PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de octombrie 2010

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

simi_22
13.06.2009, 12:51:59
Va salut pe toate.O sa fiu mireasa in octombrie 2010 ,eu voiam in august dar nu am gasit nimic liber pe placul nostru.sper sa fie frumos si bine si atunci.

elenageorge
26.06.2009, 09:55:01
buna! si eu sunt tot o miresica de octombrie,noi vroiam in septembrie dar nu se poate din cauza serviciului(lucram in strainatate)abia am inceput cautarile sper sa gasim ceea ce ne dorim.va pup si mai asteptam miresici de octombrie.nunta noastra este pe 23octombrie 2010

andreea_v86
09.07.2009, 14:46:35
buna fetelor!

si sunt tot o miresica de octombrie 2010.
din pacate a trebuit sa alegem luna actombrie pentru ca nu am gasit locuri libere.
nu am decat sa sper ca va fi vreme frumoasa

sudden
17.07.2009, 09:10:51
buna fetelor!

si sunt tot o miresica de octombrie 2010.
din pacate a trebuit sa alegem luna actombrie pentru ca nu am gasit locuri libere.
nu am decat sa sper ca va fi vreme frumoasa

salut! ma alatur si eu grupului de miresici de octombrie...am migrat de la cele de septembrie :D ...si asta din cauza ca am avut ceva probleme cu restaurantul ales initial, si a trebuit sa ne reorientam spre un altul....si uite asa, am ramas fara data din septembrie...
sper sa impartasim cat mai multe pareri:)

kittyna84
21.07.2009, 11:11:31
Buna tuturor!
Sunt si eu o viitoare mireasa de octombrie 2010. Mie chiar imi convine data nuntii, ca nu voi fi nevoita sa suport temperaturile mari specifice lunilor de vara. Tot ce vreau e sa nu ploua :-s

sudden
21.07.2009, 13:19:50
Buna tuturor!
Sunt si eu o viitoare mireasa de octombrie 2010. Mie chiar imi convine data nuntii, ca nu voi fi nevoita sa suport temperaturile mari specifice lunilor de vara. Tot ce vreau e sa nu ploua :-s

da, si noi ne dorim sa nu ploua..la restaurantul dorit aveam de ales intre iulie si octombrie..nici o alata data nu mai era libera..si cand am vazut cat de cald a fost zilele astea, am zis no way...facem in oct...si ne-am gandit si pe partea cealalta: daca ploua , ce facem??? si ne-am gandit ca si in iulie pot fi ploi si temperaturi scazute, cum am tot avut vara asta...asa ca...riscuri exista si vara si toamna...

kittyna84
21.07.2009, 19:28:53
Asa e, riscul sa ploua exista oricand, fie vara, fie toamna. Oricum eu n-as rezista atatea ore in rochie de mireasa pe caldurile astea...mai ales ca nu suport canicula.

cenusareasa2010
25.07.2009, 09:45:41
buna fetelor,si eu sunt o miresica de octombrie sa speram ca o sa fie super frumos afara...

sudden
25.07.2009, 14:10:05
buna fetelor,si eu sunt o miresica de octombrie sa speram ca o sa fie super frumos afara...

bun-venit printre noi;))

sizinuca
07.08.2009, 08:46:56
Buna fetelor! Ma alatur si eu clubului de miresici de octombrie. Data s-a ales in functie de restaurant...oricum e bine ca e toamna...e greu sa supori caldurile in rochie lunga...si mai e si machiajul...care vara nu prea rezista...cel putin la mine.

sudden
07.08.2009, 11:51:40
Buna fetelor! Ma alatur si eu clubului de miresici de octombrie. Data s-a ales in functie de restaurant...oricum e bine ca e toamna...e greu sa supori caldurile in rochie lunga...si mai e si machiajul...care vara nu prea rezista...cel putin la mine.

welcome!!!!! abia astept sa mai treaca timpul ca sa putem vorbi cu toatele de pregatiri....
si noi tot in functie de restaurant ne-am schimbat datele propuse...;))

l_tina
16.08.2009, 10:57:50
Bune fetelor!Si eu tot in octombrie am nunta,mai precis pe 2.Initial am vreut pe 25 sepembrie,dar nu am mai gasit salon.......vroiam sa va spun ceva care pe mine m-a cam pus pe ganduri.am ales deja salonul,dar se pare ca a aparut unul mai tare decat cel la care ne-am gandit noi.Ce sa fac?sa schimb locatia???va rog sa imi spuneti parerea voastra.Stiu ca e un moment unic in viata.Astept parerile voastre!

kittyna84
16.08.2009, 11:05:14
Bune fetelor!Si eu tot in octombrie am nunta,mai precis pe 2.Initial am vreut pe 25 sepembrie,dar nu am mai gasit salon.......vroiam sa va spun ceva care pe mine m-a cam pus pe ganduri.am ales deja salonul,dar se pare ca a aparut unul mai tare decat cel la care ne-am gandit noi.Ce sa fac?sa schimb locatia???va rog sa imi spuneti parerea voastra.Stiu ca e un moment unic in viata.Astept parerile voastre!

Buna! Mai tare, in ce sens? Eu le-as vizita pe amandoua si in functie de celelalte detalii ale nuntii (nr de invitati, preturi etc) as alege o sala de comun acord cu viitorul sot. Multa bafta! :)>-

l_tina
16.08.2009, 11:10:26
Mai tare,adica e mai nou,mai modern.........arata mai bine decat cel pentru care am vorbit deja.Ati vazut ca in ziua de azi conteaza si cateva luni....romanii sunt inventivi.....multumesc pt sfat si am sa va tin la curent.

sudden
16.08.2009, 13:13:39
Mai tare,adica e mai nou,mai modern.........arata mai bine decat cel pentru care am vorbit deja.Ati vazut ca in ziua de azi conteaza si cateva luni....romanii sunt inventivi.....multumesc pt sfat si am sa va tin la curent.

avem nunta in aceeasi zi:>
sfatul meu ar fi sa nu te grabesti cu cel nou...ci sa il alegi pe cel care are prestigiu si ceva ani....asa am facut si noi: ne-am dus la un restaurant nou, care arata super, era exact cum mi-l doream....dar...a dat faliment in zona respectiva, si si-a deschis o noua locatie undeva intr-un cartier, printre blocuri...si nu ne-a placut, si astfel a trebuit sa ne reorientam...si nu am gasit decat ceva mai micut, mai scump, dar care are eleganta, prestigiu (are ceva ani de cand e deschis), si la care nu ne facem probleme ca s-ar inchide..
deci, aveti grija ce alegeti, dar la sfarsit sa nu patiti asa, si sa alergati dupa alt restaurant..
spor la pregatiri:*

anaemona
27.08.2009, 23:30:10
hello fetele! Si eu sunt mireasa de octombrie pentru ca asa am vrut eu. Am vrut 10.10.2010 dar ma multumesc si cu data de 9, cu incheierea petrecerii pe 10. :D

kittyna84
30.08.2009, 14:42:41
hello fetele! Si eu sunt mireasa de octombrie pentru ca asa am vrut eu. Am vrut 10.10.2010 dar ma multumesc si cu data de 9, cu incheierea petrecerii pe 10. :D

Salut!
Avem aceeasi data <:-PNumai ca eu voi avea nunta la Bt ;)

oani
01.09.2009, 12:35:48
Buna fetelor,
Si eu voi fi miresica de octombrie.Initial am vrut sa facem la inceputul lui septembrie, dar nu am mai gasit restaurante disponibile.
Sper sa avem toate vreme frumoasa.
Va pup!

nicolleta26
07.09.2009, 12:14:51
salut! ma alatur si eu grupului de miresici de octombrie...am migrat de la cele de septembrie :D ...si asta din cauza ca am avut ceva probleme cu restaurantul ales initial, si a trebuit sa ne reorientam spre un altul....si uite asa, am ramas fara data din septembrie...
sper sa impartasim cat mai multe pareri:)

Buna
Si eu am nunta pe 02.10.2010, desi initial vroiam sa facem nunta in septembrie. Ne-am hotarat destul de tarziu sa cautam local asa ca a trebuit sa alege o data din octombrie. Sper sa fie totusi cald si sa avem parte de mult soare.
Iti doresc succes la pregatiri si o nunta superba!

nelly_blinduta
07.09.2009, 20:21:10
Buna fetelor,
Si eu voi fi miresica de octombrie.Initial am vrut sa facem la inceputul lui septembrie, dar nu am mai gasit restaurante disponibile.
Sper sa avem toate vreme frumoasa.
Va pup!
Ce ma bucur ca nu sunt o "iesita din comun"!Si eu am nunta programata pe 16oct si toata lumea mi-a sarit in cap ca e prea tarziu si o sa fie intuneric cand o sa ies de la cununie si n-o sa pot face foto si o sa fie frig si daca o sa ploua.....ufff:((Voi cum stati cu moralul?

anaemona
08.09.2009, 00:22:32
Eu una stau foarte bine. Daca ploua o sa fac poze in ploaie ;;), daca va fi soare voi avea poze luminoase. Imi voi fixa cununia mai devreme (pe la 13, maxim 14) si voi avea timp suficient si de sedinta foto si pe lumina si pe inserat .... mi se pare super ideea de a avea album de nunta cu fotografii facute la asfintit.:)

corybytza
08.09.2009, 10:08:12
Bunaaaaa feteleor si eu sunt miresica de OCTOMBRIE 2010 (23.10.2010)si sincer mie nuimi pare deloc rau ca am ales data asta nu e cald,vin toti din concediu, si oricum toamna este un anotimp bogat din toate punctele de vedere:D:D:D ma bucur sa fiu alaturi de voi si sper sa aflu cat mai multe:D:D

corybytza
08.09.2009, 10:11:02
welcome!!!!! abia astept sa mai treaca timpul ca sa putem vorbi cu toatele de pregatiri....
si noi tot in functie de restaurant ne-am schimbat datele propuse...;))

Hellooo miresica de a mea de Ploiesti:P

corybytza
08.09.2009, 11:18:38
Ok...fetelor ziceti-mi ce faceti de pe acum?ce pregatiri?nasi?aveti ce urmeaza dupa stabilirea localului?

anaemona
08.09.2009, 14:49:37
Ok...fetelor ziceti-mi ce faceti de pe acum?ce pregatiri?nasi?aveti ce urmeaza dupa stabilirea localului?

Am semnat contractul cu restaurantul inca din august, sa pot pleca in concediu linistita. Am discutat deja si cu fotograful pe care il vreau si si-a notat data nuntii mele in agenda. Acum caut muzica si video si spre surprinderea mea, mi s-a recomandat sa rerzerv si biserica, insa trebuie sa ma hotarasc unde vreau sa ma cunun si sa discut cu fotograful despre ora sedintei foto.

sudden
08.09.2009, 15:01:46
Hellooo miresica de a mea de Ploiesti:P

Hellooooooo! Suntem putine miresici de octombrie din Ploiesti
noi momentan avem restaurantul, dar nu mai avem nasi.....
abia astept sa intram in 2010 ca sa ne apucam de pregatiri:D

iubiana
08.09.2009, 15:07:25
Buna miresici de octombrie 2010 eu sunt de 2009 :D .......mai am putin ...
Dupa stabilirea locatiei ar urma sa stabiliti foto/video si muzica ....si dupa biserica ....restul se pot face incepand cu 2010 ma refer la rochita si costum .
Noi tot in aug-septembrie am inceput cu pregatirile pt nunta .

corybytza
08.09.2009, 16:41:47
Buna miresici de octombrie 2010 eu sunt de 2009 :D .......mai am putin ...
Dupa stabilirea locatiei ar urma sa stabiliti foto/video si muzica ....si dupa biserica ....restul se pot face incepand cu 2010 ma refer la rochita si costum .
Noi tot in aug-septembrie am inceput cu pregatirile pt nunta .

Cred ca esti destul de emotionata:) iti urez sa iti iasa totul superrrrrrrrrrro:-)

corybytza
08.09.2009, 16:43:47
Hellooooooo! Suntem putine miresici de octombrie din Ploiesti
noi momentan avem restaurantul, dar nu mai avem nasi.....
abia astept sa intram in 2010 ca sa ne apucam de pregatiri:D

Aveti nasi?Hmmm...eu sunt km dezamagita din acest punct de vedere...am fost la "presupusii nasi" desi stiu dinainte din auzite...k am vrea sa le punem intrebarea supriza...cans le-am pus intrebarea au zis "Pana la Craciun va dam raspuns...inca nu va putem spune acum"eu una sunt km dezamagita voi ce parere aveti?:-<

corybytza
08.09.2009, 16:44:36
Aveti nasi?Hmmm...eu sunt km dezamagita din acest punct de vedere...am fost la "presupusii nasi" desi stiu dinainte din auzite...k am vrea sa le punem intrebarea supriza...cans le-am pus intrebarea au zis "Pana la Craciun va dam raspuns...inca nu va putem spune acum"eu una sunt km dezamagita voi ce parere aveti?:-<

:)acusi am vazut k ai zis k nu aveti:)

iubiana
09.09.2009, 09:38:36
Cred ca esti destul de emotionata:) iti urez sa iti iasa totul superrrrrrrrrrro:-)
Spre surprinderea mirelui , prietenilor ...NU AM EMOTIiiiiiiiiiii ....INCA

corybytza
09.09.2009, 15:22:41
Spre surprinderea mirelui , prietenilor ...NU AM EMOTIiiiiiiiiiii ....INCA

Dap te inteleg:) cred k emotiile or sa vina mai incolo probabil in aceeas zi cu marele eveniment:)

aura24i
09.09.2009, 15:32:59
Buna miresici de octombrie 2010!
Eu am nunta pe 2 octombrie 2010; initial vroiam in septembrie, dar nu am mai gasit loc unde vroiam noi. Acum, daca ma gandesc mai bine, nu cred ca este o data nepotrivita. Speram sa tina vremea cu noi.

Daca va ploua, nu ne vom uda rochiile? ... uf ... poate avem noroc!
Voi de cand incepeti pregatirile?

Nu e prea devreme sa cautam forograf/cameraman?si biserica?
Abia am luat restaurantul ieri? Sa sun de pe acum?

anaemona
09.09.2009, 16:48:53
Nu e prea devreme sa cautam forograf/cameraman?si biserica?
Abia am luat restaurantul ieri? Sa sun de pe acum?

Nu stiu cum e in Galati, insa in Iasi trebuie sa contractezi inca de acum prestatorii de servicii, daca nu vrei sa "iei ce mai ramane".

miss_sporty
09.09.2009, 20:22:36
Salutare viitoare miresici !<:-P Ma alatur si eu voua. Nunta noastra va avea loc pe 09.10.2010! Noi am fost deja si la biserica si am stabilit, avand in vedere ca este o singura ora din zi din luna din an care ne-ar fi convenit am preferat sa mergem din timp... Cat despre celelalte pregatiri inca nu ne-am apucat...ne informam cat putem de pe net ...

aura24i
10.09.2009, 08:19:31
La biserica ati fost si ati discutat direct cu preotul?
Ati luat si nasii cu voi?sau nu e obligatoriu?

corybytza
10.09.2009, 10:35:26

Neatza,mda si eu as vrea sa fac totul din timp ca sa fie totul bine,cineva mi-a zis k e devreme pt biserica acum tinand cont k eu fac nunta pe 23.10.2010,cat despre nasi nu cred k este neeaparat nevoie sa mergi cu ei la biserica,acum depinde si de obiceiuri.

oani
11.09.2009, 09:17:43
Buna dimineata,
Eu de abia astept targurile de nunti sa probez cat mai multe rochite, desi nu as vrea sa imi iau rochia devreme pentru ca nu prea am unde sa o tin 8-| .Voi cand va luati rochitele?

lascau
11.09.2009, 10:29:34
buna dimineata fetelor,
as vrea sa ma alatur si eu voua....voi fi miresica in data de 09.10.2010
am ales aceasta data pentru ca nunai atunci mai erau sambete libere, iar eu am tinut neaparat sa am nunta sambata ci nu duminica
initial am vrut in lunile de vara sau macar in septembrie...dar nu am mai dasit nimik liber...acum sa speram ca toate vor fi bune si frumoase si ca timpul va tine cu noi
abia astept sa mai discutam despre pregatirile de nunta..
va pup pe toate ...si sa fie intr-un ceas bun!!!

miss_sporty
11.09.2009, 11:11:24
Noi am fost singuri la biserica si am vorbit direct cu preotul..care sincera sa fiu a zambit si el putin pentru ca am venit fff din timp, dar avand in vedere ca trec destul de des prin fata bisericii am considerat ca nu am nimic de pierdut daca intru si fac programarea...plus ca am mai citit pe miresici despre aceasta biserica (biserica Icoanei) si scria pe acolo o miresica de septembrie 2010 ca deja a fost de prin iunie sa rezerve deci nu am vrut sa risc sa vina o miresica de octombrie si sa-mi ocupe ora dorita :-p

miss_sporty
11.09.2009, 11:14:43
buna dimineata fetelor,
as vrea sa ma alatur si eu voua....voi fi miresica in data de 09.10.2010
am ales aceasta data pentru ca nunai atunci mai erau sambete libere, iar eu am tinut neaparat sa am nunta sambata ci nu duminica
initial am vrut in lunile de vara sau macar in septembrie...dar nu am mai dasit nimik liber...acum sa speram ca toate vor fi bune si frumoase si ca timpul va tine cu noi
abia astept sa mai discutam despre pregatirile de nunta..
va pup pe toate ...si sa fie intr-un ceas bun!!!
Hello miresica de 09.10.2010!!!! si eu voi fi miresica tot pe aceasta data!!! Tu ce restaurant ti-ai ales?? Noi am ales Aristocrat...ne-am dorit fff mult sa facem nunta aici si doar data asta am mai gasit-o libera (in perioada in care vroiam noi..respectiv septembrie in orice sambata sau inceput de octombrie). Mai sunt si alte miresici pe aici care vor avea nunta pe 09.10.2010 ????

lascau
11.09.2009, 12:53:14
Hello miresica de 09.10.2010!!!! si eu voi fi miresica tot pe aceasta data!!! Tu ce restaurant ti-ai ales?? Noi am ales Aristocrat...ne-am dorit fff mult sa facem nunta aici si doar data asta am mai gasit-o libera (in perioada in care vroiam noi..respectiv septembrie in orice sambata sau inceput de octombrie). Mai sunt si alte miresici pe aici care vor avea nunta pe 09.10.2010 ????

eu voi face nunta la restaurant " La Fiesta" din campia turzii, mi-a placut foarte mult sala din prima clipa in care am vazut`o; mai ca nu trebuie impodobita foarte mult pentru ca e foarte frumoasa si asa. viitorul meu sot e din campia si eu sunt din cluj; am ales sa facem acolo nunta deoarece el are mult mai multe persoane decat mine....si asa e mai usor cu transportul nuntasilor.
cununia civila si religioasa o vom face la cluj, doar sala la campia.
va pup dulce si abia astept sa mai vorbim!

corybytza
14.09.2009, 10:01:17
Buna dimineata,
Eu de abia astept targurile de nunti sa probez cat mai multe rochite, desi nu as vrea sa imi iau rochia devreme pentru ca nu prea am unde sa o tin 8-| .Voi cand va luati rochitele?

Neatza,eu una o sa imi iau rochita la anul pt k e cam devreme acum.

oanaoana1234
14.09.2009, 15:34:44
Si a venit vremea sa intru si eu pe aici, sunt miresica de 02.10.2010 si ziua mea de nastere e pe 05.10.2010 deci o sa fie o dubla petrecere. Eu inca nu am fost la biserica, ati fost si ati facut rezervare pe acolo? In octombrie ziua e mai mica iar eu dupa biserica vreau sa fac si poze in parc asa ca as vrea o ora mai dupa pranz.
Cum stati cu pregatirile?

anaemona
14.09.2009, 16:43:33

Si eu voi fi mireasa pe 9.10.2010 .... am ales aceasta data pentru ca imi place ideea de 10.10.2010 :D ....

miss_sporty
14.09.2009, 20:17:22
Si a venit vremea sa intru si eu pe aici, sunt miresica de 02.10.2010 si ziua mea de nastere e pe 05.10.2010 deci o sa fie o dubla petrecere. Eu inca nu am fost la biserica, ati fost si ati facut rezervare pe acolo? In octombrie ziua e mai mica iar eu dupa biserica vreau sa fac si poze in parc asa ca as vrea o ora mai dupa pranz.
Cum stati cu pregatirile?
Noi am hotarat sa facem sedinta foto inainte de biserica tocmai din cauza ca in octombrie se intuneca mai devreme....nu are rost sa pui biserica la 13:00- 14:00, restaurantul la 19:00 - 19:30 ....ce faci cu invitatii care iti vin la biserica? ii tii dupa tine cand faci poze? ii trimiti acasa?
Apropo de 10.10.2010 sa stii Anaemona ca ai dreptate! Sa speram ca vom avea o nunta de nota 10 !!!!
Spor la pregatiri!

corybytza
16.09.2009, 12:56:54
Noi am hotarat sa facem sedinta foto inainte de biserica tocmai din cauza ca in octombrie se intuneca mai devreme....nu are rost sa pui biserica la 13:00- 14:00, restaurantul la 19:00 - 19:30 ....ce faci cu invitatii care iti vin la biserica? ii tii dupa tine cand faci poze? ii trimiti acasa?
Apropo de 10.10.2010 sa stii Anaemona ca ai dreptate! Sa speram ca vom avea o nunta de nota 10 !!!!
Spor la pregatiri!

Da uite o idee destul de buna am sa tin cont e foarte bine si asa :)

oanaoana1234
16.09.2009, 14:34:00
Spor la pregatiri!
Multumesc! Si eu ma gandisem la asta si cel mai probabil asa o sa fac. Cum stati cu pregatirile?

sizinuca
17.09.2009, 20:50:26
miss sporty, lascau, anaemona.....si cu mine....aceeasi data in locarii diferite :D

valy_lady
18.09.2009, 11:37:27
Buna miresici!

Am nunta in octombrie 2010 si aceleasi probleme imi pun si eu daca va fi frumos....Dar zic altceva sa ne schimbam putin atitudinea si sa zicem..Bineinteles ca va fi frumos,plus ca nu ne va fi cald, nu o sa ni se strice machiajul ,putem purta manusile cu mai mult drag si tot asa!Astept mai multe detalii despre locatie despre pregatirii si tot asa.Va pup

andreea204
18.09.2009, 13:34:42
Buna , viitoare miresici..
Si eu sunt miresica de octombrie...asa a fost sa fie..a trebuit sa schimbam data(iulie) si nu am gasit mai devreme de 30 oct...
Sper sa avem vreme frumoasa...sau macar sa ninga decat sa fie ger sau vijelie:D

corybytza
21.09.2009, 10:50:27
Buna miresici!

Am nunta in octombrie 2010 si aceleasi probleme imi pun si eu daca va fi frumos....Dar zic altceva sa ne schimbam putin atitudinea si sa zicem..Bineinteles ca va fi frumos,plus ca nu ne va fi cald, nu o sa ni se strice machiajul ,putem purta manusile cu mai mult drag si tot asa!Astept mai multe detalii despre locatie despre pregatirii si tot asa.Va pup

NORMAL ca o sa fie frumos la nuntile noastre ,LOGIC ce aveti vreo indoiala?:)nu va mai faceti atatea ganduri rele si in + si daca va ganditi de acum negativ la anul ce mai face?:)

desire
21.09.2009, 14:57:06
Buna ziua fetelor,va salut cu respect si vreau sa va spun ceva dar sa nu radeti....sunt viitor MIRE...DE 16.10.2010 SI mi -am creat cont pe acest site la ideea unui prieten bun de al meu care si-a facut si el(are nunta in 09.2010:| ) .Deaesemenea asta ar fi unul din motive pentru care am ales data nunti in octombrie si nu in septembrie-avem multi colegi de munca si prieteni comuni si nu am vrut sa risc sa pun oameni sa aleaga...pt ca pt unii poate fii greu sa mearga la 2 nunti intr o luna-asa ca....oricum nu-mi pare rau.Si cum spuneam sper sa nu se rada de mine...dar vreau ca acest pas care il fac sa iasa perfect si de aceea nu vreau sa risc nimic,in plus iubita mea mea nu prea are timp din cauza serviciului asa ca.....In plus site ul acesta e chiar magnific si ajuta foarte mult.Va doresc spor la pregatiri si cum spunea cineva mai sus(anaemona cred) luati partea plina a paharului si incercati sa profitati la max de toate avantajele acestei luni de octombrie.o zi buna si ne mai auzim

desire
21.09.2009, 14:58:26
apropo datele introduse la profil sunt gresite.sunt din braila si data nunti va fi am zis 16.10.2010.succes

miss_sporty
21.09.2009, 20:31:46
Buna ziua fetelor,va salut cu respect si vreau sa va spun ceva dar sa nu radeti....sunt viitor MIRE...DE 16.10.2010 SI mi -am creat cont pe acest site la ideea unui prieten bun de al meu care si-a facut si el(are nunta in 09.2010:| ) .Deaesemenea asta ar fi unul din motive pentru care am ales data nunti in octombrie si nu in septembrie-avem multi colegi de munca si prieteni comuni si nu am vrut sa risc sa pun oameni sa aleaga...pt ca pt unii poate fii greu sa mearga la 2 nunti intr o luna-asa ca....oricum nu-mi pare rau.Si cum spuneam sper sa nu se rada de mine...dar vreau ca acest pas care il fac sa iasa perfect si de aceea nu vreau sa risc nimic,in plus iubita mea mea nu prea are timp din cauza serviciului asa ca.....In plus site ul acesta e chiar magnific si ajuta foarte mult.Va doresc spor la pregatiri si cum spunea cineva mai sus(anaemona cred) luati partea plina a paharului si incercati sa profitati la max de toate avantajele acestei luni de octombrie.o zi buna si ne mai auzim
bine ai venit desire! mai rar un viitor ginerica sa intre pe astfel de forumuri...succes la pregatiri!

corybytza
22.09.2009, 15:56:04

Helloo,Desire,bine ai venit!

desire
23.09.2009, 14:30:57
vreo miresica de octombrie 2010 din braila este pe aici?fetelor dupa restaurant de e va ocupati apoi?muzica?cameraman?what?
^:)^

anaemona
23.09.2009, 17:18:24
vreo miresica de octombrie 2010 din braila este pe aici?fetelor dupa restaurant de e va ocupati apoi?muzica?cameraman?what?
^:)^

muzica, fotograf, cameraman .... eu ma bucur ca am terminat cu toate, azi am discutat cu dj-ul .... de-acum pana in vara pot sa ma pregatesc moral pentru adevaratele pregatiri.
Mult succes desire! ;))

l_tina
23.09.2009, 21:39:13
Daca e cineva din Ialomita,va rog sa imi recomandati o formatie pt ca nunta e pe 2.10.2010 si inca nu am vb cu nimeni despre muzica........mi-e sa nu fie prea tarziu si sa fiu nevoita sa iau ce gasesc.Va pup si multa bafta la pregatiri.Sa ma tineti la curent cu pregatirile.

bebesorinik
24.09.2009, 14:23:16
buna la toate...sunt noua pe aici...am tot citit sute de pagini de pe aici...si fff folositoare...am rasuflat usurata ca nu sunt singura pe 30 octombrie...eu am vrut doar la un anumit restaurant si doar pe data asta am gasit...si imi e tare frica sa nu ploua...miresicul meu a zis ca ce...facem poze in ploaie...si m-a mai inseninat...plus ca ma bucur ca nu va fi asa de cald...nu sunt fan caldura...eu nu vreau capa...un bolero cu maneca lunga...sper ca nu imi va frig..dar nu cred ca la cate emotii o sa am...voi pe la ce ora va programati la biserica ca sa fie cat de cat lumina...

anaemona
24.09.2009, 18:37:15
Eu voi programa biserica la ora 19.00, sa merg apoi direct la restaurant. Ma intereseaza sa am lumina la sedinta foto, nu la biserica si mi se pare ca bisericile arata mai frumos seara (daca sunt luminate cat de cat).

cenusareasa2010
25.09.2009, 17:56:15
sunt miresica 09.10.2010 si cred ca in octombrie la 5.30 e intuneric ,deci cum facem sa avem si noi niste poze reusite???????

sudden
25.09.2009, 20:32:56
buna la toate...sunt noua pe aici...am tot citit sute de pagini de pe aici...si fff folositoare...am rasuflat usurata ca nu sunt singura pe 30 octombrie...eu am vrut doar la un anumit restaurant si doar pe data asta am gasit...si imi e tare frica sa nu ploua...miresicul meu a zis ca ce...facem poze in ploaie...si m-a mai inseninat...plus ca ma bucur ca nu va fi asa de cald...nu sunt fan caldura...eu nu vreau capa...un bolero cu maneca lunga...sper ca nu imi va frig..dar nu cred ca la cate emotii o sa am...voi pe la ce ora va programati la biserica ca sa fie cat de cat lumina...

noi am vrea in jur de 3...ca sa putem face poze pe lumina.....spunea o miresica pe aici ca pt ea conteaza lumina de la sedinta foto, nu dupa biserica..dar din cate stiu eu, nu este voie sa se faca poze inainte de cununia religioasa (aici nu ma refer la pozele de la cununia civila)...asta daca exista doua tinute...una pt cea civila si rochia de mireasa pt cea religioasa..dar sunt unele mirese care se imbraca direct in rochie de mireasa si pt cununia civila....deci acolo cred ca se poate face o singura sedinta foto...dar totusi....

anaemona
27.09.2009, 15:47:48
noi am vrea in jur de 3...ca sa putem face poze pe lumina.....spunea o miresica pe aici ca pt ea conteaza lumina de la sedinta foto, nu dupa biserica..dar din cate stiu eu, nu este voie sa se faca poze inainte de cununia religioasa (aici nu ma refer la pozele de la cununia civila)...asta daca exista doua tinute...una pt cea civila si rochia de mireasa pt cea religioasa..dar sunt unele mirese care se imbraca direct in rochie de mireasa si pt cununia civila....deci acolo cred ca se poate face o singura sedinta foto...dar totusi....

Cum adica "nu este voie" .... inseamna ca nicio mireasa nu ar avea fotografii de la gatit .... cam ciudat!

sudden
27.09.2009, 20:18:21
Cum adica "nu este voie" .... inseamna ca nicio mireasa nu ar avea fotografii de la gatit .... cam ciudat!

din cate stiu eu, nu este voie ca mirii, imbracati in ginerica si mireasa, sa faca poze impreuna inainte de cununia religioasa, ca fiind pozele dupa cununie....nici eu nu stiu prea multe, asa am auzit de la mai multe persoane....

anaemona
28.09.2009, 03:47:09
Eu nu am auzit de regula asta pana acum .... oricum voi incalca majoritatea "regulilor", deci una in plus chiar nu mai conteaza ;))

corybytza
28.09.2009, 14:21:02

Hello fetelor,ok sunt de acord cu pozele inainte de biserica dar ce ne facem?k asta ar trebuii inainte de a se intuneca ...adica la maxim 4 jumatate...5?si dupa aia cum facem ne mai ducem aks?eu de ex as vrea la biserica la ora 7...deci?Tu cum faci sudden?

sudden
28.09.2009, 20:16:22
Hello fetelor,ok sunt de acord cu pozele inainte de biserica dar ce ne facem?k asta ar trebuii inainte de a se intuneca ...adica la maxim 4 jumatate...5?si dupa aia cum facem ne mai ducem aks?eu de ex as vrea la biserica la ora 7...deci?Tu cum faci sudden?

sincer, noi inca stam sa ne gandim cum sa facem...din fericire, facem la inceputul lui octombrie, si nu la sfarsit...ne gandeam sa urmarim anul asta cand se insereaza, si astfel sa ne facem o idee....oricum, cu siguranta pozele in care vom fi imbracati in mire si mireasa vor fi dupa cununia religioasa, si nu inainte....:*:*:*

corybytza
29.09.2009, 16:36:02
sincer, noi inca stam sa ne gandim cum sa facem...din fericire, facem la inceputul lui octombrie, si nu la sfarsit...ne gandeam sa urmarim anul asta cand se insereaza, si astfel sa ne facem o idee....oricum, cu siguranta pozele in care vom fi imbracati in mire si mireasa vor fi dupa cununia religioasa, si nu inainte....:*:*:*

mdea...ufff..nu stiu ce sa zic...totusi sunt optimista :)

corybytza
29.09.2009, 16:37:01
Bun,si acum sa vedem...deci eu mi-am rezervat restaurantul,muzica,video,fotograful...dupa aceea ce urmeaza?

sudden
29.09.2009, 17:04:38
Bun,si acum sa vedem...deci eu mi-am rezervat restaurantul,muzica,video,fotograful...dupa aceea ce urmeaza?
deja esti inainte cu pregatirile....noi abia ne-am rezervat restaurantul in iulie, la anul vb cu dj-ul, cautam cameraman, fotograf si alte alea..aaa, si noi mai avem si o problema....am ramas fara nasi, si acum trebuie sa ne cautam altii..... deci..eu zic sa iei o pauza si sa te relaxezi ;;)

sudden
29.09.2009, 17:07:34
mdea...ufff..nu stiu ce sa zic...totusi sunt optimista :)

intr-adevar, e o situatie cam ciudata la noi. miresicile care facem mai tarziu de septembrie..si cu cat e mai tarziu, cu atat e si mai cu probleme..referitor la problema discutata... cand am ales octombrie, ne-am gandit numai ca scapam de caldura, dar nu ne-am gandit ca o sa apara probleme referitor la lumina/ intuneric, cand facem cununia religioasa si cand pozele....

dar vorba ta, sa fim optimiste!!! totul are o rezolvare....

miss_sporty
29.09.2009, 21:03:00
Draga sudden....eu am venit pe aici cu ideea de a face poze inainte de cununia religioasa....Eu de fel nu cred in superstitii si nimic de genul asta. Cred doar in Dumnezeu! si imi plac lucrurile logice, palpabile, reale..nu basmele (sunt inginer :P ). Dar totusi daca mi-ai spune care este logica acestei superstitii s-ar putea sa o iau in calcul...
totusi...sunt doar niste poze....:P

sudden
29.09.2009, 23:14:52
Draga sudden....eu am venit pe aici cu ideea de a face poze inainte de cununia religioasa....Eu de fel nu cred in superstitii si nimic de genul asta. Cred doar in Dumnezeu! si imi plac lucrurile logice, palpabile, reale..nu basmele (sunt inginer :P ). Dar totusi daca mi-ai spune care este logica acestei superstitii s-ar putea sa o iau in calcul...

e greu sa crezi in ceva, cand la baza sta realismul :D
sincer, asa am auzit si eu de la femeile mai in varsta...ca nu e bine sa faci poze in mire si mireasa inainte de cununia religioasa (si aici am mai explicat ca este valabil pt cazul in care sunt doua tinute), pentru ca nu ar merge bine casniciei, si ca sunt denumite poze dupa cununia religioasa, dar uniunea in fata lui d-zeu nu ar fi fost savarsita.....acum e alegerea voastra daca credeti sau nu in asemenea superstitii...stiti cum se spune: superstitiile nu ne pot afecta daca nu credem in ele...

faci cum crezi tu de cuviinta..voua sa va fie bine, sa va simtiti voi bine...
oricum, o explicatie stiintifica, care sa fie pe placul tau, nu exista....;;)

dar mai poti intreba si tu, sa te mai documentezi....eu o sa o intreb pe soacra mea, ca sigur stie de superstitia asta, si apoi sper sa vin cu un raspuns mai concis...

anaemona
30.09.2009, 07:55:35
Acum daca ar fi sa luam in considerare superstitiile, cred ca cea mai importanta ar fi ca nu e bine sa te cununi in alta zi decat DUMINICA, dupa slujba .... lucru pe care il confirma orice preot ... dar cum mai toate ne cununam religios sambata si mai si dantuim toata noaptea dinaintea Slujbei de Duminica chiar nu inteleg de ce va faceti atatea probleme pentru niste fotografii.

anaemona
30.09.2009, 07:57:39

... o pauza de vreo 6 luni :smile:

sizinuca
02.10.2009, 14:48:02
e doar o superstitie...acum tb sa facem cum e mai bine ptr noi...fara sa tinem cont de superstitii si de gurile rele.

l_tina
02.10.2009, 18:25:42
Vreau sa impart cu voi bucuria pe care o traiesc:am rezolvat cu salonul<:-PRezervasem unul si la un moment dat am inceput sa avem indolieli.......ca nu e tocmai ce am vrea.Pana la urma am reusit sa rezervam un altul care e super!!Oricum sper sa avem toate o nunta de vis.

sizinuca
02.10.2009, 20:00:29
ma bucur ptr tine tina. e bine ca ai gasit cu un an inainte. noi a tb sa rezervam cu vreo 18 luni inainte...ca nu am gasit altfel.

sudden
02.10.2009, 20:29:58

am aflat ceva care intareste ceea ce am spus eu ca nu se poate...cei care vor sa faca poze inainte de cununia religioasa oricum nu au voie cu verighetele pe deget..pentru ca verighetele se pun la cununia religioasa....sau sa fie purtate pe cealalta mana....si din ce am mai mai vazut si eu prin albume de la diverse nunti, se pozeaza indeosebi mirii astfel incat sa apara si verighetele in poza....
eu astazi (02.10)am fost atenta sa vad cand se insereaza...s-a inserat in jur de 19, dar desigur ca la ora asta pozele nu ar iesi prea frumoase, din cauza lipsei de lumina..dar cred ca ar iesi frumoase si cu un apus in spate......asa ca noi ne-am hotarat sa facem cununia religioasa in jur de 16- 16:30.....si e timp si pt poze frumoase...

mady_ioana
02.10.2009, 21:14:06
Ce ma bucur ca nu sunt o "iesita din comun"!Si eu am nunta programata pe 16oct si toata lumea mi-a sarit in cap ca e prea tarziu si o sa fie intuneric cand o sa ies de la cununie si n-o sa pot face foto si o sa fie frig si daca o sa ploua.....ufff:((Voi cum stati cu moralul?

buna nelly!! si eu sunt miresica de octombrie si tot de 16...si mai avem ceva in comun...nici noua nu ne da nimeni nicio sansa in ceea ce priveste vremea...dar nu-i nimic...eu deja m-am gandit: o sa-mi iau cateva umbrele transparente...sa nu dea aiurea in poze ....=))...sedinta foto o voi face inainte de cununia religioasa din 2 motive: 1. in octombrie se intuneca devreme si 2. ce fac cu invitatii care vor veni la biserica? le spun "stati putin aici ca eu am o treaba"- suna a bataie de joc. asa... dupa cununia religioasa voi face poze si cu ceilati (rude, prieteni,etc) si apoi spre restaurant ...si daca ploua ce? ploaia inseamna belsug...si ia gandeste-te ??? cate mirese au poze in ploaie??;)) cred ca cel mai important este sa te simti u bine si sa fii optimista. eu am o alta problema...am gasit pe net un model de rochita care imi palce foarte mult...din pacate nu am gasit niciunul de vanzare...si mi-e teama ca n-o sa iasa la fel de bine daca mi-l fac pe comanda#-o...asa ca inarmeaza-te cu multa rabdare (pt ca vor mai fi multi altii care vor avea ceva de comentat) si mult optimism. te pup si mai vorbim

Bzz-Bzz
04.10.2009, 22:06:30
am aflat ceva care intareste ceea ce am spus eu ca nu se poate...cei care vor sa faca poze inainte de cununia religioasa oricum nu au voie cu verighetele pe deget..pentru ca verighetele se pun la cununia religioasa....sau sa fie purtate pe cealalta mana....si din ce am mai mai vazut si eu prin albume de la diverse nunti, se pozeaza indeosebi mirii astfel incat sa apara si verighetele in poza....
eu astazi (02.10)am fost atenta sa vad cand se insereaza...s-a inserat in jur de 19, dar desigur ca la ora asta pozele nu ar iesi prea frumoase, din cauza lipsei de lumina..dar cred ca ar iesi frumoase si cu un apus in spate......asa ca noi ne-am hotarat sa facem cununia religioasa in jur de 16- 16:30.....si e timp si pt poze frumoase...

avem nunta in aceeasi zi >:D<
ce bine ca ai fost tu atenta la cat se insereaza,si eu am avut in cap sa fac asta,si m-am luat cu altele si-am omis aspectul asta :*

oanaoana1234
04.10.2009, 23:12:04
Si eu am nunta tot pe 2 oct!!!! :*:*:*

sudden
05.10.2009, 16:18:57
buna nelly!! si eu sunt miresica de octombrie si tot de 16...si mai avem ceva in comun...nici noua nu ne da nimeni nicio sansa in ceea ce priveste vremea...dar nu-i nimic...eu deja m-am gandit: o sa-mi iau cateva umbrele transparente...sa nu dea aiurea in poze ....=))...sedinta foto o voi face inainte de cununia religioasa din 2 motive: 1. in octombrie se intuneca devreme si 2. ce fac cu invitatii care vor veni la biserica? le spun "stati putin aici ca eu am o treaba"- suna a bataie de joc. asa... dupa cununia religioasa voi face poze si cu ceilati (rude, prieteni,etc) si apoi spre restaurant ...si daca ploua ce? ploaia inseamna belsug...si ia gandeste-te ??? cate mirese au poze in ploaie??;)) cred ca cel mai important este sa te simti u bine si sa fii optimista. eu am o alta problema...am gasit pe net un model de rochita care imi palce foarte mult...din pacate nu am gasit niciunul de vanzare...si mi-e teama ca n-o sa iasa la fel de bine daca mi-l fac pe comanda#-o...asa ca inarmeaza-te cu multa rabdare (pt ca vor mai fi multi altii care vor avea ceva de comentat) si mult optimism. te pup si mai vorbim

fiti si voi atente cand se insereaza pe 16 oct..noi am fost atenti pe 2 oct...si si vremea a fost frumoasa..nu pot decat sa imi doresc ca la anul sa fie la fel de frumos...si vorba ta..si daca ploua, ce???? e semn de bogatie...si oricum, asa lumea nu mai sufera de caldura, iar la restaurant cu siguranta nu ne sufera invitatii de frig....

am vazut niste poze superbe cu niste miri cu umbrele...tu ziceai de umbrele transparente..in pozele respective, mireasa avea umbrela alba, iar mirele umbrela neagra...de-a dreptul spectaculos....

sudden
05.10.2009, 16:25:47
avem nunta in aceeasi zi >:D<
ce bine ca ai fost tu atenta la cat se insereaza,si eu am avut in cap sa fac asta,si m-am luat cu altele si-am omis aspectul asta :*

;))

eu cred ca o sa avem si vreme frumoasa...avand in vedere ca e la inceputul lui oct, si nu la sfarsit....sunt de parere ca toamna este una dintre cele mai bune perioade de facut nunta..nici prea frig, nici prea cald....
sa dea domnul ca toate miresicile de octombrie, si nu numai, sa avem o zi a nuntii cat mai frumoasa....

miss_sporty
05.10.2009, 20:52:21
Da, *****! Din punctul asta de vedere sunt perfect de acord cu tine....dar eu tot nu renunt la ideea de a face poze inainte de cununia religioasa! Si acum motivul pentru care nu vreau sa renunt la idee nu mai este inseratul devreme ci faptul ca nu vreau ca lumea care va veni la biserica sa fie nevoita sa-si faca de lucru inca o ora - o ora si ceva pana vine diva de mine :-p de la sedinta foto ...
Eu sambata aceasta m-am pus in locul miresicilor care au avut nunta ....mi-a parut ff rau pentru vremea de care au avut parte dar totodata m-a facut sa gasesc solutii si in astfel de situatii...si sunt fff incantata de ideea care mi-a venit! Vizavi de biserica este liceul la care am invatat eu (Scoala Centrala)..un liceu cu o arhitectura superba si m-am gandit ca ar iesi niste poze suuper chiar daca nu sunt in natura....oricum noi nu vrem acea sedinta foto clasica intr-un parc langa niste flori....noi vrem ceva altfel! De exemplu niste prieteni de-ai nostrii au facut sedinta pe o cale ferata ,altii in centrul vechi al Bucuresti-ului. Asa ca va sfatuiesc si pe voi sa gasiti alternative in cazul in care vom avea parte de "belsug" :)

mady_ioana
05.10.2009, 22:12:10
fiti si voi atente cand se insereaza pe 16 oct..noi am fost atenti pe 2 oct...si si vremea a fost frumoasa..nu pot decat sa imi doresc ca la anul sa fie la fel de frumos...si vorba ta..si daca ploua, ce???? e semn de bogatie...si oricum, asa lumea nu mai sufera de caldura, iar la restaurant cu siguranta nu ne sufera invitatii de frig....

am vazut niste poze superbe cu niste miri cu umbrele...tu ziceai de umbrele transparente..in pozele respective, mireasa avea umbrela alba, iar mirele umbrela neagra...de-a dreptul spectaculos....

dap...si eu o sa fiu f atenta cand se insereaza ...cat despre umbrele ...suna interesat alb si negru;))...am vazut ca voi vorbeati despre verighete. si eu sunt de acord ca nu trebuie sa faci poze cu ele pe mana numai ca am vazut ceva interesant la niste miri din ploiesti (parca)... verighete erau legate cu un snurulet alb pe care le gaseau "accidental" aruncate. erau fotografiati in tot felul de ipostaze: cand le ridicau impreuna din apa, cand mirele i-o daruia miresei alaturi de buchet... putina imaginatie cred ca trebuie ...nu stiu ce parere aveti voi dar mie mi-a placut ideea...deci o voi "fura";))

sudden
05.10.2009, 22:27:42
Da, *****! Din punctul asta de vedere sunt perfect de acord cu tine....dar eu tot nu renunt la ideea de a face poze inainte de cununia religioasa! Si acum motivul pentru care nu vreau sa renunt la idee nu mai este inseratul devreme ci faptul ca nu vreau ca lumea care va veni la biserica sa fie nevoita sa-si faca de lucru inca o ora - o ora si ceva pana vine diva de mine :-p de la sedinta foto ...
Eu sambata aceasta m-am pus in locul miresicilor care au avut nunta ....mi-a parut ff rau pentru vremea de care au avut parte dar totodata m-a facut sa gasesc solutii si in astfel de situatii...si sunt fff incantata de ideea care mi-a venit! Vizavi de biserica este liceul la care am invatat eu (Scoala Centrala)..un liceu cu o arhitectura superba si m-am gandit ca ar iesi niste poze suuper chiar daca nu sunt in natura....oricum noi nu vrem acea sedinta foto clasica intr-un parc langa niste flori....noi vrem ceva altfel! De exemplu niste prieteni de-ai nostrii au facut sedinta pe o cale ferata ,altii in centrul vechi al Bucuresti-ului. Asa ca va sfatuiesc si pe voi sa gasiti alternative in cazul in care vom avea parte de "belsug" :)

iti admir ideea!!! este super!!!
din pct meu de vedere, la biserica mare parte din cei care vin sunt din familie....cumnata si cumnatul meu au profitat de acest lucru si au facut poze cu toata lumea care venise la biserica si veneau direct si la restaurant..invitatii chiar au fost incantati ca sunt si ei invitati la poze....si nu au simtit ca mireasa face pe "diva" ;))...si sunt diverse poze, care mai de care haioase.....mie mi-ar placea tot in natura sa fac poze, dar.....intr-un maaare parc de la periferia orasului...unde este si un lac (si mi-ar placea sa fac intr-o barcuta- doamne fereste sa nu pic in apa, ca m-am dus la fund cu tot cu rochie =))), si unde este si ZOO.. :D:D:D..cine stie?? poate facem poze si cu maimutele cu fundul rosu 8-}
oricum , eu mi-am zis parerea de ce se spune ca nu ar fi bine sa facem poze inainte de cununia religioasa, dar in fond depindem de atatea necunoscute, incat superstitiile nu mai conteaza..noua sa ne fie bine, si sa iasa totul bine in ziua nuntii...:*

sudden
05.10.2009, 22:33:22
dap...si eu o sa fiu f atenta cand se insereaza ...cat despre umbrele ...suna interesat alb si negru;))...am vazut ca voi vorbeati despre verighete. si eu sunt de acord ca nu trebuie sa faci poze cu ele pe mana numai ca am vazut ceva interesant la niste miri din ploiesti (parca)... verighete erau legate cu un snurulet alb pe care le gaseau "accidental" aruncate. erau fotografiati in tot felul de ipostaze: cand le ridicau impreuna din apa, cand mirele i-o daruia miresei alaturi de buchet... putina imaginatie cred ca trebuie ...nu stiu ce parere aveti voi dar mie mi-a placut ideea...deci o voi "fura";))

este chiar super ideea!!! acum depinde si de fotograf cat de ingenios este....ca de cele mai multe ori el vine cu ideile cele mai traznite...
intr-adevar, pozele cu o umbrela neagra si una alba erau chiar superbe...dar asta si pt ca mirele avea un costum negru pe el..si mergea de minune...exact ca in figurinele de pus pe tort..acum nu stiu daca ar avea acelasi efect, daca mirele ar purta un costum de o alta culoare....

mady_ioana
05.10.2009, 23:02:32
este chiar super ideea!!! acum depinde si de fotograf cat de ingenios este....ca de cele mai multe ori el vine cu ideile cele mai traznite...
intr-adevar, pozele cu o umbrela neagra si una alba erau chiar superbe...dar asta si pt ca mirele avea un costum negru pe el..si mergea de minune...exact ca in figurinele de pus pe tort..acum nu stiu daca ar avea acelasi efect, daca mirele ar purta un costum de o alta culoare....

mirele meu 8-} va avea costum negru ...deci imi multumesc mult pt idee...si uite ca acum mi-a venit alta=)) daca ploua vom avea suficienta apa de unde o sa putem scoate verighetele...=))

miss_sporty
06.10.2009, 10:00:33
[quote=sudden;2451762]iti admir ideea!!! este super!!!
din pct meu de vedere, la biserica mare parte din cei care vin sunt din familie....cumnata si cumnatul meu au profitat de acest lucru si au facut poze cu toata lumea care venise la biserica si veneau direct si la restaurant..invitatii chiar au fost incantati ca sunt si ei invitati la poze....si nu au simtit ca mireasa face pe "diva" ;))...si sunt diverse poze, care mai de care haioase.....mie mi-ar placea tot in natura sa fac poze, dar.....intr-un maaare parc de la periferia orasului...unde este si un lac (si mi-ar placea sa fac intr-o barcuta- doamne fereste sa nu pic in apa, ca m-am dus la fund cu tot cu rochie =))), si unde este si ZOO.. :D:D:D..cine stie?? poate facem poze si cu maimutele cu fundul rosu 8-}
oricum , eu mi-am zis parerea de ce se spune ca nu ar fi bine sa facem poze inainte de cununia religioasa, dar in fond depindem de atatea necunoscute, incat superstitiile nu mai conteaza..noua sa ne fie bine, si sa iasa totul bine in ziua nuntii...:*[/quote
ar iesi super noste poze intr-o barcuta ..pe un lac.....ce romantic!!! chiar imi surade ideea! bravo!!
am si eu o intrebare ..cand credeti ca ar trebui sa contractam DJ-ul avand in vedere ca avem nunta in oct 2010?

corybytza
06.10.2009, 15:15:19
[quote=sudden;2451762]iti admir ideea!!! este super!!!
oricum , eu mi-am zis parerea de ce se spune ca nu ar fi bine sa facem poze inainte de cununia religioasa, dar in fond depindem de atatea necunoscute, incat superstitiile nu mai conteaza..noua sa ne fie bine, si sa iasa totul bine in ziua nuntii...:*[/quote
ar iesi super noste poze intr-o barcuta ..pe un lac.....ce romantic!!! chiar imi surade ideea! bravo!!
am si eu o intrebare ..cand credeti ca ar trebui sa contractam DJ-ul avand in vedere ca avem nunta in oct 2010?

Buna!
Eu iti spun cum am facut eu ,am nunta pe 23 octombrie2010 si mi-am rezervat deja DJ-ul ...am fost si am vb cu el si mi-a zis k are rezervat deja pt septembrie si mai bine decatsa nu prind loc am preferat sa dau un acont sa fiu sigura...acum depinde si de cat de aglomerat este respectivul,insa dupa pararea mea ca sa stai linistita incepe si cauta:)

bebesorinik
06.10.2009, 17:03:16
;))

eu cred ca o sa avem si vreme frumoasa...avand in vedere ca e la inceputul lui oct, si nu la sfarsit....sunt de parere ca toamna este una dintre cele mai bune perioade de facut nunta..nici prea frig, nici prea cald....
sa dea domnul ca toate miresicile de octombrie, si nu numai, sa avem o zi a nuntii cat mai frumoasa....

=(( pe noi care suntem la sfarsitul lunii ne-ai izolat...ca poate si la sfarsitul lunii o sa fie vreme buna...si daca nu va fi...voie buna va exista din plina..

corybytza
07.10.2009, 10:15:42
=(( pe noi care suntem la sfarsitul lunii ne-ai izolat...ca poate si la sfarsitul lunii o sa fie vreme buna...si daca nu va fi...voie buna va exista din plina..

Bineinteles ca va fi vreme frumoasa si la sf lunii:) eu am pe 23 si anul trecut de ex am fost la o nunta pe 25 oct si a fost foarte frumos si in + daca ploua ce ne pasa avem noroc de bani si voie buna:)

bebesorinik
07.10.2009, 13:06:28
Bineinteles ca va fi vreme frumoasa si la sf lunii:) eu am pe 23 si anul trecut de ex am fost la o nunta pe 25 oct si a fost foarte frumos si in + daca ploua ce ne pasa avem noroc de bani si voie buna:)
asa e...<:-P;))

Roxana_Mil
07.10.2009, 15:51:48
Buna!

Si eu o sa am nunta pe 16 Octombrie 2010. "Miresoiul" meu e foarte incantat ca nu o sa fie cald, dar la lumina/ intuneric... nu ne-am gandit :-<
Poate rezervam totusi biserica mai devreme, pe la 15.00 (abia in weekend mergem sa vorbim la biserica, pt ca zilele trecute am aflat ca au inceput rezervarile, iar eu ma asteptam sa inceapa in decembrie-ianuarie).
Oricum, sper sa avem toate noroc si sa iasa asa cum ne dorim!>:D<

putinica_s
07.10.2009, 15:55:56
poate ai noroc si o sa fie si la anu vremea cum este acum....si vei avea o nunta superba cu o vremea asemanatoare..multa bafta

Roxana_Mil
07.10.2009, 16:33:05
poate ai noroc si o sa fie si la anu vremea cum este acum....si vei avea o nunta superba cu o vremea asemanatoare..multa bafta

Sa fie! Mersi mult pentru incurajari! >:D<
Eu de cand m-a cerut (acum vreo 3 ani) am zis ca nunta o s-o facem in iulie. Dar anul trecut in iulie s-a intamplat ceva extrem de dureros pentru mine si nu mai putem sa facem in iulie (si nici nu as vrea). Asa ca am zis sa facem in septembrie, dar restaurantul era deja rezervat cand ne-am trezit noi... asa ca am ajuns la octombrie... deci asa a fost sa fie si poate va fi mai cu noroc.
Pupici!

sudden
07.10.2009, 19:39:42
Sa fie! Mersi mult pentru incurajari! >:D<
Eu de cand m-a cerut (acum vreo 3 ani) am zis ca nunta o s-o facem in iulie. Dar anul trecut in iulie s-a intamplat ceva extrem de dureros pentru mine si nu mai putem sa facem in iulie (si nici nu as vrea). Asa ca am zis sa facem in septembrie, dar restaurantul era deja rezervat cand ne-am trezit noi... asa ca am ajuns la octombrie... deci asa a fost sa fie si poate va fi mai cu noroc.
Pupici!

sunt convinsa ca va fi cu noroc!!! bine ai venit printre noi!
spor la pregatiri!
pupici

mady_ioana
09.10.2009, 16:32:15
buna fetelor!!
nu stiu daca voi v-ati rezervat dj-ul si biserica insa eu asta am facut azi ...si am avut si o surpriza...am mers la biserica si am intrebat ce ore sunt libere pentru 16 octombrie 2010 si ce credeti??? nu mai era liber decat la 16:30...pff...ce m-as fi facut daca as fi mers mai tarziu? aa...si am platit si cotizatia de 300 ron. mi-e mila de nasu'...doamna de acolo a zis ca la anul va fi in jur de 1000ron :-s si daca vrem si cor...1200... nu este cam mult:-w? asa... dj-ul a vrut avans 500 ron ...restul dupa nunta ...=P~ maine voi merge sa vad la "lucru" formatia /:)...acum va intreb: oare sa merg sa vorbesc si cu firma care se va ocupa de aranjamente??#-omi se pare ca e totusi prea devreme...help!!!!

desire
11.10.2009, 13:59:19
buna,si eu am nunta pe 16 octombrie 2010 si din cate vad lumea e cam stresata pe aici din cauza vremii nefavorabile a intunericului...Parerea mea este k trebuie sa cautam lucrurile bune ale lunii octombrie si pe langa asta daca vom avea un fotograf care sa aiba ceva imaginatie ar iesi super.Deci capul sus si privirea inainte nimeni si nimic nu o sa ne strice momentul!!!o:-) .Cineva a zis mai sus k deja au inceput sa se rezerve bisericile ?!e jale trebuie sa ma grabesc... va pup pa pa

sizinuca
12.10.2009, 10:11:00
se alege de acum ora la biserica? pai asta nu e infunctie de ora de la cununia civila? pe care o aflam aproape de eveniment?

corybytza
12.10.2009, 11:09:09
se alege de acum ora la biserica? pai asta nu e infunctie de ora de la cununia civila? pe care o aflam aproape de eveniment?

Mda si u sunt de acceas parere daca treb sa fiu de ex la 11 sau 12 la cununia civula se skimba programul....hmmmm

mady_ioana
12.10.2009, 22:00:30
buna fetelor! eu va spun ceea ce mi s-a intamplat mie... in ceea ce priveste cununia civila eu o fac in martie <:-P pentru a nu fi aglomerata pe 16...:-"o voi face cu familia si cativa prieteni. va pup

Roxana_Mil
13.10.2009, 00:07:48
E o idee buna sa faci inainte cununia civila, dar al meu nu prea e de acord (cred ca nici nu-si da seama ce chin o sa fie pe capul meu :-s).
Noi am fost duminica si am facut programare la biserica pt ora 15.00. Slujba dureaza o ora si o sa avem ceva timp pana se intuneca.
Iar daca se intampla sa avem cununia civila mai tarziu de 10.00 (cum mi s-ar parea mie ok), merg in rochia de mireasa si la starea civila... nu stiu alta solutie, ca sa le rezolv in aceeasi zi.
Pana la urma se vor lega toate intr-un fel, sunt sigura!
Va imbratisez!

mady_ioana
13.10.2009, 21:11:44
E o idee buna sa faci inainte cununia civila, dar al meu nu prea e de acord (cred ca nici nu-si da seama ce chin o sa fie pe capul meu :-s).
Noi am fost duminica si am facut programare la biserica pt ora 15.00. Slujba dureaza o ora si o sa avem ceva timp pana se intuneca.
Iar daca se intampla sa avem cununia civila mai tarziu de 10.00 (cum mi s-ar parea mie ok), merg in rochia de mireasa si la starea civila... nu stiu alta solutie, ca sa le rezolv in aceeasi zi.
Pana la urma se vor lega toate intr-un fel, sunt sigura!
Va imbratisez!

sunt sigura ca totul o sa iasa bine si asa cum te-ai gandit tu! asa ca abia astept sa vorbim despre rochiile de mireasa ;;) te pup \:D/

crinutza83
14.10.2009, 19:05:41
buna fetelor, numele meu e Crina si sunt miresica de oct 2010, mai precis 30 Octombrie. la fel ca toate, sper sa nu fie prea frig....cel putin nu cum e acum :-s

bebesorinik
14.10.2009, 22:13:33
buna fetelor, numele meu e Crina si sunt miresica de oct 2010, mai precis 30 Octombrie. la fel ca toate, sper sa nu fie prea frig....cel putin nu cum e acum :-s
buna...si eu tot pe 30 oct am fixat data...si ma inspaimanta si pe mine vremea asta...dar daca e sa fie frig macar sa nu ploua...eu cred ca mai bine prefer sa ninga decat sa ploua....tocmai am dat delete la ideea de bolero de dantela...si bun venit la bolero de blanita...

crinutza83
14.10.2009, 22:54:03
buna...si eu tot pe 30 oct am fixat data...si ma inspaimanta si pe mine vremea asta...dar daca e sa fie frig macar sa nu ploua...eu cred ca mai bine prefer sa ninga decat sa ploua....tocmai am dat delete la ideea de bolero de dantela...si bun venit la bolero de blanita...

buna ideea ta cu bolero de blanita....ai idee de unde se poate lua...? eu stau in buc

bebesorinik
15.10.2009, 12:59:42
buna ideea ta cu bolero de blanita....ai idee de unde se poate lua...? eu stau in buc

eu am dat un ochi prin oras si am vazut cape din blanita..mie nu imi plac...si sunt si foarte scumpe chiar daca e blana artificiala...si mai bine il fac la o croitoreasa...eu am comandat niste mostre de material de la un depozit din Timisoara...tex line ...si au si blanita faina...si nu e scumpa...35 ron metrul liniar si lata de 150 cm ...de acolo cred ca i-au blanita...in bucuresti habar nu am...ar trebui sa se gaseasca...

anaemona
15.10.2009, 22:43:00
Eu pana la anul nici nu ma gandesc sa caut biserica .... nu imi doresc una anume, doar cununie religioasa la ora 19.00.

Iar despre vreme ...oricum a luat-o razna ... ploua torential, cu grindina, e frig tare (seara) si in lunile de vara, motiv pentru care nu imi fac probleme.

E suficient ca stiu cand se innopteaza ;)) si cum am rezervat salonul, DJ-ul, fotograful, cameramanul sunt foarte linistita :smile:

sizinuca
16.10.2009, 08:55:39
anemona eu m-am gandit ca la ora 19 e deja intuneric...nu e prea tz pentru biserica? ma gandesc la poze...dupa ce se iese din biserica...e intuneric

sudden
18.10.2009, 14:03:06
eu am dat un ochi prin oras si am vazut cape din blanita..mie nu imi plac...si sunt si foarte scumpe chiar daca e blana artificiala...si mai bine il fac la o croitoreasa...eu am comandat niste mostre de material de la un depozit din Timisoara...tex line ...si au si blanita faina...si nu e scumpa...35 ron metrul liniar si lata de 150 cm ...de acolo cred ca i-au blanita...in bucuresti habar nu am...ar trebui sa se gaseasca...

si eu vreau bolero ;)) ;)) ;))
dar nu din blanita....speram totusi sa fie frumos la inceput de octombrie...

tu chiar esti prinsa in toate pregatirile de nunta ;))<:-Pnoi....tot in cautare de nasi...:((
dar ne-am hotarat si noi asupra unui lucru....cununia civila sa o facem tot in biserica..chiar inaintea celei religioase..stie careva care e taxa pt a face cununia civila in alta locatie decat cea obisnuita?

bebesorinik
18.10.2009, 17:07:27

tu chiar esti prinsa in toate pregatirile de nunta ;))<:-Pnoi....tot in cautare de nasi...:((
dar ne-am hotarat si noi asupra unui lucru....cununia civila sa o facem tot in biserica..chiar inaintea celei religioase..stie careva care e taxa pt a face cununia civila in alta locatie decat cea obisnuita?

clar si mie mi-ar placea din dantela...dar cu vremea asta...oricum pana atunci mai e....si cine stie...interesanta ideea ta de a face cununia civila tot la biserica...poate stie cineva cat costa...

corybytza
19.10.2009, 11:32:07

Foarte buna ideea ta cu bolero si mai ales cea de a face cununia civila o data cu cea religioasa :D:D:Duuu

Bzz-Bzz
19.10.2009, 17:27:41
azi,avand o zi libera,m-am gandit sa dau o raita prin oras sa ma uit dupa cosulete,invitatii,marturii....
pentru invitatii m-am dus la sigur,la un magazinas mic,intre Unirii si Natiunile Unite...niste modele,urate,urate
apoi,daca tot am fost prin zona,zic,ia sa vad si eu cum mai arata Lipscani-ul si ce gasesc pe acolo...fetelor,absolut oribil...cocardele,ingrozitoare; rochiile,niste modele urate si plastice,efectiv luceau in lumina neoanelor...invitatiile,aceleasi ca si-n primul magazin
am plecat in Mall Vitan,acolo,la etaj 1 mai izolat putin,la trecerea spre alta aripa,e un stand cu asa ceva...mi-a placut tot ce aveau...preturi accesibile,niste invitatii dragute,la care mi-a ramas gandul la 1.19-2.10,cocarde,niste floricele finute 0.8 ...ce sa mai...mi-au placut mult

poate sunt eu prea pretentioasa,dar pe Lipscani nu mai calc nici pana la nunta,nici dupa...GROAZNIC

spor la pregatiri >:D<

anaemona
20.10.2009, 21:36:54
anemona eu m-am gandit ca la ora 19 e deja intuneric...nu e prea tz pentru biserica? ma gandesc la poze...dupa ce se iese din biserica...e intuneric

Majoritatea bisericilor sunt luminate; eu am vazut poze facute in fata bisericii pe intuneric si mi-au placut tare mult .... au un aer romantic din cauza luminii galbene de la becuri.... si nici nu vreau sa ma complic cu servit invitatii la biserica.

PS: am vazut ca esti tulceanca .... si eu, desi de vreo 9 ani am plecat :smile:

corybytza
23.10.2009, 15:35:17
Majoritatea bisericilor sunt luminate; eu am vazut poze facute in fata bisericii pe intuneric si mi-au placut tare mult .... au un aer romantic din cauza luminii galbene de la becuri.... si nici nu vreau sa ma complic cu servit invitatii la biserica.

PS: am vazut ca esti tulceanca .... si eu, desi de vreo 9 ani am plecat :smile:

Da ce sa spun e misto si ideea ta cu poze la biserica odata cu lasarea intunericului

crinutza83
25.10.2009, 23:59:53
fetelor...vad ca nu prea e activitate pe aici pe la miresicile de octombrie...v-ati speriat de frig?:D

elena83it
26.10.2009, 00:14:04
:-\ Buna si eu sunt o miresica din ploiesti dc nu se fac nunti in luna mai?

sizinuca
26.10.2009, 09:49:50
parca in iunie stiam eu ca nu se fac...fiind post. DE mai nu stiam...majoritatea evita luna mai din cauza superstitiilor.

corybytza
26.10.2009, 15:43:26
:-\ Buna si eu sunt o miresica din ploiesti dc nu se fac nunti in luna mai?

Bunaaaaaaa,din cate vad si tu tot la best faci ce super :D:Do sa putem sa ne sfatuim f bine in ceea ce priveste restaurantul si multe altele:D:D:D din cate stiu eu nu se fac nunti in luna Mai pt k se spoune ca este "luna despartirilor"....acum nu stiu dar ....eu nu prea cred atat de tare in kestia asta:)

Roxana_Mil
26.10.2009, 17:03:33
Buna,
Din cate stiu eu lumea evita sa se casatoreasca in mai deoarece, conform superstitiilor, "casatoria va dura putin, la fel ca florile de mai".
Dar eu cunosc cel putin 3 contraexemple, deci daca voi simtiti ca in mai trebuie sa faceti nunta, atunci asa e bine pentru voi.
Bafta! >:D<

sudden
27.10.2009, 21:33:04
fetelor...vad ca nu prea e activitate pe aici pe la miresicile de octombrie...v-ati speriat de frig?:D

nu ne-am speriat de frig...doar ca, cel putin mie mi se pare mult prea devreme pentru alte pregatiri....important a fost gasirea restaurantului..acum cam e o perioada moarta...
stai sa vezi dupa anul nou, ca atunci incepem sa mai gangurim si noi:D :D :D
atunci nu o sa ne mai taca gura...

sizinuca
28.10.2009, 09:55:50
dupa anul nou ce mai incep pregatirile...pana atunci mai impartasim planuri, ganduri.... fetele va duceti la targ in noiembrie?

Bzz-Bzz
28.10.2009, 10:13:56
da...eu una ma duc,sa-mi fac o idee despre ce si cum se mai "poarta" ;))
sa va spun ce-am facut pana acum : avans restaurant,avans formatie,cautat si gasit fotograf,trebuie doar sa ne facem un pic de timp liber sa-i dam si lui un avans,comandat marturii ( le-am gasit la promotie si-am zis sa profit pana nu vine sezonul si sar preturile in aer...aceleasi marturii le-a luat o colega de la targul din ianuarie anul acesta,la pret dublu [-X ),cautat modele de invitatii si preturile aferente ( aici am testat piata online si magazinele,notate in carnetel si cand ne hotaram ne ducem direct la sursa)..si cam atat
aaa....am cautat si firme de decoratiuni,la fel,ofertele de pret luate la studiat pentru a vedea preturile cele mai avantajoase si apoi ma duc direct la ei la showroom sa vad si materialele...

sizinuca
28.10.2009, 13:00:34
eu nu cred ca am cum sa ajung...dar poate ne spui si noua ce ai vazut...poate faci si poze pls...ne arati si noua marturiile? cat ai dat pe ele?

Bzz-Bzz
28.10.2009, 13:26:53
eu nu cred ca am cum sa ajung...dar poate ne spui si noua ce ai vazut...poate faci si poze pls...ne arati si noua marturiile? cat ai dat pe ele?

am atasat poza de pe site...sapt viitoare primesc comanda
sunt la promotie 8.99 ( la targ in ianuarie au fost 15 lei,cica reducere de la 17 lei ) 8-}
am dat comanda de 50,am zis ca daca-mi mai trebuie 2-3-10 le iau la pretul la care le gasesc in acel moment..dar una e sa iau cateva bucati la acel pret astronomic si alta e sa iau zeci de bucati ( gaura s-ar simti )

sizinuca
28.10.2009, 15:22:47
imi place ideea de marturie...imi poti trimite si mie pm cu situl te rog? dai cate o marturie la familie?

crinutza83
28.10.2009, 22:34:54
dupa anul nou ce mai incep pregatirile...pana atunci mai impartasim planuri, ganduri.... fetele va duceti la targ in noiembrie?

da, eu o sa fiu acolo pe 6 in piata constitutiei...

Ralu29
28.10.2009, 23:02:40
buna:D si eu am fost azi si am semnat contractul in sfarsit... si voi avea nunta pe 16.10.2010... sunt asa de fericita si abia astept:D cred ca nu sunt singura:P... abia astept sa discutam de ultimile pregatiri:D

amalia30
29.10.2009, 11:08:54
Buna fetelor si eu sunt o miresica de oct, am ales data si in functie de restaurant dar oricum vroiam in sept deci toamna dar cum nu am gasit am ales si oct. Eu deja ma agit ca nu gasesc formatie.
Daca cineva poate sa imi recomande astept sugestii, sunt din alba.

desire
29.10.2009, 19:15:40
buna ftelor am revenirt dupa o lunga pauza....Spor la pregatiri si sa avem parte de vreme placuta la anu.App spunea cineva de un targ de nunti la anul in ianuarie?Se poate mai multe detalii despre targurile din 2010?mc frumos si capul sus!!

Bzz-Bzz
29.10.2009, 20:53:48
Se poate mai multe detalii despre targurile din 2010?mc frumos si capul sus!!

vezi ca e un intreg topic despre targurile din 2010 ...aceeasi sectiune cu miresici de 2010
bafta !

crinutza83
30.10.2009, 01:04:41
Buna fetelor si eu sunt o miresica de oct, am ales data si in functie de restaurant dar oricum vroiam in sept deci toamna dar cum nu am gasit am ales si oct. Eu deja ma agit ca nu gasesc formatie.
Daca cineva poate sa imi recomande astept sugestii, sunt din alba.

buna amalia esti din GJ? vad in profil la tine motru....

sizinuca
30.10.2009, 16:39:21
in ianuarie si aprilie e targ...cam asa a fost si anul asta din cate stiu

simi_22
31.10.2009, 19:18:57
nu esti singura,si eu tot pe 16 oct am nunta.ai cautat lautari sau vrei dj?eu inca nu stiu exact ce sa fac.lautarii sunt traditionali,daca pot spune asa,dar pot avea o zi proasta si imi strica nunta.la dj am siguranta.

Bzz-Bzz
01.11.2009, 11:33:23
nu esti singura,si eu tot pe 16 oct am nunta.ai cautat lautari sau vrei dj?eu inca nu stiu exact ce sa fac.lautarii sunt traditionali,daca pot spune asa,dar pot avea o zi proasta si imi strica nunta.la dj am siguranta.

siguranta ca ce ? ca nu poate avea o zi proasta ?
daca-mi este permisa o sugestie : de stricat nunta ti-o pot strica ambii,atat lautarul cat si djul,cum de asemenea iti pot face o nunta de vis...tine putin de noroc
singura diferenta intre formatie ( suna cam manelizat termenul de lautar ) si dj este ca formatia este compusa din 5-6 oameni iar dj-ul e singur cu niste lumini...
in functie de ceea ce-ti doresti la nunta,te poti decide intre formatie si dj:formatia iti poate face atmosfera mai buna decat dj-ul,iar dj-ul iti poate aduce o mai mare varietate de genuri muzicale...desi,in ultima vreme am auzit formatii care cantau si Ricky Martin si Iris..deci...ramane la alegerea ta

sudden
01.11.2009, 12:48:03
siguranta ca ce ? ca nu poate avea o zi proasta ?
daca-mi este permisa o sugestie : de stricat nunta ti-o pot strica ambii,atat lautarul cat si djul,cum de asemenea iti pot face o nunta de vis...tine putin de noroc
singura diferenta intre formatie ( suna cam manelizat termenul de lautar ) si dj este ca formatia este compusa din 5-6 oameni iar dj-ul e singur cu niste lumini...
in functie de ceea ce-ti doresti la nunta,te poti decide intre formatie si dj:formatia iti poate face atmosfera mai buna decat dj-ul,iar dj-ul iti poate aduce o mai mare varietate de genuri muzicale...desi,in ultima vreme am auzit formatii care cantau si Ricky Martin si Iris..deci...ramane la alegerea ta

sunt cu totul de acord cu tine..ambele variante pot face sa fie nunta de vis sau nu...dar eu tin mai mult cu dj-ul decat cu formatia...am fost la cateva nunti unde formatia nu stia sa cante altceva decat populara..si o intreaga noapte doar pe populara nu se poate....am mai fost la o nunta unde era o formatie cu o solista..si solista canta doar cand erau invitatii la masa, si astfel mai lua bani si de la meseni..si cand se dansa , tot pe ce punea dj-ul se dansa....
noi preferam dj-ul...dar acum sa fie unul priceput, cu referinte bune..pe care sa il vedeti la "munca" in prealabil....ca am fost si la un botez, unde dj-ul a fost varza, si nu a reusit sa faca atmosfera...
e alegerea fiecareia....

amalia30
02.11.2009, 14:37:30
Buna Crinutza83
Sunt din Motru dar acum locuiesc la Sebes .
Deci o sa am 2 nuntii si la Motru si la Sebes.
Apropo de lautari astept o sugestie ca nu prea gasesc si ce gasesc au niste preturi f. mari.

crinutza83
02.11.2009, 23:26:23
Buna Crinutza83
Sunt din Motru dar acum locuiesc la Sebes .
Deci o sa am 2 nuntii si la Motru si la Sebes.
Apropo de lautari astept o sugestie ca nu prea gasesc si ce gasesc au niste preturi f. mari.

ce tare..cum o sa va impartiti?:D lautari eu am luat formatia lui Cetean, prof de muzica la liceul din TG Jiu

corybytza
03.11.2009, 14:17:05
sunt cu totul de acord cu tine..ambele variante pot face sa fie nunta de vis sau nu...dar eu tin mai mult cu dj-ul decat cu formatia...am fost la cateva nunti unde formatia nu stia sa cante altceva decat populara..si o intreaga noapte doar pe populara nu se poate....am mai fost la o nunta unde era o formatie cu o solista..si solista canta doar cand erau invitatii la masa, si astfel mai lua bani si de la meseni..si cand se dansa , tot pe ce punea dj-ul se dansa....
noi preferam dj-ul...dar acum sa fie unul priceput, cu referinte bune..pe care sa il vedeti la "munca" in prealabil....ca am fost si la un botez, unde dj-ul a fost varza, si nu a reusit sa faca atmosfera...
e alegerea fiecareia....

Buna fetele,si eu sunt tot pt Dj,de ce?Pt ca 1.Costa mult mai putin decat o formatie,2 dj nu prea are cum sa strice nunta atata timp cat iti pune muzica de toate genurile si are o sonorizare buna...deci...pro Dj:)

amalia30
03.11.2009, 14:55:38
Cat a fost formatia lui Cetean?
Eu sunt pt formatie ....daca nu aud lautarul mi se pare ca sunt ca la o simpla petrecere unde pui muzica la calc...in fine fiecare cu preferintele ei..

sizinuca
03.11.2009, 18:07:44
eu tot dj am...am fost la o nunta cu dj si a fost f f frumos...ringul era mereu plin de oameni...nu a fost cineva care sa se planga de muzica...
mama mea inainte de aceasta nunta nu concepea nunta fara lautari...si dupa si-a schimbat radical parerea.

crinutza83
04.11.2009, 18:28:25
Eu sunt pt formatie ....daca nu aud lautarul mi se pare ca sunt ca la o simpla petrecere unde pui muzica la calc...in fine fiecare cu preferintele ei..

50 de mil toata ziua de sambata de dimineata....vor canta si usoara si populara...in pauze am un prieten DJ care va pune usoara

sudden
05.11.2009, 00:41:55
am scapat de o problema...ne-am gaaaaaasit nasi!!!!!!#:-S#:-S#:-Sacum putem sta si noi mai linistiti...
am vb si cu dj-ul..ne-a spus ca e muuuult prea devreme ca sa stabilim pentru octombrie 2010...si sa il contactam dupa anul nou....asa ca , pana dupa anul nou, stam linistiti..poate doar sa cautam cameraman/ fotograf...

Bzz-Bzz
05.11.2009, 09:19:29
Felicitari pentru nasi. >:D<
relaxare acum ...vii la targ vineri ?

amalia30
05.11.2009, 09:28:51
Este ok pretul Crinutza .... sa vad ce gasesc si eu ...........

ButterFlyIuliana
05.11.2009, 11:04:29
Buna fetelor! Si eu sunt o miresica de octombrie 2010, defapt de 30 octombrie 2010. Am ales data asta din cauza restaurantului care era luat pe tot anul, cu exceptia unor date in post. Sunt cam deznadajduita in privinta vremii, mai ales ca asteptam cu nerabdare ziua de 30 octombrie 2009 ca sa facem o comparatie. A fost destul de frig, de innorat...Ma gandesc ca as putea indura frigul (eu care nu il suport DELOC) la cate emotii o sa am in ziua aia, dar rochia mea de mireasa cred ca va *suferi* destul de mult daca prind niste ploi tomnatice.In fine, in ciuda gandurilor negativiste, va fi cea mai speciala zi din viata mea. Si atunci, cred ca nu o sa mai conteze vremea, rochia, coafura..etc. O clipa sa ma uit in ochii lui si stiu ca totul va fi bine...

loreloredana
05.11.2009, 13:15:57
Buna fetele! Si eu sunt o miresica de octombrie 2010. Initial ne-am fi dorit ca marele eveniment sa aiba lor in august-septembrie, dar din pacate lipsa unui local nu ne-a permis acest lucru. Pana la urma nu data conteaza! O sa fie super si in octombrie![-o<:)

nicoletagheorghe1
05.11.2009, 13:27:56
draga butterflyiuliana si eu am nunta tot pe 30 oct 2010. nu iti fa probleme cu vremea. nu o sa fie cald k si vara dar va fi am eu sentimentul asta. sau daca va ploua sau ninge stai linistita noi trebuie sa ne simtim printese si stii ceva ne vom simti ca doar nu ne casatorim in fiecare zi. soacra mea cd o intreb oare cum va fi vremea ea imi spune. sa vezi ce zi frumoasa si cu soare o sa aveti la nuntaaaaa. asa k eu o cred

crinutza83
05.11.2009, 18:12:47
draga butterflyiuliana si eu am nunta tot pe 30 oct 2010. nu iti fa probleme cu vremea. nu o sa fie cald k si vara dar va fi am eu sentimentul asta. sau daca va ploua sau ninge stai linistita noi trebuie sa ne simtim printese si stii ceva ne vom simti ca doar nu ne casatorim in fiecare zi. soacra mea cd o intreb oare cum va fi vremea ea imi spune. sa vezi ce zi frumoasa si cu soare o sa aveti la nuntaaaaa. asa k eu o cred

sa te auda Doamne Doamne si sa nu dea ploaie....macar pe zi....ca seara la rest nu mai conteaza. dar pe zi pt poze. si eu o sa am nunta tot cu voi in aceeasi zi.

sudden
05.11.2009, 22:52:39
Felicitari pentru nasi. >:D<
relaxare acum ...vii la targ vineri ?

nu...... :(( serviciul nu permite..si oricum nu aveam cum sa ajung....pana in oct, tot sa mai fie targuri...
have fun si sa gasiti ce va place..

andreea204
06.11.2009, 14:22:36
Ce ma bucur sa vad ca mai sunt miresici care au nunta in aceeasi zi cu mine...si eu care credeam k sunt singura cu nunta asa tarziu :-" :-"

corybytza
06.11.2009, 14:23:46

Bineinteles ca fiecare cu preferintele ei....pana la urma nu prea mai conteaza...muzica sa fie daca e buna...o poate da atata un dj cat si lautari :)

pancita
07.11.2009, 12:51:07
Buna miresici de octombrie 2010. Noi ne-am hotarat de vreo luna si un pic in ceea ce priveste nunta, am gasit restaurant , am dat avans, avem nasi de nota 10 si ce sa mai spun? Pana acum totul este ok. Despre faptul ca nunta este in octombrie....ca poate ploua, poate e urat, important sa fim sanatosi si fericiti. La urma urmei, poate ploua la fel de bine si in august, septembrie, iulie etc.
Va pup si sa avem noroc totusi de vreme;))

sudden
07.11.2009, 13:15:48
Buna miresici de octombrie 2010. Noi ne-am hotarat de vreo luna si un pic in ceea ce priveste nunta, am gasit restaurant , am dat avans, avem nasi de nota 10 si ce sa mai spun? Pana acum totul este ok. Despre faptul ca nunta este in octombrie....ca poate ploua, poate e urat, important sa fim sanatosi si fericiti. La urma urmei, poate ploua la fel de bine si in august, septembrie, iulie etc.
Va pup si sa avem noroc totusi de vreme;))

bun venit printre noi!!! avem nunta in aceeasi zi.... ;));));))

asa am zis si eu..poate ploua si in iulie, august..cum a plouat anul asta..sau poate fi extraordinar de frumos..
si daca ploua, ce??? inseamna bogatie :D:d:D

spor la pregatiri

pancita
08.11.2009, 11:01:35
bun venit printre noi!!! avem nunta in aceeasi zi.... ;));));))

asa am zis si eu..poate ploua si in iulie, august..cum a plouat anul asta..sau poate fi extraordinar de frumos..
si daca ploua, ce??? inseamna bogatie :D:d:D

spor la pregatiri

Buna *****. Bine v-am gasit. Am citit mult inainte de a posta ceva si am inceput sa scriu. O sa fie bine si frumos. Tu cum stai cu pregatirile? Noi am gasit restaurant, am dat avans si cam atat momentan. Caut pe net modele de rochii ( am si gasit ceva super frumos dar si super scump in acelasi timp aprox 800 euro si n-am sa dau niciodata suma asta pe o rochie ). Vad din ce au scris alte miresici de sep-oct 2010 ca deja au fost la biserica, stare civila etc. Parerea mea ca este prea devreme. Din ianuarie-februarie am zis sa incepem sa vorbim cu o firma de amenajari pentru ca restaurantul unde facem noi nunta e in renovare si pana nu vad cum va fi nu pot hotari culori, huse etc. Sa ai spor la pregatiri si ne mai auzim

sudden
08.11.2009, 14:06:46
Buna *****. Bine v-am gasit. Am citit mult inainte de a posta ceva si am inceput sa scriu. O sa fie bine si frumos. Tu cum stai cu pregatirile? Noi am gasit restaurant, am dat avans si cam atat momentan. Caut pe net modele de rochii ( am si gasit ceva super frumos dar si super scump in acelasi timp aprox 800 euro si n-am sa dau niciodata suma asta pe o rochie ). Vad din ce au scris alte miresici de sep-oct 2010 ca deja au fost la biserica, stare civila etc. Parerea mea ca este prea devreme. Din ianuarie-februarie am zis sa incepem sa vorbim cu o firma de amenajari pentru ca restaurantul unde facem noi nunta e in renovare si pana nu vad cum va fi nu pot hotari culori, huse etc. Sa ai spor la pregatiri si ne mai auzim

pai ..si mie mi se pare cam devreme pt toate astea.....biserica cu vreo 6 luni inainte, iar la starea civila cred ca nu are sens decat in ultima luna..ca oricum actele se depun cu 10 zile inainte de ziua nuntii...
noi pana acum avem doar restaurantul (din iulie)...aaaaa, si nasii.... de o saptamana avem si nasi..slava domnului...ca eram tare ingrijorati ca nu avem nasi, dar avem restaurant....

am incercat sa vb si cu dj-ul si ne-a spus ca este mult prea devreme ca sa vb pt la anul....sa vb dupa anul nou incolo...asa ca ne-am gandit ca nu are niciun sens sa ne grabim de pe acum cu alte pregatiri..avem ce e mai important: restaurant si nasi...

sizinuca
09.11.2009, 08:42:12
in legatura cu vremea nu poti sa sti...anul asta vad ca au fost mai avantajati cei care au avut nunta in noiembrie, adica sambata trecuta fata de unele sambete din octombrie.

ellizza
09.11.2009, 17:05:43
Buna miresici si eu voi fi mireasa in octombrie 2010, mai precis pe 16, cel putin mi-as dori sa gasesc libera data de 16 fiindca ar coincide intr-un mod placut cu ziua mea, nu ma tem de vremea din octombrie, dimpotriva imi place chiar mult mai mult decat in iulie sau in august cand curg apele pe tine, luna octombrie ma reprezinta si chiar nu conteaza daca va ploua, va ninge sau va fi soare, pentru mine va fi perfect, mai trebuie doar sa gasesc acea locatie care ma reprezinta
Urati-mi succes

sizinuca
09.11.2009, 17:23:36
deci inca nu ai gasit local? multa bafta...eu mi-am decalat nunta din cauza localului.

pancita
09.11.2009, 17:55:02
Buna miresici si eu voi fi mireasa in octombrie 2010, mai precis pe 16, cel putin mi-as dori sa gasesc libera data de 16 fiindca ar coincide intr-un mod placut cu ziua mea, nu ma tem de vremea din octombrie, dimpotriva imi place chiar mult mai mult decat in iulie sau in august cand curg apele pe tine, luna octombrie ma reprezinta si chiar nu conteaza daca va ploua, va ninge sau va fi soare, pentru mine va fi perfect, mai trebuie doar sa gasesc acea locatie care ma reprezinta
Urati-mi succes
Buna eliza. Mare dreptate ai tu legat de nunta in octombrie!! Mult succes.

nicoletagheorghe1
10.11.2009, 07:58:00
si eu tot pe 16 octombrie am vrut nunta dar din cauza restaurantului a trebuit sa decalez. lasa k o sa fie bine si frumos

corybytza
10.11.2009, 10:13:38
Neatza fetelor,eu una nu vreau sa imi mai bat capul cu probleme de genul "o sa ploua ,nu o sa ploua,o sa fie asa ...nu nu o sa fie altfel"Sanatosi sa fim si le rezolvam pe toate:

Bafta la pregatiri!

pancita
10.11.2009, 18:42:17
Buna fetelor. Vad ca nu prea este activitate mare pe aici. Safie din cauza ca nu prea ne cunostaem? Sau suntem la stadiul de a ne incarca memoria cu tot felul de idei, modele rochii, restaurant etc pe internet??:-SS

desire
10.11.2009, 19:52:03
uita ti ce am gasit pt miresicile din braila -galati ....un targ la noi la anul
Nume : MiriExpo
Descriere : expozitie dedicata nuntilor
Data : 28.05 - 31.05
oare asa o fi?
pupici la toate miresicile!!!!!!!!!!!

anaemona
10.11.2009, 22:47:28
Buna fetelor. Vad ca nu prea este activitate mare pe aici. Safie din cauza ca nu prea ne cunostaem? Sau suntem la stadiul de a ne incarca memoria cu tot felul de idei, modele rochii, restaurant etc pe internet??:-SS

Sau poate octombrie e destul de departe .... si avem timp :)

sizinuca
11.11.2009, 08:58:13
poate ca acum e perioada cam moarta....cred ca din primavara o sa incepem sa ne mai agitam...de cunoscut ne cunoastem pe parcurs;-)

sizinuca
11.11.2009, 08:59:50
din cate vad fetele de septembrie sunt mult mai harnicute la vorba :D

sudden
11.11.2009, 10:07:10
din cate vad fetele de septembrie sunt mult mai harnicute la vorba :D

pai septembrie e mai aproape ca octombrie:-p:-p:-p
sincer, si eu cred ca prin primavara incepem sa ne agitam....daca avem restaurantul acum, e ok..in rest mai toata lumea, inclusiv dj-ul, ne-a spus ca e prea devreme sa vb acum ....
fetelor, nu va stresati ca nu aveti activitate acum, mai bine bucurati-va si relaxati-va..take it easy....ca atunci cand o sa ne apucam serios de treaba, o sa ne dorim sa avem un moment de relaxare...

nicoletagheorghe1
11.11.2009, 10:24:49
stati sa treaca iarna si sa vezi agitatie cand o da caldura.
draga desiree din cate stiu eu si cu anunt vazut prin oras la galati se tine targ de nunti in data de 12,13,14 februarie la casa de cultura. eu am fost la cel de la bucuresti si nu ma lasat nimic paf. daca la fel va fi si la noi e nasol

Bzz-Bzz
13.11.2009, 21:25:45
eu ,una,ma agit in soapta ;))
sunt la stadiul de facut sabloane pentru invitatii,place-carduri,achizitionat panglici de impachetat marturiile....lucruri soft,cum le zice miresoiul
aaaa...si sa nu uit,calculele care ma omoara,imi da chelt > venituri =))

anaemona
14.11.2009, 13:49:29
eu ,una,ma agit in soapta ;))
sunt la stadiul de facut sabloane pentru invitatii,place-carduri,achizitionat panglici de impachetat marturiile....lucruri soft,cum le zice miresoiul
aaaa...si sa nu uit,calculele care ma omoara,imi da chelt > venituri =))

Esti foarte avansata :smile: eu sunt la stadiul ZERO, bineinteles in afara de restaurant, muzica, foto-video.

sudden
14.11.2009, 16:50:10
Esti foarte avansata :smile: eu sunt la stadiul ZERO, bineinteles in afara de restaurant, muzica, foto-video.

daca tu esti la stadiul ZERO, atunci eu sunt sub zero, pe minus...in afara de restaurant (si mai nou, nasi :D ), nu am facut absolut nimic!!! deci, se poate si mai rau...;));));))
week-end placut, miresici de octombrie...
si nu va faceti griji, poate o sa ajungem si noi sa avem 800 de pag de palavrageala , ca miresicile de septembrie...8-}8-}

oanaoana1234
15.11.2009, 19:34:02
Fetelor a programat cineva biserica? La ce ora ati pus-o ca eu chiar nu stiu, as vrea ca dupa biserica sa merg si in cismigiu la poze si nu stiu la ce ora sa programez biserica pentru ca in octombrie cand am eu nunta la ora 19 se intuneca.

sizinuca
15.11.2009, 19:37:58
cred ca e prea devreme ptr asta...dar si eu mi-am pus aceeasi problema...m-am gandit la maxim 5.30...acu sa vedem ce o sa fie

oanaoana1234
15.11.2009, 20:11:40
cred ca e prea devreme ptr asta...dar si eu mi-am pus aceeasi problema...m-am gandit la maxim 5.30...acu sa vedem ce o sa fie
Nu cred ca este devreme pentru ca mai apoi s-ar putea sa nu mai gasesc ora la care vreau eu. Parerea mea e ca 5:30 este tarziu pentru o zi de octombrie asta daca vrei sa faci si poze in parc. Chiar nu stiu cum sa procedez.

nicoletagheorghe1
16.11.2009, 07:56:03
intreb si eu. sedinta foto e neaparat nevoie sa o faci dupa biserica sau se poate si inainte. k la ora 5.30 pe 30 octombrie cand am eu e intuneric bezna

Bzz-Bzz
16.11.2009, 09:01:48
intreb si eu. sedinta foto e neaparat nevoie sa o faci dupa biserica sau se poate si inainte. k la ora 5.30 pe 30 octombrie cand am eu e intuneric bezna

in opinia mea,e la alegerea fiecaruia cand face acea sedinta foto...de preferat,dupa cununia religioasa,ca sa aveti si verighetele in poze
personal,eu nici nu iau in discutie acea sedinta foto si vreau sa-mi programez biserica la 18 iar la restaurant sa se faca "intrarea" pe la 19.30
nu ma bazez prea mult pe vreme frumoasa,si n-as risca sa ma trezesc ca de la biserica si pana trebuie sa vina invitatii la restaurant sa fie vreo 2 ore sa stam aiurea,sa-i asteptam,in cazul in care afara va fi cum a fost si anul acesta o ploaie de toata "frumusetea" si din start ar pica sedinta foto..
restaurantul nostru e chiar langa Parcul Moghioros, iar langa restaurant am un parculet de copii,si daca e vom face acolo niste poze mai deosebite...nu-mi plac pozele in parcuri cu floricele,copacei si alte asemenea....fiecare cu gusturile lui o:-)

sizinuca
16.11.2009, 09:21:47
depinde mult de locatia nuntii si de fiecare in parte....la mine e si drumul tl-cta si Cta -tl, asa ca nu prea am cum sa programez pozele dupa biserica....in ceea ce priveste timpul eu as prefera sa fie soare, ies altfel pozele

corybytza
16.11.2009, 15:20:44
Buna,feteleor eu am localul,nasii,muzica,foto,video...mie una sincer imi ajunge cel putin pana in ianuarie februarie...am am timp liber:) cred k este suficient ce am pana acum...in ceea ce privesc detaliile...flori,marturii...la anul...pe mine ma pune in dilema aranjamentul salii... nu prea am f multe idei:(

nicoletagheorghe1
17.11.2009, 08:30:30
draga corybytza. acum spunene ce culoare ai vrea sa faci aranjamentul salii si poate te ajut cu poze de la diferite nunti de la care am fost si din alte imagini.

draga nico83 si eu vreau sa fac sedinta foto inainte de biserica. si eu am tot la ora 18 biserica. ce fac atunci imi bag degetele in ochi?
am decis. fac sedinta foto inainte de biserica, deoarece la noi la restaurant venirea se incepe tot de la 19,30 iar cununia religioasa tine o ora. deci ma cam incadrez in timp, dar am sa vad eu ce o iesi

Bzz-Bzz
17.11.2009, 10:00:59
draga corybytza. acum spunene ce culoare ai vrea sa faci aranjamentul salii si poate te ajut cu poze de la diferite nunti de la care am fost si din alte imagini.

draga nico83 si eu vreau sa fac sedinta foto inainte de biserica. si eu am tot la ora 18 biserica. ce fac atunci imi bag degetele in ochi?
am decis. fac sedinta foto inainte de biserica, deoarece la noi la restaurant venirea se incepe tot de la 19,30 iar cununia religioasa tine o ora. deci ma cam incadrez in timp, dar am sa vad eu ce o iesi

super....atunci faci sedinta foto inainte de biserica

sizinuca
17.11.2009, 10:10:03
fetele v-ati gandit la o tema a nuntii?

Bzz-Bzz
17.11.2009, 12:00:38
nu stiu daca e vorba de o tema,dar merg pe nuante de maro deschis,auriu...
combinatii din acestea ...
as vrea sa am husele crem cu funda aurie,place-cardurile le voi avea maro cu scris grena,invitatiile le fac pe carton alb sidefat cu funda aurie...pe aici ma voi invarti :)

sizinuca
17.11.2009, 14:33:58
eu m-am gandit la trandafiri roz...adica invitatie cu trandafiri roz, la masini buchetele cu trandafiri albi si roz, buchetul meu la fel...si marturii pe trandafiri roz...am vazut niste lumanari f frumoase ptr marturii

nicoletagheorghe1
18.11.2009, 08:17:37
eu merg pe olive cu auriu, marturiile sunt din betisoare de scortisoara cu un fluturas verde oliv, dar ma gandesc k buchetul meu sa fie din trandafiri + gerbera de culoare portocaliu deschis. credeti k merge?

ImShEaTu
18.11.2009, 10:35:36
buna dimineata miresicilor ! de azi e lucru stabilit.. sunt o viitoare miresica de octombrie 2010 <:-P... diseara semnam cu restaurantul... va pup dulce pe toate :* :* :*

sizinuca
18.11.2009, 11:41:02
eu merg pe olive cu auriu, marturiile sunt din betisoare de scortisoara cu un fluturas verde oliv, dar ma gandesc k buchetul meu sa fie din trandafiri + gerbera de culoare portocaliu deschis. credeti k merge?
ma gandesc ca tema e doar un punct de plecare....daca tie iti place asa asa faci...parerea mea.

Corynaa
18.11.2009, 15:22:20
Buna ziua miresici de octombrie ! Si eu am stabilit data nuntii tot in octombrie deoarece in august si septembrie nu mai erau zile libere la nici un local in Braila.

Bzz-Bzz
18.11.2009, 19:02:05
Bine-ai venit printre noi sa "povestim" >:D<

corybytza
19.11.2009, 10:32:40

Neatza,sincer nu stiu sunt atatea culori frumoase:D oricum daca ai ceva chiar te rog sa postezi:) multumesc frumos

nicoletagheorghe1
19.11.2009, 10:36:15
adevarul e k am multe culori. de exemplu la subiectul restaurant bel-ami din galati am postat aranjamente cu culoarea olive. o sa mai postez dar mai exact le imprastii pe la subiecte. daca vrei numai pt tine intra pe id-ul meu e acelasi k si aici si vb. acum depinde de tine si mai depinde si de ce culori au peretii

alexandra_dan
20.11.2009, 19:19:07
Buna tuturor!

Buna Kittyna si miresici octombrie 2010 sunt Alexandra (Alex) si o sa am nunta pe 10 octombrie, sper un numar norocos 10.10.2010 ;))
De mult doream sa vb cu viitoare miresici pentru a nu sfatui...

Pupu:*:*:*

Bzz-Bzz
21.11.2009, 16:20:57
am fost azi prin Niro si vreau sa va spun ca sunt vreo 5-6 standuri in care gasiti de toate in ceea ce priveste accesoriile de nunta de la saculeti de organza pana la pahare,cocarde,saculeti de mireasa,cosulete pentru cocarde si petale trandafiri...plus in Sam foarte multe role cu panglici toate culorile si dimensiunile

as vrea sa ajung marti si prin Doraly sa vad ce se gasesc si pe acolo

nicoletagheorghe1
22.11.2009, 13:00:36
draga alexandra bine ai venit printre noi

kittyna84
22.11.2009, 21:42:09
Bine ai venit, Alexandra :bye_04:. Imi place mult data nuntii tale, sper sa-ti poarte noroc.
Eu n-am mai scris nimic de ceva vreme...am restaurant, foto, video, un evantai si niste flori de par frumusele dar nu am muzica si nici nu stiu ce sa alegem. DJ sau formatie? Sper s-o rezolvam cat mai repede [-o<, sa scap si de grija asta.

nicoletagheorghe1
23.11.2009, 09:12:07
stai linistita k o sa ajungi sa alegi si muzica. acum depinde de banuti si de ce vreti voi in realitate

sizinuca
23.11.2009, 09:58:10
Bine ai venit, Alexandra :bye_04:. Imi place mult data nuntii tale, sper sa-ti poarte noroc.
Eu n-am mai scris nimic de ceva vreme...am restaurant, foto, video, un evantai si niste flori de par frumusele dar nu am muzica si nici nu stiu ce sa alegem. DJ sau formatie? Sper s-o rezolvam cat mai repede [-o<, sa scap si de grija asta.
depinde de cati bani vrei sa investesti si de gusturile fiecaruia....atat dj-ul cat si formatia pot avea si pucte forte dar si puncte slabe. Eu am ales dj-ul...asa ne-am dorit de la inceput, si suntem multumiti de alegerea facuta.

alexandra_dan
23.11.2009, 14:45:50

Buna fetelor>:D<
Kittyna nici eu nu am gasit pana acum o soluie cu muzica, inca nu stiu ce sa aleg:zz: formatie sau dj. Nasa mea a avut formatie din Roman, i-am vazut filmarea de la nunta si pot spune ca a iesit o nunta superrrrrrrrr....oamenii au fost foarte incantati si toata lumea s-a distrat de minune. Am inteles ca a dat vreo 2000 euro pt ei si s-au si deplasat in Brasov. Ti recomand cu caldura:)

anaemona
23.11.2009, 16:15:50
Si eu am ales DJ, de fapt stiam ca vreau DJ inainte sa ma hotarasc asupra restaurantului. :)

alexandra_dan
23.11.2009, 19:04:25
Si eu am ales DJ, de fapt stiam ca vreau DJ inainte sa ma hotarasc asupra restaurantului. :)

Hello, am o intrebare cat este onorariul dj pe care l-ai contactat? este din Iasi?

nicoletagheorghe1
24.11.2009, 08:29:25

si noi la fel am vrut tot dj. una din cauza banutilor, iar 2 din cauza k am fost la 2 nunti la care nu te tragea deloc sa dansezi la felul in care cantau. la o nunta s-a imbatat vocea si la un moment dat canta numai orga. daca nu se pricepea acordeonistul sa dea cu vocea era cea mai ratata nunta vazuta vreodata. iar la cealalta lalaia frate. o tinea numai in manele. nu am nimic cu manelele. le vad rostul la petreceri, dar nu numai ele exista pe piata. mai exista si altfel de muzica. parerea mea si sper sa nu fi jignit pe nimeni

Bzz-Bzz
24.11.2009, 13:01:38
am reusit !
in sfarsit,dupa mai bine de o luna am gasit si eu plicuri 16x16 cm...sunt albe,dar nu-i problema ca si cartonul este alb sidefat...mi-am luat si calc...mai am nevoie doar de tull ( pe care-l voi lua din Niro-am vazut in week-end o groaza de modele,culori si dimensiuni) si gata invitatiile mele :-p

oanaoana1234
24.11.2009, 16:43:59
am reusit !
in sfarsit,dupa mai bine de o luna am gasit si eu plicuri 16x16 cm...sunt albe,dar nu-i problema ca si cartonul este alb sidefat...mi-am luat si calc...mai am nevoie doar de tull ( pe care-l voi lua din Niro-am vazut in week-end o groaza de modele,culori si dimensiuni) si gata invitatiile mele :-p
Dupa ce faci prima invitatie sa ne-o arati si noua. Si eu vreau sa mi le fac singura!

Bzz-Bzz
24.11.2009, 17:40:04
Dupa ce faci prima invitatie sa ne-o arati si noua. Si eu vreau sa mi le fac singura!

cu siguranta vi le voi arata numai ca va trebui sa asteptati putin ca inca n-am vorbit la biserica,plus ca as vrea ca mai devreme de primavara-vara sa nu le fac...cine stie ce se mai poate intampla...cu rezervarea la biserica,numele nasilor
daca vrei sa ai impresii despre cum sa faci singurica invitatiile,arunca un ochi aici : http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1209 mie mi-a fost de un real ajutor acest topic
spor !

anaemona
24.11.2009, 17:48:03
Hello, am o intrebare cat este onorariul dj pe care l-ai contactat? este din Iasi?

DJ-ul pe care l-am ales este din Iasi, are experienta in radio de vreo 20 de ani, iar onorariul lui este 400 EUR.

sudden
24.11.2009, 21:59:52
si noi la fel am vrut tot dj. una din cauza banutilor, iar 2 din cauza k am fost la 2 nunti la care nu te tragea deloc sa dansezi la felul in care cantau. la o nunta s-a imbatat vocea si la un moment dat canta numai orga. daca nu se pricepea acordeonistul sa dea cu vocea era cea mai ratata nunta vazuta vreodata. iar la cealalta lalaia frate. o tinea numai in manele. nu am nimic cu manelele. le vad rostul la petreceri, dar nu numai ele exista pe piata. mai exista si altfel de muzica. parerea mea si sper sa nu fi jignit pe nimeni

sunt total de acord cu tine! respect preferintele celorlalti, dar noi nu vrem sa avem manele la nunta...si ne-au sarit multi in cap..dar le-am zis ca vor exista alte genuri muzicale, dupa care s-au luat manelele..de ex muzica turceasca, greceasca, arabeasca etc...
si noi tot dj o sa avem, pt ca suntem de parere ca poate face mai multa atmosfera, daca este unul profesionist...
am fost la cateva nunti unde a fost formatie...la una tin sa spun ca s-a cantat numai si numai muzica populara..imi place muz populara,dar nu sa o ascult in continuu de la 7 seara la 4 dim....iar la alta, la nunta verisoarei mele, a fost o formatie cu o solista..pai ea canta doar cand mancau invitatii..astfel mai lua si ea un ban..in rest, cand era de dansat tot calculatorul isi facea treaba...
acum depinde de fiecare..poti avea o nunta reusita si cu formatie, cat si cu dj..dar poti avea cea mai esuata nunta si cu formatie, si cu dj..

anaemona
25.11.2009, 00:27:36
Absolut de acord si eu! Mi-am expus opinia pe topicul de Iasi, dar dau copy/paste si aici :smile:

O formatie in adevaratul sens al cuvantului inseamna: toate acordurile care compun linia melodica auzita sunt generate de un instrument in spatele caruia se afla un interpret si bineinteles vocalistul. Insa asa ceva nu poti contracta cu mai putin de 2500 de EUR/recital de cateva ore. Astfel de formatii "canta ca originalul"

Majoritatea formatiilor de nunti inseamna clar orga, solist(a)/solisti si un chitarist. Daca formatia are insa in componenta o vioara, un saxofon sau solisti specializati pe genuri muzicale, pretul creste semnificativ ajungand si pana la 2000 EUR (pt 2010), pret care sincer mi se pare exagerat, pentru ca oricum tot lautarie este, din moment ce tot orga da tonul si la sarbe, hore, si la valsuri, disco, latino ......

Cam asa se intampla .... amatorii urmaresc sa se imbogateasca, in timp ce pentru profesionisti este o pasiune exploatata, evaluata corect.

Si cand aud cum se prezinta diverse "formatii": cantam de toate, doar suntem profesionisti, avem experienta .... mi-e clar si cat de bine le canta pe toate.

Asa ca prefer DJ si poate un recital al unei soliste de muzica populara ... ma mai gandesc.

corybytza
25.11.2009, 10:54:58
Absolut de acord si eu! Mi-am expus opinia pe topicul de Iasi, dar dau copy/paste si aici :smile:

O formatie in adevaratul sens al cuvantului inseamna: toate acordurile care compun linia melodica auzita sunt generate de un instrument in spatele caruia se afla un interpret si bineinteles vocalistul. Insa asa ceva nu poti contracta cu mai putin de 2500 de EUR/recital de cateva ore. Astfel de formatii "canta ca originalul"

Majoritatea formatiilor de nunti inseamna clar orga, solist(a)/solisti si un chitarist. Daca formatia are insa in componenta o vioara, un saxofon sau solisti specializati pe genuri muzicale, pretul creste semnificativ ajungand si pana la 2000 EUR (pt 2010), pret care sincer mi se pare exagerat, pentru ca oricum tot lautarie este, din moment ce tot orga da tonul si la sarbe, hore, si la valsuri, disco, latino ......

Cam asa se intampla .... amatorii urmaresc sa se imbogateasca, in timp ce pentru profesionisti este o pasiune exploatata, evaluata corect.

Si cand aud cum se prezinta diverse "formatii": cantam de toate, doar suntem profesionisti, avem experienta .... mi-e clar si cat de bine le canta pe toate.

Asa ca prefer DJ si poate un recital al unei soliste de muzica populara ... ma mai gandesc.

Perfect...de acord cu tine si tu tot pt dj sunt...

kittyna84
25.11.2009, 13:18:13
Sunt de acord cu voi, de aceea cred ca o sa aleg un DJ pana la urma. Chiar daca viitoarea soacra a cam strambat din nas...

sizinuca
25.11.2009, 13:33:31
nici mama mea nu prea era incantata de ideea de dj...asta pana cand a fost la o nunta cu dj si si-a schimbat parerea.

Bzz-Bzz
25.11.2009, 14:04:49
noi am ales formatie...initial eu personal vroiam DJ datorita costului ( jumate din cat ma costa formatia) dar pana la urma m-am dat si eu dupa formatie pentru ca s-a oferit tata sa plateasca jumate,plus ca miresoiul nici nu vroia sa auda de DJ...motivele sunt nenumarate

anaemona
25.11.2009, 14:15:15
Sunt de acord cu voi, de aceea cred ca o sa aleg un DJ pana la urma. Chiar daca viitoarea soacra a cam strambat din nas...

Lasa ca-i trece ... soacrei mele i-a trecut ... cred ;))

anaemona
25.11.2009, 23:16:16
Fetele, hai sa vorbim despre pretul si continutul meniului/persoana la restaurantul contractat.

Eu una sunt curioasa ce fel de meniuri ofera restaurantele pentru nunta in 2010.

Ce ziceti?

Bzz-Bzz
26.11.2009, 09:25:06
acesta e meniul nostru : 50 euro fara bautura alcoolica la care se adauga 3 euro taxa de dop

Gustare Rece

Trandafiri din antricot muntenesc
Sunca Praga
Pastrama vita
Telemea de oaie
Cascaval afumat
Icre de crap pe felie de lamaie
Mozaic de masline
Rosie
Castravete verde
Ceapa
Ardei Gras

Salau prajit cu lamaie / Cartofi natur

Sarmalute in foi de varza cu mamaliguta, smantana, bacon si ardei iute

Pachet inclus in meniu Sampanie si piscoturi la primire
Tortul miresei
Apa minerala / plata
Bauturi racoritoare gama Coca - Cola
Sucuri naturale (portocale, piersici, portocale rosii)
Cafea filtru

nicoletagheorghe1
26.11.2009, 09:39:04
apropo k tot se vorbeste de formatie sau dj. noi vrem dj si asa ne-am hotarat d cd am arvunit restaurantul. dar sa vedeti. vin ieri acasa si ma intreaba taicamiu k ce avem la nunta dj sau formatie. ii spun k avem dj si incepe k ce fel d nunta e aia cu dj k se poarta formatia, k iau spus lui prietenii ca dc e dj e cea mai nasoala nunta posibila si k imi da el banii de formatie. si eu nu k dupa aia se va ridica si cu alte pretentii. i-am spus sa imi dea banii de formatie la nunta si eu am sa fiu multumita. fetelor nu va luati dupa parinti care sunt influentati de ce zice vecinul de la etajul ''1'' sau cel de la colt de bloc. fiecare isi alege muzica la nunta dupa posibilitati si dupa dorinta lui proprie. si nu lasati pe nimeni sa decida in locul vostru[-X k asa sau pe dincolo ar fi fost mai bine deoarece la sfarsit o sa va para rau, k or sa se ridice cu pretentii. pai ce nu te-am ajutat? asa k i-am spus tatalui. auzi mi-ai dat sau ti-am cerut vreun banut pana acum pentru nunta sau pentru altceva? NU asa k te rog atunci cd am luat decizia k nunta sa fie dupa bunul nostru plac si din banii nostri nu ati spus niciunul nimic. ASA K NU LUATI DECIZII IN NUMELE NOSTRU

Bzz-Bzz
26.11.2009, 10:02:04
apropo k tot se vorbeste de formatie sau dj. noi vrem dj si asa ne-am hotarat d cd am arvunit restaurantul. dar sa vedeti. vin ieri acasa si ma intreaba taicamiu k ce avem la nunta dj sau formatie. ii spun k avem dj si incepe k ce fel d nunta e aia cu dj k se poarta formatia, k iau spus lui prietenii ca dc e dj e cea mai nasoala nunta posibila si k imi da el banii de formatie. si eu nu k dupa aia se va ridica si cu alte pretentii. i-am spus sa imi dea banii de formatie la nunta si eu am sa fiu multumita. fetelor nu va luati dupa parinti care sunt influentati de ce zice vecinul de la etajul ''1'' sau cel de la colt de bloc. fiecare isi alege muzica la nunta dupa posibilitati si dupa dorinta lui proprie. si nu lasati pe nimeni sa decida in locul vostru[-X k asa sau pe dincolo ar fi fost mai bine deoarece la sfarsit o sa va para rau, k or sa se ridice cu pretentii. pai ce nu te-am ajutat? asa k i-am spus tatalui. auzi mi-ai dat sau ti-am cerut vreun banut pana acum pentru nunta sau pentru altceva? NU asa k te rog atunci cd am luat decizia k nunta sa fie dupa bunul nostru plac si din banii nostri nu ati spus niciunul nimic. ASA K NU LUATI DECIZII IN NUMELE NOSTRU

Nico,eu te-nteleg...dar in cazul meu si miresoiul vroia tot formatie si ce-i drept in adancul sufletului si eu tot formatie vroiam dar stiam ca nu dispunem de 60 mil doar pentru formatie...si atunci noi am stabilit cu tata sa ne dea jumate din suma pentru formatie,daca bate atata cu pumnul in masa ca la nunta mea vrea formatie...formatia am gasit-o noi doi,am auzit-o noi doi,am incheiat contractul cu ei,noi doi....ne punem foarte multa baza in formatia aleasa deoarece i-am auzit,au fost la nspemii de nunti la colegi de la serviciu si toata lumea prezenta la acele nunti mi-au spus : sunt beton...de 20 ani pana la 50 ani am auzit doar cuvinte de lauda....deci,eu merg pe formatie si chiar simt c-am facut alegerea cea mai buna ...ti-am zis,era vorba doar de bani...in rest,gusturile noastre au coincis cu gusturile tatalui meu ( si noi am ramas surprinsi de asta =)) )

anaemona
26.11.2009, 10:58:14
acesta e meniul nostru : 50 euro fara bautura alcoolica la care se adauga 3 euro taxa de dop

Pachet inclus in meniu Sampanie si piscoturi la primire
Tortul miresei
Apa minerala / plata
Bauturi racoritoare gama Coca - Cola
Sucuri naturale (portocale, piersici, portocale rosii)
Cafea filtru

Meniul nostru: 230 RON/persoana si include:

- gustare rece-450 g, gustare calda-300g, peste-200g, preparat de baza (friptura)-450g, chifle, fructe asortate-100g
- 2 cafele, 1 apa minerala/ plata - 0.75l, bautura racoritoare - 0.33l, mix fistic, alune, porumb-50g
-prajituri asortate-50g, piscoturi sampanie-10g

Nu include: bauturi alcoolice, comisioane, taxe.

sizinuca
26.11.2009, 11:00:31
ce e taxa de dop?

anaemona
26.11.2009, 11:05:51
Copy/paste de pe un blog:

"Taxa de dop este o taxă pe care o percepe un restaurant atunci când clientul își aduce propria sticlă cu vin pentru a o bea la masă. Taxa acoperă deschiderea sticlei și servirea vinului în vesela aparținând restaurantului. Taxa de dop variază în SUA între zero (!) și $25 per sticlă, ceea ce este puțin dacă ne gândim că un restaurant pune un adaos de 200-400% pe vinuri."

PS: Eu stiu ca unele restaurante cer taxa de dop/invitat, altele /sticla desfacuta.

Bzz-Bzz
26.11.2009, 11:07:28
ce e taxa de dop?

taxa de depozitare a bauturilor alcoolice aduse de tine si pe care le tin la rece #-o. m-am lovit de taxa asta la orice restaurant,sala de evenimente unde am vorbit despre nunta

sizinuca
26.11.2009, 11:14:11
e prima data cand aud de taxa asta....dupa ce ca se plateste o gramada meniul...plus chelnerii, plus bucatarul...mai platesti si taxa de dop.

corybytza
26.11.2009, 14:32:32

Buna...scuze k dau aceasta replica...dar e nunta ta nu a soacrei:)

corybytza
26.11.2009, 14:38:15
e prima data cand aud de taxa asta....dupa ce ca se plateste o gramada meniul...plus chelnerii, plus bucatarul...mai platesti si taxa de dop.

nici eu nu am auzit pana acum...de taxa asta...dupa e k m-au obligat sa iau si aranjamentul de la ei sa mai platesc si taxa asta de dop???no

Bzz-Bzz
26.11.2009, 16:07:37
nici eu nu am auzit pana acum...de taxa asta...dupa e k m-au obligat sa iau si aranjamentul de la ei sa mai platesc si taxa asta de dop???no

in contract ce scrie ?
la noi e specificat in contract aceasta taxa

nicoletagheorghe1
27.11.2009, 08:18:05
la noi nu se percepe aceasta taxa de dop, si nici in contract nu este stipulata. si k sa fiu sincera e prima data cd aud de asa ceva. cd am fost la restaurant am intrebat daca se mai platesc alte taxe cum ar fi lumina si alte chestii si ni s-a spus prompt ca NU si k e treaba lor cum isi platesc taxele. da ma duc pana la ei sas ii stresez putin cu aceasta taxa

Bzz-Bzz
27.11.2009, 09:49:46
la noi nu se percepe aceasta taxa de dop, si nici in contract nu este stipulata. si k sa fiu sincera e prima data cd aud de asa ceva. cd am fost la restaurant am intrebat daca se mai platesc alte taxe cum ar fi lumina si alte chestii si ni s-a spus prompt ca NU si k e treaba lor cum isi platesc taxele. da ma duc pana la ei sas ii stresez putin cu aceasta taxa

eu zic sa stai locului,ca poate le dai vreo idee ;))

la capitolul taxe noi avem aceasta de dop + 10% chelnerii ( oricum,asta se considera avansul pe care l-am dat deja = 2000 ron )

Bzz-Bzz
28.11.2009, 18:50:41
miresicile mele de octombrie nu misca nimic pe aici ?
hmm...stiu,stiu....avem timp :))

va doresc un week-end minunat si o saptamana la fel,avand in vedere ca e liber de 1 decembrie <:-P

bebesorinik
28.11.2009, 21:24:24
miresicile mele de octombrie nu misca nimic pe aici ?
hmm...stiu,stiu....avem timp :))

va doresc un week-end minunat si o saptamana la fel,avand in vedere ca e liber de 1 decembrie <:-P

pai da...ce sa mai facem...noi in sfarsit ne-am ales formatia..am fost la auditie...asa de tare ne-au placut ca ne venea sa ne ridicam de pe scaune sa dansam...in rest...anul care vine...week-end fain si tie...

desire
04.12.2009, 14:28:05
buna ziua fetelor!!Ce mai faceti?luna aceasta cine mai este in fara plata?=P~ eu sunt cu siguranta....ce ati mai facut cu pregatirile voi?eu pana acum a reusit sa arvunesc formatia video.foto si binenteles restaurantul si,daca reusim luam si verighetele(oare e prea devreme?)va pup bye

pancita
04.12.2009, 15:42:16
buna ziua fetelor!!Ce mai faceti?luna aceasta cine mai este in fara plata?=P~ eu sunt cu siguranta....ce ati mai facut cu pregatirile voi?eu pana acum a reusit sa arvunesc formatia video.foto si binenteles restaurantul si,daca reusim luam si verighetele(oare e prea devreme?)va pup bye
Oare daca va luati acum verighetele, rezistati sa stati cu ele in dulap?? :-? Eu nu cred ca as rezista.......sau poate sunt eu mai altfel.
Ideea e ca abia astept sa fac cate ceva pentru nunta, dar zic ca e cam devreme. Am inceput sa ma stresez cu restaurantul daca nu va arata bine, cu rochia daca o voi gasi pe a mea daca nu va fi prea scumpa, daca voi fi fotogenica in ziua nuntii pentru poze, daca si daca si daca.... uff#-o
Iar cei din jurul meu, tot zic stai fata calma......Dar cum?
Si mai este asa mult....
Nu va stresati ca mine.

Bzz-Bzz
04.12.2009, 16:50:55
Oare daca va luati acum verighetele, rezistati sa stati cu ele in dulap?? :-? Eu nu cred ca as rezista.......sau poate sunt eu mai altfel.
Ideea e ca abia astept sa fac cate ceva pentru nunta, dar zic ca e cam devreme. Am inceput sa ma stresez cu restaurantul daca nu va arata bine, cu rochia daca o voi gasi pe a mea daca nu va fi prea scumpa, daca voi fi fotogenica in ziua nuntii pentru poze, daca si daca si daca.... uff#-o
Iar cei din jurul meu, tot zic stai fata calma......Dar cum?
Si mai este asa mult....
Nu va stresati ca mine.

noi doua avem nunta in aceeasi zi =D>
sa stii ca si eu ma gandesc in toate directiile posibile si imposibile...si eu iti spun la fel,stai calma si gandeste-te in liniste :) ...nu-i pune pe jar si pe restul,mai ales sexul opus
relax,take it easy ^:)^

pancita
05.12.2009, 11:39:31
Buna. Ma calmez repede de obicei. Am in jurul meu oameni care-mi zic ca va fi foarte bine. Nasa ma calmeaza, viitorul sot ma linisteste si-mi zice sa nu-mi fac griji de bani ca pentru inceput sunt, nasul ma face sa ma simt cea mai cea eleganta si frumoasa<:-P, parintii nu sunt stresati, fotograful pe care il vom avea imi da sfaturi ce si cum sa fac pana anul viitor. Ma pregateste oarecum pentru ziua nuntii si de fiecare data dupa discutii cu el ma simt foarte bine si increzatoare ca va fi foarte foarte bine. Momentan e bine. De ce ma stresez eu?
Spor la pregatiri, ca acush trece.

alina_rusan
05.12.2009, 12:00:32
Buna fetelor,
Sunt noua pe aici, insa m-am hotarat sa ma alatur voua deoarece eram cam gandita in legatura cu data tarzie la care o sa am nunta. Ma inspaimanta gandul ca o sa ploua, ca nu o sa pot sa fac pozele care mi le doresc (ca doar cu astea o sa mai ramanem ca amintire), ca o sa imi murdaresc rochita (pe care mi-o doresc cu trena. Toata lumea imi zice ca sunt nebuna daca imi fac probleme din cauza asta, insa na...asa suntem noi femeile: ne facem griji de unde nu avem.
Am si o intrebare pentru voi: de cand o sa va cumparati rochita mult visata? Nu de alta dar eu am gasit ceva minunat si... Oare e prea devreme?
va doresc 10 luni fara stres ;;) (daca s-ar putea asa ceva)!

Bzz-Bzz
05.12.2009, 13:44:06
bine ai venit printre noi si sper ca anul viitor sa ne tot sustinem unele pe altele pe acest topic,avem nevoie :)

nicoletagheorghe1
06.12.2009, 12:40:06
Buna fetelor,
Sunt noua pe aici, insa m-am hotarat sa ma alatur voua deoarece eram cam gandita in legatura cu data tarzie la care o sa am nunta. Ma inspaimanta gandul ca o sa ploua, ca nu o sa pot sa fac pozele care mi le doresc (ca doar cu astea o sa mai ramanem ca amintire), ca o sa imi murdaresc rochita (pe care mi-o doresc cu trena. Toata lumea imi zice ca sunt nebuna daca imi fac probleme din cauza asta, insa na...asa suntem noi femeile: ne facem griji de unde nu avem.
Am si o intrebare pentru voi: de cand o sa va cumparati rochita mult visata? Nu de alta dar eu am gasit ceva minunat si... Oare e prea devreme?

azi de ziua mea iti pot spune k nu trebuie sa te gandesti de pe acum cum va fi ziua respectiva. eu am speranta k va fi placut si frumos. noi trebuie sa ne simtim minunat si sa nu ne mai stresam cu lucruri care nu tin d noi.

sizinuca
06.12.2009, 13:11:37
eu una sunt mai stresata de servici...ma intreaba familia daca am facut liste....dar sincer acu sunt f calma in privinta asta...eram mai agitata in primavara cand am cautat localul...dar acu singura problema e locul de munca :(

ella4you
06.12.2009, 18:01:39
buna fetelor si eu tot in octombie am nunta

mady_ioana
06.12.2009, 21:39:26
Buna fetelor,

buna! sa-ti spun ce am facut eu ....am dat avans pentru restaurant, fotograf, cameraman, formatie...(o sa avem si dj...dar este un prieten care se ocupa cu asa ceva) si mi-am luat si rochita (asta pentru ca am visat la ea de cand am vazut-o si nu am putut sa ma abtin cand am gasit-o la oferta =P~). de ce cred ca nu este prea devreme? nu se stie la anul cum o sa fie ...cel putin la mine ...cu finantele si toate cele...asa ca am profitat acum. stii ce o sa fie cel mai greu daca iti iei rochita de acum? nu stiu cat o sa rezisti sa nu le-o arati prietenelor...eu mi-am luat masura de siguranta si am dus-o la nasa :P...te pup si mai vorbim

mady_ioana
06.12.2009, 21:41:29
buna fetelor si eu tot in octombie am nunta

buna!!>:D< bine ai venit printre noi!

nicoletagheorghe1
07.12.2009, 19:27:58
buna!!>:D< bine ai venit printre noi!
bine ai venit printre noi. si multumesc pentru urari

CONT-INCHIS-037
08.12.2009, 11:36:58
Buna fetelor, sunt si eu o miresica de octombrie:D

CONT-INCHIS-037
08.12.2009, 11:38:48
buna! sa-ti spun ce am facut eu ....am dat avans pentru restaurant, fotograf, cameraman, formatie...(o sa avem si dj...dar este un prieten care se ocupa cu asa ceva) si mi-am luat si rochita (asta pentru ca am visat la ea de cand am vazut-o si nu am putut sa ma abtin cand am gasit-o la oferta =P~). de ce cred ca nu este prea devreme? nu se stie la anul cum o sa fie ...cel putin la mine ...cu finantele si toate cele...asa ca am profitat acum. stii ce o sa fie cel mai greu daca iti iei rochita de acum? nu stiu cat o sa rezisti sa nu le-o arati prietenelor...eu mi-am luat masura de siguranta si am dus-o la nasa :P...te pup si mai vorbim
Ce bine stai cu pregatirile. Eu nu am apucat doar sa imi inchiriez restaurantul si formatia.
Mi-ai dat un impuls cu harnicia ta:)

corybytza
08.12.2009, 15:30:08
Buna fetele,eu una cred ca o sa avem timp sa le facem pe toate incetul cu incetul fie ca bugetul este mic sau mare,sper sa ne ajute n Dumnezeu sa facem ce ne-am propus...sa fim optimiste:) nu?

Bzz-Bzz
08.12.2009, 16:41:33
eu azi am mai facut ceva : mi-am luat bijuteriile :))
am o colega care aduce bijuterii din argint cu cristale Swarovsky ( of,suna atat de snob-sper sa nu-l percepeti asa..am specificat ca sa se-nteleaga ca e ceva deosebit) si m-am indragostit de un set : inel,cercei si pandantiv....le fac poze diseara si vi le arat
3 mil m-au costat,in alte conditii nu as fi dat atatia bani,dar pentru nunta ce nu face o miresica ;))

CONT-INCHIS-037
08.12.2009, 19:50:39
eu azi am mai facut ceva : mi-am luat bijuteriile :))
am o colega care aduce bijuterii din argint cu cristale Swarovsky ( of,suna atat de snob-sper sa nu-l percepeti asa..am specificat ca sa se-nteleaga ca e ceva deosebit) si m-am indragostit de un set : inel,cercei si pandantiv....le fac poze diseara si vi le arat
3 mil m-au costat,in alte conditii nu as fi dat atatia bani,dar pentru nunta ce nu face o miresica ;))
Abia astept sa iti vedem bijuteriile:) Mie nu mi se pare mult totusi is trei piese.

pentium441
08.12.2009, 22:15:17
Voi veti avea lautari sau DJ?

anaemona
09.12.2009, 02:22:15
Eu am ales DJ.