PDA

Versiunea completa : Animale de companie....

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

ryanaro
23.11.2006, 18:03:48
Vreau sa vb despre prietenii nostri- fie ei caini, pisici, pesti, reptile, porcusori de guineea etc.

Eu am avut un basset hound- o fetita pe nume Bassie, am avut nenumarati pestisori, pui de gaina,hamster. Acum imi doresc de mor un chihuahua. De cativa ani imi doresc. Aici sunt asa de scumpi- vreo 2000&pound; unul cu pedigree. Dar problema nu e cu pretul, ci cu faptul ca stam intr un apartament inchiriat si nu ne lasa cu animale! :-< Urmatorul loc in care ne mutam il alegem daca accepta animale pt ca sper ca dupa nunta la anul sa imi iau un baietel pe care o sa l cheme Muffin (Briosa).\:D/

Socrii au pesti (care l-au mancat pe pestele original, pe care il aveau de ceva ani LOOOL), si o border collie pe nume Pepsy, careia i au facut un portret la pictor si l-au pus pe perete in locul tabloului de nunta al cumnatilor mei hahahahaaaa =)) =)) =)). Cateaua aia e o adevarata pacoste: maraie, latra, nu asculta deloc.

Cumnatii au un iaz artificial cu pesti....

Aaa, apropo, mai demult ziceam ca imi doresc un piranha pe care sa l botez "hotlips" \:D/.

dandelion
23.11.2006, 18:13:24
Vreau sa vb despre prietenii nostri- fie ei caini, pisici, pesti, reptile, porcusori de guineea etc.

Eu am avut un basset hound- o fetita pe nume Bassie, am avut nenumarati pestisori, pui de gaina,hamster. Acum imi doresc de mor un chihuahua. De cativa ani imi doresc. Aici sunt asa de scumpi- vreo 2000&pound; unul cu pedigree. Dar problema nu e cu pretul, ci cu faptul ca stam intr un apartament inchiriat si nu ne lasa cu animale! :-< Urmatorul loc in care ne mutam il alegem daca accepta animale pt ca sper ca dupa nunta la anul sa imi iau un baietel pe care o sa l cheme Muffin (Briosa).\:D/

Socrii au pesti (care l-au mancat pe pestele original, pe care il aveau de ceva ani LOOOL), si o border collie pe nume Pepsy, careia i au facut un portret la pictor si l-au pus pe perete in locul tabloului de nunta al cumnatilor mei hahahahaaaa =)) =)) =)). Cateaua aia e o adevarata pacoste: maraie, latra, nu asculta deloc.

Cumnatii au un iaz artificial cu pesti....

Aaa, apropo, mai demult ziceam ca imi doresc un piranha pe care sa l botez "hotlips" \:D/.
Eu vreau un shar-pei. Da nu vrea iubi sa-mi cumpere ca am zis ca dorm cu el de drag ce mi-e;))

dandelion
23.11.2006, 18:14:02
A! si toata viata mi-am dorit o maimutza:D, iar mama zicea ca is destul eu una in casa:))

dj
23.11.2006, 19:03:03
Eu am un perus. Adica nu eu, sotul, dar l-am "adoptat" cand m-am mutat la el. E foarte dragut, bleu cu alb, vine si te ciuguleste de cap, doarme numai pe clopoteii lui agatati de lustra (de fapt acolo si sta cam toata ziua), si daca nu te simti bine vine si te ciupeste usor de haine.
M-a amuzat papagalul a venit prima data la mine la cateva zile dupa ce stateam cu sotul, el era la servici. Cand a venit i-am spus si am primit o replica "pai a vazut ca esti aici o zi, doua, trei, si ce si-a zis: ia sa ma dau e bine pe langa fata asta poate imi da si mie o cana cu apa!" ;))

dana2006
23.11.2006, 19:05:46
Eu am un papagal, care mi l-a facut cadou sotiorul meu, de vreo 2 ani jumate....faza cea mai dura e ca a fost cumparat din bucuresti...a crescut la cj....plimbat peste tot prin tara pe unde am fost noi...si acum sa intors din nou in bucuresti, de 5 luni de cand ne-am mutat aici :)
E un dulce si un rasfatat, dar in acelasi timp si foarte cuminte in comparatie cu papagalul socrilor mei.
Nu vb foarte multe, zice numai mami, tati, puiu, papusic, pupic, te iubesc, pisca sau mai bine zis nu pisca :P si alte cateva cuvinte din astea simplute...cel al socrilor vb super mult si stie super multe cuvinte...
Doarme cu noi dimineata, dar asta se intampla numai in weekend, pt ca in timpul saptamanii mergem de dimineata la servici si nu ne mai gaseste in pat. :)
Mie imi plac la nebunie pisicile, numai cum avem papagal nu vreau sa ma risc...zicea sotul o data ca imi ia pisica daca dau papagalul, insa asta nu o sa se intample niciodata, tin prea mult la papagal ca sa il dau...chiar si acuma imi e pe umar si tot sare pe tastatura ca sa il bag in seama si sa ma joc cu el.
Sotul ar vrea caine, dar cum suntem plecati de dimineata pana seara am renuntat la idee pt ca nu avem cand sa ne ocupam de el...
Asa ca momentan avem doar un papagal dulce foc pe care il iubim foarte mult.

tasha
23.11.2006, 20:41:00
Pai de-a lungul vietii am avut in ordine aproximativ cronologica - un canish imperial (adica din ala mare cit un vitel), un doberman superb dupa care pling si acum si care dormea pe picioarele mele, un arici, un papagal, vreo 5 pisici, un boxer dulce foc concomitent cu o birmaneza cuminte cind statea in casa si fiara cind iesea la vinatoare (venea acasa cu te miri ce: porumbei, ciori, soricei, batea toti ciinii din zona). un terariu cu sapte sopirle mincate toate de birmaneza sus-mentionata.......
Acum am alta birmaneza, o cheama Tasha ;)) si are 5 ani. Este probabil cea mai rasfatat fiinta din Univers, eu una sincer nu am intilnit personaj mai rasfatat, este o tiganca si jumatate, nu-i tace gura niciodata, se uita tot timpul in ochii tai, e ori proasta de zdrangane ori mult prea lenesa (doua camere dau in balcon, dar ea nu stie sa treaca dintr-una in alta decit mieunind la usa sa ii deschizi), si este parasutista: a zburat de la etajul noua direct pe asfalt, vroia si ea sa prinda un porumbel. Noroc ca nu a patit nimic, asa ca acum sta la mine in brate si se uita cu mare interes la ce scriu =))

Lexy
23.11.2006, 21:31:17
Noi avem un caine (Golden Retriever), nascut in aceeasi zi din care suntem eu si iubi impreuna (ironia sortii - deci de aproape 7 ani), un papagal de 3 ani si ceva (pana acum 2 saptamani aveam 2, dar din pacate fetita a murit) si o broasca testoasa (de 5 ani). Deocamdata doar 3 copii... :D

dandelion
23.11.2006, 21:33:47
Eu nu am avut decat hamsteri..cateva "generatii"...si papagali..
Acum vreau neaparat un pui de shar-pei, mor dupa ei.Iar iuby meu vreau un canar sa-i cante dimineata=))
Ma intreb cum s-or impaca shar-pei-ul meu si canarul lui:))

baby_tweety
23.11.2006, 23:41:02
Noi avem o cockerita taare dulcica, Elsa.
E o scumpa si o consideram copilul nostru.

monis
24.11.2006, 09:49:51
eu am o pisica birmaneza de 6 ani si un catelus scump si drag, un husky siberian de 7 luni, maro cu alb si are un ochi verde si unul albastru;))

monis
24.11.2006, 09:50:42
Noi avem o cockerita taare dulcica, Elsa.
E o scumpa si o consideram copilul nostru.

ce scumpica e ;;)

dana2007
24.11.2006, 10:24:50
Interesant subiectul despre animale. Eu imi doresc de ff. mult timp un bishon maltez. Nasii mei au o catelusa tare dulcica si mi-au promis ca imi fac cadou un astfel de catelus. Deabia astept.

dj
24.11.2006, 10:35:58
Interesant subiectul despre animale. Eu imi doresc de ff. mult timp un bishon maltez. Nasii mei au o catelusa tare dulcica si mi-au promis ca imi fac cadou un astfel de catelus. Deabia astept.
Sunt super, si mie imi plac la nebunie!
Daca aveam timp sa ne ocupam de el si ne luam caine, si eu tot pentru bishon maltez as fi optat.

Taja
24.11.2006, 10:36:25
eu am o broscutza testoasa foarte frumoasa:x o am de cinci ani e destul de mare, si contrar tuturor asteptarilor e destul de inteligenta si foarte rapida in miscari cand e speriata.....ma recunoaste dupa voce, e o macacioasa (mananca grepf, tort, banane cam tot ce am in frigider, alternez cu macarea de broscutze), o scot in fiecare zi la plimbare (prin casa evident:)) ) .....viitorul meu sot stie ca in momentul in care ne casatorim inevitabil voi aduce si broscutza cu mine. eu cred ca orice animal ai daca te ocupi de el si ii acorzi atentie, va deveni un animal de companie care se va bucura cand vei ajunge acasa, cand iti va auzi vocea, intr-un cuvant te va iubi.

voi reveni cu poze.

Ioana

ryanaro
24.11.2006, 10:46:06
Ca sa ramaneti masca, uitati-va pe site-ul asta imens

http://www.tiarapets.com/shop/

Au lese si zgarde cu swarovski, tutu-uri de balerina pt catei, blugi, haine de blana, paturi, canapele etc etc. Sa vedeti cat de mare e industria asta si ce preturi sunt!!!! :-?

Tzitzi_mic
24.11.2006, 10:48:36
Si eu am tot o broasca testoasa-Red Eared Slider. O cheama Speedy. Cand am cumparat-o avea 4 cm , acum are 23cm si aproape 1kg. E mishto de tot,merge repede,ne stie vocile-mie,sotului,mamei. Cana am cumparat-o era verde,acum e cam maro..am citit ff multe despre ele,de vreo 3 ani de cand o am. E haioasa rau,se plimba prin casa, cand se supara face ca o pisica:).Plescaie in fiecare dimineata si ne trezeste sa-i dam papa.>:D< Dapoi tot tin la ea:x :-p

Taja
24.11.2006, 10:56:48
de acolo am si eu nick-ul asta *********:)) jo de la ioana si slider de la red eared slider....ma bucur ca mai sunt iubitori de broscutze....eu am auzit-o odata cand stateam si citeam (ea se plimba) a scos un sunet f ciudat, ascutit si foarte inalt....cand m-am miscat un pic a incetat. tu ai auzit-o facand vreodata asa alicelili?

Delfinas
24.11.2006, 11:12:44
Eu am un cocker..de 1 an si 5luni...este cel mai minunat cadou din viata mea..
Si nu cred ca exista catel mai rasfatat si mai pupat...si mai pupacios..daca ar putea ar sta toata ziua sa il mangai si sa il pup..Si il cheama Thor..:">

Sylvester
24.11.2006, 11:17:44
Eu am un cocker..de 1 an si 5luni...este cel mai minunat cadou din viata mea..
Si nu cred ca exista catel mai rasfatat si mai pupat...si mai pupacios..daca ar putea ar sta toata ziua sa il mangai si sa il pup..Si il cheama Thor..:">

Ce nume razboinic i-ai dat! E fioros?

Tzitzi_mic
24.11.2006, 11:23:45
M-am gandit ca de acolo ti-ai luat nick-ul,de asta ti-am zis specia broscutei mele-broscuta e putin spus la cat de mare e..eu pe a mea am auzit-o facand zgomot ca si pisica,atunci cand cineva strain incearca sa se apropie de capul ei,sau de zona din fata. Frate-mio are de ex o pisicuta mica,dar destu de curioasa sa-si bage nasul pe langa broscoiul meu-atunci brosca a scos sunetul acela si pisica s-a tras inapoi-dadea in marsarier:));)) Ma prapadeam de ras!!!Pe mine ma lasa sa o mangai pe cap si nu face urat...dar la altii mai face si-si retrage capul urgent!E tare figura..O sa incerc si eu sa pun poze..deocamdata nush cum..<:-P

Delfinas
24.11.2006, 11:27:19
Ce nume razboinic i-ai dat! E fioros?
Daaaaaaaaaaa...:D
Cand avem musafiri e cel mai fericit ca mai are pe cine sa pupe...:-p

Taja
24.11.2006, 11:38:27
M-am gandit ca de acolo ti-ai luat nick-ul,de asta ti-am zis specia broscutei mele-broscuta e putin spus la cat de mare e..eu pe a mea am auzit-o facand zgomot ca si pisica,atunci cand cineva strain incearca sa se apropie de capul ei,sau de zona din fata. Frate-mio are de ex o pisicuta mica,dar destu de curioasa sa-si bage nasul pe langa broscoiul meu-atunci brosca a scos sunetul acela si pisica s-a tras inapoi-dadea in marsarier:));)) Ma prapadeam de ras!!!Pe mine ma lasa sa o mangai pe cap si nu face urat...dar la altii mai face si-si retrage capul urgent!E tare figura..O sa incerc si eu sa pun poze..deocamdata nush cum..<:-P
si a mea face asa in prezenta altor persoane sau daca trec peste ea isi baga repede capul inauntru si scoate zgomotul respectiv.... de fapt atunci isi scoate tot aerul din plamani cand isi baga capul in carapace si de aia suna asa...ai incercat sa o scarpini pe spate? atunci o sa te prapadesti de ras cand o sa vezi cum face=P~ asa se misca si da din fund=)) =)) =)) chiar te rog sa incerci.
Ioana

Tavita
24.11.2006, 19:25:25
Eu am o catelusa caniche, am primit-o de la viitorul sot cand am implinit 18 ani. Acum are 8 ani, dar e tare nebunatica si jucausa si e innebunita dupa plimbari, zici ca e catelusul din reclama de la german...

MIA2005
24.11.2006, 20:17:05
Bulldogul Francez-4 Ani Jumatate.e Un Nostim De Catzel.ozzy.il Adoram Mult Mult.dar Nu_i Gasim Fetitza .asa Ca ....e Virgin.:">

Lexy
24.11.2006, 20:34:46
Bulldogul Francez-4 Ani Jumatate.e Un Nostim De Catzel.ozzy.il Adoram Mult Mult.dar Nu_i Gasim Fetitza .asa Ca ....e Virgin.:">
Si al tau? Si noi suntem in aceeasi situatie cu Bizu al nostru... nu-i gasim fetita, dar macar al tau e mai tanar... al nostru are aproape 7 ani si tot virgin e...:-s=((:-$

ryanaro
24.11.2006, 21:02:50
Ce imi plac bulldogii francezi- sunt aia mici asa i?! Pai ce are daca sunt "virgini"? Muffin al meu va fi castrat cum il iau, daca nu e deja. \:D/

Tzitzi_mic
24.11.2006, 23:32:50
Am incercat faza cu scarpinatul pe spate mai demult..e haioasa rau!:)) Prima data i-am aratat la mama,de s-a distrat si ea.Stiu, are impresia ca tre sa iasa,ca si cum ar fi bagata undeva si incearca sa se miste si in stanga si in dreapta si sus si jos..:)) A ta ce mananca? Ca a mea papa numa carnuri..mananca sunca,salam,rame,peste,pui la cuptor, carne si fiarta si cruda, pesti uscati de la magazin,granule,etc..orice,numa carne sa fie!>:D<

oanatm
26.11.2006, 22:55:26
el e toto,cel mai iubaret pechinez!!!!=)) ;-)

Taja
27.11.2006, 09:11:43
Am incercat faza cu scarpinatul pe spate mai demult..e haioasa rau!:)) Prima data i-am aratat la mama,de s-a distrat si ea.Stiu, are impresia ca tre sa iasa,ca si cum ar fi bagata undeva si incearca sa se miste si in stanga si in dreapta si sus si jos..:)) A ta ce mananca? Ca a mea papa numa carnuri..mananca sunca,salam,rame,peste,pui la cuptor, carne si fiarta si cruda, pesti uscati de la magazin,granule,etc..orice,numa carne sa fie!>:D<
a mea mananca orice nu numai carne....adica: salata, ceapa, cascaval, capsuni, cirese, struguri mai nou, cartofi frantzuzeshti, mancare de broscutze, si bineinteles carne de pui, peste....s-a facut cam mare pt ca mananca mult, de o vreme nu-i mai dau asa de des de macare (cam o data la 2 zile si ii dau mai putin)....intr-un fel e vina mea ca are asa apetit mare pt ca atunci cand am luat-o eram obsedata sa nu moara-mai auzisem de broscutze care nu vroiau sa manance si intr-un final mureau-asa ca stateam linga ea si atata ii invarteam mancarea pe la nas pina manca;;) si de atunci are o pofta de imi musca si degetele:)).....aaaa dar am uitat de macarea ei favorita! bananele:D daca e pe uscat si vede un obiect care are culoarea galbena asa fuge spre el:))vai de noi sa mancam banana si sa nu-i dam si ei daca e in apa se zbate pina ii dam si daca e pe uscat se urca pe picoare, isi intinde gatul spre noi, numa ca nu zice hai tu da-mi si mie niste banana:))

ryanaro
27.11.2006, 19:23:06
Imi plac astia 3 de mor...:x :x :x

issa
28.11.2006, 10:45:20
Eu am un ciobanesc german care are 5 ani si un Teckel de opt luni primit cadou de la iubirea mea.

Angisor
28.11.2006, 20:34:35
noi avem un motanel birman pe care l-am adoptat la cateva luni dupa ce ne-am mutat impreuna...amandoi am avut acasa la parinti matze si le duceam dorul..asa ca am luat unul care sa fie al nostru si sincer ne umple casa de bucurie..cel putin nu mai vorbim singuri prin casa=)) :D

dellycess
28.11.2006, 22:59:26
buna si eu am un papagal verde cu galben si e foarte scumpic si cuminte,pe langa mai e si pofticios,vine si mananca cu noi orice
m-am trezit cu el in casa acum un an si ceva,era inainte de ziua mea si chiar imi doream un papagal dar evitam sa- l iau pt ca nu prea am timp sa stau cu el
dar acum ca il am cand sunt acasa stam impreuna iar cand ramane singur i-am cumparat multe jucarii si oglinzi sa nu se plictiseasca

AZZARDO
29.11.2006, 12:34:53
Buna!!!
... si eu am doua animalute; un iepuras si un pisoi european ...care fac un adevarat spectacol cand sunt lasati impreuna!!!

melinda
29.11.2006, 14:29:13
Eu am un motănel de 3 și o lună, rasa europeană! Îl cheamă Tommy!Am mai avut o piscuță, Meda, încrucișare birmaneză - siameză, am primit-o cadou, dar în perioada aceea stăteam cu chirei și proprietarilor nu le convenea că lăsa foarte mult păr ( deși dădeam în fiecare zi cu aspiratorul pentru că avea părul foarte lung și era complet albă), și-a trebuit să o dăm la o cunoștință!:(
După aceea, am găsit un pisoi, cred că avea o lună, în fața blocului, și l-am luat! Din păcate a murit! În ziua în care a murit, pritena cea mai bună a surorii mele ne-a sunt că a găsit în fața ușii un motan de nici o lună și dacă îl vrem noi, că ei nu îi plac pisicile! Este vorba de Tommy!
Este cea mai cuminte pisică pe care am avut-o - și doctorul lui ne spune că e primul motan care nu-și marchează locul-, dar foarte pretențios la mâncare!

ancastoian
29.11.2006, 15:15:13
buna si eu am un papagal verde cu galben si e foarte scumpic si cuminte,pe langa mai e si pofticios,vine si mananca cu noi orice
m-am trezit cu el in casa acum un an si ceva,era inainte de ziua mea si chiar imi doream un papagal dar evitam sa- l iau pt ca nu prea am timp sa stau cu el
dar acum ca il am cand sunt acasa stam impreuna iar cand ramane singur i-am cumparat multe jucarii si oglinzi sa nu se plictiseasca

Ce puiut dragut!Imi vine sa-l pup pacat ca e doar in poza!Cred ca e dragalas foc.Eu am 3 matze, doua stau cu mine (cleo si constanta) si una cu parintii mei-teodora.Sunt copii mei, curioase, lenese, jucause -cand au chef, vorbarete si educate.Constanta, cand stranut, miorlaie intr-un fel aparte de zici ca imi spune noroc.Daca as sta la curte, sigur as avea si doi cani maidanezi-ca mi-e mila rau de ei, inca vreo 2 matze , canari ,as vrea si un papagal ara si pestisori si, sa nu radeti, o maimuta sau doua, ca sunt super haioase(ma rog si stricacioase) dar mai bine ma mut la Zoo!<:-P

ALEX21A
29.11.2006, 15:16:55
Ce puiut dragut!Imi vine sa-l pup pacat ca e doar in poza!Cred ca e dragalas foc.Eu am 3 matze, doua stau cu mine (cleo si constanta) si una cu parintii mei-teodora.Sunt copii mei, curioase, lenese, jucause -cand au chef, vorbarete si educate.Constanta, cand stranut, miorlaie intr-un fel aparte de zici ca imi spune noroc.Daca as sta la curte, sigur as avea si doi cani maidanezi-ca mi-e mila rau de ei, inca vreo 2 matze , canari ,as vrea si un papagal ara si pestisori si, sa nu radeti, o maimuta sau doua, ca sunt super haioase(ma rog si stricacioase) dar mai bine ma mut la Zoo!<:-P
:)) :)) hai,ca esti tare cizmulite rosii!!:-p .......eu am un acvariu cu pesti...se pune?;)) ;))

Sylvester
29.11.2006, 15:28:22
Are careva chinchille?

ancastoian
29.11.2006, 15:37:35
Cum nu, sunt asa de simpatici si ciudati.Au un comportament foarte interesant si daca stai sa ii urmaresti poti sa ajungi sa ii invidiezi.Spre exemplu, cum un mascul isi apara femela cand e insarcinata, este fantastic, sau cand ii face curte.Toate animalele sunt frumoase si interesante si chiar cred ca putem invata de la ele cate ceva;loialitate, tandrete, afectiune, blandete, toleranta si chiar dragoste.Nu?;-)

dj
29.11.2006, 15:49:55
Cum nu, sunt asa de simpatici si ciudati.Au un comportament foarte interesant si daca stai sa ii urmaresti poti sa ajungi sa ii invidiezi.Spre exemplu, cum un mascul isi apara femela cand e insarcinata, este fantastic, sau cand ii face curte.Toate animalele sunt frumoase si interesante si chiar cred ca putem invata de la ele cate ceva;loialitate, tandrete, afectiune, blandete, toleranta si chiar dragoste.Nu?;-)
Ai mare dreptate aici. Pe mine ma impresioneaza Rumbu, perusul nostru, cand vine pe noi si ne ciuguleste usor de haine cand nu ne e bine.

ancastoian
29.11.2006, 16:02:55
Ai mare dreptate aici. Pe mine ma impresioneaza Rumbu, perusul nostru, cand vine pe noi si ne ciuguleste usor de haine cand nu ne e bine.

Eu cand sunt trista sau suparata, pisicile ori fac vreo nazbatie de ma umfla rasul ori vin in brate si ma magaie, torc, ma pupa.Si mai ales cand invat, stau , una pe carte si una in brate.Cred ca stiu si ele medicina la fel ca mine doar ca nu pot vorbi.Una dintre ele, cleo spre exemplu avea o placere nebuna sa stea pe atlasul de anatomie deschis.Ca sa nu mai zic ca e o placere sa se joace in biblioteca, impingand cartile jos.

ramonavelcota
30.11.2006, 09:46:39
Si noi avem un bebe, de 2 luni, labrador retriever. L-am cumparat din bucuresti(acum 3 sapt), si ne cam termina bateriile zilnic. :x.

demonizza
30.11.2006, 09:49:44
Si noi avem un bebe, de 2 luni, labrador retriever. L-am cumparat din bucuresti(acum 3 sapt), si ne cam termina bateriile zilnic. :x.

Doamne, ce dulce e....shi parca a mai crescut de cand ni l-ai aratat prima data, nu?...sa va creasca mare shi sanatos!

demonizza
30.11.2006, 09:54:01
shi avem shi noi doua pisici...care ne sunt dragi de ne topim ca blegii :)...shi le alintam de nu se poate...
uite una dintre ele (poza e facuta chiar in ziua nuntii noastre :D )

ramonavelcota
30.11.2006, 09:55:19
Toata lumea zice ca a crescut, numai mie nu mi se pare, acum suntem bucurosi ca a invatat sa faca caca si pisu la baie.#-o . Vorba sotului, cred ca mai usor era sa crestem un bebe.;))

dj
30.11.2006, 09:58:26
E foarte frumos!

Demonizza, pisicul din poza e dulce foc! Nu ne pui poze si cu celalalt?

ramonavelcota
30.11.2006, 10:00:49
shi avem shi noi doua pisici...care ne sunt dragi de ne topim ca blegii :)...shi le alintam de nu se poate...
uite una dintre ele (poza e facuta chiar in ziua nuntii noastre :D )

Am avut si noi un pisic birmanez dar din pacate a murit, a facut blocaj renal:-< . Ne-am chinuit tare mult cu el pe la doctori, si au zis ca din cauza bobitelor ca au exces de proteine fac acest blocaj, in special masculii

demonizza
30.11.2006, 10:03:01
E foarte frumos!

Demonizza, pisicul din poza e dulce foc! Nu ne pui poze si cu celalalt?

eh, celalalt e mai salbatic, shi nu prea sta la fotografiat ;))

doar sotzul meu il mai imblanzeshte ... poate il convinge el sa faca poza!

mihaela_0242000
03.12.2006, 00:32:06
Noi exact in luna nuntii am gasit un pisic de 3 saptamani, pe care bineinteles ca il avem si acum.....:"> ....suntem tare mandri de el....il cheama shumi, si din prima zi a facut la ladita de nisip.....

Cand l-am gasit avea fiebra si era foarte speriat, caci cu o noapte inainte plouase cu piatra....l-am dus la veterinar, l-a tratat, iar acum ne musca toata ziua, in joaca bineinteles....se trezeste la 5 dimineata si ne da desteptarea....;)) ce mai e un motanel tare nazbatios....sunt curioasa acum ca o sa fac bradul, cum o sa reactioneze....;)) ...am atasat cateva poze cu nazbatiosul meu...

bubu
03.12.2006, 10:51:03
Noi exact in luna nuntii am gasit un pisic de 3 saptamani, pe care bineinteles ca il avem si acum.....:"> ....suntem tare mandri de el....il cheama shumi, si din prima zi a facut la ladita de nisip.....

Cand l-am gasit avea fiebra si era foarte speriat, caci cu o noapte inainte plouase cu piatra....l-am dus la veterinar, l-a tratat, iar acum ne musca toata ziua, in joaca bineinteles....se trezeste la 5 dimineata si ne da desteptarea....;)) ce mai e un motanel tare nazbatios....sunt curioasa acum ca o sa fac bradul, cum o sa reactioneze....;)) ...am atasat cateva poze cu nazbatiosul meu...
ce dragut e ! sunt innebunita dupa pisoii "portocalii"...>:D<
si eu am un exemplar rasa europeana ...adica maidanesus;))..."ierbus de langa drumus" cum zice sotul meu:))

mihaela_0242000
03.12.2006, 14:07:11
ce dragut e ! sunt innebunita dupa pisoii "portocalii"...>:D<
si eu am un exemplar rasa europeana ...adica maidanesus;))..."ierbus de langa drumus" cum zice sotul meu:))

Uau ce simpatic e....am si eu o intrebare....cum ai reusit sa il convingi sa stea sub patura, caci al meu prefera orice numai sub patura nu..;)) ....

ancastoian
03.12.2006, 14:49:31
Ce pisicute dulci.Promit ca o sa descarc si pozele cu printesele mele sa vedeti ce fotomodele sunt.Doamne, zici ca sunt facute sa pozeze, toate matzele!;))

bubu
03.12.2006, 14:54:54
Uau ce simpatic e....am si eu o intrebare....cum ai reusit sa il convingi sa stea sub patura, caci al meu prefera orice numai sub patura nu..;)) ....
hihihihi
am nenumarate poze cu el..ii place sa stea asa.....doarme pe spate ca un copil...cu piciorusele in sus....si acu de cand a imbatranit(are 10 anisori)asta face toata ziua...doarme in cele mai nastrusnice pozitii:-p

bubu
03.12.2006, 14:57:54
Ce pisicute dulci.Promit ca o sa descarc si pozele cu printesele mele sa vedeti ce fotomodele sunt.Doamne, zici ca sunt facute sa pozeze, toate matzele!;))
asteptam pozele cu fetitele tale...ai dreptate,pisicutele par nascute pt a poza...\:D/

mihaela_0242000
03.12.2006, 22:15:11

de abia asteptam sa vedem...;;) ....mie imi plac la nebunie pisicutele, indeiferent de culoare si de rasa....

mihaela_0242000
03.12.2006, 22:17:32
hihihihi
am nenumarate poze cu el..ii place sa stea asa.....doarme pe spate ca un copil...cu piciorusele in sus....si acu de cand a imbatranit(are 10 anisori)asta face toata ziua...doarme in cele mai nastrusnice pozitii:-p

Ai mare noroc, ce n-as da sa stea si al meu asa....dar de unde...insa nu imi pierd speranta, caci al meu are 6 luni...:"> ....e nazbatios tare....si cand ma gandesc ca trebuie sa fac bradul....:-SS

LILICA
03.12.2006, 22:54:39
Noi locuim la curte si avem un pui de lup, Bella si-un pisoi.
Asa arata Bella cand am luat-o in prima zi in luna mai acest an, avea cam 3 luni, purici, capuse, paduchi si raita. Dar de-aia exista dr. veterinari, a mai avut frati dar au murit. Ea a fost norocoasa ca am luat-o noi, de fapt eu i-am facut o surpriza viitorului sot.
Acum e mare si rea o sa va pun poze cand îi fac si are o cusca cat o casuta pentru copii.
Dar pe d-ul motanel nu l-am vazut de doua zile prin curte chiar sunt îngrijorată.

oanatm
04.12.2006, 01:49:23
toto:))pechinezul meu

mireasa
08.12.2006, 16:29:56
Eu Am Un Pufuletz Mic Si Alb..un "iepuie"....este Ingerasul Meu Care Ma Iubeste Cel Mai Mult Pe Lume:">

monid20
13.12.2006, 12:16:07
ei sunt iubitii mei pe nume Tedy (catelul) si Isha (pisicuta).
In rest mai avem 2 acvarii cu pesti si unul cu doua broscute (gagici ele - cel putin asa credem); de fapt acu incerc sa aflu ce orientare au ca sa le pot da si un nume :)

alisor
13.12.2006, 12:22:28
Eu am o catelusa husky si o pisicuta .......si mai am si 5 papagali...pe toate le iubesc foarte mult ( spun toate pentru ca am numai fetite )....si sunt prietenele mele cele mai bune.... am uitat mai am si trei catesusi fara stapana pe la bloc pe care ii hranesc si ii iubesc mult:-p ...dupa cum v-ati dat bine seama iubesc animalele foarte mult !

Pupici !

bella79
13.12.2006, 13:23:46
Eu am o catelusa cocker englez foarte cuminte si afectuoasa pe care o cheama Bella care are 3 ani si jumatate si care in vara asta a fost mamica pentru prima oara :smile: .Si pentru ca nu m-am putut abtine ...;)) am oprit si unul din puii ei mai exact o fetita care mi-a scos sufletul.Si pentru ca are 6 luni e la varsta la care descopera ca si copiii :D tot ce intalneste si nu numai....motiv pentru care nu mai avem canapele,manere la mobila si alte mici detalii.Sper sa se potoleasca dupa un an ca nu seamana deloc cu Bella #:-S .
Oricum una peste alta le iubesc pe amndoua si sunt niste scumpe.

alecsa
14.12.2006, 00:02:06
va arat si eu matzele mele de rasa ...europeana.....:-p itzic si rashella:D

alecsa
14.12.2006, 00:03:21
si inca o poza .........;-)

monid20
14.12.2006, 12:04:02
Nu stiu de ce nu apar si pozele. Ieri erau :(

monid20
14.12.2006, 12:07:23

Super simpatice :)

alecsa
14.12.2006, 12:21:58

ce super sunt! mie imi plac matzele de mor:-p , si cateii flocosi:D !!! ce as vrea si eu unul, dar am deja doua matze si sunt posesive rau de tot. nu s-ar intelege. poate cand m-oi muta la iubi sa ne luam un cutu flocos, alb, bichon parca ii spune, ala cu parul in ochi!

alecsa
14.12.2006, 12:22:47
Super simpatice :)

mercic>:D<

AZZARDO
14.12.2006, 12:33:21
incerc sa va arat si eu animalutele mele..sper sa reusesc....

dj
14.12.2006, 12:38:09
E super pisicul! =D>
Si ai canapea ca a noastra...<:-P

monid20
14.12.2006, 12:38:29
Doamne ce dulce e pisicuta. A mea e la parintii mei acum si imi e tare dor de ea. Mi-as lua alta, dar dupa nunta vrem sa punem de un bebe si ma gandesc ca cel putin in primii ani bebele cu pisica nu se prea pupa, desi ... :-<

AZZARDO
14.12.2006, 12:44:53
Doamne ce dulce e pisicuta. A mea e la parintii mei acum si imi e tare dor de ea. Mi-as lua alta, dar dupa nunta vrem sa punem de un bebe si ma gandesc ca cel putin in primii ani bebele cu pisica nu se prea pupa, desi ... :-<

multumesc frumos..si noi vrem bebe..si tare nu-mi place ideea ca animalutele trebuiesc tinute departe de o mamica cu bebe in burtica..am auzit niste cazuri chiar grave..despre copii nascuti cu malformatii din cauza,spun ei, parului de pisica,caine...sper sa nu fie probleme..doamne fereste!!!

AZZARDO
14.12.2006, 12:49:18
E super pisicul! =D>
Si ai canapea ca a noastra...<:-P

multumesc mult dj...dar e ff rau..musca..ca un catel...mi-a distrus mainile...numai al meu baiat l-a invatat asa...cica dc tot nu are caine..sa fie cate un pic din toate...nici musafiri nu mai pot chema=)) !!!..e periculos..si are un nume pe masura BASICA=))

dj
14.12.2006, 12:54:25
multumesc mult dj...dar e ff rau..musca..ca un catel...mi-a distrus mainile...numai al meu baiat l-a invatat asa...cica dc tot nu are caine..sa fie cate un pic din toate...nici musafiri nu mai pot chema=)) !!!..e periculos..si are un nume pe masura BASICA=))
Pai poti sa fii multumita ce e pisica! Pentru ca noi avem papagal si ciupeste... pana la sange, daca are el chef!
Si se pare ca ataca bebeii intr-un timp (veneau niste cunostinte cu bebele) ceea ce ne pune pe ganduri cu ce vom face cand va veni bebe pe lume...

bubu
14.12.2006, 16:11:37
ce scumpi sunt...mai ales motanul.;))..mi-a amintit de "baiatul"meu care e innebunit dupa cutii,pungi etc...pupici<:-P

bubu
14.12.2006, 16:13:51
azzardo,alecsa...aveti niste pisoi tare frumusei si dragalasi
pupici>:D<

alecsa
14.12.2006, 23:15:07
azzardo,alecsa...aveti niste pisoi tare frumusei si dragalasi
pupici>:D<

merci, merci !!!

Taja
15.12.2006, 07:48:11
ea e broscutza mea innebunita dupa banane. O cheama Taja are 5 ani si sper ca e fericita cu noi:love:

bella79
15.12.2006, 08:42:28
Eu am o catelusa cocker englez foarte cuminte si afectuoasa pe care o cheama Bella care are 3 ani si jumatate si care in vara asta a fost mamica pentru prima oara :smile: .Si pentru ca nu m-am putut abtine ...;)) am oprit si unul din puii ei mai exact o fetita care mi-a scos sufletul.Si pentru ca are 6 luni e la varsta la care descopera ca si copiii :D tot ce intalneste si nu numai....motiv pentru care nu mai avem canapele,manere la mobila si alte mici detalii.Sper sa se potoleasca dupa un an ca nu seamana deloc cu Bella #:-S .
Oricum una peste alta le iubesc pe amndoua si sunt niste scumpe.

As vrea sa atasez si poze dar probabil ca sunt prea mari si nu imi da voie....:-\ .Nici nu prea stiu cum sa le micsorez:( .
Deocamdata am gasit in calculator doua poze sub 100 kb si le pun pe astea chiar daca nu sunt foarte recente.Cea mica e Rhea puiul.... care acum imi scoate peri albi :D si imi distruge toata casa.In poza avea 3 luni iar acum are 6.Iar in cealalta poza e Bella ...adica mama Rheei care e si ea pe acolo prin gloata aceea de puiuti dar nu v-as putea spune care e exact;)) .

alisor
15.12.2006, 09:13:38
As vrea sa atasez si poze dar probabil ca sunt prea mari si nu imi da voie....:-\ .Nici nu prea stiu cum sa le micsorez:( .
Deocamdata am gasit in calculator doua poze sub 100 kb si le pun pe astea chiar daca nu sunt foarte recente.Cea mica e Rhea puiul.... care acum imi scoate peri albi :D si imi distruge toata casa.In poza avea 3 luni iar acum are 6.Iar in cealalta poza e Bella ...adica mama Rheei care e si ea pe acolo prin gloata aceea de puiuti dar nu v-as putea spune care e exact;)) .

Ce poza de familie reusita....imi place ;))!

georgy
15.12.2006, 09:24:29
ea e broscutza mea innebunita dupa banane. O cheama Taja are 5 ani si sper ca e fericita cu noi:love:

am si eu 2 testoase, care dupa calculele mele au cam 10 ani (nu le-am avut de micute, ci de pe la 1 an)
credeam ca ale mele sunt cele mai frumoase, dar vazand-o pe a ta, pot sa zic de ale mele doar ca sunt .....cele mai grase:-p . le-am obisnuit cam prost cu mancare multa si au cam luat proportii, acum cam tarziu sa le dezveti:(
am cautat pe net un veterinar specializat cat de cat pe reptile, dar nu am gasit nimic, as fi vrut sa le duc la un control. tu ai dus-o pe a ta vreodata la vet? stii pe cineva care se pricepe?

Taja
15.12.2006, 10:41:51
am si eu 2 testoase, care dupa calculele mele au cam 10 ani (nu le-am avut de micute, ci de pe la 1 an)
credeam ca ale mele sunt cele mai frumoase, dar vazand-o pe a ta, pot sa zic de ale mele doar ca sunt .....cele mai grase:-p . le-am obisnuit cam prost cu mancare multa si au cam luat proportii, acum cam tarziu sa le dezveti:(
am cautat pe net un veterinar specializat cat de cat pe reptile, dar nu am gasit nimic, as fi vrut sa le duc la un control. tu ai dus-o pe a ta vreodata la vet? stii pe cineva care se pricepe?

Nici a mea nu e foarte slabutza, si are niste pofte de numa, de exemplu eu nu prea pot sa mananac in camera cu ea daca nu ii dau si ei atata se agita pina ii dau si ei:)) cred ca simte mirosul mancarii. De la un timp nu ii dau asa de mult de mancare si s-a obisnuit asa, din cate stiu eu nu e bine sa primeasca prea mult de mancare, pentru ca daca stai sa te gandesti in natura nu mananca in fiecare zi sau de mai multe ori pe zi. Nu am dus-o niciodata la veterinar pt ca am o prietena veterinar care a vazut-o si mi-a zis ca e foarte sanatoasa. Am ingrijit-o cat de bine am putut...intr-o vreme ii schimbam foarte des apa din acvariu ca sa fie curata dar mi-a zis prietena mea ca ea se simte mai bine daca e un pic ma murdara apa, pt ca si in habitatul ei natural nu schimba nimeni apa din lac.
Daca dai un search pe google si cauti broscute testoase sau red eared slider o sa gasesti foarte multe linkuri...http://www.testoase.******/ acesta ar fi unul dintre ele. Spor la citit!
Ioana

georgy
15.12.2006, 11:24:13
Nici a mea nu e foarte slabutza, si are niste pofte de numa, de exemplu eu nu prea pot sa mananac in camera cu ea daca nu ii dau si ei atata se agita pina ii dau si ei:)) cred ca simte mirosul mancarii. De la un timp nu ii dau asa de mult de mancare si s-a obisnuit asa, din cate stiu eu nu e bine sa primeasca prea mult de mancare, pentru ca daca stai sa te gandesti in natura nu mananca in fiecare zi sau de mai multe ori pe zi. Nu am dus-o niciodata la veterinar pt ca am o prietena veterinar care a vazut-o si mi-a zis ca e foarte sanatoasa. Am ingrijit-o cat de bine am putut...intr-o vreme ii schimbam foarte des apa din acvariu ca sa fie curata dar mi-a zis prietena mea ca ea se simte mai bine daca e un pic ma murdara apa, pt ca si in habitatul ei natural nu schimba nimeni apa din lac.
Daca dai un search pe google si cauti broscute testoase sau red eared slider o sa gasesti foarte multe linkuri...http://www.testoase.******/ acesta ar fi unul dintre ele. Spor la citit!
Ioana

merci mult :), dar de informat ma tot informez, am citit cam tot ce am gasit, pe siturile din afara inclusiv, dar as fi vrut totusi sa le vada cineva de specialitate.
intradevar sunt f pofticioase, trebuie sa le dau si lor sa guste din ce mancam noi
am vazut in poza ca "alerga" dupa banana broscuta ta. o mananca cand sta pe uscat? ca din cate stiu eu nu pot inghiti decat sub apa...

monicutza
15.12.2006, 11:33:05
Ce scumpa e catelusa Rheea .......are o fetisoara:*

Taja
15.12.2006, 12:26:22
merci mult :), dar de informat ma tot informez, am citit cam tot ce am gasit, pe siturile din afara inclusiv, dar as fi vrut totusi sa le vada cineva de specialitate.
intradevar sunt f pofticioase, trebuie sa le dau si lor sa guste din ce mancam noi
am vazut in poza ca "alerga" dupa banana broscuta ta. o mananca cand sta pe uscat? ca din cate stiu eu nu pot inghiti decat sub apa...

Nu mananca pe uscat ca nu stie=)) in schimb fuge de numa sa nu o prind dupa ce musca din ea...=)) o bag tot timpul in apa sa manance si pe urma o scot iar. E o broscutza foarte activa, in ciuda povestilor care se zic despre ele.

georgy
15.12.2006, 12:34:20
Nu mananca pe uscat ca nu stie=)) in schimb fuge de numa sa nu o prind dupa ce musca din ea...=)) o bag tot timpul in apa sa manance si pe urma o scot iar. E o broscutza foarte activa, in ciuda povestilor care se zic despre ele.

nu ca nu stie, nu mananca pe uscat pt ca ele nu pot inghiti decat in apa :)
cat despre "legendele" cu testoase, nu prea mai corespund cu realitatea.
cred ca s-au adaptat si ele ritmului nostru de viata :)

Tzitzi_mic
16.12.2006, 00:18:37
Si testoasa mea are o viteza..de aia i-am pus numele de Speedy!;;) Si e o mare carnivora!Banane nu mananca nicicum! Ce ciudat,Jo Slider,ca a ta papa banane! A mea nu vrea nik din ce nu e carne!Nikkkkkkkkkk#-o Dar e tare mancacioasa si simpatica si doarme mai mult pe uscat..iar de plimbat se plimba prin casa si vine dupa mine cand imi aude glasul,dak aude glasuri straine...;;) e tare smechera..imi stie vocea fff bine.Dak nu e altcineva pe acolo,doar se plimba,nu vine dupa mine;))

mihaela_0242000
16.12.2006, 10:44:54

Ce alintati sunt..;-) ;)) ....cel roscat seamana cu al meu....cat are al tau? al meu are 7 luni si musca rau de tot....el zice ca se joaca insa mainile mele plang....si ma tot intreaba lumea ce mi se intampla, de frica ca nu cumva sa sufar vreun abuz din partea sotului...:)) :)) ....daca stii vreun remediu te rog zi-mi si mie....;))

alecsa
16.12.2006, 13:16:39
Ce alintati sunt..;-) ;)) ....cel roscat seamana cu al meu....cat are al tau? al meu are 7 luni si musca rau de tot....el zice ca se joaca insa mainile mele plang....si ma tot intreaba lumea ce mi se intampla, de frica ca nu cumva sa sufar vreun abuz din partea sotului...:)) :)) ....daca stii vreun remediu te rog zi-mi si mie....;))

motanul, adik itzic:D , ca despre dansul este vb, nu are nici mai mult nici mai putin decat 13 anisori. si e un alintat! al meu nu musca, doar cand se joaca, dar si asa musca doar de fantezie, nici nu zgarie, pt ca am un cleste si ii tai eu acasa gherutele. de remediu...hmm, nu stiu! poate cand va creste nu te va ma musca. si al meu cand era mic musca rau de tot, dar asta pana pe la vreun an, pana cand nu i-au mai crescut dintisorii.

mai, dar al meu a facut bungee jumping de la et 10. saracutul:( . a vrut sa fie superman, sa zboare dupa pasari, si a cazut....... dar n-a patit nimic, decat un dinte rupt, putin din ureche taiata, niste mustati rupte, si saracutul, a facut pisu pe el de frica. doar atat! nici o hemoragie, nimic. si de atunci e un alintat! numai in pat doarme, si e tare tare mamos:"> !!!

si mai e si obez, are vreo 8 kg. ii dau papa pt obezi, a mai slabit putin si acum ii atarna sunculitzele, are si picioarele in X, e haios foc! mi-e un drag de el....:x

mihaela_0242000
16.12.2006, 22:17:02
motanul, adik itzic:D , ca despre dansul este vb, nu are nici mai mult nici mai putin decat 13 anisori. si e un alintat! al meu nu musca, doar cand se joaca, dar si asa musca doar de fantezie, nici nu zgarie, pt ca am un cleste si ii tai eu acasa gherutele. de remediu...hmm, nu stiu! poate cand va creste nu te va ma musca. si al meu cand era mic musca rau de tot, dar asta pana pe la vreun an, pana cand nu i-au mai crescut dintisorii.

mai, dar al meu a facut bungee jumping de la et 10. saracutul:( . a vrut sa fie superman, sa zboare dupa pasari, si a cazut....... dar n-a patit nimic, decat un dinte rupt, putin din ureche taiata, niste mustati rupte, si saracutul, a facut pisu pe el de frica. doar atat! nici o hemoragie, nimic. si de atunci e un alintat! numai in pat doarme, si e tare tare mamos:"> !!!

si mai e si obez, are vreo 8 kg. ii dau papa pt obezi, a mai slabit putin si acum ii atarna sunculitzele, are si picioarele in X, e haios foc! mi-e un drag de el....:x

M-ai pus pe ganduri cu saritul de la etaj...al meu dimineata direct in balcon la geam pt a mieuna impreuna cu pasarelele;)) .....dar nu m-am gandit nici o clipa ca ar putea sari pe geam dupa pasari.....am sa fiu mult mai precauta de acum incolo....:">

syyylviuta
18.12.2006, 21:08:26

Si eu am avut o pisicuta, vorba vine, ca avea 14 ani jumate! care a cazut de la etaj de mai multe ori in viata ei (dupa pasarele bineinteles...) si din pacate ultima i-a fost fatala. S-a intamplat acum in septembrie, cu 2 zile inainte de licenta si cu 3 saptamani inainte de nunta. Probabil ca ar fi scapat si de data asta, daca nu ar fi nimerit intr-un tep din gard, si i-a perforat plamanul... Asa ca, va rog eu, aveti grija, puneti-va plasa la geam!
Imi lipseste enorm o pisica, ca imi sunt tare dragi... Probabil ca destul de curand imi voi lua una, dar sa se mai aseze lucrurile in viata mea (mai exact un bebe!)

ps. si pe mine ma musca cand era mititica, eram toata numai zgarieturi pe maini, dar cu timpul i-a trecut, nu mai era asa jucausa, am si castrat-o si s-a linistit. Eram si eu mai copil si nu o lasam deloc in pace! Imi place sa imi aduc aminte de ea...

Giulia2201
18.12.2006, 21:58:30

Doamne, cat e de frumoasa. sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa. E cea mai dulce catelusa.

Giulia2201
18.12.2006, 22:00:30
si inca o poza .........;-)

Vai alecsa, ce grasunele scumpele. I le-am aratat si sotului meu care e mort dupa pisicute si s-a indragostit pe loc de ele.

alecsa
19.12.2006, 14:04:21
Vai alecsa, ce grasunele scumpele. I le-am aratat si sotului meu care e mort dupa pisicute si s-a indragostit pe loc de ele.

merci mult! sunt grase ca deh, stau in apartament toata ziua si nu alearga. dar sunt sanatoase, chiar daca sunt grase!;;)

bella79
19.12.2006, 14:08:24
Doamne, cat e de frumoasa. sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa. E cea mai dulce catelusa.

Mersi frumos.
Amandoua sunt ca si copii mei.Bella mamica e mai de suflet pentru ca a fost primul meu catel dar si pe Rhea o iubesc chiar daca face numai boacane...o:-) .

alecsa
19.12.2006, 14:12:59
Si eu am avut o pisicuta, vorba vine, ca avea 14 ani jumate! care a cazut de la etaj de mai multe ori in viata ei (dupa pasarele bineinteles...) si din pacate ultima i-a fost fatala. S-a intamplat acum in septembrie, cu 2 zile inainte de licenta si cu 3 saptamani inainte de nunta. Probabil ca ar fi scapat si de data asta, daca nu ar fi nimerit intr-un tep din gard, si i-a perforat plamanul... Asa ca, va rog eu, aveti grija, puneti-va plasa la geam!
Imi lipseste enorm o pisica, ca imi sunt tare dragi... Probabil ca destul de curand imi voi lua una, dar sa se mai aseze lucrurile in viata mea (mai exact un bebe!)

ps. si pe mine ma musca cand era mititica, eram toata numai zgarieturi pe maini, dar cu timpul i-a trecut, nu mai era asa jucausa, am si castrat-o si s-a linistit. Eram si eu mai copil si nu o lasam deloc in pace! Imi place sa imi aduc aminte de ea...

aaaa, ce rau imi pare!!!! stiu cum e sa pierzi un animal. si eu am avut numai pisicutze ca sunt mai usor de intretinut. prima pisica a murit la bunica mea, ca iesea pe afara, era f dulcica si cuminte, si mi-a trantit-o cineva de toti pereti si a murit ca facuse hemoragie, avea toate organele strivite. iar a doua tot la bunica mi-a murit, ca tot asa, iesea pe afara si a gasit-o intr-un tomberon cu o bucata de carne in gura cu otrava.

sper sa gasesti cat mai curand o pisicutza pe placul tau si s-o indragesti la fel de mult!

Kalini
19.12.2006, 14:55:38
Imi doresc mult o pisicuta din rasa Albastra de Rusia.....Dar, se pare ca sunt mai rare si foarte scumpe.....

Daca aveti poze, postati-le, va rog, sa-mi scald ochii:-" 8-}

syyylviuta
19.12.2006, 15:07:23
aaaa, ce rau imi pare!!!! stiu cum e sa pierzi un animal. si eu am avut numai pisicutze ca sunt mai usor de intretinut. prima pisica a murit la bunica mea, ca iesea pe afara, era f dulcica si cuminte, si mi-a trantit-o cineva de toti pereti si a murit ca facuse hemoragie, avea toate organele strivite. iar a doua tot la bunica mi-a murit, ca tot asa, iesea pe afara si a gasit-o intr-un tomberon cu o bucata de carne in gura cu otrava.

sper sa gasesti cat mai curand o pisicutza pe placul tau si s-o indragesti la fel de mult!

Din pacate asa e cu pisicile care ies pe afara... Asa a fost si cu prima mea pisica, care a murit otravita. De aceea, eu nu voi mai lasa niciodata sa iasa afara o pisica de casa! O tii inauntru si gata! Sau, asa e matusa mea, sa nu radeti, dar are o birmaneza frumusica cu care se plimba peste tot in lesa... Oriunde merge ia si pisica cu ea! Ca sa nu o lase singura acasa, ca se plictiseste...:D

syyylviuta
19.12.2006, 15:13:47
Haideti sa va arat o pisica haioasa... De fapt poza e facuta ciudat! Am facut-o in luna de miere si tata a catalogat-o "pisica hidoasa!"=))

syyylviuta
19.12.2006, 15:21:28
Inca cateva pisici din Grecia... tara pisicilor dealtfel... Am dat peste o pisica cu 6 pui, si ei sunt puii!:*

AZZARDO
19.12.2006, 15:28:39
aaaa...mi-am amintit de o pisica imensa vazuta in Cairo intr-un magazin ... era asa pufoasa!!!

syyylviuta
19.12.2006, 15:39:31
Ce frumoasa e! E superba!!!

BDiana
19.12.2006, 15:48:39
Vreau si eu sa pun o poza cu pisicutza mea, dar nu merge :((

alecsa
19.12.2006, 15:50:28
si alte matze..........

BDiana
19.12.2006, 16:02:10
Gata, acum ar trebui sa mearga...
Pentru angelic_dolphine (http://www.miresici.ro/member.php?u=4766): Uite poze cu matza mea, care e Chartreux si seamana destul de bine cu o Albastra de Rusia...

AZZARDO
19.12.2006, 16:11:33
Pentru angelic_dolphine (http://www.miresici.ro/member.php?u=4766): Uite poze cu matza mea, care e Chartreux si seamana destul de bine cu o Albastra de Rusia...

Wooooooooowwwwwwwwww...este incredibila!!!...parca te hipnotizeaza cand te uiti in ochii ei!!!.."Trust in me...."..cum era sarpele acela din Tarzan:))

alecsa
19.12.2006, 16:18:00

ce scumpica este! o dulcica!:)>- ;;)

alecsa
19.12.2006, 16:19:06
aaaa...mi-am amintit de o pisica imensa vazuta in Cairo intr-un magazin ... era asa pufoasa!!!

este superba! ce pufi e, ce fetisoara are! e superba!:)>- ;;)

syyylviuta
19.12.2006, 16:46:57
BDiana, ai o pisicuta scumpita rau de tot! E dulcica foc!

BDiana
19.12.2006, 16:51:58
Multumesc, e intr-adevar tare draguta. Si o iubim mult. Doar ca e un pic nebuna :)) - seamana cu stapanii...
Test - imagine

AZZARDO
19.12.2006, 17:08:21
Multumesc, e intr-adevar tare draguta. Si o iubim mult. Doar ca e un pic nebuna :)) - seamana cu stapanii...
Test - imagine

=)) =)) =)) =)) =)) =)) ..Doamne ce fata are!!!!!!...parca e varianta gri a lui Garfield!!!

BDiana
19.12.2006, 17:32:03
Aia e fata pe care o pune cand i se-ntampla ceva care nu-i place... Spre exemplu daca e imobilizata. Nu se zbate, nu incearca sa muste sau sa zgarie... Sta doar nemiscata si pune o fata stoica, asteptand s-o lasi in pace. Si mai ales - si asta se vede bine in poza - nu vrea sub nici o forma sa se uite in ochii tai... :) Isi intoarce privirea.

Delfinas
19.12.2006, 18:34:04
Am sa pun cateva poze si cu catelusul meu..

Delfinas
19.12.2006, 18:47:53
Si altele...dar ...mai mare...

dj
19.12.2006, 19:12:28
Si altele...dar ...mai mare...
E o frumusete!

Delfinas
19.12.2006, 20:28:14
saru-mana..eu ii zic minunatia mea...este cel mai pupat animalut..si este si cel mai pupacios...=))

syyylviuta
20.12.2006, 14:30:48
Tocmai am facut o poza la fereastra... Pe mine dintotdeauna m-au fascinat porumbeii, ca umbla numai cate doi... stiati ca daca unul din ei pateste ceva, celalalt nu isi cauta alta pereche... Mi se pare ca dau cea mai mare dovada de dragoste...

alisor
20.12.2006, 14:35:20
Tocmai am facut o poza la fereastra... Pe mine dintotdeauna m-au fascinat porumbeii, ca umbla numai cate doi... stiati ca daca unul din ei pateste ceva, celalalt nu isi cauta alta pereche... Mi se pare ca dau cea mai mare dovada de dragoste...

Si mie imi plac porumbeii foarte mult si chiar am unul in fata blocului, anul trecut i-a murit perechea ( am vazut-o moarta in gradina cred ca au mancat-o cateii) , iar ei toata vara si acum iarna sta singurel si trist in copac...mi-e asa mila de el...

BDiana
20.12.2006, 14:52:51
Mie nu-mi prea plac porumbeii... Imi placeau, dar acum mi se pare ca-s un fel de porci cu aripi :))... Totul e din cauza ca vecina de deasupra hraneste toti porumbeii din cartier (care sunt foarte multi) si care fac caca pe toate geamurile mele, in balcon etc... Mai rau insa e ca daca las geamul deschis intra si in casa, si am gasit de multe ori gainat pe jos in bucatarie... Nu vreau sa ma duc la ea la usa sa-i zic sa nu le mai dea de mancare, pt ca e tare batrana, si singura, si cred ca porumbeii ii tin de urat... :(

Lexy
20.12.2006, 15:35:46
E un scump... sa-ti traiasca! Si al meu e super pupat... si super pupacios!=))
Asa e cu animalutzele astea... ne fac viata mai frumoasa!

syyylviuta
20.12.2006, 16:16:58
Mie nu-mi prea plac porumbeii... Imi placeau, dar acum mi se pare ca-s un fel de porci cu aripi :))... Totul e din cauza ca vecina de deasupra hraneste toti porumbeii din cartier (care sunt foarte multi) si care fac caca pe toate geamurile mele, in balcon etc... Mai rau insa e ca daca las geamul deschis intra si in casa, si am gasit de multe ori gainat pe jos in bucatarie... Nu vreau sa ma duc la ea la usa sa-i zic sa nu le mai dea de mancare, pt ca e tare batrana, si singura, si cred ca porumbeii ii tin de urat... :(

Pai, si pisicuta ta ce zice de porumbei!? Nu vrea sa puna gheruta pe ei?

ramonavelcota
20.12.2006, 16:44:19

Sa-ti traiasca!!! E frumos,frumos, si eu mor dupa catei.

BDiana
20.12.2006, 17:37:40
Pai, si pisicuta ta ce zice de porumbei!? Nu vrea sa puna gheruta pe ei?
De cand avem pisicuta, nu mai sta nici un geam deschis nesupravegheat (doar cu atentie sa nu se afle in camera, sau pe verticala uneori)... Nu de alta, dar locuim la 5, cladire cu camere inalte de 3m, si jos e asfalt... :-s. Intr-adevar, porumbeii aia o pasioneaza, poate sta cu ochii pe ei ore in sir, de parca i-ar manca din priviri. Din cand in cand ii mai si maraie / miorlaie de frustrare ca nu poate sa ajunga la ei... E foarte foarte funny de urmarit :)

syyylviuta
20.12.2006, 18:01:02
De cand avem pisicuta, nu mai sta nici un geam deschis nesupravegheat (doar cu atentie sa nu se afle in camera, sau pe verticala uneori)... Nu de alta, dar locuim la 5, cladire cu camere inalte de 3m, si jos e asfalt... :-s. Intr-adevar, porumbeii aia o pasioneaza, poate sta cu ochii pe ei ore in sir, de parca i-ar manca din priviri. Din cand in cand ii mai si maraie / miorlaie de frustrare ca nu poate sa ajunga la ei... E foarte foarte funny de urmarit :)

Ce scump! Stiu cum e, asa facea si pisica mea! Era pasionata de pasarele, a si prins cateva vrabiute pe balcon, cand era mai tanara... Noroc ca eu nu vedeam filmul, doar gaseam prin casa pene imprastiate. In ultimul timp, statea doar la geam si le maraia, cum spui tu. Foarte draguta era, cred ca le zicea ea ceva pe limba ei!

Silvia
20.12.2006, 19:00:13
Buna fetelor,

Am si eu un copilas- eu asa il consider. am un catelusde 5 ani pechinez!!!Este un scump si are o personalitate foarte puternica!!Este foarte incapatanat si nu prea reusesti sa il dai afara dintr-o camera sau sa-l certi fara sa-si arate coltisorii si sa latre!!Este si foarte foarte gelos, dk ma ia sotul meu in brate sau ma pupa incepe sa-l latre si se baga intre noi!!Un alintat si un profitor!!Insa cred ca este specific acestei rase!!Daca stau bine sa ma gandesc cred ca este foarte benefic sa ai un animalut inainte de a avea un copil. Daca stau si ma analizez in comportamentul meu fata de acest catel imi dau seama ca voi fi o mamica foarte protectoare !!Nu suport sa-l supere cineva- iau foc pur si simplu!! Incerc sa atasez si niste poze.

BDiana
20.12.2006, 19:13:40
Eu "mor dupa" matza noastra, insemnand ca mi-e draga, si simpatica, insa pana la urma e doar o matza :) si nu concep sa fac prea mare efort pentru ea... De sacrificii nici nu mai vorbesc :)). Si sincer, nu-mi prea pasa daca o enerveaza cineva, atata timp cat n-o chinuieste, poate s-o calce pe coada (la figurat, bine-nteles ;-)) cat vrea. Nu cred ca sentimentele fata de potentialii mei copii vor avea ceva in comun cu cele fata de matza. Pentru ca in cazul in care ar fi asemanatoare, as fi o mama denaturata :))

map
20.12.2006, 19:33:02
Monstrul meu, care acum a ramas al viitorilor mei parinti, in Bucuresti, sa le tina de urat:D Si nici nu stiu cum sa-i mai intre in coarne cu tot felul de rasfaturi (la modul ca nu-i place sa-si bea apa din bolul lui de plastic, ii place dintr-o vaza inalta de cristal, daca se poate si cu un trandafir in apa, e si mai buna), in bucatarie s-a mai pus o masa ca sa poata sa stea si el pe masa, ca asa ii place sa stea, are program de scarpinat si de tsesalat si mangaiat, doarme DOAR in pat, FACE LEGEA! Si-l deranjeaza teribil cand nu i se da atentie, si de exemplu vorbesti la telefon! si i se mai spune si copilul, de fapt il cheama Kikis:D

dj
20.12.2006, 19:34:49
Monstrul meu, care acum a ramas al viitorilor mei parinti, in Bucuresti, sa le tina de urat:D Si nici nu stiu cum sa-i mai intre in coarne cu tot felul de rasfaturi (la modul ca nu-i place sa-si bea apa din bolul lui de plastic, ii place dintr-o vaza inalta de cristal, daca se poate si cu un trandafir in apa, e si mai buna), in bucatarie s-a mai pus o masa ca sa poata sa stea si el pe masa, ca asa ii place sa stea, are program de scarpinat si de tsesalat si mangaiat, doarme DOAR in pat, FACE LEGEA! Si-l deranjeaza teribil cand nu i se da atentie, si de exemplu vorbesti la telefon! si i se mai spune si copilul, de fapt il cheama Kikis:D
Frumos monstru!

map
20.12.2006, 19:39:38
Frumos monstru!

Mersic, e cules din strada la 3 luni jumate, din boscheti in timp ce miorlaia groaznic de foame si frig, de catre doctorita mea stomatoloaga (nebuna dupa pisici). Era cat o sticla de cola de jumate si la lungime si la grosime, si ea mi-a spus ca la varsta mea e inacceptabil sa nu am responsabilitati. La inceput, de sindromul foamei, baga cate 2 pliculete pe zi +mancare uscata si se plimba ca un leu cu burta balanganindu-se dintr-o parte in alta. Acum are 3 ani jumate si mananca tot atat:D Nu prea se deosebeste de culorile fotoliului:D:D:D Asa obisnuieste dumnealui sa se odihneasca, e obositor sa urmaresti masinile de la etajul 6!!!

ramonavelcota
20.12.2006, 20:04:27
Fetelor aveti niste matze superbe. Imi poate spune cineva, ce rasa sunt pisicile din reclamele de la wiskas?:-? sunt atat de frumoase.

dj
20.12.2006, 21:26:12
Mersic, e cules din strada la 3 luni jumate, din boscheti in timp ce miorlaia groaznic de foame si frig, de catre doctorita mea stomatoloaga (nebuna dupa pisici). Era cat o sticla de cola de jumate si la lungime si la grosime, si ea mi-a spus ca la varsta mea e inacceptabil sa nu am responsabilitati. La inceput, de sindromul foamei, baga cate 2 pliculete pe zi +mancare uscata si se plimba ca un leu cu burta balanganindu-se dintr-o parte in alta. Acum are 3 ani jumate si mananca tot atat:D Nu prea se deosebeste de culorile fotoliului:D:D:D Asa obisnuieste dumnealui sa se odihneasca, e obositor sa urmaresti masinile de la etajul 6!!!
Nu s-a asezat nimeni pe el pana acum? Ca abia se vede pe fotoliu...

map
20.12.2006, 21:32:16
Nu s-a asezat nimeni pe el pana acum? Ca abia se vede pe fotoliu...

Nu, fotoliile sunt ale lui:D Si prima grija este sa ne uitam unde e si sa-l cautam prin dulapuri ca acolo se ascunde sa doarma cand se plictiseste de oameni:D Ca sa nu mai spun ca nici geamul nu poti sa-l lasi intredeschis (e din ala care se lasa intredeschis sus) pentru ca fix acolo se catara cand nu esti atent, pe marginea de sus:D

cristina_24
20.12.2006, 21:34:48
Am si eu pisicuta:-p si sunt tare mandra de ea...ia-m cumparat cica toaleta cu usita glisanta..daca alta preocupare nu am:D si bebita inca nu vine..bag banii in piciuta..ce parere aveti de ea?:-\

map
20.12.2006, 22:14:14
Am si eu pisicuta:-p si sunt tare mandra de ea...ia-m cumparat cica toaleta cu usita glisanta..daca alta preocupare nu am:D si bebita inca nu vine..bag banii in piciuta..ce parere aveti de ea?:-\

E super scumpa si foarte frumoasa:D si, ca orice pisica, foarte constienta de valoarea ei!:D:D:D

Giulia2201
20.12.2006, 22:39:46

E o scumpa, dar are fata de pisicuta care te cam chinuie din cauza ca e alintata, cel putin asa mi se pare mie. Am cumva dreptate?

Giulia2201
20.12.2006, 22:41:45
[quote=map;71226]

Mie-mi place de mor pisicuta ta, mai ales ca seamana cu cea pe care vrem noi s-o luam in viitorul apropiat, se numeste rasa British Blue.

map
20.12.2006, 22:52:59
[quote=map;71226]

Mie-mi place de mor pisicuta ta, mai ales ca seamana cu cea pe care vrem noi s-o luam in viitorul apropiat, se numeste rasa British Blue.

Sa va traiasca viitorul membru de familie:D Al meu e maidanez, altfel spus RASA EUROPEANA:D:D:D Mai sunt si Russian Blue, diferenta e ca au urechile mai mari si un pic mai scutite, dar blanita e tot asa, gri cu reflexe albastrii:D

ramonavelcota
21.12.2006, 09:58:11
Fetelor, charlie a avut parte de prima lui baita. Sa nu va spun ce bucurie pe capul lui. A umplut toata baia de apa, ababia l-am mai scos din vana=)) =))
Uite ce a crescut bebelu nostru.

dj
21.12.2006, 10:17:49
Fetelor, charlie a avut parte de prima lui baita. Sa nu va spun ce bucurie pe capul lui. A umplut toata baia de apa, ababia l-am mai scos din vana=)) =))
Super tare! Adevarul e ca sufletelele acestea mici sunt fantastice!>:D<

monid20
21.12.2006, 10:31:24
Test - imagine

Doamne ce fatza are :)) Simpatica foc

cristina_24
21.12.2006, 10:54:31
ce dulceata de catel ai =D> =D> =D>
vai! ce drag imi este ...vreau si eu unul?:-<

cristina_24
21.12.2006, 10:58:00
E o scumpa, dar are fata de pisicuta care te cam chinuie din cauza ca e alintata, cel putin asa mi se pare mie. Am cumva dreptate?
este intra-adevar alintata pt. ca toata dragostea este numai a ei..si mai este si putin geloasa pe iubi meu ..cand vine de la servic` sta numai intre noi ..si ne pupa toata ziua ..eu o iubesc foarte tare ..si vreau sa va spun ca de cand am luat`o mi-a mai colorat viata ..pt. ca urasc singuratatea ..:-& dar o iubesc ...si iubi la fel o iubeste ...ei ..nu va mai spun ca, daca pleaca unul dintre noi din casa plange putin ..mai apoi se supara si se baga in cutiuta aia care ia-m facut-o noi ..ca ia-m cumparat casuta din aia de la Animax si am cumparat`o degeaba pt. ei ii trebuie cutia aia ...:D:-"

ramonavelcota
21.12.2006, 11:06:01
este intra-adevar alintata pt. ca toata dragostea este numai a ei..si mai este si putin geloasa pe iubi meu ..cand vine de la servic` sta numai intre noi ..si ne pupa toata ziua ..eu o iubesc foarte tare ..si vreau sa va spun ca de cand am luat`o mi-a mai colorat viata ..pt. ca urasc singuratatea ..:-& dar o iubesc ...si iubi la fel o iubeste ...ei ..nu va mai spun ca, daca pleaca unul dintre noi din casa plange putin ..mai apoi se supara si se baga in cutiuta aia care ia-m facut-o noi ..ca ia-m cumparat casuta din aia de la Animax si am cumparat`o degeaba pt. ei ii trebuie cutia aia ...:D:-"

draga de ea, pai, normal ca o prefera pe cea facuta de voi:love: :love:

cami_dxb
23.12.2006, 15:16:58
Mogaldeatza neagra e copilul nostru. O cheama Nera, pt ca e neagra cu doar 2 pete albe pe piept. E foarte simandicoasa, nu ii place sa o tinem in brate, ne "musca" si "zgarie". Ii place sa se joace cu mingea prin camera si doarme in pat, intre noi. Ii mai place sa intre in dulap, dar de cand mi-am luat rochia de mireasa nu o mai las, ca nu vreau sa-si bage unghiile in ea.

popa_mihaellla
23.12.2006, 16:55:05
La mine a venit mosul mai devreme, adica ieri, si mi-a adus un papagal pe care mi-l dorec de 3 luni de cand ne-am mutat... pentru ca eu acasa aveam si caine si pisica simteam ca aici este casa pustie..asa ca acum am un ciripitor.....pe care imi vine sa il mananc>:D< .
Dar sa nu va spun ce "mama denaturata sunt" pt ca eu nu am avut niciodata papagal si nu stiam ca sunt mai prostuti, mai ales daca sunt mici. I-am pus mancarica in cutiutele speciale atasate pe colivie, dar saracul nu stia unde e manacrea, iar eu imi faceam griji ca nu mamanca, iar azi de dimineata, puiul meu s-a gandit sa ii puna o punguta cu mancare in colivie si saracul a tabarat pe mancare....offff...saracutul...

dj
23.12.2006, 17:14:47
La mine a venit mosul mai devreme, adica ieri, si mi-a adus un papagal pe care mi-l dorec de 3 luni de cand ne-am mutat... pentru ca eu acasa aveam si caine si pisica simteam ca aici este casa pustie..asa ca acum am un ciripitor.....pe care imi vine sa il mananc>:D< .
Dar sa nu va spun ce "mama denaturata sunt" pt ca eu nu am avut niciodata papagal si nu stiam ca sunt mai prostuti, mai ales daca sunt mici. I-am pus mancarica in cutiutele speciale atasate pe colivie, dar saracul nu stia unde e manacrea, iar eu imi faceam griji ca nu mamanca, iar azi de dimineata, puiul meu s-a gandit sa ii puna o punguta cu mancare in colivie si saracul a tabarat pe mancare....offff...saracutul...
E foarte frumos!
Mi se pare mie sau e perus?

popa_mihaellla
23.12.2006, 17:24:40
E foarte frumos!
Mi se pare mie sau e perus?

Da este un perus bleu si are 4 luni, e puiut...sper ca de acum sa am grija sa nu il mai chinui.

BDiana
25.12.2006, 02:07:24
Noi avem de sarbatori un musafir... pe motanul Costica! Stapanii lui au plecata acasa de Craciun si nu l-au lasat in gazda. Si el, si matza noastra au fost destul de stresati in prima zi, insa acum s-au obisnuit. Saracul Costica, in prima seara nu-si gasea locul unde sa doarma, si de dimineata l-am gasit in... chiuveta din baie! :))

trully_love
26.12.2006, 14:33:05
Eu am acasa o gradina zoologica... si eu si mama suntem innebunite dupa animale. Sa incepem: trei catelusi pechinezi, un acvariu plin de pesti si mi-a mai adus si mosul doi papagali super draguti. Asa ca niciodata nu sunt singura.

map
26.12.2006, 18:24:13
Ii place al inaltime (nu, nu l-a pus nimeni acolo, s-a urcat de bunavoie, nici noi nu stim cum):D

map
26.12.2006, 18:25:41
Noi avem de sarbatori un musafir... pe motanul Costica! Stapanii lui au plecata acasa de Craciun si nu l-au lasat in gazda. Si el, si matza noastra au fost destul de stresati in prima zi, insa acum s-au obisnuit. Saracul Costica, in prima seara nu-si gasea locul unde sa doarma, si de dimineata l-am gasit in... chiuveta din baie! :))

Costica este un superb, ca si piticuta ta de altfel:D:D:D:DNu mai spun ca e si ingenios:D:D:D

Kalini
26.12.2006, 20:13:47
Ii place al inaltime (nu, nu l-a pus nimeni acolo, s-a urcat de bunavoie, nici noi nu stim cum):D

Doamne, cat e de frumoasa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:) :) :)

Kalini
26.12.2006, 20:21:23

Sarut mana!!!!!!!!!!!!Superba!!!!!!!!!!!!!!Ma doare sufletul............:-s

DanaS
26.12.2006, 20:22:15
Hai sa ma mindresc si eu si "copii nostri" :">. Avem un catel goden, Sammy de 2 ani jumate, care e un nebun si un iuberetz cu nabadaii hahahahaha. Nici musafir nu putem avea fara sa-l legam, binenteles in aceeasi camera, ca altfel nu te intelegi cu el . Nu are voie in pat, dar imediat dupa ce iese Jason pe usa dimineata, se planteaza direc pe locul lui si cu capul pe perna....secretul nostru ;))
Si avem si o pisicutza,Mitzy de 8 ani, care e o printesa, are mult prea multa personalitate ahahahaha. E stapina casei, il palmuieste pe Sammy si il pune la punct incontinuu. Febletea ei e Jason, stau amindoi la birou (ea pe birou in fata lui) si se pupa, ii vorbeste, mariii tandreturi.
Imi sunt tare dragi, dar acum ca ne-am mutatin alta tara, i-am lasat la mama si mi-e un dor de ei de mor. Noroc cu webcamul ca ii mai vad si eu :-<

Kalini
26.12.2006, 20:25:53
Bineinteles ca mie imi place pisica!!!!!Ce frumoasa e!!!!;;) ;;) ;;) Sa va traiasca!!

DanaS
26.12.2006, 20:34:42
Si mie imi place mai mult pisicutza, ca am gasit-o pe strada, cred ca avea vreo 2-3 sapt, deabea ii dadusera ochii si am luat-o acasa. M-am chinuit cu ea, ca un copil mic ca nu stia sa manince si ma sculam la 3ore si ii dadeam cu siringa laptic......asa ca e ca si copilul meu. Sper sa mai traiasca inca 10 ani ca o iubesc rau. Si pe Sammy il iubesc dar e tare nebun si citeodata n-am rabdare de el, e mai usor cu pisica:">

map
26.12.2006, 20:40:13
Si mie imi place mai mult pisicutza, ca am gasit-o pe strada, cred ca avea vreo 2-3 sapt, deabea ii dadusera ochii si am luat-o acasa. M-am chinuit cu ea, ca un copil mic ca nu stia sa manince si ma sculam la 3ore si ii dadeam cu siringa laptic......asa ca e ca si copilul meu. Sper sa mai traiasca inca 10 ani ca o iubesc rau. Si pe Sammy il iubesc dar e tare nebun si citeodata n-am rabdare de el, e mai usor cu pisica:">

Sa-ti traiasca, e-o frumoasa si se vede cat de alintata si de iubita e din pozitia de totala incredere pe care-o are:d cu roatele-n sus:D:D:D Si-al meu Kikis tot bagabond de tufis e:D cand a fost cules din strada baga cate 2 plicuri de wiskas pe zi (la 3 luni jumate - sindromul foamei nelimitate:D:D:D) si facea plimbari ca leul prin casa:D umfla o burta dubla care i se balansa dintr-o parte in alta :D

DanaS
26.12.2006, 20:43:14
Stati acum....daca credeati ca a fost alinata la noi..............:-"nic nu se compara cu ce-i face mama acum. Fata mea maninca numai tuna si carnita taiatanumai in bucatele foarte mici, mainca numai cu mama linga ea, o bucatica de mincare, un mingiat....e ceva de n-am vazut ;))

map
26.12.2006, 20:59:43
Stati acum....daca credeati ca a fost alinata la noi..............:-"nic nu se compara cu ce-i face mama acum. Fata mea maninca numai tuna si carnita taiatanumai in bucatele foarte mici, mainca numai cu mama linga ea, o bucatica de mincare, un mingiat....e ceva de n-am vazut ;))
Daaa, cunosc, pentru al nostru s-a pus inca o masuta in bucatarie, ca "vrea copilul sa stea pe masa alaturi cand se gateste, e curios ce se face acolo" :D Si la fel, mananca intre mangaieturi, ca altfel nu poate inghiti:D niste JMECHERITE si JMECHERITI! Santajisti profitori:D:D:D:D

Kalini
27.12.2006, 00:12:16
Daca ar conta cat de mult iubesc pisicile, ar trebui sa ma mut cu ele, pt ca logodnicul meu nu le suporta....Pe Kimsy a mea o gazduiesc parintii....
Of, of.......(:| (:|

alecsa
27.12.2006, 00:53:11
o privire a matzei mele........;)) si o tentativa de "furt de masline";;)

issa
27.12.2006, 09:26:17
Nu pot sa atasez poze cu catzelusul meu....sunt prea mari....

Kalini
28.12.2006, 02:09:13
Nu pot sa atasez poze cu catzelusul meu....sunt prea mari....

Intri in ACDSee si le redimensionezi;-)
Sa le vedem si noi:| :| :|

Kalini
29.12.2006, 17:12:54
Fetelor aveti niste matze superbe. Imi poate spune cineva, ce rasa sunt pisicile din reclamele de la wiskas?:-? sunt atat de frumoase.

Din cate stiu eu, pisicuta din reclama este din rasa British Shorthair...si a castigat premiul anului 2005 pentru feline in Romania;-)

mireasa
08.01.2007, 13:01:48
Fetelor Are Careva Dintre Voi Acasa Iepuras???
Eu Da..si Vroiam Sa Vb Cu Cineva Care Mai Are!!!
Poate Ii Gasesc "fetitei" Mele Un Iuby Mic Si Pufos

mireasa
08.01.2007, 15:06:44
Nu Are Nimeni Iepurici??!!:((

baby_tweety
08.01.2007, 17:37:33
Nu Are Nimeni Iepurici??!!:((

Am eu! Am eu. Iepuras pitic-il cheama Bunny si l-am primit acum de Craciun de la cumnatel.
Acum sa vb despre iepurasi:
Ce-i dai sa manance?
Ii faci baie?
Dac aimi mai vin in minte intrebari le postez pe parcurs.
eu mau am si o cockerita si se intelg bine deocamdata, il linge toata ziua.:))

BDiana
08.01.2007, 17:48:31
Eu am avut un iepuras acum multi ani si era foarte foarte dragutz, cat un pumn de mic si cu blanitza alba si lunga... Problema a fost ca rodea tot, si facea caca-pipi prin toata casa... Nu l-a mai suportat mama si a trebuit sa-l dau unui coleg. Colegul asta mai avea si un canis, si tot asa, s-au inteles foarte bine o vreme, numai ca iepurila a crescut enorm de se facuse aproape cat catelul, si intr-o zi a avut nefericita idee de a-i roade mustatile... Asta a fost cred picatura care a umplut paharul, si canisul a declarat razboi, de a trebuit dat iepurila de urgenta, unor rude cu casa si curte... :)

BDiana
08.01.2007, 17:55:45
Revin cu o poza a matzei noastre, care s-a bucurat foarte tare sa ne vada intorsi (pt. moment) din vacanta:

gabitza_86
08.01.2007, 17:57:08
eu am o catelusa foarte inteligenta nu este de rasa dar e superba si o iubim fff mult.am luat-o acum 7 ani de pe strada si de atunci este sufletul casei.

baby_tweety
08.01.2007, 18:10:23
Eu am avut un iepuras acum multi ani si era foarte foarte dragutz, cat un pumn de mic si cu blanitza alba si lunga... Problema a fost ca rodea tot, si facea caca-pipi prin toata casa... Nu l-a mai suportat mama si a trebuit sa-l dau unui coleg. Colegul asta mai avea si un canis, si tot asa, s-au inteles foarte bine o vreme, numai ca iepurila a crescut enorm de se facuse aproape cat catelul, si intr-o zi a avut nefericita idee de a-i roade mustatile... Asta a fost cred picatura care a umplut paharul, si canisul a declarat razboi, de a trebuit dat iepurila de urgenta, unor rude cu casa si curte... :)

Pai iepurele se tine in cusca nu liber prin casa, tocmai ca face des pipi&kk. Eu ii mai dau drumul prin buc si pe hol unde am gresie si sterg usor.
Interesant este ca de cand am iepurasul si cainele e vegetarian:manaca varza, salata tot ce vede ca papa bunny.De ciuda..
Pozici cu copilasii mei
Elsa mare amatoare de reviste....

BDiana
08.01.2007, 18:14:26
Vaaai ce dragutzi sunt!!! :) Sa fie sanatosi!
M-am prins si eu ca ar fi trebuit sa-l tinem pe iepurila in cusca, dar tare mi-ar fi fost mila de el sa-l vad inchis acolo...

baby_tweety
08.01.2007, 18:58:37
Vaaai ce dragutzi sunt!!! :) Sa fie sanatosi!
M-am prins si eu ca ar fi trebuit sa-l tinem pe iepurila in cusca, dar tare mi-ar fi fost mila de el sa-l vad inchis acolo...

Si mie mi-e mila de el cateodata dar ce sa-i fac.il scot ii dau drumul, il magai cat pot de des....

ryanaro
10.01.2007, 17:59:59
Vreau sa supun votului majoritatii o chestiune pe cat de amuzanta pe atat de serioasa... Soacra-mea zice ca Pepsy, cainele lor collie, zambeste LOOOOL. Am avut si eu basset, am avut si eu pisica o perioada, hamsteri, pesti si zau daca mi s a parut ca vreuna din aceste categorii de animale zambeste LOL> Deci cainii si pisicile zambesc sau nu?

Sa incep prin a mi acorda eu votul. Eu zic ba. Cred ca datul din coada e "zambetul" cainilor. Dar grimasele pe care le fac nu sunt zambete, ci doar atat- grimase. Cred ca pot mirosi (deoarece au un simt al mirosului ultra dezvoltat) hormonii stresului, violentei, bunei-dispozitii etc si se pot purta in concordanta cu asta. Dar nu cred ca au "sentimente".

La pisici, mie mi s a parut ca pisica mea avea aceeasi expresie tot timpul, care se schimba doar daca iti schimbai unghiul de a privi. Imi dadeam seama daca e somnoroasa, plictisita etc, dar nu vedeam, ca si la caine "sentimente". De asta cred ca e mai probabil faptul ca noi avem tendinta sa alocam trasaturi omenesti obiectelor, creaturilor din jurul nostru.^:)^

miti
10.01.2007, 18:17:47
Vreau sa supun votului majoritatii o chestiune pe cat de amuzanta pe atat de serioasa... Soacra-mea zice ca Pepsy, cainele lor collie, zambeste LOOOOL. Am avut si eu basset, am avut si eu pisica o perioada, hamsteri, pesti si zau daca mi s a parut ca vreuna din aceste categorii de animale zambeste LOL> Deci cainii si pisicile zambesc sau nu?

Sa incep prin a mi acorda eu votul. Eu zic ba. Cred ca datul din coada e "zambetul" cainilor. Dar grimasele pe care le fac nu sunt zambete, ci doar atat- grimase. Cred ca pot mirosi (deoarece au un simt al mirosului ultra dezvoltat) hormonii stresului, violentei, bunei-dispozitii etc si se pot purta in concordanta cu asta. Dar nu cred ca au "sentimente".

La pisici, mie mi s a parut ca pisica mea avea aceeasi expresie tot timpul, care se schimba doar daca iti schimbai unghiul de a privi. Imi dadeam seama daca e somnoroasa, plictisita etc, dar nu vedeam, ca si la caine "sentimente". De asta cred ca e mai probabil faptul ca noi avem tendinta sa alocam trasaturi omenesti obiectelor, creaturilor din jurul nostru.^:)^

Desi consider cainii animale fff inteligente nu cred ca pot zambi.Iar la pisici din punctul meu de vedere nici nu se poate pune problema.Si eu vad la cainele meu cand e plictisit sau fericit dar nu l-am vazut vreodata sa zambeasca.Dar as vrea sa-l vad zambind!

alecsa
10.01.2007, 22:59:21

Sa incep prin a mi acorda eu votul. Eu zic ba. Cred ca datul din coada e &quot;zambetul&quot; cainilor. Dar grimasele pe care le fac nu sunt zambete, ci doar atat- grimase. Cred ca pot mirosi (deoarece au un simt al mirosului ultra dezvoltat) hormonii stresului, violentei, bunei-dispozitii etc si se pot purta in concordanta cu asta. Dar nu cred ca au &quot;sentimente&quot;.

La pisici, mie mi s a parut ca pisica mea avea aceeasi expresie tot timpul, care se schimba doar daca iti schimbai unghiul de a privi. Imi dadeam seama daca e somnoroasa, plictisita etc, dar nu vedeam, ca si la caine &quot;sentimente&quot;. De asta cred ca e mai probabil faptul ca noi avem tendinta sa alocam trasaturi omenesti obiectelor, creaturilor din jurul nostru.^:)^

despre caini nu ma pot pronunta, dar despre pisici pot spune ca iti dai seama dupa expresia ochilor si a miorlaitului, cel putin eu asa imi dau seama la ale mele....... adica:- daca pe pisica o doare ceva, are ochii mai inchisi, de chinezoaica, si un miorlait mai domol- daca are toaleta plina....de treburi......miorlaie incontinuu si sta la usa de la balcon, chiar daca e deschisa- daca ii e foame, are ochii rotunzi, sticlosi, si miorlaie rotindu-se. daca ii e sete, se duce pur si simplu la bateria de la bucatarie de la chiuveta si sta acolo mult si bine pana ii dai drumul la apa, ca altfel nu bea, de ex din castron nici nu se atinge- daca are chef de joaca, ochii ii sunt f sticlosi, are pupilele dilatate si i se zburleste coada si miorlaie ca nebuna prin casa, de zici ca o taie cineva- daca ii place ceva -mancarea, ca o scarpini, ca ii dai atentie, are ochii inchisi, toarce, sau se gudura pe langa tine, te inconjoara pana ameteste, face tumbe pe parchet

laura81
11.01.2007, 01:15:08
Am ocolit subiectul asta de cand a aparut de frica sa nu il monopolizez si sa nu ma mai dau jos de pe comp, da vad ca tot n-am rezistat:)) de vreo ora am luat tot de la inceput si rad ca proasta de animalutele voastre!=))=)) mortale!!!
Map, mata ta catarata pe usa bate tot, si eu care credeam ca o sa va pun poze haioase :)) =))
RamonaVelcota, sa mai trimiti poze, sa vedem si noi cum creste scumpetea, eu cel putin sunt innebunita dupa golden retr.
DanaCanada, sunt bucuroasa ca aflu ca mai sunt si altii care-si lasa cainii pe perna, nici n-as fi indrazit sa zic ca in afara de mine si adi toata lumea face crize cand aude (ai mei de ex, chit ca iubesc animalele)
Tweety_mem, ce cuplu mortal ai!:))
Nici nu mai stiu cate am vazut si mi-au placut, oricum, super animalute. dar cine zicea ca are cel mai rasfatat caine cred ca se insela, al meu e cel mai rasfatat :-p

Noi avem 3 caini maidanezi, stam deocamdata cu ai mei, deci suntem aproape omul si cainele :)) Si as putea sa-i strang pe toti de pe strada, ai mei la fel, pacat ca n-avem spatiu mai mare :-s Da in viata asta tot facem un adapost;))
Poze va pun maine ca nu sunt pe compul meu, si va zic si 2 vorbe despre ei. oricum, super animalute, sa va traiasca tuturor.
A, si in leg cu pisicile si femeile gravide stiu ca ar fi probl, oricum daca ati trait cu animale in casa se recomanda neaparat un test de toxoplasmoza, e vreo 400 de mii dar daca ai boala si ramai gravida e rau de tot. se trateaza si poti ramane mai tarziu, dar sa nu te puna naiba sa faci toxoplasmoza cand esti deja gravida. asa stiu eu, AncaStoian corecteaza-ma daca stii mai mult sau gresesc, de tine stiu ca esti medic.

ramonavelcota
11.01.2007, 11:19:05
Uite, draguta, cele mai recente poze. Acum suntem la etapa de facut pipi si kk afara.

valen
11.01.2007, 14:03:00
Pai iepurele se tine in cusca nu liber prin casa, tocmai ca face des pipi&kk. Eu ii mai dau drumul prin buc si pe hol unde am gresie si sterg usor.
Interesant este ca de cand am iepurasul si cainele e vegetarian:manaca varza, salata tot ce vede ca papa bunny.De ciuda..
Pozici cu copilasii mei
Elsa mare amatoare de reviste....
vai cat de frumos sunt
si rila e mortal.... asa tare mi-as dori si eu unul sau o pisica.. da noi n-avem voie.. ma consolez cu motanul mamei :((

Piticutz
11.01.2007, 15:01:19
Hihihi...ce tari animalutze. Noi avem 3 pisici (idiotzii din imagine;)) - un motan si 2 matze). Motanul e castrat - am luat decizia in momentul in care a facut pipi pe perna mea (DE 2 ORI) si in noptiera (TOT A MEA) #-o. Asta se intampla anu trecut in vara si l-am castrat in septembrie. Matzele le castrasem mai devreme ca intrasera in calduri si urlau prin casa iar motanu statea toata ziua pe ele :-&. Cum nu accept incestul am hotarat sa le castram ;)) . Avem pisicii din septembrie 2005 cand i-am gasit pe strada, abia aveau ochi si ii manca un caine. I-am luat si i-am crescut cu seringa si cu lapte amestecat cu miere, galbenush de ou si smantana (reteta de la verisoara mea - medic veterinar). Au supravituit in mod surprinzator si acum sunt niste bestii cum le spun eu. Motanu e cea mai Ymbecila pisica pe care am vazut-o in viatza mea. Sta in orice pozitie il pui. L-am pus chiar dupa gat cum plimba aia mieii de Sf Vasile (stiti voi .. puneti mana pe vasilica!!!!) si nu a zis nimik. Ii placea chiar. Iar pisicutzele ... una este f alintata iar cealalta putin crizata. Adik nu o mangai decat daca are ea kef. In rest..nu zgarie, nu fac prostii (mari) dar le place sa deschida usa la sifonier si sa se cuibaresca pe hainele noastre:| lucru care pe mine ma scoate din sarite....dar imi trece repede.

madalinabul
11.01.2007, 15:29:53
Uite, draguta, cele mai recente poze. Acum suntem la etapa de facut pipi si kk afara.

e un dulce catelusul tau. vreau si eu unul:((

cami_dxb
11.01.2007, 22:37:48
Si matza noastra e putin crizata, o mangaiem numai daca vrea ea si nu se lasa luata in brate. Altfel ne musca si ne zgarie. Ii place sa intre in dulap, dar nu o mai las, ca am rochia de mireasa acolo si nu vreau sa faca vreo isprava. Totusi, cand deschid partea cu tricouri si pulovere, hop si ea, sare inauntru. Noaptea sau dimineata devreme cand ma duc la baie, vine sa-mi tina companie si sare in chiuveta, nici nu am loc sa ma spal pe maini de ea. Cateodata o apuca si alearga si sare prin casa ca nebuna. Ne distreaza de numa.........

alecsa
12.01.2007, 00:38:36
Ii place sa intre in dulap.....Totusi, cand deschid partea cu tricouri si pulovere, hop si ea, sare inauntru.
Noaptea sau dimineata devreme cand ma duc la baie, vine sa-mi tina companie si sare in chiuveta, nici nu am loc sa ma spal pe maini de ea

asa face si a mea, cum prinde vreun dulap deschis, intra repede sa inspecteze. si s-a prins de ceva timp sa deschida singura sertarele. e jale cand da buzna in puloverele mamei mele.....:O

a mea intra mai ales cand face cineva dus. mai nou a prins o mare pasiune pt covorasul din baie, cum prinde usa deschisa, sare pe covoras, il mototoleste, isi ascute ghearele in el, il misca din loc, si dupa adoarme pe el. l-a nenorocit......pe scurt......:">

si mai are inca o pasiune.....cand deschid usa de la cuptor, usa fiind calda, vine si se gudura pe langa ea si miorlaie de zici ca o taie cineva!:-&

Delfinas
12.01.2007, 10:46:20
Eu am o problemna cu catelusul meu..stiu ca este un subiect trist..dar as vrea sa stiu daca s-a mai lovit cineva de problema asta si daca da cum a rezolvat-o...
Catelusul meu face o data la 3-4 saptamani o criza...care dureaza intre 1-5 min...(asta dureaza de la 1 an..acum are 1 si 5luni..sau cel putin noi atunci am inceput sa le observam)
initial mi s-a spus ca e lipsa de calciu...am facut o groaza de tratamente si ...face in continuare crizele..m-am documentat si se pare ca este epilespie...nu exista analize prin care sa determini epilepsia...
Eu tot sper sa nu fie asta...dar..
Ma rog..ultimele 2 crize am reusit sa le filmam...si voi ajunge la veterinar cu filmuletele..
Ma intrebam daca una din voi a mai trecut prin asta si ma va putea ajuta cu un sfat...sau macar sa imi spuna ca ar mai putea fi altceva...
poate nu atat de grab ca epilepsia.
Va multumesc.

Tavita
12.01.2007, 12:10:00
Eu am o problemna cu catelusul meu..stiu ca este un subiect trist..dar as vrea sa stiu daca s-a mai lovit cineva de problema asta si daca da cum a rezolvat-o...
Catelusul meu face o data la 3-4 saptamani o criza...care dureaza intre 1-5 min...(asta dureaza de la 1 an..acum are 1 si 5luni..sau cel putin noi atunci am inceput sa le observam)
initial mi s-a spus ca e lipsa de calciu...am facut o groaza de tratamente si ...face in continuare crizele..m-am documentat si se pare ca este epilespie...nu exista analize prin care sa determini epilepsia...
Eu tot sper sa nu fie asta...dar..
Ma rog..ultimele 2 crize am reusit sa le filmam...si voi ajunge la veterinar cu filmuletele..
Ma intrebam daca una din voi a mai trecut prin asta si ma va putea ajuta cu un sfat...sau macar sa imi spuna ca ar mai putea fi altceva...
poate nu atat de grab ca epilepsia.
Va multumesc.

Si catelusa mea face crize de epilepsie, dar sunt destul de rare, o data la cateva luni. Are aceasta problema din cauza unui sofer care a lovit-o. Era cu mama pe trecerea de pietoni, oprita la picioarele ei, dar avea capul cu cativa centimetri in fata ei. Un nenorocit care nu a oprit si a trecut si cu viteza a lovit-o exact in cap. Atunci a facut prima criza (nu mai putea sa stea pe picioare, tremura, ii curgeau bale, a facut pipi pe ea si toti muchii ii erau incordati), am crezut ca moare atunci, dar a avut noroc si a scapat. Cum ti-am zis de atunci mai face crize, veterinarul mi-a dat o retea de "convulsin" sau ceva de genul acesta (nu mai stiu exact cum se numeste), si mi-a zis sa i le dau cand face crize, dar fiind foarte rare nu a mai fost nevoie.
Am o vecina care are o catelusa care face tot asa crize, dar foarte dese si veterinarul i-a spus ca nu este epilepsie, e vorba de altceva, deci s-ar putea ca si catelusul tau sa aiba altceva.
Sper sa se fac bine catelusul tau si sa nu fie ceva grav.

Delfinas
12.01.2007, 12:25:40
Si catelusa mea face crize de epilepsie, dar sunt destul de rare, o data la cateva luni. Are aceasta problema din cauza unui sofer care a lovit-o. Era cu mama pe trecerea de pietoni, oprita la picioarele ei, dar avea capul cu cativa centimetri in fata ei. Un nenorocit care nu a oprit si a trecut si cu viteza a lovit-o exact in cap. Atunci a facut prima criza (nu mai putea sa stea pe picioare, tremura, ii curgeau bale, a facut pipi pe ea si toti muchii ii erau incordati), am crezut ca moare atunci, dar a avut noroc si a scapat. Cum ti-am zis de atunci mai face crize, veterinarul mi-a dat o retea de "convulsin" sau ceva de genul acesta (nu mai stiu exact cum se numeste), si mi-a zis sa i le dau cand face crize, dar fiind foarte rare nu a mai fost nevoie.
Am o vecina care are o catelusa care face tot asa crize, dar foarte dese si veterinarul i-a spus ca nu este epilepsie, e vorba de altceva, deci s-ar putea ca si catelusul tau sa aiba altceva.
Sper sa se fac bine catelusul tau si sa nu fie ceva grav.
Imi pare rau de catelusa ta...este groaznic sa privesti la ei fara sa ii poti ajuta cu ceva..pe mine ma bufneste plansul de fiecare data...
Azi vom ajunge cu el din nou...la veterinar..si sper sa ma lamureasca intr-un fel..
Sa speram ca totul va fi ok pana la urma

miss
12.01.2007, 12:31:53
buna fetelor ce parere aveti despre athos al meu e cel mai alintat catel de pe planeta.

miti
12.01.2007, 12:43:31
buna fetelor ce parere aveti despre athos al meu e cel mai alintat catel de pe planeta.
Se vede ca e tare rasfatat.Ce ma bucur sa mai vad si caini care sunt tratati bine,ca in real life vad numai contariul.
Sa-ti traiasca! si eu ma gandeam sa pun cainelui meu numele Atos dar fiindca o lins bere cand era mic a ajuns Berila sau Berosu.(eu il strig Bery, mama Berila si sora mea Berosu).Bine ca stie bietul ca e vorba tot de el.

laura81
12.01.2007, 12:52:07
Am promis niste poze cu maidanezii nostri... da cred ca imi ia vreo 3 mesaje sa trimti tot ce-am selectat (cu greu, ce-i drept :">)
ramonaVelcota, sunt moarta dupa catelul vostru=P~

Tavita
12.01.2007, 12:57:34
Am promis niste poze cu maidanezii nostri... da cred ca imi ia vreo 3 mesaje sa trimti tot ce-am selectat (cu greu, ce-i drept :">)

Prima poza e super.

movulina
12.01.2007, 12:58:25
sunt foarte frumoshi!!!

laura81
12.01.2007, 13:03:41
Tot ei, v-am spus ca am multe si nu pot sa nu vi le arat :D

laura81
12.01.2007, 13:11:03
Asta e penultimul, dar am mai gasit haioase :-p Va dati seama ca nu are nimeni in familie cate poze au ei :))
Prima e cu catelusa (mama celui mare): cum prinde o raza de soare e numai acolo, si, evident, daca se gaseste si o perna in zona a ei e :))
Urmatoarele sunt cu voinicul nostru (Felix), practic numai el e al nostru, catelusele (cele 2 mici) raman la aimei cand ne mutam. asa era el cand era mic: rasfatat (stiam eu ca o sa ne batem, care e cel mai rasfatat caine :))), papa in rand cu baietii (traia si el studentia:-p), si in ultima ma ajuta la gatit (pe vremea cand incapea statea pe papucii mei de casa, acum ii mai incape numai botul :)))

laura81
12.01.2007, 13:17:58
Promit ca inchei cu asta :">
Dovezi ca e cel mai rasfatat caine ;))
In ultima invata cu adi pt licenta;;)

Pot sa vorbesc despre ei cu zilele: chiar daca nu sunt de rasa si nu sunt tot prea frumosi ii iubim la nebunie, ne umplu casa si sufeltul (cateodata nu numai casa, ci tot blocul dar na, vecinii s-au invatat :)))
Felix (baiatul nostru) da cu labuta cand vrea ceva-mancare, atentie, orice- , isi pune botul pe genunchii tai cand mamanci fara el, scoate din dulap hainele noastre daca nu suntem acasa si se culca cu botul pe ele, in nici un caz nu pot ai mei sa le sranga de prin casa ... se urca inmasina oricui, daca vede o usa deschisa, ca poate poate merge in parc :)) ...
Cam atat despre cateii nostri, scuze ca a durat atat dar am si atasat tot ce mi-am dorit ;))

Taja
12.01.2007, 15:18:16
astea cred ca is cele mai tari poze pe care le-am vazut pana acuma.....=)) am ras de una singura....mai ales pozele in care dorm cu voi sau cu sotul tau. Mai este o poza in care unul din caini trage cu ochiul si sta pe pat-poza asta imi aduce aminte de pozele care se faceau mai demult cu copilasi intinsi pe burtica dezbracati:))
Super poze...se vede ca ii iubiti si ii rasfatati.
Sa aveti mult noroc de ei!

laura81
12.01.2007, 23:15:06
Multumim, ne umflam in pene de ei de plesnim :) Stiti voi, sunt cei mai frumosi, destepti, etc . Nu si cei mai cuminti :)) Dar .. Nimeni nu e perfect:)) Si ne bucuram cand mai vedem si altii care ingrijesc maidanezi, ii consideram un fel de "copiii strazii" salvati :x

cami_dxb
13.01.2007, 07:56:44
Eu as aduna toate pisicile de pe strada. Poate ma vedeti la tv ca pe sonatele alea cu cate 100 de pisici intr-o garsoniera =)) =)) =)) =)) =)) =))

Giulia2201
13.01.2007, 12:30:58
Tot ei, v-am spus ca am multe si nu pot sa nu vi le arat :D

Sa-ti traiasca! Sunt superbi.

laura81
13.01.2007, 14:03:05
Eu as aduna toate pisicile de pe strada. Poate ma vedeti la tv ca pe sonatele alea cu cate 100 de pisici intr-o garsoniera =)) =)) =)) =)) =)) =))
Fiecare cu slabiciunea lui!!! :)) dar sobolanii saracutii cine-i aduna, daca iei tu matele si eu cainii? :))

cami_dxb
13.01.2007, 15:38:58
Pai ne scoatem noi animalele la "oras" pt. mic dejun, pranz, cina:D :D :D :D :D

c_s
13.01.2007, 19:28:10
m-am gandit sa vi-l prezint si pe Tedy al nostru......
il avem de vreo 6 zile!daca nu l-ati mai vazut pe-aici pe la alte topicuri!:">

laura81
13.01.2007, 19:39:16
Dooooaaaammmnneee, ce dulce e!!!!!! sa va traiasca ursocu, e de vreo rasa ? e mortal!!!:*

c_s
13.01.2007, 19:56:13
e Golden Retriever
multumesc pt urari, si ai vostrii sa va traisca dragutzii de ei!

alecsa
13.01.2007, 20:42:05
e superb c_s! sa va traiasca! doamne cat e de dragutz cutu'! sa va traiasca si sa fie sanatos si voinic......

miss
13.01.2007, 20:44:32
buna fetelor sa va traiasac animalutele sunt cei mai buni prieteni ai nostri nu.
sper sa va placa athosica al meu e un dulce si un alintat pe cat e de mare numai in brate ar sta.

mireasa
13.01.2007, 21:43:24
TWEETY MEM.......iepurasul meu are 2 ani..nu avem loc suficient aici sa-ti explic ce si cum......cablurile..tot ce ai in priza....ASCUNDE-LE....salata, ciocolata, paine, cartofi prajiti in ulei.....mere..castraveti, fan uscat, mancare pt iepuri..cam asta mananca...colturi de la pereti pt calciu....sa-ti traiasca...sunt superbi iepurii si f gelosi...a mea sare noaptea pe ochii sotului meu....ma iubeste f mult si e3 geloasa pe el.

dj
13.01.2007, 22:11:30
m-am gandit sa vi-l prezint si pe Tedy al nostru......
il avem de vreo 6 zile!daca nu l-ati mai vazut pe-aici pe la alte topicuri!:">
Sa va traiasca, e superb! :x

baby_tweety
14.01.2007, 01:42:05
TWEETY MEM.......iepurasul meu are 2 ani..nu avem loc suficient aici sa-ti explic ce si cum......cablurile..tot ce ai in priza....ASCUNDE-LE....salata, ciocolata, paine, cartofi prajiti in ulei.....mere..castraveti, fan uscat, mancare pt iepuri..cam asta mananca...colturi de la pereti pt calciu....sa-ti traiasca...sunt superbi iepurii si f gelosi...a mea sare noaptea pe ochii sotului meu....ma iubeste f mult si e3 geloasa pe el.

Eu il tin in cusca ca face mult pp&kk, deci n-am de ce sa ascund cablurile...si spre fericirea mea deocamdata nu s-a dat la ele.Il las ziua prin buc dar numai cand sunt si eu pe acolo....e tare scumpic si mamos...

c_s
14.01.2007, 09:24:25
multzumim fetelor!
sa va traiasca si voua animalutzele!:*

c_s
14.01.2007, 09:26:02
buna fetelor sa va traiasac animalutele sunt cei mai buni prieteni ai nostri nu.
sper sa va placa athosica al meu e un dulce si un alintat pe cat e de mare numai in brate ar sta.

cred ca asta cu alintatul e valabila la toata lumea,nu?:D sa-ti traiasca!

c_s
14.01.2007, 09:31:39
Imi pare rau de catelusa ta...este groaznic sa privesti la ei fara sa ii poti ajuta cu ceva..pe mine ma bufneste plansul de fiecare data...
Azi vom ajunge cu el din nou...la veterinar..si sper sa ma lamureasca intr-un fel..
Sa speram ca totul va fi ok pana la urma

da, e super nasol....si eu am avut o problema asemanatoare cu un iepuras(si eu plangeam cand il vedeam cum se chinuie).....intradevar era din cauza lipsei de calciu(nu avea epilepsie ci spasmofilie) dar dupa tratament si-a revenit,a fost ok,ma rog putin mai sensibil decat ar fi fost normal,insa totusi ok!
daca nu va lamureste un dr incercati si altul,poate aveti mai mult noroc,multa bafta si sa ne scrii ce-ati rezolvat cu el!

Kalini
14.01.2007, 19:52:03
Va rog sa mai postati poze cu pisicute. Va multumesc anticipat!!!!!!!!!!!!;;)

cami_dxb
15.01.2007, 11:15:37
Si tie iti plac pisicile? Eu sunt innebunita dupa ele..........

Delfinas
15.01.2007, 11:25:59
Si tie iti plac pisicile? Eu sunt innebunita dupa ele..........
Am fost la veterinar...si verdictul a fost epilepsie..analizele au iesit foarte bine..deci am elimitat alte cauze..oricum am apucat sa il filmam in timpul unei crize..si doctorul daduse deja verdictul...
Sunt foarte trista ca trebuie sa treaca prin asta...dar ma bucur ca este al nostru si putem avea grija de el...oricum este cel mai minutat catelus...si este al nostru..ma rog sa nu se agraveze crizele si tratamentul pe care il va urma sa dea rezultate...

Delfinas
15.01.2007, 11:27:03
Am folosit din greseala citatul ...scuze..:-\

cami_dxb
15.01.2007, 11:27:24
Imi pare rau pentru catelul tau...........

dj
15.01.2007, 11:27:26
Am fost la veterinar...si verdictul a fost epilepsie..analizele au iesit foarte bine..deci am elimitat alte cauze..oricum am apucat sa il filmam in timpul unei crize..si doctorul daduse deja verdictul...
Sunt foarte trista ca trebuie sa treaca prin asta...dar ma bucur ca este al nostru si putem avea grija de el...oricum este cel mai minutat catelus...si este al nostru..ma rog sa nu se agraveze crizele si tratamentul pe care il va urma sa dea rezultate...
Ne pare rau de catelusul tau! Tinem pumnii sa dea rezultate tratamentul si sa se faca bine! [-o<

cami_dxb
15.01.2007, 11:28:12
Nu-i nimic.........

Delfinas
15.01.2007, 11:30:36
Ne pare rau de catelusul tau! Tinem pumnii sa dea rezultate tratamentul si sa se faca bine! [-o<
De facut bine..nu se va face...tratamentul il va urma toata viata din cate am inteles..dar...noi speram ca in timp, crizele vor ramane de aceeasi intensitate si nu se vor agrava..este tot ceea ce sper..

mireasa
15.01.2007, 12:08:52
e un animal foarte iubaret sa sti si daca e mic o sa puna ochii pe tine o sa creada ca esti mami lui si mai tarzu cand o sa fie mai maricel o sa te iubeasca mult..o sa vezi.....si al meu facea pp @kk cand era mic dar dupa cateva luni s-a invatat singur si are locul; ei unde face........sa nu-i faci baica ca nu bine sa il speli doar la funduletz8-}

GABITZU
15.01.2007, 13:32:48
si eu am 3 catei,o pisica si 2 broscute testoase.am avut si 2 iepurasi,,,,dar au murit de batranete.din cei 3 catei doar unul locuieste cu mine,ceilalti doi sunt la parintii mei la curte.catelusul(pechinez imperial) l-am primit impreuna cu inelul de logodna:-p -este cel mai frumos si mai "dulce"catelus:D

GABITZU
15.01.2007, 13:43:28
acum si poze cu max si suzi-cateii de la parinti de acasa<:-P

c_s
15.01.2007, 19:25:07
sa va traiasca!niste dragutzi totzi!

c_s
15.01.2007, 19:26:28

cum voi il iubitzi mult,ii va fi mai usor!mult curaj si sa va bucurati de el!

Delfinas
15.01.2007, 20:28:03
cum voi il iubitzi mult,ii va fi mai usor!mult curaj si sa va bucurati de el!
Multumesc pentru incurajari...si da..ai dreptate..il iubim foarte mult...asta ma linisteste putin..gandul ca vom avea grija de el orice s-ar intampla..si sper sa ne bucuram cat mai mult de el..

GABITZU
15.01.2007, 21:21:00
Multumesc pentru incurajari...si da..ai dreptate..il iubim foarte mult...asta ma linisteste putin..gandul ca vom avea grija de el orice s-ar intampla..si sper sa ne bucuram cat mai mult de el..
imi pare rau...nu poti decat sa-l iubesti si sa te bucuri de momentele petrecute cu el.te inteleg fff bine--si eu am avut un catel cu epilepsie..cu creze de mare rau epileptic( care a murit acum ceva timp) tineam enorm la el.dupa ce a murit am primit cadou alt catel,,,care dupa 1 am a facut canvulsii...speriata ca istoria se repeta am fugit cu el la medic--si scapare: erau doar convulsii de la o infectie la urechie-nu epilepsie.ti-am scris toate astea ca sa te intreb dc ai fost la un medic veterinar specialist care sa puna diagnosticul corect de epilepsie,poate sunt doar convulsii ca in cazul celei de-al doilea catel?ar fi bine...[-o< [-o<

ramonavelcota
16.01.2007, 11:29:54
acum si poze cu max si suzi-cateii de la parinti de acasa<:-P

Catelusa neagra are pui sau e obeza:-? ? e atat de mare;))

ramonavelcota
16.01.2007, 11:34:06
Multumim, ne umflam in pene de ei de plesnim :) Stiti voi, sunt cei mai frumosi, destepti, etc . Nu si cei mai cuminti :)) Dar .. Nimeni nu e perfect:)) Si ne bucuram cand mai vedem si altii care ingrijesc maidanezi, ii consideram un fel de "copiii strazii" salvati :x

Aveti niste catelusi superbi.=D>

Delfinas
16.01.2007, 11:37:29
imi pare rau...nu poti decat sa-l iubesti si sa te bucuri de momentele petrecute cu el.te inteleg fff bine--si eu am avut un catel cu epilepsie..cu creze de mare rau epileptic( care a murit acum ceva timp) tineam enorm la el.dupa ce a murit am primit cadou alt catel,,,care dupa 1 am a facut canvulsii...speriata ca istoria se repeta am fugit cu el la medic--si scapare: erau doar convulsii de la o infectie la urechie-nu epilepsie.ti-am scris toate astea ca sa te intreb dc ai fost la un medic veterinar specialist care sa puna diagnosticul corect de epilepsie,poate sunt doar convulsii ca in cazul celei de-al doilea catel?ar fi bine...[-o< [-o<
Da..am fost la un medic veterinar care din cate am inteles este foarte bun...ideea e ca aceste crize s-au repetat in ultimele 6 luni cam la 3 saptamani..si ne-a sfatuit daca putem sa il filmam..si am facut-o..ne-am dus cu inregistrarea..si i-am facut si analizele...au fost bune,...chiar foarte bune..deci verdictul a fost epilepsie..
Stiu ca e dureros sa vorbesti despre asta..dar catelusul tau a avut crize puternice de la inceput..cab noua ne-a spus ca ele se vor agrava in timp...acum, fiind puiut..ca are doar 1an si jumatate...sunt de o mai mica intensitate...
Si inca ceva..tu ai depistat cauza crizelor catelusului epitelptic?
Multumesc pentru incurajari..si imi pare rau ca ai trecut si tu prin asta..este groaznic sa asisti la crizele lor si sa nu ii poti ajuta cu nimic..

Piticutz
16.01.2007, 12:37:26
;)) Am pus si eu niste poze cu pisicile mele. Cel cu mai mult alb e motanu'. Mai am multe. O sa mai atasez daca va plac

dj
16.01.2007, 12:55:55
;)) Am pus si eu niste poze cu pisicile mele. Cel cu mai mult alb e motanu'. Mai am multe. O sa mai atasez daca va plac
Sunt foarte frumoase!

GABITZU
16.01.2007, 15:19:20
Da..am fost la un medic veterinar care din cate am inteles este foarte bun...ideea e ca aceste crize s-au repetat in ultimele 6 luni cam la 3 saptamani..si ne-a sfatuit daca putem sa il filmam..si am facut-o..ne-am dus cu inregistrarea..si i-am facut si analizele...au fost bune,...chiar foarte bune..deci verdictul a fost epilepsie..
Stiu ca e dureros sa vorbesti despre asta..dar catelusul tau a avut crize puternice de la inceput..cab noua ne-a spus ca ele se vor agrava in timp...acum, fiind puiut..ca are doar 1an si jumatate...sunt de o mai mica intensitate...
Si inca ceva..tu ai depistat cauza crizelor catelusului epitelptic?
Multumesc pentru incurajari..si imi pare rau ca ai trecut si tu prin asta..este groaznic sa asisti la crizele lor si sa nu ii poti ajuta cu nimic..
....cauza crizelor catelului era se pare de la o sperietura ...nu stiu sigur-ceea ce stiu sigur e ca i-a aruncat un copil o petarda in fata si... a pocnit exact in fruntea lui:| ,iar la putin timp au inceput crizele care se agraveaza in timp.sub tratament a trait doar 2 ani.:sad: .celalalt cu infectia la urechi-dupa tratament nu a mai facut nici o criza.e cel mare maron din pozele de mai sus>:D< :smile: ....

GABITZU
16.01.2007, 15:22:05
Catelusa neagra are pui sau e obeza:-? ? e atat de mare;))
catelusa neagra e ff batrana are 11 ani e si grasuta si era si "graviduta"8-}
dar e ff cuminte si e "regina"casei:-s

valentina
17.01.2007, 07:18:14
el e catelusul meu arty,a facut 6 luni in decembrie si e pericol public cred ca mai degraba trebuia sa l cheme pepsi

Lexy
17.01.2007, 10:40:07
el e catelusul meu arty,a facut 6 luni in decembrie si e pericol public cred ca mai degraba trebuia sa l cheme pepsi

E un dulce... sa-ti traiasca!

Piticutz
17.01.2007, 11:01:23
Sunt foarte frumoase!

Multumim, multumim!!!!! Suntem si foarte alintati!!

medi
17.01.2007, 11:43:30

Buna,

Si eu am pisicuta, pe acre o iubesc mult :x . Are aprox. 7 luni si as vrea s-o strerilizez, imi puteti recomanda o clinica veterinara si un medic bun.

Mersi

Am incercat sa atasez poze cu ea, dar nu reusesc.

crista2482
17.01.2007, 12:24:01
A! si toata viata mi-am dorit o maimutza:D, iar mama zicea ca is destul eu una in casa:))
Sigur mama ta nu e si mama mea ;)) ...de mica imi doresc un delfin(stiu ca pare aiurea dar imi plac mult de tot) am vrut chiar sa imi tatuez unul la glezna piciorului dar nu ma lasa al meu iubi [-X [-X [-X .Si acum sa va spun despre animalutele mele...
Acum 7 ani am primit o catelusa, lup, pe care am botezat-o Ella(sta la bunica mea la curte) iar cand a avut copii:-p am oprit un pui...un baiat pe nume Billy care este negru cu o dunga alba pe piept(imi pare rau ca nu am poze in calc de la munca sa va atasez).Mentionam ca Billy locuieste la soacra mea,care si ea sta la curte...eu stand la bloc nu pot tine un atata cainele intr-un apartament :( (caine care cand ma vede se ridica pe labele din spate iar cele din fata mi le pune pe umeri...eu avand 1,70m ;-) )...dar e scump. In schimb acasa, la apartament, am un papagal-nimfa(din acela cu motz)-pe nume...ia ghiciti...COCO...:)) e prieten bun cu tatal meu.
Sper sa mai fie cineva pe aici care sa aiba atatea animale ca si mine.
Si inca ceva....imi doresc din tot sufletul un bishon maltez...dar iubi zice ca daca imi nu o sa il mai iubesc pe Billy ca pana acum :( ...pe care il consideram ca si copilul nostru:-p ;))

crista2482
17.01.2007, 12:25:31
Am uitat sa va spun ca Billy al meu in iunie implineste 3 anisori :D

dj
17.01.2007, 12:43:00
Am uitat sa va spun ca Billy al meu in iunie implineste 3 anisori :D
Sa-ti traiasca!

Si eu sunt topita dupa bishonii maltezi dar totusi un caine ar trebui tinut in curte nu in apartament. Asa ca atunci cand om avea casa o sa am si eu un bishon maltez si un lup german.

lucig
17.01.2007, 13:18:06
buna fetelor si LA MULTI ANI ! in primul rand si sa aveti un an reusit din toate punctele de vedere si bineinteles sa aveti o nunta ca in povesti .Va pup .
Acum sa va spun ca si viitorul meu sot are un cocker spanish de 12 ani si am ramas foarte mirata cand am vazut ca este mai atasat de mine decat de cumnata mea .Catelusul asta numai dupa mine se tine eu ii dau sa manance , il plimb , il alint cand vin acasa ,avem program de joaca .
Pe iubi si pe socrul meu il maraie .
Desi il plimba si ei ii dau mancare .Dar dupa mine e topit
Eu ii dau in plus si ciocolata , dulciuri cand mananc eu el este prezent.E un plangacios.Il ador desi mie nu prea imi place sa am animal in casa.
De cand cu el sunt innebunita

Alinta
17.01.2007, 13:57:46
Nu stiu daca v-am mai spus, dar am si eu un motan de 7 ani, alintat si rasfatat foc. Toata lumea ii face toate mofturile, dar fetite nu a vazut la viata lui, am preferat sa-l ferim de ele. Asta e smecherasul:

http://img361.imageshack.us/img361/462/photo00186qx.jpg

http://img226.imageshack.us/img226/1396/photo00013ky.jpg

Alinta
17.01.2007, 14:04:36
Mai am cateva poze:

http://img148.imageshack.us/img148/5073/p1010139dv8.jpg

http://img95.imageshack.us/img95/6015/p1010140sa3.jpg

http://img148.imageshack.us/img148/8407/p1010142gi8.jpg

c_s
17.01.2007, 15:25:31
foarte frumos,si eu am avut unul identic cu al tau pana acum 6 ani.....imi e si acum dor de el.....sa-ti traiasca!

baby_tweety
17.01.2007, 17:02:25
buna fetelor si LA MULTI ANI ! in primul rand si sa aveti un an reusit din toate punctele de vedere si bineinteles sa aveti o nunta ca in povesti .Va pup .
Acum sa va spun ca si viitorul meu sot are un cocker spanish de 12 ani si am ramas foarte mirata cand am vazut ca este mai atasat de mine decat de cumnata mea .Catelusul asta numai dupa mine se tine eu ii dau sa manance , il plimb , il alint cand vin acasa ,avem program de joaca .
Pe iubi si pe socrul meu il maraie .
Desi il plimba si ei ii dau mancare .Dar dupa mine e topit
Eu ii dau in plus si ciocolata , dulciuri cand mananc eu el este prezent.E un plangacios.Il ador desi mie nu prea imi place sa am animal in casa.
De cand cu el sunt innebunita

Eu ti-as sugera sa nu-i mai dai ciocolata(si nici alte dulciuri) niciodata, daca nu vrei sa-l gasesti lat intr-o zi.E toxica pt ficatul lor si poate muri.

Ruby_Tuesday
17.01.2007, 21:13:25
Da, da, da ... pets rulz! Eu am un cocker spaniel care face 15 ani anul acesta:)). Sunt campioana, oare?;))
Il am de cand era doar urechi, ca restul corpului nu se vedea...si nu mi-asi putea inchipui viatza fara el. L-am carat cu mine peste tot in tara (munte, mare, Delta...peste tot). Slava Domnului, e inca bine, sanatos si la fel de nebun ca intotdeauna ... probabil in ziua cand voi ajunge acasa si nu voi gasi nimic distrus, ma voi ingrijora profund si il voi duce la doctor:)).
Acum iubi il scoate afara (in ultimii 7 ani de cand suntem impreuna) ... si il iubeste la fel ca si pe mine. Iar eu pe amandoi gramada, ca doar sunt baietzii mei!
Abia astept sa va atasez poze de la nunta, unde petu' va participa, gatit cu pieptaras alb si papion =))
Pupici tuturor animalutzelor de pe miresici.ro!

cami_dxb
18.01.2007, 07:55:12
Doamne, Alinta, ce frumusete de motan ai. Sper sa nu ti-l deochi de la distanta.........:)) Sa-ti traiasca....... Si pisica mea se baga in dulap si se cuibareste pe pantalonii mei, si chinuie-te apoi sa o scoti de acolo......:))
La vara cand venim in vacanta o luam cu noi, ca nu avem cu cine sa o lasam aici..........asa ca o sa zboare si ea.........

Alinta
18.01.2007, 08:28:18
Ma bucur nespuns cand aud oamenii care iubesc animalutele si de ce nu cand il plac si pe al meu. Tare sunt curioasa cum se comporta un motan in avion, ca la mine cand l-am mutat dintr-un apartament in altul s-a speriat groznic, dar sa-l si plimb cu avionul e prea mult !

cami_dxb
18.01.2007, 09:13:47
Sa nu crezi ca nu m-am gandit si eu ca o sa se sperie si o sa planga groaznic. Dar efectiv nu am cu cine sa o las aici. Cei in care am incredere vor fi si ei in vacanta, centrele sunt mult prea scumpe.......Nu vreau sa o las pe mana oricui........Cand lucram la hotel am avut clienti care au venit in vacanta cu pisicile, deci nu cred ca e chiar asa de rau.

Alinta
18.01.2007, 09:17:32
Atunci sa speram sa fie bine si sa ne povestesti cum a fost, ca daca ii place mult, atunci o iau si pe a mea in Anthalya in vacanta cu noi ;))!