PDA

Versiunea completa : Unde ne facem manichiura in Iasi?

Pagini : [1] 2

Butterfly87
24.05.2009, 18:28:18
m-am gandti k ar fi bine si noi cele din iasi sa avem un subiect legat de saloanele din iasi care asigura o manichiura de calitate..cu produse profesionale...

stefania_a
24.05.2009, 18:41:06
m-am gandti k ar fi bine si noi cele din iasi sa avem un subiect legat de saloanele din iasi care asigura o manichiura de calitate..cu produse profesionale...

buna idee...=D>

irina
24.05.2009, 21:16:42
Fetelor, subiectul cu poze cu manichiura exista deja aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1547&page=90) si vad ca irinaandreea l-a si descoperit, ca a postat deja si acolo aceleasi poze. Va rog sa respectati regulamentul si sa nu creati mai multe subiecte pe aceeasi tema.
Multumesc pentru intelegere.

Edit-voiam sa inchid subiectul, dar e ok daca discutati numai despre saloane unde va puteti face manichiura in Iasi. Pentru poze va rog sa mergeti la subiectul de care am zis mai sus :)
Il si redenumesc..

Butterfly87
24.05.2009, 21:47:40
Fetelor, subiectul cu poze cu manichiura exista deja aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1547&page=90) si vad ca irinaandreea l-a si descoperit, ca a postat deja si acolo aceleasi poze. Va rog sa respectati regulamentul si sa nu creati mai multe subiecte pe aceeasi tema.

Edit-voiam sa inchid subiectul, dar e ok daca discutati numai despre saloane unde va puteti face manichiura in Iasi. Pentru poze va rog sa mergeti la subiectul de care am zis mai sus :)
Il si redenumesc..
ok...am zis k poate fetele din iasi le=ar fi mai usor sa aibe la topicul de iasi si poze..dar e ok dak lasam doar pt impresii saloane!!!

stefania_a
25.05.2009, 20:34:47

Il si redenumesc..

asa da>:D<

stefania_a
25.05.2009, 20:35:46

eu iti pot spune unu care m-a dezamagit in materie de manichiura...escape...in spate la haal centrala...acolo mi-am facut manichiura pt nunta si nu am fost multumita deloc...:-<

Butterfly87
25.05.2009, 20:39:37
eu iti pot spune unu care m-a dezamagit in materie de manichiura...escape...in spate la haal centrala...acolo mi-am facut manichiura pt nunta si nu am fost multumita deloc...:-<
si arata a salon super.... ce te-a nemultumit????:(

stefania_a
25.05.2009, 20:45:29
si arata a salon super.... ce te-a nemultumit????:(

pai nu prea mi-a taiata pielita k cik sa nu imi curga sange...iar la pilit#:-S nu stiu cuma reusit dar cand am ajuns acasa ma agatam de toate si am pus eu mana pe pila si le-am retusat...
la ei m-am si machiat, dar acolo am fost super multumita...
a...tipa care lucra la manichiura era studenta...deci se poate intelege...cata exp avea in ale unghiilor...cand am auzit sa imi pice fata, dar eram deja la cateva ore de nunta si nu mai aveam scapare

Butterfly87
25.05.2009, 20:47:16
pai nu prea mi-a taiata pielita k cik sa nu imi curga sange...iar la pilit#:-S nu stiu cuma reusit dar cand am ajuns acasa ma agatam de toate si am pus eu mana pe pila si le-am retusat...
la ei m-am si machiat, dar acolo am fost super multumita...
a...tipa care lucra la manichiura era studenta...deci se poate intelege...cata exp avea in ale unghiilor...cand am auzit sa imi pice fata, dar eram deja la cateva ore de nunta si nu mai aveam scapare
ce aiurea...dar nu ai mai fost la manichiura acolo??sau atunci era alta tipa kre facea?? bine macar ca la restul ai fost multumita!!!!

stefania_a
25.05.2009, 20:52:14
ce aiurea...dar nu ai mai fost la manichiura acolo??sau atunci era alta tipa kre facea?? bine macar ca la restul ai fost multumita!!!!

nu am fost inainte...mi-a recomandat cineva acolo sa merg la machiaj...si am zis k daca tot merg pt machiaj sa merg si pt manichiura si pedichiura k sa nu umblu in 10 locuyri in ziua nuntii...si asa am patit-o...

sumpee
26.05.2009, 12:26:41
eu manichiura mi-o fac singura. imi fac si modele, nu foarte complicate. am avut si gel pus pe unghii insa cand l-am dat jos si am vazut ce unghii subtiri am..am zis ca mai bine fara.

Butterfly87
22.06.2009, 20:33:29
am avut astazi o intamplare ff neplacuta si de aceea am decis sa v-o zic si voua sa va feriti de salonul din moldova mall: Lady French..am mers la o intretinere unghii in gel.si cand mi-a dat gelul jos cu freza mi-a atins destul de tare cuticula de mi-a dat putin sangele.. si nici macar nu si-a cerut scuze tipa..plus de asta mi s-au parut ff reci cu clientii nu prea intra in vorba..vazand asa am zis sa nu fac scandal si sa-mi fac manichiura spa.. nici sa nu plec asa ..avand in vedere ca imi facusem si programare,numai sa evit sa mai lucreze tipa la unghiile mele..

adnada
23.06.2009, 09:38:26
am avut astazi o intamplare ff neplacuta si de aceea am decis sa v-o zic si voua sa va feriti de salonul din moldova mall: Lady French..am mers la o intretinere unghii in gel.si cand mi-a dat gelul jos cu freza mi-a atins destul de tare cuticula de mi-a dat putin sangele.. si nici macar nu si-a cerut scuze tipa..plus de asta mi s-au parut ff reci cu clientii nu prea intra in vorba..vazand asa am zis sa nu fac scandal si sa-mi fac manichiura spa.. nici sa nu plec asa ..avand in vedere ca imi facusem si programare,numai sa evit sa mai lucreze tipa la unghiile mele..

clar acolo nu tre sa calcam.... mi se pare nesimtire macar scuze putea sa isi ceara.... da e lipsa de respect fata de client in cazul asta

DrPAM
04.07.2009, 18:50:20
mi-am pus si eu azi unghiute...au iesit tare bine chiar sunt multumita de rezultat...mai avem de lucrat la imaginea cu cala...dar data viitoare sigur o sa iasa mai bine:D

stefania_a
04.07.2009, 18:52:01
mi-am pus si eu azi unghiute...au iesit tare bine chiar sunt multumita de rezultat...mai avem de lucrat la imaginea cu cala...dar data viitoare sigur o sa iasa mai bine:D

chiar sunt frumoase...sa le porti cu multa placere>:D<

Butterfly87
04.07.2009, 18:52:29
unde ti le-ai pus???????? ff frumusele!!!

DrPAM
04.07.2009, 18:55:27
saru mana...la spa bellessere le-am pus...chiar sunt multumita...am vazut insa ca sunt tare ocupati...trebuie facut din timp programare...va pup

angelfighter
04.07.2009, 22:08:22
foarte frumoase. sa le porti cu placere si sa nu ai neplaceri cand trebuie sa "scapi de ele" (am patit si eu ca atunci cand au trebuit scoase am crezut ca nu voi mai avea unghii in viata mea la cat de subtiri si sensibile erau)
numai bine

DrPAM
05.07.2009, 01:04:38
foarte frumoase. sa le porti cu placere si sa nu ai neplaceri cand trebuie sa "scapi de ele" (am patit si eu ca atunci cand au trebuit scoase am crezut ca nu voi mai avea unghii in viata mea la cat de subtiri si sensibile erau)
numai bine

merci...sper sa nu fie probleme ...am mai avut unghii cu gel si s-au refacut destul de repede...oricum nu le dau jos prea rapid:D

Kika
05.07.2009, 01:43:44
merci...sper sa nu fie probleme ...am mai avut unghii cu gel si s-au refacut destul de repede...oricum nu le dau jos prea rapid:D

Arata foarte bine..eu pana acum n-am fost pe deplin multumita de cum au iesit, nu ca model ci ca mod de realizare si aspectul final desi am fost in 3 locuri pana acum...

Cat te-au costat si eventual daca imi poti da si un nr. de telefon pe privat:D

cori_iasi
05.07.2009, 08:26:01
saru mana...la spa bellessere le-am pus...chiar sunt multumita...am vazut insa ca sunt tare ocupati...trebuie facut din timp programare...va pup

cam cu cat timp inainte ti-ai facut programare?

DrPAM
05.07.2009, 10:12:57
pai eu am sunat la inceput de saptamana si abia sambata aveau liber...ieri de ex venise o tipa si pana pe 12 nu mai aveau nici un loc...depinde acum...m-am speriat si mi-am facut repede programarea pt nunta de acum:))

cori_iasi
05.07.2009, 10:26:04
pai eu am sunat la inceput de saptamana si abia sambata aveau liber...ieri de ex venise o tipa si pana pe 12 nu mai aveau nici un loc...depinde acum...m-am speriat si mi-am facut repede programarea pt nunta de acum:))

omg :-SS:-SS:-SSar fi cazul sa ma misc mai repede
multumesc>:D<

Butterfly87
05.07.2009, 11:38:12
asa este acolo imi fac si eu unghiile si mi-am facut de acum 2 sapt programare pt nunta:D

angelfighter
05.07.2009, 16:20:06
asa este acolo imi fac si eu unghiile si mi-am facut de acum 2 sapt programare pt nunta:D
bafta, vad ca mai ai ff putin.
sa ai o nunta de vis :* :* :*

Butterfly87
05.07.2009, 19:04:48
bafta, vad ca mai ai ff putin.
sa ai o nunta de vis :* :* :*
multumesc mult!!!:* :*

dianita_blondy
13.07.2009, 11:05:49

foarte frumoase unghiile, felicitari.

dianita_blondy
13.07.2009, 11:09:17

ce urat!!!!:-?:-?:-? si eu care vroiam sa-mi fac programare la ei.
cred k voi apela la o fata care lucreaza in particular, poate e mai atenta.
am nunta sambata asta la sora mea si va povestesc cum au iesit.
pooop si spor la pregatiri !!!

deliabefu
28.07.2009, 19:09:15
ce urat!!!!:-?:-?:-? si eu care vroiam sa-mi fac programare la ei.
cred k voi apela la o fata care lucreaza in particular, poate e mai atenta.
am nunta sambata asta la sora mea si va povestesc cum au iesit.
pooop si spor la pregatiri !!!

La Spa Bellessere imi fac si eu unghiutele, de anul trecut, in fiecare luna. Sunt ffffffffff multumita de serviciile fetelor de acolo. Eu acolo ma si machiez pentru nunta, acolo imi fac si manichiura si pedichiura. Fetele sunt f dragute, timpul petrecut acolo e chiar o placere. Faptul ca sunt ocupate si trebuie facuta programarea din timp nu face decat sa demonstreze calitatea serviciilor si cat de multi clienti sunt multumiti.
Daca vrei sa nu ai surprize neplacute, ca miresuca cu Lady French, iti recomand cu drag Spa Bellessere, din spatele Starii Civile, pe strada V. Alecsandri. Daca o sa vrei, iti dau pe privat site-ul si numarul de telefon.

Butterfly87
28.07.2009, 20:49:02
La Spa Bellessere imi fac si eu unghiutele, de anul trecut, in fiecare luna. Sunt ffffffffff multumita de serviciile fetelor de acolo. Eu acolo ma si machiez pentru nunta, acolo imi fac si manichiura si pedichiura. Fetele sunt f dragute, timpul petrecut acolo e chiar o placere. Faptul ca sunt ocupate si trebuie facuta programarea din timp nu face decat sa demonstreze calitatea serviciilor si cat de multi clienti sunt multumiti.
Daca vrei sa nu ai surprize neplacute, ca miresuca cu Lady French, iti recomand cu drag Spa Bellessere, din spatele Starii Civile, pe strada V. Alecsandri. Daca o sa vrei, iti dau pe privat site-ul si numarul de telefon.
chiar sunt ok cei de acolo......acum as vrea sa dau putin gelul jos sa vda unghiutele mele cum mai sunt. park ma saturasem de unghii lungi. asa k de acum mi le voi face eu...sa vad cat de bine imi iese:D

lumy_s
19.08.2009, 10:23:01
neatza fetele....uitati aici niste sirop de trezire~o)~o)~o)~o)~o)~o) pt cele care au nevoie de ajutor....am si eu o mare rugaminate la voi....recomandati-mi si mie un salon bun in iasi,unde sa imi pot face si tratament facial si sa-mi pun unghiii cu gel...asa sa impusc 2 iepuri dintr-o lovitura :D:D:D....

DrPAM
19.08.2009, 13:39:05
eu pt unghii iti recomand spa bellessere....eu la ele mi-am pus si pt nunta si tot la ele ma duc si de acum incolo...te pup

Butterfly87
24.08.2009, 17:47:45
recomanda cineva salonul Daria Nails din Nicolina...este mai ok decat spa bellesere? adik am inteles k te da pe unghie cu un gel de protectie sa nu-ti afectete atat de tare unghia........eu acum am unghii fff moi..si dak nu cresc si nu reusesc sa le refac cu tratament cred k imi pun iar gel..dar dak mi le-ar intari avand gelul ar fi si mai bine..astept pareri>:D<

Butterfly87
26.08.2009, 13:59:03
de salonul ATELIER POUR FEMME din bucsinescu stiti ceva...cred k e nou?? e o tipa Andreea la manichiura

DrPAM
26.08.2009, 14:14:21
recomanda cineva salonul Daria Nails din Nicolina...este mai ok decat spa bellesere? adik am inteles k te da pe unghie cu un gel de protectie sa nu-ti afectete atat de tare unghia........eu acum am unghii fff moi..si dak nu cresc si nu reusesc sa le refac cu tratament cred k imi pun iar gel..dar dak mi le-ar intari avand gelul ar fi si mai bine..astept pareri>:D<

nu cred ca e aceleeasi chestie...si la spa bellesere se pun unghii cu gel sau se face manichiura cu oja permanenta care tine mai putin...vreo 2 saptamani si la acel tip de manichiura iti da doar un strat subtire de gel din cate am inteles eu...te-am pupat

Butterfly87
26.08.2009, 16:51:06
nu cred ca e aceleeasi chestie...si la spa bellesere se pun unghii cu gel sau se face manichiura cu oja permanenta care tine mai putin...vreo 2 saptamani si la acel tip de manichiura iti da doar un strat subtire de gel din cate am inteles eu...te-am pupat
eu la spa bellesere mi le faceam dar acum sunt moi...in fine o sa am duc azi la salonul din bucsinescu sa vad cum face..la 19 am programare va zic diseara impresii:*

DrPAM
26.08.2009, 16:59:18
pai sunt moi pt ca asa sunt la orice salon te duci daca iti pun gel si apoi il dai jos....
eu am mai avut unghii cu gel puse si parca mi le pilea si mai tare decat aici...eu sunt multumita...nu vreau sa mai incerc si prin alte parti ca am mai avut parte de experiente neplacute cu unghiile...asteptam vesti:D

Kika
26.08.2009, 18:05:18
de salonul ATELIER POUR FEMME din bucsinescu stiti ceva...cred k e nou?? e o tipa Andreea la manichiura

Cred ca mi le-am facut eu la ea si in mai putin de doua saptamani au inceput sa se desprinda de pe margini..aratau tare aiurea8-|

Butterfly87
30.08.2009, 21:43:08
Cred ca mi le-am facut eu la ea si in mai putin de doua saptamani au inceput sa se desprinda de pe margini..aratau tare aiurea8-|
nici eu nu am fost multumita de rezultat..ink am gelul pe unghii..dar nu e k la Spa Bellesere....deci 100% raman de acum acolo sa mi le fac...

roxana2022
31.08.2009, 10:57:51
Nici eu nu aveam nici o idee unde as putea sa imi fac manichiura..am citit ce ati scris pe aici si am sunat vinerea trecuta la spa bellessere...sunt putin cam ocupati dar in cele din urma am reusit sa imi fac o programare...sper sa fie ok chiar daca va fi prima data cand merg la ei 8-|

Butterfly87
31.08.2009, 15:06:56
asa am avut eu unghiutele la nunta facute tot la Spa Bellessere.....

Butterfly87
31.08.2009, 15:08:28
asa am avut eu unghiutele la nunta facute tot la Spa Bellessere.....
scuzati era un format kre vad ca nu merge

va dau site-ul e a 11 a poza.... acum am vazut k mi-au pus unghiutele k model:D
http://www.salonbellessere.ro/index.php?page=pozegalerie&galerie=36

DrPAM
31.08.2009, 17:50:40
scuzati era un format kre vad ca nu merge

va dau site-ul e a 11 a poza.... acum am vazut k mi-au pus unghiutele k model:D
http://www.salonbellessere.ro/index.php?page=pozegalerie&galerie=36

a iesit tare frumos:d...finut si elegant...si ale mele sunt in galeria doi prima pozica;)) >:D<

Butterfly87
31.08.2009, 18:24:21
a iesit tare frumos:d...finut si elegant...si ale mele sunt in galeria doi prima pozica;)) >:D<
ff frumoase au iesit si ale tale:D

DrPAM
31.08.2009, 22:08:14
ff frumoase au iesit si ale tale:D

saru mana:">

Butterfly87
01.09.2009, 20:17:50
mi s-a rupt o unghie:((..deci nu recomanda salonul atelier pour femme..din bucsinescu..am facut mare greseala k nu am asteptat programarea de la Bellessere..dak nu am avut rabdare asa imi trebuie

geany_m
01.09.2009, 22:01:48
mi s-a rupt o unghie:((..deci nu recomanda salonul atelier pour femme..din bucsinescu..am facut mare greseala k nu am asteptat programarea de la Bellessere..dak nu am avut rabdare asa imi trebuie
:(:( hai nu mai fi tristă, nu e chiar o tragedie! >:D<
Data viitoare o să știi să nu te mai duci acolo. :*

Butterfly87
02.09.2009, 20:08:40
:(:( hai nu mai fi tristă, nu e chiar o tragedie! >:D<
Data viitoare o să știi să nu te mai duci acolo. :*
trec eu si peste asta... oricum acolo nu mai calc>:P

Butterfly87
03.09.2009, 22:56:12
Mi-am facut manichiura la Spa Bellessere si am fost super multumita de rezultat...deja mi-am facut programare si pt intretinere sa fiu sigura k prind loc

Nutu
04.09.2009, 06:42:47
Mi-am facut manichiura la Spa Bellessere si am fost super multumita de rezultat...deja mi-am facut programare si pt intretinere sa fiu sigura k prind locFoarte frumoase!;))

Butterfly87
04.09.2009, 10:01:37
Foarte frumoase!;))
multumesc;;)

roxana2022
04.09.2009, 14:30:19
Salut,
am si eu o intrebare legata de manichiura facuta cu gel...cam cat timp tine? si cat de rau arata unghia dupa ce renunti la gel? Merci

DrPAM
04.09.2009, 14:46:10
Salut,
am si eu o intrebare legata de manichiura facuta cu gel...cam cat timp tine? si cat de rau arata unghia dupa ce renunti la gel? Merci

pai depinde cat de repede iti cresc tie unghiile...mie imi cresc repede...cam la 3 sapt merg la intretinere...dar daca le pui eu zic sa le mai intretii o perioada...e pacat sa le dai jos imediat dupa nunta...de dat se dau jos prin pilire...si depinde la ce saoln te duci...la unele arata mai rau la altele se mai da un strat subtire si se renunta treptat la gel...

roxana2022
04.09.2009, 14:52:35
pai depinde cat de repede iti cresc tie unghiile...mie imi cresc repede...cam la 3 sapt merg la intretinere...dar daca le pui eu zic sa le mai intretii o perioada...e pacat sa le dai jos imediat dupa nunta...de dat se dau jos prin pilire...si depinde la ce saoln te duci...la unele arata mai rau la altele se mai da un strat subtire si se renunta treptat la gel...

Mi-am facut deja programare si m-au intrebat daca vreau cu gel sau normal. Evident am raspuns ca vreau manichiura normala. Tot uitandu-ma la pozele pe care le puneti aici imi dau seama ca am facut o mare greseala :)

DrPAM
04.09.2009, 14:55:02
Mi-am facut deja programare si m-au intrebat daca vreau cu gel sau normal. Evident am raspuns ca vreau manichiura normala. Tot uitandu-ma la pozele pe care le puneti aici imi dau seama ca am facut o mare greseala :)

lasa ca o sa iasa frumos si normale...nu iti mai face griji;))

roxana2022
04.09.2009, 14:59:03
lasa ca o sa iasa frumos si normale...nu iti mai face griji;))

asa e pe ultima suta de metri...iti faci griji pentru orice...dar cred ca stii sentimentul ;))

DrPAM
04.09.2009, 21:22:31
asa e pe ultima suta de metri...iti faci griji pentru orice...dar cred ca stii sentimentul ;))

stiu...si sa stii ca totul va fi asa cum ti-ai dorit...mie imi pare rau ca am avut atatea emotii si atatea griji...nu aveam de ce:)...
pupici si spor la pretariri

Butterfly87
04.09.2009, 23:34:34
Salut,
depinde cum a zis si DrPam... de cat de repede iti cresc unghiile.... si dak cumva te razgandesti si nu-ti faci manichiura simpla ci cu gel.nu-ti da singura gelul jos...asa am facut eu dupa nunta si s-au subtiat fff tare....dak mergeam la salon le pilea si altfel se dadea jos.asa e adevarat gelul subtiaza dar eu optez pt el.am vrut sa renunt...dar e mai comod asa

brianna
04.09.2009, 23:41:25
buna fetele...si eu am unghii puse cu gel...de cateva luni bune...ma inteleg foarte bine cu ele.cand mi le dau jos parca nu imi este indemana.
la salon am fost dar nu am gasit un salon unde sa le puna bine,la bellesere...am fost o singura data dar n-am ramas foarte impresionata.in schimb eu acum imi fac unghiile la o tipa acasa.din punctul meu de vedere lucreaza f bine.adik la mine au rezistat ceva timp si n-am avut probleme.in schimb angajata de la mine de la magazin ,a fost si ea,dar nu i-au tinut.ori ca nu se putea obisnui ea cu unghiile si le dadea mereu peste cap,ori nu au fost puse f bine .acu nush ce sa zic...

Butterfly87
04.09.2009, 23:45:16
buna fetele...si eu am unghii puse cu gel...de cateva luni bune...ma inteleg foarte bine cu ele.cand mi le dau jos parca nu imi este indemana.
la salon am fost dar nu am gasit un salon unde sa le puna bine,la bellesere...am fost o singura data dar n-am ramas foarte impresionata.in schimb eu acum imi fac unghiile la o tipa acasa.din punctul meu de vedere lucreaza f bine.adik la mine au rezistat ceva timp si n-am avut probleme.in schimb angajata de la mine de la magazin ,a fost si ea,dar nu i-au tinut.ori ca nu se putea obisnui ea cu unghiile si le dadea mereu peste cap,ori nu au fost puse f bine .acu nush ce sa zic...
da si-a pus extensii???? e posibil sa nu i le fi pus bine.stiu k extensiile sunt mai pretentioase

brianna
05.09.2009, 21:54:55
da si-a pus extensii???? e posibil sa nu i le fi pus bine.stiu k extensiile sunt mai pretentioase
da...extensii.cu toate ca nu si le-a pus mari.chiar mici ca eu am intrebat-o la ce si le a mai pus.dar la magazin cum mereu primeste marfa,baxuri si asa mai departe.stiu ca o data si a rupt una in usa de la frigider.n-a mai rezistat ,si le-a dat pe toate jos singura.
la mine tin si sunt f multumita de ele.

Butterfly87
06.09.2009, 21:25:56
da...extensii.cu toate ca nu si le-a pus mari.chiar mici ca eu am intrebat-o la ce si le a mai pus.dar la magazin cum mereu primeste marfa,baxuri si asa mai departe.stiu ca o data si a rupt una in usa de la frigider.n-a mai rezistat ,si le-a dat pe toate jos singura.
la mine tin si sunt f multumita de ele.

e rau asa mai ales cand trebuie sa faci munk fizica cu ele..... nu cred k ar rezista de nici un fel dak le agati:(

DrPAM
06.09.2009, 22:11:20
e rau asa mai ales cand trebuie sa faci munk fizica cu ele..... nu cred k ar rezista de nici un fel dak le agati:(

hmmm...acum depinde si ce munca fizica...si eu am unghiile lungi si fac treaba prin casa fara nici o problema...deschisul frigiderului nu e munca grea...dar se poate intampla oricui...
eu am avut intai extensii din gel, dar dupa cateva refill-uri s-au dus si am ramas in intregime cu unghia mea pe lungime...oricum depinde si cine le pune...am mai avut anul trecut si mereu intra aer si mai sarea cate o bucatica...

al1nab
11.09.2009, 19:36:50
Buna seara fetelor! Aveti vreo un alt nr de telefon de la cei de la Bellessere? Stiti care este orarul de lucru al fetelor? Multumesc mult!

DrPAM
11.09.2009, 20:50:10
Buna seara fetelor! Aveti vreo un alt nr de telefon de la cei de la Bellessere? Stiti care este orarul de lucru al fetelor? Multumesc mult!
nu am alt nr..dar daca suni maine dimineata...o sa fie la sediu si o sa raspunda...pupici/...am fost si eu azi si mi-am facut intretinerea....am sa pun pozici mai incolo...:D

Butterfly87
11.09.2009, 22:30:58
am doar nr de fix al lor kre e si pe site.....suna maine dimineata...si programul lor e de la 9-19 park...si lucreaza si dumnik pt mirese

Butterfly87
11.09.2009, 22:35:08
nu am alt nr..dar daca suni maine dimineata...o sa fie la sediu si o sa raspunda...pupici/...am fost si eu azi si mi-am facut intretinerea....am sa pun pozici mai incolo...:D
sa ne pui poze neaparat:D

Butterfly87
12.09.2009, 10:04:27
asteptam pozicile:D

DrPAM
14.09.2009, 09:37:16
gata pun si pozici...mi-am facut un model in relief...dar nu stiu cat de bine se vede in poza...oricum le-am scurtat tare ca am licenta acum...dar de acum le las mai lungutze:D...va pup

Butterfly87
15.09.2009, 10:00:06
gata pun si pozici...mi-am facut un model in relief...dar nu stiu cat de bine se vede in poza...oricum le-am scurtat tare ca am licenta acum...dar de acum le las mai lungutze:D...va pup
fff frumoase.si eu am zis k de acum le las lungi..mai ales k incep sa mai creasca:D

lieben
17.09.2009, 14:52:29
As vrea sa imi pun extensii. M ar putea ajuta cineva dintre cu un sfat despre vreun salon din Iasi? si eventual costul lor aproximativ. nu mi am mai pus niciodata insa unghiile mele incep sa pocneasca pe rind si pina saptamina viitoare sigur nu vor arata prea stralucit.
multumesc si astept un mesaj.

DrPAM
17.09.2009, 15:05:10
As vrea sa imi pun extensii. M ar putea ajuta cineva dintre cu un sfat despre vreun salon din Iasi? si eventual costul lor aproximativ. nu mi am mai pus niciodata insa unghiile mele incep sa pocneasca pe rind si pina saptamina viitoare sigur nu vor arata prea stralucit.
multumesc si astept un mesaj.

salut...eu dinaintea nuntii le-am pus sa ma asigur ca vor arata bine...si mi-a placut acolo...asa ca de atunci merg mereu acolo...
eu si cu mai multe fete de aici mergem la spa bellessere langa cununia civila...dar vezi ca sunt tare ocupate fetele...trebuie facuta programare din timp...
e 120 ron pretul la extensii
despre alte locuri nu prea stiu ce sa spun...

Butterfly87
17.09.2009, 17:37:41
salut...eu dinaintea nuntii le-am pus sa ma asigur ca vor arata bine...si mi-a placut acolo...asa ca de atunci merg mereu acolo...
eu si cu mai multe fete de aici mergem la spa bellessere langa cununia civila...dar vezi ca sunt tare ocupate fetele...trebuie facuta programare din timp...
e 120 ron pretul la extensii
despre alte locuri nu prea stiu ce sa spun...
subscriu intru totul:* :*

Butterfly87
21.09.2009, 13:46:00
joi merg si eu la manichiura..abia astept..aseara mi-a sarit o bucatica de gel cred k erau unghiutele mele mici cand mi-a pus gelul si a prins ceva aer cred k nu mai patisem asa..dar bine k nu stau mult cu ea asa

wella
25.09.2009, 08:44:36
Fetelor explicati-mi si mie ce sint unghiile acestea cu gel?
Sint unghii acrilice pe care ti le lipeste cu un gel? Nu pot fi aplicate daca nu se pileste?

Mie imi plac astea foarte mult. Sint acrilice? Sau naturale?

Butterfly87
25.09.2009, 12:49:52
Fetelor explicati-mi si mie ce sint unghiile acestea cu gel?
Sint unghii acrilice pe care ti le lipeste cu un gel? Nu pot fi aplicate daca nu se pileste?

Mie imi plac astea foarte mult. Sint acrilice? Sau naturale?
cele din poza sunt cu gel..iti pileste unghia putin cu freza sa aiba aderenta gelul....si iti pune cam 2 straturi...de gel si unul peste oja sa tina.....te tin cam 3 sapt apoi mergi la intretinere..afecteaza unghia... dar depinde de cat de mult ti le pileste....avantajul e k 3 sapt ai manichiura perfecta orice ai face;;)

Butterfly87
25.09.2009, 19:21:47
manichiura mea cu gel:D

DrPAM
25.09.2009, 20:11:34
manichiura mea cu gel:D

arata tare bine...imi plac...eu deja ma gandesc ce model sa imi mai fac data viitoare:D...
deci pe tine te tin 3 saptamani alea cu manichiura cu oja permanenta?....eu eu imi pun cu gel si ma tin tot 3 saptamani...numai ca ma costa cam dublu:-$

Butterfly87
25.09.2009, 21:32:00
arata tare bine...imi plac...eu deja ma gandesc ce model sa imi mai fac data viitoare:D...
deci pe tine te tin 3 saptamani alea cu manichiura cu oja permanenta?....eu eu imi pun cu gel si ma tin tot 3 saptamani...numai ca ma costa cam dublu:-$
ale mele sunt cu gel...cu oja permanenta nu sunt alea french..cu gel alb permanent??? eu am dat 69 acuma

Butterfly87
25.09.2009, 21:57:03
si niste poze mai bunicele cu unghiutele

DrPAM
25.09.2009, 22:08:45
ale mele sunt cu gel...cu oja permanenta nu sunt alea french..cu gel alb permanent??? eu am dat 69 acuma

nuu...alea cu gel is 80 de ron fara model...alea cu manichiura permanenta stiu ca sunt mai ieftine...tot cu gel sunt dar au mai putine straturi de gel

Butterfly87
25.09.2009, 22:26:25
nuu...alea cu gel is 80 de ron fara model...alea cu manichiura permanenta stiu ca sunt mai ieftine...tot cu gel sunt dar au mai putine straturi de gel
aha..deci la alea cu gel se pun mai multe straturi??k si mie imi pune vreo 3:D

DrPAM
25.09.2009, 22:34:21
pai da...stiu ca la aia cu oja permanenta se pun mai putine...si la aia costa parca 55-65 ron...iar la intretinerea unghiilor cu gel e 80 ron simplu...90 french si se tot adauga la model...:D
de aratat cred ca arata cam la fel...fetele zic ca tin mai putin cele cu oja permanenta...acum depinde cred si de cum cresc ele...

DrPAM
25.09.2009, 22:36:01

french se poate face si la unele si la altele...nu e asta criteriul...cred ca e vb de cate straturi sunt...din cate am inteles de la fete

Butterfly87
25.09.2009, 22:36:48
pai da...stiu ca la aia cu oja permanenta se pun mai putine...si la aia costa parca 55-65 ron...iar la intretinerea unghiilor cu gel e 80 ron simplu...90 french si se tot adauga la model...:D
de aratat cred ca arata cam la fel...fetele zic ca tin mai putin cele cu oja permanenta...acum depinde cred si de cum cresc ele...
da...eu cand ma duceam ceream cu gel.. cand imi faceam programare dar cred k e cu oja permanenta....si ma tine bine zic eu 3 sapt..:D

DrPAM
25.09.2009, 22:38:25
da...eu cand ma duceam ceream cu gel.. cand imi faceam programare dar cred k e cu oja permanenta....si ma tine bine zic eu 3 sapt..:D

pai e f bine 3 saptamani...ele acolo zic ca tin doar doua..sau poate cresc mai incet ale tale...dar ar fi un avantaj in cazul asta:D

Butterfly87
26.09.2009, 08:23:24
pai e f bine 3 saptamani...ele acolo zic ca tin doar doua..sau poate cresc mai incet ale tale...dar ar fi un avantaj in cazul asta:D
dap..e ok asa;;) ;;)

DrPAM
05.10.2009, 21:49:27
hello fetelor...va arat si eu pozici cu unghiutele mele de azi...sper sa va placa>:D<

geany_m
05.10.2009, 21:53:06
hello fetelor...va arat si eu pozici cu unghiutele mele de azi...sper sa va placa>:D<
Ne plac, ne plac ;;);;)
Unde ți le-ai făcut? Sau...e creație proprie? ;))

DrPAM
05.10.2009, 22:04:45
Ne plac, ne plac ;;);;)
Unde ți le-ai făcut? Sau...e creație proprie? ;))
\

acolo unde le fac mereu...ca sunt cu gel...la spa b...nu de alta dar o sa zica moderatorii ca le fac reclama si nu asta intentionez...dar vad ca alte miresici nu ne arata poze de pe la alte saloane...

Butterfly87
06.10.2009, 09:16:11
very beautiful....=D> =D> ;))

madalinuta
06.10.2009, 21:25:09
;)) Sa va postez o pozica cu manichiura de la nunta...pe care o am si astazi si de care sunt foarte mandra.

Butterfly87
06.10.2009, 21:27:26
;)) Sa va postez o pozica cu manichiura de la nunta...pe care o am si astazi si de care sunt foarte mandra.
f frumoasa....ai poza si in galerie la spa..beles.....sau ti le-ai facut in alata parte???>>

ralukaG
06.10.2009, 21:29:46
Fetelor, la spa belessere se pot face modele din astea frumoase si pe unghia naturala?

Butterfly87
06.10.2009, 21:33:37
Fetelor, la spa belessere se pot face modele din astea frumoase si pe unghia naturala?
da..de ce nu??eu asa zic....;))

ralukaG
06.10.2009, 21:36:53
da..de ce nu??eu asa zic....;))

Pe site la ei vad numai unghiute puse cu modele si de asta intreb. Ca eu am unghiile mari naturale si mie nu imi iese acasa asa fain si nici nu rezista oja mai mult de o saptamana.
Mersi de info^:)^

madalinuta
06.10.2009, 21:42:05
f frumoasa....ai poza si in galerie la spa..beles.....sau ti le-ai facut in alata parte???>>

in alta parte..dar cred ca modelul il luasem de la ei...nu imi mai amintesc ...la ce galerie foto am in pc....=))

Butterfly87
06.10.2009, 21:42:48
in alta parte..dar cred ca modelul il luasem de la ei...nu imi mai amintesc ...la ce galerie foto am in pc....=))
zi-le si noua unde..k au iesit ff bine...eu am avut numai neplaceri la alte saloane:-L

ralukaG
06.10.2009, 21:43:21

Foarte frumoase unghiutele;;)

madalinuta
06.10.2009, 21:51:32
Foarte frumoase unghiutele;;)

multumesc multumesc ^:)^ ^:)^ ^:)^

madalinuta
06.10.2009, 21:53:08
zi-le si noua unde..k au iesit ff bine...eu am avut numai neplaceri la alte saloane:-L

unghiutele u fost facute la Avangarde style, la dna Ana....acolo mi-am facut si coafura si machiajul.......am mers pe incredere si ma bucur ca am facut-o.

Butterfly87
06.10.2009, 21:53:54
unghiutele u fost facute la Avangarde style, la dna Ana....acolo mi-am facut si coafura si machiajul.......am mers pe incredere si ma bucur ca am facut-o.
unde e salonul in podu de fier cumva??

madalinuta
06.10.2009, 21:56:14
unde e salonul in podu de fier cumva??

e pe canta, urmatoarea statie de autobuz dupa statia moara de foc, pe stanga, e un salon cu o firma cu rosu, la parterul unui bloc.

Butterfly87
06.10.2009, 21:57:28
e pe canta, urmatoarea statie de autobuz dupa statia moara de foc, pe stanga, e un salon cu o firma cu rosu, la parterul unui bloc.
aha ..confundam eu numele ..mersi:D

madalinuta
06.10.2009, 22:06:11
aha ..confundam eu numele ..mersi:D

nu ai pt ce. confuziile trebuie lamurite.>:D<

aranya
06.10.2009, 23:07:40
la avangarde style din canta mi-am facut eu unghiile pt la nunta anul trecut si am fost foarte multumita.era o doamna insarcinata si o tipa blonda.eu le-am facut la tipa blonda si am fost super multumita.eu le-am avut pe ale mele naturale.dar pareau ca erau cu gel.imi pare rau ca nu am nici o poza cu ele.ai alt avangarde style pe strada aia dinspre podu de piatra spre podu ros.fata in fata cu cladirea de la western union.asa stiam.
mi-am mai facut unghiutele la maviov in carrefour.am fost multumita de forma si cum le-a vopsit dar mi-a taiat cam tare pielita si mi sa infectat

ralucarusu
07.10.2009, 08:52:25
Foarte frumoase =D> =D> Unde ti le-ai facut?SUnt cu gel sau doar lac si model?;;)

DrPAM
08.10.2009, 10:36:38
Foarte frumoase =D> =D> Unde ti le-ai facut?SUnt cu gel sau doar lac si model?;;)

saru mana...sunt cu gel...le fac la spa bellessere ca acolo am fost pt nunta si de atunci numai acolo merg...imi place cum lucreaza fetele acolo...>:D<

ralucarusu
08.10.2009, 10:41:50
saru mana...sunt cu gel...le fac la spa bellessere ca acolo am fost pt nunta si de atunci numai acolo merg...imi place cum lucreaza fetele acolo...>:D<
Gelu asta afecteaza unghia? Eu din cauza lipsei de calciu mi se exfoliaza unghiilr forte tare si nu le pot avea mari oricit de mult mi-as dori. As incerca si eu varianta asta cu gel dar ma gindesc ca eu si asa am problemele daca le fac asa nu le stric mai tare? :-?

DrPAM
08.10.2009, 11:05:51
Gelu asta afecteaza unghia? Eu din cauza lipsei de calciu mi se exfoliaza unghiilr forte tare si nu le pot avea mari oricit de mult mi-as dori. As incerca si eu varianta asta cu gel dar ma gindesc ca eu si asa am problemele daca le fac asa nu le stric mai tare? :-?

pai oricum le pileste ca sa prinda gelul pe ele...acum ce sa zic...eu nu le-as da jos prea curand...arata prea bine...si daca le dai jos se refac ele in timp...nu stiu si cat timp...=))
eu am mai avut anul trecut...si dupa ce le-am scos au ramas cam firave...insa au crescut si gata...le-a trecut supararea:D

anaemona
10.10.2009, 23:32:19
Fetele, la serviciile Lady French (Moldova) a apelat cineva?

Butterfly87
11.10.2009, 09:44:43
da.eu ..si nu am fost deloc multumita..preturile sunt mai mari..si serviciile lasa de dorit..am mers pt manichiura cu gel..si cand sa-mi dea gelul vechi jos m-a atins asa de tare la cuticula.:-& ... de aproape mi-a dat sangele..si nici scuze nu si-a cerut...atat am fost la ei.....eu una nu ma mai duc

DrPAM
11.10.2009, 09:45:35

da...a fost o prietena de-a mea acolo...si pe langa faptul ca i-a pilit unghia ei de i-a spus ca o doare...:-s a iesit cu niste lopeti de unghii....nu aratau deloc bine...
si am mai prins cateva fete cand eram eu la salon care spuneau ca nu le place acolo si ca nu se mai duc...

anaemona
11.10.2009, 11:50:54
Ma gandeam eu ca e ceva in neregula cu salonul asta, de au reclama in 24-FUN: reducere 50 RON la extensii unghii.

Probabil imi voi face si eu o programare la Spa Bellessere. :smile:

michelle20
11.10.2009, 12:01:56
pt nunta am fost si eu la spa bellessere....fiindca am tot citit de pe aici ca lucreaza frumos....e adevarat....mi-a facut unghiile frumoase..ceea ce nu mi-a placut a fost ca nu mi-a dat pielita jos....nu mi le-a aranjat deloc inainte sa se apuce de aplicat gel...si nu se observa foare tare atunci...dar la cateva zile deja era aiurea....au talent...dar ma gandeam ca trebuia sa arate bine cu totu unghia....in fine...poate asa se face si nu ma pricep eu ....p.s. ii zic atunci sa ma programeze in 2 sapt sa mi le de-a jos ca plec in grecia si imi zice ca sa sun cand revin ca rezista....da vezi sa nu....m-am chinuit eu acasa cu o prietena sa le dau jos fiindca at cand am sunat nu avea loc...si dk plecam asa in grecia as fi avut niste unghii mai urate decat dupa ce am dat eu jos gelul.....si nu imi mai fac niciodata....fiindca imi pocnesc unghiile acum ceva de groaza...si eu chiar aveam unghii marisoare si rezistente....

anaemona
11.10.2009, 12:27:33
Am avut o perioada destul de stresanta din punct de vedere profesional, care m-a determinat sa revin la un prost obicei din timpul liceului: mancatul unghiilor.
Le-am nenorocit si nici nu imi dau seama; pana constientizez eu, imi da sangele. Daca nu reusesc sa scap de ticul asta ingrozitor cu banalele unghii false din comert, sunt hotarata sa imi pun cu gel. Oricum mai mult rau decat le-am facut eu, nu cred ca le poate face gelul. ;))

DrPAM
11.10.2009, 12:29:28
pt nunta am fost si eu la spa bellessere....fiindca am tot citit de pe aici ca lucreaza frumos....e adevarat....mi-a facut unghiile frumoase..ceea ce nu mi-a placut a fost ca nu mi-a dat pielita jos....nu mi le-a aranjat deloc inainte sa se apuce de aplicat gel...si nu se observa foare tare atunci...dar la cateva zile deja era aiurea....au talent...dar ma gandeam ca trebuia sa arate bine cu totu unghia....in fine...poate asa se face si nu ma pricep eu ....p.s. ii zic atunci sa ma programeze in 2 sapt sa mi le de-a jos ca plec in grecia si imi zice ca sa sun cand revin ca rezista....da vezi sa nu....m-am chinuit eu acasa cu o prietena sa le dau jos fiindca at cand am sunat nu avea loc...si dk plecam asa in grecia as fi avut niste unghii mai urate decat dupa ce am dat eu jos gelul.....si nu imi mai fac niciodata....fiindca imi pocnesc unghiile acum ceva de groaza...si eu chiar aveam unghii marisoare si rezistente....

pai pielita aia se mai duce la pilire...de asta ele nu o taie...acum depinde si cum aratau la inceput...eu oricum nu prea am pielita...si cand ma duc se duce cand pilesc ele unghia mea...dar daca le spuneai nu cred ca nu iti facea:)...eu una sunt tare multumita de cum lucreaza fetele...si sa stii ca rezista 3-4 saptamani...de asta probabil ti-au zis si tie sa vii dupa concediu sa le dai jos...intradevar sunt cam ocupate...trebuie sunat cu cel putin o saptamana pt programari...
e si normal ca unghiile tale sa fie afectate ...asta nu tine de salonul la care mergi...spuneam doar ca la moldova le pileste si mai tare:-s...

DrPAM
11.10.2009, 12:31:04
Am avut o perioada destul de stresanta din punct de vedere profesional, care m-a determinat sa revin la un prost obicei din timpul liceului: mancatul unghiilor.
Le-am nenorocit si nici nu imi dau seama; pana constientizez eu, imi da sangele. Daca nu reusesc sa scap de ticul asta ingrozitor cu banalele unghii false din comert, sunt hotarata sa imi pun cu gel. Oricum mai mult rau decat le-am facut eu, nu cred ca le poate face gelul. ;))

;)) pai iti pui gel...am si eu o prietena care isi rontaie de zor unghiile cand e stresata...si-a pus gel si alea nu mai are cum sa le roada:d....de afectat afecteaza unghia ta dar cand o sa le dai jos ea creste oricum si isi revine..mie una imi place cum arata...ca stau ingrijite frumos o luna si nu mai am grija lor:D...

anaemona
11.10.2009, 12:35:00
pai nici eu nu vreau sa am grija lor .... niciun fel de grija ;)).
Spune-mi daca se pun unghii cu gel la o lungime mai mica (putin peste buricele degetelor), job-ul meu inseamna numai tastat iar unghiile lungi imi aluneca pe tastatura si pierd mai mult timp corectand decat muncind.

DrPAM
11.10.2009, 12:36:21
pai nici eu nu vreau sa am grija lor .... niciun fel de grija ;)).
Spune-mi daca se pun unghii cu gel la o lungime mai mica (putin peste buricele degetelor), job-ul meu inseamna numai tastat iar unghiile lungi imi aluneca pe tastatura si pierd mai mult timp corectand decat muncind.

sigur ca da...le poti pune cat e unghia ta naturala...sau se face constructie dar sa fie ca si lungime cat vrei tu...nu e nici o problema

anaemona
11.10.2009, 12:38:50
Multumesc pentru informatii. Bine ca am gasit solutia ... drastica ;))

Butterfly87
11.10.2009, 13:58:07
pai pielita aia se mai duce la pilire...de asta ele nu o taie...acum depinde si cum aratau la inceput...eu oricum nu prea am pielita...si cand ma duc se duce cand pilesc ele unghia mea...dar daca le spuneai nu cred ca nu iti facea:)...eu una sunt tare multumita de cum lucreaza fetele...si sa stii ca rezista 3-4 saptamani...de asta probabil ti-au zis si tie sa vii dupa concediu sa le dai jos...intradevar sunt cam ocupate...trebuie sunat cu cel putin o saptamana pt programari...
e si normal ca unghiile tale sa fie afectate ...asta nu tine de salonul la care mergi...spuneam doar ca la moldova le pileste si mai tare:-s...
si mie tot asa imi facea..im plus te da cu o solutie ce incetineste cresterea pielitei

michelle20
11.10.2009, 14:42:03
eu nu am vrut sa zic ca din cauza lor mi s=au stricat unghiile....ma refeream ca genu asta de manichiura chiar iti strica unghia...desi ele zic ca nu....eu am fost nemultumita doar de faza cu pielitele....dk ar fi sa mai fac vreodata unghiile as merge tot acolo dar as sti ce sas zic.....dar oricum nu cred ca mai vreau sa imi supun unghiile la asa ceva:P

Butterfly87
11.10.2009, 15:05:50
eu nu am vrut sa zic ca din cauza lor mi s=au stricat unghiile....ma refeream ca genu asta de manichiura chiar iti strica unghia...desi ele zic ca nu....eu am fost nemultumita doar de faza cu pielitele....dk ar fi sa mai fac vreodata unghiile as merge tot acolo dar as sti ce sas zic.....dar oricum nu cred ca mai vreau sa imi supun unghiile la asa ceva:P
nu e cea mai sanatoasa metoda..dar dak ti se exfoliaza unghiile k in cazul meu....am ales varianta aceasta

anaemona
12.10.2009, 18:38:19
Nu am mai avut rabdare si azi am fost la o doamna care mi-a pus unghii ;)).

Eu una sunt foarte multumita de rezultat si absolut indragostita de model.

Butterfly87
12.10.2009, 19:08:51

ff dragute;;)

madalinuta
12.10.2009, 23:39:04

e intr-adevar foarte dragut! felicitari!=D>

michelle20
13.10.2009, 09:32:21

foarte frumoase....am observat inelul de pe deget...seamana izbitor de mult cu al meu....poate pietricica ta e o idee mai mare....f frumos si inelul;;)

DrPAM
13.10.2009, 10:32:51

arata tare bine...si modelul e frumos...acum sa vedem ce mai rontzai tu;)) :*

anaemona
13.10.2009, 11:36:55
Multumesc fetelor!

Nu mai rontzai ... gata ;;)

Butterfly87
13.10.2009, 13:34:00
mi-am facut azi french cu fluturas..diseara pun poze\:D/

Nutu
13.10.2009, 13:42:28
sa-ti fie de bine!!!!;))

Butterfly87
13.10.2009, 15:40:43
sa-ti fie de bine!!!!;))
multumesc:*

madalinuta
13.10.2009, 16:16:03

sa vedem, sa vedem.......;))

Butterfly87
13.10.2009, 18:48:55
sa vedem, sa vedem.......;))
cum ajung aksa fac poze

Butterfly87
13.10.2009, 21:19:45
cum ajung aksa fac poze
pozele\:D/ \:D/

Nutu
14.10.2009, 08:50:17
pozele\:D/ \:D/Foarte frumusele!;))

madalinuta
14.10.2009, 09:19:14
pozele\:D/ \:D/

suuuper modelasul. ai grija sa nu iti iei zborul!:*

Butterfly87
14.10.2009, 09:20:45
Foarte frumusele!;))

Butterfly87
14.10.2009, 09:21:33
suuuper modelasul. ai grija sa nu iti iei zborul!:*
multumesc.....o sa am grija:*

Butterfly87
05.11.2009, 22:06:50
a mai fost vreuna dintre voi la Spa Belessere..de cand s-au mutat??k am programare la ei vinerea viitoare si nu stiu exact unde sunt..cica peste drum de taverna haiducilor..pe arcu8-|

Butterfly87
07.11.2009, 07:36:34
vineri merg la manichiura sa vad ce model imi fac:D

DrPAM
07.11.2009, 07:38:20
vineri merg la manichiura sa vad ce model imi fac:D

am fost si eu joi...dar nu am mai vrut model complicat...mi-am facut doar un french natural si mi-am pus o floricica uscata...a iesit frumos...tura viitoare fac si model daca tot vin sarbatorile:D

DrPAM
07.11.2009, 07:38:59
a mai fost vreuna dintre voi la Spa Belessere..de cand s-au mutat??k am programare la ei vinerea viitoare si nu stiu exact unde sunt..cica peste drum de taverna haiducilor..pe arcu8-|

e chiar vis-a-vis de intrarea la taverna haiducilor...daca stii unde e ...nu ai cum sa nu vezi salonul...

Butterfly87
07.11.2009, 07:43:48
e chiar vis-a-vis de intrarea la taverna haiducilor...daca stii unde e ...nu ai cum sa nu vezi salonul...
dak merg pe arcu inseamna ca sigur o sa -l gasesc nu?

Butterfly87
07.11.2009, 07:44:26
am fost si eu joi...dar nu am mai vrut model complicat...mi-am facut doar un french natural si mi-am pus o floricica uscata...a iesit frumos...tura viitoare fac si model daca tot vin sarbatorile:D
da eu am zis k in decembrie sa-mi fac ceva cu globulete ,om de zapada..acum e prea devreme..dar vad eu

DrPAM
07.11.2009, 07:45:51
dak merg pe arcu inseamna ca sigur o sa -l gasesc nu?

dap...mergi pe la vointa...apoi treci de intersectia de la bila...si spre urmatoarea intersectie, cea care merge la bariera la tigarete...ai sa vezi pe dreapta taverna si pe stanga fata in fata la parterul blocului e salonul

Butterfly87
07.11.2009, 07:52:21
>:D<
dap...mergi pe la vointa...apoi treci de intersectia de la bila...si spre urmatoarea intersectie, cea care merge la bariera la tigarete...ai sa vezi pe dreapta taverna si pe stanga fata in fata la parterul blocului e salonul
am inteles..mersi

ralucarusu
07.11.2009, 16:13:28
Fetelor cit mai ajunge o manichiura cu gel la spa bellessere? As vrea sa merg si eu. Si inca ceva eu am unghiutele foarte mici o sa fie o problema ca sa mi le faca cu gel?:-? Ca eu as vrea sa le am un pic mai mari (in urma gelului pus pe ele)de asta intreb >:D<>:D<

Butterfly87
07.11.2009, 17:45:27
Fetelor cit mai ajunge o manichiura cu gel la spa bellessere? As vrea sa merg si eu. Si inca ceva eu am unghiutele foarte mici o sa fie o problema ca sa mi le faca cu gel?:-? Ca eu as vrea sa le am un pic mai mari (in urma gelului pus pe ele)de asta intreb >:D<>:D<
e ok..ajunge cam 65 ron..si dak le ai mici nu-i problema...asa am facut si eu primele dati..si apoi au crescut ele cu gelul

ralucarusu
07.11.2009, 18:11:08
e ok..ajunge cam 65 ron..si dak le ai mici nu-i problema...asa am facut si eu primele dati..si apoi au crescut ele cu gelul
La o mana?:-? >:D<

Butterfly87
07.11.2009, 19:50:50
La o mana?:-? >:D<
ce la o mana????:-?

ralucarusu
07.11.2009, 20:01:52
ce la o mana????:-?
65Ron de facut unghiile cu gel la o mana sau la ambele?

Butterfly87
07.11.2009, 20:12:34
65Ron de facut unghiile cu gel la o mana sau la ambele?
ambele..si chiar cu model park tot atat iese..dak nu vrei ceva complicat..adik eu imi faceam mai mult french si model pe 4 unghii in total si cam asa dadeam 65 ron

ralucarusu
07.11.2009, 20:41:13
ambele..si chiar cu model park tot atat iese..dak nu vrei ceva complicat..adik eu imi faceam mai mult french si model pe 4 unghii in total si cam asa dadeam 65 ron
Tu cand ai programare? Ca daca a ramas acest pret cred ca o sa ma duc si eu inainte de craciun >:D< >:D<

Butterfly87
07.11.2009, 21:03:47
Tu cand ai programare? Ca daca a ramas acest pret cred ca o sa ma duc si eu inainte de craciun >:D< >:D<
eu merg vineri...dak vrei fa-ti din timp caci sigur vor fi aglomerate..eu imi fac la o luna programarea sa fiu sigura ca prind loc..cand mi le fac deja programez si urmatoarea sedinta

ralucarusu
07.11.2009, 21:16:55
eu merg vineri...dak vrei fa-ti din timp caci sigur vor fi aglomerate..eu imi fac la o luna programarea sa fiu sigura ca prind loc..cand mi le fac deja programez si urmatoarea sedinta
te poti interesa vineri cind mergi daca a ramas la fel pretul sau daca sa marit, te rog ^:)^ ^:)^ sper sa nu te superi ca te stresez atita >:D< >:D<

Butterfly87
07.11.2009, 21:19:35
te poti interesa vineri cind mergi daca a ramas la fel pretul sau daca sa marit, te rog ^:)^ ^:)^ sper sa nu te superi ca te stresez atita >:D< >:D<
nu stai linistita..o sa intreb ..te intereseaza manichiura cu gel da?

ralucarusu
07.11.2009, 21:23:41
nu stai linistita..o sa intreb ..te intereseaza manichiura cu gel da?
da cu gel.....sarumana ^:)^ ^:)^

Butterfly87
07.11.2009, 21:29:59
>:D< >:D< cu placere

DrPAM
08.11.2009, 10:00:13
vezi ca pe site-ul celor de la bellessere sunt preturile actualizate..o manichiura cu oja permanenta(e numai un strat subtire de gel) costa atat cat a zis irina...eu pe intretinere la manichiura cu gel dau 94-110 ron in functie de model>:D<

Butterfly87
08.11.2009, 10:11:53
vezi ca pe site-ul celor de la bellessere sunt preturile actualizate..o manichiura cu oja permanenta(e numai un strat subtire de gel) costa atat cat a zis irina...eu pe intretinere la manichiura cu gel dau 94-110 ron in functie de model>:D<
asa,,..mai bine k ai adus aminte de site k uitasem..k este o diferenta ..cu gel di oja permanenta;))

Petro29
08.11.2009, 17:37:55
LA MULTI ANI pentru toti cei care isi sarbatoresc ziua de onomastica @};- @};- @};-

stefania_a
08.11.2009, 17:51:50
LA MULTI ANI pentru toti cei care isi sarbatoresc ziua de onomastica @};- @};- @};-

este topic separat pt urari...e mai usor k pot vede fetele acolo urarile>:D<

Butterfly87
14.11.2009, 11:17:26
manichiura mea

G_Anca
14.11.2009, 12:44:30
manichiura mea

foarte frumoasa;;)

Butterfly87
14.11.2009, 13:22:20
foarte frumoasa;;)

madalinabul
05.12.2009, 11:45:12
manichiura mea
foarte frumoase, seamana f mult cu ale mele numai ca eu am o nunata de bleu mai deschisa si mai multe stelute si sclipici

Cora3
05.12.2009, 17:08:37
Salutare fetelor! ;;)

Eu mi-am facut manichiura un an la Avangard Style pe Canta, la dna Ana; french simplu cu gel era 135; :|

Datorita voua m-am "mutat" la Bellessere, unde un french simplu cu gel e 80 ron!!!<:-P

Si Ana de la Avangard le facea OK, dar la Bellessere Oana e mult mai atenta! Si cu 100 ron imi fac si model pe fiecare unghiuta!!!^:)^

Prima programare la Bellessere a fost pe 3 Nov si urmatoarea pe 2 Dec! M-a tinut super fain manchiura o luna!

Acum, pe 2 Dec mi-a facut Oana model cu fulgi de zapada ... a iesit superb!!!! si doar 100 ron!

Urmatoarea programare mi-am facut-o pentru 30 dec si o sa imi pun si gene false, imi spunea Oana ca tin pana la 3 sapt si Adio mascara!! Abia astept!

Spuneti-mi va rog daca stiti cum se cheama salonul de pe 7 nov de langa Vega ... as vrea sa merg sa ma machiez acolo, la Nicoleta. Stie cineva? Help pls!

Butterfly87
05.12.2009, 17:13:48
Salutare fetelor! ;;)

Eu mi-am facut manichiura un an la Avangard Style pe Canta, la dna Ana; french simplu cu gel era 135; :|

Datorita voua m-am "mutat" la Bellessere, unde un french simplu cu gel e 80 ron!!!<:-P

Si Ana de la Avangard le facea OK, dar la Bellessere Oana e mult mai atenta! Si cu 100 ron imi fac si model pe fiecare unghiuta!!!^:)^

Prima programare la Bellessere a fost pe 3 Nov si urmatoarea pe 2 Dec! M-a tinut super fain manchiura o luna!

Acum, pe 2 Dec mi-a facut Oana model cu fulgi de zapada ... a iesit superb!!!! si doar 100 ron!

Urmatoarea programare mi-am facut-o pentru 30 dec si o sa imi pun si gene false, imi spunea Oana ca tin pana la 3 sapt si Adio mascara!! Abia astept!

Spuneti-mi va rog daca stiti cum se cheama salonul de pe 7 nov de langa Vega ... as vrea sa merg sa ma machiez acolo, la Nicoleta. Stie cineva? Help pls!
ma bucur k esti multumita...si eu tot la Oana mi le faceam..acum am renuntat la gel...dar ma gandesc dak sa-mi mai fac de craciun sau nu.....stiu salonul de care zici tu dar sincer imi scapa numele....incarca sa intrebi si la topicul cu saloane din iasi...poate stiu fetele kre intra acolo cum se cheama....si asteptam sa pui si pozici cu unghiutele;;)

Butterfly87
05.12.2009, 17:14:38
foarte frumoase, seamana f mult cu ale mele numai ca eu am o nunata de bleu mai deschisa si mai multe stelute si sclipici
pune si o poza sa ne clatim ochii;;)

Butterfly87
08.12.2009, 22:31:45
maine ne duc si eu la manichiura sa vad ce model imi poate face pe unghiile mele mici de acuma:(

ralukaG
08.12.2009, 23:40:10
maine ne duc si eu la manichiura sa vad ce model imi poate face pe unghiile mele mici de acuma:(

Si unghiile mici pot fi superbe:)>-

bonnye
09.12.2009, 14:46:38
si eu am unghiile mici, si cand cresc si ele putin, trebuie sa se rupa sau sa se exfolieze...:-< eu oricum la nunta imi pun extensii din alea cu gel :D

puffi
10.12.2009, 13:11:23
cea mai buna manichiurista posibila..cel putin pentru mine este Ionela d la dona karina!nu stiu la gel sau celelalte..zic la unghii naturale!pupici!

siana
13.12.2009, 13:57:30
stiti pe cineva priceput in iasi care se deplaseaza la domiciliu pentru manichiura si pedichiura?as dori foarte mult pe cineva care sa vina acasa..am gasit o doamna dar din pacate sta cam departe de mine si nu vrea sa vina...pls help[-o<

Butterfly87
22.12.2009, 09:59:21
pentru cele care doriti sa va dati gelul jos.....mergeti la perfect nails in iulius mall.... e locul unde am vazut k se practica cel mai mic pret undeva la 9 ron..fata de 40 cat am dat de exemplu la ladyfrench in moldova.......si e destul de ok

Butterfly87
04.01.2010, 15:08:19
manichiura de astazi

petronelaaa
04.01.2010, 15:34:50
manichiura de astazi

FFFFF cu gust! Si scurte arata tare bine!
is cu gel facute...sau oja normala?:D

Butterfly87
04.01.2010, 15:38:20
FFFFF cu gust! Si scurte arata tare bine!
is cu gel facute...sau oja normala?:D
ms frumos cu gel..... m-am obisnuit cu el si de asta sunt asa de mici k am vrut sa renunt la el si le-am taiat din carne

aanamaria
04.01.2010, 20:34:13
ms frumos cu gel..... m-am obisnuit cu el si de asta sunt asa de mici k am vrut sa renunt la el si le-am taiat din carne
fetelor am ramas in urma tare de tot... cum adik cu gel?
explicati-mi si mie ca nu stiu:">
nu radeti de mine pls:-p
eu le dau cu oja si imi mai fac modele din cand in cand dar la manichiura nu am fost decat de doua ori maxim pana acum.

ralukaG
04.01.2010, 21:45:25
manichiura de astazi

Fff dragute unghiutele;;) ;;)

Butterfly87
04.01.2010, 22:17:45
fetelor am ramas in urma tare de tot... cum adik cu gel?
explicati-mi si mie ca nu stiu:">
nu radeti de mine pls:-p
eu le dau cu oja si imi mai fac modele din cand in cand dar la manichiura nu am fost decat de doua ori maxim pana acum.
normal a mea este cu oja permanenta...este un fel de gel care se da peste unghie in vreo 2-3 straturi si deasupra peste oja sa reziste mai mult si are si mai mult luciu.,,.,.sper k m-ai inteles

Butterfly87
04.01.2010, 22:18:17
Fff dragute unghiutele;;) ;;)
multumesc frumos

aanamaria
04.01.2010, 22:29:23
normal a mea este cu oja permanenta...este un fel de gel care se da peste unghie in vreo 2-3 straturi si deasupra peste oja sa reziste mai mult si are si mai mult luciu.,,.,.sper k m-ai inteles
da am inteles. e o idee buna mai ales in sit mea ca nu mai apuc sa le fac asa de des ca inainte.
oricum arata super!!!!

Butterfly87
05.01.2010, 09:57:44
da am inteles. e o idee buna mai ales in sit mea ca nu mai apuc sa le fac asa de des ca inainte.
oricum arata super!!!!
asta e avantajul..te tine aproape o luna....multumesc>:D<

ayssa
05.01.2010, 13:03:35

si nu ti se mai rup unghiile?

Butterfly87
05.01.2010, 14:40:49
si nu ti se mai rup unghiile?
nu k sunt mult mai groase.....depinde de unghii cand dai gelul jos dak ti se exfoliaza mai tare sau nu..ale mele sunt moi dupa ce dau gelul jos de asta am decis sa le fac doar cu gel

Hypnotized
05.01.2010, 15:10:17
nu k sunt mult mai groase.....depinde de unghii cand dai gelul jos dak ti se exfoliaza mai tare sau nu..ale mele sunt moi dupa ce dau gelul jos de asta am decis sa le fac doar cu gel
:-\ :-\ :-\ adica?

ayssa
07.01.2010, 14:52:08

si cam cat costa?

Butterfly87
07.01.2010, 21:23:04
:-\ :-\ :-\ adica?
sunt moi fragile dupa ce am folosit gelul...si neavand rabdare sa fac tot felul de tratamente pt intarire...am ales din nou gelul

Butterfly87
07.01.2010, 21:23:35
si cam cat costa?
65 ron>:D<

CONT-INCHIS-035
07.01.2010, 21:24:58
sunt moi fragile dupa ce am folosit gelul...si neavand rabdare sa fac tot felul de tratamente pt intarire...am ales din nou gelul
Asta nu inseamna ca nu e sanatos pt. unghii?
Intreb si eu ca nu am habar despre ce face gelul unghiilor.

Butterfly87
07.01.2010, 21:30:55
Asta nu inseamna ca nu e sanatos pt. unghii?
Intreb si eu ca nu am habar despre ce face gelul unghiilor.
super sanatos nu e..desi depinde ff mult de ce gel se foloseste si zicea tot o miresica pe aici k unde isi facea ea unghiile o dadea cu intaritor inainte si nu a avut probleme.....probleme ai doar pana creste de tot unghia unde a fost pus gelul

eliana
07.01.2010, 21:56:33
Daca unghiile facute cu gel tin cam 1 luna, in timpul asta nu creste unghia? nu se vede urat la baza, diferenta dintre unghia naturala si partea cu gel? eu problema asta o am si la oja, in max o sapt trebuie sa o dau jos chiar daca nu e deloc sarita, ca nu-mi place cum se vede la baza.

Butterfly87
07.01.2010, 21:58:02
Daca unghiile facute cu gel tin cam 1 luna, in timpul asta nu creste unghia? nu se vede urat la baza, diferenta dintre unghia naturala si partea cu gel? eu problema asta o am si la oja, in max o sapt trebuie sa o dau jos chiar daca nu e deloc sarita, ca nu-mi place cum se vede la baza.
da creste unghia la baza dar depinde de cat de mult iti creste unghia poti face intretinere si la 2-3 sapt

eliana
07.01.2010, 22:04:26
da creste unghia la baza dar depinde de cat de mult iti creste unghia poti face intretinere si la 2-3 sapt

Interesant, merci de informatii, ma tenteaza si pe mine, am descoperit resurse de cochetarie in mine de cand sunt gravidutza ;))
Mai spune o data te rog unde ti le faci tu cu gel?

Butterfly87
08.01.2010, 09:44:21
Interesant, merci de informatii, ma tenteaza si pe mine, am descoperit resurse de cochetarie in mine de cand sunt gravidutza ;))
Mai spune o data te rog unde ti le faci tu cu gel?
la salon bellesere ..dak vrei iti dau pe pm datele de contact

eliana
08.01.2010, 11:01:21

Multumesc. Stiu unde e, eventual da-mi doar numele tipei la care mergi tu.

Butterfly87
08.01.2010, 20:34:28
Multumesc. Stiu unde e, eventual da-mi doar numele tipei la care mergi tu.
amandoua sunt fff bune..eu merg la Oana dar la inceput mergeam la Mimi

Butterfly87
04.02.2010, 20:23:53
manichiura mea de astazi

ralukaG
04.02.2010, 21:14:14
manichiura mea de astazi

Foarte frumoase;;) . Le-ai facut tu acasa sau la salon?

Butterfly87
04.02.2010, 21:29:12
Foarte frumoase;;) . Le-ai facut tu acasa sau la salon?
multumesc..la salon..nu am eu atata indemanare

mihaelasimihai
08.04.2010, 00:11:44
multumesc..la salon..nu am eu atata indemanare

Foarte frumoase si ne spui si unde...la ureche!!:-$ Pentru ca arata foarte bine si trebuie sa stim de unde vine calitatea:)

Butterfly87
12.04.2010, 14:34:44
mi-am facut ultima data manichiura la salonul perfect nails din iulius mall..si nu prea sunt incantata ..la nici 4 zile deja gelul incepe sa se umfle si nu am stat cu mainile in apa ......sigur nu mai incerc acolo

mihaelasimihai
12.04.2010, 16:40:23
mi-am facut ultima data manichiura la salonul perfect nails din iulius mall..si nu prea sunt incantata ..la nici 4 zile deja gelul incepe sa se umfle si nu am stat cu mainile in apa ......sigur nu mai incerc acolo

=(( pacat...arata foarte bn manichiura ta acum cateva zile. Rusinik salonului[-X[-X[-X

Butterfly87
12.04.2010, 17:39:10
=(( pacat...arata foarte bn manichiura ta acum cateva zile. Rusinik salonului[-X[-X[-X
ultima poza postat e tot de la salonul unde merg eu de obicei./..de aici nici nu ammai facut poza:(

simonicka
12.04.2010, 23:31:24
manichiura mea de astazi
Superbe ca de obicei!

eliana
10.05.2010, 17:48:13
Mai fetelor, dar cu pedichiura cum e? nu mai ajung sa mi-o fac singura, din cauza burticii, si daca tot e cald si trec la sandalutze, sa fie si unghiutele de la picioare frumusele. Cum aceste chestii le-am rezolvat acasa pana acuma, sunt in ceata..... am intrat pe site-ul unui salon (Butterfly parca este clienta fidela cel putin pt manichiura cu gel) si gasesc "pedichiura spa"..... imi poate spune si mie cineva ce minune de tratamente include? ca asa m-as duce sa ma rasfat un pic!

Butterfly87
10.05.2010, 19:05:28
Mai fetelor, dar cu pedichiura cum e? nu mai ajung sa mi-o fac singura, din cauza burticii, si daca tot e cald si trec la sandalutze, sa fie si unghiutele de la picioare frumusele. Cum aceste chestii le-am rezolvat acasa pana acuma, sunt in ceata..... am intrat pe site-ul unui salon (Butterfly parca este clienta fidela cel putin pt manichiura cu gel) si gasesc "pedichiura spa"..... imi poate spune si mie cineva ce minune de tratamente include? ca asa m-as duce sa ma rasfat un pic!
din cate stiu eu..si sper sa nu gresesc ..ca mi-am facut o data manichiura spa..te da cu tot felul de creme..impachetari,masaj...cam in asta a constat.si cred ca la pedichiura e la fel...

eliana
10.05.2010, 19:11:00
din cate stiu eu..si sper sa nu gresesc ..ca mi-am facut o data manichiura spa..te da cu tot felul de creme..impachetari,masaj...cam in asta a constat.si cred ca la pedichiura e la fel...

Ar fi misto daca e o chestie mai elaborata.... ca tocmai am sacrificat 26+2 lei pe o pedichiura care nu mi s-a parut cine stie ce ca si suplimente de cremuire si masaj, si cu oja mea in plus, ca ei aveau niste balarii la "salon".

corinna_paula
01.08.2010, 14:52:56
Fetelor,

stie vreuna dintre voi un salon in Iasi unde manichiura frantuzeasca iese bine ( sau foarte bine)? As vrea manichiura frantuzeasca cu aplicatie o floricica alba pe degetul inelar.

silverwinks
10.08.2010, 10:30:47
evit sa mai meg la manicihura acolo unde nu stiu cum se sterilizeaza. cumnata mea a luat dintr-un salon hepatita C... deci sincer prefer sa mi le fac acasa!

pgeorgie
21.08.2010, 23:19:22

Buna,

Imi poti da te rog si mie datele de contact ale salonului bellesere. Nu am auzit de el.

Multumesc mult.

miha2009
08.09.2010, 11:39:31
Salonul Belleserre este pe strada Arcu, vis-a-vis de Taverna Haiducilor. Eu mi-am facut manichiura acolo pentru nunta si am fost suuper multumita, numai ca trebuie sa faci programare din timp, cam cu 2 saptamani inainte. Sunt foarte aglomerate fetele, miresele acolo au prioritate. Am fost multumita de manichiura, insa la pedichiura lasa de dorit:(

miha2009
13.09.2010, 09:58:04
Vreau sa va mai spun ca pe de alta parte cele de la Donna Carina sunt niste nesimtite. Sotul meu avea programare cu o zi inainte de nunta la tuns si apoi manichiura. Si cum fata care l-a tuns s-a intins mai mult, pentru ca un alt client a intarziat, si a intrat si peste programarea sotului, manichiurista desi stia ca are programare sotul meu la ea a plecat. Iar doamna patroana nici macar nu s-a sinchisit sa isi ceara scuze fata de comportamentul angajatei ei, si uite asa i-am facut eu manichiura sotului, pentru ca la acest salon angajatele au prea multi bani si isi fac programul cum vor ele. Se stia destul de clar ca s-a decalat programarea si au mai fost in plus maxim 15 minute peste ora programata initial. DAr nu, ele au treburi mai importante de facut. O mare bila neagra pentru acest salon, unde lucreaza si oameni priceputi, insa domneste o mare nesimtire:)>-:)>-:)>-

wella
26.09.2010, 10:45:14
Fetelor dar la Spa Bellessere nu e deschis Duminica?!?
Incerc sa fac o programare si nimic.
Aveti un alt numar de telefon decit cel de pe site?

Butterfly87
26.09.2010, 10:57:52

din cate stiam eu e deschis doar pt programari pt mirese....de asta e posibil sa nu raspunda

miha2009
27.09.2010, 09:29:36
Aveti un alt numar de telefon decit cel de pe site?

Din ce stiu eu, program duminica nu au, trebuie facuta programare din timpul saptamanii eventual.

lumy_s
24.10.2010, 20:26:34
buna seara fetele....va pun si eu o pozica, doua cu manichiura mea cu gel....prima de altfel :D....facuta la Lady French

Butterfly87
24.10.2010, 20:42:16
buna seara fetele....va pun si eu o pozica, doua cu manichiura mea cu gel....prima de altfel :D....facuta la Lady French

foarte frumoasa:x

lumy_s
24.10.2010, 21:16:15
foarte frumoasa:x
multumesc frumos.....si eu sunt foarte incantata de ea......pacat ca am zona cuticulelor foarte sensibila.....imediat imi da sangele si ma doare vreo cateva zile :((:((

miha2009
25.10.2010, 09:28:27

Frumoasa manichiura ta!!!
Cat ai dat la ei?

lumy_s
04.11.2010, 13:23:35
Frumoasa manichiura ta!!!
Cat ai dat la ei?

scuze de intarziere.....130 pusul, si 75 intretinerea

richiemichie
11.12.2010, 14:43:52
Buna fetelor,
Eu imi fac manichiura la Golden Nails si sunt foarte multumita de rezultat.
Atasez si poze, sper sa va placa.

Butterfly87
12.12.2010, 14:34:58
Buna fetelor,
Eu imi fac manichiura la Golden Nails si sunt foarte multumita de rezultat.
Atasez si poze, sper sa va placa.

ff draguta...unde e salonul acesta si cat ai dat??

richiemichie
12.12.2010, 18:42:26
ff draguta...unde e salonul acesta si cat ai dat??
Salonul e in Metalurgie, in curtea fostului Lactis...locatia e putin mai ciudata la prima vedere dar se merita avand in vedere serviciile oferite.
Pretul e de 80 lei la prima aplicare apoi 50 lei intretinerea.
La o cautare pe google puteti vedea si site-ul lor oficial.
Sper ca am fost de folos!

Butterfly87
12.12.2010, 18:52:09
Salonul e in Metalurgie, in curtea fostului Lactis...locatia e putin mai ciudata la prima vedere dar se merita avand in vedere serviciile oferite.
Pretul e de 80 lei la prima aplicare apoi 50 lei intretinerea.
La o cautare pe google puteti vedea si site-ul lor oficial.
Sper ca am fost de folos!

si sunt cu gel nu??adica protectie peste unghia ta naturala??
sa ne zici si cat te tin..adica daca nu sare gelul

richiemichie
12.12.2010, 20:21:45
si sunt cu gel nu??adica protectie peste unghia ta naturala??
sa ne zici si cat te tin..adica daca nu sare gelul
Gelul este aplicat peste unghia naturala. Din experienta mea si a colegelor de servici care tot acolo isi fac manichiura pot spune ca unghiile se mentin foarte bine pe perioada a 3-4 saptamani in conditiile in care toata lumea mai gateste, spala etc ...activitati de zi cu zi specifice8-}. E posibil totusi ca in cazul socurilor mecanice destul de dure sa se deterioreze unghia insa asta nu cred ca are legatura cu modul de aplicare a gelului:).
Fara a face reclama pot spune ca se lucreaza bine, spun asta pentru ca am experimentat si alte locatii unde in 3 zile deja gelul era sarit de pe coltul unghiei (cu tot cu unghie desigur>:P) si aspectul gelului era ceva gen, ca sa ma exprim stiintific: " hopuri...damburi" iar tot procesul tehnologic se termina in 40-50 min.

Butterfly87
12.12.2010, 20:29:00
Gelul este aplicat peste unghia naturala. Din experienta mea si a colegelor de servici care tot acolo isi fac manichiura pot spune ca unghiile se mentin foarte bine pe perioada a 3-4 saptamani in conditiile in care toata lumea mai gateste, spala etc ...activitati de zi cu zi specifice8-}. E posibil totusi ca in cazul socurilor mecanice destul de dure sa se deterioreze unghia insa asta nu cred ca are legatura cu modul de aplicare a gelului:).
Fara a face reclama pot spune ca se lucreaza bine, spun asta pentru ca am experimentat si alte locatii unde in 3 zile deja gelul era sarit de pe coltul unghiei (cu tot cu unghie desigur>:P) si aspectul gelului era ceva gen, ca sa ma exprim stiintific: " hopuri...damburi" iar tot procesul tehnologic se termina in 40-50 min.
mersi de lamuriri.mie de obicei imi sta gelul pe unghii cam 3 sapt chiar daca fac treaba ca de obicei.asta cand e gelul pus bine.ca am mai experimentat vreo 2 saloane si prindea imediat bule de aer

Butterfly87
13.12.2010, 19:36:35
manichiura mea de sarbatori facuta la o tipa acasa

miha2009
14.12.2010, 11:09:23

Faina manichiura:) :x

Butterfly87
14.12.2010, 15:20:14
Faina manichiura:) :x

multumesc;))

G_Anca
14.12.2010, 17:13:29

Frumos:Dimi place..
cat a costat?

Butterfly87
14.12.2010, 17:21:43
Frumos:Dimi place..
cat a costat?

multumesc..50 ron

G_Anca
14.12.2010, 18:11:08
multumesc..50 ron

atat de putin?
vreau si eu sa imi pun dar ceva mai mici ca nu pot sa le am prea mari din cauza serviciului.:|
unde le-ai facut?

Butterfly87
14.12.2010, 18:23:33
atat de putin?
vreau si eu sa imi pun dar ceva mai mici ca nu pot sa le am prea mari din cauza serviciului.:|
unde le-ai facut?

la o tipa acasa in zimbru

Butterfly87
27.12.2010, 14:20:45
si-a facut cineva manichiura spa sau simpla la centrul silhouette'??

Butterfly87
29.12.2010, 12:00:12
am fost azi pt indepartat gelul de pe unghii la salonul Gioconda.....foarte multumita am fost....tipele foarte amabile.iar la rpet e cel mai mic pe care l-am gasit 16 ron.......se merita

G_Anca
02.01.2011, 17:18:07
si-a facut cineva manichiura spa sau simpla la centrul silhouette'??

La acest centru se face doar manichiura spa:D
La multi ani!:*si un an nou mai bun..

Butterfly87
02.01.2011, 17:42:33
La acest centru se face doar manichiura spa:D
La multi ani!:*si un an nou mai bun..
da am sunat si eu la ei pt o programare......vroiam sa stiu daca si-a facut cineva la ei si cum sunt serviciile

G_Anca
04.01.2011, 11:36:00
da am sunat si eu la ei pt o programare......vroiam sa stiu daca si-a facut cineva la ei si cum sunt serviciile

Deja ti-ai facut programare?
Sper ca vei fi multumita.:*

Butterfly87
04.01.2011, 11:46:03
Deja ti-ai facut programare?
Sper ca vei fi multumita.:*
da merg sapt viitoare

G_Anca
04.01.2011, 11:50:33
da merg sapt viitoare

Super..poate ne vedem:*

panamea
06.01.2011, 11:43:05
eu mi-am facut mani-pedi la sei bella si a fost ireprosabil rezista f f mult doar ca mie imi cresc unghiile repede si nu rezist eu:))

AnaM
27.03.2011, 12:10:09
Fetelor, stiti cumva daca exista saloane in Iasi care fac manichiura cu oja "permanenta", cum este gama Axxium de la OPI sau Shellac de la CND? Nu ma refer la extensii de unghii cu gel/acryl etc., oja aceasta nu neceista niciun fel de pilire a unghiei, doar 4 aplicari: base coat, 2 straturi oja si top coat, toate cu uscare de 2 minute la lampa UV.
Daca ati vazut asa ceva prin saloanele pe unde ati fost, va rog tare mult sa-mi dati de stire, ca Google-ul nu prea ma ajuta.

Am vazut ca atat Bellessere cat si Donna Carina au in lista de servicii "manichiura cu oja permanenta", dar nu scrie nicaieri ce produse folosesc. Daca stiti detalii, v-as ramane recunoscatoare. Multumesc mult!

Butterfly87
27.03.2011, 14:04:01
Fetelor, stiti cumva daca exista saloane in Iasi care fac manichiura cu oja "permanenta", cum este gama Axxium de la OPI sau Shellac de la CND? Nu ma refer la extensii de unghii cu gel/acryl etc., oja aceasta nu neceista niciun fel de pilire a unghiei, doar 4 aplicari: base coat, 2 straturi oja si top coat, toate cu uscare de 2 minute la lampa UV.
Daca ati vazut asa ceva prin saloanele pe unde ati fost, va rog tare mult sa-mi dati de stire, ca Google-ul nu prea ma ajuta.

Am vazut ca atat Bellessere cat si Donna Carina au in lista de servicii "manichiura cu oja permanenta", dar nu scrie nicaieri ce produse folosesc. Daca stiti detalii, v-as ramane recunoscatoare. Multumesc mult!
la bellesere stiu ca nu foloseau OPI ....ei se refera la manichiura cu gel......cu oja permanenta.....
incearca si la noblesse....ca am vazut ca foloseau produse OPI....

amarilda
27.03.2011, 19:52:37

eu am vazut la maviov din felicia OPI, dar nu mi-am facut niciodata la ei manichiura, doar parul..daca incerci sa-mi zici si mie cum e, eu am avut puse cu gel o data si nu mi-a placut (ma loveam des cu unghiile de diverse si ma durea, la aplicare ma durea ptr ca imi intra gelul prin taieturi, cand le-am scos am avut niste unghii groaznice 1 luna jumate...deci chiar nu as mai vrea cu gel);-)

AnaM
28.03.2011, 00:52:22
la bellesere stiu ca nu foloseau OPI ....ei se refera la manichiura cu gel......cu oja permanenta.....
incearca si la noblesse....ca am vazut ca foloseau produse OPI....

Multam... La Noblesse nu au decat oja normala OPI.
Mai caut, dar daca aflati ceva, nu ezitati sa scrieti :)

Rica_Venturiano
28.03.2011, 08:45:01
Multam... La Noblesse nu au decat oja normala OPI.
Mai caut, dar daca aflati ceva, nu ezitati sa scrieti :)

Unde imi fac manichiura? La Valiiiiiiii. Sunt norocoasa pentru ca am o manichiurista care face lucrul asta cu placere, rezista si raspunde la toate cerintele mele ( vreau floricele, ba vreau sclipici roz, le mai scurtam de data asta etc.) si este si o companie foarte placuta. Intr-o ora jumatate avem timp sa discutam de la noutatile de la serviciu pana la mondenitati carora de altfel nu avem timp sa le dam importanta. Iar ca si tarif sunt chiar norocoasa dar sunt atenta sa compensez cu alte atentii.
De cand mi-am pus prima data protectie cu gel nu am mai putut renunta la asta. Gelul nu presupune pilirea unghiei pana ramane doar 15% din ea. Trebuie doar matuita un pic ca sa adere gelul.
O zi frumoasa (asta daca ignoram vremea)!