PDA

Versiunea completa : Cursuri de dans si dansatori in Cluj

Pagini : [1] 2 3

ducky
23.11.2006, 18:47:25
Vreau sa fac niste cursuri de dans dar nu stiu unde. Ma poate ajuta cineva?

belfragutza
23.11.2006, 22:35:07
Noi acum facem un curs de dans la Casa armatei, dar suntem la final. Dureaza 8 sapt, se fac cursuri de doua ori pe sapt, o ora jumate seara, costa 120 ROn/ persoana. Inveti dansurile standard, latino si altele. E super. Iti recomand cu incredere sa mergi. Daca esti interesata iti dau pe PM numarul profesorului nostru de dans pentru a te putea inscrie la o serie urmatoare.

ducky
24.11.2006, 13:18:10
Noi acum facem un curs de dans la Casa armatei, dar suntem la final. Dureaza 8 sapt, se fac cursuri de doua ori pe sapt, o ora jumate seara, costa 120 ROn/ persoana. Inveti dansurile standard, latino si altele. E super. Iti recomand cu incredere sa mergi. Daca esti interesata iti dau pe PM numarul profesorului nostru de dans pentru a te putea inscrie la o serie urmatoare.

Te rog sa imi dai pe PM nr. profului.
Cand incepe urmatoarea serie?
120 RON este tot cursul?
Se poate face cu el coregrafia pt. valsul mirilor?

Kalini
29.11.2006, 12:41:49
Te rog sa-mi lasi si mie nr de telefon.Multumiri!!!!!

crystal81
18.12.2006, 23:59:03
Buna fetelor,
sunt cursuri de dans si la clubul Salsa
pe langa cofetaria Urania.
sunt chiar buni, noi vrem sa mergem din ianuarie

Kalini
24.12.2006, 21:14:49
Un instructor particular aveti?Daca da, dati-mi si mie un numar, va rog.:)

dia_na
27.12.2006, 20:08:47
Buna fetelor,
sunt cursuri de dans si la clubul Salsa
pe langa cofetaria Urania.
sunt chiar buni, noi vrem sa mergem din ianuarie

eu am facut cursuri la salsa timp de 2 ani. acolo se face doar salsa, merengue si bachata care aproape toate sunt dansuri greu de dansat cu rochie lunga si crinolina, deci e putin probabil ca te vor ajuta la nunta. in plus, ca sa te descurci bine, trebuie sa fii condusa de partener si pt baieti ia cam 6 luni de curs sa conduca bine.

eu as recomanda sa mergeti sa faceti un curs de vals sau general, vals tango - ajuta mai mult la nunta

dansurile latino sunt mult mai interesante si mai antrenante, dar e mai mult pt tine si pt alt tip de petreceri - ti-o spun pt ca mie imi place la nebunie salsa si as fi vrut sa fie dansul de inceput la nunta - cu toate ca am luat o rochita de mireasa in tip empire pe linga corp, tot nu se poate sa dansezi salsa ca o calci si la ritmuri rapide se invirte in jurul tau si nu ai nici o sansa sa ramii pe muzica - eventual cu o rochie scurta

simonapop
10.01.2007, 16:43:58

M-ar interesa sipe mine mai multe detalii, eventual nr profesorului.
Mersi mult!

Spor la pregatiri!

cj83cia
11.01.2007, 21:36:07
Nu stiti un instructor numai de vals? Eu am auzit de cineva de prin Plopilor

Kalini
20.01.2007, 23:38:00
Nu ne da si noua cineva un nr de telefon, ceva?:-s

miraaaaj
28.01.2007, 21:15:22
Pe site la wedding music am gasit ca s-ar face cursuri pentru valsul mirilor.
Fete! Pare-se ca au participat la targ. Nu i-ati gasitpe acolo?

blueoana
29.01.2007, 08:08:29
se fac cursuri la casa de cultura saptamanal

unicka
29.01.2007, 09:08:52
Fetelor am fost eu la targ si un curd de valsul mirilor, individual pe pereche este de 70/ron.Ideea este ca voi va alegeti melodia iar in 3-6 sedinte, in functie si de vointa voastra, puteti invata.
Va postez aici cateva date de contact:
www.valsulmirilor.ro (http://www.valsulmirilor.ro), tel. 0721 251 170 sau 322.65.42
[email protected]
Mai exista si a doua varianta , un curs de dans alaturi de alte perechi, insa aici nu veti avea un instructor personal, cursurile se desfasoara marti si joi, prima lectie fiind gratuita iar urmatoarea am inteles ca este 40 ron.sedinta

orhidutza
29.01.2007, 12:09:51
Ba da, i-am gasit eu :) ... ei colaboreaza cu cineva care te invata valsul mirilor, dar tot pe ei ii suni daca vrei sa te puna in legatura cu "profesorul de dans" :)

blueoana
29.01.2007, 12:48:42
Cluj-Napoca, Str. Gr. Alexandrescu nr.40-42 ap.30Tel: 0264-168663 Fax: 0264-199730 Mobil: 0744-576175, 0745-231566
Persoana contact: Sandor Gyorgy Acs, Zita Acs

blueoana
29.01.2007, 12:49:34
acum am gasit asta pe net,puteti incerca

Kalini
04.02.2007, 17:10:59
Voi unde mergeti????

orhidutza
05.02.2007, 08:42:56
Voi unde mergeti????
Noi inca ne gandim la melodia de inceput, si abia pe urma vom alege unde sa mergem.

Kalini
05.02.2007, 12:38:20
Noi inca ne gandim la melodia de inceput, si abia pe urma vom alege unde sa mergem.

Sa ne tineti si pe noi la curento:-)

pushica
15.02.2007, 20:00:51
Tocmai am vorbit cu cei de la wedding music si au zis ca pot fi gasiti la expozitia ce a avea loc in perioada 16-18 februarie.

pushica
15.02.2007, 20:04:07
Sunt eficienti?

Kalini
17.02.2007, 16:34:31

Ba da, i-am gasit, am primit oferta.......Sa vedem cum stam si la capitolul dans:)

Kalini
17.02.2007, 16:35:40
Tocmai am vorbit cu cei de la wedding music si au zis ca pot fi gasiti la expozitia ce a avea loc in perioada 16-18 februarie.

I-am gasit la targ azi:-?

miraaaaj
17.02.2007, 18:02:03
Ba da, i-am gasit, am primit oferta.......Sa vedem cum stam si la capitolul dans:)

Sa ne spuneti si noua cum va descurcati si alte detalii..........legate de cursul de dans bineinteles!

Kalini
17.02.2007, 18:11:15
Sa ne spuneti si noua cum va descurcati si alte detalii..........legate de cursul de dans bineinteles!

Vom merge la cursuri prin iulie, nu mai devreme:) Va tin la curent>:D<

Alessiacorinna
04.03.2007, 13:12:23
Iti dau eu o sugestie: incerca la clubul Diamond art la Zita si Alexandru Acs!! Dac vrei iti dau nr. lui Alex Acs pe pm!! Spor!!!!!!!

Kalini
04.03.2007, 17:13:56
Iti dau eu o sugestie: incerca la clubul Diamond art la Zita si Alexandru Acs!! Dac vrei iti dau nr. lui Alex Acs pe pm!! Spor!!!!!!!

Te rog sa-mi lasi nr.....mersi >:D<

roxana
14.03.2007, 17:58:32

Clubul asta unde e? ca vad ca tu esti din bucuresti, si asta e un subforum din Cluj

orhidutza
15.03.2007, 08:36:03
Clubul asta unde e? ca vad ca tu esti din bucuresti, si asta e un subforum din Cluj
Uite ce am gasit pe cluj.info si scriu aici pentru toate:
DIAMOND DANCE CLUB CLUJ-NAPOCA
- Antrenor: Sandor Gyorgy Acs, Zita Acs
- Adresa: Str. Gr. Alexandrescu nr.40-42 ... restu pe PM cui chiar vrea sa dea de ei :)
Si noi vrem sa mergem la ei sa vedem ce pot scoate din noi :)

simonapop
15.03.2007, 09:00:39
salutare tuturor,
noi suntem acum in plin proces de invatare a dansului la Casa Armatei si sunt destul de impresionata. Iubitul meu care nu le avea deloc cu dansul acum valseaza destul de usor si danseaza chiar si rumba si cha-cha. Va pup si va doresc spor la treaba!

oana24
17.03.2007, 17:25:46
BUNA FETELOR
Eu am luat cursuri de vals undeva pe str. Horea vis-a vis de fac de Geografie si a fost foarte bine in cateva sedinte 5 sotul meu care NU danseaza deloc a invatat sa valseze si totul a iesit super bine o sedinta este in jur de 300.000 lei vechi, si se face in particular nu mai multe perechi. Melodia bineinteles v=o alegeti voi.
Va pup Sa FITI IUBITE!!!!!

cj83cia
24.03.2007, 18:01:14
Poti sa-mi dai un nr de strada sau ceva? Ca am trecut pe acolo, dar afara nu am vazut nimic scris.
Ms

daniela_psy
31.03.2007, 00:47:29
Si eu as vrea datele persoanei si poate un pont sa-l conving pe sotul meu de utilitatea cursului:-B Bafta si plutiti fetelor...plutiti...;))

daniela_psy
31.03.2007, 00:53:12
Nu stiti un instructor numai de vals? Eu am auzit de cineva de prin Plopilor
Da se tin cursuri de dans pe plopilor.Stiu ca stau pe aici si au fost prezenti si in ianuarie la targ.Este sala de dans,nu stiu nr dar stiu cum se ajunge pt interesate:spre manastur prima straduta imediat dupa URSUS,pe langa un club de biliard.Nu stiu profesorul dar puteti face o vizita.SUCCES!

oana24
03.04.2007, 13:53:51
"Poti sa-mi dai un nr de strada sau ceva? Ca am trecut pe acolo, dar afara nu am vazut nimic scris.
Ms" ti-am trimis pe PM nr de tel.

daniela_psy
03.04.2007, 22:22:58
"Poti sa-mi dai un nr de strada sau ceva? Ca am trecut pe acolo, dar afara nu am vazut nimic scris.
Ms" ti-am trimis pe PM nr de tel.
Daca mie imi era adresat mesajul iti zic ca zilele astea o sa mergem sa ne inscriem si noi si iti voi spune mai multe dupa.Ma mir ca nu l-ai gasit pt ca e chiar langa URSUS si au si reclama afara.Dar o sa trec si iti las nr sau detalii.Imi pare rau dar nu am primit PM.

cj83cia
04.04.2007, 15:22:24
Daca mie imi era adresat mesajul iti zic ca zilele astea o sa mergem sa ne inscriem si noi si iti voi spune mai multe dupa.Ma mir ca nu l-ai gasit pt ca e chiar langa URSUS si au si reclama afara.Dar o sa trec si iti las nr sau detalii.Imi pare rau dar nu am primit PM.

Oana24, am primit mesajul. Mersi mult. Nu era pt tine, era pt mine si se referea la cel de pe Horea, nu de langa Ursus, din Plopilor. Oricum, astept sa ne spui si noua cum e acolo.
Am inteles ca pe Horea face numai cu noi, asa ca mie imi convine mai mult. Depinde si de pret. Oare e bine daca mergem pe la inceputul lunii mai? Avem nunta in 30 iunie. Nu e prea devreme sau prea tarziu?

Sarbatori fericite si Spor la treaba
Pupici

orhidutza
04.04.2007, 15:24:24
Nu era pt tine, era pt mine si se referea la cel de pe Horea, nu de langa Ursus, din Plopilor. Oana24, am primit mesajul. Mersi mult. Am inteles ca face numai cu noi, asa ca mie imi convine mai mult.

Pupici
Cei de pe Horea am inteles ca au curs cu mai multa lume... au si lectii in particular...dar is foarte scumpe...

daniela_psy
04.04.2007, 20:24:45
Oana24, am primit mesajul. Mersi mult. Nu era pt tine, era pt mine si se referea la cel de pe Horea, nu de langa Ursus, din Plopilor. Oricum, astept sa ne spui si noua cum e acolo.
Am inteles ca pe Horea face numai cu noi, asa ca mie imi convine mai mult. Depinde si de pret. Oare e bine daca mergem pe la inceputul lunii mai? Avem nunta in 30 iunie. Nu e prea devreme sau prea tarziu?

Pupici
Am inteles gresit pt ca ii cerusem si eu date despre instructorul de pe Horea dar oricum m-am decis pt Plopilor ca e mai aproape de mine si o sa va spun si voua cum a decurs...Bafta!

mirabella
25.06.2007, 23:18:49
salutare fetelor!!!

noi facem cursuri de dans de cateva luni- asa ca hooby mai mult dar sper sa se vada ceva rezultate :)
daca vreti pot sa va dau nr de tel al instructorului nostru- este o sala mare chiar langa ursus- in cladirea fostei fabrici de paine "moara somesului" sau ceva de genul ... la etajul 4
am vazut ca face cursuri seara de pe la 9:30 in particular cu miri...

blueoana
26.06.2007, 00:13:54
salutare fetelor!!!

noi facem cursuri de dans de cateva luni- asa ca hooby mai mult dar sper sa se vada ceva rezultate :)
daca vreti pot sa va dau nr de tel al instructorului nostru- este o sala mare chiar langa ursus- in cladirea fostei fabrici de paine "moara somesului" sau ceva de genul ... la etajul 4

Doamne fereste! Lucrez de 3 ani la Ursus si nu am stiut de existenta cursurilor.noi cautam de mult pe cineva sa ne invete tot felul de dansuri

daniela_psy
26.06.2007, 09:12:04
salutare fetelor!!!

Confirm,confirm!Noi langa Ursus am facut cursul,firma se numeste "Crystal Top Dance" si e la et 4 al cladirii.Noi am facut cu Cristima si e supet tipa,isi face program dupa programul vostru.Ora de curs(care e mai bine de o ora)costa 35ron in particular si tipa are rabdare de mori si e super degajata.Noi chiar ne-am imprietenit cu ea.Si iubi meu era ca o scandura la inceput dupa numai patru sedinte cat am facut noi a dansat super la nunta si chiar conducea dansul=D> Noi nu am valsat ci am dansat pe piesa lui Stefan Banica"poveste de mai"

maridra
26.06.2007, 09:13:15
salutare fetelor!!!

Mirabela. da-mi si mie numarul de telefon pe PM plizzzz :D

maridra
26.06.2007, 09:14:39
BUNA FETELOR
Eu am luat cursuri de vals undeva pe str. Horea vis-a vis de fac de Geografie si a fost foarte bine in cateva sedinte 5 sotul meu care NU danseaza deloc a invatat sa valseze si totul a iesit super bine o sedinta este in jur de 300.000 lei vechi, si se face in particular nu mai multe perechi. Melodia bineinteles v=o alegeti voi.
Va pup Sa FITI IUBITE!!!!!
Oana, imi dai si mie numarul de telefon? :)

daniela_psy
26.06.2007, 10:10:46
Doamne fereste! Lucrez de 3 ani la Ursus si nu am stiut de existenta cursurilor.noi cautam de mult pe cineva sa ne invete tot felul de dansuri
Bluoana,daca lucrezi de atata timp la Ursus nu se poate sa nu o cunosti pe Luana,care acuma nu mai lucreaza la voi ca a plecat in Anglia de cateva sapt.Nu ii stiu numele de fam dar tatal ei vitreg e un mare medic recunoscut pe plan international in bolile de diabet(Hancu).Ne cunoaspem de peste 3 ani si poate o stii si tu desi aveti f multi angajati acolo...ea lucra parca pe partea de distributie-ceva supervizor.

Scuze de off topic!

frumusica_andrea
04.07.2007, 19:42:17
Si eu vreau un nr de tel pt cursul de dans .... pls
te invata si vals?????///////

daniela_psy
05.07.2007, 15:42:16
Si eu vreau un nr de tel pt cursul de dans .... pls
te invata si vals?????///////
Da,te invata si vals.Ti-am trimis PM.Sala de dansuri e langa Ursus.

andreea_m
05.07.2007, 15:48:40
Da,te invata si vals.Ti-am trimis PM.Sala de dansuri e langa Ursus.

este ceva club de dansuri sportive?

daniela_psy
05.07.2007, 17:02:48
este ceva club de dansuri sportive?
Da si destul de cunoscut.Se numeste CrystalTopDance:)Au fost si la targ la expo si la Casa de Cultura

andreea_m
06.07.2007, 08:45:56
Da si destul de cunoscut.Se numeste CrystalTopDance:)Au fost si la targ la expo si la Casa de Cultura

Merci mult, cunosc clubul e foarte bun, eu am facut dansuri sportive, dar la alt club. Sper sa reusesc sa invat si impreuna cu miresicul meu.
Pa pa

daniela_psy
06.07.2007, 13:47:35
Merci mult, cunosc clubul e foarte bun, eu am facut dansuri sportive, dar la alt club. Sper sa reusesc sa invat si impreuna cu miresicul meu.
Pa pa
Pt tona va fi usor.Bafta

prapadeala
06.07.2007, 16:07:31
Desi nu cunosc unde anume in Cluj poti lua cursuri de dans, fie ca iei cursuri pentru nunta sau nu, este o idee extraordinara! Este o activitate extrem de frumoasa pentru amandoi si o sa aveti ocazia sa impresionati nu doar la nunta, ci la orice alta petrecere - chiar si numai cu pasii de baza.

cj83cia
06.07.2007, 18:49:17
Noi i-am dat gata pe invitati cu valsul. Am avut si coregrafie, iar pedeapsa cand m-a furat a fost sa mai valsam inca o data. Toata lumea a ramas surprinsa, tinerii ne-au spus ca s-au facut piele de gaina. Pe sotul meu a fost cam greu sa il conving, dar i-a placut f mult si a invatat f repede. Cu o zi inainte de nunta, cand nu stiam incotro s-o luam, ca mai aveam treburi de rezolvat, s-a "cerut" singur la inca o ora.
E un moment frumos si memorabil. Parerea mea ...

daniela_psy
07.07.2007, 00:37:59
Pt tona va fi usor.Bafta
pt tine am vrut sa zic.ce mai pocesc cuvintele,mai,mai/:)

daniela_psy
07.07.2007, 00:42:44
Noi i-am dat gata pe invitati cu valsul. Am avut si coregrafie, iar pedeapsa cand m-a furat a fost sa mai valsam inca o data. Toata lumea a ramas surprinsa, tinerii ne-au spus ca s-au facut piele de gaina. Pe sotul meu a fost cam greu sa il conving, dar i-a placut f mult si a invatat f repede. Cu o zi inainte de nunta, cand nu stiam incotro s-o luam, ca mai aveam treburi de rezolvat, s-a "cerut" singur la inca o ora.
E un moment frumos si memorabil. Parerea mea ...
Sunt de acord cu tine.Ne-au ramas amintiri placute de la curs si iuby meu la fel a vazut ce important e sa stii sa dansezi.La ora 4 dim inainte de nunta repetam pasii la el acasa/:) si la opt a fost trezirea!

Pisu
07.07.2007, 03:44:53
Hei, mai multe ponturi si din Bucuresti, ca eu nu pot sa-mi conving jumatatea sa luam cursurile, cu atit mai putin sa mergem la Cluj pt asta =))

roxana
09.07.2007, 07:55:18
Hei, mai multe ponturi si din Bucuresti, ca eu nu pot sa-mi conving jumatatea sa luam cursurile, cu atit mai putin sa mergem la Cluj pt asta =))
pai vezi ca asta e un subforum din Cluj...

Pisu
10.07.2007, 00:36:21
pai vezi ca asta e un subforum din Cluj...

Inseamna ca m-am ratacit:))

daniela_psy
10.07.2007, 01:02:57
Inseamna ca m-am ratacit:))
Noi nu ne suparam;))

Pisu
10.07.2007, 02:08:06
Noi nu ne suparam;))

E bine atunci;)) Pacat ca nu stau mai aproape, ca macar acolo as fi stiut unde se tin cursurile de dans;))

Kalini
29.07.2007, 12:05:59
Daca stie cineva de unde pot inchiria cativa dansatori profesionisti sau un grup de copii, pentru o jumatate de ora de program la nunta......>:D<

Kalini
29.07.2007, 12:08:12
Vreau cat mai repede......:D

daniela_psy
29.07.2007, 21:58:29
nu pot sa-ti dau un ajutor concret dar incearca sa vb cu instructorii de la cluburile de dans...La Crystal Top Dance stiu sigur ca aveau si trupa de pitici cu care mergeau pe la concursuri.acuma nu stiu cat sunt de pregatiti dar daca te intereseaza vb cu Cristina,instructorul de acolo si-ti dau detalii de pret,disponibilitate si alte considerente:* ...

Kalini
29.07.2007, 22:40:15
nu pot sa-ti dau un ajutor concret dar incearca sa vb cu instructorii de la cluburile de dans...La Crystal Top Dance stiu sigur ca aveau si trupa de pitici cu care mergeau pe la concursuri.acuma nu stiu cat sunt de pregatiti dar daca te intereseaza vb cu Cristina,instructorul de acolo si-ti dau detalii de pret,disponibilitate si alte considerente:* ...

Multumesc mult :*:*

Te rog sa intrebi si sa-mi dai cateva detalii...........:*:*

daniela_psy
01.08.2007, 16:54:23
ai pm...:* :* :*

Kalini
01.08.2007, 18:13:39

Multumesc mult >:D<>:D<>:D<

andreea_m
02.08.2007, 09:08:09
Nu puteti, va rog, sa imi spuneti ce ati aflat de dansatori, as fi si eu interesata.
Merci.Pa pa

daniela_psy
03.08.2007, 18:06:18
pai trimite-i lui angi un pm ca ea a vb cu cristina si stie detalii...eu doar am pus-o pe fir:-p Pot sa iti zic doar ca,Crystal Top Dance are trupa de pitici dar acuma sunt in vacanta si cu putin noroc o sa se gaseasca 2-3 perechi in cj sa-i ofere un moment artistic.Dar la tine nu va fi pb asta in oct.Clubul ofera spectacole la nunti si cu cei mari dar si cu cei mici.iti dau nr Cristinei(instructorul de acolo)pe PM sa vb cu ea detalii daca te intereseaza.poop you!

cj83cia
04.08.2007, 17:51:49
La mine au venit cei de la ansamblul martisorul, cu dansuri populare.
Dc te intereseaza...

andreea_m
06.08.2007, 11:51:10
pai trimite-i lui angi un pm ca ea a vb cu cristina si stie detalii...eu doar am pus-o pe fir:-p Pot sa iti zic doar ca,Crystal Top Dance are trupa de pitici dar acuma sunt in vacanta si cu putin noroc o sa se gaseasca 2-3 perechi in cj sa-i ofere un moment artistic.Dar la tine nu va fi pb asta in oct.Clubul ofera spectacole la nunti si cu cei mari dar si cu cei mici.iti dau nr Cristinei(instructorul de acolo)pe PM sa vb cu ea detalii daca te intereseaza.poop you!

Merci mult, o sa o sun, sa vedem ce zice. Nu stiti cumva un pret orientativ?
Sper sa fie bine pana la urma...

Kalini
06.08.2007, 18:22:29
Am vorbit la club, mi-as fi dorit pitici, imi sunt tare dragi.....Se putea rezolva, dar, intre timp s-a oferit cineva sa danseze, "cadou" pt nunta noastra si renuntam la piticii de la club.....>:D<

Multumesc mult Daniela >:D<

daniela_psy
10.08.2007, 03:23:05
Cu multa placere!Sper sa-ti fie pe plac momentul si artistic daca e cu putinta.

anas
11.08.2007, 13:10:39
si eu ii cunosc pe cei de la CRYSTAL TOP DANCE deci cand aveti nevoie va pot pune in contact

daniela_psy
09.09.2007, 02:15:56
E frumos sa valsezi intr-adevar.Acuma parca imi pare rau ca nu am facut-o la nunta nostra.Mi-am dat seama vazand si alte cupluri valsand ca si daca faci greseli in timpul dansului te ajuta f mult rochia diafana de mireasa.Nici intr-o alta tinuta parca o femeie nu e asa frumoasa in timpul valsului precum in rochia de mireasa.E un plus pt cele care aleg sa valseze in ziua cu pricina.

andreea_m
05.10.2007, 09:56:35
Am rezolvat fetelor cu dansatorii, am gasit la Cristal Top Dance, unde am facut si cursuri:-p
Sper sa le placa invitatilor, o sa fie 2 perechi, care vor dansa toate dansurile standard si latino.
La cursuri a fost foarte frumos. Tipa care ne-a instruit e foarte draguta, Noemi, ne-am inteles foarte bine.
Normal ca noi care am vrut sa invatam rapid tot am cam luat-o inainte si am si avut o patanie8-} 8-} 8-} ... Dansam valv vienez si am inceput sa dansam pe o piesa mai rapida, normal ca nu ne-am descurcat f bine, mie mi s-a agatat tocul si am cazut pe spate si miresicul meu peste, care a dat cu dintii de parchet:(( :(( :(( .
Noroc ca nu a fost foarte rau, doar si-a spart buza, asta mai lipsea sa mearga si la dentist in perioada asta:-SS
Cam acestea sunt peripetiile mele la cursul de vals. :[email protected]
Noua ne-a placut mult, sper sa mergem si dupa si mai ales sa iasa bine valsul la nunta:-SS

Kalini
05.10.2007, 21:18:07
Am rezolvat fetelor cu dansatorii, am gasit la Cristal Top Dance, unde am facut si cursuri:-p
Sper sa le placa invitatilor, o sa fie 2 perechi, care vor dansa toate dansurile standard si latino.
La cursuri a fost foarte frumos. Tipa care ne-a instruit e foarte draguta, Noemi, ne-am inteles foarte bine.
Normal ca noi care am vrut sa invatam rapid tot am cam luat-o inainte si am si avut o patanie8-} 8-} 8-} ... Dansam valv vienez si am inceput sa dansam pe o piesa mai rapida, normal ca nu ne-am descurcat f bine, mie mi s-a agatat tocul si am cazut pe spate si miresicul meu peste, care a dat cu dintii de parchet:(( :(( :(( .
Noroc ca nu a fost foarte rau, doar si-a spart buza, asta mai lipsea sa mearga si la dentist in perioada asta:-SS
Cam acestea sunt peripetiile mele la cursul de vals. :[email protected]
Noua ne-a placut mult, sper sa mergem si dupa si mai ales sa iasa bine valsul la nunta:-SS

Te asteptam cu poze:*:*:*:*

prapadeala
05.10.2007, 21:30:43
A dansat o pereche, surpriza pentru mine, la nunta. Inca nu stiu de unde, cat si cine sunt ei, atasez o poza. Au dansat o salsa si un swing :)

Dar daca vrea cineva info, il trag pe sotul de limba

Kalini
05.10.2007, 21:47:38
A dansat o pereche, surpriza pentru mine, la nunta. Inca nu stiu de unde, cat si cine sunt ei, atasez o poza. Au dansat o salsa si un swing :)

Da, vreau eu, te rog. Toate detaliile:*:*:*

andreea_m
06.10.2007, 22:48:20

WAAAAAAAAAWWWWWWWWWWWWWW sunt superbi!!!!!!!!!!!!!!!!
Mor dupa dansatorii de dansuri sportive:-p

ALI
18.10.2007, 13:17:47
cine e interesat de dansatori de la ansambluri populare sa ma anunte.
va recomand cu caldura pe cei care au fost la nunta andreei. au facut un spectacol pe cinste.super.

andreea_m
18.10.2007, 14:17:35
Revin cu poze cu dansatori:-p , prima data dansatorii sportivi. Au fost foarte draguti. Au dansat standard, numai de aici am poze deocamdata, dar si latino. Invitatii au fost foarte incantati.

andreea_m
18.10.2007, 14:22:53
Si apoi dansatorii populari, de care nu am stiut nimic:-p , supriza de la nasi. Au fost foarte frumosi. A fost asa tare cand ne-am luat pe toti la joc:D

cj83cia
19.10.2007, 09:29:14
Si noi am avut 4 perechi de la ansamblul martisorul, care au dansat 2 reprize, din 2 zone ale tarii. Supriza, si la noi...

Tigrutza
17.11.2007, 11:27:55
va recomand cu caldura pe cei care au fost la nunta andreei. au facut un spectacol pe cinste.super.

pe mine ma intereseaza pt un mic spectacol surpriza pt invitati
daca imi poti oferi mai multe detalii ti-as ramane recunoscatoare
^:)^

anca1230_pop
07.12.2007, 14:56:54

te-as ruga daca poti sa-mi dai datele de contact ale dansatorilor de muzica populara pe care ziceai ca ii cunosti. Vrem si nou un show de genul acesta la noi la nunta.
merci
pa

alicredo
05.02.2008, 00:19:14
iubitul meu e cam sceptic in privinta dansatorilor.Eu mi-ash dori o trupa de dans popular si una de dans modern(si ptr astea va rog sa-mi trimite-ti nr de tel de la crystal si ansamblul martisor, sau altele, multumesc^:)^ )Vreu ca sa fie surpiza ptr toata lumea, si in afara de nasa, surioara si iubitu' nu stie nimeni altcineva, mi-ar place ca sa-i las pe toti cu gura cascata...sau ma rog...ei sa-i lase... DAR ...mi-e frica ca sa nu dau gres...sa ma dezamageasca...sa mii se sparga toate in capul meu...:-SS
Cum a reactionat lumea? Cand ati ales cel mai bun moment ptr intrarea lor in '' scena''? Sta toata lumea la masa si se uita la ei, se iau si ei la joc (vb de dans popular...ca pe tango e mai greu :D ), sau se ingramadesc ca sa le faca poze cu tel mobil?:-?
pupici... :*

alicredo
05.02.2008, 00:26:32
Am primit o oferta de la duofantasio si cica ei colaboreaza cu 4 perechi de balerini care au pregatite 3 dansuri(latino, vals, can-can)Ar fii frumos un can-can pe sfasitul nunti...:>
Stiti ceva de ei?
Daca imi trimiteti un nr de tel de la un ansamblu popular, care sa imi danseze 2 reprize + astia (vals, can-can, latino) mi-e frica ca o sa nu dau in demonstratii de show-uri la nunta mea....sa fie prea multe....Pareri?
Tinand cont ca se mai serveste si friptura, de mai fura cate un pantof, cate un mire si o mireasa....:D iti trebuie timp si ptr astea....si 8 h trec atat de repede.....:((

joly2
03.04.2008, 10:02:22
salutare fetelor!!!

Buna!
Poti sa-mi lasi si mie un pm cu nr. de tel de la Ursus?MS

anca1230_pop
03.04.2008, 10:14:09
Si noi tinem neaparat sa dansam valtz la nunta, mi se pare atat de suprem, de ....., parca suntem intradevar oameni mari :"> .
Si noi facem cursuri de dans de mai bine de 4 luni, o data pe saptamana, cate o ora, in particular, cost 30 lei/sedinta, si deja am reusit sa invatam valtz, cu tot felul de piruete, de prize, de poze, e fff fain, si ne simtim asa de bine.
Am mai invatat tango, putin rumba, cha-cha, jive, si twist.
Tipa cu care facem e o bomboane, are rambdare, si e fff ok.
De saptamana viitoare, ducem camera de filmat cu noi, si o sa ne filmeze, sa avem de ce sa ne distram dupa.
Oricum capitolul asta cu dansul, e tinut taina, nimeni nu stie ca invatam valtz, toata lumea insista sa dansam la nunta valtz, iar noi, nu si nu, i-am anuntat ca v-om dansa pe Comornic -Esti mireasa vietii mele.
Oricum sunt ff dezamagiti, dar.............vor avea o surpriza de proportii!

anca1230_pop
03.04.2008, 10:14:55
Cursurile le facem la casa de cultura a stud, iar daca e cineva interesat, ii trimit pe PM nr tipei cu care facem

anca1230_pop
03.04.2008, 10:18:11
Noi o sa vrem sa facem si ceva de genul acesta:

http://www.youtube.com/watch?v=dMH0bHeiRNg

anca1230_pop
03.04.2008, 10:19:32
Care asa arata la nunta:
http://www.youtube.com/watch?v=3nie9lKPifg (http://www.youtube.com/watch?v=3nie9lKPifg)
http://www.youtube.com/watch?v=6qd_j98-y-M&mode=related&search (http://www.youtube.com/watch?v=6qd_j98-y-M&mode=related&search)=
http://www.youtube.com/watch?v=ZYhlm9GTAQ0&mode=related&search (http://www.youtube.com/watch?v=ZYhlm9GTAQ0&mode=related&search)=
http://www.youtube.com/watch?v=68doe5ICMic&mode=related&search (http://www.youtube.com/watch?v=68doe5ICMic&mode=related&search)=
http://www.youtube.com/watch?v=WuHD5Q6VwX8&mode=related&search (http://www.youtube.com/watch?v=WuHD5Q6VwX8&mode=related&search)=
http://www.youtube.com/watch?v=GQxv3AtQNZY&mode=related&search (http://www.youtube.com/watch?v=GQxv3AtQNZY&mode=related&search)=
http://www.youtube.com/watch?v=OPmYbP0F4Zw (http://www.youtube.com/watch?v=OPmYbP0F4Zw)
http://www.youtube.com/watch?v=0dEfYODztF0 (http://www.youtube.com/watch?v=0dEfYODztF0)
http://www.youtube.com/watch?v=DJnz7kOyZPk (http://www.youtube.com/watch?v=DJnz7kOyZPk)
http://www.youtube.com/watch?v=KZtjheiiai4 (http://www.youtube.com/watch?v=KZtjheiiai4)
=)) =)) =)) =)) =))

anca1230_pop
03.04.2008, 10:22:28
Iar daca nu aveti prea mult timp.....va rog uitati-va numai la asta:

http://www.youtube.com/watch?v=QujA8YYgTWU&feature=related

Va roooog!!!!!!!![-o< [-o< [-o<

dandelion
03.04.2008, 13:06:26
Care asa arata la nunta:
http://www.youtube.com/watch?v=3nie9lKPifg (http://www.youtube.com/watch?v=3nie9lKPifg)
http://www.youtube.com/watch?v=6qd_j98-y-M&mode=related&search (http://www.youtube.com/watch?v=6qd_j98-y-M&mode=related&search)=
http://www.youtube.com/watch?v=ZYhlm9GTAQ0&mode=related&search (http://www.youtube.com/watch?v=ZYhlm9GTAQ0&mode=related&search)=
http://www.youtube.com/watch?v=68doe5ICMic&mode=related&search (http://www.youtube.com/watch?v=68doe5ICMic&mode=related&search)=
http://www.youtube.com/watch?v=WuHD5Q6VwX8&mode=related&search (http://www.youtube.com/watch?v=WuHD5Q6VwX8&mode=related&search)=
http://www.youtube.com/watch?v=GQxv3AtQNZY&mode=related&search (http://www.youtube.com/watch?v=GQxv3AtQNZY&mode=related&search)=
http://www.youtube.com/watch?v=OPmYbP0F4Zw (http://www.youtube.com/watch?v=OPmYbP0F4Zw)
http://www.youtube.com/watch?v=0dEfYODztF0 (http://www.youtube.com/watch?v=0dEfYODztF0)
http://www.youtube.com/watch?v=DJnz7kOyZPk (http://www.youtube.com/watch?v=DJnz7kOyZPk)
http://www.youtube.com/watch?v=KZtjheiiai4 (http://www.youtube.com/watch?v=KZtjheiiai4)
=)) =)) =)) =)) =)) Bestiale!!! =)) =)) =))
Mi-au placut mult primele trei\:D/\:D/

dandelion
03.04.2008, 13:11:03

Deci o sa se prapadeasca al meu de ras cand o sa-i arat asta =)) =)) =))

tati_sew
03.04.2008, 15:05:49

Ce tareeeee!!!!=))=))=))=))=))

anca1230_pop
03.04.2008, 16:57:03
Sa vezi ce ne-am distrat noi cand le-am vazut!!!
Da sa vedeti ce ne distram la repetitii cu coregrafa=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) , pt ca exact la asta lucram si noi!

daniela_psy
05.04.2008, 23:33:08
Da sa vedeti ce ne distram la repetitii cu coregrafa=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) , pt ca exact la asta lucram si noi!
Ti-i clar ca trebuie sa vedem si noi dansul dupa nunta!;;)

anca1230_pop
06.04.2008, 11:40:25
Ti-i clar ca trebuie sa vedem si noi dansul dupa nunta!;;)
Am inteles, Sa Traiti!!!\:D/

joly2
08.04.2008, 08:52:09
Cursurile le facem la casa de cultura a stud, iar daca e cineva interesat, ii trimit pe PM nr tipei cu care facem
Poti sa-mi trimiti si mie un nr. de telefon in legatura cu cursul de dans?30 Ron/pers sau cuplu?
Mersi mult!

diannaa
08.04.2008, 11:53:15
Poti sa-mi trimiti si mie un nr. de telefon in legatura cu cursul de dans?30 Ron/pers sau cuplu?
Mersi mult!
sigur cuplu..atat ne-a costat si pe noi ora(am facut 3 ore) pe str.Horea nr.8

anca1230_pop
08.04.2008, 21:53:48
Mersi mult!
Pretul e pe cuplu!

mihaA
04.05.2008, 12:27:27
salutare fetelor!!!

hello
esti draguta sa imi dai si mie un nr de tel pt a lua legatura cu instructorul respectiv?...avem mare nevoie de cursuri de dans insa avem si un program destul de incarcat, astfel ca va trebui sa apelam la un astfel de instructor particular. multu frumos

mihaA
04.05.2008, 12:48:01

super faine filmuletele, intr-adevar e frumos sa sti ambii miri sa danseze pe orice tip de melodii, in ideea asta vrem si eu cu sotul meu (noi ne-am casatorit la starea civila anul trecut in august, acu urmeaza petrecerea si cununia religioasa) sa apelam la un/o coregraf(a). imi trimiti pls un mesaj privat cu mai multe detalii despre coregrafa voastra?? ms frumos

spor la pregatiri >:D<

popnicoletamaria
05.05.2008, 13:13:48
Buna fetelor,

nunta noastra e pe 7 iunie, si trebuie sa mergem la cursuri de vals.
Imi puteti lasa va rog niste nr de tel., chiar si instructori particulari.
Am auzit ca la Casa Armatei sunt f buni, are cineva un nr?
Merci mult!

caty
06.05.2008, 18:33:57
Cursuri de dans chiar si la ore tarzii(22:30) de fac si langa pizza X. Nu stiu exact cum ii zice la sala. 40 ron de cuplu si lucreaza doar cu voi. Cunoastem pe cineva care a facut acolo si sunt multumiti.

angel28april
08.05.2008, 09:17:58
Vreau neaparat dansatori populari la nunta, surpriza pt invitati. Mai am foarte putin pana la nunta asa ca v-as fi extrem de recunoscatoare daca mi-ati recomanda pe cineva, un nr de tel

Froggy
08.05.2008, 12:31:15
Vreau neaparat dansatori populari la nunta, surpriza pt invitati. Mai am foarte putin pana la nunta asa ca v-as fi extrem de recunoscatoare daca mi-ati recomanda pe cineva, un nr de tel

Starostele al carui nr ti l-am dat, este cantaret de muzica populara, a terminat conservatorul. Sunt sigura ca stie dansatori sau ansambe care vin la nunti. :)

Froggy
08.05.2008, 12:34:23
Am primit o oferta de la duofantasio si cica ei colaboreaza cu 4 perechi de balerini care au pregatite 3 dansuri(latino, vals, can-can)Ar fii frumos un can-can pe sfasitul nunti...:>
Stiti ceva de ei?
Daca imi trimiteti un nr de tel de la un ansamblu popular, care sa imi danseze 2 reprize + astia (vals, can-can, latino) mi-e frica ca o sa nu dau in demonstratii de show-uri la nunta mea....sa fie prea multe....Pareri?
Tinand cont ca se mai serveste si friptura, de mai fura cate un pantof, cate un mire si o mireasa....:D iti trebuie timp si ptr astea....si 8 h trec atat de repede.....:((

nu o sa dezamagesti pe nimeni si vor fi niste momente superbe!! Si noi am avut 2 copilasi care au dansat dansuri sportive (vals, salsa, tango etc) si o fetita care a dansat tiganeste si am acut si un moment de muzica populara si toata lumea a fost foarte incantata! La noi a inceput nunta la 3 si s-a temrinat la 11, dar a fost timp pt tot, s-a dansat f mult, a fost f ok :) Nu iti mai fa atatea griji :* hotaraste-te ce iti doresti tu sa fie la nunta si invitatii o sa fie multumiti :*

andra_mihael
08.05.2008, 16:12:48
Fetelor, voi cu cat timp inainte v-ati apucat de cursuri? Si noi vrem sa invatam(adica eu sa invat k el e deja super priceput) sa dansam cva mai deosebit si nu stiu cam pe cand sa ne programam asa cva. Stiu ca mai avem un an pana la nunta dar vreau sa le facem totul din timp si cu rabdare. Ms mult

ancaaa
09.05.2008, 09:21:18
Fetelor, voi cu cat timp inainte v-ati apucat de cursuri? Si noi vrem sa invatam(adica eu sa invat k el e deja super priceput) sa dansam cva mai deosebit si nu stiu cam pe cand sa ne programam asa cva. Stiu ca mai avem un an pana la nunta dar vreau sa le facem totul din timp si cu rabdare. Ms mult

Ce inseamna ca el e super priceput? ( face dansuri de ceva ani)?
De obicei cursurile de dansuri pt nunta se fac cam cu 3 luni inainte , asta daca vrei o coregrafie pt vals......dar eu cred ca ar trebui sa-l intrebi si pe el cam pe cand ar considera ca ar trebui sa incepeti pregatirile....pt ca daca el stie dans bine atunci poate sa-si dea seama cat de repede ai putea tu sa inveti sa dansezi.Si pt voi ar fi si foarte usor pt ca puteti exersa acasa zilnic( asta daca stie el dans f bine si prinde coregrafia mult mai usor) si atunci si intr-o luna reusiti sa faceti ceva frumos....

alicredo
09.05.2008, 20:51:27
wow!!!!! si noi venim numai cu 2 saptamani inainte de nunta si vrem atunci sa facem ceva ptr vals....oare o sa iasa ceva...?fetele ziceau ca in jur de 5-6 sedinte faci ceva frumos ptr nunta...oare avem timp?:((

alicredo
09.05.2008, 21:14:53
sper ca va fii bine....ca la cate cosmaruri am.....;)) si mai rau.....la cat stres am in loc sa slabesc eu slabesc cei din jur=))

diannaa
09.05.2008, 22:27:22
wow!!!!! si noi venim numai cu 2 saptamani inainte de nunta si vrem atunci sa facem ceva ptr vals....oare o sa iasa ceva...?fetele ziceau ca in jur de 5-6 sedinte faci ceva frumos ptr nunta...oare avem timp?:((
asa si noi.....si am facut doar 3 sedinte...a iesit super ok!

adelle
30.05.2008, 17:33:10

Noi am facut 3 ore de curs............si a iesit super ok......important e sa aveti prof bun care sa va invetze tehnicile si coregrafia ...........si o piesa dragutza care sa prinda....

Si oricum o sa fiti asa emotinati cu toti ochii pe voi.....eu am crezut ca lesin in cele 2 minute de vals....... Sa va arat ceva dragut......poate pt unele perchi e o idee buna......
http://www.youtube.com/watch?v=ImBaVm7K6Do
http://www.youtube.com/watch?v=XClUAPwE4Z0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=sm4AKCGrySk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=tbynwp9km0g&feature=related o piesa foarte faina:love:

:bye_03: :bye_03: :bye_03:

anca1230_pop
30.05.2008, 19:23:57
Noi am facut 3 ore de curs............si a iesit super ok......important e sa aveti prof bun care sa va invetze tehnicile si coregrafia ...........si o piesa dragutza care sa prinda....

Si oricum o sa fiti asa emotinati cu toti ochii pe voi.....eu am crezut ca lesin in cele 2 minute de vals....... Sa va arat ceva dragut......poate pt unele perchi e o idee buna......
http://www.youtube.com/watch?v=ImBaVm7K6Do
http://www.youtube.com/watch?v=XClUAPwE4Z0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=sm4AKCGrySk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=tbynwp9km0g&feature=related o piesa foarte faina:love:

:bye_03: :bye_03: :bye_03:

Noi genul asta de dans o sa-l facem.......;-)

anca1230_pop
07.07.2008, 07:59:56
Fetelooooorrrrrrrrr!!!!!!!! am atasat in semnatura dansul nostru!!!!!!!!!!!

bogvar
07.07.2008, 08:51:44

SUPER !!! A iesit bestial! Felicitari!

anca1230_pop
07.07.2008, 09:10:50
SUPER !!! A iesit bestial! Felicitari!

Merciiii!!!!!!!!!!>:D<

LaviCreatza
07.07.2008, 12:34:14
FFFFF frumos =D>=D> Felicitari. Mi-a placut mult de tot\:D/. Sa fiti fericiti

LaviCreatza
07.07.2008, 12:36:48
Am o intrebare pentru tine anca...cine v-a instruit sa dansati asa frumos? Ceva detalii despre persoana respectiva...

bogvar
07.07.2008, 12:39:29
Am o intrebare pentru tine anca...cine v-a instruit sa dansati asa frumos? Ceva detalii despre persoana respectiva...

Si mie [-o< ^:)^

LaviCreatza
07.07.2008, 12:43:22
Acum am citit mesajele anterioare si ziceai ca lectiile de dans le-ati luat la casa de cultura cu o tipa...ceva detalii despre ea..te rugam..

anca1230_pop
07.07.2008, 14:18:37

O cheama Alexandra, e o tipa tanara dragutza, care a terminat baletul!
Preda ore atat in particular, cat si ore de grup!
Noi am mers la ore in particular, 30 de lei a fost sedinta, si a durat fiecare sedinta 45 de min!
Ea ne-a facut si coregrafia, si montajul......in sensul ca ea a pus cap la cap melodiile!!! Noi i-am dus pe un cd toate melodiile, si i-am zis cam ce particica sa folosim la colaj, iar ea in studio a aranjat muzica!

Numarul ei de tel daca il vreti vi-l trimit pe privat!

stafida
08.07.2008, 04:46:22
Noi am mers la ore in particular, 30 de lei a fost sedinta, si a durat fiecare sedinta 45 de min!
Ea ne-a facut si coregrafia, si montajul......in sensul ca ea a pus cap la cap melodiile!!! Noi i-am dus pe un cd toate melodiile, si i-am zis cam ce particica sa folosim la colaj, iar ea in studio a aranjat muzica!

Foarte frumos ati dansat.. cred ca ati socat lumea peacolo :)

joly2
08.07.2008, 07:07:24

Poti sa-mi trimiti si mie numarul de tel. al tipei? Mersi!!!!!!!!!!!!!

bogvar
08.07.2008, 10:07:55

Da, da, eu vreau! Multu!

LaviCreatza
08.07.2008, 11:33:47

Si eu doresc numarul Alexandrei. Multumesc anticipat :)

diaxyz
21.07.2008, 22:20:47
Postat de anca1230_pop http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=960389#post960389)

Si eu vreau numarul de tel. Mersi mult!

Floare_de_colt
04.08.2008, 15:20:35

Imi dai si mie nr ei de tel te rog? Noi suntem cam in intarziere cu chestia asta si suntem si foarte ocupati :(( Eu vreau neaparat vals la nunta.

Floare_de_colt
08.08.2008, 15:27:31
Nu mai intra nimeni pe aici? Poate va indurati sa-mi dati un nr de tel, instructorul de la studio-ul cu care colaborez e in concediu ...

cami_camelia
04.10.2008, 14:30:08
buna. vreau sa va intreb daca stiti cumva un coregraf bun cu care sa ne pregatim pentru valsul mirilor si eventual sa mai invatam niste pasi si din alte genuri. va multumesc anticipat

si_mony_ca
05.10.2008, 22:01:06
Si pe mine m-ar interesa un nr de telefon dar vad ca nu ne recomanda nimeni nimik....

roxm2009
06.10.2008, 17:42:41
Salutare fetelor..si eu as dori tare mult un numar de telefon pentru niste ore de dans.
Multumesc mult

Goldmoon
06.10.2008, 20:39:12
noi facem dansuri de ceva vreme, ca si hobby, si mie imi place cum lucreaza tipa. Din cate stiu eu face si coregrafii. Va trimit pe PM si vedeti voi.

cami_camelia
07.10.2008, 06:56:33
multumesc Goldmoon si roxana pentru mesaj. :*

laura2112
07.10.2008, 08:47:49
buna. vreau sa va intreb daca stiti cumva un coregraf bun cu care sa ne pregatim pentru valsul mirilor si eventual sa mai invatam niste pasi si din alte genuri. va multumesc anticipat

Vreau si eu daca sa poate nr de telefon.

Multumesc

Ballet
07.10.2008, 09:51:33
Eu m-as inscrie la dansuri populare pt ca imi place f mult muzica populara si din pacate nu stiu juca. Aveti idee unde as putea invata?

Goldmoon
07.10.2008, 12:58:24
Eu m-as inscrie la dansuri populare pt ca imi place f mult muzica populara si din pacate nu stiu juca. Aveti idee unde as putea invata?

sunt ceva cursuri la casa de cultura a studentilor. Nu stiu detalii, doar i-am auzit pe acolo. Eventual poti intreba la portar.

Ballet
07.10.2008, 14:49:07
sunt ceva cursuri la casa de cultura a studentilor. Nu stiu detalii, doar i-am auzit pe acolo. Eventual poti intreba la portar.

O sa trec pe acolo cand am drum catre centru....Stiam si eu de Casa de cultura. Poate rezolv problema.
Pupici

happy_magda
20.10.2008, 17:24:22
Si pe mine ma intereseaza dansurile populare, iubi meu a facut cand era mic si vreau sa invat si eu pana la nunta...

Ballet
21.10.2008, 13:10:23
Si pe mine ma intereseaza dansurile populare, iubi meu a facut cand era mic si vreau sa invat si eu pana la nunta...

Te intereseaza cursuri in Cj sau in Bv? Eu cred ca ajung azi la Casa de Cultura si intreb, va spun maine ce am aflat.
Ma duc sa-mi iau bilete la Directia 5. In 29.10. Sper ca le-au pus in vanzare ca mai e o saptamana si bilete inca nu exista.....Romanie, Romanie....:)):))

happy_magda
21.10.2008, 17:33:14
In Cluj, noi aici avem joburile :). Multumesc >:D<

daniela_psy
23.10.2008, 10:10:28
Poate vin tarziu in ajutor dar n-am mai intrat pe topicul asta de multisor.Fetelor,va recomand si Crystal Top Dance din cladirea cu Midi.Am mai scris la topicul asta de ei.Noi acolo am facut cursul inainte de nunta cu Cristina.Puteti intra pe pag lor de web si gasiti nr de tel unde puteti apela.Daca vreti nr Cristinei solicitati-l in pm.Noilor miresici,daca sunteti interesate de un subiect specific,primul pas e sa rasfoiti topicul sa gasiti cateva recomandari,al doilea sa cereti detalii in pm persoanelor care deja au scris despre un serviciu care v-a trezit interesul.Vi se raspunde la pb mult mai usor asa pt ca sunt miresici care au scris despre serviciul respectiv la topicul cu pricina,va pot ajuta,dar din lipsa de timp intra uneori doar la off topic sa salute fetele si sa-si citeasca pm-urile.
Bafta in toate.:)>-

Ballet
23.10.2008, 12:44:52
In Cluj, noi aici avem joburile :). Multumesc >:D<
Am fost ieri pe la Casa de cultura si dansuri populare sunt m,artea si joia de la 7. Nu stiu sigur daca o sa ajung azi pe acolo, sa vad cum am timp. Daca poti sa mergi tu, zi-mi si mie ce ai aflat....
Pupici

Ballet
23.10.2008, 21:15:21
Am ajuns la Casa de cultura. Acolo e numai pt studenti. Daca mai stie cineva unde as mai putea incerca, va rog sa-mi spuneti. Am auzit ca mai sunt la Ratuc, la transporturi... Dar nu stiu exact locatia....Unde sa merg sa intreb?

Floare_de_colt
25.10.2008, 14:33:16
Am ajuns la Casa de cultura. Acolo e numai pt studenti. Daca mai stie cineva unde as mai putea incerca, va rog sa-mi spuneti. Am auzit ca mai sunt la Ratuc, la transporturi... Dar nu stiu exact locatia....Unde sa merg sa intreb?

Si eu as vrea sa stiu unde se fac dansuri... poate as reusi sa ma relaxez dupa serviciu..

daniela_psy
03.11.2008, 19:47:29
Si eu as vrea sa stiu unde se fac dansuri... poate as reusi sa ma relaxez dupa serviciu..
Eu si sotul meu ne vom inscrie la CTopDance,undeva pe la mijlocul lui niembrie.Atunci are loc inscrierea pt incepatori.Cursul dureaza 2 luni,dupa care poti trece la intermediari.Acum un an aveau program si seara.Abia astept sa facem si noi un pic de miscare,constructiv http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000202C2.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

Floare_de_colt
04.11.2008, 09:03:27
Eu si sotul meu ne vom inscrie la CTopDance,undeva pe la mijlocul lui niembrie.Atunci are loc inscrierea pt incepatori.Cursul dureaza 2 luni,dupa care poti trece la intermediari.Acum un an aveau program si seara.Abia astept sa facem si noi un pic de miscare,constructiv http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000202C2.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

Super!! Poate il duc si eu pe al meu daca se fac cursuri si seara dupa 7 :D

Ballet
04.11.2008, 09:04:59

E vorba de dansuri de societate sau populare?

alexandra2009
04.11.2008, 09:51:21
Dansuri populare se pot face la Casa armatei.. tot acolo exista si cursuri pentru valsul mirilor... Dansuri populare se fac martea si joi.. de la 7 seara cred... si la valsul mirilor exista un domn care se ocupa de asa ceva.. Daca intrati in Casa Armatei ( mai jos de teatrul National.. cladirea face colt cu Cinema Victoria) este un panou.. acolo gasiti mai multe informatii... si despre dansuri populare si despre valsul mirilor...

Pupici
Ale...
PS: pe panou la dansurile populare o sa vedeti ca fac "recrutari"... dar daca vorbiti cu profesoara de acolo s-ar putea sa accepte si doar cateva repetitii...

Ballet
04.11.2008, 13:11:39
Dansuri populare se pot face la Casa armatei.. tot acolo exista si cursuri pentru valsul mirilor... Dansuri populare se fac martea si joi.. de la 7 seara cred... si la valsul mirilor exista un domn care se ocupa de asa ceva.. Daca intrati in Casa Armatei ( mai jos de teatrul National.. cladirea face colt cu Cinema Victoria) este un panou.. acolo gasiti mai multe informatii... si despre dansuri populare si despre valsul mirilor...

Pupici
Ale...
PS: pe panou la dansurile populare o sa vedeti ca fac "recrutari"... dar daca vorbiti cu profesoara de acolo s-ar putea sa accepte si doar cateva repetitii...

Mersi ^:)^^:)^

daniela_psy
08.11.2008, 13:01:17
E vorba de dansuri de societate sau populare?
Societate + latino

roxyroxana
08.11.2008, 17:52:40

te-ai inscris? noi facem acolo salsa poate ne vedem pe acolo\:D/

daniela_psy
08.11.2008, 22:05:34
te-ai inscris? noi facem acolo salsa poate ne vedem pe acolo\:D/
Serios?Ce fain!In ce grupa sunteti?Noi inca nu ne-am inscris.Am sunat-o acum cateva seri pe Cristina si mi-a zis ca inca nu a terminat cu recenta grupa de incepatori,asta se va intampla undeva prin 15-20 noiembrie.Mai asteptam putin dar sotul meu nu mai are rabdare http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020093.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002013F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

Florindanceman
29.11.2008, 23:02:40
Sunt Dansator Pentru Festivitati La Diferite Ocazii, Impreuna Cu Partenera Mea Va Putem Oferi Un Super SHOW!!! Desigur Contra Cost, Oferta Valabila Doar Pentru Bucuresti

Florindanceman
29.11.2008, 23:03:52

Sunt Dansator Pentru Festivitati La Diferite Ocazii, Impreuna Cu Partenera Mea Va Putem Oferi Un Super SHOW!!! Desigur Contra Cost, Oferta Valabila Doar Pentru Bucuresti

ancaaa
02.12.2008, 09:33:41

Atunci de ce ai scris la Cluj?...ma gandesc ca ai gresit...:-B

Biencutza_22
09.01.2009, 07:10:01
Buna . M-ar interesa si pe mine un numar de telefon pt cursuri de vals. Multumesc.

dydo
09.01.2009, 09:21:55
Buna . M-ar interesa si pe mine un numar de telefon pt cursuri de vals. Multumesc.

Salut.

Iti trimit PM cu nr de tel al instructorului cu care facem noi.

Pupici!

Biencutza_22
09.01.2009, 10:54:55
Salut.

Iti trimit PM cu nr de tel al instructorului cu care facem noi.

Pupici!

Multumesc dydo

raluca84
11.01.2009, 17:13:36
Salutare...noi avem nunta in 25 iulie....as fi interesata de 3-4 perechi dansatori de la ansambluri populare...ma puteti ajuta cu nr de telefon si preturi?Am fost anul trecut la o nunta si ne-au surprins placut cei de la Martisorul....multumesc.

ali26nutza
15.01.2009, 06:45:44
Buna
M-ar interesa si pe mine numar de telefon pt cursuri de dans in particular .^:)^ multumec mult

ali26nutza
15.01.2009, 06:48:19
BUNA
M-ar interesa si pe mine numarul de tel. pt cursuri de dans .Ma poate ajuta cineva?^:)^ multumec mult

Ama81
15.01.2009, 14:03:51

Te rog trimite-mi si mie nr de tel. al Alexandrei.
Multumesc anticipat.

alexalia
28.01.2009, 18:30:07
Salutare...noi avem nunta in 25 iulie....as fi interesata de 3-4 perechi dansatori de la ansambluri populare...ma puteti ajuta cu nr de telefon si preturi?Am fost anul trecut la o nunta si ne-au surprins placut cei de la Martisorul....multumesc.

Salut,

pai vorbeste tot la Martisorul.

Te duci la CCS si intrebi la poarta cu cine sa discuti despre problema asta. Ca oricum i-ai contacta, fie prin CCS fie prin cineva din ansmablu, pretul tot acolo e.

alexalia
03.02.2009, 21:07:02
Poate vin tarziu in ajutor dar n-am mai intrat pe topicul asta de multisor.Fetelor,va recomand si Crystal Top Dance din cladirea cu Midi.Am mai scris la topicul asta de ei.Noi acolo am facut cursul inainte de nunta cu Cristina.Puteti intra pe pag lor de web si gasiti nr de tel unde puteti apela.Daca vreti nr Cristinei solicitati-l in pm.Noilor miresici,daca sunteti interesate de un subiect specific,primul pas e sa rasfoiti topicul sa gasiti cateva recomandari,al doilea sa cereti detalii in pm persoanelor care deja au scris despre un serviciu care v-a trezit interesul.Vi se raspunde la pb mult mai usor asa pt ca sunt miresici care au scris despre serviciul respectiv la topicul cu pricina,va pot ajuta,dar din lipsa de timp intra uneori doar la off topic sa salute fetele si sa-si citeasca pm-urile.
Bafta in toate.:)>-
Salut Daniela,

Vreau sa te intreb de tipa cu care ati facut voi dansuri, Cristina, cum e? Are timp si in timpul saptamanii seara? Ca noi facem cu Noemi si desi ne-am apucat de o luna am facut doar de doua ori. Ca ea poate doar vineri seara sau sambata dimineata... si daca noi avem ceva probleme tre sa amanam cursul... si sincer nu-mi prea convine... ca vreau saptamanal ca altfel uitam... poti te rog sa-mi spui cum a fost cu cristina si sa-mi dai un pm cu numarul ei!!!

Multu

Floare_de_colt
04.02.2009, 08:20:04
Salut Daniela,

Vreau sa te intreb de tipa cu care ati facut voi dansuri, Cristina, cum e? Are timp si in timpul saptamanii seara? Ca noi facem cu Noemi si desi ne-am apucat de o luna am facut doar de doua ori. Ca ea poate doar vineri seara sau sambata dimineata... si daca noi avem ceva probleme tre sa amanam cursul... si sincer nu-mi prea convine... ca vreau saptamanal ca altfel uitam... poti te rog sa-mi spui cum a fost cu cristina si sa-mi dai un pm cu numarul ei!!!

Multu

Si pe mine Noemi m-a dezamagit complet. Vroiam si noi sa facem cursuri anul trecut si dupa ce am sunat-o de cateva ori ca sa ma programez pe cand am ajuns acolo mai programase pe cineva in acelasi timp.. va dati seama ca al meu nu a vrut sa stea sa facem impreuna.. eu zic ca nu e profesionista si nici nu am mai mers la ea.

dydo
04.02.2009, 13:52:52
BUNA
M-ar interesa si pe mine numarul de tel. pt cursuri de dans .Ma poate ajuta cineva?^:)^ multumec mult

Ti-am trimis PM cu datele despre instructorul nostru si pagina web a clubului de dans (daca nu ti-ai gasit inca :) ).

Spor la pregatiri :).

irina3
04.02.2009, 15:26:43
care vreti cursuri de vals, 100 RON sedinta de 2 ore si se preda in particular. decat cu o pereche. din cate am inteles in aproximativ 4 sedinte este gata dansul. coregrafie, lucrurile de baza...etc. daca va intereseaza va pot da nr de tel al intructorului. este foarte bun. pupicei miresici

roxana
05.02.2009, 08:28:08
care vreti cursuri de vals, 100 RON sedinta de 2 ore si se preda in particular. decat cu o pereche. din cate am inteles in aproximativ 4 sedinte este gata dansul. coregrafie, lucrurile de baza...etc. daca va intereseaza va pot da nr de tel al intructorului. este foarte bun. pupicei miresici
Multumim de oferta, dar noi aici suntem la topicul de Cluj, e destul de greu sa facem cursuri cu instructori din Bucuresti ;))

alexalia
05.02.2009, 10:21:13
Si pe mine Noemi m-a dezamagit complet. Vroiam si noi sa facem cursuri anul trecut si dupa ce am sunat-o de cateva ori ca sa ma programez pe cand am ajuns acolo mai programase pe cineva in acelasi timp.. va dati seama ca al meu nu a vrut sa stea sa facem impreuna.. eu zic ca nu e profesionista si nici nu am mai mers la ea.

Ma gandesc sa-i mai dau o sansa. Sa vedem, poate, poate. Ca asa mi se pare draguta tipa. Ma gandesc sa mai incerc o luna. Daca e ok mergem in continuare cu ea, daca nu mai sunt si altii.

alexalia
05.02.2009, 10:23:03
Mersi ^:)^^:)^

Ely daca te duci la dnsuri populare ne zici si noua cum e cu cursurile. Ca m-ar interesa si pe mine sa ne invete cineva cateva miscari de baza ca nu stim chiar deloc. S-al meu e de la maramu pe deasupra si habar n-are;))

Floare_de_colt
05.02.2009, 10:49:51
Ely daca te duci la dnsuri populare ne zici si noua cum e cu cursurile. Ca m-ar interesa si pe mine sa ne invete cineva cateva miscari de baza ca nu stim chiar deloc. S-al meu e de la maramu pe deasupra si habar n-are;))

Da, neaparat sa ne zici!!! Eu as merge pt ca imi place foarte mult dansul popular. Si acum il invat si pe al meu :D

annapsy
17.03.2009, 13:34:47
Salut!
Nu stiti cat costa anul acesta o sedinta particulara cu un instructor?
pupici si spor la dansat

Arina3891
17.03.2009, 16:03:34
Salut!
pupici si spor la dansat
Vreo 30 lei/ora

annapsy
17.03.2009, 16:32:06
Vreo 30 lei/ora

Multumesc!

nectaria
19.03.2009, 08:48:53
Postat de anca1230_pop http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=960389#post960389)

IMI TRIMITI TE ROG SI MIE NR ALEXANDREI??
MULTUMESC!

lmarty
19.03.2009, 08:52:54

IMI TRIMITI TE ROG SI MIE NR ALEXANDREI??
MULTUMESC!

Si eu as vrea numarul ei daca se poate. Multumesc mult.

alexalia
31.03.2009, 14:43:19
Salut!
pupici si spor la dansat

Pe noi ne costa 40lei/ora.

Dar se merita... deja avem doua treimi din coregrafie facuta si ne iese deja binisor<:-P

Cristina_85
01.04.2009, 11:33:56
Pot sa va recomand si eu pe cineva despre care am auzit doar lucruri bune (de la alte miresici) si la care o sa mergem si noi din mai la cursuri.

Este firma Crystal Top Dance(Str. berariei, nr 6, etaj4) si tipu se numeste Rares - 0740168132

Pentru un vals sunt necesare 4-5 sedinte(40 ron /sedinta/pereche)
Din cate am inteles are si ceva cursuri acuma (dar astea nu cred ca is private, adica doar cu perechea) in care te invata 13 stiluri de dans si dureaza 2 luni.

tataie12
01.04.2009, 20:31:33
cu tipul de la clubul salsa a colaborat cineva? poate cunoaste si niste preturi...eu am facut dansuri cu el cand eram in facultate...m-a impresionat intr-un mod foarte placut

roxana
01.04.2009, 21:13:28
cu tipul de la clubul salsa a colaborat cineva? poate cunoaste si niste preturi...eu am facut dansuri cu el cand eram in facultate...m-a impresionat intr-un mod foarte placut
de Luci zici? nu am auzit sa faca cursuri particulare.

tataie12
02.04.2009, 12:36:50
de Luci zici? nu am auzit sa faca cursuri particulare.
e criza...poate are nevoie de niste bani $-)

ancaaa
02.04.2009, 13:52:51
stiu si eu pe cineva care face cursuri de dans...si ore particulare...are si ceva site...danscluj.ro.im

alexalia
09.04.2009, 12:00:40
Pot sa va recomand si eu pe cineva despre care am auzit doar lucruri bune (de la alte miresici) si la care o sa mergem si noi din mai la cursuri.

Este firma Crystal Top Dance(Str. berariei, nr 6, etaj4) si tipu se numeste Rares - 0740168132

Pentru un vals sunt necesare 4-5 sedinte(40 ron /sedinta/pereche)
Din cate am inteles are si ceva cursuri acuma (dar astea nu cred ca is private, adica doar cu perechea) in care te invata 13 stiluri de dans si dureaza 2 luni.

Daca vrei vals ca lumea cu coregrafie, figuri, etc 4-5 sedinte sunt cam putine!!! Noi stiam sa valsam cand am mers la Crystal Top Dance, insa avem nevoie de mai multe sedinte ca sa ne iasa asa cum ne dorim valsul nostru.

Goldmoon
09.04.2009, 12:10:50
Daca vrei vals ca lumea cu coregrafie, figuri, etc 4-5 sedinte sunt cam putine!!! Noi stiam sa valsam cand am mers la Crystal Top Dance, insa avem nevoie de mai multe sedinte ca sa ne iasa asa cum ne dorim valsul nostru.

Noi mergem de mai bine de 2 ani la dans... si valsul vienez chiar e preferatul nostru... dar cu cat facem mai mult cu atat ne dam seama ca stim mai putin #-o

Noi nu vrem coregrafie stabilita dinainte, dar o sa luam cateva ore in particular pentru a "aranja" cateva aspecte in dansul nostru. :)

ssimonikky
20.04.2009, 21:41:47

As vrea si eu nr de tf. Plsssssssssssss[-o<

alexalia
21.04.2009, 10:29:48
Noi mergem de mai bine de 2 ani la dans... si valsul vienez chiar e preferatul nostru... dar cu cat facem mai mult cu atat ne dam seama ca stim mai putin #-o

Noi nu vrem coregrafie stabilita dinainte, dar o sa luam cateva ore in particular pentru a "aranja" cateva aspecte in dansul nostru. :)

Noi vrem coregrafie deoarece suntem destul de incepatori intr-ale dansului si atunci se cere. Altfel ne pomenim ca unu o ia la stanga si altu la dreapta=))

Acolo, doua-trei figuri, cercul mic, cercul mare, o deschidere si o incheiere frumoasa... lumea aplauda si gata, am scapat, intra nasii;))

Goldmoon
21.04.2009, 10:46:00
Noi vrem coregrafie deoarece suntem destul de incepatori intr-ale dansului si atunci se cere. Altfel ne pomenim ca unu o ia la stanga si altu la dreapta=))

Acolo, doua-trei figuri, cercul mic, cercul mare, o deschidere si o incheiere frumoasa... lumea aplauda si gata, am scapat, intra nasii;))

Al meu a hotarat din start.. dansam pe Dunarea Albastra... si tine 6 minute si ceva, asa ca la un moment dat o sa intre si nasii cu noi in cerc si apoi cine mai vrea ;;)

yoannab
22.04.2009, 15:17:34
Buna as avea o intrebare pentru tine theo dora care ziceai ca ai avut la nunta o fetita care a dansat tiganeste. Ma intereseaza si pe mine o astfel de surpriza pentru inviati, daca ai putea sa-mi dai niste informatii despre ea ? Mersi

tati_sew
22.04.2009, 20:58:42
noi am avut 4 perechi de la usamv

nicolicijunior
06.05.2009, 13:51:32

As dori si eu nr de telefon al Alexandrei, daca nu cer prea mult.Mersi din suflet!

fluturas11
08.05.2009, 17:07:15

Eu am fost dansatoare la Martisorul :-$. Poate m-ati vazut pe la vreo nunta :>. Si si Bogdan Naghi (starostele, maestrul de ceremonii). Asa ca l-ai putea contacta pe el, se ocupa de chestii din astea. Si cred ca iti poate aduce niste perechi de la Martisorul si fara sa-l ai pe el ca staroste. E mai bine decat sa mergi sa intrebi la CCS ;-).

anca1230_pop
09.05.2009, 18:06:52
As dori si eu nr de telefon al Alexandrei, daca nu cer prea mult.Mersi din suflet!

Verifica la Pm!
:-B

fluturas11
17.05.2009, 15:35:32
Hello!
Am si eu o intrebare (sau mai degraba un sfat). Mie mi se pare foarte elegant valsul lent. Insa nu stiu daca ar fi potrivit ca dans de inceput la nunta, voi ce ziceti? Mai ales ca toate melodiile ce le-am gasit pt vals lent sunt triste (la versuri ma refer).
V-as ruga pe cele care mergeti la cursuri sa-i intrebati pe coregrafi ce ar recomanda pentru dansul de inceput, vals lent sau vals vienez? Si eventual si o melodie pentru vals lent (care sa nu fie de despartire :D). As vrea sa incepem cu vals lent si numai cand intra nasii sa inceapa valsul vienez.
Merci mult :*

edyna
17.05.2009, 19:46:28

Te rog frumos sa imi trimiti si mie numarul de tel!

anca1230_pop
18.05.2009, 15:37:55
Hello!
Am si eu o intrebare (sau mai degraba un sfat). Mie mi se pare foarte elegant valsul lent. Insa nu stiu daca ar fi potrivit ca dans de inceput la nunta, voi ce ziceti? Mai ales ca toate melodiile ce le-am gasit pt vals lent sunt triste (la versuri ma refer).
V-as ruga pe cele care mergeti la cursuri sa-i intrebati pe coregrafi ce ar recomanda pentru dansul de inceput, vals lent sau vals vienez? Si eventual si o melodie pentru vals lent (care sa nu fie de despartire :D). As vrea sa incepem cu vals lent si numai cand intra nasii sa inceapa valsul vienez.
Merci mult :*

CLAR VALS VIENEZ!!!!!!!

fluturas11
18.05.2009, 15:40:09
CLAR VALS VIENEZ!!!!!!!
Stii cumva daca are vreo semnificatie valsul lent sau valsul vienez?

anca1230_pop
18.05.2009, 15:43:02
Stii cumva daca are vreo semnificatie valsul lent sau valsul vienez?

Nu cred ca au semnificatii aparte, insa se preteaza la nunta, VALSUL VIENEZ!
Asta nu pt ca toata lumea asta danseaza, insa este un vals foarte elegant, si mi separe ca marcheaza un moment important in viata fiecaruia, si nu stiu, asta e parerea mea, parca se evidentiaza prin el, momentul de maturitate al cuplului.

Nu stiu, asa mi se pare!

Oricum noi am dansat si altceva, si nu stiu cat de maturi am parut=)) , dar.......

fluturas11
18.05.2009, 15:51:23
Nu cred ca au semnificatii aparte, insa se preteaza la nunta, VALSUL VIENEZ!
Asta nu pt ca toata lumea asta danseaza, insa este un vals foarte elegant, si mi separe ca marcheaza un moment important in viata fiecaruia, si nu stiu, asta e parerea mea, parca se evidentiaza prin el, momentul de maturitate al cuplului.

Nu stiu, asa mi se pare!

Oricum noi am dansat si altceva, si nu stiu cat de maturi am parut=)) , dar.......
Merci mult ;-). Vals vienez oricum aveam de gand sa dansam. Numai ca mie mi se pare foarte elegant si valsul lent si ma gandeam ca e mai greu de dansat, de aia sa incepem cu el si sa trecem dupa aia la vienez, pe care sa intre la un moment dat si nasii si invitatii. Mie cel putin mi se pare ca valsul vienez il danseaza mai multa lume, eu una nu stiam sa dansez vals lent pana acuma;;).

Nu ca acuma as fi eu cea mai mare experta in asa ceva, dar macar ma misc pe muzica:-B

Fionela
18.05.2009, 16:40:58
Valsul vienez mi se pare spectaculos,f cunoscut, in schimb valsul lent mi se pare extrem de romantic si sensibil atunci cand e dansat corect.Valsul vienez e mai accesibil pentru noi amatorii, eu dc as dansa f bine cu siguranta as alege valsul lent.

fluturas11
18.05.2009, 17:21:29
Valsul vienez mi se pare spectaculos,f cunoscut, in schimb valsul lent mi se pare extrem de romantic si sensibil atunci cand e dansat corect.Valsul vienez e mai accesibil pentru noi amatorii, eu dc as dansa f bine cu siguranta as alege valsul lent.

Incercam sa vedem ce iese..mai avem ceva timp pana la nunta. Oricum vienezul ramane, nici nu se discuta. Va fi partea a treia a dansului, partea a doua va fi surpriza si prima inca ne mai gandim. Daca reusim sa facem un vals lent, bine, daca nu ramanem la vienez si in prima parte.

In cat septembrie ai nunta?Si eu am cununia religioasa la Catedrala, de aia intreb. Poate avem in aceeasi zi.

Fionela
19.05.2009, 16:17:51
In cat septembrie ai nunta?Si eu am cununia religioasa la Catedrala, de aia intreb. Poate avem in aceeasi zi.[/quote]
A ramas nemodificat decand mi-am facut cont pe miresici, intre timp mi-am ales tema nuntii ( toamna rustica) si o sa avem cununia religioasa la bisericuta din incinta muzeului etnografic, sectia in aer liber.
Sper sa avem timp frumos, chiar dc e septembrie.

oana_ghrmn
22.05.2009, 15:03:53
anca1230_pop (http://www.miresici.ro/member.php?u=14814), imi poti spune si mie te rog unde ati facut cursurile de dans?
Multumesc

anca1230_pop
22.05.2009, 21:13:51
anca1230_pop (http://www.miresici.ro/member.php?u=14814), imi poti spune si mie te rog unde ati facut cursurile de dans?
Multumesc

Cursurile de dans le-am facut la Casa de cultura a studentilor, cu alexandra!
Am ales cursuri in particular, iar sedinta a costat 30 lei, si dura 1 ora!

Fionela
23.05.2009, 16:11:11
acum sunt 50 ron /ora

oana_ghrmn
25.05.2009, 08:09:54
Multumesc mult pentru raspuns. As mai avea o rugaminte. Mi-ai putea da te rog si un numar de telefon al Alexandrei?

anca1230_pop
25.05.2009, 20:23:22
acum sunt 50 ron /ora

Mergi la Alexandra?

g_oana_24
26.05.2009, 14:48:53
Cursurile de dans le-am facut la Casa de cultura a studentilor, cu alexandra!
Am ales cursuri in particular, iar sedinta a costat 30 lei, si dura 1 ora!

Anca, imi dai si mie te rog nr. de tel al Alexandrei. Iti multumesc tare mult.

Fionela
26.05.2009, 19:50:34
Mergi la Alexandra?
Da, eu ii spun Dina, de la Alexandrina, cred ca e aceeasi persoana. Noi am facut cu ea dansuri de societate la casa de cultura, nu in particular , si acum facem doar noi 2, s-a scumpit:( dar asta e , doar o data dansam valsul mirilor si vrem sa iasa impecabil.

oana_ghrmn
27.05.2009, 12:38:38
Imi poate spune cineva cum sa o contactez pe Alexandra de la Casa de Cultura a Studentilor? Un numar de telefon, o adresa de email.
Multumesc

anca1230_pop
28.05.2009, 13:27:19
Imi poate spune cineva cum sa o contactez pe Alexandra de la Casa de Cultura a Studentilor? Un numar de telefon, o adresa de email.
Multumesc

Verifica la Pm!

oana_ghrmn
28.05.2009, 14:01:26
Iti multumesc tare mult pentru informatii.

anca1230_pop
29.05.2009, 20:05:18
Iti multumesc tare mult pentru informatii.

>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

anca1230_pop
29.05.2009, 20:06:57
Da, eu ii spun Dina, de la Alexandrina, cred ca e aceeasi persoana. Noi am facut cu ea dansuri de societate la casa de cultura, nu in particular , si acum facem doar noi 2, s-a scumpit:( dar asta e , doar o data dansam valsul mirilor si vrem sa iasa impecabil.

Its the same person!:|

Cat costa cursul acum?
Transmitei salutari de la noi (de la anca si tibi, cu dansul traznit=)) )

Fionela
31.05.2009, 14:55:36
cursul a fost 3 mil/ persoana/ ~ 3 luni-dc se platea integral si un pic mai mult dc nu plateai integral ( cu vreo 70 ron, dar nu stiu sigur), cel de incepatori se termina acum in iunie.O sa ii transmit salutarile tale. Voi mai faceti dansuri ? Eu as vrea sa mai fac si dupa nunta , sper sa-mi conving viitorul sot, care desi e f talentat e f lenes.

anca1230_pop
31.05.2009, 18:13:00
cursul a fost 3 mil/ persoana/ ~ 3 luni-dc se platea integral si un pic mai mult dc nu plateai integral ( cu vreo 70 ron, dar nu stiu sigur), cel de incepatori se termina acum in iunie.O sa ii transmit salutarile tale. Voi mai faceti dansuri ? Eu as vrea sa mai fac si dupa nunta , sper sa-mi conving viitorul sot, care desi e f talentat e f lenes.

Noi am fost convinsi in urma cursului cu Alexandrina, ca dupa nunta vom continua cu dansul, cu ea, la un curs de grup. Am mers o data sa vedem care e atmosfera, dar cursurile erau prea tarziu pt noi, in sensul ca programul nostru de la job e de la 8-20, si seara picam de oboseala.Asa daca mai faceam si dansurile astea, chiar nu mai aveam timp de nimik, mai ales ca de 2 ori pe sapt mergem la bazin, de la 20.30.........Asa ca, din pacate am renuntat la cursuri, .....insa suntem tristi ca nu am continuat.

anca1230_pop
31.05.2009, 18:13:52

Voi cum va descurcati? Merge treaba?

Fionela
02.06.2009, 16:46:22
F bine merge treaba, de abia asteptam urmatoarea ora, mai exact eu:D, dar mai avem mult pana la nunta, vreo 4 luni mai exact avem timp sa punem la punct detaliile.

alinas1982
02.06.2009, 21:18:30
Fetelor nu stiti unde se pot face cursuri de tango argentinian?
Mersi:*

rocsy_2004
03.06.2009, 12:05:25
Voi cum va descurcati? Merge treaba?
Ti-am trimis si PM , poate nu l-ai primit:-s...imi dai si mie te rog frumos numarul de tel al Alexandrei? Merci ^:)^

alexalia
03.06.2009, 13:17:56
Fetelor nu stiti unde se pot face cursuri de tango argentinian?
Mersi:*

ceva tango se face la cristal top dance... acuma de care e n-as putea sa-ti spun... dar poti suna sa-i intrebi

anca1230_pop
03.06.2009, 14:15:03
Ti-am trimis si PM , poate nu l-ai primit:-s...imi dai si mie te rog frumos numarul de tel al Alexandrei? Merci ^:)^

Gata! Am mai trimis odata!

alinas1982
03.06.2009, 15:40:43
ceva tango se face la cristal top dance... acuma de care e n-as putea sa-ti spun... dar poti suna sa-i intrebi
mersi de informatie.>:D<

rocsy_2004
04.06.2009, 12:34:24
Cu Stefan , sotul Cristinei a luat cineva cursuri de dans, sau ati auzit ceva de el? Noi cu el o sa incepem de saptamana viitoare, este singurul care este disponibil conform programului nostru:-s . Merci

roxana
04.06.2009, 15:52:22
Cu Stefan , sotul Cristinei a luat cineva cursuri de dans, sau ati auzit ceva de el? Noi cu el o sa incepem de saptamana viitoare, este singurul care este disponibil conform programului nostru:-s . Merci
Stefan, care face si la clubul copiilor?
Am facut eu ceva cu un Stefan, noua ne-a placut de el foarte mult, ca era serios, explica bine, atent cu fiecare pereche, si fara glume in program

alexalia
04.06.2009, 16:10:15
Fetelor, nu stiti pe cineva care da ore de dansuri populare.. in special din maramures. Ca o parte semnificativa dintre invitati sunt de la Maramu si tocmai ne-am intors de la o nunta de acolo si joaca morosenii nostri.... si eu habar n-am! Si e clar ca tre sa dansez cu ei... Dar si eu si iubi al meu suntem pe langa!!!

rocsy_2004
04.06.2009, 18:08:42
Stefan, care face si la clubul copiilor?
Am facut eu ceva cu un Stefan, noua ne-a placut de el foarte mult, ca era serios, explica bine, atent cu fiecare pereche, si fara glume in program
Da, cred ca despre el este vorba, pentru ca mi-a zis ca are ore si cu copii...merci pentru info:* . Cu el ati facut si coregrafia pentru dansul mirilor?;;)

roxana
04.06.2009, 18:42:03
Da, cred ca despre el este vorba, pentru ca mi-a zis ca are ore si cu copii...merci pentru info:* . Cu el ati facut si coregrafia pentru dansul mirilor?;;)
din pacate nu am facut cu el, nu stiam ca se ocupa si de cursuri private, si nici n-am avut date de contact, ca ne-ar fi placut sa facem cu el
acuma ca mi-am amintit, poate poate reusesc sa-l conving pe sot sa mai facem ceva dansuri..... desi daca a trecut si nunta, tare slabe sanse sa reusesc sa-l conving

pusicu
04.06.2009, 18:59:32
Rocsy imi trimiti si mie pe pm datele domnului Stefan si pretul? Multumesc mult.:*

rocsy_2004
05.06.2009, 11:00:51
Rocsy imi trimiti si mie pe pm datele domnului Stefan si pretul? Multumesc mult.:*
Ti-am trimis PM, daca mai ai si alte intrebari....cu tot dragul:*

din pacate nu am facut cu el, nu stiam ca se ocupa si de cursuri private, si nici n-am avut date de contact, ca ne-ar fi placut sa facem cu el
acuma ca mi-am amintit, poate poate reusesc sa-l conving pe sot sa mai facem ceva dansuri..... desi daca a trecut si nunta, tare slabe sanse sa reusesc sa-l conving

Deci eu sunt un caz fericit ca l-am convins pe al meu sa mergem pentru vals. Pentru ca eu as vrea sa avem mai mult decat un vals dar nu pot sa-l conving , a zis ca si valsul este prea mult pentru el...=)) Poate reusesc totusi pana la urma:>

ALI
05.06.2009, 14:19:00
Ti-am trimis PM, daca mai ai si alte intrebari....cu tot dragul:*

roxy te rog trimite-mi si mie datele pe pm;
ms

Biu
16.06.2009, 19:33:35
Hello Everyody !

Eu sunt mai noua pe aici, dar sper ca ma primiti in discutie :)
As fi si eu curioasa cam cat costa dansatori profi ( o reprezentaie normala, de vreo 3 dansuri )

Merci !

tati_sew
17.06.2009, 11:01:42
Hello Everyody !

Eu sunt mai noua pe aici, dar sper ca ma primiti in discutie :)
As fi si eu curioasa cam cat costa dansatori profi ( o reprezentaie normala, de vreo 3 dansuri )

Merci !
dansatori de ce?noi am avut de populara in 2 reprize a cate 15 min si am platit 200€ anul trecut 700 ron 4 perechi

pusicu
17.06.2009, 15:21:42
Daca tot vorbim despre cursuri de dans ma gandeam sa abordam si subiectul dansul mirilor. As vrea sa va intreb pe cele care ati avut deja nunta ce melodie ati ales, iar pe miresicile in devenire la ce piese s-au gandit.

pusicu
17.06.2009, 15:26:08
Am sa va pun o lista cu o parte din melodiile eligiblie pentru dansul mirilor:

“When you kiss me" -Shania Twain.
”From this moment”- Shania Twain
“Love story" - la pian de Richard Clyderman
“When I Fall In Love" -Nat King Cole.
"Vivo per lei"-Marcel Pavel & Sanda Ladosi
“Once upon a December" -melodia din Anastasia
“When a man loves a woman"....
“Unchained Melody”- Righteous Brothers
“Strangers in the night”-...Frank Sinatra
“Julio Iglesias & Dolly Parton - When you tell me that you love me
“Wonderful tonight"- Eric Clapton
“Love somebody"-Robbie Williams
“November rain” - Gunses Roses
“The power of love” - Jenifer Rush
Alicia Keys & Usher –“If I don't have you”
Elvis Presley: -"Always on my mind”
“Dance me to the end of love" - Leonard Cohen
“No ordinary love" -Sade
“Tonight, I celebrate my love” -Peabo Bryson & Roberta Flack
"Love of my life", -Scorpions
"Endless love" - Luther Vadross & Mariah Carey
“Falling into you” – Celine Dion
“I want to spend my life time loving you” – Tina Arena & Marc Anthony
“I was made to love her” – Stevie Wander

Daca aveti si alte propuneri va rog sa le faceti publice..poate vreo manea ca si Nikita:)).

pusicu
17.06.2009, 15:30:40
Eu stiu ca se plateste in jur de 100-150Ron de persoana in cazul dansatorilor de muzica populara.

Floare_de_colt
17.06.2009, 16:47:17
Am sa va pun o lista cu o parte din melodiile eligiblie pentru dansul mirilor:

“When you kiss me" -Shania Twain.
”From this moment”- Shania Twain
“Love story" - la pian de Richard Clyderman
“When I Fall In Love" -Nat King Cole.
"Vivo per lei"-Marcel Pavel & Sanda Ladosi
“Once upon a December" -melodia din Anastasia
“When a man loves a woman"....
“Unchained Melody”- Righteous Brothers
“Strangers in the night”-...Frank Sinatra
“Julio Iglesias & Dolly Parton - When you tell me that you love me
“Wonderful tonight"- Eric Clapton
“Love somebody"-Robbie Williams
“November rain” - Gunses Roses
“The power of love” - Jenifer Rush
Alicia Keys & Usher –“If I don't have you”
Elvis Presley: -"Always on my mind”
“Dance me to the end of love" - Leonard Cohen
“No ordinary love" -Sade
“Tonight, I celebrate my love” -Peabo Bryson & Roberta Flack
"Love of my life", -Scorpions
"Endless love" - Luther Vadross & Mariah Carey
“Falling into you” – Celine Dion
“I want to spend my life time loving you” – Tina Arena & Marc Anthony
“I was made to love her” – Stevie Wander

Daca aveti si alte propuneri va rog sa le faceti publice..poate vreo manea ca si Nikita:)).

Noi la primul dans am ales "Once upon a December", pt ca am valsat, iar a doua melodie, unde au fost invitati si nasii, a fost "I want to spend my lifetime loving you". A treis a fost "From this moment".

Arina3891
17.06.2009, 20:23:55
Noi vom avea pt dansul mirilor un vals pe "Can't help falling in love" de la Elvis Presley si pt nasi "The first, the last, my everything" de la Barry White.
Alte melodii:
"Take My Breath Away” (Berlin)
"The Rose” (Bette Midler)
"Our Love Is Here To Stay” (Billie Holiday)
"Just The Way You Are” (Billy Joel)
"We've Got Tonight” (Bob Seger)
"You Are My Special Angel” (Bobby Helms)
"If” (Bread)
"Heaven” (Bryan Adams)
"Lady In Red” (Chris DeBurgh)
"Endless Love” (Diana Ross & Lionel Richie)
"Can You Feel the Love Tonight” (Elton John)
"The Best Is Yet To Come” (Frank Sinatra)
"The Way You Look Tonight” (Frank Sinatra)
"Love Theme To Romeo & Juliet” (from Zeffirelli's Romeo and Juliet)
"Nothing's Gonna Change My Love For You” (Glenn Medeiros)
"Here We Are” (Gloria Estefan)
"You Are So Beautiful” (Joe Cocker)
"I Swear” (John Michael Montgomery)
"Don't Know Much” (Linda Ronstadt & Aaron Neville)
"What A Wonderful World” (Louis Armstrong)
"Unforgettable” (Nat King Cole)
"When A Man Loves A Woman” (Percy Sledge)
"Truly, Madly, Deeply” (Savage Garden)
"Kiss From A Rose” (Seal)
"Eternal Flame” (The Bangles)
"A Groovy Kind Of Love” (The Mindbenders)
"One Moment In Time” (Whitney Houston)
:D

emi9mar1
17.06.2009, 20:41:53
eu din multeee am ales Eva Kiss -puterea dragostei ,mie imi place enorm si la miresoi la felll
>:D< >:D< >:D<

pusicu
17.06.2009, 23:03:03
Am vazut ca in ziua de azi se practica si colajul de melodii. De ex. era pe youtube dansul mirilor care incepea cu vals, continua cu piese foarte ritmate, dupa care se incheia tot cu vals. Eu am fost la o nunta duminica si piesa de la dansul mirilor a fost : Ovidiu Komornik - Esti mireasa vietii mele.

daniela_psy
18.06.2009, 00:19:24
noi am ales Stefan Banica Jr "Poveste" pt ca ni se potriveau versurile in proportie de 90%, a fost in pasi de quick-slow.
Pt cele care aleg vals am auzit des la nunti si Chayanne - "tiempo de vals", iti ridica parul de emotie daca sonorizarea e buna:))
http://www.youtube.com/watch?v=Fl1hYvqQTAg

Princes
18.06.2009, 00:56:30
noi vom densa pe:"Endless Love” (Diana Ross & Lionel Richie) :x:x:x

daniela_psy
18.06.2009, 01:27:22
f frumoase versuri si Seal "kiss from a rose"
alte sugestii
1.I`ll Always Be Right There - Bryan Adams (Slow)
2.Could I Have This Dance - Anne Murray (Vals)
3.I Want To Know What Love Is - Foreigner (Slow)
4.We`ve Only Just Begun - Carpenters (Slow)
5.Wonderful Tonight - Eric Clapton (Rumba)
6.Lady - Lionel Richie (Slow)
7.I Swear - All 4 One (Rumba);
8.Take My Breath Away - Berlin (Rumba)
9.Power Of Love - Celine Dion (Slow)
10.When A Man Loves A Woman - Michael Bolton (Slow)
11.I would do anything for love - Meat Loaf(Slow)
12.My all - Mariah Carey (Slow)
13.I Will Always Love You - Whitney Houston (Slow)
14.Without you - Mariah Carey (Slow)
15.Et si tu n`existait pas - Joe Dassin (Rumba)
16.Everything I Do - Bryan Adams (Slow)
17.Nothing`s Gonna Change My Love For You - Glenn Medeiros (Slow)
18.Pour que tu m`aimes encore - Celine Dion (Slow)
19.Unchained Melody - Righteous Brothers (Vals)
20.Unforgettable - Nat King Cole (Slow)
21.Vision Of Love - Mariah Carey (Slow)
22.When I Fall In Love - Celine Dion/Clive Griffin (Slow)
23.When I Fall In Love - Nat King Cole (Slow)
24.I Finally Found Someone - Barbara Streisand/Bryan Adams (Slow)
25.Against All Odds - Mariah Carey (Slow)
26.Completely - Michael Bolton (Slow)
27.Endless Love - Dianne Ross/Lionel Ritchie (Rumba)
28.Don`t Know Much - Linda Ronstadt/Aaron Neville (Slow)
29.Falling Into You - Celine Dion (Rumba)
30.From this moment on - Shania Twain (Slow)
31.Have I Told You Lately - Rod Stewart (Slow)
32.Hero - Mariah Carey (Slow)
33.Take My Breath Away - Berlin (Rumba)
34.Power Of Love - Celine Dion (Slow)
35.When A Man Loves A Woman - Michael Bolton (Slow)
36.I would do anything for love - Meat Loaf(Slow)
37.My all - Mariah Carey (Slow)
38.Crazy - Aerosmith (Slow)
39.Can You Feel The Love Tonight - Elton John (Lion King) (Slow)
40.Can`t Help Falling in Love - Elvis Presley (Vals)
41.Colour of My Love - Celine Dion (Slow)
42.I`ll be there - Mariah Carey (Slow)
43.One Moment In Time - Whitney Houston (Slow)
44.The One - Elton John (Slow)
45.When You Say Nothing At All - Allison Krauss (Slow)
46.You Are So Beautiful - Joe Cocker (Slow)
47.You Are The Sunshine Of My Life - Stevie Wonder (Rumba)
48.Three Times A Lady - Commodores (Vals)
49.Always and Forever - Luther Vandross (Vals)
50.Don`t wanna miss a thing - Aerosmith (Slow)
51.Waiting For A Girl Like You - Foreigner (Rumba)
52.I`ll Be There For You - Kenny Rogers (Slow)
53.Love Is Here To Stay - Frank Sinatra (Foxtrot)
54.More Than Words Can Say - Alias (Slow)
55.Wind Beneath My Wings - Bette Midler (Slow)
56.You`re My Best Friend - Queen (Foxtrot/Swing)
57.You`re the Inspiration - Chicago (Slow)
58.Love Will Keep Us Alive - Eagles (Rumba)
59.Against All Odds - Phil Collins (Slow)
60.Tonight I Celebrate My Love - Peabo Bryson/Roberta Flack (Slow)
61.Only You - The Platters (Foxtrot)
62.I Got You Babe - Sonny and Cher (Vals)
63.I Knew I Loved You Before I Met You - Savage Garden (Slow)
64.You Mean More To Me - Lionel Richie (Slow)
65.Hawaiian Wedding Song - Elvis Presley (Slow)
66.Heaven - Bryan Adams (Slow)
67.I`ll Always Be Loving You - George Strait (Passo Doble)
68.Love - Nat King Cole (Foxtrot)
69.Need I Say More - George Strait (Slow)
70.Now And Forever - Richard Marx (Slow)
71.Same Ole Love - Anita Baker (Rumba)
72.Too Marvelous For Words - Frank Sinatra (Foxtrot)
73.True Love - Bing Crosby (Vals)
74.I Don`t Want To Live Without You - Foreigner (Rumba)
75.A Whole New World - Sound Track `Alladin` (Rumba)
76.Have I Told You Lately - Van Morrison (Slow)
77.Groovy Kind Of Love - Phil Collins (Slow)
78.Here and Now - Luther Vandross (Slow)
79.Here We Are - Gloria Estefan (Slow)
80.Hold Me - Whitney Houston & Teddy Pendergrass (Slow)
81.I Cross My Heart - George Strait (Slow)
82.Love Is Forever - Billy Ocean (Slow)
83.Love and Marriage - Frank Sinatra (Foxtrot)
84.Together Forever - Rick Astley (Cha-Cha)
85.I Love The Way You Love Me - John Michael Montgomery (Rumba)
86.I Will Always Love You - Dolly Parton and Vince Gill (Slow)
87.Fields of Gold - Sting (Rumba)
88.All The Way - Frank Sinatra (Slow)
89.Blue Danube - Johann Strauss (Vals)
90.Change The World - Eric Clapton (Rumba)
91.I Only Have Eyes For You - Art Garfunkel (Slow)
92.In Your Eyes - Peter Gabriel (Rumba/Samba)
93.They Can`t Take That Away From Me - Frank Sinatra/Natalie Cole (Foxtrot)
94.I Love You - Frank Sinatra (Foxtrot)
95.Endless Love - Luther Vandross & Mariah Carey (Slow)
96.I Just Can`t Stop Loving You - Michael Jackson (Rumba)
97.You mean The World To me - Toni Braxton (Rumba)
98.I Was Made To Love Her - Stevie Wonder (Rumba)
99.More Than Words - Extreme (Rumba)
100.Just The Way You Are - Billy Joel (Samba)

(sursa grace . ro)

daniela_psy
18.06.2009, 01:34:30
noi vom densa pe:"Endless Love” (Diana Ross & Lionel Richie) :x:x:x
f frumoasa piesa si extrem de romantica
http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201B1.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)

pac_iulia
18.06.2009, 08:31:56
Dar unde invatam vals? Eu am gasit 2 oferte dar mi s-a parut scump: 50 ron pe ora, erau necesare 6 sau 8 ore. Stiti voi ceva?

MachuPicchu
18.06.2009, 08:33:27
Dar unde invatam vals? Eu am gasit 2 oferte dar mi s-a parut scump: 50 ron pe ora, erau necesare 6 sau 8 ore. Stiti voi ceva?
noi am dat 85 lei/sedinta si am facut destuuuuuule 8-}

pac_iulia
18.06.2009, 08:45:15
Va rog sa-mi dati si mie un numar de tel de-al Alexandrei!

pusicu
18.06.2009, 10:01:39
noi am ales Stefan Banica Jr "Poveste" pt ca ni se potriveau versurile in proportie de 90%, a fost in pasi de quick-slow.
Pt cele care aleg vals am auzit des la nunti si Chayanne - "tiempo de vals", iti ridica parul de emotie daca sonorizarea e buna:))
http://www.youtube.com/watch?v=Fl1hYvqQTAg
Chiar ca te emotioneaza piesa de la Chayenne.#:-S