PDA

Versiunea completa : Rochia si accesorii de mireasa in Mehedinti

mary19_05_81
12.04.2007, 14:01:32
De unde va luati rochia?
Am fost la Alb & Negru in Craiova si nu mi-a placut nimic.

ancavlc
12.04.2007, 20:55:20
De unde va luati rochia?
Am fost la Alb & Negru in Craiova si nu mi-a placut nimic.
deocamdata eu prospectez piata, sa vad cam ce imi face cu ochiul, imi plac rochiile si de la Alb&Negru dar si de la WL. acum ramane de vazut. mai este mult timppp.

ddaannaa
19.04.2007, 13:35:42
mary eu am fost la alb&negru, dar in tm si mi-a placut un model de rochie dar era cam scumpa..18 mil..., in rest la alte magazine in tm nu am gasit nimic sa-mi placa.Am zis ca merg si eu prin craiova sa vad ca am auzit ca ar fi multe magazine cu rochii..acum nu stiu cat de bine or arata..trebuie sa ma decid ca eu nu mai am mult.Tu ce-ai vazut pe acolo?Numai la alb&negru ai fost?

ginutza83
17.03.2008, 11:43:59
Buna dragelor,Asa vreau eu sa fie rochia mea. E de la Demetrios. Sincer, nu cred ca mi-o permit, dar ma descurc eu.Ce ziceti, fetelor?Va place? Mie mi se pare de vis!

yannia
18.03.2008, 20:04:23
Buna dragelor,Asa vreau eu sa fie rochia mea. E de la Demetrios. Sincer, nu cred ca mi-o permit, dar ma descurc eu.Ce ziceti, fetelor?Va place? Mie mi se pare de vis!
E superba rochia, ca de altfel majoritatea de la Demetrios.

sanda
16.06.2008, 20:29:40
buna,
va rog si yo sa ma ajutati...miresici!!! vreau sa ma duc si yo la drobeta turnu severin sa-mi cumpar rochita ca am auzit ca sunt mai ieftine!!! dc stie cineva adevarul...sa nu ma duc aiurea pana acolo..va rog sa-mi spuneti ce ati auzit!
yo sunt din caransebes...si nu as mai face drumul pana acolo! sau va rog recomanda-ti-mi voi un oras unde pot gasi ceva mai fain...arad..craiova...sau...astept sugestii!!!
Multumesc tare mult
am nunta pe 26 iulie a.c.!:*

crisu_24
20.06.2008, 16:21:53
buna,
va rog si yo sa ma ajutati...miresici!!! vreau sa ma duc si yo la drobeta turnu severin sa-mi cumpar rochita ca am auzit ca sunt mai ieftine!!! dc stie cineva adevarul...sa nu ma duc aiurea pana acolo..va rog sa-mi spuneti ce ati auzit!
yo sunt din caransebes...si nu as mai face drumul pana acolo! sau va rog recomanda-ti-mi voi un oras unde pot gasi ceva mai fain...arad..craiova...sau...astept sugestii!!!
Multumesc tare mult
am nunta pe 26 iulie a.c.!:*

Buna sanda
eu nu pot sa-ti garantez ca ce o sa gasesti la Severin o sa-ti si placa, sunt mai ieftine intr-adevar , insa sunt prea putine magazine si e posibil sa nu ai de unde sa alegi (depinde foarte mult de gusturi). Eu te-as sfatui sa mergi mai bine la Craiova acolo sunt mult mai multe magazine si majoritatea sunt in acelasi loc. Bafta si sa ai o nunta exact asa cum ti-ai dorit.

yannia
21.06.2008, 14:37:10
Multumesc tare mult...
ai fost foarte draguta ca mi-ai raspuns!! cred ca o sa incerc la Craiova, am mai auzit ca acolo chiar pot alege...dar comoditatea ma facea sa sper sa gasesc si aici mai aproape de mine!
oricum iti multumesc tare mult, si iti doresc numai bine.>:D<

Si eu iti recomand tot Craiova. Dar daca mergi cu masina, in drumul tau te poti opri si in Severin sa vezi rochiile de aici.

mandolina
03.02.2009, 19:19:12
...am probat destul de multe modele... insa cea aleasa nu a aparut inca....(:|...dar am ales verighetele in schimb si sunt foarte incantat, abia astept sa le primim.... mai dureaza insa o saptamana.... sper sa fi ales marimea buna ...ca am degetele fff subtiri si sper sa nu o pierd ;))...

am aflat insa ca vor mai fii destule targuri...aproape in fiecare weekend ...si in martie chiar...deci nu disper cu rochita.... o sa o gasesc eu pana la urma...;;)

voi cum mai stati cu cumparaturile, pregatirile?? ati mai avansat cumva? :*

ginutza83
07.02.2009, 20:06:25
buna fetelor, eu era sa fiu o mireasa de severin (viitorul sot este de acolo), dar am schimbat pana la urma locatia.
vroiam sa va intreb cum sunt rochiile in severin, este vreun magazin cu rochii frumoase? eu, de fapt, am gasit rochia pe care o vreau, dar, din pacate, depaseste cu mult bugetul, asa ca vreau sa mi-o fac. stiti vreo croitoreasa in sev. care sa mi-o poata face? una foarte buna, sau un atelier.
va pup si spor la organizat in continuare!>:D<

adi08
08.02.2009, 11:56:29
salut
in severin nu o sa gasesti rochii faine,dar te poti duce la craiova ptr ca acolo sunt si foarte multe ateliere si magazine la preturi bune
Cei din severin le cumpara de acolo dar isi pun si ei comisionul lor,
si in tm poti gasi rochite frumoase mai ales ca a inceput targul nuntilor si ai sanse mari sa iti gasesti una la un pret bun dar si pe gustul tau;
mult succes

adi08
04.06.2009, 15:35:32
salut miresici
voi de unde va cumparati rochitele ptr la nunta?
am auzit ca in craiova sunt foarte multe modele
a fost cineva acolo sa se uite?
ce cadouri se fac la nasi-mosi

angik
09.06.2009, 23:10:12
eu am cumpărat rochia luna trecuta din Craiova ... sunt rochii pentru toate buzunarele și cel mai important ca ai de unde sa alegi, sunt foarte multe modele și foarte multe magazine.va doresc succes în căutarea rochii de mireasa...;-)

neverland
19.11.2009, 21:42:48
Hello...cred ca e un moment foarte special cel in care incepem sa cautam rochia, asa ca eu imi propun si recomand si viitoarelor "cautatoare" de rochii sa se bucure de aceste clipe. Indiferent de cat de multe fite are un magazin cred ca merita intrat, intrebat, probat. Este un lux pe care ni-l permitem pt aceasta zi. Indiferent de alegerea facuta, de bugetul alocat, nu va sfiiti sa intrat in magazinele de lux. Cel putin veti obtine idei, sau modele pe care sa va axati, sau sfaturi. Si nu tot ce e scump e bun...Eu va doresc multa bafta la shpping si nu uitati...BUCURATI-VA!:* :*

CONT-INCHIS-042
28.12.2009, 20:12:54
dar ce parere aveti de rochia inchiriata? eu am gasit undeva.. la un atelier din bucuresti.. rochie de 1500 euro.. sa o inchiriez cu 350 de euro.. si rochie.. nu gluma.. chiar ca ne-am simti printese in asa ceva.. eu una.. daca imi cumpar si nu inchiriez rochia.. mai mult de 1500 ron nu dau pe ea.. :D voi ce spuneti? ^:)^

CONT-INCHIS-042
28.12.2009, 22:27:20
fetele... eu daca nu imi iau rochitza ca asta nu ma mai marit.. :-< va place? am gasit-o de inchiriat la smartbride.. e vreo 350 de inchiriat si vreo 2000 euro de cumparat..:D e superbaa.. si voalul asta ar fii ce vreau eu sa imi pun pe cap. dar nush daca m,erge cu rochita asta.. voi ce ziceti? merge voal la rochia asta ? si daca merge,, de care merge.. si daca nu merge.. schimb rochia? k eu voal vreau neaparat.. :-" .. mooor de nervi.. si mai am atata tiiimp pana la nunta.. #-o dar asa.. sa stiu parerile fetelor mele din severin.. pupicei si ast raspuns si pareri.. kiss kiss.. aa si sarbatori fericite iubitele..:*:*:*

aandra
13.04.2010, 16:15:26
e foarte faina rochia:)eu te inteleg ca si eu mi-am gasit-o deja, dar nu o pot lua de acum:))stiu cum e sa stii ca ai gasit-0 :)parerea mea e ca la rochia aleasa de tine ar merge un voal prins cumva mai jos, nu asa infoiat, ca deja rochia are volanase

corinutza_mica
11.06.2010, 17:41:37
apropo fetele voi de unde aveti rochitele de miresici?
k eu una nu am prea vazut pozici postate cu rochitele voastre;-)

corinutza_mica
11.06.2010, 17:49:23
eu sunt in cautare de rochie,sper sa gasesc cat mai repede ca trece timpul si deja au inceput cosmarurile ca raman fara rochie :)),u de unde ai luat-o??

am scris la topicul restaurante
e de la o casa de moda din bucuresti. trebuie sa incepi sa iti cauti...stiu ca la craiova au rochite faine. de exemplu rochita mea a ajuns in 3 luni

corinutza_mica
11.06.2010, 17:56:28
stiu si eu de craiova,dar eu stau in timisoara.am tot cautat dar nu imi place nimik. 8-}

este imposibil sa nu iti gasesti im timisoara rochita! mergi la probat k sigur o sa iti gasesti. eu de exemplu am probat doar 6 rochite, k m_am indragostit de a 7_a...si m_am simtit printesa in ziua nuntii.
si crede_ma k is mai mult decat pretentioasa

lili1308
11.06.2010, 18:10:25
este imposibil sa nu iti gasesti im timisoara rochita! mergi la probat k sigur o sa iti gasesti. eu de exemplu am probat doar 6 rochite, k m_am indragostit de a 7_a...si m_am simtit printesa in ziua nuntii.
si crede_ma k is mai mult decat pretentioasa

Am vazut rochii dar nu sa imi placa asa multt.am probat una acuma 3 zile. sotul tau a vazut rochia inainte? am auzit ca nu e bine sa o vada ca aduce ghinion,dar eu as vrea sa ii cer parerea:-?

aandra
11.06.2010, 18:48:31
lili in timisoara pe langa josefin e un magazin cu rochii super,harap-alb cred.e si in craiova acelasi la hartline, oricum au modele superbe

corinutza_mica
11.06.2010, 23:20:23
Am vazut rochii dar nu sa imi placa asa multt.am probat una acuma 3 zile. sotul tau a vazut rochia inainte? am auzit ca nu e bine sa o vada ca aduce ghinion,dar eu as vrea sa ii cer parerea:-?

nu m_a vazut imbracata in nici o rochie de mireasa, dar stia pe care mi_am ales_o deoarece in bucuresti am fost cu el la targul de nunti. doar ca nu am probat la targ, deoarece era super aglomeratie, asa ca am mers a doua zi la salon, fara el, si am probat. initial am vrut o rochie demetrios, dar cand le_am vazut, mi s_a parut ca erau mult prea sclipicioase pentru gustul meu...iar firma aire barcelona, ale caror rochii imi plac enorm nu exista.eu, cum am zis, m_am indragostit pur si simplu de rochie...cu toate ca acum 2 ani a costat ceva bani, iar acum sta frumos impachetata in dulap

lavinikM
13.03.2011, 16:01:19
Saluty,miresici!Eu mi-am luat rochia de la un salon de aici din Cj,dar care le face la Satu-Mare din cate am inteles.Eu am gasit-o la targ,unde am si incheiat contractul:P

antonya24
18.03.2011, 11:45:55
buna fetele:) eu am o problema mie imi plac rochiile gen printesa cu curset decoltat si jos sa fie infoiate dar eu nu sunt inalta am doar 1,62 63 cam asa si imi e frica k nu o sa ma avantajeze:( inca nu am fost la probat pentru ca nu sunt in tara voi ce ziceti ati mai avut careva asa rochii si sunteti de statura mea?aa si am si cam 63 de kg nu sunt grsa dar nic slaba:P asta nu ar fi asa grav ca as putea slabii pana la anu cateva kg:D va poop astept raspuns:)

aandra
18.03.2011, 21:48:18
buna fetele:) eu am o problema mie imi plac rochiile gen printesa cu curset decoltat si jos sa fie infoiate dar eu nu sunt inalta am doar 1,62 63 cam asa si imi e frica k nu o sa ma avantajeze:( inca nu am fost la probat pentru ca nu sunt in tara voi ce ziceti ati mai avut careva asa rochii si sunteti de statura mea?aa si am si cam 63 de kg nu sunt grsa dar nic slaba:P asta nu ar fi asa grav ca as putea slabii pana la anu cateva kg:D va poop astept raspuns:)

eu zic ca merge, eu sunt cu doar5 cm mai inalta;))totusi cel mai bine vezi cand probezi

lavinikM
22.03.2011, 21:16:58
uite si pozica!adik pozicile,ca am pus una si din spate.PS rochia din poza imi e cam "mica".ma cam strange":P
dar cred k va cam dati seama cum va fi.voalul mai trebuie gasit acum:D

aandra
22.03.2011, 22:14:22
uite si pozica!adik pozicile,ca am pus una si din spate.PS rochia din poza imi e cam "mica".ma cam strange":P
dar cred k va cam dati seama cum va fi.voalul mai trebuie gasit acum:D

e foarte frumoasa rochia:*:*s o porti cu placere
ce voal iti iei?lung sau mediu?

lavinikM
23.03.2011, 19:43:46
e foarte frumoasa rochia:*:*s o porti cu placere
ce voal iti iei?lung sau mediu?

nici nu stiu ce s-ar potrivi,voi ce m-ati sfatui?:d

aandra
23.03.2011, 22:12:10
nici nu stiu ce s-ar potrivi,voi ce m-ati sfatui?:d

eu cred ca ar veni frumos si si unul lung si unul mediu...cel lung va fi un pic incomod...depinde si cum ti l doresti tu.....daca ar avea pe margini broderia de pe rochie s ar potrivi perfect

lavinikM
24.03.2011, 21:55:13
mersi de aprecieri,fetelor!d-rele mele de onoare ziceau sa imi iau un voal mediu cu ceva perlutze ca si pe rochie.unul lung nu prea as vrea pt ca e cam incomod si nu vreau sa imi iau si unul de schimb:P
trebuie sa merg saptamana viitoare sa mai probez:D
pantofi am tot cautat si parca nu as vrea unii albi:( dar nu gasesc nimic deosebit pe alta culoare...
mi-am cumparat si bijuteriile,argint cu cristal albastru(cercei si colier)-nici bijuterii nu am vrut clasice:P:D