PDA

Versiunea completa : Perinita

scorpy
10.07.2009, 12:18:31
Hello,
Am vazut pe celalat topic ("Restaurantele din Craiova") ca se discuta despre acest restaurant.
Am si eu nunta anul viitor si cred ca va fi la Perinita.

Cine a mai avut nunta acolo sau ce ati auzit despre servire, mancare, etc?

Numai bine!

xenoa
10.07.2009, 15:38:00
eu am fost la un botez pe 14 februarie anul acesta.nu mi-a placut!sala arata ca dracul,le-au bagat la sfarsit meniuri pe gat.eu una pentru nunta nu l-as alege.dar mancarea destul de bunicica, si servirea merge

scorpy
10.07.2009, 16:35:01
Daca te referi la sala de sus intr-adevar, nu putem sa spunem ca este o sala frumoasa.

Cea de jos este ceva mai draguta, insa.

Am fost si eu la un revelion acolo in sala de sus acum 2 ani si mancarea a fost chiar ok.

Sper sa gasesc pe cineva care sa imi poate spune cum arata restaurantul la o nunta ... nu am gasit nicio poza pe net.

Merci mult! #-o

eu am fost la un botez pe 14 februarie anul acesta.nu mi-a placut!sala arata ca dracul,le-au bagat la sfarsit meniuri pe gat.eu una pentru nunta nu l-as alege.dar mancarea destul de bunicica, si servirea merge

georgiana2010
10.07.2009, 20:30:10
buna , fetelor eu o sa am nunta la perinita in sala de jos la anu si m-ar interesa si pe mine ce aveti voi de spus despre acest restaurant. Poze o sa faca fratele meu saptamana viitoare la o nunta . Atunci o sa vi le arat si voua.
Pupici.

scorpy
12.07.2009, 09:23:59
Buna Georgiana,
Chiar aseara am trecut pe acolo si am vazut sala de jos aranjata. Nu era ceva spectaculos aranjat insa parea cu gust si curat. Era in jurul orelor 18 si mirosea frumos a mancare :)

In acelasi simp mai era o nunta si in sala de sus.

Cand mai aflu cate ceva iti mai spun, am inteles din celelalte posturi ca nu esti prin zona si nu poti sa mergi personal sa vezi.

Pa-pa!

buna , fetelor eu o sa am nunta la perinita in sala de jos la anu si m-ar interesa si pe mine ce aveti voi de spus despre acest restaurant. Poze o sa faca fratele meu saptamana viitoare la o nunta . Atunci o sa vi le arat si voua.
Pupici.

xenoa
13.07.2009, 16:32:52
Daca te referi la sala de sus intr-adevar, nu putem sa spunem ca este o sala frumoasa.

Cea de jos este ceva mai draguta, insa.

Am fost si eu la un revelion acolo in sala de sus acum 2 ani si mancarea a fost chiar ok.

Sper sa gasesc pe cineva care sa imi poate spune cum arata restaurantul la o nunta ... nu am gasit nicio poza pe net.

Merci mult! #-o
mmm..ba nu...am fost kiar la sala de jos la botez,si nu mi-a placut absolut deloc!nu aveau huse la scaune(cum se practica la nunti si botezuri),aranjarea measelor de tot rahatul...nu-mi pot imagina unde ar veni masa mirilor acolo:-s...nasii nostri cand au facut botezul,au avut o masa de vreo 20 de insi,restul au stat imprastiati cate 6 la alte mese.cum naiba sa pui o masa de 20 de persoane in mijlocul salii?in fine.mie kiar nu mi-a placut

scorpy
15.07.2009, 11:37:25
Buna!
Aranjatul scaunelor cu huse se platesc, ca peste tot, iar la Perinita costa 3.5 ron/scaun. Fetele de masa nu se platesc. Daca nu au fost imbracate scaunele, nu este din vina restaurantului ...

Acum sa fim sinceri ... Daca chemi 30-40 de persoane intr-o sala de 140 cum este cea de jos, normal ca este total aiurea.

Numai bine! :)
Pa-pa!

mmm..ba nu...am fost kiar la sala de jos la botez,si nu mi-a placut absolut deloc!nu aveau huse la scaune(cum se practica la nunti si botezuri),aranjarea measelor de tot rahatul...nu-mi pot imagina unde ar veni masa mirilor acolo:-s...nasii nostri cand au facut botezul,au avut o masa de vreo 20 de insi,restul au stat imprastiati cate 6 la alte mese.cum naiba sa pui o masa de 20 de persoane in mijlocul salii?in fine.mie kiar nu mi-a placut

georgiana2010
24.07.2009, 12:04:04
Buna Georgiana,
Chiar aseara am trecut pe acolo si am vazut sala de jos aranjata. Nu era ceva spectaculos aranjat insa parea cu gust si curat. Era in jurul orelor 18 si mirosea frumos a mancare :)

In acelasi simp mai era o nunta si in sala de sus.

Cand mai aflu cate ceva iti mai spun, am inteles din celelalte posturi ca nu esti prin zona si nu poti sa mergi personal sa vezi.

Pa-pa!

Buna , scuze ca nu ti am raspuns dar nu am mai intrat pe site, multumesc mult pt intelegere si ca o sa ma ajuti cu parerea ta mai ales ca si tu vrei sa faci nunta tot acolo. Cred ca pana la urma am facut o alegere buna pt ca sala pot sa o aranjez cu ei sau pot lua alta firma sa o aranjeze . Cred ca pana la urma o sa iese frumos
merci mult
papa

sweet_lilik
26.08.2009, 16:41:46
buna!eu o sa am nunta acolo pe 5 sept si dak vrei iti spun dupa nunta cum a fost.noi am mers acolo pt k avem aprox. 100 de persoane iar localul ni s-a parut potrivit si de bun gust#:-S acum fiecare cu gusturile lui.:D ciao

sweet_lilik
08.10.2009, 12:43:36
Buna cum n-am mai intrat de mult nu am vazut ca ai avut nunta acolo, in primul rand : Casa de piatra! si Felicitari!. Sper ca totul sa fi iesit ok si sa fi avut parte de nunta mult visata de noi toate. Pupicei
Buna si mii de scuze dar am fost fffffffffffff ocupata si nu am mai intrat pe forum.Multumesc frumos pt urari.Chiar am avut o nunta de vis si mi-a iesit totul mult mai bn decat ma asteptam.localul a fost super amenajat ( poate reusesc sa pun foto) dar am avut o mica probleme cu cei de la servire pt k nu ne anuntau cand serveau felul 2 : invitatii dansau iar ei serveau#-o
Am o singura sugestie pt tn : sa faci o proba la meniu pt k noi ,desi am ales meniul cel mai scump, mie mi s-a parut fff saracacios dar gustos asa k toata lumea a fost multumita:)) .Pupici si spor la pregatiri!

carcotasa01
09.10.2009, 18:00:28
Buna fetelor!
si eu tot la restaurantul Perinita vreau sa imi fac nunta la anu` in luna iulie.
mi-as dori sa aflu cat mai multe pareri despre el ce a fost bine si ce nu a fost ...
ma intereseaza si daca faceti decoratiunile cu vreo firma sau vi le faceti voi ... si cat costa si una si cealalata varianta ...
pupicei ...

scorpy
19.11.2009, 17:06:42
Casa de piatra Lilik!

Imi poti spune cat a costat meniul cel mai scump, cel pe care l-ati ales voi?

Numai bine!

Buna si mii de scuze dar am fost fffffffffffff ocupata si nu am mai intrat pe forum.Multumesc frumos pt urari.Chiar am avut o nunta de vis si mi-a iesit totul mult mai bn decat ma asteptam.localul a fost super amenajat ( poate reusesc sa pun foto) dar am avut o mica probleme cu cei de la servire pt k nu ne anuntau cand serveau felul 2 : invitatii dansau iar ei serveau#-o
Am o singura sugestie pt tn : sa faci o proba la meniu pt k noi ,desi am ales meniul cel mai scump, mie mi s-a parut fff saracacios dar gustos asa k toata lumea a fost multumita:)) .Pupici si spor la pregatiri!

sweet_lilik
30.11.2009, 15:19:36
Casa de piatra Lilik!

Imi poti spune cat a costat meniul cel mai scump, cel pe care l-ati ales voi?

Numai bine!
Noi am stabilit data nuntii cu aproape 2 ani inainte si ni s-a luat in considerare pretul meniului din anul in care am semnat contractul iar meniul ne-a costat 1 mil jum de pers + 3,5 lei de scaun aranjat.Oricum a fost un meniu combinat ales de noi, nu unul din lista lor.Multa sanatate!

scorpy
07.12.2009, 14:03:46
Merci frumos, Lilik! >:D<

Cutie de dar v-ati adus voi, sau a avut restaurantul?
La fel si cu paharele mirilor si cu tacamurile de taiat tortul ...intreb pentru ca unele restaurante pun la dispozitie unele chestii.

Numai bine!

Noi am stabilit data nuntii cu aproape 2 ani inainte si ni s-a luat in considerare pretul meniului din anul in care am semnat contractul iar meniul ne-a costat 1 mil jum de pers + 3,5 lei de scaun aranjat.Oricum a fost un meniu combinat ales de noi, nu unul din lista lor.Multa sanatate!

scorpy
10.02.2010, 10:17:12
Buna carcotasa01 (http://www.miresici.ro/member.php?u=52362), deocamdata nu am ajuns la nicio firma, asa ca nu stiu ce sa iti spun in legatura cu asta.

Voi ati facut contractul cu Perinita, sau doar aveti de gand sa faceti acolo?
Noi am facut contractul cu 1 an inainte.

Spor la pregatiri daca te-ai apucat!
Pa-pa.

poate ma anunti si pe mine ce oferte ti-au facut
ca eu nu am facut nimic pana acum legat de nunta
sper sa ma organizez cat mai curand

carcotasa01
23.02.2010, 17:25:00
Buna carcotasa01 (http://www.miresici.ro/member.php?u=52362), deocamdata nu am ajuns la nicio firma, asa ca nu stiu ce sa iti spun in legatura cu asta.

Voi ati facut contractul cu Perinita, sau doar aveti de gand sa faceti acolo?
Noi am facut contractul cu 1 an inainte.

Spor la pregatiri daca te-ai apucat!
Pa-pa.

Buna
scuze ca nu am intrat de foarte mult timp ....
am facut deja contractul cu Perinita .... pe data de 25 iulie anul acesta .... acum suntem putin dezorientati ca nu stim de unde sa facem rost de un dj bun si de un fotograf (astea fiind principale ... la restul nu am avut inca timp sa ma gandesc, in schimb am o agenda cu ce trebuie cumparat pas cu pas ... mai trebuie doar sa ma apuc de ea)

tudma
04.03.2010, 21:29:51
maine ne ducem si noi sa vedem restaurantul.....Suntem in cautari #-o

sweet_lilik
08.03.2010, 19:20:30
Merci frumos, Lilik! >:D<

Cutie de dar v-ati adus voi, sau a avut restaurantul?
La fel si cu paharele mirilor si cu tacamurile de taiat tortul ...intreb pentru ca unele restaurante pun la dispozitie unele chestii.

Numai bine!
cutie de dar au ei, pahare si tacamuri pt tort tre sa iti aduci tu#:-S

sweet_lilik
08.03.2010, 19:24:32
Buna fetelor!
si eu tot la restaurantul Perinita vreau sa imi fac nunta la anu` in luna iulie.
mi-as dori sa aflu cat mai multe pareri despre el ce a fost bine si ce nu a fost ...
ma intereseaza si daca faceti decoratiunile cu vreo firma sau vi le faceti voi ... si cat costa si una si cealalata varianta ...
pupicei ...
am fost si eu pe la dif firme dar nu toti accepta florile de la cununie ( eu asta am vrut pt k florile respective oricum nu ai ce sa faci cu ele) si au preturi cam mari dat fiind k folosesc florile lor. eu am vb cu invitatii mai apropiati si mi-au adus toti acelasi fel de flori iar aranjamentele au iesit toate la fel.$-)

brooko
19.10.2011, 20:57:27
Dragelor , doresc sa laud initiativa Boss-ului de la Perinita, Craiova pt ca a investit in aceasta locatie si pot sa spun ca daca in iunie la orele 12 erau 2-3 mese ocupate in septembrie dupa ce a investit in cupola cu stelute luminate avea 20 mese ocupate deci toata aprecierea. Astazi am vrut sa mananc la orele 18.30 si m-am asezat afara caci erau alte 2 mese ocupate si am asteptat circa 10 min dupa care am intrat sa vad daca exista un ospatar .... Surpriza ...singurul ospatar in vizor , era la o masa cu 4 amici la o tigara, si mi-am permis sa-l deranjez cerandu-i un meniu si rugandu-l sa-mi aduca mancarea afara pe terasa caci inauntru era fum de tigara si nu suport sa mananc in fum ...SURPRIZA omul mi-a spus senin ca el nu iese afara ca raceste !!!! (la 15grade celsius) Daca asa inteleg unii ca se trateaza clientii atunci cred ca Boss-ul are ceva de schimbat in echipa , surprinzator este ca baiatul tanar si frumos imbracat in negru era si nou in zona astfel incat probabil nu avea educatia celorlati colegi dar probabil ca pe el nu l-a afectat nici macar criza ....GOOD LUCK dragelor !!