PDA

Versiunea completa : Pantofi

Pagini : [1] 2 3 4 5

mikki
21.11.2006, 19:12:07
salut!
stiti cumva daca exista in cluj cineva care face pantofi de mireasa la comanda? :-\
sper sa ma puteti ajuta!
mersi mult!;-)

oanaterhes
29.11.2006, 15:13:20
salut!
stiti cumva daca exista in cluj cineva care face pantofi de mireasa la comanda? :-\
sper sa ma puteti ajuta!
mersi mult!;-)
Ciar asa, poate ne ajuta cineva! Eu chiar nu am gasit nimic corespunzator pana acum!
Pa!

dia_na
04.01.2007, 19:47:24
Pt miresicile din Cluj interesate de pantofi.

Eu am fost azi la Central si am gasit pantofi de mireasa, marca Gabor, format clasic, la pret redus (1.5 mil). Oricum marca Gabor e foarte renumita pentru calapod si calitate, iar pretul mi se pare super okay (e cu 2 reduceri aplicate de la 2.5 mil). Sunt extrem de comozi si am gasit si nuanta rochiei mele (alb galbui). Sunt si alb alb si alb sampanie si alb spre argintiu.

Dc vi se pare interesant, mergeti si incercati si voi. E la etajul 1 la zona de pantofi, de la scarile rulante in dreapta, e o zona unde au expusi acesti pantofi pe rafturi chiar pe peretele magazinului (nu pe standurile din mijloc).

Taja
05.01.2007, 11:35:08
sint foarte frumosi:)sa-i porti sanatoasa si iubita! Daca au calapodul asa de bun cum zici sigur nu o sa ai probleme cu durerile de picioare;-) Erau cumva expuse si sandale? Tie ti se potrivesc pantofi daca ai nunta in 14 februarie (ce romantic!:x ) dar parca as vrea sandale. Si cum stai cu stresul? Ai rezolvat tot ce ti-ai propus? te pup, Ioana.

crisstynna
05.01.2007, 11:43:09
Sunt superbi pantofii....asa imi doresc si eu.Sa fie simpli si eleganti.Si ce-mi place e ca nici tocul nu e prea mare ca eu nu prea pot sta foarte mult pe tocuri inalte.O sa merg si eu pe la Central sa vad ce chestii mai sunt pe acolo.

dia_na
05.01.2007, 18:44:44
sint foarte frumosi:)sa-i porti sanatoasa si iubita! Daca au calapodul asa de bun cum zici sigur nu o sa ai probleme cu durerile de picioare;-) Erau cumva expuse si sandale? Tie ti se potrivesc pantofi daca ai nunta in 14 februarie (ce romantic!:x ) dar parca as vrea sandale. Si cum stai cu stresul? Ai rezolvat tot ce ti-ai propus? te pup, Ioana.

numai cununia civila e pe 14.02, nunta e in 9.06 - asa ca am timp

pantofii sunt intr-adevar foarte comozi si usori

multumesc pentru urari, la fel si tie

dia_na
05.01.2007, 18:46:38
Sunt superbi pantofii....asa imi doresc si eu.Sa fie simpli si eleganti.Si ce-mi place e ca nici tocul nu e prea mare ca eu nu prea pot sta foarte mult pe tocuri inalte.O sa merg si eu pe la Central sa vad ce chestii mai sunt pe acolo.

vezi ca sunt 2 modele unul cu tocuri de 5 cm ca si ai mei si unul cu toc de 3 cm - ambele arata bine, eu nu am gasit pe culoare cu toc mai mic ca nici eu nu vream cu toc inalt

magazinul se cheama STG shoes & more (scrie mare sus)

spor la cumparaturi

oanaterhes
06.01.2007, 21:04:25
vezi ca sunt 2 modele unul cu tocuri de 5 cm ca si ai mei si unul cu toc de 3 cm - ambele arata bine, eu nu am gasit pe culoare cu toc mai mic ca nici eu nu vream cu toc inalt

magazinul se cheama STG shoes & more (scrie mare sus)

spor la cumparaturi
Diana,
Sunt foarte frumosi. Sa-i porti sanatoasa! Mie imi plac si pentru ca se mai pot purta cu succes si dupa nunta. Adica e o investitie buna. Mult succes in continuare!
Pa! Oana>:D<

Kalini
21.01.2007, 00:44:34
Cred ca iau magazinele de incaltaminte pe rand......:> Mi-ar trebui ceva pantofi din tafta.......;;)

oanaterhes
21.01.2007, 23:12:32
Cred ca iau magazinele de incaltaminte pe rand......:> Mi-ar trebui ceva pantofi din tafta.......;;)
Sincer, iti doresc succes! Cred ca vei avea nevoie si de un pic de noroc. Eu pana acum nu am gasit nimic-nimic care sa-mi placa intr-adevar!
Sa ne tii la curent cu noutatile (daca le gasesti).
Oana

dia_na
22.01.2007, 20:32:55
salut!
sper sa ma puteti ajuta!
mersi mult!;-)

Pantofi la comanda se fac, dar de dans cu talpa fina din piele intoarsa. Nu stiu dc se poate sa iti puna talpa normala. De facut se fac undeva linga Clujeana, dar comanda se da in Clubul Salsa de pe strada Dacia.

blueoana
25.01.2007, 13:21:26
am gasit niste modele faine,oare unde le gasesc in cj?

Kalini
25.01.2007, 13:24:35

Buna intrebare....:-? Eu ma gandesc sa mai astept putin, apoi sa dau o raita prin magazine....as vrea pantofi de tafta, ca si rochita, sau sandalute din tafta sau organza, legate pe picior. Oricum, vine sezonul de nunti...acum e tare slaba oferta la pantofi pe la noi....=((

andria
25.01.2007, 14:32:41
Am tot umblat la inceputul lui ianuarie dupa pantofi, ca sa imi pot potrivi lungimea la rochita. Cam peste tot mi-au spus vanzatoarele ca le vin furnizorii in jur de 20 ianuarie cu cataloagele de anul asta, se aleg modelele si in jur de mijlocul lui februarie le vor primi.

Pe moment majoritatea modelelor care le mai au pe stoc sunt cu varful ascutit si tocul prea inalt pt. "doleantele" mele. Asa ca mai astept.

Kalini
26.01.2007, 20:03:22
Am tot umblat la inceputul lui ianuarie dupa pantofi, ca sa imi pot potrivi lungimea la rochita. Cam peste tot mi-au spus vanzatoarele ca le vin furnizorii in jur de 20 ianuarie cu cataloagele de anul asta, se aleg modelele si in jur de mijlocul lui februarie le vor primi.

Pe moment majoritatea modelelor care le mai au pe stoc sunt cu varful ascutit si tocul prea inalt pt. "doleantele" mele. Asa ca mai astept.

Te rog sa-mi spui si mie daca vezi ceva frumos pe undeva.....ca nici mie nu mi-a placut nimic.....#-o

miti
31.01.2007, 12:56:30
Te rog sa-mi spui si mie daca vezi ceva frumos pe undeva.....ca nici mie nu mi-a placut nimic.....#-o

Am umblat de nebuna prin oras dupa pantofi,peste tot pe unde stiam magazine de pantofi si nimic:(( :(( :(( :(( :((
Partea si mai proasta e ca trebuie sa ma duc dupa rochita si imi trebuie pantofii!

Jasmine
31.01.2007, 12:59:49
Stiu ca trebuie sa apara colectia primavara-vara si predomina albul,asa ca mai asteapta cateva zile,tre' sa apara.Ai Bata la tine in oras? Am vazut acolo niste pantofiori,eu pe aia vreau sa mi-i iau.Succes!!

andria
31.01.2007, 14:38:44
Am umblat de nebuna prin oras dupa pantofi,peste tot pe unde stiam magazine de pantofi si nimic:(( :(( :(( :(( :((
Partea si mai proasta e ca trebuie sa ma duc dupa rochita si imi trebuie pantofii!

Cand am dat comanda la rochita, am mers cu niste pantofi negri, care au maximul de toc pe care il vor avea pantofii.

Eu m-am lamurit cu pantofii si nu mai caut pana apare colectia de anul asta... Dupa 15 februarie o sa incep sa ma agit, daca nu gasesc.

oanaterhes
31.01.2007, 15:40:18
Cand am dat comanda la rochita, am mers cu niste pantofi negri, care au maximul de toc pe care il vor avea pantofii.

Eu m-am lamurit cu pantofii si nu mai caut pana apare colectia de anul asta... Dupa 15 februarie o sa incep sa ma agit, daca nu gasesc.

Buna fetelor, Sa ne tineti si pe noi la curent daca veti gasi pantofi de mireasa in Cluj!!!Oana

miti
31.01.2007, 16:28:28
Buna fetelor, Sa ne tineti si pe noi la curent daca veti gasi pantofi de mireasa in Cluj!!!Oana

MIi-am cumparat pantofii!
I-am gasit pe strada cu centaral viz-a vis de central langa o covrigarie e situat magazinul ala si au si reduceri de 50% care nu sunt chiar de 50%.
As pune poze cu ei dar mi-am uitat cablul de date acasa.

cisi5
31.01.2007, 21:02:18
I-am gasit pe strada cu centaral viz-a vis de central langa o covrigarie e situat magazinul ala si au si reduceri de 50% care nu sunt chiar de 50%.
ce pret au fost?

alli_utza
31.01.2007, 22:05:31
Mi-am cumparat pantofii de miresica! Atasez pozici!:)(nu sunt prea reusite pozitele ... asta e )

oanaterhes
01.02.2007, 18:38:46
Mi-am cumparat pantofii de miresica! Atasez pozici!:)(nu sunt prea reusite pozitele ... asta e )
Draguti-draguti!!! Sa-i porti sanatoasa si fericita!
Oana

Kalini
01.02.2007, 20:38:22

Sunt superbi!!!!!Sa-i porti sanatoasa!!!!!!!>:D<

SONYA
01.02.2007, 22:02:49
salut!
sper sa ma puteti ajuta!
mersi mult!;-)

este un magazin care face pantofi la comanda. e din bucuresti dar au deschisa filiala si in cora. firma se numeste veronesse. cum eu ma rochia de mireasa mov, cred ca voi apele la ei pentru ca e cam greu sa imi gasesc pantofi asa cum vreau.

alli_utza
01.02.2007, 22:07:20
Va multumesc muuuuult!>:D<

mikki
02.02.2007, 08:20:45
si eu va multumesc!
am nevoie de pantofi cu toc foarte mic, asa ca singura mea speranta e comanda!

mersi inca o data!

oanaterhes
02.02.2007, 20:30:52
Am vazut la Benvenutti niste pantofi argintii foarte frumosi, doar ca sunt ascutiti. Nu stiu ce sa fac, inca nu mi-a sosit rochia, asa ca nu-i cumpar deocamdata. Chiar voi incerca si la magazinul din Cora, poate-poate!
Astept sa apara colectiile de primavara, poate-poate!!! Cu mine e atat de greu cand vine vorba de pantofi!:-s
Oana

miti
02.02.2007, 22:28:08

Astia sunt pantofii mei.Nu imi place varful in mod deosebit dar chiar nu cred ca gaseam ceva sa ma multumeasca mai bine.

miti
04.02.2007, 13:57:01
Nu ziceti nimic de pantofiorii mei???:( :( :(

Taja
04.02.2007, 14:14:39
:) ba da sint foarte frumosi, nu au toc mare, cred ca sint si comozi nu? de unde i-ai luat si cu cat? sa-i porti iubita si fericita:) rochitza ti-ai luat? ca au mi-am luat rochitza dar nu am gasit inca pantofi, saboti ce-or fi.
felicitari pentru achizitie>:D<

miti
04.02.2007, 14:18:00
:) ba da sint foarte frumosi, nu au toc mare, cred ca sint si comozi nu? de unde i-ai luat si cu cat? sa-i porti iubita si fericita:) rochitza ti-ai luat? ca au mi-am luat rochitza dar nu am gasit inca pantofi, saboti ce-or fi.
felicitari pentru achizitie>:D<

De vis-avis de Central, de langa o covrigarie.AU fost77RON cu reducere,intreg erau120RON.Mi-am luat rochita si mi-am comandat si voalul lung ca si al tau.Am auzit dupa ca nu e prea confortabil.O sa vedem:D

Taja
04.02.2007, 14:20:44
n-au fost scumpi deloc! tre sa ma duc si eu pe acolo, eu imi caut pantofiori de culoarea untului, sa se potriveasca cu rochitza....sper sa gasesc. Nu cred ca e incomod voalul lung, daca de el ziceai. Cum e rochitza ta? ai pus poze ca eu nu le-am vazut.
Ioana

miti
04.02.2007, 14:33:54
n-au fost scumpi deloc! tre sa ma duc si eu pe acolo, eu imi caut pantofiori de culoarea untului, sa se potriveasca cu rochitza....sper sa gasesc. Nu cred ca e incomod voalul lung, daca de el ziceai. Cum e rochitza ta? ai pus poze ca eu nu le-am vazut.
Ioana

Am vazut ceva de culoarea untului ce mi-au placut tare acolo,dar erau putin deschisi la varf.Oricum la o adica nu conteaza culoarea ca nu se vad.Eu am vrut sa mi iau albaastrii dar nu am gasit.
Poze cu rochita am mai demult la poze cu rochii de mireasa,si o sa pun si acuma la Salon rochii de mireasa.Nu am gasit un subiect mai potrivit pt asta.Sper sa fie bine!

Kalini
04.02.2007, 17:35:05
Am vazut ceva de culoarea untului ce mi-au placut tare acolo,dar erau putin deschisi la varf.Oricum la o adica nu conteaza culoarea ca nu se vad.Eu am vrut sa mi iau albaastrii dar nu am gasit.
Poze cu rochita am mai demult la poze cu rochii de mireasa,si o sa pun si acuma la Salon rochii de mireasa.Nu am gasit un subiect mai potrivit pt asta.Sper sa fie bine!

Ai vazut si sandalute???o:-)

miti
04.02.2007, 17:52:47
Ai vazut si sandalute???o:-)
Nu nu am vazut sandalute.
Sorry

Kalini
04.02.2007, 17:58:34
Nu nu am vazut sandalute.
Sorry

N-am vazut nici eu mare lucru....Astept sa apara produsele de primavarao:-)

corinutza79
04.02.2007, 18:06:16
Sunt frumosi! Mie nu imi sta bine cu pantofi cu varful ascutit (seman cu Cruella cand mi-i pun), de aceea ma voi orienta catre unii cu botul rotund sau mai putin ascutit. Sa ii porti cu placere si sa fie comozi! Ai si o alta pereche de back-up?

miti
04.02.2007, 18:23:51
Sunt frumosi! Mie nu imi sta bine cu pantofi cu varful ascutit (seman cu Cruella cand mi-i pun), de aceea ma voi orienta catre unii cu botul rotund sau mai putin ascutit. Sa ii porti cu placere si sa fie comozi! Ai si o alta pereche de back-up?

Nu m am gandit la asta,si nu am alta pereche.Dar sper sa nu am nevoie!

miraaaaj
05.02.2007, 15:38:45
Foarte frumosi pantofii vostri viitoare miresici. Ma emotioneaza cand ii vad atat de albi, asa cum pot fi numai pentru o printesa de mireasa. Sa-i purtati sanatoase si fericite la nunta voastra!

oanaterhes
05.02.2007, 21:37:54
Miti,
Sunt foarte frumosi pantofii tai.... Si, in primul rand, par comozi. Pentru mine asta va fi adevarata piatra de incercare: sa gasesc pantofi frumosi si comozi.
Sa-i porti fericita!!!
Oana

Kalini
10.02.2007, 12:44:23
Mie mi s-au parut draguti acesti pantofi...Va plac?:azn:

Froggy
10.02.2007, 15:49:44
Sunt draguti pantofiorii tai, sper ca sunt si comozi!

Ai mei (de mai jos) sunt simpatici, in vizunea mea, dar cu singuranta NU cei ami comozi papuci din lume :( Dar nadajduiesc ca pana in septembrie o sa invat sa umblu cu ei, poate repetitia de la logodna o sa ma ajute...daca nu, iau altii! Ma gandeam oricum sa port pantofii numai la biserica si la poze, la sala sa imi iau apoi niste balerini in care sa ma pot desfasura. Ca doar n-oi sta nedansata la nunta mea doar pt ca-mi sunt incomozi pantofii :))

Pantofii acestia i-am luat de la Benvenuti, au fost 170 RON..pret acceptabil pentru o pereche de pantofi pe care o s-o port de 2 ori in viata, nu?

SONYA
10.02.2007, 20:47:49
fetelor am fost azi in cora sa vad ce e cu magazinul de care va ziceam. are mai multe mostre de material -piele obisnuita si piele intoarsa din care se poate comanda.sunt f multe culori, iar modelele nu erau prea variate la sandale si pantofi pentru ca nu este inca sezon. au zis ca primesc marfa de primavara doar sapt viitoare. dar modelele sunt frumoase. eu mi-am gasit ceva care mi-a palcut f mult, dar astept sa vad ce mai aduc. preturile sunt ok, sandalele care le-am vazut erau numai 250 lei.se paote face orice marime , si sunt gata parca in 12 zile lucratoare.succes

SONYA
10.02.2007, 20:49:26

Ai mei (de mai jos) sunt simpatici, in vizunea mea, dar cu singuranta NU cei ami comozi papuci din lume :( Dar nadajduiesc ca pana in septembrie o sa invat sa umblu cu ei, poate repetitia de la logodna o sa ma ajute...daca nu, iau altii! Ma gandeam oricum sa port pantofii numai la biserica si la poze, la sala sa imi iau apoi niste balerini in care sa ma pot desfasura. Ca doar n-oi sta nedansata la nunta mea doar pt ca-mi sunt incomozi pantofii :))

Pantofii acestia i-am luat de la Benvenuti, au fost 170 RON..pret acceptabil pentru o pereche de pantofi pe care o s-o port de 2 ori in viata, nu?

stiu ca nu are legatura cu subiectul, dar eu iubesc testoasele si imi place la nebuie poza cu testoasa din avatar.

miraaaaj
10.02.2007, 22:48:52
Mie mi s-au parut draguti acesti pantofi...Va plac?:azn:

Dragalasi si finuti!

oanaterhes
11.02.2007, 18:16:19

Sunt foarte frumosi. Asa ceva am vazut si eu la Benvenutti, doar ca argintii. Sunt singurii pantofi pe care i-am gasit in Cluj, care sa-mi si placa. Pretul cam acelasi. Zici ca nu sunt comozi? Mie imi par OK, desi nu i-am incercat.
Mai astept si eu! V-am pupat! Oana

Froggy
11.02.2007, 18:44:44
Bine, poate ca am uitat sa mentionez atunci cand am zis ca nu sunt comozi, faptul ca eu sunt o tzestoasa baietzoasa si ma incalt doar in adidasi, balerini si cizme cu talpa :"> Nu stiam eu pana acu ce e ala un toc cui si nu stiu, sincer, cum o sa supravietuiesc la nunta :-"

Stiu pantofii de care zici, cei argintii, i-am vazut si eu atunci cand mi i-am luat pe astia, pareau chiar mai comozi decat ai mei, pentru ca erau modele si cu toc mai mic, dar nu mi se potrivea argintiul cu rochia :-< asa ca am luat aurii, si ma rog de bunul D-zo sa ii pot purta macar o juma de ora, cat stau in biserica :p

belfragutza
11.02.2007, 20:42:16
E tare greu de gasit pantofi din tafta pentru miresici. Eu totusi sper ca atunci cand apar modelele primavara - vara 2007 sa gasim si in Cluj asa ceva.

Kalini
12.02.2007, 16:59:09
Bine, poate ca am uitat sa mentionez atunci cand am zis ca nu sunt comozi, faptul ca eu sunt o tzestoasa baietzoasa si ma incalt doar in adidasi, balerini si cizme cu talpa :"> Nu stiam eu pana acu ce e ala un toc cui si nu stiu, sincer, cum o sa supravietuiesc la nunta :-"

Stiu pantofii de care zici, cei argintii, i-am vazut si eu atunci cand mi i-am luat pe astia, pareau chiar mai comozi decat ai mei, pentru ca erau modele si cu toc mai mic, dar nu mi se potrivea argintiul cu rochia :-< asa ca am luat aurii, si ma rog de bunul D-zo sa ii pot purta macar o juma de ora, cat stau in biserica :p

Sunt foarte frumosi pantofii, sa-i porti sanatoasa!!!!!!!

Cu siguranta te obisnuiesti pana atunci, poarta-i prin casa cand ai timp sa stai mai multe ore.......;;)

Kalini
12.02.2007, 17:00:22
E tare greu de gasit pantofi din tafta pentru miresici. Eu totusi sper ca atunci cand apar modelele primavara - vara 2007 sa gasim si in Cluj asa ceva.

Am comandat din America ceva, dar nu ma bazez pe ei, nu stiu cum vor fi pe piciorul meu, am facut si eu o incercare;))

Sa vedem ce modele aduce primavara.....

cisi5
12.02.2007, 22:48:09
Mi-am luat si eu pantofi intr-un final. Am mai scapat de un stres ^:)^.
Pun si ceva poze cu ei.Sper sa va placa ;;)

belfragutza
13.02.2007, 20:22:26
Am comandat din America ceva, dar nu ma bazez pe ei, nu stiu cum vor fi pe piciorul meu, am facut si eu o incercare;))

Sa vedem ce modele aduce primavara.....

La fel si eu am comandat la un prieten din Florida o pereche de pantofiori care i-am gasit eu pe net, dar asa pe neincercate, vorba ta e mare riscul.

yma
14.02.2007, 10:06:56
astia sunt pantofii mei super comozi.sunt din saten si in fata au aplicatie de dantela peste.

miraaaaj
14.02.2007, 11:00:03
La fel si eu am comandat la un prieten din Florida o pereche de pantofiori care i-am gasit eu pe net, dar asa pe neincercate, vorba ta e mare riscul.

E risc mai mult cu nr. la picior.
Zic asta deoarece eu acasa in Cluj cand mergeam sa-mi cumpar pantofi stiam clar ca imi trebuie nr. 37 si intotdeauna era ok.
In schimb de cand sunt in Italia................aoleeeeeeeeeeeeeeeeeeeu, este cand 37 imi este mare si atunci trebuie sa iau 36 si invers, 37 mic si ajung sa iau nr.38, chiar 39. Cam asta ar fi la un pantof comandat pe care nu-l poti proba, ca in rest banuiesc ca foarte mult nu se poate modifica fata de poza pe care ai vazut-o tu cand ai comandat pe net.
Sper din tot sufletul sa fie asa cum ati dorit voi pantofiorii comandati si sa-i purtati sanatoase si fericite la evenimentul special! ;;)

miraaaaj
14.02.2007, 11:01:35
astia sunt pantofii mei super comozi.sunt din saten si in fata au aplicatie de dantela peste.

Sunt foarte frumosi! Unde i-ai gasit?
Ne poti pune o poza in asa fel incat sa se vada si tocul? :)

Taja
14.02.2007, 11:12:49

sint de culoarea untului asa-i?:-? foarte frumosi! sint inalti tare? ca nu se prea vede in poza. sa-i "dantzuiesti" cu spor la nunta
Ioana

yma
14.02.2007, 11:57:10
sint de culoarea untului asa-i?:-? foarte frumosi! sint inalti tare? ca nu se prea vede in poza. sa-i "dantzuiesti" cu spor la nunta
Ioana

-nu stiu exact ce culoare sunt :-s dantela din fata e oarecum de culoarea untului pe fond de satin alb iar tocul este din satin alb.
-nu sunt inalti tocul are vreo 3-4 cm si mai au un avantaj:talpa e din pluta si sunt foarte usori.
-saru-mana

Anca8-}

miraaaaj
14.02.2007, 14:56:52

Sunt deosebit de frumosi si ai tai! Nici nu stiu daca sa optez pentru pantofi cu botul rotund sau ascutit.
Imi place foarte mult partea din fata a pantofiorilor, cred ca pana la urma o sa aleg si eu varf ascutit.
Imi plac si de un fel si de altul, dar parca cei cu bot rotund sunt de printesica, cei cu cel ascutit de printesa :-p .
Depinde de fiecare si mai ales de ce ti se potriveste si ce-ti place.

Kalini
14.02.2007, 17:57:59

Detalii,pls>:D<

Simpli si frumosi!!!!!Sa-i porti sanatoasa!!!!!!!!>:D<

Kalini
14.02.2007, 18:02:52

Mie imi plac!!!!!Sa-i porti cu placere!!!!!!!!!!!>:D<

yma
15.02.2007, 14:31:39
Mie imi plac!!!!!Sa-i porti cu placere!!!!!!!!!!!>:D<

saru-mana.

cisi5
16.02.2007, 21:41:11
Detalii,pls>:D<

Simpli si frumosi!!!!!Sa-i porti sanatoasa!!!!!!!!>:D<
Au fost 125 ron, si de la un magazin din Big. Mie imi place f. mult culoarea, din poza nu reiese, dar nu sunt nici albi nici crem, ceva de genu culoarea untului si putin sidefat.Eu sunt tare incantata ;)).Nu ii aveau expusi, dar cand am intrebat d-nele de pantofi de miresica i-au scos si pe astia, care erau proaspat sositi. lucky me \:D/.Singurul incovenient e tocul, eu nu sunt obisnuita sa port toc cui, asa ca mi-e cam groaza...sper sa rezist, desi nu sunt f. inalti.

Kalini
17.02.2007, 17:21:26
Au fost 125 ron, si de la un magazin din Big. Mie imi place f. mult culoarea, din poza nu reiese, dar nu sunt nici albi nici crem, ceva de genu culoarea untului si putin sidefat.Eu sunt tare incantata ;)).Nu ii aveau expusi, dar cand am intrebat d-nele de pantofi de miresica i-au scos si pe astia, care erau proaspat sositi. lucky me \:D/.Singurul incovenient e tocul, eu nu sunt obisnuita sa port toc cui, asa ca mi-e cam groaza...sper sa rezist, desi nu sunt f. inalti.

Pana la eveniment te obisnuiesti, daca ii mai porti prin casa.........

Apropo, am vazut la targ pantofi tare draguti la 150 RON, erau cateva modele......

PUFF
19.02.2007, 00:42:55

poti sa iti iei ca sa nu simti atat de mult statul in picioare si sa nu ai probleme la nunta "pernite din silicon" nu stiu exact denumirea lor, dar ajuta mult.

Froggy
19.02.2007, 20:20:58
Mai tineti minte pantofiorii mei cei aurii si minunati? ei bine, s-au dovedit a fi catastrofali! Cand am iesit de la starea civila abia mai umblam in ei! Unul imi era perfect comod, dar celalat imi zbura efectiv din picior, fiind mult pre decupati :( Nu vi-i sugerez deloc, chiar daca sunt frumosi! La nunta, pe cuvantul meu ca port balerini :| Si asa rochia e f lunga si nu se vede nimic de sub ea :D

miti
19.02.2007, 22:35:07
Mai tineti minte pantofiorii mei cei aurii si minunati? ei bine, s-au dovedit a fi catastrofali! Cand am iesit de la starea civila abia mai umblam in ei! Unul imi era perfect comod, dar celalat imi zbura efectiv din picior, fiind mult pre decupati :( Nu vi-i sugerez deloc, chiar daca sunt frumosi! La nunta, pe cuvantul meu ca port balerini :| Si asa rochia e f lunga si nu se vede nimic de sub ea :D

Pantofii aia de la Benvenutti?
Bine ca nu i-am cumparat,si m-am uitat si eu la ei multa vreme.

Kalini
20.02.2007, 17:14:03

Pacat...erau draguti..........:(

andria
22.02.2007, 14:54:07
Mi-au sosit pantofii ce i-am comandat de la Quelle. Sunt mai larguti, dar o sa ii folosesc pe post de pantofi de schimb, pentru ca nu sunt obisnuita cu tocurile si mi se umfla picioarele foarte tare cand sunt pe tocuri. Asa ca nu imi fac probleme ca nu o sa am cu ce sa-i umplu;)) . In catalog aratau albi, dar culoarea lor e de fapt un fel de alb murdar (nu e problema, se rezolva cu un pic de spray alb :D, la pretul la care au fost, chiar se merita pentru ca sunt f.f.f comozi). Va atasez niste poze facute cu telefonul.

16079

16080

danielusa
22.02.2007, 17:30:21
am avut si eu o experienta tare neplacuta cu produse de la quelle si de atunci nici nu mai vreau sa aud de aceasta firma.una expun in catalog si alta primesti:(sincer fara suparare:*nu mi se par potriviti pt o rochita de mireasa.parerea mea tu fa cu vrea sufletelul tau.te pupi:*:*:*

orhidutza
22.02.2007, 17:45:49
Zicea ca o sa fie pantofi de backup, deci nu o sa ii vada lumea la inceput cand e treaza... abia mai spre sfarsitul petrecerii :) ... si acuma depinde de cat de lunga e rochita ca poate nu se vad.

andria
22.02.2007, 17:47:34
Am precizat ca sunt pantofi de schimb (pt dansat la sala!). Nu ma stresez prea tare cum arata, rochita e suficient de lunga, nu o sa se vada pantofii nu-stiu-cat la sala. Pentru pozele "oficioase" in care ridic un picior, imi pun rochia in cap si altele de genu, o sa am unii "potriviti" ca sa zic asa. Nu suport sub nici o forma pantofi care sa nu fie rotunzi in bot si picioarele mele sunt de acord cu mine si se comporta ca atare.
Deci, decat sa sufar numa pt ca am pantofi potriviti cu rochita, prefer solutia asta. Mai aveam varianta balerini, dar cu astia, imi faceam ferfenita rochita in 5 minute.

danielusa
22.02.2007, 18:46:36
Am precizat ca sunt pantofi de schimb (pt dansat la sala!). Nu ma stresez prea tare cum arata, rochita e suficient de lunga, nu o sa se vada pantofii nu-stiu-cat la sala. Pentru pozele "oficioase" in care ridic un picior, imi pun rochia in cap si altele de genu, o sa am unii "potriviti" ca sa zic asa. Nu suport sub nici o forma pantofi care sa nu fie rotunzi in bot si picioarele mele sunt de acord cu mine si se comporta ca atare.
Deci, decat sa sufar numa pt ca am pantofi potriviti cu rochita, prefer solutia asta. Mai aveam varianta balerini, dar cu astia, imi faceam ferfenita rochita in 5 minute.
sa nu te superi pe mine scumpa ca eu mi-am spus numai parerea n-am vrut sa fiu rautacioasa.:*

dia_na
22.02.2007, 20:16:45
mie imi plac foarte mult - si eu vream sa mi-i comand de la quelle, poate mai incolo - eu ii vream pe rosu, evident nu de mireasa

eu imi comand de la quelle foarte multe chestii si sunt multumita de calitatea lor; ce trebuie insa sa inveti e sa stii ce iti sta bine numai vazind intr-o poza si asta e mai greu; trebuie sa citesti si compozitiile materialelor ca sa stii cum o sa arate ce vine; in plus le poti returna oricind si iei banii inapoi, nu e nici un risc

revenind la subiect, sunt foarte frumosi pantofii si o sa se vada dragut - sa stii ca se vad tare la sala cind dansezi picioarele se vad, ca iti mai ridici rochita

sa te bucuri de ei

andria
22.02.2007, 21:06:09
Multumesc, asa o sa si fie. ;)) Si daca se vad cand dansez si nu ii convine cuiva ce vede, n-are decat sa comenteze, eu o sa fiu cel mai important personaj atunci si atata vreme cat eu ma simt bine, lumea poate sa zica ce o vrea <:-P
Sunt foarte multumita, i-am purtat toata dupa-amiaza, am topait cu ei prin casa (scuze, domnii si doamnele vecini :D ) si imi sunt foarte comozi. Si asta e cel mai important pentru mine\:D/

miraaaaj
22.02.2007, 23:11:03
Multumesc, asa o sa si fie. ;)) Si daca se vad cand dansez si nu ii convine cuiva ce vede, n-are decat sa comenteze, eu o sa fiu cel mai important personaj atunci si atata vreme cat eu ma simt bine, lumea poate sa zica ce o vrea <:-P
Sunt foarte multumita, i-am purtat toata dupa-amiaza, am topait cu ei prin casa (scuze, domnii si doamnele vecini :D ) si imi sunt foarte comozi. Si asta e cel mai important pentru mine\:D/

Si mie imi plac pantofiorii tai....si daca-ti sunt comozi............sa-i porti cu placere................

elena_t
23.02.2007, 15:35:59
poti sa iti iei ca sa nu simti atat de mult statul in picioare si sa nu ai probleme la nunta "pernite din silicon" nu stiu exact denumirea lor, dar ajuta mult.
imi puteti spune si mie unde se gasesc aceste "pernite din silicon" pt ca nu stiu cum o sa ma descurc cu pantofii in ziua nuntii. am probleme cu aproape orice tip de pantofi, si as dori ca in acea zii sa nu ma gandesc la mici o durere de picioare.
Mersi mult :* :* :*

Kalini
23.02.2007, 15:38:32
imi puteti spune si mie unde se gasesc aceste "pernite din silicon" pt ca nu stiu cum o sa ma descurc cu pantofii in ziua nuntii. am probleme cu aproape orice tip de pantofi, si as dori ca in acea zii sa nu ma gandesc la mici o durere de picioare.

Daca stie cineva, doresc si eu, va rog......

Cu multumiri>:D<

andria
23.02.2007, 16:05:21
Am vazut la farmaciile Sensiblu.

PUFF
23.02.2007, 23:17:04

se gasesc la magazinele de incaltaminte, incearca la Leonardo.

Kalini
25.02.2007, 20:16:12
Am vazut la farmaciile Sensiblu.

Incercam saptamana viitoare.

Multumim>:D<

diannaa
25.02.2007, 21:20:38
Perinite se gasesc la Leonardo si la Cora si la Avon
:*

belfragutza
25.02.2007, 21:31:08
Fetelor, pernitele astea din silicon se pot purta si cu sandala sau numai la pantof inchis merg purtate?

diannaa
26.02.2007, 17:44:12
Fetelor, pernitele astea din silicon se pot purta si cu sandala sau numai la pantof inchis merg purtate?

se pot purta si cu sandale doar ca dupa mult dans :-p pot sa alunece in fata,trebuie sa fii atenta sa nu iasa de tot,sau sa se vada.Nasa mea a avut la nunta ei si au fost ok,doar ca in timp aluneca.

dika
06.03.2007, 09:52:20

buna, am vazut ca ai pus niste poze cu pantofi, poti sa-mi dai si mie site-ul plz^:)^

andreea_m
09.03.2007, 13:55:20
Salutare
Fetelor, am si eu o nedumerire, cum se poarta pernitele?
Eu nu am purtat niciodata. Chiar te ajuta si nu te dor picioarele?
Merci mult. VA pup.

Apropo, Yma pantofii tai sunt super, nu imi spui de unde i-ai luat?
Merci.

Taja
09.03.2007, 14:03:03
si pe mine m-ar interesa pernitele, cred ca sint o adevarata mana cereasca daca intr-adevar atenueaza durerile de picioare. Ati avut vreodata asa ceva?

yma
09.03.2007, 16:28:12
Apropo, Yma pantofii tai sunt super, nu imi spui de unde i-ai luat?
Merci.

merci
pantofii i-am luat cand am fost in spania.i-am luat de acolo cu 50 de euro.

orhidutza
09.03.2007, 17:31:15
Merg sandalute la rochia de mireasa? ma gandesc ca in pantofi o sa imi fie groaznic de cald in iulie ...

PUFF
10.03.2007, 23:42:44
Merg sandalute la rochia de mireasa? ma gandesc ca in pantofi o sa imi fie groaznic de cald in iulie ...

si eu m-am gandit la varianta asta dar nu stiu ce sa fac, mai ales ca imi trebuie cu toc mic pt. ca sunt inalta + cocul...
cand o sa imi placa ceva f mult o sa imi iau indiferet ca o sa fie pantof sau sandaluta

diannaa
11.03.2007, 16:05:12
Perinitele se pun in partea din fata a pantofului si practic se lipesc si de pantof si de talpa ta,ele fiind din silicon.Ca si sutienele din silicon,fara bretele fara inchizatoare,doar 2 cupe din silicon ce se aplica direct pe sani si se lipesc,se pot spala si au o durata de 30-50 purtari.

georgeta_h2004
14.03.2007, 14:50:34
http://www.miresici.ro/customavatars/avatar7415_3.gif (http://www.miresici.ro/member.php?u=7415) o_tzestoasa (http://www.miresici.ro/member.php?u=7415) http://www.miresici.ro/images/julia/statusicon/user_offline.gif vbmenu_register("postmenu_108524", true);
Membru
Inregistrat: 10.02.2007
http://www.miresici.ro/images/reputation/reputation_pos.gif

http://static.miresici.ro/images/stars/pink.gif
http://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gif

Data nuntii: 29/09/2007
Biserica: Catedrala "Schimbarea la Fata"
Restaurant: Vila Tusa
Cluj, Romania

http://www.miresici.ro/images/icons/icon1.gif Re: pantofi...

Eu mi-am cumparat de la benvenutti modelul pe auriu insa decupat,atasez o poza mai jos si vreau sa spun ca sunt pur si simplu innebunita dupa ei.Sunt foarte comozi.Eu aveam nevoie de o pereche de pantofiori mai frumosi pentru banchetul de la terminarea facultatii si vroiam ceva comod.

lavi_GSM
19.03.2007, 16:19:38
eu mi-am gasit la Benvenutti ceva ca un fel de ..tafta si in interior piele eu i-am vazut deosebiti si frumosi ...ca doar erau pantofii mei de mireasa si semana parca cu materialul din rochie.

lavi_GSM
19.03.2007, 16:46:35
Mie personal mi se pare ca la rochita clasica si mai larga gen printesa nu merg de nici o culoare sandalele ca iti dai seama cand pasesti se vad doar degetele ....dar de exemplu am vazut la o prietena rochie sirena si in fata era putin mai scurta si cu putina trena se vedeau sandalele ff frumos dar se vedea tot nu numai degetul marehttp://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif si trebuie sa ieie in considerare ca la nunta te mai si calca lumea.....Nu stiu ce sa zic..imi mentin parerea ca depinde ff mult de modelul rochiei....Alegerea este a ta....

lavi_GSM
19.03.2007, 16:50:43
http://www.miresici.ro/customavatars/avatar7415_3.gif (http://www.miresici.ro/member.php?u=7415) o_tzestoasa (http://www.miresici.ro/member.php?u=7415) http://www.miresici.ro/images/julia/statusicon/user_offline.gif vbmenu_register("postmenu_108524", true);
Membru
Inregistrat: 10.02.2007
http://www.miresici.ro/images/reputation/reputation_pos.gif

http://static.miresici.ro/images/stars/pink.gif
http://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gif

Data nuntii: 29/09/2007
Biserica: Catedrala "Schimbarea la Fata"
Restaurant: Vila Tusa
Cluj, Romania

http://www.miresici.ro/images/icons/icon1.gif Re: pantofi...

Eu mi-am cumparat de la benvenutti modelul pe auriu insa decupat,atasez o poza mai jos si vreau sa spun ca sunt pur si simplu innebunita dupa ei.Sunt foarte comozi.Eu aveam nevoie de o pereche de pantofiori mai frumosi pentru banchetul de la terminarea facultatii si vroiam ceva comod.
Asa sunt pantofii mei doar ca sunt albi si au baretuta pe glezna sunt topita dupa ei si am dansat cu ei toata noaptea ,nasa a avut exact ca ai tai dar negri si nu a avut nici o problema ,....si acum dupa marele eveniment ii pastrez sub etajera mea cu farduri la vedere....ca mi-s tare dragi

anca_ioa
20.03.2007, 08:07:43

Toti pantofiorii pe care i-am vazut in pozele de la voi, fetelor, sunt superbi de-a dreptul . Dar ai tai, yma, se apropie de ceea ce caut si eu ... pacat ca nu sunt de aici (pacat pt mine , ca si eu vreau ) ... cine stie, poate poate o sa gasesc si la noi ceva care macar sa se apropie de ceea ce ai tu ..?

belfragutza
20.03.2007, 12:41:55
Pantofiorii mei de mireasa i-am gasit pe net si am avut noroc cu un prieten din SUA care mi i-a cumparat, si apoi adus in tara. Sunt din acelasi saten ca si rochita si sunt extraordinar de comozi.

arinutza
20.03.2007, 12:47:49
Superbi pantofiorii....eu nu stiu ce sa ma fac ca daca stau prea mult pe tocuri mi se umfla picioarele si ca nasa voi sta toata ziua:((

Kalini
20.03.2007, 12:53:14
Pantofiorii mei de mireasa i-am gasit pe net si am avut noroc cu un prieten din SUA care mi i-a cumparat, si apoi adus in tara. Sunt din acelasi saten ca si rochita si sunt extraordinar de comozi.

Superbi!!!Sa-i porti cu placere!!!!!!!!!!!:*

yma
20.03.2007, 14:11:02
Toti pantofiorii pe care i-am vazut in pozele de la voi, fetelor, sunt superbi de-a dreptul . Dar ai tai, yma, se apropie de ceea ce caut si eu ... pacat ca nu sunt de aici (pacat pt mine , ca si eu vreau ) ... cine stie, poate poate o sa gasesc si la noi ceva care macar sa se apropie de ceea ce ai tu ..?

pai eu stiu...sincer eu nu m-am mai uitat dupa pantofi dar daca vad ceva asemanator te anunt.
bafta multa si spor.:)>-

andria
20.03.2007, 14:40:52
Mi-am gasit si eu pantofiorii: toc micut, varf mai putin ascutit, foarte comozi, piele in interior si exterior. Pozica mai jos.

24729

Taja
20.03.2007, 14:51:20
Mi-am gasit si eu pantofiorii: toc micut, varf mai putin ascutit, foarte comozi, piele in interior si exterior. Pozica mai jos.

24729

de unde ti i-ai luat?:((si eu caut ceva cu toc micutz doar ca eu vreau culoarea untului.....am cautat in tot orasul si nu am gasit nimic:(

andria
20.03.2007, 14:55:35
de unde ti i-ai luat?:((si eu caut ceva cu toc micutz doar ca eu vreau culoarea untului.....am cautat in tot orasul si nu am gasit nimic:(

Eu i-am vazut pe Baritiu, langa Conis (nu stiu daca mai exista Conis-ul) la un magazin gen "Cooperativa mestesugareasca" (cum mergi spre parc, primul, nu al doilea la care ii zice Unicate sau ceva de genu). Nu aveau numarul meu si m-au trimis la al doilea magazin al lor. Pe Memorandumului, colt cu straduta care merge spre clinicilor (straduta e prelungirea spre Clinicilor a strazii Eminescu, unde este sediul mare BancPost). Din pacate nu stiu daca aveau si culoarea untului :( dar poti sa incerci. Aveau si alte modele mai dragute si si mai putin ascutite, dar din pacate aveau tocul mai mare si nu m-am riscat.

Taja
20.03.2007, 15:32:24
Eu i-am vazut pe Baritiu, langa Conis (nu stiu daca mai exista Conis-ul) la un magazin gen "Cooperativa mestesugareasca" (cum mergi spre parc, primul, nu al doilea la care ii zice Unicate sau ceva de genu). Nu aveau numarul meu si m-au trimis la al doilea magazin al lor. Pe Memorandumului, colt cu straduta care merge spre clinicilor (straduta e prelungirea spre Clinicilor a strazii Eminescu, unde este sediul mare BancPost). Din pacate nu stiu daca aveau si culoarea untului :( dar poti sa incerci. Aveau si alte modele mai dragute si si mai putin ascutite, dar din pacate aveau tocul mai mare si nu m-am riscat.

ok mersi o sa merg sa ma uit poate am noroc[-o<

oana24
20.03.2007, 17:29:26
Eu am vazut ceva pantofi deschisi in spate numai cu o bereta in spate, de culoarea untului poate putin mai crem si cu posetuta din acelasi material foarte sic la Florio in piata Mihai Viteazul(pe partea cu Napolactulsi Promesis). Eu i-am vazut saptamana asta si mi-au placut tare mult asta in ideea ca anul trecut am acuat de mi-au sarit capacele si nu mi=am gasit nici macar de forma pantofi culoare untului numai cu toc de 15cm si eu chiar nu aveam nevoie. Sper ca v-am ajutat cu ceva.

Taja
22.03.2007, 10:02:26
Eu am vazut ceva pantofi deschisi in spate numai cu o bereta in spate, de culoarea untului poate putin mai crem si cu posetuta din acelasi material foarte sic la Florio in piata Mihai Viteazul(pe partea cu Napolactulsi Promesis). Eu i-am vazut saptamana asta si mi-au placut tare mult asta in ideea ca anul trecut am acuat de mi-au sarit capacele si nu mi=am gasit nici macar de forma pantofi culoare untului numai cu toc de 15cm si eu chiar nu aveam nevoie. Sper ca v-am ajutat cu ceva.

ai avut gura aurita:* chiar de acolo mi-am luat pantofi ieri....cred ca a fost singurul magazin in care n-am intrat de 2 luni incoace de cand imi caut pantofi....deja imi pierdusem orice speranta ca-mi voi gasi ceva care sa-mi placa.....am mai vazut crem, crem mai deschis si parca erau de strada nu de nunta. dar ieri a fost ziua mea norocoasa! sint f incantata de ei, sint extraordinar de comozi, n-am mai avut inca asa pantofi comozi.....sint moi au toc destul de inalt, are vreo 6 cm....si sint superbi:x va recomand sa mergeti la magazinul respectiv erau si albi, am mai incercat un model cu vf ascutit, dar parca nu erau asa comozi si nici nu-mi placea cum aratau. si fetelor se vede de la o posta ca sint pantofi de mireasa (ma rog au partea din spate decupata)......of m-am indragostit:x

oana24
22.03.2007, 14:26:20
Ma bucur ca te-am ptut ajuta sa fie intr-un ceas bun. Daca mai vrei sfaturi pt nunta din exparienta mea putem vb pe privat.
Sa fiti iubite!!!!

andreea_m
22.03.2007, 17:23:05
********* sunt foarte frumosi pantofii tai. Sa-i porti cu multa placere!
Spor la pregatiri, ca stiu ca mai ai putin pana la marele eveniment. (sper ca nu te-au dezamagit cu nimic cei de la Mercur)
Te-am pupat. PA pa

Taja
23.03.2007, 09:03:50
Ma bucur ca te-am ptut ajuta sa fie intr-un ceas bun. Daca mai vrei sfaturi pt nunta din exparienta mea putem vb pe privat.
Sa fiti iubite!!!!

si eu ma bucur ca mi-am gasit in sfarsit ceva care sa-mi placa :x multumesc inca o data de pont\:D/

Taja
23.03.2007, 09:14:48
********* sunt foarte frumosi pantofii tai. Sa-i porti cu multa placere!
Spor la pregatiri, ca stiu ca mai ai putin pana la marele eveniment. (sper ca nu te-au dezamagit cu nimic cei de la Mercur)
Te-am pupat. PA pa

Multumesc! cu placere sigur o sa-i port pt ca nici nu-i simt in picioare\:D/
Deocamdata nu m-a dezamagit nimeni, cei de la Mercur chiar mi se par de treaba....le-am zis ca vreau artificii de interior si ma asteptam sa ma refuze categoric, pt ca sala e destul de joasa. mi-au zis insa ca ma lasa numai sa nu fie foarte inalte.....si mi-au mai dat multe sugestii, idei.....chiar mi se par ok. sa inteleg ca pe tine te-au dezamagit?
Apropo de Mercur stiu ca sint off topic da o sa fiu scurta:)se mai face a 3 a sala la Mercur care o sa aiba o capacitate de 170 de locuri, nu stiu insa cand va fi gata.
pupicei
Ioana

andreea_m
23.03.2007, 14:20:07
Pe mine nu m-au dezamagit, eu inca nu am prea avut tangenta cu ei, doar am dat avansul.
Ma gandeam ca poate ai avut tu ceva peripetii, avand in vedere faptul ca ai nunta mai devreme ca mine. (ce bine ca nu au fost probleme)
Aporo, tu faci prajiturile cu ei?
Pa pa

Taja
23.03.2007, 14:51:40
Pe mine nu m-au dezamagit, eu inca nu am prea avut tangenta cu ei, doar am dat avansul.
Ma gandeam ca poate ai avut tu ceva peripetii, avand in vedere faptul ca ai nunta mai devreme ca mine. (ce bine ca nu au fost probleme)
Aporo, tu faci prajiturile cu ei?
Pa pa

ti-am trimis pm:*

belfragutza
24.03.2007, 20:24:28
Frumosi pantofiori fetelor (adria si *********). Sa-i purtati cu placere si sa fiti fericite. Pupic.

Taja
25.03.2007, 21:42:10
Frumosi pantofiori fetelor (adria si *********). Sa-i purtati cu placere si sa fiti fericite. Pupic.

eu de ai tai m-am indragostit:x sint foarte finuti, chiar nu am vazut asa ceva pe aici....abia astept sa dantuiesc la nunta in pantofiorii mei\:D/ o sa-mi ridic fustitza sa se vada mai bine pantofiorii;))

oanaterhes
28.03.2007, 21:19:16

Eu mi-am cumparat de la benvenutti modelul pe auriu insa decupat,atasez o poza mai jos si vreau sa spun ca sunt pur si simplu innebunita dupa ei.Sunt foarte comozi.Eu aveam nevoie de o pereche de pantofiori mai frumosi pentru banchetul de la terminarea facultatii si vroiam ceva comod.[/quote]

Foarte frumosi cei argintii de la Benvenutti. Si mie imi statea gandul la ei intr-o perioada. Dar intre timp mi-am cumparat pantofii de la Gentil din Sora. Pun poze imediat ce la fac.
pa!

orhidutza
29.03.2007, 15:38:43
Mare dezamagire mare... cu oferta pietei pentru pantofi/sandalute de mireasa crem... e plin de pantofi albi si bej... crem am cautat de mi-au sarit capacelele, dar nimic :( Aveti ceva idei unde as mai putea cauta?

vio
30.03.2007, 10:08:40
Mare dezamagire mare... cu oferta pietei pentru pantofi/sandalute de mireasa crem... e plin de pantofi albi si bej... crem am cautat de mi-au sarit capacelele, dar nimic :( Aveti ceva idei unde as mai putea cauta?
Exact asa am patit si eu ... in cele din urma am gasit ceva cat de cat culoare crem in Zalau... succes la cautat :)

diannaa
03.04.2007, 21:31:36
Bucharest RULES!!! Last chance#:-S

andreea_m
04.04.2007, 23:06:40
Ce parere aveti de pantofiorii mei de nasa?
Credeti ca albi ar fi potriviti de mireasa din acelasi model?

Yda
04.04.2007, 23:55:39
Da cu siguranta sunt fff. frumosi, fa-ti asa si pt mireasa

Taja
05.04.2007, 09:36:48

waw! sint superbi!:-B de mireasa eu zic ca merg doar daca poti sta asa mult timp pe asa tocuri. daca poti, toata admiratia! si go for it atunci\:D/

orhidutza
05.04.2007, 10:12:46
Am vazut exact modelul asta pe alb la Michelle... deci daca iti sunt comozi, nu mai sta pe ganduri!

eniq
05.04.2007, 17:08:16
Salutare tuturor miresicilor din Cluj, si nu numai!
Si sincerele mele felicitari voua, care v-ati gasit pantofi.... Eu sunt foarte foarte dezamagita de oferta din Cluj:((. Imi caut pantofi cu toc fff jos, daca se poate chiar si 1 cm. Si nu am gasit inca nimic....
Sunt superbe si de o eleganta extraordinara cele cu toc inalt, dar eu nu pot sa port asa ceva. Sunt inalta, dar nici nu sunt obisnuita. Iar ziua nuntii mele nu vreau sa fie umbrita de durerea pasilor mei... Asa ca voi cauta in continuare.
Daca stie cineva ceva, va rog sa-mi spunetzi!
Va pupic, si bafta in continuare tuturor miresicilor

andreea_m
05.04.2007, 17:31:10
merci de mesaje
mie imi plac f mult tocurile inalte si pot sa umblu pe ele, sper sa ma descurc si ca miresica:">
Va pup
pa pa

lyna
05.04.2007, 18:03:53
chiar si eu vreau ceva decupat......ca doar am nunta in toiul verii ....comozi pt o noapte intreaga si ffffff albi.....v-am pupat

alinush
11.04.2007, 18:26:10
buna fetelor!

Nu-mi gasesc pantofi:(. Ce ma fac? Poate e si din cauza ca nu stiu ce gen sa-mi iau, parca cei cu varful ascutit nu prea se mai poarta, dar tot din aia gasesti peste tot!
Voi ce ziceti?
Merci de ajutor!

daniela_psy
11.04.2007, 23:37:24
buna fetelor!

Nu-mi gasesc pantofi:(. Ce ma fac? Poate e si din cauza ca nu stiu ce gen sa-mi iau, parca cei cu varful ascutit nu prea se mai poarta, dar tot din aia gasesti peste tot!
Voi ce ziceti?
Merci de ajutor!
Nu am studiat ofertele INCA,dar mi se pare deprimant sa nu gasesti macar o pereche sa-ti placa!...:zz: Daca esti pretentioasa extinde-ti raza de cautari si vezi ca tot o sa gasesti ceva pana la urma...Chestia cu varful ascutit sau bot rotund e relativa...adica e vb de nunta ta nu de strada sau club unde nu ai voie sa fii out of fashion.Si acuma ce facem daca trendy au revenit platformele?Doar nu o sa port platforme la o rochita gen printesa sau sirena:-& Cum e rochita ta? vrei pantof inalt sau jos si comod?E intr-adevar greu sa gasim exact ce visam dar daca mai ai timp incearca si la comanda...poate iti face cineva mai rpd.Mi-e greu sa iti dau un sfat concret ca nici eu inca nu am rezolvat problema asta...Bafta in a gasi solutia optima!pusic

codrutag
17.04.2007, 12:25:09
eu am o problema cu inaltimea si vreau pantofi cu toc cat mai mic posibil.unde ii gasesc in cluj?sper sa ma puteti ajuta ca incep sa cam disper!#:-S

orhidutza
17.04.2007, 13:17:08
eu am o problema cu inaltimea si vreau pantofi cu toc cat mai mic posibil.unde ii gasesc in cluj?sper sa ma puteti ajuta ca incep sa cam disper!#:-S
Bun venit in clubul celor disperate deja ca toti pantofii de mireasa sunt cu toc de 7-8 cm... si eu caut deja de atata vreme pantofi cu toc de maxim 4 cm ca am facut bataturi :( Si eu mai am un of... ca toti is albi... si eu vreau crem deschis... Poate tu ai mai mult noroc in cautari!

Taja
17.04.2007, 13:43:39
fetelor mai este un topic cu pantofi:*

dia_na
17.04.2007, 17:12:50
Bun venit in clubul celor disperate deja ca toti pantofii de mireasa sunt cu toc de 7-8 cm... si eu caut deja de atata vreme pantofi cu toc de maxim 4 cm ca am facut bataturi :( Si eu mai am un of... ca toti is albi... si eu vreau crem deschis... Poate tu ai mai mult noroc in cautari!

sunt exact ce cauti tu la salamander pe eroilor (marca de pantofi e gabor si sunt cu toc cit vrei si culoare alb crem)

orhidutza
17.04.2007, 17:17:10
sunt exact ce cauti tu la salamander pe eroilor (marca de pantofi e gabor si sunt cu toc cit vrei si culoare alb crem)
Multumesc! I-am incercat pantofii aia Gabor crem la Central, dar ma strang de mor la degete... :(

dia_na
17.04.2007, 22:07:41
Multumesc! I-am incercat pantofii aia Gabor crem la Central, dar ma strang de mor la degete... :(

eu de acolo mi-am luat si imi sunt foarte comozi - depinde de forma piciorului cred

ai putea sa iti faci la comanda pantofi si ar fi 2 solutii:
- pantofi sandale gen de dans - se da comanda in club salsa costa cam 1.2 mil lei (sa le pui talpa normala nu din aia din piele intoarsa pt dans ca tin mai mult)
- pantofi la comanda se fac in Cora la magazinul ala de pantofi de pe colt cum intri (veronese sau asa ceva)

dia_na
28.04.2007, 11:43:03
Pt cele interesate de pantofi cu tocul jos gen balerini, mi-am luat din Cora de la Veronesse o pereche de balerini draguti ca si pantofi de schimb (dupa un timp cind simt ca mi se umfla picioarele si daca ma jeneaza pantofii ce i-am luat pt mireasa).

Atasat aveti poze. Au costat 220 RON (cam mult ca cei de mireasa Gabor au fost doar 150 RON :-)), dar asta e. Oricum pot fi purtati si la alte ocazii ca sunt draguti. Am uitat sa adaug ca sunt foarte comozi, chiar si fara ciorapi (e o piele foarte fina si inauntru si pe dinafara).

orhidutza
02.05.2007, 13:28:02
Pt cele interesate de pantofi cu tocul jos gen balerini, mi-am luat din Cora de la Veronesse o pereche de balerini draguti ca si pantofi de schimb (dupa un timp cind simt ca mi se umfla picioarele si daca ma jeneaza pantofii ce i-am luat pt mireasa).

Atasat aveti poze. Au costat 220 RON (cam mult ca cei de mireasa Gabor au fost doar 150 RON :-)), dar asta e. Oricum pot fi purtati si la alte ocazii ca sunt draguti. Am uitat sa adaug ca sunt foarte comozi, chiar si fara ciorapi (e o piele foarte fina si inauntru si pe dinafara).

Foarte frumosi balerinii! Si eu am fost sapt trecuta la veronesse sa vad daca pot sa imi fac la comanda...din pacate modelul care imi placea imi era mic (36) sau mare (37).... totusi din fericire am reusit vineri sa imi gasesc pantofi crem... nu sunt cei mai cei ca si comoditate, dar in caz ca nu gasesc altii, astia vor fi perfecti :)

Taja
02.05.2007, 14:12:00
pozici?:-B

orhidutza
02.05.2007, 15:51:45
pozici?:-B

deseara cand ajung acasa :)

Taja
02.05.2007, 15:55:54
deseara cand ajung acasa :)

si tu esti la birou?;))

dia_na
02.05.2007, 23:15:57
Foarte frumosi balerinii! Si eu am fost sapt trecuta la veronesse sa vad daca pot sa imi fac la comanda...din pacate modelul care imi placea imi era mic (36) sau mare (37).... totusi din fericire am reusit vineri sa imi gasesc pantofi crem... nu sunt cei mai cei ca si comoditate, dar in caz ca nu gasesc altii, astia vor fi perfecti :)

Cxna, sa stii ca si eu am patit la fel cu balerinii de la Veronesse. Cind am fost prima data aveau doar 37 si 36 (eu port 37), dar mi-erau foarte mari ambii. Marimea 35 nu aveau. Vineri au primit marfa si am cerut sa imi arate toate perechile 35, 36, 37 pe modelul ala (cica erau acelasi model de la 2 firme). Asa ca am gasit un 36 care mi-era bun (desi un alt 36 era mare si 35 ma stringea). Dc ai vazut ceva sa iti placa, cere sa incerci tot ce au pe acel model, poate gasesti asa pe incercate. Nu stiu cine le face si cum e, dar nu se respecta marimile.

orhidutza
03.05.2007, 22:54:13
poze cu pantofii mei :)

blanca_sam
03.05.2007, 23:01:50

Buna,

Sa ii porti sanatoasa, sunt chiar foarte frumosi. Poti sa imi spui si mie de unde ti i-ai luat?Numere nici aveau? (adica 34:(( )

Merci

dia_na
04.05.2007, 08:49:56

sunt foarte frumosi Cxna - sa ii porti sanatoasa
sa stii ca si eu m-am uitat la ei in magazin, mi-a placut foarte mult modelul pare comod si stabil pt dans (si e si greu de furat ca pina iti desface bareta ... :-))

orhidutza
04.05.2007, 10:41:31
sunt foarte frumosi Cxna - sa ii porti sanatoasa
sa stii ca si eu m-am uitat la ei in magazin, mi-a placut foarte mult modelul pare comod si stabil pt dans (si e si greu de furat ca pina iti desface bareta ... :-))

multumesc, multumesc! e destul de comod, singura mea problema e ca ma apasa putin pe unghia de la degetul mare... eu special i-am vrut si i-am cautat cu bareta sa nu imi alunece piciorul sa mi-l scrantesc la nunta :) acuma ca zici tu, e clar ca vor fi si greu de furat :) dar ar fi culmea sa ii las furati cand am umblat atata dupa ei :):):)

orhidutza
04.05.2007, 10:42:07
Buna,

Sa ii porti sanatoasa, sunt chiar foarte frumosi. Poti sa imi spui si mie de unde ti i-ai luat?Numere nici aveau? (adica 34:(( )

Merci

Sunt cumparati dintr-un magazin din cluj...

Taja
04.05.2007, 10:49:57

foarte finuti:) imi place mult partea din fata. sa-i porti iubita stii tu de cine;-)

dia_na
09.05.2007, 17:40:47
Pt miresele cu marimi mici la pantofi, am vazut ieri in magazinul Pietra de vis-a-vis de Sora pantofi misto albi si crem pe marimi 34-35.

dandelion
10.05.2007, 13:11:34
Fetelor, imi spuneti si mie mai multe magazine unde as putea gasi pantofi pt nunta? Vin sambata in Cj si as vrea sa caut..
Multumesc^:)^

Taja
10.05.2007, 13:55:30
Fetelor, imi spuneti si mie mai multe magazine unde as putea gasi pantofi pt nunta? Vin sambata in Cj si as vrea sa caut..

stii unde e cinematograful Republica? strada din fata lui care are in mijloc aleea aia / parc....pe partea dreapta, mai sus de napolact este un magazin de pantofi, nu stiu cum ii zice, ma rog de acolo mi-am luat eu pantofiorii, am vazut si pe alb si sa stii ca ti s-ar potrivi la rochitza. au pe ei ca un fel de broderie, numa ca nu-i iesita in relief, e cumva in pantof....sint cu bot rotund, ascutit. in rest mai poti merge la benvenuti langa diesel, sus la central, mai este un magazin de pantofi langa Roland Garos, Planeta ii zice.....prea mare oferta nu avem in cluj, eu cel putin mi-am cautat 2 luni pantofi...pana la urma am gasit, dar greu. acuma poate au primit mai multa marfa.
spor la cautat! Marton si-a luat pantofii de la Planeta, in caz ca iuby al tau nu si-a gasit.
Ioana

orhidutza
10.05.2007, 16:56:38
tot in piata mihai viteazu mai este un magazin mare de pantofi pe partea cealalta (nu pe partea cu napolactu :) )... fostul magazin caprioara... si mai este magazin si peste drum de sora (Pietra), pe str. napoca iarasi mai este unu (de acolo mi-am luat eu pantofii), si inca pe straduta mica ce uneste Eroilor de Sora...acolo is vreo 4 magazine de pantofi :) Spor!

dandelion
10.05.2007, 21:19:13
stii unde e cinematograful Republica? strada din fata lui care are in mijloc aleea aia / parc....pe partea dreapta, mai sus de napolact este un magazin de pantofi, nu stiu cum ii zice, ma rog de acolo mi-am luat eu pantofiorii, am vazut si pe alb si sa stii ca ti s-ar potrivi la rochitza. au pe ei ca un fel de broderie, numa ca nu-i iesita in relief, e cumva in pantof....sint cu bot rotund, ascutit. in rest mai poti merge la benvenuti langa diesel, sus la central, mai este un magazin de pantofi langa Roland Garos, Planeta ii zice.....prea mare oferta nu avem in cluj, eu cel putin mi-am cautat 2 luni pantofi...pana la urma am gasit, dar greu. acuma poate au primit mai multa marfa.
spor la cautat! Marton si-a luat pantofii de la Planeta, in caz ca iuby al tau nu si-a gasit.
Ioana Multumesc!>:D<

dandelion
10.05.2007, 21:20:17
tot in piata mihai viteazu mai este un magazin mare de pantofi pe partea cealalta (nu pe partea cu napolactu :) )... fostul magazin caprioara... si mai este magazin si peste drum de sora (Pietra), pe str. napoca iarasi mai este unu (de acolo mi-am luat eu pantofii), si inca pe straduta mica ce uneste Eroilor de Sora...acolo is vreo 4 magazine de pantofi :) Spor! Huh, tre' sa-mi notez..nu cunosc toate stradutele de care ati zis, dar poate gasesc totusi ceva!

Taja
11.05.2007, 07:07:12
Multumesc!>:D<

cu placere>:D< sa ne zici daca ai gasit ceva, si bineinteles, pozici;))

susurlet
14.05.2007, 12:14:31
Si eu mi-am gasit pantofii perfecti la mag Gentil de la Sora. Aveau mai multe modele dragute - mi-a placut ca au avut si cu varf rotujit, nu doar ascutit. Eu aveam neaparata nevoie de pantofi crem , rochita mea fiind crem-auriu, si am gasit niste pantofi crem aurii, de parca erau facuti special pentru rochita!
Pantofii au fost super-comozi si am dansat toata noaptea<:-P (la noi nuntile sunt mai mult de noapte), fara sa-i schimb.

p.s rochita mea cu fluturasi e de vanzare - info in bazar

orhidutza
14.05.2007, 13:29:04
Si eu mi-am gasit pantofii perfecti la mag Gentil de la Sora. Aveau mai multe modele dragute - mi-a placut ca au avut si cu varf rotujit, nu doar ascutit. Eu aveam neaparata nevoie de pantofi crem , rochita mea fiind crem-auriu, si am gasit niste pantofi crem aurii, de parca erau facuti special pentru rochita!
Pantofii au fost super-comozi si am dansat toata noaptea<:-P (la noi nuntile sunt mai mult de noapte), fara sa-i schimb.

p.s rochita mea cu fluturasi e de vanzare - info in bazar
Foarte draguti! Casa de piatra! si bun venit din luna de miere? Ati avut asa ceva?

dandelion
14.05.2007, 15:18:35
Cxna, Jo, multumesc pt indicatii:D, cu ajutorul vostru am stiut unde sa cauto:-)
Sincer, am fost un pic dezamagita, ati avut dreptate ca nu este nici in Cj o oferta prea mare ( oricum, fata de Zalau E mare ).
Am pus poze aici
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=537&page=284

Taja
14.05.2007, 15:53:38
Cxna, Jo, multumesc pt indicatii:D, cu ajutorul vostru am stiut unde sa cauto:-)
Sincer, am fost un pic dezamagita, ati avut dreptate ca nu este nici in Cj o oferta prea mare ( oricum, fata de Zalau E mare ).
Am pus poze aici

da stim ce zici Andana, de exemplu acuma imi caut bratara si nu-mi gasesc ceva calumea in tot orasul:talk_04: :talk_04: of of clujul asta!

Taja
14.05.2007, 15:54:09
am uitat sa-ti zic cu placere;))

orhidutza
14.05.2007, 16:03:28
Am pus poze aici

Ma bucur ca am putut sa te ajutam. Pantofiorii sunt foarte draguti! daca nu ma insel sunt la fel ca ai lui jo :)

susurlet
14.05.2007, 17:41:58
Foarte draguti! Casa de piatra! si bun venit din luna de miere? Ati avut asa ceva?

Multumim mult! Am avut si o "sapta-luna" de miere - am fost in Ungaria, la Lillafured (langa Miskolc - unde e faimosul strand in pestera), am fost sa ne relaxam pe aproape.

Taja
14.05.2007, 17:54:56
Multumim mult! Am avut si o "sapta-luna" de miere - am fost in Ungaria, la Lillafured (langa Miskolc - unde e faimosul strand in pestera), am fost sa ne relaxam pe aproape.

si cum e pe acolo la Lillafured? ati facut poze?

deea2007
20.09.2007, 15:01:12
Am pus poze aici

foarte draguti pantofii. ;-) de unde ti i-ai luat? au fost comozi?

deea2007
20.09.2007, 17:54:00
fetelor ati vazut pantofi ca astia(asa simpli ) prin cluj?

orhidutza
20.09.2007, 18:14:01
fetelor ati vazut pantofi ca astia(asa simpli ) prin cluj?
ceva in genul asta erau parca in piata mihai viteazu pe partea cu napolactul... unde e magazinul acela mai vechi de pantofi, haine de piele si posete de piele :)

deea2007
21.09.2007, 14:36:24
ceva in genul asta erau parca in piata mihai viteazu pe partea cu napolactul... unde e magazinul acela mai vechi de pantofi, haine de piele si posete de piele :)
stiu magaziunul dar parca acolo am vazut ceva in genul numai ca sunt brodati cumva, nu is chiar simpli ...poate pana la anul apar si asa;))

orhidutza
21.09.2007, 14:47:32
stiu magaziunul dar parca acolo am vazut ceva in genul numai ca sunt brodati cumva, nu is chiar simpli ...poate pana la anul apar si asa;))
da, cei brodati i-am vazut si eu...

deea2007
24.09.2007, 17:47:15
da, cei brodati i-am vazut si eu...
mersik...oricum pana la anul mai am timp sa caut si sa imi cumpar ce imi place...sper sa gasesc ceva care sa imi placa si sa fie si comozi>:D<

Tigrutza
17.11.2007, 13:29:56
In cazul meu.....tragedie !!! Port 34 la pantofi si niciodata, dar absolut niciodata, nu imi gasesc pantofi potriviti. Chiar si cei 34 care se mai gasesc in magazine au calapodul extrem de mare si sunt cu 2 degete mai mari decat piciorusul meu. Singurele tipuri care le mai gasesc sa imi fie bune sunt...sandalele. Inestetic pt o miresica, dar nu am de ales :(
In plus, mirele meu este cu un cap si jumatate mai inalt decat mine si nici nu intra in discutie sa nu port tocuri (si catarate pe ele aratam ca Stan si Bran...Important e ca ne iubim nu? :-p )
In concluzie, imi trebuie tocuri cat mai inalte, si cred ca am sa merg pe varianta tocului gros, nu cred ca voi rezista o zi intreaga sa merg si sa dansez pe 10 cm de toc cui :( Nu am de ales...asa ca daca cuiva nu ii convine sa nu se uite
Am sa imi aleg o rochita cat mai lunga (poate chiar varianta cu trena) care sa imi acopere sandalutele....
Aveti sa imi dati sugestii sau pareri?? Incep sa intru in disperare
Va pupic

diannaa
17.11.2007, 14:48:03
In cazul meu.....tragedie !!! Port 34 la pantofi si niciodata, dar absolut niciodata, nu imi gasesc pantofi potriviti. Chiar si cei 34 care se mai gasesc in magazine au calapodul extrem de mare si sunt cu 2 degete mai mari decat piciorusul meu. Singurele tipuri care le mai gasesc sa imi fie bune sunt...sandalele. Inestetic pt o miresica, dar nu am de ales :(
In plus, mirele meu este cu un cap si jumatate mai inalt decat mine si nici nu intra in discutie sa nu port tocuri (si catarate pe ele aratam ca Stan si Bran...Important e ca ne iubim nu? :-p )
In concluzie, imi trebuie tocuri cat mai inalte, si cred ca am sa merg pe varianta tocului gros, nu cred ca voi rezista o zi intreaga sa merg si sa dansez pe 10 cm de toc cui :( Nu am de ales...asa ca daca cuiva nu ii convine sa nu se uite
Am sa imi aleg o rochita cat mai lunga (poate chiar varianta cu trena) care sa imi acopere sandalutele....
Aveti sa imi dati sugestii sau pareri?? Incep sa intru in disperare
Va pupic
singura solutie: sa ti-i faci la comada!!!!

Tigrutza
17.11.2007, 16:53:15
singura solutie: sa ti-i faci la comada!!!!

M-am gandit la varianta asta. Am auzit de Veronese (tot de la voi)
Alte idei?
Pupicei

CristinaMM
17.11.2007, 17:21:43
M-am gandit la varianta asta. Am auzit de Veronese (tot de la voi)
Alte idei?
Pupicei

O colega si-a facut pantofi la comanda la un pantofar din Marasti (pe str. Barbusse, parca). I-a dus o pereche ca model si a fost foarte multumita de ce-a iesit. Daca te intereseaza, o sa cer un nr. de tel. sau adresa exacta.
Te pup!
Cris

Tigrutza
17.11.2007, 20:00:02
O colega si-a facut pantofi la comanda la un pantofar din Marasti (pe str. Barbusse, parca). I-a dus o pereche ca model si a fost foarte multumita de ce-a iesit. Daca te intereseaza, o sa cer un nr. de tel. sau adresa exacta.
Te pup!
Cris

Chiar te-as ruga sa o faci !! Se pare ca pana la urma nu suntem singuri. Ma bucur enorm ca am dat de voi si ca ne ajutati cu sfaturi si pareri
Va pup si va multumesc din suflet :x

CristinaMM
17.11.2007, 22:20:29
Chiar te-as ruga sa o faci !! Se pare ca pana la urma nu suntem singuri. Ma bucur enorm ca am dat de voi si ca ne ajutati cu sfaturi si pareri
Va pup si va multumesc din suflet :x

Fluturas, incerc sa fac cat de repede rost de un numar de tel., ceva. probabil sapt. viitoare, sper ca nu-i prea tarziu.
W-end frumos!
Cris

tati_sew
19.11.2007, 23:30:27
Stiu ca nu prea are legatura cu subiectul dar am si eu o intrebare:trebuie neaparat sa purtam ciorapei, au o semnificatie anume?Ca totusi parerea mea ca nu prea merg cu sandale sau pantofi decupati in fata:-\

diannaa
19.11.2007, 23:33:20
Stiu ca nu prea are legatura cu subiectul dar am si eu o intrebare:trebuie neaparat sa purtam ciorapei, au o semnificatie anume?Ca totusi parerea mea ca nu prea merg cu sandale sau pantofi decupati in fata:-\
draga mea,porti ce vrei tu,cum te simti tu mai bine,vei fi frumoasa oricum..si in tenisi daca mergi(am auzit asa o mireasa care si-a luat tenisi,avea rochia lunga de tot si nu s-au vazut,si ea a fost comoda in ei):))

diana31
20.11.2007, 09:44:31
Nu , nu este neaparat dar daca vei avea o jartiera pe care sotul tau o va scoate la un moment dat eu zic ca ar arata mai bine pe un ciorap decat fara si in plus de asta fara ciorap ar putea sa-ti fie putin incomoda , i-a fa o proba inainte, asa prin casa sa vezi cum te simti..........

cj83cia
20.11.2007, 09:54:58
Parerea mea ca depinde si de modelul rochiei. Daca e model spaniol, scurta in fata, cu o pereche de sandalute, nu merg ciorapeii, daca e lunga si ai un pantof, e mai comod un ciorap, sa nu te jeneze pantoful. Depinde si de vreme, si de jarteluta sau pur si simplu de tine

diana31
20.11.2007, 10:01:36
Intradevar daca pantofii sunt decupati in fata sau sunt sandale cum precizezi tu nu vor prea merge ciorapi decat daca gasesti din aceia fara intaritura in partea de jos ca atunci se va vedea la fel ca si pe picior. Bafta la cautat poate iti sugereaza cineva unde gasesti ciorapii respectivi asa daca nu te hotarasti sa renunti definitiv la ei.Alegerea iti apartine.........:) .

Tigrutza
24.11.2007, 18:47:02
Am facut bataturi la picioare de cat am batut orasul asta in lung si lat dupa pantofiori. Nici macar nu este sezonul lor, dar...credeti-ma ca nu mi-am gasit nimic :( ...Va mint, m-am ales cu o pereche de cizmulite \:D/
La magazinul vis-a-vis de sora,mi-a recomandat sa revin dupa 2-3 saptamani ca primesc marfa (pantofi gala pt revelion).Avea cateva modele dragute, pe crem, dar din pacate 34 nu imi intra piciorul in el si 35 era mai mare cu doua degete.
Intr-un final am ajuns la Veronesse in Cora si m-am pus pe incercat. Singura pereche care mi-a venit ca turnata este modelul cu bot rotund, dar din pacate este decupat in fata. Toc inalt, dar gros, talpa destul de inalta, si avea aplicate ceva fundite din material (destul de dragute zic eu). Ceva de genul ultimilor pantofi din ultimul rand de jos din link, dar fara brteteluta si cum spuneam cu acea danteluta.(la comanda ce culoare vreau: alb, crem, alb murdar etc)
http://www.veronesse.ro/index.php?a=4&t=&c=1&s=2&filtrupret=all&s2=all&s3=all&pag=2
V-as atasa si o poza dar nu stiu de ce nu ma lasa, sau poate ca nu ma prind eu cum :(
Sunt extrem de comozi, au toc excelent pt ce am nevoie eu...dar intrebarea mea este: sunt potriviti pt o mireasa?? parca totusi mi-as dori o pereche mai eleganti......
Astept pareri pro si contra. Va pup

PS: Vi s-a parut vreodata ca daca ceri mai multe informatii vanzatoarelor din magazine iti arunca o privire flegmatica ca si cum v-ar face un favor??:-s

CristinaMM
24.11.2007, 19:02:31
http://www.veronesse.ro/index.php?a=4&t=&c=1&s=2&filtrupret=all&s2=all&s3=all&pag=2
V-as atasa si o poza dar nu stiu de ce nu ma lasa, sau poate ca nu ma prind eu cum :(
Sunt extrem de comozi, au toc excelent pt ce am nevoie eu...dar intrebarea mea este: sunt potriviti pt o mireasa?? parca totusi mi-as dori o pereche mai eleganti......

Da, sunt potriviti. Am mai vazut pantofi de genul asta pe site la mirese.

PS: Vi s-a parut vreodata ca daca ceri mai multe informatii vanzatoarelor din magazine iti arunca o privire flegmatica ca si cum v-ar face un favor??:-s[/quote]

DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! :))

diannaa
24.11.2007, 20:32:31
Am facut bataturi la picioare de cat am batut orasul asta in lung si lat dupa pantofiori. Nici macar nu este sezonul lor, dar...credeti-ma ca nu mi-am gasit nimic :( ...Va mint, m-am ales cu o pereche de cizmulite \:D/
La magazinul vis-a-vis de sora,mi-a recomandat sa revin dupa 2-3 saptamani ca primesc marfa (pantofi gala pt revelion).Avea cateva modele dragute, pe crem, dar din pacate 34 nu imi intra piciorul in el si 35 era mai mare cu doua degete.
Intr-un final am ajuns la Veronesse in Cora si m-am pus pe incercat. Singura pereche care mi-a venit ca turnata este modelul cu bot rotund, dar din pacate este decupat in fata. Toc inalt, dar gros, talpa destul de inalta, si avea aplicate ceva fundite din material (destul de dragute zic eu). Ceva de genul ultimilor pantofi din ultimul rand de jos din link, dar fara brteteluta si cum spuneam cu acea danteluta.(la comanda ce culoare vreau: alb, crem, alb murdar etc)

PS: Vi s-a parut vreodata ca daca ceri mai multe informatii vanzatoarelor din magazine iti arunca o privire flegmatica ca si cum v-ar face un favor??:-s
sunt foarte potriviti si daca oricum nu-ti gasesti usor datorita marimii ia-ti din timp oricum!!!

Tigrutza
26.11.2007, 14:51:16
multumesc pt sfaturi :* :* :*
am sa merg sa ii comanda. daca intre timp gasesc altceva, imi mai iau o pereche, daca nu....o sa fiu o miresica cu tocuri groase...Macar ma inalta :D
va pup

mirunica
26.11.2007, 15:04:13
am sa merg sa ii comanda. daca intre timp gasesc altceva, imi mai iau o pereche, daca nu....o sa fiu o miresica cu tocuri groase...Macar ma inalta :D
va pup
Sunt superbi!! Mie imi plac foarte mult. De ce nu s-ar potrivi pentru o mireasa?

CristinaMM
26.11.2007, 15:05:58
va pup

Cat de repde iti dau si nr. de tel. al pantofarului. Bineinteles ca colega mea n-are numarul, ca e in telefon la sotul ei :D. Dar mi-l aduce maine (sper sa nu uite, ca e cam zapacita...). Dar ii mai amintesc eu diseara.
Pupici!

Tigrutza
07.12.2007, 20:26:11
I-am luat :rocking: ....Si culmea...sunt foarte comozi. Azi am stat 3 ore pe ei in casa si nimic. In 5 luni dansez balet pe ei :D
Ce ziceti? Sunt frumosi? Sunt pt o printesica...nu printesa <:-P
...Desi sunt deschisi in fata si nu pot purta ciorapei ca arata....naspa :((
Asta e...Sper sa fie cald !
Va pup

PS: Aviz fetelor cu numar mic la picior !!! Sunt 33 :D

anca1230_pop
07.12.2007, 22:09:16
=D> Am vazut pantofii astia in cora la veronesse, si eu ma-m uitat la ei, da intradevar erau o optiune, dar am zis ca o sa rezolv problema cu pantofii abia dupa ce o sa cumpar rochia, sa imi cumpar pantofii sa mi se asorteze cu rochia.
Imi plac, sincer, te felicit pt. alegerea pe care ai facut-o!

marcy_elena
07.12.2007, 22:21:26
I-am luat :rocking: ....Si culmea...sunt foarte comozi. Azi am stat 3 ore pe ei in casa si nimic. In 5 luni dansez balet pe ei :D
Va pup

Sunt f f f draguti!!!...imi poti spune un pret orientativ la ei...eu tot planuiesc sa ajung in cora si numa nu am reusit inca:))...mie in general pantofiorii decupati in fatza ma jeneaza la degetzel!!:(...oricum sa ma duc sa vad:P...ms mult:*:*:*

Tigrutza
07.12.2007, 23:05:05
sar`mana de aprecieri :*
au fost 230 lei....in mod normal nu dau atat pe o pereche de pantofi dar acum....hmm..merit ;))
pupici

CristinaMM
07.12.2007, 23:21:10
sar`mana de aprecieri :*
au fost 230 lei....in mod normal nu dau atat pe o pereche de pantofi dar acum....hmm..merit ;))
pupici

Sunt foarte draguti, si daca sunt si comozi, e super. Sa te simti bine in ei! :*

diannaa
07.12.2007, 23:57:23
Va pup

sincer superbi pantofi....\:D/ sa-i porti in cea mai fericita zi cu placere si vei vedea ca iti vei gasi o rochita pe la fel de minunata........:)>-

daniela_psy
09.12.2007, 00:16:32
Va pup

Imi plac;;) dar 33????Eu port 35 si abia imi gasesc dar tu ce faci cu 33?Cred ca-ti cumperi sosetutze de la bebei;))

Tigrutza
09.12.2007, 04:47:36
Numerele de la pantofi sunt foarte relative in ultimul timp. Cred ca depinde de calapod, sau efectiv s-au schimbat...De cand ma stiu, am purtat 35-36. Dar acum, cu cautatul dupa pantofi de mireasa, am ramas foarte dezamagita si surprinsa in acelasi timp, ca 34 imi iesea putin din picior...Asa ca, i-am gasit pe astia in cora la veronesse si...surpriza...sunt nr 33 ;)) . Desi, sincer, cred ca sunt 35,dar producatorul are alte etaloane de numerotare....Calapodul este identic cu o pereche de pantofi pe care i-am luat in primavara de la leonardo si care au nr 36 :O
deci......

diana31
09.12.2007, 14:34:42
Numerele de la pantofi sunt foarte relative in ultimul timp. Cred ca depinde de calapod, sau efectiv s-au schimbat...De cand ma stiu, am purtat 35-36. Dar acum, cu cautatul dupa pantofi de mireasa, am ramas foarte dezamagita si surprinsa in acelasi timp, ca 34 imi iesea putin din picior...Asa ca, i-am gasit pe astia in cora la veronesse si...surpriza...sunt nr 33 ;)) . Desi, sincer, cred ca sunt 35,dar producatorul are alte etaloane de numerotare....Calapodul este identic cu o pereche de pantofi pe care i-am luat in primavara de la leonardo si care au nr 36 :O
deci......
calapodurile difera in functie de cine le produce , mai nou fiecare producator isi cam face masurile la calapoduri dupa cum doreste :-\ :-\ :-\ (:| (:| (:|

diana31
09.12.2007, 14:37:58
Va pup

sunt foate frumosi pantofiorii tai, desi sunt nr. 33, parca totusi nu arata asa de micuti,sa-i porti sanatoasa.<:-P <:-P <:-P

cj83cia
10.12.2007, 14:30:50
Sunt fff frumosi. Daca sunt si comozi, e si mai bine. Sa-i porti sanatoasa si fericita

Gratiela
28.12.2007, 16:57:17
eu o sa-mi iau balerini :P

diannaa
28.12.2007, 19:24:05
eu o sa-mi iau balerini :P
super tare,vei fi cea mai comoda mireasa!!!!

diana31
30.12.2007, 17:22:09
sau poti incerca niste adidasi..........=)) =)) =)) =)) =)) =)) .

marcy_elena
11.01.2008, 18:46:34
fetelor!!...am fost si eu la veronesse si wow...am gasit ce e perfect pt mine...eu sunt subtire tare la piciorush si f greu umplu o pereche de pantofiori..si am gasit acolo o pereche negri...f f f frumosi care a zis ca ii poate face pe comanda si albi...din piele complet..sau din piele lacuita...si nu am fost nici scumpi...nu am vrut sa astet primavara sa explodeze preturile si mi-am facut comanda...abia astept sa ajunga...is asa de comozi...pur si simplu perfecti...am gasit pe net poza cu ei dar pe verde...deci nici nu va puteti imagina ce frumosi erau pe negru...si pe alb o sa fie bestiali:D...eu asa cred si is tare happy!!

diannaa
11.01.2008, 19:31:01
fetelor!!...am fost si eu la veronesse si wow...am gasit ce e perfect pt mine...eu sunt subtire tare la piciorush si f greu umplu o pereche de pantofiori..si am gasit acolo o pereche negri...f f f frumosi care a zis ca ii poate face pe comanda si albi...din piele complet..sau din piele lacuita...si nu am fost nici scumpi...nu am vrut sa astet primavara sa explodeze preturile si mi-am facut comanda...abia astept sa ajunga...is asa de comozi...pur si simplu perfecti...am gasit pe net poza cu ei dar pe verde...deci nici nu va puteti imagina ce frumosi erau pe negru...si pe alb o sa fie bestiali:D...eu asa cred si is tare happy!!
ai dreptate,sunt perfecti!! o sa arate super...si bine ai facut ca nu ai asteptat ca doar mai sunt 4 luni la tine...

Tigrutza
11.01.2008, 19:45:37
[quote=marcy_elena;567541]fetelor!!...am fost si eu la veronesse ...quote]

veronesse ;)) 2 miresici de mai cu pantofiori veronesse. ar trebui sa facem un club :)) <:-P
sunt superbi ! sa ne areti pozici cand iti vin pantofiorii. sa vedem varianta pe alb...

marcy_elena
12.01.2008, 13:13:30
ai dreptate,sunt perfecti!! o sa arate super...si bine ai facut ca nu ai asteptat ca doar mai sunt 4 luni la tine...
nu numa ca mai sunt 4 luni dar e fix perioada de dupa pasti...cand is cel mai scumpi pantofii...si in sf lui februarie inceputul lui martie is targurile de mirese...ceea ce clar o sa fie cu preturi mai mari ca acuma:)ma bucur ca iti plac

marcy_elena
12.01.2008, 13:15:52
[quote=marcy_elena;567541]fetelor!!...am fost si eu la veronesse ...quote]

veronesse ;)) 2 miresici de mai cu pantofiori veronesse. ar trebui sa facem un club :)) <:-P
sunt superbi ! sa ne areti pozici cand iti vin pantofiorii. sa vedem varianta pe alb...
ar fi o paza sa facem club:))...lol..o sa se mai adauge..aia ii sigur pe langa noi si multe alte miresici...ca e f buna treaba asta cu veronesse...abia astept sa ii am acasa!!!

medutza
16.01.2008, 10:51:47

super draguti pantofii!!!imi plac mult.sunt sigura ca pe alb o sa arate si mai bine.ahh,apropo stii ca o sa avem nunta in aceeasi zi:D .ce fain

tati_sew
16.01.2008, 11:24:03
si pe comanda (adica pe alb) iti aduce orice model?

Tigrutza
16.01.2008, 11:33:19
si pe comanda (adica pe alb) iti aduce orice model?

Hai ca raspund eu. DA ! ;))
Adica: mergi sa iti alegi modelul si marimea. Si daca iti place are o paleta de vreo ...multeeeee culori din care sa alegi. Dai un avans si in 7-10 zile iti vin pantofiorii pe culoarea aleasa.

tati_sew
17.01.2008, 07:42:32
Adica: mergi sa iti alegi modelul si marimea. Si daca iti place are o paleta de vreo ...multeeeee culori din care sa alegi. Dai un avans si in 7-10 zile iti vin pantofiorii pe culoarea aleasa.
mersi mult!:*

marcy_elena
17.01.2008, 12:21:55
hm...eu de exemplu am vazut o pereche de pantofiori...si nu mi-i putea face pe alb...pt ca nu erau facuti de ei...erau de alta firma...dar tot ce e facut de vero... se poate face pe alta culoare!:)

marcy_elena
17.01.2008, 12:23:15
super draguti pantofii!!!imi plac mult.sunt sigura ca pe alb o sa arate si mai bine.ahh,apropo stii ca o sa avem nunta in aceeasi zi:D .ce fain
chiar!!!...ce tare:*:*:*..ma bucur ca iti plac pantofiorii mei.:P...in betania faci nunta?...unde e bise asta...poate ne si stim:P:D

medutza
17.01.2008, 15:54:08
chiar!!!...ce tare:*:*:*..ma bucur ca iti plac pantofiorii mei.:P...in betania faci nunta?...unde e bise asta...poate ne si stim:P:D
e in marasti p ciocarliei,dar m-am mutat din cartier.poate chiar ne stim.eu cunosc cateva persoane care mergeau pe albinii(asta bineinteles daca e biserica la care ma gandesc eu):goldfish:

andreea_m
18.01.2008, 22:30:50
Super tare modelul....iar albi o sa fie si mai frumosi, felicitari pe alegere,;-)

marcy_elena
19.01.2008, 12:59:49
Super tare modelul....iar albi o sa fie si mai frumosi, felicitari pe alegere,;-)
mesc frumos...abia astept sa ii vad acasa!!!...:D

12hanna
20.01.2008, 19:42:09
La magazinul asta au si modele cu vf rotund? Ca eu nu stiu sa merg cu pantofi cu vf ascutit: am impresia mereu ca ma impiedic in varfuri=)) =)) =))

marcy_elena
21.01.2008, 15:22:01
La magazinul asta au si modele cu vf rotund? Ca eu nu stiu sa merg cu pantofi cu vf ascutit: am impresia mereu ca ma impiedic in varfuri=)) =)) =))
klar ca au;)...eu am problema asta la cizme:))...vai cum arata varfurile de dubite ...erau ascutite si eu atata le-am lovit de s-au facut rotunde:))...sa stii ca au pantofiori f draguti si f f multe modele:D

12hanna
21.01.2008, 16:16:08
Pai atunci ar trebui sa trec si eu pe acolo... chiar daca mai e pana in Octombrie ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

marcy_elena
22.01.2008, 09:53:30
Pai atunci ar trebui sa trec si eu pe acolo... chiar daca mai e pana in Octombrie ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
:))...e bine sa rezolvi ce poti din timp...mai scapi de griji;)

MihaelaV_F
23.01.2008, 14:15:35
Referitor la Veronesse.
Pentru cele care nu prea ajungeti prin Cora, la Expo Transilvania va fi un stand de-al lor (am fost eu azi pe acolo si fetele foarte dragute mi-au spus ca le putem vizita)
Pantofii sunt superbi si comozi. Am probat mai multe perechi, dar acum am o problema cu alegera perechii perfecte#-o
Ma hotarasc eu pana la vara=P~

Tigrutza
24.01.2008, 16:06:47
marcy_elena......asteptam cu sufletul la gura :*

marcy_elena
24.01.2008, 17:07:00
marcy_elena......asteptam cu sufletul la gura :*
au sosit au sosit!!! sunt superbi!!!:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*...in seara asta fac rost de un aparat foto si sper ca maine sa si postez poze cu ei!!!:D:D:D:D:D:D

tati_sew
24.01.2008, 17:27:38
si un pret informativ pt cele care nu am f pe acolo?

MihaelaV_F
24.01.2008, 18:56:58
undeva intre 200 si 300 lei dar eu zic ca merita fiecare banut ca la clalpod sunt suuuuuppppeeerrr comozi!

marcy_elena
24.01.2008, 21:19:36
259 ron...si eu zic ca merita...sunt piele...sunt superbi...sunt comozi!!curand o sa apara si pozici cu ei:D

Tigrutza
24.01.2008, 21:22:17
259 ron...si eu zic ca merita...sunt piele...sunt superbi...sunt comozi!!curand o sa apara si pozici cu ei:D

ooofff....da` hai odat` ca nu mai am unghii la maini =))
abia asteptam sa te vedem cu ei in picioare ! ai facut o alegere excelenta cu ei

marcy_elena
25.01.2008, 14:07:58
ooofff....da` hai odat` ca nu mai am unghii la maini =))
abia asteptam sa te vedem cu ei in picioare ! ai facut o alegere excelenta cu ei
:))..am facut rost acuma fix de aparat foto...si diseara mi le descarca si trimite pers respectiva pe net...deci la noapte pazea ca apar pozici:))

marcy_elena
25.01.2008, 23:50:07
frumosii de ei:D:D:D

Tigrutza
25.01.2008, 23:52:23
<:-P <:-P <:-P \:D/ \:D/ \:D/ \:D/
sunt superbi, asa cum banuiam deja !!! felicitari, frumoasa alegere ! =D>
sa ii porti cu placere in cea mai frumoasa zi :*

marcy_elena
25.01.2008, 23:59:28
<:-P <:-P <:-P \:D/ \:D/ \:D/ \:D/
sunt superbi, asa cum banuiam deja !!! felicitari, frumoasa alegere ! =D>
sa ii porti cu placere in cea mai frumoasa zi :*
multumesc tale tale mult!!!:*:*:*:*:*...mi-s foarte dragi!!

tati_sew
26.01.2008, 00:09:23
chiar frumosi!!a meritat asteptarea<:-P

cicika
26.01.2008, 00:16:28
acestia sunt ai mei!!!!!=D> =D> =D> =D> =D>

Tigrutza
26.01.2008, 07:12:04

uite o miresica care in mod clar nu o sa se planga de dureri de picioare in ziua nuntii.
sunt ffff frumosi. sa ii porti fericita.;;)

marcy_elena
26.01.2008, 10:32:27
chiar frumosi!!a meritat asteptarea<:-P
mersi mult:*:*

marcy_elena
26.01.2008, 10:34:06
o da!!!!!!!!!!...f comozi:D si f frumosi....eu daca nu luam tocuri...mi se parea ca nici nu pot purta rochia...pasul elegant...parca cerea tocuri...plus ca as fi tarat-o pe jos:))...e bine ca nu ai fost constransa sa iei tocuri:)

cicika
26.01.2008, 12:14:56
uite o miresica care in mod clar nu o sa se planga de dureri de picioare in ziua nuntii.
sunt ffff frumosi. sa ii porti fericita.;;)
multumesc frumos!!!
pai mirele meu este cat mine la inaltime si nu as vrea sa fiu mai inalta iar tocurile pt mine sunt sunt interzise!!!:D :D :D

cicika
26.01.2008, 12:17:25
o da!!!!!!!!!!...f comozi:D si f frumosi....eu daca nu luam tocuri...mi se parea ca nici nu pot purta rochia...pasul elegant...parca cerea tocuri...plus ca as fi tarat-o pe jos:))...e bine ca nu ai fost constransa sa iei tocuri:)
multumesc frumos
mie personal tocurile nu imi plac sunt inalta am 172 asa ca ajunge!!:* :*

marcy_elena
26.01.2008, 14:21:55
multumesc frumos
mie personal tocurile nu imi plac sunt inalta am 172 asa ca ajunge!!:* :*
:*...hehe...si eu am tot 1,72 :P...doar ca mirele meu are aproape 2m:))...1,90 si ceva..deci nici s avreau nu il ajung...e f bine fara tocuri...is convinsa...si is fffffffffff frumosi

cicika
27.01.2008, 00:05:05
:*...hehe...si eu am tot 1,72 :P...doar ca mirele meu are aproape 2m:))...1,90 si ceva..deci nici s avreau nu il ajung...e f bine fara tocuri...is convinsa...si is fffffffffff frumosi
multumesc frumos!!!:)>- :)>- :)>-

diannaa
27.01.2008, 12:51:21
fericito!!!

marcy_elena
27.01.2008, 16:46:09
[quote=marcy_elena;594338]:*...hehe...si eu am tot 1,72 :P...doar ca mirele meu are aproape 2m:))...1,90 si ceva.
cred ca am mintit:))...are aproape 1,90...lol ce 2 m tot ziceam:))...dar tot f inalt e:P

lllorelllei
28.01.2008, 11:38:23
Pentru cine mai e interesat, am vazut niste pantofi foarte draguti la iulius mall, la parter, in partea dreapta, pe al doilea rand, adica nu magazinele din fata cum intrii la parter ci in spatele lor. Ma iertati ca ma chinui cu explicatiile dar nu m-am uitat cum se chema magazinul.
Erau cu bot rotund si un toculet nu extrem de inalt, potrivit. Mie mi-au placut, numai ca din pacate eu caut ceva cu toc mic , mic de tot :-p

tati_sew
28.01.2008, 12:15:35
multumim de info!si eu caut cave cu toc cat mai mic pt ca nush nici sa umblu pe tocuri iar al meu are aceeasi inaltime cu mine...deci nu pot fiu mai inalta decat el cu un cap;))

lllorelllei
01.02.2008, 14:55:01
Ati mai fost careva in ultimul timp pe la Polus? Au mai aparut pantofiori pentru miresici ?

Gratiela
02.02.2008, 11:20:22
sau poti incerca niste adidasi..........=)) =)) =)) =)) =)) =)) .

avand in vedere ca am 1, 81 m, si prietenul meu e doar cu 5 cm mai inalt, ar fi total stupid sa imi iau tocuri. as fi ca un par...si mai inalta decat el, si va trebui sa ma aplec sa imi pup invitatii. plus ca tocurile imi sunt extrem de incomode. deci...balerini vor fi! :)

marcy_elena
02.02.2008, 12:22:19
avand in vedere ca am 1, 81 m, si prietenul meu e doar cu 5 cm mai inalt, ar fi total stupid sa imi iau tocuri. as fi ca un par...si mai inalta decat el, si va trebui sa ma aplec sa imi pup invitatii. plus ca tocurile imi sunt extrem de incomode. deci...balerini vor fi! :)
wow:D...eu o sa am 1,80 cu tocuri cu tot...si el va fi cu 6 cm mai mare decat mine:P...ce inalta esti!!!ceva model??;;)

MihaelaV_F
06.02.2008, 14:16:37
Mi-am gasit pantofiorii perfecti. Sunt super comozi si nu sunt scumpi, ba mai sunt si piele. Va atasez o poza. Mai multe sunt in album. Pupici;;) :*

diannaa
06.02.2008, 15:40:58
Mi-am gasit pantofiorii perfecti. Sunt super comozi si nu sunt scumpi, ba mai sunt si piele. Va atasez o poza. Mai multe sunt in album. Pupici;;) :*
sa-i folosesti fericita!

lllorelllei
06.02.2008, 17:10:32

Frumosi !Sa-i porti sanatoasa :D De unde? Erau si cu toc mai mic?

ioana_maria
06.02.2008, 17:32:39

Sper draguti pantofiorii! Dar vrem sa stim de unde??? erau si crem, sau alta nuanta decat alb???
Exista un mag la Cora de unde si-a luat o prietena pantofii de mireasa(tot din piele)--daca va intereseaza.

marcy_elena
06.02.2008, 18:51:07
f f f frumosi!!!...cat te-au costat?:D....si eu tot din cora mi-am luat...si fac pe orice culoare!!

caty
06.02.2008, 20:57:57
Acestia vor fi pantofiorii mei. De la Veronnesse.

Tigrutza
06.02.2008, 21:11:05
Acestia vor fi pantofiorii mei. De la Veronnesse.

<:-P <:-P ;;) ;;)
sunt ca si ai mei. Felicitari !! Sa ii porti cu drag in cea mai frumoasa zi ! :*

caty
06.02.2008, 22:02:26
<:-P <:-P ;;) ;;)
sunt ca si ai mei. Felicitari !! Sa ii porti cu drag in cea mai frumoasa zi ! :*

Si tu la fel. Se pare ca cei de la Napoca vor avea doua mirese cu pantofi la fel.:))