PDA

Versiunea completa : Restaurant Rex-Mamaia

arsenya
05.06.2009, 18:43:19
a facut cineva nunta la rex-mamaia? restaurantul este superb dar ma interesa pretul meniului si pareri. merci

corainna
23.06.2009, 21:48:47
a facut cineva nunta la rex-mamaia? restaurantul este superb dar ma interesa pretul meniului si pareri. merci
locatia este generoasa.. eleganta..luoasa... si o nunt aacolo este relativ scumpa... dar depinde perioada in care ai nunta. decorul este pe argintiu cu negru..... deci... atentie la decor!! Nu poti veni cu multe culori ...merg sfeshnice de arama..cristale....flori exotice ca sa dai o pata d eculoare:) bafta:)

monicab79
01.07.2009, 23:10:12

buna , eu am nunta la rex , dar din pacate nu am foarte multe info acum , noi am fost am vazut restaurantul , ne-a placut la amandoi si am dat avansul pe loc fara sa punem prea multe intrebari .

Pretul meniului incepe de la 250ron / pers , acesta fiind meniul traditional cu 4 feluri mancare .

Bautura se poate aduce din afara dar trebuie platita o taxa in functie de cate persoane ai .

Momentan cam astea sunt info care le am , mai multe probabil dupa nunta .

Spor la pregatiri . >:D<

floristefan
06.07.2009, 15:49:52
Buna!

Eu am si eu nunta la Rex, in 26 sept 2009, si vroiam sa te intreb daca stii ca sa schimbat managmentul acolo! stiu ca meniul este 230/ pers.

Bauturile le aduci tu dar isi mai pun ei 10%.

Tortul e din partea lor.

si mai nou mai este taxa de ospatari care se ridica la 6 euro de pers invitata. daca ai 200, in cazul nostru trebuie sa le dai 1200 de euro.

Apropo, ai fost pana acum sa vezi cam cum se aranjeaza restaurantul? cam ce fel de aranjamente florare, pentru ca cred ca nu ai nevoie decat de flori ca sa ai o pata de culoare, ca altfel parca ii strici farmecul.

Spor la pregatiri!

lunabonita
29.04.2010, 20:29:46
E un restaurant f frumos , am inteles ca meniul incepe de la 220 lei si intr-adevar se percepe o taxa de 6 euro de persoana invitata la nunta pt plata ospatarilor, pt parcare si pentru o camera pe care hotelul o pune la dispozitia mirilor pentru acea seara.
Mie personal imi place foarte mult localul dar e foarte scump pentru bugetul meu , pentru cine-si permite e localul ideal!

anaiordan
05.09.2010, 23:07:09
Mai face cineva nunta la Rex in 2011??

anaiordan
01.05.2011, 18:15:17
M-am trezit cu aproape 4 luni ca nu am unde sa mai fac nunta!Sper sa posteze aici si cei care se confrunta cu aceeasi situatie ca sa vedem ce putem face conducerii acestui hotel de mafioti!!!

denisa86
01.05.2011, 19:28:31
M-am trezit cu aproape 4 luni ca nu am unde sa mai fac nunta!Sper sa posteze aici si cei care se confrunta cu aceeasi situatie ca sa vedem ce putem face conducerii acestui hotel de mafioti!!!

imi pare foarte rau, dar ce anume s-a intamplat?

alipety
01.05.2011, 21:34:59
te referi la rex? ce s-a intamplat? ai semnat un contract?

anaiordan
02.05.2011, 18:32:45
Nici in cele mai urate vise nu mi-am putut imagina ca o sa patesc asta.Am fost anuntata printr-un scurt telefon in data de 29 aprilie ca nu mai are loc nunta din cauza incendiului care a avut loc la sfarsitul lui februarie...dupa ce am primit confirmari chiar si in data de 4 aprilie ca sa stau linistita ca evenimentul se va tine.As dori sa i-au legatura cu cei care se confrunta cu situatia mea ca sa vedem ce masuri putem lua.Nu doresc nimanui sa treaca prin ce trec eu.Acum incerc disperata sa gasesc un loc sa imi pot face nunta deoarece am achitat totul invitatii marturii avansuri foto camera muzica decoratiuni rochii costume.E o situatie groaznica!:((

adabd
02.05.2011, 18:50:19
Nici in cele mai urate vise nu mi-am putut imagina ca o sa patesc asta.Am fost anuntata printr-un scurt telefon in data de 29 aprilie ca nu mai are loc nunta din cauza incendiului care a avut loc la sfarsitul lui februarie...dupa ce am primit confirmari chiar si in data de 4 aprilie ca sa stau linistita ca evenimentul se va tine.As dori sa i-au legatura cu cei care se confrunta cu situatia mea ca sa vedem ce masuri putem lua.Nu doresc nimanui sa treaca prin ce trec eu.Acum incerc disperata sa gasesc un loc sa imi pot face nunta deoarece am achitat totul invitatii marturii avansuri foto camera muzica decoratiuni rochii costume.E o situatie groaznica!:((
Wow. Incredibil! Eu le-as cere despagubire. Sau macar sa te ajute cu alt local. Cum sa zici doar "vai nu se mai poate" si gata? Inteleg ca le-a ars localul, dar nu asa se procedeaza.

Daca te intereseaza o nunta in aer liber, la hotelul Europa din Eforie Nord, spune-mi si iti dau numele firmei care imi face mie nunta acolo.

anaiordan
02.05.2011, 18:54:28
Wow. Incredibil! Eu le-as cere despagubire. Sau macar sa te ajute cu alt local. Cum sa zici doar "vai nu se mai poate" si gata? Inteleg ca le-a ars localul, dar nu asa se procedeaza.

Daca te intereseaza o nunta in aer liber, la hotelul Europa din Eforie Nord, spune-mi si iti dau numele firmei care imi face mie nunta acolo.

Nu m-au ajutat cu nimic doar mi-au facut un mare rau.Da chiar te rog daca poti sa-mi trimiti numele firmei.Mersi mult:*

anaiordan
03.05.2011, 01:10:55
te referi la rex? ce s-a intamplat? ai semnat un contract?
Da ma refer la Rex.Am semnat de acum un an contractul am achitat avans o suma destul de mare pe care astept sa mi-o restituie.Ei au invocat motivul ca se inchide restaurantul din cauza incendiului...cu toate ca pe 4 aprilie m-au asigurat sa stau linistita ca pana in august nu sunt probleme...iar pe 29 m-au sunat sa-mi dea vestea groaznica.Ce se aude este ca sunt in insolventa.Este un vis urat din care am sperat sa ma trezesc:(