PDA

Versiunea completa : Ramina

rodica2007
09.06.2009, 20:34:18
buna ziua miresici.. anul asta mi-am programat si eu sa ma marit... mi-am cautat sala in tot orasul si nu am gasit, deoarece logodnicul meu m-a luat pe nepregatite.. am fost la un botez saptamana trecuta la Restaurant Ramina pe Calea Lugojului, si a fost super, localul e deschis de 2 luni, mancarea a fost exceptionala.. si mi-am facut si eu rezervare la ei, am gasit pana la urma si sala :) are o capacitate de 130 de locuri, va recomand acest local pt ca nu o sa va para rau

camy85tm
09.10.2009, 16:02:19
Buna, am fost si eu sa vad restaurantul Ramina si mi-a placut foarte mult. Sala este mare, intr-adevar cum a zis si cealalta miresica:) Eu am de gand sa ma marit la anul si mi-am tot cautat un local unde sa-mi tin nunta:) Cred ca restaurantul hotelului Ramina este cea mai potrivita alegere pentru mine. Voi ce ziceti?
Astept pareri..

anamariaCr
13.02.2010, 21:18:06
Stiti cumva care e numarul minim de persoane acceptat?

dora_22
18.02.2010, 17:16:59
nu au nr minim de persoane din cate stiu.e superba sala si mancarea excelenta

uite si niste poze

alinutza01
19.02.2010, 14:06:28
pentru prima data am auzit de Ramina la targul din mall de 2 saptamani in urma,mi-au aratat poze,foarte frumoase,si am stabilit o intalnire,mi-a placut enorm sala,era mult mai frumoasa decat ma asteptam,aveau cateva variante de meniu pregatite,este extraordinara.va recomand sa mergeti sa vedeti si voi.

icesoul
24.03.2010, 06:18:24
Eu inca nu am fost pe acolo dar am sa merg, pe site arata interesant -> restaurant-ramina.ro

dora_22
02.04.2010, 19:05:13
buna fetelor,am fost la o onomastica la restaurant Ramina.Mie imi place.
voua?va las niste poze.

cameliacatalina12
06.08.2010, 22:30:21
<:-p<:-p<:-p<:-p<:-p

Carmenik
02.09.2010, 22:00:15
Mi-am rezervat si eu restaurantul Ramina pentru nunta de anul viitor! Sunt atat de incantata....Am doar cuvinte de lauda pana in prezent sper sa nu imi schimb parerea si snicer cred ca nu o voi face! D-l Robi e un om super! Recomand si celorlate miresici macar sa vada localul!

elena1977
08.01.2011, 18:55:28
eu am fost zilele trecute sa vad sala.desi nu era inca gata deoarece il maresc mi-a placut foarte mult.candelabrele cu sticlute ii dau un aer de eleganta si imi plac f multtttt.
eu am rezervat sala pentru botezul fetitei mele si sincer stiu ca am facut cea mai buna alegere.
e o locatie frumoasa si eleganta.

Tina
20.01.2011, 09:37:10
eu am fost zilele trecute sa vad sala.desi nu era inca gata deoarece il maresc mi-a placut foarte mult.candelabrele cu sticlute ii dau un aer de eleganta si imi plac f multtttt.
eu am rezervat sala pentru botezul fetitei mele si sincer stiu ca am facut cea mai buna alegere.
e o locatie frumoasa si eleganta.

Acolo imi fac si eu nunta. D-l Robi mi-a spus ca pana in 19 februarie va fi gata cu marirea salii ca au primul eveniment, un botez cred si se poate vedea sala aranjata.

dora_22
26.02.2011, 17:12:56
sala arata asa dupa redecorare;;)

foarte frumoasa sala de evenimente.
eleganta si cu mult bun gust
felicitari

aannddrreeaa
28.07.2011, 10:04:30
Acolo imi fac si eu nunta. D-l Robi mi-a spus ca pana in 19 februarie va fi gata cu marirea salii ca au primul eveniment, un botez cred si se poate vedea sala aranjata.

Tina poti sa imi spui te rog cateva impresi despre mancare/servire etc? Imi place f mult cum arata sala.. la 140 de pers, care e capacitatea lor maxima, ar fi prea aglomerat? Tu cate pers ai avut?

Carmenik
23.08.2011, 11:26:45
Buna fetelor!Am avut sambata 20 august nunta la Restaurant Ramina!!!In primul rand profesionalismul de care au dat dovada este mult peste asteptari, asa ceva mai intalnesti poate pe afara ca la noi eu nu am intalnit inca atat bun simt, atata implicare si atat bun gust!!! Sunt niste oameni deosebiti care au facut nunta noastra sa fie nu un eveniment normal ca orice nunta, a fost mirific!!!De la aranjamentele din sala pana la servire mancare!!!A fost splendid!!!Sunt pofesionisti in toate!!!Locatia are o capacitate de 170 de persoane!!! E amenajat superb cu candelabre, semineu, m-am simtit ca o printesa in acea locatie!!!Servirea a fost ireprosabila, mancarea nu am cuvinte iar Dl Robi si sotia sunt niste oameni minunati!!!Ma rog la Dumnezeu sa-i tina sanatosi sa ne organizeze si botezurile si nunta de argint si aur!!!Sfatul meu pt viitoarele miresici, daca mergeti sa va alegeti localul, treceti si pe la Ramina, macar sa stati de vb cu l Robi si sa va faceti o idee!!Promit ca nu veti regreta!!!Succes tuturor in pregatiri!!!

iuni
01.12.2011, 10:28:28
ciao,
am fost aseara si am vazut sala, sincer mi-a placut foarte mult. Era cam intuneric si nu am putut sa vedem prea bine si imprejurimile, dar ma gandesc ca in iunie cand dorim noi sa avem nunta o sa fie mai frumos pe acolo. as dori daca ai putea sa pui poze si sa dai mai multe detalii despre meniu, ai zis ca mancarea a fost foarte buna. Care din meniuri l-ai ales?
Multumesc

larisa2012
13.02.2012, 09:30:28
Buna

Am citit parerile voastre, in general am auzit numai lucruri foarte bune despre restuarant si despre manager. Noi nu stim exact cati invatati vom avea...variaza.Si ma gandesc sa nu fie sala prea aglomerata. Ce am vazut din poze la o cunostiinta (amica unei prietene) este ca mesele era unele langa altele..nu mi parea prea mult loc intre...pentru invitati.

Ce ziceti, 100-120 pers au loc sa se miste la masa? :) Din ce am citit ati fost foarte multumite.

Va rog dati-mi mai multe detalii. Din cauza job-ului si fac si master nu am timp decat in weekend sa vedem sali..si pierdem foarte mult timp asa...

ms mult!!

LauraFrancesc
21.03.2012, 18:18:33
Noi am avut nunta acolo.am avut 120invitati si sala a fost amenajate cu mese cuburi.am avut suficient loc si de dansat cât si printre mese.a fost destul de aerisit.de Mancare nu am nimic de comentat.au fost de nota 10.
Domnul Robi ne-a dat toate informațiile de care am avut nevoie si ne-a garantat ca totul va fi ok si așa a si fost.
Noi am fost f.multumiti.Si recomandam din toată inima.

LauraFrancesc
21.03.2012, 18:22:14
Buna

Am citit parerile voastre, in general am auzit numai lucruri foarte bune despre restuarant si despre manager. Noi nu stim exact cati invatati vom avea...variaza.Si ma gandesc sa nu fie sala prea aglomerata. Ce am vazut din poze la o cunostiinta (amica unei prietene) este ca mesele era unele langa altele..nu mi parea prea mult loc intre...pentru invitati.

Ce ziceti, 100-120 pers au loc sa se miste la masa? :) Din ce am citit ati fost foarte multumite.

Va rog dati-mi mai multe detalii. Din cauza job-ului si fac si master nu am timp decat in weekend sa vedem sali..si pierdem foarte mult timp asa...

ms mult!!
La120invitati e loc suficient.

larisa2012
06.04.2012, 16:01:25
Noi am avut nunta acolo.am avut 120invitati si sala a fost amenajate cu mese cuburi.am avut suficient loc si de dansat cât si printre mese.a fost destul de aerisit.de Mancare nu am nimic de comentat.au fost de nota 10.
Domnul Robi ne-a dat toate informațiile de care am avut nevoie si ne-a garantat ca totul va fi ok si așa a si fost.
Noi am fost f.multumiti.Si recomandam din toată inima.

Iti multumesc pentru ca mi-ai raspuns. Si mie mi-a placut la nebunie sala si totul mi se pare foarte ok, insa am optat pentru Cochet Ballroom...e ceea ce vrem noi, am si semnat contractul...

andreea_19.21
07.04.2012, 21:35:30
Ceau fetelor,

am vazut si noi restaurantul si ne-a placut foarte mult. Singurul lucru care ne ingrijoreaza ar fi ca iesirea de la bucatarie se face direct in restaurant. Intrebarea ar fi pentru cei care ati participat la evenimente, se simte miros de mancare in sala? Poate fi considerat un aspect negativ faptul ca invitatii pot vedea in bucatarie cand personal vine cu mancarea.

mersi fain :)

Printesika27
17.04.2012, 23:49:28
Si noi am ales Cochet Ballrom vom avea nunta anul acesta pe 19 august,noi am fost la Cochet la nunta anul trecut in 18 iunie,a fost foarte frumos,patronul este de treaba,poti vb orice cu el,nu iti impune nimic,sala este de vis,si referitor ca faptul ca bucataria este foarte aproape stai linistita nu se simte absolut nimic,noi cand am fost la nunta la niste prieteni pe 18 iunie chiar nu am simtit nimic venind de la bucatarie,mancarea a fost super,aperitivul aranjat in farufurie cum nu am mai vazut niciunde pana acuma,sincer am ramas impresionata,servirea ireprosabila,deco totul mia placut de aceea am ales si noi tot Cochet Balrrom,si este bine si cu avansul de 3000 lei se dau in rate si la final t i scade,decat sa i pui mai bine are ce sa iti scada.
Sala este de vis dupa parerea mea,mare,cu mese rotunde si mult spatiu pt dans!
Mult succes in tot ceea ce va propuneti,noua pana acuam toate dorintele s au facut realitate;-)

larisa2012
18.04.2012, 09:03:23
Si noi am ales Cochet Ballrom vom avea nunta anul acesta pe 19 august,noi am fost la Cochet la nunta anul trecut in 18 iunie,a fost foarte frumos,patronul este de treaba,poti vb orice cu el,nu iti impune nimic,sala este de vis,si referitor ca faptul ca bucataria este foarte aproape stai linistita nu se simte absolut nimic,noi cand am fost la nunta la niste prieteni pe 18 iunie chiar nu am simtit nimic venind de la bucatarie,mancarea a fost super,aperitivul aranjat in farufurie cum nu am mai vazut niciunde pana acuma,sincer am ramas impresionata,servirea ireprosabila,deco totul mia placut de aceea am ales si noi tot Cochet Balrrom,si este bine si cu avansul de 3000 lei se dau in rate si la final t i scade,decat sa i pui mai bine are ce sa iti scada.
Sala este de vis dupa parerea mea,mare,cu mese rotunde si mult spatiu pt dans!
Mult succes in tot ceea ce va propuneti,noua pana acuam toate dorintele s au facut realitate;-)

Super, mersi ca mi-ai spus. Si noi suntem de parare ca Cochet e o sala minuntata si ca o sa avem o nunta frumoasa... Nu am fost la nici o nunta acolo, dar am auzit numai lucruri frumoase. Te rog dupa nunta, daca vrei sa pui poze, sa ne arati cum a fost sala si sa imi mai povestestiii....

Spor la pregatiri...pupici :*

Carmenik
25.06.2012, 15:31:06
Ceau fetelor,

am vazut si noi restaurantul si ne-a placut foarte mult. Singurul lucru care ne ingrijoreaza ar fi ca iesirea de la bucatarie se face direct in restaurant. Intrebarea ar fi pentru cei care ati participat la evenimente, se simte miros de mancare in sala? Poate fi considerat un aspect negativ faptul ca invitatii pot vedea in bucatarie cand personal vine cu mancarea.

mersi fain :)
Eu am avut nunta la Ramina, si nici vb de asa ceva, au un personal exemplar care nu face greseli de genul ia hai sa vedeti ce avem noi in bucatarie. Sunt lucruri minore care nu ar trebui sa te ingrijoreze, sunt niste oameni deosebiti care ne-au ajutat tare mult cu nunta, cu aranjarile...Domnul Robi e un om calumea si el iti va explica totul. Cel mai bine e sa mergi sa vezi cu ochii tai!Noi nu am avut nici un fel de probleme, nici macar un repsos minor!

manuela.tm
13.07.2012, 20:32:25
pe mine num-a impresionat ramina.

Dianaina76
30.06.2013, 19:38:53
E o sala foarte frumoasa.eleganta si cu mult bun gust
Noi am avut botezul fetiței acolo si am fost foarte multumiti
Mâncarea fffff buna si servirea ireprosabila
Se implica in tot ceea ce fac
Sunt de nota 10

Dianaina76
30.06.2013, 19:40:14