PDA

Versiunea completa : lansare porumbei

rami_cinderella
06.07.2009, 21:27:15
tocmai am platit avans pentru lansare de porumbei la biserica si la intrarea in sala.
a fost un lucru pe care mi-l doream.

a mai avut cineva dintre voi? aveti foto/filmulete cu lansarea?

ancamiresica
12.07.2009, 19:57:17
tocmai am platit avans pentru lansare de porumbei la biserica si la intrarea in sala.
a fost un lucru pe care mi-l doream.

a mai avut cineva dintre voi? aveti foto/filmulete cu lansarea?

E dragutza ideea de a avea lansare de porumbei, e ceva mai clasic, insa suna interesant. Cati porumbei vei avea si costurile care sunt?

ciocolatika
12.07.2009, 20:06:47
si eu voi avea porumbei la nunta mea.....50 d porumbei albi8-} 8-} 8-} 8-}

rami_cinderella
15.07.2009, 23:54:35
E dragutza ideea de a avea lansare de porumbei, e ceva mai clasic, insa suna interesant. Cati porumbei vei avea si costurile care sunt?

10 perechi - 400 ron, insa exista alte variante cum ar fi 15 buc - 300 ron etc. noi am ales aceasta varianta fiind ca vom avea parte de lansare in 2 reprize: la biserica si la sala (aici porumbeii vor umbla pe covor dupa ce au fost eliberati).

spor la pregatiri!

dramatzica
12.08.2009, 13:04:00
faina treaba asta cu porumbeii :)
eu am vazut la o prietena la nunta, le-au dat drumul la iesirea din biserica... au fost 10 porumbei albi intr-o cutie in forma de inima...
vreau si eu pt nunta mea, i-am si cerut nr. si sunt chiar ff ieftini in comparatie cu ce citesc pe aici.
zicea ca 10 bucati au costat-o 150 RON... dar sunt si alte variante ca tipul are muuulti porumbei.
eu habar nu aveam cat tre' sa coste, dar vad ca e ieftin...

v3ronicas
06.09.2009, 00:03:27
eu am vazut la o prietena la nunta, le-au dat drumul la iesirea din biserica... au fost 10 porumbei albi intr-o cutie in forma de inima...
vreau si eu pt nunta mea, i-am si cerut nr. si sunt chiar ff ieftini in comparatie cu ce citesc pe aici.
zicea ca 10 bucati au costat-o 150 RON... dar sunt si alte variante ca tipul are muuulti porumbei.

nu imi trimiti si mie pls nr de tel! ms :*

dramatzica
06.09.2009, 13:09:18
nu imi trimiti si mie pls nr de tel! ms :*
ti-am trimis numarul!

sa ii zici ca din partea lui Claudia :)

rami_cinderella
04.11.2009, 14:58:40
poze de la lansarea de porumbei...

am avut 2 reprize: 10 porumbei la biserica (acestia au zburat) si 10 la intrarea in restaurant (s-au plimbat pe covoras). costul total 400 ron.

Anne13
04.11.2009, 15:26:33

am avut 2 reprize: 10 porumbei la biserica (acestia au zburat) si 10 la intrarea in restaurant (s-au plimbat pe covoras). costul total 400 ron.
Foarte frumos......CASA DE PIATRA.........

yellow_clau
05.11.2009, 08:49:50

Buna
imi poti trimite si mie te rog numarul de telefon al tipului?

flo_d
06.01.2010, 12:39:14

te rog sa imi trimiti si mie numarul de telefon.MERSI !!!!!!!

aandradaa
06.01.2010, 22:46:33

Si eu vreau numarul de telefon, te roggg !!^:)^ ^:)^

aandradaa
06.01.2010, 22:47:49

Te rog imi dai nr de telefon. Multumesc anticipat ^:)^ ^:)^

dramatzica
07.01.2010, 21:10:26
v-am trimis la amandoua!>:D<

aandradaa
07.01.2010, 22:44:21

Multumesc muuuult !! Am sa-i sun cat de curand .

bomba
12.01.2010, 11:51:29
Intradevar Este Ceva Deosebit. Si Noi Le Facem Surpriza Finilor Cu Porumbei La Biserica Si Cu Covor Rosu Plus 6 Stalpisori Cu Aranjamente Folrale Din Crizantema Ne Costa 300ron

ClauDia_H
13.01.2010, 17:41:46

da-mi si mie nr de tel te rog frumos....ms mult:D

dramatzica
13.01.2010, 23:23:37
da-mi si mie nr de tel te rog frumos....ms mult:D
Ti-am trimis!

luluka
06.03.2010, 21:19:36
Na, l-a lovit si pe iubi dragostea fata de pasari, acuma vrea porumbei. Ca a primit ieri la targ pliante. Aveti idee cat costa? Si oare nu fac murdarie?

dramatzica
07.03.2010, 11:35:05
Na, l-a lovit si pe iubi dragostea fata de pasari, acuma vrea porumbei. Ca a primit ieri la targ pliante. Aveti idee cat costa? Si oare nu fac murdarie?
am eu nr lui tipul ala care a lansat porumbeii la deschiderea targului si nici nu e scump ;))
va trimit pe PM!

ancamiresica
08.03.2010, 09:35:17
am eu nr lui tipul ala care a lansat porumbeii la deschiderea targului si nici nu e scump ;))
va trimit pe PM!

O fi facand ei murdarie, dar sper ca nu la noi in palma;)) . Oricum, e frumos. Cati porumbei ar trebui sa fie la o lansare?

nadiat
13.03.2010, 11:34:10

buna,
esti draguta sa imi dai si mie nr de tel?
multumesc

coritz
06.04.2010, 21:49:05
din cate stiu eu, se inchireaza pe pereche si pretul e in functie de specie( eu stiu pe cineva care anul trecut inchiria perechea cu 10 lei, simpli, albi).
de obicei se aduc in ceva cutie/colivie/cusca si se elibereaza dupa cununia religioasa. mirele si mireasa au in mana cate un porumbel (eventual si nasii, sau mai sunt lasati in cutie daca sunt mai multi) care se elibeaza in acelasi moment.
oricum, se elibereaza cand e ziua afara, ca nu prea zboara pe intuneric.

Daiana2011
19.02.2011, 00:52:20
Imi poate da si mie cineva nr de tel de la tipul cu porumbeii? Ms

deliapanda
30.04.2011, 12:38:50
Imi poate da si mie cineva nr de tel de la tipul cu porumbeii? Ms
Ti-am trimis PM.
Pentru celelalte miresici daca dati cautare pe FB la "porumbei nunta oradea" gasiti

deliapanda
30.04.2011, 12:41:13
O fi facand ei murdarie, dar sper ca nu la noi in palma;)) . Oricum, e frumos. Cati porumbei ar trebui sa fie la o lansare?
Din cate am inteles de la d-ul respectiv, cel mai frumos iese cu 20, sa aiba timp si fotograful sa faca niste poze...

Lavs
02.08.2011, 13:18:36
eu am sperat sa nu-mi faca nimeni o asemenea surpriza in ziua nuntii caci mi-e frica de pasari :)))) se pare ca invitatii ma cunosteau destul de bine ;)

martina26
22.10.2011, 12:45:13
eu am sperat sa nu-mi faca nimeni o asemenea surpriza in ziua nuntii caci mi-e frica de pasari :)))) se pare ca invitatii ma cunosteau destul de bine ;)

Si eu sper, ca si mie mi-e frica si nici macar nu-mi plac pasarile. Viitorul cumnat chiar creste porumbei de astia si la nunta lui a avut dar sper sa nu-mi faca vreo surpriza si sa-i aduca la noi, ca eu nu le dau drumul si nu ma apropiu de ei :-SSEu as vrea pisici la nunta daca s-ar putea :-p

fandreeaf
26.04.2012, 11:51:57
Adevarul e ca porumbeii "sunt cam expirati" in 2012 :), acum sunt la moda lampioanele, baloanele colorate, baloanele cu led (fosforescente) ...
Cu toate astea porumbeii dau bine in poze si la filmare :)
Martina, eu sunt de acord cu pisicile la nunta, cu fundita daca se poate ... :)La nunta mea am vrut catei, dar m-am temut ca o sa-mi spuna invitatii ca am luat-o razna :)))

rami_cinderella
05.01.2014, 18:57:13

buna,

sora mea va avea nunta in iunie 2014 si ar dori porumbei si lampioane. avand in vedere ca, varianta pe care ai avut-o tu e mai ieftina, ai putea sa imi trimiti mesaj cu nr de telefon daca il mai ai?
multumesc!