PDA

Versiunea completa : Green Park

CONT-INCHIS-23057
27.05.2009, 15:09:14
Va invit sa dicutam detalii despre acest restaurant.

MeMioara
28.05.2009, 19:57:33
... Si se facu liniste :)) ... Eu ma duc la o nunta acolo in iulie, va povestesc atunci cum a fost:-p

CONT-INCHIS-23057
28.05.2009, 20:02:56
eu deja stiu raspunsul. Ai sa-mi spui ca a fost extraordinar de frumos :)

MeMioara
28.05.2009, 20:20:59
Sunt sigura. Oricum e si nunta unei prietene la care tin foarte mult, deci nu poate sa iasa decat de la foarte bine in sus;) Dar tot am sa fac poze multe, am sa ma iau la intrecere cu fotograful ei sa prind toate detaliile din sala:))

catta
14.06.2009, 16:15:42
Salut,
Sunt noua pe acest forum. Mai e ceva timp pana la nunta mea 24/07/2010 dar locatia este aceeasi. Eu sincer sunt foarte incantata de sala dar avand in vedere ca tu o sa fii miresica anul acesta sper ca o sa mai vb despre acest lucru.

godzy
14.06.2009, 17:43:31
Sala de sus este foarte frumoasa dar mancarea a cam lasat de dorit.
Sala de jos mie mi se pare foarte prost facuta in forma de L. Daca ai multe persoane cei care stau mai in spate o sa le fie greu sa vina la dans si sunt foarte departe de ringul de dans.

CONT-INCHIS-23057
15.06.2009, 09:17:27
ce preturi aveti la meniuri la parc..si in ce constau?

MeMioara
21.06.2009, 19:01:19
ce preturi aveti la meniuri la parc..si in ce constau?

Nu stiu daca te mai intereseaza raspunsul, dar o prietena are nunta in iulie si pretul pt meniul de la nunta ei ajunge 180 lei, dar include sala cred, iar mancarea pare destul de multa si rafinata. Stiu ca are somon in meniu si alte chestii. Nu mai tin minte detalii, dar sunt sigura ca e foarte buna mancarea. Ei fusesera si comandasera o parte din manacre ca sa aiba o mostra.

CONT-INCHIS-23057
21.06.2009, 19:51:01
ce inseamna "include sala". nu inteleg ce-ai vrut sa spui..

MeMioara
25.06.2009, 09:11:58
ce inseamna "include sala". nu inteleg ce-ai vrut sa spui..
Scuze, ma grabeam si nu am fost coerenta :)) Pretul meniului include si aranjatul salii. Sper ca acum m-am exprimat corect.

CONT-INCHIS-23057
25.06.2009, 12:25:01
Scuze, ma grabeam si nu am fost coerenta :)) Pretul meniului include si aranjatul salii. Sper ca acum m-am exprimat corect.

mda, dar husele lor patate si necalcate nu ma intereseaza..

MeMioara
25.06.2009, 18:02:42
mda, dar husele lor patate si necalcate nu ma intereseaza..

Pe 11 ma duc la o nunta acolo si am sa pot sa imi dau mai bine cu parerea despre tot ce inseamna nunta la Green Park. Pana atunci ma abtin de la comentarii:)

pascarucamelia
27.07.2009, 22:07:42
acolo voi face si eu nunta sper sa iasa perfect ca nu degeaba am ales aproape cel mai scump restaurant din Bacau.Ca la Moldova sau in alta parte meniu e si mai ieftin si mai contine si altceva nu doar mancare si bautura:mai contine fructe tortul,o apa.un suc.eu zic co sa fie cea mai frumoasa nunta

CONT-INCHIS-23057
28.07.2009, 21:07:44
acolo voi face si eu nunta sper sa iasa perfect ca nu degeaba am ales aproape cel mai scump restaurant din Bacau.Ca la Moldova sau in alta parte meniu e si mai ieftin si mai contine si altceva nu doar mancare si bautura:mai contine fructe tortul,o apa.un suc.eu zic co sa fie cea mai frumoasa nunta

Nu stiu cum esti tu dar cand stiu ca in alta parte e mai ieftin meniul si-s aceleasi conditii parca ma cam atac:D..mai ales cand fac socoteala cat scot in plus pt niste fitze. 30lei x200 pers iaca is 6000lei care nu-s de ici-colo..Ar putea fi costul unei formatii sau dj+foto...

Laurasha
07.08.2009, 20:53:00
Salutare, fetelor! :*
Allynutza, am citit parerea ta despre Green Park si m-ar interesa numele acelor restaurante in care se regasesc aceleasi conditii. ;;)

Danke!

CONT-INCHIS-23057
09.08.2009, 13:03:11
Salutare, fetelor! :*
Allynutza, am citit parerea ta despre Green Park si m-ar interesa numele acelor restaurante in care se regasesc aceleasi conditii. ;;)

Danke!

decebal, royal garden, eclipsa, grande, etc...

CONT-INCHIS-23057
30.09.2009, 18:34:53
pensiunea moldavia e un loc superb..pt o nunta mica..Rest. Soffa e superb..Chiar si club karo

princess2702
28.10.2009, 21:46:09
Noi am facut cununia civila la Green Park, dar in sala mica de jos, cununie la care am avut 80 de persoane, deci o nunta mai mica..:)) .Noi personal nu avem ce reprosa restaurantului.Servirea a fost foarte ok, mancarea foarte foarte buna (bine, acum depinde si de ce iti alegi, si de ce gusturi are fiecare...), dar per total a fost exact cum ne-am dorit si exact ce am vorbit inainte (meniu, aranjamente, etc) .

nunta_de_vis
26.02.2010, 19:35:19
Buna miresici! si eu am ales ca si locatie restaurantul green park, mi se pare cel mai elegant si mai rafinat din oras! sper ca va iesi totul superb!:-p

myss
17.03.2010, 21:07:22
Buna miresici! si eu am ales ca si locatie restaurantul green park, mi se pare cel mai elegant si mai rafinat din oras! sper ca va iesi totul superb!:-p
care sala ai ales? ... pentru ca aceasta data o am si eu si aveam de gand sa merg sa vad daca e libera sala de sus :)

myss
23.03.2010, 14:05:05
da am fost si sala de sus era libera;-) ... dar ne mai gandim un pic #-o .... pretul meniului pentru la anu ma pune pe ganduri

simy20
18.04.2010, 11:40:48
buna miresicilor...am vazut ca sunt cateva dintre voi care fac nunta in 2011 si deja ati rezervat restaurant..ma cam sperie asta.eu sunt in afara acum.deci in iulie vin in bc sa rezerv ceva si eu...ce ziceti am sanse sa gasesc ceva pentru la vara in 2011 in august???v-am pooooopat

myss
19.04.2010, 17:25:31
buna miresicilor...am vazut ca sunt cateva dintre voi care fac nunta in 2011 si deja ati rezervat restaurant..ma cam sperie asta.eu sunt in afara acum.deci in iulie vin in bc sa rezerv ceva si eu...ce ziceti am sanse sa gasesc ceva pentru la vara in 2011 in august???v-am pooooopat
sincer am umblat foarte mult pt a gasi liber in august 2011... daca esti catolik ai sanse sa mai gasesti liber de pe 1 pana pe 14 in rest nu stiu doar daca esti foarte norocoasa ..... restaurante gen Cascada,Green Park si altele aveau ocupat 20,27 august ...bafta

AndreeaLuiza
26.04.2010, 23:33:02
:((( nuu.. sunt deja ocupate? imi vine sa plang..sincer.. :(((
cand am vazut poze de acolo am zis, wow, aici vreau sa fie nunta mea..
chiar plang..
sa imi schimb data nuntii?
plaaaang!!!!

loridana
27.04.2010, 07:45:41
:((( nuu.. sunt deja ocupate? imi vine sa plang..sincer.. :(((
cand am vazut poze de acolo am zis, wow, aici vreau sa fie nunta mea..
chiar plang..
sa imi schimb data nuntii?
plaaaang!!!!
Hai curaj Andreea >:D<....Eu una consider ca e importanta sa te simti bine, indiferent de locatie. La mine singurul lucru dupa care m-am ghidat in cautarea restaurantelor a fost lipsa de coloane. Nu suport sa fie sala plina de coloane si sa nu vezi ringul de dans, sa nu ai o viziune generala asupra salii. De aceea am ales Forest Moldova.

AndreeaLuiza
27.04.2010, 10:38:35
Hai curaj Andreea >:D<....Eu una consider ca e importanta sa te simti bine, indiferent de locatie. La mine singurul lucru dupa care m-am ghidat in cautarea restaurantelor a fost lipsa de coloane. Nu suport sa fie sala plina de coloane si sa nu vezi ringul de dans, sa nu ai o viziune generala asupra salii. De aceea am ales Forest Moldova.

>:D< multumesc pentru incurajare..:-s n-am dormit toata noaptea! :D
M-am gandit si eu la forest moldova, e nou si frumos.. nu sunt acasa acum, dar cum am ocazia ma duc si vad despre ce este vorba..e bine sa nu fie "intreruperi" de visibilitate intre masa principala si invitati, asa nu se supara nimeni k l'ai pus intr-un colt de unde nu se vedea nimic, si ringul de dans e in mijloc..bine, bine..acum ma mai gandesc.

loridana
27.04.2010, 10:43:58
Am atasat eu niste poze cu restaurantul aranjat. Ar trebui sa mergi pe restaurant si sa cauti mai in urma.

AndreeaLuiza
21.05.2010, 15:59:12
Mi-a placut mult sala de sus, cea rosie..cand am trecut pe acolo era deja decorata pt o nunta cu multi fluturi albi peste tot. La Green Park a lucrat vreo 20 de ani un unchi de-al meu ca bucatar (acum face aceeiasi munca in Italia.. :( ) Patronul restaurantului stia ca voi trece pe acolo, dar nu am primit un tratament mai special fata de celelate :D.. Meniul pentru anul viitor e de la 180 RON in sus, si aici bauturi excluse.. Toaste sambetele din august ocupate la sala de sus, mai erau locuri jos, dar acolo iti impun un minim de invitati (250 pers.)
Se vedea foarte frumos terasa, cu scarile decorate.. verdele din parc se asorta f bine..asta e. :-<Nu a fost sa fie al meu! :)
Sunt sigura k cine are nunta acolo va iesi ok.. :)

nunta_de_vis
25.02.2011, 20:44:44
care sala ai ales? ... pentru ca aceasta data o am si eu si aveam de gand sa merg sa vad daca e libera sala de sus :)

scuze de intarziere...am ales sala de jos...numai ca data nuntii s-a modificat...e 3 septembrie, in loc de 20 august...:)

LauraH
06.03.2011, 23:55:54
Salut,

Eu am nunta in iulie la acest restaurant si mi-ar fi de mare folos sa aflu niste impresii de la cei care au mai fost acolo la nunti sau chiar au avut nunta acolo.

In principal m-ar interesa cum este mancarea, buna/rea, putina/destula etc. Parca am citit pe undeva ca mancarea e nasoala in sala de sus(eu am nunta sus) dar ca e ok in sala de jos...Nu e totusi aceasi bucatarie?Poate fi chiar asa o diferenta?
Si m-ar mai interesa cum a fost servirea...

Multumesc mult!

Laura

Icca
25.06.2011, 12:51:38
Buna tuturor,

Laura H, am vazut ca ai nunta anul acesta in septembrie.... poti sa-mi spui cand ai rezervat sala?

OanaCojocaru
19.11.2011, 19:04:30
Am avunt nunta in iulie anul acesta la Restaurantul Parc si am fost fff multumita: sala de jos a fost renovata, arata impecabil, au inclusiv sistem profesional de climatizare, ceea ce nu cred ca gasesti in Bacau. Bucataria insa a fost cea care m-a convins - am facut si degustare inainte de nunta - iar meniul este la cel mai inalt standarad.

Servirea a fost de asemenea fara cusur, au fost f prezenti si ne-au ajutat cu orice am avut nevoie. Noi am preferat sa nu punem bautura pe mese, ci sa fie servita de chelneri, ceea ce a insemnat sa luam 1 chelner la doua mese, dar a fost perfect si si-au facut f bine treaba!

Recomand acest restaurant mireselor excesiv de pretentioase!

anabianca
16.01.2012, 15:39:27
Buna fetelor! Anul viitor am si eu nunta si m-am gandit sa aleg acest restaurant (sala de la etaj), as dori mai multe informatii despre cum este mancarea si servirea, de la voi miresici :)

ingerash2012
26.01.2012, 02:27:37
buna fetelor!
anul acesta voi avea nunta la green park la etaj :D
ce parere aveti despre sala?
care este capacitatea maxima de persoane?

Ancut
27.01.2012, 21:45:53
buna fetelor!
anul acesta voi avea nunta la green park la etaj :D
ce parere aveti despre sala?
care este capacitatea maxima de persoane?

Buna,
sala este f faina, am fost la o nunta acolo, in urma cu 1 an si arata f bine, decorata si aranjata. Stiu ca si mancarea este f buna acolo, asa ca felicitari pt alegere !!!!!
Din cate imi amintesc erau in jur de 120 de persoane in sala, sper sa nu ma insel !