PDA

Versiunea completa : KM17, Jucu

Pagini : 1 [2]

Shireen
16.06.2010, 22:29:02
nu ai o adresa de web a firmei care colaboreaza cu hanul?
din pacate nu am decat un numar de tel al firmei, dar sincer cred ca toate decoram cu fetele... :-p

ADINAALEXANDRA
23.06.2010, 18:35:12
salut fetelor! ce faceti ? eu una sunt foarte ingrijorata! a-ti auzit de inundatiile catastrofale de la Jucu? Sper ca totul e bine si nu sunt pagube imense. daca stiti ceva sau mergeti incolo aveti grija si sa ne spuneti cum stau lucrurile pe acolo

bella_belisima
23.06.2010, 21:36:56
salut fetelor! ce faceti ? eu una sunt foarte ingrijorata! a-ti auzit de inundatiile catastrofale de la Jucu? Sper ca totul e bine si nu sunt pagube imense. daca stiti ceva sau mergeti incolo aveti grija si sa ne spuneti cum stau lucrurile pe acolo

Buna miresici......va anunt ca si eu voi face nunta anul acesta la km 17, in 2 oct...
...legat de inundati...am vorbit chiar azi cu dl Chira si mi-a spus ca el nu are probleme ca la han nu a intrat apa. asa ca don't woy ;)

ella_hadasa
23.06.2010, 21:42:54
Buna miresici......va anunt ca si eu voi face nunta anul acesta la km 17, in 2 oct...
...legat de inundati...am vorbit chiar azi cu dl Chira si mi-a spus ca el nu are probleme ca la han nu a intrat apa. asa ca don't woy ;)
He he.....ce bine :P

Shireen
24.06.2010, 10:11:47
si totusi nu se poate realiza gradina de vara din cate am inteles, pt ca apa cara tot pamantul din padurice=(( sper ca pana la nunta mea sa nu mai fie atata ploaie

ella_hadasa
24.06.2010, 11:34:11
si totusi nu se poate realiza gradina de vara din cate am inteles, pt ca apa cara tot pamantul din padurice=(( sper ca pana la nunta mea sa nu mai fie atata ploaie
Daca ma gandesc mai bine....la nunta mea si daca a fi gradina de vara...am sa-i pun sa o stranga....vreau ca invitatii sa stea cu mine...nu cu natura....ca doar de-aia vin la nunta....doar nu a fi sala goala :P

ADINAALEXANDRA
24.06.2010, 12:34:33

in primul rand felicitari!
si ms de raspuns ! ma bucur k nu sunt probleme la han caci eram foarte ingrijorata si cred ca si restul fetelor! sa speram ca vremea se va redresa si nu vom avea probleme:)

ADINAALEXANDRA
28.06.2010, 20:30:24
ce ti-ai ales in meniu.. ma refer la aperitiv cald , fel principal

alisima
28.06.2010, 23:09:26
s-au mai facut ceva modificari pe la han?
cum arata?

bella_belisima
29.06.2010, 10:28:09
Imi spui te rog daca pe langa pretul meniului si al bauturi mai trebuie sa platesti si alte taxe...ma refer la plata ospatarilor. Bautura ti-o vei aduce tu sau o iei de la ei?

ADINAALEXANDRA
05.07.2010, 15:19:58
Fetelor am fost ieri la o nunta si m-amintalnit cu o fosta colega de liceu. intrand in vorba cu ce am mai facut de cand nu ne-am vazut imi zicea ca a fost la o nunta la km17 si k a fost f incantata, deci feedback'ul a fost unul pozitiv. Mancarea a fost foarte buna, sala frumos amenajata si servirea impecabila.

alisima
05.07.2010, 23:07:11
Ma bucur sa aud asa ceva.si mie mi-a zis cineva ca a fost la o nunta acolo si ca a fost minunat.a zic ca i-a placut foarte mult. Uite ca deja avem 2 pareri....asteptam prima nunta sa auzim mai multe dupa aceea nu?:-p

oana_ca
07.07.2010, 23:30:56
Buna fetelor,
eu am nunta acolo pe 17 iulie.....deci prima.....asa ca va voi tine la curent cu toate.
Pupici si spor

ADINAALEXANDRA
19.07.2010, 12:52:06
cand revii oana sa ne zici cum a fost mancarea si servirea :D sala a fost foarte frumoasa am vazuto inainte de nunta caci am trecut pe acolo. F originala ideea cu nasturii ;)

alisima
19.07.2010, 15:27:33
si eu am vazut sala dar numai partial amenajata k am fost pe la ora 13 crezand ca ai nunta de ziua:D,dar ce am vazut era tare dragut. abia asteptam sa nhe dai mai multe detalii.

Shireen
27.07.2010, 23:27:39
Shireen iti doresc sa ai o nunta asa cum visezi si multa fericire....si sa nu ne uite te rog , sa ne zici si noua cum a fost... ,poate si ceva poze:D.abia asteptam sa impresiile tale.pupici.:*
fetelor la ora doua va incepe nunta dar sala va fi aranjata de vineri seara, nu vom avea scaunele imbracate si am ales culorile crem si maro.Va pup, nu stiu daca dupa nunta chiar in primele zile voi putea intra pt ca imediat plecam in concediu dar un scurt mesaj pot sa va trimit. Va pup>:D<

Shireen
02.08.2010, 14:14:20
Fetelor, pentru ca minunatul eveniment din 31 iul 2010 a trecut ,am intrat sa va impartasesc opiniile. Fara a le face reclama pot sa va indemn sa va puneti toata increderea in intreaga echipa de la Han Km 17. Invitatii au fost foarte multumiti, servirea ireprosabila, patronii au participat ca sa se asigure ca evenimentul va fi unul de neuitat. Mancarea a fost tot timpul servita calda, la timp, in maxim 6 min toata sala a fost servita(200 pers). Baile foarte curate, depozitele in care am dus fructele ,de o igiena rara , bucataria la fel, ce ne-a surprins cel mai mult ,a fost faptul ca nu a a aparut in plus nici macar un leu la sfarsit. Totul a fost exact cum am stabilit , in cele mai mici detalii, domnii au stiut de fiecare sticla ce s-a consumat. Ii recomand cu toata caldura si le multumim pt surprizele placute pe care le-am primit .>:D<

ella_hadasa
07.08.2010, 11:35:58
Fetelor, pentru ca minunatul eveniment din 31 iul 2010 a trecut ,am intrat sa va impartasesc opiniile. Fara a le face reclama pot sa va indemn sa va puneti toata increderea in intreaga echipa de la Han Km 17. Invitatii au fost foarte multumiti, servirea ireprosabila, patronii au participat ca sa se asigure ca evenimentul va fi unul de neuitat. Mancarea a fost tot timpul servita calda, la timp, in maxim 6 min toata sala a fost servita(200 pers). Baile foarte curate, depozitele in care am dus fructele ,de o igiena rara , bucataria la fel, ce ne-a surprins cel mai mult ,a fost faptul ca nu a a aparut in plus nici macar un leu la sfarsit. Totul a fost exact cum am stabilit , in cele mai mici detalii, domnii au stiut de fiecare sticla ce s-a consumat. Ii recomand cu toata caldura si le multumim pt surprizele placute pe care le-am primit .>:D<
Si niste cuvinte de la o participanta;))
A fost super faina nunta....Mancarea foarte gustoasa!!! Ringul de dans foarte mare...nu m-a calcat nimeni pe picioare:P Nu ma razgandesc in ce priveste locatia....si Shireen a fost o miresica superba:*

Shireen
11.08.2010, 12:43:18
Fetelor am revenit acasa si pun cateva poze pe care le am de la prieteni. Ringul de dans a fost foarte mare si am avut 201 persoane, in plus aprox 20 au venit neanuntate dar servirea a fost la timp. Un sfat ar fi sa nu puneti mai mult de 10 pers la masa pt ca oricum ele isi cam schimba locul... :P . Aerul conditionat face fata bine, dar pe ring oricum te incalzesti. Succes in pregatiri, va pup.

alisima
12.08.2010, 19:06:59
Fetelor am revenit acasa si pun cateva poze pe care le am de la prieteni. Ringul de dans a fost foarte mare si am avut 201 persoane, in plus aprox 20 au venit neanuntate dar servirea a fost la timp. Un sfat ar fi sa nu puneti mai mult de 10 pers la masa pt ca oricum ele isi cam schimba locul... :P . Aerul conditionat face fata bine, dar pe ring oricum te incalzesti. Succes in pregatiri, va pup.

MUltumim foarte frumos pentru detalii.Ati fost foarte frumosi.CASA DE PIATRA!!! si multa ,multa fericire.Poti sa ne zici te rog ce feluri de mancare ti-ai ales si cat v-a costat cu tot cu bautura?multumiri:*

cameliachristina
15.08.2010, 16:08:19

Ai fost foarte frumoasa. Sa aveti parte de o casnicie la fel de frumoasa.

ADINAALEXANDRA
16.08.2010, 10:11:32
felicitari shireen!!! a-ti fost superbi ! ma bucur sa auzim lucruri de bine si ca a iesit nunta cum ai visat-o!!

bella_belisima
18.08.2010, 15:38:40
Buna miresicilor.....
am fost si eu sambata trecuta la o nunta la KM 17. a fost o nunta de noaptea. Pot sa va garantez ca totul a fost minunat. Incepand de la mancare, servire, sala, cazarea.....totul. Mai putin muzica, dar aceea e alta treaba, deoarece formatia care a cantat (toata nunta #-o), a fost adusa de miri. M-am bucurat ca am avut ocazia sa vad cum e sa fi la o nunta la Km 17 din postura de invitat, avand in vedere ca urmeaza sa fiu mireasa acolo, si tot ce pot sa spun e ca nu am fost dezamagita.

ADINAALEXANDRA
24.08.2010, 11:18:41
Buna fetelor!
Am vorbit cu fotograful nostru si a zis k a avut acuma in weekend nunta la han. Feedback'ul a fost unul pozitiv!
Mancarea si servirea fara probleme !
Abia astept nunta :D
In weekend'ul acesta ma duc sa stabilesc meniul si va dau detalii dupa ;)

oana_ca
25.08.2010, 12:24:33
Buna fetelor,
am avut nunta pe 17 iulie, de noapte...a fost superb. Incerc sa va fac vazute cateva fotografii.

oana_ca
25.08.2010, 12:30:48
va pup pe toate,

oana_ca
25.08.2010, 12:34:04
Sper ca va place buchetul...a facut senzatie, ca si rochia...Mai multe poze poze am pus pe facebook...atomei oana.
o zi placuta, pa

Lala4you
25.08.2010, 12:44:34

Cat de frumoasa ai fost!cat de bine arata tortul!Casa de piatra si mult bine!

Lala4you
25.08.2010, 12:46:21
va pup pe toate,

Foarte frumoasa ai fost!

alisima
25.08.2010, 23:23:55
Sper ca va place buchetul...a facut senzatie, ca si rochia...Mai multe poze poze am pus pe facebook...atomei oana.
o zi placuta, pa

felicitari oana si casa de piatra!!! ne poti da mai multe detalii> ? ce meniu ati avut? cat a costat ? aranjamentele cu cine le-ati facut?daca se poate... te rog mult . ms:*

alexalia
26.08.2010, 09:15:02
va pup pe toate,

Felicitari Oana si casa de piatra si multa multa fericire>:D< Ati fost foarte frumosi amandoi:)

oana_ca
26.08.2010, 16:39:27
Salutare...
am avut meniul format din 4 feluri de mancare: antreu (bogat), salat pe pat de piure de cartofi cu sos de un fel de branza, muschi de porc impletit cu piept de curcan in vin cu garnitura de cartofi aurii si salata, si ultimul fel, ciulama de ciuperci cu piept de pui si mamaliguta. totul aprox. 150 ron de pers. Aranjamentele m-au costat 7500 ron, le-am facut cu fetele care colaboreaza cu hanul...profesioniste, jos palaria! Altceva, nu-mi vine in cap...fantana de ciocolata, 1750 ron..nu-mi mai amintesc. Daca mai aveti intrebari, le astept.
Sa stiti ca rezultatul a fost cel asteptat de noi, mirii...spectaculos!
V-am pupat

felicitari oana si casa de piatra!!! ne poti da mai multe detalii> ? ce meniu ati avut? cat a costat ? aranjamentele cu cine le-ati facut?daca se poate... te rog mult . ms:*

alisima
26.08.2010, 19:42:15
Salutare...
am avut meniul format din 4 feluri de mancare: antreu (bogat), salat pe pat de piure de cartofi cu sos de un fel de branza, muschi de porc impletit cu piept de curcan in vin cu garnitura de cartofi aurii si salata, si ultimul fel, ciulama de ciuperci cu piept de pui si mamaliguta. totul aprox. 150 ron de pers. Aranjamentele m-au costat 7500 ron, le-am facut cu fetele care colaboreaza cu hanul...profesioniste, jos palaria! Altceva, nu-mi vine in cap...fantana de ciocolata, 1750 ron..nu-mi mai amintesc. Daca mai aveti intrebari, le astept.
Sa stiti ca rezultatul a fost cel asteptat de noi, mirii...spectaculos!
V-am pupat

mi se pare putin cam mult costul aranjamentelor. nu?
ce ati avut in acesti bani?

Shireen
30.08.2010, 23:30:54
depinde ceea ce ceri, fetele care colaboreaza cu hanul in vederea aranjamentelor pot sa faca oferte pt fiecare buzunar, daca probabil ti-ai ales aranjamentele de flori cu ele este clar ca pretul e mai piperat...

anca3086
31.08.2010, 12:43:31
Ciao fetelor!
Sunt noua pe forum si as vrea, daca sunteti amabile sa imi raspundeti la cateva intrebari:
Pentru cele care au avut nunta la Km 17 si sunt din Cluj, cum ati rezolvat cu transportul invitatilor, sau daca au avut comentarii despre local ca e prea departe sau ceva de genu? Si eu as vrea sa fac nunta la Km 17, dar nu sunt sigura, trebuie sa aleg intre asta si Royal Classic Hotel. Voi ce parere aveti? Va rog sa ma ajutati

ella_hadasa
31.08.2010, 13:38:11
Ciao fetelor!
Sunt noua pe forum si as vrea, daca sunteti amabile sa imi raspundeti la cateva intrebari:
Pentru cele care au avut nunta la Km 17 si sunt din Cluj, cum ati rezolvat cu transportul invitatilor, sau daca au avut comentarii despre local ca e prea departe sau ceva de genu? Si eu as vrea sa fac nunta la Km 17, dar nu sunt sigura, trebuie sa aleg intre asta si Royal Classic Hotel. Voi ce parere aveti? Va rog sa ma ajutati
Si eu urmeaza sa am nunta la han km 17 si m-am gandit initial la microbus....mai multe...dar cred ca vom renunta la idee...pentru ca majoritatea au masina si cei care nu au se pot ”lipi” de cei care au..Shireen iti poate zice mai multe....ei s-au descurcat perfect cu transportul...Merita sa alegi hanul...chiar daca e la 17 km de cluj...cine vrea sa vina...vine..nu cauta motive ca e prea departe...sau altceva...Mie imi place foarte mult..mai ales ca e un ring de dans f mare..si in plus are si terasa afara...Acum depinde de gusturi...ca doar nu e frumos ce e frumos ci e frumos ce ne place...

ADINAALEXANDRA
31.08.2010, 22:23:16
uite si eu si viitorul ne vom pune de la fiecare localitate( cj-n respectiv gherla) cate un autocar astfel ca si cine vrea sa vina si nu poate nu va avea nici un inconvenient in a se prezenta la nunta la timp si fara multe complicatii

just_elenah
01.09.2010, 22:23:58
buna fetelor !

Uite acum m-am intors din luna de miere, doresc sa va spun ca am avut o nunta de vis, totul a fost superb iar echipa de la han a fost la mare inaltime, exact cat am stabilit si cum ne-am inteles exact asa s-a si produs intreg evenimentul.

^:)^Domnul Radu Lung a fost deosebit de atent cu tot ce a tinut de eveniment si s-a ocupat in mod special de tot la nunta. Nu am platit nimic in plus .... ceva apa minerala si ceva suc (in jur la 200 ron) in rest am primit inapoi absolut tot... si sicle de bautura cu 2 degete .

Cu echipa de decoratiuni am colaborat f f f bine, fetele mi-au facut tot ce am dorit chiar daca a fost o investitie pentru ele - eu nu am vrut perdea de beculete ci am vrut lumina difuza de neon si ele mi-au montat neoane.

Floriile au aratat ca intr-o revista de mare clasa, dar sigur ca m-au si costat o caruta de bani (2000 Ron) #-odar cand am intrat in sala si le-am vazut mi-ai taiat mie respiratia, in complexul meselor rotunde si a fetelor de masa, naproane , cristale , scaune imbracate... totul a fost super !

Prajiturile de la Mintiul Gherlii - Cofetaria Alexit au fost excelente, mi s-au consumat toate. Tortul fals de la Cafe lux a facut senzatie toata lumea s-a fotografiat cu el =)).

Artificiile pe cer s-au vazut pana la Cluj si s-au oprit masininile in fata la han sa le vada, a fost un moment deosebit alaturi de tortele de foc din padure a aratat totul foarte frumos.

Nu stiu daca am fost eu subiectiva dar dupa nunta m-au sunat foarte multi invitati si mi-au zis ca nu au mai fost la o nunta asa eleganta... si ma bucur ca am lasat senzatia unei asa nunti.

Starostele Lucian Petrean a primit f multe laude de la invitati pentru modul de organizare dar mai ales pentru voce si cum a cantat.

Din pacate echipa de foto-video este foarte aglomerata si nu voi primii pozele decat la sfarsitul lunii septembrie, am tras cu ochiul la cateva si au iesit foarte frumoase, recomand cu mare caldura Alin Morea - Video si Vlad Gherman - Foto. excelenta echipa ;)

Per total alegeti Han Km 17 ca si locatia pentru nunta si nu veti regreta deloc !

Va pup si va doresc la toate o nunta la fel de reusita !

just_elenah
02.09.2010, 09:28:56
iti multumim foarte mult pentru incurajari si ma bucur sa aud numai lucrui bune despre Han km 17. sunt din ce in ce mai sigura ca am facut o alegere foarte buna. nu ne dai ceva detalii te rog si despre preturi?cat te-a costat mancarea, bautura, aranjamentele, foto-video?multumim frumos.
CASA DE PIATRA !!!

Ba da , sigur ca pot sa iti spun preturi. dar nu vor coincide cu realitatea nuntii tale. de exemplu pe mine m-a costat nunta 19 mii euro. Poate tu nu vei platii atat. Fiecare dupa cum si-a vizionat propia-i imagie a nuntii.

Meniul a fost asa:

Aperitiv receRulou de șuncă cu ciuperciRulou de șuncă cu hreanCrochete de pui cu susanSalată de vinete pe pat de salatăPastă de brânză cu pat de ardeiChifteluțe cu susanRuladă de pui cu legumeMușchi fileProsciutto crudoCașcaval DoboșMinifrigărui cu gorgonzola și struguri Bulete de brânzeturi cu arome diverseMăsline, roșii, gogoșari

Gustare caldăCiorbă á la grec cu smântână și ardei iute

Preparat de bazăCotlet de porc ardelenescPulpă de pui la cuptorCartofi auriiOrez sarbescSalată de varză cu roșii

Gustare caldăSărmăluțe cu smântână și kaizerBăuturi alcooliceȚuică de pruneConiac JidveiWhisky Johnnie Walker Red LabelVodcă StalinskayaVermout Angelli albBaileys Irish Cream Bere Beck'sBere fără alcool BergenbierVin alb

Băuturi răcoritoareGranini portocaleCoca-ColaSpriteFantaApă mineralăApă platăEnergizant "Energy"

Cafea expresso cu lapteFructe Prăjituri asortate 1 kg pe fiecare masaAluneSaleuriTort șarlotă de portocale

cost meniu a fost 150 Ron FARA alcool, prajituri, tort si graninii. Nu am calculat cat m-a costat meniul cu tot deoarece vinul l-a cumparat tata, Whisky-ul socrii, graninii noi la oferta din Polus.
Prajiturile au costat 1900 Ron cu 25 de kg de prajitura, 230 de felii de tort, 130 de tortulete pentru acasa

Foto Vlad Gherman 300 euro.
Video Alin Morea 1200 Ron.

Acestea sunt preturi din 2009 atunci cand eu i-am contractat :D. Acum merg cu 500 euro si 2000 ron.

Meniurile de pe masa m-au costat 300 ron toata hartogaria... plicuri pixuri de la IPB - str Bucuresti au costat 50 ron deci 350 ron plus ceva panglica....

pentru alte preturi va stau la dispozitie....

Pun si cateva poze doar de biserica am deocamdata, facute de catre un fotograf amator.

alisima
02.09.2010, 21:24:21
Ba da , sigur ca pot sa iti spun preturi. dar nu vor coincide cu realitatea nuntii tale. de exemplu pe mine m-a costat nunta 19 mii euro. Poate tu nu vei platii atat. Fiecare dupa cum si-a vizionat propia-i imagie a nuntii.

Meniul a fost asa:

Aperitiv receRulou de șuncă cu ciuperciRulou de șuncă cu hreanCrochete de pui cu susanSalată de vinete pe pat de salatăPastă de brânză cu pat de ardeiChifteluțe cu susanRuladă de pui cu legumeMușchi fileProsciutto crudoCașcaval DoboșMinifrigărui cu gorgonzola și struguri Bulete de brânzeturi cu arome diverseMăsline, roșii, gogoșari

Gustare caldăCiorbă á la grec cu smântână și ardei iute

Preparat de bazăCotlet de porc ardelenescPulpă de pui la cuptorCartofi auriiOrez sarbescSalată de varză cu roșii

Gustare caldăSărmăluțe cu smântână și kaizerBăuturi alcooliceȚuică de pruneConiac JidveiWhisky Johnnie Walker Red LabelVodcă StalinskayaVermout Angelli albBaileys Irish Cream Bere Beck'sBere fără alcool BergenbierVin alb

Băuturi răcoritoareGranini portocaleCoca-ColaSpriteFantaApă mineralăApă platăEnergizant "Energy"

Cafea expresso cu lapteFructe Prăjituri asortate 1 kg pe fiecare masaAluneSaleuriTort șarlotă de portocale

cost meniu a fost 150 Ron FARA alcool, prajituri, tort si graninii. Nu am calculat cat m-a costat meniul cu tot deoarece vinul l-a cumparat tata, Whisky-ul socrii, graninii noi la oferta din Polus.
Prajiturile au costat 1900 Ron cu 25 de kg de prajitura, 230 de felii de tort, 130 de tortulete pentru acasa

Foto Vlad Gherman 300 euro.
Video Alin Morea 1200 Ron.

Acestea sunt preturi din 2009 atunci cand eu i-am contractat :D. Acum merg cu 500 euro si 2000 ron.

Meniurile de pe masa m-au costat 300 ron toata hartogaria... plicuri pixuri de la IPB - str Bucuresti au costat 50 ron deci 350 ron plus ceva panglica....

pentru alte preturi va stau la dispozitie....

Pun si cateva poze doar de biserica am deocamdata, facute de catre un fotograf amator.
nu te supara , dar cate persoane ai avut? mie imi se pare cam mult 19.000 de euro ...daca meniul a fost numai 150 de ron.dupa feliile de tort as zice230 de pers nu? asta ar insemna ca ai cheltuit cam 350 ron de persoana.ce a costat atata ca ma sperii...aranjamentele cat te-au costat?

just_elenah
03.09.2010, 08:50:01
nu te supara , dar cate persoane ai avut? mie imi se pare cam mult 19.000 de euro ...daca meniul a fost numai 150 de ron.dupa feliile de tort as zice230 de pers nu? asta ar insemna ca ai cheltuit cam 350 ron de persoana.ce a costat atata ca ma sperii...aranjamentele cat te-au costat?

da, aveam 230 dar au venit in plus inca cateva persoane.

Decoratiuniile m-au costat 2500 Ron.

Eu am pus la calcul toate cheltuielile de nunta intr-un document excel. De acum 1 an si pana acum (rochie, costum, pantofi, verighete.... etc - tot) .:-"- chiar daca o parte sau mai bine zis mare parte din aceste cheltuieli le-am achitat din salarii sau din contul comun de economii sunt tot parte din costurile nuntii. De aceea nu am calculat meniul per persoana ca nu era fair... daca ar fi sa calculez asa ar fi un meniu in jur de 220 doar cu ce am platit din darul nuntii.

Daca intrebarea de pe buzele tale este ... oare a ramas cu ceva? Da , am ramas $-) chiar f bine.;))

De exemplu doar sevetele de nunta m-au costat 210 Ron.... si sa vezi cum se aduna toate costurile :-B.

Oricum balanta nuntii mele a fost inclinata spre invitati. intentia noastra a fost sa facem o nunta de basme, si dupa reactia invitatilor am reusit<:-P.

ADINAALEXANDRA
03.09.2010, 14:35:58
a-ti iesit f bine elena eu zic k invitatii vostrii cu siguranta au fost extrem de incantati .Asteptam cu nerabdare sa te vedem in poze :D

Kalini
08.09.2010, 16:42:39
Va rog sa postati strict on topic. Fara fotografi, cameramani, rochii si alte mesaje de genul.

Va multumim.

anca3086
15.09.2010, 14:37:28
Fetelor inca nu m-am decis asupra restaurantului. Daca pot sa ma ajute cele care deja au avut nunta la km 17 sa imi spuna daca au fost multumiti invitatii de restaurant si ce parere au avut de locatie (faptul ca nu este in cluj). Pentru ca imi place foarte mult localul, dar imi e sa nu apara motive ca nu vin la nunta ca e prea departe sau eu stiu.... Multumesc si astept mai multe poze de la nunti

alisima
15.09.2010, 19:04:01
Fetelor inca nu m-am decis asupra restaurantului. Daca pot sa ma ajute cele care deja au avut nunta la km 17 sa imi spuna daca au fost multumiti invitatii de restaurant si ce parere au avut de locatie (faptul ca nu este in cluj). Pentru ca imi place foarte mult localul, dar imi e sa nu apara motive ca nu vin la nunta ca e prea departe sau eu stiu.... Multumesc si astept mai multe poze de la nunti
eu cred ca daca vor sa vina vin oriunde. locatia e foarte frumoasa si zic eu ca decat o nunta in cluj la care sa te scoata la ora 22 afara mult mai bine acolo.eu am fost acum dminica la o nunta in cj si vreau sa iti zic ca la ora 22 :15 ne-au anuntat ca e ultimul dans si dupa aceea au oprit muzica.in schimb sambata am trecut pe la km 17 sa vedem sala k era aranjata pt nunta si dupa aceea am mers catre gherla, cand ne-am intors era deja trecut de ora 23;30 si erau inca toate masinile acolo cu toate ca a fost o nunta mica (circa 100 pers).eu zic ca acesta e un avantaj f mare...pe langa altele.eu zic ca nu ai face o alegere proasta din ce am vazut si am auzit.multa bafta.si asteptam vesti.

ADINAALEXANDRA
20.09.2010, 23:23:17
ciao fetelor!
Iata a trecut si nunta noastra si vreau sa va spun ca a fost nunta ce ne-am visato. Totul a iesit la superlativ si referitor la intrebarea cu invitatii daca vin vreau sa va spun ca au venit mai multi oameni decat am invitat , si asta e deja surprinzator caci noi deja ne pregatisem de o nunta mare (330 invitati) . La plecare lumea nu vroia sa mai plece si autocarele ce au plecat spre gherla si cluj de unde suntem sotul si cu mine au plecat la 23:30 de la han cu chiu cu vai. Am sa revin cu mai multe info si poze cand le voi primi :)
Concluzie.. Nota 100 totul!

just_elenah
02.10.2010, 10:41:00
uite fetelor va pun poze ! stiu ca e tarziu dar am inceput jobul in focuri.

Va pup !

bella_belisima
06.10.2010, 22:47:12
Superba miresica....Imi place foarte mult cum a aratat sala!! Felicitari!
Buna miresicilor. Vreau sa va impartasesc si eu catva impresii de la nunta mea care a avut loc in 2 oct la KM 17. De la bun inceput va voi spune ca nu incerc sa impresionez pe nimeni cu ceea ce voi scrie, ci pur si simplu va voi descrie cum a fost, cum ne-am simtit si cu ce impresii am ramas.
In primul rand vreau sa va spun ca incepand de la decoratiuni, flori, aranjatul salii (fetele de la km 17 m-au lasat fara cuvinte) pana la mancare, servire, atmosfere totul a fost minunat. Nu am cuvinte sa descriu. Stiu ca fiecare se simte mandru de nunta lui si fiecare crede ca nunta lui a fost cea mai cea. Acum sincer nu pot sa stiu ce simt altii, dar eu pot sa spun ca noi am simtit ca am avut cea mai frumoasa nunta. Multa lumea ne-a spus ca localul e superb, ca nu se asteptau sa gaseasaca asa mult bun gust si mancare si servire asa de buna. Nu am avut nici cea mai mica grija legat de servire, mancare sau alte aspecte nici in timpul nuntii nici dupa nunta. As putea sa va scriu sute de randuri despre cat de bine a fost, dar probabil asta ar parea reclama mascata si nu vreau sa par necredibila, pt ca oamenii aceea de acolo sincer merita toata stima si respectul. Stiu sa te faca sa te simti ca si cum ei nu ar face asta weekend de weekend. Pt ei nu e doar o nunta in plus. Seful de sala a fost prezent toata nunta si a supervizat totul. Nu cred ca a fost o persoana prezenta la acea nunta care sa se fi putut plange ca ii lipseste ceva.
Tin sa mentionez ca noi initial am platit avansa la Casa de Luxe, iar uterior ne-am razgandit si am facut nunta la Km 17. Iar acum sunt mai mult decat incantata de aceasta alegere. Singura teama care o aveam inainte de nunta era legata de distanta ....ca va fi mai incomod pt invitati sa ajunga si sa plece, dar credeti-ma nu a fost nici o probleme. am avut si autobuse pt invitati, dar au fost si care au venit cu masinile. Voi reveni cu poze, iar daca aveti intrebari va raspund cu placere.

alisima
07.10.2010, 14:50:13
Buna miresicilor. Vreau sa va impartasesc si eu catva impresii de la nunta mea care a avut loc in 2 oct la KM 17. De la bun inceput va voi spune ca nu incerc sa impresionez pe nimeni cu ceea ce voi scrie, ci pur si simplu va voi descrie cum a fost, cum ne-am simtit si cu ce impresii am ramas.
In primul rand vreau sa va spun ca incepand de la decoratiuni, flori, aranjatul salii (fetele de la km 17 m-au lasat fara cuvinte) pana la mancare, servire, atmosfere totul a fost minunat. Nu am cuvinte sa descriu. Stiu ca fiecare se simte mandru de nunta lui si fiecare crede ca nunta lui a fost cea mai cea. Acum sincer nu pot sa stiu ce simt altii, dar eu pot sa spun ca noi am simtit ca am avut cea mai frumoasa nunta. Multa lumea ne-a spus ca localul e superb, ca nu se asteptau sa gaseasaca asa mult bun gust si mancare si servire asa de buna. Nu am avut nici cea mai mica grija legat de servire, mancare sau alte aspecte nici in timpul nuntii nici dupa nunta. As putea sa va scriu sute de randuri despre cat de bine a fost, dar probabil asta ar parea reclama mascata si nu vreau sa par necredibila, pt ca oamenii aceea de acolo sincer merita toata stima si respectul. Stiu sa te faca sa te simti ca si cum ei nu ar face asta weekend de weekend. Pt ei nu e doar o nunta in plus. Seful de sala a fost prezent toata nunta si a supervizat totul. Nu cred ca a fost o persoana prezenta la acea nunta care sa se fi putut plange ca ii lipseste ceva.
Tin sa mentionez ca noi initial am platit avansa la Casa de Luxe, iar uterior ne-am razgandit si am facut nunta la Km 17. Iar acum sunt mai mult decat incantata de aceasta alegere. Singura teama care o aveam inainte de nunta era legata de distanta ....ca va fi mai incomod pt invitati sa ajunga si sa plece, dar credeti-ma nu a fost nici o probleme. am avut si autobuse pt invitati, dar au fost si care au venit cu masinile. Voi reveni cu poze, iar daca aveti intrebari va raspund cu placere.

ma bucur sa aud numai lucruri bune.In primul rand Casa de piatra , multa fericire si tot ce va doriti. Poti sa ne dai te rog si mai mulkte detalii? sunt curiosa cat v-a costat meniul? ce mancare ati ales?
decoratiunile cat au costat? si pana la ce ora v-au lasat...daca crezi ca mai ai detalii le asteptam cu nerabdare. multumim

bella_belisima
07.10.2010, 22:40:17
ma bucur sa aud numai lucruri bune.In primul rand Casa de piatra , multa fericire si tot ce va doriti. Poti sa ne dai te rog si mai mulkte detalii? sunt curiosa cat v-a costat meniul? ce mancare ati ales?
decoratiunile cat au costat? si pana la ce ora v-au lasat...daca crezi ca mai ai detalii le asteptam cu nerabdare. multumim
Multumesc de urari.
Pai mancarea mi-a iesit la 152 lei / pers, cu 4 feluri de mancare. aperitivul a fost f consistent si bun, la aperitivul cald am ales peste cred ca "salau bonfe" sau ceva de genul s-a numit, si vreau sa spun ca toata lume l-a laudat, unii mi-au spus ca vor mai merge acolo doar sa manance peste din acela. e facut la cuptor, fara oase si are ceva sos de barnza/cas, ceva de genul. felul principal a fost pulpa de pui intreaga, cotlet ardelenesc impletit cu ceva sos (si pe acesta l-a laudat multe persoane) iar garnitura, cartofii aurii si orez cu legume. iar felul 4 sarmalte. desi mie personal nu prea imi plac, am fost la o nunta acolo in august si nu prea am putut manca felul principal (a fost multa mancare la aperitive), dar am mancat la sarmalute mai mult ca niciodata. au fost ffff bune. si au mers asa de bine la ora aceea tarzie, la care parca nimik nu mai aluneca pe gat. si acestea au fost f laudate. sincer au auzit atea laude pe site-ul acesta, ca fiecare miresica a fost super incantata de nunta ei...ca invitatii s-au simtit minunat, ca au laudat totul...si mi se parea asa de banal, ma gandeam ca na fiecare invitat lauda nunta sa nu faca miri sa se simta prost, dar va garantez ca in cazul nostru toate laudele au fost "pe bune". cam asta a fost cu mancarea.
bautura am luat-o tot de la ei. am platit doar cat s-a consumat si la pret de enngro. exact cat scria pe factura de la furnizor. ei nu au pus nici un adaos la bautura. la noi s-a consumat cam la 16 lei/pers, dar am servit Jack Daniels, Coneac Jidvei, Votca Finlanda, Martini, Bailys, Bergenbier, vin varsat de 3 feluri (tot de la ei...super bun vinul..laudat chiar de bautori inraiti de vin..de altfel vin s-a baut cel mai mult la nunta mea ...aprox 70 litri de vin la 205 pers), Cola, Capy...
legat de decoratiuni...aici am iesit la 5400 lei cu tot ce tine de decoratul salii si aranjamente florale, buchete mireasa, nase, masina, concade.....dar am avut flori la nunta nu gluma. stiu ca pretul e putin piperat dar a meritat. am sa va trimit poze sa vedeti. a fost plina sala de flori.
legat de muzica...dj l-am dus noi....cel mai bun din Cluj ...asta va asgur. vi-l voi recomanda daca va intereseaza. el in mod normal e la pachet cu starostele, care si el mi-a intrecut asteptariile.
Daca mai aveti intrebari......nu ezitati.

alisima
09.10.2010, 22:26:01
Multumesc de urari.
Pai mancarea mi-a iesit la 152 lei / pers, cu 4 feluri de mancare. aperitivul a fost f consistent si bun, la aperitivul cald am ales peste cred ca "salau bonfe" sau ceva de genul s-a numit, si vreau sa spun ca toata lume l-a laudat, unii mi-au spus ca vor mai merge acolo doar sa manance peste din acela. e facut la cuptor, fara oase si are ceva sos de barnza/cas, ceva de genul. felul principal a fost pulpa de pui intreaga, cotlet ardelenesc impletit cu ceva sos (si pe acesta l-a laudat multe persoane) iar garnitura, cartofii aurii si orez cu legume. iar felul 4 sarmalte. desi mie personal nu prea imi plac, am fost la o nunta acolo in august si nu prea am putut manca felul principal (a fost multa mancare la aperitive), dar am mancat la sarmalute mai mult ca niciodata. au fost ffff bune. si au mers asa de bine la ora aceea tarzie, la care parca nimik nu mai aluneca pe gat. si acestea au fost f laudate. sincer au auzit atea laude pe site-ul acesta, ca fiecare miresica a fost super incantata de nunta ei...ca invitatii s-au simtit minunat, ca au laudat totul...si mi se parea asa de banal, ma gandeam ca na fiecare invitat lauda nunta sa nu faca miri sa se simta prost, dar va garantez ca in cazul nostru toate laudele au fost "pe bune". cam asta a fost cu mancarea.
bautura am luat-o tot de la ei. am platit doar cat s-a consumat si la pret de enngro. exact cat scria pe factura de la furnizor. ei nu au pus nici un adaos la bautura. la noi s-a consumat cam la 16 lei/pers, dar am servit Jack Daniels, Coneac Jidvei, Votca Finlanda, Martini, Bailys, Bergenbier, vin varsat de 3 feluri (tot de la ei...super bun vinul..laudat chiar de bautori inraiti de vin..de altfel vin s-a baut cel mai mult la nunta mea ...aprox 70 litri de vin la 205 pers), Cola, Capy...
legat de decoratiuni...aici am iesit la 5400 lei cu tot ce tine de decoratul salii si aranjamente florale, buchete mireasa, nase, masina, concade.....dar am avut flori la nunta nu gluma. stiu ca pretul e putin piperat dar a meritat. am sa va trimit poze sa vedeti. a fost plina sala de flori.
legat de muzica...dj l-am dus noi....cel mai bun din Cluj ...asta va asgur. vi-l voi recomanda daca va intereseaza. el in mod normal e la pachet cu starostele, care si el mi-a intrecut asteptariile.
Daca mai aveti intrebari......nu ezitati.
ti-am lasat un mesaj pe privat.daca poti sa imi raspunzi la fel.ms mult

bella_belisima
12.10.2010, 19:24:17
Ciao fetelor!

cei de la Han iti pot pune la dispozitie autocare pt invitati...care iti pot aduce invitatii de unde doresti. nu te stresa din cauza distantei..si eu am fost stresata ianite sa ma hotaras sa fac nunta acolo dar dupa nunta mi-am dat seama ca nu aveam de ce.

Shireen
13.10.2010, 21:33:55
toate rudele din partea mea au venit de la 400 sau 500 de km asa ca au avut mijloc de transport iar pt cei din cluj am cautat persoane care veneau cu masinile si am reusit de i-am grupat pe toti fara sa se simta obligati sa plece la o anumita ora, in plus faptul ca restaurantul e la 17 km din centrul orasului , nu este o scuza pt a lipsi de la un eveniment, daca vor vrea sa vina cu inima sincera, cu siguranta o vor face:*

bella_belisima
17.10.2010, 22:25:25
toate rudele din partea mea au venit de la 400 sau 500 de km asa ca au avut mijloc de transport iar pt cei din cluj am cautat persoane care veneau cu masinile si am reusit de i-am grupat pe toti fara sa se simta obligati sa plece la o anumita ora, in plus faptul ca restaurantul e la 17 km din centrul orasului , nu este o scuza pt a lipsi de la un eveniment, daca vor vrea sa vina cu inima sincera, cu siguranta o vor face:*

exact asta ar trebui sa fie cea mai mica problema a voastra

mariii17
21.10.2010, 22:58:11
buna fetelor! sunt si eu o miresica de 2011, mai exact in 01.10.2011.am ceva emotii de cum va iesi totul, dar ma mai linistesc mesajele trimise de voi, cele care ati trecut deja de acest pas...daca mai aveti informatii utile despre sala sau orice alte detalii va rog sa le postati.o sa revin si eu daca aflu ceva noutati.

mariii17
24.10.2010, 19:23:25
da, aveam 230 dar au venit in plus inca cateva persoane.

Decoratiuniile m-au costat 2500 Ron.

Eu am pus la calcul toate cheltuielile de nunta intr-un document excel. De acum 1 an si pana acum (rochie, costum, pantofi, verighete.... etc - tot) .:-"- chiar daca o parte sau mai bine zis mare parte din aceste cheltuieli le-am achitat din salarii sau din contul comun de economii sunt tot parte din costurile nuntii. De aceea nu am calculat meniul per persoana ca nu era fair... daca ar fi sa calculez asa ar fi un meniu in jur de 220 doar cu ce am platit din darul nuntii.

Daca intrebarea de pe buzele tale este ... oare a ramas cu ceva? Da , am ramas $-) chiar f bine.;))

De exemplu doar sevetele de nunta m-au costat 210 Ron.... si sa vezi cum se aduna toate costurile :-B.

Oricum balanta nuntii mele a fost inclinata spre invitati. intentia noastra a fost sa facem o nunta de basme, si dupa reactia invitatilor am reusit<:-P.

buna!
am o nelamurire, daca poti sa imi raspunzi... cu cine ti-ai amenajat sala?
ti-ai facut cu fetele care colaboreaza cu hanul, si amenajatul+florile te-au costat 2500 ron? merci foarte mult.
mi se pare f ieftin daca in acest pretsunt incluse si florile...

just_elenah
25.10.2010, 17:56:45
buna!
ti-ai facut cu fetele care colaboreaza cu hanul, si amenajatul+florile te-au costat 2500 ron? merci foarte mult.
Buna,

Da, mi-am decorat cu fetele de la Weding Shop. Doar partea de decoratiuni m-a costat 2500. Florile m-au costat cu tot absolut - biserica si acasa la mine plus sala si buchete ... etc. 2200 Ron. si mi le-a facut o doamna care se ocupa acasa de flori. (la florarie mi-ar fi luat vreo 5500 pe ce aranjamente am avut :) deci acolo am iesit f bine.

pentru alte lamuriri iti stau la dispozitie,

Elena>:D<

ADINAALEXANDRA
25.10.2010, 19:06:20
buna fetelor ! am intrat mai rar dar acuma va spun ca am primit poze de la nunta. Puteti vedea cum au fost aranjamentele noastre si cum a aratat sala in linkul din semnatura . Referitor la transport subscriu si eu la ideea ca nu va fi nici o problema si ca invitatii vor aprecia faptul ca nunta nu e la scara unui bloc sau in centrul orasului si vor fi incantati de locatie!

bella_belisima
25.10.2010, 20:34:50
buna!

si eu am colaborat cu felele care lucreaza cu hanul...si decorarea salii m-a costat 16 mil, iar florile 38 mil. dar depinde foarte mult ce vrei..nu e tot una un aranjament din trandafiri care poate costa 50-70 lei, sau un aranjament din floarea soartelui/garoafe/gherbera, care e undeva la 20-30 lei/aranjament. conteaza mult ce flori vrei sa ai al nunte....si bineanteles cate

just_elenah
26.10.2010, 10:27:46
buna fetelor ! am intrat mai rar dar acuma va spun ca am primit poze de la nunta. Puteti vedea cum au fost aranjamentele noastre si cum a aratat sala in linkul din semnatura . Referitor la transport subscriu si eu la ideea ca nu va fi nici o problema si ca invitatii vor aprecia faptul ca nunta nu e la scara unui bloc sau in centrul orasului si vor fi incantati de locatie!

Superba ai fost ! Felicitari !

eh toate am fost frumoase... sala superba !

Va doresc ce ne dorim si noua ... casa... masa... bebe... si o viata frumoasa cu multa sanatate !<:-P

alisima
05.12.2010, 22:17:41
as vrea sa stiu daca mai sunt miresici de 2011 care au nunta la KM 17?

ella_hadasa
17.01.2011, 23:21:13
Oare eu sunt prima de anul asta la han? hmm....

andru22
26.01.2011, 00:15:21

intru si eu in club:) pe 24 septembrie vom avea noi nunta la han, credem ca va fi nunta de noapte
va pup
p.s am facut o alegere minunata cu locatia asta, felicitari noua;)

mariii17
30.01.2011, 12:41:50
buna miresici ! :)
si eu voi avea anul acesta nunta la han, mai exact in 01.10
voi v-ati ales cu cine va decorati sala?

alisima
31.01.2011, 21:18:21
fetelor eu am o nelamurire sau un stres mai bine zis... credeti cao sa fie destul loc de dans pentru o nunnta de 250 de persoane la mese rotunde la Km 17? help pls.merci

ella_hadasa
31.01.2011, 21:20:04
fetelor eu am o nelamurire sau un stres mai bine zis... credeti cao sa fie destul loc de dans pentru o nunnta de 250 de persoane la mese rotunde la Km 17? help pls.merci
Stai linistita..cam asa am sa am si eu..o sa fie destul...am fost la o nunta cu aprox 210 pers..si era si ring nefolosit ;))

mariii17
01.02.2011, 20:12:40
daca iti alegi mese rotunde incap 270 per max tocmai pt a avea loc pt dans. noua asa ne-a zis, ca trebuie sa ramana loc de dans plus k o sa fie si loc destul intre mese pt a se putea circula. eu am in jud de 300 pers si ne-a zis k doar cu mese dreptunghiulare incap tocmai pt a avea loc de dans...
asa k stai linistita o sa ai destul loc de dans

mariii17
01.02.2011, 20:24:40
fetelor voi v-ati ales dj si staroste? trebuie sa mergem sa ii spunem dlui Radu pe cine ne-am ales?
voi mai mergeti pe la sala? ma gandeam sa trec si eu sa vad daca au aparut ceva modificari sau ce preturi au acum meniurile... sper k nu s-au scumpit in noul an. :)
eu asa retin k a zis, sa mergem sa ii spunem dupa ce ne alegem (foto+video, dj, staroste, amenajare sala)

Adina78
01.02.2011, 22:29:24
Frumos restaurant, dar nu-i cam departe? Pentru ca trebuie rezolvata cumva problema transportului... Bafta

ella_hadasa
02.02.2011, 10:06:33
Frumos restaurant, dar nu-i cam departe? Pentru ca trebuie rezolvata cumva problema transportului... Bafta
Se rezolva problema transportului foarte usor...Se alege un microbus..sau mai multe...sau un autocar...Nimic nu e imposibil :P La nunta din vara la care am fost si eu prezenta nu a fost nevoie pentru ca toti cei fara masini si-au gasit locuri in masinile celorlalti;)

mariii17
08.02.2011, 19:23:32
fetelor ati mai fost pe la sala? au aparut ceva modificari legate de aspectul salii?

mariii17
10.03.2011, 19:34:28
buna miresici!
mi-am rezolvat si amenajarea salii, am ales sa decoram cu fetele care colaboreaza cu hanul, sunt sigura k o sa fie frumos, noi am mers pe culoarea auriu, avand in vedere perioada in care facem noi...
voi ce ati mai rezolvat?

alisima
10.03.2011, 19:56:03
buna miresici!
mi-am rezolvat si amenajarea salii, am ales sa decoram cu fetele care colaboreaza cu hanul, sunt sigura k o sa fie frumos, noi am mers pe culoarea auriu, avand in vedere perioada in care facem noi...
voi ce ati mai rezolvat?
si noi tot cu fetele care colaboreaza cu hanul o sa ne facem decoratiunile.o sa mergem pe maro si galben si cred ca cu floarea soarelui.voi ce parere aveti? oare o sa arate bine?

mariii17
13.03.2011, 22:29:55
si noi tot cu fetele care colaboreaza cu hanul o sa ne facem decoratiunile.o sa mergem pe maro si galben si cred ca cu floarea soarelui.voi ce parere aveti? oare o sa arate bine?
eu cred ca o sa arate bine, pt ca culorile alese de voi se asorteaza toate, mai ales ca sala este portocalie. si ideea cu floarea soarelui imi place, am vazut poze pe net si arata super tare.

Shireen
04.04.2011, 22:49:21
si eu am facut tot cu fetele care colaboreaza cu Hanul dar nu au avut maroul pe care l-am dorit si fetele de masa nu au fost crem ci au avut o nuanta aurie.. cred ca faci o alegere frumoasa, culorile se vor asorta cu restaurantul:>

alisima
05.04.2011, 12:05:22
si eu am facut tot cu fetele care colaboreaza cu Hanul dar nu au avut maroul pe care l-am dorit si fetele de masa nu au fost crem ci au avut o nuanta aurie.. cred ca faci o alegere frumoasa, culorile se vor asorta cu restaurantul:>

ms de incurajari..., nici acum nu aveau esarfe maro dar au luat de la alta firma unele care imi plac mult.de aceleasi fete de masa care le-ai avut si u vorbeam si eu numai ca nu mai stiam exact daca sunt aurii sau crem...

alisima
10.05.2011, 18:56:10
Se rezolva problema transportului foarte usor...Se alege un microbus..sau mai multe...sau un autocar...Nimic nu e imposibil :P La nunta din vara la care am fost si eu prezenta nu a fost nevoie pentru ca toti cei fara masini si-au gasit locuri in masinile celorlalti;)

CASA DE PIATRA SI MULTA FERICIRE!!! Te asteptam nerabdatoare cu impresiile de dupa. Asteptam sa ne povestesti si noua cum a fost.pupici

ella_hadasa
10.05.2011, 20:39:10
CASA DE PIATRA SI MULTA FERICIRE!!! Te asteptam nerabdatoare cu impresiile de dupa. Asteptam sa ne povestesti si noua cum a fost.pupici
Salutare fetelor si multumesc de urari! A fost o nunta de vis. Nota 11 pentru servire. Invitatii au fost foarte multumiti. Mancarea foarte buna. Am ales aperitivul cald rulou din piept de pui cu legume si sos alb. recomand!! am sa va pun poze cand le primesc si eu. Va mai povestesc eu...cand am mai mult timp. Pupici

alisima
10.05.2011, 22:04:13
Salutare fetelor si multumesc de urari! A fost o nunta de vis. Nota 11 pentru servire. Invitatii au fost foarte multumiti. Mancarea foarte buna. Am ales aperitivul cald rulou din piept de pui cu legume si sos alb. recomand!! am sa va pun poze cand le primesc si eu. Va mai povestesc eu...cand am mai mult timp. Pupici

multuminm frumos pentru promptitudine. ti-as fii foarte recunoscatoare daca mi-ai spune exact ce meniu v-ati ales si cat a costat? bautura ati luat-o de la ei s-au ati dus-o voi?
cam cat a costat?mssss mult pupici

ella_hadasa
10.05.2011, 23:23:34
multuminm frumos pentru promptitudine. ti-as fii foarte recunoscatoare daca mi-ai spune exact ce meniu v-ati ales si cat a costat? bautura ati luat-o de la ei s-au ati dus-o voi?
cam cat a costat?mssss mult pupici
Meniul a costat 160 ron, mancarea fiind 148 + 12 ron bautura de bar (cafea, 0,5 suc, 0,5 apa din cate tin minte). Bautura am luat-o de la ei. Merita pt ca sunt la pret de en gros. Pt aperitivul rece am ales 12 feluri, aperitivul cald - rulou de piept de pui cu legume si sos alb, friptura - cartofii aurii, orez sarbesc, pulpa de pui si cotlet de porc, la final sarmalute...Invitatii au fost super multumiti...pe langa meniul de 160 ron, s-au consumat bauturi de aproximativ 20 ron pe persoana....sper ca nu am scapat nimic :P

alisima
11.05.2011, 09:48:56
Meniul a costat 160 ron, mancarea fiind 148 + 12 ron bautura de bar (cafea, 0,5 suc, 0,5 apa din cate tin minte). Bautura am luat-o de la ei. Merita pt ca sunt la pret de en gros. Pt aperitivul rece am ales 12 feluri, aperitivul cald - rulou de piept de pui cu legume si sos alb, friptura - cartofii aurii, orez sarbesc, pulpa de pui si cotlet de porc, la final sarmalute...Invitatii au fost super multumiti...pe langa meniul de 160 ron, s-au consumat bauturi de aproximativ 20 ron pe persoana....sper ca nu am scapat nimic :P

multumesc frumos...daca imi mai amintesc ceva revin cu intrebari. ms

golgu
20.09.2011, 22:41:06
Buna tuturor!
Am citit tot felul de discutii, eu sunt de abia la inceputul drumului ca sa spun asa, deci urmeaza sa semnez contractulo:-), insa m-ar interesa foarte mult ce urmeaza dupa...evident care sunt pasii dupa semnarea contractului:">
plus pe langa asta, care sunt impresiile de ultima ora, fiindca multe din comentarii au fost postate in 2009-2010, dar as vrea sa aflu caaaat mai mult informatii actuale referitoare la KM 17....
:">

Shireen
22.09.2011, 21:29:49
Buna tuturor!
Am citit tot felul de discutii, eu sunt de abia la inceputul drumului ca sa spun asa, deci urmeaza sa semnez contractulo:-), insa m-ar interesa foarte mult ce urmeaza dupa...evident care sunt pasii dupa semnarea contractului:">
plus pe langa asta, care sunt impresiile de ultima ora, fiindca multe din comentarii au fost postate in 2009-2010, dar as vrea sa aflu caaaat mai mult informatii actuale referitoare la KM 17....
:">
Felicitari in primul rand pentru frumoasa viata de familie pe care o veti avea! Eu am avut nunta in 31 iul 2010 si am participat recent (07.mai.2011) la nunta unor prieteni dragi :D si nu mi-am schimbat deloc parerea despre restaurant. Domnul Radu si domnul Fabian, au intotdeauna grija sa te indrume pentru a avea parte de cel mai frumos eveniment din viata si au grija sa iti ofere ajutorul, in caz ca apar neplaceri sau ca vrei sa faci ceva surprize invitatilor. Sunt deschisi la orice si am ramas in bune relatii, drept urmare alti prieteni dragi vor avea nunta in 28 apr. 2012. Ca sa iti raspund concret la intrebarea ta, pasii sunt urmatorii:

semnezi contractul
cand se apropie fericitul eveniment, cu aprox 2 luni inainte, incepi sa discuti despre meniu, stabilesti ultimele detalii, aflii pretul cel mai apropiat al cheltuielilor(desi mereu apar cheltuieli in plus sau in minus)
cu 2 saptamani inainte stabilesti numarul exact de invitati(desi lor poti sa le comunici datele doar cu 1 sapt inainte, e de preferat sa scapi de detaliile acestea cat mai devreme)
intr-un final, in ziua nuntii voi va veti bucura fara sa fiti stresati de nimic(pentru ca cei din jur vor avea grija sa nu va strice minunata zi)
la sfarsitul zilei veti achita factura .#:-S

golgu
30.09.2011, 12:41:04
Multumesc din suflet ptr raspun si ptr timpul acordat...Am reusit sa semnam contractul si sa incercuim data in calendar :) , acum ramane doar sa astptam pana se desprimavareaza afara...o:-)
Referitor la sala...nu stiu de ce, dar am niste emotii groaznice, ma tot gandesc cum va arata aranjata, daca le va place invitatilor si alte detalii de acest fel, incerc sa intorc problema pe toate partile ca sa nu-mi scape ceva...

alisima
30.09.2011, 22:34:38
Multumesc din suflet ptr raspun si ptr timpul acordat...Am reusit sa semnam contractul si sa incercuim data in calendar :) , acum ramane doar sa astptam pana se desprimavareaza afara...o:-)
Referitor la sala...nu stiu de ce, dar am niste emotii groaznice, ma tot gandesc cum va arata aranjata, daca le va place invitatilor si alte detalii de acest fel, incerc sa intorc problema pe toate partile ca sa nu-mi scape ceva...
inca nu am poze dar cand le primesc fac cumva sa vezi cateva cu sala.Noi am avut esarfe maro si aranjamentele florale cu floarea soarelui.vreau sa iti zic ca mie mi s-a oprit respiratia cand am intrat in sala , nu imi venea sa cred ca arata asa frumos.a fost superrrrrrr totul.multa bafta.

Shireen
01.10.2011, 15:49:58
Draga mea , am uitat sa iti spun "un mic amanunt", cel mai important este ca tu sa fii multumita de modul in care va arata sala, nu o sa reusesti sa ii multumesti pe toti asta e sigur. Lasa emotiile si centreaza-ti atentia spre evenimentul minunat care vine cu pasi repejori>:D<

golgu
03.10.2011, 21:54:43
Multumesc tare mult ptr incurajari si sfaturi, probabil ca lipsa de experienta si emotiile ma fac sa ma gandesc la toate detaliile in acelasi timp si de fapt sa nu inteleg ceea ce se intampla deocamdata ;))....
probabil ca treptat ma voi aduna si voi incerca sa fac ceea ce trebuie facut, dar momentan mai exista sentimentul acela de " pitulici " :-"
:*

golgu
03.10.2011, 22:01:48
eu am avut ocazia sa vad sala aranjata de 2 ori, atunci cand am vizitat-o ( era intr-o sambata) si atunci cand am semnat contractul (o alta sambata)....oricum, orice informatie e binevenita....
de abia astept sa vad pozele
multumesc ptr idee :):*

cont_inchis_90914
08.02.2012, 11:41:47
Mie imi place enorm sala de la KM 17... De aceea am si rezervat-o. S-ar putea ca pe vara aceasta sa termine si fantana arteziana!!!
In plus, se pune la dispozitia mirilor o camera la pensiune, care nu se plateste separat, deci e pe "gratis".

golgu
27.03.2012, 20:41:05
Si noua ne place sala, plus ca noua ne-au spus ca fantana va fi gata in primavara, acum pana la marele nostru eveniment sper sa fie functionala...
..pacat ca nu prea exista sau mai bine spus nu sunt active foste sau viitoare mireseci de la han cu care sa mai poti schimba o replica :(

Shireen
09.04.2012, 19:05:57
Si noua ni s-a zis ca fantana va fi gata in .... 2010 . :[email protected] dar oricum asta nu a umbrit evenimentul frumos ce a urmat. ne-am simtit foarte bine si s-au comportat ireprosabil. Domnii Radu si Fabian au fost permanent prezenti la retaurant;-)

golgu
23.04.2012, 12:45:48
pai trebuie sa verific si cred k o voi face zilele urmatoare... sper sa se tina de cuvant si sa fie ok...in rest, se pare ca vine incet, dar sigur o avalansa de emotiii

Shireen
29.04.2012, 23:09:49
pai trebuie sa verific si cred k o voi face zilele urmatoare... sper sa se tina de cuvant si sa fie ok...in rest, se pare ca vine incet, dar sigur o avalansa de emotiii

Am uitat sa va spun dragi miresici, sambata a fost o nunta la care am participat la masa principala. Opinii frumoase, servire ireprosabila, friptura mi-a placut cel mai mult dintre cele 3 feluri de mancare. Decorul a fost realizat de fetele care colaboreaza cu Hanul, aranjamentele de flori au fost frumoase si interesante. Un minus a fost caldura exagerata care a aparut in timp ce se dansa , aerul conditionat cred ca le-a fost defect pt ca la noi in 31 iul a facut fata. domnul Lungu a fost in permanenta prezent, acest lucru reprezentand un mare plus.

golgu
05.05.2012, 11:34:36
:). ce frumos. vad ca ti-ai facut abonament la ei, ceea ce inseamna ca e bine, ti-a placut, te-ai atasat de ei, asta e un plus ptr viitoarele miresici...
oare ai putea sa-mi dai ceva mai multe detalii despre meniu?
zilele viitoare trebuie sa ma duc si eu la ei si sa definitivez cu meniul, probabil ca voi merge si pe recomandarea dansilor, inca nu stiu ..

Shireen
07.05.2012, 15:31:05
:). ce frumos. vad ca ti-ai facut abonament la ei, ceea ce inseamna ca e bine, ti-a placut, te-ai atasat de ei, asta e un plus ptr viitoarele miresici...
oare ai putea sa-mi dai ceva mai multe detalii despre meniu?
zilele viitoare trebuie sa ma duc si eu la ei si sa definitivez cu meniul, probabil ca voi merge si pe recomandarea dansilor, inca nu stiu ..

:))) eu particip in 4 august la a 4-a nunta la Han (a treia fara noi) si din nou suntem nasi. Nu e neaparat datorita faptului ca m-am atasat de cei de la Han ci pt ca mereu dau dovada de seriozitate. Putin la fructe trebuie avut grija cu personalul, sfatul meu ar fi sa ti le duca cineva de sambata dimineata si sa se ofere sa ii ajute sa le puna pe masa. Daca as mai face nunta, i-as ruga sa imi decoreze masa tortului(desi am rugat, s-a omis, cred ca s-a uitat) si nu as alege pestele(nu l-am ales si nu l-as alege). In rest poti sa te lasi pe mana domnului Radu Lungu pentru ca deja are experienta. Imbracamintea chelnerilor a fost de nota 10 si ca un fapt divers , daca se poate, sa ai mai multi barbati chelneri decat femei. Sunt mai atenti, mai eleganti in servire si promti;-). Mult succes!

golgu
09.05.2012, 12:00:44
..hmmm, eu chiar ma gandeam la peste, sa stii... nu stiu de ce, probabil datorita faptului ca am mai vb cu unu altu care a avut nunta acolo si mi s-a parut o idee buna, oriucm nu am fost sa vedem ce ne ofera ptr meniu, zilele viitoare trebuie sa mergem si sa discutam...
De ce zici ca nu e ok? care a fost inconvenientul? te intreb asta ca sa ma orientez si eu :), acum sunt inca in ipostaza in care mai preiau sfaturi, idei....dupa, probabil ca si eu voi fi in situatia ta, de sfatuitar :)
merci tare mult!

Shireen
09.05.2012, 23:03:03
..hmmm, eu chiar ma gandeam la peste, sa stii... nu stiu de ce, probabil datorita faptului ca am mai vb cu unu altu care a avut nunta acolo si mi s-a parut o idee buna, oriucm nu am fost sa vedem ce ne ofera ptr meniu, zilele viitoare trebuie sa mergem si sa discutam...
De ce zici ca nu e ok? care a fost inconvenientul? te intreb asta ca sa ma orientez si eu :), acum sunt inca in ipostaza in care mai preiau sfaturi, idei....dupa, probabil ca si eu voi fi in situatia ta, de sfatuitar :)
merci tare mult!

in primul rand te sfatuiesc asa pentru ca nu au specific pescaresc pentru a putea pregati pestele in mod temeinic. in al doilea rand pentru ca la toate nuntile la care am participat(nu la han) si care si-au ales peste la felul 2 , a fost o mare dezamagire pestele... si nu in ultimul rand, o fosta miresica de la han m-a sfatuit sa nu aleg peste pentru ca, cel putin pe atunci, nu se pregatea atat de bine. sincer cred ca sunt multe alte optiuni care sa iti acopere necesitatile si placerile. in plus e doar un sfat, sunt sigura ca au evoluat foarte mult si asta s-a vazut de fiecare data cand am participat la o nunta( spre exemplu la nunta noastra nu ni s-a putut onora dorinta de a avea cartofi aurii dar la ultima nunta nu a reprezentat o problema) . cred ca ai putea sa mergi si sa comanzi din timp o portie cu peste si sa te gandesti atent ca prepararea lui incepe cu o zi inainte(in cazul nuntii). Mult succes!

golgu
10.05.2012, 13:26:27
multumesc tare mult ptr informatii, stii cum e, cel mai bine sa aud de la altii tot felul de pareri si idei, binenteles voi merge si la degustari ca sa stiu la ce sa ma astept, insa de curand cineva a avut o nunta in cj si la fel, a dat peste, insa era putin cam crud :-SS si sincer nu mi-as dori asta, fiindca vb aia oamenii la nunta se distreaza, se mai cinstesc, dar mai si mananca si daca prezentarea e proasta atunci ai cam dat-o in gard.
Sper sa fie totul ok, fiindca deja m-au cam lau emotiile.....ufffff

Shireen
12.05.2012, 21:54:01
multumesc tare mult ptr informatii, stii cum e, cel mai bine sa aud de la altii tot felul de pareri si idei, binenteles voi merge si la degustari ca sa stiu la ce sa ma astept, insa de curand cineva a avut o nunta in cj si la fel, a dat peste, insa era putin cam crud :-SS si sincer nu mi-as dori asta, fiindca vb aia oamenii la nunta se distreaza, se mai cinstesc, dar mai si mananca si daca prezentarea e proasta atunci ai cam dat-o in gard.
Sper sa fie totul ok, fiindca deja m-au cam lau emotiile.....ufffff

>:D< lasa ca emotiile sunt constructive. Eu sincer ti-am zis , la orice nunta am fost si am mancat peste, nu am fost deloc multumita. in rest nu ai de ce sa te temi pt ca mancare e foarte buna:).

A_Alexandra
13.05.2012, 19:02:04
buna miresici,
imi dati informatii desprre km 17....
adica in sensul ca ...ce platesti la sf?
....
iti mai adauga in plus, si ce nu ti s-a spus, s-au sunt oameni corecti?
cat mai multe informatii imi prind bine, pt ca trebuie sa ma hotarasc saptamana asta.

Shireen
13.05.2012, 20:30:36
buna miresici,
imi dati informatii desprre km 17....
adica in sensul ca ...ce platesti la sf?
....
iti mai adauga in plus, si ce nu ti s-a spus, s-au sunt oameni corecti?
cat mai multe informatii imi prind bine, pt ca trebuie sa ma hotarasc saptamana asta.
da, e foarte buna intrebarea si ca sa iti spun sincer, nu fac absolut nicio reclama pentru ca nu am nimic de castigat, dar orice o sa vorbesti cu domnul Radu Lungu , o sa fie practic batut in cuie. Ca si sfat, poate ca te-ai simti mai protejata daca ti-ai adauga posibilele "temeri" pe contract.:) Eu cel putin am ramas placut surprinsa ca la sfarsitul nuntii am primit un discount, deci nu am platit in plus ci am fost recompensati. O grija suplimentara sa o ai la fructe, domnul Lungu nu poate supraveghea toti chelnerii. Dupa cum am spus mai sus, eu as opta ca majoritatea sa fie barbati. Cei de la restaurant nu au, sau cel putin nu au avut taxa de spargeri, taxa de uzura, taxa de muzica si mai stiu eu ce alte minuni. Nu iti impun decorul dar iti sugereaza o alternativa buna, nu iti impun filmarea sau muzica. Nu merita sa vii tu cu bauturile pentru ca iesi cu 100 lei mai ieftin si nu ti se merita nici efortul tau, nici curentul lor pentru racirea frigiderelor. Eu in 4 august particip la a 4-a nunta si pot sa spun ca abia astept. Mult succes in alegerea locatiei perfecte pentru tine:)>:D<

A_Alexandra
14.05.2012, 08:27:25
da, e foarte buna intrebarea si ca sa iti spun sincer, nu fac absolut nicio reclama pentru ca nu am nimic de castigat, dar orice o sa vorbesti cu domnul Radu Lungu , o sa fie practic batut in cuie. Ca si sfat, poate ca te-ai simti mai protejata daca ti-ai adauga posibilele "temeri" pe contract.:) Eu cel putin am ramas placut surprinsa ca la sfarsitul nuntii am primit un discount, deci nu am platit in plus ci am fost recompensati. O grija suplimentara sa o ai la fructe, domnul Lungu nu poate supraveghea toti chelnerii. Dupa cum am spus mai sus, eu as opta ca majoritatea sa fie barbati. Cei de la restaurant nu au, sau cel putin nu au avut taxa de spargeri, taxa de uzura, taxa de muzica si mai stiu eu ce alte minuni. Nu iti impun decorul dar iti sugereaza o alternativa buna, nu iti impun filmarea sau muzica. Nu merita sa vii tu cu bauturile pentru ca iesi cu 100 lei mai ieftin si nu ti se merita nici efortul tau, nici curentul lor pentru racirea frigiderelor. Eu in 4 august particip la a 4-a nunta si pot sa spun ca abia astept. Mult succes in alegerea locatiei perfecte pentru tine:)>:D<

si eu am participat la o nunta acolo..... era prima nunta dupa ce sa extins sala...e fost f frumos, mancarea f buna.
de ex daca meniul e 140 lei . platesc suma a cei 140 de lei ori 250 persoane + ospatarii, altceva ce imi mai adauga?

Shireen
14.05.2012, 16:30:21
si eu am participat la o nunta acolo..... era prima nunta dupa ce sa extins sala...e fost f frumos, mancarea f buna.
de ex daca meniul e 140 lei . platesc suma a cei 140 de lei ori 250 persoane + ospatarii, altceva ce imi mai adauga?
daca meniul spre exemplu e 140 lei tu vei plati 140*250, camera pt voi gratuita, 3 ospatari cadou + restul si sa nu uitam de bautura(in afara de cea care intra in cei 140 lei). Daca nu ma insel, husele de scaune ti le ofera ei. La noi nu a fost asa dar acum mi se pare ca au inclus si oferta asta. Nu sunt taxe de spargeri, uzura si racire.

golgu
24.05.2012, 10:35:11
buna! am reusit intr-un final sa ma duc la han in "cercetare" pe umtima suta de metri, ceea ce am vazut mi s-a parut ok, deci emotiile in privinta salii au cam disparut ( sa zicem :D ), la fel si cele legate de meniu...
fantana arteziana inca nu era gata, dar asta sa fie ultima problema.
Au facut o terasa frumoasa in spate, deci cei ce vor dori sa iasa un pic sa de recreeze, au unde :D
in rest..... sper din suflet sa fie frumos si sa nu ma las coplisita de emotii :)

golgu
30.06.2012, 11:24:54
Gata, am terminat!.... imi pare rau ca a trecut asa de repedeee :(....a fost magnific totul!!!

gabrriellitta
23.07.2012, 15:17:09
buna. si eu sunt o viitoare miresica la han km 17. insa am o problema...nu prea imi pot da seama cam cum ar arata sala aranjata pt nunta...is special masa mirilor fata de celelalte mese. daca va rog , din cele care au avut deja nunta acolo nu ma ajutati cu niste poze de la evenimentele voastre frumoase?:D

Shireen
03.08.2012, 11:25:16
buna. si eu sunt o viitoare miresica la han km 17. insa am o problema...nu prea imi pot da seama cam cum ar arata sala aranjata pt nunta...is special masa mirilor fata de celelalte mese. daca va rog , din cele care au avut deja nunta acolo nu ma ajutati cu niste poze de la evenimentele voastre frumoase?:D
In primul rand felicitari fostelor mirese, ma bucur ca ati trecut cu bine peste acest eveniment important si minunat! in al doilea rand, gabrriellitta daca vrei sa vezi o nunta poti sa incerci sa ajungi chiar maine la han. Felicitari si mult succes!

cont_inchis_90914
28.06.2013, 12:11:27
Buna,

Eu am avut nunta anul trecut in august la KM17, deci cine are nevoie de ajutor, cu mare placere!
Sala este foarte frumoasa si nearanjata, dar impodobita arata super, mancarea foarte buna, ospatarii sunt profesionisti, preturile rezonabile...