PDA

Versiunea completa : KM17, Jucu

Pagini : [1] 2

ADINAALEXANDRA
29.05.2009, 11:49:35
Buna fetelor!
Eu mi-am ales aceasta locatie pentru marele eveniment.. am deschis acest topic in ideea ca poate mai sunt dintre voi care v-a ganditi la acest loc si astfel putem impartasi pareri ;)

Shireen
29.05.2009, 22:17:37
care este capacitatea restaurantului?

ADINAALEXANDRA
30.05.2009, 12:44:41
momentan de 400 de persoane.. eu voi avea in jur de 350 de persoane invitate la nunta mea.. si este in proces de extindere localul..

Shireen
30.05.2009, 19:32:30
meniul intre ce preturi variaza?

Shireen
30.05.2009, 19:33:35
au ceva pretentii de unde sa iei bautura?

ADINAALEXANDRA
01.06.2009, 14:59:35
meniul vartiaza intre 110 si 155.. te lasa sa ti-l faci insa cum vrea sufletul sa ti-l combini nu iti impune ceva.. bautura te lasa sa cumperi de unde vrei.. trebuie sa iei de la ei o bere de persoana si cafelele
restu te intelegi cu proprietarul.. noi insa vom lua tot de la ei caci el are si un magazin en-gross si asha iesim f bine..

Shireen
01.06.2009, 18:19:01
am fost duminica si am vazut restaurantul, vor intra intr-un final maxim 400 de persoaneau zis ca pe 13 iulie este terminat si o sa putem sa il vedem pt ca atunci va fi o nunta.ms mult de informatii

ADINAALEXANDRA
01.06.2009, 19:59:12
npc.. voi merge si eu atunci sa vad cum arata sau cu o zi inainte.. cu cine ai discutat ? cu proprietarul?

Shireen
02.06.2009, 18:25:27
npc.. voi merge si eu atunci sa vad cum arata sau cu o zi inainte.. cu cine ai discutat ? cu proprietarul?

da am discutat cu domnul radu.... si mai mult cu domnul fabian chira. duminica trecuta era inca in lucru dar pe 13 o sa fie o nunta de 400 de pers.

Shireen
02.06.2009, 18:26:16
scuze am gresit la un mesaj, restaurantul va fi gata pe 13 iunie

ADINAALEXANDRA
02.06.2009, 19:07:02
SI eu cu domnul chira am vorbit el fiind prieten de familie cu noi.. eu si viitorul sot am fost f incantati de serviciile oferite si am mancat de mai multe ori la ei.. fiind incantati dea dreptul.

ADINAALEXANDRA
17.06.2009, 10:22:00
shireen ai fost la restaurant in weekend?

Shireen
17.06.2009, 12:11:17
shireen ai fost la restaurant in weekend?

nu pt ca am avut ceva probleme si buni e la recuperare. ma gandeam sa scap sambata de ultimul examen si dum sa ma duc sa vad cum arata . cred ca o sa imi intreaca asteptarile. tu cum o sa faci cu transportul? pui la dispozitie un autocar pt cei care nu au masini? daca nu ar fi fost persoane din alte orase cu siguranta nu as mai fi stat pe ganduri si as fi platit avansul, toata lumea ne spune sa nu renuntam unde am ales. tu ce ai face? apropo cum arata;-)

ADINAALEXANDRA
17.06.2009, 18:52:20
Noi vom pune un autocar din Cluj si unul va fi din Gherla de unde e viitorul meu sot.
Mi-a placut f mult... si mi-a zis k pana la anul vor mai fi multe alte surprize placute.. sunt curioasa... am fost acuma duminica sa vad sala stiind de nunta ce a fost sambata. Am vorbit cu Domnul Fabian, mi-a zis ca la nunta au fost 400 de persoane si a fost loc de dans pt toata lumea
intradevar.. sala e ff bine organizata.. astfel ca exista loc sa te misti, invitatii nu stau lipiti unii de altii la mese.
Singurul incovenient era ca noi ne doream mese ovale si sunt dreptunghiulare... poate la schimba pana la anul:P

Shireen
19.06.2009, 20:00:24
ciudat mie mi s-a zis ca daca este sub 300 de pers nunta ei pun la dispozitie mese rotunde, ms mult pt poze raman datoare

ADINAALEXANDRA
20.06.2009, 10:43:51
cum nunta ce a fost a avut 400 de invitati banuiesc ca de aceea a pus mesele dreptunghiulare.. caci si noua ne-a zis ca vom avea mese ovale

Shireen
20.06.2009, 14:57:34
cum nunta ce a fost a avut 400 de invitati banuiesc ca de aceea a pus mesele dreptunghiulare.. caci si noua ne-a zis ca vom avea mese ovale

noua ne-a zis ca daca nunta va fi de 300 de pers sau sub , mesele voi fi ovale, altfel vor fi dreptunghiulare

Shireen
23.07.2009, 17:38:24
Alexandra am vazut mesele rotunde, incap 12 persoane la masa. Mi-am platit avansul pt Km 17. Sunt foarte incantata ca mi-am rezolvat problema\:D/

Shireen
23.07.2009, 17:38:58
Am poze cu mesele asezate, arata foarte bine

Shireen
25.07.2009, 13:47:55
scuzati calitatea, sunt facute cu telefonul , imi pare rau ca nu m-am dus cand a fost o nunta

diannaa
25.07.2009, 14:48:08
pe 11 iulie am fost la o nunta aici si a fost ffff ok!(mai putin dj-ul)...a fost insa o nunta mica de 60 pers....macare f buna,servire acceptabila....nu mi a placut ca la friptura s a adus in sala ditamai "dulapul" care tinea farfuriile calde...........dar sincer eu nu vad unde ar intra atata popor,400 de oameni in sala aceea.....se face ceva sala in plus?

Shireen
25.07.2009, 15:00:59
cand ai fost in 11 iulie era doar o sala mica si una in constructie, geamurile care le desparteau au fost date jos, 400 de persoane intra la mese dreptunghiulare, eu am vazut cum sunt asezate si fara sa fie inghesuite, si 250 sau 270 max la mesele rotunde. mie imi place ideea cu dulapurile pt ca mancarea vine calda, friptura poti sa o alegi um vrei tu sa vina. eu nu am mai putut face la orizont si mi-am ales km 17 si sunt foarte fericita . in plus au multe locuri de parcare si terasa

pe 11 iulie am fost la o nunta aici si a fost ffff ok!(mai putin dj-ul)...a fost insa o nunta mica de 60 pers....macare f buna,servire acceptabila....nu mi a placut ca la friptura s a adus in sala ditamai "dulapul" care tinea farfuriile calde...........dar sincer eu nu vad unde ar intra atata popor,400 de oameni in sala aceea.....se face ceva sala in plus?

sa stii ca dj sau bautura sau cu cine sa decorezi , ei nu impun. ai putea te rog sa intrebi mirii daca au avut ceva surprize neplacute la sf?;))

diannaa
27.07.2009, 18:37:33
sa stii ca dj sau bautura sau cu cine sa decorezi , ei nu impun. ai putea te rog sa intrebi mirii daca au avut ceva surprize neplacute la sf?;))
mirii nu mai sunt in tara

cand ai fost in 11 iulie era doar o sala mica si una in constructie, geamurile care le desparteau au fost date jos, 400 de persoane intra la mese dreptunghiulare, eu am vazut cum sunt asezate si fara sa fie inghesuite, si 250 sau 270 max la mesele rotunde. mie imi place ideea cu dulapurile pt ca mancarea vine calda, friptura poti sa o alegi um vrei tu sa vina. eu nu am mai putut face la orizont si mi-am ales km 17 si sunt foarte fericita . in plus au multe locuri de parcare si terasa
faza cu dulapul e naspa pt ca puteau sa l tina inbucatarie sau ce e dupa usa...de ce sa fie scos 2 m distanta doar,pe ringul de dans???????
nu zic ca nu e ok locul,dimpotriva,doar ca mirii astia sunt din zona,nu vad de ce sa alegi o locatie la asa distanta cand sunt atat de multe in oras?

Shireen
27.07.2009, 23:09:54
faza cu dulapul e naspa pt ca puteau sa l tina inbucatarie sau ce e dupa usa...de ce sa fie scos 2 m distanta doar,pe ringul de dans???????
nu zic ca nu e ok locul,dimpotriva,doar ca mirii astia sunt din zona,nu vad de ce sa alegi o locatie la asa distanta cand sunt atat de multe in oras?

da ai dreptate nu e f fain sa scoata dulapurile, probabil le-a placut sa arate dotarile.eu nu sunt din cluj, doar viitorul meu sot, dar eu nu sunt de parere ca ar trebui tinuti in oras. restaurantul arata frumos si am cu cine colabora iar asta face foarte mult. plus ca ne ofera multe facilitati pe care multe restaurante nu le ofera. cantarind toate aceste lucruri am ajuns la concluzia ca am luat impreuna o decizie corecta:)>-

ADINAALEXANDRA
29.08.2009, 18:44:13
buna fetelor!
shireen ma bucur k ai ales km17 pentru nunta ta..:) sa fie intr-un ceas bun :D
nu am mai intrat de ceva vreme dar am mai fost pe la restaurant si am vazut si eu mesele ovale. eu sunt f incantata si referitor la ce a zis diana.. eu una prefer sa fie in afara orasului... din mult mai multe privinte .. decat sa fi facut in oras. si .. domnul fabian.... nota 10 .. stie sa isi atraga clientii.. eu una ma voi duce pe mana lui.. cu muzica cu decoratiunile cu aproape tot... sper ca va fi bine:D
pup

Shireen
29.08.2009, 19:26:03
buna fetelor!
shireen ma bucur k ai ales km17 pentru nunta ta..:) sa fie intr-un ceas bun :D
nu am mai intrat de ceva vreme dar am mai fost pe la restaurant si am vazut si eu mesele ovale. eu sunt f incantata si referitor la ce a zis diana.. eu una prefer sa fie in afara orasului... din mult mai multe privinte .. decat sa fi facut in oras. si .. domnul fabian.... nota 10 .. stie sa isi atraga clientii.. eu una ma voi duce pe mana lui.. cu muzica cu decoratiunile cu aproape tot... sper ca va fi bine:D
pup

cat ma bucur ca ai intrat, am renuntat la orizont si am ales han in primul rand din dorinta de a iesi pt o clipa din agitatia orasului. si eu ma las pe mana domnului fabian, vrem si bautura sa o luam tot de la restaurant, noi am hotarat sa nu imbracam scaunele . la decoratiuni nu ne-am gandit cu cine sa facem dar am ceva imagini care se pot aplica :D. sper sa ne mai putem sfatui din cand in cand

ADINAALEXANDRA
31.08.2009, 13:28:41
Referitor la decoratiuni dansul ne-a zis ca o sa faca un contract de colaborare cu o firma care sa aranjeze sala dupa dorinta mirilor... oricum totul e la preferinta noastra :D . nici noi nu vrem sa imbracam scaunele in totalitate ... poate doar o funda discreta , iar bautura o vom lua si noi de la el... in septembrie la sf , poate chiar in octombrie vom merge la restaurant in mai multe seri sa cunoastem formatiile de muzicantim, sa ii ascultam si sa alegem trupa ce ne place mai mult

Shireen
10.09.2009, 16:29:46
e cam greu cu firmele care decoreaza avand in vedere faptul ca nu au fete de masa doar naproane si alte lucruri. am gasit o firma noua pe piata si destul de faina , acum sa vedem daca ne pot oferi ce avem noi nevoie. nu stiam ca restaurantul are formatie. tu ai intrebat daca restaurantul are generator propriu de curent? daca se ia curentul ce ne facem ? daca stii ceva te rog sa imi spui, oricum zilele acestea ma voi interesa si eu, am fost la o nunta si s-a luat curentul pt 2 ore. nu vreau sa se intample asa#-o

ADINAALEXANDRA
12.09.2009, 16:24:57
nu am intrebat de generator... am sa intreb cand am sa trec pe acolo... formatie proprie... nu stiu daca i-as spune asha... cunoaste mai multe formatii cu care a colaborat in diferite situatii.. unii am inteles k sunt si prieteni cu domnul Fabian... urmeaza sa vedem in curand ce si cum.. keep in touch

Shireen
12.09.2009, 16:54:57
nu am intrebat de generator... am sa intreb cand am sa trec pe acolo... formatie proprie... nu stiu daca i-as spune asha... cunoaste mai multe formatii cu care a colaborat in diferite situatii.. unii am inteles k sunt si prieteni cu domnul Fabian... urmeaza sa vedem in curand ce si cum.. keep in touch

ok dar si daca nu au generator, vreau sa gasesc o solutie,:-p daca mai stii ceva noutati anunta-ma

just_elenah
03.10.2009, 21:33:54
salutare,

Si eu ma gandesc sa schimb sala cu han Km 17 o sa merg maine sa o vad /:) . Mie imi place ideea ca e in afara orasului ca e un pic de verde in jur si ca e mai mare decat cea pe care o am acum.

o sa va zic maine ce am discutat ! :[email protected]

Elena

Shireen
04.10.2009, 17:29:56
astept raspunsul tau. sa imi spui daca ai primit pozele

just_elenah
05.10.2009, 11:34:49
SALUT,

mi-a placut mult sala ne gandim acuma cum sa facem cu transportul :-\. Ne mai gandim o zi si dupa ii dam un raspuns.

Da am primit pozele,

Mersi,
Te tin la curent cu ce decizie luam.:-SS

Shireen
10.10.2009, 16:27:47
am gasit o firma de decorat care face destul de ieftin, ce putin asa cred deoarece pretul maxim al unui prezidiu este de 400 de lei si imbracat scaune 4 lei. ce spuneti?

ADINAALEXANDRA
11.10.2009, 18:55:42
Ceao!
Incearca sa vb cu domnul Fabian deoarece stiu ca dansul are o firma cu care colaboreaza si poate iti face o oferta buna.
Eu am vb azi cu dansul la telefon si sapt ce vine ma duc sa vedem de muzica si tot ce mai e de stabilit acuma. Stiu ca el are multi colaboratori in tot ce tine de organizarea unei nunti si astept sa vad prima data ce imi sugereaza el iar apoi daca ceva nu imi convine imi caut eu.
Va dau mai multe detalii sapt ce vine.
Va pup ;)

ADINAALEXANDRA
11.10.2009, 18:57:35
SALUT,

mi-a placut mult sala ne gandim acuma cum sa facem cu transportul :-\. Ne mai gandim o zi si dupa ii dam un raspuns.

Da am primit pozele,

Mersi,
Te tin la curent cu ce decizie luam.:-SS

Elena draga o solutie ar fi sa pui un autocar si pentru cei veniti de departe se pot caza acolo. Noi asha vom face.. un autocar Cluj -Jucu si unul Gherla - Jucu caci de acolo e logodnicul.
o seara placuta in continuare.

Shireen
11.10.2009, 19:13:48
Elena a decis sa faca la Han . Te rog Alexandra sa ne tii la curent cu tot ce crezi ca ne-ar putea interesa si daca stii niste preturi la firme de decoratiuni sa ne spui pt ca vreau sa fac o comparatie.:*

ADINAALEXANDRA
11.10.2009, 22:21:00
Shireen draga preturile ce le stiu sunt cele de pe acest forum.. de la topicurile de aici.. nu am fost sa ma interesez altundeva si eu una 90% voi alege cu cei care mi recomanda domnul chira.
Saptamana ce vine vreau sa vorbesc de muzica deoarece dansul mi-a zis k imi va aduce ceva formatii sa le ascult sa vad care imi place si sa imi aleg. Bineinteles trebuie sa vad si de pret dar daca e totul ok fac cu firma ce are contract de colaborare cu restaurantul. Nu stiu cam ce culori as alege.. cred ca pe auriucu ciocolatiu m-as duce caci mi se pare ca se asorteaza cu decorul si e de bun gust. Voi la ce v-ati gandit?

just_elenah
12.10.2009, 19:08:13
Elena draga o solutie ar fi sa pui un autocar si pentru cei veniti de departe se pot caza acolo. Noi asha vom face.. un autocar Cluj -Jucu si unul Gherla - Jucu caci de acolo e logodnicul.
o seara placuta in continuare.

si eu ma gandesc la aceiasi varianta cu privire la transport. desii... sincer nu cred ca fac de 1 microbuz cu 16+1 locuri pt ca se vor grupa vecinii cu vecinii , colegii de serviciu ai tatalui, soacrei mamei, etc intre ei si tot asa.

Cat despre cazare... e f scump la han. eu am deja spatiu de cazare f ieftin la un camin militar.

Ps. referitor la transport ce oferte ai ? Eu am gasit un microbuz (nu fac reclama firma aceea care trasporta mult pe Turda ... ) de 16+1 locuri cum mentionam mai sus la 300 ron dus - intors cu tot cu sofer, asig etc si alte tampenii. Tu ai gasit ceva oferta mai buna?

sa ma tineti la curent cu ce firme de decoratiuni veti face inca noi suntem f nehotarati. am cateva oferte de preturi scrieti-mi pe e-mail si vi le dau. (e-mailul este Id-ul + y a h o o . c o m)

Elena

just_elenah
12.10.2009, 21:27:04
am gasit o firma de decorat care face destul de ieftin, ce putin asa cred deoarece pretul maxim al unui prezidiu este de 400 de lei si imbracat scaune 4 lei. ce spuneti?

eu am gasit huse scaune cu 3,5 lei dar huse delea vai de ele din saten si arata ca dracu, necalcate si largi pe scaune. Si fi atenta la prezidiu ca eu am oferte cu 100 ron dar se pun in plus perdea de lumini, decor in spate, flori, lumanari, aranjament floral in fata prezidiului, stalpi de flori in spate pe laterale.... asa ca nu va fi 400 cu totul.... vezi exact ce intra in cei 400 ron. #-o Astia ne prostesc cu preturi mici si daca te uiti atenta au si alte chestii...

Eu inca caut fotograf...sper sa ma decid odata [-o<

ADINAALEXANDRA
13.10.2009, 12:46:07
la fotografi mi=am indreptat si eu atentia acum. oscilez... am vb cu pap gabriel sa vad ce si cum si cu stelian oprea.. ai auzit ceva de ei.. eu i-am gasit pe net si am cerut info.
acuma sper sapt aceasta sa vad exact care imi convine mai tare

ADINAALEXANDRA
13.10.2009, 22:44:44
pana la urma cu nici unul din ei cred ca nu voi face
:P
voi cum stati fetelor?

Shireen
17.10.2009, 15:09:59
pana la urma cu nici unul din ei cred ca nu voi face
:P
voi cum stati fetelor?

eu mi-am ales pe unchii viitorului meu sot, am toata increderea in ei:)(putem sa ii stresam:) ) ce culori alegeti? ma gandeam ori la auriu ori somon, din cauza portocaliului nu prea avem multe alternative nu?

Shireen
17.10.2009, 15:14:57
eu am gasit huse scaune cu 3,5 lei dar huse delea vai de ele din saten si arata ca dracu, necalcate si largi pe scaune. Si fi atenta la prezidiu ca eu am oferte cu 100 ron dar se pun in plus perdea de lumini, decor in spate, flori, lumanari, aranjament floral in fata prezidiului, stalpi de flori in spate pe laterale.... asa ca nu va fi 400 cu totul.... vezi exact ce intra in cei 400 ron. #-o Astia ne prostesc cu preturi mici si daca te uiti atenta au si alte chestii...

Eu inca caut fotograf...sper sa ma decid odata [-o<

sambata trecuta s-a facut o nunta la west si au avut un prezidiu cu 150 de lei care mie mi-a placut enorm, eu nu vreau sa fie foarte sofisticat si sincer nici scaunele nu as vrea sa le imbrac .

ADINAALEXANDRA
17.10.2009, 19:40:14
am ales foto si video.. foto cu vlad gherman si video cu peter szabo.
scaunele nu vrem nici noi sa le imbracam.. cel mult o funda dar fara husa acea lunga si incomoda.. iar culoare.. ne-am gandit la auriu si ciocolatiu ca scaunele.
prezidiul il vrem si noi simplu si elegant fara multe brizbrizuri.

just_elenah
18.10.2009, 10:04:43
Salutare,

Eu mi-am gasit fotograf, pe Andrei Neamtu, si sunt tare bucuroasa ca il avem pe el.

referitor la culorile din sala, eu ma gandeam sa adopt o tema medievala daca tot va imbraca stalpii in piatra sa vb cu decoratorul sa imi faca ceva mai inedit ceva butoaie de lemn cu lumanari peste si cu spice de grau... ca si culori cred ca voi merge pe o tema de bordo cu galben, auriu.

referitor la partea cu florile cred ca voi face ceva mai inedit si anume voi suspenda niste flori "la ghiveci" (nu se va vedea ghiveciul) pe un suport inalt de fier in centrul mesei rotunde ; Frunzele sunt mov cu borbo si au multe multe flori albe si roz. oricum va arata splendid. si ma gandeam ca astfel voi iesiii f ieftin, cel putin de diferenta pot face vreo 6 globuri de flori din tavan... Sper sa gasesc un decorator sa imi puna in practica toate astea.#-o

Voi ce idei aveti?>:D<

Biu
18.10.2009, 10:22:48
Salutare,

Eu mi-am gasit fotograf, pe Andrei Neamtu, si sunt tare bucuroasa ca il avem pe el.

referitor la culorile din sala, eu ma gandeam sa adopt o tema medievala daca tot va imbraca stalpii in piatra sa vb cu decoratorul sa imi faca ceva mai inedit ceva butoaie de lemn cu lumanari peste si cu spice de grau... ca si culori cred ca voi merge pe o tema de bordo cu galben, auriu.

referitor la partea cu florile cred ca voi face ceva mai inedit si anume voi suspenda niste flori "la ghiveci" (nu se va vedea ghiveciul) pe un suport inalt de fier in centrul mesei rotunde ; Frunzele sunt mov cu borbo si au multe multe flori albe si roz. oricum va arata splendid. si ma gandeam ca astfel voi iesiii f ieftin, cel putin de diferenta pot face vreo 6 globuri de flori din tavan... Sper sa gasesc un decorator sa imi puna in practica toate astea.#-o

si eu la fel vreau sa fac. imi plac orhideele la ghiveci, dar nu dau bine pe suportul de fier forjat, ca sunt inalte, si cel mai bine ar merge ceva curgator. Tu la ce flori te referi ? ;))

Shireen
18.10.2009, 17:11:51
Trebuie sa va ganditi si la rochita atunci ,pt a va asorta oarecum cu decorul:) nu stiam nimic de stalpii imbracati in piatra, vor arata bine?

ADINAALEXANDRA
18.10.2009, 22:07:17
eu una nu am idei de tematica.. sper sa imi sugereze cei care se ocupa cu decorarea salii. eu una as merge pe o tematica medievala.. inca nu stiu :P
weekendul viitor ma duc la sala sa vorbesc deoarece in acesta nu am reusit precum planuisem. cu muzica a-ti rezolvat?

ADINAALEXANDRA
18.10.2009, 22:09:45
Salutare,

acuma am observat ca si tu te-ai gandit la acelasi lucru :)) zapacita de mine.
Eu una m-as duce catre genul de aranjamente princiare.. nu stiu.. oricum ceva cu ciocolatiu auriu .. cred:P

Shireen
30.10.2009, 22:24:58
:D
buna!
nu am rezolvat nimik inca.. sunt f in urma.. din pacate nu am nici muzicanti inca.. sper sa nu raman cu ramasitele sa nu am din ce alege. :(

vrei formatie si dj ? nici eu nu am rezolvat cu decoratiile, stiu doar ca as vrea un auriu sau ciocolatiu, nu prea se pot pune multe pt ca sala are si portocaliu

ADINAALEXANDRA
10.11.2009, 11:22:06
da vreau si dj si formatie.. acuma sa vad caci am vb cu domnul fabian si a zis k imi recomanda el.. staroste nu am reusit inca sa gasesc caci pe cine am sunat erau deja ocupati. muzica aflu azi ce si cum. voi a-ti mai rezolvat ceva?

Shireen
10.11.2009, 19:28:05
da vreau si dj si formatie.. acuma sa vad caci am vb cu domnul fabian si a zis k imi recomanda el.. staroste nu am reusit inca sa gasesc caci pe cine am sunat erau deja ocupati. muzica aflu azi ce si cum. voi a-ti mai rezolvat ceva?
noi am rezolvat muzica, foto video, decor, acum ne-am gasit unde sa ne facem invitatiile si ne gandeam sa luam niste cursuri de dans dar cred ca e putin cam devreme

just_elenah
11.11.2009, 07:52:45
noi am rezolvat muzica, foto video, decor, acum ne-am gasit unde sa ne facem invitatiile si ne gandeam sa luam niste cursuri de dans dar cred ca e putin cam devreme

cu cine facei decoratiile? Da-mi te rog pe privat un numar de tel. Eu inca habar nu am.

Multumesc >:D<

Ps ce preturi au?

apropo imbracati scaunele?

Shireen
11.11.2009, 12:49:21
cu cine facei decoratiile? Da-mi te rog pe privat un numar de tel. Eu inca habar nu am.

Multumesc >:D<

Ps ce preturi au?

apropo imbracati scaunele?
draguta de cand te asteptam, eu nu imbrac scaunele pt ca nu are rost, sunt asa de elegante, firma cu care voi face eu e noua aparuta si cea care se ocupa de ea e verisoara logodnicului meu, momentan nu are foarte multe culori dar si le face in functie de cerere. Am incredere in ea pentru ca o ajuta o persoana cu experienta in acest domeniu.

just_elenah
12.11.2009, 07:32:30
draguta de cand te asteptam, eu nu imbrac scaunele pt ca nu are rost, sunt asa de elegante, firma cu care voi face eu e noua aparuta si cea care se ocupa de ea e verisoara logodnicului meu, momentan nu are foarte multe culori dar si le face in functie de cerere. Am incredere in ea pentru ca o ajuta o persoana cu experienta in acest domeniu.

ok, si ca si preturi... ce imi poti spune? Sau daca ti-e cunostinta ai discount mai mare... Eu sunt intr-o mare dilema cu decoratiunile astea.

ADINAAAA :-p (te-am strigat) ... tu ce vei face?

Shireen
12.11.2009, 13:49:49
ok, si ca si preturi... ce imi poti spune? Sau daca ti-e cunostinta ai discount mai mare... Eu sunt intr-o mare dilema cu decoratiunile astea.

ADINAAAA :-p (te-am strigat) ... tu ce vei face?.

of ca si eu sunt intr-o dilema,ti-am zis intr-o zi ca eu ma gandeam la agentia **** (sa nu fac reclama) si mi-a placut foarte mult un prezidiu facut de ei cu 150 lei ,era simplu si stilat(fara perdea de lumini pt ca nu imi place). eu sincer as vrea cu acea agentie dar bebele meu imi spune sa facem cu verisoara lui, imi e putin teama. plus ca zilele astea am fost suparata pt ca m-am dus sa dau un concurs pt ocuparea unui loc de munca si la sf mi s-a spus ca daca nu ocup postul sa promit ca o sa mai incerc. nu stiu de ce am mai sperat. am aflat ulterior de la o prietena care lucreaza acolo ca se stia cine o sa vina. si asa a fost.of ca m-am saturat de toate.:(

ADINAALEXANDRA
12.11.2009, 23:18:11
.

of ca si eu sunt intr-o dilema,ti-am zis intr-o zi ca eu ma gandeam la agentia **** (sa nu fac reclama) si mi-a placut foarte mult un prezidiu facut de ei cu 150 lei ,era simplu si stilat(fara perdea de lumini pt ca nu imi place). eu sincer as vrea cu acea agentie dar bebele meu imi spune sa facem cu verisoara lui, imi e putin teama. plus ca zilele astea am fost suparata pt ca m-am dus sa dau un concurs pt ocuparea unui loc de munca si la sf mi s-a spus ca daca nu ocup postul sa promit ca o sa mai incerc. nu stiu de ce am mai sperat. am aflat ulterior de la o prietena care lucreaza acolo ca se stia cine o sa vina. si asa a fost.of ca m-am saturat de toate.:(

fetele mele dragi.. eu cred ca fac cu firma ce decoreaza sala.. nu voi imbraca scaunele numai le voi pune o funda probabil.. acuma eu una caut muzica si staroste ca raman fara prea multe optiuni cat de curand:((
sincer nu am avut vreme cu faculta si lucrul... am fost in priza .. si nu am avut timp de nik.. maine insa ma duc la probat de rochite.. cred:P cel putin ma duc sa imi destind privirea daca nu va fi nimic mai mult:)

just_elenah
13.11.2009, 07:41:58
.

da-mi si mie un mesaj privat cu numele agentiei.

Multumesc:*

just_elenah
17.11.2009, 21:37:03
fetele mele dragi.. eu cred ca fac cu firma ce decoreaza sala.. nu voi imbraca scaunele numai le voi pune o funda probabil.. acuma eu una caut muzica si staroste ca raman fara prea multe optiuni cat de curand:((
sincer nu am avut vreme cu faculta si lucrul... am fost in priza .. si nu am avut timp de nik.. maine insa ma duc la probat de rochite.. cred:P cel putin ma duc sa imi destind privirea daca nu va fi nimic mai mult:)

cam devreme pentru probat rochite nu? \:D/

Shireen
18.11.2009, 00:22:36
da-mi si mie un mesaj privat cu numele agentiei.

Multumesc:*
l-am dat:*

Shireen
18.11.2009, 00:25:30
dragutele mele tocami am venit de la parinti de la craiova apropo de rochite, am vazut niste modele deosebite la preturi extrem de accesibile, astept cu nerabdare 2010 sa vad ce altceva mai aduc. data viitoare cand ajung acolo o sa aduc si poze:*

alexalia
18.11.2009, 09:10:39
cam devreme pentru probat rochite nu? \:D/

pentru cine are nunta in mai nu e chiar devreme. O rochita adusa pe comanda din strainatate vine in 3-4 luni. Plus 2 sapt-1 luna pentru ultimele ajustari, calcat rochita, poate si spalat daca se murdareste in timpul ajustarilor...

ADINAALEXANDRA
05.12.2009, 12:00:55
Buna fetelor! ce mai faceti? nu a-ti mai scris de mult cum stati cu pregatirile.. daca sunteti la zi :) am fost recent la restaurant, pot sa spun ca noi stam linistiti caci am rezolvat tot ce era de facut anul acesta.
astept vesti noi de la voi :*

Tabitus
07.12.2009, 13:03:16
Salut fetelor!
Sunt si eu o miresica de 2010 ,la Han km 17. Desi urmaresc de mult timp ce se discuta pe miresici, azi e prima data cand scriu si eu.Pana acum m-am gandit ca ....da e o idee buna sa vezi ce parere au altii (in acest caz mai des altele) despre nunti, locatii si tot tacamul, dar ieri am realizat ce mult conteaza, asa ca de azi vreau sa particip si eu la discutii, pareri, idei.La noi e putin mai delicat eu fiind clujeanca , el fiind bihorean...deci 2 obiceiuri diferite, si in multe privinte chiar foarte diferite.Am in minte o multime de intrebari , dar cred ca o sa le rezolv cu timpul si cu ajutorul vostru.
CASA DE PIATRA SI TOTA FERICIREA DIN LUME PT TOATE MIRESCILE!!!

ADINAALEXANDRA
07.12.2009, 17:10:15
Felicitari Tabitus!
Bine ai facut ca ni te alaturi si te asteptam cu intrebari diverse in ideea unor schimb de idei:)
cum stai cu pregatirile? muzica , foto-video... ?

Tabitus
08.12.2009, 10:00:12
cu pregatirile sunt cum se spune....in plop si plopul in aer....nimic pana acum , in sensul ca acum 2 zile am platit avansul la sala, in rest nimic si trebuie sa pedalez tare sa va ajung din urma. Ce sfaturi poti sa dai referitor la muzica si foto? Chiar si decor.Multumesc pt primire!

ADINAALEXANDRA
08.12.2009, 11:13:18
cu pregatirile sunt cum se spune....in plop si plopul in aer....nimic pana acum , in sensul ca acum 2 zile am platit avansul la sala, in rest nimic si trebuie sa pedalez tare sa va ajung din urma. Ce sfaturi poti sa dai referitor la muzica si foto? Chiar si decor.Multumesc pt primire!

Eu te sfatuiesc sa vb de muzica foto-video cat se poate de repede sa poti alege ceva ce iti place si nu din cei care raman liberi deoarece acestia deobicei parerea mea sunt mai putin calitativi.
Incearca sa citesti posturile de la subforumurile de muzica si foto-video, fa-ti o lista cu recomandarile fetelor si cere nr de telefon sau cauta pe internet datele acestora de contact. la muzica poti cauta net sa vezi cum canta, sunt diverse site'uri unde ii poti asculta si la foto sunt multi care au pagini cu lucrarile lor. Eu una asha am facut si sunt f incantata de echipa ce mi-am alcatuit-o. Spor la treaba!
Ref la decoratiuni nu stiu daca ti-au pus cei de la sala ca ei se pot ocupa intru totul de aceasta parte si doar vei merge inainte cu 1-2 luni inainte sa alegi combinatia ce o doriti.

Shireen
08.12.2009, 13:26:52
Salut fetelor!
Sunt si eu o miresica de 2010 ,la Han km 17. Desi urmaresc de mult timp ce se discuta pe miresici, azi e prima data cand scriu si eu.Pana acum m-am gandit ca ....da e o idee buna sa vezi ce parere au altii (in acest caz mai des altele) despre nunti, locatii si tot tacamul, dar ieri am realizat ce mult conteaza, asa ca de azi vreau sa particip si eu la discutii, pareri, idei.La noi e putin mai delicat eu fiind clujeanca , el fiind bihorean...deci 2 obiceiuri diferite, si in multe privinte chiar foarte diferite.Am in minte o multime de intrebari , dar cred ca o sa le rezolv cu timpul si cu ajutorul vostru.
si noi te salutam, este foarte important sa ne impartasesti parerile deoarece asa castigam reciproc mai multa experienta, ma bucur pt ca ai ales Han, si eu de la Alexandra am auzit de acest restaurant si dupa ce am vazut schimbarile facute intr-un timp scurt si seriozitatea domnilor, am hotarat sa aleg aceasta locatie pt nunta mea. Acum 2 dintre prietenele mele vor face nunta aici :-p. Multa fericire iti doresc si tie

Shireen
08.12.2009, 13:30:34
Salut fetelor!

despre obiceiuri, sa nu iti faci griji pt ca o sa reusesti pana la urma sa le impaci pe toate, eu am crescut la Pitesti si ultimii 6 ani in Craiova. Logodnicul meu e din Cluj dar incercam sa impacam pe toti, cel mai important este sa faceti totul pe placul inimii voastre >:D<

Shireen
08.12.2009, 13:35:15
Buna fetelor! ce mai faceti? nu a-ti mai scris de mult cum stati cu pregatirile.. daca sunteti la zi :) am fost recent la restaurant, pot sa spun ca noi stam linistiti caci am rezolvat tot ce era de facut anul acesta.
astept vesti noi de la voi :*

salut>:D<, eu am foto-video, muzica , recent mi-am facut comanda la cutiute pt marturii f f ieftine si imi plac f f mult, sunt sub un leu dar sunt speciale in forma de cufar, abia astept sa le primesc. Decoratiunile am vorbit cu domnul Fabian si mi-a facut legatura cu firma cu care domnii colaboreaza. Tot ce pot sa spun este ca au un portofoliu frumos si preturile mi se par mai mici decat pe piata. Acest ultim aspect inca nu l-am rezolvat deoarece si verisoara mea si-a deschis firma de deco si inca nu stiu ce pot sa fac. :-SS

Tabitus
08.12.2009, 15:03:43
Fetelor aveti dreptate. Dar suntem intr-o dilema cu muzica. Domnul meu vrea formatie , eu dj. Voi ce parere aveti? Astept (daca puteti sa ma ajutati) pareri pro si contra

Tabitus
08.12.2009, 15:06:53
Noi am ales km 17 pt ca:
1-ne place
2-se fac nunti de noapte (asa cum ne dorim noi)
3-e locatia cea mai aprope (parintii mei s-au mutat in Jucul de Sus, de unde o sa ia mireasa :-p );si in afara orasului (cum imi doresc eu)

Tabitus
08.12.2009, 15:21:40
Shireen de unde ti-ai luat marturiile? Sincer eu abia anul trecut am dat de ele la o nunta in Baile Felix . Pe ce culori iti faci aranjamentul in sala? Eu am scos de pe lista mea portocaliul, nu ca nu imi place dar cumnata mea (la nunta de anul trecut) a avut portocaliu si nu vreau sa mergem pe aceeasi culoare.

ADINAALEXANDRA
09.12.2009, 20:06:50
Fetelor aveti dreptate. Dar suntem intr-o dilema cu muzica. Domnul meu vrea formatie , eu dj. Voi ce parere aveti? Astept (daca puteti sa ma ajutati) pareri pro si contra

Salut! de ce nu incercati sa alegeti o formatie sa fie si cu dj? noi asha am ales.. am vrut muzica life dar si dj .. si suntem incantati ..
Shireen si eu vreau info despre marturii :D asteptam sa ne zici unde si cum.. poate ne faci si o poza si ni le areti ;;)
Va pup fetele mele!
mai vb in curand!

Shireen
09.12.2009, 22:58:53
Shireen de unde ti-ai luat marturiile? Sincer eu abia anul trecut am dat de ele la o nunta in Baile Felix . Pe ce culori iti faci aranjamentul in sala? Eu am scos de pe lista mea portocaliul, nu ca nu imi place dar cumnata mea (la nunta de anul trecut) a avut portocaliu si nu vreau sa mergem pe aceeasi culoare.
marturiile le iau de la cineva din craiova, transportul este gratuit deoarece acolo locuiesc ai mei si cea care face marturiile imi e verisoara, am cutiute albe in forma de cufar cu scris auriu, imprimat. Eu imi fac pe alb auriu, poti sa faci si asa sau poti sa iti alegi si mov deoarece portocaliul este complementara movului:x

Shireen
09.12.2009, 23:03:55
Salut! de ce nu incercati sa alegeti o formatie sa fie si cu dj? noi asha am ales.. am vrut muzica life dar si dj .. si suntem incantati ..
Shireen si eu vreau info despre marturii :D asteptam sa ne zici unde si cum.. poate ne faci si o poza si ni le areti ;;)
Va pup fetele mele!
mai vb in curand!
marturiile sunt din craiova, am cateva modele de marturii din care mi-am ales eu, transportul este gratuit sunt in forma de cufere , mi s-au parut cele mai elegante, dar erau si alte forme pe care le am la mine acasa. Ale mele au costat 0.80 cu tot cu numele imprimate , singurul lucru care a mai costat in plus a fost matrita pt personalizare care a costat 20 lei. Peste tot pe internet sub 1,5 lei nu am gasit, asa ca am fost foarte incantata. Urmeaza sa pun pozici

Shireen
09.12.2009, 23:07:51
Eu voi avea dj dar aduc si cateva momente o formatie , din punctul asta de vedere nu ma costa deoarece unchiul meu are(cu marturii muzica si foto-video, invitatii ies foarte ieftin) in plus o prietena urmeaza liceul de arta si canta la chitara clasica, vom avea un scurt moment artistic de vioara si chitara . Pareri pro dj: poti sa pui melodiile preferate :x neschimbandu-le in niciun fel

Shireen
09.12.2009, 23:11:01
acesta este modelul ales de noi, zilele urmatoare o sa pun si alte modele

Shireen
09.12.2009, 23:50:58
uitati dragutelor alte modele de marturii>:D<

Tabitus
10.12.2009, 10:33:24
foarte frumoase marturii shireen

Shireen
10.12.2009, 18:43:30
foarte frumoase marturii shireen
multumesc:)

ADINAALEXANDRA
11.12.2009, 11:30:39
F frumoase shireen.. noi suntem in dilema cu marturiile.. cred ca ne limitam la cadoul ce se da invitatiilor la sfarsit ca marturii :)

Shireen
11.12.2009, 23:05:35
si eu as fi facut asa, dar de unde vin nu se da la final iar aici.... incerc sa le impact pe toate, pupici

ADINAALEXANDRA
14.12.2009, 10:29:46
oricat ne-am stradui nu vom putea impaca pe toti invitatii.
cu bautura cum ve-ti face?

Shireen
14.12.2009, 19:34:36
cu bautura adica... ce vom face daca o punem pe masa sau nu? in principiu nu as vrea sa fie pe masa

just_elenah
14.12.2009, 19:48:29

Eu voi servii la pahar bauturile spirtoase dar sucul si apa o voi pune pe masa.

imi pare rau ca nu apuc sa comunic asa mult pe cat as vrea cu voi dar va citesc in fiecare zi, promit !>:D<

Shireen
14.12.2009, 19:52:30
Eu voi servii la pahar bauturile spirtoase dar sucul si apa o voi pune pe masa.

imi pare rau ca nu apuc sa comunic asa mult pe cat as vrea cu voi dar va citesc in fiecare zi, promit !>:D<
sa vezi ce o sa iti dam o lucrare de control ca sa te verificam, stai linistita draguta , e bine ca nu ne uiti>:D<

Tabitus
15.12.2009, 10:20:54
fetelor eu m-am gandit ca bautura sa fie servita de catre chelneri, deci nu va fi pe mese. Mie personal mi se par mai elegant asa decat sa fie pe mese , si nici nu se vor deschide mai multe sticle decat trebuie

Shireen
15.12.2009, 23:26:35
fetelor eu m-am gandit ca bautura sa fie servita de catre chelneri, deci nu va fi pe mese. Mie personal mi se par mai elegant asa decat sa fie pe mese , si nici nu se vor deschide mai multe sticle decat trebuie
asa m-am gadit si eu,se vor deschide atatea sticle cate sunt necesare, nu va fi aglomerat pe masa si cu siguranta va fi elegant. voi avea grija sa mentionez ca vreau sa fie foarte atenti chelnerii pentru ca invitatii sa nu fie pusi in postura de a fi jenati si sa nu mai ceara:-p

ADINAALEXANDRA
16.12.2009, 21:55:52
asha si noi! nu vom pune pe masa decat sucuri si apa.. restu se v-a servi doar de chelneri.. macar nu face prada la bauturi sper.
chelneri am vorbit cu domnul fabian si vom mai angaja fiindca ne-a zis k are un portofoliu cu chelneri care vin expre la nunti la dansul la local, nr angajatiilor sai fiind prea mic pt o nunta de 300 de pers cum avem noi. Oricum am inteles k sunt chelneri care au experienta si de incredere.

Shireen
16.12.2009, 22:15:54
asha si noi! nu vom pune pe masa decat sucuri si apa.. restu se v-a servi doar de chelneri.. macar nu face prada la bauturi sper.
chelneri am vorbit cu domnul fabian si vom mai angaja fiindca ne-a zis k are un portofoliu cu chelneri care vin expre la nunti la dansul la local, nr angajatiilor sai fiind prea mic pt o nunta de 300 de pers cum avem noi. Oricum am inteles k sunt chelneri care au experienta si de incredere.
si pe noi domnul fabian ne-a asigurat de acelasi lucru, vreau sa te intreb la ce numar de chelneri te-ai gandit?

Tabitus
17.12.2009, 10:40:11
Fetele ce credeti: merge visiniul cu, culorile din sala?

ADINAALEXANDRA
17.12.2009, 21:24:55
shireen.. nr de chelneri va fi in fct de invitati.. noi am primit indicatii cum ca un chelner la max 25 -30 de persoane.. adik la 2 mese.. asha ca ne vom orienta incat sa fie bine atunci in vara:D
Tabitus.. cred ca va arata bine cu visiniu ;)

Shireen
18.12.2009, 00:42:20
si noua tot la fel ni s-a spus, dar avand servire la pahar oare nu va fi mai bine sa fie putin mai multi? de fapt ce imi fac probleme, domnii au experienta :"> imi place cateodata sa imi complic existenta;))

Shireen
18.12.2009, 00:44:21
dap s-ar putea sa arate bine cu visiniu, ce poti face este sa mergi cu o fata de masa si husa de scaun(in cazul in care optezi pt ea) si sa vezi daca iti place

Tabitus
18.12.2009, 12:20:41
multumesc de opinii.
M-am uitat la pozele de la han si chiar am vazut ca erau pe mese servetele visinii. Eu vreau buchetul meu sa fie din crini imperiali (cei albi cu rosu-visiniu) si de aici -culoarea visinie. Oricum multumesc inca o data pt parerile voastre.

Tabitus
22.12.2009, 13:53:13
FETELOR SA AVETI PARTE DE SARBATORI FERICITE SI LA MULTI ANI!
PS-am rezolvat foto-video, mai am muzica

ADINAALEXANDRA
22.12.2009, 14:35:58
sarbatori fericite si tie tabitus si tie shireen si elena. va urez craciun fericit alaturi de cei dragi si sa fiti cel putin la fel de iubite ca pana acuma ;)
felicitari tabitus ca ti-ai rezolvat si spor la gasitul formatiei perfecte :D
va pup pe toate:*

Shireen
22.12.2009, 16:53:45
fetelor sa va petreceti timpul liber cat mai frumos, noi mergem la belis impreuna cu nasii nostri. bulgareala plina de veselie va doresc\:D/

Shireen
24.12.2009, 01:14:41
fetelor mi-am luat marturiile, sunt extrem de multumita>:D<

Tabitus
24.12.2009, 09:49:51
fetelor mi-am luat marturiile, sunt extrem de multumita>:D<

ma bucur pt tine.Sper ca fiecare pas din pregatiri sa-ti aduca bucurie si satisfactie. Valabil pt toate miresicile. SARBATORI FERICITE SI LA MULTI ANI!
Ne auzim in 2010, cu bine sper.

just_elenah
25.12.2009, 11:46:29
Buna fetelor !

Multumesc pentru urari !
Si eu va doresc sa aveti parte de sarbatori in familie pentru ca vor fi ultimele cu aceasta familie !:-" Va mai doresc ca noul an sa va aduca nunta mult visata alaturi de cel care va sta in dreapta !

Va doresc tot ce va mai doriti voi si inca un pic de sanatate in plus !
Va pup si va imbratisez >:D< .

[email protected]};-

ADINAALEXANDRA
04.01.2010, 16:17:06
La multi ani fetelor!
Cum va simtiti in anul 2010?
Va doresc ca acest an sa va aduca cea mai frumoasa nunta ever! :D:D .. de fapt.. sa ne aduca la toate!!!! pupi

Shireen
04.01.2010, 19:38:11
La multi ani fetelor!
Cum va simtiti in anul 2010?
Va doresc ca acest an sa va aduca cea mai frumoasa nunta ever! :D:D .. de fapt.. sa ne aduca la toate!!!! pupi
multumim si tie la fel:D dragelor anul acesta avem nuntaaaaaaaaaaa:x

Tabitus
05.01.2010, 10:04:03
La Multi Ani Cu Sanatate , Domnul Sa Va Dea De Toate ,in 2010!!!!
Frumos An (ca Si Cifre) Speram Sa Fie Si Bun Si Frumos !
Bine V-am Regasit In Noul An.
Cum V-ati Petrecut Sarbatorile?
Cred Ca Au Fugit Pe Langa Noi; Cel Putin Eu Asa Simt, Ca Au Trecut Prea Repede.
Ati Mai Facut Ceva Pt Nunta?

Shireen
05.01.2010, 20:29:53
La Multi Ani Cu Sanatate , Domnul Sa Va Dea De Toate ,in 2010!!!!
Frumos An (ca Si Cifre) Speram Sa Fie Si Bun Si Frumos !
Bine V-am Regasit In Noul An.
Cum V-ati Petrecut Sarbatorile?
Cred Ca Au Fugit Pe Langa Noi; Cel Putin Eu Asa Simt, Ca Au Trecut Prea Repede.
Ati Mai Facut Ceva Pt Nunta?
eu am fost sa ma uit de rochite:D bineinteles ca nu m-am putut decide. cat despe restaurant, vreau sa il intreb pe domnul Fabian , care sunt preturile pt inchiriat camere. vrem si pt insotitorii nostri:-p

Tabitus
06.01.2010, 09:25:16
eu am fost sa ma uit de rochite:D bineinteles ca nu m-am putut decide. cat despe restaurant, vreau sa il intreb pe domnul Fabian , care sunt preturile pt inchiriat camere. vrem si pt insotitorii nostri:-p
de ce nu astepti targurile, acum mai e putin pana la ele. Sincer eu mi-am cumparat rochia dar tot merg la targuri, nu numai sa vad decoratiuni, dar si pt placerea de a privi rochiile. Poate ne intalnim pe acolo. Bafta in tot ce iti propui.

Shireen
06.01.2010, 13:39:14
de ce nu astepti targurile, acum mai e putin pana la ele. Sincer eu mi-am cumparat rochia dar tot merg la targuri, nu numai sa vad decoratiuni, dar si pt placerea de a privi rochiile. Poate ne intalnim pe acolo. Bafta in tot ce iti propui.
ms >:D< cu targurile m-am lecuit de la nasa mea , unele preturi de la rochite au fost "reduse" doar pe hartie, pt ca daca mergeai peste 2 luni la magazin sa le cumperi le luai la acelasi pret. nu stiu aici in cj cum este dar am fost la bucuresti si au participat mai multe firme printre care si una din craiova. daca vroiai sa cumperi o rochita , o gaseai cu aprox 300 de lei mai scumpa decat in magazin. nu vorbesc prostii:[email protected] plus, sa stai la coada sa probezi rochita.... reducerea o primim daca ne prezentam... o sa ma mai gandesc, dar tind sa cred ca o sa imi iau rochita din craiova, pt ca preturile sunt mult mai mici si modele foarte frumoase

Shireen
06.01.2010, 21:35:56
Dragelor, stiti cumva daca data de 10 iulie este libera la Han?

Tabitus
07.01.2010, 13:49:19
Dragelor, stiti cumva daca data de 10 iulie este libera la Han?
nu este , sau cel putin cand am fost eu era ocupata (acum o luna si jumatate) vrei sa-ti mai mariti ceva prietena? :)

de fapt, Shireen, erau ocupate toate sambetele, cel putin pe lunile iulie si august. Daca imi aduc bine aminte mai era o singura duminica in luna august.

Shireen
07.01.2010, 23:44:08
de fapt, Shireen, erau ocupate toate sambetele, cel putin pe lunile iulie si august. Daca imi aduc bine aminte mai era o singura duminica in luna august.
ms mult ... a intervenit ceva problema si as fi vrut sa imi pun nunta cu o sapt mai devreme, dar daca nu se poate , asta e

Shireen
10.01.2010, 00:38:30
fetelor mi-am schimbat data nuntii, 31.iul.2010 va pup#:-S am reusit si am scapat de probleme

Tabitus
11.01.2010, 10:21:41
shireen in ce data ai acum nunta? tot la km 17 , nu?

Shireen
11.01.2010, 20:04:47
shireen in ce data ai acum nunta? tot la km 17 , nu?
da, sunt f multumita de cei de la han, nu a fost vreo problema pe care sa nu o pot rezolva, am renuntat la data de 17 pt data de 31, am avut ceva probleme si i-am rugat pe cei care aveau in 31 sa faca schimb. intr-un final am aflat ca si-au amanat evenimentul

Shireen
11.01.2010, 20:05:56
oricum abia astept sa treaca timpul, voi la cat estimati meniul?

Tabitus
12.01.2010, 09:47:08
sincer nu stiu , dar cred ca va fi pe la 140-150 fara bautura
cei de la sala nu au zis nimik referitor la preturi? se mentin? la limite ma refer .
mie mi-au spus in decembrie ca meniul va fi undeva intre 120-150 lei, fara bautura si sucuri. Daca ai ceva noutati .....asteptam :D

ADINAALEXANDRA
12.01.2010, 10:14:47
bune fetelor!
ma bucur shireen ca ai putut rezolva cu data nuntii.
Ref la pretul meniului asha -am gandit si eu cam pana in 150 va fi si l-am intrebat pe domnul fabian si a spus ca putem face un meniu excelent in pretul acesta, bineinteles excluzand bautura.

Shireen
12.01.2010, 11:39:25
bune fetelor!
ma bucur shireen ca ai putut rezolva cu data nuntii.
Ref la pretul meniului asha -am gandit si eu cam pana in 150 va fi si l-am intrebat pe domnul fabian si a spus ca putem face un meniu excelent in pretul acesta, bineinteles excluzand bautura.

da si eu am inteles ceva asemanator, dar in cei 150 intra si 2 cafele si o bere sau o apa?

Tabitus
12.01.2010, 15:30:58
da si eu am inteles ceva asemanator, dar in cei 150 intra si 2 cafele si o bere sau o apa?
din cat mai retin eu in pretul asta intra- o bere/pers, sau un pahar vin,; o cafea; o sticla de 0.5 l suc la 2 pers si o sticla de apa minerala tot la 2 pers
si parca un paharel de tarie

Shireen
13.01.2010, 12:27:27
din cat mai retin eu in pretul asta intra- o bere/pers, sau un pahar vin,; o cafea; o sticla de 0.5 l suc la 2 pers si o sticla de apa minerala tot la 2 pers
si parca un paharel de tarie
va multumesc dragelor pt informatii, voi va ganditi sa luati toata bautura de la ei, avand in vedere ca au zis ca o dau la pret de depozit? cu fetele de masa pana la urma trebuie sa le inchiriem nu? am gasit la 25 de lei si sincer nu imi prea plac.. voi ce ati gasit

just_elenah
14.01.2010, 08:20:27
Servus shireen , pai daca faci decoratiile cu fetele de la weding shop e 15 ron fata de masa + 4 ron napronul.... ca si husele foarte frumoasa fata de masa de la ele. Eu ieri am fost la ele la sediu si am vazut poze cu sala cel mai bine arata huse + fete de masa, chiar daca platesc 2000 ron toate decoratiunile. Cu flori ajung la 4000 ron. eu zic ca e un pret bun...

....incep targurileeee ... ce bine:D

Shireen
14.01.2010, 13:37:11
Servus shireen , pai daca faci decoratiile cu fetele de la weding shop e 15 ron fata de masa + 4 ron napronul.... ca si husele foarte frumoasa fata de masa de la ele. Eu ieri am fost la ele la sediu si am vazut poze cu sala cel mai bine arata huse + fete de masa, chiar daca platesc 2000 ron toate decoratiunile. Cu flori ajung la 4000 ron. eu zic ca e un pret bun...

....incep targurileeee ... ce bine:D
sunt fetele care colaboreaza cu restaurantul? pana la urma iti pui si huse pe scaun?

Tabitus
15.01.2010, 12:34:41
eu asa m-am gandit ca o sa iau bautura de la ei. iar pe partea de decor inca nu am vorbit , eu ma gandesc sa incerc la firma cu care colaboreaza ei si inca la una care a facut ceva decoruri pt cumnata mea.

Shireen
15.01.2010, 18:07:21
eu asa m-am gandit ca o sa iau bautura de la ei. iar pe partea de decor inca nu am vorbit , eu ma gandesc sa incerc la firma cu care colaboreaza ei si inca la una care a facut ceva decoruri pt cumnata mea.
pe scaune iti vei pune huse? fetelor ce ziceti de nuntile cu tematica alb si negru, inca nu stiu ce culori sa imi stabilesc

just_elenah
15.01.2010, 22:46:18
Da, vom colabora cu fetele de la Weding Shop (cele care au facut la han 90 % din nunti) , pentru ca mi-am calculat fete de masa + huse + naproane + prezidiu cu lumini si drapaj in spate plus decor prezidiu, stalpi in spate prezidiu si suporturi pentru flori + biserica (6 stalpi cu drapaje) + covor si arcada la intrare, ma costa 2000 ron. Deci toate decoratiile fara flori, florile ma costa inca vreo 1500.... Eu sub 1000 de euro nu am gasit in alta parte si aici ies cam la 3500.

Culori voi alege intre auriu si verde... nu ma complic cu alte culori ca deja este galben si portocaliu plus alb pe pereti si stalpii din partea de sus a salii si cu mahon roscat .... deci o alta culoare decat una dintre ele nici fetele nu m-au sfatuit.... Probabil ca va fi auriu sau verde (pentru ca arata bine).

Si DA sunt acum f convinsa ca voi pune huse, deoarece am vazut la fete in poze restaurantul fara huse arata ca un restaurat la care mergi sa mananci ziua, stiu ca nu merita banii dar arata muuuuuuuuuult mai festiv. Si alta premiza ... numai o data in viata fac nunta. Eu nu fac fantana cu fineti - de ciocolata belgiana nu am buget si asa ca in detrimentul acesteia voi pune huse pe scaune. Nici fete de masa nu am vrut dar e 15 ron fata de masa si arat f frumos ca si husele tafta crem sunt acelasi material. Cu fata de masa alba e ca nuca in perete.

Sper sa gasesc ceva jack daniels mai ieftin... acum ne tot uitam pe net ...

Am rezolvat artificile de exterior... f ieftin si sper ca va fi totul in regula.

Voi ce mai faceti?

just_elenah
15.01.2010, 22:50:27
va multumesc dragelor pt informatii, voi va ganditi sa luati toata bautura de la ei, avand in vedere ca au zis ca o dau la pret de depozit? cu fetele de masa pana la urma trebuie sa le inchiriem nu? am gasit la 25 de lei si sincer nu imi prea plac.. voi ce ati gasit

Da, ei iti dau la pret de depozit dar ei iti iau pretul cu tot cu TVA si ei isi deduc tva-ul ;-) pe care tu il platesti (acolo castiga ei), eu cred ca voi vb cu cineva care are firma si le voi lua fara tva. Acuma fiecare cum vrea ....>:D<

Shireen
15.01.2010, 23:35:11
Da, ei iti dau la pret de depozit dar ei iti iau pretul cu tot cu TVA si ei isi deduc tva-ul ;-) pe care tu il platesti (acolo castiga ei), eu cred ca voi vb cu cineva care are firma si le voi lua fara tva. Acuma fiecare cum vrea ....>:D<

daca ai orice firma poti sa iti iei si sa faci deducere de tva? sau doar firme pt decor , sau ceva legat de alimentatie? si eu imi iau fetele de masa, dar la scaune inca ma mai gandesc pt ca am participat la o nunta in gb si arata minunat fara scaune imbracate. o sa mai vedem . mai am o surpriza pt invitati si sper din toata inima ca o voi putea realiza. florile, cred ca o sa ma axez pe cale, arata minunat si buchetul o sa imi fie o combinatie de trandafiri ,cale si cred ca va fi si nelipsita orhidee, va pup si cred ca maine trec pt a imi definitiva contractul cu noua data>:D<

Tabitus
18.01.2010, 10:43:37
daca ai orice firma poti sa iti iei si sa faci deducere de tva? sau doar firme pt decor , sau ceva legat de alimentatie? si eu imi iau fetele de masa, dar la scaune inca ma mai gandesc pt ca am participat la o nunta in gb si arata minunat fara scaune imbracate. o sa mai vedem . mai am o surpriza pt invitati si sper din toata inima ca o voi putea realiza. florile, cred ca o sa ma axez pe cale, arata minunat si buchetul o sa imi fie o combinatie de trandafiri ,cale si cred ca va fi si nelipsita orhidee, va pup si cred ca maine trec pt a imi definitiva contractul cu noua data>:D<
Shireen daca ai firma iti poti lua bautura (protocol) pana la 2% din profit, atat se poate deduce. Iar parerea mea e ca altcineva nu o sa-ti ia bautura pe firma si sa te "scape" de tva pt ca apoi o sa trebuiasca el sa plateasca tva, poate numai in cazul in care are tva de recuperat, ceea ce probabil ii trebuie lui pt viitor. Asta e parerea mea , doar daca ai pe cineva fff aproape care e dispus sa renunte el la tva pt tine. Sau iei de la un en-gross fara factura.

Tabitus
18.01.2010, 10:48:45
pe scaune iti vei pune huse? fetelor ce ziceti de nuntile cu tematica alb si negru, inca nu stiu ce culori sa imi stabilesc
Inca nu stiu, o sa iau o decizie doar dupa ce vb cu firma de decor si vad cateva poze. Iar in legatura cu alb-negru se poate face , daca asta e preferinta ta,dar eu vreau sa aleg culori vesele si calde; mie personal mi se pare prea de fitze . Dar inca o data : asta e preferinta mea si gustul meu, stii ca , gusturile oamenilor nu se discuta.

ADINAALEXANDRA
18.01.2010, 11:40:24
Buna fetelor!
Ma alaturi si eu discutiei caci am absentat datorita examenelor!
Bautura o voi lua de la ei.. oricum peste tot platesti cu tva si un plus foarte mare este ca vom plati doar ce se consuma.. de exemplu daca sunt mai multe sticle incepute nu platesti nr de sticle ci cat s-a consumat din ele.. lucru care altfel nu l-ai putea realiza si ar fi ceva risipa.
Decoratiunile le voi face cu firma care colaboreaza cu hanul.
Huse voi pune dar inca nu m-am hotarat ce model.. daca sa imbrace tot scaunul sau numai spatarul scaunului.

Shireen
18.01.2010, 20:05:04
Buna fetelor!
Ma alaturi si eu discutiei caci am absentat datorita examenelor!
Bautura o voi lua de la ei.. oricum peste tot platesti cu tva si un plus foarte mare este ca vom plati doar ce se consuma.. de exemplu daca sunt mai multe sticle incepute nu platesti nr de sticle ci cat s-a consumat din ele.. lucru care altfel nu l-ai putea realiza si ar fi ceva risipa.
Decoratiunile le voi face cu firma care colaboreaza cu hanul.
Huse voi pune dar inca nu m-am hotarat ce model.. daca sa imbrace tot scaunul sau numai spatarul scaunului.
fetelor si eu tind sa cred ca vreau sa decorez cu fetele care colaboreaza cu han. sa scap de sesiune si ma voi implica mai mult cu tot.va pup>:D<

ADINAALEXANDRA
19.01.2010, 09:50:05
succes is sesiune shireen!

Shireen
19.01.2010, 23:25:18
succes is sesiune shireen!
multumesc >:D<si tie in cazul in care mai ai ceva

Tabitus
20.01.2010, 10:00:54
Fetelor bafta tuturor in sesiune (inclusiv mie 8-}) . Vreau sa va spun ca v-am ajuns din urma am reusit sa semnez contract cu dj si firma de decor de la km.
Va pup si spor la invatat si note mari in examene!

ADINAALEXANDRA
20.01.2010, 15:03:02
Fetelor bafta tuturor in sesiune (inclusiv mie 8-}) . Vreau sa va spun ca v-am ajuns din urma am reusit sa semnez contract cu dj si firma de decor de la km.

multumim tabitus .. la fel si tie succes !
Ce preturi is pentru decoratiuni. eu inca nu am fost sa vorbesc. ai platit ceva avans? spune-ne ceva detalii:D
Mergeti la targurile de nunti fetelor?

just_elenah
20.01.2010, 19:33:38
Ce preturi is pentru decoratiuni. eu inca nu am fost sa vorbesc. ai platit ceva avans? spune-ne ceva detalii:D

Am fost eu si au preturi f bune, am agenda la servici dar din calculul meu iesim la 2000 ron decoratiuni cu tot inclusiv. Fara flori.

Sigur ca mergem la targuri (la toate 3)

Nah bafta si in sesiune, eu am scapat si de master... deci ... va tin pumnii la toate.

ADINAALEXANDRA
20.01.2010, 19:54:59
elena vad ca avem si aceea biserica aleasa. ai fost sa vorbesti cu preotul si sa iti rezervi data si ora? eu nu am habar cand trebuie sa merg ;))

Shireen
20.01.2010, 23:45:51
succes si tie>:D< ce culori va alegeti pana la urma?

Shireen
20.01.2010, 23:48:15
fetelor si eu o sa le sun pe cele care colaboreaza cu hanul si mai mult de 80% pe ele le aleg. am hotarat, nu voi imbraca scaunele, mi-am stabilit si eu dj-ul, filmarea ,pozele si aranjamentele florale. vin la targurile de nunti, eu stiam doar 2.... si rochita mai mult ca sigur o cumpar din craiova;-)

Tabitus
21.01.2010, 09:33:19
multumesc !
eu ca si Elena am ajuns la 2000 pt :huse scaune+esarfe, fete de mese , naproane , perdea lumini, pietricele+petale pe masa mirilor, drapaj, stalpi pt flori in rest, covor rosu cu 6 stalpi , vaze, la mine calculul e facut pt 200 pers. Am dat 200 lei avans.

Am fost eu si au preturi f bune, am agenda la servici dar din calculul meu iesim la 2000 ron decoratiuni cu tot inclusiv. Fara flori.

Sigur ca mergem la targuri (la toate 3)

Nah bafta si in sesiune, eu am scapat si de master... deci ... va tin pumnii la toate.
Elena , eu am inteles ca este si al 4-lea, la Colors, pe calea Turzii
Felicitari pt master

succes si tie>:D< ce culori va alegeti pana la urma?
eu am sa merg pe crem si verde. Initial am vrut visiniu , dar fetele au spus ca nu prea merge cu sala, asa ca am renuntat. Iar auriul a fost din belsug anul trecut.

fetelor si eu o sa le sun pe cele care colaboreaza cu hanul si mai mult de 80% pe ele le aleg. am hotarat, nu voi imbraca scaunele, mi-am stabilit si eu dj-ul, filmarea ,pozele si aranjamentele florale. vin la targurile de nunti, eu stiam doar 2.... si rochita mai mult ca sigur o cumpar din craiova;-)
Shireen si eu eram indecisa daca sa iau huse pt scaune sau nu, dar dupa ce am vazut poze la fete, cu scaune neimbracate, am decis sa iau si huse. Parerea mea e ca nu arata bine, nu sunt "festive" fara huse.E ca si cum ai fi la restaurant intr-o zi normala.

just_elenah
21.01.2010, 17:51:31
elena vad ca avem si aceea biserica aleasa. ai fost sa vorbesti cu preotul si sa iti rezervi data si ora? eu nu am habar cand trebuie sa merg ;))

Eu am fost prin iunie anul trecut si am rezervat, acum in decembrie am vrut sa schimb ora si nu mai puteam erau programari pe toata ziua. Asa ca grabeste-te sa nu cumva sa nu mai ai loc. Eu am fost asa devreme pentru ca vroiam sa imi aleg eu ora nu sa aleg din ce mai este.[-X

Elena , eu am inteles ca este si al 4-lea, la Colors, pe calea Turzii
Felicitari pt master

acela cand este?/:)

Shireen
22.01.2010, 00:30:24
Shireen si eu eram indecisa daca sa iau huse pt scaune sau nu, dar dupa ce am vazut poze la fete, cu scaune neimbracate, am decis sa iau si huse. Parerea mea e ca nu arata bine, nu sunt "festive" fara huse.E ca si cum ai fi la restaurant intr-o zi normala.
da stiu , asa au argumentat fetele si am vazut si pozele, anul trecut am stabilit o intalnire cu ele si au participat domnul fabian impreuna cu domnul radu , acum mai mult ca niciodata sunt sigura ca nu vreau huse :P sapt aceasta am vazut un dvd al unor verisori care si-au facut nunta anul trecut si cu aranjamentele florale au dat acea "festivitate" necesara evenimentului, voi investi in decor, mai putin husele acelea care nu se aseaza pe scaun si aluneca . sincer asta m-a deranjat mereu la o nunta, trebuia dupa ce ma ridic sau inainte sa ma asez , sa imi aranjez scaunul...parintii tot incearca sa ne convinga sa alegem si husele.. felicitari dragelor pt alegere, eu inca nu sunt decisa in privinta culorilor, ma gate gandul sa aleg alb si negru sau crem si maro.... astept targul de sapt aceasta

dar sunt asa de aiurita din cauza sesiunii si am uitat sa intreb care va fi locatia targului de saptamana aceasta?:-?

Shireen
26.01.2010, 23:55:53
sunt mesaje care au fost postate si acum din intamplare nu le mai vad?:-\

ADINAALEXANDRA
27.01.2010, 09:25:07
sunt mesaje care au fost postate dar sterse caci nu erau referitoare la topicul cu restaurantul :) nu am stiut nici eu dar acuma m-am informat :) ce mai faceti fetelor? v-ati mai gandit la decoratiuni? eu cred ca voi alege auriu sau maro sa vad ce au fetele .. cred ca merge foarte bine cu sala.

ADINAALEXANDRA
27.01.2010, 14:44:52
fetelor v-ati gandit in curte sa puneti covor rosu sau inimioara din petale de trandafiri la intrare in local?
eu ma gandesc unde ne pot fura... ca nu prea ai unde merge de acolo.

Tabitus
27.01.2010, 15:47:34
fetelor v-ati gandit in curte sa puneti covor rosu sau inimioara din petale de trandafiri la intrare in local?
eu ma gandesc unde ne pot fura... ca nu prea ai unde merge de acolo.
eu ma gandesc sa pun covorul de pe scari inspre exterior
iar de furat noi tot glumim
cine a mai facut acolo nunta a zis ca au dus-o in barul din fata de la Km
pozele unde le faceti?

Shireen
27.01.2010, 16:26:49
fetelor m-am hotarat, crem si maro doresc sa am pt culori de nunta, dar ma gandesc daca fetele care colaboreaza cu hanul au ce imi doresc eu, va atasez o poza, va rog sa imi dati un sfat, am nevoie:">

ADINAALEXANDRA
27.01.2010, 18:12:06
e superb shireen! sincer asha imi place si mie! daca au si eu vreau!
Pozele le vom face iin oras dupa cununie si o parte si in padurea din spate si poate si la magnolia. eu am zis k sa ma fure la magnolia
este si cafenea acolo deci nu ar fi departe:D

Shireen
28.01.2010, 20:07:03
am vorbit cu fetele, ramane sa ma intalnesc cu ele dupa sesiune, sper ca sa imi poata realiza ce am aici, si vreau pe mese o combinatie de trandafiri rosii cu trandafiri albi sau daca nu cu ceva cale :x si sa nu lipseasca multa verdeata

ADINAALEXANDRA
29.01.2010, 13:51:58
nu stiu eu ce sa fac.. eu am vorbit la sala cu domnul fabian ultima data ca vom decora sala cu fetele care colaboreaza si dansul mi-a spus ca sa ma duc in vara aceasta.. oare sa vorbesc in prealabil cu ele? sa nu cumva sa imi ia altundeva lucrare si sa raman fara... voi ce spuneti?

pe masa voi pune aranjamente micute.. si voi merge la flori pe nuante de portocaliu.. o sa mai vad dar in principiu nu vreau sa ma razgandesc..:D

ADINAALEXANDRA
29.01.2010, 14:23:46
fetelor am uitat sa va intreb.. a-ti fost recent pe la restaurant? .. a imbracat cu piatra stalpii din interior caci parca asha era vorba.. is curioasa .. daca stiti ceva ziceti-mi si mie:D

just_elenah
29.01.2010, 18:55:24
Eu nu stiu inca de nici o modificare la restaurant. Nici eu nu am semnat cu fetele dar le-am zis ca voi face cu ele. Azi am fost sa imi faca florareasa mea un calcul aproximativ la tot ce tine de flori. Si mi-a iesit la 1740 Ron ... inca nu m-am decis daca e mult sau este oky... o sa predomine, crin imperial, yoko, si 2 tipuri de crizanteme + verdeata.

Pretul include:

25 de aranjamente pe mesele invitatiilor
aranjament prezidiu pe masa o brosa mare de flori si 2 mai mici pe laterale
arcada de flori de la intrare
6 stalpisori la biserica / intrare restaurant
2 aranjamente in spatele prezidiului pe suporti
buchet mireasa
buchete nase
flori tort (Da ! o sa fie naturale (orhidee alba cu verde))
Concarde: miresoi, nasi, parinti si frati + bunica ofcourse

cam atat.... astept pareri...:D

ADINAALEXANDRA
29.01.2010, 19:52:26
sincer nu stiu preturile.. nu m-am hotarat inca cu cine sa vb de flori.. mai ales ca nu stiu exact cate mese ar fi si cum ar fi suporturile ce ni le pun la dispozitie fetele(daca le pun la dispozitie)
cum o sa platesti .. toata suma inainte sau o parte inainte si restul dupa nunta?
mi se pare super ideea cu flori naturale la tort.. is curioasa cum va fi.. oricum cred ca va fi spectaculos :D

just_elenah
30.01.2010, 09:53:05
sincer nu stiu preturile.. nu m-am hotarat inca cu cine sa vb de flori.. mai ales ca nu stiu exact cate mese ar fi si cum ar fi suporturile ce ni le pun la dispozitie fetele(daca le pun la dispozitie)
cum o sa platesti .. toata suma inainte sau o parte inainte si restul dupa nunta?
mi se pare super ideea cu flori naturale la tort.. is curioasa cum va fi.. oricum cred ca va fi spectaculos :D

Imi fac florile cu o florareasa din Piata Marasti pe care o cunosc si lucreaza excelent. Nu stiu inca cum voi platii... cred ca o parte inainte si o parte dupa... vom vedea. Oricum mi-a propus sa merg sa luam impreuna din depozit amandoua toate florile sa mi le dea la pret de producator si sa ii platesc doar manopera. Inca nu m-am decis cum vom face.... vroiam doar sa va informez de preturi. Mi-o zis Claudia (florareasa) sa profitam toate miresele ca nu este vanzare si sa negociem in vara preturi foarte bune. Eu chiar nu vreau sa platesc nisti florarii extravagante....#-o

Sa iti dau un singur exemplu: o firma de decoratiuni mi-a propus aranjament din 1 trandafir si yoko si crizanteme la 50 ron. Claudia mi-a calculat. Un astfel de aranjament cu: 1 cupa de crin, yoko, plus gherbera culoare somon plus crizantema ivory la 25 ron aranjamentul.

Tabitus
30.01.2010, 12:11:19
fetelor nu v-ati gandit sa vorbiti cu fetele de la decor sa va faca si aranjamentele florale?
ele stiu si un depozit si din cate am inteles eu nu adauga nimik la pretul acela, poate doar manopera de aranjare. Eu asa m-am gandit , dar inca nu am decis.

Shireen
30.01.2010, 12:44:34
fetelor au am fost acum 2 sapt la restaurant pt ca mi-am schimbat data nuntii si nu am sesizat nicio schimbare, de obicei observ in cazul in care apare ceva....

just_elenah
31.01.2010, 09:54:11
fetelor nu v-ati gandit sa vorbiti cu fetele de la decor sa va faca si aranjamentele florale?
ele stiu si un depozit si din cate am inteles eu nu adauga nimik la pretul acela, poate doar manopera de aranjare. Eu asa m-am gandit , dar inca nu am decis.

Tabitus atat de tare gresti scumpa mea... Tocami am spus mai sus ca fetele mi-au propus un aranjament doar din crizanteme la 50 ron si eu imi fac Crin cu gherbera si yoko la 20 ron. Crede-ma pe cuvant e foarte mare adauosul la flori. Dute si vb cu o florarie si te vei convinge...

Tabitus
02.02.2010, 09:29:25
Tabitus atat de tare gresti scumpa mea... Tocami am spus mai sus ca fetele mi-au propus un aranjament doar din crizanteme la 50 ron si eu imi fac Crin cu gherbera si yoko la 20 ron. Crede-ma pe cuvant e foarte mare adauosul la flori. Dute si vb cu o florarie si te vei convinge...
Am o prietena care are o cunostinta -en-gross flori o sa fac comparatie si, normal, o sa iau de unde e pretul mai bun. Eu m-am referit sa iau eu florile si sa faca fetele doar buchetele si aranjamentele, daca imi convine pretul.

just_elenah
03.02.2010, 17:29:35
asa merita tabitus....

Eu am vorbit si pentru voi cu vecina mea care are florarie daca vreti sa va faca la acelasi pret scrieti-mi pe privat si va dau numarul de telefon.

toate cele bune.<:-P

Tabitus
05.02.2010, 10:42:23
asa merita tabitus....

Eu am vorbit si pentru voi cu vecina mea care are florarie daca vreti sa va faca la acelasi pret scrieti-mi pe privat si va dau numarul de telefon.

toate cele bune.<:-P

ms mult, daca o sa am nevoie o sa te contactez.
Fetelor sunt asa de bucuroasa am castigat la concursul "Mirii anului 2010" de la Expo.\:D/

ADINAALEXANDRA
05.02.2010, 11:17:47
ce fain! felicitari!!!!!!!
si care e premiul zi-ne si noua:D

Tabitus
05.02.2010, 14:18:00
ce fain! felicitari!!!!!!!
si care e premiul zi-ne si noua:D
decor de la o firma , super decor ;-), eu acum sunt intro mica incurcatura , pt ca am semnat mai demult contract cu fetele de la km si acum....surpriza

Shireen
05.02.2010, 22:09:34
decor de la o firma , super decor ;-), eu acum sunt intro mica incurcatura , pt ca am semnat mai demult contract cu fetele de la km si acum....surpriza

felicitari super >:D< sa ne dai detalii despre ce alegi si idei multe:*

Shireen
05.02.2010, 22:12:11
felicitari super >:D< sa ne dai detalii despre ce alegi si idei multe:*
contractul se poate rezilia, doar ca s-ar putea sa pierzi avansul, pana la urma 200 de lei si oricum ai toate decoratiunile, sau daca nu explica-le fetelor, mi se par f de treaba si sunt sigura ca vor intelege>:D<

just_elenah
06.02.2010, 08:27:28
Felicitari Tabitus ! Eu inca nu am semnat cu fetele, probabil o sa o fac saptamana viitoare. Azi merg sa inchei contractul la prajituri. La Gherla la cofetaria Alexit care colaboreaza cu restaurantul. Au preturi excelente si prajituri gustoase.

Marti am intalnire la designer pentru prima intrevedere cu ea la Rochia de mireasa. Sper sa iasa cum mi-o doresc.

Restul ce mai faceti...

* mi-am luat verighetele si invitatiile de la targ (va pun si poze cu ele), voi?>:D<

Tabitus
06.02.2010, 09:20:34
Felicitari Tabitus ! Eu inca nu am semnat cu fetele, probabil o sa o fac saptamana viitoare. Azi merg sa inchei contractul la prajituri. La Gherla la cofetaria Alexit care colaboreaza cu restaurantul. Au preturi excelente si prajituri gustoase.

Marti am intalnire la designer pentru prima intrevedere cu ea la Rochia de mireasa. Sper sa iasa cum mi-o doresc.

Restul ce mai faceti...

* mi-am luat verighetele si invitatiile de la targ (va pun si poze cu ele), voi?>:D<
Elena si eu merg azi la praji la aceeasi firma, dar dupa ora 2, pt ca sunt la serviciu. si ms pt felicitari!

Tabitus
06.02.2010, 09:22:13
Multumesc tuturor!:x

Tabitus
06.02.2010, 09:25:58
Elena referitor la prajituri gustoase, jumatatea mea la expo cred ca s-a ingrasat vreo 5 kg :)) numai decustand, cred ca a trecut de 3-4 ori pe la fiecare, si a ajuns la concluzia ca la Gherla se fac cele mai bune prajituri.

Tabitus
06.02.2010, 10:08:39

Restul ce mai faceti...

Elena am vorbit cu d-na de la cofetarie, daca nu ai fost inca nu o sa o mai gasesti la Gherla decat dupa ora 4.(azi)

just_elenah
06.02.2010, 13:25:47
:bye_04:Servus !

Gata ! Am batut palma cu cofetaria Alexit :A dupa vizita de azi dimineata. Am ales tortul de portocale cu blat de ciocolata e delicios. Eu tortul meu (cel fals il fac la Cafe Lux doar feliile invitatiilor le fac la Alexit :-p ) Deasemenea iau de la ei prajitura asortata pentru pachet (nu-mi plac tortuletele alea ca is gretoase, eu mereu ajung sa le arunc dupa ce vin de la nunta) si prajitura de pus pe masa.

:gen_05:Aaa si imi comand si acasa la mine si al soacra-mea cate 2- 3 kg de prajitura asortata / saleuri / fursecuri.

Eu cred ca am facut un targ bun cu ei.:madlaugh:

Nu mi-ati zis nimic de verighete si de invitatii... :gen_13: nu va plac? :-\

Tabitus
06.02.2010, 13:33:50

Gata ! Am batut palma cu cofetaria Alexit :A dupa vizita de azi dimineata. Am ales tortul de portocale cu blat de ciocolata e delicios. Eu tortul meu (cel fals il fac la Cafe Lux doar feliile invitatiilor le fac la Alexit :-p ) Deasemenea iau de la ei prajitura asortata pentru pachet (nu-mi plac tortuletele alea ca is gretoase, eu mereu ajung sa le arunc dupa ce vin de la nunta) si prajitura de pus pe masa.

:gen_05:Aaa si imi comand si acasa la mine si al soacra-mea cate 2- 3 kg de prajitura asortata / saleuri / fursecuri.

sunt foarte frumose
sa le folosesti (verighetele) cu placere, sanatate si fericire iar ivitatiile sa-ti aduca nuntasii

just_elenah
06.02.2010, 17:18:11
Sarumana Tabitus !
Si voua la fel >:D<

Shireen
06.02.2010, 23:58:47

felicitati>:D< dar spune-ne care este pretul pe portie? si caserola cu praji?

Shireen
07.02.2010, 00:02:35
felicitari elena, sunt asa de frumoase si verighetele si invitatiile:x sa iti aduca multa fericire, sanatate si iubire. ce ati mai aflat de han? s-au pus pietrele pe stalpi?

just_elenah
07.02.2010, 14:24:23
Am fost eu ieri, nu era nici o modificare pe acolo. Fetelor as avea o intrebare ce o zis ca intra ca si bauturi de la ei in pretul meniului ca noi nu ne mai amintim...

Eu stiu asa:

2 cafele
1 bere (gama Beks)
1,5 L apa minerala
Si nu mai stiu daca si ceva Suc?

Nu are notat exact careva dintre voi...

Chiar nu ne mai amintim... si acuma cand ne calculam bugetul speram sa nu iesim peste 170 ron la meniul de la ei (cu acea bautura inclusa).$-)
- fara alte bauturi alocolice si racoritoare in plus.

Shireen
07.02.2010, 23:15:47
Am fost eu ieri, nu era nici o modificare pe acolo. Fetelor as avea o intrebare ce o zis ca intra ca si bauturi de la ei in pretul meniului ca noi nu ne mai amintim...

Eu stiu asa:

2 cafele
1 bere (gama Beks)
1,5 L apa minerala

Chiar nu ne mai amintim... si acuma cand ne calculam bugetul speram sa nu iesim peste 170 ron la meniul de la ei (cu acea bautura inclusa).$-)

hmmmm ciudat:-? mie mi-au zis ca sa iau 2 cafele 1 bere si o apa ,atat, sau in loc de bere pot sa iau 50 g de tarie. stiu sigur si chiar mi-am notat

Shireen
07.02.2010, 23:18:21
dar cum de ajunge la 170? ai pus si praji ? pt ca 4 feluri de mancare barul inclus noua ne-au zis ca nu o sa treaca de 150 si sa nu uitam bautura , tort , prajituri, cadouri... asa ati calculat si voi?

Tabitus
08.02.2010, 09:24:29
mie mi- au spus si o sticla de 0.5l suc la doua persoane, nu am notat dar asa retin

Tabitus
08.02.2010, 09:27:58

Eu stiu asa:

2 cafele
1 bere (gama Beks)
1,5 L apa minerala

Elena meniul este de 120-150 lei/pers, eu speram sa iesim undeva pe la 175 lei cu tot cu bauturi, sau voi ati ales in mare meniul si iese 170 fara bauturi?

ADINAALEXANDRA
08.02.2010, 14:58:55
noi vom avea meniul pana in 150 ron.. la un calcul asha in mare ar trebui sa iesim cam la 210-230 ron cu toate cheltuielile incluse.. bauturi deco.. flori.. foto-video..imbracaminte.. tot..

ursueltemail
10.02.2010, 21:16:01
.

Shireen, poti sa imi scrii un email legat de firma pentru decoratiuni de care spuneai aici? Adresa mea e: [] pe yahoo
Nici mie nu imi plac decoratiunile impopotonate si daca tu spui ca ai vazut un prezidiu frumos si simplu (poate ai si poze) mi-ar placea sa stiu firma sau detalii.

just_elenah
11.02.2010, 00:19:05
noi vom avea meniul pana in 150 ron.. la un calcul asha in mare ar trebui sa iesim cam la 210-230 ron cu toate cheltuielile incluse.. bauturi deco.. flori.. foto-video..imbracaminte.. tot..

Tu Adina scumpa mea... eu ma tot gandesc ca mai jos de 170 nu ies cu meniul daca pun 4 feluri (ultimul ceva sarmalutze pe platou) ca toate s-au scumpit acuma....

nush zau asa... ar fi super dar eu mi-am facut calcule la 170 ron (cu bautura aia a lor inclusa de 19 ron / invitat ):-B

Shireen
11.02.2010, 08:37:29
Tu Adina scumpa mea... eu ma tot gandesc ca mai jos de 170 nu ies cu meniul daca pun 4 feluri (ultimul ceva sarmalutze pe platou) ca toate s-au scumpit acuma....

nush zau asa... ar fi super dar eu mi-am facut calcule la 170 ron (cu bautura aia a lor inclusa de 19 ron / invitat ):-B

draguta tu sigur ti-ai notat bine cu 19 ron /invitat pt bautura? noua ne-a zis ca va fi 15 ron... si mi-am notat toate aspectele...

ADINAALEXANDRA
11.02.2010, 09:24:19
shireen draga eu sper sa nu mi se schimbe planurile si calculele k.. ar fi super aiurea.. noua ne-a asigurat ca oricum nu vom depasi 150 ron pe meniu. asha k ma bazez pe asta [-o<

elena cred totusi ca e scump 170.. din cate tin minte din discutiile anterioare si shireen isi facuse un calcul similar ca si mine la meniu.. si de scumpit.. nici sa nu auzim ca doar e criza :D

Shireen
13.02.2010, 00:36:23
acum nu inteleg de ce a fost stearsa inclusiv intrebarea legata de locul in care ar fi mai bine sa intram in restaurant? tinea de detalii legate de locatie si sfaturi utile pe care le schimbam, tema centrala era Han km 17 si nu "visiniul" care nu ne convine pe pereti...;-)

Alexandra, cred ca vom alege intrarea din mijoc si nu cea dinspre padure ... of ca inca nu stiu:))) o sa cerem si opinia domnului fabian si a domnului radu

ursueltemail
13.02.2010, 22:35:13
Shireen, poti sa imi scrii un email legat de firma pentru decoratiuni de care spuneai aici? Adresa mea e: [] pe yahoo
Nici mie nu imi plac decoratiunile impopotonate si daca tu spui ca ai vazut un prezidiu frumos si simplu (poate ai si poze) mi-ar placea sa stiu firma sau detalii.

Multumesc pentru raspuns, am sa ma uit pe site imediat. Inca tot nu pot sa las PM, aveam mai multe intrebari dar am sa astept pana cand te vei casatori si vei fi mai linistita, la mine nu e nici o graba. Abia astept sa vad poze de la marele eveniment, detalii cum a fost tot, pe cine ai contractat pana la urma, preturi, etc. Spor la organizare!

Shireen
15.02.2010, 12:15:50
Multumesc pentru raspuns, am sa ma uit pe site imediat. Inca tot nu pot sa las PM, aveam mai multe intrebari dar am sa astept pana cand te vei casatori si vei fi mai linistita, la mine nu e nici o graba. Abia astept sa vad poze de la marele eveniment, detalii cum a fost tot, pe cine ai contractat pana la urma, preturi, etc. Spor la organizare!

:* cu placere.

ca sa revenim la subiect, eu mi-am calculat meniul si mi-am notat ca meniurile variaza intre 110 si 150. Chestia cu scumpirile... nu o sa se ajunga chiar la 20 de lei/pers , cum a zis si Alexandra, e criza. Sa nu ne hazardam , cel mai bine ar fi sa mai vorbim cu proprietarii din cand in cand pt a nu uita ce ni s-a promis..:-p

ADINAALEXANDRA
15.02.2010, 13:17:20
eu una nu imi fac griji.. o sa vedeti k vom avea si mancare excelenta si preturi la fel de bune si avantajoase. ;)

Shireen
15.02.2010, 15:28:05
eu una nu imi fac griji.. o sa vedeti k vom avea si mancare excelenta si preturi la fel de bune si avantajoase. ;)
am vorbit azi cu domul Fabia pt a-i multumi ca m-a ajutat sa imi schimb data, si l-am intrebat referitor la meniu, mi-a zis ca vorr face in asa fel incat sa nu creasca preturile si sa avem un meniu mai mult decat bun:)>- asa ca dragi miresici de la Han stati fara griji, totul va fi ok:-p

ADINAALEXANDRA
15.02.2010, 15:38:17
abia astept.. delicios 100% va fi... apropo .. nu aveti poze fetelor cu sala decorata pentru nunta? sunt curioasa doar cum arata

Shireen
15.02.2010, 21:51:24
abia astept.. delicios 100% va fi... apropo .. nu aveti poze fetelor cu sala decorata pentru nunta? sunt curioasa doar cum arata
am vazut poze cu mesele dreptunghiulare, dar cu cele rotunde nu am vazut, si eu sunt curioasa

Tabitus
16.02.2010, 11:22:15
fetelor eu nu am poze, dar am vazut pe mai multe culori, arata super cu mesele rotunde

Tabitus
18.02.2010, 15:07:47
fetele stiti cumva daca ne da voie cu artificii de interior in sala? ati intrebat ?

Shireen
18.02.2010, 16:47:19
fetele stiti cumva daca ne da voie cu artificii de interior in sala? ati intrebat ?

cred ca e voie, nu vad de ce nu ar fi. fetelor cu noua lege legata de petreceri interzise dupa ora 10 care este posibil sa intre in vigoare, noi suntem scapate:-p

Tabitus
05.03.2010, 09:53:05
Fetele , nimic nou? Ati mai trecut careva pe la restaurant? In ce culori va faceti sala?

Shireen
05.03.2010, 14:11:24
Fetele , nimic nou? Ati mai trecut careva pe la restaurant? In ce culori va faceti sala?

draguta noi tot postam mesaje.... pacat ca sunt sterse. eu vreau culorile crem si maro. florile sa fie de culoarea rosie combinata cu crem:D nu imbrac scaunele. dupa 15 finalizam contractul la decor.praji.... sa vorbim cu cei de la gherla... voi ati gustat din sortimentele lor? asa ma bate gandul ca la sfarsit sa iau ceva cutii cu bombonele ;))

ADINAALEXANDRA
09.03.2010, 11:31:51

noi ne-am gandit la o combinatie de ciocolatiu cu crem.. sau alb complet.. inca nu stiu .. am vb cu fetele de la decor dar numai telefonic .. vom stabili o intalnire de indata ce si logodnicul meu va fi putin mai liber cu serviciul.
si noi vrem sa mergem la praji sa vorbim cu cei de la gherla dar asta cred ca prin mai. daca mai aveti ceva noutati fetelor astept cu nerabdare ce ati mai faurit:D

just_elenah
14.03.2010, 09:28:15
Servus fetelor !

Nu prea am timp sa intru pe forum asa des pe cum as vrea din cauza jobului, dar va citesc mereu. Eu am definitivat cu tot. Nu mai am stres decat cu luna de miere. - si acolo cred ca ne vom lasa pe oferte last minute.

deci:

Am incheiat cu decoratiunile - vom face verde cu galben si cu alb. Mese rotunde, fete de masa si naproane de la decoratiuni, vom imbraca scaunele, rame foto pe mese (cumparate de la Auchan cu 1,99 ron). Aranjamente florale pe suport de fier forjat (crizanteme galbene, yoko verde, crini alb) artificii exterior (4 minute), prajituri de la Alexit (Mintiul Gherlii). Verghete Sabion Iulius Mall. Staroste Lucian Petrean, Fotograf Vlad Gherman, Cameraman Alin Morea. Solist Populara Veronica Macarie Moldovan (Ansamblul Icoane)

vroiam sa va intreb daca stiti cumva cand va fi prima nunta?

Ma gandeam ca sa merg sa am o discutie la inceputul sezonului de nunti cu domnul Fabian despre ce anume am nevoie... cate servetele , alune, etc... si atunci sa cer si preturile pentru meniu si sa il structuram noi in mare acasa.

voi ce ziceti?

Tabitus
15.03.2010, 09:20:39
Servus fetelor !

Nu prea am timp sa intru pe forum asa des pe cum as vrea din cauza jobului, dar va citesc mereu. Eu am definitivat cu tot. Nu mai am stres decat cu luna de miere. - si acolo cred ca ne vom lasa pe oferte last minute.

deci:

Am incheiat cu decoratiunile - vom face verde cu galben si cu alb. Mese rotunde, fete de masa si naproane de la decoratiuni, vom imbraca scaunele, rame foto pe mese (cumparate de la Auchan cu 1,99 ron). Aranjamente florale pe suport de fier forjat (crizanteme galbene, yoko verde, crini alb) artificii exterior (4 minute), prajituri de la Alexit (Mintiul Gherlii). Verghete Sabion Iulius Mall. Staroste Lucian Petrean, Fotograf Vlad Gherman, Cameraman Alin Morea. Solist Populara Veronica Macarie Moldovan (Ansamblul Icoane)

vroiam sa va intreb daca stiti cumva cand va fi prima nunta?

Ma gandeam ca sa merg sa am o discutie la inceputul sezonului de nunti cu domnul Fabian despre ce anume am nevoie... cate servetele , alune, etc... si atunci sa cer si preturile pentru meniu si sa il structuram noi in mare acasa.

voi ce ziceti?
felicitari ca ai fost asa rapida. Referitor la nunta , de aici de pe forum eu sunt prima care face nunta la km 17, dar sigur sunt si mai repede nunti.

Shireen
30.03.2010, 22:23:42
fetelor mi-am semnat contractul cu fetele care colaboreaza cu hanul, am hotarat cu iubi ca vom alege culorile crem si maro , cristale pe masa, vazele de sticla (i-au placut mult lui iubi) si vom alege stalpisorii laterali.

ADINAALEXANDRA
01.04.2010, 09:44:31
imi spui te rog cat anume ti-a aproximat ca te-ar costa si cat anume ai dat avans?

Shireen
01.04.2010, 23:15:09
imi spui te rog cat anume ti-a aproximat ca te-ar costa si cat anume ai dat avans?
iti trimit pm si iti spun:*

oana_ca
30.04.2010, 15:49:16
Spuneti-mi va rog daca ati stabilit pentru aranjamente cu fetele de han, si aproximativ la ce pret!?
Va pup

Shireen
01.05.2010, 01:09:13
Spuneti-mi va rog daca ati stabilit pentru aranjamente cu fetele de han, si aproximativ la ce pret!?
Va pup
mai bine contacteaza-le pe fete, au preturi pt fiecare serviciu in parte, de exemplu eu nu imbrac scaunele si nu imi iau covor rosu, aranjamentele de flori le primesc cadou si fetele fac o oferta foarte buna , cel putin aceasta este opinia mea si nu cred ca sunt multi care aleg serviciile din alta parte deoarece fetele sunt deschise la orice si colaboreaza minunat cu domnii Fabian si Radu<:-P

just_elenah
02.05.2010, 14:26:41
Buna Fetelor !

am fost la Han, si nu s-a facut nimic nou (cel putin pana acum), nu stiti ceva de amenajarea spatiului din spate (langa padure) pentru ca se vede destul de urat acolo cusca canilor, mizerii, etc... si eu m-am gandit sa pun acolo afara mese si scaune pentru invitatii care doresc sa iasa la aer... De fantana arteziana nu stiti nimic?

Si chiar nu stie nimeni cand va fi prima nunta?[-o<

Va pup !

ADINAALEXANDRA
04.05.2010, 11:38:49
Nu stiu nici eu nimic referitor la cand va fi prima nunta.. afara stiam ca voi fi bancutze amenajate in rest nimik.

just_elenah
04.05.2010, 17:45:44
Nu stiu nici eu nimic referitor la cand va fi prima nunta.. afara stiam ca voi fi bancutze amenajate in rest nimik.

Eu stiam de fantana arteziana de la Dl. Fabian.... dar vad ca nu se face nimic... oricum ar fi si fara, dar sa amenajeze spatiul acolo in spate... ca latra cainii pe nuntasi cum is legati acolo in cusca. E nasol...:(

Shireen
05.05.2010, 16:26:40
Elena sunt de acord cu tine, si eu stiam ceva de fantana dar nu-i suparare insa nu vreau sa vad cainii aia acolo desi ador cainii.... o sa sun sa mai pun cate o intrebare

oana_ca
06.05.2010, 21:43:12
Spuneti-mi va rog cat v-a ajuns aranjamentele cu fetele de la han...nu am nici o idee.
Va multumesc

mai bine contacteaza-le pe fete, au preturi pt fiecare serviciu in parte, de exemplu eu nu imbrac scaunele si nu imi iau covor rosu, aranjamentele de flori le primesc cadou si fetele fac o oferta foarte buna , cel putin aceasta este opinia mea si nu cred ca sunt multi care aleg serviciile din alta parte deoarece fetele sunt deschise la orice si colaboreaza minunat cu domnii Fabian si Radu<:-P

Balaurika
18.05.2010, 14:14:24
Salut si ma scuzati ca ma bag ca musca in lapte. Am nevoie de o informatie si consider ca voi ma puteti ajuta cel mai bine! (actualele sotii sau viitoare mirese)

Ma interesaza sa stiu aproximativ cat e pretul/meniu la o nunta la Restaurant KM 17, Jucu.
Urmeaza sa mergem la o nunta in toamna si as dori sa stiu cum sa ii ajut pe viitori soti la inceput de drum ;-) si nu vreau sa ma fac de rusine. Sunt prieteni buni cu noi si stiu ca fac eforturi financiare deosebite ca sa ofere invitatilor o petrecere pe cinste!

Daca ma puteti ajuta voi cu informatia asta, ar fi excelent!!
Va multumesc anticipat.

Shireen
20.05.2010, 00:33:46
Salut si ma scuzati ca ma bag ca musca in lapte. Am nevoie de o informatie si consider ca voi ma puteti ajuta cel mai bine! (actualele sotii sau viitoare mirese)

Ma interesaza sa stiu aproximativ cat e pretul/meniu la o nunta la Restaurant KM 17, Jucu.
Urmeaza sa mergem la o nunta in toamna si as dori sa stiu cum sa ii ajut pe viitori soti la inceput de drum ;-) si nu vreau sa ma fac de rusine. Sunt prieteni buni cu noi si stiu ca fac eforturi financiare deosebite ca sa ofere invitatilor o petrecere pe cinste!

Daca ma puteti ajuta voi cu informatia asta, ar fi excelent!!
Va multumesc anticipat.

Greu de apreciat, depinde ce aleg mirii, noi suntem hotarati sa alegem 3 feluri de mancare pline (domul Fabian ne-a spus ca putem sa facem 4 in aceasta suma) , o sa pun si ingheta , plus sucurile si celelalte bauturi, sper sa nu depasesc 160-165... Depinde de fiecare , ce hotaraste cu privire la meniu.:*

Balaurika
20.05.2010, 13:07:07
Greu de apreciat, depinde ce aleg mirii, noi suntem hotarati sa alegem 3 feluri de mancare pline (domul Fabian ne-a spus ca putem sa facem 4 in aceasta suma) , o sa pun si ingheta , plus sucurile si celelalte bauturi, sper sa nu depasesc 160-165... Depinde de fiecare , ce hotaraste cu privire la meniu.:*

Multam fain de raspuns, am inteles acum care e treaba.
Ma orientez eu cumva pana atunci, dar am vrut sa stiu asa, ca idee cam cat ar fi un meniu la restaurantul asta.
Ma ajuta mult informatia oricum, merci!

ADINAALEXANDRA
01.06.2010, 12:15:42
salutare fetelor! cum stati cu ultimele pregatiri? a-ti mai fost pe la restaurant si daca da sa ne tineti la curent.. ce meniu a-ti ales preturi tot:D
va pup si spor pe ultima suta de metri sa iasa totul cat de bine!

just_elenah
01.06.2010, 17:00:20
salutare fetelor! cum stati cu ultimele pregatiri? a-ti mai fost pe la restaurant si daca da sa ne tineti la curent.. ce meniu a-ti ales preturi tot:D
va pup si spor pe ultima suta de metri sa iasa totul cat de bine!

SALUT ADINA !

Eu nu prea ma timp sa ajung la restaurant dupa lista de preturi, de asta as fi foarte recunoscatoare daca aveti lista de meniu cu preturi sa mi-o dati si mie ca mi-e greu sa ajung zilele astea. Si tare as vrea sa ma uit un pic peste ele.

Mersi mult.

Shireen
02.06.2010, 20:34:34
eu duminica vreau sa merg sa stabilesc un pret estimativ al meniului, nu suntem hotarati si nu stim cate feluri de mancare sa alegem:-?....voi la cate v-ati gandit?

ADINAALEXANDRA
03.06.2010, 11:39:07
nu stiu ce sa zic shireen.. eu una m-am gandit k vreau sa dau si ciorbitza chiar daca e nunta de zi dar inca nu sunt 100% hotarata.
la aperitivul cald vom da file de somon afumat.. si in rest nu stim inca:D sa ne zici ce ai rezolvat

Elena draga cat de curand o sa incerc sa iti trimit ce foi cu preturi am numai ca trebuie sa le si gasesc( tocmai am zugravit si nah.. nimik nu mai e la locul initial)

adrianaxxx
03.06.2010, 22:49:03

ti-am pus ceva poze cu sala ,sunt facute cu telefonul

adrianaxxx
03.06.2010, 22:55:09
am vazut poze cu mesele dreptunghiulare, dar cu cele rotunde nu am vazut, si eu sunt curioasa

iti pun poza cu mese rotunde,felicitari

ADINAALEXANDRA
04.06.2010, 11:00:28
arata f bine asa aranjata sala. mie imi place.! sala a fost decorata de fetele care au contract cu cei de la han oare?
nu stiu totusi daca ar arata bine fara huse pe scaune.. multimim de poze adriana
O intrebare am : nu stiti pe cineva care a avut nunta sau va merge la nunta acolo.. ma gandesc sa nu alunecam pe marmura de pe jos.

ADINAALEXANDRA
04.06.2010, 11:02:40

ti-ai ales meniul adriana? daca da ne dai niste detalii te rugam..
ms anticipat si spor la ultimele pregatiri!

Shireen
07.06.2010, 11:16:49
multumim pt poze:*

Shireen
07.06.2010, 11:21:20
nu stiu ce sa zic shireen.. eu una m-am gandit k vreau sa dau si ciorbitza chiar daca e nunta de zi dar inca nu sunt 100% hotarata.
la aperitivul cald vom da file de somon afumat.. si in rest nu stim inca:D sa ne zici ce ai rezolvat

Elena draga cat de curand o sa incerc sa iti trimit ce foi cu preturi am numai ca trebuie sa le si gasesc( tocmai am zugravit si nah.. nimik nu mai e la locul initial)

din pacate nu am reusit sa ajung ieri, saptamana aceasta cu siguranta ajungem sa stabilim mai multe lucruri, sper sa rezolvam ceva si cu gradina de vara.[-o<

alisima
07.06.2010, 22:44:22
buna.o sa am nunta in august 2011.as vrea sa stiu daca a avut cineva nunta la km 17 si care sunt impresiile.va multumesc

Shireen
07.06.2010, 22:51:54
eu am nunta peste o luna si jum:-p ma bazez pe seriozitatea lor si am incredere ca o comunicare buna intre ambele parti aduce numai beneficii

alisima
08.06.2010, 12:14:15
in ce culori o sa va decorati sala?mie mi-ar place pe mov dar nu stiu daca merge cu peretii care sunt zugraviti portocaliu. nu stiti pe nimeni care a avut nunta ? cum a fost?

ella_hadasa
08.06.2010, 14:37:37
in ce culori o sa va decorati sala?mie mi-ar place pe mov dar nu stiu daca merge cu peretii care sunt zugraviti portocaliu. nu stiti pe nimeni care a avut nunta ? cum a fost?

Merge foarte bine movul cu portocaliul..mai ales daca e un mov inchis...Si eu am ales han km 17 si voi avea tot o nunta mov :"> in 7 mai 2011...

just_elenah
08.06.2010, 16:14:41
salutare,

am fost astazi la Han si am vb cu domnul Fabian. am noutati !
Adica s-au facut modificari in sala la conturul geamurilor s-au pus niste "dale" de lemn care ii confera un aer mai rustic. E foarte frumos. Am vb si despre amenajarea spatiului din spate care va fi facut si mi-a promis ca nu se va vedea "cusca cainelui" :D.

Va atasez poze...

Shireen
08.06.2010, 19:24:03
multumim pt poze, eu imi voi face pe crem si maro

ADINAALEXANDRA
10.06.2010, 21:23:34
fetelor a-ti mai vorbit de meniu .. nu stiti pe langa mancare pana la urma ce mai este inclus in pret.. adik ce trebe sa cumparam din gama de bauturi.. si restul bauturilor cum faceti cu aprovizionarea?
daca mai aveti ceva noutati asteptam sa le postati:)

Shireen
10.06.2010, 23:52:06
Stiu ca trebuie sa iei bauturi de la ei in valoare de 15 lei. Noua asa ne-au spus;-)

ella_hadasa
11.06.2010, 09:38:00
fetelor a-ti mai vorbit de meniu .. nu stiti pe langa mancare pana la urma ce mai este inclus in pret.. adik ce trebe sa cumparam din gama de bauturi.. si restul bauturilor cum faceti cu aprovizionarea?
daca mai aveti ceva noutati asteptam sa le postati:)

Noua ne-a spus ca un meniu cu 4 feluri de mancare, in care e inclus o bere, 0,5 l suc, apa minerala ar fi aprox 140 lei.....Insa asta a fost acum 4 luni aprox. Deci preturile variaza functie de preturile de pe piata...Deci pe la anul sigur vor fi altele. Si bautura o pot aduce ei la preturi en-gros....Vb cu dansii...;-)

just_elenah
11.06.2010, 14:20:27
Fetelor eu din ce discutii am avut Luni cu domnul Fabian Chira voi iesii cu meniul la 150 - 155 Ron cu Bar inclus la 4 feluri de mancare.
BAR-ul include:
1 bere
1/2 apa (minerala sau plata)
1/2 suc gama coca-cola
cafea nelimitat

Ultimele noutati ar fi garduletul de stuf care il face in spate sa nu se vada acolo in stanga terenul acela, mie mi-a promis ca imi va pune torte afata la momentul tortului pt ca il servesc afara cu artificii pe cer. Inauntru va face pe tavan o roata mare din lemn si va incorpora pe paretele cu intrarea in sala mare un semineu tot cu lemn si piatra. Si va imbraca cu oglinzi si lemn stalpul din mijloc. Cred ca o sa arate f frumos. Eu ma bucur ca va disparea portocaliul pana la nunta mea ieiiiiiiiiii.

Unde e portocaliu va fi oglinzi si lemn. Din cate am inteles vor sa dea un aer mai rustic la han sa se potriveasca cu numele. Cred ca o sa arate bine... mi-a promis aceste modificari pe nunta sa fie gata. acum vom vedea....

alte noutati nu mai am ....

ADINAALEXANDRA
11.06.2010, 14:54:06
ms de noutati... nu stiam de planurile lor dar cred ca va arata f bine... :D abia astept sa vad cum va fi.. ti-ai stabilit meniul intocmai sau asta mai incolo?

ADINAALEXANDRA
11.06.2010, 14:56:39
cred ca cu noile aranjamente ce vor fi facute va fi mai usor sa ne gandim la flori cum sa fie.. eu cel putin deja vad pe mese in vaze floarea soarelui:X:X:X si intradevar fara acel portocaliu va arata si mai bine:D

just_elenah
12.06.2010, 14:56:24
ms de noutati... nu stiam de planurile lor dar cred ca va arata f bine... :D abia astept sa vad cum va fi.. ti-ai stabilit meniul intocmai sau asta mai incolo?

nu am stabilit inca, decat in mare... le-am zis ca vreau ciorba la felul al 2-lea si gratar de ceafa de porc , am luat o lista cu preparate (fara preturi) in care ne-am uitat orientativ noi acasa....

Shireen
12.06.2010, 22:41:30
dragele mele, daca vor pune in locul arcadelor portocalii ,oglinzi si lemn (in spatele prezidiului) , filmarea mirilor va deveni aproape imposibila pt ca se va vedea cameramanul....=(( pe mine nu ma incanta noua schimbare cu lemn si oglinzi, deja devine mult prea plin

just_elenah
13.06.2010, 10:43:23
dragele mele, daca vor pune in locul arcadelor portocalii ,oglinzi si lemn (in spatele prezidiului) , filmarea mirilor va deveni aproape imposibila pt ca se va vedea cameramanul....=(( pe mine nu ma incanta noua schimbare cu lemn si oglinzi, deja devine mult prea plin

Asta depinde de cameraman. Sigur ca sunt care filmeaza cum as putea filma si eu si atunci cu siguranta ca nu cunosc unghiuri ... etc. Dar ce se intampla la Palatul Snagov unde e plin de oglinzi in sala de la intrare pana la tavane si stalpi... acolo se nu se filmeaza? /:). Eu imi imbrac spatele prezidiului oricum, dar daca ma filmeaza la masa e un cameraman prost inafara catorva momente (rugaciune, friptura, etc) nu are nici un motiv sa ma filmeze la prezidiu.... eu zic ca iti faci prea multe griji. Oricum invitatii mei se asteapta sa arate ca un han, cred ca va fi muuult mai frumos , si nu se va exagera cu oglinda ci va complementa lemnul la imbinari din cate am inteles.

relax...>:D<

ella_hadasa
13.06.2010, 10:45:15
Asta depinde de cameraman. Sigur ca sunt care filmeaza cum as putea filma si eu si atunci cu siguranta ca nu cunosc unghiuri ... etc. Dar ce se intampla la Palatul Snagov unde e plin de oglinzi in sala de la intrare pana la tavane si stalpi... acolo se nu se filmeaza? /:). Eu imi imbrac spatele prezidiului oricum, dar daca ma filmeaza la masa e un cameraman prost inafara catorva momente (rugaciune, friptura, etc) nu are nici un motiv sa ma filmeze la prezidiu.... eu zic ca iti faci prea multe griji. Oricum invitatii mei se asteapta sa arate ca un han, cred ca va fi muuult mai frumos , si nu se va exagera cu oglinda ci va complementa lemnul la imbinari din cate am inteles.

Abia astept sa vad noile schimbari.....

Shireen
13.06.2010, 13:05:01

sincera sa fiu nu stiu ce sa cred, ma gandesc doar la stalpii din partea veche din sala care nu arata asa de frumos, sper sa nu se ajung la acelasi rezultat, cat despre prezidiu eu nu imi imbrac spatele cu perdeaua aceea pt ca nu e pe gustul meu....

ADINAALEXANDRA
13.06.2010, 13:50:45
nici noi nu ne vom pune perdea in spate la prezidiu.. in cel mai rau caz vedem unde sa mutam in alt loc prezidiu si sa facem niste modificari ... vom vedea cand e gata.. nu stiti cam cum preconizeaza ca vor termina modificarile?

just_elenah
13.06.2010, 14:38:39
nici noi nu ne vom pune perdea in spate la prezidiu.. in cel mai rau caz vedem unde sa mutam in alt loc prezidiu si sa facem niste modificari ... vom vedea cand e gata.. nu stiti cam cum preconizeaza ca vor termina modificarile?

mi-a zis ca spera sa termine pe nunta mea... deci habar nu am[-(. La ora asta aspectul definit al restautrantului e ultima mea grija... cate am acum de facut la 2 luni pana la nunta ca nu imi vine sa cred...:-SS

ADINAALEXANDRA
14.06.2010, 10:46:19
totul va iesi perfect elena nu iti fa griji.. vei reusi sa le rezolvi pe toate la timp ;)

alisima
16.06.2010, 18:11:24
eu nu sunt foarte incantata de ce aud de la voi despre schimbarile de la han. mie imi placea mult sala asa cum era .mi se pare o sala frumoasa si eleganta,mie nu mi-a zis nimik numai de semineu si eu nu vreau un aer rustic ci unul elegant...oricum sper sa arate bine pentru ca hotararea e luata deja asa ca....

alisima
16.06.2010, 18:14:36
Shireen tu pe ce culori o sa iti amenajezi sala? s-ar putea sa trec in 31 sa vad cum arata.si ce flori pt aranjamente?sa ne zici te rog cand iti stabil;esti meniul ce feluri de mancare ti-ai ales si cat costa.te rog mult/cu ce firma iti faci aranjamentele?
staroste pe cine aveti?

alisima
16.06.2010, 18:17:00
il stiti pe ionut cublisca? asa cred k il cheama

Shireen
16.06.2010, 19:24:17
Shireen tu pe ce culori o sa iti amenajezi sala? s-ar putea sa trec in 31 sa vad cum arata.si ce flori pt aranjamente?sa ne zici te rog cand iti stabil;esti meniul ce feluri de mancare ti-ai ales si cat costa.te rog mult/cu ce firma iti faci aranjamentele?
staroste pe cine aveti?
eu imi aranjez sala cu maro si crem, flori ,vroiam trandafiri sau cale ,dar daca se schimba decorul trebuie sa caut ceva care sa se potriveasca, firma aleasa de mine este cea care colaboreaza cu Hanul.Din cauza timpului nu am reusit sa mergem sa ne stabilim meniul, noi nu am ales un staroste, pt ca avem pe cineva atent ales care va fi director de nunta si ne va indeplini toate dorintele:-p

alisima
16.06.2010, 20:34:07
oare o sa arate mai bine sala reamenajata sau nu?
tu ce crezi?
ce preturi au cei care lucreaza cu hanul?

alisima
16.06.2010, 20:35:35
nu ai o adresa de web a firmei care colaboreaza cu hanul?

alisima
16.06.2010, 21:15:15
shireen nu poti sa imi dai te rog id-ul tau de mess? poate mai vb si imi dai mai multe detalii dupa nunta .si toate impresiile.numai daka se poate dac nu nu ii nici o problema vb pe miresici.ms mult.