PDA

Versiunea completa : Miresici din Judetul Arad

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

daniela2
17.03.2006, 23:00:00
Buna tuturor,
Am ajuns la partea informativa in legatura cu coafura si machiajul pt nunta. Daca cineva stie vreun salon bun si de care a fost multumit o rog sa mi-l recomande si mie. Problema e ca in ziua nunti vom fi mai multe la coafat de aia vreau sa aleg un salon si nu o persoana care sa vina acasa. Va multumesc anticipat.

daniela2
Buna,
Face cineva dintre voi nunta in Arad ? Ce restaurant ati ales ? Poate cineva sa-mi dea un sfat ? Va multumesc anticipat.

daniela2
Buna miresicelor,
Anul asta ma casatoresc si eu dar am o multime de intrebari inca fara raspuns. Toata organizatia e pe capul meu si un mic ajutor din partea bunicilor. Eu locuiesc in strainatate si nu am mai fost de multa vreme in romania la o nunta sa mai vad obiceiurile. Eu ma voi casatori in Arad si daca sunt persoane care ma pot ajuta cu sfaturi si obiceiuri din partea asta as fi foarte multumita. Pregatirile au inceput dar mai sunt multe de facut si clarificat. Va multumesc anticipat.

nirona
06.10.2006, 13:24:54
nu stiu dc mai conteaza acum raspunsul meu,dar ti-l ofer cu tot dragul....:) eu m-am gandit pt Maranata(Micalaca) (nr.mediu de persoane)sau alte biserici baptiste ex.Dragostea.(Parneava)

nirona
15.11.2006, 15:48:59
am vazut ca sunt si mirese de Arad...p-aici,p-acolo.... Ar fi bine sa ne dam cu parerea despre magazinele de aici...cine vrea. Va astept.>:D<

nirona
23.11.2006, 13:55:26
eu sunt "ultimul mohican"? chiar nu mai e nimeni din Arad?????? :|

AlinaArad
15.12.2006, 10:33:05
Cine ma poate ajuta cu data organizarii targului de nunta din Arad?
Cred ca se numeste Expo Mariage Planner...

multumesc
Alina
:-p

tami_matei
18.12.2006, 12:38:23
Buna! Tragul de nunti va fi intre 16 si 18 februarie la Teatrul de Stat. Ai gasit ceva firme de decoratiuni pana acum?

nirona
19.12.2006, 16:29:21
teatru de stat? serios? noa,super! imediat dupa ziua mea (14.feb.),in 16.....frumos! abia astept!

aenciu
16.01.2007, 16:00:43
Buna!
Targul de nunti din 19 februarie este organizat de Paradox, dar mai este in ca un targ de nunti in data de 3 martie organizat de Dalisis la Palatul Cultural.

tami_matei
26.01.2007, 16:50:32
Si totusi nu stie nimeni de firme de decoratiuni din Arad....mai multe, sa avem de unde alege....astept raspunsuri

nirona
27.01.2007, 07:54:49
Ba da...stiu... SIS sau SAS (nu stiu sigur cum e ...) si Marriage Planner....cred(au ei o dubita cu poza a doi copiloasi imbracati in miri...)

aenciu
29.01.2007, 14:48:16
Sunt foarte multe firme ce decoratiuni in Arad cum ar fi : Dalisis,Paradox, Ivone.
Mie una imi plac foarte mult decoratiunile facute de cei de la Dalisis, pe langa asta au de vanzare niste rochii de mireasa superbe de la White Lady si accesoriile necesare.

aenciu
29.01.2007, 14:55:15
Buna!
Doresc sa cedez rezervarea facuta pe data de 11 August 2007 (sambata), la restaurantul Perla din Arad (capacitate 100-130 persoane).Meniul are un pret bun fata de alte restaurante din Arad, include si amenajatul scaunelor si meselor(si masa mirilor).
Cine este interesat ma poate suna la nr.de tel 0724-645220.

adriana_m
03.02.2007, 21:19:41
Cam pustiu pe aici...:| Unde sunteti miresicilor din Arad? Haideti sa ne sfatuim si noi, sa schimbam pareri in legatura cu ce are de oferit Aradul in materie de nunti>:D< !

Kaela
03.02.2007, 21:27:53
hop shi eu pe arad. sunt migratoare in timisoara, de loc sunt din arad shi buna mea prietena, adriana_m ma provoaca sa scriu shi pe aici. pusi adri....

adriana_m
03.02.2007, 21:27:58
Buna!
Doresc sa cedez rezervarea facuta pe data de 11 August 2007 (sambata), la restaurantul Perla din Arad (capacitate 100-130 persoane).Meniul are un pret bun fata de alte restaurante din Arad, include si amenajatul scaunelor si meselor(si masa mirilor).
Cine este interesat ma poate suna la nr.de tel 0724-645220.

Aenciu , vad ca faci la acelasi restaurant in care am si eu rezervare.Eram curioasa daca te-ai razgandit din cauza personalului, servirii. Noua ni s-a parut dragut(acolo am avut prima intalnire cu viitorul sot;-) ), plus ca ne-am hotarat cam tarziu sa organizam nunta si nu am mai gasit decat pe 22 septembrie. Eu stiam ca sala are capacitatea de maxim 180 de persoane:-?.In conditiile in care spui ca intra doar 130 de persoane as cam avea o problema:-s .

adriana_m
03.02.2007, 21:32:13
hop shi eu pe arad. sunt migratoare in timisoara, de loc sunt din arad shi buna mea prietena, adriana_m ma provoaca sa scriu shi pe aici. pusi adri....
Era cazu sa nu uiti sa mai dai si pe aici, doar esti aradeanca;-) .Ai mai fost sa vezi de rochii? ca eu am cam bolit astazi.:-s ( e de vina inghetata de ieri:)) )

Kaela
03.02.2007, 21:32:16
ce ash mai fi avut chef sa mergem azi la vazut rochii, chiar shi pe vremea asta de ..... pacat ca n-am mai mers, ar fi fost real fun....

adriana_m
03.02.2007, 22:11:22
Asta e. Lasa ca ne vedem la targul de nunti de la Timisoara si avem timp sa ne uitam la rochite.
Hai sa mai insist cu o intrebare:Fetelor din Arad unde v-ati facut verighetele?

tami_matei
12.02.2007, 12:45:55
ati fost pana acum la vreo firma care face decoratiuni in Arad? Nu prea am timp sa merg la toate firmele. Voi fi nasica in 8 septembrie si vreau sa o ajut pe miresica mea.

Aaaaa...si-a cumparat cineva rochie de mireasa de la Salon Venezia?

camichiu
19.02.2007, 21:18:24
Fetelor, eu sunt din Timisoara si va zic din toata inima: mergeti la DALISIS. Eu sunt tare bucuroasa ca au venit si in TM. Este intr-adevar o agentie FULL SERVICE. Ca sa nu mai vorbim desre rochitzele White Lady care sunt superbe ;;)

tami_matei
20.02.2007, 12:09:28
Va rog sa imi explicati si mie. saptamana trecuta mi-a fost modificat un mesaj care continea 2 nume de firme. Doar unul dintre ele a fost sters. Am inteles ca publicitatea pe acest site este interzisa, dar pe ce criterii se selecteaza? Cum putem discuta daca nu putem da nume? Am mai vazut mesaje cu nume de firme de organizare evenimente si restaurante si as vrea sa inteleg cum functioneaza totusi acest forum?????????
Eu cred ca si listele de discutii cu furnizori neseriosi contin tot publicitate, dar negativa....de ce sunt permise?

Va multumesc.....

Kaela
22.02.2007, 16:33:55
adriana, ce ai rezolvat cu targurile? ai mai fost pana la urma? tzi-ai gasit ceva?

adriana_m
23.02.2007, 09:29:23
adriana, ce ai rezolvat cu targurile? ai mai fost pana la urma? tzi-ai gasit ceva?

Am fost, am vazut, am plecat. Am luat o serie de reclame si mi-au facut cu ochiul niste invitatii, pe cate le-am vazut la targ in Timi, de la o firma din Bucuresti. Firma va fi prezenta la targul din martie din Arad si cred ca imi voi comanda de la ei(30% reducere si scriere gratuita daca le comanzi in perioada targului). In rest am vazut niste rochite dragute si In Arad si In Timisoara, dar e prea devreme sa o cumpar( poate mai slabesc putintel:"> ). Oferta de pantofi,bijuterii(verighete,tiare, coliere etc), m-a impresionat prin lipsa la targul de la Timi. La Targul din Arad au fost totusi 4 firme axate pe bijuterii, dar fara rochie nu ma pun sa imi i-au decoratiunile;;) ..
In concluzie.... le astept pe urmatoarele.:-" Tu ce ai mai rezolvat cu rochita ta?

aenciu
23.02.2007, 13:40:42
Ceau fetelor!!
vreau sa va intreb unde va faceti torul si prajiturile pt nunta?...recomnadati-mi si mie niste firme.
Multumesc

Jelsa
23.02.2007, 14:07:45
Interesant ce spui Adriana m, de pretul invitatiilor de la targ -30%, aveau si modele din acelea mai haioase?? Eu sunt hotarata sa imi comand din acelea.....dar inca nu am textul......, ar fi o ocazie super, sa le cumpar si sa le imprim in acelasi timp.....poate pana in 9 martie cand incepe targul...voi stii #-o

adriana_m
24.02.2007, 10:30:24
Interesant ce spui Adriana m, de pretul invitatiilor de la targ -30%, aveau si modele din acelea mai haioase?? Eu sunt hotarata sa imi comand din acelea.....dar inca nu am textul......, ar fi o ocazie super, sa le cumpar si sa le imprim in acelasi timp.....poate pana in 9 martie cand incepe targul...voi stii #-o
Da aveau si haioase, cel mai mult mi-a placut din categoria haioaselor una cu doi miri care imping o masina si pe care scria ceva de genul "La bine si la greu".Referitor la texte cauta pe net ca sigur vei gasi ceva. Bafta!

Kaela
24.02.2007, 13:13:14
io mi-am ales aceeashi rochita dragutza shi mandra care mi-o place de mor... stai ca pun shi poze.
p.s. mai da shi tu un semn de viatza adri....

adriana_m
24.02.2007, 14:45:41
io mi-am ales aceeashi rochita dragutza shi mandra care mi-o place de mor... stai ca pun shi poze.
p.s. mai da shi tu un semn de viatza adri....

Eram curioasa daca ti-ai rezolvat cu decolteul, cu toate ca esti mai=P~ cu el asa. Apropo, cat ai dat pe ea$-) ??

Kaela
24.02.2007, 17:06:43
inca n-am dat pe ea nika, la decolteu o sa-mi puna o banda mai lata, sa nu se vada sutienul.... urmeaza sa ma duc sa vad ce rezolv cu ea, astept numa banutzii, ca deh, e 11mil 900 shi nu ma scot banii afara din casa, shi nu vreau sa iau imprumut de la nime.

Kaela
24.02.2007, 17:09:34
tu n-ai incercat bash nika? stiu ca mai ai vreme adriana, dar totushi, pana in sept targuri nu mai sunt numai acuma, alte colectii nu mai apar, era o oportunitate sa incerci cat mai multe....

adriana_m
24.02.2007, 17:38:50
Din pacate nu m-a impresionat nimic.Tot ce stiu in legatura cu rochia este ca va fi alba si nu va fi tip sirena. O sa incep sa ma uit prin iunie-iulie. Mie imi va trebui si ceva peste, ca totusi nunta e in septembrie...

Jelsa
26.02.2007, 12:53:51
Da aveau si haioase, cel mai mult mi-a placut din categoria haioaselor una cu doi miri care imping o masina si pe care scria ceva de genul "La bine si la greu".Referitor la texte cauta pe net ca sigur vei gasi ceva. Bafta!

Exact invitatia aia am ochit-o si eu pe net....ce ma bucur, sigur le voi cumpara la targ, merci

Jelsa
26.02.2007, 13:03:22
Ceau fetelor!!
vreau sa va intreb unde va faceti torul si prajiturile pt nunta?...recomnadati-mi si mie niste firme.
Multumesc

Salut,
Noi am ales sa ne facem prajiturile in Aradul Nou, la o d-na, in schimb tortul nu stiu inca. Am fost la o firma de Gradiste, care fac torturi, mi-au aratat si poze, fac si cu frisca si cu martipan....dar nu sunt convinsa, mai tb sa vad si alte oferte. Voi fetelor v-ati hotarat deja cu prajiturile si tortul??

adriana_m
26.02.2007, 14:45:38
Incearca si la Crisan, Marem, Miky si la Venetia. Oferta de compozitie e cam aceeasi cu mici deosebiri. Ceea ce difera e suportul. Si din cate am auzit nu prea ai unde in Arad sa-ti faci un tort dupa cum ai vazut pe net de ex. Iti baga ca si motiv :"nu avem suport pentru ceea ce vreti".O sa intreb pe la lucru unde isi fac fetele(suntem 3 care ne casatorim anul acesta:madlaugh: ) si cu cat si iti scriu.

Kaela
26.02.2007, 19:32:09
Din pacate nu m-a impresionat nimic.Tot ce stiu in legatura cu rochia este ca va fi alba si nu va fi tip sirena. O sa incep sa ma uit prin iunie-iulie. Mie imi va trebui si ceva peste, ca totusi nunta e in septembrie...
vezi ca daca ai modificari de facut la ea dureaza mai mult de o luna, shi daca pana la urma tre sa itzi faca pe marimea ta, dureaza mai mult de 2 luni! asa ca io zic sa incepi sa cautzi deja!

adriana_m
26.02.2007, 20:29:14
Bine draga mea, ma voi conforma si-mi voi duce fizicul la incercat de rochii la targul astaB-) din martie.

Kaela
27.02.2007, 22:28:50
asa sa faci, shi daca vrei potzi sa vii un weekend pe la timi sa vedem shi p-aci. :> shi poate vezi shi tu live rochita mea daca o fac pana atunci.

adriana_m
04.03.2007, 11:03:03
Salut,
Noi am ales sa ne facem prajiturile in Aradul Nou, la o d-na, in schimb tortul nu stiu inca. Am fost la o firma de Gradiste, care fac torturi, mi-au aratat si poze, fac si cu frisca si cu martipan....dar nu sunt convinsa, mai tb sa vad si alte oferte. Voi fetelor v-ati hotarat deja cu prajiturile si tortul??
Am intrebat si fetele isi fac la Marem si la Venetia, pretul variaza intre 25-30 kg de la o cofetarie la alta si de la un model la altul.
Voi v-ati rezolvat cu muzica? Poate sa imi recomande cineva un DJ [-o< bun?

Kaela
04.03.2007, 18:50:06
am inteles ca in weekend e targ de nuntzi la arad. daca vin in weekend acasa, mergem la incercat?

aenciu
05.03.2007, 10:12:43
...intre timp am descoperit si eu citeva locuri unde se fac prajituri... Crisan, Marem, Lubianco,Astoria am auzit ca cei de la Nadlac fac niste torturi f.frumoase dar si destul de scumpe ...preturile sunt cam la fel pe la toate cofetariile 23 lei/kg tort frisca, 25lei/kg tort martipan, 20lei/kg prajituri marunte.
....acum am alta problema!? imi place cum arata martipanul dar nu imi place la gust si pe deasupra e foarte dulce...si trage la kilogram ....iar cel de frisca e bun, dar nu arata chiar asa de bine..
fetelor voi v-ati de care tort va faceti ?...dati-mi si mie un pont
multumesc

aenciu
05.03.2007, 11:13:21
am inteles ca in weekend e targ de nuntzi la arad. daca vin in weekend acasa, mergem la incercat?

....intr-adevar in weekend 9-11 la Palatul Cultural va fi targ de nunti organizat de cei de la Dalisis...sunt sigura ca va fi mai frumos decat cel de la teatru, ma gindesc ca vor veni mai multe firme....cel putin anul trecut a fost foarte frumos...

Kaela
05.03.2007, 14:02:12
la noi la timisoara cel organizat de dalisis a fost super, multe firme shi multe rochite. sper sa se hotarasca shi adriana_m sa iasa la incercat...

mili_tzutzu
05.03.2007, 14:46:11
Ceau si eu sunt din arad. Am rezervat restaurantul, imbod, invitatii, etc dar nu stiu ce fac cu filmatul si pozele. Voi la cine mergeti?

mili_tzutzu
05.03.2007, 14:48:48
in legatura cu tortul.................sincer as vrea de inghetata dar nu stiu unde sa merg. nu as vrea sa se topeasca sau sa nu se poata taia.Nu stiu cine ar putea face asta in Arad.

aenciu
05.03.2007, 15:46:47
Ceau si eu sunt din arad. Am rezervat restaurantul, imbod, invitatii, etc dar nu stiu ce fac cu filmatul si pozele. Voi la cine mergeti?
noi ne-am hotarit la Foto Lux (linga Farmec), fac poze foarte faine,cica la o nunta se fac in jur de (700-800-1000 poze digitale) din care 200 se scot pe hartie si costa 550 lei, la studio costa cam mult dar pozele sunt foarte foarte frumoase minim 10 pozitii - 450 ron (se fac mai multe pozitii din care se aleg 10 sau mai multe), iar filmatul costa 200 euro si e ok.

adriana_m
05.03.2007, 16:03:14
[quote=mili_tzutzu;127112]Ceau si eu sunt din arad. Am rezervat restaurantul, imbod, invitatii, etc dar nu stiu ce fac cu filmatul si pozele. Voi la cine mergeti?[/quote
Pentru pozele de studio noi am ales Enigma, 144 lei, doar mirii 6 pozitii(12 poze)-obligatorii, restul se taxeaza la 25 lei pozitia. Am fost pe la toate studiourile si asta a fost varianta care a fost cea mai convenabila-raport calitate-pret.

adriana_m
05.03.2007, 16:11:07
in legatura cu tortul.................sincer as vrea de inghetata dar nu stiu unde sa merg. nu as vrea sa se topeasca sau sa nu se poata taia.Nu stiu cine ar putea face asta in Arad.

Mna... s-ar putea sa fie problematic mai ales ca nunta e chiar la mijlocul lui iulie, dar nu te descuraja!
Cel mai bine te duci si dai o raita pe la cofetarii si intrebi daca te pot servi, cum il transporta etc...:)

adriana_m
05.03.2007, 16:13:30
la noi la timisoara cel organizat de dalisis a fost super, multe firme shi multe rochite. sper sa se hotarasca shi adriana_m sa iasa la incercat...

Daca-i "musai" o sa ma execut^:)^ ;))

adriana_m
05.03.2007, 16:20:40
Eu am in continuare problema cu Dj-ul , pe care nu-l gasesc:gen_07: . Ceva recomandari?^:)^
Fetelor aveti formatie sau Dj?. Eu sigur nu vreau formatie si nici manele:-& ( fara sa jignesc pe cineva:D )

Toto
05.03.2007, 20:49:30
Buna si eu sunt din Arad. Eu am gasit un Dj de care sunt foarte multumita, el in general refuza sa mearga la nuntile la care se cer manele. Se pricepe intr-adevar la ceea ce face. Tot prin el am rezolvat si pozele si filmatul.

adriana_m
05.03.2007, 22:01:32
Buna si eu sunt din Arad. Eu am gasit un Dj de care sunt foarte multumita, el in general refuza sa mearga la nuntile la care se cer manele. Se pricepe intr-adevar la ceea ce face. Tot prin el am rezolvat si pozele si filmatul.

Bine ai venit printre noi!:bye_01:. O sa te rog, daca esti de acord, sa-mi trimiti un MP cu niste detalii si eventual numarul de telefon al DJ-ului.[-o<
mercic:smile:

mili_tzutzu
06.03.2007, 11:37:07
as avea si eu nevoie de nr celor care filmeaza si fac poze. Mersi pt toate raspunsurile voastre! Tinem legatura:*

si in legatura cu manelele la nunta.... pt siguranta voi face si eu un cd, doua cu muzica pe care as vrea sa o aud la nunta mea.

aenciu
06.03.2007, 12:13:58
Eu am in continuare problema cu Dj-ul , pe care nu-l gasesc:gen_07: . Ceva recomandari?^:)^
Fetelor aveti formatie sau Dj?. Eu sigur nu vreau formatie si nici manele:-& ( fara sa jignesc pe cineva:D )
eu am gasit un dj care vine cu 600 ron, are si lumini pt cine vrea...mie una mi se pare ok
...iar in legatura cu melodiile ,si eu m-am gindit sa imi fac un cd cu ceea ce imi place cel mai mult..dar consider ca trebuie sa fie muzica de toate genurile si anume: disco mai veche stil Bonney M, modern talking etc...muzica disco noua, muzica populara, chiar si manele(unele sunt ok si au succes) ca doar e petrece si trebuie sa fie muzica de petrecere, zic eu...eventual si cite un tango, vals...etc

Kaela
06.03.2007, 19:14:31
adriana_m probabil ca vineri aterizez in arad. mergem impreuna la targ? vreau shi eu sa ma uit de invitatii.

adriana_m
06.03.2007, 19:51:56
adriana_m probabil ca vineri aterizez in arad. mergem impreuna la targ? vreau shi eu sa ma uit de invitatii.
Off topic: Mentinem legatura,poate mergem sambata dar nu stiu nici la ce ora ca am cam multe pe cap...

adriana_m
06.03.2007, 20:10:44
Mersi Toto de informatie:* , o sa sunam la sfarsit de saptamana sa vedem.
Noi concepem un play list cu melodiile pe care le dorim la nunta. Manelele le vom inlocui cu muzica de petrecere(Gica Petrescu, Dan Spataru etc),muzica greaca si latino(originale). Plus marea majoritate a invitatilor care vin la noi nu sunt innebuniti dupa manele, persoanele mai in varsta sunt cu muzica populara, iar tinerii cu cea moderna. In rest vor fi de toate(bluesuri,anii 60, 70, 80 ,90 si actuale, muzica rock:gen_08: -pt sufletelul meu ;)) ) neaparat tangouri si valsuri. Tangourile vechi au un iz atat de special...
Dar cum gusturile nu se discuta, fiecare e liber sa faca cum ii doreste inimioara... si gusturile invitatilor:cool: .

adriana_m
06.03.2007, 20:14:50
Coafura si machiajul la ce salon le faceti?:zz:

Toto
06.03.2007, 21:02:40
Mersi Toto de informatie:* , o sa sunam la sfarsit de saptamana sa vedem.
Noi concepem un play list cu melodiile pe care le dorim la nunta. Manelele le vom inlocui cu muzica de petrecere(Gica Petrescu, Dan Spataru etc),muzica greaca si latino(originale). Plus marea majoritate a invitatilor care vin la noi nu sunt innebuniti dupa manele, persoanele mai in varsta sunt cu muzica populara, iar tinerii cu cea moderna. In rest vor fi de toate(bluesuri,anii 60, 70, 80 ,90 si actuale, muzica rock:gen_08: -pt sufletelul meu ;)) ) neaparat tangouri si valsuri. Tangourile vechi au un iz atat de special...
Dar cum gusturile nu se discuta, fiecare e liber sa faca cum ii doreste inimioara... si gusturile invitatilor:cool: .

Dupa cum vad se pare ca va fi pe gustul tau...... astept sa-mi zici daca iti place sau nu dupa ce vorbiti:)

georgi_b
07.03.2007, 07:42:07
Salut miresici de Arad >:D< In sfarsit un topic doar pt noi (de cand astept ;)) ). Eu in mare am cam rezolvat cu nunta: restaurantul (President), biserica (Bodrog), rochita pe care am facut-o la Eveline Fashion, super modele, pe toate gusturile, se fac si la comanda cu modelul ales de voi, doamnele extraordinar de amabile si dragute, toata stima pt ele ^:)^ , de acolo mi-am ales si diademna si biju, avem si nasii, mi-am cumparat balerinii pt schimb la sala (dar tare cred eu ca de la bun inceput voi fi cu ei ca altceva nu gasesc), muzica, filmat si poze am gasit, mai am prajiturile, bautura, invitatiile si un studio unde sa fac poze pt ca vreau si poze artistice pt ca deh . . . doar odata in viata suntem miresici o:-) , eu zic ca merita si daca costa mai mult, arat bine. Spor la pregatiri la toate si o nunta de vis. :x

P.S. Pt cine cauta pt filmat si poze, iubi meu se ocupa cu asa ceva si sincer vi-l recomand cu caldura, face si montaj, si poze prelucrate (va lasa si pe voi sa contribuit la montaj, dc vreti ceva anume sau ceva muzica, e deschis la toate), noi platim doar sa ne filmeze cineva la nunta si montajul il face iubi, iar pretul lui e super ok, face asta de mult timp, deci are experienta. Dar e valabil doar pt cele care nu au nunta in 25.08.2007, ca dehh atunci e nunta noastra \:D/ Daca sunt doritoare astept PM. Pupici

mili_tzutzu
07.03.2007, 12:18:01
Facem nunta in acelasi loc;)).La cabaret faci sau in sala de sus?Am sa-ti spun cum a fost ( eu am inaintea ta nunta).As vrea si un nr de tel pt filmat si poze, poate, poate... Sa vedem intai pretul si ce a mai lucrat si daca ne place rezolvam.Mersi mult!!
PS: cat a costat rochitza ta?

adriana_m
07.03.2007, 15:02:08
Salut miresici de Arad >:D< In sfarsit un topic doar pt noi (de cand astept ;)) ). Eu in mare am cam rezolvat cu nunta: restaurantul (President), biserica (Bodrog), rochita pe care am facut-o la Eveline Fashion, super modele, pe toate gusturile, se fac si la comanda cu modelul ales de voi, doamnele extraordinar de amabile si dragute, toata stima pt ele ^:)^ , de acolo mi-am ales si diademna si biju, avem si nasii, mi-am cumparat balerinii pt schimb la sala (dar tare cred eu ca de la bun inceput voi fi cu ei ca altceva nu gasesc), muzica, filmat si poze am gasit, mai am prajiturile, bautura, invitatiile si un studio unde sa fac poze pt ca vreau si poze artistice pt ca deh . . . doar odata in viata suntem miresici o:-) , eu zic ca merita si daca costa mai mult, arat bine. Spor la pregatiri la toate si o nunta de vis. :x

P.S. Pt cine cauta pt filmat si poze, iubi meu se ocupa cu asa ceva si sincer vi-l recomand cu caldura, face si montaj, si poze prelucrate (va lasa si pe voi sa contribuit la montaj, dc vreti ceva anume sau ceva muzica, e deschis la toate), noi platim doar sa ne filmeze cineva la nunta si montajul il face iubi, iar pretul lui e super ok, face asta de mult timp, deci are experienta. Dar e valabil doar pt cele care nu au nunta in 25.08.2007, ca dehh atunci e nunta noastra \:D/ Daca sunt doritoare astept PM. Pupici

Ai fost foarte efecienta=D> , altii( adica eu;-) ) mai comozi. Vreau si eu numarul de telefon pentru filmat si poze. Saptamana asta trebuie neaparat sa ma hotarasc pe cine aleg ca DJ, cameraman si fotograf poze sala.
#-o .
Asteptam cu nerabdare sa-ti postezi rochita:madlaugh:

adriana_m
07.03.2007, 15:04:44
Jelsa, n-ai mai dat nici un semn de viata. Cum a fost la cursul de dans?

aenciu
07.03.2007, 15:07:02
Facem nunta in acelasi loc;)).La cabaret faci sau in sala de sus?Am sa-ti spun cum a fost ( eu am inaintea ta nunta).As vrea si un nr de tel pt filmat si poze, poate, poate... Sa vedem intai pretul si ce a mai lucrat si daca ne place rezolvam.Mersi mult!!
......si eu tot la President fac nunta in sala de sus,... si vreau sa te intreb voua cit va zis ca, costa meniul?... noua ne-a spus 130-140 ron dar daca Astoria si Parcul au preturile mai mici si ei lasa din pretul meniului.
....iar in legatura cu pozele si filmatul, de ce nu mergi la Foto Lux cel de linga Farmec iti si arata: poze, filmari de la nunti ...dupa parerea mea sunt super, de aceea i-am si ales...

Jelsa
07.03.2007, 15:19:01
Salut, nu am intrat de multisor, vad ca voi stati destul de bine cu pregatirile.....eu sper sa gasesc ceva rochita frumoasa la targ....am pus eu ochii deja pe 2-3 modele de la magazinul ala de langa gara, dar greu ma decid sa le incerc, invitatiile le voi cumpara de la targ ( stiu deja modelul)....si de saptamana viitoare ne ocupam la modul cel mai serios de dans ....

Jelsa
07.03.2007, 15:21:34
Jelsa, n-ai mai dat nici un semn de viata. Cum a fost la cursul de dans?

Sunt aici.....doar de luni incepem, sunt cam aglomerata, dar dupa prima ora, va scriu cum e, ok?
Mai vrea cineva sa vina??

georgi_b
07.03.2007, 17:51:51

Super ca facem nunta in acelasi loc <:-P Eu fac in sala de sus ca mi-a placut mai mult e mult mai eleganta si finuta, dar si cea de jos e frumoasa. Abia astept sa imi spui cum a fost la tine la nunta acolo. Noi am ales President pt ca e aproape de Bodrog, cand venim de la Bodrog imediat suntem la sala, iar am auzit ca servirea e impecabila (sefa mea a facut acoloa si a zis ca, chelnerii sunt super super) chestie confirmata de la mai multi, deci chiar ok, cred ca e foarte important dc esti bine servit. Mancarea iar am auzit ca e buna si mult, nu se zgarcesc la meniu si sala e super, noi nu vrem sa o decoram deloc, doar cu ce ne pun ei, ma refer la fete de masa si lumanari, servetele si noi pune fructe pe masa, scaunele mi se par ok, nu vad de ce sa le mai acopar, iar poate doar masa mirilor o vom decor putin, noi mergem pe o nunta clasica si simpla. Din acest motiv si rochita mea e simpla si eleganta. Pe rochita am sa dau (cand va fi gata ca acuma e la modificat ca era putin stramta) in jur de 8.500.000 lei vechi, chilipir, nu mi se pare scumpa deloc, dar doar rochita fara nimic, deci mai vine si cercul sau jupa ca inca nu m-am hotarat :-? si voalul (biju si diadema mi-am luat) si mare noroc pe mine sa o gasesc chiar pe gustul meu.
Sunt super incantata ca am cu cine vb din Arad. Va pupacesc pe toate si va doresc o nunta de vis in care sa fiti niste printese <:-P <:-P <:-P
Nr. de tel pt filamt: 0741015745 - Cristi sau al meu 0745256363 - Georgi.

georgi_b
07.03.2007, 17:57:39
Ai fost foarte efecienta=D> , altii( adica eu;-) ) mai comozi. Vreau si eu numarul de telefon pentru filmat si poze. Saptamana asta trebuie neaparat sa ma hotarasc pe cine aleg ca DJ, cameraman si fotograf poze sala.
#-o .
Asteptam cu nerabdare sa-ti postezi rochita:madlaugh:

Eficienta nu stiu cat am fost, pt ca din cate vad aici pe site alte miresici sunt si mai eficienta, dar deh oricum mai e timp destul, dar am observat ca toate sunt mult mai ieftine acum (rochite, biju, invitatii, etc.) Rochita inca nu o pot posta pt ca e la modificat, dar cum vin cu ea acasa cum fac pozica si postez.
Nr de tel pt filmat si poze: 0741015745 - Cristi sau eu 0745256363 - Georgi, iti pot recomanda si un DJ bun, el va fi la nunta la noi, tot el a fost si la noi la banchet la sf facultatii si ne-am distrat super.
Numai bine si spor la pregatiri.
Pupici :*

georgi_b
07.03.2007, 18:16:17
Fetelor care va faceti nunta la President voi ce meniu aveti? Adica cat costa si ce include? Ati semnat ceva contract? Cat ati dat avans?
Pe noi ne costa 1.400.000 lei vechi cu: aperitiv rece, aperitiv cald, supa de taitei, friptura asortata pui+porc si cartofi taranesti cu salata varza, sarmalute, paine, apa minerala si plata nelimitat, cafea nelimitat si 2 beri de persoana. Chelneri nu platim. Mie mi se pare ok. Voi cum aveti? Noi nu am semnat contract ci am platit un avans si ne-a dat o chitanta si am scris meniul si cum va fi iar d-nul Blaga a semnat si stampliat, oare e ok asa? Sefa mea a zis ca ea nici macar atat nu a facut si a zis ca Blaga a fost super de treba si ca totul a fost asa cum s-au inteles. Si mie mi s-a parut foarte de treba d-nul Blaga, sper sa fie totul bine. astept raspuns de la voi.

P.S. cine imi poate recomanda unde sa fac praji bune si la pret ok.
Mersi.
Pupici :* >:D<

Toto
07.03.2007, 21:26:16

Buna Georgi, si noi vrem la Bodrog la biserica dar inca nu am vorbit.Imi spui cum ai procedat tu? Sper sa nu fie tarziu, tot am zis ca mergem sa vorbim dar nu mai reusim sa ajungem

georgi_b
08.03.2007, 06:25:56
Buna Georgi, si noi vrem la Bodrog la biserica dar inca nu am vorbit.Imi spui cum ai procedat tu? Sper sa nu fie tarziu, tot am zis ca mergem sa vorbim dar nu mai reusim sa ajungem

Ceau Toto, pai ce sa iti zic eu, noi frecventam des Manastrirea Bodrog, aproape in fiecare duminica, iar parintii mei ii cunosc pe calugarii de acolo. Dar iata cum am procedat, intr-o duminca am fost la slujba, si am stat pana la sfarsit, iar apoi am zis ca vrem sa vb cu parintele Nestor (cu el trebe vb pt asa ceva) a venit si ai mei au vb cu el dc se poate pe 25 aug o nunta aici si a zis ca da, ne-a trecut in carnetel a mai pus ceva intrebari (dc suntem botezati, dc e prima cuninie, dc nasii sunt cuninati, etc) am raspuns si gata am rezolvat si asta, de taxe nu stiu ce trebe platit (dar din cate am inteles eu la manastriri nu e taxa de cununie ci nasul plateste cat vrea si bineinteles ca trebuie sa aduci praji si suc si un tort pt calugari, noi o sa ducem si florile de la civila sa impodobeasca biserica sa fie frumos). Eu as vrea tare mult sa putem face nunta in altarul de afara dar nu stiu dc se poate asta nu am discutat.
Eu te sfatuiesc sa mergi cat mai repede ca sa gasesti data pe care o doresti tu, ca tot mai multi opteza pt Bodrog.
Spor la pregatiri.

adriana_m
08.03.2007, 08:36:31
La Multi Ani!fetelor>:D< :*

georgi_b
08.03.2007, 08:53:18
Daaa chiar Adriana ai dreptate
LA MULTI ANI TUTUROR >:D< >:D< >:D<
Sa fiti iubite muult de tot.
Pupici :* :* :*
Sa petreceti azi mult, ca meritam toate <:-P <:-P <:-P

Jelsa
08.03.2007, 09:38:28
O primavara frumoasa!
>:D<

mili_tzutzu
08.03.2007, 10:07:59
si la noi meniul e tot 1400000 cu apa inclusa (cat se consuma)+ 2 beri de persoana. La fel am dat si noi avans cu un precontract.Am auzit numai de bine despre dl Blaga si servirea de acolo.Speram sa fie bine si sa ne distram ca asta e cel mai important. Mai tinem legatura!>:D<

PS: Era sa uit. La multi ani tuturor miresicilor si nu numai! Sa va petreceti ziua cum stiti voi mai bine!

aenciu
08.03.2007, 13:23:49
La Multi Ani Fetelor!!!
Va doresc un 8 Martie plin de bucurii, flori si multe urari de bine!!
Sa fiti iubite!!
20026

aenciu
08.03.2007, 13:34:49
si la noi meniul e tot 1400000 cu apa inclusa (cat se consuma)+ 2 beri de persoana. La fel am dat si noi avans cu un precontract.Am auzit numai de bine despre dl Blaga si servirea de acolo.Speram sa fie bine si sa ne distram ca asta e cel mai important. Mai tinem legatura!>:D<

PS: Era sa uit. La multi ani tuturor miresicilor si nu numai! Sa va petreceti ziua cum stiti voi mai bine!

...mie mi-a spus ca apa si cafelele sunt incluse in meniu dar de bere nimic, cine stie poate a uitat.
...si eu, nu am facut contract, am dat avans pe care mi-a taiat chitanta semnata si stampilata.
Mai vreau sa intreb daca D-l Blaga v-a spus ceva in legatura cu nr minim de persoane.....intreb chestia asta datorita faptului ca anul trecut o cunostinta a facut nunta la President si i s-a impus sa aiba cel putin 120 de persoane.....in cazul in care aveau mai putine persoane trebuiau sa plateasca diferenta de meniuri.

mili_tzutzu
08.03.2007, 15:36:28
Nu stiu nimic de nr de persoane.Oricum la cabaret incap max 100 persoane.Zicea doar sa anuntam inainte cu cateva zile nr de persoane pt pregatirea meniurilor, altceva nu ne-a spus nici noua. Noi am vb cu el in februarie.Oricum nu este Blaga omul care sa scoata bani din minciuni din astea, daca a zis ceva cam asa ramane.Cand mai vb cu el faceti o lista si intrebati tot ce vreti ca sa fiti siguri, sa nu aveti surprize la sfarsit.

aenciu
08.03.2007, 16:31:12
Eu am fost anul trecut la o nunta la President, si mi-a placut foarte mult... cam tot, adica : mancarea a fost foarte buna, ce sa ma zic de servit...super, erau niste baieti tineri foarte respectosi,....sala arata foarte fain mai ales decorata...
Eu in general sunt foarte pretentioasa si dificila .... si mi-a placut mult....de aceea ma stresez cu organizarea, vreau sa pun totul la punct sa iasa aproape perfect...

georgi_b
09.03.2007, 08:27:40
...mie mi-a spus ca apa si cafelele sunt incluse in meniu dar de bere nimic, cine stie poate a uitat.
...si eu, nu am facut contract, am dat avans pe care mi-a taiat chitanta semnata si stampilata.
Mai vreau sa intreb daca D-l Blaga v-a spus ceva in legatura cu nr minim de persoane.....intreb chestia asta datorita faptului ca anul trecut o cunostinta a facut nunta la President si i s-a impus sa aiba cel putin 120 de persoane.....in cazul in care aveau mai putine persoane trebuiau sa plateasca diferenta de meniuri.

Noi am fost sa ne intersam pt restaurant anul trecut in vara, si atunci ne-a zis ca in sala de sus intra lejer 120 pers pana in max 150 pers, dar e adevarat ca dc iei sala de sus si tu ai doar 50 pers sa te puna sa platesti in plus (mi se pare un pic si logic pt ca ar fi putut lua pe altcineva cu nr de pers mai mare si astfel un castig mai mare), dar poti opta pt sala de jos, am vazut o nunta pe o caseta facuta acolo si arata bestial, adica era asa o atmosfera foarte intima si deosebita, pe cand sala de sus e mai eleganta. Noi o sa avem la nunta 120 pers. Initial am mers pe 100 pers si cand am fost sa intrebam la President a zis ca pt 100 pers de baga in sala de jos (care are o capacitate de 80 max 100 pers), iar noi vream neaparat sala de sus si a zis ca nu se poate decat dc avem 120 pers si am zis ok, vor fi 120 pers poate mai mult si a zis ca atunci e in regula, deci e adevarata chestia. Mai intrebati oricum sa fiti siguri.
Spor la pregatiri si pupici >:D<

aenciu
09.03.2007, 12:41:11
:-\ :-\
Noi am fost sa ne intersam pt restaurant anul trecut in vara, si atunci ne-a zis ca in sala de sus intra lejer 120 pers pana in max 150 pers, dar e adevarat ca dc iei sala de sus si tu ai doar 50 pers sa te puna sa platesti in plus (mi se pare un pic si logic pt ca ar fi putut lua pe altcineva cu nr de pers mai mare si astfel un castig mai mare), dar poti opta pt sala de jos, am vazut o nunta pe o caseta facuta acolo si arata bestial, adica era asa o atmosfera foarte intima si deosebita, pe cand sala de sus e mai eleganta. Noi o sa avem la nunta 120 pers. Initial am mers pe 100 pers si cand am fost sa intrebam la President a zis ca pt 100 pers de baga in sala de jos (care are o capacitate de 80 max 100 pers), iar noi vream neaparat sala de sus si a zis ca nu se poate decat dc avem 120 pers si am zis ok, vor fi 120 pers poate mai mult si a zis ca atunci e in regula, deci e adevarata chestia. Mai intrebati oricum sa fiti siguri.
Spor la pregatiri si pupici >:D<

...si noi tot sala de sus am rezervat-o, numai ca problema este ca invitam noi 130-140 de persoane dar din alea nu o sa vina toate sa zicem ca ramin cu 100 de persoane ...sper ca nu o sa ma puna sa platesc pina la meniul la 120....asta ma intriga pe mine.. :-\
spor si tie la pregatiri ...sper sa vi pe la tirgul de nunti...
pusi

georgi_b
09.03.2007, 13:02:53
:-\ :-\

...si noi tot sala de sus am rezervat-o, numai ca problema este ca invitam noi 130-140 de persoane dar din alea nu o sa vina toate sa zicem ca ramin cu 100 de persoane ...sper ca nu o sa ma puna sa platesc pina la meniul la 120....asta ma intriga pe mine.. :-\
spor si tie la pregatiri ...sper sa vi pe la tirgul de nunti...
pusi

Pai si noi chemam mai multe pers dar ne bazam pe 120 pers, acuma dc or fi mai putin doar nu o fi sf de lume ;))
Fetelor ce targ de nunta este. Eu habar nu am, nu a fost unul de curand???
Zice-ti-mi si mie unde si cand e ca poate vin si eu . . .
Multumesc.
Pupicei

aenciu
09.03.2007, 13:07:12
Miresici din Arad a inceput targul de nunti , eu una de abia astept sa merg si sper sa imi gasesc rochia dorita...

aenciu
09.03.2007, 13:15:29
Pai si noi chemam mai multe pers dar ne bazam pe 120 pers, acuma dc or fi mai putin doar nu o fi sf de lume ;))
Fetelor ce targ de nunta este. Eu habar nu am, nu a fost unul de curand???
Zice-ti-mi si mie unde si cand e ca poate vin si eu . . .
Multumesc.
Pupicei

E targul de nunti organizat de Dalisis la Palatul Cultural, tine pina duminica iar sambata la ora 13.00 va avea loc o parada o rochiilor de mireasa...
...sa speram ca o sa fie mai frumos decit cel de la teatru.

georgi_b
09.03.2007, 13:23:35
E targul de nunti organizat de Dalisis la Palatul Cultural, tine pina duminica iar sambata la ora 13.00 va avea loc o parada o rochiilor de mireasa...
...sa speram ca o sa fie mai frumos decit cel de la teatru.

Mersi mult pt informatie, eu habar nu aveam

adriana_m
09.03.2007, 20:11:03
Impresii de la targ
Personal am rezolvat cu fotograful si cu cameramanul si sunt pe cale sa rezolv si cu invitatiile( nu era chiar in program, dar oferta de -30% si scris gratis m-au motivat:-p ). Nu am incercat rochite ca eram cu al meu viitor sot si nu vroiam sa ma vada, dar pana la sfarsitul targului o sa incerc.Mi-au placut rochile de la White Lady,si de la o firma din Lugoj am vazut o rochie de care cred ca m-am indragostit.
Interesanta a fost si firma de patiserie care face la comanda(in 90% din cazuri), ce model doriti, chiar si dupa o fotografie. Pentru miresica care dorea tort de inghetata ar fi chiar o posibilitate buna de incercat.
Bijuteriile, pantofii la fel ca si la targurile anterioare s-au remarcat prin lipsa:hm: .
Jelsa ti-am vazut invitatiile de care vorbeai la Deluxe Cards, ei au promotie de -30% dar scrisul se plateste cu 3 lei pe bucata.
Fetelor astept impresiile voastre! >:D<

adriana_m
09.03.2007, 20:18:26
Sunt aici.....doar de luni incepem, sunt cam aglomerata, dar dupa prima ora, va scriu cum e, ok?
Mai vrea cineva sa vina??
Pe mine m-ar tenta, dar vreau sa am macar o parere in legatura cu modul de desfasurare , inainte de a ma imbarca si eu;-) . Asa ca astept cu nerabdare impresiile.>:D<

adriana_m
10.03.2007, 14:03:53
Cum vi s-a parut parada rochilor de mireasa? A fost ceva interesant?ca n-am ajuns astazi pe acolo. Am auzit ca nu a fost ceva foarte deosebit( acuma depinde si de gusturi). Pretul de intrare s-a facut 5 lei, ieri a fost 4, maine va fi pesemne 6:hm: :D , dupa cum vad cresterea preturilor...ca Fat-Frumos.
:*

Kaela
10.03.2007, 17:13:30
parada a fost suuuper dar prea lunga, nu au prea avut spectatorii rabdare. :-p
adriana_m, maine merg sigur cu tine de dimi, nu am putut sa fac nika cu mama-mea de fatza...:(

georgi_b
11.03.2007, 18:51:44
Fetelor ce ziceti de targ??? Eu nu am fost prea incantata . . . Rochiile nici una nu mi-au placut (parca a mea e cea mai super, defapt cred ca asta gandeste orice miresica despre rochita ei ;)) ) In schimb nu era prea mare lucru, pantofiori nimic, ceea ce au speram sa imi gasesc.
Totusi am gasit unde sa ne facem tortul si ne-am comandat inviatiile <:-P <:-P Eu zic ca oferta avuta de cei de la Cluj nu era de lasat. Pe site-ul invitatia.ro, invitatia aleasa de noi costa 2,60 ron fara scris (cred) pe cand eu la targ le-am luat cu 1,50 ron si scris gratis deci eu zic ca super oferta.
Astept pareri si de la voi.
Pupici. :* :*

Toto
11.03.2007, 20:23:49
Ceau Toto, pai ce sa iti zic eu, noi frecventam des Manastrirea Bodrog, aproape in fiecare duminica, iar parintii mei ii cunosc pe calugarii de acolo. Dar iata cum am procedat, intr-o duminca am fost la slujba, si am stat pana la sfarsit, iar apoi am zis ca vrem sa vb cu parintele Nestor (cu el trebe vb pt asa ceva) a venit si ai mei au vb cu el dc se poate pe 25 aug o nunta aici si a zis ca da, ne-a trecut in carnetel a mai pus ceva intrebari (dc suntem botezati, dc e prima cuninie, dc nasii sunt cuninati, etc) am raspuns si gata am rezolvat si asta, de taxe nu stiu ce trebe platit (dar din cate am inteles eu la manastriri nu e taxa de cununie ci nasul plateste cat vrea si bineinteles ca trebuie sa aduci praji si suc si un tort pt calugari, noi o sa ducem si florile de la civila sa impodobeasca biserica sa fie frumos). Eu as vrea tare mult sa putem face nunta in altarul de afara dar nu stiu dc se poate asta nu am discutat.
Eu te sfatuiesc sa mergi cat mai repede ca sa gasesti data pe care o doresti tu, ca tot mai multi opteza pt Bodrog.
Spor la pregatiri.

Georgi , multumesc mult pt informatiile ref la manastirea Bodrog sper ca ajungem zilele urmatoare pana acolo sa vorbim.
Am comandat si noi invitatiile la targ si ce e mai important... rochita;;).
Nu pot sa zic ca a fost grozav la targ dar comparativ cu cel de luna trecuta a fost mai bine, ai avut ce vedea

georgi_b
12.03.2007, 11:39:42
Georgi , multumesc mult pt informatiile ref la manastirea Bodrog sper ca ajungem zilele urmatoare pana acolo sa vorbim.
Am comandat si noi invitatiile la targ si ce e mai important... rochita;;).
Nu pot sa zic ca a fost grozav la targ dar comparativ cu cel de luna trecuta a fost mai bine, ai avut ce vedea

Cu multa placere si felicitari pt ca ti-ai luat rochita si invitatiile. Asteptam pozici.
Pupici >:D< >:D<

Toto
12.03.2007, 13:13:57
Doar am comandat-o si am achitat un avans(la FP) si trebuie sa merg la Timi sa imi ia masuri si apoi la proba. E o combinatie intre doua modele ce mi-au placut si ambele erau pe alb iar eu vreau crem. Cand va fi gata voi face poze cu ea.

georgi_b
12.03.2007, 14:22:16
Doar am comandat-o si am achitat un avans(la FP) si trebuie sa merg la Timi sa imi ia masuri si apoi la proba. E o combinatie intre doua modele ce mi-au placut si ambele erau pe alb iar eu vreau crem. Cand va fi gata voi face poze cu ea.

Super, abia astept sa imi spui cum a iesit. Si a mea e la modificat ca imi era un pic stramta cred ca a mea prin aprilie e gata, abia astept, mai trebuie sa ma hotarsac asupra voalului . . .ca nu prea stiu cum sa il fac (il comand oricum pt ca va fi lung asta e sigura dar ce material va fi nu stiu sau altceva, il vreau mai deosebit ca rochita e simpluta.
Te-am pupat. >:D<

hbiutza
13.03.2007, 13:43:24
buna miresicilor din arad! sunt si eu din arad si am nunta in 25 august. pana acum mi-am cam rezolvat treburile cele mai importante in legatura cu nunta.Cea mai mare problema a mea este gasirea pantofilor! voi ati gasit ceva:-w ? sa fie cu toc jos si stabil. Dc gasiti ceva pe undeva va rog anuntati-ma si pe mine. Imi mai trebuie invitatiile si in rest cam totul e gata: bauturile fine le-am cumparat, verighetele, prajiturile sunt comandate, formatia, biserica, nasii..........si nu stiu ce ar mai putea fii.......:-? . Aaaaaa.....pozele si filmatul, rezolvate si ele........Va pupacesc si dc aveti idee despre ce mai trebuie la nunta scrieti-mi>:D<

georgi_b
13.03.2007, 13:57:20
buna miresicilor din arad! sunt si eu din arad si am nunta in 25 august. pana acum mi-am cam rezolvat treburile cele mai importante in legatura cu nunta.Cea mai mare problema a mea este gasirea pantofilor! voi ati gasit ceva:-w ? sa fie cu toc jos si stabil. Dc gasiti ceva pe undeva va rog anuntati-ma si pe mine. Imi mai trebuie invitatiile si in rest cam totul e gata: bauturile fine le-am cumparat, verighetele, prajiturile sunt comandate, formatia, biserica, nasii..........si nu stiu ce ar mai putea fii.......:-? . Aaaaaa.....pozele si filmatul, rezolvate si ele........Va pupacesc si dc aveti idee despre ce mai trebuie la nunta scrieti-mi>:D<

Ceau miresico si bine ai venit printre noi >:D< . Avem ziua nuntii in aceasi data ;)) si eu am aceasi dilema ca si tine nu imi gasesc pantofiorii, mi-am gasit ceva balerini de care sunt foarte multumita si happy dar mama mea vrea sa am si ceva cu toc, dar eu il vreau mic mic si nu am gasit nimic inca deci cred ca raman la balerinii mei. Am si eu o intrebare pt tine: de unde v-ati luat bauturile fine si cat ati dat pe ele (ca la noi pe lista asta e urmatorul punct ce trebuie bifat si habar nu am de unde sa le iau sau cat costa) si unde ti-ai comandat prajiturile. Astept raspuns de la tine. Pupicei >:D< >:D<

Jelsa
13.03.2007, 14:07:07
Buna fetelor,

Am fost si eu pe la targ, mi-am comandat invitatiile mult dorite ( cu masinuta) si am dat avans pentru tort. ..aaa si era sa uit am incercat o rochita....de la o firma din timi, mi-a placut mult, dar imi tb cu un nr. mai mare....:"> , imi fac drum pana la Timisoara intr-o sambata...
A, si am fost ieri la dans.....ce sa va spun fetelor, tb. muncit nu gluma :)) , oricum noi mai mergem.....
Spor la pregatiri ....

adriana_m
13.03.2007, 17:21:42
Am fost la targ dupa una si am venit cu doua, adica si cu rochia de mireasa pe care mi-am cumparat-o si nu era in program. A fost ceva de vis, cum am incercat-o am stiut ca e pentru mine. Totul a fost feeric, pana cand au aflat ai mei ca mi-am luat rochia...:( , in loc de motiv de bucurie rochia a devenit motiv de stres. Problema e ca am luat-o prea repede, ca se va ingalbeni la mine acasa , chiar daca e in husa, ca nu imi va mai fi buna fie voi slabi, fie ma voi ingrasa, ca a fost prea scumpa si puteam sa i-au altceva etc. Asa ca de 2 nopti am cosmaruri ca imi va fi rochia larga, chiar daca e din 2 piese cu corset, incep sa am dubii ca poate m-am grabit:-SS si cand ma gandesc ce fericita am fost cand am cumparat-o...:sad:

adriana_m
13.03.2007, 17:26:27
Dupa cum vad se pare ca va fi pe gustul tau...... astept sa-mi zici daca iti place sau nu dupa ce vorbiti:)
In legatura cu Dj am avut o intalnire initiala cu el si cred ca vom ramane la el, mai trebuie doar sa mai stabilim detaliile. >:D<

Toto
13.03.2007, 19:32:11
In legatura cu Dj am avut o intalnire initiala cu el si cred ca vom ramane la el, mai trebuie doar sa mai stabilim detaliile. >:D<

Sa inteleg ca ai fost multumita de el ...ma bucur si ma gandeam ca iti va place dupa genul de muzica pe care ai zis ca il vrei la nunta.
Referitor la rochita .... nu te necajii, cel mai important e ca ti-a placut din prima si ai stiut ca asta va fi pentru tine. Nu iti mai fa atatea ganduri , ca vei ajunge sa nu iti mai placa pana la nunta. Eu nu cred ca se va ingalbeni si unu-doua kg in plus sau in minus nu cred ca vor fi o problema prea mare. Si eu am dat comandat-o dar inca nu stiu in cat timp va fi gata. Poze nu ai?... sau o tii ascunsa bine sa nu o vada mirele:D

Toto
13.03.2007, 19:39:40
Fetelor ca bauturi cumparati pentru nunta? Stiti cum sa socotiti cantitatile?
Noi am cumparat doar whiskey pana acum, vom mai lua bere si vin, dar pe langa astea nu prea stiu ce bauturi ar mai trebui sa luam...pt femei:) si cat. Imi dati voi ceva idei?

georgi_b
13.03.2007, 20:28:36
Am fost la targ dupa una si am venit cu doua, adica si cu rochia de mireasa pe care mi-am cumparat-o si nu era in program. A fost ceva de vis, cum am incercat-o am stiut ca e pentru mine. Totul a fost feeric, pana cand au aflat ai mei ca mi-am luat rochia...:( , in loc de motiv de bucurie rochia a devenit motiv de stres. Problema e ca am luat-o prea repede, ca se va ingalbeni la mine acasa , chiar daca e in husa, ca nu imi va mai fi buna fie voi slabi, fie ma voi ingrasa, ca a fost prea scumpa si puteam sa i-au altceva etc. Asa ca de 2 nopti am cosmaruri ca imi va fi rochia larga, chiar daca e din 2 piese cu corset, incep sa am dubii ca poate m-am grabit:-SS si cand ma gandesc ce fericita am fost cand am cumparat-o...:sad:

Felicitari ca ti-a gasit rochita >:D< si ca din prima ai stiut ca e pt tine (e important asta - aprorpo asa a fost si la mie :-p ). A mea rochita va fi gata in aprilie (ca am lasat-o la modificat) si mi-o va da in husa si nici gand sa se galbeneasca, dc mai slabesti pana la nunta nu e o problema ca o poti regla din corset (dar oricum dc vei slabi nu cred ca va fi mai mult de 2-3 kg care sincer nu se vor observa prea tare la rochita) iar de ingrasat nu cred ca va fi vorba pt ca de la stres deobicei se slabeste. Nu ai cumparat-o prea repede eu zic ca e ok, macar ai mai scapat de o grija, nu cred ca ar fi convenabil ca cu putin timp inaintea nuntii sa alergi dupa rochita eu zic ca sa nu te mai stresezi atata si sa fii fericita ca ti-ai gasit rochita care ti-a placut si ca vei fi o printesa in ea. Felicitari inca o data.
Spor la restul cumparaturilor si pupicei >:D< >:D<

georgi_b
13.03.2007, 20:33:41
Fetelor ca bauturi cumparati pentru nunta? Stiti cum sa socotiti cantitatile?
Noi am cumparat doar whiskey pana acum, vom mai lua bere si vin, dar pe langa astea nu prea stiu ce bauturi ar mai trebui sa luam...pt femei:) si cat. Imi dati voi ceva idei?

Noi ne-am gandit sa luam asa: whisky pt barbati si martini pt femei, pe langa mai punem bere, vin si tuica de prune de la tara (vom avea invitati si de la tare si cred ca ei vor aprecia mai mult tuica de prune decat whisky-ul - si oricum noi avem tuica de la socrul meu) si in rest cam nimic altceva alcoolic, mie mi se pare destul atat . . . aaaa . . . am uitat si samapnie normal pt tort si sa ciocnim cu toti invitatii. Cam asta ar fi, cantitatile nu stim cum sa le luam, si nici de unde sa le luam :-SS De aceea va rog [-o< cele care si-au achizitionat bauturile sa ne zica si noua cat au luat si de unde si cat au costat si alte detalii. Mersic
Pupicei >:D< >:D< >:D<

Toto
13.03.2007, 20:41:16
Si eu ma gandeam la martini dar oare lichior sau gin nu mai trebuie ar fi suficient martini. De tuica am uitat si noi avem. Dar suc ce luati fetelor? cola, fanta ....si ceva natural luati sau nu?

adriana_m
13.03.2007, 21:51:02
Mersi de incurajari fetelor>:D< , cat despre bautura, dupa ce am mai citit pe site si de la altii adunate ar fi cam in felul urmator:
apa-1,5l/persoana(mai ales daca e vara)
suc-1l/pers
tarie(bautura grea)-100ml/pers.
vin-0,5l/pers(undeva citeam de 1l/pers ceea ce mi s-a parut exagerat):wacko:
bere-2 sticle
cafea-2 cafele.
Despre sucul natural nu stiu ce sa spun, dar intr-un fel poate ar fi mai bine daca s-ar renunta la el. Pentru ca odata ce servesti suc natural intre suc natural si suc acidulat toti invitatii vor cere doar suc natural, iar cand se va termina vei fi pus in ipostaza penibila de a spune ca nu mai este. Eu o sa merg doar pe suc acidulat.
sper sa va fie de folos!>:D<

georgi_b
14.03.2007, 07:42:12
Mersi de incurajari fetelor>:D< , cat despre bautura, dupa ce am mai citit pe site si de la altii adunate ar fi cam in felul urmator:
apa-1,5l/persoana(mai ales daca e vara)
suc-1l/pers
tarie(bautura grea)-100ml/pers.
vin-0,5l/pers(undeva citeam de 1l/pers ceea ce mi s-a parut exagerat):wacko:
bere-2 sticle
cafea-2 cafele.
Despre sucul natural nu stiu ce sa spun, dar intr-un fel poate ar fi mai bine daca s-ar renunta la el. Pentru ca odata ce servesti suc natural intre suc natural si suc acidulat toti invitatii vor cere doar suc natural, iar cand se va termina vei fi pus in ipostaza penibila de a spune ca nu mai este. Eu o sa merg doar pe suc acidulat.
sper sa va fie de folos!>:D<

Ne este de foarte mare folos, multumim >:D< >:D<

Jelsa
14.03.2007, 11:14:28
Si noi vom vom avea whisky, martini, "tuica" si vin, 1 bere si 2 cafele (incluse in meniu), apa + sucuri. O parte le-am cumparat, unele sunt incluse in meniu, tuica avem, mai ramane de cumparat apa, sucul si vinul.

adriana_m
14.03.2007, 14:16:31
Aceasta este invitatia mea:

Toto
14.03.2007, 14:36:45

E super faina. La targ ai comandat-o? Cat a costat?

adriana_m
14.03.2007, 16:19:55
E super faina. La targ ai comandat-o? Cat a costat?
Merci, da la targ am comandat-o si a fost 1,7 lei , pret la care este inclus si scrisul( a fost oferta aceea cu -30% si scris gratis in perioada targului):)

georgi_b
14.03.2007, 16:57:34

Minunata >:D<
Si noi tot de la targ ne-am comandat invitatiile tot cu oferta de -30% (dar e mai nasol ca sunt de la Cluj si trebe sa trimitem fax cu scrisul), acuma sa speram ca va iesi bine.
Va pun si eu pozica cu invitatia aleasa de noi.

hbiutza
14.03.2007, 19:43:34
Ceau miresico si bine ai venit printre noi >:D< . Avem ziua nuntii in aceasi data ;)) si eu am aceasi dilema ca si tine nu imi gasesc pantofiorii, mi-am gasit ceva balerini de care sunt foarte multumita si happy dar mama mea vrea sa am si ceva cu toc, dar eu il vreau mic mic si nu am gasit nimic inca deci cred ca raman la balerinii mei. Am si eu o intrebare pt tine: de unde v-ati luat bauturile fine si cat ati dat pe ele (ca la noi pe lista asta e urmatorul punct ce trebuie bifat si habar nu am de unde sa le iau sau cat costa) si unde ti-ai comandat prajiturile. Astept raspuns de la tine. Pupicei >:D< >:D< ceau draga mea! bauturile le-am cumparat vara trecuta din italia, mai bine zis mi le-a adus o matusa pt ca acolo sunt cu mult mai ieftina ca la noi.De ex. sticla de martini alb 4 euro, deci cu mult mai ieftin, jack daniel's tot de acolo dar nu mai stiu exact cat a costat, oricum mare diferenta de pret...........:-s. In legatura cu prajiturile eu le-am comandat la cineva la semlac care face foarte bune (cele marunte de pe platouri si pt acasa). Tortul chiar azi l-am comandat la Crisan, va fii de zmeura imbracat in martipan, iar langa felia de tort se va servi si o bulina de inghetata de vanilie, daca tot e vara nu?:)) :)) ......... tot azi mi-am comandat si florile, adica buchetul, lumanarile si celelalte flori care imi mai trebuie. Cam asta am rezolvat pana acum. Nu prea mai am multe de facut. Ramane doar problema pantofior.......#-o dar o rezolv eu cumva si pe asta.................;))

te pup si astept sa imi mai scrii despre ce ai mai rezolvat si dc ai vreo intrebare o astept. pupici >:D< >:D< ;-)

adriana_m
14.03.2007, 21:31:57
Si noi tot de la targ ne-am comandat invitatiile tot cu oferta de -30% (dar e mai nasol ca sunt de la Cluj si trebe sa trimitem fax cu scrisul), acuma sa speram ca va iesi bine.

E tare finuta!imi place. Eu zic ca nu trebuie sa ne speriem, oricum ne vor trimite la corectat un exemplar. Am auzit lucruri bune despre ei si nu mi-au parut a fi neseriosi. Asa ca, fara ganduri negative.;-)

adriana_m
14.03.2007, 21:41:26
:zz: Si freza si machiajul ...? Aveti vreo idee cam ce ati vrea? Apropo anul asta e anul palariilor, nu mai e la moda voalul...(inseamna ca eu nu voi fi la moda;)) ). Personal mi-as prinde parul (il am lung), dar nici un mot in varful capului nu vreau si nici lipit de cap de parca m-ar fi lins vaca...decizie grea...
Astept parerile voastre:grouphug: >:D<

Kaela
14.03.2007, 22:11:15
adriana mamah, uitat-te pe topicul mare cu poze cu coafuri shi machiaje shi o sa ai de unde alege. numa rabdare sa ai sa te uitzi pe toate pozele postate acolo.

georgi_b
15.03.2007, 06:14:29
ceau draga mea! bauturile le-am cumparat vara trecuta din italia, mai bine zis mi le-a adus o matusa pt ca acolo sunt cu mult mai ieftina ca la noi.De ex. sticla de martini alb 4 euro, deci cu mult mai ieftin, jack daniel's tot de acolo dar nu mai stiu exact cat a costat, oricum mare diferenta de pret...........:-s. In legatura cu prajiturile eu le-am comandat la cineva la semlac care face foarte bune (cele marunte de pe platouri si pt acasa). Tortul chiar azi l-am comandat la Crisan, va fii de zmeura imbracat in martipan, iar langa felia de tort se va servi si o bulina de inghetata de vanilie, daca tot e vara nu?:)) :)) ......... tot azi mi-am comandat si florile, adica buchetul, lumanarile si celelalte flori care imi mai trebuie. Cam asta am rezolvat pana acum. Nu prea mai am multe de facut. Ramane doar problema pantofior.......#-o dar o rezolv eu cumva si pe asta.................;))

te pup si astept sa imi mai scrii despre ce ai mai rezolvat si dc ai vreo intrebare o astept. pupici >:D< >:D< ;-)

Mersic pt raspuns >:D< Si ce idee super cu bulina de inghetata (ma lasi sa ti-o fur ;-) ??) Inghetata tot de la Crisan este? Asa de repede ti-ai comandat buchetelul si lumanarile, eu ma gandeam ca mai tarziu sa ma ocup de astea, dar acuma ma pun si eu pe treaba (eu ma gandeam sa le fac la Iza ca o prietene acolo si-a facut tot si au iesit minunat si au si tinut mult). Mersi inca o data si spor la pregatisri si cumparaturi.
P.S. Cu pantofii si eu sunt tare dezamagita si necajita :-s , dar mai cautam ;-) .

georgi_b
15.03.2007, 06:16:36
E tare finuta!imi place. Eu zic ca nu trebuie sa ne speriem, oricum ne vor trimite la corectat un exemplar. Am auzit lucruri bune despre ei si nu mi-au parut a fi neseriosi. Asa ca, fara ganduri negative.;-)

Mersi >:D<
Da stiu ca ne vor trimite la corectat un exemplar si intradevar pareau tare de treaba domnii aceia. Ok fara ganduri negative.
Pupicei >:D<

georgi_b
15.03.2007, 06:24:42
:zz: Si freza si machiajul ...? Aveti vreo idee cam ce ati vrea? Apropo anul asta e anul palariilor, nu mai e la moda voalul...(inseamna ca eu nu voi fi la moda;)) ). Personal mi-as prinde parul (il am lung), dar nici un mot in varful capului nu vreau si nici lipit de cap de parca m-ar fi lins vaca...decizie grea...
Astept parerile voastre:grouphug: >:D<

Sincer eu daca as fi o fire mai nonconformista as purta o palarie mare si chic, dar eu sunt genul care nu prea iese din tipare si atunci voi avea si eu voal si tot lung (foarte lung, dar nu asa de lung incat sa il trag dupa mine :)) ) si vreau ca voalul sa vine peste coc, dar si asa as vrea un coc mai sofisticat nu unul de "babe".
Intradevar daca intri pe topicul cu coafuri si machiaje si vei gasi o multitudine de modele de freze si machiaje.

P.S. Acolo am pus si eu pozica cu prima proba a mea de la machiaj, eu am fost tare incantata de cum am iesit dar mai incerc si altceva, oricum ceva diafan ca altceva nu ma prinde

Spor sa aveti in toate. Pupicei >:D< >:D< >:D<

Toto
15.03.2007, 09:57:42

E super draguta si a ta, felicitari. Voi a-ti ales si textul deja sau il trimiteti ulterior. Si eu tot la ei am comandat si va trebui sa le trimit pe fax textul pana la sfarsitul lunii aprilie. Dar inca nu stiu ce text sa aleg.......... e greu#:-S

georgi_b
15.03.2007, 10:14:35
E super draguta si a ta, felicitari. Voi a-ti ales si textul deja sau il trimiteti ulterior. Si eu tot la ei am comandat si va trebui sa le trimit pe fax textul pana la sfarsitul lunii aprilie. Dar inca nu stiu ce text sa aleg.......... e greu#:-S

Si noi trimitem ulterior textul pe fax (dar nu mi-a spus pana cand ci mi-a zis doar ca invitatiile vor fi gata in 15 iunie). Trebe sa ma pun pe treaba cu textul, am ceva in minte dar nu e finalizat (oricum noi stim orele si de la civila si de la biserica si de la restaurant, avem toate informatiile, mai trebe sa il concepem putin). Abia astept sa vina invitatiile sa vad cum au iesit, sunt tare incantata de ele \:D/ , sper sa fie bine.
Pupicei :*

hbiutza
15.03.2007, 11:54:28
Mersic pt raspuns >:D< Si ce idee super cu bulina de inghetata (ma lasi sa ti-o fur ;-) ??) Inghetata tot de la Crisan este? Asa de repede ti-ai comandat buchetelul si lumanarile, eu ma gandeam ca mai tarziu sa ma ocup de astea, dar acuma ma pun si eu pe treaba (eu ma gandeam sa le fac la Iza ca o prietene acolo si-a facut tot si au iesit minunat si au si tinut mult). Mersi inca o data si spor la pregatisri si cumparaturi.
P.S. Cu pantofii si eu sunt tare dezamagita si necajita :-s , dar mai cautam ;-) .
Pupicei >:D< >:D< >:D< nici o problema, asa-i ca e super ideea cu inghetata?:> am vorbit de flori deja pt ca pe tort o sa am trandafiri naturali si se cerea sa aranjez treaba asta, iar cu aceasta ocazie am pus la punct si treaba cu buchetele si lumanarile. Eu le fac in aradu nou la fam.Polosti (sau ceva de genu) sunt experti in aranjamente florale. Am intrat pe mirese Bucuresti si alte orase si vad ca acolo fetele sunt mult mai pretentioase decat noi, le trebuie fantana de ciocolata, porumbei, si tot felul de chestii dinastea.............:-s :-? tu ce parere ai? pupici:* :* :*

georgi_b
15.03.2007, 12:10:50
nici o problema, asa-i ca e super ideea cu inghetata?:> am vorbit de flori deja pt ca pe tort o sa am trandafiri naturali si se cerea sa aranjez treaba asta, iar cu aceasta ocazie am pus la punct si treaba cu buchetele si lumanarile. Eu le fac in aradu nou la fam.Polosti (sau ceva de genu) sunt experti in aranjamente florale. Am intrat pe mirese Bucuresti si alte orase si vad ca acolo fetele sunt mult mai pretentioase decat noi, le trebuie fantana de ciocolata, porumbei, si tot felul de chestii dinastea.............:-s :-? tu ce parere ai? pupici:* :* :*

Si tortul nostru va fi cu trandafiri naturali (roz, toata nunta va fi pe roz), am si pozica dar nu o pot posta ca sunt la lucru si pozica ii acasa, iar cei de la cofetaria unde imi fac tortul au zis ca imi fac orice fel de tort vreau eu, sa vin cu pozica si ala il fac E misto asa si sunt tare multumita de ei, ca auzeam pe altii ca nu fac ca e prea multa munca (ca tortul e prea migalos) sau alte chestii de astea pe cand astia sunt tare amabili, mergem sa si gustam crema de la tort sa vedem care ne place (ne fac mai multe si noi alegem).
Apropo de flori cat te costa buchetul si lumanrile ? Si iti fac buchetul astia cum vrei tu (ca o prietena de a mea si-a facut buchetul intr-un loc si nicicum nu vrea sa il faca cum zicea ea, bagau motive ca nu arata bine, ca o face ba mica ba grasa prostii, pe mine ma irita chestiile aste, faci cum zic eu nu cum gandesti tu, nu? la noi in Rom. nu prea mere proverbul "clientul nostru, stapanul nostru", ufffiii hai ca m-am enervat rau.

Sincer mie mi-ar place porumbei, dar mi se pare un moft si cum pe noi nu ne scot banii afara din casa o sa renuntam la mofturi si incercam sa facem cat mai bine. Am mai vazut o varianta la o nunta la care am fost care mi-a placut si e ieftina: cand au ajuns la restaurant chelnerii i-au intampinat cu celebra sampanie si cu un buchet de baloane colorate, nu stiu cate la nr dar multe oricum, umflate cu helium pe care mirii dupa ce au ciocnit si spart paharele le-au dat drumul si s-au imprastiat frumos pe cer asa colorate si s-au inaltat in sus, a iestit fff bine pe caseta (iubi meu a filmat) si poate facem si noi chestia asta, dar nu stiu sigur ca noi mergem pe o nunta mai clasica simpla si eleganta, iar baloanele dehh paraca nu intra bine in cadru, nici restaurantul nu va fi decorat deloc, pt ca mi se pare super elegant si asa cum e. Cat despre fantana cu cioco . . .nu stiu ce sa zic . . . pe mine nu ma prea incanta, dar fiecare cu gusturile lui.
Hai ca te-am ametit cat am scris . . .
Pupicei :* :* :*

hbiutza
15.03.2007, 13:18:51
Si tortul nostru va fi cu trandafiri naturali (roz, toata nunta va fi pe roz), am si pozica dar nu o pot posta ca sunt la lucru si pozica ii acasa, iar cei de la cofetaria unde imi fac tortul au zis ca imi fac orice fel de tort vreau eu, sa vin cu pozica si ala il fac E misto asa si sunt tare multumita de ei, ca auzeam pe altii ca nu fac ca e prea multa munca (ca tortul e prea migalos) sau alte chestii de astea pe cand astia sunt tare amabili, mergem sa si gustam crema de la tort sa vedem care ne place (ne fac mai multe si noi alegem).
Apropo de flori cat te costa buchetul si lumanrile ? Si iti fac buchetul astia cum vrei tu (ca o prietena de a mea si-a facut buchetul intr-un loc si nicicum nu vrea sa il faca cum zicea ea, bagau motive ca nu arata bine, ca o face ba mica ba grasa prostii, pe mine ma irita chestiile aste, faci cum zic eu nu cum gandesti tu, nu? la noi in Rom. nu prea mere proverbul "clientul nostru, stapanul nostru", ufffiii hai ca m-am enervat rau.

Sincer mie mi-ar place porumbei, dar mi se pare un moft si cum pe noi nu ne scot banii afara din casa o sa renuntam la mofturi si incercam sa facem cat mai bine. Am mai vazut o varianta la o nunta la care am fost care mi-a placut si e ieftina: cand au ajuns la restaurant chelnerii i-au intampinat cu celebra sampanie si cu un buchet de baloane colorate, nu stiu cate la nr dar multe oricum, umflate cu helium pe care mirii dupa ce au ciocnit si spart paharele le-au dat drumul si s-au imprastiat frumos pe cer asa colorate si s-au inaltat in sus, a iestit fff bine pe caseta (iubi meu a filmat) si poate facem si noi chestia asta, dar nu stiu sigur ca noi mergem pe o nunta mai clasica simpla si eleganta, iar baloanele dehh paraca nu intra bine in cadru, nici restaurantul nu va fi decorat deloc, pt ca mi se pare super elegant si asa cum e. Cat despre fantana cu cioco . . .nu stiu ce sa zic . . . pe mine nu ma prea incanta, dar fiecare cu gusturile lui.
Hai ca te-am ametit cat am scris . . .
Pupicei :* :* :* cred ca nu mai intru pe forum la bucuresti ca au acolo niste pretentii de-ti ingheata urechile! ai intrat sa vezi cam cat costa o nunta la ei? nici la mine nu va fii pre ieftina, undeva la 10000 euro dar nici chiar 40000 mai fratele meu....:O :O , auzi tu:masini de epoca, amenajari de nu stiu cate mii de euro si nunta are loc la palatul snagov! Aia or fii ceva fii de oameni de afaceri! Miresica spunea ca nu vor un leu de la printi ca doar pe spatele lor fac nunta, dar unde lucreaza oare? vreau si eu acolo..............:> :> :> <:-P sa fac atatia bani!!!!! nu pot sa cred cateodata despre ce sume vorbesc unii, ma doare mintea.

In legatura cu buchetul, sper sa nu am probleme cu tipa aia, parea de treaba si eu am gasit deja un model care mi-ar place.Pretul nu il stiu inca, eu doar i-am spus sa ma treaca in caiet pt 25 aug sa nu am surpriza ca merg prin iulie si nu poate sa mi-l faca ca are prea mult de lucru.Cum aflu ceva de preturi iti spun. Sala nu cred ca o sa o amenajez nici eu, ca e frumos la central si nu vreau sa fie prea incarcat, ca devine obositor,iar in plus si asta costa o gramada de bani.Prefer sa merg undeva in luna de miere cu banii aia.Apropo unde v-ati gandit sa mergeti in luna de miere? pupici:* :* :*

georgi_b
15.03.2007, 13:32:52
cred ca nu mai intru pe forum la bucuresti ca au acolo niste pretentii de-ti ingheata urechile! ai intrat sa vezi cam cat costa o nunta la ei? nici la mine nu va fii pre ieftina, undeva la 10000 euro dar nici chiar 40000 mai fratele meu....:O :O , auzi tu:masini de epoca, amenajari de nu stiu cate mii de euro si nunta are loc la palatul snagov! Aia or fii ceva fii de oameni de afaceri! Miresica spunea ca nu vor un leu de la printi ca doar pe spatele lor fac nunta, dar unde lucreaza oare? vreau si eu acolo..............:> :> :> <:-P sa fac atatia bani!!!!! nu pot sa cred cateodata despre ce sume vorbesc unii, ma doare mintea.

In legatura cu buchetul, sper sa nu am probleme cu tipa aia, parea de treaba si eu am gasit deja un model care mi-ar place.Pretul nu il stiu inca, eu doar i-am spus sa ma treaca in caiet pt 25 aug sa nu am surpriza ca merg prin iulie si nu poate sa mi-l faca ca are prea mult de lucru.Cum aflu ceva de preturi iti spun. Sala nu cred ca o sa o amenajez nici eu, ca e frumos la central si nu vreau sa fie prea incarcat, ca devine obositor,iar in plus si asta costa o gramada de bani.Prefer sa merg undeva in luna de miere cu banii aia.Apropo unde v-ati gandit sa mergeti in luna de miere? pupici:* :* :*

Uffiii ufffii ufffiii :-< :-s :( noi nu mergem anul asta in luna de miere :(( :(( :(( :(( ca eu nu pot lipsi de la servici, iar iubi meu din septembrie pleaca in Suedia (va dati seama o sa fiu proaspata sotie singura dupa nunta :(( ) asa ca am promis ca mergem la anul, vara viitoare in luna de miere. Dar voi unde mergeti?

P.S. E super minunat la Central si sala si mancarea si servirea, stiu pt ca anul trecut noi acolo am facut banchetul cand am terminat faculta. Apropo cat e meniul la voi???
Si cat despre fitele de la Bucuresti fie a lor toate, nici nu cred ca m-as simti bine cu asa circ de nunta, acuma depinde de gusturi si de bani normal, nu vreau sa jignesc pe nimeni.
Ma pun atunci si eu pe facut buchetul, merg la Iza sa intreb de pret, dc te rog frumos imi dai un PM cu nr de tel de unde iti faci tu buchetul sa sun si la ei sa ma interesez. Mers mult.
Pupicei :* :*

hbiutza
15.03.2007, 13:56:56
Uffiii ufffii ufffiii :-< :-s :( noi nu mergem anul asta in luna de miere :(( :(( :(( :(( ca eu nu pot lipsi de la servici, iar iubi meu din septembrie pleaca in Suedia (va dati seama o sa fiu proaspata sotie singura dupa nunta :(( ) asa ca am promis ca mergem la anul, vara viitoare in luna de miere. Dar voi unde mergeti?

P.S. E super minunat la Central si sala si mancarea si servirea, stiu pt ca anul trecut noi acolo am facut banchetul cand am terminat faculta. Apropo cat e meniul la voi???
Si cat despre fitele de la Bucuresti fie a lor toate, nici nu cred ca m-as simti bine cu asa circ de nunta, acuma depinde de gusturi si de bani normal, nu vreau sa jignesc pe nimeni.
Ma pun atunci si eu pe facut buchetul, merg la Iza sa intreb de pret, dc te rog frumos imi dai un PM cu nr de tel de unde iti faci tu buchetul sa sun si la ei sa ma interesez. Mers mult.
Pupicei :* :* O ce nasoala situatie ca trebuie sa plece din tara....... Dar lasa ca si atunci cand va venii o sa fie super pt voi, noi vom fii satui unul de altul =)) . Glumeam! Cred ca in italia, nu stin inca sigur.Sa vedem cu ce ramanem de la nunta : mai ducem bani de acasa sau mai ramanem cu ceva! si apoi ne urcam in masina si plecam unde ne taie pe noi capul.<:-P Te pup si mai tinem legatura.Ti-am trim pe pm nr de tel

georgi_b
15.03.2007, 14:03:58
O ce nasoala situatie ca trebuie sa plece din tara....... Dar lasa ca si atunci cand va venii o sa fie super pt voi, noi vom fii satui unul de altul =)) . Glumeam! Cred ca in italia, nu stin inca sigur.Sa vedem cu ce ramanem de la nunta : mai ducem bani de acasa sau mai ramanem cu ceva! si apoi ne urcam in masina si plecam unde ne taie pe noi capul.<:-P Te pup si mai tinem legatura.Ti-am trim pe pm nr de tel

Ce fain de voi, super. Italia e superba (nu ca am fost, dar asa am auzit), noi dc era sa mergem, mergeam in Grecia, de fapt la anul cand va fi luna noastra de miere sigur vom merge in Grecia. Noi nu prea speram sa ramanem cu ceva de la nunta ci ne asteptam sa ducem de acasa bani, la ce preturi sunt . . .
Pai pana ma vad iar cu puiul meu o sa fie mult, ca dc pleaca in sept sta 6 luni acolo, naspa, deh ce sa fac, banii astia ne manca toata viata $-)
Mersic de PM. :* >:D<

Jelsa
15.03.2007, 15:37:23
nici o problema, asa-i ca e super ideea cu inghetata?:> am vorbit de flori deja pt ca pe tort o sa am trandafiri naturali si se cerea sa aranjez treaba asta, iar cu aceasta ocazie am pus la punct si treaba cu buchetele si lumanarile. Eu le fac in aradu nou la fam.Polosti (sau ceva de genu) sunt experti in aranjamente florale. Am intrat pe mirese Bucuresti si alte orase si vad ca acolo fetele sunt mult mai pretentioase decat noi, le trebuie fantana de ciocolata, porumbei, si tot felul de chestii dinastea.............:-s :-? tu ce parere ai? pupici:* :* :*

Si eu tot la d-na Angelica din Aradul Nou imi comand buchetul, si aranjamentele florale.....am vazut buchete f dragute facute de ea. Mie mi-ar place sa am porumbei la iesirea din biserica, am si vorbit ci cineva. Ma duc sambata sa vad de rochita pe care am ochit-o la targ.....

Jelsa
15.03.2007, 15:42:14
Vad ca majoritatea aveti nunta prin iulie-august si stati mult mai bine cu pregatirile decat mine.....Dar eu spun ca mai este timp....:"> In mare am rezervat si stabilit cam tot, mai tb sa vorbim cu DJ si ne cumparat rochia + pantofi si costumul...

georgi_b
15.03.2007, 16:45:44
Vad ca majoritatea aveti nunta prin iulie-august si stati mult mai bine cu pregatirile decat mine.....Dar eu spun ca mai este timp....:"> In mare am rezervat si stabilit cam tot, mai tb sa vorbim cu DJ si ne cumparat rochia + pantofi si costumul...

Super, cred ca o sa fii prima miresica de pe topicul "Mirese Arad". Sa ai o nunta minunata si de vis si abia asteptam sa ne povestesti cum te-ai simtit la propria nunta.
Spor la organizat.
:* :* :* :* :*

adriana_m
15.03.2007, 19:16:40
Buchetul si aranjamentele le voi face la floraria Hera langa casa de casatorii, au preturi mai bune decat la Iza si mi-au placut foarte mult niste buchete de mirese facute de ei.
Eu am ramas axata tot pe bauturi si ma gandeam cum s-au inchis shopurile ar trebui sa caut ceva depozite de unde sa pot lua bautura mai ieftin si care sa-mi permita sa inapoiez macar baxurile neincepute. Oare este ceva utopic? Aveti vreo idee?

georgi_b
15.03.2007, 21:02:24
Buchetul si aranjamentele le voi face la floraria Hera langa casa de casatorii, au preturi mai bune decat la Iza si mi-au placut foarte mult niste buchete de mirese facute de ei.
Eu am ramas axata tot pe bauturi si ma gandeam cum s-au inchis shopurile ar trebui sa caut ceva depozite de unde sa pot lua bautura mai ieftin si care sa-mi permita sa inapoiez macar baxurile neincepute. Oare este ceva utopic? Aveti vreo idee?

O sa trec si pe la Hera atunci sa vad de preturi daca tu o recomanzi si zici ce e mai ieftina ca si Iza, ca acuma is in cautare de bauturi si de buchete mireasa. Cat de bauturi habar nu am de unde sa cumparam, asteptam si eu ceva sfaturi de la voi. Poate ne ajuta cineva pana la urma.
Pupicei :* :* :*

Jelsa
16.03.2007, 10:08:43

Eu stiu ca s-au inchis shopurile de la granita cu UE, dar au ramas cele din jud.Timis la granita cu Serbia...deci ai mai gasi bauturi in shopurile de acolo....

Jelsa
16.03.2007, 10:13:16
Toate vorbim de buchet mai ieftin intr-o parte sau in alta.....dar preturi :-\ , ce inseamna mai ieftin? Cat cheltuim pe flori? Unde facem economii??
Eu m-am gandit sa imi impodobesc singura (adica o prietena) masinile....

aenciu
16.03.2007, 10:27:00
...si eu imi voi face buchetul si aranjamentele florale la D-na Angelica din aradul nou...foarte frumos lucreaza...nu prea stiu preturile dar ma gindesc ca nu sunt mai mari decit ale unei florarii ...oricum merita ..
...va atasez buchetul unei prietene care a fost facut de D-na Angela..
23258

georgi_b
16.03.2007, 10:28:59
Toate vorbim de buchet mai ieftin intr-o parte sau in alta.....dar preturi :-\ , ce inseamna mai ieftin? Cat cheltuim pe flori? Unde facem economii??
Eu m-am gandit sa imi impodobesc singura (adica o prietena) masinile....

Pai . . . uite de exemplu eu fac economie la faptul ca nu vreau sa imi impodobesc sala mai deloc, pt ca mi se pare ca ar strica din eleganta ei si atunci am sa aranjez putin doar masa mirilor (in rest va fi aranjat de restaurant, ma refer servetele frumos facute, lumanari pe masa, fete de masa, etc si noi mai aducem pe masa fructele, care mi se par mai ok decat niste arnajamnete florale) si va fi destul, pt ca la President sala e super frumoasa (de aia am si ales President - pt sala), iar pe masimi nu voi pune nimic, decat pe masina miresei un buchet minunta de flori in ton cu buchetul de mireasa si lumanarile (care ulterior il duc la sala si il pun frumos pe masa mirilor), iar celelalte masini vor avea la oglinzi doar niste fundite dragalase (pe roz normal), mi se pare ff elegant asa si sa fie cat mai simplu.
Pupici :*

georgi_b
16.03.2007, 10:33:11
...si eu imi voi face buchetul si aranjamentele florale la D-na Angelica din aradul nou...foarte frumos lucreaza...nu prea stiu preturile dar ma gindesc ca nu sunt mai mari decit ale unei florarii ...oricum merita ..
...va atasez buchetul unei prietene care a fost facut de D-na Angela..
23258

E minunat buchetul dar eu nu il vreau cu verdeata deloc, nu imi place cu verdeta, in rest e destul de ok buchetul. Te rog da-mi un PM cu nr ei de telefon sa vb si eu cu sa ma interesez de preturi.
Mersic :*

aenciu
16.03.2007, 10:36:29
Mie una imi place f mult ca masiniile (a miresei si mirelui) sa fie la fel impodobite cu tiul alb ...dar nu stiu cum as putea sa-l prind de capota masinii....
Nu aveti cumva poze de la nuntile la care ati participat cu masini impodobite cu tul?...sa ma pot inspira si eu..

Jelsa
16.03.2007, 10:58:57
Si eu tot cu fundite la oglinzi vreau, dar albe, in ceea ce priveste sala nu imi impodobesc scaunele, doar masa mirilor si in spatele mirilor ( adica a noastra :"> ), dar in schimb vreau confetti de interior.....
Am gasit in timi la Mall artificii de tort 2 min erau cu 3 lei.....

hbiutza
16.03.2007, 14:35:15
E minunat buchetul dar eu nu il vreau cu verdeata deloc, nu imi place cu verdeta, in rest e destul de ok buchetul. Te rog da-mi un PM cu nr ei de telefon sa vb si eu cu sa ma interesez de preturi.
Mersic :* nr de tel pe care ti l-am trimis ieri pe privat e al fetei doamnei angelica, ingrid, asa ca nu cred ca faci decat sa iti adaogi cost suplimentar dc o mai suni si pe ea.Asta in ideea in care ai sunat-o deja e ingrid si ti-a dat vre-o informatie.pupici:* :* <:-P

hbiutza
16.03.2007, 14:36:59
credeti ca pe un tort imbracat in martipan ar merge artificii? pupici:*

hbiutza
16.03.2007, 14:44:21
fetelor voi unde va coafati?
si marea problema: cine va machiaza si unde?;))
of atatea batai de cap cu o nunta..........#-o ca totul sa iasa bine si e vorba doar de o noapte care si asa trece mult mai repede ca orice alta noapte...........cel putin pt noi miresicile#-o .Mult mai important e ca in viata sa-ti iasa totul bine nu? pupici:* :* :* :*

georgi_b
16.03.2007, 19:30:15
nr de tel pe care ti l-am trimis ieri pe privat e al fetei doamnei angelica, ingrid, asa ca nu cred ca faci decat sa iti adaogi cost suplimentar dc o mai suni si pe ea.Asta in ideea in care ai sunat-o deja e ingrid si ti-a dat vre-o informatie.pupici:* :* <:-P

Da mi-am dat seama, dar tu ai zis un numa iar celalta miresica a zis d-na Angel si nu mai stiam, dar in Pm mi-a dat si nr ei si atunci mi-am dat seama;))

georgi_b
16.03.2007, 19:34:17
fetelor voi unde va coafati?
si marea problema: cine va machiaza si unde?;))
of atatea batai de cap cu o nunta..........#-o ca totul sa iasa bine si e vorba doar de o noapte care si asa trece mult mai repede ca orice alta noapte...........cel putin pt noi miresicile#-o .Mult mai important e ca in viata sa-ti iasa totul bine nu? pupici:* :* :* :*

Pe mine ma coafeaza o tipa care vine acasa (o stiu de mult timp tot la ea ma tund si coafez) se stie super bine, acuma de Pasti ma duc sa imi fac si cateva probe, iar machiajul mi-l face o prietene care e as in domeniu, se stiu mavhia superb si pe mine dealtfel ca am facut deja o proba si a iesti super, am fost multumita.
Spor in toate

georgi_b
16.03.2007, 19:35:09
credeti ca pe un tort imbracat in martipan ar merge artificii? pupici:*

Eu zic ca da, nu vad de ce nu ar merge

hbiutza
16.03.2007, 22:11:28
Eu zic ca da, nu vad de ce nu ar merge numai noi doua mai palavragim pe aici? nu se mai marita nimeni din arad? pe mine chiar ma intereseaza o tipa care sa machieze bine si cu produse de calitate. nu stii vre-un salon? pupici ;)) :-s :-s

nirona
17.03.2007, 08:30:01
mai sunt si eu,dar inca nu sunt in masura de a da sfaturi,pt ca eu abia la anu' ma marit! :)
Spor la pregatiri aradencelor!

georgi_b
17.03.2007, 16:56:39
numai noi doua mai palavragim pe aici? nu se mai marita nimeni din arad? pe mine chiar ma intereseaza o tipa care sa machieze bine si cu produse de calitate. nu stii vre-un salon? pupici ;)) :-s :-s

Vad ca da, numai noi umplem paginile cu Mirese Arad =))
Cat despre tipe care machiaza fain, nu stiu ca nu ma prea machiez, sorry . . . poate vreo alta miresica de Arad te poate ajuta ;))
Pupicei

aenciu
17.03.2007, 17:49:18
Fetelor sa stiti ca azi am fost in Timisoara si sunt f dezamagita, am fost la Salon Gabriela si nu au foarte multe rochii asa cum credeam...d-na de acolo tot imi arata modele..cica din matase naturala de la 24 milioane in sus:O ...ceea ce mi se pare f mult, ....nici nu m-a incintat nici un model...si cand ma gindesc ce nerabdatoare eram sa ajung la acest salon...
am mai fost inca la doua magazine dar nu am gasit ceva pe placul meu...asa ca cred ca imi voi lua de la White lady, acolo am vazut niste rohii care sa imi placa...

hbiutza
17.03.2007, 19:58:26
Fetelor sa stiti ca azi am fost in Timisoara si sunt f dezamagita, am fost la Salon Gabriela si nu au foarte multe rochii asa cum credeam...d-na de acolo tot imi arata modele..cica din matase naturala de la 24 milioane in sus:O ...ceea ce mi se pare f mult, ....nici nu m-a incintat nici un model...si cand ma gindesc ce nerabdatoare eram sa ajung la acest salon...
am mai fost inca la doua magazine dar nu am gasit ceva pe placul meu...asa ca cred ca imi voi lua de la White lady, acolo am vazut niste rohii care sa imi placa... buna miresico! stii vorba aia: " nu se merge la pomu laudat cu sacu" ? asa am patit si eu cand am mers la oradea unde cica era plin de magazine cu rochii de mirese. cea mai mare miciuna sau sunt eu prea mofturoasa?!=)) erau vreo doua buticuri cu niste rochii jalnice, mai mult pt la tara, vre-o nunta la caminu cultural =)) ,nu de restaurant.Am fost ffff dezamagita.norocul ca a urmat targul de la dalisis si mi-am gasit rochia visurilor mele. nu a fost nici exagerat de scumpa si e maggie sottero, se numeste helena, pt cine vrea sa o vada.dc vrei iti trim pe privat un nr de tel al lui tipa aia care le vinde.e din timisoara si rochiile sunt din america, NOI! pupici ;)) ;)) :* :*

georgi_b
17.03.2007, 21:53:31
buna miresico! stii vorba aia: " nu se merge la pomu laudat cu sacu" ? asa am patit si eu cand am mers la oradea unde cica era plin de magazine cu rochii de mirese. cea mai mare miciuna sau sunt eu prea mofturoasa?!=)) erau vreo doua buticuri cu niste rochii jalnice, mai mult pt la tara, vre-o nunta la caminu cultural =)) ,nu de restaurant.Am fost ffff dezamagita.norocul ca a urmat targul de la dalisis si mi-am gasit rochia visurilor mele. nu a fost nici exagerat de scumpa si e maggie sottero, se numeste helena, pt cine vrea sa o vada.dc vrei iti trim pe privat un nr de tel al lui tipa aia care le vinde.e din timisoara si rochiile sunt din america, NOI! pupici ;)) ;)) :* :*

Asta e cumva modelul pe care ti l-ai cumparat? Ca eu de la Maggie Sottero modelul Helena asta il aveam salvat. Si mie imi place mult rochita de aia il aveam salvat pe calc (semana in mare cu rochita mea ;)) ). O sa fii o printesa in ziua cea mare.<:-P Cat te-a costat? ;))

aenciu
18.03.2007, 15:16:07
Fetelor vreau sa va intreb si eu unde va machiati...sau la cine mi-ati recomanda sa merg ...as vrea un mahiaj mai deosebit.
Eu mi-am facut un tatauaj la sprincene la Andrea de la Elix, cred ca multa lume o cunoaste....m-ar tenta sa ma duc la ea ca mi se pare priceputa si draguta in acelasi timp....stiti cumva cum machiaza? ce parere aveti?

hbiutza
18.03.2007, 19:04:57
Asta e cumva modelul pe care ti l-ai cumparat? Ca eu de la Maggie Sottero modelul Helena asta il aveam salvat. Si mie imi place mult rochita de aia il aveam salvat pe calc (semana in mare cu rochita mea ;)) ). O sa fii o printesa in ziua cea mare.<:-P Cat te-a costat? ;))
da, asta e rochia mea.a fost 19 mil cu tot cu voal.este rochita visurilor mele.................<:-P <:-P <:-P intr-adevar este super.........sunt asa de fericita ca o am........te pup.trimite-mi si tu o pozica cu a ta.;-) >:D< ;;) :*

hbiutza
18.03.2007, 19:09:12
Fetelor vreau sa va intreb si eu unde va machiati...sau la cine mi-ati recomanda sa merg ...as vrea un mahiaj mai deosebit.
Eu mi-am facut un tatauaj la sprincene la Andrea de la Elix, cred ca multa lume o cunoaste....m-ar tenta sa ma duc la ea ca mi se pare priceputa si draguta in acelasi timp....stiti cumva cum machiaza? ce parere aveti?
problema asta o am si eu, cine ma va machia? e o mare problema pt ca vreau ceva deosebit si nu stiu cine ar putea sa-mi faca.Si la mine mai e o probl as vrea sa ma machiez acolo unde ma coafez ca sa nu fiu tot pe drumuri in ziua aia..............:-s stii pe cineva care coafeaza bine? dc aflii ceva despre o cosmeticiana care sa "picteze" bine spune-mi si mie te rog.;-) :* :*

aenciu
19.03.2007, 09:10:58
problema asta o am si eu, cine ma va machia? e o mare problema pt ca vreau ceva deosebit si nu stiu cine ar putea sa-mi faca.Si la mine mai e o probl as vrea sa ma machiez acolo unde ma coafez ca sa nu fiu tot pe drumuri in ziua aia..............:-s stii pe cineva care coafeaza bine? dc aflii ceva despre o cosmeticiana care sa "picteze" bine spune-mi si mie te rog.;-) :* :*

eu ma coafez de vreo 5 ani la o tipa Andy care e acum la Salon Extravagance (inainte era la sindicate la All Beauty)...mie una imi place f mult, pt fiecare ocazie mi-a facut tot alta freza.
Si tot la salonul respectiv e o tipa care machiaza destul de fain ...

aenciu
19.03.2007, 09:15:07
uite de ex la ultima nunta la care am fost mi-a facut freza asta...
24094

georgi_b
19.03.2007, 11:55:03
uite de ex la ultima nunta la care am fost mi-a facut freza asta...
24094

Da se stie tipa, e ok freza (te-a tinut toata noaptea?? ca am mai vazut freze care dupa cateva ore cad cu totul =)) )
Apopo voi va puneti sclipici in cap? Eu pe corp am sa ma dau cu o crema care face pielea sidefata si are putintel de sclipici argintiu, pe bronz arata ff bine, dar pe par nu stiu . . .parca as pune ceva sclipicel discret . . . parca nu as pune nimic . . .
voi cum procedati????

Jelsa
19.03.2007, 12:46:59
Aceasta e rochita mea mult dorita.....ignorati va rog voalul acela imens din poza :) , eu vreau unul mai scurt. Sunt asa de nerabdatoare sa o am deja acasa.....

aenciu
19.03.2007, 12:54:50
Da se stie tipa, e ok freza (te-a tinut toata noaptea?? ca am mai vazut freze care dupa cateva ore cad cu totul =)) )
Apopo voi va puneti sclipici in cap? Eu pe corp am sa ma dau cu o crema care face pielea sidefata si are putintel de sclipici argintiu, pe bronz arata ff bine, dar pe par nu stiu . . .parca as pune ceva sclipicel discret . . . parca nu as pune nimic . . .
voi cum procedati????

sa sti ca n-am avut probleme niciodata cu cocurile ce mi le-a facut...si dimineata arata tot la fel de bine...
...am uitat sa-ti spun preturile...ca ma gindesc ca te intereseaza...in mod normal la un coc eu platesc 25 ron ...dar freza de mireaza + proba costa 100 ron.

Jelsa
19.03.2007, 13:44:40
Fetelor, am trecut vineri pe la floraria Iza, si d-na spunea ca 1 fir de trandafir e intre 5-7 lei si pt buchet de mireasa tb data comanda cu 10 zile inainte. Daca mai stiti ceva preturi din oras mai scrieti pe forum....sa ne orientam......
Eu am o problema cu pantofii, port 39, dar pantofii ce i-am incercat marimea 39 ma strang, iar 40 imi sunt mari.....:-s , dar dau eu de capat.

hbiutza
19.03.2007, 15:14:26
voi cum procedati???? da, eu imi voi puen putin sclipici in par.Mai ales ca voalul il voi avea deasupra cocului si at trebuie sa imi dau cu ceva ca sa iasa in evidenta freza.Dc nu te superi spune-mi si mie te rog de unde ti-ai luat crema aceea cu sclipici argintiu ca as vrea sa-mi iau si eu.Rochia mea are niste paietute mici, mici argintii si ar arata super sa o asortez cu sclipiciul de pe piele.pupici;-) ;))

georgi_b
19.03.2007, 21:52:43
da, eu imi voi puen putin sclipici in par.Mai ales ca voalul il voi avea deasupra cocului si at trebuie sa imi dau cu ceva ca sa iasa in evidenta freza.Dc nu te superi spune-mi si mie te rog de unde ti-ai luat crema aceea cu sclipici argintiu ca as vrea sa-mi iau si eu.Rochia mea are niste paietute mici, mici argintii si ar arata super sa o asortez cu sclipiciul de pe piele.pupici;-) ;))

Crema e de la Avon ;)) Color Trend "Glow on shimmer gel" Imi place mult pt ca e cu sclipici argintiu, iar pana acuma tot ce am vazut si ce am avut era cu auriu, iar biju mele sunt pe argintiu, deci crema e la fix ;)) si face pielea sidefata si frumos parfumata, e minunata, mie imi place si e foarte finut sclipiciul.

Si eu voi avea voalul peste coc . . . dar inca nu m-am hotarat dc imi pun sclipici pe par . . .ma mai gandesc.
Pupicei

ina27
20.03.2007, 10:38:26
Buna fetelor! Dupa cum vad, se pare ca eu stau cel mai prost cu pregatirile.
Am vorbit doar pt muzica, ornatul salii si filmat.
In privinta coafurii sunt linistita. Mama mea e coafeza, asa ca poate sa exerseze cat vrea pana in octombrie.
Dar nu as vrea coc. Am parul lung, si cred ca mi-ar sta mult mai bine doar putin prins.

ina27
20.03.2007, 10:43:10
Mi-ar placea mult sa ma parul prins asa:

hbiutza
20.03.2007, 11:07:16
Mi-ar placea mult sa ma parul prins asa: arata foarte bine , dar......ai grija sa nu se lase buclele alea. Am vazut la cineva ceva asemanator, tot parul buclat si pe parcursul noptii s-a lasat si arata f rau. Nu vreau sa te dezamagesc dar ai grija. cine iti va canta la nunta? pupici :> :D

aenciu
20.03.2007, 11:29:22
mie mi-ar place sa am parul prins in coc, mi se pare mai elegant ...si mie cel putin imi sta mai bine cu el prins.
ceva de genul...mi-ar place...
24716 24717 24718

ina27
20.03.2007, 11:38:45
Inca nu sunt hotarata 100%. Oricum voi face mai multe probe sa vad daca nu se lasa. Din pacate eu am firul gros si tot timpul am avut probleme ca nu statea parul cum vroiam eu.
In legatura cu muzica, am optat pentru statie, imi place mai mult decat formatie. Si e mai ieftina. Costa 200 Euro.:* :*

ina27
20.03.2007, 11:40:42
mie mi-ar place sa am parul prins in coc, mi se pare mai elegant ...si mie cel putin imi sta mai bine cu el prins.
ceva de genul...mi-ar place...
24716 24717 24718
Imi place mult a doua poza, dar mie sigur nu mi-ar sta asa, pt ca am parul des si lung...

romina
20.03.2007, 18:40:58
Buna, Stie careva dintre voi o firma care ofera servicii complete in organizarea unei nuntzi?....m-ar interesa un full-service pt nunta mea....si am auzit k Paradox poate oferi asa ceva...ce parere aveti? Ma poate sfatui cineva?
M-ar interesa cel mai mult partea de filmat si de muzica....cat costa si daca merita....astept raspunsurile voastre:)

adriana_m
20.03.2007, 19:07:35
Eu sunt pentru Dalisis. Mi-au placut mai mult modul lor de prezentare de la targurile din Timisoara si din Arad,decat cel de la Paradox.
In privinta coafurilor postez si eu cateva.

adriana_m
20.03.2007, 19:29:25
Buna, Stie careva dintre voi o firma care ofera servicii complete in organizarea unei nuntzi?....m-ar interesa un full-service pt nunta mea....si am auzit k Paradox poate oferi asa ceva...ce parere aveti? Ma poate sfatui cineva?
M-ar interesa cel mai mult partea de filmat si de muzica....cat costa si daca merita....astept raspunsurile voastre:)

Ti-am trimis PM. :) In ceea ce priveste filmatul si muzica firma poate sa-ti recomande pe cineva ,dar se poate intampla sa nu fie pe stilul tau.

adriana_m
20.03.2007, 20:05:40
Sau alte modele de coafuri...

adriana_m
20.03.2007, 20:14:35
Alte coafuri... cred ca v-am innebunit, dar dupa o pauza de forum parca am luat-o razna:wacko: :madlaugh: si acuma recuperez:azn:

adriana_m
20.03.2007, 20:22:42
Si inchei apoteotic;)) cu rochita mea de mireasa.>:D<
Astept si alte miresici sa-si posteze rochitele!

Toto
20.03.2007, 20:37:10

Felicitari ai o rochita superba...............dar nu ne-o arati si din fata? Mai vrem poze.
Nici eu nu am mai dat cam de mult pe aici.

romina
20.03.2007, 23:38:08
Salut,:) cunoaste cineva un dj de nunti bun din arad?
Astept cu sufletul la gura parerile si sugestiile voastre pt k muzica face cam 90% si at trebuie sa fac o alegere cat mai buna....

ina27
21.03.2007, 08:39:18
E foarte draguta rochita ta.
Cat a costat?:*

Toto
21.03.2007, 09:45:06
Astept cu sufletul la gura parerile si sugestiile voastre pt k muzica face cam 90% si at trebuie sa fac o alegere cat mai buna....

Ceau, depinde de ce gen de muzica va place, am mai recomandat cuiva dj-ul care vine la noi la nunta si se pare ca le-a placut. Noi suntem f multumiti de alegerea facuta si suntem siguri ca nu vom avea surprize neplacute..........vom sta linistiti ca el stie exact ce muzica sa puna.

aenciu
21.03.2007, 09:55:04

...eu una iti sugerez sa fugi de paradox, poate ca sunt rea pt ca spun asta, dar am o cunostinta care si-a facut cu ei "tot" adica:
-filmatul (desi le-a spus de la inceput cum vrea, nu au facut asa ...cd-urile se blocau din 5 in 5 minute...oricum au umblat de multe ori pe la ei sa iasa cit de cit ok),
-pozele (le-au facut 1000 de poze,la tot ce au prins ...chiar si la nr de bloc ..la boschetarii care s-au adunat in jurul celor care participau la nunta...in plus de asta pozele parca erau facute de mine...nu claritate...in sala unde nu era asa lumina, nu se vad clar)
-aranjamentul a fost ok(si-au amenajat doar masa mirilor, dar a fost ok)
...aaa si cu muzica sunt la pamint...mie una nu mi-a placut ...
Nu am nimica cu ei, doar ca nu sunt profesionisti.

aenciu
21.03.2007, 10:01:54

E foarte frumoasa rochia ta, sper sa iti aduca noroc.>:D<
E de la White lady, nu-i asa?...si eu tot de la ei vreau sa mi-o cumpar, dar inca nu m-am hotarit care model....trebuie sa si incerc...

myra
21.03.2007, 11:40:22
Eu am vb cu Allpar Matekovits, mi l-a recomandat cineva, daca vrei iti dau numarul...nu scriu firma ca....

myra
21.03.2007, 11:54:18
Super ca facem nunta in acelasi loc <:-P Eu fac in sala de sus ca mi-a placut mai mult e mult mai eleganta si finuta, dar si cea de jos e frumoasa. Abia astept sa imi spui cum a fost la tine la nunta acolo. Noi am ales President pt ca e aproape de Bodrog, cand venim de la Bodrog imediat suntem la sala, iar am auzit ca servirea e impecabila (sefa mea a facut acoloa si a zis ca, chelnerii sunt super super) chestie confirmata de la mai multi, deci chiar ok, cred ca e foarte important dc esti bine servit. Mancarea iar am auzit ca e buna si mult, nu se zgarcesc la meniu si sala e super, noi nu vrem sa o decoram deloc, doar cu ce ne pun ei, ma refer la fete de masa si lumanari, servetele si noi pune fructe pe masa, scaunele mi se par ok, nu vad de ce sa le mai acopar, iar poate doar masa mirilor o vom decor putin, noi mergem pe o nunta clasica si simpla. Din acest motiv si rochita mea e simpla si eleganta. Pe rochita am sa dau (cand va fi gata ca acuma e la modificat ca era putin stramta) in jur de 8.500.000 lei vechi, chilipir, nu mi se pare scumpa deloc, dar doar rochita fara nimic, deci mai vine si cercul sau jupa ca inca nu m-am hotarat :-? si voalul (biju si diadema mi-am luat) si mare noroc pe mine sa o gasesc chiar pe gustul meu.
Sunt super incantata ca am cu cine vb din Arad. Va pupacesc pe toate si va doresc o nunta de vis in care sa fiti niste printese <:-P <:-P <:-P
Nr. de tel pt filamt: 0741015745 - Cristi sau al meu 0745256363 - Georgi.
Si eu fac tot acolo...sa ne intelegem...sala de sus e aia cum intri la receptie, nu? K eu stiu ca e una si mai sus dar aia e mica rau...astept sa imi spui cum a fost la tine avand in vedere ca fac exact dupa o saptamana.

georgi_b
21.03.2007, 12:05:19

Minunata rochita >:D< >:D< Felicitari pt achizitie. Sa fi fericita si iubita in ziua cea mare >:D< >:D<

georgi_b
21.03.2007, 12:06:52
Sau alte modele de coafuri...

Prima pozica e minunata, dar te rog nu o poti pune mai mare ca nu prea se intelege bine si mie chiar imi place tipul asta de coc. Daca poti te-as ruga sa o pui si un pic mai mare.
Mersic >:D<

myra
21.03.2007, 12:09:42
Daca ai simtit ca e pentru tine asa e! Nu te mai stresa si bucura-te de ea. Stai linistita ca nu se ingalbeneste la tine cum nu se ingalbeneste nici la firma iar daca e din 2 piese micile modificari ale siluetei nu afecteaza! Asa ca...hai capul sus!

georgi_b
21.03.2007, 12:12:16
Si eu fac tot acolo...sa ne intelegem...sala de sus e aia cum intri la receptie, nu? K eu stiu ca e una si mai sus dar aia e mica rau...astept sa imi spui cum a fost la tine avand in vedere ca fac exact dupa o saptamana.

Da, sala unde fac eu e de fapt restaurantul propriu-zis, unde e si receptia. Sala de care zici tu si mai sus nu e chiar sala e un hol mai degraba, cu cateva mese. Nu imi pot imagine cine ar face nunta acolo avand in vedere ca nu sunt separate de nimic, doar urci scarile si gata . . . si s-ar auzi totul de jos.
Pai si eu astept sa imi zic alta miresica de aici de pe site care face inaintea mea fix cu o sapt tot la President si apoi urmez eu . . . apoi tu . . . dar vad ca e tare cautat President-ul. Ce ma bucur.
Spor la organizat >:D<

georgi_b
21.03.2007, 12:18:14
Aceasta e rochita mea mult dorita.....ignorati va rog voalul acela imens din poza :) , eu vreau unul mai scurt. Sunt asa de nerabdatoare sa o am deja acasa.....

E minunata rochita >:D< Dar de ce sa ignoram voalul??? Mie imi place voalul acela la nebunie, e divin, al meu asa va fi lung si pus peste coc, dar rochia mea e mai simpla si vine perfect.
Asteptam pozici cu rochita pe tine. Ai facut-o la comanda? Cat te-a costat?

myra
21.03.2007, 12:21:04
buna miresico! stii vorba aia: " nu se merge la pomu laudat cu sacu" ? asa am patit si eu cand am mers la oradea unde cica era plin de magazine cu rochii de mirese. cea mai mare miciuna sau sunt eu prea mofturoasa?!=)) erau vreo doua buticuri cu niste rochii jalnice, mai mult pt la tara, vre-o nunta la caminu cultural =)) ,nu de restaurant.Am fost ffff dezamagita.norocul ca a urmat targul de la dalisis si mi-am gasit rochia visurilor mele. nu a fost nici exagerat de scumpa si e maggie sottero, se numeste helena, pt cine vrea sa o vada.dc vrei iti trim pe privat un nr de tel al lui tipa aia care le vinde.e din timisoara si rochiile sunt din america, NOI! pupici ;)) ;)) :* :*
Ma intereseaza numarul, te rog frumos sa imi dai un private...Mersi!

georgi_b
21.03.2007, 12:23:45
sa sti ca n-am avut probleme niciodata cu cocurile ce mi le-a facut...si dimineata arata tot la fel de bine...
...am uitat sa-ti spun preturile...ca ma gindesc ca te intereseaza...in mod normal la un coc eu platesc 25 ron ...dar freza de mireaza + proba costa 100 ron.

E super daca tin ca ar fi nasol chiar in ziua nuntii sa ne pice cocul (era o frica de-a mea dar m-am coafat pt o nunta la coafeza care ma va face si la nunta mea si cocul a fost super, a tinut bine, il simteam fix - deci mi-a trecut frica asta). Pretul la tine e ok nu e exagerat deloc, dar la mine proba e gratis, si a zis ca vom experimenta muuulte tipuri de cocuri . . . iar freza pt mireasa nu stiu cat e ca nu am vb despre asta ca e o veche cunostinta si de mult tot la ea ne facem si eu si mami si sora mea deci nu cred ca va fi o problema >:D< >:D< >:D< >:D<

georgi_b
21.03.2007, 12:28:33
Fetelor, am trecut vineri pe la floraria Iza, si d-na spunea ca 1 fir de trandafir e intre 5-7 lei si pt buchet de mireasa tb data comanda cu 10 zile inainte. Daca mai stiti ceva preturi din oras mai scrieti pe forum....sa ne orientam......
Eu am o problema cu pantofii, port 39, dar pantofii ce i-am incercat marimea 39 ma strang, iar 40 imi sunt mari.....:-s , dar dau eu de capat.

Eu nu am apucat nici acuma sa ma interesez de buchet . . . asa ca nu stiu alte preturi . . . dar la Iza numi se pare scump eu ma asteptam la mai mult, deci eu dc vreau buchet cu 25 fire ma va costa 175 RON (1.750.000 ROL) . . . si asta e tot, sau ma platesc si ca imi face buchetul . . . ca mie mi se pare ok, eu am programat mai mult sa dau pe buchet ca vreau sa fie pe gustul meu si nu conteza cat costa . . .

georgi_b
21.03.2007, 12:30:25
Hai fetelor ca am recuperat tot . . . si am scris pe aici destul . . .
V-am pupat si spor la organizat >:D< >:D< >:D<

aenciu
21.03.2007, 12:37:46
....si eu fac in 11 august...dar cred ca este o miresica in iulie care speram ca o sa ne dea niste ponturi

adriana_m
21.03.2007, 13:01:57
Felicitari ai o rochita superba...............dar nu ne-o arati si din fata? Mai vrem poze.
Nici eu nu am mai dat cam de mult pe aici.

Mersi mult, nu mai postez alte poze decat dupa nunta, pentru ca iubi nu mi-a vazut rochia si nici nu vreau sa o vada. Sanse nu prea sunt sa o vada, dar ma mai ameninta cateodata ca are sa intre pe forum sa vada si el cu ce "pierd" timpul:D .
Am definitivat cu Dj Mircea, o sa avem si noi o mica lista cu ce vrem sa auzim si a fost super de treaba.

adriana_m
21.03.2007, 13:05:49
E foarte draguta rochita ta.
Cat a costat?:*

Merci>:D<
Rochia e la la White Lady si a costat 1550 cu tot cu voal.

adriana_m
21.03.2007, 13:10:44
E foarte frumoasa rochia ta, sper sa iti aduca noroc.>:D<
E de la White lady, nu-i asa?...si eu tot de la ei vreau sa mi-o cumpar, dar inca nu m-am hotarit care model....trebuie sa si incerc...

Multumesc asa sa fie!
Da e de la White Lady si dupa mine zic ca trebuie sa incerci modele si stiluri diferite ca sa vezi cam ce te avantajeaza.
In ceea ce priveste Paradoxul sunt 100% de acord cu tine si eu am niste cunostinte cu ceva experiente negative, eu am recomandat Dalisis si cel putin pana acum nu am auzit nimic rau de ei.

adriana_m
21.03.2007, 13:15:58
Prima pozica e minunata, dar te rog nu o poti pune mai mare ca nu prea se intelege bine si mie chiar imi place tipul asta de coc. Daca poti te-as ruga sa o pui si un pic mai mare.
Mersic >:D<

Merci de urari; in ceea ce priveste poza nu o pot mari asa am primit-o pe email de la o prietena:( . Poate daca dai un zoom pe ea si o scoti la imprimanta color, dar s-ar putea sa nu fie prea clara...
Sorry>:D<

myra
21.03.2007, 13:18:03
Ok...cred ca incep sa disper cu rochitza. Eu sunt din Bucuresti dar o sa am nunta la Arad. Aici nu am gasit nici o rochitza care sa imi placa super mult asa ca acum caut si la Arad si Timisoara. Poate cineva sa imi spuna cateva magazine faine? Ma intereseaza f tare si cei din Timioara care aduc rochitze din America. V-as fii tare recunoscatoare pt o micutza lista de magazine(pe private bineinteles :D ).Multumesc anticipat si spor tuturor in toate :>

adriana_m
21.03.2007, 13:18:43
Daca ai simtit ca e pentru tine asa e! Nu te mai stresa si bucura-te de ea. Stai linistita ca nu se ingalbeneste la tine cum nu se ingalbeneste nici la firma iar daca e din 2 piese micile modificari ale siluetei nu afecteaza! Asa ca...hai capul sus!

:* si mult spor in organizare!
Ti-am trimis si o mica lista pe PM

aenciu
21.03.2007, 14:18:35
Si eu sunt de acord cu Dalisis, de aceea i-am si ales sa-mi decoreze sala...
Iar pt cine vrea sa vada rochiile de la White Lady poate sa le vada pe site-ul lor: www.whitelady.ro

adriana_m
21.03.2007, 15:03:03
Georgi, uite o poza mai mare cu ceva asemanator, doar ca nu are floricelele albe.:)

aenciu
21.03.2007, 15:08:09
sau ...le puteti vedea aici....
24878 24879 24880 24881 24882

aenciu
21.03.2007, 15:09:23
sau ...
24883 24884 24885 24886 24887

aenciu
21.03.2007, 15:12:30
sau...
24888 24889 24890 24891 24892

aenciu
21.03.2007, 15:16:51
sau din colectia 2006...
24893 24894 24895 24896 24897

aenciu
21.03.2007, 15:26:28
Ok...cred ca incep sa disper cu rochitza. Eu sunt din Bucuresti dar o sa am nunta la Arad. Aici nu am gasit nici o rochitza care sa imi placa super mult asa ca acum caut si la Arad si Timisoara. Poate cineva sa imi spuna cateva magazine faine? Ma intereseaza f tare si cei din Timioara care aduc rochitze din America. V-as fii tare recunoscatoare pt o micutza lista de magazine(pe private bineinteles :D ).Multumesc anticipat si spor tuturor in toate :>

nu vreau sa te dejamagesc dar cel putin eu...am fost in timisoara si nu am gasit nimic pe placul meu (poate ca sunt mai pretentioasa)...in afara de rochiile de la dalisis (care de fapt au rochii de la white lady) magazin pe care il gasesti si in arad...
spor la cumparaturi si sa-ti gasesti rochita dorita

aenciu
21.03.2007, 15:30:51

desi eu sunt destul de pretentioasa, rochita ta imi place tare mult, e foarte frumoasa (...si nu o spun numai asa!)...sper sa iti aduca noroc...si sa fie intr-un ceas bun!!>:D< :*

Toto
21.03.2007, 15:43:13
Si eu votez DALISIS sunt cei mai tari din Arad

Toto
21.03.2007, 15:48:37
eu ma coafez de vreo 5 ani la o tipa Andy care e acum la Salon Extravagance (inainte era la sindicate la All Beauty)...mie una imi place f mult, pt fiecare ocazie mi-a facut tot alta freza.
Si tot la salonul respectiv e o tipa care machiaza destul de fain ...

Si eu tot la Andy merg de cativa ani si sunt foarte multumita:D.

myra
21.03.2007, 17:10:49
Si eu tot la Andy merg de cativa ani si sunt foarte multumita:D.
Si cam care ar fii pretul pt un coafat de mireasa la ea(cu tot cu proba)?

hbiutza
21.03.2007, 18:14:06
ce ne-am mai inmultit pe arad!!!!!! ce bine! <:-P <:-P <:-P ca intr-o vreme palavrageam doar eu cu georgi. nu are nimeni nunta la central anul asta? sa ne dam cu parerea despre acest restauran? cine vrea nr de tel a celor din timi care aduc rochii din america sa-mi trim un mes si ii dau nr pe privat. sunt super toate cocurile alea si nici n-as stii pe care sa il aleg pentru asa un eveniment deosebit.Cred ca unul il voi alege pt cand voi fi nasa in 13 octombrie.Nici nu ma marit bine ca au si sarit finii pe noi.va pupacesc pe toate cu drag.#-o >:D< :* :*

hbiutza
21.03.2007, 18:16:29
in legatura cu muzica era unu Nicola, cred ca tata si fiu si se stiau super cu muzica.N-am nr de tel ca la mine va fi formatie. Cat despe poze pot sa vii recomand pe cei de la Foto Lux, sunt auper de treaba si fac si treba buna, atat filmatul cat si pozele.Eu i-am "arvunit" de anul trecut. Spor la pregateli!:)) >:D<

Toto
21.03.2007, 20:59:15
Si cam care ar fii pretul pt un coafat de mireasa la ea(cu tot cu proba)?

Inca nu am intrebat-o, dar poti merge pana acolo sa intrebi. Este peste drum de casa Sindicatelor unde a fost Enigma inainte. Ea e tipa blonda cu parul lung. Sau daca vrei iti dau tel.

hbiutza
21.03.2007, 21:07:07
fetelor va propun sa discutam despre luna de miere.Fiecare unde merge?
sau unde ar vrea sa mearga si preturi dc stiti.Eu una sunt tare dezorientata cu chestia asta.As vrea sa merg undeva sa fiu numai eu cu iubi meu sa ne desfatam cu toate placerile vietii si in acelasi timp si sa vizitez ceva, sa mai raman si cu ceva amintiri de voiaj.va pup>:D<

Toto
21.03.2007, 21:16:00
Mersi mult, nu mai postez alte poze decat dupa nunta, pentru ca iubi nu mi-a vazut rochia si nici nu vreau sa o vada. Sanse nu prea sunt sa o vada, dar ma mai ameninta cateodata ca are sa intre pe forum sa vada si el cu ce "pierd" timpul:D .
Am definitivat cu Dj Mircea, o sa avem si noi o mica lista cu ce vrem sa auzim si a fost super de treaba.

Spuneti-mi si mie fetelor care e treaba cu "mirele nu are voie sa vada rochia" am auzit ca asa e dar nu prea stiu de ce. A mea e comandata dar numai pe la sfarsitul lui mai e gata si al meu ar vrea sa o vada;-).........e voie sau nu:D

Toto
21.03.2007, 21:28:00
sau unde ar vrea sa mearga si preturi dc stiti.Eu una sunt tare dezorientata cu chestia asta.As vrea sa merg undeva sa fiu numai eu cu iubi meu sa ne desfatam cu toate placerile vietii si in acelasi timp si sa vizitez ceva, sa mai raman si cu ceva amintiri de voiaj.va pup>:D<

Noi inca nu ne-am interesat de excursii pentru "saptamana de miere". Ne-ar place Italia....... Venetia ar fi perfecta pentru un voiaj de nunta, nu-i asa fetelor?

adriana_m
21.03.2007, 22:59:10
Spuneti-mi si mie fetelor care e treaba cu "mirele nu are voie sa vada rochia" am auzit ca asa e dar nu prea stiu de ce. A mea e comandata dar numai pe la sfarsitul lui mai e gata si al meu ar vrea sa o vada;-).........e voie sau nu:D

:)) depinde cat de mult ti la traditii. Se zice ca vederea rochiei de mireasa de catre mire inainte de nunta aduce ghinion. Pana la urma totul tine de ceea ce simti tu si al tau ales. In cazul meu am stiut dintotdeauna ca rochia va fi alba si mirele nu o va vedea. Acum pot sa marturisesc un mic secret ca l-am plimbat pe la toate targurile de nunta si mi-am cam facut o parere referitoare la ceea ce ii place. Vreau sa fie o surpriza( dar in acelasi timp mi-am luat si masuri de precautie...normal ca vreau sa-l las cu gura cascata, dar .... de admiratie;)) )

adriana_m
21.03.2007, 23:01:44

Undeva unde este cald si pot sa stau cu burta la soare si in luna octombrie.:-p

georgi_b
22.03.2007, 06:23:55
Georgi, uite o poza mai mare cu ceva asemanator, doar ca nu are floricelele albe.:)

Minunat >:D< Multumesc frumos. Eu genul asta de coc prefer. Cu toate ca voi avea voalul peste coc, vreau sa am un coc mai deosebit si sofisticat.
Mersi inca odata. Am salvat pozica.

georgi_b
22.03.2007, 06:26:28
ce ne-am mai inmultit pe arad!!!!!! ce bine! <:-P <:-P <:-P ca intr-o vreme palavrageam doar eu cu georgi. nu are nimeni nunta la central anul asta? sa ne dam cu parerea despre acest restauran? cine vrea nr de tel a celor din timi care aduc rochii din america sa-mi trim un mes si ii dau nr pe privat. sunt super toate cocurile alea si nici n-as stii pe care sa il aleg pentru asa un eveniment deosebit.Cred ca unul il voi alege pt cand voi fi nasa in 13 octombrie.Nici nu ma marit bine ca au si sarit finii pe noi.va pupacesc pe toate cu drag.#-o >:D< :* :*

Daaaa ce ne-am inmultit pe aici . . . Hai miresicilor de Arad impartasiti din secretele voastre si cu noi. V-am pupat >:D<

Jelsa
22.03.2007, 08:10:38
E minunata rochita >:D< Dar de ce sa ignoram voalul??? Mie imi place voalul acela la nebunie, e divin, al meu asa va fi lung si pus peste coc, dar rochia mea e mai simpla si vine perfect.
Asteptam pozici cu rochita pe tine. Ai facut-o la comanda? Cat te-a costat?

Nu eliminam voalul de tot, doar ca eu nu il vreau asa de lung...:) Rochita am vazut-o la targ, dar cum nu aveau nr. meu o fac la comanda si costa 1160 lei. Abia astept sa fie gata.....

Jelsa
22.03.2007, 08:19:34
Vad ca va avea Andy ceva miresici anul asta :) . Si eu tot la ea ma tund de ceva timp, chiar saptamana trecuta am fost pe la ea si am intrebat-o de preturi pt miresici si spunea ca tb facuta programarea cam cu o luna mai devreme si cu tot cu proba costa 100 lei.
Eu zic acceptabil, v-am pupat :*

Jelsa
22.03.2007, 08:25:03
in legatura cu muzica era unu Nicola, cred ca tata si fiu si se stiau super cu muzica.N-am nr de tel ca la mine va fi formatie. Cat despe poze pot sa vii recomand pe cei de la Foto Lux, sunt auper de treaba si fac si treba buna, atat filmatul cat si pozele.Eu i-am "arvunit" de anul trecut. Spor la pregateli!:)) >:D<

Si noi cu cei de la Foto Lux ne facem pozele si filmetul, nu-mi fac probleme sunt profi...., iar in ceea ce priveste luna de miere , noi vrem sa mergem cu masinuta propie in Elvetia si prin nordul Italiei vreo 10 zile.>:D<

mili_tzutzu
22.03.2007, 09:21:20
N-am mai scris de mult cu atatea pregatiri de nunta:(am obosit. Am cam terminat cu toate mai avem doar prajiturile si gata.Nu prea va recomand sa faceti tot cu o sg firma mergeti si cautati firme care se ocupa de un singur lucru( nu poti fi bun la toate). In general firmele care organizeaza tot angajeaza la randul lor pe altii si isi iau comision de acolo.Nu riscati parerea mea.Eu am rochita de la un salon din Arad nu dau nume ;)) e shalia sposa rochia. Atasez o poza sa o vedeti. Dar nu prea stiu daca mai imi cumpar si cercul la ea. Am vazut la parada de la targ ca arata cam nasol cercul ala cand te misti, cand te intorci, va dati seama cand dansez cum va arata, nu? Voi ce ziceti?

aenciu
22.03.2007, 09:56:39
Inca nu am intrebat-o, dar poti merge pana acolo sa intrebi. Este peste drum de casa Sindicatelor unde a fost Enigma inainte. Ea e tipa blonda cu parul lung. Sau daca vrei iti dau tel.

...am mai scris si eu preturile de la Andy...un coc normal costa 25 ron, iar coafura de mireasa + proba costa 100 ron

Toto
22.03.2007, 15:55:35
Fetelor cum stati cu pantofii de mireasa, ati cumparat deja. Pe unde se gasesc prin Arad? Eu parca as prefera sandalute, ca e vara si cald si sunt mult mai comode. Pe unde sa caut in afara de magazinele bine cunoscute cu pantofi din centru.

aenciu
22.03.2007, 16:19:23
Apropo de pantofi mie mi-ar place sa fie cat mai simpli si ff inalti (toc de 10 )...numai ca desi sunt obisnuita sa port tocuri nu cred ca voi rezista asa mult ....aproape o zi si o noapte....asa ca, cred ca voi opta pt tocuri mai mici un pic...
Am vazut la Amely pantofi foarte frumosi dar destul de scumpi 250 ron si la Bellagio....eventual asteptam reducerile pt cine mai are vreme...:)

aenciu
22.03.2007, 16:24:53
Fetelor cum stati cu pantofii de mireasa, ati cumparat deja. Pe unde se gasesc prin Arad? Eu parca as prefera sandalute, ca e vara si cald si sunt mult mai comode. Pe unde sa caut in afara de magazinele bine cunoscute cu pantofi din centru.

...daca porti sandale, unde mai pui jarteluta..pe piciorul "gol" ?
Mie una imi plac pantofii simplii, cu varf ascutit neaparat, cu bareta peste glezna...si cu o pereche de ciorapi plasa (plasa sa fie marunta si finuta)...
Ce ziceti fetelor...ce parere aveti? ;;) ;-)

adriana_m
22.03.2007, 19:59:40
...daca porti sandale, unde mai pui jarteluta..pe piciorul "gol" ?
Mie una imi plac pantofii simplii, cu varf ascutit neaparat, cu bareta peste glezna...si cu o pereche de ciorapi plasa (plasa sa fie marunta si finuta)...
Ce ziceti fetelor...ce parere aveti? ;;) ;-)

:-p subscriu la ciorapii de plasa:azn:

adriana_m
22.03.2007, 20:16:17
N-am mai scris de mult cu atatea pregatiri de nunta:(am obosit. Am cam terminat cu toate mai avem doar prajiturile si gata.Nu prea va recomand sa faceti tot cu o sg firma mergeti si cautati firme care se ocupa de un singur lucru( nu poti fi bun la toate). In general firmele care organizeaza tot angajeaza la randul lor pe altii si isi iau comision de acolo.Nu riscati parerea mea.Eu am rochita de la un salon din Arad nu dau nume ;)) e shalia sposa rochia. Atasez o poza sa o vedeti. Dar nu prea stiu daca mai imi cumpar si cercul la ea. Am vazut la parada de la targ ca arata cam nasol cercul ala cand te misti, cand te intorci, va dati seama cand dansez cum va arata, nu? Voi ce ziceti?

E foarte frumoasa, chiar superba si sa-ti poarte noroc.Nici eu nu am cerc tocmai pe sistemul ca daca te misti intr-o parte am impresia ca se misca si toata rochia, iar la dans chiar nu stiu....poate ne lamuresc fetele care au rochie cu cerc. Cum te simti in ea, nu te incomodeaza trena? mie mi-ar fi frica sa nu ma impiedic.:-p

Kaela
22.03.2007, 22:31:24
eu una ma simt bine shi...aerisita... cu cercul. sper sa ma simt la fel de bine shi la nunta. mie mi se par mai ushoare rochiile pe cerc decat cele cu crinolina... shi again, mai aerisite.

georgi_b
23.03.2007, 07:35:59
eu una ma simt bine shi...aerisita... cu cercul. sper sa ma simt la fel de bine shi la nunta. mie mi se par mai ushoare rochiile pe cerc decat cele cu crinolina... shi again, mai aerisite.

Cerc sau crinolina e acelasi lucru :) Cred ca ai vrut sa zici jupa . . .
Eu o sa am rochita pe cerc . . . din mai multe motive . . . unul e si aersirea :"> eu am probat rochia cu jupa si am murit de cald (mentionez ca era februarie) toata am transpirat si mi s-a lipit de picioare . . . nici nu ma gandesc cum va fi in august si cu ciorapi . . . in fine si eu eram adepta jupei (dun motivul ca pe cerc se misca rochita ca un clopot) dar m-am razgandit, am probat rochita si cu cerc si se aseaza mai bine, cercul meu nu e foarte amplu si o sa am si un fel de jupa peste ca sa para rochita mai plina si mai pufoasa (ca a mea e din satin si nu are multe chestii pe dedesupt si parca nu era destul de bogata). Asa m-au sfatuit doamnele de unde mi-am facut rochita . . . si eu zic ca e o idee super . . . si cerc si jupa . . . dar depinde foarte mult de modelul rochitei . . . la cele mai bufante nu merge si intradevar unele rochite se aseaza mai bine pe cerc iar altele pe jupa . . . eu zic sa probati si cu cerc si cu jupa . . . iar dc alegeti jupa . . . eu zic ca suportam orice doar ca sa fim beautiful in ziua cea mare :-p nu?
V-am pupat :*

Jelsa
23.03.2007, 09:31:15
Si eu sunt adepta cerc+jupa:)

aenciu
23.03.2007, 12:54:29
Si eu intentionez sa-mi cumpar si una si alta...o jupa f ff deasa avand in vedere ca vreau o rochie cit mai ampla...si neaparat cerc care sa dea tinuta rochiei...

Kaela
23.03.2007, 14:13:35
ups, :-$ nu stiam ca e acelashi lucru L-). eu o sa imi imbrac partea de jos a cercului in saten alb ca mi se cam vede prin rochie.sau poate tot cercul....

hbiutza
23.03.2007, 16:50:28
N-am mai scris de mult cu atatea pregatiri de nunta:(am obosit. Am cam terminat cu toate mai avem doar prajiturile si gata.Nu prea va recomand sa faceti tot cu o sg firma mergeti si cautati firme care se ocupa de un singur lucru( nu poti fi bun la toate). In general firmele care organizeaza tot angajeaza la randul lor pe altii si isi iau comision de acolo.Nu riscati parerea mea.Eu am rochita de la un salon din Arad nu dau nume ;)) e shalia sposa rochia. Atasez o poza sa o vedeti. Dar nu prea stiu daca mai imi cumpar si cercul la ea. Am vazut la parada de la targ ca arata cam nasol cercul ala cand te misti, cand te intorci, va dati seama cand dansez cum va arata, nu? Voi ce ziceti? e superba rochita ta. si e mea e in genu asta, cu trena, si e de la maggie sottero. sunt asa de incantata si eu de ea.............cred ca acelasi sentiment il ai si tu. inca odata: e superba!

hbiutza
23.03.2007, 16:55:40
vai fetelor asta e o adevarata problema.............cercul sau jupa? cercul e mai comod, esti mai aerisita si asta e f important pt noi, miresicile verii 2007 care se anunta caniculara.Dar eu totusi cred ca voi alega jupa chiar dc e mai greu de suportat pt ca am incercat odata un cerc si a fost o experienta nasoala.Nu imi simteam rochia pe mine, parca se tot invartea in jurul meu, plus ca oricat de finut ar fi cercul tot se observa prin rochie.credeti-ma am vazut la o gramada de mirese si nu da bine.Sa nu se supere nimeni, dar asta e parerea mea.:"> :*

hbiutza
23.03.2007, 16:59:59
apropo de luna de miere, noi cred ca vom merge in tenerife.Am vazut ceva oferte pe site-urile lor si nu e asa de scump, si merita.Niste plaje exotice de te duce cu gandul departe.............departe........Eu parca nu mai am rabdare pana la nunta, as vrea sa fie sapt viitoare iar apoi voiajul de nunta.De ceva vreme visez in fiecare noapte cate ceva despre nunta mea.La voi nu e la fel? pupici>:D<

myra
23.03.2007, 17:35:48
apropo de luna de miere, noi cred ca vom merge in tenerife.Am vazut ceva oferte pe site-urile lor si nu e asa de scump, si merita.Niste plaje exotice de te duce cu gandul departe.............departe........Eu parca nu mai am rabdare pana la nunta, as vrea sa fie sapt viitoare iar apoi voiajul de nunta.De ceva vreme visez in fiecare noapte cate ceva despre nunta mea.La voi nu e la fel? pupici>:D<
si eu visez la fel dar de multe ori se intampla sa visez ca ceva nu iese bine! :( Acum imi caut si rochita si nu am gasit asa ca ma cam bantuie...
Noi ne gandim la Venetia pt luna de miere dar inca nu am consultat oferte...si ceva mai exotic suna bine.

aenciu
25.03.2007, 13:51:43
Fetelor sunt asa de bucuroasa...dupa atita drumuri pe la magazine prin Arad si Timisoara,pe la targuri...#:-S in sfarsit mi-am gasit rochia dorita..de fapt am pus ochii pe ea de mai de multa vreme dar mi se parea destul de scumpa ...acum m-am hotarit sa o incerc si imi place la nebuie...intr-adevar e rochia pe care mi-o doream..ma simt ca o printesa in ea.
Si vreau sa va spun ca am incercat-o fara cerc..pe care l-am inlocuit cu o jupa...si este f f larga asa cum imi doream.(numai rochia are 7 rinduri de material si tiul ...+jupa)
Aceasta este faimoasa rochie...:x probabil ca o stiti...
26284

hbiutza
25.03.2007, 18:17:57
Fetelor sunt asa de bucuroasa...dupa atita drumuri pe la magazine prin Arad si Timisoara,pe la targuri...#:-S in sfarsit mi-am gasit rochia dorita..de fapt am pus ochii pe ea de mai de multa vreme dar mi se parea destul de scumpa ...acum m-am hotarit sa o incerc si imi place la nebuie...intr-adevar e rochia pe care mi-o doream..ma simt ca o printesa in ea.
Si vreau sa va spun ca am incercat-o fara cerc..pe care l-am inlocuit cu o jupa...si este f f larga asa cum imi doream.(numai rochia are 7 rinduri de material si tiul ...+jupa)
26284 superba e rochita!!!!!!! trim si mie pe privat magazinul de la care ti-ai luat-o si pretul.Eu una mi-am cumparat rochita dar sunt curioasa unde ai gasit asa o rochita frumoasa in orasul nostru, pt ca at cand am cautat eu rochita nu am gasit nici una sa-mi placa. A ta e superba, vei fi ca o printesa cu ea si sa iti aduca noroc!<:-P :*

georgi_b
25.03.2007, 20:10:12
26284

Dap minunatat e superba. Sa iti aduca multa fericire <:-P

Jelsa
26.03.2007, 12:45:37
26284

Superba rochita, vei fi o adevarata printesa ..... >:D<

Jelsa
26.03.2007, 12:47:51

Si eu visez cateodata......abia astept sa vina ziua de 9 iunie.....<:-P

Jelsa
26.03.2007, 12:53:32
Eu mi-am propus ca pana miercuri sa definitivez textul de pe invitatii. Imi cam da batai de cap, deoarece nu am gasit un text care sa-mi placa in mod deosebit.....cand voi avea varianta finala, o postez.
Voi ati ales deja textul?

hbiutza
26.03.2007, 13:21:14
Eu mi-am propus ca pana miercuri sa definitivez textul de pe invitatii. Imi cam da batai de cap, deoarece nu am gasit un text care sa-mi placa in mod deosebit.....cand voi avea varianta finala, o postez.
Voi ati ales deja textul?
noi avem nunta in august, asa ca inca mai avem timp.Nu am cautat un text inca, dar stiu cam cum as vrea sa fie. Eu sunt mai clasica si vreau ceva clasic, am vazut multe texte ciudate dar nu mi se potrivesc.invitatiile unde le faceti?la virex sunt o gramada de modele si preturi foarte accesibile. pupici:*

Jelsa
26.03.2007, 13:25:45
noi avem nunta in august, asa ca inca mai avem timp.Nu am cautat un text inca, dar stiu cam cum as vrea sa fie. Eu sunt mai clasica si vreau ceva clasic, am vazut multe texte ciudate dar nu mi se potrivesc.invitatiile unde le faceti?la virex sunt o gramada de modele si preturi foarte accesibile. pupici:*

Noi ne-am comandat invitatiile de la Deluxe din Bucuresti, au avut reduceri pe perioada targului...., te-am pupat:*

aenciu
26.03.2007, 15:16:23
Va multumesc fetelor, sunteti niste dragute...

:* >:D< :*

aenciu
27.03.2007, 14:54:21
Fetelor va rog spuneti-mi daca stiti ceva de cofetaria Lubianco...am vazut la targ torturi facute de ei foarte frumoase dar nu stiu daca sunt si bune:-\ ...
Preturile sunt f bune avand in vedere ca:
1kg de prajituri marunte costa 16 lei fata de 20 lei la alte cofetarii,
1 kg de tort de frisca costa 21 lei fata de 23 lei l .....
1 kg de tort de martipan costa 23 lei fata de 25 lei...

georgi_b
27.03.2007, 17:43:26
Fetelor va rog spuneti-mi daca stiti ceva de cofetaria Lubianco...am vazut la targ torturi facute de ei foarte frumoase dar nu stiu daca sunt si bune:-\ ...
Preturile sunt f bune avand in vedere ca:
1kg de prajituri marunte costa 16 lei fata de 20 lei la alte cofetarii,
1 kg de tort de frisca costa 21 lei fata de 23 lei l .....
1 kg de tort de martipan costa 23 lei fata de 25 lei...

Sunt super cei de la Lubianco noi la targ am dat avans sa ne faca ei tot si tortul si praji si minipateuri si au fost super de treaba au zis ca sa vin cu ce poza a tortului vreau si ei exact asa il fac, lucru super bun si au zis ca inainte de nunta cand venim sa comandam tortul si praji ne da sa gustam cremele de le tort si praji lucru iar super. Noi suntem foarte multumiti si de preturi si de felul cum s-au comportat cu noi. Sper sa fie totul bine.
V-am pupat

Ionuca
29.03.2007, 11:27:31
Va salut miresici din Arad! Chiar daca locuiesc in Cluj, nunta o sa o facem in Arad, pentru ca iubitul meu nu vrea sa se rupa de " radacini " ;;) .
Imi spuneti va rog care ar fi cele mai bune restaurante in care sa poti sa faci o nunta de cel putin 200 de persoane ? am sunat la restaurantul Laser, anul acesta deja nu mai au locuri, iar pe anul viitor, primul venit primul servit!
Noi avem nunta numai in august 2008, dar deja incep sa ma ingrijorez!
Va astept pe forum cu noutati!;))