PDA

Versiunea completa : Miresici din Judetul Arad

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11]

tany
05.06.2010, 15:37:28
eu prajiturile le-am facut la o tanti in micalaca (de pus pe masa , pt pachet si platouri pe acasa) , iar tortul la marem (suhaida cu visine).poze cu tortul gasesti in semnatura. toate au fost foarte bune. invitatiile le-am facut de pe un site w w w . publiserv . r o .am fost foarte multumita de ele si au si preturi ok. mai sunt miresici care si le-au comandat de acolo si au fost f multumite.
spor la pregatiri.

multumesc mult si tie si fetelor pt informatii. am auzit si eu d o d-na din micalaca si mai este ceva cofetarie cum meri spre politie,nu st str, dar trebe sa merg sa vad. poti sa imi dai nr d tel d la d-na din micalaca? si mai multe inf si d la marem ce preturi au? ms

nicoletaa
07.06.2010, 00:27:45
multumesc mult si tie si fetelor pt informatii. am auzit si eu d o d-na din micalaca si mai este ceva cofetarie cum meri spre politie,nu st str, dar trebe sa merg sa vad. poti sa imi dai nr d tel d la d-na din micalaca? si mai multe inf si d la marem ce preturi au? ms

pe langa politie ii cofetaria Boema si ti-o recomand,eu akolo am facut si am fost fff multumita(tortul boema ii superrrr)parca pe Dorobanti...

nicoletaa
07.06.2010, 00:30:27

la pret te intelegi nu am iesit deloc scumpi cu prajiturile,acum vezi,poti sa mergi la mai multe si vezi unde iti plac si iti convine preturile

nicoletaa
07.06.2010, 00:33:09
invitatii ieftine gasiti pe www.publiserv.ro, fff dragute

G3any
09.06.2010, 10:17:02
Cine stie unde pot sa fac cursuri de vals?

Trixy
09.06.2010, 12:50:20
Cine stie unde pot sa fac cursuri de vals?
Noi am luat cursuri de vals la Palatul Copiilor ( cu o tipa Ioana).

VMona
09.06.2010, 12:53:59
Noi am luat cursuri de vals la Palatul Copiilor ( cu o tipa Ioana).

Trixy tu ai avut nunta weekendul trecut ?????????? Casa de piatra !!! Spune-ne cum a fost, cum v-ati distrat ...

Trixy
09.06.2010, 16:44:19
Trixy tu ai avut nunta weekendul trecut ?????????? Casa de piatra !!! Spune-ne cum a fost, cum v-ati distrat ...
Merci! A trecut nunta, si parca imi pare rau! Am avut multe emotii, dar cand l-am vazut pe mire mi-au trecut! Am avut o stare euforica, nu prea am stiut ce se intampla in jurul meu, dar am fost foarte fericita! Toata lumea a zis ca a fost o nunta impecabila, nu a fost nimeni nemultumita! Un sfat pt. viitoarele miresici: sa dansati si sa va distrati toata noaptea, eu asta am facut, lumea zicea ca nu au mai vazut o mireasa dansand atat de mult cat am dansat eu! Pupici si spor la pregatiri!

VMona
09.06.2010, 16:49:32
Merci! A trecut nunta, si parca imi pare rau! Am avut multe emotii, dar cand l-am vazut pe mire mi-au trecut! Am avut o stare euforica, nu prea am stiut ce se intampla in jurul meu, dar am fost foarte fericita! Toata lumea a zis ca a fost o nunta impecabila, nu a fost nimeni nemultumita! Un sfat pt. viitoarele miresici: sa dansati si sa va distrati toata noaptea, eu asta am facut, lumea zicea ca nu au mai vazut o mireasa dansand atat de mult cat am dansat eu! Pupici si spor la pregatiri!

Felicitari inca o data si casa de piatra. Ma bucur ca ai avut parte de o nunta frumoasa si emotionanta sper sa fie si la mine la fel [-o<[-o<[-o<
Pot sa te intreb unde ai avut nunta si daca nu ai poze sa ne arati ?

marcelac
22.06.2010, 10:54:02

CASA DE PIATRA! Fericire si mult noroc!

Vrem sa vedem poze mai multe cu voi.
Trixiy nu ai poze cu sala sa vad cum a aratat, ai fost multumita de doamna cu decoratiunile?

Trixy
22.06.2010, 11:56:52
CASA DE PIATRA! Fericire si mult noroc!

Vrem sa vedem poze mai multe cu voi.
Trixiy nu ai poze cu sala sa vad cum a aratat, ai fost multumita de doamna cu decoratiunile?
Multumesc! Doamna cu decoratiunile mi-a intrecut asteptarile, sala a fost impecabil aranjata, cand am intrat in sala mi s-a taiat respiratia la cat de bine arata, si servetele erau puse la milimetru pe mese. Ca sa va convingeti, uite cateva poze!

marcelac
24.06.2010, 00:25:22
Multumesc! Doamna cu decoratiunile mi-a intrecut asteptarile, sala a fost impecabil aranjata, cand am intrat in sala mi s-a taiat respiratia la cat de bine arata, si servetele erau puse la milimetru pe mese. Ca sa va convingeti, uite cateva poze!

Multumesc pt. poze totul este foarte frumos, fin si elegant cat despre voi a-ti fost superbi iar rochita ta ....DE VIS!!!

Trixy
24.06.2010, 00:59:34
Multumesc pt. poze totul este foarte frumos, fin si elegant cat despre voi a-ti fost superbi iar rochita ta ....DE VIS!!!
Multumesc mult pentru complimente, esti o draguta! ^:)^ Spor la pregatiri in continuare!

GiuliaS
06.07.2010, 17:09:26
Hello Fetelor!

A trecut si nunta mea, acest weekend! Ce pot spune .... A FOST DE VIS!!! Am avut nunta la care doar am putut visa. De la faptul ca am avut familiile si prietenii aproape de noi, la decorul restaurantului, la mancare, bautura si flori .... nu am avut nimic de obiectat sau de strambat din nas.

Abia astept sa primim si noi pozele de fotograf, sa vedeti si voi cum a fost!

Va pup si spor in continuare la pregatiri!
>:D<

tany
11.07.2010, 09:44:26

casa de piatra. foarte frumos. mi-au placut fff mult cum au fost ornate paharele d sampanie. poti te rog sa imi spui daca le ai ornat u si d unde ai cumparat oramentul.mersi...

tany
11.07.2010, 09:48:30
mi-am gasit in sfarsit unde sa fac praji:). la doamna in sambateni. chiar superb tortul. spor si voua la miresit

IngerViolet
11.07.2010, 13:02:59
am auzit ca sunt foarte bune la sambateni.

silaghisss
14.07.2010, 09:13:32
ce zice-ti de un buchet de mireasa din trandafiri rosu inchis cu spice de grau ?

panda77ioana
14.07.2010, 09:50:51
ce zice-ti de un buchet de mireasa din trandafiri rosu inchis cu spice de grau ?

Super idee. As fi incantata sa vad cum ara arata un astfel de buchet. Daca aveti poze, va rog sa le postati.

silaghisss
02.08.2010, 12:41:13
Super idee. As fi incantata sa vad cum ara arata un astfel de buchet. Daca aveti poze, va rog sa le postati.

am sa pun poze in septembrie dupa nunta, sper sa m-ai aveti rabdare pana atunci:-p

ADRIANA_ISAI
09.08.2010, 01:11:27
Fetelor stiti de sala de dans? Vreau si eu..plsssssssssss

andrealin
09.08.2010, 21:11:08
Buna miresicilor,
V trimit si eu o pozica cu buchetul meu de mireasa,poate va place(poate nu).E putin mai ciudat dar mie mi-a placut.384649384650384651

wb_mari_w
13.08.2010, 01:19:43
buna fetelor,
am vazut foarte multe discutii despre torturi, rochii, sala si aranjamente dar nu am vaz nimic despre formatiile de la nunta. pentru mine asta e problema cea mai mare, nu am nici macar o idee despre unde sa incep sa caut. voi pe cine ati avut? daca nu puteti sa scrieti numele formatiilor va rog sa imi dati pm sau sa imi spuneti pe unde as putea sa caut :D

nicoletaa
13.08.2010, 18:41:25
buna fetelor,
am vazut foarte multe discutii despre torturi, rochii, sala si aranjamente dar nu am vaz nimic despre formatiile de la nunta. pentru mine asta e problema cea mai mare, nu am nici macar o idee despre unde sa incep sa caut. voi pe cine ati avut? daca nu puteti sa scrieti numele formatiilor va rog sa imi dati pm sau sa imi spuneti pe unde as putea sa caut :D

Cauta pe net Tina Groza,a cantat la nunta si a facut atmosfera de numa,ringul a fost plin toata noaptea dimineata nu mai plecau acasa...Canta fffff frumos..

nicoletaa
13.08.2010, 18:44:26
Buna miresicilor,
V trimit si eu o pozica cu buchetul meu de mireasa,poate va place(poate nu).E putin mai ciudat dar mie mi-a placut.384649384650384651

FFFF frumos buchetul si voi de asemenea..Casa de piatra(sotul tau a fost coleg cu mine in generala)...

corinaeliza
25.08.2010, 18:28:14
buna fetelor,

La mine la nunta a cantat formatia Rapsodia. A costat 2700 euro,dar a meritat.

ADRIANA_ISAI
26.08.2010, 15:41:46
fete cine stie cum pot da de puiu codreanu?are cineva nr lui sau o adresa de mail?daca stie cineva ceva detalii,,,astept un mesaj PM va rog mult de tot:)

bella_mirabela
27.08.2010, 13:56:17
nu imi vine sa cred ,mai am o sapt pana la nunta,acum voi fi stresata la maxim[-(:((

onukka
30.08.2010, 21:38:55
nu imi vine sa cred ,mai am o sapt pana la nunta,acum voi fi stresata la maxim[-(:((

Asa si eu;;). Apropo poate ne intersectam pe undeva......................

Numai vreme buna sa fie, ca acum ploua cu galeata

bella_mirabela
31.08.2010, 18:50:00
Asa si eu;;). Apropo poate ne intersectam pe undeva......................

Numai vreme buna sa fie, ca acum ploua cu galeata
eu sunt la 16 la primarie si la 18 la catedrala.ne intalnim?

onukka
01.09.2010, 19:29:59
eu sunt la 16 la primarie si la 18 la catedrala.ne intalnim?

Primarie ora 16: 30 iar la biserrica ( Catedrala Veche Arad) 17: 00 .;));)) Doar juma de ora intre...........asta e. De vazut poate la primarie:D.

Eu sper sa fie fara ploaie

bella_mirabela
08.09.2010, 12:50:02
sunt foarte fericita,a trecut si nunta si a iesit exact cum ne-am dorit,am stat pana la 8 dimineata!
a fost extraordinar doar ca a trecut asa repede.
va atasez doar cateva poze ce a facut mama cu aparatul.
:*

MoniqVe
08.09.2010, 18:31:52
Buna fetelor,

Monica ma numesc si vroiam sa va spun ca si eu voi fi miresica in aprilie 2011<:-P....sper sa gasesc muuuuulte muuulte informatii folositoare pe acest forum :">
spor la miresit!

ADRIANA_ISAI
09.09.2010, 18:55:11
bine ai venit:)

onukka
09.09.2010, 22:56:00
sunt foarte fericita,a trecut si nunta si a iesit exact cum ne-am dorit,am stat pana la 8 dimineata!
a fost extraordinar doar ca a trecut asa repede.
va atasez doar cateva poze ce a facut mama cu aparatul.

si eu , si eu ....... Mirabela s-a terminat prea repede totul........... Mai vreau
Pun si eu poze adunate de la prieteni. Apropo casa de piatra!!!!!!!!!! Si sa avem parte te tot ce e mai frumos. Va pup

bella_mirabela
11.09.2010, 12:50:27
si eu , si eu ....... Mirabela s-a terminat prea repede totul........... Mai vreau
Pun si eu poze adunate de la prieteni. Apropo casa de piatra!!!!!!!!!! Si sa avem parte te tot ce e mai frumos. Va pup
si la voi cred ca a iesit super bine,tortul l-ai avut aproape ca mine,al meu a fost cu rosu si alb,am sa pun poze cu el doar sa mai primesc poze,acum ne pregatim de luna de miere.

panda77ioana
11.09.2010, 13:35:58
Casa de piatra tuturor miresicilor.
Atasez si eu un scurt filmutetz>

http://www.youtube.com/watch?v=ibbQGeib65k

si pozele:

http://zoomproduction.wordpress.com/

Va pup. Sa fiti iubite.

Elena77
15.09.2010, 12:14:18
Casa de piatra tuturor miresicilor.
Atasez si eu un scurt filmutetz>

http://www.youtube.com/watch?v=ibbQGeib65k

si pozele:

http://zoomproduction.wordpress.com/

Va pup. Sa fiti iubite.

Foarte, foarte frumosi ati fost. Felicitari, casa de piatra si multa intelegere.

Sandra_Soleil
18.09.2010, 10:36:34
hello, hello....
a trecut si nunta mea si totul a fost absolut superb...nu va pot spune ce minunata a fost sala aranjata de angels tango....si meniul....totul incununat cu dansul mirilor...ne-au zis invitatii ca ne trimit la Dansez pentru tine :))...revin cu poze

pupici

Elena77
18.09.2010, 11:42:32
hello, hello....
a trecut si nunta mea si totul a fost absolut superb...nu va pot spune ce minunata a fost sala aranjata de angels tango....si meniul....totul incununat cu dansul mirilor...ne-au zis invitatii ca ne trimit la Dansez pentru tine :))...revin cu poze

pupici

casa de piatra si multa fericire
asteptam pozele....

Sandra_Soleil
19.09.2010, 00:18:07
casa de piatra si multa fericire
asteptam pozele....

Multumesc la fel! sper sa primesc pozele cat mai curand :>

Ruxxi
23.09.2010, 10:34:39
Casa de piatra pentru cele care ati fost deja miresici! Am primit si eu pozele, va atasez cateva
Va pup pe toate:*

me_kammy
23.09.2010, 13:58:01
Casa de piatra pentru cele care ati fost deja miresici! Am primit si eu pozele, va atasez cateva
Casa de piatra! Ce frumosi ati fost amandoi! Felicitari!! Cred ca ati avut o nunta de vis!

Ruxxi
24.09.2010, 13:16:28
Casa de piatra! Ce frumosi ati fost amandoi! Felicitari!! Cred ca ati avut o nunta de vis!

Multumim ;;) Intr-adevar am avut o nunta foarte frumoasa, ne-am simtit foarte bine!

bella_mirabela
26.09.2010, 14:48:05
bine v-am regasit fetelor,eu acum am venit din luna de miere.a fost superb .am primit pozele si dvd cu nunta,nu am cuvinte ce bine a iesit.sunt f multumita.va atasesz cateva poze

AndreeaEugen
02.10.2010, 11:26:52

Buna!Sunteti foarte frumosi!
Casa de piatra!!!
Eu nu am primit inca pozele de la fotograf,am doar facute de amatori,atasez cateva:

AndreeaEugen
12.10.2010, 16:49:43
Buna!Sunteti foarte frumosi!
Casa de piatra!!!
Eu nu am primit inca pozele de la fotograf,am doar facute de amatori,atasez cateva:

Fetelor imi vand rochita,pentru detalii dati click pe site-ul de mai jos.

ADRIANA_ISAI
13.10.2010, 09:43:56
hello fetelor am revenit... voi ce ati mai facut?eu cam nimic:(...cine stie o sala de dans prin arad?va pup

Babyball
13.10.2010, 15:27:10
Am vazut ca se deschide reprezentanta pentru verighetele Jasmin si in Arad, magazinul e pe langa teatru, intre Leonardo si farmacia non-stop, pe partea aceea pe undeva. Ne scuteste de un drum pana la Timisoara :)

LinaArad
17.10.2010, 18:16:27
ai avut o rochie superba!!! :)

pvalentina
17.10.2010, 19:36:18
Am vazut ca se deschide reprezentanta pentru verighetele Jasmin si in Arad, magazinul e pe langa teatru, intre Leonardo si farmacia non-stop, pe partea aceea pe undeva. Ne scuteste de un drum pana la Timisoara :)

cred ca gasesti verighete Jasmin si in mall la noi

ADRIANA_ISAI
18.10.2010, 03:25:41
Da este....am fost si eu si m-am interesat...sunt foarte frumoase verighetele... Eu nu am stiut care imi plac mai mult8-},,,dar inca nu ne-am luat...mai stam un pic..

mallyna_2005
22.10.2010, 16:04:44
buna miresicilor...
casa de piatra proaspetelor sotii!!!!!
am si eu nunta in 3 sept.2011 si m-ar interesa locatia expo
am 100 de invitati....se poate face acolo la nr asta de invitati???
cam cat m-ar costa
daca stie cineva preturile
va multumesc
si spor la viitoarele miresici:*

bella_mirabela
22.10.2010, 19:39:03
buna miresicilor...
cam cat m-ar costa
va multumesc
draga mea e f frumoasa locatia dar e si scumpa,daca ai 100 de invitati nu o sa iti scoti banii ce ii bagi.eu cand am cautat mi-a zis doamna ce mi-a organizat nunta ca la expo este cupola doar 1500euro +cateringul si aranjatul meselor,e scump dupa parerea mea pt 100 de pers,acum depinde si de ce buget aveti alocat pentru nunta.
eu am facut in aradul nou,la restaurantl da corrado si a fost extraordinar,eu am avut 165 de pers.

mallyna_2005
22.10.2010, 21:35:54
bella_mirabela mersi frumos pentru parerea ta
o sa mai caut si in alta parte sa vad ce preturi au
nu ma scot banii afara din casa:no_02::no_02:
doar ca mi-a recomandat o prietena care cunoaste pe cineva acolo
problema e ca doar pe net pot sa caut
nu sunt in tara
sper sa ma ajutati putin si voi
va multumesc mult

bella_mirabela
25.10.2010, 13:34:21
bella_mirabela mersi frumos pentru parerea ta
o sa mai caut si in alta parte sa vad ce preturi au
nu ma scot banii afara din casa:no_02::no_02:
doar ca mi-a recomandat o prietena care cunoaste pe cineva acolo
problema e ca doar pe net pot sa caut
nu sunt in tara
sper sa ma ajutati putin si voi
va multumesc mult
ai nunta de ziua mea de nastere!!!!!!!:D

GiuliaS
25.10.2010, 13:51:31
buna miresicilor...
cam cat m-ar costa
va multumesc

Felicitari!

La 100 de persoane, nu doar ca ai cheltuieli mari, la expo, dar se si pierd invitatii in spatiul acela imens. Oke, se poate recompartimenta probabil, in functie de dorinte si necesitati, dar cum mai spunea o miresica...e destul de scump, si nu cred ca merita, daca ai varianta unei locatii in oras, mai intim, fara grija catering-ului, a transportului etc.; sincer, din cate am auzit si am vazut, cei care tin nunta la expo, nu o fac din placere, ci din cauza ca nu sunt restaurante cu o capacitate mai mare de 180 persoane - in afara de hotel parc.

Ce iti pot eu recomanda e restaurantul Retro, langa hotel continental, hotel maxim, in micalaca - cu un design foarte minimalist, chiar si hotelul coandi.

Mult spor in continuare in organizarea nuntii!!

mallyna_2005
25.10.2010, 15:06:53
la maxim si laser nu mai au liber pe 3 sept 2011
mersi mult de parerea ta o sa ma interesez sa vad ce locatii mai sunt
bella_mirabela ce coincidenta!!!!!!! la multi ani!!!!!!!!!! anticipat eu sunt pe 22 sept:)
va pooop pe toate si sper sa se mai adune cateva sa schimbam parerile una cu alta

pvalentina
26.10.2010, 21:57:20
la maxim si laser nu mai au liber pe 3 sept 2011
mersi mult de parerea ta o sa ma interesez sa vad ce locatii mai sunt
bella_mirabela ce coincidenta!!!!!!! la multi ani!!!!!!!!!! anticipat eu sunt pe 22 sept:)
va pooop pe toate si sper sa se mai adune cateva sa schimbam parerile una cu alta

poti sa incerci la Lido,noi avem nunta acolo in 2 iulie,iar sala e perfecta pt 100 de invitati si arata superb aranjata ,iar pretul mi se pare chiar ok :)

mallyna_2005
26.10.2010, 22:09:02
poti sa incerci la Lido,noi avem nunta acolo in 2 iulie,iar sala e perfecta pt 100 de invitati si arata superb aranjata ,iar pretul mi se pare chiar ok :)
am fost anul trecut la lido si nu prea imi place:((
am vb azi cu cei de la casa neamtiu ce parere aveti
sunt de incredere???????

pvalentina
26.10.2010, 22:22:50
sunt de incredere???????

si noi am vb cu cei de la casa Neamtiu dar sincer nu prea am fost incantati ,e aiurea cu parcarea pe strada acolo,seara tre sa fii cu grija ca invitati sa nu iasa sa faca galagie ca nah fac vecini scandal,iar chestiile astea ni le-a spus chiar doamna de acolo :) sala e superba ,dar restul lasa de dorit

mallyna_2005
28.10.2010, 11:56:19
buna miresicilor sper ca mai sunteti pe aici
am gasit la pensiunea leo!!!!!!
astept parerile voastre cat mai repede
bafta in cautari!!!!!!!!!!

mallyna_2005
03.11.2010, 00:26:30
aualeu!!!!!!!!!!!unde ati disparut miresicilor toate asa dintr-o data!!!!!!!!!!!!!!
nu mai aveti nimik de spus?????

silaghisss
03.11.2010, 14:12:44
sunt de incredere???????
Buna eu am facut nunta la Lido anul asta acum in sept si a fost super ok daca vrei mai multe detali trimite un PM

ADRIANA_ISAI
05.11.2010, 09:40:59
eu am revenit...=D> si am inaintat cu pregatirile....adica mi-am luat muzica si fotograful, mai vreau sa merg la biserica si cred ca restul ramane la anu,,,,voi ce ati mai facut?va pup

mallyna_2005
05.11.2010, 11:17:01
eu am revenit...=D> si am inaintat cu pregatirile....adica mi-am luat muzica si fotograful, mai vreau sa merg la biserica si cred ca restul ramane la anu,,,,voi ce ati mai facut?va pup

eu am doar restaurantul si muzicantii.Urmeaza sa vb de foto-video in ianuarie cand ajung in tara
asta e marea mea problema ca nu sunt in tara si e f greu sa organizezi ceva la distanta
de moment nu ma pot plange
iti doresc succes in continuare la organizare si sa ai o nunta asa cum ai visat
:*:*:*

AndreeaEugen
08.11.2010, 08:27:56
eu am doar restaurantul si muzicantii.Urmeaza sa vb de foto-video in ianuarie cand ajung in tara
asta e marea mea problema ca nu sunt in tara si e f greu sa organizezi ceva la distanta
de moment nu ma pot plange
iti doresc succes in continuare la organizare si sa ai o nunta asa cum ai visat
:*:*:*

Buna miresici,revin si eu cu poze de la nunta:
http://www.facebook.com/profile.php?id=100000718513679
Din pacate sunt cam mari si nu le pot incarca aici.

ADRIANA_ISAI
09.11.2010, 19:39:32
daca inca mai cauti fotograf eu i-am ales pe cei de la enigma....sunt foarte frumoase pozele de la ei si in plus nu e foarte scump,...eu am fost super incantata de ei...;-)

ADRIANA_ISAI
11.11.2010, 22:28:36
fetelor care sunteti din arad...unde se fac cursuri de dans?eu si iuby nu stim vals si eu imi doresc sa deschidem nunta cu un asemenea dans, astfel ca am nevoie de ceva cursuri, ma poate ajuta cineva?multumesc foarte mult[-o<

Babyball
16.11.2010, 09:00:09
Buna, sunt nou venita in Arad, dar pot sa iti spun unde am vazut ca este o sala de dans. Trecand cu autobuzul pe Calea Timisorii, pe la numarul 40 cam pe undeva era un afis mare cu Balroom Dance pe o cladire, mai multe tipuri de dans se predau acolo. Din pacate nefiind statie exact acolo nu am reusit sa retin numarul de telefon din mers. Poate ai pe cineva prin zona care poate sa mearga sa vada.

Oh, si inca o informatie generala, pentru cele care nu stiu inca. Se pare ca targul de nunti de la Expo Arad va avea loc intre 4-6 februarie anul viitor. Sa speram ca vom avea de unde sa alegem de ce mai avem nevoie :)

ADRIANA_ISAI
16.11.2010, 11:40:19
Multumesc frumos pt. informatie si bun venit la miresit:)) te-am pupat

bella_mirabela
18.11.2010, 10:45:43
fetelor care sunteti din arad...unde se fac cursuri de dans?eu si iuby nu stim vals si eu imi doresc sa deschidem nunta cu un asemenea dans, astfel ca am nevoie de ceva cursuri, ma poate ajuta cineva?multumesc foarte mult[-o<
daca vrei te pot ajuta cu un nr de telefon de la un instructor.noi am facut in particular o luna cu el dar a iesit super.:*

mjj
21.11.2010, 22:56:04
Hello, se fac cursuri de dans la Liceul Iuliu Maniu (Bolero), in fiecare marti si joi de la 20:15. Costul este de 10 ron pe sedinta ( aprox 1h15min). Se fac si sedinte individuale la cerere. Pretul nu-l stiu exact, dar poti sa cauti pe site-ul lor. Alte locatii ar mai fi cea din Aradul nou unde dezavantajul este ca trebuie sa platesti o serie de 12 sedinte (parca) si costa 180 de Ron. Am mai auzit ca se fac cursuri si in cladirea de langa Padurice, dar numai in weekend si nu stiu prea multe detalii.

mjj
21.11.2010, 23:10:07
Hello Fetelor!

A trecut si nunta mea, acest weekend! Ce pot spune .... A FOST DE VIS!!! Am avut nunta la care doar am putut visa. De la faptul ca am avut familiile si prietenii aproape de noi, la decorul restaurantului, la mancare, bautura si flori .... nu am avut nimic de obiectat sau de strambat din nas.

Abia astept sa primim si noi pozele de fotograf, sa vedeti si voi cum a fost!

Va pup si spor in continuare la pregatiri!

Hello,

poti sa-mi spui, te rog, cati invitati ai avut? si poze...pleaaasssee[-o<

ADRIANA_ISAI
22.11.2010, 11:02:09
Hello, se fac cursuri de dans la Liceul Iuliu Maniu (Bolero), in fiecare marti si joi de la 20:15. Costul este de 10 ron pe sedinta ( aprox 1h15min). Se fac si sedinte individuale la cerere. Pretul nu-l stiu exact, dar poti sa cauti pe site-ul lor. Alte locatii ar mai fi cea din Aradul nou unde dezavantajul este ca trebuie sa platesti o serie de 12 sedinte (parca) si costa 180 de Ron. Am mai auzit ca se fac cursuri si in cladirea de langa Padurice, dar numai in weekend si nu stiu prea multe detalii.

imi trimiti te rog numarul instructorului tau si poti sa mi spui te rog cat ai paltit si ce stiluri de dans ai invatat?multumesc foarte frumos

alinapolitm
02.12.2010, 09:18:58
Hello fetelor,
Si eu sunt din Arad si voi avea nunta anul viitor in mai la Ratio Beach. Anul acesta a facut sora mea acolo si am fost foarte multumiti. Legat de decoratiuni, la noi in Arad firma in care poti avea incredere este Angels Tango. Am vazut multe nunti organizate de Luminita, cea care conduce firma si va recomand cu toata increderea. E firma care imi va organiza si mie nunta si sincer va spun si daca nu mi s-ar spune inainte care sunt decoratiunile pe care le va folosi nu mi-ar fi teama pentru ca am deplina incredere.

Spor la cautari :)

Sandra_Soleil
06.12.2010, 18:59:11
Hello,

eu am avut nunta in septembrie si am facut cursuri vreo doua luni la palatul copiilor, la Ioana, doar eu si sotul. Noi am vrut sa incepem cu tango si sa continuam cu salsa, sa fie pe stilul nostru si a iesit super, mai ales ca nimeni nu se astepta. Am avut coreografie, ne-a taiat melodiile sa curga una din alta si toti s-au ridicat in picioare si ne-au aplaudat mult la final...Se merita sa faceti cursuri si mai ales sa alegeti si altceva decat clasicul vals, ceva sa vi se potriveasca!

mult spor tuturor;;)

dia_tirsin
08.12.2010, 22:33:08
buna miresicilor...
cam cat m-ar costa
va multumesc

Buna, am fost anul acesta la expo la o nunta.a fost superba sala dar au avut in jur de 200 de invitati si au fost rasfirati in toata sala...
la 100 de invitati as zice sa cauti o alta locatie mai micuta.

dia_tirsin
08.12.2010, 22:47:50

Super!!!!!
Am vazut niste modele foarte frumoase!!

dia_tirsin
08.12.2010, 22:56:03

Foarte frumosi sunteti!
Spune-mi te rog de unde ai facut rost de masina aia superba de epoca?

anca_dorina
10.12.2010, 20:12:51
Buna miresicilor! Sunt si eu o miresica de 2011 din Timisoara. Inca imi caut cameraman si fotograf pt nunta. Aveti idee de servicii bune foto-video in Arad? Ma gandeam ca poate preturile sunt mai mici decat in Timisoara si mi-ar conveni mai mult sa-i platesc fotografului drumul... decat sa caut servicii foto-video din Timisoara?

joyi85
14.12.2010, 18:17:44
Buna fetelor,

si eu voi avea nunta in Mai 2011. Imi doresc si eu ceva mai special la dansul miriilor. traditionalul bluse sau wals ma plictiseste deja. Am gasit si eu o "scoala de dans" din arad, insa pretul este cam mare pt o sedinta particulara. In afara de palatul copiilor, nu mai stiti altceva? astept Nr. de telefon, sau adrese de mail, ceva unde pot sa iau legatura cu instructorii respectivi.

Mersi mult de tot
Sarbatori fericite,

milena2000
31.12.2010, 23:43:16

ai gasit cine sa iti aranjeze?cat te costa? ms

milena2000
31.12.2010, 23:51:49
Buna miresicilor,

frumos! mie imi place

CONT_INCHIS_46060
18.01.2011, 16:35:20
se pare ca bate vantul pe la arad :(

Babyball
18.01.2011, 17:44:28
Da, se lasa frigul si ceata la ora asta de seara :))

ok, numai vreme buna de vorbit :P
Pentru cine nu stie inca, saptamana viitoare la Casa Tineretului din Timisoara o sa aiba loc targul de nunti organizat de Dalisis - vineri-duminica. Din ce stiu, Sposa Toscana sigur merge acolo, si Salon Angelo. Dar mi s-a si spus din ambele locatii ca de obicei ei nu duc rochiile cele mai bune acolo, pentru ca lumea e grabita, inghesuita si nu prea au grija de ce incearca, si li se strica unele.

Urmatorul targ in Arad din cate stiu este in 4-6 februarie. Cred ca in acelasi weekend este si expo mariaj la Oradea. Daca cineva mai afla din alte parti de alte targuri prin zona, va rugam sa ne anuntati

Babyball
18.01.2011, 20:39:35
Vad ca nu pot edita mesajul sa mai adaug o informatie. Inca un targ de nunti se va tine si in Timisoara tot in 4-6 februarie la Iulius Mall.

dana88
22.01.2011, 18:47:15
Da, se lasa frigul si ceata la ora asta de seara :))

ok, numai vreme buna de vorbit :P
Pentru cine nu stie inca, saptamana viitoare la Casa Tineretului din Timisoara o sa aiba loc targul de nunti organizat de Dalisis - vineri-duminica. Din ce stiu, Sposa Toscana sigur merge acolo, si Salon Angelo. Dar mi s-a si spus din ambele locatii ca de obicei ei nu duc rochiile cele mai bune acolo, pentru ca lumea e grabita, inghesuita si nu prea au grija de ce incearca, si li se strica unele.

Urmatorul targ in Arad din cate stiu este in 4-6 februarie. Cred ca in acelasi weekend este si expo mariaj la Oradea. Daca cineva mai afla din alte parti de alte targuri prin zona, va rugam sa ne anuntati

Buna Babyball, in ce data e targu la tm?
Merci:*

Babyball
22.01.2011, 20:00:59
De ieri pana maine, 21-23 ian la casa tineretului si 4-6 feb iulius mall

bella_mirabela
22.01.2011, 22:13:02
buna fetelor am revenit,nu am mai inrat de mult,dar sincer nu prea mai am timp. va pup pe toate!:*

dana88
24.01.2011, 11:03:44
se pare ca bate vantul pe la arad :(

Buna Patricia, chiar ca e destul de gol pe aici, nu mai exista miresici...?!?!:(

dana88
24.01.2011, 11:04:29
buna fetelor am revenit,nu am mai inrat de mult,dar sincer nu prea mai am timp. va pup pe toate!:*

Buna Bella si iti multumesc pt ajutorul cu tickerul....te pup .:*

CONT_INCHIS_46060
24.01.2011, 11:44:27
Buna Patricia, chiar ca e destul de gol pe aici, nu mai exista miresici...?!?!:(

asta e ce sa facem poate o sa mai apara cateva pana la urma

dana88
26.01.2011, 11:19:17
asta e ce sa facem poate o sa mai apara cateva pana la urma

Da, lasa ca macar sa vorbim noi astea care suntem, te-ai hotarat in privinta prajiturilor, a rochiei de mireasa?:*

CONT_INCHIS_46060
26.01.2011, 13:35:10
Da, lasa ca macar sa vorbim noi astea care suntem, te-ai hotarat in privinta prajiturilor, a rochiei de mireasa?:*

nu inca nu am fost sa vad nimic astept targu de nunti si dupa aia incep cautarile, prajiturile le face mama-soacra :"> (face niste prajituri delicioase), rochia am zis ca mai am timp sa ma duc ca eu am nunta in 22 octombrie, doar cu papuci o sa am o problema ca imi traba 33 sau 34 si am gasit pe un site dar sunt intre 350-700 ron, o sa ma duc sa imi caut prima data prin magazine si daca nu imi gasesc imi fac comanda de pe net, am fost doar sa imi fac progamarea la primarie si la biserica ma voi duce sapt asta. Oricum cum fac cate ceva va anunt si pe voi ca sa stiti.
Tu cum stai cu pregatiriile?

lauren_love
26.01.2011, 20:23:00
nu inca nu am fost sa vad nimic astept targu de nunti si dupa aia incep cautarile, prajiturile le face mama-soacra :"> (face niste prajituri delicioase), rochia am zis ca mai am timp sa ma duc ca eu am nunta in 22 octombrie, doar cu papuci o sa am o problema ca imi traba 33 sau 34 si am gasit pe un site dar sunt intre 350-700 ron, o sa ma duc sa imi caut prima data prin magazine si daca nu imi gasesc imi fac comanda de pe net, am fost doar sa imi fac progamarea la primarie si la biserica ma voi duce sapt asta. Oricum cum fac cate ceva va anunt si pe voi ca sa stiti.
Scuze ca intervin, dar cu atat de mult timp inainte trebuie facuta programarea la primarie? :-\

lauren_love
26.01.2011, 20:26:09
Miresicilor, ce parere aveti despre faptul de a va vedea viitorul sot imbracata in rochia de mireasa inainte de nunta? de exemplu, la targ, mergeti impreuna, tu vrei sa probezi... ce faci? Te "expui" sau pastrezi pana in ziua nuntii? Sa fie doar o superstitie? Voi o tineti?

CONT_INCHIS_46060
27.01.2011, 08:09:33
Scuze ca intervin, dar cu atat de mult timp inainte trebuie facuta programarea la primarie? :-\

pai eu am fost sa imi fac progamare la primarie in data de 25.01.2011 si am vazut ca pe lunile iunie, iulie si august era deja agenda cam plina... daca ai in lunile astea ar fi indicat sa mergi deja sa iti faci progamare, poti sa mergi tu sau prietenul tau nu traba sa mergeti amandoi si dureaza 2 minute. O sa va faca progamare doamna de acolo si o sa va dea un bilet pe care o sa scrie cand traba sa mergeti amandoi(cam cu 2 sapt inainte) ca sa depuneti actele si certificatul prenuptial care are valabilitate 48 de ore deci mare grija sa il faceti doar cu o zi inainte ce sa mergeti sa depuneti actele.

CONT_INCHIS_46060
27.01.2011, 08:12:30
Miresicilor, ce parere aveti despre faptul de a va vedea viitorul sot imbracata in rochia de mireasa inainte de nunta? de exemplu, la targ, mergeti impreuna, tu vrei sa probezi... ce faci? Te "expui" sau pastrezi pana in ziua nuntii? Sa fie doar o superstitie? Voi o tineti?

Sincer eu una nu sunt superstitioasa deloc dar nu vreau sa ma vada imbracata inainte de nunta in nici o rochie de mireasa ca sa fie surpriza mai placuta si sa fie pt prima data cand ma vede, ii ceva special si vreau sa fie un moment unic :">.... pai daca vezi ceva ce iti place o sa mergi la ei la sediu si o sa incerci nu traba neaparat sa inceci la expo... acuma fiecare stie cum face, eu asa o sa fac

Babyball
27.01.2011, 13:21:45

Buna! Acuma o sa iti spun parerea mea, poate sunt eu mai "delicata" si am o problema cu inghesuiala... Sa iti povestesc cum a fost la Timisoara la targ... Standurile erau inghesuite, cat mai multa marfa expusa, culoar relativ ingust intre sirurile de umerase, si o cabina de proba, inc el mai bun caz 2... Si cel putin 2, am vazut chiar si 4 miresici incercand deodata.. Plus ca fiecare avea prietenii/familia aferenta, iti imaginezi ce era acolo... Eu m-am dus prima oara la un salon, cu programare, si doamna de acolo a avut timp si ochi numai pentru mine si m-am simtit ca o printesa.. Dupa parerea mea asa ar trebui sa fie macar prima experienta, e ceva deosebit. Acolo in inghesuiala aia + cei care se plimbau pe culoarul din fata standurilor, destui gura-casca, plus ca doamnele de acolo nu prea au timp sa stea sa iti dea explicatii despre model, sunt cu ochii in 4 la toti oamenii de acolo... Cum zicea si Patricia mai sus, vezi ce iti place, daca te simti confortabil sa incerci, incearca, dar daca vrei sa te simti bine si sa gandesti pe indelete exact cum sta rochia si sa o studiezi din toate partile, mai bine mergi apoi la salon si vezi. :)

dana88
28.01.2011, 13:59:11

Pai si eu m-am programat la primarie, la biserica si mi-am ales formatie, momentan stagnez cu pregatirile, astept targul:*. Ce micuta esti la picior...eu in schimb am masura 40:(

dana88
28.01.2011, 14:01:49

Pai cu destul timp inainte, eu voi avea nunta in august si la primarie am mers prin10 sau 12 ianuarie si am prins ora care am dorit-o din prost noroc, ca numele miriilor din inainte si dupa mine erau scrisi cu litere prea mari si era astupata ora, daca nu nu prindeam decat inainte de 14:00#:-S

CONT_INCHIS_46060
28.01.2011, 14:03:53
Pai si eu m-am programat la primarie, la biserica si mi-am ales formatie, momentan stagnez cu pregatirile, astept targul:*. Ce micuta esti la picior...eu in schimb am masura 40:(

da am nr foarte mic la picior si o sa am o problema mare sa imi gasesc pantofi, si eu acuma stagnez ca astept targu de nunti si dupa aia o sa incep si eu incet incet :">

dana88
28.01.2011, 14:04:09

Buna, eu una nu vreau sa ma vada in rochia de mireasa, la targ daca cumva voi proba ceva rochii, o sa il trimit la plimbare:>

me_kammy
28.01.2011, 15:06:32
eu mi-am luat rochita de la targul de la expo. prima probata , prima luata. sotul nu a vrut el sa vina cu mina. eu nu aveam nimik impotriva. pe urma nu a vrut nici sa vada rochia cand am dus-o acasa. daca vroia, de asemenea nu aveam nimik impotrivaa. si nu imi pare rau ca nu a vazut-o. in ziua nuntii i-au dat lacrimile cand m-a vazut. poate daca ma vedea inainte imbracata nu mai era asa emotionant momentul.

dana88
28.01.2011, 18:54:25
eu mi-am luat rochita de la targul de la expo. prima probata , prima luata. sotul nu a vrut el sa vina cu mina. eu nu aveam nimik impotriva. pe urma nu a vrut nici sa vada rochia cand am dus-o acasa. daca vroia, de asemenea nu aveam nimik impotrivaa. si nu imi pare rau ca nu a vazut-o. in ziua nuntii i-au dat lacrimile cand m-a vazut. poate daca ma vedea inainte imbracata nu mai era asa emotionant momentul.

Ce dragut, asa parca vad ca va fi si la mine...:):">

CONT_INCHIS_46060
01.02.2011, 10:54:32
Nu mai povesteste nimeni cum sta cu pregatiriile pt nunta :-s

dana88
01.02.2011, 12:42:19
Nu mai povesteste nimeni cum sta cu pregatiriile pt nunta :-s

Suntem foarte putine miresici, si cred ca stagnam toate in momentul de fata asteptand targul de nunti.<:-P

CONT_INCHIS_46060
01.02.2011, 12:50:00
Suntem foarte putine miresici, si cred ca stagnam toate in momentul de fata asteptand targul de nunti.<:-P

da mai mult ca sigur ca asa ii, oricum abia astept sa treaca odata targul de nunti sa vad si eu ce ii pe acolo si sa avem mai multe de povestit :x

joyi85
01.02.2011, 16:04:10

Asa este. pana acum am rezolvat Biserica, Primaria, Rochia + accesoriile si pantofi mei, Costumul, Sala, DJ, Foto-Video, Decoratiunea, Verighetele......si cred ca....atat. Restul...asteptam si noi ca restul Targul. Dar mai putin si trece si asta si sper sa gasesc acolo ce mai avem nevoie ca sa nu mai alergam prin oras.

In mare, si cele mai importante sunt rezolvate....

joyi85
01.02.2011, 16:09:50
Buna, eu una nu vreau sa ma vada in rochia de mireasa, la targ daca cumva voi proba ceva rochii, o sa il trimit la plimbare:>

Si eu mi-am ales rochia fara el. Nici nu a vazut-o si nici nu VREAU sa o vada pana in acel moment. Surpriza nu ar mai fi aceasi. Abea astept sa-i vad fata.....cand ma vede. ;))

CONT_INCHIS_46060
01.02.2011, 16:23:10
Si eu mi-am ales rochia fara el. Nici nu a vazut-o si nici nu VREAU sa o vada pana in acel moment. Surpriza nu ar mai fi aceasi. Abea astept sa-i vad fata.....cand ma vede. ;))

Pune poze si cu rochita sa o vedem si noi :x

joyi85
02.02.2011, 09:39:18
Pune poze si cu rochita sa o vedem si noi :x

Va spun sincer ca nu am o poza foarte reusita cu rochita. E facuta cu mobilul, deci nu o sa o vedeti in toata splendoarea ei......dar am sa o descriu si poate asa va puteti imagina:Este de culoare alba. Pe partea de sus este simpla, din tul care e infasat in jurul taliei, dupa cum poate se vede este cu talie mai joasa. Unde se termina partea de sus si incepe rochia sunt niste strasuri, care ii da o nota mai aparte, cu niste bijuterii de acelas fel o sa arate foarte bine. Are o trena foarte frumoasa si lunga (nu stiu cat exact, stiu doar ca e lunga). Voi avea un voal lung, si unul mai scurt pentru sala. Ambele vor avea niste strasuri pe ele. Este o richie foarte simpla si totusi foarte deosebita. Abea astept momentul.

CONT_INCHIS_46060
02.02.2011, 09:58:46
Va spun sincer ca nu am o poza foarte reusita cu rochita. E facuta cu mobilul, deci nu o sa o vedeti in toata splendoarea ei......dar am sa o descriu si poate asa va puteti imagina:Este de culoare alba. Pe partea de sus este simpla, din tul care e infasat in jurul taliei, dupa cum poate se vede este cu talie mai joasa. Unde se termina partea de sus si incepe rochia sunt niste strasuri, care ii da o nota mai aparte, cu niste bijuterii de acelas fel o sa arate foarte bine. Are o trena foarte frumoasa si lunga (nu stiu cat exact, stiu doar ca e lunga). Voi avea un voal lung, si unul mai scurt pentru sala. Ambele vor avea niste strasuri pe ele. Este o richie foarte simpla si totusi foarte deosebita. Abea astept momentul.

Foarte frumosa rochita ta sa o porti fericita, sper sa imi gasesc si eu ceea ce imi doresc ;;)

Anka_03
02.02.2011, 15:43:16
Ceau Dana.M-am alaturat si eu miresicilor de anul acesta:).Am nunta in 3 septembrie.Si eu astept cu nerabdare targul de nunti,sunt curioasa ce va fi pe acolo:-??.Ai gasit unde sa faci prajiturile la nunta?Eu inca nu m-am decis in privinta lor, dar in rest am totul rezervat, formatia, sala, orele de la bisercica si sfat:)

CONT_INCHIS_46060
02.02.2011, 16:01:29
Ceau Dana.M-am alaturat si eu miresicilor de anul acesta:).Am nunta in 3 septembrie.Si eu astept cu nerabdare targul de nunti,sunt curioasa ce va fi pe acolo:-??.Ai gasit unde sa faci prajiturile la nunta?Eu inca nu m-am decis in privinta lor, dar in rest am totul rezervat, formatia, sala, orele de la bisercica si sfat:)

si eu fac tot la laser nunta ;;), am vazut ca si tu faci tot acolo

dana88
03.02.2011, 18:41:14
Asa este. pana acum am rezolvat Biserica, Primaria, Rochia + accesoriile si pantofi mei, Costumul, Sala, DJ, Foto-Video, Decoratiunea, Verighetele......si cred ca....atat. Restul...asteptam si noi ca restul Targul. Dar mai putin si trece si asta si sper sa gasesc acolo ce mai avem nevoie ca sa nu mai alergam prin oras.

In mare, si cele mai importante sunt rezolvate....

Woow ai rezolvat foarte multe, dar tu ai nunta mai devreme putin<:-P

dana88
03.02.2011, 18:42:15

Superbbaaa....de unde ai cumparato si cu cat?!?!

dana88
03.02.2011, 19:01:40

Buna Anca, si bine ai venit.Nu am gasit unde sa fac praji, sper sa gasesc la targ.La tine cine va canta?

dana88
03.02.2011, 19:02:59
Fetele voi cum va-ti programat la primarie, biserica, sala.Mie mi se pare ca m-am programat prea repede sa ajung la sala de la ora 19:00.La primerie de la 15:15 si la biserica de la 17:00.Voi?

Babyball
03.02.2011, 20:03:44
Fetele voi cum va-ti programat la primarie, biserica, sala.Mie mi se pare ca m-am programat prea repede sa ajung la sala de la ora 19:00.La primerie de la 15:15 si la biserica de la 17:00.Voi?

Haha super, avem orele identice, doar ziua difera :))

Eu cand m-am dus la biserica era ora 18 luata deja, si pe moment m-am blocat am zis ora 17 atunci, ca tin eu minte cand am fost la o alta nunta mai tarziu la biserica si deja se intuneca afara... bine, era septembrie, dar mi-a ramas sentimentul ala ca sa nu fie prea tarziu biserica, sa nu ies pe intuneric afara si am reactionat automat.
Apoi la cununia civila mai erau libere doar 15.15 sau 14.45, am luat ora 15.15.... Dupa aceea m-am gandit eu cu ora 19 la restaurant nu o fi prea repede? Dar cu cine am mai vorbit, daca stai sa te gandesti sunt destui (mai ales din familie si cei apropiati) care vin si la cununia civila si la biserica, si apoi la restaurant, iti dai seama ca dupa 4 ore de plimbat poate ar sta si ei jos la restaurant pe un scaun, cu atmosfera placuta. Si din ce mi-au mai spus dj-ii cu care am vorbit, la o nunta buna distractia tine cam 10 ore, deci pana la 5 dimineata... Mie mi-e bine asa :)
Nu iti mai fa probleme, o sa iasa bine :)

CONT_INCHIS_46060
04.02.2011, 08:00:14
Eu am progamarea la primarie la 16:15 si la biserica la 18:00 si la 19:30 la restaurant. Si eu astept targul de nunti sa vad ce si cum pe acolo si dupa aia ma apuc de pregatiri mai serioase , oricum am timp ca am nunta in 22.10.... mai este mult ;;)

luiza
04.02.2011, 13:30:08
Buna,

Ma primiti si pe mine? Aveti vreun subiect unde vorbiti despre nasi sau nasit? Ca nu am gasit aici. Am aflat aseara ca vom avea o pereche foarte draguta de fini in apropiere de Arad si nu stiu nimic despre ce se intampla acolo. Avem o pereche in Bucuresti si alta in Sibiu. Este ceva diferita in zona acesta? Ce trebuie sa faca nasii?

Multumesc pentru ajutor

dana88
04.02.2011, 18:09:19
Haha super, avem orele identice, doar ziua difera :))

Eu cand m-am dus la biserica era ora 18 luata deja, si pe moment m-am blocat am zis ora 17 atunci, ca tin eu minte cand am fost la o alta nunta mai tarziu la biserica si deja se intuneca afara... bine, era septembrie, dar mi-a ramas sentimentul ala ca sa nu fie prea tarziu biserica, sa nu ies pe intuneric afara si am reactionat automat.
Apoi la cununia civila mai erau libere doar 15.15 sau 14.45, am luat ora 15.15.... Dupa aceea m-am gandit eu cu ora 19 la restaurant nu o fi prea repede? Dar cu cine am mai vorbit, daca stai sa te gandesti sunt destui (mai ales din familie si cei apropiati) care vin si la cununia civila si la biserica, si apoi la restaurant, iti dai seama ca dupa 4 ore de plimbat poate ar sta si ei jos la restaurant pe un scaun, cu atmosfera placuta. Si din ce mi-au mai spus dj-ii cu care am vorbit, la o nunta buna distractia tine cam 10 ore, deci pana la 5 dimineata... Mie mi-e bine asa :)
Nu iti mai fa probleme, o sa iasa bine :)

Mai linistit putin, ca eu ma gandeam ca e prea repede ora 19:00, si mi s-a parut ca si cantaretul s-a cam uitat la mine cand am zis ca de la ora 19:00 trebuie sa vina. In fine, ramane de vazut atunci:)...mai sper doar sa fie o zi frumoasa, fara ploaie....:)

dana88
05.02.2011, 21:10:16
Buna fetele, vreau sa va spun ca mi-am cumparat rochita, astazi de la targ.Am achitat un avans si urmeaza ca in cursul saptamanii vitoare sa merg la magazin si sa imi aleg voalul, manusile, portjartiera si posetuta, ca imi sunt facute cadou de ei.Rochita imi este perfecta nu mai trebuie modificata, doar ca vreau sa ii mai puna bretele....:) si pot sa o iau acasa.Este de la magazinul Secrets:x

Babyball
06.02.2011, 00:22:04
Buna fetele, vreau sa va spun ca mi-am cumparat rochita, astazi de la targ.Am achitat un avans si urmeaza ca in cursul saptamanii vitoare sa merg la magazin si sa imi aleg voalul, manusile, portjartiera si posetuta, ca imi sunt facute cadou de ei.Rochita imi este perfecta nu mai trebuie modificata, doar ca vreau sa ii mai puna bretele....:) si pot sa o iau acasa.Este de la magazinul Secrets:x

Felicitari! Ma bucur ca ti-ai gasit ceva ce sa iti placa :)

Si eu am fost la targ, dar nu am incercat iarasi spre disperarea companiei mele :)) Se pare ca sunt o fiinta mai dificila. Am incercat insa ieri la Timisoara la targ, la insistentele mamei mele si mi-a picat cu tronc un model mai vechi de la San Patrick, Elite... E foarte "fluffy" cu multe multe volane, cum visam la un moment dat dar are trena cam lunga si s-ar putea la un moment dat sa o simt cam grea... Trebuie sa ma mai gandesc.

Aaa si tot la San Patrick dar la magazinul lor, nu la targ, am vazut ca au reduceri de 50% la costume, sunt foarte frumoase, o sa il duc pe miresoi sa vada poate ii vine bine ceva.

In legatura cu un post mai vechi de-al meu, despre Cristal Mariage, ziceam ca voi merge la incercat dar i-am vazut acuma la targ si au cam putine rochii .. si daca ar fi numai asta, dar totusi cele mai ieftine rochii erau 1100 euro parca, am vazut si cu 1910 euro asa ca ma las pagubasa :))

Cu aranjat sala cu cine v-ati hotarat pana la urma? Atatea firme au fost la targ ca am innebunit la un moment dat, prea multe frumoase deja nu mai stiu ce sa aleg... Poate cineva imi zice cam la ce cost ajunge de persoana partea de decorat si flori? Ca nu imi pot face o idee cam cat sa cheltuim pe partea aceasta...

dana88
06.02.2011, 13:47:24
Felicitari! Ma bucur ca ti-ai gasit ceva ce sa iti placa :)

Si eu am fost la targ, dar nu am incercat iarasi spre disperarea companiei mele :)) Se pare ca sunt o fiinta mai dificila. Am incercat insa ieri la Timisoara la targ, la insistentele mamei mele si mi-a picat cu tronc un model mai vechi de la San Patrick, Elite... E foarte "fluffy" cu multe multe volane, cum visam la un moment dat dar are trena cam lunga si s-ar putea la un moment dat sa o simt cam grea... Trebuie sa ma mai gandesc.

Aaa si tot la San Patrick dar la magazinul lor, nu la targ, am vazut ca au reduceri de 50% la costume, sunt foarte frumoase, o sa il duc pe miresoi sa vada poate ii vine bine ceva.

In legatura cu un post mai vechi de-al meu, despre Cristal Mariage, ziceam ca voi merge la incercat dar i-am vazut acuma la targ si au cam putine rochii .. si daca ar fi numai asta, dar totusi cele mai ieftine rochii erau 1100 euro parca, am vazut si cu 1910 euro asa ca ma las pagubasa :))

Cu aranjat sala cu cine v-ati hotarat pana la urma? Atatea firme au fost la targ ca am innebunit la un moment dat, prea multe frumoase deja nu mai stiu ce sa aleg... Poate cineva imi zice cam la ce cost ajunge de persoana partea de decorat si flori? Ca nu imi pot face o idee cam cat sa cheltuim pe partea aceasta...

Da si eu am vzut la ei o rochita care mi-a placut si era 1100 de euro=((.Prea mult parerea mea, sunt rochii frumoase si mai ieftine. Eu aranjamentul il fac cu Versolil, deoarece sala unde fac nunta au contract cu ei, dar sunt foarte OK si au aranjamente super.Iar floriile le voi face cu o tanti ICa cu care are versolil colaborare.Depinde de tine si ce aranjament vrei la pret.Eu cred ca voi opta pt niste sfesnice cu 3 picioare...pe margini lumanari iar sus in mijloc un aranjament micut de flori...mi-a spus ca asta ar fi in jur de 25 lei...:)/masa

joyi85
07.02.2011, 09:51:01
Buna feteleor.

Am fost si eu la targ. Si la noi la Arad, si la Timisoara. Eu sunt in cautarea prajituriilor +tort si invitatii si Florile. La partea de parjiturii, la arad a fost foarte slab. Nu prea ai avut de ales. Doar conti si LILE. La invitatii sa nu mai vorbesc. Din cate au fost la Arad, o singur firma....nu mi-a placut nici una. La timisoara tot asa. Parca toate sunt la fel. Intr-un final am ales una ca nu avem ce face. Cum va fi asa va fi. La prajiturii nu m-am decis inca. Nici flori nu am gasit, nimeni nu stie sa-mi dea un pret.....

Voi cu cine faceti prajituriile?

Babyball
07.02.2011, 16:25:07
Si la Caprice am vazut torturi expuse la targ, ei nu aveau si prajituri?

La flori si decorat voi umbla saptamana asta pe la firme dupa oferte sa vedem unde e mai bun raportul dintre ce ne dorim noi si pret... Vom vedea, o sa mai scriu pe aici ce mi se ofera.

sergina_V
07.02.2011, 18:04:34
Buna feteleor.

Am fost si eu la targ. Si la noi la Arad, si la Timisoara. Eu sunt in cautarea prajituriilor +tort si invitatii si Florile. La partea de parjiturii, la arad a fost foarte slab. Nu prea ai avut de ales. Doar conti si LILE. La invitatii sa nu mai vorbesc. Din cate au fost la Arad, o singur firma....nu mi-a placut nici una. La timisoara tot asa. Parca toate sunt la fel. Intr-un final am ales una ca nu avem ce face. Cum va fi asa va fi. La prajiturii nu m-am decis inca. Nici flori nu am gasit, nimeni nu stie sa-mi dea un pret.....

Ceau
si eu am fost la targ, si am vazut(si am gustat ;-)) prajituri de la Marem.
... am gasit foarte multe lucruri interesante si frumoase.....si acum am si o colectie semnaficativa de pliante;))

favoritele mele:
make-up - Raluca mnerie
aranjamente florale - laura turc +finisart,
decor sala - angels tango+ millenium dd,
foto-video - c&k+ankh,
formatii- rapsodia+creative quartet,
restaurant - h2o,
rochii -Sposa(evident )

dana88
07.02.2011, 18:56:30
Buna feteleor.

Si eu am cautat firma pentru prajituri la targ, si cred ca voi alege Continentalu, mi s-au parut ce-i mai ok de acolo.Imi pare rau ca cei de la Caprice nu au avut prajituri expuse, sau cel putin eu nu am vazut, am vazut doar torturi de la ei, si alea niste modele foarte mari...=((. De invitati inca nu e cazul la mn, dar sigur voi merge la Virex, ai de unde alege!

dana88
07.02.2011, 18:58:39
Buna feteleor.

Inca ceva ce am uitat...floriile, iti recomand sa mergi sa vezi Laura Flowers, au si site pe net,o colega de-a mea a facut anu trecut cu ei si a iesit foarte ieftin si au fost si frumoase.

joyi85
07.02.2011, 21:40:22
Inca ceva ce am uitat...floriile, iti recomand sa mergi sa vezi Laura Flowers, au si site pe net,o colega de-a mea a facut anu trecut cu ei si a iesit foarte ieftin si au fost si frumoase.

Am studiat toate firmele de flori de la targ. Insa cu floriile e cu cantec. nu stie nimeni sa-ti spuna un pret concret. Eu mi-am facut o lista unde scriu tot ceea ce am cheltuit si cat am de gand sa mai cheltui pt una si alta...

legat de prajituri, azi am fost la Continental si am facut un calcul cu cofetariasa de acolo...Miercuri mai am o programare cu tot cu degustare la LILE. Apoi va trebui sa ma decid intre cele doua. Altele mie mi s-au parut mult prea scumpe.

Legat de invitatii, tocmai asta era povestea. Ai de unde alege, si te incurca grozav. pe cand ai zis ca ai gasit-o, apare alta....si uite asa trec orele si nu te poti decide. Te enervezi, si la urma urmei ai impresia ca defapt nu iti place nici una.

joyi85
07.02.2011, 21:44:27
Ceau
si eu am fost la targ, si am vazut(si am gustat ;-)) prajituri de la Marem.
... am gasit foarte multe lucruri interesante si frumoase.....si acum am si o colectie semnaficativa de pliante;))

favoritele mele:
make-up - Raluca mnerie
aranjamente florale - laura turc +finisart,
decor sala - angels tango+ millenium dd,
foto-video - c&k+ankh,
formatii- rapsodia+creative quartet,
restaurant - h2o,
rochii -Sposa(evident )

Da frumoasa lista cu favoriti.
Insa pot sa-ti spun din start ca Ankh media sunt foarte scumpi. Am fost si eu sa-mi faca o oferata, si cu parere de rau a trebuit sa-mi caut pe altcineva mai de bugetul meu. Si ca norocul ca l-am gasit. Lucreaza foarte bine (am vazut lucrari) si vine de fiecare data cu idei noi. VAGART.

La rochite.......ai dreptate. Foarte tare firma. Rochite de exceptie, servire de milioane. te simti ca o adevarata printesa.si cu siguranta pleci de acolo cu inima impacata ca ai facut alegerea cea mai buna.

sergina_V
09.02.2011, 19:57:39
Da frumoasa lista cu favoriti.
Insa pot sa-ti spun din start ca Ankh media sunt foarte scumpi. Am fost si eu sa-mi faca o oferata, si cu parere de rau a trebuit sa-mi caut pe altcineva mai de bugetul meu. Si ca norocul ca l-am gasit. Lucreaza foarte bine (am vazut lucrari) si vine de fiecare data cu idei noi. VAGART.

La rochite.......ai dreptate. Foarte tare firma. Rochite de exceptie, servire de milioane. te simti ca o adevarata printesa.si cu siguranta pleci de acolo cu inima impacata ca ai facut alegerea cea mai buna.

da, cei de la ankh media sunt fff scumpi, dar la targ aveau niste albume de vis..... am mai primit o oferta de la c&k media, la ei pretul e relativ ok(400 euro) si saitul lor e fain, dar oferta lor e fara album :( .... m-am interest si albumul mare (stil carte)ma costa in plus 200 euro... am auzit de vagart, si am vazut cateva poze de la un botez...nu stiu ....

la rochite inca nnu am ales modelul....dar am gasit 3 intre care tre sa decid....nici acum nu stiu daca vreau stil princesa sau ceva mai mdern

formatii - vreau neaparat un cvartet - pt receptie ...

Babyball
10.02.2011, 10:59:39
da, cei de la ankh media sunt fff scumpi, dar la targ aveau niste albume de vis..... am mai primit o oferta de la c&k media, la ei pretul e relativ ok(400 euro) si saitul lor e fain, dar oferta lor e fara album :( .... m-am interest si albumul mare (stil carte)ma costa in plus 200 euro... am auzit de vagart, si am vazut cateva poze de la un botez...nu stiu ....

la rochite inca nnu am ales modelul....dar am gasit 3 intre care tre sa decid....nici acum nu stiu daca vreau stil princesa sau ceva mai mdern

formatii - vreau neaparat un cvartet - pt receptie ...

Ti-am trimis un pm cu un cvartet, canta foarte frumos, ei sunt din Timisoara, i-am vazut la targ saptamana trecuta.
Cu firmele mari de foto/video e asa de delicat, ca vezi albume super si te trezesti ca iti vine alt fotograf, nu cel care a facut albumele alea faine... La ankh din ce mi-a zis domnul de acolo ofertele incepeau de la 900 euro, alti fotografi ce mi-au trimis oferte se invarteau in jur de 500 euro doar foto, cu sedinta trash the dress dar fara albumul digital...
Deja cativa mai buni pe care i-am contactat aveau contracte deja incheiate pentru ziua respectiva, asa ca pana la urma am ales alta firma din Tm, care ofera fotograf, asistent foto, cameraman, filmare hd +blue-ray, cate ore filmeaza atatea ne dau, dar si editeaza sa fie un film de 3h cu momentele principale; toate pozele care le fac retusate la nivel de culoare/luminozitate, si 150 retusate mai complex, album digital, si sedinta trash the dress. Sper ca nu am uitat nimic... Si ne ajunge pe la 900-1000euro... Poate e o suma cam mare, dar cu asta ramanem fizic de la nunta, si din ce am mai vazut fotografii cei mai buni iau doar ei singuri tariful asta, fara video...

Apropo, nu pui poze cu rochitele tale preferate sa vedem si noi? :D

dana88
11.02.2011, 13:49:39
Buna fetele, voi cu cine faceti prajiturile, ca mai cu astea trebuie sa rezolv si stau pe ganduri?<:-P

nicoletaa
12.02.2011, 19:28:01
Miresicilor pt invitatii puteti incerca si pe www.publiserv.ro au preturi de preturi,ce gasiti la noi la ei gasiti la juma de pret.Eu zic ca merita,si eu am tot cautat la noi si tot la 2 lei-5 lei am gasit ceva care sa imi placa si pe site-ul lor am gasit pan la 1 leu super dragute.Bafta si spor la miresit.:*:*:*

nicoletaa
12.02.2011, 19:30:05
pt prajituri:la cofetaria Boema pe Dorobanti(pe langa Pol.Rutiera)au preturi bune.

dana88
13.02.2011, 10:38:53
pt prajituri:la cofetaria Boema pe Dorobanti(pe langa Pol.Rutiera)au preturi bune.

Mersi, am sa ma interesez!

Anka_03
14.02.2011, 16:04:38
Buna fetele, voi cu cine faceti prajiturile, ca mai cu astea trebuie sa rezolv si stau pe ganduri?<:-P
Ceau.Eu am rezervat prajiturile la Lubianco.Sunt gustoase si preturile cele mai bune din oras:).

Anka_03
14.02.2011, 16:41:52
Buna Anca, si bine ai venit.Nu am gasit unde sa fac praji, sper sa gasesc la targ.La tine cine va canta?
La mine la nunta va canta Diana Selagea cu orchestra General Music si cred ca il vor duce si pe Mile Povan ca de obicei il duc si pe Mile unde canta Diana.La tine cine canta?

Anka_03
14.02.2011, 16:47:53
Buna miresici din Arad ..
Am o mare rugaminte la voi deoarece sunt deja in pragul disperarii .. Am nunta anul viitor pe 11 Septembrie, am rezervar deja sala insa am probleme in privinta muzicii .. Le-am contactat pe Andreea Voica, Zorica Savu, Liliana Laichici si toate sunt prinse pe 11 Septembrie .. Vreau sa va rog sa imi recomandati pe cineva care sa stie sa faca atmosfera .. daca ati avut pe cineva la nunta sau pur si simplu ati auzit si v-a placut va rog sa imi dati o idee deoarece nu mai stiu la cine sa ma gandesc .. [-o<
Ceau.La mine la nunta de exemplu vor canta Diana Selagea cu Generalul.Am fost la o nunta unde au cantat ei si s-a racit supa in farfurii ca nimeni nu manca, s-a dansat in continuu.Super atmosfera:)

Anka_03
14.02.2011, 17:08:55
Am mai facut un pas in pregatiri, ne-am cumparat paharele de care suntem f incantati. Sper sa va placa si voua.
Superbe paharele.De unde le-ai cumparat si la ce pret au fost?

joyi85
15.02.2011, 11:51:36
Fetelor,

La noi se apropie momentul tot mai mult. In mare am rezolvat tot. Mai evem chesti mici cum ar fi pernita de verighete pahare etc. In rest totul asteapta momentul cel mare.
Mai trebuie sa merg la proba pentru rochita...
Abea astept, si sper sa iasa asa cum imi doresc. Voi de unde ati luat paharele (mirilor) si chestii de genul asta?

spor la pregatiri.

dana88
15.02.2011, 21:47:24
La mine la nunta va canta Diana Selagea cu orchestra General Music si cred ca il vor duce si pe Mile Povan ca de obicei il duc si pe Mile unde canta Diana.La tine cine canta?

La mine va canta Nelu Barna...eu doar in ianuarie am inceput pregatirile si toata lumea era ocupata pe care am contactato:(.Dar am auzit lucri bune despre el si speram sa iasa totul OK

dana88
15.02.2011, 21:48:56
Fetelor,

La noi se apropie momentul tot mai mult. In mare am rezolvat tot. Mai evem chesti mici cum ar fi pernita de verighete pahare etc. In rest totul asteapta momentul cel mare.
Mai trebuie sa merg la proba pentru rochita...
Abea astept, si sper sa iasa asa cum imi doresc. Voi de unde ati luat paharele (mirilor) si chestii de genul asta?

spor la pregatiri.

Si pe mn ma intereseaza pahare, dar sa nu fie foarte scumpe avand in vedere ca se sparg, sau voi pt masa spuneti?
Perinita , cosuletul de petale eu zic sa incerci in jackson.:*

joyi85
16.02.2011, 09:02:46
Si pe mn ma intereseaza pahare, dar sa nu fie foarte scumpe avand in vedere ca se sparg, sau voi pt masa spuneti?
Perinita , cosuletul de petale eu zic sa incerci in jackson.:*

Da de ale frumoase pt masa. Am gasit cateceva pe net wwwgoldmariage.ro dar mi-e teama ca o sa ajunga la mine numai cioburi, avand in vedere cum manevreaza cei de la curierat pachetele. In Jackson sunt asa ceva? o sa trec pe acolo atunci.....unde exact?

iuliacosmin
21.02.2011, 12:27:58
Se pot inchiria in Arad masini de epoca? Si daca da de unde?

Babyball
21.02.2011, 15:40:19
Se pot inchiria in Arad masini de epoca? Si daca da de unde?

Si eu am cautat, inca nu am gasit, daca gasesti tu prima sa ma anunti si pe mine te rog :)

denaiela
24.02.2011, 12:58:58
Hello fetelor,
Si eu sunt din Arad si voi avea nunta anul viitor in mai la Ratio Beach. Anul acesta a facut sora mea acolo si am fost foarte multumiti. Legat de decoratiuni, la noi in Arad firma in care poti avea incredere este Angels Tango. Am vazut multe nunti organizate de Luminita, cea care conduce firma si va recomand cu toata increderea. E firma care imi va organiza si mie nunta si sincer va spun si daca nu mi s-ar spune inainte care sunt decoratiunile pe care le va folosi nu mi-ar fi teama pentru ca am deplina incredere.

Spor la cautari :)
Buna,

Si eu fac nunta la Ratio. Imi poti spune te rog cat te/a costat cu cei de la Angels.
Multumesc

joyi85
25.02.2011, 14:41:53
Buna,

Si eu fac nunta la Ratio. Imi poti spune te rog cat te/a costat cu cei de la Angels.
Multumesc

Mai poti sa incerci la Dalisis. La nunta mea aceasta firma va decora sala. Am vazut niste poze, si am ramas fara cuvinte. Ca in povesti.

Kisssss
05.03.2011, 10:41:39
I-am vazut pe net, tu ai intrebat cumva cat costa si deplasarea la Arad? Cred ca acum 2 saptamani aveau pe site insiruite numai anumite judete unde se deplasau, si Arad nu era printre ele.
Anul trecut m-am intalnit cu ei la Arad... nu stiu exact cat costa deplasarea ...

iuliacosmin
08.03.2011, 19:39:46
Anul trecut m-am intalnit cu ei la Arad... nu stiu exact cat costa deplasarea ...

Multumesc frumos pentru raspuns!

pvalentina
15.03.2011, 21:05:51
ai gasit cine sa iti aranjeze?cat te costa? ms

imi aranjeaza ei sala si ma costa 2000,defapt ala e avansul la sala daca vrei aranjat,asa mi-au zis,verisorul meu face si el acolo dar a ales sa nu aranjeze sala cu ei si a dat avansul doar 1000 lei .

joyi85
04.04.2011, 20:29:55
Fetelor,

am o intrebare si o mare dilema. Poate mma poate ajuta cineva.
Caut pentru nunta mea din Mai o Caleasca/Tresura cu cai care sa ne duca la primarie si biserica. Unde se gaseste asa ceva in Arad? Stiu sigur ca exista dar nu stiu la cine sa apelez. Daca stiti ceva va rog sa-mi spuneti. Vreau sa fie o surpriza pentu Viitorul meu Sot.

Sper ca ma poate ajuta cineva.

danacrisan
27.05.2011, 10:00:26
Fetelor,

am o intrebare si o mare dilema. Poate mma poate ajuta cineva.
Caut pentru nunta mea din Mai o Caleasca/Tresura cu cai care sa ne duca la primarie si biserica. Unde se gaseste asa ceva in Arad? Stiu sigur ca exista dar nu stiu la cine sa apelez. Daca stiti ceva va rog sa-mi spuneti. Vreau sa fie o surpriza pentu Viitorul meu Sot.

Sper ca ma poate ajuta cineva.

Ai gasit ceva? Si eu as fi interesata.

joANNA19
06.06.2011, 17:54:58
ce liniste e pe aici..... fetelor unde ati disparut?

Babyball
06.06.2011, 18:20:20
Busy :P

Saptamana nebuna, ne intalnim cu toti furnizorii de servicii sa stabilim detaliile finale, facem liste peste liste, mai avem de printat meniurile, inca 15 cutiute cu marturii si cateva pompoane de atarnat la masinile invitatiilor. In rest.... am fost la analize sange, rx plamani si azi am depus actele la primarie ^:)^.
Tu cum stai?

joANNA19
07.06.2011, 00:09:42
am depus actele la primarie, pt vineri 17.06. mai tre sa comand prajiturile ca am comandat doar tortul atunci, sa-mi aleg florile pt buchet... cam atat. nush de ce dar nu-s stresata deloc. inca!

dana88
26.06.2011, 13:47:27
Buna fetelor,

NU stiti de unde as putea sa cumpar sticle(de sticla) pt a da tuica invitatiilor la plecare, as vrea ceva sticle mai interesante, nu de cola, sau la jumate de plastic?

Plsss help!!!

rocksyk
09.11.2011, 19:51:03
Ce liniste e la Arad...!!!Nu sunt miresici de 2012...?!!!haideti fetelor...trebuie sa ne adunam...:) sa vb cate-n luna si-n stele despre pregatirile de nunta!!!am o gramada de intrebari si...nu am cui sa i le impartasesc...:((
nu ma lasati aici singurica!!!:)

Lorrabella
18.01.2012, 05:54:31
Ce liniste e la Arad...!!!Nu sunt miresici de 2012...?!!!haideti fetelor...trebuie sa ne adunam...:) sa vb cate-n luna si-n stele despre pregatirile de nunta!!!am o gramada de intrebari si...nu am cui sa i le impartasesc...:((
nu ma lasati aici singurica!!!:)

Draga mea nu esti singura pe 2012. :) eu sunt in 23 iunie , la Domeniul Lupas. te pup

rocksyk
18.01.2012, 22:58:35
Draga mea nu esti singura pe 2012. :) eu sunt in 23 iunie , la Domeniul Lupas. te pup

Uffff...ce ma bucur...:)...eu sunt in 14 iulie la Dacor Simand!Si..ce ai reusit sa pregatesti?Rochita ai gasit?
te poop si sper sa ne mai auzim!!!

silvana86
20.01.2012, 01:24:00
Buna,
Face cineva dintre voi nunta in Arad ? Ce restaurant ati ales ? Poate cineva sa-mi dea un sfat ? Va multumesc anticipat.
buna eu fac nunta anul asta in 28 iulie 2012 in arad la imperial balrom cauta pe net mie imi place :) succes la cautare

shoricelu
06.02.2012, 21:50:45
Si eu am nunta in 21 iulie anul acesta, urmaresc de ceva timp forumul iar acum ma inscriu si eu in calitate de viitoare miresica ;;). Ati fost la targul din Arad din 3-5.02, cum vi s-a parut?

rocksyk
08.02.2012, 21:25:15
Si eu am nunta in 21 iulie anul acesta, urmaresc de ceva timp forumul iar acum ma inscriu si eu in calitate de viitoare miresica ;;). Ati fost la targul din Arad din 3-5.02, cum vi s-a parut?

Ceao...bine ai venit>:D<!!!Eu am fost la targ in 3, si sincera sa fiu m-am asteptat la mai mult,nu stiu daca am stat vreo 10-15 minute...insa am primit o gramada de pliante...nu am vazut ceva oaaau...in afara de sculpturile de fructe.
Tu,ai fost?sii...detalii...ce ai reusit sa pui la punct?!! :bye_03:

BlueEyedGirl
12.02.2012, 10:06:24
Fetelor, imi puteti da mai multe informatii despre rochitele de la Casa Maris. Sunt din judetul Hunedoara si as vrea sa stiu daca merita sa fac un drum pana la Arad. Pe site-ul lor am gasit o rochita care imi place mult, insa daca ati fost pe acolo sa imi spuneti de calitatea materialelor, v-as ramane datoare.
Mersi! Spor la organizare! :*

rocksyk
14.02.2012, 17:14:05
Fetelor, imi puteti da mai multe informatii despre rochitele de la Casa Maris. Sunt din judetul Hunedoara si as vrea sa stiu daca merita sa fac un drum pana la Arad. Pe site-ul lor am gasit o rochita care imi place mult, insa daca ati fost pe acolo sa imi spuneti de calitatea materialelor, v-as ramane datoare.

Eu saptamana viitoare merg la o proba,o sa iti dau detalii!spor si tie la organizari! :*

Ioana2010
15.02.2012, 20:34:54
Ceao...bine ai venit>:D<!!!Eu am fost la targ in 3, si sincera sa fiu m-am asteptat la mai mult,nu stiu daca am stat vreo 10-15 minute...insa am primit o gramada de pliante...nu am vazut ceva oaaau...in afara de sculpturile de fructe.
Tu,ai fost?sii...detalii...ce ai reusit sa pui la punct?!! :bye_03:

Eu am fost expozant! Ma intreb care ar fi trebuit sa fie acel WAW!!! asteptat de toata lumea? Am fost la targuri de nunti in Timisoara si Cluj si vreau sa va spun, fara falsa modestie ca am fost mult mai tari!
Si daca vreo firma ar fi aparut cu WAW-UL acela, cine isi permite sa plateasca pentru el? Nu vreau sa fiu rautacioasa, dar are o viitoare mireasa care sunt cheltuielile doar cu chiria pt stand? Apoi celelalte... Si lumea negociaza un 3 euro/persoana la decor complet, cu tot felul de pretentii.... Astept pareri, sugestii, reclamatii!

alexandra_ale
16.02.2012, 08:47:17

rochitele de la Casa Maris sunt frumoase, mie imi plac si eu am trecut pe la ei si m-am uitat la rochii dar daca ai vazut o rochie care ti-a placut cel mai bine sa ii suni sa o vezi daca o mai au ca ei nu fac 2 rochii la fel si in plus de asta ei nici nu le modifica deci cel mai bine sa vb cu ei si sa vezi ce masura are rochi respectiva sa nu vi doar pentru rochia aia si sa nu iti fie buna

BlueEyedGirl
23.02.2012, 21:51:07
Eu saptamana viitoare merg la o proba,o sa iti dau detalii!spor si tie la organizari! :*

Ai mai fost la acea proba?! Pupici! :*

rocksyk
27.02.2012, 22:53:07
Ai mai fost la acea proba?! Pupici! :*

Scuze de intarziere..nu am mai fost acolo ,mi=am gasit rochita in alta parte si pretul e f convenabil.iti atasez poza cu rochita mea.513637.e de la eveline,cauta pe net k o gasesti.daca vrei mai multe info iti trimit PM.poopici!!!

BlueEyedGirl
28.02.2012, 09:24:52
Scuze de intarziere..nu am mai fost acolo ,mi=am gasit rochita in alta parte si pretul e f convenabil.iti atasez poza cu rochita mea.513637.e de la eveline,cauta pe net k o gasesti.daca vrei mai multe info iti trimit PM.poopici!!!

Superba rochita! Sa o porti fericita si sa iti aduca mult noroc si bucurie!
Avem si noi Eveline aici si o prietena si-a luat acest acelasi model de rochita.
Veti fi doua frumoase! Felicitari inca o data! :*

Cred ca pana la urma voi face la comanda ceea ce imi doresc... Ca nu am prea gasit prin magazine...
Multumesc oricum de ajutor! :*

rocksyk
01.03.2012, 15:58:46
Superba rochita! Sa o porti fericita si sa iti aduca mult noroc si bucurie!
Avem si noi Eveline aici si o prietena si-a luat acest acelasi model de rochita.
Veti fi doua frumoase! Felicitari inca o data! :*

Cred ca pana la urma voi face la comanda ceea ce imi doresc... Ca nu am prea gasit prin magazine...
Multumesc oricum de ajutor! :*
Multumesc !!! si sper ca rochita sa iasa sa cum iti doresti!!:*

buburuzavio
28.03.2012, 13:11:38
Buna fetelor,
Si eu am nunta in 11 august anul acesta. Caut sala(100 pers-!?!?!?!?!!), dj, foto, video, pantofi de mireasa, voal sau voaleta, masina de epoca etc; daca se poate sa imi ziceti si niste sfaturi, recomandariv-as multumi foarte mult

rocksyk
28.03.2012, 15:55:22
Buna fetelor,
Si eu am nunta in 11 august anul acesta. Caut sala(100 pers-!?!?!?!?!!), dj, foto, video, pantofi de mireasa, voal sau voaleta, masina de epoca etc; daca se poate sa imi ziceti si niste sfaturi, recomandariv-as multumi foarte mult
Pai...da-ne mai multe detalii..eu inteleg...k inca nu ai nimic din toate astea enumerate aici..?!!!cel mai bine ar fi sa vb cu o agentie de organizari evenimente,ei te pot ajuta cu tot ce vrei..si nah..costa mai mult,dar e putin tarziu acum sa gasesti tot ce iti doresti asa repede,k majoritatea trebuiesc rezervate din timp...acu sa nu te superi pe mine...k iti zic:).eu de ex am rezervat sala cu aprox un an inainte si muzica la fel....
Vad, ca ai nevoie de voal...de unde ai achizitionat rochita,nu au ce iti place tie...?!!
daca vrei eu iti dau nr de la agentia care imi face mie sala.
muuuult spor la pregatit ...si te astept cu mai multe detalii..sa vdm si rochita..:D

buburuzavio
03.05.2012, 12:39:54
Pai...da-ne mai multe detalii..eu inteleg...k inca nu ai nimic din toate astea enumerate aici..?!!!cel mai bine ar fi sa vb cu o agentie de organizari evenimente,ei te pot ajuta cu tot ce vrei..si nah..costa mai mult,dar e putin tarziu acum sa gasesti tot ce iti doresti asa repede,k majoritatea trebuiesc rezervate din timp...acu sa nu te superi pe mine...k iti zic:).eu de ex am rezervat sala cu aprox un an inainte si muzica la fel....
Vad, ca ai nevoie de voal...de unde ai achizitionat rochita,nu au ce iti place tie...?!!
daca vrei eu iti dau nr de la agentia care imi face mie sala.
muuuult spor la pregatit ...si te astept cu mai multe detalii..sa vdm si rochita..:D

Nu prea am incredere in agentiile astea de organizari, am rezolvat: rochia(80% ), sala si dj-ul. Pantofi nu stiu de unde sa iau.in arad n-am gasit nimic comod si elegant... :(

Tu ce agentie ai ales? esti multumita cu oferta/culori/materiale/? au in oferta si foto video/?
multumessc

rocksyk
05.05.2012, 16:07:11
Nu prea am incredere in agentiile astea de organizari, am rezolvat: rochia(80% ), sala si dj-ul. Pantofi nu stiu de unde sa iau.in arad n-am gasit nimic comod si elegant... :(

Tu ce agentie ai ales? esti multumita cu oferta/culori/materiale/? au in oferta si foto video/?
multumessc
Mie imi intra in meniu si decoratiunea salii,dar ei acum au schimbat agentia si vor face cu altcineva..deci,ai dreptate cu agentiile astea...culoarea nunti va fi mov ,materialul inca nu l-am ales.agentia de care ti-am zis in msg anterior(Angels Tango) avea foto video cu 350 de euro,cred.
De unde ti-ai luat rochita?pantofi ,nici eu nu am gasit nimic,inca...http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_sad.gif
mult spor pe mai departe,si sper sa ne mai auzim !!!have a nice day!:)

Ionela_arad
13.05.2012, 18:40:37
Aloha miresicilor... vreau sa stiu cine mai are nunta pe 1.09.2012 in Piata Catedralei(catedrala veche), deoarece vreau sa ne adunam cate vom fi si sa impartim costurile pentru ornarea catedralei sa iesim mai ieftin toate in acea zi si ar iesii ceva mai frumos daca am pune bani toate si vom lua ceva mai complex ca aranjament in biserica... Eu zic ca e o idee buna si ieftina in acelasi timp... Astept raspuns cat mai urgent...

alexandras12
14.05.2012, 23:04:42
ti-ai rezervat deja biserica? eu cand mi-am rezervat la podgoria avea un caiet in care erau trecute numele cu nr de tel a celor care mai fac in acea zi. daca vrei iti dau ideea de a le "cauta" tu si asa poate reusesti sa gasesti mai repede pe cineva care sa te ajute. mult succes!

Ionela_arad
21.05.2012, 10:31:18
Da este rezervata deja dar multumesc pentru idee... sper sa iau cumva legatura cu ele sa vad daca sunt deacord cu aceasta propunere...

moldovanalina
24.05.2012, 18:52:48
buna..eu am ales pensiunea safari din vladimirescu..cand am vazuto prima oara am zis k nu mai vreau sa vad alceva...ce parere aveti??

Ionela_arad
27.05.2012, 16:15:49
E frumos acolo doar daca nu ai probleme cu transportul invitatiilor... in rest si pe noi ne-a batut gandul sa facem acolo dar am zis ca este prea departe de Arad si unii dintre invitati le-ar fi mai greu sa ajunga acolo...

elly_ana
04.07.2012, 20:09:45
Ma alaturi si eu miresicilor aradene;) am nunta in 22 sept si am foarte mari emotii deoarce am intampinat multe obstacole...acum am o problema cu invitatiile deoarece am hotarat sa nu trecem numele parintilor pt ca parinti mei sunt divortati si parinti sotului au decedat dar cum scriem numele nasilor care nu sunt casatoriti??? va pup si va urez spor la pregatiri!

EnyaMathias
07.11.2012, 19:15:00
Buna ! Chiar daca nu sunt din Arad imi permit sa va scriu... Ati putea sa imi spune-ti si mie unde se gasesc rochite frumoase si sa nu fie chiar scumpe! Multumesc!

Dya2408
12.06.2013, 22:48:31
Ceau, eu am ales Pensiunea Safary din Vladimirescu! e superb localul, peisajul, e liniste ,restras, si am auzit ca mancarea e foarte buna.... Am semnat contractul, am dat avansul pt data de 25.08.2013, insa din pacate, s-au ivit ceva probleme, de ordin birocratic ( logodnicul meu nu este roman) si nunta nu va mai avea loc! :( Regret nespus, insa si pt data viitoare tot Safary va fi optiunea! Daca este cineva interesat de local si data respectiva, putem lua legatura! locul este inca rezervat. ( email-ul meu: [email protected])

Lari1984
26.08.2013, 13:04:36
Buna. Eu cunosc o doamna care machiaza foarte bine, la Fortuna, inainte de Lidl, si de croitoria La Bunica, sau ceva de genul.
Doamna se numeste Ofelia si o recomand. Pentru coafura, o recomand pe Gabi, de la acelasi salon. Sper sa va fie de ajutor si sa fiti multumite.

cameliast
30.10.2015, 16:02:47
Pentru decoratiuni evitati cat se poate colaborarea cu Paradox Consuling: serviciile firmei lasa mult de dorit iar oferta de produse este modesta din perspectiva varientatii si calitatii. Ce am experimentat eu: mese nearanzate, fete de masa de diferite nuante, lipsa pliuri masa, mese de bufet decorat cu fete de masa de diferite nuante.

Succes!