PDA

Versiunea completa : Domeniul regilor

oanemona
25.05.2009, 12:43:24
avand in vedere ca pe net nu este destula informatie,
poate un subiect cu titlul restaurantului va atrage mai multe ex- miresici care sa povesteasca despre experienta lor si sa ajute astfel viitoare miresici:">

Ballet
25.05.2009, 14:05:45
avand in vedere ca pe net nu este destula informatie,
poate un subiect cu titlul restaurantului va atrage mai multe ex- miresici care sa povesteasca despre experienta lor si sa ajute astfel viitoare miresici:">
Zi-ne si noua te rog unde e locatia asta. Eu nu mai auzisem de ea...

oanemona
25.05.2009, 15:15:43
Zi-ne si noua te rog unde e locatia asta. Eu nu mai auzisem de ea...

in drum spre salicea - ciurila.
restaurant cu capacitate de aprox 100-150 pers.

zona e faina.... dar prea putine informatii despre servicii... o viitoare miresica zice ca are probleme in discutia cu patronii, dar poate auzim si alte informatii.

daniela_psy
25.05.2009, 19:25:14
in drum spre salicea - ciurila.
restaurant cu capacitate de aprox 100-150 pers.

zona e faina.... dar prea putine informatii despre servicii... o viitoare miresica zice ca are probleme in discutia cu patronii, dar poate auzim si alte informatii.
cunoastem si noi un cuplu care are nunta acolo si stiam de la ei ca nici macar fetele de masa nu le sunt puse la dispozitie doar pt faptul ca nu au ales sa decoreze cu ei sala:|

oanemona
23.07.2009, 10:06:10
nu mai sunt niscaiva noutati despre domeniu?:(
deja am ajuns la jumatatea verii... poate a mai fost cineva pe la nunta pe acolo..

Fionela
23.07.2009, 17:09:46
o sa particip la o nunta la acest restaurant si o sa-ti spun cum a fost, dar numai pe la jumatatea lui septembrie .

oanemona
23.07.2009, 18:19:12
o sa particip la o nunta la acest restaurant si o sa-ti spun cum a fost, dar numai pe la jumatatea lui septembrie .

multumesc anticipat..:">
si sper sa te distrezi in sept.\:D/

Fionela
09.09.2009, 21:51:19
Salut dupa cum ti-am promis revin cu informatii despre domeniul regilor, din pacate nu stiu sa-ti spun chestii de culise deoarece nu le cunosc. Cred ca au fost in jur de 130 invitati, si a fost ok aranjarea la masa, in schimb ringul de dans mi s-a parut cam micut, dar lumea s-a distrat. Mancare ff buna, mi-a placut si aperitivul si friptura, friptura mirosea asa de bine ca abia am asteptat sa ajunga chelnerul si la mine cu farfuria:D< ca si gustare calda s-a servit ciorba de pui a la grec si aceea f gustoasa si chiar a mancat lumea in jurul meu, chiar si eu am nacat desi nu ma omor dupa ciorbe . Sevirea buna, chelnerii amabili. Mi-au placut si baile:D.adica baia femeilor ca la barbati nu am intrat. Deci in afara de ringul de dans care mi s-a parut mititel nu am sa-ti zic lucruri rele. POate doar unul: intr-o incapere era un acvariu mare, acesta mi-a placut, dar pe acvariu erau 2 colivii , una cu ceva pasarele , erau ca, nedumerite, mi-a fost mila de ele, si una cu un hamster pe acesta nu l-am vazut dar sunt convinsa ca nu i-a placut nici lui , ca si pasarelelor muzica, desi s-a pus muzica buna la nunta respeciva, aveau si o culoare f stridenta coliviile nu se potriveau deloc cu nunta, in fine , eu nu le-as fi lasat acolo.dc te mai pot ajuta cu ceva, poti sa ma intrebi si dc stiu o sa-ti raspund. pa

oanemona
09.09.2009, 22:21:54
Salut dupa cum ti-am promis revin cu informatii despre domeniul regilor, din pacate nu stiu sa-ti spun chestii de culise deoarece nu le cunosc. ...............2 colivii ,.....eu nu le-as fi lasat acolo.dc te mai pot ajuta cu ceva, poti sa ma intrebi si dc stiu o sa-ti raspund. pa

si eu le-am remarcat:) iti dai seama ca le trimit in camera la somnic...

ma bucur sa mai aud si de bine despre domeniu...m-am mai relaxat:)
eu o sa am 100 de pers deci o sa se mareasca spatiul de dans...
daca imi pui si mie o foto_cu ansamblu sala_ as mai fi curioasa cate pers au stat la o masa si respectiv cat de luminata era sala?

mersi si ca ti-ai adus aminte de mine si ai revenit cu info..

Fionela
10.09.2009, 16:40:35
Mi-am adus aminte deoarece si mie mi-au prins bine informatiile postate aici de alte fete si stiu ce bine prinde o informatie in plus, asa ca stai linistita, te ajut cu placere. Poze parca nu imi permit sa postez, si oricum numai cateva poze am cu sala, dar dc crezi ca te ajuta trimite-mi un mesaj privat cu o adresa de mail si o sa-ti trimit cateva poze. au fost aprinse becurile de la inceput in sala, a fost o zi ploiasa si initial si oamenii au stat in sala pana s-a oprit ploaia, apoi au mai iesit sa admire si privelistea. In incaperea in care am stat eu, in partea stanga cum intri, erau pe laturile ei 3 mese mari, nu am numarat persoanele, dar sigur au fost in jur de 14, iar in centru erau 4 mese de cate 6 persoane, de cealalta incapere cea cu miri nu-mi aduc aminte, poate a fost identic, nu stiu, am fost acolo doar la final cand i-am felicitat pe miri.

diannaa
14.09.2009, 13:53:31
am fost in excursie pe acolo,nu ne a placut DELOC!!! un kitch! nume pompos pe degeaba! nimic terminat,facut totul asa la bani marunti,incercari sa imite una alta total nereusite[-X

daniela_psy
14.09.2009, 14:27:33
am fost in excursie pe acolo,nu ne a placut DELOC!!! un kitch! nume pompos pe degeaba! nimic terminat,facut totul asa la bani marunti,incercari sa imite una alta total nereusite[-X
am inteles ca a fost facut cu fonduri nerambursabile, deci cred ca se putea mai mult de atat....mie atitudinea patronului nu mi-a placut vis-a-vis de anumiti miri, si sala mi se pare prea intunecata.am inteles ca mancarea e buna, no comm.,dar ca locatie de nunta....hmmm...

oanemona
14.09.2009, 19:57:59
...mie atitudinea patronului nu mi-a placut vis-a-vis de anumiti miri, si sala mi se pare prea intunecata.am inteles ca mancarea e buna, no comm.,dar ca locatie de nunta....hmmm...

pai anumiti miri.. hmm.. am tot asteptat ca acestia sa povesteasca din punctul lor de vedere... dar faptul ca nici unul nu s-a intors cu detalii despre cum a iesit nunta lor ma pune pe ganduri: sa inteleg ca pana la urma micile neintelegeri cu patronul au fost eclipsate de gustul bun al mancarii sau distractia unui foc de tabara?

sala e intra-devar mai intuneacata.. ma gandeam sa aduc niste lampi in plus:)
dar voi ati fost la nunta acolo sau numai in treacat?

oanemona
14.09.2009, 20:01:38

intra-devar numele nu prea se potriveste:( apropo de "nimic terminat" de curand au pus un cort de 400 de pers. in spatele pensiunii:( .... oare mai are cineva nunta acolo pe 3 oct?:(

daniela_psy
15.09.2009, 01:09:41
pai anumiti miri.. hmm.. am tot asteptat ca acestia sa povesteasca din punctul lor de vedere... dar faptul ca nici unul nu s-a intors cu detalii despre cum a iesit nunta lor ma pune pe ganduri: sa inteleg ca pana la urma micile neintelegeri cu patronul au fost eclipsate de gustul bun al mancarii sau distractia unui foc de tabara?

ti-am scris pm

alexalia
15.09.2009, 08:11:48

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=7935&page=3

aici o sa gasesti parerea unor miri care au avut nunta acolo.

Ballet
15.09.2009, 08:28:08
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=7935&page=3

aici o sa gasesti parerea unor miri care au avut nunta acolo.
Linkul asta e de la torturi, pag 3....:-?

oanemona
15.09.2009, 08:35:54
Linkul asta e de la torturi, pag 3....:-?

cred ca a gresit linkul:( dar mai asteptam;-)

Goldmoon
15.09.2009, 09:13:06
cred ca a gresit linkul:( dar mai asteptam;-)

Uite aici - http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2312476&postcount=181

oanemona
15.09.2009, 11:24:01
Uite aici - http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2312476&postcount=181

multam fain pentru link.. este timpul sa imi fac griji:-SS

alexalia
15.09.2009, 11:27:25
sorry, ceva o fi in neregula cu browserul meu ca mie imi deschide ce trebuie! am mai patit asta odata:(

oanemona
15.09.2009, 12:08:02
sorry, ceva o fi in neregula cu browserul meu ca mie imi deschide ce trebuie! am mai patit asta odata:(

stai linistita. banuiesc ca e acelasi link cu cel al lui goldmoon.
multumesc oricum pentru gest.

daniela_psy
15.09.2009, 12:46:23
multam fain pentru link.. este timpul sa imi fac griji:-SS
eu zic sa discuti deschis cu patronul mai degraba decat sa-ti faci griji, sa-ti notezi toate aspectele care te-ar putea deranja, atat ce ti-am scris in pm cat si ce au mai scris pe aici alte fete si sa discuti cu el, tot nu este o garantie ca nu se vor repeta si la tine pb dar macar vede ca esti la crt cu toate si poate va fi mai atent sa va multumeasca, asta desigur, daca tine la aspectul asta.

oanemona
16.10.2009, 19:05:35
iaca a trecut si nunta mea si doresc sa multumesc tuturor pentru sfaturi si opinii impartasite... am obs. cat de mult conteaza sa scrii ceva in urma nuntii tale pt k alta miresica sa gaseasca un posibil raspuns la sutele de intrebari cu care se confrunta...asadar...
mi-am facut in cele din urma nunta la domeniul regilor ... am tinut cont de aspectele negative pe care le-am citit pe aici si surpriza: oamenii au fost super ok....

1.intr-adevar am povestit cu luni in urma ca un meniu e aprox. 120 lei. aperitiv rece, ap.cald (piept de pui cu busuioc si capere), friptura (muschi de porc la gratar, cartofi, salata) si sarmale ....cand am discutat cu ei in saptamana nuntii, meniul final a suferit modificari...am adaugat la meniu un salau cu sos de vin, inca un tip de sarmale (cele cu ciuperci) si masline in aperitiv... meniuri de vegetarieni....si normal si pretul a ajuns la 140 lei...
in noaptea nuntii mancarea a fost arhi-suficienta si gustoasa (tot de la nuntasi am aflat).

2. am povestit ca vom plati chelnerii cu 150 lei/ 8 ore/ pers. indiferent de cand se incepe nunta si ceea ce urmeaza se plateste suplimentar / ora... cu o sapt. inainte de nunta ni s-a spus ca trebuie sa platim 200 lei/ eveniment (a durat de la 17.30 pana a doua zi la 5) ... practic 12.5 Lei/ ora in plus ... ceea ce mi s-a parut mai mult decat rezonabil pt o nunta de noapte!

3. patronii au stat toata noaptea in alerta (foarte discreti din pct meu de vedere) d-na in bucatarie si d-nul in sala (nu pentru verf noastra ci pentru supravegherea personalului sau preintampinarea unor posibile probleme).. vreau sa zic ca servirea a fost ireprosabila... am auzit ca s-au dat bacsisuri (din pacate nuntasii nu prea aveau buget ...deci nu cred ca s-a dat cine stie ce, mie imi pare rau ca nu am lasat noi ceva mai mult, dar chiar am iesit "tanda pe manda";)))... la finalul nuntii ni s-au inapoiat TOATE sticlele de bautura desfacute/ nedesfacute... prajituri... alune etc (fiind nunta sub 100 pers., am cam stiut cine ce bea si cu servirea la gheridon, sticlele erau la vedere).. .si nu am avut pe nimeni la bucatarie din partea noastra...

4. aranjamentele mi le-am facut sg deci nu pot spune nimik....numa perdeaua din spatele prezidiului am luat-o de la ei si a existat o iritatie de moment: erau 2 tipuri de perdele.. cand "am pus pe hartie" toate detaliile: sa se ia coliviile din sala, sa nu se prezinte friptura... etc.. EU am uitat sa specific ce perdea doresc, si s-a pus una cu o cusatura pe mijloc... dar oricum nimeni din sala nu a sesizat-o si cum noi nu prea am stat la masa nici in poze nu prea apare...cu alte cuvinte... saracii oameni cum sa tina minte toate detaliile la cate nunti au avut anul asta, fiecare cu "pasarelele" lui;)), daca nu se scrie pe foaie...

5. "m-au tras de maneca de cateva ori": ex... ba' fata cum vrei tu sa pui lumanari aprinse, nesupravegheate, pe jos, la intrare, pe terasa unde 80% este lemn?- mi s-a parut de bun simt refuzul lor...

5. au existat detalii pe care eu le-am pierdut din vedere (s-au adus floriile de la cununia civila si cred ca cei de la sala le-au pus frumos in fata prezidiului; nu am stiut ca suportul tortului are sus loc de pus flori si ei l-au decorat; am uitat sa indic locurile cu pers. vegetariene si ei le-au dibuit in mod elegant etc.) ...si au fost in stare sa completeze spatiile goale FARA ca eu sa fiu deranjata de la petrecere!!!

6. au fost mici detalii neplacute de ambele parti la cazare - se lucra la conductele de apa si musafirii au fost un pic iritatii dar au inteles ca totusi locatia cere sacrificii :-".. pe de alta parte tinerii dintr-o camera au pierdut cheia #-o....m-am oferit, dar patronii nu m-au lasat sa platesc inlocuirea butucului/dublura necesara...

in cl. stiu ca au fost miresici cu probleme, dar eu ma bucur ca nu am renuntat in ultimul moment la locatie...

ATH
12.11.2010, 16:53:05
O nunta la iarba vere! Romantic!
N-am intentia de a polemiza, totusi ma intreb daca factorul distanta de casa a intrat vreun pic in ecuatia alegerii localului; unii nici nu stiu daca padurea Fagetului se termina undeva, unde, cum...

oanemona
15.11.2010, 20:49:26
O nunta la iarba vere! Romantic!
N-am intentia de a polemiza, totusi ma intreb daca factorul distanta de casa a intrat vreun pic in ecuatia alegerii localului; unii nici nu stiu daca padurea Fagetului se termina undeva, unde, cum...

noi am avut 50% invitati din afara Cj si i-am cazat direct acolo..restul s-au grupat si au venit cu masinile personale...vre-o 10 -15 masini...au condus doamnele :)

depinde acum ce fel de invitati ai, cat de comozi :) si cat de mult iti doresti sa faci nunta aproape de padure ...

reny_blueyes
11.01.2011, 10:30:56
Noi o sa avem nunta in 7 august la Domeniul Regilor... Mai e cineva care a facut nunta in cort acolo, si cine a facut aranjamentele pe mese cu ei? Nu stim inca daca sa le facem cu ei, sau mai bine nu?! Nunta va fii in cort, cu 400 de pers aproximativ, sper sa fie bine:-S

danielahul
15.01.2011, 12:10:22
Noi o sa avem nunta in 7 august la Domeniul Regilor... Mai e cineva care a facut nunta in cort acolo, si cine a facut aranjamentele pe mese cu ei? Nu stim inca daca sa le facem cu ei, sau mai bine nu?! Nunta va fii in cort, cu 400 de pers aproximativ, sper sa fie bine:-S
da. Eu am avut nunta acolo anul trecut in iulie. Am facut aranjamentele cu ei inclusiv aranjamentele florale si am fost mutumita de cum a aratat cortul. Noi am avut 300 persoane la nunta. Mancarea a fost foarte buna, servirea la fel. Eu am fost foarte mutumita. Pe noi ne-au chemat cand au avut alte nunti sa vedem cum este aranjat cortul. Vorbeste si tu cu ei sa vedeti cortul aranjat cand au alte nunti. Sigur au nunti inaintea voastra ca stiu ca sunt destul de multe nunti acolo.

reny_blueyes
15.01.2011, 12:53:09
da. Eu am avut nunta acolo anul trecut in iulie. Am facut aranjamentele cu ei inclusiv aranjamentele florale si am fost mutumita de cum a aratat cortul. Noi am avut 300 persoane la nunta. Mancarea a fost foarte buna, servirea la fel. Eu am fost foarte mutumita. Pe noi ne-au chemat cand au avut alte nunti sa vedem cum este aranjat cortul. Vorbeste si tu cu ei sa vedeti cortul aranjat cand au alte nunti. Sigur au nunti inaintea voastra ca stiu ca sunt destul de multe nunti acolo.

Ai putea sa pui pozele de la nunta ta sa le vedem? Mi-au spus ca pot sa merg sa vad mai incolo, cand incepe sezonul nuntilor, dar acum fiind targurile mireselor ma tot gandesc ca poate as alege mai bine ceva florarie care face aranjamente mai mari, pt ca ei am inteles ca fac ceva saracacios, cu un trandafir, sau ma rog, nu cine stie ce, si as vrea sa decid acum inainte de targuri, sa stiu daca sa caut altceva sau nu. Mi-a aratat doamna de la DR ceva poze prin toamna cand am semnat, dar nu imi mai amintesc multe.... Daca nu stii sa trim aici poze iti dau id de mess pe privat si imi trimiti pe mess, daca vrei.
Multumesc mult!

adela_enee
25.01.2011, 18:37:00
eu zic sa discuti deschis cu patronul mai degraba decat sa-ti faci griji, sa-ti notezi toate aspectele care te-ar putea deranja, atat ce ti-am scris in pm cat si ce au mai scris pe aici alte fete si sa discuti cu el, tot nu este o garantie ca nu se vor repeta si la tine pb dar macar vede ca esti la crt cu toate si poate va fi mai atent sa va multumeasca, asta desigur, daca tine la aspectul asta.

Stabiliti dinainte tot si specificati incontract... legat de mancare se poate face o degustare a meniului inainte

OannaMindre
31.07.2012, 12:42:29
Buna fetelor!

Este cineva care a facut recent aici nunta si imi poate da niste informatii?

Va multumesc :)

reny_blueyes
31.07.2012, 16:09:37
Buna fetelor!

Este cineva care a facut recent aici nunta si imi poate da niste informatii?

Va multumesc :)

Eu, anul trecut. Ce informatii doresti?

OannaMindre
31.07.2012, 19:57:47
Eu, anul trecut. Ce informatii doresti?

Legat de cum a fost servirea,mancarea... daca ati avut probleme cu plata la final? sau alte lucruri de care ar trebui sa tin cont

reny_blueyes
02.08.2012, 20:29:08
Legat de cum a fost servirea,mancarea... daca ati avut probleme cu plata la final? sau alte lucruri de care ar trebui sa tin cont

Servirea a fost ok, mancarea a fost buna, dar noi am avut toata mancarea vegetariana, deci poate fi diferit la voi. Am facut cununie religioasa in aer liber acolo la ei, si afara nu a fost prea ingrijit locul(iarba nu prea au tuns-o cum trebuia, ceva flori pe jumate uscate, etc). Si inca ceva ce m-a deranjat, tortul fals mi l-a facut o prietena, si nu a lasat-o sa il duca pana in camera unde trebuia sa fie pastrat pana in momentul in care sa ni-l aduca, si sa il aranjeze ea cum trebuia, ca mai avea de pus ceva pe el cand era deja asezat pe masa aia cu rotile. Au zis ca nu are acces la camera aceea, si k ii pun ei panglica si ce mai era de pus pe tort, si l-au aranjat cam jalnic :-s. In rest totul ok, am primit toate bauturile ramase, prajituri, fructe, ce am dus noi, orice li s-a cerut sa faca (de catre invitati) am fost intrebati daca pot sa faca, deci au facum exact cum am dorit noi. Alte detalii daca doresti...intreaba:) SUCCES!

DiaCB
25.04.2013, 13:39:36
buna fetelor
dintre miresicile de anul trecut, sau cele care vor avea anul asta...nu poate da cineva ce va detalii? despre orice?
multumesc