PDA

Versiunea completa : Miresici din Judetul Arad

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11

newcomer
08.06.2009, 22:43:55
Buna fetelor!
Probabil ca toate miresele spun despre nunta lor ca a fost de vis...ei bine si eu ma regasesc in aceasta categorie. Nu imi gasesc cuvintele cand vine vorba despre cel mai fericit moment din viata mea, nunta noastra, si acum ma cuprind emotiile ;;)...Suntem foarte fericiti pt ca a fost mai mult decat ne asteptam, numai de bine s-a auzit, am avut "o nunta cu ecou!", ca sa citez pe cineva.
Va trimit cateva poze !
Va pup si va doresc la toate nunti de vis!
http://picasaweb.google.ro/ghidusha/NuntaNoastra?feat=directlink
felicitari si casa de piatra! foarte frumoasa rochita ta...ne spui si noua de unde ai luat o?:>

newcomer
08.06.2009, 22:51:03
Buna.

La noi toata lumea a fost tare multumita de mancare...inclusiv noi!! Mancare Buna si multa!!! Toata lumea a zis aasta! In legatura cu supa...noi am vrut sa ducem gaini de-acasa ca sa fim siguri de ce o sa iasa....si a fost super ok.
Eu sunt tare pretentioasa la mancare...dar nu am avut nimik de obiectat.Am avut o nunta foarte reusita .Chiar si seful de seara si ospatarii au zis ca nu au mai avut asa o nunta de mult..Deci io zic ca depinde de miri...cum se inteleg cu cei de la restaurant.

Eu recomand Ratio oricarei miresici care inca nu si-a ales sala!!!!!!!

Pentru orice alte intrebari va stau la dispozitie!!

Pup.
ma bucur ca a iesit bine la voi! sincer, asa ma gandeam si eu, si anume ca depinde in primul rand de miri sa stabileasca clar ce anume vor...vai, sper sa iasa bine si la mine...incep emotiile...am dat si noi azi comanda la invitatii; next step-verighetele!

cirene
09.06.2009, 00:08:52
ma bucur ca a iesit bine la voi! sincer, asa ma gandeam si eu, si anume ca depinde in primul rand de miri sa stabileasca clar ce anume vor...vai, sper sa iasa bine si la mine...incep emotiile...am dat si noi azi comanda la invitatii; next step-verighetele!

unde va faceti voi verighetele?

eu chiar saptamana trecuta am dat o tura prin centru pe la fiecare bijuterie, dar nu am fost foarte incantata de ce am gasit :(

poate... voi merge pe un model de la Coriolan pe care l-am vazut la Iosa, dar.. era putin cam butucanos.. si daca trebuie sa o port tot timpul cred ca va fi incomoda..

Anastacia
10.06.2009, 10:24:51
Buna fetelor!
Probabil ca toate miresele spun despre nunta lor ca a fost de vis...ei bine si eu ma regasesc in aceasta categorie. Nu imi gasesc cuvintele cand vine vorba despre cel mai fericit moment din viata mea, nunta noastra, si acum ma cuprind emotiile ;;)...Suntem foarte fericiti pt ca a fost mai mult decat ne asteptam, numai de bine s-a auzit, am avut "o nunta cu ecou!", ca sa citez pe cineva.
Va trimit cateva poze !
Nina felicitari !!!
Ce frumosi ati fost !!!!Si rochia superba si buchetul!!!(D-na Angi l-a facut ca ii recunosc munca!!!):)>-
Ce mai superbi!!!!

nina_ar
10.06.2009, 11:42:03
Multumim frumos!!!! :*
Intr-adevar d-na Angi mi-a facut buchetul... Doamne ce emotii am mai avut cand mi-am vazut mirele cu buchetul! :"> Foarte frumos buchetul, ca doar a fost al meu... :D si mirele de altfel!
Si rochia tot din Aradul Nou am cumparat-o...m-am simtit in ea ca o printesa!!!
Noi plecam saptamana viitoare in "saptamana de miere" in Antalia, dar dupa asta voi reveni cu fotografiile profi.
Va pup si va multumesc pt. aprecieri!

newcomer
11.06.2009, 01:15:35

eu chiar saptamana trecuta am dat o tura prin centru pe la fiecare bijuterie, dar nu am fost foarte incantata de ce am gasit :(

poate... voi merge pe un model de la Coriolan pe care l-am vazut la Iosa, dar.. era putin cam butucanos.. si daca trebuie sa o port tot timpul cred ca va fi incomoda..
Noi locuim in Timisoara, si tocmai s a deschis aici o bijuterie doar de verighete; au foarte multe modele, sincer n am vazut atata de multe nici unde altundeva, si sunt foarte frumoase; cel mai probabil acolo vom da comanda. Bijuteria este in centru, in spatele magazinului Bega. Acolo in zona a fost Roma Gold, o bijuterie celebra in Tm, acuma este Sabrini; exact langa Sabrini este si aceasta bijuterie cu verighete (am inteles ca tot de ei apartine). Eu zic ca merita sa faceti o vizita...

ditE
11.06.2009, 10:11:13
Chiar ei mi-au propus varianta asta de 1 kg. Oricum va fi ziua mea in luna asta asa ca voi profita de ocazie. Eu zic sa mergi din nou si sa spui ca sti pe cineva care va lua un tort de 1 kg si poate vei avea noroc. Nu cred ca eu sunt singura careia i-au propus asta, poate era vanzatoare plictisita, sigur nu era cea care m-a servit pe mine pentru ca si nasii care au fost cu mine au fost foarte incantati de amabilitatea ei. Pe doamna cu care am vorbit eu o cheama Monica Stefanescu.
sunt fericita...:)
am reusit ieri sa fac comanda pt un tort de 2 kg la Caprice...
am vb cu o alta vanzatoare care era f amabila cu noi...a zis k normal k se poate...si sambata o sa am tortul...numai bine e si ziua lu mama<:-P
am comandat tort special imbracat in martipan(vanzatoarea mi l-a recomandat, cica e f bun)...sper sa fie bun tortul:-SS... k mi-au placut f mult pozele cu torturile facute de ei...
luni o sa va zic cum a fost tortul...

cirene
11.06.2009, 13:17:19
Noi locuim in Timisoara, si tocmai s a deschis aici o bijuterie doar de verighete; au foarte multe modele, sincer n am vazut atata de multe nici unde altundeva, si sunt foarte frumoase; cel mai probabil acolo vom da comanda. Bijuteria este in centru, in spatele magazinului Bega. Acolo in zona a fost Roma Gold, o bijuterie celebra in Tm, acuma este Sabrini; exact langa Sabrini este si aceasta bijuterie cu verighete (am inteles ca tot de ei apartine). Eu zic ca merita sa faceti o vizita...

Iti multumesc mult de tot! Chiar eram dezamagita ca nu am gasit nimic care sa-mi placa... sa am acel feeling ca this is the one :-p

Ori erau frumoase dar incomode, ori nu pe gustul meu, dar practice..

Nu e doar o bratara care sa o poti schimba cand te saturi de ea... trebuie sa-mi placa toata viata!

Cat de curand vom face o vizita la Timi

Ms din suflet! :*

newcomer
11.06.2009, 23:32:11
Iti multumesc mult de tot! Chiar eram dezamagita ca nu am gasit nimic care sa-mi placa... sa am acel feeling ca this is the one :-p

Ori erau frumoase dar incomode, ori nu pe gustul meu, dar practice..

Nu e doar o bratara care sa o poti schimba cand te saturi de ea... trebuie sa-mi placa toata viata!

Cat de curand vom face o vizita la Timi

Ms din suflet! :*
Cu placere! Ma bucur ca te am putut ajuta...exact asa consider si eu despre verighete. o sa pun poze cand le avem.pupici!

ditE
12.06.2009, 09:54:19

ieri am fost si noi in TM la bijuteria Jasmin aceea din spatele magazinului Bega de care zicea newcomer...si sunt f fericita k ne-am si comandat verighetele<:-P, in max. 3 saptamani o sa le avem\:D/
au f multe modele si se poate da si aur la schimb...noi cred k am stat mai mult de o ora pana ne-am decis:)
si eu zic k merita si faci o vizita pana in TM...in tipul saptamanii e deschis pana la 18.30, dar noi la 19 si ceva am iesit de la ei...si vanzatoarea era tare amabila...si nu ne-a grabit deloc...desi trebuia sa inchida deja...
cred k au toate modelele de verighete de la Sabrini in magazin...dar in realitate arata mai bine verighetele decat in poza...
v-am pupat si spot la cautari:*

cirene
12.06.2009, 14:41:16
ieri am fost si noi in TM la bijuteria Jasmin aceea din spatele magazinului Bega de care zicea newcomer...si sunt f fericita k ne-am si comandat verighetele<:-P, in max. 3 saptamani o sa le avem\:D/
au f multe modele si se poate da si aur la schimb...noi cred k am stat mai mult de o ora pana ne-am decis:)
si eu zic k merita si faci o vizita pana in TM...in tipul saptamanii e deschis pana la 18.30, dar noi la 19 si ceva am iesit de la ei...si vanzatoarea era tare amabila...si nu ne-a grabit deloc...desi trebuia sa inchida deja...
cred k au toate modelele de verighete de la Sabrini in magazin...dar in realitate arata mai bine verighetele decat in poza...
v-am pupat si spot la cautari:*

super! ma bucur pt tine si sa ne arati si noua poze cu modelul ;-)

noi am fost implicati intr-un accident, dar cum luam masina de la service, mergem la Timi, mai ales daca zici ca dureaza aproape o luna!

:*

ditE
12.06.2009, 17:36:02
super! ma bucur pt tine si sa ne arati si noua poze cu modelul ;-)

noi le-am fost implicati intr-un accident, dar cum luam masina de la service, mergem la Timi, mai ales daca zici ca dureaza aproape o luna!

o sa va pun poze imediat ce le-am primit...;-)

noua asa ne-au zis k dureaza intre 2 si 3 sapt, dar maxim 3 saptamani...

sper sa iasa bine verighetele, k noi nu prea am mai avea timp sa comandam altele...:-SS

eventual poti intra pe site-ul bijuteriei Sabrini, k in magazin sunt cam toate modelele de pe site...k sa-ti faci o idee ce fel de verighete au...k poate nu-ti plac, si at n-are rost sa veniti pana aici...

noi am modificat putin pe ale noastre...in sensul ca vergheta e o combinatie de aur alb cu galben, si am cerut sa fie inversate culorile...(am vrut sa fie mai mult galben si mai putin alb)

newcomer
13.06.2009, 12:34:45
o sa va pun poze imediat ce le-am primit...;-)

noua asa ne-au zis k dureaza intre 2 si 3 sapt, dar maxim 3 saptamani...

sper sa iasa bine verighetele, k noi nu prea am mai avea timp sa comandam altele...:-SS

eventual poti intra pe site-ul bijuteriei Sabrini, k in magazin sunt cam toate modelele de pe site...k sa-ti faci o idee ce fel de verighete au...k poate nu-ti plac, si at n-are rost sa veniti pana aici...

noi am modificat putin pe ale noastre...in sensul ca vergheta e o combinatie de aur alb cu galben, si am cerut sa fie inversate culorile...(am vrut sa fie mai mult galben si mai putin alb)
Dada, sa ne arati poze! noi inca nu le am comandat; eu sunt asa, mai nehotarata de felul meu (din nefericire!) , si tre sa stau sa rumeg ce vad, sa compar si abia apoooi ma hotarasc. insa am gasit la Jasmin modele tare dragute, ramane sa ma hotarasc care din ele. si intr adevar, vanzatoarele sunt foarte de treaba , si noi am plecat tot dupa ora 19 din magazin, si n au facut figuri; am fost multumiti.
as mai vrea sa va intreb daca v ati hotarat la melodia de deschidere a nuntii...pe mine de la o vreme ma obsedeaza Julio Iglesias-Forever and ever!!! de la o miresica de pe site am "furat" ideea cu aceasta melodie, si de atunci nu mi da pace! ce parere aveti? si voi la ce v ati gandit? pupici!!!

raluruben
13.06.2009, 18:36:13
La inceput am avut sperante mari pt luna de miere, ma gandeam la Maldive sau Seychelles.. dar dupa ce am discutat cu miresoiu meu, ne-am hotarat sa nu stricam toti banii pe luna de miere, mai bine facem altceva cu ei.. sa fim si noi mai economi macar pana trece criza asta :-p

Noi nu am fost niciodata in Tunisia si chiar ar fi o optiune..

Spune-mi Ralu, tu unde ai fost si prin ce firma?

Cred ca si in Tenerife sau Mallorca sunt cam aceleasi preturi.. eu vreau ceva exotic, sa lenevesc toata ziua la soare!

Noi am fost prin Emol Travel de pe Eminescu, foarte ok. Poti sa intrebi de hotelul Riadh Palms e exceptional. E o destinatie execelenta pentru luna de miere. Tenerife am vrut si eu prima data dar am cautat poze pe net si nu prea imi place ca nu au plaje cu nisip ci cu pietris negru (sunt insule vulcanice), iar Mallorca e mult mai scumpa ca celelalte doua. Iubitelul meu vrea Menorca, o insula mica din Insulele Baleare. Are plaje extraordinare dar problema e ca nu am gasit nici o agentie din Arad care sa aiba pachete acolo. Iti atasez cateva poze din vacanta noastra in Tunisia, sigur te va convinge

raluruben
13.06.2009, 19:19:54
Buna fetelor!
Va trimit cateva poze !
Felicitari si casa de piatra. Forte frumosi ati fost. Nu mi-am dat prea bine seama din poze dar a fost la Coandi nunta? Ca tavanul este exact la fel dar parca nu se vad separeurile.

raluruben
13.06.2009, 19:22:44

Eu am mers la Iosa cu o poza de la Coriolan gasita de pe net nestiind ca ei sunt distribuitori, dar i-am convins sa mi le faca ei si au iesit la jumatate de pret, foarte frumoase.

newcomer
14.06.2009, 01:27:03
Noi am fost prin Emol Travel de pe Eminescu, foarte ok. Poti sa intrebi de hotelul Riadh Palms e exceptional. E o destinatie execelenta pentru luna de miere. Tenerife am vrut si eu prima data dar am cautat poze pe net si nu prea imi place ca nu au plaje cu nisip ci cu pietris negru (sunt insule vulcanice), iar Mallorca e mult mai scumpa ca celelalte doua. Iubitelul meu vrea Menorca, o insula mica din Insulele Baleare. Are plaje extraordinare dar problema e ca nu am gasit nici o agentie din Arad care sa aiba pachete acolo. Iti atasez cateva poze din vacanta noastra in Tunisia, sigur te va convinge
foarte frumos; si noi ne gandeam tot la Tunisia pt luna de miere. ne poti spune ceva si de preturi...?:)

raluruben
14.06.2009, 20:47:18
foarte frumos; si noi ne gandeam tot la Tunisia pt luna de miere. ne poti spune ceva si de preturi...?:)
Poate te-ar mira dar sa stii ca preturile sunt accesibile. Noi am ales hotel de patru stele cu ultra all inclusive. Era in jur de 800 de euro pentru doua persoane 7 nopti, dupa ce am platit taxele de aeroport si asigurarile am ajuns la 1000 de euro. Pot sa spun ca am mai cheltuit acolo in jur de 150 de euro pentru excursii facultative si cumparaturi. Nu e mult si e o experienta fantastica. Poti sa faci excursii cu vaporul piratilor, poti sa mergi doua zile cu camilele in desert, poti vizita Cartagina si o multime de alte locuri. Noi sigur vom mai merge si alta data pentru ca anul trecut am facut o singura excursie in rest am lenevit la soare pe plaja :D .

carmen_aiud
15.06.2009, 21:00:43
Fetelor multumesc mult de raspunsuri!!!!!!!!!!!! Eu sunt foarte nehotarat si sincer nu prea stim ce sa alegem:((:((Ceea ce stim este ca vrem sa ramana ceva frumos atat in ceea ce priveste foto cat si in ceea ce priveste video si peste ani sa ne uitam cu drag la ele.....:* :* Spor la pregatiri miresici de 2009!!!!!!!!!!

ditE
15.06.2009, 22:40:32
sunt fericita...:)
am reusit ieri sa fac comanda pt un tort de 2 kg la Caprice...
am vb cu o alta vanzatoare care era f amabila cu noi...a zis k normal k se poate...si sambata o sa am tortul...numai bine e si ziua lu mama<:-P
am comandat tort special imbracat in martipan(vanzatoarea mi l-a recomandat, cica e f bun)...sper sa fie bun tortul:-SS... k mi-au placut f mult pozele cu torturile facute de ei...
luni o sa va zic cum a fost tortul...
am intrat sa va zic k a fost super bun tortul de la Caprice<:-Psi azi am dat comanda si avans si pt tortul de mireasa...dar inca nu am ales modelul(deci dc aveti modele faine de tort astept poze ;-).)..o sa merg probabil in iulie la laboratorul lor sa stabilim toate detaliile...
ma bucur k m-am intors la ei...si sper sa fie si la nunta la fel de bun tortul k si acesta de "proba"...
sa aveti o seara faina:*

newcomer
15.06.2009, 23:50:55
Poate te-ar mira dar sa stii ca preturile sunt accesibile. Noi am ales hotel de patru stele cu ultra all inclusive. Era in jur de 800 de euro pentru doua persoane 7 nopti, dupa ce am platit taxele de aeroport si asigurarile am ajuns la 1000 de euro. Pot sa spun ca am mai cheltuit acolo in jur de 150 de euro pentru excursii facultative si cumparaturi. Nu e mult si e o experienta fantastica. Poti sa faci excursii cu vaporul piratilor, poti sa mergi doua zile cu camilele in desert, poti vizita Cartagina si o multime de alte locuri. Noi sigur vom mai merge si alta data pentru ca anul trecut am facut o singura excursie in rest am lenevit la soare pe plaja :D .
am luat si eu astazi o oferta pt Tunisia, si intr adevar preturile sunt ok. doar 150 euro ati cheltuit pt cumparaturi si excursii?? suna foarte bine...:x
nasii nostri ne au propus sa mergem in Grecia impreuna cu ei, dar parca as vrea totusi ceva mai exotic pt "zilele de miere"...

deci tu zici ca preturile pe acolo sunt acceptabile si ca nu trebuiesc foarte multi bani de buzunar...sincer, nici nu as vrea sa exagerez cu cheltuiala, avand in vedere ca peste tot la TV ni se spune de adancirea crizei asteia, si parca niste banuti in cont in plus nu ar strica...

ramane sa mai vedem!

newcomer
15.06.2009, 23:55:08
am vazut si eu oferta la hotelul Riadh Palms, si costa 540 de euro de persoana, asta la o agentie in Tm...poate n ar strica sa fac o vizita si la agentiile din Arad...:)>-

raluruben
17.06.2009, 13:02:24
am luat si eu astazi o oferta pt Tunisia, si intr adevar preturile sunt ok. doar 150 euro ati cheltuit pt cumparaturi si excursii?? suna foarte bine...:x
nasii nostri ne au propus sa mergem in Grecia impreuna cu ei, dar parca as vrea totusi ceva mai exotic pt "zilele de miere"...

deci tu zici ca preturile pe acolo sunt acceptabile si ca nu trebuiesc foarte multi bani de buzunar...sincer, nici nu as vrea sa exagerez cu cheltuiala, avand in vedere ca peste tot la TV ni se spune de adancirea crizei asteia, si parca niste banuti in cont in plus nu ar strica...

ramane sa mai vedem!
Noi am chetuit foarte putin pentru ca hotelul era ultra all inclusive, recomand cu maaaaaaaaaaare caldura acest gen de cazare, pentru ca altfel iesi foarte scump cu mancare si bautura. Un pahar de apa minerala sau suc era 1 euro, iar berea 2 euro, daca ar fi trebuit sa platim doar apa (in tara tropicala) am fi iesit foarte scump. La capitolul cadori iesi foarte ieftin daca iei produse traditionale (piele, scoici, diverse dulciuri speciale), iar pentru voi daca nu vrei sa te intorci cu o narghilea acasa nu vei cheltui mult. Excursiile incepeau de la 15 euro la 200 de euro. Un sfat ar fi sa nu sari sa platesti in prima zi excursiile la agentia de turism cu care mergi ci asteapta ofertele de pe plaja, pe care le poti negocia si sunt mult mai ieftine. Singura excursie pe care ar fi bine sa o rezervi la agentie cand ajungi este cea in Sahara (noi nu am mers dar am vorbit cu cei are s-au intors si erau foarte incantati), aceasta excursie fiind printre cele mai scumpe..
Spor la cautat>:D<

sweetlove973
18.06.2009, 10:26:10
am intrat sa va zic k a fost super bun tortul de la Caprice<:-Psi azi am dat comanda si avans si pt tortul de mireasa...dar inca nu am ales modelul(deci dc aveti modele faine de tort astept poze ;-).)..o sa merg probabil in iulie la laboratorul lor sa stabilim toate detaliile...
ma bucur k m-am intors la ei...si sper sa fie si la nunta la fel de bun tortul k si acesta de "proba"...
sa aveti o seara faina:*
ma bucur ca ti-a placut tort...imi spui te rog compozitia lui, ma refer la crema, am inteles ca e din martipan dar nu stiu cu ce...pt ca si eu is nehotarata , nu stiu din ce sa il fac, ms

raluruben
18.06.2009, 21:44:29
Am gasit melodia perfecta pentru valsul miresei, de fapt iubitelul meu a gasit-o, eu nu am mai avut rabdare sa caut. *:-) Se numeste Over and over si o canta Nana Mouskouri. E perfecta si ca melodie si ca vesuri. Mai ramane sa invatam sa dansam <:-P

VMona
19.06.2009, 11:27:36
Am gasit melodia perfecta pentru valsul miresei, de fapt iubitelul meu a gasit-o, eu nu am mai avut rabdare sa caut. *:-) Se numeste Over and over si o canta Nana Mouskouri. E perfecta si ca melodie si ca vesuri. Mai ramane sa invatam sa dansam <:-P

Buna raluruben,
Si eu am problema dansului pe care as vrea sa o rezolvam prin niste cursuri de dans dar nu am idee unde in Arad se fac. Daca ma ajuti iti raman vesnic indatorata >:D<
De asemea daca mai ai idei pentru valsul miresei le accept cu mare placere deoarece la acest capitol am o mare dilema.
Mersi

sweetlove973
19.06.2009, 11:31:28
Buna raluruben,
Si eu am problema dansului pe care as vrea sa o rezolvam prin niste cursuri de dans dar nu am idee unde in Arad se fac. Daca ma ajuti iti raman vesnic indatorata >:D<
De asemea daca mai ai idei pentru valsul miresei le accept cu mare placere deoarece la acest capitol am o mare dilema.
Mersi
hey...scuze ca ma bag si io ...dc vrei sa inveti ceva pt dansul mirilor..sa stii ca se fac la Palatul copiilor cursuri..e o tipa Ioana ...care face coregrafii...si am inteles de la cineva ca ar fi 50 ron sedinta
dc ajungi pe la ea ...te rog sa-mi dai si mie mai multe detalii
ms

VMona
19.06.2009, 11:41:59
hey...scuze ca ma bag si io ...dc vrei sa inveti ceva pt dansul mirilor..sa stii ca se fac la Palatul copiilor cursuri..e o tipa Ioana ...care face coregrafii...si am inteles de la cineva ca ar fi 50 ron sedinta
dc ajungi pe la ea ...te rog sa-mi dai si mie mai multe detalii
ms

Cred ca prima data va trebui sa ne gasim melodia pentru valsul miresei. Mi se pare foarte greu nu gasesc ceva sa picam amandoi de acord .. si din pacate suntem cam stangaci amandoi la dans =)) cred ca va fi putin am greu cu noi.
Daca si vreo idee cu melodia te rog sa ma ajuti si pe mine. Iti multumesc pentru informatie.

VMona
20.06.2009, 08:54:10
Neata miresicilor :))
Nu este nici o miresica matinala pe aici?

VMona
20.06.2009, 13:17:20
Chiar nici o miresici din Arad nu este online? :(

Anastacia
20.06.2009, 14:24:05
Chiar nici o miresici din Arad nu este online? :(
Eu sunt o fosta mireasa !Cu ce te pot ajuta?

VMona
21.06.2009, 16:48:10
Eu sunt o fosta mireasa !Cu ce te pot ajuta?

Anastasia vroiam sa vad doar cu ce se mai ocupa miresicile :)

carmen_aiud
22.06.2009, 10:45:52
Fetelor am si eu o intrebare... Spuneti-mi va rog unde gasesc carton frumos pentru invitatii si meniuri?:* :*

VMona
22.06.2009, 10:48:02
Fetelor am si eu o intrebare... Spuneti-mi va rog unde gasesc carton frumos pentru invitatii si meniuri?:* :*

Sincer nu stiu dar vrei sa iti faci tu singura invitatiile sau pt ce iti trebuie?

carmen_aiud
22.06.2009, 13:17:07
As incerca sa vedem cum imi iasa, si ca pret si ca si calitate... stii cumva unde gasesc ceva cartoane mai frumoase?:*

VMona
22.06.2009, 13:18:41
As incerca sa vedem cum imi iasa, si ca pret si ca si calitate... stii cumva unde gasesc ceva cartoane mai frumoase?:*

Nu stiu Carmen :(
Dar banuiesc ca iti trebe si o imprimanta mai profi ..

carmen_aiud
22.06.2009, 13:35:09
Nu stiu Carmen :(
Dar banuiesc ca iti trebe si o imprimanta mai profi ..

Pai vreau sa incerc o bucata sa vedem cum iasa.... Daca nu imi place o sa le comand!!!!!!!
Tu cum stai cu pregatirile???

VMona
22.06.2009, 13:36:51
Pai vreau sa incerc o bucata sa vedem cum iasa.... Daca nu imi place o sa le comand!!!!!!!
Tu cum stai cu pregatirile???

Eu inca nu m-am inceput serios de ele :( Urmeaza sa mergem sa vorbim pentru sala .. am zis ca ma grabesc daca ma apuc de pe acum ca mai am timp .. Nici macar la muzica nu ne-am hotarat inca

carmen_aiud
22.06.2009, 13:40:29
Eu inca nu m-am inceput serios de ele :( Urmeaza sa mergem sa vorbim pentru sala .. am zis ca ma grabesc daca ma apuc de pe acum ca mai am timp .. Nici macar la muzica nu ne-am hotarat inca

Sala este cea mai importanta...Unde ati vrea sa faceti?????

VMona
22.06.2009, 13:42:16
Sala este cea mai importanta...Unde ati vrea sa faceti?????

La Expo. Ma gandesc ca si acolo cererea este foarte mare dar am zis ca poate in Septembrie nu se inghesuie lumea chiar asa :) Tu unde faci ? Ce ai rezolvat pana acum?

carmen_aiud
22.06.2009, 13:45:01
La Expo. Ma gandesc ca si acolo cererea este foarte mare dar am zis ca poate in Septembrie nu se inghesuie lumea chiar asa :) Tu unde faci ? Ce ai rezolvat pana acum?

Noi facem nunta in Alba,mai precis in Aiud...Pana acuma avem sala, muzica , foto si filmat....si am inceput sa mai cumparam cate ceva ca sa nu se adune toate pe ultima suta de metri....

VMona
22.06.2009, 13:49:39
Noi facem nunta in Alba,mai precis in Aiud...Pana acuma avem sala, muzica , foto si filmat....si am inceput sa mai cumparam cate ceva ca sa nu se adune toate pe ultima suta de metri....

Voi stati tare bine pe langa mine .. incep sa ma sperii :-SS :-SS :-SS cand ma gandesc ca eu nu am rezolvat inca nimic .. la rochita te-ai hotarat ?

carmen_aiud
22.06.2009, 15:32:52
Voi stati tare bine pe langa mine .. incep sa ma sperii :-SS :-SS :-SS cand ma gandesc ca eu nu am rezolvat inca nimic .. la rochita te-ai hotarat ?

Stai linistita ai suficinet timp!!!!!!! In ceea ce priveste rochia la asta inca nu m-am gandit... Doar la anul am sa o cumpar....

VMona
22.06.2009, 15:35:38
Stai linistita ai suficinet timp!!!!!!! In ceea ce priveste rochia la asta inca nu m-am gandit... Doar la anul am sa o cumpar....

Si eu tot inainte de nunta o voi cumpara cu vreo 3 luni deoarece mi-e frica sa nu ma ingras sau sa slabesc si sa nu mai imi fie buna ...

raluruben
22.06.2009, 20:07:26
Buna raluruben,
Mersi

Ceau,
Eu voi merge la cursurile de dans la Activ Club. E doar 120 ron nu mai stiu exact cate sedinte. Singurul incovenient este ca sunt 3 perechi de miri la curs. In rest am auzit ca mai sunt cursuri la teatru si la Palatul Copiilor, nu stiu daca acolo se tin cursuri pentru o singura pereche (poate cu asta te ajuta celelalte miresici).
Varianta gratis ar fi internetul (daca stii engleza). Noi am cautat pe youtube in weekendul asta learn to waltz, sunt o gramada de clipuri, am dat cateva jos si ne-am distrat de minune, am si invatat pasii de baza ca sa stim ceva macar pe cand va fi primul curs.
Iar pentru idei de melodii cauta temele din desenul animat Anastasia, vezi daca iti place ceva, sunt foarte frumoase, sau pe trilulilu cauta 100 de minute de vals este o colectie cu cele mai frumoase valsuri, noi de acolo am gasit melodia noastra. :*

VMona
22.06.2009, 21:45:08
Raluruben multumesc pentru informatie.Dar cum sa faca cu trei perechi de miri deodata? Probabil fiecare alege alta melodie ..in fine important este sa ajungi sa inveti ..Eu nu are rost sa ma chinui sa invat pasii der baza de pe youtube deoarece atat eu cat su prietenul meu parca avem doua picioare stangi si fara ajutor profesionist nu cred ca va iesi ceva :)) Cat despre vals pana la urma am gasit si eu unul .. "Nunta de flori"
Poate ne vom vedea la Activ Club la repetitii ;-) :))

ncristy
24.06.2009, 21:26:46
buna miresici.
imi recomandati si mie niste firme de amenajat sala?

newcomer
24.06.2009, 22:57:40
buna miresici.
imi recomandati si mie niste firme de amenajat sala?
cum de nu ai gasit pana acuma pe nimeni pt amenajat? ca vad ca ai in sept...
noi te putem ajuta, cred ca toate miresicile au numere de telefon de la firme...spune ne cam ce ai avea nevoie...

VMona
24.06.2009, 23:40:07
cum de nu ai gasit pana acuma pe nimeni pt amenajat? ca vad ca ai in sept...
noi te putem ajuta, cred ca toate miresicile au numere de telefon de la firme...spune ne cam ce ai avea nevoie...

Ar fi multe firme depinde ce iti doresti tu .. mie de exemplu imi place dalisis ... mai sunt multe .. depinde ce iti doresti

nina_ar
26.06.2009, 11:07:56
Buna fetelor! Va saluta o fosta miresica! ;-)
Ne-am intors din "saptamana de miere" din Antalia,a fost foarte frumos...
Daca va pot ajuta cu cateva sfaturi, va stau la dispozitie.
Spor la pregatiri.

http://picasaweb.google.com/ninaarad/FotografiiNuntaNoastra?feat=directlink

VMona
26.06.2009, 18:44:24
Spor la pregatiri.

Felicitari si casa de piatra ! <:-P

newcomer
27.06.2009, 00:32:41
fetelor...sunt offtopic...dar...a murit Michael...nici acum nu mi vine sa cred!:(:(:(

VMona
27.06.2009, 11:30:33
fetelor...sunt offtopic...dar...a murit Michael...nici acum nu mi vine sa cred!:(:(:(

Si mie imi pare foarte rau mai ales ca in ciuda problemelor de sanatate pe care le avea nimeni nu se astepta la asa ceva .. pacat :(

newcomer
27.06.2009, 13:12:56
Si mie imi pare foarte rau mai ales ca in ciuda problemelor de sanatate pe care le avea nimeni nu se astepta la asa ceva .. pacat :(
cand am aflat am ramas socata si m am simtit ca si cum ar fi murit cineva pe care l cunosteam demult...

AndreeaEugen
27.06.2009, 18:38:38
cand am aflat am ramas socata si m am simtit ca si cum ar fi murit cineva pe care l cunosteam demult...

Nici mie nu mi-a venit sa cred,simt tristete in suflet,Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

raluruben
28.06.2009, 13:17:30
Spor la pregatiri.

Am vazut pozele, foarte frumosi ati fost, felicitari si CASA DE PIATRA >:D<
Te rooooooooog din suflet sa imi spui ce hotel ati ales in luna de miere din Antalya, e superb. Eu inca nu am gasit ceva sa imi placa.^:)^ ^:)^ ^:)^

AndreeaEugen
30.06.2009, 16:07:14
Buna,vreau sa va impartasesc bucuria mea,mi-au placut din prima si sunt comozi.

raluruben
30.06.2009, 20:18:52
Buna,vreau sa va impartasesc bucuria mea,mi-au placut din prima si sunt comozi.
Foarte frumosi, dar spune-ne mai multe: de unde, cu cat . Eu am fost azi prin centru sa imi caut niste sandale si am tras cu ochiul si la papuci dar pe unde am intrat eu nu erau prea frumosi. >:D<

nina_ar
01.07.2009, 10:04:38
Va multumesc fetelor pt urari si aprecieri!
Casa de Piatra pt toate viitoarele mirese!

http://picasaweb.google.com/ninaarad/FotoAlbum?feat=directlink

nina_ar
01.07.2009, 10:10:36
Am vazut pozele, foarte frumosi ati fost, felicitari si CASA DE PIATRA >:D<
Te rooooooooog din suflet sa imi spui ce hotel ati ales in luna de miere din Antalya, e superb. Eu inca nu am gasit ceva sa imi placa.^:)^ ^:)^ ^:)^

Ceau!
In Antalia am fost in statiunea Belek, la hotelul de 5 stele Belek Beach Resort, in sistem de ultra all inclusive.
Intr-adevar vegetatia hotelului este extraordinara, iar serviciile raport calitate-pret sunt ok. E un hotel situat pe plaja, dar nu foarte mare, ca si suprafata are 25000 mp si destul de modest.
Depinde ceea ce doresti pt. ca, daca cauti lux si servicii de vis nu e de recomandat.
Sunt sigura ca veti gasi ceea ce doriti.
Spor la toate!

VMona
01.07.2009, 10:14:16
Ceau!
In Antalia am fost in statiunea Belek, la hotelul de 5 stele Belek Beach Resort, in sistem de ultra all inclusive.
Intr-adevar vegetatia hotelului este extraordinara, iar serviciile raport calitate-pret sunt ok. E un hotel situat pe plaja, dar nu foarte mare, ca si suprafata are 25000 mp si destul de modest.
Depinde ceea ce doresti pt. ca, daca cauti lux si servicii de vis nu e de recomandat.
Spor la toate!

Am vazut pozele tale si mi se pare ca hotelul arata foarte bine chiar :)
Important este ca v-ati simtit voi bine >:D<

AndreeaEugen
01.07.2009, 10:58:43
Foarte frumosi, dar spune-ne mai multe: de unde, cu cat . Eu am fost azi prin centru sa imi caut niste sandale si am tras cu ochiul si la papuci dar pe unde am intrat eu nu erau prea frumosi. >:D<

Buna,intr-adevar si eu am fost prin centru,inclusiv Ziridava si n-am gasit nimic pe placul meu,intamplarea a facut ca atunci cand eram la cumparaturi am intrat si in magazinul de papuci de langa kaufland,deutchmann sau cum se numeste si de acolo i-am achizitionat.pupici

ditE
02.07.2009, 14:59:32
Dada, sa ne arati poze! noi inca nu le am comandat; eu sunt asa, mai nehotarata de felul meu (din nefericire!) , si tre sa stau sa rumeg ce vad, sa compar si abia apoooi ma hotarasc. insa am gasit la Jasmin modele tare dragute, ramane sa ma hotarasc care din ele. si intr adevar, vanzatoarele sunt foarte de treaba , si noi am plecat tot dupa ora 19 din magazin, si n au facut figuri; am fost multumiti.
as mai vrea sa va intreb daca v ati hotarat la melodia de deschidere a nuntii...pe mine de la o vreme ma obsedeaza Julio Iglesias-Forever and ever!!! de la o miresica de pe site am "furat" ideea cu aceasta melodie, si de atunci nu mi da pace! ce parere aveti? si voi la ce v ati gandit? pupici!!!
sunt fericita<:-P
aseara ne-au venit verighetele...si suntem tare incantati de ele...
poze abia sapt viitoare pot sa va pun, k nu am uitat aparatul acasa la ai mei in Arad...
asta e modelul ales...doar ca sunt inversate culorile:)

AndreeaEugen
02.07.2009, 15:14:08
poze abia sapt viitoare pot sa va pun, k nu am uitat aparatul acasa la ai mei in Arad...

Sunt frumoase:)

ditE
02.07.2009, 15:34:06
Sunt frumoase:)
...in realitate si cu culorile inversate arata mult mai bine...<:-P

newcomer
02.07.2009, 22:49:09
foarte frumoase, si noua ne a placut modelul asta;
pana la urma am ales unele patrate, combinatie aur alb cu aur galben, iar a mea are o pietricica pe lateral...nush cand le primim, sunt curioasa si eu...

newcomer
03.07.2009, 00:33:30
fetelor, spuneti mi si mie, pls pls, de unde luati voi bautura? mai ales whisky si vinul...eu m am uitat prin Tm, am gasit Red Label la 68 lei sticla de 1 litru...voi ati gasit mai ieftin? daca da, ajutati ma si pe mine va rog...[-o<[-o<[-o<...la selgros oare sunt mai ieftine? daca merg pe acolo, va anunt...pupici!!!

newcomer
03.07.2009, 00:34:49
aaa, si la vin ma gandeam sa iau de la Pancota....ce parere aveti? other ideas?

carmen_aiud
03.07.2009, 08:37:38
fetelor, spuneti mi si mie, pls pls, de unde luati voi bautura? mai ales whisky si vinul...eu m am uitat prin Tm, am gasit Red Label la 68 lei sticla de 1 litru...voi ati gasit mai ieftin? daca da, ajutati ma si pe mine va rog...[-o<[-o<[-o<...la selgros oare sunt mai ieftine? daca merg pe acolo, va anunt...pupici!!!

Newcomer din cate am vazut eu la real in pliant whisky Theachers la 0.7l este la 39,99 lei. Incearca sa mergi pana la real....sau cauta catalogul pe net....Promotia este incepand cu data de 02.07.2009... Sper sa fii retinut bine pretul...si marca....dc nu imi cer scuze anticipat.... >:D< :* :*

ditE
03.07.2009, 09:33:34
foarte frumoase, si noua ne a placut modelul asta;
pana la urma am ales unele patrate, combinatie aur alb cu aur galben, iar a mea are o pietricica pe lateral...nush cand le primim, sunt curioasa si eu...
cred k stiu modelul, si noua ne-a placut f mult si ne-a tentat sa ne luam si noi patrate, dar pana la urma am ramas la astea rotunde...:)

ditE
03.07.2009, 09:55:11
aaa, si la vin ma gandeam sa iau de la Pancota....ce parere aveti? other ideas?

noi vinul o sa-l luam de la Minis, cica e f bun, si e 6,5 ron/litru...
la Pancota nu stiu cum e...

ditE
03.07.2009, 10:14:55
daca tot am vb de bauturi...voi de unde luati sampania si de care?

newcomer
03.07.2009, 13:04:40
daca tot am vb de bauturi...voi de unde luati sampania si de care?
mda, buna intrebare...si eu sunt in ceata la sampanie.

e super bun pretul pt vinul de Minis, ar trebui sa dam si noi o raita pe acolo, sa vedem cum sta treaba...si eu am auzit ca e fain vinul asta...

in legatura cu whisky, noi nu prea ne pricepem, dar am intrebat prietenii "cunoscatori" si au facut urmatorul clasament:
1.Jack Daniel's (care e prea scump si am renuntat)
2.Red Label si Jim Beam
3.Grant's si Ballantine's
4.Teacher's

Asa ca noi am optat pt Red Label, cica dupa Jack e cel mai bun si diferenta intre el si celelalte nu e foarte mare, maxim 5 lei...ne am fi dorit jack, dar o sticla de 1 litru costa 100 lei, iar aia de Red este 68 (deci o diferenta considerabila)...preturile astea le am gasit la Real;
Carmen aiud, am vazut si noi Teachers in Real, dar pretul de 39,99 este pt sticla de 0,7, aia de 1 l este mai mare, aproape cat aia de Red label, asa ca nu renteaza...

eu vreau sa va intreb daca in arad sunt ceva depozite unde sunt mai mici preturile si unde si iau inapoi ce nu s a consumat...pupici!

newcomer
03.07.2009, 13:11:19
aaaaaaaaaaaaaaaa....tocmai am aflat ca ne au venit verighetele!!!!!\:D/\:D/\:D/\:D/\:D/\:D/\:D/\:D/<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-Pabia astept sa le vad...sper sa nu fiu dezamagita...
weekendul asta plec din oras, dar cum ma intorc, pun poze...pupici!!!

ditE
03.07.2009, 13:45:47
aaaaaaaaaaaaaaaa....tocmai am aflat ca ne au venit verighetele!!!!!\:D/\:D/\:D/\:D/\:D/\:D/\:D/\:D/<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-Pabia astept sa le vad...sper sa nu fiu dezamagita...
weekendul asta plec din oras, dar cum ma intorc, pun poze...pupici!!!

super <:-Pabia astept sa le vad...si eu tot sapt viitoare o sa va pun poze...:)

sweetlove973
03.07.2009, 15:02:15
ceau...abia aku am citit ...nu stiu daca te mai ajuta cu ceva...dar gasesti la Virex carton sau hartie
spor la pregatiri!

me_kammy
03.07.2009, 17:15:52
Newcomer din cate am vazut eu la real in pliant whisky Theachers la 0.7l este la 39,99 lei. Incearca sa mergi pana la real....sau cauta catalogul pe net....Promotia este incepand cu data de 02.07.2009... Sper sa fii retinut bine pretul...si marca....dc nu imi cer scuze anticipat.... >:D< :* :*
EU AM LUAT IN MAI TEACHERS 0.7 DE LA REAL (ACOLO LUCREZ)CU 39.99, dar pot sa va zic ca nu mai e la acelasi pret. S-a mai scumpit olecutza. Mie mi-au ramas 4 sticle le vand la pretul la care le-am luat..pt doritori :)

newcomer
03.07.2009, 17:47:19
EU AM LUAT IN MAI TEACHERS 0.7 DE LA REAL (ACOLO LUCREZ)CU 39.99, dar pot sa va zic ca nu mai e la acelasi pret. S-a mai scumpit olecutza. Mie mi-au ramas 4 sticle le vand la pretul la care le-am luat..pt doritori :)
am vazut si eu Teacher's la real si e tot 39,99 lei. chiar ieri am fost si am l am vazut pe raft...cel putin la Real in Tm este, nush in Arad...

cirene
04.07.2009, 20:03:03
bine v-am regasit! :D

am lipsit de pe-aici o perioada, am scapat si de licenta, asa ca acum doar nunta ma intereseaza!

am citit tot ce ati scris intre timp... >:D<

ditE si newcomer felicitari pt verighete! si eu vreau tot combinatie de aur alb cu aur galben... inca nu le-am cumparat :-SS

cirene
04.07.2009, 20:08:19
Ceau,
Eu voi merge la cursurile de dans la Activ Club. E doar 120 ron nu mai stiu exact cate sedinte. Singurul incovenient este ca sunt 3 perechi de miri la curs. In rest am auzit ca mai sunt cursuri la teatru si la Palatul Copiilor, nu stiu daca acolo se tin cursuri pentru o singura pereche (poate cu asta te ajuta celelalte miresici).
Varianta gratis ar fi internetul (daca stii engleza). Noi am cautat pe youtube in weekendul asta learn to waltz, sunt o gramada de clipuri, am dat cateva jos si ne-am distrat de minune, am si invatat pasii de baza ca sa stim ceva macar pe cand va fi primul curs.
Iar pentru idei de melodii cauta temele din desenul animat Anastasia, vezi daca iti place ceva, sunt foarte frumoase, sau pe trilulilu cauta 100 de minute de vals este o colectie cu cele mai frumoase valsuri, noi de acolo am gasit melodia noastra. :*

Si noi suntem in criza cu dansul... :(

Ne-am trecut pe lista la Activ acum vre-o 2 luni, dar nu ne-au mai sunat intre timp... sa fim de atunci doar 3 perechi? sau au uitat de noi.... pt ca tipa de la receptie a notat pe un biletel... hmm...

cred ca luni trec pe acolo sa vad daca suntem pe lista sau nu, iar daca ne-a uitat, ne inscriem si noi si vom fi 4 perechi... cred ca la 5 perechi vor incepe cursurile daca nu ma insel...

tinem legatura cu asta... poate ne intalnim si la cursuri nu doar virtual :-p

raluruben
04.07.2009, 20:11:00
Ceau!
Spor la toate!

Iti multumesc mult de raspuns ^:)^ Am asteptat raspunsul tau inainte de a merge la agentie. Pupici >:D<

raluruben
04.07.2009, 20:13:19
Foarte frumoase, si parerea mea este ca arata mai bine cu mai mult aur galben decat alb.

raluruben
04.07.2009, 20:22:51

Ne-am trecut pe lista la Activ acum vre-o 2 luni, dar nu ne-au mai sunat intre timp... sa fim de atunci doar 3 perechi? sau au uitat de noi.... pt ca tipa de la receptie a notat pe un biletel... hmm...

cred ca luni trec pe acolo sa vad daca suntem pe lista sau nu, iar daca ne-a uitat, ne inscriem si noi si vom fi 4 perechi... cred ca la 5 perechi vor incepe cursurile daca nu ma insel...

Nu cred ca v-a uitat cineva, doar ca fetele au spus ca suna in momentul in care suntem destui, eu am zis ca vreau sa incepem la mijlocul lui iulie (ca sa avem totul proaspat in minte:-p ), oricum voi suna maine sa vad cate perechi sunt si iti scriu daca nu ai apucat sa mergi pana acolo.
Ar fi tare sa ne intalnim la cursuri :D .

Eu am inteles ca si daca suntem 3-4 perechi se tine.:-?

newcomer
05.07.2009, 12:58:23
bine v-am regasit! :D

am lipsit de pe-aici o perioada, am scapat si de licenta, asa ca acum doar nunta ma intereseaza!

am citit tot ce ati scris intre timp... >:D<

ditE si newcomer felicitari pt verighete! si eu vreau tot combinatie de aur alb cu aur galben... inca nu le-am cumparat :-SS
multumim!>:D<
maine sau poimaine pun poze...idea e ca am fost sa le vedem, dar la inscriptionare, mie mi au gresit numele...:)); asa ca le am lasat acolo sa le refaca, si luni mergem sa le luam...abia astept!

newcomer
05.07.2009, 12:58:58
multumim!>:D<
maine sau poimaine pun poze...idea e ca am fost sa le vedem, dar la inscriptionare, mie mi au gresit numele...:)); asa ca le am lasat acolo sa le refaca, si luni mergem sa le luam...abia astept!
am vrut sa scriu ideea...:">

mihaela_cristi
06.07.2009, 08:21:13
buna dimineata viitoare miresici.am lipsit can mult de pe forum pt ca noi suntem cu casa in constructii si nu am avut timp sa va mai scriu,dar stati linistite ca v-am citit din cand in cand:) .acum am o problema si as vrea sa ma ajutati.as vrea sa imi spuneti unde gasesc pantofi de mireasa draguti ,ca eu ce am vazut nu erau frumosi

newcomer
06.07.2009, 11:56:19
buna dimineata viitoare miresici.am lipsit can mult de pe forum pt ca noi suntem cu casa in constructii si nu am avut timp sa va mai scriu,dar stati linistite ca v-am citit din cand in cand:) .acum am o problema si as vrea sa ma ajutati.as vrea sa imi spuneti unde gasesc pantofi de mireasa draguti ,ca eu ce am vazut nu erau frumosi
si eu caut pantofi...am vazut ceva dragut in vlaicu, nu mai stiu cum se numeste magazinul, dar este peste drum de profi; la ziridava mai gasesti si in general in toate magazinele care au si rochii de mireasa (acolo gasesti mai ales din saten)...in rest, nu mai stiu nici eu, dar mai asteptam sugestii...

cirene
08.07.2009, 01:05:08

eu mi-am luat recent niste pantofi de la Gia Moretti (nu de mireasa) dar am vazut niste modele tare dragute si pt pantofi de mireasa si imi plac pt ca sunt din piele si ar mai putea fi purtati si la alte ocazii (..daca mai rezista) pt ca cei din saten doar mireasa poti sa-i porti, si sunt la jumatate de pret! Cei pe care mi i-am luat eu sunt piele interior si exterior, la doar 95 RON si au fost undeva pe la 200 RON!

Eu nu mi-am luat de mireasa pt ca rochia mea bate spre crem, si cei pe care i-am vazut erau cu putin argintiu. N-o sa vina nimeni sa-mi ridice rochia sa vada ce culoare au, dar pentru linistea mea prefer alb cu crem decat cu argintiu :-p

Si cum a spus newcomer, se gasesc la majoritatea magazinelor de rochii de mireasa, cum ar fi cel de pe colt cum vii de la Podgo catre teatru, imi scapa numele.. acolo gasesti f frumosi si nu sunt din saten. Sunt undeva pe la 250 RON daca tin bine minte. Tot la pretul asta gasesti modele destul de misto si la Benvenutti, numai ca acolo nu prea aveau toate numerele, ca se cumpara f bine. Cand am fost eu aveau ori f mari ori f mici.

La fostul Van Butco (La Scarpa acum) gasesti si acolo modele frumoase si pretul nu trece de 200 RON.

Eu mi-as fi cumparat de mult dar nu am gasit marimea mea la oricare dintre modelele care mi-au placut :( nu stiu ce ma fac!

mihaela_cristi
10.07.2009, 13:55:20
eu mi-am luat recent niste pantofi de la Gia Moretti (nu de mireasa) dar am vazut niste modele tare dragute si pt pantofi de mireasa si imi plac pt ca sunt din piele si ar mai putea fi purtati si la alte ocazii (..daca mai rezista) pt ca cei din saten doar mireasa poti sa-i porti, si sunt la jumatate de pret! Cei pe care mi i-am luat eu sunt piele interior si exterior, la doar 95 RON si au fost undeva pe la 200 RON!

Eu nu mi-am luat de mireasa pt ca rochia mea bate spre crem, si cei pe care i-am vazut erau cu putin argintiu. N-o sa vina nimeni sa-mi ridice rochia sa vada ce culoare au, dar pentru linistea mea prefer alb cu crem decat cu argintiu :-p

Si cum a spus newcomer, se gasesc la majoritatea magazinelor de rochii de mireasa, cum ar fi cel de pe colt cum vii de la Podgo catre teatru, imi scapa numele.. acolo gasesti f frumosi si nu sunt din saten. Sunt undeva pe la 250 RON daca tin bine minte. Tot la pretul asta gasesti modele destul de misto si la Benvenutti, numai ca acolo nu prea aveau toate numerele, ca se cumpara f bine. Cand am fost eu aveau ori f mari ori f mici.

La fostul Van Butco (La Scarpa acum) gasesti si acolo modele frumoase si pretul nu trece de 200 RON.

Eu mi-as fi cumparat de mult dar nu am gasit marimea mea la oricare dintre modelele care mi-au placut :( nu stiu ce ma fac!
MULTUMESC PENTRU INDRUMARI ,MAINE AM SA MERG PRIN ORAS SA VAD CE GASESC CA AR CAM TREBUI SA IMI CUMPAR PANTOFII ,CA SA IMI POATA FACE RETUSURILE LA ROCHITA

newcomer
10.07.2009, 20:42:38
MULTUMESC PENTRU INDRUMARI ,MAINE AM SA MERG PRIN ORAS SA VAD CE GASESC CA AR CAM TREBUI SA IMI CUMPAR PANTOFII ,CA SA IMI POATA FACE RETUSURILE LA ROCHITA
daca ai timp sa vii la Tm, gasesti pantofi absolut superbi la Pantoful Galben- au magazine in Piata Maria sau in Kapa...preturi pana in 200 lei; mie mi au placut tare mult modelele pe care le am vazut azi la ei...

si pt miresicile care inca isi cauta rochie, puteti in erca la Casa Marcu, tot in Tm, in Kapa; au modele foarte frumoase si preturi acceptabile; sau la Campali, in Galeria 1...atsaez si poze cu niste modele pe care le am probat, poate va dati si voi cu parerea care e mai ok...:*

newcomer
10.07.2009, 20:43:43
dada, as vrea eu sa pot atasa pozele...is prea mari si nush cum sa le micsorez...#-o

newcomer
11.07.2009, 21:20:12
vai, fetelor, azi am fost la sposa toscana...au niste rochii foarte frumoase!!! si preturile sunt acceptabile....probabil de acolo o voi si cumpara, am vazut niste modele care mi au placut...
am atasat poze la sectiunea "la probat rochii de mireasa", daca aveti chef sa va uitati acolo si sa mi dati si voi niste pareri; sunt tare nehotarata de felul meu, si in alegerea rochitei cu atat mai mult...
primele 2 rochii sunt de la un magazin din Tm, urmatoarele sunt de la sposa toscana;
daca vreti sa pun poze aici, pun, insa am zis sa nu ma repet...:)
asa ca, mi ar fi de folos opiniile voastre...>:D<

raluruben
12.07.2009, 17:15:30

M-au sunat de la Activ, joi avem primul curs, pe voi v-au sunat?

IngerViolet
12.07.2009, 19:32:55
Dansss??? M-ar interesa si pe mine. Cat costa? Insa noi acum pana in septembrie cam tot plecati vom fi.

newcomer
13.07.2009, 10:47:26
fetelor, am cunoscut o tipa super care se ocupa cu decoratul salilor la nunti...din pacate, eu am vb deja cu altcineva si am dat si avans destul de consistent, insa poate va ajuta pe fetele care nu au semnat nimic.

din ce am discutat cu ea, pe mine m ar fi ajuns mai ieftin cu vreo 10 milioane, ceea ce e mai mult decat ok!!
tipa are niste idei super; si materiale, si vaze foarte faine...

eu zic ca ati putea discuta cu ea, sa vedeti ce oferta va face...
nu stiu daca pot sa las aici numarul ei de telefon (nu vreau sa se creada ca fac reclama), insa pot sa il trimit prin mesaj privat...
pupici!

cirene
13.07.2009, 20:33:39
M-au sunat de la Activ, joi avem primul curs, pe voi v-au sunat?

nu ne-au sunat... cred ca e asa cum ziceam, a pierdut aia biletelul pe care si-a notat

cirene
13.07.2009, 20:44:06
vai, fetelor, azi am fost la sposa toscana...au niste rochii foarte frumoase!!! si preturile sunt acceptabile....probabil de acolo o voi si cumpara, am vazut niste modele care mi au placut...

am atasat poze la sectiunea "la probat rochii de mireasa", daca aveti chef sa va uitati acolo si sa mi dati si voi niste pareri; sunt tare nehotarata de felul meu, si in alegerea rochitei cu atat mai mult...
primele 2 rochii sunt de la un magazin din Tm, urmatoarele sunt de la sposa toscana;
daca vreti sa pun poze aici, pun, insa am zis sa nu ma repet...:)
asa ca, mi ar fi de folos opiniile voastre...>:D<

nu gasesc pozele :(

si eu am probat la targ de la sposa toscana si imi para rau ca nu am cumparat

mi-am facut la comanda si azi am mers sa o vad si nici macar nu am vrut s-o incerc, asa oribila-i!

nu stiu ce sa ma fac! inca nu am platit-o, dar vine in jur de 1000Eu, si nu mi-o mai place

ultima data a fost ok, dar acum parca e cu totul alta rochie! chiar nu stiu ce sa fac...

maine merg sa o incerc cu pantofii sa vad cum sta (btw mi-am luat pantofiori superbi, pacat ca nu o sa se vada de rochia aia ingrozitoare)

zicea cineva de rochii din ungaria de inchiriat? de la La Sposa?

va rooooog! acuma nu mai gasesc discutia :(

trebuie sa fac cumva rost de banuti si sa-mi inchiriez!

de cateva ore plang in continuu si nush ce sa fac, nu as purta-o nici daca mi-ar da cineva bani!!!!!!

newcomer
14.07.2009, 01:35:26

mi-am facut la comanda si azi am mers sa o vad si nici macar nu am vrut s-o incerc, asa oribila-i!

nu stiu ce sa ma fac! inca nu am platit-o, dar vine in jur de 1000Eu, si nu mi-o mai place

ultima data a fost ok, dar acum parca e cu totul alta rochie! chiar nu stiu ce sa fac...

maine merg sa o incerc cu pantofii sa vad cum sta (btw mi-am luat pantofiori superbi, pacat ca nu o sa se vada de rochia aia ingrozitoare)

de cateva ore plang in continuu si nush ce sa fac, nu as purta-o nici daca mi-ar da cineva bani!!!!!!
ooo, imi pare tare rau...dar unde o faci de costa asa de mult??
vezi k la sposa toscana au rochii frumoase si la 18-20 milioane...
topicul cu inchirierea e la judetul arad, la rochii de mireasa; sau poti discuta cu raluruben, ea a inchiriat;<:-P eventual ii trimiti MP pt mai multe informatii...
si oricum,sa stii ca in ziua nuntii rochita va arata altfel pe tine, vei fi machiata, coafata, aranjata...nu dispera!

ditE
17.07.2009, 10:39:31
Fetelor...sa aveti mare grija daca luati verighete cu diamant de la BIJUTERIA JASMIN din Timisoara!!!!
v-am zis k noi ne-am luat de acolo verighetele, si am fost f incantati de ele, doar k a fost o "mica" problema...eu am cerut ca sa-mi puna in loc de zirconiu un diamant in verigheta mea,am platit diamantul 550 ron, dar cand am cerut si certificatul de calitate pt piatra(care trebuie sa-ti dea dc cumperi un diamant...oricat de mic ar fi) au zis k nu au primit si certificatul, k probab au uitat si sa revin intr-o sapt si imi dau certificatul...m-am dus peste o sapt...bineinteles k nu aveau niciun certificat...si mi-au zis k nu pot sa-mi dea certificatul numai daca le dau verigheta inpoi...prima data am zis k nu le mai dau, k mi-a fost frica k nu mai ajunge pana la nunta, k mi-au zis k dureaza cam o sapt-o sapt jumate...dar totusi le-am dat(am banuit eu at ceva...k poate nu e diamant si de aia le treb sa dau verigheta inapoi k sa poate sa-mi schimba piatra)...si f bine am facut k le-am dat...a trecut o sapt si le-am sunat...mi-au zis k a ajuns si k pot sa merg dupa verigheta si dupa certificat...si cand ma duc surpriza...imi spune vanzatoarea k verigheta mea NU ARE DIAMANT, si cica nici nu poate sa-mi puna pt ca nu e suficient de groasa k sa-mi poate prinde piatra:))(ceea ce mi se pare absurd...dar ma rog...poate avea dreptate....) si mi-a dat banii inapoi....
M-am enervat super tare pe ei...si ma gandesc serios sa ma duc la protectia consumatorilor, k nu se poate asa ceva...am platit diamant si m-au pus alta piatra...
Va dati seama dc nu insistam cu certificatul de calitate(stiam k treb sa-mi dea...k si inelul de logodna e cu diamant si la ala am certificat de calitate)...ma puneau sa cumpar un zirconiu la pret de diamant....
Deci sa AVETI MARE GRIJA...k altfel va fraieresc....

Imi cer scuze de la modelatori k am scris si numele bijuteriei...dar am vrut sa atentionez miresicile care intentioneaza sa cumpere de acolo verighete cu diamant sa fie atente si sa ceara certificat de calitate pt piatra...

v-am pupat:*

newcomer
17.07.2009, 21:52:36
Fetelor...sa aveti mare grija daca luati verighete cu diamant de la BIJUTERIA JASMIN din Timisoara!!!!
v-am zis k noi ne-am luat de acolo verighetele, si am fost f incantati de ele, doar k a fost o "mica" problema...eu am cerut ca sa-mi puna in loc de zirconiu un diamant in verigheta mea,am platit diamantul 550 ron, dar cand am cerut si certificatul de calitate pt piatra(care trebuie sa-ti dea dc cumperi un diamant...oricat de mic ar fi) au zis k nu au primit si certificatul, k probab au uitat si sa revin intr-o sapt si imi dau certificatul...m-am dus peste o sapt...bineinteles k nu aveau niciun certificat...si mi-au zis k nu pot sa-mi dea certificatul numai daca le dau verigheta inpoi...prima data am zis k nu le mai dau, k mi-a fost frica k nu mai ajunge pana la nunta, k mi-au zis k dureaza cam o sapt-o sapt jumate...dar totusi le-am dat(am banuit eu at ceva...k poate nu e diamant si de aia le treb sa dau verigheta inapoi k sa poate sa-mi schimba piatra)...si f bine am facut k le-am dat...a trecut o sapt si le-am sunat...mi-au zis k a ajuns si k pot sa merg dupa verigheta si dupa certificat...si cand ma duc surpriza...imi spune vanzatoarea k verigheta mea NU ARE DIAMANT, si cica nici nu poate sa-mi puna pt ca nu e suficient de groasa k sa-mi poate prinde piatra:))(ceea ce mi se pare absurd...dar ma rog...poate avea dreptate....) si mi-a dat banii inapoi....
M-am enervat super tare pe ei...si ma gandesc serios sa ma duc la protectia consumatorilor, k nu se poate asa ceva...am platit diamant si m-au pus alta piatra...
Va dati seama dc nu insistam cu certificatul de calitate(stiam k treb sa-mi dea...k si inelul de logodna e cu diamant si la ala am certificat de calitate)...ma puneau sa cumpar un zirconiu la pret de diamant....

Imi cer scuze de la modelatori k am scris si numele bijuteriei...dar am vrut sa atentionez miresicile care intentioneaza sa cumpere de acolo verighete cu diamant sa fie atente si sa ceara certificat de calitate pt piatra...

oaaau...nu mi vine sa cred ca ai patit asa ceva!!! si eu tot cu diamant am verigheta , dar nu au fost probleme, mi au dat certificatul de garantie in momentul in care am primit si verighetele...nasol! vezi daca ai pe cineva la protectia consum, sau macar in domeniu, sa vezi ce poti rezolva...

newcomer
18.07.2009, 16:56:43
fetelor, atasez o poza cu o rochita care mi a placut mult...voi ce ziceti? este de la salon Gabriela, din Tm...

me_kammy
19.07.2009, 20:51:14
Salutare , miresici .

Mi-am scos rochita la vanzare.

Pentru cele interesate , intrati pe http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2176338&posted=1#post2176338.

Uite , va atasez si eu niste poze de la nunta.

Pup.

raluruben
21.07.2009, 17:58:04

Imi pare atat de rau ca ai patit asa ceva. 1000 de euro e un pret foarte mare, eu zic sa nu o iei daca nu iti place, rochita trebuie sa fie ROCHITA, aia care iti place din prima si stii ca e a ta. Sau, daca ai dat deja un avans roaga-i sa faca modificari ca sa iti placa.
Si papucei fumosi unde ai gasit, ca eu deja sunt disperata, am vazut ceva frumos la Bienvenutti dar erau foarte scumpi.
Nu mai fii necajita ca rezolvi cumva problema rochitei, din fericire mai este ceva timp pana in septembrie. Privitor la inchiriatul din Szeged - gasesi la Rochii de mireasa de inchiriat ce am scris despre magazin asa cum zicea si newcomer, dar daca te mai pot ajuta si cu alte indicatii doar intreaba. :*

raluruben
21.07.2009, 18:01:31

:O Ce nesimtiti pot fi unii, daca nu stiai de certificat ramaneai si cu banii dati si cu o piatra falsa in verigheta. Bravo tie ca ai fost tare pe pozitie. =D> Merita sa mergi la Protectia Consumatorului si sa le spui ce ai patit.

newcomer
28.07.2009, 11:51:18
Salutare, fetelor!
nu mai ziceti nimic?? ati plecat in concedii?
ditE, cum a ramas cu verighetele? ai mai mers la OPC?
raluruben, se apropie ziua cea mare...
eu am reusit in sfarsit, dupa indelungi cautari, sa mi cumpar rochita...bine ca am scapat de grija asta...poze n am apucat sa fac, cand am probat o eram tare happy si "bulversata" in acelasi timp:D, si am uitat de poze; dar weekendul asta o duc acasa la mama si sigur va trebui sa o probez si acolo si sper sa fac...
mai spuneti ne si voi noutati...cum merg pregatirile? emotii...?

mihaela_cristi
28.07.2009, 14:43:06
buna miresici
am o problema ,nu imi gasesc pantofi de mireasa pe placul meu
am gasit ceva la fostul van butco de la podgoria da erau numa pe crem ,modelul care mi-a placut,:((.spuneti -mi unde mai gasezsc pantofi frumosi.aceea care miau placut erau cu pietricele pe toc si erau inchisi in fata si deschisi in spate,cu varf ascutit

brota
28.07.2009, 19:37:27
Da. Ma costa 450 euro foto-video. Iti trimit pe pm site-ul lor si nr de tel.
Buna sunt o miresica de 2010 si asi vrea si eu nr de tel si site-ul celor cu firma foto-video
merci mult

brota
28.07.2009, 20:56:45
Fetelor, sunt atat de fericita, am fost ieri la bijuterie sa vad cum au iesit verighetele de proba si sunt exact ca si cele din poza pe care le-am dat-o. Si vestea bomba e ca fata de 800 de euro cat cereau cei de pe site-ul unde le-am gasit au iesit 1100 ron$-) . Am dat comanda ferma si pe miercuri sunt gata. Va atasez poza cu ele
Vreau si eu site-ul celor la care ai comandat verighetele pentru ca imi plac foarte tare . Merci mult

brota
28.07.2009, 21:27:31
Fetelor nu reusesc sa atasez poze cu buchetele de la doamna cu care imi fac eu sunt superbe;)) si foarte ieftine, acuma mai am de cautat firma de deco(o sa sun cred de pe toate pliantele pe care le-am adunat de la targ sa vad cine imi face la pretul la care eu la-am alocat pt. deco).
VREAU SA IMI TRIMITI SI MIE DACA SE POATE NR DE TELEFON AL DOAMNEI CARE SE OCUPA DE FLORI CA AM MARE NEVOIE DE CINEVA CARE SA IMI FACA UN BUCHET FAIN LA BUGETUL PE CARE IL AM EU PTR FLORI.mERCI MULT

IngerViolet
31.07.2009, 01:51:30
fetelor, nu stiu dc ma puteti ajuta... am vazut eu acum vreo 2 saptamani pe-aici o poza cu o miresica cu o rochie de la agnes toma care era disponibila din septembrie sau cam asa.. acuma nu mai gasesc nici cum unde era scris, deja ma doare capul de la cat am cautat. tre sa fie pe-aici pe la judetul arad dar nu-l vad nici cum poate sunt si prea obosita...
rochia era dintr-o singura bucata, dar nu era tip sirena si sus avea un decolteu foarte mic.

newcomer
31.07.2009, 12:21:36
buna miresici

am o problema ,nu imi gasesc pantofi de mireasa pe placul meu
am gasit ceva la fostul van butco de la podgoria da erau numa pe crem ,modelul care mi-a placut,:((.spuneti -mi unde mai gasezsc pantofi frumosi.aceea care miau placut erau cu pietricele pe toc si erau inchisi in fata si deschisi in spate,cu varf ascutit
eu mi am gasit pantofi foarte frumosi (cel putin eu m am indragostit de ei) la Amely; atasez si niste poze.
de asemenea, daca nu gasesti in Arad, o solutie ar mai fi la Pantoful Galben in Kapa, in Timisoara; acolo au multe modele si sunt frumoase, au inclusiv sandalute...

cirene
01.08.2009, 00:35:49
buna fetelor

in fiecare sambata ma gandesc oare cine s-a mai casatorit? si de la care miresica vom afla cum a fost...?

raluruben cum e la dans? iti place?

poop you :*

brota
01.08.2009, 09:54:39
Salut fetelor!
Am fost sambata trecuta la o nunta si am vazut ca, toate cununiile s-au facut in "Sala 70"(este o sala mare si se intra in fata in cladirea Primariei) nu in sala obisnuita de cununii...
Mirii de sambata trecuta au avut norocul cu pregatirile pt alegerile europene si cica de aceea s-au cununat in sala aceea mare....
Stie cumva careva dintre voi cum as putea sa inchiriez si eu sala aceea mare?
Mi-a placut f mult cum arata(e mult mai frumoasa decat cealalta) si as vrea tare mult sa fac si eu acolo cununia civila:)...
Pls dc stiti ceva de posibilitatea inchirierii acestei sali ajutati-ma[-o<
buna editE dupa cum ai vazut si eu o sa am nunta tot la club 4u asa ca vreau sa stiu daca se poate cum a fost la tine,daca sunt cateva sfaturi pe care poti sa mi le dai in legatura cu aranjatul salii sau decoratiunii ti-asi multumi din suflet.multumesc anticipat

geany_m
01.08.2009, 14:59:21
[left]
eu mi am gasit pantofi foarte frumosi (cel putin eu m am indragostit de ei) la Amely; atasez si niste poze.
de asemenea, daca nu gasesti in Arad, o solutie ar mai fi la Pantoful Galben in Kapa, in Timisoara; acolo au multe modele si sunt frumoase, au inclusiv sandalute...
Sunt f. frumosi, sa-i porti cu placere! >:D<

raluruben
01.08.2009, 16:27:40
Vreau si eu site-ul celor la care ai comandat verighetele pentru ca imi plac foarte tare . Merci mult
Eu mi-am comandat verighetele la bijuteria Iosa de pe centru, dar am mers la ei cu o poza de pe site-ul www.coriolan.ro (http://www.coriolan.ro). Trebuie sa ai grija cum ii abordezi pe cei de la Iosa ca sunt distribuitori Coriolan.>:D<

raluruben
02.08.2009, 12:25:14
buna fetelor

in fiecare sambata ma gandesc oare cine s-a mai casatorit? si de la care miresica vom afla cum a fost...?

raluruben cum e la dans? iti place?

poop you :*
Am si uitat sa va povestesc cum e la dans. Ne-au invatat prima data varianta de vals "comercial" (spun ei) care e foarte usor si l-am prins in primele doua ore, iar in a patra ora am incercat valsul vienez care se potriveste perfect la melodia noastra. Vom exersa de acum doar cu cel vienez si sper sa il invatam la perfectie pana in 22. :-p Dar e mult de lucru ...

raluruben
02.08.2009, 12:27:39
[left]
Foarte fumosi, asa ceva vreau si eu, pentru ca nu imi plac cei cu varful ascutit si tocul cui de 10 cm. Cat ai dat pe ei?
Eu am vazut modele frumoase la Ziri dar erau in jur de 300 ron. :(

newcomer
03.08.2009, 00:08:52
Sunt f. frumosi, sa-i porti cu placere! >:D<

multumesc!!!>:D<>:D<>:D<

newcomer
03.08.2009, 00:15:37
Foarte fumosi, asa ceva vreau si eu, pentru ca nu imi plac cei cu varful ascutit si tocul cui de 10 cm. Cat ai dat pe ei?

Eu am vazut modele frumoase la Ziri dar erau in jur de 300 ron. :(
mersi! eu am dat pe ei 330 lei, insa am zis ca merita, pt ca sunt din piele lacuita si mai pot fi purtati si cu alte ocazii; decat sa dau 200 lei pe din aceia de saten si cu pietricele, am preferat sa dau un pic mai mult pe astia...
si in poza arata bine, insa in realitate sunt dementiali!!! toata lumea care i a vazut a ramas cu gura cascata...:D
ii vazusem eu mai demult, dar am mai cautat si prin alte parti in ideea de a gasi altii mai ieftini; dar tot la astia imi era gandul...:x

raluruben
03.08.2009, 14:16:28
[left]
mersi! eu am dat pe ei 330 lei, insa am zis ca merita, pt ca sunt din piele lacuita si mai pot fi purtati si cu alte ocazii; decat sa dau 200 lei pe din aceia de saten si cu pietricele, am preferat sa dau un pic mai mult pe astia...
si in poza arata bine, insa in realitate sunt dementiali!!! toata lumea care i a vazut a ramas cu gura cascata...:D
ii vazusem eu mai demult, dar am mai cautat si prin alte parti in ideea de a gasi altii mai ieftini; dar tot la astia imi era gandul...:x

Atunci nu am scapare, imi voi lua si eu de la Ziri. Am crezut ca voi gasi mai ieftini :(( . Si cei care mi-au placut mie mai puteau fi purtati si la alte ocazii. Asta este, lista de cheltuieli devine tot mai lunga ...

newcomer
04.08.2009, 00:10:24
Atunci nu am scapare, imi voi lua si eu de la Ziri. Am crezut ca voi gasi mai ieftini :(( . Si cei care mi-au placut mie mai puteau fi purtati si la alte ocazii. Asta este, lista de cheltuieli devine tot mai lunga ...
oooffff....stiu...adevarul e ca niciodata socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ; eu eram sigura ca nu ma voi incadra in suma pe care mi am propus o pt nunta; deocamdata m am scos macar cu rochia, care a fost chiar ok ca pret...
insa am depasit cu mult bugetul pe care mi l propusesem pt decorat sala; e drept si ca nu stiam care sunt preturile, si pe masura ce vezi decoratiuni atat de frumoase, ti le ai dori si tu...
si la muzica am depasit bugetul; initial am zis ca luam DJ, in cele din urma am luat formatie, care de e nspe ori mai scumpa...
sa vedem restul cheltuielilor cum vor fi...

raluruben
04.08.2009, 21:01:04
Fetelor, am gasit din intamplare un model foarte frumos care poate fi adaptat sa arate ca un place-card :D

newcomer
06.08.2009, 22:06:30
Fetelor, am gasit din intamplare un model foarte frumos care poate fi adaptat sa arate ca un place-card :D
eu pun place carduri pe fiecare masa, nu la fiecare invitat; adica, o sa fie de ceva de genul: Masa nr.1 si dedesubt ii scriu pe toti cei care stau la masa respectiva;
m am gandit ca este mai ok asa si pe urma se aranjeaza ei cum vor, ca poate nu le convine sa stea exact in ordinea in care i am pus eu...si mai scutesc si de la o cheltuiala in plus...:D

ditE
10.08.2009, 11:03:52
eu pun place carduri pe fiecare masa, nu la fiecare invitat; adica, o sa fie de ceva de genul: Masa nr.1 si dedesubt ii scriu pe toti cei care stau la masa respectiva;
m am gandit ca este mai ok asa si pe urma se aranjeaza ei cum vor, ca poate nu le convine sa stea exact in ordinea in care i am pus eu...si mai scutesc si de la o cheltuiala in plus...:D

si noi tot asa am avut la nunta, un singur place card pe o masa cu numele invitatilor care stateau la masa respectiva...si asa ne-a fost greu sa aranjam invitatii la mese #:-S, daca mai ziceam si ordinea in care stea ne lua si mai mult timp...si nici nu am mai incarcat masa cu zeci de place card-uri...

ditE
10.08.2009, 11:49:01
Salutare, fetelor!
nu mai ziceti nimic?? ati plecat in concedii?
ditE, cum a ramas cu verighetele? ai mai mers la OPC?
raluruben, se apropie ziua cea mare...
eu am reusit in sfarsit, dupa indelungi cautari, sa mi cumpar rochita...bine ca am scapat de grija asta...poze n am apucat sa fac, cand am probat o eram tare happy si "bulversata" in acelasi timp:D, si am uitat de poze; dar weekendul asta o duc acasa la mama si sigur va trebui sa o probez si acolo si sper sa fac...
mai spuneti ne si voi noutati...cum merg pregatirile? emotii...?

salut...
nu am mai fost la OPC, pentru ca am fost f ocupata cu pregatirile pt nunta si nu am mai avut timp...si oricum nu rezolvam nimic...pt ca nu am cunostinte la OPC deci nu cred k ma bagau in seama...si banii ce am dat pe piatra i-am primit inapoi, deci nu prea avea sens sa mai imi pierd vremea si cu asta...

ditE
10.08.2009, 12:49:06
buna editE dupa cum ai vazut si eu o sa am nunta tot la club 4u asa ca vreau sa stiu daca se poate cum a fost la tine,daca sunt cateva sfaturi pe care poti sa mi le dai in legatura cu aranjatul salii sau decoratiunii ti-asi multumi din suflet.multumesc anticipat
salut...
felicitari pt alegerea facuta...sala e f faina si spatioasa...toti invitatii au laudat-o...si mancarea a fost f f f buna=P~ si chelnerii f atenti, si se miscau repede..
in legatura cu decorarea salii ei lucreaza cu Versolis si tipa de acolo e super detreaba...noi am decorat sala pe ivory doar florile au fost mov si ne-a placut mult cum a aratat...parea mai luminoasa...
o sa-ti arat si poze cu sala aranjata, dar inca n-am primit pozele de la fotograf...
un sfat...dc vrei fantana de ciocolata iti recomand sa nu inchiriezi de la ei, pt ca ciocolata e f nashpa...are gust de finetti cu apa...noi am inchiriat-o din TM, dar am fost si acuma sambata la o nunta acolo si am gustat ciocolata de la ei si nici nu se putea compara cu a noastra...mie la inceput mi-a parut rau k nu am inchiriat-o de la ei, k era mai simplu...dar acuma ma bucur k nu am luat-o de la ei...
dc mai ai ceva intrebari sa-mi zici si incerc sa-ti raspund...;-)
pupici si spor la pregatiri

Sandra_Soleil
12.08.2009, 14:48:25
salut...
felicitari pt alegerea facuta...sala e f faina si spatioasa...toti invitatii au laudat-o...si mancarea a fost f f f buna=P~ si chelnerii f atenti, si se miscau repede..
in legatura cu decorarea salii ei lucreaza cu Versolis si tipa de acolo e super detreaba...noi am decorat sala pe ivory doar florile au fost mov si ne-a placut mult cum a aratat...parea mai luminoasa...
o sa-ti arat si poze cu sala aranjata, dar inca n-am primit pozele de la fotograf...
un sfat...dc vrei fantana de ciocolata iti recomand sa nu inchiriezi de la ei, pt ca ciocolata e f nashpa...are gust de finetti cu apa...noi am inchiriat-o din TM, dar am fost si acuma sambata la o nunta acolo si am gustat ciocolata de la ei si nici nu se putea compara cu a noastra...mie la inceput mi-a parut rau k nu am inchiriat-o de la ei, k era mai simplu...dar acuma ma bucur k nu am luat-o de la ei...
dc mai ai ceva intrebari sa-mi zici si incerc sa-ti raspund...;-)

Ceau ! si eu sunt in cautare de agentii de decoratiuni...ai lucrat cu versolis?? sunt buni?? m-ar interesa si un pret orientativ si ce a intrat in pret. mersi mult. te pup

ditE
13.08.2009, 10:00:10
Ceau ! si eu sunt in cautare de agentii de decoratiuni...ai lucrat cu versolis?? sunt buni?? m-ar interesa si un pret orientativ si ce a intrat in pret. mersi mult. te pup
ceau
am lucrat cu versolis pt k nu aveam de ales...adica ne-a fost impus de restaurant...dar au fost ok...excptand faptul k nu ne-a mai pus servete din brocard pe nici o masa(desi le-am zis k vreau) si nici fontite din organza pe scaunele muzicantilor si a celor de la foto-video(probab au uitat) sala a fost aranjata frumos...Iubi zicea k a fost mai bine fara servete, kera mai mult loc pe masa:))....dar Emi (tipa care se ocupa cu deco) e f draguta si nu m-am suparat pe ea, k nu cred k a facut-o cu intentie...probab k a uitat de ele...
Nu pot sa-ti zic un pret exact, pt ca la noi decorarea era inclusa in meniu, dar pot sa-ti zic k pe fontite din organza si fata de masa din brocard am platit 1,5 Euro/pers in plus(pt k era inclus fata de masa din satin si fontite tot din saten si mie nu mi-au placut)...
dc vrei iti trimit pm cu nr lu Emi sa vb cu ea...

te-am pupat:*

IngerViolet
16.08.2009, 12:14:56
Mie mi-a cerut 2.5 euro pe fata de masa din brocart si fundite din organza doar ca eu nu mai pun nimic pe scaune in afara de fundite. E destul de mult dar eu nu sunt genul care negociaza. Face ea si florile si tot. Informativ, buchetul costa 180 de ron. Eu nici nu am mai cautat in alta parte ca intr-un fel mi s-a impus si mie, acuma sper ca o sa iasa bine sa fiu multumita de banii astia..

bella_mirabela
16.08.2009, 16:57:37
ceau fetelor!
bine v-am gasit!
eu fac nunta anul viitor si as vrea sa va intreb daca stiti ceva de paradox?
ce ziceti de ei?
ce preturi au?

bella_mirabela
17.08.2009, 11:08:12
fete ce ati mai facut in weekend?
cum mai merg pregatirile de nunta?
mai lua-ti o pauza........:)>:D<

newcomer
17.08.2009, 15:51:56
ceau fetelor!
bine v-am gasit!
eu fac nunta anul viitor si as vrea sa va intreb daca stiti ceva de paradox?
ce ziceti de ei?
ce preturi au?
eu zic sa mai cauti; poti gasi in alta parte mai ok...si am o prietena care a facut cu ei tot, iar de filmare si foto n a fost multumita...

bella_mirabela
17.08.2009, 16:36:28
eu zic sa mai cauti; poti gasi in alta parte mai ok...si am o prietena care a facut cu ei tot, iar de filmare si foto n a fost multumita...
merci.am intrebat ca vom avea intalnire cu ei si sa vad ce ne spun.la filmat si fotograf oricum am vrut oe altcineva dar de decorat si invitatii nu stii nimic,cum le fac si daca sunt seriosi?

newcomer
17.08.2009, 23:40:15
merci.am intrebat ca vom avea intalnire cu ei si sa vad ce ne spun.la filmat si fotograf oricum am vrut oe altcineva dar de decorat si invitatii nu stii nimic,cum le fac si daca sunt seriosi?
si eu am fost si am vorbit cu ei, insa dupa cum ti am zis am gasit mai ok in alta parte; ma refer raport calitate-pret...
parerea mea este ca cel mai bine este sa discuti cu cat mai multe firme, doar asa poti sa ti faci o parere, si la final selectezi una din ele...noi, miresicile, te putem ajuta cu numere de telefon de la mai multe firme, dar decizia finala este a ta...
oricum, sa nu ramai la prima firma cu care discuti, ca sigur o sa ti se para ca alta oferta mai buna n o sa gasesti, ceea ce este gresit...
si mai ales, sa fii informata, sa nu te lasi pacalita, deoarece in general, cand este vb despre o nunta, cam toti incearca sa traga cat mai multi bani de pe tine...
aaa, si sa nu te feresti sa spui in fata ca ai mai fost si ai mai discutat si cu alte firme, sa stie ca nu esti usor de pacalit...:-p
sper ca ti am fost de ajutor, si daca mai ai si alte intrebari, te ajut cu placere...

ditE
18.08.2009, 09:35:10
pt ca v-am promis in sfarsit am pus si eu pe picasa niste poze de la nunta noastra...sunt facute de un coleg al sotului care e pasionat de fotografii...
http://picasaweb.google.ro/EditClau/25072009PozeDeLaCoco#
pozele de la fotograf o sa le primim abia in septembrie:(...abia astept sa vad cum au iesit si alea...

bertamonica
18.08.2009, 10:01:50
Buna fetelor!

Vad ca la majoritatea pregatirile sunt in toi :)
Eu am ajuns la momentul la care imi caut foto-video si desi am citit cateva post-uri de pe forum, nu m-am lamurit care sunt preturile "normale" si ce includ pachetele aferente. Daca are cumva vre-una din voi si o lista cu furnizorii din arad voi ramane vesnic recunoscatoare...eu sunt in bucuresti acum si nu prea cunosc ofertantii din arad:"> orice mana de ajutor e bine-venita:) Multumesc mult>:D<

ditE
18.08.2009, 11:22:58
Buna fetelor!

Vad ca la majoritatea pregatirile sunt in toi :)
Eu am ajuns la momentul la care imi caut foto-video si desi am citit cateva post-uri de pe forum, nu m-am lamurit care sunt preturile "normale" si ce includ pachetele aferente. Daca are cumva vre-una din voi si o lista cu furnizorii din arad voi ramane vesnic recunoscatoare...eu sunt in bucuresti acum si nu prea cunosc ofertantii din arad:"> orice mana de ajutor e bine-venita:) Multumesc mult>:D<

ceau,
noi am colaborat cu Ankh Media...4100 Ron a costat pachetul de foto-video...si contine 500 de poze artistice prelucrate(am ales pachetul artistic pt ca ne plac mai mult instantaneele), un album cu 50 de poze 15/21 , un dvd cu coperta de piele cu toate pozele, inca un dvd cu pozele cu invitatii(inafara de alea 500 artistice), si 3 ore filmat pe 2 dvd-uri...nu stiu sa-ti zic dc is ok sau nu, pt ca inca nu am primit pozele...abia in septembrie o sa le primim...sper sa fim multumiti de ei...
Noi am dat destul de multi bani pe foto-video, dar am zis k doar cu pozele ramanem dupa nunta...dar gasesti de la 500 ron in sus...deppinde cat vrei sa investesti in poze...
eu iti recomand sa astepti pana la anul, si sa mergi la targurile de nunti, pt k la targuri tot timpul sunt oferte mai bune...

si o lista cu firmele de foto-video din Arad:
* AlexHomeStudio
* Ankh Media
* Art revelation
* B&B Helios
* C&C foto
* Diagonal Studio
* Enigma
* FotoVideoFocus
* HDV Studio
* PynkStyle
* ServXpert
* VideoSmile
* XPOSURE
* Zoom Production

spor la cautari:*

bertamonica
18.08.2009, 13:47:16
ceau,
noi am colaborat cu Ankh Media...4100 Ron a costat pachetul de foto-video...si contine 500 de poze artistice prelucrate(am ales pachetul artistic pt ca ne plac mai mult instantaneele), un album cu 50 de poze 15/21 , un dvd cu coperta de piele cu toate pozele, inca un dvd cu pozele cu invitatii(inafara de alea 500 artistice), si 3 ore filmat pe 2 dvd-uri...nu stiu sa-ti zic dc is ok sau nu, pt ca inca nu am primit pozele...abia in septembrie o sa le primim...sper sa fim multumiti de ei...
Noi am dat destul de multi bani pe foto-video, dar am zis k doar cu pozele ramanem dupa nunta...dar gasesti de la 500 ron in sus...deppinde cat vrei sa investesti in poze...
eu iti recomand sa astepti pana la anul, si sa mergi la targurile de nunti, pt k la targuri tot timpul sunt oferte mai bune...

* AlexHomeStudio
* Ankh Media
* Art revelation
* B&B Helios
* C&C foto
* Diagonal Studio
* Enigma
* FotoVideoFocus
* HDV Studio
* PynkStyle
* ServXpert
* VideoSmile
* XPOSURE
* Zoom Production

Merci mult, mult de tot :) >:D<

bella_mirabela
18.08.2009, 14:40:33
si eu am fost si am vorbit cu ei, insa dupa cum ti am zis am gasit mai ok in alta parte; ma refer raport calitate-pret...
parerea mea este ca cel mai bine este sa discuti cu cat mai multe firme, doar asa poti sa ti faci o parere, si la final selectezi una din ele...noi, miresicile, te putem ajuta cu numere de telefon de la mai multe firme, dar decizia finala este a ta...
oricum, sa nu ramai la prima firma cu care discuti, ca sigur o sa ti se para ca alta oferta mai buna n o sa gasesti, ceea ce este gresit...
si mai ales, sa fii informata, sa nu te lasi pacalita, deoarece in general, cand este vb despre o nunta, cam toti incearca sa traga cat mai multi bani de pe tine...
aaa, si sa nu te feresti sa spui in fata ca ai mai fost si ai mai discutat si cu alte firme, sa stie ca nu esti usor de pacalit...:-p
sper ca ti am fost de ajutor, si daca mai ai si alte intrebari, te ajut cu placere...
te rog adca poti sa mai imi dai niste telefoane de la firme deoarece tot ma uit pe net dar nu am gasit decat cum se numesc si doar vreo patru sunt puse pe net.
iti multumesc.>:D<

DelyaIoana
19.08.2009, 13:18:29
Buna ziua tuturor! Numele meu este Delia si cum probabil ati vazut, eu am trait deja marele eveniment in 2007. Ghinionul meu a fost sa nu stiu atunci de ,,miresici”. In schimb, viitoarea mea fina este mai norocoasa. De aceea ne-am logat aici si speram sa primim „o mana de ajutor” de la voi, miresicilor. Noi suntem in cautare de detoate:D si s-ar dori ca evenimentul sa aiba loc prin lunile octombrie-noiembrie 2010. Ce ne-ati putea recomanda petru alegerea locatiei? :)

bella_mirabela
19.08.2009, 17:09:39
Buna ziua tuturor! Numele meu este Delia si cum probabil ati vazut, eu am trait deja marele eveniment in 2007. Ghinionul meu a fost sa nu stiu atunci de ,,miresici”. In schimb, viitoarea mea fina este mai norocoasa. De aceea ne-am logat aici si speram sa primim „o mana de ajutor” de la voi, miresicilor. Noi suntem in cautare de detoate:D si s-ar dori ca evenimentul sa aiba loc prin lunile octombrie-noiembrie 2010. Ce ne-ati putea recomanda petru alegerea locatiei? :)
si eu doar acum incep sa umblu.daca stiu vreun raspuns la ceva ce cauti te ajut cu mare placere.:)

Sandra_Soleil
22.08.2009, 08:15:21
Mie mi-a cerut 2.5 euro pe fata de masa din brocart si fundite din organza doar ca eu nu mai pun nimic pe scaune in afara de fundite. E destul de mult dar eu nu sunt genul care negociaza. Face ea si florile si tot. Informativ, buchetul costa 180 de ron. Eu nici nu am mai cautat in alta parte ca intr-un fel mi s-a impus si mie, acuma sper ca o sa iasa bine sa fiu multumita de banii astia..

Da...din cate stiu eu Emilia are exclusivitate in multe restaurante din arad, iar cei care detin joie de vivre sunt finii ei. Oricum ar trebui sa mai vorbesti cu ea in privinta pretului...sunt banii tai in fond...si de ce va fi sustinut buchetul de pe masa...vaza sau sfesnic cu lumanari?? sunt incluse in pret? te-am pupat

Sandra_Soleil
22.08.2009, 08:18:49
pt ca v-am promis in sfarsit am pus si eu pe picasa niste poze de la nunta noastra...sunt facute de un coleg al sotului care e pasionat de fotografii...
pozele de la fotograf o sa le primim abia in septembrie:(...abia astept sa vad cum au iesit si alea...

Draga mea...felicitari...tortul a fost superb iar mesele...wow..cu cine ai decorat?? si cat te-a costat pt cate persoane ai avut? pupici

IngerViolet
22.08.2009, 13:41:08
Da...din cate stiu eu Emilia are exclusivitate in multe restaurante din arad, iar cei care detin joie de vivre sunt finii ei. Oricum ar trebui sa mai vorbesti cu ea in privinta pretului...sunt banii tai in fond...si de ce va fi sustinut buchetul de pe masa...vaza sau sfesnic cu lumanari?? sunt incluse in pret? te-am pupat

M-am uitat pe aici, si totusi nu e asa scump in comparatie cu altele, nu am hotarat inca, cum o sa fie aranjat tot, speram sa ma intrebe mai multe atunci, in apropierea nuntii, cred ca mai bine s-ar potrivi locatiei sfesnice, oricum ceva inalt si sa ocupe cat mai putin loc pe masa.
SI florile nu sunt incluse in pret, mi-a zis ca e undeva la 50 de ron un buchetel,

bella_mirabela
22.08.2009, 16:05:56
fetelor voi sala ati gasit-o?
ce fain!!!!!!!!!!!!!
si eu abia astept sa gasesc sala si sa ma ocup de restul.
daca mai stiti ceva de preturi la restaurante va rog sa imi spune-ti.>:D< :)

DelyaIoana
23.08.2009, 09:42:16
si eu doar acum incep sa umblu.daca stiu vreun raspuns la ceva ce cauti te ajut cu mare placere.:)
Multumesc mult! Si eu va spun tot ce aflu.

ditE
24.08.2009, 10:27:34
Draga mea...felicitari...tortul a fost superb iar mesele...wow..cu cine ai decorat?? si cat te-a costat pt cate persoane ai avut? pupici

Mi-a decorat sala Emilia de la Versolis...dar la mine decorarea salii(adica fetele de masa din satin si husele+funditele de pe scaune tot din satin) erau incluse in pretul meniului(si nu stiu cat costa)...doar k mie nu mi-a placut materialul, si am ales fata de masa din brocard,servet tot din brocard(pe care au uitat sa-mi mai puna pe mesehttp://mail.yimg.com/a/i/mesg/tsmileys2/12.gif ) iar funditele din organza, si pt asta am mai platit in plus 1,5 euro/pers(eu am avut 255 de pers si am platit in plus 450 euro din care 70 euro a fost perdeaua de lumini de la masa prezidiu)...nu a fost ieftin, dar ne-a placut cum a iesit...

adri_anne
25.08.2009, 16:42:49
ceau,

* AlexHomeStudio
* Ankh Media
* Art revelation
* B&B Helios
* C&C foto
* Diagonal Studio
* Enigma
* FotoVideoFocus
* HDV Studio
* PynkStyle
* ServXpert
* VideoSmile
* XPOSURE
* Zoom Production

DitE, spune-mi, te rog, daca fotograful te-a insotit pe parcursul pregatirilor, adica atunci cand ai mers la machiaj...la coafat?Mi se pare f buna oferta, avand in vedere ca ai si poze, atat de multe, si filmat.
Multumesc.

ditE
25.08.2009, 20:28:18
DitE, spune-mi, te rog, daca fotograful te-a insotit pe parcursul pregatirilor, adica atunci cand ai mers la machiaj...la coafat?Mi se pare f buna oferta, avand in vedere ca ai si poze, atat de multe, si filmat.
Multumesc.

Fotograful vine la ce ora vrei tu...eu nu l-am mai chemat si la coafor...k am zis k n-are rost sa stea saracu' cu mine 4 ore(atat am stat la coafor si cosmetica) si a venit direct acasa...dar dc vroiam venea si la salon...
Si eu am zis k e buna oferta...dar toate prietenele m-au criticat k am dat o caruta de bani pe poze(3 dintre ele au avut nunta anul trecut si au dat cam 1500 ron pe foto-video)...sper sa fiu multumita de re zultat...deja am emotii:-SS si nu prea mai am rabdare...sper sa primesc pozele si filmuletul cat mai repede...k deja a trecut o luna de la nunta(chiar azi avem o luna de cand ne-am casatorit\:D/)

te-am pupat si spor la pregatiri

newcomer
25.08.2009, 23:21:52
felicitari si casa de piatra!!! ai fost cat se poate de frumoasa!
eu zic sa nu ti para rau ca ai dat multi bani pe poze, pt ca alaturi de verighete sunt singurele care va mai raman dupa nunta...
vreau sa te intreb unde te ai machiat si cat a costat...
pupici!

newcomer
25.08.2009, 23:39:46
fetelor, va zic si eu ce oferta am ales pt decorarea salii...asadar, am 250 de persoane si ma costa 44oo lei (1000 euro) si am primit urmatoarele:

fuste de masa din brocart auriu cu panglica din organza alba pe mijloc
huse scaun aurii si funda din organza alba, cu o floare
sfesnice de lumanari cu 3 brate si care au mijloc loc pt aranjamentul floral
2 sfesnice mari, care vor sta de o parte si de alta a prezidiului
prezidiul aranjat cu fusta pt masa, huse de scaune, sfesnice de lumanari si perdea de lumini
arcada la intrare si stalpisori imbracati in saten si cu aranjamente florale pe ei
masa separata pt bauturi, decorata cu fructe, cosulete etc
casuta de dar
perna verghete
masa cu sampanie la intrare
masa tort
toate aranjamentele florale de la sala (exceptand buchetul miresei si lumanarile nasilor)
cort din voal-tavan din acelas fals, ca in salile de baluri; asta m a incantat foooarte mult, pt ca arata incredibil de bine si imi acopera tavanul salii care nu prea mi a placut cum arata...asta e optional, pt cine nu doreste, se mai scade din pret...
va atasez o poza ca sa vedeti cum arata respectivul tavan; asta e de la o alta nunta si nu e cu sala mea, insa orientativ...
mie mi s a parut oferta foarte buna, mai ales ca am cautat de mi au sarit capacele...

newcomer
25.08.2009, 23:41:20
n am reusit sa atasez poza...mai incerc o data...

newcomer
25.08.2009, 23:43:27
raluruben, Casa de piatra si asteptam poze!

ditE
26.08.2009, 09:40:01
felicitari si casa de piatra!!! ai fost cat se poate de frumoasa!
eu zic sa nu ti para rau ca ai dat multi bani pe poze, pt ca alaturi de verighete sunt singurele care va mai raman dupa nunta...
vreau sa te intreb unde te ai machiat si cat a costat...
pupici!
Multumesc:">
Nu-mi pare rau pt banii dati pt poze, k asa cum ai zis si tu doar cu ele raman dupa nunta(ma rog...alaturi de sotior si de verighete:)))
M-am machiat la salonul Super Lady la Timea. Pe mine nu m-a costat nimik, k Timea e verisoara cu mine si a fost cadou de nunta;-), si am fost super multumita de rezultat:D(desi aveam un pic de emotii, k nu m-am machiat niciodata la ea inainte de nunta).
P.S. Dc vrei pot s-o intreb cat costa un machiaj de mireasa...

te pup si spor la pregatiri:*

ditE
26.08.2009, 09:59:03
fetelor, va zic si eu ce oferta am ales pt decorarea salii...asadar, am 250 de persoane si ma costa 44oo lei (1000 euro) si am primit urmatoarele:

prezidiul aranjat cu fusta pt masa, huse de scaune, sfesnice de lumanari si perdea de lumini
arcada la intrare si stalpisori imbracati in saten si cu aranjamente florale pe ei
casuta de dar
perna verghete
masa tort
toate aranjamentele florale de la sala (exceptand buchetul miresei si lumanarile nasilor)
cort din voal-tavan din acelas fals, ca in salile de baluri; asta m a incantat foooarte mult, pt ca arata incredibil de bine si imi acopera tavanul salii care nu prea mi a placut cum arata...asta e optional, pt cine nu doreste, se mai scade din pret...
va atasez o poza ca sa vedeti cum arata respectivul tavan; asta e de la o alta nunta si nu e cu sala mea, insa orientativ...
mie mi s a parut oferta foarte buna, mai ales ca am cautat de mi au sarit capacele...

felicitari...e super buna oferta...
eu am dat mult mai mult pt deco si tot pt 250 de pers...dar ce sa fac?...dc mi s-a impus firma de deco...:(, dar bine macar k am fost multumita de ce a iesit:)

adri_anne
26.08.2009, 11:52:37
Fotograful vine la ce ora vrei tu...eu nu l-am mai chemat si la coafor...k am zis k n-are rost sa stea saracu' cu mine 4 ore(atat am stat la coafor si cosmetica) si a venit direct acasa...dar dc vroiam venea si la salon...
Si eu am zis k e buna oferta...dar toate prietenele m-au criticat k am dat o caruta de bani pe poze(3 dintre ele au avut nunta anul trecut si au dat cam 1500 ron pe foto-video)...sper sa fiu multumita de re zultat...deja am emotii:-SS si nu prea mai am rabdare...sper sa primesc pozele si filmuletul cat mai repede...k deja a trecut o luna de la nunta(chiar azi avem o luna de cand ne-am casatorit\:D/)

te-am pupat si spor la pregatiri

Eu sunt sigura ca au facut o treaba buna, adica, din ce am vazut pe site-ul lor se pricep f bine la ceea ce fac. Si chiar nu mi se pare mult pt o asa treaba. Pt ca cei care fac foto-video cu 1500 ron fac poze normale, nu artistice. Eu initial m-am gandit la o alta firma pt foto, care lucreaza parca putin mai bine decat cei de la Ankh, dar au in pachetul de 1000 euro decat 300 poze si asigura decat foto, nu si video...dar pana la urma cred ca tot pe Ankh merg si eu. Casa de piatra si astept sa vad cateva poze facute de ei, cand le primesti:)

Pupici

adri_anne
26.08.2009, 12:08:01

casuta de dar
perna verghete
masa tort

E super oferta!!! Si eu o sa am tot in jur de 250 de invitati. Daca te rog, trimite-mi si mie pe pm denumirea firmei cu care ai decorat, eventual un nr de tel... Multumesc mult.
Te pup si iti urez mult noroc, casa de piatra si multa fericire si iubire.:*

ditE
26.08.2009, 12:11:54
Eu sunt sigura ca au facut o treaba buna, adica, din ce am vazut pe site-ul lor se pricep f bine la ceea ce fac. Si chiar nu mi se pare mult pt o asa treaba. Pt ca cei care fac foto-video cu 1500 ron fac poze normale, nu artistice. Eu initial m-am gandit la o alta firma pt foto, care lucreaza parca putin mai bine decat cei de la Ankh, dar au in pachetul de 1000 euro decat 300 poze si asigura decat foto, nu si video...dar pana la urma cred ca tot pe Ankh merg si eu. Casa de piatra si astept sa vad cateva poze facute de ei, cand le primesti:)

Pupici

Stiu si eu k lucreaza foarte bine, k de aia le-am ales pe ei:D...si mi-au placut mult pozele facute de ei la alte nunti, dar vreau sa vad odarta pozele de la nunta noastra...sunt f nerabdatoare...mi-au zis k la inceputul lu' septembrie o sa le primim, k au f mult de lucru...sper sa nu intarzie mult...
o sa va arat si voua pozele, imediat dupa ce le-am primit...abia astept:)
Sa stii k initial si noi ne-am gandit la o alta firma din Arad(cred k firma la care te-ai gandit si tu;-))...dar pachetul continea doar 300 de poze si costa 1000 euro fara filmat (noi o sa primim 500 poze prelucrate toate + pozele cu invitatii)

adri_anne
26.08.2009, 12:17:18
Stiu si eu k lucreaza foarte bine, k de aia le-am ales pe ei:D...si mi-au placut mult pozele facute de ei la alte nunti, dar vreau sa vad odarta pozele de la nunta noastra...sunt f nerabdatoare...mi-au zis k la inceputul lu' septembrie o sa le primim, k au f mult de lucru...sper sa nu intarzie mult...
o sa va arat si voua pozele, imediat dupa ce le-am primit...abia astept:)
Sa stii k initial si noi ne-am gandit la o alta firma din Arad(cred k firma la care te-ai gandit si tu;-))...dar pachetul continea doar 300 de poze si costa 1000 euro fara filmat (noi o sa primim 500 poze prelucrate toate + pozele cu invitatii)

Si eu cred ca vorbim de aceeasi "cealalta" firma. Ma tot gandesc sa fac, totusi, cu ei decat setul acela pe care ei il numesc poze de logodna, pe care le fac cu 1 luna inainte de nunta, ca Ankh nu cred ca fac asa ceva.... alea sunt 250 euro.

ditE
26.08.2009, 12:36:31
Si eu cred ca vorbim de aceeasi "cealalta" firma. Ma tot gandesc sa fac, totusi, cu ei decat setul acela pe care ei il numesc poze de logodna, pe care le fac cu 1 luna inainte de nunta, ca Ankh nu cred ca fac asa ceva.... alea sunt 250 euro.
da vb de aceeasi firma:)
sa stii k se merita sa faci cu ei macar pachetul de logodna, k stiu ei in niste locatii f faine...
si Ankh are si pachet de logodna...dar nu stiu nici cat costa, si nu am vazut nici poze din acel pachet...k n-am fost interesata...
Am uitat sa-ti zic k la Ankh am avut un discount de 900 Ron, pt ca am platit in avans 50% din pretul pachetului- care initial era 5000 Ron (dar s-a meritat, mai ales k noi in mai am semnat contractul cu ei)...

adri_anne
26.08.2009, 12:44:46
da vb de aceeasi firma:)
sa stii k se merita sa faci cu ei macar pachetul de logodna, k stiu ei in niste locatii f faine...
si Ankh are si pachet de logodna...dar nu stiu nici cat costa, si nu am vazut nici poze din acel pachet...k n-am fost interesata...
Am uitat sa-ti zic k la Ankh am avut un discount de 900 Ron, pt ca am platit in avans 50% din pretul pachetului- care initial era 5000 Ron (dar s-a meritat, mai ales k noi in mai am semnat contractul cu ei)...

Ahaaa...pai in cazul acesta o sa trec pe la ei...sa vad poze din pachetul de logodna, sa vad cat costa...si...eventual sa fac si eu contractul, sa dau avans...poate primesc si eu discount...ca 900 lei e ceva. Doamne, ce bine ca exista miresici.ro :) Ce bine e sa primesti sfaturi de la cineva care a trecut deja prin etapele unei nunti.

iti multumesc, pup.

ditE
26.08.2009, 14:35:29
Ahaaa...pai in cazul acesta o sa trec pe la ei...sa vad poze din pachetul de logodna, sa vad cat costa...si...eventual sa fac si eu contractul, sa dau avans...poate primesc si eu discount...ca 900 lei e ceva. Doamne, ce bine ca exista miresici.ro :) Ce bine e sa primesti sfaturi de la cineva care a trecut deja prin etapele unei nunti.

iti multumesc, pup.

ma bucur k ti-au fost de folos informatiile mele... :)
sigur o sa primesti si tu discount dc dai un avans mai mare...\:D/
te-am pupat

bertamonica
27.08.2009, 09:43:47

casuta de dar
perna verghete
masa tort

BUna! Da-mi te rog si mie datele lor pe privat ca suna foarte bine ce spui!
Merci si pupici!

AndreeaEugen
27.08.2009, 10:46:59

casuta de dar
perna verghete
masa tort

Buna,imi trimiti si mie pe pm te rog numele firmei si un nr de tel?

Sandra_Soleil
28.08.2009, 05:51:11

casuta de dar
perna verghete
masa tort

Imi dai si mie te rog numarul si numele firmei...pretul e chiar bun, fata de alte firme si daca spui ca sunt si seriosi...ce bine ca exista miresici!!!:D

te pup

adri_anne
28.08.2009, 15:34:03
Buna fetelor,

ce mai ziceti, cum stati cu pregatirile? eu, pe de o parte, ma gandesc ca mai am timp, dar pe de alta parte deja am inceput sa ma stresez si sa stresez pe toata lumea in jurul meu.:D Deja nu ma mai suporta si cand incep eu cu discutiile de nunta, toata lumea o ia la sanatoasa...Faza e ca vreau sa le pregatesc din timp sa iasa toate bine. Sa va zic ce idei am pana acum: aranjamentele as vrea sa le fac cu firma Caprice (am vazut intr-o poza un aranjament minunat facut de ei in culorile care le vreau eu) tortul tot la Caprice, pozele...cred ca o sa le fac cu xposure (am vazut poze facute de ei pe site si sunt dementiale; pretul e cam maricel dar fac o treaba de calitate si, cum ziceu mai multe fete, pozele raman), buchetul, lumanarile si alte aranjamente florale vreau sa le fac la d-na Angi din ar nou, recent ca a fost la o nunta unde au fost 2 baieti care faceau cocktail-uri f f bune, cu si fara alcool, si cica au avut f mare trecere. Nu stiu sa va zic preturi dar cum aflu va impartasesc. Spor la pregatiri tuturor. Casa de piatra celor mai recente miresici. Va pupacesc. Mai astept sugestii, idei....

ditE
28.08.2009, 16:44:54
Buna fetelor,

ce mai ziceti, cum stati cu pregatirile? eu, pe de o parte, ma gandesc ca mai am timp, dar pe de alta parte deja am inceput sa ma stresez si sa stresez pe toata lumea in jurul meu.:D Deja nu ma mai suporta si cand incep eu cu discutiile de nunta, toata lumea o ia la sanatoasa...Faza e ca vreau sa le pregatesc din timp sa iasa toate bine. Sa va zic ce idei am pana acum: aranjamentele as vrea sa le fac cu firma Caprice (am vazut intr-o poza un aranjament minunat facut de ei in culorile care le vreau eu) tortul tot la Caprice, pozele...cred ca o sa le fac cu xposure (am vazut poze facute de ei pe site si sunt dementiale; pretul e cam maricel dar fac o treaba de calitate si, cum ziceu mai multe fete, pozele raman), buchetul, lumanarile si alte aranjamente florale vreau sa le fac la d-na Angi din ar nou, recent ca a fost la o nunta unde au fost 2 baieti care faceau cocktail-uri f f bune, cu si fara alcool, si cica au avut f mare trecere. Nu stiu sa va zic preturi dar cum aflu va impartasesc. Spor la pregatiri tuturor. Casa de piatra celor mai recente miresici. Va pupacesc. Mai astept sugestii, idei....

Eu zic k ai ales ce e mai bun pana acuma(cei drept si pe cei mai scumpi...dar odata esti mireasa :))
Tortul si eu tot de la Caprice l-am avut, si a fost suuuuper bun, inca si acuma imi zice lumea k n-au mancat asa tort bun la nicio nunta...-deci f buna alegere...;-)
Pozele ti-am zis k si eu eram in dilema intre Ankh si Xposure, pt ca is f buni amandoi - iara alegere f buna=D>
Buchetul tot d-na Angi mi l-a facut, pt ca am primit cadou la rochia de mireasa, si mi-a placut enorm de mult...face niste buchete superbe, si aranjamente la fel...-f buna alegere =D>
e f buna ideea cu cocktail-uri...sigur o sa aiba mare succes, mai ales la femei...:)
Dc vrei fantana de cioco la nunta pot sa-ti recomand o firma din TM(eu de la ei am inchiriat fantana...care a avut mare succes...pt ca era f buna ciocolata;-)(ei lucreaza cu ciocolata belgiana -eu am ales ciocolata alba=P~).Un sfat...dc vrei fantana de ciocolata, neaparat sa ceri inainte ciocolata pt degustare...eu am fost la 2 nunti dupa nunta mea...si ciocolata era f nashpa(parca mancam finetti amestecat cu apa- era f subtire si nici nu curgea frumos)...
Eu rochia, voalul si pantofii mi-le-am luat de la Sposa Toscana, din ar nou, au f multe modele, si sunt superbe rochitele lor si nici nu sunt exagerat de scumpe si in plus primesti cadou si buchetul de mireasa, pe care ti-l face cum vrei tu si din ce flori vrei tu...

In concluzie...esti pe drumul cel bun ca sa ai o nunta de vis;-)

Te-am pupat, si nu te stresa, k mai ai f mult timp pana la nunta...

ditE
28.08.2009, 16:45:36
ceau....am o veste buna...nunta mea a avut loc si a iesit totul superb...am facut cu dan design....e o echipa de minune cu care te intelegi super...aumulte ideii exceptionale...spor la teaba, fetelor

Felicitari, si CASA DE PIATRA!!!!<:-P

Sandra_Soleil
29.08.2009, 00:45:16
Eu zic k ai ales ce e mai bun pana acuma(cei drept si pe cei mai scumpi...dar odata esti mireasa :))
Tortul si eu tot de la Caprice l-am avut, si a fost suuuuper bun, inca si acuma imi zice lumea k n-au mancat asa tort bun la nicio nunta...-deci f buna alegere...;-)
Pozele ti-am zis k si eu eram in dilema intre Ankh si Xposure, pt ca is f buni amandoi - iara alegere f buna=D>
Buchetul tot d-na Angi mi l-a facut, pt ca am primit cadou la rochia de mireasa, si mi-a placut enorm de mult...face niste buchete superbe, si aranjamente la fel...-f buna alegere =D>
e f buna ideea cu cocktail-uri...sigur o sa aiba mare succes, mai ales la femei...:)
Dc vrei fantana de cioco la nunta pot sa-ti recomand o firma din TM(eu de la ei am inchiriat fantana...care a avut mare succes...pt ca era f buna ciocolata;-)(ei lucreaza cu ciocolata belgiana -eu am ales ciocolata alba=P~).Un sfat...dc vrei fantana de ciocolata, neaparat sa ceri inainte ciocolata pt degustare...eu am fost la 2 nunti dupa nunta mea...si ciocolata era f nashpa(parca mancam finetti amestecat cu apa- era f subtire si nici nu curgea frumos)...
Eu rochia, voalul si pantofii mi-le-am luat de la Sposa Toscana, din ar nou, au f multe modele, si sunt superbe rochitele lor si nici nu sunt exagerat de scumpe si in plus primesti cadou si buchetul de mireasa, pe care ti-l face cum vrei tu si din ce flori vrei tu...

Miresici care ati vorbit deja cu cei de la ankh media...pretul de 50mil sau 41mil cu reducere este doar pt foto sau intra si video- filmarea propriu zisa a nuntii?? Mie mi se par foarte buni...fac niste poze dementiale si nu scapa niciun detaliu!

Va pup>:D<

adri_anne
29.08.2009, 10:54:18

Multumesc de sfaturi si incurajari>:D< . Mai e timp, dar dumnezeu stie ca nu ma pot abtine si tot acolo ma gandesc, ba la una ba la alta.:-p La capitolul fantana de ciocolata sunt norocoasa, in sensul ca sunt incluse in meniul de la restaurantul unde fac nunta, una cu cioco alba, una cu cioco neagra...o sa merg la degustat doar inainte:D Nu stiu excat unde se afla Sposa Toscana, poate poti sa imi scrii, aici , daca se poate sau pe pm. In privinta buchetului, m-am gandit sa fie din cale albe cu pamblica mov/violet...asa ca tortul si ma gandeam si sala sa o fac tot alb-mov/violet. Tortul tau ce umplutura a avut? Ma gandeam sa il fac cu zmeura.Oh, god...saracul sotul meu a zis ca pana la nunta se muta la prieteni...:D

Pupici.

raluruben
29.08.2009, 12:39:31
raluruben, Casa de piatra si asteptam poze!
Multumesc, esti o scumpa ca ti-ai amintit de mine :*

raluruben
29.08.2009, 12:53:43
Fetelor, a trecut si marele eveniment si suntem foarte multumiti. Cei de la Coandi au fost la inaltime sala a fost decorata foarte fumos, muzica a fost buna si s-a dansat pe rupte, singura patanie a fost cu florile, dar numai noi am stiut de ea (chiar daca mi s-a ridicat tensiunea cand am vazut). Parjiturile extram de bune, toata lumea ne-a intrebat unde le-am facut. Puteti intra pe http://picasaweb.google.ro/rubenbalmus/Prelucrari# am "furat" de pe hardul fotografului varianta cruda a pozelor, ca varianta finala a spus ca va fi gata doar pe cand ne vom intoarce din luna de miere.
Cateva mai elocvente le atasez mai jos:
>:D<

adri_anne
29.08.2009, 14:27:24
Fetelor, a trecut si marele eveniment si suntem foarte multumiti. Cei de la Coandi au fost la inaltime sala a fost decorata foarte fumos, muzica a fost buna si s-a dansat pe rupte, singura patanie a fost cu florile, dar numai noi am stiut de ea (chiar daca mi s-a ridicat tensiunea cand am vazut). Parjiturile extram de bune, toata lumea ne-a intrebat unde le-am facut. Puteti intra pe http://picasaweb.google.ro/rubenbalmus/Prelucrari# am "furat" de pe hardul fotografului varianta cruda a pozelor, ca varianta finala a spus ca va fi gata doar pe cand ne vom intoarce din luna de miere.

Oauuuu, ce draguttt!!!
Asa m-am emotionat cand v-am vazut!!! Parca sunt din ce in ce mai nerabdatoare sa ajung si eu ziua nuntii. Ati fost frumosi si voi si sala si tortul...Casa de piatra si tot ce va doriti, sa fiti fericiti!!!
Si distractie placuta in luna de miere!!!

Pupici

adri_anne
29.08.2009, 14:32:46
Miresici care ati vorbit deja cu cei de la ankh media...pretul de 50mil sau 41mil cu reducere este doar pt foto sau intra si video- filmarea propriu zisa a nuntii?? Mie mi se par foarte buni...fac niste poze dementiale si nu scapa niciun detaliu!

Buna, eu le-am trimis un mail si mi-au zis ca fac o restructurare de preturi si ca din 15 sept sa sun sa vad noile preturi. Din cate scria ditE, care a colaborat cu ei, pretul initial era 5000 ron, pachet foto-video, iar daca plateai un avans de 50% iti faceau o reducere de 900 ron, deci ajungeai la 4100 foto-video.

Pusi>:D<

newcomer
29.08.2009, 23:52:04
iti urez Casa de piatra si sa fiti fericiti!!! ma bucur ca totul a iesit bine, mi a placut tare mult rochita, este dementiala si ti a pus in valoare corpul, talia...si sala a aratat foarte bine; poza cu tortul este cam micuta, dar cred ca mai incolo ne arati tu si mai mare...abia astept sa vad toata galeria...pozele cu cine le ati facut?

me_kammy
30.08.2009, 16:53:29
Multumesc de sfaturi si incurajari>:D< . Mai e timp, dar dumnezeu stie ca nu ma pot abtine si tot acolo ma gandesc, ba la una ba la alta.:-p La capitolul fantana de ciocolata sunt norocoasa, in sensul ca sunt incluse in meniul de la restaurantul unde fac nunta, una cu cioco alba, una cu cioco neagra...o sa merg la degustat doar inainte:D Nu stiu excat unde se afla Sposa Toscana, poate poti sa imi scrii, aici , daca se poate sau pe pm. In privinta buchetului, m-am gandit sa fie din cale albe cu pamblica mov/violet...asa ca tortul si ma gandeam si sala sa o fac tot alb-mov/violet. Tortul tau ce umplutura a avut? Ma gandeam sa il fac cu zmeura.Oh, god...saracul sotul meu a zis ca pana la nunta se muta la prieteni...:D

Pupici.

Buna.

Alegerea calelor pt buchet este perfecta. Si eu am avut buchet din cale, in ciuda superstitiilor legate de prezenta calelor la nunta.. Regasesti poze pe link-ul de mai jos . Spor la pregatiri.
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2042&page=8

adri_anne
31.08.2009, 10:42:05
Buna.

Alegerea calelor pt buchet este perfecta. Si eu am avut buchet din cale, in ciuda superstitiilor legate de prezenta calelor la nunta.. Regasesti poze pe link-ul de mai jos . Spor la pregatiri.
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2042&page=8

:( oare nu am intrat pe unde trebuie ca nu am vazut poze? Eu nu sunt superstitioasa deloc, asa ca nu am nicio problema cu prezenta calelor la nunta, nici cu faptul ca nunta e in luna mai.
Multumesc, pe zi ce trece constat ca am tot mai putina bataie de cap, cel putin in ceea ce priveste anumite lucruri, deoarece persoana la care restaurantul careia facem nunta ne tot suna in fiecare zi si ne da vesti bune, ba ca ne-a mai rezolvat el ceva, ba una ba alta...
pup

ditE
31.08.2009, 14:19:51

Pupici.

Magazinul se gaseste in Aradul Nou ,pe Calea Timisorii, Nr. 50, este exact langa Banca Transilvania, pe partea dreapta cum mergi spre TM. Sau un alt reper ar fi reprezentanta BMW din Arad, sau clubul Mooskea .

Cred k o sa arate super fain buchetul din cale albe...dupa cum ai vazut in poze si eu tot combinatia alb-mov am avut la nunta la aranjamente florale si la tort:). Tortul meu a fost "tort special" de la ei...cu o crema de ciocolata cu multe-multe visine si co o crema de cappucino cu nuci si alune pralinate..., imbracat in martipan...=P~, dar suna bine si tortul cu zmeura...:)

adri_anne
31.08.2009, 14:27:32
Magazinul se gaseste in Aradul Nou ,pe Calea Timisorii, Nr. 50, este exact langa Banca Transilvania, pe partea dreapta cum mergi spre TM. Sau un alt reper ar fi reprezentanta BMW din Arad, sau clubul Mooskea .

Cred k o sa arate super fain buchetul din cale albe...dupa cum ai vazut in poze si eu tot combinatia alb-mov am avut la nunta la aranjamente florale si la tort:). Tortul meu a fost "tort special" de la ei...cu o crema de ciocolata cu multe-multe visine si co o crema de cappucino cu nuci si alune pralinate..., imbracat in martipan...=P~, dar suna bine si tortul cu zmeura...:)

O sa merg pe la magazin sa vad ce rochite au. Multumesc de info.>:D< Trebuie sa ma pun cat de curand pe slabit, ca am de dat jos vreo 6-7 kg pana la nunta sa pot sa imi iau modelul de rochita care il visez.:D Sper sa aibe preturi bune...Yammy,ce bun suna tot ce ai descris tu!!! =P~De fapt pt mine tot ce inseamna tort-prajitura-dulciuri suna cam bine...din pacate. Eu sunt innebunita dupa zmeura...de aia ma gandeam sa il fac asa. O sa ma mai consult si cu cei de acolo.

ditE
31.08.2009, 15:38:08

...41 mil a fost pretul cu reducere pt ca am achitat 50% din suma in data semnarii contractului, si include si filmatul(3 ore pe dvd).
pozele sunt din pachetul artistic, iar video din pachetul clasic...

me_kammy
31.08.2009, 17:06:11
:( oare nu am intrat pe unde trebuie ca nu am vazut poze? Eu nu sunt superstitioasa deloc, asa ca nu am nicio problema cu prezenta calelor la nunta, nici cu faptul ca nunta e in luna mai.
Multumesc, pe zi ce trece constat ca am tot mai putina bataie de cap, cel putin in ceea ce priveste anumite lucruri, deoarece persoana la care restaurantul careia facem nunta ne tot suna in fiecare zi si ne da vesti bune, ba ca ne-a mai rezolvat el ceva, ba una ba alta...
pup
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2042&page=9
Ai intrat bine , doar ca a ajuns la pagina 9 din cauza ca s-a mai scris ...

newcomer
31.08.2009, 22:35:49
fetelor, ce stiti despre cofetaria Crisan? eu acolo imi fac tortul, dar deocamdata nu am ales nici un model, poate aveti voi ceva idei, sau miresele care au facut la ei...eu n am mancat niciodata praji de acolo, dar am auzit lucruri bune despre ei...
aveti vreo idee despre umplutura, despre crema?:-\:-\:-\

adri_anne
01.09.2009, 10:10:31
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2042&page=9
Ai intrat bine , doar ca a ajuns la pagina 9 din cauza ca s-a mai scris ...

Am gasiiitttt:) !!! Oauuu, ce frumos a fost buchetul!!!! Exact ce imi doresc si eu! Unde l-ai facut? Chiar ma gandeam daca arata bine lumanarile nasilor cu cale si acum m-am convins. Si cocardele sunt frumoase. Si voi ati fost minunati! Sa fiti fericiti impreuna toata viata!!

ditE
01.09.2009, 12:01:48
Felicitari si CASA DE PIATRA!!!<:-P
ai fost f frumoasa...:)

bertamonica
01.09.2009, 17:10:51

Casa de piatra! Si Distractei placuta in luna de miere ;)

nicoletaa
02.09.2009, 10:25:58

casa de piatra si multa fericire..cu cine ati facut pozele??? sunt superrrrrrr..

carmen_aiud
08.09.2009, 11:40:10
Ciau fetelor!!! Casa de piatra celor care deja ati trecut peste marele eveniment si spor la pregatiri viitoarelor miresici.
Fetelor am si eu o intrebare... unde as putea gasi ceva pungi frumoase simple sau personalizate in care sa pun sticla de vin si caserola de prajituri care o sa o dau la plecare?:* :*

bella_mirabela
08.09.2009, 12:11:16
casa de piatra!si multa fericire!

adriannam
14.09.2009, 12:02:09
Ceau tuturor miresicilor.......eu sunt Adriana....si am nunta in 10 octombrie 2009 la Lake Grove.Fetelor facem tortul la Crisan...........dar inca nu stim din ce compozitie.!!!:-SS Cele care ati facut tortul miresei la ei sau ati mancat dintr-un tort facut de la ei ....puteti sa-mi spuneti cum a fost ? .....voi din ce va faceti tortul miresei?Va multumesc mult si asa ma bucur ca putem sa povestim aici despre toate problemele pe care le intampinam in organizarea nuntii.

IngerViolet
14.09.2009, 16:56:39
Citeste aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=5882&page=19 am vazut ca cineva si-a facut tortul la ei, insa nu mai gasesc, mie personal nu imi plac prajiturile lor, eu cred ca o sa il fac la marem daca nu reusesc sa duc din cluj un tort.

me_kammy
14.09.2009, 18:05:59
Buna. La crisan sunt foarte bune prajiturile , dar am auzit de la alte miresici ca te poti trezi cu surprize de genul ca s-au incurcat torturile intre nunti. Eu am facut tortul la Marem , crema de suhaida cu visine m invelit in martipan.
Nu a fost ceva spectaculos , nu mi-au trebuit artificii si prostii de genul , am vrut ceva cat mai simplu. Oricum a fost foarte bun , a placut tuturor. Iar prajiturile pt masa si pachet le-am facut la o doamna in micalaca , de asemenea delicioase.
daca va intereseaza mai multe detalii , va mai spun,,,ca poate am uitat ceva.

buh-bye

simona2
14.09.2009, 19:10:37
Buna,
Face cineva dintre voi nunta in Arad ? Ce restaurant ati ales ? Poate cineva sa-mi dea un sfat ? Va multumesc anticipat.
Depinde cati invitati aveti?Noi am vrut sa facem la Continental dar nu avem decat vreo 110 persoane si nu se merita.La mai multi e super ok.
Daca te intereseaza i-ti cedam locul nostru in mai 29.

bella_mirabela
15.09.2009, 08:38:17
Citeste aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=5882&page=19 am vazut ca cineva si-a facut tortul la ei, insa nu mai gasesc, mie personal nu imi plac prajiturile lor, eu cred ca o sa il fac la marem daca nu reusesc sa duc din cluj un tort.
nu e distanta mare ,de la cluj pana aici........?
mai sunt multe cofetarii in arad doar ca ar trebui prima data sa mergi sa gusti din prajiturile lor.eu inca nu am inceput sa caut cofetarie dar cand aflu ceva te anunt.
;-)

Ann04
15.09.2009, 08:48:06
buna miresici de Arad
http://www.animalut.net/user/Cristit2u.html
dati-mi si mie un vot pt animalut va rog din suflet
o zi frumoasa si spor la pregatirile de nunta
va multumesc, pup

IngerViolet
15.09.2009, 23:14:51
nu e distanta mare ,de la cluj pana aici........?
mai sunt multe cofetarii in arad doar ca ar trebui prima data sa mergi sa gusti din prajiturile lor.eu inca nu am inceput sa caut cofetarie dar cand aflu ceva te anunt.
;-)

sunt o gramada, dar am gasit acolo ceva special :P oricum, e doar o idee, probabil o sa luam ceva din arad, mie imi plac foarte mult si torturile din martipan, mai am timp sa ma tot gandesc.

newcomer
16.09.2009, 01:29:40
Ceau tuturor miresicilor.......eu sunt Adriana....si am nunta in 10 octombrie 2009 la Lake Grove.Fetelor facem tortul la Crisan...........dar inca nu stim din ce compozitie.!!!:-SS Cele care ati facut tortul miresei la ei sau ati mancat dintr-un tort facut de la ei ....puteti sa-mi spuneti cum a fost ? .....voi din ce va faceti tortul miresei?Va multumesc mult si asa ma bucur ca putem sa povestim aici despre toate problemele pe care le intampinam in organizarea nuntii.
salut! eu am facut tortul la crisan si a fost foarte bun, umplutura de cioco cu visine...

adriannam
16.09.2009, 09:55:16
Multumesc pentru raspunsuri.
Newcomer ....ai zis ca tortul tau a fost din cioco cu fisine.......vreau sa te intreb ...nu a fost prea multa crema ?.......mie de asta mi frica sa nu fie prea gretos .........fiindca ideea de cioco cu visine ma incanta foarte mult:">

newcomer
16.09.2009, 16:34:26
Newcomer ....ai zis ca tortul tau a fost din cioco cu fisine.......vreau sa te intreb ...nu a fost prea multa crema ?.......mie de asta mi frica sa nu fie prea gretos .........fiindca ideea de cioco cu visine ma incanta foarte mult:">
mie nu mi s a parut ca ar fi fost prea multa crema; mie oricum imi plac la nebunie prajiturile cu muulta crema, dar mama si sotul care nu se dau in vant dupa praji au spus si ei ca a fost delicios!
si am mai mancat la o alta nunta acelasi tort de la crisan si si la fel, toti invitatii au spus ca a fost fff bun tortul; de altfel, noi dupa acea nunta ne am decis sa fie aceasta umplutura...

bella_mirabela
16.09.2009, 19:44:53
eu fac la crisan la fiecare onomastica tort si e super,imi place ca desi e cu multa crema nu e gretoasa,nu e foarte dulce.e un pic mai scump kg pentru tort de mireasa da merita,zic eu.
va pup
o seara placuta

adriannam
21.09.2009, 10:46:49
Fetelor, nu stiti unde gasesc un evantai frumos de mireasa in Arad? .....la Ziridava am fost dar nu au.
Multumesc

me_kammy
21.09.2009, 10:57:43
Fetelor, nu stiti unde gasesc un evantai frumos de mireasa in Arad? .....la Ziridava am fost dar nu au.
Multumesc
incearca pe metianu , este un magazin cu rochite si accesorii (daca nu ma insel , e o reprezentanta La Sposa).

Sandra_Soleil
21.09.2009, 13:24:10
Buna. La crisan sunt foarte bune prajiturile , dar am auzit de la alte miresici ca te poti trezi cu surprize de genul ca s-au incurcat torturile intre nunti. Eu am facut tortul la Marem , crema de suhaida cu visine m invelit in martipan.
Nu a fost ceva spectaculos , nu mi-au trebuit artificii si prostii de genul , am vrut ceva cat mai simplu. Oricum a fost foarte bun , a placut tuturor. Iar prajiturile pt masa si pachet le-am facut la o doamna in micalaca , de asemenea delicioase.
daca va intereseaza mai multe detalii , va mai spun,,,ca poate am uitat ceva.

buh-bye

Buna Kammy! cum ai facut cu prajiturile la pachet?? avea doamna respectiva caserole sau le-ai cumparat tu?? ca eu nu am vazut caserole decat in Euro la Timi ( un fel de Jackson al nostru)... si cat te-a costat caserola de prajituri sau kg?? face si saleuri, saratele?? te pup:)

me_kammy
22.09.2009, 12:52:36
Buna Kammy! cum ai facut cu prajiturile la pachet?? avea doamna respectiva caserole sau le-ai cumparat tu?? ca eu nu am vazut caserole decat in Euro la Timi ( un fel de Jackson al nostru)... si cat te-a costat caserola de prajituri sau kg?? face si saleuri, saratele?? te pup:)
Caserolele mi le-a pregatit doamna cu prajiturile. Le avea ea . Si nu am platit nimik in plus pt ele. Kg de prajitura a costat 24 lei. Au fost vreo 8 sau 10 feluri de prajituri. Am facut caserole de 250 gr. inainte de nunta am luat de la ea doar prajiturile de care aveam nevoie acasa pt servit. Iar cele pt sala si pt pachet mi le-a adus ea la sala.

adri_anne
23.09.2009, 11:36:51
eu am intrat pe site-ul lor si nu mi s-a parut ceva iesit din comun... cel putin pozele de nunta de pe site sunt poze obisnuite...parerea mea e k nici nu se poate compara cu ce poze fac cei de la Xposure sau Ankh media, iar fotografiile de studio...dc tu zici k sunt magnifice:-s...nu cred k ai vazut inca fotografiile facute de B&B Helios...alea chiar ca sunt superbe...
nu vreau sa te contrazic, dc tie iti plac pozele facute de firma asta e ok, doar am vrut sa-ti zic si parerea mea, k din ce am vazut pe site-ul lor nu mi s-a parut nimic special....

Buna ditE, ce mai faci? Nu ai primit pozele? Ca sunt asa de curioasa sa le vad.;)) In fiecare zi intru pe forum in speranta ca poate poate le-ai postat.
Pupici

ditE
23.09.2009, 11:43:09
Buna ditE, ce mai faci? Nu ai primit pozele? Ca sunt asa de curioasa sa le vad.;)) In fiecare zi intru pe forum in speranta ca poate poate le-ai postat.
Pupici
inca nu le-am primit:(, mi-au zis k sapt asta o sa le primesc sigur...
sper sa se tina de cuvant...
o sa le pun pe picasa imediat ce le-am primit...sper sa fie faine:-SS

te pup

adriannam
25.09.2009, 13:36:06
Mersi Diana pt raspuns.^:)^ Am auzit si noi ca ar fi bun tortul din Richard .........acuma o sa vedem in saptamana nuntii ce o sa alegem oscilam intre suhaida cu visine si Richard.Filmat si foto avem deja.
Nu stii unde se gaseste in arad evantaie pt mireasa?

carmen_aiud
25.09.2009, 14:28:52
Fetelor stiti cumva cand vor avea loc targurile in arad?

raluruben
25.09.2009, 20:46:37

Multumesc mult pentru urari fetelor.

Iar, adriannam noi am ales "padurea neagra" pentru tort, blat cioco cu crema de frisca cu visine, e o varianta pentru cei carora nu le place prajitura cu multa crema. :*

raluruben
25.09.2009, 20:49:01
casa de piatra si multa fericire..cu cine ati facut pozele??? sunt superrrrrrr..

Multumim mult, pozele le-a facut un prieten care e fotograf profesionist. A iesit un pret bun si suntem foarte multumiti de rezultat. :*

nicoletaa
26.09.2009, 19:25:59
Multumim mult, pozele le-a facut un prieten care e fotograf profesionist. A iesit un pret bun si suntem foarte multumiti de rezultat. :*

poti sa imi dai numar lui pe pm te rog???is superbe...Mersi mult mult

raluruben
30.09.2009, 16:49:52
poti sa imi dai numar lui pe pm te rog???is superbe...Mersi mult mult
Ceau, ti-am trimis acuma numarul lui. :*

newcomer
30.09.2009, 23:52:10
fetelor, atasez cateva poze de la sesiunea foto de logodna... sunt doar cateva si nu am facut cont pe picasa pt ca fotografiile le am primit pe mail, in marime mica si ca atare si calitatea mai slaba; ni le a trimis asa pt ca eram noi curiosi, dvd-urile nu sunt gata, insa ele in varianta finala vor arata mult mai bine....cand primesc dvd-urile o sa pun si in picasa...pupici!!

adriannam
01.10.2009, 14:32:34
Fetelor, nu stiti unde gasesc evantai de mireasa.Am fost pe Metianu dar nu am gasit.
Mesri

adri_anne
01.10.2009, 15:39:45
fetelor, atasez cateva poze de la sesiunea foto de logodna... sunt doar cateva si nu am facut cont pe picasa pt ca fotografiile le am primit pe mail, in marime mica si ca atare si calitatea mai slaba; ni le a trimis asa pt ca eram noi curiosi, dvd-urile nu sunt gata, insa ele in varianta finala vor arata mult mai bine....cand primesc dvd-urile o sa pun si in picasa...pupici!!

Sunteti asa de draguti amandoi!!!! Si se vede cat de indragostiti sunteti!!!! Cand vad pozele, ale voastre si ale altora, asa ma emotionez...si abia astept sa postez si eu!!
Va pup si va doresc ceea ce imi doresc si mie!!!

IngerViolet
01.10.2009, 16:41:25
Fetelor, nu stiti unde gasesc evantai de mireasa.Am fost pe Metianu dar nu am gasit.
Mesri
incearca la podgoria, chiar pe colt cu lacului, este ceva magazin, am vazut ca aveau multe accesorii acolo si daca ai timp si nu gasesti acolo, poti sa dai o fuga si pana in jackson, este ceva stand cu articole pentru nunti.

nicoletaa
01.10.2009, 19:39:48
Ceau, ti-am trimis acuma numarul lui. :*

multumesc mult...sper sa fie pentru buzunarul nostru...:)) :*

adriannam
02.10.2009, 07:34:00
Inger Violet ,am fost la magazinul de mirese de pe Lacului( de acolo mi-am luat florile artificiale de pus in piept) dar din pacate nu aveau evantai.Am fost si in Jackson la standul de mirese dar au zis ca nu mai duc fiindca se termina sezonul de nunti si rama cu ele pe stoc.
Nu stiti pe cineva care are evantai din dantela si vrea sa-l inchirieze sau sa-l vanda?

bertamonica
02.10.2009, 17:24:38

Foarte frumoase pozele...si mai ales foarte frumosi voi :)
Poti pls sa-mi dai si mie pe privat cine vi le-a facut si cat v-a costat pachetul? Merci mult de tot:)

Anne13
03.10.2009, 12:10:10
Inger Violet ,am fost la magazinul de mirese de pe Lacului( de acolo mi-am luat florile artificiale de pus in piept) dar din pacate nu aveau evantai.Am fost si in Jackson la standul de mirese dar au zis ca nu mai duc fiindca se termina sezonul de nunti si rama cu ele pe stoc.
Nu stiti pe cineva care are evantai din dantela si vrea sa-l inchirieze sau sa-l vanda?
Daca vrei eu am si mai doresti.......

newcomer
03.10.2009, 23:13:00
Foarte frumoase pozele...si mai ales foarte frumosi voi :)
Poti pls sa-mi dai si mie pe privat cine vi le-a facut si cat v-a costat pachetul? Merci mult de tot:)
Multumim pt aprecieri! Ti am trimis PM...

bella_mirabela
07.10.2009, 09:52:44
fetelor sunt supoer fericita.
am rezolvat si cu decorul,sapt viitoare dau avansul.
mai am doar prajiturile si lucrurile marunte.
;-)
*:-) fetelor care aveti nunta mai repede merge-ti la magazinul de la potgoria :"evelin" sunt reduceri la rochiile de mireasa cu 50%,eu am intrat ieri si sunt si de la 750 lei si sunt foarte frumoase,e lichidare de stoc.<:-P
am vrut sa va spun ,e o oferta super buna.
va pup
o zi frumoasa va doresc

newcomer
07.10.2009, 13:33:48
fetelor sunt supoer fericita.
am rezolvat si cu decorul,sapt viitoare dau avansul.
mai am doar prajiturile si lucrurile marunte.
;-)
*:-) fetelor care aveti nunta mai repede merge-ti la magazinul de la potgoria :"evelin" sunt reduceri la rochiile de mireasa cu 50%,eu am intrat ieri si sunt si de la 750 lei si sunt foarte frumoase,e lichidare de stoc.<:-P
am vrut sa va spun ,e o oferta super buna.
va pup
o zi frumoasa va doresc
si ti ai cumparat rochita?;;)

bella_mirabela
07.10.2009, 19:22:52
si ti ai cumparat rochita?;;)
nu .nu imi i-au pana anul viitor,mai trebuie sa slabesc un pic si m-am gandit ca inainte cu trei luni imi cumpar,nu are rost mai repede.
o seara placuta

ditE
08.10.2009, 11:04:32
Pupici
Ceau
Am primit pozele de la fotograf saptamana trecuta si am avut un necaz mare in familie tot saptamana trecuta (a murit socrul meu:( ) si nu am avut nici timp si nici chef sa le pun....
Abia acuma ne-am mai revenit putin, si aseara le-am pus pe toate pozele primite de la fotograf...

pozele artistice:
http://picasaweb.google.com/EditClau/25072009PozeArtisticeDeLaAnkhMedia#

pozele cu invitatii:
http://picasaweb.google.com/EditClau/FormaleAnkhMedia#

IngerViolet
08.10.2009, 17:16:03
ooo, m-au apucat emotiile cand am vazut pozele, mai ales cand a venit dupa tine
vroiam sa te intreb ceva ca am mai vazut la cineva niste poze, cum de v-a cununat in primarie, asa as vrea si eu :x
pe unde tre sa am pile? :D

ditE
12.10.2009, 13:26:15
ooo, m-au apucat emotiile cand am vazut pozele, mai ales cand a venit dupa tine
vroiam sa te intreb ceva ca am mai vazut la cineva niste poze, cum de v-a cununat in primarie, asa as vrea si eu :x
pe unde tre sa am pile? :D

Nu cred k treb sa ai pile, stiu k trebuie sa faci o cerere la primar ca sa-ti inchirieze sala festiva pt data si ora dorita, si dc iti aproba (asta poate sa dureze mai multe sapt, deci treb sa mergi din timp,... noi ne-am inscris si pt sala cealalta, k ne era frica , k dc nu ne aproba sala festiva sa prindem totusi ora dorita) at poti sa te cununi acolo... si a treb sa platim in jur de 100 ron(nu mai tin minte suma exacta) pt taxa de cununie.

adri_anne
12.10.2009, 15:19:18
Ceau
Am primit pozele de la fotograf saptamana trecuta si am avut un necaz mare in familie tot saptamana trecuta (a murit socrul meu:( ) si nu am avut nici timp si nici chef sa le pun....
Abia acuma ne-am mai revenit putin, si aseara le-am pus pe toate pozele primite de la fotograf...

pozele artistice:
http://picasaweb.google.com/EditClau/25072009PozeArtisticeDeLaAnkhMedia#

pozele cu invitatii:
http://picasaweb.google.com/EditClau/FormaleAnkhMedia#

Buna ditE, imi pare rau de pierderea voastra, condoleante.
Despre poze, ce sa spun, oauu, sunt super reusite, iar voi...niste draguti! Ai fost toata un zambet mereu, iar pozele de la sala arata cat de frumoasa a fost atmosfera, cat de bine s-au simtit toti invitatii... Ma gandesc ca esti multumita de poze, nici nu ai avea de ce sa nu fi. Filmuletul cum a iesit?

Te pup

acidutza
12.10.2009, 15:50:59
buna fetelor am si eu o mare rugaminte la voi wkndu asta trebuie sa merg la arad sa inchei contractul cu fratii sandru spuneti-mi si mie va rog ceva despre ei cum se comporta la nunti,fac atmosfera
va rog din suflet scoteti-ma din ceata
multumesc
ana maria

newcomer
13.10.2009, 13:25:27
buna fetelor am si eu o mare rugaminte la voi wkndu asta trebuie sa merg la arad sa inchei contractul cu fratii sandru spuneti-mi si mie va rog ceva despre ei cum se comporta la nunti,fac atmosfera
va rog din suflet scoteti-ma din ceata
multumesc
ana maria
eu una nu am auzit de ei ( ma rog, nici nu ascult populara deloc, poate din cauza asta)....
dar spune mi tu de unde stii de ei, ca din moment ce vrei sa semnezi contract cu ei se presupune ca ori i ai ascultat tu personal ori ai auzit pareri foarte bune despre ei...sau cel putin ma gandesc ca asa este, sa nu risti sa dai banii pe ceva ce nu ti place si nu ai auzit niciodata...cum de i ai ales pe ei daca nu stii nimic despre ei?

IngerViolet
13.10.2009, 14:15:39
Nu cred k treb sa ai pile, stiu k trebuie sa faci o cerere la primar ca sa-ti inchirieze sala festiva pt data si ora dorita, si dc iti aproba (asta poate sa dureze mai multe sapt, deci treb sa mergi din timp,... noi ne-am inscris si pt sala cealalta, k ne era frica , k dc nu ne aproba sala festiva sa prindem totusi ora dorita) at poti sa te cununi acolo... si a treb sa platim in jur de 100 ron(nu mai tin minte suma exacta) pt taxa de cununie.

merci de raspuns, in 2 ianuarie ma duc sa vad exact ce trebuie sa fac \:D/

acidutza
13.10.2009, 18:21:00
eu una nu am auzit de ei ( ma rog, nici nu ascult populara deloc, poate din cauza asta)....
dar spune mi tu de unde stii de ei, ca din moment ce vrei sa semnezi contract cu ei se presupune ca ori i ai ascultat tu personal ori ai auzit pareri foarte bune despre ei...sau cel putin ma gandesc ca asa este, sa nu risti sa dai banii pe ceva ce nu ti place si nu ai auzit niciodata...cum de i ai ales pe ei daca nu stii nimic despre ei?
i-am gasit pe muzica de nunta.ro si imi place cum suna am vorbit cu ei la telefon mi s-au parut oameni seriosi si in wknd vin la arad(eu fiind din bucuresti)sa semnez contractul cu ei si daia as fi vrut sa aflu si parerea voastra de prin zona

newcomer
13.10.2009, 21:22:04
i-am gasit pe muzica de nunta.ro si imi place cum suna am vorbit cu ei la telefon mi s-au parut oameni seriosi si in wknd vin la arad(eu fiind din bucuresti)sa semnez contractul cu ei si daia as fi vrut sa aflu si parerea voastra de prin zona
dupa cum ti am mai zis, eu n am auzit de ei...dar daca faci la arad, presupun ca mirele e de aici, sau macar cineva din familie...nu stia nimeni din familie vreo formatie despre care sa stie sigur ca e ok? mi se pare totusi destul de riscant sa ii alegi de pe un site, fara sa ii asculti inainte...dar poate cineva de aici de pe site stie ceva despre ei...oricum, sper sa fie ok...

newcomer
13.10.2009, 21:24:51
va pun si eu o poza cu sala mea, poate va inspira...o:-)

acidutza
14.10.2009, 09:05:13
dupa cum ti am mai zis, eu n am auzit de ei...dar daca faci la arad, presupun ca mirele e de aici, sau macar cineva din familie...nu stia nimeni din familie vreo formatie despre care sa stie sigur ca e ok? mi se pare totusi destul de riscant sa ii alegi de pe un site, fara sa ii asculti inainte...dar poate cineva de aici de pe site stie ceva despre ei...oricum, sper sa fie ok...
nu fac la arad si nimeni nu e de acolo doar formatia e din arad si am intrat pe topicu vostru in speranta ca stiti voi ceva de ei

iulia_cc
14.10.2009, 15:33:49
nu fac la arad si nimeni nu e de acolo doar formatia e din arad si am intrat pe topicu vostru in speranta ca stiti voi ceva de ei
eu sunt din zona fratilor sandru , florin si restul familiei. eu am fost la doua nunti unde au cantat ei la prima au cantat foarte fain si muzica dance nu numai populara si au facut atmosfera foarte fain, dar la cealalta nu prea mi au placut... nu stiu de ce depinde prestatia lor. oricum iti doresc nunta frumoasa si bafta la muzica

iulia_cc
14.10.2009, 15:42:14
salutari la toate! vreau sa multumesc in primul rand Corneliei Neamt pt. recomandarea firmei de deco.^:)^ Am fost la firma recomandata si vreau sa va spun... chiar se merita!!!!! Nu vreau sa fac reclama, dar pt mine a fost cea mai tare oferta si cu materiale de care nu ma asteptam. Nu am incheiat contractul inca, dar la targul de nunti o v-oi face. Pt cele curioase: am 160 de invitati si oferta e de 1600 euro tot: foto, video, sala imbracata, marturii, servetele, flori (tot ce tine de flori-fara lumanari nasi), biserica impodobita, porumbei, perdele lumini, arcada, etc...nici nu mai stiu.:)) Tot ce mi-am dorit si mai ales culorile care le vreau. Va rog sa-mi spuneti daca pretul e asa bun cum mi se pare mie, tinand cont ca am mai fost la 3 firme, unele renumite, care au cerut mai mult pt mai putine lucruri incluse. va multumesc!:* :* :* :* RoxY
am si eu o rugaminte mareeeeeeee poti sa imi dai si mie un nr de contact de la firma aceasta. am si eu nunta anul viitor si nu am hotarat inca nimic in legatura cu aranjatul salii. multumesc^:)^

acidutza
15.10.2009, 19:08:17
eu sunt din zona fratilor sandru , florin si restul familiei. eu am fost la doua nunti unde au cantat ei la prima au cantat foarte fain si muzica dance nu numai populara si au facut atmosfera foarte fain, dar la cealalta nu prea mi au placut... nu stiu de ce depinde prestatia lor. oricum iti doresc nunta frumoasa si bafta la muzica
sarumana mult de informatie
o nunta de vis iti urez si tie

Catalinacovici
21.10.2009, 21:44:29
Buna tuturor suntem tare fericiti VINE BEBE.

newcomer
21.10.2009, 22:50:20
FELICITARI! si sa dea Dumnezeu sa fie sanatos...

ditE
22.10.2009, 10:03:54
Buna ditE, imi pare rau de pierderea voastra, condoleante.
Despre poze, ce sa spun, oauu, sunt super reusite, iar voi...niste draguti! Ai fost toata un zambet mereu, iar pozele de la sala arata cat de frumoasa a fost atmosfera, cat de bine s-au simtit toti invitatii... Ma gandesc ca esti multumita de poze, nici nu ai avea de ce sa nu fi. Filmuletul cum a iesit?

Te pup

da sunt f multumita de poze, imi plac f mult, nu regret nici o clipa k i-am ales pe ei<:-P
si filmuletul a iesit ok, doar k lipseste un moment important pt mine din el, dar am vb cu Caius si mi-a promis k mi-l baga:D , k s-a filmat, numai cand au facut montajul au scos k au considerat k nu e important (eu am avut pachet cu 3 ore montaj si am primit 3 ore jumate;-), probab. k era deja prea mult si de aia l-au scos)

te pup si spor la pregatiri...

p.s. cand o sa am timp(peste cateva sapt) o sa pun si intro-ul pe net k sa vezi cum e filmat...

ditE
22.10.2009, 10:04:29
Felicitari!!!!<:-P

adri_anne
22.10.2009, 11:34:17

Felicitari, multa sanatate iti doresc!!!

daniela_s
22.10.2009, 11:58:04
Buna fetelor.. am si eu o rugaminte mai ciudata.. Am nevoie de niste cercuri..de imprumut!:(( Maine dimineata plec la munte, si luni vom avea o sedinta foto in hainele de miri.. iar cercurile pe care ma bazam, nu mai sunt available...:((
Ma poate ajuta cineva?:-<

newcomer
22.10.2009, 14:50:40
Buna fetelor.. am si eu o rugaminte mai ciudata.. Am nevoie de niste cercuri..de imprumut!:(( Maine dimineata plec la munte, si luni vom avea o sedinta foto in hainele de miri.. iar cercurile pe care ma bazam, nu mai sunt available...:((
Ma poate ajuta cineva?:-<
hm...si eu le am avut imprumutate si le am dat inapoi...dar poate se gaseste vreo miresica...

daniela_s
22.10.2009, 23:01:45
hm...si eu le am avut imprumutate si le am dat inapoi...dar poate se gaseste vreo miresica...
mi-am cumparat azi:)) asa ca.. la nevoie..le voi imprumuta eu cui va avea nevoie!:D

newcomer
22.10.2009, 23:30:17
mi-am cumparat azi:)) asa ca.. la nevoie..le voi imprumuta eu cui va avea nevoie!:D
:D...poi nu se stie niciodata...
da' cum de faceti sesiunea foto in haine de miri la un an de la nunta?
nu de alta, da' si eu ma gandeam la treaba asta....dar mi am imaginat ca or sa ma considere ceilalti ( vezi parinti) vreo ciudata...o:-)o:-)

bella_mirabela
23.10.2009, 10:48:26
felicitari!
<:-P

carmen_aiud
23.10.2009, 12:07:26
Fetelor am si eu o rugaminte... stiti careva unde as putea gasi niste plasute pt cadoul de acasa? Adica niste plasute in care sa intre si sticla de vin si caserola de prajituri? Am inteles ca sunt plasute speciale pentru asa ceva....:* :*

carmen_aiud
30.10.2009, 10:04:28
Buna fetelor!!!
Am si eu o mare rugaminte la voi... Vreau sa stiu magazinele cu rochii de mireasa din Arad... Vreau sa incep sa imi caut rochia de mireasa dar din pacate nu stiu decat vreo 2 magazine... Ma puteti ajuta???

me_kammy
30.10.2009, 11:42:01
Buna fetelor!!!
Am si eu o mare rugaminte la voi... Vreau sa stiu magazinele cu rochii de mireasa din Arad... Vreau sa incep sa imi caut rochia de mireasa dar din pacate nu stiu decat vreo 2 magazine... Ma puteti ajuta???
Eu mi-am luat rochita de la o doamna care ea le lucreaza , Nathalia Style , pe vasile goldis parca . daca nu iti plac modelele ei , poti sa iti faci la comanda , iti face cum vrei tu, si sunt preturi accesibile. Eu zic sa astepti targul de nunti si atunci ai de unde alege. Parerea mea e ca nici sa vezi prea multe magazine nu e ok , ca te hotarasti din ce in ce ma greu , pe masura ce vezi tot mai multe modele. Eu , la targul de nunti , prima rochita care am probat-o am cumparat-o. stii ca e pt tine cand o vezi. :)

Bafta oricum la cautat.