fost la N, stiinte sociale. da, nici eu nu realizez ca a trecut atata timp....

helenita
12.01.2008, 13:21:22
eu am terminat c.d. nenitescu in '99...grup scolar de chimie...nu prea ma mandresc cu el, dar asta e...bine ca am diploma de bac;;)

cezara25
12.01.2008, 14:10:34
sper ca tie ti-a fost mai bine decat mi-a fost mie! ai facut cumva romana cu rogalski? dorina palade mi-a fost diriga...tu?

nu mi-a fost bine deloc. profesori foarte exigenti! ce promotie ai fost? eu am fost la uman bilingv la C. diriginte prof de istorie Grecu Adrian, romana cu Zisu

enjoythesilence
13.01.2008, 11:36:31
nu mi-a fost bine deloc. profesori foarte exigenti! ce promotie ai fost? eu am fost la uman bilingv la C. diriginte prof de istorie Grecu Adrian, romana cu Zisu

io-s promotia 2006 :"> grecu a fost profu meu de istorie :D foarte simpatic. si el si radu axioti daca era cand ai terminat tu. io am terminat uman intensiv engleza, sectie infiintata in 2002 si am fost la E. eu cu profii n-am avut mai probleme, colegii nu prea au fost oameni buni :(

urzicuta
17.01.2008, 23:14:49

Si eu tot Iulia Hasdeu am terminat , dar ceva mai tarziu in 1998.
Anul asta trebuie sa facem intalnirea de 10 ani. Nici nu-mi vine sa cred ca a trecut atata timp.

Adriana_2485
02.06.2008, 21:54:38

Eu am terminat Goethe in 2004, sectia speciala o:-)
Imi amintesc cu mare placere de liceu pentru ca acolo l-am cunoscut pe Yubi (am fost colegi de clasa):love:

cecilia
16.06.2008, 21:54:02
eu am terminat la Dante Alighieri, liceu cu predare in italiana, in 97.... doamne ce repede au trecut 10 ani..... #-o

poate mai apare cineva din Dante, ca momentan nu am vazut pe nimeni http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif
Eu am terminat in Dante in '98.>:D<

mariuca
17.06.2008, 10:48:43
Eu am terminat in Dante in '98.>:D<

uite ca mai e cineva din Dante ;)) Ai fost cu un an mai mica ... poate ne-am vazut pe acolo pe holuri vreodata ;-) Anu asta faceti intalnirea de 10 ani? Noi am facut-o anu' trecut, a fost dragut sa revezi mare parte din colegi si profesori.

Gabika
30.07.2008, 10:13:25
Fetelor vreo rosettista pe aici? Io am terminat C.A ROSETTI in 2004. Mi-e dor de tot ce inseamna liceu...:-<

esperance
30.07.2008, 11:06:46
Fetelor vreo rosettista pe aici? Io am terminat C.A ROSETTI in 2004. Mi-e dor de tot ce inseamna liceu...:-<

Eu sunt rosettista.:x Am venit in liceu in 2005, deci nu te-am prins.Cine ti-a fost dirig(a)?

Gabika
30.07.2008, 23:23:01
Eu sunt rosettista.:x Am venit in liceu in 2005, deci nu te-am prins.Cine ti-a fost dirig(a)?
In sfarsit o rosettista! Diriga mea a fost State Mioara-profa de mate. Mica, tunsa scurt si blonda.
Tu pe cine ai avut?:*

esperance
31.07.2008, 09:47:04
Ti-am dat PM.>:D<

Gabika
31.07.2008, 14:03:57
Ti-am dat PM.>:D<
Iubita chiar nu-mi mai aduc aminte....pe bune.ptr ca am avut in 4 ani de liceu-3 profesoare de franceza..ufff. Mi-ai dat de gandit azi! Tu esti profa de...franceza sa-nteleg?o:-) .Pupicei!

Pupica
31.07.2008, 14:50:52
Nus daca am sarit vreo pagina ca rabdarea nu este trecuta pe lista si asa scurta a calitatilor mele...dar de la Magurele/MF 4/Horia Hulubei/cum s-o mai chema intre timp chiar nu este nimeni?

lavlav
31.07.2008, 14:56:08
irina 1997
luiza 1997

tot spiru si eu in 2000...urata perioada!:-&
filologie la K...mai e cineva din 2000, poate ne cunoastem, desi nu eram o persoana populara :))

esperance
31.07.2008, 18:15:14
Nus daca am sarit vreo pagina ca rabdarea nu este trecuta pe lista si asa scurta a calitatilor mele...dar de la Magurele/MF 4/Horia Hulubei/cum s-o mai chema intre timp chiar nu este nimeni?

Stefan Odobleja.:D

Pupica
31.07.2008, 21:47:16
Stefan Odobleja.:D

Serios???? Tu glumesti...Ce legatura a avut mnealui cu fizica??? Ca doar era liceu mate-fizica...pe platforma de fizica nucleara...intelesesem Horia Hulubei...da asa :-&

esperance
03.08.2008, 19:45:27
Serios???? Tu glumesti...Ce legatura a avut mnealui cu fizica??? Ca doar era liceu mate-fizica...pe platforma de fizica nucleara...intelesesem Horia Hulubei...da asa :-&

S-a mutat pe Dorneasca (in zona 13 septembrie) si i s-a tot facut publicitate in presa datorita mijloacelor moderne de care dispune.Azi nu mai exista profil mate- fizica, exista mate-info. Odobleja e parintele ciberneticii.

nicoleta
03.08.2008, 22:15:05
salut !!! eu am facut primul an de liceu la Dimitrie Bolontineanu 95-96 , dupa care m-am mutat la PTTR (1999). o perioada superba !!!!!!!!!!!!! mai vreau :((:((:((:((:((

Pupica
04.08.2008, 10:42:20
S-a mutat pe Dorneasca (in zona 13 septembrie) si i s-a tot facut publicitate in presa datorita mijloacelor moderne de care dispune.Azi nu mai exista profil mate- fizica, exista mate-info. Odobleja e parintele ciberneticii.

Aha...am ramas in urma rau...mersi ca m-ai luminat :-p
N-am mai trecut pe acolo de cand era pe platforma...banuiesc ca nici profii nu mai sunt aceeasi...deci...liceul meu nu prea mai este :((

tasha
04.08.2008, 10:47:46

Atunci poate imi spune si mie cineva ce treaba a avut saracul Tudor Vianu cu informatica :)) (fostul MF1 - Liceul de Info, actual CN Tudor Vianu - generatia 1995). Eram opt clase cu profil strict de info, n-aveam nici o treaba cu filologia :))

"Tudor Vianu (n. 8 ianuarie (http://ro.wikipedia.org/wiki/8_ianuarie) 1898 (http://ro.wikipedia.org/wiki/1898), Giurgiu (http://ro.wikipedia.org/wiki/Giurgiu) - d. 21 mai (http://ro.wikipedia.org/wiki/21_mai) 1964 (http://ro.wikipedia.org/wiki/1964), București (http://ro.wikipedia.org/wiki/Bucure%C5%9Fti)) a fost un estetician, critic și istoric literar, poet, eseist, filosof și traducător român."

Anc
04.08.2008, 11:49:16
tot spiru si eu in 2000...urata perioada!:-&
filologie la K...mai e cineva din 2000, poate ne cunoastem, desi nu eram o persoana populara :))

si eu tot spiru...istorie-stiinte sociale la N...1997

lyanna
05.09.2008, 18:22:24
Atunci poate imi spune si mie cineva ce treaba a avut saracul Tudor Vianu cu informatica :)) (fostul MF1 - Liceul de Info, actual CN Tudor Vianu - generatia 1995). Eram opt clase cu profil strict de info, n-aveam nici o treaba cu filologia :))

"Tudor Vianu (n. 8 ianuarie (http://ro.wikipedia.org/wiki/8_ianuarie) 1898 (http://ro.wikipedia.org/wiki/1898), Giurgiu (http://ro.wikipedia.org/wiki/Giurgiu) - d. 21 mai (http://ro.wikipedia.org/wiki/21_mai) 1964 (http://ro.wikipedia.org/wiki/1964), București (http://ro.wikipedia.org/wiki/Bucure%C5%9Fti)) a fost un estetician, critic și istoric literar, poet, eseist, filosof și traducător român."

Cre'ca se faceau 100 ani de la nasterea lu' nenea si le trebuia ceva de botezat in onoarea lui.. si n-aveau prea multe fara nume deja :D Dar nu bag mana in foc.. (si eu tot "vianista".. am mai zis)

tasha
05.09.2008, 19:15:07
Cre'ca se faceau 100 ani de la nasterea lu' nenea si le trebuia ceva de botezat in onoarea lui.. si n-aveau prea multe fara nume deja :D Dar nu bag mana in foc.. (si eu tot "vianista".. am mai zis)

Sa stii ca s-ar putea sa ai dreptate, eu am terminat in 95 si inca nu il chema asa, era pur si simplu Liceul de Informatica, deci s-ar putea ca prin 98 sa il fi botezat :)
Tu in ce promotie ai terminat?

lyanna
08.09.2008, 13:13:32
Sa stii ca s-ar putea sa ai dreptate, eu am terminat in 95 si inca nu il chema asa, era pur si simplu Liceul de Informatica, deci s-ar putea ca prin 98 sa il fi botezat :)
Tu in ce promotie ai terminat?

2001 :-? conform calculelor :))

Later edit : ce departe pare... frumoase vremuri :)

Alessia2703
05.11.2008, 00:36:17

Si eu tot Creanga promotia 2004. - Clasa "D" a dnei Stanga... Cei mai nenorociti din generatia noastra. Pt cunoascatoare Jivi a iesit plangand de la ora noastra ;))

roxana911
11.12.2008, 14:25:48
Si eu tot Iulia Hasdeu am terminat , dar ceva mai tarziu in 1998.
Anul asta trebuie sa facem intalnirea de 10 ani. Nici nu-mi vine sa cred ca a trecut atata timp.
buna,
si eu tot Iulia Hasdeu dar 2005...pup

oliviutza
20.12.2008, 22:51:54
Numa' o singura miresica din Mihai Viteazu?
Eu am terminat acolo, in '97.

adrianamaria802
21.12.2008, 03:40:54
Buna dimineata

as dori sa stiu daca este vreo miresica care a absolvit in 1999 acest liceu!

astept raspunsul vostru

Va salut pe toate

bloodrayne_1987
11.01.2009, 23:11:52
din "spiru", 2005 e cineva pe aici?

junebride
23.01.2009, 15:39:30
Mihail Sadoveanu? Cineva? 2004?

alinaaaaa
27.01.2009, 01:03:33
eu am fost la mihai vitazu, am terminat in 2004

scumpiti_laura
27.01.2009, 08:51:28

Io, io, io!!!!!!!!:)>- Am terminat in 2001!!!! 23 de fete si 2 baieti in clasa, asa ca va dati seama ce mancatorie.

anyany4
07.02.2009, 15:58:27
hello, Economic 2, acum Kretulescu, 1990...mai e cineva?

annutza84
17.06.2009, 17:42:30
si eu am fost la Scoala Centrala, promotia 2002 si tare mult mi-a placut.....
am fost la D (de la destepti - si acum mai tin minte cum ne laudam 8-| ) la filologie simplu si am avut diriga pe una de latina ...... si am facut limba romana pe paine cu Dl Dumitrescu :-SS
nu am mai fost pe acolo de foarte mult timp..... cam de cand am terminat si tin legatura doar cu 2 colege..... ca restu .....
pupici!!!!!!!!!!!!!!

monkey_woman
26.06.2009, 17:17:02
Am terminat Sava in 2001. Mi-au ramas la inima profesorii, colegii de la toate clasele si muuuuuuuuulte nazbatii . Cu toate experientele placute si neplacute pot spune ca a fost cea mai frumoasa perioada si as mai face de cateva ori liceul asta dar cu mintea de acum :D
Pup savistele>:D<

la fel, Sava, promotia 2006 :suuuper: :*

Preity
29.06.2009, 23:52:55
Si eu..........ufff,cum sa zic,le zic pe amandoua.
Am facut 3 ani de scoala profesionala in Nichita Stanescu si apoi 2 ani de liceu(cu examen de diferenta) in Elie Radu.
Ce ani Doamneeeee.........imi zicea mama ca o sa vreau sa dau timpul inapoi si imi ziceam ca-i dusa cu pluta.Ce n-as da sa retraiesc aia 3 ani de profesionala.Si liceul dar cine era mai important atunci e si acum langa mine asa ca.......

soby3
30.06.2009, 08:46:55
si eu am facut liceul la v.b.am term in 2002 biologie-chimie

am terminat in 98 Victor Babes (fostul sanitar)
chimie - biologie

Crissa78
20.07.2009, 11:18:53
Numa' o singura miresica din Mihai Viteazu?
Eu am terminat acolo, in '97.

Mishu '97 <:-P

ps: F..de la fantastici =)) =))

laiurita
10.09.2009, 23:21:58
eu am terminat Cantemir in 1997 :)

eu am terminat Cantemir acum 3 ani, in 2006 :)

se pare ca alte persoane din CNCV nu mai sunt pe aici...

Monicutza19
23.10.2009, 12:25:05
Ion Barbu...promotia 2002;;)

white-lily
27.02.2010, 16:00:37
I.L. Caragiale, promotia 2003 :D

white-lily
27.02.2010, 16:03:58
La mine e invers ... regret anii de generala si pe cei din liceu incep sa-i uit (urata perioada) ... Eu am terminat I.L. Caragiale in 2002

p.s. acum am obs ca am mai scris odata mai demult :))

Machuleeeeeee, ai fost caragialistaaaaaaa :x :x :x :x :x

ce clasa?

MireasaEmotionata
27.02.2010, 16:16:33

DA!!!!!!
eu!!!!
numai ca in 2004
tu?
ma bucur ca e cineva de aici care a terminat liceul meu :">

white-lily
27.02.2010, 16:19:38
DA!!!!!!
eu!!!!
numai ca in 2000
tu?
ma bucur ca e cineva de aici care a terminat liceul meu :">

eu am terminat scoala generala de langa Oberth :)

MireasaEmotionata
27.02.2010, 16:29:29
eu am terminat scoala generala de langa Oberth :)

aia, elena ... sau cum ii zicea? .. stiu ca avea niste garduri verzi si un dud ...

white-lily
27.02.2010, 17:04:15
aia, elena ... sau cum ii zicea? .. stiu ca avea niste garduri verzi si un dud ...

=)) Elena Vacarescu

MireasaEmotionata
27.02.2010, 17:44:56
=)) Elena Vacarescu

lol .. vezi, stiam eu ceva :P
deci aia este, cea cu gardul verde si cu dudul in curte nu?
>:D<

MachuPicchu
27.02.2010, 17:55:49
Machuleeeeeee, ai fost caragialistaaaaaaa :x :x :x :x :x

ce clasa?
am fost la E (mate-fizica engl intensiv) ... tu?

ImShEaTu
27.02.2010, 20:39:42
eu am terminat Liceul Teoretic Decebal! Am vazut ca nici o miresica nu a facut in Decebal! Miresoiul a terminat Rosetti!
si amandurora ne este dor de anii de liceu!
Facultatea a fost yack in comparatie cu liceul! Acum la master imi vad colegii o data pe luna! ei...asta e ... crestem!

mikabubu
27.02.2010, 21:22:01
traian vuia..promotia 2001..maine vor veni la mine 3 din prietenele mele cele mai bune din liceu..a 4-a sta cu bebelusul acasa:(una din ele nu s-a mai vz cu celelalte din liceu ..deci ce o sa fie maine la mine...\:D/

ramonete_yo
28.02.2010, 19:26:55
am terminat liceul teoretic 'grigore moisil' din dr taberei si imi este ffffff dor de aceasta perioada . nici nu credeam ca imi va fi asa de dor. de profesori de colegi de tot ...(:|=((

Felice77
28.02.2010, 20:26:26
Cine a terminat Liceul M. Sadoveanu- cel de langa Mecanica Fina?

Am absolvit in 1996. Ce ani frumosi , plini de intrebari fara raspuns, plini de magia adolescentei. Am avut niste colegi super! Insa am fi putut face mult mai multe impreuna , dar ne-am descoperit tarziu. Oricum nu voi uita niciodata acei ani! Au un farmec aparte! Doamne, cat a trecut timpul!!!!

white-lily
03.03.2010, 21:12:41
am fost la E (mate-fizica engl intensiv) ... tu?

Eu am fost la O (stiinte sociale) :) Am avut-o diriginta pe Ramona Costache - Geografie :D

alinazuzu
14.04.2010, 14:12:23

buna
eu am terminat in 98. la ion creanga.

catalina_oana
15.09.2011, 11:34:31
fete din Neculce mai sunt pe aici? :)