PDA

Versiunea completa : Agentii de organizare nunti, decoratiuni in Cluj

Pagini : [1] 2 3 4 5 6

almira
21.09.2006, 12:43:27
buna fetelor
eu am nunta in octombrie si firma cu care lucrez pt nunta mi-a propus pt decorarea restaurantului glastre inalte de sticla si flori pe interior...a mai avut cineva dintre voi la nunta ceva asemanator? in poze mi s-a parut ca arata foarte frumos, dar parca totusi sunt prea inalte...
Inca nu sunt hotarata, si pretul e destul de mare...50 ron/masa|-)

urmychance
21.09.2006, 12:49:15
buna fetelor
eu am nunta in octombrie si firma cu care lucrez pt nunta mi-a propus pt decorarea restaurantului glastre inalte de sticla si flori pe interior...a mai avut cineva dintre voi la nunta ceva asemanator? in poze mi s-a parut ca arata foarte frumos, dar parca totusi sunt prea inalte...

depinde daca iti place...nu te lua dupa ce iti propun ei, ci ceea ce vrei tu cu adevarat. E cam scump si cam incomod. Masa e foarte incarcata. Asta e doar punctul meu de vedere.
incerc sa atasez o poza cu ceva mai simplu, ca idee....
si eu sunt foarte stresata in privinta decorarii salii. Vreau ieftin, frumos, de bun gust, original...si nu s-a trezit inca artista din mine
3362

3363

kala_elena
21.09.2006, 12:51:00
buna fetelor
Arata foarte, foarte bine. Marturisesc ca nu am mai vazut astfel de aranjamente la nunti. In general sunt rotunde, joase. Ma gandesc ca daca da cineva cu carafa de vin peste ea ....:)>-. Si mie mi se pare cam scumputa. Poate iti mai ofera si alte variante.

urmychance
21.09.2006, 12:55:50
3365

sau...nu sunt cele mai stralucite, dar ca idee...

almira
21.09.2006, 13:11:11
M-am tot gandit...cred ca totusi e mai bine sa fie ceva mai inalt, daca e mic si jos pe masa decorul va fi acoperit de pahare, fructiere etc. Si socotind ca sunt 7 trandafiri, poate totusi nu e chiar asa scump:-?

dandelion
21.09.2006, 13:57:22
Eu am vazut la mai multe nunti chestii de genu asta, dar cu mai putine flori.
Daca tie iti place cum arata, e super ok, daca mesele sunt mai mari, o sa arate si mai bine. Incerca sa te mai uiti pe net, cauta pe google la imagini "centerpieces", o sa gaseti super multe idei!
Sper sa-ti fie de ajutor.

orhidutza
20.10.2006, 09:40:33
almira, arata absolut senzational! daca poti sa ti le permiti, eu zic sa le iei :)

dia_na
07.11.2006, 18:43:45
Pe linga flori, luminari, servetele colorate, ce mai puneti voi pe masa pt decor?

Am vazut niste pietricele colorate editat foarte dragute, arata foarte bine pe masa si nici nu supara (ex. pene sau petale de flori nu as pune, pt ca poate e cineva alergic :-)).

Ati vazut in Cluj furnizori cu idei speciale?

Multumesc.

orhidutza
08.11.2006, 09:48:44
diana, eu mi-am luat pietricele colorate de la Plus (erau mai multe culori...foarte ieftine), si cred ca o sa le pun pe masa imprastiate aparent neglijent ;)

salo
22.11.2006, 13:42:53
ce agentii sunt mai bune prin cluj?:-\

PUFF
23.11.2006, 18:27:53
si pe mine ma intereseaza
potae ne spun cele care stau mai bine cu pregatirile sau fostele miresici

dandelion
23.11.2006, 18:46:28
Si eu care vroiam sa le intreb pe cele din cj ca ma gandeam ca ele vor sti mai bine:D
Din ce m-am interesat eu,mi s-au parut cei mai ok cei de la euromariage si ********.Ambele agentii sun din cj si au site.Am vb doar prin mail cu ei deocamdata, au fost si agentiile care si-au aratat interesul fata de mine, mi-au raspuns promt la toate mesajele, fate de alte agentii de la care nici in ziua de azi nu am primit un raspuns.
Oricum o sa mai "studiez" ofertele lor pe net, iar dupa sarbatori o sa-i vizitam si o sa alegem pe cei care o sa indeplineasca cerintele noastre.
Daca mai stie cineva vreo agentie SERIOASA sa ne spuna:D

salo
23.11.2006, 19:51:14
de ce este sters al doilea nume de firma? si primul nu?

dandelion
23.11.2006, 20:27:40
:-s l-or fi luat drept reclama..
iti scriu pe pm

belfragutza
23.11.2006, 21:51:33
stie cineva unde se gasesc accesorii deosebite pentru mirese in cluj?

dandelion
23.11.2006, 21:53:59
Si pe mine m-ar interesa!

baby_tweety
23.11.2006, 22:05:18
Si eu care vroiam sa le intreb pe cele din cj ca ma gandeam ca ele vor sti mai bine:D
Din ce m-am interesat eu,mi s-au parut cei mai ok cei de la euromariage si ********.Ambele agentii sun din cj si au site.Am vb doar prin mail cu ei deocamdata, au fost si agentiile care si-au aratat interesul fata de mine, mi-au raspuns promt la toate mesajele, fate de alte agentii de la care nici in ziua de azi nu am primit un raspuns.
Oricum o sa mai "studiez" ofertele lor pe net, iar dupa sarbatori o sa-i vizitam si o sa alegem pe cei care o sa indeplineasca cerintele noastre.
Daca mai stie cineva vreo agentie SERIOASA sa ne spuna:D

Da, euromariage este o firma mare si destul de buna.V-o recomand.Faceti contract sigur pe toate decoratiunile insa, ca sa nu aveti surprize.

baby_tweety
23.11.2006, 22:12:17

Nicaieri!!Haha.deosebite, nu prea gasesti.Depinde cat de deosebite.Incearca alb-negru, sal gabriela-vis a vis de central
Pt accesorii comune(nu asa deosebite) sal promesis si sal emma.
Si eu am avut mari probleme cu accesoriile(o parte le-am luat din bucuresti iar altele de la targuri).

dandelion
23.11.2006, 22:33:49
Nicaieri!!Haha.deosebite, nu prea gasesti.Depinde cat de deosebite.Incearca alb-negru, sal gabriela-vis a vis de central
Pt accesorii comune(nu asa deosebite) sal promesis si sal emma.
Si eu am avut mari probleme cu accesoriile(o parte le-am luat din bucuresti iar altele de la targuri).
Unde este alb-negru?

belfragutza
23.11.2006, 22:41:06
alb si negru din cate stiu eu e la Central la etajul 2.

Taja
24.11.2006, 08:59:52
mai este si la Fiala Center Alb si Negru si acolo te lasa sa pui mana spre deosebire de central.
andana imi trimiti si mie pe pm numele celei de-a doua firme? multumesc!
va pupic
Ioana

cj83cia
01.12.2006, 16:36:48
Eu imi aleg florile in functie de preferinte - cred ca gherbera si culorile in functie de culorile salii - portocaliu cu alb

sgeorgiana20
25.12.2006, 23:56:12
Fetelor am si eu o intrebare...daca pun aranjamente florale joase (pe masa) pot sa mai pun si fructe?? Din punctul meu de vedere cred ca fructele reprezinta o cheltuiala nejustificata pentru ca nu prea se mananca. Dar fara fructe lumea zice ca nu se poate. Voi ce parere aveti??

ALEX21A
26.12.2006, 00:29:18
Fetelor am si eu o intrebare...daca pun aranjamente florale joase (pe masa) pot sa mai pun si fructe?? Din punctul meu de vedere cred ca fructele reprezinta o cheltuiala nejustificata pentru ca nu prea se mananca. Dar fara fructe lumea zice ca nu se poate. Voi ce parere aveti??

dc pui aranjamente florale joase poti pune langa ce vrei tu...si fructe...majoritatea pun aranj fl joase si fructe langa...eu nu voi face asa...desi intentionez sa pun aranj in glastre inalte nu vreau fructe pe masa langa aranjam...dc as opta pt joase cu atat mai mult n as pune fructe pe masa lg aranj.....de ce?....strict simetria mesei....mi se pare mai putin elegant lg flori..........eu optez pt cascada de fructe separat.....sau o masa cu fr separat.............pot lipsi,dar la toate nuntile gasesti si fructe....

sgeorgiana20
26.12.2006, 00:33:47
Asa mi se pare mult mai elegant si frumos (fructele separat pe o alta masa). Insasi ideea de a pune totul pe masa de la inceput .... inghesuite nu imi place. Multumesc mult pentru idee!

crystal81
26.12.2006, 14:02:23
inca nu...dar sper din tot sufletul ca inca nu e prea tarziu...
oricum zilele astea am fost pe la viitorii nasi si am ramas masca...m-au panicat...ca nu mai avem decat doua luni pana la nunta:
ianuarie e ca si trecuta...pana isi revine lumea dupa sarbatori
februarie-luna scurta
martie -ce mai e
aprilie-Pastile...cu doua saptamani de pregatiri...si doua de revenire....
si gata...MAI
ma apuca groaza........:-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS

salo
11.01.2007, 10:12:19
fetelor, aveti idee cat costa perdeaua de lumini? de inchiriat bineinteles...

arabela_cluj
11.01.2007, 10:50:05
buna ziua miresici :)

eu am avut nunta anul trecut si tot ceea ce a tinut de nunta mi-a facut o florarie din zalau . acum s-a deschis si in cluj. huse, aranjamente, buchete, lumanari, bolta la intrare...etc. Am fost super multumita iar preturile sunt fff ok. pe mesele invitatiilor am avut vaze inalte subtiri in care am pus doar 3 fire de anthurium si iarba. efectul este extrem de elegant . mesele sunt toate la fel aranjate.Am vazut ca se discuta despre aranjamente joase sau inalte. Eu am mers pe considerentul : daca vor fi joase nu se vor vedea , se vor bucura doar 2 persoane, cele care sunt in fata aranjamentului pe cand inalte se vad f bine . Iar in momentul in care se intra in sala se vad extraordinar de bine. am si poze de la nunta daca vreti sa le vedeti.:*

arabela_cluj
11.01.2007, 11:02:24
tot ceea ce tine de flori , huse, decorari sala , bolta va recomand cu incredere floraria editat-reclama. Ei sunt din zalau, acolo au 2 florarii si acum si-au deschis si la cj. eu am avut nunta anul trecut , sotul meu este din zalau iar ei au venit la cj si ne-au facut tot. a fost minunat si preturi ff ok.cee ce a fost minunat este ca nu au manopera , se platesc doar florile;;) . o sa ma duc sa le cer comision pt reclama :-" . am si poze pt cine vrea sa vada ;-) . mult noroc la miresici 2007

yma
11.01.2007, 11:27:08
inca nu...dar sper din tot sufletul ca inca nu e prea tarziu...
oricum zilele astea am fost pe la viitorii nasi si am ramas masca...m-au panicat...ca nu mai avem decat doua luni pana la nunta:
ianuarie e ca si trecuta...pana isi revine lumea dupa sarbatori
februarie-luna scurta
martie -ce mai e
aprilie-Pastile...cu doua saptamani de pregatiri...si doua de revenire....
si gata...MAI
ma apuca groaza........:-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS

hai ca ma bagi si pe mine in sperieti....eu ziceam ca mai am 4 luni la dispozitie si nunta tot in 5 mai este :O ,dar daca calculez mai bine.....:-& :madlaugh: :-SS

oanaterhes
12.01.2007, 11:43:31
Draga Arabela,
Tu vorbesti serios? Si noi vom face nunta la Zalau, dar chiar nu mi-am inchipuit ca editat-reclama ar putea face treaba buna! Merita incercat atunci! Daca totul e ok, chiar nu merita sa ma stresez, cel putin din punctul de vedere al florilor, ca nu vor ajunge la timp din Cj etc.
Imi poti trimite pe PM niste poze, sa ma conving mai intai despre ce vorbim? Multumesc mult-mult!
Oana

blueoana
12.01.2007, 11:55:04
imi arati niste poze,te rog mult

oanaterhes
12.01.2007, 12:14:08
Arabela,
Ti-am mai scris si pe topicul cu firme de decoratiuni. Chiar imi place ideea cu anthurium. Mai ales ca voi face nunta la Zalau. Pana acum ma gandeam ca nu voi gasi la Zalau ceva potrivit, dar iata ca m-am inselat. Cu atat mai bine.
Mai poti posta niste poze, sa le vada toata lumea?
Multumesc mult!
Oana:* :*

arabela_cluj
12.01.2007, 16:23:44
imi arati niste poze,te rog mult

va trimit cu placere doar ca sunt mari si se incarca greu. Daca imi dati o adresa de mail se rezolva ;;) .

dandelion
12.01.2007, 16:47:36
Si eu ii stiu pe cei de ala editat
Nu vreau sa par nu stiu cum, dar chiar stiu cum lucreaza, si nu mi se par a fi in momentul de fata chiar cei mai buni din zalau.Cu atat mai putin cei mai ieftini. Acum vreo 2-3 ani, cand nu prea erau alte florarii in oras, intr-adevar pareau a fi cei mai grozavi, dar preturile intotdeauna au fost "piperate". Acuma poti sa gasesti lejer o alta florarie care sa faca poate si alte chestii mai grozave si poate si la un pret mai scazut. Sunt buni, dar nu cei mai. Personalul e super-dragut. Mama de exemplu numai de la ei cumpara flori pt orice ocazie...dar... Eu zic sa va mai interesati si in alte locuri:D
Huse si esarfe din cate stiu au din saten, adica de-alea lucioase. Nu stiu daca sunt pe gustul fiecaruia. Mie personal nu-mi plac deloc. Varietatea de culori nu e chiar asa de mare. Iar aranjamenetele florale sunt cam tentati sa faca ceva asemanator la acelasi eveniment, adica lucreaza dupa un tipar...

arabela_cluj
12.01.2007, 20:27:15
eu sunt din cj asa ca nu imi pot da cu parerea despre alte florarii din zalau, si nici sa zic ca ei sunt sau nu cei mai buni am zis doar ca eu personal am fost f multumita. husele inbtradevar sunt de saten, mie mi-au placut dar despre aranjamente asemanatoare te contrazic , chiar m-au rugat sa le dau mana libera sa imi faca ceva "traznit" si se plangeau si ele ca lumea prefera standard. Pun o poza cu lumanarea mea sa o vada si lumea ca nu a fost deloc standard , cel putin eu asa cred :(

arabela_cluj
12.01.2007, 21:11:11
cat despre preturi crede-ma ca eu chiar am cautat inainte de a face contract cu ei si au fost ff ok preturile chiar reduse. Mie nu mi s-a parut scump 3,5 ROn pretul de inchiriat la o vaza +pretul florilor , fara sa imi perceapa manopera cum am mai zis, lucru care mie mi-a convenit$-) . Am gasit si locuri in care mi-au propus cu 30,00 RON vaze de inchiriat.

salo
13.01.2007, 09:02:46
cat despre preturi crede-ma ca eu chiar am cautat inainte de a face contract cu ei si au fost ff ok preturile chiar reduse. Mie nu mi s-a parut scump 3,5 ROn pretul de inchiriat la o vaza +pretul florilor , fara sa imi perceapa manopera cum am mai zis, lucru care mie mi-a convenit$-) . Am gasit si locuri in care mi-au propus cu 30,00 RON vaze de inchiriat.
Cu manopera..stai linistita...ai platit-o fara sa stii! Orice florarie are adaos la florile pe care le ia din depozitele mari de flori, asa ca fii sigura ca ai platit si manopera....

arabela_cluj
13.01.2007, 10:19:14
Cu manopera..stai linistita...ai platit-o fara sa stii! Orice florarie are adaos la florile pe care le ia din depozitele mari de flori, asa ca fii sigura ca ai platit si manopera....
poate ai dreptate salo dar adaos platim pt orice produs pt ca asa-i normal, poate unii au mai mult altii mai putin. Da mie mai toate florariile cand imi calculau buchetu, aranjamente, etc imi zicea "+ ....manopera, si nu era putin" pe cand ei mi-au calculat " atatia trandafiri...atata verdeata " si gata iar preturile sunt ca la toate florariile. Tot vroiam sa va zic alta idee, noi am folosit ca si aranjament de la preziudiu aranjamentul care l-am facut pt masina noastra.A trebuit sa avem grija , sa mergem incet dar a fost k . A fost facut intr-un suport special cu burete. asta pt cele care nu au mult de mers si cu viteze mari.:)>-

arabela_cluj
13.01.2007, 10:57:13
oana daca tot iti place anthuriumu hai sa iti arat poza cu buchetu verisoarei sotului meu , care mi i-a si recomandat facut tot de ei.

crystal81
14.01.2007, 06:16:24
fetelor mai am un pic si imi deschid eu agentie de organizare a nuntilor ....:)>-

am facut o selectie a unor agentii de organizare dar sunt cam dezamagita...
prea putine sunt la cluj care sa zica : "da, lasa totul in seama noastra..."
ba ca una nu se ocupa de una , ba alta de cealalta.....
deja m-am cam zapacit in firme care fac una si alta numai ce trebuie nu...:(
si ma dispera ca imi baga toate pe gat niste decoratiuni care mai de care mai scumpe si mai aiurea....adica nu au nimic de a face cu ceea ce imi doresc eu la nunta mea...:[email protected]
oricum...o sa pastrez un sac de informatii pentru alte doritoare si mai ales pentru fina mea:* :x ...pe care o sa o apuce febra pregatirilor ceva mai incolo...L-) :A

baby_tweety
14.01.2007, 11:46:25
fetelor mai am un pic si imi deschid eu agentie de organizare a nuntilor ....:)>-

am facut o selectie a unor agentii de organizare dar sunt cam dezamagita...
prea putine sunt la cluj care sa zica : "da, lasa totul in seama noastra..."
ba ca una nu se ocupa de una , ba alta de cealalta.....
deja m-am cam zapacit in firme care fac una si alta numai ce trebuie nu...:(
si ma dispera ca imi baga toate pe gat niste decoratiuni care mai de care mai scumpe si mai aiurea....adica nu au nimic de a face cu ceea ce imi doresc eu la nunta mea...:[email protected]
oricum...o sa pastrez un sac de informatii pentru alte doritoare si mai ales pentru fina mea:* :x ...pe care o sa o apuce febra pregatirilor ceva mai incolo...L-) :A

Cunosc sentimentul....iti lasa un gust amar colaborarea cu "marile firme"....:-&

oanaterhes
14.01.2007, 18:36:33
Da, m-am lamurit, au si site. Sunt OK, dar trebuie sa merg sa discut mai pe indelete.
V-am pupat!

ALEX21A
14.01.2007, 22:40:34
oana daca tot iti place anthuriumu hai sa iti arat poza cu buchetu verisoarei sotului meu , care mi i-a si recomandat facut tot de ei.

e f frumos acest buchet..nu am mai vazut asa.....;;)

orhidutza
15.01.2007, 12:50:50
totusi orhideele acelea sunt cam mari sa fie reale :) poate sunt din plastic :)

oanaterhes
15.01.2007, 18:55:28

Exista si orhidee naturale de marimea asta!!!!:*
Radeti voi radeti, dar sa stiti de la mine ca am vazut pe viu la o nunta un buchet de mireasa cu flori artificiale, nu chiar din plastic, dar din material textil. Asa ca..... Poate e ultima moda!!!!
Doamne sfinte, nu mi-as face asa ceva si sa stiu ca mor pe loc. Mai bine ma duc pe camp si imi culeg niste flori de sezon, iar daca nu sunt flori, atunci niste fire de iarba, iar daca nu e iarba, niste crengute din copaci.....Iar daca nu si nu, atunci imi cumpar cu 5 lei un trandafir mare si il port asa "solitar".... Imaginatia mea a luat-o razna......

arabela_cluj
15.01.2007, 19:37:21

cred ca te referi la anthurim, adica cea rosie.:) nu nu este de plastic, este naturala si este o floare foarte deosibita , daca iti plac.

cisi5
15.01.2007, 20:36:41
Eu am inteles de la o agentie ca e in jur de 200 ron aranjatul cu perdea de lumini in spate la masa mirilor, cu tot cu aranjamente

urmychance
15.01.2007, 20:39:19
mie mi s-a zis (la bucuresti) 350 ron/ 3 metrii.

orhidutza
16.01.2007, 11:46:16
cred ca te referi la anthurim, adica cea rosie.:) nu nu este de plastic, este naturala si este o floare foarte deosibita , daca iti plac.
chiar la orhidee ma refeream... la florile cele albe... sunt o mare pasionata de orhidee...adica am acasa 6 ghivece cu orhidee...si cam stiu care e dimensiunea florilor... astea in schimb mi se pareau exagerat de mari... de acolo nelamurirea :)

salo
16.01.2007, 17:57:03
Eu am inteles de la o agentie ca e in jur de 200 ron aranjatul cu perdea de lumini in spate la masa mirilor, cu tot cu aranjamente
De la ce firma iei perdeaua de voal cu lumini asa ieftin???:-?

blueoana
21.01.2007, 11:56:30
de la ce firma?

blueoana
21.01.2007, 11:57:53
imi trimiti te rog cu ce firm-a va aranjati sala si pretul

Adina
27.01.2007, 14:44:30
Salut
Sunt si eu o viitoare mireasa cu o situatie mai speciala:am plecat din Cluj de o bucata buna si acum incerc sa organizez nunta prin telefon.Acum locuiesc in Statele Unite si e cam departe si dificil sa ma intorc in cj pt fiecare chestie. Asadar, am inchiriat restaurantul(prin tel) si apoi m-am impotmolit. Nu stiu care e trend-ul nuntilor acuma, nu stiu cum se fac, nu stiu mai nimic.Am citit pe forum si m-am socat de cat de informata este lumea despre toate chestiile legate de nunti. De unde stitii atatea ?/:)
Si inca o chestie.Am sunat la cateva agentii de PR din cluj, le-am scris email si apoi am asteptat.Dar degeaba . Nimeni nu s-a deranjat sa rasapunda desi le-am cerut informatii foarte generale. Stitii voi una serioasa?

Multumesc mult

arabela_cluj
28.01.2007, 09:42:02
Agentiile colaboreaza de fapt cu florarii la care isi mai adauga si ei adaos, nu-i intereseaza sa fie neaparat deosebit cat sa isi faca ei acol pachetu. Iar ca sa o citeze doamna "noi stim sa legam huse pe scaun dar ei nu vor sti niciodata sa faca ceea ce facem noi";-)

Adina
29.01.2007, 01:34:06
Am vazut la foarte multe nunti asa ceva si mie mi se pare o idee foarte buna.In primul rand arata foarte bine, ti se distinge din restul chestiilor de pe masa si oamnenii care stau la masa se vad unii pe altii fara probleme.
Atata te costa cu flori cu tot sau numai vaza goala? Ca daca e cu flori nu-i asa scump.

Cu ce agentie iti faci nunta? Cine are in cluj asa ceva?

Oricum, eu zic:go for it!\:D/

cisi5
29.01.2007, 08:51:54
Salutare!
Eu vreau sa-mi cumpar lumanari care nu curg, patrate si nu foarte inalte, mai mult groase si pietricele transparente (nu stiu denumirea lor). Stiti unde as putea gasi in Cj aceste decoratiuni?

blueoana
29.01.2007, 09:01:56
am gasit la Cora,sunt pietricele de toate culorile si gasesti si n modele de lumanari

cisi5
29.01.2007, 09:31:14
am gasit la Cora,sunt pietricele de toate culorile si gasesti si n modele de lumanari
Super, mersi tare mult!!!:*Chiar azi o sa merg in cora sa-mi iau...

kikkki
29.01.2007, 14:54:50
Fetelor,

Am nevoie de ceva idei in legatura cu decoratiunile...dar inainte de toate as vrea sa va intreb unde asezati bauturile.....pe mese mi se pare de prost gust ...se pot pune pe niste masute separate, sau cum se face?8-}

cisi5
29.01.2007, 15:37:54
Fetelor,

Am nevoie de ceva idei in legatura cu decoratiunile...dar inainte de toate as vrea sa va intreb unde asezati bauturile.....pe mese mi se pare de prost gust ...se pot pune pe niste masute separate, sau cum se face?8-}
Am fost anul trecut la o nunta, unde erau puse bauturile separat, langa masa. Mi se pare super ideea in cazul in care poti s-o pui in practica. Se poate evidentia mai bine aranjamentele de pe masa, si arata mai elegant.

roxana
29.01.2007, 16:53:28
intra pe site-ul lor si vezi la buchete de mireasa:*********** apoi daca cuiva i se pare ca e variata gama, eu nu mai am nimic de comentat. toate buchetele sunt numai din trandafiri, aceeasi forma, aceeasi verdeata, un pic au schimbat culorile... in poze nu se vede, dar cozile sunt prinse intr-un mod foarte grosolan, si e cam lunga portiunea aia...
sper pentru reputatia lor ca nu si-au dat interesul sa-si actualizeze site-ul... dar e cam slabut portofoliul

eu sunt din cj asa ca nu imi pot da cu parerea despre alte florarii din zalau, si nici sa zic ca ei sunt sau nu cei mai buni am zis doar ca eu personal am fost f multumita. husele inbtradevar sunt de saten, mie mi-au placut dar despre aranjamente asemanatoare te contrazic , chiar m-au rugat sa le dau mana libera sa imi faca ceva "traznit" si se plangeau si ele ca lumea prefera standard. Pun o poza cu lumanarea mea sa o vada si lumea ca nu a fost deloc standard , cel putin eu asa cred :(

cisi5
29.01.2007, 20:42:03
Super, mersi tare mult!!!:*Chiar azi o sa merg in cora sa-mi iau...
Au fost in cora pietricele de toate culorile :((, acuma nu mai sunt decat rosii.Si lumanari nu am gasit cu tot cu suport, si sa nu curga.Mai caut, daca mai veteti si voi ceva...

oanaterhes
29.01.2007, 22:19:49
intra pe site-ul lor si vezi la buchete de mireasa:********** apoi daca cuiva i se pare ca e variata gama, eu nu mai am nimic de comentat. toate buchetele sunt numai din trandafiri, aceeasi forma, aceeasi verdeata, un pic au schimbat culorile... in poze nu se vede, dar cozile sunt prinse intr-un mod foarte grosolan, si e cam lunga portiunea aia...
sper pentru reputatia lor ca nu si-au dat interesul sa-si actualizeze site-ul... dar e cam slabut portofoliul
Buna fetelor!!!
Roxana, ai dreptate in privinta site-ului! Cu adevarat nu este reprezentativ!
Pupici!
Oana

blueoana
30.01.2007, 01:21:06
eu trec aproape zilnic pe acolo,cand vad te anunt

oanaterhes
30.01.2007, 13:15:15
Fetelor,
Mi se pare ca mesajele mele nu au fost postate in intregime.Pot vedea doar parti din ele, nu intregul text. Vad la unul dinte ele Editat de: IRINA. Cine e Irina? Eu nici intr-un caz.
Probabil or fi considerat administratorii ca fac reclama sau cine mai stie ce. Chiar nu era in intentia mea. Si daca e asa, atunci sunt mii de asa-zise "reclame" pe tot forumul. Ca sa iti edprimi o parere pro sau contra, cele mai elocvente sunt exemplele persoanale, nu?
Poate imi sterge cineva si "parti" din acest mesaj. Dar chiar m-am suparat!
Oana

oanaterhes
30.01.2007, 13:20:58
OK, Vad acum ca Irina e de la administrarea site-ului.Imi vine sa rad. Bine ca editeaza numele unei florarii amarate din Cluj, dar vezi peste tot nume ca Demetrios, White Lady, La Sposa, Marriage Couture sau ce o mai fi. Hai sa vad le sterge si pe astea???Care mai e atunci sensul acestui forum?Si apropo, in dreptul mesajului meu "editat" nu este dat nici un motiv.Multumesc pentru intelegere si poate ma lamureste cineva!!!Oana

irina
30.01.2007, 19:17:56
Eu sunt Irina! Imi pare bine de cunostinta...
Desi nu sunt nevoita sa dau explicatii, pentru ca userii sunt obligati la inregistrare sa citeasca regulamentul si sa-l si aplice cand folosesc site-ul, o s-o fac, dar sper ca e ultima data. Am spus de atatea ori si eu si ceilalti moderatori, si adminul, ca orice intrebari de genul de ce mi-ati sters, vreau explicatii vor fi sterse din start. Hai sa zic ca de data viitoare...
Am editat mesajele tale pentru ca un alt user a facut intentionat reclama "amaratei" aleia de florarii, iar tu, desi probabil neintentionat, ai sustinut-o cu multa ardoare. Reclama intentionata se sterge fara explicatii. Si cand e insistenta, se sterge de peste tot. Si hai sa fim seriosi, legatura cu reclamele la rochii nu isi are rostul.

P.S.- ASTA ESTE ULTIMA EXPLICATIE PE FORUM. CINE ARE CEVA DE INTREBAT, O VA FACE PE PM SAU LA INTREBARI PT. ADMIN. SI ASTA SE VA INTAMPLA LA ORICE TOPIC, INDIFERENT DE ZONA GEOGRAFICA.

cisi5
30.01.2007, 20:34:55
eu trec aproape zilnic pe acolo,cand vad te anunt
Mersi tare mult.Mi-am luat 2 pungii din Practiker, f. dragute dar nu aveau mai multe , asa ca inca mai caut. As vrea sa fie transparente sau aurii, ceva de genu...

blueoana
30.01.2007, 22:56:52
cat au fost?

blueoana
31.01.2007, 10:57:56
am gasit pe un site la 130 mii 200 gr,iti trimit prv cu adresa site-ului,ok?

oanaterhes
31.01.2007, 14:25:36
Eu sunt Irina! Imi pare bine de cunostinta...
Desi nu sunt nevoita sa dau explicatii, pentru ca userii sunt obligati la inregistrare sa citeasca regulamentul si sa-l si aplice cand folosesc site-ul, o s-o fac, dar sper ca e ultima data. Am spus de atatea ori si eu si ceilalti moderatori, si adminul, ca orice intrebari de genul de ce mi-ati sters, vreau explicatii vor fi sterse din start. Hai sa zic ca de data viitoare...
Am editat mesajele tale pentru ca un alt user a facut intentionat reclama "amaratei" aleia de florarii, iar tu, desi probabil neintentionat, ai sustinut-o cu multa ardoare. Reclama intentionata se sterge fara explicatii. Si cand e insistenta, se sterge de peste tot. Si hai sa fim seriosi, legatura cu reclamele la rochii nu isi are rostul.

P.S.- ASTA ESTE ULTIMA EXPLICATIE PE FORUM. CINE ARE CEVA DE INTREBAT, O VA FACE PE PM SAU LA INTREBARI PT. ADMIN. SI ASTA SE VA INTAMPLA LA ORICE TOPIC, INDIFERENT DE ZONA GEOGRAFICA.

OK, am inteles. Greseala mea, ca nu am citit regulamentul. Si e prima oara cand ma lovesc personal de chestia asta. Desi, acum ca spui tu, imi dau seama ca s-a intamplat de N ori pe site, doar ca nu am fost direct implicata si de aceea nu am observat. Iertare!!!Oana

cisi5
31.01.2007, 20:04:11
am gasit pe un site la 130 mii 200 gr,iti trimit prv cu adresa site-ului,ok?
Au fost 200.000 punga, dar nu scrie gramajul pe ea.
Pe site am gasit si eu, dar nu prea am incredere cu comenzile online, adica nu am mai cumparat online pana acum.Merci mult,

blueoana
01.02.2007, 22:56:27
asa tare suna "pt fiecare etaj"=))

belfragutza
04.02.2007, 10:57:30
Fetelor noi ne organizam nunta prin agentie, si sincer eu sunt foarte multumita de faptul ca ei se ocupa de absolut tot: flori, aranjare sala, aranjare biserica, aranjare masini, maestru de ceremonii, foto, video, invitatii, carte de oaspeti, marturii etc.Sunt intr-adevar o echipa de profesionisti si fac lucruri deosebite. Probabil i-ati remarcat si la targ desi standul lor nu era tare mare.

cisi5
05.02.2007, 19:29:57
Am gasit suport de lumanari pastilutze f. ieftin in selgros, de sticla.In caz ca sunteti in cautare va recomanda sa mergeti ca sunt destul de mult. Eu am luat deja 40 >:D<

cisi5
05.02.2007, 19:32:12
Am gasit suport de lumanari pastilutze f. ieftin in selgros, de sticla.In caz ca sunteti in cautare va recomanda sa mergeti ca sunt destul de mult. Eu am luat deja 40 >:D<
Pun si o poza sa vad daca va place :-SS

SONYA
05.02.2007, 20:19:26
[]

eu imi organizez nunta prin agentie. desi am multe idei, adevarul este ca nu prea am timp si nici nu vreau sa ma stresez inaintea nuntii. agentia mea se ocupa de tot: decorat sala, cadrul religios, mese, buchete de flori, invitatii, absolut tot. nu a fost ceva care sa le cerem si sa spuna nu.plus ca au f multe idei deosebite.
le-am cerut chiar sa imi imbrace 2 pereti in saten mov pentru ca nu se asortau cu decoratiunile si au gasit o solutie si la asta.

simonapop
09.02.2007, 13:36:11
Angelic,
imi scrii si mie te rog pe pm cu ce firma colaborezi pt organizarea evenimentului, am inteles ca esti multumita de ei.
Am o multime de idei si caut pe cineva sa ma ajute sa le pun in aplicare si sa vine eventual cu ceva sfaturi pt ceea ce inca nu e foarte clar pt mine.
Mersi mult si spor la treburi!

PUFF
09.02.2007, 22:58:40
Fetelor noi ne organizam nunta prin agentie, si sincer eu sunt foarte multumita de faptul ca ei se ocupa de absolut tot: flori, aranjare sala, aranjare biserica, aranjare masini, maestru de ceremonii, foto, video, invitatii, carte de oaspeti, marturii etc.Sunt intr-adevar o echipa de profesionisti si fac lucruri deosebite. Probabil i-ati remarcat si la targ desi standul lor nu era tare mare.

m-ar interesa si pe mine cat costa sa faca ei tot?
am fost plecata din tara aproape 2 luni si parca m-am rupt de tot ce inseamna nunta.....am ramas in urma....acum cand mai citesc ce scrieti voi parca ma mai trezesc si imi dau seama ca trebuie sa ma pun pe treaba #-o

alinush
11.02.2007, 13:09:14

Spune-mi si mie pls, cum se numeste agentia, unde o gasesc.
Merci!:*

belfragutza
11.02.2007, 19:05:56
Spune-mi si mie pls, cum se numeste agentia, unde o gasesc.
Merci!:*

Ti-am trimis pe Pm.

Froggy
12.02.2007, 22:15:28
M-am hotarat sa imbrac scaunele de la restaurant in saten alb si cu funda mare visinie pe spatar..cam ca in poza de mai jos...stit cam cat costa operatiunea pt un scaun? Nu sa fac eu personal, dar poate sa angajez o agentie..multu >:D<

cisi5
13.02.2007, 08:19:25
Sunt 140 buc, radea logodnicul de mine cand m-am apucat sa le numar ;))

orhidutza
13.02.2007, 08:36:58
M-am hotarat sa imbrac scaunele de la restaurant in saten alb si cu funda mare visinie pe spatar..cam ca in poza de mai jos...stit cam cat costa operatiunea pt un scaun? Nu sa fac eu personal, dar poate sa angajez o agentie..multu >:D<
De inchiriat o husa si o esarfa te costa intre 3.2 - 5 RON in functie de agentia de la care le iei :)

cristince
22.02.2007, 22:28:49
Buna fetelor,

As vrea sa va intreb parerile despre agentiile de organizare Euromariage, Golden Moments, PR Media, Magic Party Planner si Honey Time, mai ales in comparatie una cu alta. Am studiat bineinteles site-urile lor, dar nu se compara nimic cu experienta cuiva care a organizat nunta prin ei. Poate ati auzit ceva despre una sau mai multe dintre ele. Apreciez parerile voastre (pe privat, ca sa nu fie pericol de reclama :))).

Va multumesc mult si spor la pregatiri!

diannaa
25.02.2007, 20:33:43
Fetelor dragi,sa aveti grija sa nu colaborati cu cei de la INFINITY(primul stand pe dreapta de la targ)pt.aranjamente sala si flori pt. ca am auzit ca sunt fffffff.neseriosi :^o si f.scumpi,sa nu cumva sa aveti surprize,plus ca si comenteaza pe la spate despre clienti.Asta mi-au zis persoane patite cu ei!Va pupacesc:*

adinamircea
04.03.2007, 22:27:33
Fetelor dragi,sa aveti grija sa nu colaborati cu cei de la INFINITY(primul stand pe dreapta de la targ)pt.aranjamente sala si flori pt. ca am auzit ca sunt fffffff.neseriosi :^o si f.scumpi,sa nu cumva sa aveti surprize,plus ca si comenteaza pe la spate despre clienti.Asta mi-au zis persoane patite cu ei!Va pupacesc:*

Chiar nu inteleg ce ai impotriva celor de la INFINITY. Eu am nunta in data de 30 iunie, colaborez cu ei si sunt ffff multumita. Chiar nu am ce sa le reprosez, sunt prompti si profesionisti. Pentru orice idee de-a ta, ei iti propun o multime de variante, toate insotite de exemple clare. Referitor la preturi, am studiat preturile mai multor agentii din Cluj si pot sa-ti spun ca ei nu sunt scumpi deloc. Daca faci asemenea afirmatii grave in ceea ce priveste serviciile unei firme, ar fi foarte bine sa dai explicatii concrete, nu doar sa spui "fffffff.neseriosi", "" f.scumpi", etc.

diannaa
05.03.2007, 20:22:48
Chiar nu inteleg ce ai impotriva celor de la INFINITY. Eu am nunta in data de 30 iunie, colaborez cu ei si sunt ffff multumita. Chiar nu am ce sa le reprosez, sunt prompti si profesionisti. Pentru orice idee de-a ta, ei iti propun o multime de variante, toate insotite de exemple clare. Referitor la preturi, am studiat preturile mai multor agentii din Cluj si pot sa-ti spun ca ei nu sunt scumpi deloc. Daca faci asemenea afirmatii grave in ceea ce priveste serviciile unei firme, ar fi foarte bine sa dai explicatii concrete, nu doar sa spui "fffffff.neseriosi", "" f.scumpi", etc.

Hey,am scris cateva randuri,nu antireclama la ziar, am vz.ca si alte miresici imi impartasesc afirmatiile,si dupa cum am mai spus....no useless comments:)>- Te pup:*

Froggy
16.03.2007, 20:53:25
In sfarsit, dupa ce de saptamani ma chinui sa caut firma perfecta, care sa imi organizeze nunta perfecta, azi i-am gasit. credeti-ma ca am umblat pe la toate si AICi am gasit tot ceea ce mi-am dorit si mai mult decat am visat! Au niste chestii inedite, pe care chiar nu le-am vazut decat la nuntile de afara. In plus, fetele sunt foarte dragute si deschise, iti face o adevarata placere sa vb cu ele, spre deosebire de unii nesimtiti si nesimtite de la alte agentii pe care le-am consultat. In plus, preturile sunt mai mult decat acceptabile! Nu stiu exact, dar nu cred ca am voie sa scriu aici numele firmei, dar va rog sa ma contactati pe privat pt detalii. Credeti-ma ca merita!

karina2oo4
16.03.2007, 23:10:05
In sfarsit, dupa ce de saptamani ma chinui sa caut firma perfecta, care sa imi organizeze nunta perfecta, azi i-am gasit. credeti-ma ca am umblat pe la toate si AICi am gasit tot ceea ce mi-am dorit si mai mult decat am visat! Au niste chestii inedite, pe care chiar nu le-am vazut decat la nuntile de afara. In plus, fetele sunt foarte dragute si deschise, iti face o adevarata placere sa vb cu ele, spre deosebire de unii nesimtiti si nesimtite de la alte agentii pe care le-am consultat. In plus, preturile sunt mai mult decat acceptabile! Nu stiu exact, dar nu cred ca am voie sa scriu aici numele firmei, dar va rog sa ma contactati pe privat pt detalii. Credeti-ma ca merita!

trimite-mi te rog numele firmei care ai ales-o
multumesc

orhidutza
19.03.2007, 08:29:23
Cred ca te referi la Infinity, firma blamata de cineva aici pe forum :)

salo
19.03.2007, 09:27:46
fetelor, voi cat platiti pt perdeaua cu lumini si voal?

daniela_psy
24.03.2007, 15:25:18
fetelor, voi cat platiti pt perdeaua cu lumini si voal?
nu stiu separat cat costa dar cu tot cu prezidiu 5oo ron(fara aranjamente florale,perdea de lumini in spate si triplu voal peste,perdea de lumini in fata-prezidiu si drapaj din saten nisip peste incretit)iar celelalte accesorii sunt separat.nu stiu ca sa zic...E scump? voi ce ziceti?firma cu care colaboram e DDJ Party.salutari miresicilor din cj

Froggy
25.03.2007, 11:42:54
Cred ca te referi la Infinity, firma blamata de cineva aici pe forum :)
cred ca NU :) in nici un caz!!!!

daniela_psy
26.03.2007, 14:13:48
Mai stiti si alta firma cu exceptia Euromariaj,care inchiriaza porumbeii aceia dragalasi si ce preturi au?

roxana
26.03.2007, 14:48:08
A facut cineva nunta cu Eventi (pr media)?, au sediul pe str.Einstein
Mie la targul de la Muzeul de arta mi-au lasat o impresie ok, dar le-am scris ca vreau sa-mi trimita pe mail o oferta de pret, si mi-au zis ca sa ma duc acolo la sediul lor. Numa astia sunt mai ciudati, sau in general agentiile prefera sa vorbesti fata in fata, si nu vor sa trimita oferte prin internet?
Parca nu m-as apuca cu un an si ceva inanite de nunta sa umblu pe la toate agentiile sa vad oferte...

orhidutza
26.03.2007, 14:53:07
A facut cineva nunta cu Eventi (pr media)?, au sediul pe str.Einstein
Mie la targul de la Muzeul de arta mi-au lasat o impresie ok, dar le-am scris ca vreau sa-mi trimita pe mail o oferta de pret, si mi-au zis ca sa ma duc acolo la sediul lor. Numa astia sunt mai ciudati, sau in general agentiile prefera sa vorbesti fata in fata, si nu vor sa trimita oferte prin internet?
Parca nu m-as apuca cu un an si ceva inanite de nunta sa umblu pe la toate agentiile sa vad oferte...
Roxana, majoritatea o sa iti spuna sa te duci la ei la sediu sa discuti... ca de...poate te conving sa organizezi cu ei daca le-ai vazut fata :)

daniela_psy
26.03.2007, 16:00:21
imi trimiti si mie numele firmei pls?

daniela_psy
27.03.2007, 13:28:25
Mai stiti si alta firma cu exceptia Euromariaj,care inchiriaza porumbeii aceia dragalasi si ce preturi au?
Se pare ca nu...:-< Nimeni nu vrea porumbei albi la nunta?

orhidutza
27.03.2007, 15:09:05
Se pare ca nu...:-< Nimeni nu vrea porumbei albi la nunta?
aproape toate agentiile au porumbei... stiu de Infinity, Gala 10... mie insa mi-e frica de pasari deci cu siguranta nu voi alege porumbeii :)

cristince
27.03.2007, 16:34:19
De acord cu cxna, cam toate firmele ofera. In mod concret, am vazut la Magic Party Planner si la Eventi (fosta PR Media).

daniela_psy
27.03.2007, 21:35:08
mersi de inf.uite ca firma cu care am semnat contract nu au:-< ,ghinion si trebuie sa caut in alta parte.dar oare vor fii de acord sa-mi presteze doar serviciul asta?o sa mai vad eu dar ii vreau neaparat!!

daniela_psy
30.03.2007, 00:09:58
Sunt 140 buc, radea logodnicul de mine cand m-am apucat sa le numar ;))
:gen_15: Si eu as fi ras de tine in locul lui...Ce tablou!Cred ca aratai ca si Cosanzeana aceea din nu mai stiu care poveste,care a primit sarcina de la mama vitrega sa separe macul de nisip dintr-un sac,peste noapte;)) !Si de mine rade sotul meu cand spal rosturile dintre bucatile de faianta si gresie cu periuta de dinti:-B.Mult spor la numarat....aaaaa....organizat!!

daniela_psy
30.03.2007, 00:29:30
Cateva idei desi sigur trebuie ca le aveti si voi dar mie mi-au placut tare mult.Va pup!

daniela_psy
30.03.2007, 00:37:44
Mai am...Un intreg arsenal dak mai vreti.;-)

vio
30.03.2007, 09:15:47
Mai vrem:)

PUFF
30.03.2007, 16:19:56

poza a 3-a cu luminile este minunata

Amira
30.03.2007, 22:48:33

daca colaborezi cu ei foarte bine ,la nunta te rog sa pui mana pe huse sau esarfe sa vezi cum iti ramane mana lipicioasa dupa ce le atingi (sunt intradevar curate) si sunt foarte seriosi si foarte ieftini ,daca vrei iti dau si explicatii concrete

daniela_psy
30.03.2007, 23:23:56
poza a 3-a cu luminile este minunata
Da,dak ar face si ai nostri artisti pe la agentiile cu care colaboram asa ceva...de parca n-ar avea de unde sa se inspire!Pozele ne ajuta uneori ca idee dar cand le propui sa-ti faca ceva asemanator iti spun ba ca nu au una ba ca nu au alta...Sau poate ca nu toate fac asa si o sa ma ia careva de par pe aici!:-s

adinamircea
30.03.2007, 23:49:13
[quote=adinamircea;126089]Chiar nu inteleg ce ai impotriva celor de

daca colaborezi cu ei foarte bine ,la nunta te rog sa pui mana pe huse sau esarfe sa vezi cum iti ramane mana lipicioasa dupa ce le atingi (sunt intradevar curate) si sunt foarte seriosi si foarte ieftini ,daca vrei iti dau si explicatii concrete

Vad ca esti pornita impotriva celor de la Infinity. Da, chiar as vrea sa stiu chestii concrete, ca sa stiu de ce sa ma feresc. Intr-adevar, e oribil ca husele/esarfele de pe scaune sa fie lipicioase. Nici nu vreau sa-mi imaginez.

daniela_psy
26.04.2007, 01:23:50
ma mai tot documentez desi am ales deja...

daniela_psy
26.04.2007, 01:31:19
sper ca nu ma considerati off topic pt pozele out door-poate va place ceva si va inspirati...:)>-

daniela_psy
26.04.2007, 01:35:18
rog iertare dak plictisesc pe cineva...:-p

daniela_psy
26.04.2007, 01:38:48
deci continuam...

daniela_psy
26.04.2007, 01:43:04
deja ma intind dar nu ma opresc aici<:-P

daniela_psy
26.04.2007, 01:46:59
sa mai visam un pic...

daniela_psy
26.04.2007, 01:51:05
...........

daniela_psy
26.04.2007, 02:04:48
vedem noi ce realizam din toate astea

daniela_psy
26.04.2007, 02:10:20
hai sa vedem cum stam cu interiorul:-B

daniela_psy
26.04.2007, 02:14:39
.............

daniela_psy
26.04.2007, 02:20:31
e greu sa te decizi clatindu-ti ochisorii cu atata calitate...#:-S

daniela_psy
26.04.2007, 02:24:47
astea nu le aveam in yahoo.photos de aia va stresez cu ele!

daniela_psy
26.04.2007, 02:28:29
.....desi nu se mai poarta....ceva balonase....:D

daniela_psy
26.04.2007, 02:35:16
ce diferenta fata de ce se poate realiza la noi...:-<

daniela_psy
26.04.2007, 02:40:54
opriti-maaaa!!

daniela_psy
26.04.2007, 02:45:51
o idee cum ati putea sa va imbracati miresele mici pt cine doreste.sa va topiti,nu alta.....

daniela_psy
26.04.2007, 02:51:56
....si cu asta am terminat!ma iertati de indrazneala[-o<

mellania
21.05.2007, 13:10:32
buna, va recomand cu caldura firma Pro Mariage, sunt seriosi, au preturi bune si sunt f amabili.

roxana
21.05.2007, 17:25:21
O prietena de-a mea isi face nunta in Deva cu ceva agentie nush de unde, si cica aia au ceva blaturi rotunde pe care le pun pe mese, si fac mese rotunde din mesele patrate ale restaurantului. voi ati auzit asa ceva la agentiile din Cluj?

adrianalorena
03.06.2007, 15:38:08
buna Oana si casa de piatra

Vad ca ai avut nunta si ca esti din zalau . O sa am si eu la acelasi restaurant , Imi zici si mie unde ti-ai facut florile, buchetul, sala daca ai avut si daca ai si niste poze ti-as multumi si cum a fost ( pret, calitate)
. Iti multumesc mult anticipat

mony42
18.06.2007, 15:19:10
Vad ca toata lumea a dat nume de firme asa ca va spun si eu cu cine lucrez.
Cu Magic Party Planer si sunt multumita.
Sper sa nu fie luat ca publicitate ci doar ca atare.
Poate ca sunt putin putin mai scumpi dar e ok. Daca doreste cineva detalii va rog pe privat nu vreu sa creez probleme.

roxana
18.06.2007, 17:32:10
Vad ca toata lumea a dat nume de firme asa ca va spun si eu cu cine lucrez.
Cu Magic Party Planer si sunt multumita.
Sper sa nu fie luat ca publicitate ci doar ca atare.
Poate ca sunt putin putin mai scumpi dar e ok. Daca doreste cineva detalii va rog pe privat nu vreu sa creez probleme.
Eu vreau sa stiu daca au blaturi rotunde sa faca mese rotunde din mese patrate :D (Am si mai sus intr-un mesaj), si daca nu au deocamdata, daca au de gand sa-si faca rost pana la anul, cand voi avea eu nunta

Adina
19.06.2007, 16:48:25
Eu vreau sa stiu daca au blaturi rotunde sa faca mese rotunde din mese patrate :D (Am si mai sus intr-un mesaj), si daca nu au deocamdata, daca au de gand sa-si faca rost pana la anul, cand voi avea eu nunta

Roxana, si eu am nevoie de blaturi rotunde pt mese. Cate persoane o sa ai la o masa? Ai vorbit deja cu cei de la restaurant despre asta? Daca afli de ceva agentie care are asa ceva, te rog zi-mi si mie.
Eu ma gandeam ca daca nu gasesc nicaieri de inchiriat sa rog pe cineva sa mi le faca. Eu as avea nevoie doar de cateva in plus pt ca Chiosul are vreo 7 mese rotunde si mi-ar mai trebui inca vreo 7-8 in plus. Daca mi le fac ti le imprumut si tie dupa nunta, ca tu o ai dupa mine.
Pana atunci o sa mai intreb si eu pe la agenti si daca gasesc iti zic.

Spor!>:D<

mony42
20.06.2007, 16:08:18
De mese se ocupa mai mult restaurantul adica ce are in dotare. La agentie probabil ca gasesti dar precis costa........:-"

prapadeala
09.07.2007, 18:30:17
buna fetelor

Buna almira,

Cel mai important lucru la care sa te gandesti este ca un centerpiece trebuie sa fie ori jos sa se vada lumea peste el, ori destul de inalt, incat florile (aranjamentul din varf) sa fie desupra capetelor invitatiilor. Am fost la nunta unde aranjamentul bloca pe invitati sa se vada unul pe celalalt - este foarte incomod asa.

maridra
14.07.2007, 15:48:47
Fetelor, sa va arat ce-mi trece mie prin cap. :-" O sa am asa ceva la nunta.

Explicatii aici: http://www.miresici.ro/showpost.php?p=302777&postcount=1293

Poze... mai jos. :D

blueoana
14.07.2007, 17:35:23
unde ai gasit de cumparat?

maridra
14.07.2007, 20:35:51
unde ai gasit de cumparat?

:) Nu-i frumos sa facem publicitate!!! Daaaar... daca mergi la plimbare prin centrul Clujului, iti recomand si straduta Iuliu Maniu. Foarte frumoasa, foarte romantica si plina de floricele de floarea soarelui, asa... portocalii, ca ale mele.

blueoana
15.07.2007, 05:28:58
Multumesc mult:-"

PUFF
15.07.2007, 21:18:49
as vrea sa pun pe mese vaze inalte cu fori
stiti cumva cat costa?

prapadeala
16.07.2007, 16:16:15
stiti cumva cat costa?

Cred ca te costa de la 18 RON in sus.. pana 70 RON. Depinde unde gasesti vaze (de inchiriat sau cumparat) si mai ales ce flori pui si cate. Florile o sa fie principalul motiv la pret. Eu m-am interesat.. uite o oferta (prima imagine cu trandafir in tub) ma costa 18 RON, si ceva de genul la a doua imagine aproape 60 RON (din cauza ca sunt multe flori).

Stiu ca tu ai vrea vaze inalte, dar preturile nu cred ca difera asa mult . Depinde insa unde gasesti vaze inalte si cu cat.

Succes mult!o:-)

bella14
16.07.2007, 16:43:18
salut almira! in leg. cu glastrele de sticla sa sti ca e ok daca sunt inalte.trebuie sa se vada invitatii intre ei.si arata mult mai bine asa, decat aranjamentele joase.

Amira
16.07.2007, 22:18:36
stiti cumva cat costa?

acestea au fost in jur de 38 ron ,vaza impreuna cu aranjament

Ioana27
16.07.2007, 22:36:00
Draga Almira, apropo de aranjamentele de flori in vaza inalta. Am fost nu de mult la o nunta unde aranjamentele erau asa cum iti doresti si tu. Erau vaze inalte si inauntru orhidee- o minunatie crede-ma- simplu si in acelasi timp elegant. Si eu ma gandesc tot la asa ceva dar inca nu stiu costul unui astfel de aranjament.

Amira
16.07.2007, 22:49:08
Draga Almira, apropo de aranjamentele de flori in vaza inalta. Am fost nu de mult la o nunta unde aranjamentele erau asa cum iti doresti si tu. Erau vaze inalte si inauntru orhidee- o minunatie crede-ma- simplu si in acelasi timp elegant. Si eu ma gandesc tot la asa ceva dar inca nu stiu costul unui astfel de aranjament.

inchiriatul unei vaze este 8 ron ,costul aranjemntului depinde de flori

Ioana27
16.07.2007, 23:14:48
As avea si eu o intrebare, exista undeva in Cluj sau mai precis in Floresti cineva care inchiriaza oglinzi decorative de pus pe pereti? Am auzit un zvon si m-ar interesa.
Si in legatura cu vaza, de unde as putea sa o inchiriez? Sau se va ocupa firma care voi decide sa ne organizeze nunta?

ilo
17.07.2007, 21:37:23
inchiriatul unei vaze este 8 ron ,costul aranjemntului depinde de flori
de unde se pot inchiria vaze inalte? de la firme sau florariile sunt cele care inchiriaza?

prapadeala
17.07.2007, 22:03:18
Nu stiu de florarii sau firme de inchiriat, dar stiu ca anumite firme de organizat nuntii au vazele lor care le-ai putea folosi (in cazul ca folosesti o firma organizatoare).

daniela_psy
18.07.2007, 16:41:45
Firma cu care am facut eu nunta inchiriaza vazele (inalte)cu 7 ron/buc.Aranjamentele florale cel mai bine e sa le iei direct de la florarie caci firma mai pune ceva adaos si iesi mai scump.Eu am iesit astfel la 20ron:vaza+buchetel+lumanare aurie.Si Casa cu flori au vaze inalte...

Amira
18.07.2007, 22:38:25
Firma cu care am facut eu nunta inchiriaza vazele (inalte)cu 7 ron/buc.Aranjamentele florale cel mai bine e sa le iei direct de la florarie caci firma mai pune ceva adaos si iesi mai scump.Eu am iesit astfel la 20ron:vaza+buchetel+lumanare aurie.Si Casa cu flori au vaze inalte...

pune o fotografie sa vedem si noi aranjamentele

prapadeala
19.07.2007, 00:21:43
Le-am vazut in albumul ei. Foarte frumoase - sunt curioasa daca le-ai aranjat tu? sau le-a facut cineva si ti le-a dus la sala, si tu nu te-ai mai stresat in ziua nuntii cu asta..

Amira
19.07.2007, 13:59:44
eu nu pot sa vad albumul,nu stiu din ce cauza-nu se incarca pozele

daniela_psy
19.07.2007, 14:45:24
Minibuchetelele din vaza le-am facut la o florarie din oraselul nostru natal,unde am facut si nunta dealtfel si am folosit doar crizanteme albe si verdeata.Din pacate nu pot posta decat poza asta cu vazele si deja lumanarea se consumase dar se vede ceva din lumanare in aranjamentul de la prezidiu.Cu toate ca nu am comandat florile prin firma de deco,tipa care a aranjat sala mi-a arnjat si buchetele in vaza.

ilo
20.07.2007, 15:24:14
My God , din SUA mi le cumpar la pretul asta , nu le inchiriez doar! ce dumnezeu se intampla cu preturile prin ro?
eu le-as vrea transparente si sa imi pun in ele o cala sau un trandafir care se se vada prin sticla! am vazut aici la o nunta , aratau super elegante.

prapadeala
21.07.2007, 03:35:31
My God , din SUA mi le cumpar la pretul asta , nu le inchiriez doar! ce dumnezeu se intampla cu preturile prin ro?
eu le-as vrea transparente si sa imi pun in ele o cala sau un trandafir care se se vada prin sticla! am vazut aici la o nunta , aratau super elegante.

Asta-i viata! si eu ma sochez cateodata la ce preturi scot dragii mei romani. Romania capitalista :))

prapadeala
21.07.2007, 03:36:14
Minibuchetelele din vaza le-am facut la o florarie din oraselul nostru natal,unde am facut si nunta dealtfel si am folosit doar crizanteme albe si verdeata.Din pacate nu pot posta decat poza asta cu vazele si deja lumanarea se consumase dar se vede ceva din lumanare in aranjamentul de la prezidiu.Cu toate ca nu am comandat florile prin firma de deco,tipa care a aranjat sala mi-a arnjat si buchetele in vaza.

Tot tipa care ti-a aranjat sala ti-a pus perdeaua de lumini? Le-a avut ea sau le-ai cumparat? Au aratat foarte frumos

daniela_psy
21.07.2007, 15:36:24
Tot tipa care ti-a aranjat sala ti-a pus perdeaua de lumini? Le-a avut ea sau le-ai cumparat? Au aratat foarte frumos
Tot meritul decorului(mai putin florile)apartine firmei de deco(inclusiv perdeaua de lumini).Tipa de care vb era de la firma de deco

PUFF
21.07.2007, 15:49:22
Tot meritul decorului(mai putin florile)apartine firmei de deco(inclusiv perdeaua de lumini).Tipa de care vb era de la firma de deco

poti sa imi spui cat a costat decoratiunile si cu ce firma ai facut? [-o<

PUFF
21.07.2007, 16:04:33
[]

pai asta este problema ca nu am ales inca, adica platesc restaurantul sa imi aranjeze scaunele si mesele, dar masa mirilor nu imi place si vreau altceva, vreau vaze inalte cu flori...desi ei imi ofera vaze mici cu flori - pret inclus in aranjamentul scaunelor, imi plac perdelele de lumini...sunt tot felul dar inca sunt nehotarata....tot mai sper sa gasec preturi acceptabile pt mine si sa nu dau de ex. 300-400 mii pe o vaza :-?

PUFF
21.07.2007, 16:06:40
angelic tu ai contract cu cineva?

maridra
21.07.2007, 16:22:26
Stie vreo miresica ceva despre Infinity?>:D<

daniela_psy
21.07.2007, 16:23:29
poti sa imi spui cat a costat decoratiunile si cu ce firma ai facut? [-o<

Ti-am trimis PM;;)

daniela_psy
21.07.2007, 16:26:05
Stie vreo miresica ceva despre Infinity?>:D<

Pai cea mai noua teapa a luat-o Corina si Mircea!I-a lasat balta inainte de nunta fara sa-i anunte.Noroc ca au fost disponibili cei de la Casa cu Flori si s-au ocupat de sala. 8-}

maridra
21.07.2007, 16:27:40
Wow!!! Cum i-a lasat balta? :-& Dar despre Gala 10 ai auzit ceva? A auzit cineva ceva?

loredanacoirte
21.07.2007, 17:58:39
Pai cea mai noua teapa a luat-o Corina si Mircea!I-a lasat balta inainte de nunta fara sa-i anunte.Noroc ca au fost disponibili cei de la Casa cu Flori si s-au ocupat de sala. 8-}
Cum i-a lasat balta? Ce s-a intamplat?

prapadeala
21.07.2007, 18:48:46
Sper sa reusesc sa decorez sala intr-un fel sau altul. Am contactat niste firme care mi-au dat dupa un timp indelungat oferte dar preturile sunt cam ridicole. Si o sa vad ce pot face eu. Incerc sa nu ma stresez ca doara o sa fie cea mai frumoasa zi din viata mea, indiferent de cum e sala ;)

As vrea sa faca floraria aranjamentele florarle, problema e ca nu le livreaza la restaurant in ziua cu pricina. Cum v-ati descurcat cu transportul aranjamentelor?
Sa caut alta florarie??

Amira
22.07.2007, 22:42:02
Wow!!! Cum i-a lasat balta? :-& Dar despre Gala 10 ai auzit ceva? A auzit cineva ceva?

gala 10, te stoarce de bani tipa,unei prietene i-a facut aranjamente de 60 mil. alta firma ii facea acelasi lucru cu 30.

maridra
23.07.2007, 12:05:40
Eu imi doresc decoratiuni cu frunze aurii si argintii... iar florile in acelasi ton... Miresici clujence, aveti ceva idei pentru astfel de decoratiuni?

maridra
24.07.2007, 09:20:12
Cred ca pana la urma o sa aleg intre Gala 10 si Infinity, si o sa stau cu ochii pe ei in toata perioada aceasta ca sa nu-mi faca surprize neplacute. Cu cei d ela Gala n-am reusit inca sa ma intalnesc (o sa ma intalnesc maine), iar cei de la Infinity pe care i-am intalnit... mi s-au parut ok in prima faza. O sa va spun si ce preturi mi-au propus... sa va dati si voi cu parerea, miresicilor! >:D< Multumesc pentru ajutor!

Taja
24.07.2007, 13:20:51
Cred ca pana la urma o sa aleg intre Gala 10 si Infinity, si o sa stau cu ochii pe ei in toata perioada aceasta ca sa nu-mi faca surprize neplacute. Cu cei d ela Gala n-am reusit inca sa ma intalnesc (o sa ma intalnesc maine), iar cei de la Infinity pe care i-am intalnit... mi s-au parut ok in prima faza. O sa va spun si ce preturi mi-au propus... sa va dati si voi cu parerea, miresicilor! >:D< Multumesc pentru ajutor!

Maria ai grija, Corina a avut probleme cu cei de la Infinity, ne zicea la intalnire ce a patit. in schimb de Gala 10 am auzit doar lucruri bune si din cate am vazut sint profesionisti;;) te pup si spor la pregatiri:*

dia_na
24.07.2007, 14:20:27

eu am discutat cu cei de la Infinity si nu mi-au facut impresie buna - era o tipa cu parul scurt care nu asculta ce doresc, ma taia scurt ca ea face orice, si ca ei sunt grozavi si din principiu nu lucrez cu oameni care nu stiu sa asculte

imi pare rau ca sa aud chiar ca sunt nasoli din pataniile altora

loredanacoirte
24.07.2007, 20:40:36
ce sa intamplat? Ce a patit Corina cu cei de la Infinity ca eu nu inteleg nimic?:(

OanaMaria
24.07.2007, 20:53:39
Salut! caut de ceva vreme o firma care sa imi decoreze sala cu verde dar nu am gasit ............. Poate cineva sa ma ajute cu nr de tel? [-o< [-o< Multumesc mult

PUFF
24.07.2007, 21:13:08
Salut! caut de ceva vreme o firma care sa imi decoreze sala cu verde dar nu am gasit ............. Poate cineva sa ma ajute cu nr de tel? [-o< [-o< Multumesc mult

daca bine am retinut cxna a avut sala cu vrede...dar nu stiu cu cine a aranjat sala

maridra
24.07.2007, 21:17:01
Eu am maine intalnire cu Gala 10. Trebuia sa ma intalnesc azi cu cei de la Infinity, dar am amanat-o pe maine, dupa Gala. Vreau sa-i cunosc si pe cei de la Gala 10.

Amira
24.07.2007, 22:43:33
Eu am maine intalnire cu Gala 10. Trebuia sa ma intalnesc azi cu cei de la Infinity, dar am amanat-o pe maine, dupa Gala. Vreau sa-i cunosc si pe cei de la Gala 10.

cum vrei sa-ti faci sala,ce culori?

maridra
25.07.2007, 07:39:26
cum vrei sa-ti faci sala,ce culori?
O sa fie o sala complicata, predominant aurie, cu accente argintii. Multe frunze aurii, crengute in acelasi ton, flori in nuante calde, probabil ivoir, crem, alb... Tu, te-ai gandit la cum iti vei decora sala?

Amira
25.07.2007, 10:58:37
O sa fie o sala complicata, predominant aurie, cu accente argintii. Multe frunze aurii, crengute in acelasi ton, flori in nuante calde, probabil ivoir, crem, alb... Tu, te-ai gandit la cum iti vei decora sala?

in mare da, scaunele si restul alb si roz (somon),aranjamentele florale cu trandafiri albi sau crem si portocalii,pe mesele invitatilor ma gandesc sa pun glastre inalte cu aranjament floral (cele joase se pierd pt. ca in romania pun cam multe pe mese),in spate la masa noastra nu sunt hotarata perdea de lumini sau alt aranjament. asa gandesc momentan pana atunci ....

andreea_m
25.07.2007, 11:35:27
Salutare fetelor
Eu imi decorez sala cu mov, si ceva pete de culoare aurii, si va fi motiv de toamna. Sper sa iasa bine, eu fac cu DuoFantasio.:">

Taja
25.07.2007, 11:59:44
Salutare fetelor
Eu imi decorez sala cu mov, si ceva pete de culoare aurii, si va fi motiv de toamna. Sper sa iasa bine, eu fac cu DuoFantasio.:">

ce frumos o sa fie.....imi place combinatia:-B rece si cald;;) asteptam pozici:*

daniela_psy
25.07.2007, 14:29:55
ce sa intamplat? Ce a patit Corina cu cei de la Infinity ca eu nu inteleg nimic?:(

A facut contract cu ei de ceva vreme si cand sa se apropie nunta si sa puna la punct ce si cum nu i-au mai raspuns la tel.Intr-un final i-au trimis mail ca ar fi mai bine sa vb cu altcineva ca ei nu au timp:gen_06: ,sau cam asa ceva am inteles...Si toate astea in saptamana nuntii.Ne spune ea mai concret cand se intoarce din luna de miere.

daniela_psy
25.07.2007, 14:34:57

Ti-am trimis pm

daniela_psy
25.07.2007, 14:37:50
Maria,iti doresc sa fi facut o alegere buna...sa ne zici ce ai decis:*

Fluturas
25.07.2007, 14:44:34
A facut contract cu ei de ceva vreme si cand sa se apropie nunta si sa puna la punct ce si cum nu i-au mai raspuns la tel.Intr-un final i-au trimis mail ca ar fi mai bine sa vb cu altcineva ca ei nu au timp:gen_06: ,sau cam asa ceva am inteles...Si toate astea in saptamana nuntii.Ne spune ea mai concret cand se intoarce din luna de miere.

vaaaaaaaaaaaaaai ce idioti!!!
eu ma duceam si le dadeam foc la pravalie :-L

maridra
26.07.2007, 08:39:02
Maria,iti doresc sa fi facut o alegere buna...sa ne zici ce ai decis:*
Hmmm.... am fost ieri pe la Gala 10, asta dupa ce mi-am anulat intalnirea cu cei de la Infinity, ca prea eram speriata dupa ce am vorbit cu voi.O domnisoara sau doamna draguta mi-a aratat multe decoratiuni frumoase si toate pe auriu, asa cum imi doresc si eu. N-am prea discutat de preturi, insa, si stiti ca acesta e un capitol foare important. Mi-au dat, insa, o lista cu toate preturile si normal.. nu stiu ce sa aleg si ce nu. Nici macar nu stiu daca au sau nu preturi bune si nu stiu cu cine sa ma consult. Poate ma ajutati voi, miresici! Mai este ceva ce vreau musai sa va intreb. De fapt, sunt doua lucruri. Unu la mana ca inscriptionatul invitatiilor la ei costa 1 ron, ceea ce mi s-a parut destul de mult... Apoi, trebuie sa platesc niste bani in plus cand vine coletul cu invitatiile (vreo 20-30 RON). Apoi... nu prea am vazut sa aiba LUMINI, dispozitive dintr-acelea speciale care fac lumini de diverse culori. Eu imi doresc neaparat asa-ceva, si cei d ela Infinity aveau! De ce imi doresc? pentru ca o s afie toamna, o sa se insereze repede si eu am nevoie de putina atmosfera acolo. Ce ma sfatuiti, fetelor? :-s

bella14
26.07.2007, 08:59:23
salut sgeorgiana! o parere la masa cu fructele separat... am fost la o nunta unde s-a procedat asa si nu s-a prea inghesuit lumea.inca nu tine la noi, sunt prea "rusinosi" oamenii.poate o sa ramai cu fructele...sa nu cheltui degeaba. si arata mult mai bine aranjamente inalte! bine, asta tu decizi, e nunta ta si trebuie sa iasa asa cum iti doresti!!! succes!

roxana
26.07.2007, 12:52:00
Hmmm.... am fost ieri pe la Gala 10, asta dupa ce mi-am anulat intalnirea cu cei de la Infinity, ca prea eram speriata dupa ce am vorbit cu voi.O domnisoara sau doamna draguta mi-a aratat multe decoratiuni frumoase si toate pe auriu, asa cum imi doresc si eu. N-am prea discutat de preturi, insa, si stiti ca acesta e un capitol foare important. Mi-au dat, insa, o lista cu toate preturile si normal.. nu stiu ce sa aleg si ce nu. Nici macar nu stiu daca au sau nu preturi bune si nu stiu cu cine sa ma consult. Poate ma ajutati voi, miresici! Mai este ceva ce vreau musai sa va intreb. De fapt, sunt doua lucruri. Unu la mana ca inscriptionatul invitatiilor la ei costa 1 ron, ceea ce mi s-a parut destul de mult... Apoi, trebuie sa platesc niste bani in plus cand vine coletul cu invitatiile (vreo 20-30 RON). Apoi... nu prea am vazut sa aiba LUMINI, dispozitive dintr-acelea speciale care fac lumini de diverse culori. Eu imi doresc neaparat asa-ceva, si cei d ela Infinity aveau! De ce imi doresc? pentru ca o s afie toamna, o sa se insereze repede si eu am nevoie de putina atmosfera acolo. Ce ma sfatuiti, fetelor? :-s
hmmmm, si oare cum am putea sa facem ca sa intram si noi in posesia listutei cu preturi?
Nici eu nu prea stiu care sunt preturile in general, deocamdata tot strang...
Despre invitatii... e obligatoriu sa-ti faci invitatiile la ei? nu poti sa le faci in alta parte, de ex. in hol la Republica(nu la agentie, mai in spate la studio foto), sau pe str. Traian? macar sa nu mai platesti adaosul agentiei

bella14
26.07.2007, 12:56:12
salut maria dragan! ti-am trimis un mesaj pe privat. invitatii la un pret ok gasesti undeva vis-a-vis de politie... cred ca n-am voie sa dau nume..oricum, ti-am lasat nr meu de tel. eu acolo le-am comandat.au iesit super!!!

caty
26.07.2007, 18:34:45
Salut fetelor!
Invitatii, ca tot veni vb de ele, cam cu cat timp inainte vi le faceti? Cam cat dureaza pana sunt gata?
Eu ma gandeam ca cu trei luni inainte e ok.
Voi ce ziceti?
Va pup.

PUFF
26.07.2007, 22:17:19
Salut fetelor!
Invitatii, ca tot veni vb de ele, cam cu cat timp inainte vi le faceti? Cam cat dureaza pana sunt gata?
Eu ma gandeam ca cu trei luni inainte e ok.
Voi ce ziceti?
Va pup.

eu le-am facut in iunie pe la mijloc si au fost gata intr-o saptamana, ar trebui sa le ai aproximativ cu 2 luni inainte ca sa ai timp sa le dai....eu asa am facut :)

reny75
26.07.2007, 22:30:40
eu cred ca o sa le facem noi.
Ne-au placut ceva gen papirus, dar am zis ca putem sa le facem noi, mai economisim ceva ca de ajutat la cheltuielile cu nunta nu e cine.

PUFF
26.07.2007, 22:50:57
eu cred ca o sa le facem noi.
Ne-au placut ceva gen papirus, dar am zis ca putem sa le facem noi, mai economisim ceva ca de ajutat la cheltuielile cu nunta nu e cine.

asa si noi...economiile le-am cam terminat si asteptam de la o luna la alta salarul pt diverse...noroc cu bonusul pt concediu, ma mai salveaza de la diverse...oricum voi mai aveti, iar daca faceti lucrurile din timp o sa va descurcati :)

reny75
26.07.2007, 23:00:41
Pai cam asta e ideea, si asta e unul din motivele pentru care mi-as dori sa ma intalnesc cu voi...
poate va mai .. fur.. niste idei.
Ca in afara de sala... nu am mai facut nimic.

PUFF
26.07.2007, 23:09:54
Pai cam asta e ideea, si asta e unul din motivele pentru care mi-as dori sa ma intalnesc cu voi...
poate va mai .. fur.. niste idei.
Ca in afara de sala... nu am mai facut nimic.

suntem off-topic...dar nu conteaza....=))

bella14
27.07.2007, 08:11:39
salut Caty! probabil in perioada aceasta sunt mai aglomerati cei cu invitatiile dar maxim dureaza doua saptamani.trebuie sa le imparti cu o luna inainte... sa fie pregatiti invitatii... sa nu uiti ca trebuie sa sti ora de la biserica si sala(la sala te sa te gandesti ca invitatii vor ajunge dupa vreo 40 de min fata de ora de pe invitatie, nimeni nu vrea sa fie primul, asa ca ai grija la ora!!!), aproximativ(sa o treci pe invitatie) si inainte iti fac ei o proba, sa vezi daca e ok.asa au procedat cei la care le-am facut eu.si daca nu vrei sa platesti in plus, le poti aseza tu in plicuri.mai economisesti putin...

orhidutza
29.07.2007, 12:14:46
salut sgeorgiana! o parere la masa cu fructele separat... am fost la o nunta unde s-a procedat asa si nu s-a prea inghesuit lumea.inca nu tine la noi, sunt prea "rusinosi" oamenii.poate o sa ramai cu fructele...sa nu cheltui degeaba. si arata mult mai bine aranjamente inalte! bine, asta tu decizi, e nunta ta si trebuie sa iasa asa cum iti doresti!!! succes!
Bella, nu stiu cum a fost la nunta de care zici tu :) Dar noi la nunta am avut 2 mese mari separate: una bufet de prajituri (adica masa rece sa stea bine sa nu se moaie cremele) si o masa bufet de fructe cu sculpturi de fructe si lebenita si pepene taiate bucatele si tot felu de alte fructe ... si pot sa iti spun ca au fost primele lucruri ce s-au epuizat la nunta!!! Acuma ne pare rau ca am luat cantitatile doar dublu fata de cat de fusese recomandat de toata lumea de la restaurant si nu am luat de 4 ori mai mult ca sa ajunga! :) Deci nu va fie frica sa inovati ca la noi la nunta cel putin au prins foarte tare la invitati inovatiile :))

caty
29.07.2007, 15:36:57
Va multumesc fetelor pt sfaturi.
Si scuze ca abia acum am raspuns dar sunt un pic ocupata cu licenta si rezi.:-B

maridra
30.07.2007, 13:39:59
Cred ca pana la urma o s araman sa-mi aranjez totul cu cei de la Eventi. Ati auzit de ei?

orhidutza
30.07.2007, 14:15:16
Cred ca pana la urma o s araman sa-mi aranjez totul cu cei de la Eventi. Ati auzit de ei?
Nu sunt convinsa daca nu cumva cu ei au aranjat Ioana (jo)... intreab-o...

andreea_m
30.07.2007, 15:25:50
Nu sunt convinsa daca nu cumva cu ei au aranjat Ioana (jo)... intreab-o...

Ioana a facut cu cei de la 4Events, stiu eu sigur.
Eu stiu ca ea este acum in luna de miere.

orhidutza
30.07.2007, 15:30:41
Ioana a facut cu cei de la 4Events, stiu eu sigur.
Eu stiu ca ea este acum in luna de miere.
4Events e aceeasi cu Eventi?

loredanacoirte
30.07.2007, 17:10:34
Nu sunt aceiasi. Si eu cu cei de la 4events fac si nu sunt tot una cu Eventi
.

roxana
31.07.2007, 14:13:16
Eventi se numeau mai demult PR media parca... Diana a zis c-a colaborat cu ei pentru ceva eveniment de la servici, dar n-a fost foarte incantata(undeva pe la topicul de foto-video a zis asta)

ilo
31.07.2007, 15:48:52

in sfarsit apar idei pt decoratiuni de toamna!
maria , cum o sa iti arate frunzele , folosesti frunze reale sau din alte materiale? eu am un bar in sala pe care initial vroiam sa il "imbrac"in vita de vie cu ciorchini inca pe el! sau frunze ruginii care atarna...
aranjamentele mari de flori din sala vreau sa le fac in dovleci mari , scobiti! imi sunt interzise crizantemele asa ca probabil o sa folosesc gherbere , trandafiri , spice de grau , frunze ruginii, crengutze cu macese!
ca si culori vreau sa folosesc burgundy si cupru, cu accente aurii.
o gramada de idei , mi-e frica totusi sa nu dau aparenta unei sarbatori campenesti!

orhidutza
31.07.2007, 15:54:38
maria , cum o sa iti arate frunzele , folosesti frunze reale sau din alte materiale? eu am un bar in sala pe care initial vroiam sa il "imbrac"in vita de vie cu ciorchini inca pe el! sau frunze ruginii care atarna...
aranjamentele mari de flori din sala vreau sa le fac in dovleci mari , scobiti! imi sunt interzise crizantemele asa ca probabil o sa folosesc gherbere , trandafiri , spice de grau , frunze ruginii, crengutze cu macese!
o gramada de idei , mi-e frica totusi sa nu dau aparenta unei sarbatori campenesti!
eu n-am putut sa inteleg de ce e lumea asa pornita impotriva crizantemelor... mie imi plac la nebunie!

prapadeala
31.07.2007, 16:15:49

Daca ai nunta de toamna am vrut doar sa iti dau o idee. Am fost la o nunta si pe fiecare masa era o vaza simpla cu vreo 3, 4 fire de floarea soarelui. A aratat superb!

maridra
31.07.2007, 17:34:43
N-o sa arate deloc campenesc daca... pastrezi o anumita nuanta - in cazul in care pui foarte multe elemente de toamna. Daca ai doar un element de toamna predominant... respectiv dovlecei sau spice de grau, sau frunze... atunci poti folosi mai multe culori, iar toamna e plina de culoare! Poate cel mai colorat anotimp, la fel ca si primavara.. care totusi e cam... diafana.

Oricum, eu o sa folosesc doar frunze naturale, dintr-acelea stravezii, tratate special astfel incat sa se poata vedea prin ele. Culoarea mea predominanta va fi auriul. Voi avea si crengute rasucite si voi avea si flori. Sa-ti mai spun ceva... Am vazut o culoare absolut superba pentru nunta. E un fel de.... cupru, asa cum spui tu, un cupru foarte lucios... daca pot sa zic asa. Superb! :D

dia_na
31.07.2007, 18:38:24
Eventi se numeau mai demult PR media parca... Diana a zis c-a colaborat cu ei pentru ceva eveniment de la servici, dar n-a fost foarte incantata(undeva pe la topicul de foto-video a zis asta)

pr media si eventi sunt ai cuiva de la antena 1, din cite stiu eu

eu nu am fost impresionata de prestatia lor nici la lansarea ce am facut si nici la o nunta ale carei poze le-am vazut

sigur nu i-as contracta si nici recomanda

dar asta e doar parerea mea

ilo
31.07.2007, 19:47:37
eu n-am putut sa inteleg de ce e lumea asa pornita impotriva crizantemelor... mie imi plac la nebunie!

si mie imi plac dar si maica-mea si sotul(suntem casatoriti in SUA, civil,de vreun an si jumate) tot repeta ca sunt flori pt morti si nu vor asa ceva la nunta. asa ca tre sa ma conformez ........

ilo
31.07.2007, 20:00:09
N-o sa arate deloc campenesc daca... pastrezi o anumita nuanta - in cazul in care pui foarte multe elemente de toamna. Daca ai doar un element de toamna predominant... respectiv dovlecei sau spice de grau, sau frunze... atunci poti folosi mai multe culori, iar toamna e plina de culoare! Poate cel mai colorat anotimp, la fel ca si primavara.. care totusi e cam... diafana.

Oricum, eu o sa folosesc doar frunze naturale, dintr-acelea stravezii, tratate special astfel incat sa se poata vedea prin ele. Culoarea mea predominanta va fi auriul. Voi avea si crengute rasucite si voi avea si flori. Sa-ti mai spun ceva... Am vazut o culoare absolut superba pentru nunta. E un fel de.... cupru, asa cum spui tu, un cupru foarte lucios... daca pot sa zic asa. Superb! :D

mi-e greu sa imi traduc culorile din engl in rom, copper e culoarea care o vreau! culori calde numai: rochia mea e crem , restaurantul e o nuantza de portocaliu deci tre sa raman in paleta asta de culori!
apropo de crengutze rasucite am vazut niste aranjamente f. faine la o nunta cu crengi inalte de care erau agatzate cristale, cu aranjamente de flori la baza, aratau extraordinar cum batea lumina in ele!
si eu ma gandeam la frunze naturale pe care sa pun spray(glitter)si care sa fie agatzate de sus pe fire f. subtiri , invizibile sa dea impresia ca zboara! si la intrare la fel vreau sa folosesc glitter pe pungi din hartie de alea mai mici , albe in care sa pun niste lumanari , sa arate ca niste lampioane pe scarile restaurantului(am nunta de noapte)

ilo
31.07.2007, 20:08:34
Daca ai nunta de toamna am vrut doar sa iti dau o idee. Am fost la o nunta si pe fiecare masa era o vaza simpla cu vreo 3, 4 fire de floarea soarelui. A aratat superb!

merci , cam la asta m-am gandit si eu , am gasit niste aranjamente mici cu floarea soarelui si spice de grau care mi-au placut mult! dar mai gasesc floarea soarelui in octombrie?

prapadeala
31.07.2007, 21:09:44
merci , cam la asta m-am gandit si eu , am gasit niste aranjamente mici cu floarea soarelui si spice de grau care mi-au placut mult! dar mai gasesc floarea soarelui in octombrie?

Asta nu stiu.. ar trebui sa te interesezi la o florarie sa vezi. Eu cred ca da.
Am o colega de servici are nunta in sept si are nunta de toamna. Culoarea care o vrei tu cred ca e caramiziu?? Colega asta a mea ii zice culoarea scortisoarei, practic un maro rosiatic, ca inspira frumusetea toamnei. O sa aiba frunze colorate de toamna pe mese si aranjamentul am uitat cum dar aflu si iti zic :). D-soarele ei de onoare o sa fie imbracate tot in culoarea asta de caramiziu.

Unde locuiesti acum?

ilo
01.08.2007, 14:36:42
Asta nu stiu.. ar trebui sa te interesezi la o florarie sa vezi. Eu cred ca da.
Am o colega de servici are nunta in sept si are nunta de toamna. Culoarea care o vrei tu cred ca e caramiziu?? Colega asta a mea ii zice culoarea scortisoarei, practic un maro rosiatic, ca inspira frumusetea toamnei. O sa aiba frunze colorate de toamna pe mese si aranjamentul am uitat cum dar aflu si iti zic :). D-soarele ei de onoare o sa fie imbracate tot in culoarea asta de caramiziu.

Unde locuiesti acum?

in boston , usa , ma intorc in tara cu 2 sapt inainte de nunta. incepe sa imi fie frica ca ii un pic prea tarziu!!!!!!!!!!!!!

maridra
01.08.2007, 15:28:31
mi-e greu sa imi traduc culorile din engl in rom, copper e culoarea care o vreau! culori calde numai: rochia mea e crem , restaurantul e o nuantza de portocaliu deci tre sa raman in paleta asta de culori!
apropo de crengutze rasucite am vazut niste aranjamente f. faine la o nunta cu crengi inalte de care erau agatzate cristale, cu aranjamente de flori la baza, aratau extraordinar cum batea lumina in ele!
si eu ma gandeam la frunze naturale pe care sa pun spray(glitter)si care sa fie agatzate de sus pe fire f. subtiri , invizibile sa dea impresia ca zboara! si la intrare la fel vreau sa folosesc glitter pe pungi din hartie de alea mai mici , albe in care sa pun niste lumanari , sa arate ca niste lampioane pe scarile restaurantului(am nunta de noapte)

La agatatul frunzelor de tavan m-am gandit si eu. Musai trebuie sa ne punem ideea in practica. :)>- Eu am gasit aici la Cluj intr-un magazin frunze dintr-acelea "voal"... din pacate am gasit doar roz si albastre, si desi sunt dragute imi doresc totusi aurii... Acum sa vedem. Se pot comanda si aurii, si cupru si ce culoare vrei. Si eu o sa am rochita ivoir si sala portocaliu cu galben.

ilo
02.08.2007, 15:38:50
maria, am vazut pe net niste plante care se numesc lunaria sau dollar plant care arata ca niste crengi cu frunze albe-argintii transparente pe ele cred ca ti s-ar potrivi foarte bine cu tema ta http://www.botany.com/lunaria.html

ilo
02.08.2007, 15:42:55
poate le folosesc si eu , eventual o sa le dau cu spray! oare sunt prin ro?

PUFF
02.08.2007, 22:47:30
floraria la care imi comand florile si o sa imi aranjeze si in sala m-a intrebat ce tema vreau...dar nu stiu
ce tema ar merge in sala de la Premier (cine stie sala)...imi dati vreo idee :-?

andreea_m
03.08.2007, 11:51:53
poate le folosesc si eu , eventual o sa le dau cu spray! oare sunt prin ro?

Am vazut si la noi, sunt care au in gradina, stiu ca la noi in popor se numesc "banutii lui Iuda"

orhidutza
03.08.2007, 12:52:28
floraria la care imi comand florile si o sa imi aranjeze si in sala m-a intrebat ce tema vreau...dar nu stiu
ce tema ar merge in sala de la Premier (cine stie sala)...imi dati vreo idee :-?
voi puteti alege o tema sa va reprezinte pe voi... cu sala se asorteaza culorile doar...
noi am avut tema "caraibe" :), adica culoarea am ales-o verde crud sa sugereze prospetimea, florile au fost orhidee si anthurium, mesele erau numite cu insule din caraibe, casuta de dar a fost un acvariu cu o testoasa, nisip si scoici in el...

ilo
03.08.2007, 14:25:50
Am vazut si la noi, sunt care au in gradina, stiu ca la noi in popor se numesc "banutii lui Iuda"

merci , nu auzisem de plantele astea ! cresc ca si copacii sau sunt doar tufe?

smileykay
17.08.2007, 21:53:48
Bine v-am gasit! As vrea sa le rog pe acelea dintre voi care ati contractat deja agentii si sunteti multumite de serviciile lor sa-mi trimiteti un PM cu numele lor deoarece eu sunt noua pe forum si nu mi se da voie sa va scriu in private...inca.;)) Multu`!

daniela_psy
19.08.2007, 01:57:52
Si chiar daca nu e restaurant tot nu sunt off topic asa ca sa vedeti cum poate sa paleasca raceala unei cantine cand e bine aranjata.Calitatea aparatului e deplorabila,a luat cateva trante,deci dati vina si pe el.

daniela_psy
19.08.2007, 02:12:56
Stiti ce mi-a zis sotul?"Hai sa intram repede inauntru pana nu vin invitatii sa face poze pt miresici"=D> =D> =D>

daniela_psy
19.08.2007, 02:27:18
si cateva poze cu frumoasa miresica,o scumpa si draga prietena.Nici nu i-am cerut voie sa postez pozele,sper ca nu se va supara:-"

Fluturas
19.08.2007, 06:39:42
foarte frumos aranjata sala iar miresica superba!!<:-P

daniela_psy
19.08.2007, 21:27:45
Pai cum sa nu fie frumoasa,mai ales ca e si prietena mea;)) ?Fiecare mireasa are ceva special ce o face sa radieze in ziua cu pricina:fericirea si implinirea care infrumuseteaza.

andreea_m
19.08.2007, 23:56:18
Pai cum sa nu fie frumoasa,mai ales ca e si prietena mea;)) ?Fiecare mireasa are ceva special ce o face sa radieze in ziua cu pricina:fericirea si implinirea care infrumuseteaza.

Intradevar arata superb sala.=D> =D> Ssa stii ca si eu am fost la nunta acolo, si sala poate fi facuta superb, chiar daca e cantina. In plus este si foarte mare, si incape multa lume aranjata frumos, si toata lumea vede mirii. Mancarea este foarte buna

andreea_m
19.08.2007, 23:58:07
merci , nu auzisem de plantele astea ! cresc ca si copacii sau sunt doar tufe?

Eu stiu ca sunt tufe.

laura2007
20.08.2007, 07:15:33

si noi colaboram cu cei de la infinity si suntem f multumiti de colaborarea cu ei.

caty
20.08.2007, 12:02:04
Stiti ce mi-a zis sotul?"Hai sa intram repede inauntru pana nu vin invitatii sa face poze pt miresici"=D> =D> =D>

Stiu ca nu sunt unde trebuie ( adica la torturi), dar vreau sa te intreb de unde a fost luat suportul pt tort. Daca stii;;) Ceva in genul asta vreau si eu.
Merci.
Felicitari si casa de piatra insurateilor!

LORICICA
20.08.2007, 12:36:28
Este frumoasa sala, dar nu stiu care este, daca poti sa-mi spui te rog ....:*

Amira
20.08.2007, 18:57:52
si cateva poze cu frumoasa miresica,o scumpa si draga prietena.Nici nu i-am cerut voie sa postez pozele,sper ca nu se va supara:-"

cantina din hasdeu ,decoratiuni D** sau ma insel?

Amira
20.08.2007, 19:02:44
si noi colaboram cu cei de la infinity si suntem f multumiti de colaborarea cu ei.

sa fiti sanatosi si spor la pregatiri

daniela_psy
20.08.2007, 23:59:18
Stiu ca nu sunt unde trebuie ( adica la torturi), dar vreau sa te intreb de unde a fost luat suportul pt tort. Daca stii;;) Ceva in genul asta vreau si eu.
Merci.
Felicitari si casa de piatra insurateilor!
Suportul este de la Pralina unde a facut si tortul;-)

daniela_psy
21.08.2007, 00:05:09
Intradevar arata superb sala.=D> =D> Ssa stii ca si eu am fost la nunta acolo, si sala poate fi facuta superb, chiar daca e cantina. In plus este si foarte mare, si incape multa lume aranjata frumos, si toata lumea vede mirii. Mancarea este foarte buna
Yup!tot ce zici asa e.m-am convins si eu.Ca sa nu zic ca prin cunostinte a ajuns la un meniu de 40ron/pers(fara bautura)pt ca au cumparat tot mirii.Costul nuntii lor a fost cat al nostru doar ca noi am avut mai putin de jumatate din nr invitatilor lor(380 de pers).Cand faci nunta in restaurant nu poti cirti.platesti!:grin:

daniela_psy
21.08.2007, 00:06:52
Este frumoasa sala, dar nu stiu care este, daca poti sa-mi spui te rog ....:*
Este cantina B.P.Hasdeu:)>-

daniela_psy
21.08.2007, 00:08:00
cantina din hasdeu ,decoratiuni D** sau ma insel?
Nu te inseli.D**,ei au fost si la noi.Cu ei ai facut contract pt deco?

LORICICA
21.08.2007, 08:11:10
Este cantina B.P.Hasdeu:)>-
mersi !!!:*

carmen_ana
21.08.2007, 09:10:12
Nu te inseli.,ei au fost si la noi.Cu ei ai facut contract pt deco?

Am vazut ca ai scris ca si sala de la hasdeu a fost amnajata de d** si ca si tu ai avut contract cu ei. Chiar amenajeaza frumos. poti sa mai imi dai si mie unele detalii despre ei pls. Pt ca eu fac la napoca si sunt obligata sa fac cu ei si nu prea stiu nimik despre ei.
Sala de la hasdeu chiar au facut-o f frumos
Te rog:)

caty
21.08.2007, 10:30:34
Suportul este de la Pralina unde a facut si tortul;-)

Merci. Cand o sa fie momentul de ales tortul o sa trec cu siguranta pe la ei.;-)
>:D<
Aaa si inca ceva: rochita e de Agnes Toma? Seamana cu cea din catalogul lor?

andreea_m
21.08.2007, 10:43:04
Yup!tot ce zici asa e.m-am convins si eu.Ca sa nu zic ca prin cunostinte a ajuns la un meniu de 40ron/pers(fara bautura)pt ca au cumparat tot mirii.Costul nuntii lor a fost cat al nostru doar ca noi am avut mai putin de jumatate din nr invitatilor lor(380 de pers).Cand faci nunta in restaurant nu poti cirti.platesti!:grin:

Uauu asa multe persoane incap acolo!!!!!!!!!!! Eu ma tot stresez sa nu vina mai mult de 300 ca nu o sa ne incapa. Cand am cautat sala nici nu am fost acolo, asa ciuda mi acum8-}. Sper sa fie bine pana la urma

daniela_psy
21.08.2007, 14:59:35
Am vazut ca ai scris ca si sala de la hasdeu a fost amnajata de ddj si ca si tu ai avut contract cu ei. Chiar amenajeaza frumos. poti sa mai imi dai si mie unele detalii despre ei pls. Pt ca eu fac la napoca si sunt obligata sa fac cu ei si nu prea stiu nimik despre ei.
Sala de la hasdeu chiar au facut-o f frumos
Te rog:)
DDJ sunt destul de buni dar eu am intampinat pb la partea de imaginatie.Nu prea vin cu alternative...la dansul nostru am fost nevoiti sa renuntam la artificii pt ca sala nu era prea inalta si ei n-au avut altceva sa-mi ofere in mom respectiv decat confeti.Acum au ceva confetti dragute,in forma de inimioare,mari,nu din acelea marunte de-ti raman prin par.In rest pe partea de aranjat sala,prezidiu,sunt ok.Ce-i drept Claudiu e cam scump si acuma ca l-am vazut si auzit la nunta asta,nu mi se pare cu mult mai bun decat mirele de ex(care este si el DJ) la capitolul nunti.Dar chestia asta cu muzica e subiectiva pt ca tine de gustul fiecaruia.Daca un dj pune la un eveniment predominant genul de muzica care iti place tie,pt tine el e cel mai bun.Dar sa nu ma intelegi gresit.Claudiu pune muzica f buna.Nu ai de ce sa iti faci pb in privinta asta.Cu plusuri si cu minusuri am fost multumita de DDJ Party.

daniela_psy
21.08.2007, 15:06:19
Merci. Cand o sa fie momentul de ales tortul o sa trec cu siguranta pe la ei.;-)
>:D<
Aaa si inca ceva: rochita e de Agnes Toma? Seamana cu cea din catalogul lor?
Da,agnes toma.Mi-a placut mult modelul.E chiar cel de pe coperta.

daniela_psy
21.08.2007, 15:08:07
Uauu asa multe persoane incap acolo!!!!!!!!!!! Eu ma tot stresez sa nu vina mai mult de 300 ca nu o sa ne incapa. Cand am cautat sala nici nu am fost acolo, asa ciuda mi acum8-}. Sper sa fie bine pana la urma
E mare capacitatea si cu toate ca au avut multi invitati ringul a fost imens.

carmen_ana
21.08.2007, 15:41:29
DDJ sunt destul de buni dar eu am intampinat pb la partea de imaginatie.Nu prea vin cu alternative...la dansul nostru am fost nevoiti sa renuntam la artificii pt ca sala nu era prea inalta si ei n-au avut altceva sa-mi ofere in mom respectiv decat confeti.Acum au ceva confetti dragute,in forma de inimioare,mari,nu din acelea marunte de-ti raman prin par.In rest pe partea de aranjat sala,prezidiu,sunt ok.Ce-i drept Claudiu e cam scump si acuma ca l-am vazut si auzit la nunta asta,nu mi se pare cu mult mai bun decat mirele de ex(care este si el DJ) la capitolul nunti.Dar chestia asta cu muzica e subiectiva pt ca tine de gustul fiecaruia.Daca un dj pune la un eveniment predominant genul de muzica care iti place tie,pt tine el e cel mai bun.Dar sa nu ma intelegi gresit.Claudiu pune muzica f buna.Nu ai de ce sa iti faci pb in privinta asta.Cu plusuri si cu minusuri am fost multumita de DDJ Party.

Parca m-am mai linistit acum ca spui ca ai fost multumita. Eu am inteles de la altii ca e bun claudiu dar pretul mi se pare foarte mare dar poate ca au crescut taxele si asta face sa cresca si tarifele
Oricum pretul pentru dj la ei mi se pare fffff mare la momentul de fata.
Amenajarile in schimb mi se par reltiv ok ca pret si ca aspect si sunt mai deschisi sau asa mi se pare mie. Daca iti mai aduci aminte una sau alta despre ei mai scrie-mi. sau daca mai imi aduc eu aminte ceva am sa te intreb pe tine daca e ok.:):-SS
Multumesc si pentru toate sfaturile de pana acum^:)^

diannaa
21.08.2007, 21:12:40
Parca m-am mai linistit acum ca spui ca ai fost multumita. Eu am inteles de la altii ca e bun claudiu dar pretul mi se pare foarte mare dar poate ca au crescut taxele si asta face sa cresca si tarifele
Oricum pretul pentru dj la ei mi se pare fffff mare la momentul de fata.
Amenajarile in schimb mi se par reltiv ok ca pret si ca aspect si sunt mai deschisi sau asa mi se pare mie. Daca iti mai aduci aminte una sau alta despre ei mai scrie-mi. sau daca mai imi aduc eu aminte ceva am sa te intreb pe tine daca e ok.:):-SS
Multumesc si pentru toate sfaturile de pana acum^:)^
l-am avut dj pe claudiu si am fost f multumiti de el,deci sa ai toata increderea ca tine ringul plin:)>-

diannaa
21.08.2007, 21:18:00
art decor a fost alegerea noatra si a iesit de ne-am vazut si la Prima tv.Fetele(Laura si Nico)=D> sunt niste scumpe,sunt....oameni ceea ce spune tot!Si a fost de vis

laura2007
21.08.2007, 22:44:02
sa fiti sanatosi si spor la pregatiri

cred ca eu am vb amabil cu tine.....vad o urma de aroganta?

carmen_ana
22.08.2007, 08:45:41
l-am avut dj pe claudiu si am fost f multumiti de el,deci sa ai toata increderea ca tine ringul plin:)>-
multumesc sper sa fia asa si la noi ca lumea sa se simta bine ca asta e cel mai important.
sper ca totul sa se rezolve bine