PDA

Versiunea completa : Miresici din Judetul Arad

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11

IngerViolet
30.10.2009, 14:43:10
Buna fetelor!!!
Am si eu o mare rugaminte la voi... Vreau sa stiu magazinele cu rochii de mireasa din Arad... Vreau sa incep sa imi caut rochia de mireasa dar din pacate nu stiu decat vreo 2 magazine... Ma puteti ajuta???

depinde ce buget ai si ce rochita iti doresti, ti-as recomanda si eu sa astepti targul insa daca e ca prin alte judete s-ar putea sa stai la coada pentru a incerca o rochita.
Pe de alta parte, daca mergi acuma prin magazine s-ar putea sa gasesti reduceri substantiale, zicea cineva de cel de la podgoria, colt cu lacului. Eu am gasit reduceri mari la G&G Altamoda.

carmen_aiud
30.10.2009, 14:54:51
Nu o sa imi cumpar rochita acum...dar am vrut sa ma duc sa vad preturi si eventual sa probez cateva rochite sa vad care model ma avantajeaza ca pe urma sa stiu ce sa caut.... La targ sunt convinsa ca va fi o mare nebunie mai ales sambata si duminica. In aceste zile probabil ca ma voi duce si eu pentru ca nu imi permite lucrul sa ma duc in timpul saptamanii. Multumesc mult fetelor de raspunsuri!:*

bella_mirabela
31.10.2009, 14:42:18
Nu o sa imi cumpar rochita acum...dar am vrut sa ma duc sa vad preturi si eventual sa probez cateva rochite sa vad care model ma avantajeaza ca pe urma sa stiu ce sa caut.... La targ sunt convinsa ca va fi o mare nebunie mai ales sambata si duminica. In aceste zile probabil ca ma voi duce si eu pentru ca nu imi permite lucrul sa ma duc in timpul saptamanii. Multumesc mult fetelor de raspunsuri!:*
poti sa mergi sa vezi la toate magazinele si eu am fost si am ramas doar la doua magazine.
magazine cu rochii de mireasa gasesti la
uta-cum mergi catre spitalul judetean
la potgo,langa loto unde sunt reduceri
la demetrios,prima statie de tranvai catre centru
princess-langa tiffeny in centru
g&g altamoda in spate la teatru
si este pe strada unirii unul dar inca nu am fost la el.
spor la cumparaturi!
o zi frumoasa

Catalinacovici
01.11.2009, 13:28:54
va multumesc. Iar voi toate sa fiti fericite .

Stelyana80
04.11.2009, 08:09:06
Fetelor, mor de emotii! Sambata ma marit!<:-P

GiuliaS
04.11.2009, 15:22:42
Buna fetelor!!!
Am si eu o mare rugaminte la voi... Vreau sa stiu magazinele cu rochii de mireasa din Arad... Vreau sa incep sa imi caut rochia de mireasa dar din pacate nu stiu decat vreo 2 magazine... Ma puteti ajuta???

La magazinul din Aradul Nou gasesti modele foarte frumoase, la preturi la fel de frumoase ;)) . Eu trec aproape zilnic prin fata magazinului si de abia astept sa incep si eu "vanatoarea" de rochitze. Te pup si spor la cautat!

me_kammy
04.11.2009, 19:52:37
Casa de piatra!!!! O sa vezi ce repede o sa treaca!!! Sa te bucuri cat mai mult de nunta ta!! Si asteptam poze ;)

ditE
04.11.2009, 20:02:24
Felicitari!1!!...sa ai o nunta de vis!!!!!<:-Psi CASA DE PIATRA!!!

Nu trebuie sa ai emotii, k sigur o sa iasa totul super...:)

ditE
04.11.2009, 20:04:16
La magazinul din Aradul Nou gasesti modele foarte frumoase, la preturi la fel de frumoase ;)) . Eu trec aproape zilnic prin fata magazinului si de abia astept sa incep si eu "vanatoarea" de rochitze. Te pup si spor la cautat!
Sunt total deacord cu tine, in magazinul din Aradul Nou sunt rochii superbe...si eu acolo mi-am gasit rochita visurilor mele...:D

GiuliaS
05.11.2009, 11:47:53
Sunt total deacord cu tine, in magazinul din Aradul Nou sunt rochii superbe...si eu acolo mi-am gasit rochita visurilor mele...:D

Mi-am permis sa ma uit la pozele de pe Picassa, de la nunta voastra. Ai fost o miresica foarte foarte frumoasa, rochita - de vis, intr-adevar :-p , si de buchet ce sa mai zic ...... :A Totul la superlativ.
Nu cred ca am vazut vreun buchet sau aranjament floral facut de d-na Angi, care sa nu fie extraordinar.
Incerc sa atasez o poza cu lumanarile si buchetul de la nunta unde a fost sora mea cu sotiorul ei, nashi.
Va pup

adri_anne
05.11.2009, 14:20:55

Ti-as spune sa stai linistita ca totul va fi bine, dar stiu ca nu ai cum sa te linistesti. Sunt emotii normale, cred! Mult noroc sa iasa toate asa cum va doriti! Casa de piatra si multa fericire!

Pupici

newcomer
08.11.2009, 20:56:32
fetelor, as vrea sa va intreb ce medici dermatologi buni stiti in arad?

adri_anne
09.11.2009, 12:52:37

buna,
cea mai buna doctorita dermatolog din arad, dupa parerea mea, e d-na Schultz. Si nu sunt singura care spune asta...Eu am avut de-a lungul anilor nenumarate pb de ordin dermatologic si a fost singura care le-a gasit leac. Ar mai fi un medic bun la policlinica laser system, Darie (am auzit, nu am fost la dansul)...Dar de d-na Schultz pot spune cu certitudine ca e buna...Are cabinet langa piata mica. Daca te intereseaza mai multe detalii, spune-mi si iti trimit pe pm nr de tel si adresa cabinetului.

IngerViolet
09.11.2009, 20:07:50
De Darie stiu si eu ca e bun, insa de doamna doctor Schultz nu pot sa spun acelasi lucru, am mers la ea vreo 2 ani saptamanal ca sa ma faca cu zapada de nush care pe fata pentru acnee. In tot acest timp nu mi-a facut o analiza, a fetei ceva.. a tot schimbat pe medicamente si creme de au dat ai mei faliment. Am hotarat apoi sa mergem la Stoica Dan care pe mine m-a vindecat cam intr-un an, am continuat apoi sa mergem la el si pentru alte probleme si eu am fost foarte multumita de el intotdeauna, intr-adevar are un comportament mai ciudat dar sincer eu zic ca trebuie sa il judecam dupa rezultate:P.

newcomer
09.11.2009, 21:58:53
fetelor, mersi mult pt raspunsuri...si eu stiu de acesti 2 medici, si am auzit pareri si pro si contra...depinde mult de la un caz la altul...
insa eu caut mai ales un dermatolog care sa faca si tratamente dermo-cosmetice, gen curatarea tenului, extractii de comedoane etc...la cosmetica nu as vrea sa merg, am fost de cateva ori si nu am fost multumita...la medic e altceva...
eu merg aici in Tm (noi aici locuim), insa e destul de scump si ma gandeam ca poate in Arad e mai ieftin si sa merg cand ajung pe la ai mei...insa nu stiu pe nimeni care sa faca...voi ati fost sau stiti vreun dermatolog care sa faca tratamente de genul acesta?
multumesc anticipat...

adri_anne
10.11.2009, 10:58:43
De Darie stiu si eu ca e bun, insa de doamna doctor Schultz nu pot sa spun acelasi lucru, am mers la ea vreo 2 ani saptamanal ca sa ma faca cu zapada de nush care pe fata pentru acnee. In tot acest timp nu mi-a facut o analiza, a fetei ceva.. a tot schimbat pe medicamente si creme de au dat ai mei faliment. Am hotarat apoi sa mergem la Stoica Dan care pe mine m-a vindecat cam intr-un an, am continuat apoi sa mergem la el si pentru alte probleme si eu am fost foarte multumita de el intotdeauna, intr-adevar are un comportament mai ciudat dar sincer eu zic ca trebuie sa il judecam dupa rezultate:P.

Ma bucur f mult ca ai gasit rezolvarea problemelor la Stoica, la mine a fost chiar invers. Stoica a fost primul medic la care am fost, 2 ani de zile, cu rezultate f putin vizibile.Am si incercat atunci n tratamente. O perioada nu am mai mers la niciun doctor, deci nu am mai avut niciun rezultat, nici imbunatatire, nici inrautatire, apoi a urmat dr. Schultz care mi-a rezolvat problema in 6 luni. Depinde de la persoana la persoana. Important e sa cautam pana gasim acel medic care ne este noua de folos.
Va pup.

newcomer
10.11.2009, 15:07:29
Ma bucur f mult ca ai gasit rezolvarea problemelor la Stoica, la mine a fost chiar invers. Stoica a fost primul medic la care am fost, 2 ani de zile, cu rezultate f putin vizibile.Am si incercat atunci n tratamente. O perioada nu am mai mers la niciun doctor, deci nu am mai avut niciun rezultat, nici imbunatatire, nici inrautatire, apoi a urmat dr. Schultz care mi-a rezolvat problema in 6 luni. Depinde de la persoana la persoana. Important e sa cautam pana gasim acel medic care ne este noua de folos.
Va pup.
si eu cred ca depinde tare mult de persoana...am auzit de persoane cu acnee la care un tratament a functionat de minune, iar la altii tratamentul respectiv nu a fost bun de nimic...nu cred ca neaparat e vina medicului...

eu nu am probleme cu tenul, insa incerc sa am cat mai mare grija de el, chiar am o obsesie pe treaba asta:D si il curat cu demachiant, lot tonice, imi fac masti saptamanal, exfoliante, creme etc...dar macar de 2-3 ori pe an (depinde de buget...:-p) incerc sa ajung la cineva profi care sa se ocupe de el...conteaza foarte mult; de vreo 2 ani (de cand am inceput sa observ primele riduri, ca deh, am si eu o varsta) fac chestia asta si se vedeeee...
singura problema e ca acum lucrez pana seara tarziu si nu am timp decat in weekend sa merg la doctor, si ma gandeam ca as putea merge in Arad la cineva, atunci cand vin acasa...dar nu stiu la cine...:(

adri_anne
10.11.2009, 15:55:42
si eu cred ca depinde tare mult de persoana...am auzit de persoane cu acnee la care un tratament a functionat de minune, iar la altii tratamentul respectiv nu a fost bun de nimic...nu cred ca neaparat e vina medicului...

eu nu am probleme cu tenul, insa incerc sa am cat mai mare grija de el, chiar am o obsesie pe treaba asta:D si il curat cu demachiant, lot tonice, imi fac masti saptamanal, exfoliante, creme etc...dar macar de 2-3 ori pe an (depinde de buget...:-p) incerc sa ajung la cineva profi care sa se ocupe de el...conteaza foarte mult; de vreo 2 ani (de cand am inceput sa observ primele riduri, ca deh, am si eu o varsta) fac chestia asta si se vedeeee...
singura problema e ca acum lucrez pana seara tarziu si nu am timp decat in weekend sa merg la doctor, si ma gandeam ca as putea merge in Arad la cineva, atunci cand vin acasa...dar nu stiu la cine...:(

Si pe mine ma intereseaza o asa persoana, in sensul ca mai mult un cadru medical, un medic dermato-cosmetic sa zic asa, mai degraba decat o cosmeticiana. Dar nu am auzit de nimeni pana acum. Daca aflu o sa te anunt cu placere.

IngerViolet
10.11.2009, 20:14:38
cel mai bun doctor e cel care te vindeca :-p
era o farmacie in vlaicu unde venea o doctorita dermatolog, facea analiza a tenului, poate ea se ocupa si cu asa ceva, insa nu stiu sa va zic daca se mai intampla asta, eu stiu de acu vreo 5 ani, de pe vremea cand eram in liceu.

newcomer
10.11.2009, 23:38:42
cel mai bun doctor e cel care te vindeca :-p
era o farmacie in vlaicu unde venea o doctorita dermatolog, facea analiza a tenului, poate ea se ocupa si cu asa ceva, insa nu stiu sa va zic daca se mai intampla asta, eu stiu de acu vreo 5 ani, de pe vremea cand eram in liceu.
aha...nu stii cum o chema?
nah, daca aflu eu de cineva, va anunt...mersi oricum...
iar daca mai sunt alte fete care stiu, sa ne zica si noua...;-)

IngerViolet
11.11.2009, 13:20:38
nu, nu stiu cum o cheama, farmacia stiu cum se numeste si unde e, dc vreti ziceti sa va trimit un PM cu numele ei

Sandra_Soleil
11.11.2009, 16:53:05

Buna!

eu am fost la dna Folescu de la Policlinica cu plata, pe strada Paris, si sunt tare multumita de ea. Cred ca pentru problemele acneice e importanta si alimentatia...adica in cazul meu chiar s-a vazut diferenta dupa ce am inceput sa mananc mai rar ciocolata, alune, muraturi (dupa care ma topesc;;) ) si sa mergi la consultatie cand se schimba anotimpul (de la cald la rece) pentru ca tenul reactioneaza diferit si unele creme chiar sunt contraindicate vara.
Ea face tratamente si pentru probleme grave, este si sef de sectie la spital, deci e buna.
De doamna Schultz am auzit si eu ca e medic bun, insa nu am fost deloc la ea. La Laser System am fost la o doamna, nu-mi amintesc cum o cheama si mi-a dat creme prea puternice pentru problemele mele, asa ca mi-am cam ars fata. Apoi am ajuns la Folescu si a fost ok.

Apropo ati incercat careva pastile? Eu am luat o vreme Roaccutane si Sotret insa am inteles k nu sunt chiar bune pentru organism.

Va pup

IngerViolet
11.11.2009, 17:35:11
Nu am luat pastile, la Sotret ai citit prospectul? Nu cred ca se merita pt astfel de probleme sa iti distrugi organismul. Insa e adevarat, o prietena a luat medicamentul asta pentru altceva, ea neavand deloc probleme cu acnea totusi in perioada de tratament s-a vazut diferenta, tenul ei era ca de portenal, a luat si destul de mult timp pastile..

adri_anne
11.11.2009, 17:56:06
Nu am luat pastile, la Sotret ai citit prospectul? Nu cred ca se merita pt astfel de probleme sa iti distrugi organismul. Insa e adevarat, o prietena a luat medicamentul asta pentru altceva, ea neavand deloc probleme cu acnea totusi in perioada de tratament s-a vazut diferenta, tenul ei era ca de portenal, a luat si destul de mult timp pastile..

Si eu am luat Sotret timp de 6 luni, in urma cu 3 ani. Slava Domnului, nu am avut efecte secundare, nu am si la niciun fel de analiza nu mi-au iesit probleme. Sper nici de acum inainte sa nu apare ceva. Oricum, nu sunt indicate decat in cazuri care nu gasesc alta solutie...cum a fost cazul meu. Orice as fi incercat, nu dadea rezultate.

newcomer
11.11.2009, 23:06:32
eu stiu ca Sotret-ul nu are efectele adverse care sunt scrise pe prospect decat daca e luat un timp mai indelungat si doze mari; altfel, si mai ales daca e luat la indicatia medicului, nu cred sa fie probleme...
si voi ce creme, ce produse folositi pt fata? eu am descoperit mai nou o crema anticearcan super, Lierac se numeste, doar ca e scumpa rau...:( voi ce game preferati? sau ce ati incercat si v a placut mult?

Sandra_Soleil
12.11.2009, 08:28:23
eu stiu ca Sotret-ul nu are efectele adverse care sunt scrise pe prospect decat daca e luat un timp mai indelungat si doze mari; altfel, si mai ales daca e luat la indicatia medicului, nu cred sa fie probleme...
si voi ce creme, ce produse folositi pt fata? eu am descoperit mai nou o crema anticearcan super, Lierac se numeste, doar ca e scumpa rau...:( voi ce game preferati? sau ce ati incercat si v a placut mult?

Da...am citit prospectul la Sotret, dar din mom ce era dat de medic...si oricum nu se compara rezultatele; insa pana la urma mi s-a facut si mie frica, si am renuntat mai mult de gura mamei. Acum am creme de la Avene : Avene diacneal pentru tratament si Avene clean-ac pentru hidratare. Sunt tare multumita ca imi hidrateaza fata si pare fina si le poti folosi destul timp. Pentru hidratare recomand si Roc, care e parca mai rezonabila ca pret si se absoarbe super in piele. Mama o foloseste si impotriva cearcanelor.
va pup si ma bucur tare mult ca am cu cine vb despre asta>:D<

IngerViolet
12.11.2009, 20:32:56
si eu tot de la avene fol ceva gel de curatare si o lotiune tonica matifianta ca am observat ca mi se ingrasa destul de repede, si pentru acnee mai fol ceva crema data de stoica demuult, akneroxid ii zice. ma dau doar inainte deciclu cand imi ies mai multe ca in rest nu prea mai ies

newcomer
15.11.2009, 23:45:23
eu am de la bioderma, sensibio light...e o crema faina, usoara dar si hidratanta in acelasi timp si nu mi incarca fata...
am descoperit mai nou si gama Iwostin, tot dermocosmetice, dar muuult mai ieftine fata de altele; deocamdata n am incercat de la ei decat crema nutritiva de noapte pt tenul uscat si e super, mai grasa putin dar dimineata lasa un ten grozav...
si mi am mai luat de la Sebamed o crema antirid pt ochi, cu coenzima Q10...insa ma dau cu ea o data la 2 seri, mai mult pt prevenirea ridurilor decat pt tratare...mi a zis dermatologul ca pt prevenire asa e cel mai ok, o crema antirid usoara cu care sa ma dau o data la 2 seri, deci nu in fiecare zi dimineata si seara...
am vazut k voua va place tare mult Avene; si eu sunt un fan al apei termale de la ei...bine, si restul produselor sunt faine, doar ca eu ma plicitsesc destul de repede si tre sa incerc mereu alte chestii...o:-)
ma bucur ca pot vb cu voi pe tema asta, poate si daca avem probleme ne putem impartasi sugestii, sfaturi...>:D<

Anastacia
27.11.2009, 09:42:59
Mi-am permis sa ma uit la pozele de pe Picassa, de la nunta voastra. Ai fost o miresica foarte foarte frumoasa, rochita - de vis, intr-adevar :-p , si de buchet ce sa mai zic ...... :A Totul la superlativ.
Nu cred ca am vazut vreun buchet sau aranjament floral facut de d-na Angi, care sa nu fie extraordinar.
Incerc sa atasez o poza cu lumanarile si buchetul de la nunta unde a fost sora mea cu sotiorul ei, nashi.
Va pup
Superbi nasii !!!Si florile de asemenea,intr-adevar D-na Angi face niste aranjamente superbe!!!
Pe sora ta cred ca o cunosc ...o cheama cumva Sonia?

GiuliaS
27.11.2009, 10:27:12
Superbi nasii !!!Si florile de asemenea,intr-adevar D-na Angi face niste aranjamente superbe!!!
Pe sora ta cred ca o cunosc ...o cheama cumva Sonia?

Soniku e sora mea mai mare :D
Am urmarit post-urile tale, cum e bebeul? Sa va traiasca si sa creasca frumos si voinic o:-)
O zi frumoasa in continuare >:D<

bella_mirabela
02.12.2009, 08:59:27
buna fetelor,va doresc o zi frumoasa!
:*

GiuliaS
02.12.2009, 09:49:19
buna fetelor,va doresc o zi frumoasa!

Buna dimineatza, miresici!! Cam liniste pe aici lately.... :-p Cum mai stati cu pregatirile, ce stiti de targurile din iarna - Arad si Timi - dar de cel de la Budapesta?
O zi frumoasa si linistita!

nicoletaa
04.12.2009, 00:18:11
Targ de nunta - Petreceri de Vis 5 - 7 februarie 2010 - Arad
5-7 februarie 2010, la Centrul Regional de Afaceri Timisoara

GiuliaS
04.12.2009, 11:30:01
Targ de nunta - Petreceri de Vis 5 - 7 februarie 2010 - Arad
5-7 februarie 2010, la Centrul Regional de Afaceri Timisoara

Thaaaaaank u! ^:)^

Trixy
04.12.2009, 21:01:25
Buna dimineatza, miresici!! Cam liniste pe aici lately.... :-p Cum mai stati cu pregatirile, ce stiti de targurile din iarna - Arad si Timi - dar de cel de la Budapesta?
O zi frumoasa si linistita!

La Budapesta sunt in 15.01.- 17.01.2010 la Novotel, si in 30.01.- 31.01.2010 la Sportarena. M-am interesat ca eu de acolo vreau sa-mi cumpar rochia, si pe perioada targurilor sunt si reduceri.

GiuliaS
08.12.2009, 12:33:55
La Budapesta sunt in 15.01.- 17.01.2010 la Novotel, si in 30.01.- 31.01.2010 la Sportarena. M-am interesat ca eu de acolo vreau sa-mi cumpar rochia, si pe perioada targurilor sunt si reduceri.

Multzu pt. informatie! Tu ai sa mergi la ambele targuri? Stii cumva care e mai mare? Banuiesc ca vor fi acolo toate firmele mari din ungaria. Ca eu am gasit pe net, la un magazin din budapesta, o pereche de pantofiori, de vis, si ma gandesc ca poate ii gasesc si acolo, poate ceva accesorii.... :-p

Trixy
08.12.2009, 19:29:38
Multzu pt. informatie! Tu ai sa mergi la ambele targuri? Stii cumva care e mai mare? Banuiesc ca vor fi acolo toate firmele mari din ungaria. Ca eu am gasit pe net, la un magazin din budapesta, o pereche de pantofiori, de vis, si ma gandesc ca poate ii gasesc si acolo, poate ceva accesorii.... :-p

Sincer nu stiu care e mai mare, nici nu stiu ce firme participa, dar am de gand sa merg la amandoua. Accesorii sigur vom gasi, acum depinde cat sunt de scumpe.

Anastacia
09.12.2009, 18:13:07
:x :x :x Ceau miresici de Arad ,am dori un vot de la voi!Se poate????
http://concurs.pampers.ro/gallery_details.php?id=3786&ord=&pg=1&keyword=patrick&srch=yes

GiuliaS
09.12.2009, 23:22:43
Weeeeeeeeeee............ Ce gandacel frumos ai !!!!!
Gata, e votat, ce mai.....la asa frumusetze mica..... nu mai zici nimic, doar votezi. >:D<

VMona
15.12.2009, 21:50:29
Buna miresici din Arad ..
Am o mare rugaminte la voi deoarece sunt deja in pragul disperarii .. Am nunta anul viitor pe 11 Septembrie, am rezervar deja sala insa am probleme in privinta muzicii .. Le-am contactat pe Andreea Voica, Zorica Savu, Liliana Laichici si toate sunt prinse pe 11 Septembrie .. Vreau sa va rog sa imi recomandati pe cineva care sa stie sa faca atmosfera .. daca ati avut pe cineva la nunta sau pur si simplu ati auzit si v-a placut va rog sa imi dati o idee deoarece nu mai stiu la cine sa ma gandesc .. [-o<

ditE
15.12.2009, 22:44:40
Am o mare rugaminte la voi deoarece sunt deja in pragul disperarii .. Am nunta anul viitor pe 11 Septembrie, am rezervar deja sala insa am probleme in privinta muzicii .. Le-am contactat pe Andreea Voica, Zorica Savu, Liliana Laichici si toate sunt prinse pe 11 Septembrie .. Vreau sa va rog sa imi recomandati pe cineva care sa stie sa faca atmosfera .. daca ati avut pe cineva la nunta sau pur si simplu ati auzit si v-a placut va rog sa imi dati o idee deoarece nu mai stiu la cine sa ma gandesc .. [-o<

la nunta noastra a fost Laura Laurentiu,o formatie ungureasca si dj, si a fost super <:-P, invitatii s-au distrat f fain si ringul aproape tot timpul era plin:">

VMona
16.12.2009, 08:52:57
la nunta noastra a fost Laura Laurentiu,o formatie ungureasca si dj, si a fost super <:-P, invitatii s-au distrat f fain si ringul aproape tot timpul era plin:">

M-am gandit si eu la Laura Laurentiu insa nu am auzit-o niciodata cum canta .. Imi poti spune te rog cand ai avut tu nunta si cat ti-a cerut ?
Multumesc frumos pentru ajutor :*

ditE
16.12.2009, 09:24:29
M-am gandit si eu la Laura Laurentiu insa nu am auzit-o niciodata cum canta .. Imi poti spune te rog cand ai avut tu nunta si cat ti-a cerut ?
Multumesc frumos pentru ajutor :*

ti-am raspuns in pm, ca sa nu se considera reclama:">

VMona
16.12.2009, 10:36:12
ti-am raspuns in pm, ca sa nu se considera reclama:">

Multumesc :*

newcomer
16.12.2009, 23:37:26
la noi au fost fratii Negrea si am avut si Dj...am fost multumiti, toata lumea ne a zis dupa aceea ce faina a fost muzica...s a dansat toata noaptea...daca doresti, pot sa ti dau PM cu un numar de telefon...anunta ma!

bella_mirabela
22.12.2009, 11:06:35
Sarbatori fericite!
Sa aveti parte de un craciun minunat ,:* multe bucurii si tot ce va doriti sa se implineasca!
Craciun fericit!

newcomer
29.12.2009, 12:10:30
fetelor, va doresc un An Nou cat mai fericit, cu realizari, dorinte implinite si sanatate!!

bella_mirabela
30.12.2009, 16:25:20
va doresc un an nou fericit si multe impliniri in anul care vine!

bella_mirabela
03.01.2010, 18:16:45
La Multi Ani!
Sa Aveti Parte De Un An Frumos Si Cu Multe Realizari!
Toate Dorintele Sa Se Implineasca!
>:d< :)

adri_anne
05.01.2010, 16:59:10
La Multi Ani!
Sa Aveti Parte De Un An Frumos Si Cu Multe Realizari!
Toate Dorintele Sa Se Implineasca!
>:d< :)

LA MULTI ANI SI TIE!!!! DE FAPT, LA MULTI ANI TUTUROR!!!

newcomer
05.01.2010, 22:04:33
La multi ani, fetelor! e cam pustiu pe aici pe la noi...cum mai stati cu pregatirile? povestiti ne ceva...:)

GiuliaS
06.01.2010, 00:16:05
La multi ani, fetelor! e cam pustiu pe aici pe la noi...cum mai stati cu pregatirile? povestiti ne ceva...:)

La multi ani si tie! >:D<
E pustiu, pt ca toate miresicile - ca mine, de altfel - isi revin dupa sarbatori..... ne intoarcem la job, treburile casnice, chiar impartite cu miresoiul, s-au adunat..... ehh...
Deci, pregatiri : sala - este, biserica - este, contract cu firma de amenajari - este, rochitza ..... este vazuta, probata, dar .... sunt nehotarata :D, muzica - este si nu este....e un pic mai tricky la mn situatia (oricum vreau dj, nu formatie, asa ca nu ma impacientez....sau cel putin nu inca :P), altceva :-\ ...... ah, invitatii - gasit, placut, tb comadat, restul de paper stuff, gen place card-uri si meniuri, le facem noi, de bautura am vb in principiu, dar ne hotaram asupra cantitatiilor exacte, cu putin inainte de eveniment ..... si cam that`s it #:-S

Big hug la toate >:D<

Ahhhhhh, cel mai important ...... jartiera :x .... am gasit-o la budapesta, la triumph, si nu am putut sa plec fara ea. A fost primul item cumparat pt nunta, si eram extrem de incantata :madlaugh:

newcomer
06.01.2010, 01:21:46
La multi ani si tie! >:D<
E pustiu, pt ca toate miresicile - ca mine, de altfel - isi revin dupa sarbatori..... ne intoarcem la job, treburile casnice, chiar impartite cu miresoiul, s-au adunat..... ehh...
Deci, pregatiri : sala - este, biserica - este, contract cu firma de amenajari - este, rochitza ..... este vazuta, probata, dar .... sunt nehotarata :D, muzica - este si nu este....e un pic mai tricky la mn situatia (oricum vreau dj, nu formatie, asa ca nu ma impacientez....sau cel putin nu inca :P), altceva :-\ ...... ah, invitatii - gasit, placut, tb comadat, restul de paper stuff, gen place card-uri si meniuri, le facem noi, de bautura am vb in principiu, dar ne hotaram asupra cantitatiilor exacte, cu putin inainte de eveniment ..... si cam that`s it #:-S

Big hug la toate >:D<

Ahhhhhh, cel mai important ...... jartiera :x .... am gasit-o la budapesta, la triumph, si nu am putut sa plec fara ea. A fost primul item cumparat pt nunta, si eram extrem de incantata :madlaugh:
haha, f tare!

stati foarte bine cu pregatirile, motiv pt care te felicit; inseamna ca esti linistita; la foto-video te ai hotarat?
PS: daca ai si vrei, pune ne si niste poze cu rochita...:)

GiuliaS
06.01.2010, 10:19:31
Pt foto-video din pacate inca nu ne-am decis.... Adica vrem sa fie profi pozele - miresoiul meu e pasionat de fotografie, asa ca asteptariile cresc exponential - dar si bugetul e pretty limitat...... Ne gandeam la xposure, pt ca ne place genul si modeul de abordare a pozelor. We`ll see :)
Hai ca incerc sa pun niste poze, sper ca nu sunt foarte mari.
Si bine`nteles, astept paraeri ;))

GiuliaS
06.01.2010, 11:47:43
Mda, sunt prea mari pozele .....
E mai simplu asa :
http://picasaweb.google.com/GiuliaSSimona/LaIngrid29Decembrie#

newcomer
06.01.2010, 14:37:47
E mai simplu asa :
mie mi a placut mult cea de a 4-a rochita (sper ca am numarat bine)...care urmeaza dupa cea scurta...este fff frumoasa si iti vine bine, te face asa fina, delicata; mi au mai placut si cele 2 modele mai vaporoase, dar parca totusi merg mai bine la o a 2 a casatorie sau la cineva mai in varsta...
nu mi a placut in schimb voalul acela lung pe care l ai probat; mie imi plac voalurile lungi, nu pot sa le sufar pe cele scurte, dar asta era parca prea bogat, prea voluminos in partea de sus si iti ascundea trasaturile fetei...boleroul era dragut, insa parca prea...simpla combinatia, mai ales ca voalul da farmec unei mirese...deci eu cred ca un voal lung dar mai simplu, nu asa umflat, ti ar veni de minune...
pot sa zic ca mi au placut toate rochitele pe care le ai probat, dar cea de a 4 a mi a atras atentia cel mai mult...oricum, timp mai este si mai poti sa cauti; btw, si la salon gabriela in Tm sunt rochii super, daca ai vreme sa dai o fuga pana acolo...
spor la cautat!

bella_mirabela
06.01.2010, 16:14:43
fetelor si eu am mai facut din pregatiri:
sala-gata,biserica ,primaria-gata,formatia-gata,decoratiuni -gata,pantofii de mireasa-cumparati,
mai avem de cautat cofetarie si sa vb de bauturi,mai urgent.#-o
o zi frmuoasa>:D<

Trixy
06.01.2010, 18:36:27
E mai simplu asa :

Ultima rochita te prinde cel mai bine, iti vine ca turnata. La ce pret erau rochiile probate de tine?

IngerViolet
06.01.2010, 19:35:56
mie imi place mult cum iti vine cea cu fundita, dupa aia cu bolero si e foarte finuta

GiuliaS
06.01.2010, 21:36:30
Ultima rochita te prinde cel mai bine, iti vine ca turnata. La ce pret erau rochiile probate de tine?

Multzumesc frumos!!!
Ultima incercata de mn era una dintre cele mai scumpe... si era undeva in jur de 41oo ron.

GiuliaS
06.01.2010, 21:42:10
mie mi a placut mult cea de a 4-a rochita (sper ca am numarat bine)...care urmeaza dupa cea scurta...este fff frumoasa si iti vine bine, te face asa fina, delicata; mi au mai placut si cele 2 modele mai vaporoase, dar parca totusi merg mai bine la o a 2 a casatorie sau la cineva mai in varsta...
nu mi a placut in schimb voalul acela lung pe care l ai probat; mie imi plac voalurile lungi, nu pot sa le sufar pe cele scurte, dar asta era parca prea bogat, prea voluminos in partea de sus si iti ascundea trasaturile fetei...boleroul era dragut, insa parca prea...simpla combinatia, mai ales ca voalul da farmec unei mirese...deci eu cred ca un voal lung dar mai simplu, nu asa umflat, ti ar veni de minune...
pot sa zic ca mi au placut toate rochitele pe care le ai probat, dar cea de a 4 a mi a atras atentia cel mai mult...oricum, timp mai este si mai poti sa cauti; btw, si la salon gabriela in Tm sunt rochii super, daca ai vreme sa dai o fuga pana acolo...
spor la cautat!

Multzu mult pt pareri! Da, si mie, mi-a placut a 4-a cel mai mult, prietenei mele i-a placut ultima, cum mi-a stat :)
Cele asa simplutze mi-au placut iar cum mi-au stat, pt ca sunt inalta, dar m-i se pareau potrivite pt o nunta pe plaja sau o nunta mai putin formala.
Si ai dreptate, mi-ar fi placut un voal lung si bogat, ca si cel incercat .... dar din pacate nu ma prinde; cel pana in jurul taliei si a soldurilor ma avantajeaza cel mai mult.
O sa mai caut oricum, si sigur ajung si in timi, stiu salonul.
O seara placuta in continuare!
>:D<

alexa21
07.01.2010, 19:22:07
GiuliaS
Esti foarte gratioasa in rochita cu bolero.

GiuliaS
07.01.2010, 22:59:01
GiuliaS
Esti foarte gratioasa in rochita cu bolero.

Multzumesc frumos, fetelor :"> !
Cea incercata cu bolero mi-a placut si mie cel mai mult.... cu toate ca, in iulie, nu stiu cat de mult asi avea nevoie de bolero :-p

GiuliaS
07.01.2010, 23:04:13
Festivalul Targului de Nunta Timisoara 2010 : Planifica-ti nunta intr-o zi” – organizator Dalisis

8-10 ianuarie 2010 – Casa Tineretului din TImisoara

22-24 ianurie 2010 - Palatul Baroc din Piata Unirii (Muzeul de Arta)

nicoletaa
08.01.2010, 01:36:57
buna fetelor,am o intrebare :unde va faceti invitatiile???ce imi recomandati???>:D<

GiuliaS
08.01.2010, 14:36:00
buna fetelor,am o intrebare :unde va faceti invitatiile???ce imi recomandati???>:D<

Poti incarca la virex, pe blaga; au vreo 7 cataloage cu invitatii....numai rabdare sa ai :-p . Sau poti astepta targurile de nunta, ca mai vin si alte firme, din alte orase, poate cu oferte si modele mai variate.
Intre timp, te poti uita p site la invitatii.ro, au o gramada; macar sa stii ce stil sau culoare ti-ai dori si iti faci o idee si referitoare la pretz.

Eu personal le camand pe net :D , de pe site-ul mentionat mai sus.
Am vazut ce calitate si ce culori sunt, am fost multumita si de serviciile oferita, inclusiv expedierea coletului a fost la timp, pretzul a fost cel stabilit initial.....nah, pt mn e foarte oke.

IngerViolet
08.01.2010, 18:50:21
Citind aici m-am uitat si eu pe site si am gasit niste modele foarte frumoase. Acuma eu sunt curioasa, nu ti-au trimis cumva sample-uri inainte? Ca la ce ma uit eu sunt peste 5 lei si n-as vrea sa imi para rau. Bineinteles, contra cost.

dnicoleta
08.01.2010, 23:09:38
un vot va rog:* http://e-castig.com/index.php?r=ag84

GiuliaS
10.01.2010, 17:40:56
Citind aici m-am uitat si eu pe site si am gasit niste modele foarte frumoase. Acuma eu sunt curioasa, nu ti-au trimis cumva sample-uri inainte? Ca la ce ma uit eu sunt peste 5 lei si n-as vrea sa imi para rau. Bineinteles, contra cost.

Din pacate nu iti trimit o invitatie, de proba, sa vezi dc iti place sau nu; cum spui, poate culoare difera, fata de cea din poza, sau textura nu e cea dorita.... Ce iti trimit, e un mail cu textul care va fi tiparit, sa nu fie greseli - la nume sau date - si doar dupa ce le dai acceptul, ei iti fac invitatiile.

andrealin
17.01.2010, 21:03:22
Buna...desi sunt noua pe site-ul asta vad ca sunt foarte putine miresici din Arad.De aceea m-am gandit sa deschid un subiect nou si sa vorbim fiecare despre ceea ce stim si despre ce nu stim inca.
Incep eu...Nunta noastra va fi peste 6 luni, mai exact in 31.07.2010 si sunt foarte stresata in legatura cu multe lucruri....cum ar de exemplu rochia de mireasa...
Astept mesajele voastre :)

andrealin
17.01.2010, 21:27:29
Mie mi-a cerut 2.5 euro pe fata de masa din brocart si fundite din organza doar ca eu nu mai pun nimic pe scaune in afara de fundite. E destul de mult dar eu nu sunt genul care negociaza. Face ea si florile si tot. Informativ, buchetul costa 180 de ron. Eu nici nu am mai cautat in alta parte ca intr-un fel mi s-a impus si mie, acuma sper ca o sa iasa bine sa fiu multumita de banii astia..
Buna...eu sunt mai noua pe site...chiar mi se pare interesant ce ziceti despre amenajare...Mie imi este inclus in contract si amenajatul salii insa sunt putin speriata sa nu ma trezesc cu surprize.eu cel putin nu as vrea sa imi fac buchetul la aia care imi face sala si sper sa nu-mi impuna asta....

andrealin
17.01.2010, 21:31:48
eu zic sa mai cauti; poti gasi in alta parte mai ok...si am o prietena care a facut cu ei tot, iar de filmare si foto n a fost multumita...
Acelas lucru am auzit si eu de ei...Niste prieteni au facut cu ei si pe amenajat sala,filmat si foto au luat 1200 de euro acum 2 ani.Mie cel putin mi se pare foarte mult mai ales k la sala nu au facut cine stie ce au imbracat mesele si scaunele in saten...
Acum...fiecare face cum vrea dar eu nu as face cu ei...mai cauta..

andrealin
17.01.2010, 21:36:40
Buna...eu imi fac invitatiile la cei care se ocupa si de foto-video.au aceleasi invitatii care sunt si la virex si mult mai ieftine.tipul are vreo 3 sau 4 cataloage de unde sa iti alegi.In plus face si etichete personalizate pt sticlele de vin sau tarii sau sampanie cu 0.50 ron buc.Mie mi se pare foarte ieftin.

andrealin
17.01.2010, 22:00:21
E mai simplu asa :
Buna...am incercat-o si eu pe cea cu fundita in stil printesa , e frumoasa dar mi se pare ca e prea scumpa avand in vedere k crinolina, voalul si coronita le primesti doar cu imprumut.

motocel_88
18.01.2010, 13:40:40
Buna,

Eu am nunta in 28.08.2010 la Expo Arad si la fel sunt foarte stresata...inca nu am gasit invitatii, verighete...inca nu stim ce culoare o sa facem sala.Rochie am gasit 2 variante...una la Demetrios (pret destul de mare 1600 euro) si una la Fashion Princess in Arad(pret 2800 lei) .Mai trebuie sa merg sa le mai incerc , oricum se pare ca toate asteptam targul din februarie...;)) sa speram ca o sa mai gasim acolo alternative ...

roxxy_85
18.01.2010, 18:06:47
Buna,
Si eu sunt o viitoare mireasa. O sa avem nunta in 21 august si sunt inca multe de facut... invitatii, rochie, verighete, flori...macar din punct de vedere al culorii pe care vrem sa o folosim suntem siguri... vom face sala crem cu mov o:-).
Cand am ales movul imi era teama ca va fi o culoare prea rece, dar apoi am vazut cateva poze de la o nunta in mov si m-am linisti...:*

IngerViolet
18.01.2010, 21:09:11
eu am cam terminat tot. mai avem de facut invitatiile. Am gasit in Arad o gramada frumoase, sunt un pic mai scumpe insa imi plac la nebuniei, totusi astept targul si colectiile de 2010.
La culorile salii, am stiut de la inceput ce vreau.Am uitat, mai trebuie sa cumparam bautura pentru femei si ceva whisky.

andrealin
19.01.2010, 17:44:13
Rochii frumoase mai sunt si la "Sposa Toscana" in Aradul Nou, nu stiu daca ati fost acolo dar au tot felul de rochii foarte frumoase.
Daca nu ati fost sa va programati inca la Primarie si la Biserica va sugerez sa mergeti cat mai repede.Eu am fost in 4 ianuarie si nu am prins loc la ora care am vrut(la Primarie)

Sandra_Soleil
19.01.2010, 20:01:36
Eu am nunta in 11 septembrie....Cred ca stau binisor cu pregatirile, pt sala cam totul e hotarat...insa nu am rochie, invitatii, muzica si bautura spirtoasa pt femei, vin, tuica...doar whisky am luat pana acum, racoritoarele le primim de la Astoria.

Pe mine cel mai rau ma streseaza cum va fi vremea...daca ma uit pe geam in dimineatza nuntii si vad ca ploua voi face infarct:-SS ....si nu altceva. Doamne ajuta sa avem toate vreme frumoasa sa putem face multe poze[-o< !!!

AAAA...si ma mai streseaza dansatul...trebuie sa ne ducem la un curs de dans...stiti undeva unde se face fain?

pupici

Sandra_Soleil
19.01.2010, 20:03:47
Buna,

Eu am nunta in 28.08.2010 la Expo Arad si la fel sunt foarte stresata...inca nu am gasit invitatii, verighete...inca nu stim ce culoare o sa facem sala.Rochie am gasit 2 variante...una la Demetrios (pret destul de mare 1600 euro) si una la Fashion Princess in Arad(pret 2800 lei) .Mai trebuie sa merg sa le mai incerc , oricum se pare ca toate asteptam targul din februarie...;)) sa speram ca o sa mai gasim acolo alternative ...
Si eu sunt in cautarea rochiei...desi nu cred ca o voi cumpara decat cu vreo o luna inainte. Unde e Demetrios?

pupici

andrealin
19.01.2010, 20:34:00
Si eu sunt in cautarea rochiei...desi nu cred ca o voi cumpara decat cu vreo o luna inainte. Unde e Demetrios?

pupici
Demetrios e la Pogoria.cum mergi spre teatru.magazinul se numeste Angel, dupa magazinul Camel, dar rochiile sunt foarte scumpe si tanti aia de la magazin nu prea te lasa sa atingi sa vezi cum ii materialul.Iti arata ea.Mie chestia asta nu mi-a convenit.

Sandra_Soleil
20.01.2010, 20:14:39
Demetrios e la Pogoria.cum mergi spre teatru.magazinul se numeste Angel, dupa magazinul Camel, dar rochiile sunt foarte scumpe si tanti aia de la magazin nu prea te lasa sa atingi sa vezi cum ii materialul.Iti arata ea.Mie chestia asta nu mi-a convenit.

Stiu acuma....eu n-am observat k e scris si Demetrios, doar Angel.... In vitrina arata tare bine, o sa merg si eu...sa indrazneasca sa-mi zica ceva....sa nu pun mana....Unele vanzatoare chiar ar trebui sa faca niste cursuri inainte.

Cam cat de scumpe? eu vreau sa vad si ce apare nou la Alb si Negru...in general au creatii superbe...cred k in martie scot ei noua colectie;-)

pupici

roxxy_85
21.01.2010, 10:48:06
Fetelor.. unde ma pot interesa de cursuri de dans.. am mari emotii cu asta ??

motocel_88
21.01.2010, 11:04:08

pupici

Salon Angelo, asta este langa Cameleon unde a fost Manitoba.Ei duc la comanda modelel de la Demetrios + alte modele de la alte firme...dar e bine sa mergi mai din timpp sa vezi daca iti place ceva pt ca s-ar putea sa durezeze si 3 luni pana aduce rochia daca nu o are pe stoc in Romania. ;-)

adri_anne
21.01.2010, 17:29:03
Buna...eu imi fac invitatiile la cei care se ocupa si de foto-video.au aceleasi invitatii care sunt si la virex si mult mai ieftine.tipul are vreo 3 sau 4 cataloage de unde sa iti alegi.In plus face si etichete personalizate pt sticlele de vin sau tarii sau sampanie cu 0.50 ron buc.Mie mi se pare foarte ieftin.

buna!imi poti trimite pe private o adresa de mail sau un nr. de tel de la cei cu invitatiile, te rog!
merci!

andrealin
21.01.2010, 19:39:43
Stiu acuma....eu n-am observat k e scris si Demetrios, doar Angel.... In vitrina arata tare bine, o sa merg si eu...sa indrazneasca sa-mi zica ceva....sa nu pun mana....Unele vanzatoare chiar ar trebui sa faca niste cursuri inainte.

Cam cat de scumpe? eu vreau sa vad si ce apare nou la Alb si Negru...in general au creatii superbe...cred k in martie scot ei noua colectie;-)

pupici
Nu stiu ce sa spun despre preturi...depinde cat esti dispusa sa dai pe ea.Mie mi s-au parut destul de scumpe....Eu nu am de gand sa dau mai mult de 3000 de lei(cu tot cu accesorii).acolo o rochie frumoasa e peste 3000 de lei sunt chiar si la 5000.

nicoletaa
22.01.2010, 22:35:35
>:D< cred ca pan la urma voi merge la targ sa vad de invitatii(o prietena si-a luat anul trecut de la targ foarte dragute)sa vedem ce o fi si la targ.:-w ...

bella_mirabela
25.01.2010, 21:41:01
fetele care dintre voi ati fost la targul de nunti de la timisoara in weekend?
va placut?
mie una nu.
nu am gasit nimic din ce aveam nevoie,am fost un pic dezamagita,am fost la amandoua targurile.
astept si targul de la arad.
cum mai stati cu pregatirile?:-SS :D

Adina_Vasy
25.01.2010, 22:00:32
fetele care dintre voi ati fost la targul de nunti de la timisoara in weekend?
va placut?
mie una nu.
nu am gasit nimic din ce aveam nevoie,am fost un pic dezamagita,am fost la amandoua targurile.
astept si targul de la arad.
cum mai stati cu pregatirile?:-SS :D
Buna miresici :* eu sunt din TM, dar sper ca ma primiti si pe mine la vorba cu voi :D Sincer, eu cred ca am dat banii pe intrare degeaba la cele doua targuri :)) sau cel putin la cel de la Palatul Baroc...care de fapt nu a fost targ, ci expozitie. Sa mor cand am vazut o firma cu rochii de mirese din TM care avea doua modele pe manechin si mi-au spus ca ma asteapta in magazinul lor daca doresc sa vad si sa probez :)) Vreau sa vad la cel din 5-7 feb ce va fi, cred ca duminica dau o fuga si la cel din Arad :)

Am emotii pentru maine, vin la Arad sa ma uit de rochita :D desi am vazut una la salon Angelo, dar era un pic peste bugetul meu :( ma ajungea la vreo 2500 ron....mi se pare ca e prea mult pentru o seara (un singur lucru nu mi-a placut, ca nu avea crinolina deloc, si ma gandesc ca se vor lipi toate subfustele pe picioarele mele pe caldura din august :|....acum am vazut la Casa Maris un model superb pe net, cica e 1250 ron...oi vedea maine cum arata si daca chiar atat costa :) voi ati fost la acest magazin?

Vreau sa rezolv cu rochia pana la sfarsitul lunii februarie neaparat....sa stiu ca am scapat si de asta, mai apoi verighetele si costumul miresoiului :D:D:D

O seara buna tuturor!

ditE
26.01.2010, 09:36:24
Buna miresici :* eu sunt din TM, dar sper ca ma primiti si pe mine la vorba cu voi :D Sincer, eu cred ca am dat banii pe intrare degeaba la cele doua targuri :)) sau cel putin la cel de la Palatul Baroc...care de fapt nu a fost targ, ci expozitie. Sa mor cand am vazut o firma cu rochii de mirese din TM care avea doua modele pe manechin si mi-au spus ca ma asteapta in magazinul lor daca doresc sa vad si sa probez :)) Vreau sa vad la cel din 5-7 feb ce va fi, cred ca duminica dau o fuga si la cel din Arad :)

Am emotii pentru maine, vin la Arad sa ma uit de rochita :D desi am vazut una la salon Angelo, dar era un pic peste bugetul meu :( ma ajungea la vreo 2500 ron....mi se pare ca e prea mult pentru o seara (un singur lucru nu mi-a placut, ca nu avea crinolina deloc, si ma gandesc ca se vor lipi toate subfustele pe picioarele mele pe caldura din august :|....acum am vazut la Casa Maris un model superb pe net, cica e 1250 ron...oi vedea maine cum arata si daca chiar atat costa :) voi ati fost la acest magazin?

Vreau sa rezolv cu rochia pana la sfarsitul lunii februarie neaparat....sa stiu ca am scapat si de asta, mai apoi verighetele si costumul miresoiului :D:D:D

O seara buna tuturor!

ceau,
eu am fost anul trecut si la casa Maris la probat, si doamna de acolo e tare de treaba, si preturile sunt super ok(cea mai scumpa era la 2000 ron, dar majoritatea rochiilor costa in jur de 1000-1500 ron), si anul trecut era si oferta k iti dadea voalul sau crinolina cadou...
la Salon Angelo stiu k si inchirieaza rochiile, la jumatate de pretul de vanzare,deci dc ti se pare prea scumpa rochia, poti s-o inchiriezi...
daca tot mergi pana la Arad, iti mai recomand sa mergi si la magazinul Sposa Toscana, e in Aradul Nou, deci oricum iti e in drum, si au f f multe modele de rochii, eu la ei am gasit rochia "The One" :)

bella_mirabela
26.01.2010, 12:17:51

O seara buna tuturor!
draga mea eu te sfatuiesc sa mergi si al dalisis pe strada unirii,sunt foarte frumoase si sunt pana in 2500 lei.sunt supere.
o zi frumoasa sa aveti:*

Adina_Vasy
26.01.2010, 21:18:32
[/PHP]
draga mea eu te sfatuiesc sa mergi si al dalisis pe strada unirii,sunt foarte frumoase si sunt pana in 2500 lei.sunt supere.
o zi frumoasa sa aveti:*
Fetelor, am fost la toate mag din Arad, cred ca doar Dalisis mi-a scapat, dar ala e si in TM :D

Si mi-am gasit rochita la Casa Maris :D:D:D sunt atat de incantata, asa cum zicea si dtie, doamna de-acolo e super de treaba, am ramas impresionata :)

Nu stiam ca inchiriaza rochiile la Salon Angelo, eu azi tot ma uitam la o rochie si ziceam ca imi depasesc bugetul si doamna de-acolo nu mi-a zis nimic de inchiriat :(

Aceasta e rochita mea, costa vreo 1000 mil, dar mai vreau modificari, si trena si bolero, ma gandesc ca o sa ajung pe la 15 mil :):):) dar oricum e super ok pentru mine :)

Multumesc miresici pentru ajutor :*:*:*

creatzza_oana
26.01.2010, 22:05:11
Buna fetelor!!!

sunt noua pe acest forum ,numele meu este oana ,si sunt o viitoare mireasa, nunta mea va fi in 24.07.2010 la restaurantul Laser de la sindicate si va rog sa imi spuneti daca ati auzit ceva despre acesta, de bine sau de rau...
cam atat deocamdata....multumesc anticipat

bella_mirabela
26.01.2010, 22:10:32
Buna fetelor!!!

sunt noua pe acest forum ,numele meu este oana ,si sunt o viitoare mireasa, nunta mea va fi in 24.07.2010 la restaurantul Laser de la sindicate si va rog sa imi spuneti daca ati auzit ceva despre acesta, de bine sau de rau...
draga mea am o colega care a facut acolo si a fost super incanatta de tot.
eu una nu stiu ce sa iti spun ca nu am fost la nunta acolo dar sala e draguta .sa te uiti sa vezi mesaje de dinainte ca parac sunt efte acre mai vb de laser.
casa de piatra iti doresc si bine ai venit pe forum!:D :"> >:D<

anca_arad
26.01.2010, 22:27:48
dragi miresici care dintre voi a avut sau va avea nunta in no name?ce parere aveti de sala in luna octombrie?

bella_mirabela
27.01.2010, 14:00:09
dragi miresici care dintre voi a avut sau va avea nunta in no name?ce parere aveti de sala in luna octombrie?
sala arata f fain dar ce nu imi palce e culoarea la sala,parca e pe maro din cate tin minte.imi place sa este loc de dans mare,pt era sala prea mare de nunta.
o zi frumoasa sa ai.=;

nicoletaa
27.01.2010, 23:06:41
Buna fetelor!!!

buna...numai lucruri de bine despre laser,tot akolo fac si eu. Stai linistita nu iti fa griji in privinta restaurantului am auzit numai lucruri de bine despre ei,si mancarea si servitul si tot.

nicoletaa
27.01.2010, 23:08:08
bun venit noiilor miresici:*:*:*:*

cornelia_neamt
29.01.2010, 16:26:07
Buna fetelor,
Sa stiti ca mi-a fost foarte dor de voi si imi pare rau ca nu am mai intrat de mult, dar acum am revenit si sunt bucuroasa.
As vrea sa va spun pentru toate cele care sunteti interesate sa aveti dj la nunta, ca am cunoscut un domn care pe mine una m-a lasat "masca". Nu am mai vazut niciodata un dj care sa faca o astfel de atmosfera, sa faca in asa fel incat prin muzica pusa de el sa nu lase nici un invitat sa stea jos, sa distreze pe toata lumea si sa faca o petrecere de neuitat!De ce scule de muzica are nici nu are rost sa va spun ca sunt minunate, cum s-a auzit muzica la acea nunta nu am mai auzit asa de clar si de perfec niciunde! Eu, iubitul meu si foarte multe persoane am ramas foarte placuti impresionati! V-il recomand din tot sufletul si sincer sunt convinsa ca nu ve-ti regreta. Cu el dj la nunta va asigur ca nu mai aveti nevoie de formatie.Sunt foarte incantata ca am avut ocazia sa intalnesc o astfel de persoana, iar la mine la nunta el va veni cu siguranta!
Pentru toate care sunteti interesate o sa va trimit mesaj privat cu datele lui de contact, doar sa imi spuneti.
V-am pupat si mai vorbim!

panda77ioana
30.01.2010, 09:56:54
Buna Cornelia,
Sunt o miresica noua pe acest forum. Suntem si noi in cautare de Dj (si de multe altele: aranjamente, prajituri etc.). Te rog sa-mi trimiti si mie un nr de tel si un nume al respectivului domn despre care vorbeai. Noi vam avea nunta la o saptamana dupa a voastra, adica pe 31.07.2010.
Multumesc mult de tot.

motocel_88
30.01.2010, 18:42:48
Buna Cornelia,
Sunt o miresica noua pe acest forum. Suntem si noi in cautare de Dj (si de multe altele: aranjamente, prajituri etc.). Te rog sa-mi trimiti si mie un nr de tel si un nume al respectivului domn despre care vorbeai. Noi vam avea nunta la o saptamana dupa a voastra, adica pe 31.07.2010.
Multumesc mult de tot.

La noi o sa cante D-l Petrica Pasca.o sa incerc sa fac rost de numarul lui de telefon si o sa ti-l dau. Iar in privinta aranjamentelor si al prajiturilor eu zic sa incerci la Caprice , ei iti ofera toate serviciile si sunt foarte profesionalisti.O sa fie si la targ ... poate ca sunt un pic mai scumpi dar chiar merita si d-na de acolo te sfatuieste si te ajuta in privinta organizarii. daca ai intrebari te rog spune-mi sa iti dau mai multe detalii. te-am pupat>:D<

bella_mirabela
02.02.2010, 09:27:02
fetelor am fost sa incerc rochii si am doua care imi plac mult dar nu stiu care sa o aleg.voi ce zice-ti?care imi sat mai bine?

GiuliaS
02.02.2010, 09:49:25
fetelor am fost sa incerc rochii si am doua care imi plac mult dar nu stiu care sa o aleg.voi ce zice-ti?care imi sat mai bine?

Hello!
Mie personal imi place mai mult a doua, m-i se pare ca iti sta mai bn in partea de sus, la sani, broderia sau cusaturile de pe rochitza sunt foarte finutze si trena te avantajeaza ;-) .

Sa ne spui ce ai ales pana la urma!

duminecel
02.02.2010, 13:46:44
si mie imi place tot a doua rochita. Te avantajeaza, iar modelul e finut si frumos.

bella_mirabela
02.02.2010, 15:06:37
multumecs mult fetelor,aia mi-o place si mie mai mult dar am vrut sa fiu sigura fiindca e dubla la pret ca ceallata dar se vede de ce.
va multumesc
va pup<:-P ;-)

panda77ioana
02.02.2010, 18:53:56
multumecs mult fetelor,aia mi-o place si mie mai mult dar am vrut sa fiu sigura fiindca e dubla la pret ca ceallata dar se vede de ce.
va multumesc
va pup<:-P ;-)

Poti sa ne spui si cat a costat? Sau e secret?
Si mie imi place mai mult cea de-a doua. E super!!!

bella_mirabela
03.02.2010, 09:08:05
Poti sa ne spui si cat a costat? Sau e secret?
Si mie imi place mai mult cea de-a doua. E super!!!
prima e 1500 iar a doua e 3000.de aia am cam stat pe ganduri dar e superba,sa vad si la targ ce va fi si merg sa o iau,ca mi-am pus-o deoparte pentru orice eventualitate.
tu ti-ai luat rochia deja?

ADELINA88
03.02.2010, 09:39:55
Buna,
Si eu sunt o viitoare mireasa. O sa avem nunta in 21 august si sunt inca multe de facut... invitatii, rochie, verighete, flori...macar din punct de vedere al culorii pe care vrem sa o folosim suntem siguri... vom face sala crem cu mov o:-).
Cand am ales movul imi era teama ca va fi o culoare prea rece, dar apoi am vazut cateva poze de la o nunta in mov si m-am linisti...:*
Buna,cred k movul e culoarea anului si noi o sa avem sala alb cu mov viitorul meu sot zice k e culoarea puterii

Sandra_Soleil
03.02.2010, 16:47:47
prima e 1500 iar a doua e 3000.de aia am cam stat pe ganduri dar e superba,sa vad si la targ ce va fi si merg sa o iau,ca mi-am pus-o deoparte pentru orice eventualitate.
tu ti-ai luat rochia deja?

Unde ai fost sa le incerci?? si eu zic ca tot a 2 te avantajeaza....broderia e de efect;)) .

pupici

bella_mirabela
03.02.2010, 17:27:24
Unde ai fost sa le incerci?? si eu zic ca tot a 2 te avantajeaza....broderia e de efect;)) .

pupici
la dalisis prima-pe unirii si in timisoara dar nu stiu cum se numeste,are rochii de la san patrick

ditE
03.02.2010, 22:48:42
la dalisis prima-pe unirii si in timisoara dar nu stiu cum se numeste,are rochii de la san patrick
magazinul din Timisoaracu rochii San Patrick se numeste Chic fashion, si este in spatele magazinului Bega...anul trecut la targul din Mall aveau reduceri destul de mari...

VMona
04.02.2010, 10:44:10
magazinul din Timisoaracu rochii San Patrick se numeste Chic fashion, si este in spatele magazinului Bega...anul trecut la targul din Mall aveau reduceri destul de mari...

ditE vroiam sa te intreb daca ai fost multumita de cei de la Ankh Media. Initial si eu am vrut sa fac tot cu ei insa mai multa lume m-a sfatuit sa caut pe altcineva .. nici nu mai stiu ce sa cred ..

ditE
04.02.2010, 11:03:27
ditE vroiam sa te intreb daca ai fost multumita de cei de la Ankh Media. Initial si eu am vrut sa fac tot cu ei insa mai multa lume m-a sfatuit sa caut pe altcineva .. nici nu mai stiu ce sa cred ..
ceau,
la partea foto am fost multumita, dar la partea video nu prea:(

VMona
04.02.2010, 11:06:31
ceau,
la partea foto am fost multumita, dar la partea video nu prea:(

Atunci chiar nu merita deoarece nu sunt nici tocmai ieftini .. Sunt altii mai profesionisti decat ei si la preturi mult mai mici ..
Mersi :*

anca_arad
04.02.2010, 16:29:00
ceau vmona
da-mi si mie exemplu de astfel de profesionisti ca eu din cate nunti am vazut nu mi-au placut nicicare filmatu, sunt mai pretentioasa si vreau ca la nunta mea sa iasa totul perfect din punct de vedere al filmatului.
ms

biancabia
04.02.2010, 20:58:14
Buna fetelor! Nunta mea va fi pe 21 august ,as avea nevoie de o recomandare la fotograf/cameraman....chiar n-am idee,daca stiti ceva firma va rog sa-mi scrieti! Multumesc,spor la pregatiri

GiuliaS
05.02.2010, 12:33:59
Buna fetelor! Nunta mea va fi pe 21 august ,as avea nevoie de o recomandare la fotograf/cameraman....chiar n-am idee,daca stiti ceva firma va rog sa-mi scrieti! Multumesc,spor la pregatiri

Cel mai bine ar fi sa mergi la targul de nunti din weekend, fie cel din arad, la expo, fie cel din timisoara, de la iulius mall. Asa vei putea vedea singura - sau impreuna cu miresoiul - calitatea "marfii".
Sunt importante si recomandariile, dar ce mie imi place poate tie nu t-i se pare chiar atat de grozav ;-) .

Spor si tie in continuare, la pregatiri!

biancabia
05.02.2010, 15:14:52
Cel mai bine ar fi sa mergi la targul de nunti din weekend, fie cel din arad, la expo, fie cel din timisoara, de la iulius mall. Asa vei putea vedea singura - sau impreuna cu miresoiul - calitatea "marfii".
Sunt importante si recomandariile, dar ce mie imi place poate tie nu t-i se pare chiar atat de grozav ;-) .

Spor si tie in continuare, la pregatiri!

Multumesc Giulia.....asa voi face ,voi fi la expo sambata!

GiuliaS
05.02.2010, 15:50:38
Nu ai pentru ce, dragutzo! Pt. asta suntem aici :talk_01: .

Ne vedem acolo, inseamna :-p!
Eu voi fugi si pana la timi, asa ca, impresii si pareri, dupa weekend.

Un weekend cat mai placut sa avetzi fetelor!

me_kammy
05.02.2010, 22:07:49
Eu le-am comandat de pe www.publiserv.ro. Cu ei colaboreaza cei cu care mi-am amenajat sala la nunta. e o firma din oradea, lucreaza foarte fain si ok la pret.

creatzza_oana
06.02.2010, 21:54:30
Eu le-am comandat de pe www.publiserv.ro (http://www.publiserv.ro). Cu ei colaboreaza cei cu care mi-am amenajat sala la nunta. e o firma din oradea, lucreaza foarte fain si ok la pret.

buna

am vazut si eu site-ul cu invitatii, sunt supar ok preturile, dar ma gandesc ca ei ti le livreaza netiparite, nu? unde se pot tiparii in arad?sau tu cum ai facut?
multumesc

bella_mirabela
09.02.2010, 08:17:03
fetelor vaog sa imi spune-ti daca stiti cumva unde este cofetarie sau daca este cineva in gradiste acre face prajituri si torturi.eu nu stiu si mi-a fost recomandata,am auzit ca e buna prajitura.

nicoletaa
10.02.2010, 21:54:42
Eu le-am comandat de pe www.publiserv.ro (http://www.publiserv.ro). Cu ei colaboreaza cei cu care mi-am amenajat sala la nunta. e o firma din oradea, lucreaza foarte fain si ok la pret.

multumesc pt site,am pus ochii pe una tre sa alegem textul si sa dau comanda.Multumesc inca o data:*:*:*

KK_ARAD
11.02.2010, 22:29:05
fetelor,

ati auzit de videoclip "trash the dress"?

GiuliaS
12.02.2010, 09:46:13
Da, stiu ca se poate face fie un videoclip, fie o sesiune foto Trash the dress - in care mireasa isi cam "trash-uieste" rochitza de mireasa. Am vazut poze fie doar cu miresa, fie si cu miresoiul, el la randul lui sacrificand-si un costum.
Sunt facute in locatii mai deosebite, fie in apa - cu cascada pe cat posibil, in mare, prin noroi, pe munte, prin padure, vreun depozit absolut creepy - oricum, ideea e in final este sa existe o discrepanta foarte mare intre simbolul si finetzea rochitzei si locatia sesiunii foto, zic eu.
Deasemenea este o oportunitate pt miri sa se exprime mai artistic, pt albumul de nunta, altfel decat - sau pe langa - clasicele poze de studio sau parc.
Eu personal nu stiu daca asi avea suflet sa-mi terfelesc rochitza :-SS , dar cred ca depinde de fiecare cuplu in parte.

KK_ARAD
12.02.2010, 14:16:10
eU nu vreau poze in parc sau la palatul cultural....as vrea alte locatii...de aia mi se pare interesanta chestia asta cu trash-uire .... :D ... si mi-au cerut 50 eu pt sedinta...abia astept...

bella_mirabela
12.02.2010, 20:20:02
sincer nici eu nu as face-o praf la cati bani dai pe ea ,eu am cumparat-o .alte locatii dar ar fi mai interesant ca si eu m-am saturat de locatiile alea,dar ai putea sa alegi strandul ,sau parcul de la lac sau parcul copiilor e atat de fain ii el,nu stiu daca mai vad vreo locatie te anunt.
ce zice-ti fete ,pana la urma am luat alta rochita,mi-o place mai mult voi ce parere aveti?:-SS :D
mi se pare mult mai eleganta si mai finuta ca cealalta care am pus-o pe site.:">
astept pareri.
va pup

bella_mirabela
14.02.2010, 16:33:55
happy valentines day!<:-P

iuliam84
15.02.2010, 10:56:18
Va pup

Hello! Nu-mi vine sa cred unde ne intalnim :) si ca va casatoriti anul asta! Felicitari!! Mi-a spus Ingrid ceva, dar eu sunt mai tot timpul pe fuga cand vin in Arad, asa ca mi-a intrat pe o ureche si mi-a iesit pe alta :p. Si eu fac nunta anul asta, in 8 mai. Florile le fac cu d-na Angi, bineinteles, iar rochia am cumparat-o de la Sposa Toscana. Voi cu cine amenajati sala? Te pup si sper sa mai vb - eu intru mai rar pe miresici, depinde cum ma lasa Carla (fetita noastra de 10 luni). Ah.. daca nu stii cine sunt, ma cheama tot Iulia si am fost colege si la arhitectura (doar ca sunt cu un an mai mica) si la prima impartasanie :)

GiuliaS
15.02.2010, 11:42:54
Oh mein Gott, Jullie!
Hello si welcome back la Arad!
Felicitari si voua, pt nunta, si de micutza voastra ce sa mai zic .... sa creasca mare si frumoasa ca mama ei, sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!
Si eu rochitza tot de la Ingrid o sa o iau, iar florile bine-nteles cu d-na Angi - nur das beste fur mich! Sala o amenajam cu Diana, de la caprice; daca vrei nr ei, t-il dau pe PM sau te sun, sper ca mai e valabil nr tau de mobil de acu' 3 ani :)
Te pup si te imbratzishez cu drag!

DANITTA
16.02.2010, 21:41:19
Cu cine ai amenajat sala? am vazut modele frumoase pe site, exact ce ne-ar interesa.

cari
16.02.2010, 21:43:40
:) nu esti ultimul mohican...(nirona:))
spuneti-mi, va rog...v-ati hotarat asupra firmei care va decoreaza sala? cam ce preturi se practica?

Barbie24
17.02.2010, 11:41:31
>:/ Buna, eu sunt din arad, deasemenea si am nunta in 24 aprilie ....mai un pic, daca nu ai o firma de decorat pot sa iti recomend pe o tipa de la Angel's Tango care face foarte fain.Abia astept sa va d cum iese la mine.Daca mai nevoie de alte sfaturi, scrie-mi si iti voi raspunde cu placere

bella_mirabela
23.02.2010, 08:50:44
fetelor ce face-ti?
nu mai da nimeni nici un semn de viata?
asa de ocupate sunteti cu pregatirile?
mai aveti ceva de pregatit?

panda77ioana
26.02.2010, 17:01:11
Fetelor.. unde ma pot interesa de cursuri de dans.. am mari emotii cu asta ??

Buna Roxxy,
Te poti interesa pt cursuri de dans la Palatul Copiilor. Noi acolo am fost anul trecut (am mers mai mult pt distractie si ca sa ne dezmortim putin de stresul cotidian) apoi am luat o pauza si acum incepem sa mergem din nou ca acum avem un "motiv" serios.
Spor la treaba.

me_kammy
27.02.2010, 15:03:20
Cu cine ai amenajat sala? am vazut modele frumoase pe site, exact ce ne-ar interesa.
sala am amenajat-o cu niste prieteni care au deschisa firma. nu sunt cunoscuti, sunt din sanleani. dar a iesit foarte bine. si preturi acceptabile. daca te intereseaza iti trimit pe pm nr de tel , ca sa te suni sa vezi ce ofera si la ce preturi.

me_kammy
27.02.2010, 15:07:30
buna

am vazut si eu site-ul cu invitatii, sunt supar ok preturile, dar ma gandesc ca ei ti le livreaza netiparite, nu? unde se pot tiparii in arad?sau tu cum ai facut?
multumesc
cum sa le trimita netiparite? tiparite le trimit!! atata doar ca nu le trimi indoite. adica tu trebuie sa le pliezi , daca e cazul si sa le pui in plicuri. Sunt super ok. lucreaza foarte bine. si ajung cam in 7 zile de la comanda.

creatzza_oana
27.02.2010, 19:07:53
cum sa le trimita netiparite? tiparite le trimit!! atata doar ca nu le trimi indoite. adica tu trebuie sa le pliezi , daca e cazul si sa le pui in plicuri. Sunt super ok. lucreaza foarte bine. si ajung cam in 7 zile de la comanda.

am mai citit dupa pe site si am vazut ca ei le si tiparesc, multumesc pentru detalii!

marcelac
05.03.2010, 13:03:59
Va rog sa-mi spuneti daca stiti cam ce cantitate de fructe trebuie cumparate pt.100 de persoane.Va multumesc.

Adri_ana_S
05.03.2010, 13:48:31
Salutare fetelor ma numesc Adriana si sunt noua pe aici .....in curand o sa devin si eu o miresica pot sa va spun de pe acum ca am mari emotii:)
In afara de programare la cununia civila, inca nu avem nimic stabilit..... deci ......chiar ca am nevoie de ajutorul vostru ....:-s

bella_mirabela
07.03.2010, 09:32:50
Va rog sa-mi spuneti daca stiti cam ce cantitate de fructe trebuie cumparate pt.100 de persoane.Va multumesc.
din pacate nu te pot ajuta,la noi fructele sunt incluse in pretul meniului.

bella_mirabela
07.03.2010, 09:33:27
Salutare fetelor ma numesc Adriana si sunt noua pe aici .....in curand o sa devin si eu o miresica pot sa va spun de pe acum ca am mari emotii:)
In afara de programare la cununia civila, inca nu avem nimic stabilit..... deci ......chiar ca am nevoie de ajutorul vostru ....:-s
cu cea mai mare placere te ajut cu sfaturi.<:-P
cand ai nunta?

Sandra_Soleil
08.03.2010, 10:18:04
Buna Roxxy,
Te poti interesa pt cursuri de dans la Palatul Copiilor. Noi acolo am fost anul trecut (am mers mai mult pt distractie si ca sa ne dezmortim putin de stresul cotidian) apoi am luat o pauza si acum incepem sa mergem din nou ca acum avem un "motiv" serios.
Spor la treaba.

Si ce ati invatat acolo??? de la populara pana la salsa?? k eu asa as vrea, sa trec prin toata gama;;)

panda77ioana
08.03.2010, 20:36:08
Si ce ati invatat acolo??? de la populara pana la salsa?? k eu asa as vrea, sa trec prin toata gama;;)

La Palatul Copiilor de fac doar dansuri de societate: vals, tango, salsa, samba, rumba, cha - cha, jive. Cam atat. Populara nu se face. Dar e fff fain. Iti spun eu... Merita sa incercati. Noi stam mai prost cu timpul, dar cu siguranta ca vom merge si noi.

Adri_ana_S
10.03.2010, 15:38:30
cu cea mai mare placere te ajut cu sfaturi.<:-P
cand ai nunta?

IN 28 August <:-P

... intre timp am rezolvat:
- invitatiile
- marturiile(50%)
- tortul + fantana de cioco(din timisoara)
- pantofii + evantaiul :">
- verighetele

si inca nu am rochie de mireasa, sala :-\ , fotograf, dj, video ... :( ... si mai vreau si fructe sculptate si clovni pt copii <:-P

bella_mirabela
11.03.2010, 09:44:49

- invitatiile
- marturiile(50%)
- verighetele

si inca nu am rochie de mireasa, sala :-\ , fotograf, dj, video ... :( ... si mai vreau si fructe sculptate si clovni pt copii <:-P

draga mea spor la treaba fiindca ai nevoie.cu primaria si biserica ai rezolvat?
astea sunt cam greu de rezolvat la ce ora vrei.:-?
si sala se gaseste deja f greu.nu vreau sa te speri dar eu abia am gasit sala anul trecut.#-o
te pup
spor la munca si daca te pot ajuta cumva cu ceva sa imi spui.
tu cu cine faci decoratiunile?=D>
te pup

me_kammy
11.03.2010, 09:47:31

- invitatiile
- marturiile(50%)
- verighetele

buna.

Sala ...ai fost sa vezi vreuna? sau ai vreo idee? eu am avut nunta la ratio pe strand si am avut o nunta de vis. pt alte detalii....sa spui daca te mai intereseaza ceva. Foto plus video am avut pe cei de la zoom production (au si site cu acelasi nume).

pa..

VMona
11.03.2010, 12:05:19

- invitatiile
- marturiile(50%)
- verighetele

Am si eu o nelamurire .. cum de ai facut invitatiile daca inca nu ai sala ?
Cred ca sala era prima care trebuia rezervata ...

Adri_ana_S
11.03.2010, 13:22:16
Aloha!

- cu primaria si biserica treaba e rezolvata ... :) - prima data am fost la primarie...
- am ales invitatiile online / invitatii.ro , pe carton alb decorat cu nuante de mov si argintiu; inca nu am trimis comanda, dar stiu ce vreau si de aia am trecut la " rezolvate" ....
- sala - initial ne-am gandit la ratio, dar sala e revervata..... :( ... cred ca ramane varianta Retro, numai ca acolo e cam mica sala.... #-o
- foto- am intrat pe siteul zoom production, dar nu-mi plac pozele ... :|
- decoratiunile - nu vreau mare lucru - doar lumanari si flori - si fructe sculptate - (ca si asta intra in categoria decoratiuni ;)) )

in continuare caut rochie de mireasa + accesorii(sub 1500 RON), foto-video,dj,sala, clovni pt copii.

va multumesc!!!!!!!!!!!

me_kammy
11.03.2010, 13:52:47
Aloha!

- cu primaria si biserica treaba e rezolvata ... :) - prima data am fost la primarie...
- am ales invitatiile online / invitatii.ro , pe carton alb decorat cu nuante de mov si argintiu; inca nu am trimis comanda, dar stiu ce vreau si de aia am trecut la " rezolvate" ....
- sala - initial ne-am gandit la ratio, dar sala e revervata..... :( ... cred ca ramane varianta Retro, numai ca acolo e cam mica sala.... #-o
- decoratiunile - nu vreau mare lucru - doar lumanari si flori - si fructe sculptate - (ca si asta intra in categoria decoratiuni ;)) )

in continuare caut rochie de mireasa + accesorii(sub 1500 RON), foto-video,dj,sala, clovni pt copii.

va multumesc!!!!!!!!!!!
salut

daca vrei rochie sub 1500 lei... eu mi-am gasit rochita la targul de nunti de la expo....prima vazuta , prima probata , prima luata. aveam pregatit buget de 2000 lei. si am zis ca o iau fara sa intreb cat costa...si cand am auzit pretul: 900 lei!!!!! pe strada vasile goldis , e o tipa natalia care face ea rochii de mireasa si tot acolo le si expune. daca nu te intereseaza sposa sau alte asa zise nume , iti recomand cu drag sa mergi acolo sa vezi. are si firma in geam: nathalies style. vreau sa spun ca imediat dupa nunta , la nici 2 luni , am reusit sa vand rochita , pe site-ul miresicilor.

o zi faina.

bella_mirabela
11.03.2010, 20:05:08
Aloha!

va multumesc!!!!!!!!!!!
eu mi-am luat-o de la salon angelo ,a fost un pic piperata(2700),dar sunt in aradu nou la toscana preturi mai mici si la potgoria la evelin sau am auzit ca sunt preturi incepand cu 500 la magazinul maris,sunt si pe net expuse dar nu stiu unde e magazinul locatia.si al dalisis pe unirii sunt ieftine si frumoase,eu acolo am gasit prima data cu 1450 f frumoasa dar nu avea trena.daca vrei iti trimit o poza sa vezi cum arata.
te pup

nicoletaa
11.03.2010, 20:22:15
cam in mare am luat si noi ce era mai important,.. biserica,restaurantul,
muzica,rezolvate,invitatiile si rochita rezolvate,mai trebuie costumul mirelui pantofiori pt amandoi si accesori pt mine,incet incet se rezolva,va pun pozici...

me_kammy
11.03.2010, 22:23:26
Aloha!

va multumesc!!!!!!!!!!!

Daca vrei sa vezi ce rochita am avut intra pe http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2176357#post2176357. acolo am postat ceva poze.

VMona
11.03.2010, 22:26:44
Daca vrei sa vezi ce rochita am avut intra pe http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2176357#post2176357. acolo am postat ceva poze.

Imi place enorm buchetul tau .. imi poti spune te rog unde l-ai facut ?

Adri_ana_S
12.03.2010, 11:18:18
me_kammy,

Multumesc pt info! imi place rochita ta ......si buchetul tau chiar ca e suuuper, simplu si elegant!!!la asa ceva m-am gandit si eu ....

me_kammy
12.03.2010, 12:03:52

buna.buchetul si toate aranjamentele florale le-am facut cu Noemi , o tipa ce are in piata mihai viteazul masa.e sora celor cu care mi-am amenajat si sala. aveam ceva emotii deoarece nu e o persoana cunoscuta. dar a iesit exact cum am dorit. inclusiv aranjamentele florale pt mese , care le-am facut tot din cale , cu margarete albe. si am iesit foarte ieftin , adica: aranjamentele pt masa , cocardele, buchetul miresei , inca un buchet mai mic pt aruncatul buchetului,ventuzele pt masina - 2 buc, si aranjamentele pt tort - caam avut cale naturale pe tort, si florile pt lumanarile nasilor(care le-am comandat tot acolo pt ca nasii nostri sunt din cj si am vrut sa merg pe aceeasi linie) ---pt toate astea am platit undeva la cca 750 lei.

me_kammy
12.03.2010, 12:08:25

am uitat sa precizezca in buchetul miresei am avut si cateva fire de frezii....flori care ma innebunesc..

VMona
12.03.2010, 16:21:20
buna.buchetul si toate aranjamentele florale le-am facut cu Noemi , o tipa ce are in piata mihai viteazul masa.e sora celor cu care mi-am amenajat si sala. aveam ceva emotii deoarece nu e o persoana cunoscuta. dar a iesit exact cum am dorit. inclusiv aranjamentele florale pt mese , care le-am facut tot din cale , cu margarete albe. si am iesit foarte ieftin , adica: aranjamentele pt masa , cocardele, buchetul miresei , inca un buchet mai mic pt aruncatul buchetului,ventuzele pt masina - 2 buc, si aranjamentele pt tort - caam avut cale naturale pe tort, si florile pt lumanarile nasilor(care le-am comandat tot acolo pt ca nasii nostri sunt din cj si am vrut sa merg pe aceeasi linie) ---pt toate astea am platit undeva la cca 750 lei.

Intr-adevar ai iesit foarte bine la pret iar buchetul este chiar superb ..
Si eu vreau neparat buchetul sa fie din cale ... roz mi-ar place cel mai tare ..
Pana acum nu am fost nicaieri sa ma interesez de pret sa vad ce modele au, insa am sa iau in calcul si ce mi-ai spus tu ..
Multumesc :* :*

Sandra_Soleil
14.03.2010, 11:25:18
eu mi-am luat-o de la salon angelo ,a fost un pic piperata(2700),dar sunt in aradu nou la toscana preturi mai mici si la potgoria la evelin sau am auzit ca sunt preturi incepand cu 500 la magazinul maris,sunt si pe net expuse dar nu stiu unde e magazinul locatia.si al dalisis pe unirii sunt ieftine si frumoase,eu acolo am gasit prima data cu 1450 f frumoasa dar nu avea trena.daca vrei iti trimit o poza sa vezi cum arata.
te pup

Ceau! la salon Angelo sunt chiar rochiile de la Demetrios??? Am vazut pe site colectia demetrios 2010 si sunt superbe insa nu-mi amintesc sa fi vazut asa rochii in vitrina la Angelo...Stii daca au toate rochiile din colectie sau e scris si demetrios doar asa pt reclama? Cand ai cumparat rochia ti-a dat-o imediat sau mai ai de asteptat? Ma intereseaza pt k eu nu sunt in tara cateva luni si nu stiu cam cu cat inainte sa caut rochie:-SS

pupici

Sandra_Soleil
14.03.2010, 11:31:48
te pup

Mi-ai putea trimite si mie o poza cu rochita si sa-mi zici cam ce preturi au la voaluri, pantofiori....ms mult>:D<

bella_mirabela
14.03.2010, 11:42:09
Ceau! la salon Angelo sunt chiar rochiile de la Demetrios??? Am vazut pe site colectia demetrios 2010 si sunt superbe insa nu-mi amintesc sa fi vazut asa rochii in vitrina la Angelo...Stii daca au toate rochiile din colectie sau e scris si demetrios doar asa pt reclama? Cand ai cumparat rochia ti-a dat-o imediat sau mai ai de asteptat? Ma intereseaza pt k eu nu sunt in tara cateva luni si nu stiu cam cu cat inainte sa caut rochie:-SS

pupici
au si de la demetrios dar sunt f scumpe peste3500 eu ,am luat-o de o luna jumate dar dau de trei ori banii si inca nu am primit-o.si voi merge in august la proba sa imi modifice la spate sa imi puna snur in loc de fermoar.

bella_mirabela
14.03.2010, 11:55:36
Mi-ai putea trimite si mie o poza cu rochita si sa-mi zici cam ce preturi au la voaluri, pantofiori....ms mult>:D<

au si rochii de la demetrios dar sunt scumpe ,de la 3000 in sus,sincer a mea nici nu stiu de cine e ,rochitele incep de la 2000lei ,voalurile de la 150 si pantofiorii de la 250lei,accesoriile si manusile nu stiu ca eu nu vreau sa le i-au de acolo.
daca te mai pot ajuta ,cu cea mai mare placere.

Sandra_Soleil
14.03.2010, 14:46:42
au si rochii de la demetrios dar sunt scumpe ,de la 3000 in sus,sincer a mea nici nu stiu de cine e ,rochitele incep de la 2000lei ,voalurile de la 150 si pantofiorii de la 250lei,accesoriile si manusile nu stiu ca eu nu vreau sa le i-au de acolo.
daca te mai pot ajuta ,cu cea mai mare placere.

E tare frumoasa rochia ta!!! Deci sa inteleg k ei acuma iti croiesc rochia, nu? sau nu ti-o dau doar pt k nu ai dat toti banii?

In legatura cu modificarile, sunt maleabili, accepta sa modifice ce nu-ti place? Te intreb pt k multe miresici s-au plans de doamna de acolo.Eu am vazut o rochie superba dar as vrea sa-i puna un cerc de crinolina, mi se pare k ar arata mai bine.

mersi mult de informatii>:D<

DANITTA
15.03.2010, 11:52:29
Am vazut ca tot la Ratio ai facut nunta, cu ce firma ai amenajat sala? si ce culori ai pus la flori?

bella_mirabela
15.03.2010, 13:08:56
E tare frumoasa rochia ta!!! Deci sa inteleg k ei acuma iti croiesc rochia, nu? sau nu ti-o dau doar pt k nu ai dat toti banii?

In legatura cu modificarile, sunt maleabili, accepta sa modifice ce nu-ti place? Te intreb pt k multe miresici s-au plans de doamna de acolo.Eu am vazut o rochie superba dar as vrea sa-i puna un cerc de crinolina, mi se pare k ar arata mai bine.

mersi mult de informatii>:D<
draga mea eu inca nu am platit-o de aia nu o am acasa si modificarile mi le vor face inainte de nunta in august ,atunci am programarea cu croitoriasa si la mine trbuie sa imi modifice in spate ca ma pot inchide greu si trebe sa ii dea drumul la rochita la laterale si sa imi puna in spate snur si mi-a zis fata de acolo ca atunci sa incerc sa vad cum merge si cu crinolina si ce mai vreau la ea.
fetele sunt f dragute acolo,croitoriasa nu am vazut-o dar nu are de ce sa comenteze daca vreau sa schimb ceva la ea fiindca banii sunt ai mei.
vanzatoarea a zis ca nu e nici o problema si imi poate modifica orice.

me_kammy
15.03.2010, 17:26:26
Am vazut ca tot la Ratio ai facut nunta, cu ce firma ai amenajat sala? si ce culori ai pus la flori?
salut . am amenajat cu myryfyk design. sunt niste prieteni de-ai nostri DIN SANLEANI care se ocupa cu asta.daca te intereseaza , iti trimit pe pm un nr de tel. iar la flori , aranjamentele de pe mese au fost ceva foarte simplu , nu am vrut ceva pe suporturi inalte sau chestii de genu. au fost arnjamente simple din cale si margarete albe , cu verdeata , puse direct pe masa(fara alt suport).a iesit ceva foarte simplu si elegant.din pacate , nu am nici o poza cu aranjamentele florale , nu m-am gandit la asta. dar in schimb am daca te intereseaza poza la ventuzele pt masini. sala am amenajat-o crem cu auriu. pt orice alte amanunte, iti stau la dispozitie.

Adri_ana_S
16.03.2010, 10:08:33

Noemi e tipa, care are floraria Anemone pe Eminescu langa farmacia Grozescu?

me_kammy
16.03.2010, 15:33:54
Noemi e tipa, care are floraria Anemone pe Eminescu langa farmacia Grozescu?

nu are florarie deschisa. are masa in piata mihai viteazul. e o tipa inalta si bine facuta ;-). pe oricine intrebi acolo de ea , te indruma.

motocel_88
17.03.2010, 13:27:06
Ce mai ziceti miresicilor? Vad ca e cam liniste pe aici...
Cum stati cu pregatirile ? Ce ati rezolvat ,ce mai aveti de rezolvat? La noi la mine ;-))cam incepe stresul si agitatie

Spor la pregatiri ... pupici>:D<

DANITTA
17.03.2010, 13:55:23
salut . am amenajat cu myryfyk design. sunt niste prieteni de-ai nostri DIN SANLEANI care se ocupa cu asta.daca te intereseaza , iti trimit pe pm un nr de tel. iar la flori , aranjamentele de pe mese au fost ceva foarte simplu , nu am vrut ceva pe suporturi inalte sau chestii de genu. au fost arnjamente simple din cale si margarete albe , cu verdeata , puse direct pe masa(fara alt suport).a iesit ceva foarte simplu si elegant.din pacate , nu am nici o poza cu aranjamentele florale , nu m-am gandit la asta. dar in schimb am daca te intereseaza poza la ventuzele pt masini. sala am amenajat-o crem cu auriu. pt orice alte amanunte, iti stau la dispozitie.
Si noi ne gandeam tot la crem si auriu pt ca oricum sala e incarcata...iar ca suporturi am ales cele inalte cu buchete de flori in varf. Nu stiu exact culoarea lor dar cred ca va fi ceva mai colorat sa fie in contrast.
Spune-mi, te rog, cum ati rezolvat cu intrarea pe strand?

me_kammy
17.03.2010, 15:49:37
Si noi ne gandeam tot la crem si auriu pt ca oricum sala e incarcata...iar ca suporturi am ales cele inalte cu buchete de flori in varf. Nu stiu exact culoarea lor dar cred ca va fi ceva mai colorat sa fie in contrast.
Spune-mi, te rog, cum ati rezolvat cu intrarea pe strand?
trebuie s amergi la administrativ acolo pe strand , chiar vis-a-vis de ratio. am platit noi intrarea . am declarat 80 pers , cand de fapt erau 120. biletul era 2,5 , dar cand platesti asa multe intrari , ti se face o reducere(noi am platit 2 lei/pers).imp. e sa anunti invitatii ca e platitat intrarea si sa intre toti pe acelasi pod. iar in parcare , cine a fost cu masina si-a platit parcarea. mergi undeva cu vreo 1 luna jumate inainte sa intrebi exact ce si cum e acum , poate s-a mai schimbat.

theodora84
17.03.2010, 18:43:23
Salut miresicilor ! :*
Inca nu am stabilit exact data, dar am vrea sa fie pe 11 iunie 2011, cand implinim 3 ani!
Eu momentan sunt in stadiul de documentare... Citesc tot ce prind... Nunta nu va fi mare si sper sa am timp de toate.....
Multi pupici! :*

GiuliaS
17.03.2010, 21:51:53
Inca nu am stabilit exact data, dar am vrea sa fie pe 11 iunie 2011, cand implinim 3 ani!
Eu momentan sunt in stadiul de documentare... Citesc tot ce prind... Nunta nu va fi mare si sper sa am timp de toate.....

Bine ai venit si Felicitari!!!!!

Din proprie experienta te sfatuiesc sa alegeti cat mai curand un local / restaurant, care sa indeplineasca conditile voastre (noi am facut rezervarile pt nunta, anul trecut in februarie 8-| )
Timp o sa ai pt toate lucrurile, dar sa le incepi din timp; si dupa cum te-ai prezentat .... pari foarte constiincioasa ;-)

Mult spor in continuare la organizare!

adri_anne
18.03.2010, 12:50:49

Buna,
felicitari! si noi am stabilit initial 19 iunie 2010 exact cand implineam 3ani, dar ulterior am descoperit ca e post si a trebuit sa modificam data, la voi nu cred ca e cazul ca nu e post in perioada aia in 2011... Dar e frumos sa sarbatoresti 3 ani de relatie printr-un astfel de eveniment.
Pupici

petronela1
19.03.2010, 20:53:00
buna tuturor miresicilor!!!!!cine ma ajuta si pe mn va rog mult de tot......cautam verighete,,,imi da cineva o adresa unde as putea gasi ceva dragutz si nu chiar asa scump....ms

IngerViolet
19.03.2010, 21:37:07
pai cauta prin bijuterii, depinde ce-ti place, chiar daca nu au multe in magazin poti sa ceri cataloage.

petronela1
19.03.2010, 21:44:20
cine isi impodobeste sala cu DALISIS????stie cineva sa-mi zica cate ceva despre ea???pt ca eu am incheiat contractul cu ei!!!si acuma am auzit ca nu sunt seriosi, e adevarat?

AndreeaEugen
20.03.2010, 10:35:04
buna tuturor miresicilor!!!!!cine ma ajuta si pe mn va rog mult de tot......cautam verighete,,,imi da cineva o adresa unde as putea gasi ceva dragutz si nu chiar asa scump....ms

Buna,incearca la Iosa,acolo au mai multe modele din care poti alege sau mai este un magazin cu bijuterii frumoase in Timisoara,Jasmin se numeste,poti sa te uiti pe site-ul lor:verighetejasmin.ro

nicoletaa
20.03.2010, 16:30:22

este un magazin pe lugian blaga de bijuterii au modele fff dragute si preturi de preturi (iti atasez o poza cu verighetele noastre )magazinul are 2 intrari si este pe langa magazinul roz sau mov,incerca si akolo mie una mi-a placut multe modele de akolo...:*:*:*

petronela1
20.03.2010, 19:01:13
is super faine verighetele tale!!!!cat ai dat pe ele???

nicoletaa
21.03.2010, 19:56:52
is super faine verighetele tale!!!!cat ai dat pe ele???

633 lei,f ieftin am iesit cu ele...

roxxy_85
22.03.2010, 19:39:09

poti incerca pe site-ul www.coriolan.ro (http://www.coriolan.ro), eu de acolo mi-am gasit model de verighete... sunt destul de moderne

roxxy_85
22.03.2010, 19:43:27
Ce mai ziceti miresicilor? Vad ca e cam liniste pe aici...
Cum stati cu pregatirile ? Ce ati rezolvat ,ce mai aveti de rezolvat? La noi la mine ;-))cam incepe stresul si agitatie

Spor la pregatiri ... pupici>:D<

suntem la capitolul comandat de invitatii...deci stam bine:*

VMona
22.03.2010, 20:16:22
poti incerca pe site-ul www.coriolan.ro (http://www.coriolan.ro), eu de acolo mi-am gasit model de verighete... sunt destul de moderne

Poti sa imi spui daca le-ai si comandat de la ei ?
Multumesc

bella_mirabela
23.03.2010, 13:37:57
buna fetelor.
eu dupa pasti merg sa fac contractul cu cofetaria care ne face prajiturile si tortul.
apoi urmeaza invitatiile.
cred ca stau destul de bine cu pregatirile ,mai sunt de luat doar maruntaie gen:invitatii,marturii,flori de pus in piept,voal,etc.
spor la munca

me_kammy
24.03.2010, 11:49:40
buna fetelor.
eu dupa pasti merg sa fac contractul cu cofetaria care ne face prajiturile si tortul.
apoi urmeaza invitatiile.
cred ca stau destul de bine cu pregatirile ,mai sunt de luat doar maruntaie gen:invitatii,marturii,flori de pus in piept,voal,etc.
spor la munca
stai foarte bine cu pregatirile. La ce cofetarie faci tortul? Model de invitatie ai gasit? Sau nu te-ai ocupat deloc de ele?
Spor in continuare.

petronela1
24.03.2010, 12:08:47
ms pe site-ul cu verighete!!am intrat si am aruncat cateva priviri deci sunt super toate nici nu sti ce sa alegi ...o sa ma uit si impreuna cu ginerica ;) si sa vedem daca ne hotaram sa comandam ceva

me_kammy
24.03.2010, 14:22:59
fetelor , vreau sa merg la bazin sa inot pe tot parcursul sarcini... unde imi recomandati sa merg? daca stiti si ceva preturi...

VMona
24.03.2010, 14:32:42
fetelor , vreau sa merg la bazin sa inot pe tot parcursul sarcini... unde imi recomandati sa merg? daca stiti si ceva preturi...

Eu iti recomand PanoramicGym .. este super acolo ..
Preturi gasesti la ei pe site :*

me_kammy
24.03.2010, 15:05:21
multumesc. o sa itru la ei pe site sa vad ce ofera...

bella_mirabela
24.03.2010, 15:13:00
stai foarte bine cu pregatirile. La ce cofetarie faci tortul? Model de invitatie ai gasit? Sau nu te-ai ocupat deloc de ele?
Spor in continuare.
prajiturile si tortul le voi face in gradiste la dna lenuta si invitatiile le voi face cu paradoxul ,ei ne organizeaza nunta.sunt simple si elegante,eu nu porea sunt cu sofisticatul.
felicitaripentru sarcina,sa fie intr-un ceas bun si multa sanatate

me_kammy
24.03.2010, 15:20:00
prajiturile si tortul le voi face in gradiste la dna lenuta si invitatiile le voi face cu paradoxul ,ei ne organizeaza nunta.sunt simple si elegante,eu nu porea sunt cu sofisticatul.
felicitaripentru sarcina,sa fie intr-un ceas bun si multa sanatate
decele mai multe ori , simplitatea face o nunta eleganta si reusita...asa a esit si la mine. nu am vrut fantani de cioco,fructe sculptate,sau alte cele. si a iesit totul superb.

me_kammy
24.03.2010, 15:23:21
am vazut preturile lor...dar pe mine ma intereseaza strict inotul sau mai bine zis balacitul. nu vreau aerobic in bazin.am vazut la ei pe site ca in bazin se presteaza aerobic si gimnastica. oare au ceva optiuni fara alte activitati in apa?:-\

Anastacia
24.03.2010, 21:30:14
am vazut preturile lor...dar pe mine ma intereseaza strict inotul sau mai bine zis balacitul. nu vreau aerobic in bazin.am vazut la ei pe site ca in bazin se presteaza aerobic si gimnastica. oare au ceva optiuni fara alte activitati in apa?:-\
Hello fetelor!
Felicitari Kammy pt bebe sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos!
Incearca la activ ,dimineata stiu ca este mai ieftin .Pupici!

me_kammy
25.03.2010, 08:58:07
Hello fetelor!
Felicitari Kammy pt bebe sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos!
Incearca la activ ,dimineata stiu ca este mai ieftin .Pupici!
multumesc. nu te-am mai vazut de mult pe site. patrick este un dulce.sa fie sanatos.

bamboocha88
25.03.2010, 09:25:38
;-) Buna Miresici din 2010!!!!

Eu am nunta in 28.08.2010, cu pregatirile stau chiar foarte bine mai verighetele ne lipsesc dar cred ca voi merge sambata prin Arad sa vad ce gasesc.Am fost la Expo in Arad dar si in Oradea unde mi-am gasit o rochita foarte frumoasa de la Mirandi.Au preturi foarte bune si chiar nu sunt scumpe dupa parerea mea.

Abia astept ziua cea mare!!!!!!!!!!!!!Am emotii foarte mari!!!!!!!:-SS Dar cred ca si voi;;)

me_kammy
25.03.2010, 10:29:23
;-) Buna Miresici din 2010!!!!

Eu am nunta in 28.08.2010, cu pregatirile stau chiar foarte bine mai verighetele ne lipsesc dar cred ca voi merge sambata prin Arad sa vad ce gasesc.Am fost la Expo in Arad dar si in Oradea unde mi-am gasit o rochita foarte frumoasa de la Mirandi.Au preturi foarte bune si chiar nu sunt scumpe dupa parerea mea.

Abia astept ziua cea mare!!!!!!!!!!!!!Am emotii foarte mari!!!!!!!:-SS Dar cred ca si voi;;)
mai un picutz mai ai si vine nunta peste voi . sa va bucurati de fiecare moment ....

bella_mirabela
31.03.2010, 12:35:29
fetelor va doersc sarbatori fericite si tot ce va doriti,eu nu mai voi intra pe net pana dupa paste asa ca va doresc de acum PASTE FERICIT!
HRISTOS A INVIAT!
VA PUP

roxxy_85
01.04.2010, 10:28:00
Poti sa imi spui daca le-ai si comandat de la ei ?
Multumesc
nu le-am comandat de la ei ci doar am ales de acolo un model si am mers la un bijutier sa le faca.noi am avut destul de mult aur si l-am dat pentru verighete.banuiesc ca asa vom iesi mai bine ca si pret.pe site la coriolan intr-adevar preturile sunt destul de ridicate, dar ma gadeam ca ii un bun site pentru modele. bafta in cautari...>:D<

roxxy_85
01.04.2010, 10:32:01

eu la Activ merg la sala si la bazin si ii super ok si curat.in plus se face aquafitness de 3 ori pe saptamana si din cate am inteles pretul este 150 ron abonamentul . poti intra la ei pe site ... au acolo toate preturile afisate...te pup si sa ai o sarcina usoara...:*

adri_anne
01.04.2010, 12:51:55
fetelor va doersc sarbatori fericite si tot ce va doriti,eu nu mai voi intra pe net pana dupa paste asa ca va doresc de acum PASTE FERICIT!
HRISTOS A INVIAT!
VA PUP

Mersi de urari!
PASTE FERICIT si din partea mea pt toate miresicile (foste si viitoare) de pe miresici.ro. Sarbatori Fericite, sa va aduca iepurila tot ce va doriti!
P.S. NU exagerati cu mancarurile! :D
Va pup!

me_kammy
03.04.2010, 18:52:48
eu la Activ merg la sala si la bazin si ii super ok si curat.in plus se face aquafitness de 3 ori pe saptamana si din cate am inteles pretul este 150 ron abonamentul . poti intra la ei pe site ... au acolo toate preturile afisate...te pup si sa ai o sarcina usoara...:*
multumesc..cred ca la activ voi merge pana la urma..

bella_mirabela
06.04.2010, 15:20:34
bine v-am gasit din nou.
eu am fort vienri dupa praj ,am comandat si pt acasa de pasti sa guste si socrii si parintii mei si le-au placut.si asa ca am facut si contractul ,i-am aratat si poza si a zis ca poate sa il faca cum vreau eu.
va pup

bamboocha88
08.04.2010, 17:14:38
mai un picutz mai ai si vine nunta peste voi . sa va bucurati de fiecare moment

Multumim foarte frumos :D!!!!!!!!!

Sa aveti un Bebe sanatoooos!!!!!!!!

demetriosbride
10.04.2010, 21:16:32
bine v-am gasit din nou.
eu am fort vienri dupa praj ,am comandat si pt acasa de pasti sa guste si socrii si parintii mei si le-au placut.si asa ca am facut si contractul ,i-am aratat si poza si a zis ca poate sa il faca cum vreau eu.
va pup

Ceau,

am vazut ca faci nunta la restaurantul Da Corrado, imi poti spune te rog cat a costat avansul si cat costa meniul pt. o persoana.

Iti multumesc frumos :-)

bella_mirabela
12.04.2010, 09:17:02
Ceau,

am vazut ca faci nunta la restaurantul Da Corrado, imi poti spune te rog cat a costat avansul si cat costa meniul pt. o persoana.

Iti multumesc frumos :-)
draga mea nu stiu cat e meniul acum ,noi am facut contractul anul trecut si am fost prima lor nunta si ne-a facut oferta.acum daca doresti te pot ajuta doar cu un nr de tel sa intrebi sau sa mergi acolo sa vezi.mie mi-a placut f mult sala si am ales-o inainte sa ne spuna cat e meniul.avans am dat 2000.
daca te mai pot ajuta cu ceva sa imi spui.>:D<

demetriosbride
12.04.2010, 09:28:30
draga mea nu stiu cat e meniul acum ,noi am facut contractul anul trecut si am fost prima lor nunta si ne-a facut oferta.acum daca doresti te pot ajuta doar cu un nr de tel sa intrebi sau sa mergi acolo sa vezi.mie mi-a placut f mult sala si am ales-o inainte sa ne spuna cat e meniul.avans am dat 2000.
daca te mai pot ajuta cu ceva sa imi spui.>:D<

Ceau,

merci frumos pt. raspuns ai cumva poze cu restaurantul, tot am cautat pe net dar nu am gasit nimic, doar numarul lor de telefon.

Iti multumesc frumos.

Iuli

bella_mirabela
13.04.2010, 09:38:42
Ceau,

merci frumos pt. raspuns ai cumva poze cu restaurantul, tot am cautat pe net dar nu am gasit nimic, doar numarul lor de telefon.

Iti multumesc frumos.

Iuli
nu am poze,sincer nu am mai fost acum,stiu ca s-a mai modificat ceva la el.eu cand am fost inca era varza de la renovat dar mi-a placut mult de tot sala si am ales-o.voi merge poate luna acesta sa vad cum e si iti spun atunci daca nu ajungi ianintea mea acolo.
te pup>:D<

Ioana2010
16.04.2010, 16:43:07
Buna tuturor! Numele meu este Ioana si acesta este primul meu mesaj aici. Abia acum am descoperit acest site si cred ca va fi de mare ajutor pentru mine. Nu am inceput inca pregatirile, am doar locatia si biserica si o lista aproximativa cu invitatii. De aceea vreau sa va rog pe toate miresicile sau fostele miresici sa ma ajutati si pe mine cu sfaturi sau informatii in ce inseamna pregatirile unei nunti reusite.
Va multumesc anticipat! Ioana

Sandra_Soleil
17.04.2010, 00:11:05
Buna tuturor! Numele meu este Ioana si acesta este primul meu mesaj aici. Abia acum am descoperit acest site si cred ca va fi de mare ajutor pentru mine. Nu am inceput inca pregatirile, am doar locatia si biserica si o lista aproximativa cu invitatii. De aceea vreau sa va rog pe toate miresicile sau fostele miresici sa ma ajutati si pe mine cu sfaturi sau informatii in ce inseamna pregatirile unei nunti reusite.

Ceau! vad ca ai nunta la continental ca si mine, foarte buna alegere;)). La mezanin sau panoramic? Cred ca pasul urmator ar fi sa-ti alegi o firma de decoratiuni pt sala. Eu am ales Angels Tango, pt ca mi se pare ca au preturi bune si Luminita chiar are idei geniale, insa mai sunt firme care lucreaza bine: Caprice, Dalisis, Poeme du marriage, Paradox etc. Te poti uita si prin vama, sa vezi de spirtoase. Apoi de invitatii....sunt foarte multe de facut pt o nunta reusita!

Spor la cautari! In caz de nevoie sa intrebi pt ca suntem multe miresici bucuroase sa te ajute>:D<

pupici

bella_mirabela
17.04.2010, 09:13:10
bine ai venit.
daca ai ales unde faci si biserica acum urmatorul pas este sa vezi de formatie daca vrei fiindca se ocupa si de firma de decoratiuni,eu fac cu paradoxul,daca doresti orice informatie te ajut cu cea mai mare placere.<:-P<:-P<:-P>:D<

Ioana2010
17.04.2010, 10:10:45
bine ai venit.
daca ai ales unde faci si biserica acum urmatorul pas este sa vezi de formatie daca vrei fiindca se ocupa si de firma de decoratiuni,eu fac cu paradoxul,daca doresti orice informatie te ajut cu cea mai mare placere.<:-P<:-P<:-P>:D<
Buna bella mirabela. Sigur ca sunt interesata de tot in acest moment. Noi ne-am gandit la dj, dar si aici nu cunosc inca pe nimeni. Dar daca spui ca firmele de decor se ocupa foarte repede, atunci cred ca ar trebui sa incep cu aceasta, poate ma ajuta mai mult. Si daca se poate, imi poti da detalii despre paradox?Multumesc mult pentru ajutor.

minutza0703
28.04.2010, 14:50:53
Si eu sunt aproape gata cu pregatirile...trebuie sa ne soseasca si invitatiile...verighetele sunt gata...acuma vreau sa imi gasesc o cosmeticiana buna....vreau un machiaj light...natural....si rezistent:D...imi puteti recomanda pe cineva? :D

ditE
28.04.2010, 15:36:58
Si eu sunt aproape gata cu pregatirile...trebuie sa ne soseasca si invitatiile...verighetele sunt gata...acuma vreau sa imi gasesc o cosmeticiana buna....vreau un machiaj light...natural....si rezistent:D...imi puteti recomanda pe cineva? :D
ceau,
eu mi-am facut machiajul de mireasa la o tipa super, o cheama Timea si ti-o recomand, mie mi-a facut un machiaj f frumos si natural(am poze in semnatura), anul trecut a lucrat la salonul Super Lady, dar acum s-a mutat la un salon undeva in UTA...
Daca vrei tit trimit pm cu numarul ei de telefon....

me_kammy
28.04.2010, 17:49:44
o recomand pe ofelia, lucreaza la un salon la lebada, langa pizzeria Loco. poze gasesti pe http://picasaweb.google.com/105137345323429195667/Nunta?authkey=Gv1sRgCLu0q9qYv-DGbA# . a venit si m-a machiat acasa . si a doua zi, adica duminica pe la 17 (ca la noi a tinut nunta, nu gluma :D) eram machiata ca si in ziua nuntii.

carmen_aiud
03.05.2010, 10:30:28
Buna fetelor!!!
Am nevoie de ajutorul vostru... La sfarsitul lunii ma casatoresc<:-P si miresoiul meu nu are inca costum:(. Ati putea sa imi spuneti unde gasim costume frumoase de mire in Arad?:-\:*

IngerViolet
03.05.2010, 13:57:50
cam ce pret ai vrea? incearca la chic 3 sau 2 (nu mai stiu exact nr.) si la g e g altamoda. sunt si alte mag prin centrele astea comerciale, poti sa incerci peste tot.

nicoletaa
03.05.2010, 23:43:21
[QUOTE=carmen_aiud;3252084]Buna fetelor!!!
Am nevoie de ajutorul vostru... La sfarsitul lunii ma casatoresc<:-P si miresoiul meu nu are inca costum:(. Ati putea sa imi spuneti unde gasim costume frumoase de mire in Arad?:-\:*[/QUOTE
buna,incearca in ziridava sunt vreo 3,4 magazine sunt si faine si o.k. la preturi :*

adri_anne
04.05.2010, 11:58:17
Am mai facut un pas in pregatiri, ne-am cumparat paharele de care suntem f incantati. Sper sa va placa si voua.

bella_mirabela
04.05.2010, 13:15:07
[QUOTE=carmen_aiud;3252084]Buna fetelor!!!
Am nevoie de ajutorul vostru... La sfarsitul lunii ma casatoresc<:-P si miresoiul meu nu are inca costum:(. Ati putea sa imi spuneti unde gasim costume frumoase de mire in Arad?:-\:*[/QUOTE
buna,incearca in ziridava sunt vreo 3,4 magazine sunt si faine si o.k. la preturi :*
mai sunt magazine in mall atrium-pada murre si cozacone si in armonia mai este un magazin vizavi de flanco si sunt f frumoase si sunt de de la 4 mil .mergi sa vezi<:-P

Babyball
04.05.2010, 22:19:19
ms pe site-ul cu verighete!!am intrat si am aruncat cateva priviri deci sunt super toate nici nu sti ce sa alegi ...o sa ma uit si impreuna cu ginerica ;) si sa vedem daca ne hotaram sa comandam ceva

Nu stiu daca lumea e interesata sa faca un drum pana in Timisoara dupa verighete, dar este o bijuterie ce are o colectie destul de mare, se pot vedea modelele si aici pe site - http://www.verighetejasmin.com/
In ultimul an doua prietene si-au achizitionat verighete de acolo. Sper sa ajute pe cineva informatia.

Edit: Incerc sa recuperez informatiile necitite pana acum, imi cer scuze, cineva a mentionat deja bijuteria aceasta :)

GiuliaS
05.05.2010, 21:20:18
Am mai facut un pas in pregatiri, ne-am cumparat paharele de care suntem f incantati. Sper sa va placa si voua.

Weeeeeeeeeeeeeee!!!! Sunt minunate! Dar sper ca astea sunt de baut din ele, nu de spart .... ;))
Poti sa-mi spui te rog de unde le-ai cumparat si la ce pretz?

ditE
05.05.2010, 21:55:30
Nu stiu daca lumea e interesata sa faca un drum pana in Timisoara dupa verighete, dar este o bijuterie ce are o colectie destul de mare, se pot vedea modelele si aici pe site - http://www.verighetejasmin.com/
In ultimul an doua prietene si-au achizitionat verighete de acolo. Sper sa ajute pe cineva informatia.

Edit: Incerc sa recuperez informatiile necitite pana acum, imi cer scuze, cineva a mentionat deja bijuteria aceasta :)

Am mai scris intr-un post anul trecut despre BIJUTERIA JASMIN.
Intr-adevar au foarte multe modele de verighete in magazin, dar sa aveti mare grija daca cumparati verighete cu diamant de la ei.
Noi ne-am luat de acolo verighetele, si am fost f incantati de ele, doar k a fost o "mica" problema...eu am cerut ca sa-mi puna in loc de zirconiu un diamant in verigheta mea,am platit diamantul 550 ron, dar cand am cerut si certificatul de calitate pt piatra(care trebuie sa-ti dea dc cumperi un diamant...oricat de mic ar fi) au zis ca nu au primit si certificatul, ca probab au uitat si sa revin intr-o sapt si imi dau certificatul...
m-am dus peste o sapt...bineinteles ca nu aveau niciun certificat...si mi-au zis ca trebuie sa le dau verigheta inpoi, ca sa-mi elibereze certificatul...prima data am zis ca nu le mai dau, pt ca mi-a fost frica ca nu mai ajunge pana la nunta,pt ca mi-au zis ca dureaza cam o sapt-o sapt jumate(noi mai aveam doar 2 sapt pana la nunta)...dar totusi le-am dat(am banuit eu at ceva...ca s-ar putea sa nu fie diamant si de aceea vor inapoi verigheta, ca sa poate sa-mi schimba piatra)...si f bine am facut ca le-am dat...a trecut o sapt si le-am sunat...mi-au zis ca a ajuns si ca pot sa merg dupa verigheta si dupa certificat...si cand ma duc SURPRIZA...imi spune vanzatoarea ca verigheta mea NU ARE DIAMANT , si cica nici nu poate sa-mi puna pt ca nu e suficient de groasa si nu are cum sa prinda diamantul(ceea ce mi se pare absurd...dar ma rog...poate avea dreptate....) si mi-a dat banii inapoi....
M-am enervat super tare pe ei...
Va dati seama dc nu insistam cu certificatul de calitate(stiam ca treb sa-mi dea...ca si inelul de logodna e cu diamant si la ala am certificat de calitate)...ma puneau sa cumpar un zirconiu la pret de diamant....:(
Deci sa AVETI FOARTE MARE GRIJA...ca altfel va fraieresc....

Sper ca nu v-am plictisit prea tare, dar am vrut doar sa va atentionez ca dc intentionati sa cumparati verighete cu diamant de la bijuteria Jasmin, sa fiti f atente si sa cereti NEAPARAT certificat de calitate pt piatra...

v-am pupat :*

adri_anne
06.05.2010, 12:39:04
Weeeeeeeeeeeeeee!!!! Sunt minunate! Dar sper ca astea sunt de baut din ele, nu de spart .... ;))
Poti sa-mi spui te rog de unde le-ai cumparat si la ce pretz?

Sunt de baut ca au costat destul de mult incat sa le sparg! Le-am achizitionat de pe un site de cadouri si au costat 190 lei. Iti trimit un pm cu linkul.

AndreeaEugen
07.05.2010, 16:04:54
Am mai scris intr-un post anul trecut despre BIJUTERIA JASMIN.
Intr-adevar au foarte multe modele de verighete in magazin, dar sa aveti mare grija daca cumparati verighete cu diamant de la ei.
Noi ne-am luat de acolo verighetele, si am fost f incantati de ele, doar k a fost o "mica" problema...eu am cerut ca sa-mi puna in loc de zirconiu un diamant in verigheta mea,am platit diamantul 550 ron, dar cand am cerut si certificatul de calitate pt piatra(care trebuie sa-ti dea dc cumperi un diamant...oricat de mic ar fi) au zis ca nu au primit si certificatul, ca probab au uitat si sa revin intr-o sapt si imi dau certificatul...
m-am dus peste o sapt...bineinteles ca nu aveau niciun certificat...si mi-au zis ca trebuie sa le dau verigheta inpoi, ca sa-mi elibereze certificatul...prima data am zis ca nu le mai dau, pt ca mi-a fost frica ca nu mai ajunge pana la nunta,pt ca mi-au zis ca dureaza cam o sapt-o sapt jumate(noi mai aveam doar 2 sapt pana la nunta)...dar totusi le-am dat(am banuit eu at ceva...ca s-ar putea sa nu fie diamant si de aceea vor inapoi verigheta, ca sa poate sa-mi schimba piatra)...si f bine am facut ca le-am dat...a trecut o sapt si le-am sunat...mi-au zis ca a ajuns si ca pot sa merg dupa verigheta si dupa certificat...si cand ma duc SURPRIZA...imi spune vanzatoarea ca verigheta mea NU ARE DIAMANT , si cica nici nu poate sa-mi puna pt ca nu e suficient de groasa si nu are cum sa prinda diamantul(ceea ce mi se pare absurd...dar ma rog...poate avea dreptate....) si mi-a dat banii inapoi....
M-am enervat super tare pe ei...
Va dati seama dc nu insistam cu certificatul de calitate(stiam ca treb sa-mi dea...ca si inelul de logodna e cu diamant si la ala am certificat de calitate)...ma puneau sa cumpar un zirconiu la pret de diamant....:(
Deci sa AVETI FOARTE MARE GRIJA...ca altfel va fraieresc....

Sper ca nu v-am plictisit prea tare, dar am vrut doar sa va atentionez ca dc intentionati sa cumparati verighete cu diamant de la bijuteria Jasmin, sa fiti f atente si sa cereti NEAPARAT certificat de calitate pt piatra...

v-am pupat :*

Buna,si nasii nostri tot de acolo si le-au luat la comanda,initial li s-a spus un pret aproximativ si cand au mers dupa ele au cazut pe spate cand le-a spus cea de acolo pretul,intr-adevar sunt foarte frumoase si au meritat toti banii,numai ca se asteptau sa fie undeva la 1600 ron si au fost vreo 2300 de ron,asa ca mare grija.

cristina1212
09.05.2010, 15:09:26
Ciao tuturor :* Vreau sa va intreb daca faceti careva tortul la Continental? Mi-a spus cineva ca ar face torturi bune si aspectoase, dar vreau sa aud mai multe pareri. Merci mult >:D<

marcelac
09.05.2010, 15:36:50
Ciao tuturor :* Vreau sa va intreb daca faceti careva tortul la Continental? Mi-a spus cineva ca ar face torturi bune si aspectoase, dar vreau sa aud mai multe pareri. Merci mult >:D<
Si eu i-mi fac tortul de mireasa la Continental , am auzit numai de bine de ei.

IngerViolet
09.05.2010, 20:41:02
am vazut si eu cateva si sunt tare frumoase si mi-a zis doamna de acolo ca mi-l face cum vreau eu.. eu eram tare stresata ca nu vreau panglica de saten pe tort, mi se pare foarte urat, vroiam sa foloseasca martipan si la panglica.

Sandra_Soleil
11.05.2010, 21:48:30
Buna,si nasii nostri tot de acolo si le-au luat la comanda,initial li s-a spus un pret aproximativ si cand au mers dupa ele au cazut pe spate cand le-a spus cea de acolo pretul,intr-adevar sunt foarte frumoase si au meritat toti banii,numai ca se asteptau sa fie undeva la 1600 ron si au fost vreo 2300 de ron,asa ca mare grija.

Eu sincer ma mir de ce citesc aici...si noi ne-am facut verighetele la Jasmin in Timi dar nu am avut deloc probleme. Domnisoara de acolo ne-a zis cam ce suma sa avem pregatita si aia a fost. Probabil depinde si de vanzatoare, cum stie sa calculeze sau nu stiu ...noi le-am primit mai repede decat au zis, ne-au sunat ei and au ajuns, deci n-am avut probleme. :)

VMona
11.05.2010, 22:26:03
Eu sincer ma mir de ce citesc aici...si noi ne-am facut verighetele la Jasmin in Timi dar nu am avut deloc probleme. Domnisoara de acolo ne-a zis cam ce suma sa avem pregatita si aia a fost. Probabil depinde si de vanzatoare, cum stie sa calculeze sau nu stiu ...noi le-am primit mai repede decat au zis, ne-au sunat ei and au ajuns, deci n-am avut probleme. :)

Si eu am fost Sambata si am dat comanda la verighete la Jasmin .. vanyatoarea mi s-a parut foarte de treaba, a avut multa rabdare cu noi si ne-a ajutat cu sfaturi. Noua ne-a calculat cam cat vor costa si am dat aur la schimb .. urmeaza sa ne sune cand sunt gata ..

bella_mirabela
18.05.2010, 20:02:43
sunt superbe ,noi inca nu ne-am uitat dupa pahare,acum am comandat invitatiile.

cristina1212
24.05.2010, 22:19:06
Hello >:D<
Mi-am comandat tortul pentru logodna la Conti si abia astept sa vad cum va fi. Mi-am comandat cu crema Mousse (mi-a placut cel mai mult). Atasez poza cum ar trebui sa arate tortul, doar ca l-am comandat cu zmeura.

AndreeaEugen
25.05.2010, 14:54:01
Hello >:D<
Mi-am comandat tortul pentru logodna la Conti si abia astept sa vad cum va fi. Mi-am comandat cu crema Mousse (mi-a placut cel mai mult). Atasez poza cum ar trebui sa arate tortul, doar ca l-am comandat cu zmeura.

wow ce bine arata,felicitari,buna alegere;)sa ne spui cum a aratat si in realitate.pupici

G3any
25.05.2010, 18:42:40
Buna fetelor! Voi v-ati comandat marturiile? de unde?.. am facut comanda la invitatii si carduri de masa..cand incepeti sa dati invitatiile? Pantofi v-ati gasit? eu nu mi-am gasit si nu stiu unde sa mai merg.. Spor la pregatirii!

cristina1212
25.05.2010, 19:46:19
Buna fetelor! Voi v-ati comandat marturiile? de unde?.. am facut comanda la invitatii si carduri de masa..cand incepeti sa dati invitatiile? Pantofi v-ati gasit? eu nu mi-am gasit si nu stiu unde sa mai merg.. Spor la pregatirii!

Eu ma gandeam sa dam invitatiile cu mai mult de 1 luna (aprox 1luna si jumatate) inainte, ca sa am timp sa invit pe altcineva (care nu a mai incaput pe lista :"> ) daca vor fi persoane care vor refuza. Nu vreau sa le dau in ultimele 2-3 saptamani si sa ma trezesc cu locuri libere la nunta :O Eu mi-am cumparat pantofi de la Budapesta, ca la noi nu am gasit nr 41 si sa fie si comozi. E acolo un magazin numai cu pantofi de mireasa, toate marimile, culorile, de la balerini (ma gandesc ca pentru a iti schimba pantofiicand nu mai poti :)) ) la tocuri de 10 cm :D

cristina1212
25.05.2010, 19:48:18
wow ce bine arata,felicitari,buna alegere;)sa ne spui cum a aratat si in realitate.pupici

Merci ;)) Am vrut ceva mai "neconventional", fiindca cu martipan vom avea la nunta si alta ocazie de a face asa tort nu am gasit :))

G3any
25.05.2010, 22:30:49
Eu ma gandeam sa dam invitatiile cu mai mult de 1 luna (aprox 1luna si jumatate) inainte, ca sa am timp sa invit pe altcineva (care nu a mai incaput pe lista :"> ) daca vor fi persoane care vor refuza. Nu vreau sa le dau in ultimele 2-3 saptamani si sa ma trezesc cu locuri libere la nunta :O Eu mi-am cumparat pantofi de la Budapesta, ca la noi nu am gasit nr 41 si sa fie si comozi. E acolo un magazin numai cu pantofi de mireasa, toate marimile, culorile, de la balerini (ma gandesc ca pentru a iti schimba pantofiicand nu mai poti :)) ) la tocuri de 10 cm :D

Eu cred ca o sa le dau cu 2 luni inainte..pe unde in Budapesta?

cristina1212
26.05.2010, 16:10:11
Eu cred ca o sa le dau cu 2 luni inainte..pe unde in Budapesta?
Pe bulevardul Terez (sau Teresz, nu stiu exact cum se scrie). Dar si la Szeged se gasesc, pe centru, doar ca mi-am luat rochia de la Budapesta, asa ca am luat si pantofii de acolo. La noi se gasesc modele frumoase, dar nr mici :(

ditE
26.05.2010, 16:18:17
Pe bulevardul Terez (sau Teresz, nu stiu exact cum se scrie). Dar si la Szeged se gasesc, pe centru, doar ca mi-am luat rochia de la Budapesta, asa ca am luat si pantofii de acolo. La noi se gasesc modele frumoase, dar nr mici :(
Stii cumva daca la Szeged sunt magazine cu rochii de seara frumoase...adica mai speciale...?
Eu o sa fiu nasa in 3 iulie, si sunt cam stresata, ca in TM si in AR nu imi gasesc nici o rochie care sa-mi placa...:((...

G3any
26.05.2010, 17:15:25

aha..ok..merci draga! sper sa imi gasesc ceva pe placul meu..

marcelac
28.05.2010, 00:31:32
Eu mi-am cumparat pantofii de la Timisoara din mall, este la etajul 1 un magazin care face pantofi de mireasa la comanda(sunt din piele)la pretul de 160 ron.
Marturiile mi le face doamna care i-mi decoreaza si sala, modelale sunt deosebite le confectioneaza ea sunt alceva decat ce am vazut eu pe la nunti.

bella_mirabela
28.05.2010, 09:29:10
eu mi i-am luat pantofii de la benvenutti,si am facut comanda la v erighete de la iosa.am vrut ca amndoi sa avem la fel verighetele.acum ne-am pus sa cumparam bautura pt nunta.

cristina1212
28.05.2010, 13:56:07
Stii cumva daca la Szeged sunt magazine cu rochii de seara frumoase...adica mai speciale...?
Eu o sa fiu nasa in 3 iulie, si sunt cam stresata, ca in TM si in AR nu imi gasesc nici o rochie care sa-mi placa...:((...

Sincer, nu stiu, pentru ca nu m-a interesat pana acum... Dar in AR pe Eminescu am vazut cateva magazine unde au rochii de seara foarte dragute.
Voi vorbi cu cineva despre Szeged si iti voi trimite PM :)

ditE
28.05.2010, 14:06:00
Sincer, nu stiu, pentru ca nu m-a interesat pana acum... Dar in AR pe Eminescu am vazut cateva magazine unde au rochii de seara foarte dragute.
Voi vorbi cu cineva despre Szeged si iti voi trimite PM :)

Merci mult de info :*
O sa trec maine si pe Eminescu, sa vad poate gasesc ceva acolo...

G3any
29.05.2010, 18:28:11
Eu mi-am cumparat pantofii de la Timisoara din mall, este la etajul 1 un magazin care face pantofi de mireasa la comanda(sunt din piele)la pretul de 160 ron.
Marturiile mi le face doamna care i-mi decoreaza si sala, modelale sunt deosebite le confectioneaza ea sunt alceva decat ce am vazut eu pe la nunti.

nu sunt scumpi..poate ajung si eu pe la timisoara..merci

tany
05.06.2010, 09:09:50
buna fetelor,am si eu o mare rugaminte mai am 5 luni pana la nunta si nu sunde sa imi fac tortul si praji. al meu vrea la miki dar nu am auzit prea d bine. voi ce spuneti?? si invitatiile d unde vi le-ati comandat?
va multumesc

tany
05.06.2010, 09:12:59
in legatura cu pantofii eu am vazut ceva frum ce mia placut la scarpa in atrium. cam scumputi 300ron dar draguti. poate va ajuta,nici eu nu mi iam cumparat inca.

IngerViolet
05.06.2010, 09:57:50
Si noi am luat sa gustam prajituri de la Miky si sincer noua ne-au placut, eu ma asteptam sa aiba toate acelasi gust insa nu a fost asa. Si sunt un pic mai ieftine fata de toate cofetariile din Arad. Eu pana la urma o sa fac la cineva in Vladimirescu, asta pt ca toata lumea ne-a recomandat sa nu facem la cofetarie. Tortul nu stiu inca unde-l vom face, eu as vrea la Dolce pensieri, insa e destul de scump, mai ma gandesc un pic, pana luna viitoare.
Cat despre pantofi, eu mi-am luat niste balerini de la Benvenuti, acum imi pare rau, mi se pare ca am dat prea mult pe ei. Mai trebuie sa iau o pereche cu toc, pentru primarie, biserica, etc, balerinii sa-i port doar seara si sincer mi-e mila sa dau inca 200 de ron pe o pereche de pantofi pe care cel mai probabil nu o sa-i mai port in veci.
Invitatii cauta bine, peste tot sunt cam aceleasi variante dar preturile difera mult dintr-o parte in alta. Incearca in piata spitalului, am vazut ceva afis pe-o vitrina, cred ca le tiparesc ei acolo si s-ar putea sa fie mai ieftine.

bella_mirabela
05.06.2010, 10:19:46
eu am facut invitatiile cu paradox fiindac asa am ales pachetul de la ei,ei sa ne faca tot si am gasit un model f finut si simplu la 1.14 lei buc cu tot cu plic si plicul este chiar misto,parca e cusuta.mi mi se pare scump,eu nu vreau sa dau bani multi pe invitatii fiindca oricum se arunca dupa nunta.pantofi frumosi mai sunt si la uta e un maga care nu de mult s-a deschis si am gasit balerini de piele la 60lei,sunt oferte f bune acolo.

me_kammy
05.06.2010, 12:31:30
buna fetelor,am si eu o mare rugaminte mai am 5 luni pana la nunta si nu sunde sa imi fac tortul si praji. al meu vrea la miki dar nu am auzit prea d bine. voi ce spuneti?? si invitatiile d unde vi le-ati comandat?
va multumesc
eu prajiturile le-am facut la o tanti in micalaca (de pus pe masa , pt pachet si platouri pe acasa) , iar tortul la marem (suhaida cu visine).poze cu tortul gasesti in semnatura. toate au fost foarte bune. invitatiile le-am facut de pe un site w w w . publiserv . r o .am fost foarte multumita de ele si au si preturi ok. mai sunt miresici care si le-au comandat de acolo si au fost f multumite.
spor la pregatiri.