PDA

Versiunea completa : Coafura si machiaj in Tg Jiu

Pagini : 1 [2] 3

Jamilla
15.10.2009, 13:41:56
nu e mai bine aici
dus munca dus somn hmmmm
asta e robotizarea la care ma refeream.intreaba-ma cand m-am plimbat ultima oara.nu stiu sa-ti spun.trebuie peste tot sa merg cu masina ca nu e timp de plimbari

nu m-am lamurit cum ajunsesi acolo, ca tare curioas ama facusi

revin in 2 ore, va pupicilesc:*

bubilove
15.10.2009, 13:52:08
ma uitai pe net si ma invatai minte, mai bine le iau tot de unde stiu eu :> o:-) :O :*
nu stiu la ce produse te uitasi pe net.daca sunt marcile normale,ca la noi in parangu,sunt mai ieftine aici.le cumpar din drogherie markt.
daca sunt marcile alea mai scumpe sunt mai ieftine de la surse din italia;)) .mai cumpar si io de aici cand prind reduceri

bubilove
15.10.2009, 13:53:21
:* cu ce te facui curioasa ca nu ma prind
nu m-am lamurit cum ajunsesi acolo, ca tare curioas ama facusi

revin in 2 ore, va pupicilesc:*

cristinalp
15.10.2009, 13:58:37
deci cartea am facut-o intr-o seara eu cu baby...am luat tot ce ne-a trebuit, bine ca eu cumparat material cat pentru 3 carti nu un..am inceput pe la 5 si seara la 10 ii faceam deja primele poze.

Astazi i-am facut paginile...
are 60 de pagini A5..
pe fiecare pagina cate un citat de dragoste, pagini rosii..ufff cata iubire zace-n jurul meu si chef de muncaa

Jamilla
15.10.2009, 14:26:07
oare ce foafura o sa aleg...grea dilema. Deja mi-am anuntat coafeza si i-am spus ca in ianuarie ma infiintez la ea pt rezervare, 3 ore in ziua nuntii sa fie numai ale ei cu mine, numai cu mine, sunt in stare s-o platesc dublu o:-)

Jamilla
15.10.2009, 14:27:10

cu faptul cum de esti in ger, cum ajunsesi acolo, ce muncesti, din astea :>

cristinalp
15.10.2009, 14:33:06
mie imi place pentru tine a doua coafura, asa impunatoare...
sper sa nu gresesc

oare ce foafura o sa aleg...grea dilema. Deja mi-am anuntat coafeza si i-am spus ca in ianuarie ma infiintez la ea pt rezervare, 3 ore in ziua nuntii sa fie numai ale ei cu mine, numai cu mine, sunt in stare s-o platesc dublu o:-)

crinutza83
15.10.2009, 15:00:37

prima a rihannei.....cred ca te-ar prinde ff bine(daca esti tu aia de pe blog :D)

Jamilla
15.10.2009, 17:57:55
v-am prins :D toate trei imi stau bine, dar cel mai bine la mutra mea imi sta cea a rihannei.

din pacate, ca,m greu [pt parul meu cret, dar o sa incerc sa ma risc

crina, da , eu sunt aia de pe blog ;;)

cristinico, abia astept duminik :* sa vorbesti cu andreea sa vedeti cum va intalniti sa ajungeti stiti voi :-B

cristinalp
15.10.2009, 19:46:29
te anuntam....eu abia astept sa vin....sunt fff incantata...

v-am prins :D toate trei imi stau bine, dar cel mai bine la mutra mea imi sta cea a rihannei.

din pacate, ca,m greu [pt parul meu cret, dar o sa incerc sa ma risc

crina, da , eu sunt aia de pe blog ;;)

cristinico, abia astept duminik :* sa vorbesti cu andreea sa vedeti cum va intalniti sa ajungeti stiti voi :-B

cristinalp
15.10.2009, 20:03:48
am pus poze cu cartea de oaspeti pe etae ca sa va dati seama ce si cum

ffff frumoasa.daca vreau sa-mi fac singura tre sa ma apuc de acum.:O

Jamilla
16.10.2009, 15:02:52

te șpui si faci si emisiuni, ca te pricepi f bine =D>

bubilove
16.10.2009, 15:04:10
este f faina.felicitari din inima iti spun mai ales ca e facuta cu manutele tale.
am gasit un pieptane pt coc cu fluturasi.e unul mare si pleaca trei chestii in sus(ca niste raze)si pe alea sunt fluturei mai mici.costa 15 $.tre sa-mi sun sorica sa fac o lista cu ce-mi doresc de pe site-urile americane.dupa parerea mea sunt cei mai buni frumusete/pret.sper ca si calitate;))

Jamilla
16.10.2009, 15:04:53
nu stiu la ce produse te uitasi pe net.daca sunt marcile normale,ca la noi in parangu,sunt mai ieftine aici.le cumpar din drogherie markt.
daca sunt marcile alea mai scumpe sunt mai ieftine de la surse din italia;)) .mai cumpar si io de aici cand prind reduceri

lancome, dior, YSL, versace, helena rubinstein etc etc etc....8-}

Jamilla
16.10.2009, 15:05:57
este f faina.felicitari din inima iti spun mai ales ca e facuta cu manutele tale.
am gasit un pieptane pt coc cu fluturasi.e unul mare si pleaca trei chestii in sus(ca niste raze)si pe alea sunt fluturei mai mici.costa 15 $.tre sa-mi sun sorica sa fac o lista cu ce-mi doresc de pe site-urile americane.dupa parerea mea sunt cei mai buni frumusete/pret.sper ca si calitate;))

noroc cu suriooara ta ;)) altfel ce te-ai face

sa vezi ce coafura faina ai, si cred ac merge pieptenele acela si fara coc

misto de tine, felicitari si ma bucur si eu d ebucuria ta>:D<

bubilove
16.10.2009, 15:12:57
noroc cu suriooara ta ;)) altfel ce te-ai face

sa vezi ce coafura faina ai, si cred ac merge pieptenele acela si fara coc

misto de tine, felicitari si ma bucur si eu d ebucuria ta>:D<
te simti mai bine?cred ca o sa arate bine cu parul pieptanat pe spate.la mine oricum iese coc mic ca am par de pisic>:P

bubilove
16.10.2009, 15:14:57
lancome, dior, YSL, versace, helena rubinstein etc etc etc....8-}
ahaaaaaa
pai ia ma matule de la fratii nostri italieni in continuare.
io ma refeream la loreal,maybeline,etc

cristinalp
16.10.2009, 15:52:07
multumesc fetele de aprecieri...sunteti niste scumpe.....

bubilove
16.10.2009, 16:00:11
multumesc fetele de aprecieri...sunteti niste scumpe.....
le meriti din plin.^:)^ io te-as si pupa daca ai fii langa mine;-)

Jamilla
16.10.2009, 16:47:05
te simti mai bine?cred ca o sa arate bine cu parul pieptanat pe spate.la mine oricum iese coc mic ca am par de pisic>:P

par de pisic =)) doamne ce scumpica fusesi/...daca vrei, iti dau din parul meu ciu drag, de o viata vreau par drept, trebuie cu placa si geaba...am crettzzzzzzzzzzzzzz

Jamilla
16.10.2009, 16:48:37
ahaaaaaa
pai ia ma matule de la fratii nostri italieni in continuare.
io ma refeream la loreal,maybeline,etc

:-" >:/ =)) ^:)^

bubilove
16.10.2009, 16:56:58
par de pisic =)) doamne ce scumpica fusesi/...daca vrei, iti dau din parul meu ciu drag, de o viata vreau par drept, trebuie cu placa si geaba...am crettzzzzzzzzzzzzzz
daaaa
ultima mea achizitie e n feon din ala cu difuzor care mi face spirale
inca nu iese ca la coafor,dar iese din ce in ce mai bine;))

bubilove
16.10.2009, 17:27:43
:-" >:/ =)) ^:)^
ce?
a aprut la maybeline un rimel cu vibratiiiiiiiii.....nu va ganditi la prostioare=))

cristinalp
20.10.2009, 20:37:43
repetarea mama invataturii...am si eu un difuzor cred ca la fel ca al tau, ma mai fac si eu din cand in cand si cateodata chiar imi iese bine

daaaa
ultima mea achizitie e n feon din ala cu difuzor care mi face spirale
inca nu iese ca la coafor,dar iese din ce in ce mai bine;))

bubilove
21.10.2009, 15:06:32
fetele voi la nunta va puneti unghiute din alea cu gel sau le lasti pe ale voastre?

dmihaelac
21.10.2009, 15:12:05
fetele voi la nunta va puneti unghiute din alea cu gel sau le lasti pe ale voastre?

eu le-am lasat pe ale mele. am avut grija de ele cu ceva timp inainte (sa nu le rup, sa nu le agat), asa ca le-am avut destul de lungi, iar iza (tipa de la salon) a avut inspiratie cand mi le-a facut, au fost de efect (un desen in trepte, cu sclipici).

bubilove
21.10.2009, 15:22:28
eu le-am lasat pe ale mele. am avut grija de ele cu ceva timp inainte (sa nu le rup, sa nu le agat), asa ca le-am avut destul de lungi, iar iza (tipa de la salon) a avut inspiratie cand mi le-a facut, au fost de efect (un desen in trepte, cu sclipici).
iza?unde e salonul ala?sau spune-mi daca e si o tipa irina pe acolo?

dmihaelac
21.10.2009, 15:35:25
iza?unde e salonul ala?sau spune-mi daca e si o tipa irina pe acolo?

e in CAM, viavi de fabrica de tigarete. de fapt sunt doua saloane, unul langa altul. dk vrei sa faci un test sa vezi ce fac fetele, iti dau tel pe PM.

bubilove
21.10.2009, 15:37:59
e in CAM, viavi de fabrica de tigarete. de fapt sunt doua saloane, unul langa altul. dk vrei sa faci un test sa vezi ce fac fetele, iti dau tel pe PM.
chiar te rog:* am timp sa probez tot pana la nunta;))

dmihaelac
21.10.2009, 15:54:32
chiar te rog:* am timp sa probez tot pana la nunta;))

ti-am dat PM

bubilove
21.10.2009, 16:16:09
ti-am dat PM
multumesc mult;;)

Jamilla
22.10.2009, 13:13:08
ce?
a aprut la maybeline un rimel cu vibratiiiiiiiii.....nu va ganditi la prostioare=))

si asa is plangacioasa, ...ala imi mai lipsea :)))))))

Jamilla
22.10.2009, 13:18:41
nu mi tb difuzor, a avut grija mama natura de spiralele mele :)))

cristinalp
22.10.2009, 14:12:55
aici tu esti o norocoasa...mi-am dori din totdeauna bucle si chiar m-am facut si permanent, dar s-a dovedit a fi cea mai mare greseala din viata mea.
asa ca atunci cand am chef ori bun bigudiuri, ori ondulator...si ma descurc.

nu mi tb difuzor, a avut grija mama natura de spiralele mele :)))

crinutza83
22.10.2009, 14:57:21
aici tu esti o norocoasa...mi-am dori din totdeauna bucle si chiar m-am facut si permanent, dar s-a dovedit a fi cea mai mare greseala din viata mea.
asa ca atunci cand am chef ori bun bigudiuri, ori ondulator...si ma descurc.

eu am un par tare ciudat....nu e nici drept, nici cret, si sta umfllaaaaaaaaaaaaattt de imi vine sa ma tund la chelieee

cristinalp
22.10.2009, 15:07:41
ufff are si parul meu niste fitze...si eu vreau sa-l tund, dar dupa nunta sa-i dau o forma mai interesanta, ca acum e lung si drept....banal

eu am un par tare ciudat....nu e nici drept, nici cret, si sta umfllaaaaaaaaaaaaattt de imi vine sa ma tund la chelieee

bubilove
22.10.2009, 18:13:12
si asa is plangacioasa, ...ala imi mai lipsea :)))))))
pai ce legatura are?asta il pun la radacina genelor,apas pe buton si il indrept spre varful genelor.si gata...
iti usureaza munca(cam ca toate obiectele care vibreaza;)) )

bubilove
22.10.2009, 18:14:35
stiti voi....de exemplu :mixer;)) :-B

bubilove
22.10.2009, 18:34:33
ufff are si parul meu niste fitze...si eu vreau sa-l tund, dar dupa nunta sa-i dau o forma mai interesanta, ca acum e lung si drept....banal
mie mi place lung si drept si blond
l-am avut asa si m-am vopsit roscata
in trei zile nu mi-a mai placut si m-am decolorat singura de patru ori,in 2 zile.
asta se intampla acum vreo 5 ani;;)
acum ma fac blon sau blond cenusiu vara,iar toamna imi bag suvitele maro.oricum nu e nici lung,nici scurt,nici drept cum vreau eu(lins);)) supa nunta ma tund scurt

cristinalp
23.10.2009, 07:36:12
eu mai nou sunt roscata, am fost saten inchis cu reflexii roscate, as vrea alta culoare pentru nunta...blond e exclus ca nu ma prinde deloc, ma gandeam la un ciocolatiu....dar cine stie

mie mi place lung si drept si blond
l-am avut asa si m-am vopsit roscata
in trei zile nu mi-a mai placut si m-am decolorat singura de patru ori,in 2 zile.
asta se intampla acum vreo 5 ani;;)
acum ma fac blon sau blond cenusiu vara,iar toamna imi bag suvitele maro.oricum nu e nici lung,nici scurt,nici drept cum vreau eu(lins);)) supa nunta ma tund scurt

cristinalp
23.10.2009, 07:52:58
l-ai incercat? as fi curioasa sa am si eu unul...

pai ce legatura are?asta il pun la radacina genelor,apas pe buton si il indrept spre varful genelor.si gata...
iti usureaza munca(cam ca toate obiectele care vibreaza;)) )

crinutza83
23.10.2009, 11:11:29
eu mai nou sunt roscata, am fost saten inchis cu reflexii roscate, as vrea alta culoare pentru nunta...blond e exclus ca nu ma prinde deloc, ma gandeam la un ciocolatiu....dar cine stie

eu nu m-am vopsit decat odata cu suvite si imi statea oribil....cel mai bine imi sta cu cea pe care o am de la mama natura :D

cristinalp
23.10.2009, 12:28:59
se pare ca tot mama natura face cele mai bune alegeri.....

eu nu m-am vopsit decat odata cu suvite si imi statea oribil....cel mai bine imi sta cu cea pe care o am de la mama natura :D

bubilove
23.10.2009, 13:18:07
l-ai incercat? as fi curioasa sa am si eu unul...
normal ca l-am incercat;;) sunt super multumita de el.
pana avum foloseam pe ala de la lo....cu doua capete.dar ala cu alb si visiniu.il mai am si pe ala ,dar folosesc mai des pe asta cu vibratii

cristinalp
23.10.2009, 13:21:20
ei sa stii ma ca duc sa-mi cumpar si eu unul in weekendul asta

normal ca l-am incercat;;) sunt super multumita de el.
pana avum foloseam pe ala de la lo....cu doua capete.dar ala cu alb si visiniu.il mai am si pe ala ,dar folosesc mai des pe asta cu vibratii

crinutza83
23.10.2009, 13:22:17
stiti voi....de exemplu :mixer;)) :-B
=))=))=))=))=))=))=))

bubilove
23.10.2009, 13:23:14
ei sa stii ma ca duc sa-mi cumpar si eu unul in weekendul asta
sper pt tine sa fii aparut si in romania.in germania e cam de 1 luna.daca nu gasesti mi zici si se rezolva.io l-am luat cam cu 13 eu.nu mai stiu exact;))

cristinalp
23.10.2009, 13:27:57
caut si daca nu gasesc apelez tot la tine...ca dehh astia suntem la noi mai tarziu...

sper pt tine sa fii aparut si in romania.in germania e cam de 1 luna.daca nu gasesti mi zici si se rezolva.io l-am luat cam cu 13 eu.nu mai stiu exact;))

bubilove
23.10.2009, 13:39:47
caut si daca nu gasesc apelez tot la tine...ca dehh astia suntem la noi mai tarziu...
cu toata placerea.pana luni stiu exact si cat costa ca ma duc maine cu bubi la magazin si ma uit.

bubilove
23.10.2009, 13:57:26
se pare ca tot mama natura face cele mai bune alegeri.....
eu sunt satena,deschis ce-i drept,dar de vreo 10 ani neuronii mei imi cer sa ma fac blonda;;)

cristinalp
23.10.2009, 14:07:12
eu am si uitat ce culoare naturala mai are parul meu mai mult roscata sunt momentan

eu sunt satena,deschis ce-i drept,dar de vreo 10 ani neuronii mei imi cer sa ma fac blonda;;)

cristinalp
23.10.2009, 14:13:24
:*:*:*:*
scumpica foc

cu toata placerea.pana luni stiu exact si cat costa ca ma duc maine cu bubi la magazin si ma uit.

bubilove
23.10.2009, 14:32:13
:-< s-ar putea sa am si fire albe,dar nu vreau sa aflu>:P
eu am si uitat ce culoare naturala mai are parul meu mai mult roscata sunt momentan

crinutza83
23.10.2009, 14:35:25

doamne fereste....dar pe de alta parte aduc noroc firele de par albe

cristinalp
23.10.2009, 14:38:36
eu la un moment dat am avut niste probleme mari la vechiul loc de munca, fff mult stres si numi aveam chef de nimic inclusiv de vopsit si la un moment dat dupa mai multe saptmanani de viata subterana...ca eram munca, metrou, acasa si invers, m-am uitat in oglinda si m-am speriat, parul incepuse sa arate groaznic si cand m-am uitat mai bine multe multe de fire de par alb.
acum vad ca si-a revenit ca am lasat nitel paru nevopsit la radacini sa vad cum mai arata si era din nou saten

bubilove
23.10.2009, 14:38:56
doamne fereste....dar pe de alta parte aduc noroc firele de par albe
lasa ca pot sa aduca noroc si sub vopsea blonda;))

cristinalp
23.10.2009, 14:48:31
exact nu trebuie sa se vada
nu e frumos...mai ales ca suntem tinerele

lasa ca pot sa aduca noroc si sub vopsea blonda;))

bubilove
27.10.2009, 13:05:43
la nunta io chiar nu stiu ce freza;)) sa-mi fac.m-am hotarat sa fac cununia sambata,biserica duminica.asa ca o sa mi trebuiasca doua coafuri diferite

bubilove
27.10.2009, 13:06:58
:*:*:*:*
scumpica foc
ai gasit rimelu?12,95 e aici tinusem bine minte;;)

cristinalp
27.10.2009, 13:19:50
daca ma crei nici nu am avut timp sa ma uit.....
momentan raman la astea pe care le folosesc.....multumesc esti o scumpaaa

ai gasit rimelu?12,95 e aici tinusem bine minte;;)

cristinalp
27.10.2009, 13:21:04
buna alegere...te felicit pentru alegerea facuta.....
las ca-i bine....mai multe probe de coafura, mai multe posibilitati.....

la nunta io chiar nu stiu ce freza;)) sa-mi fac.m-am hotarat sa fac cununia sambata,biserica duminica.asa ca o sa mi trebuiasca doua coafuri diferite

bubilove
27.10.2009, 13:51:32
buna alegere...te felicit pentru alegerea facuta.....
las ca-i bine....mai multe probe de coafura, mai multe posibilitati.....
multumesc frumos:* am facut alegerea ca io sunt tare ciudata cand intru in criza de timp.tare ,tare ciudata
asa ca mai bine ma duc frumos la primarie,seara imi fac bradutu si cu ocazia asta putem sa si sarbatorim,iar duminica ma trezesc cand vrea muschii mei,nu la 6 cum am auzit de pe la alte fete

cristinalp
27.10.2009, 13:54:14
e cel mai bine asa...faci totul in liniste ai timp si de poze si nu esti pe fuga....

multumesc frumos:* am facut alegerea ca io sunt tare ciudata cand intru in criza de timp.tare ,tare ciudata
asa ca mai bine ma duc frumos la primarie,seara imi fac bradutu si cu ocazia asta putem sa si sarbatorim,iar duminica ma trezesc cand vrea muschii mei,nu la 6 cum am auzit de pe la alte fete

bubilove
27.10.2009, 13:55:35
daca ma crei nici nu am avut timp sa ma uit.....
momentan raman la astea pe care le folosesc.....multumesc esti o scumpaaa
ok-io tre sa gasesc neaparat un anti cearcan bun.se cam vad noptile cu 5-6 ore de somn
si in februarie sau martie o sa mi cumpar un nas nou.sa am nasuc mumos;))

cristinalp
27.10.2009, 14:03:27
bv bv...cam cat costa un nas nou....sare de 2000 de eur?

ok-io tre sa gasesc neaparat un anti cearcan bun.se cam vad noptile cu 5-6 ore de somn
si in februarie sau martie o sa mi cumpar un nas nou.sa am nasuc mumos;))

bubilove
27.10.2009, 14:20:26
:-s
bv bv...cam cat costa un nas nou....sare de 2000 de eur?
nuuuuu.cred ca o mie.oricum nasuc la romania operam,ca nemtoii nu sunt f buni in treaba asta si nici f.serioasi.adica te pun sa semnezi ca iti asumi toate riscurile,printre care si riscul ca nu-ti va placea rezultatul:-s

cristinalp
27.10.2009, 14:52:36
naspa....neseriosi medici....

:-s
nuuuuu.cred ca o mie.oricum nasuc la romania operam,ca nemtoii nu sunt f buni in treaba asta si nici f.serioasi.adica te pun sa semnezi ca iti asumi toate riscurile,printre care si riscul ca nu-ti va placea rezultatul:-s

bubilove
28.10.2009, 18:13:56
naspa....neseriosi medici....
nu sunt neaparat neseriosi
dar aici da lumea in judecata extrem de repede,pt orice inconvenient...adica nu se rezolva cu pumni si injuraturi
pe mine m-au pus cateodata sa semnez contract si la solar ca vreau eu neaparat sa stau 15 minute,iar cea care lucra acolo imi recomanda 10 minute.i-am zis:fata mea,pt 10 minute nici nu ma gandesc sa ma dezbrac=))
asa ca m-a pus sa semnez ca daca ma prajesc nu o dau in judecata=))

cristinalp
28.10.2009, 19:07:39
la noi cam greu sa se implementeze asa ceva...tot cu pumni si injuraturi o sa vad poporul asta rezolvand la probleme...

nu sunt neaparat neseriosi
dar aici da lumea in judecata extrem de repede,pt orice inconvenient...adica nu se rezolva cu pumni si injuraturi
pe mine m-au pus cateodata sa semnez contract si la solar ca vreau eu neaparat sa stau 15 minute,iar cea care lucra acolo imi recomanda 10 minute.i-am zis:fata mea,pt 10 minute nici nu ma gandesc sa ma dezbrac=))
asa ca m-a pus sa semnez ca daca ma prajesc nu o dau in judecata=))

cristinalp
28.10.2009, 19:08:22
apropo de solar...din decembrie ma bag si eu la solar...sa arat bine in rochitza alba

bubilove
28.10.2009, 19:25:09
apropo de solar...din decembrie ma bag si eu la solar...sa arat bine in rochitza alba
buna ideea ca rochita arata intr-adevar mult mai bine pe bronzolici.sa o iei insa treptat ca eu am patit-o cu prajitu:))

cristinalp
28.10.2009, 19:45:02
treptat .....poate ar trebui sa incep mai devreme....sa se prinda bine

buna ideea ca rochita arata intr-adevar mult mai bine pe bronzolici.sa o iei insa treptat ca eu am patit-o cu prajitu:))

crinutza83
28.10.2009, 20:24:52

ce bine de voi ca puteti sa va expuneti la soare si sa nu va prijiti in secunda urmatoare. eu cum ma expun la soare, cum ma ard si fac pistrui pe umeri dupa:-s. am o piele super alba

bubilove
28.10.2009, 20:27:07
mai repede nu are rost iti trebuie cam 3 sedinte scurte de maxim 10 minute la putere medie si apoi mai faci ori la cabina mai puternica ,ori mai multicel timp la medie.in 6 sedinte(cam una pe sapt)o sa ai o culoare f frumoasa

bubilove
28.10.2009, 20:28:03
ce bine de voi ca puteti sa va expuneti la soare si sa nu va prijiti in secunda urmatoare. eu cum ma expun la soare, cum ma ard si fac pistrui pe umeri dupa:-s. am o piele super alba
asa e iubi meu.in fiecare concediu tre sa ma duc sa caut iaurt=))

crinutza83
28.10.2009, 21:19:30
asa e iubi meu.in fiecare concediu tre sa ma duc sa caut iaurt=))

al meu se innegreste direct din prima zi si eu alba pe langa el :))

bubilove
28.10.2009, 21:42:08
al meu se innegreste direct din prima zi si eu alba pe langa el :))
si io ma innegresc din prima zi=)) ce ne mai potrivim...contrastele se atrag

crinutza83
28.10.2009, 21:47:31
si io ma innegresc din prima zi=)) ce ne mai potrivim...contrastele se atrag

iti dai seama cum or iesi bebeii nostri???=))=))

bubilove
29.10.2009, 13:55:06
iti dai seama cum or iesi bebeii nostri???=))=))
pai eu as vrea asa:ochii lui,gura lui,nasul lui,urechile mele,creierul si sexul tot ale mele;;) ;))

cristinalp
29.10.2009, 13:56:27
hi hi hi ...si eu vreau la fel
numai ca iubi vrea neaparat baiat...zice ca e greu cu fete...

pai eu as vrea asa:ochii lui,gura lui,nasul lui,urechile mele,creierul si sexul tot ale mele;;) ;))

Miozotis
29.10.2009, 13:58:25
Tu scapi usor daca al tau vrea doar un copil. Al meu vrea 3 :-s

bubilove
29.10.2009, 13:58:49
al meu vrea fetita.el mai are un frate,eu mai am o sora.si ii place familia mea.zice ca-i e drag cand vede cum ne lipim de mami si de tati
si cand plecam in germania,el la ai lui le zice hai noroc si pe ai mei ii pupa si ii ia in brate

bubilove
29.10.2009, 14:00:07
si eu vreau fetita sa imi pot satisface pe viitor mania pt fluturasi

Miozotis
29.10.2009, 14:02:04
Eu vreau si fetita si baiat, si el la fel. Noi nu mai avem frati, suntem singurei la parinti.

cristinalp
29.10.2009, 14:09:27
parintii e fete sunt altfel sunt mai lipiciosi, cei de baieti sunt mai duri...ma uit la socrii mei, au 2 baieti si cosmin cand pleaca nimic si cu mami si tati la fel imbartisari si pupaturi...la inceput nu prea intelegea de ce suntem asa apropiati .acum si-a dat drumul...

al meu vrea fetita.el mai are un frate,eu mai am o sora.si ii place familia mea.zice ca-i e drag cand vede cum ne lipim de mami si de tati
si cand plecam in germania,el la ai lui le zice hai noroc si pe ai mei ii pupa si ii ia in brate

cristinalp
29.10.2009, 14:10:15
cosmin ice ca e greu cu fete...ca e periculos ...trebuie sa fie ff atent sa i se intample ceva, s anu umble baietii dupa ea...
asa cu baiat e mai usor

cristinalp
29.10.2009, 14:11:39
eu am avut sora...si sincer daca eram singura imi era greu. noi ne-am gandit la un singur bebe ca sa-i ofer totul , sa nu simta nevoia de nimic.

Apropo noi vb de bebe pe topicul de machiaj....suntem culmea

Eu vreau si fetita si baiat, si el la fel. Noi nu mai avem frati, suntem singurei la parinti.

Miozotis
29.10.2009, 14:13:21
Mami lui e tare lipicioasa, ma pupa mereu, ma inteleg foarte bine cu ea :)

cristinalp
29.10.2009, 14:14:04
norocoaso....sa tii bine de ea atunci....

Mami lui e tare lipicioasa, ma pupa mereu, ma inteleg foarte bine cu ea :)

Miozotis
29.10.2009, 14:14:21
eu am avut sora...si sincer daca eram singura imi era greu. noi ne-am gandit la un singur bebe ca sa-i ofer totul , sa nu simta nevoia de nimic.

Apropo noi vb de bebe pe topicul de machiaj....suntem culmea
Am observat si eu, dar daca inca nu avem topic pt bebe.. asta e :)

Miozotis
29.10.2009, 14:15:13
norocoaso....sa tii bine de ea atunci....

La fel mi-a zis si mama, ca sunt tare norocoasa. Mai rar mame de baieti asa.

cristinalp
29.10.2009, 14:19:08
as face eu un topic pentru bebe dar cred ca e prea devreme
dar cine stie...acum 2 saptamani eram terminata...ma gandeam ca o sa fiu o miresica gravida..turbasem de nervi...a fost doar o alarma falsa pana la urma
#-o#-o

La fel mi-a zis si mama, ca sunt tare norocoasa. Mai rar mame de baieti asa.

Miozotis
29.10.2009, 14:21:39
dar cine stie...acum 2 saptamani eram terminata...ma gandeam ca o sa fiu o miresica gravida..turbasem de nervi...a fost doar o alarma falsa pana la urma
#-o#-o
O sa avem si topic pt bebe, cand o sa avem si mamici printre noi, abia astept :).

bubilove
29.10.2009, 14:29:58
:-B so what???ce daca erai miresica gravida?ai fi fost in luna mica,fara burtica sa se vada
#-o#-o

cristinalp
29.10.2009, 14:31:34
nu vreauu..eu sunt destul de ciudata cu starile de rau de la fiere, parca vad ca sarcina va fi o mare problema pentru mine, si in plus nu vrem bebe acum
mai peste 2-3 ani incolo a fim preg cu casuta pentru bebe

:-B so what???ce daca erai miresica gravida?ai fi fost in luna mica,fara burtica sa se vada

bubilove
29.10.2009, 14:41:07
nu vreauu..eu sunt destul de ciudata cu starile de rau de la fiere, parca vad ca sarcina va fi o mare problema pentru mine, si in plus nu vrem bebe acum
mai peste 2-3 ani incolo a fim preg cu casuta pentru bebe
aha.ok,inteleg.uitasem de fiericica ta

cristinalp
29.10.2009, 14:47:42
mi-a zis medicul ginecolog care in intamplare are si ea probleme cu fierea ca ea a avut o sarcina tare nenorocita din luna a 8-a si-a rugat moarte din cauza durerilor si a starii de vome permanente

aha.ok,inteleg.uitasem de fiericica ta

bubilove
29.10.2009, 14:51:10
mi-a zis medicul ginecolog care in intamplare are si ea probleme cu fierea ca ea a avut o sarcina tare nenorocita din luna a 8-a si-a rugat moarte din cauza durerilor si a starii de vome permanente
offfff.nu trebuie neaparat sa fie asa si la tine.

Miozotis
29.10.2009, 14:52:10
offfff.nu trebuie neaparat sa fie asa si la tine.
Sa speram ca nu va fi.

cristinalp
29.10.2009, 14:56:22
mama numai rezist ...vreau sa fiu mireasaaaa

Sa speram ca nu va fi.

Miozotis
29.10.2009, 14:59:05
mama numai rezist ...vreau sa fiu mireasaaaa
Hai ca tu mai ai cel mai putin din toate ! Noi ce sa mai zicem ?! Bubi are la toamna nunta, iar eu nici macar nu stiu cand va fi ..

cristinalp
29.10.2009, 15:01:07
ehe...dar eu astept sa imbrac rochita alba din noiembrie anul trecut..de cand m-a cerut iubi

Hai ca tu mai ai cel mai putin din toate ! Noi ce sa mai zicem ?! Bubi are la toamna nunta, iar eu nici macar nu stiu cand va fi ..

Miozotis
29.10.2009, 15:03:38
ehe...dar eu astept sa imbrac rochita alba din noiembrie anul trecut..de cand m-a cerut iubi

Atunci te inteleg ca esti nerabdatoare, ai asteptat ceva. Nu mai e asa mult, oricum, trece repede timpul, ai sa vezi >:D<

cristinalp
29.10.2009, 15:12:14
oho..si inca cat am asteptat
imi cer drepturile

Atunci te inteleg ca esti nerabdatoare, ai asteptat ceva. Nu mai e asa mult, oricum, trece repede timpul, ai sa vezi >:D<

bubilove
29.10.2009, 16:25:18
maaaa
si la mine se fac doi ani de craciun de cand m-a cerut.voi mai aveti un pas in fata.sunteti deja sot si sotie

crinutza83
29.10.2009, 18:20:47
maaaa
si la mine se fac doi ani de craciun de cand m-a cerut.voi mai aveti un pas in fata.sunteti deja sot si sotie

fetelor, voi ati primit inel???;))...eu nu:-< desi avem totul stabilit...oricum el mi-a zis ca singurul inel pe care mi-l va face cadou vreodata este cel de logodna, in rest mi-a luat alte chestii

cristinalp
29.10.2009, 18:42:27
da, eu am primit inel cand am fost ceruta de nevasta, il ador pe baby imi face cadouri chiar daca nu avem o ocazie de sarbatorit.....il iubesc

fetelor, voi ati primit inel???;))...eu nu:-< desi avem totul stabilit...oricum el mi-a zis ca singurul inel pe care mi-l va face cadou vreodata este cel de logodna, in rest mi-a luat alte chestii

Miozotis
29.10.2009, 21:59:44

La noi e invers, am primit inel, dar inca nu am stabilit nimic :).

Miozotis
30.10.2009, 11:12:28
Apropo fetelor, noi eram la subiectul machiaj si am deviat tare mult. Mi-am amintit azi de un site, taaz.com. Puteti sa incercati orice machiaj si culori doriti, tunsori si noi culori pt par. Poate va ajuta, mai ales pe cele care nu prea stiti ce culori sa folositi pt ochi. Mie mi-a placut.

cristinalp
30.10.2009, 11:16:25
daa...si eu ma mai "jucam" pe el.....cand am timp mai intru din cand in cand sa vad ce si cum...oricum e fff interesant

Apropo fetelor, noi eram la subiectul machiaj si am deviat tare mult. Mi-am amintit azi de un site, taaz.com. Puteti sa incercati orice machiaj si culori doriti, tunsori si noi culori pt par. Poate va ajuta, mai ales pe cele care nu prea stiti ce culori sa folositi pt ochi. Mie mi-a placut.

Miozotis
30.10.2009, 11:22:58
daa...si eu ma mai "jucam" pe el.....cand am timp mai intru din cand in cand sa vad ce si cum...oricum e fff interesant

Ma gandeam ca poate sa ajute, mie mi-a placut.

Miozotis
30.10.2009, 11:26:15
Cris, tu ai cautat verighete sau le ai deja ?

cristinalp
30.10.2009, 11:32:52
cand am venit acasa acum pe 24 am fost si am dat comanda si le-am platit. Ieri m-a sunat bijutierul, prieten de-al lui cosmin, sa ne spuna ca sunt gata. Amandoua au 11 grame, sunt numai din aur galben cu un model discret pe ele.
DIn pacate poze nu am cum sa pun, pt ca verighetele raman la bijutier pana ajungem noi din nou acasa,adica de craciun.

Cris, tu ai cautat verighete sau le ai deja ?

Miozotis
30.10.2009, 11:35:00
cand am venit acasa acum pe 24 am fost si am dat comanda si le-am platit. Ieri m-a sunat bijutierul, prieten de-al lui cosmin, sa ne spuna ca sunt gata. Amandoua au 11 grame, sunt numai din aur galben cu un model discret pe ele.
DIn pacate poze nu am cum sa pun, pt ca verighetele raman la bijutier pana ajungem noi din nou acasa,adica de craciun.

Asteptam pozele atunci, nu mai e asa mult, deci avem rabdare :). De la ce bijuterie le-ai luat ?

cristinalp
30.10.2009, 11:52:55
undeva prin centru...prin spate la florariile de la scoala 8. nu stiu cum se cheama si stiu ca nu ee ff cunoscuta.
Noi am ales sa mergem acolo pentru ca nu am platit manopera.

Asteptam pozele atunci, nu mai e asa mult, deci avem rabdare :). De la ce bijuterie le-ai luat ?

Miozotis
30.10.2009, 11:54:49
undeva prin centru...prin spate la florariile de la scoala 8. nu stiu cum se cheama si stiu ca nu ee ff cunoscuta.
Noi am ales sa mergem acolo pentru ca nu am platit manopera.

Cred ca stiu care este, dar nici eu nu stiu cum se numeste. E bine daca nu ati platit manopera. Sa va aduca numai bucurii >:D<

cristinalp
30.10.2009, 12:25:47
sa de Dumnezeu sa ne uneasca pe vecie

Cred ca stiu care este, dar nici eu nu stiu cum se numeste. E bine daca nu ati platit manopera. Sa va aduca numai bucurii >:D<

crinutza83
30.10.2009, 14:01:37

cat a fost gramul?

bubilove
30.10.2009, 14:03:47
ce frumos scrisasi,cris;;)

cristinalp
30.10.2009, 15:48:29
pretul la gramul de aur este 60 lei+ manopera...manopera nu stiu cat costa....
nu a vrut sa na spuna ca nu vrea bani pe manopera de la noi.

cat a fost gramul?

cristinalp
30.10.2009, 15:49:03
saru-mana mult....

ce frumos scrisasi,cris;;)

Jamilla
30.10.2009, 18:46:42
frate, si eu vreau verighete deosebiote, uof....si sunt cam nehotarata la modele, dar cate ceva am eu in cap...oricum vreau combinatie aur alb cu galben, miresoiul vrea si el, intai sa mergem sa inspectam piata :D

cristina e rezolvata cu machiajul, deci.

bubilove, tu ce o sa faci? miozotis? va faceti singure sau undeva la un salon?

ps: eu ma fac singurica acasa, voi merge doar la coafor pt par :-$

Jamilla
30.10.2009, 18:47:17
cris, sa le purtati sanatosi si frumosi ca iubiti sunteti!!! muaaaahhh - la verighete ma refer mai, lol :)))

cristinalp
31.10.2009, 10:03:32
saru-mana mult pentru urari...
sunt usurata ca am rezolvat cu machiajul...sunt sigura ca va iesii superbbb
am un pic de emotii la coafura...dar daca o sa fac proba inainte trebuie sa iasa bine...

cris, sa le purtati sanatosi si frumosi ca iubiti sunteti!!! muaaaahhh - la verighete ma refer mai, lol :)))

Miozotis
31.10.2009, 19:24:19
frate, si eu vreau verighete deosebiote, uof....si sunt cam nehotarata la modele, dar cate ceva am eu in cap...oricum vreau combinatie aur alb cu galben, miresoiul vrea si el, intai sa mergem sa inspectam piata :D

cristina e rezolvata cu machiajul, deci.

bubilove, tu ce o sa faci? miozotis? va faceti singure sau undeva la un salon?

ps: eu ma fac singurica acasa, voi merge doar la coafor pt par :-$

Desi ma machiez mereu si am experimentat pe mine toate culorile, cred ca o sa aleg sa ma machieze altcineva. Am o prietena care lucra la un salon si din cate am inteles, se pricepe. Daca nu o sa-mi placa ce iese, o sa ma demachiez si ma fac singura apoi :)).

cristinalp
31.10.2009, 19:26:44
si eu la cununia civila m-am machiat singura.....dar la nunta e mai complex asa ca las profesionistii sa-si faca treaba

Desi ma machiez mereu si am experimentat pe mine toate culorile, cred ca o sa aleg sa ma machieze altcineva. Am o prietena care lucra la un salon si din cate am inteles, se pricepe. Daca nu o sa-mi placa ce iese, o sa ma demachiez si ma fac singura apoi :)).

Miozotis
31.10.2009, 19:28:13
si eu la cununia civila m-am machiat singura.....dar la nunta e mai complex asa ca las profesionistii sa-si faca treaba

Cred ca e cel mai bine asa. Eu probabil as fi si stresata in ziua respectiva si mai mult ca sigur nu mi-ar iesi ce as dori.

cristinalp
31.10.2009, 19:46:24
o daaa..daca ai stii eu la 10 eram programati la cununie si la ora 9.30 eu inca nu plecasem de la coafor in 15 min m-am imbracat, machiat si fuga la primarie...
pt machiajul de seara am avut mai mult timp la dispozitie...

Cred ca e cel mai bine asa. Eu probabil as fi si stresata in ziua respectiva si mai mult ca sigur nu mi-ar iesi ce as dori.

bubilove
03.11.2009, 11:19:16
io nu m-am machiat pana acum niciodata la un salon,dar poate o sa am ocazia pana la nunta sa vad cum e,daca imi place.tre sa ma hotarasc mai din timp
o regula de aur e sa nu incerci ceva nou chiar inaintea unui eveniment important.machiaj,par,....orice

Miozotis
03.11.2009, 11:22:06
io nu m-am machiat pana acum niciodata la un salon,dar poate o sa am ocazia pana la nunta sa vad cum e,daca imi place.tre sa ma hotarasc mai din timp
o regula de aur e sa nu incerci ceva nou chiar inaintea unui eveniment important.machiaj,par,....orice
Nici eu nu m-am machiat niciodata la un salon. Sunt convinsa ca trebuie testate cu ceva timp inainte de eveniment, nu am chef sa ma pun pe plans in ziua respectiva pt ca nu a iesit ce trebuia.

cristinalp
03.11.2009, 12:32:52
sa stii ca am avut o prietena care s-a machiat la salon... si la proba a iesit demential iar la machiajul propriu zis a cam dat-o in bara...

Nici eu nu m-am machiat niciodata la un salon. Sunt convinsa ca trebuie testate cu ceva timp inainte de eveniment, nu am chef sa ma pun pe plans in ziua respectiva pt ca nu a iesit ce trebuia.

bubilove
03.11.2009, 16:25:47
sa stii ca am avut o prietena care s-a machiat la salon... si la proba a iesit demential iar la machiajul propriu zis a cam dat-o in bara...
pai da io ziceam ca doar o proba nu ar fi de ajuns.ca tre sa ma obisnuiesc dinainte.
io m-am machiat singura toata viata mea.cand ma duceam pe undeva doar pt par mergeam la salon.manichiura mi-am mai facut daca trebuia sa stau cu vopsea sau asa,sa nu ma plictisesc.

cristinalp
03.11.2009, 18:59:51
eu daca am noroc si timp fac o proba de craciun daca nu direct la nunta..am incredere....

pai da io ziceam ca doar o proba nu ar fi de ajuns.ca tre sa ma obisnuiesc dinainte.
io m-am machiat singura toata viata mea.cand ma duceam pe undeva doar pt par mergeam la salon.manichiura mi-am mai facut daca trebuia sa stau cu vopsea sau asa,sa nu ma plictisesc.

bubilove
04.11.2009, 17:52:43
eu daca am noroc si timp fac o proba de craciun daca nu direct la nunta..am incredere....
pai ar fi cazul sa te straduiesti ca e un aspect important.cu cat o sa fii machiata mai bine,te vei simti mai bine.ar fi pacat sa nu faci o proba

cristinalp
04.11.2009, 18:05:58
eu o sa incerc sa fac si-o proba....cred ca in ziua respectiva trebuie sa fim cele mai frumoase, elegante, cele mai zambitoare...si make-up-ul e unul din elementele care contribuie la starile de mai sus
trebuie sa fie perfect

pai ar fi cazul sa te straduiesti ca e un aspect important.cu cat o sa fii machiata mai bine,te vei simti mai bine.ar fi pacat sa nu faci o proba

Jamilla
07.11.2009, 11:56:13
saru-mana mult pentru urari...
sunt usurata ca am rezolvat cu machiajul...sunt sigura ca va iesii superbbb
am un pic de emotii la coafura...dar daca o sa fac proba inainte trebuie sa iasa bine...

eu am emotii si cu machiajul, ca am emotii cu cearcanele tale, in rest sunt cionvinsa ca va iesi super si imi voi da mai mult decat toata silinta. ^:)^ cred ca emotiile sunt pt ca nu te cun osc inca personal, lol ;))

Jamilla
07.11.2009, 11:56:46

cu proba inainte, fara proba, la cristina o sa fiu mai mult decat exigenta #-o

Jamilla
07.11.2009, 11:57:19

multumesc pot incredere ^:)^ ^:)^ ^:)^

Jamilla
07.11.2009, 13:02:04
asa imi place, organizate foc!! ;-)

cristinalp
07.11.2009, 18:58:14
a intotdeauna ca altfel nu se poate....
am vb cu o tipa care lucreaza in aceeasi cladire cu mine, a avut nunta acum vreo 4 luni....deci s-a stresat pana in ultima saptamana a nuntii, a stiut fiecare persoana ce are de facut in cadrul nuntii si a avut o nunta care i-a mers ca unsa....deci organizare, organizare....

asa imi place, organizate foc!! ;-)

cristinalp
07.11.2009, 19:18:13
am vazut de ce esti in stare...si vad cum vb despre machiaj..combinatii de culori si tot ce tine de machiaj...numai un profesionist ar putea face asta.

multumesc pot incredere ^:)^ ^:)^ ^:)^

bubilove
09.11.2009, 08:30:51
eu am emotii si cu machiajul, ca am emotii cu cearcanele tale, in rest sunt cionvinsa ca va iesi super si imi voi da mai mult decat toata silinta. ^:)^ cred ca emotiile sunt pt ca nu te cun osc inca personal, lol ;))
jamillaaaaaaaaaaa
si eu am cearcane.nu ti pare rau de mine??nu acum,mai prin septembrie,la anu?;)) ;))

bubilove
09.11.2009, 08:37:45
a intotdeauna ca altfel nu se poate....
am vb cu o tipa care lucreaza in aceeasi cladire cu mine, a avut nunta acum vreo 4 luni....deci s-a stresat pana in ultima saptamana a nuntii, a stiut fiecare persoana ce are de facut in cadrul nuntii si a avut o nunta care i-a mers ca unsa....deci organizare, organizare....
cum adica a stiut fiecare persoana ce are de facut in cadrul nuntii.da-mi si mie exemple de atributii sin astea ca io habar nu am.

cristinalp
09.11.2009, 10:43:55
adica o domnisoara de onoare s-a ocupat de tot ce inseamna bijuterii si flori...ea stia unde sunt lumanrile, buchetle, telefonul miresii, agrafele, florile pt brad....
o domnisoara s-a ocupat de masinile invitatiilor...pe masura ce veneau le puneau fundite si aranjau masinile in rand....adica in ordinea in care au venit, au avut aceeasi ordine si in alaiul miresii....
tot timpul domnisoarele printre invitati...faceau poze, intretineau atmosphera....
asta din ce mi-a povestit mireasa.

iar la restaurant.....parintii cu domnisoarele stiau unde se aseaza fiecare invitat...parintii cu mirii primeau si domnsioarele impreuna cu cavalerii asezau la masa....a zis ca a fost perfect asa...

cum adica a stiut fiecare persoana ce are de facut in cadrul nuntii.da-mi si mie exemple de atributii sin astea ca io habar nu am.

bubilove
11.11.2009, 08:17:57
adica o domnisoara de onoare s-a ocupat de tot ce inseamna bijuterii si flori...ea stia unde sunt lumanrile, buchetle, telefonul miresii, agrafele, florile pt brad....
o domnisoara s-a ocupat de masinile invitatiilor...pe masura ce veneau le puneau fundite si aranjau masinile in rand....adica in ordinea in care au venit, au avut aceeasi ordine si in alaiul miresii....
tot timpul domnisoarele printre invitati...faceau poze, intretineau atmosphera....
asta din ce mi-a povestit mireasa.

iar la restaurant.....parintii cu domnisoarele stiau unde se aseaza fiecare invitat...parintii cu mirii primeau si domnsioarele impreuna cu cavalerii asezau la masa....a zis ca a fost perfect asa...
ahaaaaa.am inteles...
imi place ideea de la primit la restaurant ,ca daca pleaca mirii cu fiecare invitat pana la masa se pierde timp si e alergatura multa

cristinalp
11.11.2009, 08:30:03
daaa...si am mai vazut mirese care tin neaparat sa puna ele toate florile in piept.....offf iar suntem off topic si iar ne sterg mesajele

apropo am vazut aseara o miresica cu o coafura fff interesanta....tot parul impletit foarte dragutz....eraca o mica zana miresica...foarte diafana...o sa incerc sa postez deseara niste poze...

ahaaaaa.am inteles...
imi place ideea de la primit la restaurant ,ca daca pleaca mirii cu fiecare invitat pana la masa se pierde timp si e alergatura multa

bubilove
11.11.2009, 08:33:21
daaa...si am mai vazut mirese care tin neaparat sa puna ele toate florile in piept.....offf iar suntem off topic si iar ne sterg mesajele

apropo am vazut aseara o miresica cu o coafura fff interesanta....tot parul impletit foarte dragutz....eraca o mica zana miresica...foarte diafana...o sa incerc sa postez deseara niste poze...
daaaa sa pui pozici.pun si eu deseara sau maine cu bijuteriile,dar le pun in album ca acolo am inteles ca merg si mari

cristinalp
11.11.2009, 08:34:45
daaaa sa pui pozici.pun si eu deseara sau maine cu bijuteriile,dar le pun in album ca acolo am inteles ca merg si mari

abia stept sa vad bijuteriile......cred ca sunt superbeee

bubilove
11.11.2009, 08:41:34
abia stept sa vad bijuteriile......cred ca sunt superbeee
m-am indragostit la prima vedere...
m-am dus prin kaufland si e o bijuterie acolo si le-am vazut si i-am zis doamnei sa-mi dea sa incerc inelul.99%mi se intampla sa-mi fie inelul f mare.si ma gandeam,lasa,ca mi inelul mare si-mi iau gansul de la ele.si am luat inelul din cutiuta si am vazut ca-i mic si a crescut inimuta in mine.si l-am pus pe deget.....perfect.apoi am plecat ca aveam impresia ca e cam scump 230lei.si in seara aia am povestit la tot familionul de ele si la toti amicii.si in noaptea aia l-am visat:)) !!!si a doua zi m-am dus repede si l-am cumparat:)

cristinalp
11.11.2009, 10:33:55
e clar ...daca l-ai visat...esti incurabila...
trebuia sa fie al tau....

m-am dus prin kaufland si e o bijuterie acolo si le-am vazut si i-am zis doamnei sa-mi dea sa incerc inelul.99%mi se intampla sa-mi fie inelul f mare.si ma gandeam,lasa,ca mi inelul mare si-mi iau gansul de la ele.si am luat inelul din cutiuta si am vazut ca-i mic si a crescut inimuta in mine.si l-am pus pe deget.....perfect.apoi am plecat ca aveam impresia ca e cam scump 230lei.si in seara aia am povestit la tot familionul de ele si la toti amicii.si in noaptea aia l-am visat:)) !!!si a doua zi m-am dus repede si l-am cumparat:)

cristinalp
11.11.2009, 10:42:05
imi urasc cearcanele...trebuie sa rezolv problema asta ca nu da bine deloc....
simt oarecum cum stresul si poluarea isi pune amprenta pe tenul meu....
trebuie sa imi schimb si cremelein ceva mai puternic ca nu se mai poate

jamillaaaaaaaaaaa
si eu am cearcane.nu ti pare rau de mine??nu acum,mai prin septembrie,la anu?;)) ;))

crinutza83
11.11.2009, 11:29:39
imi urasc cearcanele...trebuie sa rezolv problema asta ca nu da bine deloc....
simt oarecum cum stresul si poluarea isi pune amprenta pe tenul meu....
trebuie sa imi schimb si cremelein ceva mai puternic ca nu se mai poate

fetelor eu nu am cearcane deloc insa am in unele perioade cosuri ca la pubertate :D nu multe, insa cat sa ma enerveze....am incercat toate cremele posibile si nici una nu a dat rezultate nemaipomenite

cristinalp
11.11.2009, 11:34:32
e vb de sange...stiu ca si soramii ii apar cosuri si versiaorei mele, si verisoara are 30 de ani...si la fel e ff stresata de cosuri...si a fost si la medic si i-a zis ca din sange apar aceste probleme

fetelor eu nu am cearcane deloc insa am in unele perioade cosuri ca la pubertate :D nu multe, insa cat sa ma enerveze....am incercat toate cremele posibile si nici una nu a dat rezultate nemaipomenite

Miozotis
11.11.2009, 11:35:28
Nici eu nu am cearcane deloc. Intr-o anumita perioada a lunii imi apar si mie cosuri, dar nu intotdeauna si oricum imi trec repede. Nu stiu ce sa-ti zic de creme, foloseam cand eram mai mica ceva care chiar avea efect, dar am uitat cum se numeste :(. Oricum, nu era pt cosuri, era ceva care avea in compozitie un fel de antibiotice si asta le vindeca foarte, foarte repede.

cristinalp
11.11.2009, 17:36:30
cu cat inaintez in varsta cu atat tin mai mult la tenul meu si regret seriile in care nu ma demacheam, sau nu aveam grija de tenul meu....acum imi dau seama ce pretios este.....
si ma dispera ridurile simt ca mor pe ridurile astea de expresie care se formeaza....deloc nu-mi plac

Nici eu nu am cearcane deloc. Intr-o anumita perioada a lunii imi apar si mie cosuri, dar nu intotdeauna si oricum imi trec repede. Nu stiu ce sa-ti zic de creme, foloseam cand eram mai mica ceva care chiar avea efect, dar am uitat cum se numeste :(. Oricum, nu era pt cosuri, era ceva care avea in compozitie un fel de antibiotice si asta le vindeca foarte, foarte repede.

bubilove
12.11.2009, 08:57:49
cu cat inaintez in varsta cu atat tin mai mult la tenul meu si regret seriile in care nu ma demacheam, sau nu aveam grija de tenul meu....acum imi dau seama ce pretios este.....
si ma dispera ridurile simt ca mor pe ridurile astea de expresie care se formeaza....deloc nu-mi plac
si eu sunt cam lenesa.si am fost si mai lenesa.
imi cumparam cate o crema ,o foloseam vreo 5-6 zile si dupa aia uitam de ea:( .si in vremurile vechi,cand eram eu pustoaica si ma duceam la discoteca si ma demachiam abia a doua zi:((

cristinalp
12.11.2009, 09:11:16
me too....si acum regret......
dar na acum am grija de ten...cu gomaj, si masca cu roca vulcanica, cu crema in fiecare seara....
nu cumva sa apara vreun rid

imi cumparam cate o crema ,o foloseam vreo 5-6 zile si dupa aia uitam de ea:( .si in vremurile vechi,cand eram eu pustoaica si ma duceam la discoteca si ma demachiam abia a doua zi:((

Jamilla
12.11.2009, 18:21:54
cosurile pot avea mult mai multe cauze, nu neaparat acneea in sine, ci tipurile de cos inclusiv asocierea cu cuperoza

cearcane am eu cand sunt super obosita sau am pb cu spatele si ovarele

fetelor, am un ritual simplu ZILNIC: dimineata si seara demachiat si apoi dat cu crema de fata. face min uni, nu va culcati nedemachiate, e un cliseu, stiu, dar realitate pura. Si daca aveti rabdare in weekend, pliculete de ceai de musetel sau tei infuzate, lasate la racit si aplicate pe ochi cu cearcane cateva minute, si stati cu ichii inchisi. Mie imi face minuni.

Jamilla
12.11.2009, 18:22:28
me too....si acum regret......
dar na acum am grija de ten...cu gomaj, si masca cu roca vulcanica, cu crema in fiecare seara....
nu cumva sa apara vreun rid

are si ridul farmecul lui, ideea e in ce forma apare si cum :))

Jamilla
12.11.2009, 18:23:06

lasa lenea, te rog eu, in privinta TA siu a corpului tau...macar a fetei...acum nu simti dar peste cativa ani...hai, hopa sus!! esti superba in fotografie!!!!!!

crinutza83
12.11.2009, 19:43:30
cosurile pot avea mult mai multe cauze, nu neaparat acneea in sine, ci tipurile de cos inclusiv asocierea cu cuperoza

cearcane am eu cand sunt super obosita sau am pb cu spatele si ovarele

fetelor, am un ritual simplu ZILNIC: dimineata si seara demachiat si apoi dat cu crema de fata. face min uni, nu va culcati nedemachiate, e un cliseu, stiu, dar realitate pura. Si daca aveti rabdare in weekend, pliculete de ceai de musetel sau tei infuzate, lasate la racit si aplicate pe ochi cu cearcane cateva minute, si stati cu ichii inchisi. Mie imi face minuni.
intrebare: ce demachiant folosesti?

Jamilla
13.11.2009, 18:02:03
intrebare: ce demachiant folosesti?

foloseam din alea de branduri scumpe...pana am dat de demachiantul garnier, cel roz, cu trandafiri, pt ten sensibil...nu stiu al voi, dar la mine e fenomenal. Si mai e demachiantul de la nivea, tot simplu (nu ma refer la cel 2 in 1 sau la cel 3 in 1 sau la ce waterproof!! ci al cel simplu, cu lapte, pt seara, nu-mi vine numele exact acum)

inainte de demachiat am un ritual mai ciudat, k pana acum nu am mai auzit pe nimeni s afaca exact ca mkine: ma spal pe fata cu apa si sapun sau cu sapun lichid, abia apoi ma demachiez, si la final - daca am chef sau nu- lotiune tonica pt fata

Jamilla
13.11.2009, 18:05:26

de argint sau de aur!?!? ;)) sa il porti sanatoasa, sunt cionvinsa ca iubita etsi din toata inima:* -inimuta- auzi la ea, ce diminutiv fain =D>

crinutza83
13.11.2009, 18:20:12
foloseam din alea de branduri scumpe...pana am dat de demachiantul garnier, cel roz, cu trandafiri, pt ten sensibil...nu stiu al voi, dar la mine e fenomenal. Si mai e demachiantul de la nivea, tot simplu (nu ma refer la cel 2 in 1 sau la cel 3 in 1 sau la ce waterproof!! ci al cel simplu, cu lapte, pt seara, nu-mi vine numele exact acum)

inainte de demachiat am un ritual mai ciudat, k pana acum nu am mai auzit pe nimeni s afaca exact ca mkine: ma spal pe fata cu apa si sapun sau cu sapun lichid, abia apoi ma demachiez, si la final - daca am chef sau nu- lotiune tonica pt fata
si eu am incercat garnier....dar nu merge...mi se inroseste fata si fac insulite de piele uscata dupa cateva zile :-<....si eu ma spal pe fata inainte de a ma demachia:)....si ramane doar putin machiaj pe care il iau cu demachiant

cred ca o sa imi iau si eu de la nivea

Jamilla
14.11.2009, 10:02:33
si eu am incercat garnier....dar nu merge...mi se inroseste fata si fac insulite de piele uscata dupa cateva zile :-<....si eu ma spal pe fata inainte de a ma demachia:)....si ramane doar putin machiaj pe care il iau cu demachiant

cred ca o sa imi iau si eu de la nivea

merita sa incerci si cauta pt ten uscat/sensibil, cred ca ai ten uscat din ce imi spui

crinutza83
14.11.2009, 11:29:50
merita sa incerci si cauta pt ten uscat/sensibil, cred ca ai ten uscat din ce imi spui
e mixt...in zona T este gras si spre urechi e ff uscat

Jamilla
14.11.2009, 12:07:16
e mixt...in zona T este gras si spre urechi e ff uscat

inseamna ca este mai dificil pt tine, c red ca e de preferat sa cauti bine pana gasesti produsul cel mai potrivit si sa ai grija cum testezi..si e de preferat din farmacii.

crinutza83
14.11.2009, 12:45:17
inseamna ca este mai dificil pt tine, c red ca e de preferat sa cauti bine pana gasesti produsul cel mai potrivit si sa ai grija cum testezi..si e de preferat din farmacii.
numai din farmacii imi cumpar.ultima crema pe care am luat-o a fost de la Ivatherm....pe baza de apa de Herculane....ff buna de altfel, insa avea tendinta ca in zona T sa usuce mai mult decat trebuia, si dupa cateva ore, daca dadeam cu mana, se luau cocoloase de piele cred....
urmatoarea pe care vreau sa o incerc e vichi....multa lume mi-a spus ca e buna:-B

cristinalp
14.11.2009, 14:48:22
eu folosesc demachiant de la nivea...si tonic...si crema de zii si crema de noapte mai nou de la Vichy si apa termala.....la tenul meu face minuni....

numai din farmacii imi cumpar.ultima crema pe care am luat-o a fost de la Ivatherm....pe baza de apa de Herculane....ff buna de altfel, insa avea tendinta ca in zona T sa usuce mai mult decat trebuia, si dupa cateva ore, daca dadeam cu mana, se luau cocoloase de piele cred....
urmatoarea pe care vreau sa o incerc e vichi....multa lume mi-a spus ca e buna:-B

Jamilla
14.11.2009, 16:22:57

vichy e scump, mie nu mi=-a palcut pt ca daca e si scump, nu inseamna ca e neaparat f bun....deci m-am lipsit de el...acum nu stiu la tine cum o sa reactionezi,....

eu iti sugerez sa faci o mica vizita la dermatola un doctor, sau la o cosmeticiana buna, sa vezi ce e cu fetisoara ta, nu e bine sa ti se ia cocoloselele de piele

nu te speria, faci doar o vizita de rutina, de ce nu??!!? macar cu ocazia asta stai lionistita ;;) si afli ce ti s epotriveste, decat sa te mai chinui singura sa testezi prin farmacii

bubilove
14.11.2009, 16:35:44
acum ca te prinsai aici,ce faci in septembrie,anul viitor?mai exact pe 12?n-ai vrea sa faci o mireasica mumoasa?;-)

Jamilla
14.11.2009, 17:17:49
acum ca te prinsai aici,ce faci in septembrie,anul viitor?mai exact pe 12?n-ai vrea sa faci o mireasica mumoasa?;-)

ne discutam noi, stai tu cuminte :-$

bubilove
16.11.2009, 15:02:17
vichy e scump, mie nu mi=-a palcut pt ca daca e si scump, nu inseamna ca e neaparat f bun....deci m-am lipsit de el...acum nu stiu la tine cum o sa reactionezi,....

eu iti sugerez sa faci o mica vizita la dermatola un doctor, sau la o cosmeticiana buna, sa vezi ce e cu fetisoara ta, nu e bine sa ti se ia cocoloselele de piele

nu te speria, faci doar o vizita de rutina, de ce nu??!!? macar cu ocazia asta stai lionistita ;;) si afli ce ti s epotriveste, decat sa te mai chinui singura sa testezi prin farmacii
poate stii tu dermatoloaga buna la noi in oras???ca eu nu stiu....

bubilove
16.11.2009, 15:14:48
de argint sau de aur!?!? ;)) sa il porti sanatoasa, sunt cionvinsa ca iubita etsi din toata inima:* -inimuta- auzi la ea, ce diminutiv fain =D>
e din argint.de-aia mi se si paruse scump.nu le prea am cu preturile la argint.dau banii pe aur si pe gablonturi;;)

cristinalp
16.11.2009, 15:29:51
ca tot vb de cosuri...tocmai ce imi aparu un nenorocit de cos....ahhhh il urasc.....sper sa piara repede.....

Jamilla
16.11.2009, 16:05:51
poate stii tu dermatoloaga buna la noi in oras???ca eu nu stiu....

nu stiu nici eu, pana acum nu am avut nevoie de specialisti, m-am ingrijit singura de mine....bine, nici nu am avut pb deosebite...mai am si eu lunar unu-doua cosuri pe fata, dar la stop, k in rest nu prea am pb.

am noroc de ten ok :">

crinutza83
16.11.2009, 16:59:00
nu stiu nici eu, pana acum nu am avut nevoie de specialisti, m-am ingrijit singura de mine....bine, nici nu am avut pb deosebite...mai am si eu lunar unu-doua cosuri pe fata, dar la stop, k in rest nu prea am pb.

am noroc de ten ok :">

nici eu nu am probleme....adica nu am acnee pronuntata....insa ma enerveaza, ca intr-o anume perioada :D imi apar bube ca la pubertate:">

cristinalp
17.11.2009, 06:57:12
aseara mi-am luat o crema de noapte de la Anew cu pulbere de aur....sper sa imi mearga bine, oricum catifelarea tenului am simtit-o aproape instantaneu, astept sa vedem care sunt rezultatele miraculoase dupa 15 zile...

si apropo voi ce anticearcan folositi...lichid sau solid, care credeti ca se aplica cel mai bine?

cristinalp
17.11.2009, 06:58:16
numai conteaza ca au fost scumpi, important este ca ti-au placut si atat....mai ales ca acum sunt ai tai.

e din argint.de-aia mi se si paruse scump.nu le prea am cu preturile la argint.dau banii pe aur si pe gablonturi;;)

bubilove
17.11.2009, 10:39:47
;;)
aseara mi-am luat o crema de noapte de la Anew cu pulbere de aur....sper sa imi mearga bine, oricum catifelarea tenului am simtit-o aproape instantaneu, astept sa vedem care sunt rezultatele miraculoase dupa 15 zile...

si apropo voi ce anticearcan folositi...lichid sau solid, care credeti ca se aplica cel mai bine?
aia de la anew nu e pt doamne mai inaintate in varsta?
anticearcan.....eu,lichid;;)

cristinalp
17.11.2009, 15:51:15
mie mi-a recomadat-o o tipa la care mai merg eu la salon, in sensul ca tenul ei arata extraordinar de cand foloseste crema...si ea are 28 ani...

;;)
aia de la anew nu e pt doamne mai inaintate in varsta?
anticearcan.....eu,lichid;;)

Jamilla
17.11.2009, 16:50:54

in functie de ten...eu am ten mai uscat si folosesc in general lichid...dar cand mi-am permis, mi-am cumparat si solid dar f hidratant, de la brandurile scumpe.

depinde de anticearcan si d eten, de pliurile d esub ochi si de multi alti factori

mizez in general pe lichid, totusi

crinutza83
17.11.2009, 17:59:26
in functie de ten...eu am ten mai uscat si folosesc in general lichid...dar cand mi-am permis, mi-am cumparat si solid dar f hidratant, de la brandurile scumpe.

depinde de anticearcan si d eten, de pliurile d esub ochi si de multi alti factori

mizez in general pe lichid, totusi

eu nu am folosit in viata mea....si nici nu am avut cearcane

cristinalp
17.11.2009, 19:18:22
eu am folosit candva anticearcan...am si acum unul prin geanta de cosmetice dar nu l-am mai folosit....cred ca a expirat....trebuie sa-l arunc si la naiba trebuie sa-mi cumpar altul...

bubilove
21.11.2009, 23:42:02
mi place tare mult asa...voua?

cristinalp
22.11.2009, 11:12:58
ceva in genul asta imi doresc si eu....buclele lejere sunt la mare cautare printre miresici....

Jamilla
23.11.2009, 17:55:41

da, e atat de ingenua!

Jamilla
23.11.2009, 17:58:32
eu am folosit candva anticearcan...am si acum unul prin geanta de cosmetice dar nu l-am mai folosit....cred ca a expirat....trebuie sa-l arunc si la naiba trebuie sa-mi cumpar altul...

pt nunta ta nu ai nevoie sa iti iei, am eu

dar pt asa, in general, da, trebuie sa iti iei =P~ :-p

Jamilla
23.11.2009, 17:59:11
eu nu am folosit in viata mea....si nici nu am avut cearcane

norocoaso!! eu dorm mai mereu 8 ore pe noapte, adica ma straduiesc tot timpul, si tot am cearcane [-(

cristinalp
23.11.2009, 19:19:13
eu oricat as dormii tot am cearcan.....asta e...nu stiu cum sa scap de ei....

norocoaso!! eu dorm mai mereu 8 ore pe noapte, adica ma straduiesc tot timpul, si tot am cearcane [-(

cristinalp
23.11.2009, 19:27:00
sunt curioasa cat de rezistenta este o asemenea coafura...

da, e atat de ingenua!

crinutza83
24.11.2009, 09:50:51
sunt curioasa cat de rezistenta este o asemenea coafura...

am avut eu una asemanatoare la nunta la sora-mea acum 8 ani si a stat ff bine....a, si aveam parul lung pana sub posterior :-p:-p

cristinalp
24.11.2009, 14:55:04
hmm inseamna ca o sa incerc si eu sa vad daca ma tine....

am avut eu una asemanatoare la nunta la sora-mea acum 8 ani si a stat ff bine....a, si aveam parul lung pana sub posterior :-p:-p

bubilove
24.11.2009, 17:01:04
hmm inseamna ca o sa incerc si eu sa vad daca ma tine....
adica nainte de nunta o sa incerci?
io cred ca depinde de coafeza,de parul clientei si de produsele folosite

bubilove
24.11.2009, 17:22:35
chiar ca norocoasaaaa....
mie incep sa-mi apara si riduri ,mai nou....
o sa rad tinandu-ma de ochi de acum incolo:D

cristinalp
24.11.2009, 19:06:28
la cate creme antirid exista....ar trebuii sa numai avem un rid.........

chiar ca norocoasaaaa....
mie incep sa-mi apara si riduri ,mai nou....
o sa rad tinandu-ma de ochi de acum incolo:D

cristinalp
24.11.2009, 19:27:18
daaa, inainte de nunta, eu am un fir cam moale...nu rezista foarte mult intr-o anumita forma....

adica nainte de nunta o sa incerci?
io cred ca depinde de coafeza,de parul clientei si de produsele folosite

bubilove
24.11.2009, 23:17:07
daaa, inainte de nunta, eu am un fir cam moale...nu rezista foarte mult intr-o anumita forma....
da,si al meu e fffffffffff moale.dar de fiecare data cand m-au pus la coafor pe bigudiuri si apoi sub casca aia urata,mi-a rezistat coafura..cred ca e si aia ceva vrajitorie:D

cristinalp
25.11.2009, 07:33:52
soramea a fost buclata la cununia mea....si a fost pusa la casca si dupa 12 noaptea parul se cam indreptase....bine ca a si topait in draci

da,si al meu e fffffffffff moale.dar de fiecare data cand m-au pus la coafor pe bigudiuri si apoi sub casca aia urata,mi-a rezistat coafura..cred ca e si aia ceva vrajitorie:D

crinutza83
25.11.2009, 11:05:09
soramea a fost buclata la cununia mea....si a fost pusa la casca si dupa 12 noaptea parul se cam indreptase....bine ca a si topait in draci

nu stiu voi fetele cum suportatti, insa eu daca stau 5 minute la casca, imi ia creierii foc.

Miozotis
25.11.2009, 11:08:18
nu stiu voi fetele cum suportatti, insa eu daca stau 5 minute la casca, imi ia creierii foc.
Ii spui sa ii dea mai incet la caldura respectiva. Eu o singura data am stat, dar nu foarte mult pt ca mi se onduleaza parul foarte repede. Si mi-a si rezistat, arata bine si a doua zi.

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

crinutza83
25.11.2009, 11:19:30
Ii spui sa ii dea mai incet la caldura respectiva. Eu o singura data am stat, dar nu foarte mult pt ca mi se onduleaza parul foarte repede. Si mi-a si rezistat, arata bine si a doua zi.

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

si mie mi se onduleaza destul de repede, mai ales ca are tendinte cretulii...

cristinalp
25.11.2009, 12:12:45
eu daca ma fac seara pana dimi zici ca sunt intinsa cu placa...parul mu nu are nici o treaba ca lumea se chinui sa il aranjeze...

si mie mi se onduleaza destul de repede, mai ales ca are tendinte cretulii...

bubilove
25.11.2009, 17:19:25
eu daca ma fac seara pana dimi zici ca sunt intinsa cu placa...parul mu nu are nici o treaba ca lumea se chinui sa il aranjeze...
si sa folosesca produse de fixare matrix ca sunt fff bune
io am fost o data facuta asa,spirale,cu difuzorul la feon si mi-a stat vreo 4 zile...m-a dat cu spuma inainte si cu fixativ dupa aia

bubilove
25.11.2009, 17:54:24
la cate creme antirid exista....ar trebuii sa numai avem un rid.........
o rugai pe o colega sa-mi arate ce anticearcan are ....8-} hmmm la prairie:O costa cam 80 de euro$-) $-) $-)

cristinalp
25.11.2009, 18:22:06
scump domne scump....macar sa-si faca treaba la banutii astia....

o rugai pe o colega sa-mi arate ce anticearcan are ....8-} hmmm la prairie:O costa cam 80 de euro$-) $-) $-)

cristinalp
25.11.2009, 18:39:03
coafura de la cununie mi-a tinut vreo 3 zile...inclusiv luni cand am fost sa fac poze pt buletin.......nici nu ziceai ca ma duc la politie la cat de aranjata eram...
acum in sfarsit imi place si mie poza mea de buletin...sexyyyy;))
ce modesta sunt:-w:-w

si sa folosesca produse de fixare matrix ca sunt fff bune
io am fost o data facuta asa,spirale,cu difuzorul la feon si mi-a stat vreo 4 zile...m-a dat cu spuma inainte si cu fixativ dupa aia

bubilove
25.11.2009, 20:07:30
coafura de la cununie mi-a tinut vreo 3 zile...inclusiv luni cand am fost sa fac poze pt buletin.......nici nu ziceai ca ma duc la politie la cat de aranjata eram...
acum in sfarsit imi place si mie poza mea de buletin...sexyyyy;))
ce modesta sunt:-w:-w
pai asa si trebuie desteapta,frumoasa si modesta;))

cristinalp
25.11.2009, 20:10:00
daaaa....mai ales modesta....
esti o dulce

pai asa si trebuie desteapta,frumoasa si modesta;))

bubilove
26.11.2009, 12:02:38
daaaa....mai ales modesta....
esti o dulce
sau si mai bine cum ii spuneam eu unei prietene:CEA MAI frumoasa,CEA MAI desteapta,CEA MAI MODESTA:))

cristinalp
26.11.2009, 13:12:30
fetele ce parere aveti de machiajul asta?
ma baga in boala....
Jamilla unde esti?

cristinalp
26.11.2009, 13:17:06
ce parere aveti...eu asa vreau sa imi aranjez parul

cristinalp
26.11.2009, 13:18:08
si asa vreau sa ma fac dupa nunta...exact la fel...culoare si stil

symonyca
26.11.2009, 13:22:43
buna fetele...si eu am auzit de cineva de la naldis..si tot cam 1 mil pretul...si pe mine ma intereseaza pt ca se vede diferenta la un machiaj profesionist.

cristinalp
26.11.2009, 13:29:53
sincer pentru cea mai importanta zi din viata mea clar optez pentru un machiaj profesionist indifrent de pret....trebuie sa fim cele mai frumoase

buna fetele...si eu am auzit de cineva de la naldis..si tot cam 1 mil pretul...si pe mine ma intereseaza pt ca se vede diferenta la un machiaj profesionist.

cristinalp
26.11.2009, 13:34:48
te asteptam la miresicile de gorj sa ne sfatuim impreuna

anealy
26.11.2009, 14:30:27
si asa vreau sa ma fac dupa nunta...exact la fel...culoare si stil
am fost tunsa in genul asta doar ca nu il aveam atat de scurt in spate
si eram bruneta;)) dar ma bate si pe mine gandul sa ma tund exact asa
problema e ca ar trebui sa stau iar cu placa in el zi de zi

cristinalp
26.11.2009, 14:38:42
eu am fost odata tunsa asa si cu aceeasi culoare, ma avantajeaza, dar parca nu mi-as face breton inainte de nunta....dupa am tot timpul

am fost tunsa in genul asta doar ca nu il aveam atat de scurt in spate
si eram bruneta;)) dar ma bate si pe mine gandul sa ma tund exact asa
problema e ca ar trebui sa stau iar cu placa in el zi de zi

Anya00
27.11.2009, 00:16:59
eu am fost odata tunsa asa si cu aceeasi culoare, ma avantajeaza, dar parca nu mi-as face breton inainte de nunta....dupa am tot timpul
Si eu vroiam sa-mi fac breton inainte de nunta.....noroc ca m-a linistit nasa...acum ii dau dreptate:) M-am tuns saptamana trecuta, bineinteles mi-am facut si bretonul mult dorit....si acum il port dat pe spate cu bentita, sau prins cu agrafe....ca nu-mi sta bine de nici o culoare:))

Anya00
27.11.2009, 00:22:57
sincer pentru cea mai importanta zi din viata mea clar optez pentru un machiaj profesionist indifrent de pret....trebuie sa fim cele mai frumoase
De acord cu tine....si machiaj profesionist atat din punct de vedere al produselor folosite, care clar fac diferenta, cat si al persoanei care il realizeaza.Eu am mai fost machiata de catre diverse individe care, desi foloseau produse bune, de firma, n-aveau nici in clin nici in maneca cu machiajul. La nunta, am dat peste o tipa super...cel putin eu am fost foarte incantata de ce-a iesit din mainile ei, si multumita....machiajul mi-a rezistat f bine pana dimineata.

cristinalp
27.11.2009, 07:53:21
ai fost o scumpa ....si mie mi-a placut machiajul tau....

De acord cu tine....si machiaj profesionist atat din punct de vedere al produselor folosite, care clar fac diferenta, cat si al persoanei care il realizeaza.Eu am mai fost machiata de catre diverse individe care, desi foloseau produse bune, de firma, n-aveau nici in clin nici in maneca cu machiajul. La nunta, am dat peste o tipa super...cel putin eu am fost foarte incantata de ce-a iesit din mainile ei, si multumita....machiajul mi-a rezistat f bine pana dimineata.

cristinalp
27.11.2009, 08:01:13
ehhhh...odata m-am tuns la o tipa in buc, mi-a nenorocit parul si a trebuit sa il tin prins vreo saptamana...pana am reusit sa ma tund la un alt salon....asa ca te inteleg....

Si eu vroiam sa-mi fac breton inainte de nunta.....noroc ca m-a linistit nasa...acum ii dau dreptate:) M-am tuns saptamana trecuta, bineinteles mi-am facut si bretonul mult dorit....si acum il port dat pe spate cu bentita, sau prins cu agrafe....ca nu-mi sta bine de nici o culoare:))

crinutza83
27.11.2009, 09:23:45
ai fost o scumpa ....si mie mi-a placut machiajul tau....

da, ai fost ff frumusica

Anya00
27.11.2009, 09:42:35
da, ai fost ff frumusica
Saru'mana.....nu sunt fotogenica deloc, sa stiti ca in realitate chiar am fost frumoasa:D:">

Anya00
27.11.2009, 09:47:27
ehhhh...odata m-am tuns la o tipa in buc, mi-a nenorocit parul si a trebuit sa il tin prins vreo saptamana...pana am reusit sa ma tund la un alt salon....asa ca te inteleg....
Asta de m-a tuns pe mine, saraca n-are nici o vina, ca doar a facut ce i-am spus eu, desi ea avea alte idei. De tuns m-a tuns fain, iar bretonul l-a facut cum a vrut nebuna de pe scaun....asa ca nici macar nu pot sa dau vina pe ea:)

cristinalp
27.11.2009, 10:06:20
ehhh....las ca trece, creste repede.
stii cum se spune din greseli inveti
eu vroaim sa ma fac creata, m-am facut permanent....a fost cea mai mare greseala pe care puteam s-o fac...1 an de zile am tras de parul meu sa-si revina, par tuns scurt...aproape baieteste.....vai ce calvar

Asta de m-a tuns pe mine, saraca n-are nici o vina, ca doar a facut ce i-am spus eu, desi ea avea alte idei. De tuns m-a tuns fain, iar bretonul l-a facut cum a vrut nebuna de pe scaun....asa ca nici macar nu pot sa dau vina pe ea:)

cristinalp
27.11.2009, 10:10:17
ai fost frumoasa si in poze.....vroaim sa vin sa te vd la biserica, dar tocmai ce fusesem la gorj ca avusesem nunta pe 18 oct si nu am mai putut ajunge....
esti o frumoasa si ca mireasa ai fost si mai si.....

Saru'mana.....nu sunt fotogenica deloc, sa stiti ca in realitate chiar am fost frumoasa:D:">

Anya00
27.11.2009, 10:14:07
ehhh....las ca trece, creste repede.
stii cum se spune din greseli inveti
eu vroaim sa ma fac creata, m-am facut permanent....a fost cea mai mare greseala pe care puteam s-o fac...1 an de zile am tras de parul meu sa-si revina, par tuns scurt...aproape baieteste.....vai ce calvar
Cat m-am chinuit eu sa ma autoconving ca permanent imi lipseste mie la parul meu ca de pisica....fir moale si subtire si care mai se pica in draci:) Am reusit pana la urma, dar mi se pusese pata intr-un timp sa-mi fac si eu permanent, desi il am cu tendinte cretzulii, de la mama natura.....daca bagam permanent in el, acum eram cheala:))

cristinalp
27.11.2009, 10:16:23
si eu am firul subtire si se rupe usor.....insa incerc sa-l ajut cu diverse masti...vad ca incepe sa-si revina...ca abia am inceput tratamentul, pentru ca vara nu folosesc, ca se ingrasa foarte tare parul de la caldura, umezeala si praf si atunci folosesc doar ser pentru varfuri

Cat m-am chinuit eu sa ma autoconving ca permanent imi lipseste mie la parul meu ca de pisica....fir moale si subtire si care mai se pica in draci:) Am reusit pana la urma, dar mi se pusese pata intr-un timp sa-mi fac si eu permanent, desi il am cu tendinte cretzulii, de la mama natura.....daca bagam permanent in el, acum eram cheala:))

Miozotis
27.11.2009, 10:20:51
si eu am firul subtire si se rupe usor.....insa incerc sa-l ajut cu diverse masti...vad ca incepe sa-si revina...ca abia am inceput tratamentul, pentru ca vara nu folosesc, ca se ingrasa foarte tare parul de la caldura, umezeala si praf si atunci folosesc doar ser pentru varfuri
Mie imi cade in prostie, cocoloase de par. Chiar nu stiu ce sa fac cu el. Si daca va si spun cat de des ma spal pe cap .. nici nu vreau sa ma gandesc.

cristinalp
27.11.2009, 10:23:16
recomandat este de 3 ori pe saptamana...dar in mod normal iti spune parul cand are nevoie de spalare...adica eu simt.....
tipa care ma tunde mi-a recomadat pe timpul iernii sa spal parul odata pe saptamana, cu un sampon pt par sensibil....

Mie imi cade in prostie, cocoloase de par. Chiar nu stiu ce sa fac cu el. Si daca va si spun cat de des ma spal pe cap .. nici nu vreau sa ma gandesc.

Anya00
27.11.2009, 10:23:17
ai fost frumoasa si in poze.....vroaim sa vin sa te vd la biserica, dar tocmai ce fusesem la gorj ca avusesem nunta pe 18 oct si nu am mai putut ajunge....
esti o frumoasa si ca mireasa ai fost si mai si.....
Saru'mana mult:*

cristinalp
27.11.2009, 10:26:33
eu sunt curioasa daca imi va sta bine il alb....ca de pozele de la cununie sunt multumita de cum am aparut

Anya00
27.11.2009, 10:26:59
recomandat este de 3 ori pe saptamana...dar in mod normal iti spune parul cand are nevoie de spalare...adica eu simt.....
tipa care ma tunde mi-a recomadat pe timpul iernii sa spal parul odata pe saptamana, cu un sampon pt par sensibil....
Si eu stiu ca nu e recomandat spalatul f des al parului. Eu cam de 2 ori pe saptamana il spal, imi cade si mie, dar nici ca il ajut cu ceva:) (bila neagra am, sa nu faceti ca mine). Dar la mine ma gandesc ca e si din cauza decoloratului, de vreo 2 ani il tin numai suvitat, si atata decolorant in el cred ca a inceput sa-si spuna cuvantul....pe langa indreptatul cu placa. Acum vreau sa il las sa creasca, pana scap de suvite....sper sa reusesc sa ma abtin.

cristinalp
27.11.2009, 10:31:41
dar cand il indrepti sper ca il ajuti cu ceva un ser sau o crema speciala.....
eu cel putin asa fac.....

Si eu stiu ca nu e recomandat spalatul f des al parului. Eu cam de 2 ori pe saptamana il spal, imi cade si mie, dar nici ca il ajut cu ceva:) (bila neagra am, sa nu faceti ca mine). Dar la mine ma gandesc ca e si din cauza decoloratului, de vreo 2 ani il tin numai suvitat, si atata decolorant in el cred ca a inceput sa-si spuna cuvantul....pe langa indreptatul cu placa. Acum vreau sa il las sa creasca, pana scap de suvite....sper sa reusesc sa ma abtin.

Anya00
27.11.2009, 10:34:36
dar cand il indrepti sper ca il ajuti cu ceva un ser sau o crema speciala.....
eu cel putin asa fac.....
Ei, il ajut....nu-l ajut cu nimic. Stiu, stiu....rusinica...sunt tare delasatoare cateodata. Am cautat o data ceva, n-am gasit si am lasat-o moarta. Bine. nici nu il indrept f des, adica nu de fiecare data cand il spal, dar totusi. Recomanda-mi si mie ceva ce stii tu ca e bun....ca eu habar nu am ce sa iau.

cristinalp
27.11.2009, 10:38:57
eu sincer folosesc masca de par si ser pt placa si ser pt varfuri de la Kallos
la mine merg fff bine si sunt fff ieftine
de ex masca este 20 lei, serul pt varfuri 40 lei si serul pt placa 15 lei
eu le iau de la un magazin din auchan

Ei, il ajut....nu-l ajut cu nimic. Stiu, stiu....rusinica...sunt tare delasatoare cateodata. Am cautat o data ceva, n-am gasit si am lasat-o moarta. Bine. nici nu il indrept f des, adica nu de fiecare data cand il spal, dar totusi. Recomanda-mi si mie ceva ce stii tu ca e bun....ca eu habar nu am ce sa iau.

Anya00
27.11.2009, 10:39:07
eu sunt curioasa daca imi va sta bine il alb....ca de pozele de la cununie sunt multumita de cum am aparut
Sunt convinsa ca iti va sta bine....nu are cum sa nu-ti stea bine, mai ales ca o sa fii o mireasa frumoasa si din punct de vedere fizic si mai ales fericita....iar fericirea face pe oricine frumos, in orice ar fi imbracat...eu asa cred.

Miozotis
27.11.2009, 10:39:19
Al meu sta drept si fara placa, deci nu folosesc, desi am. Eu il spal o zi da si una nu, cateodata chiar si zilnic. Stiu ca nu e bine, dar nu am ce sa fac.

cristinalp
27.11.2009, 10:40:05
odata invatat asa.....trebuie sa urmezi pasul

Al meu sta drept si fara placa, deci nu folosesc, desi am. Eu il spal o zi da si una nu, cateodata chiar si zilnic. Stiu ca nu e bine, dar nu am ce sa fac.

cristinalp
27.11.2009, 10:40:49
sar'na .....sper sa fiu dragutzica

Sunt convinsa ca iti va sta bine....nu are cum sa nu-ti stea bine, mai ales ca o sa fii o mireasa frumoasa si din punct de vedere fizic si mai ales fericita....iar fericirea face pe oricine frumos, in orice ar fi imbracat...eu asa cred.

Anya00
27.11.2009, 11:01:01
sar'na .....sper sa fiu dragutzica
O sa fii frumoasa!!...nu dragutzica. Da? Sa ne intelegem!

cristinalp
27.11.2009, 11:15:44
saru-mana.......esti o sumpica.......
apropo stii ca mi-am luat voal de 3 m....

O sa fii frumoasa!!...nu dragutzica. Da? Sa ne intelegem!

Anya00
27.11.2009, 12:00:52
saru-mana.......esti o sumpica.......
apropo stii ca mi-am luat voal de 3 m....
Stiu tot:) V-am zis ca v-am urmarit din umbra, daca nu am avut timp sa stau la povestit cu voi. E f frumos, si cred ca o sa dea f bine in poze. Am vazut si rochita, frumusica foc si-ti statea bine.

cristinalp
27.11.2009, 12:13:27
saru-mana mult
ai fost spion......credeam ca o sa ne parasesti dupa nunta

Stiu tot:) V-am zis ca v-am urmarit din umbra, daca nu am avut timp sa stau la povestit cu voi. E f frumos, si cred ca o sa dea f bine in poze. Am vazut si rochita, frumusica foc si-ti statea bine.

Anya00
27.11.2009, 12:38:33
saru-mana mult
ai fost spion......credeam ca o sa ne parasesti dupa nunta
Nu spion maaaai!!:-s Am vrut sa fiu printre voi, chiar daca din umbra, pt ca imi sunteti dragi si imi pasa de voi, si am vrut sa fiu la curent cu ce si-a mai luat fiecare, ce a mai gasit, ce idei mai are. V-am neglijat un pic pt ca ba am fost plecati, ba diuram prin oras sa scot poze, sa le duc la unu si la altu, sa schimb actele, sa mai cumpar cate ceva.....si de multe ori ajungeam seara si ma bagam direct in pat.

cristinalp
27.11.2009, 12:45:35
scumpa scuze ca te-am facut spion.....
te cred la faza cu oboseala......ca simt si eu la fel cateodata

Nu spion maaaai!!:-s Am vrut sa fiu printre voi, chiar daca din umbra, pt ca imi sunteti dragi si imi pasa de voi, si am vrut sa fiu la curent cu ce si-a mai luat fiecare, ce a mai gasit, ce idei mai are. V-am neglijat un pic pt ca ba am fost plecati, ba diuram prin oras sa scot poze, sa le duc la unu si la altu, sa schimb actele, sa mai cumpar cate ceva.....si de multe ori ajungeam seara si ma bagam direct in pat.

Anya00
27.11.2009, 12:49:49
scumpa scuze ca te-am facut spion.....
te cred la faza cu oboseala......ca simt si eu la fel cateodata
Stai mai linistita ca nu m-am suparat, nu tre sa-ti ceri scuze, doamne fere':*

cristinalp
27.11.2009, 12:56:31
legat de machiaj, am vzut ca in genere miresele au un machiaj mai diafan...cat mai simplusi luminos....dar eu il vreau fff accentuat pe ochi...si as vrea si gene false....

Stai mai linistita ca nu m-am suparat, nu tre sa-ti ceri scuze, doamne fere':*

Anya00
27.11.2009, 13:07:04
legat de machiaj, am vzut ca in genere miresele au un machiaj mai diafan...cat mai simplusi luminos....dar eu il vreau fff accentuat pe ochi...si as vrea si gene false....
Si eu am vrut gene false, dar mi-am adus aminte prea tarziu sa dau comanda de ele, si nu mi-ar fi ajuns pana la nunta:(