PDA

Versiunea completa : Restaurant Vila Oana Ciric

GEEA
02.07.2009, 11:16:46
Nu stiu daca gasesc pe cineva dintre miresici care sa fi auzit sau sa fi mers in locatia aceasta ...este o vila cat de cat noua prin peisajul Ciricului ... mie mi`a placut cum este amplasata precum si pentru ca are cele 2 terase,e imbinarea dintre apa si padure ...chestia ce ma framanta este dak a auzit cineva ceva despre ea ...ca organizare,ca stil de mancare ... :-s ...stam pe dubii ...

mireuca
01.10.2009, 16:08:43
Buna, eu am nunta la Vila Oana in iulie la anul. Stau pe dubii deoarece nu am auzit prea multe de acest restaurant.
Ma poate ajuta cineva cu mai multe detalii??

wella
03.10.2009, 00:03:03
Are cineva poze de la vila asta?

ingeraszxw
15.12.2009, 02:09:39
Buna, eu am nunta la Vila Oana in iulie la anul. Stau pe dubii deoarece nu am auzit prea multe de acest restaurant.

si ne poti da mai multe detalii???cum is ei?ce meniu ti-a fost sugerat?ce preturi practica??ce capacitate are? eu nam gasit mare lucru de ei pe google:(

mireuca
10.03.2010, 10:48:49
Locatia unde este amplasat acest restaurant este superba, in schimb de interior nu sunt foarte incantata, dar sper cu ajutorul unei firme de decoratiuni sa reusesc sa-l transform intr-un restaurant de vis.
Capacitatea, din cate am retinut, 150 persoane.Preturile sunt foarte OK, 200 RON persoana si include: 4 feluri de macare, suc, apa, cafea, vin-nelimitat;huse scaune, fetele de masa, arcada intrare, covor rosu, tortul miresei.
Din cate am inteles, de la alte miresici, mancarea este foarte buna.
Mai am putin pana la nunta - pregatirile sunt in toi.
Sa aveti o nunta de vis MIRESICILE 2010!!!!

alinasacara
16.07.2010, 22:48:09
@mireuca Cum a fost nunta? Am vazut si eu localul, oferta foarte buna ca pret dar sala nu e cine stie ce. Tu ce i-ai mai facut? Multumesc mult.

alinasacara
22.07.2010, 09:20:12
Daca este cineva care si-a facut nunta la vila Oana, as aprecia foarte mult daca ar da niste detalii. Multumesc mult.

andrweea
28.09.2010, 12:37:28

buna...am vazut ca ai avut nunta la vila oana...ne poti spune cum a fost acolo...mancare, ospatari...[-o<

mireuca
29.12.2010, 14:42:41
Buna, am avut nunta in iulie 2010 la vila Oana si vreau sa spun ca a fost superb. Am ales meniul all inclusive 200 RON si nu am avut dureri de cap gen cat vin sa cumpar, suc, etc. totul mi-au asigurat ei.
Ospatarii si Oana, sefa, sunt super de treaba, nu m-au lasat sa ma stresez, ca asa sunt eu mai agitata. Oana a fost prezenta toata noaptea si i-a supravegheat pe ospatari, bucatareasa, deci eu nu am avut griji.
Invitatii au fost incantati de restaurant, fiind pe malul Ciricului, mai ales dimineata cand este un peisaj feeric de nedescris.
Spor la pregatiri miresici!!!

iuliana2012
25.10.2012, 13:33:30
Salutare miresici,

Am avut nunta la Vila Oana de curand. Dragele mele, locatia este frumoasa...pe malul lacului...sala are o rezonanta superba cand e vorba de muzina...capacitatea este de 120 de persoane...pt a fi lejer.
Insa vreau sa va aduc in atentie legat de conducerea personalului...par oameni simpli...creduli, interesati sa te ajute ...dar la final fiecare vrea sa FURE.

Noi am insistat sa trecem totul in contract desi ei radeau de noi ca nu trebuie sa ne facem griji ca interesul lor e sa iasa totul perfect si nu se vor face de ras... Am insistat in special trecerea cantitatii fiecarui meniu (restaurantele care se respecta fac asta)...Ideea e ca am uitat sa specific un lucru pe care il regret.
Intelegerea noastra cu ei era ca toate meniurile care vor ramane (fiind nunta de duminica au ramas destul de multe vreo 2 feluri a cate 50 de portii) se vor pune la pachet ...lucru care nu s-a intamplat.
Plus bautura care am adus-o noi...whishky si altele....au pretins ca nu a ramas nimic.

Singurul lucru care mi l-au dat acasa a fost 500 g de tort din 13 kg, care a fost impartit la 30 de persoane....
In concluzie, desi nu am avut meniu all inclusive s-a furat in masa ceea ce era al nostru.

Am fost super dezamagita a doua zi mai ales ca nu au recunoscut nimic. Din contra ca ei nu au spus asa ceva. Am ramas cu un gust amar cateva zile bune dupa nunta....mai ales ca totul a fost perfect...pana la faza de final..

Oricat de prieteni si oameni de buna credinta par unii , sa nu va lasati inselati. TOT ceea ce este scris in contract este SFANT si NICIODATA PREA EXAGERAT.

TRECETI IN CONTRACT TOATE INTELEGERILE DE ORICE NATURA INDIFERENT DE CAT PAR OAMENII "DE TREABA".

mihaelafatu
20.01.2013, 11:22:04
Buna ziua!
Ma intereseaza Vila Oana, vreau sa o recomand finilor mei, pentru ca imi place foarte mult peisajul, chiar si sala dar vad ca nu toata lumea este multumita.
Daca mai are cineva si alte pareri.
Adevarul este ca pentru 2013 nu prea mai sunt restaurante libere si cand zic asta ma refer la restaurantele de la marginea Iasului, unde peisajul este deosebit.
Multumesc!

cipeli
10.02.2014, 17:14:45
A avut cineva, recent, nunta la Vila Oana? Cum e cu mancarea si servirea?