PDA

Versiunea completa : Off topic Timis

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Kaela
17.11.2006, 13:01:26
fetelor, aici putem discuta toate chestiile care sunt off topic, despre ce ne trece noua prin cap, ce atzi mai cumparat, ce atzi mai facut in ultima vreme, absolut orice....
p.s. shi din celelalte orashe putetzi scrie...oricine, orice

azzaleya
17.11.2006, 13:06:35
Este cineva printre voi doritoare de o tunsoare gratis+coafura gratis pana la sf anului viitor? Steluta de la B Fashion urmeaza sa participe la un concurs despre "tendintele toamna-iarna 06-07" si cauta o fata cu par mediu sau lung, care e dispusa sa-l taie pana la baza gatului si sa-l vopseasca in negru. A zis ca celei care se ofera voluntara pt coafura de concurs cu care vrea sa participe, ii ofera tunsoarea gratis si coafura gratis tot anul viitor. Cine doreste, sa imi dea mp sa va pun in legatura cu ea.

ALEX21A
17.11.2006, 13:14:29
Este cineva printre voi doritoare de o tunsoare gratis+coafura gratis pana la sf anului viitor? Steluta de la B Fashion urmeaza sa participe la un concurs despre "tendintele toamna-iarna 06-07" si cauta o fata cu par mediu sau lung, care e dispusa sa-l taie pana la baza gatului si sa-l vopseasca in negru. A zis ca celei care se ofera voluntara pt coafura de concurs cu care vrea sa participe, ii ofera tunsoarea gratis si coafura gratis tot anul viitor. Cine doreste, sa imi dea mp sa va pun in legatura cu ea.
azaleeya.................ti am trimis pm,dar cred ca nu le primesti.....m ar interesa si pe mine mai multe detalii despre rochia de mireasa...te ai dus cu o poza la ei??.........ti ai cump direct.....?......ai avut tu niste idei??....ai fost multumita?/.....cat a costat??....niste date de contact??.......o poza cu tine in care sa se vada rochia f bine de sus pana jos?.........eu primesc pm,dar nu cele trimise de mine nu aj ...[-o< ....orice alte informatii,le astept .....

azzaleya
17.11.2006, 13:59:45
Eu ti-am rasp si pe mp, dar vad ca nu ai primit. :-<
Mi-am facut rochia la Divina, combinatie intre doua modele de-ale lor. A costat 23 mil, inclusiv voal si saculet. Din cate stiu fac si modele de pe net, numai sa mergi cu o poza, doua, trei ...;;) Am fost multumita de calitate si m-am simtit bine in rochie, chiar daca nu era foarte usoara, taftaua respectiva fiind putin mai grea.
www.divina-atelier.ro (http://www.divina-atelier.ro)

ALEX21A
17.11.2006, 14:06:07
Mi-am facut rochia la Divina, combinatie intre doua modele de-ale lor. A costat 23 mil, inclusiv voal si saculet. Din cate stiu fac si modele de pe net, numai sa mergi cu o poza, doua, trei ...;;) Am fost multumita de calitate si m-am simtit bine in rochie, chiar daca nu era foarte usoara, taftaua respectiva fiind putin mai grea.
www.atelier-divina.ro
multumesc mult de tot...se pare ca pm face figuri rau de tot(:| ..........................mersi mult>:D< >:D<

OanaJ
17.11.2006, 14:25:37
Daca tot suntem la capitolul unde o bombardam pe azzaleya cu intrebari, am si eu una: unde ti-ai facut freze superba si cu cat timp inainte ti-ai facut rezervare? (ma gandesc ca la Steluta, dupa mesajul de mai sus, dar mai stii???)

PS: Vezi, asta e riscul daca esti o mireasa foarte foarte frumoasa ;;)!! Toate vor sa fie ca tine si peste noapte te transformi din mireasa in model ;-)

ALEX21A
17.11.2006, 14:27:29
Daca tot suntem la capitolul unde o bombardam pe azzaleya cu intrebari, am si eu una: unde ti-ai facut freze superba si cu cat timp inainte ti-ai facut rezervare? (ma gandesc ca la Steluta, dupa mesajul de mai sus, dar mai stii???)

PS: Vezi, asta e riscul daca esti o mireasa foarte foarte frumoasa ;;)!! Toate vor sa fie ca tine si peste noapte te transformi din mireasa in model ;-)
daa.........si mie mi a placut coafura azaleey........un pic retro...parca a unei printese de la un bal de la curtea regala;;) <:-P

miri16
17.11.2006, 14:27:58
www.atelier-divina.ro (http://www.atelier-divina.ro)

Scuze,dar tr sa te corectez,de fapt site-ul este www.divina-atelier.ro :D Oricum, superba rochia la fel k si mireasa!

ALEX21A
17.11.2006, 14:32:10
www.atelier-divina.ro
banuiesc ca un model de inspiratie a fost rochita dolce vita din coletia emotion,ca aduce f bine:)>-

azzaleya
17.11.2006, 14:44:17
Miri16 ai dreptate, fetelor scuzati-mi neatentia: www.divina-atelier.ro (http://www.divina-atelier.ro)

Da, Steluta mi-a facut coafura la nunta. Ideea a fost a ei, dupa ce m-a pus sa ii duc poze cu rochia .M-am programat in iulie pt septembrie, ca sa fiu sigura ca ma ia.

miri16
17.11.2006, 15:54:37
Miri16 ai dreptate, fetelor scuzati-mi neatentia: www.divina-atelier.ro (http://www.divina-atelier.ro)

Da, Steluta mi-a facut coafura la nunta. Ideea a fost a ei, dupa ce m-a pus sa ii duc poze cu rochia .M-am programat in iulie pt septembrie, ca sa fiu sigura ca ma ia.

As vrea si eu sa merg la Stelu, am auzit numai lucruri bune despre ea, eu am parul cretz natural si mi l-am stricat cu decolorari si acum tot tund din el dar nu am gsit ink o coafeza kre sa ma multumeasca,am fost la BFashion si la Luci acu vreo 2 ani,nush dk mai lucreaza acolo,avea obsesie pt blond platinat la par cretz ;))
Acum doar cand mi-e proaspat spalat mai sta cretz crtez parul, a 2-a zi deja se lasa onduleurile :((...asa-mi trebuie k l-am decolorat saracu' si era asa frumos...

azzaleya
17.11.2006, 16:42:11
As vrea si eu sa merg la Stelu, am auzit numai lucruri bune despre ea, eu am parul cretz natural si mi l-am stricat cu decolorari si acum tot tund din el dar nu am gsit ink o coafeza kre sa ma multumeasca,am fost la BFashion si la Luci acu vreo 2 ani,nush dk mai lucreaza acolo,avea obsesie pt blond platinat la par cretz ;))
Acum doar cand mi-e proaspat spalat mai sta cretz crtez parul, a 2-a zi deja se lasa onduleurile :((...asa-mi trebuie k l-am decolorat saracu' si era asa frumos...

Se regenereaza parul, daca il tratezi cu "blandete". Si eu sunt blonda si acum vreo 2-3 ani imi statea parul mult mai ondulat decat acum...acum nu mai e nici cret, dar nici intins, e cum se poate mai aiurea! Unii au dat vina pe apa din TM, altii pe produsele cosmetice de ingrijire a parului, respectiv "tratamentele chimice" :-" . O buna hidratare a firului de par e de mare ajutor- multe lichide si un sampon bland pt onduleuri si bucle. Incearca pt o perioada sa nu suprasoliciti firul de par incarcandu-l cu spume, fixativ, decolorare etc. si isi revine cat-de-cat. Un par frumos tine insa si de alimentatie...si in zilele de azi e destul de greu sa mananci sanatos, mai ales daca ai un ritm de viata mai alert.
In alta ordine de idei, Luci nu mai e la B Fashion de vreun an parca; s-a mutat in Complex la Mireline.

Kaela
17.11.2006, 23:59:15
fetelor, mergetzi maine(sambata) seara in mall????? mega reduceri pana la 3 noaptea....poate ne vedem , ca eu vreau sa merg.

miri16
18.11.2006, 18:36:07
Se regenereaza parul, daca il tratezi cu "blandete". Si eu sunt blonda si acum vreo 2-3 ani imi statea parul mult mai ondulat decat acum...acum nu mai e nici cret, dar nici intins, e cum se poate mai aiurea! Unii au dat vina pe apa din TM, altii pe produsele cosmetice de ingrijire a parului, respectiv "tratamentele chimice" :-" . O buna hidratare a firului de par e de mare ajutor- multe lichide si un sampon bland pt onduleuri si bucle. Incearca pt o perioada sa nu suprasoliciti firul de par incarcandu-l cu spume, fixativ, decolorare etc. si isi revine cat-de-cat. Un par frumos tine insa si de alimentatie...si in zilele de azi e destul de greu sa mananci sanatos, mai ales daca ai un ritm de viata mai alert.
In alta ordine de idei, Luci nu mai e la B Fashion de vreun an parca; s-a mutat in Complex la Mireline.
Dak il mai incarcam si cu fixativ...#-oeste el destul de sarmos, oricum am observat un lucru,de cand am inceput sa il decolorez(si asta nu inseamna neaparat decolorat cu praf!,pt un blond deschis se folosesc oxidantii cei mai puternici kre distrug firul de par,il subtziaza) nu mai e sanatos! Folosesc shampoane si mashti profesionale, dar nu ajuta cine stie ce! :(
Iar eu de cand ma stiu nu sunt mare prietena cu fructele si legumele.

Catalina_Maria
18.11.2006, 18:41:25
Si eu am parul cret naturatl si il aveam vopsit blond deschis. Era atat de detriorat ca in loc sa creasca se scurta:( Foloseam tot felul de produse si placa de intins parul si sa nu mai vorbim de decolorant.

De vreo 2 ani merg la Adriana la B-Fashion si m-am lasat pe mana ei. ea ma tunde..si nu sunt multe care stiu sa tunda par cretz:( ,ea imi face suvitze, ea mi-l intinde.

Daca vrei , iti pot trimite telefonul ei pe privat.

miri16
18.11.2006, 19:02:25
Si eu am parul cret naturatl si il aveam vopsit blond deschis. Era atat de detriorat ca in loc sa creasca se scurta:( Foloseam tot felul de produse si placa de intins parul si sa nu mai vorbim de decolorant.

De vreo 2 ani merg la Adriana la B-Fashion si m-am lasat pe mana ei. ea ma tunde..si nu sunt multe care stiu sa tunda par cretz:( ,ea imi face suvitze, ea mi-l intinde.

Daca vrei , iti pot trimite telefonul ei pe privat.
Asta asa e...sunt prea putzine kre stiu sa tunda un par cretz, toate il fileaza cu lama foarfecii, ceea ce mi se pare k il distruge si mai tare.
Eu placa nu o folosesc pt k nu imi sta bine cu par drept,dar e distrus si nu mai creshte, nu mai stiu ce sa-i fac...sunt distrusa...:(( Poti sa-mi trimiti nr ei de telefon, mersi mult!!!

ligia
19.11.2006, 22:56:02
Ati fost aseara in Mall? Eu am fost la meci si n-am mai ajuns. Eram curioasa daca au fost reduceri asa cum ziceau sau numai la produsele de vara.

ramonavelcota
20.11.2006, 10:02:43
Au fost reduceri si la produsele de toamna-iarna:D

azzaleya
20.11.2006, 10:03:00
Ati fost aseara in Mall? Eu am fost la meci si n-am mai ajuns. Eram curioasa daca au fost reduceri asa cum ziceau sau numai la produsele de vara.

Am fost eu....Reduceri erau intr-adevar, cam intre 20-50% am vazut eu, dar a fost nebunie si imbulzeala. La un moment dat mi s-a facut rau intr-un magazin :-s si a trebuit sa ies afara la aer! Cand vine vorba de shopping, femeile parca o iau razna si nu se mai controleaza (din pacate), erau haine pe jos, pe sus, nu te puteai uita la nimic in liniste, iar ca sa probezi ceva trebuia sa stai 10 min sa astepti sa se elibereze vreo cabina! Ce mi-a placut insa au fost mini-concertele Jukebox, Banica si Proconsul. Oricum daca se mai organizeaza asa un eveniment cu siguranta nu ma mai duc!

Kaela
20.11.2006, 10:14:23
subscriu. am fost atat de entuziasmata de seara de shopping de numa. mi-am facut planuri de mult sa merg, mi-am pus deoparte banutzii...alea alea. entuziasmul mi s-a pierdut total cand la ora 9 nu mai aveam loc de parcare shi am parcat pe undeva prin spate de am mers 10 min pe jos pana la mall. reduceri...au fost ceva dar nu reuseai sa te uitzi la nimik. in terranova a fost nebunie. o caldura shi imbulzeala....in altele stateai la coada afara ca sa intri sa te uitzi la ceva....shi 85% dintre cei din mall nu au cumparat nimik, au venit doar asa...
sunt de aceeasi parere, data viitoare nu ma mai duc.

azzaleya
21.11.2006, 13:42:26
Fetelor va doresc sa aveti fiecare o nunta ca-n povesti si o casnicie perfecta, incununata de copilasi frumosi si sanatosi.

Eu mi-am epuizat stocul de idei si informatii acum ca nunta a trecut. Sper ca ideile impartasite de mine sa va fi fost de folos unora dintre voi, asa cum si mie mi-au fost de folos ideile altora. Va pup pe toate, va doresc casa de piatra si numai bine! >:D<

miri16
21.11.2006, 13:57:37
Fetelor va doresc sa aveti fiecare o nunta ca-n povesti si o casnicie perfecta, incununata de copilasi frumosi si sanatosi.

Eu mi-am epuizat stocul de idei si informatii acum ca nunta a trecut. Sper ca ideile impartasite de mine sa va fi fost de folos unora dintre voi, asa cum si mie mi-au fost de folos ideile altora. Va pup pe toate, va doresc casa de piatra si numai bine! >:D<
Multumim ^:)^, casa de piatra si multa fericire la fel si tie! >:D<
P.S. Poate mai treci pe aici cand vei fi o mamica( sau in devenire!) fericita!!

OanaJ
21.11.2006, 14:59:04
Fetelor, stie cineva ce s-a intamplat cu Catalina_Maria si Veera? :-s:-s:-s

MeliMelo
21.11.2006, 17:57:56
Azzaleya, inseamna ca ne parasesti? Stiu ca suntem deja "generatia urmatoare", dar totusi...ce ne-am face fara voi :-?

Si referitor la reduceri...inca la noi nu e asa de mare tziganie...in alte tari mai dezvoltate, cand sunt reduceri e prapad peste tot.
Intr-adevar ce nu exista pe acolo, dar la noi din plin, sunt privirile "binevoitoare" ale vanzatoarelor adica astea: :-L

ancabasarab
21.11.2006, 19:49:39
PT. Oana_J,
Catalina a fost banata si nu mai poate scrie pe forum, dar sunt sigura ca va citeste, se gandeste la voi si sigur va transmite in ganmd salutari.
ANCA

Kaela
21.11.2006, 20:15:40
de ce a fost banata? nu-mi vine sa cred...ce nasol...i miss her.....

OanaJ
21.11.2006, 20:50:59
Cum adica banata? :-w Ce treaba mai e si asta? :|

luiza
21.11.2006, 22:21:49
Cum adica banata? :-w Ce treaba mai e si asta? :|

Catalina_Maria a incalcat in repetate randuri regulamentului forumului postand mesaje publicitare si administratorii site-ului au luat aceasta hotarare.

lorenacamelia
23.11.2006, 19:23:31
Ramona Velcota, ti-am trimis msg pe privat, dar dc nu ai primit, te rog intra pe messenger ID-ul meu lorenacamelia, sunt din severin si am ceva intrebari pt tine....dc nu te deranjeaza! Am nunta la acelasi restaurant si la aceeasi biserica!
Mersi mult mult!

Kaela
27.11.2006, 14:25:48
fetelor, ce atzi mai facut in ultima vreme, legat de nunta sau nu....

Kaela
28.11.2006, 18:23:23
fetelor, vine Mosh Nicolae shi apoi Craciunul. Cand, de unde shi ce luam cadou la:
-prieten/sotz
-parinti, fratzi...
-socrii
-nashi/ viitori nashi

c_s
28.11.2006, 19:41:06
decizii,deecizii............
cred ca la fata locului(in magazine) ma hotarasc cel mai bine, la mine nu merge cu planul....
in schimb pt noi am decis sa ne facem cadou acest Craciun verighetele, e cel mai frumos cadou de pana acum....

Kaela
05.12.2006, 22:30:52
fetelor, ce v-a adus Moshu Nicolau? pe langa betze, normal...:)

Kaela
05.12.2006, 22:32:00
eu se pare ca am fost tare cuminte, am primit o bratarica de la viitorul meu shi de la mama niste bani pe card...:)

RianaTM
05.12.2006, 22:38:08
Eu am primit niste betze extrem de frumoase:) si multe:)) , o cina la restaurantul chinezesc de la al meu viitor sot ,papucei de casa, dulciuri, portocale de la ai mei parinti si o lumanare parfumata super de la surioara.

Cred ca si eu am fost cuminte:)

c_s
06.12.2006, 09:14:44
si eu am fost cuminte!!!!!
de la viitorul sot am primit lumanarele in forma de ingerasi (f f frumoase)
de la mami ciocolatele,
si de la socrela o esarfa frumoasa....
si bineinteles nelipsitele bete!

angelik
06.12.2006, 10:21:55
eu n-am primit inca nimik!:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((
dar....[-o<... nu e chiar asa tarziu!

c_s
06.12.2006, 10:29:41
oare n-ai fost cumintica?dar nici macar bat?:-p
hai ca mai e timp!!!!

angelik
06.12.2006, 10:31:05
=))=))=))=))
lasa! K am fost "amenintzata" cu ceva "very special"! ce-o fi, oare?

c_s
06.12.2006, 10:40:12
daca nici tu nu stii la ce sa te astepti......
poate vreun bat mai special......:-p ne pove dupa!daca se poate pe site....daca nu trebuie sa punem bulina:)) :)) :))

angelik
06.12.2006, 10:52:12
:">:">:">:">:">:">ei, si tu! cred ca nu e doar...batzul...

Kaela
12.12.2006, 19:18:08
de unde luam bradul de Craciun??? de unde l-atzi luat anul trecut? la ce pretz? cat preconizati ca va fi anul acesta? eu ma gandesc cu groaza cat o sa mai dau iara pe brad. sunt foarte pretentioasa, trebuie sa fie argintiu, bogat shi cat de cat simetric....shi mareeeee.

anna_c
14.12.2006, 17:54:03
poate ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi, ca nu stiu ca sa mai fac. am parul gras si nu mai stiu cu ce sampon sa-l spal si ce tratamente sa-i mai fac. din doua in doua zile trebuie sa-l spal si folosesc sampon special pentru tipul meu de par, dar degeaba. help, pls.[-o<
cat despre brazi am vazut in piata 700 cativa superbi dar o colega mi-a spus chiar azi ca sunt undeva la 1.500.000!

c_s
14.12.2006, 18:09:06
fetelor, la Metro sunt niste brazi superbi la 118 lei!eu cred ca de acolo il voi lua,dar cred ca se vor ma ieftini sapt viitoare:-?

Kaela
14.12.2006, 20:03:46
itzi recomand sa incerci masca de par cu ulei de masline de la avon mi se pare foarte buna shi merita sa incerci, pentru parul gras, dar shi pentru cel normal. shi cel mai important! nu te spala de mai mult de 2 ori pe saptamana ca tzi se va unge shi mai des.

Kaela
14.12.2006, 20:04:32
cami, ai fost la programare la machiaj?

Kaela
18.12.2006, 10:44:04
stitzi ceva de ceva targ de sarbatori?

c_s
18.12.2006, 11:21:31
cami, ai fost la programare la machiaj?
SORRY,ACUM AM VAZUT MESAJUL,NU N-AM FOST INCA , POATE MERGEM TOTUSI IMPREUNA DUPA SARBATORI?

c_s
18.12.2006, 11:22:38
stitzi ceva de ceva targ de sarbatori?

mai e azi si maine, eu am fost ieri dar deja se inchideau standurile,nu e cine stie ce, cate ceva tot gasesti totusi! e pana la ora 20 in fiecare zi!

RianaTM
18.12.2006, 11:29:42
Am inteles ca la targul care e acum la Centrul de Afaceri( Serbarile Craciunului) sunt si ceva firme de organizari nunti. Ati fost careva weekend-ul acesta??? E ceva interesant?

c_s
18.12.2006, 11:55:19
da, noi am gasit doua firme insa nu mai aveam cu cine sa vorbim aseara ca era tarziu (se inchidea cand am ajuns)
insa am luat pliante - nici nu mai stiu cum se numeau....8-} va spun cand ajung acasa ca acolo le am(acum sunt la servici;)) )

c_s
20.12.2006, 10:00:14
SUPER BANC!IN TON CU SARBATORILE

Un copil sarman i-a trimis o scrisoare lui Mos Craciun in care scria
tremurat si cu litere sui:

"Draga Mos Craciun,
Eu mi-as dori un calculator cat de ieftin dar parintii mei nu au bani si
cred ca nici tu nu ai putea sa-mi trimiti asa ceva dar cate lucruri
frumoase n-as putea sa fac eu cu un calculator?
Toti colegii mei au calculator si se lauda dar eu nu m-as lauda si as face
tot felul de minunatii care ar aduce numai bucurie alor mei. Fiindca nu
cred c-o sa-mi poti trimite un calculator te rog sa-mi trimiti o
ciocolata."

Scrisoarea a fost pusa la cutie si a ajuns la oficiul postal de care
apartinea copilul si fiindca nu avea timbru diriginta a decis s-o deschida
si citind-o i-au dat lacrimile. S-a sfatuit cu colegele si au pus mana de
la mana, au cumparat un calculator ieftin si l-au trimis din partea lui
Mos Craciun copilului amarat.
Dupa cateva zile in cutia de scrisori a aparut un alt plic scris de
aceeasi manuta tremuranda si femeile l-au deschis curioase. Iata ce scria:

"Mos Craciun,
Multumesc pentru calculator si promit ca o sa fac cele mai minunate
lucruri cu el si o sa invat si mai bine si o sa fiu si mai cuminte si o sa
auzi despre mine numai lucruri de lauda. Daca ai fost asa de bun si mi-ai
cumparat calculator sunt sigur ca mi-ai trimis si o ciocolata dar au
furat-o curvele alea de la Posta."=)) =)) =)) =))

ramonavelcota
20.12.2006, 11:42:29
Da, si eu sunt curioasa sa le vad live!( verighetele). Ii vine bine lui sorin sau are cata joc?

ramonavelcota
20.12.2006, 11:44:21
aseara i-am facut prima baita lui charlie. A fost innebunit de drag, abia l-am mai scos din apa. I-am umplut vana, sa vezi ce se mai juca cu jucariile lui, ca un copilas

ALEX21A
20.12.2006, 11:47:08
SUPER BANC!IN TON CU SARBATORILE

Un copil sarman i-a trimis o scrisoare lui Mos Craciun in care scria
tremurat si cu litere sui:

"Draga Mos Craciun,
Eu mi-as dori un calculator cat de ieftin dar parintii mei nu au bani si
cred ca nici tu nu ai putea sa-mi trimiti asa ceva dar cate lucruri
frumoase n-as putea sa fac eu cu un calculator?
Toti colegii mei au calculator si se lauda dar eu nu m-as lauda si as face
tot felul de minunatii care ar aduce numai bucurie alor mei. Fiindca nu
cred c-o sa-mi poti trimite un calculator te rog sa-mi trimiti o
ciocolata."

Scrisoarea a fost pusa la cutie si a ajuns la oficiul postal de care
apartinea copilul si fiindca nu avea timbru diriginta a decis s-o deschida
si citind-o i-au dat lacrimile. S-a sfatuit cu colegele si au pus mana de
la mana, au cumparat un calculator ieftin si l-au trimis din partea lui
Mos Craciun copilului amarat.
Dupa cateva zile in cutia de scrisori a aparut un alt plic scris de
aceeasi manuta tremuranda si femeile l-au deschis curioase. Iata ce scria:

"Mos Craciun,
Multumesc pentru calculator si promit ca o sa fac cele mai minunate
lucruri cu el si o sa invat si mai bine si o sa fiu si mai cuminte si o sa
auzi despre mine numai lucruri de lauda. Daca ai fost asa de bun si mi-ai
cumparat calculator sunt sigur ca mi-ai trimis si o ciocolata dar au
furat-o curvele alea de la Posta."=)) =)) =)) =))

=)) =)) ..........

c_s
20.12.2006, 12:19:10
Da, si eu sunt curioasa sa le vad live!( verighetele). Ii vine bine lui sorin sau are cata joc?

ITI DAI SEAMA CA EL ARE DEGETELE NODUROASE SI ABIA TRECE DE NOD SI JOS PE DEGET CAM JOACA,ASTA E CE SA-I FAC !

c_s
20.12.2006, 12:20:10
aseara i-am facut prima baita lui charlie. A fost innebunit de drag, abia l-am mai scos din apa. I-am umplut vana, sa vezi ce se mai juca cu jucariile lui, ca un copilas

CE BINE CA-I PLACE! imi inchipui ce v-ati distrat!

ramonavelcota
20.12.2006, 12:31:21
Iti dai seama, a fost prapad si toata baia a fost plina de apa.

RianaTM
20.12.2006, 12:36:46
Vai cat e de scump!!!!!!!!! Data viitoare sa-l si filmati cand face baita:) Vai ce-as mai vrea si eu...

ramonavelcota
20.12.2006, 12:38:08
Vai cat e de scump!!!!!!!!! Data viitoare sa-l si filmati cand face baita:) Vai ce-as mai vrea si eu...
pai, sa sti ca l-am filmat ;)) ;))

RianaTM
20.12.2006, 12:39:37
Pai posteaza filmuletzul ca tre sa fie tare fainutz...Si Ramona...te-am intrebat ceva pe topicul cu firmele:)

Kaela
28.12.2006, 10:01:05
se vede ca toata lumea s-a retras pentru sarbatori...nimeni nu mai da pe aici... asa ca...anuntz shi eu ca ma retrag pana pe 3-4 ianuarie cand venim de la Piatra Neamt. mergem in Moldova, poate, poate prindem ceva zapada. asa ca fetelor va urez toate cele bune shi un an nou plin de fericire shi zapada multa daca mergetzi pe la munte shi sa ne vedem cu bine pe forum.... cu poze din vacantza....
va pup fetelor pe toate...
LA MULTI ANI!!!!!!!

Kaela
03.01.2007, 23:07:20
care pe unde a fost???? eu am fost la piatra neamtz, dar nu am prins zapada, in schimb am umblat o gramada shi am facut shi poze.... va pun imediat cateva.... relaxare totala...
voi???
p.s.
poza de pe tren, poza cu Piatra Neamtz vazuta de sus, poza cu Cetatea Neamtzului, poza la Humulesti, poza cu manastirea de la Bistritza, nush in ce ordine sunt dar se vede care cum sunt...pusi fetele...

c_s
08.01.2007, 09:25:53
sunt in culmea fericirii \:D/ :madlaugh: :A :gen_08: <:-P si vreau sa impartasesc si cu voi bucuria mea!
aseara am plecat sa ne luam pizza si ne-am luat si catel.....ups!:D

va prezint cel mai nou membru al familiei noastre :
el este Tedy un Golden Retriever de 2 luni!
9532

anna_c
08.01.2007, 09:44:51
o dulceata catelul tau. si eu as vrea o pisica sau un catel dar socrii mei nu vor animale in casa, cu exceptia hamsterului pe care il avem deja.:(

ramonavelcota
08.01.2007, 09:49:43
sunt in culmea fericirii \:D/ :madlaugh: :A :gen_08: <:-P si vreau sa impartasesc si cu voi bucuria mea!
aseara am plecat sa ne luam pizza si ne-am luat si catel.....ups!:D

va prezint cel mai nou membru al familiei noastre :
el este Tedy un Golden Retriever de 2 luni!
9532

E bestial\:D/ \:D/ \:D/ . trebuia sa luati o catelusa sa ii putem combina. sa va traiasca si totodata va compatimesc, doamne ce va asteapta[-o< [-o< :-p :-p :-p

ramonavelcota
08.01.2007, 10:10:44
Noi am fost de revel la bran. a fost super

c_s
08.01.2007, 10:10:48
E bestial\:D/ \:D/ \:D/ . trebuia sa luati o catelusa sa ii putem combina. sa va traiasca si totodata va compatimesc, doamne ce va asteapta[-o< [-o< :-p :-p :-p

cu fetitele sunt mai multe probleme si in plus baietii se fac mai frumosi....intotdeauna am zis ca baietel vrem!las ca le gasim noi gagicutze!:-p

ramonavelcota
08.01.2007, 10:12:10
alte poze........................

c_s
08.01.2007, 10:12:41

super pozele!si eu am si cu cerbul ala poze de-acolo =P~
te-ai dat cu tiroliana?

ramonavelcota
08.01.2007, 10:13:24
Si ultimele.................................

c_s
08.01.2007, 10:14:34
Si ultimele.................................

vai dar ce sexy ati fost, dna Jianu!:-p

ramonavelcota
08.01.2007, 10:17:05
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) Iti dai seama:-p

c_s
08.01.2007, 10:19:59
Bravo,mie mi-ai placut !
Banuiesc ca si dlui(tau) i-ai placut:))

RianaTM
08.01.2007, 10:22:30
Sunteti niste faine amandoua ( Cami si Ramona) si catzeii vostri la fel:). Cred ca sunteti in culmea fericirii cand le auziti labutzele prin casa...si eu vreau dar eu promit sa iau fetitza!!!! Aceeasi rasa ca sunt preferatii mei dar fetita! Asa ca....poate la anul ma curtati:)) si mai punem de vreo nunta:))

c_s
08.01.2007, 10:31:07
si mai suntem si neamuri pe deasupra:-p (e adevarat ca prin alianta)
multumim dragutzo!
iti doresc sa gasesti o fetita la fel de superba ca baieteii nostrii si cu curtatul peste 2 ani ca la Retrieveri atunci e ok,dar nu-i nimic ca pana atunci creste si fetita.....sa ne-o arati si noua cand o luati!
>:D<

c_s
08.01.2007, 10:34:12
o dulceata catelul tau. si eu as vrea o pisica sau un catel dar socrii mei nu vor animale in casa, cu exceptia hamsterului pe care il avem deja.:(
pai nici noi n-am putut sa ne luam ca nici mama nu vroia in apartament....dar acum profitam ca ea nu mai e in tara,suntem singurei!
poate reusesti sa-i convingi totusi ca merita!
bafta!>:D<

ramonavelcota
08.01.2007, 11:13:34
super pozele!si eu am si cu cerbul ala poze de-acolo =P~
te-ai dat cu tiroliana?
Nu, mi-a fost frica sa ma dau. s-a dat alex si cami(raul)

c_s
08.01.2007, 11:16:09
noi niciunul n-am avut tupeu:">

RianaTM
08.01.2007, 11:24:51
Ce e tiroliana??????

c_s
08.01.2007, 11:43:20

tiroliana e un cablu legat de doi copaci care stau de o arte si de alta deasupra unei vai in padure si pe care te dai cu un fel de sripete de care te tii cu mainile, e in pozele Ramonei undeva....sper ca ai inteles....
ADRENALINA PURA....SENZATII TARI....DACA VA TINE!:madlaugh:

ramonavelcota
08.01.2007, 12:05:35
Apropo de senzatii tari, cica a avut loc si un concurs de batut cuie la care a participat si tata socru=)) =)) =)) =)) =)) =))

ramonavelcota
08.01.2007, 12:20:15
Uite cami ce a mai crescut charlie. aici ma latra ca ii faceam poze:-p

c_s
08.01.2007, 12:34:44
chiar ca a crescut de cand nu l-am vazut!
el cand e nascut?

Kaela
08.01.2007, 12:58:37
cami din real l-atzi luat cumva? acolo erau doi golden de vanzare shi erau tare scumpi. e super dragutz catzelul tau, nush daca ne-ai spus cum il cheama.

c_s
08.01.2007, 13:13:45
da,din Real de la Animax este si n-a contat pretul asta este pretul pietei la rasa lor,nici nu mai conteaza e ceea ce ne-am dorit si s-a nimerit aseara sa-l luam ca nu era in plan acum!s-au dus banii pt altceva,merita oricum!
il cheama TEDY

ramonavelcota
08.01.2007, 13:35:59
chiar ca a crescut de cand nu l-am vazut!
el cand e nascut?
S-a nascut pe 20.09.2006<:-P

c_s
08.01.2007, 13:54:23
wow!e cu mai mult de 2 luni mai mare decat Tedy!

Kaela
09.01.2007, 13:15:35
super tare catzelutzul.... i-am vazut shi atunci in real shi am stat vreo 10 min sa-i admiram. nu ma mai puteam departa de geam...tot cu ochii dupa ei. noi mai asteptam sa ne mutam la casa, shi apoi eu imi iau o birmaneza shi un cocker shi al meu un rotvailer...dar pana atunci.....mai e destul.....

c_s
09.01.2007, 14:34:46
noi(adica mai bine zis eu) n-am mai avut rabdare,cand l-am vazut parca am luat-o razna,il vom tine in apartament......pana una,alta!
la casa la socrii noi mai avem 2 lupi si un brack german......catelarie ce mai :)) (mai ales ca alea-s fete)
bina c-am luat acum un baietel(mancalar mama) sa salvam situatia#:-S

Miru
09.01.2007, 18:00:21
noi(adica mai bine zis eu) n-am mai avut rabdare,cand l-am vazut parca am luat-o razna,il vom tine in apartament......pana una,alta!
la casa la socrii noi mai avem 2 lupi si un brack german......catelarie ce mai :)) (mai ales ca alea-s fete)
bina c-am luat acum un baietel(mancalar mama) sa salvam situatia#:-S

ai brak german fetitza?vaneaza?eu am 2 baietzei, Ass (taticul) si Boss (fiul).ei sunt vanatori....merg cu tata cand e sezonul.daca vrei la un moment dat monta ti-i prezint.e cam greu sa gasim fetitze.ei sunt frumosi...si haiosi.sunt fericirea mea.trebuie sa vad daca am ceva poze misto cu ei.

c_s
09.01.2007, 18:03:31
o avem de vreo 2 luni dar e mai in varsta are cam 3-4 ani cred....a adus-o socru cand au fost in noiembrie la munte-a luat-o de l cineva....noi nu i-am facut poze....si nu stiu sa-ti spun daca a vanat inainte,poate acum sigur nu mai are cu cine,le tine companie lupitzelor......sa-ti traiasca baietzeii!

Miru
09.01.2007, 18:31:28
Conform unor postari pe net, urmatoarea intrebare ar fi fost pusa la un examen de chimie la Universitatea Liverpool. Raspunsul dat de unul dintre studenti a fost atat de "profund" incat profesorul l-a impartasit colegilor sai pe Internet, iar astfel am ajuns sa avem si noi placerea de a-l cunoaste.
Intrebare suplimentara: Este Iadul exoterm (emite caldura) sau endoterm (absoarbe caldura)?
Pentru a-si demonstra opinia, cei mai multi studenti au folosit legea lui Boyle, care spune ca un gaz se raceste atunci cand se extinde si se incalzeste atunci cand este comprimat, sau ceva similar.
Insa unul dintre studenti a scris urmatoarele:
In primul rand, trebuie sa cunoastem cum se schimba masa Iadului in timp. Asadar, trebuie sa cunoastem rata cu care sufletele ce intra in Iad comparativ cu rata celor care pleaca din Iad. Cred ca putem sa presupunem cu destul de multa siguranta ca, odata ce un suflet ajunge in Iad, nu mai iese niciodata. Prin urmare, nici un suflet nu iese din Iad. In ceea ce priveste rata celor care intra, sa ne uitam la diferitele religii care exista astazi in lume. Cele mai multe dintre aceste religii spun ca, daca nu esti un membru al lor, vei ajunge in Iad.
Dat fiind ca existe mai mult de o singura asemenea religie si cum oamenii nu sunt membrii mai multor religii simultan, putem sa facem estimarea ca toate sufletele merg in Iad. Date fiind ratele nasterilor si deceselor, putem sa spunem ca numarul sufletelor din Iad creste exponential. Acum trebuie sa ne uitam la volumul Iadului. Din cauza ca legea lui Boyle spune ca, pentru ca temperatu ra in Iad sa ramana constanta , volumul Iadului trebuie sa creasca proportional cu numarul sufletelor care intra.
Acest lucru arata ca sunt doua posibilitati:
1. Daca Iadul se extinde cu o rata mai mica decat cea cu care intra sufletele in el, atunci temperatura si presiunea in Iad vor creste atat de mult incat pana la urma se va declansa tot Iadul pe pamant.
2. Daca Iadul se extinde cu o rata mai mare decat cea cu care intra sufletele in el, atunci temperatura si presiunea vor scadea pana cand o sa inghete Iadul.
Asadar, care din ele este?
Daca acceptam postulatul pe care mi l-a dat Sandra in primul an de facultate, "o sa fie o zi friguroasa in Iad inainte sa ma culc cu tine", si tinand cont de faptul ca m-am culcat cu ea azi-noapte, atunci ipoteza a doua trebuie sa fie cea corecta. Prin urmare, sunt sigur ca Iadul este endoterm si ca a inghetat deja.
Corolarul acestei teorii este ca, din moment ce Iadul a inghetat, rezulta ca nu mai accepta nici un suflet si a disparut... ramanand numai Raiul, ceea ce, prin urmare, dovedeste existenta unei fiinta divine - ceea ce explica de ce, noaptea trecuta, Sandra striga "Dumnezeule! ".
Acest student e singurul care a luat 10.

RianaTM
10.01.2007, 13:06:08
Profund rau de tot baiatul:))

Kaela
10.01.2007, 15:54:43
intrebare de baraj.... jartiera trebuie sa fie cu albastru neap neapa sau p[oate fi numai alba?

ramonavelcota
10.01.2007, 16:03:29
A mea a fost alba simpla, cu o cala,deci nu tre sa fie neaparat albastra;;)

Miru
10.01.2007, 20:01:53
daca jartiera nu e albastra ce pui albastru? ca ceva albastru e musai...

Kaela
11.01.2007, 12:42:40
e musai ceva albastru????? da asta ce semnificatie mai are? poate underwearu o sa aibe o funditza albastra. :)

andreea_bunny
11.01.2007, 12:45:36
Ooops! Chiar trebuie, trebuie ceva albastru? Oare de ce? Ce semnificatie o mai avea si asta?

c_s
11.01.2007, 15:00:36
nimic nu trebuie musai fetelor!
dar ca sa stiti si voi de unde vine ..... de la americani:
something old,something new,something borowed,something new!
ring a bell?
asta trebuie sa poarte o miresuca dupa traditiile lor!
voi purtati doar ceea ce doriti voi indiferent de traditii(autohtone sau mai putin) eu asa voi face cu siguranta!;))

Kaela
11.01.2007, 15:04:02
foarte bine. asa shi trebuie. ce mai atatea supersitii si tot felul de "auzeli". e nunta noastra shi facem cum vrem.

Miru
11.01.2007, 16:41:29
aveti dreptate. nimic nu e musai. ziceam si eu precum fratii nostri americani. eu vreau ceva albastru, dar nu stiu inca ce anume. albastru e culoarea mea preferata asa ca la mine e musai...

Kaela
11.01.2007, 16:51:34
shi a ta Miru???? la noi in apartament majoritatea chestiilor sunt albastre shi la nunta vrem decorat in albastru....

Miru
11.01.2007, 16:59:00
pai nu degeaba avem nunta in aceeasi zi, nu? albastru ma defineste, sunt in zodia pestilor, iar apa (prin definitie oceanul e albastru) este elementul meu. Am facut inot de performanta vreo 14 ani, acvamarinul este piatra mea preferata, pacat ca nu am ochii albastri (dar si cei caprui pe care-i port sunt ok) :smile:

Kaela
12.01.2007, 23:00:52
eu sunt imediat dupa tine, berbec toata ziua. shi am shi ochi caprui. shi mamah ce n-ash fi dat pentru albastri. las ca are el shi poate poate shi bebele cand va fi sa vina.

Miru
13.01.2007, 14:59:42
al meu are ochii caprui, asa ca daca bebele iese cu ochi albastri am belit-o /:)

c_s
13.01.2007, 15:14:00
genele se iau si de la bunici....asa ca cauti un bunic cu ochi albastri si te-ai scos!:-p

Miru
13.01.2007, 15:17:56
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Kaela
13.01.2007, 20:41:40
Miru, daca iasa negru ai belit-o, la faza cu ochii sunt de acord cu cami.

c_s
13.01.2007, 20:53:58
asta da,e tare!!!!!!!!!!!!!!!!=)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

ligia
13.01.2007, 21:04:01
Pune-ti lentile de contact albastre cand o sa fii gravidutza, poate pacalesti genele.;;)

Kaela
13.01.2007, 21:08:57
:)) :)) :)) :)) :))

Miru
14.01.2007, 19:22:12
Ligia, esti bestiala....:D

c_s
14.01.2007, 19:25:36
Pune-ti lentile de contact albastre cand o sa fii gravidutza, poate pacalesti genele.;;)

asta-i si mai tare!=)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Miru
14.01.2007, 19:27:17
c_s vad ca esti online. si razi de te prapadesti...

c_s
14.01.2007, 19:42:37
pai cum sa nu rad,nu ziceai si tu ca-i tare Ligia?:-p

Miru
15.01.2007, 00:28:47
Fetelor am vazut la TV un reportaj despre Columbia. pare a fi superb si romantic. aproape toate fructele de p-acolo sunt afrodisiace...noi am vrea sa mergem acolo in luna de miere. sunt curioasa daca exista si la noi oferte ca pe net n-am gasit.

Miru
15.01.2007, 16:47:10
ma conversez singura :D . m-am linistit cu Columbia. costa pe la 3000 de euroi de persoana :((

c_s
15.01.2007, 17:20:20
eu nu stiam nimic despre.....dar wow ce pret!nu vrea socrul sa va plateasca luna de miere in Columbia in loc de rochitza?=P~

Miru
15.01.2007, 17:22:16
=P~ socru cand aude de sume peste 1000 ron deja da in balbaiala...

c_s
15.01.2007, 17:29:13
saracu'si tu vrei rochitza MagieSottero si Pronovias:-p

Miru
15.01.2007, 20:10:38
pai da, dar eu sunt unica si ce nu merit?:))

c_s
15.01.2007, 20:20:37
toate meritam tot ce-i mai bun pe lume....:x
ai numai grija sa nu-ti faca cu inima socru cand aude pretzul rochitzelor:D

ramonavelcota
16.01.2007, 10:57:30
toate meritam tot ce-i mai bun pe lume....:x
ai numai grija sa nu-ti faca cu inima socru cand aude pretzul rochitzelor:D
Ei cami, stii doar ca exista si cazuri cand isi plateste mireasa rochia , si atunci isi poate cumpara ce vrea;))

Miru
16.01.2007, 11:00:09
depinde cat e de potenta mireasa...;))

c_s
16.01.2007, 11:04:52
Ei cami, stii doar ca exista si cazuri cand isi plateste mireasa rochia , si atunci isi poate cumpara ce vrea;))

BINEINTELES CA STIU!NOI SUNTEM CEL PUTIN DOUA.....ASTA E,UNELE SUNT MAI NOROCOASE=P~

Miru
16.01.2007, 11:11:09
ma fetelor simt apropos-uri aici. la mine s-au impartit atributiile in familie si socrul s-a oferit sa suporte costurile miresei. :-w daca costurile vor fi mari bineinteles ca mai pun si eu

ramonavelcota
16.01.2007, 11:11:25
BINEINTELES CA STIU!NOI SUNTEM CEL PUTIN DOUA.....ASTA E,UNELE SUNT MAI NOROCOASE=P~

=)) =)) =)) =)) asta e.
am terminat cu analizile sunt ok toate dar am rh- neg si alex rh- poz

Kaela
16.01.2007, 11:15:37
Miru esti un caz cat se poate de fericit. noi ne ajutam singuri unul pe altul.

ramonavelcota
16.01.2007, 11:16:47
ma fetelor simt apropos-uri aici. la mine s-au impartit atributiile in familie si socrul s-a oferit sa suporte costurile miresei. :-w daca costurile vor fi mari bineinteles ca mai pun si eu

pe noi ne-au ajuat cu avansurile. Si ai mei si ai lui. Dar dupa nunta le-am dat toti banii inapoi, la toti. Nunta ne-a ajuns 630 mil ( am fost pe minus cu vreo 5 mil). Nu am vrut sa avem discutii, asa ca am preferat sa ne-o platim noi, si le multumim pt. ajutorul in avans.
Parintii mei ne-au ajut cu 2800 euro in avans si nu i-au mai vrut inapoi
Parintii lui mi-au faut cadou(adica nu au mai vrut banii pe setul de aur care a fost 21 mil) si ne-au platit luna de miere din tenerife- 2300 euro. Cam asa a fost la noi;))

ramonavelcota
16.01.2007, 11:17:49
Foarte bine, miru.

c_s
16.01.2007, 11:33:23
NU ERA NICI UN APROPO'FOARTE BINE DACA SOCRU S-A OFERIT SA-TI CUMPERE ROCHITA!BRAVO LUI!POATE CA DACA SE OFERA SI AL MEU O SA-L LAS.....POATE!EU MA GANDEAM DOAR CA TU ZICEAI IERI PARCA CA FACE CU INIMA CAND AUDE DE PRETURI MAI MARI DE 1000 LEI SI MA GANDEAM SA FII BLANDA CU EL,DACA E ASA DRAGUTZ!
SORRY DACA AM LASAT SA SE INTELEAGA ALTCEVA!
NOI,CA SI ALTII NE CAM FACEM TOT SINGUREI....DA MACAR ASA PUTEM FACE EXACT CE NE DORIM!

c_s
16.01.2007, 11:34:15
=)) =)) =)) =)) asta e.
am terminat cu analizile sunt ok toate dar am rh- neg si alex rh- poz

SI ASTA CE INSEAMNA?VA AJUTA SAU VA INCURCA?

ramonavelcota
16.01.2007, 11:38:11
SI ASTA CE INSEAMNA?VA AJUTA SAU VA INCURCA?
e bine cand amandoi parteneri au rh- pozitiv. La prima sarcina e totul ok, la urmatoarele e mai cu problema.

c_s
16.01.2007, 11:39:57
ahaaa!bine ca m-ai lamurit!:D

Kaela
17.01.2007, 11:33:49
am shi io o intrebare mai ciudata, cine sunt aceste fete care apar asa, sporadic, shi de ce nu intra de mai multe ori, sa fie asa active ca shi noi.... :)

ramonavelcota
17.01.2007, 15:35:13
Da, venim vineri iar. :-" :-" . Sunt putin cam obosita dar asta e

c_s
17.01.2007, 16:04:38
am shi io o intrebare mai ciudata, cine sunt aceste fete care apar asa, sporadic, shi de ce nu intra de mai multe ori, sa fie asa active ca shi noi.... :)

nu toate se plictisesc asa de rau ca noi..... :)) :)) :))
poate vreuna dintr fetele de care pomeneai sa ne raspunda:-\

c_s
17.01.2007, 16:06:09
cu dedicatie pt Kaela(in special) si viitoarele sotii (sa stie ce fac baietii in ultima zi de burlacie)

banc:

Un tip sta la coada la casa cind deodata observa ca o blondina super sexy, si ea la coada, ceva mai in spate, il saluta cu un fluturat de mina si-i zimbeste prietenos... Tipului nu-i vine sa creada ca o tipa atit de bine il cunoaste si, asa ca o intreaba:
- Scuzati, ne cunoastem cumva?

- Nu sint chiar sigura, dar cred ca sinteti tatal unuia din copiii mei, raspunde frumusetea. Tipul isi aduce aminte de singura data cind si-a inselat sotia.
- Dumnezeule, deci esti dansatoarea de striptease cu care am petrecut in seara dinaintea nuntii pe masa de ping-pong, de fata cu toti baietii ...in timp ce colega ta ma biciuia cu telina uda si-mi baga un castravete in fund?
- Nu, raspunde tipa rece, sint educatoarea fiului dumneavoastra. .. :-p

c_s
17.01.2007, 16:09:33
CE VOR FEMEILE DE LA BARBATI?

LISTA INITIALA (25 DE ANI)

1. Sa fie frumos
2. Sa aiba succes financiar
3. Sa asculte cu atentie
4. Sa aiba simtul umorului
5. Sa fie in buna forma fizica
6. Sa se imbrace elegant
7. Sa aprecieze lucrurile fine
8. Sa fie plin de surprize placute
9. Sa fie un amant grozav
10. Sa o iubeasca.

LISTA REVIZUITA (35 DE ANI)
1. Sa fie dragut (de preferinta cu par pe cap)
2. Sa deschida usa, sa tina scaunul la masa
3. Sa aiba suficienti bani pentru o cina placuta
4. Sa asculte mai mult decat vorbeste
5. Sa rada la glumele ei
6. Sa aduca cumparaturile din piata
7. Sa aiba cel putin o cravata si o pereche de sosete curate
8. Sa ii placa mancarea gatita acasa, sa-i faca ei ceai
9. Sa isi aminteasca onomasticile si aniversarile
10. Sa fie romantic macar o data pe saptamana
11. Inca sa o mai iubeasca.

LISTA REVIZUITA (45 DE ANI)
1. Sa nu fie prea urat (merge si daca e chel)
2. Sa nu porneasca masina pana nu se urca si ea
3. Ii paseaza ei de bunavoie telecomanda
4. Sa dea din cap cand vorbeste ea (vertical bineinteles)
5. Sa-si aminteasca replicile la bancuri
6. Sa fie in forma destul de buna incat sa poata mute mobila din cand in cand
7. Sa poarte o camasa care sa-i ascunda burta
8. Sa fie inca de acord sa-i viziteze pe parintii ei
9. Sa lase jos capacul de la toaleta
10. Sa se barbiereasca in majoritatea week-end-urilor.

LISTA REVIZUITA (55 DE ANI)
1. Sa/si smulga pilozitatile nazale
2. Sa nu se scarpina si sa nu ragaie in public
3. Sa nu imprumuta bani prea des
4. Sa nu adoarma cand vorbeste ea
5. Sa nu repete acelasi banc de prea multe ori
6. Sa fie forma fizica suficient de buna incat sa se poata da jos de pe canapea macar in week-end
7. Sa poarte in majoritatea timpului sosete ce se potrivesc una cu alta
8. Sa aprecieze o cina in doi, fie chiar si in fata tv-ului
9. Sa rosteasca mai mult de trei vorbe cand raspunde la telefon rudelor ei
10. Sa se barbiereasca macar in unele week-end-uri

LISTA REVIZUITA (65 DE ANI)
1. Sa-si aminteasca unde e baia
2. Sa-si aminteasca sa iasa din baie
3. Sa nu necesite prea multi bani pentru medicamente
4. Sa nu sforaie prea tare cand doarme
5. Sa-si aminteasca de ce ride
6. Sa fie intr-o forma destul de buna pentru a sta in picioare nesustinut
7. Sa-si aduca aminte sa se imbrace (cu hainele lui)
8. Sa-i placa mancarurile usoare
9. Sa-si aminteasca unde si-a lasat dintii
10. Sa-si aminteasca ca e week-end.

LISTA REVIZUITA (75 DE ANI)
1. Sa respire
2. Sa nimereasca toaleta in majoritatea cazurilor
3. Inca sa o mai iubeasca

anna_c
17.01.2007, 16:35:25
=)) =)) =))

RianaTM
17.01.2007, 17:56:52
Supeeeer!!! De mult n-am mai citit asa un banc buuun!

c_s
17.01.2007, 19:57:52
ma bucur ca v-am descretit fruntile!>:D<

Kaela
17.01.2007, 21:08:23
msi de dedicatie, esti dragutza.... :)

Miru
17.01.2007, 22:58:48
ce legatura avea bancul cu Kaela?:-s oricum misto banc...cat despre fetele sporadice... nu stiu dar mie imi dau de banuit...

andreea_bunny
18.01.2007, 01:45:06
=))=))=))Super bancul! Iata ca nu am somn si cel mai potrivit loc sa-mi omor plictisul e ... cu fetele! Chiar daca sunt singurica la ora asta e ca shi cum as fi cu voi:).
Hmmm... pai, aparuse mai deunazi o "fatuca"-presupun-care a scris doar cateva mesaje si apoi a marturisit ca are alte interese... ne-a plans de mila, aproape, de dezorientate ce suntem, si se simtea datoare sa ne protejeze impotriva propriilor noastre gresheli!... asta ar fi o categorie. Alte fete, cine stie? Apar, afla ce le intereseaza si gata! Nu pun nici un sentiment!:-p

c_s
18.01.2007, 06:53:37
msi de dedicatie, esti dragutza.... :)

cu placere dragutzo,si altadata=P~ (daca nu-i cu suparare:D )

c_s
18.01.2007, 06:54:11
ce legatura avea bancul cu Kaela?:-s oricum misto banc...cat despre fetele sporadice... nu stiu dar mie imi dau de banuit...
pai nu-i Kaela noastra educatoare?

Kaela
18.01.2007, 10:12:58
nu-i cu suparare, stai linistita cami. mmah da ce matinala esti azi... aaa azi esti de dimi.... cool

c_s
18.01.2007, 10:15:03
da' cum te-ai prins tu ;;) !
da sunt de dimi - pana la 14.00 pe pozitii pe forumul nostru preferat!<:-P

RianaTM
18.01.2007, 10:33:41
Sa va povestesc ce mi s-a povestit . O prietena a unei prietene :)din Bucuresti a avut nunta anul trecut in noiembrie si a mers fata la o agentie( aflu imediat si cum se numeste) si a semnat contract cu ei. Au asigurat-o ca au de toate , la preturi pe masura drept pt care fata a semnat contractul cu ei.Cu o saptamana inainte de nunta, adica luni, merge fata sa vada ce si cum e pe acolo. Surpriza nr 1: husele cerute de ea ...se rupsesera in masina de spalat, se furasera se pierdusera, etc in concluzie avea de ales intre nimic si niste huse-cearsafuri de bumbac. Surpriza nr.2: florile pe care si le dorea nu mai puteau fi aduse din diverse motive( ca ninge ca ploua , etc). Surpriza nr 3:fotograful si cameramanul se certasera si nu mai lucrau , plus ca unul dintre ei se imbolnavise.Superb! O saptamana a durat sa-si organizeze fata singura nunta, noroc ca dispunea de fonduri arhisuficiente. Dar in ziua nuntii, poveste pritena mea ca abia putea sta in picioare de oboseala:(

Kaela
18.01.2007, 10:35:37
shi stau shi ma gandesc, in cine sa ne mai incredem? va spun eu! in propriile noastre fortze...

rafila
18.01.2007, 10:39:23
Waaaw, dar daca a semnat contractul cu pricina, nu poate sa ii dea in judecata? Ca nu si-au onorat contractul????

RianaTM
18.01.2007, 11:27:39
Nu stiu foarte multe detalii, si eu m-am mirat ca totusi exista un contract...dar, cine stie...Daca aflu mai multe detalii va povestesc, oricum firma e din Bucuresti...

c_s
18.01.2007, 13:24:06
chiar e nasol.....poate sa-i dea in judecata sigur....asta daca are contract si nervi de otel!
sa ne spui cand aflii despre ce firma e vorba!

Miru
18.01.2007, 21:44:53
eu am niste zile crunte la lucru...d-aia nu prea apuc sa mai scriu...scuze. am inteles de ce are bancul legatura cu oana (K) dupa ce am postat raspunmsul si nu l-am sters ca nu fac din astea. am simtul raspunderii pt prostiile pe care le scriu :-"

c_s
19.01.2007, 14:08:56
eu am niste zile crunte la lucru...d-aia nu prea apuc sa mai scriu...scuze. am inteles de ce are bancul legatura cu oana (K) dupa ce am postat raspunmsul si nu l-am sters ca nu fac din astea. am simtul raspunderii pt prostiile pe care le scriu :-"

asa si trebuie,bine faci!;-)
sa ai zile cat mai usoare!!!!!:*

ramonavelcota
22.01.2007, 10:04:04
Cami, il cam stresa copilasul ala aseara pe Tedy. Saracutu'8-}

c_s
22.01.2007, 10:18:19
nu poti sa-ti inchipui.... au venit pe la 3 si au plecat pe la 7 fara ceva....iti dai seama ca Tedy saracu se ascundea de el sa doarma,era frant
da mie mi-a convenit ca sa vezi ce bine a dormit puiu azi noapte.....chiar si pana a plecat Sorin nu prea s-a miscat,cel putin n-avea chef ca altadata de jucat.....

ramonavelcota
22.01.2007, 10:23:34
nu poti sa-ti inchipui.... au venit pe la 3 si au plecat pe la 7 fara ceva....iti dai seama ca Tedy saracu se ascundea de el sa doarma,era frant
da mie mi-a convenit ca sa vezi ce bine a dormit puiu azi noapte.....chiar si pana a plecat Sorin nu prea s-a miscat,cel putin n-avea chef ca altadata de jucat.....

Si charlie a fost rupt. Dupa atatea zdruncinaturi8-} iti dai seama.Alex a plecat iar azi..la Caransebes.8-}

c_s
22.01.2007, 10:28:51
Ce Fac Iubitzii Tai La Caransebes?

ramonavelcota
22.01.2007, 10:30:32
Tre sa plateasca un impozit pt. tataie.#-o

c_s
22.01.2007, 10:35:08
OK!!!
auzi,pe tipa ce a facut pozele la voi la nunta cum o gasesc?parca era din Timi....

ramonavelcota
22.01.2007, 10:38:19
OK!!!
auzi,pe tipa ce a facut pozele la voi la nunta cum o gasesc?parca era din Timi....

Nu!, este din Severin. Cel care a filmat e din Tm.

c_s
22.01.2007, 10:43:45
aha!tineam eu minte ca doar unul din ei era din Timis.....si ala era Bilec(renumitul;)) ) parca....nu?

ramonavelcota
22.01.2007, 10:47:41
aha!tineam eu minte ca doar unul din ei era din Timis.....si ala era Bilec(renumitul;)) ) parca....nu?

Exact!!!. ;))

ramonavelcota
22.01.2007, 10:48:39
Cum o fi el...in final a iesit ceva ce mi-a placut mult. A meritat;)) . parerea mea.

c_s
22.01.2007, 10:50:07
si mie mi-a placut,sa stii!(produsul finit nu el ca persoana ca nu am avut placerea;)) -glumeam,desigur!)

ramonavelcota
22.01.2007, 10:54:54
mai, mai ce veseli sunt unii. normal, nu au socrii in coasta, ca mine, de azi dimineata.#-o

c_s
22.01.2007, 11:04:30
unii ii au doar 1 zi pe saptamana (lucky them).....
si atunci cum sa nu fie veseli?
azi se duce Sorin la biju ca i-a traznit lui prin cap sa matuiasca partea galbena de la verighete - din 2 motive : pt ca e mai deasupra si cu aia atingem tot timpul si se zgarie si pt ca i se pare lui mai interesant
il las ca si asa eu am ales modelul si el n-a zis saracutul nimik...sa-si faca si el damblaua;))
stii ce ciudat mi se pare fara verigheta pe mana:-? si o port doar de o luna/:)

ramonavelcota
23.01.2007, 10:58:14
Cum se mai simte Tedy? saracutu' cred ca s-a saturat de atatea injectii. Ti-am zis eu ca l-a zapacit copilul ala.#-o

Kaela
23.01.2007, 13:47:15
mi se pare mie sau cam zboara timpul? acush suntem februarie, apoi martie shi nici nu mai continui....

c_s
23.01.2007, 14:31:56
Cum se mai simte Tedy? saracutu' cred ca s-a saturat de atatea injectii. Ti-am zis eu ca l-a zapacit copilul ala.#-o

e mai bine acum.....am mai facut o injectie azi si joi seara avem voie afara...abia asteptam:D
el are un stomac mai sensibil si poate si la oboseala reactioneaza asa.....nu are febra,nici altceva,e pur si simplu deranjat la stomacel si ia tratament,mai are 2 zile pastilute!
voi ce faceti?
eu nu-mi revin ce a crescut Charlie!8-}

c_s
23.01.2007, 14:33:02
mi se pare mie sau cam zboara timpul? acush suntem februarie, apoi martie shi nici nu mai continui....
da, mai e cam putin si pe mine ma cam ia cu tremurici cand vad:oops:

ramonavelcota
23.01.2007, 14:45:15
e mai bine acum.....am mai facut o injectie azi si joi seara avem voie afara...abia asteptam:D
el are un stomac mai sensibil si poate si la oboseala reactioneaza asa.....nu are febra,nici altceva,e pur si simplu deranjat la stomacel si ia tratament,mai are 2 zile pastilute!
voi ce faceti?
eu nu-mi revin ce a crescut Charlie!8-}
Bine, muncim din toate punctele de vedere:">

c_s
23.01.2007, 14:51:10
Bine, muncim din toate punctele de vedere:">

eu acum ma chinui sa gasesc pe cineva la Asociati Chinologica
ca trebuie sa mergem dupa pedigree si nu stiu ce orar au.....
da voi ce munciti atata?pe miresici la discutii cu mamicile:)) ?
auzi....by the way soacra-ta ce zice ca toata ziua scrii pe comp....ce nora harnicuta are=P~ , ce mai munceste,si ea de fapt....tot pe miresici=))

ramonavelcota
23.01.2007, 14:55:02
eu acum ma chinui sa gasesc pe cineva la Asociati Chinologica
ca trebuie sa mergem dupa pedigree si nu stiu ce orar au.....
da voi ce munciti atata?pe miresici la discutii cu mamicile:)) ?
auzi....by the way soacra-ta ce zice ca toata ziua scrii pe comp....ce nora harnicuta are=P~ , ce mai munceste,si ea de fapt....tot pe miresici=))

Taci, ca m-a ucis zilele astea cu bilantul si notele8-} . daca nu le-am scris si rescris si facute in enspe mii de exemplare.

ramonavelcota
23.01.2007, 14:57:50
Acum ii verifica pe cei de la conta ca ceva nu e ok, si nu prea e in apele ei. Mi-a dat de munca cat pt. 1 saptamana.

c_s
23.01.2007, 14:59:16
tot ii bine ca n-are treaba cu tine:)) !dragutza de ea!hai treci la conta!

ramonavelcota
23.01.2007, 15:05:58
tot ii bine ca n-are treaba cu tine:)) !dragutza de ea!hai treci la conta!

Nu are treaba cu miresicile atata timp cat sunt la zi cu ce am de facut;-) .
Nu prea spune ea nimic in general.:)

c_s
23.01.2007, 15:10:11
da' de cand e asa draguta?daca vede ce vobim noi pe aici sigur nu va mai fi!:))

anna_c
23.01.2007, 15:54:42
fetelor, azi am avut primul examen (la drept). saptamana asta mai am doua: sambata am la engleza si duminica la info. sa treaca o data sesiunea asta...

ramonavelcota
23.01.2007, 16:01:33
da' de cand e asa draguta?daca vede ce vobim noi pe aici sigur nu va mai fi!:))

Cred ca ai cobit de mi-a mai dat de munca.=)) Mai mult ma bat cu alex ca vrea sa intre pe bursa=)) =)) . dar...gata pe ziua de azi. merem si noi acasa. azi, la masa chiar a intrebat de voi, au intrebat cine se mai marita si insoara:-?

c_s
23.01.2007, 16:06:16
Cred ca ai cobit de mi-a mai dat de munca.=)) Mai mult ma bat cu alex ca vrea sa intre pe bursa=)) =)) . dar...gata pe ziua de azi. merem si noi acasa. azi, la masa chiar a intrebat de voi, au intrebat cine se mai marita si insoara:-?

munca il inobileaza pe om!sa nu uiti!:))
hai ca mai vb maine:*

c_s
23.01.2007, 16:07:30
fetelor, azi am avut primul examen (la drept). saptamana asta mai am doua: sambata am la engleza si duminica la info. sa treaca o data sesiunea asta...
hai ca trece si asta,multa bafta anna!

ligia
23.01.2007, 17:12:44
Anna, in ce an esti la drept?

c_s
23.01.2007, 18:08:54
fetelor, la aerobic nu are nimeni chef sa vina?eu merg la Banu de cateva luni si sunt supermultumita (ca m-am mai plimbat prin oras si pana acum ei sunt the best)

Kaela
23.01.2007, 21:07:28
cat e? shi tu cand mergi?

andasky
23.01.2007, 21:20:13
si eu parca as vrea sa merg,dar inca nu am curaj...cat dai si ce faci acolo?si in ce zi si la ce ora mergi?

Miru
23.01.2007, 21:38:12
Cami eu trebuie sa ma apuc de aerobic, tot aman din decembrie. chestia e ca stau in centru, nu am masina (am masina dar i-am cedat-o mamei mele in timpul saptamanii ca are nevoie mai multa de ea) si daca nu ma inscriu undeva aproape sa merg pe jos nu ma tin de treaba . asa ca am tot fost la modex. as veni la banu dar numai daca ma ia cineva din zbor si pe mine...

c_s
24.01.2007, 06:37:51
cat e? shi tu cand mergi?

e 90 lei/10 sedinte/6 saptamani cu sauna inclusa anytime!
este program in fiecare zi de pe la 18.....eu merg cam pe la 18.30-19-19.30 depinde cum ajung ca au tot felul de modele de aerobic....asta e fain ca de la 18 pana la 22 pot alege cand si la ce sa merg!

c_s
24.01.2007, 06:41:12
Cami eu trebuie sa ma apuc de aerobic, tot aman din decembrie. chestia e ca stau in centru, nu am masina (am masina dar i-am cedat-o mamei mele in timpul saptamanii ca are nevoie mai multa de ea) si daca nu ma inscriu undeva aproape sa merg pe jos nu ma tin de treaba . asa ca am tot fost la modex. as veni la banu dar numai daca ma ia cineva din zbor si pe mine...

pai nici eu nu am masina insa am un iubitel (care e aici cu mine...do'nt shoot meo:-) ) tare rabdator si ma duce , sta la o cafea la bar pana termin eu si apoi mergem care casa....si daca vrei am putea sa te luam si pe tine ca noi venim din aradului(daca venim de acasa,si de obicei asa facem)

c_s
24.01.2007, 06:49:06
din pacate nu am putut sa atasez si programul!eu merg de la 18.30,19.00 sau 19.30 de obicei....
pt cele interesate trimiteti-mi pm cu adresa de mail si va trimit scanat!

anna_c
25.01.2007, 13:13:57
Anna, in ce an esti la drept?

nu sunt la drept, sunt la ise, la vest, in anul intai, la id.

anna_c
25.01.2007, 13:17:07
am o problema: trebuie sa tin regim pentru ca am ficatul gras :(( . stiti careva ceva mancaruri de regim, dar bune?

Kaela
25.01.2007, 13:20:44
mancaruri de regim bune??????? asta e imposibilitate, nush ca sa tzii regim itzi trebuie multzi bani sa manaci cat de cat sanatos shi timp sa itzi faci de mancare shi sa umbli dupa ea.

ligia
25.01.2007, 13:28:50
Nu stiu ce regim trebuie sa tii pt. ficat gras, poate ar trebui sa-ti dea medicul macar o lista cu ce ai voie si ce nu. Sotul meu a descoperit inainte de Craciun ca are colesterol si acum ma dispera cu mancaruri ciudate. De Craciun a slabit in loc sa se ingrase, ca am mancat curcan si pui in loc de porc, nu mai mananca deloc porc, prajeli, ciocolata...trebuie sa-i fac supe de legume, salate, peste, numai pateuri vegetale...bleacs. Mai imi fac eu mancaruri care ingrasa cand nu e el acasa. :) E crunt cu regimurile astea.

anna_c
25.01.2007, 14:41:54
Nu stiu ce regim trebuie sa tii pt. ficat gras, poate ar trebui sa-ti dea medicul macar o lista cu ce ai voie si ce nu. Sotul meu a descoperit inainte de Craciun ca are colesterol si acum ma dispera cu mancaruri ciudate. De Craciun a slabit in loc sa se ingrase, ca am mancat curcan si pui in loc de porc, nu mai mananca deloc porc, prajeli, ciocolata...trebuie sa-i fac supe de legume, salate, peste, numai pateuri vegetale...bleacs. Mai imi fac eu mancaruri care ingrasa cand nu e el acasa. :) E crunt cu regimurile astea.

regimul meu e cam la fel cu cel al sotului, poate putin mai sever.
mersi rali pt pm.

c_s
27.01.2007, 15:26:21
da kaela,iar la lucru....azi sunt de dupamasa si maine toata ziulica.....yupi!!!!:-L
am incercat sa dau un credit dar l-am gasit pe dl in Biroul de Credit si n-am mai reusit sa merg pana la capat cu el....credeam ca am si eu de lucru si cand colo....oricum intre 2 pagini de scanat documente mai scriam cate ceva ,mai citeam ceva pe forum si la un moment data am copiat o parte din cererea de credit pe un post de-al meu,noroc c-am vazut si am sters repede=P~ acum nu mai am nimic de lucru asa ca mai citesc si eu ce-ati mai scris.....

c_s
27.01.2007, 16:50:00
Oana da ce poza ti-ai tras;-)

Kaela
27.01.2007, 16:51:29
poate nu-tzi place.... sunt mandra de ele.....
mai cami, da numa noi????

c_s
27.01.2007, 16:59:07
te cred si eu ca esti mandra....si da,se pare ca numa noi.....

Kaela
27.01.2007, 17:39:33
sambata nu prea e lume pe forum... ma intreb unde a disparut cristina....

c_s
27.01.2007, 17:48:05
si eu o asteptam cu pozele de ieri!
Cristina.............unde esti?:-B

MeliMelo
27.01.2007, 17:58:36
kaela imi plac verighetele...mai mult decat erau in poza initiala de pe net :)
Da sincer...parca nu mere cu inel de logodna pe deget ...sa nu te superi :-s
Imi place mai mult cum ii sta lui in schimb:)
Nici eu nu o sa-l port pe acelasi deget ca nici nu stau bine impreuna si nici logodna nu am facut-o la biserica...deci am scuza sa port inelele separat :))

Kaela
27.01.2007, 18:10:22
la asta nu m-am gandit,sincer. msi de observatie. numai daca faci logodna in biserica ai voie sa le portzi impreuna? de fapt, da, pt ca verigheta va fi sfintzita shi inelushul ba, shi nu mere... sau?

c_s
27.01.2007, 18:14:04
eu le voi purta separat doar pt ca inelusul meu e cam mare ca model,verigheta si ea si chiar nu merg impreuna!Oana fa cum iti place tie,nu altfel!

MeliMelo
27.01.2007, 18:17:19
o foarte buna prietena de a mea a avut inelu de logodna pe mana dreapta la cununia religioasa. Si preotul a intrebat-o: "ati facut logodna la biserica?" si ea a raspuns ca nu...atunci preotul a spus sa-l dea jos, sa poata face cu verigheta cununia religioasa (la inceput se incepe cu degetu drept: "se logodeste ...", apoi se continua cu stangul "se cununa ...")
In fine...poate sa nu existe inelu de logodna (Doamne feri sa stie iubitii nostri :)) ), cununia ar trebui facuta cu acelasi inel/verigheta care la logodna se pune pe dreapta...si apoi la casatorie se muta pe stanga.
De aceea cred ca multe doamne poarta si inelul si verigheta pe acelasi deget.

Kaela
27.01.2007, 18:19:03
ahaaaaaaaaaa bine de stiut sa nu ma fac de cacao in biserica....

MeliMelo
27.01.2007, 18:19:12
si binen-teles ca e alegerea fiecaruia...
nasa mea poarta pe acelasi deget, chiar daca nu au facut logodna la biserica
io m-am gasit o scuza valabila sa nu port pe acelasi deget :)

Kaela
27.01.2007, 18:20:40
Meli melo, cum de nu ai timp in timpul sapt?

MeliMelo
27.01.2007, 18:21:16
io zic ca tine si de preot daca sa te atentioneze sau nu, sau de durata cununiei religioase.
Daca nu vreti sa fiti logoditi prima oara si direct casatoriti, nici nu are sens...
(btw io nu cred ca le facem pe amandoua ca zic ca nu are rost)

MeliMelo
27.01.2007, 18:23:26
draga mea...lucrez de la 09h - 18h si stau in capatu lumii cu serviciul (Calea Buziasului) si pana ajung io de acolo pana acasa (stau in Bucovina)...se face ora 19 :(

c_s
27.01.2007, 18:24:45
eu stiu ca se face daca n-ai facut-o si e o parte a cununiei,nu separat....dureaza f putin,doar cat se muta verighetele si spune preotul partea cu se logodeste robul/roaba ;)) - cu verighetele pe dreapta,apoi se cununa robul/roaba cu ele pe stanga....

Kaela
27.01.2007, 18:25:39
ai de mine. te cred... las ca poate ne vedem la targ... sambata...

ligia
27.01.2007, 18:26:21
Eu m-am facut de cacao la Biserica si nici nu mi-am dat seama. Preotul pune verigheta pe degatul de la mana dreapta si apoi te intorci la nasi care iti muta inelul pe mana stanga ( te cununa). Iar eu cu nasa habar n-am avut ce trebe sa facem, am tras cu ochiul la baieti si am vazut ca scot verigheta de pe deget si o pun inapoi, dar n-am mai vazut si ca o pun la cealalta mana.:D Asa ca mi-a pus inapoi tot la mana dreapta. Si asa am ramas cu verigheta pana in parc la poze si ma tot minunam ca eu stiam ca verigheta se poarta pe stanga si ma plangeam ca mi-e mare pe dreapta. Si bineinteles ca si acum mai face al meu misto de mine si de nasa cum am ramas eu de fapt necununata.=))

Kaela
27.01.2007, 18:44:13
ligia, weeee neeed u, la urmatoarea intalnire, sa ne spui ce sa facem.....

Kaela
27.01.2007, 18:45:44
io nush sa folosesc groups-u ala...

Kaela
27.01.2007, 19:51:48
cami, mai du-te shi tu acasa... e sambata, zi scurta, ceva....

c_s
27.01.2007, 19:57:38
daca duminica lucrez 14 ore azi e zi scurta cu 7 ore....de la 14 la 21!
da ce, vrei sa scai de mine?:[email protected]

Kaela
27.01.2007, 20:11:02
mei! te bat daca mai vb asa... :)

Miru
28.01.2007, 15:00:29
mai da voi discutazi nu gluma. nu am intrat 2 zile si hop tzop am de citit de numa numa. foarte bine. bravo bravo. eu am disparut ca mi-a venit iubitzelu acasa si n-am avut timp de net... scuze. promit ca revin in forta la discutii. va pup

c_s
28.01.2007, 15:11:36
si acum unde l-ai trimis de ai intrat repede pe forum?

Miru
28.01.2007, 15:13:17
inapoi la Bucuresti =((

c_s
28.01.2007, 15:15:20
asha repede a plecat................imi pare rau pt tine.......=((
noroc ca iti mai pierzi restul din duminica pe net ca de maine,inapoi la dosare.....

Miru
28.01.2007, 15:17:34
multumesc de compasiune. noroc ca sunteti voi p-aici ca altfel as intra in depresii...dupa cum am scris pe alt topic, ma distrez copios

c_s
28.01.2007, 15:21:04
ai si de ce,cum n-ai mai intrat 2 zile(parca) , acum ai cu ce sa-ti omori timpul si sa te si destinzi......:D

Miru
28.01.2007, 15:26:43
azi noapte am fost la un chef la Arad si n-am prea dormit...dar nu ma duc la nani pana nu termin de citit tot. mai ales pana nu invat cum sta treaba cu foto si video...bine ca am de unde sa invat ^:)^

Miru
28.01.2007, 15:41:25
Cami cred ca am ratat ceva...topicul cu dantzuitul la nunta incepe cu o discutie despre parasitul formului (in legatura cu tine). nu inteleg nimic, si cum ai aflat deja sunt un om foarte curios. imi zici si mie despre ce era vorba? poate pe pm daca nu aici

Kaela
29.01.2007, 10:35:07
mamah ce am visat aseara, se facea ca e ziua nuntzii shi noi nu aveam nika, nici haine, nici invitatii, la coafor nu am vb, la machiaj la fel... shi da-i cu niste plansete din alea....

rafila
29.01.2007, 10:59:05
mamah ce am visat aseara, se facea ca e ziua nuntzii shi noi nu aveam nika, nici haine, nici invitatii, la coafor nu am vb, la machiaj la fel... shi da-i cu niste plansete din alea....

Uuuu, si eu am avut un vis asemanator cam acum o luna. Si in saptamana de dupa am fost atat de eficienta, am rezolvat gramada pentru nunta. Apoi mi-a pierit iar entuziasmul. Ar cam fi cazul sa visez din nou, ca in ritmul asta mi se adeverste visul!!!!

rali
29.01.2007, 13:07:28
fetelor, ma poate ajuta cineva? Caut o studenta la drept (sau absolventa) care are ceva materiale de drept administrativ: functia publica si functionarul public.

ramonavelcota
29.01.2007, 13:12:42
fetelor, ma poate ajuta cineva? Caut o studenta la drept (sau absolventa) care are ceva materiale de drept administrativ: functia publica si functionarul public.
Ligia a terminat dreptul, dar nu stiu cat de des intra pe forum

Miru
29.01.2007, 13:49:16
eu am un tratat de drept administrativ, insa s-a modificat satutul functionarului public de mai multe ori de cand a fost editat tratatul...daca vrei ti-l dau si cauta pe net statutul si acolo ai totul despre functionarii publici

ligia
29.01.2007, 14:02:20
Pe mine inca sa nu va bazati ca inca nu am terminat.:D Miru e baza cu dreptul, noi am fost colege de faculta dar ea a invatat si eu nu.:">
Apropos, Miru, am examen sambata la proc. penala, crezi ca mai am timp sa invat, avand in vedere ca n-am mai invatat de 100 de ani?

rali
29.01.2007, 14:31:51
Merci fetelor! probabil voi vauta pe net.

Miru
29.01.2007, 15:55:26
Ligia, azi e luni. imparte materia pe 4 zile si reusesti. invata bine actiunea civila in pr. penal, cauze care impiedica punerea in miscare a actiunii penale, moduri de sesizare a org de urm. penala, si judecata in prima instanta (vezi ca s-au schimbat mai multe, de ex toate plangerile se cerceteaza de aprchet nu mai exista plangeri directe la instanta0. parerea mea e sa citesti codul (cu modificarile) si e ok. bafta, tin pumnii. te pup

ligia
29.01.2007, 16:28:19
Mersi mult pt. sfaturi. Mi-am luat codul cu modificarile dar nu stiu daca ajunge sa stiu numai codul, la grila e ok, dar la oral ce fac? :(( Sunt stresata. Mersi mult! >:D<

Miru
29.01.2007, 16:56:50
ia totul ca pe o poveste. toata procedura e logica, se desfasoara dupa un anumit fir. nu e grea. vei reusi cu siguranta

Kaela
29.01.2007, 20:41:28
fetelor, daca tot a inceput rali, mi-ar trebui niste materiale pe management organizational, cu grupuri, lideri shi alte d-astea. ma poate ajuta careva cu vreo carte, ceva? tre sa predau un referat sambata, la master.

Miru
29.01.2007, 22:17:17
limbi straine din astea n-am facut la scoala. sorry Oana

Kaela
01.02.2007, 11:43:16
fetelor, io am plecat la munca de la 12:00, sa avetzi o zi faina shi sa scrietzi sa am ce citi dupa 5.
cami ma bucur ca ai revenit. ieri eram disperata ca poate tzi-au facut aia ceva cu netu, sau doamne feri s-a intamplat ceva. ma bucur ca tzi-a mai trecut....get well!
pusi fetele!

cristina_24
01.02.2007, 11:44:30
fetelor, io am plecat la munca de la 12:00, sa avetzi o zi faina shi sa scrietzi sa am ce citi dupa 5.
cami ma bucur ca ai revenit. ieri eram disperata ca poate tzi-au facut aia ceva cu netu, sau doamne feri s-a intamplat ceva. ma bucur ca tzi-a mai trecut....get well!
pusi fetele!

Si tie iti dorim nervi de otel:D ca o sa ai nevoie:D pusi

c_s
01.02.2007, 11:48:27
pusi fetele!

pe maine!
>:D< & :*

Kaela
02.02.2007, 14:54:35
sa ma lumineze shi pe mine cineva, de ce s-a inchis topicu cu restaurante?

luiza
02.02.2007, 15:40:30
sa ma lumineze shi pe mine cineva, de ce s-a inchis topicu cu restaurante?

Va rog sa puneti orice intrebare aveti sau nelamurire la rubrica "Intrebari pentru admin" de la Discutii generale. Multumesc!

cristina_24
02.02.2007, 16:52:16
Kami azi am mers la medic sa-mi faca o dariografie la degetelul cu problema si m-a lamurit ala si am vazut dariografia si imi spune ca :"aspect osos normal"fara complicatii dar pe mine tot ma doare degetelul..am zis ca ma duc la ortopedie da doar nu la-m rupt ce naiba ..numai ca pe mine tott ma doare si am auzit ca este biterul ala suedez sau ceva de genul asta .a mai folosit cineva? E bun? Sau dau banii de pomanana pe el ? Plss...helpppppp !

c_s
02.02.2007, 17:09:41
Crstina dragutza,daca radiografia zice-i ca-i ok asa o fi,daca inca te mai doare nu inseamna neaparat ca-i rupt...mai tine-o cateva zile cu diclofenac si masaj ca ti-o trece pana la urma
stii vorba aia?se usuca si pica......:)) sa nu ma injuri,hai ca te faci si tu bine!

c_s
02.02.2007, 17:10:47
de bitter stiu si eu ca-i bun la de toate dar tot din auzite......:[email protected]

cristina_24
02.02.2007, 17:15:41
Crstina dragutza,daca radiografia zice-i ca-i ok asa o fi,daca inca te mai doare nu inseamna neaparat ca-i rupt...mai tine-o cateva zile cu diclofenac si masaj ca ti-o trece pana la urma
stii vorba aia?se usuca si pica......:)) sa nu ma injuri,hai ca te faci si tu bine!

>:D< Am mai uitat de durere :d poate o pica ..da stii ce m abucur cel mai tare ?ca nu e cel care trebuie sa pun verigheta..stau si ma gandesc ca mi-am facut unghiile duminica seara si luni ma-m trezit cu durerea..dar nu ma doare la unghie ci durerea s-a reflectat mai sus..ma duc sa-mi cumpar biter din ala ca mi-a spus cineva ca e foarte bun ..acuma fie ce o fi ..imi pica imi pica..raman cu celelalte>:D< mercic ca mia-i mai ridicat moralul