PDA

Versiunea completa : Gheata carbonica in Iasi

ioanasor
07.05.2009, 11:59:56
am inteles ca se pune in pahar si scoate ceva ca un fum-arata ca o sare de baie.....:-<

Cretzofolina13
07.05.2009, 12:06:09
am inteles ca se pune in pahar si scoate ceva ca un fum-arata ca o sare de baie.....:-<

Da, asa e plus ca pastreaza bautura rece si nu-i schimba gustul. Si pe noi ne-a tentat ideea dar am renuntat pentru ca nu toti invitatii s-ar putea sa gaseasca asta ceva frumos si original. Unii mai in varsta ar putea zice ca le dai otrava,.,,:)) :)) :))

madalinuta
07.05.2009, 18:30:36
Buna,
si pe mine m-ar interesa de unde se poate procura gheata varbonica...:> :> :> ..

angelfighter
08.05.2009, 15:36:57
Da, asa e plus ca pastreaza bautura rece si nu-i schimba gustul. Si pe noi ne-a tentat ideea dar am renuntat pentru ca nu toti invitatii s-ar putea sa gaseasca asta ceva frumos si original. Unii mai in varsta ar putea zice ca le dai otrava,.,,:)) :)) :))

:)) :)):)).deacord cu tine. chelnerii tre sa aduca bauturi reci la masa nu sa stea cu mainile in buzunar sau la barfa cum multi fac ...
bafta la pregatiri

elabridetobe
08.05.2009, 22:02:50
Buna,
si pe mine m-ar interesa de unde se poate procura gheata varbonica...:> :> :> ..

Daca aflati ceva dati-mi si mie un pm.

ioanasor
12.05.2009, 11:26:45
Daca aflati ceva dati-mi si mie un pm.
scuze..carbonica am vrut sa scriu:-$

madalinuta
12.05.2009, 16:48:16
scuze..carbonica am vrut sa scriu:-$

NO PB SI NOI CU TINE:-$

ioanasor
18.05.2009, 10:02:50
NO PB SI NOI CU TINE:-$
ai nunta in aceeasi zi cu mine.....Casa de piatra si mult succes...>:D< . intrebare offtopic...unde te duci in luna de miere..?

madalinuta
18.05.2009, 16:18:24
ai nunta in aceeasi zi cu mine.....Casa de piatra si mult succes...>:D< . intrebare offtopic...unde te duci in luna de miere..?

multumesc pentru urari! Casa de piatra si multa multa fericire si iubire si tie!
Pentru luna de miere inca nu ne-am gandit. Oscilam intre un tur de romania, eu sunt o impatimita a calatoriilor in tara sau un sejur la nasii nostri in Grecia. voi?
ca sa nune "bata" celelate miresici hai sa mutam discutia la off topicul miresicilor din Iasi.

chad85
20.05.2009, 21:53:47
si noi am cautat si am inteles ca doar in bucuresti sunt furnizori de asa ceva... mult succes! poate veti gasi :)

DrPAM
21.08.2009, 09:19:41
si noi am cautat si am inteles ca doar in bucuresti sunt furnizori de asa ceva... mult succes! poate veti gasi :)

sunt persoane care o aduc din bucuresti in dimineata nuntii direct la restaurant...noi asa am facut...am luat numai pt pus in carafele cu vin...caci e cam scump sa iei sa pui in toate paharele...sa vad daca mai are cineva din familie nr de tel al tipului si va pot ajuta...oricum merita ...arata frumos...si dupa nunta toata lumea intreba ce era cu vinul ala de facea asa frumos:))))))))

madalinuta
22.08.2009, 10:23:45
sunt persoane care o aduc din bucuresti in dimineata nuntii direct la restaurant...noi asa am facut...am luat numai pt pus in carafele cu vin...caci e cam scump sa iei sa pui in toate paharele...sa vad daca mai are cineva din familie nr de tel al tipului si va pot ajuta...oricum merita ...arata frumos...si dupa nunta toata lumea intreba ce era cu vinul ala de facea asa frumos:))))))))

Te rugam , te rugam daca mai gasesti numarul de telefon al persoanei respective posteaza-l aici.[-o< [-o< [-o<

DrPAM
14.09.2009, 09:47:16
se pare ca nimeni din familie nu mai are numele tipului care e adus gheata la noi...din cate am inteles eu cei de la ciric au si ei pe cineva care aduce gheata carbonica...ori intrebati la voi la restaurant...ori poate cei de la ciric va pot da ceva informatii...va pup

mihaelasimihai
29.03.2010, 12:18:03
gheata carbonica mai gasiti si pe DRY-ICE cu www in fata si ro la sf...bafta:)

aciandra
11.04.2010, 22:38:28
si pe mine m-ar interesa f mult gheata carbonica. este de efect. am intrat pe site-ul dry ice dar comanda minima este de 18 kg. daca o miresica ar fi interesata sa cumparam impreuna ar fi perfect, ca eu nu as avea ce face cu asa multe kg.

mihaelasimihai
11.04.2010, 22:54:41
si pe mine m-ar interesa f mult gheata carbonica. este de efect. am intrat pe site-ul dry ice dar comanda minima este de 18 kg. daca o miresica ar fi interesata sa cumparam impreuna ar fi perfect, ca eu nu as avea ce face cu asa multe kg.
Asi fi fost prima dar din pacate e foarte mare dif intre nuntile noastre:-<:-<. Bafta la gasit o miresica interesata.
P.S-pune un anunt mai mare!!!!;))

aciandra
12.04.2010, 13:39:53
Asi fi fost prima dar din pacate e foarte mare dif intre nuntile noastre:-<:-<. Bafta la gasit o miresica interesata.
P.S-pune un anunt mai mare!!!!;))

ms. asa e este..e diferenta prea mare. poate poate s-o gasi vreo amatoare. daca nu, asta e! imi pun pofta in cui.[-o<

ceatza05
13.04.2010, 14:47:59
La ultima nunta la care am fost la Providenta aveau asa ceva. Deci miresele de acolo ar putea discuta direct la sala.
Iar celorlalte... le recomand sa intrebe pe administratorii de acolo sau poate chiar administratorii localurilor unde fac. Nu vad de ce sa comanzi 18 kile de gheata cand poate comanda localul pt necesitati proprii si sa foloseasca si la nunta ta.

adriana_enache77
19.04.2010, 14:26:39
Buna aciandra! Si eu caut gheata carbonica, sunt din Iasi si am nunta in aceeasi zi cu tine. Tu ai mai gasit si alte variante?

aciandra
19.04.2010, 14:34:34
Buna aciandra! Si eu caut gheata carbonica, sunt din Iasi si am nunta in aceeasi zi cu tine. Tu ai mai gasit si alte variante?

alte variante nu am gasit din pacate...8-|8-|

Cris01
05.05.2010, 14:43:33
Si eu imi doresc gheata carbonica la servirea bauturilor fiindca ofera un efect f spectaculos si nu este toxic si rog pe aceasta cale miresicile care au nunta cu o zi inaintea mea sau in aceeasi zi cu mine sa facem impreuna comanda de 18 kg.

movi2010
11.08.2010, 21:50:11
e super de efect

leira
18.08.2010, 10:36:15
Avem miresici de 18 septembrie 2010 interesate de gheata carbonica? Imi place si mie cum arata si eram interesata sa ne cuplam cateva, poate reusim sa luam. :zz:

sandreea20
13.11.2010, 22:30:19
Buna. Pasul cel mare va fi in septembrie 2011... am fost la o nunta si am vazul ca vinul a fost servit in cani cu gheata carbonica..arata spectaculos... m-ar interesa de unde as putea procura in iasi acesta gheata si cam cat costa?

o_moaka
24.11.2010, 18:52:49
Si eu vreau gheata carbonica la nunta...Daca aflati vreun furnizor in Iasi sau din miresicile care au avut deja nunta si au avut asa ceva poate imi spune si mie cineva de unde au procurat-o?[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<

marialia
06.12.2010, 10:54:58
Si eu vreau gheata carbonica la nunta...Daca aflati vreun furnizor in Iasi sau din miresicile care au avut deja nunta si au avut asa ceva poate imi spune si mie cineva de unde au procurat-o?[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<

eu nu prea am auzit de gheata carbonica dar am sa ma interesez si eu

cristina_cojo
30.01.2011, 17:03:39
buna.as ruga si eu miresicile care au avut la nunta gheata carbonica sa mi spuna de unde si au procurat sau macar un nr de tel de la cine putem cumpara.multumesc

marialia
31.01.2011, 19:31:43
buna.as ruga si eu miresicile care au avut la nunta gheata carbonica sa mi spuna de unde si au procurat sau macar un nr de tel de la cine putem cumpara.multumesc
Buna am vazut ca este o firma in Iasi care distribuie asa ceva (Busse) senumeste, cauta pe net ei au reprezentanta la Bucuresti dar poate rezolvi ceva

cristina_cojo
26.02.2011, 21:26:12
pana la urma am sunat la cluj la cei de la dry-ice si mi am facut programare.ei or sa ma sune in sapt de dinaintea nuntii sa le confirm comanda.ma costa maxim 300 ron.ce i drept o sa raman cu ceva gheata dar asta e.e moftul meu

richiemichie
01.03.2011, 13:27:21
pana la urma am sunat la cluj la cei de la dry-ice si mi am facut programare.ei or sa ma sune in sapt de dinaintea nuntii sa le confirm comanda.ma costa maxim 300 ron.ce i drept o sa raman cu ceva gheata dar asta e.e moftul meu

Buna Cristina,
Sa inteleg ca trebuie sa suni sa te programezi...asta ca sa ce?...sa te aiba in vedere pentru perioada respectiva?
Spune-mi te rog tu cum faci cu gheata? Banuiesc ca ei o trimit prin curierat si la restaurant se ocupa ospatarii de manipulat si de pus in pahare...etc.
As vrea si eu sa fac comanda numai ca nu stiu cine se va ocupa de ea...de obicei pe unde am mai auzit se ocupa o firma de organizari evenimente.
O zi buna!

alexandra_2011
01.03.2011, 15:09:49
Buna,
Vezi ca exista o firma in iasi care se distribuie gheata carbonica,Nu stiu detalii dar sper sa te ajute macar cu mai multe informatii
http://www.imperatoria.ro/gheata-carbonica-iasi.html

Buna Cristina,
Sa inteleg ca trebuie sa suni sa te programezi...asta ca sa ce?...sa te aiba in vedere pentru perioada respectiva?
Spune-mi te rog tu cum faci cu gheata? Banuiesc ca ei o trimit prin curierat si la restaurant se ocupa ospatarii de manipulat si de pus in pahare...etc.
As vrea si eu sa fac comanda numai ca nu stiu cine se va ocupa de ea...de obicei pe unde am mai auzit se ocupa o firma de organizari evenimente.
O zi buna!

cristina_cojo
06.03.2011, 12:08:53
Buna Cristina,
O zi buna!

buna.
eu am sunat casa cer informatii,iar apoi am trimis un mail ca sa imi fac comanda.ei ma vor suna casa vada daca mai este valabila comanda si sa o poata livra.recipientul o sa il duc la sala si se vor ocupa chelnerii de manevrarea ghetii.vreau sa pun in paharele de sampanie de la intrare,in canile cu vin de pe mese si eventual pt efecte la dansul mirilor

marialia
06.03.2011, 17:23:14
buna.
eu am sunat casa cer informatii,iar apoi am trimis un mail ca sa imi fac comanda.ei ma vor suna casa vada daca mai este valabila comanda si sa o poata livra.recipientul o sa il duc la sala si se vor ocupa chelnerii de manevrarea ghetii.vreau sa pun in paharele de sampanie de la intrare,in canile cu vin de pe mese si eventual pt efecte la dansul mirilor
ai mare grija la gheata carbonica la vin sa nu fie inghitita, ca e periculoasa si nu toti vor fi dispusi sa bea sampanie cu gheata carbonica si eu am vrut dar am renuntat la idee dupa mai multe pareri o sa am doar la deschiderea dansului acum sa vad cum trebuie pus casa obtin acel nor de pe ringul de dans

richiemichie
09.03.2011, 19:49:37
Eu am auzit ca se poate pune in recipiente in jurul ringului...banuiesc ca pui gheata carbonica in apa ...oricum pentru un efect de ceata ar trebui sa fie folosita o masina speciala care functioneaza pe baza de gheata si solutie glicol. Eu am vorbit la restaurant si se vor ocupa chelnerii de pus gheata in sampanie si pe ring, in carafe nici nu ma gandesc sa pun...si asa cred ca unii se vor speria cand o sa vada fumul din sampanie:-\

irinaaa20
31.05.2011, 21:39:30

buna...ce cantitate de gheata carbonica cumperi? eu am nunta cu o sapt dupa tine si poate ce iti ramane iti cumpar eu...;-)

cristina_cojo
06.06.2011, 22:17:03
buna.cantitatea minima este de 18 kg.nu stiu cat ar putea sa imi ramana.mi ar face mare placere sa putem imparti gheta, insa nu stiu nici daca se poate pastra inca o saptamana in acel recipient. daca ramane o sa postez si luam legatura

irinaaa20
13.06.2011, 21:06:18
buna.cantitatea minima este de 18 kg.nu stiu cat ar putea sa imi ramana.mi ar face mare placere sa putem imparti gheta, insa nu stiu nici daca se poate pastra inca o saptamana in acel recipient. daca ramane o sa postez si luam legatura

ok. astept un semn de la tine...si casa de piatra..:)

cristina_cojo
25.06.2011, 16:57:01
ok. astept un semn de la tine...si casa de piatra..:)
buna irinaaa.imi cer scuze ca nu ti am raspuns mai repede. gheata carbonica a fost ceva deosebit la nunta .toata lumea a fost impresionata,dar din pacate mi a mai ramas vreo 3 kg care ,dupa ce le am pus la congelator,a treia zi am constatat ca s a evaporat. oricum merita sa cumperi pt nunta.scuze inca o data pt ca am intarziat cu raspunsul.am fost plecata in luna de miere si abia aseara am ajuns.sorry

PetronelaAndrei
25.07.2012, 17:06:01
Si eu as fi interesat:) cele 18 kg ar fi indeajuns pentru tort, atunci cand se aduce si ar mai ramane o oarecare cantitate si pentru alte "activitati"?

Miresiti, voi la ce ati utilizat sau la ce vreti sa utilizati gheata carbonica? Doar cand se aduce tortul sau aveti si alte idei?

Miruuu
25.07.2012, 22:39:36
Eu mi-as dori mult muuult gheata carbonica la primul nostru dans...sa para ca dansam pe norisori, si sa nu se vada daca gresim pasii :))
Si la tort e o idee buna...eu nu as vrea artificii ca nu imi plac.
Dar o sa vedem ca mai avem timp de gandit... :D

PetronelaAndrei
25.07.2012, 22:51:14
Da Miruuu asa este. Oare ajung 18 kg pentru aceasta trebusoara?:)

Miruuu
26.07.2012, 21:33:34
Da Miruuu asa este. Oare ajung 18 kg pentru aceasta trebusoara?:)

Nu stiu...dar eu am o curiozitate...se pune in apa si atat? Sau e nevoie si de un aparat special? Eu nu vreau sa pun in sampanie...dansul nu o sa fie lung...sper sa ajunga 18 kg :))

PetronelaAndrei
27.07.2012, 13:29:43
Eu asa stiu si am gasit pe net, se pune gheata carbonica si apa si atat...are loc "reactia" :)

ladymisha
02.08.2012, 19:42:33
Finii nostri si-au luat de la cei din Iasi, gheata carbonica. i-a ajuns 400 ron pachetul de 15 kg. Si l-au dus direct la restaurant cei de la firma, noi nu am avut nici o treaba cu asa ceva.

sukye
05.08.2012, 10:34:17
Finii nostri si-au luat de la cei din Iasi, gheata carbonica. i-a ajuns 400 ron pachetul de 15 kg. Si l-au dus direct la restaurant cei de la firma, noi nu am avut nici o treaba cu asa ceva.
se gaseste si la 250 ron la firma codem exim.

sukye
05.08.2012, 10:46:23
Nu stiu...dar eu am o curiozitate...se pune in apa si atat? Sau e nevoie si de un aparat special? Eu nu vreau sa pun in sampanie...dansul nu o sa fie lung...sper sa ajunga 18 kg :))
Cu aparat special este mult mai frumos efectul dar costul este de 700 ron cu tot cu gheata. Intr-o incarcare a aparatului incape cca 9 kg de gheata iar efectul de fum dureaza cca 3-4 min (suficient pt dansul mirilor) restul de gheata fiind suficient pt sampanie, vin si/sau tortul mirilor. In Iasi deocamdata nu sunt aparate de fum cu gheata carbonica, teoretic ele ar trebui achizitionate de restaurante pt ca e dificil pt un furnizor de servicii sa alerge cu aparatul din local in local mai ales pt ca trebuie sa stea la incalzit o min o ora. Daca vrei sa pui in recipiente pe marginea ringului e ok doar ca trebuie apa calda. Cu cat apa este mai fierbinte efectul este mai spectaculos dar si mai scurt. Daca cauti pe google "gheata carbonica iasi" gasesti un furnizor. Cei care se mai ocupa si cu sablarea cu gheata carbonica iti pot furniza. Succes

bluepietricica
10.09.2012, 23:29:55

Buna din ce am citit pe internet ghiata carbonica se pune in vase cu apa calda ca sa faca acel efect de nor, si nu se manevreaza cu mana goala, poate arde deoarece are o temperatura scazuta foarte mare

PetronelaAndrei
11.09.2012, 16:04:59
Hmm... nu cred asta cu apa calda ... pentru ca noi am fost acum 2 saptamani la o nunta, si cand se aducea vinul la masa in carafe, avea gheata carbonica in vin.

bluepietricica
11.09.2012, 23:50:08
Hmm... nu cred asta cu apa calda ... pentru ca noi am fost acum 2 saptamani la o nunta, si cand se aducea vinul la masa in carafe, avea gheata carbonica in vin.

Uite ce spun cei care o comercializeaza: Gheata carbonica este 100 % alimentara, se foloseste cu succes in catering (mai ales in catering aviatic), la efecte speciale (pe scene, lansarea unui produs nou, nunti, petreceri, cluburi, etc)- daca se pune in apa fierbinte face un fum care se prelinge pe jos si arata ca un mic norisor

PetronelaAndrei
12.09.2012, 00:21:08
Da, ai dreptate .... si atunci cum de a facut acest efect si in carafele de vin care erau reci ?:D nu imi dau seama. Si asa a fost 100% ca am vazut eu cu ochii mei, acum 2 saptamani :) Oricum, e posibil ca efectul sa fie si mai spectaculos daca e pusa in apa fierbinte dar e OK si in care rece, cum am vazut eu in vin...parerea mea :)

bluepietricica
13.09.2012, 22:09:25
Da, ai dreptate .... si atunci cum de a facut acest efect si in carafele de vin care erau reci ?:D nu imi dau seama. Si asa a fost 100% ca am vazut eu cu ochii mei, acum 2 saptamani :) Oricum, e posibil ca efectul sa fie si mai spectaculos daca e pusa in apa fierbinte dar e OK si in care rece, cum am vazut eu in vin...parerea mea :)

E adevarat ca face un efect frumos in vin...dar si mai spectaculos in apa calda.....Am mai auzit ca e foarte periculos daca inghite cineva vreo bucatica, ai auzit asemenea experiente?

Miresanda
20.09.2012, 22:47:09
Miresici,

Am nevoie de ajutorul vostru. Mi-as dori gheata carbonica la nunta, insa parca nu ne permitem masina de gheata. Vreau sa va intreb cum ati procedat voi astfel incat sa aveti "norisori" la dansul nostru. Ma gandesc ca ati colaborat f bine cu chelnerii. Astept un sfat de la voi.

Miruuu
01.10.2012, 20:55:36
Buna miresici! Eu am gasit de inchiriat in Iasi masina de fum greu ... si primesc gratis o cutie de gheata carbonica. Totul costa 700 ron....iar gheata primita ajunge pentru 3 minute de dans ( jumatate de cutie ) si pentru sampanie sau tort ( cealalta jumatate).
Nu stiu daca am voie sa spun aici unde am gasit... am voie? :D

sukye
29.03.2013, 17:09:06
Miresici,

Am nevoie de ajutorul vostru. Mi-as dori gheata carbonica la nunta, insa parca nu ne permitem masina de gheata. Vreau sa va intreb cum ati procedat voi astfel incat sa aveti "norisori" la dansul nostru. Ma gandesc ca ati colaborat f bine cu chelnerii. Astept un sfat de la voi.

Pretul de inchiriere a unei masini de fum este de 100 ron/eveniment la Codem Exim in Pacurari - Iasi.
Deci practic s-a redus la jumatate fata de anul trecut (cu tot cu gheata carbonica - 250 ron)

Tzuckyshor
11.06.2013, 18:52:11
Pretul de inchiriere a unei masini de fum este de 100 ron/eveniment la Codem Exim in Pacurari - Iasi.
Deci practic s-a redus la jumatate fata de anul trecut (cu tot cu gheata carbonica - 250 ron)

Buna miresici,
NU VA RECOMAND deloc firma de mai sus!!!
Am avut nunta sambata si am fi dorit foarte mult sa putem dansa si noi primul dans in calitate de sot si sotie pe un nor de fum greu, asa cum arata si ei pe site. Am vorbit cu ei la telefon, am rezervat masina pentru data de 08.06. Urma ca ei sa livreze gheata direct la restaurant si masina a trebuit sa o luam noi de la sediul lor din Pacurari si sa o ducem la Casa Gloria...
Masina arata efectiv ca un cazan cu capac :-s. Ne-a instruit cum sa o folosim urmand ca noi, la randul nostru sa invatam pe cineva de la local cum se utilizeaza...
La momentul dansului de deschidere, cand a dat drumul la masina ABIA ABIA iese un fum anemic din masina. Dupa spusele lor cu incarcare completa ar trebui sa dureze aprox 4 minute. Dupa 2 minute nici macar acel fum anemic nu se mai vedea...:-&. Ospatarul de la sala, cand a desfacut masina sa puna gheata a observat ca in capacul masinii, unde are un ventilator care ar trebui sa imprastie fumul mult mai bine lipsesc acumulatorii care alimenteaza respectivul ventilator.
Cand a dus masina luni la sediul celor de la Codem Exim i s-a spus ca da, intr-adevar nu au respectivii acumulatori!!!>:P Si ca nu e neaparata nevoie de ei ca ar fi cam tot la fel si cu ei si fara ei >:P
Eu abia azi am aflat acest lucru si am fost hotarata sa impartasesc acest lucru, sa nu patiti ca noi! E adevarat ca e numai 100 de lei inchiriatul masinii dar de ce sa ii dati degeaba!
Spor la miresit! :*

mada.alexandra
16.08.2013, 11:24:51
Buna miresici,
Am avut nunta sambata si am fi dorit foarte mult sa putem dansa si noi primul dans in calitate de sot si sotie pe un nor de fum greu, asa cum arata si ei pe site. Am vorbit cu ei la telefon, am rezervat masina pentru data de 08.06. Urma ca ei sa livreze gheata direct la restaurant si masina a trebuit sa o luam noi de la sediul lor din Pacurari si sa o ducem la Casa Gloria...
Masina arata efectiv ca un cazan cu capac :-s. Ne-a instruit cum sa o folosim urmand ca noi, la randul nostru sa invatam pe cineva de la local cum se utilizeaza...
La momentul dansului de deschidere, cand a dat drumul la masina ABIA ABIA iese un fum anemic din masina. Dupa spusele lor cu incarcare completa ar trebui sa dureze aprox 4 minute. Dupa 2 minute nici macar acel fum anemic nu se mai vedea...:-&. Ospatarul de la sala, cand a desfacut masina sa puna gheata a observat ca in capacul masinii, unde are un ventilator care ar trebui sa imprastie fumul mult mai bine lipsesc acumulatorii care alimenteaza respectivul ventilator.
Cand a dus masina luni la sediul celor de la Codem Exim i s-a spus ca da, intr-adevar nu au respectivii acumulatori!!!>:P Si ca nu e neaparata nevoie de ei ca ar fi cam tot la fel si cu ei si fara ei >:P
Eu abia azi am aflat acest lucru si am fost hotarata sa impartasesc acest lucru, sa nu patiti ca noi! E adevarat ca e numai 100 de lei inchiriatul masinii dar de ce sa ii dati degeaba!

Ohh, ce urat din partea lor. Si noi am fi vrut sa-i contactam, dar nu aveam incredere cand am vazut pretul mic, fata de alte firme. Apoi am mai citit si mesajul tau! Multumim pentru informatie!

miha2009
16.08.2013, 15:45:18
Buna miresici,

Imi pare rau ca v-au stricat seara si ati mai si dat bani pe inchiriere!! Sa le fie rusine!!

Miruuu
31.08.2013, 18:49:46
Buna fetelor!
Noi am ales gheata carbonica de la Imperatoria, ii recomand cu incredere, am avut cei mai frumosi norisori. :x Ne-a costat 500 ron cu tot cu masina de fum greu, operator pt ea si gheata pt carafele de vin.

miha2009
03.09.2013, 10:11:52
Buna fetelor!
Noi am ales gheata carbonica de la Imperatoria, ii recomand cu incredere, am avut cei mai frumosi norisori. :x Ne-a costat 500 ron cu tot cu masina de fum greu, operator pt ea si gheata pt carafele de vin.

Felicitari!! Pozici ceva ai??

carmen3105
03.09.2013, 10:25:43

Buna dimi, eu am ales direct sound din Bacau, masina de fum cu 2 operatori si gheata carbonica 18 kg, 650 lei..gasesti poze pe site ul lor.:)

Miruuu
04.09.2013, 09:24:49

Am vrut sa pun o poza dar are logo-ul firmei..sper sa nu fac vreo prostie... :D

sukye
07.11.2013, 23:30:26
Imi pare rau ca v-au stricat seara si ati mai si dat bani pe inchiriere!! Sa le fie rusine!!

https://www.facebook.com/photo.php?v=330355427090846

sukye
07.11.2013, 23:33:43
Buna miresici,
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=409241589202229&set=a.225237587602631.50238.223672524425804&type=1&theater

sukye
07.11.2013, 23:56:33
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=409241589202229&set=a.225237587602631.50238.223672524425804&type=1&theater
Pacat ca nu a mers la tine :-?. Personalul de la Casa Gloria a folosit de mai multe ori masina de fum greu. Probabil la tine nu a fost suficient de fierbinte apa. Daca te uiti cu atentie pe pagina de facebook de mai sus vei avea ocazia sa citesti instructiunile de utilizare si mai mult de atat este si o postare despre cum sa-ti faci propria masina de fum greu.
Cand mai ai ocazia sa te joci cu gheata carbonica te rog sa faci un test simplu: ia doua pahare, unul cu apa rece si unul cu apa fierbinte si pune in fiecare cate o bucata de gheata carbonica. Paharul cu apa rece va scoate fum greu - foarte frumos efect vizual (ca si in cazul carafelor de vin), paharul cu apa fierbinte va scoate de trei ori mai mult fum greu dar cu o durata de efect mult mai scurta - spectaculos efect vizual (principiul de functionare al masinii de fum greu).

Tzuckyshor
10.11.2013, 11:35:50
Pacat ca nu a mers la tine :-?. Personalul de la Casa Gloria a folosit de mai multe ori masina de fum greu. Probabil la tine nu a fost suficient de fierbinte apa. Daca te uiti cu atentie pe pagina de facebook de mai sus vei avea ocazia sa citesti instructiunile de utilizare si mai mult de atat este si o postare despre cum sa-ti faci propria masina de fum greu.
Cand mai ai ocazia sa te joci cu gheata carbonica te rog sa faci un test simplu: ia doua pahare, unul cu apa rece si unul cu apa fierbinte si pune in fiecare cate o bucata de gheata carbonica. Paharul cu apa rece va scoate fum greu - foarte frumos efect vizual (ca si in cazul carafelor de vin), paharul cu apa fierbinte va scoate de trei ori mai mult fum greu dar cu o durata de efect mult mai scurta - spectaculos efect vizual (principiul de functionare al masinii de fum greu).

Am vazut filmuletul! Daca ar fi fost macar jumatate din cat arata ei acolo ar fi fost SUPERB! :(
In carafele cu vin a aratat intr-adevar fumos, problema a fost cu masina! La filmuletul care il arat ei pe FB se vede clar ca este imprastiat fumul greu DAR daca ventilatorul care imprastie respectivul fum/abur lipseste crezi ca se mai vede la fel? Indiferent la ce temperatura e apa din masinarie...
Acuma, eu aici am impartasit doar experienta mea! Nu am incredere in ei si ca atare nu ii recomand! Poate sunt singura, cine stie...:-\ dar mi-a lasat un gust amar la un eveniment unic in viata mea...

sukye
12.11.2013, 17:41:15
Am vazut filmuletul! Daca ar fi fost macar jumatate din cat arata ei acolo ar fi fost SUPERB! :(
In carafele cu vin a aratat intr-adevar fumos, problema a fost cu masina! La filmuletul care il arat ei pe FB se vede clar ca este imprastiat fumul greu DAR daca ventilatorul care imprastie respectivul fum/abur lipseste crezi ca se mai vede la fel? Indiferent la ce temperatura e apa din masinarie...
Acuma, eu aici am impartasit doar experienta mea! Nu am incredere in ei si ca atare nu ii recomand! Poate sunt singura, cine stie...:-\ dar mi-a lasat un gust amar la un eveniment unic in viata mea...
Sa stii ca in filmul de pe FB nu este nici un ventilator ci doar apa fierbinte la 70 gr C. Din cauza dilatarii gazului in trecerea de la faza solida la cea gazoasa iti da impresia de jet de fum. Sunt masini de fum greu cu ventilator dar acel ventilator foloseste practic doar la sfarsitul reactiei, atunci cand mai este putina gheata in aparat si apa s-a racit (in primele doua minute este practic inutil). Mergeti pe la Casa Gloria si intrebati daca s-a mai intamplat si la altcineva. Nu exclud faptul ca nu s-a mai repetat povestea si la alt restaurant dar am aflat ca de la punerea apei fierbinti in masina si pana la introducerea ghetii carbonice a trecut o perioada de timp destul de mare (din cauza decalajului primului dans) ceea ce a dus la racirea apei si la diminuarea efectului - ca si in cazul dvs.

Tzuckyshor
13.11.2013, 18:41:30
Sa stii ca in filmul de pe FB nu este nici un ventilator ci doar apa fierbinte la 70 gr C. Din cauza dilatarii gazului in trecerea de la faza solida la cea gazoasa iti da impresia de jet de fum. Sunt masini de fum greu cu ventilator dar acel ventilator foloseste practic doar la sfarsitul reactiei, atunci cand mai este putina gheata in aparat si apa s-a racit (in primele doua minute este practic inutil). Mergeti pe la Casa Gloria si intrebati daca s-a mai intamplat si la altcineva. Nu exclud faptul ca nu s-a mai repetat povestea si la alt restaurant dar am aflat ca de la punerea apei fierbinti in masina si pana la introducerea ghetii carbonice a trecut o perioada de timp destul de mare (din cauza decalajului primului dans) ceea ce a dus la racirea apei si la diminuarea efectului - ca si in cazul dvs.

Chiar nu vreau sa ma cert cu nimeni, DAR, luand in considerare ca toate mesajele tale pe acest forum sunt la acest topic si in legatura firma Codem Exim, trag concluzia, EVIDENTA, ca incerci sa le faci reclama (poate chiar esti un reprezentant de la aceasta firma) :-?.
Eu am impartasit parerea si experienta MEA (la urma urmei, pentru asta exista acest forum), astept acum miresicile care nu au patit la fel ca mine, care au fost multumita de masina de fum greu de la ei sa intre pe forum si sa povesteasca experientele lor! Poate a fost o intamplare singulara...
P.S. Am atasat si o poza in care se vede cum arata acel "fum greu" la inceputul dansului nostru. Hai sa facem acum o comparatie cu poza lui Miruuu....:(

sukye
16.11.2013, 20:53:22
Chiar nu vreau sa ma cert cu nimeni, DAR, luand in considerare ca toate mesajele tale pe acest forum sunt la acest topic si in legatura firma Codem Exim, trag concluzia, EVIDENTA, ca incerci sa le faci reclama (poate chiar esti un reprezentant de la aceasta firma) :-?.
Eu am impartasit parerea si experienta MEA (la urma urmei, pentru asta exista acest forum), astept acum miresicile care nu au patit la fel ca mine, care au fost multumita de masina de fum greu de la ei sa intre pe forum si sa povesteasca experientele lor! Poate a fost o intamplare singulara...
P.S. Am atasat si o poza in care se vede cum arata acel "fum greu" la inceputul dansului nostru. Hai sa facem acum o comparatie cu poza lui Miruuu....:(
Daca fac sau nu reclama este problema mea asa cum si problema ta este sa faci antireclama. In ultima perioada vad ca experienta ta s-a transformat in polemica cu mine. Dar cine stie poate o sa mai ai ocazia sa dansezi un dans pe fum greu si te vei simti mai usurata (sper ca va fi cat mai repede - la botez) Distractie placuta in continuare.<:-P

Miruuu
17.11.2013, 12:02:24
Daca fac sau nu reclama este problema mea asa cum si problema ta este sa faci antireclama. In ultima perioada vad ca experienta ta s-a transformat in polemica cu mine. Dar cine stie poate o sa mai ai ocazia sa dansezi un dans pe fum greu si te vei simti mai usurata (sper ca va fi cat mai repede - la botez) Distractie placuta in continuare.<:-P

Nu e doar problema ta, pentru ca nu ai voie sa faci reclama! Iar diferenta dintre cele doua poze se vede clar...si tine cont ca poza mea nu e de la inceputul dansului.

Lidia_D
11.05.2015, 14:28:33
Top Ice sau Wintop Ice? ce parere aveti?

Stopice
16.06.2015, 16:59:47
Gheață carbonică mai puteți găsi și pe www.stopice.ro si avem oferta de doar 400 ron, fum greu pentru dansul mirilor +gheată carbonică la primirea invitaților. pentru mai multe detalii ne puteti contacta pe www.stopice.ro