PDA

Versiunea completa : Emisiuni TV interesante

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

inginermiha
29.11.2006, 17:11:24
Buna fetele!
Am si eu nunta la anul pe 21 iulie si as dori foarte tare sa imi dati si mie careva o informatie despre emisiunea Tablou de nunta .
Defapt as avea nevoie de numarul de telefon unde se fac inscrieri.
V-as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati spune.
Multumesc!!!!:* :* :* :* :*

dandelion
29.11.2006, 18:20:33
Buna fetele!
Am si eu nunta la anul pe 21 iulie si as dori foarte tare sa imi dati si mie careva o informatie despre emisiunea Tablou de nunta .
:O scuze ca intreb, dar vreti sa va faceti nunta la tv?

Anahita
29.11.2006, 18:27:31
Scuze de intrebare, dar platesc ei tot sau de ce te-ai supune unei asemenea orori?

ryanaro
29.11.2006, 18:43:51
Pai sa o vada lumea :-\

dandelion
29.11.2006, 19:40:10
Pai sa o vada lumea :-\;));));));))

ryanaro
29.11.2006, 19:50:24
Pai ce-am zis?! :O Am putea spune ca e o modalitate prin care iti e filmata nunta gratis.:-" Si nu e nevoie sa dai caseta la nuntasi....

mam
29.11.2006, 20:07:17
mie nu imi place deloc emisiunea aceea, am vazut cateva secvente la un mom dat si am zis ca nici daca ma platesc sa fac nunta nu o sa o fac in acest mod...dar, fiecare cu parerea lui si cu dorintele lui; daca asta este ceea ce iti doresti, presupun ca nu trebuie decat sa intrii pe site-ul antenei 1 si sa ii suni!

dj
29.11.2006, 20:29:16
mie nu imi place deloc emisiunea aceea, am vazut cateva secvente la un mom dat si am zis ca nici daca ma platesc sa fac nunta nu o sa o fac in acest mod...dar, fiecare cu parerea lui si cu dorintele lui; daca asta este ceea ce iti doresti, presupun ca nu trebuie decat sa intrii pe site-ul antenei 1 si sa ii suni!
Mai ales ca in nici o emisiune nu a fost filmata o nunta cat de cat decenta...

ALEX21A
29.11.2006, 20:46:29
Scuze de intrebare, dar platesc ei tot sau de ce te-ai supune unei asemenea orori?
sigur muzica si alte surprize ti le asigura ei;;) ...restul nu stiu........

eva
29.11.2006, 20:48:26
Vezi ca si Prima tv face reclama la o emisiune despre nunti, spun ca daca nu ai bani sa iti faci nunta, le scrii lor si fac ei tot.
Cred ca mi bine asa decat "Tablou de nunta", care mi se pare de prost gust, nu pot sa ma uit la mustaciosul ala care face glume nasoale. mai bine nu fac nunta decat sa il am in priajma la nunta mea( bafta me ca am facut-o deja lol).
Scuazati-ma daca am fost prea dura cu saracul om. :))

ALEX21A
29.11.2006, 20:55:52
Vezi ca si Prima tv face reclama la o emisiune despre nunti, spun ca daca nu ai bani sa iti faci nunta, le scrii lor si fac ei tot.
Cred ca mi bine asa decat "Tablou de nunta", care mi se pare de prost gust, nu pot sa ma uit la mustaciosul ala care face glume nasoale. mai bine nu fac nunta decat sa il am in priajma la nunta mea( bafta me ca am facut-o deja lol).
mie mi se pare ca amandoi prezentatorii sunt penibili/:)

dandelion
29.11.2006, 22:08:31
mie mi se pare ca amandoi prezentatorii sunt penibili/:)
Chiar sunt.
Inainte sa-i "bage" pe ei in emisiune, mai era ceva de capul ei.Acuma e varza rau.

ancastoian
29.11.2006, 22:11:25
Eu zic sa vedem partea buna a emisiunii care cred ca e"asa nu!" in loc de "asa da!"In loc sa te ajute, mai mult te sperie vazand cat de usor poti deveni penibil:>

inginermiha
30.11.2006, 09:03:01
Fetele usor!!!Nu vruiam decat sa aflu numarul de telefon ....in caz ca.....cine stie....chiar nu il are nimeni?
A si pe site-ul antena 1 nu este nici un nr de telefon pentru asa ceva.

ALEX21A
30.11.2006, 10:45:51
Fetele usor!!!Nu vruiam decat sa aflu numarul de telefon ....in caz ca.....cine stie....chiar nu il are nimeni?
eu zic ca nu conteaza nr pe care il ai de la antena,de la ce departament.............unul oarecare,suni ,spui ce te ar interesa si sigur de ajuta.............................cred ca sigur dau astia un nr de telefon la care sa suni in caz de vreo stire,un eveniment........suna la ala si informeaza te.....sigur iti va da o relatie,ceva:)

Sylvester
30.11.2006, 10:47:34
Eu cred ca au prea multe cereri si de-aia nu mai au pe site nimic despre emisiunea respectiva ... sau o intrerup pentru ca saptamana asta vad ca nu apare in program!

nico85
30.11.2006, 11:01:14
mai,eu ma mai uitam la emisiunea asta...mi se parea chiar draguta,mai ales inainte de nunta dar de cand au aparut aia doi,adica Roxana si cu"mustaciosu"(nu eu l-am poreclit asa,ca mi-a luat-o o miresica inainte:)) ) nu ma mai pot uita la ei sa vad cat pot fi de penibili.eu sigur nu as vrea sa-i vad pe aia la mine la nunta sa ma puna in tot felul de situatii,care mai de care mai jenante,nici pt toti banii din lume pt ca sigur reusesc sa-ti strice tot cheful.:)>-

eva
30.11.2006, 14:31:38

Sau suna la informatii sa-ti dea orce numar al televiziunii sau trimitele un mail, ca o adresa de contact tot tre sa aiba.

bucalata
30.11.2006, 15:03:24
Fetelor aveti dreptate...nici eu nu mi-as face nunta la emisiunea asta..nici daca m-ar plati ei...chiar daca toate colegele mele insista.:[email protected] imi imaginez "mustaciosul"..cum imi ia bunica peste picior numind-o domnisoara de onoare......sau pe Roxana impingandushi "dotarile"in mire.=)) .nu ca ash fi geloasa...;))

Mada2312
30.11.2006, 15:21:37
Emisiunea cu pricina nu mai apare acum in grila de program probabil pt. ca e post...
De fiecare data cand am surprins o secventa din emisiune mi s-a parut penibila...chiar nu mi-as dori o nunta cu intrusi, dar asta e strict parerea mea. Fiecare face cum vrea si cum ii pofteste inimioara;-)

issa
30.11.2006, 17:12:46

Te pot ajuta pentru ca lucrez la antena 3. hai ca ma interesez de numarul producatoarei, daca chiar iti doresti sa apari in emisiunea Tablou de nunta. Pupici

issa
30.11.2006, 17:15:50

daca nu ai bani iti fac ei nunta? Cum? Cu mult prost gust, pe orbeste, ca doar nu te duci tu in magazine si zici vreau aia, aia...si aia si ei platesc. Hai sa fim seriosi, nu stii cum se fac astfel de emisiuni.

ryanaro
30.11.2006, 17:19:56
daca nu ai bani iti fac ei nunta? Cum? Cu mult prost gust, pe orbeste, ca doar nu te duci tu in magazine si zici vreau aia, aia...si aia si ei platesc. Hai sa fim seriosi, nu stii cum se fac astfel de emisiuni.

Vroiam sa zic ceva legat de anumite nunti dar ma abtin :D :)>-

anaela
30.11.2006, 17:22:41

Iti dau mare dreptate in legatura cu asta chiar daca iti asigura ei anumite lucuri sunt de foarte mare prost gust, ca doar pe ei ii intereseaza audienta si nimic altceva.

issa
30.11.2006, 17:37:01
Cei de la Prima mai au emisiunea cu amenajarea casei si tot la fel, proprietarii nu se duc in magazine sa-si aleaga canapeaua si covorul. Sunt trimisi pentru 2 zile la plimbare si vad doar produsul final. Daca le place bine daca nu tzeapa lor. Asa si cu nunta.

movulina
30.11.2006, 17:40:02
Cei de la Prima mai au emisiunea cu amenajarea casei si tot la fel, proprietarii nu se duc in magazine sa-si aleaga canapeaua si covorul. Sunt trimisi pentru 2 zile la plimbare si vad doar produsul final. Daca le place bine daca nu tzeapa lor. Asa si cu nunta.

Nasol................de acord cu fetele, vreau sa fie NUNTA MEA, nu cheful celor din televiziune!!!

eva
30.11.2006, 19:39:11

Nu am idee ce fac ei cu nunta, am vazut reclama.
Mai este o emisiune despre nunti pe realtv, doua cupluri isi organizeaza nunta unii pt altii, fara sa se cunoasca dinainte intre ei. O tampenie si mai mare, sa iti aleaga altcineva ce rochie o sa porti la nunta. Suporti sa ai o nunta de cosmar. doar pt a castiga luna miere

Ce faci la Antena 3, am si eu nevoie sa fac practica la o televiziune si nu gasesc :D :D

issa
30.11.2006, 19:42:50
In departamentul programe, depinde unde ai tu nevoie, dar in departamentul nostru chiar nu se poate, e prea mare zapaceala(e vorba de stiri) si nimeni nu are timp de asa ceva.

eva
30.11.2006, 19:45:13

M-am uitat de multe ori la aceasta emisiune si intradevar nu totdeauna iesea ceva frumos.
Dar si multe camere inainte de reparatie aratau groaznic.
Oricum nu se compara cu nunt, camera poti sa o schimbi oricand, dar nunta e UNICA.

eva
30.11.2006, 19:47:48
In departamentul programe, depinde unde ai tu nevoie, dar in departamentul nostru chiar nu se poate, e prea mare zapaceala(e vorba de stiri) si nimeni nu are timp de asa ceva.

Imi dau dau seama cum e, o sa gasesc eu undeva :). Abia astept sa termin si eu facultatea sa incep sa muncesc. >:D<

issa
30.11.2006, 19:50:18
M-am uitat de multe ori la aceasta emisiune si intradevar nu totdeauna iesea ceva frumos.
Dar si multe camere inainte de reparatie aratau groaznic.
Oricum nu se compara cu nunt, camera poti sa o schimbi oricand, dar nunta e UNICA.

Corect. Dar faceam o comparatie ca nu au cum sa faca nunta asa cum vrem noi. Daca ar fi fost asa iti dai seama ca era bataie la inscrieri.

issa
30.11.2006, 19:58:06
Imi dau dau seama cum e, o sa gasesc eu undeva :). Abia astept sa termin si eu facultatea sa incep sa muncesc. >:D<

Esti la jurnalistica?

ALEX21A
22.12.2006, 12:18:19
fetelorrrrrrrrrr!!...........help!!

aseara la emis tablou de nunta am prins cateva momente.......a fost o nunta in ardeal...bistrita nasaud....intr o localitate cu "R"...rostior,sau nush cum.................a cantat un cantaret de muzica populara f frumos.....n am inteles bine cum il cheama...a vazut cineva??...stie cum il cheama??.....

LILICA
22.12.2006, 14:10:30
Iti raspund diseara, ca eu am uitat dar o intreb pe mama si mie imi place am avut ocazia sa-l aud la un spectacol dar si cu alte ocazii.

LILICA
22.12.2006, 15:32:50
fetelorrrrrrrrrr!!...........help!!

aseara la emis tablou de nunta am prins cateva momente.......a fost o nunta in ardeal...bistrita nasaud....intr o localitate cu "R"...rostior,sau nush cum.................a cantat un cantaret de muzica populara f frumos.....n am inteles bine cum il cheama...a vazut cineva??...stie cum il cheama??.....

Alexandru Bugra cumva?

ALEX21A
22.12.2006, 22:02:31
Alexandru Bugra cumva?

parca...a spus numele de 2 ori ,dar eu nefiind familiarizata si neauzind de el nu l am inteles....numele de fam era ceva in genu...eu intelesesem turuga...duruga..........el tre sa fie...dc pai poarta si pana la palarie ,el e:) ...................acum e mai greu sa gasesc melodiile cantate de el...repertoriu...album..........tre sa vad cum fac....aici in bucuresti mai greu...nici macar pe odc n am gasit...nici o melodie....

Kalini
30.12.2006, 02:25:43
Emisiunea asta mi se pare un dezastru......Nu as apela la ei nici daca as face nunta in fiecare sambata!!!!!!!!!!:> :> :>

irinabusuioc
22.01.2007, 05:31:21
Un prieten al nostru a fost filmat la Tablou de nunta si ne-a spus ca nu se fac inscrieri,ei vin la anumite restaurante si intreaba cand sunt nunti apoi iau legatura cu mirii si-i intreaba daca sunt de acord sa fie filmati si daca vor sa plateasca cateva tacamuri in plus pt cei care vin sa filmeze.Deci cam asa sta treaba.....stiu sigur!

irinabusuioc
22.01.2007, 05:33:23
Buna fetele!
Un prieten al nostru a fost filmat la Tablou de nunta si ne-a spus ca nu se fac inscrieri,ei vin la anumite restaurante si intreaba cand sunt nunti apoi iau legatura cu mirii si-i intreaba daca sunt de acord sa fie filmati si daca vor sa plateasca cateva tacamuri in plus pt cei care vin sa filmeze.Deci cam asa sta treaba.....stiu sigur!

ALEX21A
22.01.2007, 09:59:05

:)) :)) si atunci care e smecheria??...........hai ca asta e tare!!.......eu credeam ca le face nunta mirilor.......sa mai vina si asa tam-nesam,doar sa isi faca ei emisiunea si sa mai ia si niste bani frumosi........hai ca sunt tari...si mai aduc ei o vedeta ,doua la nunta,presupun.........nu renteaza si oricum ,sa mi fi facut nunta gratis,si sa nu i vad>:P

syyylviuta
22.01.2007, 11:17:03
Eu am vazut zilele trecute la tv ca iti fac ei nunta, tu doar sa te inscrii... acum nu stiu daca era Tablou de Nunta sau era pe alt post tot pentru nunti... nu am prins decat sfarsitul. Banuiesc ca daca intri pe site-ul antena 1 gasesti mai multe detalii.

irinabusuioc
24.01.2007, 13:18:40
Eu am vazut zilele trecute la tv ca iti fac ei nunta, tu doar sa te inscrii... acum nu stiu daca era Tablou de Nunta sau era pe alt post tot pentru nunti... nu am prins decat sfarsitul. Banuiesc ca daca intri pe site-ul antena 1 gasesti mai multe detalii.
Aia e alta emisiune. despre tablou de nunta ma mai scris eu cu o pagina in urma.Daca te intereseaza poti sa te uiti.

Crina1
24.01.2007, 14:33:58

Buna!Eu stiu de ceva asemanator.Unul dintre mirii de la Tablou de Nunta este Jandarm la tatal meu la servici si i-a zis ca cei de la emisiune merg la starea civila si aleg cateva cupluri .Apoi iau legatura cu mirii si ii intreaba daca sunt e acord sa le filmeze nunta!Asta e tot ce stiu...

miti
03.02.2007, 20:55:37
Buna!Eu stiu de ceva asemanator.Unul dintre mirii de la Tablou de Nunta este Jandarm la tatal meu la servici si i-a zis ca cei de la emisiune merg la starea civila si aleg cateva cupluri .Apoi iau legatura cu mirii si ii intreaba daca sunt e acord sa le filmeze nunta!Asta e tot ce stiu...

Oare pe ce criterii ii aleg???

nikol
03.02.2007, 23:38:13
Eu zic sa vedem partea buna a emisiunii care cred ca e"asa nu!" in loc de "asa da!"In loc sa te ajute, mai mult te sperie vazand cat de usor poti deveni penibil:>

si pt mine emisiunea asta este o "asa nu".............sincera sa fiu ma mai uit din cand in cand atunci cand am chef sa ma amuz putin, dar nu pot intelege persoanele care apeleaza la asa ceva.................

Crina1
04.02.2007, 10:47:23
Oare pe ce criterii ii aleg???

Chiar nu stiu!:*

esperance
05.02.2007, 12:42:16
Ma uit la emisiunea asta pentru ca ma intereseaza cam orice tine de nunta, dar nu prea am vazut nimic care sa-mi placa si sa-mi doresc sa am si eu la nunta mea.In ultimul timp, am vazut ca sunt nunti de la tara, am vazut mirese cu rochii albe si cizme negre.Cred ca la ultima emisiune am vazut o domnisoara care a rupt buchetul de mireasa, din simplul motiv ca l-a mai prins si o alta fata care nu a vrut nici in ruptul capului sa i-l cedeze.Cat despre prezentatori... SUB ORICE CRITICA:gesturi incalificabile, glume expirate, mistouri cat se poate...Pacat, pentru ca ideea emisiunii nu mi s-a parut rea.

esperance
05.02.2007, 12:46:12

E vorba despre emisiunea de pe Prima.Dar nu stiu cate mirese ar accepta sa-si faca nunta, fara a avea nicio contributie, doar de dragul de a o face.Cunosc cateva cupluri care si-au tot amanat nunta din cauza banilor pentru ca au vrut sa aiba o nunta asa cum au visat, in organizarea careia sa se implice personal.

ryanaro
05.02.2007, 13:07:30
nu intelegeti ca ei vor sa faca mishto?! nu vor sa va prezinte nunta frumos, ideal, ci vor sa expuna numai partile urate, pentru public! e o emisiune pana la urma, nu o filmare de nunta. intr-un fel iti filmeaza cameramanul pt nunta, sa arate numai partea avantajoasa, si intr-un fel iti filmeaza cameramanul de televiziune de la emisiunea respectiva. Filmeaza ca si cum ar filma pt stirile de la ora 5, cu precadere partile negative. Eu zic sa va ganditi bine de tot daca vreti sa va expuneti in emisiunea asta. Eu nu am vazut decat 3 emisiuni in datile cand am fost in tara si nu mi s-a parut vreo nunta "de calitate" prezentata acolo, nu am luat nicio idee despre decor, nimica. [-X

ryanaro
05.02.2007, 13:11:29
In ultimul timp, am vazut ca sunt nunti de la tara, am vazut mirese cu rochii albe si cizme negre.Cred ca la ultima emisiune am vazut o domnisoara care a rupt buchetul de mireasa, din simplul motiv ca l-a mai prins si o alta fata care nu a vrut nici in ruptul capului sa i-l cedeze

Dar gandeste-te bine, daca ar fi fost filmat de cameramanul platit de respectivii, crezi ca s-ar fi vazut fazele astea cu cizmele negre si cu buchetul rupt in doua?! Bineinteles ca nu. Ei vor sa expuna doar partile negative. Sau daca este cineva care a baut un pic prea mult... Pe dvd ul tau de nunta nu va aparea asa ceva, pe cand in emisiune, in mod cert...8-|

mireasa_mereu
05.02.2007, 23:59:50
buna dragi miresici si casa de piatra va urez ! am ajuns intr-o situatie uratica ! am scris la emisiunea "nunta in 48 de ore" de pe prima tv , o emisiune care iti ofera 100 de milioane pt a-ti organiza nunta. am fost azi la bucuresti la casting ( eu sunt din hunedoara ) si surpriza :AM LUAT CASTINGUL . am ajuns acasa amdoi obositi dupa 2 nopti nedormite pe tren si maine trebuie sa ne bagam actele caci peste 2 saptamani , in 17 am nunta ! ei vin cu 2 zile inainte si imi dau banii , iar eu trebuie sa organizez ! 2 zile ! doamne , ce ma voi face ? alta sansa nu am , stam prost cu banii ! spuneti-mi voi cu ce sa incep ! :) :( :-ss merci mult ! noapte buna ! cred ca nu voi putea dormi ! :-<

vivi
06.02.2007, 00:13:43
INVITATII, invitatii, prin viu grai, prin email, dar si pe hartie
Parerea mea e ca daca nu trimiti invitatii scrise nimeni nu o sa creada.
restul: bani imprumut (el): rochie de mireasa , cautat probat la prima ora (tu)

bianca17
06.02.2007, 01:45:12
Felicitari!
Si eu zic sa incepi tot cu invitatiile. Apoi restaurant, DJ, rochita...
In doua zile clar nu se poate, dar in doua saptamani, cu bani imprumutati, nu e imposibil.

Succes si spor la pregatiri :love:

fifiri
06.02.2007, 02:29:53
uau, super tare faza! crede-ma se poate. noua ne-au organizat nunta parintii cam tot in 2 saptamani, cu exceptia invitatiilor pe care le aveam facute dinainte.

deci subscriu: invita pe toata lumea cat de repede, cum poti, uita de invitatii de hartie, ca nu e vreme. poti eventual sa faci carduri pentru cei care vor veni (le lasi blank si le scrii numele cu carioca, cand stii ca vin), in semn de multumire, ca au participat la nunta.

daca vreti sa va casatoriti ortodox, va trebuie dispensa de la biserica, fiindca nunta pica in saptamana lasatului de sec de carne, cand deja nu se mai fac nunti, fara dispensa (nu e nici o problema, ai mei s-au casatorit in post, si au muuulti ani de atunci :) ).

restaurantul, si vorbit cu o agentie de organizat nunta si mers pe mana lor direct.

apoi dj si fotografi/cameramani.

apoi hainutele pentru voi.

e mai bine sa imprumutati bani si sa ii platiti apoi, ca altfel, in 2 zile nu vad cum.

mult succes!

cecilia
06.02.2007, 02:44:00
wow....asta e chiar ceva inedit...ce sa zic decat felicitari!
restaurant?biserica?astea de obicei sunt primele lucruri care se fac,dar cum cazul tau este chiar iesit din comun,nu stiu daca mai putem sa dam sfaturile care se dau de obicei.
in primul rand fa lista de invitati.
de invitatii scrise nu se mai pune problema.adica ai putea sa le cumperi direct,dar nu mai ai timp sa le imparti.asa ca solutia ar fi sa faci invitatiile telefonic.si ar fi bine ca fiecare sa aiba grija de invitatii lui.adica voi de prietenii vostri,iar parintii si nasii de ai lor,de rude,etc.adica daca ai tai au sa zicem 20 de oameni,sa se ocupe ei de invitarea acestora,ai lui la fel,nasii la fel,asa incat sa te scape pe tine de grija asta.si tinand cont de situatie,ar trebui sa ceri confirmarea pe loc de la fiecare.nu ai timp sa astepti nu stiu cate zile un raspuns,explica-le situatia si roaga-i sa te inteleaga si sa iti spuna pe loc daca onoreaza invitatia sau nu.
ai putea chiar sa faci asa ca un consiliu de familie,in care sa incluzi nasii si prietenii foarte apropiati,care sa se constituie intr-un fel de comisie,ca sa te degreveze pe tine de sarcini.ceva de genul:unul sa se ocupe si sa caute fotograf,unul sa caute cameraman,unul sa se ocupe de muzica,etc.orice ajutor iti va fi extrem de util.
si daca zici ca banii vor veni la finalul pregatirilor,incearca sa vb cu cei implicati sa astepte banii pana la final(fotograful,cameramanul,dj-ul sau formatia).poate reusesti sa ii convingi sa nu iti ceara avans,si asa mai scapi de niste bani.
mamaaaaa,parca am si eu emotii,ce maraton!dar trebuie sa fii optimista si sa pornesti cu dreptul,sa te organizezi f bine cu liste si sa obtii ajutor,si sunt sigura ca o sa iasa bine.
sa ne tii la curent,pupic.

mireasa_mereu
06.02.2007, 08:57:59
Fetelor , nui prea ati inteles voi ideea ! Eu primesc banii de la prima cu doua zile inainye , si in alea doua zile organizez totul ! Nu am voie sa imprumut banii inainte , caci nainte nu am voie sa organizez nimic ! Ei ma vor filma non-stop in cele 48 de ore ! Asta nu prea stiu eu ce sa fac in astea 2 sapt pana atunci ! Astazi am bagat actele , mi-e atat de frica . Pot sa fac o proba pt cofura pana atunci , altceva ? :( vai , e graznic prin ce trec , dar simt ca va iesi ceva frumos ! Nu stiu ce sa ma mai fac ! By the way , ma numesc bianca ! Merci ! >:D<

mireasa_mereu
06.02.2007, 08:59:39
Ceci ti-am vazut pozele de la nunta , sunt invidioasa , foarte frumos ! ... va rog ajutor ! :( :"> :-<

fifiri
06.02.2007, 09:16:43
Fetelor , nui prea ati inteles voi ideea ! Eu primesc banii de la prima cu doua zile inainye , si in alea doua zile organizez totul ! Nu am voie sa imprumut banii inainte , caci nainte nu am voie sa organizez nimic ! Ei ma vor filma non-stop in cele 48 de ore ! Asta nu prea stiu eu ce sa fac in astea 2 sapt pana atunci ! Astazi am bagat actele , mi-e atat de frica . Pot sa fac o proba pt cofura pana atunci , altceva ? :( vai , e graznic prin ce trec , dar simt ca va iesi ceva frumos ! Nu stiu ce sa ma mai fac ! By the way , ma numesc bianca ! Merci ! >:D<

ok, nu merge cu imprumut. dar tot te poti interesa de restaurant, biserica, rochii de mireasa, etc. si in alea 2 zile doar semnezi contractele cu cine/ce ti-a placut. eu mi-am luat rochia in 2 ore. asta pentru ca o trimisesem pe mama in recunoastere si selectionase vreo 4 magazine care aveau rochii cum voiam eu. am fost la toate si mi-am luat. dar asta e numai rochia.

poti renunta la dj si sa iti faci tu playlist pe un laptop, sa inchiriezi niste boxe si scapi de muzica.

cu foto + video, umbla de pe acum, vezi ce iti place, si cand vin aia cu banii mergi direct, ca tu pe aia ii vrei, ca ti i-a recomndat bunica :).

ideea ceciliei de a strange o comisie si a-i trimite sa rezolve chestii mi se pare grozava, daca stii ca te poti baza pe respectivii.

mult succes!

cristina_24
06.02.2007, 09:32:44
:O Asta da mirare ..ce iti putm spune este sa fii tare .de multe ori o nunta organizata in ultimul moment iese mult mai bine decat una aorganizata cu cateva luni buune ..si discutii tot sunt ..asa fa ce-ti dicteasa inima si apucativa de cumparat hainute si mai stiu eu ..ce sunt necesare pt. nunta ..de restul se ocupa respectiva firma sau ceu de la Prima..cum spuneai ..noi asteptam sa te vedem la Tv ..nu te stresa si sa vezi ca totul va fi bine ..invita pe toti cat mai ai timp ..sunt firme care iti fac invitatiile la urgenta ..asta undeva in jur de 8-12 ore ..platesti tax de urgenta si se rezolva..alt`ceva nu stiu cum putem sa te ajutam :-s ..dar ai sa vezi ca totul va iesi asa cum ai visat ...dupa cum ti-am mai spus ..o nunta facuta in ultimul moment iese mai bine ca una organizata cu cateva luni bune ..poate chiar cu 1 an inainte ..Casa de piatra si sa fii fericita :grouphug: :gen_05: ..inchinam un pahar de sampanie si o sa bem in cinstea ta <:-P <:-P

crisstynna
06.02.2007, 09:33:04
Oau e super ideea.<:-P ..Cred ca acum ai niste emotii si te gandesti ca oare cine te-a pus sa mergi la emisiune.?..Nu intra in panica....O sa se rezolve totul...hainele o sa le luati repede,nu o sa aveti timp de pretenii prea mari...si primele care o sa va placa si o sa va avantajeze o sa fie ale voastre.Ai incredere in tine in primul rand,ca o sa reusesti.Iti tin pumnii sa fie bine si abia astept sa te vad la emisiune.Sunt alaturi de voi.Pupici..:*

mihu
06.02.2007, 09:49:27
Sa stii ca si un var de-al meu a scris si le-au zis ca ii ia...Dar ei au deja localul asa ca au refuzat oferta lor cand au auzit de conditii:O ...E o situatie delicata...Dar imi aminteste de o emisiune in care in mai putine ore trebuia organizat chiar tot...iar biserica a fost una gonflabila....va dati seama ce viteza a fost...mireasa credea ca nu o sa aiba domnisoare de onoare, ca parintii nu stiu...era trista ca nu va avea invitati pe cine doreste...si clar ca i-au facut o surpriza si au venit toti...nunta a fost in SUA cred;;)

valentina
06.02.2007, 10:07:02
eu zic sa stai linistita si sa fii bucuroasa ca va ve ti putea increstina,eu zic ca atunci tu sa mergi la sigur dupa rochie,costum,pantofi,vb acum cu lautari ,dj,ca oricum nu au nunti in perioada asta,si le dai bani atunci ,faci rezervarea pt fotograf iar invitatiile le poti face si singura pe calculator pe o hartie colorata gen papirus.eu zic sa iei totul cu calm deoarece vei fi epuizata pina atunci

esperance
06.02.2007, 11:40:58
Fetelor, daca vreti sa aflati mai multe despre noua emisiune legata de nunti, aveti un subiect la ORGANIZAREA NUNTII - MIRESICI MILA SI AJUTATI-MA! Iti dau 100 de milioane cu 2 zile inainte de nunta si in aceste 2 zile te filmeaza cum iti organizezi nunta.Eu una, n-as putea!

ryanaro
06.02.2007, 11:42:44
Eu as putea...<:-P

ALEX21A
06.02.2007, 11:47:00
Fetelor, daca vreti sa aflati mai multe despre noua emisiune legata de nunti, aveti un subiect la ORGANIZAREA NUNTII - MIRESICI MILA SI AJUTATI-MA! Iti dau 100 de milioane cu 2 zile inainte de nunta si in aceste 2 zile te filmeaza cum iti organizezi nunta.Eu una, n-as putea!

ce naibii sa faci cu 100 mil??.......hai ca sunt chiar enervanti si stresanti??......nunta cu 100 mil?!(:| (:| (:|

ryanaro
06.02.2007, 11:51:06
ce naibii sa faci cu 100 mil??

mi-as lua corsetul si as merge la discoteca cu el LOOOOOOL \:D/

ALEX21A
06.02.2007, 11:53:29
mi-as lua corsetul si as merge la discoteca cu el LOOOOOOL \:D/

la naiba cu nunta lor...si emisiunea lor........tu ti ai luat corset=)) =))

ryanaro
06.02.2007, 11:54:20
pai exact... oricine imi da bani moca e cel mai tare LOOOL <:-P

esperance
06.02.2007, 11:56:48
ce naibii sa faci cu 100 mil??.......hai ca sunt chiar enervanti si stresanti??......nunta cu 100 mil?!(:| (:| (:|

Asta credem noi,eu sunt de acord cu tine. Ar trebui sa ne gandim si la cei care nu au posibilitati si pentru care 100 milioane sunt mana cereasca (mai ales ca sunt primite).Chiar miresica in cauza si-a motivat participarea prin faptul ca ei nu aveau posibilitati sa-si faca nunta.

ryanaro
06.02.2007, 12:04:50
dar eu nu stiu unde gasesti restaurant cu meniu asa ieftin, sa te incadrezi in suma, plus ca trebuie sa fie un eveniment memorabil- de aia e nunta. macar o saptamana sa fi avut la dispozitie. acuma serios, cel mai ieftin meniu de care am auzit era 800mii. 800mii ori 100 invitati vine 80milioane. ramai cu 20. o rochie de 5 milioane plus accesorii 1mil plus costum 1 mil plus pantofi 1 mil ramai cu 12mil. iti printezi singura invitatiile,place carduri, meniuri, dai ceva la biserica, iei bauturi si tort daca nu sunt cuprinse in meniu si gata bugetul. fara nici un fel de decoratiuni, huse, fuste, flori, dj etc. nu stiu cum au calculat ei. mai degraba ofereau 10mii de euro si se intrecea care mai de care in extravagante. in plus, ea e norocoasa ca e din hunedoara si e mai ieftin. ma indoiesc ca in bucuresti iti acoperi meniurile cu sub 3000 euro.

la infoturism, meniu de 65 euro ori 100 persoane vine 6500 dintr un foc.:-B

ryanaro
06.02.2007, 12:07:20
am zis 100 de persoane dar poate vrea sa faca cu 50 si atunci e mai ieftin.

gabitza_86
06.02.2007, 12:15:52
super tare,succes si stai linistita ca pana la urma va iesi bine:*

gabitza_86
06.02.2007, 12:17:54
apropo cand incepe emisiunea?abia astept.cam pe ce data,in ce zii,la ce ora?;))

esperance
06.02.2007, 12:20:18
apropo cand incepe emisiunea?abia astept.cam pe ce data,in ce zii,la ce ora?;))

Mi se pare ca pe 20 februarie, nu stiu daca am retinut eu bine.Au promo.

gabitza_86
06.02.2007, 12:26:23
Mi se pare ca pe 20 februarie, nu stiu daca am retinut eu bine.Au promo.
mersi mult,mai e un pic,sunt tare curioasa;;)

ALEX21A
06.02.2007, 12:29:07
deci.......deci:-s :-s ..........nu e usor deloc,dar se poate.........dc tot v ati bagat,acum jucati..........ce sa faceti?!.........

>aveti nevoie de invitati la nunta........nu e timp de dat comanda de invitatii......si altele......faceti invitatii voi la imprimanta si mergeti si le dati personal...explicati situatia creata si spuneti ca va bazati pe prezenta lor......sa faca tot posibilu sa vina.......
>lasati amanuntele>gen cocarde ,marturii
>testeaza terenul pana vin astia cu filmarea .........adica>tu sa ai vedere ce cumperi,de unde cumperi...sa te fi interesat pana atunci de restaurant,haine ,florarii.........si altele........iar cand primesti banii mergi la sigur...haine>placut,probat ,luat.......

ps>bafta!!!

ALEX21A
06.02.2007, 12:34:30
am zis 100 de persoane dar poate vrea sa faca cu 50 si atunci e mai ieftin.

dc o face in hunedoara e posibil...acolo gasesti meniu si cu 500 000 lei;;) .......la 700.000 e chiar sofisticat,sa zic asa.......conteaza f mult orasul......

laura81
06.02.2007, 13:12:34
=)) Ce tare!! Nu vreau sa fiu in pielea ta!! Da face vreun preot nunta-n post?:-SS
Cred ca ce ti-au spus fetele e super ok, sa te uiti dupa toate si sa mergi la sigur in cele 2 zile.. Si daca trebuie sa t eprefaci ca atunci le cauti pe toate ... prefa-te:) Probezi o rochie-doua si dupa aceea cica dai peste aia "aleasa". vorbit cu vanzatoarele dinainte evident. ca le va conveni, aia da reclama s-ti vina cu camera la tine in magazin :D
Hai ca va veti descurca si va iesi super!! Vezi ca faza cu restaurantul e cea mai urgenta!

mireasa_mereu
06.02.2007, 15:51:43
fetelor , dar imi vor venii oamnei la nunta in 2 saptamani ? au timp sa faca rost de bani ?

ryanaro
06.02.2007, 15:59:29
fetelor , dar imi vor venii oamnei la nunta in 2 saptamani ? au timp sa faca rost de bani ?

daca nu au timp tu tot nu iesi in minus ca iti dau ei banii. :-B

corinutza79
06.02.2007, 15:59:45
Mie urgenta 1 mi se pare restaurantul . Ocheste niste restaurante si vorbeste de acum (nu numai unul pt ca nu dai avans si nu stii ce se poate intampla);
- urgenta 2 : fotograf , cameraman, dj - vorbeste de principiu cu unii si vezi ce iti spun. Imi amintesc ca la targ am primit un pliant cu dj care vin anuntati cu 48 sau 24 de ore inainte.
- urgenta 3: Programare primarie si biserica! Atentie la analize pe care trebuie sa le faceti cu max 14 zile inainte de momentul programarii casatoriei civile.
- urgenta 4: rochitza si costum, pantofi etc...cauta dinainte cate ceva , sa stii macar la ce magazine sa te duci. Partea buna este ca, din cate inteleg eu de bani nu vei duce lipsa si iti vei putea permite o rochitza care iti place , chiar daca e mai scumpa

- 5 decoratiuni, baloane , huse , flori ,etc: apeleaza la o firma de acum si explica-le ca vei avea nevoie urgent de toate astea

sper sa iti fie de folos! BAfta!

esperance
06.02.2007, 16:01:18

Daca vor neaparat, vin. Se imprumuta daca nu au. Tu anunta-i ! Explica-le situatia si sigur vor intelege. Cu postul e mai problematic...E vorba si de Postul Pastelui cand canoanele sunt mai severe...:-s

allyy
06.02.2007, 16:03:56

In primul rand te felicit din suflet pentru premiul castigat!Stiu ca timpul este extra scurt, dar daca voi vreti intr-adevar sa faceti asta, TOTUL ESTE POSIBIL!
Cine tine intr-adevar la voi si se bucura alaturi de voi pentru acest moment minunat va veni la nunta, poti sa fii sigura. Singura chestie este, asa cum au spus si fetele, sa va apucati sa printati singurei acasa, cat mai rapid, invitatiile. Apoi in 2-3 zile voi, parintii vostrii si nasii(presupun ca ii aveti) incepeti sa mergeti din usa in usa sa le impartiti si eventual incercati sa cereti si o confirmare cat de curand, pentru cei care vin. Asa veti putea sa va faceti o lista cu persoane pe care va puteti baza!
Apoi in timpul in care va ramane sa mergeti sa va interesati de toate celelalte, restaurant, biserica, muzica etc. Fiind in perioada asta a anului, nu cred ca veti avea probleme sa nu gasiti ce va place.Eventual la restaurant, de exemplu, ati putea sa rezervati daca accepta si sa platiti in cele 48 ore!Poate merge mai peste tot asa!
Totul este sa nu aveti probleme cu postul la biserica, asta ar fi singura chichita!
Dar oricum cu calm, multa vointa si ajutorul parintilor sunt convinsa ca veti trece cu bine peste asta si veti avea o nunta minunata!Spor la treaba!!!!!

rafila
06.02.2007, 17:22:13
Nu stiu care sunt restrictiile impuse de producatorul emisiunii. Daca nu sunt foarte severi, si nu vor sa te vada alergand din colt in colt, poti face o nunta mai inedita, ceva ce nu ar face altii. Cu persoane foarte putine (doar cei foarte apropiati care stii ca vin doar daca le dai un telefon), cu locatie speciala. E mult mai usor de organizat. Trebuie doar sa-ti vina ideea stralucita. Spuneai ca esti din Hunedoara. De ce nu faceti toata actiunea la Castelul Huniazilor (cununia religioasa, ca nu cred ca au ceva restaurant pe acolo)? Si de banutii de la Prima, in loc sa iviti zeci de oameni si sa-ti vina jumate, ca i-ai anuntat tarziu, fa o masa micutza si intr-un loc super fain!

vivi
06.02.2007, 17:40:17
Rafila are sigur dreptate. Daca tot te-ai implicat in asta si vei aparea la tv. fa-o total inedita. Daca te-ai gandit "sa-ti implineshti visul" si sa o faci traditional va fi cumplit de greu, daca nu imposibil. Daca tu umblii in 48 de ore sa organizezi o nunta iti garantez ca nu vei intelege nimic din propria nunta. Bucura-te de oportunitate dar totodata bucura-te si de ziua asta deosebita din viatza ta.

mihaela_2006
06.02.2007, 17:42:58
cred ca poti totusi sa te duci si sa strangi informatii, pe care sa le folosesti ptr mai tarziu.Te duci sa te uiti de rochie de mireasa,de buchete, de cofetarii ptr tort, si bineinteles o firma de decoratiuni.
Daca ar fi sa te ocupi de nunta doar in 2 zile, atunci sigur ar trebui sa apelezi la o firma ptr organizarea a nuntii care stie deja ce trebuie sa faca, si sa faca repede.

rafila
06.02.2007, 17:47:01
cred ca poti totusi sa te duci si sa strangi informatii, pe care sa le folosesti ptr mai tarziu.Te duci sa te uiti de rochie de mireasa,de buchete, de cofetarii ptr tort, si bineinteles o firma de decoratiuni.
Daca ar fi sa te ocupi de nunta doar in 2 zile, atunci sigur ar trebui sa apelezi la o firma ptr organizarea a nuntii care stie deja ce trebuie sa faca, si sa faca repede.

A, da da da, categoric asta trebuie facut dinainte, ca daca nu, nu e nici timp fizic sa mai fii si mofturoasa. Cand e camera pe tine sa fii doar actrita buna, atat!

ALEX21A
06.02.2007, 18:03:26

faza cu facutu rost de bani e cam greu........in primul rand fiecare are cheltuielile lui in casa........dc mai sunt si copii la mijloc cu atat mai greu........apoi le trebuie haine-o investitie deloc de neglijat,mai o manichiura,o pedic,un coafat..........pe nepuse masa,sa mai ai si bani pusi deoparte cam greu.........nu vreau sa te descurajez,dar si cu imprumutatu e greu...........eu ,in locul tau,as insista sa vina(asta sa nu te trezesti fara invitati).........ca si asa nunta e moca,intr un fel..........eu nush cum asa reactiona dc mi ar spune cineva ca peste 2 sapt tre sa merg la nunta.............acum,pe bune vorbind.......

ALEX21A
06.02.2007, 18:06:57
si eu zic ca o nunta mai restransa cu cei apropiati te ar scuti de multe griji......nu ti mai pune pb de bani........ca ai tu destule pe cap,asta iti mai lipseste de unde face sau dc face cutare rost de bani.......

ps>cununia religioasa chiar ca e o pb.......e vb de un post ff mare......

aurorritaela
06.02.2007, 18:33:32
buna dragi miresici si casa de piatra va urez ! am ajuns intr-o situatie uratica ! am scris la emisiunea "nunta in 48 de ore" de pe prima tv , o emisiune care iti ofera 100 de milioane pt a-ti organiza nunta. am fost azi la bucuresti la casting ( eu sunt din hunedoara ) si surpriza :AM LUAT CASTINGUL . am ajuns acasa amdoi obositi dupa 2 nopti nedormite pe tren si maine trebuie sa ne bagam actele caci peste 2 saptamani , in 17 am nunta ! ei vin cu 2 zile inainte si imi dau banii , iar eu trebuie sa organizez ! 2 zile ! doamne , ce ma voi face ? alta sansa nu am , stam prost cu banii ! spuneti-mi voi cu ce sa incep ! :) :( :-ss merci mult ! noapte buna ! cred ca nu voi putea dormi ! :-<

Felicitari!!!Sunt sigura ca vei avea o nunta frumoasa si asa cum au zis si fetel trebuie sa profiti de aceasta sansa si sa faci ceva inedit. Si eu cred ca trebuie sa incepi cu invitatiile,restaurantul,cameraman,fotograf,si bineinteles biserica. Din cate am inteles veti avea nunta pe 17 februarie,si din cate stiu eu postu incepe pe 18 februarie,atunci e lasatul sacului si de fapt pe 19 e prima zi de post,asa ca nu cred sa ai probleme in privinta asta,acum e cel mai bine sa mergi chiar zilele astea sa vb cu un preot.
Dar am si eu o curiozitate,cei de la Prima iti dau doar banii fara sa te ajute cumva si in organizare,poate colaboreaza ei cu vreo firma de organizat nunti?
in principiu tu ar trebui sa mergi sa te interesezi si eventual atunci,in cele 2 zile, sa mergi la sigur!
Multa bafta si o nunta frumoasa! Si abia astept sa te vad la emisiune!

mihaela_2006
06.02.2007, 18:40:14
Ei iti da 100 de milioane, doar ca sa organizezi nunta -iar cheltuielile cu restaurantul le platesti tu? Mie mi se pare cam putin 100 milioane, ptr organizare tinand cont de preturile din Bucuresti.
Daca vor fi mereu dupa tine si te vor filma, cred ca poti gasi o firma mai intelegatoare care dupa ce stii oferta lor, sa se "prefaca " ca atunci cand te duci la ei te-ai duce prima data si ca nu te cunosc.
Sau alta posibilitate, trimiti pe o prietena sa se intereseze la firmelele care se ocupa de organizarea nuntii, si sa-tia duca scris pe un carnetel ofertele si preturile.
Si cu rochia de mireasa poti face la fel, dupa ce cauti si o gasesti o poti ruga pe vanzatoare sa iti "REZERVE" rochia care-ti place si cand vii cu echipa dupa tine sa se comporte ca si cum ai veni prima data(ca doar le faci si putina publicitate)

mireasa_mereu
06.02.2007, 18:46:14
miresici e nasola treaba ! nu ne cununa preotul la care am intrebat a spus ca e post ! cei de la prima vor sa filmeze in 17 ce ma fac ? maine trebuie sa le dau raspuns ! azi am sunat si am zis ca e post si a zis sa dau numarul de telefon al preotului , dar eu nu il am , oricum nu cred ca ar rezolva ceva ! nu mai rezist... :((

mihaela_2006
06.02.2007, 18:48:31
Mai sunt preoti care cununa in post, dar trebuie sa faci cerere catre patriarhie si sa scrii acolo un motiv bun, ptr ca ei sa-ti dea aprobare.
(Si totusi mie mi se pare cam mica suma care ti-o dau ei, daca ar fi mers dupa tine si plateau ei ... ar fi fost ceva)
Acum depinde si de tine daca vrei sa faci nunta in post
Nu se fac nunti in:
Saptamana Alba: 12 februarie – 18 februarie 2007
Postul Pastelui: 19 februarie - 7 aprilie 2007
Un sfat:decat sa te superi pe preot ca nu vrea sa te cunune, mai bine intreaba-l de ce nu e bine sa faca cununii in post.
Sper sa gasesti o cale ca totul sa iasa bine

ALEX21A
06.02.2007, 18:51:13
miresici e nasola treaba ! nu ne cununa preotul la care am intrebat a spus ca e post ! cei de la prima vor sa filmeze in 17 ce ma fac ? maine trebuie sa le dau raspuns ! azi am sunat si am zis ca e post si a zis sa dau numarul de telefon al preotului , dar eu nu il am , oricum nu cred ca ar rezolva ceva ! nu mai rezist... :((

sincer.........acum,lasand emisiunea la o parte........e postul pastelui,Dumnezeule!!.........e pacat!!!..........astia nu au pic de constiinta??.......mie personal mi ar fi frica ca gresesc f tare!!........bafta,nu vreau sa te descurajez,dar..........nu merge sa faceti cununia religioasa mai devreme cumva??........nush,ce complicat rau...........faza cu cununia si postul e cea mai complicata:-?

cecilia
06.02.2007, 20:48:35
Ceci ti-am vazut pozele de la nunta , sunt invidioasa , foarte frumos ! ... va rog ajutor ! :( :"> :-<
Sarumana:D.O sa vezi ca o sa fie si ale tale frumoase,abia astept sa le vad.Si sa te vad si la televizor,banuiesc ca va fi difuzat.Acum am inteles eu cum e treaba,ei vor sa demonstreze ca se poate sa organizezi totul in 2 zile.cam asta e ideea nu?
Oricum,ce ziceam legat de invitati ramane in picioare ,ca doar nu au cum sa iti impuna sa inviti omu cu o zi inainte,nu?Deci partea asta poti sa o demarezi.
Si poti sa te interesezi si de restul,de ex mergi,vezi rochii,probezi,si atunci in alea 2 zile te duci la sigur,te prefaci ca te uiti prin magazin,dupa care te duci cu directie la rochia pe care ti-ai ales-o in prealabil.El la fel cu costumul.
Cu fotograful la fel,poti sa te interesezi,sa cauti,si dupa ce gasesti sa ii explici despre ce e vorba,ca sa fie avizat si sa stie ca in ziua x are o nunta de pozat.Si cand vin oamenii cu banii,zici..."aaaaa,am nr de tel al unui fotograf,sa il sun sa vad ce zice,bla bla".
Mai da-ne detalii...iti tin pumnii...pupicutz.

mihaela_2006
10.02.2007, 19:06:44
Ce parere aveti de emisiunea de pe Euforia, de joi la ora 23; "Bridezilla" ?
Si mai e o emisiune pe pro7 "Frank the wedding planer"sambata la ora 19 care este interesanta

ALEX21A
10.02.2007, 19:32:00
Ce parere aveti de emisiunea de pe Euforia, de joi la ora 23; "Bridezilla" ?
Si mai e o emisiune pe pro7 "Frank the wedding planer"sambata la ora 19 care este interesanta

pai e demult emisiunea asta!!.....acum da reluari de anu trecut...nimic nou n am mai vazut!!.......in principiu imi place!!.......fiecare cu crizele,isteriile ei,sa zic asa!:-p

mihaela_2006
10.02.2007, 19:48:24
Vazand emisiunea "bridezila" ma intrebam daca oare o sa fim si noi chiar asa de stresate

ryanaro
10.02.2007, 20:45:08
Eu nu stiu emisiunea, dar stiu ce inseamna termenul de "bridezilla". Si am inceput sa ma incadrez perfect. Cred ca nunta asta a adus la suprafata toti nervii din mine LOOOL. Ma port ingrozitor cu vanzatorii, stresez cu nspe mii de mailuri pe aia cu torturile, pe fotograf, nu mai vb pe aia de la castel. al meu mi a zis sa i mai las putin ca s au saturat si aia de atata batut la cap. hahahaha :-p n a nici un chef de scoala- abia daca mai dau buna ziua colegilor. nu stiu cum am sa reusesc sa fac 2 piese de teatru semestrul asta ca nu mi sta capul decat la petale, chestii de atarnat in pomi, calesti de cenusareasa din fier forjat si alte nebunii. :-SS

ALEX21A
10.02.2007, 20:48:01
Eu nu stiu emisiunea, dar stiu ce inseamna termenul de "bridezilla". Si am inceput sa ma incadrez perfect. Cred ca nunta asta a adus la suprafata toti nervii din mine LOOOL. Ma port ingrozitor cu vanzatorii, stresez cu nspe mii de mailuri pe aia cu torturile, pe fotograf, nu mai vb pe aia de la castel. al meu mi a zis sa i mai las putin ca s au saturat si aia de atata batut la cap. hahahaha :-p n a nici un chef de scoala- abia daca mai dau buna ziua colegilor. nu stiu cum am sa reusesc sa fac 2 piese de teatru semestrul asta ca nu mi sta capul decat la petale, chestii de atarnat in pomi, calesti de cenusareasa din fier forjat si alte nebunii. :-SS

=)) =)) =)) tu esti in stare mai grava ca mine.........

ryanaro
10.02.2007, 20:53:53
dap, al meu m a certat ca am marait si m am uitat urat la un vanzator de popcorn de la un cinematograf. si eu nici nu mi am dat seama ca am facut asa ceva. atat de grav e. 8-| si e de abia februarie.... cand o fi mai, cred ca mi-am smuls tot parul si port peruca :D :-p

esperance
11.02.2007, 20:17:46
Miresica, cum merg pregatirile?

helenita
11.02.2007, 20:40:48
ma sunasera si pe mine astia de la prima dupa ce le-am trimis eu mail, si cand am auzit conditiile, mai ales ca noi aveam inchiriat restaurantul (deci pierdeam 15 mil), mai pierdeam si data dupa care tanjisem atata...oricum i-am zis tipei ca in bucuresti e cam imposibil sa-ti gasesti restaurant nici macar in 2 sapt, dar in cele 48 de ore...poate ceva dar foarte scump
si mai ales chestia asta ca te suna inainte cu 2 sapt..mi s-a parut o nebunie..cum sa anunt eu invitatii ca am nunta in 2 sapt? ziceau ca sunt nebuna!!!:-p
oricum ei vor ceva inedit...o nunta in aer liber, sau pe un stadion, ceva nemaintalnit...si premiul e pe masura 1000 euro la final dc mirii se incadreaza in cele 48 ore
asa ca bafta miresica_mereu, si ai incredere in d-zeu
dar mie imi zisese tipa la tel ca o sa tina cont de post ca nu o sa-i puna pe tineri sa faca in post..dar vad ca nu se tin de cuvant...:(

ryanaro
11.02.2007, 20:55:34
pai si voua vi se pare premiu mare 1000 de euro?! acuma pe bune! atata stres pt 1000 de euro. daca imi dadeau 100mii poate mai discutam.:D

ALEX21A
11.02.2007, 20:59:58
pai si voua vi se pare premiu mare 1000 de euro?! acuma pe bune! atata stres pt 1000 de euro. daca imi dadeau 100mii poate mai discutam.:D

si eu zic ca "premiul" e bataie de joc.......pe bune.......mie mi ar fi rusine sa dau premiu doar 1000 euro.........(:|

helenita
11.02.2007, 21:02:51
poate pt unii care nu au conteaza...
altfel nu s-ar baga in joc

ALEX21A
11.02.2007, 21:04:27
m a sunat tata sa mi spuna:-p (saracii i am stresat eu cu toate tampeniile mele pt nunta,inclusiv cu emisiunile la care casc gura...evident cu nunti) ca pe euforia e o emis cu nunti.......

am fugit repede la televizor........in sfarsit ceva interesant si cu bun gust,deocamdata...........emis se num "nunta cu stil" si prezinta nuntile vedetelor,foto........povestiri de la nunta ale mirilor si apropialtilor.......f frumos.........azi a fost nunta andreei berecleanu cu andrei zaharescu.......si cea a analiei selis............f diferite,dar fiecare nunta e frumoasa in felul ei......ca si protagonistii de altfel;;)

ryanaro
11.02.2007, 22:07:27
da mai dar nu cred ca are cum sa iasa o nunta superba, ca la carte, clasica in 48 de ore si cu suma pe care ti o aloca ei. preferi riscul asta extrem de mare- ca nunta ta sa fie ratata sau 34 milioane lei?! in plus e foarte posibil sa nu reusesti deloc sa iti organizezi nunta in cele 48 de ore. si atunci pierzi premiul ala "mizer", pierzi nunta, pierzi tot. eu nu cred ca merita, decat poate in cazul celei care a deschis acest thread ca a zis ca nu si ar fi permis macar cat ofera ei.

mihu
11.02.2007, 22:22:43
Super tare emisiunea! Am vazut reclama si am vrut si eu sa ma uit dar am uitat cand e....Asa ca cred ca am pierdut-o...Imi poti zice pliiiizzzz cand e?;;)

esperance
11.02.2007, 22:29:07
Fetelor, nu vreau sa va suparati, dar nu cred ca se merita ! Mai bine o nunta mai saracuta, dar frumoasa si nu facuta in graba! Mie mi se pare atat de frumoasa perioada asta de pregatiri, parca aici e tot farmecul.Nunta nu tine decat o zi, din pacate, trece repede !:-<

mihaela_2006
11.02.2007, 23:49:45
Programat la:
EUFORIA LIFESTYLE TV: 11 februarie Duminică, 20:00
12 februarie Luni, 23:00
18 februarie Duminică, 20:00

ALEX21A
12.02.2007, 01:04:24
Super tare emisiunea! Am vazut reclama si am vrut si eu sa ma uit dar am uitat cand e....Asa ca cred ca am pierdut-o...Imi poti zice pliiiizzzz cand e?;;)

e duminica........dar nush la ce ora incepe......ideea e ca s a terminat cam cand am scris mesajul..........cam cu 10 min in urma..............eu n am prins de la inceput.......;;)

ALEX21A
12.02.2007, 01:05:53
Programat la:
EUFORIA LIFESTYLE TV: 11 februarie Duminică, 20:00
12 februarie Luni, 23:00
18 februarie Duminică, 20:00

stai ca acu vad msj tau........lunea e in reluare sau e alta emisiune??

mihaela_2006
12.02.2007, 09:04:02
Luni e reluarea de duminica.(asa scria in programul lor luat de pe net)

ralukyon
12.02.2007, 17:19:29
Luni e reluarea de duminica.(asa scria in programul lor luat de pe net)
uaaaaaaaaaaaaa
eu nu prind euforia..stau in codru..si nu prind..
uaaaaaa:(( au am astralul si ala nu are nimik...:-s

ALEX21A
12.02.2007, 17:38:47
uaaaaaaaaaaaaa
eu nu prind euforia..stau in codru..si nu prind..
uaaaaaa:(( au am astralul si ala nu are nimik...:-s

ce aiurea!!..........mie chiar imi place canalul asta>>e preferatul meu.....;;) ........are ff multe emis interesante>despre plante,calatorii,machiaje.......niste super emisiuni despre bucataria din toata lumea.......emisiuni bune.......;;)

mihaela_2006
12.02.2007, 17:54:59
Si eu tot astralul am si-l prind. Probabil televizorul nu are banda larga (parca).
Incearca sa-l cauti, uneori mai introduc programe dar tebuie sa le cauti tu; si daca nu-l gasesti suna la astral si sa vezi de ce nu-l prinzi.

ralukyon
12.02.2007, 18:10:51
Si eu tot astralul am si-l prind. Probabil televizorul nu are banda larga (parca).
Incearca sa-l cauti, uneori mai introduc programe dar tebuie sa le cauti tu; si daca nu-l gasesti suna la astral si sa vezi de ce nu-l prinzi.
eu am abonament cu minimum de programe...300 si ceva..
si nu prind..
aut acu sa vad...

mihaela_2006
12.02.2007, 18:12:54
Eu cred ca-i inclus in pachetul standard, dar mai bine verifici si tu

mihu
12.02.2007, 18:53:52
Si mie imi place mult postul ala...ma inspira in multe lucruri...La noi in oras nu e in pachetul standard dar noi am luat 2 pachete in plus cu discovery travel si inca nu stiu cate...dar de cand avem pachetele astea mai mult ne uitam pe programele de aici...Asa ca in zona nostra nu sunt prea norocoase femeile sa poate urmari fiecare postul asta de televiziune...Costa ceva in plus toata distractia asta dar merita...noi suntem multumiti;;)

ALEX21A
12.02.2007, 19:00:27
e un post mai mult pt femei........aproape numai pt femei.......;;) ..........ma repet>>imi place cel mai mult;;)

mihaela_2006
12.02.2007, 19:03:52
Intradevar au emisiuni interesante, care nu se regasesc si pe alte posturi.Iar unele subiecte de emisiuni sunt super tari

ALEX21A
12.02.2007, 19:09:49
hai sa vedem si alte pareri despre emisiunea cu nunta...........nu a mai vazut nimeni emisiunea??........cine a ratat o are posib sa o vada in reluare azi;;) ........sunt nunti f diferite,deosebite in felul lor........poti fura multe chestii........

.........ati vazut rochita analiei??........nu ma caracterizeaza deloc pe mine,insa am apreciat o f mult pt originalitate si indrazneala.........nunta ei a fost ff diferita..........rochita unicat,buchet din flori de camp cu spice de grau......voal ff ciudat.........restaurant rustic amenajat fff simplu...nedecorat si nesofisticat.......adica s a mancat pe mese de lemn,pe care erau niste stergare...........din farfurii si cani de lut pictate........;;)

nunta andreei si a lui andrei z. a fost in tipare,sa zic asa.....

BDiana
12.02.2007, 22:13:18
...ati vazut rochita analiei??...
Chiar o chema asa?! :)) =)) Analia Canalia... :))

esperance
12.02.2007, 22:20:59
hai sa vedem si alte pareri despre emisiunea cu nunta...........nu a mai vazut nimeni emisiunea??........cine a ratat o are posib sa o vada in reluare azi;;) ........sunt nunti f diferite,deosebite in felul lor........poti fura multe chestii........

.........ati vazut rochita analiei??........nu ma caracterizeaza deloc pe mine,insa am apreciat o f mult pt originalitate si indrazneala.........nunta ei a fost ff diferita..........rochita unicat,buchet din flori de camp cu spice de grau......voal ff ciudat.........restaurant rustic amenajat fff simplu...nedecorat si nesofisticat.......adica s a mancat pe mese de lemn,pe care erau niste stergare...........din farfurii si cani de lut pictate........;;)

nunta andreei si a lui andrei z. a fost in tipare,sa zic asa.....

Vedem si noi emisiunea in seara asta si dupa, ne dam cu parerea. Sa vedeti barfa, fetelor! ;;)

copilitza
12.02.2007, 22:26:36
Sunt multe de rezolvat dar...poate avea o nunta inedita si nici un membru din familia ei poate nu va mai participa la o asemenea nunta;)) plus o tara de telespectatori:-p

ALEX21A
12.02.2007, 22:30:09
Chiar o chema asa?! :)) =)) Analia Canalia... :))

=)) =)) analia selis,ma!!.....ceva in genu=))

Kalini
12.02.2007, 22:36:44
Pe ce canal este emisiunea???Ca m-am trezit si eu........:-s

mihaela_2006
12.02.2007, 22:38:11
Este pe Euforia

Kalini
12.02.2007, 22:39:20
Este pe Euforia

Multumesc...ma uit si eu la emisiunea urmatoare.....cand este si de la ce ora?;))

esperance
12.02.2007, 22:45:17
Multumesc...ma uit si eu la emisiunea urmatoare.....cand este si de la ce ora?;))

In seara asta, la 23.Asa parca a scris cineva.

mihaela_2006
12.02.2007, 22:45:33
Trebuie sa inceapa acum, la 23 dupa oprah

Babydeey
12.02.2007, 22:48:03
Draguta emisiunea. Mi-a placut mult ideea andreei berecleanu de a veni pe un cal alb dupa ce a fost "rascumparata" de mire.

Kalini
12.02.2007, 22:49:48
Trebuie sa inceapa acum, la 23 dupa oprah

Nu avem Euforia TV............=((

mihaela_2006
12.02.2007, 22:59:39
Daca dai sa-l cauti si nu-l gasesti, atunci intreaba-l pe operatorul tau de cablu de ce nu ai acest post

mihu
13.02.2007, 00:16:16
Am vazut si eu amisiunea...In mod asigur mai tare mi-a placut nunta Adreei Berecleanu...De la rochie...pana la sala...la atitudinea lor..aa fost tare frumos...
M-a distrat sotul Analiei cand l-a corectat pe preot ca nu punea accentul corect pe numele ei...;))

ALEX21A
13.02.2007, 00:21:17
Am vazut si eu amisiunea...In mod asigur mai tare mi-a placut nunta Adreei Berecleanu...De la rochie...pana la sala...la atitudinea lor..aa fost tare frumos...
M-a distrat sotul Analiei cand l-a corectat pe preot ca nu punea accentul corect pe numele ei...;))

pai si mie mi a placut mai mult nunta andrei pt ca e genul meu,insa nunta analiei e mai inedita.....desi nu e genul meu......

ambele perechi imi plac.......se vede ca se iubesc si nu ca nu sunt de fatada........

fifiri
13.02.2007, 01:19:19
din pacate n-am vazut, insa din descrieri, nunta analiei mi-ar fi placut si mie. eu nu am avut buchetul din flori de camp, ca mi l-au luat nasii, fara sa ma intrebe (intr-o saptamana, cat am stat noi in RO inainte de nunta, de abia daca am avut timp sa ne vedem de vreo 2 ori, si am uitat sa zic).

insa pe mese am avut numai flori de camp, scaune fara huse, si mie mi-a placut. daca invitatilor li s-o fi parut prea simplu, nu stiu, nu a comentat nimeni. stiu ca au apreciat unii ca nu am avut baloane :)

mihu
13.02.2007, 09:12:50
Mi-au placut buchetele amadurora...nici una n-a vrut sa fie ceva extravagant...Si vorba Andreei:"ce poate fi mai simplu decat floarea miresei?"si asa a avut buchetul din floarea miresei...Parca la Analia nu mi-a prea placut rochia...asa ciudata era...pur si simplu nu mi-am putut da seama ce model este...decat asa in mare...Si cum a zis si fotograful, parca Andreea nu era mireasa, parca era ceva star de film...ata de tare radia si ata de frumoasa era...Fooooarte simpatici amandoi...Imi place mult cuplul asta:*

esperance
13.02.2007, 09:33:20
Mie nu mi-a placut buchetul Andreei, in schimb, mi-a placut mult ideea cu calul. Analia e frumoasa, dar nu mi-a placut nici rochia si nici voalul.Am inteles ce a vrut ea, dar eu nu m-as imbraca asa la nunta. Pana la urma,fiecare nunta are ineditul sau.

micky
13.02.2007, 13:04:15
abia acum am vazut subiectul asta...ce rau imi pare ca nu l-am vazut ieri...sa vad si eu emisiunea:(....de acum o sa ma uit duminica :) sper sa nu uit:-p

mihu
13.02.2007, 15:49:44
Eu nu am vazut pana acum emisiunea...dar am vazut reclama la ea...poate ca m-ar tenta dar inca nu ne-am nimerit sa fim deodata la tv si eu si emisiunea =)) la ce ora e si cand?

valen
13.02.2007, 15:59:07
ai putea sa faci o piesa de teatru despre nunta asa o sa iti aduci contributia mai mult decat pt alte subiecte :D

ALEX21A
13.02.2007, 16:06:18
Mi-au placut buchetele amadurora...nici una n-a vrut sa fie ceva extravagant...Si vorba Andreei:"ce poate fi mai simplu decat floarea miresei?"si asa a avut buchetul din floarea miresei...Parca la Analia nu mi-a prea placut rochia...asa ciudata era...pur si simplu nu mi-am putut da seama ce model este...decat asa in mare...Si cum a zis si fotograful, parca Andreea nu era mireasa, parca era ceva star de film...ata de tare radia si ata de frumoasa era...Fooooarte simpatici amandoi...Imi place mult cuplul asta:*

buchet din floarea miresei
??.............eu l am vazut din lacramioare:-" ;))

melinda
13.02.2007, 16:51:30
Fetelor, eu mă încadrez la o categorie mult mai nasoală.
Am căzut într-un fel de nepăsare. Nu sunt stresată, mă gândesc că ceva trebuie să iasă până la urmă. Deja îl îngrozesc pe al meu!
De fapt, singurul stres pe care l-am avut a fost cu localul!
În rest, am dorit ca niște priteni să ne fie nași, au acceptat cum i-am întrebat!
Am văzut Biserica Elefterie, ne-am dus, am găsit ora la care ne doream!
El și-a găsit de la prima probă costumul de mire, eu știam cum trebuie să arate rochița, și-am găsit 3 modele, trebuie să iau hotărea!
Într-o seară mergem la sora viitorului meu soț, și acolo era și vărul bun la soțului ei!
Al meu începe să spună că trebuie să găsim dj, fotograf și cameraman, la care el (noi nu știam cu ce se ocupă - el este cameraman la TVR1 - la Surprize, Surprize) spune că ne ajută el. Ba, mai mult, când a auzit că o vrem și pe Andra, a zis că încearcă să ne ajute, poate obținem un preț mai bun.
Și uite așa, zici că m-am tâmpit,și am căzut într-o stare idioată, nu mă agit și eu cum ar fi normal!

dj
13.02.2007, 16:57:27
Fetelor, eu mă încadrez la o categorie mult mai nasoală.
Am căzut într-un fel de nepăsare. Nu sunt stresată, mă gândesc că ceva trebuie să iasă până la urmă. Deja îl îngrozesc pe al meu!
De fapt, singurul stres pe care l-am avut a fost cu localul!
În rest, am dorit ca niște priteni să ne fie nași, au acceptat cum i-am întrebat!
Am văzut Biserica Elefterie, ne-am dus, am găsit ora la care ne doream!
El și-a găsit de la prima probă costumul de mire, eu știam cum trebuie să arate rochița, și-am găsit 3 modele, trebuie să iau hotărea!
Într-o seară mergem la sora viitorului meu soț, și acolo era și vărul bun la soțului ei!
Al meu începe să spună că trebuie să găsim dj, fotograf și cameraman, la care el (noi nu știam cu ce se ocupă - el este cameraman la TVR1 - la Surprize, Surprize) spune că ne ajută el. Ba, mai mult, când a auzit că o vrem și pe Andra, a zis că încearcă să ne ajute, poate obținem un preț mai bun.
Și uite așa, zici că m-am tâmpit,și am căzut într-o stare idioată, nu mă agit și eu cum ar fi normal!
Nu esti singura. Asa eram si eu cand am descoperit ca toate merg bine. Tin minte ca ma dadeam de ceasul mortii sa gasesc florarie sa imi aduca bujori in iulie si mi-a adus aminte nasa mea de botez ca am rude care au florarie in centrul Bucurestiului.... Si tot asa. Pentru foarte putine chestii a trebuit sa ne stresam noi. Dar si cele pentru care a trebuit sa ne stresam au fost de poveste; schimbat nasi cu 3 saptamani inainte de nunta ca nasul de pe invitatie trebuia sa plece din tara inainte de nunta si verighetele care au fost gata cu 2 zile inainte de nunta!

esperance
13.02.2007, 22:31:12

Daca ar fi fost din lacramioare, ati fi avut o agitata printre voi! :)) Eu sunt moarta dupa lacramioare, sunt florile mele preferate.In adolescenta, cand visam eu la ziua asta, nici nu concepeam sa am alt buchet decat din lacramioare.Acum am ramas numai cu visul.Revenind la subiect, era numai din floarea miresei si avea niste "iarba'' in mijloc,iesita mult din buchet.Pai , daca ar fi fost din lacramioare, mai ziceam eu ca nu-mi place? V-as fi stresat pana acum cu lacramioarele...Norocul vostru ca n-a fost!:-p

mihu
14.02.2007, 07:30:32
Drept iti spun ca si mie lacrimioare mi s-au parut ...Numai ca ea a spus ca sunt floarea miresei...nu eu am spus...ci chiar mireasa:D

mihu
14.02.2007, 07:33:32
Daca ar fi fost din lacramioare, ati fi avut o agitata printre voi! :)) Eu sunt moarta dupa lacramioare, sunt florile mele preferate.In adolescenta, cand visam eu la ziua asta, nici nu concepeam sa am alt buchet decat din lacramioare.Acum am ramas numai cu visul.Revenind la subiect, era numai din floarea miresei si avea niste "iarba'' in mijloc,iesita mult din buchet.Pai , daca ar fi fost din lacramioare, mai ziceam eu ca nu-mi place? V-as fi stresat pana acum cu lacramioarele...Norocul vostru ca n-a fost!:-p
Si de ce nu iti faci buchet din lacrimioare?Mi se pare mult mai diferit si mai ales daca iti plac atat de mult...Si eu la inceput am vrut sa am flori de camp...pana la urma mi-a trecut mai ales ca trebuia sa aleg culorile la sala in alt fel si tot trebuia sa schimb...asa ca am ales clasicii trandafiri...totusi n-am renuntat la ideea de a fi rosu inchis:-p

Ruby
14.02.2007, 13:09:26

:) Inteleg prin ce treci. Cam asa a fost si la mine doar ca mie nu-mi dadea nimeni bani. Ne-am cunoscut intamplator, ne-am indragostit si dupa 2 saptamani ne-am logodit. Nunta? Intr-o luna. Intai am anuntat pe toata lumea prin telefon si le-am spus ca urmeaza sa vina si invitatiile. Si noi ne faceam griji ca nu vine lumea pt ca e timpul f scurt. Toti au confirmat ca vin. Si aveam vreo 200 de persoane. In schimb la noi a fost mai urat pt ca in saptamana nuntii a trebuit sa ne sunam din nou invitatii si sa contramandam totul. Ne-au lasat nasii!!!! AM CREZUT CA MOR IN PERIOADA AIA (oct anul trecut) :((

A fost urat si nu vreau sa-mi amintesc. In schimb am luat starea civila in noiembrie. Nunta am stabilit-o pe 2 septembrie....dar tot fara nasi suntem inca...

In fine, hai ca m-am abatut de la subiect. Nu trebuie sa-ti faci griji ca sunt doar 2 saptamani si lumea nu are bani. Cine are de venit la nunta gaseste!

Bafta la pregatiri!

micky
14.02.2007, 13:55:16
acum am vazut subiectul! ce ai mai rezolvat miresica_mereu? tine-ne la curent!:)abia astept sa te vad la tv!;-)

aryanna
15.02.2007, 21:22:05
am citit totul in graba-mi caracteristica si sper sa nu fi omis vreun detaliu dar tu chiar daca nu poti trimite invitatiile inainte totusi nu poti sa-i anunti telefonic... si sa le zici cum sta treaba si ca vor primi invitatiile atunci sau deloc... oricum daca nunta ti-o platesc ei tu nu ai ce pierde si le poti spune ca tu vrei ca ei sa-ti fie prezenti sau cel mult un cadou simbolic.... dar ca prezenta lor acolo conteaza cel mai mult...

fii sigura ca unii nu vor veni cu mana goala...insa pt cei care stii ca le e greu sa stranga bani spune-le situatia si specifica ca oricum va fi o nunta neconventionala.... eventual vei pune un cosulet sau ceva pt dar unde vor pune invitatii care au....

esperance
15.02.2007, 22:56:26
Si de ce nu iti faci buchet din lacrimioare?Mi se pare mult mai diferit si mai ales daca iti plac atat de mult...Si eu la inceput am vrut sa am flori de camp...pana la urma mi-a trecut mai ales ca trebuia sa aleg culorile la sala in alt fel si tot trebuia sa schimb...asa ca am ales clasicii trandafiri...totusi n-am renuntat la ideea de a fi rosu inchis:-p

Nu cred ca exista lacramioare (autohtone) la sfarsitul lui iulie, iar cele din strainatate or fi vreo 100000 firul (a scris o miresica ceva legat de pretul asta).Si cum lacramioarele nu sunt trandafiri sau cale cu care poti face un buchet chiar daca ai numai 7 fire...=((

esperance
15.02.2007, 23:34:54
Cum mai decurg pregatirile? Tu esti cea din spotul publicitar?

mihaela_2006
15.02.2007, 23:46:17
Asta ma intrebam si eu.

dani19_10dani
15.02.2007, 23:56:20
wow!e mult prea devreme!!si prea repede.voi pe cat aveati fixata nunta??succes!puup

mihu
16.02.2007, 07:45:23
Nu cred ca exista lacramioare (autohtone) la sfarsitul lui iulie, iar cele din strainatate or fi vreo 100000 firul (a scris o miresica ceva legat de pretul asta).Si cum lacramioarele nu sunt trandafiri sau cale cu care poti face un buchet chiar daca ai numai 7 fire...=((
Tot ce e posibil sa fie asa...eu am vazut cand sunt la noi un buchet mare atat de frumos din lacrimioare si chiar m-am gandit ca ce bine ar arata un asemenea buchet...Stiu ca e cam ciudata ideea dar oare nu este de cumparat samantza si sa pui tu in pamant in ghiveci?Si asa daca le asiguri conditzii la tine acasa(chiar si pe balcon)...poate ai avea parte de cel mai dorit buchet de mireasa:x ...si apoi sa duci florile la o florarie a ti-l faca frumos

trully_love
16.02.2007, 09:50:48
Buna fetelor. Ce mai stiti de nunta Miresei? Pe cat e programată că abia astept sa o vad la televizor. Pupici.

Ancuta_Weiser
16.02.2007, 12:15:54
Imi pare rau ca nu sunt in tara, sa o vad si eu la TV...sa vad daca pot pune pe mama sa o inregistreze....dar, se mai tine? ce mai zice miresica?>:D<
PS: trebuie sa recunosc ca are curaj sa se implice in chestia asta. Mie nu imi ajunge un an pentru pregatiri, d-apoi 2 saptamani! Plus ca premiul e foarte mic, in comparatie cu pretentiile pe care le au cei de la TV....ma rog....dar ii tin pumnii sa iasa cum vrea ea!>:D<

ALEX21A
16.02.2007, 12:23:39
am vazut reclama cu ei.......i a aratat la cump.......acasa la ei........;-)

trully_love
16.02.2007, 12:25:55

Ce fain! Abia astept sa ii vad la nunta... stii cumva cand e?

dj
16.02.2007, 12:30:50
Si eu vreau sa stiu cand e. Ma ajuta cineva?[-o<

esperance
16.02.2007, 12:36:52
Tot ce e posibil sa fie asa...eu am vazut cand sunt la noi un buchet mare atat de frumos din lacrimioare si chiar m-am gandit ca ce bine ar arata un asemenea buchet...Stiu ca e cam ciudata ideea dar oare nu este de cumparat samantza si sa pui tu in pamant in ghiveci?Si asa daca le asiguri conditzii la tine acasa(chiar si pe balcon)...poate ai avea parte de cel mai dorit buchet de mireasa:x ...si apoi sa duci florile la o florarie a ti-l faca frumos

Multumesc mult pentru idee >:D<, dar acum cred ca e cam tarziu...Nu am vazut niciodata seminte de lacramioare, parca au bulbi...:-\ Are bunica la tara multe, multe, dar nu tin pana in iulie.:((

ALEX21A
16.02.2007, 13:08:12
marti la ora 20.00......eu asa am vazut in reclama/:)

mihu
16.02.2007, 13:20:13
Martzea asta(adica in 20.02.2007)?8-| ...zau ca sunt curioasa s-o cunosc pe fata asta...si deja are nunta sau martzi vor fi pregatirile?:D

Adriana_Mihaila
16.02.2007, 13:52:52
Cel Mai Bine Ar Fi Sa Te Duci Sa Cauti Rochita De Mireasa, Si Cum Ai Gasit-o , Sa Rogi Sa Ti-o Opreasca, Daca Tot Nu Poti Imprumuta Bani Ca Sa O Iei. Ii Poti Spune Vanzatoarei Ca Nu Poti Sa O Ridici Mai Devreme Si Poate Te Intelege, Poti Sa-i Spui Si Motivul. Eu Cred Ca Asta Ar Trebui Sa Faci In Primul Rand, Dupa Care Sa Dai Comanda De Invitatii Si Sa Le Ridici Tot Atunci Cand Iti Dau Ei Banii.

esperance
16.02.2007, 13:55:28
Martzea asta(adica in 20.02.2007)?8-| ...zau ca sunt curioasa s-o cunosc pe fata asta...si deja are nunta sau martzi vor fi pregatirile?:D

Nunta e maine! Inregistrarea va fi data marti.Cred ca din acest motiv nu a mai intrat pe forum.Oricum, noi ii tinem pumnii, sa iasa cum isi doreste!Trebuie sa recunoastem:Ai nevoie de mult curaj pentru asta!

dj
16.02.2007, 13:57:16
Nunta e maine! Inregistrarea va fi data marti.Cred ca din acest motiv nu a mai intrat pe forum.Oricum, noi ii tinem pumnii, sa iasa cum isi doreste!Trebuie sa recunoastem:Ai nevoie de mult curaj pentru asta!
De acord! %%- %%- %%- Va fi o nunta super!

Adriana_Mihaila
16.02.2007, 14:53:07
Eu Cred Ca Va Iesi O Nunta Super Chiar Daca Este Realizata Intr-un Timp Atat De Scurt! Sunt O Gramada De Lucruri De Facut Si De Pus La Punct, Dar Daca Are Si Ajutor Atunci Totul Va Fii Bine !!!!!! Abia Astept Sa O Vad !!!!!!!!! ;-)

iuliab
16.02.2007, 15:04:56
Doamne ce emotionata sunt....abia astept emisiunea.....nu mai am rabdare! Sper sa-si mai faca timp miresica noastra sa mai intre pe site si sa ne povesteasca cum a fost! :madlaugh:

corinutza79
16.02.2007, 15:26:29
Oricum, va fi o nunta originala. Insa cred ca nu-si mai vede capul de treaba acum. TINEM PUMNII!! O sa iasa super!

scribul
16.02.2007, 16:26:14
Buna. Destul de dificil. Sunt sume mari de bani pe care trebuie sa le investesti. Cand un furnizor de servicii simte ceva, iti ia si chilotul de pe tine.:-L
Sfatul meu? Foarte mare atentie! Foarte mare atentie la conditiile celor de la Prima (Paprika / firma care produce emisiunea). O filmare 48 din 48 nu este ceva usor. Vei fi practic o marioneta. Fiindca insa iubesti cu adevarat, veti trece si peste acest hop.:[email protected]
Bafta si... multa atentie. Vezi ce semnezi, ce scrie in contractul de televizare si in clauze. Cu televiziunea nu te joci.

Bafta in continuare miresico!:x :x

vicky
16.02.2007, 18:20:53
"Din 20 februarie, de la ora 20.40, Prima TV va difuza o noua emisiune, "Nunta in 48 de ore". Reality-show-ul, prezentat de Letitia Enache , se adreseaza tinerilor care vor sa se casatoreasca. Prima TV le pune la dispozitie 10.000 de lei si 48 de ore pentru a-si organiza toate detaliile nuntii. Daca reusesc, vor mai primi inca 1.000 de euro. Pe parcursul filmarilor, cuplurile vor avea posibilitatea sa obtina bonusuri, parcurgand cateva probe propuse de echipa de filmare. Astfel vor economisi bani sau produse, dar vor pierde din timpul acordat."

asa incat putem sa apreciem castigul mirilor la 100 mil+ 1.000 E = 135 mil lei vechi.... hmmm... cam 4.000 E... e binisor zic eu :-?

vicky
16.02.2007, 18:23:26
"Viitorii insuratei nu au voie sa recurga la alte sume de bani, ei fiind conditionati sa-si incadreze cheltuielile in bugetul de 10.000 de lei, propus de organizatori."

vicky
16.02.2007, 18:25:38
"Regulile sunt destul de clare: dupa casting, cuplurile nu au voie sa faca nicio pregatire pentru casatorie, pana la inceperea show-ului. De altfel, ei nu vor afla daca au fost selectati sau nu, decat in momentul in care prezentatoarea Letitia Enache (foto) le va inmana personal banii. Apoi, in cele 48 de ore, cuplurile trebuie sa treaca la treaba. Or asta inseamna: rochie de mireasa, costum de mire, "procurarea" nasilor, verighetelor, programarea la coafor, angajarea unui fotograf si a unei formatii. Si asta nu e tot, pentru ca viitorii miri trebuie sa se ocupe si de programarea la starea civila, biserica sau de rezervarea restaurantului. In plus, cuplurile nu vor avea voie sa depaseasca suma de 10.000 RON. Daca nu reusesc sa se casatoreasca in 48 de ore, cuplurile mai primesc o garantie de trei ore, insa premiul final va fi mai mic. Cei care vor reusi sa treaca de toate aceste probe, vor primi la final un premiu de 1000 de euro."

ryanaro
16.02.2007, 18:29:09
"Regulile sunt destul de clare: dupa casting, cuplurile nu au voie sa faca nicio pregatire pentru casatorie, pana la inceperea show-ului. De altfel, ei nu vor afla daca au fost selectati sau nu, decat in momentul in care prezentatoarea Letitia Enache (foto) le va inmana personal banii. Apoi, in cele 48 de ore, cuplurile trebuie sa treaca la treaba. Or asta inseamna: rochie de mireasa, costum de mire, "procurarea" nasilor, verighetelor, programarea la coafor, angajarea unui fotograf si a unei formatii. Si asta nu e tot, pentru ca viitorii miri trebuie sa se ocupe si de programarea la starea civila, biserica sau de rezervarea restaurantului. In plus, cuplurile nu vor avea voie sa depaseasca suma de 10.000 RON. Daca nu reusesc sa se casatoreasca in 48 de ore, cuplurile mai primesc o garantie de trei ore, insa premiul final va fi mai mic. Cei care vor reusi sa treaca de toate aceste probe, vor primi la final un premiu de 1000 de euro."

stai putin dar cum sa faci cununia civila in 48 de ore?! e ilegal. :[email protected]

eva03
16.02.2007, 18:34:00
Absolut corect! Inclusiv invitatiile trebuie facute in 48 de ore, din cate am inteles eu. Oricum sunt mai multe perechi si din ele una va fi aleasa cu cele 48 de ore inainte, iar celelalte vor pierde.

eva03
16.02.2007, 18:37:17
Sunt mai multe perechi chemate sa bage actele la primarie, dar numai una va castiga si va face nunta.
Ideea e ca nu trebuie sa faci o afacere caci invitatii si un leu daca iti va da va fi castig, tu vei face nunta pe banii lor si vei avea si dar de nunta de 1000 de euro. E alergatura, dar merita pentru cei care nu au alte posibilitati.

eva03
16.02.2007, 18:40:09
Scuze, vroiam sa zic si un leu daca iti vor da va fi un castig...

ryanaro
16.02.2007, 18:41:20
Absolut corect! Inclusiv invitatiile trebuie facute in 48 de ore, din cate am inteles eu. Oricum sunt mai multe perechi si din ele una va fi aleasa cu cele 48 de ore inainte, iar celelalte vor pierde.

lasa ca nu invitatiile sunt problema- le pot printa la imprimanta sa economiseasca din bani. problema sunt chestiile astea administrative. eu stiu ca trebuie depus dosarul la starea civila cu actele si analizele cu 14 zile inainte. apoi cum iti gasesti in bucuresti restaurant anul asta? =))

eva03
16.02.2007, 18:47:31
Se poate, daca ai relatii, o familie unita si multi prieteni saritori.
Cunosc o astfel de mireasa. Totul a iesit OK cu o alergatura de zile si in ciuda faptului ca si ei iti mai pun mici oprelisti cu diverse jocuri.

In ceea ce priveste primaria am explicat mai sus. Sunt mai multe perechi care isi depun actele, iar toate risca. Numai una e aleasa, celelalte nu stiu cu ce se aleg, din cate stiu eu, cu nimic. Porbabil ca au posibilitatea de a-si retrage actele de la primarie:D

ryanaro
16.02.2007, 18:56:05
pai e bine daca reusesc sa si scoata actele. totusi atata alergatura pt nimica. =((

vicky
16.02.2007, 19:06:19
pai e bine daca reusesc sa si scoata actele. totusi atata alergatura pt nimica. =((

adica aproape 4000 euro de la prima tv + darul (intreg) de nunta de la invitati?... :O:O:O mai, se aleg cu bani buni....
problema care se pune este daca merita alergatura, dar eu nu consider ca af fi pt "nimica" . parerea mea :-?

ryanaro
16.02.2007, 19:16:56
pai da, dar aia 4000 de euro nu ajung departe cu nunta. gandeste te si tu cat e un meniu in bucuresti, fotograf etc etc. poate sa reuseasca prin alte parti, ca e posibil sa mai fie restaurante libere dar in bucuresti? zic si eu. :[email protected]

vicky
16.02.2007, 19:19:43
fata e din hunedoara >:D<, iar eu discutam strict de cazul ei... daca ulterior vor fi acceptati si bucuresteni o sa fie cam nasol... pt miri... dar, in fond, chiar si asa se aleg MACAR cu nunta gratis ;-)

arbitra
16.02.2007, 19:26:44
MENNN!! MENN!! CE SA ZIK : APUCA-TE DE TREABA!!!!!!!!
ROCHIE IN 30 MIN, COSTUM IN 15 MIN (K NU E ASA PRETENTIOS); VERIGHETA IN 20 MIN. RESTAURANTUL (DAK E ASA CUM E PE LA NOI) IN MAX. 2 ORE SE REZOLVA K SEFU DE SALA; FOTO IN 10 MIN VB K EI; DJ LA FEL; FLORILE SI ARANJAMENTUL PT SALA IN 1-1.30 h;
DAR... K INVITATIILE E MAI GREU. ORICUM BAFTA!!!!

ryanaro
16.02.2007, 19:39:20
aaaa, stiu. cand sunt libere restaurantele?! in timpul saptamanii! deci trebuie o nunta in tp saptamanii ca sa gasesti liber. o:-)

dani19_10dani
16.02.2007, 20:12:03
ok li se dau 4000 euro din care nu stiu daca mai raman cu ceva,si daca le ajung acesti bani.dar cum e la restaurant..daca spun un nr de oameni si vin mult mai putini ca na omul nu se asteapta la o nunta asa devreme..de unde platesc..mie nu mi se pare o idee buna..ok li se dau niste baniii dar in raport cu timpul..pt nu mai au timp sa geseasca niste oferte bune..eu zic ca nu e o idee buna deloc..parerea mea!

eva03
16.02.2007, 20:20:51
Ei au obligatia, din cate stiu eu sa aiba un numar minim de oameni la masa, mi se pare, nu garantez, 50. Nu stiu ce se intampla in cazul in care au 100, dar mi se pare ca numai avansul dat restaurantului este cuprins in suma, nu si calculul final care se face, oricum, dupa nunta.

In conditiile in care vin invitatii si dau un milion de persoana, nu mai mult, tot s-au scos.

Repet: mirii nu au nici un ban si fac nunta cu tot: vestimentatie noua si el si ea, verighete, petrecere, fotografii, aranjamente, muzica etc.

Restaurante se gasesc daca ai relatii, stati linistite, mai ales in perioada asta cand e mai putin aglomerat si nunta are loc duminica.

Eu nu am spus ca e ideala solutia, dar e buna si nunta la care am fost eu a fost tare frumoasa.

mihaela_2006
16.02.2007, 21:01:11
Eu una sunt de parere ca-s prea frumoase pregatirile de nunta ca sa le rezolvi in doar 2 zile. Dar cui iiiplac situatiile provocatoare, atunci emisiunea asta este exact ce trebuie.

chichi
16.02.2007, 21:20:26
Iti pun un articol despre cum sa ai lacramioare de Craciun. Poate daca schimbi data de plantare a lor...le poti obtine in septembrie, cand e nunta ta. Poti sa incerci...%%- :

"Lacramioare pentru Craciun

Gratioasa si aromata lacrimioara poate participa si ea la sarbatorile de iarna daca o vom ajuta putin.

Pe la sfarsitul lunii septembrie se scot din pamant mugurii de margaritar.

Dintre acestia, cei mari, cu lungimea de circa 3 cm si varful rotunjit, sunt muguri floriferi si se opresc pentru fortare, iar ceilalti, mai subtiri si cu varful ascutit (numiti muguri vegetativi), se planteaza din nou pe locul de unde s-au scos sau in alta parte a gradinii.

De modul in care stim sa deosebim aceste doua tipuri de muguri depinde si faptul daca vom obtine flori sau numai frunze.

In dreptul fiecarui mugure se gasesc numeroase radacini care se lasa intregi sau se scurteaza la cea 10 cm lungime. Se planteaza apoi, cate 5-7 muguri intr-un ghiveci cu diametrul de 8-10 cm, cautand ca varful mugurelui sa fie acoperit cu un strat de 1 cm pamant.

Se umezeste usor pamantul si se asaza in frigider la temperatura 1-2°C, unde se lasa cel putin 50-60 de zile, deci pana in jurul datei de 1 decembrie.

Se scot dupa aceea ghivecele din frigider si se asaza mai intai intr-un loc intunecos si cu temperatura de 16-18°C, dupa cateva zile se muta intr-o camera bine luminata si incalzita, 20-24°C, nivel ce se va mentine pana la inflorire.

Important: margaritarul pretinde umiditate atmosferica ridicata, deci, nu uitati sa asezati o tavita cu apa pe calorifer sau chiar langa ghivecele cu plante.

Pe la 20-25 decembrie vor incepe sa se desfaca primele flori care ne vor rasplati cu prisosinta asteptarea."

esperance
16.02.2007, 23:23:50
Iti pun un articol despre cum sa ai lacramioare de Craciun. Poate daca schimbi data de plantare a lor...le poti obtine in septembrie, cand e nunta ta. Poti sa incerci...%%- :

"Lacramioare pentru Craciun

Gratioasa si aromata lacrimioara poate participa si ea la sarbatorile de iarna daca o vom ajuta putin.

Pe la sfarsitul lunii septembrie se scot din pamant mugurii de margaritar.

Dintre acestia, cei mari, cu lungimea de circa 3 cm si varful rotunjit, sunt muguri floriferi si se opresc pentru fortare, iar ceilalti, mai subtiri si cu varful ascutit (numiti muguri vegetativi), se planteaza din nou pe locul de unde s-au scos sau in alta parte a gradinii.

De modul in care stim sa deosebim aceste doua tipuri de muguri depinde si faptul daca vom obtine flori sau numai frunze.

In dreptul fiecarui mugure se gasesc numeroase radacini care se lasa intregi sau se scurteaza la cea 10 cm lungime. Se planteaza apoi, cate 5-7 muguri intr-un ghiveci cu diametrul de 8-10 cm, cautand ca varful mugurelui sa fie acoperit cu un strat de 1 cm pamant.

Se umezeste usor pamantul si se asaza in frigider la temperatura 1-2°C, unde se lasa cel putin 50-60 de zile, deci pana in jurul datei de 1 decembrie.

Se scot dupa aceea ghivecele din frigider si se asaza mai intai intr-un loc intunecos si cu temperatura de 16-18°C, dupa cateva zile se muta intr-o camera bine luminata si incalzita, 20-24°C, nivel ce se va mentine pana la inflorire.

Important: margaritarul pretinde umiditate atmosferica ridicata, deci, nu uitati sa asezati o tavita cu apa pe calorifer sau chiar langa ghivecele cu plante.

Pe la 20-25 decembrie vor incepe sa se desfaca primele flori care ne vor rasplati cu prisosinta asteptarea."

Multumesc mult pentru articol!>:D< Eu imi doream buchet de lacramioare la nunta si nunta mea e la sfarsitul lui iulie.

delmo
17.02.2007, 12:49:07
dupa parerea mea nu ai cum sa faci nunta si sa nu iti scoti macar banii care i-ai cheltuit.....deci daca nu ai bani imprumuta ca ii dai dupa nunta si ai sa ramai cu o amintire placuta si invitatii tai la fel...pe mine de exemplu m-ar deranja sa ma duc la o nunta la cineva care sa ma filmeze..nu as putea sa ma simt bine si in largul meu.....gandeste-te ca are voie sa ti-o si strice doar pt o audienta,... fiecare cu parerea sa dar oricum iti urez bafta ca de asta ai cel mai mult nevoie!!!>:D<

vicky
17.02.2007, 16:11:23
Eu una sunt de parere ca-s prea frumoase pregatirile de nunta ca sa le rezolvi in doar 2 zile. Dar cui iiiplac situatiile provocatoare, atunci emisiunea asta este exact ce trebuie.

aici este vorba de faptul ca unii nu isi permit sa isi palteasaca singuri nunta... ce sa mai zicem de placerea pregatirilor sau de stuatii provocatoare !!... nici nu se mai pune problema...

discutand strict la cazul miresicii care a deschis threadul:
- se alege cu nunta facuta- ceea ce nu visa
- nu pune nici un ban dar primeste cam 4000 E de la organizatori+ plicurile de la meseni
- ramane cu ceva haine mai bune: costum, pantofi...
- filmarea + fotografiile
- amintirile

repet, strict in cazul ei este o afacere buna.

ryanaro
17.02.2007, 20:00:47
...
- filmarea + fotografiile
- amintirile
repet, strict in cazul ei este o afacere buna.

am mai zis chestia asta si despre tablou de nunta legat de filmat. ei filmeaza intr-un anume fel. nu filmeaza sa i arate pe miri intr o postura buna, ci filmeaza ca pt un show de televiziune. deci ii vor expune la cele mai jenante situatii. pe ei nu i intereseaza sa ai nunta frumoasa, ii intereseaza sa faca totul cat mai comic, astfel incat spectatorii sa rada si sa se faca audienta. in plus, nu aleg niciodata pe cei care in teorie ar putea avea o nunta frumoasa si eleganta ci mereu aleg pe cei mai "diferiti" sa spunem asa, astfel incat noi spectatorii sa ne uitam si sa zicem "ia uite-i si pe astia". :-?

vicky
17.02.2007, 20:12:56
am mai zis chestia asta si despre tablou de nunta legat de filmat. ei filmeaza intr-un anume fel. nu filmeaza sa i arate pe miri intr o postura buna, ci filmeaza ca pt un show de televiziune. deci ii vor expune la cele mai jenante situatii. pe ei nu i intereseaza sa ai nunta frumoasa, ii intereseaza sa faca totul cat mai comic, astfel incat spectatorii sa rada si sa se faca audienta. in plus, nu aleg niciodata pe cei care in teorie ar putea avea o nunta frumoasa si eleganta ci mereu aleg pe cei mai "diferiti" sa spunem asa, astfel incat noi spectatorii sa ne uitam si sa zicem "ia uite-i si pe astia". :-?

aici iti dau dreptate. o sa fie foarte-foarte expusi
insa mirii vor avea si ei cameramanul lor, care va filma in interesul lor.

mey, nu stiu de ce, dar per ansamblu mie nu mi se pare dracul atat de negru :)

eva03
17.02.2007, 20:47:17
Ambele raspunsuri sunt pertinente. Practic esti monitorizat permanent, nu ai intimitate nici macar in cadrul cuplului decat dupa 12 noaptea. Nu stiu daca sunt vanate numai situatiile jenante, dar nu sunt exceptate.
Daca nu ar avea un quelque chose cuplul, nu ar fi alesi. Apoi, odata ajunsi la casting inseamana ca au inteles la ce trebuie sa se supuna, ca doar e un jos si o fac pentru ca li se potriveste mai mult sau mai putin.

corinutza79
17.02.2007, 22:45:42

Din pacate , cred ca ai dreptate. Si spun `din pacate` pentru ca intr-adevar , lumea nu se mai multumeste sa vada la televizor ceva comun, sau normal sau pur si simplu dragutz - in toate trebuie sa existe si ceva spectaculos, cu detalii picante ca sa se uite lumea si sa faca audienta. Insa sa speram ca ei vor reusi sa se detaseze cat mai mult si sa traiasca cu placere momentul nuntii lor, care dincolo de ceea ce reprezinta pentru public - o emisiune la care te uiti si iti place sau nu - este totusi cel mai important moment din viata lor. Depinde foarte mult de ei!

Kalini
17.02.2007, 22:48:44
Din pacate , cred ca ai dreptate. Si spun `din pacate` pentru ca intr-adevar , lumea nu se mai multumeste sa vada la televizor ceva comun, sau normal sau pur si simplu dragutz - in toate trebuie sa existe si ceva spectaculos, cu detalii picante ca sa se uite lumea si sa faca audienta. Insa sa speram ca ei vor reusi sa se detaseze cat mai mult si sa traiasca cu placere momentul nuntii lor, care dincolo de ceea ce reprezinta pentru public - o emisiune la care te uiti si iti place sau nu - este totusi cel mai important moment din viata lor. Depinde foarte mult de ei!

Mai ramane nunta un eveniment in astfel de situatii si pt miri????? Eu simt ce inseamna "eveniment", pt ca muncesc la pregatirea lui de foarte multa vreme.....

ryanaro
17.02.2007, 22:50:59
ca exemplu si aici e o emisiune "wedding stories". si nu ne uitam sa vedem ce rochie frumoasa are mireasa, ci in ce fel se mai fac de ras toti. si asta pt ca gustul ne a fost educat in asa maniera de catre tv. nu polemizez pe tema asta, dar nu mi se pare ca iese ceva bun din treaba asta.

pt mine nunta e extrem de importanta- cel mai important eveniment in viata mea la ora actuala si as prefera sa mai astept un an-doi sa strang ceva bani decat sa recurg la asa ceva. =((

Kalini
17.02.2007, 22:52:43
ca exemplu si aici e o emisiune "wedding stories". si nu ne uitam sa vedem ce rochie frumoasa are mireasa, ci in ce fel se mai fac de ras toti. si asta pt ca gustul ne a fost educat in asa maniera de catre tv. nu polemizez pe tema asta, dar nu mi se pare ca iese ceva bun din treaba asta.

pt mine nunta e extrem de importanta- cel mai important eveniment in viata mea la ora actuala si as prefera sa mai astept un an-doi sa strang ceva bani decat sa recurg la asa ceva. =((

Subscriu. Pe cont propriu, cu efort, dar binemeritatL-)

ALEX21A
18.02.2007, 21:20:50
haideti fetelor care ati mai vazut emis de zi??;;) ;;) ..........mie mi a placut f mult cum a fost decorat palatul snagov si cum a fost la biserica sf spiridon>>asta fiind vb de nunta lui mihai albu.........iar cealalta,cea a lui alin oprea>a fost si mai veche,ca nunta a avut loc cu cativa ani in urma....... ma irita f tare mesele puse stil vagon>>tipic pt CCA.......ei acolo au facut...........comentarii??;;)

Kalini
18.02.2007, 21:29:25
Nu exista ceva site?????

Ruby_Tuesday
18.02.2007, 21:36:11
Mey, acum eu sincer nu m-as supune pe mine insami unui astfel de calvar. Si unei astfel de lipse de intimitate, intr-unul din cele mai importante momente ale vietzii... Iar Ryano cred ca avea dreptate, cu scenele care se surprind la astfel de emisiuni... Cand nu sunt bani, dar exista iubire si prieteni, se gaseste o biserica micutza unde sa te cununi, o rochitza alba si o bere pt prieteni dupa (vb din experienta, eu am participat la o astfel de cununie si initial, tot din lipsa de bani, acestea erau si planurile noastre).
Pe de alta parte, pt unele persoane, poate fi o experienta inedita si provocatoare, plus ca te alegi si cu ceva banutzi (si pt noi 4000 E reprezinta o suma...$-)).
Sper din tot sufletul ca miresica noastra s-a descurcat si va castiga! Abia astept marti sa vad emisiunea.
Mult succes si casa de piatra!
Comentari...dupa show:*

ryanaro
18.02.2007, 21:43:07
eu stiu nunta lui mihai albu. am chiar o poza cu buchetul iuliei albu si am pus de muuuuuult o poza cu freza ei la nunta.

ALEX21A
18.02.2007, 22:19:25
eu stiu nunta lui mihai albu. am chiar o poza cu buchetul iuliei albu si am pus de muuuuuult o poza cu freza ei la nunta.

da ce buchetoi>>f mare si f greu(cica cantarea 2-2,5 kg)....si f lung.........iar frizura>>exploziva;))

mihu
18.02.2007, 22:36:53
eu nu am prins nunta lui Mihai Albu desi mi-as fi dorit...Nunta celui de la TAlisman a fost cu adevarat cam veche...Dragutza...dar cam veche...asa ca momenta poate nu pot s-o apreciez la adevarata ei valoara...In schimb mi-a placut sala in care s-a desfasurat petrecerea de nunta...

madalinabul
18.02.2007, 23:27:22
mi-a placut mult cum a fost aranjat palatul snagov, foarte frumoase aranjamentele, au avut o nunta foarte frumoasa. intr-adevar buchetul si coafura iuliei au fost foarte inedite.

Babydeey
19.02.2007, 09:21:54
Foarte fain a fost aranjat palatul Snagov. Mi-au placut si laserele de jos de la intrare. De buchet nu pot sa zic mare lucru. Nu inteleg de ce au zis ca era asa greu de facut. Facand abstractie de mireasa care este atat de falsa in gesturi, mimica si tot ce vrei, nunta a fost reusita.

esperance
19.02.2007, 15:00:11
Eu nu am vazut emisiunea, dar o sa ma uit in seara asta si o sa-mi dau si eu cu parerea.Nunta lui Alin Oprea o stiu pentru ca in liceu eram fana Talisman si am fost si la Domnita Balasa la biserica sa-l vad (nu am asistat la slujba).Mie nu mi-a placut mireasa.>:P

ryanaro
19.02.2007, 16:08:27
http://www.121.ro/articole/art2457-si-s-a-insurat-dulce-minune.html

uitati aici poze de la nunta lui albu. stiu astea de un an si ceva.

urmychance
19.02.2007, 23:35:35
este acum in reluare pe euforia, daca nu ati vazut aseara.

mihu
20.02.2007, 07:51:16
Fetele!!! Azi e emisiunea despre care am tot scris in acest subiect!!! Nu trebuie ratata!!! SA vedem cum se descurca "fata noastra"<:-P <:-P <:-P

corinutza79
20.02.2007, 08:47:54
Fetele!!! Azi e emisiunea despre care am tot scris in acest subiect!!! Nu trebuie ratata!!! SA vedem cum se descurca "fata noastra"<:-P <:-P <:-P

Stie cineva la ce ora e?
Ii uram bafta (desi la ora asta deja faptul e consumat)!

eva03
20.02.2007, 08:59:20
Emisiunile au fost inregistrate si, probabil, vor fi difuzate in ordinea inregistrarii. Miresica noastra e ultima avand in vedere ca ar fi trebuit sa aiba nunta saptamana aceasta.

Poate, totusi, miresica noastra ne va da semne de viata si ne va spune cum a fost cu mult inainte de emisiune.

crisstynna
20.02.2007, 09:00:05
La 20:45 e emisiunea pe Prima tv...Abia astept si eu sa ma uit...Bianca o cheama pe miresica noastra....:* Pupici si o zi buna...

mihaela_2006
20.02.2007, 09:52:35
Sigur va avea audienta!

mihu
20.02.2007, 10:16:23
Sigur va avea audienta!
Va dati seama ca la cata publicitate am facut aici, ar trebui sa ne dea un procent din audientza:D ...ca doar 10 pagini cate sunt pana acum inseamna ceva. :))

miti
20.02.2007, 10:40:46
Va dati seama ca la cata publicitate am facut aici, ar trebui sa ne dea un procent din audientza:D ...ca doar 10 pagini cate sunt pana acum inseamna ceva. :))

Si io abia astept emisiunea,chit ca maine am o restanta si daca nu o iau nu intru in licenta.Dar n -o sa se ajunga pana acolo.

mihaela_2006
20.02.2007, 11:26:26
Mult succes maine la examen!

catamiha
20.02.2007, 11:46:23
Si io abia astept emisiunea,chit ca maine am o restanta si daca nu o iau nu intru in licenta.Dar n -o sa se ajunga pana acolo.

Bafta la exemen! Eu sut intrata la licenta, am scapat.
Abia astept sa vad emisiunea:-p

miti
20.02.2007, 11:57:45
Bafta la exemen! Eu sut intrata la licenta, am scapat.
Abia astept sa vad emisiunea:-p

Sa fie!o:-)

dandelion
20.02.2007, 13:09:35
La 20:45 e emisiunea pe Prima tv...Abia astept si eu sa ma uit...Bianca o cheama pe miresica noastra....:* Pupici si o zi buna...
Mi-am pus memo la tel sa nu uit;))

dandelion
20.02.2007, 13:28:27
este acum in reluare pe euforia, daca nu ati vazut aseara.
M-am uitat si eu un pic in reluare, nu am vazut pana la capat ca am adormit:D
Mi-a placut foarte mult cum a fost aranjata locatia de la nunta lui Mihai Albu. Absolut superb. Si rochia Iuliei a fost frumoasa. Buchetul acela imens nu prea m-a incantat, in schimb cel de la civila a fost chiar interesant.

dandelion
20.02.2007, 13:29:54
A!!
Mi-a placut freza Iuliei;))
Ma bate gandul sa incerc si eu asa ceva.
Asta seamana un pic parca, dar a ei a fost mult mai "exploziva":D

ryanaro
20.02.2007, 13:32:00
A!!
Mi-a placut freza Iuliei;))
Ma bate gandul sa incerc si eu asa ceva.
Asta seamana un pic parca, dar a ei a fost mult mai "exploziva":D

stii care e problema andana, ca iulia are firul de par foarte subtire si de aia sta asa "frizat"... al tau fiind mai gros nu stiu daca merge.:)>-

dandelion
20.02.2007, 14:06:54
stii care e problema andana, ca iulia are firul de par foarte subtire si de aia sta asa "frizat"... al tau fiind mai gros nu stiu daca merge.:)>-
Mda, asa e..oricum nu e o optiune parul prins:D doar m-a batut gandul asa un pic:D
Parul meu e foarte greu de aranjat, desi odata aranjat rezista bine.
cand ma duc la coafeza mea, transpira saraca pana il usca bine;))

esperance
20.02.2007, 20:54:26
Miresici, a inceput emisiunea! Cum vi se pare? Primele impresii...

nikol
20.02.2007, 20:57:04
sunteti sigure ca e miresica noastra?

dandelion
20.02.2007, 21:16:39
sunteti sigure ca e miresica noastra?
Nu.
Mi se pre ciudat ca peste tot pana si la ei in casa mai este brad de craciun:O

dandelion
20.02.2007, 21:17:26
Acuma vad ca miresica noastra e din bucuresti, cea din emisiune e din iasi:O

vicky
20.02.2007, 21:21:00

ea zice in prima postare ca a venit in bucuresti pt casting, pt ca ea este din hunedoara...

nikol
20.02.2007, 21:21:02

da asta am vazut si eu,dar.....................ea a spus in primul mesaj ,daca nu ma insel, ca au mers f mult cu trenul..............

eu totusi cred ca nu e ea................

vivi
20.02.2007, 21:23:59
Nu e ea. Probabil ca in urmatoarele emisiuni o sa apara, ca nu fac nici ei casting saptamanal. Probabil ca au filmat mai multe deja si o sa le dea pe rand.

alli_utza
20.02.2007, 21:25:09
Nu cred ca este ea!

esperance
20.02.2007, 21:25:26
Si eu la fel cred, ca nu e miresica noastra.Probabil ca este o emisiune filmata mai demult, din moment ce inca mai apar ornamente de Craciun...Miresica noastra a avut nunta pe 17 si nu cred ca mai existau inca brazi atunci...

dj
20.02.2007, 21:45:45
Eu cred ca am vedenii si "auzenii": mireasa mesteca guma la starea civila si pe mire il cheama Partag?

vivi
20.02.2007, 21:46:56
Eu cred ca am vedenii si "auzenii": mireasa mesteca guma la starea civila si pe mire il cheama Partag?
Mi-ai luat-o inainte, daca amandoua am auzit la fel e adevarat.

alli_utza
20.02.2007, 21:47:37
Nu ai nimic tu chiar asa este!!!=))

mihaela_2006
20.02.2007, 21:57:19
Ce usor pare totul! Te-ai dus, le-ai cumparat si gata. Perechea a fost putin nebunatica, mi-au placut. Sa fie fericiti!

vivi
20.02.2007, 21:58:49
Uitati-va la ei, nu cred ca-si dau seama de nimic, sunt cu ochii pe ceas! dar se casatoresc pentru toata viatza nu pentru 48 de ore.

nikol
20.02.2007, 21:59:22
aha...........astia 1000 euro sunt in produse.....................

vivi
20.02.2007, 22:01:02
Cred ca sunt mai multi chelneri decat invitatii.=))=))

esperance
20.02.2007, 22:01:28
aha...........astia 1000 euro sunt in produse.....................
Asa am auzit si eu...Ce chestie!!!!!!!!!!!! Nu se merita! Nu am auzit decat HAIDETI MAI REPEDE! GRABITI-VA! Nu asa se face o nunta!

nikol
20.02.2007, 22:03:38
Uitati-va la ei, nu cred ca-si dau seama de nimic, sunt cu ochii pe ceas! dar se casatoresc pentru toata viatza nu pentru 48 de ore.

eu nu as face asta..............au fost contra cronometru............eu vreau sa ma bucuir de fiecare moment.............sa am timp sa savurez fiecare clipa............
oricum..........ei au fost curajosi si putin nebuni...........sa aiba parte de fericire!

esperance
20.02.2007, 22:03:48

Mi se pare ca inainte sa spuna DA si-a scos-o.A avut grija cameramanul sa filmeze momentul.;;)

nikol
20.02.2007, 22:05:46
Mi se pare ca inainte sa spuna DA si-a scos-o.A avut grija cameramanul sa filmeze momentul.;;)

da asa e!..............a avut emotii si a uitat de ea...........cred

dana2006
20.02.2007, 22:06:30

Ai auzit si vazut cat se poate de bine....sau cel putin asa am auzit si eu :)

anuca_m
20.02.2007, 22:06:40
1.Chiar mesteca guma(dar a scoso)
2.Deloc nu mi`a placut cum s-a purtat ea cu el. "hai mai repede" "M`am saturat de tine" "vai!!!!!asa scump costum(9 mil) i`al cu 2"

alli_utza
20.02.2007, 22:09:22
Eu am plans de m-am umflat cand a venit tatal ei....saracul de el...era asa nedumerit.....