PDA

Versiunea completa : Miresici din Judetul Arad

Pagini : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Ionuca
29.03.2007, 12:49:03
Salut miresici de Arad >:D< In sfarsit un topic doar pt noi (de cand astept ;)) ). Eu in mare am cam rezolvat cu nunta: restaurantul (President), biserica (Bodrog), rochita pe care am facut-o la Eveline Fashion, super modele, pe toate gusturile, se fac si la comanda cu modelul ales de voi, doamnele extraordinar de amabile si dragute, toata stima pt ele ^:)^ , de acolo mi-am ales si diademna si biju, avem si nasii, mi-am cumparat balerinii pt schimb la sala (dar tare cred eu ca de la bun inceput voi fi cu ei ca altceva nu gasesc), muzica, filmat si poze am gasit, mai am prajiturile, bautura, invitatiile si un studio unde sa fac poze pt ca vreau si poze artistice pt ca deh . . . doar odata in viata suntem miresici o:-) , eu zic ca merita si daca costa mai mult, arat bine. Spor la pregatiri la toate si o nunta de vis. :x

P.S. Pt cine cauta pt filmat si poze, iubi meu se ocupa cu asa ceva si sincer vi-l recomand cu caldura, face si montaj, si poze prelucrate (va lasa si pe voi sa contribuit la montaj, dc vreti ceva anume sau ceva muzica, e deschis la toate), noi platim doar sa ne filmeze cineva la nunta si montajul il face iubi, iar pretul lui e super ok, face asta de mult timp, deci are experienta. Dar e valabil doar pt cele care nu au nunta in 25.08.2007, ca dehh atunci e nunta noastra \:D/ Daca sunt doritoare astept PM. Pupici

Servus! Imi spui te rog ce capacitate are restaurantul President ? Eu sunt din Cluj si facem nunta in arad, dar nu avem timp sa mergem sa vedem nimic :(. Multumesc!

georgi_b
29.03.2007, 13:27:36
Servus! Imi spui te rog ce capacitate are restaurantul President ? Eu sunt din Cluj si facem nunta in arad, dar nu avem timp sa mergem sa vedem nimic :(. Multumesc!

Ceau
Daca faci in sala de sus la President (restaurantul propriu-zis care e minunat si elegant) capacitatea e de 120 - maxim 150 (mai inghesuiti) persoane, iar daca alegi sa faci in sala de jos (clubul de noapte care e dragut si are total alt stil ca si sala de sus) capacitatea e de 70 - 80 pers maxim. Meniul costa 1.400.000 lei.
Sper ca te-am ajutat cu ceva.
Pupici si spor la organizat.

romina
29.03.2007, 13:38:19
Ciau....cu ce firma de decoratziuni lucreaza Restaurantul President....pt k am fost si am vb cu domnul Blaga si a spus k poate decora si sala exact cum doresc?

mili_tzutzu
29.03.2007, 13:51:09
lucreaza cu 2 firme dl Blaga sunt cele organizatoare de targ de nunti in arad.nu este voie safacem reclama. daca nu te-ai prins dau un mesaj pe private; oricum iti fac reducere ambele firme pt dl. Blaga.Se pare ca se inteleg bine.

Ionuca
29.03.2007, 14:49:36
e superba rochita ta. si e mea e in genu asta, cu trena, si e de la maggie sottero. sunt asa de incantata si eu de ea.............cred ca acelasi sentiment il ai si tu. inca odata: e superba!
Buna!
Unde ai gasit roghii de la maggie sottero in Arad sau Timisoara ?
Sunr superbe rochiile, si a ta e minunata!

tami_matei
29.03.2007, 15:50:08
lucreaza cu 2 firme dl Blaga sunt cele organizatoare de targ de nunti in arad.nu este voie safacem reclama. daca nu te-ai prins dau un mesaj pe private; oricum iti fac reducere ambele firme pt dl. Blaga.Se pare ca se inteleg bine.
Crezi ca daca facem cu alta firma decat cele 2 , nu ne lasa????????

tami_matei
29.03.2007, 15:52:39
Fetelor va rog spuneti-mi daca stiti ceva de cofetaria Lubianco...am vazut la targ torturi facute de ei foarte frumoase dar nu stiu daca sunt si bune:-\ ...
Preturile sunt f bune avand in vedere ca:
1kg de prajituri marunte costa 16 lei fata de 20 lei la alte cofetarii,
1 kg de tort de frisca costa 21 lei fata de 23 lei l .....
1 kg de tort de martipan costa 23 lei fata de 25 lei...
Nu sunt bune! Sunt ffff dulci, mai ceva ca la Miky

tami_matei
29.03.2007, 15:57:12
Va salut miresici din Arad! Chiar daca locuiesc in Cluj, nunta o sa o facem in Arad, pentru ca iubitul meu nu vrea sa se rupa de " radacini " ;;) .
Imi spuneti va rog care ar fi cele mai bune restaurante in care sa poti sa faci o nunta de cel putin 200 de persoane ? am sunat la restaurantul Laser, anul acesta deja nu mai au locuri, iar pe anul viitor, primul venit primul servit!
Noi avem nunta numai in august 2008, dar deja incep sa ma ingrijorez!
Va astept pe forum cu noutati!;))
Mai sunt si alte locatii super, in afara de President. Dar ai grija sa nu iti bage pe gat si decorul salii, ca se poarta mai nou, mai iau si ei un comision de acolo, ce credeai.... Si mai au tupeul sa iti spuna ca decorul e gratis..Hmmm!!!! Stai linistiota ca il platesti tu si pe ala cu varf si indesat>:P

myra
29.03.2007, 17:39:33
te lasa sa decorezi cu cine vrei, el doar iti recomanda aceste 2 firme in caz ca esti in pana de idei. eu de exemplu fac cu altcineva, mai putin renumit dar am vazut nunti aranjate de ei ff fain.

romina
29.03.2007, 23:57:43
ciao...care sunt cele 2 firme de care vorbiti si dupa parerea voastra care dintre cele doua e mai buna? atat la pretzuri cat si la calitate:-\

Anastacia
30.03.2007, 09:18:33
Va salut miresici din Arad! Chiar daca locuiesc in Cluj, nunta o sa o facem in Arad, pentru ca iubitul meu nu vrea sa se rupa de " radacini " ;;) .
Imi spuneti va rog care ar fi cele mai bune restaurante in care sa poti sa faci o nunta de cel putin 200 de persoane ? am sunat la restaurantul Laser, anul acesta deja nu mai au locuri, iar pe anul viitor, primul venit primul servit!
Noi avem nunta numai in august 2008, dar deja incep sa ma ingrijorez!
Va astept pe forum cu noutati!;))
Este un restaurant nou pe Campul Linistii ,la UTA ,dk sti unde este si cica are capacitate de 300-350 pers.Noi facem la Ratio West unde au capacit de 200 pers.Stie cineva cum sunt nuntile acolo?

aenciu
30.03.2007, 15:31:35
Spune-mi te rog, Adriana_m daca ai reusit sa mergi la cursuri la biserica, pentru ca pe noi ne-a sunat preotul si ar fi trebuit sa mergem sambata trecuta....asa ca a ramas sa mergem dupa Pasti.
pupici :*

adriana_m
30.03.2007, 18:43:39
Spune-mi te rog, Adriana_m daca ai reusit sa mergi la cursuri la biserica, pentru ca pe noi ne-a sunat preotul si ar fi trebuit sa mergem sambata trecuta....asa ca a ramas sa mergem dupa Pasti.
pupici :*

Si pe noi ne-a sunat vinerea trecuta parca, dar eram intr-o mini relaxare ;)) in Ungaria. A vorbit cu iubi si cred ca si noi ramanem tot dupa Pasti. Si mai trebuie sa ma duc pana la Deta dupa certificatul de botez...#-o
>:D<

Kaela
30.03.2007, 18:45:21
shi poate nu te opresti pe la mine prin timi ca te tai !

mili_tzutzu
31.03.2007, 11:51:10
Crezi ca daca facem cu alta firma decat cele 2 , nu ne lasa???????? sigur ca va lasa dar cu astea 2 colaboreaza el foarte bine, nu iti impune nimic, el doar sugereaza.

Jelsa
02.04.2007, 10:12:11
Fetelor invitatia si textul meu....>:D<

georgi_b
02.04.2007, 12:31:27

Minunat . . . si ce simpatica e invitatia . . . imi place mult ca e haioasa . . .
Sa fiti foarte fericiti

adriana_m
02.04.2007, 18:11:53

Doar doua cuvinte:Imi place!=D> :*

adriana_m
02.04.2007, 18:15:18
Jelsa, cum mai merg lectiile de dans? Invatati toate stilurile sau va axati doar pe vals? Daca e cumva varianta 1( adica toate stilurile) cat timp aloca antrenorul fiecarui stil?:*

Jelsa
03.04.2007, 10:00:24
Jelsa, cum mai merg lectiile de dans? Invatati toate stilurile sau va axati doar pe vals? Daca e cumva varianta 1( adica toate stilurile) cat timp aloca antrenorul fiecarui stil?:*

Lectiile de dans.....sa spunem binisor
Am cam lipsit( sunt racita rau). Dar am invatat cha-cha-cha si vals, adica acuma invatam....In 90 de min facem 2 dansuri ( pasi de baza+dans fara muzica + cu muzica). Nu e asa de usor cum am crezut....dar totul va fi bine....:*

Jelsa
03.04.2007, 10:05:16
Minunat . . . si ce simpatica e invitatia . . . imi place mult ca e haioasa . . .
Sa fiti foarte fericiti

Multumesc fetelor....>:D<

adriana_m
05.04.2007, 09:11:27
[quote=Jelsa;169407]Lectiile de dans.....sa spunem binisor
Am cam lipsit( sunt racita rau). Dar am invatat cha-cha-cha si vals, adica acuma invatam....In 90 de min facem 2 dansuri ( pasi de baza+dans fara muzica + cu muzica). Nu e asa de usor cum am crezut....dar totul va fi bine....:*[/quote
Multa sanatate si sa te faci bine!:*

buibasr
05.04.2007, 10:12:44
Buna Fetelor,

Eu sunt Ramona si am nunta pe 7 iulie in Arad....
sunt o gramada de chesti la care trebuie sa te gandesti atunci cand te hotarasti sa faci pasul... incepi cu sala, cu arnajat sala, meniu si alte alte... chesti...
voi cum stati cu toate astea... cu ce firme ati inceput lucrul si ce impresi aveti despre ele...pana in prezent desigur... =P~

adriana_m
05.04.2007, 18:45:22
Buna Fetelor,

Eu sunt Ramona si am nunta pe 7 iulie in Arad....
sunt o gramada de chesti la care trebuie sa te gandesti atunci cand te hotarasti sa faci pasul... incepi cu sala, cu arnajat sala, meniu si alte alte... chesti...
voi cum stati cu toate astea... cu ce firme ati inceput lucrul si ce impresi aveti despre ele...pana in prezent desigur... =P~

Citeste ce s-a scris pe forum pe Arad si-ti vei face o opinie, pentru ca au fost destule discutii pe aceasta tema;-) .
:*

aenciu
06.04.2007, 11:26:27
Fie ca de Sarbatorile Pascale sa aveti parte de un curcubeu la fiecare furtuna, un zambet la fiecare lacrima, o binecuvantare la fiecare pas si o promisiune la fiecare grija !
PASTE FERICIT !

buibasr
07.04.2007, 14:52:02
Paste Fericit! si tot binele din lume... va doresc la toate Miresicile din Arad...;;)
Bucurie si fericire alturi de familie si cei dragi voua...
Va pup :*

Ramona

buibasr
07.04.2007, 14:55:01
Sa aveti parte de un Paste Fericit si de tot bine le din lume... pentru toate miresicile din Arad;;) ....
Sa fiti fericite alaturi de familie si de cei dragi voua....
Va pup :*

Ramona

buibasr
11.04.2007, 11:52:51
Fetelor sunt asa de bucuroasa...dupa atita drumuri pe la magazine prin Arad si Timisoara,pe la targuri...#:-S in sfarsit mi-am gasit rochia dorita..de fapt am pus ochii pe ea de mai de multa vreme dar mi se parea destul de scumpa ...acum m-am hotarit sa o incerc si imi place la nebuie...intr-adevar e rochia pe care mi-o doream..ma simt ca o printesa in ea.
Si vreau sa va spun ca am incercat-o fara cerc..pe care l-am inlocuit cu o jupa...si este f f larga asa cum imi doream.(numai rochia are 7 rinduri de material si tiul ...+jupa)
Aceasta este faimoasa rochie...:x probabil ca o stiti...
26284

Buna sunt Ramona si sunt mai noua aici pe forum, am vazut rochia ta si e superba.. imi soui te rog de unde ai luat-o si cu cat...
Eu am cam terminat cu aranjamentele de nunat... mai am faza cu rochia de mireasa si cu bauturile si anume wisky si likior...
Multumesc pentru ajutor... iti doresc casa de piatra....

aenciu
11.04.2007, 15:35:09
Rochia este de la "White Lady" reprezentata in Arad de catre Dalisis, pe str. Unirii....au rochii foarte frumoase.
....iar daca vrei bauturi mai ieftine mai poti gasi in free-shop cred ca la Timisoara...sau in hipermarkete..
Cu placere..si altadata
pupici

aenciu
11.04.2007, 15:37:50
Fetelor, spuneti-mi va rog daca ati rezolvat cu prajiturile?
Ca eu inca sunt indecisa...nu stiu la ce cofetarie sa apelez.
Pupici:*

buibasr
12.04.2007, 10:30:28
Fetelor, spuneti-mi va rog daca ati rezolvat cu prajiturile?
Ca eu inca sunt indecisa...nu stiu la ce cofetarie sa apelez.
Pupici:*

Multumesc mult pentru informatie...
Prajituri eu le fac impreuna cu meniul la Hotel Central...
Am iesit super bien zic eu;;) acuma sa vedem meniu stil bufet adica... mancare e gata dinainte si fiecare isi comada ce vrea si cum vrea, pe masa sunt meniuri si nuntasi aleg din sortimentul de mancare. iti dau un ex. La supa voi avea: supa de pui si ciorba de vacutaiar la caren: friptura de porc la gratar, pulpe de pui la gratar si piept de curcan la gratar... si fiecare isi alege ce vrea... cat despre garnitura va fi: ciuperci sote, cartofi auri, mamaliguta, legume asortate...
Trebuie sa iti zic ca totul se face prin estimare adica nu se comanda din toate la fel... chelnerii stiu cam cat sa comand...
La capitolul prajituri va fi tortul miresei, tortul nasilor, inghetata si caserole cu pralitura acasa...
Toate mancarea( si alta decat am enumerat) impreuna cu prajiturile mi-a iesit de persoana 96.48ron. Bauturile sunt separat.
Si unde in Timi ziceai ca e sopul cu bauturi?
Mersi

Ramo

bell_miru
12.04.2007, 11:10:00
Buna fetelor! Sunt noua pe aici...nu prea stiu cu ce sa incep.....eu voi avea nunta in noiembrie si mai am timp....dar as vrea din timp sa ma ocup de toate...In primul rand ma intereseaza firmele de decoratiuni din Arad, si v-as fi recunoscatore daca m-ati ajuta...Ar fi super daca mi-ati putea indica cat mai multe, sa pot face o comparatie.. Va multumesc, fetelor! :)

buibasr
12.04.2007, 11:40:46
Buna fetelor! Sunt noua pe aici...nu prea stiu cu ce sa incep.....eu voi avea nunta in noiembrie si mai am timp....dar as vrea din timp sa ma ocup de toate...In primul rand ma intereseaza firmele de decoratiuni din Arad, si v-as fi recunoscatore daca m-ati ajuta...Ar fi super daca mi-ati putea indica cat mai multe, sa pot face o comparatie.. Va multumesc, fetelor! :)

Buna

si eu sunt mai noua pe aici dar eu am nunta mai repede in 07 iulie asa ca sunt cam gata aproape cu tot... mai trebuie sa imi iau rochia de mireasa... :)
cat despre firmele de decoratiuni... eu am cerut oferta la Dalissis si la o firma mai noua Ballons. si am ramas decisa la ultima... deoarece eu fac nunta la Expo... si acolo imi trebe amenajare nu gluma adica vreau sa fie pus ceva si pe sus sub forma unui cort din voal... asa ca am iesit mai ieftina cu cea din urma... Dalissis mi-a cerut enorm 1000 euro numa partea de sus... iar Baloons e doar 600 asa ca e diferenta... nu?
da ca mai pot sa te ajut cu ceva sa imi zici... ce ai rezolvat pana in prezent?

aenciu
12.04.2007, 12:14:20
Am iesit super bien zic eu;;) acuma sa vedem meniu stil bufet adica... mancare e gata dinainte si fiecare isi comada ce vrea si cum vrea, pe masa sunt meniuri si nuntasi aleg din sortimentul de mancare. iti dau un ex. La supa voi avea: supa de pui si ciorba de vacutaiar la caren: friptura de porc la gratar, pulpe de pui la gratar si piept de curcan la gratar... si fiecare isi alege ce vrea... cat despre garnitura va fi: ciuperci sote, cartofi auri, mamaliguta, legume asortate...
Trebuie sa iti zic ca totul se face prin estimare adica nu se comanda din toate la fel... chelnerii stiu cam cat sa comand...
La capitolul prajituri va fi tortul miresei, tortul nasilor, inghetata si caserole cu pralitura acasa...
Toate mancarea( si alta decat am enumerat) impreuna cu prajiturile mi-a iesit de persoana 96.48ron. Bauturile sunt separat.
Mersi

Ramo

Pai la vama din Stamora moravita, la granita dintre timisoara si serbia...ca ei nu au intrat in UE ...asa ca pe acolo au ramas shop-urile deschise...
cu drag,
Anca

buibasr
12.04.2007, 13:10:17
Pai la vama din Stamora moravita, la granita dintre timisoara si serbia...ca ei nu au intrat in UE ...asa ca pe acolo au ramas shop-urile deschise...
cu drag,
Anca

m-am interesat si acolo dar cica s-au inchis si alea :( asa ca o sa vad eu pe unde voi reusi...
Mersi oricum... in afara de prajituri totul e ok? eu cu rochia sunt cam in plop=P~ dar sincer nici nu prea am avut timp sa caut :-p
sper sa gasesc ceva...

adriana_m
12.04.2007, 23:06:10
Din pacate toate shopurile sunt desfintate indiferent daca sunt la granita cu un stat din U.E. sau nu.:sad: Asa ca fie cumparam din magazine, fie rezolvam cu ceva bauturi netimbrate, pe sub mana:azn: . Mna... cu riscuri ca poate in loc de nunta ma trezesc la mititica:grin:

adriana_m
12.04.2007, 23:12:01
[quote=aenciu;164639]Spune-mi te rog, Adriana_m daca ai reusit sa mergi la cursuri la biserica, pentru ca pe noi ne-a sunat preotul si ar fi trebuit sa mergem sambata trecuta....asa ca a ramas sa mergem dupa Pasti.
pupici :*[/quot

Cum mai stati cu biserica? pe noi inca nu ne-a sunat, dar nici noi nu ne-am ingramadit sa luam legatura cu dansul pentru ca nici acum n-am ajuns dupa certificatul de botez si libera stare.:-$

adriana_m
12.04.2007, 23:22:17
Cam asta ar fi in mare textul invitatiei. Cum vi se pare?

A..... si S......

am ales ziua de 22 septembrie 2007 ca ziua în care să ne unim
sufletele și inimile pentru totdeauna cu iubire.

Împreună cu cei care ne-au văzut primii pași

................................
și cu cei care ne vor sta alături de acum înainte

...............................
vă invităm să luați parte la sărbătoarea fericirii noastre
începând cu orele .....la Casa de Casatorii
orele ........Catedrala ....., iar apoi
de la orele .......până dimineața la "......

Va asteptam cu drag!

buibasr
13.04.2007, 08:41:05

A..... si S......

Va asteptam cu drag!

E super fain, ati gasit undeva textul sau e pura inspiratie... oricum e super.... daca sti vreun site cu asa ceva, chiar mi-ar fi folositor ... bine ca mi-ai amintit eu mai am un pic pana la nunta si nu am inca invitatii... sper ca pana la sfarsitul luni sa le am...
apropo tu cand te-ai gandit ca ar fi bine sa incepi sa imparti invitatiile. cam cu o luna jumate inainte e ok?

aenciu
13.04.2007, 09:53:37
[quote=aenciu;164639]Spune-mi te rog, Adriana_m daca ai reusit sa mergi la cursuri la biserica, pentru ca pe noi ne-a sunat preotul si ar fi trebuit sa mergem sambata trecuta....asa ca a ramas sa mergem dupa Pasti.
pupici :*[/quot

Cum mai stati cu biserica? pe noi inca nu ne-a sunat, dar nici noi nu ne-am ingramadit sa luam legatura cu dansul pentru ca nici acum n-am ajuns dupa certificatul de botez si libera stare.:-$

Nici noi nu am sunat, desi eu am obtinut in cele din urma certificatul de botez si stare libera (certificatul de botez de la biserica unde am fost botezata, iar dovada de stare libera de la biserica de unde apartinem acum)....ni s-a spus ca vom fi sunati, asa ca asteptam...
Oare de cite ori va trebui sa mergem? ce-o sa facem pe acolo? ...chiar sunt curioasa.
....si apropo de textul tau pt invitatie sa sti ca e f frumos=D>, mie una imi place mult.

Jelsa
13.04.2007, 09:56:05

A..... si S......

Va asteptam cu drag!

Ce dragut.....<:-P , dar nu e prea devreme sa imparti invitatiile?

aenciu
13.04.2007, 10:02:34
Buna

si eu sunt mai noua pe aici dar eu am nunta mai repede in 07 iulie asa ca sunt cam gata aproape cu tot... mai trebuie sa imi iau rochia de mireasa... :)
cat despre firmele de decoratiuni... eu am cerut oferta la Dalissis si la o firma mai noua Ballons. si am ramas decisa la ultima... deoarece eu fac nunta la Expo... si acolo imi trebe amenajare nu gluma adica vreau sa fie pus ceva si pe sus sub forma unui cort din voal... asa ca am iesit mai ieftina cu cea din urma... Dalissis mi-a cerut enorm 1000 euro numa partea de sus... iar Baloons e doar 600 asa ca e diferenta... nu?

E o diferenta intr-adevar ...dar ai vazut aranjement facut de Dalisis la Expo...eu am vazut ...si am ramas cu gura cascata...f ff frumos, gandeste-te ca foloseste in jur de 5000 m de material...si e destul de greu de aranjat...

buibasr
13.04.2007, 11:38:40
Da stiu am vazut dar sti cat cere Dalisis pentru asta? 5000 de euro... si sincer nu am atatea bani.... e super fain... la vine va fi in doua ape... asa ca sper sa iasa bine... trebuie sa iasa...nu mai ai si alte poze de unde ai facut rost de ele...?

bell_miru
13.04.2007, 12:30:44
Buna

Multumesc de raspuns. Daaa, stiu si eu ca la Dalisis e scump rau de tot..De Ballons nu am mai auzit. Tie la cate persoane ti-a iesit 600 de euro? O sa merg saptamana viitoare la Paradox si la Escada, ca am auzit ca au preturi normale si am vazut nunti facute de ei. Si daca mai aflu si de altii, ma mai duc.....

bell_miru
13.04.2007, 12:33:15
Da stiu am vazut dar sti cat cere Dalisis pentru asta? 5000 de euro... si sincer nu am atatea bani.... e super fain... la vine va fi in doua ape... asa ca sper sa iasa bine... trebuie sa iasa...nu mai ai si alte poze de unde ai facut rost de ele...?
Doar partea de sus te costa 600 euro? Ca nu mai inteleg, scuze...

hbiutza
13.04.2007, 12:47:27
buna fetelor! nu am mai scris demult pe aici dar revin in forta <:-P .stiu si eu despre o firma care zice ca face aranjamente super faine si la preturi bune, poeme du mariage se numeste si am si un nr de tel dc va intereseaza.care e interesata sa imi trimita un mes pe privat si il dau.e o firma noua si cu preturi accesibile, cel putin asa ziceau. pupici :* ;))

hbiutza
13.04.2007, 12:50:39
Mersi

Ramo buna draga mea. si eu am nunta la hotel Central dar inca nu am fost sa fixez meniul si nu cred ca imi va spune o suma exacta la care ma incadrez cu un maniu. tie ti-a spus deja? si daca ai stabilit meniul imi poti spune si mie mai exact ce cuprinde? sa stiu si eu la ce sa ma astept. eu nu fac prajiturile la ei si nici torturile. pupici :*

buibasr
13.04.2007, 13:58:32
Doar partea de sus te costa 600 euro? Ca nu mai inteleg, scuze...

Da doar partea de sus costa 600 euro e din tiul si nu e asa de bogat ca si la Dalisis, dar e ok si e facut de firma Baloons sau cam asa ceva.... Dalisis mi-a cerut numai pentru partea de sus asa cum o vezi tu in poza 5000 euro ... si iti dai seama ca e mult... la 1000 de euro mi-a oferit doar cateva fasi de material prinse intr-un punct la mijloc... sa zicem 10 fasi...
asa ca am optat pentru a doua varianta cu tiul pe toata suprafata la 600 de euro la o alta firma nu Dalisis....
Sper sa fi fost mai explicita de data asta... tu cu cine faci aranjamentele salii?

buibasr
13.04.2007, 14:07:11
buna draga mea. si eu am nunta la hotel Central dar inca nu am fost sa fixez meniul si nu cred ca imi va spune o suma exacta la care ma incadrez cu un maniu. tie ti-a spus deja? si daca ai stabilit meniul imi poti spune si mie mai exact ce cuprinde? sa stiu si eu la ce sa ma astept. eu nu fac prajiturile la ei si nici torturile. pupici :*

Buna Draguto :)
Noi am mers si am stabilit de la inceput ce tip de meniu vrem si anume tip bufet... adica asa cum am mai zis mancarea sa fie toata gata si expusa la vedere si fiecare isi comanda ce vrea...
Meniul este urmatorul:
- rol parmezam,
- saleuri
Aperitilv la fel la toata lumea....
Supe
- coirba de vacuta
- supa de pui
Mancare calda
-pește șalău cu sos de gogoșari
-sarmalute
Preparate de baza:
- carne de porc la gratar,
- pulpe de pui la gratar
- piept de curcan
Garnituri
- cartofi auri,
- ciuperci sote
- legume asortate
- mamaliguta
Salate
- salata de rosi
- salata asortata..
Prajituri
-tortul miresei
- inghetata
- caserole acasa
Meniul nu cuprinde bautura nici fructe astea le cumparam separat.
Sper sa te ajute... ce ti-am scris...
pupici

hbiutza
13.04.2007, 14:28:45
Buna Draguto :)
Noi am mers si am stabilit de la inceput ce tip de meniu vrem si anume tip bufet... adica asa cum am mai zis mancarea sa fie toata gata si expusa la vedere si fiecare isi comanda ce vrea...
Meniul este urmatorul:
- rol parmezam,
- saleuri
Aperitilv la fel la toata lumea....
Supe
- coirba de vacuta
- supa de pui
Mancare calda
-pește șalău cu sos de gogoșari
-sarmalute
Preparate de baza:
- carne de porc la gratar,
- pulpe de pui la gratar
- piept de curcan
Garnituri
- cartofi auri,
- ciuperci sote
- legume asortate
- mamaliguta
Salate
- salata de rosi
- salata asortata..
Prajituri
-tortul miresei
- inghetata
- caserole acasa
Meniul nu cuprinde bautura nici fructe astea le cumparam separat.
Sper sa te ajute... ce ti-am scris...
pupici
multumesc mult. si la mine meniul va fi foarte bogat, mai ales aperitivul rece. apoi la aperitivul cald am optat pt tocanita de vacuta cu mamaliguta, ca place la toata lumea si friptura va fii in genul a ce ai si tu cu garnitura si salata, sarmalute supa de pui si cam atat cred . dar ma astept sa-mi bage o suma de sa-mi cada fata...........pt ca la majoritatea restaurantelor meniul e de la 120 ron in sus. mai am in meniu 2 beri, 4 sucuri de 250ml si 1l apa min, 2 cafele. Am ramas uimita cand am vazut ca numai 98 ron te costa.hhhhhmmmmmmmmmm :-w :-? abea astept sa vad cat imi cere mie si o sa-ti spun. Probabi;l ca sapt viitoare voi merge sa discut treaba asta. si ospatarii tot de la ei ii iei? pupici:* :*

buibasr
13.04.2007, 15:12:05
multumesc mult. si la mine meniul va fi foarte bogat, mai ales aperitivul rece. apoi la aperitivul cald am optat pt tocanita de vacuta cu mamaliguta, ca place la toata lumea si friptura va fii in genul a ce ai si tu cu garnitura si salata, sarmalute supa de pui si cam atat cred . dar ma astept sa-mi bage o suma de sa-mi cada fata...........pt ca la majoritatea restaurantelor meniul e de la 120 ron in sus. mai am in meniu 2 beri, 4 sucuri de 250ml si 1l apa min, 2 cafele. Am ramas uimita cand am vazut ca numai 98 ron te costa.hhhhhmmmmmmmmmm :-w :-? abea astept sa vad cat imi cere mie si o sa-ti spun. Probabi;l ca sapt viitoare voi merge sa discut treaba asta. si ospatarii tot de la ei ii iei? pupici:* :*

Da tot de la ei... dar costa separat... pe mine nu ma costat nici sala ca nunta e la Expo... poate baga in meniu si ceva chirie pentru sala... sti cum e... oricum si eu sunt curioasa sa vad cat iti cere sa imi scri ....:">
Pupici si spor la pregatiri... apropo tu cu cine faci aranjamentul salii Dalisis... ? :)

hbiutza
14.04.2007, 21:38:55
Da tot de la ei... dar costa separat... pe mine nu ma costat nici sala ca nunta e la Expo... poate baga in meniu si ceva chirie pentru sala... sti cum e... oricum si eu sunt curioasa sa vad cat iti cere sa imi scri ....:">
Pupici si spor la pregatiri... apropo tu cu cine faci aranjamentul salii Dalisis... ? :) asta inca n-am hotarat. si oricum nu vreau mare lucru pt ca sala e destul de eleganta si n-as vrea sa o incarc. multe flori, asta vreau.;)) si in rest nu stiu. acum ma preocupa locatia pt luna de miere. Mi s-a pus pata pe egipt si acolo o sa ma duc. Acum caut oferte si hoteluri. Voi unde o sa mergeti? pupici <:-P <:-P :*

buibasr
15.04.2007, 09:54:05
asta inca n-am hotarat. si oricum nu vreau mare lucru pt ca sala e destul de eleganta si n-as vrea sa o incarc. multe flori, asta vreau.;)) si in rest nu stiu. acum ma preocupa locatia pt luna de miere. Mi s-a pus pata pe egipt si acolo o sa ma duc. Acum caut oferte si hoteluri. Voi unde o sa mergeti? pupici <:-P <:-P :*

Si eu ma-am gandit la prima varianta egipt... dar vreu undeva unde sa ma lafai la mare si la soare.. in Egipt e mult de vizitat si merita sa faci asta... dar eu luna de miere o vad mai relaxata undeva la un hotel de 4, 5 stele cu tot confirtul si mici excursi eventual.... plus ca in iulie e super cald in Egipt... asa ca la noi a cazut varianta asta...
mi-ar place mult o croaziera pe mare dar e cam scumpa... inca nu ne-am hotarat, sau poate Antalia, Spania sau Italia... nu stiu inca astept targul de turism de la expo.... pe sfarsitul lunii va fi... sa mergi si tu sa vezi...
Pupici... Ramo

adriana_m
15.04.2007, 11:09:50
[quote=buibasr;182297]E super fain, ati gasit undeva textul sau e pura inspiratie... oricum e super.... daca sti vreun site cu asa ceva, chiar mi-ar fi folositor ... bine ca mi-ai amintit eu mai am un pic pana la nunta si nu am inca invitatii... sper ca pana la sfarsitul luni sa le am...
apropo tu cand te-ai gandit ca ar fi bine sa incepi sa imparti invitatiile. cam cu o luna jumate inainte e ok?[/quot

Nu e creatia noastra, l-am gasit pe un site si chiar mi-a placut. Zilele astea am primit o invitatie la niste prieteni la nunta si am avut surpriza neplacuta sa constat acelasi text. Acum nu prea stiu ce sa fac ...cred ca totusi il voi lasa pentru ca doar 3 perechi de la nunta aceea vor participa si la nunta noastra.
O sa incerc sa-ti trimit un P.M. cu documentul in care am salvat mai multe texte pentru invitatii.
Da cu o luna jumate e ok .

adriana_m
15.04.2007, 11:14:54
[quote=adriana_m;182043]

Nici noi nu am sunat, desi eu am obtinut in cele din urma certificatul de botez si stare libera (certificatul de botez de la biserica unde am fost botezata, iar dovada de stare libera de la biserica de unde apartinem acum)....ni s-a spus ca vom fi sunati, asa ca asteptam...
Oare de cite ori va trebui sa mergem? ce-o sa facem pe acolo? ...chiar sunt curioasa.
....si apropo de textul tau pt invitatie sa sti ca e f frumos=D>, mie una imi place mult.

;-) Ce mica e lumea...:) Nu stiu dar eram sigura ca te voi intalni la catehism:-p . Ma spart parintele cu faza cu latina=)) . Anca,ce s-a mai spus dupa ce noi am plecat? Slujba o veti avea doar in limba romana integral sau va fi bilingva?

adriana_m
15.04.2007, 11:18:06
Ce dragut.....<:-P , dar nu e prea devreme sa imparti invitatiile?

Mersic:) , dar nu le impart acum .Trebuie sa trimit la Cluj textul invitatiei pana luna viitoare, ca mi le-am comandat la targ. Le voi imparte cam cu o luna-o luna jumate inainte deci prin august

adriana_m
15.04.2007, 11:25:11
Am nevoie de un sfat...
Vreau sa-mi decorez doar partea de sus a salii si ma gandeam sa ma duc la Dalissis, dar citind fugitiv prin mesajele voastre am vazut niste preturi maricele.
Care sunt preturile care vi s-au cerut de la diverse firme pentru decorarea partii de sus a salii?
Stiu ca baloanele nu mai sunt la moda, dar daca ti se cer niste preturi astronomice...pentru 10 fasii... nu stiu ce sa mai zic...
va sarut

michaela
15.04.2007, 19:28:26
Hop si eu....cum se zice:"va urmaresc de mult timp, dar numai acum m-am hotarat sa ma alatur si eu..."
In primul rand, va salut pe toate miresicile din Arad si sa avem cu toate petrecerea de nunta cum o visam, ca tare ne mai stresam pe tema ei...
Si eu, ca si voi, sunt o viitoare miresica din Arad si de Octombrie 2007.
am observat ca sunteti destul de avansate cu pregatirile, cum de altfel sunt si eu - mai am cateva detalii, dar si timp mai am...- drept care, va doresc spor sa aveti in continuare si multi nervi pentru ceea ce mai aveti de taiat de pe "necesarul" nuntii.
Eu...cam atat, am intrat doar sa va salut, sa stiti ca vi s-a mai alaturat o "colega" miresica, iar daca credeti ca as putea sa va ajut cu vre-un sfat sau cu vre-o indrumare, va stau la dipozitie,...pe baricade:D .
va pup pe toate:* , Miha

hbiutza
16.04.2007, 09:49:33
fetelor eu invitatiile le-am facut, sunt acasa. Nunta va fii in 25 aug, cam incepand cu ce data ziceti voi ca ar trebui sa incepem sa le impartim? pupici :*

buibasr
16.04.2007, 09:49:42
Am nevoie de un sfat...
Vreau sa-mi decorez doar partea de sus a salii si ma gandeam sa ma duc la Dalissis, dar citind fugitiv prin mesajele voastre am vazut niste preturi maricele.
Care sunt preturile care vi s-au cerut de la diverse firme pentru decorarea partii de sus a salii?
Stiu ca baloanele nu mai sunt la moda, dar daca ti se cer niste preturi astronomice...pentru 10 fasii... nu stiu ce sa mai zic...
va sarut

Da sa sti ca mie mi-a cerut pentru expo Dalisis 600 euro pentru vreo 10 fasi de material....dar nu pentru toata sala... adica nu fososesc toata sala de la expo doar jumate si impartita frumos cu structura.... mi s-a parut mult... dar ce sa zici asta e...
Daca vrei iti dau nr de la tipa cu care am batut e palma... si care mi s-a parut cel mai ok din cate am discutat... o sa iti raspund la mailul tau si o sa iti dau nr de tel... o cheama Gabi... nu ma intreba celalalt nr ca nu stiu...
Pupici

Ramo

aenciu
16.04.2007, 10:13:07
[quote=aenciu;182385]

;-) Ce mica e lumea...:) Nu stiu dar eram sigura ca te voi intalni la catehism:-p . Ma spart parintele cu faza cu latina=)) . Anca,ce s-a mai spus dupa ce noi am plecat? Slujba o veti avea doar in limba romana integral sau va fi bilingva?

Chiar asa, ...ce mica e lumea!:) oricum ma bucur ca ne-am cunoscut.
...dupa ce ati plecat nu s-a mai spus nimic, doar sa completam hartiile respective...ce mai era de completat...atita tot...
Slujba va fi doar in limba romana, ca eu nu stiu deloc lb maghiara.
Pupici :*

hbiutza
16.04.2007, 13:59:23
Da sa sti ca mie mi-a cerut pentru expo Dalisis 600 euro pentru vreo 10 fasi de material....dar nu pentru toata sala... adica nu fososesc toata sala de la expo doar jumate si impartita frumos cu structura.... mi s-a parut mult... dar ce sa zici asta e...
Daca vrei iti dau nr de la tipa cu care am batut e palma... si care mi s-a parut cel mai ok din cate am discutat... o sa iti raspund la mailul tau si o sa iti dau nr de tel... o cheama Gabi... nu ma intreba celalalt nr ca nu stiu...
Pupici

Ramo
cu ce firma iti aranjezi sala? daca poti da-mi si mie niste detalii despre preturile practicate de firma aceea. De ex cat costa un scaun imbracat, o perdea de lumini, dc stii.mersi, pupici ;-)

buibasr
16.04.2007, 15:26:47
cu ce firma iti aranjezi sala? daca poti da-mi si mie niste detalii despre preturile practicate de firma aceea. De ex cat costa un scaun imbracat, o perdea de lumini, dc stii.mersi, pupici ;-)

Nu stiu sa iti zic exact numele firmei doar persoana cu care poti sa iei legatura... se cheama Gabi ...
Preturile sunt urmatoarele... Pentru mese cu fata de masa pana jos costa 1.27 euro, pentru scaune cu capison 1.5 euro, masa mirilor imbracata 40 euro iar sfetnice cam de 1 metru inalte pentru masa 10 euro...
Cam astea sunt preturile...
Sper ca te-am ajutat... cat am putut... pusi

Ramo

hbiutza
17.04.2007, 19:48:23
Nu stiu sa iti zic exact numele firmei doar persoana cu care poti sa iei legatura... se cheama Gabi ...
Preturile sunt urmatoarele... Pentru mese cu fata de masa pana jos costa 1.27 euro, pentru scaune cu capison 1.5 euro, masa mirilor imbracata 40 euro iar sfetnice cam de 1 metru inalte pentru masa 10 euro...
Cam astea sunt preturile...
Sper ca te-am ajutat... cat am putut... pusi

Ramo trimite-mi te rog si mie nr de tel al acestei fete, gabi, pe privat. Dar spune-mi nu cumva lucreaza la Foto Lux, pe centru langa Farmec? pt ca si cei de acolo se ocupa cu asa ceva si tot Gabi o cheama si pe tipa de acolo. mersi de ajutor. pupici :*

buibasr
18.04.2007, 14:58:19
trimite-mi te rog si mie nr de tel al acestei fete, gabi, pe privat. Dar spune-mi nu cumva lucreaza la Foto Lux, pe centru langa Farmec? pt ca si cei de acolo se ocupa cu asa ceva si tot Gabi o cheama si pe tipa de acolo. mersi de ajutor. pupici :*

Ceau... sper ca a ajuns mesajul meu la tine...
daca iei legatura cu ea sa-mi spui cum ti s-a parut...
Succes si o zi cat mai bina...

Ramo

Jelsa
19.04.2007, 13:17:18
Fetelor...:( ...nu imi gasesc figurina pe tort, mi-ar placea una haioasa, dar in comert numai din acelea antice am gasit (scuze de expresie).

buibasr
20.04.2007, 09:13:37
Fetelor...:( ...nu imi gasesc figurina pe tort, mi-ar placea una haioasa, dar in comert numai din acelea antice am gasit (scuze de expresie).

buna...
Si eu m-am gandit la chestia asta... am vazut pe internet... la urmatoarea adresa o gramada de chesti legate de nunta pe care le poti comanda... nu cred ca ar fi o problema sa comanzi de acolo www.eweddingcake.com/ (http://www.eweddingcake.com/) nu cred ca e o avere... am zis ca o sa incerc si eu...
Problema mea in ultima perioada sunt invitatiile... ce credeti ca mi-am ales un model care cica nu se mai fabrica... si acuma trebe sa astept noile cataloage pentru a-mi alege alt model... incep sa fiu stresata ca nu mai e mult timp pana la nunta si ar cam trebui sa impart invitaiile....
sper sa se rezolve totul ok ....
va pup

Ramo

buibasr
20.04.2007, 09:16:07

Mai exact poti sa incerci pe adresa asta... http://www.efavormart.com/index.asp?PageAction=PRODSEARCH&txtSearch=cake+stand&Page=1
nu prea suntem obijuniti sa comandam de pe internet:> dar eu zic ca ar trebui sa incecam....
Pupici....

Jelsa
20.04.2007, 12:33:45
Mai exact poti sa incerci pe adresa asta... http://www.efavormart.com/index.asp?PageAction=PRODSEARCH&txtSearch=cake+stand&Page=1
nu prea suntem obijuniti sa comandam de pe internet:> dar eu zic ca ar trebui sa incecam....
Pupici....

Multumesc....sunt dragute, dar nu ceea ce vreau eu, daca nu gasesc ceva sa-mi placa poate renunt si pun altceva. Poate ma duc pana in ungaria sa vad ce e pe acolo, dar nu-mi fac sperante...atasez un tort ce mi-ar placea....:">

buibasr
20.04.2007, 15:30:20
Multumesc....sunt dragute, dar nu ceea ce vreau eu, daca nu gasesc ceva sa-mi placa poate renunt si pun altceva. Poate ma duc pana in ungaria sa vad ce e pe acolo, dar nu-mi fac sperante...atasez un tort ce mi-ar placea....:">

De e super fain... buna idee cu ungaria... poti sa incerci linistita acolo ca s-ar putea sa gasesti...
Mult succes in cautari...

adriana_m
22.04.2007, 10:13:51
Pe mine ma cam streseaza faza cu rezervatul suportului de tort de pe acum:gen_20: . Tinand cont ca vreau un suport cu brate ma gandesc sa nu rezerv unul cu prea multe sau cu prea putine, dar trebuie sa-l rezerv ca de... este posibil ca pe nunta sa fie tortul dar nu si suportul. Pot estima numarul de invitati dar nu se stie ce surprize ne rezerva viitorul. Ma tot gandesc de ce cofetariile nu se doteaza cu un numar mai mare de suporturi...

bell_miru
23.04.2007, 14:05:01
buna...
Si eu m-am gandit la chestia asta... am vazut pe internet... la urmatoarea adresa o gramada de chesti legate de nunta pe care le poti comanda... nu cred ca ar fi o problema sa comanzi de acolo www.eweddingcake.com/ (http://www.eweddingcake.com/) nu cred ca e o avere... am zis ca o sa incerc si eu...
Problema mea in ultima perioada sunt invitatiile... ce credeti ca mi-am ales un model care cica nu se mai fabrica... si acuma trebe sa astept noile cataloage pentru a-mi alege alt model... incep sa fiu stresata ca nu mai e mult timp pana la nunta si ar cam trebui sa impart invitaiile....
sper sa se rezolve totul ok ....
va pup

Ramo
Unde ai vrut sa iti comanzi invitatiile? Eu le-am comandat la Escada....au multe cataloage. Daca acolo unde ti le-ai comandat tu nu mai au acel model, sa stii ca nici unde altundeva nu o sa le mai gasesti...

buibasr
23.04.2007, 16:06:27
Unde ai vrut sa iti comanzi invitatiile? Eu le-am comandat la Escada....au multe cataloage. Daca acolo unde ti le-ai comandat tu nu mai au acel model, sa stii ca nici unde altundeva nu o sa le mai gasesti...

Asa rau imi pare ca nu mai sunt ca chiar imi placeu... si sti cum e cand ti se pune pata... eu una asa sunt cand ma incapatanez pe ceva greu mi iese din cap... dar sa speram ca o sa imi gasesc alt model... astazi merg sa imi aleg un nou model...
sper sa gasesc ceva sa imi placa...

happyday
23.04.2007, 18:14:37
Va trimit cateva imagini cu edificii in Arad unde se desfasoara oficieri civile-religioase si mese festive. Va doresc o nunta ca-n povesti !

happyday
24.04.2007, 18:30:25
Va trimit cateva imagini cu cladiri si biserici din jud.Arad unde se desfasoara oficieri civile-religioase. Va doresc o nunta ca-n povesti !

happyday
24.04.2007, 19:01:13
Va trimit cateva imagini cu biserici din jud.Arad unde se desfasoara oficieri religioase. Va doresc o nunta ca-n povesti

mili_tzutzu
25.04.2007, 11:31:07
Foarte dragutze pozele! cand ma uit la ele parca nici nu ar fi facute in Arad.Foarte reusite, iar cladirile arata deosebit in poze.=D>

mili_tzutzu
25.04.2007, 12:10:33
ce mai ziceti miresici de arad? n-am mai intrat cam de multisor pe aici.cum stati cu pregatitile? eu mai am prajiturile si tortul, costumul mirelui si programarile pe la coafor,cosmetica etc. Stie cineva un salon de manichiura tare de tot? Oare mai obtin vreo programare sau e plin cam peste tot????????:-\

mili_tzutzu
25.04.2007, 12:12:33
:-ssi inca ceva .de ce nu se mai pot vedea mesajele anterioare?(sa apara pag jos ma refer si sa poti vedea sb discutate)

Kaela
25.04.2007, 14:33:04
pai restu sunt la Miresici de arad....:))

bell_miru
25.04.2007, 15:27:00
Asa rau imi pare ca nu mai sunt ca chiar imi placeu... si sti cum e cand ti se pune pata... eu una asa sunt cand ma incapatanez pe ceva greu mi iese din cap... dar sa speram ca o sa imi gasesc alt model... astazi merg sa imi aleg un nou model...
sper sa gasesc ceva sa imi placa...
Nu ne-ai mai spus daca ai gasit ceva care sa iti placa...

bell_miru
25.04.2007, 15:30:15
Poti sa incerci si la Paradox si la Escada ca au preturi mai normale ....incercarea moarte n-are...Inca nu ai vorbit cu nici o firma sau nu ai gasit nimic pe placul tau? 1.5 euro pe scaun mi se pare cam mult...Si sfesnicele alea oare sunt cu flori sau doar se inchiriaza cu 10 euro?

buibasr
25.04.2007, 15:57:32
Nu ne-ai mai spus daca ai gasit ceva care sa iti placa...

Da am gasit ... in sfarsit sunt linistita si din punctul asta de vedere... am atasat poza invitatiei... mi-a placut mult ... ce parere aveti :)37168

bell_miru
25.04.2007, 16:12:10
Da am gasit ... in sfarsit sunt linistita si din punctul asta de vedere... am atasat poza invitatiei... mi-a placut mult ... ce parere aveti :)37168
E de la TBZ? De unde ai luat-o si cu cat?

buibasr
25.04.2007, 16:23:06
E de la TBZ? De unde ai luat-o si cu cat?

Firma care imi face aranjamentul sali imi face si comanda si inscriptionarea la invitatii si a intrat tot in pretul de decorare a salii... dar cred ca costa 2.3 Ron... cam asa ceva... ii faina?:-p

bell_miru
26.04.2007, 13:58:11
Firma care imi face aranjamentul sali imi face si comanda si inscriptionarea la invitatii si a intrat tot in pretul de decorare a salii... dar cred ca costa 2.3 Ron... cam asa ceva... ii faina?:-p
e tare finuta si draguta :)

hbiutza
26.04.2007, 17:40:55
este tare draguta si finuta. sa stii ca initial am vrut si eu sa-mi comand aceasta invitatie dar finii mai au avut tot ceva de genu si at am ales altceva ca sa nu se asemene deloc cu a lor. pana la urma cine iti aranjaza sala si la ce pret ai ajuns cu toate aranjamentele? pupici
p.s. eu inca nu am gasit nici o firma care sa imi convina si pretul si ceea ce fac, plus ca eu nu vreau sa imi aranjez toata sala ci doar masa noastra si inca niste chestii de efect si nimeni nu vrea sa ma inteleaga, toti insista sa fac si celelalte mese si scaune. cam nasol nu?:-L :[email protected]

bell_miru
27.04.2007, 10:45:38
este tare draguta si finuta. sa stii ca initial am vrut si eu sa-mi comand aceasta invitatie dar finii mai au avut tot ceva de genu si at am ales altceva ca sa nu se asemene deloc cu a lor. pana la urma cine iti aranjaza sala si la ce pret ai ajuns cu toate aranjamentele? pupici
p.s. eu inca nu am gasit nici o firma care sa imi convina si pretul si ceea ce fac, plus ca eu nu vreau sa imi aranjez toata sala ci doar masa noastra si inca niste chestii de efect si nimeni nu vrea sa ma inteleaga, toti insista sa fac si celelalte mese si scaune. cam nasol nu?:-L :[email protected]
La Paradox ai incercat? Si la Escada sa te duci, ca eu am avut o prietena care si-a facut anul trecut cu cei de la Escada si i-au facut tot asa, doar masa lor, benzile alea pe mesele invitatiilor si niste lumanarele.

hbiutza
27.04.2007, 15:50:40
La Paradox ai incercat? Si la Escada sa te duci, ca eu am avut o prietena care si-a facut anul trecut cu cei de la Escada si i-au facut tot asa, doar masa lor, benzile alea pe mesele invitatiilor si niste lumanarele.
de escada inca nu am auzit dar spune-mi unde au sediul firmei si o sa merg sa ma interesez. apropo nu stii cam care ar fii preturile? tu cu cine iti faci? pupici>:D<

bell_miru
27.04.2007, 20:59:34
de escada inca nu am auzit dar spune-mi unde au sediul firmei si o sa merg sa ma interesez. apropo nu stii cam care ar fii preturile? tu cu cine iti faci? pupici>:D<
Eu mai mult ca sigur ca o sa fac cu ei. Au preturi bune fata de ceilalati. Merita sa incerci. Sunt pe Lucian Blaga mai spre capat...pe stanga cum vii de la teatru.

happyday
27.04.2007, 22:35:36
Stiu ca E.E. din N. aranjeaza doar masa mirilor
Un restaurant ca lumea are scaune aratoase si fara sa fie acoperite cu ...
Casa de piatra !

happyday
27.04.2007, 23:29:53
Poeme du mariage - a fost mireasa in 2006 - in Arad, ( in imaginea cu primarie alti miri ).

hbiutza
29.04.2007, 11:47:59
Eu mai mult ca sigur ca o sa fac cu ei. Au preturi bune fata de ceilalati. Merita sa incerci. Sunt pe Lucian Blaga mai spre capat...pe stanga cum vii de la teatru.
mersi mult de ajutor! sapt asta o sa ma duc sa vad si acolo ce preturi au. mersi ;-) :-?

hbiutza
29.04.2007, 11:50:13
Poeme du mariage - a fost mireasa in 2006 - in Arad, ( in imaginea cu primarie alti miri ).
da am vb deja cu ea si desi zice ca are preturi promotionale face mai scump ca si dalisis, pt o sala de 150 pers unde nu imbraca scaunele ci doar masa mirilor si celelate mese 1000 euro. e enorm, la dalisis o sala aranjata cu totul e la 19 mil.mersi oricum =P~

bell_miru
02.05.2007, 16:17:01
Gata...am semnat contractul pentru decor, invitatii, flori. Sunt foarte fericita ca le-am rezolvat pe toate intr-un singur loc. Si pretul este foarte bun, parerea mea: 1700 eur aproximativ. In alta parte mi-a iesit 2000 si ceva. asa ca.....<:-P

hbiutza
03.05.2007, 10:14:47
Gata...am semnat contractul pentru decor, invitatii, flori. Sunt foarte fericita ca le-am rezolvat pe toate intr-un singur loc. Si pretul este foarte bun, parerea mea: 1700 eur aproximativ. In alta parte mi-a iesit 2000 si ceva. asa ca.....<:-P
aproximativ cate persoane ai?:-\

buibasr
03.05.2007, 10:15:11

Unde o sa ai nunta? cu cine ai rezolvat pana la urma?
Si ce intra in suma asta?

hbiutza
03.05.2007, 10:17:13
Stiu ca Edit-Ester din Nadlac aranjeaza doar masa mirilor, si lucreaza f. frumos, pretul este cum e lucrul. Incearca sa iei legatura cu ea.
Un restaurant ca lumea are scaune aratoase si fara sa fie acoperite cu ...
Casa de piatra !
nu ai un numar de telefon de la Ester-Edit? a mai auzit cineva despre ele? cum as putea sa ajung sa le cunosc? mersi anticipat :> #-o

bell_miru
03.05.2007, 11:04:44
Am atasat invitatia pe care am ales-o si stilul de vaza in care mi-am dorit aranjamentele de flori. Voi avea trandafiri, in schimb. Nunta va fi pe mov cu alb, si lumanari argintii. Imi place tare mult combinatzia asta.
Voi avea 200 de persoane. In pret intra tot ce tine de invitatii, decor, flori:
- huse, mese, voal pe tavan, intrare, masa pt. tort si pt. sampanie, paharele noastre si ale nasilor
- cosulete, perinita pt.verighete, carduri de asezare, casutza pt.dar
- lumanari pe mese pe oglinda (30), printre aranjamentele in vaze (care sunt din trandafiri 15 vaze)
- buchet de mireasa, lumanari pt.nasi,aranjament pe masina, flori pt. piept, buchetele in biserica cu voal intre ele.

Oricum, ma mai pot razgandi in legatura cu unele detalii, nu este totul batut in cuie odata semnat contractul. mai ales ca inca nu m-am hotarat asupra salii. asa ca probabil se vor mai schimba unele lucruri din decor, in momentul in care ma hotarasc asupra salii. Asta mi-a placut acolo, ca pot sa spun ce mi-as dori si fetele au facut tot ce au putut sa ma multumeasca. Iti dau idei, te ajuta sa iti imaginezi aspectul final. Am semnat asa repede pt. ca nu vreau sa raman pe dinafara. Chiar sunt ocupate. Din ce am mai auzit, ele nu iau mai mult de 5 nunti pe saptamana, ca sa le poata face perfect pe toate.

Va mai tzin la curent....:D ;))

buibasr
03.05.2007, 11:45:25
Am atasat invitatia pe care am ales-o si stilul de vaza in care mi-am dorit aranjamentele de flori. Voi avea trandafiri, in schimb. Nunta va fi pe mov cu alb, si lumanari argintii. Imi place tare mult combinatzia asta.
Voi avea 200 de persoane. In pret intra tot ce tine de invitatii, decor, flori:
- huse, mese, voal pe tavan, intrare, masa pt. tort si pt. sampanie, paharele noastre si ale nasilor
- cosulete, perinita pt.verighete, carduri de asezare, casutza pt.dar
- lumanari pe mese pe oglinda (30), printre aranjamentele in vaze (care sunt din trandafiri 15 vaze)
- buchet de mireasa, lumanari pt.nasi,aranjament pe masina, flori pt. piept, buchetele in biserica cu voal intre ele.

Oricum, ma mai pot razgandi in legatura cu unele detalii, nu este totul batut in cuie odata semnat contractul. mai ales ca inca nu m-am hotarat asupra salii. asa ca probabil se vor mai schimba unele lucruri din decor, in momentul in care ma hotarasc asupra salii. Asta mi-a placut acolo, ca pot sa spun ce mi-as dori si fetele au facut tot ce au putut sa ma multumeasca. Iti dau idei, te ajuta sa iti imaginezi aspectul final. Am semnat asa repede pt. ca nu vreau sa raman pe dinafara. Chiar sunt ocupate. Din ce am mai auzit, ele nu iau mai mult de 5 nunti pe saptamana, ca sa le poata face perfect pe toate.

Va mai tzin la curent....:D ;))

Super fain.... cam ceva ge genu va fi si la mine... si invitatia e asemanatoare... doar ca la mine culorile sunt alb si bordo... :)
iti atasez invitatia sa o vezi...
39743

bell_miru
03.05.2007, 14:11:20
tu cu cine faci? ce culori folosesti? oare voi gasi servetzele mov sau argintii?

buibasr
03.05.2007, 16:25:28
tu cu cine faci? ce culori folosesti? oare voi gasi servetzele mov sau argintii?

Eu imi aranjez sala cu firma ART & PARTY BALLOONS. Culorile pe care le voi folosi sunt alb si bordo... sunt sigura ca vei gasi sunt speciale dar firmele de aranjat au surse sigure... asa ca nu iti mai face ganduri... eu am inceput sa ma calmez si ma gandesc ca cum va fi va fi...
As vrea si eu sa iasa perfect, dar sti cum e se zice ca la fiecare nunta trebe sa se intamlpe ceva... nu? :) sa speram ca nu si la nuntile noastre :)
hai ca am glumit...

Jelsa
04.05.2007, 10:04:46
Am cam lispsit de pe forum.....dar cu invitatiile astea. ...suntem tot pe drumuri, dar mai un pic si terminam de impartit#:-S.
Am ajuns si la capitolul costum barbatesc....Unde ati vazut in Arad costume dragute??
:-SS asa de repede trece timpul asta.......
Va :*

bell_miru
04.05.2007, 10:14:17
Ai incercat la Mister's? sau la Alb si Negru?

mili_tzutzu
04.05.2007, 10:57:01
si noi am ajuns la capitolul costum de mire si sandalutze miresica,am fost la firmele mentionate mai sus, foarte dragute costumele, dar si pretul e pe masura, asa ca mai cautam.Pantofii sau sandalutzele vreau sa fie foarte joase, aproape fara toc si tot ce am gasit frumos sunt inalte tare.Mai stiti ceva firme, in afara de cele de pe centru? Daca nu gasesc cred ca voi merge la Tm sa vad ce gasesc si pe acolo.

Jelsa
04.05.2007, 12:45:57
si noi am ajuns la capitolul costum de mire si sandalutze miresica,am fost la firmele mentionate mai sus, foarte dragute costumele, dar si pretul e pe masura, asa ca mai cautam.Pantofii sau sandalutzele vreau sa fie foarte joase, aproape fara toc si tot ce am gasit frumos sunt inalte tare.Mai stiti ceva firme, in afara de cele de pe centru? Daca nu gasesc cred ca voi merge la Tm sa vad ce gasesc si pe acolo.

Eu mi-am cumparat pantofi albi, deschisi in spate cu toc de 5 ( erau si mai josi) din magazinul acela de pantofi din spatele teatrului pe dreapta cum mergi dinspre centru, la pret acceptabil.

Jelsa
04.05.2007, 12:49:30
Ai incercat la Mister's? sau la Alb si Negru?

La Mister's am vazut ceva pe negru cu dungi, dar acuma nu mai vrea costum negru.....:D , iar cele de la Alb si Negru sunt piperate ....:) .
In Micalaca nu este ceva magazin in zona Voinicilor.....doar am auzit ca mai demult era ceva cu costume.....stiti ceva?

bell_miru
04.05.2007, 13:17:51
Nu am auzit de ala din Micalaca. La Chic ai incercat? Noi inca nu am inceput sa cautam....

hbiutza
04.05.2007, 14:03:56
fetelor, mirele meu si-a luat costumul de la alb si negru, dar este super. Materialul este de calitate superioara si sta super. Intr-adevar a costat 15 mil cu tot trusoul adica inclusiv camasa, lavaliara si vesta. e super si isi merita toti banii! merita sa aveti incredere si sa cumparati! pupici;)) >:D<

buibasr
08.05.2007, 09:01:41
Buna Fetelor,
am o rugaminte la voi. Vreau sa va intreb daca ati vazut prin magazinele din arad cu rochi de mireasa un voal ca si in imaginea atasata.
E voal din ala pe jnur... care se trage si devine asa bufant... as fi tare recunoscatoare daca ati putea sa ma indrumati undeva....
Va pup...40513

mili_tzutzu
08.05.2007, 10:19:08
Eu mi-am cumparat pantofi albi, deschisi in spate cu toc de 5 ( erau si mai josi) din magazinul acela de pantofi din spatele teatrului pe dreapta cum mergi dinspre centru, la pret acceptabil. Mersi tare mult! Am cam fost la toate magazinele din Arad , dar de ala am uitat .Merg zilele astea sa vad.

hbiutza
08.05.2007, 10:26:56
Buna Fetelor,
am o rugaminte la voi. Vreau sa va intreb daca ati vazut prin magazinele din arad cu rochi de mireasa un voal ca si in imaginea atasata.
E voal din ala pe jnur... care se trage si devine asa bufant... as fi tare recunoscatoare daca ati putea sa ma indrumati undeva....
Va pup...40513
adevarul e ca n-am vazut niciunde asa un voal. Este superb! daca nu gasesti la noi incearca in Timisoara, acolo s-ar putea sa gasesti. Si inca o chestie: daca ai avea o croitoreasa buna ti l-ar putea face ea, tul alb cred ca se gaseste si ti-l poti face cat de bufant vrei tu, plus ca acolo pe margine iti poti coase tu perlute sau ceva. \:D/

buibasr
08.05.2007, 10:32:44
adevarul e ca n-am vazut niciunde asa un voal. Este superb! daca nu gasesti la noi incearca in Timisoara, acolo s-ar putea sa gasesti. Si inca o chestie: daca ai avea o croitoreasa buna ti l-ar putea face ea, tul alb cred ca se gaseste si ti-l poti face cat de bufant vrei tu, plus ca acolo pe margine iti poti coase tu perlute sau ceva. \:D/

Mersi mult de tot.... o sa incerc cred ca la Timi... chiar mi-as dori asa ceva... ca de croitoreasa nu prea am... dar cred ca merita sa incerc...
buna ideea mersi mult de tot....

hbiutza
08.05.2007, 11:05:24
Mersi mult de tot.... o sa incerc cred ca la Timi... chiar mi-as dori asa ceva... ca de croitoreasa nu prea am... dar cred ca merita sa incerc...
buna ideea mersi mult de tot....
n-ai pt ce, a fost doar o idee.Doar de aceea suntem aici, sa ne ajutam reciproc <:-P :*

happyday
11.05.2007, 23:47:25
"Sincer eu daca as fi o fire mai nonconformista as purta o palarie mare si chic, ..."

happyday
12.05.2007, 00:02:49
"Sincer eu daca as fi o fire mai nonconformista as purta o palarie mare si chic, ..."
Evelin purta palarie - prima mireasa in martie 2007
-------------------------------------------------
Casa de piatra pentru Anca si Viorel !
Sa fie intrun ceas bun !
---------------------------------------------

happyday
12.05.2007, 00:16:56
Agi & Florin,
Casa de piatra
si
La multi ani !

bell_miru
15.05.2007, 15:07:52
Ce mai faceti miresicilor? Ce ati mai intreprins?
Am inceput sa imi caut rochie, dar cu temperaturile astea.....nu mai am chef de plimbari.Asa ca, navighez ;;)
Eu inca nu mi-am tiparit invitatiile. Mai am timp....Aveti vreun text mai interesant? La Escada, de unde mi-am cumparat invitatiile, mi s-a spus ca pot sa vin eu cu textul, sau sa il compunem impreuna acolo, daca nu imi place ce au ei.
As vrea ceva deosebit, ce nu a mai avut nimeni.....
Astept idei....

o:-)

adriana_m
19.05.2007, 18:21:30
S-a asternut linistea pe Arad. Suntem toate ca niste furnicute harnice in pregatirea nuntii. Eu nu am fost prea harnica...:-< am schimbat textul pentru invitatie si l-a trimis la Cluj, am facut comanda pentru prajituri, am terminat cu lectiile de catehism la catolici si am reusit sa ma duc dupa certificatul de botez si libera stare necesar la cununia religioasa. Nu mi-am cumparat inca bautura ca am auzit ca s-ar deschide shopurile cu statele care nu sunt in U.E.
Astept vesti despre ce ati mai facut>:D<
Atasez noul text;))

A fost dragoste la prima vedere...

A fost un vis împlinit...
Acum pornim împreună pe același drum.

Familiile ..............
vă invită cu bucurie la căsătoria copiilor lor

SZILARD și ADRIANA
în data de 22 septembrie 2007.
Căsătoria se va oficia la Casa de Căsătorii Arad ora ..., iar ceremonia religioasă va avea loc la ora ....la Catedrala Romano-Catolică.
Evenimentul va fi sărbătorit la
Restaurantul “Perla”, începând cu orele ...

Ne vor fi aproape nașii:

……………………………
Vă așteptăm cu drag!

hbiutza
20.05.2007, 21:32:17
intr-adevar s-a asternut linistea pe topicul nostru! eu una nu prea mai am multe de facut ca am cam inceput de demult cu pregatirile.Invitatiile sunt gata demult si am mai si dat din ele, prajiturile sunt comandate demult, bautura la fel, chiar si florile le-am "arvunit";)) . Asa ca nu mai am nimic de facut decat sa astept marele eveniment, si atat de greu trece timpul..........:-< si eu mai am inca o sesiune de suportat si abea apoi ma voi putea bucura de "febra" nuntii mele.Va pup si astept sa povestiti despre ce mai aveti voi de facut.:*

Jelsa
24.05.2007, 16:03:38
Fetelor sunteti plecate in vacanta??
Eu sunt bine-mersi, ma cam pregatesc.....ca acusi e ziua.....si mai tb cumparate unele chestii, dar in rest ok.
Cu emotiile stau bine.....dar sunt sigura ca am sa fiu asa de emotionata, mai ales la biserica ( si daca o mai vad si pe mami lacrimand, atata imi va trebui si mie....) abia astept sa vina ziua de 9, dar stiu ca asa repede va trece...
V-am pupat, mai intru eu si va mai scriu cum a fost....spor la pregatiri

hbiutza
24.05.2007, 23:01:51
Eu sunt bine-mersi, ma cam pregatesc.....ca acusi e ziua.....si mai tb cumparate unele chestii, dar in rest ok.
Cu emotiile stau bine.....dar sunt sigura ca am sa fiu asa de emotionata, mai ales la biserica ( si daca o mai vad si pe mami lacrimand, atata imi va trebui si mie....) abia astept sa vina ziua de 9, dar stiu ca asa repede va trece...
uauuu!!!! ce fain de tine!!!!!!!! as vrea sa fiu in pielea ta acum, sa mai am si eu 2 sapt pana la nunta, dar la mine mai sunt 3 luni de asteptat pana la marea zi.............abea astept evenimentul! Jelsa,eu iti doresc spor la pregatiri pe ultima suta de metrii, si sa te gandesti ca in ziua aceea vei fi cea mai frumoasa, admirata, iubita si IMPORTANTA femeie. te pup!>:D< >:D<

adriana_m
24.05.2007, 23:53:49

As vrea eu sa fiu plecata in vacanta...dar mai trebuie sa astept putintel;-) Am observat ca te casatoresti in aceeasi data cu cea mai buna prietena a mea, diferenta este ca ea are nunta in Timisoara:) .Asteptam poze, sfaturi, detalii despre cum a fost nunta ta>:D<
Iti doresc sa ai o nunta superba si totul sa iti iasa asa cum iti doresti.\:D/
Am o curiozitate care ma roade: impodobesti intr-un fel catedrala? macar e voie?:-? :-\
te pusic

buibasr
25.05.2007, 10:07:35

Si eu as vrea sa fiu in locul tau... abea astept sa treaca totul o data... pe mine una sincer faza asta cu impartiul invitatiilor m-a terminat...
Sa mergi pe la fiecare sa ii suni sa iti confirme sa fie sigura ca iti vin...
apropo cum stai cu confirmarea participarii...
Bine de tine ca scapi... :) unde mergi in luna de miere... eu sunt la faza de cautat sejururi... as vrea Turcia sau Tunisia... sper sa gasesc ceva...

Anastacia
28.05.2007, 15:52:19
Fetelor toata lumea isi da intalnire in Timisoara,Bucuresti,etc,dar miresici de Arad nu sunt,eu sunt singura?Noi nu ne dam intalnire?:(

Anastacia
28.05.2007, 16:01:16
Eu cautam miresici din Arad,am crezut ca nu sunt.Dar am cautat mai bine si am vazut ca suntem cateva...cam rarut.Chiar ca sunt plecate feletele in vacanta!Noi nu ne putem intalni,doar fetele din Timisoara ?!!?

c_s
28.05.2007, 20:13:30
daca intri pe Arad sigura gasesti!:* si spor la pregatiri!

Jelsa
29.05.2007, 11:54:48
Si eu as vrea sa fiu in locul tau... abea astept sa treaca totul o data... pe mine una sincer faza asta cu impartiul invitatiilor m-a terminat...
Sa mergi pe la fiecare sa ii suni sa iti confirme sa fie sigura ca iti vin...
apropo cum stai cu confirmarea participarii...
Bine de tine ca scapi... :) unde mergi in luna de miere... eu sunt la faza de cautat sejururi... as vrea Turcia sau Tunisia... sper sa gasesc ceva...

si eu am disperat la faza cu invitatiile....#-o , cu confirmarile stau bine, cam din 120de invitati, vom fi de toti la nunta putin peste 100, eu zic bine, nu?
Cu plecatul e o mica problema......am de dat un examen destul de important pe 30 iunie, dar am spus ca o saptamana oricum plecam....destinatatia finala va fi (aproape sigur )Corfu...abia astept...
V-am :* si putintica rabdare fetelor ca sa zboara timpul asta......

Jelsa
29.05.2007, 11:59:54
As vrea eu sa fiu plecata in vacanta...dar mai trebuie sa astept putintel;-) Am observat ca te casatoresti in aceeasi data cu cea mai buna prietena a mea, diferenta este ca ea are nunta in Timisoara:) .Asteptam poze, sfaturi, detalii despre cum a fost nunta ta>:D<
Iti doresc sa ai o nunta superba si totul sa iti iasa asa cum iti doresti.\:D/
Am o curiozitate care ma roade: impodobesti intr-un fel catedrala? macar e voie?:-? :-\
te pusic

Sigur voi reveni dupa eveniment pe aici,....ca stiti cum e prima data nu prea stii ce si cum sa faci, dupa acea le stim pe toate , ca din greseli invatam nu? Curiozitatea ta va ramane deoarece eu nu la catedrala fac cununia religioasa, ci la o biserica catolica din Vlaicu...:-p dar pot sa-ti spun ca cel putin unde fac eu, se impodobeste biserica, si .....spunea parintele ca daca vrem ceva anume numai sa spunem....ca doar odata ne casatorim.....

Jelsa
29.05.2007, 12:01:49
va multumesc de urari....cateodata cand ma gandesc sa sambata viitoare.....parca ma trec fiorii, .........dar abia astept, si stiu ca toate vom fi cele mai frumoase in ziua cea mare......>:D<

buibasr
29.05.2007, 13:27:38
va multumesc de urari....cateodata cand ma gandesc sa sambata viitoare.....parca ma trec fiorii, .........dar abia astept, si stiu ca toate vom fi cele mai frumoase in ziua cea mare......>:D<

Asa e gandeste pozitiv... trebe sa te simti bine si sa nu lasi nimic sa te supere, vei fi cea mai frumoasa si totul va iesi bine.... sa ne povestesti dupa cum a fost si sa nu uiti de noi.....
Casa de piatra de pe acuma si La multi ani! fruntea sus si nu uita nimic nu te poate supara in ziua magica :)

adriana_m
29.05.2007, 21:10:05
Sigur voi reveni dupa eveniment pe aici,....ca stiti cum e prima data nu prea stii ce si cum sa faci, dupa acea le stim pe toate , ca din greseli invatam nu? Curiozitatea ta va ramane deoarece eu nu la catedrala fac cununia religioasa, ci la o biserica catolica din Vlaicu...:-p dar pot sa-ti spun ca cel putin unde fac eu, se impodobeste biserica, si .....spunea parintele ca daca vrem ceva anume numai sa spunem....ca doar odata ne casatorim.....

Si totusi indirect mi-ai raspuns la intrebare:-p .Daca in Vlaicu se impodobeste sigur se impodobeste si la catedrala mare;)) . Daca nu ma insel esti prima de pe forum(activa) care se casatoreste dintre noi. Deci tu esti purtatoarea "stindardului".Toata fericirea din lume!

adriana_m
29.05.2007, 21:18:48
Eu cautam miresici din Arad,am crezut ca nu sunt.Dar am cautat mai bine si am vazut ca suntem cateva...cam rarut.Chiar ca sunt plecate feletele in vacanta!Noi nu ne putem intalni,doar fetele din Timisoara ?!!?

Fetele din Timi sunt mai guralive;)) fata de noi. Dar daca e ceva rost de o intalnire eu nu zic nu...:grouphug:

Anastacia
30.05.2007, 08:02:37
Pai eu zic sa initiem o iesire pe strand dk tot a venit caldura!Sa facem apel la fetele din Arad si sa organizam o iesire ca la carte !Ce ziceti miresicilor,va aventurati?;))

buibasr
30.05.2007, 11:04:08
Fetele din Timi sunt mai guralive;)) fata de noi. Dar daca e ceva rost de o intalnire eu nu zic nu...:grouphug:

Da ai dreptate noi nu prea comunicam.... am o veste noua mi-am gasit voiaj de nunta... in Turcia Antalia... la un super hotel... sunt tare tare fericita si abea astept sa plecam....
Va trimit linkul hotelului sa vedeti.... e chiar bun pentru o luna de miere...
http://www.concordehotel.com.tr/ (http://www.concordehotel.com.tr/) ...
Cat despre intalnire nici eu nu zic nu..... :D

Anastacia
30.05.2007, 15:55:21
Da ai dreptate noi nu prea comunicam.... am o veste noua mi-am gasit voiaj de nunta... in Turcia Antalia... la un super hotel... sunt tare tare fericita si abea astept sa plecam....
Va trimit linkul hotelului sa vedeti.... e chiar bun pentru o luna de miere...
http://www.concordehotel.com.tr/ (http://www.concordehotel.com.tr/) ...
Cat despre intalnire nici eu nu zic nu..... :D
Eu merg in luna de miere in Spania la finii nostri,deci Antalia la anul:D ,dar oricum mersi de pont!

hbiutza
31.05.2007, 10:33:47
nici eu nu zic nu unei intalniri intre noi miresicile. organizati fetelor ca vin si eu. pupici.=D> \:D/

Kaela
31.05.2007, 22:21:14
salutari de la o fosta aradeanca, shi in acelashi timp de la comunitatea din Timi.... intotdeauna intru sa citesc shi ce e mai nou pe la arad. mai ales ca adriana_m mi-e asa de draga....

buibasr
05.06.2007, 13:53:29
Buna fetelor,

Ce se mai aude de intalnire....? a luat cine initiativa de a organiza ceva sau?
Cum mai stati cu aranjamentele... eu abea astept sa vina o data... si sa ma vad in luna de miere... soare, mare si plaja... :)
Va pup pe toate......

hbiutza
05.06.2007, 21:52:01
Buna fetelor,

Ce se mai aude de intalnire....? a luat cine initiativa de a organiza ceva sau?
Cum mai stati cu aranjamentele... eu abea astept sa vina o data... si sa ma vad in luna de miere... soare, mare si plaja... :)
Va pup pe toate......
pana la urma unde mergeti? si eu abea astept nunta si mai ales voiajul. nu s-a mai auzit nimic de intalnire, probabil si pt ca e perioada exam si mai suntem si studente printre noi. tu cum stai cu aranjamentele? eu sunt in febra exam si mi-e foarte greu sa ma concentrez la ele. apropo nu prea suntem guralive.............pe alte topicuri din alte orase se vb mulllllllllt mai mult

buibasr
06.06.2007, 09:55:49
pana la urma unde mergeti? si eu abea astept nunta si mai ales voiajul. nu s-a mai auzit nimic de intalnire, probabil si pt ca e perioada exam si mai suntem si studente printre noi. tu cum stai cu aranjamentele? eu sunt in febra exam si mi-e foarte greu sa ma concentrez la ele. apropo nu prea suntem guralive.............pe alte topicuri din alte orase se vb mulllllllllt mai mult

Pai ne-am hotarat la Turcia, Antalia.... sper sa fie fain... e un hotel de 5 stele cu ultra all inclusive... noi ne-am gandit ca o sa avem nevoie de liniste si relaxare de aia am ales un hotel cu tot confortul...
cu aranjamentele stau destul de bine... chiar imi faceam bugetul pentru ultima saptamana cu toate cheltuielile ce mai sunt atunic, inclusiv cuafor si alte chesti de genu... mai am sa cumpar bauturile alcoolice anume wisky si lichior si fructele care vor fi luate in ultima saptamana...
Cate examene mai ai? las ca trec ele si totul va fi ok....

buibasr
06.06.2007, 09:58:35
Apropo fetele nu stiti cat costa taxele de inscriere la primarie pentru cununia civila, analize si taxe ce sunt?
V-am zis ca sunt la faza de buget ultima saptamana :-p

adriana_m
06.06.2007, 13:24:14
Taxa pentru cununia civila e pana la 100 ron(asa mai tin minte)iar la analize depinde unde ti le faci, iar medicul meu de familie ia 20 ron pentru certificatul prenuptial.Jelsa ar putea sa ne dea mai multe informatii ca saptamana asta e ziua cea mare\:D/, dar sigur e ocupata cu ultimile pregatiri.
Cat despre intalnire, cam pana in 15 sunt super ocupata si nu prea am timp.

adriana_m
06.06.2007, 13:27:26
Pai ne-am hotarat la Turcia, Antalia.... sper sa fie fain... e un hotel de 5 stele cu ultra all inclusive... noi ne-am gandit ca o sa avem nevoie de liniste si relaxare de aia am ales un hotel cu tot confortul...
cu aranjamentele stau destul de bine... chiar imi faceam bugetul pentru ultima saptamana cu toate cheltuielile ce mai sunt atunic, inclusiv cuafor si alte chesti de genu... mai am sa cumpar bauturile alcoolice anume wisky si lichior si fructele care vor fi luate in ultima saptamana...
Cate examene mai ai? las ca trec ele si totul va fi ok....

Spune-mi te rog cu ce agentie te duci? Eu sunt stresata cu luna asta de miere, pentru ca va fi doar in octombrie si cele mai multe agentii nu au oferte decat pana in luna septembrie:( .Poate apar prin august, dar vreau undeva unde este cald si se poate face plaja si in octombrie.
Mersic:*

buibasr
06.06.2007, 15:48:09
Spune-mi te rog cu ce agentie te duci? Eu sunt stresata cu luna asta de miere, pentru ca va fi doar in octombrie si cele mai multe agentii nu au oferte decat pana in luna septembrie:( .Poate apar prin august, dar vreau undeva unde este cald si se poate face plaja si in octombrie.
Mersic:*

Eu merg cu Euro Travel, am fost la ei mi-a placut cum m-au abordat si cum mi-au explicat... initial am vrut 10 zile dar era prea scump asa ca ne-am hotarat la 8 nopti... ne-au recomandat hotelul asta si inca unu Titanic... amandoua de 5 stele super faine... eu zic sa incerci si la ei sa vezi... stiu e o adevarata nebunie cu ofertele astea... daca iti poti imagina ca nici acuma nu au aprut ofertele speciale pentru iulie si suntem in iunie... noi nu am mai avut rabdare si ne-am rezervat... deoarece cum apar si dispar... sti ce vreau sa iti zic... sunt alti favorizati care primesc ofertele speciale... :) si riscam sa ramanem fara... problema nu e la locuri in hotel ci la biletele de avion care au un nr limitat... la noi a fost si un pic problema dat fiin faptul ca e iulie cam plin sezon...

Kaela
06.06.2007, 21:45:16
Taxa pentru cununia civila e pana la 100 ron(asa mai tin minte)iar la analize depinde unde ti le faci, iar medicul meu de familie ia 20 ron pentru certificatul prenuptial.Jelsa ar putea sa ne dea mai multe informatii ca saptamana asta e ziua cea mare\:D/, dar sigur e ocupata cu ultimile pregatiri.
Cat despre intalnire, cam pana in 15 sunt super ocupata si nu prea am timp.
fetelor, la arad se percep taxe pentru cununia civila??????????? noi n-am platit nika, inca primim cei 200 euro....

Kaela
06.06.2007, 21:46:37
adriana mama, sper sa nu te sperii de mine sambata. shi daca arat ca ceapa sa spui ca sunt cea mai cea....

Anastacia
07.06.2007, 08:28:42
adriana mama, sper sa nu te sperii de mine sambata. shi daca arat ca ceapa sa spui ca sunt cea mai cea....
Sa nu ai emotii,fi calma si gandeste-te ca de sambata ai familie!Oricum vei fi cea mai faina !;-)
Despre intalnirea miresicilor de Arad cum stam ,organizam dupa 15 Iunie?Ce ziceti in 16 iunie undeva pe strandul din Arad?

hbiutza
07.06.2007, 15:09:12
Eu merg cu Euro Travel, am fost la ei mi-a placut cum m-au abordat si cum mi-au explicat... initial am vrut 10 zile dar era prea scump asa ca ne-am hotarat la 8 nopti... ne-au recomandat hotelul asta si inca unu Titanic... amandoua de 5 stele super faine... eu zic sa incerci si la ei sa vezi... stiu e o adevarata nebunie cu ofertele astea... daca iti poti imagina ca nici acuma nu au aprut ofertele speciale pentru iulie si suntem in iunie... noi nu am mai avut rabdare si ne-am rezervat... deoarece cum apar si dispar... sti ce vreau sa iti zic... sunt alti favorizati care primesc ofertele speciale... :) si riscam sa ramanem fara... problema nu e la locuri in hotel ci la biletele de avion care au un nr limitat... la noi a fost si un pic problema dat fiin faptul ca e iulie cam plin sezon...
dar spune-ne mai exact cat te-a costat? sunt tare curioasa comparativ cu egiptul, unde mergem noi. vom stai 15 zile, all inclusiv si costa cam 1700 euro. la voi cum e?:D

hbiutza
07.06.2007, 15:11:00
Sa nu ai emotii,fi calma si gandeste-te ca de sambata ai familie!Oricum vei fi cea mai faina !;-)
Despre intalnirea miresicilor de Arad cum stam ,organizam dupa 15 Iunie?Ce ziceti in 16 iunie undeva pe strandul din Arad?
eu una as prefera dupa 22 iunie ca in ziua aia am cel mai greu exam si apoi scap de orice grija. voi ce ziceti, e ok?;-)

Anastacia
07.06.2007, 15:52:06
eu una as prefera dupa 22 iunie ca in ziua aia am cel mai greu exam si apoi scap de orice grija. voi ce ziceti, e ok?;-)
Pai e super!Eu am uitat ca am de mers la nunta in 16 iunie:D !Atunci in 23 iunie ?e bine asa?

hbiutza
08.06.2007, 11:19:22
Pai e super!Eu am uitat ca am de mers la nunta in 16 iunie:D !Atunci in 23 iunie ?e bine asa?
e super ok
hai ca mai vb noi pana at, poate mai apar si alte miresici, ca vad ca acum numai noi doua am mai ramas. ar fi fain sa sim mai multe, dar si dc suntem numai noi doua nu-i problema.
fetelor pe unde umblati, cu ce va ocupati de nu intrati la palavrageala pe miresici?! :-? :-w L-) :-p

buibasr
08.06.2007, 16:24:06
dar spune-ne mai exact cat te-a costat? sunt tare curioasa comparativ cu egiptul, unde mergem noi. vom stai 15 zile, all inclusiv si costa cam 1700 euro. la voi cum e?:D

Noi stam 10 zile cu ultra all inclusive 750 euro/ pers.. cu tot inclus inclusim txa de aeroport... ne mai costa asigurarea si 10 euro taxa de viza...
am prins o reducere ca am achitat toata suma pana in 31.05.2007. am avut noroc...
Sper sa fie bine... si eu m-am gandit la Egipt dar am ales Turcia....

adriana_m
13.06.2007, 23:36:05
Fetelor, puteti sa-mi recomandati o tipa care machiaza bine,mai natural fara sa arat ca un perete varuit?:*

Anastacia
15.06.2007, 08:10:46
Fetelor, puteti sa-mi recomandati o tipa care machiaza bine,mai natural fara sa arat ca un perete varuit?:*
Stiu o tipa care are salon de cosmetica super performant ,dk vrei iti dau nr.ei de tel pe privat ,Nicoleta o cheama si te face cum vrei tu.Ii profesionista iti garantez!

adriana_m
15.06.2007, 16:11:48
Am auzit ca ar mai fi o tipa care machiaza bine: Olimpia de la Super Lady-daca nu ma insel.( pe Alecsandri).
Merci Stefania! o sa sun si la Nicoleta>:D<

hbiutza
17.06.2007, 13:56:00
Am auzit ca ar mai fi o tipa care machiaza bine: Olimpia de la Super Lady-daca nu ma insel.( pe Alecsandri).
la super lady este o tipa andi care face super fain, pe mine ea ma face si mai este una pe eminescu, la salon hangi, o cheama jeni, machiaza super si ea.pupici!

happyday
18.06.2007, 07:22:14
incercati si la salonul lui Attila, (intre str Lacului si Bul. Revolutiei),

Anastacia
18.06.2007, 08:39:19
Mi-am adus aminte cum se numeste salonul! Luxor!Eu am fost f ff incantata de tipa aia si multumita totodata!:)

happyday
19.06.2007, 14:17:39
Arad, pentru Mirii anului 2007: Numai bucurii si mult noroc !

Anastacia
20.06.2007, 08:02:50
Miresicilor,se apropie ziua intalnirii ,ne mai vedem pe 23 iunie pe strand sau o lasam pe alta data?

hbiutza
20.06.2007, 18:39:17
Miresicilor,se apropie ziua intalnirii ,ne mai vedem pe 23 iunie pe strand sau o lasam pe alta data?
se pare ca numai noi doua am mai ramas pe aici. Asteptam sa mai apara si alte miresici si apoi vedem?:-\ :*

hbiutza
20.06.2007, 18:57:54
Arad, pentru Mirii anului 2007: Numai bucurii si mult noroc !
multumim! pui poze frumoase, ca deobicei!>:D<

Anastacia
21.06.2007, 08:18:07
Da cred ca asa ar fi cel mai bine!
Mai vb pana in Sept cand am eu nunta mai putem organiza intalnirea!:))

hbiutza
21.06.2007, 14:36:38
Da cred ca asa ar fi cel mai bine!
Mai vb pana in Sept cand am eu nunta mai putem organiza intalnirea!:))
crede-ma ca si eu sunt super dezamagita ca numai noi doua am mai ramas pe aici, iar pe alte topicuri fetele se inttrec cu vorba intr-o veselie.........:[email protected] asa ca , nu stiu ce sa zic............:-w .hai ca mai asteptam putin sa vedem dc mai scriu si fetele ceva, macar scap si eu de exam, si apoi dc nu va aparea nimeni, ne vom intalni noi doua.........;-)

buibasr
21.06.2007, 15:53:41

Ceau Fetelor... si eu sunt pe aici... doar ca am fost plecata cateva zile... un update si pentru mine... deci cum ramane... ne vedem sau nu?
Chiar noi nu prea suntem pre vorbarete... cum stati... eu mai am putin dar in ultima peroada am pare numa de draci si nergi... toti vin cu tot felul de ideei stupide... :)

georgi_b
22.06.2007, 15:53:36
Hop si eu ;)) Salut la toate miresicile din Arad, de mult nu am mai scris pe aici . . . dar e o nebunie la mine la servici (ca inainte de la servici vorbeam - acuma abia daca mai am timp sa imi verific mail-ul 8-} ).
Ce se aude pe aici . . . va intalniti pe 23.06.07??? Atunci insemna ca am scris la fix, vreau sa vin si eu. Am inteles ca pe strand . . . dar unde anume . . . va rog fetelor daca ati stabilit ceva concret sa scrieti aici pe forum sa stiu si eu . . . ca eu chiar vreau sa vin sa mai vorbesc cu voi.
Noi cu pregatirile de nunta suntem ok, mai am cu florile, astept sa vina invitatiile, sa luam bauturile si costumul pt miresel si cam atat mai avem de facut . . . eu zic ca stam bine. La mine acasa e o nebunie totala, ca zugravim sa fie frumos pe nunta, si la iubi meu se zugraveste si la apartamentul unde ne mutam mai avem de lucru sa pune parchetul asa ca eu sunt total nebuna . . . nici nu stiu unde sa ma duc prima data cand ies de la servici si pe cine sa ajut . . . deci va dati seama de ce nu mai apuc sa scriu pe aici si nu mai apuc sa ma interesez de nimic. Ce stiti de flori, unde va faceti buchetul? Cine imi poate spune ceva? Cine s-a mai programat pt poze de studio la FotoLux? Ca noi acolo vrem sa le facem? Mie chiar imi plac pozele facute de ei . . . voi ce parere aveti?
Va las . . . si astept sa imi spuneti unde ne intalnim si daca e permis sa venim si cu mirii sau o sa fim doar noi fetele???
V-am pupacit si spor la pregatiri.

Jelsa
22.06.2007, 19:36:28
I'm back.....>:D<
Salutare, ce mai faceti??Tot cu organizarea??#-o
Fetelor atata e de frumoasa sambata aia.....<:-P, dar asa de repede trece....:(
Va urez sa aveti o nunta ca-n povesti......si sa faceti totul asa cum va doriti, nu cum spun altiii (fff important), v-am :*

Anastacia
23.06.2007, 17:14:49
Hop si eu ;)) Salut la toate miresicile din Arad, de mult nu am mai scris pe aici . . . dar e o nebunie la mine la servici (ca inainte de la servici vorbeam - acuma abia daca mai am timp sa imi verific mail-ul 8-} ).
Ce se aude pe aici . . . va intalniti pe 23.06.07??? Atunci insemna ca am scris la fix, vreau sa vin si eu. Am inteles ca pe strand . . . dar unde anume . . . va rog fetelor daca ati stabilit ceva concret sa scrieti aici pe forum sa stiu si eu . . . ca eu chiar vreau sa vin sa mai vorbesc cu voi.
Noi cu pregatirile de nunta suntem ok, mai am cu florile, astept sa vina invitatiile, sa luam bauturile si costumul pt miresel si cam atat mai avem de facut . . . eu zic ca stam bine. La mine acasa e o nebunie totala, ca zugravim sa fie frumos pe nunta, si la iubi meu se zugraveste si la apartamentul unde ne mutam mai avem de lucru sa pune parchetul asa ca eu sunt total nebuna . . . nici nu stiu unde sa ma duc prima data cand ies de la servici si pe cine sa ajut . . . deci va dati seama de ce nu mai apuc sa scriu pe aici si nu mai apuc sa ma interesez de nimic. Ce stiti de flori, unde va faceti buchetul? Cine imi poate spune ceva? Cine s-a mai programat pt poze de studio la FotoLux? Ca noi acolo vrem sa le facem? Mie chiar imi plac pozele facute de ei . . . voi ce parere aveti?
Va las . . . si astept sa imi spuneti unde ne intalnim si daca e permis sa venim si cu mirii sau o sa fim doar noi fetele???
V-am pupacit si spor la pregatiri.
Pai am amanat intalnirea noastra ,dar nu stim ce pe ce data!Acum c ne-am mai adunat mai multe poate hotaram ,eu in orice zi din timpul saptamanii dupa ora 17 am liber,cat de cat.Iar in weekend cel mai bine ar fi sambata.
Despre flori iti spun cine face cel mai bine buchetele in Arad,In Aradul Nou poate ai auzit de fam.Palasti,dk vrei nr.de tel iti dau pe privat.
Pozele le fac si eu cu cei de FotoLux ,intradevar is fain realizate!Siau si preturi bune.
Va pup si vb de luni incolo pt intalnirea noastra!

hbiutza
23.06.2007, 20:48:04
fetelor!!!!!! si eu sunt aici!<:-P am scapat si de exam cu bine si acum ne putem vedea si din partea mea. eu zic ca miercuri 27 iunie ar fii ok sa ne vedem. intre timp pot confirma toate fetele care vor sa vina. undeva pe o terasa ar fii ok zic eu, de terasa perla ce ziceti? astept rasp voastre si abea astept sa ne cunoastem. bine ar fii sa fim cat mai multe, chiar si proaspata miresica sa ne pove cum a fost :> . va pup :* :*

hbiutza
23.06.2007, 20:50:58
I'm back.....>:D<
Salutare, ce mai faceti??Tot cu organizarea??#-o
Fetelor atata e de frumoasa sambata aia.....<:-P, dar asa de repede trece....:(
Va urez sa aveti o nunta ca-n povesti......si sa faceti totul asa cum va doriti, nu cum spun altiii (fff important), v-am :*
jelsa draga mea, pozici ceva?
se poate sa vii la noi fara pozici? suntem nerabdatoare sa te vedem cat de frumoasa ai fost. esti prima dintre noi care s-a casatorit!>:D<
ar fii super sa vii cu noi la o intalnire sa ne dai sfaturi.........:-p >:D<

fortuna
24.06.2007, 16:02:10
Buna fetelor,
si eu sunt o mireasa din arad, am nunta in 13 octombrie la restaurant Xe Mar.
pana acum am facut rezervarea la restaurant ,am stabilit sa fac decoratiunile cu firma Escada , mi-am gasit fotograf si cameraman ,dj,mi-am comandat rochia de mireasa la Salon Gabriela si astept sa vina dupa 15 septembrie .Am stabilit ca voi cumpara toate bauturile din Ungaria .
Amm cumparat kitul de marturii de la Gessica ,invitatiile de la Sorel si carduri cu plicuri de la Digitalex.
Eu sper sa am cam 80-90 de persoane la nunta ,am chemat 120 de persoane.

hbiutza
24.06.2007, 18:26:38
Buna fetelor,
si eu sunt o mireasa din arad, am nunta in 13 octombrie la restaurant Xe Mar.
pana acum am facut rezervarea la restaurant ,am stabilit sa fac decoratiunile cu firma Escada , mi-am gasit fotograf si cameraman ,dj,mi-am comandat rochia de mireasa la Salon Gabriela si astept sa vina dupa 15 septembrie .Am stabilit ca voi cumpara toate bauturile din Ungaria .
Amm cumparat kitul de marturii de la Gessica ,invitatiile de la Sorel si carduri cu plicuri de la Digitalex.
Eu sper sa am cam 80-90 de persoane la nunta ,am chemat 120 de persoane.
bine ai venit printre noi! ce zici de intalnirea propusa? ;))

hbiutza
24.06.2007, 18:27:42
fetelor inca nu a raspuns nimeni la invitatia mea........>:P
astept poate maine scrie cineva ceva:-w >:D<

fortuna
24.06.2007, 23:57:27
buna fetelor ,

nu mai e nimeni pe forum?

mai are cineva nunta la Xe Mar ?

Anastacia
25.06.2007, 08:35:19
Mie imi convine miercuri la Perla pe terasa!Eu vin.Cam cate vom fi?

Jelsa
25.06.2007, 11:47:08
Daca ma primiti si pe mine, trec si eu pe la Perla miercuri:*

hbiutza
25.06.2007, 13:56:06
miercuri la ce ora vreti?:-\

Andreea_arad
25.06.2007, 16:01:40
Buna si eu sunt din Arad. Fac nunta pe 1 septembrie la Parc si am o gramada de emotii. Azi am fost si am probat din nou rochia de mireasa.. imi tremurau picioarele. Apropo, stie cineva o guda - vornic?

hbiutza
25.06.2007, 17:58:07
Buna si eu sunt din Arad. Fac nunta pe 1 septembrie la Parc si am o gramada de emotii. Azi am fost si am probat din nou rochia de mireasa.. imi tremurau picioarele. Apropo, stie cineva o guda - vornic?
buna! vii si tu la intalnire?;-)

adriana_m
25.06.2007, 22:55:51
miercuri la ce ora vreti?:-\
Ora 18? ;-)

hbiutza
26.06.2007, 15:25:23
Ora 18? ;-)
e ok ora 18. vad ca dinnou am mai ramas doar noi doua pe forum>:P . oare si la intalnire vom fii tot numai noi doua?:-s >:P

Andreea_arad
26.06.2007, 15:59:49
Eu din pacate nu pot sa ajung, sunt la serivici pana seara tarziu. Dar pe de alt aparte vreua sa va intreb, stiti vre un staroste - guda- vornic. Sunt in mare cautare.

hbiutza
26.06.2007, 16:42:17
Eu din pacate nu pot sa ajung, sunt la serivici pana seara tarziu. Dar pe de alt aparte vreua sa va intreb, stiti vre un staroste - guda- vornic. Sunt in mare cautare.
imi pare rau ca nu poti veni. din pacate nu stiu nimic despre un vornic, ca mie nu-mi trebuie asa ceva.........:-s poate celelalte fete:-?

adriana_m
26.06.2007, 16:51:30
Haideti fetelor! Eu zic sa nu mai amanam. Cate suntem suntem...totusi sper cat mai multe;;) .>:D<.Deci ora 18?

Anastacia
27.06.2007, 08:24:15
Nu-mi spune ca ai cununia religioasa la ora 18:00!Eu stiu un vornic ,dar nu am nr.de tel.Ma interesez si iti spun:)

Anastacia
27.06.2007, 08:27:55
Fetelor eu ajung ,dar nu chiar la 18:00 fix,trebuie sa merg la dentist ,voi intarzia probabil vreo 30 min-40 min,ma asteptati?:D

adriana_m
27.06.2007, 09:35:19
Ne intalnim la 18 in fata la Perla? Si daca ploua ce facem:-?. Deci pana acum suntem doar trei anuntate...

Andreea_arad
27.06.2007, 09:46:45
Nu-mi spune ca ai cununia religioasa la ora 18:00!Eu stiu un vornic ,dar nu am nr.de tel.Ma interesez si iti spun:)

Pai cununia religioasa e chiar la ora 18.00 :) de ce? Si as fi foarte fericita daci ai putea cumva sa faci rost de acel numar de telefon. Multumesc mult de tot.

Anastacia
27.06.2007, 13:40:22
Pai cununia religioasa e chiar la ora 18.00 :) de ce? Si as fi foarte fericita daci ai putea cumva sa faci rost de acel numar de telefon. Multumesc mult de tot.
Draga mea am facut rost de nr.de tel si am si vb cu tipul ala ,dar mi-a zis ca are deja luata nunta,deci sorry:| !Am vrut sa te ajut.
Si vreau sa-ti spun ca in la ora 18:00 la biserica am vrut noi sa facem cununia si era ocupat de voi cu vreo 2 zile inainte:-s ,dar acum ne este mai bine la ora 19:00.;-)

Andreea_arad
27.06.2007, 16:29:57
Pai las ca e bine. Inseamna ca eu ajung pe la 19:30 la sala.. ca ma cam ingrozeam cat o sa tina la biserica :)
Stai in Aradul Nou? Si cam ce pregatiri ati mai facut?

happyday
27.06.2007, 23:01:17
%%- %%- Numai bucurii si mult noroc ! Nunta ca-n povesti ! Cu prieteni adevarati alaturi de voi !
(si un sfat prietenesc: nu acceptati machiaj lucios !).

Anastacia
28.06.2007, 08:26:48
Viitorul meu sot sta in Aradul Nou.In legatura cu pregatirile stau bine,mai am de luat vinul,chestii marunte.In mare stau bine.Nu mi-am ales modelul pt tort,nu mi-am luat "bijuurile",acuma ma gandesc sa fac marturii si papirus pt invitati.Si in rest cam atat!;))
dar tu cum stai?

Andreea_arad
28.06.2007, 10:37:05
Pai bautura am luat-o. Cat despre marturii, renunt la asa ceva, pentru ca invitatilor mei nu li se preteaza un asemenea obicei. Tortul mi l-am ales. Am gasit la o agentie care are niste modele si gustoase si superbe, si in plus fac si dupa modelul clientului. Daca vrei iti dau numele agentiei pe PM. Rochita am dat comanda, urmeaza sa vina sa o probez. Sper sa fie bine.

Anastacia
28.06.2007, 15:50:16
Pai bautura am luat-o. Cat despre marturii, renunt la asa ceva, pentru ca invitatilor mei nu li se preteaza un asemenea obicei. Tortul mi l-am ales. Am gasit la o agentie care are niste modele si gustoase si superbe, si in plus fac si dupa modelul clientului. Daca vrei iti dau numele agentiei pe PM. Rochita am dat comanda, urmeaza sa vina sa o probez. Sper sa fie bine.
Pai sa-mi dai numele agentiei pe pm.De unde ti-ai comandat rochia si poze nu vedem?

Andreea_arad
28.06.2007, 19:56:19
Rochita am comandat-o de la White Lady, daca te uiti pe siteul lor e cea cu numarul 12, dincolectia 2007. Arata foarte bine in realitate si imi vine si mie de minune. Cu agentia ti-am trimis PM.

adriana_m
02.07.2007, 11:16:02
Mneata! Fetelor daca stiti niste locatii unde se tin cursuri de dans, o persoana de contact si un nr. de telefon, trimiteti-mi va rog un P.M.cu datele respective. Am ajuns la capitolul vals si m-am cam blocat in alegerea unui vals vienez sau vals lent:-SS . Rochia de mireasa e destul de ampla si ma gandesc cu groaza sa nu ma impiedic in ea in timp ce execut dansul:"> . Oare care ar fi mai usor de excutat valsul lent sau cel vienez?#:-S
V-am pupat

Andreea_arad
02.07.2007, 13:11:36
Si eu sunt in cautare. Asa ca daca stiti cumva v-as ruga sa ma ajutati si pe mine cu niste informatii. Multumesc mult de tot!

mili_tzutzu
02.07.2007, 14:29:35
Se organizeaza cursuri de dans la palatul copiilor, costa in jur de 35lei, la teatrul de stat, in jur de 70lei cu profi din tm si mai stiu de un curs pe eminescu, tot in jur de 70lei, dar nu stiu exact unde.Cam atata stiu, informatii mai exacte doar daca mergeti la fata locului.
Si am si eu o intrebare. Se plateste la primarie taxa??????????????Oare pt ce?trebuie sa merg sapt asta si macar sa stiu sa-mi iau bani cu mine.Ce tampenie!!!!!! ...........da oare cei 200euro se mai dau?=))

mili_tzutzu
02.07.2007, 14:33:23
Nu stiu ce freza sa-mi fac si luni merg la proba. As vrea ceva lejer, dar nu bucle si nici ceva foarte simplu.Sincer inca nu stiu exact ce vreau, poate aveti idei sau poze. Atasez si eu 2 care imi plac in mod deosebit

fortuna
02.07.2007, 15:53:07
fetelor, stiti cumva unde gasesc bomboane pentru marturii ?Am cautat in tot orasul si nu am gasit.

Andreea_arad
03.07.2007, 09:48:26
Gasesti la UTA. Este un magazin acolo unde a fost Decor Dulce. Acolo gasesti si saculeti si bomboane si de toate.

bell_miru
03.07.2007, 14:15:43
Buna, si eu fac decorul tot cu Escada, ca au cel mai bun pret, cel putin eu asa am constatat. Am fost de am vazut sali facute de ei si mi-au placut taaare mult. Mai ales una la Ratio....suupeer faina. Tu? Cum stai cu pregatirile? Pe ce culori o sa iti decorezi sala?

fortuna
03.07.2007, 14:23:02
multumesc de informatie Andreea , poti sa-mi spui unde a fost Decor Dulce la Uta , ca nu stiu, e cumva la parterul unui bloc ,unde au si trandafiri pentru tort sau e pe partea cu Miky ?
si eu imi fac amenajarea salii cu cei de la Escada , au avut cea mai buna oferta calitate -pret.

bell_miru
03.07.2007, 14:48:43
multumesc de informatie Andreea , poti sa-mi spui unde a fost Decor Dulce la Uta , ca nu stiu, e cumva la parterul unui bloc ,unde au si trandafiri pentru tort sau e pe partea cu Miky ?
si eu imi fac amenajarea salii cu cei de la Escada , au avut cea mai buna oferta calitate -pret.
Cu ce culori o sa decorezi ?

Andreea_arad
03.07.2007, 15:16:06
Pai magazinul e la parterul unui bloc, nu pe partea cu miki ci chiar langa stadion. Acolo au si trandafiri si bilute de decorat si de toate: miri de pus pe tort, etc.

fortuna
03.07.2007, 15:56:47
multumesc, Andreea ,
decorurile mele vor fi pe mov si roz, inca nu m-am hotarat ce flori am sa iau.

bell_miru
03.07.2007, 16:28:12
multumesc, Andreea ,
decorurile mele vor fi pe mov si roz, inca nu m-am hotarat ce flori am sa iau.
Ar arata bine aranjamente cu lisianthus mov...nu stiu daca este si roz..., sau tot ceva combinatii de roz cu mov.... Super o sa fie sala ta....sunt sigura...Tot la Escada am vazut ceva aranjamente cu mov....

Anastacia
04.07.2007, 08:41:18
fetelor eu imi fac sala la Ratio cu Dalisis,sper sa iasa super fain pt ca toate pozele pe care le-am vazut erau fff faine.Dar nu stiu dk mai are rost sa impodobesc biserica pt ca e la ora 7 seara cununia religioasa.Andreea parca tu ai cununia religioasa in Aradul Nou ,impodobesti biserica?

hbiutza
04.07.2007, 10:14:31
fetelor si eu m-am hotarat sa imi aranjez sala. va fii pe crem cu verde(brotacel). am ales o culare vesela pt ca sala la central e mai intunecoasa si in plus ca mi-a si placut f tare acea culoare. fetele de mese vor fi din damasc brodat, iar chestiile alea pe mijloc(nu stiu cum se numesc) vor fii din organza fin brodata. tot aranjamentul, adica: scaune imbracate, mese imbracate, sfesnice, tot felul de chestii marunte pe mese, fasii pe tavan si o gramada de mici amanunte ma costa 700 euro pt 160 de persoane.
nu mi-a placut la nici o alta firma pt ca mesele le imbraca in saten si aluneca groaznic, tipa care imi face mie are niste fete de mese "ca la mama acasa"............:>
pe voi cat va costa, si ce anume va face?:-\ :*

mili_tzutzu
04.07.2007, 10:36:20
fetelor si eu m-am hotarat sa imi aranjez sala. va fii pe crem cu verde(brotacel). am ales o culare vesela pt ca sala la central e mai intunecoasa si in plus ca mi-a si placut f tare acea culoare. fetele de mese vor fi din damasc brodat, iar chestiile alea pe mijloc(nu stiu cum se numesc) vor fii din organza fin brodata. tot aranjamentul, adica: scaune imbracate, mese imbracate, sfesnice, tot felul de chestii marunte pe mese, fasii pe tavan si o gramada de mici amanunte ma costa 700 euro pt 160 de persoane.
nu mi-a placut la nici o alta firma pt ca mesele le imbraca in saten si aluneca groaznic, tipa care imi face mie are niste fete de mese "ca la mama acasa"............:>
pe voi cat va costa, si ce anume va face?:-\ :*
Eu am facut contract cu paradox si ma costa 225 euro,la president in jur de 100 persoane, cu 2suporturi de lumanari, casa de cinste, scaune si mese imbracate si ceva fundite prin sala si material pe scari pana la intrarea in sala.

fortuna
04.07.2007, 15:38:05
nu e scump, si eu fac cu Escada si ma costa 1050 ron, pentru 80 persoane, dar include cosuletele de petale, perinita. casuta de bani, arcada din fier forjat la intrare , suport de lumanari la masa mirilor, aranjamentul din spatele mesei mirilor.pahare miri

Andreea_arad
04.07.2007, 20:43:07
Eu imi fac la mstylle si cam tot ma costa undeva la 400 de euro, dar cu mai multe accesori, si scaunele le las asa cum sunt pentru ca la parc nu are snes sa le imbrac. Atentie am fost la o nunta la Parc si scaunele erau cu saten prins, nu cu huse, si a aratat foarte rau ca s-au desfacut toate. Asa ca fiti atente!

Andreea_arad
04.07.2007, 20:45:16
fetelor eu imi fac sala la Ratio cu Dalisis,sper sa iasa super fain pt ca toate pozele pe care le-am vazut erau fff faine.Dar nu stiu dk mai are rost sa impodobesc biserica pt ca e la ora 7 seara cununia religioasa.Andreea parca tu ai cununia religioasa in Aradul Nou ,impodobesti biserica?
Intr-adevar si eu fac tot acolo la biserica. Sincer inca a ramas cu semnul intrebarii, dar s-ar putea sa am putin voal pe jos, asa facut un culoar doar. Dar ata! nu vreau altceva mai mult pentur ca mi se pare prea incarcat. In plus, daca ai vazut biserica e renovata si are asa un spirit super fain!

fortuna
04.07.2007, 21:04:00
buna fetelor, voi cum stati cu organizarea ? ati luat de toate ?

spuneti-mi ce tarii ati luat pentru nunta ? in afara de tuica , whisky,

eu m-am gindit la martini , angelli, gin, campari , whisky cream ,dar oare nu sunt prea multe sortimente ?

vin luati ? prin partea asta se bea bere , mai luati vin ? eu m-am gindit sa iau sangria dar nu stiu inca.

fortuna
04.07.2007, 21:07:55
voi luati fructe la nunta ?

Andreea_arad
04.07.2007, 22:21:02
Parerea mea ca te-ai gandidt la cam multe bauturi. Eu am> tuica, whisky, vin, bere si cinzano. Mi se pare ca ajunge pentru toate mofturile. Am mai fost pe la nunti si nici unde nu a fost asa o varietate mare de bauturi, si in plus la 200 de persoane sincer nici nu imi permit sa cumpar atatea feluri de bauturi la cate te-ai gandit tu.

Anastacia
05.07.2007, 08:32:49
Bauturile trebuie sa fie pt.toate gusturile.Eu am vb cu seful de sala de la Ratio si mi-a zis clar pt femei martini sau cinzano,pt barbati tuica ,bere,vin si whisky.Mai mult n-are nici un sens,doar dk vreti sa va rupeti in figuri!:)) :)) :)) :))
Sala ma cost in jur de 750-800 euro la dalisis si redeti-ma ca v-a fi super faina la 180 de pers ,eu cred ca nu e scump .
<:-P <:-P <:-P
Fetelor eu iau vinul de la Recas sau de la Minis si am nevoie de bidoane de 5 l ,unde credeti ca voi gasi asa ceva?

Jelsa
05.07.2007, 09:54:36
Hop si eu.....
Daca vreti va spun ce s-a baut la noi la nunta.
Am avut whisky, vin (alb+rosu), tuica, martini si bere. Ce nu am avut :( si s-a cerut bere fara alcool, mai inspre dimineata soferii cereau....Vin la bidoane de 5L am cumparat de pe Marasesti, vinoteca Wine Princess.

Andreea_arad
05.07.2007, 10:06:35
Bine ca ne-ai spus de bere fara alcool ca altfel nu m-as mai fi gandit si la acest aspect.:)

bell_miru
05.07.2007, 10:32:54
Hop si eu.....
Daca vreti va spun ce s-a baut la noi la nunta.
Am avut whisky, vin (alb+rosu), tuica, martini si bere. Ce nu am avut :( si s-a cerut bere fara alcool, mai inspre dimineata soferii cereau....Vin la bidoane de 5L am cumparat de pe Marasesti, vinoteca Wine Princess.

Nu ne arati poze de la nunta? pleeeeaseee......

Andreea_arad
05.07.2007, 10:41:09
Stiti cumva numarul de telefon de la ANKH MEDIA, aceia care au sediul la Dalisis? Va rog mult de tot!

Jelsa
05.07.2007, 11:50:58
Nu ne arati poze de la nunta? pleeeeaseee......

Abia azi le primesc de la fotograf:-w....si eu abia astept sa le vad, deci putintica rabdare

Andreea_arad
05.07.2007, 16:55:40
Fetelor stiti cumva un studio foto care sa faca poze klumea, in afara de BB Helios ca sunt ocupati. Mersi mult.

Anastacia
06.07.2007, 08:15:18
Eu imi fac pozele cu cei de la Foto Lux de langa Farmec.Au studio chiar vis-a-vis de politie si sunt profesionisti!

Andreea_arad
06.07.2007, 09:41:24
Nu ai cumva un numar de telefon de acolo? As vrea sa sun si eu.

Ionuca
07.07.2007, 11:18:18
Servus la toata lumea!
In sfarsit v-am gasit, am tot cautat pe forum cu nunti in arad, dar n-am gasit!
Imi pare bine de cunostinta, eu sunt Ioana si am nunta anul viitor in Arad, iubitul meu vrea sa ma faca Aradeanca, asa ca ....sper sa ma primiti si pe mine in discutiile voastre!
Noi oscilam pentru restaurant intre Hotel Parc si Ratio pe strand, inca nu ne-am hotarat. Ma poate ajuta cineva cu mai multe informatii despre cele doua locatii? O sa fie o nunta cam de 200 de persoane, deci as avea nevvoie de un pic de spatiu. La Parc mi-au spus ac incap maxim 220 persoane, la Ratio inca nu stiu exact, mergem sa vedem.
O sa sa mai plictisesc cu intrebarile, pentru ca noi locuim in Cluj, iar nu stiu incotro sa ma intrept in Arad ( nu stiu unde sunt magazinele, flori, DJ, cameramani..sunt cam in ceata ) .
Deocamdata, va doresc spor la pregatiri!

Ioana

Andreea_arad
07.07.2007, 11:54:30
Pai eu voi face in septembrie nunta la Parc. Am cam 200 de invitati si sunt super multumita. Mie imi place in mod deosebit sala, pentru ca are un aer asa ca de o sala de bal. In plus servirea este impecabila si mancarea e foarte foarte buna. Un meniu costa cam 1200 - 1500 RON. Daca te mai intereseaza si alte detalii te vom ajuta cu cea mai mare placere.

mili_tzutzu
08.07.2007, 10:37:40
Si eu as inclina tot pentru Parc, e mult mai frumos si sala chiar e deosebita si cum spunea Andreea are un aer deosebit de regalitate, e chiar frumos.

Rebe
08.07.2007, 10:51:48
voi luati fructe la nunta ?

Eu am avut fructe la nunta. Pe langa faptul ca se mananca, arata si frumos un cos cu fructe pe masa.

Anastacia
08.07.2007, 11:15:30
Fetelor nu contest ca la Parc in sala este un aer de regalitate sau ma rog ceva in genul asta,dar eu am vrut sa fac nunta acolo si m-am dus sa vb cu seful de sala.Totul ok pana am ajuns l meniu mi-a zis din start ca ii 150 RON/pers.Totul OK!Cand am intrebat ce bauturi am voie sa aduc mi-a spus in felul urmator ,mai nimic:)) !Berea de la ei Haineken cu 8 ron /sticla,vin 1 sticla de persoana la 20 ron ,si ceva lichior pt femei.Ne-a lasat sa aducem whisky si tuica!Am crezut ca glumeste,si viitorul meu sot l-a intrebat ca nu se poate negocia nimic?Nu, totul e standard.Noi am intrebat dar cine bea o sticla de vin /persoana?Betivii bineinteles ,ca noi nu sau invitatii nostri!:)) :)) :)) In fine a zis:" pai ce nu se bea duceti acasa" !Deci la 180 de invitati ,dk numai 50 beau vin, 50 de sticle,restul de 130 sticle le luam acasa ,un calcul scurt 2600 ron pe degeaba!Deci ma lasati cu parcul ca ii nasol.In plus ne-a zis ca la fiecare ospatar trebuie sa-i platim un meniu, aveam 8-10 ospatari 1200-1500 ron .Ne-am enervat f f f tare si am anulat rezervarea la Parc!Am ramas la Ratio unde este un aer rustic si te simti foarte bine, ca acasa!

fortuna
08.07.2007, 16:27:32
si eu am fost la restaurant la hotel Parc si mi s-a spus din start ca meniul este 150 ron si nu putem aduce nimic.In plus sala pe care am vrut-o noi pentru maxin 100 persoane era in renovare.
Inainte de a stabili ca facem nunta la restaurant la Xe Mar , am avut rezervare la Prezident unde am dat si avans.Dar nu mi-a placut pentru ca prima data cand ne-am dus ni s-a spus ca meniul costa intre 120si 140 ron, am vrut sa vedem un meniu ,si nu l-am vazut nici cand am dat avansul .Am stabilit ca ducem noi bauturile si atunci ni s-a spus ca meniul costa 130 ron/persoana, si ca muzica trebuie sa o platim la ei pentru cau sttie de sunet si lumini.Au cerut 800 ron pentru muzica .Am avut prieteni care au fost la nunti la Prezident si ne-au recomandat sa cautam altceva chiaar cu riscul de a pierde avansul.

fortuna
08.07.2007, 16:30:06
si noi vom avea fructe pe masa , inca nu ne-am hotarat daca sa le punem taiate sau intregi.Am vazut niste aranjamente frumoase cu fructe

Andreea_arad
09.07.2007, 00:29:38
Sincer nu stiu ce sa va spun. Noi cand am facut rezervarea la PArc si amplatit avansul si am vorbit cu seful se sala ne-a spus ca putem sa aducem tot ce vrem. Chiar a fost foarte maleabil. Acum sincer, pe strand am fost acum sambata si era o nunta acolo, dar toata lumea se baga printre invitati, sigur ca era full pe strand si toti ca sa isi faca poze cu mirii. Acum fiecaruia cum ii place. Ideal e sa mergi sa vezi salile si apoi te hotaresti cum crezi de cuvinta. Noua Parcul ne-a placut din start si asa a ramas.

Anastacia
09.07.2007, 08:13:24
Sincer nu stiu ce sa va spun. Noi cand am facut rezervarea la PArc si amplatit avansul si am vorbit cu seful se sala ne-a spus ca putem sa aducem tot ce vrem. Chiar a fost foarte maleabil. Acum sincer, pe strand am fost acum sambata si era o nunta acolo, dar toata lumea se baga printre invitati, sigur ca era full pe strand si toti ca sa isi faca poze cu mirii. Acum fiecaruia cum ii place. Ideal e sa mergi sa vezi salile si apoi te hotaresti cum crezi de cuvinta. Noua Parcul ne-a placut din start si asa a ramas.
Te rog sa ma crezi ca si mie mi-a placut parcul,dar avand in vedere cheltuielile pe care ni le-au pus in carca fara nici un sens ,am renuntat!
In fine la ratio suntem ca la noi acasa ,seful de sala e un tip super,sala va fi de vis nici nu vei zice ca e pe strand!Si ce sa caute invitatii pe strand?ca doar nu se duc sa faca baie,atat doar ca locatia e in incinta strandului!Noi doi suntem incantati si asta e tot ce conteaza!\:D/ \:D/ \:D/

Jelsa
09.07.2007, 09:51:17
Cateva poze de la nunta gasiti aici:
http://picasaweb.google.co.uk/asebesi/Nunta?authkey=MeonIT_KV5k

Fetelor asa e de frumoasa ziua aceea, nici nu va ganditi, tot ce conteaza, sa va simtiti in largul vostru....in rochie, in sala, muzica face mult (adica sa dansati voi si invitatii bineinteles).........totul sa fie asa cum va doriti voi, v-am :*

hbiutza
09.07.2007, 15:20:41

Fetelor asa e de frumoasa ziua aceea, nici nu va ganditi, tot ce conteaza, sa va simtiti in largul vostru....in rochie, in sala, muzica face mult (adica sa dansati voi si invitatii bineinteles).........totul sa fie asa cum va doriti voi, v-am :*
ai fost superba!!!!!!!! ce sa mai vorbim........:D fara cuvinte........sunteti niste frumosi si va doresc casa de piatra si sa traiti multi ani fericiti impreuna:)>- :* :*

Anastacia
10.07.2007, 08:10:49

Va doresc multa fericire,noroc si Casa de piatra!Foarte frumosi!;-)

Anastacia
10.07.2007, 09:08:17
Fetelor mi-am luat bilete la concertul lui Julio Iglesias!<:-P Voi nu veniti?sunt bilete la teatrul de stat arad la agentie!Abia astept sa-l vad si aud live !
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10716;116/st/20070901/e/Nunta+noastra/dt/7/k/069f/event.png
(http://www.TickerFactory.com/)

Andreea_arad
10.07.2007, 09:42:33
As merge si eu cu sotul, dar inca nu ne-am hotarat. E o cheltuiala cam mare, si acum suntem cam la economii.

Andreea_arad
10.07.2007, 18:06:11
Fetelor am fost astazi la Parc. Intr-adevar sunt cateva modificari, dar mi se pare foarte convenabil. Adica e 1 mil 500 meniul, care contine mancare, fructe, bere, cafea, apa, suc si vin. Deci in plus doar foarte putine mai trebuie sa cumpar, ceea ce imi convine de minune:) Eu sunt foarte fericita!:D

Anastacia
10.07.2007, 19:08:32
Ei,daca esti happy atunci e in regula !>:D<

mili_tzutzu
11.07.2007, 11:35:47

Superbi ati fost!!!!! CIne v-a facut pozele si pe unde au sediul?daca vrei trimite-mi pe private un mesaj.Casa de piatra!!!

Andreea_arad
15.07.2007, 19:45:40
Ce se intampla fetelor? ati fost ocupate? Eu am fos tintre timp la nunta la o prietenuta :) si am fost foarte incantata. Adica am fost doar la primarie, dar a avut rochita de la timisoara la comanda, superba a fost. Sper ca si la mine sa fie bine. Voi cum stati cu invitatii? Ca noi nu mai stim cum si pe cine sa taiem de pe lista.

fortuna
15.07.2007, 23:46:29
buna fetelor ,imi recomandati si mie un salon bun de bronzat.?nu am fost niciodata si nu stiu cum se procedeaza.

Anastacia
16.07.2007, 08:28:18
Ce se intampla fetelor? ati fost ocupate? Eu am fos tintre timp la nunta la o prietenuta :) si am fost foarte incantata. Adica am fost doar la primarie, dar a avut rochita de la timisoara la comanda, superba a fost. Sper ca si la mine sa fie bine. Voi cum stati cu invitatii? Ca noi nu mai stim cum si pe cine sa taiem de pe lista.
Andreea cred ca ar fi bine sa mai organizam o intalnire DAR DE DATA ASTA CU CONFIRMARE TELEFONICA!Eu mai am cateva chestii de aranjat:*
Ne vedem fetelor?

Andreea_arad
19.07.2007, 11:39:05
Acum sincer pentru noi care avem nunta asa mai un pic cred ca e destul de stresant. Sau cel putin eu abia daca mai gasesc un picutz de timp liber. Apropo daca stiti un salon de bronzat klumea m-ar interesa si pe mine. Va pupicesc!
P.S. Mi-a venit rochita, e superba!

adriana_m
19.07.2007, 14:22:01
Eu merg de aprox. un an la Sunpoint In Micalaca 1 ron e minutul, minim 5 minute, dar am auzit ca e ok si la renaissance acum tu decizi.

adriana_m
19.07.2007, 19:27:32
In ceea ce priveste coafura va faceti coc sau il lasati liber, lins sau carliontat?>:D<

Anastacia
20.07.2007, 08:23:17
Acum sincer pentru noi care avem nunta asa mai un pic cred ca e destul de stresant. Sau cel putin eu abia daca mai gasesc un picutz de timp liber. Apropo daca stiti un salon de bronzat klumea m-ar interesa si pe mine. Va pupicesc!
P.S. Mi-a venit rochita, e superba!
Poze,poze,pozeeeeeeee!
noua nu-o arati?:-"