PDA

Versiunea completa : Cum se mentin in forma miresicile din Iasi (piscine, sali de fitness etc.)

Pagini : 1 2 [3]

Ioana_P
09.04.2008, 21:58:48
Stii cumva ce preturi au la masaj, ce creme folosesc si ...stii cumva daca in pretul masajului e inclusa si crema?

Ti-am raspuns pe privat :)

cretulici
13.04.2008, 19:38:26
Stiti cumva una buna si cu preturi acceptabile? Am mers pana acum la armony,m-am obisnuit cu antrenorii,dar s-au scumpit abonamentele. Ma gandesc ca as putea gasi ceva mai ieftin. Imi puteti sugera o sala,in zona stefan cel mare-piata unirii sau eventual tatarasi? Nu de alta,dar eu merg dupa ce termin munca si as vrea sa ajung cat mai repede la sala,nu sa strabat jumatate de oras,in mijloacele noastre de transport in comun.Pierd timp si nu-mi convine.

adinac_ro
13.04.2008, 19:51:02
Stiti cumva una buna si cu preturi acceptabile? Am mers pana acum la armony,m-am obisnuit cu antrenorii,dar s-au scumpit abonamentele. Ma gandesc ca as putea gasi ceva mai ieftin. Imi puteti sugera o sala,in zona stefan cel mare-piata unirii sau eventual tatarasi? Nu de alta,dar eu merg dupa ce termin munca si as vrea sa ajung cat mai repede la sala,nu sa strabat jumatate de oras,in mijloacele noastre de transport in comun.Pierd timp si nu-mi convine.

In piata unirii este o sala, dar nu stiu nimic despre ea ...in spatele blocului din statie ( se coboara la subsol prin spate) cred ca ar fi o sala buna ca este deschisa de anul trecut si ma gandesc ca fiind noua au si aparate bune si mai noi.
In tatarasi nu sunt sali, ar mai fi una in podu de fier, nu stiu exact unde dar este una renumita si cica la nivel cu armoni. Au chiar si tae bo si am auzit ca au clienti buni.
Succes !!!
Saptamana asta va dau si eu vesti cum e la aqua gym.

cgeorgiana1982
14.04.2008, 08:43:24
Stiu eu o tipa care vine si acasa la cliente. Pretul e 20 sau 25 ron ( nu mai stiu exact) cu crema ta. Nu stiu daca e bun sau nu pretul ( inclin sa cred ca asta e pertul pietei ) dar cunosc o singura persoana pe care ti-o pot recomanda.

Buna,
Poti sa-mi dai un PM cu numarul ei? Mersi mult.

mitzura
07.05.2008, 10:09:22
gimnastica mecanica fara efort a incercat cineva?...ma refer in special la sistemul slender you de la maviov!

andutza019
07.05.2008, 10:26:50
fetelor, ma alatur si eu la discutie ...
astazi merg la masaj anticelulitic si nu stiu ce fel de abonament sa-mi iau cu 4 sau cu 8 sedinte / luna ...
stiti cumva de cate sedinte este nevoie intr-o luna ca sa fie efecte vizibile si sa nu fie nici daunator ?

mitzura
07.05.2008, 10:41:52
fetelor, ma alatur si eu la discutie ...
astazi merg la masaj anticelulitic si nu stiu ce fel de abonament sa-mi iau cu 4 sau cu 8 sedinte / luna ...
stiti cumva de cate sedinte este nevoie intr-o luna ca sa fie efecte vizibile si sa nu fie nici daunator ?
daunator nu prea are cum sa fie!eu zic sa iei de 8,ca la 4 s-ar putea sa nu se vada mai nimic!depinde de organism cate sedinte ii trebuie!sigur se va adauga si o dieta cu cat mai multe lichide si vegetale!nu te astepta la rezultate spectaculoase!

laara
07.05.2008, 15:38:05
buna fetelor..
cam ce preturi sunt la masajul anticelulitic? ca si pe mine m-ar tenta..mai ales ca a inceput sa se vada aspectul de coaja de portocale...of..
v-am pupat

Juliette
20.05.2008, 12:05:35
Va rog sa-mi recomandati si mie un salon unde se poate face masaj anticelulitic, nu f scump, in zona bd Socola sau Nicolina-CUG. La toate saloanele unde am sunat, nu au locuri in intervalul orar 17-22. :(( Si nu mai vreau sa merg jumatate de oras pt o ora de masaj. Multumesc ! >:D<

oana99
20.05.2008, 12:57:28
Eu nu stiu ce sa ma mai fac.Vreau sa slabesc 5 kg pana la nunta.Problema e ca am fost o perioada la sala,dar din lipsa de timp m-am lasat.As incerca cu masajele.Oare mi-ar fi eficiente?:((

Juliette
20.05.2008, 13:09:02
Eu nu stiu ce sa ma mai fac.Vreau sa slabesc 5 kg pana la nunta.Problema e ca am fost o perioada la sala,dar din lipsa de timp m-am lasat.As incerca cu masajele.Oare mi-ar fi eficiente?:((
Incearca sa combini sauna/capsula cu masaj si eventual electrostimulare. Eu am incercat cam de toate, insa incerc de ceva timp sa raman insarcinata si am renuntat la slabit, acum caut macar masaj sa fac, pt intretinere. Dar daca ar mai fi sa fac altceva in afara de sala, astea le-as combina.

Brandy
20.05.2008, 13:20:22
Este un salon in Podu Ros deschis recent cred.Este exact langa intersectia disnspre Podul Nicolina.Poate se face acolo masaj,caci asa am inteles.Va pup

Juliette
20.05.2008, 18:45:55
Este un salon in Podu Ros deschis recent cred.Este exact langa intersectia disnspre Podul Nicolina.Poate se face acolo masaj,caci asa am inteles.Va pup
Posh cumva?

Onutza
20.05.2008, 19:42:28
ioana, pe dreapta inainte de semaforul.de la baza podului spre nicolina, dupa....tonete la parter de bloc.
inainte a fost cabinetul Catharsis!

Juliette
21.05.2008, 13:48:05
Aaaaaaaaaaa, da, doar trec zilnic pe acolo L-) . Firma e maaare, cu alb si portocaliu. Multumesc ca mi-ati deschis ochii :D .

Juliette
22.05.2008, 10:59:13
Are cineva un nr de tel de acolo? Multumesc !

anamary
19.07.2008, 17:41:53
sincer....eu slabesc pe rupte de la stres...deci...nici nu-mi fac griji din privinta kilogramelor in plus...#:-S

mitzura
21.09.2008, 09:56:20
am citit ca la inceputul lui septembrie s-a deschis pe independentei primul loc unde se poate face pilates in iasi, deasupra pizzeriei diavolo.tonusplus se numeste si instructoare e elena gheorghita. stiti ceva de asta?merge cineva?stiu ca acolo era solonul lili prisacaru,au vreo legatura?

maryloo
21.09.2008, 21:56:01
fetelor cine vrea sa mearga impreuna cu mine la aerobic in colentina bucuresti?? ca singura niciodata nu imi fac timp :((

SHERIDAN
22.09.2008, 00:23:36
hai ca si eu vreau cine are o reteta buna de slabit

Limona
24.09.2008, 14:31:01
am citit ca la inceputul lui septembrie s-a deschis pe independentei primul loc unde se poate face pilates in iasi, deasupra pizzeriei diavolo.tonusplus se numeste si instructoare e elena gheorghita. stiti ceva de asta?merge cineva?stiu ca acolo era solonul lili prisacaru,au vreo legatura?

Eu ma duceam la salonul Lili Prisacaru, caci am avut nevoie inainte de nunta sa slabesc, si stiu ca inchiriase cineva, alaturi de salon, o sala pt aerobic. Probabil e vb de aceeasi sala in care se face pilates, si nu aerobic. Dar nu are nici o legatura cu salonul Lili Prisacaru.

irinaBride
23.10.2008, 08:19:22
hai ca si eu vreau cine are o reteta buna de slabit

Eu imi fac curaj sa ma apuc de scarsdale, amatori? [-o<

Nutu
02.11.2008, 21:17:02
Parerea mea e ca inotul este foarte bun si pentru slabit si pentru lucrarea masei musculare uniform! Si e si mai placut decat mersul la sala!

Rhally
03.11.2008, 20:19:17
Eu ma duceam la salonul Lili Prisacaru, caci am avut nevoie inainte de nunta sa slabesc, si stiu ca inchiriase cineva, alaturi de salon, o sala pt aerobic. Probabil e vb de aceeasi sala in care se face pilates, si nu aerobic. Dar nu are nici o legatura cu salonul Lili Prisacaru.

Legat de Pillates pot sa-ti spun de o tipa care face pillates combinat cu aerobic de mai biune de 2 ani. O cheama Cristina si este sef de lucrari la fac. de Sport. Tipa e f buna, dar face numai la fac de sport si e destul de aglomerata. Eu merg la ea din 2002 si n-as schimba-o cu nimeni. Dar sa stiti ca nu se fac minuni intr-o luna. Pillates chiar daca pare usor e destul de greu vis-avis de efort, si pt rezultate bune e bine de combinat cu o dieta putin mai restrictiva, si eventual cu masaj anticelulitic.
Pot sa spun insa ca dupa 6 luni, cand eram mai tanara aveam patratele pe abdomen. Din pacate datorita jobului a trebuit sa mai intrerup, si s-a vazut.

nicolesagitarius
28.01.2009, 18:16:31
Nu este o sala cunoscuta. Este in Nicolina 1, si nu stiu exact cum se cheama. Am ales-o pt ca este f aproape de servici. Eu m-am dus de 3 ori pe sapt la aerobic, si de 2 ori pe sapt la salon, unde am facut electrostimulare, vacuum si capsula. Capsula este ffff buna. V-o recomand daca vreti sa slabiti mai repede...si binenteles miscare...multa miscare. ;-)
Aerobic:
8 sedinte - in jur de 40 RON, nu mai stiu exact
12 sedinte - 50 RON
20 sedinte - 59 RON
45 RON pt elevi si studenti, acces nelimitat

Imi poti spune pe unde anume in Nicolina 1, ca as vrea sa merg si eu, da-mi niste repere ca stau pe aici si cunosc numai sala nu stiu pe unde e.
Multumesc!^:)^

Limona
30.01.2009, 14:38:11
Imi poti spune pe unde anume in Nicolina 1, ca as vrea sa merg si eu, da-mi niste repere ca stau pe aici si cunosc numai sala nu stiu pe unde e.
Multumesc!^:)^

Imi pare rau, dar s-a desfiintat acum vreo jumatate de an.

irina_cdoc
25.03.2009, 20:05:54
buna seara ,fetelor!
Va rog cine imi poate recomanda un salon unde se fac masaje,impachetari cu parafango...
Pleasse help!![-o<

Ioana_P
26.03.2009, 09:59:06
buna seara ,fetelor!
Va rog cine imi poate recomanda un salon unde se fac masaje,impachetari cu parafango...
Pleasse help!![-o<

Buna,
Eu mergeam la DadaBlu (si cred ca o sa reincep un abonament, ca s-au cam depus kilogramele), e pe langa Number 8, pe Theodor Burada. Tipa care are salonul e super de treaba... ce-i drept s-au camn schimbat fetele de la masaj in ulrima vreme.... Preturile sunt acceptabile si daca iti faci abonament, ai si reduceri. Ti se face si o analiza corporala... e destul de dragut acolo.
Mai e un salon pe langa Kaufland-ul din Nicolina, Str. Mitropolit Varlaam, nr. 1,se cheama MyBodyShape. Le cunosc pe fetele de acolo si sunt foarte pricepute la masaj.

Poti gasi mai multe informatii (preturi, servicii, reduceri) pe net. Ambele saloane au site-uri :).

Ioana_P
26.03.2009, 10:15:33
Fetelor, eu as vrea sa merg la sala ... si caut o sala incapatoare si cu preturi nu prea mari. Vreau in special aerobic si pillates.

Eu stau in Alexandru, dar poate fi si in alta parte, atata timp cat are program pana mai tarziu sau sambata.

Inainte mergeam la Casa Modei, dar a plecat instructorul si m-am lasat.
L-am gasit apoi la o sala in Codrescu. Dar e foarte mica, si... avand in vedere ca e aproape de camine, e foarte aglomerat.
As incepe cu macar de 2 ori pe saptamana ...
Trebuie neaparat sa slabesc ... ca ne gandim la un bebe, si ca sa nu am probleme in timpul sarcinii cu surplusul de kg....trebuie sa ajung la o greutate cat de cat normala :(.

Ceva recomandari?

irina_cdoc
26.03.2009, 20:24:31
Buna,
Eu mergeam la DadaBlu (si cred ca o sa reincep un abonament, ca s-au cam depus kilogramele), e pe langa Number 8, pe Theodor Burada. Tipa care are salonul e super de treaba... ce-i drept s-au camn schimbat fetele de la masaj in ulrima vreme.... Preturile sunt acceptabile si daca iti faci abonament, ai si reduceri. Ti se face si o analiza corporala... e destul de dragut acolo.
Mai e un salon pe langa Kaufland-ul din Nicolina, Str. Mitropolit Varlaam, nr. 1,se cheama MyBodyShape. Le cunosc pe fetele de acolo si sunt foarte pricepute la masaj.

Poti gasi mai multe informatii (preturi, servicii, reduceri) pe net. Ambele saloane au site-uri :).

merci mult!
Am reusit sa acceses site-ul de la prima firma...celalalt nu merge.
Care dintre ele e cu fitze?Ca nu caut asa ceva ;;)

elabridetobe
26.03.2009, 20:28:32
Ajutooor!
Stie cineva vreo tipa care face masaj la domiciliu, este buna si are preturi k?

Trebuie neaparat sa slabesc!

Ioana_P
27.03.2009, 10:03:41
merci mult!
Am reusit sa acceses site-ul de la prima firma...celalalt nu merge.
Care dintre ele e cu fitze?Ca nu caut asa ceva ;;)

Buna...nici unul nu e de fite. Poti merge sa te convingi.
Site-ul celalalt e exact numele mybodyshape cu www in fata si ro la sfarsit.. si ce are fain e ca poti sa iti faci ce abonament vrei tu pe net si iti calculeaza suma, cu discount-uri. Cu cat iei mai multe sedinte cu atat e mai mare discount-ul.

Tre sa ma mobilizez si eu, si o sa imi fac abonament la electrostimulare si masaj (sa vina salariul intai).

irina_cdoc
04.04.2009, 23:53:46
Buna...nici unul nu e de fite. Poti merge sa te convingi.
Site-ul celalalt e exact numele mybodyshape cu www in fata si ro la sfarsit.. si ce are fain e ca poti sa iti faci ce abonament vrei tu pe net si iti calculeaza suma, cu discount-uri. Cu cat iei mai multe sedinte cu atat e mai mare discount-ul.

Tre sa ma mobilizez si eu, si o sa imi fac abonament la electrostimulare si masaj (sa vina salariul intai).

Am fost la body shape si chiar sunt ok fetele.e deschis de putin timp...din februarie 2009,dar au multe cliente...
merci pentru recomandare>:D<

Petro29
05.04.2009, 10:05:07
Am fost la body shape si chiar sunt ok fetele.e deschis de putin timp...din februarie 2009,dar au multe cliente...
Buna cam ce preturi au?:| o zi buna

irina_cdoc
05.04.2009, 13:23:21

intra pe site-ul lor.eu zic ca au preturi accesibile.

Ioana_P
06.04.2009, 11:11:10

Nu ai pentru ce..
Trebuie sa ma mobilizez si eu... desi ar trebui mai intai sa ma apuc de sala ;;) .
Fetelor, ceva recomandari?... o sala care sa fie deschisa pana mai tarziu..si sa fie destul de spatioasa :).

Ioana_P
06.04.2009, 11:13:44

Cam toate saloanele au aceleasi preturi (cu mici diferente) unde sunt preturile un pic mai mari pe sedinta, castigi din discount-uri sau la abonamente .... Unde sunt preturile un pic mai mici, nu ai discount-uri... deci pana la urma tot acolo iesi.
Important e sa va placa unde mergeti, sa fie aproape de unde locuiti sau de servici si sa gasiti loc (acu ca vine vara...sunt cam ocupate).

auradana
12.05.2009, 14:22:00
[quote=Ioana_P;1648821]Fetelor, eu as vrea sa merg la sala ... si caut o sala incapatoare si cu preturi nu prea mari. Vreau in special aerobic si pillates.

Eu stau in Alexandru, dar poate fi si in alta parte, atata timp cat are program pana mai tarziu sau sambata.

Inainte mergeam la Casa Modei, dar a plecat instructorul si m-am lasat.
L-am gasit apoi la o sala in Codrescu. Dar e foarte mica, si... avand in vedere ca e aproape de camine, e foarte aglomerat.
As incepe cu macar de 2 ori pe saptamana ...
Trebuie neaparat sa slabesc ... ca ne gandim la un bebe, si ca sa nu am probleme in timpul sarcinii cu surplusul de kg....trebuie sa ajung la o greutate cat de cat normala :(.

ai gasit sala? si eu vreau una dar nu f departe de casa adica undeva in Pacurari sau Alexandru. stie cineva?

georgiana22
12.05.2009, 16:45:20
buna deasupra la autocenter in canta

fubball
19.06.2009, 20:58:28
Nu stiu daca e ok subiectul, sau daca se va considera ca mai sunt subiecte de acest gen pe forumul general, dar pe mine chiar m-ar interesa sa aflu mai multe despre acest lucru: ce faceti voi fetelor ca sa fiti in forma in ziua nuntii? mergeti la saloanele de infrumusetare din Iasi, sau tineti cure se slabire...eu consider ca este un subiect destul de important atat pentru o miresica cat si pentru noi in general...inainte nu prea ma preocupa stilul de viata pe care il duceam, dar acum, incerc sa am foarte mare mare grija la ceea ce consum si la cata miscare fac....si as fi foarte curioasa sa aflu mai multe si de la voi....in plus am intrat pe alte subiecte de acest gen si ma cam simteam ca intre straini...:-s...sper sa fie ok subiectul si sa aflam cat mai multe una de la cealalta...:*:*

sabinamaria
19.06.2009, 22:35:55
Nu stiu daca e ok subiectul, sau daca se va considera ca mai sunt subiecte de acest gen pe forumul general, dar pe mine chiar m-ar interesa sa aflu mai multe despre acest lucru: ce faceti voi fetelor ca sa fiti in forma in ziua nuntii? mergeti la saloanele de infrumusetare din Iasi, sau tineti cure se slabire...eu consider ca este un subiect destul de important atat pentru o miresica cat si pentru noi in general...inainte nu prea ma preocupa stilul de viata pe care il duceam, dar acum, incerc sa am foarte mare mare grija la ceea ce consum si la cata miscare fac....si as fi foarte curioasa sa aflu mai multe si de la voi....in plus am intrat pe alte subiecte de acest gen si ma cam simteam ca intre straini...:-s...sper sa fie ok subiectul si sa aflam cat mai multe una de la cealalta...:*:*
Am renuntat sa mai mancam seara tarziu, caci la noi in casa asta era un obicei. Seara trebuia sa rontaim mereu. Mergem la cursuri de dans si vreau sa ma apuc si de putin fittnes.:*>:D<

fubball
19.06.2009, 22:41:16
Am renuntat sa mai mancam seara tarziu, caci la noi in casa asta era un obicei. Seara trebuia sa rontaim mereu. Mergem la cursuri de dans si vreau sa ma apuc si de putin fittnes.:*>:D<
Eu seara mananc un grepfruit...stiu ca e si foarte sanatos si foarte bun in diete deoarece ajuta la arderea grasimilor; eu sunt mai comoda din fire si mi-e cam greu sa ma deplasez la sala si de aia mi-am cumparat bicileta de fitness sa fac acasa...

fubball
19.06.2009, 23:02:16
pe mine m-ar interesa sa merg sa fac ori masaj anticelulitic la un salon ori vacuum...dar nu stiu daca se merita intr-adevar efortul...si financiar si mai ales durerea de la masajul anticelulitic...ca mi se pare asa de dureros!!:-s

Andrusca81
20.06.2009, 02:11:55
;)) :-s :-<
pe mine m-ar interesa sa merg sa fac ori masaj anticelulitic la un salon ori vacuum...dar nu stiu daca se merita intr-adevar efortul...si financiar si mai ales durerea de la masajul anticelulitic...ca mi se pare asa de dureros!!:-s
Sa stii ca si eu m-am gandit la aceasta solutie ( chiar daca cei din jur =)) cand aud ce idei imi mai vin)..daaaar desi sunt fit, am constatat ca am un fel de inceput de pernite in zona taliei si ma dispera..si chiar ma gandeam ca as putea scapa de ele mai rapid in modul asta.
Ce fac eu pentru a fi in forma :-? : pai am fost considerata slabatura pana acum cateva luni, dar situatia s-a schimbat putin pentru faptul ca nu prea fac miscare...ceea ce intentionez sa fac de acum inainte ( bicicleta, plimbari in aer liber, gym usor)...de asemenea ma tot gandesc si la alimentatia sanatoasa-bio si deci as renunta la prajeli, inlocuindu-le cu mai multe salate, ceaiuri din plante...
Pana acum nu a fost nevoie sa fac ceva pentru a fi in forma...dar simt ca a sosit timpul sa imi pun si aceasta problema :)) :-s #-o

fubball
20.06.2009, 09:23:23
;)) :-s :-<
Sa stii ca si eu m-am gandit la aceasta solutie ( chiar daca cei din jur =)) cand aud ce idei imi mai vin)..daaaar desi sunt fit, am constatat ca am un fel de inceput de pernite in zona taliei si ma dispera..si chiar ma gandeam ca as putea scapa de ele mai rapid in modul asta.
Ce fac eu pentru a fi in forma :-? : pai am fost considerata slabatura pana acum cateva luni, dar situatia s-a schimbat putin pentru faptul ca nu prea fac miscare...ceea ce intentionez sa fac de acum inainte ( bicicleta, plimbari in aer liber, gym usor)...de asemenea ma tot gandesc si la alimentatia sanatoasa-bio si deci as renunta la prajeli, inlocuindu-le cu mai multe salate, ceaiuri din plante...
Pana acum nu a fost nevoie sa fac ceva pentru a fi in forma...dar simt ca a sosit timpul sa imi pun si aceasta problema :)) :-s #-o
si in plus este destul de important sa avem un regim alimentar sanatos...si in ceea ce priveste tratamentele de la saloane...poate ne spune cineva care a facut daca sunt intr-adevar eficiente...:-\...pentru ca sincer...sunt muuuuult prea comoda sa merg la sala...doar acasa fac bicicleta...

Andrusca81
20.06.2009, 12:19:42
si in plus este destul de important sa avem un regim alimentar sanatos...si in ceea ce priveste tratamentele de la saloane...poate ne spune cineva care a facut daca sunt intr-adevar eficiente...:-\...pentru ca sincer...sunt muuuuult prea comoda sa merg la sala...doar acasa fac bicicleta...

Da, pai din cate stiu masajul ala anticelulitic chiar are efecte, dar intr-adevar este foarte dureros si ramai cu niste vanatai de toata frumusetea ( cred ca se poate asemana cu liposuctia...daca stau si ma gandesc) si stiu asta pentru ca mi-a povestit o colega.De asemenea si mersul la sala are efecte vizibile...pentru ca poti opta pentru aerobic, fitness, sauna...si din nou am vazut efectele pe acea colega...numai ca am dedus ca ar trebui sa nu se exagereze totusi.
Mai pedalez si eu la bicicleta...insa nu pot spune ca sunt constanta ..de 3-4 zile am si uitat de ea. Eu nu sunt prea constanta atunci cand vine vorba despre gimastica..si asta pentru ca pe mine m-ar motiva sa vad efectele foaarte rapid, daca s-ar putea intr-o saptamana....dar asa am impresia ca fac gimnastica degeaba si ca nu se vede nimic #-o :)).
Pot spune ca ii apreciez foaaaaarte mult pe cei care fac miscare si arata foarte bine, adica au corpurile ca si sculptate...tot respectul pentru amibitia si perseverenta de care dau dovada...si asta pentru denota respect de sine in primul rand !!!!=D> ;;)

Butterfly87
20.06.2009, 14:03:58
si eu sunt de parere ca mancarea santoasa e ff importanta!! mai multe fructe si legume acuma.. grepfuitul e ff indicat am auzit si eu in cure de slabire!!! nici eu nu am timp de mers la sala.. mai mult mers pe jos..si vreau sa-mi fac un regim de mancare mai sanatos..cu fructe multe in special

fubball
20.06.2009, 15:22:20
si eu sunt de parere ca mancarea santoasa e ff importanta!! mai multe fructe si legume acuma.. grepfuitul e ff indicat am auzit si eu in cure de slabire!!! nici eu nu am timp de mers la sala.. mai mult mers pe jos..si vreau sa-mi fac un regim de mancare mai sanatos..cu fructe multe in special
si eu incerc sa consum multe fructe...ciresele, ananasul( proaspat, nu compot) sunt ffff sanatoase...si ta juta sa iti mentii si silueta;;)

Andrusca81
20.06.2009, 18:36:07
Da, chiar mersul pe jos cred ca e chiar foarte eficient. Astazi am mers pe jos de am behait :)) ..cred ca am mers vreo 12 km, am mai si alergat putin...insa mai era putin si ne rataceam, dar cert este ca acum ma dor toti muschii de parca as fi fost putin batuta :-p . Eu si sotul meu chiar ne-am propus sa facem in fiecare seara cate o plimbare..sper sa ne tinem de cuvant!!!:)
Siluete de vis fetelor!!!!:>

fubball
20.06.2009, 18:40:33
Da, chiar mersul pe jos cred ca e chiar foarte eficient. Astazi am mers pe jos de am behait :)) ..cred ca am mers vreo 12 km, am mai si alergat putin...insa mai era putin si ne rataceam, dar cert este ca acum ma dor toti muschii de parca as fi fost putin batuta :-p . Eu si sotul meu chiar ne-am propus sa facem in fiecare seara cate o plimbare..sper sa ne tinem de cuvant!!!:)
Siluete de vis fetelor!!!!:>
asta e bine....as face si eu , dar in zona in care stam nu avem unde sa ne plimbam, si sa luam tramvaiul ca sa facem o plimbare, nu prea se merita...:((:((asta e....facem bicicleta;))

fubball
24.06.2009, 10:08:27
Neata!!Fetelor, ma poate sfatui cineva in privinta vacuum-ului? cam pe unde as putea merge, cam ce preturi sunt...ca ma tenteaza si as vrea sa aflu si niste pareri;-)

Georgiana_didi
24.06.2009, 11:19:58
mama ce fete sportive avem aici. Desi cand eram mica am facut toate sporturile posibile:)) inclusiv 7 ani de balet, acum arat ca o mica balenuta. Am putin burtica, iar soldurile sunt mareaaaaaaaaa mea problema. Imediat acolo se pune. Incerc sa nu mananc tarziu, dar e cam imposibil pt ca al ameu mereu am tenteaza, desi l-am rugat sa nu mai spuna cand merge sa pape si sa nu ma mai cheme cu el daca e trecut de 7:(... dar degeaba, imi trebuie doar fff multa ambitie mie:(. Din cand in cand mai apelez la bicicleta, care sta pe balcon si rugineste:(...Dar zau ama asa o lene cand vine vb de sport. Plus de asta mama cu dietele nu ma prea lasat, eram in sesiune si spunea ca am nevoie de vitamine etc, nici acum inainte de numnta nu ma lasa, spune Z"ce vrei sa lesini atunci de emotii si de foame".. A si are ea o vb ca cik eu la stres slabesc imediat, deci ea spune ca in spatamana aia inainte de nunta voi da tot jos ca va fi nevoie sa imi stramtez rochia:))... noroc ca e corsetul separat si-l pot strange cat e nevoie:)).... Sfaturi ceva?.. Am uitat sa precizez ca sunt dependenta de dulciuri si frunctele nu ma satisfac mereu. Mai vreo cate o cioco, o inghetata:))...

AnaM
24.06.2009, 11:24:46
Neata!!Fetelor, ma poate sfatui cineva in privinta vacuum-ului? cam pe unde as putea merge, cam ce preturi sunt...ca ma tenteaza si as vrea sa aflu si niste pareri;-)

Eu am facut Starvac la Slimhouse pe Sararie, dar e cam scump (vre 65 lei sedinta de 45 min-1h), dar sa stii ca vacuum au cam toate saloanele acum...
Lili Prisacariu salon - 25 lei 30 minute
Deea Center - circa 29 lei 25 minute

Si mai sunt si alte saloane, dar pretul se invarte cam pe la 30 ron sedinta.

fubball
24.06.2009, 11:35:41
Eu am facut Starvac la Slimhouse pe Sararie, dar e cam scump (vre 65 lei sedinta de 45 min-1h), dar sa stii ca vacuum au cam toate saloanele acum...

aha...multumesc pt raspuns!!e bine de stiut!!:* :*

fubball
24.06.2009, 12:13:03
mama ce fete sportive avem aici. Desi cand eram mica am facut toate sporturile posibile:)) inclusiv 7 ani de balet, acum arat ca o mica balenuta. Am putin burtica, iar soldurile sunt mareaaaaaaaaa mea problema. Imediat acolo se pune. Incerc sa nu mananc tarziu, dar e cam imposibil pt ca al ameu mereu am tenteaza, desi l-am rugat sa nu mai spuna cand merge sa pape si sa nu ma mai cheme cu el daca e trecut de 7:(... dar degeaba, imi trebuie doar fff multa ambitie mie:(. Din cand in cand mai apelez la bicicleta, care sta pe balcon si rugineste:(...Dar zau ama asa o lene cand vine vb de sport. Plus de asta mama cu dietele nu ma prea lasat, eram in sesiune si spunea ca am nevoie de vitamine etc, nici acum inainte de numnta nu ma lasa, spune Z"ce vrei sa lesini atunci de emotii si de foame".. A si are ea o vb ca cik eu la stres slabesc imediat, deci ea spune ca in spatamana aia inainte de nunta voi da tot jos ca va fi nevoie sa imi stramtez rochia:))... noroc ca e corsetul separat si-l pot strange cat e nevoie:)).... Sfaturi ceva?.. Am uitat sa precizez ca sunt dependenta de dulciuri si frunctele nu ma satisfac mereu. Mai vreo cate o cioco, o inghetata:))...
Eu incerc sa mananc cat mai multe fructe - mai ales ca acum incep sa apara toate fructele- ciresele sunt ffff sanatoase, sunt antioxidante. Greptfruitul este iarasi f sanatos si e si bun- cel rosu - ananasul - crud- este foarte sanatos si ca si grepfruitul arde garsimile si este foarte bun pentru a slabi. Un lucrur foarte important este sa bem multa apa- cam 2 l pe zi- si profitam de caldura si bem, sa renuntam la sucuri- de orice fel, la prajeli...si daca va place ceaiul, este foarte bun si f sanatos...bineinteles ca fara zahar!!si miscarea este foarte importanta, insa si eu sunt cam lenesa si fac mai rarut!!#:-S

adnada
24.06.2009, 14:06:28
eu sunt cea mai puturoasa.... de fapt nu am timp..... nu fac miscare decat sa ma ridic de pe scaun si sa merg la baie la servici ..... si mananc ce apuc si cand apuc.....am probleme cu stomacul.... si de aceea manac doar fierturi si fructe fara acizi.....(banane inspecial)
as face si eu vaccum ca am auzit ca da rezulotate bune da nici un salon nu lucreaza noaptea .... asa ca pana atunci fac fundu mare :D.....

fubball
24.06.2009, 15:09:36

Si a dat rezultate vacuum-ul? adica s-a vazut ceva?

AnaM
24.06.2009, 20:06:43
Si a dat rezultate vacuum-ul? adica s-a vazut ceva?

Da, rezultatele sunt satisfacatoare :) Pielea e mult mai ferma, se diminueaza apectul de coaja de portocala, mai ales daca faci minim 2 sedinte pe saptamana.

adnada
25.06.2009, 08:49:59
Da, rezultatele sunt satisfacatoare :) Pielea e mult mai ferma, se diminueaza apectul de coaja de portocala, mai ales daca faci minim 2 sedinte pe saptamana.

a facut si o colega de-a mea vaccum si e fff multumita ... a spus ca se merita chiar.... face toti bani cica:*

anaemona
26.06.2009, 00:25:45
Masaj anticelulitic nu am facut, in schimb am facut vacuum. Rezultatele sunt imediate daca se combina cu impachetari + 45 de min in capsula (eu nu am suportat capsula ca sunt claustrofoba) sau termocuverta (cand simteam ca ma sufoc din cauza temperaturii ridicate, scoteam mainile). Vanataile de la vacuum au fost crunte la mine, adica au trecut de la rosu la vinetiu la albastru, verde, galben pana s-au vindecat. Si trebuie facut 10-12 zile, cate o sedinta in fiecare zi, deci durere destul de puternica, vacuum pe piele deja invinetita. Dezavantajul e ca trebuie sa te duci constant apoi pentru mentinere. Eu nu am avut timp si am revenit la "formele" initiale.

adnada
26.06.2009, 10:11:37
Masaj anticelulitic nu am facut, in schimb am facut vacuum. Rezultatele sunt imediate daca se combina cu impachetari + 45 de min in capsula (eu nu am suportat capsula ca sunt claustrofoba) sau termocuverta (cand simteam ca ma sufoc din cauza temperaturii ridicate, scoteam mainile). Vanataile de la vacuum au fost crunte la mine, adica au trecut de la rosu la vinetiu la albastru, verde, galben pana s-au vindecat. Si trebuie facut 10-12 zile, cate o sedinta in fiecare zi, deci durere destul de puternica, vacuum pe piele deja invinetita. Dezavantajul e ca trebuie sa te duci constant apoi pentru mentinere. Eu nu am avut timp si am revenit la "formele" initiale.

in primul rand nu ai voie sa te invinetesti ... am citit in mai multe locuri ... si daca te invinetesti nu mai ai voie sa faci pana nu se regenereaza cat de cat... poti face si cheaguri de sange care circula prin organism si poti face blocaje sanguine sau chiar stop cardiac de la infundarea cu cheaguri .
e fff periculos... si daca ei iti fac in continuare sunt inconstienti.

cei care iti fac tre sa aiba mana formata sa nu te invineteasca in ultimul hal..... asa ca mare grija cu vacuumul

fubball
26.06.2009, 10:18:43
Eu daca m-as fi invinetit asa ca tine nu m-as mai fi dus! adica , baba rabda la frumusete, dar nci chiar asa!!

AnaM
26.06.2009, 11:12:08
Cum sa faci vacuum infiecare zi, si mai ales pe piele invinetita??? Pe mine la salon la vacuum nu ma primea mai des de 2-max 3 ori pe saptamana!
Vanatai mai faci, dar mici, si in special in zona genunchilor (interior - e f sensibila zona) si pe solduri f putin, dar trec repede... A dat aparatul ala la maxim? :O

anaemona
26.06.2009, 12:55:45
Am facut vacuum acum vreo 2 ani, numai in zona dintre bust si solduri, ca acolo e "buba" la mine, iar durerea am suportat-o, ca se apropia vara si nu mai reuseam sa scap de colacei.
Nu mai tin minte exact daca il dadea la maxim dar stiu ca marea intensitatea aparatului inainte sa inceapa sedinta cu mine.

adnada
26.06.2009, 14:45:29
Am facut vacuum acum vreo 2 ani, numai in zona dintre bust si solduri, ca acolo e "buba" la mine, iar durerea am suportat-o, ca se apropia vara si nu mai reuseam sa scap de colacei.
Nu mai tin minte exact daca il dadea la maxim dar stiu ca marea intensitatea aparatului inainte sa inceapa sedinta cu mine.

de 2 max 3 ori pe sapt a facut si colega mea si in nici un caz nu faci daca deja esti vanata

fubball
26.06.2009, 14:53:38
de 2 max 3 ori pe sapt a facut si colega mea si in nici un caz nu faci daca deja esti vanata
Depinde si de cei de la salon...noi ne ducem acolo in ideea ca sunt profesionisti si stiu ce e bine si ce nu...si daca ei nu isi fac treaba cum trebuie, se ajunge la asa ceva!...bine...eu daca m-as fi invinetit nu as mai facut pentru ca eu nu suport durerea!!

adnada
26.06.2009, 15:09:43
Depinde si de cei de la salon...noi ne ducem acolo in ideea ca sunt profesionisti si stiu ce e bine si ce nu...si daca ei nu isi fac treaba cum trebuie, se ajunge la asa ceva!...bine...eu daca m-as fi invinetit nu as mai facut pentru ca eu nu suport durerea!!

eu una inanite de a face ceva ma documentez ff bine inainte... nu fac experiente pe corpul meu...... nu sunt sclifosita da prefer sa previn decat de repar dupa>:D<

fubball
26.06.2009, 15:12:11
eu una inanite de a face ceva ma documentez ff bine inainte... nu fac experiente pe corpul meu...... nu sunt sclifosita da prefer sa previn decat de repar dupa>:D<
Stiu...ideea era ca oricum te increzi in personal cand te duci undeva....bine..daca vezi ca ei nu isi fac treaba cum trebuie o lasi balta...eu nu am facut vacuum niciodata si de aia ma informez acum...

fubball
27.06.2009, 23:46:52
Nu stiu daca aici intra ce vreau eu sa scriu...dar eu asa cred...am observat pe forum ca fff multe persoane au probleme cu somnul...ideea e ca la mine cel putin , de la caldura nu e , ca e destul de racoare in casa...e vorba de agitatie...probabil e stresul acumulat, probleme...nu stiu ce sa zic...problema e ca e ca si cum as visa toata noaptea, iar in visele mele e multa agitatie, aglomeratie...nu stiu daca ma intelegeti...visez oameni care nu ma lasa sa dorm ca vb in continuu cu mine...:Dsi de asta zic ca e vb de stresul de peste zi...voi , fetelor ce faceti in cazul in care patiti asta? poate ne mai ajutati si pe noi, cele care dormim de la 5 la 7 dimineata ca restul noptii ne-o petrecem cu ochii in tavan sau chinuindu-ne sa adormim!|-)(:|(:|(:|

anaemona
28.06.2009, 00:11:13
Nu stiu daca aici intra ce vreau eu sa scriu...dar eu asa cred...am observat pe forum ca fff multe persoane au probleme cu somnul...ideea e ca la mine cel putin , de la caldura nu e , ca e destul de racoare in casa...e vorba de agitatie...probabil e stresul acumulat, probleme...nu stiu ce sa zic...problema e ca e ca si cum as visa toata noaptea, iar in visele mele e multa agitatie, aglomeratie...nu stiu daca ma intelegeti...visez oameni care nu ma lasa sa dorm ca vb in continuu cu mine...:Dsi de asta zic ca e vb de stresul de peste zi...voi , fetelor ce faceti in cazul in care patiti asta? poate ne mai ajutati si pe noi, cele care dormim de la 5 la 7 dimineata ca restul noptii ne-o petrecem cu ochii in tavan sau chinuindu-ne sa adormim!|-)(:|(:|(:|

Ce descrii tu seamana foarte mult cu un atac de panica.

fubball
28.06.2009, 00:13:04
sincer...nu stiu ce sa zic....nu prea stiu ce inseamna mai exact un atac de panica...sincer...nu am avut niciodata, nu stiu pe nimeni care sa fi avut...dar atac de panica in fiecare noapte???:-?

anaemona
28.06.2009, 02:01:43
Acum cativa ani, timp de vreo doua saptamani am avut atacuri de panica si ma simteam extrem de agitata. Un exemplu: citeam intinsa pe pat si deodata simteam ca ochii mei se misca cu viteza luminii, percepeam vantul care batea usor ca pe o tornada, aveam impresia ca in mine se misca cu o viteza fantastic de mare milioane de furnicute, mi se parea ca cea mai lenta miscare pe care o faceam era de fapt extrem de rapida. Sora mea i-a spus mamei ca am rugat-o sa ii spun cat de repede am miscat mana iar mama (asistenta medicala) mi-a dat calmante usoare (nu mai tin minte cum se numeau) la fiecare "criza" si ma calmam timp de maxim 2 zile.
Cred ca cel mai bine ar fi sa ii faci o vizita medicului tau de familie. Sa astepti sa iti treaca nu e bine si stiu ca starile astea de agitatie necontrolabila sunt destul de inspaimantatoare.

AnaM
28.06.2009, 08:47:32

Mie nu mi se pare asa. Atacuri de panica am avut eu de cateva ori si, crede-ma, nu e vorba de imposibilitatea de a avea un somn normal. Atacul de panica este un acces brusc de frica intensa sau anxietate. Inseamna batai accentuate ale inimii, dificultatea respiratiei, sentimente de pierdere a controlului. Si nu e placut deloc. Aveam spasme musculare de la incordare, plangeam si incercam sa-mi reglez respiratia ca sa-mi revin. Totul pe fond psihic (am avut o perioadade cateva luni foarte nasoala).

Ce are fubball mi se pare pur si simplu o perioada stresanta, ni se intampla tuturor mai devreme sau mai tarziu. Ce pot sa recomand sunt plimbari lungi seara inainte de somn si un pahar de lapte cald la culcare. In situatii extreme, juma' de pastiluta de Xanax.

fubball
28.06.2009, 09:25:40
Mie nu mi se pare asa. Atacuri de panica am avut eu de cateva ori si, crede-ma, nu e vorba de imposibilitatea de a avea un somn normal. Atacul de panica este un acces brusc de frica intensa sau anxietate. Inseamna batai accentuate ale inimii, dificultatea respiratiei, sentimente de pierdere a controlului. Si nu e placut deloc. Aveam spasme musculare de la incordare, plangeam si incercam sa-mi reglez respiratia ca sa-mi revin. Totul pe fond psihic (am avut o perioadade cateva luni foarte nasoala).

Ce are fubball mi se pare pur si simplu o perioada stresanta, ni se intampla tuturor mai devreme sau mai tarziu. Ce pot sa recomand sunt plimbari lungi seara inainte de somn si un pahar de lapte cald la culcare. In situatii extreme, juma' de pastiluta de Xanax.
Multumesc!!nici mie nu mi se pare ca am atacuri de panica...mai ales in fiecare noapte...partea cu plimbarile o sa incerc sa o aplic pentru ca nu prea am pe unde sa ma plimb...;));))stiu ca laptele este ffff sanatos si recomandat seara inainte de culcare...mama mea foloseste si ii prinde bine...numai ca eu nu beau lapte si o sa il inlocuiesc cu un ceiut de tei...si ideea e ca e cam stresanta ultima perioada si probabil de asta...o sa incerc si sa nu ma mai gandesc la toate fleacurile...:*:*:*

fubball
28.06.2009, 09:26:49
Acum cativa ani, timp de vreo doua saptamani am avut atacuri de panica si ma simteam extrem de agitata. Un exemplu: citeam intinsa pe pat si deodata simteam ca ochii mei se misca cu viteza luminii, percepeam vantul care batea usor ca pe o tornada, aveam impresia ca in mine se misca cu o viteza fantastic de mare milioane de furnicute, mi se parea ca cea mai lenta miscare pe care o faceam era de fapt extrem de rapida. Sora mea i-a spus mamei ca am rugat-o sa ii spun cat de repede am miscat mana iar mama (asistenta medicala) mi-a dat calmante usoare (nu mai tin minte cum se numeau) la fiecare "criza" si ma calmam timp de maxim 2 zile.
Cred ca cel mai bine ar fi sa ii faci o vizita medicului tau de familie. Sa astepti sa iti treaca nu e bine si stiu ca starile astea de agitatie necontrolabila sunt destul de inspaimantatoare.
Multumesc de sfaturi...dar eu am doar nopti nelinistite! ce imi povestesti tu nu mi s-a intamplat niciodata!!dar oricum, multumesc !>:D<

AnaM
28.06.2009, 10:32:48
Multumesc de sfaturi...dar eu am doar nopti nelinistite! ce imi povestesti tu nu mi s-a intamplat niciodata!!dar oricum, multumesc !>:D<

Cred, totusi, ca e binevenita o vacanta pe litoral sau la munte pt tine acum :) Sa schimbi aerul. Eu dorm ca un prunc in vacante :D

fubball
28.06.2009, 10:56:47
Cred, totusi, ca e binevenita o vacanta pe litoral sau la munte pt tine acum :) Sa schimbi aerul. Eu dorm ca un prunc in vacante :D
Stiu....as pleca....om vedea cum stam cu banutii si poate plecam prin august....dar esential ar fi sa imi schimb locul de munca...ma trage in jos tare de tot din toate punctele de vedere!!

fubball
07.07.2009, 10:42:58
Fetelor, despre solar ce parere aveti? ati fost, v-ati duce? din pacate, intr-una din zilele in care am fost la plaja, pe drumul de acolo spre casa m-a prins soarele si mi se cunosc urmele ( de la maieu, cu bretele cu tot). si partea proasta e ca vineri merg la o nunta si nu am timp sa ma duc la plaja sa acopar urmele...si vreau sa ma duc la solar...cu toate ca nu prea ma atrage ideea...

Butterfly87
07.07.2009, 13:02:42
Fetelor, despre solar ce parere aveti? ati fost, v-ati duce? din pacate, intr-una din zilele in care am fost la plaja, pe drumul de acolo spre casa m-a prins soarele si mi se cunosc urmele ( de la maieu, cu bretele cu tot). si partea proasta e ca vineri merg la o nunta si nu am timp sa ma duc la plaja sa acopar urmele...si vreau sa ma duc la solar...cu toate ca nu prea ma atrage ideea...
eu nu m-as duce.la cate s-au intamplat.. sa te arzi si sa mai faci si alte boli.mai bine nu

fubball
07.07.2009, 13:17:58
eu nu m-as duce.la cate s-au intamplat.. sa te arzi si sa mai faci si alte boli.mai bine nu
si eu am niste rezerve...de aia si intreb...eu nu am fost niciodata, pt ca nu am avut nevoie. ma bronzez foarte repede de obicei, dar acum nu am timp sa merg la plaja..:(( :(( ...oi vedea eu ce fac pana la urma..

GEEA
07.07.2009, 16:34:28
si eu am niste rezerve...de aia si intreb...eu nu am fost niciodata, pt ca nu am avut nevoie. ma bronzez foarte repede de obicei, dar acum nu am timp sa merg la plaja..:(( :(( ...oi vedea eu ce fac pana la urma..

Nu te agita,nu vei pati nimic ... iti garantez eu ;) :*

fubball
07.07.2009, 17:25:26
Nu te agita,nu vei pati nimic ... iti garantez eu ;) :*
ok...:* am incredere!

pixi
29.07.2009, 09:58:36
Buna miresici,
mai intai vreau sa povestesc despre experienta mea cu impachetarile.
Am facut timp de o luna , de trei ori pe saptamana impachetari cu termocream si argila la termocuverta + masaj anticelulitic la fiecare sedinta. Deci stateam cam 2 ore la salon, mai intai impachetare apoi masaj...siii muuulti bani. N-am scazut in cm si nici in greutate in conditiile in care am tinut si un pic de dieta. Asa ca ...mi-a cam ajuns cu impachetarile; nu zpun ca intr-o luna voiam minuni, dar macar o diferenta cat de mica.
Vacuum a facut sora mea acum 2 ani si aceeasi problema - nici o diferenta si o groooaza de vanatai.
Sunt de acord, totusi, cu masajul anticelulitic care ar trebui facut cateva luni bune ca sa vezi diferente.
Am vazut o chestie interesanta spusa de un nutritionist: transpiratia de la termocuverta e doar apa plina de minerale si de foarte putine toxine, dar pe care o pui la loc imediat ce bei iar apa. Nu stiu ce sa zic...daca ar fi adevarat , cam toate saloanele ar da faliment...

pixi
29.07.2009, 10:10:18
Alta chestie despre care voiam sa va povestesc este blogul Irinei Reisler. Nu stiu daca ati auzit de ea; are si o emisiune pe TVR1 despre alimentatie/diete/tratamente corporale. Am dat peste blogul ei cautand diete de slabit si am ramas placut impresionata pt ca blogul ei chiar e facut cu cap. Ea a slabit intr-un an 44 kg folosind doua diete foarte faine. Mai sunt si alte fete/doamne acolo care au rezultate extraordinare. Zic sa intrati sa vedeti.
Eu am inceput de ieri sa tin dieta de 13 zile, e o dieta hiperproteica pe care ai voie s-o repeti abia dupa un an. Dar e garantat ca daca o respecti dai jos de la 7 kg in sus.
Apoi vreau sa continui cu una disociata, adica 3 zile legume+fructe (in orice cantitate, preparate cum vrei tu) si apoi 3 zile carne/oua/lapte (oricat si oricum). Toata chestia e sa nu combini legumele/fructele cu carnea
Dieta asta 3+3 a dat rezultate super faine pt fetele care comenteaza acolo, asa ca mi-am luat inima in dinti si am pornit la drumul regimului.
Nu stiu daca am voie sa dau site-ul aici, dar cautati pe google Irina Reisler, dietele le gasiti la "Subiecte" in partea dreapta.

pixi
29.07.2009, 10:17:17
Am uitat sa mentionez ca dieta asta de 13 zile e cam greoaie si nu in sensul ca manaci putin, ba din contra ... Ieri a trebuit sa mananc la pranz 2 oua fierte, o rosie si 400 g de spanac (6 legaturi de spanac!!! fara ulei sau sare). Si credeti-ma ca a fost cumplit sa mananc atat spanac:(( m-am tinut de nas pt prima data in viata mea si am bagat :)). Iar la cina am mancat 200 g de gratar de vita (cam 5 bucati) si o salata cu ulei si helas/lamaie (frunze de salata) - pare putin dar de fapt e muult. Am mestecat la carnea aia mai bine de juma de ora ..cred ca am ars o groaza de calorii numai mestecand :))

BrandyB
05.11.2009, 12:37:51
Buna ,
Imi puteti recomanda o sala de aerobic prin Nicolina I sau Nicolina II?

corinna_paula
18.01.2010, 18:24:00
Voi vorbiti de slabit dar eu as vrea sa ma ingras;)) Stie cineva o "reteta de ingrasare"?:-?

alinadianab
20.04.2010, 11:52:58
Voi vorbiti de slabit dar eu as vrea sa ma ingras;)) Stie cineva o "reteta de ingrasare"?:-?

Cu muuult fastfood...si ai rezolvat ;)).

mikus
23.05.2010, 12:36:16
vad ca nu mai misuna nuimeni pe aici...am citit intreg topicul cap coada...

am si eu de slabit ceva mai multe kg intr un timp f scurt...

acum vreo 3-4 ani am mai slabit eu 14 kg, dar cu sport si alimentatie santoasa, in vreo 3 luni...

asa aveamd gand sa fac si acum,, pt ca termenul limita era in august..dar unele evenimente m obliga ca pana la sfarsitul lunii iunie sa dau jos, nu 15 kg, ca mi se pare imposibil, dar vreo 8-10 mi ar placea, nu zic acum ca o sa si reusesc...

ei si din cauza asta, m am gndit ca pe langa sala si dieta, sa apelez si la salon, dar sunt toatal in plop...

auzisem de liposuctie virtuala, cu ultra lipo, la leesspa, dar amfost acolo, si 8 sedinte pe 3 zone, brate, abdomen, picioare, ma costa 32 milioane....

mi se pare cammult dar ideea e ca poate as face efortul asta insa nu prea am incredere in ce mi a fost prezentat acolo...

ce nu pricep eu...se slabeste in cm nu kg...asta ce presupune? se redistirbuie grasimea? ca ma gandesc ca de asta ii zice modelare, se comprima cumva, arati mai bine, si dupa ce te ai lasat de ele, indiferent ca tii regim ca mergi la sala, te umfli la loc?? lamuriti ma si pe mine ca zau daca pricep...

una la mana...
a doua...daca merg la sala tin dieta, si mai fac niste impachetari cu ceva parafango sau capsula am vazut ca ati facut voi pe independentei la prisacaru, oare nu e mai rentabila investitia? decat sa dau 30de mil si sa ma fac apoi la loc?

intreb si eu la voi, ca eu nu am fost niciodata la impachetari, am considerat sportul cea mai buna metoda, dar acum ca trebuie sa ma grabesc, cumsa fac? nici nu stiu ce ar fi mai bine...

am mai auzit si de niste injectii care topesc grasimea local, udne este nevoie, la dr lucian nu mai stiu cum....

mie cine mi a dat incredere oarecum, a fost la oltik sana, dar la fel aceeasi treaba cu aparatu..se slabeste in cm....

mai intrati pe aici pe topic? ma puteti ajuta ?

strumfii
23.05.2010, 12:52:50
eu m-am apucat sa tin regimul disociat de 90 zile...desi,e f greu pentru o pofticioasa ca mine,ma tin tare de el si nu renunt
chiar da rezultate...si am inteles ca e genul de regim care tinut cu desavarsire,iti schimba si metabolismul,lucru care pt mine e cel mai important...asimilez orice
revin peste vreo luna sa va spun cat am slabit...de cantarit nu ma cantaresc decat o data pe luna...ceea ce vad e in oglinda si pe haine

mikus
23.05.2010, 13:33:40
mie disociatu mi se pare extraordinar de greu

mikus
24.05.2010, 17:33:16
nu mai intra nimeni pe aici???:-\:-\:-\

Ioana_P
25.05.2010, 15:06:14
vad ca nu mai misuna nuimeni pe aici...am citit intreg topicul cap coada...

am si eu de slabit ceva mai multe kg intr un timp f scurt...

acum vreo 3-4 ani am mai slabit eu 14 kg, dar cu sport si alimentatie santoasa, in vreo 3 luni...

asa aveamd gand sa fac si acum,, pt ca termenul limita era in august..dar unele evenimente m obliga ca pana la sfarsitul lunii iunie sa dau jos, nu 15 kg, ca mi se pare imposibil, dar vreo 8-10 mi ar placea, nu zic acum ca o sa si reusesc...

ei si din cauza asta, m am gndit ca pe langa sala si dieta, sa apelez si la salon, dar sunt toatal in plop...

auzisem de liposuctie virtuala, cu ultra lipo, la leesspa, dar amfost acolo, si 8 sedinte pe 3 zone, brate, abdomen, picioare, ma costa 32 milioane....

mi se pare cammult dar ideea e ca poate as face efortul asta insa nu prea am incredere in ce mi a fost prezentat acolo...

ce nu pricep eu...se slabeste in cm nu kg...asta ce presupune? se redistirbuie grasimea? ca ma gandesc ca de asta ii zice modelare, se comprima cumva, arati mai bine, si dupa ce te ai lasat de ele, indiferent ca tii regim ca mergi la sala, te umfli la loc?? lamuriti ma si pe mine ca zau daca pricep...

una la mana...
a doua...daca merg la sala tin dieta, si mai fac niste impachetari cu ceva parafango sau capsula am vazut ca ati facut voi pe independentei la prisacaru, oare nu e mai rentabila investitia? decat sa dau 30de mil si sa ma fac apoi la loc?

intreb si eu la voi, ca eu nu am fost niciodata la impachetari, am considerat sportul cea mai buna metoda, dar acum ca trebuie sa ma grabesc, cumsa fac? nici nu stiu ce ar fi mai bine...

am mai auzit si de niste injectii care topesc grasimea local, udne este nevoie, la dr lucian nu mai stiu cum....

mie cine mi a dat incredere oarecum, a fost la oltik sana, dar la fel aceeasi treaba cu aparatu..se slabeste in cm....

mai intrati pe aici pe topic? ma puteti ajuta ?

Buna mikus,

Si eu am slabit la fel cu dieta + sport + masaj/electro.
Cel mai sanatos e sportul pentru ca poti slabi de unde vrei tu, dar iti tonifiezi si muschii. Iar pentru elasticitatea pielii (ca sa isi mentina fermitatea si sa nu apara vergeturi) merge masajul (facut cu simt de raspundere).

Despre tratamente ce sa zic, nu stiu cat efect au. Depinde si cate kilograme ai.
Eu de exemplu am facut 12 sedinte de electro in termosauna (la care am adaugat si o dieta nu foarte stricta) si nu am dat jos mai nimic. Mie mi se pare ca e doar apa de ploaie vanduta pe bani multi.
Nu neg ca unele tratamente ajuta, dar nu o sa ai rezultate spectaculoase.

Ce-i drept, slabitul in centimentri e mai important decat in kg. Poti pierde mult in cm, dar sa ai aceeasi greutate, doar pt ca stratul adipos s-a micsorat, dar a crescut masa musculara.

Pentru slabit in termen relativ scurt eu ti-as recomanda dieta Atkins sau South Beach (dar tinute ca la carte). Ambele au la baza cam acelasi principiu, doar ca South Beach e un pic mai permisiva (ai voie legume in prima faza). Cel mai important e sa renunti la zaharuri (inclusiv fructe) si fainoase (paine, paste, orez) pentru 2 saptamani, sa bei cel putin 2 l de apa zilnic, si sa mananci 3 mese + 2 gustari zilnic (NU trebuie sa te infometezi). In etape de cate 2 saptamani, poti include apoi din alimentele interzise.
In primele 2 saptamani pierzi in jur de 3-5 kg (chair si mai mult) doar cu dieta, fara sport.

Daca la una din dietele de mai sus, adaugi si sala (aerobic, cardio, tae bo) de 2-3 ori pe sapt si eventual un masaj o data pe sapt, sigur vei slabi. E si mai sanatos, si cred ca nu e la fel de scump ca tot felul de tratamente.
Totusi, sa stii ca nu e sanatos sa slabesti foarte mult intr-o perioada scurta de timp. Organismul trebuie sa se obisnuiasca si sa se adapteze la scaderea in greutate. E important apoi sa te mentii, pentru ca altfel, va fi din ce in ce mai greu sa slabesti.

Iti doresc mult success in lupta cu kilogramele :)

mikus
25.05.2010, 18:34:09
multumesc pt raspuns...ma gandeam ca nu o sa mai intre nimeni pe aici..si ma consolasem...

ce sa zic...eu am mai slabit o data, dar treptat, 14kg in 4 luni, cu sport si alimentatie sanatoasa...stiu ca asa e normal...dar uite ca ma grabesc unele evenimente si voiam sa ajut nitel din exterior, ca doar cu sport si dieta nu cred ca pot slabi atat de mult...gandeste te ca am doar o singura luna la dispozitie si tb sa fie cat mai bine treaba...of ce nu mi place deloc ideea asta cu grabitu slabirii...

Andy_R
25.05.2010, 18:48:25
Intr-adevar se slabeste cu sport si dieta ,dar trebuie sa te tii de ele,sa nu le lasi.Adica trebuie sa ai o vointa de fier.Si eu am mai slabit cu dieta disociata.

mikus
25.05.2010, 19:22:39
mie mi e foarte frica de disociat..desi daca stau bine sa ma gandesc...cred ca e ce pot eu adapta acumnevoilor mele..pt ca sunt un om care mucneste si am nevoie si de energie...asta ar insemna sa stiu eu ca pot manca un grepfruit daca am voie si tot e bine...decat sa nu pot manca nimic....of mi se ridica parul pe mine cand ma gandesc...

Ioana_P
26.05.2010, 12:29:28
mie mi e foarte frica de disociat..desi daca stau bine sa ma gandesc...cred ca e ce pot eu adapta acumnevoilor mele..pt ca sunt un om care mucneste si am nevoie si de energie...asta ar insemna sa stiu eu ca pot manca un grepfruit daca am voie si tot e bine...decat sa nu pot manca nimic....of mi se ridica parul pe mine cand ma gandesc...

Eu zic sa incerci cu South Beach. Nu te infometezi deloc si ai voie sa mananci cam de toate. Doar ca primele 2 saptamani sunt un pic mai restrictive, dar sa stii ca rezultatele se vad foarte repede :)

mikus
26.05.2010, 14:43:44
Eu zic sa incerci cu South Beach. Nu te infometezi deloc si ai voie sa mananci cam de toate. Doar ca primele 2 saptamani sunt un pic mai restrictive, dar sa stii ca rezultatele se vad foarte repede :)

multumesc pt sustinere....am inceput azi o zi de fructe...sa vad cum ma simt, cum fac fata...o sa lecturez si south beach sa vad ce principii are...

am baut dimineata la 10 , 2 cani de ceai verde si ma simt ametita...ca si cum as fi baut doua cafele tari...o fi de la ceaiul verde oare?

drutica
16.08.2010, 20:12:36
Fetelor, ma puteti ajuta si pe mine??As vrea sa merg si eu la o sala, sa fac aerobic, dar vreau o sala care sa nu fie prea aglomerata, pentru ca eu nu pot merge decat dupa ora 17:00 cand ies de la servici si care sa nu fie fitoasa! Am mers anul trecut pe la Armony, dar era mereu plin!

dohanallynaro
27.08.2010, 11:46:17
Mmmm, nimeni pe aici? Ce sali de aerobic mai sunt prin Iasi? Nu neaparat fitoase, ecaxt cum spunea cineva inaintea mea. Eu mergeam la sala de la Raiffeisen din Podul de Piatra dar s-a inchis.
Astept pareri!

alinuzza
30.08.2010, 23:44:16
Stie cineva de vreo sala prin Alexandru sau Mircea?? Off...oare de ce sunt toate in celalalt capat de oras?

baby_alsa
14.09.2010, 17:26:44
Fetelor, ma puteti ajuta si pe mine??As vrea sa merg si eu la o sala, sa fac aerobic, dar vreau o sala care sa nu fie prea aglomerata, pentru ca eu nu pot merge decat dupa ora 17:00 cand ies de la servici si care sa nu fie fitoasa! Am mers anul trecut pe la Armony, dar era mereu plin!

Iti recomand EnerGym (deasupra la Autocenter - zona Moara de Foc). E curat, modern, deschis pana la ora 22, au program si sambata pana pe la 14 sau 16, nu mai stiu exact. In pretul abonamentului intra si acces gratuit la sauna, astfel ca te poti relaxa dupa o sesiune de aerobic :) e o sala mare astfel ca, chiar si seara cand e mai multa lume, nu ai senzatia de "aglomerat".

oanishkaya
30.09.2011, 18:28:03
buna, fetelor!
Stiti o sala de fitness- aerobic in zona copou?

giuliette17
05.02.2012, 22:44:34
Si eu as vrea sa imi fac un abonament la sala! As prefera aerobic sau aqua gym! Imi puteti recomanda ceva?

me_dna
06.02.2012, 10:10:54
Pentru Aqua Gym cunosc pe cineva care merge la Unique Spa..e prin Tatarasi .Nu am fost ca sa-ti spun exact cum e, insa am auzit ca e destul de solicitant, dar si amuzant in acelasi timp. Pentru aerobic si fitness, eu merg la New Power Gym. Este foarte aglomerat insa. Dar aerobicul se face destul de bine.

ramonne
04.11.2012, 23:21:47
Greu:(((((