PDA

Versiunea completa : Programari la cununia civila

artemys
21.11.2006, 09:52:58
Nunta mea a inceput destul de ciudat.... am facut cununia civila exact inainte de cea religioasa. Cand am ajuns in Braila la Primarie, mare ne-a fost mirarea tuturor cand am vazut ca era o ditai coada si inghesuiala pe treptele acelea, mai asteptau inca vreo 5-6 cupluri, fiecare cu alaiul lui. "Asteptau" e impropriu spus, caci de fapt fiecare se inghesuia. Nu s-a tinut cont de programari, de nimic... :( Nu mi-am imaginat ca asa ceva se poate intampla. Dupa ce am spus "Da" - urile, am avut ff putin timp la dispozitie sa servim ceva in holul Primariei, ne scoteau afara imediat. Toata lumea a fost dezamagita de organizarea celor de la Primarie. Maine vin si cu pozele de rigoare. Am zis ca mai bine le-as trimite si pe la vreun ziar ceva, poate reclama proasta ii va determina pe imputernicitii Primariei sa mai schimbe ceva - eventual in bine.

dj
21.11.2006, 09:57:00
Nunta mea a inceput destul de ciudat.... am facut cununia civila exact inainte de cea religioasa. Cand am ajuns in Braila la Primarie, mare ne-a fost mirarea tuturor cand am vazut ca era o ditai coada si inghesuiala pe treptele acelea, mai asteptau inca vreo 5-6 cupluri, fiecare cu alaiul lui. "Asteptau" e impropriu spus, caci de fapt fiecare se inghesuia. Nu s-a tinut cont de programari, de nimic... :( Nu mi-am imaginat ca asa ceva se poate intampla. Dupa ce am spus "Da" - urile, am avut ff putin timp la dispozitie sa servim ceva in holul Primariei, ne scoteau afara imediat. Toata lumea a fost dezamagita de organizarea celor de la Primarie. Maine vin si cu pozele de rigoare. Am zis ca mai bine le-as trimite si pe la vreun ziar ceva, poate reclama proasta ii va determina pe imputernicitii Primariei sa mai schimbe ceva - eventual in bine.
Pai ar insemna ca toti cei care au facut cununia civila in Bucuresti sa faca reclamatie! Dar la peste 50 de cununii civile pe sambata nu prea ai cum sa le reprosezi asta.

kala_elena
21.11.2006, 09:59:43
Ma indoiesc ca primarul ar mai face ceva in privinta asta! Oricum, ma voi gandi la o alternativa-sa o fac mai devreme, poate in cusul saptamanii.

artemys
21.11.2006, 10:02:17
dj, nunta mea a fost in Braila :-p.
Chiar daca sunt multe nunti, ceva mai stricta organizarea, nu strica!

dj
21.11.2006, 10:05:14
dj, nunta mea a fost in Braila :-p.
Chiar daca sunt multe nunti, ceva mai stricta organizarea, nu strica!
OK, comparativ, in Bucuresti se fac in medie 60 cununii / casa de casatorii /sambata. La sect 2 sunt 2, deci 60 * 7 = 420 casatorii saptamanal. Nu cred ca proportional se reduce la mai putin de 50 cununii / sambata in Braila.

kala_elena
21.11.2006, 10:06:01
E adevarat ca pe langa muuuuulte altele (bun simt, educatie, respect...) ducem lipsa si de o organizare buna. Dar de unde nu e...nici Dumnezeu nu cere!
Nu ne ramane decat sa ne resemnam si sa cautam alternative.:*

mihaela_2006
28.03.2007, 11:25:25
De abia pe 1 iulie ma duc la o nunta si de abia astept sa vad cum au amenajat la Primarie ptr cununia civila. Inca nu am avut ocazia sa vad cum este acolo.

kala_elena
29.03.2007, 08:19:03
Nu au amenajat cine stie ce! E ceva sec deoarece e provizoriu. Viitoarea casa a casatoriilor va fi pe str. Vapoarelor nr. 2.

mihaela_2006
29.03.2007, 12:15:50
Nu au amenajat cine stie ce! E ceva sec deoarece e provizoriu. Viitoarea casa a casatoriilor va fi pe str. Vapoarelor nr. 2.

:(( :(( :(( :(( :(( :(( Nu puteau sa o amenajeze mai repede?

Matzoi
29.03.2007, 14:19:12
Pai stii cumva si cand va fi gata?

kala_elena
29.03.2007, 14:24:54
Dupa jumatatea anului, DAR avand in vedere ritmul - in reluare >:P- in care se amenajeaza ceva in Braila din banii de la buget, cred ca norocoase vor fi cuplurile care se casatoresc incepand cu 2008.

kala_elena
06.04.2007, 09:51:44
Fetelor, noi ne-am hotarat. Vom face cununia civila pe 28 sau 29 aprilie.<:-P Acum trebuie sa ne interesem de ce acte avem nevoie etc. Voi stiti ceva?:-?

andraelen
04.03.2008, 12:41:19
Pai stii cumva si cand va fi gata?

cununia civila se face tot la primarie!nu cred ca se va mai schimba![-X

issa3
05.03.2008, 08:06:19
cununia civila se face tot la primarie!nu cred ca se va mai schimba![-X

abia astept inchesuiala de la cununia civila :-w si mai ales graba cu care trebuie sa iesi d acolo abia ai timp sa ciocnesti un pahar de sampanie

de ce or fi mutat starea civila eu imi aduc aminte ca era foarte frumos in partea cealalta

andraelen
05.03.2008, 12:42:51
abia astept inchesuiala de la cununia civila :-w si mai ales graba cu care trebuie sa iesi d acolo abia ai timp sa ciocnesti un pahar de sampanie

de ce or fi mutat starea civila eu imi aduc aminte ca era foarte frumos in partea cealalta

a fost revendicata fosta "casa casatoriilor" si primaria nu a vrut sa o cumpere!asa e la noi la braila!:dn:gen_06:ce sa ii faci fac un lucru de 7 ori dar niciodata bine!

issa3
06.03.2008, 09:13:40
a fost revendicata fosta "casa casatoriilor" si primaria nu a vrut sa o cumpere!asa e la noi la braila!:dn:gen_06:ce sa ii faci fac un lucru de 7 ori dar niciodata bine!

ca bine zici...ca la noi la nimenea:-p

monike
10.07.2008, 01:20:49
Buna,

A incercat cineva faca cununia civila in alt loc? La mine totul va fi la Lacu Sarat ( cununie religioasa, party) si as vrea sa stiu daca pot veni acolo.

Mersic.

andraelen
10.07.2008, 10:52:36
Buna,

A incercat cineva faca cununia civila in alt loc? La mine totul va fi la Lacu Sarat ( cununie religioasa, party) si as vrea sa stiu daca pot veni acolo.

Mersic.

da se poate face in Lacu Sarat!platesti o taxa in plus nu stiu cat dar poti sa te interesezi!

monike
10.07.2008, 23:42:58
da se poate face in Lacu Sarat!platesti o taxa in plus nu stiu cat dar poti sa te interesezi!

Mersic mult de tot! O sa mergem sa vb cu ei sa vedem dak o scoatem la capat. ;-) :*

issa3
10.08.2008, 12:29:11
pana la urma cununia civila se face la teatru,nu? fetelor care ati facut-o acolo asteptam impresii:*

andraelen
11.08.2008, 10:49:24
pana la urma cununia civila se face la teatru,nu? fetelor care ati facut-o acolo asteptam impresii:*

la teatru se face cununia civila,nu e cine stie ce dar fata de evidenta populatiei e ok!singurul lucru e ca nu te lasa sa servesti inauntru te da afara!:)

issa3
12.08.2008, 12:16:54
la teatru se face cununia civila,nu e cine stie ce dar fata de evidenta populatiei e ok!singurul lucru e ca nu te lasa sa servesti inauntru te da afara!:)

pai cum adica nu te lasa sa servesti inauntru? adica dupa cununia civila servim sampania in strada?!:-L

andraelen
12.08.2008, 13:42:35
pai cum adica nu te lasa sa servesti inauntru? adica dupa cununia civila servim sampania in strada?!:-L

da!:Dpe noi tipa care a oficiat casatoria ne-a invitat in alta sala dar de acolo ne-au dat afara!si de nervi le-am facut mizerie in fata:D..am avut tunuri de confeti,sticlele de sampanie le-au lasat pe acolo,paharele la fel,cutiile de bomboane!:))

issa3
13.08.2008, 11:18:47
urat din partea lor.ar putea sa se gandeasca ca si ele au fost odata mirese si ca noi investim timp,bani si stres in aceste momente.putina politete nu ar strica.

florentina_84
16.03.2009, 21:23:13
Pentru fostele miresici...stie cineva cat e taxa daca vrei sa faci cununia civila in alta locatie???

hanusimona
13.07.2009, 09:57:54
ola fetelor!
am o nedumerire! doar ce am venit de la starea civila unde m-am programat pentru sambata la ora 15 la PRIMARIE, si cum ii spuneam eu la telefon logodnicului meu ca suntem la ora 3, vine o femeie si imi zice ca si pe ea tot la 3 a pus-o!!:-s , fara sa imi dau seama sa o intreb daca tot la PRIMARIE.
INTREBAREA MEA ESTE: SE MAI OFICIALIZEAZA SI IN ALTA PARTE CUNUNIA CIVILA, SAU SUNTEM TOATE BULUC LA PRIMARIE, CHIAR SI CATE DOUA LA ACEASI ORA, CUM S-AR PUTEA SA FIU EU???!!!
STIE CINEVA CEVA???^:)^

andraelen
13.07.2009, 11:18:03
ola fetelor!
am o nedumerire! doar ce am venit de la starea civila unde m-am programat pentru sambata la ora 15 la PRIMARIE, si cum ii spuneam eu la telefon logodnicului meu ca suntem la ora 3, vine o femeie si imi zice ca si pe ea tot la 3 a pus-o!!:-s , fara sa imi dau seama sa o intreb daca tot la PRIMARIE.
INTREBAREA MEA ESTE: SE MAI OFICIALIZEAZA SI IN ALTA PARTE CUNUNIA CIVILA, SAU SUNTEM TOATE BULUC LA PRIMARIE, CHIAR SI CATE DOUA LA ACEASI ORA, CUM S-AR PUTEA SA FIU EU???!!!
STIE CINEVA CEVA???^:)^

la primarie?stiu ca se faceau in centru la teatru.nu are cum sa intrati amandoua odata,depinde care ajunge prima

danutza21
17.07.2009, 12:36:24
sal miresicilor!!stie cineva cat este taxa pentru acte?nu vreau la primarie nu ai loc si nici timp sa bei un pahar de sampanie k si te da afara:))

christynapsd
20.07.2009, 17:43:27
buna, fetelor. a facut cineva cununia civila in gradina mare? am auzit ca se poate si acolo

anaana10
25.11.2009, 22:33:43
buna, fetelor. a facut cineva cununia civila in gradina mare? am auzit ca se poate si acolo
stiu ca se face si acolo dar cred, ca depimde si de vreme.si automat o taxa in plus pt deplasare.Dar fetelor va zic ca am vazut poze cu miresici care au avut cununia acolo si era superb.Tot acolo vreau si eu sa o fac dar sa vedem.....daca ne ajuta si vremea:D

aaalllyyy
08.01.2010, 14:53:38
Buna,

Noi stam in ploiesti si vom face nunta acolo, numai ca viitorul meu sot este din Braila si as vrea sa facem cununia civila acolo.
Imi puteti recomanda cateva locatii dragutze ? :)
Eu as vrea ceva pe la Dunare, pt ca in Ploiesti nu exista nimic de genul acesta si cred ca ar fi tare frumos

stiu ca se face si acolo dar cred, ca depimde si de vreme.si automat o taxa in plus pt deplasare.Dar fetelor va zic ca am vazut poze cu miresici care au avut cununia acolo si era superb.Tot acolo vreau si eu sa o fac dar sa vedem.....daca ne ajuta si vremea:D

vivio
08.01.2010, 17:54:03
Buna,

Noi stam in ploiesti si vom face nunta acolo, numai ca viitorul meu sot este din Braila si as vrea sa facem cununia civila acolo.
Imi puteti recomanda cateva locatii dragutze ? :)
Eu as vrea ceva pe la Dunare, pt ca in Ploiesti nu exista nimic de genul acesta si cred ca ar fi tare frumos

Nici eu nu mai locuiesc in Braila, desi de loc sunt de aici, insa nunta o sa ne-o facem in Braila. Din ce am inteles de la fetele de pe forum, in Braila nunta se face in 3 locatii: la casa casatoriilor, la teatrul Maria Filloti si in Gradina mare. Nici una nu e la Dunare. Insa probabil fetele care stau in Braila ne pot ajuta cu mai multe detalii. Cred ca ne-ar fi de ajutor.
Spor la pregatiri.

Galina
11.01.2010, 15:18:47
Buna fetelor,
Eu am avut nunta pe 12 sept 2009 . Imi pare rau sa va dezamagesc dar cununia civila este o porcarile in Braila. In primul rand, Vivio din pacate nu mai exista casa casatoriilor in Braila deci, cununia civila se face ori la primarie ori la Maria Filoti.
La Maria Filoti am vrut si noi dar trebuie de facut din timpi si cu pile. Din ce stiu eu trebuie sa depui o cerere la primarie ca vrei cununia civila la teatru ( cam cu o luna inainte) si daca se aproba (de catre primar) trebuie sa mai platesti o taxa de 4 sau 5 mil. Cam asa e. Oricum va recomand sa incercati sa obtineti cununia civila la Maria Filotti ca daca ajungeti la primarie e GRAAAAAVVVVV de tot.
In primul rand e o coada mare mare...astepti ca prostul sau ca prostii ca asteapta toti invitatii...miresele stau la coada...e un haos de nedescris.
Eu nu sunt din Braila, sotul este din Braila dar imi era mie rusine de ce se intampla la primarie. Eu am avut vreo 50 de invitati la primarie , nu stiu ce au gandit acestia despre Braila dar sigur a doua data o sa evite orice cununie civila din acest oras. Nu se pastreaza nici o ordine...daca prinzi rand la coada si esti printre primii e foarte bine...dar coada e ...fara cuvinte...Daca vreti va dau si cateva poze...fotograful si cameramanul sunt din Ploiesti si saracii au ramas si ei profund impresionati de ce au vazut la primarie.
Oricum sincer daca stiam ca va fi in halul in care a fost imi faceam cununia civila intr-o alta zi si nu mi-o faceam in Braila NEVER.
Daca vreti poze despre cum arata o cununie civila in Braila la primarie, dati-mi adresele de e-mail.

adyt08
12.01.2010, 20:36:41
Buna fetelor,
Eu am avut nunta pe 12 sept 2009 . Imi pare rau sa va dezamagesc dar cununia civila este o porcarile in Braila. In primul rand, Vivio din pacate nu mai exista casa casatoriilor in Braila deci, cununia civila se face ori la primarie ori la Maria Filoti.
La Maria Filoti am vrut si noi dar trebuie de facut din timpi si cu pile. Din ce stiu eu trebuie sa depui o cerere la primarie ca vrei cununia civila la teatru ( cam cu o luna inainte) si daca se aproba (de catre primar) trebuie sa mai platesti o taxa de 4 sau 5 mil. Cam asa e. Oricum va recomand sa incercati sa obtineti cununia civila la Maria Filotti ca daca ajungeti la primarie e GRAAAAAVVVVV de tot.
In primul rand e o coada mare mare...astepti ca prostul sau ca prostii ca asteapta toti invitatii...miresele stau la coada...e un haos de nedescris.
Eu nu sunt din Braila, sotul este din Braila dar imi era mie rusine de ce se intampla la primarie. Eu am avut vreo 50 de invitati la primarie , nu stiu ce au gandit acestia despre Braila dar sigur a doua data o sa evite orice cununie civila din acest oras. Nu se pastreaza nici o ordine...daca prinzi rand la coada si esti printre primii e foarte bine...dar coada e ...fara cuvinte...Daca vreti va dau si cateva poze...fotograful si cameramanul sunt din Ploiesti si saracii au ramas si ei profund impresionati de ce au vazut la primarie.
Oricum sincer daca stiam ca va fi in halul in care a fost imi faceam cununia civila intr-o alta zi si nu mi-o faceam in Braila NEVER.
Daca vreti poze despre cum arata o cununie civila in Braila la primarie, dati-mi adresele de e-mail.

Fara suparare dar tin sa te contrazic...fratele meu a avut nunta pe 26.09.2009...a fost programat la ora 15:00...la ora 15:00fix am intrat si la 15:15 terminaseram....intr-adevar statea lumea civilizat la rand cum se sta peste tot...si la biserica se asteapta randul....
Mie nu mi s-a parut haosul pe care il descrii tu..daca la Braila e haos...la Bucuresti unde se plang bietele miresici ce sa mai zicem...
Asta e..pareri si pareri

diana1284
13.01.2010, 15:38:08
si eu am avut nunta pe 19 sept am fost programata la ora 3 si un sfert si am intrat la 3 pentru ca una din miresici nu avea buletinul la ea...totul a decurs normal fara sa fim grabiti sau mai stiu eu ce...

gabystef
18.01.2010, 22:56:39
Nici eu nu mai locuiesc in Braila, desi de loc sunt de aici, insa nunta o sa ne-o facem in Braila. Din ce am inteles de la fetele de pe forum, in Braila nunta se face in 3 locatii: la casa casatoriilor, la teatrul Maria Filloti si in Gradina mare. Nici una nu e la Dunare. Insa probabil fetele care stau in Braila ne pot ajuta cu mai multe detalii. Cred ca ne-ar fi de ajutor.
Spor la pregatiri.

Buna,

nu stiu daca a incercat cineva sa organizeze cununia civila pe vaporas.
Sunt pe faleza vreo 2 restaurante "plutitoare"... dar probabil costa ceva... E totusi o idee ...:-p

adyt08
18.01.2010, 22:59:50
Buna,

nu stiu daca a incercat cineva sa organizeze cununia civila pe vaporas.
Sunt pe faleza vreo 2 restaurante "plutitoare"... dar probabil costa ceva... E totusi o idee ...:-p

Avand in vedere ca e criza...si toata lumea e avara de a face un ban in plus...cred ca oferind "pretul corect" orice e posibil...de exemplu ma uitam la biserica...am fost sa platesc taxa...si o pereche facea nunta in post...daca pt o nunta normala se lua 100lei taxa pt cea facuta in post se lua dublu...deci nu mai conteaza nimic in ziua de azi...daca ai banul faci orice!!!!

angye16
03.02.2010, 11:46:53
si eu tin sa te contrazic.. am fost la destule nunti atat in bucuresti cat si in alte localitati... dar ditamai coada si nebunia care am vazut-o la primaria din Braila n-am vazut-o nicaieri..a fost in premiera pt mine . ok , intr-adevar se sta la rand si la unele biserici, si la alte primarii.. dar k'mon nici chiar in halul ala................
o dezorganizare totala si o lipsa de respect pt oamenii care stau la cozile alea infernale..
o ora de stat la coada in inghesuiala aia, mai ales vara, nu mi se pare chiar asa de civilizat ;)

Fara suparare dar tin sa te contrazic...fratele meu a avut nunta pe 26.09.2009...a fost programat la ora 15:00...la ora 15:00fix am intrat si la 15:15 terminaseram....intr-adevar statea lumea civilizat la rand cum se sta peste tot...si la biserica se asteapta randul....
Mie nu mi s-a parut haosul pe care il descrii tu..daca la Braila e haos...la Bucuresti unde se plang bietele miresici ce sa mai zicem...
Asta e..pareri si pareri

gertrude
27.02.2010, 20:03:09
Buna!
Am inteles ca ,mai nou,cununia civila s-a mutat undeva in spatele facultatii Spiru Haret, intr-o cladire noua.E adevarat?

Daphnne
23.03.2010, 13:28:39
buna, va rog daca puteti sa-mi spuneti si mie care este taxa de oficiere a casatoriei in braila pentru sambata? multumesc...

bianca_d85
24.03.2010, 10:10:24
buna, va rog daca puteti sa-mi spuneti si mie care este taxa de oficiere a casatoriei in braila pentru sambata? multumesc...

am fost eu ieri si m-am interesat...120 pt sambata, 10 lei pozatul si 20 filmatul, scria acolo pe usa :)

Daphnne
24.03.2010, 10:18:58
am fost eu ieri si m-am interesat...120 pt sambata, 10 lei pozatul si 20 filmatul, scria acolo pe usa :)

taxa de pozat si de filmat e pentru fotograful si cameramanul nostru?

tu ce ora ai vrea pentru cununia civila? ai intrebat si cand e prima zi de depunere a actelor?

bianca_d85
24.03.2010, 11:57:28
taxa de pozat si de filmat e pentru fotograful si cameramanul nostru?

tu ce ora ai vrea pentru cununia civila? ai intrebat si cand e prima zi de depunere a actelor?

Da, mi-a zis ca pe 13 aprilie sa ne ducem cu toate actele, iar data certificatului medical (parca asa se cheama) sa aiba cel mai devreme data de 12 aprilie :| nu stiu cine imi face mie analizele intr-o zi si sa-mi dea si rezultatele, dar...in fine! Plus ca programul de primiri cereri e pana la 12:30 in ziua aia!
Eu as vrea sa-mi pun pe la 14:30-15 maxim, am intrebat, dar a zis ca mai vedem atunci, in functie de cate nunti sunt :(
Iar in privinta taxei pt filmat si pozat pp ca da, nu stiu sigur, scria acolo pe usa unde era si programul....asta n-am mai intrebat, am vazut dupa :">

Tu la ce ora vrei?:D

Daphnne
24.03.2010, 12:22:11
Da, mi-a zis ca pe 13 aprilie sa ne ducem cu toate actele, iar data certificatului medical (parca asa se cheama) sa aiba cel mai devreme data de 12 aprilie :| nu stiu cine imi face mie analizele intr-o zi si sa-mi dea si rezultatele, dar...in fine! Plus ca programul de primiri cereri e pana la 12:30 in ziua aia!
Eu as vrea sa-mi pun pe la 14:30-15 maxim, am intrebat, dar a zis ca mai vedem atunci, in functie de cate nunti sunt :(
Iar in privinta taxei pt filmat si pozat pp ca da, nu stiu sigur, scria acolo pe usa unde era si programul....asta n-am mai intrebat, am vazut dupa :">

Tu la ce ora vrei?:D

eu as vrea dupa 15, daca se poate..dar vom vedea..dc nu se poate ne programam pentru vineri 23 aprilie :)
taxele acestea unde se platesc?

bianca_d85
24.03.2010, 12:25:52
eu as vrea dupa 15, daca se poate..dar vom vedea..dc nu se poate ne programam pentru vineri 23 aprilie :)
taxele acestea unde se platesc?
Asta nu mai stiu :D, dar o sa ma interesez!

Daphnne
24.03.2010, 13:10:14
Asta nu mai stiu :D, dar o sa ma interesez!

cand afli te rog sa-mi spui si mie... ca noi mai ajungem tocmai la depusul actelor, si atunci ne va fi greu sa alergam de aiurea la platit de taxe :)
multumesc anticipat

bianca_d85
24.03.2010, 13:12:54
cand afli te rog sa-mi spui si mie... ca noi mai ajungem tocmai la depusul actelor, si atunci ne va fi greu sa alergam de aiurea la platit de taxe :)
multumesc anticipat

Ok :) ....

Aina_js
01.05.2010, 20:47:16
Buna fetelor,
Am si eu cateva intrebari... noi nu suntem in tara si am vrea sa facem Cununia Civila cu o zi inainte de nunta in sine. Evenimentul il avem programat pentru anul viitor, iar noi o sa ajungem in tara exact cu 2 saptamani inainte de nunta. Nelamurirea mea e urmatoarea: care este timpul minim pentru a depune actele, tinand cont ca am vrea sa facem cununia civila vineri 15 iulie 2011 si noi o sa ajungem in tara pe 1 iulie 2011. Daca totusi nu e nici o posibilitate, ar putea merge parintii unuia dintre noi sa depuna actele, sau trebuie sa fim personal?? Am inteles ca actele trebuiesc depuse cu 2 saptamani inainte, dar problema e ca noi fizic nu am mai avea timp sa facem rost de acel certificat medical prenuptial... Noi am putea trimite un fel de imputernicire, sau ceva de genul ca sa nu fie nici o problema si sa depuna actele altcineva...?? Care sunt zilele pentru depunerea actelor??? Ce ma sfatuiti sau ce idee imi dati...?:-s

zorzonica
02.05.2010, 12:18:06
Se pot organiza cununii civile vinerea?

Aina_js
02.05.2010, 14:12:14
Asta iti pot spune cu siguranta, pentru ca a fost mama logodnicului meu la Starea Civila si i-au zis ca se oficiaza casatorii si vinerea, dar din cate imi aduc aminte, se pot oficia casatorii doar pana la o anumita ora ( orarul este mai redus decat sambetele )
C-am asta e tot ce iti pot spune, dar daca intri si pe net cred ca dau si acolo ceva informatii.

adyt08
02.05.2010, 14:15:26

Verisoara mea a facut cununia civila anul trecut pe 03.07....intr-adevar a avut-o la ora 11..a fost totul pe fuga pt ca abia la ora 9 a aflat ora cununiei deci iti dai seama in 2 ore ce alergatura...si stiu ca i-a costat si mai putin taxele respective pt ca in week'end este o taxa in plus...nu stiu cat si exact ce e cu ea

zorzonica
02.05.2010, 15:37:39
Verisoara mea a facut cununia civila anul trecut pe 03.07....intr-adevar a avut-o la ora 11..a fost totul pe fuga pt ca abia la ora 9 a aflat ora cununiei deci iti dai seama in 2 ore ce alergatura...si stiu ca i-a costat si mai putin taxele respective pt ca in week'end este o taxa in plus...nu stiu cat si exact ce e cu ea

Nu conteaza prea mult ora la care are loc cununia pentru ca oricum nu vom mai avea alt eveniment in acea zi. Noi am vrea sa fie cu 2 saptamani inainte de nunta ca sa scapam de o grija, sa nu alergam dintr-o parte in alta ca nebunii in ziua nuntii. Mersi pentru informatii.

andraelen
03.05.2010, 23:09:22
Buna fetelor,
Am si eu cateva intrebari... noi nu suntem in tara si am vrea sa facem Cununia Civila cu o zi inainte de nunta in sine. Evenimentul il avem programat pentru anul viitor, iar noi o sa ajungem in tara exact cu 2 saptamani inainte de nunta. Nelamurirea mea e urmatoarea: care este timpul minim pentru a depune actele, tinand cont ca am vrea sa facem cununia civila vineri 15 iulie 2011 si noi o sa ajungem in tara pe 1 iulie 2011. Daca totusi nu e nici o posibilitate, ar putea merge parintii unuia dintre noi sa depuna actele, sau trebuie sa fim personal?? Am inteles ca actele trebuiesc depuse cu 2 saptamani inainte, dar problema e ca noi fizic nu am mai avea timp sa facem rost de acel certificat medical prenuptial... Noi am putea trimite un fel de imputernicire, sau ceva de genul ca sa nu fie nici o problema si sa depuna actele altcineva...?? Care sunt zilele pentru depunerea actelor??? Ce ma sfatuiti sau ce idee imi dati...?:-s

actele le depui cu 10 zile inainte si trebuie sa fiti voi personal pentru ca va trebui sa va faceti si niste analize.

andraelen
03.05.2010, 23:10:18

se plateste o taxa in plus daca faci duminica.

danutza21
04.05.2010, 18:18:34
se plateste o taxa in plus daca faci duminica.
imi poti spune te rog cate este taxa?

andraelen
04.05.2010, 23:25:08
imi poti spune te rog cate este taxa?

daca stiam iti spuneam de primna data,dar nu am idee,doar ata stiu ca se plateste o taxa in plus oricum in 2008 cand am avut eu nunta auzisem ceva de 50ron,dar nu stiu exact.:)

adyt08
20.05.2010, 18:52:06
In ce zile se depun actele pentru oficierea casatoriei?Stiu ca nu se pot depune in fiecare zi....

amoruccio
07.03.2011, 16:09:28
In ce zile se depun actele pentru oficierea casatoriei?Stiu ca nu se pot depune in fiecare zi....

hello miresici !!! este cineva care a organizat cununia civila in Gradina mare/Gradina publica din Braila?

adyt08
07.03.2011, 19:13:50
hello miresici !!! este cineva care a organizat cununia civila in Gradina mare/Gradina publica din Braila?

Am vazut ca anul trecut s-au tinut...chiar in ziua cununiei noastre...din ce am inteles sunt cele pe care le lasa mai la final..gen teatru, gradina mare...primele se fac cele de la primarie si apoi urmeaza acestea....Tot din sursa sigura iti spun ca tre sa ai ceva pile si costa nejustificat de mult fata de cununia la primarie...succes

amoruccio
07.03.2011, 20:55:03
Am vazut ca anul trecut s-au tinut...chiar in ziua cununiei noastre...din ce am inteles sunt cele pe care le lasa mai la final..gen teatru, gradina mare...primele se fac cele de la primarie si apoi urmeaza acestea....Tot din sursa sigura iti spun ca tre sa ai ceva pile si costa nejustificat de mult fata de cununia la primarie...succes

buna ! dar la primarie ce taxa se plateste?

laurici_alexa
03.05.2011, 19:46:30
Care mai e taxa pentru oficierea cununiei civile in aer liber stie cineva?

amoruccio
28.05.2011, 15:33:28
Care mai e taxa pentru oficierea cununiei civile in aer liber stie cineva?

Buna ! am fost sa ma interesez de taxa pt gradina mare sau teatrul Maria Filotti..nici vorba de suma de 5mil(cum sustin multi pe care ii intrb)...este o suma f mica..de 50ron(500mii lei vechi)
Trb sa mergi sa depui o cerere daca vrei sa oficeze cununia civ in Gradina mare care se aproba in max o sapt.apoi iti sp sa te prezinti cu biletelul(care dovedeste ca ai depus cererea)+dosarul cu actele necesare.
cu 10zile inainte de data in care veti face cun.civila
de ex. noi vom face cun civila pe 6 aug. si trb sa ma prezint impreuna cu viitorul sot pe data de 28iulie la evidenta populatie(pe Cuza,in apropiere de mag.Dunarea/Winmarkt.

ruxa7
30.05.2011, 10:11:22
Buna ! am fost sa ma interesez de taxa pt gradina mare sau teatrul Maria Filotti..nici vorba de suma de 5mil(cum sustin multi pe care ii intrb)...este o suma f mica..de 50ron(500mii lei vechi)
Trb sa mergi sa depui o cerere daca vrei sa oficeze cununia civ in Gradina mare care se aproba in max o sapt.apoi iti sp sa te prezinti cu biletelul(care dovedeste ca ai depus cererea)+dosarul cu actele necesare.
cu 10zile inainte de data in care veti face cun.civila
de ex. noi vom face cun civila pe 6 aug. si trb sa ma prezint impreuna cu viitorul sot pe data de 28iulie la evidenta populatie(pe Cuza,in apropiere de mag.Dunarea/Winmarkt.
Buna amoruccio. Tu ai despus de acum cererea pt civila in gradina mare? au acceptat nu e prea devreme? As fi si eu interesata...

amoruccio
30.05.2011, 11:18:02
Buna amoruccio. Tu ai despus de acum cererea pt civila in gradina mare? au acceptat nu e prea devreme? As fi si eu interesata...

Buna Ruxa ! eu asa am fost sfatuita,sa depun de acum. am depus-o acum 2 sapt...sapt trecuta am fost la evidenta pop.sa ma interesez daca a fost acceptata...si acolo mi-au sp.k pe 28iulie sa venim sa depunem actele :">
Deci nu este devreme(e mai bn asa,sa fii sigura) pt k cei de la primarie iti dau un nr de inregistrare cu care va trb sa te prezinti cand depui actele...si nu au cum sa sp k au uitat sau altceva de genul asta

edeea
30.05.2011, 19:28:09
Buna!

Taxa suplimentara pentru Gradina mare nu este, trebuie doar asigurat transportul ofiterului de stare civila.
Dar pentru Teatru se percepe o taxa de 500 RON, care se plateste la teatru, unde se si depune cererea dupa ce initial se obtine aprobarea de la primarie.

Oricum, merita toti banii cununia civila in teatru, pe langa faptul ca sala in care se oficiaza e mare si superba, aboi aveti acces la poze.

amoruccio
31.05.2011, 09:22:25
Buna!

Taxa suplimentara pentru Gradina mare nu este, trebuie doar asigurat transportul ofiterului de stare civila.
Dar pentru Teatru se percepe o taxa de 500 RON, care se plateste la teatru, unde se si depune cererea dupa ce initial se obtine aprobarea de la primarie.

Oricum, merita toti banii cununia civila in teatru, pe langa faptul ca sala in care se oficiaza e mare si superba, aboi aveti acces la poze.

Taxa,atat pt.Gradina mare cat si pt teatru Maria F. este de 50ron iti sp,f sigur pt k am fost eu si m-am interesat acum 2 sapt. ;)

ruxa7
31.05.2011, 14:22:15
Buna Ruxa ! eu asa am fost sfatuita,sa depun de acum. am depus-o acum 2 sapt...sapt trecuta am fost la evidenta pop.sa ma interesez daca a fost acceptata...si acolo mi-au sp.k pe 28iulie sa venim sa depunem actele :">
Deci nu este devreme(e mai bn asa,sa fii sigura) pt k cei de la primarie iti dau un nr de inregistrare cu care va trb sa te prezinti cand depui actele...si nu au cum sa sp k au uitat sau altceva de genul asta
Am inteles:D. Imi poti spune te rog si unde ai depus cererea? La primarie sau tot acolo la evidenta populatiei?

amoruccio
31.05.2011, 18:57:43
Am inteles:D. Imi poti spune te rog si unde ai depus cererea? La primarie sau tot acolo la evidenta populatiei?

Cererea se depune la primarie,apoi iti vor sp sa mergi al evidenta pop.la o dif de o sapt.sa te interesezi daca a fost acceptata. Bine e cam aiurea ideea asta de"mergeti sa verificati daca cererea a fost aprobata"pana acum nu am auzit cazuri carora sa nu li se fi aprobat cererea ;))

amoruccio
31.05.2011, 18:59:12
Buna!

Edeea,acum am obsv.ca ati avut nunta la red sky :) cum ti s-a parut?

edeea
01.06.2011, 15:10:58
Da, am avut nunta in octombrie, la RED SKY si din punctul nostru de vedere, dar si al invitatilor, a fost totul la superlativ. Bine, noi am avut o persoana care s-a ocupat foarte mult de tot ce s-a intamplat acolo, pe socrul meu, care a stat mai mult in bucatarie si a supravegheat.
Sfatul meu este sa aveti pe cineva de incredere care sa ii supravegheze pe chelneri, pentru ca, ca peste tot in Braila, se mai si ""subtilizeaza":) Noi le-am zis de la inceput ca le vom da noi si bautura si tort la sfarsit, asa ca nu au mai luat ei.
am insistat mult cu meniul, sa ne puna exact ce dorim noi, aici insistati sa vb direct cu patronii, si nu cu chelnerii. si cu decorul, am fost chiar in vinerea de dinaintea nuntii si am stabilit cum vrem mesele puse, ce fete de masa, ce pahare, ce huse, etc.
Tortul s florile nu le-am avut de la ei.
Per total, am fost foarte multumiti, mancarea a fost proaspata, extrem de gustoasa, aranjata frumos, calda, servirea ok, un chelner la 2 mese, deci nu ne putem plange.Iar ringul de dans face toti banii. Mare grija cu muzica, fiind destul de mare restaurantul, aveti nevoie de sonorizare pe masura, de boxe ok.
deci, totul e ok daca tineti din scurt.
daca te mai pot ajuta si cu alte info, spune-mi!

amoruccio
01.06.2011, 15:23:30
Da, am avut nunta in octombrie, la RED SKY si din punctul nostru de vedere, dar si al invitatilor, a fost totul la superlativ. Bine, noi am avut o persoana care s-a ocupat foarte mult de tot ce s-a intamplat acolo, pe socrul meu, care a stat mai mult in bucatarie si a supravegheat.
Sfatul meu este sa aveti pe cineva de incredere care sa ii supravegheze pe chelneri, pentru ca, ca peste tot in Braila, se mai si ""subtilizeaza":) Noi le-am zis de la inceput ca le vom da noi si bautura si tort la sfarsit, asa ca nu au mai luat ei.
am insistat mult cu meniul, sa ne puna exact ce dorim noi, aici insistati sa vb direct cu patronii, si nu cu chelnerii. si cu decorul, am fost chiar in vinerea de dinaintea nuntii si am stabilit cum vrem mesele puse, ce fete de masa, ce pahare, ce huse, etc.
Tortul s florile nu le-am avut de la ei.
Per total, am fost foarte multumiti, mancarea a fost proaspata, extrem de gustoasa, aranjata frumos, calda, servirea ok, un chelner la 2 mese, deci nu ne putem plange.Iar ringul de dans face toti banii. Mare grija cu muzica, fiind destul de mare restaurantul, aveti nevoie de sonorizare pe masura, de boxe ok.
deci, totul e ok daca tineti din scurt.
daca te mai pot ajuta si cu alte info, spune-mi!

Multumesc frumos !
-deja am vb cu cineva de incredere sa aibe grija pe la bucatarie.
-tortul il facem la Poem
-florile le voi face cu altcineva
-doar decorul cu ei(iar aici la fel ca voi..vom merge in sapt nuntii sa clarificam ce si cum)
-de muzica am vb cu cineva care a avut nunta la red sky(si au fost f multumiti de sonorizare)pt k auzisem si prbl aceasta,si zic eu ca am rezolvat-o :)
Daca nu deranjez ..imi poti sp in mare ce meniu ati avut? ati ocupat sala mare(daca da...cate pers ati avut)?
Multumesc inca odata de info.

edeea
01.06.2011, 15:59:57
Da, am avut sala cea mare, am avut 210 persoane, dar cred ca incap lejer si mai multi. Imi place ca e un restaurant aerisit, unde toata lumea vede ce se intampla pe ring, nu deranjezi pe nimeni cand treci printre mese.
Noi am avut 4 feluri:
- aperitiv- unde am mers mai mult pe traditional, stiu ca ei au o lista cu vreo 40 de preparate de unde noi am exclus salamuri, gelatine si am mers pe chestii comestibile:) plus ca am apreciat ca ne-au facut acea rulada de cascaval cu unt si sunca, pe care ei nu o aveau initial, dar pentru care am insistat noi; sfatul meu e sa alegi ruladele lor din pui cu diverse umpluturi, sunt foarte gustoase si arata bine, crevetele invelit in sunca, cascavalul afumat, muschiul condimentat, in general lucruri care sa corespunda gusturilor tuturor.
- peste - file de salau cu cartofi nature si cu sos remoulade, extraordinar de gustos ;))
- sarmalute de vita cu porc si cu sunca afumata + mamaliga aburinda ;))
- friptura - ceafa de porc la gratar cu cartofi frantuzesti si salata de varza cu morcov si marar, cu un dresing facut de ei, delicios!

nu aveau toate astea in meniu, sau nu in forma asta, dar noi am negociat cu ei si am ajuns la o intelegere multumitoare de ambele parti. Noi nu am luat bautura de la ei, am adus-o noi, si atunci, in pretul meniului, care continea si bautura, practic ne-au imbunatatit mancarea cu ce am vrut noi.

daca mai ai si alte intrebari, id-ul meu de mess este edeea2005, iti pot da si poze daca vrei.

pupici

amoruccio
01.06.2011, 16:23:30
Da, am avut sala cea mare, am avut 210 persoane, dar cred ca incap lejer si mai multi. Imi place ca e un restaurant aerisit, unde toata lumea vede ce se intampla pe ring, nu deranjezi pe nimeni cand treci printre mese.
Noi am avut 4 feluri:
- aperitiv- unde am mers mai mult pe traditional, stiu ca ei au o lista cu vreo 40 de preparate de unde noi am exclus salamuri, gelatine si am mers pe chestii comestibile:) plus ca am apreciat ca ne-au facut acea rulada de cascaval cu unt si sunca, pe care ei nu o aveau initial, dar pentru care am insistat noi; sfatul meu e sa alegi ruladele lor din pui cu diverse umpluturi, sunt foarte gustoase si arata bine, crevetele invelit in sunca, cascavalul afumat, muschiul condimentat, in general lucruri care sa corespunda gusturilor tuturor.
- peste - file de salau cu cartofi nature si cu sos remoulade, extraordinar de gustos ;))
- friptura - ceafa de porc la gratar cu cartofi frantuzesti si salata de varza cu morcov si marar, cu un dresing facut de ei, delicios!

nu aveau toate astea in meniu, sau nu in forma asta, dar noi am negociat cu ei si am ajuns la o intelegere multumitoare de ambele parti. Noi nu am luat bautura de la ei, am adus-o noi, si atunci, in pretul meniului, care continea si bautura, practic ne-au imbunatatit mancarea cu ce am vrut noi.

daca mai ai si alte intrebari, id-ul meu de mess este edeea2005, iti pot da si poze daca vrei.

pupici

Multumesc frumos ! am adaugat id tau,in cazul in care imi mai aduc aminte de cate ceva :*

oanaserban
29.08.2011, 22:44:32
Noi am avut 4 feluri:

pupici

buna
si eu am nunta la red sky peste 2 sapt pe 10 sept si m-ai ajuta si pe mine foarte mult cu niste poze si sfaturi daca se poate. daca crezi ca nu te deranjez ai putea sa ma contactezi tu pe oana5639 cand poti tu. iti multumesc anticipat si scuze ca m-am bagat asa ca din oala in discutia voastra. te pup

innuptae
13.09.2011, 18:26:59
Buna! Ati observat in ce s-a transformat Braila? un mare santier...mai ales in fata la primarie:-L. Ma chinui sa fac cununia civila la teatru ,dar am aflat de curand ca nu se poate....in perioada nuntii mele se desfasoara nu stiu ce festival. Asa ca am incercat la muzeu. Cei de acolo sunt dispusi sa accepte ,insa nu cred ca va accepta si primaria. In Gradina publica e cam riscant pe 1 octombrie...o fi vreo vreme urata...:(. Iar la primarie e groaznic, cu atata moloz.

innuptae
19.10.2011, 11:46:05
Am revenit cu detalii dupa nunta ;;). Cununia civila a fost superba in Gradina Mare. Am prins o vreme superba. Cununia s-a oficiat la 13:30 in foisor si am fost primii din cele 4 cupluri. Foisorul a fost amenajat frumos de o firma stabilita de comun acord cu celelalte cupluri in schimbul a unei sume modice de bani.Langa foisor am avut si o masuta unde am putut servi cate ceva dupa cununie .Ce sa mai..am ramas cu o amintire de neuitat. Recomand tuturor , insa doar in perioade mai calduroase:D

mihaela_2006
19.10.2011, 12:49:01
Asteptam pozici

innuptae
20.10.2011, 22:51:11
Asteptam pozici

Cat de curand vin si pozicile

Felixmirelutza
25.05.2012, 22:34:14
Buna, mai vrea cineva sa faca cununia civila in Gradina Mare pe 28 iulie?

alexandraadrian
20.06.2012, 22:49:07
buna tuturor. avem nunta pe 25 august la buzau, dar cununia civila o vom face la braila, eu imi doresc sa o fac in Gradina Mare, dar nu in ziua nuntii ci in aceea saptamna luni.mairti sau miercuri.credeti ca este vreo problema? ce taxa trebuie sa platim in plus?? daca dorim sa amenajam putin foisorul unde putem apela? mai este vreo miresica, care face cununia civila in aceea data si sa facem aranjamentul impreuna??
va pup si spor la pregatiri.

katypetre
22.06.2012, 18:21:57
Buna, fetelor! Si eu vreau sa fac cununia civila in Gradina Mare. Mai face cineva pe 6 octombrie 2012? Poate facem impreuna, ca sa scutim un pic din pretul decorului ;-) Pupici si spor la pregatiri!

afroditanca
02.07.2012, 13:16:01
Buna ziua, noi ne-am hotarat acum doua saptamani , sa facem cununia civila in august, dar fiind plecati din tara nu stim nimic ... am vorbit cu neamurile si fiecare are o versiune diferita , asa ca am ajuns aici cerand ajutor ... cam cate zile trebuiesc sa ne iasa actele ???
primul pas : certificatul prenuptial
al II lea pas : cererea la primarie , care se face in aceiasi zi cand iti iese certificatul prenuptial....si de aici ai de asteptat 10 zile sau mai mult ?... ca mi s-a zis ceva de 10 zile de consiliere si dupa alte 10 zile si apoi iti ies actele .... e ceva ce nu ma convinge
P.S. care este costul certificatelor prenuptiale la o clinica privata ... si in cat timp sunt gata???
Va multumesc anticipat de ajutor!!!

katypetre
02.07.2012, 17:09:28
Buna ziua, noi ne-am hotarat acum doua saptamani , sa facem cununia civila in august, dar fiind plecati din tara nu stim nimic ... am vorbit cu neamurile si fiecare are o versiune diferita , asa ca am ajuns aici cerand ajutor ... cam cate zile trebuiesc sa ne iasa actele ???
primul pas : certificatul prenuptial
al II lea pas : cererea la primarie , care se face in aceiasi zi cand iti iese certificatul prenuptial....si de aici ai de asteptat 10 zile sau mai mult ?... ca mi s-a zis ceva de 10 zile de consiliere si dupa alte 10 zile si apoi iti ies actele .... e ceva ce nu ma convinge
P.S. care este costul certificatelor prenuptiale la o clinica privata ... si in cat timp sunt gata???
Va multumesc anticipat de ajutor!!!

Data in care vrei sa te cununi o alegi tu. Mergi la biroul unde se depun ACTELE,acestea fiind:
buletine,certificate nastere(copie si original)
certificate medicale prenuptiale(eliberate de medicul de familie sau cabinet particular,platind undeva la 150-200lei),dar vezi ca aceste certificate sunt valabile 14 zile(adica in astea 14 zile ai posibilitatea sa le depui),
declaratia de casatorie tip
2-4 timbre de 1 leu.
Asta e tot!
Spor la miresit!
Si eu ca si tine sunt afara, asa ca sa ti cont de un aspect,dupa cununie tre sa-ti schimbi buletinul imediat pt ca ti-l perforeaza si nu poti sa iesi din tara cu el asa. Si sa ai timp sa ti-l faci(doar daca nu cumva ramai in romania:O)
Te pup

afroditanca
04.07.2012, 12:41:02
Data in care vrei sa te cununi o alegi tu. Mergi la biroul unde se depun ACTELE,acestea fiind:
buletine,certificate nastere(copie si original)
certificate medicale prenuptiale(eliberate de medicul de familie sau cabinet particular,platind undeva la 150-200lei),dar vezi ca aceste certificate sunt valabile 14 zile(adica in astea 14 zile ai posibilitatea sa le depui),
declaratia de casatorie tip
2-4 timbre de 1 leu.
Asta e tot!
Spor la miresit!
Si eu ca si tine sunt afara, asa ca sa ti cont de un aspect,dupa cununie tre sa-ti schimbi buletinul imediat pt ca ti-l perforeaza si nu poti sa iesi din tara cu el asa. Si sa ai timp sa ti-l faci(doar daca nu cumva ramai in romania:O)
Te pup

Multumesc , de ramas nu raman in tara :O, sper sa ma incadrez in timp cu buletinul, m-ai mult din cauza lui facem starea civila, ca imi expira anul acesta :grin: si asa a venit si el cu cererea.
Multumesc inca o data si iti urez si tie "Spor la miresit " , te pup !

katypetre
05.07.2012, 11:51:26
Eu cand am fost acasa in mai acu un an,mi-am scos buletinul in 2 zile(miercuri la 12 am depus actele si joi dimineata mi l-a dat) pt ca imi expira in octombrie si la data la care imi expira nu ma aflam in tara, dar ca sa-l pot scoate in 2 zile,am facut dovada cu biletul de avion ca vineri plec si il vreau la urgenta, nu am platit nimic in plus,m-am si certat cu ei,era de asteptat in romania,incepuse cu figuri,ca mergi dincolo, ba dincolo..........pana am intrat in ei putin:-$ si s-a rezolvat.
Pupici si spor la miresit!

Lorycica
19.03.2013, 15:00:05
Buna fetelor!
Noi vrem sa face cununia civila in Gradina mare, la foisor. Eram curioasa daca sunt in Braila firme care sa se ocupe de ornatul foisorului si sa aduca 1-2 mese? Stiti si un pret aproximativ? Va multumesc.
Pupici

monalisa_sim
21.03.2013, 14:17:54
Buna fetelor!
Noi vrem sa face cununia civila in Gradina mare, la foisor. Eram curioasa daca sunt in Braila firme care sa se ocupe de ornatul foisorului si sa aduca 1-2 mese? Stiti si un pret aproximativ? Va multumesc.
Pupici

N-as sti sa-ti spun preturi, insa ceea ce este sigur este ca de aranjamentul din Gradina Mare se ocupa toate cuplurile din ziua respectiva. Ideea este urmatoarea: atunci cand va veti intalni cu totii veti putea stabili ceva concret. Ar fi pacat ca tu sa iti alegi o firma sa vina sa iti aranjeze acolo, cel dinaintea ta sa aiba alta firma, alte aranajamente. De fapt...nu prea este timp sa iti mai aranjeze si tie.
Spor la miresit!

Lorycica
21.03.2013, 15:44:45
N-as sti sa-ti spun preturi, insa ceea ce este sigur este ca de aranjamentul din Gradina Mare se ocupa toate cuplurile din ziua respectiva. Ideea este urmatoarea: atunci cand va veti intalni cu totii veti putea stabili ceva concret. Ar fi pacat ca tu sa iti alegi o firma sa vina sa iti aranjeze acolo, cel dinaintea ta sa aiba alta firma, alte aranajamente. De fapt...nu prea este timp sa iti mai aranjeze si tie.
Spor la miresit!

Buna,
Noi o sa facem cununia civila cu o zi inainte, adica intr-o vineri si nu cred ca vor fi asa multe nunti. O sa incerc sa ma interesez daca mai sunt persoane care vor in aceeasi zi, dar cred ca la starea civila va trebui sa intreb.
Multumesc de raspuns!

maryas88
05.04.2013, 12:29:37
M-ar interesa si pe mine un pret...daca aflati,poate scrieti si aici <:-P

otilis
11.04.2013, 18:31:27
Buna fetelor ! La anul in vara am stabilit si noi nunta. Cu cat timp inainte trebuie sa ne ducem la primarie sa facem programarea?

zorzonica
11.04.2013, 21:25:29
Buna fetelor ! La anul in vara am stabilit si noi nunta. Cu cat timp inainte trebuie sa ne ducem la primarie sa facem programarea?

cu doua saptamani inainte

monalisa_sim
11.04.2013, 21:52:36

Fix 10 zile (in astea 10 zile intra si ziua in care vreti sa va cununati si ziua in care depuneti). Atentie! Se merge cu certificatul prenuptial dat de medicul de familie, certificat care este valabil o zi.

otilis
10.06.2013, 16:56:31
Ms mult Monalisa! :*

monalisa_sim
10.06.2013, 19:50:38
Ms mult Monalisa! :*

Cu multa placere :*

ralukalexandra
07.04.2014, 19:20:27
Buna miresici....fetelor ajutati - ma cu o informatie...e adevarata taxa aceea de 500 lei (5 mil vechi) pe care cica trebuie sa o platesti pentru a face cununia civila in Gradina Mare? Va rog ajutati - ma cu in raspuns.

monalisa_sim
08.04.2014, 10:16:28
Buna miresici....fetelor ajutati - ma cu o informatie...e adevarata taxa aceea de 500 lei (5 mil vechi) pe care cica trebuie sa o platesti pentru a face cununia civila in Gradina Mare? Va rog ajutati - ma cu in raspuns.

Nu este adevarat...sau cel putin anul trecut nu era adevarat. Era o taxa de 50 lei + costurile aferente amenajarii spatiului de acolo (costuri pe care le vei imparti cu ceilalti miri).

ralukalexandra
10.04.2014, 22:02:13
Multumesc Monalisa...app sa stii ca am ales Visul Nuntii ca si fotografi in urma sfaturilor date de tine altor miresici ... sa stii ca sfaturile tale chiar mi-au fost de ajutor.

monalisa_sim
11.04.2014, 12:34:42
Multumesc Monalisa...app sa stii ca am ales Visul Nuntii ca si fotografi in urma sfaturilor date de tine altor miresici ... sa stii ca sfaturile tale chiar mi-au fost de ajutor.

Ma bucur din suflet ca ti-am putut fi de folos. Daca te mai pot ajuta cu ceva, nu ezita sa imi scrii fie pe forum, fie intr-un mesaj privat si eu iti voi raspunde cat de repede pot.
Spor la miresit!

iulicutza1
24.05.2014, 02:16:23
Nu este adevarat...sau cel putin anul trecut nu era adevarat. Era o taxa de 50 lei + costurile aferente amenajarii spatiului de acolo (costuri pe care le vei imparti cu ceilalti miri).

Am avut nunta anul trecut in octombrie si am ales sa facem cununia civila la teatru. Am achitat pe langa cei 50 de lei inca 200 de lei la primarie plus inca 300 de lei la teatru. Deci, da, este adevarat.

monalisa_sim
24.05.2014, 09:17:45
Am avut nunta anul trecut in octombrie si am ales sa facem cununia civila la teatru. Am achitat pe langa cei 50 de lei inca 200 de lei la primarie plus inca 300 de lei la teatru. Deci, da, este adevarat.

Fata a intrebat de cununia civila in GRADINA MARE, nu la teatru. Pentru teatru intotdeauna au fost alte costuri!