PDA

Versiunea completa : Cum se mentin in forma miresicile din Iasi (piscine, sali de fitness etc.)

Pagini : [1] 2 3

sunset
05.10.2006, 11:36:48
Am inteles ca ar fi o piscina noua pe undeva prin Iasi unde se face aqua aerobic.
Doar ca prietenele mele nu sunt prea motivate... Si ma gandeam ca poate facem echipa :*

kindaras_bia
06.10.2006, 13:34:16
Am inteles ca ar fi o piscina noua pe undeva prin Iasi unde se face aqua aerobic.
Doar ca prietenele mele nu sunt prea motivate... Si ma gandeam ca poate facem echipa :*

salut ! si casa de piatra! eu nu am auzit de aceasta piscina, daca imi dai mai multe detalii poate imi conving eu prietenele si venim sa.... facem un pic de miscare. suna foarte tentant... hmmm... aqua aerobic...! numai bine!:)>-

janine_282
06.11.2006, 14:51:46

Vin si eu....of...kg astea in plus....

alinaclau
29.12.2006, 17:35:38
dragelor dar voi va plangeti????????????????:O :O se vede treaba ca nu m-ati vazut pe mine:no_02: :no_02: pai eu....grasa de mine ce mai fac???:(( :(( :(( voi arata mireasa....:-& !!!!!!!!!!!!

sunset
30.12.2006, 20:56:10
Stai linistita alina ca si eu tot pe acolo sunt.... :">
Dar ma apuc sa fac ceva... macar cate-va kg...

Milagros
07.01.2007, 19:06:26
Si eu vreau sa dau jos burtica!!!! (si sa imi bag silicoane;;)

madalinabul
07.01.2007, 20:47:23
si eu vreau sa scap de burtica dar nu prea am vointa

fancy27
09.01.2007, 17:07:54
Se poate slabi sigur cu minim 10 sedinte de impachetari cu parafango sau chocofango in tunelul cu infrarosii. Tunelul are efect de sauna , 30 minute petrecute in tunel reduc 800 kcal. Substantele active din cremele anticelulitice si din parafango , sau chocofango, parargil,etc., intra cu ajutorul tunelului pana la 5 cm in tesutul adipos si il reduce. Din aceasta cauza se poate scade mult in centimetri chiar daca pe cantar nu este diferenta mare. Diferenta se vede la imbracaminte........

miti
09.01.2007, 17:39:13
si eu vreau sa scap de burtica dar nu prea am vointa

Din pacate subscriu!

madalinabul
09.01.2007, 23:41:52
laas ca suntem frumoase si asa. nu crezi?=))

Simona06
09.01.2007, 23:55:40
La stresul si emotiile ce or sa fie inainte de nunta...nici nu mai trebuie regim....slabim toate garantat!

nerromiha
16.01.2007, 16:24:47
Se poate slabi sigur cu minim 10 sedinte de impachetari cu parafango sau chocofango in tunelul cu infrarosii. Tunelul are efect de sauna , 30 minute petrecute in tunel reduc 800 kcal. Substantele active din cremele anticelulitice si din parafango , sau chocofango, parargil,etc., intra cu ajutorul tunelului pana la 5 cm in tesutul adipos si il reduce. Din aceasta cauza se poate scade mult in centimetri chiar daca pe cantar nu este diferenta mare. Diferenta se vede la imbracaminte........

dar unde se fac si cam cat costa o sedinta?

Alinuk
16.01.2007, 16:29:43

Buna,
Eu, una nu am prea mers la astfel de saloane de intretinere, dar acum este ceva special...
As vrea, daca-mi poti da mai multe detalii: daca stii vre-unul anume si cam cat costa o astfel de sedinta.
Multumesc mult,
Alina

Silvia
16.01.2007, 16:36:13
buna fetelor,

In primul rand aveti mare grija cu rochia - eu mi-am cump rochia cu vreo trei luni inainte de nunta - dupa care mi-am dat eu seama ca as vrea sa mai slabesc - si am slabit (cam vreo 6 kg insa foarte multi cm la talie) si m-am trezit la nunta ca aveam corsetul prea mare si a trebuit sa-l sugrum ca sa nu pice de pe mine- in poze se vede destul de bine - am avut asa niste trairi la nunta - bucuroasa ca am slabit si infuriata ca imi sta rochia naspa.....Dar asta e!! Eu recomand din toata inima regimul disociat -insa nu dus la exagerare cu un singur aliment pe zi - ci cu pauza de doua ore intre alimente - am un tabel cu ce poti sa combini - cele interesate sa-mi dea mesaj privat cu adresa de mail. Mi l-au adus niste prieteni de la o clinica de dezintoxicare din Thailanda - da rezultate surprinzatoare si poate fi un mod de viata sanatos!!

Va pup,
Silvia

Silvia
16.01.2007, 16:38:12
apropo.. stiati ca nu este indicat sa combini bananele, laptele si rosiile cu alte alimente!!Au ceva in compozitie care in combinatie cu orice alt aliment se `cimenteaza` in stomac si ingreuneaza foarte mult digestia!!
Si cate veri am mancat doar rosii cu branza crezand ca sunt la cura...si ma intrebam de ce nu slabesc!!!

micky
16.01.2007, 16:57:24
apropo.. stiati ca nu este indicat sa combini bananele, laptele si rosiile cu alte alimente!!Au ceva in compozitie care in combinatie cu orice alt aliment se `cimenteaza` in stomac si ingreuneaza foarte mult digestia!!
Si cate veri am mancat doar rosii cu branza crezand ca sunt la cura...si ma intrebam de ce nu slabesc!!!

:)):)):)) si eu la fel:)):)):)) uite explicatia:))

Ruby
03.02.2007, 22:40:10

si unde spui ca e piscina asta???

Ruby
03.02.2007, 22:40:54
si pe mine m-ar interesa...imi poti da numarul, te rog? multumesc

vreau si eu numarul :)

___ALEXANDRA___
23.02.2007, 12:03:35
vreau si eu numarul :)

subscriu...;))

luss_21
23.02.2007, 14:07:24
Eu nu imi fac probleme de slabit, merg in Anglia pentru 6 luni la munca, cu siguranta voi mai slabi. Totusi asi vrea sa mai slabesc dar nu prea mult caci imi dau comanda de rochie acum, si pana in noiembrie sunt ceva luni...:-< :-< :-<

nadiai
23.02.2007, 14:34:14
Eu nu imi fac probleme de slabit, merg in Anglia pentru 6 luni la munca, cu siguranta voi mai slabi. Totusi asi vrea sa mai slabesc dar nu prea mult caci imi dau comanda de rochie acum, si pana in noiembrie sunt ceva luni...:-< :-< :-<
Miresici.. nu e drept.. eu vreau sa ma mai ingras putin.. de doual luni maninc precum uriasii si cu greu am pus 3 kile pe mine ...pe care le-am dat jos saptamina asta (2 zile)ca am avut audit la firma..si iar incepe chinul in care devin urias la masa.. :( :(

sste1711
23.02.2007, 18:15:58
Miresici.. nu e drept.. eu vreau sa ma mai ingras putin.. de doual luni maninc precum uriasii si cu greu am pus 3 kile pe mine ...pe care le-am dat jos saptamina asta (2 zile)ca am avut audit la firma..si iar incepe chinul in care devin urias la masa.. :( :(
subscriu!!!!!!!!

biutzaxx
23.03.2007, 13:09:11
deci unde este pana la urma aqua aerobic? chiar as vrea sa fac si eu asa ceva...

biutzaxx
23.03.2007, 13:09:47
mai ales ca sunt innebunita dupa inot si apa multa...:D:D:D

adinac_ro
23.03.2007, 14:38:30
[Wow vreau si eu si parafango si aqua aerobic.Nu pentru acum ci pentru dupa nunta.Deja fac sala , nu cred ca am slabit dar nu am nici un interes ca am rochia care nici macar nu e pe corset si e ffff greu de modificat.Decii....astept noi informatii

___ALEXANDRA___
23.03.2007, 14:43:44
vrem poze!!!! cu rochita!!!!

scz dak e offtopic o:-)

adinac_ro
23.03.2007, 14:54:54
Incerc luni, ca pana acum nu m-am fotografiat, de la o vreme nu am mai imbracat-o si acum vin ai mei in week-end si....sunt superstitiosi.Sper sa fiu si eu frumoasa macar in rochie.Ca Sherydan=invincibila

___ALEXANDRA___
23.03.2007, 14:59:53
eu cred ca toate suntem frumoase si invincibile.... doar asa am ajuns sa fim viitoare miresici;)) ;;)

adinac_ro
23.03.2007, 16:01:37
Pt mirii nostri suntem briliante, noi visam sa stralucim in prag la starea civila

CataAna
23.03.2007, 16:22:26
[Wow vreau si eu si parafango si aqua aerobic.Nu pentru acum ci pentru dupa nunta.Deja fac sala , nu cred ca am slabit dar nu am nici un interes ca am rochia care nici macar nu e pe corset si e ffff greu de modificat.Decii....astept noi informatii

Piscina e la Hotel Union, pe Lascar Catargi (Cum mergi de la Sf Spiridon spre Copou). Am fost doar sa vad cum e si nu mai tin minte preturile. E destul de micutza, in schimb e curat si arata bine (cer tuturor sa faca un test dermatologic inainte sa-i primeasca). Link-ul: hotelunion.info (http://www.hotelunion.info/index.html)

Impachetari cu parafango am facut eu vara trecuta la un salon in centru si dau intr-adevar rezultate. Am dat pe 10 sedinte de parafango (abdomen si picioare) + masaj + masaj cu vacuum vreo 5 milioane, dar intr-adevar se merita.

Cata:*

adinac_ro
23.03.2007, 20:56:56
Suna interesant.Poate macar 1 pe an imi voi permite si eu un asa lux.Va multumesc

AnaM
26.03.2007, 12:11:10
Musai tre sa slabesc 5 kile pana in septembrie :-SS

___ALEXANDRA___
26.03.2007, 15:18:01

dar o sa-ti mai vina rochita dak slabesti?

adinac_ro
26.03.2007, 19:25:58

Cred ca doar abdomene ar fi suficiente.Celulita nu cred ca se vede prin rochie.Oricum vine bineeeee.

AnaM
27.03.2007, 16:06:57

Pai acum vine fixa fixa (nu fortzat, dar foarte mulata :)) ) Oricum, cateva kile nu fac la mine mare diferenta pe corp, poate doar la maini si putin la talie... Oricum, cea mai naspa chestie cand slabesc e ca mi se micsoreaza sanii :)) Dar rochita o sa-mi vina bine si dupa 5 kg date jos, fiindca imi cunosc corpul :D Oricum, mai plinuta decat acum (63 kile) n-am fost niciodata, si chiar nu ma simt bine fizic... Bine, nici ca asta vara, cand aveam 52 la 1,74 nu e bine (am slabit intr-o luna 7 kilograme fiindca ma despartisem de iub), da' vreu sa ajung la 58-ul meu de alta data :)

adinac_ro
27.03.2007, 16:48:38
[As vrea si eu sa ma consum si sa slabesc.Nu mi se intampla niciodata.Nu sufar asa tare, cred ca sunt superficiala.

nicoleta
27.03.2007, 20:12:31
Salut !!!!!! Eu am slabit 5 kg in 2 sapt si sunt super fericita. Acum am inceput alta , si sper sa mai sloabesc macar ink 4!!!!!!!!!!!!!!!<:-P

adinac_ro
27.03.2007, 20:16:36
Salut !!!!!! Eu am slabit 5 kg in 2 sapt si sunt super fericita. Acum am inceput alta , si sper sa mai sloabesc macar ink 4!!!!!!!!!!!!!!!<:-P

Spune- ne si noua secretele tale.

madalinabul
27.03.2007, 22:27:18
eu vreau sa slabesc la burtica, dar cu abdomenele nu prea imi merge, fac febra musculara:"> :"> :"> :"> . ce alta solutie mai am?

madalinabul
27.03.2007, 22:27:54
eu vreau sa slabesc la burtica, dar cu abdomenele nu prea imi merge, fac febra musculara:"> :"> :"> :"> . ce alta solutie mai am?

am uitat sa spun ca nu suport masajul de modelare, asa ca sare din schema

sste1711
27.03.2007, 23:23:20
Spune- ne si noua secretele tale.
fetelor, eu cred ca tine de metabolismul fiecareia dintre noi si de genele pe care le posedam...eu una am 48 de kg si 1,67 inaltime si de cand ma stiu toata lumea ma bate la cap sa ma ingras. incepusem sa cred la un momentdat ca am o problema...dar oricat as manca, oscilez mereu 48 -51 kg... (norocul meu e ca am ce sa pun in decolteu...;)) )
aaa...precizez ca mama mea arata cam la fel dupa 2 copii...

nicoleta
27.03.2007, 23:43:01
Sincer as vrea sa stiu Adina unde ai vrea sa slabesti pt k arati f bine!!!!!!!!!!!!!!!!!Hai sa va dau reteta mea
Se tine 2 saptamani si se respecta masurile Dak se poate sa se manance mai putin e si mai bine dar niciodata nu mai mult.
1-zi : dim :1 cafea si un cub de zahar
pranz : 2 oua fierte tari +450 g spanac + 1 rosie
seara : 200 g carne vaca +1 salata (doar cu suc de lamaie)
2-zi : dim :1 cafea +un cub de zahar
pranz : 200 carne vaca +salata
seara : 250 g sunca +1 iaurt degresat
3-zi : dim : 1 cafea si o felie de paine prajita
pranz: 2 oua fierte tari+1 felie sunca +1 salata verde
seara : 1 telina fiarta +1 rosie +un fruct (mar sau portocala)
4-zi : dim :1 cafea +o felie de panine prajita
pranz : 200ml fresh portocale +1 iaurt degresat
seara : 1 ou fiert tare +250 g branza vaci +1 morcov
5-zi : dim : 1 morcov mare:-$
pranz: pastrav fiert sau la gratar + o lingura unt (nu mai mult)
seara : 200 g carne vaca +o telina rasa
6-zi : dim : o cafea + 1 felie paine prajita
pranz : 2 oua fierte tari + 1 morcov
seara : o juma pui ( 500 g) fiert sau ka gratar+salata verde
7-a zi : dim :1 ceai fara nik in el
pranz : ;));))pauza :-$<:-P
seara : 200 g carne miel sau vaca +1 mar

fetelor va urez bafta !!!!!!!!!!sa stiti k e f greu si dak il respectati ve-ti slabi va asigur !!!!!!! nu mancati absolut nimic in afara de ceea ce e scris , nici guma nici suc nici , nici, nici...........se bea 2 l apa la zi si se mai poate relua dupa 6 luni. dak mai vreti mai am cateva si mai usoare care dau si rezultate<:-P<:-P<:-P<:-P:*:*:*:*:*

sste1711
27.03.2007, 23:51:15
maaaareeee chin....:O :O #-o

madalinabul
28.03.2007, 00:08:35
Sincer as vrea sa stiu Adina unde ai vrea sa slabesti pt k arati f bine!!!!!!!!!!!!!!!!!Hai sa va dau reteta mea
Se tine 2 saptamani si se respecta masurile Dak se poate sa se manance mai putin e si mai bine dar niciodata nu mai mult.
1-zi : dim :1 cafea si un cub de zahar
pranz : 2 oua fierte tari +450 g spanac + 1 rosie
seara : 200 g carne vaca +1 salata (doar cu suc de lamaie)
2-zi : dim :1 cafea +un cub de zahar
pranz : 200 carne vaca +salata
seara : 250 g sunca +1 iaurt degresat
3-zi : dim : 1 cafea si o felie de paine prajita
pranz: 2 oua fierte tari+1 felie sunca +1 salata verde
seara : 1 telina fiarta +1 rosie +un fruct (mar sau portocala)
4-zi : dim :1 cafea +o felie de panine prajita
pranz : 200ml fresh portocale +1 iaurt degresat
seara : 1 ou fiert tare +250 g branza vaci +1 morcov
5-zi : dim : 1 morcov mare:-$
pranz: pastrav fiert sau la gratar + o lingura unt (nu mai mult)
seara : 200 g carne vaca +o telina rasa
6-zi : dim : o cafea + 1 felie paine prajita
pranz : 2 oua fierte tari + 1 morcov
seara : o juma pui ( 500 g) fiert sau ka gratar+salata verde
7-a zi : dim :1 ceai fara nik in el
pranz : ;));))pauza :-$<:-P
seara : 200 g carne miel sau vaca +1 mar

fetelor va urez bafta !!!!!!!!!!sa stiti k e f greu si dak il respectati ve-ti slabi va asigur !!!!!!! nu mancati absolut nimic in afara de ceea ce e scris , nici guma nici suc nici , nici, nici...........se bea 2 l apa la zi si se mai poate relua dupa 6 luni. dak mai vreti mai am cateva si mai usoare care dau si rezultate<:-P<:-P<:-P<:-P:*:*:*:*:*

eu vreau sa slabesc doar la burtica, nu sunt asa de grasa incat sa fiu nevoita sa tin regim, nu as putea:"> adica am 47 kg si 1, 56

___ALEXANDRA___
28.03.2007, 09:17:43
eu vreau sa slabesc doar la burtica, nu sunt asa de grasa incat sa fiu nevoita sa tin regim, nu as putea:"> adica am 47 kg si 1, 56

pai fa cate 10-20 de abdominale pe zi si o sa vezi k functioneaza.. 10 dimineata si 10 seara... si poti sa cresti numarul odata cu trecerea zilelor de "antrenament";-)

adinac_ro
28.03.2007, 09:29:28
Dieta cea lunga o stiu , e de schimbare de metabolism.Am auzit ca daca se repeta la un moment dat nu mai reactioneaza organismul la ea.Am auzit ca face minuni.
Pot tine regimul disociat cu pizza?O zi cu branza, o zi cu sunca, o zi legume.=))

AnaM
28.03.2007, 10:50:24
Regimul asta drastic l-a tinut si mama si, intr-adevar, a slabit 5 kile in 2 saptamani, dar se simtea foarte slabita...

Cat despre abdomene, este un filmulet pe retea/torrente care se numeste "8 minute abs" si este un tip, antrenor de fitness care va arata si va asista in cele 8 minute de exercitii abdominale. E f usor si placut! Si 8 minute pe zi cred ca putem acorda taliei noastre ;;)

Daca nu-l gasiti, spuneti-mi ca il uploadez pe un site si va dau link-ul, sa-l downloadati. Sunt niste exercitii f simple. L-as uploada si acum, dar sunt la iub acasa iar filmuletul il am pe calculatorul de acasa de la mine.

Kiss!

Juliette
29.04.2007, 21:36:02
Eu mi-am facut abonam la un salon, fac impachetari in capsula slim + vacuum 1 data sau de 2 ori pe sapt, o sedinta de electrostimulare si una de masaj anticelulitic, doar k de la vacuum ma cam invinetesc. Pot spune k rezultatele incep sa se vada cam dupa 3-4 sedinte. Abia astept sa reincap in blugii mei preferati :-p , nu mai zic de rochia de mireasa in care tre sa arat exemplar. Am avut 65 kg la 1,70m, acum am 60 kg si... inca mai vreau sa dau jos vreo 4kg. Contrar aparentelor, indicele de grasime a fost destul de mare in cazul meu.

CataAna
30.04.2007, 11:42:20
Gata, am inceput si eu sa tin cura.:((
Mai am 2 luni pana la nunta si sper sa dau jos vreo 5 kg, sau mai mult daca se poate (am de unde:)) )
Nu tin nici un regim anume, ci incerc sa elimin dulciurile, carnea grasa, prajelile, produsele care contin amidon si carbohidrati. Ultima masa e la 18:00 si incerc sa beau 2 l de apa pe zi. Cu miscarea e mai greu, dar sper sa ma mobilizez pana la urma...
Cand ajung in Iasi am sa fac si cateva sedinte de impachetari cu parafango si masaj.
Sper sa am suficienta vointa sa rezist tuturor tentatiilor gen tort si biscuitei pe care mi le aduce al meu...:-SS

alibd
30.04.2007, 11:53:15
Gata, am inceput si eu sa tin cura.:((
Mai am 2 luni pana la nunta si sper sa dau jos vreo 5 kg, sau mai mult daca se poate (am de unde:)) )
Nu tin nici un regim anume, ci incerc sa elimin dulciurile, carnea grasa, prajelile, produsele care contin amidon si carbohidrati. Ultima masa e la 18:00 si incerc sa beau 2 l de apa pe zi. Cu miscarea e mai greu, dar sper sa ma mobilizez pana la urma...
Cand ajung in Iasi am sa fac si cateva sedinte de impachetari cu parafango si masaj.
Sper sa am suficienta vointa sa rezist tuturor tentatiilor gen tort si biscuitei pe care mi le aduce al meu...:-SS

Multa, multa bafta! >:D<

AnaM
30.04.2007, 11:57:21
Eu am inceput o dieta cu Herbalife (da, stiu, sunt controverse pe tema asta), si am dat jos 3 kg in 10 zile, fara infometare, fara sa ma simt slabita, dimpotriva, am o energie in mine <:-P . Dieta e 180 ron pe luna, in care am un shake si 2 tipuri de comprimate (multivitamine si fibre active). Mai am inca 20 de zile de cura. La inceput aveam 65 de kile, acum am 62 de kile imbracata, daca ajung la 57-58, I'm happy <:-P

Si ma apuc de pilates acasa + masaj anticelulitic la maseuza. Sper sa iasa bine :D

nicoleta
08.05.2007, 22:59:21
Eu am inceput o dieta cu Herbalife (da, stiu, sunt controverse pe tema asta), si am dat jos 3 kg in 10 zile, fara infometare, fara sa ma simt slabita, dimpotriva, am o energie in mine <:-P . Dieta e 180 ron pe luna, in care am un shake si 2 tipuri de comprimate (multivitamine si fibre active). Mai am inca 20 de zile de cura. La inceput aveam 65 de kile, acum am 62 de kile imbracata, daca ajung la 57-58, I'm happy <:-P

Si ma apuc de pilates acasa + masaj anticelulitic la maseuza. Sper sa iasa bine :D
pai d c controverse???? vreau si eu sa slabesc asa !!!!!!!! cum poti afla mai multe detalii!!!!! te rog!!!!!

AnaM
08.05.2007, 23:02:34
pai d c controverse???? vreau si eu sa slabesc asa !!!!!!!! cum poti afla mai multe detalii!!!!! te rog!!!!!

Pai unii zic ca s-au ingrasat mai tare, altii ca nu au avut nici un efect. Chestia e ca daca tii cura asa cum trebuie, 100% slabesti :)

www. herbalife.com
www. despreslabire.ro

ancuta_andrei
09.05.2007, 08:12:32
Daca aveti un pic de vointa si ambitie puteti slabi.eu am slabit vreo 4 kg si sunt multumita de rezultate...mai am de lucrat un pic cu slaninuta de pe burtica...dar cum spunea o miresica de pe aici ar trebui sa fac abdomene#-o #-o

CataAna
09.05.2007, 15:15:16
Am inceput sa fac aerobic de ieri\:D/ ... adica numai ieri ca azi am febra musculara=))
Am vointa si sper sa repet experienta o data la 2 zile.

E meritul lui Shery, care m-a convins spunand ca ea a facut febra dupa ce a dansat toata noaptea la nunta. Nu voi avea timp de crampe musculare dupa, asa ca trebuie sa fiu in forma:D

ingeras007
09.05.2007, 16:44:43
buna fetelor,

In primul rand aveti mare grija cu rochia - eu mi-am cump rochia cu vreo trei luni inainte de nunta - dupa care mi-am dat eu seama ca as vrea sa mai slabesc - si am slabit (cam vreo 6 kg insa foarte multi cm la talie) si m-am trezit la nunta ca aveam corsetul prea mare si a trebuit sa-l sugrum ca sa nu pice de pe mine- in poze se vede destul de bine - am avut asa niste trairi la nunta - bucuroasa ca am slabit si infuriata ca imi sta rochia naspa.....Dar asta e!! Eu recomand din toata inima regimul disociat -insa nu dus la exagerare cu un singur aliment pe zi - ci cu pauza de doua ore intre alimente - am un tabel cu ce poti sa combini - cele interesate sa-mi dea mesaj privat cu adresa de mail. Mi l-au adus niste prieteni de la o clinica de dezintoxicare din Thailanda - da rezultate surprinzatoare si poate fi un mod de viata sanatos!!

Va pup,
Silvia
Buna...te rog poate imi trimiti si mie tabelasul ala ca mai am vreo 4 luni pana la nunta si as vrea sa scap de kg multisoare...rochia o sa mi-o cumpar cu o luna inainte, asa ca trebuie sa ma pun pe treaba... Multumesc mult.;-)

mitzura
09.05.2007, 20:09:58
Buna...te rog poate imi trimiti si mie tabelasul ala ca mai am vreo 4 luni pana la nunta si as vrea sa scap de kg multisoare...rochia o sa mi-o cumpar cu o luna inainte, asa ca trebuie sa ma pun pe treaba... Multumesc mult.;-)
Si eu as vrea!Iti trimit mailul pe privat!

Ruby
12.05.2007, 18:35:10
aveti grija la curele disociate!!! si eu am slabit 8 kg in 2 luni cu o cura de la N.A.S.A dar dupa ce m-am lasat am pus la loc 16. si mi-am dereglat metabolismul. :(( si asa sunteti stresate cu nunta, cura va mai trebuie? alimentativa bine. cele trei mese impartitile in 6 mese. si faceti mult miscare!!! stiu ca nu suna bine. si eu la capitolul miscare stau extrem de prost. toata ziua stau pe scaun in fata calculatorului si cand ies de la servici pe la sapte numai de miscare nu-mi mai arde. abia ma tarai pana la masina. parca am picioarele atrofiate. as vrea sa merg pe jos pana acasa dar nu cred ca as reusi.

AVETI GRIJA CE CURA TINETI!!! SA NU VA FACETI MAI RAU!

eu sunt o victima a curelor.

Juliette
13.05.2007, 17:09:33
Termin abonamentul saptamana viitoare si se vad si rezultatele. Pt mine salonul a fost cea mai comoda varianta. Am coborat sub 60kg de la 64, sunt f multumita de rezultate si ma bucur cand pers cu care nu m-am vaz de ceva timp imi spun k am slabit. Mai vreau un pachet inainte de nunta, pt k pana atunci am de rez o probl de sanatate si nu voi putea merge la salon. Nu am tinut un regim la mancare, doar am respectat niste reguli simple (ult masa la ora 18, evitarea grasimilor, a dulciurilor, etc.). Spor la dat jos kg !:*

___ALEXANDRA___
13.05.2007, 18:15:33
Termin abonamentul saptamana viitoare si se vad si rezultatele. Pt mine salonul a fost cea mai comoda varianta. Am coborat sub 60kg de la 64, sunt f multumita de rezultate si ma bucur cand pers cu care nu m-am vaz de ceva timp imi spun k am slabit. Mai vreau un pachet inainte de nunta, pt k pana atunci am de rez o probl de sanatate si nu voi putea merge la salon. Nu am tinut un regim la mancare, doar am respectat niste reguli simple (ult masa la ora 18, evitarea grasimilor, a dulciurilor, etc.). Spor la dat jos kg !:*

cat te-a ajuns toata treaba la salon? si cate sedinte sunt incluse?.. a.. si la ce salon?

Juliette
13.05.2007, 22:38:07
Abonamentul a inclus 10 sedinte de capsula, 10 de vacuum + bonus cate 2 de fiecare si m-a costat 5 mil (3 mil capsula + 2 mil vacuum). Salonul e pe Independentei, Lyly Beauty Center, deasupra la Diavolo. Te poti uita pe site-ul lor, se scrie legat, cu www si .ro la urma. Intai ti se face o evaluare, ti se masoara indicele de grasime, masa musculara, te cantareste, iti ia toate dimensiunile, apoi ti se recomanda un pachet. Eu mult timp nu m-am mai cantarit, si oricum f multe kg nu am dat, insa cel mai bine s-a vazut diferenta la haine, in cm. Eu eram putin reticenta, chiar sceptica, dar acum, vazand rezultatele, sunt f incantata. Plus k e o atmosfera super acolo.

nicoleta
14.05.2007, 02:01:30
Abonamentul a inclus 10 sedinte de capsula, 10 de vacuum + bonus cate 2 de fiecare si m-a costat 5 mil (3 mil capsula + 2 mil vacuum). Salonul e pe Independentei, Lyly Beauty Center, deasupra la Diavolo. Te poti uita pe site-ul lor, se scrie legat, cu www si .ro la urma. Intai ti se face o evaluare, ti se masoara indicele de grasime, masa musculara, te cantareste, iti ia toate dimensiunile, apoi ti se recomanda un pachet. Eu mult timp nu m-am mai cantarit, si oricum f multe kg nu am dat, insa cel mai bine s-a vazut diferenta la haine, in cm. Eu eram putin reticenta, chiar sceptica, dar acum, vazand rezultatele, sunt f incantata. Plus k e o atmosfera super acolo.
in cat timp ai facut acest tratament ????

ancuta_andrei
14.05.2007, 07:59:10
Am inceput sa fac aerobic de ieri\:D/ ... adica numai ieri ca azi am febra musculara=))
Am vointa si sper sa repet experienta o data la 2 zile.

E meritul lui Shery, care m-a convins spunand ca ea a facut febra dupa ce a dansat toata noaptea la nunta. Nu voi avea timp de crampe musculare dupa, asa ca trebuie sa fiu in forma:D

Unde mergi la aerobic? as vrea si eu sa merg dar nu stiu unde!:*

Ruby
15.05.2007, 12:01:58

:) si eu merg la Lili. VA RECOMAND!!!

mitzura
15.05.2007, 12:06:23
:) si eu merg la Lili. VA RECOMAND!!!
Cine e lili?la ea mergeti tu si juliette?cat costa?

CataAna
15.05.2007, 13:52:00
Unde mergi la aerobic? as vrea si eu sa merg dar nu stiu unde!:*

Pai eu fac singurica acasa, dimineata... Imi pare rau, dar nu stiu prin Iasi ce anume sa-ti recomand. Poate stiu fetele...

sste1711
15.05.2007, 16:12:50
fetelor, la mine se intampa ceva....ori slabesc eu, ori se largeste corsetul...:"> :-\ din doua, una-i sigur...

alibd
15.05.2007, 16:16:21
fetelor, la mine se intampa ceva....ori slabesc eu, ori se largeste corsetul...:"> :-\ din doua, una-i sigur...

:D :D Mai trage de snur! :)

sste1711
15.05.2007, 16:21:12
:D :D Mai trage de snur! :)
apropo de asta....chiar am un snur de rezerva:)) in cazul in care se strica asta de care tot am tras....:))

nicoleta
15.05.2007, 19:51:26
eu azi mi-am facut comanda de un sirop de slabit . cica dak nu vad rezultate intr-o luna sa trimit inapoi sticlutele goale k i-mi dau returneaza banii. bine ar fi sa nu trebuiasca sa le trimit si sa am rezultate bune.

___ALEXANDRA___
15.05.2007, 23:28:31
eu azi mi-am facut comanda de un sirop de slabit . cica dak nu vad rezultate intr-o luna sa trimit inapoi sticlutele goale k i-mi dau returneaza banii. bine ar fi sa nu trebuiasca sa le trimit si sa am rezultate bune.

de unde si cat costa...???? detalii!!!

nicoleta
15.05.2007, 23:49:23
de unde si cat costa...???? detalii!!!
sunt facute de dr. cheng yuo si ai 4 obtiuni . asta depinde cat vrei sa slabesti . de la 45 euro ( 3-6 kg) pana la 105 euro (15 -20 kg). este un suc care se bea inainte de fiecare masa . acum voi vedea dupa ce voi incepe. am dat comanda azi , sper sa-mi ajunga sapt viitoare. dupa va pot spune mai multe.

lacra804
16.05.2007, 21:20:30
Fetelor, va multumesc ca postati aici....eram in cautare de un salon unde sa fac impachetari, vacuum si masaj, daca va mai fi nevoie....acum , ca ati zis atatea de bine despre salonul Lily......voi merge si eu acolo...chiar aveam nevoie sa stiu cum e, daca se merita sa dau bani si nu in ultimul rand, daca se vad ceva rezultate
O prietena de-a mea din Constanta face acum electrostimulare, vacuum si tunel cu infrarosii si e f multumita.....ea mai tine si o dieta usoara, dar deja se vad rezultate bune si este de abia la a 4 a sedinta.....
Imi fac curaj si merg si eu....

adinac_ro
16.05.2007, 22:33:34
Fetelor, va multumesc ca postati aici....eram in cautare de un salon unde sa fac impachetari, vacuum si masaj, daca va mai fi nevoie....acum , ca ati zis atatea de bine despre salonul Lily......voi merge si eu acolo...chiar aveam nevoie sa stiu cum e, daca se merita sa dau bani si nu in ultimul rand, daca se vad ceva rezultate
O prietena de-a mea din Constanta face acum electrostimulare, vacuum si tunel cu infrarosii si e f multumita.....ea mai tine si o dieta usoara, dar deja se vad rezultate bune si este de abia la a 4 a sedinta.....

As vrea sa intreb daca prin tratamentul de la lili se duce si celulita sau doar cm de grasime.

___ALEXANDRA___
16.05.2007, 22:55:57
sunt facute de dr. cheng yuo si ai 4 obtiuni . asta depinde cat vrei sa slabesti . de la 45 euro ( 3-6 kg) pana la 105 euro (15 -20 kg). este un suc care se bea inainte de fiecare masa . acum voi vedea dupa ce voi incepe. am dat comanda azi , sper sa-mi ajunga sapt viitoare. dupa va pot spune mai multe.

eu chiar astept raspuns de la tine... ma intereseaza orice metoda de slabit care are efect , mai ales daca nu trebuie sa fac efort :-p sau sa tin regim..:-SS

nicoleta
16.05.2007, 23:30:10
eu chiar astept raspuns de la tine... ma intereseaza orice metoda de slabit care are efect , mai ales daca nu trebuie sa fac efort :-p sau sa tin regim..:-SS
sincer eu am gasit reclama de mai multe ori intr-un ziar si m-am gandit sa incerc. sunt si niste interviuri si foto cu diferite persoane care au slabit. ti-am zis aici scrie k dak nu se vad rezultate dupa a 2-a sapt se pot trimite ambalajele inapoi si se returneaza banii . eu incerc sa vad ce iese dupa care i-ti spun dak se merita.este un suc care se bea inainte de fiecare masa . in rest nu mai stiu altceva si nici o adresa de net nu am . >:D<>:D<>:D<

nicoleta
17.05.2007, 00:05:59
am uitat sa spun k de maine incep masajul pt celulita. sper sa dea si rezultate

CataAna
17.05.2007, 00:19:49
am uitat sa spun k de maine incep masajul pt celulita. sper sa dea si rezultate

Multa bafta! Daca ai face si putin aerobic singurica si sa renunti la orice 'gustarica' dupa ora 6, atunci poti sa faci economie de banii care ii dai pe siropul minune.
Ai mare grija cu siropul ala, daca simti ca ceva e in neregula trimite-l inapoi. Sanatatea e cea mai importanta.:[email protected]

mitzura
17.05.2007, 08:27:28
Eu tot nu m-am lamurit despre ce salon e vorba...Sa fie salonul Lili Prisacaru de pe Independentei?...

Ruby
18.05.2007, 08:31:03
Eu tot nu m-am lamurit despre ce salon e vorba...Sa fie salonul Lili Prisacaru de pe Independentei?...

da, exact!

Ruby
18.05.2007, 08:36:22
Cine e lili?la ea mergeti tu si juliette?cat costa?

Lili Prisacaru. sotia prefectului Prisacaru. are un "salon", daca pot sa-i spun asa cu diverse aparate pt slabit, intretinere...

e pe Independentei, deasupra pizzeriei Diavolo.

150 - ultrasunete
200 - electrostimulare (fata de 460 la maviov)
300 - capsula

12 sedinte a cate 45 min. doar la ultrasunete sunt 15 min.

pana la pranz e mai lejer. dupa aceea e super aglomerat.

mitzura
18.05.2007, 08:44:21
Mersi de info!Nu cred ca voi merge acolo,din motive personale.Dar servicii similare ofera Andra welness and spa,vizavi de bolta rece!Nu am fost inca,doar am "vizitat" salonul.Preturile mi s-au parut ok,va mai pot impartasi impresii saptamana viitoare!

Ruby
19.05.2007, 18:29:02
Mersi de info!Nu cred ca voi merge acolo,din motive personale.Dar servicii similare ofera Andra welness and spa,vizavi de bolta rece!Nu am fost inca,doar am "vizitat" salonul.Preturile mi s-au parut ok,va mai pot impartasi impresii saptamana viitoare!

sa-mi spui daca e mai ieftin ca la lili

Limona
19.05.2007, 20:34:19
Buna fetelor...am fost si eu la salonul Lili Prisacaru si sunt multumita. Aveam ceva probleme cu abdomenul si cu celulita de pe picioare. Am fac ut capsula, vacum si electrostimulare...dar si aerobic. In fiecare zi dupa servici aveam program la salon sau la aerobic. Salonul m-a ajutat sa slabesc mai repede, iar aerobicul mi-a redat conditia fizica. Acum ma simt mult mai bine...nu mai gafai cand urc scarile...si-mi face placere sa ma duc pe jos acasa dupa ce termin la salon/sala. Va recomand din toata inima multa miscare...caci la nunta ve-ti avea treaba <:-P .

Ruby
19.05.2007, 21:19:43
Aveam ceva probleme cu abdomenul si cu celulita de pe picioare. Am fac ut capsula, vacum si electrostimulare...dar si aerobic. <:-P .

in cat timp ai vazut rezultate?

Limona
20.05.2007, 15:25:24
Mi-e nu prea imi place sa ma cantaresc prea des...dar dupa aproximativ o luna si jumatate aveam cu 4,5 kilograme mai putin, si cam cu 5 cm mai putin in talie, solduri, genunchi. Celulita s-a ameliorat si ea...nu a disparut,dar nu mai este chiar atat de vizibila. Nu tin o cura de slabire, dar cred ca mananc destul de sanatos, de cand am inceput sala. Dimineata cereale cu fructe uscate, lapte si miere de albine, la amiaza salata cu gratar, si seara un fruct. Cel mai important este ca ma simt f bine, si nu lipsita de energie, ca in cazul unei cure de slabire drastice. Cel mai repede s-a vazut la abdomen...unde era si problema cea mai mare.

nicoleta
20.05.2007, 22:24:26
Mi-e nu prea imi place sa ma cantaresc prea des...dar dupa aproximativ o luna si jumatate aveam cu 4,5 kilograme mai putin, si cam cu 5 cm mai putin in talie, solduri, genunchi. Celulita s-a ameliorat si ea...nu a disparut,dar nu mai este chiar atat de vizibila. Nu tin o cura de slabire, dar cred ca mananc destul de sanatos, de cand am inceput sala. Dimineata cereale cu fructe uscate, lapte si miere de albine, la amiaza salata cu gratar, si seara un fruct. Cel mai important este ca ma simt f bine, si nu lipsita de energie, ca in cazul unei cure de slabire drastice. Cel mai repede s-a vazut la abdomen...unde era si problema cea mai mare.
e bine k poti slabi asa . la mine e o problema cu slabitul. ser sa reusesc pana la nunta, chiar ma chinui sa nu credeti k nu fac nik pt asta:(:-SS

Limona
22.05.2007, 17:30:50
Nicoleta, sa stii ca nici mie nu mi-e usor :D . Nu am fost niciodata slaba, si nici nu cred ca voi fi. Imi este destul de greu sa ma urnesc dupa servici la sala, mai ales ca termin la 6:40. Eu ti-as recomanda capsula in fiecare zi, si ar fi bine sa incepi cu 2 luni inainte de nunta, pt ca in ultima luna cred ca nu o sa mai ai timp. Cred ca o luna la salon te-ar ajuta. Corpul meu retine apa, iar capsula m-a ajutat f mult. Daca pot sa te ajut cu ceva te rog sa ma intrebi. Dar ti-as recomanda sa nu te stresezi f tare pe aceasta tema, si mai ales sa nu incepi sa iei fel si fel de pastile si prafuri "naturale".

Limona
22.05.2007, 17:33:04
Chiar daca nu o sa slabeti, sunt sigura ca vei fi o mireasa f frumoasa:*

nicoleta
24.05.2007, 01:37:30
Chiar daca nu o sa slabeti, sunt sigura ca vei fi o mireasa f frumoasa:*
ms mult de tot !!!!! nu as pytea spuna k sunt tare grasa . am 1.72 si 70 kg , dar as vrea sa ajung macar la 65.
azi mi-a venit comanda un sirop ( diluat in 1.5 litri apa / zi) si pastile ( 2 ori pe zi la mesele principale) . sper sa se vada ceva dupa o luna.

mitzura
24.05.2007, 09:12:22
Fetelor,am fost la andra,mie mi-a placut!E racoros,spatios,nu e f aglomerat,au preturi mai mult decat decente!Cel putin la cometica,eu numai acolo am fost.Sunt si numeroase tratamente si abonamente corporale.Pt cine e interesat,rog PM.Ma refer la nr de telefon ,cateva preturi.Dar si alte intrebari,daca stiu sa raspund...

Ruby
26.05.2007, 11:29:06
Fetelor,am fost la andra,mie mi-a placut!E racoros,spatios,nu e f aglomerat,au preturi mai mult decat decente!Cel putin la cometica,eu numai acolo am fost.Sunt si numeroase tratamente si abonamente corporale.Pt cine e interesat,rog PM.Ma refer la nr de telefon ,cateva preturi.Dar si alte intrebari,daca stiu sa raspund...

de ce pe PM? :(
lasa sa vada toate miresicile. hai da-ne preturi si servicii.

mitzura
26.05.2007, 14:50:00
de ce pe PM? :(
lasa sa vada toate miresicile. hai da-ne preturi si servicii.
nu vreau sa fiu acuzata de nimic!"Toate miresicile" imi pot trimitr PM.Tie ti-am trimis deja!

Ruby
03.06.2007, 22:22:03
nu vreau sa fiu acuzata de nimic!"Toate miresicile" imi pot trimitr PM.Tie ti-am trimis deja!

multumesc!:)

Ruby
22.06.2007, 20:16:31
cum stati cu greutatea?

lidia_mrn
22.06.2007, 20:23:17
Eu sincer numsi sm speranta ....au trecut 3 luni si sunt la aceeasi greutate 65kg si de burta ce sa mai zic cica sunt gravida iarasi ...(:| ....numai scap de ea nicicum .Mai am o speranta cu electrostimularile si parca asa putin pana la nunta:-< .Felicitari celor care au putut sa slabeasca:*

nicoleta
22.06.2007, 21:12:52
eu am slabit 4 kg!!!!!!<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P si sper ink pe atat pana la nunta.|-)|-)|-)

___ALEXANDRA___
23.06.2007, 13:46:24
eu am slabit 4 kg!!!!!!<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P si sper ink pe atat pana la nunta.|-)|-)|-)

VREAU SI EUUUUU!!!!

AnaM
23.06.2007, 16:36:53
Bravo <:-P
Eu m-am dat pe salate si sper sa ajung sub 60 de kile ;;)

Milagros
23.06.2007, 18:05:41
Daca sunteti interesate de o dieta testata va zic io. Se slabeste pana la 5 kg in 20 de zile mancand tot ce vrei - fara excese si fara dupa 6 seara. In fiecare zi dizolvati in cata apa consumati pe durata zilei o lamaie, apoi doua, trei...pana la 10 si apoi descrescator pana ajungeti iar la una. La 8,9 si mai ales la 10 lamai tre sa ai vointa, zau. Eu am slabit 3, 5 kg.

alibd
23.06.2007, 18:12:14
Daca sunteti interesate de o dieta testata va zic io. Se slabeste pana la 5 kg in 20 de zile mancand tot ce vrei - fara excese si fara dupa 6 seara. In fiecare zi dizolvati in cata apa consumati pe durata zilei o lamaie, apoi doua, trei...pana la 10 si apoi descrescator pana ajungeti iar la una. La 8,9 si mai ales la 10 lamai tre sa ai vointa, zau. Eu am slabit 3, 5 kg.

Interesant! Si eu auzisem ca lamaia ajuta la slabit.

Milagros
23.06.2007, 18:18:01
Interesant! Si eu auzisem ca lamaia ajuta la slabit.
Da, pt ca arde grasimile. In plus, dupa asemenea cura poti fi sigura ca te-ai curatat de infectii si iti ajuta si inima si stomacul si tonifica organismul. Dar fara zahar, k?

Limona
23.06.2007, 18:36:31
Si eu am vrut sa incerc aceasta cura...dar am probleme cu stomacul si am renuntat. Eu cred ca cea mai buna solutie ramane totusi sportul...eu am reusit sa slabesc 7kg in 3 luni. Acum am ajuns la 59kg si sunt f fericita. Luni incep a patra luna de aerobic. Eu ma simt f bine, si va recomand si voua >:D< .

Milagros
23.06.2007, 18:40:47
Si eu am vrut sa incerc aceasta cura...dar am probleme cu stomacul si am renuntat. Eu cred ca cea mai buna solutie ramane totusi sportul...eu am reusit sa slabesc 7kg in 3 luni. Acum am ajuns la 59kg si sunt f fericita. Luni incep a patra luna de aerobic. Eu ma simt f bine, si va recomand si voua >:D< .

La ce sala esti inscrisa? Cat costa? Vreau si io sa ma apuc de aerobic. Voiam la Armony.

Limona
23.06.2007, 18:57:29
Nu este o sala cunoscuta. Este in Nicolina 1, si nu stiu exact cum se cheama. Am ales-o pt ca este f aproape de servici. Eu m-am dus de 3 ori pe sapt la aerobic, si de 2 ori pe sapt la salon, unde am facut electrostimulare, vacuum si capsula. Capsula este ffff buna. V-o recomand daca vreti sa slabiti mai repede...si binenteles miscare...multa miscare. ;-)
Aerobic:
8 sedinte - in jur de 40 RON, nu mai stiu exact
12 sedinte - 50 RON
20 sedinte - 59 RON
45 RON pt elevi si studenti, acces nelimitat

Milagros
24.06.2007, 10:16:24
Nu este o sala cunoscuta. Este in Nicolina 1, si nu stiu exact cum se cheama. Am ales-o pt ca este f aproape de servici. Eu m-am dus de 3 ori pe sapt la aerobic, si de 2 ori pe sapt la salon, unde am facut electrostimulare, vacuum si capsula. Capsula este ffff buna. V-o recomand daca vreti sa slabiti mai repede...si binenteles miscare...multa miscare. ;-)
Aerobic:
12 sedinte - 50 RON
20 sedinte - 59 RON

Super preturi dar pt mine Nicolina e prea departe. [-(

Ruby
24.06.2007, 20:50:48
vreo sala prin tatarasi stie cineva???

carmen82
25.06.2007, 18:38:39
Buna Sherydan.Eu ma intreb daca aceasta dieta da rezultate in functie de cat de multe kilograme ai in plus, sau de organismul si constitutia fiecaruia sau nu conteaza.De exemplu eu nu sunt foarte grasa, am 55 kg la 1,68 dar forma mea maxima e la 50 kg.Mai ales ca mi se pune mai tot surplusul pe soduri...:-<

Milagros
25.06.2007, 19:39:18
Buna Sherydan.Eu ma intreb daca aceasta dieta da rezultate in functie de cat de multe kilograme ai in plus, sau de organismul si constitutia fiecaruia sau nu conteaza.De exemplu eu nu sunt foarte grasa, am 55 kg la 1,68 dar forma mea maxima e la 50 kg.Mai ales ca mi se pune mai tot surplusul pe soduri...:-<

Nu stiu ce sa zic. Eu de cand ma stiu am fost o slabatura. Aveam 50 kg la 1,74 m. Apoi am inceput sa iau anticonceptionale si m-am ingrasat treptat. La inceput era ok ca ajunsesem la 57 kg si era numai bine (eu am oasele grele) si nici nu mi-am dat seama cand am dat in plinutza. Dupa nunta m-am cantarit si m-am speriat ca aveam deja 68 kg. Si asa am pus piciorul in prag. Vreau sa ajung la 58 kg si voi fi multumita ca nici prea bat nu vreau sa fiu. Acum caut alte diete ca de lamai iti inchpui ca nu mai vreau sa aud... =))

AnaM
25.06.2007, 22:30:17
Nu stiu ce sa zic. Eu de cand ma stiu am fost o slabatura. Aveam 50 kg la 1,74 m. Apoi am inceput sa iau anticonceptionale si m-am ingrasat treptat. La inceput era ok ca ajunsesem la 57 kg si era numai bine (eu am oasele grele) si nici nu mi-am dat seama cand am dat in plinutza. Dupa nunta m-am cantarit si m-am speriat ca aveam deja 68 kg. Si asa am pus piciorul in prag. Vreau sa ajung la 58 kg si voi fi multumita ca nici prea bat nu vreau sa fiu. Acum caut alte diete ca de lamai iti inchpui ca nu mai vreau sa aud... =))

Istoria noastra este aproximativ aceeasi, numai ca eu am ajuns de la 52 de kg (tot 1,74m) la 65 fiindca am... MANCAT :)) :@)

gabriela_rgh
25.06.2007, 23:15:19
cat ai reusit sa slabesti in cele 20 de zile?
si eu m-am ingrasat de la anticonceptionale.Am renuntat la ele,am mai slabit dar nu am revenit la forma initiala! :(( e mai greu sa slabesti decat sa te ingrasi...:((!

carmen82
25.06.2007, 23:47:33
cat ai reusit sa slabesti in cele 20 de zile?
si eu m-am ingrasat de la anticonceptionale.Am renuntat la ele,am mai slabit dar nu am revenit la forma initiala! :(( e mai greu sa slabesti decat sa te ingrasi...:((!
Buna:)Serydan zicea ca a reusit sa slabeasca 3,5 kg.Eu am o fetitza de 4 ani si dupa ce am nascut eram o slabatura, pana anul trecut, de un an am inceput sa ma ingras ...incet incet dar vad ca sigur:PAnticonceptionale nu am luat niciodata...si nici nu cred ca am sa iau daca au efectul asta[-(

adinac_ro
26.06.2007, 17:21:15
Buna:)Serydan zicea ca a reusit sa slabeasca 3,5 kg.Eu am o fetitza de 4 ani si dupa ce am nascut eram o slabatura, pana anul trecut, de un an am inceput sa ma ingras ...incet incet dar vad ca sigur:PAnticonceptionale nu am luat niciodata...si nici nu cred ca am sa iau daca au efectul asta[-(

Pilule din ziua de azi nu mai ingrasa.Eu iau de 4 ani , cred ca sunt cele mai ieftine de pe piata (nu dau pe ele nici 10 ron) , mi-au fost recomandate de medic si mi le prescrie incontinuare si totul e k. Nu am par , nu am kg in plus de la ele si nici un alt efect secundar.Uneori iau si 3 odata #:-S cand plec in week-end fara ele.
Acum sunt si eu la dieta.Am obs ca daca nu manac slabesc.Daca manac chiar si un fruct sau un covrig ma ingras.Deci ...beau 2 l de apa in 8 h la munca, mai beau si ceva acasa ( dar mai putin) si manac doar 1 pe zi.Nu ma simt rau dar nici sala nu pot face ca sunt slabita.CAnd am facut 2 luni de lasa nu am slabit.Sala trebuie facuta des, cu dieta cu masaj etc.Eu nu am respectat.

georgycca
26.06.2007, 17:39:45
Asa este sportul face toata treaba...anul trecut pe vremea asta eram mai slaba cu 12 kg si era totul frumos daca nu renuntam!Aici e problema daca renunti nu ai facut nimic...pur si simplu am muncit in zadar!!Mult succes in continuare!

adinac_ro
26.06.2007, 18:33:43
Aerobic:
12 sedinte - 50 RON
20 sedinte - 59 RON

Revin iar cu intrebarea...unde faci "capsula"...la ce salon , ce cuprinde si cat costa.Pls

gabriela_rgh
26.06.2007, 18:42:19
Pilule din ziua de azi nu mai ingrasa.Eu iau de 4 ani , cred ca sunt cele mai ieftine de pe piata (nu dau pe ele nici 10 ron) , mi-au fost recomandate de medic si mi le prescrie incontinuare si totul e k. Nu am par , nu am kg in plus de la ele si nici un alt efect secundar.Uneori iau si 3 odata #:-S cand plec in week-end fara ele.
Acum sunt si eu la dieta.Am obs ca daca nu manac slabesc.Daca manac chiar si un fruct sau un covrig ma ingras.Deci ...beau 2 l de apa in 8 h la munca, mai beau si ceva acasa ( dar mai putin) si manac doar 1 pe zi.Nu ma simt rau dar nici sala nu pot face ca sunt slabita.CAnd am facut 2 luni de lasa nu am slabit.Sala trebuie facuta des, cu dieta cu masaj etc.Eu nu am respectat.
Si ale mele tot de medic au fost recomandate......Dar depinde de organism sa stii cum reactioneaza la ele! esti o norocoasa!
Am facut si dozajul horminal! Nu m-am ingrasat imediat dar dupa 4 ani de utilizare am ajuns sa am mai mult cu 10 kg.Acum am 59 km.nu ma simt grasa dar nici bine in pielea mea! Imi e dor de forma de odinioara!Dar trebuie sa recunosc ca lipsa de miscare a pus punctul pe I in situatia mea!
Eu am curaj sa incerc dieta cu lamaie:)!oricum de alta mai sofisticata nu asi avea timp pana la nunta! Si pe langa asta fara paine si incerc fara dulce!desi....o sa imi lipseasca!

Milagros
26.06.2007, 19:45:46
Si ale mele tot de medic au fost recomandate......Dar depinde de organism sa stii cum reactioneaza la ele! esti o norocoasa!
Am facut si dozajul horminal! Nu m-am ingrasat imediat dar dupa 4 ani de utilizare am ajuns sa am mai mult cu 10 kg.Acum am 59 km.nu ma simt grasa dar nici bine in pielea mea! Imi e dor de forma de odinioara!Dar trebuie sa recunosc ca lipsa de miscare a pus punctul pe I in situatia mea!
Eu am curaj sa incerc dieta cu lamaie:)!oricum de alta mai sofisticata nu asi avea timp pana la nunta! Si pe langa asta fara paine si incerc fara dulce!desi....o sa imi lipseasca!

Vai ce miresica curajoasa! Sa stii ca daca ai metabolism bun poti slabi chiar 5 kg la cura cu lamaie. Astept sa imi spui cum merge. Iti tin pumnii! :)>-

adinac_ro
26.06.2007, 20:04:15

De luni incerc si eu.Abia astept.Chiar merge?Si dc e greu?Ca e fff acra?

Milagros
26.06.2007, 20:06:07
De luni incerc si eu.Abia astept.Chiar merge?Si dc e greu?Ca e fff acra?

Ei, nah, de acra e acra, dar strangi din dinti si mai iei o gura. ;;)

adinac_ro
26.06.2007, 20:18:12
Ei, nah, de acra e acra, dar strangi din dinti si mai iei o gura. ;;)

Deci daca beau 2 l pe zi in cei 2 l tre sa storc 1 lamaie in prima zi, 2 lamai in cea de a 2 etc pana la 10 si apoi descrescator.NU? O sa imi iau lamai cu kg de acum.

gabriela_rgh
26.06.2007, 22:35:45
Vai ce miresica curajoasa! Sa stii ca daca ai metabolism bun poti slabi chiar 5 kg la cura cu lamaie. Astept sa imi spui cum merge. Iti tin pumnii! :)>-
Multumesc de incurajare!Sper sa am si cu ce ma lauda:)!

Limona
27.06.2007, 15:03:04
Eu am facut capsula, electrostimulare si vacum la salon Lili Prisacaru. Abonamentul pt capsula a fost de 3 mil - 10 sedinte+ 2 gratis. Abonamentul este valabil mai multe luni, adica nu tb sa faci cele 12 sedinte intr-o luna. Mai multe detalii despre preturi le puteti afla si de pe site www.lylybeautycenter.ro (http://www.lylybeautycenter.ro) .Sper ca v-am fost de folos>:D<

Limona
27.06.2007, 15:05:10
Sper sa nu ma acuzati ca am facut reclama...:-s

mitzura
27.06.2007, 15:20:10
Sper sa nu ma acuzati ca am facut reclama...:-s
Hai ca nu suntem la vanatoarea de vrajitoare!Mai bine ne spui ce e aia capsula si ce rezultate ai inregistrat!

Limona
27.06.2007, 17:50:22
Vrajitoare...:)) . Pai capsula este un fel de sauna inchisa. Te da cu crema de termosudatie(sper ca asa se cheama, te ajuta sa transpiri), te impacheteaza in folie, si te baga in capsula la o temperatura f mare. Transpiri f mult, si astfel vei pierde kg in plus f repede. In tot acest timp te vei uita la film. Capul si umerii stau in afara. Este si mai eficienta daca in loc de aceasta crema, vei folosi parafango, dar costa parca 4 mil...nu stiu sigur.

___ALEXANDRA___
27.06.2007, 18:29:58
Vrajitoare...:)) . Pai capsula este un fel de sauna inchisa. Te da cu crema de termosudatie(sper ca asa se cheama, te ajuta sa transpiri), te impacheteaza in folie, si te baga in capsula la o temperatura f mare. Transpiri f mult, si astfel vei pierde kg in plus f repede. In tot acest timp te vei uita la film. Capul si umerii stau in afara. Este si mai eficienta daca in loc de aceasta crema, vei folosi parafango, dar costa parca 4 mil...nu stiu sigur.

si tu cat ziceai k ai slabit in astea 12 sedinte?

adinac_ro
27.06.2007, 19:28:09
si tu cat ziceai k ai slabit in astea 12 sedinte?

Capsula omoara si celulita? Sau doar gr?

___ALEXANDRA___
27.06.2007, 19:35:55
Capsula omoara si celulita? Sau doar gr?

ma si vad intran in capsula durdulie si cu celulita si tot tacimul si iesind fotomodel...=)) =)) =))

adinac_ro
27.06.2007, 22:21:49
ma si vad intran in capsula durdulie si cu celulita si tot tacimul si iesind fotomodel...=)) =)) =))

Doar daca ne tin aia vreo 3 luni acolo ( eventual sa ma trimita in spatiu intr-o capsula de aia) cu furtun de apa conectat la gura sa nu ne facem smochine.

Limona
28.06.2007, 14:54:13
Da, Adina ajuta si pt celulita, mai ales daca o combini cu vacum. Eu chiar aveam celulita, destul de vizibila, chiar f inestetica. Acesta a fost si motivul care m-a determinat sa incep salonul. Celulita nu a disparut de tot, dar s-a ameliorat f mult.

Limona
28.06.2007, 15:02:24
Alexandra, nu cred ca o singura sedinta de capsula ti-ar rezolva problema, pt ca aceste kilograme in plus nu s-au adunat intr-o ora sau intr-o zi. Este nevoie de rabdare, seriozitatea,determinare si perseverenta ca sa ajungi la rezultatele dorite. Aceste sedinte de capsula sunt f bune, dar tb sa ai si o alimentatie echilibrata si sanatoasa. Capsula te ajuta sa scapi de toxinele din organism si apa retinuta in organism, dar mai multe detalii poti gasi fie pe site-ul lor, fie printr-un simplu search pe google. Multa bafta.

___ALEXANDRA___
29.06.2007, 15:37:40
Alexandra, nu cred ca o singura sedinta de capsula ti-ar rezolva problema, pt ca aceste kilograme in plus nu s-au adunat intr-o ora sau intr-o zi. Este nevoie de rabdare, seriozitatea,determinare si perseverenta ca sa ajungi la rezultatele dorite. Aceste sedinte de capsula sunt f bune, dar tb sa ai si o alimentatie echilibrata si sanatoasa. Capsula te ajuta sa scapi de toxinele din organism si apa retinuta in organism, dar mai multe detalii poti gasi fie pe site-ul lor, fie printr-un simplu search pe google. Multa bafta.

eee.. eu glumeam cu o sedinta.. eram curioasa cam ce rezultate sunt dupa 12. Ce sa zic, de regimuri alimentare, oricat de sanatoase sunt ele nu pot sa le tin deloc. Am un program mult prea aglomerat si mesele mele sunt haotice, ca sa nu mai spun ca aproape intotdeauna mananc pe la 22.30 (cand ies de la servici) si ca sunt o gurmanda convinsa si o pofticioasa:-$ . Din cauza asta caut orice metoda mai putin regimurile alimentare pt a slabi[-o<

___ALEXANDRA___
29.06.2007, 15:39:12
Doar daca ne tin aia vreo 3 luni acolo ( eventual sa ma trimita in spatiu intr-o capsula de aia) cu furtun de apa conectat la gura sa nu ne facem smochine.

dar hai sa privim si partea buna a lucrurilor : daca ne "smochinim" atunci vom putea sa mancam ce si cat ne place fara sa ne ingrijoram de kilograme in plus;-)

nicoleta
30.06.2007, 04:08:35
Da, Adina ajuta si pt celulita, mai ales daca o combini cu vacum. Eu chiar aveam celulita, destul de vizibila, chiar f inestetica. Acesta a fost si motivul care m-a determinat sa incep salonul. Celulita nu a disparut de tot, dar s-a ameliorat f mult.
cate sedinte poti face pe sapt??? am inteles k exista si un program fulger de slabit , stie cineva ceva de el ?????

Limona
30.06.2007, 19:27:25
Nicoleta, nu exista un numar fix de sedinte pe sapt. Era o tipa la sala care vroia sa slabeasca f repede si venea si dimineata si seara. Iti pui cate sedinte vrei pe sapt.;-)

___ALEXANDRA___
30.06.2007, 19:30:45
cate sedinte poti face pe sapt??? am inteles k exista si un program fulger de slabit , stie cineva ceva de el ?????

dar la tine cum a mers cu siropul minune? k vreau si eu daca e bun ^:)^

nicoleta
01.07.2007, 02:56:42
dar la tine cum a mers cu siropul minune? k vreau si eu daca e bun ^:)^
sa stii k am slabit cam 4 kg fara prea multe eforturi. acum am gasit altceva si vreau sa incerc sa vad ce rezultate am . din cate am vazut eu la mai multe pers a dat rezultate bune.sper k si la mine.

___ALEXANDRA___
01.07.2007, 09:05:55
sa stii k am slabit cam 4 kg fara prea multe eforturi. acum am gasit altceva si vreau sa incerc sa vad ce rezultate am . din cate am vazut eu la mai multe pers a dat rezultate bune.sper k si la mine.

4 kg? cool. in cat timp si cat a costat si cum pot sa iau si eu?

nicoleta
01.07.2007, 11:10:08
4 kg? cool. in cat timp si cat a costat si cum pot sa iau si eu?
eu cam o luna am luat siropul. acum iau de o sapt altceva si parca e mult mai bun decat siropul. am slabit 1 kg intr-o sapt tinand cont k nu prea mai am 74 kg.te-as sfatui sa incerci varianta a 2-a desi sa stii k preturile sun cam mari.vb pe pm dak te intereseaza .

adinac_ro
01.07.2007, 20:56:16
eu cam o luna am luat siropul. acum iau de o sapt altceva si parca e mult mai bun decat siropul. am slabit 1 kg intr-o sapt tinand cont k nu prea mai am 74 kg.te-as sfatui sa incerci varianta a 2-a desi sa stii k preturile sun cam mari.vb pe pm dak te intereseaza .

NIco vreau si eu detalii.

nicoleta
02.07.2007, 01:16:40
NIco vreau si eu detalii.

cu cea mai mare placere Adina. vb pe mess pt mai multe detalii k nu vreau sa ma acuze cineva k fac reclama.:*:*:*

Juliette
04.07.2007, 20:32:12
Eu am fost invitata la tae-bo de o prietena de-a mea, iar instructorul mi-a prescris un sirop, un derivat al vitaminei C, care "topeste" grasimea si iti da si energie, fara efecte secundare. Mai ramane sa-mi fac timp sa ajung la sala de cate ori mi-am propus :-" .

___ALEXANDRA___
05.07.2007, 12:11:38
Eu am fost invitata la tae-bo de o prietena de-a mea, iar instructorul mi-a prescris un sirop, un derivat al vitaminei C, care "topeste" grasimea si iti da si energie, fara efecte secundare. Mai ramane sa-mi fac timp sa ajung la sala de cate ori mi-am propus :-" .

pai si ce sirop e asta? si de unde il procuram?

marinica
05.07.2007, 13:04:54
Buna fetelor.Eu am o problema si mai grava.Sunt slaba, dar am fffff multa celulita, si se aduna vazand cu ochii.Nu stiu din ce cauza, nu imi plac dulciurile, deci nu consum, mananc foarte multe fructe si doar o masa pe zi, pe la ora 16 si nici atunci nu ma omor mancand prea mult, m-am invatat sa mananc in farfurie mica si sa-mi pun cate putina mancare.Sa fie oare de la anticonceptionale? Sau am un dezechilibru hormonal? Din cate m-am interesat celulita nu prea e tratabila. Va rog ajutati-ma si pe mine cu un sfat.Sunt disperata. Acum o luna mi-am cumparat un aparat de vibromasaj pe care-l folosesc,dar rezultate nu se vad decat ca pielea a devenit putin mai catifelata si cam atat.

Milagros
05.07.2007, 13:15:19
Buna fetelor.Eu am o problema si mai grava.Sunt slaba, dar am fffff multa celulita, si se aduna vazand cu ochii.Nu stiu din ce cauza, nu imi plac dulciurile, deci nu consum, mananc foarte multe fructe si doar o masa pe zi, pe la ora 16 si nici atunci nu ma omor mancand prea mult, m-am invatat sa mananc in farfurie mica si sa-mi pun cate putina mancare.Sa fie oare de la anticonceptionale? Sau am un dezechilibru hormonal? Din cate m-am interesat celulita nu prea e tratabila. Va rog ajutati-ma si pe mine cu un sfat.Sunt disperata. Acum o luna mi-am cumparat un aparat de vibromasaj pe care-l folosesc,dar rezultate nu se vad decat ca pielea a devenit putin mai catifelata si cam atat.

Daca iei anticonceptionale, e clar. Si io am facut celulita de la ele deoarece retin apa in organism. Eu ma dau cu Supliform, e un gel anticel de la Hofigal si nu costa decat 6 lei tubul, recomandat de cosmeticiana. Se gaseste in farmaciile naturiste. Ma mai dau si cu o crema de corp cu efect de slabire locala de la Herrbagen. Colegele mele mi-au recomandat si crema aia de la avon dar e cam scumpa pt buzunarul meu. Bafta!>:D<

gabriela_rgh
05.07.2007, 17:59:42
Miscarea e secretul.........
Oricat de mult ne ferim noi de ea e singura solutie in materie de celulita si slabit,,,+ masaj....E foarte eficient doar ca cel anticelulitic e dureros si nu il suporta toata lumea!
Daca mamanci doar o data in zi organismul tinde sa isi faca provizii....
Incearca sa te obisnuiesti sa mananci dimineata,,,Acest lucru e o provocare si pentru mine!
Mai multe mese pe zi sunt de preferat in locul uneia singure!

gabriela_rgh
05.07.2007, 18:00:19
Putin sport si mult ceai verde! Face minuni in materie de celulita!

nicoleta
05.07.2007, 22:24:11
am auzit k supliform amestecat cu crema de corp dave face minuni. knd voi agunge in tara voi incerca si eu k aici nu gasesc supliform. eu fol garnier si fac masaj o data pe sapt. sincer nici eu nu suport aparatul anticelulit . e destul de dureros. suport mai bine masajul .

___ALEXANDRA___
06.07.2007, 11:05:01
:(( :(( :(( AZI AM INCEPUT CURA LUI sHERY, CU LAMAIE IN APA... SI AM PLECAT LA SERVICI FARA STICLA CU LICOAREA FERMECATA...:-<

Juliette
08.07.2007, 11:41:07
pai si ce sirop e asta? si de unde il procuram?
Mie mi-a zis instructorul k il au ei, la sala. E in spate la K9, spalatoria.

Milagros
08.07.2007, 12:40:59
:(( :(( :(( AZI AM INCEPUT CURA LUI sHERY, CU LAMAIE IN APA... SI AM PLECAT LA SERVICI FARA STICLA CU LICOAREA FERMECATA...:-<

Lasa ca incepi de maine si gata. Nu e nici o problema. Atat, sa ai grija sa nu mananci dupa 6 si mai usurel cu greasimile si fast food-ul, asrta ca sa ai rezultatele scontate. Iti tin pumnii.
PS Io am inceput alta dieta si vad ca merge.

___ALEXANDRA___
09.07.2007, 08:52:45
Lasa ca incepi de maine si gata. Nu e nici o problema. Atat, sa ai grija sa nu mananci dupa 6 si mai usurel cu greasimile si fast food-ul, asrta ca sa ai rezultatele scontate. Iti tin pumnii.
PS Io am inceput alta dieta si vad ca merge.

care , ce, unde?:-p

Milagros
09.07.2007, 15:16:43
care , ce, unde?:-p

Asta e si mai simpla...zic io, acu ca lucrez acasa...
Ideea e sa mananci putin si des.
6,00 un ceai neindulcit
8,00 o cafea amara
10,00 100 g telemea sau 2 cuburi branza topita
12,00 150 g sunca pui
14,00 100 g branza vaci si 200 ml suc de rosii
16,00 idem 14,00
18,00 un ou fiert tare
20,00 un mar
22,00 un iaurt degresat De-a lungul zilei se bea macar 1,5 l apa plata sau ceai de rozmarin neindulcit.

Se slabeste cam 4 sau 5 kg in 5 zile. Eu sunt deja in ziua 8, dar sambata am papat niste tort. Oricum, deja colegii care nu m-au vazut de o saptamana mi-au zis ca am slabit, fara sa le zic ca am tinut cura. Si eu simt ca am dat jos bine ca imi cad toti blugii de pe mine, care inainte pocneau. :D
Eu in general incepeam direct cu "masa" de la 10,00. Mai si saream mese ca nu imi mai venea sa pap sau inlocuiesc cu un baton pt slabit. Daca pap ceva interzis am grija ce pap restul zilei.
Ideea acestei diete e ca consumi 1000 de calorii in loc de 2500 cat consumama in mod normal cand mancam toate prostiile. Ieri am mancat chiar si chipsuri dar am avut grija sa nu depasesc cele 1000 de calorii zilnice.
Bafta.
Cum merge cu lamaia? :)>-

___ALEXANDRA___
09.07.2007, 18:07:40
Asta e si mai simpla...zic io, acu ca lucrez acasa...
Ideea e sa mananci putin si des.
6,00 un ceai neindulcit
8,00 o cafea amara
10,00 100 g telemea sau 2 cuburi branza topita
12,00 150 g sunca pui
14,00 100 g branza vaci si 200 ml suc de rosii
16,00 idem 14,00
18,00 un ou fiert tare
20,00 un mar
22,00 un iaurt degresat De-a lungul zilei se bea macar 1,5 l apa plata sau ceai de rozmarin neindulcit.

Se slabeste cam 4 sau 5 kg in 5 zile. Eu sunt deja in ziua 8, dar sambata am papat niste tort. Oricum, deja colegii care nu m-au vazut de o saptamana mi-au zis ca am slabit, fara sa le zic ca am tinut cura. Si eu simt ca am dat jos bine ca imi cad toti blugii de pe mine, care inainte pocneau. :D
Eu in general incepeam direct cu "masa" de la 10,00. Mai si saream mese ca nu imi mai venea sa pap sau inlocuiesc cu un baton pt slabit. Daca pap ceva interzis am grija ce pap restul zilei.
Ideea acestei diete e ca consumi 1000 de calorii in loc de 2500 cat consumama in mod normal cand mancam toate prostiile. Ieri am mancat chiar si chipsuri dar am avut grija sa nu depasesc cele 1000 de calorii zilnice.
Bafta.
Cum merge cu lamaia? :)>-

pai merge... doar ca am uitat sa ma cantaresc la inceput:-p ... si.... eu cam mananc seara, din cauza programului incarcat, dar ma gandesc ca, daca eu mancam asa de obicei si totusi "pap"si atata lamaie tot e ceva..nu?:D
cat de regimul asta pe care l-ai inceput.. mi-ar fi imposibil sa-l tin, k ar trebui sa umblu cu rucsacelul dupa mine prin oras:)>- si... oare cant te opresti din cura si revii la regim normal de mancare nu te vei ingrasa mai tare? de obicei stiu ca regimurile de genul asta au acest efect...

Milagros
09.07.2007, 18:12:57
pai merge... doar ca am uitat sa ma cantaresc la inceput:-p ... si.... eu cam mananc seara, din cauza programului incarcat, dar ma gandesc ca, daca eu mancam asa de obicei si totusi "pap"si atata lamaie tot e ceva..nu?:D
cat de regimul asta pe care l-ai inceput.. mi-ar fi imposibil sa-l tin, k ar trebui sa umblu cu rucsacelul dupa mine prin oras:)>- si... oare cant te opresti din cura si revii la regim normal de mancare nu te vei ingrasa mai tare? de obicei stiu ca regimurile de genul asta au acest efect...

Ai dreptate ca s-ar putea sa aiba efect boomerang, dar eu chiar daca nu o sa mai respect acest regim imi voi numara caloriile si voi avea grija sa nu depasesc 1000 - 1200 pe zi. :)>-

lacra804
10.07.2007, 22:16:45
Miresici, vreau sa va cer parerea intr-o privinta: am inceput de o saptamana sa merg la un salon de infrumusetare,( de care nu sunt multumita absolut deloc, dar asta e o alta problema), am facut pana acum 5 sedinte de electrostimulare, 3 impachetari si de azi am inceput sa fac vacuum....toata lumea mi-a zis ca e ok, dar....eu sunt plina de vanatai, si ma doare toata carnea pe mine...A mai patit-o cineva ca mine? Sa mai continui vacuum-ul sau sa ma opresc?
Iar patroana e foarte ofensata ca am indraznit sa critic serviciile salonului ei...s-a purtat de parca tot ce fac in salonul ei mi se ofera gratis, nu am platit bani grei pentru asta.....ce ti-e si cu mentalitatea asta la unii patroni....

magda1509
10.07.2007, 22:34:52
....fetelor, nu va suparati pe mine ca va dezamagesc...am incercat si eu...de toate...si tin sa mentionez ca nu mananc nici mult, nici gras, nici dupa 6 seara....insa dupa ce am incetat sedintele...vacum, electorstimulare si capsula...va dau cuvantul meu ca m-am ingrasat...si numai pe burta si solduri, exact acolo unde am insistat cu vacumul.....acum regret ca am luat decizia de a merge la salon...nu regret decat ca ...in loc sa ma mentin, m-am ingrasat...

magda1509
10.07.2007, 22:37:00
Miresici, vreau sa va cer parerea intr-o privinta: am inceput de o saptamana sa merg la un salon de infrumusetare,( de care nu sunt multumita absolut deloc, dar asta e o alta problema), am facut pana acum 5 sedinte de electrostimulare, 3 impachetari si de azi am inceput sa fac vacuum....toata lumea mi-a zis ca e ok, dar....eu sunt plina de vanatai, si ma doare toata carnea pe mine...A mai patit-o cineva ca mine? Sa mai continui vacuum-ul sau sa ma opresc?
Iar patroana e foarte ofensata ca am indraznit sa critic serviciile salonului ei...s-a purtat de parca tot ce fac in salonul ei mi se ofera gratis, nu am platit bani grei pentru asta.....ce ti-e si cu mentalitatea asta la unii patroni....
...draga mea...sincer, nu sunt banii mei...insa eu m-am "fript"...cu vacumul si toate celelalte "imbalsamari"....ce minte ingusta am avut cand am decis sa fac abonament...trebuia sa ma uit la salariate si la patroana....niste umflate care aduceam mari omagii aparatelor lor...dar eu, parca am fost legata la ochii....

adinac_ro
11.07.2007, 12:25:14
Oare dieta cu lamaie nu distruge stomacul? Eu de lene sa ma apuc de o cura tot gasesc fel si fel de scuze.De la nunta m-am ingrasat 1 kg.Am aruncat bonul care "ma incrimina" de ciuda.Pe ala de la 56 de kg am sa-i fac si rame.

Milagros
11.07.2007, 12:32:13
Oare dieta cu lamaie nu distruge stomacul? Eu de lene sa ma apuc de o cura tot gasesc fel si fel de scuze.De la nunta m-am ingrasat 1 kg.Am aruncat bonul care "ma incrimina" de ciuda.Pe ala de la 56 de kg am sa-i fac si rame.

Nu, Adina, nu afecteaza stomacul, chiar dimpotriva. Este recomandata pt stomac, inima si mai ales iti curata si fortifica organismul. Adio raceli si infectii! ^:)^

adinac_ro
11.07.2007, 12:44:34
Nu, Adina, nu afecteaza stomacul, chiar dimpotriva. Este recomandata pt stomac, inima si mai ales iti curata si fortifica organismul. Adio raceli si infectii! ^:)^

Poate de lunea viitoare.=))
Sa va mai spun o chestie...am devenit mancacioasa de branza.Mie nu imi placea branza iar acum doar branza as manca.Visez ca mananc.Sunt inebunita dupa casacval hochland, urda si telemea.Maaaaaaaamama ce bun.

Milagros
11.07.2007, 12:53:02
Poate de lunea viitoare.=))
Sa va mai spun o chestie...am devenit mancacioasa de branza.Mie nu imi placea branza iar acum doar branza as manca.Visez ca mananc.Sunt inebunita dupa casacval hochland, urda si telemea.Maaaaaaaamama ce bun.

Foarte bine, un obicei sanatos. In afara de faptul ca are putine calorii, branza are mult calciu si e si usor digerabila.

AnaM
11.07.2007, 16:37:08
Foarte bine, un obicei sanatos. In afara de faptul ca are putine calorii, branza are mult calciu si e si usor digerabila.

Branza de vaci degresata, urda, casul sunt ok, dar cascavalul are foarte multe calorii.
Cura asta cu lamaie o poate face doar cine n-are NICI o problema cu stomacul, nici macar o gastrita mica. Iar persoanele nervoase accepta mai greu ingestia brusca si masiva de lamaie :D

In rest, numa de bine. Fluidizeaza sangele, ajuta la fortificarea oaselor, revitalizeaza organismul si il detoxifica :)

lacra804
12.07.2007, 16:08:53
...draga mea...sincer, nu sunt banii mei...insa eu m-am "fript"...cu vacumul si toate celelalte "imbalsamari"....ce minte ingusta am avut cand am decis sa fac abonament...trebuia sa ma uit la salariate si la patroana....niste umflate care aduceam mari omagii aparatelor lor...dar eu, parca am fost legata la ochii....

Eu nu am ce spune despre aspectul exterior al salonului sau al patroanei, pe mine m-a deranjat atitudinea ei, modul cum m-a tratat a fost si este sub orice critica in continuare...dar, banii i-am dat, acum sunt cumva la mana ei....abia astept sa termin abonamentul si o sa invat pe toata lumea sa fuga de salonul acestei individe...ceva rezultate vad, nu pot spune ca am facut astea degeaba, dar pe viitor voi cauta saloane care sa stie sa-si respecte clientii...daca nu exista inca, poate vor apare....mai sper...

___ALEXANDRA___
12.07.2007, 18:10:02

pai sa vedeti ce am patit cu lamaia.... toate bune si frumoase pana in ziua 6, cea cu 6 lamai cand pielea de pe fata mi s-a "buburuzat" si a devenit aspra... si azi dim cand m-am trezit am descoperit cu stupoare ca mi-au iesit si 2 afte/herpes sau cum se mai cheama.. asa ca am renuntat, pt ca nu mancasem nimic in afara de mult mult pepene si deci nu poate fi vorba decat de lamai. Shery tu ai patit asa ceva?

Milagros
12.07.2007, 22:31:13
pai sa vedeti ce am patit cu lamaia.... toate bune si frumoase pana in ziua 6, cea cu 6 lamai cand pielea de pe fata mi s-a "buburuzat" si a devenit aspra... si azi dim cand m-am trezit am descoperit cu stupoare ca mi-au iesit si 2 afte/herpes sau cum se mai cheama.. asa ca am renuntat, pt ca nu mancasem nimic in afara de mult mult pepene si deci nu poate fi vorba decat de lamai. Shery tu ai patit asa ceva?

Hm...acu ca zici de piele bubruzata parca am avut si io ceva asemanator pe interiorul bratelor, acolo unde e pielea mai fina, da stiu io daca de la lamaie mi se tragea? Si vreo 2 afte am avut dar din astea mai am deci iar nu stiu daca e de la lamaie. In rest, in afara de faptul ca nu mai vreau sa vad lamaie in fata ochilor si ca in ziua de 9 si de zece am baut zeama plangand... nimic iesit din comun. =P~
Si eu am o mica gastrita, dar nu s-a deranjat. :-$

Insa eu am mancat normal, nu numai pepene.

mitzura
13.07.2007, 10:38:39
Hm...acu ca zici de piele bubruzata parca am avut si io ceva asemanator pe interiorul bratelor, acolo unde e pielea mai fina, da stiu io daca de la lamaie mi se tragea? Si vreo 2 afte am avut dar din astea mai am deci iar nu stiu daca e de la lamaie. In rest, in afara de faptul ca nu mai vreau sa vad lamaie in fata ochilor si ca in ziua de 9 si de zece am baut zeama plangand... nimic iesit din comun. =P~

Cura asta presupune sa mananci de toate+lamaie?scuze,dar am pierdut sirul,poate imi mai explici o data...pls!Ce rezultate a dat la tine?

Milagros
13.07.2007, 15:55:05
Cura asta presupune sa mananci de toate+lamaie?scuze,dar am pierdut sirul,poate imi mai explici o data...pls!Ce rezultate a dat la tine?

Da poti sa mananci normal, fara sa exagerezi cu pizza si ciocolata, desigur si fara sa mananci seara dupa 6 / 7.
Eu am slabit 3,5 kg si cica poti slabi chiar 5 kg daca te abtii de la rontait tot felul de prostii si faci si miscare / ceea ce eu nu am facut ca la serviciu stateam doar pe scaun si de la stat stii ca vine si pofta de rontait.

mitzura
13.07.2007, 16:10:40
Da poti sa mananci normal, fara sa exagerezi cu pizza si ciocolata, desigur si fara sa mananci seara dupa 6 / 7.
Eu am slabit 3,5 kg si cica poti slabi chiar 5 kg daca te abtii de la rontait tot felul de prostii si faci si miscare / ceea ce eu nu am facut ca la serviciu stateam doar pe scaun si de la stat stii ca vine si pofta de rontait.
Poate incerc si eu!In prima zi zeama de la o lamaie, a 2-a de la 2 si tot asa pana la 10,nu?apoi te opresti sau descresti pana la una?Zeama se amesteca in apa,nu?Exista un moment cand trebuie bauta licoarea sau poate fi pe tot parcursul zilei?

Milagros
13.07.2007, 16:25:11
Poate incerc si eu!In prima zi zeama de la o lamaie, a 2-a de la 2 si tot asa pana la 10,nu?apoi te opresti sau descresti pana la una?Zeama se amesteca in apa,nu?Exista un moment cand trebuie bauta licoarea sau poate fi pe tot parcursul zilei?

Cand ajungi la 10 treci inapoi la 9 si tot asa pana la o lamaie. Se dizolva in apa NEAPARAT, chiar si in 4 litri daca poti bea atat si se bea pe parcursul intregii zile. Bafta

___ALEXANDRA___
13.07.2007, 20:56:25

ziceam ca am papt doar pepene in sensul ca nu am mancat ceva alterat sau chestii de genul k sa poata fi vorba de vreo toxinfectie sau ceva..
oricum am lasat-o balta deacum.. urmatoarea cura (nush care va fi) va fi dupa terminarea concediului.. momenta care e la 3 sapt distanta <:-P asa ca pana atunci imi voi face putin de cap.
pupici

mitzura
13.07.2007, 20:58:14
Cand ajungi la 10 treci inapoi la 9 si tot asa pana la o lamaie. Se dizolva in apa NEAPARAT, chiar si in 4 litri daca poti bea atat si se bea pe parcursul intregii zile. Bafta
Multumesc foarte mult!daca incerc (si reusesc)va tin la curent cu rezultatele!

sorinutza
13.07.2007, 22:57:00
buna fetelor...:*
si eu am pb legate de greutate ...poate mai serioase decat ale multora dintre voi , insa de 2 luni am o metoda care da roade :
- mananc intre 700 si 1000 calorii pe zi
- fac pilates 1h dimineata si aerobic 1+1/2 seara
- folosesc gelul celulight

si am scazut in circumferinte ....considerabil <:-P
pentru mine e usor ca sunt de fel o persoana activa insa din cauza muncii de birou si a colegilor mancaciosi am luat proportii... o:-) incerc si eu sa ma scot cumva

Milagros
06.08.2007, 19:54:14
buna fetelor...:*
si eu am pb legate de greutate ...poate mai serioase decat ale multora dintre voi , insa de 2 luni am o metoda care da roade :
- mananc intre 700 si 1000 calorii pe zi
- fac pilates 1h dimineata si aerobic 1+1/2 seara
- folosesc gelul celulight

si am scazut in circumferinte ....considerabil <:-P
pentru mine e usor ca sunt de fel o persoana activa insa din cauza muncii de birou si a colegilor mancaciosi am luat proportii... o:-) incerc si eu sa ma scot cumva

Si eu am inceput sa imi numar caloriile, sa nu depasesc 1000 pe zi.
Recent am tinut o cura cu pepene, respectiv 3 zile mancam doar pepene si beam muuulta apa. Se slabesc 3 kg.

Limona
07.08.2007, 10:01:43
Sherydan dar dupa o astfel de cura de slabire kilogramele pierdute nu se pun la loc? Oricum din poze am vazut ca esti slabuta;-) . Mi se pare putin cam aiurea...tii o cura de slabire...scapi de niste kilograme...apoi se repun si mai naspa:-L . Le invidiez pe persoanele slabe, care trebuie sa pape ca sa se ingrase.

mitzura
07.08.2007, 10:05:49
[quote=Limona;332912]Sherydan dar dupa o astfel de cura de slabire kilogramele pierdute nu se pun la loc? Oricum din poze am vazut ca esti slabuta;-) . Mi se pare putin cam aiurea...tii o cura de slabire...scapi de niste kilograme...apoi se repun si mai naspa:-L . Le invidiez pe persoanele slabe, care trebuie sa pape ca sa se ingrase.
Nu cred ca e cazul sa le invidiezi!Poate au suferit de ceva si au slabit!Nu e o placere sa iti vezi toate oasele,crede-ma pe cuvant!

Limona
07.08.2007, 10:17:17
Eu nu ma refeream la fetele care sufera de vreo boala si au slabit. Doamne fereste, chiar nu-mi doresc asa. Sunt unele fete care sunt slabe de cand s-au nascut, si care pot manca tot ce-si doresc. Dar asta tine de metabolismul fiecareia.;-)

Milagros
07.08.2007, 10:19:53
Sherydan dar dupa o astfel de cura de slabire kilogramele pierdute nu se pun la loc? Oricum din poze am vazut ca esti slabuta;-) . Mi se pare putin cam aiurea...tii o cura de slabire...scapi de niste kilograme...apoi se repun si mai naspa:-L . Le invidiez pe persoanele slabe, care trebuie sa pape ca sa se ingrase.

Nu, cura zice clar, ca daca este tinuta serios nu se pune nimic la loc.
Esti dulcica, dar crede-ma ca am niste kilograme in plus.

ungrasmic
07.08.2007, 14:50:32
Eu de cand ma stiu am luat vitamine si am tinut cure de ingrasare. Nu ai de ce sa fi invidioasa ;-) e mai usor sa slabesti decat sa te ingrasi. Nu manaci si tot slabesti, dar daca mananci si nu se prine nimic?? Eu daca ma supar slabesc 2 kg, asa lejer. Oricum va inteleg ca am 2 prietene pe care de cand le stiu tin cura de slabire cu varza, regim disociat, fel de fel...dar slabesc pe meoment si apoi revin la formele initiale. Una din ele cand nu mai poate zice " omul gras e si frumos";)) Bafta multa oricum si daca stiti vreo reteta de ingrasat...astept

AnaM
07.08.2007, 15:37:14
Eu de cand ma stiu am luat vitamine si am tinut cure de ingrasare. Nu ai de ce sa fi invidioasa ;-) e mai usor sa slabesti decat sa te ingrasi. Nu manaci si tot slabesti, dar daca mananci si nu se prine nimic?? Eu daca ma supar slabesc 2 kg, asa lejer. Oricum va inteleg ca am 2 prietene pe care de cand le stiu tin cura de slabire cu varza, regim disociat, fel de fel...dar slabesc pe meoment si apoi revin la formele initiale. Una din ele cand nu mai poate zice " omul gras e si frumos";)) Bafta multa oricum si daca stiti vreo reteta de ingrasat...astept

Avocado, mult avocado :D

claumarcoci
12.08.2007, 16:40:06
Eu nu am ce spune despre aspectul exterior al salonului sau al patroanei, pe mine m-a deranjat atitudinea ei, modul cum m-a tratat a fost si este sub orice critica in continuare...dar, banii i-am dat, acum sunt cumva la mana ei....abia astept sa termin abonamentul si o sa invat pe toata lumea sa fuga de salonul acestei individe...ceva rezultate vad, nu pot spune ca am facut astea degeaba, dar pe viitor voi cauta saloane care sa stie sa-si respecte clientii...daca nu exista inca, poate vor apare....mai sper...

Si eu am facut electrostimulare, capsula si vacuum/:) si am fost f multumita de rezultat deoarece am tinut sa zic asa o dieta si intr-o luna am dat jos 5kg si cam 5-7 cm difetit pe zone,iar aku dupa aprox 2 luni inca ma mentin;;) (deoarece am cam exagerat cu papa bun)
De la vacuum am fost toata ffffffffffffffffffffff vanata si ma durea ingrozitor :(( :(( mai ales pe picioare, partea interioara.
Dar a meritat si peste o sapt mi-am luat deja alt ab la vacuumL-) .

adinac_ro
19.08.2007, 12:14:48
Si eu am facut electrostimulare, capsula si vacuum/:) si am fost f multumita de rezultat deoarece am tinut sa zic asa o dieta si intr-o luna am dat jos 5kg si cam 5-7 cm difetit pe zone,iar aku dupa aprox 2 luni inca ma mentin;;) (deoarece am cam exagerat cu papa bun)
De la vacuum am fost toata ffffffffffffffffffffff vanata si ma durea ingrozitor :(( :(( mai ales pe picioare, partea interioara.
Dar a meritat si peste o sapt mi-am luat deja alt ab la vacuumL-) .

Eu ma intreb de ce pers care vb de bine insistent anumite saloane au doar aparitii la un anumit topic si la numarul de mesaje .....nici nu sunt 10 si dupa ce "isi fac numarul" dispar.
Revin la oile mele.
Am gasit sala de aqua gym.Pe lascar catargi la hotel orion, pretul unei sedinte e de 15 ron, pretl pt abonamentul de 5 sedinte este de 70 ron, pretul de 10 sedinte 130 ron etcetc.Abonamentul e valabil 3 luni.Acolo au si fitness si masaje si bazin unde se pot lua lectii de inot.Deocamdata atat stiu, sper sa fie valabile toate informatiile si sa nu va debusolez.Eu am sa incerc.Acum ma gandesc cu ce sa incep.Lectii de inot sau Aqua Gym.

Fataverde
23.08.2007, 02:51:23
Salut Adina,
Sa ne spui neaparat ce impresie ti-a lasat locul si ce anume inseamna Aqua Gym sau cum s-o mai fi chemand, cat dureaza o sedinta, ce se intampla mai exact acolo. Mi s-au aprins beculetele cand am citit despre asa ceva si tare mult as vrea si eu sa merg.
Mersic!! :)

sunset
23.08.2007, 07:02:55
Am gasit sala de aqua gym.Pe lascar catargi la hotel orion, pretul unei sedinte e de 15 ron, pretl pt abonamentul de 5 sedinte este de 70 ron, pretul de 10 sedinte 130 ron etcetc.Abonamentul e valabil 3 luni.Acolo au si fitness si masaje si bazin unde se pot lua lectii de inot.Deocamdata atat stiu, sper sa fie valabile toate informatiile si sa nu va debusolez.Eu am sa incerc.Acum ma gandesc cu ce sa incep.Lectii de inot sau Aqua Gym.

Si pe mine ma tenteaza Aqua Gym.... ai un nr de tel de acolo????
:">:*

Juliette
23.08.2007, 10:35:21
Haideti sa facem un grup sa mergem toate la Aqua Gym :D. Plizzzz...[-o< k eu sunt o lenesa, singura nu ma duc. :-$

sunset
23.08.2007, 10:44:59
Haideti sa facem un grup sa mergem toate la Aqua Gym :D. Plizzzz...[-o< k eu sunt o lenesa, singura nu ma duc. :-$

Doar daca promiti ca imi dai suturi daca ma lenevesc ...

E o idee brilianta... :*

AnaM
23.08.2007, 10:47:22
Salut Adina,
Sa ne spui neaparat ce impresie ti-a lasat locul si ce anume inseamna Aqua Gym sau cum s-o mai fi chemand, cat dureaza o sedinta, ce se intampla mai exact acolo. Mi s-au aprins beculetele cand am citit despre asa ceva si tare mult as vrea si eu sa merg.
Mersic!! :)

Un fel de aerobic in piscina, daca nu ma insel :)

sunset
23.08.2007, 11:48:56
Un fel de aerobic in piscina, daca nu ma insel :)

Chiar asta e... doar ca e mult mai bine ca un aerobic normal, pt ca nu iti "streseaza "incheieturile

biutzaxx
23.08.2007, 11:55:23
Chiar asta e... doar ca e mult mai bine ca un aerobic normal, pt ca nu iti "streseaza "incheieturile

si pe mine ma batea un gand.....
deci vreau si eu daca ma primiti :P

sunset
23.08.2007, 12:49:21
am gasit si site http://www.hotelunion.info/about3.html:D

Juliette
24.08.2007, 23:35:19
Eu as putea merge dupa ora 18, seara... Mai sunt miresici cu program k al meu? [-o<

adinac_ro
31.08.2007, 10:23:46
Eu as putea merge dupa ora 18, seara... Mai sunt miresici cu program k al meu? [-o<

Si eu am progr liber tot seara.Inca nu mi-am luat inima in dinti sa imi fac abonamentul, caci mie greu de transport.Mai astept un pic...nu stiu ce dar poate pica.

adinac_ro
31.08.2007, 10:28:03

Vad ca nu au preturile afisate, oare le-am mai dat? Daca ma repet sorry, abonamentul de 5 sedinte 70 ron, de 10 sedinte 130 ron, de 20 sedinte 240 ron.
PArca am auzit ca fitness si aerobic impreuna 65 ron ( nu stiu cate sedine)

adinac_ro
31.08.2007, 10:29:31
Vad ca nu au preturile afisate, oare le-am mai dat? Daca ma repet sorry, abonamentul de 5 sedinte 70 ron, de 10 sedinte 130 ron, de 20 sedinte 240 ron.
PArca am auzit ca fitness si aerobic impreuna 65 ron ( nu stiu cate sedine)

Intrati pe site, pe coafor si imaginati-va cum va sta cu fata in chiuveta.#:-S

sunset
31.08.2007, 12:19:55
pentru aquagym se face doar de la ora 1900-2000 si de doua ori pe saptamana de la 2000-2100.

Ce ziceti?

Juliette
01.09.2007, 09:54:26
Eu ma bag. Cine e cu noi?

sunset
02.09.2007, 09:12:40
Adina , ce zici? >:D<

Juliette
02.09.2007, 22:08:12
Sunset, nasii tai se numesc cumva Oana si Cristi Neagu? Scuze off-topic ^:)^

dandelion
02.09.2007, 22:15:42
Mai, eu am slabit al naibii de tare in ultimele doua saptamani dinainte de nunta..era caldura mare afara, avem treaba toata ziua prin oras, am baut super multa apa si nu am mancat mai nimic. In saptamana nuntii am luat pastile pe baza de plante pt energie si concentrare, m-au ajutat f mult..la slabit a contribuit si stresul...acuma imi sunt toti pantalonii super largi=)), singurul dezavantaj a fost ca rochia mea de mireasa care statea super fix pe mine, mi-a fost cam larguta, dar nu mi-a alunecat intr-atata incat sa tot trag de ea..problema mai mare a fost cu jupa, care mi-a fost si mai larga, a trebuit sa strang elasticul de sus, ca altfel imi aluneca f jos si ma incurca la mers..So, aveti grija ce faceti, sa nu slabiti prea tare, ca eu am slabit fara sa vreau(:|

Green_Eyes
02.09.2007, 23:40:14
Sunset, nasii tai se numesc cumva Oana si Cristi Neagu? Scuze off-topic ^:)^

Imi cer scuze ca raspund eu in locul lui Sunset, dar asa se numesc...ii cunosc si eu:)

sunset
03.09.2007, 06:42:16
Imi cer scuze ca raspund eu in locul lui Sunset, dar asa se numesc...ii cunosc si eu:)

Foarte tare...:D

Da, ei sunt nasii nostriii dragi.:">

sunset
03.09.2007, 07:43:20
Inca ceva... voi de unde ii stiti?;))

Green_Eyes
03.09.2007, 11:23:20

Sunt vecina cu parintii lui Cristi:D

michelle1981
03.09.2007, 11:34:11
Buna fetelor!
Va admir vointa de a incepe sa faceti miscare. La aerobic merge cineva? Vreau sa imi fac un abonament saptamana asta.

Juliette
03.09.2007, 15:52:07

Noi suntem prieteni cu Cristi si Simona si i-am cunoscut la ei. Taaaare mica-i lumea !!! Au un bebe super scump :*.

sunset
03.09.2007, 18:15:02
Noi suntem prieteni cu Cristi si Simona si i-am cunoscut la ei. Taaaare mica-i lumea !!! Au un bebe super scump :*.

Da, lumea e micutza ... ;-), Tudor e super simpatic , mai ales datorita lui am inceput sa ne gandim la bebe...

Fataverde
04.09.2007, 03:18:12
Eu ma bag. Cine e cu noi?
Si eu ma bag dupa nunta! Mai am 5 zile! :-SS:-SS:-SSShit!

alibd
04.09.2007, 12:51:13
Si eu ma bag dupa nunta! Mai am 5 zile! :-SS:-SS:-SSShit!

Multa bafta si sa iasa totul asa cum iti doresti! >:D<

Juliette
04.09.2007, 15:48:42
Vreau la aqua gym :(( !!! Fixam o zi, o ora... ceva, cand sa ne intalnim mai multe? >:D< Sunset, vii la Cristi si Simona la nunta?

sunset
04.09.2007, 16:11:05
Pai hai sa stabilim.... eu saptamana asta nu am cum ... e nunta cumnatului meu si mai am una alta de facut ( floricele ) si nu prea am timp , dar de saptamana viitoare sunt disponibila incepand de marti ( luni lucrez pana la 23) - vineri.
Ce zi iti place din astea?
>:D<

adinac_ro
05.09.2007, 18:52:46
Pai hai sa stabilim.... eu saptamana asta nu am cum ... e nunta cumnatului meu si mai am una alta de facut ( floricele ) si nu prea am timp , dar de saptamana viitoare sunt disponibila incepand de marti ( luni lucrez pana la 23) - vineri.

Ce zi iti place din astea?
>:D<

VIn si eu daca va hotarati. Daca as avea o masina as umbla mai usor. Nu e bine luni, hai de marti ca e posibil sa am masina.:-& Eu inca nu am costum cu totul, oare ma primeste cu 2 piese?

sunset
06.09.2007, 06:32:29
VIn si eu daca va hotarati. Daca as avea o masina as umbla mai usor. Nu e bine luni, hai de marti ca e posibil sa am masina.:-& Eu inca nu am costum cu totul, oare ma primeste cu 2 piese?

:D... eu cred ca nu ai probleme .. deci ramane pe marti?

A, nu uitati ca trebuie sa facem controlul dermatologic. E gratuit si e la clinica de alaturi.

Juliette
06.09.2007, 14:39:16
Si controlul cand il facem? E vorba de marti, 11 sept? La ce ora si unde e intalnirea?

adinac_ro
06.09.2007, 16:49:23
Si controlul cand il facem? E vorba de marti, 11 sept? La ce ora si unde e intalnirea?

Am sa ma intresez poate trebuie facut inainte macar cu1 zi. Daca e mai serios, testul dureaza un pic nu e gata in 5 minute, dar ma interesez si vorbim.

sunset
06.09.2007, 18:55:40
Am sa ma intresez poate trebuie facut inainte macar cu1 zi. Daca e mai serios, testul dureaza un pic nu e gata in 5 minute, dar ma interesez si vorbim.

Astepatam ... >:D<

Juliette
07.09.2007, 13:43:43
Abia astept <:-P.

adinac_ro
07.09.2007, 17:12:30

testul dermato dureaza 5 minute.deci daca ne hotaram sa mergem de marti ar fi k sa mergem cu 15 minute inainte si gata.

Juliette
08.09.2007, 21:21:39
Incepem de marti? La ce ora ne vedem si unde? Si... cum stati cu epilatul? :">

MeMyself
08.09.2007, 21:46:58
Buna fetelor!
Va admir vointa de a incepe sa faceti miscare. La aerobic merge cineva? Vreau sa imi fac un abonament saptamana asta.

Eu ma duc la aerobic, dar in ultima vreme am tras chiulul.:-$

michelle1981
10.09.2007, 13:54:03
Eu ma duc la aerobic, dar in ultima vreme am tras chiulul.:-$
Si eu trag chiulul din aprilie. La ce sala mergi?

Juliette
12.09.2007, 15:15:35
Fetelor, v-ati dus cumva la piscina fara mine? :D Oricum momentan sunt virusata, am racit, asa incat nu cred k e indicata piscina in situatia mea... :-s

adinac_ro
12.09.2007, 17:09:00
Imi pare rau ca nu am mai dat nici un semn de viata, dar in prima faza nu prea aveam bani ( de cosmetica, abonament etc etc) iar in a 2 faza in care inca sunt.....sunt fff racita.Astept intalnirea de sambata sa vedem ce mai stabilim.Sunset ..esti bine/NU te mai vad pe nicaieri.

alibd
12.09.2007, 18:07:21
Imi pare rau ca nu am mai dat nici un semn de viata, dar in prima faza nu prea aveam bani ( de cosmetica, abonament etc etc) iar in a 2 faza in care inca sunt.....sunt fff racita.Astept intalnirea de sambata sa vedem ce mai stabilim.Sunset ..esti bine/NU te mai vad pe nicaieri.

Miresici, insanatosire grabnica, ca am vazut ca "bantuie" raceala pe aici...:-B Aveti grija de voi!

Juliette
12.09.2007, 21:27:13
Ne-am virusat toate? Multa sanatate, fetelor ! Pupici dupa ce-mi trece raceala... :D

sunset
14.09.2007, 06:49:30

Eu inca ma resimt ca urmare a accidentului... si, mai ales acum de cand ploua, ma dor toate :(
Dar ne vedem la Ana si mai vb

AnaM
14.09.2007, 23:30:24
Eu inca ma resimt ca urmare a accidentului... si, mai ales acum de cand ploua, ma dor toate :(
Dar ne vedem la Ana si mai vb

Ce accident?? :O

>:D< Insanatosire grabnica!!!!!

sunset
15.09.2007, 06:39:05
Ce accident?? :O

>:D< Insanatosire grabnica!!!!!

tks....

accident de masina, destul de urat...

Limona
15.09.2007, 08:15:45
Mmm ce urat, sper ca sa te refaci cat mai repede, si totul sa fie bine...insanatosire grabnica .>:D<

AnaM
15.09.2007, 09:17:28
tks....

:( :(

Uf, aveti grija de voi...

alibd
16.09.2007, 10:43:19
tks....

offff, offf, sunteti bine acum, sper!

Chrisu
17.09.2007, 10:36:11
Accident???Sper ca sunteti bine...Multa sanatate si recuperare grabnica!

adinac_ro
20.09.2007, 09:24:32
Sunset, numai bine ti-ar prinde acum o dezmortire in apa. O sa fie o refacere mai usoara. Dar eu inca tot nu am timp.E posibil sa imi schimb locul de munca si nu stiu inca in ce ma bag.

Juliette
20.09.2007, 15:11:21
Pana reusim sa ne adunam, eu m-am reintors la salon.#:-SSimt insa nevoia de miscare, de bicla de acasa n-am kef, parca as merge putin la tae bo... Sunt cam nehotarata. :-s

adinac_ro
23.09.2007, 21:57:31
Pana reusim sa ne adunam, eu m-am reintors la salon.#:-SSimt insa nevoia de miscare, de bicla de acasa n-am kef, parca as merge putin la tae bo... Sunt cam nehotarata. :-s

Am auzit ca au la SB in tudor, parca.

michelle1981
23.09.2007, 22:10:10
Se face tae-bo la Energym, la Autocenter, pe Canta. Eu mi-am facut abonament acolo la aerobic (pentru inceput :) )

Juliette
24.09.2007, 14:16:01
Multumesc, insa Canta e cam departe pt mine. Eu stau in Nicolina-CUG si ... cu o singura masina de la care si-asa ne cam batem eu si sotul... nu mi-e foarte la indemana. Oricum nu ma prea omor cu slabitul in ultimul timp, am alta preocupare - bebe:-$. Deocamdata e la stadiul de proiect si de incercari:D.

alibd
24.09.2007, 14:51:40
Multumesc, insa Canta e cam departe pt mine. Eu stau in Nicolina-CUG si ... cu o singura masina de la care si-asa ne cam batem eu si sotul... nu mi-e foarte la indemana. Oricum nu ma prea omor cu slabitul in ultimul timp, am alta preocupare - bebe:-$. Deocamdata e la stadiul de proiect si de incercari:D.

Pai, sa dea Domnul sa nu se mai lase mult asteptat, nu? :)

michelle1981
24.09.2007, 15:37:36
Sa speram ca vom auzi cat de curand vestea cea mare atunci!;))

Chrisu
25.09.2007, 12:57:19
Multumesc, insa Canta e cam departe pt mine. Eu stau in Nicolina-CUG si ... cu o singura masina de la care si-asa ne cam batem eu si sotul... nu mi-e foarte la indemana. Oricum nu ma prea omor cu slabitul in ultimul timp, am alta preocupare - bebe:-$. Deocamdata e la stadiul de proiect si de incercari:D.Iti tinem pumnii sa ne anunti vestea cea mare cit mai curind<:-P

adinac_ro
25.09.2007, 20:28:07
Ce greu am sa rezist eu sa nu concep un bebe.consider ca nu e momentul, dar sunt pofticioasa....cand aud de bebe la miresici miami=miami.

Juliette
27.09.2007, 14:52:51
Multumesc pt incurajari! Va pupicesc pe toate!

adinac_ro
30.09.2007, 22:11:54
Am primit cadou 5 sedinte de masaj. O sa fie la mine acasa, e o tipa care are afacerea ei peersonala si se deplaseaza ea. E prima data cand fac masaj anticelulitic si astept sa vad cum am sa ma prezint. In trecut am facut masaj de relaxare si scoteam din minti maseuza caci nu ma puteam relaxa si stateam fff incordata.
O sa va dau detalii pe la sfarsitul saptamanii.

Ioana_P
19.10.2007, 00:19:22
Eu am reusit sa slabesc in primavara vreo 9 kg in 3 luni....asta cu electro, aerobic si un pic de dieta (adika ducliuri si grasimi mai putin, multa apa, fructe si nu tu masa dupa 7). De atunci incerc sa ma mentin, cu greu (mai ales ca pauza din concediu a readus ceva kg....).

Eu merg la o sala in centru si sunt destul de multumita. Si are si program pana mai tarziu..sa ajunga lumea de la servici (ultima sedinta de la 19.30). In fiecare seara e altceva...pilates, step-aerobic, aerobic, tae-bo. Eu incerc sa merg macar de 2 ori pe saptamana. Abonamentul e destul de ieftin si instructorul e foarte de treaba.

Acu daca nu tii si un pic de dieta...cu miscare nu prea slabesti...ci doar te mentii. As vrea totusi sa mai dau jos ceva kg pana la nunta si m-as duce iar la electro. Cred ca o sa incerc si eu la salonul de pe Independentei..macar o luna de abonamnt sa vad ce rezultate am (acu tre sa includ in bugetul de nunta si abonamentul la salon).

Poate ar trebui totusi sa las mai aproape de nunta...sa nu le pun inapoi pana atunci :-p.

V-am pupat pe toate si sa nu va stresati prea tare...toate miresicile sunt frumoase in ziua nuntii :).

michelle1981
19.10.2007, 10:09:46
Acum 2 ani am slabit 13 kg, apoi m-am mentinut 6 luni, dupa care am inceput sa merg constant la sala, si fara sa vreau am mai slabit 5 kg.

Momentan merg la Energym (Autocenter) de 3 ori pe saptamana la aerobic. Sunt tare multumita de rezultate, parca s-a mai redus celulita, muschii sunt vizibil mai fermi, iar talia se contureaza frumos.
A, si sa nu uit.. nu mai gafai cand urc 3 etaje:))

Green_Eyes
19.10.2007, 11:15:33
Acum 2 ani am slabit 13 kg, apoi m-am mentinut 6 luni, dupa care am inceput sa merg constant la sala, si fara sa vreau am mai slabit 5 kg.

Momentan merg la Energym (Autocenter) de 3 ori pe saptamana la aerobic. Sunt tare multumita de rezultate, parca s-a mai redus celulita, muschii sunt vizibil mai fermi, iar talia se contureaza frumos.
A, si sa nu uit.. nu mai gafai cand urc 3 etaje:))

Cat e abonamentul?o:-)

michelle1981
19.10.2007, 11:23:10
Cat e abonamentul?o:-)
75 ron abonamentul cu 12 sedinte.
Mai e un abonament nelimitat, cu sauna inclusa, dar nu stiu cat e. Cu 10% reducere pentru studenti e aprox. 78 ron.
Intra pe site-ul lor (http://energymcenter.ro/) sa vezi ce alte oferte mai au..

As vrea sa incerc si tae-bo, dar intai sa imi fac conditie fizica mai buna:D

Green_Eyes
19.10.2007, 11:45:47
75 ron abonamentul cu 12 sedinte.
Mai e un abonament nelimitat, cu sauna inclusa, dar nu stiu cat e. Cu 10% reducere pentru studenti e aprox. 78 ron.
Intra pe site-ul lor (http://energymcenter.ro/) sa vezi ce alte oferte mai au..

As vrea sa incerc si tae-bo, dar intai sa imi fac conditie fizica mai buna:D

Thanks:D Ma tenteaza, avand in vedere ca e aproape de casa.. Doar ca sunt lenesa si mi-e urat sa merg singura(:|

michelle1981
19.10.2007, 11:50:35
Thanks:D Ma tenteaza, avand in vedere ca e aproape de casa.. Doar ca sunt lenesa si mi-e urat sa merg singura(:|

Inceputul e mai greu, dar sa stii ca devine ca un drog.:))
Si eu mi-am facut abonament prima data acum aproape 2 ani la insistenele unei prietene, care imediat si-a scrantit piciorul la ski si am inceput sa merg singura, daca tot platisem...

Green_Eyes
19.10.2007, 11:58:17
Inceputul e mai greu, dar sa stii ca devine ca un drog.:))
Si eu mi-am facut abonament prima data acum aproape 2 ani la insistenele unei prietene, care imediat si-a scrantit piciorul la ski si am inceput sa merg singura, daca tot platisem...

S-ar putea..avand in vedere ca am si mare nevoie..vreo 15 kg de care tre' sa scap#-oOare ce e mai avantajos: aerobic sau fitness?

michelle1981
19.10.2007, 13:04:13
S-ar putea..avand in vedere ca am si mare nevoie..vreo 15 kg de care tre' sa scap#-oOare ce e mai avantajos: aerobic sau fitness?
Ambele, important e ce iti place tie. Ideal ar fi sa le combini.
Mie imi place sa topai, nu sa trag de fiare:D dar am prietene care
Bafta la alungat kg! Daca te intereseaza dieta pe care am tinut-o eu, lasa-mi pe PM adresa de mail sa iti trimit materialele.
Dieta e impropriu spus, ca si acum respect in mare principiile ei.. e mai mult un mod de viata.