PDA

Versiunea completa : Miresici din Judetul Arad

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11

RoxanaCrysty
30.01.2009, 14:33:28
Roxana, imi poti da si mie te rog numarul de tel(sau site-ul) de la firma aceea de foto-video:), si daca se poate sa-mi spui si cat te-a costat:D?
merci mult:*
Da. Ma costa 450 euro foto-video. Iti trimit pe pm site-ul lor si nr de tel.

ditE
30.01.2009, 14:48:23
multumesc pt raspuns:*
nu e scump deloc....cate poze va face si cate ore filmeaza?
te rog sa-mi dai pe pm si numarul lor de tel, k vreau sa vb cu ei...

RoxanaCrysty
30.01.2009, 14:54:07
multumesc pt raspuns:*
nu e scump deloc....cate poze va face si cate ore filmeaza?
te rog sa-mi dai pe pm si numarul lor de tel, k vreau sa vb cu ei...
esti pe forum acuma?

RoxanaCrysty
30.01.2009, 14:56:55
Da-ne detalii si noua ,suntem curioase cum se numeste si unde putem vedea modele de aranjamente!!!
Nu am retinut numele doamnei, dar cand aflu mai multe detalii va spun.;;)

ditE
30.01.2009, 15:01:19
da sunt pe forum :)

RoxanaCrysty
30.01.2009, 15:07:59
Vreau sa va informez pe toate miresicile ca nu vreau sa fac sub nici o forma reclama la nimeni. Eu am vorbit o singura data cu cei de la firme si chiar am ramas placut surprinsa (tinand cont de faptul ca am mai fost si in alte locuri). NU cuonsc pe nimeni dintre cei cu care am vorbit si am dat de ei tot prin intermediul vostru, de aceea vreau sa multumesc inca o data Corneliei Neamt pt recomandarea firmei de deco. Tin sa precizez aceste lucruri pt ca nu vreau sa para reclama (ca nu-i). Daca am fost de ajutor pt cineva, ma bucur tare mult, pt ca si eu la randul meu am fost ajutata.>:D< si :* :* la toate!

RoxanaCrysty
30.01.2009, 15:09:48
da sunt pe forum :)
Am primit pm. Multumesc. Ma uit!

39_Maria
30.01.2009, 15:28:13
Am primit pm. Multumesc. Ma uit!

Mersi de info.....sa imi spui si mie o parere despre ce ti-am trimis eu asa ca si o comparatie eventual pe privat daca nu aici

RoxanaCrysty
30.01.2009, 16:09:24
Mersi de info.....sa imi spui si mie o parere despre ce ti-am trimis eu asa ca si o comparatie eventual pe privat daca nu aici
Sa vezi ce am facut...Am trimis pm pt tine la altcineva. Stai ca-ti zic imediat:">

ditE
30.01.2009, 16:39:47
Roxana, merci mult pt info:*

Stelyana80
30.01.2009, 18:08:42
Buna fetelor. Nu am mai fost de ceva vreme pe aici si vad ca aveti o groaza de informatii. Eu vreau sa multumesc Corneliei Neamt pt recomandarea facuta. Am sunat la firma recomandata si am programat o intalnire pe marti. O sa va tin la curent, eventual, daca va intereseaza. Ce vreau sa spun e ca am fost la 4 firme pana acum si sunt ingrozita de preturi. Spuneti-mi daca si la voi taxeaza astia fiecare obiect. Eu pana acuma numai peste firme din astea am dat. Si se zice ca sunt firme mari. Inca nu stiu ce sa fac. Astept sa vad ce rezolv luni.

Stelyana80
30.01.2009, 18:10:15
Vreau sa va spun ca, spre deosebire de alte 2 locuri unde am fost (nu vreau sa fac reclama proasta) calitatea filmarii chiar s-a vazut. Adica parea mai degraba un film de la tv, decat o nunta unde am vazut clar cum "tremura" imaginea. Si da, ai dreptate ca o firma nu ofera totul perfect. De altfel, cei de care am fost eu impresionata sunt 2 firme (una deco alta foto-video) care, va spun sincer, m-au incantat. La fel si aranjamentele florale, care sunt oferite tot de firma de deco in colaborare cu o doamna care are cursuri de specialitate in mai multe tari. Si tot e inclus in pret. Chai sunt minunate florile. Nu am semnat contractul inca, dar cred ca o v-oi face saptamana viitoare. Nu vreau sa risc sa-i pierd. Va dau mai multe detalii, eventual daca va intereseaza, dupa ce am semnat contractul cu ei. Pupici la toate!:* :* :*
Pot primi si eu nr de tel? Te rog frumos!!!!!!!

ramona_AR
30.01.2009, 19:42:56
am fost la targ........am probat vre-o doua rochite, inca mai caut...! In schimb as vrea sa va intreb, voi cate grame de tort stiti ca se da la un invitat? o doamna mi-a spus ca se da 200 grame, iar alta mi-a zis 100 grame. Cand am calculat cate kg de tort si cati bani trebuie sa platesc pentru toti invitatii mei, mi-a venit cu lesin....http://www.miresici.ro/images/icons/icon10.gif, bineinteles, tortul calculat la 200 grame.

RoxanaCrysty
30.01.2009, 21:18:48
Pot primi si eu nr de tel? Te rog frumos!!!!!!!
Da. Il trimit pe pm!:)

RoxanaCrysty
30.01.2009, 21:20:23
Roxana, merci mult pt info:*
Cu placere. N-ai de ce. Tine-ma la curent cu ce rezolvi.:* si tie!

RoxanaCrysty
30.01.2009, 21:22:52
Buna fetelor. Nu am mai fost de ceva vreme pe aici si vad ca aveti o groaza de informatii. Eu vreau sa multumesc Corneliei Neamt pt recomandarea facuta. Am sunat la firma recomandata si am programat o intalnire pe marti. O sa va tin la curent, eventual, daca va intereseaza. Ce vreau sa spun e ca am fost la 4 firme pana acum si sunt ingrozita de preturi. Spuneti-mi daca si la voi taxeaza astia fiecare obiect. Eu pana acuma numai peste firme din astea am dat. Si se zice ca sunt firme mari. Inca nu stiu ce sa fac. Astept sa vad ce rezolv luni.
Si tu ai recomandarea de la Cornelia? daca da, inseamna ca sunt cei la care am fost eu. Sa stii ca, cel putin la mine s-a meritat sa merg. Tine-ne la curent cu ce rezolvi luni.>:D<

llore23
30.01.2009, 23:48:32
Buna Roxana Crysty ma ajuti si pe mine cu nr. de telefon al firmei de decoratiuni?
Multumesc.

27Carmen
31.01.2009, 08:36:04
am fost la targ........am probat vre-o doua rochite, inca mai caut...! In schimb as vrea sa va intreb, voi cate grame de tort stiti ca se da la un invitat? o doamna mi-a spus ca se da 200 grame, iar alta mi-a zis 100 grame. Cand am calculat cate kg de tort si cati bani trebuie sa platesc pentru toti invitatii mei, mi-a venit cu lesin....http://www.miresici.ro/images/icons/icon10.gif, bineinteles, tortul calculat la 200 grame.
Eu 100 gr am dat,eu zic ca e suficient.

ramona_AR
31.01.2009, 14:20:24
asa m-am gandit si eu

Eu 100 gr am dat,eu zic ca e suficient.

llore23
31.01.2009, 20:26:27
Ceau Roxana Crysty am primit informatia si iti multumesc mult. O voi suna pe doamna.Nu ai niste poze cu sali facute de ea? Mersi mult si mai vb.

andrea_arad
31.01.2009, 23:35:37

Ceau ramona ! Eu am facut nunta anul trecut si mie miau calculat150 grame pe persoana si a mai si ramas tort! Nu mult dar a fost ok nu sa plans nimeni ca nu a ajuns. Dar incearca sa vorbesti si cu seful de sala de unde faci nunta. Pe noi el nae ajutat foarte mult.:*

raluruben
01.02.2009, 10:16:56
Si eu cred ca voi merge pe varanta 150 grame de tort pentru ca nu vreau sa pun prajituri pe masa. Cred ca e destul o felie mare de tort la finalul mesei si cate o caserola de praji la plecare. Daca pui prajituri pe masa atunci sunt destule si 100 de grame. >:D<

raluruben
01.02.2009, 10:27:18
Fetelor, sunt atat de fericita, am fost ieri la bijuterie sa vad cum au iesit verighetele de proba si sunt exact ca si cele din poza pe care le-am dat-o. Si vestea bomba e ca fata de 800 de euro cat cereau cei de pe site-ul unde le-am gasit au iesit 1100 ron$-) . Am dat comanda ferma si pe miercuri sunt gata. Va atasez poza cu ele

RoxanaCrysty
01.02.2009, 12:15:01
Buna fetelor. Am venit si eu acum de la targul de la filarmonica.Tare dezamagita am fost. Nu stiu voua cum vi s-a parut, dar pt mine a fost sub asteptari. Rochitele de mireasa mi s-au parut mai interesante, dar nu am pus ochii pe niciuna inca. Acum nu mai am nici o indoiala ca trebuie sa inchei cat mai repede contractul cu cei care m-au surprins, sa nu cumva sa ma trezesc si cu ei ca se razgandesc.:)) Va tin la curent cu ce rezolv maine, daca sunteti interesate, bineinteles. Pupici!

cornelia_neamt
02.02.2009, 22:34:00
Buna fetelor! A-ti fost la targ? Eu una sunt foarte dezamagita de ce a fost acolo. Mie nu mi-a placut nimic. Astept targul de la expo si dupa aia cred ca iau fiecare magazin de rochii in parte si poate asa voi gasi ceva ce imi place. Sunt un pic disperata ca nu stiu cum as vrea si nu prea imi place nici una din ce am vazut pana acum. Voi cum stati v-ati ales deja rochita? Imi puteti spune unde sunt cele mai frumoase rochite? Va multumesc si v-am pupat!

nina_ar
02.02.2009, 22:39:40
Buna seara fetelor!

Nu am mai vizitat site-ul de ceva vreme.....incet si sigur am rezolvat cate ceva pt. nunta. Pozele si filmatul pe noi ne costa 600 euro, incluzand urmatoarele: un cd cu fotografii, aproximativ 250-300, un album cu poze (nu mai retin exact,cred ca in jur de 100 poze) si albumul foto al mirilor, care va contine in jur de 12-15 fotografii. Filmatul nuntii va fi pe doua cd-uri (aprox. 4 ore).
Muzica la noi va fi asigurata de DJ, acesta costa 200 euro.
Am fost la targul de la Filarmonica si am fost tare dezamagita de rochiile pt. mirese si de targul in sine. Il astept pe cel de la Expo Arad.
Am fost si la Timisoara la targ, cel din incinta Mall-ului. Rochiile de la Pronovias m-au fermecat de-a dreptul....foarte frumoase, calitate,gust si clasa. In schimb am ramas dezamagita :( de reprezentantii acestei firme din Timisoara, niste ignoranti lipsiti de profesionalism...
Sper ca pt. amenajarea salii sa contractez firma la targul Expo Arad.
Iar daca nu imi gasesc rochie pe placul si bugetul meu, pt. mine solutia e inchiriatul rochiei din Ungaria.
Tortul miresei si cel al nasilor vreau sa le comand la Fiorela, cofetaria de la hotel Continental. Costa aprox. 39 lei/kg si comanda se calculeaza in functie de nr. de persoane invitate la nunta. Tot la ei vreau sa comand si mini tortulete, cadou pt. invitati.
Va urez spor la pregatiri si nuntile visate!

cornelia_neamt
02.02.2009, 22:44:37
Ceau! Pentru ROXANA CRYSTY si STELIANA80 vreau sa va zic ca ma bucur ca v-am fost de ajutor cu doamna cu aranjamentele si sper ca sunteti multumite si va convine pretul si toate cele. Eu una sunt foarte multumita si ma bucur ca am gasit-o si ca ea imi va aranja sala la nunta. Voi v-ati decis si a-ti hotarat faceti cu Lia aranjamentele? Sa stiti ca nu cred ca ve-ti regreta ca ii o persoana foarte cumsecade. Daca mai stiti ceva nou sau mai va faceti ceva pt nunta spuneti-mi si mie,ca eu nu mai stiu. V-am pupat si mai tinem legatura.

newcomer
03.02.2009, 00:30:26
Fetelor, subscriu si eu la parerile voastre in legatura cu targul de la Filarmonica. N am gasit nici o rochita care sa mi placa si ma gandesc din ce in ce mai mult sa o fac la comanda, insa nu stiu nici o croitoreasa buna. dar cred ca mai este timp pt rochie. Ma preocupa acum foto-video si firma de deco. Am vazut niste oferte destul de ok, insa am zis sa mai astept si targurile urmatoare.
Le multumesc tuturor miresicilor care mi au raspuns la intrebari si m au ajutat fff mult! inainte sa mi fac cont pe acest site, nu stiam nimic nimic despre ce inseamna pregatirea unei nunti...nici macar nu stiam ce sunt alea marturii sau cocarde...:)) asta ca sa vedeti cam cum stateam!

RoxanaCrysty
03.02.2009, 09:48:58
Bucurie mare pe capul meu!<:-P=D>\:D/, lucru pe care il doresc la toata lumea.:) Ieri am semnat contractul!!!!!!Nu mai sunt stresata cu nimic. Acum va pot da informatii complete pe ce dau eu 1600 euro (servicii complete). Daca sunteti interesate, trimit detalii pe privat. ;;) :* :* :*

newcomer
03.02.2009, 21:41:48
Bucurie mare pe capul meu!<:-P=D>\:D/, lucru pe care il doresc la toata lumea.:) Ieri am semnat contractul!!!!!!Nu mai sunt stresata cu nimic. Acum va pot da informatii complete pe ce dau eu 1600 euro (servicii complete). Daca sunteti interesate, trimit detalii pe privat. ;;) :* :* :*
sigur ca suntem....trimite ne si noua detalii....

RoxanaCrysty
04.02.2009, 00:04:26
sigur ca suntem....trimite ne si noua detalii....
deci: Sala - eu am ales culoarea crem cu mov deschis. scaunele crem cu panglica mov, iar mesele dintr-un fel de material, brodat parca (oricum nu am retinut denumirea, dar imi place tare de tot), masa de sampanie, masa de tort, balustrada, vaze cu lumanari si flori, pe lumanarile crem vreau bilute mov, ringul de dans cu raze, perdea de lumini la masa mirilor si in spatele mesei, cutie de dar, pernita verighete, marturii, cartonase cu asezarea, porumbei la biserica, biserica impodabita si cu flori, servetele identice cu fata de masa aia brodata si servetele din hartie legate cu panglica mov, bilute de tot felul, suporti de lumanari din sticla cu metal, oglinzi, sfesnice mari la masa mirilor.
Flori: buchetele de la sala, biserica, buchetul miresei (exact cum vreau eu), buchet de masina si masa mirilor, cocarde pt mire, nasi , parinti, 2 buchete pt domnisoare, buchetel mai mic pt "aruncatul buchetului".
Foto-video: filmat pe toata durata evenimentului, prelucrat filmul, 2 sau 3 ore, pe care le vom primi pe dvd personalizate si in carcasa personalizata, poze cate vor fi (pe dvd, tot personalizate), cate 2 exemplare din fiecare, album cu 100 poze scoase de ei, pe care o sa le alegem noi, plus prelucrare de orice poza vrem.
In speranta ca a-ti avut rabdare sa cititi tot, Roxy va pupa si va doreste spor la pregatiri!!!!! Daca va pot ajuta cu ceva din ce am rezolvat eu pana acum, doar intrebati.>:D<

cornelia_neamt
04.02.2009, 10:21:12

Foarte tare draga! Ma bucur ca ti-ai luat si astea de pe cap si ca acum poti sa stai lnistita si sa astepti ziua cea mare! Cu cine ai semnat contractul? Ai gasit firma la targul de la filarmonica? Oricum felicitari si spor la pregatirile care ti-au mai ramas. Mai vb.:*

RoxanaCrysty
04.02.2009, 16:08:43
Foarte tare draga! Ma bucur ca ti-ai luat si astea de pe cap si ca acum poti sa stai lnistita si sa astepti ziua cea mare! Cu cine ai semnat contractul? Ai gasit firma la targul de la filarmonica? Oricum felicitari si spor la pregatirile care ti-au mai ramas. Mai vb.:*
Salut Cornelia! Am semnat contract cu doamna Lia, de la firma recomandata de tine. De targul de la filarmonica am fost dezamagita. Tu cum stai cu pregatirile?

raluruben
05.02.2009, 20:29:13
Draga mea esti o miresica fericita, cu contractul asta poti sa spui ca esti aproape gata cu pregatirile. Mai ai foarte putine de rezolvat, felicitari :* :* :*

moky
07.02.2009, 09:34:59
Fetelor, va astept la targ!!!!!!<:-P ;-)

RoxanaCrysty
07.02.2009, 09:59:46
Mergem sa fim alaturi de tine ;-) :*

Anastacia
07.02.2009, 10:19:37
Fetelor, va astept la targ!!!!!!<:-P ;-)
Cu ce ne astepti la targ????

moky
07.02.2009, 22:11:01
Cu ce ne astepti la targ????
Cu de toate. Dar, mai ales pe viitoarele mirese. E voie, nu?:-?

llore23
07.02.2009, 22:16:47
Fetelor sunt fericita. Am fost la expo la tg. si am gasit ce mi-am dorit, am semnat contractul pt.decoratiuni, dar pe partea de foto sunt inca in dilema.

newcomer
07.02.2009, 23:16:07
Fetelor sunt fericita. Am fost la expo la tg. si am gasit ce mi-am dorit, am semnat contractul pt.decoratiuni, dar pe partea de foto sunt inca in dilema.

Buna! spune ne si noua cu cine ai semnat si ce ti ofera...eu inca nu m am hotarat...am vazut multe oferte la targ, in principiu cam toate au preturi la fel, cea mai ieftina firma mie mi s a parut cea de la salonta care se numeste dan design; am vazut un aranjament floral superb, mare, pe un sfesnic tare frumos si costa 20 lei. ieftin, nu?
acum ca mi am facut o idee o sa mai caut si vad ce diferente sunt...voi deja ati semnat? Bravo voua...de rochite ce ziceti, ati gasit ceva? mie mi a palcut firma din aradul nou, insa nu mai stiu cum se numeste! pupici!!!

myangel
08.02.2009, 01:32:54
Fetelor am vazut la Mirandi pe site niste rochite si mi-au placut foarte mult dar am gasit 2 in mod special,poate ma ajutati si voi cu vreo parere!!>:D<

raluruben
08.02.2009, 10:49:39
Fetelor am vazut la Mirandi pe site niste rochite si mi-au placut foarte mult dar am gasit 2 in mod special,poate ma ajutati si voi cu vreo parere!!>:D<
Mie personal imi place prima, dar rochita visurilor doar tu o poti alege.>:D<

raluruben
08.02.2009, 11:28:41
>:D< Fetelor, am fost si eu la targ ieri. Nu am semnat inca un contract dar mi-a placut foarte mult o firma de decoratiuni din Gradiste, vreau sa ma duc luni la ei sa vad oferta completa. Doamnele de acolo au fost foarte dragute, nu pripite ca la celelalte standuri, si au venit cu idei interesante la care eu sincer nu m-am gandit. La torturi mi-au placut cele de la Caprice si Continental, dar mi se pare cam scump 39 de lei/kg. Acum depinde din ce unghi privesti pentru ca 4 lei o portie de tort nu e mult dar cand inmultesti cu numarul de persoane te da pe spate.
Voi ce ati vazut interesant??
Pupici :*

me_kammy
08.02.2009, 16:19:14
Buna , miresici!!!

Am fost si eu la targ ieri , si mi-am gasit rochita!!! Sunt foarte fericita!!
In rest nu m-au interesat prea multe ca deja avem semnate toate contractele.

Am o rugaminte la voi , daca ma puteti ajuta : caut sa inchiriez mese rotunde de 8-10 persoane.

Cei de la MArem au doar mese de 6 persoane.

Apropo de torturi : pretul pe kg la MArem e de 33 lei. Eu cu ei fac. Am ales bine?

Sa ne auzim cu bine.

V-am pupat si spor la pregatiri!!

raluruben
08.02.2009, 17:51:19
Buna , miresici!!!

Am fost si eu la targ ieri , si mi-am gasit rochita!!! Sunt foarte fericita!!
In rest nu m-au interesat prea multe ca deja avem semnate toate contractele.

Am o rugaminte la voi , daca ma puteti ajuta : caut sa inchiriez mese rotunde de 8-10 persoane.

Cei de la MArem au doar mese de 6 persoane.

Apropo de torturi : pretul pe kg la MArem e de 33 lei. Eu cu ei fac. Am ales bine?

Sa ne auzim cu bine.

V-am pupat si spor la pregatiri!!

UAU, 33 lei/kg e un pret foarte bun, felicitari =D> :)>-

39_Maria
09.02.2009, 21:13:09
Buna fetelor...ati fost pe la targul de nunti...?...ati gasit ceva interesant , si eu am fost asa ca sa vad despre ce este vorba ,dar mai sant firme din Arad care nici macar nu au fost la targ....multe lucruri scumpe dar frumoase.;-)

llore23
09.02.2009, 21:29:00
Fetelor, sunt atat de fericita, am fost ieri la bijuterie sa vad cum au iesit verighetele de proba si sunt exact ca si cele din poza pe care le-am dat-o. Si vestea bomba e ca fata de 800 de euro cat cereau cei de pe site-ul unde le-am gasit au iesit 1100 ron$-) . Am dat comanda ferma si pe miercuri sunt gata. Va atasez poza cu ele
Foarte frumoase.

Stelyana80
10.02.2009, 09:05:52
Buna fetelor. Va rog sa-mi spuneti si mie ce parere aveti de un impodobit de sala cu flori cu tot, la pretul de 1400 pt 220 persoane? Nu am semnat contractul inca, dar mi-au placut culorile si materialele. Ce ziceti? e scump?

aile
10.02.2009, 11:36:15

cate grame au verighetele?la ce bijuterie le-ai facut?sunt tare frumoase

aile
10.02.2009, 11:38:17
Fetelor, subscriu si eu la parerile voastre in legatura cu targul de la Filarmonica. N am gasit nici o rochita care sa mi placa si ma gandesc din ce in ce mai mult sa o fac la comanda, insa nu stiu nici o croitoreasa buna. dar cred ca mai este timp pt rochie. Ma preocupa acum foto-video si firma de deco. Am vazut niste oferte destul de ok, insa am zis sa mai astept si targurile urmatoare.

Le multumesc tuturor miresicilor care mi au raspuns la intrebari si m au ajutat fff mult! inainte sa mi fac cont pe acest site, nu stiam nimic nimic despre ce inseamna pregatirea unei nunti...nici macar nu stiam ce sunt alea marturii sau cocarde...:)) asta ca sa vedeti cam cum stateam!

iti pot recomanda un fotograf si un cameraman foarte bun .se numeste alex si are cele mai bune preturi din oras cred dar si o calitate foarte bune intra pe www.alexhomestudio.ro (http://www.alexhomestudio.ro) si te vei convinge

aile
10.02.2009, 11:41:13

ti-as putea recomanda ceva in materie foto si video..calitate maxima la cele mai bune preturi intra pe www.alexhomestudio (http://www.alexhomestudio) sa te convingi

llore23
10.02.2009, 15:25:43
aile Multumesc de ajutor. Voi lua legatura cu ei.

llore23
10.02.2009, 15:48:15
Buna newcomer. Eu am semnat cu o firma din Gradiste. Mese rotunde, fete de masa, fustite, huse pentru scaune(nu saten) esarfe pentru scaune, servetele de panza si hartie, masa de prezidiu, ringul de dans, scarile cu materiale si lumanari, vaze analte de sticla ,boluri de sticla cu lumanari, oglinzi pt toate mesele,pietricele decorative, masa de sampanie, tort, fructe, fantana de ciocolata, suporti pt lumanarile nasilor, intrarea (a venit cu o idee super la care eu nici nu m am gandit), covor rosu, perinita verighete, cosulet pt petale, bol pt dar, carduri de masa, marturii, aparat baloane sapun. Totul m a costat 1400 euro.

Stelyana80
10.02.2009, 17:46:09
Buna newcomer. Eu am semnat cu o firma din Gradiste. Mese rotunde, fete de masa, fustite, huse pentru scaune(nu saten) esarfe pentru scaune, servetele de panza si hartie, masa de prezidiu, ringul de dans, scarile cu materiale si lumanari, vaze analte de sticla ,boluri de sticla cu lumanari, oglinzi pt toate mesele,pietricele decorative, masa de sampanie, tort, fructe, fantana de ciocolata, suporti pt lumanarile nasilor, intrarea (a venit cu o idee super la care eu nici nu m am gandit), covor rosu, perinita verighete, cosulet pt petale, bol pt dar, carduri de masa, marturii, aparat baloane sapun. Totul m a costat 1400 euro.
Poti sa imi spui cati invitati ai? Vreau sa-mi fac o idee de pretul meu. Eventual sa imi spui ce firma e. Multumesc

raluruben
10.02.2009, 20:07:08
Foarte frumoase.
Multumesc, esti o scumpa :*

raluruben
10.02.2009, 20:17:38
cate grame au verighetele?la ce bijuterie le-ai facut?sunt tare frumoase

Sincera sa fiu nu sunt sigura de grame ca am fost uimita de pret, dar cred ca 17 g (amandoua) si le-au facut cei de la bijuteria Iosa. Iar pentru idei de verighete frumoase puteti intra pe site-ul firmei Coriolan(.ro) Pupici >:D< . Sper sa nu fie considerata reclama :-SS

raluruben
10.02.2009, 20:20:49
E cumva vorba de Finasart? Daca da, Si eu m-am gandit la ei.

llore23
10.02.2009, 22:17:47
Da,raluruben,********** imi face deco.

llore23
10.02.2009, 22:21:37
Pentru Stelyana 80.Eu am 165+ dj+foto+video.Firma se numeste *******

Stelyana80
10.02.2009, 22:28:10
Pentru Stelyana 80.Eu am 165+ dj+foto+video.Firma se numeste ********.
Multumesc. EU am vorbit cu doamnele de acolo la targ, dar sa fiu sincera, mi s-a parut cam scump, tinand cont ca am gasit aceleasi lucruri in alta parte mai ieftin, iar eu am mai multi invitati. Iti multumesc oricum, inca o data.>:D<

RoxanaCrysty
10.02.2009, 22:35:47
Buna fetelor. Va rog sa-mi spuneti si mie ce parere aveti de un impodobit de sala cu flori cu tot, la pretul de 1400 pt 220 persoane? Nu am semnat contractul inca, dar mi-au placut culorile si materialele. Ce ziceti? e scump?
Eu zic ca nu e scump deloc, tinand cont de nr tau de persoane. Spune-mi te rog daca oferta asta o ai de la firma doamnei Lia? (eu cu ei imi fac sala). Vezi si alte pareri.

myangel
11.02.2009, 01:51:03
Mie personal imi place prima, dar rochita visurilor doar tu o poti alege.>:D<

si eu m-am gandit la primul model,in realitate e superrrr,am vazut-o la targ dar era pe crem si eu vreau pe alb,dar mi-a spus domnisoara de la mirandi ca se poate face si pe alb!!! voi cum stati cu pregatirile? v-ati gasit rochita?:*

honeymoon
11.02.2009, 02:07:43
si eu m-am gandit la primul model,in realitate e superrrr,am vazut-o la targ dar era pe crem si eu vreau pe alb,dar mi-a spus domnisoara de la mirandi ca se poate face si pe alb!!! voi cum stati cu pregatirile? v-ati gasit rochita?:*

buna myangel,se pare ca ne place acelasi model de rochie :) problema e ca inca nu sunt hotarata daca sa imi i-au genul acela de rochie sau gen printesa,sincer mie mi-au placut f.mult multe modele de la mirandi si nici nu mi se par atat de scumpe in comparatie cu alte magazine,nu ma refer la acelea la care gasesti rochii cu 5 mil :-& oricum am inteles ca saptamana asta o sa deschida pe horia si ma duc la magazin pt ca la targ nu am putut sa le vad bine pe toate,te tin la curent cu ce model imi aleg ;) pupici:*

Stelyana80
11.02.2009, 14:07:57
Pt newcomer. Da, sunt interesata. Eu nu pot trimite inca pe privat mesaje, dar spune-mi tu, te rog firma si telefonul. multumesc!

39_Maria
11.02.2009, 15:38:09
Sfat pentru cei care cred ca au gasit perfectiunea la o singura firma care are ca si activitate aranjarea salii....cereti demo la poze si la filmari ca sa puteti evalua calitatea pozelor si a filmarii asta ca sa nu aveti surprize....sala sa fie super ok iar restul sa lase de dorit ,oricum dupa consumarea evenimentelor nu se mai poate face nimic si sa fim sinceri filmarile si pozele raman ca si amintire :*

raluruben
11.02.2009, 18:37:59

Daca te hotarasti, vrei sa iei rochita de pe acuma? Eu nu stiu, nu prea asi avea unde sa o pun si mi-e frica sa nu se sifoneze stand atatea luni in husa.
Ce spuneti fetelor, e "safe" sa ne luam rochitele asa devreme? Eu am niste porniri sa colind magazinele dupa rochita perfecta dar parca nu sunt sigura. :* :* :*

me_kammy
11.02.2009, 18:39:26
Buna , dragi miresici.

Cine ma poate ajuta si pe mine ?

Tot ce imi doresc la nunta e sa am mese rotunde . Initial , cei de la Ratio nu erau de acord. Dar acum , cand i-am convins , nu gasim nicaieri mese rotunde de inchiriat !!!!! Ma poate ajuta cineva ?

Precizez ca am deja contractul cu firma de amenajari deci , imi trebuie doar mesele.

Ajutati-ma va rog!!!

Va pupacesc!!! :*:*

dragosxps
11.02.2009, 21:10:40
diana de la caprice cred ca are cateva mese rotunde

Buna , dragi miresici.

Tot ce imi doresc la nunta e sa am mese rotunde . Initial , cei de la Ratio nu erau de acord. Dar acum , cand i-am convins , nu gasim nicaieri mese rotunde de inchiriat !!!!! Ma poate ajuta cineva ?

Precizez ca am deja contractul cu firma de amenajari deci , imi trebuie doar mesele.

Ajutati-ma va rog!!!

newcomer
12.02.2009, 01:25:10
Buna , dragi miresici.

Ajutati-ma va rog!!!

mai poti incerca la angels tango. nr de tel:0723479756. sau alte firme mari, gen paradox consulting. nu am nr de la ei, dar au sediu pe bd. revolutiei, eu asa i am gasit.

adelina_teodora
12.02.2009, 09:44:45
[left]
mai poti incerca la angels tango. nr de tel:0723479756. sau alte firme mari, gen paradox consulting. nu am nr de la ei, dar au sediu pe bd. revolutiei, eu asa i am gasit.
Buna, fetelor am aflat si eu de miresici de la o prietena de-a mea, mi se pare un sait super informativ, mai ales ca eu stau cam prost cu pregatriiile pt. marele eveniment.

adelina_teodora
12.02.2009, 09:47:15
Buna, fetelor am aflat si eu de miresici de la o prietena de-a mea, mi se pare un sait super informativ, mai ales ca eu stau cam prost cu pregatriiile pt. marele eveniment.
Cred ca nu am scris corect in campul de inregistrare, pt ca numai biserica e ok,eu am nunta pe data de 22 august 2009 in Curtici la caminul cultural,si cam atat am deocamdata.

adelina_teodora
12.02.2009, 09:49:56
Cred ca nu am scris corect in campul de inregistrare, pt ca numai biserica e ok,eu am nunta pe data de 22 august 2009 in Curtici la caminul cultural,si cam atat am deocamdata.
Am fost si eu in weekend la targ,am vazut multe chestii super misto,acuma ramane sa aleg cu cine fac sala,foto-video si altele,am luat piante de la fiecare,o sa ma pun sa sun sa vad ce preturi imi ofera,si mai ales cine vine din Arad pana la Curtci sa-mi faca sala?

RoxanaCrysty
12.02.2009, 11:48:17
Buna Adelina si bine ai venit <:-P ! Daca esti interesata iti pot spune ce am gasit eu pt marele eveniment, in urma mai multor cautari. Eu sunt multumita de cei pe care i-am ales, de aceea ii recomand cu incredere si altora. Deci, daca esti interesata, da un semn.>:D<

adelina_teodora
12.02.2009, 13:07:59
Buna Adelina si bine ai venit <:-P ! Daca esti interesata iti pot spune ce am gasit eu pt marele eveniment, in urma mai multor cautari. Eu sunt multumita de cei pe care i-am ales, de aceea ii recomand cu incredere si altora. Deci, daca esti interesata, da un semn.>:D<
Multumesc Roxana, daca o sa am ceva intrebari o sa mi te adresez, momentan imi caut firma de deco, dar vreau sa vad cine imi aranjeaza la suma care eu am alocat-o pt. aranjarea sali. Eu am o suma in care trebuie sa ma incadrez.

moky
12.02.2009, 14:44:01
Multumesc Roxana, daca o sa am ceva intrebari o sa mi te adresez, momentan imi caut firma de deco, dar vreau sa vad cine imi aranjeaza la suma care eu am alocat-o pt. aranjarea sali. Eu am o suma in care trebuie sa ma incadrez.
Te ajutam cu mare drag! Mai multe informatii ti-am trimis pe privat.

me_kammy
12.02.2009, 17:25:16
diana de la caprice cred ca are cateva mese rotunde

Am sunat deja la ei...si nu le dau decat impreuna cu contractul de amenajat.

=((=((=((

new_tya
13.02.2009, 18:47:22
Am fost si eu in weekend la targ,am vazut multe chestii super misto,acuma ramane sa aleg cu cine fac sala,foto-video si altele,am luat piante de la fiecare,o sa ma pun sa sun sa vad ce preturi imi ofera,si mai ales cine vine din Arad pana la Curtci sa-mi faca sala?
Buna adelina_teodora! Bine ai venit!

new_tya
13.02.2009, 18:48:03
Am sunat deja la ei...si nu le dau decat impreuna cu contractul de amenajat.

=((=((=((
Incearca si la dalisis

Incearca si la dalisis
sau versolis

sau versolis
Va arata suuuper sala cu mese rotunde !!!!!!!!!!!!!!!! :)

Daca te hotarasti, vrei sa iei rochita de pe acuma? Eu nu stiu, nu prea asi avea unde sa o pun si mi-e frica sa nu se sifoneze stand atatea luni in husa.
Ce spuneti fetelor, e "safe" sa ne luam rochitele asa devreme? Eu am niste porniri sa colind magazinele dupa rochita perfecta dar parca nu sunt sigura. :* :* :*
De obicei, inainte de eveniment se poate duce rochita la magazinul de unde ai cumparat-o si ti-o pregateste!

De obicei, inainte de eveniment se poate duce rochita la magazinul de unde ai cumparat-o si ti-o pregateste!

Dar oare daca ai duce-o la o firma de curatatorie???

Sa nu cumva sa incerci tu sa o calci, Doamne fereste sa se intample ceva cu rochita !!!! :)

raluruben
13.02.2009, 19:33:44
Bine ai venit printre noi miresicile de Arad.
Cat priveste bara ta de informatii o poti schimba oricand intrand in Control Panel - Modifica profil.
Pupici si asteptam detalii despre ce mai rezolvi intre timp. :* :* :*

raluruben
13.02.2009, 19:40:14
Sa nu cumva sa incerci tu sa o calci, Doamne fereste sa se intample ceva cu rochita !!!! :)
E buna ideea cu apelatul la firma de la care ai cumparat-o, oare chiar fac asa ceva? Sigur o sa intreb aste cand o sa o cumpar. Cat despre curatatorie sau calcatul de una singura nici nu ma gandesc, nici nu vreau sa ma gandesc la cum ar fi daca asi strica rochita :sad: :gen_07: :gen_07: :gen_07: :gen_07:
Nu stiu sa avem curatatorii asa bune in Arad la care sa poti incredinta asa ceva.

myangel
13.02.2009, 23:44:47

eu m-am gandit ca daca o cumpar cu 2-3 luni inainte e ok,mail ales daca trebuie retusat ceva sa am timp,nu vreau sa stau cu gandul ca poate nu va fi gata,si m-ai ales daca am gasit modelul pe care mi-l doresc nu are rost sa mai astept,in plus daca o tii intr-o husa speciala pentru rochii nu are cum sa se murdareasca sau sa se sifoneze,o prietena de-a mea anul trecut si-a gasit o rochita la targ si a luat-o cu 5 luni inainte de nunta si a aratat impecabil parca in ziua aceea a luat-o,asa ca depinde fiecare de cum are grija de ea;-) apropo honey moon ai vazut boleroul acela din dantela de la mirandi? se potriveste cu modelul pe care l-ai ales,l-am vazut azi in vitrina e superb:* eu am ales firma de amenajari versolis,florile,buchetul etc la iza,filmat,poze,muzica am gasit,mai am prajiturile si costumul mirelui :) pupici fetele:*:*

miresica_nebunatica
13.02.2009, 23:51:10
buna miresicilor sant si eu noua pe aici si sant setos de informatii..sali foto video dj etc ,,..astept sugesti de la voi care santeti mai vechi pe aici<:-P

miresica_nebunatica
13.02.2009, 23:52:22
sant foarte fericita.....in curand ma marit..:-p

miresica_nebunatica
13.02.2009, 23:54:11
:O =;....sant foarte fericita

ditE
13.02.2009, 23:54:40
sant foarte fericita.....in curand ma marit..:-p
felicitari<:-P si bine ai venit>:D<

me_kammy
14.02.2009, 19:26:59
Stiu...De aceea imi doresc mesele rotunde !!! Dar , din pacate am incercat peste tot!!!! Nu le da nimeni Doar asa , fara contractul pt amenajat. :sad::sad::sad:

Stefania...Esti on line????

raluruben
15.02.2009, 09:29:09
buna miresicilor sant si eu noua pe aici si sant setos de informatii..sali foto video dj etc ,,..astept sugesti de la voi care santeti mai vechi pe aici<:-P
Bine ai venit printre noi si Felicitari.
Un prim sfat ar fi sa incepi urgent sa iti cauti sala pentru ca e nebunie la rezervari. Apoi urmeaza restul ...
Spor la miresit si tinene si pe noi la curent cu ce rezolvi.
Pupici :* >:D< :*

miresica_nebunatica
15.02.2009, 11:00:56
Sala am gasit-o dar problema este ca nu am gasit inca restul...amenajari foto -video si muzica .....cu prajiturile si tortul am rezolvat^:)^

RoxanaCrysty
15.02.2009, 15:03:38
Sala am gasit-o dar problema este ca nu am gasit inca restul...amenajari foto -video si muzica .....cu prajiturile si tortul am rezolvat^:)^
Bine ai venit iti spun si eu. Felicitari pt eveniment. Imi poti trimite, te rog, si mie mai multe info despre prajituri? Eu nu am gasit inca cine sa imi faca prajiturile care se dau oaspetilor la pachet.;)) Unde faci nunta?:*

adelina_teodora
16.02.2009, 08:07:02
Bine ai venit printre noi miresicile de Arad.
Cat priveste bara ta de informatii o poti schimba oricand intrand in Control Panel - Modifica profil.
Pupici si asteptam detalii despre ce mai rezolvi intre timp. :* :* :*
Da, mersi mult o sa imi modific si eu datele^:)^

adelina_teodora
16.02.2009, 08:13:06
eu m-am gandit ca daca o cumpar cu 2-3 luni inainte e ok,mail ales daca trebuie retusat ceva sa am timp,nu vreau sa stau cu gandul ca poate nu va fi gata,si m-ai ales daca am gasit modelul pe care mi-l doresc nu are rost sa mai astept,in plus daca o tii intr-o husa speciala pentru rochii nu are cum sa se murdareasca sau sa se sifoneze,o prietena de-a mea anul trecut si-a gasit o rochita la targ si a luat-o cu 5 luni inainte de nunta si a aratat impecabil parca in ziua aceea a luat-o,asa ca depinde fiecare de cum are grija de ea;-) apropo honey moon ai vazut boleroul acela din dantela de la mirandi? se potriveste cu modelul pe care l-ai ales,l-am vazut azi in vitrina e superb:* eu am ales firma de amenajari versolis,florile,buchetul etc la iza,filmat,poze,muzica am gasit,mai am prajiturile si costumul mirelui :) pupici fetele:*:*
Buna, fetelor eu momentan mi-am gasit o doamna care sa-mi faca aranjamentele florale si buchetul de mireasa ,cocarede, lumanari etc.Am fost in weekend la Iza, nu are rost ce preturi au ,un buchet de mireasa ajunge la 300 ron(enorm de mult).Doamna care mi le face mie am gasit-o la targ are cataloge cu multe modele de buchete si preturi super.O sa va pun cateva poze (dar e greu pana invat cum sa le pun).Buchetul meu costa 150 ron din 21 trandafiri.

adelina_teodora
16.02.2009, 08:22:42
Buna, fetelor eu momentan mi-am gasit o doamna care sa-mi faca aranjamentele florale si buchetul de mireasa ,cocarede, lumanari etc.Am fost in weekend la Iza, nu are rost ce preturi au ,un buchet de mireasa ajunge la 300 ron(enorm de mult).Doamna care mi le face mie am gasit-o la targ are cataloge cu multe modele de buchete si preturi super.O sa va pun cateva poze (dar e greu pana invat cum sa le pun).Buchetul meu costa 150 ron din 21 trandafiri.
Fetelor nu reusesc sa atasez poze cu buchetele de la doamna cu care imi fac eu sunt superbe;)) si foarte ieftine, acuma mai am de cautat firma de deco(o sa sun cred de pe toate pliantele pe care le-am adunat de la targ sa vad cine imi face la pretul la care eu la-am alocat pt. deco).

new_tya
16.02.2009, 12:14:58
Fetelor nu reusesc sa atasez poze cu buchetele de la doamna cu care imi fac eu sunt superbe;)) si foarte ieftine, acuma mai am de cautat firma de deco(o sa sun cred de pe toate pliantele pe care le-am adunat de la targ sa vad cine imi face la pretul la care eu la-am alocat pt. deco).
adelina, ti-am trimis un mesaj pe privat...l-ai primit?

new_tya
16.02.2009, 12:19:00
Incearca si la dalisis

sau versolis

nu inteleg pentru ce mi-ati editat mesajul despre curatatorie???? nu era dat nici un nume pt reclama...........:-w

es_250478
16.02.2009, 16:57:57
Buna, eu imi aranjez sala cu o tipa liminita si am semnat deja contractul cu ea. Pretul eu zic k e super ok pt k pt 220 pers cu absolut tot ce mi-am dorit inclus ( flori naturale, perete imbracat in voal, perdea de luminite, suporturi super pt flori, servetele personalizate, marturii, masa speciala de sampanie, fructe, prajituri, o bolta mare la intrare din flori naturale si voal......................si multe altele incluse, totul pe mov, roz si alb) e de 800 euro la care se aplica o reducere de 10 % dak faci contractul acum. Eu am ajuns la tipa asta prin alte miresici care au aranjat cu ea si au fost mai mult decat multumite. Pt mai multe inf da-mi un mesaj privat.

ati-mi si mie info.nr tel a d-nei luminita pe mail *** mult

cu siguranta vei gasii tot ce ai nevoie pentru nunta la targul din februarie ;)

cat costa meniul la continental si ce contine el?

Nu este pret mare dar intrebarea este cat de buni sant cei care filmeaza si fac poze....nu vreau sa te dezamagesc dar sper ca ai vazut cam ce fac si in acest domeniu....eu am vazut firme care ofera totul dar la unele lucruri lasa de dorit....cel mai bine este sa angajezi la foto video pe cineva care poate sa iti si arate cam ce stie ...pentru ca dupa ce este gata lucrarea si nu o sa iti placa mai ales calitatea imaginilor si a pozelor nu mai poti face nimic....intodeauna in acest domeniu este indicat sa vezi si niste demo ca sa iti faci o idee ....:*

dati-mi va rog si mie nr de tel a firmei de deco.mersi mult

Ceau fetelor. Ce mai faceti? Cum stati cu pregatirile? Asteptati targul?
Daca sunteti interesate de invitatii de nunta mai speciale facute pe cd sa stiti ca am gasit pe cineva care face si care dupa parerea mea sunt minunate si ceva mai deosebit decat cele standard. Daca vreti si voi va dau nr de tel pe privat.
V-am pupat.

da-mi si mie nr de tel pt acest fel de invitatii te rog

salutari la toate! vreau sa multumesc in primul rand Corneliei Neamt pt. recomandarea firmei de deco.^:)^ Am fost la firma recomandata si vreau sa va spun... chiar se merita!!!!! Nu vreau sa fac reclama, dar pt mine a fost cea mai tare oferta si cu materiale de care nu ma asteptam. Nu am incheiat contractul inca, dar la targul de nunti o v-oi face. Pt cele curioase: am 160 de invitati si oferta e de 1600 euro tot: foto, video, sala imbracata, marturii, servetele, flori (tot ce tine de flori-fara lumanari nasi), biserica impodobita, porumbei, perdele lumini, arcada, etc...nici nu mai stiu.:)) Tot ce mi-am dorit si mai ales culorile care le vreau. Va rog sa-mi spuneti daca pretul e asa bun cum mi se pare mie, tinand cont ca am mai fost la 3 firme, unele renumite, care au cerut mai mult pt mai putine lucruri incluse. va multumesc!:* :* :* :* RoxY

imi doresc si eu nr de tel a firmei de decor.mersi

RoxanaCrysty
16.02.2009, 17:33:39
Acum ti-am trimis pe privat nr de tel si cateva detalii. Spor la pregatiri!

es_250478
16.02.2009, 18:34:29

da-mi si mie nr de tel a d-nei cu florile te rog.mersi

Eu zic ca nu e scump deloc, tinand cont de nr tau de persoane. Spune-mi te rog daca oferta asta o ai de la firma doamnei Lia? (eu cu ei imi fac sala). Vezi si alte pareri.

dati-mi si mie nr d-nei lia va rog

RoxanaCrysty
16.02.2009, 20:11:41
ti l-am trimis...

adelina_teodora
17.02.2009, 08:47:06
Sory, nu pot sa trimit inca ms privat :(( , si nici nu ma stiu cum sa atasez poze cu aranjamentele facute de domna care mi le face mie.

adelina_teodora
17.02.2009, 08:49:33
Si eu caut firma de deco, tot sun firme de pe pliantele care le-am primit la targ, inca nu ne-am decis cu cine facem, depinde de pret.

ceatza05
20.02.2009, 14:05:42
Votati Parcul National RETEZAT - cele 7 minuni ale lumii

http://www.new7wonders.com/nature/en...kNationalPark/ (http://www.new7wonders.com/nature/en/nominees/europe/c/RetezatNationalParkNationalPark/)

Sa speram ca daca reuseste sa ramana in primele 7, o sa se trezeasca si turistii straini ca in zona Hateg s-au descoperit oase de dinozauri... nu mai zic cate minunatii sunt pe acele meleaguri..

Deci miresici, astept sa va mobilizati si de aceasta data!

vio_21
21.02.2009, 12:33:10
Buna am vazut ca faci nunta la central ai stabilit meniul?

newcomer
21.02.2009, 20:37:54
Votati Parcul National RETEZAT - cele 7 minuni ale lumii

http://www.new7wonders.com/nature/en...kNationalPark/ (http://www.new7wonders.com/nature/en/nominees/europe/c/RetezatNationalParkNationalPark/)

Sa speram ca daca reuseste sa ramana in primele 7, o sa se trezeasca si turistii straini ca in zona Hateg s-au descoperit oase de dinozauri... nu mai zic cate minunatii sunt pe acele meleaguri..

Deci miresici, astept sa va mobilizati si de aceasta data!

si eu am votat! buna idee sa postezi si aici! miresici, votati!

Anissia14
22.02.2009, 03:40:03
Buna seara miresici,

Ati putea sa ma ajutati cu un pret informativ al rochiilor de la Salon Venetia?Sunt din Timisoara si am vazut rochite frumoase la ei pe site,insa daca au preturi exorbitante,nu as mai veni pana la Arad...numai sa-mi fac inima rea...:-p Astept cu nerabdare un raspuns din partea voastra.Pupici!!!

nina_ar
22.02.2009, 09:05:32
Pt. Anissia14
Buna! Am vazut si eu pe internet un model de rochie ce mi-a placut si am fost la salon sa ma interesez. Eu am fost tare dezamgita, pt. ca au doar cateva modele in salon, iar restul rochiilor din catalog se aduc doar la comanda ferma cu avans de 40% din costul total. Rochia ce mi-a placut era 2800 lei.
Am renuntat pt. ca eu am vrut sa vad materialul, sa vad exact cum e, nu sa fac comanda si apoi sa ma trezesc ca nu imi place....

myangel
22.02.2009, 17:14:27
Buna seara miresici,

Ati putea sa ma ajutati cu un pret informativ al rochiilor de la Salon Venetia?Sunt din Timisoara si am vazut rochite frumoase la ei pe site,insa daca au preturi exorbitante,nu as mai veni pana la Arad...numai sa-mi fac inima rea...:-p Astept cu nerabdare un raspuns din partea voastra.Pupici!!!

sincera sa fiu eu am vazut rochiile de la venezia la targul de la expo dar in afara de una nu prea mi-a placut nimic...si in plus mi se par cam scumpe... nu isi merita banii....si asa cum zici daca nu poti vedea materialul e aiurea.... eu mi-am gasit rochita visata la Mirandi,stiu ca este si in tm Mirandi dar am vazut ca sunt mai scumpe decat cele din arad,poti veni la arad daca vrei,magazinul este aproape de primarie asa ca e usor de gasit,daca vrei sa vb poti sa-mi scrii mai multe pe privat,pupici:*

adelina_teodora
23.02.2009, 08:37:49

Pt.es_250478, eu momentan nu pot sa-ti trimit mesaj privat, cand o sa pot o sa-ti dau nr. de tel al doamnei cu flori si aranjamente florale

adelina_teodora
23.02.2009, 09:10:58
Si eu caut firma de deco, tot sun firme de pe pliantele care le-am primit la targ, inca nu ne-am decis cu cine facem, depinde de pret.
Fetelor weekendul acesta tot am sunat la firme de deco si m-am intalnit si cu cateva doamne care se ocupa de decorul salii.Am gasit mai multe variante nu stiu ce sa aleg sunt oferte bune si mai putin bune.Sunt firme care imbraca scaunele si fete de masa din satin dar va spun sincer mie nu-mi place, am inteles ca la moda este ,,brocard''(oare bine zic?),am vazut la o firma nu pot sa dau numele dar arata foarte elegant fata de satin dar pretul difera.La 130 persoane cate am eu la nunta cea mai ieftina oferta a fost 700 euro decor sala (huse scaune+fuste masa+capac din brocard+aranjamente din flori naturale pe mesele invitatiilor(sfesnice sau diferite vaze din sticla),nu stiu ce sa fac, am gasit si o varianta cu 1000 euro dar erau cu satin.Cred ca o sa i-au o hotarare cat de curand, dar nu prea am cu cine ma sfatuii ca sotul meu zice sa aleg ce mie imi place;)) .

corynutzza
23.02.2009, 11:25:01
Buna fetele,scuze ca v-am invadat teritoriul......dar vreau sa va intreb si eu ceva?Nasa mea este din Arad si vream sa stiu...c-am care este obiceiul acolo...mai exac care sunt indatoririle nasilor,ce cumpara pt fina....voalul,lumanarile,biserica?pup

alexandra_paul
23.02.2009, 12:07:21
Fetelor weekendul acesta tot am sunat la firme de deco si m-am intalnit si cu cateva doamne care se ocupa de decorul salii.Am gasit mai multe variante nu stiu ce sa aleg sunt oferte bune si mai putin bune.Sunt firme care imbraca scaunele si fete de masa din satin dar va spun sincer mie nu-mi place, am inteles ca la moda este ,,brocard''(oare bine zic?),am vazut la o firma nu pot sa dau numele dar arata foarte elegant fata de satin dar pretul difera.La 130 persoane cate am eu la nunta cea mai ieftina oferta a fost 700 euro decor sala (huse scaune+fuste masa+capac din brocard+aranjamente din flori naturale pe mesele invitatiilor(sfesnice sau diferite vaze din sticla),nu stiu ce sa fac, am gasit si o varianta cu 1000 euro dar erau cu satin.Cred ca o sa i-au o hotarare cat de curand, dar nu prea am cu cine ma sfatuii ca sotul meu zice sa aleg ce mie imi place;)) .

Draga mea, uite incerc sa te ajut si sa ti spun ce fac eu..
nici mie nu mi place satinul adika..nu mi place pt e lucios, eu am ales asa..m am inteles cu tipa de la fima de amenajari ccare lukrez eu sa mi puna satinul pe dos..(da stiu suna ciudat..da am vazut cum arata si e bine..:)..)..nu mai e lucios ci mat si arata f bine..cu funta de organza.. la mese tot asa..fustele pe dos si capac din brocard..f bine arata.. am facut o proba sa vedem si eu sunt multumita..prturile ce mi le a cerut sunt dupa cum urmeaza..1 euro/scaun..15 euro fata d masa..ajunge la 10 pers..c eu am mese de 10 pers..si aranjamente de flori la 10 euro x 10 aranjamente,.. eu am 100 de pers..si masa mirilor cu beculete,drapaj in spate si sfesnice de fier forjat de o parte si de alta 100 de euro, ..deci totalul e 450 de euro..la satin tot era mai ieftin.. era 1,5 euro/persoana( ma refer si la fete de masa din satin) + masa mirilor..
a.. si plus buchetu de mireasa si aranjametul de masina care l folosesc si la masa mirilor..:)..m au costat 65 de euro in plus..:)
nu stiu ce sa zic eu zic ca e ok.. si nici nu ma costa o avere brocardu..
acuma.. daca vrei mai multe detalii trimite un pm..
pupici si spor la planuit
:)

new_tya
23.02.2009, 13:59:56
Buna fetele,scuze ca v-am invadat teritoriul......dar vreau sa va intreb si eu ceva?Nasa mea este din Arad si vream sa stiu...c-am care este obiceiul acolo...mai exac care sunt indatoririle nasilor,ce cumpara pt fina....voalul,lumanarile,biserica?pup
La noi nasii se ocupa, din cate stiu eu, doar de lumanarile lor si platesc la biserica dupa slujba....

new_tya
23.02.2009, 14:02:02
a propos, fetelor, ce stiti de huse de scaune fixe? credeti ca firmele au huse pentru fiecare tip de scaun sau exista un model "universal"?

Catalinacovici
23.02.2009, 21:51:37
Fetelor nu am mai intrat de ceva timp(am avut probleme). Dar acum va pot spune ca sunt chiar fericita.........am in dulap rochita de mireasa.
Va pup pe toate si spor la pregatiri.

raluruben
26.02.2009, 09:17:39
Fetelor nu am mai intrat de ceva timp(am avut probleme). Dar acum va pot spune ca sunt chiar fericita.........am in dulap rochita de mireasa.
Si poze cand ne atasazi???
;)) ;))

me_kammy
26.02.2009, 11:48:28
Da-ne mai multe detalii... ;-)

In rest cum merg pregatirile?

Eu m-am hotarat sa imi fac singura place - card-urile...am gasit materialele perfecte. O sa va arat mai multe cand o sa incep lucrul la ele.

V-am pupat.

Pa pa >:D<>:D<

llore23
26.02.2009, 18:19:59
Si poze cand ne atasazi???
;)) ;))
Cat mai curand,inca nu am poze dar voi face cateva s o vedeti si voi. Sa vad cum fac cand nu este iubi cu mine pt el e surpriza.

Catalinacovici
26.02.2009, 18:29:35
;1513711]Cat mai curand,inca nu am poze dar voi face cateva s o vedeti si voi. Sa vad cum fac cand nu este iubi cu mine pt el e surpriza.[/quote]

Catalinacovici
26.02.2009, 18:31:20
Cat mai curand,inca nu am poze dar voi face cateva s o vedeti si voi. Sa vad cum fac cand nu este iubi cu mine pt el e surpriza.
llore23 ai trimis din greseala mesajul meu?

Catalinacovici
26.02.2009, 18:37:29
Da-ne mai multe detalii... ;-)

In rest cum merg pregatirile?

Eu m-am hotarat sa imi fac singura place - card-urile...am gasit materialele perfecte. O sa va arat mai multe cand o sa incep lucrul la ele.

V-am pupat.

Pa pa >:D<>:D<
MI am lut o din Ungaria in curad am sa va pun si poze.
Dar mai am o problema poate ma ajutati si voi. Pentru dansul mirilor voi la ce v ti gandit? baloane, bule de sapun ca eu nu prea stiu .

llore23
26.02.2009, 18:43:24
Catalina te rog sa ma scuzi i ti explic ce sa intamplat vb pe ms.

adelina_teodora
26.02.2009, 21:06:45
Dar mai am o problema poate ma ajutati si voi. Pentru dansul mirilor voi la ce v ti gandit? baloane, bule de sapun ca eu nu prea stiu .
Eu o sa am balon jumbo (acel balon imens cu mai multe balonase mici in el este super tare)am vazut la o nunta.

vio_21
27.02.2009, 00:26:44
Eu m-am gandit la artificii pt ca imi plac foarte mult:>

Catalinacovici
27.02.2009, 10:51:57
Buna VIO 21.
Si mie i mi plac artificiile daca poti da mi mai multe detalii eventul un nr. de telefon a celor care ti le pun tie(am inteles ca tre sa fie cineva autorizat).

vio_21
27.02.2009, 11:03:34
Buna VIO 21.
Si mie i mi plac artificiile daca poti da mi mai multe detalii eventul un nr. de telefon a celor care ti le pun tie(am inteles ca tre sa fie cineva autorizat).
Inca nu am vorbit cu nimeni, am inteles ca doamna cu care fac eu decoratiunile imi poate face rost si de artificii, dar daca aflu mai multe detalii te anunt;))

BDiana
27.02.2009, 16:45:15
Salut!
Ma gandesc ca discutiile de aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=11897&page=7 si aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17684 va privesc direct... :)

ana_arad
27.02.2009, 22:36:21
buna fetelor,voi fi si eu miresica anul acesta:*<:-P<:-P

adelina_teodora
28.02.2009, 01:36:10
Buna Ana bine ai venit printre noi.

DaraIoana
28.02.2009, 10:43:23
Buna ziua! Numele meu este Dara Ioana si, la fel ca multe dintre voi, o sa am marele eveniment anul acesta. In momentul de fata am doar mirele, sala si o multime de intrebari:D . De aceea, va rog sa ma ajutati si pe mine, in masura in care se poate, cu diverse informatii legate de pregatirea nuntii perfecte. Va multumesc anticipat!:)

adelina_teodora
28.02.2009, 15:41:40
Buna ziua! Numele meu este Dara Ioana si, la fel ca multe dintre voi, o sa am marele eveniment anul acesta. In momentul de fata am doar mirele, sala si o multime de intrebari:D . De aceea, va rog sa ma ajutati si pe mine, in masura in care se poate, cu diverse informatii legate de pregatirea nuntii perfecte. Va multumesc anticipat!:)
Bine ai venit printre noi DaraIoana si eu o sa fiu miresica anul acesta asa ca hai sa ne sfatuim pe miresici.

vio_21
28.02.2009, 17:02:42
Bine ai venit>:D<

vio_21
28.02.2009, 17:03:30
Bine ai venit si spor la miresit<:-P

ana_arad
01.03.2009, 04:25:43
Buna Ana bine ai venit printre noi.

multumesc fetelor! voi cum stati cu pregatirile? :*

raluruben
01.03.2009, 14:23:21
Bine ati venit DARAIOANA si ANA_ARAD :* >:D<

me_kammy
01.03.2009, 22:13:46
Bun venit tuturor miresicilor noi .

Si La multi ani! pt toate miresicile , sa aveti parte de o primavara frumoasa.

Am nevoie de la voi de o parere. V-am mai spus ca am ales sa imi fac singura place-card-urile. Va atasez varianta finala si astept parerile voastre.

V-am pupat.

:*:*:*:*

P.S. : e fisierul prea mare ,salvat ca document word. cum il atasez? ma ajutati ?

vio_21
01.03.2009, 22:37:27
multumesc fetelor! voi cum stati cu pregatirile? :*
Eu zic ca stau binicel mai am de rezolvat: invitatii, pantofii mei si ai mirelui, costumul lui si verighetele cred, sper ca nu am uitat ceva#-o , voi?

DaraIoana
02.03.2009, 08:46:20
Va multumesc tuturor pentru primire. O sa revin zilele aceste cu mai multe intrebari, pentru ca incep pregatirile. Sau e prea devreme?

alexandra_paul
03.03.2009, 15:44:58
Va multumesc tuturor pentru primire. O sa revin zilele aceste cu mai multe intrebari, pentru ca incep pregatirile. Sau e prea devreme?

preA DEVREME NU E NICODATA DACA VREI SA STAI LINISTITA..:).. EU AM REZOLVAT TOT SI ACUM ASTEPT LINISTITA ZIUA CEA MARE.. ASA CA SFATUL MEU.. REZOLVA TOT CAT MAI REPEDE SI BUCURA TE DE TIMPU CE TI RAMANE CA SA NU FII STRESATA PANA N ULTIMA ZI...:)
daca te pot ajuta cu alte sfaturi, cu bucurie ca si pe mine m au ajutat miresicile la randul lor..:)

pupici si spor

miresica_nebunatica
06.03.2009, 00:23:10
Bine ai venit...daca ai nevoie de informatii iti stau la dispozitie ...eu am rezolvat deja tot si sant foarte fericita:*

miresica_nebunatica
06.03.2009, 00:26:44
pentru toate miresicile noi care au aparut ...bafta in organizarea nuntii doar este criza financiara mondiala...\:D/ eu am reusit tot ce mi-am dorit am gasit la super pret si tot odata la super calitate\:D/

alexa21
08.03.2009, 18:07:45
:D:D:DLA MULTI ANIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!
DOAMNELOR, DOMNISOARELOR SI MAMICIIIIILOOOOOOOORR:D:D:D

hbiutza
09.03.2009, 12:16:38
bun venit tuturor miresicilor de Arad!
Va urez spor la miresit!
La multi ani tuturor femeilor de 8 martie!:*

gabrieladg
10.03.2009, 20:36:11
ceau miresutzelor,

cred ca sunteti ca mine foarte entuziasta.

incet bifam pe rand pe lista ceea ce sunt de rezolvat.
de rochita sunt foarte incantata. am ales una aurie cu iz de broderie vechi si foarte deosebit..
deja ma visez valsand cu ea.

nici nu credeam ca o sigura zi necesita atatea pregatiri si atata energie.

va pup si succes la pregatiri.

cornelia_neamt
10.03.2009, 21:23:05
Buna fetelor!
Sa stiti ca sunt foarte deprimata deoarece dorinta si visul vietii mele s-a incheiat!:(
Mult asteptatul eveniment nu va mai avea loc.
Astazi am anulat toate pregatirile facute!:(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((
Visul meu si al oricarei femei de a fi mireasa astazi s-a spulberat. Nu mai stiu ce sa fac si ce sa cred.:gen_07:
Oricum din suflet va doresc multa fericire, intelegere si ziua nuntii voastre sa fie cea mai fericita zi din viata voastra!
Pentru mine ziua de 18.07.2009 a devenit cea mai trista zi din viata mea!:-<
Inima mea este zdrobita=(( , dar sa stiti ca voi ramane alaturi de voi si credeti-ma ca ma bucur pt fiecare in parte.
Sper ca nici o femeie din lume sa mai treaca prin ce trec eu!
Va multumesc tuturor pt sfaturile date!
V-am pupat!

me_kammy
10.03.2009, 22:24:39
Buna fetelor!
Sa stiti ca sunt foarte deprimata deoarece dorinta si visul vietii mele s-a incheiat!:(
Astazi am anulat toate pregatirile facute!:(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((
Visul meu si al oricarei femei de a fi mireasa astazi s-a spulberat. Nu mai stiu ce sa fac si ce sa cred.:gen_07:
Oricum din suflet va doresc multa fericire, intelegere si ziua nuntii voastre sa fie cea mai fericita zi din viata voastra!
Inima mea este zdrobita=(( , dar sa stiti ca voi ramane alaturi de voi si credeti-ma ca ma bucur pt fiecare in parte.
V-am pupat!
Buna.

Imi pare sincer rau ca nu vei mai fi mireasa.

Gandeste-te ca ce e al tau e pus deoparte.

O seara placuta.

newcomer
10.03.2009, 23:22:42
Buna fetelor!
V-am pupat!
Buna, Cornelia! imi pare sincer rau pt ceea ce ti s a intamplat...din pacate, mai cunosc exemple de genul asta, si sa stii ca fetele respective, chiar daca au suferit mult o perioada, acum si au revenit si sunt bine-mersi; o prietena de a mea care a patit la fel acum cativa ani, astazi are propria ei familie, intregita de o fetita superba. Asa ca, sus capul.si daca ai nevoie de suport moral, noi suntem aici...

miresica_nebunatica
12.03.2009, 22:42:30
Vai vai .....asta este o veste proasta..sa anulezi nunta ...nu cunosc detalii dar chiar asa rau este ca nu se mai poate face nimic.....chiar asa de mult a gresit viitorul mire de nu se mai poate face nimic:((

mihaela_cristi
13.03.2009, 10:04:13
:O =;....sant foarte fericita
bine ai venit printre noi.ma bucur ca esti fericita ,cred ca as ar trebiu sa fie toate miresicile.dc ai intrebari despre organizarea nuntii iti stau la dispozitie:*

mihaela_cristi
13.03.2009, 10:15:04
Buna fetelor!
V-am pupat!
nu pot sa cred ca ti sa intamplat una ca asta.
imi pare rau da poate ca mai bine ca sa intamplat asa decat sa se fi intamplat mai rau dupa ce erati casatoriti:*

BDiana
13.03.2009, 12:44:05
Va invit sa votati si voi in legatura cu mesajul din semnatura mea! :D

Anastacia
13.03.2009, 15:31:41
Buna fetelor!
V-am pupat!
Off Cornelia cum asa???/Nu pot sa cred ,erati asa de fericiti ca ve-ti face nunta atuni cand ne-am intalnit ???Si viitorul mire parea foarte implicat in organizarea nuntii!!!:O:O:O
Cand ai timp scrie-mi pe mess ,poate te ajuta sa vb cu cineva !!!:*:*:*

cornelia_neamt
15.03.2009, 14:43:16
Va multumesc pentru toate cuvintele frumoase si pt ca imi sunteti alaturi!
Spor la pregatiri!
V-am pupat!

cornelia_neamt
15.03.2009, 14:56:03
Off Cornelia cum asa???/Nu pot sa cred ,erati asa de fericiti ca ve-ti face nunta atuni cand ne-am intalnit ???Si viitorul mire parea foarte implicat in organizarea nuntii!!!:O:O:O
Cand ai timp scrie-mi pe mess ,poate te ajuta sa vb cu cineva !!!:*:*:*

Ceau draga! "viitorul mire" parea foarte implicat atunci, dar fiind o persoana foarte influentabila de ai lui totul s-a schimbat. Parintii lui nu ma suporta si nu ma vor si vad ca parerea lor si-a pus cuvantul in relatia noastra.
Oricum sunt foarte dezamagita si nu stiu ce sa fac.
Noi mai suntem impreuna si cica suntem in testul de a vedea daca vrem sa fim toata viata impreuna si daca ne meritam unul pe altul!
Oricum cand o sa am timp si putere iti voi spune mai multe! Te pup:*

cornelia_neamt
15.03.2009, 15:06:28
Daca persoana iubita v-ar face asa ceva voi ce ati face? I-ati mai da o sansa? A-ti mai spera la o relatie minunata? A-ti putea sa treceti peste asa ceva si sa va continuati relatia ca si cum nu s-a intamplat nimic?
Nu stiu ce sa fac! Sunt intr-o ceata totala! Eu il iubesc foarte mult, dar nu mai sunt sigura ca si el ma iubeste la fel de mult. Ii posibil ca sentimentele mele puternice sa remedieze situatia si sa duca o lupta cu toate aceste "nimicuri" si sa aiba castig de cauza in timp?
Astep parerile voastre. V-am pupat pe toate!:* :* :* >:D< >:D< >:D<

mihaela_cristi
16.03.2009, 09:04:24
Daca persoana iubita v-ar face asa ceva voi ce ati face? I-ati mai da o sansa? A-ti mai spera la o relatie minunata? A-ti putea sa treceti peste asa ceva si sa va continuati relatia ca si cum nu s-a intamplat nimic?
Nu stiu ce sa fac! Sunt intr-o ceata totala! Eu il iubesc foarte mult, dar nu mai sunt sigura ca si el ma iubeste la fel de mult. Ii posibil ca sentimentele mele puternice sa remedieze situatia si sa duca o lupta cu toate aceste "nimicuri" si sa aiba castig de cauza in timp?
eu cred ca totusi mai aveti o sansa sa va continuati relatia ,si daca ati rezistat pana acuma impotriva parintilor lui eu cred ca veti gasi puterea sa depasiti si acest moment.
ce nu pot sa imi imaginez este faptul care la determinat pe el acum in pragul nunti sa renunte la toate planurile facute mai ales ca deja avansurile pt nunta erau date si era totul pregatit.
nici nu pot sa imi imaginez ce este in sufletul tau
dc vrei mai vb pe mess,chiar mi-ar facea placere sa mai discutam si poate asa iti mai descarci si tu sufletul

newcomer
16.03.2009, 17:53:02

te cred ca esti in ceata....insa ar trebui sa te gandesti bine inainte sa l ierti...stii cum se spune, ce ai spart o data, degeaba lipesti, ca tot ramane fisura...sincer iti spun, eu nu as putea trece peste asa ceva. Daca el nu s a gandit si la mine, la cat sufar eu pt ca el a dat inapoi, asta spune multe...atunci cand iei o decizie, trebuie sa vezi si ce parere are partenerul, cum se simte in legatura cu decizia respectiva, adica SA TI PESE DE CEL DE LANGA TINE!
plus de asta, mai este un aspect: relatia cu parintii. daca intre voi vor interveni mereu parintii lui, crezi ca veti reusi sa aveti o relatie minunata, avand in vedere ca el e influentabil? am in familie un astfel de exemplu, verisoara mea a patit la fel, dar din nefericire dupa casatorie. sotul asculta numai de maica-sa, nu i pasa de ea (adica de sotie) deloc, si intr un final au divortat; insa s a ajuns la lucruri urate din partea soacrei, care o vedea mereu pe vara mea ca pe un ghimpe in coaste...sper sa nu treaca nimeni prin asa ceva!
iti urez mult succes in incercarea asta, sa ai putere si mintea limpede, sa iei decizia corecta pt tine!

daniela_s
16.03.2009, 21:18:17
Buna fetelor!
V-am pupat!
eu sper sa se rezolve situatia in favoarea ta! indiferent daca acest lucru inseamna sa ramai cu el.. sau nu!.. acum suferi..si ma gandesc ca ti-e greu..dar decat sa duci o viata chinuita... in care mereu sa se bage altii.. mai bine suferi un timp si o iei de la capat!!...
poate totusi el se va schimba.. dar nu te poti baza pe asta! oricum..esti tanara..frumoasa..ai viata inainte>:D<:*

raluruben
24.03.2009, 10:00:54

Draga mea, in primul rand imi pare foarte rau ca a trebuit sa anulezi nunta. In legatura cu intrebarea ta, parerea mea este ca daca va veti casatori totusi candva, se va rezolva de la sine problema daca veti locui singuri, fara parinti, dar daca veti locui cu parintii situatia devine complicata, deoarece ei vor fi mereu acolo sa ii aminteasca fatul ca a facut ceva fara acordul lor. Capul sus, orice s-ar intampla nu esti singura din lume care a patit asa ceva, sunt ferm convinsa ca exista cineva sortit sa fie cu tine, doar timpul va decide daca va fi aceeasi persoana sau alta. >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

hbiutza
25.03.2009, 14:16:25
Buna draga! Am citit si eu mesajul tau si sincer imi pare rau pt cele intamplate, trebuie sa fie tare trist. Insa cum de nu ai scos inca tikerul, mai e sansa de vreo impacare, ceva.........?:)

cornelia_neamt
26.03.2009, 19:12:58
Va multumesc tuturor!:* ^:)^
Vrea sa va spun ca noi mai suntem impreuna doar ca nu mai facem nunta anul asta. Sa stiti ca ma simt mult mai bine si ca incerc din toate puterile mele sa trec peste aceasta dezamagire.
In legatura cu relatia noastra nu stiu ce sa va zic, fiindca nici eu nu mai am cuvinte si nu stiu ce sa mai cred. Pana in prezent totul este foarte bine si ne intelegem de minune. Parca este mult mai atent si mai dragastos ca si inaite.:-\
Disparand ideea de nunta totul este perfect.:-? [-( :-<
Oricum voi lasa sa mai treaca ceva vreme sa vad cum decurg lucrurile intre noi si daca totul pare sa fie inspre bine nu am ce face decat sa ma obisnuiesc cu ideea si sa trec peste aceasta durere groaznica. =(( Sper sa ma linistesc sufleteste si sa fiu fericita din nou oricare va fi destinul meu.
Iar pt HBIUTZA sa sti ca nu am modificat profilul meu fiindca vreau sa vad cum se scurg zilele pana la data care ar fi trebuit sa fie cea mai fericita zi din viata mea. Nu exista nici o sansa de nunta anul asta.
Va pup dulce pe toate!

Anastacia
26.03.2009, 20:18:45
Va multumesc tuturor!:* ^:)^
Vrea sa va spun ca noi mai suntem impreuna doar ca nu mai facem nunta anul asta. Sa stiti ca ma simt mult mai bine si ca incerc din toate puterile mele sa trec peste aceasta dezamagire.
In legatura cu relatia noastra nu stiu ce sa va zic, fiindca nici eu nu mai am cuvinte si nu stiu ce sa mai cred. Pana in prezent totul este foarte bine si ne intelegem de minune. Parca este mult mai atent si mai dragastos ca si inaite.:-\
Disparand ideea de nunta totul este perfect.:-? [-( :-<
Oricum voi lasa sa mai treaca ceva vreme sa vad cum decurg lucrurile intre noi si daca totul pare sa fie inspre bine nu am ce face decat sa ma obisnuiesc cu ideea si sa trec peste aceasta durere groaznica. =(( Sper sa ma linistesc sufleteste si sa fiu fericita din nou oricare va fi destinul meu.
Iar pt HBIUTZA sa sti ca nu am modificat profilul meu fiindca vreau sa vad cum se scurg zilele pana la data care ar fi trebuit sa fie cea mai fericita zi din viata mea. Nu exista nici o sansa de nunta anul asta.
Va pup dulce pe toate!
Hello Cornelia spune-mi te rog ce faci cu formatia si restaurantul( ma gandesc ca ai dat avans)?=((

mihaela_cristi
26.03.2009, 22:07:16
ceau carmen ,mersi tiam dat accept.ma bucur ca esti mai linistita

mihaela_cristi
26.03.2009, 22:12:18
miresici din arad ce ati patit de nu mai vb nimeni nimic .apropo cum mai stati cu pregatirile.unde va faceti totrtul de nunta .noi am gasit la la 23 lei kg de tort de frisca

Stelyana80
27.03.2009, 14:43:59
miresici din arad ce ati patit de nu mai vb nimeni nimic .apropo cum mai stati cu pregatirile.unde va faceti totrtul de nunta .noi am gasit la la 23 lei kg de tort de frisca
Buna. Imi spui si mie te rog, unde-i locul acela?[-o< :D ;;) Multumesc!

me_kammy
27.03.2009, 21:37:34
Buna , dragi miresici.

Eu am gasit tort de martipan la 33 lei / kg.

E cel mai bun pret care l-am gasit.

Cu pregatirile stau destul de bine.

mai avem putin si terminam cu impartitul invitatiilor.

pup. si spor la pregatiri.

pa pa

>:D<>:D<>:D<

cornelia_neamt
30.03.2009, 13:38:10
Hello Cornelia spune-mi te rog ce faci cu formatia si restaurantul( ma gandesc ca ai dat avans)?=((

Ceau draga!
Am vb cu toti cei la care am dat avansuri pentru nunta si nu ne-a dat nimeni bani inapoi! Au spus ca le pare rau dar nu pot sa ne dea avansul inapoi!:-\
Oricum asta este, dar eu ma intreb ce ar fi fost daca am fi dat toti bani? Daca eu as fi vrut sa ma scap de cheltuiala cu totul si sa mi-o iau de pe cap, iar apoi s-ar fi anulat nunta inseamna ca i-as fi pierdut pe toti:-SS :-\
Raspunsul lor a fost ca ei nu sunt de vina, ei erau angajati sa vina la nunta si oricat le-as fi dat as fi ramas fara acei bani, fiindca ei deja si-au platit oamenii. Cu toate ca deja au pe cineva in locul nostru si sunt sigura ca mai au si de la acei oameni alt avans. Deci le-am dublat profitul(din avansuri), au luat bani din 2 parti si merg sa-si faca treaba doar in una!
Asta este oricum traim in Romania si asta spune tot.
Dar hai sa nu te mai stresez atata cu problemele mele.
Cum iti merge sarcina? Cum te simti? Cand ii marele eveniment(nasterea)?
Te-am pupat!

raluruben
30.03.2009, 20:16:23
Ceau draga!
Am vb cu toti cei la care am dat avansuri pentru nunta si nu ne-a dat nimeni bani inapoi! Au spus ca le pare rau dar nu pot sa ne dea avansul inapoi!:-\
Oricum asta este, dar eu ma intreb ce ar fi fost daca am fi dat toti bani? Daca eu as fi vrut sa ma scap de cheltuiala cu totul si sa mi-o iau de pe cap, iar apoi s-ar fi anulat nunta inseamna ca i-as fi pierdut pe toti:-SS :-\
Raspunsul lor a fost ca ei nu sunt de vina, ei erau angajati sa vina la nunta si oricat le-as fi dat as fi ramas fara acei bani, fiindca ei deja si-au platit oamenii. Cu toate ca deja au pe cineva in locul nostru si sunt sigura ca mai au si de la acei oameni alt avans. Deci le-am dublat profitul(din avansuri), au luat bani din 2 parti si merg sa-si faca treaba doar in una!
Dar hai sa nu te mai stresez atata cu problemele mele.
Cum iti merge sarcina? Cum te simti? Cand ii marele eveniment(nasterea)?
Te-am pupat!
Ce nesimtiti, asta cu platitul oamenilor e tare, unde s-a mai auzit sa platesti oamenii care vor munci pentru eveniment cu cateva luni inainte de eveniment, de am avea si noi asa sefi, nu?
Sa nu te enervezi draga, si sa nu pui la suflet nesimtirile altora, ca asa cum spuneai "Traim in Romania" (si asta ne ocupa tot timpul)>:D< >:D<

me_kammy
08.04.2009, 19:40:49
Buna , miresici.

E deja 8 aprilie!!!!!si nu s-a mai dat nici un semn diin30.03. :((((

Asa ocupate sunteti?

Cum stati cu pregatirile?

Eu mi-am luat pantofii de mireasa...Sunt foarte fericita deoarece la prima raita prin magazine am crezut ca nu voi gasi nimik pe gustul meu.

Hai k v-am pupat.

Spor in continuare.

:*:*:*:*

zeke
14.04.2009, 11:54:55
[quote=cornelia_neamt;1668344]Ceau draga!
quote]

Cand am rezervat sala si am dat avansul, am semnat un contract cu ei, unde era precizat ca in cazul in care anulam nunta pierdem banii, la fel este peste tot. Cumva, intr-un fel mi se pare normal sa fie asa, ca daca renunti inaintea nuntii cu 2-3 saptamani, nu mai au cand sa ia alt eveniment. Dar cum este in cazul tau, cu cateva luni inainte puteau sa dea avansul inapoi, desi nici asta nu garanta ca mai dau sala pentru acel weekend.

In ceea ce priveste relatia ta cu logodnicul... mie imi plac lucrurile clare, si oamenii hotarati. Adica... ti-a cerut mana el sau tu ai batut apropouri? ca daca el a venit cu propunerea... inseamna ca sa gandit si la ceea ce urmeaza...
Impreuna ati hotarat data, a fost si el de fata? nu a zis absolut nimic???
Cand ati rezervat sala??? a fost si el acolo??? si tot nu a spus nimic???
Adica... atunci a fost hotarat ca te ia de nevasta si acum sa razgandit???:-\
Cati ani are, de se lasa inflientat de mama(de fapt oricum nu are nici o legatura cu varsta)
Si tot nu inteleg..., te iubeste suficient de mult cat sa te ceara, sa hatarati data nuntii, sa rezervati sala, si cine stie cate ati mai rezolvat, si pentu a mamica lui nu te place, a anulat nunta, ti-a calcat in picioare toate visele, te-a ranit te-a facut sa suferi (si... mai mult ca sigur si-a dat seama ce face si cat rau face) si sunteti tot impreuna si e bine... poate pana data viitoare cand va avea oo sa te cera iar, si la mamica lui iar sa nu-i convina si.......of m-am enervat...ce vreau eu sa spun este ca, pentru mine asa ceva nu este barbat, si eu de barbat am nevoie langa nime nu de un baietel. Daca se gandeste si se razgandeste in chestii de o asa importanta ce baza vei putea sa mai ai in el dealungul vietii???
Ce faceti voi este metoda strutz... ati bagat capul in nisip, sa nu vedeti ce este in jurul vostru si nici altii sa nu va vada, si sa nu trebuiasca sa aveti nici o responsabilitate(:|
Si btw, 1-0 pentru mama lui, ai grija:*

carmen_aiud
16.04.2009, 15:08:47
ciau fetelor!!!!!!!!!
sa ma prezint si eu... sunt carmen ....sunt stabilita in arad dar voi face nunta in alba...asa ca doresc sa va impartasim ideile si sa ne ajutam reciproc cu sfaturi....
cornelia imi pare foarte rau pt ce ai patit.... dar gandeste-te ce s-ar fi intamplat dc v-ati fi casatorit(poate ar fi fost mai rau).... fruntea sus si fii tare....:* :*

me_kammy
16.04.2009, 23:46:58
ciau fetelor!!!!!!!!!
sa ma prezint si eu... sunt carmen ....sunt stabilita in arad dar voi face nunta in alba...asa ca doresc sa va impartasim ideile si sa ne ajutam reciproc cu sfaturi....
cornelia imi pare foarte rau pt ce ai patit.... dar gandeste-te ce s-ar fi intamplat dc v-ati fi casatorit(poate ar fi fost mai rau).... fruntea sus si fii tare....:* :*
Buna , Carmen. Bine ai venit. Si succes la pregatiri.

>:D<

raluruben
17.04.2009, 21:03:09
Ce mai faceti fetelor, ce mai aveti de rezolvat?
Si daca le-ati rezolvat pe toate si de aceea nu mai scrieti, pls impartasiti-ne si noua.
Eu voi profita de zilele libere de dupa Pasti si cred ca incep sa imi fac invitatiile. Le voi face singura. Vreau sa cumpar cartoane bordo si bej de la Virex si panglica aurie de unde voi gasi si imi pun imaginatia la contributie. Am cautat zilele astea de disperata pe net dupa texte care sa nu sune la fel ca toate, am gasit ceva, dar nu sunt sigura ca suna chiar asa bine. Voi v-ati gandit ce sa scrieti? :* :*

raluruben
17.04.2009, 21:04:44
PASTE FERICIT LA TOATA LUMEA !!!!

SA AVETI PARTE DE O SARBATOARE MINUNATA

raluruben
21.04.2009, 20:14:45
Ce se intampla fetelor, ati plecat in vacanta de Pasti. Nu mai e nici o miscare de ceva timp????????????????
:-s

carmen_aiud
24.04.2009, 09:46:00
Buna , Carmen. Bine ai venit. Si succes la pregatiri.

multumesc mult kammy!!! vad ca esti pe ultima suta de metri (chiar 50 pot spune)!!! au crescut emotiile??? mai ai ceva de rezolvat????:* :* :*

me_kammy
24.04.2009, 21:51:02
multumesc mult kammy!!! vad ca esti pe ultima suta de metri (chiar 50 pot spune)!!! au crescut emotiile??? mai ai ceva de rezolvat????:* :* :*
Buna.

Emotiile inca nu au inceput. O sa fie nebunie in ultimele 3 zile. Pregatiri....cam gata cu ele...mai trebuie sa rezolv cu intrarea pe strand.....si sa rezerv camerele la hotel...deoarece eu sunt din Bta si o sa am invitati si de acolo .
Mirele meu inca nu si-a luat costumul si pantofii...asta e singurul meu stres la ora asta..

Mai trebuie sa merg cu rochita dupa 27 aprilie pt ultimele retusuri (atunci voi face si poze cu ea imbracata sa vi le arat si voua) ...si cam atat....

Si mai ceva : nu ne putem hotari in legatura cu luna de miere. Eu vreau sa mergem chiar dupa nunta , dar in acea perioada nu prea gasim oferte :((

In rest , toate bune si frumoase.

V-am pupat.

O seara faina. >:D<>:D<:*:*

nina_ar
28.04.2009, 13:21:27
Buna fetelor! Cum stati cu pregatirile? Noi in mare am cam rezolvat... Nu ne-am hotarat unde vom face mini tortutelete pt invitati, am fost la Continental, la ei e 39 lei kilogramul. La capitolul bauturi nu stim ce fel de vin sa cumparam: de Minis sau Recas? Astept opinii. Mersi

Anastacia
28.04.2009, 16:08:35
Buna fetelor! Cum stati cu pregatirile? Noi in mare am cam rezolvat... Nu ne-am hotarat unde vom face mini tortutelete pt invitati, am fost la Continental, la ei e 39 lei kilogramul. La capitolul bauturi nu stim ce fel de vin sa cumparam: de Minis sau Recas? Astept opinii. Mersi
Ambele podgorii sunt bune ,si Minisul si Recasul...noi am avut de la Minis un vin alb f f f bun.
In legatura cu tortuletele pt invitati ai incercat la caprice ?si ei fac prajituri f bune,preturi nu stiu sa iti spun.

nina_ar
30.04.2009, 10:20:02
Mersi Anastacia! Cred ca ramanem si noi la vinul de Minis. La Caprice nu am fost, dar cred ca au cam aceleasi preturi ca si la Continental, ma hotarasc saptamana asta. Am vorbit la Central unde facem nunta si maine mergem la degustare de prajituri.
App, ai o burtica tare frumoasa! ;-)

Anastacia
30.04.2009, 13:18:12
Mersi Anastacia! Cred ca ramanem si noi la vinul de Minis. La Caprice nu am fost, dar cred ca au cam aceleasi preturi ca si la Continental, ma hotarasc saptamana asta. Am vorbit la Central unde facem nunta si maine mergem la degustare de prajituri.
A multumesc ,ma straduiesc !!!;))
Sa stii ca si la Central au prajituri f f f bune....cel putin la cele cateva evenimente la care am fost acolo au fost super bune!!!

gabrieladg
03.05.2009, 21:42:33
ceau fetelor,

noi am gustat din ambele parti vinul si recas si minis, dar cel de la recas noua ne-a placut mai mult. si am gustat si cel rosu, alb si roze.
prajiturile , tortul l-am facut la lile este foarte aratos, gustos si contine ingrediente naturale.

spor sa aveti dragelor.

nina_ar
04.05.2009, 14:43:14
Ceau fetelor! Am fost la degustare de prajituri la Central, dar nu au fost pe gustul nostru :( , am hotarat sa le facem la Continental.
In rest cum stati cu pregatirile?

raluruben
10.05.2009, 12:08:29
Si eu am vrut sa aleg intre Continental si Caprice. La Continental e 39 lei kg si la Caprice e 45 lei kg, dar Continental nu asigura transportul. Asa ca am ales Caprice.

Anastacia
11.05.2009, 11:21:10
Si eu am vrut sa aleg intre Continental si Caprice. La Continental e 39 lei kg si la Caprice e 45 lei kg, dar Continental nu asigura transportul. Asa ca am ales Caprice.
Hello fetelor!
La Caprice are o prajitura care este preferata mea ...ploaie de vara se numeste si este yamiiiiiiiiiii:D !!!!

me_kammy
12.05.2009, 09:13:51
Buna Miresici.

Mai am cateva zile pana la marele eveniment. Deja incep emotiile...Si inca nu mi-am gasit valsul pt dansul mirilor.

AJUTATI-MA , VA ROG!!!!

PUP :*:*:*

nina_ar
12.05.2009, 09:54:18
Buna!
Cauta pe youtube "vals anastasia" (e una dintre piesele de pe coloana sonora a desenelor animate marca Disney), e cunoscuta piesa, imi scapa acum numele... :( dar stiu ca e vals...
Iti doresc Casa de Piatra si o nunta de vis! :)

Anastacia
12.05.2009, 17:20:29
Buna Miresici.

Mai am cateva zile pana la marele eveniment. Deja incep emotiile...Si inca nu mi-am gasit valsul pt dansul mirilor.

AJUTATI-MA , VA ROG!!!!

Julio Iglesias are un vals superb stai sa ma gandesc....nu mai stiu exact cum se numeste cred ca Felicidades parca ,dar da o cautare pe you tube .Este o melodie superba despre noi tineri iar refrenul este superb (asta daca intelegi spaniola).Mie una imi place fff mult !Ce imi mai place este Forever and Ever tot de la Julio...
Eu am avut la nunta dansul de deschidere pe Shania Twain si Brian Adams cu From this moment!
:*:*:*

daniela_s
12.05.2009, 21:27:39
Buna Miresici.

AJUTATI-MA , VA ROG!!!!

cred ca de asta zicea o miresica inaintea mea http://www.youtube.com/watch?v=19uXdV1c_Ds&feature=related multe miresici l-au ales! bafta!>:D<

me_kammy
21.05.2009, 12:59:41
Buna dragi miresici.

Am trecut de marele eveniment. A fost SUPER. Am avut o nunta care a tinut 3 zile si 3 nopti (LA PROPRIU). Totul a iesit super ok . Maine plecam in luna de miere (Grecia) . O sa revin cu poze cand le primesc.

V-am pupat.

Pa

newcomer
21.05.2009, 15:25:19
Buna dragi miresici.

Am trecut de marele eveniment. A fost SUPER. Am avut o nunta care a tinut 3 zile si 3 nopti (LA PROPRIU). Totul a iesit super ok . Maine plecam in luna de miere (Grecia) . O sa revin cu poze cand le primesc.

V-am pupat.

Pa
FELICITARI!!! ma bucur ca a fost frumos si sa speram ca asa vom spune toate la final...distractie placuta in luna de miere! pupici

newcomer
21.05.2009, 15:33:00
fetelor, am fost si eu la o nunta acum in 16 mai. a fost ok, singurele probleme au fost ca au adus felurile de mancare prea repede; deja la ora 1 erau puse pe masa si sarmalele si imediat a venit si tortul, asa ca nunta s a terminat pe la 3.
a doua problema au fost prajiturile si tortul care, desi aspectuoase, la gust n au fost bune, mai bine zis nu au avut gust deloc. am ramas tare dezamagita, mai ales ca si eu voiam sa le fac la aceeasi cofetarie...of, se pare ca trebuie sa cautam bine inainte sa ne decidem la ceva...

Anastacia
23.05.2009, 11:52:06
Buna dragi miresici.

V-am pupat.

Pa
Felicitari si Casa de Piatra !!!!
Sa aveti parte de o luna de mere frumoasa!!!!
Asteptam poze si impresii cat mai curand!!!:*

raluruben
23.05.2009, 21:12:25
Felicitari Me_Kammy, CASA DE PIATRA
^:)^

raluruben
23.05.2009, 21:24:45
Fetelor, ieri am dat o tura prin toate magazinele de rochii de mirese din Arad, si nu am gasit nimic care sa ma impresioneze, ba chiar am dat peste vanzatoare care mai bine ramaneau acasa. La Miradi am vrut sa probez o rochie si vanzatoarea mi-a spus ca doar ce si-a facut manichiura si nu vrea sa pateze rochiile, sa revin mai tarziu.
Azi am fost la Szeged si sunt foarte fericita. AM ROCHITA si mirele are costumul. Am fost la magazinul Royal Szalon, o vanzatoare exceptionala, care nu m-a lasat sa aleg pana nu am probat 6 rochii. Mirele si-a gasit costumul in acelasi magazin, din lana 100%, foarte usor, si vesta cu cravata din matase.
Va atasez mai jos poza cu rochita.

newcomer
24.05.2009, 13:28:31
Fetelor, ieri am dat o tura prin toate magazinele de rochii de mirese din Arad, si nu am gasit nimic care sa ma impresioneze, ba chiar am dat peste vanzatoare care mai bine ramaneau acasa. La Miradi am vrut sa probez o rochie si vanzatoarea mi-a spus ca doar ce si-a facut manichiura si nu vrea sa pateze rochiile, sa revin mai tarziu.
Azi am fost la Szeged si sunt foarte fericita. AM ROCHITA si mirele are costumul. Am fost la magazinul Royal Szalon, o vanzatoare exceptionala, care nu m-a lasat sa aleg pana nu am probat 6 rochii. Mirele si-a gasit costumul in acelasi magazin, din lana 100%, foarte usor, si vesta cu cravata din matase.
oaaaaauu!!! absolut superba rochita! in genul asta vreau si eu. Felicitari pt alegere! ai putea sa ne spui cam cat a costat si rochita si costumul? m ar interesa si pe mine. si eu am cautat prin arad si nu mi a placut nimic. pupici!

honeymoon
24.05.2009, 21:54:08

raluruben de ce esti rautacioasa?eu am fost la mirandi si tipa de acolo(cred ca e magazinul ei) s-a comportat foarte frumos cu mine,tot asa a insistat sa probez mai multe modele si intr-un final mi-am ales rochia mult visata desi initial mi-am dorit altceva,poate intradevar venise de la manichiura nu poti sa stii...eu am ramas in relatii foarte bune cu ea,tot timpul daca trec pe langa magazin intru sa o salut pt ca fata de alte magazine eu acolo chiar am fost tratata bine.asa ca nu poti sa cataloghezi pe cineva doar pentru un lucru minor ;)

raluruben
28.05.2009, 19:23:12
raluruben de ce esti rautacioasa?eu am fost la mirandi si tipa de acolo(cred ca e magazinul ei) s-a comportat foarte frumos cu mine,tot asa a insistat sa probez mai multe modele si intr-un final mi-am ales rochia mult visata desi initial mi-am dorit altceva,poate intradevar venise de la manichiura nu poti sa stii...eu am ramas in relatii foarte bune cu ea,tot timpul daca trec pe langa magazin intru sa o salut pt ca fata de alte magazine eu acolo chiar am fost tratata bine.asa ca nu poti sa cataloghezi pe cineva doar pentru un lucru minor ;)
Scuze daca ti s-a parut ca am fost rautacioasa dar mie personal mi s-a parut deplasat sa pleci la mijlocul programului la manichiura, sa lasi acolo un barbat care nu putea sa ma ajute sa probez, si dupa ce am asteptat jumatate de ora sa se intoarca sa imi spuna ca nu pot proba. A fost ghinionul meu ca am picat exact in momentul acela, dar acum oricum nu mai conteaza, pentru am rochita pe care mi-am dorit-o. Cat despre magazin, acolo am vazut cele mai frumoase rochite de pe tot centrul.

raluruben
28.05.2009, 19:36:09
oaaaaauu!!! absolut superba rochita! in genul asta vreau si eu. Felicitari pt alegere! ai putea sa ne spui cam cat a costat si rochita si costumul? m ar interesa si pe mine. si eu am cautat prin arad si nu mi a placut nimic. pupici!
Rochita costa 3300 de euro in magazin, dar am inchiriat-o cu 400 de euro. Doamna de acolo a spus ca are foarte multe cliente din Arad si din Timisoara. Ceea ce mi-a placut este ca imi vor face toate modificarile ca sa imi fie buna (stramtat, scurtat). Rochitele, chiar daca sunt de inchiriat arata exceptional. Voalul l-am cumparat din acelasi magazin si a costat in jur de 200 de ron, cu broderie si margelute foarte mici aplicate. Costumul mirelui (din acelasi magazin) a costat in jur de 200 de euro si are pantaloni, jacheta, vesta si cravata. Pupici fetelor, si spor la cautat rochita perfecta >:D< :*

raluruben
28.05.2009, 20:56:43
Fetelor, ca sa continui traditia lansata de nirona aici pe miresici, aveti mai jos lista cu miresicile de Arad 2009:

1. Vio_09 - 06.06.2009
2. Alexandra_paul - 20.06.2009
3. ana_arad - 11.07.2009
4. myangel - 11.07.2009
5. monik_13 - 11.07.2009
6. gabrieladg - 25.07.2009
7. ditE - 25.07.2009
8. aile - 25.07.2009
9. blueyes - 25.07.2009
10. eu :D
11. mihaela_cristi - 05.09.2009
12. Ilore - 05.09.2009
13. es_250478 - 05.09.2009
14. ramona_AR - 05.09.2009
15. newcomer - 12.09.2009
16. honeymoon - 19.09.2009
17. daraIoana - 10.10.2009
18. RoxanaCrysty - 10.10.2009
19. miresica_nebunatica - 31.10.2009
20. Stelyana80 - 07.11.2009

Felicitari si casa de piatra mekammy 16.05.2009 si nina_ar 30.05.2009.
P.S. Daca am gresit ceva imi cer scuze, va rog sa imi spuneti.
<:-P

nina_ar
28.05.2009, 21:02:57
Mersi frumos! :* Sunt asa de fericita si de emotionata.... :"> Voi reveni cu poze ! Spor la pregatiri la toate viitoarele miresici si Casa de Piatra!

raluruben
28.05.2009, 21:06:38
Am uitat sa va spun ceva, la magazinul din Szeged gasiti rochitele La Sposa si Demetrios, ca tot au iscat discutii aprinse aici pe site. >:D<

raluruben
28.05.2009, 21:09:15
Mersi frumos! :* Sunt asa de fericita si de emotionata.... :"> Voi reveni cu poze ! Spor la pregatiri la toate viitoarele miresici si Casa de Piatra!
Sa ai parte de o nunta ca in povesti :* >:D<

ditE
28.05.2009, 22:01:39
Am uitat sa va spun ceva, la magazinul din Szeged gasiti rochitele La Sposa si Demetrios, ca tot au iscat discutii aprinse aici pe site. >:D<
salut
stii cumva programul magazinului de la Szeged?
m-as duce si eu pana acolo sambata...sunt f stresata k inca nu mi-am gasit rochia de mireasa:-SS

honeymoon
28.05.2009, 22:58:08
Scuze daca ti s-a parut ca am fost rautacioasa dar mie personal mi s-a parut deplasat sa pleci la mijlocul programului la manichiura, sa lasi acolo un barbat care nu putea sa ma ajute sa probez, si dupa ce am asteptat jumatate de ora sa se intoarca sa imi spuna ca nu pot proba. A fost ghinionul meu ca am picat exact in momentul acela, dar acum oricum nu mai conteaza, pentru am rochita pe care mi-am dorit-o. Cat despre magazin, acolo am vazut cele mai frumoase rochite de pe tot centrul.

raluruben sa stii ca am trecut azi pe la mirandi ca ti-am spus ca am ramas in relatii bune si am intrebat-o pe doamna de acolo daca e adevarat ce ai scris tu pe miresici,sa stii ca s-a cam suparat si mi-a spus ca a intarziat doar 15 minute deci nu stiu daca ai asteptat chiar jumate de ora :) a spus ca a vb foarte frumos cu tine ,si-a cerut scuze ca fix atunci a avut programarea si ca tu ai parut ca intelegi situatia,spunand ca o sa revii.De aceea ti-am spus ca ai fost putin rautacioasa pt ca eu chiar o cunosc si ii sunt foarte recunoscatoare pt cata rabdare a avut cu mine pana mi-am ales rochita.daca nu o luam de acolo si nu stiam despre ce e vorba fi sigura ca nu as fi intervenit pt ca nu am pt ce,dar dupa cum ai vazut mai multe fete pe aici au doar cuvinte de lauda despre mirandi.bine macar ca ai spus ca acolo ai vazut cele mai frumoase rochite de pe centru la chestia asta chiar ai fost obiectiva ;)apropo de rochite ti-ai gasit una foarte frumoasa! casa de piatra iti doresc!

newcomer
29.05.2009, 22:39:15
Casa de piatra si fericire in casnicie!

raluruben
30.05.2009, 21:59:17
salut
stii cumva programul magazinului de la Szeged?
m-as duce si eu pana acolo sambata...sunt f stresata k inca nu mi-am gasit rochia de mireasa:-SS
De la 9 la 13 ora lor, deci 10-14 ora noastra. >:D<
Sfat, putine magazine au POS-uri care accepta cardurile noastre, deci trebuie sa platesti cu forinti sau card international.

raluruben
30.05.2009, 22:14:27
raluruben sa stii ca am trecut azi pe la mirandi ca ti-am spus ca am ramas in relatii bune si am intrebat-o pe doamna de acolo daca e adevarat ce ai scris tu pe miresici,sa stii ca s-a cam suparat si mi-a spus ca a intarziat doar 15 minute deci nu stiu daca ai asteptat chiar jumate de ora :) a spus ca a vb foarte frumos cu tine ,si-a cerut scuze ca fix atunci a avut programarea si ca tu ai parut ca intelegi situatia,spunand ca o sa revii.De aceea ti-am spus ca ai fost putin rautacioasa pt ca eu chiar o cunosc si ii sunt foarte recunoscatoare pt cata rabdare a avut cu mine pana mi-am ales rochita.daca nu o luam de acolo si nu stiam despre ce e vorba fi sigura ca nu as fi intervenit pt ca nu am pt ce,dar dupa cum ai vazut mai multe fete pe aici au doar cuvinte de lauda despre mirandi.bine macar ca ai spus ca acolo ai vazut cele mai frumoase rochite de pe centru la chestia asta chiar ai fost obiectiva ;)apropo de rochite ti-ai gasit una foarte frumoasa! casa de piatra iti doresc!
Intr-adevar a vorbit fumos si aveam de gand sa revin pentru ca au rochii fumoase, pe mine m-a deranjat doar fapta pe care a facut-o. Poate m-am enervat intr-un mod pripit, dar sa stii ca nu imi schimb parerea, asa ceva nu se face (eu cand imi fac o programare, ca e coafor, manichiura sau orice altceva o fac dupa orele de serviciu nu inaine sau in timpul ).
Oricum eu am povestit faza ca o patanie nu ca antireclama, tot timpul vor fi clienti multumiti si nemultumiti, nu ai cum sa multumesti pe toata lumea. Sunt sigura ca daca nu mi-asi fi gasit rochita la Szeged ma intorceam la Miradi sa probez rochitele lor.
>:D< PACE ?

honeymoon
31.05.2009, 00:21:53
Intr-adevar a vorbit fumos si aveam de gand sa revin pentru ca au rochii fumoase, pe mine m-a deranjat doar fapta pe care a facut-o. Poate m-am enervat intr-un mod pripit, dar sa stii ca nu imi schimb parerea, asa ceva nu se face (eu cand imi fac o programare, ca e coafor, manichiura sau orice altceva o fac dupa orele de serviciu nu inaine sau in timpul ).
Oricum eu am povestit faza ca o patanie nu ca antireclama, tot timpul vor fi clienti multumiti si nemultumiti, nu ai cum sa multumesti pe toata lumea. Sunt sigura ca daca nu mi-asi fi gasit rochita la Szeged ma intorceam la Miradi sa probez rochitele lor.
>:D< PACE ?

ok gata,nu mai zic nimic :) pupici si casa de piatra iti doresc!:*

honeymoon
31.05.2009, 00:25:29
Doamne eu am uitat sa pun poze cu rochita mea!!!! :-p

newcomer
31.05.2009, 19:40:59
asteptam pozeeee.....;-)

ditE
01.06.2009, 09:40:08
De la 9 la 13 ora lor, deci 10-14 ora noastra. >:D<
Sfat, putine magazine au POS-uri care accepta cardurile noastre, deci trebuie sa platesti cu forinti sau card international.
merci:*
si stii cumva dc trebuie sa-mi fac programare pt proba la Szeged sau ma primesc si fara programare...?

me_kammy
01.06.2009, 13:19:31
Buna , dragi miresici.

Am ajuns acasa din sejurul nostru . A fost minunat si a trecut foarte repede . Pt moment , v-am atasat o poza de la nunta , o sa revin cu mai multe cat de repede.
Va rog sa ma ajutati cum imi scot rochita la vanzare pe site?
Pup.

sweetlove973
01.06.2009, 17:47:46
buna miresici din Arad...eu is pik noua pe aici si sper sa ma ajutati si pe me cu sfaturi...am nunta in august in si nu le-am aranjat chiar pe toate sa zik asa...sper sa ne auzim ...ms

prapadeala
01.06.2009, 18:26:49
Buna , dragi miresici.

Am ajuns acasa din sejurul nostru . A fost minunat si a trecut foarte repede . Pt moment , v-am atasat o poza de la nunta , o sa revin cu mai multe cat de repede.
Va rog sa ma ajutati cum imi scot rochita la vanzare pe site?
Pup.

Poti sa pui rochita de vanzare la Tinute_mire_si_mireasa (http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=104)

Regulamentul este acesta:

Bazar

Sectiunea Bazar este dedicata exclusiv miresicilor. Persoanele care reprezinta firme sau afaceri private si isi promoveaza activitatile comerciale la Bazar vor fi automat banate.
Numai userii cu minim 50 de mesaje pe forum (la alte topicuri decat "Bazar") pot deschide subiecte in rubrica "Bazar"; exceptie rubrica de "Donatii", unde nu exista limitare in numarul minim de mesaje, vezi punct/articol 9.
Articole pentru nunta: Anunturile la rubrica "Bazar" se pot pune o singura data de fiecare utilizator. Numarul de articole puse in vanzare la Bazar de catre un utilizator nu trebuie sa depaseasca 3 articole/anunt (exceptie: sectiunea de articole diverse, vedeti punctul 8). Utilizatorii care vand mai mult de 3 articole vor fi avertizati, iar anunturile vor fi sterse.
Anunturile de inchirere nu vor fi acceptate in rubrica Bazar. Doritorii pot posta anuntul la rubrica "Oferte Furnizori", contra-cost.
Anuntul va fi afisat timp de 3 luni apoi va fi trimis in arhiva.
Se recomanda postarea pozelor obiectelor puse spre vanzare in rubrica "Bazar si precizarea pretului si a caracteristicilor produsului (marime, culoare etc)
Cand nu mai este valabil anuntul, va rugam sa scrieti un mesaj in subiectul respectiv cu textul: "Anuntul nu mai este valabil!" si va rugam sa apelati la RP http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/report.gif (http://www.miresici.ro/report.php?p=1857361) pentru a anunta moderatorii sa inchida subiectul.
Articole Diverse: Fiecare utilizator are dreptul de a posta un anunt pe luna si maxim trei anunturi deschise in acelasi timp. Pentru fiecare articol pus in vanzare trebuie deschis un subiect nou. Nu se accepta subiectele de genul: "Vand mai multe". Anuntul va fi afisat timp de 3 luni apoi va fi trimis in arhiva. Utilizatorii care vand mai mult de 1 articol/luna vor fi avertizati, iar anunturile vor fi sterse.
Cereri ajutor (inclusiv donatii): Vor fi afisate in subiecte inchise, discutiile putand fi continuate pe canale private: mesaj privat, e-mail, telefon. Cererile vor aparea mereu in fruntea listei de subiecte (vor fi facute permanente) pe o perioada de 3 luni, apoi vor fi arhivate.

new_tya
02.06.2009, 02:09:05
buna miresici din Arad...eu is pik noua pe aici si sper sa ma ajutati si pe me cu sfaturi...am nunta in august in si nu le-am aranjat chiar pe toate sa zik asa...sper sa ne auzim ...ms
Sal! Ce mai ai de rezolvat? Unde ai nunta? Timp prea mult nu prea mai ai :(

sweetlove973
02.06.2009, 09:57:28
Sal! Ce mai ai de rezolvat? Unde ai nunta? Timp prea mult nu prea mai ai :(
mai tre sa-mi iau pantofi si eu si miresoiu....plus ceva bijuuri....si sa impart invitatiile...si apoi inainte de ziua cea mare tre sa imi aleg tort ,,,chiar nsh din ce sa il fac...poate ma ajutati cu ceva sfaturi
tu cum stai? sau knd ai nunta?

cirene
02.06.2009, 16:51:33
Bine v-am gasit!

Voi fi si eu miresica anul acesta.. si pe cum se apropie momentul parca incepe si stresul..

Vreau sa le felicit pe toate miresicile din Arad care ne-au atasat poze si impartasit idei, ati fost superbe! =D> <:-P

Nici nu stiu la ce ora m-am culcat ieri... toata noaptea am stat pe site :-p

Let's rock! \:D/

new_tya
02.06.2009, 18:11:29
mai tre sa-mi iau pantofi si eu si miresoiu....plus ceva bijuuri....si sa impart invitatiile...si apoi inainte de ziua cea mare tre sa imi aleg tort ,,,chiar nsh din ce sa il fac...poate ma ajutati cu ceva sfaturi
Eu am avut-o deja.....cel mai frumos moment din viata mea....mie sincer imi plac torturile de la Conti...mai ales cel de cioco cu visine sau cel cu trei feluri de cioco englezeasca..mousse cred ca se numeste....depinde unde faci nunta, ca iti cere certificat de calitate pt tort ca sa nu ai probleme apoi...Tu unde faci nunta?

BETTYBEE00
02.06.2009, 21:29:56

hello!!! in legatura cu tortul de nunta...am vzt ca esti din Arad..si eu tot in Arad am avut nunta si tortul nostru si al nasilor le-am facut la Nadlac, la Editha.Nu stiu dc ai auzit de ea, dar face torturi deosebit de aspectuoase si gustoase..si arajamente florale...si buchete de mireasa:) !!! Doar ca trebuie programari din timp si preturile sunt marisoare...dar calitate garantata!!!!
Succes!!!!

cirene
03.06.2009, 14:21:27
despre Edita pot sa spun ca m-a impresionat cel mai tare la targ! arata extraordinar torturile, iar pentru nasi are un tort special, in forma de cutie de bijuterii.. daca vrei ceva deosebit

stiu pe cineva care si-a facut tortul miresei si pt nasa la Ester si au fost foarte multumiti.

mi-ar fi placut si mie sa merg cu ea, dar din motive financiare cred ca voi alege Caprice.

mie mi-a spus ca la 200 de persoane cat am eu ar fi pe la 800 Eu.... si nu cred ca era inclus in pret si tortul nasei...!

ditE
03.06.2009, 14:54:58
despre Edita pot sa spun ca m-a impresionat cel mai tare la targ! arata extraordinar torturile, iar pentru nasi are un tort special, in forma de cutie de bijuterii.. daca vrei ceva deosebit

stiu pe cineva care si-a facut tortul miresei si pt nasa la Ester si au fost foarte multumiti.

mi-ar fi placut si mie sa merg cu ea, dar din motive financiare cred ca voi alege Caprice.

mie mi-a spus ca la 200 de persoane cat am eu ar fi pe la 800 Eu.... si nu cred ca era inclus in pret si tortul nasei...!
salut
am vazut ca faci tortul miresei la Caprice...
vreau sa te intreb dc ai gustat torturi facute de ei, si ce fel de tort iti faci?
si eu as fi vrut sa-l fac tot la Caprice, dar am vb cu o tanti de la cofetarie...si nu mi-a placut deloc cum a vb cu mine si amcumparat o felie de tort de cioco de la ei, care era cam veche...si nu am putut s-o mananc:(...si nu mi-a placut nici ca nu m-au lasat sa gust martipanul cu care o sa fie invelit tortul(bineinteles k am vrut sa-mi dea contra cost...)...ma rog...poate am prins-o intr-o zi mai proasta...
mie mi-au placut modelele facute de ei...dar mi-e frica sa ma risc...si nu mi s-a parut ok sa nu pot sa gust tortul inainte de comanda...(mie mi-ar treb in jur de 40-45 de kg de tort pt nunta)...

raluruben
03.06.2009, 15:27:21
si stii cumva dc trebuie sa-mi fac programare pt proba la Szeged sau ma primesc si fara programare...?
Eu am mers fara programare si a trebuit sa asteptam vreo 10 minute pana a treminat cine era inainea noastra. Daca vrei sa fii sigura ca nu astepti poti sa iti faci si programare, ca vanzatoarea mi-a spus ca noi am fost norocosi, ca in mod normal sambata e plin de fete din Arad si Timisoara.

raluruben
03.06.2009, 15:48:23
salut
vreau sa te intreb dc ai gustat torturi facute de ei, si ce fel de tort iti faci?
si eu as fi vrut sa-l fac tot la Caprice, dar am vb cu o tanti de la cofetarie...si nu mi-a placut deloc cum a vb cu mine si amcumparat o felie de tort de cioco de la ei, care era cam veche...si nu am putut s-o mananc:(...si nu mi-a placut nici ca nu m-au lasat sa gust martipanul cu care o sa fie invelit tortul(bineinteles k am vrut sa-mi dea contra cost...)...ma rog...poate am prins-o intr-o zi mai proasta...
mie mi-au placut modelele facute de ei...dar mi-e frica sa ma risc...si nu mi s-a parut ok sa nu pot sa gust tortul inainte de comanda...(mie mi-ar treb in jur de 40-45 de kg de tort pt nunta)...
Eu am incheiat contractul cu Caprice si sper sa fie bine. Doamna cu care am vorbir eu era foarte draguta, probabil nu te-au lasat sa gusti martipanul pentru ca ei au laboratorul undeva la Boul Rosu. Eu vreau sa comand la ei un tort de 1 kg, exact asa cum il voi vrea la nunta, daca nu imi place ceva voi sti ce sa schimb (sper ca nu va fi cofetaria :)) ). Tortul au spus ca se face in ziua nuntii si il transporta impreuna cu prajiturile cu masina frigorifica la hotel. Eu i-am ales pentru ca modele din catalogul lor sunt toate foarte frumoase, au caserolele pentru invitati din carton auriu cu fundita (partea asta mie mi-a placut foarte mult).
Oricum eu zic ca firmele din Arad mai au mult pana sa stie cum sa isi trateze clientii, va trece mult si bine pana vom primi si noi cutiute cu mostre de tort pentru degustare asa cum vezi prin filme ;-)

raluruben
03.06.2009, 15:52:36
Bine ati venit sweetlove973 si cirene :D
1. Vio_09 - 06.06.2009
3. ana_arad - 11.07.2009
4. myangel - 11.07.2009
5. monik_13 - 11.07.2009
7. ditE - 25.07.2009
8. aile - 25.07.2009
9. blueyes - 25.07.2009
10. sweetlove973 - 22.08.2009
11. eu :D 22.08.2009
12. mihaela_cristi - 05.09.2009
13. Ilore - 05.09.2009
14. es_250478 - 05.09.2009
15. ramona_AR - 05.09.2009
16. cirene - 05.09.2009
17. newcomer - 12.09.2009
18. honeymoon - 19.09.2009
19. daraIoana - 10.10.2009
20. RoxanaCrysty - 10.10.2009
21. miresica_nebunatica - 31.10.2009
22. Stelyana80 - 07.11.2009

ditE
03.06.2009, 16:21:33
Eu am incheiat contractul cu Caprice si sper sa fie bine. Doamna cu care am vorbir eu era foarte draguta, probabil nu te-au lasat sa gusti martipanul pentru ca ei au laboratorul undeva la Boul Rosu. Eu vreau sa comand la ei un tort de 1 kg, exact asa cum il voi vrea la nunta, daca nu imi place ceva voi sti ce sa schimb (sper ca nu va fi cofetaria :)) ). Tortul au spus ca se face in ziua nuntii si il transporta impreuna cu prajiturile cu masina frigorifica la hotel. Eu i-am ales pentru ca modele din catalogul lor sunt toate foarte frumoase, au caserolele pentru invitati din carton auriu cu fundita (partea asta mie mi-a placut foarte mult).
Oricum eu zic ca firmele din Arad mai au mult pana sa stie cum sa isi trateze clientii, va trece mult si bine pana vom primi si noi cutiute cu mostre de tort pentru degustare asa cum vezi prin filme ;-)
si ai intrebat si te lasa sa comanzi un tort de 1 kg?
mie mi-a zis doamna de acolo(care era f plictisita si a deranjat-o f tare k i-am pus niste intrebari) k dc vreau sa comand un "tort de proba" treb sa fie de min 5 kg...:(...iar eu n-am ce face cu un tort asa de mare...asa de un kg as fi vrut si eu...

sweetlove973
03.06.2009, 17:42:15
Bine ati venit sweetlove973 si cirene :D
1. Vio_09 - 06.06.2009
3. ana_arad - 11.07.2009
4. myangel - 11.07.2009
5. monik_13 - 11.07.2009
7. ditE - 25.07.2009
8. aile - 25.07.2009
9. blueyes - 25.07.2009
13. Ilore - 05.09.2009
16. cirene - 05.09.2009
19. daraIoana - 10.10.2009
20. RoxanaCrysty - 10.10.2009
21. miresica_nebunatica - 31.10.2009
22. Stelyana80 - 07.11.2009
ms...pupici

sweetlove973
03.06.2009, 17:48:29
Eu am avut-o deja.....cel mai frumos moment din viata mea....mie sincer imi plac torturile de la Conti...mai ales cel de cioco cu visine sau cel cu trei feluri de cioco englezeasca..mousse cred ca se numeste....depinde unde faci nunta, ca iti cere certificat de calitate pt tort ca sa nu ai probleme apoi...Tu unde faci nunta?

nunta o fac la Restaurant Bucegi in Arad...am facut contract sa zik asa cu cei de la gelateria Venezia....dar ink nu sunt hotarata din ce sa fac tort....martipan, frisca, cioco,,,etc
tu unde ai avut nunta?

sweetlove973
03.06.2009, 17:49:41
Bine v-am gasit!

Voi fi si eu miresica anul acesta.. si pe cum se apropie momentul parca incepe si stresul..

Vreau sa le felicit pe toate miresicile din Arad care ne-au atasat poze si impartasit idei, ati fost superbe! =D> <:-P

Nici nu stiu la ce ora m-am culcat ieri... toata noaptea am stat pe site :-p

Let's rock! \:D/
bine ai venit:)

sweetlove973
03.06.2009, 17:50:48
nunta o fac la Restaurant Bucegi in Arad...am facut contract sa zik asa cu cei de la gelateria Venezia....dar ink nu sunt hotarata din ce sa fac tort....martipan, frisca, cioco,,,etc
tu unde ai avut nunta?
am uitat...casa de piatra si multa fericire<:-P

sweetlove973
03.06.2009, 17:56:09
salut
buna....si eu am vrut sami fac la caprice ...dar e scump ... adik 45 lei kg de tort....si eu imi fc la Gelateria Venezia si e 40 lei kg....dar sa stii k am auzit k is super la caprice...vezi tu

me_kammy
03.06.2009, 22:37:37
Salutare.

Eu am avut nunta acu doua saptamani si am facut tortul la MArem . Poate multe din voi nu aveti o parere prea buna despre Marem (sau poate nu e asa renumita) dar eu , care personal nu-mi plac prajiturile cu crema deloc si nu le mananc niciodata , am mancat din tortul mirilor destul de multe porti. Am avut tort din martipan cu CLASICA crema de suhaida cu visine. DELICIOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (si m-a costat 33 lei / kg :-?:-?:-?)

Am mai mancat la o nunta tortul acela facut de Conti cu trei creme de cioco (nu retin exact cum se numeste) dar delicios si el.

Spor la pregatiri in continuare.

Pup

ditE
03.06.2009, 23:13:18
Salutare.

Eu am avut nunta acu doua saptamani si am facut tortul la MArem . Poate multe din voi nu aveti o parere prea buna despre Marem (sau poate nu e asa renumita) dar eu , care personal nu-mi plac prajiturile cu crema deloc si nu le mananc niciodata , am mancat din tortul mirilor destul de multe porti. Am avut tort din martipan cu CLASICA crema de suhaida cu visine. DELICIOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (si m-a costat 33 lei / kg :-?:-?:-?)

Am mai mancat la o nunta tortul acela facut de Conti cu trei creme de cioco (nu retin exact cum se numeste) dar delicios si el.

Spor la pregatiri in continuare.

Pup

Imi spui te rog unde este Marem in Arad si daca ti-au adus tortul noaptea le ce ora ai vrut tu?

ditE
04.06.2009, 10:34:04
Salut fetelor!
Am fost sambata trecuta la o nunta si am vazut ca, toate cununiile s-au facut in "Sala 70"(este o sala mare si se intra in fata in cladirea Primariei) nu in sala obisnuita de cununii...
Mirii de sambata trecuta au avut norocul cu pregatirile pt alegerile europene si cica de aceea s-au cununat in sala aceea mare....
Stie cumva careva dintre voi cum as putea sa inchiriez si eu sala aceea mare?
Mi-a placut f mult cum arata(e mult mai frumoasa decat cealalta) si as vrea tare mult sa fac si eu acolo cununia civila:)...
Pls dc stiti ceva de posibilitatea inchirierii acestei sali ajutati-ma[-o<

cirene
04.06.2009, 11:29:20
salutare!

vreau sa va anunt ca ieri am semnat contractul cu tipa de la Caprice.

a fost foarte draguta cu mine si cu miresoiu meu ^:)^

intr-adevar doamna de la cofetarie nu e asa calduroasa si nici mie nu mi-a prea fost drag de ea, chiar era sa nu mai trec pe acolo din cauza asta.. [-(

la plecare mi-am cumparat la pachet 4 bucati din acelasi fel cum va fi si tortul si au fost foarte bune! sper sa fie la fel de bune si la nunta... :-SS

chiar au niste modele foarte frumoase de tort!

cirene
04.06.2009, 11:43:41
Salut fetelor!
Am fost sambata trecuta la o nunta si am vazut ca, toate cununiile s-au facut in "Sala 70"(este o sala mare si se intra in fata in cladirea Primariei) nu in sala obisnuita de cununii...
Mirii de sambata trecuta au avut norocul cu pregatirile pt alegerile europene si cica de aceea s-au cununat in sala aceea mare....
Stie cumva careva dintre voi cum as putea sa inchiriez si eu sala aceea mare?
Mi-a placut f mult cum arata(e mult mai frumoasa decat cealalta) si as vrea tare mult sa fac si eu acolo cununia civila:)...
Pls dc stiti ceva de posibilitatea inchirierii acestei sali ajutati-ma[-o<

cand mi-am facut rezervarea la Primarie am intrebat de sala festiva si mi s-a spus ca nu se mai oficiaza acolo cununii.

eu asa stiam ca se poate contra cost si in sala festiva, undeva pe la 200 RON si daca se putea as fi preferat sa platesc decat sa stau la coada si inghesuiala cum este la sala obisnuita de cununii.

tocmai din acest motiv, ca sa evit aglomeratia, mi-am planificat cununia civila intr-o joi, iar dupa cununie vom merge undeva la un bufet suedez... inca nu stiu unde.. as opta pentru Coandi, dar trebuie sa vad daca e liber.

am rugat pe cineva sa se intereseze de sala festiva si daca mai aflu ceva va zic ;-)

carmen_aiud
04.06.2009, 12:05:13
Buna fetelor!!! Am si eu o intrebare ....Spuneti-mi va rog cu cine faceti foto si video si cat va costa?:*

ditE
04.06.2009, 12:06:54
cand mi-am facut rezervarea la Primarie am intrebat de sala festiva si mi s-a spus ca nu se mai oficiaza acolo cununii.

eu asa stiam ca se poate contra cost si in sala festiva, undeva pe la 200 RON si daca se putea as fi preferat sa platesc decat sa stau la coada si inghesuiala cum este la sala obisnuita de cununii.

tocmai din acest motiv, ca sa evit aglomeratia, mi-am planificat cununia civila intr-o joi, iar dupa cununie vom merge undeva la un bufet suedez... inca nu stiu unde.. as opta pentru Coandi, dar trebuie sa vad daca e liber.

am rugat pe cineva sa se intereseze de sala festiva si daca mai aflu ceva va zic ;-)
merci mult
ar fi super dc s-ar putea...si eu as prefera sa platesc si mai mult...k e super faina sala aceea...
eu cand mi-am facut rezervarea la primaria nu stiam de sala festiva...
sa-mi zici te rog dc mai afli ceva...[-o<
poate reusesc sa merg si eu maine la starea civila sa ma interesez....si dc aflu ceva o sa va zic....
acuma mi s-a pus pata pe sala aia...#-o

ditE
04.06.2009, 12:24:51
Buna fetelor!!! Am si eu o intrebare ....Spuneti-mi va rog cu cine faceti foto si video si cat va costa?:*
noi facem cu Ankh Media si ne costa 40 mil...am ales pachetul artistic pt poze, ceea ce include 500 de poze prelucrate profesional pe un dvd cu carcasa de piele, primim un album profi cu 50 de poze, pozele facute cu invitatii care nu se prelucreaza,pe un alt dvd cu carcasa de piele , si 3 ore filmat pe dvd-uti tot in carcasa de piele personalizata...
stiu ca este scump...dar mi-au placut f mult pozele facute de ei...:) si am mers pe principiu ca doar cu pozele o sa ramanem dupa nunta, si de aceea am vrut ceva de calitate...
sper sa fim multumiti de ei...

me_kammy
04.06.2009, 17:49:54
Imi spui te rog unde este Marem in Arad si daca ti-au adus tortul noaptea le ce ora ai vrut tu?

Marem este pe strada Victoriei , vis-a-vis de spitalul judetean (au si hotel chiar langa cofetarie). Tortul mi l-au adus pe la ora 21:30 , dar sigur te poti intelege cu ei sa ti-l aduca la ce ora vrei.

:*

me_kammy
04.06.2009, 17:54:21

Salut. Eu am facut cu Zoom Production. Poti sa intri si pe site-ul lor sa vezi niste poze (w w w . zoom-production . r o) . Am aflat de ei ca ei au fost cei ce au filmat si pozat si la cumnatu-meu la nunta si mi-au placut foarte mult. Opera de arta le-au facut dvd-urile si pozele . Au fost 2 pers (una la mire si una la mireasa) plus ca au stat pana s-a terminat nunta.

Pachetul e de 400 euro : un dvd cu poze (si slide in pps) si 2-3 dvd filmate. Dezavantajul e ca ei nu scot poze pe hartie. Dar merita toti banii....

newcomer
04.06.2009, 20:15:43
Salut. Eu am facut cu Zoom Production. Poti sa intri si pe site-ul lor sa vezi niste poze (w w w . zoom-production . r o) . Am aflat de ei ca ei au fost cei ce au filmat si pozat si la cumnatu-meu la nunta si mi-au placut foarte mult. Opera de arta le-au facut dvd-urile si pozele . Au fost 2 pers (una la mire si una la mireasa) plus ca au stat pana s-a terminat nunta.

Pachetul e de 400 euro : un dvd cu poze (si slide in pps) si 2-3 dvd filmate. Dezavantajul e ca ei nu scot poze pe hartie. Dar merita toti banii....
me_kammy, felicitari inca o data! am vazut ca ai facut nunta la ratio. cum a fost la tine? eu am fost sambata la o nunta si am ramas tare dezamagita. mancarea nu mi a placut deloc. pireul era din fulgi de cartofi, friptura era seaca, supa avea mai mult gust de morcovi decat de pui.....oare cum se pot evita chestiile astea? chiar sunt curioasa cum a fost la tine. oare a fost vina mirilor?
in rest, sala a aratat absolut superb!

cirene
05.06.2009, 11:48:49

Si eu am ales sa fac tot cu Ankh Media.

La poze am ales varianta clasica (1700 RON) unde-mi prelucreaza artistic vre-o 50 poze si primesc si pe CD vre-o 500 parca..

Iar in plus mi-am comandat si un album digital Mario Acerboni 20x30 (1900 RON).

La video in schimb am optat pentru varianta HD (1700 RON).

Cununia civila o am in alta zi si ca sa imi trimita echipa joia am platit inca 200 RON.

1700+1900+1700+200 = 5500 RON atata ma costa pe mine

Ei sunt din Timisoara si trebuie sa-ti faci programare ca sa vina in Arad, la Dalisis (ziua cand m-am intalnit eu cu ei au mai venit pt 2 persoane.. pe cineva tocmai astepta sa vina din Cluj)

Si daca te intereseaza, vorbeste cat mai repede pentru ca sunt foarte solicitati, ca sa te mai poata lua...

adeana
06.06.2009, 11:20:52
Si eu in 19.09.2009 tot in Arad..
Nu apuc sa scriu prea multe, dar va urmaresc..

Spor la pregatiri si sa iasa tot asa cum vreti voi :)

raluruben
07.06.2009, 08:35:46
si ai intrebat si te lasa sa comanzi un tort de 1 kg?
mie mi-a zis doamna de acolo(care era f plictisita si a deranjat-o f tare k i-am pus niste intrebari) k dc vreau sa comand un "tort de proba" treb sa fie de min 5 kg...:(...iar eu n-am ce face cu un tort asa de mare...asa de un kg as fi vrut si eu...
Chiar ei mi-au propus varianta asta de 1 kg. Oricum va fi ziua mea in luna asta asa ca voi profita de ocazie. Eu zic sa mergi din nou si sa spui ca sti pe cineva care va lua un tort de 1 kg si poate vei avea noroc. Nu cred ca eu sunt singura careia i-au propus asta, poate era vanzatoare plictisita, sigur nu era cea care m-a servit pe mine pentru ca si nasii care au fost cu mine au fost foarte incantati de amabilitatea ei. Pe doamna cu care am vorbit eu o cheama Monica Stefanescu.

raluruben
07.06.2009, 08:43:53
Si eu in 19.09.2009 tot in Arad..
Nu apuc sa scriu prea multe, dar va urmaresc..

Spor la pregatiri si sa iasa tot asa cum vreti voi :)
1. Vio_09 - 06.06.2009
3. ana_arad - 11.07.2009
4. myangel - 11.07.2009
5. monik_13 - 11.07.2009
7. ditE - 25.07.2009
8. aile - 25.07.2009
9. blueyes - 25.07.2009
13. Ilore - 05.09.2009
16. cirene - 05.09.2009
19. adeana - 19.09.2009
20. daraIoana - 10.10.2009
21. RoxanaCrysty - 10.10.2009
22. miresica_nebunatica - 31.10.2009
23. Stelyana80 - 07.11.2009

raluruben
07.06.2009, 09:08:01
Fetelor, voi unde mergeti in luna de miere?
Noi nu ne putem hotari. Am fost anul trecut in Tunisia si a fost incredibil, iar acum tot cautam ceva care sa fie mai frumos decat anul trecut pentru ca e luna de miere si trebuie sa fie cea mai frumoasa. Ma gandeam la Antalya, dar hotelurile frumoase pe care le-am gasit au plaja din pietris si mie nu prea imi convine asta.
:-\ :-\ :-\

cirene
07.06.2009, 15:33:36
CASA DE PIATRA Vio_09 !!! =D>

si La Multi Ani!! <:-P

Sa ne spui si noua cum a fost ;-)

cirene
07.06.2009, 15:40:13
Fetelor, voi unde mergeti in luna de miere?
Noi nu ne putem hotari. Am fost anul trecut in Tunisia si a fost incredibil, iar acum tot cautam ceva care sa fie mai frumos decat anul trecut pentru ca e luna de miere si trebuie sa fie cea mai frumoasa. Ma gandeam la Antalya, dar hotelurile frumoase pe care le-am gasit au plaja din pietris si mie nu prea imi convine asta.
:-\ :-\ :-\

La inceput am avut sperante mari pt luna de miere, ma gandeam la Maldive sau Seychelles.. dar dupa ce am discutat cu miresoiu meu, ne-am hotarat sa nu stricam toti banii pe luna de miere, mai bine facem altceva cu ei.. sa fim si noi mai economi macar pana trece criza asta :-p

Noi nu am fost niciodata in Tunisia si chiar ar fi o optiune..

Spune-mi Ralu, tu unde ai fost si prin ce firma?

Cred ca si in Tenerife sau Mallorca sunt cam aceleasi preturi.. eu vreau ceva exotic, sa lenevesc toata ziua la soare!

me_kammy
07.06.2009, 22:27:20
me_kammy, felicitari inca o data! am vazut ca ai facut nunta la ratio. cum a fost la tine? eu am fost sambata la o nunta si am ramas tare dezamagita. mancarea nu mi a placut deloc. pireul era din fulgi de cartofi, friptura era seaca, supa avea mai mult gust de morcovi decat de pui.....oare cum se pot evita chestiile astea? chiar sunt curioasa cum a fost la tine. oare a fost vina mirilor?
in rest, sala a aratat absolut superb!
Buna.

La noi toata lumea a fost tare multumita de mancare...inclusiv noi!! Mancare Buna si multa!!! Toata lumea a zis aasta! In legatura cu supa...noi am vrut sa ducem gaini de-acasa ca sa fim siguri de ce o sa iasa....si a fost super ok.
Eu sunt tare pretentioasa la mancare...dar nu am avut nimik de obiectat.Am avut o nunta foarte reusita .Chiar si seful de seara si ospatarii au zis ca nu au mai avut asa o nunta de mult..Deci io zic ca depinde de miri...cum se inteleg cu cei de la restaurant.

Eu recomand Ratio oricarei miresici care inca nu si-a ales sala!!!!!!!

Pentru orice alte intrebari va stau la dispozitie!!

Pup.

ramona_AR
08.06.2009, 11:37:24
1. Vio_09 - 06.06.2009
3. ana_arad - 11.07.2009
4. myangel - 11.07.2009
5. monik_13 - 11.07.2009
7. ditE - 25.07.2009
8. aile - 25.07.2009
9. blueyes - 25.07.2009
13. Ilore - 05.09.2009
16. cirene - 05.09.2009
19. adeana - 19.09.2009
20. daraIoana - 10.10.2009
21. RoxanaCrysty - 10.10.2009
22. miresica_nebunatica - 31.10.2009
23. Stelyana80 - 07.11.2009

multumim de listuta, raluruben!!!
spor la pregatiri in continuare.

nina_ar
08.06.2009, 20:25:23
Buna fetelor!
Probabil ca toate miresele spun despre nunta lor ca a fost de vis...ei bine si eu ma regasesc in aceasta categorie. Nu imi gasesc cuvintele cand vine vorba despre cel mai fericit moment din viata mea, nunta noastra, si acum ma cuprind emotiile ;;)...Suntem foarte fericiti pt ca a fost mai mult decat ne asteptam, numai de bine s-a auzit, am avut "o nunta cu ecou!", ca sa citez pe cineva.
Va trimit cateva poze !
Va pup si va doresc la toate nunti de vis!
http://picasaweb.google.ro/ghidusha/NuntaNoastra?feat=directlink