PDA

Versiunea completa : Cofetaria Dolce Principessa

nicodulcika
03.07.2009, 07:11:33
Salutare miresici! a mai comandat cineva tortul la cofetaria Dolce Principessa? sau macar ati mai mancat tort facut de ei?

teo1970
05.05.2010, 12:57:46
Nu stiu ce-o fi facut Niko, dar dupa cite raspunsuri sunt la subiectul asta ... inteleg ca Dolce Principessa nu are prea mare cautare ...

.... si nici nu ma mir.

saptamina i-am contactat pe e-mail sa ne programam pt luni pt un tort de botez pt vreo 100-120 persoane (sa vedem ce optiuni avem, compozitiile etc etc etc)

luni o sun frumos pe "sefa" sa-i spun ca nu mai ajungem si sa reprogramam pt marti: ... "mai bine, ca eu nu sunt azi in Bucuresti"

efort inutil din partea mea, intrucit "sefa" nu a aparut la intilnire nici marti, era o dra pe-acolo care a fost asa ... semi-amabila ... in fine, am comandat 2 torturi de vreo 2 kg si ceva, sa le ducem in niste vizite

torturile au aprut patrate, nu rotunde, si am fost avertizati ca sunt inghetate putin (ca blaturile fusesera scoase din congelator (?!)), dar ca in vreo 30-45 min vor fi bune de mincat ...

... inutil, din nou, sa va spun, ca ele n-au fost bune de mincat nici dupa 1 ora, fiind inca inghetate si ca n-aveau nicio legatura cu ce consumasem noi in cofetarie la degustare (in momentul in care s-au dezghetat partial s-au flescait, nu stim cum au aratat pin' la urma cind s-au dezghetat complet, ca am plecat de la locul vizitelor ;-) )

concluzia a fost ca nu ne-a placut deloc maniera de abordare a (potentialilor) clienti si ca n-am fi avut nicio garantie vizavi de seriozitatea celor de la Principessa

deci, NU, NU, NU !!!

MihaelaAntonescu
09.05.2010, 13:33:33
Ma surprinde ce scrie Teo1970.
Eu de cand am comandat tortul de nunta la ei anul trecul, am devenit o clienta fidela si am recomandat cofetaria Dolce Principessa tuturor cunoscutilor.
Comand frecvent torturi la ei si sunt placut surprinsa de fiecare data.
Consider ca este cea mai buna cofetarie din Bucuresti.
Si, credeti-ma ca am degustat ceva prajituri in viata mea:">.

nicodulcika
13.05.2010, 19:32:02
Si pe mine ma surprinde. Eu am facut tortul meu de nunta la ei si pe langa faptul ca a fost foarte amabila doamna de acolo, tortul a aratat perfect si a fost extrem de gustos. Verisoara mea a comandat tortul pentru botezul nepotului meu tot de la ei. Botezul a fost acum vreo luna, iar tortul a fost extraordinar. Si cu ea s-au purtat foarte frumos. Deci....Eu una recomand aceasta cofetarie din tot sufletul.

dianatanase
28.07.2011, 10:48:05
Tortul nostru si cel al nasilor a fost de la aceasta cofetarie.
Au fost ambele fff delicioase, proaspete si insiropate ( asa cum imi place mie).
Si cei de acolo sunt amabili.

TomaA
20.01.2012, 14:05:16
Si noi tot aici ne-am comandat tortul de nunta si de fapt cam toate torturile din ultimul timp...nu imi mai trebuie alta cofetarie! Dolce Principessa nota 10!:up

georgy89
15.08.2014, 14:12:00
A mai comandat cineva recent tortul de la aceasta cofetarie? am vazut ca au preturi mai bune decat in alte parti..

Alinuzzza1986
19.08.2014, 16:44:40
A mai comandat cineva recent tortul de la aceasta cofetarie? am vazut ca au preturi mai bune decat in alte parti..

Buna, torturile de la ei sunt in continuare absolut geniale, eu nu mananc de la alte cofetarii (si-mi plac muult dulciurile ;))), iar in ceea ce priveste patronii, sunt chiar draguti si poti comunica fara probleme cu ei. Recomand din tot sufletul cofetaria:)