PDA

Versiunea completa : Unde cazam invitatii care vin de departe?

emilinicole
22.05.2009, 15:58:20
Buna Miresicilor,

Ce ne facem cu invitatii care nu sunt din slatina? Voi unde ii cazati?
La Zytto eu nu pot sa ii cazez, este 250 camera pe noapte..nu prea imi permit, la Parc este 50 EURO, La Bulevard de la 180 ROn...mie sincer mi se par cam scumpe, adik eu merg la munte si inkiriez vila in Bran cu 70 Ron Camera, iar hotel de 2 stele e 120, 130 ROn...
Am mai aflat de un hotel, Hotel Est, langa Gara undeva, care are 90 RON pe noapte, e ok pretul dar nu stiu cum arata..o sa merg sa vad peste cateva luni..pana atunci ma mai informez..si astept noutati de la voi.:):)>:D<

CRISRINA
24.05.2009, 15:06:15
Buna Miresicilor,

Ce ne facem cu invitatii care nu sunt din slatina? Voi unde ii cazati?
La Zytto eu nu pot sa ii cazez, este 250 camera pe noapte..nu prea imi permit, la Parc este 50 EURO, La Bulevard de la 180 ROn...mie sincer mi se par cam scumpe, adik eu merg la munte si inkiriez vila in Bran cu 70 Ron Camera, iar hotel de 2 stele e 120, 130 ROn...
Am mai aflat de un hotel, Hotel Est, langa Gara undeva, care are 90 RON pe noapte, e ok pretul dar nu stiu cum arata..o sa merg sa vad peste cateva luni..pana atunci ma mai informez..si astept noutati de la voi.:):)>:D<
Intradevar sunt cam piperate preturile ,si daca ai si ceva mai multe persoane de cazat e nasol,eu una nu am decat vreo 2 familii pe care o sa trebuiasca sa le cazez.

maridra
24.05.2009, 15:14:05
Si noi ne-am confruntat cu aceasta problema. Pe cei foarte apropiati, cum sunt nasii, i-am cazat noi in acelasi loc unde am tinut nunta. Dar pe restul invitatilor, nu ne-am permis sa-i "cazam", asa ca fiecare si-a platit singur camera la hotel. Si sa stii ca nu s-a suparat nimeni.

emilinicole
26.05.2009, 10:39:07
Buna fetele,

Foarte multi nu am de cazat, nasii..care sunt din Buc, si mai am nevoie cam de 10 camere maxim, pt ca prietenii apropiati care vin din Buc vor sta la noi acasa..Pe nasi ii cazez la Zytto, ca nu ii pot pune pe drumuri..dar restul...Tocmai ca eu o sa incerc sa ii cazez sa ma duca la 110 RON camera..ca nu prea imi permit nici eu..stiu ca unii isi platesc singuri dar na, nu pot sa risc si oricum cred ca se platesc inainte..nici nu stiu exact..

anabella
27.05.2009, 08:17:23
incearca pe net pensiuneawiena (e cu com), au camere duble la 150 lei si arata bine
si am mai vazut ca s-a deschis un hotel la intersectie la ACR, chiar pe Cornisei, unde sunt vreo 2 baruri unul langa altul. cred ca si acolo au preturi mici, ca e destul de micut hotelul

emilinicole
27.05.2009, 13:01:40
incearca pe net pensiuneawiena (e cu com), au camere duble la 150 lei si arata bine
si am mai vazut ca s-a deschis un hotel la intersectie la ACR, chiar pe Cornisei, unde sunt vreo 2 baruri unul langa altul. cred ca si acolo au preturi mici, ca e destul de micut hotelul

Ms Ana,

am cautat pensiunea, am gasit-o, arata ok camerele, acum, o sa vedem atunci, knd mergem sa le vedem pe toate si ramane sa alegem..la fel si hotelul de la ACR..o sa il vedem..
Eu desi mai am 11 luni pana la nunta, daca au atatia prieteni nunti acum, evident ca am inceput sa caut si eu pt a mea..asa ca eu caut, caut...le salvez pe mail...sa nu fiu atunci in lipsa de timp..:)

Te pup si ms:*

anabella
29.05.2009, 10:17:18
Ms Ana,

am cautat pensiunea, am gasit-o, arata ok camerele, acum, o sa vedem atunci, knd mergem sa le vedem pe toate si ramane sa alegem..la fel si hotelul de la ACR..o sa il vedem..
Eu desi mai am 11 luni pana la nunta, daca au atatia prieteni nunti acum, evident ca am inceput sa caut si eu pt a mea..asa ca eu caut, caut...le salvez pe mail...sa nu fiu atunci in lipsa de timp..:)

Te pup si ms:*

n-ai pt ce >:D<
e bine sa te organizezi din timp sa-ti ramana cat mai putine de facut atunci
cam cu o luna inainte e ok sa mergi sa rezervi, pt ca e totusi slatina, nu-i ca si cand ar fi oras turistic

emilinicole
29.05.2009, 11:54:53
n-ai pt ce >:D<
e bine sa te organizezi din timp sa-ti ramana cat mai putine de facut atunci
cam cu o luna inainte e ok sa mergi sa rezervi, pt ca e totusi slatina, nu-i ca si cand ar fi oras turistic

Ana, te-ai facut bruneta?iti sta ft bine:)
Cu o luna, iti dai seama, desi ei la tel ziceau cu 2..dar sa fim seriosi..e Slatina..

anabella
29.05.2009, 12:12:01
Ana, te-ai facut bruneta?iti sta ft bine:)
Cu o luna, iti dai seama, desi ei la tel ziceau cu 2..dar sa fim seriosi..e Slatina..

saru'mana :*
da, as putea spune ca am revenit la culoarea mea naturala, ca de fel sunt bruneta si cam asa am fost toata viata, pana in urma cu 2 ani.
poti vedea poza la marime mai mare la "coafura si machiaj"

si ca sa fim iar on-topic: depinde cate camere vei vrea atunci sa iei, ca sa stii cu cat timp inainte te duci. daca ai multe, gen 10 cum ziceai, e posibil sa trebuiasca sa mergi si cu 2 luni inainte ca sa fii sigura ca le ai rezervate pt ziua nuntii

emilinicole
29.05.2009, 16:01:09
saru'mana :*
da, as putea spune ca am revenit la culoarea mea naturala, ca de fel sunt bruneta si cam asa am fost toata viata, pana in urma cu 2 ani.
poti vedea poza la marime mai mare la "coafura si machiaj"

si ca sa fim iar on-topic: depinde cate camere vei vrea atunci sa iei, ca sa stii cu cat timp inainte te duci. daca ai multe, gen 10 cum ziceai, e posibil sa trebuiasca sa mergi si cu 2 luni inainte ca sa fii sigura ca le ai rezervate pt ziua nuntii

eeee, pai te-am vazut apoi si acolo, machiajul e impecabil..dar si parul...stralucire..tot ce vrei..ft frumoasa ai fost:d...deja te-am deocheat si eu si fetele:))

o sa revizuim lista cat mai aproape de nunta..si o sa vedem exact..eu zic ca 8-10 camere...dar una e a nasilor, pe care ii cazez la Zytto..acum nush ce sa zic, maine merg la o nunta la craiova la cei mai buni prieteni ai nostri (sunt d-soara de onoare iar viitorul meu sot e cavaler) , si au la rest Europeca, iar lor le-a facut reducere destul de mare, le-a lasat camera de la 300 la 200 RON..ceea ce e ok..ca daca lasa si madam Rat de la 250 la 150 parca e altfel :)))eu negociatoare sefa..:))
da chiar..in mod normal daca au hotel, banuiesc ca se da si o camera, a mirilor, nu?

anabella
29.05.2009, 18:23:11
eeee, pai te-am vazut apoi si acolo, machiajul e impecabil..dar si parul...stralucire..tot ce vrei..ft frumoasa ai fost:d...deja te-am deocheat si eu si fetele:))

o sa revizuim lista cat mai aproape de nunta..si o sa vedem exact..eu zic ca 8-10 camere...dar una e a nasilor, pe care ii cazez la Zytto..acum nush ce sa zic, maine merg la o nunta la craiova la cei mai buni prieteni ai nostri (sunt d-soara de onoare iar viitorul meu sot e cavaler) , si au la rest Europeca, iar lor le-a facut reducere destul de mare, le-a lasat camera de la 300 la 200 RON..ceea ce e ok..ca daca lasa si madam Rat de la 250 la 150 parca e altfel :)))eu negociatoare sefa..:))
da chiar..in mod normal daca au hotel, banuiesc ca se da si o camera, a mirilor, nu?

eee, parul era vopsit de o saptamana, de aia arata asa :-p
multumesc inca o data :*

de obicei ar trebui sa faca si reducere la camere daca iei mai multe, noua asa ne-a zis la bulevard cand am intrebat inainte de nunta.
pana la urma n-am mai avut nevoie ca am cazat invitatii pe la noi, avand spatiu suficient.
s-ar putea ca la zytoo voua sa va dea camera gratis avand in vedere ca faceti nunta la ei. insa nu stiu sigur, ca eu am facut la roky si ne-am luat camera la bulevard.
have fun maine, poate ne pui si noua poze de la eveniment :-p

emilinicole
01.06.2009, 10:43:30
eee, parul era vopsit de o saptamana, de aia arata asa :-p
multumesc inca o data :*

de obicei ar trebui sa faca si reducere la camere daca iei mai multe, noua asa ne-a zis la bulevard cand am intrebat inainte de nunta.
pana la urma n-am mai avut nevoie ca am cazat invitatii pe la noi, avand spatiu suficient.
s-ar putea ca la zytoo voua sa va dea camera gratis avand in vedere ca faceti nunta la ei. insa nu stiu sigur, ca eu am facut la roky si ne-am luat camera la bulevard.
have fun maine, poate ne pui si noua poze de la eveniment :-p

Back,

A fost super la nunta...exceptional..mireasa superba(e cea mai buna prietena a mea..dar chiar nu exagerez).mi-a placut organizarea, aranjamentele(orhidee alba)..tot..

o sa pun si poze in curand, momentan nu am:)

PS
sapt asta merg la slatina iar, si o sa ne intalnim cu lautarii cu care am vb, si cred ca il sun pe gore sa vb si cu el sau sa il vedem daca are nunta..am mai zis cei cu care am vb noi vin la cumnata mea in august si ei stiu sigur ca vin la noi..dar noi nu i-am vazut cantand:D

Te pup:*

anabella
01.06.2009, 21:56:24
Back,

A fost super la nunta...exceptional..mireasa superba(e cea mai buna prietena a mea..dar chiar nu exagerez).mi-a placut organizarea, aranjamentele(orhidee alba)..tot..

o sa pun si poze in curand, momentan nu am:)

PS
sapt asta merg la slatina iar, si o sa ne intalnim cu lautarii cu care am vb, si cred ca il sun pe gore sa vb si cu el sau sa il vedem daca are nunta..am mai zis cei cu care am vb noi vin la cumnata mea in august si ei stiu sigur ca vin la noi..dar noi nu i-am vazut cantand:D

Te pup:*

multa bafta cu lautarii!
si astept pozele de la nunta :D

emilinicole
02.06.2009, 11:52:29
multa bafta cu lautarii!
si astept pozele de la nunta :D

Sarumana Ana.Am rezolvat deja cu lautarii.
Noua ne-au placut foarte mult lautarii prietenilor nostri, la nunta carora am fost smbata.Sunt exceptionali, adik ne-au cam dat pe spate la propriu..s-au facut trenulete prin restaurant..muzica de toate felurile(fara manele, asta e un plus mare pt noi k nu vrem)..nu au facut pauze...si cei care au avut nunta sunt cei mai buni prieteni ai nostri.Noi le-am zis ca ne plact ft mult..eu ii laudam intr-una de fapt..numai k noi nu prea vroiam sa ii luam ca sunt scumpi..asa ca nebunii de prieteni..au negociat cu lautarii fara ca noi sa stim, si cereau 2000 euro, au lasat la 1800, iar cadou din partea lor am primit avansul 400 euro, si noi vom plati diferenta de 1400 euro.azi au facut contractul le-au zis tot si disara vin ei de la craiova(ca acolo au avut nunta) si merem la ei sa bem si sa luam contractul:D

te pup:*

anabella
02.06.2009, 12:29:13
Noua ne-au placut foarte mult lautarii prietenilor nostri, la nunta carora am fost smbata.Sunt exceptionali, adik ne-au cam dat pe spate la propriu..s-au facut trenulete prin restaurant..muzica de toate felurile(fara manele, asta e un plus mare pt noi k nu vrem)..nu au facut pauze...si cei care au avut nunta sunt cei mai buni prieteni ai nostri.Noi le-am zis ca ne plact ft mult..eu ii laudam intr-una de fapt..numai k noi nu prea vroiam sa ii luam ca sunt scumpi..asa ca nebunii de prieteni..au negociat cu lautarii fara ca noi sa stim, si cereau 2000 euro, au lasat la 1800, iar cadou din partea lor am primit avansul 400 euro, si noi vom plati diferenta de 1400 euro.azi au facut contractul le-au zis tot si disara vin ei de la craiova(ca acolo au avut nunta) si merem la ei sa bem si sa luam contractul:D

ma bucur mult, bravo, bine ca ati rezolvat >:D<
aveti niste prieteni de nadejde =D>

emilinicole
02.06.2009, 14:06:30
ma bucur mult, bravo, bine ca ati rezolvat >:D<
aveti niste prieteni de nadejde =D>

Sarumana..da, nu prea imi vine sa cred, dar am rezolvat.
Ana te rog da-mi si mie site-ul simonei ( cea cu care ai facut tu aranjamentele la rocky) pt ca nu il gasesc si ma intereseaza daca pot inchiria de la ea fete de masa si suporturi pt aranjamentele florale, la mkr am intrebat si se poate, dar vreau sa vad daca poate si simona, pt k mi-a placut ce am vazut ca face..si sa vad daca are ceva pe negru:)
eu vreau doar asta pt ca aranjamentele mi le face o cunostiinta.

:*:*:*

floricel_10
12.06.2009, 14:06:19

Ma bucur tare mult ca ai rezolvat cu lautarii.
La un moment dat mi-ai cerut nr de tel de la lautarii nostrii si eu nu am reusit sa fac rost de el atunci si dup-aia am uitat.:-" .. ma cam mustra constiinta de cate ori intram pe forum...o:-)

emilinicole
14.06.2009, 20:43:56
Ma bucur tare mult ca ai rezolvat cu lautarii.
La un moment dat mi-ai cerut nr de tel de la lautarii nostrii si eu nu am reusit sa fac rost de el atunci si dup-aia am uitat.:-" .. ma cam mustra constiinta de cate ori intram pe forum...o:-)

:))))

calm flori k nu-i nimik...am luat unii de care sunt ft multumita!

floricel_10
16.06.2009, 16:07:35

calm flori k nu-i nimik...am luat unii de care sunt ft multumita!

#:-S
m-am linistit :)

madalinapol
24.06.2009, 23:51:20
in legatura cu invitatii de departe...am fost la cateva nunti si cei care venisera de departe am avut un microbuz inchiriat de miri,care la o ora stabilita a plecat sa ii duca catre case....:-\ asta sigur daca sunt mai multi dintr-un loc...

emilinicole
25.06.2009, 11:45:17
in legatura cu invitatii de departe...am fost la cateva nunti si cei care venisera de departe am avut un microbuz inchiriat de miri,care la o ora stabilita a plecat sa ii duca catre case....:-\ asta sigur daca sunt mai multi dintr-un loc...

Buna,
La mine nu se poate asa, ca nunta e in slatina, nasii sunt din buc, mai avem cam 8 cupluri tot din buc, unii din tg jiu, unii din craiova..deci microbuz nu pot lua si e si distanta prea mare:). la cei din craiova nu iau ca e aproape dar restul da.

madalinapol
25.06.2009, 14:38:31
da,intr-adevar....si mai ales la nasi!Ma gandesc k nu e o idee prea buna sa ii trimiti acasa cu microbuzul...#-o vezi dak ai umblat prin toata tara??\:D/

emilinicole
25.06.2009, 14:43:37
da,intr-adevar....si mai ales la nasi!Ma gandesc k nu e o idee prea buna sa ii trimiti acasa cu microbuzul...#-o vezi dak ai umblat prin toata tara??\:D/

nasii sunt ai iubitului de fapt, si noi stam tot in bucuresti(de 5 ani), de loc suntem din slatina, iar cei din craiova si targu jiu sunti colegi de facultate ai lui:)

ehh, vedem noi cum facem, e bine ca la mai multe camere iti dau si reducere, macar atat:)

madalinapol
25.06.2009, 14:46:26
pai da...si eu cu prietenul meu stam in arad,dar suntem din slatina,iar cand o sa facem nunta e bine ca nu avem asa multi de invitat din arad....deci,nu o sa avem prea multe probleme de genul asta!Dar gasesti u o rezolvare :D

valusca25
03.02.2010, 10:42:40
pai al meu e din constanta asa k o sa am rude,prieteni de cazat...o as inchiriez cele 12 camere de la hotel unde fc nunta si restu pe la apartament,pe la tara(astia mai apropiati)si pe soacra-mea crek nu mai am lok...glumesc...doar ca nu ma inghite...;))

madalinapol
03.02.2010, 17:52:16
pai da...si eu cu prietenul meu stam in arad,dar suntem din slatina,iar cand o sa facem nunta e bine ca nu avem asa multi de invitat din arad....deci,nu o sa avem prea multe probleme de genul asta!Dar gasesti u o rezolvare :D
^:)^ m-am mutat din arad asa ca...nu stiu daca o sa mai vina la mine la nunta cineva;)) Poate imi trimit doar banii....:D

laura_dumi
16.02.2010, 15:05:19
Buna fetelor,

Eu am avut cazati invitatii la Romtimex si am fost multumitat atat eu cat si invitatii.Eu zic sa va interezati si acolo, au preturi acceptabile si camerele arata destul de bine.

emilinicole
16.02.2010, 16:26:34
Buna fetelor,

Eu am avut cazati invitatii la Romtimex si am fost multumitat atat eu cat si invitatii.Eu zic sa va interezati si acolo, au preturi acceptabile si camerele arata destul de bine.

multumim pt sfat, tre sa tinem cont de el:)

anabella
16.02.2010, 17:35:19
eu am văzut că și la pensiunea viena au condiții bune. camera single e 130 lei, iar cea dublă e 150. fiind aproape de bulevard și relativ ieftin, probabil acolo vom caza invitații din bucurești, la botez
au și site dacă vreți să vedeți camerele, doar că îl găsești cu căutare după pensiunea wiena.
dacă însă știți și alte locații mai ieftine, dați de veste

madalinapol
16.02.2010, 18:53:50
eu am văzut că și la pensiunea viena au condiții bune. camera single e 130 lei, iar cea dublă e 150. fiind aproape de bulevard și relativ ieftin, probabil acolo vom caza invitații din bucurești, la botez
au și site dacă vreți să vedeți camerele, doar că îl găsești cu căutare după pensiunea wiena.
dacă însă știți și alte locații mai ieftine, dați de veste
Unde e pensiunea asta??

anabella
16.02.2010, 19:13:29
lângă școala numărul 5, unde e și clubul viena

madalinapol
17.02.2010, 16:50:14
lângă școala numărul 5, unde e și clubul viena
A,gata stiu....ms

laura_dumi
18.02.2010, 13:41:29
Unde e pensiunea asta??
Din cate stiu eu este in spate la Sc. generala nr. 5. Cum vii dinspre posta, prima strada la stanga, cam pe la jumatatea ei, dupa ce ai trecut de scoala.

madalinapol
18.02.2010, 17:40:01
Din cate stiu eu este in spate la Sc. generala nr. 5. Cum vii dinspre posta, prima strada la stanga, cam pe la jumatatea ei, dupa ce ai trecut de scoala.
Ms...am aflat acum...stiam doar de club,nu si de pensiune!

anabella
01.03.2010, 15:26:29
noi am vorbit la viena și de cazare și ne-a zis că ne vor da o camera gratis pentru noi și copil (facem botezul la ei, încă nu le-am dat răspunsul final, dar ne-am hotărât), iar la celelalte discout
au 7 camere, dintre care 3 duble, în sensul că au două paturi pt că și-n celelalte se pot caza doi oameni, pt că e pat matrimonial. cea cu 2 paturi e 150 lei și include mic dejun, cealaltă e 130 lei, fără masă.
poate vă ajută și pe voi informațiile astea

emilinicole
03.03.2010, 11:09:01
eu am fost si la pallace, si arata ft ok camerele, au si aer conditionat, baia e ok..nu de lux dar ok, 100 lei noapte +mic dejun inclus..eu aici o sa iau:)
am mai vazut si romtimex, e 120 cu mic dejun inclus, dar arata la fel ca pallace si e si mai departe.

anabella
03.03.2010, 12:48:54
și unde e pallace? că e super ieftin, întradevăr

emilinicole
03.03.2010, 14:27:48
și unde e pallace? că e super ieftin, întradevăr

e ala de la casa de cultura a tineretului.cred ca e de 2 stele, dar chiar arata ok.nu impecabil..ci ok..camera nu am ce sa zic..nu am nimic de reprosat, la baie ar trebui sterse mai bine robinetii.
poti merge sa vezi o camera..pe noi ne-a lasat..am vazut vreo 3.
cred ca arata mai bine viena, dar e mai scump.

floricel_10
03.03.2010, 16:55:59
eu am fost si la pallace, si arata ft ok camerele, au si aer conditionat, baia e ok..nu de lux dar ok, 100 lei noapte +mic dejun inclus..eu aici o sa iau:)
am mai vazut si romtimex, e 120 cu mic dejun inclus, dar arata la fel ca pallace si e si mai departe.
multumim de info.
Eu o sa-i cazez pe musafirii mei din alte localitati pe la rudele mele din slatina.
Dar mai sunt cativa prieteni care vor sa stea la hotel neaparat :).

floriana2107
04.03.2010, 08:40:33
multumim de info.
Eu o sa-i cazez pe musafirii mei din alte localitati pe la rudele mele din slatina.
Dar mai sunt cativa prieteni care vor sa stea la hotel neaparat :).

Si eu cazez musfirii pe la rude iar o parte din ei la noi pentru ca stam la casa si oricum eu cu miresoiul meu o sa luam o camera unde facem nunta;;)

anabella
04.03.2010, 09:07:52
e ala de la casa de cultura a tineretului.cred ca e de 2 stele, dar chiar arata ok.nu impecabil..ci ok..camera nu am ce sa zic..nu am nimic de reprosat, la baie ar trebui sterse mai bine robinetii.
poti merge sa vezi o camera..pe noi ne-a lasat..am vazut vreo 3.
cred ca arata mai bine viena, dar e mai scump.

e ieftin da, dar făcând botezul la viena cred că-i duc acolo, că ne dă și discount la camere. sunt oameni care chiar nu cunosc slatina și le va fi greu să vină de la tineretului la biserică, apoi la restaurant, prin spatele blocurilor. e bine de știut pentru alte fete, însă, mai ales dacă au nevoie de multe camere