PDA

Versiunea completa : Coafura si machiaj in Tg Jiu

Pagini : 1 2 [3]

cristinalp
27.11.2009, 13:14:57
unde vroiai sa dai comanda?

Si eu am vrut gene false, dar mi-am adus aminte prea tarziu sa dau comanda de ele, si nu mi-ar fi ajuns pana la nunta:(

Anya00
27.11.2009, 13:25:22
unde vroiai sa dai comanda?
La un distribuitor care aduce produse pt un salon....nu dau nume ca fac reclama....ala de fitze, cam cel mai mare din oras.....cu J....Si le aducea din Cr....nu stiu exact de la ce firma, oricum erau faine, din auzite. Numai ca mi-am adus aminte in saptamana nuntii, si tipu' n-avea drum in Tg-jiu in saptamana aia.

cristinalp
27.11.2009, 13:26:17
hmmmm as fi interesata......trebuie sa caut si eu....

La un distribuitor care aduce produse pt un salon....nu dau nume ca fac reclama....ala de fitze, cam cel mai mare din oras.....cu J....Si le aducea din Cr....nu stiu exact de la ce firma, oricum erau faine, din auzite. Numai ca mi-am adus aminte in saptamana nuntii, si tipu' n-avea drum in Tg-jiu in saptamana aia.

bubilove
27.11.2009, 20:05:57
fetele ce parere aveti de machiajul asta?
ma baga in boala....
Jamilla unde esti?
mi plac tare mult sprancenele lu' tanti din poza.eu nu le am faine ca am bagat singurica penseta in ele pe la 15 ani:-"

bubilove
27.11.2009, 20:07:34
ai fost frumoasa si in poze.....vroaim sa vin sa te vd la biserica, dar tocmai ce fusesem la gorj ca avusesem nunta pe 18 oct si nu am mai putut ajunge....
esti o frumoasa si ca mireasa ai fost si mai si.....
subscriu.ai fost ca o printesaaaaaa=D>

bubilove
27.11.2009, 20:09:54
\:D/ ce fain te pusa onutza la punct!sa nu mai comentezi atata"o sa fiu dragutzica".....auzi la ea!!!acum bagasi la cap ca o sa fii cea mai frumoasa?:*
O sa fii frumoasa!!...nu dragutzica. Da? Sa ne intelegem!

cristinalp
27.11.2009, 20:50:06
ehhh cea mai frumoasa nu.....dar macar acolo si eu......
apropo il trecui pe baby pe crema antirid sa ne vezi pe amandoi la gomaj...apoi la masaj cu ulei si apoi aplicare de creme antirid....:-":-"
nu-s normala......

apropo ...voi de cate ori pe saptamana faceti gomaj...eu de 2 ori pe saptamana corporal si odata pe fata...acum ca a venit iarna cred ca trebuie sa raresc gomajul facial

\:D/ ce fain te pusa onutza la punct!sa nu mai comentezi atata"o sa fiu dragutzica".....auzi la ea!!!acum bagasi la cap ca o sa fii cea mai frumoasa?:*

bubilove
01.12.2009, 13:00:38
ehhh cea mai frumoasa nu.....dar macar acolo si eu......
apropo il trecui pe baby pe crema antirid sa ne vezi pe amandoi la gomaj...apoi la masaj cu ulei si apoi aplicare de creme antirid....:-":-"
nu-s normala......

apropo ...voi de cate ori pe saptamana faceti gomaj...eu de 2 ori pe saptamana corporal si odata pe fata...acum ca a venit iarna cred ca trebuie sa raresc gomajul facial
hmmmmm.io o data pe saptamana fac peste tot :-p
saraacu baby tau...tre sa simta pe pielea lui prin ce trece o femeie ca sa fie mumoasa...nu se plictiseste???

bubilove
01.12.2009, 13:16:06
eu am fost odata tunsa asa si cu aceeasi culoare, ma avantajeaza, dar parca nu mi-as face breton inainte de nunta....dupa am tot timpul
de ce nu e bine sa avem breton la nunta?lamurti-ma si pe mine:-B

cristinalp
01.12.2009, 13:37:53
eu nu vreau breton, pt ca vreau sa am fata cat mai luminoasa...

cristinalp
01.12.2009, 13:46:16
e na plictiseala...ii place.....si mai ales cateodata cand ii mai fac cate un masaj facial sa vezi cum sta....atunci cere el si creme si geluri

hmmmmm.io o data pe saptamana fac peste tot :-p
saraacu baby tau...tre sa simta pe pielea lui prin ce trece o femeie ca sa fie mumoasa...nu se plictiseste???

Anya00
01.12.2009, 14:02:49
Nu ca nu e bine....dar in cazul meu era un experiment, ca nu am avut niciodata breton si ma gasisem tocmai inainte de nunta sa-mi fac. Si chiar imi faceam daca nu era nasa sa-mi scoata goangele din cap....acum ii dau dreptate, mi-am facut breton si il tin prins, ca nu-mi place cum imi sta.....iti dai seama daca faceam prostia asta inainte de nunta? Plus ca are dreptate si Cristina....e mai luminoasa fata fara breton. Deci, fetele, lasati experimentele in materie de tunsori si culori de par pana trece nunta....sa nu aveti vreo surpriza neplacuta:)

cristinalp
01.12.2009, 14:24:02
fereasca sfantu de o proasta inspiratie inainte de nunta....eu sunt destul de precauta...incerc sa ma abtin de la orice modificare de look

Nu ca nu e bine....dar in cazul meu era un experiment, ca nu am avut niciodata breton si ma gasisem tocmai inainte de nunta sa-mi fac. Si chiar imi faceam daca nu era nasa sa-mi scoata goangele din cap....acum ii dau dreptate, mi-am facut breton si il tin prins, ca nu-mi place cum imi sta.....iti dai seama daca faceam prostia asta inainte de nunta? Plus ca are dreptate si Cristina....e mai luminoasa fata fara breton. Deci, fetele, lasati experimentele in materie de tunsori si culori de par pana trece nunta....sa nu aveti vreo surpriza neplacuta:)

bubilove
01.12.2009, 15:13:47
fereasca sfantu de o proasta inspiratie inainte de nunta....eu sunt destul de precauta...incerc sa ma abtin de la orice modificare de look
modificarile de look sunt neinspirate si in fata unui eveniment mai putin important ca asta,d-apai inainte de nunta.
ma gandeam ca va referiti la altceva cu bretonul.mie de ex imi sta mai bine cu breton ,dar nu port din comoditate:-p acuma sa vedem cum o sa arate fata mea in februarie-martie cand o sa-mi cumpar nasuc\:D/

bubilove
01.12.2009, 15:20:45
e na plictiseala...ii place.....si mai ales cateodata cand ii mai fac cate un masaj facial sa vezi cum sta....atunci cere el si creme si geluri
al meu tre sa fie intr-o stare de mare tanjeala ca sa stea sa-l bibilesc eu pe fata:-p

cristinalp
01.12.2009, 17:40:12
ehhh sunt tare curiaoasa sa vad ce nasuc iti cumperi..

modificarile de look sunt neinspirate si in fata unui eveniment mai putin important ca asta,d-apai inainte de nunta.
ma gandeam ca va referiti la altceva cu bretonul.mie de ex imi sta mai bine cu breton ,dar nu port din comoditate:-p acuma sa vedem cum o sa arate fata mea in februarie-martie cand o sa-mi cumpar nasuc\:D/

cristinalp
01.12.2009, 17:43:15
dupa cei vb vreo ora in continuu depsre nunta, turbeaza de draci si se lasa bibilit

al meu tre sa fie intr-o stare de mare tanjeala ca sa stea sa-l bibilesc eu pe fata:-p

cristinalp
01.12.2009, 19:12:56
Doamnelor si domnilor ea este Ana Maria ...a.k.a Bubilove

bubilove
01.12.2009, 19:15:41
:"> :"> :"> :"> :"> :">
Doamnelor si domnilor ea este Ana Maria ...a.k.a Bubilove

bubilove
01.12.2009, 19:33:48
ehhh sunt tare curiaoasa sa vad ce nasuc iti cumperi..
mic mic mic si cu varfu mai in vant,asa..,nas mai de increzuta:-p

cristinalp
01.12.2009, 21:30:57
o sa fii si mai frumoasa .....

mic mic mic si cu varfu mai in vant,asa..,nas mai de increzuta:-p

cristinalp
01.12.2009, 21:38:37
frumoase foc oltencele noastre...avem cu ce ne mandrim....si apropo seamana ff mult anamaria cu iubi ei...sunt un super cuplu:">

:"> :"> :"> :"> :"> :">

Miozotis
02.12.2009, 09:37:20
Eu am breton si acum, deci probabil o sa am si la nunta.

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

anealy
02.12.2009, 09:46:52
Eu am breton si acum, deci probabil o sa am si la nunta.

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif
si io am avut
acum nu mai am ca a crescut si nu l-am mai taiat
da presimt ca mi se pune pata intr-o zi si il tai iar

Miozotis
02.12.2009, 09:48:37
si io am avut
acum nu mai am ca a crescut si nu l-am mai taiat
da presimt ca mi se pune pata intr-o zi si il tai iar
Pai nici al meu nu e scurt. e asa, intr-o parte.

cristinalp
02.12.2009, 09:58:55
si eu am avut breton, dar avand fruntea destul de ingusta, imi doresc ca fata sa-mi fie libera si luminoasa...dupa nunta clar fac schimbare...ca imi doresc prea mult

Pai nici al meu nu e scurt. e asa, intr-o parte.

bubilove
02.12.2009, 17:54:27
^:)^ ^:)^ ^:)^ >:D< >:D< >:D< multumesc.mai termina cu atatea complimente ca nu am inca nas de increzuta:*
frumoase foc oltencele noastre...avem cu ce ne mandrim....si apropo seamana ff mult anamaria cu iubi ei...sunt un super cuplu:">

cristinalp
02.12.2009, 19:15:47
^:)^ ^:)^ ^:)^ >:D< >:D< >:D< multumesc.mai termina cu atatea complimente ca nu am inca nas de increzuta:*

iti dai seama cat de faina o sa fii cand o sa ai si nasuc de fitzi.....:x:x

cristinalp
08.12.2009, 13:27:35
fetele voi ce saloane de coafura in tg jiu preferati si ca v-a multumit cel mi mult.......
de cand numai frecventez tg jiul am cam pierdut din vedere ce si cum
ma intereseaza un salon bun pentru ca vreau sa imi fac programarile pentru nunta

Anya00
08.12.2009, 13:31:36
fetele voi ce saloane de coafura in tg jiu preferati si ca v-a multumit cel mi mult.......
ma intereseaza un salon bun pentru ca vreau sa imi fac programarile pentru nunta
Eu nu mai am incredere in nimeni. Am vazut coafuri facute la salonase din astea de cartier care aratau ff bine (coafurile) si coafuri facute la saloane de fitze, dar care au iesit dezastruos. Cred ca si aici e pe pile si cunostinte.....daca te cunoaste coafeza, isi da silinta, daca nu.....e la risc:) Eu pt tuns si vopsit merg la un salon din asta micut si amarat....dar tipa de acolo e singura pe mana careia ma mai las.

cristinalp
08.12.2009, 13:42:30
Eu nu mai am incredere in nimeni. Am vazut coafuri facute la salonase din astea de cartier care aratau ff bine (coafurile) si coafuri facute la saloane de fitze, dar care au iesit dezastruos. Cred ca si aici e pe pile si cunostinte.....daca te cunoaste coafeza, isi da silinta, daca nu.....e la risc:) Eu pt tuns si vopsit merg la un salon din asta micut si amarat....dar tipa de acolo e singura pe mana careia ma mai las.

de aceeasi parere sunt si eu...mai rar sa vezi pe cineva care isi da silinta...

bubilove
08.12.2009, 16:09:06
io ma nou ma duc la o fata acasa.mi place mult de ea,dar freza de mireasa inca nu mi-a facut:-p

cristinalp
08.12.2009, 17:52:22
io ma nou ma duc la o fata acasa.mi place mult de ea,dar freza de mireasa inca nu mi-a facut:-p

bv tie ca ai reusit sa gasesti pe cineva de care esti multumita

bubilove
16.12.2009, 16:04:03
bv tie ca ai reusit sa gasesti pe cineva de care esti multumita
astazi fusai la fata aia.mi facu suvite blonde.lucra saraca,contra cronometru,ca trebuia sa ajunga si la serviciu.mai mult eu ii atrageam atentia ca intarzie,ca ea era atenta numai la parul meu.imi punea la radacina cu ox de 12%,iar pe lungime cu ox de 3% ca eram deja blonda.si iesira fffff faine,uniforme.dup-aia ma usca cu difuzorul si am sarmulitze acum;))

bubilove
16.12.2009, 16:14:15
astazi mi luai doua truse de farduri :una cu 4 nuante de albastru,si cealalta cu 5 nuante de mov\:D/ de aia a doua ma indragosti la prima vedere,pe prima nu stiu daca o luam ,dar trasai ca taranca de ea s-o deschid si -i rupsai capacul;))

cristinalp
16.12.2009, 18:56:05
astazi mi luai doua truse de farduri :una cu 4 nuante de albastru,si cealalta cu 5 nuante de mov\:D/ de aia a doua ma indragosti la prima vedere,pe prima nu stiu daca o luam ,dar trasai ca taranca de ea s-o deschid si -i rupsai capacul;))

hai ca esti tare....si am mai patit-o cu ruptul ambalajelor si al capacului....

cristinalp
16.12.2009, 19:04:45
astazi fusai la fata aia.mi facu suvite blonde.lucra saraca,contra cronometru,ca trebuia sa ajunga si la serviciu.mai mult eu ii atrageam atentia ca intarzie,ca ea era atenta numai la parul meu.imi punea la radacina cu ox de 12%,iar pe lungime cu ox de 3% ca eram deja blonda.si iesira fffff faine,uniforme.dup-aia ma usca cu difuzorul si am sarmulitze acum;))

fericito, esti o fericita daca ai gasit pe cineva care te multumeste...
eu inca mai caut

cristinalp
14.02.2010, 19:39:50
eu am fost foarte multumita de machiaj...toate meritele sunt ale Oanei/Jamilla
prima poza la biserica machiaj fresh....
a doua poza la sf petrecerii machiaj fresh....toata lumea a admirat machiajul si mai ales ca a rezistat foarte mult

cristinalp
14.02.2010, 19:43:56
mai multe poze pentru exemplificare

Jamilla
15.02.2010, 12:24:47
mersic draga mea, dar nu, meritul nu este numai al meu ci si al tau, ai fost destul de cumintica, linistita si nu ai lacrimat deloc:-p :-$ :* <:-P

crinutza83
15.02.2010, 16:49:59
mersic draga mea, dar nu, meritul nu este numai al meu ci si al tau, ai fost destul de cumintica, linistita si nu ai lacrimat deloc:-p :-$ :* <:-P
felicitariii.... machiajul a fost ff frumos. ce zici, ai timp si pe 30 oct ?:):D[-o<

crinutza83
09.03.2010, 11:02:44
fetele cred ca m-am hotarat asupra coafurii de la nunta....spun cred pt ca s-ar putea ca piticii mei sa se schimbe pana atunci....

tot ce stiu este ca nu vreau coc...atasat va pun poza pe care am gasit-o la janyn pe site cu respectiva coafura...

Jamilla
26.04.2010, 13:51:17
felicitariii.... machiajul a fost ff frumos. ce zici, ai timp si pe 30 oct ?:):D[-o<

ti-am trimis pm, keep in touch ^:)^

Jamilla
26.04.2010, 14:00:54
atheea, sunt prezenta la apel!

codrutza84
26.04.2010, 14:14:16
Da pentru la anu in august ai program sau pot face de acum rezervare o:-)o:-):>??

atheaa_me
26.04.2010, 15:11:55
atheea, sunt prezenta la apel!
dar vad ca ai si iesit:D:D

Jamilla
27.04.2010, 11:35:15
Da pentru la anu in august ai program sau pot face de acum rezervare o:-)o:-):>??

discutam in privat scumpo, nu aici, dar oricum e f devreme :)))) caci nu stiu ce concediu am la anul, ma refer in ce luna etc...:) discutam de abia in primavara 2011 :-)

Jamilla
27.04.2010, 11:35:59
dar vad ca ai si iesit:D:D

eram, la serv, ca si acum, acasa am ajuns aseara tarziu, deci cand sa mai intru :-)

atheea, tu care din fete esti, am senzatia ca te stiu, ti-ai skimbat numele?

glont10
26.08.2010, 13:12:21
fetelor, stiti un salon unde se pun gene false?8-|

ellypir
15.06.2011, 07:28:55
Salut fetelor,

Voi fi si eu nasica in Tragu Jiu dar nu stiu unde sa merg sa ma coafez... Miresica mea e speriata de saloanele din oras ca a avut experiente neplacute la alte nunti... deci o aranjeaza surioara ei acasa... doar ca eu am parul lung si am nevoie de o coafeza care stie ce face... imi puteti recomanda pe cineva, va rog?

chimista
15.06.2011, 08:02:22
Salut fetelor,

Voi fi si eu nasica in Tragu Jiu dar nu stiu unde sa merg sa ma coafez... Miresica mea e speriata de saloanele din oras ca a avut experiente neplacute la alte nunti... deci o aranjeaza surioara ei acasa... doar ca eu am parul lung si am nevoie de o coafeza care stie ce face... imi puteti recomanda pe cineva, va rog?

Noi cam toate miresicile de activam pe forum o samergem la Janin...o gasesti pe google daca scri Janin...si vb acolo la salon.:)

elia01
15.06.2011, 17:40:14
Noi cam toate miresicile de activam pe forum o samergem la Janin...o gasesti pe google daca scri Janin...si vb acolo la salon.:)

acelasi lucru vroiam sa l recomand si eu! :)>-

ellypir
16.06.2011, 07:06:52

Multumesc pt raspuns. Imi puteti recomanda o coafeza anume de la acest salon?

chimista
17.06.2011, 16:07:16
Multumesc pt raspuns. Imi puteti recomanda o coafeza anume de la acest salon?

chiar pe janin.nu stiiu daca ai gasit ca eu am scris gresit trebuie janyn.ro

ellypir
20.06.2011, 09:19:40
chiar pe janin.nu stiiu daca ai gasit ca eu am scris gresit trebuie janyn.ro
am gasit ca am intrat pe google :D Dar te rog, daca stii vre-o fata de acolo care e mai priceputa la cocuri din par lung sa-mi spui si mie...:D

chimista
20.06.2011, 09:41:19
am gasit ca am intrat pe google :D Dar te rog, daca stii vre-o fata de acolo care e mai priceputa la cocuri din par lung sa-mi spui si mie...:D

Chiar Janin e tipa blonda tunsa scurt...ea se pricepe la orice ..pe restul fetelor nu le stiu...eu coafuri de ea am vazut facute.:)

ellypir
21.06.2011, 10:17:07
Chiar Janin e tipa blonda tunsa scurt...ea se pricepe la orice ..pe restul fetelor nu le stiu...eu coafuri de ea am vazut facute.:)

Multumesc mult! Am sa sun sa-mi fac programare la ea :)

chimista
21.06.2011, 10:40:56
Multumesc mult! Am sa sun sa-mi fac programare la ea :)

Cu pla si suna rapid ca nu stiu cand vei fi nasica ...dar eu mi-am fauct programea din martie pt 1 octombrie:D

ellypir
22.06.2011, 14:14:16
Cu pla si suna rapid ca nu stiu cand vei fi nasica ...dar eu mi-am fauct programea din martie pt 1 octombrie:D

Ai si alta recomandare pentru mine? Am sunat sa-mi fac programare dar nu mai e loc... pt 20 august e full la Janin. :( Please help! some one!!!:(

atheaa_me
22.06.2011, 14:30:02
Ai si alta recomandare pentru mine? Am sunat sa-mi fac programare dar nu mai e loc... pt 20 august e full la Janin. :( Please help! some one!!!:(

eu ti-as recomanda pe cea la care m-am dus la nunta, dar eu mi-am facut doar bucle...pot sa ti=-o recomand si pe cea a nasei mele, dar nu garantez ca va iesi super cocul..ca depinde si de par, si de starea coafezei,

chimista
22.06.2011, 19:12:17
eu ti-as recomanda pe cea la care m-am dus la nunta, dar eu mi-am facut doar bucle...pot sa ti=-o recomand si pe cea a nasei mele, dar nu garantez ca va iesi super cocul..ca depinde si de par, si de starea coafezei,

:))) ai fost comica la faza cu starea coafezei...si eu as recomanda pe cineva...da sincer nu mai stiu daca e la salonul respectiv....am auzit ca mirabela face iar bine ....dar la fel nu am date de contact...poate alte miresici te ajuta :">

ellypir
25.06.2011, 08:08:13
:))) ai fost comica la faza cu starea coafezei...si eu as recomanda pe cineva...da sincer nu mai stiu daca e la salonul respectiv....am auzit ca mirabela face iar bine ....dar la fel nu am date de contact...poate alte miresici te ajuta :">

Va rog, mai dati-mi o recomandare... :(

elia01
25.06.2011, 22:30:17
Va rog, mai dati-mi o recomandare... :(

inceark sa te mai duci la salon naldis .......... vezi k s 2 tipe! nu stiu pe cea care mi place mie qm o cheama.....dar stiu k lucreaza in aceeasi tura cu ..MELA*( mela- esteticiana)

altre saloane sincer nu stiu.....si pt machiaj apel la j.q incredere

codrutza84
11.07.2011, 21:09:17
ti-o pot recomanda pe cami, o fata ce a lucrat la janyn si si-a deschis salonul ei. nici eu nu am mai apucat sa fac rezervarea la janyn si am facut-o la cami. e adevarat ca nu am mai fost niciodata la cami, nici la janyn de altfel eu fiind din Timisoara, dar mi-a fost recomandata de fete care au fost la ea si am si vazut cateva coafuri facute de ea.

atheaa_me
11.07.2011, 21:34:19
inceark sa te mai duci la salon naldis .......... vezi k s 2 tipe! nu stiu pe cea care mi place mie qm o cheama.....dar stiu k lucreaza in aceeasi tura cu ..MELA*( mela- esteticiana)

altre saloane sincer nu stiu.....si pt machiaj apel la j.q incredere

cred ca o cheama jani, si daca e ea este super ok

elia01
12.07.2011, 09:03:50
cred ca o cheama jani, si daca e ea este super ok

daaa....jani se numeste(uitasem) :))

loriuta
30.07.2011, 08:30:42
Eu m-am facut la Janyn si am fost f multumita, dar e f aglomerata.. programeaza f multe mirese in acelasi timp si dureaza destul de mult!

loriuta
30.07.2011, 08:40:20
Ca machiaj am ales unul profesional...macar de nunta noastra sa ne rasfatam si nu am regretat...nu se compara cu nimic!

chimista
24.10.2011, 10:03:59
Ca machiaj am ales unul profesional...macar de nunta noastra sa ne rasfatam si nu am regretat...nu se compara cu nimic!

Eu am fost la coafor la Janyn, super profesionista nota 2000 pentruu ea ca persoana eu am zis numai cam ce vreau si ma facut super, nu am avut ce comenta.

cypyuty
24.10.2011, 11:45:15
cine te-a machiat??..si eu sunt de aceeasi parere..pt mine machiajul e foarte important..

laura_c
24.10.2011, 14:17:02
Buna fetelor.eu am avut nunta anul acesta si vreau sa va recomand la machiaj pe oana.macheaza super.este o fata care lucreaza acasa.dar este super.eu o recomand cu toata increderea

cypyuty
24.10.2011, 17:09:54
Buna fetelor.eu am avut nunta anul acesta si vreau sa va recomand la machiaj pe oana.macheaza super.este o fata care lucreaza acasa.dar este super.eu o recomand cu toata increderea
poti sa pui niste poze..sa vedem si noi..(?)

chimista
24.10.2011, 18:25:06

Ti-am raspuns eu si cu poze, legat de machiaj eu m-am facut la Roberta fata lu Mili, si pe ea o recomand.

laura_c
01.11.2011, 18:04:54
ca sa vezi mai multe intra pe facebook-jamilla make-Up si o sa vezi acolo ce poate sa faca oana.

cypyuty
01.11.2011, 18:12:04
ca sa vezi mai multe intra pe facebook-jamilla make-Up si o sa vezi acolo ce poate sa faca oana.
o sa ma uit..merci!...fetelor e liniste rau pe aici..haideti sa mai discuram si noi^:)^;-)

mirabela_d
02.11.2011, 18:10:08
o sa ma uit..merci!...fetelor e liniste rau pe aici..haideti sa mai discuram si noi^:)^;-)

Buna fetelor, am avut nunta pe 1 oct 2011 si am fost machiata de Jamilla, iar la par m-am facut la Janin.
Am fost foarte multumita de machiaj, mai ales ca nu am facut nicio proba, doar am lasat-o pe Jamilla sa-si faca treaba deoarece ea e expertul si rezultatul a fost uimitor...toata lumea a fost surprinsa de transformare si acum ma intreaba cine m-a machiat. va pun cateva poze ca sa va faceti o idee dar cel mai bine intrati pe facebook ca are jamilla mai multe.

cypyuty
02.11.2011, 20:12:25
Buna fetelor, am avut nunta pe 1 oct 2011 si am fost machiata de Jamilla, iar la par m-am facut la Janin.
Am fost foarte multumita de machiaj, mai ales ca nu am facut nicio proba, doar am lasat-o pe Jamilla sa-si faca treaba deoarece ea e expertul si rezultatul a fost uimitor...toata lumea a fost surprinsa de transformare si acum ma intreaba cine m-a machiat. va pun cateva poze ca sa va faceti o idee dar cel mai bine intrati pe facebook ca are jamilla mai multe.
ai fost foarte frumoasa!!

mirabela_d
03.11.2011, 20:28:48

multumesc mult :)

crys_st
13.12.2011, 08:29:36
Buna fetelor,
va urmaresc de ceva timp si as dori sa va rog sa ma ajutati cu numarul de telefon al Jamillei. Inteleg ca este cea mai priceputa la make-up. Va multumesc.

YasmeenButterfly
05.02.2012, 10:06:31
eu am fost mireasa dar va mai pot sfatui! sunt mirese de 2012 pe aici? vad ca e slaba discutia acum pe coafira si machiaj si alte cele :))

YasmeenButterfly
05.02.2012, 10:07:27
Buna fetelor,
va urmaresc de ceva timp si as dori sa va rog sa ma ajutati cu numarul de telefon al Jamillei. Inteleg ca este cea mai priceputa la make-up. Va multumesc.

ai aflat nr? a trecut ceva timp de la mesajul tau

YasmeenButterfly
05.02.2012, 10:08:30

tu ai rezolvat cu programarile la coafor etc? cum stai cu pregatirile? :*

cypyuty
05.02.2012, 12:35:43
tu ai rezolvat cu programarile la coafor etc? cum stai cu pregatirile? :*
nu la coafor nu..mai intai vreau sa fac niste probe..cu machiajul da..am luat legatura cu cineva de la craiova si am fost la proba si mi-a placut..da c-am "slaba" discutia :)) aici..

YasmeenButterfly
05.02.2012, 16:44:48
nu la coafor nu..mai intai vreau sa fac niste probe..cu machiajul da..am luat legatura cu cineva de la craiova si am fost la proba si mi-a placut..da c-am "slaba" discutia :)) aici..

sa stii ca nu a fost mereu asa slaba discutia aici, pe gorj...nu stiu ce s eintampla :) in 2010 era super activ forumul pe tg jiu / gorj :)))

se pare ca stai totusi binisor! macar stii ce vrei, iar cu probele la coafor te sfatuiesc sa nu faci N probe. Una si buna! Acu, depinde si ce iti doretsi tu! bafta si cu machiajul! sa stii ca nu e dracul asa de negru cu nunta :)))

cypyuty
05.02.2012, 16:56:46
sa stii ca nu a fost mereu asa slaba discutia aici, pe gorj...nu stiu ce s eintampla :) in 2010 era super activ forumul pe tg jiu / gorj :)))

se pare ca stai totusi binisor! macar stii ce vrei, iar cu probele la coafor te sfatuiesc sa nu faci N probe. Una si buna! Acu, depinde si ce iti doretsi tu! bafta si cu machiajul! sa stii ca nu e dracul asa de negru cu nunta :)))
pai vroiam mai multe pt ca vreau sa vad cu ce coafura imi vine mai bine..eu am si un par "problema"..in sensul ca e mai rar, drept si cu firul mai subtire.. :))

codrutza84
06.02.2012, 14:27:34
pai vroiam mai multe pt ca vreau sa vad cu ce coafura imi vine mai bine..eu am si un par "problema"..in sensul ca e mai rar, drept si cu firul mai subtire.. :))
asa e si parul meu doar k nu e nici drept nici ondulat si la proba fata care m-a facut mi-a propus mese, am acceptat si rezultatul a fost peste asteptari. incearca si tu dc faci proba inainte sa iti puna mese sa vezi cum iti vine...

YasmeenButterfly
06.02.2012, 16:52:24

lol, genul de par pisica, pretentios :))) da, ai nevoie d eo proba, macar sa stii cum iti vine ceea ce iti doresti. depinde si cat de lung e, si ce asteptari ai tu! eu am avut un fel de fundita din par (am avut fundita la bust la rochie), si in fata o coama mica, nu dreapta fata-spate ci cumva intr-o parte :-) ca am avut si tiara la baza funditei.

la vara se poarta coafurile grecesti, cica :) eu am avut par prins, am fost mireasa DE IULIE si am turbat de cald si cu el prins :))))

YasmeenButterfly
06.02.2012, 16:53:12
asa e si parul meu doar k nu e nici drept nici ondulat si la proba fata care m-a facut mi-a propus mese, am acceptat si rezultatul a fost peste asteptari. incearca si tu dc faci proba inainte sa iti puna mese sa vezi cum iti vine...

eu nu am avut mese, si asa am fost bridezilla :)) dar e o idee buna pt cine vrea si are rabdare !

cypyuty
06.02.2012, 17:41:14
lol, genul de par pisica, pretentios :))) da, ai nevoie d eo proba, macar sa stii cum iti vine ceea ce iti doresti. depinde si cat de lung e, si ce asteptari ai tu! eu am avut un fel de fundita din par (am avut fundita la bust la rochie), si in fata o coama mica, nu dreapta fata-spate ci cumva intr-o parte :-) ca am avut si tiara la baza funditei.

la vara se poarta coafurile grecesti, cica :) eu am avut par prins, am fost mireasa DE IULIE si am turbat de cald si cu el prins :))))
da sunt f frumoase coafurile grecesti..eu c-am stiu ce ma avantajeaza si in fuctie de asta o sa mi se faca coafura..eu zic ca o sa fac mai multe probe dar daca o sa mi se reuseasca din prima coafura o sa fie si mai bine..de exemplu nu-mi sta prea bine cu parul mai lipit asa de cap imi sta bine cu el mai "dezordonat" si nu prins "jos" la spate ci asa mai sus..

YasmeenButterfly
06.02.2012, 19:10:46
da sunt f frumoase coafurile grecesti..eu c-am stiu ce ma avantajeaza si in fuctie de asta o sa mi se faca coafura..eu zic ca o sa fac mai multe probe dar daca o sa mi se reuseasca din prima coafura o sa fie si mai bine..de exemplu nu-mi sta prea bine cu parul mai lipit asa de cap imi sta bine cu el mai "dezordonat" si nu prins "jos" la spate ci asa mai sus..

am inteles, mai rebel s.a.m.d. te sfatuiam cu probele sa nu te complici si sa nu fie bani irositi. Dar vorba aia, tu sa fii multumita, ca restul se rezolva pe parcurs! Cu restul pregatirilor cum stai? machiaj, accesorii, voal...? ti-am citit mesajul cu pantofii, parca tu scriai ca ai ceva pb la un picior, e ok sa t comanzi si din aceia de dans , insa ar fi bine sa i si poti folosi ulterior...adica nu doar pt nunta si apoi la dulap...sa faci in asa fel incat s afie un model purtabil si ulterior la tinute elegante, nu? pupici si o seara faina, se pare ca suntem doar noi pe aci :))

cypyuty
06.02.2012, 20:11:29
am inteles, mai rebel s.a.m.d. te sfatuiam cu probele sa nu te complici si sa nu fie bani irositi. Dar vorba aia, tu sa fii multumita, ca restul se rezolva pe parcurs! Cu restul pregatirilor cum stai? machiaj, accesorii, voal...? ti-am citit mesajul cu pantofii, parca tu scriai ca ai ceva pb la un picior, e ok sa t comanzi si din aceia de dans , insa ar fi bine sa i si poti folosi ulterior...adica nu doar pt nunta si apoi la dulap...sa faci in asa fel incat s afie un model purtabil si ulterior la tinute elegante, nu? pupici si o seara faina, se pare ca suntem doar noi pe aci :))
tr sa-mi dau comanda de pantofi cat mai curand ca apoi la probele de la rochia de mireasa tr sa ma duc cu ei..ar fi ideal sa-i pot purta apoi dar nu cred..eu nu am purtat niciodata pantofi albi asa ca, cred ca sfarsitul o sa si-l gaseasca in dulapior :))..voalul inca nu stiu cum o sa fie ma gandeam la un voal lung cu bordura de dantela la fel ca dantela rochiei...si sa fie lung pt biserica si poze si apoi sa-l schimb cu unul scurt ori sa-mi fac trena detasabila si sa-mi iau voal scurt..ma mai gandesc..mi se pare mai comod cu voalul lung si apoi schimbat cu unul scurt..si as vrea si un accesoriu in par dar sa vad ce gasesc..la fel ca fata din poza cu rochia de mireasa ca a mea..ceva in genul ala mi-ar placea in par..dar asta si in functie de coafura..pt machiaj am vorbit cu o fata de la craiova..am fost la proba si mi-a placut..vine acasa..asta am c-am rezolvat ;)

YasmeenButterfly
11.02.2012, 09:35:40
tr sa-mi dau comanda de pantofi cat mai curand ca apoi la probele de la rochia de mireasa tr sa ma duc cu ei..ar fi ideal sa-i pot purta apoi dar nu cred..eu nu am purtat niciodata pantofi albi asa ca, cred ca sfarsitul o sa si-l gaseasca in dulapior :))..voalul inca nu stiu cum o sa fie ma gandeam la un voal lung cu bordura de dantela la fel ca dantela rochiei...si sa fie lung pt biserica si poze si apoi sa-l schimb cu unul scurt ori sa-mi fac trena detasabila si sa-mi iau voal scurt..ma mai gandesc..mi se pare mai comod cu voalul lung si apoi schimbat cu unul scurt..si as vrea si un accesoriu in par dar sa vad ce gasesc..la fel ca fata din poza cu rochia de mireasa ca a mea..ceva in genul ala mi-ar placea in par..dar asta si in functie de coafura..pt machiaj am vorbit cu o fata de la craiova..am fost la proba si mi-a placut..vine acasa..asta am c-am rezolvat ;)

accesoriu d epar poti lua un pieptene elegant sau o tiara finuta etc...e ok si cu voalurile dar fii atenta...eu am avut voal mediu, nici scurt nici lung. bai si pe caldura aia...eu nu am [prea avut timp s arespir dupa biserica si pana au venit invitatii, fuga fuga si alte alea...nu stiu daca o sa ai rabdare sa ti-l scimbi dar tu stii cum iti este mai bine si ce iti doresti, mi se pare ideea buna! insa trebuie s ate simti si comod. Mai bine iei rochie cu trena care se prinde inntr-un loc sau 3 locuri si voal mediu...nu ti-ar fi mai usor asa? poate ai mult de alergat in ziua aia de colo colo.... daca nu iei bijuterii multe, atunci merge ft bine si accesoriul in par. iar cu pantofii...cine zice ca trebuie numai alb? poti crem, ivory etc...bine, depinde si de rochie, si voal, deci banuiesc ca le vrei white diamond (alb curat), deci atunci treb pantofi albi...si nu trebuie sa si gaseasca sfarsitul in dulap, poti vinde la bazar pe miresici...eu la bazar mi=am vandut rochia si am dat cadou voalul si accesoriile. Sandalele le-am pastrat, le port si acum, le am avut auriu cu argintiu :))) iar cu retsul rezolvi incet incte. cat iti ia fata dela Craiova cu tot cu transport? si la coafor, unde te duci pana la urma la probe? aaaa, s anu uitati ca pt machiaj, trebuie sa fii pensata inainte cu doua trei zile, nu cu o zi, si daca iti faci tratam cosmetic la fata, trebuie cu cel putin doua zile inainte,. iar la proba coafor, sper ca nu incerci s ate tot vopsesti...strici parul :)))

marrya31
16.02.2012, 20:52:47
Eu mi-am rezolvat cu coafatul la janine si machiaj la jamila, cred ca am facut cea mai buna alegere, mi se par cele mai bune:) Acum proba nu o sa fac la nici una, am incredere ca o sa faca o treaba buna si o sa ma transorme intr-o adevarata printesa:) nu stiu exact ce imi doresc,dar o sa ma sfatui cu ele, o sa le cer parerea sa vad ele ce imi propun.

chimista
17.02.2012, 09:17:27
Eu mi-am rezolvat cu coafatul la janine si machiaj la jamila, cred ca am facut cea mai buna alegere, mi se par cele mai bune:) Acum proba nu o sa fac la nici una, am incredere ca o sa faca o treaba buna si o sa ma transorme intr-o adevarata printesa:) nu stiu exact ce imi doresc,dar o sa ma sfatui cu ele, o sa le cer parerea sa vad ele ce imi propun.

Eu mi-am facut proba la Janin pentru simplu motiv ca am mers sa ma si vopsesc si cum am purtat voaleta era ceva mai deosebit de prins in par....dar am facut proba numai asa de idee ca sa stie si ea ce vreau eu si nu a fost o varianta finala:)...dar oricum ar fi nu o sa fii dezamagita:)

YasmeenButterfly
17.02.2012, 17:27:35

va fi totul super bine, fii fara grija :D o sa vezi ca nu-i dracul asa de negru cum pare. te poti sfatui linistita, ca sa fie clar ceea ce iti doresti, pt toata lumea :-p

YasmeenButterfly
17.02.2012, 17:28:32
Eu mi-am facut proba la Janin pentru simplu motiv ca am mers sa ma si vopsesc si cum am purtat voaleta era ceva mai deosebit de prins in par....dar am facut proba numai asa de idee ca sa stie si ea ce vreau eu si nu a fost o varianta finala:)...dar oricum ar fi nu o sa fii dezamagita:)

ai dreptate, orice ar fi, sigur o s afie bine intr-un fel sau altul. Nici eu nu mi-am facut proba la janyn, am mers direct pe mana ei :))) si m-a facut absolut superb :x

marrya31
18.02.2012, 19:54:56

Imi place voaleta ta..si eu asi vrea. Bine ca eu sunt o nehotarata si jumatate:D nu ma pot hotara ce coafura mi-ar place, oricum intai sa-mi iau eu rochita ca dupa aceea o sa imi dau seama ce coafura si bineinteles ce machiaj s-ar potrivi.

m_klaudya
19.02.2012, 11:07:52
ai dreptate, orice ar fi, sigur o s afie bine intr-un fel sau altul. Nici eu nu mi-am facut proba la janyn, am mers direct pe mana ei :))) si m-a facut absolut superb :x

ai stiut dinainte ce coafura vrei, sau propunerea a fost a ei? :D

onutzatesea
20.02.2012, 19:46:29
cea mai buna alegere ai facut-o janin si jamilla la ele am fost si eu si chiar m-au transformat intr-o printesa cum ai zis si tu, am fost la proba la amandoua si totul a iesit mai bine decat m-am asteptat. iti pun un link daca vrei sa te uiti
https://picasaweb.google.com/102610183678805273854/NuntaNoastra1Oct2011#5667120987065321314

cypyuty
21.02.2012, 08:00:43
cea mai buna alegere ai facut-o janin si jamilla la ele am fost si eu si chiar m-au transformat intr-o printesa cum ai zis si tu, am fost la proba la amandoua si totul a iesit mai bine decat m-am asteptat. iti pun un link daca vrei sa te uiti
https://picasaweb.google.com/102610183678805273854/NuntaNoastra1Oct2011#5667120987065321314
A fost o nunta f frumoasa..se vede ca v-ati distrat!!!
;) ...de unde ai luat tortul si prajiturile??

onutzatesea
24.02.2012, 14:44:31
Te-am vazut deja ca miresica pe facebook, ai fost o superba... foarte frumoase decoratiunicu cine le-ai facut? Husele au fost ale restaurantului, imi plac tare mult:) Foarte fain momentul dansului, ai si videoclip?

multumesc mult !!! tot ce a tinut de flori am facut cu floraria la storia din tg jiu iar husele le-am luat din petrosani smart party se numesc e o firma de aranjamente, au site... da am videoclip pentru dans
http://www.youtube.com/watch?v=jRf80x3BwX4 pupici

onutzatesea
24.02.2012, 14:50:18
A fost o nunta f frumoasa..se vede ca v-ati distrat!!!
;) ...de unde ai luat tortul si prajiturile??
prajiturile si tortul le-am luat de la baia de fier au fost foarte bune

cypyuty
24.02.2012, 15:32:55
multumesc mult !!! tot ce a tinut de flori am facut cu floraria la storia din tg jiu iar husele le-am luat din petrosani smart party se numesc e o firma de aranjamente, au site... da am videoclip pentru dans
http://www.youtube.com/watch?v=jRf80x3BwX4 pupici

superrrrrrrrrrrrrrr!!!! ati avut o nunta f frumoasa!!!!<:-P <:-P <:-P
dansul superb!!! ;)

madalinacorina
24.02.2012, 15:37:17
buna, la toata lumea!!!sunt noua pe aici, azi e prima mea zi :)
Am si eu o mare rugaminte, daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi. am nunta pe 22.09.2012 si as vrea sa fac programari de pe acum pentru coafura, machiaj.problema e ca nu prea stiu unde sa ma duc, daca ma poate indruma cineva. va multumesc!

cypyuty
24.02.2012, 15:50:31
buna, la toata lumea!!!sunt noua pe aici, azi e prima mea zi :)
Am si eu o mare rugaminte, daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi. am nunta pe 22.09.2012 si as vrea sa fac programari de pe acum pentru coafura, machiaj.problema e ca nu prea stiu unde sa ma duc, daca ma poate indruma cineva. va multumesc!

Bine ai venit! ;)
Pai variante de coafura..c-am toate fetele o recomanada pe janyn..si pt machiaj o fata jamilla..eu pr coafor nu mi-am facut programare dar pt make-up da..o sa ma macheze cineva din craiova care o sa vina la tg-jiu in ziua nuntii.
La ce restaurant o sa fie nunta?..ce ai mai rezolvat pt nunta?? ;)

madalinacorina
24.02.2012, 16:11:10
Pai nunta o facem in Carbunesti.N-am facut mare lucru pana acum. Sala,muzica si fotograful le-am rezolvat.
acum am inceput sa ma gandesc la coafura si machiaj :)

atheaa_me
09.03.2012, 17:09:27
Pai nunta o facem in Carbunesti.N-am facut mare lucru pana acum. Sala,muzica si fotograful le-am rezolvat.
acum am inceput sa ma gandesc la coafura si machiaj :)

eu la machiaj am o singura recomandare, si sigur nu-ti va parea rau!

madalinacorina
13.03.2012, 09:09:54
eu la machiaj am o singura recomandare, si sigur nu-ti va parea rau!

pentru machiaj am vorbit cu Jamilla, ma duc la ea. pentru coafura ma duc la Corina,are in spate la finante salon. sper sa iasa bine :)

atheaa_me
18.03.2012, 20:13:51
pentru machiaj am vorbit cu Jamilla, ma duc la ea. pentru coafura ma duc la Corina,are in spate la finante salon. sper sa iasa bine :)

super!:) o alegere buna la machiaj, la coafura habar nu am;)

inutza2014
26.03.2014, 09:46:06
Buna, fetelor.

Ce recomandari aveti pentru coafura si machiaj, intr-un raport calitate/pret ok?

Mersi.