PDA

Versiunea completa : Fotografi si cameramani in Iasi

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7

Misulica
17.11.2006, 14:19:25
Cine imi poate recomanda si mie un cameraman bun?

nicoleta
18.11.2006, 01:00:08
Salut Misulica!ai Nevoie De Un Cameraman?te Pot Ajuta Daca Vrei.este Un Pic Mai Scump Dar Merita.a Lucrat La Antena 1 Iar Acum Cred Ca E La Tele M.il Cheama Ceciliu Tabara Si Nr De Tel ,sau Ionut Barsan =;

madalinabul
22.11.2006, 17:40:26
Cine imi poate recomanda si mie un cameraman bun?
din caz de mai ai nevoie de cameraman iti dau si eu un numar de telefon, ia cam 150 euro pe filmat plus 20 mii pe poza.

cristina_24
27.11.2006, 11:01:40
Ma ajuta si pe mine cineva cu un camerama bun care sa se deplaseze la Pascani?^:)^ si daca se poate sa-mi posteze si un fisier cu preturile practicate si cat ma costa transportul si ce,cerinte mai are ..multumesc^:)^

cristina_24
06.12.2006, 10:55:05
Caut urgent cameraman si fotograf din Iasi,Bacau,Piatra-Neamt ,Pacani,cat mai aproape de iasi.eu am nunta in Pascani si nu am gasit nimic care sa ma satisfaca..poate ma puteti ajuta voi cu ceva ..=(( cat despre cei care au filmat la diferite nunti la care am fost prezenta ..calitatea lasa de dorit :-SS si preturile foarte piperate..astept sugestii si sfaturi ,oferte s.m.d.p.

nicoleta
12.12.2006, 01:15:24
Am mai gasit o firma la Roman dar tot asa scumpa.Voi ca sunteti in tara va puteti duce pana la ei sa vb . Mie mi-au trimis niste dvd-uri f bune . Ei vin oriunde acum depinde si de cat sunteti dispuse sa platiti , dar e pacat sa nu avem o amintire frumoasa ca doar cu asta ramanem.

micky
12.12.2006, 13:30:50
Am mai gasit o firma la Roman dar tot asa scumpa.Voi ca sunteti in tara va puteti duce pana la ei sa vb . Mie mi-au trimis niste dvd-uri f bune .Ei vin oriunde acum depinde si de cat sunteti dispuse sa platiti , dar e pacat sa nu avem o amintire frumoasa ca doar cu asta ramanem.

buna nicoleta! as vrea sa te intreb ce inseamna scump? adica ce preturi au? si ti-au trimis dvd-uri contra cost?:D
eu inca nush exact de unde va fi cameramanul din roman sau bacau, dar stiu cu siguranta ca vrea totul sa iasa superb!:x:-p

mersi anticipat!>:D<

tesenfants
16.01.2007, 16:57:07
Buna,

in legatura cu filmarea+foto, i-a angajat vreo miresica pe cei de la ONU din Iasi? Sunt buni, stiti ceva preturi?:"> anything...
astept vesti de la voi...
multumesc:*

madalinabul
16.01.2007, 21:29:57
filmeaza foarte bine, in special patronul alin parca ii zice, a filmat la nunta unei prietene de a mele si la varul lui iubi, dar au preturi destul de mari din cate stiu eu, dar serviciile sunt impecabile. au mai multe pachete pe care ti le prezinta, eu zic sa mergi la firma la ei si iti vor arata cum filmeaza si cum pozeaza, mie mi-a placut ce a iesit din mainile lor.

tesenfants
16.01.2007, 21:50:01
Multumesc pt raspuns>:D<
eu aveam niste informatii vagi despre ei..ca ar fi bunutzi la filmare, dar nu eram f sigura..acum abia astept sa dau o fuga pana la sediul lor...si sper sa nu fie ocupati pe 15 [-o<

cristina_24
17.01.2007, 21:20:30
Multumesc pt raspuns>:D<
eu aveam niste informatii vagi despre ei..ca ar fi bunutzi la filmare, dar nu eram f sigura..acum abia astept sa dau o fuga pana la sediul lor...si sper sa nu fie ocupati pe 15 [-o<
Si eu sunt in cautare de cameraman si fotograf si astept cu mare nerabdare raspunsuri de la tine poate poate ma bag si eu pe ei si sunt liberi pe 02.06.2007multumesc:D:-SS

nicoleta
04.02.2007, 05:15:36
buna nicoleta! as vrea sa te intreb ce inseamna scump? adica ce preturi au? si ti-au trimis dvd-uri contra cost?:D
eu inca nush exact de unde va fi cameramanul din roman sau bacau, dar stiu cu siguranta ca vrea totul sa iasa superb!:x:-p

mersi anticipat!>:D<
salut!>:D< scuze pt intarziere , dar mai bine mai tarziu decat nicidata ,nu?^:)^ in leg cu cei de la roman mie mi-au cerut 1500 euro pt: -4 camere filmat
- aparat de fum
- in jur la 1000 foto pe cd , facute ca un film
- filmare integrala
- 50 foto le fac ei iar restul fac cd separat ca se poti face tu
- videoproiectie pe 2 ecrane
- 2 seturi de dvd-uri
pare destul de mult dar eu am vazut ceva dvd-uri care mi le-au trimis si sunt superbe. chiar se merita , zic eu. cand mi-au trimis dvd-urile pe atlassib am platit eu aici 15 euro , nu mi-au luat bani pe materiale. au mai pus si ceva foto de toate formatele pe care le fac ei. merita sa incerci>:D<

alibd
07.02.2007, 16:36:39
Fetele, am si eu o intrebare: cine stie cum sunt cei de la Onu si cam ce preturi au, in materie de filmat-pozat? Sunt foarte scumpi?
Va pup!

alibd
07.02.2007, 20:00:11
Buna,

in legatura cu filmarea+foto, i-a angajat vreo miresica pe cei de la ONU din Iasi? Sunt buni, stiti ceva preturi?:"> anything...
astept vesti de la voi...
multumesc:*

Buna, tesenfants! Ce ai mai facut in legatura cu cei de la ONU pana la urma? Ai incheiat contract? Am trecut si eu pe acolo, fac o treaba foarte buna, dar si preturile sunt pe masura.
Chiar eram curioasa ce ai facut pana la urma.
Te pup!:*

tesenfants
07.02.2007, 20:35:18
Buna, tesenfants! Ce ai mai facut in legatura cu cei de la ONU pana la urma? Ai incheiat contract? Am trecut si eu pe acolo, fac o treaba foarte buna, dar si preturile sunt pe masura.
Chiar eram curioasa ce ai facut pana la urma.
Te pup!:*

Buna,

Din pacate eu nu am ajuns la ei nici pana acum:((
au intervenit tot felul de kestii si n-am mai apucat sa trec pe la ONU...
tb sa-mi fac cumva timp, ca sunt tare curioasa cum lucreaza, dar mai ales cum sunt preturile...sunt chiar asa de mari?:-<nu ma pot apropia deloc de ei?:-<
spor in continuare la pregatiri!:*

alibd
07.02.2007, 20:42:16
din caz de mai ai nevoie de cameraman iti dau si eu un numar de telefon, ia cam 150 euro pe filmat plus 20 mii pe poza.
Salut, madalinabul! Ai putea sa-mi dai si mie datele de contact ale cameramanului? Sunt in cautare si nu gasesc ceva care sa ma multumeasca.
Mersi mult! Te pup!:*

alibd
13.02.2007, 17:04:37
Fetele, pt cele dintre voi care mai aveti nevoie de cameraman-fotograf, va pot da informatii.
Am descoperit o firma care lucreaza foarte asemanator cu cei de la Onu , insa preturile nu se compara. Au site unde puteti vedea exact cum lucreaza si care sunt serviciile.
Va pup!

tesenfants
17.02.2007, 22:45:37
Buna fetelor,
Azi am ajuns si noi in sfarsit la ONU...ne-a placut cum lucreaza si desi sunt cam scumpi (1350 lei pachetul ales de noi) cred ca saptamana viitoare o sa incheiem contract cu ei..pachetul include fotograf+cameraman, 3 ore pe DVD (+material brut), 200 poze digitale, 50 poze printate, si niste montaje parca...oricum intr-o sapt o sa apara si site-ul lor cu toate ofertele lor...au mai contat si aspectele tehnice (rezolutia/firma privind camera video, foto, etc) si multe altele...dar de astea s-a ocupat viitorul sot:-p...acum sper sa fie vreme buna incat sa putem face poze..:-SS

alibd
17.02.2007, 23:10:38
Buna fetelor,
Azi am ajuns si noi in sfarsit la ONU...ne-a placut cum lucreaza si desi sunt cam scumpi (1350 lei pachetul ales de noi) cred ca saptamana viitoare o sa incheiem contract cu ei..pachetul include fotograf+cameraman, 3 ore pe DVD (+material brut), 200 poze digitale, 50 poze printate, si niste montaje parca...oricum intr-o sapt o sa apara si site-ul lor cu toate ofertele lor...au mai contat si aspectele tehnice (rezolutia/firma privind camera video, foto, etc) si multe altele...dar de astea s-a ocupat viitorul sot:-p...acum sper sa fie vreme buna incat sa putem face poze..:-SS

Incearca la ********** Au aceleasi servicii ca cei de la Onu, numai ca nu se compara la preturi. Pachetul pe care tu l-ai luat la 13.500, la ei este de 950 ron. Si mai au un pachet care ajunge la ei 13.500 si care la Onu este intre pachetul de 18 mil si cel de 22 mil.
Intra pe site sa te convingi si gasesti acolo toate datele. Sfatul meu este sa te grabesti, pt ca vor sa schimbe si ei preturile.
Te pup!

luss_21
19.02.2007, 13:56:49
Fetele, pt cele dintre voi care mai aveti nevoie de cameraman-fotograf, va pot da informatii.
Am descoperit o firma care lucreaza foarte asemanator cu cei de la Onu , insa preturile nu se compara. Au site unde puteti vedea exact cum lucreaza si care sunt serviciile.
Va pup!
Trimite si mie situl, sunt in cautare de cameraman-fotograf[-o< [-o<

tesenfants
19.02.2007, 14:09:13
Incearca la ********** Au aceleasi servicii ca cei de la Onu, numai ca nu se compara la preturi. Pachetul pe care tu l-ai luat la 13.500, la ei este de 950 ron. Si mai au un pachet care ajunge la ei 13.500 si care la Onu este intre pachetul de 18 mil si cel de 22 mil.
Intra pe site sa te convingi si gasesti acolo toate datele. Sfatul meu este sa te grabesti, pt ca vor sa schimbe si ei preturile.
Te pup!

Buna,

am ajuns si la profilm, dar din pacate am renuntat sa incheiem contract cu ei din cauza aparaturii pe care o folosesc. Ei au o camera HD, fff performanta (pe care o platesti in plus), dar din pacate rezultatul final este acelasi ca si cum ar fi filmat cu o camera Sony sau Canon. Uite si parerea unui cameraman profestionist, care ne-a fost confirmata si de cei de la ONU:
"A doua categorie periculoasa sunt camerele ultramoderne, ultima noutate, camerele HD. Ei bine, iar este o mare pacaleala. Desi pot inregistra la o rezolutie mult mai mare in format HD iar imaginea va fi impresionanta, REDAREA rezultatului se poate face in acest moment fie cu player Blue Ray (nu costa decat 70 milioane unul) fie doar pe calculator. Cum voi veti vrea sa vedeti totusi nunta pe un DVD Player normal asa cum aveti si voi si invitatii vostri, filmarea cu aceasta camera va fi facuta in modul DVCAM, adica la fel ca o camera digitala normala. Tot avantajul acestor camere (rezolutia) este practic anulat ramanand doar dezavantajele (toate camerele HD au nevoie de mult mai multa lumina decat o camera digitala obisnuita, si ajungem la biserica si restaurant unde filmarea va fi vizibil mai proasta).
Si atunci ce sa alegem? Sfatul meu (in 2006-2007): camere care filmeaza in formatul DV (majoritatea pe piata sunt miniDV), cu 3 CCD. Obiectivul camerei nu trebuie sa fie cat unghia de la degetul mare, camerele care se respecta au obiective de buna calitate (cam 6-8 centimetri in diametru). Ca marci va recomand sa va orientati catre Sony sau Canon. Fiecare are plusuri si minusuri, dar nu despicam acum firul in patru."

alibd
19.02.2007, 14:15:53
Buna,

am ajuns si la profilm, dar din pacate am renuntat sa incheiem contract cu ei din cauza aparaturii pe care o folosesc. Ei au o camera HD, fff performanta (pe care o platesti in plus), dar din pacate rezultatul final este acelasi ca si cum ar fi filmat cu o camera Sony sau Canon. Uite si parerea unui cameraman profestionist, care ne-a fost confirmata si de cei de la ONU:
"A doua categorie periculoasa sunt camerele ultramoderne, ultima noutate, camerele HD. Ei bine, iar este o mare pacaleala. Desi pot inregistra la o rezolutie mult mai mare in format HD iar imaginea va fi impresionanta, REDAREA rezultatului se poate face in acest moment fie cu player Blue Ray (nu costa decat 70 milioane unul) fie doar pe calculator. Cum voi veti vrea sa vedeti totusi nunta pe un DVD Player normal asa cum aveti si voi si invitatii vostri, filmarea cu aceasta camera va fi facuta in modul DVCAM, adica la fel ca o camera digitala normala. Tot avantajul acestor camere (rezolutia) este practic anulat ramanand doar dezavantajele (toate camerele HD au nevoie de mult mai multa lumina decat o camera digitala obisnuita, si ajungem la biserica si restaurant unde filmarea va fi vizibil mai proasta).
Si atunci ce sa alegem? Sfatul meu (in 2006-2007): camere care filmeaza in formatul DV (majoritatea pe piata sunt miniDV), cu 3 CCD. Obiectivul camerei nu trebuie sa fie cat unghia de la degetul mare, camerele care se respecta au obiective de buna calitate (cam 6-8 centimetri in diametru). Ca marci va recomand sa va orientati catre Sony sau Canon. Fiecare are plusuri si minusuri, dar nu despicam acum firul in patru."

M-ai cam pierdut pe drum in explicatii... ;)) La noi se va filma cu o camera Sony, iar dvd-urile se vor putea vedea atat pe calc, cat si pe televizor.
Am discutat toate aceste lucruri, si am vazut secvente de filmare din toate momentele unei nunti, fie pe timp de zi, fie semi-obscur. Imaginea si calitatea erau ok.
Oricum, asta este parerea mea. Fiecare poate merge sa se convinga.
Te pup!

sste1711
19.02.2007, 17:46:27
s-ar putea sa vi se para ciudat, dar puteti sa-mi spuneti si mie unde ii gasesc pe ONU astia?!?:-\

alibd
19.02.2007, 18:21:09
s-ar putea sa vi se para ciudat, dar puteti sa-mi spuneti si mie unde ii gasesc pe ONU astia?!?:-\

Din Bucsinescu, pe straduta care duce spre Tatarasi, in partea stanga.
Sper sa fi fost explicita.;;)

luss_21
01.03.2007, 07:51:32
Daca vrei ceva bun iti dau pe cameramanu care imi filmeaza mie la nunta mie imi place si nu ie scump face si poze,cu generic cu tot editat si meniuri ,lasa mess sau dute la moara de foc si intreaba la muzica de Seby pa succes
Ai vazut materiale filmate de el? ca noi ne intalnim azi sa vedem materiale realizate de el.

nerromiha
16.03.2007, 11:01:19
mi-am gasit si eu cameraman si fotograf...chiar sunt niste prieteni.....uitasem ca fac asta.......;)) si rezonabil la pret......:)

sste1711
17.03.2007, 10:38:47
Eiiiiiiiiiiiiiiii, asa mai zic si eu!!!!!!!! Trebuia sa-i zici ca te-am trimis eu, poate imi mai reducea si mie pretul......=)) Glumesc!
Ma bucur ca a fost ok. Noua ne-a placut mult cum lucreaza!
cel mult as putea sa-i spun sa aiba mare grija ce si cum filmeaza/fotografiaza pe 07.07;-) ;)) tot ar fi ceva, nu? oricum, mersic frumos inca o data:* :*

Onutza
19.03.2007, 14:08:49
buna!
ati apelat la fotograful...viorel vartolomei???
cik face si filmat si poze, si sonorizare???
dar nu stiu calitatea!!!
ma ajutati?

Green_Eyes
19.03.2007, 14:23:17
buna!
dar nu stiu calitatea!!!
ma ajutati?
Calitatea e foartee buna! ;-) ;-) Si in ceea ce priveste fotografierea/filmatul, precum si dpdv al sonorizarii!

adinac_ro
19.03.2007, 18:34:50
Si pe foto al meu il cheama viorel dar nu ii stiu numele.Sta in alexandru?

biutzaxx
17.04.2007, 14:08:31
hi,
vrau sa va spun si oferta pe care am ales-o cu privire la cameraman si fotograf:
- 500 RON filmat, 4 dvd-uri aprox 5-6 ore
- 200 RON fotograf cu 200 RON albumul de nunta cu 200 poze, 15 poze prelucrate

e buna oferta?

Bia
17.04.2007, 21:33:42
buna!
dar nu stiu calitatea!!!
ma ajutati?

Salut eu pe el l-am contractat pt nunta! Mie una mi-a placut ce am vazut, mi s-a parut serios si pretul ok! Am ajuns la el la recomandarea unui prieten care l-a avut la nunta lui, el a fost f multumit, am vazut si eu dvd-ul de la nunta, mi-a placut si uite asa am ajuns la el!

biutzaxx
18.04.2007, 10:39:47
si cam cat te costa?

Bia
18.04.2007, 11:04:50
si cam cat te costa?
Imi ia 400 euro pt muzica, filmat si poze, adica un pret super ok! Dar eu am vb cu el de anul trecut din vara, nu stiu daca intre timp si-a mai marit preturile! Dar nu mai stiu sa-ti zic exact cate ore de filmat si cate poze ca iubi a discutat cu el chestiile astea!

biutzaxx
18.04.2007, 13:49:05
ai facut o afacere buna
pe mine ma costa muzica 40 mil +cameramanul si foto

ara81
17.06.2007, 20:15:16
Salutare. Nu stiu daca acest subiect a mai fost postat pentru Iasi.Cert e ca asi avea nevoie de cava sfaturi pe acest subiect. Incercam sa gasim ceva persoane serioase pentru filmarea si fotografierea marelui eveniment. Am contactat deja pe cineva dar am fost usor dezamagita:-<.Una am vb la telefon si alta la intalnire. Mai exact la tel ne-a fost spus un pret de 1200 ron (filmat, fotografii+album cu 100 poze).Cand ne-am intalnit a propus un pret de 2200ron filmat, foto fara album si fara instantanee speciale. Daca vroiam sedinta foto era 10 euro poza.voi ce spuneti? Nu e cam scump? Ma poate ajuta cineva sa pot contacta pe altcineva? parca asi vrea sa am cu cine sa-i compar. multumesc![-o<

irina2ina
18.06.2007, 01:37:40
Te sfatuiesc sa mai cauti mi se pare destul de scump, eu pentru filmat si poze dau in jur la 700ron, in pret nu intra poze pe hartie doar pe cd.

sunset
19.06.2007, 17:43:45
eu i-am avut pe cei de la PROFILM, si am fost super multumita de ei

alibd
19.06.2007, 18:14:03
eu i-am avut pe cei de la PROFILM, si am fost super multumita de ei

Ma bucur sa aud lucrul asta! Si noi tot cu ei vom lucra, sper sa fie ok. Din ceea ce am vazut, mi s-a parut ca lucreaza foarte bine.

ara81
21.06.2007, 10:21:16
cei de la profilm sunt ok.Voi merge weekend-ul asta sa cer amanunte. Ce am vazut la voi imi place. Multumesc!>:D<

adinac_ro
01.07.2007, 22:41:26
Cu mare placere :* Si eu am programele, dar mai am mult de invatat despre ele ;)) Mai vezi daca stii vreun graphic designer sau persoane care au terminat info, ca ele stiu sa lucreze in photoshop.

Sau, daca ai rabdare, gasesti pe net dvd-uri interactive care te ajuta sa inveti cum sa lucrezi in photoshop strict pentru fotografie digitala :)

Eu am avut un fotograf si un cameraman care nu apartin unei firme si ne-am inteles la o suma fff acceptabila 750 ron si 2 menu-uri pt 300 poze dar s-au facut 500 ( din care 100 listate) , pt 4 ore de dvd si s-au facut 5i au venit la mine la 13 asa cum ne-am inteles si au plecat la 6 dimineata.Cine a vazut pozele stie calitatea cine nu...eu sunt multumita foarte.Am fost asa incantati ca au muncit mult in noaptea aia si fara sa vedem rezultatele le-am mai dat un bonus doar pt faptul ca nu au stat o secunda.

oana_maria
03.08.2007, 10:18:35
Vreau si eu adresa ca tocmai am ramas fara fotograf. Please!!
Pana una alta ne poti spune ce preturi practica?

mikutza
10.08.2007, 12:32:42
Imi spuneti si mie, va rog, unde au sediul cei de la Profilm ?

biutzaxx
10.08.2007, 12:35:25
Daca v-au placut pozele facute la nunta mea , va pot ajuta cu numarul de telefon al cameramanului si fotografului.

pozele de la nunta mea:
http://picasaweb.google.com/beatrice.kertz/

mikutza
10.08.2007, 15:07:37
Gasesti adresa pe site-ul lor; cu www in fata si ro la final. Bafta!

Adresa am luat-o de pe site-ul lor, dar voiam un indiciu, un reper pentru a ajunge direct, sa nu caut prea mult prin zona. Scuze, trebuia sa specific lucru asta :">

mikutza
10.08.2007, 15:10:03
Daca v-au placut pozele facute la nunta mea , va pot ajuta cu numarul de telefon al cameramanului si fotografului.

pozele de la nunta mea:
http://picasaweb.google.com/beatrice.kertz/

M-ar interesa ... daca esti amabila sa ma ajuti [-o< . Caut pentru cununie civila si mi se par cam scumpe ofertele foto/ filmat pentru 4-5 ore cit am nevoie. De aceea am nevoie de mai multe oferte, sa am de unde alege.

___ALEXANDRA___
27.08.2007, 18:53:39
CAUT CAMERAMAN SI FOTOGRAF PROFESIONISTI
daca stiti pe cineva pls nr de tel ^:)^ ^:)^ ^:)^

simonab
27.08.2007, 21:40:56
CAUT CAMERAMAN SI FOTOGRAF PROFESIONISTI
daca stiti pe cineva pls nr de tel ^:)^ ^:)^ ^:)^

Buna,incearca la profilm,vizavi de providenta au si site profilm.ro daca vrei nr de tel spunemi si iti dau pe privat,noi am avut nunta si asteptam cu nerabdare rezultatul peste vreo doua saptamani o luna.

alibd
27.08.2007, 22:59:49
Buna,incearca la profilm,vizavi de providenta au si site profilm.ro daca vrei nr de tel spunemi si iti dau pe privat,noi am avut nunta si asteptam cu nerabdare rezultatul peste vreo doua saptamani o luna.

Si noi tot cu ei am lucrat. :)>-

___ALEXANDRA___
28.08.2007, 09:18:48
Va multmesc tare mult pt ajutor.Sunt sigura ca vom gasi pe cineva care sa ne placa din toate punctele de vedere. multumim^:)^ ^:)^ ^:)^

gabriela_rgh
17.10.2007, 21:41:29
Noi am avut parte de un cameraman si un DJ pe cinste!
Poze puteti vedea in link-ul de mai jos!
Oricum ii recomand din suflet oricui!DVD-urile sunt super!Noi suntem extrem de multumiti!Pentru cine vrea detalii sa-mi de*a un mesaj privat!
Pupici!

TatianaB
17.10.2007, 22:23:17
Da?
Sa inteleg ca au lucrat la PRO FILM?
Oricum.
Au fost foarte placuti. (lucru important pentru noi)
Vin si pozele.

ungrasmic
27.10.2007, 21:02:08
Miresici ajutor!! Ce preturi sunt pentru filmat si fotografii?
Mie mi-au cerut 1000 de euro pentru filmat si pozele pe dvd doar. Asa platiti si voi?

Green_Eyes
27.10.2007, 21:11:57
Mie mi-au cerut 1000 de euro pentru filmat si pozele pe dvd doar. Asa platiti si voi?

:O :O Eu am platit doar 6 milioane, o singura persoana care le-a facut pe amble.. Cunosc pe cineva insa care face sonorizare, filmare si poze cam pentru 500 de euro..si e [email protected] Lucreaza in domeniu de peste 10 ani, poate mai mult.. Mi se pare enorm oricum cat ti s-a cerut=; La banii astia, poti sa ii pui sa si cante=))

ungrasmic
27.10.2007, 21:32:11
:O :O Eu am platit doar 6 milioane, o singura persoana care le-a facut pe amble.. Cunosc pe cineva insa care face sonorizare, filmare si poze cam pentru 500 de euro..si e [email protected] Lucreaza in domeniu de peste 10 ani, poate mai mult.. Mi se pare enorm oricum cat ti s-a cerut=; La banii astia, poti sa ii pui sa si cante=))
MI s-a parut si mie f mult. Viitorul meu sotior a zis ca-i da 1000 de euro daca ii da si camera cu care a filmat la sfarsit
=))

alibd
27.10.2007, 22:45:27

:O :O :O wowwwwwwww, cat? Adica 30 mil? Mi se pare mult prea exagerat de acum, pentru serviciile oferite. Si chiar sa va fi dat mai mult, tot era enorm. Noua pe langa filmat, poze, ne-au facut si montaje foto si filmulete cu noi si nu a atins nici pe departe suma respectiva. Am dat undeva pe la jumate. Deci....eu zic ca se mai poate cauta.

gabriela_rgh
27.10.2007, 23:05:38
Buna,
Mi se pare cam mult...Noi am dat pe tot pachetul muzica, filmat, poze , 15 milioane!
Pozici poti vedea in semnatura ca sa ai o idee, DVD-uirle sunt superbe, cel putin noi suntem foarte incantati, iar la nunta s-a dansat pana dimineata caci muzica a fost excelenta!
Nu ar trebui sa depaseasca 500 euro un eventual contract...cam asta e pretul la momentul acesta!

tucafamily
28.10.2007, 10:53:37
cateva fotografii facute de fotograful nostru

inca cateva

ultima...e tot ceea ce am de la fotograf, momentan

TatianaB
28.10.2007, 13:03:33
Nuuuu. Mult prea mult.
Baietii care au filmat si fotografiat la mine au luat 7 mil dar la anu ziceau ca o sa mareasca un pic preturile dar...nu pana la 1000 de euro.
Intre timp am facut tot la ei cu cateva poze de la nunta un album foto foarte dragut. A costat 3 mil dar ..e foarte frumos..cu poze mari. Am zis sa fie si albumul pt ca dupa parerea mea nu se compara nimik cu pozele pe hartie.
Succes.

Audrey
31.10.2007, 20:34:58
ultima...e tot ceea ce am de la fotograf, momentan

Waw, pozele tale sunt superbe!!!! Cameramanul si fotograful sunt din Iasi? Ai colaborat cu o firma anume? Poti sa ne dai mai multe detalii? [-o< >:D<

alibd
31.10.2007, 21:51:49
Dupa aproape 4 luni de la nunta, am reusit si noi, in sfarsit, sa intram in posesia albumelor foto. Nu prea am avut timp sa ne ocupam de asta. In fine, au iesit tare frumusele, suntem tare mandri de ele...:">

Green_Eyes
01.11.2007, 09:41:16
Dupa aproape 4 luni de la nunta, am reusit si noi, in sfarsit, sa intram in posesia albumelor foto. Nu prea am avut timp sa ne ocupam de asta. In fine, au iesit tare frumusele, suntem tare mandri de ele...:">

Ti le-a facut fotograful sau voi? Si eu merg acasa saptamana viitoare si vreau sa ii duc mamei un album ca sa aiba cu ce sa se laude la vecine:)), dar nu stiu unde sa scot pozele...:-\ Cine imi poate da o sugestie?:*

sava_ioana
01.11.2007, 12:03:00
daca ai deja pozele si vrei sa le multiplici te sfatuiesc sa mergi la parter la mall moldova in partea dreapta este fuji.am dat 7mii buc si te sfatui sa le faci pe hartie mata nu lucioasa,acum depinde de gusturi dar noi am vazut si pe hartie mata si lucioasa si ne-au placut mai mult cele mate...

alibd
01.11.2007, 20:15:15
Ti le-a facut fotograful sau voi? Si eu merg acasa saptamana viitoare si vreau sa ii duc mamei un album ca sa aiba cu ce sa se laude la vecine:)), dar nu stiu unde sa scot pozele...:-\ Cine imi poate da o sugestie?:*

Astea pe care le-am laut acum sunt de la studio. Dar am mai scos si noi, la fel ca sa putem da la parinti. Ultima oara am scos la Hala, parter, cred ca Dansor se numeste. Au iesit destul de bine.

tucafamily
03.11.2007, 08:46:11
Waw, pozele tale sunt superbe!!!! Cameramanul si fotograful sunt din Iasi? Ai colaborat cu o firma anume? Poti sa ne dai mai multe detalii? [-o< >:D<
Ambii sunt din Iasi si sunt pe cont propriu fiecare. Inca nu am toate fotografiile , cele postate sunt doar cateva trimise de el ca sa-mi indulceasca asteptarea :) Dvd-ul de la cameraman trebuie sa-l iau saptamana viitoare si atunci voi vedea cum a iesit. Fotograful l-am avut si la botezul finutei noastre si stiu cat de bine lucreaza.

tucafamily
03.11.2007, 08:48:41
daca ai deja pozele si vrei sa le multiplici te sfatuiesc sa mergi la parter la mall moldova in partea dreapta este fuji.am dat 7mii buc si te sfatui sa le faci pe hartie mata nu lucioasa,acum depinde de gusturi dar noi am vazut si pe hartie mata si lucioasa si ne-au placut mai mult cele mate...
Da, fara a face reclama, tot la moldova mall iti recomand sa mergi! Sunt cei mai buni din Iasi, majoritatea fotografilor renumiti din Iasi scot aici fotografiile!

TatianaB
09.11.2007, 12:51:31
Blogul celor de la Dream Studio.
Au acolo si sfaturi despe cum sa alegi un fotograf si un cameraman.

Crisss
12.11.2007, 19:58:56
e scump pentru la anu un cameraman +fotograf 12 mil?
#-o

Crisss
13.11.2007, 21:29:24
Eu zic ca nu e scump, acum depinde ce intra in cei 12 mil, ce iti ofera ei..

este de fapt o singura persoana, cameraman+fotograf si a mai fost la o nunta , a unei prietene careia i-a dat 3 dvd filmate + 1 dvd poze creca vreo 700-800poze
E deajuns?
ms pt raspuns

Green_Eyes
13.11.2007, 21:48:29
este de fapt o singura persoana, cameraman+fotograf si a mai fost la o nunta , a unei prietene careia i-a dat 3 dvd filmate + 1 dvd poze creca vreo 700-800poze
E deajuns?
ms pt raspuns
Eu am platit anul acesta 7 milioane tot unei singure persoane, deci 12 mi se pare putin cam mult. Insa, sincer, nu am sa mai fac aceeasi greseala alta data si nu recomand nimanui: o singura persoana, oricat de profesionista ar fi, nu poate face treaba a doua persoane!![-X
Ce sa zic.. sper sa iei decizia corecta si mai ales sa nu ai dezamagirea pe care am avut-o eu: ba ca nu s-au filmat anumite momente importante pentru mine, ba ca nu apar in poza persoane dragi mie..Mult succes>:D<

Crisss
13.11.2007, 22:30:10
Multumesc pt sugestii. La asta chiar nu m-am gandit!

ai reusit sa ii iei pe cei de la profilm la nunta?
pe data mea nu erau disponibili:(
mai stii pe altcineva/

Crisss
13.11.2007, 22:52:13
sal miresici! stiti ceva de dream studio?

Juliette
14.11.2007, 11:46:35
Nu recomand nimanui: o singura persoana, oricat de profesionista ar fi, nu poate face treaba a doua persoane!![-X
Ce sa zic.. sper sa iei decizia corecta si mai ales sa nu ai dezamagirea pe care am avut-o eu: ba ca nu s-au filmat anumite momente importante pentru mine, ba ca nu apar in poza persoane dragi mie..Mult succes>:D<
Aceeasi greseala am facut-o si eu :-< . Din pacate, nu se mai poate repara, nu mai putem relua momentul. Cele care aveti nunta pe viitor sa va luati macar un cameraman si un fotograf.

TatianaB
14.11.2007, 13:23:30

Da.
Ei au fost la nunta mea.
Am mai vorbit pe aici de ei..
Sunt foarte buni..si..ce am aflat mai nou este ca ei au terminat Facultatea de Arte Plastice , fata de alti cameramani si fotografi ... au un simt.
Si la nunta mea au surprins momente de care nu-mi imaginam.
Deci sunt buni.Cu preturile nu mai stiu cum stau.
Succes.

Yonika
14.11.2007, 13:51:00
ai reusit sa ii iei pe cei de la profilm la nunta?
pe data mea nu erau disponibili:(
mai stii pe altcineva/
Inca nu am ajuns pe la ei..se poate si asa ceva..cu un an inainte si sa nu mai fie disponibili? :O :-SSEu inca mai sper ca sunt liberi. M-ai cam pus pe ganduri. cand vin in iasi am sa iau legatura cu ei, sau am sa ii sun inainte sa vad ce spun. [-o<
Merci de informatie!^:)^

alibd
15.11.2007, 10:13:13
e scump pentru la anu un cameraman +fotograf 12 mil?
#-o

Pai depinde ce primeste in acesti bani. Cam atat ne-a ajuns pe noi anul acesta si am fost foarte multumiti de rezultate, avem niste amintiri deosebite.

alibd
15.11.2007, 10:19:16

Cu baietii de la drem studio am lucrat noi, desi atunci cand am facut nunta erau in componenta profilm. Puteti avea cea mai mare incredere in ei, sunt profesionisti si isi fac treaba cu seriozitate. Noi am fost foarte multumiti.

mitzura
15.11.2007, 21:31:52
noi am avut o singura persoana,care ne-a facut supertreaba atat dpdv poze,cat si film, si ne-a costat mai putin de 12 milioane,inclusiv album cu tot ce am pus in semnatura.E drept ca e un coleg,poate asta influenteaza pretul,dar calitatea sigur nu!avem montaje si cate un videoclip la deschiderea fiecaruia din 3 dvd-uri!eu zic ca nu e musai sa fie cine stie ce firma si cine stie cati oameni ca sa fie ok.Si livrarea tuturor materialelor intr-o saptamana!

chrysthyana
20.11.2007, 16:36:03
e motorul fratelui sotului meu.....deci normal ca el a mai mers cu ea ....eu doar am facut fotografii cu ea. ;))suntsuper fotografiile tale!intr-adevar deosebite!da-mi te rog si mie numarul fotografului!super super super!

CataAna
20.11.2007, 17:32:51
Multumesc inca odata :">.
Album digital am, dar asta care il vreau aku ealbum clasic, ere 80 de pagini pe care as dori sa le umplu cu niste colaje in ordinea derularii evenimentului.
Atasez o poza asemanatoare cu albumul care il am.

Daca deja ai fotografiile digitale nu trebuie decat sa le scoti pe hartie foto, la un laborator. Daca le vrei prelucrate sau facute colaje, tot la un laborator ar trebui sa apelezi (tarifele sunt destul de mari, in functie de timpul necesar pentru a le prelucra). Sunt persoane care fac asa ceva in particular, dar mai greu de gasit. Mergi la parter la Moldova Mall la Fuji si intreaba, sigur o sa te indrume.
:*

deeACATALINA
18.12.2007, 13:15:56
miresici cu cat timp inainte trebuie incheiat contract cu cameramanul si fotograful?

AliGeo
18.12.2007, 14:36:19
Inca nu am ajuns pe la ei..se poate si asa ceva..cu un an inainte si sa nu mai fie disponibili? :O :-SSEu inca mai sper ca sunt liberi. M-ai cam pus pe ganduri. cand vin in iasi am sa iau legatura cu ei, sau am sa ii sun inainte sa vad ce spun. [-o<
Merci de informatie!^:)^
Buna Yonika! vroiam sa te intreb daca ai fost la firma pt filmat si daca ai gasit liber pt 13.09?...eu am nunta pe 6 si as apela tot la ei....mersi mult!!!

Yonika
18.12.2007, 15:00:32
Buna Yonika! vroiam sa te intreb daca ai fost la firma pt filmat si daca ai gasit liber pt 13.09?...eu am nunta pe 6 si as apela tot la ei....mersi mult!!!
Nu am reusit sa ajung, cand vin de sarbatori, numai sa fie in Iasi baietii! Dupa ce vb sau ajung pe la ei mai dau aici detalii!

deeACATALINA
18.12.2007, 21:15:29
multumesc pt raspuns Yonika.eu am nunta in august si credeam ca e prea devreme pt cameraman si fotograf.

alibd
18.12.2007, 22:26:00
multumesc pt raspuns Yonika.eu am nunta in august si credeam ca e prea devreme pt cameraman si fotograf.

Nu e prea devreme. Cu atat mai mult, vei fi sigura ca respectivele persoane au liber in ziua nuntii tale.

nicoleta
19.12.2007, 00:55:44

Cum a spus si alibd nu e deloc devreme pt a semna contractul cu cameramanul sau fotograful. Grabeste-te daca vrei sa-i ai pe cine iti doresti!!!
Multa bafta !!!!

deeACATALINA
19.12.2007, 20:46:57
multumesc miresici pt raspunsuri!>:D< am sa incep cautarile.alibd tu pe cine ai avut,cat te-au costat?

alibd
19.12.2007, 22:52:51
multumesc miresici pt raspunsuri!>:D< am sa incep cautarile.alibd tu pe cine ai avut,cat te-au costat?

Noi am lucrat cu profilm. Au site, numele cu www in fata si ro la final. Pe noi ne-a ajuns cam 14 mil, la pretul dinainte de majorare, cameraman+foto, montaje foto si multe alte nebunii. Noi spunem ca a meritat, ca ne-au ramas amintiri frumoase si ne uitam mereu cu drag la tot ce s-a intamplat in acea zi.
Uita-te pe site-ul lor si vezi ca au pachete pt nunti, cu preturi cu tot. Vei gasi acolo si datele de contact, in cazul in care te hotarasti.:*

___ALEXANDRA___
21.12.2007, 10:22:07
si eu tot cu profilm voi lucra... domnul de acolo e foarte flexibil si cred ca e greu sa nu aj la o intelegere cu el.. in plus lucreaza intr-adevar super

alibd
21.12.2007, 13:36:13
si eu tot cu profilm voi lucra... domnul de acolo e foarte flexibil si cred ca e greu sa nu aj la o intelegere cu el.. in plus lucreaza intr-adevar super

Cunoscatorii stiu....\:D/ ;)) Noi suntem foarte multumiti de cum au lucrat.

francescam
27.12.2007, 13:58:23
Buna fetelor.
Ce stiti de Dream Studio? Am auzit cate ceva si am mai citit pe aici dar..poate stiti mai multe.
Va multumesc.

alibd
27.12.2007, 16:16:47
Buna fetelor.
Ce stiti de Dream Studio? Am auzit cate ceva si am mai citit pe aici dar..poate stiti mai multe.
Va multumesc.

Baietii care sunt acum la dream studio au fost initial la profilm. Noi pe ei i-am avut pentru filmat+pozat. Ulterior si-au deschis studioul propriu. E posibil sa aiba si preturi mai mici decat la cealalta firma. Merita incercat!

deeACATALINA
05.01.2008, 14:40:03
buna miresici!spuneti-mi va rog ce contine un pachet filmat+fotograf?cat timp filmeaza un cameraman?imi puteti da un nr al celor de la dream studio?
multumesc!

mikutza
08.01.2008, 22:34:59
Despre dl. Sava Alecu are cineva informatii? Mi-a fost recomandat de un prieten dar nu am vazut nimic realizat de el. :( Poate una din miresici a beneficiat de serviciile lui si imi poate arata si mie 2-3 poze :-" ....

Ioana_P
15.01.2008, 21:34:54
Buna fetelor,

Mie mi-a cerut un domn fotograf 26 de mil pt filmat si fotografiat (de laModova Mall).
Am vazut pozele si materialul filmat si intr-adevar arata super. Stiu ca doar asta ramane dupa nunta , dar 26 de mil mi se pare enorm :-s.

Caut acum alternative (am strans ceva contact..trebuie sa stabilesc intalniri -- daca mai are nevoie cineva sama contacteze pe privat)...... sper sa gasesc ceva...(la fel am patit si cu formatia....primii lacare m-am dus au cerut 60 de mil).

Cam care ar fi pretul pt anul viitor -- pt pachetul standard - filmat 4h plus brut, 400 de poze prelucrate + brut, videoclip...eventual album?

Multumesc mult pt suport si informatii >:D<

francescam
15.01.2008, 22:22:13
12 mil filmat 4h plus 400 foto. baietii de la dream studio. si poti face si album separat. sunt foarte buni si..seriosi.

alibd
17.01.2008, 10:58:40
din pacate cei de la profilm sunt deja ocupati pe 2008

Incearca si la dream studio. Au site.

Yonika
18.01.2008, 12:05:45
Cu cei de la Profilm ma intalnesc eu amine, mai exact cu Andrei. Am sa revin luni cu mai multe informatii despre ei. Sper sa inchei maine si contractul si sa avem si un pret bun. [-o<

Yonika
18.01.2008, 12:07:48
Incearca si la dream studio. Au site.
Lasa-mi si mie te rog un nr de tel de la cei de la dream studio, ca in caz ca sunt ocupati baietii de la profilm, sa ii caut si ei.
Merci.

oany_leo
18.01.2008, 22:08:39
va rog mult...dati-mi si mie datele unui cameraman si fotograf bun...am vazut ceva frumos la tucafamily...te rog mult daca imi poti trimite un mesaj cu un nr de telefon ceva...si inca o rugaminte...ce formatii ati avut?ca nu gasesc nk nici in ruptul capului...am apuizat toate variantele

Yonika
21.01.2008, 15:46:03
Am reusit si noi sa incheiem sambata contractul cu cei de la profilm, legat de cameraman si fotograf. <:-P Sper sa iasa totul bine pana la sfarsit![-o<

Ioana_P
23.01.2008, 00:00:44
Va rog sa-mi trimiteti si mie pe privat ce nr de tel aveti la cameramani sau fotografi sau firme care se ocupa de asa ceva.
Multumesc mult!

Ti-am trimis peprivat ce am adunat eu pana acum.

Noi ne-am hotarat lacei de la Dream Studio. Nu am reusit sa-i vedem petoti ..pt ca suntem cam presati de timp.

Nu stiu cum se face dar parca au explodat preturile anul acesta...ori nu am avut noi noroc....primii pecare i-am vazut cereau foarte mult, 26 de mil, 700 si 800 de euro....si doar unul avea material de calitate.

Multa bafta la cautari si sa gasesti ce iti place.....

adynutzaa
24.01.2008, 15:14:43
Fetele, va rog mult de tot sa imi trimiteti si mie pe privat firme de fotografi si cameramani. Vin pt o sapt in concediu in tara (sapt viitoare) si tb neaparat sa rezolv atunci cu toate. Astept recomandari de la voi. (multumesc anticipat celor ce vor face efortul sa-mi dea si mie cateva firme, is disperata ce organizare o sa fac eu intr-o saptamana)

monique18virgo
01.02.2008, 10:31:50
se pare ca m-am trezit cam tarziu:O nu gasesc cameraman si fotograf.daca una din voi ar vrea sa ma ajute cu un nr. de telefon si sa nu fie prea scump:* :* :*

carmenushka
06.02.2008, 00:06:02
Hai ca mi-am facut curaj si scriu si eu primul mesaj...:">
Care incepe cu...VA ROG FRUMOOOS, TUCAFAMILY!!!, dati-mi si mie datele fotografului vostru!
Felicitari pentru tot ce ati realizat, se vede in pozele superbe! Casa de piatra si tot ce va doriti!
...Daca se poate as vrea si cateva alte info...ar veni la Bucuresti pentru o nunta?...ce tarife are?...lucreaza numai in echipa cu cameramanul?
Va multumesc

AliGeo
07.02.2008, 13:19:21
Buna fetelor!!!
Apropo de mult laudata firma profilm.....eu sunt complet dezamagita....dupa ce mi-au confirmat prin mail ca data de 6.09 este libera si ca ii pot gasi zilnic la sediu intre 13-20, am fost ieri , pe la ora 17,si dupa indelungi cautari a apartamentului (fara vreo indicatie, nici macar pe usa nu scria firma) bineinteles ca nu era nimeni acolo.....asa ca m-am lasat bagubasa....oricum nu as avea incredere in ei sa le dau un avans sau daca vor fi seriosi cu serviciile lor.....:(
Asta a fost....v-am povestit in cazul in care mai vrea cineva sa-i caute, sa fie pregatite.......cu multi nervi......
va pup...si spor la pregatiri !!!!

Yonika
07.02.2008, 16:24:35
Buna fetelor!!!
Apropo de mult laudata firma profilm.....eu sunt complet dezamagita....dupa ce mi-au confirmat prin mail ca data de 6.09 este libera si ca ii pot gasi zilnic la sediu intre 13-20, am fost ieri , pe la ora 17,si dupa indelungi cautari a apartamentului (fara vreo indicatie, nici macar pe usa nu scria firma) bineinteles ca nu era nimeni acolo.....asa ca m-am lasat bagubasa....oricum nu as avea incredere in ei sa le dau un avans sau daca vor fi seriosi cu serviciile lor.....:(
Asta a fost....v-am povestit in cazul in care mai vrea cineva sa-i caute, sa fie pregatite.......cu multi nervi......
va pup...si spor la pregatiri !!!!
Pai trebuia sa ii mai suni cand erai acolo jos, in fata blocului. El sta la etajul 1 si are balconul unde are afisat numele si cu nr de tel.

elara
08.02.2008, 00:00:33
Aveti vreo recomandare pt un cameraman, in afara de cei de la profilm. Daca da, va rog sa imi dati si mie un PM.^:)^

Mai am putin si ma ia disperarea, ca nu gasesc pe nimeni care sa imi placa.:-s

issaurina
10.02.2008, 09:57:31
Pentru tucafamily: pozele tale sunt superbe! Sunteti asa simpatici amandoi! Casa de piatra si sa fiti la fel de fericiti mereu! Te rog mult, imi poti da si mie nr. cameramanului si fotografului tau?Mersi mult.

cezara_is
14.02.2008, 19:26:12
da, ai ghicit. Multumim!>:D<

buna,vreau si eu mai multe informatii despre fotograful tau,felicitari!(pret,nr.fotografii,daca si filmeaza....)ar trebuin sa facem un nou subiect-cele mai tari mirese -pana in prezent esti pe locul 1(toate miresele sunt frumoase,dar deosebite....)

Natalitza
18.02.2008, 10:10:43
Buna fetelor! si eu miresica anul acesta in Bacau si in cautare de cameramani cu mult simt artistic, profesionali. Aici nu prea am gasit nimik sa ma impresioneze. Ma puteti ajuta si pe mine cu un nr de tel...nu conteaza de unde sa fie...vreau poze de vis si o filmare reusita cu montaj de calitate. Imi plac pozele lui tucafamily...cine ma poate ajuta si pe mine!
[-o<

deeACATALINA
19.02.2008, 18:45:17
multumesc!pana la urma voi lucra cu cineva din Bacau,costa 1650 Ron(fotografii + filmat).

Natalitza
20.02.2008, 11:38:47
Mersi fetelor pt raspuns!
Pt alibd..la tine am vazut pozele despre care vorbeam eu. Genial!!!! Ce mult imi doresc si eu astfel de poze. Ma poti ajuta si pe mine cu o informatie? Un nr de tel al fotografului tau...sau poate stii pe cineva care face astfel de montaje...k eu nu am gasit nimik in ciuda eforturilor mele.
[-o< va pup

Natalitza
20.02.2008, 18:29:11
mersi mult alibd>:D< Am sunat si i-am gasit liberi pt data mea.Intr-adevar au crescut preturile si eu am nunta la Slanic Moldova, deci e o cheltuiala mai maricica...dar imi plac atat de mult pozele tale....incat nu-mi ramane decat sa-i accept!!! Apropo....pt ce pachet ai optat?

alibd
20.02.2008, 22:07:41
mersi mult alibd>:D< Am sunat si i-am gasit liberi pt data mea.Intr-adevar au crescut preturile si eu am nunta la Slanic Moldova, deci e o cheltuiala mai maricica...dar imi plac atat de mult pozele tale....incat nu-mi ramane decat sa-i accept!!! Apropo....pt ce pachet ai optat?

Cu multa placere! E intr-adevar o suma maricica, avand in vedere ca trebuie sa se si deplaseze, dar na... ce nu facem pentru amintiri, nu? Important e sa fiti voi multumiti.
Din cate imi amintesc eu, si sper sa nu ma insel, am luat cam al-3-lea pachet, in ordinea crescatoare a valorii lor. Au fost incluse acolo si niste casete demo, cu toata nunta, pentru eventualitatea in care, in timp, cd-urile s-ar deteriora de atata vizionare. ;-)
Multa bafta si sper sa fii multumita!

sunset
23.02.2008, 10:58:25
Ma bucur ca ti-au iesit bine pozele cu cei de la ONU , eu cand am fost la ei pt oferta problema nu au fost banii, cat faptul ca mi-au aratat portofolii aiurea. Adica nu au fost in stare sa imi zica x si y vin la nunta, uite cum lucreaza. Si nu am vrut sa imi asum asemenea riscuri! Ar fi putut sa imi trimita pe oricine...
Si desi am insistat sa imi arate portofoliile echipelor/persoanelor disponibile pt ziua aceea nu a fost posibil si asta pt ca lucreaza cu colaboratori.
Nu cred ca ONU participa la targ, nu sunt pe lista participantilor (m-am uitat pe bannerul de pe moldova).

Cat despre domeniul IT si filmari HD, sincer nu vad care e legatura. Eu am lucrat cu profilm si am fost foarte multumita.

AnaM
23.02.2008, 11:27:12
Cat despre domeniul IT si filmari HD, sincer nu vad care e legatura. Eu am lucrat cu profilm si am fost foarte multumita.

E diferenta in filmarea direct pe suport fizic (DVD) si HD. CIca e mai buna prima varianta, pt chestii profi.

danabalana
23.02.2008, 23:02:54
Salutare fetelor...Urmaresc de ceva timp acest topic...inca nu am contractat fotograful si sunt in cautari...Voi alege intre profilm si onu sau dream studio dar as vrea daca se poate sa-mi dati si mie nr. fotografului care l-a avut Petronela Tuca ( Tucafamily) ? Multumesc si spor in toate!

moonlightblue
24.02.2008, 16:15:46
eu am luat fotograful pe care l-a avut tuca petronela pentru data de 10 mai.

irinukablue
25.02.2008, 01:09:01
Buna alibd,
si mie mi-au placut pozele tale si te-as ruga sa-mi trimiti mai multe informatii despre fotograful/cameramanul pe care la-ai avut la nunta,privat.Multumesc
cred ca te pot ajuta eu cu informatia asta daca nu primesti raspuns de la Alibd...da-mi un pm :)

Yonika
25.02.2008, 10:15:25
Salutare fetelor...Urmaresc de ceva timp acest topic...inca nu am contractat fotograful si sunt in cautari...Voi alege intre profilm si onu sau dream studio dar as vrea daca se poate sa-mi dati si mie nr. fotografului care l-a avut Petronela Tuca ( Tucafamily) ? Multumesc si spor in toate!
Vezi si cauta mai repede, ca s-ar putea deja sa fie prea tarziu si sa fie ocupati cam toti.
bafta multa!

albinutza22
28.02.2008, 11:56:23
As vrea si eu daca se poate un numar de contact pt fotograful lui TUCAFAMILY, si niste preturi pt poze. Si inca ceva....fac si filmari? sau doar fotografii? multumesc

ceatza05
28.02.2008, 20:40:30
SPER SA NU SE CONSIDERE RECLAMA, PT CA NU E!

Pt cele interesate de pozele facute lui tucafamily - pozele sunt facute de Radu Afloarei. Are site, dati Google search pe numele lui si gasiti poze, nr de telefon si toate detaliile.
Filmatul e facut de un domn, Marius Tinta. Cere 300 euro pt filmat. Ei nu lucreaza obligatoriu impreuna.
Am sunat azi sa intreb de detalii. Nu le fac reclama pt ca eu nu-i angajez pe ei. Mi se par costurile cam mari.
Am scris detaliile astea ca sa intrati sa gasiti nr de telefon mai usor pe net sa nu mai asteptati mesaje private.

Spor la pregatiri pt nunta!

danabalana
03.03.2008, 22:30:00
Salutare fetelor! Sunt o miresica cam disperata ca nu gasesc fotograf pt nunta...cand vorbeati de cei de la profilm la care va refereati ca sunt 2: profilm si profilm studio...?Ar trebui sa ma intalnesc cu cei de la profilm studio zilele astea...sau e aceeasi firma? dar de cei de la dream studio ce stiti? Multumesc anticipat pt orice sugestie....

Crisss
03.03.2008, 22:39:22
Salutare fetelor! Sunt o miresica cam disperata ca nu gasesc fotograf pt nunta...cand vorbeati de cei de la profilm la care va refereati ca sunt 2: profilm si profilm studio...?Ar trebui sa ma intalnesc cu cei de la profilm studio zilele astea...sau e aceeasi firma? dar de cei de la dream studio ce stiti? Multumesc anticipat pt orice sugestie....

cei de la profilm au sediul vis a ais de providenta, undeva la parterul unu bloc turn, altii poate au furat numele.......eu am auzit ca ar fi cei mai buni.......si majoritatea fostelor miresici au fost foarte multumiti de ei..........fotograful meu nu e din iasi, insa daca nu as fi avut tot cu ei as fi lucrat

sunset
04.03.2008, 19:48:07

Din cate stiu eu cei "adevarati" sunt Profilm ( cei din CUG ) , cei cu studio in coada au furat numele in speranta ca la deruta pot sa le ia din clienti.

christinne_g
05.03.2008, 20:43:18
Pe plaja in Barbados, marea Caraibelor:">
Am pus toate pozele din luna de miere in semnatura daca vrei sa mai vezi marea:-p ... si pe noi :D
>:D<

Salut. as dori sa stiu cine a fost fotograful tau la nunta. te mai rog sa-mi dai detalii legate de pachetul foto oferit si de pret. multumesc

ps. superbe poze si voi asemenea!

dya_blondie
10.03.2008, 23:03:21
Buna Tucafamily, in speranta ca mai intri pe forum si ai sa vezi mesajul meu te rog din suflet trimite-mi un pm si zi-mi care a fost tariful fotografului tau (Radu Afloarei). Iti multumesc mult

sorina_bi
11.03.2008, 15:07:42
Cine i-a avut la nunta pe cei de la onu ca eu am contract cu ei si as vrea sa stiu daca ati fost multumite?

gabita1981
03.04.2008, 18:11:41
fetelor v-ati gasit cameraman?
Daca da cit v-a costat si care sunt preturile in general pe 2008?

danyela
03.04.2008, 22:57:25
fetelor v-ati gasit cameraman?
Daca da cit v-a costat si care sunt preturile in general pe 2008?

eu am dat 1250 lei poza+filmat 2 camere video

lorelay4781
04.04.2008, 23:16:19
eu am dat 1250 lei poza+filmat 2 camere video

Cu ce firma ai incheiat contractul?
Pretul e tare bun.
Merci :*

irinaBride
07.04.2008, 17:50:09
Eu pana la urma m-am hotarat pentru profilm, o sa merg la ei sa semnez. Mi s-a parut cea mai buna oferta si mi-a placut portofoliul lor.
Cei de la onu nu m-au convins de loc, iar fotograful lui tucafamily mi s-a parut total in afara bugetului( cu parere de rau).

olly
07.04.2008, 20:02:05
Eu pana la urma m-am hotarat pentru profilm, o sa merg la ei sa semnez. Mi s-a parut cea mai buna oferta si mi-a placut portofoliul lor.

Cei de la onu nu m-au convins de loc, iar fotograful lui tucafamily mi s-a parut total in afara bugetului( cu parere de rau).

Profilm, cei din cug? cand ai semnat cu ei? ofera doar ce au pe site sau sunt flexibili la program? De ex eu asa avea nevoie de fotograf doar pana la sala ca acolo va fi cineva care imi poate face fotografii in monetele cheie.:D

irinaBride
08.04.2008, 17:00:17
Profilm, cei din cug? cand ai semnat cu ei? ofera doar ce au pe site sau sunt flexibili la program? De ex eu asa avea nevoie de fotograf doar pana la sala ca acolo va fi cineva care imi poate face fotografii in monetele cheie.:D

Mie mi-a placut de ei, pareau destul de flexibili, ar fi bine sa vorbesti cu ei din timp, ca sunt tare aglomerati.

lorelay4781
08.04.2008, 23:39:26
Si eu am incheiat contract cu cei de la Dream Studio. Mi-as fi dorit tare mult pe Radu Afloarei, dar nu e disponibil pentru data la care am nunta. :(

mih_h
17.04.2008, 00:32:11
Buna,
Suntem inca in cautarea unui fotograf si a unui cameraman... Ne puteti da cateva date de contact? Poate ati colaborat sau ati fost la o nunta, ati vazut poze si filmulete dupa...
Multumim mult si spor la pregatiri

myre_ivan
21.04.2008, 17:00:41
Buna fetelor.
Vreau si eu niste recomandari de fotografi si cameramani .Mi-au placut foarte tare pozele alinei (alibd), si ale tucafamily(bravo, super idee).Despre cei care i-au facut Alinei am auzit lucruri nu prea frumoase si de aceea as vrea sa mai vad si alti fotografi .Cat despre tucafamily :cine ti-a facut pozele ,sunt foarte reusite , a avut si recuzita fotograful ce-i drept ...
Si plzz plzz spuneti-mi ce fotografi mai sunt prin Iasi si la preturi mai rezonabile .
Astept , sunt cam in priza , sa nu fie cam tarziu avand in vedere ca am in septembrie nunta .
Pupici.

sunset
21.04.2008, 19:39:34
Buna fetelor.
Vreau si eu niste recomandari de fotografi si cameramani .Mi-au placut foarte tare pozele alinei (alibd), si ale tucafamily(bravo, super idee).Despre cei care i-au facut Alinei am auzit lucruri nu prea frumoase si de aceea as vrea sa mai vad si alti fotografi .Cat despre tucafamily :cine ti-a facut pozele ,sunt foarte reusite , a avut si recuzita fotograful ce-i drept ...
Si plzz plzz spuneti-mi ce fotografi mai sunt prin Iasi si la preturi mai rezonabile .
Astept , sunt cam in priza , sa nu fie cam tarziu avand in vedere ca am in septembrie nunta .
Pupici.

Din cate stiu aldib a fost multumita de serviciile celor de la Profilm, iar persoanele ce le-au facut contrareclama pe acest topic s-au dovedit a fi concurenta si au fost banati /au ajuns in recycle bin.
Oricum, indiferent pe cine aleg ai grija sa iti prezinte un portofoliu ... nu doar 20-30 poze...

myre_ivan
22.04.2008, 09:25:39
Buan dimineata!
Spune-mi te rog Alina era o tipa si un tip de la Profilm?Ca daca da sa stii ca eu am fost la o nunta unde au facut niste figuri(au ratat civila , se plangeau ca nu mai au memorie etc).Poate e alta echipa .De asta stau si ma gandesc cat de faine sunt pozele tale si cum s-au comportat acolo .Offff.Mii teama sa nu patesc la fel.

sunset
22.04.2008, 15:45:19
Buan dimineata!
Spune-mi te rog Alina era o tipa si un tip de la Profilm?Ca daca da sa stii ca eu am fost la o nunta unde au facut niste figuri(au ratat civila , se plangeau ca nu mai au memorie etc).Poate e alta echipa .De asta stau si ma gandesc cat de faine sunt pozele tale si cum s-au comportat acolo .Offff.Mii teama sa nu patesc la fel.

Sincer nu prea pot sa imi imaginez asa ceva... mai degraba cred ca a fost o lipsa de comunicare, sau poate au intrat ceva mai repede la civila decat ora anuntata - uneori sunt miri care intarzie si atunci devanseaza programarile ( dar nu pot sa inteleg de ce ar fi intrat fara fotograf? ), cat despre memorie insuficienta chiar nu imi vine sa cred ( singura varianta ar fi sa fi avut un pachet fff ieftin si cu poze putine), dar cred ca mai bine ar fi sa vb cu ei, nu uita ca adevarul e undeva la mijloc

alibd
22.04.2008, 16:17:47
Buan dimineata!

Nu, la noi au fost doi baieti. Au venit la ora stabilita si au facut treaba foarte buna. Chiar nu am de ce sa ma plang. Au fost ok si la sedinta foto, peste tot dupa noi. Acum na... nu stiu ce sa zic... poate s-au mai schimbat oamenii pe acolo, dar ma gandesc ca nu ar risca sa-si strice imaginea si sa-si piarda clientii.

myre_ivan
22.04.2008, 16:53:06
Nu, la noi au fost doi baieti. Au venit la ora stabilita si au facut treaba foarte buna. Chiar nu am de ce sa ma plang. Au fost ok si la sedinta foto, peste tot dupa noi. Acum na... nu stiu ce sa zic... poate s-au mai schimbat oamenii pe acolo, dar ma gandesc ca nu ar risca sa-si strice imaginea si sa-si piarda clientii.

Aveti dreptate fetelor , pana nu vorbesc cu oamenii sa vad exact despre ce e vorba ...
O sa iau legatura cu ei ca sa-mi fac singura o parere ca oricum parerile sunt impartite intotdeauna .
Poate saptamana asta reusesc .[-o<

Pupici

myre_ivan
24.04.2008, 09:31:59
quote=mih_h;798229]Buna,
Noi nu am avut inca nunta, in septembrie va fi...Ce ai vazut tu sunt poze de la biutzaxx...N-am reusit sa obtin datele de contact de la ea... Noi am gasit, intre timp, pe cineva... Suntem tare incantati... Daca te intereseaza, iti trimit pm.[/quote]

Buna! Am gasit si eu pe cineva dar inca nu am incheiat contractul, a ramas dupa Pasti dar daca vrei poti sa-mi dai datele ca daca e mai convenabil la tine poate ii iau si eu, deci vreau sa stiu preturi , ce include , eventual un site ceva .Mercic frumos !

roxana1
30.04.2008, 18:49:21
stie cineva vreun cameraman-fotograf mai ieftin? adica cat de ieftin stiti voi(sau ce preturi stiti voi ca eu stiu de aprox 1200 pachet)? ma poate ajuta cineva?
sunt cam disperata,am impresia ca mai am putin timp si nu voi mai gasi cameraman-fotograf,si am si probleme financiare de aceea ma intereseaza ceva mai ieftin ,important e sa raman cu amintiri si sa am ce vedea dupa nunta:-<

ciubytzica
08.05.2008, 15:30:20
Stie cineva datele de contact ale fotografului Radu Afloarei, cu care a colaborat tucafamily? Pozele ei sunt superbe.
Tucafamily, daca mai intri te rog trimite-mi mesaj privat cu datele lui.
Multumesc anticipat!:*

geany_m
13.05.2008, 21:02:49
Dragi miresici, spuneti-mi si mie va rog ce stiti despre PROFILM-STUDIO? :-\Stiu ca sunt altii decat cei de la PROFILM despre care am auzit doar lucruri bune, insa sunt cam scumpicei pt. mine, pachetele de baza video+foto ajung acum 1700 ron 8-|
Eu am intrat pe site-ul celor de la PROFILM STUDIO si au o "oferta": pt. orice filmare ofera bonus 600 foto digitale, pachetul nunta la ei (filmat, fotografiat -gratuit 600 fotografii- deplasare auto, prelucrat video si foto si livrare finala pe DVD-uri printate cu poza mirilor pe disc) costa 950 ron fara tva--sa zicem ca ajunge 1130 ron... e o diferenta de 570 ron, credeti ca se merita?
Ati auzit ceva despre ei, or fi buni? Va rog sa ma ajutati... ^:)^^:)^

mihaela81
16.06.2008, 13:03:04
cine a angajat agentia ONU Production studio care ofea filmari,etc?e din Iasi. eu am vazut filmul de la o nunta cu tot cu montaj si mia placut.voi ce parere aveti?

cgeorgiana1982
18.06.2008, 21:41:00
Nu vreau sa fac publicitate, dar tin sa precizez ca si pentru alte miresici care poate au contract cu domnul Viorel Bara: lucreaza extraordinar echipa lui. Mi-au facut cam 1000 de poze impecabile (format digital), mi-a dat un album de poze , iar caseta este exceptionala ....un montaj super...

adynutzaa
19.06.2008, 12:15:20
Puteti sa ma ajutati si pe mine cu ceva? Daca stiti pe cineva care i-a avut pe cei de la ONU, am inteles ca unul din fotografi e ok si unul nu prea... imi spune si mie cineva care e ala bun? :D

ado_79
20.06.2008, 22:26:51
Puteti sa ma ajutati si pe mine cu ceva? Daca stiti pe cineva care i-a avut pe cei de la ONU, am inteles ca unul din fotografi e ok si unul nu prea... imi spune si mie cineva care e ala bun? :D

cameraman? pls??

stefania_a
22.06.2008, 10:22:17
pentru cele care vor sa incheie contract cu firma condor aveti grija. sunt tata si fiu.noi vazusem pozele si filmul de la nunta unui prieten si ne-au placut asa k am incheiat contract cu ei. cerusem sa ne vina la nunta tatal pt k el fusese si la nunta de care va spuneam.toate bun si frumoase pana cu 2 zile inainte de nunta, cand tatal ne anuntase k isi trimite odorul. nu ne-a picat bine pt k am zis k noi vb cu el, tatal si vazzusem poze facute de el. numai k domnu a zis k daca nu ne convine reziliem contractul, k doar in contract nu scrie daca vine el sau baiatul. a trebuit sa acceptam pt k mai erau 2 zile pana la nunta. in ziua nuntii. la civila baiatul nu mai ajungea, si noi trebuia sa intram. noroc k s-a mai intarziat putin si a ajuns si fotograful. nu avea aparatura moderna. avea o camera mik, un aparat cam aiurea. si normal:pozele au iesit naspa (noroc k au avut aparate si sora mea si cumnatele care au surprins toate momentele), dar filmatul a fost ok. asa k aveti grija la aceasta firma

Simona06
24.06.2008, 12:33:51
Fetelor,va rog recomandati-mi si mie o firma buna pt filmat si tot pachetul.N-are importanta pretul,dar sa fie profesionisti in adevaratul sens al cuvantului,sa fie cei mai buni.

siana
15.07.2008, 10:46:43
eu am luat fotograful pe care l-a avut tuca petronela pentru data de 10 mai.
poti sa imi dai si mie nr de tel al fotografului? :)

ranya
17.07.2008, 03:08:19
imi puteti recomanda un fotograf bun care sa nu faca doar clasicele poze de nunta dar sa aiba si originalitate,spontaneitate..?ms[-o<

yuly77ana
18.07.2008, 08:33:52
imi puteti recomanda un fotograf bun care sa nu faca doar clasicele poze de nunta dar sa aiba si originalitate,spontaneitate..?ms[-o<

Mergi la cei de la wdding-day sa vezi albumele. Au niste fotografi super. Eu am ramas masca cand am vazut fotografiile, nu-mi venea sa cred cat de bine au iesit. Vezi ca au mai multe pachete si poti sa-ti alegi ce ti se potriveste.
Mult succes si sa ai o nunta asa cum iti doresti!

aquarelle
21.07.2008, 17:52:29
Iti doresc bafta multa si o nunta minunata!>:D<

L-am contactat si eu pe Radu Afloarei...dar nu m-a lamurit cu ceva si poate ma ajuti tu cu ceva clarificare: ce pret a practicat la tine si pentru cate fotografii, cat a stat la nunta si daca in pretul respectiv ti-a "pregatit" si un colaj pentru album sau ceva asemanator.

multumesc anticipat! >:D<

aquarelle
21.07.2008, 19:14:19
Buna,iti pot recomanda un tip care mi-a facut niste poze super faine, si prelucrate ( e profesionist, cu sedinte foto pe la diverse firme de fashion,etc), si tot ce vrei tu;-) , si face si albume cu poze, el le aranjeaza, el le printeaza, daca te intereseaza da-mi un semn pt mai multe detalii. Am lucrat super cu el si sunt f multumita, si daca tot ai la Astoria, unde am avut si eu nunta iti pot recomanda o dna pt decoratiuni siu restul. Oricum ca si local e o super alegere, vei fi f multumita.
Spor la pregatiri!

Sorana, poti sa imi trimiti si mie un PM cu datele fotografului pe care-l recomanzi? daca ai si niste poze sa-mi fac o idee..ar fi super! mercic!

siana
22.07.2008, 09:18:32
L-am contactat si eu pe Radu Afloarei...dar nu m-a lamurit cu ceva si poate ma ajuti tu cu ceva clarificare: ce pret a practicat la tine si pentru cate fotografii, cat a stat la nunta si daca in pretul respectiv ti-a "pregatit" si un colaj pentru album sau ceva asemanator.

preturile care le cere acuma sunt altele:)
si eu am vb cu el ieri, azi cred ca ma duc sa dau un avans;))
noi eram deja convinsi ca il vrem pe el dar ne-a tinut 2 ore sa ne explice fiecare fotografie in parte
poate o sa iti pot rasp eu la intrebari
tu te-ai decis sa il alegi pe el?

tucafamily
22.07.2008, 12:45:46

pretul e cu totul altul decat acum. Deci nu stiu daca te pot lamuri foarte bine. de stat la nunta a stat de la gatit pana la dezgatit. da, iti poate face si album iae daca la colaje de referi gen: imagini suprapuse sau mirii intr-un inel etc. - nu, nu face! Slideshow din foto, da , face

Simona06
22.07.2008, 19:35:44
Fetelor,help me! Cu cine sa fac contract pt filmat si fotografiat?Profilmul,cei de la Dream studio sau cu Radu?Ce pareri aveti?Pt cine Pro si pt cine Contra?:-?

mikutza
22.07.2008, 20:06:11
Fetelor,help me! Cu cine sa fac contract pt filmat si fotografiat?Profilmul,cei de la Dream studio sau cu Radu?Ce pareri aveti?Pt cine Pro si pt cine Contra?:-?

Cred ca tu esti cea care trebuie sa decida in functie de citi bani esti dispusa sa investesti pt asta si de calitatea serviciilor oferite de cei in cauza (tu decizi ce iti place si ce nu la o fotografie sau colaj, etc.) Nu pot decit sa iti urez sa fii inspirata in alegerea firmei :)>-

Simona06
22.07.2008, 20:13:11
Cred ca tu esti cea care trebuie sa decida in functie de citi bani esti dispusa sa investesti pt asta si de calitatea serviciilor oferite de cei in cauza (tu decizi ce iti place si ce nu la o fotografie sau colaj, etc.) Nu pot decit sa iti urez sa fii inspirata in alegerea firmei :)>-
Multumesc.La bani nu ma zgarcesc fiind vorba de filmat si fotografiat,vreau doar sa colaborez cu niste adevarati profesionisti.Asa,pe site-urile lor totul arata minunat..de asta sunt indecisa.

alibd
22.07.2008, 22:35:46
Multumesc.La bani nu ma zgarcesc fiind vorba de filmat si fotografiat,vreau doar sa colaborez cu niste adevarati profesionisti.Asa,pe site-urile lor totul arata minunat..de asta sunt indecisa.

Eu zic sa nu iei decizii numai pe baza site-ului. Mergi si vorbeste cu ei personal si vezi la fata locului oamenii, aparatura pe care o au si produsul activitatii lor. Iti va fi mai usor.

aquarelle
23.07.2008, 18:09:27
preturile care le cere acuma sunt altele:)
si eu am vb cu el ieri, azi cred ca ma duc sa dau un avans;))
noi eram deja convinsi ca il vrem pe el dar ne-a tinut 2 ore sa ne explice fiecare fotografie in parte
poate o sa iti pot rasp eu la intrebari
tu te-ai decis sa il alegi pe el?

mie imi spunea de 1E pe fotografie digitala si un minim de 500 fotografii...e adevarat ca va face mai multe fotografii pentru a avea de unde alege cele 500....dar am inteles ca iti va da doar pe cele platite...nu si restul.
tu ce parere ai despre el si ce alte detalii ti-a dat?

tucafamily
23.07.2008, 22:31:07
...oricum nu ma gandeam la acest gen de fotografii "trucate". tocmai de asta mi-au placut pozele facute la tine....sunt simple dar in acelasi timp senzationale...stie sa surprinda momentul!
tu ai platit un numar anume de fotografii (stabilit prin contract) sau ti-a dat tot ce a produs?
Pretul este intr-adevar pe fotografie. In functie de cate fotografii vei alege atatea vei plati ....oricum crede-ma ca nu ai sa stii pe care sa o alegi. La noi a facut cam 1000 de fotografii si mi-a fost extrem de greu sa aleg....imi era foarte greu sa renunt la unele. M-am bucurat ca am avut de unde alege sunt mirese care din pacate se aleg doar cu vre-o trei fotografii mai reusite ....:(
El pastreaza toate fotografiile , deci in momentul in care mai vrei cateva ti le poate da oricand.

aquarelle
24.07.2008, 16:58:31
Pretul este intr-adevar pe fotografie. In functie de cate fotografii vei alege atatea vei plati ....oricum crede-ma ca nu ai sa stii pe care sa o alegi. La noi a facut cam 1000 de fotografii si mi-a fost extrem de greu sa aleg....imi era foarte greu sa renunt la unele. M-am bucurat ca am avut de unde alege sunt mirese care din pacate se aleg doar cu vre-o trei fotografii mai reusite ....:(
El pastreaza toate fotografiile , deci in momentul in care mai vrei cateva ti le poate da oricand.

aha...m-am mai lamurit acum! e drept ca va fi greu sa alegi din toate cele pe care le face...de asta nu ma incanta ideea! dar calitatea artistica a pozelor merita...no comment!

Ioana_P
29.07.2008, 23:57:36
aha...m-am mai lamurit acum! e drept ca va fi greu sa alegi din toate cele pe care le face...de asta nu ma incanta ideea! dar calitatea artistica a pozelor merita...no comment!

Intr-adevar, e foarte greu sa alegi doar cateva poze....
Noua ne-au dat 1000 de poze ...dintre care mare parte prelucrate, desi initial au zis ca vreo 500-600.

Baietii de la Dream Studion sunt super de treaba....ne-au facut si mai multe poze pe hartie...si mari si mici..in acelasi pret..

Au facut si impresie buna invitatilor.

Daca te pot ajuta cu ceva....

aquarelle
30.07.2008, 11:48:55
imi pare rau dar l-am ales eu pe radu pt data de 13 iunie..mi s-a schimbat data la sala..:(si l-am sunat imediat si am mutat ziua...
si va fi la noi de dimineata pana seara

:-? hmmm...ai fost mai rapida ca mine! no problem...si eu m-am oprit la un tip din bacau...mi l-a recomandat cineva si mi-a placut stilul lui!

siana
30.07.2008, 11:54:48
:-? hmmm...ai fost mai rapida ca mine! no problem...si eu m-am oprit la un tip din bacau...mi l-a recomandat cineva si mi-a placut stilul lui!
pei eu am vb cu radu de 6 iunie..si mi s-a schimbat data:D
a trebuit sa mut totul si m-am miscat rapid..avansul era deja dat
am auzit de cineva din bacau care stie sa faca fotografii frumoase..nu stiu cum se numeste firma, stiam doar ca pt fotografii si filmat cer 1500 euro
tu cum ai rezolvat pana la urma?cat ti-a cerut?ai rezolvat si cu filmatul?

micky
30.07.2008, 12:38:36

daca nu te superi imi spui si mie cum il cheama pe cel din bacau:D.....

mih_h
30.07.2008, 15:07:13

Buna,

Noi am ales Dream Studio. Ne-au fost recomandati baietii si nu ne pare rau deloc. Sfatul meu este sa mergi sa vorbesti cu toti, pentru ca vad ca ai mai multe variante si apoi sa iei o decizie. Bafta!

siana
30.07.2008, 15:25:06
radu e profesionist:) si noi l-am ales..dar cere 1 euro poza..minim 500
noi ne-am alocat 1000 euro pt poze ..pozele ti le da numai in format digital, daca vrei printate pozele sau albume..costa extra
si filmatul..inca 550. euro.cam asa
radu face doar poze..trebuie sa iti gasesti cameraman separat
celelalte firme..cer intre 15 si 20 mil pt filmat si poze:)e pachet pt foto si film..iti scoate si printat..albume..etc
eu iti recomand sa te duci si sa te uiti personal la poze...mai bine iti faci singura o parere
eu sincer ti-l recomand pe radu:)

Ioana_P
30.07.2008, 21:20:28
Buna,

Noi am ales Dream Studio. Ne-au fost recomandati baietii si nu ne pare rau deloc. Sfatul meu este sa mergi sa vorbesti cu toti, pentru ca vad ca ai mai multe variante si apoi sa iei o decizie. Bafta!

Nu o sa-ti para rau.... fac o treaba super...

Eu acu parc amai vreau niste colaje de poze.... si tot la ei ma duc :)

aquarelle
31.07.2008, 18:15:43
pei eu am vb cu radu de 6 iunie..si mi s-a schimbat data:D
a trebuit sa mut totul si m-am miscat rapid..avansul era deja dat
am auzit de cineva din bacau care stie sa faca fotografii frumoase..nu stiu cum se numeste firma, stiam doar ca pt fotografii si filmat cer 1500 euro
tu cum ai rezolvat pana la urma?cat ti-a cerut?ai rezolvat si cu filmatul?

e bine ca ai rezolvat! eu mai vazusem ceva albume de prezentare si din toti ca stil mi s-a potrivit cel mai mult cel din bacau...urmeaza sa ma intalnesc cu el peste 2 saptamani...eu sunt in bucuresti si abia atunci o sa trec prin bacau in drum spre bt.... oricum o sa discut mai multe detalii atunci si tot el o sa-mi recomande si pentru filmat pe cineva.
spor in continuare! :*

cristinahuzum
31.07.2008, 18:55:57
Alibd, stiu ca ti-ai facut fotografiile cu cei de la Profilm...le ai postate pe undeva sa vedem cum au iesit?
Cu ONU si-a facut cineva?

dana151980
31.07.2008, 22:02:09
Alibd, stiu ca ti-ai facut fotografiile cu cei de la Profilm...le ai postate pe undeva sa vedem cum au iesit?

Eu am ales pe cei de la Universal Creative Media cica am vazut demonstrative la ei si mi-au placut. Am o prietena Nicoleta care a ales la nunta filmare si decorare de la ei si au fost multumiti.

alibd
02.08.2008, 11:27:11

Le'am avut mult timp puse pe forum, acum nu le mai am.

Dar, baietii au facut o super treaba, am fost foarte multumiti.

Le poti vedea in semnatura.

mihaela_pascu
08.08.2008, 12:41:07
Legat de angajarea fotografului si a cameramanului...am fost anul acesta la un targ de mirese care s-a facut la Providenta si m-am uitat in amanunt la ofertele firmelor de gen, insa am vazut fotografii oarecum obisnuite. Erau doi fotografi care mi-au atras atentia, aveau un stand cu albume deosebite. Le-am luat cartile lor de vizita, am stat putin de vb cu ei, pe unul il chema Cosmin Dascalu iar pe celalalt Radu Afloarei. Amandoi mi s-au parut buni insa aveau preturi de Hollywood.....am mai vazut la unul din ei poze pe aici, sunt ok dar sincer nu prea sunt informata in acest domeniu...astea sunt preturile? amandoi cereau de la 500 E un sus. mai sunt si altii care sa lucreze cam ca ei dar la un pret mai rezonabil?

irinaBride
11.08.2008, 14:45:38
Sunt super fericita ca i-am ales pe cei de la profilm, tocmai am vazut pozele unei prietene care a facut tot la ei.... :">. Daca imi da perimisiunea o sa pun si un link.

Simona06
11.08.2008, 18:56:38
Sunt super fericita ca i-am ales pe cei de la profilm, tocmai am vazut pozele unei prietene care a facut tot la ei.... :">. Daca imi da perimisiunea o sa pun si un link.

Buna Irina.Am vazut ca ai nunta pe 1 nov.La Ciuperca sau la Hotel?Ca eu am pe 2 nov. la hotel.Si eu tot spre cei de la Profilm ma gandesc sa ma indrept,inca n-am incheiat contract cu ei,voiam sa merg si la cei de la ON Studio din Bucsinescu,sa vad ce ofera si ce preturi au.

irinaBride
11.08.2008, 21:42:19
Buna, eu am fost la cei de la ONU si nu prea mi-au placut. Uite si link-ul de la album.

http://www.flickr.com/photos/[email protected]

Simona06
13.08.2008, 15:29:26
Buna, eu am fost la cei de la ONU si nu prea mi-au placut. Uite si link-ul de la album.

Pozele astea le-am vazut la cei de la Profilm cand am fost sa discutam cu ei.Cred ca pe ei ii vom alege pana la urma.Multumesc pt informatie.Dar tot nu mi-ai spus unde ai nunta,in care sala de la Ciric?

aquarelle
19.08.2008, 14:55:48
siana,

ti-am trimis pe PM datele despre fotograful si cameramanul din bacau...eu una sunt foarte multumita de stilul lor de lucru...sper sa-i foloseasca prietenei tale!

sa ma anunti si pe mine, te rog!!m-ar interesa foarte mult:*

branzeiroxana
21.08.2008, 14:02:06
buna , e primul meu post aici, dar pentru ca la nunta mea m-am inspirat de pe acest site in alegerea fotografului am decis sa postez cateva poze , sper sa va placa, eu sunt multumita. mentionez ca nunta a fost in piatra neamt dar am luat din iasi foto si video pt ca noi locuim in iasi acum si nu am avut incredere in cei de acasa la acest capitol

Iata si Linkul: http://www.flickr.com/photos/[email protected]/

branzeiroxana
23.08.2008, 12:23:26
Casa de piatra fetelor si o viata cat mai fericita sa aveti!

mersic si tie la fel, super fotografii ai, din pacate nu neam permis sal luam pe Radu asa ca am mers cu "next best thing" :)), baietii au fost f incantati de parcul din Piatra Neamt,pacat ca Iasul nu are asa ceva, oricum nici nu stiu daca Radu Afloarei se deplaseaza si cat mai costa asta

Mersic de urari inca odata

http://www.flickr.com/photos/[email protected]/

ara81
27.08.2008, 19:41:40
Pozele astea le-am vazut la cei de la Profilm cand am fost sa discutam cu ei.Cred ca pe ei ii vom alege pana la urma.Multumesc pt informatie.Dar tot nu mi-ai spus unde ai nunta,in care sala de la Ciric?
Salut . Eu i-am ales pe cei de la PROFILM , si sunt f dezamagita de ei. Pe langa faptul ca au trimis sa filmeze un tanar invatacel care mai ca nu stia cum sa tina camera in umar si ii soptea colegul sau fotograf ce cadre sa mai ia si din ce unghi sa mai filmeze si cand ii cautam ei erau la masa stand de vb, mai am si o luna jumatate de la nunta si ei inca nu mi-au dat materialele si nici nu raspund la telefoanele afisate de pe site . Poate au si profesionisti in trupa si or fi ei ff ocupati dar ...eu ii consider o mare pata neagra a nuntii mele, poate singura

kykufukyka
27.08.2008, 19:47:04
Salut . Eu i-am ales pe cei de la PROFILM , si sunt f dezamagita de ei. Pe langa faptul ca au trimis sa filmeze un tanar invatacel care mai ca nu stia cum sa tina camera in umar si ii soptea colegul sau fotograf ce cadre sa mai ia si din ce unghi sa mai filmeze si cand ii cautam ei erau la masa stand de vb, mai am si o luna jumatate de la nunta si ei inca nu mi-au dat materialele si nici nu raspund la telefoanele afisate de pe site . Poate au si profesionisti in trupa si or fi ei ff ocupati dar ...eu ii consider o mare pata neagra a nuntii mele, poate singura
imi pare rau pt ce sa intamplat,da poate o sa aveti pozele si filmatul asa cum nu va imaginati...ce sa ti spun incearca sa mergi la sediul lor poate ii vei gasi acolo....

ara81
27.08.2008, 19:47:57
Astept in schimb cu nerabdare dvd-urile dela ei ,iar dace sunt ok , avand in vedere si modul de comportare a baietilor pe care i-au trimis la eveniment , imi fac " mea culpa" . Va anunt....

AncutaElena
28.08.2008, 10:27:31

Si eu cand am fost sa discut cu cei de la profilm tot acest link am vazut.Noi am facut cu ei contract.:)

aranya
28.08.2008, 14:04:39
si eu tot pe cei de la profilm ii am pt la nunta.am vazut mai multe dvd-uri si mia placut.

anul trecut ei au filmat la nunta unui var de-al mireselului meu si tot la fel le-au dat materialele mai tarziu cam in 2-3 luni parca.si ei au avut nunta in august.nu trebuie sa-ti faci grija in privinta asta,probabil ca sunt f ocupati.atat timp cat vei fi multumita de rezultat nu mai conteaza ca tre sa mai astepti un pic;-)
am niste prieteni care au factut nunta in spania la sfarsitul lu aprilie si abia acum le-au adus pozele si filmatul.asa ca ce sa mai zici8-|
sper ca o sa fie ok.pupici>:D<

Georgialuc
29.08.2008, 20:51:11
Buna! A colaborat cineva dintre voi cu Adrian Valcu?

bambinutza
30.08.2008, 19:53:35
Si eu tot cu cei de la profilm am incheiat contract.Cine a filmat la nunta voastra de la ei,Roxana?:)>-

StefiLu
31.08.2008, 11:29:26
Apropo de cat timp dupa nunta vedem pozele, imi poate spune cineva dupa cat timp da Radu Afloarei pozele? Si l-a avut cineva pe cameramanul recomandat de el?
Noi inca nu ne-am ales cameraman, el ne-a spus ca ne poate recomanda pe cineva, dar nu am intrat in detalii, asa ca nu stiu numele.

siana
31.08.2008, 13:56:07
Apropo de cat timp dupa nunta vedem pozele, imi poate spune cineva dupa cat timp da Radu Afloarei pozele? Si l-a avut cineva pe cameramanul recomandat de el?
Noi inca nu ne-am ales cameraman, el ne-a spus ca ne poate recomanda pe cineva, dar nu am intrat in detalii, asa ca nu stiu numele.
nu stiu exact in cat timp Radu da pozele..dar sncer, nu cred ca dureaza f mult..bine, unele poze mai trebuie lucrate, modificate, efecte..etc etc
noi l-am ales pe cameramanul recomandat de el..si sincer ni s-a parut f oke...
tu ai ales si al doilea fotograf, cel cu care mai lucreaza Radu?

StefiLu
31.08.2008, 15:46:47
nu stiu exact in cat timp Radu da pozele..dar sncer, nu cred ca dureaza f mult..bine, unele poze mai trebuie lucrate, modificate, efecte..etc etc
noi l-am ales pe cameramanul recomandat de el..si sincer ni s-a parut f oke...
tu ai ales si al doilea fotograf, cel cu care mai lucreaza Radu?
l-am ales doar pe Radu, nici nu stiam ca mai lucra cu cineva pana nu am vazut mesajul tau. am zis ca RA e de ajuns.
care e pretul cameramanului? de fapt nu stiu in general cat e un cameraman. oricum si cand l-am ales pe RA am citit ca e peste pretul pietei dar ne-a placut atat de mult incat am stiut ca pe el in vrem.

ciubytzica
31.08.2008, 23:00:36
Bine v-am gasit! Fetelor, a colaborat cineva cu Nicu Ifimie la fotografii? Si ati ales si unul din cameramanii recomandati de el?
Si inca o intrebare pentru cele care au dat drept marturii poze cu invitatii...Cat v-a ajuns o poza si cu cine ati lucrat?
Va multumesc!

siana
01.09.2008, 09:57:58
l-am ales doar pe Radu, nici nu stiam ca mai lucra cu cineva pana nu am vazut mesajul tau. am zis ca RA e de ajuns.
care e pretul cameramanului? de fapt nu stiu in general cat e un cameraman. oricum si cand l-am ales pe RA am citit ca e peste pretul pietei dar ne-a placut atat de mult incat am stiut ca pe el in vrem.
da, Radu mai are un tip cu care mai lucreaza..si l-am ales si pe acesta:)de fapt noi am cerut..2 fotografi..Radu se va ocupa mai mult de noi si celalalt de invitati:)
atat radu cat si cameramanul sunt peste pretul pietei...:)dar mi s epar si extrem de diferiti de restul...in sensul bun
pt cei 2 fotografi si cameraman ne-am rezervat cam 1500 euro..bine, asta cu 1000 de poze de la radu
daca ai nevoie de mai multe detalii trimite un msj pe privat

Volimte
01.09.2008, 12:24:51

Da, cam dupa o luna si jumatate.
Finii mei au avut nunta la sfarsitul lui iulie si saptamana asta isi vor putea vedea/alege pozele, in sfarsit! ;)) Insa nu a fost o surpriza neplacuta faptul ca au trebuit sa astepte atat, pentru ca stiau: Radu le spusese de la inceput ca vor fi gata intr-o luna si jumatate.

Finii mei il angajasera si pe cameramanul recomandat de Radu. Insa fix in perioada aceea au fost inundatiile si a trebuit sa plece "pe teren", dar a trimis un coleg in locul lui care a facut o treaba excelenta (am vazut dvd-urile de la nunta, astea au fost gata mai repede in doua saptamani)! Pe copertile dvd-urilor sunt 3 poze fff ca lumea facute de Radu, deci am vazut asa, o mica avanpremiera ;)) si abia astept sa le vad pe celelalte!

Prin intermediul lui Radu si al cameramanului finii au gasit si DJ-ul care e foarte tare! :O La cate nunti am fost eu, n-am auzit pe nimeni sa cante atat de bine! Isi modeleaza glasul si imita perfect voci celebre.

De altfel, cei trei (cameramanul, fotograful si DJ-ul) sunt prieteni si se recomanda reciproc, dar puteti avea incredere ca fac treaba buna, de calitate. Nunta finilor mei va ramane o amintire frumoasa datorita lor.

branzeiroxana
01.09.2008, 14:58:27
Si eu tot cu cei de la profilm am incheiat contract.Cine a filmat la nunta voastra de la ei,Roxana?:)>-

Din ce am inteles eu ei au mai multe echipe, cred ca in functie de tipul de camera pe care il alegi vine si cameramanul aferent, nu sunt sigura oricum la mine a venit un tip tanar nu mai retin cum il cheama, parca Andrei dar nu-s sigura.

http://www.flickr.com/photos/[email protected]/

mihaela_pascu
01.09.2008, 19:37:01
Dupa ce am cantarit bine lucrurile si dupa ce am mai stat de vorba si cu viitorul sot pana acum cel mai mult mi-ar place ca fotograf Radu Afloarei. M-am uitat atent la toate firmele de gen si la fotografi consacrati si RA are acel ceva, "sclipirea" ca sa zic asa...si pretul este pe masura si cam asta e singurul impediment pentru care nu l-am angajat pana acum. Dar intre timp am aflat ca colega foarte apropiata de facultate si la care eu voi fi om de baza il are angajat pe acest RA....Asa ca am sa profit de aceasta intamplare si am sa vad daca merita banii. Daca are sa fie intr-adevar ceva deosebit am sa reusesc sa il conving si pe viitorul meu sot sa refacem calculele... Iar din ce mi-a spus prietena mea cand s-a intalnit cu el acesta i-a spus ca el lucreaza cu mai multi cameramani "alesi" si in functie de client el stie cam pe cine sa recomande - in functie de stilul fiecarui cameraman si de gusturile clientului, insa cel mai mult lucreaza cu un cameraman de la TeleM care ar fi preferatul lui si inca cineva de la TVR Iasi. Cameramanul le-a aratat un demo si se pare ca era f bine facut. Pretul cameramanului este undeva in 350 Euro pt filmat normal pe DVD iar pt cei care vor pe Blue-ray (sau cum se mai cheama ala) pt vizionat pe televizoare mari cu plasma este cam 600 E. Dar trebuie sa ai blue-ray player altfel nu ai ce face cu ele...si mai e si ala vreo 10 mil.

StefiLu
01.09.2008, 21:48:43
Dupa ce am cantarit bine lucrurile si dupa ce am mai stat de vorba si cu viitorul sot pana acum cel mai mult mi-ar place ca fotograf Radu Afloarei. .......Dar trebuie sa ai blue-ray player altfel nu ai ce face cu ele...si mai e si ala vreo 10 mil.
Pai si noua ne-a placut tare mult RA si de aia am trecut peste "impedimentul" bani. daca omul face asa o munca de buna, mi se pare normal sa ceara peste nivelul pietii...
sa ne spui impresiile de la prietena ta

ara81
01.09.2008, 23:36:31
anul trecut ei au filmat la nunta unui var de-al mireselului meu si tot la fel le-au dat materialele mai tarziu cam in 2-3 luni parca.si ei au avut nunta in august.nu trebuie sa-ti faci grija in privinta asta,probabil ca sunt f ocupati.atat timp cat vei fi multumita de rezultat nu mai conteaza ca tre sa mai astepti un pic;-)
am niste prieteni care au factut nunta in spania la sfarsitul lu aprilie si abia acum le-au adus pozele si filmatul.asa ca ce sa mai zici8-|
sper ca o sa fie ok.pupici>:D<

Am in sfarsit dvd-urile de la pro film......sunt extrem de suparata.Ce au lucrat ei putea sa imi faca si un amator.Pozele au preferat sa le puna pe toate pe un dvd, dintr-o poza facand trei,prin taiere. "Videoclipul" e o insiruire de poze pe un fond muzical.Pe parcursul filmului, sunt anumite momente in care nu au scos zgomotele de fond.......ca sa intelegeti,la biserica am avut o gasca de tigani, care tipau cat puteau de tare, iar filmul se vrea a fi ceva super romantic in combinatie cu melodia rush,rush a Paulei Abdul.
Trecerile dintre imagini sunt cu tot felul de paraziti vizuali.:talk_04: :gen_07:
Nu stiu ce e cu ei....Eu zic ca se incarca cu prea multe comenzi si nu le fac fata.Oricum, eu sunt f suparata.Mi-am pus toata speranta in ei.....Mai dezamagita de atat nu pot fi.In momentul de fata nu ii recomand.:((
Mentionez ca am avut nunta tematica...am vrut de la ei o amintire frumoasa.Nu putem arata ce a fost la nunta nimanui.

branzeiroxana
02.09.2008, 02:22:00
:( sry sa aud asta ara, oricum sunt curioasa, am vazut ca ai zis mai devreme ca oamenii nu si-au facut treaba si ca mai mult stateau pe la mese deci era de asteptat sa iasa prost, banuiesc ca stand degeaba nu prea ai avut multe foto sau filmare :(, la mine si-au facut treaba din contract si mi-au dat 4 ore de filmare si jumatate bonus. Intrebarea mea era cat tea costat acel videoclip, eu sincer nu am optat pt el ca nu am mai vrut sa dau 150 ron momentan, am preferat sa am mai mult la Paris de cheltuiala :D.
Nu prea inteleg ce vrei sa zici cu o poza taiata in 3, adik te-au pacalit si in loc de pozele din contract ti-au facut mai putine? si dupa aia au taiat si au facut mai multe mai mici ca sa acopere nr de poze din contact? sau mai concret cate poze ai avut in contract si cate ti-au dat ca sa inteleg.
Iarasi nu inteleg ce vrei sa zici cu puricii dintre scene, am si eu niste efecte cred care au dintre cele mai bizare forme dar nimic neobisnuit sau deranjant din punctul meu de vedere doar cat sa nu fie brusca trecerea.
Oricum ca sa fie clar pt ca multe viitoare miresici vor sa stie concret ce e pro si contra poate poti spune clar ce aveai in contract si au facut sau nu au facut.

P.S le-ai zis celor de la profilm ce nu iti place poate ti-ar fi putut corecta ce nu i-ti place?

Aceasi urare in rest si multa inspiratie in alegeri tuturor.

Mistik
02.09.2008, 10:10:04
:( sry sa aud asta ara, oricum sunt curioasa, am vazut ca ai zis mai devreme ca oamenii nu si-au facut treaba si ca mai mult stateau pe la mese deci era de asteptat sa iasa prost, banuiesc ca stand degeaba nu prea ai avut multe foto sau filmare :(, la mine si-au facut treaba din contract si mi-au dat 4 ore de filmare si jumatate bonus. Intrebarea mea era cat tea costat acel videoclip, eu sincer nu am optat pt el ca nu am mai vrut sa dau 150 ron momentan, am preferat sa am mai mult la Paris de cheltuiala :D.
Nu prea inteleg ce vrei sa zici cu o poza taiata in 3, adik te-au pacalit si in loc de pozele din contract ti-au facut mai putine? si dupa aia au taiat si au facut mai multe mai mici ca sa acopere nr de poze din contact? sau mai concret cate poze ai avut in contract si cate ti-au dat ca sa inteleg.
Iarasi nu inteleg ce vrei sa zici cu puricii dintre scene, am si eu niste efecte cred care au dintre cele mai bizare forme dar nimic neobisnuit sau deranjant din punctul meu de vedere doar cat sa nu fie brusca trecerea.
Oricum ca sa fie clar pt ca multe viitoare miresici vor sa stie concret ce e pro si contra poate poti spune clar ce aveai in contract si au facut sau nu au facut.

P.S le-ai zis celor de la profilm ce nu iti place poate ti-ar fi putut corecta ce nu i-ti place?

Neata miresici!
Am vazut si eu un "film lucrat" de cei de la pro film. :gen_07: Daca ma straduiam faceam un montaj mai bun decat al lor :D .... Sa va povestec ce fel s-a facut montajul. In primul rand pe tot parcursul filmul sunt doar 3 piese inserate si nici alea nu sunt puse unde trebuia (adica au trantit 3 piese unde li-sa parut lor ca ar merge...dar de fapt nu au nici o legatura cu ce se intampla in film), in al doilea rand fiecare final de dvd este brusc....fara nici o poza a mirilor sau o poza cu o floare sau pur si simplu sa fac un filaj ca sa se termine frumos. Apropo de efecte.... la fiecare imbinare apare un efect tremurat (adica in timp ce apare efectul ori se blocheaza imaginea pt cateva zeci de secunde ori este un tremurat al imaginii, intr-un cuvant mai bine nu mai puneau efecte). Au timis un tip fara experienta sa filmeze....baiatul ala nici nu stia ce sa faca cu camera si ce trebuie sa filmeze...la un moment dat se intoarce asa de brusc cu camera incat cel care priveste ameteste, si multe altele...cred ca as putea sa scriu ore in sir. Iar pozele sunt "super tari" le-au dat un dvd plin cu poze si cica au fost prelucrate =P~ ...... un ex. este o poza cu mirii, apoi apare o poza cu mireasa singura dupa care o poza cu mirele singur.....ce au facut baietii au luat poza in care erau ei doi si au taiat-o.. miri au spus ca nu au facut nici o poza singuri.....este o faza ff naspa ca sa ma exprim civilizat:D . Si ca sa nu mai comenteze mirii ceva le-au pus 1000 de poze pe dvd ca sa isi aleaga ei care le plac. Dar daca o sa aleaga 30 de poze este mult. Sunt ff multe erori in film si la poze. Eu una nu recomand nimanui pro film. Sunt o firma fffffffff neserioasa si cu oameni nespecializati. O firma care nu combina calitatea cu banii, ei fac doar bani $-) . NU CONTRACTATI FIRMA PRO FILM .....

mikutza
02.09.2008, 12:31:55
Neata miresici!
Am vazut si eu un "film lucrat" de cei de la pro film. :gen_07: Daca ma straduiam faceam un montaj mai bun decat al lor :D .... Sa va povestec ce fel s-a facut montajul. In primul rand pe tot parcursul filmul sunt doar 3 piese inserate si nici alea nu sunt puse unde trebuia (adica au trantit 3 piese unde li-sa parut lor ca ar merge...dar de fapt nu au nici o legatura cu ce se intampla in film), in al doilea rand fiecare final de dvd este brusc....fara nici o poza a mirilor sau o poza cu o floare sau pur si simplu sa fac un filaj ca sa se termine frumos. Apropo de efecte.... la fiecare imbinare apare un efect tremurat (adica in timp ce apare efectul ori se blocheaza imaginea pt cateva zeci de secunde ori este un tremurat al imaginii, intr-un cuvant mai bine nu mai puneau efecte). Au timis un tip fara experienta sa filmeze....baiatul ala nici nu stia ce sa faca cu camera si ce trebuie sa filmeze...la un moment dat se intoarce asa de brusc cu camera incat cel care priveste ameteste, si multe altele...cred ca as putea sa scriu ore in sir. Iar pozele sunt "super tari" le-au dat un dvd plin cu poze si cica au fost prelucrate =P~ ...... un ex. este o poza cu mirii, apoi apare o poza cu mireasa singura dupa care o poza cu mirele singur.....ce au facut baietii au luat poza in care erau ei doi si au taiat-o.. miri au spus ca nu au facut nici o poza singuri.....este o faza ff naspa ca sa ma exprim civilizat:D . Si ca sa nu mai comenteze mirii ceva le-au pus 1000 de poze pe dvd ca sa isi aleaga ei care le plac. Dar daca o sa aleaga 30 de poze este mult. Sunt ff multe erori in film si la poze. Eu una nu recomand nimanui pro film. Sunt o firma fffffffff neserioasa si cu oameni nespecializati. O firma care nu combina calitatea cu banii, ei fac doar bani $-) . NU CONTRACTATI FIRMA PRO FILM .....

Ce au fost ... si ce-au ajuns #-o Eu i-am avut anul trecut la cununia civila si a fost ok.

alina82
02.09.2008, 12:35:46
Neata miresici!

In primul rand buna tuturor, sunt o fosta mireasa deja relaxata (dupa 3 saptamani in europa foarte "mieroase" :)) ) si as avea cateva lucrusoare de zis refiritor la citatul de mai sus mai ales ca intamplarea face ca nu sunt chiar nestiutoare in ale imaginii.

Nici nu stiu cu ce sa incep asa ca o sa iau la intamplare:
-in calitate de mireasa "pozata" pot sa zic ca naiva mistik nu stie ce vorbeste, - "un ex. este o poza cu mirii, apoi apare o poza cu mireasa singura dupa care o poza cu mirele singur.....ce au facut baietii au luat poza in care erau ei doi si au taiat-o.. miri au spus ca nu au facut nici o poza singuri.....este o faza ff naspa ca sa ma exprim civilizat" - pai din fostele miresici care cititi aici vreau si eu sa o vad pe cea care sustine ca in timp ce fotograful face poze la sedinta foto si se agita prin jurul nostru tu ai cum sa stii daca cadrul pe care il ia e doar pe tine sau pe amandoi, fetelor sa fim cinsitite, cum poti sa zici ca Nu ai facut poze singur, sincer eu personal habar nu aveam ce poze facea omul ala acolo ca erau de la distanta sau de aproape , adica cu sau fara zoom, nu mai insist aici.
- "In primul rand pe tot parcursul filmul sunt doar 3 piese inserate si nici alea nu sunt puse unde trebuia (adica au trantit 3 piese unde li-sa parut lor ca ar merge...dar de fapt nu au nici o legatura cu ce se intampla in film)"
Asta e tare, in ce ma priveste "trantitul" melodiilor au un scop foarte simplu, de a face interesante acele momente din nunta in care lumea "bombaneste" sau altfel zis "zumzaie" fara ca tu sa auzi de fapt nimic concret din ce se vorbeste acolo si evident mai sunt melodiile de fundal de la sedinta foto cand deasemeni nu ai nimic de auzit, in aceste conditii ma indoiesc, tie draga mistik unde "ti se pare" ca trebuiau sa le "tranteasca"? din nou nu mai insist.
- acu ajungem la apogeu :)) am murit de ras la asta - "adica in timp ce apare efectul ori se blocheaza imaginea pt cateva zeci de secunde ori este un tremurat al imaginii, intr-un cuvant mai bine nu mai puneau efecte)"
cateva zeci de secunde? mai scriu odata CATEVA ZECI DE SECUNDE? inca rad si acum adica ocazional pe parcusrsul filmarii ai stat si te-ai uitat la cateva ZECI de secunde de imagine blocata sau la un efect de cateva zeci de secunde? cred ca deja in acest punct al comentariului incep sa banuiesc ca ai intre 15-17 ani, din nou chiar nu mai are rost sa insist :))
- inca ceva si inchei ca am obosit scriind, ma indoiesc ca daca mirii au primit 1000 (wow, eu am 500 numai) de fotografii oamenii aia mai aveau interes sa taie pozele ca sa ce? sa fie mai multe ca lol? pai deja aveau multe de vreme ce au dat 1000. Oricum ca sa nu vorbim discutii toate fotografiile au o dimensiune, ce poate fi verificata extrem de simplu, aceea in megapixeli, odata ce tai o fotgrafie are mai putini megapixeli deci daca de exemplu acele foto "taiate" au aceiasi nr de megapixeli ca si cele intregi fara nici o indoiala inseamna ca pana la urma nu au fost taiate asa ca la urmatorul post poate te uiti mai concret inainte de a arunca cu pareri atat de acuzatoare.

Eu nu sunt in nici un fel pro sau contra, am citit si bune si rele despre toti si toate exceptand Radu Afloarei care e clar un profesionist, dar vreau sa zic tuturor feriti-va de cei care au pareri extremiste pt ca de obicei au ceva personal de impartit cu subiectul "parerii" lor sau pur si simplu sunt ignoranti si vorbesc intradevar fara sa stie.
Imaginea e un subiect delicat si atentie...foarte subiectiv, cati pot sa aprecieze arta lui Picasso, personal nu inteleg nimic din ea si totusi este considerata simplu geniala, GUSTURILE NU SE DISCUTA si de aceea apreciez mult mai mult o parere fie buna sau rea atat timp cat e moderat exprimata si pe cat posibil documentata.
La nunta mea am CERUT o filmare extrem de activa, am facut tot posibilul sa nu am acele filmeri babesti vechi de demult , am vrut ceva interactiv si antiplictiseala pt ca si asa e greu sa tii un prieten pe canapea ore in sir sa ii arati nunta macar sa fie fun :))

Habar nu am daca ceea ce a vazut mistik e sau nu de calitate proasta dar in mod sigur la modul cum a pus problema parerea ei este fix 0 pt mine.
Inca ceva ...flori sau alte acarateruri la inceput in timpul sau la sfarsitul filmarii in ceea ce ma priveste sunt chiciuri. Cum zice englezul ..less is more.
Va urez tuturor viitoarelor mirese casa de piatra si o luna de miere cat mai dulce :D

roxxanaelena
02.09.2008, 13:55:47
feriti-va de pro film!!!!!
am avut acum cateva luni si eu nunta la care i-am "angajat" pe cei de la pro film. ce pot sa spun decat ca sunt ffff dezamagita de rezultate...nu e nik din ce-au promis de la inceput.
concluzii:
- pozele: ni s-au promis 500 prelucrate, aranjate; ei ne-aau dat 1000 neprelucrate in ideea ca gasim noi cateva pe acolo "prelucrate:. NICI NU S-AU MAI OBOSIT SA SE UITE PRIN ELE
-filmarea: ni s-a promis 16:9 cu o super camera sony pe care, cica, nu o mai are nimenea prin iasi. rezultat: o filmare normala 4:3 de o calitatte indoielnica...tremurat...au gresit la prezentarea actorilor....au incurcat pozele...
-livrarea s-afacut dupa aproape 2 luni, timp de insistente si amanari aiurea...vreo 3 zile nici nu a mai rasp la telefon
-pozele sunt insiruite pe un dvd alandala#
-am platit si pt pozele cu invitatii care le tb inmanate acestora la plecare, eu insa am primit pozele dupa ce mi-au plecat invitatii :((
-cand i-am sugerat cateva nereguli a luat pur si simplu foc, s-a enervat foarte tare si nici nu a vrut sa auda. zicea ca suntem noi prea pretentiosi (ex nu avem nici o poza cu sala in ansamblu, au pozat si filmat doar ringul...etc)
nu sunt un expert in materie, sunt doar o miresica care a avut o nunta frumoasa si care voia si amintiri la fel de frumoase....CEI DE LA PRO FILM SUNT NISTE AMATORI NOTORII si nu merita sa le dati nici un ban.
NU VA STRICATI NUNTA ANGAJANDU-I PE DANSII !!!!!!!!!!!!
SFAT: dupa certuri indelungate le-am dat doar jumatate din banii contractati....si nici pe aia nu-i meriatu. face-ti si voi la fel si poate pe viitor isi mai revizuiesc serviciile...

ar mai fi multe de zis....dar...PAZEA FETELOR....

VA PUP

ara81
02.09.2008, 19:07:58

Ca sa ma intleleaga toata lumea,de la aceasta firma nu am vrut decat CALITATE NU CANTITATE.Am in plus fata de contract un dvd filmat si vreo 700 de poze.Dvd-ul are 17 min,la cel in plus ma refer. NU AM CERUT ASA CEVA.Mai bine imi dadeau trei dvd-uri si 250 de poze ,BUNE,decat o groaza de material prost.Ei mi-au facut aceste bonusuri fara sa le cer eu, dar cand am vazut caliteatea le-am perceput ca pe o jicnire.Poate avem fata de prosti si au crezut ca le merge.
Eu stiu ca sunt capabili si de treburi frumoase, dar dupa parerea mea, s-au prins in prea multe contracte si nu le fac fata.Nici in ceea ce priveste oamenii angajati, si se multumesc sa ia pe oricine,nici in ceea ce priveste prelucrarea.Drept urmare dau treburile peste cap si merg pe zicala "las-o ba ca merge-asa". Nu e deloc adevarat.Nu e suficient sa faci trei filmari super si restul D-zeu cu mila.
Nu m-am plans lor pt ca nu ii vad in stare sa-mi faca ceva mai bun intr-o saptamana, avand in vedere ca nu au facut intr-o luna jumate.Oricum am sa platesc o alta firma care sa-mi refaca filmarea.Vreau sa spun ca filmarea in sine e f proasta, e mult de prelucrat.
Poate e chestie de gust, dar mesajele miresicilor de mai sus imi confirma ca nu trebuie sa fac un consult la Spitalul 7.
Mentionez ca timpul de asteptare nu a fost nici o problema.Puteam sa astept pana in decembrie,daca asta ar fi fost conditia pt o treaba de calitate.Au ales sa se compromita.

Georgialuc
02.09.2008, 19:46:00
Imi pare sincer rau pentru experientele neplacute prin care ati trecut cu cei de la Profilm. Ca sa fiu sincera, desi nu ii cunosc personal, atitudinea pe care a afisat-o unul dintre ei atunci cand l-am contactat telefonic mi s-a parut mai mult decat aroganta si cu o accentuare exagerata a calitatilor lor "profesionale". Dupa tot ce ati povestit , cred ca va trebui sa ma reorientez.
Cu riscul de a ma repeta, aveti ceva date despre Adrian Valcu?

ara81
02.09.2008, 20:58:48
feriti-va de pro film!!!!!
am avut acum cateva luni si eu nunta la care i-am "angajat" pe cei de la pro film. ce pot sa spun decat ca sunt ffff dezamagita de rezultate...nu e nik din ce-au promis de la inceput.
concluzii:
- pozele: ni s-au promis 500 prelucrate, aranjate; ei ne-aau dat 1000 neprelucrate in ideea ca gasim noi cateva pe acolo "prelucrate:. NICI NU S-AU MAI OBOSIT SA SE UITE PRIN ELE
-filmarea: ni s-a promis 16:9 cu o super camera sony pe care, cica, nu o mai are nimenea prin iasi. rezultat: o filmare normala 4:3 de o calitatte indoielnica...tremurat...au gresit la prezentarea actorilor....au incurcat pozele...
-livrarea s-afacut dupa aproape 2 luni, timp de insistente si amanari aiurea...vreo 3 zile nici nu a mai rasp la telefon
-pozele sunt insiruite pe un dvd alandala#
-am platit si pt pozele cu invitatii care le tb inmanate acestora la plecare, eu insa am primit pozele dupa ce mi-au plecat invitatii :((
-cand i-am sugerat cateva nereguli a luat pur si simplu foc, s-a enervat foarte tare si nici nu a vrut sa auda. zicea ca suntem noi prea pretentiosi (ex nu avem nici o poza cu sala in ansamblu, au pozat si filmat doar ringul...etc)
nu sunt un expert in materie, sunt doar o miresica care a avut o nunta frumoasa si care voia si amintiri la fel de frumoase....CEI DE LA PRO FILM SUNT NISTE AMATORI NOTORII si nu merita sa le dati nici un ban.
NU VA STRICATI NUNTA ANGAJANDU-I PE DANSII !!!!!!!!!!!!
SFAT: dupa certuri indelungate le-am dat doar jumatate din banii contractati....si nici pe aia nu-i meriatu. face-ti si voi la fel si poate pe viitor isi mai revizuiesc serviciile...

ar mai fi multe de zis....dar...PAZEA FETELOR....

VA PUP
Se pare ca am luat aceeasi teapa.Poate dupa sapuneala asta se vor trezi la realitate, daca nu mentii standardul si cazi de sus, doare tare.Nu toti ne pricepem la montaje si prelucrari dar gafele celor de la pro-film le sesizeaza orice amator.

roxanica1281
05.09.2008, 15:53:44
Fetelor va recomand cu toata inima pe cei de la Onumusic. Sunt in Bucsinescu...pe stanga cum urci inspre spitalul de copii. Sunt super profesionisti...si chiar daca preturile sunt un pic mai mari merita cu prisosinta sa apelati la ei. Nu o sa regretati!Eu sunt super multumita de ceea ce au facut pentru noi!

mihaela_pascu
08.09.2008, 18:25:10
Pai si noua ne-a placut tare mult RA si de aia am trecut peste "impedimentul" bani. daca omul face asa o munca de buna, mi se pare normal sa ceara peste nivelul pietii...
sa ne spui impresiile de la prietena ta

Am fost la nunta aceea de care iti spuneam...pai cu ce sa incep? L-am cunoscut personal pe acest Radu Afloarei si sunt multe de spus la capitolul asta. A aparut la starea civila practic de unde a inceput nunta si daca nu avea 2 aparate cat el de mari nu mi-as fi dat seama ca e fotograf...ma asteptam sa arate altfel, la prima vedere nu dai multe parale pe el. Am gresit eu aici imi imaginam ca la cati bani castiga e imbracat mai "oficial" ca sa zic asa....vine in adidasi si alearga toata ziua, chiar nu stiu de unde are atata energie. Am stat mult de vb cu el si avusese nunta si vineri si sambata iar acum era a treia la rand, iar starea civila era la ora 10 si nunta s-a terminat la 5,30 dimineata si tot sprinten era:)) . Are un stil ca alearga tot timpul peste tot sa surprinda, se baga peste tot, in permanenta il preocupa ceva care s-ar putea intampla si el trebuie sa prinda...Aici e toata chestia ca el e platit la cate poze ii cumperi deci are motiv sa alerge ca iepurele si sa aiba poze "must have" ca sa zic asa. Problema e ca pozele lui sunt intr-adevar super super faine si chiar ai sa vrei sa le cumperi. El zice ca pachetul minim este de 500 de imagini dar nu va imaginati ca o sa cumparati doar 500. La nunta asta a tras cam 3000 de poze si toate una si una si tare e greu oricat ai vrea sa cumperi doar 500. La 700 euro mai da 100 imagini de la el, la 800 e 150 de imagini, iar la 1000 E ti le da pe toate. El de fapt aici vrea sa ajunga. Asta sunt doar pozele pe cd iar albumele sunt separat alti bani. Ca profesionist nu am ce zice, e f bun si nu vad termen de comparatie cu nimic din ce am mai vazut. La sedinta foto ne-a facut sa radem in continuu avea numai poante in cap si in timp ce se facea ca rade cu noi el tot clicuia-ne-a aratat pe aparat si pe laptop la restaurant si erau instantanee ff naturale...cum ai putea sa zici ca nu cumperi poza aceea? El nu te obliga sa o cumperi si daca nu o iei nu ti-o da deloc. Cand am iesit din biserica si am facut poza de grup pe treptele bisericii fetita nasilor de 3 anisori care era greu de controlat de altfel a iesit din grup ca se plictisise...el a intuit ceva si a chemat-o catre el. Aia mica l-a ascultat si a venit f aproape de el si in timpul acesta batea vantul din spate si ii dadea micutei parul pe fata, si-a scuturat capul putin iar in fundal se vad neclari toti ceilalti...E o nebunie de poza, ce pot sa zic. L-am intrebat despre chestiia cu cele 3000 de poze si a spus ca "ai fi preferat ca aceasta poza minunata care iti place tie sa nu existe? Eu fac tot ce pot ca tu sa ai ce e mai bun iar daca iti place ce am facut voi fi rasplatit pe masura rezultatelor". La capitolul negocieri de pret nu ai ce discuta cu el, iti pierzi timpul de pomana sa tragi de pret. La sedinta foto la un moment dat mirii obosisera si i-a dus la Unirea la Panoramic (la et 13) sa bea un suc. Vorba vine ca si acolo le-a facut niste poze superbe la geam cu tot orasul in spate.... La el totul e o continua pozareala ca sa zic asa. Ce pot sa zic, e cu totul altceva fata de ce am mai vazut pana acum si ma bucur pt colega mea mult si pt mine ca am poze f faine facute fara bani....colega mea va cumpara tot pachetul:)) .
De filmat au ales cameramanul recomandat de el si acesta mi s-a parut f bun. E un domn de la TeleM, Marius Tinta il cheama si cei doi se inteleg f bine. Si acesta a cerut 600 euro filmat si facut pe blue-ray, iar pe dvd e mai ieftin. RA colaboreaza cu mai multi cameramani, si in functie de bugetul clientului stie pe cine sa recomande-are si cameramani la 10 mil f buni si aia.
Cam atat pt moment dar am vazut atatea la acest eveniment...ar fi de spus vreo 50 de pagini.......

elara
09.09.2008, 15:37:30
Ca profesionist nu am ce zice, e f bun si nu vad termen de comparatie cu nimic din ce am mai vazut. La sedinta foto ne-a facut sa radem in continuu avea numai poante in cap si in timp ce se facea ca rade cu noi el tot clicuia-ne-a aratat pe aparat si pe laptop la restaurant si erau instantanee ff naturale...cum ai putea sa zici ca nu cumperi poza aceea? .

Sunt total de acord cu tine. La nunta noastra, Radu a fost cea mai buna investitie. Chiar pot spune ca ne-a facut ziua mai vesela cu stilul lui. Super om!Super profesionist!>:D<

siana
12.09.2008, 13:01:47
Sunt total de acord cu tine. La nunta noastra, Radu a fost cea mai buna investitie. Chiar pot spune ca ne-a facut ziua mai vesela cu stilul lui. Super om!Super profesionist!>:D<
ma bucur sa aud atat de multe laude la adresa lui Radu:)
la anul si noi ne vom bucura de prezenta lui;))

ralukaG
12.09.2008, 21:49:05
Salut! As vrea si eu daca se poate sa imi dea cineva nr de tel pt filmat si foto, sau o lista cu preturile lor, pachete care include filmat poze etc, PLS!!!!!

Limona
13.09.2008, 21:50:48
A trecut din pacate si nunta si luna de miere, si a sosit momentul sa impartasesc din experienta acumulata viitoarelor miresici. Pt. fotografii si filmat noi am colaborat cu baietii de la Dream Studio. Noi am fost super multumiti de ce au facut ei. Pozele de la nunta : http://picasaweb.google.com/bogdanboghiu/Nunta#

mihaela_pascu
15.09.2008, 00:33:10
la cat de mult ti-au placut pozele lui radu am crezut ca pe el il iei:-p
Mi-a placut cum lucreaza, si chiar l-as vrea pe el, dar pretul lui ajunge la 1000 euro...e un pic cam mult pt mine, iar cu parintii mei nu am reusit sa ajung la un consens. Cautam o solutie cum sa il "fentez" cumva pe acest RA. Gandeste-te numai la sala cate fotografii de grup trebuiesc facute, oameni la mese, etc, fotografii care nu sunt neaparat artistice si care trebuie sa le am. Bineinteles ca el le-ar face mai bine dar aici nu cred ca vreau sa le cumpar de la el. Ma gandeam sa fac asa: il angajez pe el si mai angajez pe cineva care a mai facut nunti, sau o firma de catering. La ei fotografiatul costa 3 mil toata nunta iar pt poze formale e bun si ala. Cumpar de la RA fotografiile artistice iar de la celalalt am restul. Daca nu am un fotograf de "umplutura" ca sa zic asa cand vreau sa fac o poza cu bunica sunt tentata sa il rog pe RA si ma costa. Si aici mai e ceva: el face un material din care tu ii cumperi pozele, dar cand tu il soliciti sa iti faca poza cu nu stiu cine fotografia aceea trebuie sa o cumperi deoarece tu ai solicitat-o.....mai mult ca sigur nu ma incadrez in 500 E. Asa ii dau lui 500 si inca 3 mil la altul care sa faca poze pe langa el. Alta varianta este sa caut pe cineva care sa faca poze apropiat de nivelul lui, dar inca nu am gasit, nici la firme nici la fotografii mai vechi. Mai caut si cat de curand am sa il contactez daca nu gasesc ceva asemanator. Din cate am mai vb cu altii RA are f multe solicitari si multi nu au reusit sa il angajeze ca avea deja o nunta contractata.

siana
16.09.2008, 18:50:17
Mi-a placut cum lucreaza, si chiar l-as vrea pe el, dar pretul lui ajunge la 1000 euro...e un pic cam mult pt mine, iar cu parintii mei nu am reusit sa ajung la un consens. Cautam o solutie cum sa il "fentez" cumva pe acest RA. Gandeste-te numai la sala cate fotografii de grup trebuiesc facute, oameni la mese, etc, fotografii care nu sunt neaparat artistice si care trebuie sa le am. Bineinteles ca el le-ar face mai bine dar aici nu cred ca vreau sa le cumpar de la el. Ma gandeam sa fac asa: il angajez pe el si mai angajez pe cineva care a mai facut nunti, sau o firma de catering. La ei fotografiatul costa 3 mil toata nunta iar pt poze formale e bun si ala. Cumpar de la RA fotografiile artistice iar de la celalalt am restul. Daca nu am un fotograf de "umplutura" ca sa zic asa cand vreau sa fac o poza cu bunica sunt tentata sa il rog pe RA si ma costa. Si aici mai e ceva: el face un material din care tu ii cumperi pozele, dar cand tu il soliciti sa iti faca poza cu nu stiu cine fotografia aceea trebuie sa o cumperi deoarece tu ai solicitat-o.....mai mult ca sigur nu ma incadrez in 500 E. Asa ii dau lui 500 si inca 3 mil la altul care sa faca poze pe langa el. Alta varianta este sa caut pe cineva care sa faca poze apropiat de nivelul lui, dar inca nu am gasit, nici la firme nici la fotografii mai vechi. Mai caut si cat de curand am sa il contactez daca nu gasesc ceva asemanator. Din cate am mai vb cu altii RA are f multe solicitari si multi nu au reusit sa il angajeze ca avea deja o nunta contractata.
radu mai are un tip cu care lucreaza..si cere 10 mil..si iti da toate pozele care le face..noi l-am ales si pe cel de 10 mil..ca sa faca poze la toata lumea:Pradu l-a laudat f mult si a zis ca au stiluri apropiate...
eu pe cel de 10 mil l-am ales pt poze gen bunica:))verisoara, vecina:))

georgyk81
17.09.2008, 00:12:27
A trecut din pacate si nunta si luna de miere, si a sosit momentul sa impartasesc din experienta acumulata viitoarelor miresici. Pt. fotografii si filmat noi am colaborat cu baietii de la Dream Studio. Noi am fost super multumiti de ce au facut ei. Pozele de la nunta : http://picasaweb.google.com/bogdanboghiu/Nunta#
buna superbe poze au iesit:)>- ma bucur tare mult pt ca si noi am incheiat un contract cu cei de la dream studio:) ai putea sa imi zici mai multe cat ai platit si daca trebuie sa fiu atenta la ceva anume?[-o< multumesc>:D<

ranya
19.09.2008, 12:55:36
imi poate da cineva nr de tel al cameramanului care a lucrat la Antena 1?ms

imi doresc si eu un cameraman bun..sa-mi fac un videoclip al nuntii de calitate .imi poate recomanda cineva ceva.. si cu o adresa de mail sau nr de tel pe priv..pls[-o<

kykufukyka
19.09.2008, 13:37:26
am si eu o rugaminte la voi imi puteti spune unde as putea sa mi fac albumul foto cu poze de la nunta ? da numai ca vreau cu poza imprimata direct pe album na nu stiu cum se cheama mai exact :d va multumesc >:D<

tucafamily
19.09.2008, 22:25:32
am si eu o rugaminte la voi imi puteti spune unde as putea sa mi fac albumul foto cu poze de la nunta ? da numai ca vreau cu poza imprimata direct pe album na nu stiu cum se cheama mai exact :d va multumesc >:D<
Acest tip de albume se numesc "albume digitale" si din cate stiu eu in iasi nu exista asa ceva.
Un astfel de album ajunge cam la 1000 lei (20 file cu coperti din piele ecologica si dimensiune de 30 x 40 )
Exista si un topic "Nunta (http://www.miresici.ro/nunta-f35/) > Muzica, DJ, Cameramani, Fotografi, Cursuri dans (http://www.miresici.ro/muzica-dj-cameramani-fotografi-cursuri-dans-f11/) > Album Foto Digital (http://www.miresici.ro/f11/12161-album-foto-digital/) " unde poti citi, eventual, mai multe informatii si de la alte miresici

Simona06
20.09.2008, 18:53:13
Am vazut la cei de la Profilm in studio asa ceva.Bine..nu era lucrat de ei..se fac la comanda fiindca sunt f scumpe si ei colaboreaza cu cineva de prin Italia,parca si dureaza ceva pana dau comanda..pana il aduc..vreo 2 luni cred.Dar sunt superbe astfel de albume!

madalinuta
22.09.2008, 22:27:08
Buna fetelor.Daca aveti nevoie de un cameraman si un fotograf serios care sa faca treba buna si cu toate astea sa nu va cheleasca de bani.Cunosc pe cineva si in cazul in care doriti imi dati un mesaj privat si va dau numarul de telefon.Pe cameraman il chiama Andries Mihai si lucreaza cu un Canon.Ia in jur de 100 sau 110 ron si vine atit la starea civila si sta si la toata nunta. Daca va ganditi sa apelati la el il contactati si el va arata cam ce a facut la celelalte nunti.Daca va place cu cea mai mare placere va ajuta. Fotograful il recomanda el, iar tipul cu care merge de obicei face niste poze foarte frumoase.Cand voi face rost de cateva vi le voi arata cu cea mai mare placere.

Mult spor la gasit oameni care sa faca treaba buna!
Buna GeorgianaA,
imi poti trimite un pm cu datele de contact pentru fotograful despre care vb? el filmeaza si fotografiaza singur sau mai lucreaza cu cineva?
mc mult

madalinuta
23.09.2008, 15:56:02
buna,
ce stiti despre fotograful TUDOR PANTELIMONESCU ?
eu am vazut niste fotografii realizate de el si mi s-au parut ok...voi ce credeti?
multumesc mult, madalina

adina_st
23.09.2008, 16:32:10

prietena mea are cununia civila saptamana viitoare, si am fost cu ea sa-si aleaga un fotograf si pot spune ca genul asta de albume sunt f scumpe si am vazut multe care nu faceau banii pt ca fotografiile din albume erau... neprofesioniste. un fotograf din suceava a cerut 1200 euro pt un astfel de album care era... sub orice critica. nici macar coperta nu era din piele, era o musama ieftina, desi el tot incerca sa ma convinga ca e piele, iar muchiile albumului erau lipicioase si murdare de la lipiciul folosit pt imbinarea cartonului aluia fotografic... era clar ca albumul nu era printat in italia cum spunea el ci undeva pe la noi, printr-un laborator care nu are tehnologia necesara si de asta a iesit cum a iesit. plus ca atunci cand il deschideam credeam ca o sa se desprinda din cotor. si am mai vazut astfel de albume, dar in general fotografiile erau sub orice critica si prelucrarile la fel. singurul care mi s-a parut mai acceptabil la pret era undeva la 300 euro cu fotografiile tale, 500 sau mai mult cu fotografiile facute de ei. dar prietena mea a luat varianta de 300, ca are deja fotograf pt cununia civila. poate pt nunta de anul viitor cand va face si petrecerea va semna sa ii faca si fotografiile daca totul iese ok. am inteles de la tipa care face acest album ca dureaza cam 3 saptamani pana e gata, depinzand si de numarul de pagini. pt 300 euro iti dadeau un album format A4 cu 40 pagini cu fotografiile tale prelucrate de ei si cu coperta dintr-un material tare cu fotografia ta. mi s-a parut un pret rezonabil avand in vedere calitatea printurilor si a fotografiilor. abia astept sa vad ce va iesi cu fotografiile de la starea civila. daca vreti nr de telefon, pot sa vi-l dau pe private.
ciao!

alex_dutz
23.09.2008, 17:10:35
buna,
ce stiti despre fotograful TUDOR PANTELIMONESCU ?
eu am vazut niste fotografii realizate de el si mi s-au parut ok...voi ce credeti?
multumesc mult, madalina

Buna! Vad ca aici este nevoie de ajutorul meu asa ca ma prezint la apel :-p Am avut nunta pe 25 iulie si am avut ca fotograf pe Tudor. Sa spun ca am fost foarte multumita,(de fapt multumiti, caci intreaga familie a spus ca sunt splendide pozele)e putin spus. Tudor Pantelimonescu este un fotograf care intr/adevar merita sa fie laudat si recomandat si garantez ca veti fi deosebit de incantate de operele sale. Are un stil aparte pe care nu pot decat sa il apreciez si profit de aceasta ocazie sa ii si multumesc. Este adevarat..am contribuit si noi la frumusetea pozelor<:-P dar in final este meritul sau deoarece a capturat perfect fiecare emotie, zambet si moment important de care ne vom aduce aminte de acum incolo si cu care ne vom mandri mereu. Il recomand cu caldura tuturor viitoarelor miresici care vor niste amintiri frumoase si de calitate, amintiri care starnesc emotii de fiecare data cand revedem acele "tablouri", reprezentand cea mai frumoasa zi din viata noastra. Pentru detalii ma puteti contacta in privat sau pe idul msg ****(cu mentiunea : pentru fotograf)
Atasez cateva din pozele de la nunta mea. Daca mai doresti si altele iti trimit cu placere

P.S : ...si eu de obicei nu ies bine in poze ;)) ;-) Poti merge si pe you tube si sa scrii pantelimonescu si ai sa vezi slideshowul care ni l/a facut noua.

mihaela_pascu
23.09.2008, 18:29:25
Buna! Vad ca aici este nevoie de ajutorul meu asa ca ma prezint la apel :-p Am avut nunta pe 25 iulie si am avut ca fotograf pe Tudor. Sa spun ca am fost foarte multumita,(de fapt multumiti, caci intreaga familie a spus ca sunt splendide pozele)e putin spus. Tudor Pantelimonescu este un fotograf care intr/adevar merita sa fie laudat si recomandat si garantez ca veti fi deosebit de incantate de operele sale. Are un stil aparte pe care nu pot decat sa il apreciez si profit de aceasta ocazie sa ii si multumesc. Este adevarat..am contribuit si noi la frumusetea pozelor<:-P dar in final este meritul sau deoarece a capturat perfect fiecare emotie, zambet si moment important de care ne vom aduce aminte de acum incolo si cu care ne vom mandri mereu. Il recomand cu caldura tuturor viitoarelor miresici care vor niste amintiri frumoase si de calitate, amintiri care starnesc emotii de fiecare data cand revedem acele "tablouri", reprezentand cea mai frumoasa zi din viata noastra. Pentru detalii ma puteti contacta in privat sau pe idul msg ****(cu mentiunea : pentru fotograf)
Atasez cateva din pozele de la nunta mea. Daca mai doresti si altele iti trimit cu placere

P.S : ...si eu de obicei nu ies bine in poze ;)) ;-) Poti merge si pe you tube si sa scrii pantelimonescu si ai sa vezi slideshowul care ni l/a facut noua.
Cat a costat fotografiatul? Adica fara scos pe hartie si cat costa si albumele?

alex_dutz
23.09.2008, 19:20:12
Cat a costat fotografiatul? Adica fara scos pe hartie si cat costa si albumele?

350 euro pt 700 poze digitale e standard dar pt ca mi/a facut mai multe 400euro..insa v/am spus a meritat fiecare banut. Albume nu am cumparat nici poze pe hartie ca nu puteam sa ma hotarasc.Daca vrei lasa/mi mesaj in privat si iti dau nr lui. E un tip tare de treaba sigur cadeti de acord in toate.

irinukablue
23.09.2008, 19:59:34
Super pozele.Si de filmat pe cine ai luat?

alex_dutz
23.09.2008, 20:55:22
Super pozele.Si de filmat pe cine ai luat?

am luat baietii de la dreamstudio. 2 cameramani

tucafamily
24.09.2008, 10:29:18
prietena mea are cununia civila saptamana viitoare, si am fost cu ea sa-si aleaga un fotograf si pot spune ca genul asta de albume sunt f scumpe si am vazut multe care nu faceau banii pt ca fotografiile din albume erau... neprofesioniste. un fotograf din suceava a cerut 1200 euro pt un astfel de album care era... sub orice critica. nici macar coperta nu era din piele, era o musama ieftina, desi el tot incerca sa ma convinga ca e piele, iar muchiile albumului erau lipicioase si murdare de la lipiciul folosit pt imbinarea cartonului aluia fotografic... era clar ca albumul nu era printat in italia cum spunea el ci undeva pe la noi, printr-un laborator care nu are tehnologia necesara si de asta a iesit cum a iesit. plus ca atunci cand il deschideam credeam ca o sa se desprinda din cotor. si am mai vazut astfel de albume, dar in general fotografiile erau sub orice critica si prelucrarile la fel. singurul care mi s-a parut mai acceptabil la pret era undeva la 300 euro cu fotografiile tale, 500 sau mai mult cu fotografiile facute de ei. dar prietena mea a luat varianta de 300, ca are deja fotograf pt cununia civila. poate pt nunta de anul viitor cand va face si petrecerea va semna sa ii faca si fotografiile daca totul iese ok. am inteles de la tipa care face acest album ca dureaza cam 3 saptamani pana e gata, depinzand si de numarul de pagini. pt 300 euro iti dadeau un album format A4 cu 40 pagini cu fotografiile tale prelucrate de ei si cu coperta dintr-un material tare cu fotografia ta. mi s-a parut un pret rezonabil avand in vedere calitatea printurilor si a fotografiilor. abia astept sa vad ce va iesi cu fotografiile de la starea civila. daca vreti nr de telefon, pot sa vi-l dau pe private.
ciao!
din acest motiv spuneam ca nu prea cred ca se fac in Iasi...sau cel putin eu una nu as risca sa dau bani pt. niste improvizatii. Cei de la Mario Acerboni stiu sigur ca fac albume digitale de calitate si ca au o colaborare cu o firma din Oradea (sunt prezenti la targurile de nunti)

adina_st
24.09.2008, 12:55:55
din acest motiv spuneam ca nu prea cred ca se fac in Iasi...sau cel putin eu una nu as risca sa dau bani pt. niste improvizatii. Cei de la Mario Acerboni stiu sigur ca fac albume digitale de calitate si ca au o colaborare cu o firma din Oradea (sunt prezenti la targurile de nunti)

Da, ii stiu si pe aceia, Pele Art parca se chema firma de care vorbesti din Oradea si care colabora cu Mario Acerboni. I-am vazut la targul de nunti. Si tocmai asta spuneam, ca am vazut mai multe tipuri de albume in Iasi de acel gen care nu numai ca nu se ridicau la calitatea albumelor pe care le-am vazut la ei la targ, dar nici macar nu se apropiau calitativ. Dar tipa care ii va face albumul prietenei mele colaboreaza cu o firma din Spania si printurile sunt facute acolo si trimis prin curier albumul printat. Si a zis din start ca depinde de cei din Spania cat de repede se misca cu printurile si de asta nu ne poate spune exact cat o sa dureze pana ii da albumul, dar ca nu a durat niciodata mai mult de 3 saptamani. Am vazut 3 albume facute de ea si fotografiile erau absolut superbe, atat doar ca mi-ar fi placut ca albumul sa fi fost un pic mai mare, ca e format A4 si deschis e A3. E ca o carte si are si fotografii printate pe ambele pagini, adica un print mare. Si e totusi un pret acceptabil, avand in vedere ca altii cereau 1000 euro si chiar mai mult pt niste mizerii, ca altfel nu pot sa ma exprim. Am fost ingrozita de ce-am vazut. Si mi-ar fi placut sa-mi fac si eu ceva de genul asta cu fotografiile de la nunta, dar la momentul la care am incheiat contractul nu am gasit ceva acceptabil lca pret si de calitate. Asa ca astept acum sa vad cum ii iese albumul prietenei mele si poate fac si eu dupa aceea tot la tipa asta. Ea ne-a aratat ce-a mai lucrat si ne-a placut. Si nu are preturi atat de mari ca alti fotografi din Iasi. Am inteles de la ea ca lucreaza si intr-un studio foto care abia s-a deschis sau urmeaza sa se deschida si ca e studenta la Fac de Arte, sectia Foto-Video, deci ar trebui sa se priceapa. Eu sunt f curioasa ce-o sa iasa cu fotografiile de la nunta prietenei mele, ca ii va da fotografiile brute si ea le va prelucra si le va aranja in album. Daca mai stie cineva vreo alta firma care face astfel de albume, va rog sa-mi spuneti si mie, ca si eu ma gandesc sa-mi fac un astfel de album.

adina_st
24.09.2008, 13:08:32

Apropos, am vazut si fotografiile tale. Sunt f frumoase. Si tipa asta am vazut ca facea fotografii tot in genul asta si tot asa le prelucra. Pe mine ma intereseaza sa gasesc pe cineva caruia sa-i dau fotografiile brute de la nunta si care sa-mi faca un album frumos, ca nu am fotografii printate deloc. Daca stii pe cineva care sa poata face asta si sa-mi faca si un album digital, ca am inteles ca asa se cheama, si la un pret apropiat, as vrea sa vad si in alta parte, ca-mi este f greu sa ma decid. Multumesc.

mihaela_pascu
24.09.2008, 13:53:43
Da, ii stiu si pe aceia, Pele Art parca se chema firma de care vorbesti din Oradea si care colabora cu Mario Acerboni. I-am vazut la targul de nunti. Si tocmai asta spuneam, ca am vazut mai multe tipuri de albume in Iasi de acel gen care nu numai ca nu se ridicau la calitatea albumelor pe care le-am vazut la ei la targ, dar nici macar nu se apropiau calitativ. Dar tipa care ii va face albumul prietenei mele colaboreaza cu o firma din Spania si printurile sunt facute acolo si trimis prin curier albumul printat. Si a zis din start ca depinde de cei din Spania cat de repede se misca cu printurile si de asta nu ne poate spune exact cat o sa dureze pana ii da albumul, dar ca nu a durat niciodata mai mult de 3 saptamani. Am vazut 3 albume facute de ea si fotografiile erau absolut superbe, atat doar ca mi-ar fi placut ca albumul sa fi fost un pic mai mare, ca e format A4 si deschis e A3. E ca o carte si are si fotografii printate pe ambele pagini, adica un print mare. Si e totusi un pret acceptabil, avand in vedere ca altii cereau 1000 euro si chiar mai mult pt niste mizerii, ca altfel nu pot sa ma exprim. Am fost ingrozita de ce-am vazut. Si mi-ar fi placut sa-mi fac si eu ceva de genul asta cu fotografiile de la nunta, dar la momentul la care am incheiat contractul nu am gasit ceva acceptabil lca pret si de calitate. Asa ca astept acum sa vad cum ii iese albumul prietenei mele si poate fac si eu dupa aceea tot la tipa asta. Ea ne-a aratat ce-a mai lucrat si ne-a placut. Si nu are preturi atat de mari ca alti fotografi din Iasi. Am inteles de la ea ca lucreaza si intr-un studio foto care abia s-a deschis sau urmeaza sa se deschida si ca e studenta la Fac de Arte, sectia Foto-Video, deci ar trebui sa se priceapa. Eu sunt f curioasa ce-o sa iasa cu fotografiile de la nunta prietenei mele, ca ii va da fotografiile brute si ea le va prelucra si le va aranja in album. Daca mai stie cineva vreo alta firma care face astfel de albume, va rog sa-mi spuneti si mie, ca si eu ma gandesc sa-mi fac un astfel de album.
Cine e aceasta tipa? Are site ceva? As vrea sa vad si eu ceva poate sa imi dai niste date de contact pe privat. Vreau intai sa vad cum fotografiaza...asta e cel mai important. Albumul il fac dupa aia de 10 ori daca vreau pana cand iese cum imi place pe cand nunta o fac o data. Are preturi mai mici decat RA?

alex_dutz
24.09.2008, 14:34:07
Of...nu reusesc inca sa ma decid. Cel mai mult mi-a placut Radu Afloarei dar cere prea mult...de doua ori si jumatate pretul lui Tudor. Dupa aceea colegul lui de la targul de nunti Cosmin Dascalu mai era tot cam ca si el dar tot scump si acesta. De fapt daca se cunosc va dati seama ca sunt vorbiti sa nu lase niciunul din pret.....

Este intr/adevar greu sa te decizi..stiu si eu cum e.Dar acum dupa ce am trecut prin asta pot sa iti dau un sfat daca doresti. Am vazut si eu cum lucreaza radu afloarei si mi/a placut si mie, insa dupa nunta mea pot spune ca tudor pantelimonescu este un adevarat profesionist. Nu cred ca diferenta de pret sta in diferenta de calitate pentru ca amandoi lucreaza deosebit de frumos iar tudor are idei inedite. Pur si simplu a facut in asa fel incat sa fie accesibil mai multor cupluri care doresc sa aiba niste amintiri frumoase fara sa faca gaura in buget.Acum totul depinde de voi daca vreti pe cineva cu renume scump sau pe cineva cu renume mai accesibil. Spor la decis;-)

adina_st
24.09.2008, 16:24:07
Cine e aceasta tipa? Are site ceva? As vrea sa vad si eu ceva poate sa imi dai niste date de contact pe privat. Vreau intai sa vad cum fotografiaza...asta e cel mai important. Albumul il fac dupa aia de 10 ori daca vreau pana cand iese cum imi place pe cand nunta o fac o data. Are preturi mai mici decat RA?

Din cate am vazut, are preturi mai mici decat Radu, acum trebuie sa vezi daca iti place. Noua ne-a placut si e super de treaba. I-a pus o groaza de intrebari prietenei mele despre cum vrea sa fie albumul, ce fel de prelucrari sa-i faca, daca are o preferinta pt alb-negru sau vrea doar fotografii color si tot asa. Am stat aproape 2 ore de vorba cu ea si ne-a facut o impresie buna. De asta ma gandeam sa fac si eu tot la ea un album dupa ce il vad pe cel care i-l va da prietenei mele. Cel mai bine e sa te intalnesti cu ea sa iti arate fotografiile facute de ea, ca asa, din povestite, nu am cum sa-ti dau mai multe detalii. Si nu stiu daca are site, ca noi am vazut toate fotografiile cand ne-am intalnit cu ea. Iti trimit pe private datele ei de contact.

kykufukyka
24.09.2008, 18:03:54
buna ziua,scuze ca te deranjez,as dori sa stiu cam cat cost un album de facut la pers. despre care vb. :d si nr de tel. ca sa o sun eu ca sa i explic ce vreau.ms mult,o dupa amiaza frumoasa.

kykufukyka
24.09.2008, 18:12:42
eu am vazut la o pers. album "digital" da nu profesional sau de calitate superioara :D.era un album normal avea coperta catonata si imprimata o poza cu miri,in interior era pe carton mat si pozele erau putin lucioase arata simpatic da numai ca nu ma dat pe spate :-< era 6 mil,sper sa gasesc pe cineva care sa mi fac albumul cat de cat frumos :-<

alex_dutz
24.09.2008, 20:58:53
Daca sunt inca viitoare miresici indecise in privinta cameramanilor va pot recomanda Dream Studio. Sunt baieti f de treaba si foarte priceputi in meseria lor. Am fost tare multumita de rezultate si sunt sigura ca toti cei care au apelat sau care vor apela la ei vor fi de asemenea. Pentru a va convinge va sugerez sa intrati pe siteul lor(il gasiti pe google) sau pentru a vedea o mostra din ce au facut pt mine intrati pe you tube si cautati ale edy rezumat nunta si va veti convinge. Pe deasupra au un raport calitate-pret foarte bun. Bafta la pregatiri !!!

adina_st
25.09.2008, 11:32:13
eu am auzit multe despre RA. despre Tudor am auzit abia citind pe acest forum. ambii mi se par destul de priceputi, dar trebuie sa recunosc ca nu m-au dat pe spate. intr-adevar am vazut la tucafamily daca nu ma insel niste fotografii foarte reusite, dar asta si pentru ca amandoi mirii au stiut sa pozeze, si chiar mai important AU VRUT sa pozeze si au avut si recuzita (motocicleta, tramvaiul de epoca). noi la sedinta foto ne-am grabit, nu prea am colaborat si prin urmare nu ne-au iesit niste fotografii deosebite. frumoase, dar nu iesite din comun, si nu dau vina pe fotograf, pt ca a facut tot ce-a putut, dar cum sedinta foto a durat putin peste 30 minute, pt ca eram in intarziere... nu prea am ce sa cer de la acele fotografii. cred ca pana la urma, cel mai important este ca mirii sa stie sa pozeze si sa vrea sa faca fotografii, pt ca oricat ar fi fotograful de bun, nu poate sa te scoata in fotografii zambind daca tu pur si simplu nu zambesti. mie una imi pare rau ca nu am dat mai multa importanta fotografiilor de la nunta, pt ca asa cum spunea cineva pe forum, singurele amintiri reale de la nunta sunt verighetele, filmarea si fotografiile. chiar si la filmare mai mult de cateva ori oricum nu te uiti, eu abia intr-o saptamana am reusit sa vad toata nunta cap coada ca nu aveam rabdare, dar la fotografii m-am uitat de multe ori si imi pare rau ca nu le-am acordat mai multa atentie. daca ar fi sa mai fac o data nunta cred ca primul lucru care m-ar interesa ar fi sa gasesc un fotograf cat mai nonconformist, care sa faca sedinta foto in cele mai trasnite locatii, pt ca am vazut ca se poarta sa faci fotografii la rapa galbena sau in gradina botanica si chiar in interiorul palatului, si nu zic ca n-ar fi frumoase, dar chiar n-as vrea sa am acelasi cadru ca majoritatea mireselor. te uiti in portofoliul multor fotografi si vezi ca toti au cam acelasi gen de fotografii, alb negru in palat, color in gradina botanica, sepia pe la rapa galbena... parca as vrea altceva. cred ca abia aici iti dai seama de diferentele dintre fotografi, de originalitatea si talentul lor. conteaza cum gandesc o sedinta foto.... parerea mea. nu vreau sa supar pe nimeni, eu doar mi-am zis pasul, poate n-o sa fiti de acord cu mine, dar asta gandesc si eu asta as vrea de la un fotograf. putina nebunie si garantia ca nu voi mai vedea in alte 10 albume de nunta acelasi cadru.

mihaela_pascu
25.09.2008, 13:10:37
eu am auzit multe despre RA. despre Tudor am auzit abia citind pe acest forum. ambii mi se par destul de priceputi, dar trebuie sa recunosc ca nu m-au dat pe spate. intr-adevar am vazut la tucafamily daca nu ma insel niste fotografii foarte reusite, dar asta si pentru ca amandoi mirii au stiut sa pozeze, si chiar mai important AU VRUT sa pozeze si au avut si recuzita (motocicleta, tramvaiul de epoca). noi la sedinta foto ne-am grabit, nu prea am colaborat si prin urmare nu ne-au iesit niste fotografii deosebite. frumoase, dar nu iesite din comun, si nu dau vina pe fotograf, pt ca a facut tot ce-a putut, dar cum sedinta foto a durat putin peste 30 minute, pt ca eram in intarziere... nu prea am ce sa cer de la acele fotografii. cred ca pana la urma, cel mai important este ca mirii sa stie sa pozeze si sa vrea sa faca fotografii, pt ca oricat ar fi fotograful de bun, nu poate sa te scoata in fotografii zambind daca tu pur si simplu nu zambesti. mie una imi pare rau ca nu am dat mai multa importanta fotografiilor de la nunta, pt ca asa cum spunea cineva pe forum, singurele amintiri reale de la nunta sunt verighetele, filmarea si fotografiile. chiar si la filmare mai mult de cateva ori oricum nu te uiti, eu abia intr-o saptamana am reusit sa vad toata nunta cap coada ca nu aveam rabdare, dar la fotografii m-am uitat de multe ori si imi pare rau ca nu le-am acordat mai multa atentie. daca ar fi sa mai fac o data nunta cred ca primul lucru care m-ar interesa ar fi sa gasesc un fotograf cat mai nonconformist, care sa faca sedinta foto in cele mai trasnite locatii, pt ca am vazut ca se poarta sa faci fotografii la rapa galbena sau in gradina botanica si chiar in interiorul palatului, si nu zic ca n-ar fi frumoase, dar chiar n-as vrea sa am acelasi cadru ca majoritatea mireselor. te uiti in portofoliul multor fotografi si vezi ca toti au cam acelasi gen de fotografii, alb negru in palat, color in gradina botanica, sepia pe la rapa galbena... parca as vrea altceva. cred ca abia aici iti dai seama de diferentele dintre fotografi, de originalitatea si talentul lor. conteaza cum gandesc o sedinta foto.... parerea mea. nu vreau sa supar pe nimeni, eu doar mi-am zis pasul, poate n-o sa fiti de acord cu mine, dar asta gandesc si eu asta as vrea de la un fotograf. putina nebunie si garantia ca nu voi mai vedea in alte 10 albume de nunta acelasi cadru.
Hmm.... chestia cu care e mai bun e f relativa. E vorba de care ti se potriveste si iti place mai mult. Am zis ca imi place RA dar din pacate sunt zgarcita...asta e. Deocamdata asta e singurul impediment dar eu l-am vazut lucrand recent la nunta colegei mele de scoala si pot sa va zic ca are un stil de a se face placut si a crea buna dispozitie. Ce e a lui e a lui si pe langa asta colega mea nu a colaborat chiar 100% desi stabilisera sa aiba timp la dispozitie, uite ca s-a intarziat cu multe. Radu a tras de ei cat s-a putut iar cu locatiile.....pai tocmai asta e ca e nonconformist total. Insa a facut si ce i-au cerut si am facut si noi ce a sugerat el. De fapt la un moment dat noi am vrut sa facem poza la tunul de la palat iar el a spus NU. Am ramas oripilata cum adica asta e platit pt asta si nu face ce ii zic clientii? Nu mai tin minte exact cum a zis dar era ceva de genul : imaginea pe care doresti tu sa o obtii e o imagine strict documentara ca in ziua nuntii ai fost la tun. Asta iti doresti? E ca si cum sunt 2 personaje: tu si tunul! Dar daca tii neaparat eu iti fac imaginea asa cum iti doresti. Recunosc ca la inceput nu mi-a picat prea bine ce mi-a zis dar dupa caeea el a facut altfel - a facut un grup cu toate fele (fara baieti - sac) si a prins un instantaneu cu noi iar in spate se vedea vag tunul incetosat dar f fain facut. E uns cu toate alifiile...Nu ai nici o sansa sa ii spui lui cum sa-si faca treaba. Acum de pret - m-am interesat f mult despre fotografi crede-ma problema asta ma roade de ceva timp si timpul trece - Radu anul trecut lua 2 lei de fotografie iar anul acesta e 1 E. L-am tinut de vb la nunta - in special la restaurant - mi-a marturisit ca e ingropat in procesarea fotografiilor si ca nu are timp dar cat de curand va actualiza site-ul cu fotografii de anul acesta si va face si un blog. A vorbit cu noi si a cerut acordul nostru si al mirilor pt a pune fotografii pe site-ul lui. Asa pot sa zic ca ce a facut cu noi nu am mai vazut pe site la el si mi se pare mult calitativ fata de ce poze are pe site.
Legat de aparatura - are tot ce vrei si ce nu vrei - e normal daca are preturi mari isi cumpara cele mai bune ustensile. Nu ca ar fi f important asta dar conteaza oricum.
Am studiat alti fotografi - cunosc pe cineva la TVR Iasi si mi-a povestit si el cate ceva. Cand i-am zis de Radu a inceput sa rada...cine? Raducu? daaa, e fff bun dar stii cat cere? Radu a facut o nunta unor persoane care lucreaza acolo si toti filmeaza pe la nunti deci sunt in tema si mi-au zis ca e ceva cu totul altfel si ca nu are egal in Iasi daca vrei instantanee. Pe asta este el specializat. El e original iar 2 cameramani mi-au marturisit ca fotografii lor cu care merg la nunti il copie pe Radu, fac poze cum are el pe site si din ce au vazut la colegul lor de servici.
Iar cu pozele cu tranvaiul de epoca mi-a spus ca el sugereaza clientilor mai multe variante si ei isi aleg ce le place, in functie de client. Si mi-a mai spus ceva : nu se pune problema la mine ca oamenii sa nu vrea sa pozeze! Cine vine la mine stie clar ce vrea altfel nu da banii astia degeaba. La mine vin cei care isi doresc ceva altfel decat fotografii standard.
Si ultima chestie - el se cunoaste cu Tudor Pantelimonescu si cu mai multi si ultima oara cand am vb cu el la telefon cand tot incercam sa negociez pretul - pierdere de timp- mi l-a recomandat pe Tudor. Mi-a zis ca are experienta si e f talentat si ca are preturi mult mai accesibile. Deci nu cred ca se pune problema de concurenta se pare ca ei se ajuta reciproc. Cam asta e. Daca imi mai aduc aminte de ceva....

alex_dutz
25.09.2008, 15:20:23
stii, RA le-a recomandat viitorilor nostri nasi o sedinta foto pe camp:)foarte buna ideea, avand in vedere faptul ca e toamna..si ei au nunta peste 2 saptamani
dar ce te faci cand nu ai timp de poze?nu ai timp sa te duci nu stiu unde??
stii cata originaliatte se duce pe apa sambetei cand nu vor mirii, cand nu au timp, cand nu se complica?

Stiu ca poate e comic , dar apropo de aceasta propunere, am sa va arat cateva poze facute cu Tudor acu vreo 3 luni...la o locatie sugerata de noi si foarte apreciata de el. Sunt facute la Aroneanu..Noua ne.au placut extrem de mult;-) , nu cred ca trebuie sa spun ca sunt 100% fan Pantelimonescu, cred ca se vede...

asta asa e. Oricum mai e si vremea un impediment - daca e ca acum nu stiu ce ar putea sa iasa.

Ooofff...risc sa fiu data afara din forum cu insistentele mele..insa risc:-p nu conteaza foarte mult vremea, atata timp cat ai un fotograf care isi cunoaste meseria.. in aceasi zi dupa ce am facut pozele la Aroneanu a venit ploaia...da nu ne/am lasat batuti, de fapt Tudor, care a propus ceva f interesant..de altfel voi lasa pozele sa vb de la sine...Nu e importanta vremea, e important sa vrei sa faci poze si sa alegi o persoana care face asta din placere si cu pasiune. Si cu asta mi.am, incheiat pledoaria.#:-S Sunt foarte mandra de pozele mele si vreau sa arat asta, poate voi ajuta pe cineva sa ia aceeasi decizie care am luat/o io si in final sa fie la fel de multumita. Tudor rocks:)>-

alex_dutz
25.09.2008, 20:44:38
Radu face mai spre instantaneu, ca sa zic asa. In pozele lui Tudor se simte putin regia fotografului. Insa asta este o chestie de gust, de preferinta fiecaruia. Asta nu inseamna ca unul e neaparat mai bun, mai degraba ficare cu ce ii place. Iar chestia cu originalitatea... sunt poze pe net o gramada cu miri in iarba. Nu cred ca apartine niciunuia din ei. Este de laudat ca se face si altceva in afara de poze cu palatul in spate.

E adevarat ..depinde si de gust, dar pot sa spun cu mana pe inima ca in toate pozele astea nu a fost nimic regizat, suntem doar noi vinovati ...am jucat teatru mare parte si au iesit misto...numa ca am jucat teatru si vroiam sa se vada, de aia ne uitam mereu in obiectiv. Multumesc de aprecieri oricum<:-P

tucafamily
26.09.2008, 18:27:10
http://picasaweb.google.com/tcpetronela/1AnBiancaTaiereaMotuluiByRaduAfloarei#
am sa va cer permisiunea sa va mai arat si eu cateva fotografii facute de Radu la taierea motului finutei noastre

(http://picasaweb.google.com/tcpetronela/1AnBiancaTaiereaMotuluiByRaduAfloarei#)

si alte cateva facute la acelasi eveniment

trebuie sa recunoastem insa ca si fotograful tau alex_dutz este unul foarte bun , iar pentru cei cu buget mai limitat cred ca este ideal.
Eu una nu-l dau pe Radu pentru nimic in lume , dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa recunoastem si calitatile altor fotografi.

adina_st
28.09.2008, 13:01:51
pana la urma cred ca cel mai bun fotograf e cel in preajma caruia te simti in largul tau, cel care iti este mai mult prieten decat fotograf... e adevarat ca exista diferente considerabile de pret intre fotografi, dar fotografiile de la nunta sunt singurele amintiri pe care le vei revedea mereu, pt ca e la indemana sa te uiti intr-un album foto sau sa le trimiti cuiva... pe cand filmarea ai s-o revezi mai rar... si din punctul asta de vedere, cred ca singurul lucru la care o mireasa nu ar trebui sa accepte jumatati de masura sunt fotografiile... parerea mea...

Cretzofolina13
01.10.2008, 11:34:00
Fetelor, am nevoie de ajutorul vostru ! Caut un anumit cameraman si nu-i stiu decat prenumele. Il cheama Lucian, e un tip cam la 40 de ani, masiv(destul de grasut) si are tenul ceva mai inchis la culoare. Daca l-a avut cineva la nunta si-mi poate da datele lui, as aprecia foarte mult. Multumesc anticipat !!

mihaela_pascu
02.10.2008, 14:08:17
Am aflat ca mai este cineva care are preturile ca RA - la fotografie - tot acelasi pret de 1 E. Se numeste Adrian Cuba si e fotograf de presa. Se pare ca RA s-a luat dupa el ca acesta e vechi in domeniu. Nu am vazut lucrari de ale lui si nici site nu are. Pe cine am mai intrebat mi-au zis ca e bun dar diferit de RA ca stil. Ati avut cineva cu acest fotograf? Sunt curioasa sa vad cum lucreaza.

miresica_2009
02.10.2008, 22:06:54
Buna Miresici,

Am citit ca sunt laudati cei de la Dream Studio. As dori sa va intreb , stie cineva cat costa pozele+filmatul, am intrat la ei pe site si nu au preturi afisate. Poate cineva sa ma ajute!
Multumesc si bafta in toate!