PDA

Versiunea completa : Rochii de mireasa in Craiova

Pagini : [1] 2 3 4 5

marina2007
26.11.2006, 19:11:59
fetelor ati vazut rochii de mireasa frumose in craiova,unde?

marina2007
26.11.2006, 20:00:39
va plac rochiile de miresa de la noela style? ce model de rochie ati visat sa aveti la nunta voastra?
eu stilul printesa si la cununie lunga si mulata:)

Ancuta_Weiser
28.11.2006, 11:53:34
va plac rochiile de miresa de la noela style? ce model de rochie ati visat sa aveti la nunta voastra?

Marina, sincera sa fiu, mie nu prea imi plac rochiile lor, dar este adevarat ca nici nu le-am vazut, decat pe net. Si asta poate fi inselator.:)
Cat despre model, eu sunt deschisa la orice varianta, important este sa imi vina bine si sa imi placa. Acum depinde tare mult de fiecare in parte, de conformatia fiecarei fete... eu de ex. lupt cu cateva kg. in plus pe care le-am luat in sarcina, si habar nu am ce stil de rochie mi se potriveste :D . Ce voi face este sa imi iau cea mai buna prietena cu mine (care intotdeauna ma critica constructiv si are idei foarte bune cand e vorba de materiale si stiluri de rochii) si sa incep sa probez. >:D<

bucalata
28.11.2006, 18:50:31
Marina sa stii ca are dreptate Ancuta..niki mie nu prea imi place ce am vazut pe site-ul lor....si mie imi plac tot rochiile tip printesa...in schimb am vazut pe site-ul celor de la emno mod..ceva dragut..nu stiu daca o sa iti placa...incerc sa atasez cateva poze cu rochii care imi plac mie....:)

bucalata
28.11.2006, 18:52:18
Marina uite ultima e de la emno....imi pare rau ca doua dintre poze (cele mai frumoase)nu le-am putut pune pt ca sunt fffmari...:)

urmychance
28.11.2006, 19:00:28
imi spui si mie, te rog, adresa de la emno, pe net vad ca nu merge pagina lor. Multumesc!

bucalata
28.11.2006, 19:03:04
...este pe lipscani....sunt mai multe magazine pt mirese.....:)

urmychance
28.11.2006, 19:08:46
ok, multumesc, ma duc ...de abia astept:) parca maine m-as marita:)multumesc si pt mesajul pe privat:*

bucalata
28.11.2006, 19:10:58
daca gasesti ceva frumos...sa ne anunti si pe noi...eu nu am avut timp..din cauza serviciului..sa dau o tura prin oras....:)

urmychance
28.11.2006, 19:30:08
ok, eu le-am vazut deja si pe cele din bucuresti si din galati. in Bucuresti, pe Lipscani mai sunt dragutele. Idea e : ca modelele sunt dragute, dar materialul + finisarile lasa de dorit. Ufff, unde ne-am visat cu toate zane si apoi tb sa alegem o rochita mai saracuta...sper sa avem noroc si sa ne gasim ceva frumos si ieftin.
Oricum, eu maine am sa fac si poze si o sa le postez. Daca gasesc ceva dragut, bineinteles.

bucalata
28.11.2006, 19:41:40
abia astept sa le vad....daca eu nu am timp..macar sa vad cu ajutorul tau..in poze...:)

Ancuta_Weiser
29.11.2006, 11:55:36
abia astept sa le vad....daca eu nu am timp..macar sa vad cu ajutorul tau..in poze...:)

[-o< Sper ca o sa o lase vanzatoarele sa faca poze, ca am inteles ca sunt cam "cotoroante"!:D
Oricum, o sa dau si eu o fuga prin oras, de data asta doar asa, sa localizez magazine si sa vad ce modele si preturi au. Va anunt ce am aflat. Va pupicesc.:*

marina2007
29.11.2006, 23:03:06
intradevar bucalata rochiile acelea sunt superbe,mie imi plac rochiile mai simple,vad ca avem aceleasi gusturi,daca mai vedeti pe unde-va rochii frumoase sa ma anuntati si pe mine va pup<:-P

marina2007
29.11.2006, 23:13:15
fetelor am fost eu prin oras si nu este nimic frumos numai rochii cu broderi,urate,preturile nu sunt deloc mari

Ancuta_Weiser
06.12.2006, 18:09:44
fetelor am fost eu prin oras si nu este nimic frumos numai rochii cu broderi,urate,preturile nu sunt deloc mari

Si eu am ajuns prin oras....si nu imi mai trebuie. :DVa spun sincer, nu mi-a placut nimic. Absolut nici o rochie, stiti si voi, ceva de genul: ASTA E ROCHIA MEA! :(( Nici un magazin de pe Lipscani nu mi-a placut. Voi da o fuga si la Bucuresti si va spun ce si cum.
Aaaa...si sa nu mai spun ca am dat numai de vanzatoare vai de ele, care nici nu te baga in seama cand intri in magazinul lor...daca asa vor ele sa isi prezinte si vanda marfa...ma rog, nu mai comentez.
PS: Cei de la emno mod cred ca renovau (sau dispar????) ca aveau inchis si hartie in geam.
Pupici.

isabela23
13.12.2006, 22:41:32
Draga Diana un magazin cu rochii de mireasa in genul cum o vrei tu este in fata teatrului pe strada care duce spre Banc Post, e pe stanga si se numeste Aida.Acolo fac si rochii pe comanda. Incearca acolo, poate gasesti ceva care sa iti placa. Bafta

ramyy
20.12.2006, 13:27:45
fetelor nasa mea si-a facut in vara rochia de mireasa la atelierul de pe lipscani maya fashion sau ceva de genul asta si tin sa va zic ca i-a facut-o exact ca in poza de a dus-o cu tot cu materialele lor cu totul si a iesit super si eu cred ca tot acolo o sa mi-o fac pentru ca imi plac f mult rochiile paolei d'onofrio si asa m-ar costa enorm sa o iau de la ei si totusi cred ca nu merita

Ancuta_Weiser
20.12.2006, 13:47:45
fetelor nasa mea si-a facut in vara rochia de mireasa la atelierul de pe lipscani maya fashion sau ceva de genul asta si tin sa va zic ca i-a facut-o exact ca in poza de a dus-o cu tot cu materialele lor cu totul si a iesit super si eu cred ca tot acolo o sa mi-o fac pentru ca imi plac f mult rochiile paolei d'onofrio si asa m-ar costa enorm sa o iau de la ei si totusi cred ca nu merita

Si eu am auzit ca ar lucra bine acolo. Dar trebuie sa te tii de capul lor si sa ii iei la intrebari daca nu iese cum vrei tu. Este si normal, avand in vedere ca platesti o groaza de bani si la comada. Eu am decis sa imi iau rochie de-a gata, dat fiind ca nu locuiesc in tara si mi-ar fi greu sa vin la probe! adica, as da mai mult pe biletele de avion decat pe rochie!:D

darfil
27.12.2006, 12:37:54
Rochii de mireasa colectia 2007 puteti gasi la Darfil. Nu au magazin dar ii puteti contacta la www.darfil.ro

Ancuta_Weiser
11.01.2007, 11:53:55
buna Ancuta! mersi pt sfaturi ...cat despre sala asa am auzit ca e renovata nou ,dar eu nici nu stiu cum arata inainte ...eu din pacate ca si tine nu pot fii acolo sa fac eu toate pregatirile pt nunta , eu sunt Londra ca si tine avem ceva in comun ,si eu am un baietel de 3 ani ,Tony ,si el o sa fie unul dintre cavaleri ...dar cumanatul de mana este un tip ff bine facut si cred ca numai daca vb cu ei ii impresioneaza numai prezenta lui asa ca eu cred ca o sa ne descurcam cumva ...in afara de restaurant nu am mai rezolvat nimic ,nici rochie ...nimic.dar e timp ..si am socrii si mama care o sa se ocupe de tot.bafta in continuare tuturor!! :)

Buna Dana,
hai sa vezi ca o sa fie bine. Ai incredere in ai tai parinti, ca au ales ceva fain. Oricum, cum spuneam, auzisem ca sala a fost renovata recent si arata bine.
Cat despre servire, sa stii ca se poate intampla oricum, daca nu esti cu ochii pe ei...am mai auzit eu de faze si pe la Flora si alte restaurante....deci, desi eu fac la rest. Craiova, tot am de gand sa ii controlez sa iasa cum vreau eu! este nunta mea si noi platim!
Roaga-i pe ai tai sa mearga la biserica, sa rezerve o ora, ca este destul de "dorita", Bis. Madona.
Cat despre rochie: poti sa uiti ca o sa o cumpar din Irlanda, m-ar costa de la 1200 - 1300 de lire in sus! si nu sunt nebuna. Am insa cateva modele si cataloage de la diversti designeri, daca te intereseaza, da-mi mesaj privat si iti trimit poze. Sau, de ce nu, le pot pune chiar aici.
Mai uitati-va la un site: www.lilly.de ....eu am de gand sa merg la Berlin, sa vad ce au si ce nu au....cateva modele mi-au placut, si preturile sunt bune.
Felicitari pentru pustiul tau! cu siguranta o sa se distreze la nunta. Fetita mea, Sophie, are acum aproape 9 luni..deci la nunta va putea sa mearga, sper:* si sper ca o sa fie ca o mica printesa.

danabibi
11.01.2007, 13:32:00
Buna Dana,
hai sa vezi ca o sa fie bine. Ai incredere in ai tai parinti, ca au ales ceva fain. Oricum, cum spuneam, auzisem ca sala a fost renovata recent si arata bine.
Cat despre servire, sa stii ca se poate intampla oricum, daca nu esti cu ochii pe ei...am mai auzit eu de faze si pe la Flora si alte restaurante....deci, desi eu fac la rest. Craiova, tot am de gand sa ii controlez sa iasa cum vreau eu! este nunta mea si noi platim!
Roaga-i pe ai tai sa mearga la biserica, sa rezerve o ora, ca este destul de "dorita", Bis. Madona.
Cat despre rochie: poti sa uiti ca o sa o cumpar din Irlanda, m-ar costa de la 1200 - 1300 de lire in sus! si nu sunt nebuna. Am insa cateva modele si cataloage de la diversti designeri, daca te intereseaza, da-mi mesaj privat si iti trimit poze. Sau, de ce nu, le pot pune chiar aici.
Mai uitati-va la un site: www.lilly.de (http://www.lilly.de) ....eu am de gand sa merg la Berlin, sa vad ce au si ce nu au....cateva modele mi-au placut, si preturile sunt bune.
Felicitari pentru pustiul tau! cu siguranta o sa se distreze la nunta. Fetita mea, Sophie, are acum aproape 9 luni..deci la nunta va putea sa mearga, sper:* si sper ca o sa fie ca o mica printesa.
Buna Ancuta!despre biserica nu mai este vorba ca noi am facut cununia religioasa acum 3 ani inainte sa se nasca Tony...iar despre rochii nici eu nu ma gandesc sa o iau de la Londra ca este mult prea mult pt o noapte si oricat ar fi de frumoasa nu as da nici eu atata....modele am gasit si eu destule ,dar eu nu prea am timp sa o fac , ca nu pot veni prea des in tara avand in vedere ca lucrez full time,am si eu niste site-uri cu rochii fff frumoase : www.houseofbrides.com (http://www.houseofbrides.com) sau www. bestbridalprices.com sunt ff deosebite..dar cred ca o sa caut sa cumpar de-a gata ca nu am alta varianta si nici timp ..eu cred ca o sa vin doar cu 2 sapt inainte...asa ca nu o sa am timp de multe...tre sa vb si cu fotograf si cu formatia...soacra mea mi-a zis ca cei de la jiul nu sunt prea grozavi ..o sa vedem ..mai vb pana atunci

danabibi
12.01.2007, 13:55:42
Buna Ancuta! mersi si tie la fel!eu am cea mai mare dilema ...cu rochia..sunt targuri de mirese la Bucuresti dar sunt in ianuarie acum la sfarsit si mai sunt la inceputul lui februarie si din pacate eu nu cred ca pot ajunge..::-< si chiar daca vreau sa imi cumpar rochia gata facuta ma gandesc ca poate si aceea tre modificat putin ca nu cred ca gasesc rochia perfecta pe mine asa ca nu stiu cum sa fac si ce sa fac...#-o cat despre marturii aici in magazine nici nu m-am uitat ca nu vreau sa ma sperii:O si o sa ii las tot pe cei de acasa sa hotarasca..eu pe net pe pagini romanesti am vazut ff dragute...si invitatii la fel , am vazut chiar invitatie ,marturie,place card toate la fel ,ca un set ...ff dragute si invitatia era in sticla ff ingenios..acum sa vedem ..eu nu am decat costumul de cununie..atat!;)) Bafta si tie la cumparaturi!!si sa spera ca le rezolvam pe toate la timp!!<:-P

alli_utza
26.01.2007, 23:16:28
Azi mi-am luat rochitza de la targ este wl !!!!!Salutari la toata lumea!!!:*:*:*

alli_utza
27.01.2007, 14:55:48
Alli-utza, de la care targ ti-ai luat rochia? De la Romexpo?Cum sunt preturile la targ?
A, as vrea sa va mai intreb, stie cineva daca la Green House au ei huse pt. scaune, sau trebuie sa contactez o firma specializata pentru asta?
Va pup!
Bine ai venit Monicuta! Eu mi-am luat-o de la Romexpo de la WHITE LADY ,dar o vanam de mult,de cand a aparut noua colectie 2007 pe net! A costat 1875ron(ma asteptam la mai mult)

Ancuta_Weiser
27.01.2007, 15:36:57
Bine ai venit Monicuta! Eu mi-am luat-o de la Romexpo de la WHITE LADY ,dar o vanam de mult,de cand a aparut noua colectie 2007 pe net! A costat 1875ron(ma asteptam la mai mult)

SUPERBA!!!!!!!!!!!!!!! O SA ARATI CA O PRINTESA!!!!!!!!!!!!!!!!>:D<>:D<>:D<
DOAR ATAT?????

alli_utza
27.01.2007, 16:03:26
Te pup! Multumesc muuuuuuuult de tot ! Asta e poza de pe net dar o sa fac eu imbracata in ea luni si o sa le vedeti!>:D<>:D<
SUPERBA!!!!!!!!!!!!!!! O SA ARATI CA O PRINTESA!!!!!!!!!!!!!!!!>:D<>:D<>:D<
DOAR ATAT?????

princesss
27.01.2007, 16:45:50
si eu vreau rochita asta! sa faci poze in ea din toate unghiurile!

se strange la spate , e cu corset sau e fixa...daca iti schimbi dimensiunile nu se mai potriveste...?

alli_utza
27.01.2007, 17:06:09
Am sa fac pozite luni seara . Se strange la spate cu siret corsetul, asha ca nu e problema daca i-ti schimbi un pic dimensiunile ;))Eu m-am bucurat ca este din 2 piese pt ca imi era frica sa nu cada de pe mine daca era prins corsetul de ea (din cauza greutatii fustei);;)>:D<
si eu vreau rochita asta! sa faci poze in ea din toate unghiurile!

se strange la spate , e cu corset sau e fixa...daca iti schimbi dimensiunile nu se mai potriveste...?

princesss
27.01.2007, 22:16:52
alli_utza (http://www.miresici.ro/member.php?u=6474) tu ce inaltime si cate kg ai? ca ma gandesc ca eu sunt un pic cam scunda (1.57) si nu stiu daca o sa-mi vina bine modelul asta...nu am probat nici o rochie pana acum

mononamad
27.01.2007, 22:54:05
am fost si eu la targ si am probat decat 2 modele si nu pot spune ca erau ceea ce cautam, dar am zis ca daca tot sunt acolo, sa sparg gheata.Dar sincera sa fiu, nu m-a impresionat targul, ma asteptam la mult mai mult:( .Rochita cumparata de alli-utza e intra-adevar frumoasa-probabil ca o luase ea si de asta n-am vazut-o.:-p
Sa o porti cu bucurie si sa-ti aduca numai fericire

isabela23
28.01.2007, 16:12:43
superba rochita alli_uta ; genul acesta de rochita il vreau si eu; sper sa imi gasesc marimea, eu sunt f scunda si slabuta (cam 1.58-1.60)
o sa fii o miresica foarte frumoasa

mariah
09.02.2007, 14:49:28
Eu mi-am facut rochia de mireasa la Piatra Neamt la Agnes Toma , acolo se pot combina modelele intre ele , de exemplu mie imi placea corsetul de la o rochie si fusta de la alta iar aici la noi in Craiova nu se puteau face aceste combinatii asa ca m-au trimis la Piatra Neamt la atelierul lor. Am fost foarte multumita chiar a iesit exact cum imi doream eu insa distanta e destul de mare pana acolo dar avand in vedere ca in 2005 la noi in oras nu aveai de unde sa alegi nu am avut alta solutie. Acum insa , pe Lipscani la magazinul Venus chiar se lucreaza bine si au materiale de calitate , stiu acest lucru deoarece o prietena de-a mea si-a facut rochia acolo si a fost super.

mononamad
09.02.2007, 20:24:51
Sunt perfect de acord cu tine, din pacate!!!Multe si nimic deosebit...(:| Eu vreau sa ma duc la Bucuresti maine la trgul de la Sofitel, dar nu stiu daca merita, insa nu am alta solutie, nu?La Romexpo am fost si nu am vazut nimic interesant.Bafta

alli_utza
09.02.2007, 21:05:52
Si eu tot de la Bucuresti am luat-o ,pe Lipscaniu' nostru....numai croieli si materiale ieftine si calitate proasta ,chici-uri:-s! Rochitza mea(am mai pus-o dar nu pot sa ma abtin;))):

bucalata
09.02.2007, 21:21:32
woow....e supeeerr...cam asa ceva vreau si eu....sa ai o nunta ca-n povesti...si sa fii iubita!!!!!!
poti sa ne spui cat ai dat pe ea?:D

marina2007
09.02.2007, 22:03:22
Ai o rochie superba,o s-a fi o printesa,asa cum meritam toate s-a fim in ziua nunti noastre
Va pup si spor la pregatiri

alli_utza
10.02.2007, 00:27:38
Muuuuuuultumesc mult! A fost 1785RON de la White Lady!:*:*:*:*

alli_utza
10.02.2007, 00:29:39
Sa fie intr-un ceas bun! Pozici?

Eu mi-am facut rochia de mireasa la Piatra Neamt la Agnes Toma , acolo se pot combina modelele intre ele , de exemplu mie imi placea corsetul de la o rochie si fusta de la alta iar aici la noi in Craiova nu se puteau face aceste combinatii asa ca m-au trimis la Piatra Neamt la atelierul lor. Am fost foarte multumita chiar a iesit exact cum imi doream eu insa distanta e destul de mare pana acolo dar avand in vedere ca in 2005 la noi in oras nu aveai de unde sa alegi nu am avut alta solutie. Acum insa , pe Lipscani la magazinul Venus chiar se lucreaza bine si au materiale de calitate , stiu acest lucru deoarece o prietena de-a mea si-a facut rochia acolo si a fost super.

alli_utza
10.02.2007, 00:31:32
Scuuuuuuuuuuuuze! Tu ai avut deja nunta si io am obs mai trz!Casa de piatra!!!
Sa fie intr-un ceas bun! Pozici?

mononamad
10.02.2007, 20:24:03
Si eu tot de la Bucuresti am luat-o ,pe Lipscaniu' nostru....numai croieli si materiale ieftine si calitate proasta ,chici-uri:-s! Rochitza mea(am mai pus-o dar nu pot sa ma abtin;))):
Intr-adevar este deosebita.Sa iti aduca toata fericirea care ti-o doresti si mult noroc.Astazi am venit de la Sofitel, nimic fff interesant, dar am mai umblat si prin alte magazine si am gasit 3 rochii total diferite care imi plac.Cu 2 dintre ele voi incerca sa atasez poze, dar cu a treia nu am ca nu ne-a lasat sa facem.Si, bineinteles astept pareri, desi eu stiu cam spre care inclin:D

alli_utza
10.02.2007, 21:08:58
Multumesc, asa i-ti doresc si eu muuuulta fericire si noroc! Si astept pozici cu ce ai probat!:*
Intr-adevar este deosebita.Sa iti aduca toata fericirea care ti-o doresti si mult noroc.Astazi am venit de la Sofitel, nimic fff interesant, dar am mai umblat si prin alte magazine si am gasit 3 rochii total diferite care imi plac.Cu 2 dintre ele voi incerca sa atasez poze, dar cu a treia nu am ca nu ne-a lasat sa facem.Si, bineinteles astept pareri, desi eu stiu cam spre care inclin:D

mononamad
12.02.2007, 21:25:37
Multumesc, asa i-ti doresc si eu muuuulta fericire si noroc! Si astept pozici cu ce ai probat!:*
pozele sunt deja postate pe miresici din craiova.O sa incerc sa postez si aici dar cand o sa fiu acasa.Acum sunt in vizita.Dar puteti sa le vedeti acolo si bineinteles, astept pareri.

bucalata
13.02.2007, 14:21:47
Am vazut pozele....amandoua sunt frumoase....in amandoua iti sta bine...;-) ...dar eu ash alegeo pe a 2 a.....sa fie oare din cauza ca imi place ff mult ciocolata;))

mononamad
13.02.2007, 22:20:43
Am vazut pozele....amandoua sunt frumoase....in amandoua iti sta bine...;-) ...dar eu ash alegeo pe a 2 a.....sa fie oare din cauza ca imi place ff mult ciocolata;))
Ai ghicit.Si mie tot la a doua mi-a ramas gandul de 3 zile.Cred ca o sa ma duc la Bucuresti sa dau drumul la comanda ca incep sa o visez...De targ de nunti la noi in Craiova a auzit cineva?

mariah
14.02.2007, 15:34:51
Scuuuuuuuuuuuuze! Tu ai avut deja nunta si io am obs mai trz!Casa de piatra!!!

Am pus cateva poze aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1257&page=26

Ancuta_Weiser
15.02.2007, 16:42:37
Ai ghicit.Si mie tot la a doua mi-a ramas gandul de 3 zile.Cred ca o sa ma duc la Bucuresti sa dau drumul la comanda ca incep sa o visez...De targ de nunti la noi in Craiova a auzit cineva?

Eu nu stiu nimic, din pacate...si nici nu stiu cum am putea afla.>:D<

josefine
15.02.2007, 23:18:40
eu am probat la natalia vasiliev, am inteles ca e din craiova si ca acolo are atelierul si mi-a placut o rochita. materialele erau de calitate. nu mi-am mai luat-o ca m-am hotarat dupa ce se terminase targul.

mononamad
16.02.2007, 20:01:24
eu am probat la natalia vasiliev, am inteles ca e din craiova si ca acolo are atelierul si mi-a placut o rochita. materialele erau de calitate. nu mi-am mai luat-o ca m-am hotarat dupa ce se terminase targul.
Am auzit de ea.Stie cineva unde o gasim in Craiova?

innaa
16.04.2007, 21:31:30
Am vazut pe net o rochita de la Emno mod care mi-a placut tare mult.- o sa atasez poza. Am sunat la Craiova si am intrebat daca o mai au, pentru ca este din colectia de 2006 si intr-adevar o mai au. Mi-au spus si pretul care mi s-a parut cam ...mic:-s.

Si de asta as vrea sa va intreb daca ati fost pe acolo si ati vazut rochiile as vrea sa stiu din ce material sunt confectionate pentru ca la pretul acesta...mi-e teama ca fac drumul degeaba pana la Craiova.

bucalata
16.04.2007, 21:41:32
salut...poti sa imi spui ce pret are rochia..?..eu am intrat in magazinul lor si nu am vazut-o..dar probabil nu pot sa expuna toate modelele...

innaa
17.04.2007, 10:08:14
salut...poti sa imi spui ce pret are rochia..?..eu am intrat in magazinul lor si nu am vazut-o..dar probabil nu pot sa expuna toate modelele...

Buna!

Eu acum doua saptamani am sunat si mi-a zis ca o au la pretul de 4 mil 7 sute!!!!

deci...destul de ieftin! Ia uite domne acum cand gasesc o rochie care imi place si mai e si ieftina nu imi convine pt ca e prea ieftina#-o!!

Cred ca daca era vreo 15 mil era ok.:))

Chestia e ca eu spre ex am vazut la Noela style o rochita care pe net arata chiar super si costa vreo 12 mil la reducere dar cand am vazut-o live m-am lecuit...era dintr-un material sintetic si atat de prost croita...de asta ma gandesc oare rochita asta la nici 5 mil din ce material o fi?

De asta voiam sa stiu daca a fost cineva acolo cam ce materiale folosesc...

O sa imi fac drum una din saptamanile urmatoare la Craiova si o sa vizitez magazinul sa ma lamuresc.

Pupici!

bucalata
17.04.2007, 14:27:13
sal...eu mi-am facut comanda la rochie la noela style...un model care [pe site..era 1800 ron...si pe mine...ma costa 750 ron rochia..si 70-80 ron...cerc +fusta cu 2 randuri ..si 50 ron ma costa in plus ca am facut-o pe comanda...nu am vrut sa o modific pe cea din vitrina......acum m-anm razgandit..pe cerc imi vor atasa..niste volane..de tull..ca sa renunt la fusta...luni ma duc la proba...sa vedem ce iese..:D

innaa
17.04.2007, 19:56:50
sal...eu mi-am facut comanda la rochie la noela style...un model care [pe site..era 1800 ron...si pe mine...ma costa 750 ron rochia..si 70-80 ron...cerc +fusta cu 2 randuri ..si 50 ron ma costa in plus ca am facut-o pe comanda...nu am vrut sa o modific pe cea din vitrina......acum m-anm razgandit..pe cerc imi vor atasa..niste volane..de tull..ca sa renunt la fusta...luni ma duc la proba...sa vedem ce iese..:D

Vreau si eu poze!!

ce super ai iesit cu pretul...\:D/

bucalata
17.04.2007, 20:43:30
sapatamana viitoare cred ca este gata ...acum nu am poze cu ea...

dar ce rochie ai vazut tu la Noela..pe site cu 1200ron?...ce model...al meu este hilary..cu cateva modificari...

innaa
17.04.2007, 22:22:21
sapatamana viitoare cred ca este gata ...acum nu am poze cu ea...

dar ce rochie ai vazut tu la Noela..pe site cu 1200ron?...ce model...al meu este hilary..cu cateva modificari...

Este vb de Model Malvina si este 17 mil si un pic.

Hilary vad ca este 23 mil ...waw ce afacere ai facut!! Intr-adevar este deosebita!

inginermiha
23.04.2007, 10:27:38
Mi-am luat rochita,fetele,din Craiova si este superba, deosebita,un vis .... de la primul magazin de pe Lipscani de lang acroitorie....cred ca se numeste"anca".
Atunci o bagasera im magazin, am fost prima care a probat-o...a fost rochita mea.....si sunt foarte fericita....poze nu am facut si nici nu fac....

Ancuta_Weiser
23.04.2007, 11:02:52
Mi-am luat rochita,fetele,din Craiova si este superba, deosebita,un vis .... de la primul magazin de pe Lipscani de lang acroitorie....cred ca se numeste"anca".
Atunci o bagasera im magazin, am fost prima care a probat-o...a fost rochita mea.....si sunt foarte fericita....poze nu am facut si nici nu fac....

Felicitari!!! si sa o porti iubita si fericita, ca o adevarata printesa!!!>:D<

mononamad
25.04.2007, 21:18:26
Si eu mi-am luat rochia!!!:DDe fapt, nu am luat-o, ci am comandat-o pentru ca am facut o combinatie intre doua rochii si trebuie sa faca fusta din nou ca dantela difera, iar corsetul sa-l faca marimea mea.Dupa ce am umblat de vreo 4-5 ori pe la Bucuresti si am gasit rochii si cu 8 mil si cu 23 mil care mi-au placut, am ajuns tot la Natalia Vasiliev in Craiova.Sper sa fie OK si sa iasa exact ca cea pe care am probat-o si de care m-am indragostit si sa fie gata atunci cand mi s-a spus ca sa o mai tin si eu acasa ca mi-e asa drag... Intr-adevar, simti cand e chiar rochia pe care o vrei atunci cand o pui pe tine!

flastoica
26.04.2007, 11:39:57
Si eu tot la Natalia Vasiliev o sa raman. I-am aratat modelul (care este SUUUPER) si a zis ca intr-o luna e gata.
Dar o sa incepem prin iulie, ca poate poate dau si eu jos burtica :-L
Oricum sunt in cautare de modele si daca gasesc altceva mai dragut...

otilia3nigma
26.04.2007, 11:49:45
Rochita mea este aproape gata! Peste fix o saptamana o iau acasa!!! <:-P

bucalata
26.04.2007, 12:40:07
Eu ar trebui sa o iau azi..dar nu cred ca se va intampla asta..:-w va anunt deseara...

mononamad
26.04.2007, 20:08:09
Si eu tot la Natalia Vasiliev o sa raman. I-am aratat modelul (care este SUUUPER) si a zis ca intr-o luna e gata.
Dar o sa incepem prin iulie, ca poate poate dau si eu jos burtica :-L
Oricum sunt in cautare de modele si daca gasesc altceva mai dragut...
Eu am dat deja si acontul pentru ca stiu ca asta e rochia pe care o vreau si mi-e deja dor sa o vad.In plus, am vazut cum se lucreaza acolo si mi-a placut, cat si materialele care mi se par chiar de calitate si interesante.De-abia astept sa ma duc la prima proba.Imi pare totusi rau ca nu am gasit-o deja facuta si am ajuns la probe, ceea ce voiam sa evit, dar atat timp cat va fi exact ce am visat, va fi OK.Va pup.I'm Happy!!!\:D/:love:

bucalata
27.04.2007, 10:04:57
Fetele..gata am luat rochitza acasa...:love: ...a iesit cum mi-am dorit...sunt indragostita de ea:x

otilia3nigma
27.04.2007, 11:12:51
Fetele..gata am luat rochitza acasa...:love: ...a iesit cum mi-am dorit...sunt indragostita de ea:x

Felicitari! >:D<Asteptam poze ...

Ancuta_Weiser
27.04.2007, 14:26:24

Si POZEEEEEEEEE?
Sa o porti ca o adevarata printesa!:x

innaa
27.04.2007, 15:10:31

vreau sieuuu:((

vreau si eu sa pot spune "Da! Asta e rochita mea!!" :((

Felicitari ca ai gasit-o, ca a iesit asa cum ti-ai dorit si pentru ca o ai acasa deja!

Si vrem pozeeeee:-p

alli_utza
28.04.2007, 16:30:33
Sa fie intr-un ceas bun!>:D<

bucalata
30.04.2007, 19:45:42
multumesc fetele....:x :* :* :* :* :* :* :*

mononamad
01.05.2007, 12:18:52
Ma bucur pentru tine!Sa o porti iubita si sa-ti aduca toata fericirea pe care ti-o doresti!Sper ca si eu sa fiu la fel de multumita ca tine cand o sa o iau acasa.;;)

isabela23
04.05.2007, 23:30:09
si eu mi-am luat rochita azi, nu m-as mai fi dezbracat din ea, imi place, o ador, o iubesc...doamne ce frumoasa e (asa o vad eu, pt ca a iesit cum am dorit-o) :x \:D/

inginermiha
05.05.2007, 09:08:04
BRAVOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !
Ce ma bucur pentru toate ...haideti fetelor ca incetul cu incetul toate miresicile din aceasta perioada incep sa isi gasearca rochita visurilor....;-) >:D< (si eu binenteles)

irina_77_ro
07.05.2007, 16:52:45
salut!si eu imi caut o rochie de mireasa
abia acum am intrat pe acest site

irina_77_ro
07.05.2007, 16:55:10
am fost si eu pe lipscani si nu am vazut nimic interesant
daca mai stiti si alte magazine cu rochii de mireasa in afara de cele de pe lipscani si alb si negru,va rog sa imi scrieti

mononamad
08.05.2007, 12:30:47
am fost si eu pe lipscani si nu am vazut nimic interesant
daca mai stiti si alte magazine cu rochii de mireasa in afara de cele de pe lipscani si alb si negru,va rog sa imi scrieti
Incearca si la N Vasiliev.Are cateva rochii la fostul adolescentul pe Unirii, nu prea stiu exact sa-ti explic.Te uiti pe la etaje pe partea stanga de la Mercur si o sa vezi 2 rochii de mireasa in vitrina.Incearca, poate iti plac.Eu acolo am gasit.Bafta multa!

camitza
08.05.2007, 13:36:00
Ceau fetelor!
Eu sunt Sibiu. Am cautat de nebuna rochitza in Sibiu de vanzare sau la inchiriat si nu am gasit nimik. Este drept ca sunt un pic grasutza si aici aveau doar marimi mici. as vrea sa vin in week-end in Craiova . M-ati putea ajuta cu niste adrese. Va multumesc frumos

mononamad
08.05.2007, 14:15:57
Ceau fetelor!
Eu sunt Sibiu. Am cautat de nebuna rochitza in Sibiu de vanzare sau la inchiriat si nu am gasit nimik. Este drept ca sunt un pic grasutza si aici aveau doar marimi mici. as vrea sa vin in week-end in Craiova . M-ati putea ajuta cu niste adrese. Va multumesc frumos
Buna.Daca vrei tu neaparat sa vii in Craiova, iti pot sune pe unde sa te uiti, dar nu garantez ca vei gasi ceea ce iti place.Incearca pe Lipscani-sunt mai multe magazine si pe o parte si pe alta, apoi iesi in Unirii si mergi spre Mercur , iar pe partea dreapta , undeva la etaj se vad in geam niste rochii.incearca acolo.Sunt rochii de la Natalia Vasiliev si imbine foarte bine calitatea cu pretul, parerea mea.Eu acolo am gasit-o.:x Bafta , sa-ti gasesti rochita visata!

innaa
08.05.2007, 19:10:32
Ne poti arata si poze ...sai ne poti spune si cam pe la ce pret sunt rochitele la N V?

mononamad
10.05.2007, 23:58:15
Ne poti arata si poze ...sai ne poti spune si cam pe la ce pret sunt rochitele la N V?
Nu am .Imi pare rau.Preturile sunt de la 500 in sus, depinde.A mea e 1300, dar e frumoasa.Asa o vad eu:x :D

lulumic
28.05.2007, 11:36:20
Ma scuzati ca ma bag si eu in vorba, dar acum doua saptamani prietena mea a fost mireasa si dupa ce a batut tot Lipscani-ul, si-a gasit o rochie foarte frumoasa la Har-Line, in fata Universitatii. De cum a vazut-o pe manechin,a stiut ca este a ei.
Am inteles ca acolo poti sa te duci si cu modelul tau si ei iti fac rochia. Au si site si livrari on-line, daca faceti o cautare dupa numele lor, il gasiti.

elenas
30.06.2007, 13:44:34
Ma scuzati ca ma bag si eu in vorba, dar acum doua saptamani prietena mea a fost mireasa si dupa ce a batut tot Lipscani-ul, si-a gasit o rochie foarte frumoasa la Har-Line, in fata Universitatii. De cum a vazut-o pe manechin,a stiut ca este a ei.
Am inteles ca acolo poti sa te duci si cu modelul tau si ei iti fac rochia. Au si site si livrari on-line, daca faceti o cautare dupa numele lor, il gasiti.
Buna fetelor , am nevoie si eu de ajutorul vostru...Am vazut intr-o revista o rochie frumoasa de mireasa si dupa cateva cautari am aflat ca este de la maya fashion din craiovacu adresa in Lipscani nr.32. In poza , cum e normal arata forte bine.dar vreau sa stiu realitatea..de la cele care au cutreierat dupa rochii , ce pareare aveti de ele, ce calitate are materialul, ce preturi au....Eu nu sunt din Craiova, sunt din Tulce si as vrea sa stiu inainte daca se merita drumiul sau nu.
ps.: ma apuca un ras cand vad ca devenim disperate...era un mesaj mai sus scris de o miresica din Craiova cu poza de rochii care ii plac si una dintre ele era de la Gbriele de Luca din Tulcea..si ma gandeam ...esti din tulcea gasesti rochii in craiova ..esti din craiova gasesti rochii in tulcea...numai in orasul tau nu gasesti........

kamelus
03.07.2007, 11:41:07
La Maya (pe Lipscani) sunt frumoase rochiile , dar cred ca sunt putin cam scumpe, cel putin mie mi-a placut o rochie si costa in jur de 16 mil
Eu inca nu m-am hotarat, pt ca mai am ceva timp pana la nunta, dar sincer in Craiova, dupa ce dai o raita pe Lispcani , nu prea iti ramane nimic in minte.....sunt cateva rochii dreagute , dar doar atat...sper ca pana in noiemnbrie sa mai aduca , sau sa mai creeze si altceva
As putea sa-ti recoamand magazinele in care am fost eu si mi-au placut niste rochii: Maya, Aida si mai este unu peste drum de Maya, dar nu stiu cum se numeste ( ceva cu fiorinii......nu stiu sigur....:-\ )
Sper sa iti gasesti ceva....dar daca veniti in weekend , sambata au decat pana pe la 13.00 -14.00 deschis , iar duminica este inchis,,,stiu ....pt ca in timpul saptamanii din cauza serv nu prea am timp sa colind si eu tot in weekend ma duc..
Spor la cautari
pa
pa

luciaistrate
04.07.2007, 20:23:15
in craiova eu mi-am facut comanda la noela style.
am fost ieri la prima proba si pot spune ca lucreaza fetele f bine.
adica nu au fost nevoie de modificari decat tiv si cam atat.
rochia m-a costat 8 mil si modelul este cel din imagine.
am schimbat dantela de la modelul original pt ca mi s-a parut ca are prea mult auriu in ea. desi in poze nu pare in realitate asa e.

mica_lory
30.07.2007, 15:10:55
Eu am dat comanda de rochie la Noela Style.Din cate observ, eu sunt mai ciudata in privinta rochiei,adica a mea este alba si cu putin bleo si deabia astept sa ma duc sa o probez (pe 2 august).

bucalata
31.07.2007, 09:47:17
Eu am dat comanda de rochie la Noela Style.Din cate observ, eu sunt mai ciudata in privinta rochiei,adica a mea este alba si cu putin bleo si deabia astept sa ma duc sa o probez (pe 2 august).

Si eu rochia am facut-o la Noela...si a iesit asa cum mi-am dorit..

Laura29
03.08.2007, 19:32:07
Buna, Am si eu o intrebare stie cineva cum lucreza la comanda fetele de la Magazinul Gioconda(langa Banc Post)? Ma gandeam sa imi dau comanda de rochie acolo si incerc sa mai aflu cate ceva inainte :)

ramyy
20.09.2007, 20:51:20
La Maya (pe Lipscani) sunt frumoase rochiile , dar cred ca sunt putin cam scumpe, cel putin mie mi-a placut o rochie si costa in jur de 16 mil
Eu inca nu m-am hotarat, pt ca mai am ceva timp pana la nunta, dar sincer in Craiova, dupa ce dai o raita pe Lispcani , nu prea iti ramane nimic in minte.....sunt cateva rochii dreagute , dar doar atat...sper ca pana in noiemnbrie sa mai aduca , sau sa mai creeze si altceva
As putea sa-ti recoamand magazinele in care am fost eu si mi-au placut niste rochii: Maya, Aida si mai este unu peste drum de Maya, dar nu stiu cum se numeste ( ceva cu fiorinii......nu stiu sigur....:-\ )
Sper sa iti gasesti ceva....dar daca veniti in weekend , sambata au decat pana pe la 13.00 -14.00 deschis , iar duminica este inchis,,,stiu ....pt ca in timpul saptamanii din cauza serv nu prea am timp sa colind si eu tot in weekend ma duc..
Spor la cautari
pa
pa
eu am avut rochia de nunta facuta la maya fashion si am fost super multumita de cum a iesit.a iesit exact cum am visat si mentionez ca si cea de cununie a fost facta tot la maya si mi-a placut enorm,iar acum daca ar fi sa mai fac din nou nunta tot asa mi le-as face si tot la maya.sunt super multumita de ce a iesit va atasez si cateva poze de la nunta

inginermiha
21.09.2007, 09:48:56
Si pozele...???????????/
SA stit ca si eu tot din craiova mi-am luat rochita de la primul magazin de pe Lipscani, cel de langa croitorie si a fost spur, o rochita umpic altfel eu una am fost indragostit de ea si m-a si avantajat foarte tare, si mai ales personalul super dragut erau insatare sa ma imbrace in toate rochiile daca stateam:D .
Am si eu poze in album.
ASa ca cautati ca veti gasi.
Oricum eu m-am dus sa ma uit nici nu m-am gandit ca o sa imi iau si ....a fost sa fie.

Lizz22
06.11.2007, 18:30:40
ffeettteellooor!
help!mi s a pus pata p o rochie .cine mi o face in craiova...(dupa o poza)??????????????

dyenutza24
06.11.2007, 23:06:30
du te la maya ,pe bune au niste croitorese ca lumea. si nici nu sunt mai scumpe decat daca le ai lua din vitrina.asa mi au zis mie .eu acolo imi fac rochia
:D

Lizz22
07.11.2007, 18:43:19
du te la maya ,pe bune au niste croitorese ca lumea. si nici nu sunt mai scumpe decat daca le ai lua din vitrina.asa mi au zis mie .eu acolo imi fac rochia
:D

multzumesc frumos pt pont...
am trecut si eu p la maya...sincer...acolo am vazut cele mai reusite modele d rochii d p lipscani.
sper din toata inima sa mi spuna ca se poate...pt ca altfel.....:((

fadia
07.11.2007, 20:24:48
si eu mi-am facut un costumas(fusta si corset) la Maya anul acesta si mi-a iesit exact ca in poza ...sunt foarte multumita de cum lucreaza.......rochia de cununie tot acolo vreau sa o fac .......si cea de miresa poate daca nu gasesc nimic pe placul meu la expozitia de la Bucuresti

Lalely
30.01.2008, 13:08:39
si eu mi-am facut un costumas(fusta si corset) la Maya anul acesta si mi-a iesit exact ca in poza ...sunt foarte multumita de cum lucreaza.......rochia de cununie tot acolo vreau sa o fac .......si cea de miresa poate daca nu gasesc nimic pe placul meu la expozitia de la Bucuresti

Buna fetelor,
Sunt o viitoare miresica din Pitesti, dar am aflat de aceasta Casa de Moda MAYA de la o prietena care si-a luat de acolo rochita.
Am fost la targul de nunti din Bucuresti si am vazut ca au modele foarte frumoase, din pacate nu aveau marimea mea..deja se vandusera modelele care i-mi placeau...asa ca intentionez sa vin acolo la voi sa probez.
inteleg de la voi ca fac modele frumoase si pt cununie...va rog da-ti mai multe detalii...i-ti arata ei modele..trebuie sa te duci tu cu ceva din reviste..?este scumpa manopera???
In cazul in care rochita nu mi-e buna o ajusteaza???
Pupici..si spor la pregatiri!!!!

Lizz22
30.01.2008, 18:18:36
Buna fetelor,
Sunt o viitoare miresica din Pitesti, dar am aflat de aceasta Casa de Moda MAYA de la o prietena care si-a luat de acolo rochita.
Am fost la targul de nunti din Bucuresti si am vazut ca au modele foarte frumoase, din pacate nu aveau marimea mea..deja se vandusera modelele care i-mi placeau...asa ca intentionez sa vin acolo la voi sa probez.
inteleg de la voi ca fac modele frumoase si pt cununie...va rog da-ti mai multe detalii...i-ti arata ei modele..trebuie sa te duci tu cu ceva din reviste..?este scumpa manopera???
In cazul in care rochita nu mi-e buna o ajusteaza???
Pupici..si spor la pregatiri!!!!

buna!
eu o sa mi fac rochia la maya fashion...
nu vreau sa i laud..dar mie mi au parut oameni seriosi.poti sa alegi un model din magazin,potzi sa faci comanda pt un model din colectiile lor,sau potzi sa vii cu un model si ei (de cele mai multe ori) il realizeaza.
euimi am ales un model din colectia la sposa 2008 p care nu mi l as fi permis in original.ma costa 20 mil ...si probabil o sa ma mai coste 500.000-2mil voalul.
sper ca tzi am putut fi de folos.

Lalely
31.01.2008, 07:33:21
buna!
eu o sa mi fac rochia la maya fashion...
nu vreau sa i laud..dar mie mi au parut oameni seriosi.poti sa alegi un model din magazin,potzi sa faci comanda pt un model din colectiile lor,sau potzi sa vii cu un model si ei (de cele mai multe ori) il realizeaza.
euimi am ales un model din colectia la sposa 2008 p care nu mi l as fi permis in original.ma costa 20 mil ...si probabil o sa ma mai coste 500.000-2mil voalul.
sper ca tzi am putut fi de folos.

I-ti multumesc mult de tot...

Ce poti sa-mi spui de rochita pt cununie??Ai vazut ceva modele acolo?

crista_
31.01.2008, 09:46:07
Buna, fetelor! poate sa imi spuna cineva cum lucreaza fetele de la Gioconda. as vrea sa imi fac rochia de mireasa la ele, insa nu stiu nimic despre acest magazin. poate cineva sa imi spuna ceva despre gioconda? orice....

Lalely
31.01.2008, 14:05:24
I-ti multumesc mult de tot...

Ce poti sa-mi spui de rochita pt cununie??Ai vazut ceva modele acolo?

Daca aveti detalii va rog sa-mi spuneti..nu vreau sa fac drumul degeaba...

Pentru o rochita de cununie oare cat ar fii manopera???

Lizz22
31.01.2008, 16:15:21
Pentru o rochita de cununie oare cat ar fii manopera???[/quote]

nu stiu cam cat te ar costa rochitza pt. cununie...
nu am vazut nimic expus,dar sunt convinsa ca realizeaza si astfel de tzinute.
oricum ,cred ca pretul depinde de model,de materiale,de dimensiuni,broderie etc.
daca t intereseaza,scrie-mi p privat pot sa tzi dau un nr d tel (am o carte de vizita)...
:*

Ancuta_Weiser
02.02.2008, 12:45:21
Apropos, fetelor....rochita mea e de vanzare....poze vedeti in linkul de la semnatura mea.
PS: marime 42-44, deci nu pentru fetele slabute8-|

MIHAINA
08.02.2008, 13:55:20
buna fetelor
eu sunt alina, din caras severin, si am nevoie de putin ajutor din partea voastra [-o<, in sensul ca, as vrea sa vin in craiova sa-mi cumpar rochita de mireasa. E cam departe, dar am multe cunostinte care mi-au recomandat craiova, am inteles ca sunt multe magazine si preturile nu sunt atat de mari. Puteti sa-mi confirmati?
Va rog mult de tot ^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^: )^
Noi am vrea sa venim la craiova la sfarsitul lunii februarie.

Lizz22
08.02.2008, 16:08:54
buna...sper sa pot sa tzi fiu d folos.
nu stiu c recomandari ai primit ,dar,cel putin in acceptiunea mea nu merita sa faci drumul.
cred ca depinde mult d gusturile fiecareia dintre noi,dar,vreau sa tzi spun ca majoritatea prietenelor mele nu si-au cumparat rochia d aici.
eu n am ales sa merg n alt oras,dar,dat fiind faptul ca n am gasit ceva care sa mi placa f f mult am ales sa mi fac rochita la comanda.
in locul tau m-as orienta mai curand spre timisoara decat spre craiova...dar...tzi-am mai zis (sau nu?)nu stiu iti doresti tu.
magazine sunt suficient d multe,dar mie multe modele mi au parut destul d banale.e drept,nici preturile nu sunt exagerate(din contra,mie mi au parut rezonabile).
nu vreau sa ma intelegi gresit...exista posbilitatea ca tzie sa tzi placa ceva...dar...incearca intai sa vezi cate ceva p net.

ynkifo
09.02.2008, 15:04:45
buna fetelor
eu sunt alina, din caras severin, si am nevoie de putin ajutor din partea voastra [-o<, in sensul ca, as vrea sa vin in craiova sa-mi cumpar rochita de mireasa. E cam departe, dar am multe cunostinte care mi-au recomandat craiova, am inteles ca sunt multe magazine si preturile nu sunt atat de mari. Puteti sa-mi confirmati?
Va rog mult de tot ^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^: )^
Noi am vrea sa venim la craiova la sfarsitul lunii februarie.

Tot in Craiova mai poti gasi BrumiHar, Atelier Natalia Vasiliev, Gioconda, Aida Fashion, Darfil, Anca Mode unele dintre ele au si adrese web.Sfatul meu este de a te hotara asupra anumitor modele si sa incerci sa-i contactezi pentru a fi sigura ca o sa gasesti in magazin marimea si modelul ales de tine.
Succes si asteptam noutati de la tine.

MIHAINA
11.02.2008, 09:11:07
Va Multumesc Mult De Tot Pentru Sugestii Si Sfaturi,am Sa Va Tin La Curent :)>-

geovanela
12.02.2008, 20:25:42
Buna.Daca vrei tu neaparat sa vii in Craiova, iti pot sune pe unde sa te uiti, dar nu garantez ca vei gasi ceea ce iti place.Incearca pe Lipscani-sunt mai multe magazine si pe o parte si pe alta, apoi iesi in Unirii si mergi spre Mercur , iar pe partea dreapta , undeva la etaj se vad in geam niste rochii.incearca acolo.Sunt rochii de la Natalia Vasiliev si imbine foarte bine calitatea cu pretul, parerea mea.Eu acolo am gasit-o.:x Bafta , sa-ti gasesti rochita visata!
Am intrat si eu pe adresa Nataliei Vasiliev si am ramas foarte incantata de ceea ce am vazut acolo.
Ce preturi sunt?
Eu sunt din Galati si la costul rochiei se adauga si deplasarea.
Mersi mult.

geovanela
12.02.2008, 20:32:50
Ceva modele Natalia Vasiliev :

geovanela
12.02.2008, 20:33:47
Nu stiu de ce nu a incarcat pozele

ramyy
13.02.2008, 12:57:04
va eram datoare cu niste poze de la nunta cu rochia mea facuta la maya fashion si am foarte multumita de cum a iesit si acum la fel mi-as face-o si tot la maya,iar cea de cununie tot la ea mi-am facut-o

crista_
13.02.2008, 17:47:11
ramy cat a costat rochia ta? si cea de cununie? foarte frumoase amandoua

ynkifo
13.02.2008, 20:49:56
Nu stiu de ce nu a incarcat pozele
Pozele le-ai micsorat inainte de a fi postate? S-ar putea sa fie aceasta cauza.

MonicaR
13.02.2008, 22:51:41
Lucreaza f bine , am avut rochie de la ele si a iesit superb , am poze cu ea de vanzare in bazar daca vrei s-o vezi
bafta

crista_
14.02.2008, 08:55:03
superba rochia ta, la fel si buchetul. mi-ar fi placut si mie dar sunt foarte slaba si sani - zero.

crista_
14.02.2008, 08:57:56
m-am mai gandit, a fost cam mare pretul la care ti-au facut rochita. ai folosit materiale scumpe sau a fost scumpa manopera?

Lizz22
14.02.2008, 11:19:38
va eram datoare cu niste poze de la nunta cu rochia mea facuta la maya fashion si am foarte multumita de cum a iesit si acum la fel mi-as face-o si tot la maya,iar cea de cununie tot la ea mi-am facut-o

wowwww.!!!chiar f frumoase!imi plac.
si eu mi am facut comanda tot la maya...(dupa un model p cae l-am ales eu ).mi s-a spus ca o sa fi exact cum imi doresc...dar tot mai aveam semne d intrebare...am emotii:-SS:-SS:-SS.
ai putea sa mai postez cateva poze in care sa se vada mai clar detaliile ?pppllllllllllsssssssssssss^:)^

ramyy
15.02.2008, 12:55:14
ramy cat a costat rochia ta? si cea de cununie? foarte frumoase amandoua
cea de mireasa 4000 ron iar cea de cununie 900ron,dar cea de mireasa a fost toata numai cristale swarovski

ramyy
15.02.2008, 13:12:24
poze rochia mireasa

Lizz22
15.02.2008, 16:09:34
f frumoasa rochitza ...f frumoase poze...
multzumesc pt pozele suplimentare:D

anabella
16.02.2008, 16:01:46
cea de mireasa 4000 ron iar cea de cununie 900ron,dar cea de mireasa a fost toata numai cristale swarovski

de unde ti-ai luat rochita de cununie?????? e superba!!!
eu tot rochie rosie caut pt cununia mea, iar pana acum in bucuresti nu am gasit nimic deosebit, iar in slatina nici atat. poti sa-mi dai eventual numele magazinului sau locatia lui, ca am stat 4 ani in craiova si cunosc bine orasul.

saphir
17.02.2008, 15:13:13
Modele Natalia Vasiliev:

saphir
17.02.2008, 15:18:36
Ma puteti ajuta si pe mine cu preturile la aceste 2 rochite.

Lizz22
19.02.2008, 10:01:07
Ma puteti ajuta si pe mine cu preturile la aceste 2 rochite.

cred ca cel mai bine cauti niste date de contact pe site-ul nataliei si cari lamuriri acolo...
nu stiu in ce masura te poate ajuta cineva aici.

saphir
19.02.2008, 12:21:59
cred ca cel mai bine cauti niste date de contact pe site-ul nataliei si ceri lamuriri acolo...
nu stiu in ce masura te poate ajuta cineva aici.
Multumesc pentru ajutor.
Am trimis un mail la ei si am intrebat de pretul modelelor NV 7847 si 7482...si au raspuns imediat...10-20 minute maxim de la trimitere.
Modelul NV 7847 - 1500 Ron
Modelul NV 7482 - 1800 Ron

fadia
29.02.2008, 08:33:33
fetelor....in sfarsit mi-am cumparat rochita de mireasa.... e de la MAYA FASHION.....e modelul de rochita care apare cum intri pe situl lor....

ynkifo
29.02.2008, 23:15:52
fetelor....in sfarsit mi-am cumparat rochita de mireasa.... e de la MAYA FASHION.....e modelul de rochita care apare cum intri pe situl lor....
Poze cu tine in rochita...please...

fadia
03.03.2008, 08:03:07
Poze cu tine in rochita...please...
nu am facut poze imbracata in rochita de mireasa.....imi pare rau

Lalely
05.03.2008, 08:23:02
nu am facut poze imbracata in rochita de mireasa.....imi pare rau

bravo, si mie i-mi place mult modelul ala.
Te pot intreba cat a costat?Eu am sunat la ei,dar pt aceasta rochie nu mi-au spus un pret.
Please..astept raspuns.

A si inca ceva,ti-a venit modelul fara nici o ajustare???

fadia
08.03.2008, 01:01:25
Rochita a costat 18 milioane si voalul 3 milioane.Da mi-a venit perfect fara nici o scurtare fara absolut nimic............parca era facuta pentru mine.S-a vandut foarte bine modelul acesta de rochita.:*

saphir
12.03.2008, 16:22:57
Rochita a costat 18 milioane si voalul 3 milioane.Da mi-a venit perfect fara nici o scurtare fara absolut nimic............parca era facuta pentru mine.S-a vandut foarte bine modelul acesta de rochita.:*
La targul E-mariaje din Bucuresti aceasta rochita costa 26 mil si voalul 4 milioane, este hotie pe fata:madlaugh::madlaugh::madlaugh::madlaugh:.Sa inteleg ca rochiile la Bucuresti sunt mai scumpe la aceeasi firma decat la Craiova, cand ar fi normal ca la un targ preturile sa fie mai mici....foarte urat...fara comentarii...

Lalely
13.03.2008, 12:08:36
La targul E-mariaje din Bucuresti aceasta rochita costa 26 mil si voalul 4 milioane, este hotie pe fata:madlaugh::madlaugh::madlaugh::madlaugh:.Sa inteleg ca rochiile la Bucuresti sunt mai scumpe la aceeasi firma decat la Craiova, cand ar fi normal ca la un targ preturile sa fie mai mici....foarte urat...fara comentarii...

Saphir cred ca tu ai o problema cu acesta casa de moda....sau cel putin asa pare!Stiu ca si la "case de moda" nu ai scris lucruri frumoase despre ei...
ce sa zic daca zici ca asa au facut..cu preturile...este intr-adevar un gest urat...dar totusi......

saphir
13.03.2008, 23:08:49
Saphir cred ca tu ai o problema cu acesta casa de moda....sau cel putin asa pare!Stiu ca si la "case de moda" nu ai scris lucruri frumoase despre ei...
ce sa zic daca zici ca asa au facut..cu preturile...este intr-adevar un gest urat...dar totusi......
Am dorit sa atrag atentia asupra unei situatii anormale din punctul meu de vedere...probleme eu, nu am... ei au foarte mari probleme prin faptul ca incearca sa obtina mai multi bani pe spinarea noastra...si nu este scuzabil absolut deloc... tu daca erai in situatia de a afla ca ai fost inselata cu 8 mil la rochia de mireasa le trimiteai multumiri si complimente^:)^^:)^^:)^:rocking:...

Lalely
14.03.2008, 08:35:21
Am dorit sa atrag atentia asupra unei situatii anormale din punctul meu de vedere...probleme eu, nu am... ei au foarte mari probleme prin faptul ca incearca sa obtina mai multi bani pe spinarea noastra...si nu este scuzabil absolut deloc... tu daca erai in situatia de a afla ca ai fost inselata cu 8 mil la rochia de mireasa le trimiteai multumiri si complimente^:)^^:)^^:)^:rocking:...
In nici un caz nu le trimiteam multumiri, dar de unde stii ca nu au fost si alte case de moda in acesta situatie???Poate multe dintre au practicat astfel de preturi...
Nu iau apararea lor...dar poate nu sunt ei cei mai rai...dintre toti...sunt sigura ca mai sunt multi altii!!!

Lizz22
14.03.2008, 10:02:37

stii cum e?nu te-au obligat sa tzi faci rochia la ei..tu te ai dus singurica.si daca in prima instanta tzi-a convenit pretul nu inteleg de unde faza cu "inselata cu 8 mil"?la urma urmei ei ofera tu accepti sau nu!fii convinsa ca nu asteapta nici multzumiri nici complimente...clienti se gasesc p toate drumurile,asa ca,parerea mea..nu au prea multe probleme.asa cum tu esti nemultzumita,poate exista si persoane foarte multzumite de servciile lor.

saphir
14.03.2008, 13:28:48
In nici un caz nu le trimiteam multumiri, dar de unde stii ca nu au fost si alte case de moda in acesta situatie???Poate multe dintre au practicat astfel de preturi...
Nu iau apararea lor...dar poate nu sunt ei cei mai rai...dintre toti...sunt sigura ca mai sunt multi altii!!!
Nu a spus nimeni ca sunt cei mai rai...eu am relatat o situatie de fapt...si am dorit ca miresicile care doresc sa cumpere de la MAYA FASHION sa fie atente la pret, pentru a nu plati in plus=;=;=;acelasi lucru care a costat mult mai putin TOT LA EI...acelasi lucru este valabil si pentru alte case de moda...se pare ca este o practica colectiva...

saphir
14.03.2008, 13:36:57
stii cum e?nu te-au obligat sa tzi faci rochia la ei..tu te ai dus singurica.si daca in prima instanta tzi-a convenit pretul nu inteleg de unde faza cu "inselata cu 8 mil"?la urma urmei ei ofera tu accepti sau nu!fii convinsa ca nu asteapta nici multzumiri nici complimente...clienti se gasesc p toate drumurile,asa ca,parerea mea..nu au prea multe probleme.asa cum tu esti nemultzumita,poate exista si persoane foarte multzumite de servciile lor.
Sa inteleg ca esti de acord de a plati un pret mai mare pentru acelasi produs...am citit ca iti faci rochia la ei, gandestete ca o alta persoana isi cumpara aceeasi rochie cu 8 mil mai putin decat tine cu te vei simti stii ca ai plati mai mult?
Vorbeai de o negociere, asa ceva nu este negocie ci hotie pe fata...aceasta este parea mea si cred ca nu sunt singura care gandeste la fel !!!

Lizz22
14.03.2008, 14:51:25
Sa inteleg ca esti de acord de a plati un pret mai mare pentru acelasi produs...am citit ca iti faci rochia la ei, gandestete ca o alta persoana isi cumpara aceeasi rochie cu 8 mil mai putin decat tine cu te vei simti stii ca ai plati mai mult?
Vorbeai de o negociere, asa ceva nu este negocie ci hotie pe fata...aceasta este parea mea si cred ca nu sunt singura care gandeste la fel !!!
se pare ca nu m ai inteles.
nu poti sa acuzi ca te fura cineva in mom in care tu singura accepti conditiile p care tzi le impune acel cineva.repet:ei nu te-au chemat d acasa,nu tzi-au impus sa tzi faci rochia la ei.tu ai ales singurica.si-acum,daca tot ai dat banii...chiar tzi se pare ca mai ai pt c sa t consumi?

saphir
14.03.2008, 15:17:53
se pare ca nu m ai inteles.
nu poti sa acuzi ca te fura cineva in mom in care tu singura accepti conditiile p care tzi le impune acel cineva.repet:ei nu te-au chemat d acasa,nu tzi-au impus sa tzi faci rochia la ei.tu ai ales singurica.si-acum,daca tot ai dat banii...chiar tzi se pare ca mai ai pt c sa t consumi?
dar ca am fost inselata?

Lizz22
14.03.2008, 18:50:48
dar ca am fost inselata?
mai..hai ca nu vreau sa t supar rau!streseaza te daca asta vrei.oricum banii sunt la ei,rochia la tine si nu mai e nimic d facut.
mai bine t stresezi pt c mai ai d pregatit decat pt ceea c a fost!that's it!

Ancuta_Weiser
15.03.2008, 15:46:50
Fetelor,
Haideti, nu va mai ciondaniti, ca nu are rost.[-o<
Si sa nu credeti ca apar eu acum si vreau sa va fac morala, sau mai stiu eu ce...eu cred ca fiecare e responsabil de ceea ce decide si ar trebui sa ne sustinem deciziile.
E clar ca uneori o dam in bara si platim mai mult pentru un produs pe care il gasim apoi altundeva mai convenabil...asta e, dar nu are rost sa aruncam cu noroi acum, ci sa fim atente cand decidem sa cumparam ceva....oricum, parerea mea este ca exista diverse motive pentru care un produs poate fi mai ieftin/scump la un anumit moment in timp.

PS: rochitele sunt superbe si fiecare dintre voi o sa fie o printesa.>:D<

saphir
16.03.2008, 10:28:43
Fetelor,
Haideti, nu va mai ciondaniti, ca nu are rost.[-o<
Si sa nu credeti ca apar eu acum si vreau sa va fac morala, sau mai stiu eu ce...eu cred ca fiecare e responsabil de ceea ce decide si ar trebui sa ne sustinem deciziile.
E clar ca uneori o dam in bara si platim mai mult pentru un produs pe care il gasim apoi altundeva mai convenabil...asta e, dar nu are rost sa aruncam cu noroi acum, ci sa fim atente cand decidem sa cumparam ceva....oricum, parerea mea este ca exista diverse motive pentru care un produs poate fi mai ieftin/scump la un anumit moment in timp.

PS: rochitele sunt superbe si fiecare dintre voi o sa fie o printesa.>:D<
Sunt cu adevarat surprinsa de atitudinea voastra...nu inteleg de ce eu sunt vinovata si nu cei care vand la supra-pret...aici fiind vorba de aceeasi firma MAYA FASHION...trebuie sa ne lasam furate sau inselate cu buna stiinta...si voua vi se pare normal acest lucru? (:|(:|(:|

Lizz22
16.03.2008, 11:13:55
Sunt cu adevarat surprinsa de atitudinea voastra...nu inteleg de ce eu sunt vinovata si nu cei care vand la supra-pret...aici fiind vorba de aceeasi firma MAYA FASHION...trebuie sa ne lasam furate sau inselate cu buna stiinta...si voua vi se pare normal acest lucru? (:|(:|(:|
uufff!eu zic sa incheiem subiectul asta...e deja prea mult!
n-am vrut decat sa subliniez ca nu e nimeni responsabil pt. deciziile noastre,deci,sa ni le asumam.nu mi spune (saphir) ca te-ai lasat inselata cu buna stiinta-chiar mi-e greu sa cred.d fapt..eu nu consider ca ai fost inselata-atata timp cat atunci cand ai ales rochia tzi-a convenit pretul nu inteleg de unde toate discutiile d dupa.era normal ca in bucuresti sa fie/sa incerce preturi mai mari-oricum acolo toate sunt mai scumpe si atata timp cat exista clienti care dau banii,d c nu ar incerca?oricum,daca nu aflai d la fadia amanunte despre pret nu mai erai asa nemultzumita,din contra,ramaneai cu incantarea despre rochita ta cea frumoasa si ziceai "da-i incolo d bani".
am mai spus-o ,e parerea mea si nu trb sa fie acceptata d toata lumea.dar pur si simplu lamentarile cu inselatoria si hotia mi se par absolut gratuite.

Zgatiuta
17.03.2008, 00:01:24
Buna
Am vazut discutia despre magazinul Gioconda. Este vorba de cel din Craiova, nu?! Daca da, vreau sa-ti spun ca si eu mi-am luat rochia de la acel magazin, dupa ce am cautat f. mult prin Timisoara, de unde sunt eu. Rochia pe care mi-am luat-o de acolo mi-a placut f. mult. M-a costat destul pt ca avea dantela pe deasupra, dar asa mi-am dorit-o! M-a costat cu tot cu voal, posetutza, jartiera, floricele de par, modificari facute la magazin (era prea scurta pentru mine), jupa - 25 mil. Nu stiu cum ti se pare pretul, mie nu mi se pare nici mare, nici mic, la cm este rochia. Poti sa vezi poze de la nunta mea pe:
http://picasaweb.google.com/alina.jercan/1NuntaNoastraBySandra_1
http://picasaweb.google.com/alina.jercan/2NuntaNoastraBySandra_2
http://picasaweb.google.com/alina.jercan/4NuntaNoastraByFlorin

Eu am fost foarte multumita. Si doamna care are magazinul se pricepe si-ti poate da sfaturi.
Poate e tardiv mesajul meu, dar daca nu, sper sa-ti fie de folos.
Pa pa

crista_
17.03.2008, 08:38:28
Buna
Am vazut discutia despre magazinul Gioconda. Este vorba de cel din Craiova, nu?! Daca da, vreau sa-ti spun ca si eu mi-am luat rochia de la acel magazin, dupa ce am cautat f. mult prin Timisoara, de unde sunt eu. Rochia pe care mi-am luat-o de acolo mi-a placut f. mult. M-a costat destul pt ca avea dantela pe deasupra, dar asa mi-am dorit-o! M-a costat cu tot cu voal, posetutza, jartiera, floricele de par, modificari facute la magazin (era prea scurta pentru mine), jupa - 25 mil. Nu stiu cum ti se pare pretul, mie nu mi se pare nici mare, nici mic, la cm este rochia. Poti sa vezi poze de la nunta mea pe:
http://picasaweb.google.com/alina.jercan/1NuntaNoastraBySandra_1
http://picasaweb.google.com/alina.jercan/2NuntaNoastraBySandra_2
http://picasaweb.google.com/alina.jercan/4NuntaNoastraByFlorin

Eu am fost foarte multumita. Si doamna care are magazinul se pricepe si-ti poate da sfaturi.
Poate e tardiv mesajul meu, dar daca nu, sper sa-ti fie de folos.
Pa pa

multumesc mult pentru informatie, nu e tarziu, inca nu mi-am luat rochia si cred ca tot la gioconda o sa merg si eu.
ai avut o rochie foarte frumoasa, ai fost o adevarata printesa. casa de piatra!

Ancuta_Weiser
19.03.2008, 00:44:44

Ok, haide sa clarificam un lucru: eu nu am spus ca esti vinovata de ceva. Am spus ca fiecareia/fiecaruia dintre noi i se poate intampla sa se insele si sa cumpere un produs la un anumit pret pentru ca apoi sa constate ca putea obtine acel produs la un pret mai mic.
Intrebari: de ce te-ai lasat "inselata"? de ce nu ai investigat mai mult? de ce nu ai sunat la mai multe magazine ale aceleiasi firme si nu ai intrebat de pret?
Sunt multe intrebari care ne vin in minte mai tarziu. Eu m-am intrebat de ce nu mi-am facut corsetul cu umar, ca sa nu ma tot tin sa nu il pierd...dar a fost alegerea mea sa imi iau acea rochie, asa cum am luat-o si platind pretul pe care l-am platit.
Este ok ca vrei sa atragi atentia asupra unui lucru, dar adevarul e ca asta e o situatie creata de piata, de cerere si oferta...sunt multi factori care determina anumite realitati.
Parerea mea...dar asta nu inseamna ca trebuie sa imi dai dreptate.

sunshinerox
03.04.2008, 16:02:09
Buna!
Si eu mi-am facut rochia tot la Gioconda. Eu vazusem un model la ei in magazinul din Bucuresti, doar ca nu mi-a venit ala la sani si mi-am facut-o pe comanda la ei. A durat aproape 1 luna si jumatate, dar a iesit super frumoasa. Poze cu mine gasesti pe http://sunshine-rox.hi5.com la albumul nunta mea. Te-am pupat si sper sa iti gasesti rochita potrivita

crista_
04.04.2008, 08:39:03
Buna!
Si eu mi-am facut rochia tot la Gioconda. Eu vazusem un model la ei in magazinul din Bucuresti, doar ca nu mi-a venit ala la sani si mi-am facut-o pe comanda la ei. A durat aproape 1 luna si jumatate, dar a iesit super frumoasa. Poze cu mine gasesti pe http://sunshine-rox.hi5.com la albumul nunta mea. Te-am pupat si sper sa iti gasesti rochita potrivita

multumesc de informatie, deja am vorbit cu fetele de acolo si o sa imi fac rochia la ele. ai fost superba la nunta si rochia a fost foarte frumoasa. si modelul meu e asemanator. pupici

alisuka
06.04.2008, 01:40:11
SALUTARE FETELOR imi putetzi da si mei un site a celor de la gioconda sa vad si eu rochiile de mirese? Eu nu sunt in tara si ajung doar cu 3 saptamani inainte de nunta :(

alisuka
15.04.2008, 15:13:08
Buna Miresicile Mele Din Craiova Dupa Toata Discutia Cu Maya Va Pot Intreb Asi Eu Unde Gasesc In Craiova Rochii Frumoase Si Ieftine? Sincer Calitatea Nu Prea Ma Intereseaza Asa Mmult Caci Din Avion Nu Se Vede :d Sunt Afara Si Nu Mais Tiu Mai Nik Din Craiova Si Sincer Nu Mi Permit Sa Cheltui Mult Pe Rochie Caci Ratele Pe Luna Le Am Decat De 1000 De Euro .......

Lizz22
16.04.2008, 18:54:50
Buna Miresicile Mele Din Craiova Dupa Toata Discutia Cu Maya Va Pot Intreb Asi Eu Unde Gasesc In Craiova Rochii Frumoase Si Ieftine? Sincer Calitatea Nu Prea Ma Intereseaza Asa Mmult Caci Din Avion Nu Se Vede :d Sunt Afara Si Nu Mais Tiu Mai Nik Din Craiova Si Sincer Nu Mi Permit Sa Cheltui Mult Pe Rochie Caci Ratele Pe Luna Le Am Decat De 1000 De Euro .......
depinde cat esti dispusa sa dai-ce inseamna ieftin pt tine.cred ca oricum in craiova nu gassesti rochii mai scumpe d 25-27 mil(poate doar la agnes toma) asa ca...nu tzi ramane decat sa vii acasa ..si sa iei orasul la picior!succes
!

alisuka
17.04.2008, 00:14:56
in suceava am gasit rochie superba cu trena CU MANUSI SI VOAL ma costa 11 mil in craiova as putea gasi asa ceva?

alisuka
17.04.2008, 00:15:34
Ce Prost Educata Sunt Multumesc Fetelor Ca Ma Tinetzi La Curent ...

smelutza
02.05.2008, 10:49:33
o intrebare am : in Craiova se gaseste magazinul Vero style? eu sunt din Craiova, dar nu am mai fost de ceva timp pe acasa si am inteles ca s-au mai deschis cateva magazine cu rochii de mireasa...
nu de alta dar am vazut niste modele destul de interesante pe pagina lor de internet. www.verostyle.ro (http://www.verostyle.ro)

foarte interesante sunt modelele din 2008;)

cum ar fi asta :d

deeaa77
04.05.2008, 15:54:08
Buna, eu stau in Bucuresti dar nunta o sa o fac la Craiova. Si eu tot de la ei vroiam rochia dar ieri cand am vrut sa merg sa probez cateva rochite mi-am dat seama ca au doar un magazin on line :( . Din pacate nu am curajul sa risc sa imi iau o rochie pe care nu o pot proba inainte. Chiar nu stiu ce sa fac pentru ca e un model acolo care imi place la nebunie!!! O sa sun pe mobilul de pe site sa aflu mai multe detalii....

Carmen3103
04.05.2008, 15:59:39
o intrebare am : in Craiova se gaseste magazinul Vero style? eu sunt din Craiova, dar nu am mai fost de ceva timp pe acasa si am inteles ca s-au mai deschis cateva magazine cu rochii de mireasa...
nu de alta dar am vazut niste modele destul de interesante pe pagina lor de internet. www.verostyle.ro (http://www.verostyle.ro)

foarte interesante sunt modelele din 2008;)

cum ar fi asta :d
Intr-adevar s-au mai deschis 3-4 magazine, singurul care aduce o noutate in materie de stil si eleganta este SPOSA BELLA unde rochiile sunt foarte frumoase si moderne, celelalte fiind parca copiile celor existente, rochiile fiind toate la fel,au aceeasi linie, diferenta facand-o dantela sau 2-3 boboci in plus sau minus.

crista_
12.05.2008, 11:35:31
SALUTARE FETELOR imi putetzi da si mei un site a celor de la gioconda sa vad si eu rochiile de mirese? Eu nu sunt in tara si ajung doar cu 3 saptamani inainte de nunta :(

din pacate, nu au site desi au o coletie destul de bogata.

pana la urma nu mi-am luat rochia de la giocconda, o sa mi-o iau sambata de la alb si negru :)) . am comandat-o deja .am niste emotii :-s

daca vii cu 3 sapatamani inainte de nunta, sa stii ca mie mi-a spus fata de la giocconda ca dureaza cam 3 sapatamani sa mi-o faca asa ca esti cam la limita...

andreeamora
17.05.2008, 13:44:29
crista la alb si negru cat dureaza sa o aduca?
si eu ador un model de acolo din noua colectie si eram curioasa/?

crista_
19.05.2008, 08:44:31
crista la alb si negru cat dureaza sa o aduca?
si eu ador un model de acolo din noua colectie si eram curioasa/?

andreea, e mai complicat la alb si negru pentru ca unele rochii nu sunt disponibile la vanzare decat prin comanda si asta dureaza cam mult. rochia mea a fost una disponibila si fara comanda numai ca nu au avut-o in magazin si au adus-o de la Arad.a durat cam 2 zile sa o aduca si pentru ca nu sunt din craiova, mi-au facut retusurile pe loc. fetele au fost foarte dragute desi citisem ca in toata tara vanzatoarele sunt cam acre. eu am un catalog agnes toma si daca imi spui ce model de pe site iti place, pot sa iti spun daca e sau nu cu comanda speciala sau e gata facut. la cele fara comanda, pot sa iti spun si preturile. te pup

Carmen3103
19.05.2008, 20:41:44
Eu rochita mi-am facut-o la Natalia Vasiliev si sunt foarte multumita, este din matase si are un bolero din plasa brodat tot manual cu margeluse...

fadia
23.05.2008, 16:19:50
Eu rochita mi-am facut-o la Natalia Vasiliev si sunt foarte multumita, este din matase si are un bolero din plasa brodat tot manual cu margeluse...
superba rochita.......iti sta foarte bine in ea......cand ai nunta?

roxana_prioteasa
29.05.2008, 12:06:55
multumesc de informatie, deja am vorbit cu fetele de acolo si o sa imi fac rochia la ele. ai fost superba la nunta si rochia a fost foarte frumoasa. si modelul meu e asemanator. pupici

Sa ne spui cum iti iese, daca va fi pe gustul tau, si eu tot acolo mi-am facut-o , sunt foarte incantata de d-na popescu! are un ochi format..cine stie, stie, nu te lasa sa faci prostii!

alisuka
04.06.2008, 13:13:45
EU mi-am luat rochitza de aici pt ca am gasit asa simpla cum vruiam mai ales ca pe siteuri din craiova am vazut doar cu boboci si bobocei ,daca vretzi sa o vedetzi o am la album >:D<

Rodica_d
04.06.2008, 13:17:48
Buna fetelor,

Chiar daca pana la nunta mea mai e 1 an si ceva am fost prin oras sa vad cam ce rochite de mirese sunt. Dintre toate magazinele de profil in care am intrat, singurii care mi-au placut au fost cei de ma Maya Fashion. Daca si la anul vor avea modele la fel de frumoase ca si in acest an cu siguranta de la ei imi oi cumpara rochita de mireasa.
Pupici

alisuka
04.06.2008, 13:31:20
AM auzit si lucruri bune si rele de cei de la Maya dar sincera sa fiu nu ti pot zice adevarul,asta fiecare se convinge pe pielea lui! PUPICEI

mcm27
04.06.2008, 21:05:11
Eu mi-am facut rochia laNatalia Vasiliev,am fost foarte multumita,a fost din dantela naturala si matase naturala.Am avut nunta pe 4 mai 2008.Rochia a costat 3000ron,iar eu vreau sa o ofer spre vanzare la 1300ron negociabil
Rochia se afla si in sectiunea bazar.Atasez si poze.

Rodica_d
05.06.2008, 09:36:16
Superba rochita!!! Ai fost o adevarata printesita!

alisuka
05.06.2008, 10:30:05
Am vazut la bazar ca vrei sa ti vinzi rochitza si te-am intrebat unde i ai facut nunta in craiova!pupici

mcm27
06.06.2008, 13:45:41
Am avut nunta la Hanul Craiovita,sala mare,fosta terasa,are o capacitate de 500 de persoane.Sala a fost renovata recent.

daniela_84_20
09.06.2008, 22:30:14
Fetelor,care v ati cumparat rochitele de mireasa de la natalia vasiliev,spuneti mi si mie va rog unde are sediul.Si daca m ai stie cineva celelalte magazini care s au deschis acum de curand,am auzit ca s au deschis dar nimeni nu stie pe unde.pupici

alisuka
09.06.2008, 23:48:29
DAniela intra `pe siteul ei poate pune si adresele!Pupici

fadia
12.06.2008, 13:28:43
Buna fetelor,

Chiar daca pana la nunta mea mai e 1 an si ceva am fost prin oras sa vad cam ce rochite de mirese sunt. Dintre toate magazinele de profil in care am intrat, singurii care mi-au placut au fost cei de ma Maya Fashion. Daca si la anul vor avea modele la fel de frumoase ca si in acest an cu siguranta de la ei imi oi cumpara rochita de mireasa.
Pupici

Și eu mi-am cumpărat rochița de la Maya fashion,eu zic ca are cele mai frumoase modele de rochițe din Craiova.Eu mi-am gasit rochița visată și sper sa ți-o gasești și tu.Succes.Eu am numai cuvinte de laudă pentru cei de la Maya.:*

alisuka
12.06.2008, 16:04:20
FAdia te asteptam cu pozici!Casa de piatra si sa iti iese tot asa cum vrei tu!:*

Rodica_d
12.06.2008, 16:15:02
Și eu mi-am cumpărat rochița de la Maya fashion,eu zic ca are cele mai frumoase modele de rochițe din Craiova.Eu mi-am gasit rochița visată și sper sa ți-o gasești și tu.Succes.Eu am numai cuvinte de laudă pentru cei de la Maya.:*
Merci mult! Intr-adevar la cei de la Maya am vazut cele mai frumoase rochite atat de mireasa cat si de ocazie.
Casa de piatra si multa fericire si sa ne aduci cat mai multe pozici!:*

Firefly
12.06.2008, 16:53:12
acum am aruncat si eu un ochi pe site-ul lor.
sunt dragute, dar se gasesc si mai frumoase de atat.:">

nanutza
14.06.2008, 11:20:27
imi poate spune si mie cineva cam la ce preturi sunt rochiile de mireasa de la maya fashion?[-o< m-am uitat pe adresa lor de net si am vazut cateva modele interesante...si as vrea sa fac un drum pana la craiova ca sa vad ce modele mai sunt...pupici>:D<

nanutza
14.06.2008, 11:55:23
eu nu sunt din craiova si as vrea sa vin sa ma uit acolo la rochii...imi poate spune si mie cineva adresa magazinului gioconda?
[-o<

daniela_84_20
14.06.2008, 11:59:29
NANUTZA ,preturile rochitelor de la Maya fashion sunt intre 13 si 25 milioane lei vechi.Trimite email la ei si intreaba de preturile modelelor si ei iti vor raspunde.Rochita care deschide site ul lor e 17milioane lei vechi.Eu la maya fashion imi fac rochita,m i s au parut cele m ai frumoase rochite.Pupici.

nanutza
14.06.2008, 12:02:14
NANUTZA ,preturile rochitelor de la Maya fashion sunt intre 13 si 25 milioane lei vechi.Trimite email la ei si intreaba de preturile modelelor si ei iti vor raspunde.Rochita care deschide site ul lor e 17milioane lei vechi.Eu la maya fashion imi fac rochita,m i s au parut cele m ai frumoase rochite.Pupici.

mersi mult pentru raspuns...o sa le trimit mail;-)

nanutza
15.06.2008, 10:27:59
help.....stie cineva daca magazinele de pe lipscani sunt deschise si in week-end? :-\ si care este programul de lucru in cursul saptamanii? ms

Carmen3103
16.06.2008, 19:56:04
Personal cred ca cele mai frumoase rochii de mireasa sunt la Natalia Vasiliev, creatiile ei sunt foarte finute si stilate, face tinute in care te simti speciala..unica....in ziua nuntii...eu personal asa m-am simtit...o adevarata printesa... si pot spune ca o parte din merit l-a avut si ea !!!

fadia
19.06.2008, 15:02:43
Merci mult! Intr-adevar la cei de la Maya am vazut cele mai frumoase rochite atat de mireasa cat si de ocazie.
Casa de piatra si multa fericire si sa ne aduci cat mai multe pozici!:*

Mersi frumos pentru urarari.pupici

liviapopescu
20.06.2008, 18:41:30
eu nu sunt din craiova si as vrea sa vin sa ma uit acolo la rochii...imi poate spune si mie cineva adresa magazinului gioconda?
[-o<

Buna,

****** (http://www.giocondamariage.ro/)
Magazine: Bucuresti, Centrul Istoric,Str. Smardan Nr 18.
Craiova Str. Romania muncitoare Nr.8 bis (vis-a vis de Bancpost)

smelutza
26.06.2008, 10:23:36
Initial mi-am facut griji ca nu gasesc rochie pe alb la maya fashion care sa imi placa, dar le-am trimis un mail si au zis ca modelele de pe net( care erau crem) sunt si pe alb :) yupiiiiii
Abea astept...noi o sa venim acasa cu 2 saptamani inainte de nunta sper sa imi gasesc rochita pe gustul meu..al meu si-a luat tot incepand de la costum pana la sosete...eu ..:| nimic.Rochia si tot ce mai trebuie o sa le luam de acasa...doar incaltamintea o sa o iau de aici... Sunt indecisa intre sandale sau pantofi ..am vazut unii draguti dar ma gandesc , in septembrie nu e cald pt pantofi? Ramane de vazut...
O sa atasez o poza. Imi ziceti ce parere aveti...
Sunt prea de baba? Cei care imi plac au varful putin mai ascutit, au calcaiul acoperit si 2 bretelute ce se incruciseaza in X in partea din fata.Culoarea si cu pietricelele sunt aceleasi...
Au si gentutza da' parca nu imi place..
Voi ce ziceti?

Firefly
26.06.2008, 11:29:01
Initial mi-am facut griji ca nu gasesc rochie pe alb la maya fashion care sa imi placa, dar le-am trimis un mail si au zis ca modelele de pe net( care erau crem) sunt si pe alb :) yupiiiiii
Abea astept...noi o sa venim acasa cu 2 saptamani inainte de nunta sper sa imi gasesc rochita pe gustul meu..al meu si-a luat tot incepand de la costum pana la sosete...eu ..:| nimic.Rochia si tot ce mai trebuie o sa le luam de acasa...doar incaltamintea o sa o iau de aici... Sunt indecisa intre sandale sau pantofi ..am vazut unii draguti dar ma gandesc , in septembrie nu e cald pt pantofi? Ramane de vazut...
O sa atasez o poza. Imi ziceti ce parere aveti...
Sunt prea de baba? Cei care imi plac au varful putin mai ascutit, au calcaiul acoperit si 2 bretelute ce se incruciseaza in X in partea din fata.Culoarea si cu pietricelele sunt aceleasi...
Au si gentutza da' parca nu imi place..
Voi ce ziceti?

parerea mea este ca acesti pantofi sunt perfecti pentru luna septembrie... sunt frumosi, dar parca ar arata mai bine pe alb sau ivory.
si, pana la urma, de ce nu incerci totusi ceva cu tocul putin mai inalt? poti sa iti iei 2 perechi si ii incalti ''dupa chef'' si dupa dureri. ;))
adevarul e ca nici mie nu prea imi surade gentuta. nu stiu, nu are nimic... de care sa te agati :) oricum, in legatura cu asta nu iti face grija, gasesti si a magazinele de miresici, posetute, saculete si alte chestii...
casa de piatra si spor la pregatiri! >:D<

smelutza
04.07.2008, 08:27:46
Fetelor revin cu poze de sandalute..acum nu am ce zice, imi plac nu mult, foarte muuult sandalutele astea ( sunt cele din fata cu 2 cureluse jos) insa e o problema , nu stiu cat de comode sunt..eu nu prea sunt obisnuita pe tocuri si mi se cam misca picioarele pe ele, daca ma intelegeti ce vreau sa zic.Nu e ca nu am stabilitate, imi e cam frica sa merg cu ele.Tocul nu e asa mare 5 sau 6 cm..Oare o sa pot juca cu ele o seara intreaga?
Daca ati avut acest tip de sandalute astept opinii, pareri, sfaturi....:D
Costa 149 E...

Firefly
04.07.2008, 08:42:42
Fetelor revin cu poze de sandalute..acum nu am ce zice, imi plac nu mult, foarte muuult sandalutele astea ( sunt cele din fata cu 2 cureluse jos) insa e o problema , nu stiu cat de comode sunt..eu nu prea sunt obisnuita pe tocuri si mi se cam misca picioarele pe ele, daca ma intelegeti ce vreau sa zic.Nu e ca nu am stabilitate, imi e cam frica sa merg cu ele.Tocul nu e asa mare 5 sau 6 cm..Oare o sa pot juca cu ele o seara intreaga?
Daca ati avut acest tip de sandalute astept opinii, pareri, sfaturi....:D
Costa 149 E...

hihi... am gasit postul tau si la alt topic... dar 149 E? waaaaa, nu e cam mult pt ce pot ele sa ofere, daca nu poti sa dansezi etc etc? :D si nu merita stricate, la o adica, sa le poti purta si dupa...
oricum, sunt foarte frumoase, am mai scris asta si in alta parte.

smelutza
04.07.2008, 09:11:17
hihi... am gasit postul tau si la alt topic... dar 149 E? waaaaa, nu e cam mult pt ce pot ele sa ofere, daca nu poti sa dansezi etc etc? :D si nu merita stricate, la o adica, sa le poti purta si dupa...
oricum, sunt foarte frumoase, am mai scris asta si in alta parte.

Firefly, ai uitat ca incepe perioada de reduceri? ;)) asa ca eu astept...cine stie , poate o baga reducere de 30 -40 % si m-am scos :>
Vorba ta, mai mult le-as lua sa le am eu pt mine, nu neaparat pt nunta....

allyna_oana
07.07.2008, 14:24:13
si eu am nunta anul acesta si inca nu mi-am luat rochia[-(. sunt suparata ca rochia care mi-a placut cel mai mult s-a vandut (imi era cam stramta).o sa pun poza cu ea sa o vedeti.
sper sa mai aduca rochii pana in august si sa-mi gasesc si eu rochita mea[-o<

nanutza
08.07.2008, 10:55:03
si eu am nunta anul acesta si inca nu mi-am luat rochia[-(. sunt suparata ca rochia care mi-a placut cel mai mult s-a vandut (imi era cam stramta).o sa pun poza cu ea sa o vedeti.
sper sa mai aduca rochii pana in august si sa-mi gasesc si eu rochita mea[-o<
nu-ti face griji ca o sa iti gasesti rochia visata....trebuie doar sa ai rabdare;-)

allyna_oana
16.07.2008, 19:35:55
Azi mi-am dat si eu comanda la Gioconda, intr-adevar doamna de acolo este super de treaba. Eu m-am dus cu un model al meu si am toata speranta ca va iesi bine! Este foarte cumsecade, m-a inteles ca am un buget limitat si totusi au luat comanda si-mi vor face o rochita frumoasa!;;)

nanutza
16.07.2008, 22:02:31
Buna,

****** (http://www.giocondamariage.ro/)
Magazine: Bucuresti, Centrul Istoric,Str. Smardan Nr 18.
Craiova Str. Romania muncitoare Nr.8 bis (vis-a vis de Bancpost)
multumesc...>:D<

allyna_oana
18.07.2008, 12:03:44
nanutza, ai prezentat la accesorii de mireasa niste seturi superbe de bijuterii de mireasa. tu ti-ai comandat ceva? cam cat costa?
poate le vinzi...le-as vrea eu...;-)

myk_D
06.08.2008, 15:37:20
fetelor, poate ma ajutati si pe mine... eu una imi doresc ca rochia mea de mireasa sa fie identica cu cea din poza. persoana care mi-a dat poza nu stie de la ce casa de moda e... intrebarea mea este gasesc pe cineva in craioava care sa foloseasca materiale de calitate si sa-mi reproduca pana la ultimul detaliu rochia visurilor mele?

caramel
24.08.2008, 12:15:09
Azi mi-am dat si eu comanda la Gioconda, intr-adevar doamna de acolo este super de treaba. Eu m-am dus cu un model al meu si am toata speranta ca va iesi bine! Este foarte cumsecade, m-a inteles ca am un buget limitat si totusi au luat comanda si-mi vor face o rochita frumoasa!;;)

buna fetelor

sunt curioasa cum va iesi rochia ta allyna, pentru ca si eu am un model mai ciudat in minte si nu stiu la cine sa apelez :-?

Rodica_d
25.08.2008, 11:32:25
fetelor, poate ma ajutati si pe mine... eu una imi doresc ca rochia mea de mireasa sa fie identica cu cea din poza. persoana care mi-a dat poza nu stie de la ce casa de moda e... intrebarea mea este gasesc pe cineva in craioava care sa foloseasca materiale de calitate si sa-mi reproduca pana la ultimul detaliu rochia visurilor mele?

Buna,

Incearca la Natalia Vasiliev. Am auzit numai lucuri bune despre ea si numai cuvinte de lauda. Eu cred ca la ea imi voi face rochia de cununie civila si cea de mireasa. Pupicei

Carmen3103
28.08.2008, 12:49:18
Eu rochita la Natalia Vasiliev mi-am facut-o, poti vedea foto la http://www.nataliavasiliev.ro/continut/portofoliu , portofoliu 21-22-23, am fost foarte multumita, este o profesionista si perfectionista in tot ceea ce face, ti-o recomand cu cea mai mare placere.

bogdaly
25.10.2008, 15:59:31
buna si eu sunt de linga craiova mai exact din filiasi am nunta la anu si sunt in febra deja.sunt interesata daca ati gasit in craiova rochii frumoase si o firma de amenajat pt ca eu gasesc niste preturii.......sa nu mai vorbesc de pantofii .....si multe altele .vreau sa fie totul perfect si nu gasesc nimic asa cum vreau chiar caut persoane care sa inteleaga stresul...totii zic ca e destul timp dar nu cred. ce o sa purtatii la cununie?

Bine ai venit in randul nostru:*. Eu una nu ma complic cu tinuta speciala pt cununie...o sa fiu imbracata cu rochia de mireasa...ca doar o zi in viata o porti...si plus de asta scutesc si ceva banisori;-).
Inca nu am fost sa caut rochii sau pantofi sau altele...sunt doar la stadiul de search pe net;;). vreau sa astept pana cand vor aparea colectiile pe 2009 si atunci incep sa caut.
Hai ca mai avem timp!;-)

anamariapopescu22
05.12.2008, 15:12:34
Am si eu nunta anul viitor si deja ma gandesc la rochia de mireasa.
Stie cineva cand apare colectia noua la Maya Fashion?
In 2008 cand a aparut?

dyenutza24
05.12.2008, 18:09:52
Am si eu nunta anul viitor si deja ma gandesc la rochia de mireasa.
Stie cineva cand apare colectia noua la Maya Fashion?
In 2008 cand a aparut?

am fost eu la maya si au zis ca noua colectie apare pe la inceputul lui februarie deoarece in ianuarie sunt targurile de nunti si mai intai apare acolo.;-)

anamariapopescu22
05.12.2008, 21:58:26
tu ai probat ceva la ei ?
eu vreau sa probez la mai multe magazine
dar nu prea am vazut mare lucru
la MF sunt dragute si accesibile sper sa nu le scumpeasca prea mult
daca am timp trec maine pe la ei
te tin la curent

anamariapopescu22
08.12.2008, 15:56:58
i-ti recomand MAYA F. lucreaza la comanda cele mai ciudate rochite si cu mare succes nu vei fi dezamagita

anamariapopescu22
08.12.2008, 21:00:14
azi am vizitat magazinele cu rochii de mireasa
nu am probat nimic pt ca nu am avut timp
ro.oribile la MIREASA oribile la NOELA S urate la ELEGANS verze la FIORINI si ROX dragute la GIOCONDA si MAYA F superbe la SPOSA dar scumpe

la MAYA am vazut catalogul pe 2009
arata f f bine in poze
au spus ca sunt si in realitate beton nu stiau preturi
pe 7 ian apare pe site in mag in feb dupa targuri

emma25
14.12.2008, 14:56:16
Buna, miresicilor! Si-a cumparat cineva rochita de la Darfil din Craiova? Imi recomandati hainele de acolo sau nu? Uneori mi se pare ciudat ca sunt cu mult mai ieftine decat in alte magazine... Poate pentru ca nu sunt aduse din Italia sau din alta parte. Sunt foarte multe modele frumusele insa... Iar pretul maxim e de 15 milioane. Super, nu?

Mihaela2802
15.12.2008, 09:58:46
Avem clasament...=D> , ai uitat cateva magazine Alb&Negru, Darfil, Aida, Brumihar, Casa de Moda Mircea Barbulescu si "flebetea ta" Natalia Vasiliev.
Cine face clasmentul ?:-?
Eu nu ma risc....;-)

lauramaria5
15.12.2008, 23:22:48
Buna, miresicilor! Si-a cumparat cineva rochita de la Darfil din Craiova? Imi recomandati hainele de acolo sau nu? Uneori mi se pare ciudat ca sunt cu mult mai ieftine decat in alte magazine... Poate pentru ca nu sunt aduse din Italia sau din alta parte. Sunt foarte multe modele frumusele insa... Iar pretul maxim e de 15 milioane. Super, nu?

Am fost si eu in vizita la Darfil si chiar mi-au placut cateva modele de acolo iar vanzatoarea chiar mi-a cazut simpatica;-)

fadia
16.12.2008, 10:17:41
Am fost si eu in vizita la Darfil si chiar mi-au placut cateva modele de acolo iar vanzatoarea chiar mi-a cazut simpatica;-)

Unde este acest magazin Darfil?eu nu l-am vazut pana acum.pupici

anamariapopescu22
16.12.2008, 10:27:56
Unde este acest magazin Darfil?eu nu l-am vazut pana acum.pupici

pe lipscani linga biserica

anamariapopescu22
05.01.2009, 14:48:14
a aparut colectia 2009 la MAYA
ce parere aveti ?
eu sunt inebunita dupa M0209

monica_mica
07.01.2009, 15:09:48
fetelor din craiova cer ajutor imediat.caut o croitoreasa sau mai bine zis am auzit de ea pe miresici dar nu stiu cum sa dau de ea o cheama natalia si spre rusinea mea nu mai stiu numele de familie si are atelier pe dezrobirii cred...scuze dar cred ca e cumoscuta ^:)^^:)^

Rodica_d
07.01.2009, 16:01:37
fetelor din craiova cer ajutor imediat.caut o croitoreasa sau mai bine zis am auzit de ea pe miresici dar nu stiu cum sa dau de ea o cheama natalia si spre rusinea mea nu mai stiu numele de familie si are atelier pe dezrobirii cred...scuze dar cred ca e cumoscuta ^:)^^:)^

Buna,

O chema Natalia Vasiliev. Pupicei

lna2709
10.01.2009, 23:58:22
date suplimentare gasesti pe nataliavasiliev punct ro
se vrea a fi designer si s-ar putea simti lezata daca ii spui croitor :)

Rodica_d
12.01.2009, 10:27:39
Stiu ca avea un magazin de prezentare unde era fosta cofetarie Femina se numea Divy Day dar intr-o zi cand am trecut pe acolo am vazut ziare in geam. O fi inchis sau a intrat in renovare? Stie cineva?

alinduta
13.01.2009, 13:13:41
Avem clasament...=D> , ai uitat cateva magazine Alb&Negru, Darfil, Aida, Brumihar, Casa de Moda Mircea Barbulescu si "flebetea ta" Natalia Vasiliev.
Cine face clasmentul ?:-?
Eu nu ma risc....;-)
Barbulescu are si rochii de mireasa?

anamariapopescu22
14.01.2009, 11:35:43
miresici din CRAIOVA mergeti la targul de nunti de la BUCURESTI
vinerea aceasta?

Rodica_d
14.01.2009, 12:24:39
miresici din CRAIOVA mergeti la targul de nunti de la BUCURESTI
vinerea aceasta?
Eu nu ma duc. Urasc aglomeratia si sigur va fi o aglomeratie foarte mare. Asa ca am rabdare sa apara colectiile de 2009 si in magazine si pe la sf lui februarie ma apuc de cautat.

Rodica_d
14.01.2009, 12:39:11
azi am vizitat magazinele cu rochii de mireasa
nu am probat nimic pt ca nu am avut timp
ro.oribile la MIREASA oribile la NOELA S urate la ELEGANS verze la FIORINI si ROX dragute la GIOCONDA si MAYA F superbe la SPOSA dar scumpe

la MAYA am vazut catalogul pe 2009
arata f f bine in poze
au spus ca sunt si in realitate beton nu stiau preturi
pe 7 ian apare pe site in mag in feb dupa targuri
Buna, imi poti spune te rog cam ce preturi au cei de la Sposa? Multumec mult!

anamariapopescu22
14.01.2009, 14:33:42
Buna, imi poti spune te rog cam ce preturi au cei de la Sposa? Multumec mult!
buna
cand am fost eu am intrebat in general preturile ,miau spus ca aduc din catalog orice model si sunt de la 4000 la 8000 lei
sunt frumoase dar eu numi permit :-SS

anamariapopescu22
14.01.2009, 14:49:39
am buget de 2000 pt rochita ce sami iau ?
din craiova numai de la MF pot sami iau ceva mai dragut si oricum in vara:-SS

Rodica_d
14.01.2009, 14:56:40
buna
cand am fost eu am intrebat in general preturile ,miau spus ca aduc din catalog orice model si sunt de la 4000 la 8000 lei
sunt frumoase dar eu numi permit :-SS
Hmm destul de scumpicele. Nu cred ca sunt dispusa sa dau atat de mult!

daniela_84_20
14.01.2009, 18:14:44
am buget de 2000 pt rochita ce sami iau ?
din craiova numai de la MF pot sami iau ceva mai dragut si oricum in vara:-SS
De ce nu incerci si la White Lady?Eu pana sa mi iau rochita de la white lady din pitesti,ma gandeam sa mi cumpar de la maya(ei aveau cele mai dragute modele si la preturi acceptabile).Am vazut rochita la o alta miresica si m am indragostit de ea,a doua zi eram la pitesti(asta se intampla cu trei saptamani inainte de nunta).M a costat cu drum cu tot 24milioane.>:D<

lauramaria5
14.01.2009, 19:33:02
fetelor va anunt ca la noi pe lipscani la toate magazinele sunt reduceri<:-P eu mi-am gasit rochia de mireasa.azi am luat-o acasa :"> si va dau un sfat: probati multe rochii!!!!! ve-ti sti care e a voastra :-$ abia acum imi dau seama despre ce vorbeau miresicile...

daniela_84_20
14.01.2009, 19:58:46
fetelor va anunt ca la noi pe lipscani la toate magazinele sunt reduceri<:-P eu mi-am gasit rochia de mireasa.azi am luat-o acasa :"> si va dau un sfat: probati multe rochii!!!!! ve-ti sti care e a voastra :-$ abia acum imi dau seama despre ce vorbeau miresicile...
Sa ti aduca mult noroc si sa fii fericita.De unde ti ai luat o?Sper ca nu te superi ca te am intrebat.>:D<

lauramaria5
14.01.2009, 20:03:59
Sa ti aduca mult noroc si sa fii fericita.De unde ti ai luat o?Sper ca nu te superi ca te am intrebat.>:D<

multumesc!de ce sa ma supar?am luat-o de la magazinul ANCA ;;)

alinduta
14.01.2009, 23:36:23
multumesc!de ce sa ma supar?am luat-o de la magazinul ANCA ;;)
sa-ti aduca mult noroc si numai bucurii!sper ca ne arati si noua o paza cu ea

Rodica_d
15.01.2009, 09:14:31

Sa iti aduca mult noroc si fericire! Pozici ceva cu ea ai?? :*

lauramaria5
15.01.2009, 12:10:12
Sa iti aduca mult noroc si fericire! Pozici ceva cu ea ai?? :*

Nu am poze cu ea,dar este modelul asta care l-am atasat :x culoarea este alb ;-) ;-)

Rodica_d
15.01.2009, 12:15:19
Nu am poze cu ea,dar este modelul asta care l-am atasat :x culoarea este alb ;-) ;-)

Este suuuuperbaaa! Sa iti aduca mult noroc! Vei fi o adevarata printesa!

daniela_84_20
15.01.2009, 13:18:40
Frumoasa rochitaaaaaaaaaaaaaaaa!!!Sa iti aduca mult noroc.:*

ancaandreea
17.01.2009, 22:28:05
a fost cineva la targul de nunti de la bucuresti?
am auzit ca fac reduceri la rochii?
pupici

ancaandreea
17.01.2009, 22:31:48
rochitele astea sunt preferatele mele,iar pe cea din urma o ador.din pacate la noi nu se gasesc in magazine iar p net preturile lor sar de 6000ron,cam multicel...asta este sper sa gasesc cva frumos in noua colectie de la maya.

ancaandreea
17.01.2009, 22:35:13
uitasem sa va intreb cva important..a intrebat cineva cat costa in plus daca faci rochita pe comanda la maya?
am inteles c ies ff reusite s la comanda

anamariapopescu22
19.01.2009, 11:40:07
uitasem sa va intreb cva important..a intrebat cineva cat costa in plus daca faci rochita pe comanda la maya?
am inteles c ies ff reusite s la comanda
am intrebat eu si preturile sunt in functie de model si material
daca este un model de la ei pretul e acelas
am fost la targ si la ei rochitele erau superbe am stat si sambata in Buc si am fost si sambata la ei nu puteai sa mai probezi pt ca era nebunie de aglomerat se proba ,etau 4 mirese imbracate
aveau si reduceri dar nu la toate
miau placut si voalurile lungi si brodate

anamariapopescu22
19.01.2009, 11:43:16
la targ a fost si NOELA dar nu erau stralucite unele chiar verze si putin mai ieftine

anamariapopescu22
19.01.2009, 20:02:20
buna Rodica
poti sa treci la MAYA sa vezi colectia au aduso azi
astept parerea ta
pupici:smile:

Carmen3103
19.01.2009, 22:26:29
Astazi am observat ca s-a deschis un magazin nou de rochii de mireasa si tinute de ocazie, in Centru, zona Femina(vis-a-vis de Cocosul de Aur) al designer-ului Natalia Vasiliev, colectia 2009 Rochii de Mireasa este absolut superba, modelele si calitatea materialele, majoritatea din matase naturala si brodate manual, pe mine m-au impresionat.
Am vorbit cu doamna Natalia pentru o rochita de seara, eu sunt nase anul acesta, si mi-a spus ca in 2-3 saptamani o sa fie gata si colectia 2009 Tinute de Seara.

angelina88
19.01.2009, 22:33:37
si preturile cum erau?

Carmen3103
19.01.2009, 22:46:23
cea mai scumpa era 2900 Ron, majoritatea erau in jur de 1800-2200 Ron, cele din matase naturala, cele din poliester sunt mai ieftine

Rodica_d
20.01.2009, 09:06:54
buna Rodica
astept parerea ta

Merci mult! Sa vad cand am timp sa trec pe la ei si revin cu impresii. Poate pana atunci ajungi si tu :*

angelina88
20.01.2009, 12:08:26
magaziunu asta unde e langa banca aia langa cofetaria veche?? face si la comanda sau nu ai intrebat?

ancaandreea
20.01.2009, 13:22:24
buna Rodica
astept parerea ta
AU ADUS IN MAGAZIN COLECTIA 2009?;))

anamariapopescu22
20.01.2009, 16:13:09
AU ADUS IN MAGAZIN COLECTIA 2009?;))
spunemi te rog cum ti sa parut ,eu am vazuto la Bucuresti

Carmen3103
20.01.2009, 20:12:19
magaziunu asta unde e langa banca aia langa cofetaria veche?? face si la comanda sau nu ai intrebat?
este pe partea cu cofetaria veche(FEMINA), drumul care duce de la cofetarie spre banca(BancPost) sau vis-avis de Pub Murphi's
am uitat asera sa pun o poza cu 2 modele de rochii de mireasa si o tinuta de seara

lauramaria5
21.01.2009, 11:09:07
este pe partea cu cofetaria veche(FEMINA), drumul care duce de la cofetarie spre banca(BancPost) sau vis-avis de Pub Murphi's
am uitat asera sa pun o poza cu 2 modele de rochii de mireasa si o tinuta de seara

Am fost si eu la magazinul respectiv,mi-au placut rochiile,acum au reduceri de 20 %,mie mi-a placut in mod deosebit aceea stil printesa care este pe manechin la tine in poza , era cam 15 mil,oricum are preturi bune...ma voi duce cu o prietena sa cumpere de acolo,eu mi-am luat rochia saptamana trecuta;-) cand nu deschisese magazinul...

anamariapopescu22
21.01.2009, 15:25:33
nu stiam ca au rochii asa frumoase la ANCA
cat tea costat?

lauramaria5
21.01.2009, 17:01:36
nu stiam ca au rochii asa frumoase la ANCA
cat tea costat?

:* Rochia cu crinolina cu 3 cercuri si jupa m-a ajuns la 860 lei...consider ca e super pret;;)oricum la toate magazinele sunt reduceri de 20-50%.Mie mi-a placut modelul ala de printesica,cu fusta numai din tul si dantela aplicata pe mijloc...si cand am gasit-o,am luat-o:">

alinduta
21.01.2009, 22:22:06
fetele ,am fost azi la Natalia si am plecat super incantata.Inprimul rand ea e ffff draguta,materialele sunt superbe,de f buna calitate,iar preturile mi se par accesibile,bineinteles pt calitatea serviciilor.Eu m-am hotarat sa-mi fac rochia la ea asa ca sambata o sa merg sa vb despre model si etc

alinduta
21.01.2009, 22:27:40
Am mai fost si la maya unde fetele au fost dragute,am vazut noua colectie si chiar mi-a placut,dardin pacate nu cred ca pe mine ma avvantajeaza stilul lor de pt ca sunt mai plinuta,iar majoritatea rochiilor erau cu crinolina si ff infoate pt gusturile mele.In rest preturile erau bunicele .iar materialele frumoase.Merita sa mergeti sa le vedeti pt ca sunt mult mai frumoase in realitate decat in poze;;)

Rodica_d
22.01.2009, 10:33:06
fetele ,am fost azi la Natalia si am plecat super incantata.Inprimul rand ea e ffff draguta,materialele sunt superbe,de f buna calitate,iar preturile mi se par accesibile,bineinteles pt calitatea serviciilor.Eu m-am hotarat sa-mi fac rochia la ea asa ca sambata o sa merg sa vb despre model si etc

Si eu o sa ma duc sambata la doamna Natalia. Am vorbit cu dansa si a ramas sa trec sambata pe acolo. Si eu am decis sa imi fac rochitele la dansa. Poate ne intalnim sambata la dansa. Pupicei

anamariapopescu22
25.01.2009, 18:46:54
Si eu o sa ma duc sambata la doamna Natalia. Am vorbit cu dansa si a ramas sa trec sambata pe acolo. Si eu am decis sa imi fac rochitele la dansa. Poate ne intalnim sambata la dansa. Pupicei
buna
ce faci?
ti-ai comandat rochita?nu mai dai niciun semn de viata?;-)

Mihaela2802
25.01.2009, 23:05:25
am fost sambata in toate magazinele cu rochite de mireasa, am vrut sa vad colectia 2009 si preturile
mi-au placut cateva modele de la Gioconda, Maya, Alb&Negru si Natalia Vasiliev
modelele cele mai interesante le-am gasit la Natalia Vasiliev, samabata viitoare ma duc sa probez modelele respective si atunci o sa ma decid

Rodica_d
26.01.2009, 10:57:03
buna
ce faci?
ti-ai comandat rochita?nu mai dai niciun semn de viata?;-)

Buna, sambata acum imi comand propriu zis rochita. Am fost sambata la doamna Natalia, am stabilit materialele din care sa imi faca rochita, mi-a luat masurile, si pentru a da comanda trebuie sa platesti 40 % din valoarea rochitei. Asa ca sambata acum ma duc la dansa sa ii dau cei 40 % si atunci pot spune ca mi-am comandat rochitele ( ca si pe cea de cununie tot la dansa o fac).

Tu ce ai facut? ti-ai gasit rochituca?

Pupici

Rodica_d
26.01.2009, 10:58:10
am fost sambata in toate magazinele cu rochite de mireasa, am vrut sa vad colectia 2009 si preturile
mi-au placut cateva modele de la Gioconda, Maya, Alb&Negru si Natalia Vasiliev
modelele cele mai interesante le-am gasit la Natalia Vasiliev, samabata viitoare ma duc sa probez modelele respective si atunci o sa ma decid

Pana la sfarsitul lunii acesteia la domna Natalia sunt reduceri de 20 %. Asa ca daca iti place ceva sa si dai comanda (asta e parerea mea).

anamariapopescu22
26.01.2009, 13:38:53
Buna, sambata acum imi comand propriu zis rochita. Am fost sambata la doamna Natalia, am stabilit materialele din care sa imi faca rochita, mi-a luat masurile, si pentru a da comanda trebuie sa platesti 40 % din valoarea rochitei. Asa ca sambata acum ma duc la dansa sa ii dau cei 40 % si atunci pot spune ca mi-am comandat rochitele ( ca si pe cea de cununie tot la dansa o fac).

Tu ce ai facut? ti-ai gasit rochituca?

Pupici
buna
inca mai caut
o sa ma duc si la romexpo sa vad ce gasesc dar abia in aprilie pot sami cumpar
cred ca tot aici in Craiova o sami fac sau cumpar .
pe tine cat te costa la comanda ?
esti sigura ca o sati placa ?
am fost si eu la magazinul de la femina si mi sau parut scumpe
sunt dragute cateva dar nu practice
mai vorbim pa#:-S

Rodica_d
26.01.2009, 14:19:00
buna
inca mai caut
o sa ma duc si la romexpo sa vad ce gasesc dar abia in aprilie pot sami cumpar
cred ca tot aici in Craiova o sami fac sau cumpar .
pe tine cat te costa la comanda ?
esti sigura ca o sati placa ?
am fost si eu la magazinul de la femina si mi sau parut scumpe
sunt dragute cateva dar nu practice
mai vorbim pa#:-S

Pe mine rochita de cununie ma costa 1.040 ron si cea de mireasa 1.920 ron. De placut sigur o sa imi placa pentru ca toate rochitele pe care le-am vazut facute de doamna Natalia sunt superbe. Mai vorbim