PDA

Versiunea completa : Restaurant Lucky - Mioveni

olteanu2008
29.06.2009, 00:53:22
Salut miresici! Dupa ce am vazut cam toate restaurantele din Pitesti si toate restaurantele din Mioveni, noi ne-am hotarat sa facem nunta la Restaurantul Lucky (este deasupra benzinariei cu acelasi nume). Mi s-a parut cel mai stilat din cate am vazut si singurul din cele peste 10 restaurante pe care le-am vazut care are mese rotunde. Din pacate am vazut ca pentru patroni cantitatea primeaza si nu calitatea. Iar daca ai o nunta mica (cam 120 de persoane) asa cum o sa avem noi, chiar ai o problema! Poti fi refuzat fara nici o urma de regrete din partea patronului ca a pierdut un client, care poate sa-i faca reclama negativa.
Cu cativa ani in urma platei pentru inchirierea salii si puteai sa-ti aduci si 400 de invitati si 100. Dar acum pretul salii este inclus in meniu, asa ca trebuie sa fie cat mai multe persoane, nu conteaza ca nu au loc sa respire. Si as putea continua cu parerile mele personale vreme de multe pagini. si voi continua daca este cineva interesat.;))
Asadar, a avut cineva nunta la acest restaurant sau a participat cineva la vreo nunta organizata acolo?
Multumesc pentru eventualele raspunsuri!

http://http://picasaweb.google.com/feli.ene/Restaurante#5352510681416613634

Yulya88
29.06.2009, 10:57:42
Salut miresici! Dupa ce am vazut cam toate restaurantele din Pitesti si toate restaurantele din Mioveni, noi ne-am hotarat sa facem nunta la Restaurantul Lucky (este deasupra benzinariei cu acelasi nume). Mi s-a parut cel mai stilat din cate am vazut si singurul din cele peste 10 restaurante pe care le-am vazut care are mese rotunde. Din pacate am vazut ca pentru patroni cantitatea primeaza si nu calitatea. Iar daca ai o nunta mica (cam 120 de persoane) asa cum o sa avem noi, chiar ai o problema! Poti fi refuzat fara nici o urma de regrete din partea patronului ca a pierdut un client, care poate sa-i faca reclama negativa.
Cu cativa ani in urma platei pentru inchirierea salii si puteai sa-ti aduci si 400 de invitati si 100. Dar acum pretul salii este inclus in meniu, asa ca trebuie sa fie cat mai multe persoane, nu conteaza ca nu au loc sa respire. Si as putea continua cu parerile mele personale vreme de multe pagini. si voi continua daca este cineva interesat.;))
Asadar, a avut cineva nunta la acest restaurant sau a participat cineva la vreo nunta organizata acolo?
Multumesc pentru eventualele raspunsuri!

http://http://picasaweb.google.com/feli.ene/Restaurante#5352510681416613634
Eu am fost la mai multe aniversari si singura problema acolo este trepidatia placii! Nu sunt suficienti stalpi de sustinere jos si cand incepe lumea sa joace simti vibratiile!in rest totul este foarte frumos,mi se pare cel mai elegant rest din Mioveni!

Larisa1982
06.09.2009, 15:24:22
am fost si eu chiar aseara la o nunta acolo.decorul restaurantului e foarte dragut( imi placea si mie dar era foarte mic pentru nunta mea) dar pardoseala trepideaza si nu e prea placut. mancarea sincer nu mi-a placut si nu este doar parerea mea ci a mai multor invitati. la aperitiv servesc fel de fel de gelatine de ti se face si greata doar cand le vezi. pestele arata groaznic deoarece era prajit in acelasi ulei , unele portii erau innegrite aveam impresia ca sunt arse iar friptura a fost servita cu un sos de ciuperci care nu era bun de nimic si pe langa asta mai aveau si un orez care nu era fiert si era foarte sarat. asta ca asta ca de sa zicem ca se mai intampla, se poate intampla si la restaurante de lux dar a mai fost un lucru care nu mi-a placut iar viitoarele mirese pot atrage atentia din timp sa nu pateasca asa ceva. nici nu-i luase miresei voalul, era aproape 3 , era multa lume in restaurant iar chelnerii au incepu sa stanga mesele. au luat fetele de mese, florile de pe ele, paharele , tot ,aproape ca ne-au ridicat de la masa sa plecam . parerea mea e ca nu se face asa ceva. noi am facut la Tim si fetele au inceput sa stranga abia dupa ce au plecat lautarii. in schimb aici se canta iar ei strangeau de zor. am povestit acest lucru nu sa rad de restaurant ci pt ca viitoarele mirese sa stie la ce sa se astepte si sa-i atentioneze din timp. si la mine au fost cateva lucruri care m-au deranjat la patron si mi-ar fi placut sa ma atentioneze cineva.

mariana2100
01.12.2009, 16:05:01
Buna ziua,
Eu mi-am facut nunta la Restaurantul Lucky din Mioveni in luna Octombrie si am fost foarte multumita. Ca si raport calitate pret mi s-a parut super. Am mai participat si la alte nunti din Mioveni si pot sa zic ca nici un restaurant nu mi-a placut, din nici un punct de vedere; tocmai de aceea am ales sa fac la restaurantul Lucky unde mai fusesem inainte la o nunta si mi-a placut foarte mult. Scria cineva mai sus de meniu, mie mi s-a parut ca pentru un milion cat ne-a costat pe noi a fost mult peste asteptarile noastre. Sa vedeti meniul de la Restaurantul Tim si apoi sa faceti o comparatie la rece. De felul cum arata nu mai vorbesc ca este superb restaurantul doar ca mi-ar fi placut sa fie putin mai mare. Dar pentru cine are nunta pana in 250 de persoane nu e nicio problema.
Inclusiv patronii sunt niste oameni foarte de treaba cu care eu si sotul meu ne-am inteles de minune.
Il recomand cu caldura toturor persoanelor din Mioveni care doresc sa-si faca nunta sau botez acolo.

Larisa1982
10.12.2009, 14:51:28
Chiar asa, sa vedeti meniul de la restaurantul Tim, pai nici nu se compara. Nu am niciun interes sa-i laud pe cei de la Tim dar mancarea lor este extraordinar de buna si multa pentru un milion in schimb restaurantul din incinta statiei peco lasa de dorit. Dar fiecare poate avea o parere de ce nu!? Cel mai bine pentru viitoarele mirese este sa mearga inainte de nunta si sa guste mancarea fiecarui restaurant, desi cred ca fiind un oras mic cam toata lumea stie cat de bine sa mananca in restaurantele din Mioveni. Mult succes in alegerea restaurantului, conteaza foarte mult daca vreti sa aveti o nunta reusita.:*

BumbleBee
05.08.2010, 17:33:42
Salut, miresici! Daca inainte de nuta ma declaram foarte multumita de acest restaurant, dupa nunta parerea mea s-a schimbat radical. Am avut si eu nunta acum cateva luni si am fost forate dezamagita, am de dat numai minusuri. Nici nu stiu cu care sa incep.... Nu locuiesc in tara si organizarea nuntii mi-a pus la incercare toate calitatile de bun organizator ce ma credeam :). Cu patronii am vorbit de foarte mlte ori la telefon. Un an intreg am tot stabilit cum facem cu aranjamentele (pentru care am colaborat cu o firma), cum aranjam mesele (exprimandu-mi dorinta de a avea toate mesele rotunde si ovale pe care le are restaurantul si sus si jos si daca mai aveam nevoie puneam si cateva mese dreptunghiulare), ce o sa avem in meniu, ce bauturi, etc. In vinerea dinaintea nuntii, am avut o altercatie cu patronul. Voi enumera cateva probleme:
- aranjatul meselor era total diferit de cel stabilit; predominau mesele dreptunghiulare, ceea ce-mi dadea peste cap tot ceea ce stabilisem cu frma de decoratiuni; aparuse o masa de 12 persoane, pe care eu nu o cerusem (doream mese rotunde cu cel mult 8 oameni la masa) si care era de fapt o usa pusa pe niste picioare si acoperita cu o fata de masa;
- angajatii domnului patron raspundeau foarte acru la tot ce-i intrebai si iti spuneau ca nu-i intereseaza, asa le-a zis patronul; domnul patron mi-a zis ca o sa faca cum vrea el aranjatul meselor, ca EL STIE cum;
- a trebuit sa o sun pe fata de la agentie si sa-i mai cer fete de masa in plus....
- eu stiam siguri cati oameni vin la nunta, aveam numarul fix, cu toate acestea am mai fost nevoita sa fac doua mese in plus, pentru ca domnul patron mi-a zis ca e sigur ca o sa vina lume neanuntata, ceea ce era exclus. Si mi-a zis ca e treaba mea, dar daca imi vine un singur om in plus, el nu-mi da nici un scaun. Am facut doua mese in plus (platind in plus aranjamentele), care au stat goale, ca bineinteles nu a venit nimeni neinvitat...:(
- patronul cred ca a fost deranjat de faptul ca vrem sa ne aducem noi bauturile (am vrut sa avem suc natural si cateva bauturi fine) si vineri seara ne-a spus ca nu ne ajunge sucul, dupa ce tot el ne zisese cat sa cumparam si am mers pe mana lui crezand ca stie, ca se tot lauda ca e foarte plimbat...Toate acestea se intamplau vineri seara si in loc sa merg sa stau cu invitatii, a trebuit sa ma cert cu patronul si sa umblu prin supermarket dupa suc...
- stabilisem ca in meniu sa avem salau. Cativa prieteni mi-au zis ca ala nu e salau, seamana mai mult a pangasius. L-am intrebat pe patron ce peste e asta si mi-a raspuns exact asa: "Salau de Nil, domnisoara! Stii ce e ala Nil?" Am crezut ca nu aud bine....:(
- trebuia ca la tort sa am si inghetata...Desi stabilisem ca vrem si inghetata, in noaptea nuntii nu am avut. Explicatie: trebuia sa-mi mai confirmati o data.
- friptura a fost rece. Inteleg ca e facut la gratar, dar trebuie sa faca cumva sa o tina calda...
- ospatarii foarte tupeisti.
- patroana cu care mi-am petrecut jumatate din viata discutand despre nunta, nu m-a lasat sa intru in bucatarie sa vad tortul. Cica nu aveam voie. Nici macar sa deschid usa de la bucatarie.... Poate ii era frica sa nu vad pangasius-ul pe masa :-p.
- podeaua trepideaza, dar si mesele sunt foarte subrede. Am avut aranjamente pe vaza inalta, dar la care am renuntat inainte sa vina invitatii de frica sa nu le cada vaza in poala. Explicatia patronului: eu nu as pune vazele astea pe masa, ca oamenii mai dau cu piciorul in masa si sa nu le sparga... Penibil.
Si as mai avea multe de povestit, dar nu vreau sa va plictisesc.
Oricum, s-a dschis un nou hotel in Mioveni, Apulum cred ca se cheama, care are si un restaurant la parter si care arata civilizat. S-a deschis prea tarziu pentru nunta mea, dar stiu unde voi face botezul. :-p
Spor la pregatiri si atentie la patroni! :-SS

eu_printesa
26.08.2010, 13:36:25
Chiar asa, sa vedeti meniul de la restaurantul Tim, pai nici nu se compara. Nu am niciun interes sa-i laud pe cei de la Tim dar mancarea lor este extraordinar de buna si multa pentru un milion in schimb restaurantul din incinta statiei peco lasa de dorit. Dar fiecare poate avea o parere de ce nu!? Cel mai bine pentru viitoarele mirese este sa mearga inainte de nunta si sa guste mancarea fiecarui restaurant, desi cred ca fiind un oras mic cam toata lumea stie cat de bine sa mananca in restaurantele din Mioveni. Mult succes in alegerea restaurantului, conteaza foarte mult daca vreti sa aveti o nunta reusita.:*
si eu am fosdt la o nunta la tim si apoi la lucky in mioveni, dar e diferenta de la cer la pamant mai ales ca la lucky alergi dupa mancare prin farfurie din cauza trepitadiilor iar friptura mirosea a hoit...sorrry dar mie asa mi s-a intamplat.

eu_printesa
26.08.2010, 13:41:54
si eu am fosdt la o nunta la tim si apoi la lucky in mioveni, dar e diferenta de la cer la pamant mai ales ca la lucky alergi dupa mancare prin farfurie din cauza trepitadiilor iar friptura mirosea a hoit...sorrry dar mie asa mi s-a intamplat.

smire
05.06.2011, 17:38:37
Eu am fost la mai multe aniversari si singura problema acolo este trepidatia placii! Nu sunt suficienti stalpi de sustinere jos si cand incepe lumea sa joace simti vibratiile!in rest totul este foarte frumos,mi se pare cel mai elegant rest din Mioveni!

Singura problema ???? Trepidatia placii????
Draga mea , crede-ma : singura problema de acolo este patronul !
pentru 15 meniuri in plus, a chemat , chipurile, de acasa inca un bucatar , pentru care a incarcat nota mirilor cu inca 400 de lei:O:O:O!! ??
Orice restaurant isi ia in considerare o marja de meniuri in plus, in eventualitatea venirii unor invitati in plus.
daca ar fi sa aleg o nota pentru acest restaurant intre 5 si 10 , ea ar fi MINUS 10 !!!

Restaurantul este dragut, mesele sunt rotunde, dar patronul strica totul.Sunt sigur ca daca nu era el patronul, totul ar fi fost diferit.... spre bine.

fflamingo
27.08.2012, 12:15:33
Va salut. Eu tocmai ce mi-am facut nunta la restaurantul Lucky acum o saptamana si vreau sa va zic ca am fost foooarte multumita. Nu stiu de unde sunt comentariile astea rautacioase. M-am inteles foarte bine si cu patronii atat cu domnul cat si cu doamna. Au fost receptivi la tot ce ne-am dorit si in plus ne-au facut si un cadou de nunta si anume folosirea limuzinei gratis. Mi s-a parut o experienta senzationala ca nici nu visam ca in ziua nuntii sa fiu plimbata cu o limuzina ca-n filme. Iar in rest meniul a fost exact asa cum mi l-am ales si foarte bun. Sincer va zic am fost la restaurante din Pitesti cu mult mai multe pretentii si meniul a fost mult sub cel care l-am avut eu si sa nu uitam ca in Pitesti preturile sunt mult mai mari la meniuri. Noi am fost 210 persoane si s-a dansat toata noaptea si nu am simtit nicio trepidatie.
Asa ca daca vreti sa faceti nunta la restaurantul Lucky vi-l recomand din suflet mai ales acum ca pun si limuzina la dispozitie si credeti-ma chiar e o experienta foarte misto sa fiti plimbati in ziua nuntii cu o limuzina. Pana la urma e o zi speciala si trebuie sa fie speciala din toate punctele de vedere.
V-am pupat ;)