PDA

Versiunea completa : Casa Imparatului

alesia30
02.06.2009, 10:10:32
Buna fetelor!

Face cineva nunta la Casa Imparatului?????

Ce stiti despre servire, preturi.....etc^:)^

alesia30
02.06.2009, 16:36:35
Da este deschis nou si de aceea mi-e putin teama... nu am de unde sa aflu cam cum este servirea, personalul etc

alisuka
03.06.2009, 15:01:38
Ai fost vreodata acolo a mananci sau sa cinezi? Asa iti potzi da seama cat de cat cum este servirea caci in general sunt cam aceeasi ospatari si acela<si feluri de mancare!:*

ancaandreea
05.06.2009, 16:45:23
Buna fetelor!

Face cineva nunta la Casa Imparatului?????

Ce stiti despre servire, preturi.....etc^:)^cate locuri are rest si unde se afla?pupici

alesia30
09.06.2009, 09:13:21
Hotel- Restaurant capacitate 180 persoane ;locatie dupa Casa Baniei - (fost club Angels)

adelinad2003
09.06.2009, 09:49:01
zicea sefa mea ca din toate restaurantele la care a fost acolo i s-a parut cea mai buna mancare

lali_laurik
24.09.2009, 15:34:31
Buna fetelor... pana la urma cum e la Casa Imparatului? Cum e servirea, mancarea si etc... A facut cineva nunta acolo?

elise28
26.09.2009, 09:21:30
Buna fetelor... pana la urma cum e la Casa Imparatului? Cum e servirea, mancarea si etc... A facut cineva nunta acolo?

Nu stiu daca zic bine,dar restaurantul s-a deschis in 2009,deci sunt mai mici sansele sa vina cineva cu impresii,nu cred ca au stiut toti de la inceput ca acolo se fac si nunti,insa am auzit ca e frumos,in privinta decorului...

alesia30
29.09.2009, 16:58:09
Vreau sa impartasesc cu voi impresii despre Casa imparatului....
Asa este restaurantul s-a deschis anul acesta deci nu vor fi foarte multe impresii...totusi cateva impresii de la o miresica care a avut nunta acolo...
Eu m-am simtit super,,,,mancarea foarte buna, servire ireprosabila, decor de vis....chiar am fost o mireasa fffff fericita....cand am vazut ca toti invitatii m-au felicitat pentru alegerea facuta....

diana_stefania
01.12.2009, 11:56:41
Poti da mai multe detalii te rog.Ce au impus cei de la restaurant,acont,ce ofera,ce ai dus tu.Si eu vreau sa fac nunta acolo in 2010,dar inca nu este nimic sigur deocamdata...mai asteptam niste bani:D ca sa incepem aconturile.

lali_laurik
07.12.2009, 17:33:31
Poti da mai multe detalii te rog.Ce au impus cei de la restaurant,acont,ce ofera,ce ai dus tu.Si eu vreau sa fac nunta acolo in 2010,dar inca nu este nimic sigur deocamdata...mai asteptam niste bani:D ca sa incepem aconturile.
Acontul e de 2000 ron, iti ofera ei husele pt scaun. Iti fac si aranjamentele florale si aranjamentul meselor. Tortul inclus in pret si cafea.
Cam atat, nu mai stiu exact dar singura problema e sa mai gasesti loc pt 2010 acolo, am inteles ca s-a cam ocupat tot. Aaaaa si au 230 de locuri nu 180 ;)

diana_stefania
08.12.2009, 19:20:02
Am gasit loc in 2010 pe 8 mai.Acum sper sa fie totul bine :d

lali_laurik
08.12.2009, 21:53:29
Bafta multa. Sa imi spui si mie cum decurg lucrurile. Eu o am in sept:)

diana_stefania
05.05.2010, 18:09:33
Nu a avut nimeni nimeni inca nunta la Casa Imparatului? Astept si eu pareri, impresii, ceva :D

Am eu nunta sambata pe 8.Si dupa ce termin cu tot ce trebuie rezolvat o sa iti zic:grouphug:

lali_laurik
20.05.2010, 22:23:53
De abia astept:) Sunt foarte curioasa sa imi spui cum a iesit. Dar am impresia ca peste nunta ta am venit eu sa vad cum arata sala:D

diana_stefania
20.05.2010, 22:54:22
A iesit foarte frumos.Sala a fost super amenajata<:-P.Restul detaliilor nu mai conteaza.Dar sa ai mare atentie.

lali_laurik
22.05.2010, 00:12:13
sa am mare atentie la ce? fi putin mai explicita te rog mult

diana_stefania
22.05.2010, 13:44:48
Sa nu te fure foarte mult.Si la servit sa ceri sa schimbe bauturile cand se incalzesc si mai ales frapierele cu gheata.

Mi_Re_La79
23.05.2010, 15:44:32
A iesit foarte frumos.Sala a fost super amenajata<:-P.Restul detaliilor nu mai conteaza.Dar sa ai mare atentie.

au amenajat intrarea in restaurant, holul si mesele cu flori?
cat a costat acest aranjament floral?
au mai multe feluri de huse si fete de masa? Tu ce culoare ai ales? Poate ai niste fotografii.......
cum a fost meniul? poti sa mi-l descrii in mare si la cat te-a ajuns?
ce fel de tort ai ales si cum a aratat?

diana_stefania
23.05.2010, 22:08:44
Aranjamentele florale au fost 25 ron/masa sau pe stalpisor si 100 ron masa mirilor.Au mai multe culori la huse dar mie mi-a placut crem cu lila.Iar meniul variaza in functie de ce alegi.Am avut aperitivul care a fost bogat,aperitiv cald-sarmalute,friptura de pui,friptura de porc.Pe mine m-a ajuns cam la 180 ron sau cam asa ceva,mai mult sau mai putin ca nu am mai calculat.Si tortul l-au facut tot ei,a fost un diplomat cu fructe,blatul, cu o crema din fructe si imbracat in frisca.Dar a fost tare bun la gust.
Chiar nu ma asteptam sa fie atat de gustos.
Sper ca iti sunt de folos informatiile.Poze inca nu am dar o sa pun.
file:///D:/poze%20nunta-foto/MON_0194.JPGfile:///D:/poze%20nunta-foto/MON_0195.JPG

lali_laurik
23.05.2010, 23:01:25
daca ai avut aranjamentul crem cu lila sigur sigur pe tine te-am deranjat si am venit sa vad cum arata restaurantul pregatit de nunta. imi cer scuze si sper ca nu te-am deranjat prea tare

Mi_Re_La79
26.05.2010, 19:56:17
[QUOTE=diana_stefania;3310812]Aranjamentele florale au fost 25 ron/masa sau pe stalpisor si 100 ron masa mirilor.Au mai multe culori la huse dar mie mi-a placut crem cu lila......

Iti multumesc pentru raspuns si pentru promptitudine.
Te rog sa-mi spui daca in preturile la aranjamentele florale 25 ron respectiv 100 ron sunt incluse si florile, sau florile le-ai adus tu?
In afara de aranjamentul floral, ai mai platit ceva la decorarea sali ( ex: huse scaune, fete de masa, etc.)?
Sticlele de whisky le-ai lasat pe masa sau au servit ospatarii 100 ml/pers?
Poate iti amintesti ce cantitati de bautura ti-au spus sa aduci de persoana.
Merci.

diana_stefania
31.05.2010, 22:47:52
La aranjamente am dus florile de la cununie,dar daca nu sunt suficient de multe iti fac ei aranjamente cu flori de la ei,dar nu costa mai mult.La decorare nu am mai platit nimic pentru cam am folosit ce aveau ei.Daca a-si fi vrut nu alte culori sau ceva de genul,plateam.
Bautura am last-o sa o aduca ospatarii,dar mai bine o puneam pe masa,si asta iti recomand si tie,ca au furat la greu.Si le tii tu intr-o masina ceva.50 ml pt femei si 100 ml pt barbati.

Veronicazaharia
29.07.2010, 10:17:51
La aranjamente am dus florile de la cununie,dar daca nu sunt suficient de multe iti fac ei aranjamente cu flori de la ei,dar nu costa mai mult.La decorare nu am mai platit nimic pentru cam am folosit ce aveau ei.Daca a-si fi vrut nu alte culori sau ceva de genul,plateam.
Bautura am last-o sa o aduca ospatarii,dar mai bine o puneam pe masa,si asta iti recomand si tie,ca au furat la greu.Si le tii tu intr-o masina ceva.50 ml pt femei si 100 ml pt barbati.

pentru aranjamente cu flori de la cununie este fffffffff. scump, am auzit ca sunt firme care fac aceste aranjamente cu 5lei. Si asta cu bautura sa o aduca ospatarii e cea mai mare teapa, in primul rand ca se consuma mult mai puttina, si se fura la greu, si in al doilea rand oamenii, invitatii sunt mai nemultumiti de acest lucru, eu as considera ca te-ai zgarcit si ti-as da mai putini bani la nunta. Poti cel mai bine, daca nu vrei sa pui bautura pe masa sa faci un bar, vizibil, si sa pui acolo toata bautura. Dar, parerea mea este ca cel mai bine pui bautura pe masa, sa fie la indemana oamenilor.

costinelbalaban
28.08.2010, 18:58:26
Buna ziua.eu acum sunt noua pe acest site si am vazut aceste discutii despre restaurantul "casa imparatului"-craiova.
De unde sa incep:::::
Noi am avut nunta pe 25/07.2009 la acest restaurant ------jos palaria pt ei.
Nu iti fa probleme din pricina rautaciosilor,la valoarea lor nu se preteaza sa te fure la bautura sau la alceva.cu noi au fost domni si neau tratat exact ca pe un imparat si o printesa.
Parerea mea e sa mergi sa vb direct cu patronu noi asa am facut.
Am avut si surprize din partea lor ne-au dat cadou camera rosie pt noi,un butoi de bere beks cu dozator inclus.plus aparatul industrial de cafea.am intampinat si noi la inceput probleme dar pe parcurs sau rezolvat si la final a fost mai frumos decat ne-am imaginat.noua nu ne-au venit 35 de pers vreau sa-ti spun ca efectiv toate portile le-am primit intacte pt cele 35 de pers.
Bautura ne-au servit-o ospatarii dar eu am facut un semn pe fiecare sticla de wiski de care am stiut numai noi iar dimineata i-am cerut toate sticlele si cele goale si le-am verifict semnul totul a fost ok.poate ca erau la inceput,poate ca le-a placut de noi,dar noi am avut tot sprijinul din partea lor,nu avem nimic de reprosat,mancarea a fost excelenta,servirea la fel,dar sa fii atenta sa iti ei ospatari in functie de nr de mese pe care le ai sa poata face fata si totul o sa fie bine.noi am ales aranjamentul lor crem cu violet (am fost primi la ei in restaurant care au vrut crem cu violet:d),aranjamentele florale tot ei le-au facut cu florile de la cununie.pt aranjamentul sali,fructe,flori poti sa iei legatura cu cel mai competent om de acolo marian (minune)daca mai este.e acolo. Te ajuta cu tot.noi am dus toata bautura (apa ,sucul,energizantul si wiski) si am notat pe o foaie tot ce am dus si cantitatea,am mai dus si cafeaua,tortul vinul,tuica si berea.
Va dorim sa aveti parte de noroc casa de piatra si distractie placuta.
Te rog sa-mi scri dupa nunta si sa imi spui cum a fost.

elllly
02.09.2010, 22:37:26
as mai vrea si eu pareri cu privire la restaurantul acesta care mie mi-a placut foarte mult..

A mai avut cineva nunta la casa imparatului??

roxanaelvis
09.09.2010, 15:53:09
Am fost la nunta la Casa Imparatului. Foarte frumos, servire excelenta, mancarea multa si buna. Baia curata. Nnu am putut sa mai mananc si friptura, tortul impresionant, gigantic, decorat cu gust, formatia a fost cea de la Mercur, am dansat toata noaptea. :)) ringul incapator.
E o alegere buna acest restaurant.

lory17
28.10.2011, 18:48:54
Are cineva nunta la fosta Casa imparatului? Acum Hotel Royal

lory17
04.01.2012, 13:49:41
Nu are nimeni nunta la Casa imparatului...sa schimbam cateva pareri :D ?

kla
01.02.2012, 14:51:48
Buna,si eu am nunta la hotel royal nu stiu prea multe despre acest restaurant dar cred ca o sa fie superb=;

lory17
01.02.2012, 18:40:40
Si eu sper sa fie totul bine...eu am in jur de 150 de invitati,la inceput erau doar 120 :D dar s-au mai strans...sper sa fie destul spatiu. tu cati invitati ai? husele le iei de la ei?ce formatie ai ales :D ?

kla
03.02.2012, 15:32:55
Si eu sper sa fie totul bine...eu am in jur de 150 de invitati,la inceput erau doar 120 :D dar s-au mai strans...sper sa fie destul spatiu. tu cati invitati ai? husele le iei de la ei?ce formatie ai ales :D ?
Eu am an jur de 80 de persoane dar nu am confirmarea deocamdata si sar putea sa ajung chiar la vreo 100 de persoane,iar pt spatiu nu are rost sa-ti faci probleme sigur e suficient pt cate persoane ai....despre amenajarea salii mia spus patroana ca e gratis si mia aratat un catalog pe mai multe nuante si da am sa fac amenajarea cu ei, iar despre formatie patroana mia recomandat sa iau una din formatiile restaurantului dar mi sa parut fffff scumpe formatiile lor asa ca am luat alta formatie care nea luat 1100 euro oricum mai ieftin decat formatiile lor,meniul e 170 ron si tortul la alegere gratis...si ne ofera camera suite rosie pt miri......astept sa-mi spui si tu cat e meniul la tine si daca ai luat formatie de la ei ....

lory17
03.02.2012, 16:05:32
Eu o sa imi iau inchiriez husele pentru ca le vreau maro :D si nu au...daca intre timp nu o sa le cumpere ei pentru ca asa au zis...decoratiunile cu flori mi-a zis ca sunt 25 lei mesele si 150 lei parca masa noastra...noi am luat formatia care canta inainte la ei si ne-a costat 4800 toata ziua (Mihaela Cojocaru si Marian Mitran)...noi inca nu ne-am decis la unu meniu...cred ca o sa fie ceva combinat intre ele sa vedem la cat ne ajunge.eu acum sunt plecata,o sa ajung in mai acasa si o sa stabilesc atunci restul.ne-au oferit si noua camera :D

kla
03.02.2012, 16:16:24
Eu o sa imi iau inchiriez husele pentru ca le vreau maro :D si nu au...daca intre timp nu o sa le cumpere ei pentru ca asa au zis...decoratiunile cu flori mi-a zis ca sunt 25 lei mesele si 150 lei parca masa noastra...noi am luat formatia care canta inainte la ei si ne-a costat 4800 toata ziua (Mihaela Cojocaru si Marian Mitran)...noi inca nu ne-am decis la unu meniu...cred ca o sa fie ceva combinat intre ele sa vedem la cat ne ajunge.eu acum sunt plecata,o sa ajung in mai acasa si o sa stabilesc atunci restul.ne-au oferit si noua camera :D
SI eu momentan sunt an ITALIA si ne ducem an tara anainte cu 1 saptamana de nunta ...si tortul vil ofera ei sau luati din alta parte?
eu nu sunt din craiova sunt din ardeal si miresoiul e de langa craiova nu din oras poate ma ajuti cu un salon de coafura ,nu am cautat nimic cand am fost de sarbatori an tara ca mi sa parut prea devreme si pe cineva pt make-up pt mireasa?:-SS

lory17
03.02.2012, 19:06:25
SI eu momentan sunt an ITALIA si ne ducem an tara anainte cu 1 saptamana de nunta ...si tortul vil ofera ei sau luati din alta parte?
eu nu sunt din craiova sunt din ardeal si miresoiul e de langa craiova nu din oras poate ma ajuti cu un salon de coafura ,nu am cautat nimic cand am fost de sarbatori an tara ca mi sa parut prea devreme si pe cineva pt make-up pt mireasa?:-SS

Si eu tot in Italia...Verona!Ni-l ofera ei tortul,e inclus in pretul meniului.Nici eu nu stiu inca unde o sa ma coafez iar pt make-up am auzit de Florentina Stan Banica...putin cam scumpa dar se merita :D

kla
04.02.2012, 10:00:14
Si eu tot in Italia...Verona!Ni-l ofera ei tortul,e inclus in pretul meniului.Nici eu nu stiu inca unde o sa ma coafez iar pt make-up am auzit de Florentina Stan Banica...putin cam scumpa dar se merita :D
Ms mult pt make-up:">