PDA

Versiunea completa : Restaurant POPAS CISMEA

anca23a
07.07.2009, 18:50:24
buna fetelor, a fost cineva la nunta la popas cismea, deoarece vreau sa aflu toate detaliile. noi acolo facem si pana acum nu prea am aflat multe.
multumesc:*

elena_steliana18
07.07.2009, 18:55:59
buna fetelor, a fost cineva la nunta la popas cismea, deoarece vreau sa aflu toate detaliile. noi acolo facem si pana acum nu prea am aflat multe.
multumesc:*
buna.vad k nunta o ai in octombrie.banuiesc k faci in restaurant nu pe terasa nu?

Mikkah
08.07.2009, 14:18:43
Buna fetele. Eu o sa am nunta akolo. in salon pe 18 iulie. Daca nu o sa fiu prea terminata dupa, iti voi povesti cum a fost. Din toate punctele de vedere!:* Spor la pregatiri!

cristinaa
08.07.2009, 21:25:44
Buna fetele. Eu o sa am nunta akolo. in salon pe 18 iulie. Daca nu o sa fiu prea terminata dupa, iti voi povesti cum a fost. Din toate punctele de vedere!:* Spor la pregatiri!
Mai ai putin,succes si sa ai o nunta superba

alipety
08.07.2009, 23:29:50
pe 18? atunci merge la nunta o prietena de-a mea...oare vine la nunta ta? :-?
ar fi tare!
spor la pregatiri si sa ai o nunta ca-n povesti.>:D<

ps:
eu merg sambata la o nunta aici si revin cu detalii duminica ;-)

anca23a
09.07.2009, 11:58:01
Va multumesc pentru ajutor. Noi vom face nunta pe terasa, restaurantul este prea mic. Dar oricum ma intereseaza tot.

alipety
09.07.2009, 15:10:56
ar fi tare!

ps:
am vorbit cu ea si intr-adevar la tine la nunta merge;-)
succes la pregatiri!

Mikkah
10.07.2009, 10:46:45
ar fi tare!

ps:

Eu fac in salon. Mi se pare k mai e una si pe tersa!
Mersi mult de incurajari, fetelor!
>:D<
Deja au inceput emotiile!:madlaugh:

alipety
10.07.2009, 10:48:40
Eu fac in salon. Mi se pare k mai e una si pe tersa!
Mersi mult de incurajari, fetelor!
>:D<
Deja au inceput emotiile!:madlaugh:
Da, la tine vine<:-P
mult succes pe ultima suta de metri!

Mikkah
10.07.2009, 10:52:57
Da, la tine vine<:-P
mult succes pe ultima suta de metri!

Mersii!!>:D<
Si tie spor la pregatiri!:*

babyjoanna
13.07.2009, 14:58:57
salut miresici care fac la Popas Cismea...
am fost sambata asta...pe 11 iul...la o nunta acolo...pe terasa a facut.....cu chiu cu vai am ajuns din cauza furtunii puternice...cand am ajuns,mireasa si mirele erau suparati foc....nu aveau curent,muzica nu canta,.....eu am ajuns pe la ora 22...si pana la 12 noaptea am stat fara curent,la lumina lumanarii.
Plus ca ploua...si era asa umed peste tot....imi era si frig...cam nasol.
Sa faca ceva domnii de acolo,sa-si ia un generator,ca strica nuntile oamenilor care se pregatesc un an de zile pt ziua cea mare.

dani19_10dani
17.07.2009, 17:05:32
cine stie cat e un meniu acolo?

alipety
17.07.2009, 23:19:05
cine stie cat e un meniu acolo?
am auzit ca ar fi 120 lei...nu stiu sigur, nu cred ca toate sunt la 120 lei...poate o varianta de meniu:-?

dani19_10dani
18.07.2009, 08:43:25
am auzit ca ar fi 120 lei...nu stiu sigur, nu cred ca toate sunt la 120 lei...poate o varianta de meniu:-?
ok multumesc

dani19_10dani
21.07.2009, 10:10:48
nu ne da nimeni detalii despre acest salon?cat e meniul?cum arata salonul?personalul?eventual poze...?

kickina
21.07.2009, 11:36:23
nu ne da nimeni detalii despre acest salon?cat e meniul?cum arata salonul?personalul?eventual poze...?

eu am fost sambata la nunta acolo si nu mi-a placut faptul ca nu au aer conditionat sau macar un sistem de ventilatie...am murit de cald, ca la masa ne-au pus sa pastram tacamurile dupa fiecare fel de mancare iar mancarea nu a fost extraordinara, am mancat doar friptura de pui si sarmalele pt ca pestele, cel putin al meu, a fost cam nefacut iar la aperitiv buletele de cascaval erau reci. cat despre personal ce sa zic...si bune si rele....schimbau scrumierele destul de des, completau la timp cu apa/suc/vin unde era cazul dar am inteles ca au cam intarziat cu mancarea...nu au adus la toata lumea in acelasi timp. noroc ca a fost atmosfera si muzica buna si ne-am simtit bine din alte puncte de vedere :)
si am reusit sa furam si miresica ;)) a fost super tare!

dani19_10dani
21.07.2009, 11:54:42
eu am fost sambata la nunta acolo si nu mi-a placut faptul ca nu au aer conditionat sau macar un sistem de ventilatie...am murit de cald, ca la masa ne-au pus sa pastram tacamurile dupa fiecare fel de mancare iar mancarea nu a fost extraordinara, am mancat doar friptura de pui si sarmalele pt ca pestele, cel putin al meu, a fost cam nefacut iar la aperitiv buletele de cascaval erau reci. cat despre personal ce sa zic...si bune si rele....schimbau scrumierele destul de des, completau la timp cu apa/suc/vin unde era cazul dar am inteles ca au cam intarziat cu mancarea...nu au adus la toata lumea in acelasi timp. noroc ca a fost atmosfera si muzica buna si ne-am simtit bine din alte puncte de vedere :)
si am reusit sa furam si miresica ;)) a fost super tare!
multumesc frumos.poze nu ai :) ?

kickina
21.07.2009, 12:19:55
multumesc frumos.poze nu ai :) ?

sorry, poze nu am decat cu protagonistii :D

alipety
21.07.2009, 13:09:27
da...la mikkah :D
si revenim la replica:"ce mica-i lumea!":*
a fost si prietena mea la nunta fetei si mi-a povestit in mare ca a fost tare furmos.muzica foarte buna, s-a dansat toata noaptea, marturiile i-au placut de asemenea. a fost in schimb cam cald si mi-a zis ca a dansat afara.
asteptam poze de la mikkah, cand revine pe forum:*

kickina
21.07.2009, 23:44:53
si revenim la replica:"ce mica-i lumea!":*
a fost si prietena mea la nunta fetei si mi-a povestit in mare ca a fost tare furmos.muzica foarte buna, s-a dansat toata noaptea, marturiile i-au placut de asemenea. a fost in schimb cam cald si mi-a zis ca a dansat afara.
asteptam poze de la mikkah, cand revine pe forum:*

eu am zis o parere legata fix de restaurant. referitor la nunta, atmosfera a fost super si asa am trecut peste toate neplacerile pe care le-am precizat :)
da...intr-adevar formatia canta inauntru si noi dansam afara :D

Mikkah
29.07.2009, 15:11:49
Salutare fetelor! Iata ca am revenit in calitate de DOAMNA:D! Acum pot sa va dau mai multe informatii in legatura cu restaurantul! Noi am facut in salon, unde ne-au incaput (cam inghesuit, ce-i drept!) 180 de persoane. De dansat s-a dansat afara, k inauntru ar fi fost imposibil din cauza caldurii. In ceea ce priveste meniul (130 šei), dupa cum stiti, mirii nu prea au timp sa manance!Pot numai sa va spun k la aperitiv una am cerut si alta mi-a facut, ceea ce m-a cam enervat la inceputul nuntii. Pestele n-am apucat sa-l mananc, k m-au furat! Sarmale am mancat vreo 2. Mie una chiar mi-au placut si putina friptura. In rest nu prea mi-am dat seama ce se intampla pe la mese. Din ce am vazut, se aducea apa/suc/vin rece la masa daca se terminau, se schimbau scrumierele. Aaaa, da.La aperitiv, la una dintre mese l-au adus fff. tarziu (asa cum a zis ši Kikina):D . Oricum, in mare pot sa spun k a iesit bine si lumea s-a simtit destul de bine.

Joliutza
29.07.2009, 18:07:59
Salutare fetelor! Iata ca am revenit in calitate de DOAMNA:D! Acum pot sa va dau mai multe informatii in legatura cu restaurantul! Noi am facut in salon, unde ne-au incaput (cam inghesuit, ce-i drept!) 180 de persoane. De dansat s-a dansat afara, k inauntru ar fi fost imposibil din cauza caldurii. In ceea ce priveste meniul (130 šei), dupa cum stiti, mirii nu prea au timp sa manance!Pot numai sa va spun k la aperitiv una am cerut si alta mi-a facut, ceea ce m-a cam enervat la inceputul nuntii. Pestele n-am apucat sa-l mananc, k m-au furat! Sarmale am mancat vreo 2. Mie una chiar mi-au placut si putina friptura. In rest nu prea mi-am dat seama ce se intampla pe la mese. Din ce am vazut, se aducea apa/suc/vin rece la masa daca se terminau, se schimbau scrumierele. Aaaa, da.La aperitiv, la una dintre mese l-au adus fff. tarziu (asa cum a zis ši Kikina):D . Oricum, in mare pot sa spun k a iesit bine si lumea s-a simtit destul de bine.

Bine ai revenit si casa de piatra!

nikostyl2009
01.09.2009, 16:19:25
buna domnelor si domnisoarelor:)sunt noua pe aici si vroiam sa dau si sa primesc cateva detalii despre popas cismea;)eu imi fac la anul in sept nunta acolo si vreau sa spun ca am facut rezervarea de pe acum,,am vazut pereri diferite despre local,,din ce am vazut si stiu va pot spune doar ca imi place localul si sper ca toate sa iasa asa cum am stabilit:)in ce priveste pretul meniului(inclus decorarea salonului si husele) este foarte convenabil!!Anul acesta pretul meniului era de 130 ron!!Am totusi o intrebare daca cineva imi poate raspunde:ce formatie a cantat acolo si cum a fost?!din cate am inteles au si formatia lor dar nush cum e!!! Va multumesc si pe curand!!astept cat mai multe raspunsuri:)

nikostyl2009
01.09.2009, 16:25:27
Si inca cateva detalii despre popas: are 2 saloane + terasa!un salon mic cu capacitate max de 120 pers, al 2-lea 200-250 pers iar pe terasa peste 250 max 350 pers;terasa este superba!!Eu am inchiriat salonul mic de 120 pt ca am mai putin de 100 pers la nunta!!!va pupp

nikostyl2009
01.09.2009, 16:29:35
A si inca ceva,,decoratul salonului nu include flori naturale asta este optiunea noastra ci doar husele scaunelor,fetele masa,masa mirilor si nasilor cam atat stiu pana acum;

andreeajocker
12.02.2010, 00:07:33
Si eu am nunta la Popas Cismea pe 28.august...sper sa iasa frumos,inca nu am vorbit de aranjamente ,meniul ajunge la 150/persoana ( cel mult ) si pleaca de la 120,acum sa vedem :-< .Casa de piatra celor care au avut nunta.
Pupici

Si inca ceva si-au cumparat generator ,cel putin noua asa ne-au spus .
Revin cu detalii cand aflu mai multe.Succes la pregatiri.

Alina11
02.03.2010, 13:53:37
Buna!
Si eu imi voi face nunta la restaurant Popas Cismea!
Stiti cumva daca husele pe care le pun la dispozitie pt decorarea salonului sunt de mai multe culori si daca putem sa ne alegem noi o culoare?
Va multumesc!

andreeajocker
02.03.2010, 15:20:58
Buna!
Si eu imi voi face nunta la restaurant Popas Cismea!
Stiti cumva daca husele pe care le pun la dispozitie pt decorarea salonului sunt de mai multe culori si daca putem sa ne alegem noi o culoare?
Va multumesc!
Da sunt de mai multe culori ,cred ca au 4 sau 5 culori cel putin asa tin minte .visiniu, crem , si nu imi mai aduc aminte ce culori mai aveau ,dar fetele de masa raman albe si husele scaunelor tot albe , peste care vor fi fundele de la scaune pe colorile alese. :smile:

ali_eu21
15.10.2010, 06:55:29
Casa de piatra celor care au avut nunta!!!!
Si eu fac nunta la anul la Popas.... sfaturi sunt binevenite...

va pup

happy_new_bride
03.06.2013, 11:58:57
Am fost la o nunta la Popas Cismea si m-am hotarat acolo si atunci ca voi face si eu, candva, nunta acolo :)
Acum ca a venit in sfarsit momentul organizarii... sunt putin nehotarata...
Am multe rude care vin din tara, si am nevoie de cazare...
Ati folosit cazarea de acolo? Am inteles ca au facut renovari...
Nu gasesc nicaieri pe internet mai multe informatii... bine, am gasit o mireasa foarte dezamagita, dar mesajul era vechi, 2009 parca...
Am sa ma duc sa vorbesc cu managerul, sa vad camerele, ce preturi sunt... Evident revin cu detalii.. Dar pana atunci as vrea sa stiu parerile voastre.
:D