PDA

Versiunea completa : Cum se mentin in forma miresicile din Iasi (piscine, sali de fitness etc.)

Pagini : 1 [2] 3

gabimirea
19.10.2007, 13:49:17
buna, ma intereseaza si pe mine dieta ta...daca se poate sa imi dai si mie pm, ti-as fi recunoscatoare :D
merci anticipat :*

si eu tot vreo 15kg as vrea sa pierd, mai am 7 luni si aproapte jumatate pana la nunta, dar vreau pana la sfarsitul anului sa pierd 10kg :">
de sapt asta merg la sala, aerobic si banda sau bicicleta, nici pe mine nu ma atrag fiarele ... pt ca asa m-a sfatuit instructorul cu care am stat de vb ...
in plus am inceput un fel de regim, facut dupa capul meu, insensul ca de dimineata pap cereale integrale fitness cu laptic degresat, la munci o salata de rosii, castraveti, o farama de branzica, ca gustare cate un fruct ...
si cand ajung acasa, dupa sala, un gratarel :D

de 2 saptamani vad ca ma tin, mai calc stramb cu un pufulete sau un buscuite, dar ma simt mai bine si sper sa reusesc sa il tin pe termen lung :D

pupici si multa bafta :*

adinac_ro
19.10.2007, 17:38:00
buna, ma intereseaza si pe mine dieta ta...daca se poate sa imi dai si mie pm, ti-as fi recunoscatoare :D
merci anticipat :*

si eu tot vreo 15kg as vrea sa pierd, mai am 7 luni si aproapte jumatate pana la nunta, dar vreau pana la sfarsitul anului sa pierd 10kg :">
de sapt asta merg la sala, aerobic si banda sau bicicleta, nici pe mine nu ma atrag fiarele ... pt ca asa m-a sfatuit instructorul cu care am stat de vb ...
in plus am inceput un fel de regim, facut dupa capul meu, insensul ca de dimineata pap cereale integrale fitness cu laptic degresat, la munci o salata de rosii, castraveti, o farama de branzica, ca gustare cate un fruct ...
si cand ajung acasa, dupa sala, un gratarel :D

de 2 saptamani vad ca ma tin, mai calc stramb cu un pufulete sau un buscuite, dar ma simt mai bine si sper sa reusesc sa il tin pe termen lung :D

pupici si multa bafta :*

MAi bine sterge prajiitura/tort din avatar .=)) .Eu mi-am luat bicicleta, o pun in fata calcucaltorului , vad cate un episod din preason break in fiecare seara si in timpul asta pedalez.Alerg 45 minute dar cu viteza melcului, ard in jur de 50-70 calorii( cat o banana , dar merg mai departe putin cate putin).

Juliette
19.10.2007, 20:13:47
Si eu am bicla acasa, dar nu fac zilnic, ci o zi da, una nu. Si pedalez intre 45-60 min, calorii consumate 350-400.

gabimirea
20.10.2007, 08:44:37
prajiturica din avatar este de fapt partea de sus a unui tort de nunta, cu 2 figurine, mire si mireasa, dar mireasa a cazut in tort ca e prea grasa =))

MAi bine sterge prajiitura/tort din avatar .=)) .Eu mi-am luat bicicleta, o pun in fata calcucaltorului , vad cate un episod din preason break in fiecare seara si in timpul asta pedalez.Alerg 45 minute dar cu viteza melcului, ard in jur de 50-70 calorii( cat o banana , dar merg mai departe putin cate putin).

Juliette
20.10.2007, 11:37:06
Super tare ! =)) Si mie imi plac figurinele haioase de pe tort.

adinac_ro
20.10.2007, 13:01:01
Am facut si 2 sedinte de masaj, efectele nu se vad inca, oricum nu am folosit o crema "cea mai scumpa, cea mai eficienta etc etc" ci doar una normala. Sapt viitoare fac si un parafango. Acum le fac mai mult de curiozitate...las pt la vara sa ma bulucesc la toate.

daria82
21.10.2007, 13:55:39
Am facut si 2 sedinte de masaj, efectele nu se vad inca, oricum nu am folosit o crema "cea mai scumpa, cea mai eficienta etc etc" ci doar una normala. Sapt viitoare fac si un parafango. Acum le fac mai mult de curiozitate...las pt la vara sa ma bulucesc la toate.
Am facut si eu 10 sed. de parafango asta vara. Intr-adevar se schimba aspectul pielii, e mai hidratata, mai fina si nu se mai vad asa dimburile de la celulita. In cm. daca am dat 0,5. Ideal e sa combini procedurile, sa mai faci in paralel masaj , electrostimulare sau sala. Anul asta am zis ca o iau din timp de prin februarie si dupa cele 10 sed. ma duc o data pe sapt. de intretinere.#-o

Juliette
22.10.2007, 12:25:17
Pe mine ma bate gandul sa-mi deschid salonul meu cu toate nebuniile astea pt slabit. Inca ma documentez. :-?

adinac_ro
01.11.2007, 17:43:01
Pe mine ma bate gandul sa-mi deschid salonul meu cu toate nebuniile astea pt slabit. Inca ma documentez. :-?

ooo mult succes !!!
eu am sa devin obsedata si mereu dornica de masaj. Nu ma relaxez si nici nu vad efecte anticelulitice dar faptul ca sunt plina de crema, ca dureaza muuuuult efectul "uleios" si parfumat ma inebuneste.
Tare mult mi-as dori sa am si eu o afacere de genul.

Limona
02.11.2007, 14:40:49
Sper ca amandoua sa reusiti sa va impliniti visul...si sa faceti reduceri pt miresici ;;) . Nu e o idee buna? :>

Juliette
02.11.2007, 16:19:25
Unde te-ai ascuns pana acum, Limona? Imi cer scuze, stiu k m-ai intrebat la un moment dat despre biserica, dar n-am mai apucat sa vb cu nasii, apoi... am omis... Ma ierti? :-s Fac reduceri pt miresici dk se accepta scuzele.o:-)

Limona
02.11.2007, 17:12:02
Unde te-ai ascuns pana acum, Limona? Imi cer scuze, stiu k m-ai intrebat la un moment dat despre biserica, dar n-am mai apucat sa vb cu nasii, apoi... am omis... Ma ierti? :-s Fac reduceri pt miresici dk se accepta scuzele.o:-)

Deci Juliette asa ramane, o reducere pt toate miresicele :> :* .Tu te mai duci la salonul de pe Independentei?

Juliette
02.11.2007, 20:21:24
Nu am mai fost, sunt alte prioritati acum. Insa mai am un abonament de terminat, sa vad cand reusesc sa programez sedintele.

adinac_ro
11.11.2007, 21:05:58
Nu am mai fost, sunt alte prioritati acum. Insa mai am un abonament de terminat, sa vad cand reusesc sa programez sedintele.

Ce creme recomandati pt masaj anticelulitic?

Anmari
16.11.2007, 15:43:28
Si eu vreau masaj :(( ... dar nu stiu pe nimeni aici in iasi care sa vina casa si la un pret acceptabil ... miresici din Iasi ... poate stiti voi pe cineva ... recomanda-ti-mi si mie ..pls ...^:)^

cj83cia
16.11.2007, 15:55:59
Intreaba pe topicurile din Iasi, poate gasesti mai usor asa;-)

Anmari
16.11.2007, 16:41:40
Cine imi recomanda si mie o maseuza ? Care sa vina acasa si sa nu-mi ia nici bani multi :D

Milagros
16.11.2007, 20:08:32

Eu folosesc ceva de la Hofigal (de la farmacia naturista). Se numeste Supliform si este recomandat de maseuzele de la saloanele de cosmetica. Daca va zic si cat costa... pana in 10 lei. Ultima data cand am cumparat am dat vreo 6 lei pe tub. Si chiar este eficienta. Pacat ca eu in ultima vreme m-am lenevit, dar acu ca mi-ai adus aminte ma duc sa imi iau iar. ;-)

A, si mai folosesc si o crema de la Herbagen - lotiune de corp cu efect de slabire, care se aplica pe zonele grasute - eu dau pe burtica- prin masaj puternic. Cica arde grasimea. :[email protected]

Juliette
17.11.2007, 15:13:16
Sherydan, tot Supliformul voiam sa-l recomand si eu. Mie mi s-a parut f eficient, eu ma dadeam inainte de a face bicicleta, ma infasuram in folie si transpiram f bine. Incinge putin pe zonele cu probleme, insa lasa pielea fina.

adinac_ro
17.11.2007, 17:03:50
Sherydan, tot Supliformul voiam sa-l recomand si eu. Mie mi s-a parut f eficient, eu ma dadeam inainte de a face bicicleta, ma infasuram in folie si transpiram f bine. Incinge putin pe zonele cu probleme, insa lasa pielea fina.

Deci o gasesc la plafar sau farmacii naturiste? Si cam ce gramaj are?

adinac_ro
21.11.2007, 20:26:01
Cine imi recomanda si mie o maseuza ? Care sa vina acasa si sa nu-mi ia nici bani multi :D

Eu am o tipa care face la domiciliul, dar vine doar daca prinde 2 pers ( ex sot-sotie) sau daca i se plateste transportul. Oarecum se justifica caci e solicitata si merge la domiciuluil la multe pers si ca sa fie la fix la programari tre sa circule cu taxi si cum e destul de scump si cum uneori e taxata la tarif de noapte caci face pana noaptea tarziu.........se cam zcuza. Eu acum merg la ea, imi programez in asa fel incat sa fiu sigura ca am masina acasa si imi e usor sa ma transport. Sedinta de masaj costa 20 ron fara crema, deci crema se cumpara separat tot din banii tai. NU e cel mai mic pret, dar deocamdata e singura pe care o stiu in regimul asta, imi place ca fata a studiat si la sport si la chineto, e specialiazata, licentiata deci inclin sa cred ca are habar.Daca cineva poate recomnada ceva si mai ......astept noi provocari. Daca vi se pare k pot sa va dau numarul.Fata face si cosmetica, epileaza, penseaza etc eu nu mi-am facut la ea , ca deja am o alta cosmeticiana super la care nu renunt, dar va pun in tema.
Pupici!!!

adinac_ro
22.11.2007, 17:49:04
Mi-am luat si eu supliform, dar nu cred ca voi reusi sa o folosesc la masaj caci e micuta, 75 gr, iar la un masaj la mine se consuma mai bine d e 100 gr. DOar ma mai gandesc la varianta ....unde e mai accentuata celulita sa dau cu supliform si in rest cu o crema bla bla.

Milagros
22.11.2007, 18:35:53
Mi-am luat si eu supliform, dar nu cred ca voi reusi sa o folosesc la masaj caci e micuta, 75 gr, iar la un masaj la mine se consuma mai bine d e 100 gr. DOar ma mai gandesc la varianta ....unde e mai accentuata celulita sa dau cu supliform si in rest cu o crema bla bla.

Valei, da cum dai asa multa crema? Cata celulita ai? Ca eu dqau pe coapse si pe fund seara si imi ajunge macar doua saptamani. Sau tu vrei sa te masezi tot corpul... :-\

adinac_ro
23.11.2007, 19:59:31
Valei, da cum dai asa multa crema? Cata celulita ai? Ca eu dqau pe coapse si pe fund seara si imi ajunge macar doua saptamani. Sau tu vrei sa te masezi tot corpul... :-\

Pai la masaj incep cu varful degetelor de la picioare si termin la abdomen-sub sani, plus mainile.Deci...se mananca multa crema.

Milagros
24.11.2007, 15:42:30
Pai la masaj incep cu varful degetelor de la picioare si termin la abdomen-sub sani, plus mainile.Deci...se mananca multa crema.

Aaaa, si dai tot corpul cu crema anti-celulita?:-?

sunset
25.11.2007, 09:44:20
Aaaa, si dai tot corpul cu crema anti-celulita?:-?

=))=))=))=))=))=))=))...

Milagros
25.11.2007, 11:37:22
=))=))=))=))=))=))=))...

What? :D:">

adinac_ro
25.11.2007, 12:53:58
Folosesc aceeasi crema pt orice portiune a corpului caci e si hidratanta, miroase bine, mai omor si celulita de pe gambe , burtica etc etc. Dar cred ca nu mai fac.....de fapt o sa imi caut o alta fata pt masaj. Nu e urgent caci mi-am pierdut portofelul cu acte si o groaza de bani si acum pana recuperez stau in pauza. Si ca sa pun capac vineri mi-am pierdut portofelul si sambata am luat 2 mil amenda ca am parcat pe trotuar. Ma tem ca vine o noua saptamana si nu stiu ce ma mai asteapta.Imi doresc o saptamana buna !!!

alibd
26.11.2007, 15:00:55
Folosesc aceeasi crema pt orice portiune a corpului caci e si hidratanta, miroase bine, mai omor si celulita de pe gambe , burtica etc etc. Dar cred ca nu mai fac.....de fapt o sa imi caut o alta fata pt masaj. Nu e urgent caci mi-am pierdut portofelul cu acte si o groaza de bani si acum pana recuperez stau in pauza. Si ca sa pun capac vineri mi-am pierdut portofelul si sambata am luat 2 mil amenda ca am parcat pe trotuar. Ma tem ca vine o noua saptamana si nu stiu ce ma mai asteapta.Imi doresc o saptamana buna !!!

Si eu iti doresc la fel, ca ai trecut prin destule peripetii...:D Sper sa rezolvi repede cu actele...

Juliette
27.11.2007, 22:47:52
Eu fac masaj la salon, 22 RON sedinta de 1h, cu crema lor.
Adina, o saptamana fara evenimente neplacute ! :*

adinac_ro
29.11.2007, 13:57:08
Eu fac masaj la salon, 22 RON sedinta de 1h, cu crema lor.
Adina, o saptamana fara evenimente neplacute ! :*

Multumesc de sustinere ! Chiar mi-am revenit cat de cat...mai calculez cate as fi putut sa imi cumpar cu banii care i-am pierdut , dar socotesc doar in capul meu.Nu i-am mai spus sotului ca avea sa ma zapaceasca si el cu "vezi daca nu esti atenta?"
Si chiar mi se pare bun pretul 22 cu crema lor.Cand ma hotarasc sa o iau de la capat luam legatura. Eu dadeam 20 si mai cumparam si crema si...ieseam nu foarte ieftin. Ce creme folosesc? Si unde e salonul?

Milagros
29.11.2007, 14:56:22

Adinaaaaaaaaaaaaaaa >:D< >:D< >:D< De sustinere...

adinac_ro
29.11.2007, 15:54:21
Adinaaaaaaaaaaaaaaa >:D< >:D< >:D< De sustinere...

Multumesc din suflet. Sa stii ca mi-am luat crema recomandata de tine si mi se pare fff buna. Deci la 1 h dupa ce ma dau tre sa fac dus ca ma ardeeeeeeee. Sper ca asta inseamna ca isi face efectul. Deci...ma dau cu crema , ma infoliez si fac bicicleta. Transpir, ma pisca , ma arde si catifeleaza. Am abia 3 zile , dar sper sa fiu pe drumul cel bun. Multumesc de sfat.

Milagros
29.11.2007, 18:34:50
Multumesc din suflet. Sa stii ca mi-am luat crema recomandata de tine si mi se pare fff buna. Deci la 1 h dupa ce ma dau tre sa fac dus ca ma ardeeeeeeee. Sper ca asta inseamna ca isi face efectul. Deci...ma dau cu crema , ma infoliez si fac bicicleta. Transpir, ma pisca , ma arde si catifeleaza. Am abia 3 zile , dar sper sa fiu pe drumul cel bun. Multumesc de sfat.

Ma bucur ca esti multumita. As vrea si eu sa fac cu folie si sa dau la bicicleta, dar din pacate inca stam cu socrii si bicicleta e in sufragerie deci ma vede toata casa :-& Prin urmare, eu o aplic seara in camera mea si incerc sa masez cat pot. Da acusica ne mutam <:-P

Juliette
01.12.2007, 11:52:21
Multumesc de sustinere ! Chiar mi-am revenit cat de cat...mai calculez cate as fi putut sa imi cumpar cu banii care i-am pierdut , dar socotesc doar in capul meu.Nu i-am mai spus sotului ca avea sa ma zapaceasca si el cu "vezi daca nu esti atenta?"
Si chiar mi se pare bun pretul 22 cu crema lor.Cand ma hotarasc sa o iau de la capat luam legatura. Eu dadeam 20 si mai cumparam si crema si...ieseam nu foarte ieftin. Ce creme folosesc? Si unde e salonul?
Eu merg k si pana acum, la Lili Prisacaru. Folosesc mai multe creme, toate profesionale, dar ma uit luni si iti spun exact cum se cheama, k sa nu vorbesc prostii. Tipa care face masaj a fost asistenta medicala.

adinac_ro
01.12.2007, 19:20:11
Ma bucur ca esti multumita. As vrea si eu sa fac cu folie si sa dau la bicicleta, dar din pacate inca stam cu socrii si bicicleta e in sufragerie deci ma vede toata casa :-& Prin urmare, eu o aplic seara in camera mea si incerc sa masez cat pot. Da acusica ne mutam <:-P

]
Eu ma infoliez si ma imbrac normal cu pantaloni de training pe deasupra, deci nu se vede, nu se simte etc. MAi fosneste din cand in cand dar....nu suparator.

Milagros
01.12.2007, 20:12:18
]
Eu ma infoliez si ma imbrac normal cu pantaloni de training pe deasupra, deci nu se vede, nu se simte etc. MAi fosneste din cand in cand dar....nu suparator.

Aaaa, deci pui si pantalonii pe tine! Si legi cumva folia sau cum faci sa stea lipita de picior si sa nu murdaresti pantalonii? :">

Juliette
02.12.2007, 11:25:18
Nu legi folia cu nimic, o infasori strans de cateva ori si... face "priza", se lipeste singura. Ar fi bine sa iti iei o pereche de pantaloni mai uzati daca nu vrei sa strici treningul bun, pt ca oricum transpiri, nu ai cum sa nu ii murdaresti.

Juliette
02.12.2007, 11:27:24
Mi-am adus aminte ca la ROC mai gasesti creme foarte bune, insa sunt un pic mai scumpe. Gasesti la Sensi Blue, eu de acolo mi-am luat in vara.

sunset
02.12.2007, 12:15:23
Mi-am adus aminte ca la ROC mai gasesti creme foarte bune, insa sunt un pic mai scumpe. Gasesti la Sensi Blue, eu de acolo mi-am luat in vara.

Cremele de la ROC sunt fantastice, dar cam scumpe la noi... eu mi-am luat "expert body modelling"... norocul meu ca mi-am facut stoc cand am mers la Luxemburg ( era oferta 2 buc la 24 euro si mi-am luat 4 seturi)

Juliette
02.12.2007, 15:23:14
Da, si eu tot la oferta mi-am luat, dar... 2 buc la 2 mil. $-) :))

Milagros
02.12.2007, 15:26:35
Nu legi folia cu nimic, o infasori strans de cateva ori si... face "priza", se lipeste singura. Ar fi bine sa iti iei o pereche de pantaloni mai uzati daca nu vrei sa strici treningul bun, pt ca oricum transpiri, nu ai cum sa nu ii murdaresti.
Am inteles acum. Deocamdata nufac nimic insa ca am racit de numa numa si bolesc... deci transpir oricum...nu am pofta de mancare...deci vad partea plina a paharului ca eu cand bolesc dau jos bine :D

Juliette
02.12.2007, 15:38:08
Am inteles acum. Deocamdata nufac nimic insa ca am racit de numa numa si bolesc... deci transpir oricum...nu am pofta de mancare...deci vad partea plina a paharului ca eu cand bolesc dau jos bine :D
Da, cunosc... Tocmai am terminat-o cu o raceala urata si... a plecat cu tot cu 2-3 kg. :D Bine, n-a fost numai boala, k n-am renuntat nici la masaj in perioada asta:">, dar oricum pofta de mancare n-am avut mai deloc, mancam ca sa nu cad din picioare.

adinac_ro
03.12.2007, 17:56:23
Eu mai nou in timpul zile mananc doar pufuleti. Tarditionalii pufuleti la 0.5 lei punga. Fara branza,a lune etc. Oare ingrasa?

Juliette
03.12.2007, 18:23:17
Avand in vedere k sunt facuti din faina de porumb, cam acelasi lucru ca si mamaliga... nu ar trebui sa ingrase, pt k nici mamaliga nu ingrasa. E chiar recomandata pt a inlocui painea.

Milagros
03.12.2007, 18:56:56
Eu mai nou in timpul zile mananc doar pufuleti. Tarditionalii pufuleti la 0.5 lei punga. Fara branza,a lune etc. Oare ingrasa?

Eu. culmea, stiam ca ingrasa, dar pe de alta parte stiu ca exista si o cura cu pufuletzi... deci...

CataAna
04.12.2007, 15:25:14
Eu. culmea, stiam ca ingrasa, dar pe de alta parte stiu ca exista si o cura cu pufuletzi... deci...

Si eu stiam ca ingrasa, au un procent destul de mare de grasimi. Dar daca mananci doar pufuleti si nimic altceva e imposibil sa nu slabesti;))

Milagros
04.12.2007, 15:46:28
Si eu stiam ca ingrasa, au un procent destul de mare de grasimi. Dar daca mananci doar pufuleti si nimic altceva e imposibil sa nu slabesti;))
=P~ Deja ma gandesc cati saci de pufuleti iti trebuie pe saptamana ca sa te saturi cat de cat. ;))

adinac_ro
06.12.2007, 19:43:17
=P~ Deja ma gandesc cati saci de pufuleti iti trebuie pe saptamana ca sa te saturi cat de cat. ;))

Si acum mananc o punga, am gasit niste pufuleti care provoaca dependenta.
AM mai descoperit la poliniclinica mare un cabinet care face electrostimulare cu 15 ron sedinta. E bun pretul?

Juliette
06.12.2007, 20:29:53
E foarte bun, dupa parerea mea. Eu unde am mai facut electro, nu am gasit sub 20 RON sedinta.

nicoleta
07.12.2007, 23:10:50
Eu stiu de a o prietena k supliformul e fff bun in combinatie cu crema dove.
Ea foloseste de mult timp si acum si eu de ceva vreme, si sa stiti k e bun . Eu mai fac de 2 ori pe sapt impachetari cu fango (dar aks ) si mai nou mi-am cumparat un aparat VIBRO-POWER (asta k sa nu mai merg sa fac electrostimulare) -cica ajuta dak vreti sa ramaneti insarcinate , dar nu este recomandat pe timpul sarcinii. Aici sedintele sunt tare scumpe si nu prea imi permit sa merg de 3 ori pe sapt. In plus mai sunt si altele ( unghii , epilat ..... ) , asa k ce se poate face aks e ok .

Juliette
08.12.2007, 16:38:32
Vreau si eu VIBRO-POWER, mai ales k vreau si sa raman insarcinata :"> . De unde se poate procura?

nicoleta
08.12.2007, 18:30:20
Vreau si eu VIBRO-POWER, mai ales k vreau si sa raman insarcinata :"> . De unde se poate procura?
Nu stiu dak se gaseste in romania . Stiu k am vb odata cu Adina si ea mi-a zis k nu a vazut. Eu iti doresc din suflet sa gasesti sau poate poti comanda de pe net.Gasesc eu ceva link-uri pe aici si le postez dak vrei.

Juliette
09.12.2007, 11:55:03
Chiar te rog si iti multumesc !:*

nicoleta
09.12.2007, 18:07:04
Chiar te rog si iti multumesc !:*

http://sport.search.ebay.it/vibro-power_Altro-per-palestra-e-fitness_W0QQsacatZ1521 http://www.trovaprezzi.it/prezzo_fitness_vibro_power.aspx http://shopping.kelkoo.it/ssc-165001-vibro-power.html (http://sport.search.ebay.it/vibro-power_Altro-per-palestra-e-fitness_W0QQsacatZ1521http://www.trovaprezzi.it/prezzo_fitness_vibro_power.aspxhttp://shopping.kelkoo.it/ssc-165001-vibro-power.html)

sper sa te ajute la ceva. pooop:*:*:*:*

adinac_ro
10.12.2007, 21:17:14
Eu stiu de a o prietena k supliformul e fff bun in combinatie cu crema dove.
Ea foloseste de mult timp si acum si eu de ceva vreme, si sa stiti k e bun . Eu mai fac de 2 ori pe sapt impachetari cu fango (dar aks ) si mai nou mi-am cumparat un aparat VIBRO-POWER (asta k sa nu mai merg sa fac electrostimulare) -cica ajuta dak vreti sa ramaneti insarcinate , dar nu este recomandat pe timpul sarcinii. Aici sedintele sunt tare scumpe si nu prea imi permit sa merg de 3 ori pe sapt. In plus mai sunt si altele ( unghii , epilat ..... ) , asa k ce se poate face aks e ok .

Supliform cu dove pt fermitate? sau dove lapte, hidratant etc?

nicoleta
10.12.2007, 22:18:04
Supliform cu dove pt fermitate? sau dove lapte, hidratant etc?
Eu folosesc dove crema hidratanta pt corp plus supliform (pentru celulita)

Limona
11.12.2007, 14:34:33
Eu am trecut prin toate etapele : mi-am cumparat acum 2 ani de zile bicicleta. Ma dadeam cu supliform, apoi ma inveleam in folie alimentara, si pedalam...uneori chiar si o ora jumatate. Dupa un an a devenit suport pt haine. Apoi am facut rost de niste filmulte cu aerobic...si faceam in fata compului. Asta m-a tinut si mai putin. Cel mai usor mi-a fost sa ma duc la salon...ma bagam in capsula si gata...dar $-) $-) $-) . Aerobic incep in fiecare an cam in aceeasi perioada...martie...si ma las prin vara ...august...inainte sa plec la mare.

Inca nu am gasit solutia magica de care sa ma tin...dar o mai caut ;)) .

adinac_ro
11.12.2007, 14:42:31
Eu folosesc dove crema hidratanta pt corp plus supliform (pentru celulita)

De unde iti iei supliformul?

Milagros
11.12.2007, 14:49:51
Eu am trecut prin toate etapele : mi-am cumparat acum 2 ani de zile bicicleta. Ma dadeam cu supliform, apoi ma inveleam in folie alimentara, si pedalam...uneori chiar si o ora jumatate. Dupa un an a devenit suport pt haine. Apoi am facut rost de niste filmulte cu aerobic...si faceam in fata compului. Asta m-a tinut si mai putin. Cel mai usor mi-a fost sa ma duc la salon...ma bagam in capsula si gata...dar $-) $-) $-) . Aerobic incep in fiecare an cam in aceeasi perioada...martie...si ma las prin vara ...august...inainte sa plec la mare.

Inca nu am gasit solutia magica de care sa ma tin...dar o mai caut ;)) .

Si adica dupa atatea eforturi nu ai slabit deloc?????

gabimirea
11.12.2007, 15:20:21
Supliformul se gaseste la farmacie ;)

adinac_ro
11.12.2007, 15:46:00
Supliformul se gaseste la farmacie ;)

Eu sunt curioasa de unde ia nico ca ea e in italia.

Juliette
11.12.2007, 21:45:54
Limona, chiar azi intreba Katty de tine. >:D< Si eu am mai rarit-o o perioada cu salonul, acum am reinceput sa ma duc. In rest, sunt exact k tine, nu duc nimic pana la capat. :"> Pupici !

nicoleta
12.12.2007, 00:53:03
Eu sunt curioasa de unde ia nico ca ea e in italia.
=))=))=))=))=)) Pai imi fac provizii inainte de a veni si dak raman fara am nasa mea care ma aprovizioneaza.<:-P<:-P:*:*

Limona
12.12.2007, 20:04:53
Si adica dupa atatea eforturi nu ai slabit deloc?????

Slabesc de fiecare data :) ...problema e ca nu ma mentin...adica nu ma tin de ce incep :D . Ca urmare slabesc..ma ingras...slabesc...si tot asa.

Limona
12.12.2007, 20:07:56
Limona, chiar azi intreba Katty de tine. >:D< Si eu am mai rarit-o o perioada cu salonul, acum am reinceput sa ma duc. In rest, sunt exact k tine, nu duc nimic pana la capat. :"> Pupici !

Abea astept sa ma duc la salon <:-P . Poate o sa ne mai vedem pe acolo :* .

Milagros
12.12.2007, 22:11:32
Slabesc de fiecare data :) ...problema e ca nu ma mentin...adica nu ma tin de ce incep :D . Ca urmare slabesc..ma ingras...slabesc...si tot asa.
Asta nu bun. Cand nu te tii de gimnastica ar trebui sa ai grija ce bagi in gura - nr de calorii - si mai ales dupa ce ora :-$

adinac_ro
12.12.2007, 22:26:37
Asta nu bun. Cand nu te tii de gimnastica ar trebui sa ai grija ce bagi in gura - nr de calorii - si mai ales dupa ce ora :-$

Tu ai transformat in obicei regulat numararea caloriilor?

Milagros
13.12.2007, 11:14:20
Tu ai transformat in obicei regulat numararea caloriilor?
Pe bune ca mi-a intrat in reflex. ;))

adinac_ro
13.12.2007, 17:24:23
Pe bune ca mi-a intrat in reflex. ;))

OOO super. Esti de invidiat. Foarte ambitioasa.Eu gatesc la comanda orice pt el si cand sunt flamanda imi fac si varf la farfurie. Si cum mereu sunt flamanda......nici o sansa sa numar caloriile. Pot doar sa scad 100 pe zi , cate consum la bicicleta.

Milagros
13.12.2007, 19:13:59
OOO super. Esti de invidiat. Foarte ambitioasa.Eu gatesc la comanda orice pt el si cand sunt flamanda imi fac si varf la farfurie. Si cum mereu sunt flamanda......nici o sansa sa numar caloriile. Pot doar sa scad 100 pe zi , cate consum la bicicleta.
Eeee, bine ca faci bicicleta. Da chiar am sa te motzai cand te prind ca la cat esti de slaba... (sunt invidioasa :P) >:D<

adinac_ro
13.12.2007, 21:56:36
Eeee, bine ca faci bicicleta. Da chiar am sa te motzai cand te prind ca la cat esti de slaba... (sunt invidioasa :P) >:D<

Va amintesc ca am un sot micut de statura care se mai si rotunjeste si cumva tre sa mentin echlibrul. Eu sunt si mai inalta ca el, daca as fi si mai masiva am fi amuzanti, zic eu, dar oricum eu am o manie si o pasiune pt femeile anorexice.

mamuska
13.12.2007, 22:02:05
fetelor,am si eu o intrebare: cum se poate scapa de un pic de burtica,care a ramas dupa o interventie chirurgicala? mai sunt miresici in situatia asta? am inteles ca nu am voie abdomene....atunci cum scap de burtica?......nu sunt grasa (am 55 kg),dar acea parte a corpului ma obsedeaza

Milagros
14.12.2007, 10:40:18
fetelor,am si eu o intrebare: cum se poate scapa de un pic de burtica,care a ramas dupa o interventie chirurgicala? mai sunt miresici in situatia asta? am inteles ca nu am voie abdomene....atunci cum scap de burtica?......nu sunt grasa (am 55 kg),dar acea parte a corpului ma obsedeaza
:-? Incearca cu o crema de corp modelatoare. Eu am ceva de la Herbagen. Zice ca e crema de corp cu efect de slabire si ardere grasimi, dar tre sa ai rabdare, nu e ceva minune! Ambalajul e din plastic albastru deschis, ceva in genul sticlelor de balsam, cu capul in jos :)

nicoleta
14.12.2007, 22:50:46
Eu am slabit tare mult cu produse de la herbalife . In tara cat am stat am luat niste pastile care mi-au fost de mare folos (REDUCTIL) , dar v-as sfatui sa va faceti niste analize inainte de a lua pastilele sau sa mergeti la un nutritionist. Nasa mea a mers si a slabit 14 kg in 3 luni.

biutzaxx
15.12.2007, 11:06:50

Eu zic sa faci niste electrostimulare la abdomen, asta in cazul in care nu iti afecteaza operatia...si masaj, chiar tu poti sa il faci eventual si cu cremele de care vorbesc fetele :> :>

adinac_ro
15.12.2007, 16:43:03
Eu am slabit tare mult cu produse de la herbalife . In tara cat am stat am luat niste pastile care mi-au fost de mare folos (REDUCTIL) , dar v-as sfatui sa va faceti niste analize inainte de a lua pastilele sau sa mergeti la un nutritionist. Nasa mea a mers si a slabit 14 kg in 3 luni.

OOO mc ca ai spus secretul . Nasa ta nu a vrut sa-mi spuna niciodata cum se cheama pastilele-nu din egoism-ci pt protectie.

Azi cat am frecat ferestre, podele usi etc etc am slabit ceva ceva in schimb mi-am stricat unghiile, freza si mi-a pierit si tot cheful de week-end. Pe voi cine va ajuta la curatenie? Daca aveti o tanti de recomandat, dar harnica si meticuloasa spuneti-mi si mie plssss.

mamuska
15.12.2007, 16:47:27
Eu zic sa faci niste electrostimulare la abdomen, asta in cazul in care nu iti afecteaza operatia...si masaj, chiar tu poti sa il faci eventual si cu cremele de care vorbesc fetele :> :>
am incercat cu creme de tot felul si nimic....iar varianta cu electrosimularea este exclusa,nu am voie........de aceea intreb fetele care au facut cezariana,ele cum au reusit sa scape de burtica?

adinac_ro
15.12.2007, 18:59:35
am incercat cu creme de tot felul si nimic....iar varianta cu electrosimularea este exclusa,nu am voie........de aceea intreb fetele care au facut cezariana,ele cum au reusit sa scape de burtica?

Cred ca esti la un capat de linie.....si trebuie sa intrebi un specialist.
E o intrebare fara raspuns pt "amatoare" caci in general se recomanda exercitii fizice, electrostimulare, masaj ( dar nu cu efect fff vizibil) sau corset. Daca iti sunt interzise toate e cam greu sa gasesti un raspuns la noi.

mamuska
15.12.2007, 19:02:18
Cred ca esti la un capat de linie.....si trebuie sa intrebi un specialist.
E o intrebare fara raspuns pt "amatoare" caci in general se recomanda exercitii fizice, electrostimulare, masaj ( dar nu cu efect fff vizibil) sau corset. Daca iti sunt interzise toate e cam greu sa gasesti un raspuns la noi.
multumesc,oricum...........ma gandeam ca gasesc aici o metoda,pt ca sunt atatea miresici care au nascut prin cezariana si poate ele au facut altceva.......nu-mi ramane decat sa ma apuc iar de alergat (si e frig afara) si de dansat cate 1 ora pe zi in casa........

adinac_ro
16.12.2007, 14:12:25
multumesc,oricum...........ma gandeam ca gasesc aici o metoda,pt ca sunt atatea miresici care au nascut prin cezariana si poate ele au facut altceva.......nu-mi ramane decat sa ma apuc iar de alergat (si e frig afara) si de dansat cate 1 ora pe zi in casa........

Pai daca nu ai voie abdomene dar totusi ai voie un pic de efort incearca rotiri de trunchi si balansari de picioare laterale si spre spate cu mainile sprijinte de spatarul unui scaun. Asa mai lucrezi si fesierii.

nicoleta
16.12.2007, 23:57:49
[quote=adinac_ro;535376]OOO mc ca ai spus secretul . Nasa ta nu a vrut sa-mi spuna niciodata cum se cheama pastilele-nu din egoism-ci pt protectie.

:-$:-$:-$:-$ Nu e cazul tau sa le iei pt k nu iti fac bine. Esti slaba si-ti vor da stari de anemie de aceea se recomanda sa-ti faci analizele inainte de a incepe cu pastilele.

Milagros
17.12.2007, 11:05:32
Pai daca nu ai voie abdomene dar totusi ai voie un pic de efort incearca rotiri de trunchi si balansari de picioare laterale si spre spate cu mainile sprijinte de spatarul unui scaun. Asa mai lucrezi si fesierii.

Mai,Adina,mai, nu te apuca de prostii cu pastile ca sunt periculoase si de obicei sunt considerate masuri drastice care se adreseaza obezilor!

adinac_ro
17.12.2007, 20:52:01
Mai,Adina,mai, nu te apuca de prostii cu pastile ca sunt periculoase si de obicei sunt considerate masuri drastice care se adreseaza obezilor!

dar voi stiti care e dorinta mea .....sa fiu slabaaa si arsa la solar.
Sapt asta ma duc sa imi pun gene false. Daca imi sta bine si nu costa mult va recomand si voua apoi. mi le pun la theo in alexandru, sambata.
Acum ma bag la un film si o bicla.

Milagros
17.12.2007, 21:49:57
Sapt asta ma duc sa imi pun gene false. Daca imi sta bine si nu costa mult va recomand si voua apoi. mi le pun la theo in alexandru, sambata.

Vezi cu Theo ca zicea Alina (alibd) ca a fost la tuns acolo si nu a fost chiar oki... :-$

mitzura
18.12.2007, 08:49:05
ai grija cat stai la solar!sa nu te aci portocalie din greseala...:-B

Milagros
18.12.2007, 08:59:37

=)) =)) =)) (scuze, Adina :*)

alibd
18.12.2007, 17:03:24
Vezi cu Theo ca zicea Alina (alibd) ca a fost la tuns acolo si nu a fost chiar oki... :-$

Confirm, din pacate...Aveam programare facuta si cu toate astea am asteptat de-am innebunit, pana m-am plictisit si m-am enervat si am plecat acasa. Concluzia...m-am dus entuziasmata sa ma tund in trend..\:D/ si m-am intors netunsa...:-s

Milagros
18.12.2007, 18:03:53
Confirm, din pacate...Aveam programare facuta si cu toate astea am asteptat de-am innebunit, pana m-am plictisit si m-am enervat si am plecat acasa. Concluzia...m-am dus entuziasmata sa ma tund in trend..\:D/ si m-am intors netunsa...:-s

Aaaa, deci ai ramas netunsa. Mai bine ca cine stie ce iti mai faceau in cap dupa ce te-au tinut la coada :-w

adinac_ro
18.12.2007, 18:56:20

Da intr-adevar se asteapta ffff mult. Si eu am suferit de-o vreo 2 ori asa...pe sala. M-am hotarat ca de cate ori merg la ele sa fie o zi intre luni si joi ( cel tarziu joi) si cu siguaranat nici nu voi astepta si va fi si timp pt orice "lucrare" din capul meu. Si asa a si fost. Mereu se incadreaza in timp in cursul saptamanii si fac si treaba mai buna ca nu sunt zorite. Eu preferam sa merg la theo cea bruneta, mai nou imi place theo cea blonda.
Acum mi-am programata la cosmetica si acolo nu e ingramadeala mare. Deci nu pierd mult timp doar asteptand.

adinac_ro
18.12.2007, 18:57:39

Nu am nicio sansa ca nu merg chiar atat de des pe cat mi-as dori.Ba mi-e lene, ba mi-e frig, ba ploua etc etc.

Milagros
19.12.2007, 10:25:34
Nu am nicio sansa ca nu merg chiar atat de des pe cat mi-as dori.Ba mi-e lene, ba mi-e frig, ba ploua etc etc.

#:-SNe-am linistit. :D

adinac_ro
19.12.2007, 15:28:33
#:-SNe-am linistit. :D

Imi doresc tare mult sa ajun azi. Oare da? oare nu?

cellika
17.01.2008, 13:07:59
Buna fetelor...am si eu o intrebare la voi.....stie careva cat costa un abonament la piscina Union?sau o sedinta?dar la aqua gym cat costa??

adinac_ro
17.01.2008, 18:33:47
Buna fetelor...am si eu o intrebare la voi.....stie careva cat costa un abonament la piscina Union?sau o sedinta?dar la aqua gym cat costa??

Au site, au detalii cred ca si despre preturi si au si un nr de tel. afisat. Vezi exact care abonament ti se potriveste ca e in functie de sedinte, dar nu e ff scump.
Succes !!!

pretty_me
28.01.2008, 14:06:07
buna fetelor..
cine mai merge la aerobic si pe unde,cat cum etc...ca eu caut de cateva zile bune si majoritatea salilor au fitness iar cele care au si aerobic au spus ca grupele sunt intre 5-20 persoane(ma rog..acolo unde am intrebat eu).Voi unde mergeti si ce recomandati?Vine primavara si trebuie sa mai misc un muschiulet ceva ca numai oasele-s de mine si o sa stea rochia ca pe gard:( oare ajung vreo 5-6 luni de aerobic sa mai pun si eu cativa cm pe ici colo?:-s ma gandesc ca imi va face si pofta de mancare etc....

adinac_ro
28.01.2008, 19:30:03
buna fetelor..
cine mai merge la aerobic si pe unde,cat cum etc...ca eu caut de cateva zile bune si majoritatea salilor au fitness iar cele care au si aerobic au spus ca grupele sunt intre 5-20 persoane(ma rog..acolo unde am intrebat eu).Voi unde mergeti si ce recomandati?Vine primavara si trebuie sa mai misc un muschiulet ceva ca numai oasele-s de mine si o sa stea rochia ca pe gard:( oare ajung vreo 5-6 luni de aerobic sa mai pun si eu cativa cm pe ici colo?:-s ma gandesc ca imi va face si pofta de mancare etc....

Poti sa-ti recomand tpoicul cu retete pt kg in plus.:)

EU as vrea sa intreb daca stie cineva metode cat mai naturale de albire a dintilor. Accept si metode chimice, dar accesibile ca pret si care sa nu ma retina de la fumat.=))

nadiai
28.01.2008, 19:42:49
Poti sa-ti recomand tpoicul cu retete pt kg in plus.:)

Exista asa ceva??

adinac_ro
28.01.2008, 20:08:45
Exista asa ceva??

Deci "tpicul" cu retete, cum am scris eu nu exista, dar topicul cu retete exista, care retete ingrasa daca nu le rezisti. Ceva garantat de ingrasat. mAsina de facut paine. Miroase bestial painea proaspat facuta, apoi sa pui unt pe ea, sa mananci si paine cu miez moale si coaja crocanta cu lapte.....mmmmmmmmmmmmmmmmmm paine calda cu orice mancare, chiar si fara mancare. Eu abia astept sa imi iau. Maica-mea a zis sa imi iau ca plateste ea, dar nu am unde sa o pun deocamdata.

nadiai
28.01.2008, 20:50:49
iertat sa-mi fie ca e impotriva topicului, dar eu ma duc sa manic niste paine prajita (nu am 'masina de facut paine")cu unt si cu lapte.

alibd
28.01.2008, 22:02:14
iertat sa-mi fie ca e impotriva topicului, dar eu ma duc sa manic niste paine prajita (nu am 'masina de facut paine")cu unt si cu lapte.

=)) =)) =)) Pofta mare!

AnaM
29.01.2008, 01:36:02
buna fetelor..

Daca vrei sa te ingrasi (cu muschi :D) NU aerobicul este solutia... Nici bicicleta medicinala si nici banda de alergat si nici pilates (astea toate intra la exercitii cardio - ardere de grasimi). Solutia e fitnessul, acolo pui masa musculara si tonifiezi :) Deci lucrul la aparate!

Pupi

pretty_me
29.01.2008, 14:37:06
buna fetelor...si merci pt raspunsuri..

ideea e in felul urmator : de vreo 3 ani nu mai fac miscare..la modul ca stau toata ziua la calculator si ies max de 2 ori pe zi din casa..urmarea?am slabit vreo 3-4 kg (asa spune cantarul) dar se vede foarte tare.Nu am slabit in timp ci brusc.Pofta de mancare n-am indiferent de vitaminele pe care le iau.
Si eu zic asa:nu mi-e foame pt ca nu consum..am incercat sa mananc mai mult si la cateva zile se pune capacul si nu mai intra..energie am suficienta(cateodata o stare de nervi de nu ma recunoaste nimeni ).De cate ori ies la o plimbare ma simt excelent si cred ca lipsa miscarii este principala problema a organismului meu.Asa ca am spus ca un pic de aerobic imi va da o alta stare de spirit si se va tonifica ici colo ce s-a atrofiat.Eu zic ca e destul de brusc sa ma apuc de fitness cand nu m-am mai ridicat de pe scaun de atata vreme....si am nevoie si de cineva sa traga de mine...ori la sala instructorul trage o zi doua dar apoi...parca e altfel cand lucrezi in grup..

ne doresc o zi cu soare..ca eu una m-am saturat de vremea asta ..

AnaM
29.01.2008, 17:51:27
buna fetelor...si merci pt raspunsuri..

ideea e in felul urmator : de vreo 3 ani nu mai fac miscare..la modul ca stau toata ziua la calculator si ies max de 2 ori pe zi din casa..urmarea?am slabit vreo 3-4 kg (asa spune cantarul) dar se vede foarte tare.Nu am slabit in timp ci brusc.Pofta de mancare n-am indiferent de vitaminele pe care le iau.
Si eu zic asa:nu mi-e foame pt ca nu consum..am incercat sa mananc mai mult si la cateva zile se pune capacul si nu mai intra..energie am suficienta(cateodata o stare de nervi de nu ma recunoaste nimeni ).De cate ori ies la o plimbare ma simt excelent si cred ca lipsa miscarii este principala problema a organismului meu.Asa ca am spus ca un pic de aerobic imi va da o alta stare de spirit si se va tonifica ici colo ce s-a atrofiat.Eu zic ca e destul de brusc sa ma apuc de fitness cand nu m-am mai ridicat de pe scaun de atata vreme....si am nevoie si de cineva sa traga de mine...ori la sala instructorul trage o zi doua dar apoi...parca e altfel cand lucrezi in grup..

ne doresc o zi cu soare..ca eu una m-am saturat de vremea asta ..

Pai la fitness nu te pune nimeni sa faci 5 serii a cate 3jde ridicari a cate 3jde kile :)
Se incepe incetisor, 10-12 repetari la fiecare aparat, cu 10-15 kilograme, si cu pauza dupa fiecare serie. E foarte lejer, iar instructorii (cel putin la power gym) se tin de tine in limita timpului, pentru ca e foarte aglomerat. Dar sunt foarte de treaba :)

Oricum, cred ca mersul pe jos e cea mai buna chestie pentru inceput. SI eu ar trebui sa-mi scot fundu' din masina. Asta-i treaba...

pretty_me
29.01.2008, 19:04:10
:))
ana..se incepe cu 10 kg?:))pai mie daca imi dai 10 kg nu ma mai misc cu ele..acolo raman cu ele in brate:))cainele meu are 10 kg si il iau in brate ca pe un bb vreo 5 min si apoi gata ca nu mai pot:))
dar voi faceti vreun sport ceva?ca pana la urma..decat deloc..
cu plimbarea astept sa treaca frigul...cam urata vremea de plimbat..cand vine caldura am sa ies si eu la aer mai mult,pe jos..dar sa vad daca am unde, cum etc..doar de asta mi-am luat catel.sa am motiv sa ies din casa mai des:))
nu se mai poate domn'le cu sedentarismul asta...

adinac_ro
29.01.2008, 20:05:59
Eu am facut sala la body center sub raiffeisen in podu de piatra. E dragut acolo. nu mai stiu ce abonamente au , dar am o prietena care inca mai merge si are abonament de 1 mil pe luna, abonament care ii permite nelimitat fitness, aerobic si 4 saune .
Sali cu fite am inteles ca sunt auto center si armony.La armony am auzit ca e bun aerobicul, in rest sala e ca peste tot ( zic eu ), dar nu am facut acolo niciodata.

papusha
29.01.2008, 20:30:23
Am inteles ca ar fi o piscina noua pe undeva prin Iasi unde se face aqua aerobic.
Doar ca prietenele mele nu sunt prea motivate... Si ma gandeam ca poate facem echipa :*

Ce idee buna ai....pacat ca nu sunt din Iasi :(

adinac_ro
29.01.2008, 20:39:27
De cand au inceput examenele nu am mai facut bicicleta. Adica anul asta nu stiu daca am facut 3 zile. Asadar nici nu am mai slabit, nici muschi nu mai am, am ramas in urma si cu prison break ( il uramream cand biciclam) si nici cu supliform nu m-am mai dat.....ma enerveaza ca nu e ca o crema hidratanta, adica nu se intinde asa usor ci e ca un clei. Cred ca era buna, la inceput simteam cum arde, dar greu acum....si de cand si cu frigul....mi-e urat sa ma dezbrac si sa incep sa ma ung caci ma ia frigul.
LA piscina visez si in ziua de azi.

alibd
29.01.2008, 21:00:41
De cand au inceput examenele nu am mai facut bicicleta. Adica anul asta nu stiu daca am facut 3 zile. Asadar nici nu am mai slabit, nici muschi nu mai am, am ramas in urma si cu prison break ( il uramream cand biciclam) si nici cu supliform nu m-am mai dat.....ma enerveaza ca nu e ca o crema hidratanta, adica nu se intinde asa usor ci e ca un clei. Cred ca era buna, la inceput simteam cum arde, dar greu acum....si de cand si cu frigul....mi-e urat sa ma dezbrac si sa incep sa ma ung caci ma ia frigul.
LA piscina visez si in ziua de azi.

In concluzie... sa se termine mai repede cu frigul si sesiunea, nu? ;-)

pretty_me
29.01.2008, 22:30:27
suna bine ce spui tu adina..mi-a mai spus cineva de sala respectiva dar nu am gasit nici o info despre ea(ce e drept nici nu stia omul numele salii).prietena ta e multumita de servicii?
Eu m-am interesat la auto center unde mi se pare prea scump si zic ca nu merita.la armony mergea sora mea dar nu am vazut sa o motiveze cineva cu ceva:)) dar ea mergea pentru slabit si intretinere.
am luat informatii si de la union (fisierul primit de acolo mi s-a parut total neprofi realizat si nici nu era la subiect sau macar actualizata data de pe document) si nu mi-a inspirat incredere.
m-am mai uitat pe net la cateva imagini din diverse sali, care nu m-au atras deloc..
off ce dor am de mirosul de primavara..si de o plimbare dupa-amiaza ..

merci adina;))

Juliette
30.01.2008, 19:29:07
Te-ai interesat si la Pro Olimpic? Eu acolo vreau sa merg cu prietenele la tae-bo. Gasesti info pe site, e cu www inainte, cu - intre cuvintele din nume si cu .ro la final.:D

adinac_ro
30.01.2008, 19:46:39
Te-ai interesat si la Pro Olimpic? Eu acolo vreau sa merg cu prietenele la tae-bo. Gasesti info pe site, e cu www inainte, cu - intre cuvintele din nume si cu .ro la final.:D

Ff interesant si promitator. Oare cate sedinte se fac intr-o luna la tae bo? Vad ca au preturi bune si la solar si la sauna. La pachete au preturi mai mici cu cate 10 ron fata de alte sali .
As putea sa cer cadou de VD plata abonamentului pe-o luna la sala. Plus benzina. Daaaaa>:D<
Acum e concentrat si nu pot sa-l distrag ca nu fac decat sa primesc un refuz pe un ton de aud toti vecinii, dar maine va dau un raspun si de luni cred ca vin si eu. Doar 1 luna , apoi ma mai gandesc, poate optez pt aerobic urmatoarea luna .

Oare cat tine o sedinta de tae bo?

pretty_me
30.01.2008, 19:48:44
nu am intrebat direct la pro olimpic insa din ce am citit pe net (citisem ca e spre bucium) am spus ca e prea departe..acum ca m-am uitat pe harta de la contact pe site la ei..nu pricep unde vine:))nu mai pare asa departe totusi:)

Juliette
30.01.2008, 21:14:38
E imediat dupa Casa Sindicatelor, in spatele bisericii. De fapt, se intra pe straduta din fata bisericii si... e cumva in linie.

O sedinta de tae-bo tine intre 45 min si 1h, insa, de obicei tine... cat te tine :D . Necesita rezistenta fizica f buna, insa eu am zis k incep incet, o sa fac cat pot pana ajung la 1h. #:-S

adinac_ro
31.01.2008, 21:15:22
Vesti bune !!
de luni ma duc la sala. La olimpic, tae bo. Abonamentul e 60 ron pe luna si mergi de cate ori poti ( timp si fizic) .
Eu ma incadrez de 3 ori pe sapt ( luni joi si vineri).In aceste zile sedintele incep la 18.30 si 19.30.
Eu mai iau o prietena. va astept

Juliette
31.01.2008, 21:18:08
La Pro Olimpic, unde am zis eu? Vazusem alt program pe site, dar daca e asa cum spui tu e si mai potrivit !

adinac_ro
31.01.2008, 21:24:50
Eu am intrebat progr de seara si mi s-a spus asa: luni de la 18.30 si de la 19.30; marti si miercuri de la 16.30 ( eu nu ma pot incadra deloc aici); joi si vineri 17.30 si 18.30.
Nu e tae bo "pur" e cu aerobic combinat, dar e k si asa....ca oricum nu fac diferenta, sunt la inceput.8-}
Mi-am facut si un plan de bataie. Luna asta abonamentul e cadou de la sot pt VD, iar luna viitoare voi primi cadou abonamentul pt aerobic. Vreau sa fac o luna asa si o luna asa ( adica combinatii de exercitii). Din cand in cand poate mai fac si o sauna.

Juliette
31.01.2008, 21:45:48
Eu vreau sa merg pe tae-bo, combinat cu sauna + masaj ;-) . Am auzit acum de niste "creme minune" pe care le folosesc vedetele de pe la noi cand vor sa fie in forma. Oare pot sa zic ardes? :-" Crema nu e noua pe piata, insa acum am primit recomandari, au folosit-o si 2 prietene de-ale mele si ziceau ca intr-adevar slabesti.

adinac_ro
02.02.2008, 14:55:46
Eu vreau sa merg pe tae-bo, combinat cu sauna + masaj ;-) . Am auzit acum de niste "creme minune" pe care le folosesc vedetele de pe la noi cand vor sa fie in forma. Oare pot sa zic ardes? :-" Crema nu e noua pe piata, insa acum am primit recomandari, au folosit-o si 2 prietene de-ale mele si ziceau ca intr-adevar slabesti.

Intr-adevar nu e chiar noua, e ffff buna, dar am mai auzit ca e bine de incercat dupa ce ai incercat si alte creme. E foarte puternica si apoi o crema mai "comerciala" nu-si va mai face efectul. Eu am evitat ardes caci un tub de 1 L costa in jur de 220 ron si mai ales cum sunt la inceput si pielea absoarbe muuuulta crema nu m-ar tine decta 1 luna si jumatate maxxxim 2 luni si ....mai bine imi fac rata la masina ( asta e prioritatea mea acum). Dar e buna crema.

fevronia
05.02.2008, 10:48:50
stiti aceeasi problema cu slabitul....o am si eu.la 1.56...sunt c-am 67-68 kg,/:)nu mai stiu exact ca nu am mai avut curaj sa ma urc pe cantar :-SSsi de pe 12 ianuarie am inceput a merge la aerobic....acuma....eu nu reusesc sa imi dau seama daca am slabit sau daca are vreun efect mai ales ca daca ma enervez cu planurile de nunta.....se goleste frigiderul.....si iau si anticonceptionale.
incerc a reduce mancarea pe zi cat mai mult si dupa ora 18 doar apa...dar e asa de greu......
solutii???pt a nu mai manca cand ma supar????in afara de a bate mirele=))!

AnaM
05.02.2008, 11:22:42
stiti aceeasi problema cu slabitul....o am si eu.la 1.56...sunt c-am 67-68 kg,/:)nu mai stiu exact ca nu am mai avut curaj sa ma urc pe cantar :-SSsi de pe 12 ianuarie am inceput a merge la aerobic....acuma....eu nu reusesc sa imi dau seama daca am slabit sau daca are vreun efect mai ales ca daca ma enervez cu planurile de nunta.....se goleste frigiderul.....si iau si anticonceptionale.
incerc a reduce mancarea pe zi cat mai mult si dupa ora 18 doar apa...dar e asa de greu......
solutii???pt a nu mai manca cand ma supar????in afara de a bate mirele=))!

Cand te superi, fugi la sala :D Atunci lcurezi cel mai constiincios, fara sa te gandesti la febra musculara ce va urma :)) Sau fa abdomene acasa, curat prin casa etc. :D
Sau cumpara mancare care nu-ti prea place, dar lui da, ca sa nu moara de foame :)) (daca locuiti impreuna).
Pune-ti mai putin in farfurie si mananca cat de incet poti. Bea apa inainte de masa. Papa ciorbe/supe... Te mentin satula 3 ore si sunt mai sarace in calorii ca alte feluri de papa.
Mananca putin si des, astfel iti accelerezi metabolismul si se intensifica arderile de grasimi.
La sala, fa bicicleta macar 15 min la inceput si 10 la sfarsit, si incearca sa o pui la 5 (sau viteza de mijloc), mentine viteza de pedalare intree 25 si 30 km/h si pulsul intre 120 si 160 (sunt date pe care ti le ofera computerul bicicletei), atunci se ard cele mai mute grasimi.
In loc de aerobic as recomanda Pilates (gasesti pe internet tot felul de filmulete, inclusiv Winsor pilates). Sunt programe pentru incepatori, intermediari si avansati.

Revenind, daca totusi cand te superi iti vine sa golesti frigiderul, mai bine pleaca si fa o plimbare in aer liber, intr-un parc (fa-ti traseul astfel incat sa nu treci pe langa chioscuri cu produse de patiserie :D stiu ca-s bune si eu le rezist cu greu), te ajuta foarte mult sa te calmezi si mersul pe jos e cea mai buna miscare, pe langa inot si tenis :D

Gata ca te-am ametit :D Pupici si spor.
P.S. La ce sala mergi? M-am apucat si eu de ieri :>

CataAna
05.02.2008, 18:01:36
Cand te superi, fugi la sala :D Atunci lcurezi cel mai constiincios, fara sa te gandesti la febra musculara ce va urma :)) Sau fa abdomene acasa, curat prin casa etc. :D
Sau cumpara mancare care nu-ti prea place, dar lui da, ca sa nu moara de foame :)) (daca locuiti impreuna).
Pune-ti mai putin in farfurie si mananca cat de incet poti. Bea apa inainte de masa. Papa ciorbe/supe... Te mentin satula 3 ore si sunt mai sarace in calorii ca alte feluri de papa.
Mananca putin si des, astfel iti accelerezi metabolismul si se intensifica arderile de grasimi.
La sala, fa bicicleta macar 15 min la inceput si 10 la sfarsit, si incearca sa o pui la 5 (sau viteza de mijloc), mentine viteza de pedalare intree 25 si 30 km/h si pulsul intre 120 si 160 (sunt date pe care ti le ofera computerul bicicletei), atunci se ard cele mai mute grasimi.
In loc de aerobic as recomanda Pilates (gasesti pe internet tot felul de filmulete, inclusiv Winsor pilates). Sunt programe pentru incepatori, intermediari si avansati.

Revenind, daca totusi cand te superi iti vine sa golesti frigiderul, mai bine pleaca si fa o plimbare in aer liber, intr-un parc (fa-ti traseul astfel incat sa nu treci pe langa chioscuri cu produse de patiserie :D stiu ca-s bune si eu le rezist cu greu), te ajuta foarte mult sa te calmezi si mersul pe jos e cea mai buna miscare, pe langa inot si tenis :D

Gata ca te-am ametit :D Pupici si spor.
P.S. La ce sala mergi? M-am apucat si eu de ieri :>

Super Ana! Suna asa de usor cand le spui tu, nu vrei sa-mi fii Personal Trainer?

Ce mai functioneaza la mine cand am nervi si as manca toate pachetele de chipsuri (pe care nu ar trebui sa le am in casa, dar ce sa-i faci:"> ): beau apa la temperatura camerei cu sau fara lamaie. Mie personal imi taie pofta de mancare.

ungrasmic
05.02.2008, 21:56:22
Sora mea lucreaza la Pro olimpic, o pot intreba tot ce va intereseaza, e receptionera acolo.

Eu am intrebat progr de seara si mi s-a spus asa: luni de la 18.30 si de la 19.30; marti si miercuri de la 16.30 ( eu nu ma pot incadra deloc aici); joi si vineri 17.30 si 18.30.
Nu e tae bo "pur" e cu aerobic combinat, dar e k si asa....ca oricum nu fac diferenta, sunt la inceput.8-}
Mi-am facut si un plan de bataie. Luna asta abonamentul e cadou de la sot pt VD, iar luna viitoare voi primi cadou abonamentul pt aerobic. Vreau sa fac o luna asa si o luna asa ( adica combinatii de exercitii). Din cand in cand poate mai fac si o sauna.

fevronia
06.02.2008, 07:49:00
interesante sfaturile,sper sa le si tin....chiar incerc a-mi impune sa le tin,ideea e ca eu fac mancarea in casa...nu sunt pofticioasa,dar....mananc!#-ola sala merg in spate la moldova mall,deja am intrat in ultima saptamana...e obositor,dupa 8 ore de munca sa faci o ora de aerobic si apoi acasa sa treci la mancare,curatenie,calcat spalat......si tot nu slabeeeeeeeeesc!:((
cred ca trec la supa de varza ca sa fie un soc cat de cat caloric pt organism. ;-)de urcat pe cantar nu mai am curaj ca imi piere scheful de facut sala,cat despre creme anticelulitice.....am auzit ca este in farmacie unul pe baza de plante la 6 lei,am sa il incerc la mine e multa grasime nu se cunoaste aspectul ala de coaja de portocala.
merg in continuare cu sala.....pana la nunta in iunie poate ajung la kg dorite.
multumesc inca o data!
zi buna!

pasparan_anca_mirela
06.02.2008, 08:56:20
interesante sfaturile,sper sa le si tin....chiar incerc a-mi impune sa le tin,ideea e ca eu fac mancarea in casa...nu sunt pofticioasa,dar....mananc!#-ola sala merg in spate la moldova mall,deja am intrat in ultima saptamana...e obositor,dupa 8 ore de munca sa faci o ora de aerobic si apoi acasa sa treci la mancare,curatenie,calcat spalat......si tot nu slabeeeeeeeeesc!:((
cred ca trec la supa de varza ca sa fie un soc cat de cat caloric pt organism. ;-)de urcat pe cantar nu mai am curaj ca imi piere scheful de facut sala,cat despre creme anticelulitice.....am auzit ca este in farmacie unul pe baza de plante la 6 lei,am sa il incerc la mine e multa grasime nu se cunoaste aspectul ala de coaja de portocala.
merg in continuare cu sala.....pana la nunta in iunie poate ajung la kg dorite.
multumesc inca o data!
zi buna!

buna,fetelor! bine v-am gasit,colege de suferinta;)) ...si eu de ieri am hotarat la modul cel mai serios ca trebuie sa schimb ceva in modul de viata si de alimentatie,ca am ajuns la un nr de kg infiorator...sunt destul de durdulie,iar pana la nunta in august nu mai e mult timp...si nu vreau sa imi cumpar 2 rochii de mireasa ca sa incap in ele=)) =)) ....eu am hotarat sa reduc portiile de mancare,sa ma axez mai mult pe fructe si legume in stare proaspata,iar dupa ora 17 sa nu mai bag nimic in gura,cel mult un mar,un morcov,asta daca stomacelul meu imi face simfonii accentuate:)) ....stiu ca nu e deloc usor , am simtit-o de ieri pe pielea mea,dar....va am pe voi aici si ma incurajez.....duc o viata f sedentara,la servici stau mai mult cu fundul pe scaun si in fata calculatorului....cum sa nu se adune kg??????am taiat definitiv de pe lista painea,dulciurile ,fainoasele si prajelile,am sa incerc sa mananc mai mult fiert sau la gratar.....poate am s aiau si niste crom,ca inhiba pofta de dulce.....of.....sper sa ma tin tare de acum inainte!!!!!!!!

nicoleta
06.02.2008, 09:27:16
Vesti bune !!
de luni ma duc la sala. La olimpic, tae bo. Abonamentul e 60 ron pe luna si mergi de cate ori poti ( timp si fizic) .
Eu ma incadrez de 3 ori pe sapt ( luni joi si vineri).In aceste zile sedintele incep la 18.30 si 19.30.
Eu mai iau o prietena. va astept
Adina cum merg antrenamentele??????

Milagros
06.02.2008, 09:49:08
Daca doreste vreo miresica durdulie dieta mea miraculoasa, am incercat-o si chiar da rezultate. Zice ca nu e cu efect yoyo, dar eu prefer sa previn si acum ca termin dieta o sa am grija ce bag in gura si o sa fac multa miscare. Iata dieta:

Ca sfat, luati in serios tot ce zice ala acolo. Daca nu aveti pe cineva cu care sa tineti impreuna dieta, nu o sa reusiti. Daca locuiti intr-o casa in care se gateste si altceva in perioada in care tineti aceasta dieta, iarasi nu o sa reusiti.
Primele 7-8 zile sunt cele mai grele. Veti fi tentati sa renuntati in ziua a 7 a, cand la pranz veti manca Nimic, conform dietei. Nu va dati batuti, nu e chiar atat de greu. Ganditi-va ca intre ora 14 si ora 18, cand veti manca cina, nu sunt decat patru ore. Mancati neaparat la ore fixe.
Si…multa vointa.
Drept urmare, iata miraculoasa dieta:
Dieta pentru schimbarea metabolismului (7- 20 kg in 13 zile)
Cura dureaza 13 zile, este grea, dar este foare eficienta. Schimbarea metabolismului este asa de profunda incat la sfarsitul dietei se poate reveni la alimentatia normala fara a mai lua in greutate timp de 2 ani. Daca se respecta regimul zilnic punct cu punct, se poate pierde toata grasimea acumulatat in tesuturi. Cura trebuie urmata 13 zile, nici o zi in plus, nici o zi in minus.
Recomandari:
- Orice adaos de aliment in afara celor permise in cura (o bomboana, o guma de mestecat, un biscuit, un pahar de bere sau vin) impune oprirea imediata a curei, fiindca ea nu mai are nici un efect. Cura poate fi reluata abia peste 6 luni.
- Daca nu rezistati sa tineti dieta mai mult de 6 zile (respectand corect prevederile alimentare), opriti-va si reluati cura dupa 3 luni.
- Pentru a putea respecta dieta prescrisa, evitati in cele 13 zile vizitele sau musafirii.
- Daca va chinuie foamea, beti apa, cel putin 2 l/zi.
- Salata verde cuprinsa in dieta trebuie sa fie proaspata. - Codul (pestele) poate fi inlocuit cu pastrav sau calcan.
- Cafeaua nu poate fi inlocuita cu ceai sau invers.
- Iaurtul natural este cel nepasteurizat, fara adaos de zahar sau fructe.
Ziua 1
- mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
- pranz: 2 oua fierte tari + 400 g spanac + 1 rosie
- cina: 200 g friptura de vita + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie
Ziua 2
- pranz: 250 g sunca + 1 cutie iaurt natural
Ziua 3:
- mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
- pranz: 2 oua fierte tari + 1 felie sunca + 1 salata
- cina: o telina fiarta + 1 rosie + 1 fruct proaspat (mar, para, portocala)
Ziua 4:
- pranz: 200 ml suc natural de portocale + 1 cutie iaurt natural
- cina: 1 ou fiert tare + 1 morcov ras + 250 g branza de vaci

Ziua 5:
- mic-dejun: 1 morcov mare ras
- pranz: 200 g cod fiert cu zeama de lamaie + 1 lingurita unt
- cina: 200 g friptura de vaca + 1 telina rasa
Ziua 6:
- pranz: 2 oua fierte tari + 1 morcov mare ras
- cina: 1/2 pui(fara piele) + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie
Ziua 7:
- mic-dejun: 1 ceasca de ceai fara zahar
- pranz: nimic (bea multa apa, ajuta!)
- cina: 200 g cotlet de miel(sau friptura de vita) + 1 mar
Ziua 8:
Ziua 9:
- cina: 250 g friptura de vaca + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie
Ziua 10:
- cina: 1 telina fiarta + 1 rosie + 1 fruct proaspat (mar, para, portocala)
Ziua 11:
- pranz: 200 ml suc de portocale + 1 cutie iaurt natural
Ziua 12:
- cina: 250 g friptura de vaca + 1 telina rasa
Ziua 13:
- cina: 250 g pui + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie

Eu am slabit 9 kg si s-au topit exact suncutele inestetice si burtica, bratele si piciorusele. Va spun sincer ca m-am intalnit cu foste colege care nu ma vazusera de mult si au remarcat ca am slabit foarte mult. Important e sa respectati intru totul ce zice acolo. Spor!

pasparan_anca_mirela
06.02.2008, 10:52:40
Daca doreste vreo miresica durdulie dieta mea miraculoasa, am incercat-o si chiar da rezultate. Zice ca nu e cu efect yoyo, dar eu prefer sa previn si acum ca termin dieta o sa am grija ce bag in gura si o sa fac multa miscare. Iata dieta:

Ca sfat, luati in serios tot ce zice ala acolo. Daca nu aveti pe cineva cu care sa tineti impreuna dieta, nu o sa reusiti. Daca locuiti intr-o casa in care se gateste si altceva in perioada in care tineti aceasta dieta, iarasi nu o sa reusiti.
Primele 7-8 zile sunt cele mai grele. Veti fi tentati sa renuntati in ziua a 7 a, cand la pranz veti manca Nimic, conform dietei. Nu va dati batuti, nu e chiar atat de greu. Ganditi-va ca intre ora 14 si ora 18, cand veti manca cina, nu sunt decat patru ore. Mancati neaparat la ore fixe.
Si…multa vointa.

Cura dureaza 13 zile, este grea, dar este foare eficienta. Schimbarea metabolismului este asa de profunda incat la sfarsitul dietei se poate reveni la alimentatia normala fara a mai lua in greutate timp de 2 ani. Daca se respecta regimul zilnic punct cu punct, se poate pierde toata grasimea acumulatat in tesuturi. Cura trebuie urmata 13 zile, nici o zi in plus, nici o zi in minus.

Recomandari:

- Orice adaos de aliment in afara celor permise in cura (o bomboana, o guma de mestecat, un biscuit, un pahar de bere sau vin) impune oprirea imediata a curei, fiindca ea nu mai are nici un efect. Cura poate fi reluata abia peste 6 luni.

- Daca nu rezistati sa tineti dieta mai mult de 6 zile (respectand corect prevederile alimentare), opriti-va si reluati cura dupa 3 luni.

- Pentru a putea respecta dieta prescrisa, evitati in cele 13 zile vizitele sau musafirii.

- Salata verde cuprinsa in dieta trebuie sa fie proaspata. - Codul (pestele) poate fi inlocuit cu pastrav sau calcan.

Ziua 1

Ziua 2

Ziua 3:

Ziua 4:

Ziua 5:

Ziua 6:

Ziua 7:

Ziua 8:

Ziua 9:

Ziua 10:

Ziua 11:

Ziua 12:

Ziua 13:

Eu am slabit 9 kg si s-au topit exact suncutele inestetice si burtica, bratele si piciorusele. Va spun sincer ca m-am intalnit cu foste colege care nu ma vazusera de mult si au remarcat ca am slabit foarte mult. Important e sa respectati intru totul ce zice acolo. Spor!

Buna,Sheridan!
Multumim ca te gandesti la noi,viitoarele miresici mai durdulii:* :* ...asta e dieta daneza,daca imi amintesc eu bine...am incercat-o si eu prin septembrie 2007,insa nu am rezistat decat 6 zile....marea mea problema a fost ca sunt o cafegioaica inraita,si nu am putut renunta la cafea in favoarea ceaiului...si ca in septembrie nu am gasit nicaieri miel,din cate stiu eu mieii zburda primavara:)) :)) ....tu cum ai reusit sa iti procuri carnea de miel? vad ca ai scris ca poate fi inlocuita cu carnea de vita, la dieta mea daneza scria ca neaparat carne de miel....ai facut si miscare in timpul dietei? ca eu stau de dimineata pana seara la servici cu fundul pe scaun la calculator,ajung acasa pe la ora 19,nu mai am timp si de sport....si inca o intrebare...cantitatea din dieta,de ex 200 g carne vita,cum o calculezi? 200 g carne vita cruda,pe care apoi o prepari sau 200 g trebuie sa fie carnea deja preparata? multumesc mult si astept raspuns..

Milagros
06.02.2008, 11:45:05
Buna,Sheridan!
Multumim ca te gandesti la noi,viitoarele miresici mai durdulii:* :* ...asta e dieta daneza,daca imi amintesc eu bine...am incercat-o si eu prin septembrie 2007,insa nu am rezistat decat 6 zile....marea mea problema a fost ca sunt o cafegioaica inraita,si nu am putut renunta la cafea in favoarea ceaiului...si ca in septembrie nu am gasit nicaieri miel,din cate stiu eu mieii zburda primavara:)) :)) ....tu cum ai reusit sa iti procuri carnea de miel? vad ca ai scris ca poate fi inlocuita cu carnea de vita, la dieta mea daneza scria ca neaparat carne de miel....ai facut si miscare in timpul dietei? ca eu stau de dimineata pana seara la servici cu fundul pe scaun la calculator,ajung acasa pe la ora 19,nu mai am timp si de sport....si inca o intrebare...cantitatea din dieta,de ex 200 g carne vita,cum o calculezi? 200 g carne vita cruda,pe care apoi o prepari sau 200 g trebuie sa fie carnea deja preparata? multumesc mult si astept raspuns..

Buna, in primul rand eu nu am scris nimic de carne de miel, cred ca confunzi dieta asta cu una asemanatoare. Dieta asta zice sa respecti intru totul in sensul sa nu inlocuiesti nimic cu nimic, adica daca zice vita mananci vita, nu pui sau peste. Miscare nu am facut in primul rand pentru ca eram slabita in primele 3 zile, in al doilea rand ca si eu lucrez la birou.
Carne de vita am cumparat 1 kg jumate cruda, am calculat de la inceput tot ce am nevoie ca sa nu mai merg la cumparaturi sa fiu tentata de dulciuri sau stiu eu ce, am taiat bucata in felii egale si am facut pachetele cat sa am pe cele 13 zile pe care le-am pus la congelator si cand aveam nevoie scoteam si o faceam la gratar.
Eu si codul tot la gratar l-am facut ca eu nu ma omor dupa peste oricum, deci fiert nici nu se punea problema. Iar telina fiarta nu am pus gura, pur si simplu am sarit peste. In rest, am respectat tot.
Aproape in fiecare zi se bea cafea, nu ceai, ceai e o singura zi, deci citeste mai bine dieta mea sa vezi ca nu e aceeasi cu ce ai tinut tu cu miel.

PS Am descoperit si de ce e axata pe carne de vita: aceasta contine acid linoleic conjugat care ajuta la arderea rapida a grasimilor.

pasparan_anca_mirela
06.02.2008, 11:51:56
Buna, in primul rand eu nu am scris nimic de carne de miel, cred ca confunzi dieta asta cu una asemanatoare. Dieta asta zice sa respecti intru totul in sensul sa nu inlocuiesti nimic cu nimic, adica daca zice vita mananci vita, nu pui sau peste. Miscare nu am facut in primul rand pentru ca eram slabita in primele 3 zile, in al doilea rand ca si eu lucrez la birou.
Carne de vita am cumparat 1 kg jumate cruda, am calculat de la inceput tot ce am nevoie ca sa nu mai merg la cumparaturi sa fiu tentata de dulciuri sau stiu eu ce, am taiat bucata in felii egale si am facut pachetele cat sa am pe cele 13 zile pe care le-am pus la congelator si cand aveam nevoie scoteam si o faceam la gratar.
Eu si codul tot la gratar l-am facut ca eu nu ma omor dupa peste oricum, deci fiert nici nu se punea problema. Iar telina fiarta nu am pus gura, pur si simplu am sarit peste. In rest, am respectat tot.
Aproape in fiecare zi se bea cafea, nu ceai, ceai e o singura zi, deci citeste mai bine dieta mea sa vezi ca nu e aceeasi cu ce ai tinut tu cu miel.

PS Am descoperit si de ce e axata pe carne de vita: aceasta contine acid linoleic conjugat care ajuta la arderea rapida a grasimilor.
multmesc din suflet pt lamuriri....cred ca ma bag peste vreo saptamana la cura aceasta,ca iau salarul si s aimi cumpar cele necesare...te tin la curent cu ce se intampla....si inca o rugaminte am la tine...lasa-mi pe PM nr de telefon,numele si pretul coafezei care te-a aranajat pe tine,am vazut ca ai scris ca ai fost f multumita de ea....sper ca nu te superi ca te bombardez cu atatea cereri,multam inca o data pt tot...

CataAna
06.02.2008, 11:56:14
Carnea de vita da si o senzatie de satietate prelungita, deci nu va va fi foame asa curand...
Cam are gust de opinca, dar cu ceva piper si oregano este OK.

biutzaxx
06.02.2008, 12:13:12
Carnea de vita da si o senzatie de satietate prelungita, deci nu va va fi foame asa curand...

carne de vita tocata , cu bulion si putin la prajit-fiert cu ulei de masline => se adauga peste paste (mai putintele ca sa nu ingrase) si => spaghetti bolognese (aseara mi-am facut pofta asta:-$ :-$ :-$ ) si cu un vinutz in pahar...iamii:gen_05:

Milagros
06.02.2008, 12:14:05

Mie nu prea imi place carnea de vita si de aceea o condimentam bine si o faceam pe gratar, batuta ca pt snitel si foarte bine rumenita, aproape un pic arsa. :"> In combinatie cu salata e oki

CataAna
06.02.2008, 12:25:24
carne de vita tocata , cu bulion si putin la prajit-fiert cu ulei de masline => se adauga peste paste (mai putintele ca sa nu ingrase) si => spaghetti bolognese (aseara mi-am facut pofta asta:-$ :-$ :-$ ) si cu un vinutz in pahar...iamii:gen_05:

Data viitoare sa adaugi putin vinutz si la carnea de vita;-) Ii da o aroma deosebita si sosul e mai delicios.

alibd
06.02.2008, 12:33:54

Am facut si eu acelasi lucru, numai ca vinul l-am pus la paste...:> aaaaa, si am inlocuit carnea de vita cu piept de pui. ;;)

pasparan_anca_mirela
06.02.2008, 12:39:18
Am facut si eu acelasi lucru, numai ca vinul l-am pus la paste...:> aaaaa, si am inlocuit carnea de vita cu piept de pui. ;;)

fetelor,nu ne mai momiti pe noi astea durdulii cu asemenea bunatati,ca mie una....imi ploua in gura!!!! asta e a treia zi in care traiesc doar cu morcovi cruzi,mere,portocale....si multa apa plata cu lamaie!!!!!!! si cand ma gandesc ca tre sa o tin asa pana in august,mi se face rau=)) =)) ....dar de!!!! baba la frumusete sufera,asa ca ma consolez si eu si mai bag in gura un morcovel!!!!!! of......bafta la slabit!!!!

Anc
06.02.2008, 12:40:52
Mie nu prea imi place carnea de vita si de aceea o condimentam bine si o faceam pe gratar, batuta ca pt snitel si foarte bine rumenita, aproape un pic arsa. :"> In combinatie cu salata e oki

si eu o fac la fel, iar la final pun un pic de zeama de lamaie peste.
e buna cu zeama de lamaie si unt, sa se topeasca pe ea, din pacate nu avem voi e unt daca vrem sa slabim...

CataAna
06.02.2008, 12:48:29
fetelor,nu ne mai momiti pe noi astea durdulii cu asemenea bunatati,ca mie una....imi ploua in gura!!!! asta e a treia zi in care traiesc doar cu morcovi cruzi,mere,portocale....si multa apa plata cu lamaie!!!!!!! si cand ma gandesc ca tre sa o tin asa pana in august,mi se face rau=)) =)) ....dar de!!!! baba la frumusete sufera,asa ca ma consolez si eu si mai bag in gura un morcovel!!!!!! of......bafta la slabit!!!!

Pai nu prea vad eu cum ai sa rezisti pana in august numai cu morcovei si mere. :-SS Iti trebuie si ceva proteine, altfel ai sa cazi din picioare. Un gratarel acolo nu strica. Plus ca la un momendat ti se va face asa o pofta ca vei da iama in toate bunatatile, asa ca mai bine papi de toate (care nu au continut mare de grasimi, zaharuri sau carbohidrati), dar cate putin si des.:)>-

alibd
06.02.2008, 12:50:16

Ai grija cu retetele astea, sa nu fie brusca schimbarea.... Incearca sa variezi mancarea; putin, fara grasime, dar variat.
Spor la slabit! ;-)

biutzaxx
06.02.2008, 13:25:11

vezi ca nu trebuie sa manaci f multi morcovi pe sapt , max 3-4 (fa-l ras ca e mai bun si putzinel zaharel sau miere peste :) ) ca ai sa te pigmentezi si nu de alta dar o sa contrasteze portocaliul pielii cu rochia alba de mireasa si ai sa fii prea deosebita =P~ =P~
nu te supi :* :* :*

biutzaxx
06.02.2008, 13:26:43
Data viitoare sa adaugi putin vinutz si la carnea de vita;-) Ii da o aroma deosebita si sosul e mai delicios.

Am uitat sa zic ca vinutz pun si eu peste toate carnurile ...si iese un miros ....8-} 8-}
iar unt pun in toate sosurile

AnaM
06.02.2008, 17:53:16
vezi ca nu trebuie sa manaci f multi morcovi pe sapt , max 3-4 (fa-l ras ca e mai bun si putzinel zaharel sau miere peste :) ) ca ai sa te pigmentezi si nu de alta dar o sa contrasteze portocaliul pielii cu rochia alba de mireasa si ai sa fii prea deosebita =P~ =P~
nu te supi :* :* :*

Neah, morcovul e sanatos e toate planurile, face tenul extraordinar, il uniformizeaza si ajuta pielea de pe intregul corp sa reziste mai bine Uva/Uvb, deci arsurilor solare. Eu mannanc cate unul in fiecare zi de ceva vreme si nu tre sa mai mentionez ca n-am mai folosit fond de ten de hat... :>

fevronia
06.02.2008, 20:49:42
gata nu ma mai urc pe cantar cred ca o luna de zile de acum in colo!:(azi am fost la sala si m-a tentat cantarul si cand am urcat.....am intrat in panica...68 kg ...la 1.56 cm cat am eu....:">! enorm de multtttt!!!!!!
de luni imi fac o oala de bors de varza si .....atata doar!nu mai stiu ...ma chinui zilnic la birou cu un iaut,morcov,o banana si grefruit...dupa amiaza la sala....seara ....ei bine seara manac intre 17-18 cei drept,dar manac....si degeaba.nu se duce nimic...la sala muncesc de curge apa pe mine.....intruna#:-S:((!
am obosit! ce nu s-a mai vazut mireasa cu burtica si 15 kg in plus ca cica ar trebui sa am 53 kg la a mea inaltime!(:|

Crisss
06.02.2008, 20:54:11
gata nu ma mai urc pe cantar cred ca o luna de zile de acum in colo!:(azi am fost la sala si m-a tentat cantarul si cand am urcat.....am intrat in panica...68 kg ...la 1.56 cm cat am eu....:">! enorm de multtttt!!!!!!
de luni imi fac o oala de bors de varza si .....atata doar!nu mai stiu ...ma chinui zilnic la birou cu un iaut,morcov,o banana si grefruit...dupa amiaza la sala....seara ....ei bine seara manac intre 17-18 cei drept,dar manac....si degeaba.nu se duce nimic...la sala muncesc de curge apa pe mine.....intruna#:-S:((!
am obosit! ce nu s-a mai vazut mireasa cu burtica si 15 kg in plus ca cica ar trebui sa am 53 kg la a mea inaltime!(:|

buna! cam 1.58 am si eu si tot cam atatea kg, si ma chinui si eu sa da jos vreo cateva pana la nunta. daca gasesti vreo solutie, astept
bafta multa
pupici

adinac_ro
06.02.2008, 21:12:16
Am fost luni la sala, dar inca nu sunt ff incantata. Nu se fac exercitii pure de tae bo si eu as cam fi vrut. Am facut muuuuult efort, exercitii combinate, ma bucur ca fac miscare, dar este loc si de mai bine.
Acum ma duc sa manac un morcov sa imi lucrez si tenul. Nu am stiu secretul asta pana acum si e chiar unul care nu cere sacrificii.

fevronia
07.02.2008, 08:39:13
buna Crisss....ideea e ca teroretic as sti ce sa fac sau sa gasesc solutii de slabit:[email protected] dar practic e greu sa le aplic,pt ca nu am vointa,pt ca ma enervez si dau iama in frigider.....pt ca am obosit de cand ma stiu din clasa 9 a de liceu eu tin diete si retete!#:-S
vb de supa sau ciorba de varza care anemiaza,dar scade din kg.cred ca in timpul acesta trebuie luat si ceva suplimente acid folic si magneziu.apoi eu intradevar am slabit cu regimul disociat dar acum nu isi mai face efectul la mine,a fost tinut prea des.:((
luni:oua fierte
marti si joi: lactate dietetice
miercuri:legume
vineri:fructe
sambata si duminica: carne si peste fiarta sau gratar( carne de pui sau vita)
in rest apa cat mai multa,ceai verde...si am luat si acid folic si magneziu pt ca la mine anemia e foarte mare desi si kg.sunt la fel.:(
deci cine are putere sa il tina,practic nu iti lipseste nimic din alimentatie dar e in fiecare zi altceva.si eu de la 68 am ajuns la 59,dar......iar am ajuns in 2 ani la68,pt ca nu am avut grija.
dupa ce lasi dieta mai pui un kg sau doua ,eu un an de zile am sta la 61 de kg.
spor si multa rabdare si felicitari celor care au ambitie,vreau si eu !

Juliette
07.02.2008, 12:07:42
Am fost luni la sala, dar inca nu sunt ff incantata. Nu se fac exercitii pure de tae bo si eu as cam fi vrut. Am facut muuuuult efort, exercitii combinate, ma bucur ca fac miscare, dar este loc si de mai bine.
Si eu care starnisem fetele... M-ai dezumflat...:-<

sweetheart
07.02.2008, 13:09:48

Si…multa vointa.

Recomandari:

Ziua 1

Ziua 2

Ziua 3:

Ziua 4:

Ziua 5:

Ziua 6:

Ziua 7:

Ziua 8:

Ziua 9:

Ziua 10:

Ziua 11:

Ziua 12:

Ziua 13:

Am si eu cate va intrebari legate de aceasta dieta: trebuie neaparat sa bei numai apa nu se poate bea ceai verde . Spanacul care se mananca in ziua 1 si 8 cum este preparat este doar fiert sau este facut cu lapte si usturoi? Fructul proaspat nu pate fi si altceva inloc de: mar,para,portocala nu poate fi pomelo sau grepfruit?In ziua 3 si 10 la pranz pe langa ce mai este scrie 1 salata asta cum se mananca goala sau cu ulei si zeama de lamaie?
Scuze daca intrebarile mele par "tampite" dar vreau si eu sa ma lamuresc deoarece mai incolo vreau sa tin si eu aceasta dieta ca deocamdata sunt la regimul disociat.

Milagros
07.02.2008, 13:40:27
Am si eu cate va intrebari legate de aceasta dieta: trebuie neaparat sa bei numai apa nu se poate bea ceai verde . Spanacul care se mananca in ziua 1 si 8 cum este preparat este doar fiert sau este facut cu lapte si usturoi? Fructul proaspat nu pate fi si altceva inloc de: mar,para,portocala nu poate fi pomelo sau grepfruit?In ziua 3 si 10 la pranz pe langa ce mai este scrie 1 salata asta cum se mananca goala sau cu ulei si zeama de lamaie?
Scuze daca intrebarile mele par "tampite" dar vreau si eu sa ma lamuresc deoarece mai incolo vreau sa tin si eu aceasta dieta ca deocamdata sunt la regimul disociat.

Se bea doar apa, zice clar acolo, nimic nu se inlocuieste, nici macar cafeaua cu ceaiul. Oricum, chiar citisem undeva ca apa e apa si punct, nu poate fi inlocuita cu nimic.
Spanacul se mananca crud, dar eu am luat salata ca nu am gasit spanac. De fructe nu stiu, eu am mancat portocala ca are vitamina C. Pai vrei sa inlocuiesti o portocala cu 1 pomello? :D (am citi recent ca grepfrutul si sucul de grepfrut sunt daunatoare in cantitati mari si mai ales in curele de slabire, unde, culmea, sunt recomandate) Salata se mananca cu ulei si lamaie doar unde scrie ca se mananca asa, unde nu, goala si cruda.
Spor iti doresc si ai grija cu regimul disociat ca are efect yoyo

sweetheart
07.02.2008, 14:52:33
Se bea doar apa, zice clar acolo, nimic nu se inlocuieste, nici macar cafeaua cu ceaiul. Oricum, chiar citisem undeva ca apa e apa si punct, nu poate fi inlocuita cu nimic.
Spanacul se mananca crud, dar eu am luat salata ca nu am gasit spanac. De fructe nu stiu, eu am mancat portocala ca are vitamina C. Pai vrei sa inlocuiesti o portocala cu 1 pomello? :D (am citi recent ca grepfrutul si sucul de grepfrut sunt daunatoare in cantitati mari si mai ales in curele de slabire, unde, culmea, sunt recomandate) Salata se mananca cu ulei si lamaie doar unde scrie ca se mananca asa, unde nu, goala si cruda.
Spor iti doresc si ai grija cu regimul disociat ca are efect yoyo

Multumesc mult pentru lamuriri asa o sa fac desi apa, apa nu prea pot s-o beau dar o sa incerc sa fac un efort. Si inloc de spanac crud mai bine mananc si eu salata.

Juliette
07.02.2008, 16:07:24
Vaaai, diete peste diete pe-aici ! Eu sunt dintre cele care nu pot tine nici o dieta. L-) La mine ce se depune, se da jos doar cu miscare. M-am simtit tare bine k nu m-am ingrasat de sarbatori, pt k am alergat dupa cadouri, am fost la petreceri, piscina, bowling, etc. Insa de cand stau iar cu fundul pe scaun la birou, am inceput sa ma umflu. /:)

Ioana_P
07.02.2008, 18:46:56
Uff ...fetelor....si eu incerc sa scap de kg in plus...am tinut in primavara si un pic de regim..nu foarte drastic, am mers si la sala si la electro si am reusit sa dau jos 10kg. Din care 3 le-am pus inapoi...de cand m-am last de sala....
Asa ca ...gata...de sapt viitoare incep electro si un pic de regim....nu mai mananc asa de toate....si poate imi iau si inima in dinti si merg si la sala (ce o sa ma certe instructorul :) ).
Sper sa reusesc ....sa dau josmacar vreo 5 kg....sa incap si eu in rochia de mireasa.....ca ma cam si codesc sa merg la probat :( si nunta bate la usa:).
Va tin pumnii tuturor!>:D<

Milagros
07.02.2008, 18:57:40
Multumesc mult pentru lamuriri asa o sa fac desi apa, apa nu prea pot s-o beau dar o sa incerc sa fac un efort. Si inloc de spanac crud mai bine mananc si eu salata.

Da, eu la un moment dat saream si peste salata si am sarit si peste telina fiarta, apoi peste rosie si peste cate un ou ca oricum se invatase stomacul cu putin si de la unele mi se intorsese si mie. Cat despre carnea de vita am facut mereu jumi juma cu sotul :">

adinac_ro
07.02.2008, 20:34:13
Vaaai, diete peste diete pe-aici ! Eu sunt dintre cele care nu pot tine nici o dieta. L-) La mine ce se depune, se da jos doar cu miscare. M-am simtit tare bine k nu m-am ingrasat de sarbatori, pt k am alergat dupa cadouri, am fost la petreceri, piscina, bowling, etc. Insa de cand stau iar cu fundul pe scaun la birou, am inceput sa ma umflu. /:)

AI FACUT PISCINA IN IASI? DACA DA......UNDE? DESPRE PRO OLIMPIC ITI RECOMAND SA MERGI LA 1 SINGURA SEDINTA SA VEZI CUM E. DE EX LA TAE BO ( CARE DE FAPT E DOAR AEROBIC) O SEDINTA INDIVIDUALA COSTA 8 RON. ASA POTI SA VEZI SI SALA , AFLII MAI MULTE DETALII DESPRE SAUNA MASAJ ETC ( DESPRE CARE EU NU STIU NIMIC). NU IMI PARE RAU CA AM FACUT ABONAMENTUL CACI IMI PRIND TAREEEEE BINE EXERCITIILE ( E UN FEL DE ORA DE SPORT DIN LICEU) SI SE LUCREAZA FFF MULT PE ABDOMEN, FESIERI SI SOLDURI-EXACT CE AM EU NEVOIE SA LUCREZ.
IMI PLACE IN SCHIMB ATMOSFERA, TOATA LUMEA SE CUNOASTE CU TOATA LUMEA, VIN CUPLURI ( CARE FAC IMPREUNA AEROBIC SAU CARE SE DESPART -UNUL LA AEROBIC UNU LA SALA DE FORTA ETC- SI APOI SE INTALNESC LA FINAL SI FAC SAUNA. EU NU M-AM INTEGRAT FFF BINE INCA, DAR POATE SAPT VIITOARE FAC SI EU O SAUNA "DE GRUP".
VIN SI COPII AICI, SAU MAMICI CU COPII LOR ...E INTERESANT, DOAR CA NU E TAE BO.
MA DUC SA MAI MANAC UN MORCOV SI SPER SA FACA SI MINUNI CA AM FOST AZI LA COSMETICA SI ACUM ARAT CA SI CUM AS FI AVUT VARICELA SI AM RAMAS CU SEMNE. SI MAI AM O PROBLEMA, NU MA POT ABTINE SA NU MA DAU CU TOATE CREMELE CARE MI LE-AM LUAT AZI. TOATA TREABA MA TINE PANA LUNI CAND.....NU MA MAI DAU CU NICIUNA, NICI MACAR NU MA MAI DEMACHIEZ.

andreea22
08.02.2008, 01:01:45
Da, eu la un moment dat saream si peste salata si am sarit si peste telina fiarta, apoi peste rosie si peste cate un ou ca oricum se invatase stomacul cu putin si de la unele mi se intorsese si mie. Cat despre carnea de vita am facut mereu jumi juma cu sotul :">

buna..se poate inlocui iaurtul si branza de vaci cu altceva?eu n-am mancat niciodata si nici nu o sa mananc lactate.(doar lapte,si ala de 3 ori pe an).as vrea f mult sa tin aceasta dieta.daca as slabi 8 kg (59 kg 1,63) as putea sa merg la probat de rochite.ar fi perfect daca s-ar putea inlocui cu ceva

fevronia
08.02.2008, 08:23:51
gata![-( de luni 11 februarie ma cantaresc din nou....desi am spus ca nu;)) si ma apuc de dieta...nu stiu ce si cum dar,am vazut la sala o domnisoara,cred ca era in gradul 2 de obezitate si m-am speriat!organismul meu vad ca o ia razna si in loc sa scada in greutate creste.....bine si eu vreau sa ajung 90,60,90 peste noapte si batand din palme:-"....asa ca fara paine,fara dulce....strang din dinti seara .....sa nu atac frigiderul....si miscare,multa miscare!:[email protected] sa speram ca nu degeaba, ma v-oi chinui daca vad rezultate anunt=))sa spun ce am facut si cum!
in speranta ca va avea efect cine mai vrea sa slabeasca......cu mine????:-?
week-end placut!8-}

unicka
08.02.2008, 08:32:04
gata![-( de luni 11 februarie ma cantaresc din nou....desi am spus ca nu;)) si ma apuc de dieta...nu stiu ce si cum dar,am vazut la sala o domnisoara,cred ca era in gradul 2 de obezitate si m-am speriat!organismul meu vad ca o ia razna si in loc sa scada in greutate creste.....bine si eu vreau sa ajung 90,60,90 peste noapte si batand din palme:-"....asa ca fara paine,fara dulce....strang din dinti seara .....sa nu atac frigiderul....si miscare,multa miscare!:[email protected] sa speram ca nu degeaba, ma v-oi chinui daca vad rezultate anunt=))sa spun ce am facut si cum!
week-end placut!8-}
Eu vreau sa mai slabesc, eu ma duc azi la un edocrinlog, am auzit ca ar exista niste hormoni care administrati te-ar ajuta in procesul de slabire.

Green_Eyes
08.02.2008, 08:54:17
Eu vreau sa mai slabesc, eu ma duc azi la un edocrinlog, am auzit ca ar exista niste hormoni care administrati te-ar ajuta in procesul de slabire.

Doar daca suferi de hipotiroidism, poti lua acesti hormoni... E mai bine sa nu ne harzardam insa ... Hormonii declanseaza, in general, extrem de multe transformari in organism, multe dintre ele ireversibile ... Dar cu siguranta, medicul stie cel mai bine:) Succes!
Si eu vreau si ar trebui, medical vorbind, sa slabesc..dar doar atat...totul e la stadiul de dorinta :( am o luna de zile de cand mananc mai light, zic eu, si nici macar 100g nu s-au dezlipit de mine:( Eu sunt in continuare ferm convinsa ca miscarea e cheia succesului:D Mai ramane sa ma mobilizez...8-|

adinac_ro
08.02.2008, 10:00:55
Cred ca m-am lecuit singura in a ma da cu 100 creme odata. Mi-am iritat fata. M-am dat cu o crema in strat mai mare si dimineata m-am trezit cu fata oparita. Acum stau cu geamul deschis si cu crema hidratanta in mana.

pasparan_anca_mirela
08.02.2008, 10:03:47

Buna,Unicka!
Si eu trebuie musai.....sa slabesc ca sunt durdulie bine de tot! A dat Domnul si am ajuns in a cinea zi de cand mananc doar mere,portocale si morcovi cruzi,un castronel de bors simplu,fara paine ori smantana.....Parca se acomodeaza stomacelul meu,desi inca mai face simfonii,in special seara...ca dupa ora 18 nu mai bag nimic in gura decat apa... Am scos definitiv painea si dulciurile, dar inca nu m-am obisnuit cu gustul cafelei fara zahar deloc,dar merg mai departe asa.....Imi pregatesc stomacelul ca sa ma bag la dieta aceea pe care ne-a impartasit-o sheridan...e greu,f greu,tre sa recunosc,mai ales ca fac de mancare buna si variata pt viitorul meu sot zilnic.....dar ieri am fost la donna alba si cand am vazut ce masuri sunt la rochiile de mireasa,pt fete care traiesc cu...aer....asta m-a ambitionat parca mai mult....Sunt constienta ca nu am sa ajung manechin, dar un pic mai sculptata ca sa zic asa sper sa se poata...
Din pacate nu am timp de sala ca muncesc pana tarziu,dar incerc sa compensez deficienta asta mergand pe jos....de acasa si pana la servici am de impins zilnic 4 km ....mai fac si ceva exercitii in casa jos,la podea....ideal e sa combin dieta cu miscarea la sala,ca se vad mai repede rezultatele....dar poate prin martie o sa reusesc sa ajung si acolo.....oricum, e f greu sa rezisti si sa te abtii,dar.....cum baba la frumusete sufera.....=)) .....sper din suflet sa mai fie si alte fete care imi sunt colege de suferinta,asta m-ar mai incuraja....si mi-ar da si mai multa incredere ....ca pana la nunta,in august...valeleu!!!!!!!!!!.......e cale asa de lunga!!!!!!!
Urez tuturor miresicilor de Iasi multa bafta la slabit si incurajandu-ne reciproc,cred ca va fi posibil sa rezistam tentatiilor.....alimentare!!!!

fevronia
08.02.2008, 10:12:56
>:D<impartasesc dorinta de a slabi ...nu stiu daca si ambitia....asta e singura care imi lipseste si deci cea mai importanta! /:)eu fac sala de pe 12 ianuarie adica de 3 ori pe saptamana maxim sau 2 minim....si da intradevar ora de aerobic se vede pe haine si piele ca termin ora si sunt si eu terminata dar doar atata!8-| am dat jos la un moment dat 1kg sau asa am spus eu......si....daca nu e tinuta o dieta...deci nu spun sa pici pe jos de foame dar nici satula nu vad sa fii mereu si slaba:-p!
nu am avut curaj sa ma uit la masurile rochiilor de mireasa tot ma gandesc ca pana in mai cand imi iau rochia mai este timp si v-oi mai slabi!8-}
desi...vad cu groaza cum trec zilele si saptamanile si lunile....si uite asa vine iunie si bate nunta la usa!:-SSmacar nu am emotii! doar ma cert cu toti ca in rest....8-}!

pasparan_anca_mirela
08.02.2008, 10:15:30
week-end placut!8-}

Fevronia,daca te consoleaza sau te incurajeaza cu ceva,si eu sunt colega ta de suferinta...sunt si eu disperata sa slabesc,dar natural si sanatos...am tot citit despre fete care iau pastile de slabit sau diverse prafuri magice,dar mi-e frica sa incerc acest lucru,nu vreau sa imi omor stomacul ori ficatul si sa plang mai tarziu...plus ca nu cred in pastile magice care le iei si slabesti peste noapte.....o dieta alimentara echilibrata si sportul sunt singurele care fac minuni si pt kg-le in plus ,si pentru sanatatea noastra....
In farmacii exista crom,care pacaleste creierasul in ceea ce priveste nevoia de dulce....eu cand simt nevoia de dulce rontai cate un morcovel sau un fruct....in loc de sucuri,apa plata cu lamaie....
Haideti ,fetelor ca putem reusi....ce ziceti?

Milagros
08.02.2008, 10:16:44
buna..se poate inlocui iaurtul si branza de vaci cu altceva?eu n-am mancat niciodata si nici nu o sa mananc lactate.(doar lapte,si ala de 3 ori pe an).as vrea f mult sa tin aceasta dieta.daca as slabi 8 kg (59 kg 1,63) as putea sa merg la probat de rochite.ar fi perfect daca s-ar putea inlocui cu ceva

Andreaa22, scrie cat se poate de clar in ce am postat eu ca nimic nu se inlocuieste. Daca nu te satisface aceasta dieta poti cauta una fara lactate.

fevronia
08.02.2008, 13:13:49
am trecut de faza cu pastilele pt.slabit...si am incercat mai multe feluri,ultimile au fost cu praf de ananas espre care se spune ca ar fi foare bune reduce pofta de mancare...etc se iau cate 2 de 3 ori pe zi inainte de masa cu cel mai mare pahar de apa pe care ilai in casa,adica......multa apa.si eu m-am ales cu dureri de stomag de la ele si :">....indigestie...asa ca mie personal nu imi priesc si am mai incercat si ceva cu crom.....singurul lucrucare m-a ajutat si a taiat pofta de mancare la mine a fost ceaiul verde cu spirulina da baut asa cate 3 cani pe zi si...nu va pot spune ce gust are....a urzici fierte!:-&
acuma...incerc sa beau apa multa,multa apa dar cred ca in jur de 1.-1.5 l pe zi mai mult nu...sunt zile in care nu beau decat o cana cu apa asa ca....natural si eu vreau cu regim alimentar si sport!
mai vedem de luni ce va fi!vointa multa vointa,nu are nimeni de vanzare asa ceva????/:)

Milagros
08.02.2008, 13:31:08
Clarinol a incercat cineva? Ca pe mine ma bate un gand.... :-"

biutzaxx
08.02.2008, 14:07:35
Clarinol a incercat cineva? Ca pe mine ma bate un gand.... :-"

si pe mine http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020069.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

Asteptam pareri ....

fevronia
08.02.2008, 14:27:36
la asta si eu m-am gandit dar....nu am auzit pe nimeni sa fi folosit si nu am avut nici curaj si nici bani.pe net am vazut un pret de 400 de mii! si c-am sunt satula de pastile miraculoase de slabit,parca nu mai am incredere.
dar daca incearca cineva sau a incercat...astept pareri sunt curioasa.

pasparan_anca_mirela
08.02.2008, 14:51:58
la asta si eu m-am gandit dar....nu am auzit pe nimeni sa fi folosit si nu am avut nici curaj si nici bani.pe net am vazut un pret de 400 de mii! si c-am sunt satula de pastile miraculoase de slabit,parca nu mai am incredere.
dar daca incearca cineva sau a incercat...astept pareri sunt curioasa.

Vara trecuta prin iulie cand faceam aerobic la pro-olimpic,in grupul de fete care transpirau nevoie mare la exercitii de aerobic era una care a spus ca a luat clarinol,si ca a slabit...dar cum a intrerupt pastilele a inceput sa se ingrase, desi tinea dieta si venea in continuare la aerobic....a spus ca a pus la loc kg pierdute cu clarinol....asta mi-a zis fata,eu una nu am incercat niciodata .....acu poate mai sunt miresici care au luat si care va pot spune ce si cum a fost...

fevronia
08.02.2008, 14:55:25
a si inca ceva mi-am adus minte am inteles ca la baia comunala este bazin de inot si as fi curioasa a fost cineva?
nu stiu pretul unei sedinte sau cat ar costa un abonament de o luna,au si sauna si masaj....si inotul ajuta tare mult la slabit si eu spun ca e mai placut sa faci cateva ture de bazin decat sa te faca instructorul de la aerobic sa iti doresti sa fugi in lume asa traspirata cum esti.;))
daca am timp saptamana viitoare am sa incerc sa trec si eu pe acolo sa ma interesez.
dar daca stiti ceva.....ma scutiti de un drum!:">

pasparan_anca_mirela
08.02.2008, 14:57:32
alta tipa spunea ca ia dieta sau cura de slabire a lui ionut moraru....asa se numeste,sunt niste capsule din plante care costa vreo 175.000 lei...se iau cate trei pe zi...ea spunea ca au ajutat-o sa nu mai simta nevoia sa manance,ii taiau pofta de mancare si ca treceau si 2 zile fara sa manance nimic....saptamana viitoare la salar o sa le cumpar si eu,fiind 100% naturale...si o s ava spun daca e asa sau nu....a mai luat cineva capsulele astea?

biutzaxx
08.02.2008, 15:00:13
Despre Clarinol:

Caracteristici:

Clarinol este o sursă unică de CLA sub formă activă (acid linoleic conjugat), care facilitează eliminarea grăsimilor din corp, fără a afecta masa musculară. În același timp, CLA împiedică reacumularea de grăsimi în organism (efect „anti yo-yo”). Acest mecanism eficient face ca produsul ClarinolTM să fie un ajutor de nădejde pentru a obține o siluetă ideală. CLA este o substanță naturală ce face parte din familia acizilor grași omega-6 nesaturați.
Efecte:

facilitează eliminarea grăsimilor din organism
reduce depozitele de grăsimi
ajută la menținerea masei musculare
ajută la obținerea siluetei dorite
scade nivelul de colesterol din sângeClarinol 1000 mg

compoziție:

Doza zilnică recomandată (3 capsule) conține:Clarinol 80% (CLA - acid linoleic conjugat 800 mg per 1 cps.)3 000,0 mgdozare:

Ca supliment alimentar, 1-3 capsule zilnic – de preferat în timpul meselor sau după mese, cu un pahar de apă. Pentru a obține efecte maxime, se recomandă a se urma o dietă cu un conținut caloric scăzut și creșterea consumului de alimente ce conțin fibre vegetale. Totodată, este necesar un aport crescut de lichide (minim 1,5 – 2 l zilnic).

Efecte nedorite și contraindicații:

Acest produs este un supliment alimentar. A nu se administra la copii, la femei gravide sau care alăptează. A se păstra la loc uscat, ferit de lumină și căldură. A nu se lăsa la îndemâna copiilor. Produsul nu este recomandat ca înlocuitor al unui regim alimentar variat. A nu se depăși doza zilnică recomandată.

gabimirea
08.02.2008, 15:03:47
Am luat si eu Clarinol o luna, in prima saptamana am luat cum scria pe cutie 2 sau 3 si pe la jumatatea saptamnii am dat intr-o enterocolita (un fel de diaree cu febra) si am intrerupt cateva zile si mi-a fost frica sa mai iau ... dar daca ziceti ca merge ... o sa ma mai gandesc daca sa mai iau

ps: aia din poza de la avatar sunt eu cand eram slaba :(( adik aveam vreo 60kg si ma consideram grasuta =((

Milagros
08.02.2008, 15:22:03
alta tipa spunea ca ia dieta sau cura de slabire a lui ionut moraru....asa se numeste,sunt niste capsule din plante care costa vreo 175.000 lei...se iau cate trei pe zi...ea spunea ca au ajutat-o sa nu mai simta nevoia sa manance,ii taiau pofta de mancare si ca treceau si 2 zile fara sa manance nimic....saptamana viitoare la salar o sa le cumpar si eu,fiind 100% naturale...si o s ava spun daca e asa sau nu....a mai luat cineva capsulele astea?

Am auzit de mult de aceste pilule de la o farmacista care chiar zicea sunt ok, dar sa nu mananci 2 zile... deja mi se pare cam deplasat, probabil te simti foarte slabita, iar cand termini pastilele si dai iama la bucate... :|

adinac_ro
08.02.2008, 20:36:53
Am auzit de mult de aceste pilule de la o farmacista care chiar zicea sunt ok, dar sa nu mananci 2 zile... deja mi se pare cam deplasat, probabil te simti foarte slabita, iar cand termini pastilele si dai iama la bucate... :|

Pai la ce pret au fiolele astea ....de 53.5 ron pe zi mai bine mananc salata ( in oras ca sa nu ma ispiteasca tocana lui din frigider) , fac aerobic, masaj, elctro, vibro si mai pot continua........si ajung si cu bani acasa.#:-S

Milagros
08.02.2008, 21:06:54
Pai la ce pret au fiolele astea ....de 53.5 ron pe zi mai bine mananc salata ( in oras ca sa nu ma ispiteasca tocana lui din frigider) , fac aerobic, masaj, elctro, vibro si mai pot continua........si ajung si cu bani acasa.#:-S

Cum??? Atat costa pe zi??? Eu am inteles ca e in jur de 30 lei tratamentul, adica toate pilulele. Vorbim de acelasi produs? Iar Clarinol e cam 30 sau 40 lei cutia cu 30 de pastile, dar zice clar ca trebuie combinat cu dieta alimentara altfel degeaba ieie si bagi pizze si shaworme.

biutzaxx
08.02.2008, 23:53:55
Cum??? Atat costa pe zi??? Eu am inteles ca e in jur de 30 lei tratamentul, adica toate pilulele. Vorbim de acelasi produs? Iar Clarinol e cam 30 sau 40 lei cutia cu 30 de pastile, dar zice clar ca trebuie combinat cu dieta alimentara altfel degeaba ieie si bagi pizze si shaworme.

Eu zic ca la banii astia, mai pui un pik si faci un abonament la sala , si e mai sanatos :)>- :)>- (vorbise sportiva din mine, sau mai bine zis, ingerashul de pe umarul stang :-p :-p ...dar la cat is de lenesha, as prefera clarinol, numai sa fiu sigura ca functioneaza bine si nu are efect yo-yo)

pasparan_anca_mirela
09.02.2008, 23:05:48
capsulele astea din dieta lui ionut moraru costa 327.000 lei,am gasit eu pe net...se iau cate 3 pe zi,iar cutia are 168 de capsule...ajung pt mai bine de o luna jumate de tratament

fevronia
11.02.2008, 07:47:59
buna dimineata!;;)azi m-am trezit cu multe sperante,ma duc la sala,am mai luat inca o colega deci....nu ma mai duc singura si mancare la birou...iaurt cu branza de vaci:-&,gustari un mar si un grefruit....acasa am pregatita carnea pt gratar de pui si salat de varza,asa ca imi v-oi da toata silinta ca intr-o saptamana sa se vada pe cantar ale mele eforturi!sper!daca se intampla ceva si acul cantarului coboara in jos anunt si fac cinste, apa plata cu lamaie<:-Pdaca nu.....incercam altceva,deci nu imi este foame si sunt calma de asta si sunt atata de optimista,cat despre pastile eu una nu as mai incerca din cauza durerilor de stomag.
o saptamana cat mai buna miresici!

adinac_ro
11.02.2008, 18:44:53
buna dimineata!;;)azi m-am trezit cu multe sperante,ma duc la sala,am mai luat inca o colega deci....nu ma mai duc singura si mancare la birou...iaurt cu branza de vaci:-&,gustari un mar si un grefruit....acasa am pregatita carnea pt gratar de pui si salat de varza,asa ca imi v-oi da toata silinta ca intr-o saptamana sa se vada pe cantar ale mele eforturi!sper!daca se intampla ceva si acul cantarului coboara in jos anunt si fac cinste, apa plata cu lamaie<:-Pdaca nu.....incercam altceva,deci nu imi este foame si sunt calma de asta si sunt atata de optimista,cat despre pastile eu una nu as mai incerca din cauza durerilor de stomag.
o saptamana cat mai buna miresici!

Eu zic "pas " la sala azi, ma voi trata cu lamaie, ceai , pastile...sunt racita si nu prea am puteri..

fevronia
13.02.2008, 07:47:28
si au trecut 3 zile din saptamana....salata,gratar....iaurt:-& m-ai "furat' pe ici colo cate o gura in plus dupa ora 18,satula de ceai verde si apa si azi rasfat o zi intreaga numai fructe! mai rau e ca am sala sper sa nu faca stomagul scandal in timpul orei de aerobic,noroc ca e data muzica la maxim!=))
o zi buna!

pasparan_anca_mirela
13.02.2008, 11:06:37
fetelor,am un termen limita la servici cu niste lucrari....de vinerea trecuta plec de acasa de la 8 dimineata si cel mai devreme ajung la ora 8-10 seara acasa...fiind stresata cu munca,de vineri si pana azi inclusiv traiesc doar cu cafea si morcov crud si mere.....pantalonii care ma strangeau sunt acum larguti bine.....nu pot manca din cauza stresului,efectiv nu intra nimic in mine.....inca vreo 2 luni cu regim de munca asa si slabesc sigur,fara sala =)) =)) =))

fevronia
18.02.2008, 18:33:27
salutare miresi! apropo de munca multa...am schimbat putin postul la munca si .....de la stat pe scaun la calculator 8 ore am trecut la agitatie,stat in picioare....griji mai multe.....si nu mai am timp nici sa mananc ,cu sala mai rarut...cand ajung acasa adorm inainte de a atinge patul....cred ca acum slabesc fara sa ma mai gandesc la dieta desi...tot mai controlez portiile de mancare si gramajul la paine!
dar nici nu ma urc inca pe cantar , nu am curaj...mai astept!:-SS
poate poate prin martie.....
bafta!

adinac_ro
19.02.2008, 21:44:31
Am vesti noi !! La Pro O. se schimba programul ...se diferentiaza ora de aerobic de ora de tae bo de sapt asta ( deci cine e interesat de tae bo poate suna la informatii sa primeasca detalii) . Deja am facut prima sedinta de tae bo, daca la aeronic eram premianta indiferent de cate abdomene se cereau acum sunt o codasa...e greu fff greu tae bo.Am febra musculara la toti muschii de pe spate (deja aseara am visat ca m-am batut cu vreo 2 cu toate ca eu abia imi misc membrele la antrenament.:-SS ).
E posibil sa se schimbe si pretul.
Acum simt ca fac sala, aseara am transpirat ca un tractorist, dar nu cred ca voi rezista mult timp ( adica nu cred ca pot face mai mult de 2 luni consecutiv tae bo) .
Printre altele...nu vreau sa va dezamagesc, am 2 sapt de sala si nu am slabit nici un gram....oricum sportul e sanatos si continui sa fac activitate indiferent cum se va chema ea ( tae bo, fitness, aerobic etc) .

AnaM
20.02.2008, 00:55:52
Am vesti noi !! La Pro O. se schimba programul ...se diferentiaza ora de aerobic de ora de tae bo de sapt asta ( deci cine e interesat de tae bo poate suna la informatii sa primeasca detalii) . Deja am facut prima sedinta de tae bo, daca la aeronic eram premianta indiferent de cate abdomene se cereau acum sunt o codasa...e greu fff greu tae bo.Am febra musculara la toti muschii de pe spate (deja aseara am visat ca m-am batut cu vreo 2 cu toate ca eu abia imi misc membrele la antrenament.:-SS ).
E posibil sa se schimbe si pretul.
Acum simt ca fac sala, aseara am transpirat ca un tractorist, dar nu cred ca voi rezista mult timp ( adica nu cred ca pot face mai mult de 2 luni consecutiv tae bo) .
Printre altele...nu vreau sa va dezamagesc, am 2 sapt de sala si nu am slabit nici un gram....oricum sportul e sanatos si continui sa fac activitate indiferent cum se va chema ea ( tae bo, fitness, aerobic etc) .

Si eu la fel, 2 sapt de sala si nici un gram... In shimb, nu mi se mai vede asa tare celulita :)>-
Eu fac bicicleta si banda deocamdata. As vrea sa ma apuc serios de pilates sau tae bo... Unde e pro olimpic?

cgeorgiana1982
20.02.2008, 14:37:26
Si acum mananc o punga, am gasit niste pufuleti care provoaca dependenta.
AM mai descoperit la poliniclinica mare un cabinet care face electrostimulare cu 15 ron sedinta. E bun pretul?

Mi se pare bun pretul daca sedinta e de 50 minute. Unde este acest cabinet? Chiar in Policlinica Mare? Cum se numeste cabinetul...ca sa stim unde sa ne adresam...:-p

adinac_ro
21.02.2008, 17:36:18
Si eu la fel, 2 sapt de sala si nici un gram... In shimb, nu mi se mai vede asa tare celulita :)>-
Eu fac bicicleta si banda deocamdata. As vrea sa ma apuc serios de pilates sau tae bo... Unde e pro olimpic?

E pe langa casa sindicatelor. Tae bo va fi de sapt viitoare, deocamdata nu stiu nici ei cei pret vor aplica, ce program va fi etc. Au facut site-ul de prezentare, stiau ca vor avea tae bo si pt ca aveau cereri "omiteau" sa spuna ca lectiile de tae bo nu au inceput inca si te trezeai la aerobic. Abia acum se "monteaza" si de sapt viiitoare sper ca va fi.
Iti recomand sa faci o sedinta individuala, 8 ron ( deocamdata) si apoi sa iti faci abonamentul.
Acum la ce sala mergi?

adinac_ro
21.02.2008, 17:39:32
Mi se pare bun pretul daca sedinta e de 50 minute. Unde este acest cabinet? Chiar in Policlinica Mare? Cum se numeste cabinetul...ca sa stim unde sa ne adresam...:-p

Pai nu stiu cat dureaza.....odata aveam si un nr de tel dar l-am ratacit ca nu am mai ajuns la tratament. E chiar in policlina, undeva la subsol, nu are nici o denumire dar se pot urmari indicatoarele care spun "spre masaj" sau ceva de genul asta ( e simplu de ajuns, trebuie doar sa intri in policlinica). Arata chiar bine la subsol si au si o sala frumos amenajata si la masaja folosesc crema ardes, dar care nu intra in pretul sedintei ci o cumperi separat, in jur de 220 ron "borcanul" de 1 kg.

Juliette
21.02.2008, 17:52:23
Vreau si eu crema Ardes, dar nu la 1 kg, ci la 500 g... Stiti unde se mai gaseste in afara de farmacii ( in farm e ceva mai scumpa)?

AnaM
21.02.2008, 21:45:19
Vreau si eu crema Ardes, dar nu la 1 kg, ci la 500 g... Stiti unde se mai gaseste in afara de farmacii ( in farm e ceva mai scumpa)?

bodyalchemist.ro
Dar preturile cred ca-s la fel ca-n farmacii...

Adina, eu merg la New Power Gym, in Cantemir.

adinac_ro
21.02.2008, 22:26:35

Daca nu gasesti un pret bun iti dau si eu un numar de tel de la o tipa care face masaj, cumpara mereu ardes si are discount bun. Nu stiu sa-ti spun ce preturi are , dar mi-a zis ca de voi fi interesata vreodata sa o contactez .

La Pro O de luni va fi tae bo. Abonamentul lunar 90 ron. Progr nu il stiu inca. Ceva de la 19.30 dar nu stiu in ce zile.

Acolo se fac si dansuri , dar asteapta sa se faca o echipa sa nu o ia mereu de la 0 cu incepatori, deci cine vrea dansuri? ca eu vreau dar nu am colegi :D

cgeorgiana1982
22.02.2008, 09:17:03
Pai nu stiu cat dureaza.....odata aveam si un nr de tel dar l-am ratacit ca nu am mai ajuns la tratament. E chiar in policlina, undeva la subsol, nu are nici o denumire dar se pot urmari indicatoarele care spun "spre masaj" sau ceva de genul asta ( e simplu de ajuns, trebuie doar sa intri in policlinica). Arata chiar bine la subsol si au si o sala frumos amenajata si la masaja folosesc crema ardes, dar care nu intra in pretul sedintei ci o cumperi separat, in jur de 220 ron "borcanul" de 1 kg.
Multumesc mult de lamurir.

Juliette
22.02.2008, 16:03:29
Daca nu gasesti un pret bun iti dau si eu un numar de tel de la o tipa care face masaj, cumpara mereu ardes si are discount bun. Nu stiu sa-ti spun ce preturi are , dar mi-a zis ca de voi fi interesata vreodata sa o contactez .

La Pro O de luni va fi tae bo. Abonamentul lunar 90 ron. Progr nu il stiu inca. Ceva de la 19.30 dar nu stiu in ce zile.

Acolo se fac si dansuri , dar asteapta sa se faca o echipa sa nu o ia mereu de la 0 cu incepatori, deci cine vrea dansuri? ca eu vreau dar nu am colegi :D
Vreau si eu dansuri, dar... n-am partener :-p . Dupa nunta n-am reusit sa-l mai conving pe-al meu sa mai mergem la lectiile de dans. [-(

adinac_ro
27.02.2008, 09:57:21
Vreau si eu dansuri, dar... n-am partener :-p . Dupa nunta n-am reusit sa-l mai conving pe-al meu sa mai mergem la lectiile de dans. [-(

Eu nu ma chinui sa merg cu partenerul de acasa....sigur nu vine, dar la mine merge sa fac dansuri doar pt mine si sufletul meu .Dar cum nu s-au inscris prea multi nu se tin cursurile.
Pana una alta fac aerobic zilnic de parca vreau sa devin olimpica. De sapt viitoare incep tae bo care mi se pare ff greu , dar ...ma visez frumoasa=)).

eliana
27.02.2008, 11:12:47
Eu nu ma chinui sa merg cu partenerul de acasa....sigur nu vine, dar la mine merge sa fac dansuri doar pt mine si sufletul meu .Dar cum nu s-au inscris prea multi nu se tin cursurile.

Vreau si eu la dansuri, dar cum ne descurcam fara parteneri? ca al meu nici nu vrea sa auda, a fost traumatizat de cursurile dinainte de nunta!
Adina, cum sunt orele de aerobic la Pro Olimpic? m-as apuca si eu de ceva miscare, si sunt in faza de strans informatii :-?

Juliette
27.02.2008, 12:05:50
Eu nu am voie de efort din cauza chistului (zicea dr k exista pericolul sa se torsioneze si mai bine stau cuminte), asa ca m-am reapucat de masaj. Momentan am 63 kg si vreau sa ajung la 58. :-"

Milagros
27.02.2008, 14:36:55
Eu nu am voie de efort din cauza chistului (zicea dr k exista pericolul sa se torsioneze si mai bine stau cuminte), asa ca m-am reapucat de masaj. Momentan am 63 kg si vreau sa ajung la 58. :-"
Si eu tot la fel. Am inceput o noua cura de slabire :> De data asta e mai putin drastica si tine doar o saptamana. Si cand imi amintesc ca atunci cand aveam 50 de kg ma plangeam ca vreau sa fiu grasuta imi vine sa :gen_07::gen_07::gen_07:

vanessa80
27.02.2008, 14:57:59
Buna fetelor! Stie cineva vreo piscina in Iasi inafara de cea de la Moldova? Vreau sa inot ca sa imi mai tonific un pic musculatura. Imi e lene sa merg la aerobic, dar o balaceala e oricand bine venita:D

adinac_ro
27.02.2008, 18:22:49
Buna fetelor! Stie cineva vreo piscina in Iasi inafara de cea de la Moldova? Vreau sa inot ca sa imi mai tonific un pic musculatura. Imi e lene sa merg la aerobic, dar o balaceala e oricand bine venita:D

Este piscina de la Baia comunala, care e reconditionata, cica arata ff bine, bazinul la inaltime maxima are 160 cm, de luni pana vineri pana la ora 16.00 se alterneaza program pt femei cu program separat de barbati ( o zi cu o zi), iar dupa 16.00 este la comun. Intrarea este 10 ron ( nu stiu daca la orice ora, dar sigur dupa ora 16.00 asta e tarfiful).

Despre pro olimpic nu am decat cuvinte de lauda, nu dau multe detalii caci avem o miresica care e sora cu o angajata de acolo si....ma abtin, dar se munceste mult si voi continua si luna viitoare cu tae bo. Eu am facut gimnastica multi ani si deja dupa o luna de aerobic ma cam plictisesc, vreau sa trec la urmatorul nivel =)) E d ebine , recomand exercitiile de aerobic si tae bo in special cu antrenoarea de la programul de seara.

vanessa80
28.02.2008, 21:02:17
Multumesc pt informatie. O sa trec zilele astea pe acolo sa vad exact ce si cum. :*

adinac_ro
12.03.2008, 19:30:09
Eu am luat pauza 2 sapt de la sala. Promit ca de sapt viitoare imi reinoiesc abonamentul si daca ajung maine prin zona ma interesez si de-o balaceala la comunala. Ce ziceti merge o intalnire la comunala?#:-S

AnaM
12.03.2008, 23:48:03
Eu am luat pauza 2 sapt de la sala. Promit ca de sapt viitoare imi reinoiesc abonamentul si daca ajung maine prin zona ma interesez si de-o balaceala la comunala. Ce ziceti merge o intalnire la comunala?#:-S

Bai, deci noi suntem la fel =)) Si eu am facut pauza de 2 sapt (tot asa, mi-a expirat abonamentul =)) ), da' gata, maine mi-l innoiesc :D :D Sau nu =)) Depinde cat chef am... Dar ar trebui... Uf :D

tania_tania
13.03.2008, 17:01:13
Buna, mai mergi la tae bo ? Eu am sunat acum 2 zile si mi-au zis ca au grupa formata doar din 3 persoane . Te numeri si tu printre ele? :) As vrea sa vin si eu numai ca 90 lei mi se pare mult. Mai stii si alte sali/ preturi pt tae bo in Iasi ?

p.s. piscina mai este si la o sala undeva prin Bucium (dupa Onyx cam asa) am uitat cum se cheama, dar daca mai esti pe aici ma interesez si raspund.

adinac_ro
13.03.2008, 18:26:04
Buna, mai mergi la tae bo ? Eu am sunat acum 2 zile si mi-au zis ca au grupa formata doar din 3 persoane . Te numeri si tu printre ele? :) As vrea sa vin si eu numai ca 90 lei mi se pare mult. Mai stii si alte sali/ preturi pt tae bo in Iasi ?

p.s. piscina mai este si la o sala undeva prin Bucium (dupa Onyx cam asa) am uitat cum se cheama, dar daca mai esti pe aici ma interesez si raspund.

Stiu cele 3 pers din grupa de tae bo, dar nu sunt printre ele ca m-am lasat imediat cum au inceput, mi-a expirat abonamentu, apoi am facut economie pt cadourile de 8 martie ( eram in razboi cu sotul si am vrut sa -i arat ce bine ma ppot gestiona eu cu toate cheltuielile, dar am intrat un pic in colaps) sapt asta am vrut sa ma pornesc la sala , dar luni ma incerca o raceala si am zis" mai bine miercuri", miercuri se pregatea intalnirea pt vineri si am zis " daca e intalnire mai bine incep de lunea celalta" :D .
Dar de luni garantat ma duc.

Piscina din Bucium ( imediat dupa 3 sarmale ) s-a inchis si oricum era ceva mai mult pt relaxare si cred ca m-ar fi tentat mai mult barul decat piscina plus ca era frecventata de lume impooortanta #:-S si nu vroiam sa stric decorul:-p . Cred ca pt ce vreau eu acum e mai k la baia comunala sau piscina de la union care am auzit ca e cat o balie:-\ .
Nu imi mai fac muuuulte planuri acum, dar sigur ma duc la sala de luni.

andreeas_79
13.03.2008, 19:36:35
Pusilici fetelor, mirese si miresici o:-)
Eu ma marit la anu pe 6 iunie si am inceput sa intru pe forumuri sa vad ce se vorbeste si ce mai e nou in "domeniu". Am timp destul asa ca vom lega o prietenie de lunga durata si sper ca ne vom fi de folos reciproc. Imi doresc o nunta ca in povesti asa ca orice sugestie e bine venita. Cat despre ceea ce am vaut fetelor legat de slabit eu as zice sa nu va faceti probleme pentru ca exista solutii. Eu am gasit-o din alt motiv nu pentru nunta ci pentru ca m am lasat de fumat si am pus pe mine 14 kg:( Le am dat jos, asa ca se poate. Nu stiu daca am voie sa spun aici cum pentru ca s ar putea sa fac reclama deci...
Oricum daca vreti puteti sa ma intrebati si va ic secretul:D
Ceea ce ma intereseaza pe mine este daca a facut vreuna din miresici nunta in aer liber si detalii......
P.S. Sunt chiar fericita ca exista astfel de forumuri!
Va pup :*

adinac_ro
13.03.2008, 20:57:11
Eu ma marit la anu pe 6 iunie si am inceput sa intru pe forumuri sa vad ce se vorbeste si ce mai e nou in "domeniu". Am timp destul asa ca vom lega o prietenie de lunga durata si sper ca ne vom fi de folos reciproc. Imi doresc o nunta ca in povesti asa ca orice sugestie e bine venita. Cat despre ceea ce am vaut fetelor legat de slabit eu as zice sa nu va faceti probleme pentru ca exista solutii. Eu am gasit-o din alt motiv nu pentru nunta ci pentru ca m am lasat de fumat si am pus pe mine 14 kg:( Le am dat jos, asa ca se poate. Nu stiu daca am voie sa spun aici cum pentru ca s ar putea sa fac reclama deci...
Ceea ce ma intereseaza pe mine este daca a facut vreuna din miresici nunta in aer liber si detalii......

Cred ca ai fost bombardata de "private" te las sa respiri si apoi cer si eu secretul.

Green_Eyes
13.03.2008, 22:20:55
Cred ca ai fost bombardata de "private" te las sa respiri si apoi cer si eu secretul.

Inca nu poate trimite mesaje private, deci ar putea sa ne spuna aici>:/;));));)) bineinteles daca nu s-ar considera reclama:">

AnaM
13.03.2008, 23:02:44

Pai hai, zi-ne secretul :D :D Hai ca si eu am de dat jos macar 10 kile :> :>
Numai sa nu fie pastile sau ceaiuri, ca nu cred in asa ceva. Deci ori e vreo dieta miraculoasa, ori e vreun aparat gen electrostimulare sau exercitii pilates, ca altfel NU CRED NIMIC =)) =))

Milagros
14.03.2008, 10:06:58
Numai sa nu fie pastile sau ceaiuri, ca nu cred in asa ceva. Deci ori e vreo dieta miraculoasa, ori e vreun aparat gen electrostimulare sau exercitii pilates, ca altfel NU CRED NIMIC =)) =))

Hm...mie imi miroase a reclama, fetelor, asa ca eu zic sa nu va ambalati. Nu e cam ciudat cum de la primul post a intrat domnisoara chiar la topicul cu slabitul? :[email protected] Nah, poate sunt eu paranoia....

Green_Eyes
14.03.2008, 11:38:59
Hm...mie imi miroase a reclama, fetelor, asa ca eu zic sa nu va ambalati. Nu e cam ciudat cum de la primul post a intrat domnisoara chiar la topicul cu slabitul? :[email protected] Nah, poate sunt eu paranoia....

Si eu sunt, dar nu am vrut sa recunosc8-|=))
Oricum, nu am incredere in diete minune, ci doar in sport si mancat sanatos...si VOINTA:[email protected] acest motiv, nu stiu daca am sa reusesc sa slabesc vreodata=((

tania_tania
14.03.2008, 13:16:43
Nici eu nu pot sa trimit inca mesaje private asa ca o mai bombardez pe adinac_ro (http://www.miresici.ro/member.php?u=6599) aici cu niste intrebari. Cum e la sala ? Ce instructor au ? E de treaba? adica supravegheaza lumea sa vada daca sunt facute corect exercitiile ? nu stiu mai zi-mi cate ceva.. pt ca nu as vrea sa regret ca dau 900 mii pe abonament in cazul in care ma decid...

nicoleta
15.03.2008, 03:51:23

Din pacate trebuie sa-ti spun ca eu slabit cu pastile si inca mai slabesc. Sunt super fericita ca am ajuns la 66kg:">, idealul meu ar fi undeva pe la 60-62\:D/\:D/\:D/( sper sa si reusesc ) . Nu prea fac sport (am doar un super aparat vibropawer care zic eu ca e tare bun ) , si in ultimile 3 luni chiar am abuzat un pic de dulciuri.
Eu de obicei ma ingras tare repede si dau jos ff greu . Am avut cel mai mult 78 kg - eram o balena. Cred ca am incercat toate dietele posibile si imposibile dar fara rezultate prea mari.

honney105
15.03.2008, 09:18:46

Stiu ca tae bo se face si in pacurari la sala aia mare de langa autogara... Acolo au si aerobic si fitness, au si nutitionist, au si sauna. Eu am incercat doar fitnessul, dar mi s-au parut destul de seriosi. Preturile deci nu le stiu. Ce mi-a placut a fost faptul ca nu am vazut figurante ci chiar fete care voiau sa lucreze...Gata nu mai spun ca sa nu sune a reclama...:-p

adinac_ro
15.03.2008, 09:21:55
Din pacate trebuie sa-ti spun ca eu slabit cu pastile si inca mai slabesc. Sunt super fericita ca am ajuns la 66kg:">, idealul meu ar fi undeva pe la 60-62\:D/\:D/\:D/( sper sa si reusesc ) . Nu prea fac sport (am doar un super aparat vibropawer care zic eu ca e tare bun ) , si in ultimile 3 luni chiar am abuzat un pic de dulciuri.
Eu de obicei ma ingras tare repede si dau jos ff greu . Am avut cel mai mult 78 kg - eram o balena. Cred ca am incercat toate dietele posibile si imposibile dar fara rezultate prea mari.

Pana la urma cred ca am sa le iau si eu....
La sala e k , la tae bo e o fata antrenor, in general se ocupa de fiecare , adica urmareste grupa si face observatii unde e necesar. La tae bo fiind grupa de 3 e mai mult decat atenta la fiecare miscare. Ca pret al pietei, 90 ron pt tae bo nu e mult. Eu sunt multumita cum se lucreaza acolo.
De luni reincep ca deja in serile in care am stat acasa am mancat prea multe floricele, seminte etc dar "pe vremuri" cand veneam de la sala nu puteam sa inghit nimic decat apa.....muuuulta apa.

adinac_ro
15.03.2008, 13:24:20

De cand zic asta te-am zapacit si pe tine, dar oricum esti un exemplu ca si-au facut "datoria" si asta ma stimuleaza, dar nu suficient inca=P~ . Oricum eficiente, doar ca nu as renunta la cele cateva obiceiuri care le am din cand in cand ( floricele si seminte in pat) si stiu ca tu ai facut si ceva scrifiicii. Fara sacrificii nu se poate?

AnaM
15.03.2008, 13:55:09

Wow... eu tot stagnez la 70 :-SS
Ce pastile-s? Alea de care ziceai tu, din Italia? ^:)^

Milagros
15.03.2008, 14:46:47

Vreau si eu pastile. Am reusit sa dau jos 9 kg cu o dieta tare faina si vad ca ma mentin da as mai da jos vreo 5, sa ajung la 57 :D

Juliette
16.03.2008, 20:58:00
La sala e k , la tae bo e o fata antrenor, in general se ocupa de fiecare , adica urmareste grupa si face observatii unde e necesar. La tae bo fiind grupa de 3 e mai mult decat atenta la fiecare miscare. Ca pret al pietei, 90 ron pt tae bo nu e mult. Eu sunt multumita cum se lucreaza acolo.
De luni reincep ca deja in serile in care am stat acasa am mancat prea multe floricele, seminte etc dar "pe vremuri" cand veneam de la sala nu puteam sa inghit nimic decat apa.....muuuulta apa.
Ce program mai au la tae-bo? Ca am mai vorbit cu o prietena si ea vrea tare mult, e hotarata sa incepem.#:-S

Onutza
16.03.2008, 21:09:20
ati incercat Nivea my silhouette?

nicoleta
16.03.2008, 22:59:52
Wow... eu tot stagnez la 70 :-SS
Ce pastile-s? Alea de care ziceai tu, din Italia? ^:)^
eu am incercat mai multe. am luat herbalife cam 4 luni si a fost ok . incepand din august si pana in octombrie la sfarsit am luat reductil , am facut o pauza pana in ianuarie. la revenirea in tara ( adica de pe 17 ) am reanceput sa iau reductil !!! de sarbatori am exagerat tare mult cu mancarea adica 2 saptamani am mancat , am baut, am ras , si m-am distrat. am ajuns din nou la 70-71. acum sunt ok dar tot mai trebuie dat jos cateva kg.... vaiiiii dar vin Sf Pasti ... promit sa mananc mai putin ...:-<:-<:-<

AnaM
16.03.2008, 23:12:12
eu am incercat mai multe. am luat herbalife cam 4 luni si a fost ok . incepand din august si pana in octombrie la sfarsit am luat reductil , am facut o pauza pana in ianuarie. la revenirea in tara ( adica de pe 17 ) am reanceput sa iau reductil !!! de sarbatori am exagerat tare mult cu mancarea adica 2 saptamani am mancat , am baut, am ras , si m-am distrat. am ajuns din nou la 70-71. acum sunt ok dar tot mai trebuie dat jos cateva kg.... vaiiiii dar vin Sf Pasti ... promit sa mananc mai putin ...:-<:-<:-<

Si eu am incercat Herbalife, da' pur si simplu nu ma pot tine de el... Am tinut vreo 10 zile si slabisem vreo 2-3 kile.
Vreau sa fac electrolipoliza sau vacuum depresor (sau cum se cheama). Prima stiu ca nu lasa urme, nu doare, dar cica vacuumul e mai dureros. A facut cineva? Ceva rezultate?

gabimirea
17.03.2008, 09:43:15
Sambata la pranz mi-am luat si eu produsele herbalife si am si inceput sa le iau ... la mine e ok ... imi place foarte mult ca am program si nu am voie s ma abat de la cele 3 mese
Cred ca eu in armata trebuia sa ma duc la cat de bine reactionez la program foarte strict :D
va mai tin la curent sapt viitoare cu rezultatele :D

adinac_ro
17.03.2008, 12:58:52
La tae bo progr e luni, miercuri si vineri de la 19.30 la 20.30
Cred ca e singurul progr. Eu diseara imi reinoiesc abonamentul.
Si sapt asta tre sa fac si 3 sedinte de solar. Ca ma ramas in urma 2 sapt.
Si sper ca tot azi sa ajung la farmacie sa imi iau pastilele recomandate de nico si daca gasesc 1 plus 1 gratis va anunt pe cei interesati.

Juliette
17.03.2008, 14:16:28
Vreau sa fac electrolipoliza sau vacuum depresor (sau cum se cheama). Prima stiu ca nu lasa urme, nu doare, dar cica vacuumul e mai dureros. A facut cineva? Ceva rezultate?
Eu am facut vacuum si imi lasa niste vanatai... Acum depinde si de cum reactionezi, ca eu ma invinetesc foarte usor. Nu cred ca o sa mai fac, pt ca dupa ce m-am lasat m-am ingrasat mai tare decat eram cand am inceput sedintele=((. Am ramas fidela masajului, care la mine da rezultate f bune si as merge oricand la sauna, piscina si tenis de camp.

Juliette
17.03.2008, 14:25:27
La tae bo progr e luni, miercuri si vineri de la 19.30 la 20.30
Cred ca e singurul progr. Eu diseara imi reinoiesc abonamentul.
Si sapt asta tre sa fac si 3 sedinte de solar. Ca ma ramas in urma 2 sapt.
Si sper ca tot azi sa ajung la farmacie sa imi iau pastilele recomandate de nico si daca gasesc 1 plus 1 gratis va anunt pe cei interesati.
Multumesc pt info, Adina! Sa vad daca ne urnim si noi. Eu deja am o febra musculara de la tenis de camp ;)) .

adinac_ro
17.03.2008, 16:12:06
Eu mi-am facut comanda de pastilele cu care a sllabit Nico. Este o oferta si pana in mai este 1 plus 1 gratis. Deci cu 120 ron voi lua 2 cutii.

Green_Eyes
17.03.2008, 18:49:01
Eu mi-am facut comanda de pastilele cu care a sllabit Nico. Este o oferta si pana in mai este 1 plus 1 gratis. Deci cu 120 ron voi lua 2 cutii.

Este vorba de Reductil? Daca da, v-ati informat in prealabil despre efectele adverse? In primul rand, este recomandat doar persoanelor obeze, iar unul din efectele secundare este chiar ciroza, deoarece afecteaza in mod deosebit ficatul...:(Si pe mine ma batea gandul, dar mi-e prea frica sa risc..

Juliette
17.03.2008, 19:00:08
Eu pastile de slabit n-as lua in nici un caz. M-am convins de-a lungul timpului ca sportul face minuni, cu ceva moderatie la mancare (exclus infometarea) combinate cu un masaj, o sauna, ceva.;-)

Yonika
17.03.2008, 19:47:45
Fetelor, dar de Heritage ati auzit? Cica poti manca ce vrei, iar pastilele se iau pana in ora 3. Cica ar fi f bune. In farmacii nu am gasit si am facut de 2 sapt comanda pe net, si acum astept sa imi ajunga pachetelul. Ar fi 180 pastile la pretul de 178 lei. Si poti lua intre 1 si 3-4 pastile pe zi, dar pana in ora 3. Si sa se bea apa multa. Acum de la voi am auzit de reductil. care o fi mai bun?

adinac_ro
17.03.2008, 21:03:35
Este vorba de Reductil? Daca da, v-ati informat in prealabil despre efectele adverse? In primul rand, este recomandat doar persoanelor obeze, iar unul din efectele secundare este chiar ciroza, deoarece afecteaza in mod deosebit ficatul...:(Si pe mine ma batea gandul, dar mi-e prea frica sa risc..

Da intr-adevar astea sunt. Sper sa nu fie vorba tuturor , dar eu zic asa
" iau pana slabesc putin si apoi incerc sa ma mentin". Sper sa nu am pb ca nu voi face din asta un stil de viata si nu le voi lua permanent. Acum sper sa mai am putere sa mai fac si sport ca am promis si m-am tinut de promisiune ....de azi mi-am reinoit abonamentul la sala.

Green_Eyes
18.03.2008, 09:01:23
Da intr-adevar astea sunt. Sper sa nu fie vorba tuturor , dar eu zic asa
" iau pana slabesc putin si apoi incerc sa ma mentin". Sper sa nu am pb ca nu voi face din asta un stil de viata si nu le voi lua permanent. Acum sper sa mai am putere sa mai fac si sport ca am promis si m-am tinut de promisiune ....de azi mi-am reinoit abonamentul la sala.

Nu e problema mea, dar chiar nu stiu de ce te complici cu pastile de slabit.. Esti deja foarte slaba, arati foarte bine... Sunt sigura ca un pic de sport ar fi cel mai indicat, vad ca ai si vointa necesara:D Mai degraba persoane ca mine (adica de doua ori mai mare decat tine#-o) ar putea, in ultima instanta apela la aceasta solutie:(... Oricum, mult succes:*

Green_Eyes
18.03.2008, 14:44:10

Despre efectele adverse ale Reductilului: http://www.efarma.ro/products.php?id=820

adinac_ro
18.03.2008, 14:56:47
[quote=Green_Eyes;708000]Despre efectele adverse ale Reductilului: http://www.efarma.ro/products.php?id=820

Am facut comanda si am si ridicat-o. Am citit prospectul mai mult pe sarite ca deja stiam de la tine riscurile , dar mi le asum de data asta. Promit sa nu exagerez , deci termin folia 1 plus 1 gratis si gata.

Pt cine le stie...trebuie sa incep de luni? ca asa sunt ele numerotate ( luni marti etc).

Milagros
18.03.2008, 15:01:05
[quote=Green_Eyes;708000]Despre efectele adverse ale Reductilului: http://www.efarma.ro/products.php?id=820

Am facut comanda si am si ridicat-o. Am citit prospectul mai mult pe sarite ca deja stiam de la tine riscurile , dar mi le asum de data asta. Promit sa nu exagerez , deci termin folia 1 plus 1 gratis si gata.

Pt cine le stie...trebuie sa incep de luni? ca asa sunt ele numerotate ( luni marti etc).
Da cum ti-ai luat Reductil fara prescriptie? :>

Green_Eyes
18.03.2008, 15:01:30

:) >:D<Nu cred ca are importanta ziua cand incepi folia:e ca si la AC, numerotarea te ajuta sa contorizezi daca ai luat sau nu pilula in ziua respectiva:*

adinac_ro
18.03.2008, 15:02:51
[quote=adinac_ro;708042]
Da cum ti-ai luat Reductil fara prescriptie? :>

Trebuia?

Multumesc green eyes!

Milagros
18.03.2008, 15:04:43
[quote=Sherydan;708054]

Trebuia?

Multumesc green eyes!

Pai asaice pe site-ul dat de green eyes, ca se elibereaza in farmacii doar pe baza de reteta.

adinac_ro
18.03.2008, 16:43:20
Eu l-am luat fara , pur si simplu l-am solicitat, cred ca vroia de fapt pe prospect sa spuna ca se ia la recomandarea medicului.

Milagros
18.03.2008, 21:04:27
Eu l-am luat fara , pur si simplu l-am solicitat, cred ca vroia de fapt pe prospect sa spuna ca se ia la recomandarea medicului.
Hm... :-B :-B :-B

Green_Eyes
18.03.2008, 21:31:09
Hm... :-B :-B :-B

Oricum, nu ar fi singurul medicament care se elibereaza fara reteta...desi nu ar trebui [-X Viitoarea fina e farmacista si mi-a zis chiar azi pentru ca o intrebasem: ''Daca vrei sa-ti distrugi ficatul si sa te ingrasi dublu dupa ce le lasi, atunci ia Reductil''....Banuiesc ca stie ce zice cat de cat:-?
Cred ca am insistat destul :) Concluzie - Fiecare face ce vrea cu corpul sau :)

adinac_ro
20.03.2008, 16:05:51
Am inceput "tratamentul", deocamdata nu simt ca pastilele ar fi de cel mai mare ajutor. Moral ...se simte: ma gandesc cati bani am dat pe ele si cand mi-e foame zic" nu se poate" =)) deci voi slabi . Nu mai povestiti de boli plsssss^:)^ . Mie nu mi se v-a intampla !!!!!!

cgeorgiana1982
03.04.2008, 14:52:12
Buna,

As avea nevoie de ajutor: cunoasteti cumva persoane care fac masaj anticelulitic la domiciliu la preturi rezonabile?? mersi mult.

adinac_ro
03.04.2008, 17:16:36
Buna,

As avea nevoie de ajutor: cunoasteti cumva persoane care fac masaj anticelulitic la domiciliu la preturi rezonabile?? mersi mult.

Stiu eu o tipa care vine si acasa la cliente. Pretul e 20 sau 25 ron ( nu mai stiu exact) cu crema ta. Nu stiu daca e bun sau nu pretul ( inclin sa cred ca asta e pertul pietei ) dar cunosc o singura persoana pe care ti-o pot recomanda.

nicoleta
07.04.2008, 04:11:15
Stiu eu o tipa care vine si acasa la cliente. Pretul e 20 sau 25 ron ( nu mai stiu exact) cu crema ta. Nu stiu daca e bun sau nu pretul ( inclin sa cred ca asta e pertul pietei ) dar cunosc o singura persoana pe care ti-o pot recomanda.
vreau si eu pentru sfarsitul lui mai si iunie macar o data pe saptamana. sunt foarte eficiente !!!!!!!!!:*:*:*

adinac_ro
07.04.2008, 12:53:59
vreau si eu pentru sfarsitul lui mai si iunie macar o data pe saptamana. sunt foarte eficiente !!!!!!!!!:*:*:*

Sigur draguta...intram la program de alint.

AnaM
07.04.2008, 18:24:50
Eu am inceput sa merg la slimhouse, am facut 3 sedinte de electrolipoliza si drenaj limfatic (intre prima si a doua sedinta am slabit 1 kg), si azi am facut prima sedinta de Star vac (un fel de vacuumcu niste ventuze pe care ti le aplica inainte de masajul propriu-zis), doare mai ales pe burtica si pe interiorul coapselor, aproape de bikini, dar e foarte eficient. O sa-mi ramana ceva semne dupa sedinta asta, dar se duc in doua-trei zile. Sedintele le-am programat lunea, miercurea si vinerea. In principiu am zis ca fac 10, dar sa vedem cum evoluez. Sedinta e 60 ron (1h).

adinac_ro
07.04.2008, 21:58:19
Eu vineri termin abonamentul la sala si de luni o sa merg la union la aqua gym. Daca e interesant/funny/relaxant/eficient/conditii va anunt.
De salbit am mai slabit, dar stiti voi cum....nu ff mult, am 58 kg anul trecut in vara am avut si 56 deci inca se mai poate....dar sotul meu zice ca sunt un schelet fara sani (ca si astia sau subtiat de cand am slabit). El nu stie ce regim am aplicat eu, crede ca de la sport si a mai vazut el ca nu prea mananc, dar si-a dat seama abia dupa 1 luna ca nu prea mai am pofta de mancare;=)) sau poate abia acum a luat-o in serios cand a vazut ca exagerez si cu dieta si cu slabitul.
Tratament mai am pt inca o luna dar voi face o pauza si daca o sa mai consider la un moment dat ca nu am putere/vointa sa slabesc din sport si mancare sanatoasa voi relua "tratamentul" .

Ioana_P
08.04.2008, 00:11:21
Cunoscsi eu pe cineva... si nu face doar masaj, face si gimnastica la domiciliu ...pentru cine nu are timpsa ajunga la sala.

Dati un PM si vapun in legatura cu persoana respectiva.

Ioana_P
08.04.2008, 00:13:42
Un salon care are preturi acceptabile la masaj si nu numai,este Dada blu.
Eu merg acolo si tipa face un masaj super. (mie imi plateste firma o sedinta pe saptamana ;;)).
Iar anticelulita se poate face si un tratament cu ultrasunete.

alinaclau
08.04.2008, 01:10:57
pretul la domiciliu intr-adevar variaza intre 20-25 ron!
de creme ce stiti?eu stiu ca cea de la a r d e s,cea termo e super eficienta! mult succes fetelor!!=D> =D>

adinac_ro
08.04.2008, 18:56:04
Un salon care are preturi acceptabile la masaj si nu numai,este Dada blu.
Eu merg acolo si tipa face un masaj super. (mie imi plateste firma o sedinta pe saptamana ;;)).
Iar anticelulita se poate face si un tratament cu ultrasunete.

Stii cumva ce preturi au la masaj, ce creme folosesc si ...stii cumva daca in pretul masajului e inclusa si crema?