PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de februarie 2010

cristinalp
08.07.2009, 19:50:44
Buna miresici,

Noi o sa avem nunta pe 6 februarie 2010, sper sa nu fie o zi prea friguroasa. Deocamdata am gasit restaurantul, muzica si suntem in tratative pentru accesorii de nunta, fotograf si aranjamente.
Sper sa nu fiu singura pe aici.

ankgeorgia2584
10.07.2009, 14:50:55
Multumesc de urari.....

Buna si bine ai venit printre miresici, voiam doar sa iti spun ca anul asta colega mea a facut nunta in februarie si a fost superb....au prins o vreme atat de frumoasa, cu multa zapada...(desi prin cluj mai rar sa fie zapada frumoasa), era un soare frumos de iarna si destul de caldut...le-au iesit niste poze frumoase, cu mult alb, cu zapada...iar aranjamentul restaurantului a fost tot pe tema iernii...a iesit foarte frumos...iti doresc sa aveti si voi o zi frumoasa in 6 februarie, o zi alba, plina de zapada....Te pup si spor la pregatiri.

cristinalp
11.07.2009, 18:02:02
Multumesc .....daca ai cumva cateva fotografii cu decoratiunile prietenei tale...m-ai ajuta enorm pentru ca m-am gandit sa abordez aceeasi tema. Despre vreme nu-mi fac probleme....ce va fi va fi....am avut cununia civila anul acesta in februarie si am avut o vreme superba...a fost chiar caldut ..

ankgeorgia2584
14.07.2009, 11:46:47
Multumesc .....daca ai cumva cateva fotografii cu decoratiunile prietenei tale...m-ai ajuta enorm pentru ca m-am gandit sa abordez aceeasi tema. Despre vreme nu-mi fac probleme....ce va fi va fi....am avut cununia civila anul acesta in februarie si am avut o vreme superba...a fost chiar caldut ..

Salut....poze de la nunta respectiva am cautat, dar in nici o poza nu apare aranjamentul de pe masa si nici din restaurant:">...pot sa-ti spun ca au fost flori albe...cred ca erau lalele...nu vreau sa ma insel si sa vb prostii dar semanau cu lalelele....in plus...erau ramurele de copac, pe mese erau puse lumanari care miroseau a scortisoara...erau maronii, mai erau boluri cu boabe de cafea...bolurile erau micute...iar printre boabele de cafea erau puse cate o pastaie de vanilie...Sper ca am fost destul de explicita...mai caut poze si atasez...te pup

ankgeorgia2584
14.07.2009, 12:05:58
Salut....poze de la nunta respectiva am cautat, dar in nici o poza nu apare aranjamentul de pe masa si nici din restaurant:">...pot sa-ti spun ca au fost flori albe...cred ca erau lalele...nu vreau sa ma insel si sa vb prostii dar semanau cu lalelele....in plus...erau ramurele de copac, pe mese erau puse lumanari care miroseau a scortisoara...erau maronii, mai erau boluri cu boabe de cafea...bolurile erau micute...iar printre boabele de cafea erau puse cate o pastaie de vanilie...Sper ca am fost destul de explicita...mai caut poze si atasez...te pup

am gasit si ceva poze asemanatoare cu decorul restaurantul unde s-a tinut nunta...sunt asemanatoare..sper sa te ajute:*

cristinalp
15.07.2009, 09:28:22
Superb...multumesc mult pentru fotografii....

Uff se pare ca sunt singura miresica cu nunta iarna:((

am gasit si ceva poze asemanatoare cu decorul restaurantul unde s-a tinut nunta...sunt asemanatoare..sper sa te ajute:*

cristinalp
17.07.2009, 08:31:01
am o intrebare pentru miresicile cu nunta iarna...cum a fost la ceremonie? ati putut sa luati parte la toate obiceiurile? care este cel mai mare dezavantaj a nuntii facute iarna?

olgutamedintu
24.07.2009, 09:43:47
buna si eu fac nunta tot pe 6 februarie...eu sunt tare incantat de nunta iarna...am vrut ceva mai deosebit pt nunta mea....si am inceput cu anotimpul sper doar sa ninga!!!!!!!!!!!!!!

erica_roberta
24.07.2009, 09:47:08
Buna!
Cam putine miresici in februarie.

cristinalp
27.07.2009, 09:27:53
Buna Olguta,
Ai inceput sa faci ceva cumparaturi pentru nunta?....eu am restaurantul, muzica si sunt in tratative cu fotograful si aranjamente..

buna si eu fac nunta tot pe 6 februarie...eu sunt tare incantat de nunta iarna...am vrut ceva mai deosebit pt nunta mea....si am inceput cu anotimpul sper doar sa ninga!!!!!!!!!!!!!!

cristinalp
27.07.2009, 09:28:48
Putine miresici.....se pare ca miresele prefera vara pentru organizarea nuntii......

Buna!
Cam putine miresici in februarie.

crisalen
27.07.2009, 17:58:40
Putine miresici.....se pare ca miresele prefera vara pentru organizarea nuntii......

ei.. ce conteaza in definitiv ce prefera alte miresici :-p si eu am facut nunta in februarie si nu mi-a fost frica de nimic si a iesit totul asa cum imi doream . nuntile de iarna sunt la fel de frumoase ca cele din vara (ganditiva numai la cat e de cald vara #:-S). si daca aveti locatia potrivita, veselie si zambet mult.. nu conteaza vremea. pe bune. >:D<

casilopeea
27.07.2009, 20:43:47
Miresici de februarie:x..Ce frumos!

Si noi ne doream sa facem nunta in februarie..dar nu am putut, pentru ca eu inca sunt studenta si eram in plina sesiune:((

cristinalp
27.07.2009, 22:28:25
Am vazut pozele din semnatura...ai fost foarte frumoasa si locatia a fost dementiala. Eu am ceva cu luna februarie pentru ca anul acesta de sf valentin am facut cununia civila, si am avut o freme asa frumoasa, am avut soare la sedinta foto...si seara nu a fost asa ger...A fost super fain...sper doar ca si la nunta sa fie frumos.

ei.. ce conteaza in definitiv ce prefera alte miresici :-p si eu am facut nunta in februarie si nu mi-a fost frica de nimic si a iesit totul asa cum imi doream . nuntile de iarna sunt la fel de frumoase ca cele din vara (ganditiva numai la cat e de cald vara #:-S). si daca aveti locatia potrivita, veselie si zambet mult.. nu conteaza vremea. pe bune. >:D<

cristinalp
27.07.2009, 22:32:33
Luna februarie inseamna dragoste, iubire, puritate...si practic este cea mai romantica luna din intreg anul. Cei drept ca nu iti trebuie o data anume sau un motiv sa-ti pretuiesti si sa te bucuri de dragostea ta. noi o sa incercam ca si la cununia civila sa cream o sarbatoare pentru fiecare cuplu prezent la nunta noatra.

Si noi ne-am mai gandit la un aspect....fiind extrasezon majoritatea serviciilor pentru nunta or sa fie mai accesibile...acum ramane sa vedem daca ne-am orintat bine.

Miresici de februarie:x..Ce frumos!

Si noi ne doream sa facem nunta in februarie..dar nu am putut, pentru ca eu inca sunt studenta si eram in plina sesiune:((

cristinalp
03.08.2009, 21:10:38
ufff...iar am ramas singura pe aici.....[-(

ebonyoana
09.08.2009, 19:41:04
ufff...iar am ramas singura pe aici.....[-(
si eu am nunta pe 6 feb :)
ma bucur ca mai sunt si alte miresici care fac nunta in februarie.

spor la pregatiri>:D<

cristinalp
09.08.2009, 20:17:37
ufff .....ce bine ca nu sunt singura cu nunta iarna.... ma speriasem.
Te-ai apucat de ceva pregatiri?......

si eu am nunta pe 6 feb :)
ma bucur ca mai sunt si alte miresici care fac nunta in februarie.

spor la pregatiri>:D<

ebonyoana
09.08.2009, 20:45:41
ufff .....ce bine ca nu sunt singura cu nunta iarna.... ma speriasem.
Te-ai apucat de ceva pregatiri?......

si eu aveam aceasi temeri pana sa gasesc sectiunea cu miresicile de februarie:)
poi acum 2 luni am dat avansul la restaurant si acum ne cautam verighete.cautam si fotograful (avem deja 2 optiuni:P).abia de luna viitoare incepem cu adevarat pregatirile:)abia astept;))

cristinalp
10.08.2009, 08:38:40
si noi la fel, am paltit avansul la restaurant, lautarii, fotograful, am facut cartea de oaspeti, marturiile, si paharele pentru miri. Cred ca de luna viitoare incepem si noi in forta.

si eu aveam aceasi temeri pana sa gasesc sectiunea cu miresicile de februarie:)
poi acum 2 luni am dat avansul la restaurant si acum ne cautam verighete.cautam si fotograful (avem deja 2 optiuni:P).abia de luna viitoare incepem cu adevarat pregatirile:)abia astept;))

cristinalp
20.08.2009, 10:29:15
ce fac fetele....ce pregatiri ati mai facut?.....ce idei mai aveti?

ebonyoana
24.08.2009, 23:35:32
ce fac fetele....ce pregatiri ati mai facut?.....ce idei mai aveti?
-azi am terminat si eu de facut corsajele pentru domnisoarele de onoare :) ;
-sambata am cumparat marturiile#:-S;
-pentru miresoi am cumparat butonii;
-am facut accesoriile pentru par din fulgi albi;
-am facut cosuletul pentru cocarde;
-saptamana asta dam comanda de verighete:);

si cam atat pentru moment

la tine cum merg pregatirile?
>:D<

cristinalp
26.08.2009, 13:23:13
eu in weekend am sa ma intalnesc cu firma de decoratiuni, in rest cocarde, cosulete, funde, funditze, carte de oaspeti, pahare miri....cam asta am facut.
Pt domnisoarele de onoare inca nu stiu ce sa fac...nu sunt deloc pretentioase.....ramane sa vedem ce o sa isi aleaga ele.
si cam atat....

-azi am terminat si eu de facut corsajele pentru domnisoarele de onoare :) ;
-sambata am cumparat marturiile#:-S;
-pentru miresoi am cumparat butonii;
-am facut accesoriile pentru par din fulgi albi;
-am facut cosuletul pentru cocarde;
-saptamana asta dam comanda de verighete:);

si cam atat pentru moment

la tine cum merg pregatirile?

ebonyoana
27.08.2009, 13:34:49
eu in weekend am sa ma intalnesc cu firma de decoratiuni, in rest cocarde, cosulete, funde, funditze, carte de oaspeti, pahare miri....cam asta am facut.
Pt domnisoarele de onoare inca nu stiu ce sa fac...nu sunt deloc pretentioase.....ramane sa vedem ce o sa isi aleaga ele.
si cam atat....

aici sunt niste poze cu ce am facut eu pana acum:)
http://picasaweb.google.com/oana.sunel/Pregatiri?authkey=Gv1sRgCNKD6d2ssZSu4gE#

cristinalp
28.08.2009, 08:24:26
foarte frumoase...esti foarte indemnatica....paharele sunt senzationale, la fel si corsajele pentru domnisoarele de onoare....foarte frumoase- felicitari

aici sunt niste poze cu ce am facut eu pana acum:)
http://picasaweb.google.com/oana.sunel/Pregatiri?authkey=Gv1sRgCNKD6d2ssZSu4gE#

ebonyoana
28.08.2009, 11:47:07
foarte frumoase...esti foarte indemnatica....paharele sunt senzationale, la fel si corsajele pentru domnisoarele de onoare....foarte frumoase- felicitari
multumesc mult:*
ma straduiesc sa iasa ceva frumos.
imi place cartea ta de oaspeti.e facuta de tine,nu?vreau si eu sa fac una dar nu stiu ce sa folosesc.

cristinalp
28.08.2009, 16:03:44
multumesc frumos,
da eu cu iubi am facut-o intr-o seara...noi am folosit o coperta de la o carte de bucata, are copertile foarte tari si un sistem de prindere a hartiei asemenator biblioraftului. Noi am folosit tafta, organza, ceva fundite, un corsaj, si mult perlandez si mai ales multa rabdare.
Nu stiu daca o sa scrie cineva in ea, am facut-o in special pentru prieteni pentru ca ei ne-au scris la cununie foarte multe urari pe plicuri...asa ca acum le-am dat de lucru.

imi place cartea ta de oaspeti.e facuta de tine,nu?vreau si eu sa fac una dar nu stiu ce sa folosesc.
>:D<[/quote]

ebonyoana
28.08.2009, 16:08:38
multumesc frumos,
da eu cu iubi am facut-o intr-o seara...noi am folosit o coperta de la o carte de bucata, are copertile foarte tari si un sistem de prindere a hartiei asemenator biblioraftului. Noi am folosit tafta, organza, ceva fundite, un corsaj, si mult perlandez si mai ales multa rabdare.
Nu stiu daca o sa scrie cineva in ea, am facut-o in special pentru prieteni pentru ca ei ne-au scris la cununie foarte multe urari pe plicuri...asa ca acum le-am dat de lucru.

>:D<[/quote]
merci mult .incerc sa fac si eu una:)>:D<

AnaMaria1986
30.08.2009, 23:38:55
Buna miresici de februarie!
Si noi ne-am ales sa facem nunta iarna( sper din tot sufletul sa fie iarna cu zapada) pe data de 13 februarie ( in 13 februarie e ziua viitorului sot si pe 14 februarie e ziua mea:-p) mie imi place la nebunie iarna si de cand ma stiu mi-am dorit sa fiu mireasa iarna! Sper sa fie si real!
Cum stai cu pregatirile?

cristinalp
31.08.2009, 14:01:21
Bine ai venit printre noi, e bine ca ne-am strans mai multe, putem sa ne sfatuim, mai multe idei, mai multe sfaturi....
eu am lucrat in general lucruri minore, pahare, carta de oaspeti, am cumparat flori de pus in piept, funde, fundite....
urmeaza hainutele ca am zis sa le luam acum...ca apoi sa nu avem surprize in decembrie sau ianuarie sa nu avem de unde sa alegem.

tu ce pregatiri ai facut?

Buna miresici de februarie!
Si noi ne-am ales sa facem nunta iarna( sper din tot sufletul sa fie iarna cu zapada) pe data de 13 februarie ( in 13 februarie e ziua viitorului sot si pe 14 februarie e ziua mea:-p) mie imi place la nebunie iarna si de cand ma stiu mi-am dorit sa fiu mireasa iarna! Sper sa fie si real!
Cum stai cu pregatirile?

AnaMaria1986
31.08.2009, 21:22:03
Bine ai venit printre noi, e bine ca ne-am strans mai multe, putem sa ne sfatuim, mai multe idei, mai multe sfaturi....
eu am lucrat in general lucruri minore, pahare, carta de oaspeti, am cumparat flori de pus in piept, funde, fundite....
urmeaza hainutele ca am zis sa le luam acum...ca apoi sa nu avem surprize in decembrie sau ianuarie sa nu avem de unde sa alegem.

tu ce pregatiri ai facut?

Mda...noi, am dat avans pt sala, formatie, foto, video, ne-am cumparat verighetele, am dat avans pt rochia de mireasa, azi am cumparat costumul pt mire:x... urmeaza pe la mijlocul lui septembrie sa rezervam la biserica, sa ne cautam starote si sa vb cu o tipa pt aranjamente, sa dam comanda la prajituri si tort, sa cumparam vinul si taria iar pana de Sarbatorile de iarna sa ne terminam si invitatiile...
Of,of ca multe ne mai trebuie:-SS
I

cristinalp
04.09.2009, 09:27:05
oho...esti foarte harnicutza....ai facut o multime de lucruri.....

Mda...noi, am dat avans pt sala, formatie, foto, video, ne-am cumparat verighetele, am dat avans pt rochia de mireasa, azi am cumparat costumul pt mire:x... urmeaza pe la mijlocul lui septembrie sa rezervam la biserica, sa ne cautam starote si sa vb cu o tipa pt aranjamente, sa dam comanda la prajituri si tort, sa cumparam vinul si taria iar pana de Sarbatorile de iarna sa ne terminam si invitatiile...
Of,of ca multe ne mai trebuie:-SS
I

AnaMaria1986
04.09.2009, 10:31:55
oho...esti foarte harnicutza....ai facut o multime de lucruri.....

si inca mai avem o gramada de facut. Partea nasoala e ca miresoiu meu sta in Bucuresti( defapt lucreaza acolo ) si mai peste tot am fost cu ai mei si cu socrii#-o. A fost de 2 ori in anu asta acasa si atunci ne-am facut si verighetele, am chemat si nasii, ne-am comandat hainele...of, of.
Sper ca pana la sfarsitul lui septembrie sa fie acasa de tot!!!<:-P

cristinalp
05.09.2009, 11:17:29
fetele....ca si accesoriu pentru rochia de mireasa....avand in vedere ca este februarie ca va fi iarna si va fi destul de frig....ce hainutza ve-ti alege?...capa...bolero, haina de blana...eu inca nu stiu......nu m-am hotarat inca

AnaMaria1986
05.09.2009, 12:54:29
fetele....ca si accesoriu pentru rochia de mireasa....avand in vedere ca este februarie ca va fi iarna si va fi destul de frig....ce hainutza ve-ti alege?...capa...bolero, haina de blana...eu inca nu stiu......nu m-am hotarat inca

Buna,
Eu am zis ca imi fac un sacou captusit si cu guler de printesa! Blana m-ar arata prea mare plus ca mie nu-mi place deloc combinatia rochie+blana!
In picioare vreau sa-mi cumpar niste botinute, sper doar sa gasesc!
Aaaaa, la accesorii te-ai hotarat? Mie tare mult mi-ar placea ceva pe auriu!

cristinalp
05.09.2009, 13:25:58
Pai accesorii...setul de bijuterii deja l-am primit de la iubi la aniversarea de 6 luni de la cununie..e superb...
apoi plic sau saculetz...no way nu vreau sa ma incurc cu el...o sa am buchetul si o sa-mi fie de ajuns....Bratara nu cred ca o sa am mai ales ca o incerc sa-mi gasesc niste manusi interesante....
Nu stiu ce sa zic de diadma..nu m-am hotarat dar inclin sa nu folosesc mai bine o agrafa simpla si dragutza...

Buna,
Eu am zis ca imi fac un sacou captusit si cu guler de printesa! Blana m-ar arata prea mare plus ca mie nu-mi place deloc combinatia rochie+blana!
In picioare vreau sa-mi cumpar niste botinute, sper doar sa gasesc!
Aaaaa, la accesorii te-ai hotarat? Mie tare mult mi-ar placea ceva pe auriu!

AnaMaria1986
05.09.2009, 13:31:26
Pai accesorii...setul de bijuterii deja l-am primit de la iubi la aniversarea de 6 luni de la cununie..e superb...
apoi plic sau saculetz...no way nu vreau sa ma incurc cu el...o sa am buchetul si o sa-mi fie de ajuns....Bratara nu cred ca o sa am mai ales ca o incerc sa-mi gasesc niste manusi interesante....
Nu stiu ce sa zic de diadma..nu m-am hotarat dar inclin sa nu folosesc mai bine o agrafa simpla si dragutza...

Superb setul!!!:x
Voalul cum vrei sa-ti fie?(lung,mediu,scurt) Buchetul? ce flori?

cristinalp
05.09.2009, 23:10:37
cand am fost la probat de rochite am pus si voal si am optat pentru cel mediu oana la mijloc din doua jumatati, deoarece vreau sa intru cu capul acoperit in biserica si nu vreau sa fie prea scurt in fata ca sa dea prea urat.
La buchet m-am gandit la trandafiri albi, la fel si lumanari, pentru ca am luat deja florile de pus in piept si sunt trandafiri albi...asa ca linia asta am s-o urmez.
La domnisoare de onoare am zis ca le las sa aleaga ori buchetel...ceea ce e putin probabil pentru ca o sa fie foarte ocupate, cred ca o sa optat pentru corsaje tot din trandafiri albi.
Ca si marturii deja am cumparat trandafiri din sapun(aromo-terapie) sunt colorati...miros demential...iar ca si aranjamente la mese am hotarat sa pun o lumanare inalta (10-15cm) cu pourpuriuri, iar la intrare la restaurant pe langa covor rosu si arcada...pana la intrare am o alee cam de 10 m care va fi incadrata de faclii. Avand in vedere ca nunta e iarna si se intuneca devreme facliile vor da foarte bine.

Ufff...sper ca nu te-am plictisit:D...

Superb setul!!!:x
Voalul cum vrei sa-ti fie?(lung,mediu,scurt) Buchetul? ce flori?

AnaMaria1986
06.09.2009, 11:15:27
cand am fost la probat de rochite am pus si voal si am optat pentru cel mediu oana la mijloc din doua jumatati, deoarece vreau sa intru cu capul acoperit in biserica si nu vreau sa fie prea scurt in fata ca sa dea prea urat.
La buchet m-am gandit la trandafiri albi, la fel si lumanari, pentru ca am luat deja florile de pus in piept si sunt trandafiri albi...asa ca linia asta am s-o urmez.
La domnisoare de onoare am zis ca le las sa aleaga ori buchetel...ceea ce e putin probabil pentru ca o sa fie foarte ocupate, cred ca o sa optat pentru corsaje tot din trandafiri albi.
Ca si marturii deja am cumparat trandafiri din sapun(aromo-terapie) sunt colorati...miros demential...iar ca si aranjamente la mese am hotarat sa pun o lumanare inalta (10-15cm) cu pourpuriuri, iar la intrare la restaurant pe langa covor rosu si arcada...pana la intrare am o alee cam de 10 m care va fi incadrata de faclii. Avand in vedere ca nunta e iarna si se intuneca devreme facliile vor da foarte bine.

Ufff...sper ca nu te-am plictisit:D...

Supper!!! Te-ai gandit la toate !
Eu inca despre aranjamente nu pot vb deschis ca abia saptamana viitoare sper sa ne intalnim cu tipa cu aranjamente sa-i spun ce-mi trebuie!
Oricum buchetul il vreau din cale mov sau cale mov si trandafiri albi,reu iar la aranjamente pe mese si eu m-am gandit la lumanare sa vad ce zice tipa L-).
Voalul il vreau mediu si eu undeva pana la fund (si eu am avut ideea sa intru cu el pe fata in biserica dar al meu a zis k pe asta de unde am scoso :-w ca el la cate nunti a fost nu a vazut pe nimeni cu voalul pe fata/:))dar deocamdata nu mi l-am cumparat mai am timp.
Poate ma ajuti intr-o chestie: la noi sala are perdele cu maro si auriu iar in interior are niste stalpisori mov si asa am ajuns la ideea ca si aranjamentele pe scaune sa ne fie mov cu auriu.Dar, problema e accesoriile mele, eu sunt o persoana mai simpla si mai tot timpul port bijuterii din aur si as vrea ca si la nunta sa am accesorii aurii (bine, nu dintre bijuteriile mele) cu pietre (rochita mea e fff simpla si mi-a trebui ceva mai elegant,sclipitor, dar nu exagerat)si ce parere ai? daca mi-a alege accesoriile pe auriu nu ar arata bine? Rochia e culoarea ivory si mai mlte pers mi-au spsu ca merge perfect cu auriu!
Parerea ta?[-o<

AnaMaria1986
06.09.2009, 11:24:59
Eu inca despre aranjamente nu pot vb deschis ca abia saptamana viitoare sper sa ne intalnim cu tipa cu aranjamente sa-i spun ce-mi trebuie!
Oricum buchetul il vreau din cale mov sau cale mov si trandafiri albi,reu iar la aranjamente pe mese si eu m-am gandit la lumanare sa vad ce zice tipa L-).
Voalul il vreau mediu si eu undeva pana la fund (si eu am avut ideea sa intru cu el pe fata in biserica dar al meu a zis k pe asta de unde am scoso :-w ca el la cate nunti a fost nu a vazut pe nimeni cu voalul pe fata/:))dar deocamdata nu mi l-am cumparat mai am timp.
Poate ma ajuti intr-o chestie: la noi sala are perdele cu maro si auriu iar in interior are niste stalpisori mov si asa am ajuns la ideea ca si aranjamentele pe scaune sa ne fie mov cu auriu.Dar, problema e accesoriile mele, eu sunt o persoana mai simpla si mai tot timpul port bijuterii din aur si as vrea ca si la nunta sa am accesorii aurii (bine, nu dintre bijuteriile mele) cu pietre (rochita mea e fff simpla si mi-a trebui ceva mai elegant,sclipitor, dar nu exagerat)si ce parere ai? daca mi-a alege accesoriile pe auriu nu ar arata bine? Rochia e culoarea ivory si mai mlte pers mi-au spsu ca merge perfect cu auriu!
Parerea ta?[-o<

Uite si niste poze cu sala

cristinalp
06.09.2009, 12:43:55
eu zic ca merge aurul mai ales din cauza culorii rochiei, dar stiu ca nu e bine sa porti ca si mireasa aur la propria nunta...de ce? nu stiu sa-ti zic e o superstitie...ca si folosirea calelor.
Eu sunt cam superstioasa din fire....
Iar eu sunt indragostita de mov...cred ca va arata demential in combinatie cu auriu.

Parerea ta?[-o<

cristinalp
06.09.2009, 12:45:28
superba sala....va iesii demential mov cu auriu....

Uite si niste poze cu sala

AnaMaria1986
06.09.2009, 12:51:58
eu zic ca merge aurul mai ales din cauza culorii rochiei, dar stiu ca nu e bine sa porti ca si mireasa aur la propria nunta...de ce? nu stiu sa-ti zic e o superstitie...ca si folosirea calelor.
Eu sunt cam superstioasa din fire....
Iar eu sunt indragostita de mov...cred ca va arata demential in combinatie cu auriu.

Multumesc!!!>:D<
Eu nu sunt superstitioasa deloc!!!;-)
astept ..sa ma decid cu privire la aranjamente!
Multu mult!!!:*

cristinalp
17.09.2009, 09:35:53
anamaria ce cumparaturi ai mai facut? ceva pregatiri?

Multumesc!!!>:D<
Eu nu sunt superstitioasa deloc!!!;-)
astept ..sa ma decid cu privire la aranjamente!
Multu mult!!!:*

AnaMaria1986
22.09.2009, 09:53:26
anamaria ce cumparaturi ai mai facut? ceva pregatiri?

Buna,
Nu prea am cu ce sa ma laud #-o, prea multe am avut pe cap si prea putin timp pentru pregatiri. Doar ne-am hotarat la ce biserica ne vom cununa, azi mergem sa dam avansul pt staroste iar duminica mergem la restaurantul unde facem nunta sa ne hotaram cum aranjam mesele si sa ne putem cumpara bauturile.
Tu, ce-ai mai facut?

cristinalp
22.09.2009, 12:00:23
eu am cam ramas in pana de bani, mai ales ca vine nunta lui cumnatu...cumparaturi n-am mai facut, am fotarat si noi biserica, am vb cu starostele, ne pregatim sa dam drumul la invitatii, si sa ne cumparam verichetele. Cam atat...

Buna,
Nu prea am cu ce sa ma laud #-o, prea multe am avut pe cap si prea putin timp pentru pregatiri. Doar ne-am hotarat la ce biserica ne vom cununa, azi mergem sa dam avansul pt staroste iar duminica mergem la restaurantul unde facem nunta sa ne hotaram cum aranjam mesele si sa ne putem cumpara bauturile.
Tu, ce-ai mai facut?

AnaMaria1986
25.09.2009, 14:02:15
eu am cam ramas in pana de bani, mai ales ca vine nunta lui cumnatu...cumparaturi n-am mai facut, am fotarat si noi biserica, am vb cu starostele, ne pregatim sa dam drumul la invitatii, si sa ne cumparam verichetele. Cam atat...

Si noi suntem cam faliti de bani...dar asta e...Am scapat de ce a fost mai greu, am dat avansul pt staroste si pt cei cu aranjamente ceea ce a fost cel mai greu( ma asteptam la un pret umflat dar ne-au certut 2700 ron si suntem tare multumumiti pt ce servicii ne fac in banii astia)

Succes !

coracora
28.09.2009, 09:47:17
Superb...multumesc mult pentru fotografii....

Uff se pare ca sunt singura miresica cu nunta iarna:((

Buna, nu esti singura :)))
Si eu mi-am planificat nunta pe 6 februarie 2010, in Ploiesti. Adica de abia ne-am hotarat in weekend. Inca nu am rezervat/ aranjat nimic...dar important e ca am luat decizia <:-P

cristinalp
29.09.2009, 19:40:52
felicitari, sa fie intr-un ceas bun si bine ai venit langa noi. E destul timp, nici eu nu am prea multe facute pentru nunta.

Buna, nu esti singura :)))
Si eu mi-am planificat nunta pe 6 februarie 2010, in Ploiesti. Adica de abia ne-am hotarat in weekend. Inca nu am rezervat/ aranjat nimic...dar important e ca am luat decizia <:-P

cristinalp
01.10.2009, 15:04:19
fetetel voi v-ati cumparat invitatiile?

AnaMaria1986
01.10.2009, 21:50:24
fetetel voi v-ati cumparat invitatiile?[/quote]

Buna,
noi nu le-am cumparat inca, intentionam sa le cumparam in decembrie si inainte de Sarbatorile de iarna sa le impartim!

cristinalp
02.10.2009, 13:00:11
eu as vrea sa imapart invitatiile inaintea sarbatorilor...ma gandesc sa nu fie prea tarziu...

fetetel voi v-ati cumparat invitatiile?

Buna,
noi nu le-am cumparat inca, intentionam sa le cumparam in decembrie si inainte de Sarbatorile de iarna sa le impartim![/quote]

cristinalp
05.10.2009, 13:32:09
Fetele eu mi-am cumparat rochia de mireasa...urmeaza verighetele si costumul pentru mire.

ebonyoana
10.10.2009, 22:00:44
eu as vrea sa imapart invitatiile inaintea sarbatorilor...ma gandesc sa nu fie prea tarziu...

Buna,
noi nu le-am cumparat inca, intentionam sa le cumparam in decembrie si inainte de Sarbatorile de iarna sa le impartim![/quote]

buna,
la noi au intervenit cateva schimbari si am cam intarziat cu pregatirile:((.
in cateva saptamani ne apucam de invitatii si inainte de sarbatori incepem sa le impartim:D.

mult noroc cu pregatirile:)

AnaMaria1986
11.10.2009, 10:25:56
Fetele eu mi-am cumparat rochia de mireasa...urmeaza verighetele si costumul pentru mire.

Sooper , felicitari!
Noi am facut fix invers, am cumparat costumul de mire, rochia mi-am gasit-o, am dat avans dar inca nu mi-o cumpar sa o aduc acasa, deoarece poate mai are nevoie de anumite modificari, asa ca in saptamana nuntii o sa rezolv problema cu rochia!;))

a_berky
20.10.2009, 16:28:34
Sooper , felicitari!
Noi am facut fix invers, am cumparat costumul de mire, rochia mi-am gasit-o, am dat avans dar inca nu mi-o cumpar sa o aduc acasa, deoarece poate mai are nevoie de anumite modificari, asa ca in saptamana nuntii o sa rezolv problema cu rochia!;))
Din experienta iti spun sa nu te lasi chiar pe ultima saptamana cand vei fi oricum stresata cu celelalte pregatiri. La mine desi au fost doar lucruri minore de modificat nu le-a iesit numai din a treia incercare...Asa ca du-o la modificat macar cu 2-3 saptamani inainte.

AnaMaria1986
20.10.2009, 22:54:23
Din experienta iti spun sa nu te lasi chiar pe ultima saptamana cand vei fi oricum stresata cu celelalte pregatiri. La mine desi au fost doar lucruri minore de modificat nu le-a iesit numai din a treia incercare...Asa ca du-o la modificat macar cu 2-3 saptamani inainte.

Multumesc mult pt sfat! La acelasi lucru m-am gandit si eu doar ca m-au asigurat ca in saptamana nuntii e perfect pt modificari, tinand cont ca nunta mea e in februarie si nu sunt foarte aglomerati! Plus ca rochita nu necesita modificari majore, doar lungimea( in functie de inaltimea tocului ) Multumesc oricum !>:D<

cristinalp
23.10.2009, 09:09:50
fetele noi nu suntem guralive deloc deloc
voi ce ati mai facut...eu lucrez la casuta de bai, am rezolvat si verighetele, am dat comanda si am achitat tot.

Pregatirile incep incet incet sa prinda contur.

AnaMaria1986
23.10.2009, 10:22:07
fetele noi nu suntem guralive deloc deloc
voi ce ati mai facut...eu lucrez la casuta de bai, am rezolvat si verighetele, am dat comanda si am achitat tot.

Pregatirile incep incet incet sa prinda contur.

Buna,
Poi, nu suntem guralive deoarece mai avem ceva timp!
Noi, mai avem de facut inviitatiile, de cumparat bauturile si sa achitam la biserica , iar avansul la prajituri dar la inceputul lui februarie, aaaaaa si era sa uit, sa-mi achizitionez eu botine,un bolerou, voalul si bijuteriile, iar la mire ii mai trebuie pantofii si camasa. si...cam atat! Abia astept sa treaca, atata bataie de cap..#-o. Atasez o poza cu tortul pe care il vrem noi

AnaMaria1986
23.10.2009, 10:23:48
Buna,
Poi, nu suntem guralive deoarece mai avem ceva timp!
Noi, mai avem de facut inviitatiile, de cumparat bauturile si sa achitam la biserica , iar avansul la prajituri dar la inceputul lui februarie, aaaaaa si era sa uit, sa-mi achizitionez eu botine,un bolerou, voalul si bijuteriile, iar la mire ii mai trebuie pantofii si camasa. si...cam atat! Abia astept sa treaca, atata bataie de cap..#-o. Atasez o poza cu tortul pe care il vrem noi

TORTUL....

ebonyoana
23.10.2009, 13:27:01
TORTUL....
foarte fain e tortul
marti am cumparat si noi verighetele:)
sapt viitoare mergem sa cautam rochia.
voi ce purtati pantofi sau botine la rochia de mireasa?
nu imi gasesc nimic frumos pe la noi.:-<

cristinalp
23.10.2009, 13:31:48
eu am ales botine pentru zi si pentru seara o pereche de pantofiori, pentru ca o sa joc si o sa-mi fie cald.
Verighetele le-am achitat si noi, am dat comanda, sunt gata in 2 saptamani asa ca mi-am mai luat o grija.

foarte fain e tortul

cristinalp
23.10.2009, 13:33:40
tortul il imbraci in martipan dupa cum vad din poze....ceva in genul asta imi doresc si eu....

TORTUL....

cristinalp
23.10.2009, 13:34:39
fetele dar ce voal doriti? lung, mediu, scurt... eu vreau unu lung sa dea bine in poze, am inteles ca nu e chiar atat de incomod

foarte fain e tortul

ebonyoana
23.10.2009, 13:35:45
foarte fain e tortul
verighetele...

cristinalp
23.10.2009, 13:38:09
superbe....sa va uneasca pe vecie in dragoste si bucurie....

verighetele...

ebonyoana
23.10.2009, 13:38:46
fetele dar ce voal doriti? lung, mediu, scurt... eu vreau unu lung sa dea bine in poze, am inteles ca nu e chiar atat de incomod
eu nu imi doream voal:P
mama zice ca e mai bine sa port asa ca o sa imi aleg unul mediu.

ebonyoana
23.10.2009, 13:39:45
superbe....sa va uneasca pe vecie in dragoste si bucurie....
multumim mult.
sper sa ne poarte noroc.:)

cristinalp
23.10.2009, 13:40:10
e bine sa ai capul acoperit cand esti in biserica...am vazut persoane care si l-au dat jos imediat cum au ajuns la restaurant ca sa nu te incomodeze prea tare, sau daca nu ti-l doresti

eu nu imi doream voal:P
mama zice ca e mai bine sa port asa ca o sa imi aleg unul mediu.

ebonyoana
23.10.2009, 14:14:47
e bine sa ai capul acoperit cand esti in biserica...am vazut persoane care si l-au dat jos imediat cum au ajuns la restaurant ca sa nu te incomodeze prea tare, sau daca nu ti-l doresti
cred ca asa o sa fac:);));))

AnaMaria1986
23.10.2009, 15:37:55
foarte fain e tortul

Multumesc!
Eu m-am gandit la botine...asta pentru ca mi-as dori sa fie zapadaaaaa multa!o:-) dar deocamdata n-am cautat...

AnaMaria1986
23.10.2009, 15:43:14
tortul il imbraci in martipan dupa cum vad din poze....ceva in genul asta imi doresc si eu....

Nu o sa fie imbracat in martipan! Mama unei prietene lucreaza foarte bine si cu frisca, nici nu zici ca nu-i martipan, postez ultimul tort facut de ea

AnaMaria1986
23.10.2009, 15:47:53
verighetele...

SUPERBE!
Noi le-am cumparat in urma cu vreo 2 luni si le purtam cu multa mandrie:x

cristinalp
23.10.2009, 16:13:19
sa le purtai cu multa dragoste, sunt fff frumoase....

SUPERBE!

cristinalp
23.10.2009, 16:14:17
wow chiar ca lucreaza bine nu gluma...superb

as vrea si eu...dar na daca suntem departe

Nu o sa fie imbracat in martipan! Mama unei prietene lucreaza foarte bine si cu frisca, nici nu zici ca nu-i martipan, postez ultimul tort facut de ea

AnaMaria1986
23.10.2009, 16:39:22
wow chiar ca lucreaza bine nu gluma...superb

as vrea si eu...dar na daca suntem departe

Da, lucreaza bine, si totul de casa, si pretul e ok!

AnaMaria1986
23.10.2009, 16:40:30
Da, lucreaza bine, si totul de casa, si pretul e ok!

Caserole de prajituri

cristinalp
23.10.2009, 16:54:31
aoleu ce bine arata....

Caserole de prajituri

AnaMaria1986
24.10.2009, 22:43:54
Fetelor, o intrebare!
Voi ce bauturi o sa aveti la nunta?

cristinalp
25.10.2009, 12:01:10
pe langa traditionalul vin alb si rosu si palinca de casa, vom avea wisky, garone, campari, coca cola, fanta, apa plata si apa minerala, suc natural, sampanie la primire
in ce cantitati inca nu stiu sa vedem ce ne spune de la sala

Fetelor, o intrebare!
Voi ce bauturi o sa aveti la nunta?

AnaMaria1986
25.10.2009, 14:53:38
pe langa traditionalul vin alb si rosu si palinca de casa, vom avea wisky, garone, campari, coca cola, fanta, apa plata si apa minerala, suc natural, sampanie la primire
in ce cantitati inca nu stiu sa vedem ce ne spune de la sala

Sooper!
Noi ne-am gandit asa:
Palinca de prune de prin anul '60 (facuta de bunicii mirelui) whisky(Ballantine's), sheridan's, vin doar alb, bere , cola, fanta, apa plata si minerala! noi ne-am decis ca e suficient, ce ziceti?

ebonyoana
25.10.2009, 18:54:51
SUPERBE!
foarte frumoase:)felicitari

ebonyoana
25.10.2009, 18:59:10
Sooper!
Noi ne-am gandit asa:
Palinca de prune de prin anul '60 (facuta de bunicii mirelui) whisky(Ballantine's), sheridan's, vin doar alb, bere , cola, fanta, apa plata si minerala! noi ne-am decis ca e suficient, ce ziceti?

si eu zic k e ok asa.(suna bine palinca aia:P).noi vream sa dam cam la fel in afara de bere si palinca:D

cristinalp
25.10.2009, 19:38:26
la noi nu se prea obisnuieste sa se serveasca bere la nunta...nu am vazut pe unde am fost....si in plus o sa fie destul de frig.

Sooper!
Noi ne-am gandit asa:

AnaMaria1986
25.10.2009, 22:17:24
la noi nu se prea obisnuieste sa se serveasca bere la nunta...nu am vazut pe unde am fost....si in plus o sa fie destul de frig.

La noi se serveste bere, bine, asta si in functie de invitati-fiecare isi cunoaste invitatii si se cam stie cine ce consuma! De ex.unul dintre nasii nostrii consuma doar bere,rar si vin! Asa ca...

cristinalp
26.10.2009, 16:37:57
daaa, aici ai dreptate in functie de preferintele invitatiilor

La noi se serveste bere, bine, asta si in functie de invitati-fiecare isi cunoaste invitatii si se cam stie cine ce consuma! De ex.unul dintre nasii nostrii consuma doar bere,rar si vin! Asa ca...

cristinalp
06.11.2009, 12:33:03
Casa de Piatra la toate miresicile! Februarie este o luna frumoasa
multumim.....intr-adevar este o luna frumoasa si plina de iubire

cristinalp
10.11.2009, 09:16:45
multumim.....intr-adevar este o luna frumoasa si plina de iubire

ce fac fetele...ce pregatiri ati mai facut?....

cristinalp
01.12.2009, 13:19:17
fetele cum stati cu pregatirile...ce ati mai cumparat....?
cum stati cu listele de cumparaturi si cu emotiile?

pentium441
08.12.2009, 22:13:09
Voi veti avea lautari sau DJ?

cristinalp
10.12.2009, 08:34:28

eu voi avea lautari...o formatie de 5 ....

ebonyoana
11.12.2009, 17:19:08
noi am ales dj.avem o nunta mica si e mai ok asa

cristinalp
21.12.2009, 12:35:25
noi am ales dj.avem o nunta mica si e mai ok asa

miresicilor de februarie voi cum stati cu pregatirile?

ebonyoana
28.12.2009, 23:57:01
miresicilor de februarie voi cum stati cu pregatirile?
sunt aproapte gata....incep sa am emotii:D

cristinalp
02.01.2010, 23:17:08
sunt aproapte gata....incep sa am emotii:D

la fel si eu..incepe sa tremure inima in mine....
in mare parte totul e realizat si organizat si pus la punct
mai am fff putin....bauturile si comanda pentru tort si prajituri, si de pus la punct meniul....

irinag
11.01.2010, 15:39:54
Buna si bine ai venit printre miresici, voiam doar sa iti spun ca anul asta colega mea a facut nunta in februarie si a fost superb....au prins o vreme atat de frumoasa, cu multa zapada...(desi prin cluj mai rar sa fie zapada frumoasa), era un soare frumos de iarna si destul de caldut...le-au iesit niste poze frumoase, cu mult alb, cu zapada...iar aranjamentul restaurantului a fost tot pe tema iernii...a iesit foarte frumos...iti doresc sa aveti si voi o zi frumoasa in 6 februarie, o zi alba, plina de zapada....Te pup si spor la pregatiri.
Salut,
Cu cat timp inainte ai rezervat restaurantul Doua Veverite? Ai mancat acolo? Stii detalii despre servire etc?

Bany
23.01.2010, 22:16:20
Buna fetelor,sunt noua pe aici si sunt miresik de feruarie(pe 14 mai exact)am pregatit aproape tot...o sa fie o nunta aurie.Noi am comis o greseala...maaare si nu prea o mai putem rezolva,am stabilit cununia religioasa la orele 18:(( e deja intuneric atunci,mi-am dat seama la o saptamana dupa ce am impartit invitatiile.Ne-am gandit sa vb din nou cu preotul si sa modificam cumva ora dar in acest caz se decaleaza tot programul si nu fac decat sa inrautatesc situatia asa ca...asta e,o sa suportam situatia,sper din suflet ca in rest sa nu fie nici o problema.Voi cum stati cu pregatirile?

ebonyoana
25.01.2010, 23:16:24
Buna fetelor,sunt noua pe aici si sunt miresik de feruarie(pe 14 mai exact)am pregatit aproape tot...o sa fie o nunta aurie.Noi am comis o greseala...maaare si nu prea o mai putem rezolva,am stabilit cununia religioasa la orele 18:(( e deja intuneric atunci,mi-am dat seama la o saptamana dupa ce am impartit invitatiile.Ne-am gandit sa vb din nou cu preotul si sa modificam cumva ora dar in acest caz se decaleaza tot programul si nu fac decat sa inrautatesc situatia asa ca...asta e,o sa suportam situatia,sper din suflet ca in rest sa nu fie nici o problema.Voi cum stati cu pregatirile?
buna..eu am nunta pe 6 feb...si eu am cununia religioasa tot la ora 18 si mi-am dat seama ca o sa fie intuneric la ora aia dupa ce am vb cu fotograful..eu imi fac griji ca nu o sa am o sedinta foto prea reusita:(dar sper sa reusesc sa fac sedinta foto inainte sa se intunece.

ioanall
29.01.2010, 00:26:42
buna..eu am nunta pe 6 feb...si eu am cununia religioasa tot la ora 18 si mi-am dat seama ca o sa fie intuneric la ora aia dupa ce am vb cu fotograful..eu imi fac griji ca nu o sa am o sedinta foto prea reusita:(dar sper sa reusesc sa fac sedinta foto inainte sa se intunece.

Buna! Si eu am nunta saptamana viitoare, pe 7 :D. Cununia religioasa la noi este la 17 insa noi am stabilit fotografiile sa le facem inainte de a merge la biserica. De nu ar fi ger sa putem sta catusi de putin pe afara sa facem macar cateva :D.
Emotii nu prea am :D doar ca mai sunt unele lucruri de cumparat si asta ma cam sperie, sa nu cumva sa nu-mi ajunga timpul...

Sa aveti o nunta asa cum o visati :*

AnaMaria1986
29.01.2010, 14:16:37
Buna,
Nu am mai intrat de ceva vreme pe site, dar dupa cum observ, miresicile de februarie sunt pregatite pt marele eveniment! Si eu sunt pregatita, mai trebuie doar sucul sa-l cumparamsi sa ne stabilim meniurile, aaa sa sunam pt confirmari( noi am stabilit ca e spre binele nostru sa fim noi cei care suna invitatii )! Emotii...noi nu prea avem poate si din cauza ca suntem prinsi cu serviciul mai mult de cat ar trebui dar, asteptam cu multa nerabdare sa treaca acest eveniment ca prea mult stres am acumulat! Am vazut mai sus ca sunteti dezamagite pt ora la care v-ati programat cununia...e adevarat ca e cam aiurea din punctul de vedere al fotografiilor, dar eu zic sa nu va stresati foarte tare daca fotograful are un aparat profesional o sa iasa totul ok! Noi , ne-am programat cununia religioasa la ora 16:30 , asta pt ca ora la care incepe ceful propriu-zis la restaurant e ora 18:00 si asta doar pt a nu inopta pe la biserica!

Va doresc multe incurajari si o nunta de vis, tuturor miresicilor!:*

cristinalp
31.01.2010, 20:08:48
vad ca toate miresicile asteapta cu nerabdare marele eveniment...eu in parte am cam rezolvat cu toate mai am cateva cumparaturi pe ultima suta de metrii.....
eu m programat biserica la ora 13.30..asa ca eu o sa am timp pentru poze pana la ora 18 cand incepe petrecerea...
spor la pregatiri si casa de piatra!!!!!

giuli
01.02.2010, 22:57:15
buna fetelor!

Si noi avem nunta pe 6 feb 2010.<:-P

anca_eu
05.02.2010, 19:36:33
Casa de piatra tuturor si o nunta minunata.

dreya_Elle
06.02.2010, 11:32:05
miresicile petrec azi! le asteptam cu impresii si poze !
casa de piatra!

ebonyoana
10.02.2010, 23:39:15
cateva poze de la nunta
http://picasaweb.google.com/mariana.sunel/NuntaNoastra#
sper sa va placa si le astept si pe ale voastre :)>-

dreya_Elle
11.02.2010, 07:17:51
cateva poze de la nunta
frumosi!!!!!!
CASA DE PIATRA SI MULTA FERICIRE @};- @};- @};- @};- @};-

ebonyoana
11.02.2010, 19:42:03
frumosi!!!!!!
CASA DE PIATRA SI MULTA FERICIRE @};- @};- @};- @};- @};-
multumesc mult>:D< :*

morocria
13.02.2010, 02:19:28
Superbe fotografiile si momentele!<:-P
Casa de piatra!
Si sa cunoasteti iubirea si fericirea tot restul vietii voastre!

cristinalp
14.02.2010, 15:07:32
si eu am fost miresica de februarie....
cateva poze
http://picasaweb.google.com/cristinalupu83/NUNTA#

ebonyoana
14.02.2010, 18:48:30
cateva poze
casa de piatra:*

ebonyoana
14.02.2010, 18:49:37
Superbe fotografiile si momentele!<:-P
Casa de piatra!
Si sa cunoasteti iubirea si fericirea tot restul vietii voastre!
multumim mult>:D<

anca_eu
15.02.2010, 14:39:59
cateva poze de la nunta
Ati foat foarte frumosi, casa de piatra si tot ce va doriti.

cateva poze
Ati fost frumoasi, casa de piatra sa aveti si multa fericire.

Natyutza
17.02.2010, 18:10:43
Eu sunt o viitoare miresica, de septembrie, insa vreau sa va felicit pe cele care ati trecut deja de "ziua cea mare" si sa va doresc o zi de vis celor care inca o asteptati , cu atata nerabdare! :D <:-PIar voua, tuturor, va doresc in primul rand sanatate si fie ca viata sa va ofere aceeasi iubire sincera si devotata "pana cand moartea va va desparti", un drum lung impreuna, presat cu bucurii si zambete, dar si radacini puternice, pe timp de furtuna...Povestea sa mearga mai departe, ca vantul din Vama Veche...:x

ebonyoana
22.02.2010, 23:43:55
Eu sunt o viitoare miresica, de septembrie, insa vreau sa va felicit pe cele care ati trecut deja de "ziua cea mare" si sa va doresc o zi de vis celor care inca o asteptati , cu atata nerabdare! :D <:-PIar voua, tuturor, va doresc in primul rand sanatate si fie ca viata sa va ofere aceeasi iubire sincera si devotata "pana cand moartea va va desparti", un drum lung impreuna, presat cu bucurii si zambete, dar si radacini puternice, pe timp de furtuna...Povestea sa mearga mai departe, ca vantul din Vama Veche...:x
multumim:)>:D<

AnaMaria1986
09.03.2010, 00:49:54
A trecut...a fost superb! :*

Ati fost asa frumoase! Casa de piatra si multa fericire tuturor!<:-P

Am fost si eu miresica postez aici adresa mea de hi5 unde puteti vedea poze http://ceterasanamaria.hi5.com si un site tot cu poze ********!
Va pup!:*

ebonyoana
09.03.2010, 01:09:15
superbe pozele.felicitari>:D<
casa de piatra.
superb locul unde ati facut sedinta foto.;))

A trecut...a fost superb! :*

Ati fost asa frumoase! Casa de piatra si multa fericire tuturor!<:-P

Am fost si eu miresica postez aici adresa mea de hi5 unde puteti vedea poze http://ceterasanamaria.hi5.com si un site tot cu poze ********!
Va pup!:*

AnaMaria1986
09.03.2010, 01:11:15
superbe pozele.felicitari>:D<
casa de piatra.
superb locul unde ati facut sedinta foto.;))

Multumim mult ! La fel si voua!:*
E la tara la sotul meu ;-)

mitze
10.01.2011, 23:36:23
Miresici de 2010, am incheiat un an frumos, plin de emotii si vise realizate. Acum, sa predam stafeta Miresicilor de 2011 si 2012 <:-P

Subiectele lunare si cel anual din anul incheiat vor fi inchise. In continuare, puteti purta discutiile la Off-Topic Miresici de 2010 (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=13074&page=6499) sau in cadrul oricaror alte sectiuni ale forumului care va sunt dragi :)