PDA

Versiunea completa : torturi.....modele,cofetarii,preturi

alinagr
09.05.2009, 22:10:28
Buna miresici din Giurgiu.Vreau sa va intreb unde ati comandat tortul, si cam cat ati platit pt 1 kg.de ce?Pt ca cofetaria din Piata Centrala, 1kg tort e 33 lei,iar pe strada garii e 20 lei.Si diferenta asta de pret nu stiu in ce se regaseste:in calitate?in amplasamentul cofetariei?

MadalinaCiobanu
26.06.2009, 12:01:40
Buna miresici din Giurgiu.Vreau sa va intreb unde ati comandat tortul, si cam cat ati platit pt 1 kg.de ce?Pt ca cofetaria din Piata Centrala, 1kg tort e 33 lei,iar pe strada garii e 20 lei.Si diferenta asta de pret nu stiu in ce se regaseste:in calitate?in amplasamentul cofetariei?

Buna.
Eu am avut nunta anul trecut si din pacate am facut tortul la cofetaria din Piata Centrala si anume Totis.A fost un dezastru total...Ti-as recomanda sa faci pe Garii.Aproape toate cunostintele mele au facut acolo la ARGO(parca asa se numeste daca nu ma insel)si au fost multumite.La nuntile mai "de fite" am mancat tot de la bulgari de 70 lei kg.Acum depinde si de buget.
Spor la pregatiri!!!

alinagr
26.06.2009, 16:19:24
Buna.
Eu am avut nunta anul trecut si din pacate am facut tortul la cofetaria din Piata Centrala si anume Totis.A fost un dezastru total...Ti-as recomanda sa faci pe Garii.Aproape toate cunostintele mele au facut acolo la ARGO(parca asa se numeste daca nu ma insel)si au fost multumite.La nuntile mai "de fite" am mancat tot de la bulgari de 70 lei kg.Acum depinde si de buget.
Spor la pregatiri!!!
De la ei mi-am comandat tortul.:)>-:)>-

annemarie_88
23.01.2010, 19:51:58
De la ei mi-am comandat tortul.:)>-:)>-

Si pana la urma ai fost multumita?

dana86dany
27.01.2010, 10:16:38
mi sa recomandat si mie cofetaria d p strada garii ARGO. am luat legatura si cu sefa d acolo si mi sa spus dak vreau un anume suport pot sa ma duc sa il rezerv si de akum si nea mai intrebat dak facem la PERLA k pot sa faca tort si cu tema marina ( vapor ). akum eu as vrea din martipan dar multa lume nu mi l au recomandat si sunt in impas:-SS:((. ca si figurine p tort eu imi doresc ceva haios:D si am vz ceva p net, dar ma intrebam dak or avea si ei acolo si dak pot sa le cumpar?:-?

sorinas
27.07.2010, 10:25:50
Buna!
A incercat cineva pana acum torturile de la coferaria din complexul kaufland? eu am fost acolo si prajiturile aratau bine, insa torturile le faceau de maxim 6 kg. eu as fi vrut un singur tort mare, dar se pare ca nu prea am noroc, pentru ca nu gasesc suportul pentru el.
si inca ceva, stie cineva daca acea coferarie de vis-a-vis de maiorescu este aceeasi cu cea de pe strada garii, argo?
Sorina

RalukGeorgiana
27.07.2010, 17:39:01
Habar am daca i aceeasi cea de la Maiorescu cu cea de pe Garii, dar nu o data am facut tort pe Garii si am fost multumiti ci de mai multe ori, pt nunta tot acolo vom face, deja din ianuarie am rezervat suportul in forma de vapor;)) ca tot pomenea Dana de el mai sus.
Bafta in luarea celei mai avantanjoase decizii in privinta cofetariei!

sorinas
27.07.2010, 19:11:15
Habar am daca i aceeasi cea de la Maiorescu cu cea de pe Garii, dar nu o data am facut tort pe Garii si am fost multumiti ci de mai multe ori, pt nunta tot acolo vom face, deja din ianuarie am rezervat suportul in forma de vapor;)) ca tot pomenea Dana de el mai sus.
Bafta in luarea celei mai avantanjoase decizii in privinta cofetariei!

Multumesc frumos pt raspuns. Voi trece in weekend pe acolo!
Spor la pregatiri!
Sorina

RalukGeorgiana
27.07.2010, 21:02:35
Multumesc frumos pt raspuns. Voi trece in weekend pe acolo!
Spor la pregatiri!
Sorina
Ms la fel;)

nikolle22_1983
09.08.2010, 12:38:33
Buna!
A incercat cineva pana acum torturile de la coferaria din complexul kaufland? eu am fost acolo si prajiturile aratau bine, insa torturile le faceau de maxim 6 kg. eu as fi vrut un singur tort mare, dar se pare ca nu prea am noroc, pentru ca nu gasesc suportul pentru el.
si inca ceva, stie cineva daca acea coferarie de vis-a-vis de maiorescu este aceeasi cu cea de pe strada garii, argo?
Sorina

Da, cofetaria de vis-a-vis de maiorescu este aceeasi cu cea de pe strada garii. si mai au un sediu pe str.bucuresti, langa romstal. mie cel mai mult de la ei imi place prajitura mara

sorinas
16.09.2010, 15:39:40
Buna!
Nunta noastra tocmai a fost weekend-ul asta si voiam sa va spun de tort.
L-am luat de la cofetaria aceea de pe strada garii, rondul caprioara, si a fost f bine.
Mi-a placut ca am putut sa ne ducem cu o poza cum am vrea sa arate tortul si ei ne-au facut unul cat mai aproape de ce am cerut noi.
Noi am fost foarte multumiti de ei.
Succes!
Sorina