PDA

Versiunea completa : Miresici din Judetul Arad

Pagini : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11

mocuta
26.08.2008, 23:26:22
Ati fost fetelor?? Eu nu am mai apucat sa mai intru pe miresici pana azi si imi pare tare rau... :(( :(( :(( :(( :((
Poate alta data daca nu ati fost :-s :-SS [-o< :-\ %%-
Nu am fost. Cel putin eu, nu. Dar nu a dat nimeni nici un semn, asa ca nu am stiut ce sa fac. Eu am sugerat data si ora, nu si locul, ca pt mine e ok oriunde.
Hai sa gasim o data cand poate si vine lumea.
Va pup!

LaviCarmen
27.08.2008, 08:05:55
Buna fetelor eu azi dimineata am ajuns in localitate asa ca daca vreti sa mergem azi este ok, dar pe la ce ora??????la 5-6????? si sincer nu stiu sigur unde e cofetaria Crsian, cred ca acolo la laser sistem la judetean????????? sa imi spune-ti va rog, si in principiu e ok.
Astept sa imi scrie-ti, pupici:* :* :*
daca nu, atuncia duminica, daca nu aveti alt program.
bye bye
sorry mi-am amintit ca nu pot, ca treb sa plecam din nou, impartim invitatii si nu prea pot in week-end, totusi cred ca mi-ar conveni mai mult luni in data de 25 august.
Ceao eny, te mai intereseaza de ce am vorbit noi,daca iti mai amintesti ,eu asi vrea sa vb mai amanuntit si sa-ti mai arat niste poze,astept raspuns ,sau putem vb la tel.

Anastacia
28.08.2008, 11:16:34
Fetelor vreau sa anunt ca eu cunosc o pereche de dansatori juniori care sunt dispusi sa faca un program surpriza pentru miri .Cine e interesat sa imi trimita pm ,daca doriti am si poze cu ei ,sunt foarte dragut au 7 anisori si sunt si campioni la concursurile nationale de dansuri de societate la juniori .Am sa va postez cateva poze cu ei .E valabil in Arad si poate si in Timisoara .:* :*

eny
28.08.2008, 18:10:12
Fetelor vreau sa anunt ca eu cunosc o pereche de dansatori juniori care sunt dispusi sa faca un program surpriza pentru miri .Cine e interesat sa imi trimita pm ,daca doriti am si poze cu ei ,sunt foarte dragut au 7 anisori si sunt si campioni la concursurile nationale de dansuri de societate la juniori .Am sa va postez cateva poze cu ei .E valabil in Arad si poate si in Timisoara .:* :* Buna miresicilor, pana la urma a fost cineva sau nu la intalnire?????????//
nici eu nu am fost ca nu ati ales localul, asa ca astept o zi si o ora si un local concret ca sa ne putem vedea, va pup si nu uitati ca ar treb organizata intalnirea aceea .
pupici:* :* :*

Anastacia
01.09.2008, 12:51:56
Buna dimineata fetelor!!!!!>:D< >:D< >:D<
Astazi se implineste un anishor de la casatoria noastra !!!<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P
Treb sa caut o sticla de sampanie si sa serviti in cinstea noastra si a voastra ,de ce nu!?>:D<
Noi am sarbatorit sambata pentru ca sotul meu a plecat in delegatie ieri ,dar a fost frumos si ne-am distrat super bine.I-am facut surpriza un tort foarte bun cu o poza de-a noastra pe el!!!!
Va pun pozici deseara ,ca ieri nu am apucat am fost un pic suparirci pt ca ub a plecat la Bucuresti!!:((

mocuta
01.09.2008, 13:31:46
Buna dimineata fetelor!!!!!>:D< >:D< >:D<
Astazi se implineste un anishor de la casatoria noastra !!!<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P
Treb sa caut o sticla de sampanie si sa serviti in cinstea noastra si a voastra ,de ce nu!?>:D<
Noi am sarbatorit sambata pentru ca sotul meu a plecat in delegatie ieri ,dar a fost frumos si ne-am distrat super bine.I-am facut surpriza un tort foarte bun cu o poza de-a noastra pe el!!!!
Va pun pozici deseara ,ca ieri nu am apucat am fost un pic suparirci pt ca ub a plecat la Bucuresti!!:((
Va doresc multa sanatate, la multi ani, bucurii si casnicie fericita in continuare!:*

Ionuca
01.09.2008, 21:50:35
Dragele mele,
Va anunt oficial : de sambata de la ora 18.00 sunt Dna COSTAS.
Ati avut toate dreptate ...a fost totul ca un vis, la biserica parca am plutit, la restaurant acum era 12 , acum era 4 dimineatza. A trecut repede, dar eu cred ca a fost frumos. Cel putin asa ne asigura toata lumea.
Pun cat de repede poze, daca aeti nevoie de recomandari despre restaurantul Ratio, unde am avut nunta, sau despre fima de decoratiuni, sau despre flori, va stau la dispozitie cu cea mai mare placere.
Noi am avut norocul sa intalnim numai oameni deosebiti.

Va multumes la toate pentru sfaturile voastre.
Acum sunt oficial ARADEANCA!!

Multumesc!

Cu mare drag,

Ionuca

LaviCarmen
02.09.2008, 08:25:13
Dragele mele,
Ati avut toate dreptate ...a fost totul ca un vis, la biserica parca am plutit, la restaurant acum era 12 , acum era 4 dimineatza. A trecut repede, dar eu cred ca a fost frumos. Cel putin asa ne asigura toata lumea.
Pun cat de repede poze, daca aeti nevoie de recomandari despre restaurantul Ratio, unde am avut nunta, sau despre fima de decoratiuni, sau despre flori, va stau la dispozitie cu cea mai mare placere.

Multumesc!

Cu mare drag,

Ionuca
Eu iti doresc CASA DE PIATRA si multa,multa fercire.
Si acuma noi miresele care ne-am maritat sa incepem discutii despre ,,bebe'',si in continuare sa informam viitoarele mirese,Nu?

Anastacia
02.09.2008, 09:04:22
Dragele mele,

Ionuca
Bine ai venit printre aradence!!!!:*
Ma bucur ca ai avut parte de o nunta ca in vis!!!
Casa de piatra ,multa fericire si sa nu ne uiti!!!!!;;) ;;)
Nu uita vrem pozici!!!!!!!:*

Harleyuta
05.09.2008, 13:01:19
Buna

Vreau sa spun ceva care poate nu are mare legatura cu vreo nunta anume.M-am aflat pentru o singura zi in arad,acum o saptamana (intr-o sambata), eram in drum spre Budapesta. Si am asistat (ca simplu trecator) la niste nunti de am ramas muta.......Masini ornate atat de frumos (impresionant)....Cred ca erau niste aranjamente mai faine decat orice buchet de mireasa facut prin zona nostra (Muntenia)....si toalete foarte rafinate.....
Bravo ! Toate la superlativ>:D<

eny
06.09.2008, 21:13:34
Casa de piatra si multa fericire iti doresc si eu, si abia astept pozicile de la nunta voastra.
casa de piatra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P

Anastacia
07.09.2008, 10:02:42
Buna

Vreau sa spun ceva care poate nu are mare legatura cu vreo nunta anume.M-am aflat pentru o singura zi in arad,acum o saptamana (intr-o sambata), eram in drum spre Budapesta. Si am asistat (ca simplu trecator) la niste nunti de am ramas muta.......Masini ornate atat de frumos (impresionant)....Cred ca erau niste aranjamente mai faine decat orice buchet de mireasa facut prin zona nostra (Muntenia)....si toalete foarte rafinate.....
Bravo ! Toate la superlativ>:D<
Multumim pt complimente !!!>:D< >:D< >:D<
Astia suntem noi aradenii ,frumosi imbracati si aranjati si aranjamente florale superbe !!!!;-)

zeke
09.09.2008, 13:09:03
Am trecut cu bine si fara prea multe emotii peste cel mai fericit moment din viata noastra.
Totul a iesit superb, am fost foarte multumita de toate.

Poze si detalii dupa luna de miere, maine dimineata plecam<:-P <:-P <:-P

Anastacia
12.09.2008, 11:54:54
Am trecut cu bine si fara prea multe emotii peste cel mai fericit moment din viata noastra.
Totul a iesit superb, am fost foarte multumita de toate.

Poze si detalii dupa luna de miere, maine dimineata plecam<:-P <:-P <:-P
Asteptam pozele cu mare placere!!!<:-P
S-au cam linistit apele pe acest topic,unde sunteti miresici de Arad????:-?

alexa21
12.09.2008, 20:32:29
gata sa terminat cu burlacia
nunta a fost superba totul a decurs bine si sunt foarte fericita :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: poze in curand

alexa21
12.09.2008, 22:30:53
acum sunt cu acte in regula sunt oficial doamna...... :talk_03: :talk_03: ;;);;)

alexa21
13.09.2008, 12:33:19
multumesc Stefania26 ca mi-ai recomandat-o pe d-mna Angy P buchetul de mireasa a fost superb(apropo e in albumul tau, e cel din cale si are o sarmulita cu pietricele verzi ) lumanarile de asemenea superbe, buchetele naselor ale domnisoarelor de onoare, cocardele, aranjamentul de pe masina totul a fost frumos multumesc Stefania26 ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ :* :*

alexa21
13.09.2008, 12:39:55
multumesc Stefania26 ca mi-ai recomandat-o pe d-mna Angy P buchetul de mireasa a fost superb(apropo e in albumul tau, e cel din cale si are o sarmulita cu pietricele verzi ) lumanarile de asemenea superbe, buchetele naselor ale domnisoarelor de onoare, cocardele, aranjamentul de pe masina totul a fost frumos multumesc Stefania26 ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ :* :*
Acesta este buchetelul meu:madlaugh: :madlaugh:

Anastacia
15.09.2008, 09:35:40
Acesta este buchetelul meu:madlaugh: :madlaugh:
Casa de piatra si multa fericire !!!!
Cu mare placere!!!>:D< >:D<
Sper ca stii ca ne-am intalnit la d-na Angi?Eu eram cea inalta care ti-am dat lumanarile ,de fapt la fratele tau(frumos baiat!!).
Ma bucur ca ti-au fost toate pe plac ,stiam ca nu vei fi dezamagita !!!>:D< >:D< Asteptam pozele cu mare drag doamna....;))

alexa21
15.09.2008, 18:00:52
Casa de piatra si multa fericire !!!!
Cu mare placere!!!>:D< >:D<
Sper ca stii ca ne-am intalnit la d-na Angi?Eu eram cea inalta care ti-am dat lumanarile ,de fapt la fratele tau(frumos baiat!!).
Ma bucur ca ti-au fost toate pe plac ,stiam ca nu vei fi dezamagita !!!>:D< >:D< Asteptam pozele cu mare drag doamna....;))
ioai, imi pare rau, dar eu nu imi aduc aminte, insa fratele meu isi aduce aminte(de tine;)) si a observat si verigheta:D ) atat stiu ca erau 2 sau 3 fete in spate, eu la momentul acela nu prea stiam cum sa imi impart timpul ca trebuia sa ajung si la sala cu calele pt boluri si la coafor , of acum imi pare rau ca nu am fost mai atenta:( :( :( :( mi-ar fi facut mare placere sa vb cu tine:D :D

daniela_s
15.09.2008, 21:25:15
cine este d-na Angi?...;)) imi poate face si mie un buchet frumos?.. am nevoie de o floare mai mare..alba naturala ca sa mi-o pun in par.. de care ? si unde gasesc? ;)) multumesc anticipat

alexa21
15.09.2008, 22:56:17
fetelor help cum imi pun poze in album:-SS :-SS :-SS :-SS

LaviCarmen
16.09.2008, 08:23:53
fetelor help cum imi pun poze in album:-SS :-SS :-SS :-SS
Si eu vreau dar nu stiu;))

Anastacia
16.09.2008, 09:36:26
ioai, imi pare rau, dar eu nu imi aduc aminte, insa fratele meu isi aduce aminte(de tine;)) si a observat si verigheta:D ) atat stiu ca erau 2 sau 3 fete in spate, eu la momentul acela nu prea stiam cum sa imi impart timpul ca trebuia sa ajung si la sala cu calele pt boluri si la coafor , of acum imi pare rau ca nu am fost mai atenta:( :( :( :( mi-ar fi facut mare placere sa vb cu tine:D :D
Stiu ca erai prea stresata si e de inteles....>:D< poate ne vedem cu alte ocazii fericite ,poate cand se casatoreste fratele tau!!Sau la botez :D ...
Anyway,ma bucur ca ti-au placut toate aranjamentele si florile !!

Anastacia
16.09.2008, 09:37:58
Si eu vreau dar nu stiu;))
Mergi la Galerie Foto de mai sus si ai un buton de upload si apoi cauti pozele care vrei sa le pui in album.Sau trimite-mi mie pe mail si ti le pun eu.;))

zeke
22.09.2008, 11:51:49
Am ajuns cu bine acasa din luna de miere. Am fost in Grecia insula Zakynthos. recomand calduros la toata lumea este superb acolo.
Poze de la nunta inca nu am doar cateva facute de fratele meu, inca nu am fost la fotograf sa vorbim de poze#-o .
Pozele din luna de miere sunt inca in aparat ca cardreaderul meu este la prietena mea si inca nu am apucat sa-l recuperez dar urmeaza in cateva zile. Abia astept sa le vad si eu/:)
Oricum va pun vreo 2-3 poze>:D<

Una din ele este tortul nostru de care am fost foarte mandra, alta poza este declaratia de dragoste, si ultima poza este numele nostru scris cu flacari:))

Anastacia
22.09.2008, 14:16:55
Am ajuns cu bine acasa din luna de miere. Am fost in Grecia insula Zakynthos. recomand calduros la toata lumea este superb acolo.
Poze de la nunta inca nu am doar cateva facute de fratele meu, inca nu am fost la fotograf sa vorbim de poze#-o .
Pozele din luna de miere sunt inca in aparat ca cardreaderul meu este la prietena mea si inca nu am apucat sa-l recuperez dar urmeaza in cateva zile. Abia astept sa le vad si eu/:)
Oricum va pun vreo 2-3 poze>:D<

Una din ele este tortul nostru de care am fost foarte mandra, alta poza este declaratia de dragoste, si ultima poza este numele nostru scris cu flacari:))
Superbi ,ce romantici!!!!Felicitari !!!!>:D< Casa de piatra si multa fericire!!!
Iar tortul pare delicios,de frumos nici nu mai vorbim splendid!!
Mai vrem poze :D
Cam bate vantul pe la topicul nostru fetelor???!Pe unde umblati sau v-ati plictisit deja de miresit???:D

eny
22.09.2008, 23:18:03
Superbi ,ce romantici!!!!Felicitari !!!!>:D< Casa de piatra si multa fericire!!!
Iar tortul pare delicios,de frumos nici nu mai vorbim splendid!!
Mai vrem poze :D
Cam bate vantul pe la topicul nostru fetelor???!Pe unde umblati sau v-ati plictisit deja de miresit???:D
felicitari Zeke si casa de piatra!!!!!!! ai avut o nunta fumoasa din cate am observat eu din cele 3 pozici, ma bucur ca a iesit totul asa cum ati dorit, si ca ati fost si in luna de miere, noi nu vom mai mrge anul acesta in luna de miere, cine stie poate la anu' fiindca nu prea avem timp liber acuma.
Vai fetelor incep deja sa am emotii desi mai am o luna pana la nunta, mai sunt anumite lucruri de rezolvat, sper sa fie totul bine, si vremea sa tina cu noi, fiindca s-a lasat frigul cam devreme.
Poate mai apucam sa mai vb chiar si mie mi se pare ca e cam pustiu, nimeni nu se mai marita?????????????????????astept competitia .
bye bye nopate buna si spor la pregatiri.:-p

cornelia_neamt
23.09.2008, 15:53:17
Am si eu o intrebare pt tine Stefania26 : unde sta d-na Angi cu florile din Aradul Nou ca vrea sa ma duc si eu la ea daca tot laudati asa mult florile facute de ea. mersi
P.S. Casa de piatra, multa fericire si sa ai parte de tot binele din lume.

mocuta
23.09.2008, 17:44:50
http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=152326&stc=1&thumb=1&d=1215333979 (http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=152326&d=1215333979) Tot buchet facut de doamna Angi!;;)

blueyes
23.09.2008, 21:24:16
Buna fetele! Si eu am nunta anul viitor, si cred ca voi rezerva la Continental et. 11.. au cea mai frumoasa sala din cate am vizitat. Maine sau poimaine vrem sa dam avansul. Nu stiti cum e mancarea acolo? Nu am participat niciodata la o nunta, nici la un alt eveniment. Meniul suna bine, dar sper sa fie si bun ! :D Si sper ca si personalul (ospatarii) sunt ok :??

mocuta
23.09.2008, 21:34:25
Buna fetele! Si eu am nunta anul viitor, si cred ca voi rezerva la Continental et. 11.. au cea mai frumoasa sala din cate am vizitat. Maine sau poimaine vrem sa dam avansul. Nu stiti cum e mancarea acolo? Nu am participat niciodata la o nunta, nici la un alt eveniment. Meniul suna bine, dar sper sa fie si bun ! :D Si sper ca si personalul (ospatarii) sunt ok :??
Stai linistita! uita-te ce ti-em scris la ''sali de nunta''>:D<

blueyes
24.09.2008, 19:07:25
As mai avea o intrebare... ce stiti sa-mi spuneti despre firmele care impodobesc sala? Ce stiti sa-mi spuneti despre Dalisis? Aveti poze cu sali amenajate de ei? Pe site-ul lor nu arata decat un filmulet.. dar as vrea sa vad mai multe poze, cu mai multe modele. Ms!

Anastacia
25.09.2008, 13:53:39
Am si eu o intrebare pt tine Stefania26 : unde sta d-na Angi cu florile din Aradul Nou ca vrea sa ma duc si eu la ea daca tot laudati asa mult florile facute de ea. mersi
P.S. Casa de piatra, multa fericire si sa ai parte de tot binele din lume.
Buna Cornelia ,d-na Angi sta in Aradul Nou adresa exacta ti-o dau pe pm si nr de telefon la fel.fetelor va fi un targ de buchete de mireasa saptamana viitoare la timisoara ,eu una abia astept sa merg...ne vedem acolo :*

zeke
25.09.2008, 14:31:20
Unde, cand, cum, amanunte, detalii pls:))

Anastacia
25.09.2008, 14:41:59
Unde, cand, cum, amanunte, detalii pls:)).
Pai in Timisoara la un expo (nu stiu locatia exacta) in data de 3-5 oct e targul de buchet de mireasa si e organizat de mai multe firme.Ne vedem acolo?o:-)Noi mergem in 5 Oct.

zeke
25.09.2008, 14:53:01
Ups, in 3-5 sunt la Budapesta la Expo canin, mai exact europenele.
No nui bai ca eu am fost deja mireasa si nu e asa de important, dar daca careva din fete va merge pot ruga totusi cateva poze???^:)^

Anastacia
25.09.2008, 15:05:44
Ups, in 3-5 sunt la Budapesta la Expo canin, mai exact europenele.
No nui bai ca eu am fost deja mireasa si nu e asa de important, dar daca careva din fete va merge pot ruga totusi cateva poze???^:)^
Da cum sa nu ,mai ales ca din cate stiu eu vor fi si rochii de mireasa...>:D<
Zeke da duminica e expozit pe strand de caini?

blueyes
25.09.2008, 16:41:02
Vin la targul de buchete ! Daca stii mai exact unde este sa-mi spui. Ms

cornelia_neamt
25.09.2008, 17:13:01
Multumesc din suflet Stefania26 pt adresa si nr de tel al d-nei Angi. Te rog frumos sa-mi dai si nr de tel al lui Pasca ca vreau sa-l sun sa vad daca are liber sa vina la mine la nunta. Imi place foarte mult de Claudia Volentir si vreau sa vad daca sunt disponibili si cat vor sa vina sa cante. Eu vreau sa vina sa cante dar vreau sa cante numai muzica de joc. Ei cum sunt, fac lumea sa se distreze, ridica lumea de la masa? Te rog sa ma ajuti si daca poti sa-mi dai mai multe detalii despre ei. Multumesc

cornelia_neamt
25.09.2008, 17:24:07
Eu am vb cu Calin Crisan la tel si mi-a cerut 5000 Euro sa vina sa cante la nunta cu tot cu formatia lui. Sincer mi se pare prea mult pt cateva ore ca eu o sa am si Dj care sa se ocupe de celelalte genuri muzicale, iar pt 100-115 invitati cat o sa am la nunta ii prea mult.
Imi place mult de el cum canta, dar daca l-as primi cadou sa vina sa cante ar fi perfect, eu nu pot sa-i dau atata.#:-S
Chiar vreau sa stiu cat vor Claudia si Pasca ca si la iubitul meu ii place de ea, mai ales cum canta alaturi de Bombonel Cotoc, dar cred ca si cu Seran ii minunat.
Multumesc.

cornelia_neamt
25.09.2008, 17:31:29
Scuze Stefania26 nu am vazut ca ai scris ca saptamana viitoare ne dai nr de telefon al formatiei. Multumesc si astept nr ca sa-i sun sa rezolv odata si muzica la nunta. Ca de restul pregatirilor mai am timp.
Iti multumesc:*

cornelia_neamt
25.09.2008, 17:37:33
Ce faceti fetelor? Imi spuneti si mie cam cand intrati voi pe forum ca sa intru si eu atunci ca asa vb singura. Sau nu vreti sa vb cu mine?
Am si eu o intrebare care imi da dureri de cap. Imi poate spune cineva unde gasesc pantofi de mire, ca al meu are nr mic:37-38 sau daca nu stiti poate cunoasteti undeva unde pot sa-i fac la comanda pantofi.:-?

Anastacia
26.09.2008, 09:25:25
Ce faceti fetelor? Imi spuneti si mie cam cand intrati voi pe forum ca sa intru si eu atunci ca asa vb singura. Sau nu vreti sa vb cu mine?
Am si eu o intrebare care imi da dureri de cap. Imi poate spune cineva unde gasesc pantofi de mire, ca al meu are nr mic:37-38 sau daca nu stiti poate cunoasteti undeva unde pot sa-i fac la comanda pantofi.:-?
Eu una sunt dimineata pe forum mai mult,dar si in timpul zilei imi mai rapesc cateva minutele sa vad ce mai fac miresutele...
In leg cu pantofii de mire incearca la copii....:-" sincer nu stiu unde ai putea gasi asa nr.mic decat acolo sau poate la comanda:-? .

zeke
26.09.2008, 10:07:11
Da cum sa nu ,mai ales ca din cate stiu eu vor fi si rochii de mireasa...>:D<
Zeke da duminica e expozit pe strand de caini?

Sambata si duminica asta adica 27-28 sept expo de caini pe strand. Incepe de pe la 10.00 si se termina de obicei pe la 15-16.00.
Daca sunteti fan animale, puteti avea un weekend placut<:-P

cornelia_neamt
26.09.2008, 15:36:28
Eu una sunt dimineata pe forum mai mult,dar si in timpul zilei imi mai rapesc cateva minutele sa vad ce mai fac miresutele...
In leg cu pantofii de mire incearca la copii....:-" sincer nu stiu unde ai putea gasi asa nr.mic decat acolo sau poate la comanda:-? .

Ceau draga. Am vrut sa-ti scriu un msg privat dar nu ma lasa ca nu am scris destule msg pe forum.
Nu am inca rochie de mireasa ca sincer nu am fost sa ma uit in nici un magazin. Pantofii de mire stii cumva unde pot sa-i fac la comanda?
Imi dai te rog din suflet nr. tau de tel sa te sun sa vb mai multe si daca vrei sa-mi dai mai multe sfaturi. Am mare nevoie de mai multe informatii.
P.S. Sa stii ca ai fost foarte frumoasa mireasa si mirele tau la fel, dar sincer tu ai fost minunata. Chiar mi-a placut exagerat de mult rochia ta si tot aranjamentul de la nunta. Ai fost cu adevarat o printesa.:* :* :*

mocuta
26.09.2008, 17:27:00
Si eu vreau sa vin la targul de la Timi. Stie cineva sa-mi spuna daca pot gasi pe acolo lumanari de nasi? (o sa fiu nasa in 1 noiembrie si vreau ceva special!)<:-P
Am vazut ca sunteti mai multe interesate de targul de flori. Ce-ati zice daca ne-am grupa sa mergem impreuna? Intreb si eu, ca singura nu ma descurc in Timi.

blueyes
27.09.2008, 11:27:02
Eu merg oricum la targ, numai inca nu stiu unde e locatia

cornelia_neamt
27.09.2008, 13:13:41
Buna fetelor. Ma ajuta si pe mine cineva? Imi spuneti va rog unde ii targul in Timisoara? As vrea sa ma duc dar nu stiu unde:-\
Multumesc.>:D<

Anastacia
29.09.2008, 09:18:53
Detalii targ : EXPO BUCHET DE MIREASA Hala TIMCO, str. Circumvalatiunii nr. 8 -12 din data de 2 - 5 octombrie 2008.>:D< Ne vedem acolo sambata si duminica ,(Cornelia ma poti suna sambata sa vb unde ne vedem in timisoara) .

LaviCarmen
29.09.2008, 10:33:02
Si eu vreau sa vin la targul de la Timi. Stie cineva sa-mi spuna daca pot gasi pe acolo lumanari de nasi? (o sa fiu nasa in 1 noiembrie si vreau ceva special!)<:-P
Am vazut ca sunteti mai multe interesate de targul de flori. Ce-ati zice daca ne-am grupa sa mergem impreuna? Intreb si eu, ca singura nu ma descurc in Timi.
Ceao, sunt si in Arad lumanari superbe,stiu eu pe cineva care are un atelier de confectionat lumanari(deci numai lumanareaf fara flori),daca vrei iti pot da mai multe detalii

mocuta
29.09.2008, 19:23:34
Ceao, sunt si in Arad lumanari superbe,stiu eu pe cineva care are un atelier de confectionat lumanari(deci numai lumanareaf fara flori),daca vrei iti pot da mai multe detalii
Da, vreau. Imi poti trimite nr tau de telefon pe mp?

Anastacia
29.09.2008, 21:55:01
Fetelor va pun cateva buchete de mireasa in semnatura mea la picassa sa aveti inspiratie la nunta voastra<:-P

adina_adina
30.09.2008, 14:02:53
fetelor va rog mult imi imi puneti si mie pe privat numarul lui d-na angi?va rog multtttttttttt....multumesc

cornelia_neamt
08.10.2008, 12:23:59
Buna fetelor! Ce mai faceti? De ce nu mai scrieti pe forum?
Am o intrebare: Nunta mea va fii pe 18.07.2009 in plina vara.Cum sa-mi programez sfatul, biserica si sala? Eu m-am gandit asa: Sa fie cununia civila pe la 17.30, biserica pe la 19.00 si la sala sa mergem pe la 20.00.Ii bine asa tinand cont ca ii vara? Sau sa le programez pe toate mai repede si sa mergem la sala pe la 19.00 cum merg majoritatea?
Multumesc.
Va pup pe toate!

zeke
08.10.2008, 15:39:47
In primul rand tu iti cunosti invitatii. Eu de ex am stiut ca degeaba ii chem la ce ora vreau eu inainte de 20.00-20.30 nu vor veni. Nu toti bineanteles dar tineretul. Asa ca am avut biserica de la 19.00 si pe urma restaurantul de la 20.00.

Am fost de ex la o nunta in vara asta, tot cu "gasca" noastra, ei au avut primaria pe la 14.00, biserica la 16.00 si sala la 17.30, In ideea ca se intuneca mai tarziu si ca e super cald afara nu am ajuns ddecat seara, cei care au venit mai devreme au si plecat mai devreme, si mireasa a fost rupta de oboseala#:-S

eny
12.10.2008, 11:51:35
In primul rand tu iti cunosti invitatii. Eu de ex am stiut ca degeaba ii chem la ce ora vreau eu inainte de 20.00-20.30 nu vor veni. Nu toti bineanteles dar tineretul. Asa ca am avut biserica de la 19.00 si pe urma restaurantul de la 20.00.

Am fost de ex la o nunta in vara asta, tot cu "gasca" noastra, ei au avut primaria pe la 14.00, biserica la 16.00 si sala la 17.30, In ideea ca se intuneca mai tarziu si ca e super cald afara nu am ajuns ddecat seara, cei care au venit mai devreme au si plecat mai devreme, si mireasa a fost rupta de oboseala#:-S
Buna fetelor ce faceti??????????????/ eu sunt pe ultima suta de metrii asa ca sunt bussy bussy, si incep sa fiu si emotionata mai umpic si va veni si ziua noastra.
Am foarte mult de lucru, azi termin cu marturiile apoi promit va trimit si poze, va pup si va tin la curent.
bye bye o duminica frumoasa.:* :*

mihaela_cristi
13.10.2008, 09:46:03
buna si eu sunt miresutzs din arad:* si as dori sa stiu ce firme de facut foto si video imi recomandati

mihaela_cristi
13.10.2008, 09:47:25
mai este cineva din arad care se casatoreste pe 5 septembrie?caci poate ne intalnim la sfat sau biserica

mihaela_cristi
13.10.2008, 09:48:57
eny sper sa ai o zi frumoasa asa cum a fost si sambata asta .eu am fost la o nunta si a fost super vremea.

mihaela_cristi
13.10.2008, 10:24:12
Ati Fost La Vreo Nunta La Bucegi?cum A Fost Servirea,mancarea.noi Acolo O Sa Facem Si Asa Dori Mai Multe Informatii

Anastacia
13.10.2008, 10:59:32
Buna fetelor ce faceti??????????????/ eu sunt pe ultima suta de metrii asa ca sunt bussy bussy, si incep sa fiu si emotionata mai umpic si va veni si ziua noastra.
Am foarte mult de lucru, azi termin cu marturiile apoi promit va trimit si poze, va pup si va tin la curent.
Emotiile sunt necesare si te pun in priza !!!Te pupam si iti dorim o zi frumoasa si plina de fericire pe 18 Oct!!!
"Casa de piatra!" si multe bucurii!!!>:D< >:D<
Asteptam pozici!!!>:D<

eny
13.10.2008, 13:44:42
Emotiile sunt necesare si te pun in priza !!!Te pupam si iti dorim o zi frumoasa si plina de fericire pe 18 Oct!!!
"Casa de piatra!" si multe bucurii!!!>:D< >:D<
Asteptam pozici!!!>:D<
multumesc fetelor, am sa va tin la curent.
pupici:* :* :*

LaviCarmen
13.10.2008, 14:24:50
Eu va doresc sa aveti o zi cat se poate de frumoasa si sa fiti cei mai ferciti in acea zi de 18.oct.,iar emotiile le lasa-ti acasa.Eu va doresc CASA DE PIATRA

zeke
13.10.2008, 15:10:47
Si eu iti tin pumnii, Eny, sa fie totul asa cum ai planuit tu:*

mihaela_cristi
14.10.2008, 08:39:57
mocuta mersi de mesaj.sa sti ca nu o sa ezit sa te sun dc am nelamuriri.da cum se numeste firma cu care ati colaborat pt foto-video.si eu sunt cam pretentioasa si puiu meu la fel si nu am vrea sa nu filmeze niste amatori.caci pana la urma pozele raman peste ani

mihaela_cristi
14.10.2008, 08:43:56
ati auzit de nicu romaniuc?
el o sa ne cante la nunta ,canta in UNIC .ne-a cerut 1800 euro.lati auzit cantand?
noi lam auzit la nunta lu varamea.cea care la anu o sa ne fie nasa.si a cantat super,aproape ca nu a facut pauza.astept pareri dc ati auzit de el.please

me_kammy
14.10.2008, 14:37:54
mocuta mersi de mesaj.sa sti ca nu o sa ezit sa te sun dc am nelamuriri.da cum se numeste firma cu care ati colaborat pt foto-video.si eu sunt cam pretentioasa si puiu meu la fel si nu am vrea sa nu filmeze niste amatori.caci pana la urma pozele raman peste ani
Cauta pe google ZOOM PRODUCTION.. cummatu-meu i-a luat pe ei pt filmat+foto . A iesit ceva superb!!!!!!!!!!!!!!!

cornelia_neamt
14.10.2008, 16:43:04

Scuza-ma dar tu raspunzi numai asa de forma?
Eu am cerut o parere si nu cred ca a fost asa deranjanta intrebarea!
De ce ai mai raspuns cu astfel de argumente? Nu puteai sa-mi spui simplu sa fac cum cred eu!?
Oricum multumesc! Sper ca nu o sa te mai plictisesc cu intrebariile si subiectele mele!

cornelia_neamt
14.10.2008, 16:49:30
Imi cer scuze de la toate miresicile daca intrebarile mele sunt proaste sau daca nu gasesc subiecte interesante de vb.
Mia placut foarte mult ce am gasit pe acest forum si am vazut ca vb frumos si ca va ajutati reciproc! Dar vad ca eu orice intreb se gaseste cate una sa-mi raspunda foarte urat, parerea mea.
Daca voi mai avea nevoie de vreun sfat o sa fiu mai atenta cui il cer.
Oricum multa bafta la pregatiri!
'nimeni nu s-a nascut invatat'
Multumesc si v-am pupat!

cornelia_neamt
14.10.2008, 16:58:09
el o sa ne cante la nunta ,canta in UNIC .ne-a cerut 1800 euro.lati auzit cantand?
noi lam auzit la nunta lu varamea.cea care la anu o sa ne fie nasa.si a cantat super,aproape ca nu a facut pauza.astept pareri dc ati auzit de el.please

Ceau Mihaela.
Sincer nu stiu cum canta acum, dar a fost la nunta la varamea in urma cu 9 ani si a cantat bine. Am auzit ca acuma canta mult mai bine. Dar de ce nu te duci intr-o seara la Unic sa-l asculti? Si apoi o sa poti sa iei o decizie. Voua trebuie sa va placa, ca degeaba zic eu ca ii minunat ca poate tu ai alta parere.
Daca vrei pot sa-ti mai recomand pe cineva: Tina Groza. Canta in fiecare joi seara la Perla. Si nici nu cere mult, doar 1300 euro.
Incearca in mai multe locuri si o sa vezi ca o sa-ti placa cineva mult si o sa-l vrei si la tine la nunta.

mihaela_cristi
15.10.2008, 08:19:57
si noi l-am auzit cantand pe nicu romaniuc anu trecut la nunta lu varamea si ne-a placut da vroiam mai multe pareri.am fost anu asa la o nunta la perla unde a cantat bombonel cotoc si a fost jalnic(parerea mea).multa pauza

LaviCarmen
15.10.2008, 09:34:36
si noi l-am auzit cantand pe nicu romaniuc anu trecut la nunta lu varamea si ne-a placut da vroiam mai multe pareri.am fost anu asa la o nunta la perla unde a cantat bombonel cotoc si a fost jalnic(parerea mea).multa pauza
Eu va spun de Daniela Han nu stiu daca ati auzit dar la noi la nunta a fost super,efectiv a ridicat lumea de la masa canta printre mese,a facut o atmosfera de neuitat si pe noi ne-a costat 1500 de euro,au venit lautari cu noi de la mire la nasi la mireasa la primarie si pana la restaurant pt. ca noi am mers pe jos pana la restaurant era aproape pana la Central.

dragosxps
15.10.2008, 10:33:11
Am o intrebare: Nunta mea va fii pe 18.07.2009 in plina vara.Cum sa-mi programez sfatul, biserica si sala? Eu m-am gandit asa: Sa fie cununia civila pe la 17.30, biserica pe la 19.00 si la sala sa mergem pe la 20.00.Ii bine asa tinand cont ca ii vara? Sau sa le programez pe toate mai repede si sa mergem la sala pe la 19.00 cum merg majoritatea?
Multumesc.
Va pup pe toate!

De ce nu incerci sa ai cununia civila in alta zi... e mult mai lejer programul din ziua nuntii .. si asa o sa fi foarte agitata si totul o sa se intarzie

zeke
15.10.2008, 12:09:34
Scuza-ma dar tu raspunzi numai asa de forma?
Eu am cerut o parere si nu cred ca a fost asa deranjanta intrebarea!
De ce ai mai raspuns cu astfel de argumente? Nu puteai sa-mi spui simplu sa fac cum cred eu!?
Oricum multumesc! Sper ca nu o sa te mai plictisesc cu intrebariile si subiectele mele!

Ai cerut o parere, eu ti-am spus-o pe a mea, si anume ca tu iti cunosti invitatii. Ti-am si argumentat parerea mea. Mama ma invatat ca intodeauna sa-mi argumentez o afirmatie. Poate altii nu au fost asa de bine crescuti.=))

cornelia_neamt
15.10.2008, 12:53:08
Ai cerut o parere, eu ti-am spus-o pe a mea, si anume ca tu iti cunosti invitatii. Ti-am si argumentat parerea mea. Mama ma invatat ca intodeauna sa-mi argumentez o afirmatie. Poate altii nu au fost asa de bine crescuti.=))

Multumesc!
Chiar esti a tot stiutoare!
Tine-o tot asa.

cornelia_neamt
15.10.2008, 12:57:12
Am o intrebare: Stie careva din voi un Dj foarte bun?
Nu cunosc decat dj care sunt prin discoteci, dar vreau pe cineva care sa stie sa puna muzica de chef.
Am formatie de muzica populara la nunta, dar am nevoie si de un dj profi care sa puna toate celelalte genuri muzicale.
Va multumesc!

mocuta
15.10.2008, 21:37:38
Sa stii ca si noi am gandit la fel. Pozele raman, la fel si filmul. Te asigur ca sunt profesionisti. Acum nu am cd (e la parinti) sa vad cum se chema firma, dar iti pot da un nr. de tel daca vrei. Parerea mea e sa cautati in mai multe locuri, iar abia dupa ce vedeti mai multe oferte sa alegeti. Asa am facut si noi. >:D<

mihaela_cristi
16.10.2008, 08:18:45
normal ca voi cauta si dupa aceea voi lua o decizie.cand o sa ai cd te rog sa imi dai nr lor.ms:*

mihaela_cristi
16.10.2008, 08:22:43
cornelia cine canta la tine la nunta.eu am fAcut banchetu la coandi si nu prea am fost multumita de servire.iti lua mancarea din fata:( .acu vezi tu sa vb cu ei sa nu patesti la fel:*

mocuta
16.10.2008, 16:32:13
normal ca voi cauta si dupa aceea voi lua o decizie.cand o sa ai cd te rog sa imi dai nr lor.ms:*
in weekend merg la parinti sa il iau. daca vrei ti-l pot chiar da sa vezi cum a iesit o filmare (normal, daca vrei). :*

cornelia_neamt
16.10.2008, 17:15:28
cornelia cine canta la tine la nunta.eu am fAcut banchetu la coandi si nu prea am fost multumita de servire.iti lua mancarea din fata:( .acu vezi tu sa vb cu ei sa nu patesti la fel:*
Ceau draga!
Eu am vb cu mai multi artisti, am mers si i-am auzit cantand, dar ne-am hotarat sa ne vina Tina Groza. Ne place mult cum canta si ii foarte de gasca, iar la nunta face sou de sou. Noi am fost la o nunta unde a cantat ea si pot sa spun ca a fost super. Mie personal imi place foarte mult si nici nu cere mult, doar 1300.
Daca vrei sa o auzi cum canta poti sa mergi in fiecare joi seara la Perla.
Iar in legatura cu Coandi, nu stiu ce sa intamplat la voi la banchet dar noi ii stim pe toti de acolo. Sau cam prostit de cap fiindca toti ospatarii buni au plecat si au ramas doar cei mai putini buni.
Noi suntemi prieteni foarte buni cu patronii de acolo si prietenul meu face afaceri cu ei.
Oricum sper ca totul sa fie bine.

cornelia_neamt
16.10.2008, 17:25:53
Buna fetelor!
In legatura cu pozele si filmatul la nunta cunosc un tip care face reportaje la Antena 1 sau nu stiu sigur ce face mai exact, dar pot sa va zic ca ii foarte bun. Pe langa asta vine si la nunti sa filmeze si sa faca poze, iar pachetul lui de 4 ore de filmat si 600 de poze costa 350 euro. Mie imi place mult cum lucreaza si de aceea pe el il am la nunta. Nu stiu ce sa zic despre firmele din oras, dar pot sa va zic ca lucreaza scump si nu intotdeauna bine.
Daca vreti va dau nr de tel sa vb cu el si hotarati voi daca ii bun sau nu.
Pupici!

mihaela_cristi
17.10.2008, 08:50:59
:D mocuta vreau sa vad cd tau

mihaela_cristi
17.10.2008, 08:52:15
cornelia cum il cheama ?

cornelia_neamt
17.10.2008, 11:13:47
cornelia cum il cheama ?

Pe ala cu filmatul si pozele il cheama Dacian.

zeke
17.10.2008, 13:54:27
La semnatura a un slide show cu Zakynthos, luna de miere

me_kammy
17.10.2008, 14:52:03
Pe ala cu filmatul si pozele il cheama Dacian.
pe ala de la antena 1 nu il cheama denis?

dragosxps
19.10.2008, 23:30:08
pe ala de la antena 1 nu il cheama denis?

si eu de un denis stiu numai ...

nirona
21.10.2008, 14:56:58
...nu am mai intrat pe site de mult timp....iuuuiii..ce de miresute 2009..:) Multa rabdare si fericire va doresc in planificarea nuntii..eu,una,am fost cea mai fericita planificandu-mi nunta cu sotu' numa (sincer) ma bucur ca am terminat! :))
Too much work to do! =))

zeke
21.10.2008, 15:31:52
Yupiii<:-P am reusit<:-P

Am incarcat pozele si de la nunta.
Jos in semnatura puteti vedea poze si de la nunta si din luna de miere=D> =D> =D>

27Carmen
21.10.2008, 17:09:07

Jos in semnatura puteti vedea poze si de la nunta si din luna de miere=D> =D> =D>
Foarte frumoase pozele ,CASA DE PIATRA si multa fercire,mi placut rochita ,freza ta ,buchetul.

eny
21.10.2008, 19:18:45
Foarte frumoase pozele ,CASA DE PIATRA si multa fercire,mi placut rochita ,freza ta ,buchetul.
buna fetelor, nu prea am timp dar vreau sa va multumesc pt urari si sa le doresc celor care se marita casa de piatra si multa fericire.

dragosxps
21.10.2008, 21:30:52

salut

te rog imi zici si mie unde e biserica din poze ?

27Carmen
21.10.2008, 22:21:57
salut

Este Biserica Catolica din centru(Biserica Rosie).

dragosxps
21.10.2008, 23:56:48

cea mai frumoasa biserica din Arad e pacat ca nu o folosesc mai multe cupluri

Anastacia
22.10.2008, 09:26:56

Ai fost superba!!!!Felicitari !!!=D>=D>=D>=D>=D>
Si pozele sunt foarte reusite !!!!!

zeke
22.10.2008, 10:54:51
salut

Daca la biserica din pozele mele te referi este Biserica Reformata de pe strada Eminescu. Cam de pe landa Lido.

zeke
22.10.2008, 10:58:33

[-X Biserica Rosie este biserica Evanghelica si nu catolica. [-X

zeke
22.10.2008, 11:02:10
Ai fost superba!!!!Felicitari !!!=D>=D>=D>=D>=D>
Si pozele sunt foarte reusite !!!!!

Multumesc foarte mult. Adevarul este ca fotograful ne-a cam chinuit vreo ora buna, dar eu zic ca a meritat. Astea sunt doar o parte din poze, cele dragi mie.

Am vrut sa pun mare accent pe poze, pentru ca pentru mine inseamna mai mult decat filmatul. La filmulet nu te uiti des, mai ales cand vin prietenii si nu stau mult e mai practic sa-i pui albumul in brate;))

nirona
22.10.2008, 11:35:13
Multumesc foarte mult. Adevarul este ca fotograful ne-a cam chinuit vreo ora buna, dar eu zic ca a meritat. Astea sunt doar o parte din poze, cele dragi mie.

Am vrut sa pun mare accent pe poze, pentru ca pentru mine inseamna mai mult decat filmatul. La filmulet nu te uiti des, mai ales cand vin prietenii si nu stau mult e mai practic sa-i pui albumul in brate;))
...si mie imi plac...sunteti niste frumosi! :*
I like your tatoo..;))

Anastacia
22.10.2008, 12:50:05

Cine a fost fotograful ?

alexa21
22.10.2008, 12:53:24

=D>=D>frumoase poze, se vede ca ati avut parte de o nunta superba=D>=D>
=P~=P~si tortul arata de-a dreptul delicios yammy yammy=P~=P~
:D:Dfericire deplina:D:D

alexa21
22.10.2008, 12:55:13
chiar zeke cine e fotograful?

zeke
22.10.2008, 13:20:11
Pe fotograf il cheama David (cred). In mod teoretic trebuia sa fotografieze altcineva dar a intervenit lui ceva si la trimis pe el. Atunci m-am intristat putin ca nu vine acel prieten dar el mi-a promis ca David este mai bun ca si el. :-$ a avut dreptate:-$

mihaela_cristi
23.10.2008, 08:37:29
si cat tia cerutt poze?
mia placut mult pozele si poate il contactam si noi

zeke
23.10.2008, 14:06:47
Sincer nu stiu. Pozele trebuiau sa le faca un prieten, impreuna cu prelucrare si cele doua albume. Eu nu am platit decat pentru tiparirea a unui album. Nu stiu cu cat face poze in mod normal la o nunta:( , si nici nu pot sa-l intreb ca cica restul a fost cadou/:)

Anastacia
24.10.2008, 09:38:33
Sincer nu stiu. Pozele trebuiau sa le faca un prieten, impreuna cu prelucrare si cele doua albume. Eu nu am platit decat pentru tiparirea a unui album. Nu stiu cu cat face poze in mod normal la o nunta:( , si nici nu pot sa-l intreb ca cica restul a fost cadou/:)
Zeke spune-ne cum il putem gasi ,cine stie poate avem vreun eveniment mare in familie si vrem sa il chemam :*

dragosxps
24.10.2008, 10:55:02
Zeke spune-ne cum il putem gasi ,cine stie poate avem vreun eveniment mare in familie si vrem sa il chemam :*
prima fotografie nu merge :(

zeke
24.10.2008, 12:21:58
Eu nu stiu nimic despre el:(( ,
dar cand ma duc dupa album pot intreba:)>- /:)

Anastacia
24.10.2008, 14:41:38
Ok ,multumim :*

mihaela_cristi
30.10.2008, 14:49:09
Buna Fetelor .da Cum De Ii Asa De Liniste Pe Aici.ati Luat O Pauza:*

diana_d_11
31.10.2008, 18:22:04
uite pe cineva care se casatoreste in aceeasi zi cu mine :)

eny
01.11.2008, 14:59:21
buna fetelor ce mai faceti?
cum sunteti?
eu am trecut deja prin acele emotii, am avut o nunta foarte frumoasa, si totul a iesit cum ne-am dorit noi, inca nu prea am poze, doar cateva de la prieteni, oricum fetelor e foarta important sa va organizati nunta cum doriti voi, ca doar odata puteti face tot ce va doriti.
Eu am fost tare mandra ca eu am organizat totul impreuna cu sotul meu, si am fost si apreciati pt eforturile noastre.
Am avut o nunta de vis, ceea ce va doresc si voua.
Spor la pregatiri si felicitari si celor care s-au maritat.
Daca va pot ajuta cu sfaturi cu cea mai mare placere, fiindca si eu am fost ajutata la randul meu, si fiindca stiu ca niciodata niste sfaturi nu strica nimanui.
va pupacesc pe toate.:* :* :* :* :*

Anastacia
03.11.2008, 10:46:04
Buna fetelor!!!;;) cam pustiu pe aici !
Ca sa va ajut in cautarea rochiei de mireasa am descoperit o firma in Arad care aduce rochii de afara si la preturi f bune ,din cate am inteles vor fi si la targul din februarie si au in jur de 150 de modele .Eu una cand le-am vazut mi-a parut rau ca nu au existat cand am facut noi nunta :| ,dar de maritat inca o data nu ma mai marit!!!!Asta-i clar o:-) .Daca vreti detalii pe pm ca nu vreau sa fac reclama .
Si va vreau mai active aici pe Arad ,ce ne lasam noi mai prejos decat celalalte orase???!!!;;)

zeke
03.11.2008, 11:33:09
Aveti idee de unde pot gasi rame de fotografii mai deosebite??? Am cautat in selg, metr,... si nu am gasit decat din alea simple.

Vreau sa fac cadou la bunici poze cu noi de la nunta, si vreu ceva mai deosebit, si sunt in pana de idei.

Acum mi-am adus aminte , trebuie sa incerc si la art&mus:-? :-? :-? , poate au ceva dragut:-w

Anastacia
03.11.2008, 14:11:37
Aveti idee de unde pot gasi rame de fotografii mai deosebite??? Am cautat in selg, metr,... si nu am gasit decat din alea simple.

Vreau sa fac cadou la bunici poze cu noi de la nunta, si vreu ceva mai deosebit, si sunt in pana de idei.

Acum mi-am adus aminte , trebuie sa incerc si la art&mus:-? :-? :-? , poate au ceva dragut:-w
Am vazut ceva frumos la Carrefour la Bamboo poti incerca si acolo ;-)

mihaela_cristi
04.11.2008, 08:14:08
Ca sa va ajut in cautarea rochiei de mireasa am descoperit o firma in Arad care aduce rochii de afara si la preturi f bune ,din cate am inteles vor fi si la targul din februarie si au in jur de 150 de modele .Eu una cand le-am vazut mi-a parut rau ca nu au existat cand am facut noi nunta :| ,dar de maritat inca o data nu ma mai marit!!!!Asta-i clar o:-) .Daca vreti detalii pe pm ca nu vreau sa fac reclama .
Si va vreau mai active aici pe Arad ,ce ne lasam noi mai prejos decat celalalte orase???!!!;;)
eu vreau sa imi trimiti detalii despre acea firma.astept sa mi le trimiti pe pm

zeke
04.11.2008, 10:05:43
Am vazut ceva frumos la Carrefour la Bamboo poti incerca si acolo ;-)

Am uitat de bamboo, ce toanta sunt#-o =))
In timpul saptamanii nu pot dar sambata cred ca fac o vizita pana acolo=D> =D> =D>

ALINUZA
04.11.2008, 21:44:12
nu am mai intrat de f mult timp pt ca nu am mai avut net dar gata s-a rezolvat si treaba asta cateva pozici din luna de miere la paris si pe coasta de azur a fost suberb

ALINUZA
04.11.2008, 21:51:46
inca cateva,mai multe in album ca sa nu va plictisesc

cornelia_neamt
05.11.2008, 11:54:40
Buna fetelor!!!>:D<
Daca va intereseaza o afacere si o posibilitate de a face bani in timpul liber sau chiar la o cafea cu prietenele va rog sa-mi spuneti. Mai multe detalii va dau pe pm ca nu vreau sa fac reclama si sa refuzati aceasta oferta inainte de a avea toate detaliile si beneficiile ei.
V-am pupat!

mihaela_cristi
06.11.2008, 11:21:02
Buna fetelor!!!>:D<
Daca va intereseaza o afacere si o posibilitate de a face bani in timpul liber sau chiar la o cafea cu prietenele va rog sa-mi spuneti. Mai multe detalii va dau pe pm ca nu vreau sa fac reclama si sa refuzati aceasta oferta inainte de a avea toate detaliile si beneficiile ei.
V-am pupat!
astept detalii>:D<

aile
06.11.2008, 19:28:54

eu nu l-as recomanda..la verisoara mea la nunta a cantat ioana luguzan ce e prezentatoare la info tv la duminica la joc cu ionica ardelean a fost super si nu a fost scump deloc...si au si vioara si chitara si clarinet si saxofon e o orchestra intreaga....cu draga inima ti-o recomand pt ca merita....deci are o voce si face oamenii sa se distreze iar orchestra suna mininat daca te intereseaza incerc sa iti fac rost de nr de tel...la nunta la vara-mea s-a imbrac si in costum popular..aplaudau oamenii ca si la spectacol..a fost superb

aile
06.11.2008, 19:37:44
Ati Fost La Vreo Nunta La Bucegi?cum A Fost Servirea,mancarea.noi Acolo O Sa Facem Si Asa Dori Mai Multe Informatii

e foarte bine..eu ii stiu pe patronii de acolo....si servirea e buna si mancarea la fel iar sala decorata sa stii ca arata foarte bine si acum au amenajat-o...au pus parchet laminat peste tot.....voua cat v-a luat pt meniu?

mihaela_cristi
07.11.2008, 14:03:33
e foarte bine..eu ii stiu pe patronii de acolo....si servirea e buna si mancarea la fel iar sala decorata sa stii ca arata foarte bine si acum au amenajat-o...au pus parchet laminat peste tot.....voua cat v-a luat pt meniu?
pai 140 ron/pers,avem inclus in meniu bere.suc,cafea,apa min si vin la discretie.u la ce restaurant faci nunta si cat costa meniul?

27Carmen
11.11.2008, 08:10:51
pai 140 ron/pers,avem inclus in meniu bere.suc,cafea,apa min si vin la discretie.u la ce restaurant faci nunta si cat costa meniul?
Fetelor ce liniste pe aici,ce face-ti viitoarelor miresici?
Haideti sa ne sfatuim,ma gandesc ca noi cele care am fost deja miresici avem ceva experienta si putem da fiecare cate un sfat,mai ales ca pe sait cam fiecare dintre noi am facut nuntiile in majoritatea restaurantelo din Arad.Va pup,mult succes.

mihaela_cristi
12.11.2008, 08:10:48
Fetelor ce liniste pe aici,ce face-ti viitoarelor miresici?
Haideti sa ne sfatuim,ma gandesc ca noi cele care am fost deja miresici avem ceva experienta si putem da fiecare cate un sfat,mai ales ca pe sait cam fiecare dintre noi am facut nuntiile in majoritatea restaurantelo din Arad.Va pup,mult succes.
dar tu unde ai avut nunta,te rog spunemi foto -video cat tea costat?

mihaela_cristi
12.11.2008, 08:19:32
carmen esti on line?

27Carmen
13.11.2008, 04:50:50
Eu am avut nunta la Central(foto+video ma costat 450 euro)

27Carmen
13.11.2008, 04:55:37
carmen esti on line?
E super fain la Bucegi am fost la multe nunti acolo,mancarea ce sa zic e foarte buna(numai ospatarii sa fi atenta sunt cateva fete tinere care sunt forte atente depinde ce tura prizi atunci,cealalta tura sunt niste doamne mai incete).Poate sa mai schimbat personalul de cand am fost eu.

aile
13.11.2008, 10:57:56
la acelasi restaurant insa in data de 11 dar vad ca nu mai pot schimba nicicum data la mine la profil....

mihaela_cristi
14.11.2008, 08:27:23
la acelasi restaurant insa in data de 11 dar vad ca nu mai pot schimba nicicum data la mine la profil....
deci si tu faci la bucegi?ce fain

aile
14.11.2008, 11:09:56
da si mie mi se pare sala foarte potrivita pentru nunta...am fost la foarte multe nunti acolo si toata lumea s-a simtit extraordianr si sa stii ca pana la anul fac o gramada de renovari deja au facut destule au pus parchet laminat au revopsit arata foarte bine

mihaela_cristi
17.11.2008, 12:14:10
da si mie mi se pare sala foarte potrivita pentru nunta...am fost la foarte multe nunti acolo si toata lumea s-a simtit extraordianr si sa stii ca pana la anul fac o gramada de renovari deja au facut destule au pus parchet laminat au revopsit arata foarte bine
SI TU TOT 140 PLATESTI MENIU?

mihaela_cristi
17.11.2008, 12:15:12
APROPO CU CINE ai vb de impodobitul salii si pe ce culoare teai gandit sa fie

aile
17.11.2008, 18:25:02
da tot 140 platesc ......da de vb nu am vb cu nimeni inca cred ca acum dupa renovari ar merge bine visiniu cu auriu sau doar auriu....am sa incerc sa afisez niste poze de la o nunta de la bucegi unde decoratiounile au fost foarte frumoase....tu ai vb cu cineva pt decorat?

nina_ar
18.11.2008, 13:01:43
Buna fetelor!!!
M-am logat si eu ceva vreme in urma.....si uite ca a sosit timpul pregatirilor de nunta...
Ma intereseaza firme ce se ocupa cu organizarea evenimentului,decoratiuni,filmat,sonorizare s.a.m.d.

27Carmen
18.11.2008, 13:31:31
Buna fetelor!!!
M-am logat si eu ceva vreme in urma.....si uite ca a sosit timpul pregatirilor de nunta...
Ma intereseaza firme ce se ocupa cu organizarea evenimentului,decoratiuni,filmat,sonorizare s.a.m.d.
Bine ai venit printre noi miresica de Arad,iti spun eu 27Carmen care deja am putina vechime dcand am fost miresica,abia astepatam pe voi cele noi care venit pe site pt.a va putea da mai multe sfaturi.Pa
Unde faci nunta in Arad?

aile
18.11.2008, 13:48:08
Buna fetelor!!!

bine ai venit printre noi...sa ai bafta cu organizarea

Anastacia
18.11.2008, 13:53:15
Buna fetelor!!!
Bine ai venit !!!!
Detalii gasesti aici dar cateva pagini mai in spate ,dar daca te putem ajuta suntem aici >:D<

mihaela_cristi
20.11.2008, 08:51:46
da tot 140 platesc ......da de vb nu am vb cu nimeni inca cred ca acum dupa renovari ar merge bine visiniu cu auriu sau doar auriu....am sa incerc sa afisez niste poze de la o nunta de la bucegi unde decoratiounile au fost foarte frumoase....tu ai vb cu cineva pt decorat?
ceau vreau sa iti spun ca am gasit o firma care impodobeste salii f frumoase si la un pret rezonabil.se numeste DREAM DECOR 4U ,ii o fosta miresica care sia deschis firma ,eu sunt f incantata de ea.dc vrei mai multe detalii vb pe pm.

Anastacia
20.11.2008, 09:14:24
ceau vreau sa iti spun ca am gasit o firma care impodobeste salii f frumoase si la un pret rezonabil.se numeste DREAM DECOR 4U ,ii o fosta miresica care sia deschis firma ,eu sunt f incantata de ea.dc vrei mai multe detalii vb pe pm.
Sa stii ca toate firmele de amenajari sali nunti,botezuri etc sunt deschise de foste mirese o:-) si dupa mine cel mai bine ar fi sa asteptati pana la targul din februarie ,atunci se lanseaza ofertele cele mai bune .doar sa aveti grija sa incheiati un contract avantajos si sa stabiliti cursul la euro (daca platiti in euro bineanteles) :*
Sper ca v-am fost de ajutor !!

aile
20.11.2008, 12:29:20

as vrea sa imi trimiti pe pm mai multe detalii si legate de pret si despre modul de lucru...mersi anticipat.te pup

kincs
20.11.2008, 22:15:14
scuze daca sunt off-topic, am vazut tortul lui zeke undeva pe forum si mi-a placut foarte mult,
zeke unde l-ai facut? poate stiti voi fetelor?

zeke
21.11.2008, 10:20:49
In micalaca, pe calea radnei mai pe capat, pe stanga, dupa CBA.
Defapt are si site, l u b i a n c o . r o
Recomand calduros la toata lumea, am fost mai mult decat multumita de serviciile lor. Nu ma intrebati nici un pret ca nu mai stiu, ca am platit mai multe chestii atunci, ca am comandat de la ei si saleuri, saratele, prajiturele, si pachetele cu prajituri pentru fiecare invitat, plus prajiturile pentru acasa inainte de nunta adica TOT. Nu stiu cat sunt de bune ca nu am gustat (eu nu mananc dulce) si si daca le-as fi gustat nu as fi avut termen de comparatie =)) :-$. doar din tort am mancat putin dupa nunta:)>-

Onutza82
21.11.2008, 14:41:32
mai este cineva din arad care se casatoreste pe 5 septembrie?caci poate ne intalnim la sfat sau biserica

Ciao
Eu am nunta pe 5 septembrie :-), dar planul meu ar fi cununia civila sa o fac in alta zi fata de cununia religioasa si de petrecere. Dar poate ne vedem la poze prin parc. :;-)

dragosxps
21.11.2008, 16:57:13
Ciao
Eu am nunta pe 5 septembrie :-), dar planul meu ar fi cununia civila sa o fac in alta zi fata de cununia religioasa si de petrecere. Dar poate ne vedem la poze prin parc. :;-)
cea mai buna idee sa ai cununia civila in alta zi ... sa te tii de plan :)

me_kammy
22.11.2008, 20:18:50
buna seara....ma intereseaza si pe mine firma de deco...imi trimiteti si mie pe pm mai multe detalii??

pa pa:*

raluruben
23.11.2008, 11:43:57
Poti sa imi trimiti pe pm niste detalii despre cum sa dau de ea please ^:)^

kincs
23.11.2008, 21:22:55
In micalaca, pe calea radnei mai pe capat, pe stanga, dupa CBA.
Defapt are si site, l u b i a n c o . r o
Recomand calduros la toata lumea, am fost mai mult decat multumita de serviciile lor. Nu ma intrebati nici un pret ca nu mai stiu, ca am platit mai multe chestii atunci, ca am comandat de la ei si saleuri, saratele, prajiturele, si pachetele cu prajituri pentru fiecare invitat, plus prajiturile pentru acasa inainte de nunta adica TOT. Nu stiu cat sunt de bune ca nu am gustat (eu nu mananc dulce) si si daca le-as fi gustat nu as fi avut termen de comparatie =)) :-$. doar din tort am mancat putin dupa nunta:)>-

multumesc mult zeke!! stiu firma si o sa merg sa vad la fata locului! mi-a placut mult tortul tau! a fost deosebit

mihaela_cristi
24.11.2008, 08:57:06
Ciao
MA BUCUR CA SE TE CASATORESTI IN ACEASI ZI CU MINE.EU AM SA FAC SI CUNUNIA CIVILA SI CEA RELIGIOASA IN ACEASI ZI PT CA NU VREAM SA PLIMB INVITATII IN 2 ZILE:*

nina_ar
24.11.2008, 21:04:12
Buna seara fetelor! Multumesc anticipat pt. urarile cu care m-ati primit printre voi!
Petrecerea nuntii noastre va fi la restaurantul Central. Noi suntem multumiti de serviciile si ofertele acestei locatii, raport calitate-pret.
Saptamana aceasta sper sa discut cu Diana de la firma Caprice Design in ceea ce priveste decoratiunile salii. Mie personal mi-au placut aranjamentele facute de aceasta firma,din ceea ce am vazut pe la unele nunti.
De firma Dalisis ce spuneti? urmeaza sa mergem sa prospectam piata si va voi tine la curent,sper sa va fie si voua de folos.
Astept recomandari din partea voastra in ceea ce priveste filmatul si pozele, iar pt. atmosfera DJ-ul.
Daca va ajuta cu ceva,sa stiti ca programarile la Primarie pt. anul viitor se fac incepand cu luna ianuarie 2009.
Mersi!

27Carmen
25.11.2008, 07:52:48
Buna seara fetelor! Multumesc anticipat pt. urarile cu care m-ati primit printre voi!
Petrecerea nuntii noastre va fi la restaurantul Central. Noi suntem multumiti de serviciile si ofertele acestei locatii, raport calitate-pret.
Saptamana aceasta sper sa discut cu Diana de la firma Caprice Design in ceea ce priveste decoratiunile salii. Mie personal mi-au placut aranjamentele facute de aceasta firma,din ceea ce am vazut pe la unele nunti.
De firma Dalisis ce spuneti? urmeaza sa mergem sa prospectam piata si va voi tine la curent,sper sa va fie si voua de folos.
Astept recomandari din partea voastra in ceea ce priveste filmatul si pozele, iar pt. atmosfera DJ-ul.
Daca va ajuta cu ceva,sa stiti ca programarile la Primarie pt. anul viitor se fac incepand cu luna ianuarie 2009.
Mersi!
Buna, si eu am facut anul acesta nunta tot la Central, eu una am fost foarte multumita de serviciile lor, si iti dau un saft daca ai noroc sa fie de serviciu d-na bucatareasa Maria e super(mai multe detalii pot sa-ti mai dau prin pm sau telefonic in legatura cu cei de la Central) iar cu decorul salii trebuie sa fi foarte atenta,pt. ca la Central interiorul este foarte modest si trebuie sa combini culoriile cu interiorul.

nina_ar
25.11.2008, 12:36:29
Mersi Carmen pt. sfat,voi tine cont de el.Intr-adevar si eu am avut o retinere in legatura cu sala de la hotel Central....cu toate ca a fost preluat de catre lantul Best Western,mie personal nu mi se pare ca s-au efectuat prea multe schimbari....
Am fost in Timisoara la hotel Ambasador,tine tot de Best Western, pot sa va spun ca totul arata f f bine.Dar,deocamdata la noi aceasta e situatia.
Pt. aranjarea salii,ma gandesc la combinatia de culori alb cu crem pt.a fi contrast cu restul incaperii.Ma gandesc sa imbrac nu sh exact cum stalpii aceia care nu imi plac. Sunt sigura ca la final totul va fi bine,altfel nu se poate!;-)

aile
26.11.2008, 20:23:29
Mersi Carmen pt. sfat,voi tine cont de el.Intr-adevar si eu am avut o retinere in legatura cu sala de la hotel Central....cu toate ca a fost preluat de catre lantul Best Western,mie personal nu mi se pare ca s-au efectuat prea multe schimbari....
Am fost in Timisoara la hotel Ambasador,tine tot de Best Western, pot sa va spun ca totul arata f f bine.Dar,deocamdata la noi aceasta e situatia.
Pt. aranjarea salii,ma gandesc la combinatia de culori alb cu crem pt.a fi contrast cu restul incaperii.Ma gandesc sa imbrac nu sh exact cum stalpii aceia care nu imi plac. Sunt sigura ca la final totul va fi bine,altfel nu se poate!;-)

stalpii de la centra cred eu ca ii poti imbraca cu ajutorul unor perdele de lumini din voal si cred ca pe verde fistic ar arata foarte bine sala de la central...multa bafta

cristinna
30.11.2008, 16:24:33
buna,miresici! n-am mai fost de mult pe forum. ma bucur sa vad multe nume noi.vroiam sa-mi ofer si eu ajutorul. spor la pregatiri.:*

aile
08.12.2008, 10:01:44
buna,miresici! n-am mai fost de mult pe forum. ma bucur sa vad multe nume noi.vroiam sa-mi ofer si eu ajutorul. spor la pregatiri.:*
fetelor de ce asa de putina activitate..nu mai da niciuna dintre voi nici un semn de viata.

Anastacia
08.12.2008, 10:01:56
Hello Cristina si felicitari inca o data pt bebe!!!
Vrem si poze cu bebicu' :* :*
Fetelor ce faceti ?Aveti mult de lucru acum pe sfarsit de an???
Ce va doriti de la Mosu'???

cristinna
09.12.2008, 23:31:11
Iata si poze cu bebe Carla. sper sa vi se para si voua la fel cum mi se pare mie \:D/\:D/Ce v-a adus mosul?

mocuta
10.12.2008, 01:45:22
Iata si poze cu bebe Carla. sper sa vi se para si voua la fel cum mi se pare mie \:D/\:D/Ce v-a adus mosul?
2000
Minunatie de copilas! sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa, ca-i frumoasa foc!!!!!>:D<:*

hbiutza
10.12.2008, 15:41:35
vai ce printesa ai tu acolo............
e frumoasa foc, sa-ti traiasca si sa fie santoasa ca de frumoasa e foc.....
cat timp are?>:D< :x

cristinna
11.12.2008, 18:43:06
vai ce printesa ai tu acolo............
e frumoasa foc, sa-ti traiasca si sa fie santoasa ca de frumoasa e foc.....
cat timp are?>:D< :x
multumesc,sunt tare mandra de ingerasul meu:D are 5 luni.voi ce mai faceti,miresici? ma gandeam sa-mi fac si eu firma de amenajari pt nunti. deja am facut aranjamentul pt botejul lui bebe si a iesit super si mai ales mi-a placut sa fac asta.ce ziceti? va pup

me_kammy
11.12.2008, 18:53:04
multumesc,sunt tare mandra de ingerasul meu:D are 5 luni.voi ce mai faceti,miresici? ma gandeam sa-mi fac si eu firma de amenajari pt nunti. deja am facut aranjamentul pt botejul lui bebe si a iesit super si mai ales mi-a placut sa fac asta.ce ziceti? va pup
Buna , Cristina.

E un ingeras bebe tau. Sa-ti fie sanatoasa si sa fiti fericiti!!!!!!!!!!!!

:*

elis_anca
12.12.2008, 09:47:18
la verisoara mea la nunta a cantat ioana luguzan ce e prezentatoare la info tv la duminica la joc cu ionica ardelean a fost super si nu a fost scump deloc...si au si vioara si chitara si clarinet si saxofon e o orchestra intreaga....cu draga inima ti-o recomand pt ca merita....deci are o voce si face oamenii sa se distreze iar orchestra suna mininat daca te intereseaza incerc sa iti fac rost de nr de tel...la nunta la vara-mea s-a imbrac si in costum popular..aplaudau oamenii ca si la spectacol..a fost superb
buna miresici,sunt noua pe aici.ai putea sa-mi faci si mie rost de nr ei de telefon?te rog frumos....^:)^
eu ma gandeam la formatia lui danut onica din curtici.i-am auzit la nunta verisorului meu si canta foarte bine.cer 1600 de euro.i-ati auzind cantand?cum vi se pare?

elis_anca
12.12.2008, 09:56:51
=D> <:-P felicitari pt bebe.e tare dragalas.si eu ma gandeam ca dupa nunta sa incerc sa fac un bebe pentru ca vreau sa fiu mama tanara,mai vad,pentru ca ma sperie putin faptul ca nu prea am avut bebelusi in preajma mea si nu ma pot descurca cu el...
daca te gandesti serios sa-ti faci o firma de aranjamente spune-ne,fa-ne o oferta si mai vorbim;-) .eu ma gandeam sa-mi aranjez sala cu alb/crem si bordo.ma innebuneste culoarea asta.si pe deasupra le-am rugat pe prietenele mele sa-mi fie domnisoare de onoare si sa se imbrace in bordo sau de nu in rosu.
vreau sa fac aranjamente si la biserica.mi-ar place un covor rosu pe jos pana la intrare in biserica,dar nu stiu cat m-ar costa...banuiesc ca mult:-s

elis_anca
12.12.2008, 10:06:00
eu vreau detalii,te rog frumos^:)^ .eu sunt putin ami plinuta si vreau sa am o rochie superba,moderna,sexy,dar care sa stea si bine pe mine.vreau prea multe?:( astept pe pm detalii despre firma asta si daca se poate si despre preturi.

elis_anca
12.12.2008, 10:15:15
Eu va spun de Daniela Han nu stiu daca ati auzit dar la noi la nunta a fost super,efectiv a ridicat lumea de la masa canta printre mese,a facut o atmosfera de neuitat si pe noi ne-a costat 1500 de euro,au venit lautari cu noi de la mire la nasi la mireasa la primarie si pana la restaurant pt. ca noi am mers pe jos pana la restaurant era aproape pana la Central.
si cum pot sa dau de Daniela Han?am auzit de toti cei despre care am vazut ca se vorbeste pe aici,dar de ea nu am auzit.eu va mai recomand pe Claudiu Jula.canta la Crama Clujului,are o voce superba si un repertoriu foarte vast.are cateva melodii pe www.trilulilu.ro (http://www.trilulilu.ro) .eu ma gandesc foarte serios la el.

elis_anca
12.12.2008, 10:38:49
Multumesc.
Va pup pe toate!
Cununia civila nu dureaza mult si daca nu ii drum lung de la primarie pana la biserica poti sa ai timp mort in programul tau si ar fi foarte nasol pentru ca invitatii ar ajunge sa se plictiseasca,asta in cazul in care mergi cu masina ca daca mergi pe jos pana la biserica si ai calculat tu ca asa s-ar ajunge numai bine e ok.eventual , cununia civila o poti programa pe ora 18.00.cununia ar dura cam jumatate de ora,poate putin mai mult pentru ca mai sunt si pupacelile cu felicitarile de dupa si apoi numai bine poti ajunge la biserica,asta daca mergi cu masina,cum ti-am zis.
eu ma gandeam sa incerc sa fac drumul pe care o sa-l am de parcurs in acea zi si sa vad cam cat mi-ar lua ca sa pot calcula bine drumul.
e buna ideea ta cu ajunsul la restaurant la ora 20.00.sa stii ca si eu as fi facut asta daca nu as fi avut nunta la inceputul lui iunie,ci intr-o luna mai calduroasa,cu toate ca si asa s-ar putea sa am surprize.
zicea o miresica sa faci cununia civila in alta zi.nu sunt de acord cu asta.atunci ti-ar mai trebui si o rochita pentru acea zi(si cu toate stim cat ne trebuie noua sa ne gasim rochita perfecta de miresica(:| ).in plus , prin santana se obisnuieste sa mai dai o masa si cu ocazia cununiei civile,iar asta ar insemna o cheltuiala in plus si invitatii ar trebui sa cumpere un cadou si cu acea ocazie , ceea ce ar putea sa-i nemultumeasca pe unii pentru ca ar trebui sa dea bani de doua ori.eu am de gand sa fac totul in aceeasi zi pentru ca e mult mai avantajos.

27Carmen
12.12.2008, 12:43:21
si cum pot sa dau de Daniela Han?am auzit de toti cei despre care am vazut ca se vorbeste pe aici,dar de ea nu am auzit.eu va mai recomand pe Claudiu Jula.canta la Crama Clujului,are o voce superba si un repertoriu foarte vast.are cateva melodii pe www.trilulilu.ro (http://www.trilulilu.ro) .eu ma gandesc foarte serios la el.
Pai daca vrei o sa-ti dau nr. de tel la dansei dar prin PM

elis_anca
12.12.2008, 22:54:34
Pai daca vrei o sa-ti dau nr. de tel la dansei dar prin PM
ok,trimite-mi numarul ei de telefon.mersi mult.pupici:*

monik_13
14.12.2008, 18:49:11
Buna! Tragul de nunti va fi intre 16 si 18 februarie la Teatrul de Stat. Ai gasit ceva firme de decoratiuni pana acum?
buna, numele meu e nicoleta si am nunta in 11 iulie. Apropo de firme de decoratiuni, eu imi aranjez sala cu o tipa super, luminita o cheama, are materiale deosebite si idei cum nu am mai vazut la alte firme in arad
dak doreste cineva va pot ajuta cu mai multe informatii.

monik_13
14.12.2008, 18:56:11
Cununia civila nu dureaza mult si daca nu ii drum lung de la primarie pana la biserica poti sa ai timp mort in programul tau si ar fi foarte nasol pentru ca invitatii ar ajunge sa se plictiseasca,asta in cazul in care mergi cu masina ca daca mergi pe jos pana la biserica si ai calculat tu ca asa s-ar ajunge numai bine e ok.eventual , cununia civila o poti programa pe ora 18.00.cununia ar dura cam jumatate de ora,poate putin mai mult pentru ca mai sunt si pupacelile cu felicitarile de dupa si apoi numai bine poti ajunge la biserica,asta daca mergi cu masina,cum ti-am zis.
eu ma gandeam sa incerc sa fac drumul pe care o sa-l am de parcurs in acea zi si sa vad cam cat mi-ar lua ca sa pot calcula bine drumul.
e buna ideea ta cu ajunsul la restaurant la ora 20.00.sa stii ca si eu as fi facut asta daca nu as fi avut nunta la inceputul lui iunie,ci intr-o luna mai calduroasa,cu toate ca si asa s-ar putea sa am surprize.
zicea o miresica sa faci cununia civila in alta zi.nu sunt de acord cu asta.atunci ti-ar mai trebui si o rochita pentru acea zi(si cu toate stim cat ne trebuie noua sa ne gasim rochita perfecta de miresica(:| ).in plus , prin santana se obisnuieste sa mai dai o masa si cu ocazia cununiei civile,iar asta ar insemna o cheltuiala in plus si invitatii ar trebui sa cumpere un cadou si cu acea ocazie , ceea ce ar putea sa-i nemultumeasca pe unii pentru ca ar trebui sa dea bani de doua ori.eu am de gand sa fac totul in aceeasi zi pentru ca e mult mai avantajos.
buna, eu sunt din pancota si am nunta inainte cu o saptamana de a ta. :-)))

cristinna
17.12.2008, 00:45:21
=D> <:-P felicitari pt bebe.e tare dragalas.si eu ma gandeam ca dupa nunta sa incerc sa fac un bebe pentru ca vreau sa fiu mama tanara,mai vad,pentru ca ma sperie putin faptul ca nu prea am avut bebelusi in preajma mea si nu ma pot descurca cu el...
daca te gandesti serios sa-ti faci o firma de aranjamente spune-ne,fa-ne o oferta si mai vorbim;-) .eu ma gandeam sa-mi aranjez sala cu alb/crem si bordo.ma innebuneste culoarea asta.si pe deasupra le-am rugat pe prietenele mele sa-mi fie domnisoare de onoare si sa se imbrace in bordo sau de nu in rosu.
vreau sa fac aranjamente si la biserica.mi-ar place un covor rosu pe jos pana la intrare in biserica,dar nu stiu cat m-ar costa...banuiesc ca mult:-s
buna,mersi pt felicitari. si eu am avut la nunta alb-bordo si a fost super desi pe ultima 100 de metri mi-ar fi placut mai mult o nunta mov.si rochia a fost alb-bordo. o sa ma gandesc la ce mi-ai zis si poate la inceputul anului apar cu oferte. am citit si mesajul legat de planificarea timpului in ziua nuntii, eu am faut cununia civila la 5.30 dupa care am mers pe faleza la poze cu toti nuntasii si pintre pozele noastre i-am antrenat si pe ei, am ajuns la biserica la 7 (5 min cu masina intre primarie si biserica) si la 8 am fost la restaurant si a fost f bine.bafta la planificare!

mocuta
18.12.2008, 14:21:05
Pentru viitoarele miresici! Targul de nunta organizat la Expo Arad va avea loc in data de 06-08 februarie 2009!

mihaela_cristi
18.12.2008, 16:02:01
si noi vom fi alaturi de tine sa te sustinem:*

myangel
19.12.2008, 00:11:22
buna fetelor,eu sunt noua pe aici,vroiam sa va intreb ce rochite de mireasa frumoase ati vazut prin arad... :*

mocuta
21.12.2008, 10:13:28
buna fetelor,eu sunt noua pe aici,vroiam sa va intreb ce rochite de mireasa frumoase ati vazut prin arad... :*
Bine ai venit printre noi.

RoxanaCrysty
06.01.2009, 23:35:24
Buna tuturor! Sunt noua pe acest forum si am citit cateva dintre mesajele voastre. Va rog sa ma ajutati si pe mine in organizarea nuntii.:)

buna eu sint Catalina si imi decorez sala cu firma FINASART merita sa te intilnesti cu tipa
Buna Catalina. Imi poti spune cati invitati ai, ce contine pachetul si cat te costa? As fi si eu interesata. Multumesc.

buna, numele meu e nicoleta si am nunta in 11 iulie. Apropo de firme de decoratiuni, eu imi aranjez sala cu o tipa super, luminita o cheama, are materiale deosebite si idei cum nu am mai vazut la alte firme in arad
dak doreste cineva va pot ajuta cu mai multe informatii.
Si eu sunt in cautare de firme, deoarece nu am timp sa ma ocup singura (chiar daca mi-ar face placere). Ma intereseaza in mod special preturile...si serviciile pe care le ofera

Buna. Ma poti informa si pe mine, te rog, pretul, nr. tau de invitati si ce contine pachetul tau? Multumesc

Stiti cumva daca firmele se ocupa si de rezervarea salii? Sau nu-mi recomandati?

27Carmen
07.01.2009, 10:32:25
Buna. Ma poti informa si pe mine, te rog, pretul, nr. tau de invitati si ce contine pachetul tau? Multumesc
Fetelor de ce va grabiti vine targul de nunti pe 6 februarie la Expo o sa fie o gramada de oferte,parerea mea este sa merge-ti la targ la fiecare firma de decoratiuni si cere-ti o oferta preturile difera mult(eu va spun ca si eu tot la fel am facut)

monik_13
07.01.2009, 17:28:50
Nina eu o sa fac decoratiunile pt sala cu FINASART e super tare ma impresionat am si semnat contractul ajuta-ma cu tortul
Apropo de tort...........eu fac astfel : am gasit un model superb pe net cu care voi merge la o firma din arad pt a mi-l face la comanda. Binenteles va trebuie sa caut o firma buna, insa am deja cateva preferate. Sa stii k foarte multa lume face astfel deoarece ai posibilitatea de a avea la nunta un model mai original decat cele executate la noi.>:D<

Catalinacovici
07.01.2009, 21:02:49
Stiti cumva daca firmele se ocupa si de rezervarea salii? Sau nu-mi recomandati?
din ce stiu sunt unele care se ocupa si de rezervare pt sala

Catalinacovici
07.01.2009, 21:04:57
Apropo de tort...........eu fac astfel : am gasit un model superb pe net cu care voi merge la o firma din arad pt a mi-l face la comanda. Binenteles va trebuie sa caut o firma buna, insa am deja cateva preferate. Sa stii k foarte multa lume face astfel deoarece ai posibilitatea de a avea la nunta un model mai original decat cele executate la noi.>:D<
mersi muuult de tot o idee super

Catalinacovici
07.01.2009, 22:31:49
Buna tuturor! Sunt noua pe acest forum si am citit cateva dintre mesajele voastre. Va rog sa ma ajutati si pe mine in organizarea nuntii.:)
bine ai venit printre noi te ajutam cu mare drag

Catalinacovici
07.01.2009, 23:15:17
Buna Catalina. Imi poti spune cati invitati ai, ce contine pachetul si cat te costa? As fi si eu interesata. Multumesc.
Buna O sa am in jur de 150 de invitati ,fete de masa din brocart crem,fuste la mese la fel brocart crem,huse pe scaune din tafta crem, benzi pt. scaune din tafta bordo,vaze de sticla inalte cu flori naturale +accesorii(oglinda, pietricele,servetele,etc.),masa de prezidiu full,pereti,stilpi,ring de dans toate decorate ,masa: sampanie,tort,fructe ,marturii,card de asezare ,bol special pt. dar,cosulet pt. petale, perinita pt. verighete, etc.Totul costa 900euro.Prietenei mele ea ia facut toata nunta si crede-ma a fost un vis.

cornelia_neamt
08.01.2009, 13:41:07
Ceau fetelor! Va urez din suflet un sincer si calduros LA MULTI ANI! Sa aveti parte de tot binele din lume, multa sanatate, fericire si toate dorintele sa vi se implineasca. Anul asta nou sa va aduca numai impliniri iar special pt toate viitoarele miresici sa aveti parte de cea mai frumoasa nunta si zi din viata voastra. Sa fie cel mai special si unic moment. V-am pupat dulce si spor la pregatiri.

RoxanaCrysty
08.01.2009, 13:46:38
Buna O sa am in jur de 150 de invitati ,fete de masa din brocart crem,fuste la mese la fel brocart crem,huse pe scaune din tafta crem, benzi pt. scaune din tafta bordo,vaze de sticla inalte cu flori naturale +accesorii(oglinda, pietricele,servetele,etc.),masa de prezidiu full,pereti,stilpi,ring de dans toate decorate ,masa: sampanie,tort,fructe ,marturii,card de asezare ,bol special pt. dar,cosulet pt. petale, perinita pt. verighete, etc.Totul costa 900euro.Prietenei mele ea ia facut toata nunta si crede-ma a fost un vis.
Multumesc de informatii.
Din cate am observat, sunt deja 2 firme cu 2 preturi foarte diferite. Cred ca o sa am ceva batai de cap cu algerea...:-? Sigur o sa merg in mai multe locuri. Probabil astept pana la targul de nunti. Ce ziceti? Sau acolo v-or fi preturi si mai mari?
Va multumesc de informatii la toate.:)

cornelia_neamt
08.01.2009, 14:02:11
Ma poate si pe mine ajuta careva din voi? Eu as vrea ca invitatiile nostre de nunta sa fie mai speciale, unice. Eu m-am gandit sa fie ori pe sticlute finute si mici de bautura, ori pe cd printabile cu carcasa de dvd. Eu as vrea neaparat asa ceva dar nu stiu daca avem pe cineva in orasul asta care sa faca asta. Cunoasteti o firma sau pe cineva care sa faca modele mai unicate de invitatii? Astept raspuns. Pupici.

RoxanaCrysty
08.01.2009, 14:03:36
Ceau fetelor! Va urez din suflet un sincer si calduros LA MULTI ANI! Sa aveti parte de tot binele din lume, multa sanatate, fericire si toate dorintele sa vi se implineasca. Anul asta nou sa va aduca numai impliniri iar special pt toate viitoarele miresici sa aveti parte de cea mai frumoasa nunta si zi din viata voastra. Sa fie cel mai special si unic moment. V-am pupat dulce si spor la pregatiri.
Iti multumesc! Eu sunt noua pe acest forum si culeg informatii despre tot ce se poate. Am vazut ca si tu o sa ai nunta anul acesta. Ai gasit ceva firma pana acum?

cornelia_neamt
08.01.2009, 15:43:15
Iti multumesc! Eu sunt noua pe acest forum si culeg informatii despre tot ce se poate. Am vazut ca si tu o sa ai nunta anul acesta. Ai gasit ceva firma pana acum?

Eu sunt foarte multumita de ce am pana acum. Am la nunta o cantareata de nota 10, cel care va filma ii foarte bun, iar pt aranjamente acuma vb cu o persoana care ii o fosta mireasa care ii foarte de gasca si cred ca cu ea o sa fac tot. Mai multe detalii ti-am scris pe privat.Daca mai ai nevoie de ceva te rog sa-mi spui si te ajut cu cea mai mare placere.

27Carmen
09.01.2009, 04:53:06
Multumesc de informatii.
Din cate am observat, sunt deja 2 firme cu 2 preturi foarte diferite. Cred ca o sa am ceva batai de cap cu algerea...:-? Sigur o sa merg in mai multe locuri. Probabil astept pana la targul de nunti. Ce ziceti? Sau acolo v-or fi preturi si mai mari?
Fetelor si eu am fost in pielea voastra anul trecut dar la targ am gasit tot de ce aveam nevoie.Va spun din proprie experienta luati oferte multe,multe face-ti comparatii,preturile difera mult si cam acelesi oferte au toti.Sunt firme cu renume dar nu fac cea ce promit cand vb cu voi.In Arad cred ca sunt cel putin 20-30 de firme de decoratiuni.LUATI OFERTE SI COMPARATI

Catalinacovici
09.01.2009, 21:24:30
Multumesc de informatii.
Cati invitati ai? Si ce oferte mai ai?

newcomer
10.01.2009, 02:46:24
Hello! ti am vazut si eu pozele...sunt grozave! exact asa imi doresc si eu....te rog mult de tot,ti as fi recunoscatoare daca mi ai da un numar de telefon al fotografului, sau sa mi spui cum pot lua legatura cu el....te rog mult...Multumesc!

RoxanaCrysty
10.01.2009, 10:11:18
Cati invitati ai? Si ce oferte mai ai?
Am aproximativ 160 de invitati. Inca nu am nici o oferta, doar am discutat cu unele cunostinte care au avut nunta anul trecut.
Firma cu care iti organizezi tu nunta are preturi fixe? Te intreb pentru ca, sincer, mie m-i se pare cam scump....
Oricum, si eu asi dori sa-mi faca o oferta. Poate la targul de nunti, sau daca nu, atunci te rog sa ma ajuti. Eu oricum SIGUR o sa merg in mai multe locuri.

RoxanaCrysty
10.01.2009, 10:15:15
Eu sunt foarte multumita de ce am pana acum. Am la nunta o cantareata de nota 10, cel care va filma ii foarte bun, iar pt aranjamente acuma vb cu o persoana care ii o fosta mireasa care ii foarte de gasca si cred ca cu ea o sa fac tot. Mai multe detalii ti-am scris pe privat.Daca mai ai nevoie de ceva te rog sa-mi spui si te ajut cu cea mai mare placere.
Iti multumesc mult de tot.^:)^ Sigur o sa sun si fotograful si pe cea cu firma. :*

moky
10.01.2009, 10:30:24
Am aproximativ 160 de invitati. Inca nu am nici o oferta, doar am discutat cu unele cunostinte care au avut nunta anul trecut.
Firma cu care iti organizezi tu nunta are preturi fixe? Te intreb pentru ca, sincer, mie m-i se pare cam scump....
Oricum, si eu asi dori sa-mi faca o oferta. Poate la targul de nunti, sau daca nu, atunci te rog sa ma ajuti. Eu oricum SIGUR o sa merg in mai multe locuri.
Iti recomand si eu o firma. Gasesti pe pm nr de tel.;-)

eny
10.01.2009, 12:54:07
Ma poate si pe mine ajuta careva din voi? Eu as vrea ca invitatiile nostre de nunta sa fie mai speciale, unice. Eu m-am gandit sa fie ori pe sticlute finute si mici de bautura, ori pe cd printabile cu carcasa de dvd. Eu as vrea neaparat asa ceva dar nu stiu daca avem pe cineva in orasul asta care sa faca asta. Cunoasteti o firma sau pe cineva care sa faca modele mai unicate de invitatii? Astept raspuns. Pupici.
Felicitari pt iedee, nu stiu sigur daca vei gasi in Arad, dar intereseaza-te la fiecare firma de deco , poate sunt deschisi spre ceva nou , nu se stie niciodata.
multa bafta.

me_kammy
10.01.2009, 18:50:41
Buna , miresicilor.

Ajutati-ma si pe mine, rogu-va frumos.

Dati-mi niste idei unde s merg sa ma interesez de tortul miresei. Nu sunt aradeanca get beget....si nu cunosc deloc cine sau unde se fac torturi. Nu vreau sa aud de Crisan sau Miky.

Va multumesc.

Pupici :*:*:*

Catalinacovici
10.01.2009, 23:53:08
Nu are preturi fixe ,din ce stiu eu te poti intelege cu ea.Eu mi-am ales un pachet full ,si ea se ocupa de tot.

27Carmen
11.01.2009, 05:45:59
Buna , miresicilor.

Dati-mi niste idei unde s merg sa ma interesez de tortul miresei. Nu sunt aradeanca get beget....si nu cunosc deloc cine sau unde se fac torturi. Nu vreau sa aud de Crisan sau Miky.

Va multumesc.

Ceao iti spun eu in Aradul Nou o doamna mi-a facut mie prajiturile si tortul nasei foarte bune si aspectul super,eu tortul de mireasa la-amk primit din partea restaurantului unde am facut nunta.Si eu tot de miresici am aflat de doamna daca vrei iti dau nr. dansei de tel.

newcomer
11.01.2009, 15:45:22

Draga Andrea,sunt total de acord cu tine!si eu zic la fel,pozele sunt singura amintire palpabila si importanta care ti ramane dupa nunta (in afara de sot,evident!:">) ,si de aceea as fi dispusa sa fac economii din alta parte,dar sa dau bani mai multi unui fotograf de calitate.Te rog frumos,daca ai putea sa mi spui si mie cine ti a facut pozele,cum se numeste si cum as putea sa iau legatura cu el,ti as fi recunoscatoare...Multumesc mult!

Ionuca
11.01.2009, 21:58:00
Ceao iti spun eu in Aradul Nou o doamna mi-a facut mie prajiturile si tortul nasei foarte bune si aspectul super,eu tortul de mireasa la-amk primit din partea restaurantului unde am facut nunta.Si eu tot de miresici am aflat de doamna daca vrei iti dau nr. dansei de tel.

Buna,
noi ne-am facut tortul la Astoria, cofetaria hotelului Continental.
Tort de suhaida cu visine, foarte bun si aspectuos. Pret : daca tin bine minte , 27 ron/ kg.

POti sa mergi sa vezi ce modele au!

Casa de piatra!

Ionuca
11.01.2009, 22:09:46

Cristina,
e superba micuta Carla.
Felicitari, sa fiti fericiti toti 3 si sa va bucurati unii de altii!
PS. Si noua ni se pare asa cum ti se pare tie;))

Ionuca

me_kammy
12.01.2009, 12:25:08
Draga Andrea,sunt total de acord cu tine!si eu zic la fel,pozele sunt singura amintire palpabila si importanta care ti ramane dupa nunta (in afara de sot,evident!:">) ,si de aceea as fi dispusa sa fac economii din alta parte,dar sa dau bani mai multi unui fotograf de calitate.Te rog frumos,daca ai putea sa mi spui si mie cine ti a facut pozele,cum se numeste si cum as putea sa iau legatura cu el,ti as fi recunoscatoare...Multumesc mult!
buna.

daca vreti fotografi k lumea , va trimit pe pm adresa web a unei firme micute ca sa vedeti ce poze reusite au.

pupici...

me_kammy
12.01.2009, 12:26:10
Buna.

Imi trimiti te rog nr de tel a dnei din Aradul Nou?

Are modele din care sa alegi?

Multumesc.

Pa pa

27Carmen
12.01.2009, 16:28:21
Buna.

Imi trimiti te rog nr de tel a dnei din Aradul Nou?

Are modele din care sa alegi?

Multumesc.

Pa pa
Da cred ca are suna si vb cu dansa Fam.Cioara,adresa str. Zimbrului nr 54(undeva dupa Liceul German se face o straduta la dreapta de pe principala)

alexa21
12.01.2009, 23:33:41
buna.

daca vreti fotografi k lumea , va trimit pe pm adresa web a unei firme micute ca sa vedeti ce poze reusite au.

pupici...
buna!
poti sa imi trimiti si mie te rog adresa
mersi
pupici

Anastacia
13.01.2009, 08:32:46
Da cred ca are suna si vb cu dansa Fam.Cioara,adresa str. Zimbrului nr 54(undeva dupa Liceul German se face o straduta la dreapta de pe principala)
Hello fetelor si eu mi-am facut prajiturile la dna Ciora din Aradul Nou superr bune ,doar tortul l-am facut la patiseria uka din Micalaca si i-am dus poza de pe net cum vreau si asa mi-i l-a facut!

aile
13.01.2009, 15:19:59
buna.

pupici...

POTI SA IMI TRIMITI SI MIE PE PM ADRESA SI NISTE DATE ASUPRA PRETULUI...ITI MULTUMESC ANTICIPAT

newcomer
13.01.2009, 20:42:32
buna.

pupici...
Te rog frumos, trimite mi si mie adresa firmei...Multumesc!!!

mihaela_cristi
14.01.2009, 10:35:37
buna.

pupici...
imi trimiti si mie te rog adresa?

zeke
14.01.2009, 21:49:35
Buna , miresicilor.

Va multumesc.

Tortul meu plus toate dulciurile si saleurile le-am facut la un laborator din micalaca, au si un site l u b i a n c o . r o , am fost mai mult decat multumita de ce au facut ei. Poze cu tortul poti vedea in album, jos unde scrie poze nunta:* pe la sfarsit.
Daca ai timp intr-o zi dute pana acolo (adresa este pe site) si vorbeste cu doamna de acolo, este foarte draguta, plus ca stie sa faca de toate. Eu m-am dus la ea cu o poza de pe net, i-am explicat ce vreau si a facut exact asa, nu a spus ca nu se poate. Si a facut cel mai frumos tort pe care l-am vazut vreodata , asta spun bineinteles pentru ca fost torul meu;-)

newcomer
15.01.2009, 17:21:04
Multumesc mult pt mesaj...iti scriu aici pt ca inca nu pot scrie PM...o sa merg sa ma interesez! imi plac foarte mult pozele tale,la fel si tortul...pupici!

RoxanaCrysty
15.01.2009, 17:42:35
ciao fetelor. am gasit si eu servicii foto-video cu 400 euro. mi-a placut tare de tot ce mi-au aratat domnii. ce ziceti de pret? sa mai caut?

newcomer
15.01.2009, 19:53:37
ciao fetelor. am gasit si eu servicii foto-video cu 400 euro. mi-a placut tare de tot ce mi-au aratat domnii. ce ziceti de pret? sa mai caut?
Waw....pretul e bun de tot daca zici ca ti a placut mult....te rog,poti sa mi trimiti si mie mai multe informatii despre ei....eu am gasit fotografi klumea, dar la niste preturi....peste 800 euro, si nu mi permit chiar atat! Multumesc...Pusi!

newcomer
15.01.2009, 19:57:53
Tortul meu plus toate dulciurile si saleurile le-am facut la un laborator din micalaca, au si un site l u b i a n c o . r o , am fost mai mult decat multumita de ce au facut ei. Poze cu tortul poti vedea in album, jos unde scrie poze nunta:* pe la sfarsit.
Daca ai timp intr-o zi dute pana acolo (adresa este pe site) si vorbeste cu doamna de acolo, este foarte draguta, plus ca stie sa faca de toate. Eu m-am dus la ea cu o poza de pe net, i-am explicat ce vreau si a facut exact asa, nu a spus ca nu se poate. Si a facut cel mai frumos tort pe care l-am vazut vreodata , asta spun bineinteles pentru ca fost torul meu;-)
Vai, imi place tortul tau la nebunie, in fiecare zi ma uit la el=P~...ai putea sa ne dai detalii si despre pret? Si de ornatul tortului cu flori tot cei de la cofetarie s au ocupat,ma gandesc,nu?:*

RoxanaCrysty
15.01.2009, 20:35:18
Waw....pretul e bun de tot daca zici ca ti a placut mult....te rog,poti sa mi trimiti si mie mai multe informatii despre ei....eu am gasit fotografi klumea, dar la niste preturi....peste 800 euro, si nu mi permit chiar atat! Multumesc...Pusi!
800 euro???#-o exagerat! da ce-ti ofera in atatia bani? Cat despre firma la care am fost eu iti pot spune ca mi-a placut mult. Cel de la care am nr de tel a zis ca lucreaza in televiziune si a mai spus ceva de club de foto. N-am inteles prea mult, dar mi-a placut mult de tot ce am vazut si chiar cum a vorbit cu noi. Nu mai stiu cum se cheama firma dar daca vrei un nr de tel cum ti-l dau?

Stelyana80
16.01.2009, 09:44:10
hey. sunt o noua mireasa cu multe intrebari. va rog sa ma ajutati si pe mine cu informatii despre cum sa am o nunta reusita . va multumesc!

27Carmen
16.01.2009, 10:44:45
hey. sunt o noua mireasa cu multe intrebari. va rog sa ma ajutati si pe mine cu informatii despre cum sa am o nunta reusita . va multumesc!
Buna bine ai venit printre noi miresicile mai vechi, iti stam la dispozitie cu toate intrebariile,pt. ca eu deja am fost miresica.

27Carmen
16.01.2009, 10:45:58
Care este locatia unde faci tu nunta? Si nu uita de targul de mirese pe 6-8.02.2009

zeke
16.01.2009, 15:04:38
Vai, imi place tortul tau la nebunie, in fiecare zi ma uit la el=P~...ai putea sa ne dai detalii si despre pret? Si de ornatul tortului cu flori tot cei de la cofetarie s au ocupat,ma gandesc,nu?:*

Pret nu mai tin minte, plus ca am platit la gramada cu prajuturile si saleurile. Oricum s-au schimbat preturile de anul trecut.
De flori m-am ocupat eu, adica am stiut ce tort vreau si cum vreau sa arate, si cam ce flori s-ar potrivi. M-am dus la laboratorul de cofetarie, am vorbit cu tanti de acolo cam ce si cum vreau, si a spus ca se poate face, apoi m-am dus la florarie, si i-am explicat ce vreau si cum vreau si ei l-au facut. In ziua nuntii cand s-a dus socrul meu dupa prajiturile pentru acasa, a dus florile la laborator, si ei l-au pus pe tort. Si in mod foarte ciudat si tanti de la cofetarie si cei din florarie mi-au inteles explicatiile si au facut ca atare fara imprivizatii. Sincer am avut emotii dar cand am vazut tortul m-am linistit.;-)

monik_13
16.01.2009, 17:17:39
Care este locatia unde faci tu nunta? Si nu uita de targul de mirese pe 6-8.02.2009
eu am primit un pliant cu targul de nunti...........iar in arad targul va avea loc in 30, 31ianuarie - 1 februarie la filarmonica de stat, In datele mentionate de tine va avea loc targul la timisoara, casa tineretului........

27Carmen
16.01.2009, 18:18:53
eu am primit un pliant cu targul de nunti...........iar in arad targul va avea loc in 30, 31ianuarie - 1 februarie la filarmonica de stat, In datele mentionate de tine va avea loc targul la timisoara, casa tineretului........
Draga mea uitate pe sait la Expo Arad va avea loc Targul de Nunti organizat de Camera de Comert Arad unde vor veni mult mai multe firme decat la targul ce va avea loc la Filarmonica pt.ca acolo organizeaza Dalisis.Si vreau sa-ti spun ca eu am fost anul trecut dar nu se compara cu cel de la Expo,si sunt mult mai multe firme si preturile difera de la una la alta

monik_13
16.01.2009, 19:09:22
Draga mea uitate pe sait la Expo Arad va avea loc Targul de Nunti organizat de Camera de Comert Arad unde vor veni mult mai multe firme decat la targul ce va avea loc la Filarmonica pt.ca acolo organizeaza Dalisis.Si vreau sa-ti spun ca eu am fost anul trecut dar nu se compara cu cel de la Expo,si sunt mult mai multe firme si preturile difera de la una la alta
mersi de informatie, chiar nu am stiut. Desi eu am 10 minute mi-am comandat rochita...........>:D<..........si sunt super happy. Abia astept sa-mi ajunga si sa fiu o printesica asa cum am visat...........;))

27Carmen
16.01.2009, 22:43:15
mersi de informatie, chiar nu am stiut. Desi eu am 10 minute mi-am comandat rochita...........>:D<..........si sunt super happy. Abia astept sa-mi ajunga si sa fiu o printesica asa cum am visat...........;))
O super fain dar mai aveai timp pt rochita sau ai gasit una pe care ti sa pus pata, pai poate o sa mergi la targ in cautare de decorarea salii sau sa vezii modele de buchete de mireasa, sau foto video de toate pentru mirese se gasesc la targ

cornelia_neamt
17.01.2009, 15:30:24
Nu pot sa iau nici o decizie in legatura cu prajiturile de la nunta!:-? Ma ajuta-ti si pe mine cu un sfat? Eu nu vreau sa pun prajituri pe masa ca oricum nu se mananca si se face doar risipa. Eu m-am gandit sa fac caserolele pt acasa un pic mai mari ca si gramaj,puse in cutii ca sa arate mult mai bine,zic eu, iar la sala sa fie doar tortul miresei,iar pe fiecare masa vor fii raffaello si ferrero rocher aranjate ca si in reclama si fructe. Si mai vreau prajitura doar pt acasa la mire, nasi si la mine. Dar nu ma pot decide unde sa ma duc sa fac prajiturile. Toata lumea vrea sa fie foarte bune. Imi pute-ti spune unde sunt cele mai bune prajituri? Multumesc.

monik_13
17.01.2009, 20:57:13
O super fain dar mai aveai timp pt rochita sau ai gasit una pe care ti sa pus pata, pai poate o sa mergi la targ in cautare de decorarea salii sau sa vezii modele de buchete de mireasa, sau foto video de toate pentru mirese se gasesc la targ
da................mi s-a pus pata=P~ pe o rochita din america de la maggie sotero si m-am grabit sa fac comanda deoarece dureaza 4 luni pana imi ajunge. Iar referitor la targ.......din pacate nu prea mai am pt ce sa merg, am incheiat deja contractul si cu fotograf, si cu firma de decoratiuni............. Ceea ce nu gasesc este o firma buna de prajituri, care sa-mi faca si tortul la comanda dupa un model ales de mine de pe internet. Ma poate ajuta cumva cineva............>:D<

Stelyana80
17.01.2009, 21:39:03
La Conti. Nu am stabilit decat data. Acolo crezi ca o sa gasesc ceva? Te intreb ca eu nu am mai fost la targuri de genul asta, iar mie imi lipsesc de toate:muzica, foto, filmat, rochie, flori, invitatii, decor... si cate or mai fi. Am doar mirele...:D :)) Astept sugestii. Multumesc

dragosxps
17.01.2009, 22:06:47
La Conti. Nu am stabilit decat data. Acolo crezi ca o sa gasesc ceva? Te intreb ca eu nu am mai fost la targuri de genul asta, iar mie imi lipsesc de toate:muzica, foto, filmat, rochie, flori, invitatii, decor... si cate or mai fi. Am doar mirele...:D :)) Astept sugestii. Multumesc

cu siguranta vei gasii tot ce ai nevoie pentru nunta la targul din februarie ;)

cornelia_neamt
24.01.2009, 11:09:01
Ceau fetelor. Ce mai faceti? Cum stati cu pregatirile? Asteptati targul?
Daca sunteti interesate de invitatii de nunta mai speciale facute pe cd sa stiti ca am gasit pe cineva care face si care dupa parerea mea sunt minunate si ceva mai deosebit decat cele standard. Daca vreti si voi va dau nr de tel pe privat.
V-am pupat.

me_kammy
27.01.2009, 17:24:26
Buna , miresici frumoase !!

Ajutati-ma si pe mine cu niste numere de telefon pt TORTUL MIRESEI!!!!

Mai am putin pana la nuta si inca nu am gasit pe nimeni care sa-mi faca tortul. Am modelul, trebuie sa gasesc pe cineva care sa-l faca asa cum mi-l doresc!!

e Tarziu? Cu cat timp inante se da comanda la tort?

Cam cat costa kg de tort anul asta?

v-am pupat.

pa pa

loredana77
27.01.2009, 20:16:06
Incearca la c a p r i c e peste drum de Banc Postul mare...

loredana77
27.01.2009, 20:41:54

sunt doua targuri in Arad; unul organizat de Dalisis in 30 ian -1 februarie 2009 "Planifica-ti nunta intr-o zi!" si altul la Expo "Petreceri de vis" in 6-8 februarie 2009.

prapadeala
27.01.2009, 20:53:28

Mai am putin pana la nuta si inca nu am gasit pe nimeni care sa-mi faca tortul. Am modelul, trebuie sa gasesc pe cineva care sa-l faca asa cum mi-l doresc!!

O sa gasesti foarte multe informatii despre torturi si cofetarii aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=5882) . Succes!

39_Maria
27.01.2009, 23:10:24
Daca stie cineva un loc de unde as putea sa cumpar umbrela din dantela alba ...am mare nevoie de ea :-\

selenna
28.01.2009, 18:02:13
Incearca pe white wedding.

RoxanaCrysty
28.01.2009, 18:21:44
salutari la toate! vreau sa multumesc in primul rand Corneliei Neamt pt. recomandarea firmei de deco.^:)^ Am fost la firma recomandata si vreau sa va spun... chiar se merita!!!!! Nu vreau sa fac reclama, dar pt mine a fost cea mai tare oferta si cu materiale de care nu ma asteptam. Nu am incheiat contractul inca, dar la targul de nunti o v-oi face. Pt cele curioase: am 160 de invitati si oferta e de 1600 euro tot: foto, video, sala imbracata, marturii, servetele, flori (tot ce tine de flori-fara lumanari nasi), biserica impodobita, porumbei, perdele lumini, arcada, etc...nici nu mai stiu.:)) Tot ce mi-am dorit si mai ales culorile care le vreau. Va rog sa-mi spuneti daca pretul e asa bun cum mi se pare mie, tinand cont ca am mai fost la 3 firme, unele renumite, care au cerut mai mult pt mai putine lucruri incluse. va multumesc!:* :* :* :* RoxY

raluruben
28.01.2009, 22:21:43
Am facut programarea la primarie si la biserica azi :D :D :D \:D/ :madlaugh: :A , nu sunt tocmai orele pe care le vroiam dar e bine. Fetelor, daca vreti niste sfaturi ascultati-ma si mergeti chiar maine si programati-va;-) ;-) . La Starea civila mai erau doar doua locuri disponibile pentru 22 august una la ora 1 si una la 19:30 (eu am ales-o pe cea de la 1 - cam devreme dar asta e). La Catedrala noua din Podgoria mai aveau un singur loc disponibil pe 22 la ora 21 (si doamna de acolo mi-a spus ca anul trecut au fost intarzieri si de doua ore pentru ultimele cupluri), normal ca am renuntat. Am mers apoi la Catedrala veche (din P-ta mare) si am avut noroc mare, era de serviciu chiar preotul pe care ni-l doream si avea ora 17 libera.
Pupici, si daca nu ati fost inca - MERGETI URGENT >:D< %%-

raluruben
28.01.2009, 22:37:21
Am uitat ceva, daca vreti sa mergeti la Catredrala noua trebuie sa aveti la voi 50 lei si in cazul in care nu apartineti de acea Biserica va mai trebuie o adeverinta de la preotul Bisericii de care apartineti prin care sa se dovedeasca ca aveti darile bisericesti platite si preotul e de acord sa va casatoriti la alta Biserica, iar la Primarie nu va trebuie nimic pentru programare, doar cand mergeti cu analizele trebuie sa aveti certificatele de nastere, buletinele, copii ale lor, trei formulare pe care le gasiti pe net pe site-ul primariei, bani pentru taxe (a si sa fiti amandoi - mirele si mireasa) >:D< pupici

39_Maria
29.01.2009, 00:10:19
salutari la toate! vreau sa multumesc in primul rand Corneliei Neamt pt. recomandarea firmei de deco.^:)^ Am fost la firma recomandata si vreau sa va spun... chiar se merita!!!!! Nu vreau sa fac reclama, dar pt mine a fost cea mai tare oferta si cu materiale de care nu ma asteptam. Nu am incheiat contractul inca, dar la targul de nunti o v-oi face. Pt cele curioase: am 160 de invitati si oferta e de 1600 euro tot: foto, video, sala imbracata, marturii, servetele, flori (tot ce tine de flori-fara lumanari nasi), biserica impodobita, porumbei, perdele lumini, arcada, etc...nici nu mai stiu.:)) Tot ce mi-am dorit si mai ales culorile care le vreau. Va rog sa-mi spuneti daca pretul e asa bun cum mi se pare mie, tinand cont ca am mai fost la 3 firme, unele renumite, care au cerut mai mult pt mai putine lucruri incluse. va multumesc!:* :* :* :* RoxY

Nu este pret mare dar intrebarea este cat de buni sant cei care filmeaza si fac poze....nu vreau sa te dezamagesc dar sper ca ai vazut cam ce fac si in acest domeniu....eu am vazut firme care ofera totul dar la unele lucruri lasa de dorit....cel mai bine este sa angajezi la foto video pe cineva care poate sa iti si arate cam ce stie ...pentru ca dupa ce este gata lucrarea si nu o sa iti placa mai ales calitatea imaginilor si a pozelor nu mai poti face nimic....intodeauna in acest domeniu este indicat sa vezi si niste demo ca sa iti faci o idee ....:*

39_Maria
29.01.2009, 00:15:37

Cam cat costa kg de tort anul asta?

v-am pupat.

pa pa

Sper ca ai gasit deja cine sa faca poze si sa filmeze nunta , daca pui pret si pe asa ceva este timpul sa te gandesti pe cine alegi...nu de altceva dar cei buni sant contactati din timp si risti sa gasesti doar amatori care sant la tot pasul din pacate si ofera calitate slaba cei drept la pret mai mic ca si cei profesionisti poate mult prea mic dar asa va fi si lucrarea....:*

39_Maria
29.01.2009, 00:23:58
Miresicilor nu va lasati pacalite de firmele care ofera totul sant putine in Arad care sant chiar buni in toate domeniile ...la aranjatul salii sant anumite firme iar pentru foto video altele ...unde credeti ca gasiti totul la pachet trebuie sa fiti atente si la ce ofera mai ales cei care filmeaza si fac poze ....de obicei cei care sant specializati pe aranjatul salii nu prea au oameni profesionisti in domeniu foto video acestia sant separati au firmele lor specializate pe asa ceva ....si va pot oferii calitate...veti vedea si la targul de nunti sant putini care va ofera totul si la calitate maxima

RoxanaCrysty
29.01.2009, 15:58:38
Miresicilor nu va lasati pacalite de firmele care ofera totul sant putine in Arad care sant chiar buni in toate domeniile ...la aranjatul salii sant anumite firme iar pentru foto video altele ...unde credeti ca gasiti totul la pachet trebuie sa fiti atente si la ce ofera mai ales cei care filmeaza si fac poze ....de obicei cei care sant specializati pe aranjatul salii nu prea au oameni profesionisti in domeniu foto video acestia sant separati au firmele lor specializate pe asa ceva ....si va pot oferii calitate...veti vedea si la targul de nunti sant putini care va ofera totul si la calitate maxima
Multumesc de sugestie, dar cei la care am fos eu sunt de fapt 2 firme care colaboreaza. Sunt profesionisti cei de la foto-video (chiar lucreaza in tv) si eu ma grabesc sa semnez cu ei contractul tocmai pt a nu avea amatori la nunta. Cat despre impodobitul salii, am vazut poze, materiale si accesorii care au fost foarte frumoase. De aceea eu am incredere in cei la care am fost (si nu au fost singurii).

RoxanaCrysty
29.01.2009, 16:02:38
Nu este pret mare dar intrebarea este cat de buni sant cei care filmeaza si fac poze....nu vreau sa te dezamagesc dar sper ca ai vazut cam ce fac si in acest domeniu....eu am vazut firme care ofera totul dar la unele lucruri lasa de dorit....cel mai bine este sa angajezi la foto video pe cineva care poate sa iti si arate cam ce stie ...pentru ca dupa ce este gata lucrarea si nu o sa iti placa mai ales calitatea imaginilor si a pozelor nu mai poti face nimic....intodeauna in acest domeniu este indicat sa vezi si niste demo ca sa iti faci o idee ....:*
Dupa cum am mai spus, sunt de fapt 2 firme. Cei de la foto-video mi-au aratat atat poze (facute de ei sau prelucrate) cat si filmari. Crede-ma ca sunt impresionante. Si vreau sa-ti mai spun ca in alt loc unde am fost, la pret mai mare, chiar, nu am fost foarte incantata de ce am vazut. Si chiar sunt cunoscuti pe piata.

39_Maria
30.01.2009, 00:15:17
Dupa cum am mai spus, sunt de fapt 2 firme. Cei de la foto-video mi-au aratat atat poze (facute de ei sau prelucrate) cat si filmari. Crede-ma ca sunt impresionante. Si vreau sa-ti mai spun ca in alt loc unde am fost, la pret mai mare, chiar, nu am fost foarte incantata de ce am vazut. Si chiar sunt cunoscuti pe piata.
OK ...in cazul asta este ok daca ai vazut demo si ti-a placut ma bucur foarte mult oricum asa cum ti-am zis nu este o firma una singura care sa ofere totul la maxim ...asa ca se lucra in colaborare video si foto cu cei de la amenajari sali cred ca pot oferii calitate....este bine sa iti rezervi de pe acuma mai ales ca ti-a placut tot cei ai vazut sa fi sigura ca vei avea profesionisti , daca ti-a placut si calitatea imaginilor filmate inseamna ca au aparatura performanta asta conteaza mult.....:*

RoxanaCrysty
30.01.2009, 07:25:00
OK ...in cazul asta este ok daca ai vazut demo si ti-a placut ma bucur foarte mult oricum asa cum ti-am zis nu este o firma una singura care sa ofere totul la maxim ...asa ca se lucra in colaborare video si foto cu cei de la amenajari sali cred ca pot oferii calitate....este bine sa iti rezervi de pe acuma mai ales ca ti-a placut tot cei ai vazut sa fi sigura ca vei avea profesionisti , daca ti-a placut si calitatea imaginilor filmate inseamna ca au aparatura performanta asta conteaza mult.....:*
Vreau sa va spun ca, spre deosebire de alte 2 locuri unde am fost (nu vreau sa fac reclama proasta) calitatea filmarii chiar s-a vazut. Adica parea mai degraba un film de la tv, decat o nunta unde am vazut clar cum "tremura" imaginea. Si da, ai dreptate ca o firma nu ofera totul perfect. De altfel, cei de care am fost eu impresionata sunt 2 firme (una deco alta foto-video) care, va spun sincer, m-au incantat. La fel si aranjamentele florale, care sunt oferite tot de firma de deco in colaborare cu o doamna care are cursuri de specialitate in mai multe tari. Si tot e inclus in pret. Chai sunt minunate florile. Nu am semnat contractul inca, dar cred ca o v-oi face saptamana viitoare. Nu vreau sa risc sa-i pierd. Va dau mai multe detalii, eventual daca va intereseaza, dupa ce am semnat contractul cu ei. Pupici la toate!:* :* :*

ditE
30.01.2009, 11:59:03
Roxana, imi poti da si mie te rog numarul de tel(sau site-ul) de la firma aceea de foto-video:), si daca se poate sa-mi spui si cat te-a costat:D?
merci mult:*

Anastacia
30.01.2009, 12:01:23
Vreau sa va spun ca, spre deosebire de alte 2 locuri unde am fost (nu vreau sa fac reclama proasta) calitatea filmarii chiar s-a vazut. Adica parea mai degraba un film de la tv, decat o nunta unde am vazut clar cum "tremura" imaginea. Si da, ai dreptate ca o firma nu ofera totul perfect. De altfel, cei de care am fost eu impresionata sunt 2 firme (una deco alta foto-video) care, va spun sincer, m-au incantat. La fel si aranjamentele florale, care sunt oferite tot de firma de deco in colaborare cu o doamna care are cursuri de specialitate in mai multe tari. Si tot e inclus in pret. Chai sunt minunate florile. Nu am semnat contractul inca, dar cred ca o v-oi face saptamana viitoare. Nu vreau sa risc sa-i pierd. Va dau mai multe detalii, eventual daca va intereseaza, dupa ce am semnat contractul cu ei. Pupici la toate!:* :* :*
Da-ne detalii si noua ,suntem curioase cum se numeste si unde putem vedea modele de aranjamente!!!

39_Maria
30.01.2009, 13:46:28

Super....daca poti da-mi niste detalii de foto video pe privat ca sa fac si eu o comparatie

ditE
30.01.2009, 13:54:54
...as vrea si eu niste detalii de foto-video daca se poate:)