PDA

Versiunea completa : Casting de Nasi - Prahova

catalina_mihaela
26.03.2008, 14:44:22
sunt tare suparata...
mai am 3 luni si 4 sapt pana la nunta si nu am nasi
am si eu nevoie de incurajari.la cine sa mai apelez?
doar nu o sa dau anunt in raid=))
voi ati patit ca mine?pana la urma cine va cununat?
am intrebat 6 cupluri pana acum si desi toti se bateau cu pumnul in piept ca ei ne vor cununa,de cand au aflat ca am fixat nunta au inceput sa se eschiveze..
sunt disperata
am cosmaruri noapte cum ca ma cearta popa ca nu am fost in stare sa-mi gasesc nasi.........
heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelp

corinka
26.03.2008, 14:46:45
sunt tare suparata...
am intrebat 6 cupluri pana acum si desi toti se bateau cu pumnul in piept ca ei ne vor cununa,de cand au aflat ca am fixat nunta au inceput sa se eschiveze..
sunt disperata
am cosmaruri noapte cum ca ma cearta popa ca nu am fost in stare sa-mi gasesc nasi.........
mai ai patru luni pana la nunta, deci nu intra in panica.
noi am gasit nasii cu trei luni inainte de nunta.
si eu mi-am facut un pic griji, pt ca tb sa comandam invitatiile, dar nu am intrat in panica pt ca nici nu mi-am pus problema ca ramanem necasatoriti religios din lipsa de nasi.
pana la urma tot se gaseste cineva!
incearca si la "casting-urile" de nasi si fini! Bafta!:*

andreear
26.03.2008, 15:05:15
sunt tare suparata...
sunt disperata

Stai linistita mai ai timp sa iti gasesti nasi. Hai sa iti povestesc eu ce am patit, nasii nostrii trebuiau sa fie fratele si cumnata sotului meu care sunt plecati din tara, cu o zi inaintea nuntii ( cand trebuiau sa ajunga in RO) ne-au sunat ca nu au putut pleca din cauza unei furtunii (toate aeroporturile din zona erau inchise) si a trebuit in 24 h sa gasim nasii...si i-am gasit !!! Asa ca nu dispera, mai este timp! Fa-ti o lista cu cei mai apropiati prieteni si i-ai la rand, unii dintre vor acceapta cu siguranta! Succes!!!>:D< >:D< >:D<

CONT-INCHIS-047
26.03.2008, 23:11:28
Probabilo cuplurile acelea s-au eschivat gandindu-se la bani...nu stiu ce sa zic...poate daca discutati problema asta se rezolva intr-un fel...daca nu, stai linistita, cineva din familie tot va va ajuta

roxana87
27.03.2008, 08:57:07
sunt tare suparata...
sunt disperata

heyy nu dispera....dak aveai nunta dupa mine te cununam eu;))
o sa gasesti pana la urma.....vb cu cei pe care ti-i doresti ca nasi si vb si despre pretentii....poate poate se razgandesc

dana33
27.03.2008, 10:11:09
Stai linistita si nu dispera!Pina la urma se va gasi cineva.Nu-ti face probleme ca se va rezolva sigur.

catalina_mihaela
27.03.2008, 13:01:50
multumesc mult fetelor de incurajari dar iti perzi curajul cand te lovesti numai de refuzuri
am stat si m-am gandit ca eu si viitorul meu sotior nu suntem chiar asa rau vazuti in societate
eu sunt educatoare in mizil si el este inginer
am gasit o solutie!prietena mea de suflet care nu prea dispune de bani ar vrea sa ma cunune !eu i-am propus ca totul sa fie fara pretentii si cred ca o sa-mi fie nasa
va pup pe toate si va multumesc>:D<

Jadesy
27.03.2008, 13:06:11
wow
aveam aceleasi prenume amandoua :)
Stai linistita se va rezolva :)

andreear
27.03.2008, 13:30:31
multumesc mult fetelor de incurajari dar iti perzi curajul cand te lovesti numai de refuzuri
am stat si m-am gandit ca eu si viitorul meu sotior nu suntem chiar asa rau vazuti in societate
eu sunt educatoare in mizil si el este inginer
am gasit o solutie!prietena mea de suflet care nu prea dispune de bani ar vrea sa ma cunune !eu i-am propus ca totul sa fie fara pretentii si cred ca o sa-mi fie nasa
va pup pe toate si va multumesc>:D<

Super....vezi ca s-a rezolvat problema....

analazarescu
31.03.2008, 12:03:38
sunt tare suparata...
sunt disperata

eu am gasit nasi cu patru luni inainte de nunta ...deci stai linistita..o sa gasesti ....si cunosc cazuri si mai si ...o sa se rezolve...

analazarescu
31.03.2008, 12:04:30
aa,.....scuze ...nu am citit pana la capat.....

Liv
30.10.2008, 13:00:00
Nu mai cauta nimeni nasi??
Suntem disponibili...:* :* :*

mihaelaaa
31.03.2009, 17:21:27
sper sa nu vi se para ciudat(dar alta solutie nu mai mi a ramas),asa ca m am gandit sa creez un subiect nou (impropriu spus) cu "oful" ce ma doare:nu am nasi :((. daca cineva doreste o pereche de fini tineri,eu 26 de ani-sotul 30 de ani,sociabili,cu bun simt si haiosi, ce se cunosc de aproximativ 10 ani,fara pretentii materiale si financiare pe care sa le emita,atunci ii asteptam cu drag sa ne contacteze,sa discutam,sa ne cunoastem si sa punem bazele unei prietenii de durata.precizez ca nunta va avea loc pe data de 29 august anul acesta,in Ploiesti.oricum ptr noi nu conteaza din ce colt al tarii ar fi viitorii nostri nasi,ne place sa vizitam tara;-)

andre10
11.05.2009, 11:23:28
Eu zic sa mai cauti, sa nu iti pierzi speranta si ar fi bine sa fiti si de varste apropiate!
Oricum si parintii mei au cununat pe cineva pe care de abia atunci i-au cunoscut. Mama si fina lucrau impreuna de putin timp si mai schimbau asa 2-3 vorbe si din una in alta au ajuns la nunta, si fina se vaita ca are rochie, restaurant, tot, mai putin nasi. Mama a zis: Va cununam noi..si ne-am intalnit cu totii dupa 1 sapt, ne-am placut si asta a fost!

mihaelaaa
11.05.2009, 12:20:40
Eu zic sa mai cauti, sa nu iti pierzi speranta si ar fi bine sa fiti si de varste apropiate!
Oricum si parintii mei au cununat pe cineva pe care de abia atunci i-au cunoscut. Mama si fina lucrau impreuna de putin timp si mai schimbau asa 2-3 vorbe si din una in alta au ajuns la nunta, si fina se vaita ca are rochie, restaurant, tot, mai putin nasi. Mama a zis: Va cununam noi..si ne-am intalnit cu totii dupa 1 sapt, ne-am placut si asta a fost!

merci mult ptr mesaj si incurajare!din fericire am gasit aici pe site,un cuplu dragut care s a oferit sa ne fie nasi si cu care ne intelegem super bine,sper sa fie asa mereu.oricum,iti multumesc inca odata ptr incurajari si va doresc toate cele bune si casa de piatra!>:D<

andre10
12.05.2009, 15:42:21
Casa de piatra si tie! Ma bucur ca ti-ai gasit si e f important ca va intelegeti!

rococris
26.05.2009, 12:11:03
Casa de piatra si tie! Ma bucur ca ti-ai gasit si e f important ca va intelegeti!

Eu sunt nasica :x dap...ne intelegem de minune si asa imi doresc sa fie mereu. Sunt niste oameni extraordinari si veseli..
Multumim pentru sprijin oricum >:D<

mihaelaaa
27.05.2009, 09:11:05
buna fetelor! m am decis sa creez acest subiect ptr a veni in sprijinul persoanelor care nu au gasit inca (si au nevoie) NASI!!!!!! sper sa existe persoane dornice sa ajute alte persoane (asa cum am gasit si eu) si sa stabileasca o legatura armonioasa Fini-Nasi. nu mi ramane decat sa urez BAFTA MULTA celor care sunt in impas si sa auzim numai de bine!!!!!!!!<:-P

rococris
27.05.2009, 09:13:57
buna fetelor! m am decis sa creez acest subiect ptr a veni in sprijinul persoanelor care nu au gasit inca (si au nevoie) NASI!!!!!! sper sa existe persoane dornice sa ajute alte persoane (asa cum am gasit si eu) si sa stabileasca o legatura armonioasa Fini-Nasi. nu mi ramane decat sa urez BAFTA MULTA celor care sunt in impas si sa auzim numai de bine!!!!!!!!<:-P

>:D< Felicitari pentru initiativa luata!!!:* :* :*

olgutza26
27.05.2009, 13:16:42
si mie mi se pare o idee foarte buna. stiu ce greu e sa iti gasesti nasi.

rococris
28.05.2009, 08:33:12
si mie mi se pare o idee foarte buna. stiu ce greu e sa iti gasesti nasi.

Si eu la fel....Sper ca alte miresici sa nu mai treaca prin ce am trecut eu...Sa isi gaseasca cu usurinta nasii....:*

andre10
02.06.2009, 11:13:51
>:D< casa de piatra amandurora

mihaelaaa
02.06.2009, 11:38:39
multumim!!!!!!!!!! sa dea Dumnezeu,toate sa ne bucuram de o casnicie fericita si armonioasa!!!!:) >:D< :-p

rococris
02.06.2009, 12:25:02

>:D< >:D< >:D< Multumim ! La fel si tie!!

mamuska
02.06.2009, 12:26:21
>:D< >:D< >:D< Multumim ! La fel si tie!!
Felicitari pentru gest!! >:D<

soareiuliant
01.07.2009, 12:30:25
am si eu fini!!!!!!!<:-P <:-P <:-P pe 12 septembrie voi fi nasa si sincer d abia astept,parca mai mult astept sa fiu nasa decat mireasa:)) :))

Gloriuta
08.09.2009, 12:54:38
Eu sunt nasica :x dap...ne intelegem de minune si asa imi doresc sa fie mereu. Sunt niste oameni extraordinari si veseli..
Multumim pentru sprijin oricum >:D<

Cineva acolo sus va va rasplati inzecit! Casa de piatra si numai fericire tuturor!

soareiuliant
25.09.2009, 10:37:46
eu inca astept finuti din Prahova;)) !

bestiutza_ida
06.01.2010, 08:46:15
:(( :(( in aceasi situati sunt si eu.nasii au plecat in america si ne-au lasat balta.cu cine am vb pana acum nici unul nu vrea,motive financiare,desi am spus ca nu avem pretentii.ne-am pierdut orice speranta.ma gandesc cu groaza ca timpul trece si nu rezolvam nimic=(( :-s

daniela141068
07.01.2010, 11:34:24
:(( :(( in aceasi situati sunt si eu.nasii au plecat in america si ne-au lasat balta.cu cine am vb pana acum nici unul nu vrea,motive financiare,desi am spus ca nu avem pretentii.ne-am pierdut orice speranta.ma gandesc cu groaza ca timpul trece si nu rezolvam nimic=(( :-s
Buna! Și eu am fost in situatia ta. Am gasit nași cu o luna înainte de nunta și am făcut invitațiile după aceea. Dacă erai mai aproape te cununam eu, cu toata criza financiara. Eu sunt din Urlati, jud. Prahova

alys_neagu
09.01.2010, 15:32:49
buna,si eu sunt in aceeasi situatie,pana acum 2 saptamani am avut nasi acum se pare ca ei vor divorta:-s .Desi mai am 6 luni pana la nunta mi-e teama ca nu voi gasi..si mai am o problema ca noi vorbisem deja la biserica si preotul ne asteapta sa stabilim detalile.Nu stiu cum sa procedez.va pup

CrazyAnna
23.05.2010, 21:06:25
si eu am aceeasi prb...
in septembrie pe 18 avem nunta si...nu avem nasi :(
nu am vb nici la biserica din cauza asta..nu stim ce sa mai facem...se pare ca toate usile ne sunt inchise la capitolul asta. :(

olgutza26
24.05.2010, 17:04:01
si eu am aceeasi prb...
nu am vb nici la biserica din cauza asta..nu stim ce sa mai facem...se pare ca toate usile ne sunt inchise la capitolul asta. :(
Sfatul meu este sa mergi sa vorbesti oricum la biserica. Sigur veti gasi persoanele potrivite sa va fie alaturi in acest moment.

mamuska
24.05.2010, 17:25:37
buna,si eu sunt in aceeasi situatie,pana acum 2 saptamani am avut nasi acum se pare ca ei vor divorta:-s .Desi mai am 6 luni pana la nunta mi-e teama ca nu voi gasi..si mai am o problema ca noi vorbisem deja la biserica si preotul ne asteapta sa stabilim detalile.Nu stiu cum sa procedez.va pup

Offff, nu pot sa cred ca unii oameni pot face asa ceva...cum sa spui da si apoi... dar daca au o problema in casnicie, se intelege...:(
Sper ca v-ati gasit nasi si ca totul este bine acum!![-o<

mamuska
24.05.2010, 17:30:19
si eu am aceeasi prb...

Chiar daca nu aveti nasi, mergeti la Biserica si stabiliti detaliile, altfel riscati sa nu mai gasiti loc liber pentru ora pe care o doriti:)>-
Sa inteleg ca cei pe care ii doreati, nu sunt de acord sa va cunune?? De ce??:(
Nu ati incercat la prietenii apropiati care sunt casatoriti?? sau colegi de serviciu daca sunt mai apropiati, printre rudele gen veri,verisoare??:(
Cred ca e destul de stresant sa fi in prag de nunta si sa nu ai nasi...dar sunt sigura ca se va rezolva cat mai repede, mai ales ca invitatiile ar trebui sa fie comandate...
Va tin pumnii stransi si ma rog sa gasiti persoanele potrivite!![-o<[-o<[-o<

PS: sa ne ti la curent, poate vom reusi sa gasim si pe aici niste nasici draguti, au mai fost si alte fete care au gasit aici nashii perfecti:)>-;-)>:D<>:D<>:D<>:D<

iuliavlad86
29.06.2010, 09:46:39
buna...as vrea sa va intreb daca se poate ca viitorii nasi(cuplu) sa fie necununati? se poate sa le citeasca preotul ceva la Biserica cu cateva zile inainte? sau tb sa fie sora - frate pt a ne putea cununa, fara ca ei sa fie cununati? o sa intreb si la Biserica, dar as vrea o parere...multumesc anticipat!

soareiuliant
29.06.2010, 14:31:13
buna...as vrea sa va intreb daca se poate ca viitorii nasi(cuplu) sa fie necununati? se poate sa le citeasca preotul ceva la Biserica cu cateva zile inainte? sau tb sa fie sora - frate pt a ne putea cununa, fara ca ei sa fie cununati? o sa intreb si la Biserica, dar as vrea o parere...multumesc anticipat!

Eu stiu de la preot ca viitorii nasi trebuie neaparat sa fie casatoriti si crestini ortodocsi, nu stiu daca un parinte poate cununa cu unul dintre proprii copii, se prea poate, dar nu m am lovit de situatie pentru a cere detalii. Acum depinde f mult de preotul la care va duceti, in general banii pot schimba multe opinii si traditii, insa stiu ca din punct de vedere religios nu este bine ca viitorul cuplu de nasi sa nu fie casatoriti in fata lui Dumnezeu, pentru ca a cununa pe cineva inseamna a crestina noua familie formata, iar daca tu nu traiesti crestineste (concubinajul este blamat de Dumnezeu),cum poti avea pretentia sa crestinezi pe cineva? Oricum, multa intelepciune in alegere, acum sti despre ce este vorba, iar daca crezi ca nu va exista altcineva care sa fie aproape de voi in ziua cea mare, stai linistita, de unde nici nu te gandesti se ivesc persoanele potrivite si vorba aceea, ai scris la casting de nasi:-p!!!

olgutza26
15.07.2010, 10:42:58
si eu stiu ca nasii trebuie sa fie cununati religios. nu conteaza insa daca sunt ortodocsi sau nu (de exemplu, parintii mei nu au avut nasi ortodocsi). in ardeal am auzit de nunti unde au cununat un parinte si copilul, dar doi frati, niciodata. cel mai bine ar fi sa mergi la biserica unde vrei sa te cununi, sa iti spuna preotul de acolo ce accepta si ce nu, ca la ortodocsi, fiecare preot face dupa cum il taie capul.

carpediem8090
02.08.2010, 11:59:47
Buna fetelor,
Suntem un cuplu tanar din Bucuresti,ne am casatorit anul trecut.Ne dorim foarte tare sa cununam pe cineva din Bucuresti sau din apropierea acestuia.Vrem o pereche de fini cu care sa pastram legatura si pe viitor si sa fim prieteni.Daca nu aveti nasi sau stiti pe cineva care nu are,noi suntem aici.Va doresc o zi buna!

iuliavlad86
15.09.2010, 11:51:54
Am rezolvat problema cu nasii: mai nou merge sa fie si logoditi, nu neaparat cununati...am intrebat exact la Biserica unde vrem. Asa ca nasii nostrii se incadreaza.Va multumesc pt raspunsuri oricum!

olgutza26
15.09.2010, 13:47:30
Am rezolvat problema cu nasii: mai nou merge sa fie si logoditi, nu neaparat cununati...am intrebat exact la Biserica unde vrem. Asa ca nasii nostrii se incadreaza.Va multumesc pt raspunsuri oricum!
ma bucur mult ca s-a rezolvat aceasta problema. Sa aveti nunta la care ati visat ;)

iuliavlad86
17.09.2010, 09:03:17
Multumesc Olgutza!:*

tzuca1985
17.11.2010, 20:53:40
Apropo de nasi ...ce ar trebui sa faca nashii?

strumf08
18.11.2010, 08:41:02
Apropo de nasi ...ce ar trebui sa faca nashii?

Cred ca depinde de fiecare in parte. Ai mei de exemplu nu au facut nimic, exceptand ziua nuntii. Eu si sotul meu ne-am ocupat de absolut tot. Nici nu m-am gandit sa-i intreb daca i-a deranjat sau nu, dar tinand cont de faptul ca, fiecare era ocupat cu serivciul si cu doi baietii mici, nu cred ca s-au suparat pentru ca nu au avut nicio grija.

simonage
23.01.2011, 09:38:41
mie miar place sa am niste nasi celebri[dan diaconescu,beceli,prigoana]stiti cum pot lua legatura cu ei? vi se pare aiurea ceea ce vreau?:-\

olgutza26
23.01.2011, 12:59:56
mie miar place sa am niste nasi celebri[dan diaconescu,beceli,prigoana]stiti cum pot lua legatura cu ei? vi se pare aiurea ceea ce vreau?:-\
acum depinde ce fel de relatii vrei sa ai cu nasii tai dupa nunta. Daca vrei doar sa ii ai ca nasi sa impresionezi invitatii (sa cotizeze corespunzator la nunta) si atat, din punctul meu de vedere, da - e aiurea. Asta pentru ca eu mi-as dori o relatie apropiata cu nasii (gen iesit in week-end sau in concedii uneori). Ma indoiesc ca necunoscandu-i acum, poti avea o relatie apropiata cu ei dupa eveniment. Dar asta depinde de sistemul de referinte al fiecaruia

elaionescu
23.01.2011, 23:13:22
acum depinde ce fel de relatii vrei sa ai cu nasii tai dupa nunta. Daca vrei doar sa ii ai ca nasi sa impresionezi invitatii (sa cotizeze corespunzator la nunta) si atat, din punctul meu de vedere, da - e aiurea. Asta pentru ca eu mi-as dori o relatie apropiata cu nasii (gen iesit in week-end sau in concedii uneori). Ma indoiesc ca necunoscandu-i acum, poti avea o relatie apropiata cu ei dupa eveniment. Dar asta depinde de sistemul de referinte al fiecaruia

Subscriu:A

simonage
26.01.2011, 23:53:50
cred ca aveti dreptate,viitorul mire nici nu a vrut sa auda asa ceva,eeeeeeee,am avut si eu o idee mai nebunatica dar mi-a trecut repede:">

soareiuliant
31.01.2011, 14:50:27
nu este aiurea,doar ca si tu trebuie sa fii celebra ptr. a avea nasi celebrii (sau ma rog,cel putin sa te invarti in acelasi mediu). desi in unele cazuri, acestia mai nasesc si din mila persoane "obisnuite",insa m as simti ca un nimic sa stiu ca as avea niste nasi carora le este mila de mine si nu da doi bani pe noi. succes oricum!

Chirrox
21.03.2011, 10:36:09
Buna fetelor,
Suntem un cuplu tanar din Bucuresti,ne am casatorit anul trecut.Ne dorim foarte tare sa cununam pe cineva din Bucuresti sau din apropierea acestuia.Vrem o pereche de fini cu care sa pastram legatura si pe viitor si sa fim prieteni.Daca nu aveti nasi sau stiti pe cineva care nu are,noi suntem aici.Va doresc o zi buna!

Buna!
Si noi suntem un cuplu de tineri casatoriti din Ploiesti. Am vrea sa facem si nunta.Suntem cununati doar civil. Am ramas fara nasi, daca mai este valabila oferta, sa ne raspundeti la acest mesaj va rog. Va multumim!

soareiuliant
30.05.2011, 14:06:10
Fetelor pentru anul 2012 ne-am propus sa fim alaturi de o pereche tanara si sociabila in calitae de nasi,cu dorinta de a ii ajuta si a lega o prietenie cat mai frumoasa.Daca cineva doreste sa ne cunoastem,imi poate lasa un mesaj. O zi cat mai senina!

Chirrox
29.06.2011, 20:16:51
Buna!
Si noi suntem un cuplu de tineri casatoriti din Ploiesti. Am vrea sa facem si nunta.
Suntem cununati doar civil. Vrem nasi din Ploiesti ,am vrea sa avem o relatie stransa de prietenie nu vrem reprosuri sau etichetare...
Vrem sa facem nunta mica, in familie, maxim 50 persoane....nunta nu este o afacere, este unirea in fata lui Dumnezeu, alaturi de cei dragi si parintii spirituali.
Cine doreste sa ne cunoasca/sa ne cunune va rugam sa lasti un mesaj aici.
Va multumim!

sandraochiialbastri
30.07.2011, 13:28:13
Buna!
Si noi suntem un cuplu de tineri casatoriti din Ploiesti. Am vrea sa facem si nunta.Suntem cununati doar civil. Am ramas fara nasi, daca mai este valabila oferta, sa ne raspundeti la acest mesaj va rog. Va multumim!
buna...cand ati programat nunta

Chirrox
31.07.2011, 17:47:31
buna...cand doriti sa faceti nunta ........

Posibil in 2012...

sandraochiialbastri
17.08.2011, 07:59:26
Fetelor pentru anul 2012 ne-am propus sa fim alaturi de o pereche tanara si sociabila in calitae de nasi,cu dorinta de a ii ajuta si a lega o prietenie cat mai frumoasa.Daca cineva doreste sa ne cunoastem,imi poate lasa un mesaj. O zi cat mai senina!
Buna ziua,ma numesc Sandra si in data de 8 sept 2012 dorim sa facem nunta ,cununia civila am facut....eu am29 ani iar miresoiul 33 ........suntem din Ploiesti ......